פורומים מומלצים

טיפים

  • - אל תתפתו להושיב תינוק לפני שהוא מתיישב בעצמו
  • - בזמן הביוץ יש תחושה של נפיחות, חום וסימנים דומים
  • - בתקופת הבחילות רצוי להיות מצוידות בקרקרים בתיק
  • - לכל הורה מומלץ לעבור קורס עזרה ראשונה לתינוק
  • - עצירות לאחר הלידה: הקפידי על דיאטה עשירה
לטיפים נוספים...
 
הכל עניין של תזמון

הכל עניין של תזמון

תזמון הצירים יסייע ללידה בטוחה

סימילאק
פורסם :  26/12/2011 14:01:00
צירי "בריקסטון היקס" מלווים אותך כבר מספר שבועות, ולעיתים אינך יכולה להבדיל בינם לבין צירים "מקדמי לידה". מכיוון שאבחנה זו חשובה ותמנע לא רק המתנה ממושכת במסדרונות בית החולים, כמו גם פרוצדורות רפואיות מיותרות – יש לתזמן את הצירים. כיצד? עליך למדוד את הזמן העובר מתחילתו של ציר אחד ועד תחילתו של הציר שבא אחריו. אם טווח הזמן מתקצר בהדרגה והצירים הופכים חזקים וכואבים – מומלץ להגיע לבדיקת רופא גניקולוג.

עד הלידה המיוחלת תעברי שלושה שלבים: השלב הראשון המתחיל עם הצירים הסדירים ומטרתו לפתוח את צוואר הרחם, השלב השני הכולל את הדחיפות ויציאת התינוק, והשלב השלישי הכולל את יציאת השלייה.

לעבור את הלידה בקלות ובמינימום כאב

תהליך הלידה מלווה בכאב והרגשת לחץ אך אין חובה לקבל את רוע הגזירה, למעשה, ישנן פעולות שתוכלי לבצע להקלה על סבלך. לדוגמא:  נסי להירגע על ידי שיחה עם בן זוגך או מלווה אחר, נשמי עמוק, נסי ליישם את הנשימות שלמדת בקורס "הכנה ללידה", בקשי מהמלווה לעסות את גבך ורגלייך, התקלחי במים חמימים ונעימים להרגעת הגוף (במידה ולא פקעו מי השפיר), שתי מים, שמרי על תנועתיות בחדר באמצעות הליכה או תרגילים על כדור פיזיו ובמידת הצורך – בקשי משככי כאבים מהצוות המטפל.

מה צפוי לך לאחר הלידה? לאחר הלידה תישארי בהשגחה רפואית בבית החולים למשך יומיים – ארבעה ימים. גם תינוקך יזכה להשגחה רפואית, טיפול וחיסונים. במהלך האשפוז תוכלי ללמוד כיצד להחליף לתינוק חיתול, לרחוץ אותו ולהאכילו.להמשך קריאה בנושא:
להמשך קריאה

כתבות נוספות ב

ערוץ הריון ולידה באתר תפוז- נלווה אותך לאורך 9 חודשים ואחריהם
Copyright©1996-2019, תפוז אנשים בע"מ   אקום
;