00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

יוסי רגב

טראמפ – קלף ניצחון

בקיצור: איך קרה שהאיש הזה הגיע לנשיאות ארה"ב? $$$ [3885]
    - 2,121 איש כבר קראו את המאמר הזה ו-140 הגיבו עליו - 
אל רשימת התגיות המסודרת ( <- קליק על)
אל רשימת הפוסטים המסודרת בבלוג שלי  ( <- קליק על)
אל רשימת הנושאים שלי ( <- קליק על)
זה הסיפור להיום. אם זה מוצא חן בעיניכם, תבואו גם מחר. אם לא יקרה משהו בלתי צפוי, יחכה לכם סיפור חדש.
 
הוא ניצח
       דונלד טראמפ ניצח בבחירות בארה"ב והוא יהיה הנשיא הבא בארה"ב. זהו ניצחון השינאה, הטימטום והרשע על החשיבה הרציונאלית וגם על הנשים. טראמפ הוא נוכל, שעשה את הונו ע"י פשיטות רגל שבהן רושש מאות ספקים, עובדים ולקוחות, שקרן, רמאי מס הכנסה, מטרידן מיני, שונא נשים, שיצא עם קמפיין של שינאה – וניצח. מה שהכי מדאיג הוא שטראמפ הוא אדם שאינו חושב. הוא סובל מהפרעת קשב, ואינו מסוגל להקשיב לשום מסר מעבר לשלושים שנייות. יש לחשוש לכך שניצחונו יביא לו היבריס, יוהרה, שימשיך בדרכו, לא להקשיב, לא לחשוב, לא להתחשב ביועצים, לומר את מה שבא לו באותו רגע - ולעשות החלטות מטומטמות.
כמו בישראל
       במידה מסוימת יש פה חזרה על מה שקרה בבחירות האחרונות בישראל, אדם שעשה המון שגיאות, יוצא במסר של שינאה – וזוכה בכל הקופה. השינאה, שינאת האליטות, שינאת התקשורת, ובמיוחד שינאת הזרים – היא מתכון בטוח לניצחון בבחירות. דימיון נוסף בין הבחירות בישראל לבין הבחירות בארה"ב הוא הנקיטה במהלכים לא דמוקרטיים ובלתי חוקיים – שכל רשויות החוק וכל המתנגדים עוברים עליהם לסדר היום. בישראל היה זה שליחת מסרים למאות אלפי אנשים ביום הבחירות, תעמולת בחירות ביום הבחירות אסורה, אבל איש לא אמר על כך מילה. בארה"ב היתה זאת ההתערבות של ה-FBI בבחירות, גם זה מהלך בלתי חוקי, שעבר ללא התנגדות, וללא מחאה. גם סיפור הסקרים דומה: גם אצלנו וגם בארה"ב ניבאו הסוקרים למפלת איש השינאה – ופיספסו בגדול. המצביעים שנענים למסר השינאה – שונאים את התקשורת, ועונים לסוקרים תשובות שיקריות. דימיון נוסף בין שתי מערכות הבחירות הוא האדם שעומד מאחורי נתניהו ומאחורי טראמפ – שלדון אדלסון. בארה"ב זה חוקי. בישראל זה בלתי חוקי, אבל מבקר המדינה נמנע מלקבוע שקיום "ישראל היום", פרסום תעמולתי בחינם - הינו מהלך בלתי חוקי.
הבסיס
       ניצחונותיהם של טראמפ ושל נתניהו התבססו גם על נקודות אמיתיות. נתניהו עבד על הנזק מן הפלשתינאים, שמשגרים רקטות על ערי ישראל. טראמפ עבד על ההרס הכלכלי, על המפעלים שניסגרו, על מיליוני העובדים שאיבדו את עבודתם, לטובת מפעלים בסין ובמקסיקו, הרס שניגרם בארה"ב ע"י הגלובליזציה והסכמי הסחר ההדדי עם מדינות רבות.
       אבל הניצחון של טראמפ הוא תוצאה של הנקודות הבאות:
מעוטי השכלה: ניצחונו של טראמפ הוא במידה רבה הושג ע"י הנהירה של לבנים מעוטי השכלה, גם גברים וגם נשים, להצביע בעד טראמפ, 90% מהם, יותר מאשר ה-70% שבד"כ. הם הרוב. הקואליציה של לבנים בעלי השכלה, גם נשים וגם גברים, של השחורים, של ההיספנים ושל היהודים – נוצחה ניצחון מוחץ.
רוסיה: רוסיה של פוטין היתה מעורבת בבחירות הללו באופן מדהים. ההאקרים של פוטין פרצו לתיבות הדואר של עוזריה של קלינטון ובעזרת ויקיליקס, פירסמו מיילים, שתפקידם היה לשכנע את האמריקאים שקלינטון היא מושחתת. כל ההדלפות היו נגד קלינטון, ואף לא אחת נגד טראמפ, שהיה לו הרבה מה להסתיר (היקף עושרו, דו"חות מס הכנסה). השיא היה הדלפה של מייל שמזיק להילארי, שפורסם בוויקיליקס ופורסם בסוכנות הידיעות הרוסית – חצי שעה לפני ויקיליקס! יש לזכור כי טראמפ השמיע דברי תמיכה בפוטין בשעה שארה"ב ורוסיה נמצאות במצב של מלחמה לא מוכרזת, גם בסוריה וגם באוקראינה, וגם במצב של עימות במדינות פולין והמדינות הבלטיות.
FBI: חלקו של האירגון הזה בניצחונו של טראמפ היה מכריע. ההודעה על פתיחת החקירה נגד הילארי כמה ימים לפני מועד הבחירות, על סמך חשד, שבישראל היה מצדיק רק "בדיקה", ולא "חקירה" - היתה מהלך שערורייתי, בלתי חוקי. ההימנעות של ה-FBI מלחקור את המידע שנמסר לו על כך שטראמפ הוא שליח רוסי, ואפילו לא להודיע על קיום חשד כזה – זה מהלך בלתי סביר.
Pro Death: חלק בלתי מבוטל בניצחונו של טראמפ יש לתנועה שנקראת "Pro Life"", התנועה לאיסור הפלות. מיליוני האבנגליסטים הצביעו בעד טראמפ, ונגד הילארי, למרות שהם יודעים על התנהגותו השערורייתית של טראמפ בנושא הנשים – בגלל הנקודה הזאת, בגלל תמיכתו של טראמפ באיסור על הפלות. לאמיתו של דבר התנועה הזאת איננה תנועה "בעד החיים" אלא בעד המוות. במדינות בהן קיים איסור על הפלות, מתות אלפי נשים בכל שנה, במהלך נסיונות כושלים לבצע הפלה. התוצאות של הבחירות הללו הן ניצחון גדול של התנועה הזאת, שכן הרפובליקנים זכו גם ברוב, והם שולטים, גם בסנאט וגם בבית הנבחרים, מה שיאפשר לטראמפ למנות לבית המשפט העליון שופטים מתנגדי הפלה, וכך להחזיר אחורה את החלטת בית המשפט העליון שהתירה הפלות.
נשים: הבחירות האלה היו לא רק הזדמנות לבחור אישה לנשיאות ארה"ב, מהלך היסטורי, אבל הן היו גם התמודדות בין אישה דומיננטית לבין גבר שונא נשים, תמצית השובניזם והטימטום הגברי. ובמאבק הזה שינאת הנשים ניצחה. לא ייאמן שמועמד יוכל להתבטא כפי שטראמפ התבטא נגד נשים, יהיה מואשם ע"י 12 נשים שהוא הטרידן, שהושמעה ברבים קלטת בה הוא מספר כיצד הטריד, וכיצד נכנס לחדר ההלבשה של המועמדות בתחרות מלכת היופי העולמית, כשהיו בלתי לבושות – ולנצח בבחירות, בין היתר בעזרת קולות של נשים!
סין: סין לא השתתפה במערכת הבחירות הזאת, אבל יש לה חלק נכבד בתוצאות שלהן. כל עשרות מיליוני האמריקאים שהצביעו בעד טראמפ משום שאיבדו את מקומות עבודתם, עשו זאת משום שהמפעלים בהם הם עבדו - עברו ברובם לסין, ומיעוטם לבנגלה דש ולמקסיקו. טראמפ הבטייח להם: We"ll make America Great Again, והם קנו את הסיסמה הזאת, בלי לתת את דעתם על כך שטראמפ לא הציע שום תוכנית סבירה איך לממש את הסיסמה הזאת.
שחיתות: הילארי קלינטון לא היתה דמות טהורה, טלית שכולה תכלת. טראמפ קרא לה שוב ושוב "אישה מושחתת" ו-Nasty Woman, והדברים שלו חילחלו והשפיעו. האמת היא שכמעט כל ההאשמות הללו נגד הילארי היו בעניינים פעוטים, שאם היתה יושבת כבר על כיסא הנשיאות, ספק אם מישהו היה מייחס להם חשיבות. עניין אחד באמת היווה כתם על הילארי חוהוא סיפור "קרן קלינטון", שבו ניטען כי הילארי וביל קלינטון פעלו באופן בלתי הגון. הנושא הזה נשאר פתוח, ויש להניח כי העניין הזה עוד יופיע בכותרות ואז נידע אם יש בו ממש. אבל גם אם יתברר שלא, סיפור "קרן קלינטון" שימש לרבים רבים מתומכי טראמפ צידוק לכך שהם תומכים במועמד כל כך שלילי, מול אישה מושחתת.
        אף אחת מהנקודות הללו לא היתה הסיבה העיקרית לניצחונו של טראמפ, אבל כולן ביחד הצטברו והביאו לניצחונו של האיש הרע הזה.
לסיכום: איש אינו יודע מה יקרה עכשיו. דונלד טראמפ הוא איש לא רציני, לא רציונלי ובלתי צפוי. נתפלל לכך שהתוצאות של עליית טראמפ לנשיאות, כולל ניצחון הרפובליקנים בקונגרס, לא יהיו כאלה שליליות כמו שניתן לצפות.
עוד
       אם לא קראתם עדיין, או שאינכם זוכרים את המאמר עאלק דמוקרטיה, אני ממליץ בפניכם לשוב ולקרוא אותו בכתובת:
http://www.tapuz.co.il/blogs/ViewEntry/7361384
 
 
     האם אני צודק? אל תסכימו אתי.
       מה אתם חושבים? מה אתם מרגישים?
יוסף רגב
-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-
   המונה היומי: עד היום היו 656,781 כניסות לבלוג שלי, וזאת מאז שהתחלתי ב-22.2.2006
 
      אם בהמשך הקטע (הפוסט) הזה יש תגובות, קיראו גם אותן. כשאנשים מתווכחים אתי, עולות נקודות חשובות, שלא נכנסו למסמך המקורי שכתבתי.
      אם הדברים שכתבתי פה מעוררים אצלכם מחשבות, והרי לשם כך אני כותב אותם, אנא, הגיבו לדברי בבלוג עצמו, ע"י קליק על "הוספת תגובה", כדי שאדע שקראתם וחשבתם עליהם.
      אם התגובות שלכם מתייחסות לנקודה מסוימת במה שכתבתי, סמנו אותה בשדה "נושא" ע"י מספר בסוגריים מרובעים כפולים, לדוגמה [[1]], ואני אכניס את המספר הזה בתוך הטקסט שלי.
      כיתבו תגובות. אל תהססו. אין צורך להיות בלוגר רשום. אין חובה לתת כתובת דוא"ל. כל אחד יכול לכתוב את שמו – ולהגיב (עד 17 שורות).
      אם האותיות קטנות וקשה לכם לקרוא – לחצו על מקש ה-CTRL ביחד עם מקש התו "+" (פלוס), ואז האותיות יוגדלו.
       את רשימת התגיות בבלוג שלי, רשימה מסודרת לפי סדר אלפאבתי, ניתן לראות בכתובת:
http://www.tapuz.co.il/blogs/viewentry/7347329
      את רשימת הנושאים בבלוג שלי וגם את הוראות השימוש, ניתן לראות בכתובת:
http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=897416
 
תגיות: דמוקרטיה, פוליטיקה, אקטואליה, נשים, נשים מעמדן וסגולותיהן, בחירות, רמאות, FBI, רוסיה, פוטין, ארה"ב, תקשורת, ביבי, ישראל היום, איסור הפלות, הפרעת קשב, שינאה, שינאת זרים, חשיבה, דמוקרטים ורפובליקנים, תובנות,

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

213 תגובות

סטטיסטיקה
מספר כניסות לבלוג מה - 02/2006
960,071
תגיות
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל יוסי רגב אלא אם צויין אחרת