לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום "סטודנטים"!

בפורום שלנו תמצאו סטודנטים בכל שלבי הלימודים הקיימים: החל מתעניינים איזה תואר כדאי ללמוד ואיפה ומה הדרישות קבלה, ועד בתלמידי תואר שלישי ומעלה.

ההטרוגניות של חברי הפורום מאפשרת לסייע ולתת מענה למגוון רחב של שאלות. היינו רוצות, שהטרוגניות זו תבוא לביטוי גם בעזרה הדדית במציאת חומרי לימוד ומבחנים לדוגמא, מידע על קורסי בחירה מומלצים, ועל מרצים מועדפים ובדיונים שונים על עולם האקדמיה בארץ- על הקבלה ללימודים (מישהו אמר פסיכומטרי?) על הלימודים עצמם, על הרלוונטיות וההתאמה לשוק העבודה, על ההבדלים בין מכללות לאוניברסיטאות ועל האפשרות של לימודים בחו"ל.

כמובן, שתקופת המבחנים דורשת מאתנו מאמצים מיוחדים (כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שנלמד לאורך כל הסמסטר?), והיא משפיעה על הגולשים בפורום.

הפורום, הוא פורום סטודנטים. למרות זאת, לפעמים קיימים שרשורים שלא קשורים בקשר הדוק לפורום.

מבט ראשוני על הפורום עלול להרתיע. לכן, אנחנו ממליצות למשתתף הטרי לקחת כמה רגעים, לדפדף אחורה בפורום כדי להכיר את שאר המשתתפים ואת הלך הרוח בפורום, וכמובן לקרוא את תקנון הפורום שמבהיר את כללי ההתנהגות והדינמיקה הנהוגה בו.

אנחנו נעשה כל מאמץ לשמור על הפורום כבית חם לקהילה שלנו, כדי שמרבית הגולשים יהפכו לגולשים קבועים בפורום. נשמח לשמוע הערות, הארות והצעות בתיבות המסרים.

מלכת הקרח הפולניה ו oromer

 
 
הודעה מנהלתית- חובה לקרוא לפני הכתיבה בפורום
המשך...
הודעה חדשה

מענה על שאלון סמינריון
23/10/14 23:59
10צפיות
במסגרת עבודה סמינריונית באוניברסיטה הפתוחה, אני עורכת מחקר הבוחן הבדלים בין תרבותיים בין ישראלים לאתיופים בסיבות המיוחסות להתנהגות וכתוצאה מכך ברגשות שההתנהגות מעוררת. אני ממש אשמח אם תוכלו להקדיש מספר דקות מזמנכם למילוי השאלון הקצרצר, תודה רבה מראש!
לירון .
https://docs.google.com/forms/d/1JR1uXr1k8_5117JJz...
מלגה ללא התנדבות
23/10/14 23:37
16צפיות
שלום רב,
מעוניינת לעזור לחברה..מחפשת עבורה מלגה שאין בה צורך להתנדב..
אשמח לעזרתכם..
לקראת פתיחת שנת הלימודים- הוצאות הסטודנט
23/10/14 18:14
48צפיות
כתבה# שבדקה את הוצאות בסטודנטים ממגזרים שונים ומוסדות לימוד שונים, מראה את תמונת המצב שבה רבים נאלצים עדיין להיעזר בהורים על מנת לשרוד.
עם עליית מחירי המזון (שמשפיעים על מחירי המזון גם במסעדות ובתי קפה), הדלק והשכירות- ההוצאות גדלות משנה לשנה,
אבל המשכורות נותרות ללא שינוי.
 
דבר אחד שעניין אותי- איך מגיעים ל-600 ש"ח הוצאות על בילויים בחודש (ואיך מספיקים לבלות כל כך הרבה יחד עם עבודה ולימודים)?
 
אם יש לכם טטיפים להתנהלות נכונה ואיפה אפשר לחסוך "בדברים הקטנים"- נשמח לשמוע.
 
התייעצות דחופה בנוגע למסלול לימודים
23/10/14 12:01
222צפיות
צהריים טובים,
 
שמי אורן ובימים אלה אני אמור להתחיל ללמוד במסלול לימודים אקדמאי. בחודש האחרון אני סובל מהתלבטות קשה בין לימודים במסלול למנהל עסקים במרכז הבינתחומי בהרצליה (אליו התקבלתי), לבין תוכנית לימודים חדשה (שאמורה להיפתח במרץ 2015), באוניברסיטת בר אילן, בשם תכנית יהלום.
 
אפרט קצת על עצמי ועל התוכניות, ואשמח לשמוע את דעתכם, כי אני כבר חודש ימים נמצא בסחרור לא קל.
 
אני בן 30, בוגר תיכון בליך ברמת גן, למרות ממוצע הבגרויות הטוב שלי (97), לא הצלחתי לממש את מלוא היכולת והפוטנציאל שבי, בגלל בעיות רפואיות. בתיכון נאלצתי לוותר על מסלול אשר כלל חמש יחידות פיזיקה, מתמטיקה, מחשבים ואנגלית (באנגלית ניגשתי), בגלל בעיות גב, ובעיקר בגלל הקשיים באיסוף החומר\השלמת הפערים משאר הכיתה. המערכת באותם ימים, התנהגה בחוסר רגישות משווע, על אף כל האישורים והשיחות, הסיוע שקיבלתי היה מינמלי.
 
