לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום "סטודנטים"!

בפורום שלנו תמצאו סטודנטים בכל שלבי הלימודים הקיימים: החל מתעניינים איזה תואר כדאי ללמוד ואיפה ומה הדרישות קבלה, ועד בתלמידי תואר שלישי ומעלה.

ההטרוגניות של חברי הפורום מאפשרת לסייע ולתת מענה למגוון רחב של שאלות. היינו רוצות, שהטרוגניות זו תבוא לביטוי גם בעזרה הדדית במציאת חומרי לימוד ומבחנים לדוגמא, מידע על קורסי בחירה מומלצים, ועל מרצים מועדפים ובדיונים שונים על עולם האקדמיה בארץ- על הקבלה ללימודים (מישהו אמר פסיכומטרי?) על הלימודים עצמם, על הרלוונטיות וההתאמה לשוק העבודה, על ההבדלים בין מכללות לאוניברסיטאות ועל האפשרות של לימודים בחו"ל.

כמובן, שתקופת המבחנים דורשת מאתנו מאמצים מיוחדים (כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שנלמד לאורך כל הסמסטר?), והיא משפיעה על הגולשים בפורום.

הפורום, הוא פורום סטודנטים. למרות זאת, לפעמים קיימים שרשורים שלא קשורים בקשר הדוק לפורום.

מבט ראשוני על הפורום עלול להרתיע. לכן, אנחנו ממליצות למשתתף הטרי לקחת כמה רגעים, לדפדף אחורה בפורום כדי להכיר את שאר המשתתפים ואת הלך הרוח בפורום, וכמובן לקרוא את תקנון הפורום שמבהיר את כללי ההתנהגות והדינמיקה הנהוגה בו.

אנחנו נעשה כל מאמץ לשמור על הפורום כבית חם לקהילה שלנו, כדי שמרבית הגולשים יהפכו לגולשים קבועים בפורום. נשמח לשמוע הערות, הארות והצעות בתיבות המסרים.

מלכת הקרח הפולניה ו oromer

 
 
הודעה מנהלתית- חובה לקרוא לפני הכתיבה בפורום
המשך...
הודעה חדשה

הודעה נעוצה עזרה במילוי שאלונים
27/06/15 16:14
44צפיות
נא לשרשר לכאן
עזרה במילוי שאלונים
27/06/15 14:42
34צפיות
שלום, שמי עינב ואני סטודנטית לתואר שני פסיכולוגיה קלינית במכללה האקדמית ת"א יפו. אם יש לכם שתי דקות אני ממש ממש אשמח אם תוכלו לענות על שאלון קצרצר, זה מאוד יעזור לי להתקדם עם התזה. מצורף קישור ובו הסבר כללי על המחקר, השלבים השונים בו וטופס הסכמה להשתתפות במחקר. תודה רבה רבה על הנכונות והקדשת הזמן!
 
עזרה במילוי שאלון קצר ללימודים
02/07/15 10:27
19צפיות
היי,
אני אשמח אם תוכלו לסייע לי במילוי שאלון קצר. זה יעזור לי מאוד!
תודה רבה ושבת שלום
 
º
למה לא לשרשר?
02/07/15 11:55
4צפיות
סורי, תודה
02/07/15 15:14
13צפיות
לא ראיתי שיש עוד שמבקשים.
הודעה נעוצה תקנון הפורום
03/07/15 14:25
32צפיות
אני רוצה להזכיר מספר נהלים.
1. שאלונים- במידה ויש שרשור, צריך לשרשר אליו. אם אין צריך לפתוח שרשור שאלונים, ואז לשרשר אליו את השאלון שלכם.
2. פרסום- הפרסום בפורום אסור!!!! לא שירותי הקלדה, לא עזרה בניתוחים סטטיסטים. כאשר כתבתי הודעה לאחד המפרסמים שההודעה שלו נמחקה, קיבלתי תשובה, לא ידעתי שאסור להציע עזרה בפורום. זו לא עזרה. זה פרסום עצמי של מתן שירות. בתשלום. גם אם זה מוזל או ניתן בהנחה לסטודנטים. 
יש לוחות פורום. מעבר לזה פרסום בתפוז עולה כסף, ואין למנהלים יותר מידי שיקול דעת בנושא. אז בבקשה.
 
מלגות
04/07/15 16:32
28צפיות
היי,
מישהו מכיר עוד מלגות חוץ מ: שוליך, רוטשילד, מפעל הפיס, דלק, פרח, עתידים לתעשייה, אייסף, משרד חינוך, אימפכט.
יש עוד משהו?
 
כן. אבל עבור זה צריך מידע נוסף
04/07/15 18:57
20צפיות
יש מלגות של הרשויות המקומיות. יש מלגות לחיילים בודדים, יש מלגות עבור אוכלוסיות עם מאפיינים ספציפים (דת, מוצא למשל), יש מלגות של המוסד עצמו- דרך הדיקאנט (מעורבות חברתית), שנה ראשונה חינם ללומדים בפריפריה, יש מלגות על סמך ציוני קבלה (פסיכומטרי), קרן קציר רש"י,
קרן אלרוב, קרן גרוס, משרד המדע.
יש לא מעט מלגות, שקשורות למאפיינים ספציפים. כדי לחפש במחשבוני מלגות, ולהזין את המאפיינים שלך ובמקביל לחפש עוד באינטרנט כי יש הרבה. 
לסטודנטים מהטכניון ולכל הסטודנטים שיכולים קצת לעזור למתלבטת
02/07/15 18:06
88צפיות
היי כלם,
שמי אור ואני בת 24, עומדת בפתח שנה א', תואר ראשון.
ראשית, שאלתי היא לסטודנטים מהטכניון, 
קיבלתי הודעה שעליי למלא בקשה למעונות, בבקשה עליי למלא לאילו מעונות אני מבקשת להתגורר, האם יש פה מישהו שיכול קצת לשפוך אור על הנושא, אין לי מושג אילו מעונות הם סבירים והאם יש לי סיכוי להתקבל למעונות הסבירים,
שנית, השאלה שלי מופנית לכל מי שיכול קצת לעזור,
התקבלתי לשני תחומים די שונים אחד מהשני, אחד הוא אדריכלות נוף בטכניון והשני הוא הנדסת תעשייה וניהול בשנקר.
את שני הכיוונים האלו קיבלתי כתוצאה מייעוץ הכוונה ולכן אין לי כל כך נטיית לב ברורה. אני ממש מתלבטת וממש צריכה עזרה בהתלבטות,
הארם יש כאן סטודנטים מהתחומים..??
 
תודה רבה מראש,
מתלבטת סדרתית...
כמה תשובות
02/07/15 19:15
60צפיות
בנוגע למעונות בטכניון- אני פחות מבינה בזה, אבל ממה ששמעתי, לשנה א העדיפות נמוכה יותר לקבל את המעונות הטובים. כמובן שזה תלוי גם על בסיס מקום פנוי. 
המעונות שאותם מקבלים הרבה פעמים בשנה א- יש 2 אנשים באותו החדר (לכל סטודנט מפלס משלו) וגם המקלחות והשירותים והמטבחון משותפים לכל המסדרון. 
שוב זה ממה שהבנתי. 
אני מבינה שאין לך נטיית לב ברורה, ולכן את תתקשי להגיד מה יותר מעניין אותך. את יודעת במה את טובה? באדריכלות יש עיניין של עיצוב. זה משהו שאת חושבת שתוכלי להיות טובה בו? את יצירתית בתחומים אחרים בחיים שלך?
גם אופי העבודה שונה. מהנדס תעשייה וניהול יכול לעסוק ב מנהלי מערכי ייצור, מהנדסי ארגון ושיטות, מהנדסי איכות, מנהלי רכש ולוגיסטיקה, בקרי פרויקטים, תמחירנים, כלכלנים תעשייתיים, מנתחי מערכות, תומכים בתהליכי קבלת החלטות, מנהלי מערכות מידע, מנהלי כוח אדם, חברים בצוותי מחקר ופיתוח, מנהלי פרויקטים. 
הם אחראים בין היתר על בקרה תקציבית, תכנון לוח זמנים, איתור בעיות, ביצוע הערכות, בניית תוכנית ייצור מדידה ובקרה של פרויקטים, ייעול תהליכי עבודה, יצירת סטנדרט למדדים,בחינת עומסים, המלצה על תקן לכ"א... כל מקום יכול לדרוש דברים אחרים, ומהנדס תעשייה וניהול יכול לתפקד בתפקידים שונים. זה באופן כללי שתביני את הרעיון. בתפקיד כזה, אם תהיי מנהלת פרויקטים, יכול להיות שתעברי בין פרויקט לפרויקט, ויכול להיות שתשארי באותו שהפקיד שלך לא יהיה משויך לפרויקט מסוים. זה בסוף הנדסה למנהלים. 
אדריכלות נוף- זה דורש יכולת אסתטית מפותחת לצד יכולת ארגון. תפקידם לעצב את הסביבה, באופן שבו ישרת את האדם (ועדיף אם מינימום פגיעה בטבע). הם משתלבים בפרויקטים שונים כמו למשל: שילוב הרכבת הקלה בירושלים, פארקים וגנים, כביש חוצה ישראל.בתפקיד כזה נדרש להיות הרבה בחוץ. זה לא תפקיד של להיות כל היום במשרד. 
 
מעונות.
02/07/15 20:29
53צפיות
אני גרתי בסנט, והם בסדר אם לא אכפת לך לחלוק חדר עם עוד מישהו. יש את קנדה, שם יש אחד בחדר, ואומרים שהם גם בסדר. יש את מעונות העמים, יצא לי לבקר שם וזה מקום די קלאוסטרפובי. גם שם שתי אנשים בחדר. יש  את מעונות גוש תחתון, הידועים גם כמעונות עזה, מה שפחות או יותר אומר לך כול מה שאת צריכה לדעת עליהם. יש את מזרח חדש, לא הייתי שם אבל שמעתי דברים טובים. לבסוף, יש את נווה אמריקה, הדירות שם מדהימות, אבל אני לא בטוח מה הסיכוי שלך לקבל אותם.
בשורה התחתונה, הייתי ממליץ לך לקבוע כמטרה לא לגור בעזה או במעונות העמים, ולבקש לגור בסנט (או בקנדה, אם ממש יש לך בעיה לחלוק חדר).
º
כדאי לנסות לבקש את נווה אמריקה?
02/07/15 22:32
18צפיות
לבקש תמיד אפשר
03/07/15 08:28
38צפיות
הם לא ימנעו מאנשים לגור שם במידה ויש מקום פנוי. העיניין הוא שיש מדרג של סדר עדיפויות. זה כנראה לא ריאלי להגיע לשם. 
מה שקורה  שאנשים נרשמים, אבל יש גם ביטולים.
º
כאמור, לא יודע.
03/07/15 15:13
9צפיות
תארים
04/07/15 11:04
32צפיות
מהנדסי תעשייה וניהול לרוב מסיימים בניהול של איזה צוות בתעשייה.
 
אדריכלות נוף זה מקצוע שיוציא אותך מהמשרד.
 
מה בא לך?
 
בן 23 ללא פסיכומטרי ובגרויות מספקות בהתלבטות לימודים
30/06/15 18:03
119צפיות

היי,
כמו שכתבתי אני בגיל 23 בקרוב, חייל משוחרר אחרי עבודה מועדפת, שוקל ללכת לכיוון מקצועות ההנדסה וההייטק(הנדסת בניין/חשמל/תוכנה/אלקטרוניקה//הנדסה כימית וכו'..)
 או לכיוון מדעים(מדעי המחשב/פיזיקה/כימיה/ביולוגיה ומדעי החיים/ביוכימיה/אסטרונומיה/זאולוגיה/גאולוגיה וכו'...)

אני עם תעודת בגרות לא מספקת(ממוצע לא משהוא עם 3 יחידות במתמטיקה ואנגלית) וללא פסיכומטרי., יכול להיות שעשיתי טעויות בעבר, אבל אי אפשר להחזיר תגלגל זמן לאחור וכנראה שעל טעויות משלמים ועדיף מוקדם מאשר אף פעם לא..

      אני כאן כדי לברר מה אתם חושבים על הגיל, ואם ישלי עדיין סיכוי ללמוד מהמקצועות הנ"ל
 
 והאם זה מאוחר כדי להתחיל מכינה לבגרויות ופסיכומטרי במטרה להתקבל לאחת האוניברסיטאות בארץ/טכניון, על מנת ללמוד משהוא מאחד המקצועות למעלה? מה אפשרי ומה לא? האם יש עדיין סיכוי ללמוד את כולם או שכבר אפשר לעשות פס על חלק ולפסול לצערי הרב?
 ומה ממוצע גילאים שלומדים כל אחד ממקוצעות אלו פחות או יותר?
 
             גיל זה אף פעם לא מאוחר, אבל אני מתכוון לקריירה ומציאת עבודה במקצוע בגיל שלאחר הלימודים, הרי חלק מענפי התעשייה פוסלים אנשי מקצוע אקדמאים בגלל גיל

 
24 זה גיל סבבה להתחיל ללמוד
30/06/15 21:27
98צפיות
והוא אפילו די ממוצע. כשהתחלתי את התואר הראשון הייתי בטוח שכולם יהיו בני 21-22 (אני השתחררתי אחרי שירות קבע) והופתעתי לגלות שהממוצע הוא בכיוון שלך. אז יהיה בסדר.
 
גם אם יקח לך שנה-שנתיים כדי להתקבל למה שאתה רוצה (וגם אם יותר), אין אף מקצוע מהרשימה שאתה צריך לפסול.
אבל זה לא 24
30/06/15 23:17
92צפיות
24 זה רק מכינה לבגרויות או מכינה להנדסה/מדעים שמחליפה ציוני בגרויות, ועדיין לא עשיתי פסיכומטרי
גם 25 זה סבבה
01/07/15 00:09
91צפיות
ובכל מקרה אאל"ט יש מכינות שכוללות פסיכומטרי, ומכינות שמחליפות פסיכומטרי עבור המוסד האקדמי במסגרתו המכינה נערכת. וכמובן, לא כל המסלולים שרשמת דורשים 750 פסיכומטרי ו 115 ממוצע בגרות.
יש גם את האופציה של הפתוחה
02/07/15 10:07
45צפיות
(ולא, אני לא איש מכירות שלהם ).
 
זה לא מתאים לכל התחומים שכתבת (לא היית הולך ללמוד שם ביולוגיה, למשל), וזה לא מתאים לכל אחד בגלל שיטת הלימוד העצמי, אבל זה יכול לחסוך את הזמן של שיפור נתוני הקבלה.
זה נכון, אבל..
02/07/15 11:26
43צפיות
יש תועלת מסוימת בשיפור בגרויות ופסיכומטרי. 3 יחידות במתמטיקה, לא מספיקות, בשביל להסתדר בלימודים כאלו, ועבר זמן מאז שלמד. הלימודים האלו מכניסים אותו לאווירת לימודים, ומעניקים לו ידע שרלוונטי ללימודים שלו (מתמטיקה, אנגלית). 
קשה להתחיל ללמוד ולהצליח (גם בפתוחה) כשחסר ידע, כשלא יודעים/ זוכרים חלק מהחומר. יש משהו במכינה שעוזר לאמץ מחדש הרגלים של לימודים
אין שום בעיה עם הגיל שלך
01/07/15 01:05
96צפיות
עדיף שתחליט עכשיו מאשר מאוחר. זה לא שיש לך משפחה או ילדים לטפל בהם. עכשיו זו ההזדמנות שלך להשקיע בעצמך. תנצל את זה כי לא ניתן להחזיר את הגלגל גם לתקופה הזו. 
לעשות פסיכומטרי עדיין רלוונטי, וגם ללמוד עוד יחידות באנגלית ומתמטיקה יעזור לך, גם את תבחר ללמוד משהו אחר. 
 
º
באזור גיל 26 רק אתחיל את התואר, כלומר עד גיל 30 אסיים
01/07/15 21:53
33צפיות
אתה מעדיף לא ללכת ללמוד רק בגלל הגיל? כשאתה פאקינג בן 23?!
02/07/15 02:04
69צפיות
סליחה על הביטוי... טוב שלא רשמת את עצמך לבית אבות וזהו.
אני התחלתי ללמוד בגיל 28, ואני עדיין בחיים (ואפילו יש לי עבודה, היית מאמין?).
º
02/07/15 10:05
5צפיות
אם תתכנן מראש
02/07/15 06:32
62צפיות
ויהיה לך מתווה שיפורים אולי לא ייקח לך 3 שנים. ועדיין מה האלטרנטיבה? לא ללמוד? ללמוד משהו שלא אוהבים? 
ניסיתי להסביר לך שכדי להתקבל לאוניברסיטה לתארים מבוקשים, אתה בכל מקרה תצטרך לשפר. לשעתי זה לא בזבוז זמן. זו השקעה..
איפה כדאי לעשות מכינה להנדסה/מדעים, או עדיף שיפור בגרויות?
02/07/15 21:38
37צפיות
מחפש המלצה למכינה טובה להנדסה/מדעים, ומה עדיף מכינה למדעים והנדסה או שיפור בגרויות?
הבנתי כרגע שהמכינה בבן גוריון על הפנים, לפחות...
02/07/15 21:42
40צפיות
לפחות בסניף אילת, לגבי באר שבע יש ביקורות חלוקות
אני חושבת שתלוי
03/07/15 08:30
38צפיות
אם יש לך בגרות מלאה, עם ציונים די טובים, ואתה צריך בגאות או שתיים לשפר- אז בגרויות. אם אין לך בגרות מלאה או שיש לך ציונים לא ממש טובים, אז עדיף מכינה
אהל יש כמינה לבגרויות ויש מכינה ספציפית להנדסה ומדעים ו...
03/07/15 19:53
26צפיות
כמה כבר זמן יקח לשפר את כל הבגרויות אם תלמידי תיכון נבחנים בשנתיים על כל הבחינות(כתות יא-יב)
השאלה היא אם אתה באמת זקוק לכל הבגרויות
04/07/15 05:08
17צפיות
זה שיש מכינת בגרויות, אני יודעת. אתה לא חייב לעבור את כולה. 
למככינה הרגילה יש שני מועדים לכל מבחן..
אם אתה שוקל ללמוד את אחד ממקצועות ההייטק
04/07/15 11:38
39צפיות
אני ממליץ לך בחום להגיע עם רקע של 5 יח"ל מתמטיקה, גם אם אתה יכול להתקבל עם פחות מזה.
המתמטיקה של הנדסה/מדמ"ח קשה הרבה יותר מ-5 יח"ל, ואם לא יהיה לך את הבסיס של 5 יח"ל יהיה לך מאד-מאד-מאד קשה.
 
º
גם בלי 5 יחידות קשה, ככה שזה לא לעניין וברור שחייב 5 ומעבר
04/07/15 21:18
15צפיות
התיעצות לגבי המשך לימודי
01/07/15 17:56
106צפיות
שלום לכולם, 
אני מסיים שנה ראשונה בלימודי כלכלה ומנהל עסקים באריאל, ורוב הציונים הם 90 ומעלה. למרות שאני נהנה במקום ולא מרגיש רמה נמוכה בכלל(בעיקר במאקרו ומיקרו) ויש לי השוואה עם חברים שלומדים במקומות אחרים, יש מוניטין לא טוב למקום ואני שוקל אם לנסות לשפר פסיכומטרי בקיץ. מצד אחד אני יכול לסיים את התואר, בתקווה להמשיך לקבל ציונים גבוהים, ולהתקבל לתואר שני באוניבריסטה יוקרתית יותר, או לקחת סיכון רציני של להפסיד שנה, להפסיד עבודה בקיץ  ולהתחיל לשפר פסיכומטרי. מה דעתכם? 
תואר שני במה?
01/07/15 19:43
62צפיות
ומה המטרות שלך לאחר התואר? במה היית רוצה לעסוק?
התיעצות לגבי המשך לימודים
01/07/15 20:06
62צפיות
תואר שני בכלכלה, לעסוק בפיננסים מתלבט בין כמה תחומים
סביר מאוד שדווקא MBA יתאים יותר
02/07/15 10:05
40צפיות
תואר שני בכלכלי הוא יותר אקדמי-תאורטי (להבנתי). אם אתה רוצה להיות בנקאי השקעות או אנליסט זה יתאים יותר לדעתי.
תלוי במה ואיפה
02/07/15 11:58
25צפיות
תואר שני בכלכלה- הוא מאוד תיאורטי. ללא ספק. 
תואר שני במנהל עסקים- אני מניחה שלומדים שם גם תאוריות. אבל הוא יותר פרקטי מתואר בכלכלה. אני מניחה שבמיוחד אם מדברים על תוכניות למנהלים
ציונים טובים ומעבר מוסד
01/07/15 20:56
65צפיות
המשמעות של לקבל ציונים גבוהים במיוחד/ הצטיינות- תוכל להתקבל בקלות לתואר שני בכלכלה (לפחות באוניברסיטת חיפה דורשים ממוצע 80, וציון נאות בקורסי הליבה ( בסביבות 75).
תואר שני במנהל עסקים- דורש מבחן Gmat. יש מקומות שיאפשרו לך עם ממוצע של מעל 90 להתקבל ללא המבחן. 
לסיים את הלימודים בהצטיינות יאפשר לך לציין זאת בקורות חיים. יש מקומות שזה יהווה יתרון. 
קשה להעריך אם תמצא עבודה בקלות, וכמה המהלך הזה ישתלם לך. 
המשך לימודים
01/07/15 22:11
31צפיות
המהלך של להשאר באריאל או המהלך של תואר שני? אני מתכנן למצוא עבודת סטודנט כסטודנט לתואר שני, ושוקל להוסיף במהלך התואר לימודי ביקורת פנים או יעוץ השקעות כדי להקל על מציאת עבודה
טקס חלוקת תארים
01/07/15 13:32
82צפיות
מניסיון שלכם מי שלא מגיע לטקס חלוקת תארים שולחים את התעודה בדואר?
º
כן
01/07/15 14:19
18צפיות
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
30/06/15 18:41
2צפיות
|לק| מתכננות מסיבת רווקות לחברה הכי טובה ויש לכן שאלות? מחפשות רעיונות מגניבים לערב נשים מהסרטים?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום מסיבת רווקות ערבי נשים ותקבלו את כל המידע הדרוש:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|לב| הזוגיות שלכם נקלעה למשבר? את מרגישה שהקשר תקוע אך לא רוצה לוותר?
|קדימה|פורום טיפול זוגי הוא בדיוק המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|מייל| מעוניינים להגדיל את המכירות ולא יודעים בדיוק איך? רוצים ללמוד על שיטות שיווק מומלצות?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום מכירות ותלמדו מהי הדרך הנכונה ביותר!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|בית| מתעניינים בתחום התכנון והבנייה? חובבי אומנות וטכנולוגיה?
|קדימה|פורום אדריכלות הוא בדיוק המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|שמש| חולמים על יום כיף חלומי ומתלבטים בין מגוון הטיפולים המוצעים בספא? סובלים מכאבי גב ורוצים לשמוע על טיפול באבנים חמות?
|קדימה|פורום ספא הוא המקום האידיאלי בשבילכם! היכנסו עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|כלב| הכלב מתנהג בצורה מוזרה? החתול לא מפסיק לילל?
|קדימה|היכנסו לפורום רפואת חיות מחמד והתייעצו עם וטרינר מוסמך:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|סביון| חולמים על חופשה מיוחדת ולא שגרתית בארצנו היפה?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום קארוונים קמפינג ותתכננו את הטיול המושלם!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
כמה תשומת לב נותנים להיסטוריוגרפיה/מתודולוגיה היסטורית
30/06/15 07:33
32צפיות
בתוכניות לימוד לתואר ראשון בהיסטוריה(כללית, מזה"ת וכו') באוניברסיטאות?
יש פה מישהו שעשה הסבה לעו"ס בספיר..?
29/06/15 14:05
29צפיות
במידה וכן אשמח לשמוע...
תודה לכולם
כדאי להיכנס לתחום הבנקאות ולעבוד שם?
28/06/15 18:32
73צפיות
שלום רב, 
אני בן 26 בוגר תואר ראשון בתחום העסקים מאחת האוניברסיטאות בארץ. אין לי ניסיון בתחום הבנקאות כלל ולאחרונה חברת כוח השמה הציעה לי להיכנס לתחום הבנקאות בתפקיד טלר באחד הבנקים. הם טוענים ש-8.5 חודשים אני אהיה עובד דרכם (בשכר של קצת יותר ממינימום) ואם לאחר מכן יהיו תקנים ויהיו מרוצים ממני, אז אתקבל כעובד של הבנק עצמו (שאת זה אף אחד כמובן לא מבטיח לי). עכשיו, מצד אחד - עובדי הבנק עובדים בשעות נורמליות, אם הזמן יש להם תנאים מצוינים וחלק מהם גם יקבלו קביעות. מאידך, כל שיטת ההעסקה של חברות ההשמה וגם של הבנקים נתפסת בעיניי כשיטת הדלת המסתובבת. לוקחים איזה פראייר אחד, מבטיחים לו הבטחות שווא ואז כשסחטו אותו כמו שצריך מפטרים אותו ולוקחים מישהו אחר שיתפוס את מקומו. 
שלא תבינו לא נכון, אין לי בעיה להתחיל מלמטה ולהוכיח את עצמי ולתת 100% כי אף אחד לא יכול להיכנס ישר לנעליו של הסמנכ''ל אבל השאלה היא האם בכלל יש טעם להיכנס לתחום ושלא אגלה שעוד 8.5 חודשים במקרה הטוב או עוד שנתיים/שלוש במקרה הפחות טוב אגלה שסתם ניצלו אותי ואת התמימות שלי ואחרי שעשיתי את מה שעשיתי אני יכול ללכת לחפש מקום אחר... ברור שבמכירות לדוגמא אפשר לעשות פי שתיים ואפילו פי שלוש מהמשכורת של עובד בנק - אבל מצד שני יש בי קצת תקווה שאולי עדיין אפשר להיכנס לתחום הבנקאות ולהתפתח בו (למרות שאני לא הבן של מקורב שם). אשמח לשמוע לעצות ולניסיון שלכם, תודה!
זה עיניין של אופנות
29/06/15 07:20
64צפיות
ולרוב, יש אינטרס לשמר את העיניין של עובדי כוח אדם ולא לקלוט אותך למערכת. בבנק מזרחי טפחות- אאל"ט, כל העובדים הם עובדי בנק מהיום הראשון.
אני ממליצה לך להיכנס לתפקיד שבו אתה מההתחלה כבר עובד בנק- בנקאי אישי או משהו בסגנון. 
אין שום סיבה בעולם, שבוגר תואר (ועוד מאוניברסיטה), יעבוד כטלר, ועוד זמני. טלר זה עבודה לסטודנטים, לאנשים בעלי תעודת בגרות. המצב הוא כזה, בעיקר כי אנחנו מסכימים לכך!!!! ברגע שאנשים יחליטו שהם לא מוכנים לעבוד בצורה הזו ובתנאים האלו, אז זה ישתנה....
כאחת שנמצאת בתוך המערכת
04/07/15 16:05
18צפיות
אל תתלה שום תקוות ב"סיכוי הקטן הזה" שתיכנס לקביעות.
אני עובדת חצי שנה כטלרית, גם דרך כוח אדם. ראיתי הרבה אנשים שסיימו חוזה, מתוכם מעט מאוד קיבלו תקן (להמשיך 4 שנים בבנק). ומתוכם? עדיין לא ראיתי מישהו שקיבל קביעות (לאחר ה-4 שנים).
ברור שיש סיכוי, הוא תמיד קיים, אף אחד לא משקר לך. אבל בפועל גם אם יבטיחו לך הרים וגבעות...כנראה שבסופו של דבר תרגיש מנוצל. כי כמעט כולם מסיימים את החוזה עם כוח אדם ולא ממשיכים הלאה.
ממליצה לך כמו שכתבו פה, לנסות להתקבל לבנק ישר כעובד בנק ולא דרך כוח אדם.
 
שיהיה בהצלחה :)
התייעצות לגבי מקרה
26/06/15 13:37
173צפיות
אספר לכם מקרה ששמעתי, אשמח אם תוכלו לומר מה דעתכם...
סטודנט עשה מבחן, ונשאר עד סוף הזמן (כולל תוספת זמן, סה"כ 5 שעות של בחינה). הבוחן, שידוע כאדם לא סימפתי במיוחד, החליט שתי דקות לפני הסיום להגיד לנבחן שהוא צריך להגיש את המבחן. הסטודנט רצה לנצל את שתי הדקות האחרונות, והבוחן פשוט קם וסירב לקבל את המבחן. הסטודנט מאוד כעס, צעק, התעצבן וקילל את הבוחן. הבוחן התלונן, והסטודנט עלה בפני ועדת משמעת.
מה יכולים לעשות לו? זו עבירת משמעת ראשונה של הסטודנט, הוא הסביר להם שזה נובע מלחץ מאוד גדול שיש לו מהמבחנים, אבל הם לא השתכנעו שהוא באמת מצטער (למען האמת, הוא עדיין מאוד כועס וחושב שהבוחן עשה לו בכוונה). "גזר הדין" יינתן בעוד כמה ימים, אבל הוא מאוד חושש שיכולים לפסול לו את כל הקורס, שנמשך כבר 2 סמסטרים. האם הם יכולים לעשות את זה?
אני המלצתי לו לכתוב מכתב התנצלות וכנראה שהוא יעשה את זה. מה הייתם ממליצים לכתוב שם?
 
תודה רבה, וסליחה על ההודעה הארוכה
וועדת משמעת
26/06/15 15:10
114צפיות
יצא לי לעבוד באגודת הסטודנטים ולייצג סטודנטים בוועדות משמעת, אז אני מכירה את ההתנהלות.
בכל מקרה, הגישה שלהמוסד בהקשר הזה:
המשגיח הוא נציג האוניברסיטה, ויש להישמע להוראותיו, גם אם זה לא נראה וגם אם זה בניגוד לנהלים. כמובן שאם נשאר 2 דקות, אפשר להעיר, לשאול ולבקש. אם המשגיח עומד בסרובו, צריך לעשות מה שהוא אומר, ובטח שלא לצעוק ולקלל. אחר כך, אפשר להתלונן על המשגיחים. 
הם יכולים לפסול את הקורס, אבל לא בטוח שהם יעשו את זה. זה תלוי באיזה סעיף של חוקי המוסד הוא מואשם. אם זו לא עבירה אתית, אז אולי יתחשבו בו. 
אפשר לכתוב 2 מכתבים. הראשון למשגיח ולהגיד שזה בגלל שהוא נלחץ ולהתנצל. והשני לוועדה ולהגיד שזו פעם ראשונה, שהוא נלחץ, שהוא בך הכל רצה לנצל את השתי דקות שנותרו לו כדי לסיים רעיון מסוים. 
איך את יודעת שלא מאמינים שהוא מצטער? יכול להיות שגם אם הוא מצטער לדעתם מגיע לו עונש. חשוב שיבהיר להם במכתב שהוא כעס על שמנעו מימנו זמן במבחן, אבל הוא מצטער על אופן התגובה שלו. 
עיניין נוסף, תבררו מה קורה בד"כ במוסד עצמו בנוגע לערעורים. יש מקומות שבערעור יש נטייה להקל בעונש ויש מקומות שזה עלול להחמיר. 
 
תודה רבה
28/06/15 19:38
65צפיות
מסתבר שהעונש כבר הוחלט לפני שהייתה לו בכלל הזדמנות להתנצל כמו שצריך... החליטו לפסול לו את הקורס.
יש למכללה הזאת דיקן חדש שהחליט להיכנס בכל הכוח במי שמפר את החוקים של המכללה איזה קיצוניות!
עכשיו הוא יגיש מכתב ערעור, הוא שלח גם את ראש החוג שידבר לטובתו... הלוואי שזה יעזור!
מה היית ממליצה להדגיש במכתב? כדאי לכתוב על כל הקושי עם התמודדות עם לחץ?
בנוסף הוא  לכתוב על עונש חלופי שלדעתו הוא צריך לקבל... מה כדאי להציע?
 
תודה על העזרה
מניסיון בוועדות משמעת זה לא קיצוניות
29/06/15 07:12
81צפיות
זו הנורמה.
העונש הוחלט, לאחר הוועדת משמעת. בוועדות שאני מכירה, העונש ניתן במקום. אף אחד לא צריך לחכות לו שיתנצל. במערכת יש רגישות רבה לעובדים, שלה, ופגיעה בהם (קללות), זה משהו שקשה לעבור על סדר היום.
שיכתוב שהוא לא התכוון להגיב ככה, ושזה נבע מלחץ מהידיעה שנותרו לו 2 דקות, כדי לסיים שאלה, ואז שללו ממנו את זה. 
עונש חלופי, יכול לכלול מכתב התנצלות למשגיח ומספר שעות של עבודות שירות במכללה (עבודות משרדיות, חונכויות, באגודת הסטודנטים או ביחידות אדמנסטרטיביות)
º
המון תודה!
29/06/15 08:26
15צפיות
השכרת דירת סטודנט בקרבת מכללת עמק יזראל
27/06/15 14:29
50צפיות
אני מתחיל לימודים במכללת עמק יזראל בשנה הבאה. באיזה ישובים בסיבה כדאי לחפש דירה לישכור וכמה זה יכול להיות?
עמק יזרעאל
28/06/15 07:17
44צפיות
אני חושבת שזה ממש קרוב לעפולה. 
אני מציעה שבלי קשר תדבר עם המרכז מידע. יש מצב שיש להם רשימה, של קיבוצים/מושבים
ממליצה לפתוח מפה
01/07/15 03:52
25צפיות
זה תלוי לאיזה כיוון אתה מעוניין להתרחק מהמכללה. אני יודעת שהכי קרוב שיש בתל עדשים, בכפר גדעון, ולגבי קיבוצים- אין לי מושג באיזה משכירים ובאיזה לא, אבל ממליצה לא להתרחק מעבר לצומת נהלל (מושב נהלל וקיבוץ רמת דוד).
כל ההמלצות נכתבו בהנחה שיש רכב צמוד, למרות שהתדירות של קו 301 היא יפה מאוג לאורך שעות היום (נוסע על הציר של חיפה-עפולה דרך צמת נהלל, צמת עדשים, וצמת מזרע) ואפילו עוצר במכללה
שאלה-תואר שני.
26/06/15 16:15
139צפיות
שלום,
סיימתי תואר ראשון במנהל עסקים בהתמחות שלמימון במכללה"המרכז ללימודים אקדמיים".
בממוצע :87, אני רוצה לעשות תואר שני בקום אחר-נחשב יותר.
יש מישהו שיכול להגיד באיזה תחומים,מקומות במרכז אפשר לעשות תואר שני?
הבנתי שאי אפשר לעשות בכל דבר תואר שני אלא, זה קשור לתואר הראשון שנלמד,האם זה נכון?
אשמח לתגובות ורעינות שבהם אפשר לעשות תואר שני.
º
אשמח לתגובה.
26/06/15 16:20
44צפיות
כמה דברים
27/06/15 08:03
88צפיות
קודם כל, לא צריך לכתוב עוד הודעה של אשמח לתגובה בהפרש של 5 דקות, ועוד בלי לשרשר. 
גולשים לא נמצאים בפורום  24/7. 
בנוגע לתואר שני- 
אם תרצה לעשות במשהו שלא קשור או שחסרים לך קורסי ליבה, תדרש לעשות השלמות לפני שתוכל להמשיך.
לפני שאת חושבת מה ללמוד, תחשבי מה תרצי לעשות אח"כ. במה לעבוד? איך ידע או יכולת התואר אמור להקנות לך?
 
אוקיי..
27/06/15 15:19
55צפיות
אני חדשה כאן,אז לא ידעתי איך למחוק את ההודעה השנייה..
תודה בכל אופן. 
תוכנית עסקית לפרויקט מוצר חדש
26/06/15 11:42
30צפיות
אני מחפש סטודנט/ית שרוצה לעזור לי בהכנת תוכנית עסקית עבור מוצר חדש ומענין 
יכול להיות מתאים למי שרוצה להכין עבודת גמר/אמצע על פרוייקט אמיתי 
שיתו"פ מלא בהכנת החומרים במחקר וסקר שוק 
ניתן לפנות אליי במייל 7851012@gmail.com
ארכיון הודעות
Flix
פורום מאמן אישי לחיים

פורום מאמן אישי לחיים

אימון אישי לאנשים ועסקים לפרטים נוספים>>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה