00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

atlantis is calling

אישה שמנה? לא באוטובוס. שלושה סיפורים שקרו לי.

ובכן חברים וחברות - הפעם אני מקווה שלא תיפלו מהכיסא - כי מה שאני מספרת לכם היום קרה באמת. ולצערי נראה לי שזה קצת הופך לתופעה.

לפני מספר חודשים חברי ואני נסענו לפעילות מטעם הדיור המוגן. ישבנו ביחד ושוחחנו על הא ועל דא. לפתע התיישב במושב ממולינו איש די מבוגר. מחזה נפוץ באוטובוס. לפתע החל האיש לדבר.

"אתן יודעות שלפי דעתי צריך לעשות הפרדה באוטובוסים כמו שעושים אצל החרדים?"

חושי התחדדו לרגע והרגשתי פרץ קט של אדרנלין מתחיל לפמפם בגופי. נדרכתי, מוכנה לקרב.

ואז המשיך הברנש לדבר ואמר - "כן, צריך לעשות אוטובוס בנפרד לשמנים ואוטובוס נפרד לרזים".

ואז עניתי - "ולמה אתה חושב ככה?"

ענה - " תראי אתם תופסים יותר מקום וצריך לעשות לכם כיסאות מיוחדים..." ואז הוא אפילו החל לדבר סרה בראש עיריית חיפה יונה יהב... " שמת לב ליונה יהב, איך הוא הולך כמו פיל, השומנים שלו רוטטים והוא מעורר בי גועל?"

האמיגדלה שלי - זאת שאחראית על תגובת 'ברח או הילחם' לא עצרה באדום... - ואז פתחתי את פי מפיק המרגליות...

" יאמר לי אדוני האם אתה משלם לי על האוכל שאני אוכלת?, או שמא לא טרחת לגדל לך קצת שכל וטאקט?" השיחה המשיכה לזרום. בשלב כלשהו חברותי ואני התחלנו פשוט לצחוק. הודעתי לאדון המבוגר שעל אף גילו הוא דפוק יותר משניצל ושילך למקום שהשמש לא זורחת שם.

המקרה השני אירע באחד מקניוני חיפה היוקרתיים. אנחנו יושבים על ספסל ומוכרים את מרכולתינו. לידינו יש ספסל נוסף בו יושבים אנשים שמארגנים את קניותיהם או מחכים למכרים וכו'. לעיתים אנו מפנים מקום בספסל למי שמבקש לשבת. אנו עושים זאת בחפץ לב. לפעמים אנחנו מציעים כיסא ואפילו לא פעם שמרנו על סלים ותיקים. כי יד רוחצת יד ואותו אדם - אם יחפוץ - יקנה משהו - וגם אם לא זה בסדר.

באותו יום נעמד לידי גבר מבוגר. שאלתי אותו האם הוא מעוניין לקנות ממרכולתינו. האיש הביט בי בשאט נפש. ואמר לי בזו הלשון: " לא, אני לא צריך את הסחורה שלכם, אני צריך את הספסל ואת מפריעה לי לשבת."

"סליחה, אבל אני עובדת כאן"

"כן, אבל את תופסת לי את המקום..."

לא ראיתי על הספסל הנ"ל שום שלט כלשהו המכריז על בעלותו של האיש הנ"ל. מה גם שבספסל הסמוך ישבו שלוש נשים צעירות.

"אה, תראה אדוני, אתה קצת חצוף ויש לך בעיה חמורה עם האינטלגנציה הרגשית שלך"

" תקשיבי גברת, את רואה שבספסל שלידך יושבות שלוש בחורות ובספסל הזה את יושבת עם עוד מישהו!! ואת תופסת לי את המקום!!"

נשבעת לכם, היו לאירוע הנ"ל שני עדים ממקום העבודה שלי. מה שמוזר שלבחור שעבד איתי האיש לא אמר דבר. הבחור שעבד איתי היה המום ולא אמר מילה. הבנות שבספסל הסמוך החניקו צחוק קצר. כנראה שלהיות אישה מלאה/שמנה/דאבה/פרה או כל מילה שעולה על דעתכם זה פשע נגד האנושות... אגב, לגברים מותר להראות זוועה אבל אישה חייבת להיות יפה ורצוי שברוב המקרים תהיה גם רזה.

משום מה, בקניון היוקרתי איש לא הגן עלי. ושוב הודעתי לאיש הנ"ל שיתבייש לו. רק לאחר השיחה הזו הואילו שלוש הבנות הרזות לקום וללכת...

היה זה ביום רביעי בערב. חזרתי מכנס של משרד הבריאות בירושלים. מצב רוחי היה מרומם. הכנס היה מרתק. בכלל, כנסים מקצועיים עושים לי טוב. פוגשים שם אנשים מוכרים ודנים בנושאים כאלה ואחרים הקשורים לבריאות הנפש.

ושוב, עליתי על האוטובוס. יש אוטובוסים שבהם המושב שליד הנהג והמושב הצמוד אליו מאחור קטנים מהרגיל - מן סוג של מושב וחצי. אישה אחת לא רזה ישבה במושב וחצי הראשונים. גם אם היא הייתה רזה איש לא לא היה יכול לשבת לצידה. ואז עלה לאוטובוס איש מבוגר והחל לצרוח עליה בקולי קולות.

"יא שמנה את תופסת לי את כל המקום!!!!" מישהי במקום אחר פינתה לו את כיסאה. אך הוא המשיך בשלו... "יא, היא תופסת את כל המקום, פרה כזאת".

בשלב כלשהו נוסעי האוטובוס הביטו בו. ואחת מהנוסעות אמרה לו - תגיד לי מה זה מפריע לך, אתה יושב!!! - הוא המשיך.

ואז לא יכולתי יותר. אמרתי לו - אני מבינה שאנחנו מפריעות לך כי אנחנו שמנות - לשמחתי אתה לא משלם לי על האוכל וכל השאר (אולי בכל זאת יש אלוהים) - אז רד מהעץ...

האיש המשיך להציק לנוסעים והעביר ביקורת על נוסעים שלא נראו לרוחו. אני משום מה חשבתי על הנהג... כמה אומלל האיש האוחז בהגה כשהוא שומע טיפוסים כאלה ואחרים מידי יום ביומו.

המסקנה שלי מכל המקרים הנ"ל הייתה חד משמעית בהחלט. אישה שמנה כמוה כשואה גרעינית מהלכת ועל כן עדיף למין האנושי לשמור על עצמו מפני פגע רע זה. צריך להפריד שמנים מרזים פן הרזים יתקלקלו.. ובכן, הייתי יכולה לרחם על עצמי.. אבל כל המחקרים המדעיים היו תמימי דעים - אנשים שמנים הם כאלה כי

ה א ב ו ל ו צ י ה העדיפה את השורדים. לפני כמה אלפי שנים המין האנושי היה נתון בסכנת רעב תמידית. אלה שיכלו לאגור את השומן בגופם שרדו. במאה וחמישים השנים האחרונות המאזן התחיל להתהפך. יש מדינות שבהן שפע של אוכל ומה שהיה פעם צורך הישרדותי הפך 'למגיפת ההשמנה'.

אז לגברים היקרים שירדו על המשקל שלי - צר לי לבשר לכם - לפני כך וכך שנים לא הייתם באים לעולם ושורדים ואומרים לי שאני תופסת לכם את המקום - הייתם מתחננים שאהיה הרעיה שלכם.... או בקיצור - רחל, תעשי לנו ילד...

נקודה למחשבה.

רחל

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

נשארים מעודכנים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
קוביית פרטים אישיים
התמונה שלי
אזור חיפה
10.07.1970
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל patrick17 אלא אם צויין אחרת