בכל מקרה, כוויה זאת מלווה אותי שנים רבות, וכמובן שגרמה לי נזקים. אני התרחקתי מכל רצון ללמוד במסלול לימודים גבוה, וגם היום אני לא שלם עם זה במאה אחוז. ביומיום אני מתעסק בתחום משחקי הוידאו (בעיקר כותב ומסקר, אבל מנסה גם לשלב יוזמות שיווקיות).
 
נרשמתי לפני כמספר חודשים למרכז הבינתחומי בהרצליה, לאחר לבטים רבים ושיחות ארוכות במשך כשנה וחצי, היה חשוב לי לדעת (וציינתי בפניהם את הרקע שלי והחששות שלי, ואף ביקשתי פגישה בה אוכל להציג את עצמי ומסמכים רפואיים במידת הצורך), מה המדיניות במקרה ומפסידים חומר על כל צרה שלא תבוא, וכיצד המערכת תוכל להקשיב לי במידת הצורך.
 
היחס לא היה טוב, לאורך הדרך, מנהל הרישום התנהל באדישות ולפעמים גם בזלזול, אני קיבלתי את הרושם שאני נתלה בדברים לא חשובים, ושקודם כל כדאי להירשם ואז ישמעו את בקשותיי. לאחר שנסוגתי מהתנאי, אכן נרשמתי, ונאמר לי שאני צריך לעבור מכינה במתמטיקה, ההודעה על קבלתי למכינה כתנאי להמשך, הגיעה יום בלבד לפני תחילתה, כאשר הייתה מצורפת אל הבקשה גם בקשת תשלום רחבה (שמונת אלפים שקלים מקדמה, ועוד 2500 עבור המכינה), כל זאת מהרגע להרגע, בתשלום אחד (ללא ריבית והצמדה), וזה לא פשוט לארגן סכום כזה.
 
הלכתי למכינה, התמדתי בכל השיעורים, ולמרות שהיה לי קשה (הבסיס שלי במתמטיקה, לוקה בחסר), הצלחתי להגיע במצב טוב לבחינה, ואף הלך לי מעולה. להפתעתי ימים לפני ראש השנה, התקשרו והודיעו לי שלא עברתי את המכינה, ולא הסכימו לנפק לי הסברים או ציון, בקשתי לערעור או לבדיקה, לא קיבלה מענה עד עצם היום הזה. כעבור שבועיים בהרגשה מאוד רעה, ניגשתי למועד ב', שהיה קשה בהרבה ולא הלך לי בו טוב, המשכתי לחכות לתשובה עד לחג סוכות האחרון, ושם כבר התקשרתי למוקד והייתי קצת יותר תקיף, ואז נאמר לי שאכן עברתי את הבחינה ואני מתחיל את המסלול הקרוב.
 
בין מועד הבחינה הראשונה לשנייה, שמעתי לעצות מקורביי והחלטתי לבדוק שוב את האלטרנטיבה של אוניברסטית בר אילן שקרובה מאוד למקום מגוריי, ושם קיבלו אותי בסבר פנים יפות. בלי לשפצר לי את ציוני הבגרויות כלפי מטה (מה שהבינתחומי עשו, לאחר ששלחתי להם סריקה של התעודה), ובלי לזלזל בחששות שלי. הם אמרו לי שלמרות הרצון שלי ללמוד במסלול של מנהל עסקים וכלכלה, אני לא מתקבל לאור זה שחסר לי ציון בפסיכומטרי, ולכן הציעו לי מסלול חדש בשם תכנית יהלום, מדובר בתכנית מלאה של תואר ראשון שנקרא BA מורחב במדעי החברה (מנהל עסקים, כלכלה ומשאבי אנוש), אשר נמשכת שנתיים ימים ללא חופשות בין סמסטרים, ומאפשרת להתקדם בעתיד גם לתואר שני (כמובן בהתאם לציונים).
 
אני מתקבל אל התוכנית שמיועדת בעיקר לקהל עובד\קהל בוגר יותר מאשר התואר בבינתחומי, למרות שקיים סיכוי קטן שהיא לא תיפתח וזה חשש מסוים שמלווה אותי.
 
הקורסים בין המסלול של הבינתחומי למסלול של בר אילן, דומים עם יתרון לזה של הבינתחומי. אני מאוד מאוד מבולבל ועושה לעצמי נזקים גם ברמה הנפשית וגם ברמה הגופנית, לאור ההתלבטות הזאת.
 
האם עליי לוותר על הבינתחומי, רק בגלל ההרגשה הרעה שקיבלתי מהם, הרי יתכן וזה היה רק מכשול בדרך, ואני לא אחד שנכנע לקשיים. לעומת זאת המסלול בבר אילן בעל יתרונות רבים, גם ברמת הכלכלית, וגם ברמת הכיתה היותר קטנה.
 
אני מצרף כאן את תוכנית הלימודים של בר אילן, ואשמח לשמוע את דעתכם.
 
תודה מראש,
 
אורן.
 
 
אורן יקר
23/10/14 12:45
64צפיות
אני אמנם לא אייעץ לך לגבי המסלול והיכן ללמוד כיוון שאני בכלל מתחיל ללמוד ספרות כללית ותיאטרון באונ' חיפה. לפי מה שנראה לי (ממה שאתה כותב) הנטייה שלך היא ללמוד בבר אילן. אם בבר אילן מקבלים אותך יותר יפה, מתחשבים במגבלותיך, גם אם המסלול פחות אטרקטיבי מאשר בבינתחומי, אין לי ספק שכדאי לבחור שם. ושוב, בערבון מוגבל קח זאת כי אינני מבין בתחום. מה כן אני רוצה לומר לך- קח הכל בקלות, תהיה גאה בעצמך שהעזת והחלטת לקפוץ למים, גם אם בגיל 30. ללמוד, אנחנו נלמד כל החיים ואין לזה סוף. תרומם את עצמך ותהיה שמח על הדרך המיוחדת שבחרת. אני התקבלתי לאונ' דרך וועדת חריגים כי ציון הפסיכומטרי לא היה מספיק ונדהמתי לגלות שאנשי מקצוע בכירים ובעלי דרג גבוה רואים לנגד עיניהם "אדם" בשר ודם ולא רק ציון כתוב על דף. תכניס בעצמך יותר רוח ותאמין ותאמין!! ככל שתאמין בעצמך כך תגיע קדימה וקדימה ותצלח את הלימודים. מאחל המון בהצלחה עם גיבוש ההחלטה! המשך שבוע נפלא:)
תודה רבה על התשובה
23/10/14 17:30
24צפיות
עקרונית מאוד שמחתי לקרוא את התגובה שלך, זה באמת חימם את הלב.
 
בלי קשר לכלום עכשיו, אני מאמין בעצמי אבל מאוד קשה לתפקד ביומיום (וזה לא בהכרח מתקשר רק לנושא של הלימודים), שקשה לספק קבלות, שקשה להראות שהעבודה הקשה שעשיתי לאורך השנים האחרונות בתחום המשחקים, באמת יצרה כאן את הדברים שרציתי ליצור. זה תחושה עוד יותר מתסכלת בהתחשב במה שעברתי, ובזה שאני לא אחד שמוותר, לא פעם ולא פעמיים חטפתי מכות שבאמת השאירו אותי לבד, אבל קמתי ונלחמתי.
 
היום אני יותר זהיר ויותר מפוכח ולכן גם קשה לי מאוד עם ההתנהלות של הבינתחומי, אני מודע ליתרונות של המוסד (ובהחלט יש יתרונות), אבל מרגיש שהם אפילו פעם אחת לא התייחסו בצורה נאותה לפניות שלי. אני לא מצפה שיפרסו בפניי שטיח אדום, או שיתנו לי דברים שלא מגיעים לי, מה גם שמעולם לא עשיתי שימוש בדברים הרפואים שעברתי כמקפצה לדבר כלשהו. מבחינתי אם אני לא טוב מספיק בזכות עצמי, אז אין לי מקום ל"נצל" את הקושי הרפואי, בסך הכל אני רוצה ומבקש להתחרות בתנאים שווים ולדעת שיהיה לי גב מסוים במידה ואחסיר מועדים.
 
אפילו את השיחה\מכתב הזה לא קיבלתי. לעומת זאת בבר אילן (נכון לעכשיו), היחס הוא שונה לחלוטין, התואר באמת פחות אטרקטיבי על הנייר, אבל לא שונה מהותית ברמת הקורסים וחומר הלימודים.
 
תודה רבה שוב והרבה הצלחה בלימודים בחיפה
בחירת מקצוע וסיוע במהלך הלימודים
23/10/14 16:53
46צפיות
שלום אורן,
עצוב לי לשמוע שממערכת החינוך לא קיבלת את הסיוע והעזרה שאותה ציפית לקבל.  אני חושבת שיש נהלים במקרה של אשפוז בבית חולים או במקרה של בעיה כרונית. יכול להיות שהם פעלו בניגוד לנהלים, ויכול להיות שלא ואז הם עזרו כמיטב יכולתם והבנתם. למרות כל הקשיים הצלחת לסיים את הבחינות, ואתה זכאי לבגרות מלאה, בממוצע לא נמוך בכלל. אתה יכול לשפר את הבגרויות שלך, ואת הפסיכומטרי. אם אתה לא רוצה להשקיע זמן נוסף עבור שיפורים, אז תתפשר על מה שאתה כן יכול להתקבל. ונראה שיש לך אפשרות בחירה מסוימת.
 
חשוב לי לציין, הגישה באקדמיה שונה מהתיכון. אם בתיכון, עוד רצו לעזור כדי שנסיים בגרות מלאה (זה טוב לנתונים של בית הספר), ולמורה היה קצת יותר איכפת, באקדמיה הגישה שונה. האחריות על הלימודים מוטלת על הסטודנט ומידת הנכונות לעזור משתנה במדיניות של המוסד ושל מרצה ספציפי.
יש מוסדות שמתחשבים ועוזרים יותר ויש שפחות. 
אני יודעת שדיניות בתל חי יחסית מתחשבת ומנסים ללכת לקראת הסטודנט. אני מבינה שזה רחוק לך, תנסה לברר על הסיוע שנותן דיקן הסטודנטים, ותדבר עם סטודנטים בבר אילן. 
אתה יכול לדעת מה חשוב לך יותר, עם מה יהיה לך קל יותר להתמודד.
תודה על התשובה
23/10/14 17:43
21צפיות
תודה רבה על התשובה,
 
עקרונית נושא התתיכון זה נושא מורכב, זה משהו שקשה לפתוח אותו על רגל אחת. אבל באופן עקרוני, והיו לי שיחות בנושא גם ברמת העובדת הסוציאלית מטעם בית החולים, גם ברמת היועצת מבית הספר, וגם ברמת ההנהלה הבכירה. היה פה מקרה שבו אפשר לסכם את הכל במילה אחת וזאת הפקרה. הכוונה שהמערכת (שמאוד מזכירה את הבינתחומי לפחות בתדמית), ייחסה לעצמה איזה תדמית יוקרתית ואיכותית אבל בפועל, שהפסדתי לימודים, ולא תיכננתי כמובן להיעדר כמעט שנתיים, לא השאירו לי מקום להצליח.
 
היו כשלונות רבים גם של המערכת בבית הספר, בזה שלא רק שלא נתנו לי חומר, גם דאגו להתנתק מהדאגה אלי דרך המורים (המחנכת שמרה על קשר וכך גם היועצת). הכוונה שלי היא, עד כמה שזה לא נתפס, שאת חלק ניכר מהבגרויות (תנך, היסטוריה, ספרות, הבעה וכדומה), למדתי מהרגע להרגע. יום-יומיים לומד חומר של שנתיים, והחומר הגיע אלי דרך אמא שלי שבאותה עת עבדה בחנות צילום בקרבת בית הספר, וכך היא צילמה לי מחברות של תלמידים (לא מהכיתה שלי).
 
כך למשל בבגרות בספרות (שקיבלתי בה 100), למדתי על מקבת ולא על אנטיגונה (מה שהכיתה שלי למדה).
 
ההקלה היחידה שהבית ספר כן נתן לי, זה יותר בקטע של הזמן (שאף פעם לא הייתה לי בעיה כזאת), ויותר בקטע שאוכל לעשות שאלון מקוצר או שאלון בעל פה (שתי הקלות שהן לא בדיוק הקלות, כי שאלון בעל פה לדוגמא נותן למישהו אחר להכתיב את הבחינה, שכתיבה זה היתרון הכי גדול שלי, ושאלון מקוצר זה גם מטעה כי כל שאלה שווה יותר).
 
היוצא מהכלל היה באנגלית, שם בניגוד למתמטיקה הספיקה לי שעת העזרה הפרטית (מורה פרטי שמשרד החינוך שלח הביתה), ושם גם המורה מהבית ספר לקחה אותי לתגבורים, זה התבטא בזה שהגעתי לציון 91 בחמש יחידות.
 
התחושה היא מאוד מבאסת וקשה כי לא סיימתי למעשה בגרות מלאה בתיכון, היה חסר לי מגמה והיה חסר לי ציון במתמטיקה. את הדברים האלה השלמתי באופן פרטי מכספי מספר שנים לאחר מכן.
 
לכן אני כלכך נכוותי, תאמיני לי שמה שכתבתי היה בקצרה. התקופה בסוף התיכון, שינתה אותי (בהרבה מובנים לטובה), והשפיעה על חיי עד היום. אני מאוד בטוח ביכולות שלי, ובכישורים שלי, אבל התחושה הזאת שכל הזמן לרדוף אחרי החומר או אחרי הכיתה, היא תחושה נוראית, התחושה לכתוב את השם על מבחן ולהגיש אותו ריק, היא רעה מאוד. לכן כתבתי לבינתחומי, לכן הייתי איתם בשיחות ולכן ביקשתי פגישה בארבע עניים. אני מוכן לעבוד הכי קשה שרק אפשר ובאמת יתכן ואני מגזים פה, אבל הם יכלו בקלות לדחוף אותי קדימה, רק במספר מילים קטנות, לא הייתי צריך יותר מזה.
 
בכל מקרה תודה רבה על העזרה והרצון הטוב.
שאלה שמטרידה אותי עד הדרת שינה מעיניי: בשביל מה ללמוד מדעי
22/10/14 01:54
212צפיות
המחשב, אם בגיל 40-45 אתה נחשב בהיי-טק לפג תוקף? האם לא עדיף ללמוד מקצועות כמו משפטים או ראיית חשבון, להשתכר "לא מי יודע מה" אך עם זאת לשמור איכשהו לשמור על יציבות כלכלית לאורך עשרות שנים? נרשמתי היום למדעי המחשב באקדמית ת"א ופתאום תקפו אותי מחשבות על העניין הזה בגלל כתבות רבות שקראתי על כך, ואני אומר לעצמי שאולי כדאי לי לרוץ לבטל את ההרשמה ולהרשם בהקדם למקצוע "אפור", אבל כזה שמבטיח איכשהו פרנסה. אני לא רוצה שמעסיקים בתחום מדעי המחשב יפסלו אותי בגיל 40!
כי זה לא נכון.
22/10/14 05:53
121צפיות
ולא רצית בכלל ללמוד משפטים?
כי עד אז אתה מרוויח מיליונים!!!11
22/10/14 10:44
126צפיות
ויותר ברצינות, המשכורות בשנים הראשונות במדעי המחשב הן גבוהות ביחס למקבילות ברוב המקצועות האחרים (אם סיימת במוסד טוב בציון סביר ואתה מסוגל לעשות את העבודה). מדובר על 12-18 אלף שקל בחודש - לא רע למישהו שסיים ללמוד אחרי שנה.
 
יש מעט אנשים בגילאים מבוגרים בתחום קודם כי התחום היה הרבה יותר מצומצם כשהאנשים האלה היו בגיל של לבחור בקריירה. אני מעריך שכשילדי שנות ה 80 יגיעו לשנות ה 40 שלהם, תראה הרבה יותר בני 40 בתוכנה. באלקטרוניקה זה כבר ככה. יש גם חברות, בעיקר גדולות כמו אינטל וממשלתיות כמו רפא"ל, שבהם אנשי תוכנה מבוגרים הם מחזה יותר נפוץ.
 
ולבסוף, השרידות במקצוע הזה מאוד תלויה בכמה אתה אוהב אותו ומתעניין בו. זה מקצוע שדורש להישאר מעודכן ולהשקיע מאמץ מנטלי מתמשך, זה לא זבנג וגמרנו. לכן, מי שלא מתחבר, יש הרבה יותר סיכוי שינשור או שיישלח הביתה בגיל 40. ולכן #2, אם אתה חושב שלא תתחבר למקצוע הזה וכן תתחבר למקצוע אחר, לך על זה.
נכון ולא נכון....
22/10/14 12:42
94צפיות
זה לא שאין אנשים בני 40-50 בהייטק. זה נכון, שכשיש פטורין ומפטרים את המבוגרים, אח"כ הם עלולים לא למצוא עבודה. אבל מי שטוב ומתקדם לתפקיד ניהול אז יש מנהלים בתפקידים האלו.
היום יש הרבה תחומים שקשה באופן כללי למצוא בהם עבודה. יש בוגרי תואר בכלכלה שעובדים בשביל מינימום או קצת מעל רוב מי שאני מכירה שסיים את התואר לא מקבל יותר מ 35 לשעה וזה הרף הגבוהה, רובם מקבלים פחות. הרבה פחות.
אני חושבת שבהייטק אם תהיה טוב במה שתעשה, ואתה יצירתי ויש לך רעיונות טובים תוכל להצליח (גם בתור עצמאי- יזמות טכנולוגית)
הנה, גם אתם מסכימים שאין בטחון תעסוקתי בתחום הזה
22/10/14 13:07
63צפיות
במשפטים ובראיית חשבון יש!
על סמך מה אתה אומר את זה?
22/10/14 15:34
64צפיות
ובכל מקרה, מה שאמרתי זה שהתמונה לא שחורה כמו שאתה מציג, ושכשאתה תהיה בן 40 המצב כנראה יהיה עוד יותר טוב (אם לא יחליפו את כולנו הודים - לך תדע מה יוליד יום).
 
אם זה עדיין לא מתאים לך, לגיטימי - ואפילו כדאי - שתשקול מקצוע אחר.
בטחון תעסוקתי במשפטים?
23/10/14 14:46
25צפיות
כל כך הרבה בוגרים, וכזו הצפה בשוק. בשלב מסויים החברה תבין שלא צריך כל כך הרבה עורכי דין ומשרדי עו"ד.
במשפטים אתה גם מוגבל לישראל (בגלל אופי המשפט הישראלי), ואני כן רואה חשיבות במקצוע שאפשר להתפתח איתו בכל העולם ולבצע שיתופי פעולה.
בטחון תעסוקתי תמצא במשרות עובדי מדינה (קצת אפורות, הייתי אומרת) שבהן לפטר אותך הופך לסיפור מההפטרה, אבל גם אליהן לא פשוט להתקבל, כי יש תחרות.
 
בקיצור- אני חושבת שדווקא בתחום שבו אתה יכול כל הזמן להמציא את עצמך, ולעבור בין תחומים שונים (מכשור רפואי, אנרגיה ירוקה ועוד מלא תחומים) יש יותר בטחון.
עובדי מדינה
23/10/14 16:32
19צפיות
עובד מדינה, באופן יחסי לא מרוויח משכורת גבוהה (כמובן שזה תלוי בוותר, במקצוע, ואם התפקיד ניהולי). היום יש עובדי מדינה ארעיים, אאל"ט תקופת העסקה בהתחלה היא זמנית- 3 שנים. וכן, היום מאוד קשה להתקבל.
היום יש הרבה אנשים שלומדים משפטים, מוציאים רישיון עו"ד  ולא עוסקים בתחום.
חשוב  לרכוש מקצוע, שיקנה לך ידע ויכולות ויש לו נקודות הקשה עם תחומים שונים שייקל על מעבר.
היום- אין תחום קל. צריך להתאמץ. מאוד.
היום יש יותר תושבים, אין בתי ספר מקצועיים טכנולוגים ולכן רוב האנשים פונים לאקדמיה. אבל מספר מקומות התעסוקה לא בהכרח גדל בהתאם
לא הייתי בוחר החלטה על סמך ייעוץ בפורום סטודנטים. מבלי
22/10/14 13:36
98צפיות
להעליב את האנשים פה. אתה מציג שאלה מאוד מורכבת כשאלה סופר פשוטה.
עדיף לשאול באמת בפורומים מקצועיים יותר כמו פורום של רואי חשבון, פורום של עורכי דין ופורום של הייטק בקשר לכל הדברים האלה ולנסות להשיג מידע על התחום בפורומים המרכזים מספר רב של אנשים העובדים באותו התחום כבר כמה שנים. שיש להם גם חברים שעסקו בתחום ויודעים יותר מה הולך.
התחומים כל הזמן דינמים משתנים ואף אחד לא מבטיח שהמצב של היום הוא מה שיהיה עוד 20 שנה. מה שבטוח זה שמי שלא מקובע, מי שדינמי יוכל להסתדר גם כשיגיע לגיל 40-45 קוראים לזה קריירה שניה ואפשר לעשות אותה גם בתפקידים משמעותיים. לא שמעתי שכל מי שעבד בהייטק הלך בגיל 40 לקבץ נדבות ברחוב. צריך קצת פרופורציה החיים קשים ותחרות קשה תהיה כל הזמן ובכל תחום, בממוצע בהייטק השכר הרבה יותר טוב ויש לתחום יתרונות וחסרונות.
גם במשפטים וראיית חשבון הכניסה לתחום לא כזאת קלה, מתחילים בעבודות חרא ובקושי מרוויחים. צריך להילחם המון כדי להתקדם עד שמגיעים למשכורות שמרגישים שהתואר באמת היה שווה משהו. נכון שהניסיון שם משחק תפקיד, אבל לך תדע מה יהיה עוד 20 שנה.
אני שמעתי
22/10/14 14:20
88צפיות
על אנשים בגילאי 40-50 שלא מוצאים עבודה אחרי פיטורין. בתוכנית המערכת של המערכת של מיקי חיימוביץ' היתה כתבה שעסקה בנושא.
הוצג שם אדם שלא מצא עבודה אחרי פיטורין  והפך להיות שומר. והרוויח פחות בצורה ניכרת- ההבדל בין מהנדס לשומר.
 
ביטחון תעסוקתי אין בשום מקצוע. יש כאלה שנחשבים יותר בטוחים חלקם פחות. אבל אין מקצוע שהוא ממש בטוח. בכל תחום, יכולים להיות שינויים ברגולציה שישפיעו.
כמובן שניתן להסות קרירה שנייה/ הסבה. לא תמיד זה  פשוט ואפשרי- מבחינה כלכלית והצורך בתעסוקה שוטפת.
יש הרבה אנשים שהמקצוע שלהם הוא עו"ד אך לא עוסקים בו. אני מציעה ללמוד משהו שאוהבים, שמעניין  ורצוי שיעניק לכם יכולות.
º
אני רץ לבטל את ההרשמה ולהרשם למשפטים בבר אילן
22/10/14 15:32
42צפיות
º
קח בחשבון שההסמכות האלה לא בהכרח תופסות בחו"ל
22/10/14 15:42
24צפיות
º
תגיד, היה לך בעבר משתמש בשם "חן המלך"?
22/10/14 16:57
25צפיות
º
ממש לא.
22/10/14 18:29
17צפיות
º
לך להיות פחח, שמעתי שזה חזק היום
23/10/14 11:17
16צפיות
º
אז תלמד חשבונאות - מדעי המחשב ותישן טוב בלילה.
23/10/14 14:04
17צפיות
עזרה ורעיונות
23/10/14 13:01
50צפיות
שלום חברים,
אולי יהיה לכם רעיון להמציא אתר/ אפליקציה או ערוץ טלוויזיה חדש
משהו שיכול לעזור באיזה שהיא בעיה שקיימת חשוב שיהיה חדשני ומסחרי..
תודה,
º
אם יהיה למישהו הוא ישתמש בזה בעצמו לא?
23/10/14 14:19
10צפיות
תעשייה וניהול לעומת מקצועות הנדסה אחרים והדרישה לפסיכומטרי
22/10/14 00:39
64צפיות
היי
 
רציתי לברר עם מי שמבין
 
עד כמה מקצוע הנדסת תעשייה וניהול מבוקש לעומת מקצועות הנדסה אחרים כמו: הנדסת חשמל/הנדסת תוכנה/הנדסת בניין/הנדסת מחשבים וכו'....? והאם יהיה לי קל למצוא עבודה עם תואר ראשון?
 
      ומבחינת פסיכומטרי במקצועות ההנדסה:
מה בערך הציונים שצריך בהנדסת תוכנה/חשמל על מנת להתקבל לאחת מהאוניבירסיטאות?
הנדסה
22/10/14 14:42
50צפיות
הפסיכומטרי לא בא לבד. עושים שקלול עם הבגרות. ככל שהבגרות גבוהה יותר תוכל להתקבל עם פסיכומטרי נמוך יותר. תנאי הקבלה משתנים בין האוניברסיטאות והם שונים בין הנדסה להנדסה.
הנדסת חשמל מבוקשת יותר ותעשייה וניהול פחות. אני מניחה שאתה צריך לכוון  לציון 700 כדי להתקבל להנדסת חשמל- ובגרויות מאוד גבוהות.
 
 
כן, יש בזה עבודה ויחסית לא מעט
23/10/14 10:05
38צפיות
אני מעריך - בלי גישה לנתונים - שיש יותר עבודה בתעו"ן מאשר במכונות, הנדסת סביבה, הנדסת ביוטכנולוגיה וכאלה. אני גם מעריך שלמהנדס תעו"ן בלי נסיון קל יותר למצוא עבודה מאשר מהנדס אלקטרוניקה בלי נסיון.
 
מדובר בעיקר על המשרות שהן יותר 'ניהול' מ'תעשיה' - ניהול פרוייקטים (program management), מערכות מידע, ייעוץ עסקי וכדומה.
 
אם השאלה של "יהיה לי קל עם תואר ראשון" לעומת תואר שני - אין צורך בתואר שני כדי למצוא עבודה התחלתית. זה לא מהמקצועות האלה.
º
שרשור עזרה במילוי שאלונים
19/10/14 12:55
36צפיות
סיוע במילוי שאלון
19/10/14 12:57
30צפיות
היי, אשמח אם תקדישו מספר דקות ותענו על השאלון לצורך עבודה סמינריונית בתואר ראשון
השאלון קצר ומכיל איורים כיפים
תודה והמשך שבוע נפלא
 
אשמח אם תענו לשלי גם
20/10/14 11:41
23צפיות
 
הוא באמת לא ארוך
תודה רבה
סיוע במילוי שאלון
21/10/14 17:58
12צפיות
שלום ,
 
אשמח אם תקדישו מספר דקות ותענו על השאלון לצורך עבודה סמינריונית בתואר ראשון בפסיכולוגיה. 
 
תודה מראש ,
 
יעל 
 
נשאר לי רק עוד 10 משתתפים
23/10/14 21:45
3צפיות
 
אשמח אם תוכלו לעזור לי.
 
יעל
אפשרות לזכות ב100 ש"ח תמורת מענה על שאלון
22/10/14 15:37
20צפיות
שלום לכולם!
רוצים לעזור לי ולמדע ואולי גם לזכות ב100 ש"ח תוך כדי??
מצורף לינק למחקר שלי. אשמח מאוד מאוד אם תוכלו להקדיש 20 דקות ולענות עליו. ואולי גם תזכו ב100 ש"ח!
(מיועד לדוברי עברית שפת אם). 
על כל שאלה, תגובה והערה, מוזמנים לפנות אלי במייל: esterpratt@gmail.com (בבקשה לא כתגובה להודעה).
מוזמנים גם להפיץ (מי שמפיץ - בבקשה העתיקו את הכתוב).
תודה רבה!
אסתר
עזרה לתואר ראשון
22/10/14 14:17
76צפיות
היי מה נשמע?
אני גרה בירושלים רציתי דעת אם יש לכם מורות פרטיות באנגלית שיוכלו לעזור לי בתואר ראשון ....? מה המחיר ?
בתודה ראש
לנו? לפורום?
22/10/14 14:24
43צפיות
בנוגע למחיר, יש טווח של מחירים וזה תלוי מה את מחפשת. מורה מקצועית? סטודנט שטוב באנגלית ויכול לתת שיעור פרטי?
אני מציעה לך להיכנס ללוחות הפורום, לבדוק דרך אגודת הסטודנטים, ובפורומים נוספים בתפוז.
ניתן לכתוב המלצות מהיכרות אישית או קרובה. הפרסום בפורום אסור. כמובן שניתן להעביר במסר.
 
בהצלחה
לימודי הנדסה
21/10/14 00:14
110צפיות
יש לי שאלה קצת מוזרה בעיניי.
סיטואציה בה אדם שרוצה ללמוד לימודי הנדסה,לצורך העניין במכללה X, צריך לעבור קורס באנגלית מתקדמים א ו-ב (בגלל הציון אנגלית בפסיכו').
הקורס עצמו הוא בעל קנה מידה שווה בקושי ובמבנה לקורס באוניברסיאות?
האם בלימודי הנדסה,בתואר עצמו יהיה שימוש נרחב באנגלית כדוגמת מאמרים,ספרי לימוד או שהרוב המכריע (מאוד) יעסוק במתמיקה וסוגותיו?
 
בתודה מראש,
מאור
דעתי
21/10/14 20:04
58צפיות
בתור סטודנט שנה ד להנדסה אני נפגשתי עם כמה וכמה ספרי לימוד של קורסים ( לכל קורס בד"כ יש ספר לימוד שהמרצה מלמד בכפוף אליו) שהם באנגלית. אך אל דאגה, לא מדובר כאן באנגלית ספרתותית וארכאית. ברגע שתשלוט בטרמינולוגיה של הקורס הרלוונטי אתה תסתדר. בנוסף, יצא לי כבר לראות כמה קורסים שבהם היה צריך לקרוא מאמר אחד או שניים באנגלית.
זה ענין שלא צריך להרתיע אותך מללמוד הנדסה בכל אופן.
אתה מודע לכך שרוב הידע בעולם כתוב באנגלית?
22/10/14 06:01
53צפיות
אז כן, יש שימוש.
אוקיי
22/10/14 13:36
32צפיות
א. ברור לי שיש שימוש,רק לא ידעתי עד כמה יש שימוש לשפה אנגלית במקצוע שמבוסס על הנדסה -> מתמטיקה..
 
ב. אל דאגה,אני לא נרתע מקצת אנגלית..פשו זה משהו שהיה לי תמוה ולא היה את מי לשאול כל כך..
|*| נפתח פורום קצת אחרת |*|
22/10/14 11:18
2צפיות
מי מאיתנו לא מרגיש שונה לפעמים? או מוזר? שקשה לנו להשתלב בחברה.
פורום קצת אחרת נועד לאנשים שמרגישים קצת שונים וחריגים בחברה ורוצים להכיר אנשים שמרגישים כמוהם.

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולייעץ ולהתייעץ, לחבק ולנחם, לשתף בחוויות טובות ובחוויות לא טובות, לחלוק רגשות ופשוט לדבר.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לימודי ערב בהנדסה
21/10/14 20:57
115צפיות
אני מתלבט בין HIT לאפקה ששתיהן מהבודדות באיזור מגוריי המציעות מסלול ללימודי ערב בהנדסה , אשמח לשמוע את דעתכם האישית מי יותר טובה ולמה?
ולגבי המסלול - תעשייה וניהול לא על הפרק, מתלבט לגבי הנדסה פרקטית כגון חשמל/אלקטרוניקה/תוכנה, על מה הייתם ממליצים? 
תודה רבה לכל העונים! 
 
אתה צריך לבחור בין תוכנה לאלקטרוניקה
21/10/14 23:48
50צפיות
אלה שני מקצועות שונים, ועבור כל אחד התשובה תהיה שונה.
 
אם תגיד תוכנה, אני אגיד לך ללמוד מדעי המחשב ולא הנדסת תוכנה, וללכת ללמוד בפתוחה במקום לימודי ערב במכללות.
לימודים סמסטר אביב ומס׳ ימים בשבוע
18/10/14 20:01
137צפיות
שלום לכולם, אני כרגע משלימה בגרות בלוינסקי ורוצה ללמוד חינוך
הציעו לי להתחיל בסמסטר אביב ואמרו שזה יוכל לרווח לי את שנה הבאה.
השאלה היא האם כדאי בכלל סמסטר אביב ?
והאם זה באמת ממש מרווח את השנה ..
ושאלה נוספת..האם יש סיכוי ללמוד פעמיים בשבוע במקום שלוש ובאיזו מכללה (חינוך)
תודה מראש
תבדקי טוב על המסלול
18/10/14 22:06
68צפיות
אני מכיר מסלולים שמתחילים באביב והם מסלולים נוראיים, סמסטר קיץ מובנה במסלול, המון קורסים בסמסטר,
קורסים מועברים בד״כ ע״י צוות פחות איכותי.
אני לא אומר שזה המצב במסלול הזה, אני רק אומר שתוודאי שזה לא המצב..
לוינסקי
21/10/14 01:40
38צפיות
הייאני מתחילה לימודי חינוך השנה (לגיל הרך)כשביררתי על מכללות לחינוך - בלוינסקי לומדים יומיים בשבוע + חצי יום התנסות מעשיתבמכללות הנוספות שבאזור המרכז זה מינימום 3 ימים של לימודים לא כולל ההתנסות..3 ימים זה המינימום ללימודי חינוך לדעתי,אבל אני יודעת שיש אנשים שיוצרים קיצורי דרך באוניברסיטה הפתוחה - אולי שווה לך לבררבהצלחה :)
האם ניתן לעבור מפקולטה לפקולטה
20/10/14 16:26
107צפיות
האם לאחר שנה - שנה וחצי של למידה בפקולטה מסוימת, ניתן לעבור לפקולטה אחרת שקרובה פחות או יותר במסלולה גם אם חסר קורס או שניים (לא חסר בדיוק אלא הקורסים לא תואמים או שלא נלמדו בפקולטה למשל אם למדתי חדו"א במקום אינפי, או חסר לי קורס מסוים בפיסיקה)?

אשמח לקבל מענה,
עומר.
º
עקרונית כן, אבל כדאי לברר עם מזכירות החוג שאליו תרצה לעבור
20/10/14 17:08
20צפיות
הכי טוב לברר עם המזכירות. קורסים לא תואמים לא מבטיחים פטור.
20/10/14 19:41
50צפיות
לפעמים רשימת הנושאים דומים, אבל הנושאים שנלמדים לא באותה רמה, או יש פחות דגשים על דברים מסוימים.
חוסר בקורס מסוים כמובן שתהיה חייב להשלים, בעיקרון שעוברים לפקלוטה מסויימת אחרת צריך להשלים את כל החובות של הפקלוטה כאשר חלק מהקורסים שכבר עשית ובאותו היקף עלולים לתת לך פטור (במיוחד קורסים זהים או חופפים מאוד). אם תעבור כל קורס שלא תקבל עליו פטור תצטרך לעשות שוב. וכמובן אם פיזיקה הוא תנאי קדם לקורסים מסויימים בשנה השניה, לא יתנו לך ללמוד את אותם קורסים עד שתשלים את הפיזיקה מה שיכול לגרום לזה שתצטרך להאריך את התואר.
 
 
מחפשים שותף לאפליקצייה מדליקה
20/10/14 11:44
78צפיות
שלום אנחנו מחפשים שותף לכתיבת אפליקצייה לאנדרואיד.
 
לפרטים אפשר לפנות לשי 0542113803
בא לכם לתת קצת מידע?
20/10/14 17:15
57צפיות
כי אני, למשל, שלא יודעת לתכנת שום דבר, לא מתעניינת בעקבות המודעה.
אבל אם הייתם רושמים שזה פיתוח אפליקציה בנושא שאני נמשכת אליו, אז כן הייתי פונה אליכם (כל מה שקשור בתזונה/ ביולוגיה ועזרי לימודים)

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה