לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום "סטודנטים"!

בפורום שלנו תמצאו סטודנטים בכל שלבי הלימודים הקיימים: החל מתעניינים איזה תואר כדאי ללמוד ואיפה ומה הדרישות קבלה, ועד בתלמידי תואר שלישי ומעלה.

ההטרוגניות של חברי הפורום מאפשרת לסייע ולתת מענה למגוון רחב של שאלות. היינו רוצות, שהטרוגניות זו תבוא לביטוי גם בעזרה הדדית במציאת חומרי לימוד ומבחנים לדוגמא, מידע על קורסי בחירה מומלצים, ועל מרצים מועדפים ובדיונים שונים על עולם האקדמיה בארץ- על הקבלה ללימודים (מישהו אמר פסיכומטרי?) על הלימודים עצמם, על הרלוונטיות וההתאמה לשוק העבודה, על ההבדלים בין מכללות לאוניברסיטאות ועל האפשרות של לימודים בחו"ל.

כמובן, שתקופת המבחנים דורשת מאתנו מאמצים מיוחדים (כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שנלמד לאורך כל הסמסטר?), והיא משפיעה על הגולשים בפורום.

הפורום, הוא פורום סטודנטים. למרות זאת, לפעמים קיימים שרשורים שלא קשורים בקשר הדוק לפורום.

מבט ראשוני על הפורום עלול להרתיע. לכן, אנחנו ממליצות למשתתף הטרי לקחת כמה רגעים, לדפדף אחורה בפורום כדי להכיר את שאר המשתתפים ואת הלך הרוח בפורום, וכמובן לקרוא את תקנון הפורום שמבהיר את כללי ההתנהגות והדינמיקה הנהוגה בו.

אנחנו נעשה כל מאמץ לשמור על הפורום כבית חם לקהילה שלנו, כדי שמרבית הגולשים יהפכו לגולשים קבועים בפורום. נשמח לשמוע הערות, הארות והצעות בתיבות המסרים.

מלכת הקרח הפולניה ו oromer

 
 
הודעה מנהלתית- חובה לקרוא לפני הכתיבה בפורום
המשך...
הודעה חדשה

לימודי מעבדה רפואית
26/04/15 21:56
8צפיות
שלום לכולם 
יש לי כמה שאלות בנוגע ללימודי מעבדה רפואית בהדסה.
1. יש מישהו שלמד או מכיר סטודנטים משם ויכול להמליץ או להסביר קצת על התואר מנקודת מבט אישית?
2. עד כמה חוסר רקע תיכוני בכימיה ופיזיקה מהווה מכשול בתואר? 
3. הבנתי שאין אפשרות ללימודי תואר שני בהדסה בתחום. אז באיזה מוסד אפשר להמשיך לתואר שני? 
 
תודה לעוזרים 
להתחיל ללמוד באוקטובר הקרוב?
26/04/15 21:48
15צפיות
שלום,
חלקכם כבר מכירים אותי קצת, אני מגיעה לפה לא מעט עם התחבטויות שונות ומשונות.
עכשיו עומדת בפניי האופציה הריאלית להתחיל ללמוד בעוד חצי שנה- מדעי החי בתל חי, בשאיפה להמשיך ללימודי וטרינריה.
למה אני מתלבטת?
כי אין לי תעודת בגרות. הייתי בפגישת ייעוץ והצלחתי לשכנע את הגורמים במכללה שיקבלו אותי כבר בשנה הקרובה בזכות הפסיכומטרי היחסית גבוה שלי ושאשלים את הבגרויות שנותרו לי עד סוף שנה א׳.
העניין הוא שנותרו לי עוד ארבע בגרויות- תנ״ך, אזרחות, אנגלית ומקצוע מורחב כלשהו.
השאלה היא אם לא יהיה לי קשה להשלים שתי בגרויות בסמסטר במקביל ללימודים האקדמיים השוטפים.
אני מאוד אוהבת ללמוד וגם די טובה בזה, ואין לי בעיה עקרונית להשלים לימודים הומניים בזמן קצר, רק שזה תוך כדי לימודים אחרים, אולי יהיה מורכב מדי.
עוד שיקול חיובי זה שבתור בעלת בעיית קשב וריכוז אני יכולה לפרוס את הלימודים לארבע שנים ואז יהיה לי פחות עומס.

לסיום- מישהו התנסה בהשלמת בגרויות תוך כדי לימודים לתואר ויכול להגיד כמה זה מאתגר? האם כדאי לי לנסות?
תודה לכולכם ובמיוחד לעוניםות הקבועיםות בפורום הזה!
מעונות טכניון
26/04/15 11:00
48צפיות
היי חברים
 
אני מתכוון ללמוד בשנה הבאה בטכניון ומחפש המלצה לגוש מעונות אליו כדאי לי להרשם. חוו"ד על המיקום ואיכות המתקנים יתקבלו בברכה כולל העדפה כללית אישית.
 
תודה למי שמגיב!
º
מצטער על הכפל, אפשר למחוק את השאר.
26/04/15 11:01
8צפיות
מעונות
26/04/15 18:59
28צפיות
המעונות הכי טובים בטכניון שיש לך בתור סטודנט שנה א' סיכוי לקבל הם קנדה
חוץ מקנדה גם מזרח חדש, מזרח ישן ונווה אמריקה טובים אבל לא ידוע לי על אנשים שנה א' שמקבלים אותם למעט מקרים רפואיים
 
קנדה זאת דירה עם שירותים, מקלחת ופינת אוכל+מטבח וכמה חדרים (חמישה אם אני זוכרת נכון), כל בנאדם בחדר של עצמו. יש מזגן (משותף לכל הדירה)
הם נמצאים למטה, מה שאומר שבבוקר יש עלייה משמעותית לאולמן (איפה שיתקיימו רוב השיעורים שלך בתור סטודנט שנה א'), אבל חצי הכוס המלאה- ירידה לא מעייפת בסוף יום לימודים.
 
הם צמודים לבריכה של הטכניון (כניסה חינם לסטודנטים שמשלמים רווחה) ויש גם חדר מועדון לדיירי קנדה עם כל מיני אירועים.
 
המעונות הכי קרובים לאולמן הם עזה (ריפקין) אבל אלא אם כן אתה מתגעגע לתקופת ימי הצבא בה חלקת חדר וכמו כן חלקת שירותים עם עוד עשרות אנשים, לא מומלץ.
 
 
 
º
תודה רבה!
26/04/15 20:17
1צפיות
התלבטות בנוגע להמשך לימודים וחזרה לצבא
23/04/15 23:25
121צפיות

שלום לכולם. אני ניצב בדילמה קשה כבר כמה זמן לגבי החלטה מאוד משמעותית שאולי אני עומד לעשות ואני זקוק לייעוץ מכם.
השתחררתי מהצבא לפני כשנה וחצי. לפני שהשתחררתי הייתי מעוניין מאוד לחתום קבע, אבל לצערי לא היו אז תקנים ולכן נאלצתי להשתחרר.
התחלתי השנה לימודי תואר במדעי המחשב באוניברסיטה העברית. אני כבר כותב עכשיו שהייתה לי התלבטות לא קטנה לגבי מסלול הלימודים, אבל לבסוף בחרתי בתחום הנ"ל בהחלטה שלמה.
התחום מאוד מעניין אותי ולכן לא מתחרט שבחרתי בו, וגם מבחינת עבודה, לא חסר ובמקומות מאוד טובים. אבל האמת היא שתמיד לא הייתי בטוח האם אחרי כמה שנים של עבודה בתחומי המחשבים וההיי-טק בסופו של דבר אני יאבד עניין בנושא או שלא. שוב, אני לא מתחרט על הלימודים, אבל החששות אלו חששות שאני מאמין שיש לכל סטודנט שמתחיל ללמוד.
לא מזמן יצא לי בזמן החופשה של פסח הארוכה של הלימודים לבצע שירות מילואים של שבועיים. והאמת שמאוד נהניתי שם, וגם הרגשתי שאני נמצא במקום הנכון ושאני ממצה את עצמי בצורה טובה עוד יותר מהלימודים שאני נמצא בהם כבר כמה חודשים. השירות הצבאי שלי עסק בתחום ההדרכה בעיקר (ואגב, בבחירת הלימודים חשבתי גם על חינוך כדי להמשיך בתחום, אבל החלטתי שהסוג הזה של חינוך פחות מתאים לי ממה שהתעסקתי בו בצבא).
בנוסף, בניגוד לאותו זמן שהשתחררתי, כרגע יש הרבה תקנים פנויים לתפקיד קבע וצפויים להיות כאלה ככל הנראה לפחות עד סוף השנה הקרובה.
מאז אני כל הזמן בהתלבטויות האם לנצל את ההזדמנות ולחזור לשירות בצבא. זה מאוד מפתה אותי, גם מבחינת האנשים איתם שירתתי בסדיר ובמילואים, גם מבחינת המשך העבודה בתחום ההדרכה ומסיבות אחרות.
אבל בכל זאת אני לא מעוניין כמובן לותר על לימודי התואר שהתחלתי. חשוב לי לסיים את התואר ולא לזנוח אותו. חשבתי על 3 אפשרויות שכרגע עומדות בפני:
1. לותר על החזרה לצבא ולסיים את התואר. אפשר כמובן לבדוק אפשרות לחזור אחרי סיום התואר, אך לא בטוח שיהיו תקנים לכך עד אז.
2. לסיים את השנה הראשונה (כי בכל זאת אני לא מתכוון להפסיק באמצע סמסטר לימודים), ולאחר מכן להשהות את הלימודים ולחזור לצבא. כרגע אני לא יודע אם אני מעוניין להמשיך בקריירה ארוכה. אני כן יודע שנכון להיום אני לא מרגיש מיצוי מהתפקיד ששירתתי בו, ויתכן שאחרי שנתיים-שלוש בתפקיד אני אשתחרר ואמשיך בלימודים. כביכול זו נשמעת האפשרות הגרועה ביותר, כי יש סיכוי שאני בכל זאת יוותר על הלימודים, וכמו שאמרתי זו לא אופציה.
3. לסיים את השנה, לחזור שנה הבאה לשירות ולהמשיך את לימודי התואר במסגרת לימודי ערב במכללה במקום באוניברסיטה. החסרונות זה כמובן ויתור על תואר של האוניברסיטה ותנאי הלימודים יהיו כמובן קשים יותר.
הרבה אמרו לי לותר על הרעיון של לחזור לצבא כי זה די דופק לי את המסלול של הלימודים שהתחלתי בו ואני לא יכול לשקר ולהגיד שהם לא צודקים במובן מסוים. אבל עדיין אני חושב על התחושה של הסיפוק והמיצוי העצמי שלי, שבצבא הרגשתי אותו הרבה יותר מאיך שאני מרגיש לגבי הלימודים, וגם זה חשוב לי לעשות את מה שאני אוהב.
אז בגדול, הנקודות שהייתי רוצה לשאול אתכם לגביהן, זה האם לדעתי הרעיון באופן כללי כדאי, ובאופן ספציפי יותר כמה תואר של מכללה "נחשב" פחות מזה של אוניברסיטה (במידה ואבחר באפשרות השלישית), האם פשוט לעבור ממוסד לימודים אחד לאחר תוך כדי לימודים, ואם יש כאן חבר'ה שעשו תואר תוך כדי השירות, מנסיונכם עד כמה השילוב קשה. באופן כללי אין לי בעיה בכלל עם עבודה קשה, דווקא להפך, אבל אולי אני לא מודע כל כך לרמת הקושי הזו.
כמו כן, אם יש למישהו אפשרות נוספת להציע לי לבחור בה, אשמח לשמוע!
 
ישנן עוד אפשרויות שכדאי שתבדוק
24/04/15 06:49
81צפיות
אם אתה לומד באוניברסיטה, לא הייתי עוברת למכללה. לא בשביל לחזור לקבע. מה התפקיד אותו תוכל לעשות בקבע? 
יש אפשרות שתפרוס את הלימודים על יותר זמן ושייתנו לך לעבוד?
 
תודה על תשובתך
24/04/15 11:20
65צפיות
התפקיד בקבע עוסק בעיקר בנושאי פיקוד והדרכה. אני יכול להגיד שמבחינת תחושת סיפוק עצמי, גם בשירות הסדיר וגם במילואים הקצרים שעשיתי הרגשתי אותה הרבה יותר מהתחושה שלי לגבי הלימודים למשל.
אבל כן, אני יודע שלעזוב אוניברסיטה לטובת מכללה זה לא דבר כדאי.
אני לא רוצה לחזור לצבא בשביל שישמש בתור מקום עבודה ומקור פרנסה, לא הסיבה העיקרית בכל אופן, אלא יותר בגלל התחושה שאני מרוצה ממה שאני עושה. אז אני לא חושב שלפרוס את הלימודים יעזור לי בנושא.
תראה, גם בקבע יש פיטורין
24/04/15 14:10
59צפיות
אף אחד לא מבטיח לך קביעות עד הפנסיה. 
אף אחד לא נביא ויוכל לדעת מה יקרה איתך בעתיד. אני יודעת שאם אתה טוב במה שעשית בצבא, ויש לך סיפוק- הסיכוי שתצליח הוא גבוה... 
קצת קשה לענות על מה שאתה שואל
בכל מקרה- יש קורסים בממרם וב 8200
 
מה עשית בשירות?
26/04/15 09:17
38צפיות
והאם מה שאהבת בשירות הוא תחום העיסוק הספציפי \ ביחידה המסויימת בה שירתת, או את עצם השירות בצבא?
 
אם אתה רואה את עצמך עושה קריירה צבאית, אז תואר ראשון זה נהדר. אני בטוח גם שישמחו לשבץ אותך בתפקיד של בוגרי מדעי המחשב אם זה משהו שמעניין אותך (ולכן שאלתי מה עשית בשירות). יש מנהלת באגף כח אדם אם אינני טועה שתפקידה לטפל במועמדים 'חוזרים' אקדמאים.
 
אם מעניין אותך שירות בטחוני באופן כללי, אתה יכול גם להגיש מועמדות לשב"כ או למוסד. גם שם מחפשים כל הזמן סטודנטים ובוגרים במדעי המחשב.
 
לא הייתי משהה את הלימודים בכל מקרה. ברגע שתרד מהעגלה, הסיכוי שתחזור הוא קטן מאוד וחבל. גם לא הייתי עובר למכללה. צה"ל לא יברח.
 
ועצה קטנה לסיום. כשהשתחררתי מקבע והתחלתי ללמוד, הייתי בטוח שבסיכוי טוב אני אחזור לאיזשהו שירות בטחון אחרי התואר. אפילו דיברתי עם מפקד של יחידה מסויימת שאיתו היו לי קשרי עבודה, והזהרתי אותו שהוא ישמע ממני ישר אחרי המבחן האחרון . אני עדיין מאוד נהנה להגיע למילואים ולתרום, אבל אחרי שראיתי קצת את העולם מחוץ למדים הבנתי שאני יכול לקבל סיפוק רב גם מעבודה שהיא לא בטחונית - ולהקריב הרבה פחות. אני לא רוצה להוריד אותך מהרעיון - צה"ל וגופי הבטחון זקוקים לאנשים עם מוטיבציה - רק מציע לך לשמור על ראש פתוח ולדעת שזה שצה"ל היא המסגרת הראשונה שבה היה לך טוב לא אומר שהוא המסגרת היחידה.
תודה על התשובה...
26/04/15 10:47
36צפיות
בכל בחירה אנחנו מוותרים על משהו אחד לטובת משהו אחר. קשה לדעת האם באמת פספסת...
אני באמת חושבת שכדאי לך לסיים את התואר באוניברסיטה. יכול להיות שתצטרך לחעות, ולאחר זמן מה יפתח תקן...אבל הסיכון בקיירה צבאית הוא שאם מפטרים אותך והמקצוע שלך צבאי לא בטוח שתמצא מה לעשות
סטודנטים שלומדים חשבונאות וכלכלה
23/04/15 12:38
75צפיות
היי
אני מתחילה ללמוד חשבונאות וכלכלה באוניברסיטת תל אביב באוקטובר הקרוב.
אשמח לדבר עם מישהו שכבר לומד בחוג כדי לשאול אותו כמה שאלות לפני תחילת הלימודים.
 
תודה :)
יש פה כל סטודנטים שלומדים כלכלה או כלכלה וחשבונאות
23/04/15 16:16
75צפיות
את מוזמנת לכתוב את השאלות כאן
שאלות לגבי הלימודים
25/04/15 18:04
51צפיות
1.לגבי לימודי חשבונאות אני יודעת שצריך לעבור מבחן פטור בהנהלת חשבונות וחישובים מסחריים.
אוניברסיטת תל אביב מציעה לעבור מכינה שאמורה להכין אותנו למבחן. רציתי לשאול האם כדאי להירשם למכינה או שאפשר להסתפק בלימוד עצמי בעזרת הספרים?
2. מהי רמת המתמטיקה בחוגים? למדתי מתמטיקה ברמה של 5 יח"ל אבל האם כדאי לעשות חזרה על מנת שיהיה קל יותר בשיעורים בתחילת הסמסטר?
3. באוניברסיטת תל אביב לפני תחילת הלימודים יש  את הבידינג. קראתי על זה והבנתי שיהיה יום מרוכז שבו כלל הסטונדטים בחוג בוחרים קורסים. רציתי לשאול האם אני יכולה לקרוא איפשהו המלצות לגבי המרצים בקורסים? והאם יש אתר שמסביר באופן יותר טוב את תהליך הבידינג כי באתר של האוניבסיטה ההסבר היה לי קצת מעורפל.
4. ושאלה אחרונה שפחות קשורה לימודים אלא יותר למקום מחייה. אני גרה בצפון ולכן אצטרך לחיות במעונות או לשכור דירה במרכז. אשמח לשמוע חוות דעת על המעונות באוניברסיטת תל אביב (כי בנתיים החוות דעת שקיבלתי לא היו טובות במיוחד).
 
תודה רבה ! ולמי שיש טיפים נוספים מוזמנים לכתוב ולעזור לסטודנטית מבוהלת
 
אין מה להיות מבוהלת
25/04/15 19:21
40צפיות
1. אני לא מכירה את המבחן, וזה קצת מוזר שאת צריכה להיבחן במבחן כזה. יש לך את הסילבוס של המכינה? 
2. רמת הקושי בחשבונאות לא נובעת מהמתמטיקה. בכלכלה יש צורך לדעת מתמטיקה, אבל זה לא משהו מטורף. אני למדתי 4 יחידות במתמטיקה ולא עשיתי במכינה. היה קצת שוק בהתחלה אבל הסתדרתי. תנצלי את הזמן למנוחה וכדי לחסוך כסף. אם בכל זאת את רוצה לרענן את הזיכרון אז בעיקר, בחדו"א- נגזרות,נגזרת שנייה, אינטגרלים, חקירת פונקציות, ואולי קצת אינדוקציה, וטכניקה אלגברית. 
3. אני לא מכירה את הרישום בת"א. אבל אולי כתוב במכתב שקיבלתם? תקראי את השנתון, תכירי את הקורסים שתלמדי השנה ותכירי את הנהלים. כבר שמעתי על כ"כ הרבה סטודנטים ששאלו שאלות, שבשנתון או בשיטוט קצר באתר האוניברסיטה נמצא המידע. הרבה סטודנטים לא מכירים את הנהלים, ואח"כ מצטערים שלא ידעו לא הבינו, לא שמעו. האחריות שלך לוודא, שאת רשומה למה שאת צריכה, לעמוד בדרישות הקורס ובדרישות החוג. בלימודים אין כזה דבר לא ידעתי...
4. אם את מתכננת לעבוד בשלב מסוים, עדיך שאת הקורס/ הכשרה תעשי לפני הסמסטר. 
5. יש בתפוז פורום של אוניברסיטת ת"א. תוכלי לשאול ולקבל תשובות קצת יותר ספיציפיות. תשימי לב שלפעמים את אותו הקורס יש יותר ממרצה אחד וממתרגל אחד. רמת ההוראה שלהם שונה, וגם המבחן יכול להיות שונה. אחרי שתדעי מה האופציות שלך לבחירה תוכלי להתייעץ גם בתפוז ואני חושבת שיש עוד אתר באינטרנט שמדרג מרצים
בוגר (‏B.Sc.‎)‏ במדעי הטבע בהדגשת פיסיקה בפתוחה
25/04/15 13:50
38צפיות
לא כל כך מובן לי. תואר בפיזיקה בפתוחה זהה לחלוטין לתואר בפיזיקה באוניברסיטאות האחרות? למה קוראים לזה "תואר ראשון במדעי הטבע בדגש פיזיקה"?
 
אני קורא: "האוניברסיטה הפתוחה מציעה תוכנית ללימודי תואר ראשון במדעי הטבע בדגש פיזיקה. תוכנית הלימודים לתואר ראשון רב תחומי במדעי הטבע מעניק "טעימות" מכל דיספלינה הנלמדת בחסותם של מדעי הטבע כאשר ההדגשה בפיזיקה מהווה מעין התמחות."
 
האם התואר הזה שונה? כי אני לא מעוניין להיות מורה, אם אני אלמד פיזיקה אני מעוניין לעסוק בתחום וללמוד תואר שני בפיזיקה, לא משהו כללי במדעים.
 
הבדלים בין תארים
25/04/15 14:11
43צפיות
קודם כל, במרבית התארים יש הבדל מסוים בין המוסדות. בדיספלינות מסוימות אפילו לא קטן. 
כל מוסד יכול לבחור קורסי בחירה מסוימים. לבחור אם לעשות התמחויות, ואילו. לכן, גם כשבוחרים תואר, מעבר לרמה וליוקרה כדאי לבדוק מעבר מה מלמדים, על מה שמים דגש. לפעמים הבנה וידע בתחומים מסוימים יכולים לתת יתרון קל בהתחלה. 
 
במדעי החברה והרוח יש חוג שנקרא רב תחומי או B.A  כללי. לומדים מקבצי קורסים בכל מיני תחומים. יש מקומות שעושים מקבצים או הדגשה במשפטים, כלכלה, חינוך, משאבי אנוש. 
כנראה שזה די דומה במדעי הטבע. אני מניחה שתלמד מספר קורסים בביולוגיה, בכימיה, ועוד תחומים ששייכים למדעים המדויקים. הדגש יהיה על פיזיקה.
זה לא מכוון ממש למקצוע. כדי להתקבל לתואר שני בפיזיקה, סביר להניח שתמטרך לעמוד בממוצע מסוים, ולוודא שלמדת את כל מקצועות הליבה ואת הקורסים שהמחלקה דורשת כדי ללמוד לתואר שני.
מעט מאוד אנשים עוסקים בפיזיקה, ובמחקר בפיזיקה. 
 
שלום רב.
23/04/15 18:16
83צפיות
האם מישהו לומד רפואת שיניים באוניברסיטה תל אביב כדי לספר לי קצת על בחינת הידע במתמטיקה וכימיה.
מאוד מאוד מאוד מקווה שיגיד לי אחד איך סוג השאלות ואם הוא קל או קשה.
יש בתפוז פורום לימודי רפואה
25/04/15 08:12
22צפיות
בפורום לימודי רפואה יש גם סטודנטים לרפואה וגם מועמדים
שאלות על מבחני iq
24/04/15 13:10
83צפיות

1) מדוע מבחני iq מבוססים בדרך כלל על זמן קצוב ובודקים את מהירות המחשבה שלך?. הרי יכול להיות באופן היפותטי בן אדם גאון כמו איינשטיין, שמסוגל להגיע למסקנות ופתרונות פורצות דרך הרבה מעל הממוצע. אבל מהירות המחשבה שלו היא איטית מהממוצע ולכן הוא יקבל במחן iq ציון נמוך. האם בן אדם שחושב פחות מהר מאדם אחר הוא פחות אינטילגנטי?. אם כך אני שואל מה הרעיון שעומד מאחורי הקצבת הזמן במחבני iq?
שאלה שנייה: מבחן איי קיו בודק סוגים מאוד מסוימים של אינטליגנציה כמו למשל: אינטליגנציה לוגית, מתמטית ולשונית.
אבל המבחן מזניח סוגים אחרים של אינטליגנציה כמו למשל: אינטליגנציה רגשית-חברתית, גופנית, מוזיקלית ועוד. האם זה לא קצת בנאלי לבחון חכמה של בן אדם על סמך מספר מוגבל של אינטליגנציות?
אודה אם מישהו בפורום יוכל לענות לי השאלות האלו או לפחות להפנות אותי לפורום יותר מתאים לנושא. (לא ידעתי איזה פורום רלוונטי)
 
אינטיליגנציה
24/04/15 14:25
61צפיות
את השאלות שאתה שואל, כדאי להפנות לפסיכולוגים. יש בתפוז פורום סוגיות פסיכולוגיות, ולימודי פסיכולוגיה. אני מאמינה שהם ידעו לענות לך. 
בנוגע לסוגים שונים של אינטילגנציה. יש כל מיני סוגים. המבחן שאתה מדבר עליו בודק אינטילגנציה "רגילה" אני מניחה שיש מבחנים אחרים שיכולים לבדוק את סוגי האינטילגנציות האחרים. 
 
המלצה למלגות?
22/04/15 18:10
74צפיות
היי, רציתי לשאול האם יש לכם המלצות למלגות לתואר שני, אזור קרית מלאכי-אשקלון-אשדוד, לא של מצב סוציואקונומי אלא של מעורבות חברתית.
אשמח לשמוע.
יעל
פרח אפשר לעשות גם בתואר שני
22/04/15 18:42
67צפיות
מלגה תמורת תרגול? 
 
פחות בעד לתרגל..
23/04/15 09:43
54צפיות
על פרח כבר תכננתי... תודה (:
יש מלגת
23/04/15 01:05
69צפיות
יהדות
באים להרצאות ומקבלים מלגה.
אם מעניין אותך אכתוב לך פרטים נוספים..
º
אני אשמח לשמוע יותר פרטים על המלגה.. תודה
23/04/15 09:42
22צפיות
º
איפה יש מקום שקט בירושלים ללמוד בו למבחנים ?
22/04/15 15:56
40צפיות
בספריה ציבורית/וגם בספריית האוניברסיטה
23/04/15 01:07
53צפיות
אם אתה לומד באונ'
אז תוכל להכנס לספרית האוניברסיטה.
עזרה בהכוונה לספרי לימוד במתמטיקה
20/04/15 10:41
75צפיות

היי חברים, 
לא בטוחה אם זה הפורום הנכון אבל אנסה בכל זאת. כרגע אני לקראת קורס קדם במתמטיקה שיתרחש בקיץ לפני תחילת שנה א' בהנדסה. הקורס נועד עבור מי שאןי לו 5 יחידות במתמטיקה. הוא עדיין ברמה גבוהה מאוד ונאמר לי כי כדי לי להגיע עם מוכנות מסוימת גם עבורו. אוסיף כי בתיכון למדתי 3 יחידות מתמטיקה (עם ציון 100). אלו הנושאים שיהיו בקורס:
אלגברה
1) חזרה על טכניקות אלגבריות בסיסיות. משוואות אלגבריות, ערך מוחלט.
2) הגדרת הפונקציה. פונקציות ממעלה ראשונה ושניה. עליה וירידה של פונקציה. פונקציה מורכבת.
3) אי שוויונים: מעלה I, מעלה II, עם שורשים, שברים, ערך מוחלט, ממעלה שלישית ויותר.
4) חזקות ושורשים. משוואות ואי שוויונים מעריכיים, פונקציה מעריכית.
5) לוגריתמים, משוואות ואי שוויונים לוגריתמיים. פונקציה לוגריתמית.
6) טריגונומטריה: זהויות טריגונומטריות, פונקציות טריגונומטריות, משוואות טריגונומטריות,
7) מספרים מרוכבים.
8) אינדוקציה מתמטית.
 
אנליזה
כללי גזירה. 1) גבול של פונקציה. חישוב גבולות. הנגזרת: שיפוע ממוצע ושיפעה רגעית של הפונקציה. הגדרת הנגזרת.
2) שימושי הנגזרת: משיק, נורמל. חקירת פונקציה.
3) אינטגרל לא מסוים ואינטגרל מסוים.

 
האם מישהו יכול להמליץ לי איזה ספרים כדאי לי לקנות? אשלב כמובן מורה פרטי. אודה מאוד על כל עזרה.
 
קורס קיץ במתמטיקה
22/04/15 14:39
42צפיות
אני עונה רק עכשיו, כי אני לא לגמרי בטוחה בתשובה שלי, ולכן העדפתי לחכות ולראות אם מישהו אחר יכול לענות.
ממה שכתבת כאן, רוב הנושאים נלמדים גם ברמה של 4 יחידות, סביר להניח שברמה נמוכה יותר. לכן אני לא יודעת באיזה רמה מומלץ להגיע. 
יש אנשים שכדאי להם רק להסיר חלודה, ובמקרה שלך, את תצטרכי ללמוד את החומר, כי אני מניחה שלא למדת אותו בגלל. 
אני לא בטוחה שאת צריכה לקנות את הספרים. יש הרבה פעמים שניתן להשאיל את הספרים מהספרייה,
לראות הרצאות מוקלטות באינטרנט.  
 
º
תודה על התשובה, אבל איזה ספרים? זאת השאלה
23/04/15 15:59
9צפיות
התייעצות
20/04/15 02:23
137צפיות
ערב טוב חברים, מחפש לקבל עצה טובה בקשר לקורס מקצועי בתוכנה.

אני אתן קצת רקע עלי על מנת להסביר ואולי ככה גם תוכלו להכוון אותי יותר טוב.
 
אני בן 29 וחצי, בגרות עם ממוצע 102 פלוס מינוס כולל בונוסים, אך מצד שני 4 יח"ל מתמטיקה(ציון 92), הרחבתי מחשבים - ניתוח ועיצוב מערכות, מדעי המחשב א', ב', אלגוריתמיקה, אוטומטים, פרויקט גמר(VB+ACCESS), למדתי גם בין היתר C++, JS, HTML, VB וכד'. פסיכומטרי 585.
 
ניסיתי להתקבל עם הנתונים האלה לעתודה בטכניון(2004), לא הצלחתי, במקום זה הלכתי ללמוד BA לוגיסטיקה וכלכלה בבר אילן(2004-2006), סיימתי עם ממוצע 85 פלוס מינוס, התגייסתי, עשיתי סדיר ועכשיו אני כבר שנה שישית בקבע, כרגע בתפקיד די תובעני, מתחיל ב-08:30/09:00 ויכול לסיים החל מ-17:00 ועד ל24:00..הכל תלוי עבודה.
 
במהלך הקבע עשיתי גם תואר שני במנהל עסקים בבן גוריון, MBA, ממוצע 91 פלוס מינוס, סיימתי לפני חודשיים.
 
כנראה שאני הולך לכיוון שחרור מהצבא בסוף שנה הזו \ תחילת שנה הבאה.
 
בנוסף אני גם עומד להתחתן בסוף השנה.
 
לענייננו,
 
כדי להתקבל לאונ' אני כנראה אצטרך לשפר פסיכומטרי ולעשות השלמה של מתמטיקה ופיסיקה, מה שככל הנראה ייקח לפחות שנה(תוך כדי עבודה) אם בכלל, ויעלה לא מעט כסף. וגם לאחר מכן זה לימודים של לפחות עוד 3-4 שנים, ככה שאני צופה שאני אמצע את עצמי במקרה הטוב בגיל 34-35 עם תואר ראשון ללא ניסיון כלל.
 
הבעיות: הזמן שזה ייקח, להגיע בגיל מאוחר יחסית לשוק, העלות של זה והלימודים התובעניים תוך כדי תחילת חיים משותפים עם בת הזוג והצורך לפרנס את הבית. נראה לי משהו שקצת קשה לשלב.
 
להתקבל לאונ' הפתוחה לדעתי אני יכול עם הנתונים שלי כרגע, תקנו אותי אם אני טועה. אבל שוב, זה 3-4 שנים לדעתי, ואני לא בטוח איך אני בלימוד ללא מרצים \ מתרגלים וכד'. במיוחד הקושי הוא במתמטיקה. למרות שאני אוהב את המקצוע, ראיתי ושמעתי שבתארים של הנדסה זה משהו מאוד כבד.
 
להתקבל למכללה, כדוגמת סמי שמעון, לדעתי אני גם יכול, זה דיי מזכיר את הבעיות של האונ', רק בלי השיפור בגרויות ופסיכומטרי. ז"א זה פשוט יותר מבחינת קבלה אבל עדיין תובעני ועם עלויות כספיות.
 
נשארתי עם האופציה לבצע קורס מקצועי.

הפלוסים שאני רואה בזה, אני יכול להתחיל את זה עכשיו -ז"א תוך כדי שירות ולא לבזבז זמן יקר, באמצעות הכניסה למסגרת הזאת אני מאמין שאני אקרא גם הרבה לבד ואשקיע וזה ייתן לי פוש, פחות תאוריה ופחות מתמטיקה.
 
בדקתי 2 מקומות. יש 3 אופציות שאני שוקל:
 
1. ג'ון ברייס - קורס של 10 חודשים במסלול פיתוח דוט נט, סה"כ 592 שעות. זה פעמיים בשבוע בערב. 392 שעות פרונטליות ועוד 200 שעות פרויקט.
 
