פורומים מומלצים

טיפים

 • - אל תתפתו להושיב תינוק לפני שהוא מתיישב בעצמו
 • - בזמן הביוץ יש תחושה של נפיחות, חום וסימנים דומים
 • - בתקופת הבחילות רצוי להיות מצוידות בקרקרים בתיק
 • - לכל הורה מומלץ לעבור קורס עזרה ראשונה לתינוק
 • - עצירות לאחר הלידה: הקפידי על דיאטה עשירה
לטיפים נוספים...
 
דו``ח פונדקאות

דו``ח פונדקאות

כשמדברים על פונדקאות, מתכוונים למימוש הזכות להיות הורה באמצעות אם חד הורית, המוכנה לשאת ברחמה את עוברם הביולוגי של בני זוג שאינם יכולים להביא ילדים לעולם, כאשר התינוק נמסר להם לאחר הלידה.

אורלי שולמן
פורסם :  08/05/2005 09:21:00
תקדים משפטי: גם הורים ליותר מילד אחד יכולים להיעזר באם פונדקאית חוק הפונדקאות נחקק בארץ בשנת 96', תוך הטלת מגבלות רבות על בני הזוג ועל הפונדקאית. אלא שמאז, בעקבות מקרים אישיים של בני זוג שביקשו להביא ילד לעולם, נוצרו כמה תקדימים משפטיים. התקדים האחרון בתחום הפונדקאות בארץ הושג בחודש שעבר, כאשר הורים לשתי בנות ביולוגיות הצליחו להשיג הסכמה מ"הוועדה לאישור הסכמים לנשיאת עוברים" למועמדות להריון באמצעות פונדקאית, על אף היותם הורים לילדות שנולדו מהריונות ספונטניים. עד לתקדים זה קבעו נוהלי הוועדה כי הורים ליותר מילד ביולוגי אחד אינם רשאים לקבל אישור לביצוע התהליך. במקרה המדובר נפגע רחמה של האם באופן בלתי הפיך בעת הלידה של הבת השנייה והתברר שלא תוכל להרות שוב. בשנת 1999 הגישו בני הזוג בקשה לוועדה להביא ילד נוסף, שלישי, באמצעות פונדקאית, אולם נענו בשלילה. בני הזוג החליטו להילחם בהחלטה. הם פנו למרכז להורות באמצעות פונדקאות, בניהולן של מינה יולזרי ועדה אטיאס, ובעזרתן הגישו בקשה לבג"ץ, שהורה לוועדה לשקול להיענות להם בחיוב. במקביל, איתר המרכז להורות פונדקאית עבור בני הזוג. השלושה עברו את האבחונים הנדרשים על פי החוק, נערך ביניהם חוזה משפטי ורק אז הוגש התיק במלואו לוועדה, שאישרה בסופו של דבר את ההריון באמצעות הפונדקאות. בזכות הפסיקה התקדימית, קיבל זוג נוסף אישור עקרוני להתחיל בתהליך ומועמדתו של זוג נוסף נמצאת כרגע בדיון בוועדה. "נראה היה לנו שיש למדינה חובה מוסרית לא להגביל את נושא הילודה, גם כשמדובר בלידה בעזרת פונדקאית, לאור המציאות הביטחונית בה אנו חיים", אומרת עדה אטיאס מהמרכז להורות באמצעות פונדקאות. "היום נמצאים בני הזוג בתחילת השלב הרפואי להשגת הריון באמצעות פונדקאית. תקדים זה מלמד על פתיחות רבה יותר של הוועדה במתן אישור לפניות של זוגות שאינם עומדים, כביכול, בקריטריונים הנדרשים. כפועל יוצא, גדל הסיכוי שגם הורים ליותר מילד ביולוגי אחד יוכלו להרחיב את המשפחה ולזכות בהסכמת הוועדה". מתוך שאיפה לשפר את רמת המודעות, העניין והלגיטימציה להורות באמצעות פונדקאות, החליט המרכז להוציא אחת לחודש עיתון מקוון (אינטרנטי) בנושא הפונדקאות, המספק מידע חדשותי ומחקרי. העיתון מתורגם לאנגלית ורוסית מתוך הבנה שגם במגזר הרוסי יש בני זוג המבקשים לממש את זכותם ומתקשים למצוא מקורות מידע בשפתם בתחום זה. האתר כולל גם מדור שאלות ותשובות ומעניק אינפורמציה על המרכז והליווי שהוא מעניק לבני זוג המחליטים להביא ילד לעולם באמצעות פונדקאות, החל מפגישת ההתייעצות הראשונית ועד לסיום התהליך, חצי שנה לאחר הלידה.


להמשך קריאה בנושא:
www.pundekaut.com

כתבות נוספות ב

 • להתראות פונדקאות, שלום אהבה.

  הגולשת ``משנה מזל היחידה`` משחררת את הפונדקאית ואת הליך הפונדקאות לטובת אימוץ בחו``ל. היא כותבת בשני פורומים במקביל על ההחלטה: פורום פונדקאות, ופורום ...

 • פונדקאות לחד מיניים/ גברים רווקים

  בארץ החוק אינו מאפשר/ מאשר פונדקאות לגברים חד מיניים או לגברים רווקים. בפורום פונדקאות מנסים להסביר איפה ואיך הם יכולים לממש את זכותם להיות הורים.

 • דו``ח פונדקאות

  כשמדברים על פונדקאות, מתכוונים למימוש הזכות להיות הורה באמצעות אם חד הורית, המוכנה לשאת ברחמה את עוברם הביולוגי של בני זוג שאינם יכולים להביא ילדים לע...

ערוץ הריון ולידה באתר תפוז- נלווה אותך לאורך 9 חודשים ואחריהם
Copyright©1996-2020, תפוז אנשים בע"מ   אקום
;