פורומים מומלצים

טיפים

 • - אל תתפתו להושיב תינוק לפני שהוא מתיישב בעצמו
 • - בזמן הביוץ יש תחושה של נפיחות, חום וסימנים דומים
 • - בתקופת הבחילות רצוי להיות מצוידות בקרקרים בתיק
 • - לכל הורה מומלץ לעבור קורס עזרה ראשונה לתינוק
 • - עצירות לאחר הלידה: הקפידי על דיאטה עשירה
לטיפים נוספים...
 
תירגעי, זה רק ההורמונים חוגגים

תירגעי, זה רק ההורמונים חוגגים

בתקופת ההריון תחווי שינויים פיזיים ורגשיים רבים. אל תחששי, את לא לבד

ערוץ הריון ולידה
פורסם :  20/06/2010 15:59:00
מיכל מספרת: "התקשרתי אתמול לאמא שלי ואמרתי לה שאני יוצאת מדעתי. אין לי סבלנות, אני עצבנית, בוכה מכל דבר ובחיי, שאני כבר לא סובלת את עצמי. תמיד הייתי רגישה, אבל עכשיו זה אני כבר כמעט בלתי נסבלת. פעם יכולתי להתאפק אבל עכשיו, אין. הייתי בבנק והפקידה דיברה אלי לא יפה. התחלתי לבכות. איזה בושות. מה איכפת לי בכלל ממנה? אבל זה כאילו אין לי שליטה. כבר ממש לא נעים לי עם עצמי. אני דואגת: איך אהיה כשהילד שלי יוולד, איזה מן אמא אהיה ככה? יש לי כאבי ראש, אני תשושה נורא ואני פשוט מרגישה "קווץ'!"

מיכל דואגת שהיא קצת יוצאת מדעתה, לא מכירה את עצמה וחוששת לעתיד. כמו כן, היא סובלת מתופעות פיזיות שונות. כיצד נוכל להקל ולעזור למיכל בעזרת הידע הרחב שמצוי ברשותנו?

ד"ר הרצל יוגב, פסיכולוג קליני עם ניסיון של יותר מ-25 שנה, יזם ופיתח את הרעיון של "בייביבאז" בדיוק בשביל נשים כמו מיכל. ד"ר יוגב הרכיב צוות של רופאים ופסיכולוגים בתחום ההריון והתפתחות הילד שיחד ריכזו את המידע החשוב ביותר על מנת לתמוך בהתפתחות של ילדך ושלך כאמא, כבר מהרגע הראשון של ההריון.

איה, פסיכולוגית בצוות "בייביבאז" מסבירה: העליה החדה בהורמונים בגוף האם ההרה משפיעה עליה מבחינה פיזית ומבחינה רגשית. התופעות שלך מיכל הינן נפוצות ורגילות בקרב נשים הרות. יחד עם ההתרגשות לקראת הלידה, ההתמודדות עם שינויי מצב הרוח לא תמיד קלה. חשוב שגם את וגם הסביבה הקרובה אליך תבינו את הסיבות הפיזיות למה שעובר עליך על מנת לוודא שתקבלי את התמיכה שאת זקוקה לה. את משתנה – פיזית ורגשית – והמשימה שלך היא להבין ולקבל את עצמך כפי שאת היום. אני מאמינה שאם אישה יודעת ויכולה להסביר לעצמה את הדברים השונים (ולא תמיד פשוטים) שעוברים עליה בהריון, היא תוכל להיות פנויה יותר להתרגשות שבדבר. מטרתי היא, שתקבלי את עצמך ושתהני מההחלטה העצומה והמשמעותית שקיבלת בחייך.

צוות "בייביבאז" עוזר לאימהות ונשים בהריון בכל שלב ושלב. ריכזנו את הנושאים שהכי מעסיקים אימהות ונשים בהריון ונהיה לצידך יום-יום באמצעות מסרון שנשלח אליך ישירות.

"אל תיבהלי אם יש לך כאבים בגב ובמותניים. ההורמונים בגופך מרככים את הרצועות והמפרקים כדי שהגוף יוכל להימתח בזמן הלידה"

"ההורמונים עושים חגיגה על חשבונך? אני עוברי רוצה לצייד אותך בנשק לא קונבנציונלי: שיבולת שועל. יש בזה ויטמינים מרגיעים מקבוצת B"

"ההורמונים בגופך משתנים, ואולי יש לך כאבי ראש. את יכולה לקחת כדור לשיכוך כאבים ואם הכאבים חזקים או לא מגיבים לתרופה שלקחת, פני לרופא"

ואחת לשבוע תקבלי הסבר מפורט יותר מעוברך על נושא מסוים:

"ההורמונים חוגגים. חלקם הורמונים רגילים שכמותם גדלה בתקופת ההריון וחלקם הורמונים חדשים שנוצרים באופן ייחודי לתקופה זו. תפקידם של ההורמונים להכין את גופך להריון. שמת לב שאת מרגישה המון רגשות בו-זמנית, כמו חששות ושמחה? טלטלות במצב הרוח ונטייה לבכי, הססנות וקושי לקבל החלטות, אפילו בדברים פשוטים? שינויים הורמונליים יכולים לגרום תופעות לוואי של רגשות אלה ואחרים. תזכרי שאת מתמודדת עם משהו שהוא גם פיזיולוגי ולא רק נפשי, אפילו שהרגשות לפעמים נורא משכנעים".

http://www.tapuz.co.il/minisites/babybuzz/projecta/

http://www.tapuz.co.il/minisites/babybuzz/projectb/


להמשך קריאה בנושא:

כתבות נוספות ב

 • מחביאה את הבטן

  אני בתחילת ההיריון ורוצה לשמור על כך בסוד אך חוששת שהבטן תבצבץ. מתי כדאי לספר והאם להמשיך להסתיר?

 • אולי הגזמתי?

  אני בשבוע 15 וכבר מרגישה שעליתי יותר מדי במשקל

 • איך את ישנה?

  בין השינה על צד שמאל לבריאות התינוק

ערוץ הריון ולידה באתר תפוז- נלווה אותך לאורך 9 חודשים ואחריהם
Copyright©1996-2018, תפוז אנשים בע"מ   אקום
;