לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום פונדקאות
8.12.2002נושא הפונדקאות הופך ליותר ויותר נפוץ בשנים האחרונות מאז נחקק החוק בשנת 1996. לפונדקאות צדדים רבים החל מההחלטה וההכרה שהולכים על זה דרך מציאת הפונדקאית המתאימה, ההתמודדות עם איסוף החומר לקראת הוועדה, הטיפולים, ההריון, השאלות, התהיות, הקשרים עם הפונדקאית, הצדדים החוקיים, המוסריים, הפסיכולוגיים וכמובן הכספיים, הכל כדי להגיע לאותו רגע מאושר עם השמחה הגדולה בסוף.בפורום הזה אנסה לרכז עבורנו את כל הצדדים הנוגעים לדבר, הצד המשפטי,הפסיכולוגי והרפואי, כאן תקבלו תשובות לשאלות הרבות שעוד יבואו. כאן תקבלו תמיכה ,יעוץ , והרבה הבנה ואהבה . וכאן- נתחיל להגשים את החלום.כשהתחלתי לנהל את הפורום הזה לפני שנה וקצת החלום הזה היה נראה רחוק אבל אפשרי, לא היה לי מושג מדוייק למה אני נכנסת, זה מסוג הדברים שאין דרך לחזות אותם, רק חוויה אישית נותנת את תמונת המצב האמיתית.אני מאושרת להגיד לכם שזה אפשרי, כשליבי שלי מביטה עלי במבט התמים הזה שלה אני יודעת שהצלחתי ואני רוצה שכולכם תדעו שההצלחה קרובה ואפשרית.מירבי* מירבי*

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פונדקאות

8.12.2002נושא הפונדקאות הופך ליותר ויותר נפוץ בשנים האחרונות מאז נחקק החוק בשנת 1996. לפונדקאות צדדים רבים החל מההחלטה וההכרה שהולכים על זה דרך מציאת הפונדקאית המתאימה, ההתמודדות עם איסוף החומר לקראת הוועדה, הטיפולים, ההריון, השאלות, התהיות, הקשרים עם הפונדקאית, הצדדים החוקיים, המוסריים, הפסיכולוגיים וכמובן הכספיים, הכל כדי להגיע לאותו רגע מאושר עם השמחה הגדולה בסוף.בפורום הזה אנסה לרכז עבורנו את כל הצדדים הנוגעים לדבר, הצד המשפטי,הפסיכולוגי והרפואי, כאן תקבלו תשובות לשאלות הרבות שעוד יבואו. כאן תקבלו תמיכה ,יעוץ , והרבה הבנה ואהבה . וכאן- נתחיל להגשים את החלום.כשהתחלתי לנהל את הפורום הזה לפני שנה וקצת החלום הזה היה נראה רחוק אבל אפשרי, לא היה לי מושג מדוייק למה אני נכנסת, זה מסוג הדברים שאין דרך לחזות אותם, רק חוויה אישית נותנת את תמונת המצב האמיתית.אני מאושרת להגיד לכם שזה אפשרי, כשליבי שלי מביטה עלי במבט התמים הזה שלה אני יודעת שהצלחתי ואני רוצה שכולכם תדעו שההצלחה קרובה ואפשרית.מירבי* מירבי*
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
חוק הפונדקאות בישראל נחקק בשנת 1996. מאז נולדו מאות ילדים בתהליכי פונדקאות חוקיים.
הפורום נותן מענה ותמיכה למתעניינים בתהליך .

 
בפורום פונדקאות כותבים הורים מיועדים ופונדקאיות הלוקחים חלק בתהליך ונמצאים בתוכו החל מההתלבטות, מהידיעה שצריך את תהליך ועד לאחר הלידה והאושר הגדול.
 
תוכלו לקרוא כאן הודעות משמחות המבשרות על הפיכתו של זוג למשפחה, פונדקאיות מאושרות שהגשימו את חלומן ועשו דבר גדול למענן ולמען אחרים, התלבטויות של איך לספר לילדי הפונדקאית על התהליך, מה לקנות לה ליום ההולדת וכו.
 
ראוי שהכותבים בפורום ידעו שמדובר בנושא רגיש הדורש רגישות, סבלנות, כבוד הדדי וחמלה.
 
המשך >>

בשעה טובה- סיפור לידה
26/11/2015 | 21:21
2
65
הרבה זמן שהייתי נטולת מחשב, אז הייתי פחות פעילה בפורום. אבל עכשיו, לכבוד הלידה שהייתה לפני 3 שבועות גם יש לי מחשב ואינטרנט וחזרתי כדי לשתף בסופו של התהליך.
לפני חודש וחצי בערך התחילו הצירים. ביום חמישי כלשהו החלטתי שהגיע הזמן להתמרכז (עברנו דירה לצפון והתכנון היה ללדת בבלינסון, פחדתי שאני לא אספיק להגיע...) ונסעתי להורים שלי. אני וההורים המיועדים נסענו לבי"ח לביקורת אבל אמרו לנו שעדיין לא... ככה התחילו שבועיים של צירים לא סדירים כשכל יומיים שלושה אנחנו נוסעים לביקורת בבי"ח ואומרים לנו שעוד לא...
עד שהגיע יום חמישי לפני שלושה שבועות. נסענו לעוד ביקורת. המוניטור עדיין לא מראה שזה מתקדם לאנשהו. התינוקת החליטה להתנחל, נעים לה. 
בגלל שעבר כבר שבוע מהתאריך המשוער שאלתי את הרופאה מתי עושים זירוז, היא אמרה שאם לא אלד עד יום ראשון יעשו לי, אם ארצה, אבל שאם אני חושבת על זירוז אולי היא כבר תעשה לי סטריפינג. זה לא כואב רצח?? שאלתי (כשבררתי על דרכים לזרז לידה וניסיתי כל מה שיכולתי, סיפרו לי גם על סטריפינג והזהירו שזה יותר כואב מהצירים). הרופאה אמרה שאפשר להתחיל ואם זה יכאב לי היא תפסיק. החלטתי לנסות, זה לא היה נורא בכלל! לא נעים, לא מומלץ סתם בשביל הכיף, אבל המטרה מקדשת את האמצעים לגמרי. 
חזרתי לבית של ההורים שלי בלי ציפיות גבוהות מדי  (במהלך השבועיים הקודמים כבר כמה פעמים שהיינו בטוחים שזהו- עוד שעתיים מקסימום הולכים לבי"ח ללדת). אחה"צ התחילו שוב צירים, קצת שונים, אבל עדיין לקחנו את זה בעירבון מוגבל. בערב דיברתי עם ההורים, עדיין היו צירים אבל לא סדירים. הם יצאו ליומולדת של חברים עם הטלפונים עליהם זמינים כל הזמן. 
אני החלטתי לנסות קצת לישון. נמנמתי לי בין ציר לציר כשאני מנסה לתזמן אותם ללא הצלחה (קמה מציר, מסתכלת על השעון, אומרת לעצמי: עכשיו אני אזכור את השעה, נרדמת, קמה מציר, לא מצליחה להיזכר מה היתה השעה קודם וחוזר חלילה...) בשתיים וחצי בלילה החלטתי שזהו, אני חייבת לבדוק כמה זמן בין ציר לציר, אז קמתי. המרווח בין הצירים היה 10 דק' ואחרי שעה ירד כבר ל8 דק'. הערתי את אמא שלי והתקשרתי להורים, יצאנו כולנו לבי"ח.
הגעתי לבי"ח והלכתי להרשם: שלום, יש לי צירים כל 4 דק' אני רוצה בבקשה אפידורל, תודה. 
במוניטור רואים שבהחלט יש צירים ופתיחה של 3. סבבה. אפשר לקבל אפידורל. רק תחכי קצת שיתפנה חדר לידה...
שעתיים (ועשרות צירים כואבים) אחרי, סופסוף חדר לידה עם מיילדת מתוקה: שמעתי שאת רוצה אפידורל, נכון? בואי נכין אותך...
חוקן, מוניטור, עירוי. מחכים למרדים (כל ציר אני מעודדת את עצמי שזה בטח הציר האחרון והמרדים יגיע עכשיו).
בינתיים התחלפו המיילדות והמיילדת החדשה מעדכנת שהמרדים נמצא בחדר ליד עם מישהי שיש לה איזו בעיה (לה יש בעיה? לי יש בעיה! אני יולדת!!! ואני צריכה אפידורל!!!) האמא שואלת אותה אם לא כדאי לבדוק אותי, המיילדת אומרת שאם אני רוצה אפידורל (כןןןןן אני רוצהההה) היא לא תבדוק אותי והיא הולכת לבדוק מה עם המרדים. 
היא חוזרת לחדר כמנצחת ומבשרת ששכנעה את המרדים לצאת לדקה מהחדר השני במיוחד בשבילי, אז בואי רק נכין אותך והוא יכנס, בואי שבי עם הגב אלי. 
אני מנסה לשבת ולא מצליחה, כולן עוזרות לי (אמא שלי, האמא והמיילדת) אני יושבת (אפשר לקרוא לזה בערך ישיבה) המיילדת מרימה לי את הכותונת ואני חוטפת ציררררררררררררררררררררר. המיילדת אומרת לי: אם את רוצה, אני אקרא עכשיו למרדים ותקבלי אפידורל, אבל אם את רוצה, אני אבדוק אותך, יכול להיות שאת יכולה פשוט ללדת וזהו.
אני בראש כבר מבינה שאני הולכת ללדת בלי אפידורל אבל לא לא מסוגלת להגיד את זה ומתחילה לבכות.
זה היה בכי חשוב מאוד, משחרר ומאפשר. 
המיילדת בודקת ואומרת לי שאם אני הולכת על זה ומתחילה ללחוץ, תוך חצי שעה מקסימום התינוקת בחוץ.
מתחילה ללחוץ. בשלב הזה איכשהו יש בחדר שלוש מיילדות, ככה שמקיפות אותי 5 נשים מדהימות, מועדדות ותומכות (כולל האמא ואמא שלי).
האמא תפקדה מדהים, אמרתי לה אח"כ שאם אגיע מתישהו למצב שאני נמצאת שוב בחדר לידה אני רוצה אותה איתי...
לחצתי, לחצתי, לחצתי ובאמת אחרי חצי שעה בול- היא הייתה בחוץ!
אז אני הפסקתי לבכות והאמא התחילה. 
היה מדהים!! מרגש מאוד. כולנו יחד בחדר לידה, האמא, האבא, אמא שלי, אמא שלה וצוות נרגש. והתינוקת- סופסוף בחוץ, בידיים של אמא שלה. חגיגה של אושר.
אחרי יומיים בבי"ח -מנוחה, סושי, ביקורים,ספר ("איש ושמו אובה"- מומלץ), הילדים שלי הגיעו להתרשם ולהיפרד מהתינוקת (היא חמודה, אפשר שתקנו לי בלון?) וזהו, חזרתי הביתה, לשגרה המבורכת בבית חדש עם המשפחה היקרה שלי.
היה תהליך מדהים! אני כל כך שמחה שזכיתי לקחת בו חלק, החיבור עם הזוג היה מצוין, זכיתי בחברים לחיים. המשפחה המהממת שלי היתה שותפה מלאה בתהליך, תמכו ועזרו. הילדים היו מקסימים, רגישים ונבונים, סיפרו בגאווה שאני פונדקאית.
התהליך הסתיים, אבל זה משהו שישאר איתי תמיד, חוויה מרגשת ומאוד מעצימה.
בהצלחה לכולן/ם ובשורות טובות 
 
מדהימה שכמוך
( לעמוד שלי בתפוז )
26/11/2015 | 22:17
25
למרות שכבר שמעתי וקראתי זה עדיין מרגש מחדש לקרוא את מה שכתבת.
 
תבורכי יקירה על הדרך, על החיוך והרצון הטוב ועל כך שבזכותך נולדה משפחה מקסימה.
 
נהניתי ממך לאורך כל הדרך ועכשיו כשאת אחרי הגיע זמנך להנות ממשפחתך, מהבית החדש ומהאויר הנעים שיש אצלכם
אהבתי יותר את הגרסה הארוכה של הסיפור...
28/11/2015 | 20:03
10
במיוחד עם העוגיות שוקולד שוקולד שוקולד של "מקלות וניל"...
מנור מדיק - מי עברה שם התהליך?
27/11/2015 | 09:12
2
39

ראשית נעים מאד.. אני שרון..

אז אני כמו שכולן התחילו, עוקבת פאסיבית, וזורקת את עצמי לבריכה העמוקה של עולם הפונדקאות. אנחנו רגע לפני. אני בשלה כבר למעשה מההפלה האחרונה שהיתה לפני שלושה שבועות. הפלה מספר 5. מתוכן 2 לידות שקטות בשבוע 20. לאיש לקח יותר זמן. אחרי ההפלה האחרונה (גרידה, תאומים בשבוע 10) הסתבכו העניינים. היה לי זיהום, תסביב שחלתי והדבקויות קשות באגן. נכנסתי לניתוח חרום. שם נפל האסימון. בימים אלה אני מתאוששת מהניתוח הקשה. ובודקת האופציות. אז מנור בינתיים מנצחת בגדול. מאד קשה לי עם פונדקאית /פונדקאות בארץ. ספויילר- לפני עשור הייתי מזכירת ועדת פונדקאות במשרד הבריאות. יודעת לפני ולפנים איך מתנהל התהליך כאן. לכן מעדיפה בחו"ל. בקיצור אני מאד אשמח לדבר/לקרוא/לשמוע ממי שעברה כאן התהליך איתם. כל פרט חשוב לי. ומביא אותי להחלטה הסופית.למרות שלא נראה לי שיש או שקיימת אופציה יותר טובה. אפילו שעמי מרגיש לי קצת עסקן. דיברתי עם 2 נפלאות מכאן שהפונדקאיות שלהן בהריון מתקדם וקיבלתי רק שבחים . האמנם? הכל כזה ורוד? ממש אשמח לתגובות

אותתי לי אם מתאים לך ואתקשר.

המשך ערב נעים

מנור
27/11/2015 | 18:14
26
היי ,אמנם אין לי נסיון בנתיים עם מנור מדיק אבל אנחנו כן באותה הסירה כמוך , מנסים לבדוק ולהבין. הכל נשמע כל כך מושלם שזה קצת מפחיד. יצרו איתי קשר אנשים שבתחילת התהליך והם ממש מרוצים אך לצערי עדיין לא יצא לי לדבר עם מישהו שכבר אחרי כל התהליך .(מישהו מהפורום)
אני ממש מבינה לליבך .
אשמח אם תשתפי אותי אחרי שמישהו מהפורום יצר איתך קשר.מישהו שכבר עבר את התהליך עם מנור ולא רק בתחילתו..
תודה ובהצלחה !!!
שלום לך
27/11/2015 | 23:25
22
כן הכל באמת נראה ורוד כמו שכתבת.
את משלמת על זה המווון כסף אבל גם מקבלת תמורה
אנחנו לא עשינו דרך מנור ( עשינו דרך חברה אחרת בגאורגיה) , אבל הכרנו אותם בנסיבות אחרות
עזרו לנו מאוד, הכרנו את המשפחה הענקית הזאת.
תכנסי לפיס לעמוד שלהם. תמצאי המון זוגות שעברו את התהליך איתם. ( פונדקאות מנור מדיק)

בהצלחה !!!!

כנראה שאצטרף תהליך פודקאות
26/11/2015 | 17:52
38
שלום לכולם ...
לצערי אני צריכה לקחת החלטה משמעותית בחיי אם להוריד את הרחם שלי או לא .... 
האם יש טבלה מסכמת את המסלולים הקיימים (בארץ ובחו"ל) 
והעלויות ? 
במידה וכן אשמח לקבל קישור אליה
ובנוסף אשמח להמלצות ... על מסלולים 
שאדע לאיפה פניי מועדות
תודה מראש
כתומה 
היי מעוניינת להיות אמא פונדקאית
23/11/2015 | 21:20
1
94
היי שמי לובנה ערבייה מוסלמית בת 24 מעוניינת להיות אמא פונדקאית במצב בריאותי תקין ונראת טוב מאוד
חשוב לציין שלא יכפת לי למי לתרום משפחה מוסלמית נוצריה יהודיה לא משנה
נא ליצור איתי קשר בטלפון 0507229333 ולא במאיל כי אני לא משתמשת בו
פונדקאית מוסלמית
( לעמוד שלי בתפוז )
25/11/2015 | 22:52
39
היי לובנה, עד היום לא היו תהליכי פונדקאות בקרב מוסלמים מפני שהדת שלהם לא מאשרת להם.
לפני מס שנים ניסינו להשיג אישור לזוג מוסלמי שהגיע אלינו יחד עם פונדקאית מוסלמית. הם לא קיבלו אישור מהקאדי שלהם ולכן זה לא יצא לפועל.
חוק הפונדקאות מחייב את הפונדקאית להיות בת דתה של האם המיועדת לכן תוכלי להיות פונדקאית של זוג מוסלמי בלבד וכאמור גם זו בעיה.
 
בהצלחה
היי לכולם תעזרו לי בבקשה..
24/11/2015 | 09:36
1
102
היי לכולם אני מאוד מעוניינת להיות אמא פונדקאית תעזרו לי בבקשה איך להתחיל או אנשים שאתם מכירים ומעוניינים
היי לובנה.
24/11/2015 | 13:12
70
על מנת להיות פונדקאית ישנם מספר תנאי בסיסיים שאם את עומדת בהם את יכולה להתקדם ולחפש לך זוג.
התנאים הם:
1. את בת 22-38
2. כבר היית בעבר בהריון וילדת (לפחות פעם אחת ולא יותר מ 3 פעמים)
3. מצב בריאותך תקין, עברת לידות ללא סיבוכים, הלידות היו במועד והילודים במשקל לידה תקין לגיל ההריון.
4. עברה לפחות שנה ממועד הלידה האחרון (או שנה וחצי ממועד הלידה בניתוח קיסרי).
5. אין לך רישום פלילי ותיקים פליליים פתוחים הנמצאים בהתדיינות בבית משפט.
6. כל הבדיקות תקינות על פי דרישות הוועדה (בדיקות רופא נשים, רופא משפחה, סיכומי לידות קודמות, בדיקות דם – יש רשימה מפורטת של הבדיקות הנדרשות בהמשך...)
7. גם הבדיקות של בן הזוג שלך תקינות ואין לו רישום פלילי.
 
אם את עומדת בדרישות האלה תוכלי לחפש לך זוג. על פי החוק בארץ מאחר ואת מוסלמית תוכלי להיות פונדקאית עבור זוג מוסלמי בלבד (החוק דורש שהפונדקאית תהיה בת אותה הדת כמו הזוג. אני משערת שזה נקבע על מנת להימנע אח"כ משאלות בענייני דת ומהצורך להמיר את הדת של הילד...)
אם תצטרכי פרטים נוספים - את מוזמנת לשאול.
בהצלחה.
 
נכעי
23/11/2015 | 21:23
79
יעעככ
ערב פתוח לפונדקאיות ומיועדות (ולמי שמתלבטת...)
22/11/2015 | 08:09
7
126
ב 3.12.15 אני והמיועדת המהממת שלי (מצחיק אותי לקרוא לה מיועדת, היא כבר אמא...) נשתתף בערב לנשים בלבד ונענה על שאלות של מי ששוקלת (או נמצאת בתהליך) של פונדקאות משני צדדיו.
יהיה קצת אוכל, קצת היכרות, הרבה מקום לשאול שאלות, להתלבט, להתרגש ולשמוע על התהליך הנפלא שאנחנו עברנו (שאולי הגיע לחלקכן בשבועות האחרונים בפייסבוק כי הפוסט שכתבתי זכה למאות שיתופים )
אז אם מישהי מעוניינת בפרטים - פנו אלי במסר.
(זה כמובן לא כרוך בשום תשלום. רק - להעביר את זה הלאה...)
איפה המפגש יהיה?
22/11/2015 | 10:02
1
69
הפוסט המקסים אכן התגלגל.. האמא המיועדת שלי שיתפה אותו :)
נראה לך רלוונטי להגיע גם באמצע הריון?
בכל אופן בהצלחה!
נשמע ערב מקסים ^_^
 
עונה לך במסר...
22/11/2015 | 11:43
29
אשמח לשמוע פרטים על הערב
22/11/2015 | 14:57
2
32
שלחתי לך מסר
22/11/2015 | 17:14
1
23
שלחתי לך מסר, האם קבלת?
26/11/2015 | 13:48
3
אשמח לקבל פרטים
26/11/2015 | 17:50
4
יקרות, הערב הפעם התמלא...
28/11/2015 | 19:52
5
אני מבטיחה שנערוך ערב נוסף בקרוב כך שתהיה הזדמנות להיפגש למי שלא הספיקה להירשם למפגש הזה...
היי:) שאלות.
21/11/2015 | 13:17
1
105
לפני כמה חודשים היו התלבטויות של כן או לא. אחרי שנה וחצי של מחשבה על הפונדקאות.
היום יש לנו זוג מדהים שבחר אותנו להיות להם להורים פונדקאים.
הגשתי את המסמכים לוועדה.
מקווה שיאשרו לי להיות עבורם אם פונדקאית.
הלוואי הלוואי שאעבור את הוועדה.
מצד שני למה יש לי סיכוי? יש ככ הרבה נשים שלא עוברות.
מה הסיכוי שלי.?
וכל הבדיקות תקינות!
ונגיד שעברנו את הוועדה.
מה התהליך הבא?
מתרגשת מתפללת ומקווה!!!
בהצלחה
( לעמוד שלי בתפוז )
21/11/2015 | 23:11
49
אני מניחה שבדקת שאת עומדת בכל הקריטריונים, לדבריך הבדיקות תקינות ובוודאי גם המסמכים שהיגשת.
האם עברת כבר אבחון פסיכולוגי?
אחרי שהוועדה תאשר את המסמכים שלך תוזמני לראיון ואז לחתימת ההסכם.
לאחר חתימת ההסכם תוכלו להתחיל בתהליך הרפואי להשגת ההריון.
מאחלת לכם תהליך קל ומוצלח ושבוע טוב
התייעצות עם עורך דין לפני חתימה על הסכם פונדקאות
20/11/2015 | 16:35
1
83
שלום לכולם,
 
אני ואשתי פנינו להליך פונדקאות, וכבר קיבלנו חוזה מחברה המספקת שירותי ליווי לפונדקאות בחו״ל.
 
רציתי לשאול - האם כדאי להתייעץ עם עורך דין לפני חתימה על החוזה ?
קראתי פה תגובות של כמה אנשים - חלקם התייעצו עם עורך ודין וחלקם לא...
מאחלר ומדובר בצעד גדול (ויקר), הייתי רוצה לדעת שהכל תקין ושאני ואשתי מסכימים עם כל פרטי החוזה.
 
מה דעתכם? כדאי להיעזר בעו״ד ? (ואם כן - האם יש למישהו המלצה למישהו שמתמחה ספציפית בתחום הפונדקאות) ?
 
אשמח לשמוע על דעתכם ומניסיונכם...
 
תודה רבה!
יעוץ משפטי
( לעמוד שלי בתפוז )
21/11/2015 | 10:49
56
כמו לפני כל חתימת חוזה משמעותי, גם כאן כדאי שעורך דין יסתכל על החוזה ויאיר את עיניכם לנקודות שעלולות להוות בעיה.
 
בהצלחה
מזל טוב נולדו תאומות
( לעמוד שלי בתפוז )
19/11/2015 | 19:39
1
80

מזל טוב נולדו תאומות מקסימות!!!! 

ל-מ' ו-י' ההורים המאושרים- מזל טוב יקיריי, נרגשת יחד איתכם מלידתן של התאומות המתוקות, מאחלת לכם אושר, בריאות ושמחה!!
 

למיטל הפונדקאית האהובה שלנו- את מלכה!!!

איזו לידה מהסרטים זאת היתה, אי אפשר לחלום על לידה כל כך מהירה וקלה.
גאה בך אהובה, על הדרך, הרצון הטוב, החיוך התמידי והאופטימיות המנצחת.
 
מאחלת לך אושר תמידי והתגשמות כל החלומות.
 

הלידה היתה היום בבית חולים אסף הרופא, נולדו תאומות מקסימות בלידה טבעית במשקלים 2900 ו-2300!!!

מזל טטוווובבבב
20/11/2015 | 10:41
12
PlayBuzz הגיע לתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
19/11/2015 | 12:09
12
מהיום ההודעות שלכם יכולות להראות אחרת!
בלחיצת כפתור תוכלו להוסיף סקרים, חידונים, תכנים ויראלים ותוכן אינטראקטיבי מתוך אתר PlayBuzz!
 
לחצו על האייקון של playbuzz (ליד צירוף הקבצים) - העתיקו את הקישור - ופרסמו את ההודעה!
האם יש מישהו פה שהחליט לא לספר לילד/ה איך הגיעו לעולם?
17/11/2015 | 14:42
2
115
אנחנו זוג שנמצא בשלבי הריון (הפונדקאית בשבוע 15). לאחרונה אני לאט לאט חושבת שאיני רוצה לספר לילד/ה איך הגיע לעולם .לגבי הפונדקאית ובעיקר בעיקר לגבי תרומת הביצית, מתוך השקפת העולם שלי.
האם אני היחידה שכך רוצה לפעול בדרך זו? האם כולם מספרים לילדיהם?
אפילו כפונדקאית אני יכולה להבין את המקום הזה
18/11/2015 | 08:33
1
102
ויחד עם זאת, הוא מרגיש לי לא נכון מכמה סיבות...
א. כי מה שהופך ל"סוד" סופו להתגלות - ולטעמי זה עלול ליצור קרע שקשה לאחות בתוך המשפחה...
ב. כי לטעמי אין פה שום דבר ששווה לשמור בשבילו פאסון. אמרתי למיועדת שלי (היא כבר אמא, אנחנו אחרי) שכשנגיע לסוף היא תגלה שהדרך הרבה פחות משמעותית ממה שזה נראה לה לאורכה. שבעצם, הדרך האמיתית מתחילה כשהיא אמא וזה שההריון היה אצלי לא באמת משנה בהמשך...
אני חושבת ש 6 שבועות לתוך האמהות שלה - היא תסכים איתי (זה לא מבטל את מה שעברנו בדרך. זה פשוט אומר שיותר משמעותי להיות אמא מאשר להרות וללדת...)
ג. כי בסיבוב הבא הילד הזה כבר יהיה בטח קצת יותר מעורב - וזה יוצר קונפליקטים ארוכי טווח.
ד. ואחרי כל זה - זאת עדיין החלטה לגיטימית אם שניכם מסכימים עליה. רק הייתי דואגת לליווי של איש מקצוע בדרך כדי להחליט מה ואיך להגיד. (ואולי גם לשאול מאיפה מגיע הצורך להסתיר את זה, ואולי גם לייצר שם שלמות והשלמה עם התהליך... אולי...)
 
בהצלחה. את נורמלית. זאת אולי ההתלבטות ההורית הראשונה שלך יהיו עוד הרבה...
 
מסכימה עם כל מילה
18/11/2015 | 16:11
76
גם אני פונדקאית
מזדהה עם כל מה שomnam כתבה
יכולה להבין והייתי מכבדת כפונדקאית אבל נראה לי שיכול ליצור בעיות בהמשך
לפעמים ההסתרה והסודות עצמם יכולים ליצור ריחוק 
גם, מסכימה לגמרי שההריון והלידה מבחינתי זניחים בהשוואה להורות
זה לא דבר של מה בכך אבל המשקל של זה בהורות לדעתי כמעט אפסי
עם זאת, אני מבינה שזה כרוך בסיפור של תרומת הביציות ולכן יותר טעון ומורכב
מאחלת הצלחה עם כל החלטה שתקבלו
הרבה טוב
התלבטות בין הארץ לבין גאורגיה-מנור
16/11/2015 | 15:25
7
117
שלום לכל הנשים המדהימות שכאן שיוצרות את הקבוצה המופלאה הזו, שכל כך עזרה לי רק מקריאה להתחיל להתמודד עם המעבר לפונדקאות. אני נשואה + ילד, מעל 40, אחרי יותר מ- 20 טיפולי IVF (הפסקתי לספור), שלוש הפלות וכל יתר הדבש שבתהליכים הללו. היום עם לב שבור מנסה למצוא את האור בפונדקאות, יכול להיות שעם תרומת ביצית. מלאת חששות, אבל ברור לי שזו הדרך.
מה שלא ברור לי - האם בארץ או בגיאורגיה ע"י מנור. בארץ מטרידה ההמתנה של חצי שנה- שנה עד לתחילת תהליך, ההגבלה לששה ניסיונות ועוד, לגבי גיאורגיה מעסיקים חששות כגון פעולות שלא את כולן עושה רופא ישראלי, סיכון בשינוי גישת הממשל שם כמו שקרה בארצות אחרות וכו'.
אשמח מאוד לדעתכן/ם, ואם יש מישהו שהיה בהתבלטות דומה ויסכים לשתף כאן או בפרטי, תודה!!
זו תשובה שרק את יכולה לענות עליה
16/11/2015 | 22:57
80
תעשי טבלה של החיובי והשלילי בכול תהליך, זה יעזור לך לעשות חישוב "קר" שלא מסתמך על הרגש. לנו אישית היה חשוב הזמנים, בגאורגיה הרבה יותר מהיר מבארץ היינו בשיחה במנור, עמי נתן לנו הרגשה שיש לנו גב, יש למי לפנות ויש על מי לסמוך. 
חלק מהבדיקות שם נעשות ע"י רופאים ישראלים, מעבר לכך מי אמר שהרופאים הישראלים טובים מהגאורגים? 
בנוסף בנות מהפורום שעברו את התהליך כתבו לי וסיפרו לי על החוויה הטובה שלהם ושיתוף הפעולה עם מנור.
שיהיה בהצלחה! 
נקודת המבט שלי
17/11/2015 | 12:25
1
112
לפני שנה, רגע אחרי שהרופא המטפל שלי הפיל עלינו את הפצצה והודיע שמעכשיו רק פונדקאות התחלנו בבירורים, החלטנו שנתייחס לזה כמו לפרוייקט חיינו ונבדוק לעומק את כל האופציות בארץ ובחול.
האפשרות של חול קסמה לנו מאוד בעיקר בגלל הזמן שבער לנו וכל יום נראה לנו כמו נצח.
בדקנו מספר סוכנויות שעובדות בגאורגיה, בהודו ובארצות הברית.
ארצות הברית פסלנו בגלל המחירים הגבוהים, מהודו פחדנו בגלל הפרוצדורה המורכבת וגם כי התחילו בעיות עם הרשויות.
נשארנו עם גאורגיה, היינו בשתי פגישות עם שני מרכזים שונים,ביקשנו טלפונים של לקוחות שסיימו אצלהם את התהליכים.
קיבלנו טלפונים וכך ישבנו ערב שלם בעלי ואני עם טלפון על רמקול ודיברנו עם אנשים. שתי הסוכנויות לא ידעו שבתוך מספרי הטלפון שקיבלנו היו גם אנשים לא מרוצים, תחקרנו אותם ועם אחד הזוגות אף נפגשנו, שמענו סיפורים לא נעימים על מדיניות הסתרה ופחד על זה שלא מאפשרים לשאול שאלות אלא מצפים שאנשים יקבלו כל מה שמציעים להם, על המידע המועט שהם קבלו על הפונדקאית על זה שלחצו עליהם לחתום מהר מהר על החוזה, על ההריון שהתעכב וכשהגיע סופסוף לא קבלו בזמן תוצאות של בדיקות מה שגרם לבעיה בהריון כי פספסו את האפשרות לעשות מי שפיר.
ללידה הם לא הספיקו להגיע כי זו היתה לידה מוקדמת בשבוע 34, התינוקת נולדה עם בעיות רפואיות שניתן היה לזהות ולטפל בהן אם המידע היה מועבר בזמן.
הם  לא המליצו לנו לעבור תהליך שם ובטח לא עם הסוכנות הגדולה הזאת.
שמענו הכל והחלטנו להתחיל תהליך בארץ, קבלנו פונדקאית אחרי חודשיים וחצי בדיוק, חתמנו בועדה אחרי חודש, עכשיו בטיפולים מקוים להצליח.
הכל גלוי הכל על השולחן הרופאים הם שלנו והתחושה היא נהדרת.
זה מה שהתאים לנו, מנסים להפחיד את האנשים על המתנות ארוכות בעיות בועדה ופונדקאיות בעיתיות. הפונדקאית שלנו מושלמת, שותפה אמיתית לדרך.
תבדקו, תהיו סקפטים אל תאמינו לכל מה שמוכרים לכם.
בכוונה לא ציינתי שמות של סוכנויות, ההודעה הזאת נכתבה כדי שתבינו ותפנימו.
תודה שכתבת כאן ולא רק בפרטי, עזרת גם לנו מאוד
18/11/2015 | 12:42
29
אני עשיתי פעמים במנור.
17/11/2015 | 14:24
99
שלום לך 
אני עברתי פעמיים את ההליך במנור 
ולא זכור לי שפעולות רפואיות נעשו על ידי רופאים 
שהם לא מהצוות הישראלי של מנור.
בעצמי טסתי לסקירות יחד עם ד"ר הנדלר המדהים.
בכל אופן מאד ממליצה על מנור
בהצלחה  
אנחנו בחרנו לעשות בחול ובפרט במנור
17/11/2015 | 16:21
95
ההמתנה בארץ היתה ארוכה עבורי וכל הקשר עם האם הפונדקאית עבורי מורכב.
 
התלבטנו בין מספר גורמים שעושים בחול. בחרנו במנור היות וכל הדברים מטופלים על ידם. יש רופאים ישראלים שטסים פעם בחודש לגיאורגיה ועושים את הבדיקות המשמעותיות כגון סקירה, שקיפות ומי השפיר. זה מה שהיה לי חשוב.
לי היו המון התלבטויות
18/11/2015 | 11:30
1
102
היי , לי היו המון התלבטויות ובדקתי כמה וכמה מרכזים
אגב הכרתי את הפורום הזה תוך כדי בקשת חוות דעת 
מקוראות הפורום.
לבסוף בחרתי במנור ! 
אני יכולה לספר לצעוק בראש חוצות שהפונדקאית שלי בהריון שבוע 9 וחצי !!!!
כל המחמאות בעולם מגיעות לצוות הנפלא של מנור !!!!! 
אנשים גמישים, אנשים באמת בעלי חמלה ורגש כמו שכתוב באתר שלהם.
הגעתי אליהם שבורה כמו בובת חרסינה ויאמר לזכותם שהם הצליחו להדביק את החלקים השבורים שבי.
העובדה היא שמקרה שלי הם הצליחו במקום שרבים נכשלו.
לא יכולתי לבקש טוב יותר והלוואי וימשיך כך טפו טפו טפו 
אני פשוט מאושרת !
נטי
נטשה 551 אשמח לדבר איתך
18/11/2015 | 11:36
84
שלחתי לך לפני שבוע פלוס הודעה בפרטי ...אך לצערי לא היה מענה 
 
אשמח לדבר איתך בפרטי
תודה מראש :)
שאלות של מתחילה...
15/11/2015 | 17:28
2
131
אשמח מאוד לעזרתכם:
מהם ההבדלים העיקריים בין פונדקאות בארץ לבין פונדקאות בגיאורגיה?
האם יש הבדל במחיר? ובלוח הזמנים? (מעדיפים כמה שיותר מהר...)
לגבי גיאורגיה - בכמה טיסות כרוך המסלול הזה? וכמה זמן בערך צריך להישאר שם סביב הלידה של התינוק (אם יתמזל מזלנו להגיע לזה...)?
תודה מראש!!
הבדלים
15/11/2015 | 17:41
1
115
יש כמה הבדלים, בארץ התהליך ארוך יותר, יש צורך לקבל אישור מועדה, לוקח בערך חודש ואז התהליך הארוך של מציאת פונדקאית שיכול לקחת גם שנה (ממה שהבנתי אין לי נסיון בזה), היתרון שיש קשר אישי יותר, את יותר מעורבת בתהליך ויכולה לבחור רופאים.. 
בגאורגיה מרגע חתימת החוזה ועד החזרת העובר לוקח בין חודש לחודשיים (שוב ממה שהבנתי, עוד לא הגענו לשלב הזה), אין צורך באישור של וועדה, רק טופס 6 מהרופא המטפל. המחיר בחו"ל זול יותר.
לגבי הטיסה, זה תלוי בכם, אתם יכולים לטוס לפגישה עם הפונדקאית, לסקירות או רק ללידה, מרגע הלידה עד הנפקת האישורים והיציאה לארץ לוקח בין שלושה שבועות לחודש. 
בהצלחה!
תודה, עזרת לי מאוד
16/11/2015 | 16:09
25
מתרגשת !
13/11/2015 | 22:55
3
178
כבר המון זמן שזה בוער בי, תחושת שליחות עצומה ביחד עם האהבה להיות בהריון וללדת אבל בעלי שלל זאת על הסף והערב הייתה כתבה בערוץ 2 על זוג שעשו מעשה ותרמו ביחד כליה כל אחד מהם למישהו זר וזה הזיז אצלו משהו והוא פתאום הבין את התחושת שליחות הגדולה הזו ונתן את ברכתו. אז אני לא כל כך יודעת מאיפה מתחילים רק יודעת שמתהפכת לי הבטן מהזכות להיות חלק מהקסם הזה :)
ריגשת אותי
14/11/2015 | 00:26
74
שיהיה בהצלחה!
 
תבורכי
( לעמוד שלי בתפוז )
14/11/2015 | 10:02
69
הכתבה ששודרה אתמול היתה מאוד מרגשת ומעוררת תקווה.
תבורכי על ההחלטה
מזדהה כל כך...
15/11/2015 | 09:41
65
לפני יותר משנתיים יצאנו למסע הזה. גם אצלי מדובר במשהו שהבשיל זמן רב וגם לאיש שלי לקח זמן להגיע לזה...
לפני 6 שבועות ילדתי בן מהמם לשותפינו למסע (שהפכו להיות משפחה שלנו לאורך הדרך)
האיש ואני עוד תוהים אם מתישהו יורדים מה"היי" שאנחנו מרגישים עדיין.
כנראה שלא... אם הזיווג נכון והתהליך זורם כמו שלנו - כנראה שזה היי שישאר שלנו לנצח. זכינו בו ביושר...
אם תרצי לדבר איתי, את מוזמנת לפנות במסר.
כל הכבוד ושיהיה בהצלחה
התחלה
14/11/2015 | 16:31
2
111
מאיפה מתחילים.... לפי שבוע נאמר לי ע"י רופא שהגעתי אליו לייעוץ (אחרי 15 ivf אצל רופא אחר) שהוא לא חושב שהמשך טיפולים יזכו אותנו בהריון המיוחל וכמובן בילד, הוא המליץ לנו לפנות לפונדקאות.
לקח לי כמה ימים להתאושש ועכשיו אנחנו מנסים להבין איך לתחיל הליך כזה, איפה כדאי לעשות אותו (ארץ או חו"ל) וכמובן עם איזה מרכז או בכלל לבד?
הגעתי לפורום המבורך הזה ואשמח לקבל המלצות, הכוונות או כל דבר שיכול לעזור לנו להבין לקראת מה אנו הולכים ואיך כדאי לעשות את זה
תודה מראש
אני גם בהתחלה
14/11/2015 | 19:25
1
71
יכולה לשתף ממה שאני עשיתי.
כמובן שפניתי לפורום המקסים וקיבלתי המון הודעות והמלצות.
אחר כך נכנסתי לאינטרנט והכנתי טבלה של כל היתרונות והחסרונות בין חו"ל לארץ (הודו, גאורגיה ואוקראינה) עשיתי חישוב גס של המחירים וכך בעצם הבנתי מה מתאים לי. אני הייתי בטוחה שאעשה בארץ ואחרי שהכנתי את הטבלה והסתכלתי על הנתונים היבשים הבנתי שחו"ל יותר מתאים לנו. 
אחר כך הוצאתי נתונים של מרכזים וקבעתי פגישות איתם, הסתכלתי ושאלתי בפורום וקיבלתי המלצות על המרכזים. 
אנחנו פנינו לשלושה מרכזים. (אין הרבה מרכזים ולדעתי לא כדאי ללכת לכולם, זה מאוד מבלבל) 
אחרי הביקור, חשבנו הרבה והחלטנו לאיזה מרכז לפנות, למרות שכסף הוא עניין מרכזי והעלויות הם מאוד גבוהות, ההחלטות התקבלו ללא קשר למחירים, על מנת שלא נפנה למרכז על פי המחיר. 
שיהיה המון בהצלחה!!
שיתוף במידע
18/11/2015 | 10:33
28
הי
גם אנחנו בבירורים...
יש מצב שתשתפי אותנו במידע שאספת?
 
אפשר גם בפרטי zilamag6@gmail.com
 
תודה
עברתי היום שאיבה ראשונה בלי תוצאות.
11/11/2015 | 19:15
2
126
אחרי כמה זמן כדאי להרים ידיים וללכת לתרומה. הפונדקאית המקסימה שלי לא לוחצת אבל כמה נסיונות כדאי לנסות. אני בת 37. וכל החיים שלי נכנסתי להריון בקלות. אבל אף הריון לא החזיק אצלי מעמד... ופתאום בשניה אחת הביציות שלי כבר לא תקינות. אף פעם לא חשבתי שזו תהיה הבעיה.. אחרי למעלה מ 10 הריונות טבעיים.. שאף אחד מהם לא הצליח קיוויתי שהשלב הזה יעבור בקלות... אשליות...
שאיבה בלי בתוצאות
( לעמוד שלי בתפוז )
11/11/2015 | 22:38
1
106
האם זו הפעם הראשונה ששואבים לך ואין ביציות?
לפעמים יש פרוטוקולים שלא מניבים תוצאות, אם זה קרה כבר כמה פעמים אולי באמת כדאי לחשוב על תרומה אבל אם זו הפעם הראשונה אז מוקדם להספיד את הביציות שלך.
האם ביצעת בדיקת AMH? זו בדיקה שתוצאותיה יכולות לתת תמונה על הרזרבה השחלתית שלך וכך אפשר לדעת אם כדאי לנסות ולשאוב או לא.
 
בהצלחה
זו פעם ראשונה.. שניסינו
13/11/2015 | 17:39
73
ה fsh שלי גבוה. אבל היו לי שני זקיקים שפשוט בייצתי לפני הזמן.. ובכל זאת התעקשתי לנסות לשאוב נשאר אחד.. טוב אז נחכה לפעם הבאה ואז נראה.. בגלל שאנחנו בתהליך ולו נעים לי מהפונדקאית שהכל מתעכב בגלל הביציות שלי.. אבל כניראה שזה חלק מהסיפור..
קיטור כועס ושאלה
07/11/2015 | 21:35
2
204
אני ממש מתפוצצת מכעס פשוט ככה וזה לא ממש מסיבה מסוימת או שאולי כן, תחליטו אתן. ההורים של החצי כבר כמה חודשים מאז השלילי האחרון לוחצים שנפנה לפונדקאות.
עברנו 17!!! טיפולים, מתוכם 5 עם תרומה ו-3 פעמים נכנסתי להריון, פעם ראשונה עברתי גרידה בשבוע 8 כי העובר הפסיק להתפתח, פעם שנייה עברתי הפלה טבעית בשבוע 13 והפעם השלישית והכי נוראה הסתיימה בלידה שקטה בשבוע 20 ומאז ועד יולי האחרון הייתי בהפסקה. ביולי האחרון החזרנו את המוקפא שלנו וקיבלתי שלילי ומראש הודעתי שזו הפעם האחרונה, אני בת 40 והמצב היום הוא לא המצב שהיה לפני 15 שנה כשהתחתנו, היום אסור להחזיר לי יותר מעובר אחד כי צוואר הרחם קצר מאד ואם יחזירו יותר מאחד גם עם קשירה הם יפלו.
אז מבחינתם זה או פונדקאות עם תרומה בארץ, או גירושין, או להישאר יחד בלי ילדים.
אני לא ממש יודעת מה מכעיס אותי בזה, אבל אני פשוט מרגישה שקשה לי עדיין קצת עם הרעיון של הפונדקאות למרות ששכלית אני יודעת שהמצב מחייב והם לא מקבלים את זה ומאיימים שאו שנעשה טיפולים עם פונדקאות ותרומה או גירושין ואני מרגישה ממש מאוימת. דיברתי איתם על ההרגשה שלי ולא עזר אז אל תציעו לי לדבר איתם, והחצי כנראה לא מבין במה זה בכלל כרוך העניין של הפונדקאות, על תרומה אנחנו יודעים פחות או יותר כי עברנו את זה אבל, הוא לא מבין שזה לא הליך של זבנג וגמרנו, מוצאים פונדקאית, משלמים לה ומתחילים את התהליך אלא שיש וועדה ועד שמוצאים פונדקאית ועד שהוועדה מתכנסת ועד שמוצאים תורמת ויש המתנה וכל ההסברים שלי לא עוזרים, הוא טוען שהוא יודע ומבין את זה אבל, תכל'ס הוא לא.

ביררתי קצת על תרומה בארץ ושום דבר לא ברור לי, לא איפה עושים את זה ולא איך נרשמים ועל פונדקאות אני אפילו לא יודעת איך להתחיל לברר בכלל.
אז אם בא לכן קצת לעזור לי אני אשמח מאד, איך נרשמים ואיפה לתרומה בארץ ומי הרופאים שעושים את זה? והאם יש בתי חולים באזור השרון שעושים את זה פרט להלל יפה שקצת רחוק לנו? תודה מראש.
 
באתי לנחם
07/11/2015 | 23:37
123
פחות לעזור, כי גם אני בתחילת הדרך ועוד לומדת..
נשמע שהמצב לא פשוט בכלל ומתסכל.
אני לא מבינה למה ההורים של בעלך קובעים לכם מה האופציות שלכם, זו לא החלטה שלכם? מה בעלך אומר על זה? לדעתי הוא זה שצריך לדבר איתם ולא את.. 
לגבי ההבנה שלו לתהליך הפונדקאות, אולי את צריכה לתת לו יותר קרדיט? 
כשאנחנו התחלנו את התהליך ישבתי והכנתי טבלה מסודרת של הפונדקאות בארץ ובחו"ל יתרונות וחסרונות.. הדפסתי חומרים שמצאתי באינטרנט ונתתי לבעלי לקרוא את זה.. (דרך אגב בחו"ל זה יותר מהיר מבארץ) 
מדובר בתהליכים לא פשוטים ואתם צריכים לעבור אותם ביחד בשיתוף פעולה מלא.
תנסי לזכור שהמטרה היא ילד בריא ולא הריון, זה מבאס פונדקאות, אבל זה לא סוף העולם, צריך להודות על האופציה הזו :)
שיהיה המון בהצלחה!!
דברי איתי
09/11/2015 | 16:03
91
עברתם שנים קשות ומורטות עצבים. אתם עומדים בפני החלטה מורכבת. מה שבטוח הוא שלהורים שלו אין מה להתערב. בעלך צריך להבין את זה ולהעמיד אותם במקומם.
יש לי בת מפונדקאות בארץ ותרומת ביצית. עברתי דברים דומים מאוד למה שעברת רק למזלי עברנו לפונדקאות "רק" אחרי 4 שנים ו- 6 הפלות. ביניהן לידה שקטה בשבוע 23 כשאני בת 42.
צרי קשר במסרים
לקח זמן לעדכן. גם אני ילדתי
08/11/2015 | 13:42
5
165
הסיפור שלנו התחיל כאן בפורום.
כתבתי אז שאני מתחילה בתהליך ומתרגשת לקראתו וקיבלתי פניה במסר מאחת המשתתפות שהם מחפשים פונדקאית.
התחלנו להתכתב במסרים ארוכים והפניתי אותם לאלירז זר אביב שבחרנו להיעזר בה בליווי התהליך שלנו (היא לא סוכנות. היא היתה פונדקאית בעצמה והקימה מיזם שמשדך ומלווה תהליכי פונדקאות מתוך תחושת שליחות שהיום אני מיטיבה להבין...)
עברנו תהליך מדהים! הפכנו למשפחה אמיתית. כולל שבתות, חגים וקבוצת ווטסאפ
ב 6.10.15 ילדתי את בנם המתוק והמקסים. 4.545 ק"ג בלידה מהירה, ללא תפרים וללא אפידורל (זה לא מה שתכננתי, אבל ככה יצא...)
לשמחתי גם בלידה אלירז ליוותה אותנו כדולה (שזה המקצוע שלה) ובהתחשב בנסיבות - וואו! מזל שהיא היתה שם כי אני הייתי עסוקה בלהתנגד לצירים ולצעוק ש"ככה אני לא יולדת!"...
ילדתי בלניאדו. כולם שם היו מקסימים ומחבקים. האמא התאשפזה עם התינוק בביות מלא במחלקת יולדות ואני קיבלתי יחס של נסיכות במחלקת נשים.
ההתאוששות מהלידה לא היתה קלה מאחר וההמוגלובין שלי היה מאד נמוך. היתרון הענקי הוא שהתאוששתי בבית שלי ומאחר ואין לי תינוק לטפל בו - הצלחתי לחזור לעצמי די מהר (אתמול אפילו יצאתי לריצה ראשונה... עד להריון רצתי 3 פעמים בשבוע, אתמול היתה ריצה איטית בשילוב הליכה...)
וזהו. אנחנו עדיין משפחה. עדיין מתכתבות בווטסאפ 80 הודעות ביום לפחות. כולל תמונות...
בדיעבד, מרגישה כאילו הייתי פונדקאית לאחותי הקטנה...
מה יותר טוב מזה?
איזה כיף
08/11/2015 | 15:59
63
כל כך שמחה בשבילך על התהליך שעברת :) ושמחה שהכל נגמר בשלום גם עבורך וגם עבור האמא. כל הכבוד לך.
מחכה ומצפה להיות במצבך :)
וואו!!
08/11/2015 | 18:15
61
כל כך מרגש ומשמח לקרוא!
וגם משמח מאוד הנושא של הביות המלא, אמנם אנחנו רק בחודש רביעי אבל אמרתי לאמא שזה נראה לי הפתרון המושלם וכשנגיע קרוב ללידה נברר אם זה אפשרי
שמחה לדעת שזה מתאפשר!
ואת גיבורה לגמרי עם הלידה של המשקל המטורף הזה 
תרגישי טוב ושימחת ממש :)
וואוו מדהים
08/11/2015 | 19:05
52
איזה יופי לשמוע
בשעה טובה
( לעמוד שלי בתפוז )
08/11/2015 | 23:21
60
החלמה מהירה וקלה, נשמע שאת כבר בתוך זה
מזל טוב להורים
מזל טוב
09/11/2015 | 04:26
53
זכית 
מזל טוב נולדה תינוקת
( לעמוד שלי בתפוז )
07/11/2015 | 21:27
2
101

ל-מ' ו-ש' היקרים, עכשיו אתם כבר אמא ואבא וההתרגשות גדולה!!
תהליך מקסים הגיע לסופו ובזרועותיכם הונחה תינוקת מקסימה, הגשמתם חלום והפכתם להורים.
מאחלת לכם להינות מהקטנטונת המתוקה ולהמשיך להיות שמחים ומאושרים.


לליאת הפונדקאית האהובה- תודה לך על תהליך מוצלח ומרגש.
עברת תהליך קסום ונעים, הקרנת שלווה ורוגע לאורך כל הדרך גם כשלא היה קל.
החיוך שלך האיר את הדרך שלך ושל הזוג המקסים שלך ויחד הגעתם לחדר הלידה נרגשים ומצפים ושם הפכת זוג אנשים לאמא ואבא מאושרים.
יקירה, מאחלת לך את כל הטוב שהעולם יכול להציע, עשית מעשה גדול.


הלידה היתה אתמול בבית חולים בלינסון, נולדה תינוקת במשקל 3200 גרם.
 
מזל טוב להורים וכל הכבוד לליאת
08/11/2015 | 07:57
48
עשית את זה את אחרי... כל הכבוד אהובה, והתאוששות מהירה...
בשעה טובה
08/11/2015 | 19:04
32
משמח אותי כל פעם מחדש, לשמוע שהייתה לידה :)
חם בפורומים של תפוז
הבן שלך לא שומר שבת
הבן שלך לא שומר שבת
למה הוא לא לוקח את הצד שלי ועומד מולה?
הבן שלך לא שומר שבת
הבן שלך לא שומר שבת
למה הוא לא לוקח את הצד שלי ועומד מולה?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
אופיר שגב פרימן -טיפולי פריון טבעיים
אופיר-טיפולי פריון טבעיים
פורום דם טבורי
פורום דם טבורי
חיים חדשים – פונדקאות תמר וסיגל
מחפשים אם פונדקאית?
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
08:12 | 27.11.15 דוראל היחידה1
20:21 | 26.11.15 platti
08:36 | 24.11.15 לובנה1
20:23 | 23.11.15 לובנה1
12:17 | 21.11.15 סאפ23
18:39 | 19.11.15 מירבי*
13:42 | 17.11.15 אל תדברי על אריק1
16:28 | 15.11.15 ביצית מקושקשת
21:55 | 13.11.15 dodo271
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