לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

ברוכים הבאים לפורום הפרעות חרדה - תמיכה מקצועית !

 

רבים חווים במצבי חיים שונים תחושות של חרדה, בעוצמות שונות.

לעיתים החרדה מתפתחת עד כדי הפרעת חרדה ובעקבותיה ירידה באיכות החיים. 

הפורום נועד לאפשר לאנשים המתמודדים עם חרדה ועם הפרעות חרדה,

לחלוק ולשתף, לתת ולקבל תמיכה, לתרום מנסיונם ומהידע שלהם לאחרים,

המתמודדים עם בעיות דומות, מבלי להיחשף בשמם האמיתי.

הפרעות החרדה כוללות: מתחים , התקפי פאניקה, חרדה חברתית, פוסט טראומה,  פוביות, הפרעה טורדנית כפייתית (OCD), מחשבות טורדניות.

הפורום פעיל מזה מספר שנים ומשתתפים בו חברים קבועים התומכים,

בתבונה ובחום, זה בזה. חברים חדשים מוזמנים להצטרף.

לאורך השנים הפורום טופח על ידי מנהלים מסורים שהשקיעו בו רבות.

הנכם מוזמנים להתייעץ ולשאול בנושאים שונים הקשורים להתמודדות עם חרדה  והפרעות חרדה.

אתם מוזמנים גם להעלות הצעות ורעיונות לשיפור הפורום.

 

חשוב להדגיש כי הפורום אינו תחליף לטיפול נפשי או מקצועי אחר.

טיפול נפשי ומקצועי נכון תלוי בעובדותיו המדויקות של כל מקרה ומקרה,

ומצריך מפגש פנים אל פנים.

אדם שהחליט לפעול על בסיס מידע שהתקבל בפורום או על בסיס תגובה של מנהלת הפורום,

עושה זאת על אחריותו המלאה והבלעדית לפעולתו ולתוצאותיה.

הנכם מתבקשים להקפיד על תגובות ענייניות ומכבדות לכותבים בפורום גם אינכם מסכימים אתם.

ורדה צדיק

מנהלת הפורום

מאמנת אישית מאסטר NLP ודמיון מודרך


תקנון וכללי כתיבה בפורום  פורום זה מיועד לשיתוף להתייעצות ולתמיכה, בכל הקשור בחרדה ובהפרעות חרדה. אפשר לפתוח דיונים ולהגיב להודעות תוך שמירה על כבוד הדדי ותרבות הדיון. בפורום לא ניתן יעוץ תרופתי והוא אינו תחליף לטיפול פסיכולוגי או רפואי.

הודעה חדשה

האם זו הפרעת חרדה?
23/10/14 06:18
64צפיות
שלום, יש לי בעיה שאני סובלת ממנה כבר תקופה ולא יודעת מה זה ומה לעשות, אני צריכה לנסוע מספר פעמים בשבוע למקום כלשהו (עניין שקשור למישהו במשפחתי). לפני כמה זמן עברתי באחת הנסיעות מהסוג הזה מעין תקרית לא נעימה שהיתה בשבילי מאוד קשה מבחינה רגשית, קרה מקרה ובעקבותיו הרגשתי מושפלת מאוד מול כמה אנשים שאני מעריכה אותם, ויצאתי משם בתחושה קשה של אכזבה, כשלון, כעס צער וכאב לב, בבית אני בכיתי הרבה ולקח לי יום שלם עד שהרגשתי שהתגברתי על זה.
מאז אותו אירוע, כל פעם שאני צריכה להגיע בעניין הזה, כלומר לפחות שלוש פעמים בשבוע שאני צריכה לנסוע באותו העניין, אני לא מצליחה להרדם כל הלילה או שנרדמת רק לשעתיים שלוש, סובלת מקשיי נשימה, תחושת מועקה חרדה דאגה ופתאום מופיעות גם באמצע הלילה כל מיני בעיות פיזיות שמפריעות לי לישון, בעיות שהיו קיימות אצלי לפני כן אבל לא בעצמה כזאת ולא בלילות. אני לא יודעת מה לעשות ואיך לפתור את הבעיה.
האם זה יכול להיות הפרעת חרדה או משהו אחר? היו לי בעבר הפרעות שינה מידי פעם אבל לא זכור לי שזה הגיע לעוצמה כזאת ולמשך זמן כמו עכשיו. אשמח לשמוע עצות או רעיונות מה אפשר לעשות
ראשית , זה שאת ממשיכה לנסוע ולא מוותרת למרות התחושות הקשות
23/10/14 12:26
25צפיות
זו הדרך הנכונה להתמודד עם האירוע הזה. אני מתאר לעצמי שהתקרית הלא נעימה שהייתה לך עלולה לחזור על עצמה בהקשר כזה או אחר והעובדה שלמרות כך את ממשיכה היא התרופה הטובה ביותר להכהיית הפחד שלך מארועים מהסוג הזה בעתיד. בנוסף ומכיון שלפי מה שאת מתארת את כנראה טיפוס רגיש , ולכן שווה לך לשקול את האפשרות לגשת להתייעצות עם פסיכולוג בנושא הזה.
    בכל מקרה לא כדאי לקפוץ למסקנות נמהרות .
אני משתדלת להמשיך אבל הבעיות שהופיעו
24/10/14 13:55
8צפיות
כמו ההפרעות בשינה, לפעמים מונעות ממני או מפריעות לי באופן משמעותי, כמו לדוגמא, אחרי לילה ללא שינה מסוכן לנהוג ואני צריכה להעזר במישהו אחר שינהג במקומי וכד', העייפות משפיעה החשיבה שלי ואפילו על הטאקט, וכך יוצא גם שאני מבקשת עוד עזרה מאנשים במשפחה או אומרת דברים בלי לשים לב שאני מתחרטת עליהם אחרי כן, רק מרוב עייפות, וזה עוד יותר מגביר את אי הנעימות שלי, כמו מעין תגובת שרשרת שכזו שקשה להפסיק אותה: העייפות והמיחושים הפיזיים גורמים לעוד אי נעימויות עם הסביבה, שמגבירים את החרדה, שמגבירה את העייפות, וכן הלאה...
לשחרחורת יקירה - ברוכה הבאה לפורום
23/10/14 13:08
15צפיות
יקירה, קוראת מבין השורות את הכאב, הרגשת התסכול, העלבון ורצון לשליטה בחייך.
ניכר, רצית לעזור לקרוב משפחה ולרוע המזל קרה איזה מקרה או טריגר שנתן להרגיש לא טוב ומושפלת בסביבת אנשים וחשת לא טוב מבחינה נפשית.
ברצוני להסב לתשומת ליבך, לעיתים במקרים כאלו איננו מפרשים נכון את מחשבותיהם של האנשים בסביבתנו ולכן אנו חושבים רגשית על כל החוויה שחווינו בה ובעקבות זאת מרגישים מושפלים, מאוכזבים, כועסים וכואבים וכל רגש אחר אשר יהיה.
בואי נחשוב ביחד, נניח קרה מקרה מסוים שעשית או כל דבר אחר שחווית, אזי זה צריך להגיע לפסים אישיים, לאישיות המדהימה שלך וליכולת הנתינה שלך, לאופי, לקוגניצה שלך - וודאי שלא, זוהי רק חשיבה רגשית מכיוון שפירשת את האירוע בצורה לא נכונה שנתנה לך לחוש בצורה שמאיימת עליך בגלל אותה מחשבה שנתת לה "שם" לא מדויק לרגש לחווית מאותה סיטואציה.
בנוסף, נניח ואותם אנשים אכן השפילו אותך, לעגו וגרמו לך לעוגמת נפש, אזי את צריכה להאמין למחשבותיהם הלקויה ולא מוסרית, כל אדם עושה טעויות בחייו ומהטעויות לומדים ולכן צריך לקחת כל דבר בפרופרוציה ולנתח שוב את החוויה מבחינה קוגנטיבית ואני מאמינה שתוכלי לראות את המציאות האמיתית לאותה חוויה הלא נעימה שחווית ולעשות חוויה מתקנת על ידי פירוש מחשבתי תקין והולם לאותה סיטואציה שחווית עם האינטרקציה עם הזולת ולא משנה אם זה קרובי משפחה או אדם כלשהו, העיקר להאמין ששום דבר רע לא עשית ואם טעית במקרה בלי שמתכוון, אינך אשמה ולכן כל המחשבות הבולמות אותך ומאיימות עלייך לנסוע לאותו המקום, צריכות לקבל חיזוק חיובי למחשבה השלילית ובכך תחשיבי חיובי, תרגישי טוב ותתנהגי מאוזן - כי איך שחושבים כך מרגישים וכך מתנהגים - מחשבה, רגש והתנהגות.
ברצוני לשבח אותך על היכולת לנסוע מס' פעמים בשבוע לאותו המקום, למרות החשיבה הרגשית שמאיימת עליך, זה לא מובן מאליו, צריכים הרבה תעצומות נפש ולכן יש לך כוחות פנימיים חזקים שמסייעים לך להתגבר על המכשול הזה ולכן כדאי שגם תפעלי לשינוי הפירוש של המחשבה שחווית מאותה סיטואציה ואז "הטיפול" לאותו טריגר ילך ויפחת בהדרגה ועד שיעלם.
במידה והינך מנסה ולאחר תקופה עדיין קשה לך, כדי לך לפנות לטיפול סיביטי העוסק בטיפול חרדות על ידי פרשנות שונה לחוויות שארעו בחיינו וגם על ידי שינוי דפוסי חשיבה והרגלי התנהגו, אפשר לעזור לאדם לגרום לחרדה לדעוך או אפילו להעלימה בהדרגה.
מאחלת לך שתפנימי שעליך לעשות פרשנות מחשבתית שונה לאותה אירוע ובכך תוכלי ליצור אינטרקציה חיובית עם סביבתך באשר יהיו ותתנהגי במאוזן על ידי "סיפור" מחשבתי תקין לאותה סיטואציה.
תוכלי להמשיך ולכתוב לנו עוד על מחשבותייך, הרגשותייך, התנהגותייך ונשמח לתמוך בך בהתאם.
 
בהצלחה בשינוי איכות חייך,
 
מירב
 
 
 
תודה, הרעיון על האפשרות של שינוי הפרשנות
24/10/14 14:03
8צפיות
נשמע לי מאוד טוב. בעיקרון, מה שקרה באותו מקרה לא היה שאנשים אחרים התייחסו אליי לא טוב, אלא היה מדובר בטעות שעשיתי מתוך רגע של טפשות ונאיביות שלי, שגרמה לכמה תוצאות לא נעימות. אבל באופן כללי הרעיון של שינוי הפרשנות המחשבתית יתכן שיכול לעזור, אני הרבה פעמים כועסת על עצמי מאוד על טעויות שאני עושה ולא מצליחה לצאת מזה בקלות.
סימפטומי חרדה והימנעות.
23/10/14 15:31
18צפיות
צהריים טובים, וברוכה הבאה.
את מתארת מצב לא נעים מאד שחווית, ובעקבותיו יש דחיה מאד חזקה ממפגש עם אנשים/מקום שקרה הדבר. הנפש "מוחה" נגד ההגעה לשם, והגוף מפעיל את כל המנגנונים של לחץ ומנסה כביכול להמנע בכל דרך מהמפגש ההוא, שהיה די טראומטי בשביל לפתח דחיה.
האם זו הפרעת חרדה?
יש סימפטומים, יש טריגר. בבריאות הנפש היו מגדירים את זה כ'פוביה חברתית' (אין כל כך קשר, אבל ככל הנראה זה ה-title שהיו מדביקים).
ההתמודדות עם זה יכולה להיות ככל התמודדות עם כל סימפטומי חרדה: למידת טכניקות לוויסות רגשי, טיפול שיחתי ובמקרה שזה מאד-מאד מציק ואת מעוננינת בכך - טיפול תרופתי.
תודה על ההסבר, נשמע לי מאוד מדויק במקרה שלי
24/10/14 14:08
12צפיות
השאלה שעולה לי בעקבות ההסבר שנתת, היא האם יש דרך לדעת מתי הנפש, או הגוף, צודקים, ומתי יש ללכת בעקבות ההגיון והשכל.
לדוגמה, אם בעקבות מפגש עם מישהו, השכל וההגיון שלי אומרים שכדאי להיות איתו בקשר, אבל הגוף מגלה התנגדות בצורה כזו שבכל פעם שאני נפגשת עם אותו אדם מופיע אצלי כאב ראש נוראי.
האם יש דרך לדעת, מי ומתי צודק במקרים כאלו, הגוף או השכל? האם יש מצבים בהם הגוף מנסה לאותת לשכל, שמשהו לא בסדר, מה שנקרא "תחושת בטן" ואיך יודעים מתי ואם ללכת לפי תחושת הבטן או לפי השכל וההגיון הקר?
שאלה מצוינת
24/10/14 14:55
7צפיות
"כדאי לי"  - זה בדרך כלל טיעון הגיוני, שכלי. כזה שיקול, דיון והחלטה מה משתלם.  והגוף לא מבין שכל, הוא מופעל מתת-מודע, אצלו "אין חכמות".
 
שאלת מיליון דולר שאלת: מתי הגוף צודק ומתי הוא מגזים, מפחד ונמנע וסתם גורם עגמת נפש?
במצב של איזון גוף נפש (שכולנו מייחלים להיות שם..) ניתן להאזין ל'קול דק' של האמירה מהתת-מודע. לקבל את ה'אישור' של הגוף.
במצב של חוסר איזון(כתוצאה מטראומה, איום, מחלה מסוכנת וכו') התת-מודע עובד על "טורים גבוהים", או כמו אזעקה שכוונה לדרגת רגישות קלה ביותר. כאן לא נוכל לסמוך על 'תחושות בטן'  כעל משהו שבודאי טוב עבורנו, כי כעת הוא מופעל מלחץ וחששות המיותרים.
שאלה מצוינת...
24/10/14 14:54
9צפיות
"כדאי לי"  - זה בדרך כלל טיעון הגיוני, שכלי. כזה שיקול, דיון והחלטה מה משתלם.  והגוף לא מבין שכל, הוא מופעל מתת-מודע, אצלו "אין חכמות". שאלת מיליון דולר שאלת: מתי הגוף צודק ומתי הוא מגזים, מפחד ונמנע וסתם גורם עגמת נפש? במצב של איזון גוף נפש (שכולנו מייחלים להיות שם..) ניתן להאזין ל'קול דק' של האמירה מהתת-מודע. לקבל את ה'אישור' של הגוף. במצב של חוסר איזון(כתוצאה מטראומה, איום, מחלה מסוכנת וכו') התת-מודע עובד על "טורים גבוהים", או כמו אזעקה שכוונה לדרגת רגישות קלה ביותר. כאן לא נוכל לסמוך על 'תחושות בטן'  כעל משהו שבודאי טוב עבורנו, כי כעת הוא מופעל מלחץ וחששות המיותרים.
º
זו הייתה תגובה לשרשור של שחרחורת8
24/10/14 14:56
4צפיות
מתמודדת ומנצחת את הפחד
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
23/10/14 19:32
18צפיות
שחרחורת8 יקרה
שלום וברוכה הבאה לפורום,
 
חשוב שתדעי -
לאנשים יש זכרון קצר, הם שוכחים -
וגם עסוקים בעצמם, כך שאולי
את מייחסת משקל רב מדי לאירוע,
או לתגובת הסביבה,
ואולי שופטת את עצמך בחומרה רבה מדי,
את אכן מוכיחה את יכולת ההתמודדות והחוסן שלך
בכל  פעם שאת ממשיכה לנסוע,
מתמודדת ומנצחת את הפחד,
ו"השמים לא נופלים".
 
מה שחשוב הוא ללמוד מאותו אירוע.
מה השיעור שניתן ללמוד ממנו ?
איך את יכולה למנף את ה"כשלון", כביכול, לטובתך?
מה תעשי אחרת בפעם הבאה?
זה נכון, במקרה ההוא אפילו מדובר בטעות שאני
24/10/14 14:21
19צפיות
חוזרת עליה מידי פעם, כנראה זה קשור לאופי שלי שבמצבים מסוימים אני נוטה להיות כנועה ולשאוף לרצות את הסביבה, וגם אם אני מאוד מאוד רוצה משהו, לפעמים שוכחת בדרך את המגבלות שלי וכנראה גם של האחרים.
מקווה שהם ישכחו לי את המקרה, זה מסוג האירועים שהייתי רוצה באותו הרגע שהאדמה תבלע אותי.
תודה על התזכורת עד כמה זה חשוב במקרים כאלה ללמוד מהטעויות במקום להתחפר בהן  , אני חושבת שזה יכול לעזור לצאת מה"לופ" של ההלקאה העצמית.
היי צריכה את עזרתכם
21/10/14 01:34
57צפיות
היי אני סובלת מחרדות והתקפי פאניקה כבר קרוב ל13 שנה
לפני שבוע התחלתי תהליכים לגבי ניתוח טבעת קיבה להרזיה אך פתאום כל בדיקה העלתה את רמת החרדות בצורה קיצונית יש לי פתאום את הפחד לא מהניתוח עצמו אלא מהטבעת שיהיה לי קשה לנשום איתה או לבלוע כדורים קבועים או שאחיה איתה בחרדות איומות מה המלצתכם בנושא ?
האם הפחדים שלי לשווא?
 
מרלן יקרה,גם אני סובלת מחרדות הרבה שנים,
21/10/14 10:19
25צפיות
לפני 3 שנים לקחתי כדורי הרגעה ועברתי
ניתוח טבעת,את לא מרגישה אותה ואם
את נסתמת מהר מדי מהכדורים את פותחת רבע,חצי או אחד,
בהצלחה!
קיים בי פחד
21/10/14 12:59
14צפיות
פחד מנעילה של הטבעת פחד מחנק מאוכל שעולה חזרה לוושט ופחד שיש לי משהו בתוך הגוף אני שוקלת אולי ניתוח שרוול בשביל לא לסבול עם טבעת מה את אומרת?
מרלן יקרה
21/10/14 14:16
23צפיות
מאוד מבינה לליבך על החששות לקראת הניתוח להצרת קיבה.
כיום יש באמת את הניתוח שרוול שהוא מונע את כל הדברים הללו ואף הוכח שהוא חיוני וטוב יותר.
מאידך, פחד הוא נובע ממה שאנו לא מודעים לו או שיש לנו ספקות או אי וודאות לגבי מה שאנו צריכים לעשות, אך צריך לספר "סיפור" נחמד לעצמך, כלומר למחשבה, אם כולם עושים את הניתוח הזה ולא קורה להם כלום, אלא רק הרזיה והרגשה יותר טובה, למעט צורך לפעמים להזיז את הטבעת בהתאם לתחושות שלך ולהוראות הרופא, אך כלום לא יקרה לך מזה, הרי אם זה היה באמת כך אזי הרופאים לא היו רוצים שיקרה למטופלים שלהם.
לכן, גם היום יש את הניתוח השרוול שהוא יותר נוח וכדאי מניתוח על ידי טבעת, אך בכל מקרה בשני המקרים, לא יגרם לך נזק כפי שתארת, אלא זהו פחד טבעי מאי הוודאות ולכן תספרי לעצמך "סיפור" חיובי לחוויה שאת צריכה לעבור, למרות הפחד והאי הוודאות ובכך אני מאמינה שזה יכנס לתודעה ויתגשם ותרגישי יותר טוב - כי איך שאנו חושבים, כך מרגישים וכך מתנהגים - מחשבה, רגש והתנהגות.
אין ספק, שכל ניתוח פולשני הוא מפחיד ולא יודעים לקראת מה הולכים לעבור, אך בכל זאת נעזרים על ידי מחשבתנו הבריאות לנסות להסיט את המחשבות הבולמות אותנו כדי שנעבור את החוויה, כמה שיותר בלי חששות שבולמות אותנו וזה גם יעזור לנו בהמשך.
מאחלת לך לעקוף את הפחד למרות אי הודאות כדי שתוכלי להנות ולהניב את הפרי שאת רוצה להשיג לעצמך וזה כבר שווה את המאמץ הזה ולבסוף תרווחי ותהיה נשכרת מהפירות שהשקעת.
תוכלי להמשיך ולכתוב לנו עוד על מחשבותייך, הרגשותייך ונשמח לתמוך בך בהתאם.
 
בהצלחה בשינוי איכות חייך,
 
מירב
 
 
לפני ניתוח
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
21/10/14 17:12
22צפיות
מרלן היקרה
ברוכה הבאה לפורום,
יש שני נושאים שעליהם את מדברת
האחד הוא החרדה
והשני הוא הניתוח.
ראשית, חבל שאת סובלת תקופה כה ארוכה.
מה את עושה בקשר לחרדות?
האם את בטיפול? היית בטיפול? מי תומך בך?
שתפי אותנו.
 
שנית, לגבי הניתוח -
כל ניתוח הוא דבר רציני ולכן
אני מציעה שתשאלי את הרופא המנתח כל שאלה שיש לך,
תבררי כל  דבר שיש לך ספק לגביו,
כך שאם תחליטי לעשות את הניתוח, 
תעשי זאת מתוך שלמות
וידיעה שאת עושה את הדבר הנכון עבורך.
בהצלחה !
למה טבעת ולא שרוול? טבעת לא מומלץ כיום.
22/10/14 10:02
15צפיות
רק מנתח אחד עדיין עושה טבעת - את עושה ניתוח אצל ד"ר אבינוח?
ורדה התכוונה שהיא תשאל באופן כללי את הרופא שלה לגבי החששות
22/10/14 11:42
15צפיות
שלה, לאו דווקא ניתוח טבעת, אלא גם שרוול, אולי שרוול הוא לא ניתוח, אך היא התכוונה באופן כללי, לשני המקרים והיא תבחר מתוך שלמות לבצע את אשר היא רוצה בכדי לנתרל את החרדה עד כמה שאפשר.
 
הטבעת הולכת ונכחדת מהעולם
22/10/14 22:15
19צפיות
גם אותי, כמי שמועמדת כבר זמן רב לניתוח לקיצור קיבה, הרתיע מאוד נושא הטבעת. עזבי את זה שצריך התנהלות יומיומית ופתיחה וסגירה וטיפול בפורט שלפעמים זז ומכאיב (אני קוראת סמויה בפורום קיצור קיבה) ויש לפעמים תחושת חנק והקאות, זה נראה לי הזוי להתמודד עם זה, וצריך המון סבלנות. האפשרות לחזור למשקל גבוה או לא לרדת בכלל קיימת (יש לי חברה שעשתה את זה מזמן ולא ירדה גרם) והטבעת היא גוף זר שאני אישית לא הייתי מעזה להכניס לגוף שלי.
 
לעומת זאת שרוול או מעקף הם אמנם ניתוחים מסובכים בהרבה, אבל התוצאות שהם נותנים הן בדרך כלל משמעותיות ומהירות בהרבה (שזה גם עלול להיות חיסרון, כי יש אנשים שקשה להם מאוד להתמודד עם ירידה כל כך משמעותית בזמן קצר). גם בשרוול יש אפשרות לחזור לאכול הרבה ולהשמין אחרי שנה וחצי-שנתיים, ועל כן חייבים לנצל את חלון ההזדמנויות הזה ללימוד ולהפנמה של אורח חיים שונה לגמרי.
 
שום ניתוח בעולם לא יכול לפתור בעיה של בולמוסים והפרעות אכילה, אלא עלול להחמיר אותן (ע"י כך שהאדם אוכל כמה שהוא מסוגל, ולומד להקיא). אני מכירה גם מישהו שכמעט מת מכך שעשה בולמוס בכל זאת אחרי שרוול ונקרעו לו המעיים ונזקק לניתוח חירום.
 
אני מציינת שאני כותבת את כל זה על סמך דברים שקראתי, ששמעתי ממקורות מוסמכים, ועל פי דעתי ושיקוליי. על כל אחד לעשות את השיקולים של עצמו. ממליצה לך לקרוא בפורומים של קיצור קיבה, ושל משורוולים כאן בתפוז.
 
.
היי תודה לכולן על העצות
23/10/14 03:18
17צפיות
אז ככה אחרי ששאלתי המון אנשים והתייעצתי אני פונה לניתוח שרוול הפחד לא היה מהניתוח עצמו אלא מהחיים עם טבעת כגוף זר בתוך הגוף שלי מאד נלחצתי מאנשים שכתבו בפורומים שונים על טבעת שגורמת למחנק ואפילו רוק לא יכול לעבור וגם על טבעת שננעלת בבוקר ויש תחושה של מחנק.
פחדתי שרמת החרדות שלי תעלה למקסימום והחיים ביומיום יהיו מלחצים יותר התייעצתי גם עם המנתח והוא המליץ עקב בעיות נפשיות לא לשים טבעת אלא לעשות שרוול מקווה שאעבור את כל התהליכים מהר ואסיים עם בעיית המשקל לתמיד
תודה על העזרה
שלא תבינו לא נכון
23/10/14 03:38
11צפיות
ברור שיש פחד גם מהניתוח אבל את זה אפשר לסדר באותו יום עם איזה כדור הרגעה טוב........
º
גם אני חושבת ככה ובהצלחה בניתוח ובשינוי איכות חייך
23/10/14 11:48
4צפיות
חרדה עם תחושות קשות בימים האחרונים
20/10/14 20:21
62צפיות
לפני כשבועיים מצאתי שריטות על היד שלי (ומאז מצאתי עוד שתיים כעבור כמה ימים כי כבר "חיפשתי" את זה...) ומאותו הרגע התפתחה לי חרדה שמה עטלף נכנס הביתה ושרט אותי בשנתי מבלי שידעתי ואולי העביר לי כלבת. לא ראיתי בעין עטלף בשום שלב כך שרציונלית לא הייתה ראיה שאמורה לומר לי שזה אכן בגלל זה.
אבל החרדה לא מקשיבה לכך וממשיכה להיות עוצמתית.
 
מישהו גם עבר חרדה דומה (על כלבת או מחלה אחרת) ויכול לייעץ? לעזור?
אני לא יודע איך לצאת מהענן הזה שפשוט יושב עלי ולא רוצה לעזוב.
תודה
 
 
לניב היקר - ברוך הבא לפורום
20/10/14 20:59
36צפיות
יקר, מבינה לליבך, שזה מוזר לקום בבוקר ולגלות שיש על גופך פציעות בלי שידעת למה הן נוצרו.
מאידך, אני חושבת שאם תספר לעצמך "סיפור" אחר וחיובי אשר הופיעו הפציעות, אזי החרדה תדעך ועד שתעלם ורק תחוש טוב.
למעשה מחשבה יוצרת מציאות, אם תאמין במוחך שהפציעות הן לא כתוצאה ממשהו לא טוב אלא ממשהו חיובי כמו השקעה שהשקעת ועמלת עליו ואשר הניבו פירות, אזי ההרגשה תהיה טובה וההתנהגות תהיה מאוזנת.
הרי אם נחשוב ביחד, לא יכול להיות שאם הדלת או החלונות סגורים ונעולים, אזי עטלף יכנס וישרוט אותך וגם אם היה שורט אותך, אזי כבר היית קם ומרגיש זאת וגם עטלף לא גורם לכלבת (אלא רק כלב), כלומר אלו הן רק השערות להופעת הפציעות שבגופך.
אז אם תספר "סיפור" חיובי להופעת הפציעות בשנתך, אזי המחשבה הזו תכנס לתודעה ותתגשם ובכך תרגיש טוב ותתנהג במאוזן - מחשבה, רגש והתנהגות - כי איך שאנו חושבים, כך אנו מרגישים וכך מתנהגים.
תוכל לחשוב שעמלת על איזה עבודה קודש שעזרה לזולת כלשהו, או איזה עבודה שעמלת בשביל עצמך שהשאירה את חותמה על זה שהזעת עבורה וגרמה לך להרגיש טוב, למרות שנפצעת כי אין משמעות לשריטות, הן מופיעות גם תמיד שאנו עושים מעשים טובים של עבודה כלשהי עבורנו או עבור אחרים ולכן העבודה מקדשת את בעליה ולכן לא יכול להיות שיופיעו פציעות על גופך מגורם שלילי אלא רק חיובי, עבור ההעבודה שהשקעת עבור ההצלחה שלך ולכן הפציעות כאן לא חשובות, אלא הצלחתך ועמלך והתוצר שהשקעת.
אם אינך זוכר את ההשקעה הזו, תגיד לעצמך שזה בשביל השקעה שביצעתי לעצמי או לזולת וגם אם אני לא זוכר או לא מודע לפציעות שנוצרו בשל כך, כי רק המעשה הוא אילעי והוא מקודש וחשוב ורק תצא נשכר מכל החוויה הזו ולכן אין מה לחשוש ולהיות חרד, אלא להנות מעצמך שהינך בעל יכולות וגם אם נפצעת, אין לפציעות שום חשיבות , אלא רק מעשה חיובי ויעיל.
תוכל לנשום אלא המחשבה הזו ותתן לה פירוש אחר, כאשר יש אנרגיה והעלאת חמצן למח ובכך תרגיש טוב ותתנהג במאוזן ולא תהיה חרד.
גם אם נניח נפצעת, זה קרה וזה רק שריטות והן לא מעבירות מחלות, אלא רק מה ששדרת לתודעתך לפירוש החוויה שחווית והיא לא נכונה.
לכן, יקר, תתעודד ותאמין שרק הטוב יצא מכל סיפור השריטות האלה ושריטות אין שום ערך, כי יעלמו כי לא היו.
מאחלת לך שתאמין במוחך לחוויות טובות בחייך, גם אם נשארו כל מיני "חותמות" מוזרות, אך אין להם שום בסיס לרע כלשהו במציאות ותהיה רגוע ומאושר.
תוכל להמשיך ולכתוב לנו עוד על מחשבותיך, הרגשותיך, התנהגותך ונשמח לתמוך בך בהתאם.
 
בהצלחה בשינוי איכות חייך,
 
מירב
 
º
תודה
21/10/14 18:42
10צפיות
שריטות עלומות
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
21/10/14 17:17
22צפיות
ניב שלום,
מה עוד יכול להיות הגורם לשריטות שבידך?
תנסה להזכר אם נתקלת במשהו.
ואגב, האם צילמת את השריטות?
º
תמונות
הודעה זו מכילה תמונות
21/10/14 17:58
35צפיות
4 תמונות סה"כ. שתיים מהן מראות צבר שריטות אחד שפשוט
21/10/14 18:00
23צפיות
צילמתי אותו פעמיים. אחרי כמה ימים גליתי שריטה על הזרוע ולמחרת גיליתי עוד שריטה ברגל שאותה לא הצלחתי לצלם טוב ולכן סימנתי אותה בקו אדום קטן בשרטוט.
º
באחת מהן סימנתי בקווים שחורים את תחילת וסיום השריטה
21/10/14 18:20
8צפיות
הצעה להבדק
21/10/14 23:41
18צפיות
ניב,
אני מציעה לך להתייעץ עם רופא
שיבדוק אותך ותראה לו גם את התמונות. 
 
 
º
האם יתכן שאתה מתגרד מתוך שינה?
22/10/14 09:57
9צפיות
אולי גירדתי. יכול להיות. אם רק הייתי יכול לשחזר בוודאות
22/10/14 12:52
15צפיות
אבל אין לי דרך.
אני רק יודע שבשבועות האחרונים כן היה לי צורך לגרד במקומות
22/10/14 12:53
23צפיות
שונים בגוף והרופא רשם לי כדור נגד אלרגיה אז חשבתי שאולי זה קשור לזה, אבל כל עוד אין לי איך להוכיח החרדה יכולה עדיין להיכנס.
אם זה מאוד מטריד אותך, אתה יכול לשים מצלמה בלילה, ותראה אם
22/10/14 14:07
21צפיות
אתה מתגרד. על כל פנים, אם הופיעו לך שריטות אחרי שסבלת מגירודים, זה נראה ברור שהשריטות הן מהגירודים.
הייתי אצל רופא עור לפני שבוע והראתי לו את הצבר של השריטות
22/10/14 12:56
21צפיות
על היד (איפה שיש יותר מ-10 שריטות באותו מקום) והוא אמר שזה קשור לגירודים.
על שתי השריטות האחרות לא שאלתי, אז עוד לא מצאתי אותן.
|*| נפתח פורום קצת אחרת |*|
22/10/14 11:20
4צפיות
מי מאיתנו לא מרגיש שונה לפעמים? או מוזר? שקשה לנו להשתלב בחברה.
פורום קצת אחרת נועד לאנשים שמרגישים קצת שונים וחריגים בחברה ורוצים להכיר אנשים שמרגישים כמוהם.

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולייעץ ולהתייעץ, לחבק ולנחם, לשתף בחוויות טובות ובחוויות לא טובות, לחלוק רגשות ופשוט לדבר.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
מגיע לי
21/10/14 19:20
19צפיות
היום אחרי ייסורים רבים שורדה בחלקן יודעת ואחרי שמונה שנים שלא עבדתי, התקבלתי היום לעבודה בתפקיד סומכות לפגועי נפש.
היה לי אתמול ראיון מדהים עם העו"ס של העמותה שקיבלה אותי לתפקיד, כל כך שונה מהמעסיקים שהייתי אצלם - היא היתה כל כך אמפתית, לבבית, רגישה, פשוט אישיות מדהימה.
למרות שאתמול היא אמרה לי לחשוב והיא תחשוב על המשרה הזו, למרות שאמרתי לה אתמול שאני יודעת שאני רוצה את התפקיד הזה, אך אמרה לי מנסיון שלה אנשים לפעמים מתחרטים ולכן היא רוצה שאני אחשוב ו גם היא ואמרה שנהיה בקשר.
היו היסוסים אם היא תעסיק אותי, היתה לי הרגשה שכן, אך מאחר ורציתי כל כך את התפקיד היתה קצת חרדה, אבל לא כמו שהרגשתי לגבי כל המעסיקים, כאילו היתה לי תחושה שהיא מקבלת אותי ואפילו דמיינתי שאני עובדת ושהיא המעסיקה שלי והתקשורת שלי עם המטופלות היתה טובה.
אולי המחשבה גם יצרה מציאות, זימנתי פשוט את מה שרציתי והוא התגשם.
יש קצת חרדות טבעיות, מאחר ולא עבדתי שמונה שנים ואיך יהיה הקשר עם המטופלת הראשונה, עם תהיה כימיה בינינו, אם התקשורת תהיה טובה וכו'.
אבל בתוך ליבי יש את התחושה שכן, כי כולם אומרים שאני משדרת הרבה חמימות ונעימות שכל כך רוצים בקשר עימי ולכן יש לי את התחושה שהקשר עם המטופלת תהיה גם טובה.
תודה מיוחדת למשפחת צדיק - ורדה ויורם (ממש צדיקים, אני בטוחה שחיים הכט היה נותן לכל אחד מכם מדליה על הנתינה והתמיכה המדהימה )על התמיכה והעידוד הכל כך מחזק והחם וכמובן של כל שאר המגיבים, פשוט חיזקתם אותי ברגעיי הקשים והם כבר מאחוריי.
כל כך מתרגשת ונרגשת מאוד ושמחה על הדרך שעברתי והצלחתי להגשים את שאיפתי הראשונה ומקווה את השאר בהמשך הדרך.
אז המון תודה לכולם, בשבוע הבא תהיה לי פגישת הכרות עם המטופלת והמעסיקה שלי שהיא עו"ס, בתקווה והלוואי שהכל יהיה על הצד הטוב ביותר.
 
בתודה עמוקה מכל הלב,
 
מירב
 

 
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
21/10/14 21:06
20צפיות
מירב היקרה,
המון המון בהצלחה בדרכך החדשה,
אני בטוחה שתעשי חיל בעבודה,
ותהיי סומכת נפלאה,
עם יכולת הנתינה,
שאותה הוכחת לא אחת, כאן בפורום.
אכן, מגיע לך !
º
המון תודה לך ורדה היקרה והאהובה על הכל
21/10/14 22:05
8צפיות
לורדה היקרה, מסקרן אותי לדעת, מה ההבדל בין טיפול סיביטי לבין
19/10/14 18:42
27צפיות
NLP הרי שינהם עוסקים על השינוי החשיבה וההתנהגות של האדם אשר תוקעים אותו ו"חוסמים" את דרכו לאיכות חיים.
אולי בגלל שיש מדיטציה גם, מה שאין בטיפול סיביטי?
אודה על תשובתך, בתודה.
 

 
וגם סיביטי הוא על ידי משימות ושיש אינטרקציה שווה בין המטפל
19/10/14 19:17
17צפיות
למטופל, בניגוד לNLP שמאפשר למטופל להיות הפעיל והמטפל מקשיב.
 
CBT ו NLP דומה ושונה
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
20/10/14 18:11
19צפיות
מירב,
תודה על השאלה.
יש חפיפה רבה בין CBT ו NLP.
כמו CBT, גם NLP עוסק בקשר מחשבות-רגשות-התנהגות-וגוף,
בשינוי אמונות ובעיוותי חשיבה. 
שניהם מורכבים מהרבה גישות וממשיכים להתפתח.
 
אבל יש הבדלים משמעותיים ביניהם:
NLP זו תקשורת עם התת מודע, ב CBT אין התייחסות לתת מודע כלל.
על אף ש NLP עוסק בשינוי מחשבות רגשות והתנהגויות (כמו בסיביטי),
ב NLP  מדברים על שינוי החוויה,
NLP עוסק בחקר החוויה הסוביקטיבית, ובשינוי החוויה הרגשית.
ב NLP יש דגש על עבודה בדמיון (לא רק מדיטציה)
ועל שימוש בחושים באמצעותם אנו קולטים מידע.
זו גישה המורכבת מטכניקות חוויתיות וממוקדות מטרה.
NLP הוא לא דבר אחד. הוא דרך חיים, הוא גישה.
כדי להבין מהו NLP , יש לחוות אותו.
 
אם תרצי אני אביא כמה דוגמאות לכך.
 
 
 
אז אם ככה זה ממש כמו דמיון מודרך? אני מתנצלת שאני שואלת, כן
20/10/14 18:49
15צפיות
אשמח גם שתגידי מה השונה בין דמיון מודרך לNLP, כי נראה לי זה אותו הדבר, אך לא יכול להיות שיקראו לזה בשם אחר, אז כנראה גם יש שוני.
תודה רבה מראש.
 
 
 
דמיון מודרך ו NLP
21/10/14 16:47
14צפיות
דמיון מודרך היא שיטת התערבות חוויתית, מילולית,
להשגת מטרות של בריאות/הצלחה ועוד.
בתהליך זה, המטפל מוביל את המטופל,
בתחילה לרגיעה, ובהמשך בונה עבורו תסריט,
המשלב דימויים ומטאפורות,
מתוך עולמו הפנימי של המטופל,
שמטרתו פתרון בעיה או לחיזוק משאבים.
בתהליך, המטופל אמנם פסיבי אך נדרש שיתוף פעולה מצידו. 
 
 בNLP נעשה שימוש אקטיבי בדמיון.
תהליכי NLP נעשים באמצעות דו שיח בין המטפל למטופל,
שיושב או עומד או נמצא בתנועה במרחב,
כאשר כל היזכרות במשהו או במישהו היא  פעולה בדמיון
וכן יצירה של משהו חדש היא פעולה בדמיון
(העתיד הרצוי, הפתרון לבעיה).
 
הדמיון, אם כך, הוא אחד הכלים הקיימים ב NLP.
לעתים משלבים דמיון מודרך, כמתואר למעלה, במהלך מפגש של NLP.
 
 
 
 
הבנתי - אני פשוט למדתי קורס בסיסי דמיון מודרך והמרצה פשוט
21/10/14 19:04
15צפיות
שילב את שתי הטכניקות הנ"ל, אזי לא הבנתי מה ההבדל ביניהם, פשוט היה מרצה מיוחד במינו.
תודה רבה לך ורדה יקירה.
 
המלצה על פסיכאטר
21/10/14 14:42
17צפיות
מעוניינת לקבל המלצה על פסיכיאטר/פסיכולוג המתמחה בחרדה באיזור ראשל"צ והסביבה
להזכירכם
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
21/10/14 16:48
14צפיות
החברים כבר יודעים שהמלצות
ניתן רק במסר אישי.
טיפול פסיכולוגי מוזל לטווח ארוך?
20/10/14 20:19
22צפיות

לצערי אני סובל מהפרעת אישיות גבולית וזקוק לטיפול פסיכולוגי מסובסד וארוך טווח. לרוע המזל קופות החולים מסבסדות רק מספר מוגבל של פגישות וגם טיפול במרכז לבריאות הנפש הציבורי מוגבל לשנה אחת בלבד.חשבון הבנק שלי לא יכול לשלם באופן פרטי עבור טיפול למשך תקופה ארוכה. האם קיימות עוד אפשרויות לקבל טיפול פסיכולוגי מסובסד לטווח ארוך של מספר שנים. למשל עמותות או מכונים מסויימים שיכולים לטפל בי לאורך זמן בעלות הגינוית?
השאלה מתייחסת לאיזור ירושלים. תודה מראש.
 
לברר איפה במרפאות לבריאות הנפש מטפלים ב DBT
21/10/14 00:16
17צפיות
לאנדרו שלום,
לפני כשנתיים משרד הבריאות עשה השתלמות
ל 100 אנשי מרפאות ציבוריות ב DBT.
ידוע לי שהיו גם מירושליים.
אתה יכול לטלפן למרפאות לבריאות הנפש בירושלים (ויש הרבה)
ולברר אם יש בהן טיפול ב DBT,
שהוא הטיפול המומלץ להפרעת אישיות גבולית,
ובינתיים הוא בחינם.
אתה גם יכול לפנות למכון "אופק" באבן יהודה
ולברר שם אם ידוע להם
איפה בירושלים מבצעים DBT
מרכז לבריאות הנפש נותן טיפול לשנה ולכן זה מה שהוצע לו ולא
21/10/14 11:14
17צפיות
ניתן לו יותר, כפי שהוא כתב שהוא טופל במרכז לבריאות הנפש אך הטיפול הוא רק לשנה והוא רוצה לשנים.
למרות שלפי החוק אפשר לקבל  טיפול פסיכולוגי חוזר אם זה דביטי או אחר, רק לאחר שנה מאז הפסקת הטיפול, אך בפועל לא תמיד זה כך, אלא לפי שיקול דעתו של מנהל המחלקה שהוא אחראי על שיבוץ הטיפולים הפסיכולוגים, מפאת חוסר כח אדם.
 
סמים הפסקה פעימות הלב נייס גאי
19/10/14 06:13
29צפיות
אין לי התקף חרדה של פעם ביום ל 10-20 דק
זה פשוט דפיקות לב חזקות מאוד גם במנוחה
זה משהו מעבר לחרדה זה פשוט מהבוקר עד הלילה ללא הפסקה
משהו הזוי שלא עוזב אותך כבר חצי שנה
זה כאילו אתה חי על הילוך גבוה ומושך את הגז בלי לעזוב ממתי שאתה קם עד שאתה הולך לישון
(ואולי גם במהלך השינה גם אותה ההרגשה אבל זה כבר אני לא זוכר או חושב על זה )
אבל אני קם גם בלי חיוך החיים השתנו במכה אחת ללא כל עזערה

עשיתי כל בדיקה אפשרית
הלכתי לנאורולוג קרדיולוג דיקור סיני הומאופטיה פרחי באך שיאצו פסיכולוג N L P ...ומה לא.......
בבדיקות הרפואיות הכל תקין ובשאר הטיפולים עברתי את כולם ולא אמור להיות לי חרדות למרות שאני לא בטוח שזה חרדות
כי אני לא פוחד ממשהו או מישהו זה משהו שאוכל אותי מבפנים לאט לאט

זה כמובן עקב עישון סמים
ניסיתי הכל ונישארתי עם החשיש 10 שנים עישנתי אותו על בסיס יומי
עד שלא יכלתי לעשן בגלל תיקים במשטרה ועברתי "לחוקי"...ניייס גאי
כמעט שנה רצוף עישנתי עד שביום בהיר אחד החלטתי במכה אחת להפסיק..כעבור 4 ימים בערך המצב החמיר
וראיתי הזיות ופרנויות שנמשכו כשבוע ומאז ההרגשנ הנ"ל  בלב (אולי בנשמה) לא עוזבת אותי כבר מעל לחצי שנה
(מה שבטוח הלב פועם בחוזקה במנוחה)
לכותב אורח יקר - ברוך הבא לפורום
19/10/14 10:57
22צפיות
יקר, קוראת את כאבך, סבלך, תסכולך ורצון להרגשת שליטה בחייך.
ניכר, צרכת בסמים תקופה וכאשר הפסקת, חווית חויה מטלטלת ואשר גרמה למצב נפשי ופיזי מורכב.
יקר, ראשית אני שמחה שהפסקת את הסמים ולקחת אחריות לחייך, זה לא מובן מאליו, צריך הרבה אומץ וכח רצון לעשות זאת, כאשר הסמים הם בתוכך.
מאידך, אני מאמינה שאם הצלחת להפסיק לצרוך סמים, אזי אני רוצה לעודד אותך  שבכל דבר שתרצה גם תוכל, צריך רק להתכוון ולרצות את זה באמת, כפי שהפסקת את הסמים והיה לך בטח קשה לבצע זאת והצלחת לעשות זאת.
אומנם אני לא אשת מקצוע, אבל להערכתי עברת חוויה מטלטלת הן בשימוש הסמים ולאחר הפסקת הסמים, אשר הותירו לך נתבך לא קטן של כאב, תסכול, עלבון וכמובן חרדה.
לפי מה שאתה מתאר, אתה חווה חרדה, כי "הסמים" עזרו לך כאילו להרגיש טוב מבפנים, אך לאחר הפסקתם חלה טלטלה קשה ואשר בטח היו פרשנויות במוחך למצבך שהביאו אותך לצרוך בסמים והן הפחד ממה שיהיה לאחר הפסקת הסמים.
אדם שחווה את פעימות ליבו בחוזקה וגם במנוחה, זהו מצב של חרדה (כאשר שוללים בעיות רפואיות פיזיות) ולכן צריך לטפל בנפש, כאשר שללו בעיות פיזיות לסיפטומים שאתה חווה.
תראה אני יודעת שאתה מיואש, ניסית כל כך הרבה טיפולים ובטח שילמת רבות ולא הביאו אותך למצב שבו אתה נינוח ומנהל אורח חיים תקין, אך אם המטפלים הנ"ל לא עזרו, אזי ישנם עוד מטפלים אחרים שיוכלו לטפל בך בכילים האחרים שברשותם.
לבעיות חרדה, מומלץ טיפול סיביטי הוא טיפול קוגנטיבי-התנהגותי - בעזרת כלים מונחים מטפלים בבעיה "כאן ועכשיו" ולא על השורשים של העבר.
פשוט עוזרים לאדם לתת פרשנות מחשבתי אחרת לחוייה שהוא חווה בעבר ולכן עדיין הוא חווה אותו כל הזמן ועד אשר הוא לא יעשה חוויה מתקנת למה שהוא פירש במוחו ולכן הרגיש לא טוב והתנהג לא טוב - מחשבה, רגש והתנהגות, אזי כל פעם הוא יחוש אותן תחושות פיזיות קשות והרגשה פנימית לא טובה בלשון המעטה עם עצמו.
ישנם גם מטפלים המשלבים גם דינמי, גם סיביטי ואז התוצאה באמת טובה ולכן צריך לא להתייאש ולנסות עוד מטפלים, גם אם התאכזבת מכמה מטפלים, עד שימצא הפתרון הטוב עבורך.
יש גם פסיכולוגית מדהימה שהיא מנהלת פורום פסיכולוגיה מבוגרים והיא ממליצה לפי המידע שאתה מוסר לה על מטפלים טובים, אזי אתה יכול לפנות לפורום שלה - זה נקרא פסיכולוגיה מבוגרים, מנהלת הפורום קוראים לה הילה פרנס (לפעמים היא חולקת עם עוד מישהי) והם ימליצו לך על טיפול טוב.
יש גם טכניקות של הרפייה דרך נשימה ואשר תורמת להרגיש טוב פיזית ונפשית - גם מדיטציה וגם דמיון מודרך, אך ממליצה לך ללכת למטפל בשיטת סיביטי כאשר יש נותנים לך משימות ואתה עובד באינטרקציה עימו כל הזמן וכמובן עובדים על הפרשנות במוחך שחווית בעבר ועדיין חווה בהווה ואשר מחשבות אלו בולמות אותך ותוקעות אותך ולכן אתה לא מרגיש טוב וההתנהגות היא לא מאוזנת.
מאמינה גם אם יש טלטלות, גם אם היו מטפלים שלא עזרו לך, עדיין אפשר וצריך לחפש עוד פתרונות וכילים של מטפלים אחרים אשר יהיה לך כימיה טובה עימם וגם כילים אחרים שלא ניסת והם יתרמו לשיקומך.
לכן, יקר, אל תתייאש ותאמין שיש פתרון לבעייתך והיא תבוא אליך ותשקם אותך מן העולם.
מאחלת לך שתמצא את המטפל והכילים שתרכש ממנו ותשקם את עצמך ותקבל שינוי באיכות חייך - כי מגיע לך איש יקר.
תוכל להמשיך ולכתוב לנו עוד על מחשבותיך, הרגשותך, התנהגותך וכמיהותך ונשמח לתמוך בך בהתאם.
 
בהצלחה בשינוי איכות חייך,
 
מירב
 
 
לחיות בהילוך גבוה
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
19/10/14 18:04
12צפיות
שלום אורח,
לא פשוט לחיות כך "בהילוך גבוה עם רגל על הגז"
בכל שעות העירות שלך, בלי יכולת לחייך,
שנים רבות של עישון תובעות ממך מחיר כבד, 
ונראה לי שאולי עליך להתייעץ עם פסיכיאטר.
 
עולה השאלה האם יש דרך שבה תוכל ללמד אחרים, 
שאינם מודעים לסכנות שבעישון סמים, מנסיונך ?
הרעיון הוא שכשתביא תועלת לאחרים,
 תהיה פחות ממוקד במה שקורה בתוכך,
כך שעל הדרך תצא נשכר.
למעשה כבר בשיתוף שלך יש למידה.
 
האם הרעיון הזה קביל בעיניך?
 
 
 
 
אבולה
19/10/14 10:33
45צפיות
אוקיי ככל שמספרים יותר על המחלה הזו ככה אני יותר נלחצת..אני אף פעם לא הייתי כזה טיפוס נלחץ אבל המחלה הזו ממש מלחיצה אותי..אז ככה לפני יום כיפור ככה הייתי חולה..זה היה לפני קצת יותר משבועיים בערך.. היה לי דלקת בגרון..הלכתי לרופא והוא אמר שהגרון שלי מלא במוגלה והביא לי תרופה..בגלל הדלקת היה לי חום שלא הגיע ל39 והשרירים שלי כאבו בגלל השפעת..עכשיו שבוע אחרי זה כבר הרגשתי יותר טוב אבל  אממ בערך בחג הראשון בבוקר היה לי עוד פעם כאבי גרון כי הפסקתי לשתות תרופות אחרי יום כיפור..בעיקרון קיבלתי תרופות לאיזה 10 ימים נראלי ושתיתי רק ביום לפני יום כיפור וביום כיפור עצמו..בשבת שאחרי חג סוכות הראשון הייתה לי עצירות אבל אחרי זה..זה כבר השתחרר..ובשבת האחרונה שהייתה לי היו לי הרבה סוגים של סחרחורות כאלו..כאילו זה היה רק ביום שישי שהיה הרגע וזה התחיל בעיקר בערב..וזה היה מן סחרחורות שילוב עם חוסר שיווי משקל..לא שידוע לי ששתיתי מרוק של מישו אחר או אכלתי..אף פעם לא הייתי בח"ול וגם לא אף אחד ממשפחתי חוץ מאחי אבל הוא היה לפני הרבה זמן יחסית..אתמול היה לי קצת בחילות אבל זה היה בגלל שאבא שלי הכין אוכל שגרם לי חשק להקיא בגללו זה היה רק אחרי שאכלתי את האוכל בלילה וזה היה ממש לכמה רגעים..אני גם דתיה אזז לא שידוע לי על דרכים אחרות של חילופי נוזלים..יש לזה משמעות? כי זה מפחיד אותי מאוד..אני באמת חושבת שאני נכנסת למצב של התקפי חרדה בגלל זה.
לאיילת היקרה - ברוכה הבאה לפורום
19/10/14 11:25
30צפיות
יקירה, אינני מבינה אם עדיין המחלה עדיין לא מאובחנת, לא הבנתי מדברייך.
במידה יקירה ועדיין לא אובחנה מחלתך, גשי לרופא המשפחה ותדווחי לו על הבעיות הפיזיות שאת חווה ומאמינה לאחר בדיקות, הוא יפנה אותך לגורם המתאים לטיפול בעייתך.
אל תתייאשי, לפעמים לבעיות פיזיות לוקחות זמן עד שמוצאים את "המחלה" שהביאה לכך ואז נותנים טיפול מתאים לכך.
פורום זה אינו מאבחן מחלות ולכן פני לרופא המשפחה שהוא הרופא המוביל בתיקך ואחרי בדיקות שהוא יערוך לך, ימליץ לך על טיפול מתאים לבעייתך, לפי המידע שהתקבל הן מהבדיקות והן ייעוץ של רופא מומחה כלשהו שהוא ישלח אותך או על ידו.
אין ספק, כאשר ישנן בעיות פיזיות אשר לא אובחנו ועדיין גורמות לסבל, זה מותיר חרדה לאדם כי לא מוצאים את הפתרון לבעייתו ואולי גם הפחד שאולי זה "מחלה קשה", אך לא תמיד זה כך, לפעמים צריך איזה טיפול מונע כלשהו ואז מרגישים יותר טוב.
מבינה לליבך, אך אל תתיאשי ותפני לרופא המשפחה שימליץ לך על דרכי טיפול לפי המידע שתמסרי לו.
מאחלת לך רפואה שלמה ותמצאי פתרון הולם ויעיל לבעייתך ותקבלי שינוי באיכות חייך מכל המובנים.
את יכולה להמשיך ולכתוב לנו עוד על מחשבותייך, על הרגשותייך ונשמח לתמוך בך בהתאם.
 
בהצלחה בשינוי איכות חייך,
 
מירב
 
או במידה ואת רוצה להמשיך לטפל אצל אותו רופא, אז תחזירי אליו
19/10/14 11:27
33צפיות
ותגידי לו שהבעיה עדיין לא נפתרה ותספרי לו על כל המידע שאת חשה והוא ימשיך למצוא מענה יעיל לבעייתך.
במידה ואחרי כמה זמן, אינך מוצאת מענה יעיל לבעייתך, פני לרופא המשפחה שהוא הרופא המוביל בתיקך ומאמינה שהוא ימצא פתרון לבעייתך.
 
בהצלחה בשינוי איכות חייך,
 
מירב
 
מירב, איזה מן ברכה זאת בהצלחה
19/10/14 12:05
26צפיות
באיכות חייך?
את כותבת את זה בכל ההודעות שלך
וזה לא מתאים.
למה זה לא מתאים? אני מאחלת ומקווה מאוד שלאדם יהיה שינוי
19/10/14 12:30
30צפיות
באיכות חייו ויהיה מאושר ומעושר מכל הבחינות.
אני כתבתי "בהצלחה בשינוי איכות חייו של האדם" ולא בהצלחה באיכות חייו וזה כל השוני.
 
º
מירב , כל הכבוד לך על ההשקעה והתשובות המפורטות .
19/10/14 14:34
18צפיות
º
איש יקר ובהצלחה בשינוי איכות חייך
19/10/14 18:54
8צפיות
לשנות את הסיפור
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
19/10/14 13:18
14צפיות
איילת היקרה,
טבעי שאת חוששת מ"המחלה" המתוקשרת.
יחד עם זאת, לפי תאורך, לא היתה לך אפשרות להדבק,
ואת יודעת זאת.  
זה רק סיפור פנימי מפחיד שאת מספרת לעצמך, 
סיפור שבגללו כל כאב גורם לך לחשוש...ולהתמלא בחרדה.
ולכן כדאי לך לבחור לעצמך בסיפור  אחר,
אופטימי, שכולל מחשבות על בריאות והחלמה,
ושנשען על הידיעה שלא היה לך איך להדבק.
 
בכל מקרה חשוב לפנות לרופא ולהשמע להוראותיו.
 
 
 
 
 
לוקחת שנים רסיטל 20 בבוקר.
19/10/14 13:09
19צפיות
מתעוררת בלילה. האם להעביר את שעת הרסיטל לערב ע"מ לישון רצוף ? או להוסיף כדור אחר בלילה? חצי לוריון עוזר לי לישון רצוף. לקחת קבוע או שיש שילוב מוצלח יותר?
º
אין בפורום ייעוץ תרופתי.
19/10/14 15:47
9צפיות
|*|נפתח פורום תוכנית לידה|*|
19/10/14 11:54
2צפיות
|@|לקראת לידה? כנראה שחששות ומחשבות לא מפסיקות ללוות אותך. בואי להתייעץ עם מיילדת מקצועית בעלת ניסיון רב בתחום שתשמח לענות לך על כל שאלה.
הפורום ילווה אותך ברגעי השיא ? לקראת הלידה, במהלכה ובימים הלא פשוטים שאחריה.
זה הזמן והמקום לחלוק עם אחרות את השאלות הקשות שעולות בך ? האם הבעל צריך להיות נוכח בחדר הלידה? מה עושים אם לא מתחברים למיילדת? איך מתמודדים ביום שאחרי? ועוד...

מחכים לך עכשיו עם כל התשובות, בפורום תוכנית לידה:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
סמים הפסקה חרדה מצב לא טוב
19/10/14 06:07
19צפיות
אין לי התקף חרדה של פעם ביום ל 10-20 דק
זה פשוט דפיקות לב חזקות מאוד גם במנוחה
זה משהו מעבר לחרדה זה פשוט מהבוקר עד הלילה ללא הפסקה
משהו הזוי שלא עוזב אותך כבר חצי שנה
זה כאילו אתה חי על הילוך גבוה ומושך את הגז בלי לעזוב ממתי שאתה קם עד שאתה הולך לישון
(ואולי גם במהלך השינה גם אותה ההרגשה אבל זה כבר אני לא זוכר או חושב על זה )
אבל אני קם גם בלי חיוך החיים השתנו במכה אחת ללא כל עזערה

עשיתי כל בדיקה אפשרית
הלכתי לנאורולוג קרדיולוג דיקור סיני הומאופטיה פרחי באך שיאצו פסיכולוג N L P ...ומה לא.......
בבדיקות הרפואיות הכל תקין ובשאר הטיפולים עברתי את כולם ולא אמור להיות לי חרדות למרות שאני לא בטוח שזה חרדות
כי אני לא פוחד ממשהו או מישהו זה משהו שאוכל אותי מבפנים לאט לאט

זה כמובן עקב עישון סמים
ניסיתי הכל ונישארתי עם החשיש 10 שנים עישנתי אותו על בסיס יומי
עד שלא יכלתי לעשן בגלל תיקים במשטרה ועברתי "לחוקי"...ניייס גאי
כמעט שנה רצוף עישנתי עד שביום בהיר אחד החלטתי במכה אחת להפסיק..כעבור 4 ימים בערך המצב החמיר
וראיתי הזיות ופרנויות שנמשכו כשבוע ומאז ההרגשנ הנ"ל  בלב (אולי בנשמה) לא עוזבת אותי כבר מעל לחצי שנה
(מה שבטוח הלב פועם בחוזקה במנוחה)
º
עניתי לך בהודעתך למעלה
19/10/14 11:29
7צפיות
האם אני שייך לכאן
14/10/14 00:21
84צפיות

היי,  אני תוהה, איך אני יודע אם יש לי חרדה/חרדה חברתית? מצד אחד אני אומר לעצמי אני מרגיש חרד מספיק כדי שזה יפריע, למשל מבוכה -אבל כן מסתדר - כשאני צריך להציג מצגת, להתחיל עם בחורה יותר קשה לי מהחברים. מרגיש את הלב פועם מאוד חזק לפעמים ושמתי לב שאני די רגיש לצלילים ונדרך מהר. מודע לעצמי ברמה שלפעמים אני בטח נראה קצת מוזר מבחוץ. יש אנשים שכשהם מגיעים למקום עבודה חדש למשל, אחרי 2 דקות כבר מרגישים בנוח. אני מאוד מאוד לא! לא הייתי רוצה להגיע ל 2 דקות, אבל שארגיש בנוח לאחר 3 ימים יהיה מצוין (כי בכל זאת אני חושב שצריך ללמוד את מנהגי המקום ואלה שמרגישים יותר מידי נוח בעיניי הם קצת אגריסיבים ולא רגישים) לעומת זאת, אני לא מגיע למצב שאני לא מתפקד, או שהתגובות שלי הן כאלה שאני נראה לאחרים שונה מאוד - מקסימום ביישן ומובך.
עד כמה פיתוח ביטחון עצמי הוא הפתרון?

 
עדיף לך לא לתייג את עצמך .
14/10/14 08:12
26צפיות
אין צורך לקפוץ ישר למסקנות כאלה . אני חושב שכל זמן שאתה מתפקד זה בסדר .
גם לי היה תמיד קשה , וזה בהמעטה , להתחיל עם בחורות , נו אז מה , אז אתה קצת ביישן וזה לא סוף העולם. עדיף בעיני קצת ביישן מאשר הטיפוסים המוחצנים האלה .
אני עד היום לא הבן אדם הכי חברותי בעולם וזה מעולם לא הפריע לי בכלום .
     אם זה ממש מרגיש לך יוצא דופן גש לפסיכולוג שמתמחה בנושא הזה ותתיעץ .
לשםפה היקר - ברוך הבא לפורום
14/10/14 09:02
24צפיות
קוראת מבין השורות את תהייתך, רצונותך, כמיהותך, לקבלת שליטה בתחום החברתי בחייך.
ניכר, אתה מתפקד, עצמאי, מודע לעצמך, אך כל אינטרקציה עם הסביבה, מותירה אותך לא נינוח או אפילו שונה, למרות שאתה מרגיש שאחרים מקבלים אותך כפי שאתה, למרות ביישנותך או מבוכתך.
ראשית, זוהי יכולת מאוד טובה, לדעת את חזקותיך ולמרות שגם אם אתה חש בחולשה מסוימת בסביבתך, אתה עדיין מאמין שהסביבה מקבלת אותך, זה לא מובן מאליו, תחושה שכזו לאור הקושי בהסתגלותך עם הסביבה, לדבריך.
אינני יודעת אם זוהי חרדה או חרדה חברתית, אך אכן בוודאי שחוסר בטחון הוא גם מה שמפריע לך.
לבעיית הסתגלות באינטרקציה חברתית, ישנם סיבות רבות כגון: הסביבה שבה גדל הילד הבוגר, האם נתנו לו את הכילים כיצד ליצור קשרים וטיפחו את הצורך הבסיסי בקשר, האם טפחו את "האני העצמי" של הילד הבוגר ונתנו לו את הכילים לעצמאות, בכדי שיהיה בוגר יוכל לנהל חיים עצמאיים והכוללים גם אינטרקציה חברתית, האם חווה תסכולים, אלימות, האם חיזקו את הביטחון העצמי של אותו הילד הבוגר בילדותו ביצירות או בעשיה כלשהי שהוא עשה, האם שיתפו אותו באיטרקציה חברתית שבה הוא יוכל ללמוד את הכילים ליצור קשר תקין וכו'.
אלו דברים שאתה צריך לשאול את עצמך, או לשאול את עצמך על איזה רגש יושבת המחשבה במוחך ותנסה לתת לה שם מדויק, לפרשנות שלך אם אותם דברים שקורים לך באינטרקציה עם הסביבה.
אין ספק, כאשר מטפחים  ומחזקים את הבטחון של האדם, אזי הוא יותר מאמין בעצמו וקל לו יותר ליצור קשרים, אך עם זאת, לא תמיד רק הבטחון עוזר, אלא היכולת ליצור קשרים תקינים, שהם אמורים להיות מושרשים עוד בילדותנו על האנשים בעלי סמכות עבורנו, שהם בדרך כלל ההורים או מורים או גננות.
לפעמים אנו עושים "העתקה" של הקודים המחשבתיים של הורינו או כל דמות סמכותית אחרת, במוחנו באינטרקציה עם הסביבה ואשר אם אותו "קוד" הוא מאויים עלינו, אזי אנו נרתעים או מפוחדים מליצור אינטרקציה עימו, זוהי גם כן אפשרות שאפשר לקחת אותה בחשבון.
מכל מקום, פורום זה לא עוסק באבחונים, אלא בהעלאת רעיונות דעות לעזרה לכותב ההודעה, אך אם קיים עדיין קושי בהסתגלות באינטקציה עם סביבתך, אז רצוי מאוד לגשת לאיש מקצוע כדי ללבן את הדברים הללו, לבדוק למה הם קורים לך? למה אתה יכול לתפקד עצמאי בתחומים אחרים ודווקא יש לך קושי ביצירת קשרים או הסתגלות באינטקציה עם הסביבה?
חושבת שתוכל להגיע לפתרון או למציאת התשובה לשאלתך על ידי עיבוד המחשבות והרגשות  שחווית בחייך והעלתם מתת מודע למודע ובכך הפרשנות לאותה בעייתך, תהיה גלויה לך ובעזרת איש מקצוע תוכל לעבוד על בעייתך זו בעזרת כילים מונחים ובעזרת ליווי טיפולי שלו.
טיפול פסיכולוגי סיביטי - הוא טיפול שמאוד עוזר לבעיות חרדתיות, העוסק בשינוי הרגלי חשיבה והתנהגות וכמו-כן דפוסי חשיבה והתנהגות אשר תוקעים אותך ולכן בעזרת כילים שהפסיכולוג ילמד אותך או עובדת סוציאלית שמתמחה בתחום הזה, תוכל לשנות את חשיבתך, הרגשתך, התנהגותך - כי איך שחושבים, כך מרגישים וכך מתנהגים -  מחשבה, רגש והתנהגות.
מאחלת לך הצלחה למצוא את הפתרון לבעייתך ולקבל את הטיפול המתאים לך לפי רצונך ובכך לקבל שינוי באיכות חייך מכל המובנים.
תוכל להמשיך ולכתוב לנו על מחשבותיך, הרגשותך, התנהגותך, כמיהותך, תהיותך ונשמח לתמוך בך בהתאם.
 
בהצלחה בשינוי  איכות חייך,
 
מירב
 
היי מירב :)
15/10/14 15:06
22צפיות
קודם כל אני בשינוי ניק (דיברנו בפורום אחר :) ). נראה לי שאני אשאר עם הניק הזה.
נראה לי שיש לך רגישות מופלאה, אפילו לא שמתי לב שבין השורות אני מעיד שמקבלים אותי למרות המבוכה וביישנות, איפה את מוצאת את זה אצלי?
בגלל שהפורום השני כתבתי את השם שלי העדפתי בכל זאת לא להזכיר, שאני אכן כבר שנתיים בטיפול, זה עוזר מאוד אבל בכל זאת בתחום הזה נראה שההתקדמות די איטית. את חושבת שכדאי לקחת עוד פסיכולוג/ית בשביל טיפול התנהגותי? עם זו שלי זה רק דיבורים (אפקטיבי -שלא יובן אחרת). איך פסיכולוג התנהגותי עובד? הוא מדמה לי סיטואציה ואומר לי איך להגיב? מה עושים תכלס בפגישה ששונה מפסיכולוג קליני "רגיל"? ממה שקראתי בויקפדיה יש למשל עניין של עונש/תגמול שאתה נותן לעצמך. טכניקות הרפיה -אז באלה למשל אני מנסה בעצמי, קניתי כל מיני ספרים של מדיטציה למשל. אני חושב שהפסיכולוגית שלי לא ממש מעריכה דברים כאלה והייתה מעדיפה שזה יבוא מבפנים אבל הזמן קצר והדרך ארוכה אז ייתכן שעדיף לי להתחיל להפעיל על עצמי מבחוץ שיטות שלהרפיה תוך כדי טיפול שאמור לגרום לי שלא אצטרך את ההרפיות האלה מלכתחילה. והיא גם מאוד נגד עונשים (וגם אני, אם אכן זה חלק מהטיפול ההתנהגותי - לפחות במה שקשור *בי*). במידה מסוימת אפשר לומר שאני עושה לעצמי עבודה התנהגותית והיתרון שבזה על פני המקצועי זה שזו הדרך שלי, עם זאת אולי אם אני לא מרוצה מההתקדמות כדאי לי לפנות גם למקצועי. (בלי סבסוד קשה לי להאמין שאוכל להיות עם שני מטפלים).
 
אוהב את ההודעות שלך
לשםפה היקר
15/10/14 17:10
24צפיות
 
יקר, ראשית תודה רבה על המחמאה ועל היחס הטוב שאתה משדר לי על ידי משובך להודעתי.
בשורה הראשונה והאחרונה, מעיד שאתה מרגיש שהחברה מקבלת אותך כפי שאתה חושב שאחרים, מקסימום חושבים שאתה ביישן או נבוך.
כאשר אתה מציג מצגת, אין לך פחד מהקהל, אתה מאמין ביכולותייך בהצגת רעיונתך ובכלל להציג אותן מול אנשים, זה לא מובן מאליו, יש אנשים שמאוד יהיו חסרי בטחון או נבוכים או ירגישו אי נוחות עם עצמם.
בנוסף, אתה כתבת בשורה האחרונה, שאתה מרגיש שאתה מתפקד ואתה לא חושב שאנשים אחרים ירגישו שאתה שונה מאוד, מקסימום ביישן ומובך - כלומר אתה מאמין שאנשים מקבלים אותך כפי שאתה, למרות אם אתה ביישן או מובך כי זוהי הרגשה טבעית גם לאנשים רגילים שאין להם בעייה חברתית.
טיפול סיביטי אינו עונש/תגמול, ממש לא - אלא בעזרת כילים מובנים מלמדים אותך לטפל בפרשנות שלך (בתודעה)  לגבי מצבים שונים בחייך ואין ספק, כאשר אתה נותן פרשנות נכונה לסיטואציה במוחך לפחדים, למצבים מובכים, לשנות אמרות שאולי אמרו לך בילדותך בלי כוונה, מרוב כעס עליך או עם כוונה כי לא ידעו את הכילים להדריך או לחנך אותך נכון ולכן בעזרת פרשנות לאותה סיטואציה (כלומר אמרות), אזי יש שבירת מיתוסים ושינוי דפוס מחשבתי אשר מקבע ותוקע אותך ולכן ההרגשה נהפכת לטובה וכתוצאה מכך ההתנהגות בהדרגה נהפכת למאוזנת.
כמו-כן, לחוויות שקרו לך בעבר ואשר השאירו טראומה כלשהי, אזי בעזרת פרשנות נכונה במוח למצב הלא נעים שחווית, יחול שינוי חשיבתי לאותה פרשנות של האירוע ובכך התבצע שינוי בהרגל המחשבתי שיביא להרגשה טובה וכמובן לשינוי ההתנהגותי, כי למדת כיצד לפרש נכון במוחך את הסיטואציה שחווית ולכן חווית וחווה חוויה מתקנת לאותה פרשנות הקודמת אשר "חסמה" אותך בגלל הפירוש הלא נכון לאירוע וכל הזמן את חי את הפרשנות של העבר, למרות שאתה נמצא בהווה והסיטואציה כבר לא קיימת, אלא אותה הפרשנות במוחך שחווית מהעבר.
אני אתן לך דוגמא על עצמי: לי יש פחד לעלות על גשר כאשר מתחתיו יש מכוניות, הן גם מפחד גבהים והן מרעש של המוכניות בזמן שאני עוברת מרעישות או גם שהגשר יקרוס ואני אפול מהגשר מטה.
לא הייתי מסוגלת לעבור גשרים, כל פעם דחיתי ומנעתי את עצמי ללכת בקיצורי דרך עם המסלול של הגשר.
לצערי או לשמחתי, כאשר הייתי צריכה ללכת לעבודה ואין דרך אחרת להגיע לעבודה אלא רק לחצות דרך הגשר ושיש לי פחד גבהים ומתחתי מכוניות ואני חוששת שגם הגשר יקרוס, אזי מה, אני לא אלך לעבודה הזו, אתפטר? וודאי שלא, אזי הכרחתי את עצמי בגלל שאני רוצה ללכת לעבודה הזו, לשנות גישה בפרשנות שלי במוחי, לפי שאני עולה לגשר, אני אומרת לעצמי, את מוסגלת, את יכולה, הכל יהיה טוב, שום דבר לא יקרה לך - אם כל האנשים עוברים ולא קורה להם שום דבר, אז אין ספק שגם לך לא יקרה, כי את לא שונה מהם וזהו גשר.
אז אני עולה, בהתחלה הייתי כל כך מזיעה ומפוחדת ובקושי יכולה ללכת בזמן שאני הולכת מהגשר מהגובה ומתחתי מכוניות ואני שומעת את עוצמת הרעש של המכוניות מרעישות, הייתי דרוכה על המקום, אבל הלכתי.
ככל שהתמדתי ללכת על הגשר ולא מנעתי ממני את המעבר על הגשר, כך גם הפרשנות לאותה סיטואציה השתנתה וכבר לא מזיעה ולא מפוחדת כמו קודם, מאמינה שאם הייתי הולכת תקופה, אזי הפוביה היתה דועכת, אך עבדתי שם רק איזה שבועיים כי לא אהבתי את העבודה ואז מחשבותיי היו פחות חיוביות למעבר על הגשר וכאשר לפני שבועיים החלטתי לאמץ גישה שאני כל הזמן מרגיעה את עצמי ונותנת חיזוקים מחשבתיים שאין בעיה לעבור את הגשר, כך גם באה הריפוי מהפוביה והקלה ומאמינה שאם אמשיך, אזי היא גם תעלם.
באותה דרך, אפשר ללמד כל דבר בעזרת כילים מובנים ותרגולים שונים של דפוסי מחשבה והתנהגות ובכך לשנות את הפרשנות שלך לאותן סיטואציות אשר גורמות לך לאי נעימות או מאיימות ו חוסמות אותך.
אני הייתי מטופלת אצל פסיכולוגית שמטפלת בסיבטי, דמיון מודרך וגם בשילוב של דינמי ולכן התוצאה היתה מדהימה והטיפול ערך רק שנה אחת והרגשתי ששיניתי את עצמי מהקצה לקצה.
אינני יודעת אם זה טוב עבורך לעבור למטפל אחר, לטיפול סיביטי, אחרי שנתיים של טיפול ואמרת שזה עזר לך בתחומים אחרים, אך לא בתחום החברתי, כי לכל טיפול יש תהליך והוצאת רגשות ממך ולכן אינני יודעת אם זה כדאי ואולי אפשר לדבר עם הפסיכולוגית שלך לשים דגש על הנושא הזה יותר  ובכך תרגיש יותר טוב, כפי שהיא אמרה שזה יבוא מהפנימיות שלך.
אין לי את הסמכות להמליץ לך אם לעבור או לא, כי אני לא אשת מקצוע, אך אם אתה עדיין מרגיש טוב עם הפסיכולוגית שלך ויש כימיה טובה וכמובן שהיא תרמה לך רבות בתחומים שונים, אזי כדאי להמשיך עמה ולבקש ממנה לשים את הדגש על הדברים שמפריעים לך ושתעבדו ותרגלו ביחד כיצד אפשר לשנות את הפרשנות שלך לאותן סיטואציות או הפחדים ומכאן ידך תהיה על העליונה.
בנוסף אתה יכול ללכת לחוג מדיטציה או לסדנה, אשר תהווה לך כילים נוספים לשנות את הרגלי החשיבה, הרפייה ובכך הנפש וההתנהגות יקבלו שינוי חיובי גם.
בנוסף תוכל לכתוב משפטים חיוביים כדי לאמן את המח שלך לכיוון החיובי, אז זה יכנס לתודעה ובהדרגה ככל שתתאמן, זה התגשם, מנסיון.
לדוגמא:
אני מאמין בעצמי וחושב שאחרים אוהבים את חברתי.
יש לי את התכונות הטובות להיות בתקשורת טובה עם אנשים בחיי.
יש לי הרבה חברים אשר מסיבים לי אושר רב.
אני תקשורתי ונעים לסביבה.
כל דבר שאני נוגע בו הוא הצלחה ולכן אני נהנה בכל תחום בחיי וכו'.
מאחלת לך שתמצא את הדרך למצוא את הפתרון לבעייתך והוא יהיה יעיל ותורם לפתירתו הן על ידי הפסיכולוגית הנוכחית או אחרת, כרצונך או בעזרת סדנאות או קורסים קצרים כגון דמיון מודרך אשר גם מלמדים כיצד לעשות מדיטציה והרפיות, אשר יכול לעזור לך ולתרום לצאת מהמחשבות הבולמות אותך ובכך תרגיש טוב ותתנהג במאוזן בהדרגה.
תוכל להמשיך ולכתוב לנו עוד על מחשבותיך, הרגשותך והתנהגותך ונשמח לתמוך בך בהתאם.
 
בהצלחה בשינוי איכות חייך,
 
מירב
 
 
המשך
15/10/14 22:15
8צפיות
היי :)
למה, בהמשך לפירוט לגבי השיטות הפסיכולוגיות האחרות, שהפסיכולוגית שלי לא תהיה כזו? ובעצם אולי היא כן, היא כן מעודדת אותי אם אני מדבר על קושי מסוים. אני חושב שהאידיאלי בשבילי היה עם הפסיכולוגית הייתה יוצאת איתי לשטח ועובד על דברים. זה קצת בעייתי לדבר ביום מסוים ולהתקל בבעיה ביום אחר. אולי אני צריך קוצ'ר (בנוסף לקיימת) יותר מאשר לפסיכולוג (נוסף). אני אמשיך לחשוב על זה.
תודה :)
כי השיטה של הטיפול הדינמי הוא שונה מהטיפול של סיביטי -
15/10/14 22:51
16צפיות
טיפול דינמי הוא יותר מתעסק על העבר, על השורשים של האדם ואילו טיפול סיביטי מתעסק על "כאן ועכשיו" על הבעיה שמציקה לו, על הפרשנות של אותה ארוע שמביאה את האדם לסיטואציה שהוא חווה.
בטיפול דינמי בדרך כלל המטפל הוא שותק והמטופל מדבר, כדי לאפשר לו להעלות את הדברים מהתת מודע אל המודע.
לעומת בטיפול סיביטי, המטופל והמטפל באותה אינטרקציה, העבודה היא של שניהם והכילים והטכניקות מתורגלות על ידי משימות שמביאות את האדם לשינוי המחשבתי ובעקבות כך להרגשה טובה ולהתנהגות מאוזנת בהדרגה.
יש מטפלים בטיפול סיביטי כן יוצאים ומדריכים בשטח, אני לא יודעת אם כולם.
אני לא יודעת אם גם כל הקואוצ'רים יוצאים איתך לשטח, אז זה גם שאלה שצריך לבדוק.
אני חושבת שאני יודעת מי אתה, לפי מה שאמרת על השם שלך בפורום האחר ולכן אני חושבת שרצוי שיתנו לך משימות לשינוי חשיבה והרגלים התנהגותיים, מה שיביא גם לשינוי איכות חייך, גם אם נתקלת בבעיה לא באותו יום של הארוע, אבל אפשר לעבד את הפרשנות של החשיבה של אותו ארוע ולעלות אותה מהתת מודע למודע ובכך יחול השינוי.
לכן, אולי תבקש מהפסיכולוגית שלך שתעזור לך במשימות או בכילים שיכולים לסייע לך בבעייתך וגם שתשים את הדגש על הבעיה שמציקה לך, כדי שהמחשבות והרגשות, יעלו מהתת מודע ואז הפתרון לבעיה יהיה גלוי, רק יהיה צריך לשנות את הפרשנות ולחזק את הבטחון העצמי.
אני גם לא חושבת שזה טוב לעבוד עם 2 מטפלים, זה יכול להביא לבלבול ובמיוחד אם הם עובדים על שיטות שונות אחת מהשניה.
 
בהצלחה בשינוי איכות חייך,
 
מירב
 
 
º
אחלה. תודה :)
15/10/14 23:05
10צפיות
חבל שאת כותבת כל כך ארוך, אחותי
17/10/14 12:52
18צפיות
הי מירב,
את נשמה טובה
וממש רוצה לתרום
ולעזור
אבל לצערי את כותבת כל כך ארוך...
אולי אני היחידה שמתקשה
אבל נדמה לי שלא רק אני כזו,
ואם התגובות שלך
שהן מאוד רצויות -
יהיו קצרות יותר
(וגם השורות קצרות יותר)
אז גם אוכל להפיק מהן משהו.
יש מצב?
 
זוהי כתיבתי, מי שטוב לו מוזמן לקרוא, לפעמים אני כותבת גם קצר
17/10/14 15:22
23צפיות
זה תלוי בנושא של העניין.
הרבה אנשים אין להם בעיה, אני כותבת לפי שיקול דעתי לפי הנושא, לכן לפעמים אני כותבת הרבה כדי להרחיב ולפעמים אין צורך.
מצער מאוד, על הקושי הנ"ל, בתקווה שאולי אם קצת תתאמצי, תוכלי גם להפיק את התועלת מתגובותיי.
 
בהצלחה בשינוי איכות חייך,
 
מירב
 
איזה יופי מירב - כתבת קצר וקולע
18/10/14 07:46
23צפיות
קמתי על הבוקר
וראיתי
איזה יופי  -
כתבת קצר וקולע!
 
º
18/10/14 10:51
4צפיות
ביישן ומתפקד
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
14/10/14 10:21
34צפיות
שלום שםפה
וברוך הבא לפורום,
מסכימה עם ז'קו שלא צריך למהר ולחפש תיוגים.
במצבים מסוימים אתה נבוך, מתרגש,
נדמה לך שאחרים משתלבים הרבה יותר ממך,
והיית רוצה להרגיש יותר בנוח ולהתרגש פחות. 
לדעתי יש יופי בביישנות, בצניעות שלך.
הרבה אנשים חשים את הלב פועם חזק מאד במצבים שתארת,
אתה לא רואה את זה עליהם כמו שעליך אולי לא רואים זאת מבחוץ,
ויש אחרים שמעמידים פנים שהם מאד בטוחים בעצמם.
 
מה שחשוב זה להמשיך ולעשות והבטחון נרכש עם העשיה.
באיזה מצבים אתה מרגיש בטוח בעצמך?
מה המכנה המשותף למצבים אלה?
 
היי תודה והמשך
15/10/14 14:23
24צפיות
אני מרגיש הכי בנוח במצבים שקשורים לדיונים אינטלקטואלים. האנשים שם לא מפחידים בדרך כלל ומדברים בנעימות וכשאני לא במרכז, יוצא שאני הופך לאדום כשהתשומת לב מרוכזת אליי וכולם רציניים. וגם אני עם ידע וחכמה. סך הכל גם בסיטואציות של "סתם חבר'ה" אני יכול להיות מאוד מצחיק אבל פה לפעמים אני כנראה עם ביטחון דימוי נמוכים ולכן אני יכול להיות תוקפני ואגריסיבי.  אבל בסיטואציות כאלה אני לא מרגיש לחץ גם אם אני במרכז בגלל שממילא אנשים לא רציניים וכולם עושים פחות או יותר שטויות קלילות
המשך
15/10/14 15:54
13צפיות
באילו דרכים לא תרופתיות אני יכול להוריד את הפחדים מסוגים שונים שיש לי כאשר אני נמצא בסיטואציות כאלה? למרות שאני שם לב לרגשות ולדיאלוג הפנימי שלי במהלך הסיטואציה, אני לא יכול להוריד את גובה הלהבות.
יש המלצות?
תודה
מה ניתן ללמוד מכך?
16/10/14 23:28
11צפיות
לא ברור מה זה פה במשפט "אבל פה לפעמים אני כנראה עם ביטחון דימוי נמוכים"
האם אתה משתתף בשיחה על אף תחושת חוסר הבטחון?
 
מדבריך אפשר להבין שיש לך מה לומר
הן בדיונים אינטלקטואלים והן בסיטואציות קלילות,
ואתה אפילו יודע להיות מצחיק, שזו תכונה שלא כל אחד זוכה בה.
 
מה שעוזר לך בסיטואציות של סתם חבר'ה הוא המפתח
להגברת הבטחון בסיטואציות הבעייתיות. 
 
אם תחשוב  לעצמך שגם בדיונים האינטלקטואליים
משתתפים אנשים שלפעמים "עושים שטויות קלילות",
ולפעמים לא רציניים...
בצירוף המחשבה שיש לך מה לתרום לדיון,
אני מאמינה שתוכל להרגיש יותר בנוח
ולהביע את עצמך בבטחון רב יותר.
 
המשך
17/10/14 12:15
12צפיות
התכוונתי שאני נעשה אגרסיבי בגלל החוסר בטחון, למרות שזה לאט לאט הולך ונרגע. מנסה להתעלם כמה שיותר מעוקצנות של אנשים. בדיונים רצינים בואי נגיד שבגלל שבדר"כ לא אני במרכז (כדובר) ולא מדברים עליי, אז זה פחות חשוב לי. אבל כשזה מגיע לאינטימיות בכלל (במה שקשור בלהכיר אותי מבפנים) ומישהי שאני מעוניין בה רומנטית בפרט, קשה לי מאוד לדבר איתה/להתחיל איתה. למה זה דווקא בתחום הזה?
תודה
"לקפוץ למים"
17/10/14 13:56
8צפיות
לאט לאט אנחנו מתמקדים במה שמפריע לך יותר מכל.
מה שקורה לך הוא מאד טבעי,
אתה מתרגש ונבוך כי הנושא חשוב לך,
חשוב לך להצליח, לעשות רושם טוב, לעורר ענין
אבל  אתה לא יודע איך היא תגיב,
ואולי חושש ש...
אולי הקול שלך ירעד?
אולי תסמיק? אולי תרגיש נבוך?  
ומה היא תחשוב עליך?
 
אז לוקחים את זה בחשבון,
זה לא סוף העולם,
"קופצים למים"
ומצפים להפתעות... 
 

 
בגלל שאני מכירה את ההיסטוריה שלך, אזי אני חושבת שהתשובה היא
17/10/14 15:41
17צפיות
קשורה לעברך, למשהו שתמיד דיברת עליו ולכן אתה צריך לעשות רק פרשנות אחרת לאמרות שאמרו לך ואשר הושרשו והוקבעו בתודעתך ולכן אתה עושה "העתקה" בכל סיטואציה שאתה מרגיש בה מאוים.
עם אנשים שהם כמותך, אין לך בעיה בגלל שאתה מרגיש איתם נוח, לא מרגיש שונה מהם, לא מפחד מעוקצנות, כי אתה חושב שהם יקבלו אותך כפי שאתה - בגלל שהם כמותך ואילו אנשים אחרים, רגילים, אשר אתה חש שונה מהם, כך באה החרדה מהם.
לכן, חשוב לעבוד עם הפסיכולוגית שלך לפי דעתי כמובן, על המיתוסים של האמרות שאמרו לך ובכך לשבור את דפוסי המחשבה "התוקעים" אותך ומבלי לעשות "העתקה" לאחרים והרגשתך תשתפר וגם תהיה חוויה מתקנת לפרשנות שחווית בעבר ובכך תהיה ידך על עליונה.
 
בהצלחה בשינוי איכות חייך,
 
מירב
 
תודה לשתיכן
17/10/14 16:09
9צפיות
לפעמים אני קופץ למים. ולמרות שסך הכל הולך לי לא רע, עדיין כל פעם זה מחדש ההתרגשות והחשש וההמנעות שלי.
אני יכול להגיד לעצמי הנה תראה הצלחת הרבה פעמים, ולבדוק את מה שאני מרגיש וחושב תוך כדי ולראות את זה מזוויות אחרות (אולי אפילו יותר זוויות משהפסיכולוגית שלי תחשוב) - זה לא מאוד עוזר לי. זה כל פעם מחדש. אני חושב שמלכתחילה אני אדם רגיש מאוד, רק אני לא יודע איך לרתום התרגשות אובייקטיבית למטרות שלי ושלא יעבור להתרגשות שלילית.
הרגישות נובעת מאותה פרשנות של אמרות שאמרו לך ולכן עד שלא
17/10/14 16:16
18צפיות
תעשה חוויה מתקנת לאותן הפרשנויות, תחווה את זה כל פעם מחדש.
צריך לשבור מיתוסים של אמרות שהושרשו והוטבעו בתועתך ולכן הם עושים כל פעם "העתקה" באינטרקציה שלך עם הסביבה.
 
האם הפרעה אישית תלותית קשורה לכאן???
10/10/14 21:06
50צפיות
האם היא קשורה לאחת ההפרעות החרדה שקיימות?
אוריאל יקר - ברוך הבא לפורום
10/10/14 22:42
42צפיות
יקר, נכנסת לפורום בשאלה האם ההפרעה שציינת קשורה לכאן, הרי בכל הפרעה יש גם חרדה, אזי גם כאן שאלתך קשורה.
הפרעת אישיות גבולית, היא מאופיינת לרוב אנשים הסובלים בתלותיות, בדרך כלל אנשים שחוו בילדותם נטישה, אלימות, חוסר אהבה או הגנה כדי לטפח את האני העצמי.
לכן, היא מאוד מאופיינת לאנשים הללו, כי אותם אנשים החווים בהפרעה זו, רוצים כאילו שמישהו "יאמץ" אותם וינחה אותם כיצד לאהוב את עצמך בלי צורך בתלותיות, כיצד להרגיש לא נטוש או מישהו שיקנה להם הרבה חום ואהבה, עבור החסכים שהם חוו בילדותם או כאב וריקנות.
לעתים, הרצון בתלותיות הוא מאוד חזק ועד אשר אותו אדם שכאילו "המאמץ" שלהם לא יכול למלא את בקשתם מאיזושהי סיבה, אזי אותו אדם מרגיש את אותן הרגשות שהוא חווה עם הדמות הסמכותית בחייו, לרוב הם הוריו ועד אשר הוא מרגיש מחנק וצורך באי קיום, איבוד שליטה של החיים, כך שלמעשה התלותיות מצד אחד מעניקה לו הגנה ועוטפת אותו, מצד שני, היא מכרסת את ליבו ולכן היא לא רצויה.
אדם צריך בעזרת כילים מחשבתיים והתנהגותיים לאמץ לו גישה כיצד לנטרל את הצורך הזו או לפחות להפחיתה בצורה מירבית, כך שההפרעה תהיה לא מעיקה לאדם והוא יוכל לנהל אורח חיים בריא, למרות החסכים ואת אותן הרגשות של קיפוח, נטישה, חוסר אהבה, ריקנות, שהוא חש כל רגע נתון בחייו, אך עם שינוי החשיבה וההתנהגות, הצרכים האלו או החסכים הללו, פוחתים מאוד.
ישנם אנשים הסובלים בהפרעה הזו ולכן הם תוקפניים ואלימים וקשה להם לרסן את עצמם, תלוי בעוצמת ההפרעה ויש כאלו שלא.
בדרך כלל הם רואים או שחור או לבן, אין צבעיים ביניים ולכן ההפרעה היא מאוד חזקה עבורם.
שאלת שאלה, האם אתה קשור להפרעה הזו? מה מביא אותך לשאלה שכזו?
להערכתי הפרעת אישיות תלותית, מאפיינת את הפרעת אישיות גבולית, כי יש את אותם המאפיינים והספטומים של ההפרעה.
נשמח אם תשתף אותנו על ליבך ועל הרצון לקבל תשובה לשאלתך או כל דבר שהינך מעוניין ונשמח לתמוך בך בהתאם.
 
בהצלחה בשינוי איכות חייך,
 
מירב
 
 
היי מירב תודה על היחס הטוב....
11/10/14 02:36
37צפיות
האמת אני לא כזה סגור על עצמי אם יש לי הפרעת אישיות כזאת ממה שקראתי באינטרנט אנשים כאלו מאוד תלותיים באחרים בלי ביטחון עצמי ולא מצליחים לקדם את עצמם.... מבחינה נפשית חברתית או רוחנית. 
לי יש בעיות חברתיות שגם מלבה בחוסר ביטחון עצמי נמוך.. לעומת זאת אני תלותי באחרים והיו תקופות שבאמת הייתי תלותי וגם שנסיתי סיינטולוגייה ועוד דברים הייתי תלותי במטפלים שלי.. 
משיחה שלי היום בערב עם משהו פסיכותרפיסט הבנתי שאנשים עם הפרעות אישיות תלותית או כל דבר אחר, לא מצליחים אפילו לגור לבד... ואני גר לבד (אומנם היה קשה אבל אני מסתדר) זאת הייתה השאלה הראשונה שלו אליי...
ויש המון חומרים באינטרנט שאנשים קוראים וישר קופצים לעובדות שהם ככה ומתייגים את עצמם שכזה, שבכלל הם לא הלכו אף פעם לפסיכיאטר שיאבחן אותם... אומנם הייתי בבית חולים לבריאות הנפש ולקחתי כדורים ולא איבחנו אותי ממש .(למרות שאמרתי להם שבוודאות אני כזה וכזה - חשבתי שיש לי חרדה חברתית מבלי שיאבחנו אותי) ועכשיו אני הולך מקווה ביום ראשון לטפל בזה ולהתקשר לפסיכיאטריה אצלי בעיר. 
 
הערב פעם ראשונה ששמעתי על ההפרעות שיש בכלל דברים כאלו.. כמו שאמרתי הרבה אנשים אוהבים לתייג את עצמם וכו'.. מבלי שהם הלכו ויבחנו אותם בכלל.. כנראה שיש לי חרדה חברתית או רק חוסר ביטחון עצמי למרות שילד שהוא קטן הביטחון העצמי שלו מתגבר.. ואני מבין שמחלות נפש כגון אספרגר והפרעות אישיות תלויות הם דברים הגרועים ביותר (תתקני אותי) שקיימים....
אצלי לא חוויתי סוג של אלימות שלי כלפי המשפחה שלי.. אפשר להגיד שיש לי לעיתים מצבי רוח, דיכאון... חששות מהעתיד... לרוב אני לא יוצא מהבית, כי הפחד שלי מהסביבה שלי ולדבר בגובה העיניים וכו'.. וליצור קשרים זה מאוד מפחיד והייתי בסיטואציות כאלו בעבר וגם בהווה... כנראה מי שיש לו הפרעות נפשיות כאלו ונהיה עצבני, אז דורשים ממנו ללכת להתאשפז בכפייה אן ברצון שלו עצמו... כי מבחינתי אני לא כזה... אבל גם בחרדה חברתית יש סיפטומיים למשל שמשהו לא יכול להסתכל בעיניים בגובה העיניים והוא מתבייש... או שהוא מרגיש כאב כזה באיזור הלב.. או תחושה של כאבים בעצמות כל דבר אחר....
אבל הכל תלוי בדרגה של החרדה/הפרעת תלותיות כזאת או אחרת... כעיקרון אני מאוד בודד ולבד בלי ביטחון עצמי/ערך עצמי נמוך אבל אני מאמין שיש בסדר....
ו.... תודה מירב על התמיכה המהממת הזאת...  
 
**נ.ב : שינו בתפוז הרבה דברים... מגניב!!
שבת שלום.
אוריאל החמוד והיקר
11/10/14 10:42
23צפיות
 
יש דרגות של הפרעת אישיות תלותית, ישנם אנשים שאכן קשה להם, אבל לרוב הם מאוד דווקא תקשורתיים, לא מחייב שיש להם בעיית תקשורת או חברתית.
הבעיה היא יותר בתלותיות באנשים, בחוסר ביטחון, בחוסר אהבה, ריקניות, בדידות, שמישהו יהיה אחראי ויגן עליהם מאותן התחושות, הכאבים, החוסר אהבה, הריקנות, המכאובים, הנטישה  והבדידות, כאילו באיזשהו מקום רצון "לאמץ" מישהו שיוכל לתקן את הדמויות הסמכותיות שהיו מתנהגים כלפיהם באלימות, או בחוסר השראת בטחון, חוסר אהבה ולכן יש כאלה אכן שקשה להם עם הקשר החברתי ומכאן גם באה "החרדה חברתית" בקושי ביצירת קשרים, קושי לצאת החוצה לבד או באינטרקציה כלשהי עם אנשים, למרות שלא כולם כאלו, תלוי במה שאדם חווה ולכן החרדה היא כל כך עצומה באינטרקציה עם הסביבה.
אין ספק, שהסביבה של הילד שגדל מאוד משפיעה על גדילתו הבריאה של הילד הבוגר ולכן ישנם דרכי טיפול לספטומים של החרדה כמו טיפול סיביטי, דיביטי וכן גישות אחרות - אלו גישות פסיכולוגיות העובדות על העיוותי החשיבה, שינוי דפוסי חשיבה והתנהגותיים, היכולים להביא את האדם לחשוב נכון ובכך להרגיש  טוב ולהתנהג מאוזן - כי איך שחושבים, כך מרגישים וכך מתנהגים - מחשבה, רגש והתנהגות - מאוזנת.
אינני יודעת וגם לא בסמכותי לאבחן אותך, אך לפי מה שאתה מתאר ואומר יש לך חרדה חברתית - קושי ביצירת קשרים, קושי לצאת החוצה, חוסר ביטחון, שינויים בתנודות המצב רוח, אזי כבר שווה ללכת לטיפול כדי שיאבחנו את בעייתך וייתנו לך את הטיפול המתאים לך ותנהל אורח חיים תקין על ידי שינוי חשיבתי והתנהגותי - בעזרת כילים מובנים, מה שגם שבטיפול סיביטי המטפל מלווה את המטופל בכל בעיותיו "בשטח המציאות" ואז החרדה דועכת ולאט לאט נעלמת.
אומרים כדי לעקוף חרדה או פחד, צריך להתנסות שוב בחוויה הטראומתית בעזרת כלים מובנים ושינוי חשיבתי והתנהגותי ואז החרדה דועכת ונעלמת - כמו בטיפול פסיכולוגי סיביטי.
אין הפרעה או מחלתנפש הכי קשה, הרי כל סבל או כאב הוא בשביל האדם הקשה ביותר ואי אפשר להשוות בין כאב לכאב, כי החוויה של האדם היא הכי כואבת.....
בנוסף, לא ממהרים לאשפז אדם מרצון או בכפייה בבית חולים פסיכיאטרי - אלא אם ישנה מסוכנות לסביבה או לעצמו של האדם- אם הוא רוצה לפגוע בעצמו או בסביבה.
ממליצה לך בחום לגשת לקבל טיפול מקצועי בכדי לאבחן את בעייתך ולקבל טיפול לשם להוציא אותך "מהקפאון" שאתה חש ולנהל אורח חיים בריא עד כמה שניתן.
מאחלת לך שיאיר לך כוכבך את דרכך בשבילי חייך ותהיה מאושר ומעושר מכל הבחינות ותקבל שינוי באיכות חייך.
תוכל להמשיך לכתוב לנו עוד על מחשבותייך, הרגשותייך וכמיהותך ונשמח לתמוך בך בהתאם.
 
בהצלחה בשינוי איכות חייך ורפואה שלמה,
 
מירב
 
 
יש כאלו הסובלים מהפרעת אישיות גבולית והם מאוד תוקפניים בגלל
11/10/14 10:54
31צפיות
הכאב והסבל שלהם ולכן קשה להיות בקשר חברתי עימם - אבל לא כולם כאלו.
 
הפרעה או לא
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
11/10/14 12:07
37צפיות
oriel ahamud שלום
וברוך הבא לפורום,
 
הרבה פעמים כשאדם מוצא שיש שֵם למה שקורה לו -
זה מרגיע אותו, כי הוא מבין שהוא לא לבד בנושא הזה.
פתאום הדברים מסתדרים יותר, מובנים יותר. 
אולי מגיעה הבנה שזה לא כל כך נורא כמו שחשב.
חשוב לציין שלא כל חוסר בטחון ותלות יתר נחשבים להפרעה,
בהגדרת הפרעת אישיות יש שני אלמנטים מרכזיים:
         1. דפוס לא גמיש של מחשבות והתנהגויות
         (במקרה הזה - דפוסים נוקשים של תלות)
         2. מצוקה ניכרת ו/או פגיעה בתפקוד.
האם הם קיימים אצלך?
אנו לא מאבחנים בפורום.
אגב, מבין הפרעות אישיות השונות,
הפרעת אישיות תלותית
אינה מהקשות ביותר שקיימות. 
 
 
 
 
ורדה יקרה, מסקרן אותי לדעת האם יש הפרדה בין אישיות תלותית
11/10/14 22:19
25צפיות
לבין הפרעת אישיות גבולית? במידה וכן, מה ההבדל בינהם כי יש להם את אותם המאפיינים או הספטמונים אם לא כולם, אזי בחלקן.
אשמח לתגובתך, בתודה.
 
ה"א גבולית - ה"א תלותית
11/10/14 23:54
38צפיות
המאפיין העיקרי של הפרעת אישיות גבולית הוא חוסר יציבות ולעתים מצב סוער.
בהפרעת אישיות תלותית המצב יציב,
כאשר יש בחיי האדם דמות דומיננטית שבה הוא תלוי.
בשניהם יש דימוי עצמי נמוך וחוסר בטחון.
בהפרעת אישיות גבולית יש לעתים מצבים של פגיעה עצמית,
תופעות אלה אינן שכיחות בהפרעת אישיות תלותית.
זה נורא לא דיכוטומי
12/10/14 10:08
41צפיות
אני 'גבולית' ותלותית מאוד.
אבל את תלותית כחלק מהפרעת אישיות גבולית, אזי יש שוני
12/10/14 10:54
40צפיות
מה זה דיכוטומי?
 
אני מרגישה שמתקרב ויכוח
12/10/14 11:05
46צפיות
ואני לא מתכוונת להיכנס אליו, אז רק אומר שדיכוטומי זה לכאן או לכאן, שחור או לבן, כשמשהו מוחלט לכיוון אחד והאחר מוחלט לכיוון אחר.
אור יקירה, חבל שאת לוקחת דעות מנוגדות לשלך "כחלק מוויכוח" או
12/10/14 11:43
36צפיות
"לתת את המילה האחרונה", דיון בפורום הינו מחייב הסכמה בדעותייך, כי זוהי מטרת הפורום שכל אחד יכתוב את דעותיו על המקרה.
אני לא רואה בשום מקום בדעותיי המנוגדות של אחרים כמשהו אישי כלפי, אלא להיפך, את חשיבתו, את דעותיו, את רצונו להביע את אשר הוא חושב מבלי כמובן לפגוע באחר, בחופש הדמוקרטי שלו ובלי שהתפרש "כוויכוח" או "לתת את המילה האחרונה" - הרי מזה דיון בפורום, זה למעשה "וויכוח" אך כל אחד נותן את דעותיו ובלי שאחר יחשוב שזה משהו אישי כלפיו.
אותו הדבר "לתת את המילה האחרונה" - הרי אדם כותב את דעותיו ואת דעותיו שונה של מישהו אחר, למרות מה שהאחר כותב, זה אינו אומר לתת את המילה האחרונה, אלא רק את השקפתו ואת דעותיו.
יש מקרים שהדעות המנוגדות של האחר, בסופו של דבר מקבלות את הרצון והדעה של האחר ואזי יש קבלת מסרים שתורמים גם לאדם.
לגופו של עניין, רציתי להגיד לך שבהפרעת אישיות גבולית מאופיין אישיות בלתי יציבה וסוערת ולכן התלותיות היא מאוד קשה לאדם.
בהפרעת אישיות תלותית - לא מדובר על אישיות בלתי יציבה או סוערת ולכן התלותיות היא פחות נוקשה מהאנשים הסובלים מהפרעת אישיות גבולית - אחרת לא היה שוני בין ההפרעות ועוד מקרה אחד שאני לא רוצה להוות טריגר.
מאוד מצער שאת לוקחת את דברי לכיוון הלא נכון ואת נפגעת או מרגישה לא טוב עם זה, הרי זהו מטרת הפורום, להביע את דעותיך וגם אם הם מנוגדות לאחר וכמובן לא כמשהו אישי על אחר, אחרת בשביל מה מביעים "דיעה".
מכל מקום, מאחלת לך את הטוב שבעולם וכן תקבלי את השקפתו של האחר מבלי שזה באיזשהו מקום "יפריע" לך.
 
בהצלחה בשינוי איכות חייך,
 
מירב
 
גם מישהי כתבה לאחרונה בשרשור של ה"שואלת" לגבי
12/10/14 13:32
30צפיות
דה-ריאליזציה, שתחילה טופלה בפסיכולוגית, אך ללא הועיל ולכן הפסיכולוגית הכריחה אותה לטפל תרופתית כתנאי להמשך טיפולה אצלה.
אכן, התרופה נגד דיכאון עזר לה - לוסטרל ואחר כך חלה הטבה ולכן הפסיקה את התרופה, יש לה קצת ניתוקים לפעמים ועוד היא אמרה שאם זה יחזור לקדמותו, אזי היא לא תהסס לקחת את התרופה.
אזי אלומה, אני מדברת על עובדות מוצקות בשטח, גם תוכלי לראות באינטרנט על ההפרעה זו, שתרופות נוגדי דיכאון וחרדה מקלות או מעלימות את ההפרעה הזו.
לכן, חבל שאת לוקחת כמשהו אישי נגדך, דעה של אדם שרוצה לעזור לך או לאחר להבין שאכן תרופות יכולות לעזור וגם כל מקרה הוא שונה, כי כל גוף מגיב אחרת, אם לך לא עזר, אך להערכתי כן, אזי זה לא אומר שזה לא יעזור לאחר.
לכן, המשפטים "לתת את המילה האחרונה" או "וויכוח", הוא אינו נכון, לאור העובדה שאחרים חושבים אחרת ממך ולצערי, אינך רואה זאת.
 
בהצלחה בשינוי איכות חייך,
 
מירב
 
º
נכון.
12/10/14 13:35
17צפיות
מירי, מי רב?
12/10/14 13:34
34צפיות
אני פשוט לא בנויה לוויכוחים, אין לי כוח ואנרגיות להוכיח ולהתנצח, זה מייגע אותי. לא נפגעתי ולא שום דבר, פשוט אין כוח.
º
מירב, לא מירי כמובן.
12/10/14 13:35
12צפיות
הרי אם שמת לב, אני שאלתי את ורדה בגלל אותה תהייתך ואז היא
12/10/14 14:20
39צפיות
השיבה לי את ההפרדה בין שתי ההפרעות, למרות ששתיהן תלותיות, לכן השבתי לך מה שהיא השיבה לי.
 
אבל מירב, עדיין זה נורא מוזר,
12/10/14 21:56
58צפיות
שבני שיחתך מרגישים מותקפים בשל דעתם (השונה משלך), עד כדי איבוד עניין להמשיך את הדיון איתך. מה שהרגישה 'אלומת אור'  הרגשתי גם אני, לכן סיימתי את הדיון שפתחתי בעצמי.
גם מוזר שדעה שבאה רק להוסיף! על מה שאמרת, התקבלה ב'חרבות', והים של שליליות המיוחסת לדברי המציג... מה קורה? האם זה קשה להיות במקום של 'האחת הצודקת'?
אברהם יקר
12/10/14 23:01
47צפיות
אין לי שום דבר נגד אף אדם, אני מודה אני אדם מאוד דעתנית ושיש לי עובדות מוצקות בשטח לדעות שלי ואף אם הם מנוגדות לאחר, אני לא מתביישת לומר אותם.
לצערי, ישנם אנשים כמו אלומה ואתה, אשר קשה להם לקבל דעה השונה מדעתם, כי הם כל כך נחושים בדעתם, עד כדי כך שהם לא יכולים לראות את הראיה המחשבתית של האחר.
לטענתך, לדעה אשר  באה רק להוסיף על מה שאמרתי "התקבלה בחרבות וים שליליות" המיוחסת לדברי המציג, היא הכל מה שאתה לוקח במחשבותייך ועיוותי חשיבה, רק באתי לומר לה שדעתי שונה משלה ויש הוכחה לכך וניסיתי להסביר לה מה שהיא לא מבינה.
הרי מהי מטרת הפורום? להאמין לאחר שהוא לא חושב כמוהו? היא יכולה לקבל את הדעה שלי או לא לקבל את הדעה שלי - כמו שאני יכולה לקבל את הדעה שלה או לא לקבל את הדעה שלה - מכל מקום, אני לא רואה מקום של התנצחויות ולהיות "האחת הצודקת", כי כל אחד יכול להביע את דעתו, אך אם אדם שמראים לו עובדות ולא מוכן לקבלן, אזי אם כל הכאב והצער, אין אני אשמה.
היא יכולה לכתוב, דעתי שונה משלך, במידה והיא לא משנה את דעתה או תפיסתה או לא מקבלת את דעתי ולכן אין לי מה לרשום יותר.
אני לא אפגע, לא אקח ללב, לא אחשוב שהיא "האחת הצודקת", אלא זוהי דעתה וקו מחשבתה ובלי שום סיבה להפגע מכך.
אני כתבתי לה תגובה למה שהיא כתבה לי, כי איך שהיא הציגה את דבריה, כגון: שאני אוהבת לתת "את המילה האחרונה" או "וויכוח", ראיתי כמשהו שהיא נפגעה מכך ולכן כתבתי לה זאת.
אני לא חושבת שבדיון יש מנצחים או יש מפסידים או צודקים או לא צודקים - זהו פורום, כל אחד מביע בצורה חופשית ודמוקרטית את חשיבתו, רעיונותיו, דעותיו אשר יהיו, כל עוד שהם לא פוגעות באחר.
ולראיה לכך, דעותיי אכן בשרשור אחר שהיא חשבה שאני אוהבת "לתת את המילה האחרונה", כי דעתה היתה שונה משלי והיא חשבה שאם היא סובלת כל כך, אזי תרופה לא יכולה להועיל להפרעה זו, הוכחה על ידי אחר כנכונה.
כמובן שכל גוף מגיב אחרת ואי איפשר להשוות בין גוף לגוף וגם רציתי לתת ליטוף חם לאותה כותבת שלא תרתע מתרופות, שתלך לטפל בעצמה, אפילו אם רק לקבל מידע ומשם תנסה לעזור לעצמה.
אותו דבר היה בשרשור הזה, הרי אני פניתי למנהלת הפורום היקרה, ורדה, לגבי אותה שאלה והיא ענתה לי, אך ראיתי לפי דעתי שאלומה לא הבינה את דבריה וזה קורה וזה לא בושה (גם אני אם אני לא מבינה משהו אני שואלת, אני לא צריכה לדעת הכל, כפי ששאלתי את אלומה איזה מושג שלא הבנתי) ולכן עניתי לה, אך שוב נתקלתי בתשובה שנראתה לי שהיא נפגעה ולכן עניתי לה והוספתי רק חיזוק שתבין את הידע הדרוש לה.
מצער מאוד, שאתה והיא חוויתם "ים של חרבות" או שליליות, או ויכוחים, אך לצערי, אני אדם דעתן ואוהב להביע את עצמי ואם יש לי את הידע והעובדות המוצקות לכך, אני שוב מדגישה - אני לא מתביישת לומר את התכנים הללו ושהם נועדו רק לעזור לאחר, כפי שאני תומכת רבות בפורומים שונים ומקבלת פדבקים טובים לדברי.
ואם זה היה הפוך, אזי מה אז היה קורה? אני יכולה להגיד גם כן, בדיוק אותה מחשבה כמוכם.
אני אישית, מביעה את דעתי, מי שמקבל - מקבל, מי שלא מקבל את דעתי - גם זה טוב, מצער שככה פירשתם את דברי הכנים
שרציתי רק לעזור, אך פירשתם אותי אחרת וכמובן שאינני אשמה, הרי זהו פורום.
מיותר לציין, אני מקבלת תגובות טובות לדברי הכותב,  על העזרה עם הרבה חמלה, הכלה גבוהה ורצון להושיט יד חמה, אומנם וירטואלית ועם הרבה לבביות ורצון עז לעזור, צר לי שלכן זה לא עזר.
 
בהצלחה בשינוי איכות חייך,
 
מירב
 
º
*שלכן - לכם לא עזר
12/10/14 23:28
9צפיות
הצעה
13/10/14 15:48
42צפיות
אני מציעה שבדיונים בפורום כל אחד ידבר רק בשם עצמו.
כל אחד יכול להעיד כי הוא מרגיש כך וכך...
אבל אינו יודע מה האחר מרגיש,
וגם אם הוא חושב שהוא יודע, זו רק פרשנות.
דבר זה ימנע אי דיוקים ועוגמת נפש מיותרת.
 
º
בדיוק ??
13/10/14 16:19
19צפיות
º
בעיקרון את צודקת, אבל בפעם הזו הוא צדק.
13/10/14 16:21
24צפיות
יש אנשים כמה שתנסי להראות להם גישה ראייתית שונה מאשר הם
13/10/14 17:09
36צפיות
חושבים, עדיין יהיה להם קשה לצאת מאותה דפוס התנהגותי שלה וחבל.
 
º
הפוסל במומו פוסל, מירב. נקודה למחשבה.
13/10/14 18:33
13צפיות
הרי פותח השרשור גם היה בדעה שונה משלי, אך עדיין קיבל את דעתי
13/10/14 19:58
39צפיות
ואף אודה לי על תגובתי המדהימה.
חבל שמילים כמו "את רוצה להגיד את המילה האחרונה ואתן לך את הזכות לכך באהבה", היא תהיה רצויה בפורום.
הרי את בעצמך נתת את אותה המילה באותה הצהרה, אז מה השוני אלומה, זה מה שאני מנסה להבהיר לך.
את יכולת להגיד לי בצורה שונה, כגון: דעתי שונה משלך ולכן אני לא רוצה להגיב או לא להגיב בכלל, אך הצורה שבה את מצהירה אותי "כאחת הצודקת" כפי שאברהם כתב או רוצה להכתיב את המילה האחרונה או רוצה לנהל "וויכוח", את יצרת בעצמך את קצר בתקשורת בשימוש המילים הללו.
לפעמים גישה לכתיבת אמירות כלשהן בתקשורת בין אישית נאותה, יכולה לשנות את כל הדו שיח ולזה אני מנסה לחתור שתגיעי לתובנה הזו.
לכל אחד יש את האמת הפנימית שלו, מה שהוא חושב, גם אם היא שונה מהמציאות בשטח (לאור מה שהתגלה שצדקתי בדעותיי לגבי התכנים שחשבתי) אבל אני כלל לא מתייחסת לתוכן, אלא לגישה לומר את הדברים שאת רוצה להביע.
אין ספק, הגישה של אברהם, הינה גישה שיש בה "אלימות מילולית" ולא נאותה לדעתי וגם יוצרת קצר בתקשורת.
בפורום, כל אחד יכול להביע את דעתו וגם אם הדעה שונה מהאחר, לכולם יש הזכות לומר את דבריו ולאף אחד אין הזכות להשתיק את האחר, כל אחד יכול לפרש רעיונות בדעות שונות משלך וגם אם הם רבות, אך אם הוא עדיין שומר על תקשורת נעימה, זוהי כל השוני וגם להפסיק את הדיון אם הוא לא מקבל את דעות של האחר, אך בצורה שיש בה קבלה, פתיחות, רוך, ולא בצורה של ביקורת, מלשון קור, המשרה התכווצות והרגשה לא נעימה לאחר.
זוהי כוונתי.
 
 
 
º
תודה רבה ורדה היקרה
12/10/14 10:56
15צפיות

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה