בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום "סטודנטים"!

בפורום שלנו תמצאו סטודנטים בכל שלבי הלימודים הקיימים: החל מתעניינים איזה תואר כדאי ללמוד ואיפה ומה הדרישות קבלה, ועד בתלמידי תואר שלישי ומעלה.

ההטרוגניות של חברי הפורום מאפשרת לסייע ולתת מענה למגוון רחב של שאלות. היינו רוצות, שהטרוגניות זו תבוא לביטוי גם בעזרה הדדית במציאת חומרי לימוד ומבחנים לדוגמא, מידע על קורסי בחירה מומלצים, ועל מרצים מועדפים ובדיונים שונים על עולם האקדמיה בארץ- על הקבלה ללימודים (מישהו אמר פסיכומטרי?) על הלימודים עצמם, על הרלוונטיות וההתאמה לשוק העבודה, על ההבדלים בין מכללות לאוניברסיטאות ועל האפשרות של לימודים בחו"ל.

כמובן, שתקופת המבחנים דורשת מאתנו מאמצים מיוחדים (כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שנלמד לאורך כל הסמסטר?), והיא משפיעה על הגולשים בפורום.

הפורום, הוא פורום סטודנטים. למרות זאת, לפעמים קיימים שרשורים שלא קשורים בקשר הדוק לפורום.

מבט ראשוני על הפורום עלול להרתיע. לכן, אנחנו ממליצות למשתתף הטרי לקחת כמה רגעים, לדפדף אחורה בפורום כדי להכיר את שאר המשתתפים ואת הלך הרוח בפורום, וכמובן לקרוא את תקנון הפורום שמבהיר את כללי ההתנהגות והדינמיקה הנהוגה בו.

אנחנו נעשה כל מאמץ לשמור על הפורום כבית חם לקהילה שלנו, כדי שמרבית הגולשים יהפכו לגולשים קבועים בפורום. נשמח לשמוע הערות, הארות והצעות בתיבות המסרים.

מלכת הקרח הפולניה ו oromer

 
 
הודעה מנהלתית 
המשך...
הודעה חדשה

קבלה ישירה ע"פ בגרות? אשמח לעזרתכם!
26/07/14 17:27
115צפיות
צהריים טובים ושבת שלום!

התחלתי להתעניין לגבי הרשמה לתואר במדעי המחשב באוניברסיטה העברית לשנה"ל הבאה, ודבר מוזר נגלה לפניי.
הממוצע הבגרויות שלי ע"פ החישוב של האוניברסיטה הוא 11.25, ולפי מה שהבנתי מדף ההרשמה הממוצע הזה מקנה לי קבלה ישירה ע"פ בגרויות לחוג למדעי המחשב.
טוב, לא לגמרי ישירה, כי עוד ע"פ התנאי קבלה צריך לעשות מבחן יעל ומבחן אמיר ולעבור את שניהם בציונים נורמלים (אמיר - מתקדמים א', יע"ל - לפחות 105).
אז ככה, כמה שאלות לי אליכם סטודנטים יקרים שבוודאי מכירים את העולם הזה הרבה יותר טוב ממני :
1) מכירים אנשים שבאמת התקבלו לאוניברסיטה בלי לעשות פסיכומטרי?
2) מכירים את הקורסים המוזכרים לעיל - אמיר ויעל? האם ידועה לכם רמת הקושי שלהם/כמה קשה צריך לעבוד בשביל לקבל את הציונים הנדרשים לתנאי קבלה? כמו כן גם האם דרוש קורס ייעודי כדי לגשת אליהם ולקבל ציונים רגילים? מה לגבי מחירים? כל מה שאתם יודעים - יעזור לי. חיפשתי על זה גם קצת בגוגל אבל בעיקר הלכתי לאיבוד
3) אני רוצה לחתור למלגה. הבנתי ששילוב של ממוצע בגרויות גבוה ופסיכומטרי גבוה יכול להביא אותי לשם. מישהו יודע איזה פסיכומטרי צריך כדי לקבל מלגה בשילוב הממוצע בגרויות שלי, או יודע איפה מקבלים את התשובה לשאלה הזו?
בעיקרון ההתלבטות שלי היא כזו; האם כדאי כבר להירשם לפסיכומטרי כמו כל עם ישראל, לשלם על קורס והכל (באמצעות הפיקדון כמובן) וככה לבטל את הצורך במבחני יעל ואמיר שעדיין לא מצאתי מישהו ששמע עליהם, וגם על הדרך להרוויח סיכוי נורמלי מלגה?

אני דיי פעורה בכל עולם האוניברסיטאות, אז התנצלותי מראש אם קראתי את כל התמונה לא נכון וגרמתי לכם לגחך
בכל מקרה, אשמח שמי שמכיר ויודע יסביר לי על איך ההרשמה הזו עובדת, האם יש לי סיכוי טוב למלגה (מה הערך שלה בכלל?! ) וכאלו.

מלא תודה!
מור
קצת תשובות (ושאלה)
26/07/14 18:18
79צפיות
אם את כבר צריכהה לעשות מבחן באנגלית ומבחן בעברית- לא עדיף כבר לעשות את הפסיכומטרי? גם ככה החלק הכמותי זה משהו שתצטרכי להתמודד איתו במדעי המחשב.

לגבי מלגות- בזמנו היה מחשבון של זכאות למלגות (שדומה במראה שלו למחשבון סיכויי קבלה).

יכול להיות שבאמת עדיף
26/07/14 18:53
69צפיות
הבעיה שבתור אחת שלא מכירה את הקושי של שלושת המבחנים (פסיכומטרי, אמיר ויעל) פניתי אליכם כדי לקבל תמונה טובה יותר.
סך הכל פסיכומטרי נשמע לא כיף גדול, ואם אפשר לוותר עליו ולגשת לשני מבחנים קלילים יותר יחסית- אז שווה לשקול את זה.
את נכנסת לתואר שאין בו קיצורי דרך
26/07/14 23:54
45צפיות
וגם בדרך אליו אני לא חושבת שיש קיצורי דרך.
תמיד טוב להתחיל להתאמן
להתקבל על פי בגרויות זה לא קיצור דרך
28/07/14 07:28
שאני בחרתי בו. זו פריבליגיה שהאוניברסיטה נותנת.
ואפשר להתחיל להתאמן תוך כדי התואר ובהנחיית המרצים, לא? כמו כל תלמיד רגיל. למה במסגרת של קורס שעלותו חצי שנ"ל?
 
אני פשוט מנסה להבין איך כל העסק עובד, זה עולם מבלבל, לא מחפשת קיצורי דרך. אם האוניברסיטה מציעה אפשרות להתקבל ע"פ בגרויות (שעליהם עבדתי המון, בלי שום חסכון במאמץ ושעות ), מעדיפה קודם כל לחקור על זה עד הסוף ורק אז לשלם ממיטב כספי על פסיכומטרי
את בטוחה שאת לא צריכה פסיכומטרי?
26/07/14 19:11
63צפיות
למה נדרשת לעשות מבחן יע"ל? את יודעת טוב עברית? בכל אופן, אאל"ט מבחן יעל בודק ידע בעברית. זה לא חשיבה מילולית. אם את יודעת מספיק טוב עברית, ועושה רושם שכן, אז יש מצב שתצליחי להגיע לציון הנדרש. אני מציעה לך להתנסות במבחנים לדוגמא של יע"ל ואמיר ולראות איזה ציונים את מצליחה להשיג. לפי זה תקבלי החלטה.

בנוגע למלגה. זה משתנה ממקום למקום. אבל לרוב צריך ציון ממש גבוה כדי לקבל מלגה וזה רק לשנה ראשונה ממה שאני יודעת. תבררי מה התנאים. זה בנוגע למלגת הצטיינות. מלגות אחרות פתוחות בפנייך וזה לא משנה איך התקבלת.

אני לא בטוחה ששווה להשקיע זמן, מאמץ, כסף לקורס וכסף שאת לא יכולה לחסוך בשביל הסיכוי שאולי תקבלי מלגה של 10000. אפשר לעבוד ולחסוך את הכסף הזה לפני. וגם לא לבזבז את הפיקדון.  תודה רבה לך. מצרפת צילום מסך של חלון ההרשמה שנתקלתי בו
הודעה זו מכילה תמונות
28/07/14 07:19
בעיקרון החוג הזה מוכר כחוג שניתן להתקבל עליו ישירות ע"פ בגרות.
אבל תראה מה הופיע בצד שמאל של המסך סיכויי קבלה: דרישות קבלה נוספות שבהן מוזכרים מבחן יעל ואמיר.
 
העברית
כמה תשובות
26/07/14 21:34
73צפיות
נראה לי מהשאלות שלך שאת באמת טיפה מבולבלת. זה טבעי. אני אנסה לעשות קצת סדר:

כן, אני מכיר אנשים שהתקבלו לאוניברסיטה בלי פסיכומטרי. אני אחד מהם. כמובן אני לא יודע אם את עומדת בתנאים, אבל עקרונית זה בהחלט אפשרי.

לגבי מבחן יע"ל - האם את לגמרי בטוחה שאת צריכה אותו? מבחן יע"ל הוא ממש לא כמו החלק של חשיבה מילולית בפסיכומטרי. יע"ל הוא מבחן די מטופש שבודק ידע בסיסי בעברית. אם אני מבין נכון, כל מי שלמד בתיכון בשפה העברית ונבחן בבגרות בעברית פטור מהמבחן. בכל מקרה, גם אם מאיזושהי סיבה מוזרה את חייבת לעשות אותו (נגיד אם למדת בבית הספר האמריקאי ושפת הלימודים שלך הייתה אנגלית...), זה שטויות ולא שווה להקדיש לזה מחשבה.

מבחן אמיר הוא סיפור אחר. מבחן אמיר זהה לחלק של האנגלית בפסיכומטרי - אותו מבנה, ואותה הרמה. במילים אחרות, זה כבר מבחן "רציני". אבל, הציון שנדרש בשביל להתקבל לאוניברסיטה הוא לא גבוה בכלל. אני לא מכיר אותך, אבל על סמך ממוצע הבגרויות שלך אני יכול להניח שזה יהיה לך קל מאוד. הרבה אנשים עושים את זה בלי ללמוד למבחן בכלל (או כמעט בכלל  - שווה "לבזבז" אחר צהריים אחד בלהבין מה מבנה המבחן ולעשות מבחן אחד לדוגמא). אני לא מכיר אנשים שעשו קורס הכנה לאמיר, למרות שאני בטוח שאפשר למצוא קורס כזה. אני אישית לא חושב שאפשר לשפר את רמת האנגלית בצורה משמעותית בקורס קצר, מה גם שכאמור אני די בטוח שלא יהיה בזה צורך.

השאלה האמיתית בקשר למבחן אמיר היא לא האם תגיעי לציון הנדרש בשביל קבלה (שהוא, כאמור, די נמוך), אלא האם תגיעי לציון הנדרש בשביל פטור מוחלט מאנגלית. על סמך הציון שלך במבחן יוחלט לא רק אם התקבלת, אלא גם אם את צריכה ללמוד קורסים באנגלית באוניברסיטה. רוב הסטודנטים ה"טובים", שיש להם ציונים גבוהים ומכוונים למסלולים "קשים" כמו מדעי המחשב, מנסים לכוון לפטור - כלומר לקבל ציון מספיק גבוה במבחן אמיר בשביל שהם לא יצטרכו ללמוד אנגלית באוניברסיטה בכלל. הרבה מאוד תלמידים טובים עושים גם את זה בקלות, כמעט בלי להתכונן (כמו שאמרתי, אני לא חושב שאפשר יותר מדי להתכונן גם אם רוצים). אבל גם אם לא תגיעי לרמה הזאת, זה לא כל כך נורא. אז עושים עוד קורס באוניברסיטה.

לגבי מלגות, זה אכן נכון שציון קבלה גבוה יכול להעניק פטור משכר לימוד בשנה א' (פטור משכר לימוד בשנים הבאות הרבה יותר קשה להשיג, ודורש הצטיינות בקורסים האקדמים. סטטסיטית, זוכים בו הרבה פחות סטודנטים). את המספרים המדוייקים אפשר לראות במחשבון של האוניברסיטה - חוץ מסף הקבלה, הוא גם מראה את הסף הנדרש לקבלת המלגה.

לסיום, שאלה: כשאת מדברת על "שנת הלימודים הבאה", האם את מדברת על זאת שמתחילה עוד שלושה חודשים? אם כן, זה מסבך מאוד את העניינים. עכשיו כבר די מאוחר בשביל להירשם לשנת הלימודים הקרובה. ההרשמה "הרגילה" לאוניברסיטה הסתיימה מזמן. כרגע עד כמה שאני מבין יש בעברית "סבב שני" של הרשמה למדעי המחשב. אבל תנאי הקבלה בסבב הזה גבוהים יותר מתנאי הקבלה של מי שנרשם בזמן. ספציפית, עד כמה שאני מבין מהאתר של האוניברסיטה אי אפשר להתקבל בסבב ב' בלי ציון פסיכומטרי. ואם עוד לא עשית פסיכומטרי, לא תספיקי לעשות אותו בזמן. כך שאם כרגע אין לך פסיכומטרי אז לצערי נראה לי שתצטרכי לחכות.

בכל מקרה, בהצלחה!
לא מורוש אבל שאלה לגבי הפיסקה האחרונה
26/07/14 21:58
63צפיות
אם אני רוצה להרשם בסביבות בספטמבר למסלול שהוא לא מבוקש כמו מדעי המחשב(נניח חוג מסויים במדעי המדינה), ואני עומד בדרישות(לפי אתר האונ') תהיה לי בעיה כלשהי?
אני לא באמת יודע, אבל...
26/07/14 22:53
45צפיות
דבר ראשון כדאי להדגיש שאני לא מזכירה באוניברסיטה ולא מומחה לענייני קבלה. יש לי ניסיון של כמה שנים באקדמיה, ויכולת לחפש דברים בגוגל. פה זה בערך נגמר. אז קח את התשובה שלי בעירבון מוגבל.

ספציפית, לגבי האוניברסיטה העברית, נראה שעמוד הרלוונטי הוא זה. כמו שאתה רואה, ההרשמה הרגילה לכל המסלולים נגמרה לפני שלושה חודשים. עכשיו, ובעצם עד פתיחת שנת הלימודים, יש הרשמה "על בסיס מקום פנוי". מה זה אומר, וכמה מקומות פנויים כאלה באמת יש, קשה לדעת. האוניברסיטה מבחינתה לא מתחייבת לכלום - יכול להיות שב-30.4 ההרשמה באמת נסגרה לחלוטין, וגם אם יש לך 800 בפסיכומטרי לא יקבלו אותך. לא תוכל לבוא בתלונות במקרה כזה. אבל בפועל, יש למשל חוגים מאוד לא פופולריים (בעיקר במדעי הרוח), שנמצאים על סף סגירה בגלל מחסור בסטודנטים. בחוגים כאלה כנראה שמי שעומד בתנאי הקבלה (הדי נמוכים) יוכל להירשם גם שבוע לפני פתיחת הסמסטר.  הרושם שלי הוא שמדעי המדינה הוא בכל זאת קצת יותר פופולרי, אבל אין לי שום דרך לכמת את זה ולהגיד לך האם ההרשמה תיסגר ומתי.

בקיצור, אין לי תשובה אמיתית בשבילך. אם תספר בדיוק באיזה מסלול אתה רוצה ללמוד ובאיזו אוניברסיטה (הנחתי שהעברית כי זה מה שדיברנו עליו, אבל אולי זה לא נכון), אז אולי יהיה פה מישהו שמכיר את המסלול מקרוב ויוכל לספק תובנות. אני בספק, אבל אולי. מה שאני יכול להמליץ הוא שאם אתה עומד בתנאים כבר היום, ואתה יודע שאתה אולי רוצה להירשם, אז אל תחכה לספטמבר אלא תירשם בהקדם האפשרי. אין לך מה להפסיד חוץ מאת דמי הרישום, ואני לא הייתי לוקח את הסיכון שההרשמה תיסגר ותצטרך לחכות שנה שלמה.
מסיבות טכניות אוכל להרשם רק בספטמבר...
27/07/14 10:16
40צפיות
ורציתי ללמוד היסטוריה בשילוב עם מדע המדינה(או בשילוב עם חוג אחר במדעי החברה) אבל הבנתי שמצב מדעי הרוח באונ' על הפנים... אז אני כבר לא ממש סגור על היסטוריה.
וכן אני מתכוון לעברית.
לרוב אם החוג לא מבוקש
27/07/14 11:10
34צפיות
ויש מקום, ממה שאני יודעת יקבלו אותך. שמעתי שלפעמים מקבלים גם אחרי שהתחיל הסמסטר. בסך הכל אם יש מקום מדובר בעוד כסף עבור האוניברסיטה. המצב הזה לא תמיד קורה. לא הייתי בונה על זה אבל יש סיכוי.
º
תודה!
27/07/14 20:45
4צפיות
וואו אתה מלך
הודעה זו מכילה תמונות
28/07/14 07:23
3צפיות
קודם כל, אתה הראשון שאני מכירה שהתקבל לאוניברסיטה בלי פסיכומטרי אז טוב לדעת שזה לא פיקציה של האוניברסיטה

לגבי מבחן יע"ל - האם אני לגמרי בטוחה? אני לא בטוחה בכלום! חח. אני מצרפת לפה את המסך סיכויי קבלה שנתקלתי בו. בצידו השמאלי של החלון מופיע "דרישות קבלה נוספות" בהם מצויינים מבחן יעל ואמיר שבגללם הסתבך לי כל העסק

מבחן אמיר - הבנתי. זה הרושם שקיבלתי גם מהסטודנטים המעטים שאני מכירה. אבל להבנתי וכמו שזה משתקף גם מדברייך, עדיף לגשת לאמיר גם יותר מפעם אחת מאשר לעשות פסיכומטרי שלם? 

לגבי מלגות, זה אכן נכון שציון קבלה גבוה יכול להעניק פטור משכר לימוד בשנה א' (פטור משכר לימוד בשנים הבאות הרבה יותר קשה להשיג, ודורש הצטיינות בקורסים האקדמים. סטטסיטית, זוכים בו הרבה פחות סטודנטים). את המספרים המדוייקים אפשר לראות במחשבון של האוניברסיטה - חוץ מסף הקבלה, הוא גם מראה את הסף הנדרש לקבלת המלגה. 

ולעניין שנה"ל - הייתי צריכה להזכיר, אני מדברת על שנה"ל שמתחילה באוקטובר 15' יש עוד זמן. 
עברית
אוי חחח עניתי לך בסדר לפי ההודעה ששלחת
28/07/14 07:27
2צפיות
ושכחתי למחוק פסקה אחת לגבי המלגה. אנא התעלם
אני גם חושבת שעדיף לך לעשות אמיר
28/07/14 08:17
מאשר פסיכומטרי שלם. אלא אם ממש חשוב לך לנסות להשיג מלגת הצטיינות (לדעתי זה לא שווה את זה)... גם עשויים להגיד לך להתנדב עבור חלק מהכסף.
לא ברור לי אם מה שכתוב לך זה תנאי קבלה כללים או ספציפית לך.
מבחן יע"ל- הוא יותר קל מפרק מילולי והוא נראה לי גם קצת שונה. הוא בודק ידע בעברית.
עברית זו שפת אם שלך? למדת בתיכון בישראל? בבית ספר שהשפה בו היא עברית? את הפסיכומטרי עשית באיזו שפה?
עושה רושם שאת יודעת עברית טוב. או שהמבחן לא רלוונטי עבורך או שאת תעשי אותו וסביר שתקבלי את הציון שאת צריכה.
צריכה את עזרתכם במענה לשאלון- 5 דקות
27/07/14 23:27
2צפיות
במסגרת לימודיי לתואר ראשון, אני נדרשת לעבודה סמינריונית אמפירית, ולכן אבקשכם לענות על שאלון בקישור הבא:
 
https://docs.google.com/forms/d/1ll4NPjKkh73t9_E_Q...
תודה מראש לעונים
 
שילוב תמונות/מסמכים בעבודה סמינריונית- תו"כ או בנספחים?
27/07/14 18:29
20צפיות
שלום רב
האם מקובל לשלב תמונות/מפות וכו' בגוף העבודה?
או שעדיף לשים את החומרים הנ"ל בנספחים בסוף העבודה?
העבודה היא במדעי החברה, מחלקה לגיאוגרפיה.

תודה מראש
יונתן
תלוי..
27/07/14 19:26
15צפיות
בעיקרון בסוף- בניספחים, אבל אם זה חלק מההסבר, מהנושא- אז בתוך העבודה.
 
יש תמונות ומסמכים גם בעבודה וגם בנספחים- תלוי כמה הם קשורים לעבודה וכמה הם הכרחיים להופיע בגוף העבודה- לצור רצף של הסבר/ להקל על הבנת הקורא
המכללה למנהל או קריה אקדמית אונו
24/07/14 19:07
106צפיות
מתלבט היכן ללמוד מנהל עסקים וחשבונאות
איזה מוסד ייתן את התמורה המלאה לכספי?
אני מודע לעובדה שהמכללה למנהל יותר יקרה...
שתי המכללות אינן מתוקצבות
24/07/14 19:38
93צפיות
שתיהן שכ"ל יחסית גבוהה. אני לא יודעת מה הפערים במחיר בינהן.

אני לא מכירה את התוכנית לעומק של כל אחת מהן, אבל שמעתי שלמכללה למנהל יש שם טוב בחשבונאות.
שתיהן ברמה נמוכה
25/07/14 10:32
99צפיות
תתאמץ עוד קצת ותירשם לאוניברסיטה
לא חייבים להיות כ"כ נחרצים
25/07/14 11:53
91צפיות
המכללה למנהל, לא ברמה נמוכה. חוץ מזה אני שמעתי פרופסור באוניברסיטה שאמר שיש מכללות, שבתחום ההתמחות שלהן, הן טובות יותר מאוניברסיטאות. יכול להיות שהמכללה למנהל ברמה נמוכה מאוניברסיטה.
זה עדיין לא אומר שהיא ברמה נמוכה באופן כללי.

וחוץ מזה לבר אילן ואוניברסיטת חיפה יצא שם שהן לא ברמה מאוד גבוהה. יכול להיות שהמכללה למנהל ברמה שלהן.
המכללות מורידות את האקדמיה לזנות
25/07/14 12:13
84צפיות
תשווה את תנאי הקבלה של המכללות לאוניברסיטאות, תשווה את המבחנים ותראה הבדלים עצומים
תנאי קבלה קשורים לביקוש והיצע
25/07/14 13:11
75צפיות
לדוגמא: תואר ראשון בפיזיקה באוניברסיטת תל אביב. תנאי הקבלה לא מאוד גבוהים יחסית אבל התואר מאוד קשה.
בגדול, אני חושבת שאתה צודק. אבל יש מקרים שזה לא נכון, או לא ממש מדויק.

בחינוך והוראה, הרמה במכללות מסוימות מאוד גבוהה.  במכללת תל חי- החוג בתזונה: יש לו שם ממש טוב. בוגרים שלו משתלבים בהרבה מקומות עבודה טובים, וחלקם ממשיכים ללימודים מתקדמים.
הבנתי שקריית אונו לא נחשבת. בנוגע למכללה למנהל אני לא בטוחה שזה נכון.

מצאתי נתונים המשווים את אחוזי המעבר של כל מוסד בבחינות הלשכה של מועצת רואי החשבון. הנתונים מ 2012. אני לא יודעת עד כמה הם מהימנים אבל אולי זה מהווה אינדיקציה. אם לפות השרשור זה חשוב, מומלץ לנסות להשיג נתונים יותר עדכניים ורשמיים. בכל מקרה המצב של המכללה למנהל לא רע.

http://bester.co.il/page/article/41/251/324/100071...

אם יש ביקוש גבוה לאוניברסיטאות זה מראה משהו
25/07/14 13:14
78צפיות
זה מראה שהם הרבה יותר יוקרתיות, אם נשווה בין המכללה למנהל לבין בר אילן באותו מקצוע בדיוק נראה פערים עצומים בדרישות הקבלה.

כנ"ל לגבי בקושי של המבחנים במהלך התואר.
כן ולא..
25/07/14 13:28
70צפיות
הרמה יכולה להשתנות עם הזמן ויוקרה ומוניטין לוקח הרבה זמן לבנות. ובגדול הן די סטטיות. לא בטוח שכל המוסדות טובים בהכל באותה מידה.

ניקח למשל את תל אביב. היות והיא במרכז, רק העובדה הזו מעלה את הביקוש. למכללה האקדמית תל אביב יש ביקוש גבוה יחסית למכללות. אני לא חושבת שהיא לא טובה. אבל אני מאמינה יש לזה קשר גם למיקום שלה.

בנוגע למבחנים- יצא לך להשוות? על סמך מה אתה אומר?
אני חייבת לציין ששמעתי על המבחנים בטכניון. סיפרו לי על מבחן שהיה קשה והיו בעיות בתשובות. אבל יש להם אגודה טובה שהתערבה, וסגל ההוראה קיבל כמה תשובות כתשובה הנכונה (מבחן אמריקאי), ונתנו להם פקטור בנוסף.
לפעמים לא בטוח שהם מסוגלים להתמודד עם רמת הקושי של המבחן. היד קלה על ההדק כשמדובר בפקטור.
כשלמדתי בתואר הראשון בתל חי- לא היו הרבה פקטורים. בטח לא בסדר גודל כזה. היו קורסים שלא קיבלנו בכלל. היה קורס שאחרי מועד ב קיבלנו 3 נקודות לציון הסופי. זה ממש לא מובן מאליו, ולא קורה כל מבחן...

הרמה של המבחן לא תמיד משקפת את הרמה של הסטודנטים
מדוע מכללות נחשבות פחות?
27/07/14 18:00
36צפיות
בגלל ציון פסיכומטרי יותר גבוה?
אני לא חושב שהמבחן הזה באמת יכול לנבא הצלחה בלימודים אקדמיים....
ואני מקווה שיבטלו אותו, אם אנ לא טועה כבר דיבר על זה שר החינוך שי פירון
לא בדיוק
27/07/14 19:32
26צפיות
הם נחשבות פחות בגלל הרמת לימודים. גם באוניברסיטה יש תארים שתנאי הקבלה נמוכים והלימודים הם קשים. אבל אם תנאי הקבלה באוניברסיטה יותר גבוהים ממכללה ואז מי שלא התקבל לאוניברסיטה הלך למכללה, אז הרמה באופן כללי יותר נמוכה.
פעם הרמה פחות אנשים הלכו ללמוד. היום כשיש מכללות ההיצע יותר גדול ויש הרבה אנשים שלומדים. אז יש מקום גם למי שפחות טוב.
בנוגע לפסיכומטרי- הוא מבחן קצת שנוי במחלוקת. ייקח זמן עד שיבטלו אותו לגמרי, אם בכלל.
אני יודע שזה ממשיך לסטות מהנושא המקורי אבל
27/07/14 21:08
17צפיות
נקודה למחשבה: למה כל כך חשוב היה למכללת אריאל להיקרא אוניברסיטת אריאל? אם מחר יציעו להפוך את "המרכז הבינתחומי הרצליה" ל"אוניברסיטת רייכמן"  יהיה מישהו שיתנגד לזה (ואני מתכוון מהמכללה עצמה)?
ושלא יהיה לכם טעות , כבר יצא לי לראות מבחנים של רופין בחשבונאות והתרשמתי מהרמה שלהם (למרות שבמבחנים בקורסי הכלכלה הם פחות "ריגשו" אותי).
 
Think about it!!
קודם כל, אין בעיה לסטות מהנושא המקורי..
28/07/14 06:19
3צפיות
זה בפורום, זה המקום לפתח דיונים ולהחליף דעות ורעיונות. כל עוד הדברים נעשים בצורה מכבדת ומכובדת, הכל בסדר .
 
מוסד לא יכול להיקרא אוניברסיטה, ללא אישור המל"ג. למה זה חשוב? כי לפי זה הם מקבלים תקציבים עבור מחקר למשל. אם איכות וכמות המחקר שהם מבצעים, והרמה האקדמית מצדיקה את זה, אז הם רוצים להיות אוניברסיטה. זה גם יכול להשפיע על סטודנטים שירצו ללכת ללמוד שם.
אני מכירה מישהי שלמדה שם כלכלה, וממש לא התרשמתי שהרמה גבוהה שם, או משהו כזה.  
º
היכן היא למדה? באריאל?
28/07/14 07:54
2צפיות
כן... והרמה שם
28/07/14 08:20
לא היתה נמוכה כמו  המרכז האקדמאי כרמל/ פרס/ קרית אונו אבל, לא כזו גבוהה בהשוואה למה שאני למדתי בתל חי. אומנם לא השוותי מבחנים, אבל שאלתי אותה וקורסים מסוימים שהם קורסי חובה עבורנו- הם לא למדו נשאים מסוימים הם לא למדו הם לא השתמשו בתוכות סטטיסיות בקורסים מסוימים.
עליית עמוד ההודעה החדש ב|תפוז|
27/07/14 11:56
10צפיות
גולשות וגולשים יקרים,
היום העלנו את עמוד הוספת הודעה החדש בכל הפורומים :-)

העמוד החדש כולל:
- עורך חדש בעמוד ההודעה שיאפשר הדגשת טקסט, לינקים, גדלי וצבעי פונט שונים.
- העלאת מספר תמונות  / סרטוני וידיאו / קבצים אחרים להודעה אחת.

בכל עניין (טכני או כללי) ניתן לפנות אלינו בשרשור המיועד בפורום משוב, במסר ל"הנהלת הפורומים" או למייל forums@tapuz.co.il.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

מלגות לימודים
26/07/14 13:52
59צפיות
שלום לכולם,
החלטתי(קצת בעיתוי מאוחר) להירשם לשנה"ל הקרובה.
בדקתי באינטרנט ולצערי מלגות מסויימות נסגרו להרשמה.
אתם מכירים אתרים שמרכזים את רשימת המלגות?(נרשמתי למה שמצאתי מהאינטרנט אבל אני מאמין שיש עוד מלגות שאם לא מחפשים אותן ספיציפית אז קשה למצוא)
נרשמתי לתקשורת והמזרח התיכון אם זה משנה
גם שירתתי כתומך לחימה בצבא(הבנתי שיש מלגות שמיועדות לתומכ"לים ולוחמים)
תודה רבה!
מלגות
26/07/14 19:13
40צפיות
לרוב המלגות הגדולות נסגרה ההרשמה. ורובן הן מראש ל 3 שנים.
יש מלגות אחרות כמו משרד  החינוך או פרח שזה בתחילת שנה הבאה
זכויות סטודנטים בזמן המלחמה
23/07/14 13:02
90צפיות
בעקבות המלחמה זומנו הרבה אנשים למילואים. רבים מתוך המילואימניקים הם סטודנטים. לאחרונה מדברים הרבה על עזרה למשפחות של אנשי מילואים, או משלוח של חבילות ואוכל לחיילים, אבל לא מדברים מספיק על זכויות של כל הסטודנטים בתקופה הזו.
סטודנטים שיצאו למילואים, סטודנטים שלומדים בדרום ובוטלו מבחנים, סטודנטים שגרים בדרום אבל לומדים במרכז/ צפון.
עכשיו זו תקופת מבחנים. קשה ללמוד כשיש ברקע אזעקות, נפילות או אם אתם גרים בצפון ומארחים משפחה אצלכם.
זו הבמה לפרסם את הזכויות שהאוניברסיטה והאגודה נותנות.

לסיום אני רוצה לאחר לכל החיילים הפצועים החלמה מהירה, ולהשתתף בצער החיילים שנהרגו , ושיהיה המשך שבוע טוב ובשורות טובות
הערכת תארים מחו"ל
25/07/14 16:31
76צפיות
שאלה
איזה מוסד ממשלתי אחראי להערכת תארים מחו"ל?

חיפשתי בגוגל
ומצאתי את עצמי
באתר של משרד החינוך
וגם באתר משרד הקליטה והעלייה..

כמו שהבנתי
רק למי שיש תואר בחינוך עושה הערכת תואר במשרד החינוך

ותארים אחרים זה במשרד העלייה?
האם זה נכון מה שאני מנחשת?

תודה מראש
תארים מחו"ל
25/07/14 19:58
43צפיות
ממה שהבנתי משרד החינוך אחראי על כך. משרד החינוך מעורב גם בהשכלה האקדמאית (לא רק בחינוך). כל סוגי התארים עוברים דרכו.

נכנסתי לאתר של משרד הקליטה והעלייה.  וראיתי התייחסות לנושא. אבל המשכתי לקרוא וכתוב שם שמשרד החינוך מעריך תארים. מה שראית באתר של המשרד לקליטה ועלייה זה סוג של שירות. שכל המידע ירוכז במקום אחד.
. הוא נועד להקל על העולים, ועל השבים מחו"ל. הוא מפרט ונותן הסברים. למטה יש הפנייה לאתר משרד החינוך.
זה שהגעת מגוגל לאתר שלהם, לא אומר שזה נעשה דרכם.... וזה גם לא ממש הגיוני שהם יתעסקו בזה. פשוט תקראי מה שכתוב שם
º
משרות חדשות
25/07/14 00:25
3צפיות
מטמיע /ה מדריך /ה למרכז הארץ
25/07/14 00:25
9צפיות
logocontent imageחברה : מוסד חינוכי
מקומות העבודה : תל אביב יפו
משרה מלאה,עבודה זמנית,מתאים גם לסטודנטים,מתאים גם לאימהות,מתאים גם לחיילים משוחררים,מתאים גם לבני 50 פלוס
תאור המשרה : לחברת אומגה דרושים /ות מטמיעים /ות למשרה מאתגרת במרכז הארץ.
המשרה למספר חודשים במשרה מלאה דרישות: ידע ...
להמשך קריאה, לחץ כאן
מטמיע /ה מדריך /ה מערכת מידע לצפון הארץ
25/07/14 00:25
8צפיות
logocontent imageחברה : מוסד חינוכי
מקומות העבודה : טבריה וחיפה
משרה מלאה,עבודה זמנית,מתאים גם לסטודנטים,מתאים גם לאימהות,מתאים גם לחיילים משוחררים,מתאים גם לבני 50 פלוס
תאור המשרה : לחברת אומגה דרושים /ות מטמיעים /ות למשרה מאתגרת בצפון הארץ.
המשרה למספר חודשים במשרה מלאה. דרישות: ידע ותפיסה ...
להמשך קריאה, לחץ כאן
נציגי /ות שירות למוקד משפחתי וקטן בכפר סבא
25/07/14 00:25
3צפיות
logocontent imageחברה : אלקטרוניקה וחשמל
מקומות העבודה : כפר סבא
משרה מלאה,לפי שעות,משמרות,מתאים גם לסטודנטים,מתאים גם לאימהות,לדוברי שפות,מתאים גם לחיילים משוחררים,ללא ניסיון
תאור המשרה : הצטרפו לקבוצת ח.י. חברה מובילה בתחומה! יבואנית ומשווקת מוצרי חשמל, אלקטרוניקה ותקשורת מתקדמים. למוקד קטן באווירה משפחתית ונעימה, דרושים ...
להמשך קריאה, לחץ כאן
חדש בסלקום! ללא התחייבות!
25/07/14 00:25
4צפיות
logocontent imageחברה : תקשורת
מקומות העבודה : הרצליה, כפר סבא, נתניה, רעננה והוד השרון
משרה מלאה,משרה חלקית,משמרות,מתאים גם לסטודנטים,מתאים גם לחיילים משוחררים,ללא ניסיון
תאור המשרה : חדש! סלקום מגייסת אנשי /נשות שירות ומכירה לאזור השרון והמרכז - קורס על חשבוננו ללא התחייבות!
מצטרפים /ות ...
להמשך קריאה, לחץ כאן
נציגי /ות תיאום פגישות לעבודה במשמרות - שכר גבוה במיוחד
25/07/14 00:25
7צפיות
logocontent imageחברה : רפואה
מקומות העבודה : רחובות
משרה מלאה,משרה חלקית,משמרות,מתאים גם לסטודנטים,מתאים גם לאימהות,מתאים גם לחיילים משוחררים,ללא ניסיון
תאור המשרה : לחברה מובילה בתחום מימוש זכויות רפואיות דרושים /ות מתאמי /ות פגישות לעבודה במשמרות בוקר וערב: 9:00-15:00 ו- 15:00-20:00. המתאימים /ות יהנו מעבודה ...
להמשך קריאה, לחץ כאן
מדריך /ה ומטמיע /ה מערכות מידע לירושלים ולדרום
25/07/14 00:25
9צפיות
logocontent imageחברה : מוסד חינוכי
מקומות העבודה : אשקלון וירושלים
משרה מלאה,עבודה זמנית,מתאים גם לסטודנטים,מתאים גם לאימהות,מתאים גם לחיילים משוחררים,מתאים גם לבני 50 פלוס
תאור המשרה : לחברת אומגה דרושים /ות מטמיעים /ות למשרה מאתגרת במרכז בירושלים ובדרום הארץ.
המשרה למספר חודשים במשרה מלאה. דרישות: ...
להמשך קריאה, לחץ כאן
איש /אשת שיווק ומכירות – שכר שעתי גבוה + תגמולים!
25/07/14 00:25
5צפיות
logocontent imageחברה : פרסום ומדיה
מקומות העבודה : בני ברק
משרה מלאה,משרה חלקית,לפי שעות,מתאים גם לסטודנטים,מתאים גם לאימהות,מתאים גם לחיילים משוחררים,מתאים גם למגזר הדתי,ללא ניסיון
תאור המשרה : לחברה מובילה בתחום הפרסום והתערוכות דרוש /ה איש /אשת שיווק ומכירות.
התפקיד כולל: פניה יזומה ללקוחות ...
להמשך קריאה, לחץ כאן
מתאים לך להתחיל לעבוד ביום ראשון הקרוב?
25/07/14 00:25
24צפיות
logocontent imageחברה : כללי
מקומות העבודה : תל אביב יפו
משרה מלאה,משרה חלקית,משמרות,מתאים גם לסטודנטים,מתאים גם לחיילים משוחררים
תאור המשרה : זמין/ה לעבודה מיידית? אוהב/ת לתת שירות? חברת תקשורת צעירה בצמיחה מחפשת אנשים בדיוק כמוך!  מוקד שירות לקוחות לשיחות נכנסות בלבד - לא ...
להמשך קריאה, לחץ כאן
תואר ראשון בעבודה סוציאלית בחיפה
24/07/14 16:08
56צפיות
מי למד/לומד ויכול לספר לי על המחלקה ועל הלימודים שם? אני מתלבטת אם ללמוד שם או בבן גוריון.
על בן גוריון כבר שמעתי חוות דעת נהדרות ולא מצאתי מישהו שלומד/למד בחיפה ויכול לספר לי משהו.
אשמח למידע/הפנייה לאנשים שלמדו שם.
תודה!
אני מציעה
24/07/14 16:44
53צפיות
לך לשאול שאלות ספציפיות יותר.. מה בדיוק את רוצה לדעת?  
ללכת לימים הפתוחים של המקומות בהם את שוקלת ללמוד ולדבר עם סטודנטים ולא רק עם המרצים/ אנשי שיווק.

מעבר לזה, יש הרבה מידע שתוכלי לקחת מהאתר של החוג. אל תקראי רק את החלק השיווקי. תכנסי לשנתון של החוג/ למערכת שעות.
יש הרבה מידע שתוכלי להשיג בעצמך

וחוץ מזה, לרוב, סטודנטים לתואר ראשון לומדים את התואר במקום אחד. אז קצת קשה להשוות.
אני מכירה כמה שלומדים שם
24/07/14 20:35
58צפיות
והם מרוצים.
וגם בתל חי מאוד מרוצים (למרות שלא רשמת לגבי המוסד הזה, אבל אני באמת ממליצה)
תודה
24/07/14 20:44
35צפיות
יש מצב שתוכלי להפנות אותי ישירות לאחד מהאנשים האלה? שאוכל לשאול יותר לעומק.
תודה על ההמלצה על תל חי, היא גם אופציה מבחינתי.
שאלונים ומחקרים
24/07/14 09:16
30צפיות
נא לשרשר את כל הבקשות למילוי שאלונים לכאן.
עזרה במילוי שאלון
24/07/14 00:20
47צפיות
שלום לכולם -- בקשה לעזרתך במילוי שאלון מחקרי קצר האורך כ10-15 דקות, כולו בעברית, ובאינטרנט. השאלון הינו אנונימי. השתתפותך תעזור מאוד במחקר ובעתיד אולי גם מעבר למחקר!  (זהו הפרויקט האחרון בדוקטורט שלי)

תודה לך מראש על ההשתתפות.
יולה

לינק לשאלון:
https://stanforduniversity.qualtrics.com/SE/?SID=SV_5mBfGRurUmzLarb
עזרה במילוי שאלון
22/07/14 21:13
34צפיות
שלום לכולם,
שמי מורן סטודנטית לתואר ראשון, במסגרת הלימודים אשמח שתקדישו מספר דקות לענות על שאלון המחקר שלי
הוא מיועד לנשים בלבד
תודהֿ מראש,
מורן
תואר בחינוך-מכללת אחווה או סמינר הקיבוצים?
23/07/14 17:26
50צפיות
היי לכולם,
נרשמתי למכללת אחווה בתכנון להתחיל לימודים באוקטובר הקרוב במסלול חינוך לגיל הרך.
לאחרונה, הבנתי שאני יכולה להתקבל גם לסמינר הקיבוצים על סמך ציוני הבגרות ואני די מתלבטת.
מי שיכול לתת חוות דעת אובייקטיבית לגבי שני המוסדות יותר מאשמח..
ברמת העיקרון אני גרה בראשון, הנסיעה לשני המוסדות בשעות הבוקר היא בערך אותו זמן (45-60 דקות)
ההתלבטות היא יותר בפאן המקצועי והחברתי.
אשמח לתגובות

יום נעים :)
אמנם אני לא מהתחום
23/07/14 23:48
50צפיות
אבל סמינר הקיבוצים הוא ותיק יותר, והרוויח את המוניטין שלו די ביושר.
לא יודעת לגבי אחווה, אבל אני מאמינה שסמינר הקיבוצים אומר הרבה יותר.
חינוך
24/07/14 05:47
46צפיות
ברמת העיקרון, הבנתי שלא ממש משנה איפה תלמדי חינוך, הכל אותו הדבר מבחינת מעסיקים (בתי ספר).
אחווה הינה מכללה שאני חושבת שרוב החוגים שלה- יש להם הסדר עם בן גוריון.
בכל מקרה, סמינר הקיבוצים, היא באמת ותיקה ומוכרת.
מה הדרך לתקוף שק"ד של מרצה?
23/07/14 16:54
168צפיות
שלום לכולם,

תקנון הלימודים שבמוסד הלימודים שלי [ואני מאמין שכך נעשה גם במוסדות רבים] קובע שתגובתו של מרצה לערעור תהא סופית - אין ערעור חוזר וכיו"ב.
מאחר שאירע מקרה שחרג מכל תקן אקדמי ראוי או מספק [המרצה לא סיפק פתרון בחינה (אפילו לא נקודות כלליות ביותר - פשוט כלום) + מסתפק בטענות כלליות מאוד ולא ממוקדות + ראיתי פתרונות בחינה בהם ניתן ניקוד מלא שללא כל ספק היו זהות לתשובותיי (דיוק של 1/1, לא פחות)] הייתי רוצה לדעת מה אוכל לעשות [לפי תקנות מל"ג/חוק או כל סמכות מחייב אחרת]?

אני יודע שיש נטייה שלא לתת אמון רב מדי בסטודנט (הוא כנראה מתוסכל ומחפש ניקוד בכח וכו'...), ובכל זאת - האם ישנו שיקול דעת בלעדי למרצה? האם פניות שאעלה בפני הוועדות והגורמים המתאימים בבית הספר יתבססו על מידת הדין או שאאלץ להסתפק ב"טובות"?

תודה מראש :)
אולי
23/07/14 17:36
81צפיות
דרך אגודת הסטודנטים, מזכירה אקדמית, דיקן הפקולטה? (בסדר הזה).
פניתי לסגן הדיאקן
23/07/14 17:46
71צפיות
זה מקובל אצלנו ואין עם זה בעיה. הרעיון של אגודת הסטודנטים בהחלט נשמע מעניין, כמו גם ועדת הוראה וכיו"ב, איך העניין הוא שכל אלו הם גופים לא מחייבים בעצם. כלומר, יש בכוחם להפעיל איזשהו לחץ "דיפלומטי" על המוסד, אך לא מעבר.

אני כמובן מקווה שהעניין ייפתר מעצמו... :)

קשה לי להאמין שתמצע משהו יותר טוב מזה.
23/07/14 17:51
57צפיות
אם הדיקן/סגן הדיקן יחליטו שהמצב תקין, כנראה ששם זה יעצר.
לא קצת מוזר?
23/07/14 17:54
61צפיות
אני מבין [וגם תומך] באוטונומיה שמוקנית למרצה לנהל קורס כדרכו, כמו גם באוטונומיה של מוסד לימודים לבחור איך לנהל את ענייניו ואת זכותו לברר דברים כלפי פנים - אבל אפשרי שאין שום זכות ערר? אפילו לא כזו שצריכים לעמוד בתנאים נוקשים בשביל להשתמש בה?

תראה,
24/07/14 05:43
53צפיות
ברמת העיקרון יש אפשרות לערער פעם אחת למרצה ותשובתו תהיה סופית. החריג שאני מכירה הוא כאשר קיימת טענה ששיקול דעתו מוטעה על רקע אישי. אני מציעה לך לקבוע פגישה עם ראש החוג, ולהדפיס את המבחן והפתרון ולהראות לו.


קורסים להשלמת בגרות אקסטרנית
21/07/14 16:35
69צפיות
איפה כדאי וכמה זה עולה?

אין לי שום יחידות בבגרות
º
אני ירושלמי
21/07/14 16:39
8צפיות
לאיזה צורך?
21/07/14 17:04
53צפיות
יש את המכונים הפרטיים שמכינים לבגרות ופסיכומטרי כמו: אנקורי, יואל גבע, לחמן, קידום, היי קיו ויכול להיות שיש עוד....
כמה זה עולה? סביר להניח שתקבל הנחה אם אתה ניגש לכמה קורסים דרך אותה חברה, אבל זה עדיין ייצא יקר מאוד לבגרות שלמה.
שאלתי לאיזה צורך,
כי ישנה אפשרות לעשות מכינה במוסד אקדמי.
בעברית למשל, ניגשים לבגרויות. ניתן לקבל מלגות, ויד מצב שבכל מקרה זה ייצא לך זול יותר.
בכל מקרה, בנוגע למחירים תצטרך לשאול ולברר.
אני רוצה ללמוד מדעי המחשב
21/07/14 18:15
60צפיות
מכינה זה משהו שבא בחשבון
אם זה לצורך לימודי תואר
21/07/14 20:37
65צפיות
והיות ואין לך בכלל תעודת בגרות, אני מציעה לך באמת לגשת למכינה. למשל בעברית זו מכינת בגרויות כך שתוכל ללמוד אחר כך בכל מקום, ובעברית עצמה לפחות כך הם כותבים זה משפר לך את הסיכויים.
º
נראה לי באמת שזה מה שאני אעשה
22/07/14 09:34
11צפיות
אני יודעת שלאנקורי יש בי"ס
23/07/14 23:50
25צפיות
(ללא קשר לקורסים להשלמת בגרויות, שזה לאינרטנים שרוצים להשלים את התעודה) יש גם בי"ס אקסטרני.
וגם לתיכון ת"א יש את זה.
תקופת מבחנים בתקופת המבצע
19/07/14 15:35
193צפיות
אנחנו נשמח אם תשתפו אותנו בנוגע לתקופת המבחנים. סיימתם? עוד כמה נשאר?
מי שלומד בדרום ביטלו לכם בחינות? אם אתם גרים בדרום התחשבו בכם גם אם אתם לומדים במקום בו לא ביטלו בחינות?

אתם מוזמנים לשתף, להתייעץ, להציע ולבקש עזרה.
זו תקופה קשה לכולם, וסטודנטים מתמודדים עם קושי נוסף.
אצלנו בבן גוריון
19/07/14 16:14
208צפיות
תקופת המבחנים נקטעה באמצע..
לי אישית נשאר מועד א׳ אחד לעשות ומועדי ב׳,

אנחנו כבר שבועיים בהקפאה ותקופת המבחנים הייתה אמורה להתחדש ביום שלישי הקרוב (כאשר ביום ראשון הקרוב יהיו מבחנים באנגלית אאלט)
אבל לאחר הכניסה הקרקעית לעזה, בוטלו המבחנים של יום ראשון
ואנחנו כרגע באפלה לגבי שאר השבוע.

אני די התחרפנתי מכל העניין, אני גר בעיר מאוד מופגזת בדרום ולמרות כביכול ״מרווחי הזמן״ הגדולים שנוצרו בין המבחנים, קשה לי מאוד ללמוד במצב הזה.

מבחינת האוניברסיטה, נכון לעכשיו, ההקלות שניתנו לנו הם
אפשרות לעשות מועדי ג׳ במקום ב׳ שיתקיימו מתישהו בספטמבר,
ו15 דקות הארכת זמן למועדי הב׳.
לא מלהיב במיוחד..
מועדי ב או ג יהיו בספטמבר?
19/07/14 17:47
137צפיות
נראה לי שבאופן יחסי מצבך טוב. חוץ ממועד א שלא הספקת, ניגשת לכל מועדי א. אם תרצה לשפר משהו יהיה לך מועד ב או ג , מה שיהיה לך יותר נוח.
אבל זה ללא ספק מצב בעייתי. זה מורח את המבחנים לכל תקופת הקיץ, וסטודנטים רוצים לעבוד או שהזמינו חופזות לחו"ל.
יש באפשרותך להגיע לאזור אחר בארץ ללמוד למבחנים? ואז ניתן לנסוע רק למבחן.

אני מקווה שהאגודה שלכם תפנה לאוניברסיטה, ויתנו לכם פתרונות טובים יותר.
באופן כללי אני חושבת שהאוניברסיטאות והמכללות צריכות לשתף פעולה. כל מוסד יקצה כיתות ומשגיחים עבור מוסדות בדרום. מי שירצה בכך, יוכל להגיע למוסד שתואם עבורו ולהיבחן שם.
מועדי ג׳ בספטמבר, זה התכנון לפחות..
19/07/14 18:10
127צפיות
מועדי הב׳ אמורים להיות עד ה15.8.14, אבל הכל ניתן לשינוי וכנראה שגם ישתנה בהתאם למצב.

טוב זה עניין יחסי.
ולא, אין לי אפשרות לעבור לעיר אחרת.
יש לי דירה שאני שוכר בב״ש, אני לא נמצא שם.
אני נמצא בבית ההורים שנמצא גם הוא בעיר בדרום שמופגזת לא פחות..
אני מבינה לגמרי
19/07/14 18:15
125צפיות
ומקווה שיסתדר לך על הצד הטוב ביותר, עם ציונים טובים
בכל מקרה אם זו אופציה עבורך, יש הרבה אנשים וארגונים שמתאמים אירוח של תושבי הדרום. אני בטוחה שימצאו לך מקום שיהיה יחסית שקט ותוכל ללמוד בו.
תודה :)
19/07/14 18:17
85צפיות
אבל אני אוותר.
אין לי כוונה לעזוב את המשפחה במצב כזה..
22/07/14 22:02
59צפיות
אוקיי, אמנם זה לא בדיוק נושא הכותרת, אבל חבל לפתוח הודעה חדשה.
בכל אופן, גם לכם קשה להתרכז בימים האלה יותר מתמיד? הדאגה האינסופית לחיילים שנמצאים עמוק בעזה, למשפחה, לחברים,
הפחד שמציף אותנו בין אזעקה לאזעקה (אני כבר תקופה לא קצרה באיזור המרכז), לא יודעת המציאות הזו מעוותת לגמרי את המחשבה הצלולה והנקייה
אני ממש מרגישה שאני מתחילה לפתח בעיות קשב וריכוז
ריכוז בזמן מלחמה
23/07/14 06:50
59צפיות
אני לא חושבת שהפרעת קשב נוצרת פתאום. לרוב נולדים איתה (לפעמים רק מאבחנים בגיל מבוגר יותר, אבל היא היתה כל הזמן). אפשרות נוספת שאדם עבר תאונה, או כתוצאה מניתוח שהסתבך או משהו כזה ואז היא מתפתחת.
בכל מקרה, את בן אדם, יש תקופות שאנחנו מרוכזים יותר ויש תקופות שפחות.
לשמוע כל היום חדשות לא מקדם אותנו. וגם האזעקות מפריעות גם בגלל הפחד שחלק מהאנשים חווים וגם כי צריך להגיע למרחב מוגן, ודה מפריע לרצף של הלימוד.

יש לך אפשרות ללמוד במקום אחר?

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה