00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

כשיוהאן גוטנברג חייך

עילויים בתורה, תמשיכו ללמוד, בינוננים, לכו לעבוד!

כל העת יש ויכוח בחברה החילונית, האם זה בסדר לממן לימודים לבחורי הישיבות? האם זה בסדר לתמוך בקצבה כלשהיא בלומדי תורה? מה סדר העדיפויות הלאומי לתת קצבה לבחורי הישיבות ולהעביר כספים רבים לישיבות או לתת את זה למטרות חברתיות, למען  חינוך טוב יותר בבתי הספר, פרויקטים חינוכיים, שכבות מצוקה, תקציב בריאות מוגדל יותר וכו'?

אני חושבת שמי שבאמת עילוי בתורה, תלמיד חכם שאם הרבנים וה"מלמד" ומנהל הישיבה יבחן אותו בבחינה בכתב הוא יוציא ציונים של 90-100. תלמיד כזה שהוא מצטיין בתורה, עילוי, לומד ושוקד עליה בלילה וביום. אדם כזה או קבוצת אנשים כזאת שהופכת את התורה ל"קניינם", כי הם באמת אוהבים אותה ולומדים אותה כל העת והם מצטיינים בתורה, שוקדים בה ומשקיעים המון תשומת לב ללימודה ובעלי הישגים מוכחים, בהם אני כן בעד תמיכה כספית, מבחינתי שחלק מכספי המיסים שבן זוגי משלם ילכו לקצבת כיום אפילו של 4,000 ש"ח כל חודש אך ורק למי שהוא "עילוי בתורה"! 

בדיוק כמו שהמדינה תומכת בספורטאים מצטיינים, מקצה תקבציבים ל"מכון ויצמן "  כך שמדענים מצטיינים נהנים ממלגות על מחקריהם בתחומים של פיזיקה, מחשבים, המוח, ביולוגיה וכו' כך גם יש לתקצב את התלמידים החכמים באמת, כאלה שנמצאים בישיבות ושוקדים על התורה ולומדים כל העת,  בני ישיבות שבאמת "תורתם אומנותם".

כל תלמידי הישיבות האחרים שהם בינוניים בתורה ונחשבים לכאורה כתלמידי ישיבות, מקבלים תקציבים עבורם, אבל בפועל הם מטיילים ברחובות ירושליים ובני ברק משועממים וחסרי מעשה, שילכו לעבוד. למה אנשים רבים צריכים לממן אותם  בכספי המיסים שנגבים מעבודה קשה יום יומית? למה מעמל רב שעות של בן זוגי שעובד למחיית המשפחה הוא צריך להפריש מיסים לפרזיטים? וכך כל מי שעובד ומשלם מיסים?

אני חושבת שטוב שיש תורה לעם ישראל, מה שמייחד אותנו מהגויים זו תורת ישראל, אך אני חושבת שהישיבות נדרשות לעשות חלוקה בולטת וסלקציה רצינית, רק מי שבאמת כמה ללמוד תורה, מתאווה ללמוד תורה ובפועל בא יום יום לישיבה ושוהה בה ולומד עם כל התשוקה של למידת התורה מהבוקר עד הלילה, רק מי שמצליח להגיע להישגים בתורה, ויערכו לו מבחנים ובכל המבחנים הוא יגלה בקיאות מרשימה, כל הציונים שלו יהיו 90-100 רק אנשים מהסוג הזה שהם תלמידים חכמים אמיתיים ש"תורתם אומנותם" אני חושבת שכדאי לממן מכספי משלמי המיסים.

לדעתי מעתה הממשלה צריכה לדרוש מהישיבות לערוך מבחני בקיאות בתורה לתלמדים על כל ענפיה, תלמוד בבלי, משנה, תורה, הלכה, קבלה ורק לתלמידים הנבחרים שיקבלו את הציונים הגבוהים ביותר לתת מימון ממשלתי ולדרוש שכל יתר התלמידים ילכו לעבוד. מי שהוא תלמיד בינוני או יותר גרוע מסתובב ברחובות ישרושלים ובני ברק  עם חבריו ומקבל מימון מהישיבה כאילו שהוא בן ישיבה לא יקבל מימון מהמדינה יותר.

וכמה כבר בני ישיבה מצטיינים בתורה יש? בערך 20% מתלמידי הישיבה, וכך המימון הממשלתי יהיה 20% ממה שהיא נותנת עד עכשיו בקירוב.

זה כמו בבית ספר מתוך 40 תלמידים יש בערך 8 תלמידים שמוציאים תמיד ציונים טובים מאוד, כל היתר לא נחשבים תלמידים מצטיינים. בכל כיתה בערך 8 תלמידים בלבד מוציאים תמיד ציונים של 90-100. תבדקו את הסטסטיקה עם ילדיכם הפרטיים ותראו שכך זו המציאות.

אחנו כעם ישראל, צריכים לדרוש מהממשלה לממן רק את התלמידים החכמים ביותר בתורה, את ה"עילויים בתורה", מי שמרוויח ביושר את הכבוד של להיות תלמיד חכם בתורה, כי הוציא את כל זמנו, מרצו ותשומת לבו על לימוד תורה מהבוקר עד הלילה, תלמיד שקדן ומצוין, רק לאנשים מהסוג הזה מגיע מימון ממשלתי וקצבה קבועה בדומה לספורטאים מצטיינים, מדענים מצטיינים וכו'.

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

2 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל ifat28 אלא אם צויין אחרת