פורומים מומלצים

טיפים

  • - אל תתפתו להושיב תינוק לפני שהוא מתיישב בעצמו
  • - בזמן הביוץ יש תחושה של נפיחות, חום וסימנים דומים
  • - בתקופת הבחילות רצוי להיות מצוידות בקרקרים בתיק
  • - לכל הורה מומלץ לעבור קורס עזרה ראשונה לתינוק
  • - עצירות לאחר הלידה: הקפידי על דיאטה עשירה
לטיפים נוספים...
 
``האושר נזל לה מהעיניים``

``האושר נזל לה מהעיניים``

הריון שלישי מפתיע אחות ואח קטנים מתלהבים בטירוף ומחכים בקוצר רוח

ערוץ הריון ולידה
פורסם :  25/11/2009 17:51:00
 
אהלן לכולם, למי שמכיר אותי, למי ששכח אותי ולמי שהרגיש שאני שכחתי אותו...
 
בפעם האחרונה שכתבתי כאן, הייתי בהריון. ההריון היה שונה מהריונות קודמים. ולימד אותי שגם בהריון שלישי, וגם כשכבר היה הריון של בן והריון של בת, עדיין ההריון יכול להפתיע. הייתי קווצ`ית ומסורבלת. דברים שהפריעו לי בהריונות קודמים לא הפריעו לי הפעם. לדוג` קפה. ולעומת זאת צרות חדשות הופיעו להן כמו צירים מוקדמים מתחילת חודש שמיני.
 
כךאו כך, ההריון הסתיים בלידה מעצימה ומפתיעה. שהביאה לי ילדה חדשה. תינוקת קטנטנה ומלאכית. וגם הפעם חיכו לי הפתעות.
הפעם התינוקת ינקה היטב וכבר בבית החולים עלתה יפה במשקל. כשחזרנו הביתה גילינו עד כמה אנחנו ברי מזל. תינוקת אמיתית. רגועה. יונקת מסודר. ישנה מסודר. כן כן, מסוג התינוקות שתמיד האמנתי שנולדים רק אצל האחרים.
 
חוויה מתקנת לאחיה שנולדו שבקול צרחה רמה ונשארו במצב זה במשך מספר חודשים :-)
אם הזכרנו את האחים... הם קיבלו בהתלהבות רבתי את האחות החדשה. "אינוקת" כלשון ילד הסנדויץ שפינה את מקום התינוק של המשפחה לתינוקת החדשה.
 
לפני הלידה פיצית ייחלה שתגיע לביתנו תינוקת. היא לא העסיקה את עצמה באיך מגיעים תינוקים לעולם, וגם לא שמה לב שאמא שלה ענקית במימדים מפלצתיים. היא פשוט החליטה לפני מס` חודשים שהיא רוצה תינוקת. אחרי קצת זמן זה כבר הפך בדמיונה לכך שיש לנו תינוקת או שהיא ממש עוד מעט עומדת להגיע אלינו. היא התפללה לה` וביקשה שישלח לנו תינוקת. היא סיפרה לכל מי שחפץ לשמוע שתינוקים קטנים צריכים לישון קרוב לאמא כי אם הם בוכים בלילה, או אם הם רוצים לאכול... היא הסבירה וסיפרה לכל אחד, ובפרט לאחיה הקטן, מאיפה תינוקים אוכלים. היא זכרה שהנקתי את פיץ כי כשסיימתי להניק אותו היא היתה בת שלוש + קראנו להנקה "יאמי" וכך זה נשאר בזכרונה.
 
יום אחד חזרתי הביתה מהעבודה ופיצית רצה לקראתי ובישרה בהתרגשות שאבא שלה הוציא את האמבטיה של התינוקת והכין אותה לקראת התינוקת החדשה. היא בקושי הצליחה להכיל את ההתרגשות. האושר נזל לה מהעיניים :-)
 
גם פיץ, כמנהגו בקודש לחקות את אחותו הגדולה עד אפס. דיבר וחיכה ל"אינוקת" למרות שהוא לא ידע ממש מה זה אומר מבחינתו...
 
כל תינוקת שהם ראו הם עמדו נפעמים ומייחלים לבובה אמיתית שכזאת שתהיה רק שלהם...
כשהגעתי הביתה עם התינוקת. הם קיבלו אותה בשמחה. וכמו שחשבתי- יותר מדי בשמחה... הרי סוף סוף הגיעה האינוקת שלהם... הם רוצים להחזיק אותה, לתת לה מוצץ, לפתוח לה עיניים, לסדר לה את השיער, ואפילו להרים אותה (אמאלה!)
 
זה דורש ממני עד היום הרבה סבלנות. והרבה מחשבה מהירה (מה יקרה אם פיצית תלטף לה את השיער? להפסיק את זה? להרשות את זה? זה נראה לי חזק מדי, אבל התינוקת לא בוכה אז אולי זה בסדר?)
 
אמנם אין גילויי שנאה או קנאה ישירים מהפיצים הגדולים. אבל אני בהחלט מרגישה שעובר עליהם משהו בתקופה הזאת. בעיקר על פיצית שהתחילה לבכות על כל דבר. להתחצף בצורה שלא הכרתי עד היום. ולעשות את עצמה תינוקת   נכון, אני משתדלת לתת למים לזרום. לשחרר איפה שרק אפשר. לא לנסות לחנך בתקופה כל כך קשה.  אבל עדיין, זה מעיק עלי ואני מחכה שהחיים של שלושת הילדים יכנסו למסלול רגיל. שפיצקית התינוקת תהיה אחת מהחבר`ה של פיצית ופיץ הגדולים. שישחקו יחד.
 
אני מאמינה שזה יתחיל בסביבות גיל חצי שנה, אז פיצקית תתחיל לזחול על הרצפה ולהתערב להם במשחקים. עד אז היא תהיה פחות או יותר בובה בויטרינה ותגרום לתשומת לב מיוחדת אליה.
 
שתי ה"גדולים" יוצאים כל בוקר לגן, עד שעה 1:00 בצהריים. ואז יש לי זמן לישון/לבשל קצת או לסדר את הבית מלמעלה.  כך שהעניינים די זורמים. שוב חוויה מתקנת לגיהונים שעבר עלי אחרי הלידות הקודמות. בלי שום סדר יום או לילה או יממה.  רק יומא דאריכתא שלא נגמר במשך חצי שנה.
 
נכון, לא כל בוקר עובר עלי בנעימים. לפעמים התינוקת דורשת את שלה ורוצה לינוק יותר מתמיד. או משתבש לה השעות ומתעוררת כל חצי שעה. ואז אין מצב שאני אשן, ומצד שני גם לא מספיקה בבית הרבה.
אבל בגדול, אני יכולה סוף סוף להבין, איך ישנן נשים שנהנות מחופשת לידה :-)


להמשך קריאה בנושא:
הבלוג של פ י ל פ ל י ת

כתבות נוספות ב

ערוץ הריון ולידה באתר תפוז- נלווה אותך לאורך 9 חודשים ואחריהם
Copyright©1996-2018, תפוז אנשים בע"מ   אקום
;