2. ג'ון ברייס - קורס של 10 חודשים במסלול תכנות JAVA. סה"כ 555 שעות. גם פעמיים בשבוע בערב, 355 שעות פרונטליות ועוד 200 שעות פרויקט.
 
כל קורס כזה עולה כ-20 אש"ח.
 
3. מכלל סלע - קורס של 22 חודשים, הסמכה לפיתוח תוכנה, סה"כ כ-1200 שעות, 900 פרונטאלי + 300 עבודה על פרויקטים שונים. 2-3 מפגשים בשעות הערב. 5 סמסטרים.
 
עלות הקורס קצת פחות מ-30 אש"ח.
 
תשמעו, מכללת סלע נראית לי יותר מקצועית תאכלס, מה אתם חושבים?
 
כמו כן, יותר מאשמח להמלצות לקורסים ספציפיים בפתוחה וספרים טובים(גם שאפשר להוריד) שאפשר להתחיל לקרוא ולתרגל בבית.
 
אז זה אני, על קצה המזלג.
 
אשמח לדעת מה אתם חושבים ומה הייתם ממליצים, לא רק לגבי הקורסים המקצועים(שזה העיקר) אלא בכלל מה הייתם ממליצים לעשות במצבי.
 
מעריך, תודה!
 
קורס מקצועי לא שווה יותר מדי
20/04/15 14:35
114צפיות
רוב הבוגרים של קורסים כאלה שאני מכיר שעובדים, הגיעו לעבודה שלהם דרך מדריכים בקורס שלקחו אותם בזול מאוד לעבוד אצלם בסוף הקורס.
 
יש סיכוי לא רע שאתה תוציא הרבה כסף ולא תמצא עבודה, או שתמצא עבודה במשכורת נמוכה ושלא תאפשר לך להתמקצע, וזה עוד לפני שמדברים על הרמה המקצועית של בוגר קורס כזה.
 
החששות שלך לגבי הפתוחה מצודקים, והיכולת שלך לסיים קורס בפתוחה כמה ונופלת על יכולת הלימוד העצמי שלך. מה שכן, קח בחשבון שאתה יכול להתחיל לעבוד במשרה חלקית כבר אחרי כשנה של לימודים 'במשרה מלאה'. ברגע שיש לך משרת סטודנט טובה, פחות קריטי תוך כמה זמן אתה מסיים את התואר או כמה טוב אתה מסיים אותו (למרות שהממוצע הסופי שלך לא פקטור זניח ואסור 'לזרוק').
 
תנאי קבלה: באוניברסיטאות יש מסלול קבלה על סמך 'רקע אקדמי קודם'. לדעתי זה תקף אליך, ולכן הבגרויות והפסיכו' שלך פחות מעניינים. קבלה במסלול הזה בדרך כלל כוללת החלטה פר מועמד של וועדת הוראה.
 
יש לי 3 הצעות בשבילך:
א. לנסות בכל זאת את האו"פ, לראות איך זה זורם לך. להתחיל אפילו מקורס אחד תוך כדי שירות אם זאת אופציה. אני התמודדתי עם קורס קשה בסמסטר במקביל לעבודה של 10 שעות ביום בממוצע בשירות.
 
ב. תואר ראשון במדעי המחשב במכללה מובילה, ותחילת עבודה במשרת סטודנט באמצע שנה ב'.
 
ג. תואר ראשון (במקרה שלך אולי שני) בהנדסת תעשיה וניהול מאוניברסיטה, ועבודה בתחום מערכות המידע. ככה אתה לא זורק לגמרי את ההכשרה והנסיון שלך כקצין לוגיסטיקה עם נסיון במערכות גדולות.
 
ד. הסבה לתוכנה דרך הצבא. שירתו איתי כמה וכמה קצינים שהתחילו את השירות בתפקידים קרביים או טכניים אחרים, ועשו באיזשהו שלב הסבה לתוכנה בתוך הצבא - אם דרך קורס צבאי, ואם דרך on job training. החסרון כאן הוא שתצטרך לחתום עוד. עוד כמה? אין לי מושג, אבל אף אחד לא ישלח אותך לקורס תכנות של חצי שנה בבסמ"ח וייתן לך להשתחרר שנה אחר כך.
 
 
חקלאות כמקצוע מדעי
16/04/15 17:31
127צפיות
שלום,
בימים אלה אני משלימה בגרויות במטרה ללמוד מדעי החי/ים/חקלאות באקדמיה, ונאמר לי ממוסדות הלימוד שצריך בגרות במקצוע מדעי כתנאי קבלה.
מישהו יודע האם חקלאות נחשב כמקצוע מדעי לצורך העניין?
תודה וסופ״ש נעים.
מקפיצה
19/04/15 12:37
43צפיות
ממש אשמח לעזרה מכל מי שיודע משהו!
אני חושבת שעדיף לך לשאול את מדור רישום וקבלה
22/04/15 14:42
27צפיות
זה עשוי להתשנות ממוסד למוסד, ומעבר לזה, חקלאות זה לא מקצוע נפוץ שהרבה אנשים לומדים ויודעים לספר עליו. 
השאלה הזו, היא שאלה שמתאימה יותר לגורמים הרשמיים של החוג/ מוסד שבו תלמדי. 
חוקים ונהלים משתנים והם לא אחידים עבור כל המקומות. 
התייעצות לגבי אחי
15/04/15 03:56
333צפיות
היי, יש לי אח בן 28 שאני מגדיר אותו ממש מקרה מיוחד ובמידה מסוימת מקרה טראגי למדי. הוא כבר 6-7 שנים באוניברסיטת תל אביב - תחילה למד מתמטיקה ועזב, אחר למד כלכלה וחשבונאות ועזב, ואחר כך נרשם ללימודי מדעי המחשב והיסטוריה דו חוגי (כן כן) ושם היה לו טוב, אבל לאחרונה הוא נגרע מהפקולטה למדעי המחשב עקב אי עמידה בדרישות (יש לציין שנתנו לו הזדמנות חוזרת יותר מפעם אחת). כעת הוא מצוי בפרשת דרכים ובחוסר ודאות מוחלט. הוא לא מעוניין לעשות כעת היסטוריה חד חוגי כי הוא טוען שאין מה לעשות עם זה (מה דעתכם? האם הוא באמת צודק? אין מה לעשות עם תואר בהיסטוריה כללית וגם עם תואר שני לא?), ועכשיו הוא מעוניין לעבור ללמוד את אותו מדמ"ח באקדמית יפו, למרות שאנו (משפחתו) מזהירים אותו שאולי הוא לא בנוי לזה , ויכול להיות שהוא גם לא בנוי ללמידה בתנאי לחץ ומוטב לו אולי לעשות קורסים הקשורים בתכנות במסגרת אחרת והוא לא מוכן לקבל את זה. מה לעשות?
הצעה
15/04/15 07:29
177צפיות
זה עדיין לא הופך את אחיך טראגי למדי. אני לרוב לא ממליצה לאנשים ללכת להכוונה תעסוקתית, במקרה של אחיך ייתכן וזה יכול להואיל. באוניברסיטת חיפה, יש מפגשים עם פסיכולוג תעסוקתי,ואני חושבת שייתכן וזה יעזור לו. איש מקצוע שיכול לעזור לו בבחירת מקצוע שמתאים לו מבחינת העדפותיו ויכולותיו. 
חשוב שילך למקום טוב, ואמין כדי שיהיה זה תועלת. ייעוץ כזה אמור לכלול, גם מבחנים פסיכוטכנים או אחרים שיבדקו מה היכולות שלו, שאלון בנוגע להעדפות של תחומי עיניין וסביבהת עבודה, וגם פגישה עם פסיכולוג תעסוקתי.
 
בנוגע להסטוריה- יש משהו במה שהוא אומר. המקצוע הסטוריון, זה בעצם להיות חוקר. לא כולם רוצים ויכולים להיות הסטוריונים. ניתן ללמוד תעודת הוראה ולהיות מורה להסטוריה...
 
 
גם העבודה בתכנות היא בתנאי לחץ ברוב המקרים
15/04/15 09:20
185צפיות
אם אי-העמידה היא בגלל הקורסים המתמטיים יותר - ניחא. אולי באמת האקדמית, או אפילו מוסד יותר "קל", יכול להיות הפתרון. אם הוא לא מצליח להתמודד עם קורסים כמו מבוא למדעי המחשב, מערכות הפעלה ותוכנה 1, לדעתי כדאי לשקול מקצוע אחר שכן מתיישב עם סט היכולות שלו.
 
וכן, לא כל אחד יכול לסיים לימודי מדעי המחשב. או מתמטיקה. או (אפילו!!1) כלכלה.
כלכלה
15/04/15 11:38
134צפיות
כלכלה, במוסד שמחשיב את עצמו,הוא ממש לא תואר קל. 
אבל אם חושבים על זה, אני לא מאמינה בתארים קלים. מי שרוצה שיעריכו אותו ויתגמלו את הידע, הכישורים והיכולות שרכש, צריך להתמודד עם אתגר. כל אחד צריך ללמוד איפה שיש לו יתרון יחסי
היי טום...
15/04/15 23:05
110צפיות
זה ממש לא מקרה טראגי,
להרבה אנשים קורה שנרשמים ללימודים מסויימים וחושבים שהם מתאימים להם ואח"כ מוצאים את עצמם נפגשים עם המציאות.
 
אח שלך כנראה מרגיש לחוץ מהעובדה שהוא לא מצליח להתמיד בלימודים.
האם שוחחת איתו (או מישהו מהמשפחה שאל אותו) פעם על הסיבה שהוא פרש פעם אחר פעם מהלימודים?
 
נראה לי שאח שלך פשוט צריך לקחת הפסקה מלימודים, להתרחק מכל העסק, לעסוק בדברים שהוא אוהב, אולי לנסוע לטייל בחו"ל לנקות את הראש. המרדף הזה אחרי הלימודים והרצון להשיג בכל מחיר יכולים להשיג תוצאה הפוכה ממה שרוצים, הפתרון הטוב ביותר הוא להוריד את הרגל מהגז לזמן מה, לנקות את הראש ולנסות להבין מה אתה באמת רוצה, ואז לחזור עם כוחות חדשים והבנה יותר ברורה למה שאתה רוצה לעשות ולהשיג.
ראשית בנוגע להיסטוריה -
16/04/15 10:24
103צפיות
יש קצת מה לעשות עם זה (במחקר ופה ושם גם בשוק הפרטי), אבל לא בטוח שאחיך מעוניין להיות היסטוריוון, עם כל המסלול הארוך של תואר שני והיעדר יציבות תעסוקתית לתקופה ארוכה. נדמה לי, מהבנה מאוד שטחית של הסיטואציה, שאחיך רוצה מצד אחד מקצוע "מכניס" כלכלית - ולכן הוא בחר בתחומים ריאליים נדרשים כמו כלכלה, חשבונאות, מדמ"ח - ומצד שני לא בטוח שהוא בנוי לתחומים הללו, שהם מספיק מושכים או מעניינים אותו כשלעצמם, או שהוא אפילו מסוגל לעמוד בדרישות שלהם. אז אני הייתי לוקחת פסק זמן קצר ובוחנת מחדש במה בה לו לעסוק בחיים, לפני שאני מדלגת למסלול הבא. סיום התואר הוא לא הסוף - הוא רק הפתח לשוק התעסוקה, ויהיה מאוד מאכזב לגלות אחרי שהוא ירק דם וסיים תואר במדמ"ח איפשהו, שהוא ממש סובל מהעבודה בהייטק. אז אני הייתי מחשבת מסלול מחדש כבר בנקודה זו. דווקא לימודי ההיסטוריה יכולים להיות אינדיקציה טובה לתחילת ההתבוננות הפנימית הזו, כי ע"פ הרשימה שתיארת זה התחום היחיד ששונה מהותית מלימודים ריאליים כלשהם. אולי היסטוריה כמסלול חיים זה קצת קיצוני, אבל יכול להיות שהוא היה מעדיף ללמוד פסיכולוגיה? משפטים? משאבי אנוש? חינוך? לא חסרים תחומים שאינם ריאליים שכן יש בהם עבודה, אז אני קודם כל הייתי מוציאה אותו מהקונספציה שרק בתחום כזה הוא יוכל להתפרנס אי פעם. ברגע שעוד אפשרויות יהיו פתוחות בפניו, הוא יוכל לבחור בצורה מושכלת יותר - לא רק מה "נחשב", אלא גם מה יותר מושך אותו, מעניין לו, הוא מרגיש שהוא טוב בו. אני חושבת שבמצב זה יהיה סיכוי טוב יותר שהוא יסיים את התואר בהצלחה ויוכל להתפרנס בכבוד לאחריו. 
 
המון הצלחה, והכי חשוב - אל תתייאשו! אני מכירה לא מעט אנשים שעברו בין מסלולים רבים כפי שתיארת, לפעמים לוקח זמן לגלות מה חשוב לך בחיים ובאיזה כיוון כדאי ללכת. אבל אם מקדישים לזה קצת זמן ומאמץ, בסוף תמיד מוצאים.
התגובה שלי
17/04/15 13:34
127צפיות
תראי, תואר בהיסטוריה זה באמת תואר ללא אפשרויות תעסוקה. מהבחינה הזאת, אחיך צודק.
 
לגבי המחלקה למדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב - היחס שם לסטודנטים הוא די מחפיר. הוא מאד קשים בקשר להרחקה מהלימודים, וסטודנטים שקצת מתקשים עלולים למצוא את עצמם בחוץ.
תוכל לספק קצת יותר פרטים על הציונים שלו בחוג למדעי המחשב? בכמה קורסים הוא נכשל? מה הממוצע שלו? הבנתי שהם הכניסו שם חוק שאומר שאם סטודנט נכשל ב 10 מבחנים במהלך התואר, הוא מורחק מהלימודים. במקרה כזה, סטודנט יכול למצוא את עצמו בחוץ למרות שהוא לא נכשל בשום קורס, אלא רק במועדי א'.
 
אם תיתן קצת יותר פרטים אולי תהייה לנו האפשרות לדעת אם הוא סתם קורבן של המחלקה ושאולי כדאי לו לנסות במקום אחר. בכל מקרה, גם במקרה שהוא עובר למוסד אחר, הוא מקבל פטורים על חלק מהקורסים שהוא למד כבר...
 
הוא טוען שסילקו אותו בגלל ממוצע נמוך. למען הגילוי הנאות יש
17/04/15 15:20
168צפיות
שכבר השאירו שנה אחת על תנאי. אני בתוך תוכי יודע שהבעיה היא בו  ורק בו, אבל הוא אטום לחלוטין.
אני יודע שבד"כ מתסכלים על אוניברסיטה
17/04/15 15:43
122צפיות
כגוף שקול ורציני, אבל אני יכול להגיד בפירוש ומתוך היכרותי עם המערכת שהמון חוגים בארץ מתנהגים בשרירותיות ובאטימות איומה ונוראית כלפי סטודנטים כדי ליצור לעצמם תדמית יוקרתית.
 
עצם זה שהוא היה על תנאי זה לא אומר כלום. מספיק להיכשל בשני קורסים, והופ... אתה על תנאי. סטודנטים שקצת מתקשים בלימודים ויכולים לסיים את התואר מוצאים את עצמם מהר מאד בהפסקת לימודים. אני לא מכיר את המקרה של אחיך, ויכול להיות שבאמת ההחלטה במקרה שלו נכונה. אבל אם אתה רוצה לקבל עצה טובה הייתי מציע שתיתן קצת יותר פרטים...
אני מסכימה עם מה שנכתב לך כאן
17/04/15 16:34
106צפיות
יש חוגים שנחשבים קשים ביחס שלהם לסטודנטים. לא רק באוניברסיטת תל אביב ולא רק במדמ"ח...
יכול להיות שזה לא בשבילו. יכול להיות שכן. 
אני שמעתי שבטכניון הוגנים. מדעי המחשב באוניברסיטת חיפה- גם מאוד הוגנים. בשתי המוסדות מתאמצים כדי לעזור לסטודנטים מבלי להתפשר על הדרישות האקדמיות...
אולי שווה לו לעבור לאוניברסיטת חיפה? ולעשות דו חוגי בחיפה? ייתכן ויקבל פטורים על מה שלמד... 
 
מה אני אגיד לכם- ההרגשה מאוד קשה. הוא וגם אנחנו
17/04/15 20:31
106צפיות
מרגישים שהעולם חרב אחרי כל כך הרבה שנים אקדמאיות שלא נשאו שום פרי.
אני באמת מציע שתפרט קצת על מצב הציונים שלו
17/04/15 20:52
84צפיות
זה יוכל לתת אינדיקציה טובה יותר.
 
בסופו של דבר, הוא כן היה מרוצה במדעי המחשב. אולי זה קצה החוט לפתרון הבעיה שלו. סופסוף הוא מצא תחום אקדמי שהוא כן מתחבר אליו.
 
תחושת האכזבה מובנת. אבל זה לא מקדם....
17/04/15 22:26
87צפיות
קודם כל, אתם אומרים הוא וגם אנחנו... הוא לומד בשביל עצמו. לא בשבילכם. אתם יכולים לסייע, לייעץ. אבל בסוף, הלימודים הם בשבילו.
אני לא חושבת שזה לא נשא שום פרי. הוא יודע איך ללמוד טוב יותר, מה טוב לו ומה פחות...
תשים לב, שאתה חוזר כל הזמן לתחושת התסכול- שזה תחושה מעכבת, במקום לענות על שאלות מקדמות. מה מעניין אותו? מה היו הציונים שלו? מה הממוצע? באיזה קורים הוא הצליח יותר? 
במה היה רוצה לעסוק?
צריך לדעת לשאול את השאלה הנכונה. זה צעד גדול לעבר הפתרון. 
 
בקורסי התכנות היה לו קל יותר. לעומת זאת, הוא התקשה למדי
18/04/15 04:39
104צפיות
בקורסים כמו מתמטיקה בדידה, אבל בסופו של דבר הוא עבר גם אותם (בדרך ירק הרבה דם...). למיטב הבנתי, הוא קורסים לא מעטים עד כמה והממוצע שלו נע סביב 70, יש להניח שפחות מכך. והיה לו טוב שם, הוא האמין שסוף כל סוף מצא את מקומו...
תגיד,
18/04/15 09:07
89צפיות
אחרי 7 שנים, אתה לא חושב שכדאי להכיר בעובדה שאולי אח שלך לא מתאים ללימודים אקדמיים? שאולי כדאי לו להפסיק לבזבז את הזמן והכסף שלו ולחפש כיוון אחר בחיים?
מצטער אם זה נשמע קשה, אבל צריך לחשוב על זה.
יש אנשים שלא מתאימים ללימודים אקדמיים
18/04/15 10:47
103צפיות
אבל אני לא בטוחה שזה המקרה.
אם בקורסי התכנות הוא הצליח יותר, והיה לו מעניין, ממוצע 70 באוניברסיטת תל אביב, יכול להתבטא בהצלחה גבוהה יותר למשל באוניברסיטת חיפה. אני שמעתי ביקורות טובות יחסית על ההוראה בחוג, ויש להם מערך תמיכה וסיוע לסטודנטים מתקשים. האורינטציה שלהם מכוונת הוראה ועזרה יור ממוסדות אחרים והם נותנים לא מעט הזדמנויות לסטודנטים שקשה להם יותר.
כן?
18/04/15 11:50
84צפיות
ובמתמטיקה לא היה לו מעניין? ובכלכלה וחשבונאות לא היה לו מעניין? אני מקבל את ההרגשה שהוא הולך לכול תחום שנראה לו מעניין וברגע שזה דורש קצת יותר מאמץ והתחיבות הוא נותש.
מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב
18/04/15 12:10
79צפיות
נחשב קצת יותר מאמץ? בשביל אנשים מסוימים זה דורש הרבה מאמץ. אנחנו לא שווים ביכולות שלנו. לדעתי, אני לא הייתי מצליחה בלימודי מדעי המחשב/ הנדסה.
אני מסכימה, שיש אנשים שלא צריכים ללמוד באקדמיה. וברור, שגם האח המדובר, צריך לחשוב עם עצמו אם זה מתאים  לו. אבל זה שקשה לו במדעי המחשב בתל אביב לא אומר שהוא לא יכול להצליח בתואר אקדמי.
לא כולם חייבים לסיים בהצטיינות
לא התכוונתי לתוכנית הספציפית.
18/04/15 14:19
53צפיות
הבעיה של הבחור הזה היא לא קושי בקורסים ספציפים. הבעיה שלו היא שהוא לא יודע מה הוא רוצה. הוא לא מצליח להתחייב לדבר אחד עד הסוף.
זו אפשרות סבירה.
18/04/15 16:08
63צפיות
אבל זה פתיר. לא הייתי ממהרת להגדיר שהוא לא מתאים לאקדמיה
º
אני ממהר? הוא באקדמיה כבר 7 שנים.
18/04/15 16:20
23צפיות
יש לי הצעה
18/04/15 11:58
70צפיות
אני חושבת שאולי כדאי לשקול לפנות לכמה מפגשים של קואצ'ינג או ייעוץ להכוונה לבחירת לימודים. ייתכן וזה יסייע
אני הייתי מציע לו להמשיך עם מדעי המחשב
18/04/15 19:29
72צפיות
רק במוסד אחר.
אין מה לעשות, מדמ"ח באת"א זה חוג עם דרישות מאד-מאד גבוהות. אם הוא סופסוף מצא  משהו שהוא מתחבר אליו, שזה מדעי המחשב, לא חבל לזרוק את זה לפח? שיחפש לעצמו מכללה עם דרישות פחות מחמירות, למשל אפקה או האקדמית ושיסיים שם.
 
עוד משהו...
18/04/15 19:43
55צפיות
בחוג כמו מדמ"ח הרבה מאד אנשים יורקים דם. זה לא אומר שמשהו אצלם לא בסדר או שהם לא ראויים ללמוד את התואר הזה. זאת המסגרת שהיא מאד תובענית וככה זה.
 
אתה אומר שבמתמטיקה בדידה הוא ירק דם. וואלה, ספר לי על זה... זה ה-קורס ה-מסנן של בית הספר למדמ"ח באת"א. כל מי שעובר אותו עובר בשיניים. אז מה זה אומר?
 
בכלל, אני מרגיש מההודעות שלך שאתה לא באמת מאמין באח שלך ואתה כל הזמן מנסה להוכיח כמה שהוא לא בסדר וכמה שהבעיה היא בו. חבל שאתה מוריד לו את הביטחון העצמי במקום להעלות לו אותו.
 
אני חושב שאם הוא בסופו של דבר מצליח לעבור את הקורסים כנראה שיש לו מה לחפש בתואר כמו מדמ"ח, רק שכנראה יהיה לו יותר טוב אם הוא יעבור למוסד עם דרישות פחות תובעניות. היום יש ביקוש אדיר למתכנתים, ואני חושב שהוא יוכל להסתדר בשוק העבודה גם כבוגר מכללה.
 
 
 
 
אני לא חושב שממוצע 70 זאת סיבה לזרוק סטודנט מחוג באוניברסיטה
19/04/15 00:28
70צפיות
אני מתחיל לחשוב שזה עוד מקרה שהחליטו להעיף סטודנט סתם כדי לשמור על יוקרת החוג, ולא כי הוא באמת לא מסוגל לסיים את התואר.
 
אני באמת הייתי מציע לשלוח מכתב מפורש ומנומק וגם לציין בו את המסלול האקדמי הכ"כ מפרך של אחיך. בסופו של דבר, גם פרופסורים באוניברסיטה הם בני אדם, ואני מאד מאמין ומקווה שהמכתב הזה ייגע להם ללב. עד שסופסוף הבחור מצא את מקומו, אין סיבה להעיף אותו כשבסופו של דבר הוא מצליח לעבור את הקורסים.
 
כמה קורסים נשארו לו במדמ"ח עד סיום התואר?
19/04/15 00:21
65צפיות
זה נשמע שהוא סיים די הרבה קורסים. אם ככה, אני לא הייתי מוותר וממשיך לערער עד שהייתי ממצה את כל האופציות לערעור.
אבל במכתב הגריעה נכתב במפורש ע"י 3 פרופסורים
19/04/15 05:34
112צפיות
שהוא לא יוכל לערער על כך באמצעות פניה לועדת הוראה...ונותרו למיטב הבנתי קורסים מסוימים של שנה ב' וקורסי שנה ג'.
º
ואני מודה לכל העונים! אתם באמת נפלאים ומסייעים!
19/04/15 05:35
35צפיות
יש מקומות שההתנהלות שלהם היא לא תקינה
19/04/15 10:58
66צפיות
עצם זה שלא ניתן לערער, זה כבר בעייתי. אני הייתי מחפשת מוסד אחד ללמוד בו. אוניברסיטת חיפה, היא לא המובילה במדעי המחשב. אבל, עדיין לומדים באוניברסיטה, והרמה שם מספיק טובה. יש שם רצון לעזור לסטודנטים לסיים והם מגלים גמישות והתחשבות שלא קיימים בכל המקומות.זה לא נכון לכל החוגים, אבל זה רלוונטי למדעי המחשב
שלושה פרופסורים... וואו... דבר אלוהים חיים!
19/04/15 12:41
105צפיות
שלושת הפרופסורים האלה הם חברי ועדת הוראה. הם רואים מסות של סטודנטים במצבים האלה ומקבלים החלטות בשיטת ה"פס הנע".
אני באמת מציע לך להתחיל לתת להם קצת פחות קרדיט כי האנשים האלה הם אולי מומחים במדעי המחשב, אבל הם רחוקים מלהיות מומחים בהוראה או בלימוד.
 
גם עצם זה שהיה כתוב שאי אפשר לערער בעיניי לא אומר כלום. תמיד אפשר לשלוח מכתב לדיקן ובמקרים מסוימים גם לנשיא
האוניברסיטה ולנציב קבילות סטודנטים.
 
אני שב ושואל - בכמה קורסים אחיך נכשל כישלון סופי (הכוונה נכשל אחרי מועד ב')?
 
עכשיו אני אגלה לך סוד - בפקולטה למדעים מדויקים יש חוק שאומר שסטודנט שנכשל ב10 מבחנים מורחק מהתואר. זה אומר שגם אם הסטודנט לא נכשל בשום קורס, הוא עדין יכול למצוא את עצמו בחוץ. רוב המחלקות בפקולטה לא אוכפות את החוק הזה, חוץ ממדמ"ח. ועד הסטודנטים במדמ"ח החליט להרים את הכפפה ולהתרעם על זה. דווקא מהסיבה הזאת, אני חושב שפנייה לגורמים מחוץ למחלקה למדמ"ח יכולה לעזור לך. תפנו לדיקן ואם יש צורך לנשיא האוניברסיטה. אני כמעט בטוח שיש ועדה אוניברסיטאית עליונה לנושאי סטודנטים לתואר ראשון וגם אליה אפשר לפנות.
***** אין דבר כזה אי אפשר לערער!!!!!!! ****************************
 
בשורה התחתונה - נראה לי שהייתי ממליץ לאחיך להמשיך את התואר במדעי המחשב, אם לא באת"א, אז במוסד אחר. הוא סופסוף מצא תחום שהוא אוהב, וממה שאתה מספר הוא גם מצליח בסופו של דבר לעבור את הקורסים. אז אין סיבה שלא להישאר בתחום...
 
 
לדעתי
23/04/15 01:16
34צפיות
יש לו בעיה עמוקה יותר..
לא מתכוונת לנתח אדם שלא מכירה
 
אך אדם שכל הזמן פורש מלימודים
זה מצביע על משהו עמוק יותר..
הבעיה שיכולה להיות בעתיד
זה שיש סיכוי מאוד גדול שהוא יעשה ככה בעבודה כשהוא יעבוד.
 
אני ממליצה לאחיך ללכת ליעוץ פסיכולוגי
שהפסיכולוג ילמד אותו על התמדה.
 
אולי אחיך חושב שלימודים אמורים להיות כייף/קלים/מהנים
ללא שום מאמץ.
 
וזה לא כך.
התמדה היא הכי חשובה
בגילו הוא כבר היה יכל מזמן לסיים תואר ראשון כלשהו.. ואז תואר שני.
 
כל הכבוד שאתה דואג לאחיך
בקשר ללימודים
אולי לו דווקא תתאים אוניברסיטה הפתוחה
באונירסיטה הפתוחה אולי יכירו לו חלק מהקורסים שהוא למד.
 
המטרה עכשיו צריכה להיות לא איזה תואר ללמוד
אלא- לסיים תואר כלשהו.
אני בטוחה שזה יתרום לו לביטחון העצמי.
 
אחרי שיסיים תואר כלשהו
תמיד אפשר לעשות הסבת תואר למקצוע אחר
או להמשיך לתואר שני.
 
בהצלחה!
אמרו לי שכדאי לשאול גם בפורום הזה...
17/04/15 13:11
248צפיות
שלום רב,
 
אני אמא לחיילת שמתלבטת מה לעשות אחרי הצבא... מה כדאי ללמוד ובמה לעסוק....
שמעתי שיש מכונים שבהם עושים אבחונים להכוונה מקצועית ולימודית.... האם מישהו יכול להמליץ לי מנסיון על מכונים שכאלה באזור המרכז ? (אם זה נחשב לפרסום אשמח לקבל הודעות במסר אישי...)
 
תודה מראש
 
 
רוב האנשים מתחילים ללמוד
17/04/15 16:43
148צפיות
שנתיים- שלוש אחרי הצבא, ועד אז בין היתר מגבשים דיעה. אני מסכימה שכדאי לנצל את הזמן ולהיות יעילים, כדי שתוכל להיות מכוונת יותר מטרה, ולפעמים עבודה לפני התואר וקידום לתפקידים מסוימים יכולים לעזור ולקדם... 
אבל חשוב לא להלחיץ אותה כבר מעכשיו...
ברמת העיקרון, יש את היחידה להכוונת חיילים משוחררים במשרד הביטחון, ויש ליורם לימודים באינטרנט- אם עדיין קיים מבדק בחינם. אלו לא מכונים, אבל זה נותן הבנה וכיוון ראשוני במה כדי לשקול כשבוחרים מקצוע/ תואר.
בנוגע למכונים- בבקשה רק במסרים.
אני יכולה לתת כמה עצות: 1. אם כבר משקיעים, אז במשהו מקיף. שיכלול מחן פסיכוטכני, או כל מבחן אחר שיבדוק מהן היכולות שלה, במה טובה יותר ובמה פחות. 
2. כדאי משהו שכולל שיחות עם פסיכולוג תעסוקתי/ קואצר שמתמקד בקריירה, שמסוגל לעזור לה לבחון במה היא תאהב לעסוק ובמה לא...
3. יש מכונים פרטיים ויש גם במוסדות אקדמיים. 
חשוב לעשות בתקופה שבה זה יהיה אפקטיבי, שהיא תהיה פנויה לחשוב על זה. 
 
תודה על התגובה המושקעת
17/04/15 18:06
77צפיות
שלום רב,
 
אנחנו לא מלחיצים את הבת.... החברות שלה פשוט התחילו ללמוד לפסיכומטרי.... וכשדיברתי איתה על כך... אמרה שלא יודעת בדיוק מה היא רוצה לעשות אחרי הצבא... ואז כשהצעתי לה אבחון שכזה התלהבה ומכאן אנחנו בודקים את העניין ...
אני בהחלט מחפשת עבורה מכון שיתן אבחון מקיף בעיקר בגלל שיש לה הרבה קשיים כאלה ואחרים והיא גם מתנדבת בצבא בגלל קשיים אלה.
 
שוב תודה ואשמח לשמוע מאחרים על חוויות שלהם במכונים שכאלה...
 
שבת שלום
 
אמא
אני בעיקר שמעתי
17/04/15 19:24
77צפיות
מאנשים בפורומים ובאינטרנט שזה לא סייע להם. לא נתנו להם תובנות חדשות. גם את יכולה לעשות בעצמך מיני מחקר באינטרנט ולקרוא על העיסוקים הקיימים. ומה צריך ללמוד כדי לקבל דריסת דרך. 
יש היום מגוון רחב של עיסוקים, ולא לכל דבר צריך תואר. לפעמים מספיקה תעודה, קורס. לפעמים מומלץ תואר ותעודה. 
לפעמים יש מספר דרכים כדי לעשות אותו דבר, למשל: עובד סוציאלי קליני ופסיכולוג קליני יכולים לטפל האנשים. 
את הדברים האלו את יכולה ללמוד בעצמך באמצעות בדיקה באינטרנט. לכל עבודה יש מאפיניים של אורח חיים, סביבת עבודה, אנשים שאיתם עובדים, ועוד מרכיבים. 
בנוסף למה שכתבתי יש פורום של הכוונה מקצועית בתפוז. אפשר להעזר בהם. אופציה נוספת: אם היא עדיין בצבא, היא היתה בקורס משתחררים? יכול להיות שזו גם התחלה טובה.
Flix
פורום תיירות ספורט

אוהבי ספורט?

בואו לדבר על זה בפורום תיירות ספורט לפרטים נוספים היכנסו!>>>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה