00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

עגונה

הקלות הבלתי נסבלת של חיוב אישה בגט

בתאריך 04.05.02008 חייב בית הדין הרבני אישה לקבל גט מבעלה.

 

מדובר בתביעת גירושין של הבעל. עילות הגירושין הן טענת מאוסה עלי ובעילה של עיגון הדדי,  מאחר ושני הצדדים מואסים זה בזה, וטענתה של האשה לשלום-בית איננה ‏אלא מן השפה ולחוץ.

  

כאשר ישנה אמתלא ברורה לבעל על מאיסותו של בעל באשתו, יכול הוא ‏למנוע ממנה מזונות, בעל המואס באשתו אע`פ שאינו יכול לגרשה בעל כרחה לאחר חרם רגמ`ה, זכאי הוא למנוע ממנה שאר כסות ועונה ע`י השלשת גיטה וכתובתה.

 

בנידון עולה תמונה קשה של סכסוך עמוק, פירוד ממושך ושנאה יוקדת, שמקורה בתביעות כספיות מצד ‏האשה. בנוסף לכך צווי ההרחקה ההדדיים, וכתב האישום הפלילי שהוגש כנגד הבעל אינם מותירים ספק ‏במאיסה ההדדית של שני בני הזוג. טענת האישה כי רצונה לשלום בית איננה כנה. שהרי היא מואסת ‏בבעלה מיאוס גמור. לא זו בלבד שהיא מעלימה עין ומוחלת לו על בגידותיו במשך כל שנות נישואיהם, ‏אלא שעוד, לשיטתה, עוד מוסיף הוא בזאת `חטא על פשע` במה שאין הוא חולק עימה את רכושו הרב, ‏מתקוטט עימה וסוחב אותה לדיונים משפטיים. טענת האהבה הגדולה שלה אליו, יתכן ונכונה, ברם זוהי ‏אהבה התלויה בדבר. האשה מבקשת להיות פרודה באופן מעשי, ומנגד להיות נשואה רשמית משיקולים ‏ממוניים גרידא.  על כן חובה גמורה על הצדדים להתגרש לאלתר, ויפה שעה אחת קודם.

 

לפיכך נפסק, כי חובה על האשה לקבל את גיטה מבעלה, במידה והאשה לא תופיע מאיזו סיבה שהיא ‏לקבלת גיטה, יוכל הבעל להפטר ממזונותיה ע`י השלשת גט ודמי כתובתה. ‏
 
ואני עגונה אומרת:
כשאישה מבקשת להתגרש מבעלה, בית הדין מעביר אותה 7 מדורי גיהנום.
אם הבעל לא רוצה להתגרש, ולא משנה מאיזה מניע, האישה כבולה. לא יעזור שהבעל בוגד, שהוא מואס בה, שהוא טוען שאוהב אותה ורוצה שלום בית רק ממניעים ממוניים. בית הדין רואה הכל, יודע הכל, ולא עושה כלום.
האישה צריכה לנסות ולהוכיח שהיא זונה או נרקומנית בכדי שיחייבו את בעלה לתת לה גט. וגם זה דבר בהחלט לא טריוויאלי.
 
מדוע כשמדובר בתביעה מצד הגבר זה כל כך מהיר ופשוט ?
אח"כ, עמותות גברים למינהם מפגינות שאין שוויון ושהכל מוטה לטובת האישה.
תיכנסו לבתי הדין הרבניים ואח"כ תדברו על שיוויון...
 
 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

10 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל עגונה אלא אם צויין אחרת