פורומים מומלצים

טיפים

  • - אל תתפתו להושיב תינוק לפני שהוא מתיישב בעצמו
  • - בזמן הביוץ יש תחושה של נפיחות, חום וסימנים דומים
  • - בתקופת הבחילות רצוי להיות מצוידות בקרקרים בתיק
  • - לכל הורה מומלץ לעבור קורס עזרה ראשונה לתינוק
  • - עצירות לאחר הלידה: הקפידי על דיאטה עשירה
לטיפים נוספים...
 
תזונה נכונה לילדים: כן, זה אפשרי

תזונה נכונה לילדים: כן, זה אפשרי

מה עושים כשהילדים מתנגדים לניסיונותינו להקנות להם הרגלי תזונה בריאים?

ערוץ הריון ולידה
פורסם :  07/08/2012 14:48:00
תזונה נכונה לילדים היא לא תורה מסיני. מדובר, אחרי הכל, במידע בסיסי: סידן, חלבון, פחמימות ושומנים מספקים לילדינו את מה שגופם המתפתח זקוק לו, והמידע אודות חשיבותם של פירות וירקות והנזק שגורמת צריכת סוכרים מוגברת – ידוע לכולם. תזונה נכונה אחראית לא רק לגדילה תקינה אלא גם לפיתוח מיומנויות חברתיות חשובות ולשיפור יכולות הקשב והריכוז. עם זאת, הורים רבים מתמודדים עם שאלות והתלבטויות בנושאי תזונה, ואם אתם נמנים עמם – חשוב שתדעו שאתם לא לבד.

 

ידע זה כוח

כדי לאפשר לילדיכם תזונה בריאה ונכונה, חשוב שתרכשו את הידע הבסיסי אודות צריכה נבונה של פירות, ירקות, חלבונים ודגנים. היכרות עם "פירמידת המזון", או "צלחת המזונות" בגרסתה העדכנית, מאפשרת ללמוד את המינונים הנכונים שימנעו השמנת יתר או חוסרים תזונתיים ויובילו לאיזון תזונתי.

 

מתחילים על הבוקר

תפריט בריא ומאוזן הוא אבן דרך לכל משפחה המבקשת להנחיל תזונה נכונה לילדים. משרד הבריאות הישראלי פרסם ארבע הצעות לתפריטים מומלצים לילדים בכיתה א', המציעים כמה אפשרויות מגוונות ובריאות לילדינו הגדלים. כדאי לקרוא את התפריטים (המופיעים בקישור שבסוף הכתבה) ואף להדפיס אותם, כדי לקבל הצעות לקווים מנחים שיוסיפו בריאות לילדים... ולמשפחה כולה!

 

תזונה לילדים – זאת האחריות שלנו

הורים רבים טוענים ש"אין מה לעשות": לילדים יש העדפות משלהם, וקשה לעמוד בפניהם. אבל הנושא חשוב מכדי שנרים ידיים: כדאי שרכוש ידע ולהיעזר בעצות של הורים אחרים ושל אנשי מקצוע, כדי לאפשר לילדינו ליהנות מכל היתרונות של ארוחות מזינות ובריאות ותזונה מאוזנת, כך שיתפתחו לתפארת ויהיו בריאים, שבעים, מרוכזים והעיקר... מאושרים.

 

 להמשך קריאה בנושא:
לקריאה נוספת בנושא תזונה נכונה לילדים - בקישור

כתבות נוספות ב

ערוץ הריון ולידה באתר תפוז- נלווה אותך לאורך 9 חודשים ואחריהם
Copyright©1996-2020, תפוז אנשים בע"מ   אקום
;