פורומים מומלצים

טיפים

  • - אל תתפתו להושיב תינוק לפני שהוא מתיישב בעצמו
  • - בזמן הביוץ יש תחושה של נפיחות, חום וסימנים דומים
  • - בתקופת הבחילות רצוי להיות מצוידות בקרקרים בתיק
  • - לכל הורה מומלץ לעבור קורס עזרה ראשונה לתינוק
  • - עצירות לאחר הלידה: הקפידי על דיאטה עשירה
לטיפים נוספים...
 
זהירות הורמונים!! סיכונים וסיכויים בטיפולי פוריות.

זהירות הורמונים!! סיכונים וסיכויים בטיפולי פוריות.

ifat28 מספרת בבלוג שלה כשיוהאן גוטנברג חייך, על הרצון לאחוז תינוק אל מול הסיכונים של הטיפולים.

ערוץ הריון ולידה
פורסם :  04/05/2009 18:56:00
 
בעבר כאשר נלחמתי להיות אמא ועשיתי הפריות מבחנה הייתי מעין שפן נסיונות של הרופאים, כאשר לא הצליחו לגרום לשחלות שלי לייצר מספיק זקיקים אז קיבלתי מינון גדול של אמפולות של הורמונים למעשה חמש אמפולות כל יום.
 
 
לפחות שתי הפריות מבחנה מתוך ארבעת ההפריות בוצעו עם מינון גדול של הורמונים. בעבר כאשר לא היה ידע מספיק על שחלות שבקושי מגיבות לטיפול ביצעו לעתים טיפולים גם לא מספיק בטיחותיים ונתנו לנשים שפע של הורמונים מתוך מגמה שאולי זה יגרום לה להפיק כמות נכבדת יותר של ביציות. התהליך עובד כך שככל שנותנים מינון הורמונים גדול יותר האסטרוגן בגוף האישה עולה לכמויות גדולות יותר וכך אמור להניב יותר ביציות ומצד שני היו מחקרים לא חד משמעיים על הקשר בין טיפולי פוריות לסרטן השד, נשים שעשו טיפולי פוריות רבים  והשתמשו עם מינונים הולכים וגוברים של הורמונים מעלות את הסטטיסטיקה  לחלות חס וחלילה בסרטן השד.
 
אנחנו אמנם כ"כ כמהות להיות אמהות ומוכנות לעשות טיפולים קשים להיות בהריון ולהחזיק את פרי הבטן זה בהחלט מטרה כ"כ נכספת ורצויה ובכל זאת בפעם הבאה  כשהרופאים בלי להסס מציעים טיפולים עם מינון רב של הורמונים (ארבע חמש אמפולות וכו`) כדאי לחשוב פעמיים על הסיכון מול הסיכוי ואולי יש גם דרך אחרת מאחר ויש רופאים אחרים שגורסים שדווקא אם השחלות לא מגיבות למעט הורמונים אז מקסימום שואבים ביצית אחת או שניים וייתכן שהאיכות תחפה על הכמות ותניב הריון. ביציות יותר מושקעות.
 
וכן אחרי ההיסטוריה של טיפולי הפוריות שלי, אצטרך פעם בשנה לפחות ללכת לכירורג שד ולבצע אולטרה סאונד שד, אני מאמינה שאני בקבוצת סיכון כי כאשר ביצעתי את טיפולי ההפריות מבחנה לפני שש שנים לא היה מספיק ידע כמו היום ונשים רבות אכן "הופצצו" בכמויות הורמונים רציניות שבהחלט יכולים לסכן את האשה אם לא בהווה אז בעתיד (בגלל רמות אסטרוגן גבוהות בדם כתוצאה ממינון רב של הורמונים) הרופאים גם לא תמיד יידעו את הנשים בצורה ברורה על הסיכונים שהן נוטלות על עצמן. הכיסופים לחבק תינוק הם כ"כ מובנים, הכמיהה הזאת לחבק תינוק מבשרך, אך בפעם הבאה שהרופא מציע טיפול כזה או אחר לא כדאי לקבל את הטיפול שלו "בעינים עצומות" ולסמוך עליו במאה אחוז, אלא כדאי לברר עוד ולחקור את הטיפול המוצע ואת הסיכוי מול הסיכון.


להמשך קריאה בנושא:
זהירות הורמונים!!

כתבות נוספות ב

ערוץ הריון ולידה באתר תפוז- נלווה אותך לאורך 9 חודשים ואחריהם
Copyright©1996-2019, תפוז אנשים בע"מ   אקום
;