55
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

הבלוג של תאום2

תודה

הבלוגיה בפייסבוק

הצעת חוק קצבת נכות בגובה שכר המינימום

מאבק הנכים "הנוכחי" למען קצבת נכות בגובה שכר המינימום החל בשנת 2010 ע"י קובי כהן,יו"ר ארגון הפעולה של הנכים, ונתמך בהצ"ח של ח"כ אילן גילאון וח"כ דב חנין: "קצבת נכות בגובה שכר המינימום" קובי טוען כי אין לו שאיפות פוליטיות וכי פועלו הוא פרויקט למען זכויות נכים. אולם הוא, קובי, אדם קשה, מגלומן ודיקטטור לכן התפצל המאבק לקבוצות, וארגונים,
ראשון פרש אלכס פרידמןובתחילת 2015 הקים את עמותת "נכה, לא חצי בן אדם" שהצליח מאוד אך גם אלכס, עשה טעויות.
ד"ר עמיחי תמיר שיתף פעולה עם קובי להחתמת חכי"ם על הצ"ח של נאוה בוקר הדומה להצ"ח של גילאון וחנין, ולאחר מכן פרש. אני הצטרפתי למאבק בתחילת 2015 דרך קובי, עבדתי איתו שנה עד שלא הסתדרתי עם אתו והקמתי עם ד"ר תמיר את קבוצת "ארגון ה-נכים".

עמותת "מטה מאבק הנכים בישראל" של נעמי מורביה,הוא ארגון וותיק שקדם למאבק הנכים ה"נוכחי". ופעל הרבה בוועדות הכנסת ולא בשטח.
בין 2013 ל-2016 קיים קובי הפגנות רבות שכמעט ולא קיבלו סיקור תקשורתי אולם הכינו את הקרקע.
הצעת החוק של בוקר שחתמו עליה 82 חכים מכל סיעות הבית לא ניתן היה להתעלם ממנו.
שר האוצר כחלון, התנגד נחרצות ועורר זעם רב ומוצדק..תפנית קרתה באירוע בכיכר רבין בנאום של בוקר, ציינה את התנגדותו הנחרצת של כחלון, ואת הרצון של נתניהו לסייע לנכים ואת הכוונה למינוי ועדה בראשות הפרופסור אבי שמחון. היה זה ביולי 2016, אירוע בהשתתפות זמרים בעלי שם.במקביל, נכה, לא חצי בן אדם, עשה עבודה מופלאה בגיוס דעת הקהל, וקיים אירועים מרשימים.
בסוף 2016 קמה קבוצת "נכים למען ארגון יציג" הם קיימו הפגנות, עצומה ותעמולה. אך נטען נגדם כי הם לא עוסקים בבעיות הבוערות וכי "ארגון יציג" הוא דבר רחוק מלהתממש.
קצת לתוך 2017 מינה כחלון ועדה ברשות פרופסור ירון זליכה, מסקנות הועדה לא הבטיחו חיים בכבוד ורוב ארגוני הנכים התנגדו, בשלב זה בשיתוף פעולה נדיר בין רוב ארגוני הנכים היו כמספר הפגנות מוצלחות ביותר עם יותר חכי"ם ועם הרבה יותר סיקור תקשורתי, הפגנות ב: ככיר רבין (ומאהל), ירושלים וחיפה.(גשר המיתרים ירושלים, צילום: Galit Lavi)

עוד הפגנות אגרסיביות הביאו עוד לחץ, "מטה מאבק הנכים" של נעמי מורביה חזרו לפעול גם בשטח וגם אפילו לפעילויות ממוקדות תקשורת ולאחר מכן קמה "קבוצת הנכים הפנתרים"(צולם בירידה לאיילון דרום בהפגנה בעזריאלי)

נוצר אפקט כדור שלג ולמרות שבהמשך קובי פרש מקואליציית ארגוני הנכים, המשיכו הפגנות ו"פעולות קומנדו" על ידי קבוצת "הנכים הפנתרים".


(חסימה בכניסה לנתב"ג ע"י "הנכים הפנתרים")
ביבי נכנס לתמונה, דחה את מסקנות ועדת זליכה בטענה לניגוד אינטרסים והקים את הועדה בראשות פרופ' אבי שמחון. לפני פרסום המסקנות הסופיות של ועדת שמחון, נכנס ח"כ דוד ביטן לתמונה דבר שהסתיים ב"קואליציית חכי"ם" לפשרה. זה כלל גם את מגישי הצעות החוק למען קצבת נכות בגובה שכר המינימום, שאמרו: נברך על זה ונלחם ליותר, דבר סותר. נתניהו לעומת זאת החליט בהתייעצות עם שמחון על מתווה משלו.
ההפגנה האחרונה הייתה מול בית ראש הממשלה בירושלים וכעת תנועת "דרכנו" נכנסים עמוק לתמונה ויסייעו רבות בהפגנות:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

מדובר גם על הפגנות בירושלים מול בית רה"מ, (פעם שניה) וב-30/7/17 מול כנסת ישראל (ביום שהכנסת יוצאת לפגרה) ובערים נוספות, צפוי גל הפגנות בעזר "דרכנו"
השלמות מידע: בסוף 2015 נפל על חודו של קול בקריאה טרומית הצ"ח של גילאון. בסוף 2016 עלה שוב ועבר בריאה טרומית על חודו של קול.
 
דבר נוסף ואבסורדי: הצ"ח של בוקר עלתה ונדחתה חמש פעמים בועדת שרים לענייני חקיקה וזאת חרף העובדה שחתומים עליה רוב רובם של החכי"ם.
 


= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
 
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

11 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל תאום2 אלא אם צויין אחרת