לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
דבר מייסד הפורום, צור בנר:

"שלום לכל חובבי הטייס, אומנם, ימות המשיח עדיין לא הגיעו, אך למרות זאת, בפעם הראשונה בישראל, עולה לאוויר, קהילה, המאפשרת לכל מי שהטיסה זורמת בדמו, להיפגש בה. הטיסה היא ``שגעון לדבר`` - כולנו חשים בזאת. במקרים רבים, ההנאה שאנו שואבים משיחה על טיסה עם עמיתים וחברים, מחילופי החוויות והסיפורים, משתווה (ויש אומרים, אף עולה...) להנאה מהטיסה עצמה. קהילה זו והפורום במרכזה, באים לספק בדיוק את ההנאה הזו. כמה מילים על עצמי, עבדכם הנאמן: אני מחזיק ברשיון טיס מסחרי(עם הגדר מכשירים) וברשיון הדרכה עם נסיון של שמונה שנים כטייס. כמו כן, אני מחזיק ברשיון מסחרי ורשיון מדריך מכשירים (CFII) אמריקאים. בשרותי הצבאי הסדיר שימשתי כקצין בקרת טיסה בחיל האויר (כן, כן - ``פלוטו``) ועדיין אני עוסק בכך במילואים.יש מכם, שיתכן ויזכרו אותי מתחרויות הנווט האוויריות בחיפה ובערד, אותן ארגנתי. ועתה, אגש לעניין: במרכז קהילת ``התעופה הקלה``, עומד הפורום, שיכול לשמש אתכם למטרות רבות, כגון: סיפורים על טיסות וחוויות מיוחדות, המלצות על מוצרים הקשורים בטייס ושאר ``שיחות האנגר`` כאוות נפשכם. כמו כן, יכול הפורום לשמש כאמצעי לברור מידע בנושאי התעופה השונים (נושאים טכניים, אווירודינמיקה, מטאורולוגיה וכו`). כמנהל הפורום, אני מבטיח תשובות מהימנות לשאלות שתועלנה, ביחד עם כל שאר משתתפי הפורום, אשר בוודאי ישמחו לעזור ולענות. אני בטוח שההיכרות דרך הפורום, תעזור בגיבוש הדדי של חובבי טייס מכל הארץ, ובחילופי מידע, שיעשו את כולנו למקצועיים יותר. נוסף על הפורום, תוכלו למצוא הפניות למאמרים בקהילה ומחוצה לה וקישורים לאתרי אינטרנט מעניינים. אשמח לקבל תגובות והצעות לקישורים, אשר הינכם סבורים שיעניינו את באי הקהילה. בעיקר אשמח, לקבל ולפרסם מאמרים וכתבות פרי עטכם, בכל נושא הנראה לכם רלונטי. כמו כן, הנכם מוזמנים ליידע אותי על כל ארוע תעופתי, גדול כקטן, אשר אתם מארגנים או יודעים עליו, ואעשה כמיטב יכולתי לפרסמו בקהילה ואם תרצו, לעזור בעצות לארגונו. בנוסף, קיימת לפורום רשימת תפוצה לדואר אלקטרוני בה חברים משתתפי הפורום. מטרת רשימה זו היא, ליידע את המשתתפים על ארועים בתחום התעופה, עדכונים לקהילה ואף להיות בסיס למפגשים ויוזמות אויריות עתידיות. על מנת להצטרף - כיתבו לי מייל ואתם בפנים. אני מקווה כי כולנו נוכל להפוך קהילה זו לבית הווירטואלי שלנו, וכל הצעה לשיפור, תתקבל בברכה. טיסה נעימה בקהילה, שלכם, צור בנר"

היגיון ישראלי (או אולי צריך לומר - היגיון רת"אי) עקום
02/07/15 18:11
160צפיות
להלן הודעה שפורסמה היום מטעם מפקח רת"א:

לכל בעלי המטוסים
לידיעתכם  מידע על חובת המעבר לשימוש ב-ELT בתדר MHZ 406
הוחלט כי החל מה-01/09/2015 עשויים מפקחי רת"א לבצע ביקורות מזדמנות למטוסים (RAMP CHECK). מטוס שתבוצע בו ביקורת אקראית שכזו וימצא כי הוא אינו עומד בדרישת התקנה, וכי לא הוחלף בו מכשיר ה-ELT למכשיר בתדר MHZ 406, תילקח ממנו בו במקום תעודת הכושר האווירי, וזאת עד להחלפת המכשיר למכשיר הנדרש.
במקרה בו לא תבוצע ביקורת אקראית למטוס, הרי שהטייס זכה מההפקר, ואולם, לכשיגיע מועד חידוש הכושר האווירי (C of A), לא תחודש התעודה עד להחלפת המכשיר כאמור.
לידיעתכם ולשיקול דעתו של כל בעל מטוס בברכה
גאליס זאב     -מפקח כושר אווירי רת"א  (תחום אוויוניקה)
 
אם קיימת חובת החלפה מיידית על פי החוק, כיצד יכול מפקח רת"א לכתוב כי "במקרה בו לא תבוצע ביקורת אקראית למטוס, הרי שהטייס זכה מההפקר"? הרי זהו עידוד לעבירה על החוק.
אם לא קיימת חובה כזו, על סמך מה תתבצע שלילה מיידית תעודת הכושר האווירי?
היגיון עקום.  אני רוצה לראות את רת"א מגנים משפטית על מסמך אידיוטי כזה. 
אגב - ההנחייה הקודמת דיברה על החלפת ה ELT ב C of A. מאיפה צצה ההוראה לאכוף ב ramp check? משעמם למפקחים?
 
להלן ההיגיון
02/07/15 18:45
133צפיות
התקנה דיברה על החלפה מידית. אבל, מכייון שטייסים רבים פנו לרת"א ואמרו כי במצב התעופה דהיום, כבדה עליהם ההוצאה הכספית, בעיקר מעכשיו לעכשיו, נערך דיון ברת"א והוסכם לתת ארכה לבעלי המטוסים כדי להערך לנושא. הדבר דומה להחלטה שהייתה בזמנו עם טרנספונדר מוד S - יש חובה להחליף, אבל ניתן היה לבקש ולקבל פטור לתקופה מסויימת. תתפלא, אבל לא כל דבר שעושים הוא לרעת הטייסים. לפעמים יש הקשבה לבקשות של טייסים והתחשבות בהם. הרי אם לא היו מתחשבים, הייתה עולה כאן הודעה הקוטלת את רת"א בגלל שמחייבים טייסים, בתקופת השפל של התעופה, להוציא מאות דולרים על ELT . בקיצור, הולכים לקראתך לא טוב, לא הולכים לקראתך גם לא טוב. 
 
ובדבר עידוד לדבר עבירה - לא מעודדים אף אחד. קח בחשבון שיתכן ויתפסו אותך ואז תקורקע עד להחלפת המכשיר. אתה רוצה לקחת סיכון? אתה ילד גדול, זכותך. הדבר לא שונה מבעלי מטוסים הטסים מבלי שעשו ביקורת למטוס בזמן. את רובם/חלקם לא תופסים, אבל אם תתפס, אכלת אותה...
הטיעונים שלך שגויים ביסודם
02/07/15 21:32
91צפיות
ראשית, בתרבות רגולטורית מתוקנת, לא משנים תקנה מהיום להיום.  נכון, היו דיבורים על ה 406 לפני הרבה שנים, אך לא הייתה שום התראה או הכנה של בעלי המטוסים לכך שהתקנה הולכת להיכנס לתוקף.  זו אינה תקנה של חיים ומוות, כזו שמישהו גילה היום, כתוצאה מאירוע כלשהו, שחייבים ליישם אותה מיידית. לכן, הנוהל הסביר היה הוצאת מכתב מספר חודשים (אם לא יותר מזה) מראש, האומר שבתאריך כזה וכזה התקנה עומדת להיכנס לתוקף, ועל בעלי המטוסים להיערך לכך.
 
שנית, כל המטוסים בארץ מחוייבים לעבור בדיקת כשירות שנתית.  זהו המקום שבו מפקחי רת"א מאשרים את כשירות המטוס לטיסה.  התקנה נכנסה לתוקף במרץ 2015.  כלומר, עד לפברואר 2016 כל המטוסים יעברו ביקורת כשירות, ואז ממילא מתקיימת האכיפה.  מה בוער לאכוף את התקנה באופן מדגמי החל מה 1.9? על מנת להראות "למי יש יותר גדול"?
 
שלישית, ברגולציה מתוקנת חוק הוא חוק.  אם אינך מקיים אותו, אתה עבריין, בין אם תופשים אותך ובין אם לא.  מי שטס ללא ביקורת שנתית (כפי שכתבת) הוא עבריין.  נקודה.  כפי שכתבתי, המכתב של גאליס משדר מסר דו משמעי.  אתה יכול להמשיך לטוס (במודע!) ללא 406, כל זמן שלא תפשו אותך.  אם זה כך, אולי אתה יכול גם לטוס בלי ביקורת אם לא תפשו אותך, ואולי גם ללא תעודה רפואית? זה לא מסר שהרגולטור צריך להעביר לציבור.
 
בנוסף לכל הנ"ל, בהכירנו כולנו את הנפשות הפועלות, אכיפה ב ramp check הנה סלקטיבית ביסודה.  העבריינים ידעו איך לעקוף אותה, ומי שיסבול בסופו של דבר יהיו ה"ילדים הטובים", אשר רק רצו לדחות קצת את ההוצאה הכספית, ויהיו צפויים לקרקוע מיידי של המטוס שלהם במידה וייתפשו.    
מכבד את דעתך, אבל תרשה לי לחלוק עליך
03/07/15 08:29
29צפיות
התקנה לא שונתה מהיום להיום. בכל העולם הפסיקו להאזין לתדר 121.5 ועברו ל-406, ואנחנו מיישרים קו עם שאר העולם. התקנה תוקנה כבר מזמן, אנשים העדיפו "לעצום עין". ולמרות זאת, משהגיע הזמן ואנשים "התלוננו", הם מצאו אוזן קשבת וקיבלו הארכה/התחשבות מסויימת. ואגב, מכתב פורסם די מזמן. זה שאנשים העדיפו להתעלם ממנו, זה כבר סיפור אחר... אז מדוע לחכות עד ה-01/09 - בדיוק בגלל הסיבה זו, בגלל שהוחלט לתת הארכה. הרי זה ממש לא בעיה לבדוק במחשבי רת"א את רישיונות הרדיו ולראות מי לא תיקן את הרישיון (לאחר התקנת ה-ELT החדש, אתה אמור להגיש בקשה לתעודת רדיו מתוקנת, ככה שממש לא בעיה לבדוק מי לא הגיש בקשה לרישיון מתוקן, ומכאן לדעת מי לא החליף). בדיוק בגלל שזה לא עניין של חיים או מוות, הוחלט להתחשב. 
 
מסכים איתך שחוק הוא חוק. אף אחד לא עודד אותך לעבור על החוק. בדיוק בגלל זה הוזהרת שכן יתקימו ביקורות ושאם תתפס, תקורקע. אם היו אומרים "תתפס נעשה לך נו נו נו, ותמשיך לטוס", אז הייתי מסכים איתך. אבל נאמר לך במפורש - "נתפסת? תקורקע עד לתיקון ההפרה". בדיוק אותו דבר לגבי התעודה הרפואית,או כל דבר אחר, טסת ולא נתפס? "הרווחת", אבל אם תתפס, תענש. 
 
בניגוד אליך, אני מבין מהמכתב הזה שמומלץ לך כבר עכשיו להחליף מכשיר, כי אחרת, אתה עלול להתפס בביקורת מזדמנת, ולהיות מקורקע.
"העברינים ידעו לעקוף" - באמת? "בוקר טוב. אני מפקח רת"א. תראה לי בבקשה את תעודת הרדיו שלך. היא לא עליך? (עוד הפרה). אני ארשום את מספר הזנב שלך ובדוק במחשבי רת"א האם מופיע שם ה-ELT הנדרש. שיהיה לך בוקר טוב:".
 
ושוב - אף אחד לא עודד אותך להיות עברין. יש תקנה מחייבת. הוחלט להתחשב בשל בקשת בעלי מטוסים. אז מה ההבדל בין שני התאריכים? עד ה-01/09, אם תתפס, תקורקע עד לתיקון החריגה. משם והלאה אם תתפס גם תקורקע עד לתיקון החריגה, אבל בהחלט יתכן שגם תוזמן לשימוע בגין עבירה על התקנה, ויתכן שיוטלו עליך עוד עיצומים (למשל כספיים). זה ההבדל הגדול. 
 
ולסיום - אחזור על מה שאמרתי במייל הראשון. בשל בקשת הטייסים הוחלט להתחשב? רתא לא בסדר!! מנגד, אם רת"א לא היתה מתחשבת בבקשת הטייסים, אז כמובן רת"א לא בסדר!! לא שאני חושב שתמיד רת"א בסדר, יש לי הרבה ביקורת על חלק מצורת ההתנהלות בנושאים שונים, אבל דווקא כשהם כן בסדר (לדעתי כמובן) והולכים לקראת הטייסים, מתחשבים ומנסים להקל (בעיקר כי זה לא עניין של חיים או מוות), דווקא אז יש ביקורת?
 מענין אותי מה היה קורה לו מחר בבוקר היו מבצעים בדיקה במחשבי רת"א, וכל מי שלא תיקן את רישיון הרדיו לכזה הכולל את ה-ELT החדש היה מקורקע מעכשיו לעכשיו לרבות הזמנה לשימוע... רק דמיין את הפוסטים (כולל זה שאתה היית מפרסם) שהיו עולים בפורום עם קללות ונאצות וטענות למה לא מתחשבים בטייסים במצב התעופה המחורבן הקיים כיום במדינה.
 
אענה לך אחד לאחד (לפי הפסקאות שלך)
03/07/15 09:56
15צפיות
1. התקנה שונתה במרץ.  זה מה שנאמר במכתב שרת"א הוציאה לפני חודש, וזה התאריך שמופיע בעדכון בתקנות.  נכון שבכל העולם הפסיקו להאזין ל 121.5, וזה קרה כבר לפני כ 5 שנים (כמדומני).  בארץ קטנה וזניחה (ארה"ב), כמו גם במדינות רבות אחרות, עדיין לא חייבו בעלי מטוסים להתקין 406, ושם בעיית האיתור קשה עשרות מונים מאשר כאן.  למה? כי הם יודעים שיש תהליכים שלוקחים זמן.  את המכתב שיצא לפני חודש, או זה שיצא עכשיו, היה צריך לשלוח הרבה לפני שמשנים את התקנה, ולא אחרי ששינו אותה באישון לילה.  וגם אם לא - תהליך של שנה, שבמהלכו בעלי מטוסים יחליפו את המכשיר לקראת ה C of A הוא התהליך הסביר. 
2. תאר לך שמנכ"ל משרד התחבורה היה יוצא במכתב שאומר לנהגים: "אתם יכולים לנסוע במהירות של 150 קמ"ש בכביש עירוני, אבל תדעו לכם שאם תיתפשו, ישלל הרישיון שלכם".  זה נשמע מופרך, אבל זה בדיוק אותו דבר כמו המסר שהועבר על ידי גאליס.  יש הבדל בין מה שקורה בפועל לבין מסר שמועבר על ידי הריבון בכתב.
3. מי כמוך יודע שיש בתחום הזה סטנדרטים כפולים.  מי שקרוב לצלחת מקבל וויתורים (בהרבה מאד נושאים), ומי שלא - מקפידים אצלו על קוצו של יוד.  אני מקווה שהרמז כאן מאד ברור (בננות ?)
4. ההבדל הוא שהיתר לעשות את השינוי ב C of A הוא סביר.  דרישה לעשות את זה מיידית (ושוב - לא מדובר על משהו שהוא חיים ומוות) היא טרטור מיותר.  ההיתר שבקריצה לעבור על החוק הוא לא תחליף להיגיון הישר. 
 
מעבר לנ"ל - מציע שתקרא היטב את ההודעה של יאיר למטה. בבמיוחד את הסייפא שלה.  היא מייצגת את התחושה הכללית בנושא.    
טל, לא בדקתי אם התגובה שלי במקום הנכון בשירשור
03/07/15 10:35
3צפיות
ולכן, אל תיחס אותה במיוחד להודעתך הקודמת .
ברצוני להזכיר, שאתה עובד אצל וענונו, שהוא אחד ה"דילרים", וכנראה במלאי שלו כמה עשרות מכשירים כאלו (לא ספרתי).
מעניין איך אחרי פרסום התקנה לפני כחודשיים בערך, הוא כבר הספיק להתארגן כ"דילר" וגם עם מלאי.
אז , כנראה, שאתה אישית לא נהנה אישית מהתקנה, אבל אתה עובד אצל מי שמשום מה יש אצלו מלאי וגם בלעדיות חלקית מהספק. אז כדאי לברור מילים אם לדבר בכלל, כי כל העניין מוזר, מוזר, מוזר.
מחשבות....
03/07/15 09:01
26צפיות
נושא ה-ELT הזה מוזר, מוזר מאוד.
בערך לפני חודש פלוס, קיבלתי הודעה בענייין ה-ELT, לא השקעתי מחשבה רבה מידי, כיוון בעוד שבועיים מתחיל הארוע של אושקוש, הזמנתי בארה"ב מכשיר, לא סתם מכשיר, אלא את אותו דגם מכשיר שמוכרים כאן רק ב-200$ פחות.
פניתי למשרד התקשורת לקבלת אישור (ד"א, חלפו שבועיים וטרם קיבלתי אישור, פרט שולי בשלב זה)
פניתי לפקח רת"א, רן חובב, ולמרות שבילבלתי לו את השכל, עוד באותו היום, הפיק לי את הקוד הדרוש לתכנות המכשיר.
כאן אקצר את ההסברים, ואומר, שלא הצלחתי להגיע למצב שהספק בחו"ל יתכנת את הקוד, ההסבר שנתן לי הספק (לא היצרן) נראה לי מוזר, ולכן פניתי ליצרן, ושאלתי האם התשובה שקיבלתי מהספק נכונה והגיונית?
הם ענו לי מידית ובנימוס עם ההסבר שלהם , ויחד נתנו לי את כתובות ה"דילרים" שלהם בישראל וגם אמרו שלאחרונה מכרו להם 100 יחידות.
המחשבות שלי איך זה שהכל תוקתק כאן בצורה סגורה כל כך, רק לפני חודש חודשיים, הגיחה לה ההוראה, כבר כולם מאורגנים עם מלאי והייצרן כבר מגן על הדילרים שלו בישראל....
ואני שואל, למדינה, שהמטוסים בה נמצאים בקשר הדוק עם הבקר ולא יכולים ללכת לאיבוד בקלות כפי שקרה לאותו טייס בלונים אמריקאי סטיס פוסט, מי בכלל צריך את ה-ELT המשוכלל הזה כאן? עם כל ELT של שנות ה-70, ב-5 דקות אפשר לאתר כאן כל מטוס.
בארה"ב, אני משוכנע, שלא לכל מטוס יש בכלל ELT.
אני אומר שוב, כל נושא ה-ELT הזה מוזר. חלק מהמוזרות שלו, תצטרכו לחשוב לבד, כי אין לי חישק לצאת כאן עם לשון הרע....
 
רש"ת ביטלה מכרז לתכנון עין שמר
30/06/15 17:25
295צפיות
להלן ציטוט - "רשות שדות התעופה (להלן: "הרשות") מודיעה בזאת, על ביטולו של מכרז פומבי מס' 2014/070/0564/00
להתקשרות בחוזה למתן שירותי תכנון להכנת תכנית תשתית לאומית, לשדה התעופה עין שמר עבור רשות שדות
התעופה, שפורסם ביום 05.03.2015...."
מישהוא יודע מדוע בוטל המכרז?
מענין מה יגיד בג"צ בנושא
30/06/15 17:50
256צפיות
אם אני לא טועה אחד הסעיפים של ההחלטה בנושא הרצליה היה האצת הפעולות בעין שמן.
לא מדוייק, בגץ ביקש לצרף את משרד הבטחון לרשימת המשיבים
30/06/15 20:32
248צפיות
לעתירה שנדונה, בכדי שבית המשפט ידע את דעת המשרד, שהיא למעשה הקובעת לגבי עין שמר.
כמה שידוע לי, משרד הבטחון צריך השיב לבג"צ בימים אלו, וייתכן שזו אחת הסיבות.
מלבד זה, כנראה הגיעו שם לכמה תובנות שיהיו נגדינו, או בעדינו.
במדינתנו, כמו במדינתנו
01/07/15 22:08
182צפיות
יש היררכיה ברורה, לפי הסדר:
 
ביטחון/בשם הביטחון
בג"צ/חוק עוקף בג"צ
ראש-ממשלה
טייקונים/לוביסטים
שרים/אנשי שררה
ח"כים/מקורבים של..
to make long story short...
תוסיפו עוד כמה רמות לפי תפיסתכם...
ולבסוף, קבלו את....האזרח
 
אז, מי בונה על עין-שמר?
השקעת יותר מכל אחד אחר
02/07/15 07:21
158צפיות
אף לא אחד מצפה לעין שמר, פשוט משהב"ט צריך להבהיר את העניין לבג"צ בכדי שהרצליה לא יזוז ממקומו.
º
מיכלי הגז בונים על עין שמר
02/07/15 10:41
101צפיות
משרד התחבורה הוציא את המכרז על עין שמר רק כדי להראות ששם
02/07/15 21:44
98צפיות
עושים משהו...  או שיד ימין לא יודעת מה עושה יד שמאל, שתי האפשרויות גרועות באותה מידה.
הרי כל מי שעיניו בראשו ומצוי בעניין יודע שאין כל אפשרות להסב את עין שמר לשדה אזרחי בעתיד הנראה לעין.
אפשרות יש, רצון אין
02/07/15 22:54
71צפיות
אם באמת היו רוצים היו עושים את זה תוך שנה, הבעיה שאין רצון.
אובדן רשיוןם טייס פרטי
29/06/15 23:01
340צפיות
אבד לי רשיון הטייס הישראלי
איך אני יכול לקבל חדש?
º
בוא ונחשבו ביחד.... אולי לפנות למחלקת רישוי צ"א ברת"א?
29/06/15 23:22
166צפיות
לפני שאתה הולך לרת"א
30/06/15 07:05
290צפיות
כנראה שישאלו אותך, "איך אבד הרישיון".
על חלק מהסיבות, מבקשים הודעה למשטרה, אז לפני שאתה הולך, תטלפן אליהם לברר.
בנוסף, תגיע עם יומן טיסות.
מלבד זאת, לא צפוי שיתלו אותך....
30/06/15 08:35
119צפיות
מודיע משלם ומקבל הכול מרחוק. לא צריך להגיע
30/06/15 15:38
219צפיות
לא להציג לוגים ולא בטיח
לדעתי אתה טועה ומטעה.
02/07/15 15:42
97צפיות
התקנות שונו ב2008. המחיר נשאר כשהיה ($2.00) יש להציג לוגים מאושרים. ה-FAA דורש מידע חוזר מהרשות שניפקה את הרשיון המקורי ע"מ להוציא רשיון "BASED ON". בהרבה מקרים (לא בכולם) גם נדרשת שליטה מינימלית בשפה האנגלית, להבטיח שתבין מה אומרים לך. את זאת עושים (אם עושים,) בשיחה אישית.
וכל זאת למה לך אם אתה רוצה לטוס עם מדריך? 
שאובמה נהיה נשיא, הוא אסר על FAA להחליף את רת"א בשל מיקום
02/07/15 17:06
72צפיות
המשרדים שלהם.
אני לא מדבר אנגלית בסיסית ולכן חייב רשיון כי לא אוכל לתקשר עם מדריך באנגלית.
 
 
º
תעשה את הקורס מחדש...
30/06/15 18:21
129צפיות
º
תיוולד מחדש....
30/06/15 23:28
102צפיות
סרטון שערכתי מהמופע האחרון, יום ראשון עננות בגובה 3,000
02/07/15 15:39
104צפיות
רוח דרום מערבית, כלומר דוחפת את הטיסות אל הקהל, את קו 500 הרגל אסור לחצות...זה קצה המסלול הפנימי.
מצלמת הזנב לא בסרטון, מסתבר בדיעבד שלא היתה על HD mode.
 
 
סרטון תקציר נוסף שמישהו העלה:
 
רשיון RT
01/07/15 14:52
215צפיות
שלום רב,
לפני כשנה (קצת פחות) ביצעתי מבחן RT של משרד התקשורת.
עד היום לא קיבלתי את הרשיון... לא מצליח לתפוס אותם לא מחזירים מייל כלום !
האם משהו נתקל בבעיות גם כן ? האם יש דרך אחרת להשיג אותם או לדבר עם עם משהו ?
 
תודה לעונים
קשה לתפוס אותם
01/07/15 20:28
162צפיות
אתה מנסה להתקשר לשאול כץ?
מי זה שאול כץ...
01/07/15 21:26
141צפיות
יש באתר משרד התקשורת מספרי טלפון אבל אף אחד לא עונה.
אין לי אנשי קשר
אל תתיאש, העיקר יש אתר, מספרי טלפון באתר, זה מה שבאמת
01/07/15 22:02
149צפיות
חשוב, השירות? למה זה טוב....קיבלתי דו״ח חניה ליד מלונות ים המלח,מועצה אזורית תמר,  ניסיתי לשלם באינטרנט, אחרי הכנסת כל כך הרבה פרטים, כמעט של השכנים שלי גם, כשהגיע הרגע להקיש על החיוב, אין תגובה של האתר...נסיונות נוספים אותה תוצאה...במשך שבועיים ניסיתי בטלפון, כמעט בכל שעה ביממה, אין תשובה, רק המתנות....פעם התקשרתי 40 דקות לפני סגירה, אחרי המתנה של 40 דקות מודיעים לך שהסניף סגור, כאילו לאאאא יכול להיות...טוב אז בינתיים לא שילמתי, בקרוב נשמע מחברת ההשכרה שלמה 6th, ונחטוף על כרטיס האשראי חיוב של פי כמה מגובה הדו״ח...
גם בארה"ב זה קורה שאין אפשרות לטפל בקנס חניה
02/07/15 07:31
106צפיות
ויד ימין לא ממש מכירה את יד שמאל.
הלכתי למוזיאון השואה. מצאתי חניה מאושרת, רק שלא שמתי לב שעלי לפנות את העמדה עד שעה 15:00 וכמובן, ב-15:15 כבר מצאתי דוח.
החלטתי לשלם. מספר הטלפון שהיה כתוב על הדוח, היה מענה אוטומטי מקישים בו את המספר של הדוח אבל מייד קיבלתי הודעה לפנות בעוד כמה ימים.
בעוד כמה ימים, כבר הגעתי חזרה ארצה ואז פניתי כמה פעמים למוקד ואני לא זוכר מה הייתה התשובה, בכל אופן, לא הצלחתי לשלם.
משום מה, גם לחברת ההשכרה לא הגיע חיוב ולא שילמתי.
בארץ וכך זה גם בחו"ל, אם שכרת רכב וקיבלת דוח, אם היית מצהיר עליו בפני חברת ההשכרה, זה היה מסתיים עבורך באותו הרגע.
דו״חות חניה משלמים פה באינטרנט יותר מעשור, אין צורך להתקשר
02/07/15 07:44
102צפיות
מה גם שבשיקגו יש אפליקציה שאיתה אתה משלם חניה לכל מדחן עם הטלפון, 10 דקות לפני פקיעת החניה אתה מקבל התראה להאריך עוד זמן, וכל זה בלי לגשת למדחן אפילו פעם אחת.
אני תמיד מחייך כשאתה מחפש להשוות שירות גרוע בישראל לארה״ב, איך אומרים פה Nice Try
עכשיו הזכרת לי, שגם באינטרנט וגם בפון, הדוח לא היה מוכר
02/07/15 10:36
76צפיות
ולכן לא הצלחתי לשלמו. ייתכן, שהיייתה שם פרוצדורה של "שימוע" ואולי הדוח בוטל, אין לי מושג והעיקר, אני לא זוכר מה היה לפני שלוש שנים. רק בוא לא נשמיץ, כאן מתקדמים בהרבה תחומים לא פחות מאשר בארה"ב......
לגבי חניה אוטומטית, בחייאת, בארץ יש לפחות שלוש חברות שנותנות לך אפליקציה לחניה אוטומטית בלי לגשת למדחן שמתחיל להעלם מרוב הרחובות.
אני לא אתפלא שהאפליקציות שאתה משתמש בארה"ב, מקורן בישראל כמו הרבה ענייני היי טק (בלי להתחיל לפרט).
פנה ליהודית בפקס : 03-5107570 אולי יתמזל מזלך.
02/07/15 09:40
82צפיות
או שבלית ברירה יהיה עליך לסור למגדל שלום מאיר בת"א, אגף מזרחי אם אינני טועה, ולטפל בנושא בעצמך.
בהצלחה.
 
אבי  
שני דברים לא ברורים לי...
02/07/15 15:21
76צפיות
האחד , איך אתה מעיז לטוס ללא רשיון בכיסך! סיכון בטיחותי ממדרגה ראשונה. איך תזהה תחנת NDB או VOR? (אני מניח שאתה שולט במורס מהירות 6 מילים לדקה)
והשני, איך זה שהרדיו שלך פועל ללא הרשיון? מענין.
ענין רשיון ה- RT  הוא היסטורי ובישראל היא דרישה שמקורה בשלטון המנדטורי שאף אחד במשרד התקשורת לא מעז לבטל.  ברוב המדינות דרישות הרשיון או יותר נכון "נוהל קשר" הפך לחלק מהבחינה התאורטית.  כל ענין ה-RT הוא לא יותר מבטוי לשמרנות. השרות לציבור, זאת כפי הנראה בעיה שורשית ללא פתרון.
זה לא קרה אצלנו
29/06/15 18:21
425צפיות
ואף על פי כן, כדאי להפנים לפני שעולים על מטוס עם תקלה ידועה.
מישהו יכול לחלוק בנושא מניסיונו?
ארבע מאות איש קראו
02/07/15 19:50
79צפיות
את המאמר.
לאף אחד אין מה לחלוק איתנו?
נורא פשוט....
02/07/15 21:16
66צפיות
אני לא מכיר מדריך טיס ישראלי שילמד את חניך המכשירים שלו לצאת בידיעה מראש עם מכשיר תקול ! 
 
בברכה - יוסי
יוסי'לה
03/07/15 10:04
5צפיות
אם היינו מבצעים את כל מה שלימדו אותנו - לא היו מתרחשות תאונות ותקריות.
כל מה שניסיתי היה לבקש מאנשים שנתקלו במצבים שכאלה, לשתף אותנו במידת הדיסקרטיות הנדרשת על מנת שנלמד.
בקשה להמלצה על שכירת ססנה + מדריך באזור לאס וגאס
01/07/15 20:42
106צפיות
שלום חברים,
 
באוקטובר אני צפוי להגיע ללאס וגאס. אשמח לדעת אם מישהו יכול להמליץ \ מכיר מקום בו ניתן לשכור ססנה 172 (+ מדריך סימפטי) לשעת טיסה באזור.
אני מחזיק ברשיון פרטי ישראלי על 172/152, אבל (עדיין) לא הנפקתי רישיון אמריקאי ואין לי ניסיון בטיסה בארה"ב.
 
תודה מראש לעונים,
יעקב
לידיעת הטסים בארה"ב
01/07/15 10:45
262צפיות
מייל שקיבלתי מחבר לפורום RV של וואנס:
gbrasch@rvairspace.com
Today at 3:03 AM
As a person with prior contact with RVairspace, I wanted to update you on a smart phone I created these past few months called "Airport Courtesy Cars."  It has been reviewed in AOPA Pilot and Sports Aviation Magazines and General Aviation News, and others, so if you already have the app or have heard about it, I apologize in advance.
The app lists airports with courtesy cars nationwide, almost 1,500 listings and still growing.  It has been downloaded free by over 7,500 pilots and again, still growing.
If you are looking for an airport with a free car for that $100 burger flight, or looking for locations on a cross country, check it out.  Again, it is a free download.
If you know of an aviation business or FBO that would like to advertise, please let them or me know also.
Please keep in mind the app is for smart phones, not tablets, however it can be downloaded on an iPad if you change the search settings to look for phone apps.
My app address is airportcars101@gmail.com if you have any questions.  Hope to see you at Oshkosh!  Glenn
Glenn Brasch, Owner
www.RVairspace.com
"I fly because it releases my mind from the tyranny of petty things."
-Antoine de Saint-Exupery
 
אריאל אריאלי
אמריקה!
01/07/15 17:43
137צפיות
זו חדוות תעופה, אהבת אוויריאים וכדאיות כלכלית. בוא תנחת אצלינו, תדלק אצלנו ובינתיים קח רכב לעיירה הקרובה.
אמריקה.
אוזניות Boss מתצוגה בחברת סיגמטק
01/07/15 16:38
159צפיות
הודעה שהועברה מאילנית מסיגמאטק
ישנם מספר אוזניות ahx של Bose , הדגם הקודם יחידה חדשה לגמרי והשניה ששימשה להדגמות, יימכר בעלות של 500 דולר
בנוסף יש a20 לאחר הדגמות בלי bl שיימכר בעלות של 650 דולר
עוד אחת עם bl גם כן לאחר הדגמה בעלות של 710 דולר.
 
אילנית
050-5958100
לידידנו זאב....
הודעה זו מכילה תמונות
01/07/15 10:58
266צפיות
הנה מבט מענין מעל איטליה...
...photo by Luca Granzini above Trento, Italy (LIDT).  RV pilots Luke and Franz.
מקווה שתאהב.
אריאל אריאלי
שדה התעופה ב-TRENTO
01/07/15 13:03
160צפיות
נקרא TRENTO-MATARELLA (כך נקראת ה"שכונה" שבה נמצא השדה ). מקביל לנהר ה-ADIGE (אָדיגֶ'ה ) וכן לאוטוסטראדה שמעפילה לדולומיטים ולאוסטריה ומגיעה למינכן .
הבנין הגדול בין שני המטוסים הוא מלון ומסעדה, ומעליו המגדל .
במקום פעילות של ת"כ, אז"מים ודאונים.
הכל נמצא בעמק צר ומקסים, שמצידיו הרים עד לגובה רב ומי שרוצה לטוס לשם כדאי שיצאמן קצת בפניות הדוקות .
טופס מבחן רמה
30/06/15 13:18
198צפיות
היי ג'מעה
האם מישהו יודע היכן להוריד טופס מבחן רמה?
לא מוצא בטפסים של רת"א
תודה
באתר של רת"א
30/06/15 16:42
146צפיות
הי טומי. משום מה זה לא מופיע בטפסים. כנס לאתר של רת"א ובפינה השמאלית עליונה, במשבצת החיפוש, כתוב "מבחן רמה". בדף החיפושים שיפתח לך יש את הטופס.
 
טל
זה מה שיש לי...
30/06/15 22:25
150צפיות

 
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
30/06/15 18:42
14צפיות
|לק| מתכננות מסיבת רווקות לחברה הכי טובה ויש לכן שאלות? מחפשות רעיונות מגניבים לערב נשים מהסרטים?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום מסיבת רווקות ערבי נשים ותקבלו את כל המידע הדרוש:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|לב| הזוגיות שלכם נקלעה למשבר? את מרגישה שהקשר תקוע אך לא רוצה לוותר?
|קדימה|פורום טיפול זוגי הוא בדיוק המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|מייל| מעוניינים להגדיל את המכירות ולא יודעים בדיוק איך? רוצים ללמוד על שיטות שיווק מומלצות?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום מכירות ותלמדו מהי הדרך הנכונה ביותר!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|בית| מתעניינים בתחום התכנון והבנייה? חובבי אומנות וטכנולוגיה?
|קדימה|פורום אדריכלות הוא בדיוק המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|שמש| חולמים על יום כיף חלומי ומתלבטים בין מגוון הטיפולים המוצעים בספא? סובלים מכאבי גב ורוצים לשמוע על טיפול באבנים חמות?
|קדימה|פורום ספא הוא המקום האידיאלי בשבילכם! היכנסו עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|כלב| הכלב מתנהג בצורה מוזרה? החתול לא מפסיק לילל?
|קדימה|היכנסו לפורום רפואת חיות מחמד והתייעצו עם וטרינר מוסמך:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|סביון| חולמים על חופשה מיוחדת ולא שגרתית בארצנו היפה?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום קארוונים קמפינג ותתכננו את הטיול המושלם!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
פטור ממס על בנזין 100 אוקטן למטוסים עד 2017
30/06/15 14:04
195צפיות
ועדת הכספים אישרה היום צו, המקנה פטור מבלו על בנזין 100 אוקטן לתצרוכת בכלי טיס עד סוף דצמבר 2017.
 
דוד.
 
שלום לחברי הפורום - שאלה בנושא תדרים בישראל
הודעה זו מכילה תמונות
30/06/15 12:09
237צפיות
שלום לחברי הפורום - שאלה בנושא תדרים בישראל
אנחנו מנסים לאשר לשימוש את שעון ה EMERGENCY החדש של ברייטלינג 
השעון החדש פועל בשני תדרים 121.5 ו 406 
השבוע קיבל השעון אישור למכירה של ה FCC בתחומי ארה"ב בנוסף לצרפת אנגליה רוסיה ועוד מדינות שהוא כבר מאושר למכירה
הדגם הקודם פעם רק בתדר 121.5 או 243 ולא היתה בעייה למכור אותו בישראל , כעת השעון מותאם לפעול גם ב 406 בשיטת
Cospas-Sarsat , כאשר ניתן לרכוש במדינת היעד רק לפי אזרחות ורישום מסודרים 
שאלת מליון הדולר, ממי מקבלים את האישור למכור\לשווק  את השעון בישראל , מי צריך לאשר את השימוש בתדר שהוא , כפי שאני מבין
תדר שמור לחרום , מי הגורם שאליו אני צריך לפנות במשרד התקשורת
האם למישהו יש נסיון בלקדם את הנושא
האם מישהו מכיר את הגורם (באופן אישי) איתו צריך להפגש  להפגש כדי לקדם דברים (אולי עם נסיון עבר בתחום)
תודה לעונים , במידה ונדרשים עוד פרטים ניתן לפנות בפרטי או למייל
http://www.thewatch.co.il/Breitling-Emergency-II.h...
או סרטון הדגמה
http://www.breitling.com/en/models/professional/em...
עידן 
 
משרד התקשורת
30/06/15 13:01
163צפיות
מעט היסטוריה - קלנדיה, לימים עטרות
30/06/15 09:49
223צפיות
ארכיון הודעות
Flix

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה