פורומים מומלצים

טיפים

 • - אל תתפתו להושיב תינוק לפני שהוא מתיישב בעצמו
 • - בזמן הביוץ יש תחושה של נפיחות, חום וסימנים דומים
 • - בתקופת הבחילות רצוי להיות מצוידות בקרקרים בתיק
 • - לכל הורה מומלץ לעבור קורס עזרה ראשונה לתינוק
 • - עצירות לאחר הלידה: הקפידי על דיאטה עשירה
לטיפים נוספים...
 
ברית מילה, העניין החברתי

ברית מילה, העניין החברתי

כשיש התלבטות עם לעשות לילד ברית או לא, העניין החברתי הוא שיקול לא מבוטל. מה תגידו?

ערוץ הריון ולידה
פורסם :  09/02/2010 15:08:00
לאחר שבוע ימים בו כל מה שעשיתי, על חשבון כל דבר אחר, היה להעמיק את ידיעותי בסוגיה זו (מודה, לפני שבוע הייתי בור בנושא זה), עדיין לא השתכנעתי שלא תהיה לילד בעיה חברתית על רקע אי-מילה, באם זוגתי ואני נחליט לא למול אותו.

אז אנשים כאן יגידו - בטוח יצחקו עליו מסיבה כלשהי אם לא מהסיבה הזו. ובכן, לי ממש לא זכור שצחקו עלי משום סיבה שהיא. גם בת הזוג שלי אינה זוכרת שצחקו עליה משום סיבה שהיא. אין לי אם כך, כרגע שום יסוד להניח שאכן יצחקו עליו מסיבות אחרות. אם כך, לצורך הדיון, בואו נניח שלא תהיה לאחרים שום סיבה אחרת לצחוק עליו.

נותרנו אם כך עם סיבה אחת בלבד. כזו, עליה יש לנו שליטה, ושאותה אנו יכולים למנוע (כלל לא בטוח, אגב, בהשתכנעי שאכן רבים הסיכויים שיסבול חברתית בשל כך, שלא נחליט להגר מכאן לארץ אחרת, אך בואו נישאר בתחום הדיון האקדמי).

היום סיפרה לי גיסתי סיפור שסיפרה לה מכרה שלה, גננת במקצועה. הגננת מספרת על כך שאצלה בגן יש ילד אחד בלבד שאינו נימול (בן 3 וחצי). היא מספרת שהילד מושם באופן תמידי ללעג. שהוא נמצא במצב בלתי אפשרי, ושמאוד קשה לו. התיאור הזה של ילד שנמצא תחת מתקפה תמידית, נמצא בסתירה גמורה לתיאורי ה- non-issue בהם נתקלתי בפורום זה ובאתרים אחרים, ואף בפגישה של קה"ל בה נכחתי (וגם בסתירה לעדותו של אוני מהתוכנית של אמנון לוי ששודרה היום בערוץ 10).

בשונה מהיבטים אחרים (כולל זה הבריאותי) איני מצליח לקבל תמונה ברורה על ההיבט החברתי (היחיד שמעניין אותי, תכלס), והתחושה המתסכלת היא שמבחינה חברתית אני הולך לקחת הימור, ואני לא רוצה להמר, לא בכל מה שקשור לילד שלי.

אשמח לתגובותיכם.


להמשך קריאה בנושא:
פורום מוותרים על ברית מילה

כתבות נוספות ב

 • מדברת מהבטן

  ההתרגשות שאי אפשר להסביר אותה, הציפייה המטורפת לתינוקת שלך, האהבה שמציפה את כל כולך. שבוע 38 מנקודת מבטה של אימא לעתיד

 • איך לעזאזל בוחרים שם?

  לקראת סוף ההריון וממש עם הלידה, אחת המשימות הקשות העומדות לנגד עיינינו היא בחירת שם לתינוק. במיוחד בשבילכן, שרשור שמות ענק וכמה טיפים לייעוץ

 • הצעדים הראשונים של תמר

  אף פעם לא מוקדם מדי לפתוח בלוג - אפילו בגיל 10.5 חודשים. הכירו את תמר הקטנה

ערוץ הריון ולידה באתר תפוז- נלווה אותך לאורך 9 חודשים ואחריהם
Copyright©1996-2018, תפוז אנשים בע"מ   אקום
;