בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים
רציתם תינוק מתוק...
עשיתם את כל מה שנדרש...
בדיקת בטא חיובית...
ואז באולטראסאונד "הנה דופק, ועוד אחד ועוד אחד ועוד..."

אתם מצפים לתאומים/שלישיה????
יש לך אח/ות תאום/ה???
יש לכם תאומים/שלישיה בבית???

מקומכם איתנו!!!!!!

איך מתכוננים (נפשית, כלכלית, פיזית ועוד)?
מה ההשלכות של הריון שכזה?
ואחרי הלידה?
איך מטפלים בשניים/שלושה תינוקות במקביל?
ומה עם שאר הילדים? והבעל? והבית?
איך מתמודדים עם הצרכים שלהם? עם גיל שנתיים(הנורא?)? עם גמילה? הפרדה בגנים/בתי ספר?

ובקיצור - בכל תהיה על טיפול וגידול תאומים, שלישיות (רביעיות ....) כאן זה המקום לשאול, להתייעץ, לייעץ, לשתף וכל העולה על רוחכם...

בואו והצטרפו לקהילה חמה ומיוחדת, בואו למשפחת תאומים ושלישיות
מיכל@, שרון אפריקה, michal66לגדל תאומים ולעשות קריירה...
29/08/14 11:55
252צפיות
אשמח לשמוע את דעתכן בנושא הבא.
 
הקטנים שלי בני שנה וחודשיים. עד כה, הם איתי בבית. הסיבה היא כלכלית נטו.
אין לי מושג, אגב, איך רוב האימהות לתאומים מצליחות לשלם סכומי עתק כדי לשלוח שני ילדים ביחד לגן/משפחתון, ועוד להישאר עם עודף לשאר הדברים..אבל זה כבר נושא אחר. אני לא יודעת מתי נשלח אותם למסגרת, המטרה היא לעשות את זה מאוחר ככל האפשר. אולי שנתיים כזה. גם אז אין לי מושג איך נעמוד בהוצאות המשכנתא, האוכל, החיתולים וכל השאר.
 
בעלי חוזר מהעבודה כל יום בחמש וחצי-שש. אני בעצמי גם כן עובדת - כרגע במקום שהוא ברירת מחדל וכבר מזמן רציתי לחתוך ממנו. העבודה יכולה להיעשות בחלקה מהבית ולכן מתבצעת לפעמים מאוחר בערב, לפעמים בסופ"ש וכו', כשאני לא עם הילדים. זו משרה חלקית מאוד שנותנת לנו תוספת הכנסה מסוימת וגם מאפשרת לי להתאוורר מהבית מדי פעם.
העניין הוא שאני לוטשת עיניים למשהו אחר (מבלי לפרט), שתמיד רציתי לעשות ועכשיו אני רוצה אפילו יותר מתמיד.
כדי למצוא עבודה במשהו הזה, צריך זמן - לחפש, ללכת לראיונות וכו'. וזמן לי אין כל כך, אם בכלל.
אבל לאחרונה מצאתי לשמחתי מישהי שבאה מדי פעם לעזור לי עם הילדים ובכיף יכולה גם לשמור עליהם פה ושם לכמה שעות, כך שאם יהיה לי משהו קונקרטי (פגישה, ראיון עבודה) היא בהחלט תוכל להחליף אותי.
התכנון שלי הוא להמשיך לחפש ג'וב במה שאני רוצה, שיהיה או במקום או בנוסף למה שאני עושה כיום, כך שאם יפול משהו במשרה מלאה - אז אני אחפש לילדים מסגרת..
 
האם השאיפה הזאת נשמעת ריאלית? הרי לחפש מסגרת לילדים לוקח זמן, וגם בטח לא תמיד רלוונטי להכניס באמצע השנה, נכון? או שאני טועה? אם אמצא עבודה שתחכה לי אפילו חודש, זה מעט מדי בשביל למצוא משפחתון ולהכניס אותם ולהרגיל אותם וכו'?
אני נמצאת כרגע במצב של ייאוש, שחוקה כל כך מלהיות איתם המון המון שעות ברצף, מצד שני אין כרגע אופציה אחרת, אבל אם אמצא את העבודה שאני רוצה (ואני מאוד רוצה) שגם תוציא אותי יותר מהבית וגם תכניס יותר כסף - אז תהיה אפשרות (כנראה) גם לשים אותם כבר בגן כאמור - אבל אני יודעת שהשליחה למסגרת (כמו גם החיפוש שלה), זה תהליך. אז זה סוג של לופ.
 
יש לי יותר מדי פעמים לאחרונה תחושה, שפשוט נשאבתי לאימהות תובענית שמוחקת את הקיום שלי עצמי לגמרי.
 
אשמח לקבל תגובות :)
אני לא בטוחה מה השאלה
29/08/14 15:06
113צפיות
קודם כל מחזקת אותך להחזיק מעמד בסיטואציה הלא פשוטה הזאת.
 
לדעתי אם את מתארת את עצמך במצב של ייאוש אז את צריכה לחשוב איך את משנה את הסיטואציה, ממה שאני ראיתי עד היום מצב של אמהות שרע להן לא עושה טוב לאף אחד, לא להן ולא לקשר עם הילדים ולאווירה במשפחה. לצד זה, כמובן שיש גם את מסגרת היכולת ומה אפשר ואי אפשר לעשות. אני ודאי לא מכירה את מצבכם הכלכלי, ולכן את זו שצריכה לעשות את המתמטיקה של מה אפשר ומה אי אפשר. גם אם עכשיו אי אפשר, תבדקי לעצמך מתי כן תוכלי לעשות שינוי.
שליחת שני ילדים לגן כדי שאמא תעבוד הוא לאו דווקא עניין כלכלי, והשאלה היא האם בסופו של דבר הכסף שיש מספיק להוצאות.
לגבי מציאת עבודה ומסגרת במקביל - אפשרי לטעמי, אם כי תחת פשרות מסוימות בשני התחומים. ניתן למצוא גן באמצע שנה ולדעתי אין בעיה להכניס ילד באמצע שנה, יכול להיות שזה לא יהיה הגן שהיית בוחרת לו היית עם יותר זמן ויותר אפשרויות פתוחות. כנ"ל לגבי עבודה: לא יודעת מה את מחפשת, אבל ככל שאת ספציפית יותר בעבודה שבה את מעוניינת כך החיפוש ארוך יותר. אני מניחה שמה שאני מנסה להגיד זה שהכי חשוב לתת עדיפויות לדברים שחשובים לך ולהיות ריאלית לגבי מה אפשרי. לא תמיד אפשר לקבל את כל מה שרוצים, אבל זה אומר שלא צריך לקחת כלום.
 
מאחלת לך למצוא דרך שתעשה טוב לכולם, ותתנחמי בזה שבינתיים הקטנים שלך נהנים מהרבה זמן אמא
קודם כל תודה רבה
29/08/14 18:28
60צפיות
אני חייבת לחדד - בדומה למה שכתבתי לרואה 6 6...
(ומוסיפה קצת)
 
גם אם לא הייתי עובדת בשום עבודה נוספת, הייתי רוצה שהם כבר יהיו במסגרת. קשה לי. מאוד. אני מסתדרת איתם, היום עובר, הכל כאילו בסדר, אבל זה לא מה שרציתי. התאומים נולדו מהפריה ובדיעבד אני לא הייתי מחזירה את שני העוברים יחד...הם מקסימים ומתוקים מאוד אבל להיות איתם כל היום זה קשה ושוחק וזה לא מה שרציתי לעצמי. לא שניים ביחד ולא להיות איתם כ"כ הרבה שעות לבד, על בסיס קבוע. אז תאומים כבר יש לי וברוך השם הם באמת מקסימים ואני לא אצטרך לעבור שוב טיפולים או הריונות (אין לנו רצון בילדים נוספים).
 
בנוסף, אני רוצה להחליף עבודה או לפחות למצוא (בנוסף, אם יתאפשר) עבודה במה שאני ב-א-מ-ת רוצה וחולמת עליו כבר זמן רב. התחלתי לעבוד על זה לפני ההריון, והפסקתי. ועכשיו יותר מתמיד אני רוצה לעסוק בתחום הזה כי זה מבחינתי ה-דבר. אז אם אני אמצא משרה בתחום, ואני מאמינה שאמצא אבל זה כמובן עניין של זמן ומזל, זה יאפשר לנו מבחינה כלכלית לשלוח אותם למסגרת - מה שגם ככה מתישהו צריך לעשות.
 
מה שבעצם שאלתי בהודעה שלי, זה קודם כל האם ריאלי להכניס ילדים לגן באמצע השנה (אני מבינה שכן), והאם אפשר להכניס אותם בהתראה קצרה ולעשות תהליך הסתגלות וכו' תוך זמן לא ארוך (מה שאני מבינה שאפשרי אבל עם פשרות מסוימות כדברייך). את עניין המחלות באמת לא לקחתי בחשבון...
מה שהכי קשה לי זה שבאמת רציתי ילדים ולהיות אמא, אבל פתאום אני אומרת לעצמי כל יום עם הכלים, הכביסות, ההאכלות וההחלפות וכו וכו שאלה לא החיים שרציתי לעצמי, ושאני מפחדת להיתקע בסידור הזה בלית ברירה עוד הרבה מאוד זמן....
 
 
למה שלא תכניסי למסגרת לחצי יום
30/08/14 23:24
34צפיות
כבר עכשיו?
עוד לא קראתי את שאר השרשור אבל ממה שכתבת עד כה
נראה לי שאת זקוקה לקצת ספייס. לנוח, לסדר את המחשבות, לחפש עבודה,
אולי להעמיק קצת יותר בעבודה שיש לך
 
תמצאי מסגרת לחצי יום, זה פחות הוצאה, תתאפסי, תחפשי ותמצאי מה יהיה לך טוב יותר ואז
יהיה לך קל להגדיל את שעות הגן ליום שלם כשתמצאי משרה טובה
 
אפשרי למצוא גן באמצע השנה, הייתי מחפשת לי עתודות מראש: רואה גנים, מאתרת סידור להתחלה אם מציאת העבודה תקדם למציאת הגן וכיוב׳
 
נשמע שאת צריכה להתחיל לנוע ולזרום עם מה שיבוא קודם ולהשתדל להיות גמישה מחשבתית כדי למצוא פתרונות
 
גן לחצי יום נשמע כי כרגע אידאלי ולו רק כדי להוציא אותך מהמצוקה שאת נמצאת בה וגורמת לך לקפאון ולתחושה שאיבדת מעצמך
 
אגב תזכרי: הכל הפיך. תנסי.
בהצלחה
º
עצות טובות. אני בעד.
31/08/14 11:03
4צפיות
תודה ספי, הלוואי שיכולנו.
01/09/14 10:33
כשלוקחים את המשכורות שלנו ומורידים משכנתא, ארנונה מטורפת, תשלומים כאלה ואחרים והוצאות על הילדים - גם כסף לחצי יום בגן לא נשאר...
 
אבל אני באמת אתחיל להתענין במסגרות באזור שלנו.
 
תודה רבה.
אני חושבת שאת קודם צריכה לקבל החלטה וגיבוי מבעלך.
29/08/14 15:41
92צפיות
חייבים גיבוי כי גם אבא צריך לפעמים לשמור על הילדים ולהתגייס עבור אמא, לא?
אם החלטתם,את יכולה להתחיל לחפש ולשלוח קו"ח אך במקביל לאתר מסגרת ולשלוח את הילדים ולא לסמוך על מישהי שלפעמים תשמור עליהם ולפעמים לא תוכל.
החודשים הראשונים במעון מאופיינים במחלות רבות ואם את בבית מחפשת עבודה יהיה יותר קל לקבל את הילדים מאשר כשאת מתחילה עבודה.
בעיניי,שתי ההתחלות האלה אסור שיקרו במקביל. עדיף שתשימי אותם במעון לפני כל התחלה אחרת. 
ו....כמובן שאת צריכה לעשות מה שמענין אותך.
29/08/14 15:43
53צפיות
בתקופה הזו יותר קל להתמלא מבחוץ ולבוא מועשר ומאושר לילדים מאשר למצוא סיפוק רק בהם.
באמת לא חשבתי על עניין המחלות...
29/08/14 18:17
79צפיות
ועכשיו כשאני חושבת על זה, אולי לא הסברתי מספיק טוב..
 
מבחינה כלכלית אין לנו כל חודש כרגע סכום פנוי להכניס 2 ילדים למסגרת.
הרצון שלי במציאת עבודה אחרת הוא קודם כל ולפני הכל כי אני רוצה עבודה אחרת, ואם אמצא - רוב הסיכויים שזה יהיה במשרה מלאה (כי ככה זה בתחום שאני מחפשת). ואז - אני גם אהיה חייבת לשלוח אותם לגן, כי אני פשוט לא אהיה בבית, וגם *יתאפשר* לשלוח אותם, כי מן הסתם ארוויח יותר מהיום ויהיה לנו יותר כסף כל חודש.
זאת אומרת שאני לא יכולה קודם להכניס אותם ואז לחפש עבודה בפול גז. אני חייבת למצוא עבודה, ואז אוכל לשלם לגן. בואי נגיד שבשביל חודש-חודשיים ראשונים אפשר להסתדר ולהביא כסף מהצד או משהו כזה (או מההורים), אבל לא יותר מזה. אני חושבת.
 
ותודה
º
אה, ולשמחתי יש גיבוי מלא מהבעל :)
29/08/14 18:18
25צפיות
כמו תמיד, זו שאלה של אלטרנטיבות
30/08/14 07:41
46צפיות
ואנחנו יודעים פחות מדי על הנתונים, כמו למשל אם יש משפחה שאפשר להקפיץ כשהילדים חולים.
אבל אם להיות ראליים, ספק רב אם תצליחי למצוא מסגרת טובה לתחילת שנת הלימודים הזו. יותר סביר שתמצאי משהו לסביבות פסח. כך שיש לך עוד חצי שנה להתכונן לשינוי. אם אני מבינה נכון, את רוצה לעשות הסבה מקצועית כלשהי, ואולי כדאי לנצל את הזמן הזה ללימוד של המקצוע החדש, אולי אפילו למציאת שילוב של מה שאת עושה כרגע עם המקצוע החדש, והכי טוב, למציאת עבודה חלקית במקצוע החדש שגם תאפשר לך ללמוד אותו יותר לעומק לפני שתחפשי משרה מלאה, בעוד כחצי שנה, וגם תכניס לך הכנסה מסוימת שאולי תאפשר גם מסגרת לילדים בשלב מוקדם יותר.
 
והערה לגבי החצי המלא של הכוס (מעבר לברור מאליו): כששני ילדים מגיעים יחד, זה מאוד תובעני בהתחלה, אבל משחרר אותך מהר יותר. כשהילדות שלי היו בנות שלוש, לרוב החברים שלהם בגן נולדו אחים שניים והאמהות שלהם שוב חזרו לחיתולים. זה עלול לעצור קריירה לכמה שנים טובות. לך זה נחסך. אז אני מציעה לך להתמקד ביתרונות שבמצב הזה ולנסות לנצל אותם.
היי, אז ככה:
30/08/14 10:32
58צפיות
1- את חייבת חייבת (לדעתי) לתת לעצמך את מה שמגיע לך. לעבוד במה שאת מעוניינת ומתעניינת. בכך שתעשירי את עצמך ותשמחי מהעבודה החדשה ותהיי מאושרת - כך האנרגיות עם הילדים יהיו אחרות. אני מאוד מתחברת למה שכתבת שאת פשוט נעלמת בתוך הדבר הזה שנקרא אימהות ולדעתי הדבר הנכון הוא לתת ביטוי שוב לעצמך..לא כאמא דווקא, אלא פשוט כאדם.
2- העובדה החדשה והמסגרת לילדים קשורים זה בזה. את תצטרכי לבחור ממה להתחיל כי לא תוכלי לשנות את שניהם יחד. לכן הדבר הנכון לדעתי הוא, קודם כל לחפש מסגרת....וכשתהיי סגורה על מקום אז לתת לזה חודשיים ככה. בדיוק בגלל עניין ההסתגלות והמחלות שיש בהתחלה. אז יהיו חודשיים שאת משלמת למסגרת ולא מצאת עדיין את העבודה. אבל בזמו הזה תוכלי גם לחפש עבודה, ראיונות וכו'. תוכלי להגיד שאת תתחילי לעבוד בעוד חודשיים שלושה (לפעמים זה טוב גם למקום העבודה..להתארגן לעובדת חדשה). וגם בזמן הזה תוכלי להיות קצת עם עצמך ולקבל שוב זמן לראות סרט, לקרוא ספר, סתם לישון או לרבוץ מול הטי וי, לפגוש חברות . גם לזה יש יתרונות. ואז כשתראי שהילדים די בסדר.. כי מושלם לא יהיה בחודשים הראשונים..תוכלי להתחיל לעבוד. ובמקרה הכי הכי הכיייייי גרוע....אז לקח לך יותר זמן לחפש או למצוא....אז בחודשים האלה תלווי מההורים או ממי שיש אפשרות לעזור, אם יש אופציה כזאת.
 
נכון שאת אמא, אבל מגיע לך לא להיות מותשת מכך ולחיות גם בשבילך ולא רק בשביל המתוקים
אולי אפשר להתחיל במקביל
30/08/14 11:24
39צפיות
הניסיון שלי היה דווקא הפוך - כלומר, שיניתי עבודה וגם הכנסתי לגן באותו הזמן.
לדעתי כדאי לחפש גן שתהיי מרוצה ממנו, במקביל לחיפוש העבודה, ולבדוק אם תוכלי להכניס את הילדים בעוד כחודשיים, כשתמצאי עבודה.
יש לי שלושה ילדים - אחד מהם נהיה חולה די הרבה לאחר הכניסה לגן (וזה נכון גם היום). השניים האחרים - כמעט ולא (טפו טפו טפו ועוד פעם - טפו). אז ככה שאי אפשר לדעת.
אם יש לך מישהי שיכולה לשמור עליהם לפעמים - זה נפלא. היא תוכל לשמור עליהם במקרה שיחלו.
 
חיפוש הגן הוא שלקח את רוב הזמן אצלי. את הילד הראשון העברתי שני גנים עד שהייתי מרוצה. וברגע שמצאתי את הגן הטוב - ההסתגלות הייתה תוך יומיים. גם שלו וגם שלי
 
בהצלחה
º
תודה רבה לכן על התגובות, קיבלתי חומר למחשבה
30/08/14 22:54
21צפיות
לא הספקתי לענות לך אתמול...
31/08/14 11:11
31צפיות
שכבתי מעולפת עם איזה וירוס שתקף את כל המשפחה.
 
בכל מקרה- מה שנראה לי שאת צריכה זה חיזוק או עידוד לכך שזה בסדר לצאת לעבודה ולא לגדל את הילדים. אחרי הטיפולים ושכל כך רצית ילדים- פתאום זה מרגיש מוזר שאת רוצה משהו אחר. אבל קחי בחשבון שזה הרבה יותר מבסדר- זה נורמלי ואפילו זה שנשארת איתם עד כה בבית- זה המון!! ואני יודעת כמה זה קשה. אחרי שנה עם התאומות בבית - הרגשתי שעוד רגע זה יתפוצץ.... לכולנו נמאס... תאומים זה קשה ובגילאים האלה זה עוד יותר קשה ומגיע רגע שאת רוצה משהו אחר בחיים
זה שהצלחת קצת לעבוד תוך כדי זה מרשים
ועכשיו- לכי הגשימי את עצמך - ובלב שלם! עשי מה שאת מרגישה שטוב לך ולביתך. התעלמי ממה יגידו אחרים, ואפילו ממה שאת חשבת פעם על עצמך. עם הקטנים חזרתי לעבוד אחרי 4 חודשים והרגשתי לגמרי שלמה עם זה. כל שלב בחיים ומה שמתאים לך ולמשפחה.
ולגבי גן ועבודה. מציעה שתתחילי במקביל. תסתכלי על גנים, שיהיו לך כמה אופציות. מי שלא מלא בתחילת השנה, רוב הסיכויים שיהיה להם מקום גם עוד חודשיים-שלושה. וישנם גנים עם מספר קבוצות גיל, ואם נכנסים ילדים באמצע השנה לפעמים הם מעבירים את הגדולים של הקבוצה הקטנה לקבוצה היותר גדולה  וכך מתפנה מקום. בקיצור, ביחד עם חיפושי העבודה, תתחילי לחפש גנים. ואז כשתמצאי עבודה כל תצטרכי זה לראות היכן יש מקום להכניס את הילדים ולהחליט. וקחי בחשבון שגם אם זה לא הגן המושלם- לא נורא. כל עוד הוא מרגיש לך טוב (אני מאמינה בתחושות בטן), זה מה שחשוב. ומקסימום - יעברו.
ההתאקלמות בגן תקח כמה ימים, ובכל מקרה כשתמצאי מקום - מקובל להתחיל רק אחרי חודש כי רוב האנשים מחויבים במקום העבודה הקודם להודעה מוקדמת. אז קחי לך שבועיים לפחות לקליטת גנים וגם שיהיו לך כמה ימים לעצמך.
לגבי הכסף - גם אם כמעט כל המשכורת (או כולה) תלך על גן + חיתולים... לא נורא, זכרי שזה רק לתקופה של שנתיים (בגיל 3+ כבר ילכו לגן עיריה - וגם יהיו גמולים), ולאחר מכן ההוצאות יפחתו ומנגד תהיה לך משרה טובה שגם משלמת.
 
בהצלחה!
תודה רבה יקירתי!
01/09/14 10:31
מקווה שהבראתם כולכם :)
שלחתי לך מסר
31/08/14 12:33
20צפיות
הזדהות
מנצלת את כל זה כדי לשאול: יש המלצות על מסגרת בגבעתיים?
01/09/14 10:34
משפחתון או גן מומלץ? שאדע להמשך...
 
תודה מראש לכולכן :)
שלום ואיך התגעגעתי
31/08/14 16:57
110צפיות
בנות יקרות שלי
אשמח לשמוע מכן על רשימת תרופות, גם במרשם וגם בלא, שהייתן לוקחות איתכן לשהות ארוכה בחו''ל.
אנחנו טסים להולנד לשלוש שנים עם הבנות ועוד תוספת שתופחת בבטן נוספת עקב העבודה של בעלי!!! 
שיהיה ככה בהתחלה עד שאתרגל ואכיר את התרופות המקומיות. ישנן תרופות שאנחנו משתמשים בהן בישראל ששם אין בכלל...
בקיצור אשמח לשמוע מה הכי חשוב בעיניכן שיהיה לנו בארון תרופות,
נשיקות
איזה כיף!
31/08/14 17:22
56צפיות
דבר ראשון- תהנו! אני הייתי 3 שנים עם המשפחה בהולנד בשליחות עבודה של אבי. היה נהדר (כמובן שהיינו בגילאים גדולים יותר)
 
מבחינת תרופות- יהיה לך הכל שם - אבל קחי לילדים אקמולי נורופן ילדים טיפות נובימול שלא בטוח שיהיו לך שם ונרות של נורופן ואקמול. אם יש תרופה נוספת שנהגת לתת לילדים - קחי גם. לגבי תרופות הדורשות מרשם - מאחר ובילדים לא מומלץ לתת בלי הנחיה של רופא (התרופה היחידה שאני נותנת זה לתולעים- כשאני רואה אותן), ממילא רופא ייתן לך מרשם ואת תקני שם מה שצריך
 
וכמובן ושוב - תהנו!!!
אה איזה כיף!
31/08/14 19:13
43צפיות
תודה על התשובות ואני בטוחה שיהיה נהדר.
רשמתי לעצמי ורמוקס.
בעיקרון חשבתי על כל הדברים המיוחדים כמו התרסיס s.o.s שאני מביאה פה או אנטיביוטיקה לא מוכנה שאחזיק למקרה ו... (אני מאוד אנטי וההולנדים עוד יותר). פניסטיל וכו...
 
 
במקום פניסטיל קחי אריוס
31/08/14 19:53
36צפיות
זה אנטיהיסטמינים מהדור החדש ולא פועל על המוח (משהו כזה...)
 
אם את רוצה משהו נגד אלרגיה - קחי את זה.
ועוד תוספת שתופחת בבטן נוספת עקב העבודה של בעלי????
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
31/08/14 19:57
63צפיות
בגלל העבודה של בעלך את תופחת?
הייתי חותמת על זה בשתי ידיים לפני עשר שנים.
רוצה לגלות לנו איפה הוא עובד????
 
וברצינות, מבלי לקרוא תגובות קודמות:
קחי לתקופה הקרובה את מה שאתם רגילים מבחינת המניעה והטיפול הראשוני:
אנטיביוטיקה מוכרת, אנטי היסטמינים, וכל שאר תרופות המירשם הקבועות של כולכם.
קחי את הכל באריזות המקוריות, עם הוראות ההפעלה שלהן (יענו המגילה שיש בתוך הקופסאות).
עם הזמן, כשתמצאו לכם רופא משפחה / ילדים/ נשים וכל השאר,
תוכלי להראות למה אתם רגילים מהארץ והוא יוכל למצוא לכם את התרופה המקובלת שם.
מזל טוב קודם כל על ההריון ואיזה כיייף
01/09/14 09:59
גם ההריון וגם המעבר
הולנד מהממת לילדים
 
לגבי תרופות שאני יוצאת לטיול אני לוקחת:
סבירול לכוויות
פנסטיל לעקיצות
טרומיל עבור מכות יבשות
טיפות אוזניים גם הופתאטיות
משחה סינטומצין לדלקות עיניים
אדוויל ונופרן כמובן
 
פתיחת שנת הלימודים
01/09/14 08:40
6צפיות
ראיתי שעוד לא התחילו סבב שוויץ. אז אני אתחיל
תלמידות כיתה א ותלמיד כיתה ו
הודעה זו מכילה תמונות
01/09/14 08:51
9צפיות
השנה שלושתם באותו בית ספר.הוא הבוגר - בכיתה ו. הן הקטנות - בכיתות א.כולנו התרגשות. חיכינו יחד להסעה.ביום שישי - טקס פתיחת השנה
מחכים להסעה
התמונה ה"מסורתית"
º
עזרה בברכה מאמא לתאומים שעולים לכיתה ז
31/08/14 23:42
13צפיות
מנסה גם פה- עזרה דחופה לגבי תיק לעגלה
29/08/14 18:17
170צפיות
בטח היו על זה כבר מליון שרשורים אבל אני לא מוצאת..
מתלבטת אם לקנות תיק לעגלה של מיננה דגם "לילה" או תיק גדול יותר (אבל גדול מדי) ולא מעוצב של "ליטל באגס".
יש למישהי המלצות/ דיס המלצות לגבי אחד מהם??
או רעיון לתיק אחר יפה וטוב שנוח לציוד של תיאומים ולא קטן??
אשמח לשמוע בהקדם.. 
לקנות את התיק הזול יותר ?
30/08/14 00:10
86צפיות
האמת שאני השתמשתי בתיק שקניתי בזמנו עם הבת הגדולה . סתם תיק לא ממותג והוא הספיק לגמרי . גם איתה וגם עם התאומות בהמשך.
מצד שני אני הנקתי כך שמלבד מגבונים חיתולים ובגדים להחלפה , ובהמשך גם בקבוקי מים לשתיה , לא הייתי צריכה לסחוב ציוד נוסף ואולי זה מה שתופס את מרבית המקום בתיק ?
אבל בכל מקרה ההמלצה שלי על התיק הזול יותר עומדת בעינה
ראשית - בבקשה פרופורציות
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
30/08/14 10:00
142צפיות
עזרה דחופה זה דימום בהריון, זה בעיות בלילה, זה ילד חולה.
תיק - זה לא דחוף.
עכשיו, כשזה נאמר, ממליצה בחום לקנות תיק גב טוב ונוח,
עם שני כיסים בצדדים לבקבוקים, עם לפחות שלוה תאים.
לא צריך להיות "תיק לעגלה".
יותר חשובה הנוחות של הנשיאה שלו על הגב, מאשר ההנחה שלו על העגלה.
אם את חייבת שהתיק יגיד "יש לי תינוקות" - אז יש הרבה תיקים טובים.
תקבלי פה בוודאי הרבה המלצות לכל מיני. כל אחת עם מה שעבד / עובד עבורה.
אם את מחפשת תיק ש"יעבוד" לאורך זמן וגם יהיה "איכפת לו מהגב שלך" (שם הוא יהיה רוב הזמן, ולא על העגלה)
תמצאי תרמיל גב טוב ויפה ולכי על זה.
כל אחת ומה שדחוף לה
30/08/14 22:56
91צפיות
חוץ מזה היא כתבה בכותרת "לגבי תיק לעגלה"
אז אי אפשר להאשים אותה שהבהילה מישהי....
תודה לכן!
31/08/14 01:21
65צפיות
לשמחתי בשלב הזה זה הבעיות שיש לי ולא דימומים כאלה ואחרים אז בשלב שבו לחצו עליי להגיד איזה תיק מתנה אני רוצה (כי הם היו  בחנות) זה היה לי קצת דחוף..
בכל אופן תודה על ההמלצות;)
שבוע טוב!!
סקר תיק לאמהות לפעוטות
30/08/14 23:15
167צפיות
הכוונהלפעוטות כוונה לאמהות לילדים גמולים פחות או יותר וללא בקבוקים ותמ״לכשאתן אחהצ עם הילדים - עם איזה תיק אתן יוצאות מהבית?מה הוא מכיל?ומה חובה שתמיד יהיה בו?תמונות של התיקים שלכן יתקבלו בברכה
אחד התיקים של הגן
31/08/14 19:23
35צפיות
תמיד יש סט אחד של בגדים להחלפה כי תמיד עלולים להתלכלך או שמשקה נשפך (לאו דווקא בגלל פספוסי פיפי), בקבוקי מים קטנים, מוצצים ואיזה נשנוש - זה לטיולי שבת או כשמתארחים.
לגינה באיזור הבית סתם לוקחת שקית בד לא כולל בגדים, אבל כן כולל נשנושי גינה וכמה צעצועים קטנים.
תיק גב מצויין, של קל-גב
31/08/14 19:43
35צפיות
תמיד היו שני בקבוקי מים, סט אחד של בגדים להחלפה, כולל הכל, מגבונים, שקיות סופרמרקט ריקות,
אם צריך להחליף מהרק בגדים, שלא כל התיק יתלכלך.
אני מתעצלת לסחוב ולכן רק מה שחיוני
31/08/14 20:07
28צפיות
התיק סתם תיק שיכול להכיל בקבוקי שתייה (אם זה קצר אני מתקמצנת על הסחיבה ומסתפקת בבקבוק אחד), טישיו (כי זה גם לניגובים וגם סתם לקנח אף או לנגב ידיים) ושקיות ניילון. תמיד לוקחת גם פירות.
במכונית יש קבוע תיק/שקית עם שתי חולצות, מכנסיים ותחתונים ואם צריך קופצים שנייה לאוטו. אבל זה תלוי ביציבות של הגמילה. כמובן שכשעוד הייתה סכנת פספוסים, הייתי לוקחת יותר.
היום רק במקרים של טיולים יותר ארוכים אני לוקחת גם תחתונים בתיק. 
תיק קטן של ילדים עם מקומות בצדדים לשתייה
31/08/14 22:34
13צפיות
כי תמיד איכשהו בתיקים שלי נשפך בקבוק נוזל פה ושם אז נמאס קניתי תיק גן פשוט וקטן וזהו.
באופן קבוע : שני בקבוקי מים קטנים, פירות,מעט פתי בר או ביסקוויט יבש אחר, מכנסיים להחלפה לבן שבתהליכי גמילה וטיטול אחד שיהיה , מגבונים, שקית, ארנק קטן עם קצת מזומן למקרה שנשהה הרבה זמן בחוץ או שאזכר במשהו שצריך מהמכולת אבל לא את הארנק הרגיל כי סתם תופס מקום ופלאפון.
כל פעם שחוזרים מבחוץ ממלאה את החסר כמו בזמנו עם תיק ההחתלה הגדול וככה לא שוכחת כלום לפעם הבאה..
המשכתי עם התיק עגלה שלי
31/08/14 22:46
9צפיות
שהוא כל כך מעולה שכל פעם שניסיתי להחליף חזרתי אליו
תיק של outdoor שנקרא קידי פאק.
תיק גב, שמתאים גם לעגלה, עם המון מקום וגם עם תיק קטן נשלף אם רוצים לקחת פחות.
יש לי 3 ילדים אז תמיד לוקחים יחסית הרבה - סט החלפה לכל אחד, בקבוק מים, מגבונים. זה החובה.
ומעבר אז כמובן אוכל בהתאם, ארנק ומפתחות שלי, בחורף זה יהיה גם קפוצונים, או גרביים..
מנסה גם פה...רופא למי שפיר בצפון או מישהו שממש שוה לנסוע
31/08/14 13:38
26צפיות
שלום לכולן, אני בשבוע 11 , אמנם קצת מוקדם אך עקב נשאות של איקס שביר חייבת לעשות מי שפיר. אנחנו גרים בצפון הרחוק (אחרי נהריה) אבל אסע לאן שצריך לצורך הענין. הבדיקה גם ככה מלחיצה אותי מאד כך שכשמדובר בתאומים זה נהיה אפילו יותר מלחיץ וממש מדיר שינה מעיני..
אז- למישהי יש המלצה על רופא תותח על? עדיף בצפון אבל אפשר גם במרכז אם הוא ממש אלוף. תודה
ברוכה הבאה לבית הכי נעים וחם ברשת
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
31/08/14 14:14
33צפיות
גם אני התלבטתי קשות לגבי מי השפיר ואחרי ששמעתי מתוך בית החולים רק דברים טובים על פר' רון גונן בבני ציון עשיתי אצלו את הבדיקה. היגעתי אליו לבדיקה "פרטית" (אחר כך הסתבר שהוא מקבל דרך מכבי, והיגעתי ביום שהרופא שלי לא קיבל, אז לא נחשב לי כביקור, ולא הייתי צריכה לשלם) והוא אירגן את הכל מעכשיו לעכשיו בבני ציון, במכון מאר. קיבלתי החזרים מקופת חולים ודרך הביטוח הפרטי.
לא לשכוח לבקש לעשות בדיקת פיש - כלומר לקחת עוד מבחנה מכל עובר ואז מריצים עליה את כל הבדיקות הרלוונטיות (תסמונת דאון, כרומוזומי המין ובמיקרה שלך -  X שביר וכל מה שמשתמע מזה) הדחופות, ויש לך תשובות תוך 24-48 שעות בטלפון  ואחר כך במכתב.
הייתי סופר מרוצה הן מההתייחסות הרגוע שלו להריונית היסטרית שכמותי, מהתור מעכשיו לעכשיו (שבוע 32), מהמקצועיות שלו בתהליך הבדיקה עצמה והסבלנות האין סופית שלו ושל כל הצוות סביבנו.
עוד יתרון לעשות את זה במאר (בקומת הכניסה לבני ציון): את רחוקה משאר החולים ומסכנת הידבקות. למרות שעם מערכת המיזוג הבית חולימית . . .נו, שויין.
אחרי הבדיקה הועלתי למחלקת יולדות, למנוחה של שעתיים ו US נוסף, כדי לוודא שהעוברים בסדר והכל טוב, ואז שוחררתי להמשך מנוחה ושמירת הריון בבית.
בהתחשב בנסיבות ובהיסטריה המוקדמת, היתה אחלה חוויה.
 
º
אבדוק אותו. תודה
31/08/14 14:23
10צפיות
לא מניסיון אישי
31/08/14 21:14
10צפיות
אבל ד"ר שפירא בחיפה נחשב למאוד טוב. אם הייתי עושה זה היה אצלו.
התייעצות בנוגע לחגיגת יומולדת
31/08/14 00:06
123צפיות
היי
התאומים שלי (בן ובת) חוגגים אוטוטו 4.. היא רוצה יומלדת נסיכות והוא רוצה יומלדת או של סמי הכבאי או של דייגו והחיות. הוא עוד לא החליט.
אני לא יכולה לעשות שתי חגיגות נפרדות והם יחגגו ביחד (גם משיקולי תקציב וגם מטעמים לוגיסטיים)
איך משלבים בין השניים? האם אתם מכירים מפעיל/ה שמפעילים בו זמנית גם יומולדת בנות וגם יומולדת בנים? איך גורמים לשניהם להיות שבעי רצון?
אשמח לכל עצה או תובנה
תודה
 
גם אני חשבתי על זה..
31/08/14 00:15
74צפיות
גם לי יש בן ובת עם העדפות שונות
ניסיתי לחשוב מה הייתי עושה אם היו אחים ולא תאומים, שנולדו נגיד בהפרש של חודש
מניחה שהייתי חוגגת לכל אחד בנפרד עם חבריו לפי הנושא שהוא בחר
כדי לצמצם עלויות, הפקה ולוגיסטיקה, אולי הייתי מוצאת עוד חבר/ה מהגן וחוגגים יחד
 
כלומר מפרידה בין מסיבות היומולדת שלהם
 
מצד שני אנסה לדחות את ימי ההולדת ה״נושאיים״ כמה שאפשר ולחגוג יחד במתכונת משותפת
כמו שחגגנו השנה (יומולדת 3)
יומולדת 4
31/08/14 11:01
67צפיות
את מתכוונת לחגיגה בגן או לחגיגה בבית?
אצלנו שתי בנות אמנם, אבל לכל אחת אהבות שונות. אני לא העליתי את רעיון הנושאים ליומולדת (לא אוהבת את זה) והן לא העלו את זה בשום צורה.
מה שכן עלה זו דרישה לחגוג בנפרד בגן, ולמרות שזה פחות נוח, עם זה זרמנו לגמרי. 
ובאמת חגגנו בגן בשני ימים שונים, כשלכל אחת הגננת "תפרה" חגיגה לפי העדפותיה ואהבותיה. זה כמובן מחייב שיתוף פעולה מהגננת, אבל בינינו, אם בגן נהוג לחגוג לכל ילד בנפרד, אין שום סיבה להפלות אותן רק בגלל שהן תאומות.
בהמשך חגגנו בבית בחיק המשפחה בשתי חגיגות משותפות (כלומר, שני מועדים לחגיגות, אבל כל חגיגה לשתיהן יחד).
 
נשמעת גננת נפלאה
31/08/14 11:50
40צפיות
לא רואה איך זה קורה בגן עיריה שלנו עם כל כך הרבה ילדים
זה היה בגן פרטי
31/08/14 19:55
18צפיות
לכן כתבתי שזה יכול לקרות רק אם בדר"כ חוגגים לכל ילד בנפרד.
והגננת אכן היתה נפלאה...
אולי..
31/08/14 12:36
25צפיות
לעשות משהו נטרלי וכל אחד שיקבל עוגה עםדמות שהוא אוהב..
מדובר על יומולדת לחברים ולמשפחה ולא יומולדת בגן
31/08/14 18:56
22צפיות
תודה למי שהגיבה
אנחנו בדכ עושים חגיגה גדולה עם מפעיל/ה לחברים ומשפחה והשנה גם יוזמנו ילדי הגן החדש
עדיין אובדת עצות איך לתת לכל אחד מה שהוא רוצה ובכל זאת לשמור על הביחד
אשמח לעוד רעיונות אם יש
תודה מראש
רעיונות
31/08/14 19:50
18צפיות
מפעילה- ההפעלות לגיל הזה לרוב כוללות הרבה מוסיקה, קפיצות ודברים מהסוג הזה. כך שחפשי מפעיל/ה סטנדרטית ולא יקרה מדי שתזרום עם שני נושאים (תקרא להם נסיכות ודייגו וחיות וכו'...).
 
את הנושא תמקדי בקישוטים- תכיני שולחן עם מפות/צלחות/כוסות/מפיות וכו' של נסיכות ושולחן אחד של דייגו/סמי הכבאי -
תקשטי את הבית בדגלונים בהתאם (גם וגם) וכנ"ל בלונים (ורודים ובלונים בצבע ירוק למשל של דייגו)
 
מתנות לילדות - תקני שרביט לכל ילדה (אפשר למצוא בחנויות של שקל וחצי) ומשהו בנושא של הבן לבנים.
 
אם את רוצה הפעלות  -תכיני פינות עם דפי צביעה וטושים - לפי הנושאים - של נסיכות ושל דייגו/סמי וכמובן עוגה לכל ילד בנושא שלו.
 
הפעלת אבירים ונסיכות
31/08/14 19:45
23צפיות
יש הרבה דוגמאות ברשת להפעלות בנושאי אבירים ונסיכות.
אפשר לשנות את האבירים לכבאים, ולעשות יום הולדת כבאים ונסיכות:
יצירה בנושא (קישוט כתר נסיכות, קישוט סמל כבאים)
משחקים: בינגו נסיכות וכבאים (עם חידות על הדמויות - נסיכות דיסני, דמויות התוכנית וכו'), מלך התנועות, מרוץ מכשולים, מרוץ כדורי צמר גפן, ועוד משחקים אחרים - בכל משחק אפשר למצוא אלמנט שישלב בתוכו כבאים או נסיכות (או שניהם - להציל את הנסיכה מהדרקון יורק האש משלב גם נסיכה וגם כבאי).
עוגה אפשר אחת שמשלבת את שניהם, או שתים קטנות יותר.
 
בקיצור - אפשר לשלב בלי בעיה, רק צריך למתג את זה.
 
מזל טוב
שתי שאלות לקראת לידה
31/08/14 09:34
83צפיות
1. לגבי עיסוי פרינאום. מישהי עשתה לקראת לידת תאומים? ואם כן באיזה שבוע התחלתן? רשום על הבקבוק משבוע 36 אבל נראה לי מאוחר מידי.
2. יש כאן מישהי שילדה בברזילי? אני מאוד רוצה לעבור לידה רגילה (בינתיים שבוע 32 המובילה ראש והבן אורכי עם ראש טיפה למטה) 
הבנתי שיש בתי חולים שממליצים מראש ללכת על קיסרי (כמובן שזה גם תלוי ברופא התורן) אבל אני אשמח לשמוע על אילו מכן שילדו בברזילי.
ההתלבטות שלי היא בין ברזילי לקפלן והסיבה היחידה שאני מתלבטת היא בגלל שהרופא שלי הוא מנהל מחלקת הריון בסיכון בברזילי.
מנסה לעזור
31/08/14 14:56
27צפיות
1. לא ממש מכירה, אבל בזמנו קראתי שבהריון תאומים מחכים עד מאוד מאוחר עם העיסוי מחשש ללידה מוקדמת.
2. ילדתי את היחידה בקפלן, הייתי מאוד מרוצה (התאומים באסף הרופא- *לא* הייתי מרוצה מהצוות בחדר לידה). לא מכירה את ברזילי.
בהריון תאומים יש שיקולים נוספים בבחירת בית חולים - אם מדובר בלידה בשבוע מוקדם ויש סיכוי לפגות אז כדי לחשוב על הפגיה- פגיה טובה, קירבה לבית וכו'. 
עונה בתקווה שיעזור
31/08/14 15:57
18צפיות
1.עיסוי פריניאום ביצעתי אצל הגדולה לא זוכרת באיזה שבוע, בתיאומים נמנעתי מהחשש ללידה מוקדמת.
2.ילדתי לידה רגילה בקפלן צוות מעולה הראשונה היתה ראש השני גם.

שיהיה בהצלחה!
חגיגה בלי עוגה: הנחיות חדשות לימי הולדת בגנים
28/08/14 15:54
214צפיות
º
מצוין מבחינתי.
28/08/14 21:14
50צפיות
מעולה!
29/08/14 01:01
60צפיות
באמת הרגיש לי כבר מוגזם. לפחות פעם בשבוע יש חגיגה. בדרכ בימי שישי. אחרי שאילתרתי ותיזזתי כדי שתהיה ארוחת צהרים מוכנה בשישי, הם בדכ חוזרים שבעים ועם שוקולד מכל הכיוונים. שלא לדבר על רשימת הממתקים שנתבקשנו להביא בימי ההולדת....
בקיצור - אחלה! מתאים לי.
חבל שלא חשבו על זה קודם :))
29/08/14 05:18
88צפיות
גם ככה בימי ששי חוזרים שבעים עם החלה שהם אופים..
מי צריך את כל הסוכרים האלה
אני ממש אשמח אם הגננת אכן תתנהל כך
היה לי אתמול קצת זמן חופשי וקראתי את התגובות לכתבה וכפי
31/08/14 12:48
57צפיות
שחשבתי זה לא הולך להיות פשוט.
תקראי למשל את תגובות 34 ו-41
אני בעד
31/08/14 13:15
43צפיות
דווקא בגן הפרטי שהקטנה שלי שלי נכנסת אליו הנושא הזה די בעייתי. 
פרוסה עם שוקולד כשמתעוררים (ביקשנו להביא ממרח אחר ושימרחו לה). פתי בר, צ'יריוס ביום הראשון בגן. ממתקים ביום ההולדת.
אנחנו משתדלים לאכול בריא בבית, והנושא הזה מאוד מציק לי.
 
קודם כל עם זה עוגה
31/08/14 15:00
38צפיות
וב. זה ללא ממתקים בעיני זה מבורך מאד
מבחינת עוגה לי היה חשוב להביא איזה עוגה שאני רוצה גם שולקד
ואין בעיה עם זה
 
 
ההנחיות הן לגבי גני עירייה ולא לגבי גנים פרטיים שעושים
31/08/14 15:47
41צפיות
ככל העולה על רוחם כמעט ללא כל פיקוח.
אני יודעת.
31/08/14 16:04
31צפיות
הייתי מצפה שבגנים פרטיים להורים יהיה יותר משקל והם יוכלו להשפיע. אבל כמו שציינת למעלה - הרבה הורים לא מודעים/ מעוניינים בתזונה בריאה. 
מעיזה להיות שונה
31/08/14 19:37
52צפיות
אישית לא רואה את עצמי מכינה 30 שיפודי פירות... כאב ראש כאב ראש כאב ראש.
עוגת גזר? פלצני בעיניי. ילדים אוהבים עוגות יומולדת עם שוקולד וסוכריות. זה חלק מהילדות.
אף אחד לא מת או תפח למיצגים מקצת עוגה וממתקים ביום הולדת. זה מה שמייחד את האירוע.
פירות וכריכים ״בריאים״ יש להם כל יום בגן.
גם ככה החגיגות ללא הורים וסבתות, גם ככה אין מנגנת כמו פעם. מה עוד ייקחו מהילדים?
רוב הילדים לא מסיימים פרוסה קטנה של עוגת שוקולד ולא בהכרח בולסים יותר מכמה חתיכות במבה, והרי ברור מאליו שלא יחלקו לכל ילד שקית במבה אלא כמה אחדים. אפשר למשל לתת בייגלה שזה איכשהו חטיף פחות מזיק.
קצת פרופורציות! גם ככה מפקיעים מילדים המון דברים. ולהזמין עוגת בצק סוכר מפונפנת לחגיגה המשפחתית זה כן טוב? בשביל הרושם? העוגה הזו הרבה יותר גרועה וממילא ילדים לא אוכלים אותה כי בינינו... היא לא טעימה.
אצלנו בגן חילקו אולי 4 שקיות אפרופו בין כל הילדים. ביג דיל! החזירו לי תבניות עוגה 3/4 מלאות כי ממילא חותכים לכל ילד ריבוע קטן. אז יש מדי שלוקים או ארטיק או מרשמלו ביום שישי והרי ידוע שרוב הילדים מזלזלים וזורקים חצי. אסון לאומי... חלילה שיאכלו ממתקים. נו, באמת...
 
והלכה למעשה - היוזמה לא תעבור בשום גן. זו דעתי לפחות. ואני לא מתביישת לומר אותה.
ילדים שמנים לא משמינים מהממתקים בגן, אלא ממה שהם מקבלים בבית.
זה מגוחך לקבול על ה-4 חתיכות ביסלי אבל לשלוח את הילד כל יום לצהרון ולעצום עיניים למה שהוא אוכל שם (רמז: הרבה יותר לא בריא מחתיכת עוגת שוקולד פעם בשבוע). 
סליחה על הנאום - אבל פגעת בנקודה רגישה
31/08/14 20:12
45צפיות
רוב הילדים מחסלים חתיכת עוגה ומבקשים עוד, יכולים לגמור שקית במבה בשניות. ברוב הגנים מדובר ב 35 ילדים - כלומר כל יום שישי יום הולדת.
יום בשבוע לטחון ממתקים - זה מיותר.
הם לא אוכלים כריכים בריאים בגן, הם מקבלים לחם אחיד שהוא סוכר פשוט חסר כל ערך תזונתי. בארבע הוא יהיה מרוח בשוקולד או "ממרח חרובים" (אותה גיברת בשינוי אדרת = סוכר ושמן). 
אישית - דווקא עם עוגה יש לי הכי פחות בעיה - זה בד"כ תוצרת בית וה"לא בריא" מסתכם בסוכר ושמן. הדרעק האמיתי זה כל המעובדים למינהם - דובונים, בייגלה. 
הילדים שלי לא אוכלים בצהרון אלא בבית (כן, יש לי כרגע את הפריוילגיה, והיא עולה לי המון. לאלה שאין את הפריוילגיה ותזונה חשובה להם  - כנראה מאוד כואב אבל גם כנראה שאין ברירה). אין לי בבית ביסלי, במבה, צ'יריוס או דגני בוקר. אני מבלה המון זמן בלאפות ולבשל כדי שהילדים שלי יאכלו טעים ובריא- כי לי זה חשוב. אז יום הולדת פעם בשבוע, וביקור אצל חבר מהגן עוד פעם בשבוע, ואנשים שמציעים במבה בגינה וכו'- זה מבאס.
אין לי בעיה שאנשם יאכלו דרעק (דווקא כן יש לי בעיה שזה מה שהם נותנים לקטנים שלהם), אבל אני לא רוצה שהילדים שלי יאכלו, וכרגע זה מגיע מכל מקום (והם רק בגן). 
 
אגב, הבעיה שלי היא לא השמנה (כמןו שכתבת), אלא תזונה. הילדים שלנו היום צורכים כמויות אדירות של סוכר, שמן, מלח וכל מיני חומרים שהקשר בינם לבין מזון הוא מיקרי בהחלט. דברים שלא רק שלא נותנים לגוף כלום אלא פוגעים בו. ואם קיימת מגמה של משרד החינוך לעורר מודעות - אני בעד.
 
כשאני חוסכת מהילדים שלי ממתקים - מספרים לי איזו אמא רעה אני, שחוסכת מהם הנאה. אני הראשונה לספר על הנאה מאוכל. אני גרגרנית גדולה ומוכנה להוציא הון על אוכל טוב (ונעליים). אבל - ממתקים וצבעי מאכל זה לא אוכל. אפשר להכין אוכל ביתי בריא וטעים לא פחות ממה שקונים באריזה מבריקה, אבל אנשים מתעצלים, כי הרבה יותר קל לקנות ביסלי מלעשות שיפודי פירות או פשטידה טובה. 
 
"רוב הילדים לא מסיימים פרוסה קטנה של עוגת שוקולד"
01/09/14 00:27
11צפיות
אשמח לראות מהיכן הבאת את זה?
שלי מסוגלים להיות שבעים ולזלול 3 פרוסות של עוגה ותביני עד הקלקול שהיה להם בגן, נתת להם לבחור בין עגבנייה לעוגה והם בחרו בעגבנייה.
 
אם הילדות מסתכמת ב"עוגות יומולדת עם שוקולד וסוכריות", אז תסלחי לי, זאת ילדות אומללה.
תיקחי אותם לים, לבריכה, ללונה פארקים, לגני חיות, תקדישי להם תשומת לב וזה מה שייעשה את הילדות שלהם למאושרת ולא המתוקיאדה.
 
 
בגן שבו היינו בשנתיים האחרונות
31/08/14 20:14
36צפיות
הבאנו לימי הולדת עוגה וזהו. לא היו שום חטיפים או ממתקים.
וזה מעולם לא חסר לאף אחד. אני לא מבינה למה צריך את כל רשימות הכיבודים האלה.
 
מצד שני, מחר נתחיל גן עירוני ואז נראה...
אני דיברתי על גן עירייה
01/09/14 10:01
ויש הנחיה שאסור להביא ממתקים אלא רק עוגה איזה שרוצים
 
בנוסף הם אוכלים אוכל בריאותי , לדוגמא אצלנו לחם מחיטה מלאה
ירקות וביצה
 
 
עוד מעט נגמר החופש הגדול
28/08/14 15:17
223צפיות
אז מה עשיתם בחופש חוץ מלשבת בממ"ד?
מי עולה לכיתה א'?
מי מתחיל גן חדש?
איך נערכתם ליום שני (1/9)?
ומי מתרגש יותר? הילדים או אנחנו ?
 
 
 
עונה לעצמי ראשונה
28/08/14 15:23
151צפיות
הילדים היו במסגרת עד ב14/8 (גן פרטי + קייטנה)
בשבועיים שנותרו התחלקתי עם אמא שלי
אתמול חזרנו מארבעה ימים בקיבוץ מזרע - היה מוי כיף לילדים ולי
 
אחרי 3 שנים באותו גן פרטי קטן הילדים עולים לגן עיריה טט"ח,
רוב הגן מתפזר אז כנראה שייכנסו לשם לבד (ומזל שהם תאומים ונכנסים לגן ביחד).
הבת שלי מתרגשת ומדברת על זה, במיוחד כש"מכרתי" לה את זה כ"גן של בוגרים". הבן שלי לא מדבר על זה אבל מנסיוני מתרגש גם וזה ייצא בימים הראשונים במסגרת החדשה.
 
היום אחה"צ יש מפגש בגן עם הגננת. אני מאד מאד מתרגשת
איך יהיה להם, איך ישתלבו בגן כל כך גדול עם הרבה פחות תשומת לב וסדר יום שונה לחלוטין.
 
מצד שני כשבילינו עכשיו בחופש יחד ראיתי כמה הם פתאום גדלו והתפתחו לי מתחת לאף, ואני חושבת שאתגר חדש יכול להיות להם טוב.
 
מאחלת מכל ה שנת לימודים מוצלחת לכל ילדי הפורום, והרבה איחולים והתרגשות לעולים לכיתה א' ולמסגרות השונות
 
 
סוף סוף נגמר
28/08/14 15:53
141צפיות
אחרי שבוע של כיף בקייטנות, ובדיוק לכבוד יום ההולדת של הבנות, התחיל כל הבלגן והקייטנות בוטלו (איך אמרו הבנות - היה להם יום הולדת פיצוץ).
אז קצת שלחנו אותם לדודים בעפולה, קצת לסבא וסבתא (בתורות. פעם את הגדול לבד, ופעם את הבנות). והרבה הרבה היו בבית והתחרפנו וחירפנו אותנו.
אני עבדתי כל התקופה הזו, וגם בעלי, אז חלקנו משמרות - הוא עבד משמרת ערב ואני בבוקר (מה שאומר שחודש וחצי נפגשנו בערך לחצי שעה בערב וחצי שעה בבוקר).
 
הבנות עולות לכיתה א', הגדול ל-ו'. ההתרגשות אצל כולם גדולה. כשהתחילו לדבר על דחיית פתיחת שנת הלימודים - הוא צהל ושמח, אחת התחילה לבכות מרוב אכזבה, השניה כעסה על כולם בגלל ההחלטה הזו. אני - בעיקר נבהלתי.
 
אתמול היה לנו מפגשים עם המחנכות. יום ראשון הם נמצאים למשך 3 שעות בבית הספר (יום הערכות והכרות. היום הראשון להפעלת מערך ההסעות, הכירות של הילדים, וקבלת מערכת).
ביום שישי הבא - טקס פתיחת השנה (זה השינוי היחיד שלנו בעקבות "צוק איתן" - נחו את הטקס ליום שישי).
 
ומי מתרגש? כולנו. הם, ואני, ובעלי...
הצטיידנו בטונות של טישו לקראת יום שני. כנראה שעכשיו, בגלל הדחייה של הטקס, נצטרך עוד טישו.
איזה מרגש כיתה א בדאבל!
28/08/14 19:43
80צפיות
בהצלחה לכולכם!
 
זוכרת איך אני הציניקנית עמדתי עם דמעות (ומשקפי שמש להסתיר...) כשהבן שלי יצא משער בית ספר ביום הראשון לכיתה א. פשוט מקסים...
שאלה:
28/08/14 20:42
91צפיות
איך את הולכת עם שתיהן לבוקר הראשון בכיתה א׳?
או שאתם מתחלקים וכל אחד הולך עם ילדה?
ףנשמע מאד מרגש, עליה כפולה לכיתה א׳
שיהיה בהצלחה!!
בבית הספר שלנו זה קצת שונה
28/08/14 23:01
90צפיות
הילדים מגיעים לבית הספר בהסעה.
אז בבוקר הראשון אנחנו מלווים אותם לתחנת ההסעה ומחכים איתם עד שהאוטובוס מגיע.
השנה אנחנו נלווה שלושה ילדים להסעה - את הגדול שילך לכיתה ו', ואת הבנות שהולכות לכיתה א.
בבית הספר יש את הטקס, עם ההורים. השנה הוא נדחה ליום שישי, אבל בכל מקרה הטקס מתחיל בשמונה וחצי - מתוך מטרה שהילדים יתאספו קודם בכיתות, ויצאו מהכיתות במרוכז לרחבה, בה יהיו הורי תלמידי כיתות א'.
מכיוון שההורים לא יושבים עם הילדים, אז אין חשיבות למי מלווה את מי. במילא הם יוצאים במרוכז מהכיתות וחוזרים במרוכז לכיתות.
אז אנחנו נלווה אותם להסעה, ונחכה להם בתחנה בחזרה.
 
ההבדל הגדול - כל שנה אני מצלמת אותם ביום הראשון כשהוא עם התלבושת האחידה והחולצה הלבנה, והן עם שמלות חגיגיות. השנה שלושתם יהיו עם תלבושת אחידה לבנה ותיק גדול.
החופש אוטוטו נגמר...
28/08/14 17:13
145צפיות
ובאת לי בדיוק בזמן כי רציתי לשתף ש... היה ארוך היה מתיש ומעייף אבלללל בעיקר היה מוי כיף!!!הייתי איתם שבועיים כל יום בערך מ7 בבוקר עד 7 בערב.בחצי השבוע הראשון היו יומיים אצל סבבתא עם שינה ועוד יום אצל אמא שלי וכך הרווחתי שבוע מלא בעבודה וקצת מנוחה. בעלי עצמאי ולא יכול לקחת חןפש אז כל שאר החופש היו בעיקר איתי.היינו הרבה בבריכה, עוד קצת בים, עוד יום פה ויום שם והנה כמעט נגמר החופש.הם בני שנתיים ו9 אך כבר נכנסים לגן עירייה. אחרי שנתיים במעון המקסים שלנו הם עוברים למסגרת חדשה ואני קצת חוששת בעיקר כי הם יהיו הכי קטנים בגן אבל מצד שני אני מאוד שלמה עם ההחלטה לשלוח לגן עירייה כי המעון כבר לגמרי קטן עליהם...הגננת בעצמה אמא לתאומים אז היא כבר כבשה את ליבי היא גם נראת עם אופי רגוע ושליו שזה בדיוק מה שהילדים שלי צריכים.היומיים הראשונים הם קצרים ואחכ מלא אז יהיה בסדר כי בימים הקצרים אני מאמינה שהרבה ילכו לגינה שצמודה לגן ויכירו באופן רגוע יותר.בהצלחה לכולם
מגיע לך צל״ש
28/08/14 21:07
74צפיות
כל יום משבע בבוקר עד שבע בערב??
מה הכוונה היה חופש ארוך? מתי סיימו את המסגרת?
לי לא מגיע צל"ש
28/08/14 23:11
93צפיות
אם כבר לילדים מגיע צל"ש...!!! באמת שהלו"ז היה גדוש כדי שלא יתחרפנו לי בבית אבל באמת שהיה לי כיף איתם 
יש עוד הרבה נשים שנמצאות לבד עם הילדים ות'כלס ביקרנו מלא משפחה וחברים אז לא באמת הייתי לבד איתם כל היום.
אולי כתבתי בנימה כזאת כי אני עדיין בלב קצת כועסת על בעלי שהוא בחר להיות עצמאי בעבודה בלי ימי מחלה בלי חופשות ובלי הטבות ואפילו בלי ימים קצרים... 
 
הם סיימו את הקייטנה ב12, היו יומיים אצל חמי וחמותי, אח"כ חצי יום עם אמא שלי ואז קיבלתי אותם מה14 לאוגוסט אח"צ והם יהיו איתי עד ה1 לספט' (חופש מספיק ארוך בשבילי )
 
נורא הייתי רוצה לקחת חופש גם בראשון ובשני לספט' שבהם יש להם ימים קצרים בגן אבל אני חייבת לחזור לעבודה אז אחותי שוריינה לשמור עליהם... מתה לשמוע כבר איך עבר עליהם היו הראשון בגן...!
 
 
 
גם אני..
28/08/14 19:54
107צפיות
בחופש- לא ממש ישבנו בממד. אנחנו בשרון הצפוני והיה ממש רגוע פה - אזעקות בודדות. אבל לא יצאנו כל כך מהאזור...
קייטנות עד 14.8
שבוע אחר כך - יומיים ההורים שלי, יום חמותי, יום בעבודה עם אמא ויום בעבודה עם אבא
והשבוע האחרון איתי (ועם המטפלת במשך היום לקטנים). היינו בבריכה, בסרט, באיזה משק באזור עם פינת ליטוף רפת חיות ומתנפחים...  במשרד הפנים (לחדש דרכונים!) והכי כיף- עשינו מסיבת נסיכות בבית אתמול בבוקר (ויומיים לפני כן התכוננו...) - אירחנו עוד 10 נסיכות בנות 4-5 (מלבד שלי כמובן), לבושות בבגדי מלכות (כולן בשמלות נסיכותיות...), קישטנו את הבית בכל קישוטי הנסיכות שיש לי מכל ימי ההולדת (מפות דגלונים וכו').
היו 4 תחנות יצירה שונות (כולן בנושאי נסיכות), איפור ולקים ... , נקניקיות לכולן (אוכל של נסיכות, לא?) ולקינוח קישוטי מאפינס! היה ממש כיף והבנות שלי היו בשמיים.
הבנות עולות לגן חדש. למעשה הוקפצו מטטח לחובה בעקבות שינוי השנתונים (ילידות סוף סוף 2009), אבל זה גן דו שנתי אז בהמשך השנה נחליט האם הן יעלו שנה הבאה או לא. הן שמחות, היום הלכו לפגוש את הגננת ולהכיר את הגן ולא רצו ללכת. שקלתי להשאיר אותן כבר עד יום שני. הן מאד מתלהבות ואני בסך הכל מרוצה. זה ידוע כגן טוב אם כי הוא במרחק 10 דקות הליכה מהבית בעוד יש לי גן מול הבית (ממש מעבר לכביש) שלא שיבצו אותנו אליו. הן נשארות באותו גן- למרות שהיו לי לבטים לגבי הפרדה, ויש להן בגן עוד 2 זוגות תאומים (עוד תאומות ועוד תאומים). הן מכירות 3 ילדים מהגן הקודם - אבל ממש לא דואגת להן
הקטנים נשארים עוד שנה עם המטפלת
מתרגשים? כולם מתרגשים ואמא כבר מחכה בקוצר רוח ל-1 בספטמבר אז אני חוזרת למעט שקט ושלווה... (למרות שמצפה לי יום עמוס וארוך בעבודה + בר מצווה בערב)
 
 
נשמע אחלה נושא ליומולדת
28/08/14 21:05
48צפיות
אני יודעת שיובל תשמח מאד ליומולדת כזה בשנה הבאה
צריכה לחשוב רק מה אני עושה לאיתי.. זה עבודה כפולה לייצר שני נושאים ליומולדת
 
נשמע שהיתה לך מספיק עזרה בשביל לעבור את החופש בשפיות
 
לא בדיוק לשבת בממ"ד
29/08/14 12:54
60צפיות
אבל בהחלט עברו עלינו חודשיים מתישים.בהוראת פיקוד העורף המעונות סגרו את שעריהם עם תחילת המבצע, ב8/7 ומאז כמעט מידי יום הייתי צריכה לאלטר מקום לילדים.רוב הזמן הם היו אצל ההורים שלי, שבוע בקייטנה שהתקיימה במקלט, שבוע בבית עם בייבי-סיטר ובשבוע האחרון לקחנו חופש ונסענו צפונה למלא מצבורים.כולם מתחילים מסגרות חדשות, התאומים לטט"ח והקטן למעון אחר (קרוב לבית).ביום הראשון 1/9 לקחתי חופש, ללוות אותם בבוקר ולהחזיר אותם קצת יותר מוקדם...כולם פה מתרגשים מאוד, אם כי עם הגדולים אני פחות חוששת, אחרי התלבטות לא קטנה אני משאירה אותם ביחד בגן שהגננת בו היא דודה אהובה.הכי מעניין זה שכמה שהסברתי להם לא נראה שהם הפנימו את הרעיון, מעניין איך ומתי יפול להם האסימון...שיהיה לכולם בהצלחה!!!
חזרנו אתמול מכרתים.
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
30/08/14 12:49
98צפיות
היינו עם אחי ומשפחתו והורי במלון הכל כלול סטאר-ביץ' הוטל שצמוד לעיירה חרסוניסוס.
ממליצה בחום רב למשפחות עם ילדים בכל הגדלים, הצורות והמינים.
יופי של מקום, קרוב מאוד לעיר, ערוך היטב לילדים / תינוקות ומחיר סביר.
טיפ אחד גדול להרורים ש "אומצה-אומצה" ובעיקר "בומצה-בומצה" באחת עשרה בלילה,
כלומר מוזיקת האוס רועשת שמתאימה לבני נוער, לא מתאימה להם / לתינוקותיהם,
לבקש להיות הרחק מהבניין המרכזי ובקומת הקרקע.
כל השאר - אחלה לגמרי.
עוד "משוטוב" שעשינו הקיץ היה סופ"ש בירושלים,
בבית דירות שניקרא "חצר השוק", יושב עם הפנים לאגריפס ושוק מחנה יהודה,
ועם הגב לשכונת נחלאות.
יותם התנגד נחרצות לכל עניין הנסיעה ואחריה - רוצה לקרוא למקום "דגניה ב'" -
כלומר כמו שדגניה היא הבית מחוץ לבית, יש לנו עכשיו עוד בית שרוצים וכיף לחזור אליו.
מעט יקר, אבל שווה לגמרי.
חכו לי קצת, עובדת על הנחות למחזיקות "כרטיס תאומים ושלישיות".
חוצמזה - איפשרנו לילדים להתבטל לגמרי ולא לעשות כלוווווםםםםם הכרחי.
נשמע אחלה
30/08/14 23:11
24צפיות
יכולה להעלות תמונות מהמלון בכרתים וזה שבירושלים?
איך ההעברות משדה התעופה למלון?
האתרים הרלוונטיים
31/08/14 20:24
18צפיות
סטאר ביץ'
1. כמעט ולא צילמתי, אבל התמונות פה משקפות טוב למדי מה שקורה שם.
2. להערכתי - הילדים שלך יהנו מהמקום עוד יותר מהילדים שלי, כי בשעות הערב יש שם פעילויות שמתאימות יותר לחבר'ה הצעירים יותר או המבוגרים יותר, והילדים שלי נפלו באמצע.
3. ממליצה להגיע למלון בדיל של ארקיע ולא כמו שאנחנו עשינו - קישרי תעופה וחברת התעורפה "הרמס".
4. העברות - בסדר גמור, והמחיר שלהן כלול בדילים.
 
מלון דירות חצר השוק:
יש שני סוגי דירות: אחד של חדר שינה ניפרד וסלון עם שתי מיטות נפתחות
והשני - יש הפרדה בין הסלון לחדר השינה עם מחיצה.
אנחנו לקחנו את הראשון, ושילמנו 1600 ש"ח בשיא העונה, לסופשבוע, ללא ארוחת בוקר
(מיותר לגמרי כשמולך נמצאים השוק והמאמפייה, ומימינך הגבינות של באשר).
המחיר הוא עקרונית לחדר, ללא תלות במס' האנשים בו.
הם לקחו בניין עתיק ושיפצו אותו. אחד מבעלי המלון הוא ארכיטקט, וזה ניכר בהשקעה ובטעם המעולה.
יש במרכז הבניין חצר פנימית מקסימה, שחנשלי מאוד נהנה לשתות בה את הקפה הראשון של הבוקר,
והילדים נהנו לרכב שם על הגלגלים שלהם (רולרז וקורקינט).
בקיצור - אחלה מקום ואנחנו בטוח נחזור אליו.
 
º
ושוב מזכירה: חכי להנחות לפורום.
31/08/14 20:26
6צפיות
וגם סוף חופשת הלידה.....
30/08/14 13:28
97צפיות
הגנים נגמרו בסוף יולי ותחילת אוגוסט. הייתי איתם שבועיים לבד. בעלי הצטרף לשבועיים הנוספים של אוגוסט עד ליום שלישי הקרוב. עשינו המון דברים וכל מיני תערוכות למינהן. בבריכה היינו פעם אחת עם ארבעתם והיה לא קל.... מסתבר שהפיצים מעוניינים לחיות במזגן בלבד. צרחו צרחו וצרחו.
לפינלה של החופש "ביליתי" עם אחד התאומים באישפוז של יומיים בבית חולים עם חשש לדלקת קרום המוח. אישית אני מרגישה שחוטה ועם הלשון בחוץ. רוצה מאוד לחזור לעבודה ולקבל את השגרה שלנו בחזרה.
יום שני הקרוב יהיה קצר ועמוס כי  כ ו ל ם  נכנסים לגנים חדשים.
מכינה את עצמי נפשית לעניין....
ושיהיה בהצלחה לכולם.
איחולי בריאות לילדון
30/08/14 23:12
37צפיות
מה שלומו?
למזלנו החשד התברר כמוטעה
30/08/14 23:51
50צפיות
הגיע עם תסמינים שצביעים על כך (עור עם כתמי שיש, מרפס נפוח, חום 39.6) ועבר בדיקות כואבות כואבות כולל הוצאת נוזל עמוד שדרה. כל הבדיקות יצאו תקינות ומסקנת הרופאים היתה שהוא ויראלי.שוחררנו אתמול אחר הצהריים ונכון לכרגע הוא בסדר. חסר מנוחה אבל בסדר גמור.
תודה על הדאגה...
עונה מקוצר
31/08/14 15:07
20צפיות

 עוד מעט נגמר החופש הגדול
sefia

אז מה עשיתם בחופש חוץ מלשבת בממ"ד? היינו קצת בקיבוץ הגושרים עם חברים היה כייף ונחנו הרבה
מי מתחיל גן חדש? אנחנו פיצלנו את התאומות לגן חדש ואני כולי בהסטריה טוטלית 
איך נערכתם ליום שני (1/9)? אני לא עובדת באותו יום הגדולה מתחילה חטיבה הבנונית ביסודי והתאומות שני גני ערייה חדשים
ומי מתרגש יותר? הילדים או אנחנו ? אני חושבת שכולם
 
 
היה כיף!
31/08/14 15:04
28צפיות
תחילת החופש היתה בסימן סיום השיפוצים בבית שלנו. מאז הרבה יותר מרווח ונעים.
הגדולות היו בחופש מה- 20.6 (חטיבה). חופש טיפוסי של מתבגרות. חברים, בילויים (מוגבלים בגלל המצב)
בתחילת אוגוסט גם הקטנות יצאו לחופש, ואז גם נסענו לחופשה משפחתית בהרכב מלא בכרתים.
היה ממש כיף, לא חשבתי שאצליח גם קצת לנוח בחופשה כזו, אבל הצלחתי.
בשאר הימים חלקתי עם זוגתי את הטיפול בבנות. היה לי ממש כיף איתן בבית. טיילנו, פגשנו חברים, הלכנו לבריכה.
בחודש הזה הן עשו קפיצה משמעותית בדיבור, וזה משמח אותי מאוד שהייתי כל כך צמודה אליהן לחוות את זה.
 
מהגן אני קצת חוששת. נראה לי שליובלי תהיה פרידה קשה. אפילו שמדובר באותו גן ואותו הצוות. עוברים לכיתה אחרת, עם רוב הילדים. היא מאוד אוהבת להיות איתנו בבית, וגם לקראת סוף השנה היה לה קשה להפרד בבוקר. יש מטפלת שיודעת בדיוק איך להרגיע אותה, אני מקווה שהיא תקדיש לה מספיק תשומת לב.
 
האמת - אני מחכה לחופש הבא....
החופש מסתיים?! האם זו אמת?!
31/08/14 15:29
31צפיות
אני אאמין לזה כשזה יקרה!!
בנתיים נדמה לי כאילו כל החיים שלי הם צעקות,השתוללויות וחור באוזן . 
מזל טוב לנו
29/08/14 00:37
297צפיות
מזל טוב לנו
בדיוק עכשיו בחצות ועשר דקות, ובחצות ואחת עשרה דקות לפני חמש שנים נשלפו מהחתך בשבוע 34 אדם, דניאל ונטלי.  

כל מי שחוותה שמירה וחידה מוקדמת תזכור לנצח את ההתרגשות והרעד כל הדרך לניתוח. מאז ההתרגשות ההיא חוויתי בזכות שלושת המלאכים שלנו אין ספור התרגשויות, למדתי להתרגש מהדברים הקטנים, שיש קסם בכל דבר קטן, ושככל שהילדים גדלים, גם קשת הרגשות שאנו חווים בגידולם ובהוויה שלהם גדל ונע מאהבה, לרצון שיהיה רק רגע של שקט, לאושר ענק וסיפוק, לצד לחץ אינטנסיבי להספיק את כל מה שרציתי, ההבנה שלעולם לא אספיק זאת, וההבנה שכשהם באמת צריכים אותנו, אין דבר שלא נעשה וכוח שלא יימצא בתוכנו, רק כדי להבטיח את שלומם.

אדם, נסיך אמיתי, איש קטן עם נשמה גדולה. אציל וצנוע עם נפש עוצמתית, אהבה ונתינה אינסופית, וחברות. מענטש שלנו- אתה עיקש, נבון, חכם ורגיש כל כך, שאין לי ספק  שיש בך את הכוח דרך שלום ונועם ולהשיג את כל מבוקשך.

דניאלי- אצילית וחזקה, רגישה ומוכיחה, בוגרת וכמו יודעת ליהנות מהילדות והמשחקים, כי הם חוויה חד פעמית. תמשיכי להוביל את דרכך, לנתב את החוזקות שלך, אנחנו כאן כדי להכיל, לחבק ולתת לך מקום בטוח, רק כדי שתוכלי להמשיך לפרוש כנף.

נטלי- רגישה באופן בלתי יתואר, את שמבקשת לעצמך לב זהב כשנופל לך (ת)ריס, וכל הזוהר והטוהר פועמים בחוזקה בחיבך. פרפקציוניסטית גדולה בגוף קטן, אינטילגנטית, נבונה, ומכילה את הזולת באופן שמתי- אנחנו לומדים ממך המון בכל יום שעובר, ונראה שלעולם נלמד אותך, ולעולם נמשיך לגלות אותך. אני מאחלת לך שתזכי להכיר את יופייך הפנימי, שתכירי בכוחותייך, וחוזקותייך ותדעי שדרכם את מביאה אור, הומור, פרופורציות ואושר בכמויות לסביבה.

אוהבת אתכם, דואגת לכם, לפעמים גם כועסת עליכם, ותמיד תמיד אמא שלכם.

אמא
מרגש!!!!
29/08/14 00:51
20צפיות
המון מזל טוב. לכולכם. 
מרגש עד מאד ולא יאומן איך הזמן עובר כל כך מהר
29/08/14 05:20
25צפיות
שוב מזל טוב :))
ריגשת מאד
29/08/14 09:14
26צפיות
המון מזל טוב לשלישיה המהממת שלך
אני עוקבת אחריהם גדלים וזה פשוט תענוג
תמיד אני מנסה לנחש את העוצמות שטמונות בשלושה אחים שמחוברים כל כך חזק
התברכתם
לעוד הרבה מאושרות
º
מזל טוב ברכות מרגשות מאוד. התברכו באמא כמוך.
29/08/14 19:50
2צפיות
º
מקסים! מזל טוב!
31/08/14 10:55
2צפיות
תודה רבה לכולן.
31/08/14 13:13
8צפיות
חגגנו במקום מקסים- קמפינג בגני חוגה. הייתה הם ולנו חוויה מדהימה.

º
איזה מרגשת.. מזל טוב!!
31/08/14 13:43
2צפיות
מזל טוב לשלישייה המהממת!
31/08/14 14:56
8צפיות
כתבת מאוד מרגש...
מזל טוב
31/08/14 15:03
2צפיות
המון אשור ושמחה וצחוק
הילדים נשמעים מדהימים ומקסימים לפי הברכה
 
 
מה עושים עם תינוקי שצורח באוטו?
28/08/14 23:34
132צפיות
הבנים שלי בני שישה חודשים, ארבעה וחצי מתוקן.
לפני שבוע חזרנו מחודש אצל החמים בארהב. בתקופה שהיינו שם, התחיל אחד מהם לבכות מאוד בזמן נסיעות ברכב. עד לנסיעה לא הביע שום התנגדות והיה נרדם במושב שלו, בד"כ באופן די מיידי. גם בטיסות לשם וחזרה הרגיש די בנוח ולא בכה כלל. קיוויתי מאוד שכשנחזור הביתה התופעה תיעלם, אבל בנתיים היא רק מחמירה. ניסיתי שיטות שונות כדי לנסות להרגיע: ישבתי לידו במושב האחורי, שרתי לו, מוצץ, בקבוק, צעצועים, ליטופים, נשיקות. בהתחלה זה עוד היה עוזר קצת, בייחוד שיר מסוים משום מה, אבל לאחרונה הוא כבר לא מגיב לשום דבר והבכי רק מתגבר ומתגבר עד שהופך לצרחות נוראיות של מצוקה. הוא נרגע רק כשאני מוציאה אותו מהכסא ומהרכב (לחבק בתוך הרכב לא עובד). לפני כמה ימים נאלצתי לעצור בצד הכביש חמש פעמים במהלך נסיעה של כשלושים וחמש דקות. היום גם הדביק את אחיו בבכי, שניהם צרחו והתייפחו כל הדרך, ובסוף גם הקיא על עצמו מרוב השתנקות והשתעלות. זוועה. יש לציין שהוא גם סובל מריפלוקס קל-בינוני וכי התחילו להציק לו בחודש האחרון גם השיניים. עוד דבר שנראה לי חשוב לציין ואני לא מצליחה להבין: בד"כ, כשנוסעים למקום כלשהו (למשל היום בדרך להורים שלי), הוא יחסית מרוצה ונרדם, אבל בדרך חזרה קורה כל מה שתיארתי. מה הקטע? איך אפשר להקל עליו?
הצילו.
 
לא יודעת לגבי איך להקל עליו
29/08/14 17:12
82צפיות
אבל אצלי היה חוק אחד ברור (שהתאים לי כמובן) מעדיפה שיצרח קצת ולהגיע מהר הבייתה מאשר לעצור כמה פעמים שבהם גם ככה לא הצלחתי לפתור את הבעיה והבכי נמשך...
בפועל היו לנו תקופות מאוד קצרות כאלה וכמעט תמיד הן חלפו אחרי זמן מה.
רק את יודעת מה יכול להקל עליו וזה פשוט עניין של ניסוי ותהיה  כמו שתיארת צריך לנסות ולנסות עד שמוצאים מה שעובד ומתאים לילד...
אני ובעלי שרנו "פילפילון אפו ארוך" במשך חצי שעה לפעמים כדי שיהיה שקט באוטו 
יכול היות שזה מאובר עייפות או אולי הריפלוקס והשיניים בכל מקרה אני מאחלת לך שזו תקופה שתעבור מהר 
אולי בדרך חזרה הוא כבר נורא עייף?
30/08/14 21:36
47צפיות
גם אצלנו הייתה התופעה הזו שחלה לדעתי בגיל חודשיים, ועד גיל 4 חודשים כבר עברה מעצמה.
הייתי מוצאת את עצמי מניקה לפעמים תוך כדי נסיעה כי רק זה הרגיע.
חשבתי שחם לו כי הוא תמיד היה מזיע והיינו נוסעים עם פול מזגן, אבל כלום לא עזר, עד שיום אחד זה פשוט עבר ולא חזר על עצמו יותר.
אין לי רעיונות איך להקל עליו כי כלום לא עזר אצלינו, חוץ מהזמן.
גם אצלנו היתה אחת כזו..
30/08/14 22:23
30צפיות
מה שעזר היה מוזיקה בווליום דיי גבוה..
מניקה תוך כדי נסיעה?
31/08/14 00:37
46צפיות
זה לא משהו שהייתי ממליצה לעשות...סליחה שאני מעבירה ביקורת אבל זה נראה לי ממש ממש לא בטיחותי ומסוכןקרה לי לא מעט פעמים שבכה לי תינוק (ולפעמים שניים) מאחורה ולא עצרתי למשך דקות ארוכות כי הייתי על כביש מהיר וזה היה נראה לי מסוכן מדי לעצור בצד והעדפתי לנסוע מהר ולהגיע יותר מהר הבייתה.ד״א כנ״ל היום עם פיפי שהילדים מבקשים לעשות בדרך הם יודעים שאם אין מקום בטוח לעצור אני לא עוצרת והם למדו להתאפק בנסיעה (לא קורה הרבה כי מקפידה על פיפי לפני ובזמן נסיעות ארוכות).שורה תחתונה בזמן שרכב נוסע כולם חגורים.סליחה שאני כל כך נחרצת בעניין אבל אפילו שעברו 10 שנים מאז שהתנדבתי במד״א יש תמונות שכנראה לא יצאו לי מהראש...
º
מסכימה לגמרי
31/08/14 11:49
17צפיות
תודה על התגובות
31/08/14 11:06
44צפיות
האמת היא שההצעות שלכן בנוגע לעייפות יתר חידדו התחלה של מחשבה שהייתה לי, ואתמול ניסיתי לבדוק את זה. נסענו לאירוע משפחתי רב משתתפים, והפעם ממש הקפדתי איתו על שינה במקום שקט באמצע היום, למרות שמאוד קשה להרדים אותו במצבים כאלה - הוא נהייה מוצף. נכנסתי איתו לחדר חשוך להרבה זמן וממש התעקשתי שילך לישון, כשברור היה שהוא עייף. גם הקפדתי על כך שלא יעבור יותר מדי מיד ליד ויהיה בעיקר אצלי. לא יודעת אם זה מה שעזר, אבל הוא נכנס לאוטו רגוע וישן רוב הדרך הביתה. הבעיה היא שהייתי לבד (כמו הרבה פעמים בנסיעות האלה), ולכן אחיו בילה הרבה בידיים של סבים ודודים, ובסוף בכה רוב הדרך הביתה... אצטרך להקדיש מחשבה לאיך אני שומרת על שניהם.
ההורים שלי טוענים שאני לא נותנת מספיק לאחרים לטפל בהם, ולכן גם כשאני אצלם בבית אני לא נחה בכלל. אבל אני רואה איך הם נהיים מוצפים ומותשים אחרי ביקור כזה וזה יותר מדי בשבילי!! אני כבר לא יודעת אם כשאני שומרת אותם אצלי אני שומרת עליהם, או מונעת מהם אפשרות להתרגל לטיפול של אחרים. זה לא שאני לא נותנת לסבים ולדודים להחזיק, אבל אם מתעוררת בעיה ויש בכי, אני מטפלת בזה בעצמי. כמובן שיש אנשים שהבנים מכירים היטב (כמו בן זוגי, חמותי שפחות או יותר גרה איתנו עד לא מזמן, והמטפלת), שלהם יותר קל לי לתת וללכת, או לתת להם לטפל במשברים. האם אני נשמעת לכן כאובר-פרוטקטיב? הבנים בני חצי שנה.
שני דברים
31/08/14 11:48
39צפיות
כשהילדים שלי היו קטנים הבנתי שאני צריכה להוריד הילוך איתם
הם היו רגישים כמו שלך
לא עשיתי נסיעות ארוכות כי הבן שלי בכה המון (אגב, כששחררתי לו והוצאתי את הכרית הפנימית בסלקל זה פסק. לא יודעת אם זו היתה הסיבה - שהיה לו צפוף בסךקך קצת או לא)
כשהיינו  מגיעם למקום הומה הם ישר היו נרדמים בעגלה אז הבנתי שזה מציף אותם והלכתי איתם רק למה שחייבים וגם קצת לנשום אויר לעצמי ושמרתי על הלוז שלהם והשקט שלהם בחוץ
 
לגבי האובר פרוטקטיב - גם עם זה אני מזדהה. לומדים לשחרר . זה גם קורה טבעי כשהם גדלים וצוברים בטחון.
 
לגבי הגוננות
31/08/14 14:00
25צפיות
אני הייתי ככה עם שלושת ילדי. לא מסוגלת לשחרר לגמרי. הקטנה שלי בת 1.8 ועדיין אני הכתובת הראשונה. חולת שליטה/ מגוננת וואטאבר... אני מאמינה שבגיל כל כך צעיר כמו של ילדייך - ההיכרות היא ביטחון, ולכן רק מישהו קבוע מאכיל, מרגיע או מרדים. 
נשמע שלקטנים שלך יש כמה אנשים קבועים בחיים שלהם ,לא רק את ,וזה שהם לא עוברים "או מתרגלים" להמון ידיים בעיני זה רק טוב. הם פיצים. שוב- דמות קבועה זה ביטחון.  
לגבי הבכי והעייפות- אנחנו היינו קנאים ללו"ז הקבוע של הילדים, ועדיין כך עם הקטנה. ארוחות, שינות וכו'- הכל בזמן הרגיל. כל זה נותן להם ביטחון, שומר עליהם מאופסים (לא רעבים או עייפים) ולכן יכולים להתמודד טוב יותר עם השינויים האחרים.
אח גדול שמסכסך
30/08/14 21:59
137צפיות
בזמן האחרון אני נתקלת בבעייה מרגיזה - האח הגדול (בן 5) מנסה לסכסך בין שני הקטנים (3.5).
למשל, הוא פונה לקטנטונת ואומר לה: "את חברה שלי או שלו? אני אביא לך עוגה אם תהיי רק חברה שלי" ויום אחרי זה - עושה אותו דבר לשני.
דיברתי איתו, הענשתי אותו - והוא ממשיך.
מיותר לציין שתמיד זה שמסכסכים נגדו מאוד נעלב ("אבל אני חבר שלכם ואני חמוד!" קטנצ'יק אמר היום לפני השינה ובכה).
עצות?
את משתמשת במילים קשות
30/08/14 23:05
111צפיות
כשבסה״כ מדובר על 3 פעוטות
גם ה״גדול״ שלך בעצם פעוט עדיין וכנראה באופן טבעי
מחפש את מקומו מול הברית של השניים
לסכסך ולהעניש אלו מילים קשות בעיני, על כך שהוא בעצם  מנסה להעביר מסר מילולי
שקשה לו עם הסיטואציה
 
הייתי מנסה לעזור לו לתמלל את רגשותיו
מייצרת זמן אחד על אחד איתו ושלו ביחד עם אחד התאומים כל פעם בנפרד
מרבה לשבח התנהגות חיובית
ועוזרת לו למצוא את מקומו במשפחה
מסבירה על היותו הבכור ומה מצופה ממנו וגם לאילו ״הטבות״ הוא זכאי כתוצאה מכך
 
תנסי לראות את זה מנק׳ מהבט שלו... יקל עליך
 
אין כאן ברית של שניים מלכתחילה
30/08/14 23:17
93צפיות
שניהם מעריצים אותו ורוצים לשחק איתו כל הזמן.
אנחנו משבחים אותו המון,
אנחנו גם ניהלנו את שיחת "אתה בכור" - ציפיות והטבות.
הוא מבין, וממשיך בזה.
זה נראה כאילו הוא בוחן כמה כח יש לו מולם ולא שהוא לא מוצא את מקומו.
וזו הסיבה שקשה לי עם הסיטואציה.
את יכולה לתת דוגמאות קונקרטיות
30/08/14 23:28
64צפיות
שיקל עלינו להבין את הסיטואציה ולנסות לעזור?
כי מהפוסט הראשון השתמע אחרת
הפרד ומשול של אח גדול
31/08/14 08:06
74צפיות
הסיטואציות שאת מתארת מוכרות לי מאוד.גם אצלנו יש אח גדול ושתי אחיות קטנות (רק עם הפרש יותר גדול - 5 שנים לטובת הגדול).הוא עושה להן "הפרד ומשול" - מבטיח להיות חבר רק של אחת אם היא לא תשתף את השנייה, משתף בחטיף שלו רק אחת מהן ועושה את זה בכוונה מול השנייה, מסתודד בחדר שלו עם אחת ואז הם משחקים "התקפה" נגד השנייה.הקטע הוא שזה כל פעם עם אחות אחרת. כלומר אין לו "מועדפת" מובהקת, כלומר עכשיו הוא עם x נגד y, ושעה אחרי זה הוא עם y נגד x.אחת הסיבות שגילינו לכך זה הצורך בחברה. הוא צריך חברים למשחק והן הכי קרובות (אצלכם, שהם יותר קרובים בגיל זה עוד יותר הגיוני לשחק יחד),  אבל הן שתיים - אז הן נתפסות כ"כוח" גם אם לא אמיתי.עכשיו, בקיץ, כל יום שירדו לשחק למטה עם ילדים אחרים (מה שלא היה הרבה לצערינו) לא היו ריבים כאלו.ניסיתם לראות האם כשהוא עם חבר שלו, עדיין הוא "מסכסך" ?אני חושבת שבכל הרכב של 3 אחים יש סיטואציות דומות. התאומות רק מדגישה לנו את זה
שמתי לב שמהסלולרי הכל יוצא ברצף
31/08/14 11:15
35צפיות
גם כשאני מפרידה לפסקאות, הכל יוצא ברצף ובפסקה אחת.מקווה שהכוונה שלי תהיה ברורה גם ככה
התגובה ברורה, והסיטואציה נשמעת דומה
31/08/14 13:12
29צפיות
יכול להיות שאת צודקת.
שוב דיברתי איתו על זה הבוקר, והוא אמר שכשאחד מהם מציק לו - זו הדרך שלו להציק בחזרה.
ושהוא לא חושב שזה מעליב.
היםו במהלך היום הוא התנהג ממש יפה איתם.
מקווה שימשיך
מלחמת התשה כל לילה- איך עוזבים את הקטנות?
31/08/14 12:43
62צפיות
אז הקטנות ממש עוד יומיים חוגגות 8 חודשים (555 - אני בהלם)
אחת הצמיחה לפני חודש 2 שיניים אצל השנייה עדיין ממאן לצאת. אבל הכאבי שיניים! אוח איזה כאבי שיניים! אפילו במהלך היום אין שינה רציפה מעל ל 10 דקות!
ובלילה אחרי מקלחות ואוכל הן פשוט מתחרפנות, קמות בלי הפסקה, משפשפות עיניים , צוחקות, בוכות ומה לא?!
אתמול הקדמנו את ההשכבה ל19:30 ועדיין... אחת נרדמת השניה לא. זה לא חדש שלאחת יותר קשה לישון מהר, אבל הקושי הוא שאנחנו מעבירים את זו שערנית יותר ללול שלא תעיר את אחותה, ואז לטרמפולינה (של שילב שהיא כמו עריסה) וכלום... היא פשוט לא נרדמה עד 21:00 וזה גם אחרי שבעלי לקח אותה לחדר שלנו החשיך הכל.
רגע- אחרי שגם אחותה התעוררה בבכי כי היא שומעת את העירנית.... אוףףףףףף... וככה זה כל לילה לפעמים זה לוקח יותר  (כמעט עד חצות) לפעמים פחות. לפעמים בעלי לוקח אותה על מנשא ויורד לסיבוב עם הכלב.
 
ושוב אתמול נתתי נובימולי - יוצא לי שלפחות פעמיים בשבוע אני נותנת נובימולי או נורופן. רק זה מרדים אותן ואז הן לא מתעוררות כל רגע.
אני שמה כמובן מיד עם ההשכבה משחה לשיניים אבל עדיין אם אני מרגישה שהן לא נרדמות מכאב.
מה אני עושה ? זה לא הרבה לתת פעמיים בשבוע נובימולי? אם היה סביר הייתי נותנת כל ערב אבל זה נוראי בעיניי.
יש לי השבוע חתונה וגיסי יבוא לשמור עליהן לתת "רק" מוצצים- אבל בקצב הזה יש מצב שאפסיד את כל החתונה עד שישנו.
º
מישהי ?
01/09/14 09:49
למכירה בגדי תינוקות כחדשים NB עד שנה / קיץ וחורף ועוד..
הודעה זו מכילה תמונות
31/08/14 08:15
64צפיות
מתאומים- הכל כחדש.
2 טרמפולינות כחדשות ושני סלקלים ובסיסים לרכב.

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


הריון ולידה

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה