לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
 
הפרסום המסחרי בפורום אסור לפי תקנון תפוז

הודעות המכילות פרסום מסחרי ופרסום עצמי ימחקו


ברוכים הבאים לפורום נגרות ואומנויות בעץ,הגעתם לפורום המיועד בעיקרו לאותם: אוהבי עץ, גילוף פיסול וחריטה, בוני רהיטים כאן תמצאו בית להתבטאות בתחום העבודה והיצירה בעץ,בפורום ניתן להציג עבודות להסביר כיצד  ובאיזה שיטות המוצר נבנה ,תוכלו להתייעץ להעביר מידע לחשוף ולהיחשף  לשאול ולהיענות בכל תחומי העבודה בעץ,כמנהל הפורום איזום מפגשים ביקורים וסיורים מקצועיים מעבר לפעילות השוטפת של הפורום,סיורים וביקורים בחלקם יהין מוגבלים במספר המשתתפים ,בהתאם לבקשת המארחים.על משתתפי הפורום חלים כל כללי התקנון של האתר.נצלו את הבמה להפוך את הפורום למרכז העשייה לאוהבי היצירה בעץ בישראל

אנחנו חייבים לעצמנו ולחברינו
לפורום

שמירה על סבלנות וסובלנות,

איפוק והבנה,

והקפדה על חוקי תפוז והפורום.

לכן-

שימרו על אוירה נעימה,

שימו לב לניסוח שלכם

נסו להשתמש עד כמה שאפשר במילים-

אני חושב/ת, לדעתי, אני מציע/ה.

בעיות אישיות עם גולשים-

אפשר להתעלם ולא להגיב,

אפשר לפתור במסרים.

הודעות פוגעות, ריבים אישיים והשמצות-

ימחקו, והכותבים יורחקו מהפורום לתקופת אזהרה,

אם ימשיכו- יחסמו לחלוטין

בעיות שונות- אני פה,

אפשר ורצוי לפנות אלי במסר.

אין לפרסם מוצרים, ואתרי אינטרנט שונים מעל גבי הפורום ללא תיאום מראש עם הנהלת הפורומים או מנהל הפורום

פרסום עסק של חבר בפורום יותר רק פעם אחת חודש,כנ"ל פרסום נסתר או עקיף


 הפרסום המסחרי אסור על פי תקנון תפוז
תקנון הפורום
http://www.tapuz.co.il/forums2008/articles/article.aspx?forumid=2144&aId=109205
המשך...
הודעה חדשה

צבע אטום עמיד...
19/12/14 17:20
26צפיות
אחרי שחפרתי את החיפוש,  את מרכז המידע אני שואל בלב שלם.
בניתי מיטה לילדים,  בהמשך יהיה תיעוד והסברים,  אך אני הגעתי לשלב הצביעה,  האישה רוצה צבע אטום שמנת.
מי אני שיתווכח.
אני יודע זה לא יפה עדיף שקוף.  אבל אין לי ברירה.
אז איזה צבע והאם צריך פריימר, לכה משהו לפני כן או אחרי כן.
המלצות והסברים על ישום יתקבלו בברכה,   והאם עדיף רולר קטן..?  על פניי מברשת...
צבע אטום
19/12/14 18:02
22צפיות
יש לא מעט צבעים ולכות בשוק,חשוב שהצבע מיועד לעץ,מאחר וזו מיטה עדיף צבע על בסיס מים,ידידותי לסביבה וקל לייסום,כמעט בכל שיטה,ספוג,רולר מברשת ועוד'
לגבי שיטת הצביעה ,עדיף לקרוא את הוראות היצרן,לרוב אין צורך בפריימר
צבע אטום
19/12/14 18:39
21צפיות
שלום,
צבעתי רהיטים בפוליאור של טמבור או אוניאור של נירלט, שניהם על בסיס מים.
נוהג להשתמש במברשת "1.5 אדומה של פאר לפינות, וברולר ספוג 10 ס"מ עם מגש, למשטחים. אולי מיטה לילד הייתי צובע במברשת "2.5 אם המשטחים לא גדולים, במקום רולר.
את הצבע מומלץ לדלל סביב 10% מים, לעתים יותר בשכבה הראשונה. מקווה שאתה מיומן וסבלני מספיק כדי לעבור כמה פעמים על אותו מקום כדי לפזר את הצבע ולוודא שאין נזילות.
בצביעה ברולר, כאשר אין מספיק צבע על הרולר, או שהצבע לא דולל, או עבדת לאט ביום חם והצבע מתייבש מהר מדי, לעתים אחרי הייבוש מבחינים בשטחים שהם יותר מט וספק טיפה יותר כהים מיתר המשטח - לא להיבהל, להמתין לייבוש, לדלל ולצבוע שוב את החלק הבעייתי.
בדרך כלל לא משתמש בפריימר, לעתים בעת חידוש רהיט של צבע שמן ישן נעזר בפריימר, לפעמים לא. התייעץ עם יצרן הצבע.
לפני השכבה הראשונה "צבע" את העץ במברשת עם מעט מים, תן לסיבים לעלות וקצור אותם עם נייר לטש עדין 180 עד 320, תלוי לאן הגעת בליטוש הסופי לפני הצבע. לטעמי האישי נייר 180 מספיק ללכות ולצבעים על בסיס מים - זו לא פוליטורה שצריכה שיוף הרבה יותר עדין.
בין השכבות המתנה לייבוש מלא, "ליטוף" עם נייר לטש עדין (פה אתה "מלטש" את הצבע ולא את העץ, ממש בעדינות). את השכבה האחרונה לא משייפים.
יש הצובעים שכבה או שתיים של לכה שקופה מעל הצבע האטום, זה אמור להוסיף חוזק מכני וקלות ניקוי. לא התנסיתי בכך אבל היו לי מקרים של פגיעה בצבע וקילוף במקום שקיבל חבטה, ולכלוך (לדוגמא מגומי של סוליות נעליים), שהיה קשה להוריד. לכן אולי כדאי כן להוסיף לכה.
שים לב שגם לצבע וגם ללכה יהיה תו תקן ירוק. כשהייתי ילד צבעו את המיטה שלי בצבע שמן שבטח הכיל גם עופרת, היום יש חלופות.
בהצלחה, אנחנו פה לכל שאלה, במיוחד אם תלווה בצילום.
היי תודה רבה
19/12/14 20:15
5צפיות
עזרתם לי מאוד,  המיטה עדיין לא מורכבת כי היא גדולה אז אני צריך קודם לצבוע ואז להרכיב בחדר.
אני מכין סשן צילומים גדול כדי להשוויץ,  אז מעת סבלנות אני בשבוע הקרוב אסיים ויעלה שירשור מושקע.
נ. ב.
גם הלכה צריכה להיות על הבס יס מיםם?
ויש צבע מועדף או שכל חברה בסדר?
לכה
19/12/14 20:26
7צפיות
אישית איני אוהב צבעים על בסיס טרפנטין ודומיו. הם מסריחים, קשה לנקות את המברשות, ופולטים חומרים שאתה לא רוצה לנשום, תו תקן ירוק בטח אין להם.
כנראה שניתן ליישם לכה על בסיס ממס מעל צבע על בסיס מים (אם כי לא תמיד ניתן את ההיפך), חכה וראה מי מהמנוסים בלכות כאלה יענה בהמשך.
לגבי הצבע האטום, מכיר מניסיון אישי את שני אלה שמניתי, שניהם בסדר. עוד טיפ לגבי הצבע - קנה מגוון מראש בטמבוריה, אל תתעסק בערבוב צבעים. עם זאת לעתים יש הבדלי גוונים בין שני מיכלים של אותו צבע באותו גוון, ולעתים יש הבדלי גוונים אם תמתין כמה שבועות בין צביעת שני משטחים סמוכים, בצבע מאותה פחית - גוון מראש את כל הכמות וצבע הכל יחד.
לגבי לכה, מכיר ורנית עמידה במיוחד על בסיס מים של טמבור, גם יהודה מאוד מרוצה ממנה. התנסיתי בלזור על בסיס מים של נירלט, גם בסדר אם כי כנראה שהורנית העמידה במיוחד, אכן עמידה פיזית במיוחד, זו לכה פוליאורטנית ולא אקרילית.
 
זיו
19/12/14 22:50
קח בחשבון שצבע לחדרי ילדים עדיף שיהיה על בסיס מים,קל וידידותי לצביעה,ידידותי לסביבה ואינו מסריח,אמנם יקר מצבע על בסיס טרפנטין
אך בשורה התחתונה יוצא זול יותר,כי אין צורך להצטייד בטרפנטין לניקוי מברשות,לא חייבים לצבוע עם מברשת,
אישתי צובעת עם סתם חתיכת ספוג
מהיר יותר לייבוש ולצביעה חוזרת בין השכבות
אישתי מעדיפה את לכות הורניט של טמבור
הדרך מרעיון לפסל ועד להפעלה הראשונה של מסור השרשרת על הגזע.
17/12/14 21:11
132צפיות

כהמשך לעבודה בית תמחוי, עלה במוחי רעיון לפסל אדם חסר בית שוכב על ספסל.
לא רציתי לביים את הדמות עם חבר אלא רציתי דמות אמיתית עם שיער פזור, זקן, בגדים מרופטים ואולי לא בדיוק במידה הנכונה וכו'
בבאר שבע לא מצאתי את מבוקשי והחלטתי שאסע לתל אביב ושם אני מקווה למצוא. בבוקר של יום הנסיעה לפני היציאה, התקשרתי לקרובת משפחה, אומנית שגרה בלב ת"א, לוודא שאכן בשד' רוטשילד – היעד שלי, אמצא מחוסרי בית ואם לא אז היכן עוד?
אז אתמצת לכם את תשובתה: בחורף הם ישנים בבתים נטושים – שאלתי אולי ייצאו להתחמם בשמש החורפית? ענתה לי אולי תמצא אחד והוא בכלל לא יהיה מוזנח כפי שאתה מדמיין, הוא יהיה מסורק עם בגדים סבירים, ואם לא, אז סכויים גבוהים שהוא יהיה מסומם או שיכור או חולה נפש ואז או שלא תצליח לתקשר איתו ולהעמיד אותו בפוזה הרצויה לך או שזה יהיה מסוכן להתקרב אליו. למה שלא תביים? – עניתי , אני רוצה אותנטי.
והיכן עוד אפשר למצוא? באלנבי או בטיילת באיזור הדולפינריום.
יצאתי לדרך, חמוש במצלמה, הגעתי לשד' רוטשילד והחלטתי לעשות סיבוב רכוב לראות מה יש ברחוב ורק אז לחנות ולא לבזבז את הזמן על סריקה רגלית של רוטשילד.
תוך כדי הסריקה הרכובה,  ראיתי דמות הולכת לאורך השדרה, קצת יותר מידי מטופחת, אבל יכולה איך שהוא, לתת מענה במקרה שאין אלטרנטיבה אחרת. התחלתי לחפש חניה ברחובות המקבילים לרוטשילד – עד שמצאתי והגעתי לאזור הצפוי למצוא אותו – הוא נעלם.
חזרתי לרכב  ושמתי פעמיי לאלנבי. שוב סריקה רכובה, כל הספסלים ריקים, רק לקראת הגעתי לקצה אלנבי הקרוב לים, ראיתי מעבר לכביש אדם שיושב ליד שולחן שבית הקפה מיקם על המדרכה. האיש יושב עם בקבוק בירה והוא נראה ממש כמחוסר בית. שוב סיבובים ברחובות המקבילים לאלנבי ולא היה קל אבל בסופו של דבר מצאתי חניה. הלכתי מהר לבית הקפה, מרחוק אני רואה את הבן אדם עדיין יושב שם. התקרבתי בהליכה איטית והסתכלתי עליו מבלי להוריד את המבט כאשר הוא בוחן אותי. (נראה לי כבן 70). עברתי בין השולחנות שעל המדרכה וקרוב לשולחן שלו, המשכתי להביט בו ואז הוא הושיט לי יד לשלום, לחצתי את ידו עם חיוך, היד היתה קצת שחורה מלכלוך, ציפורניים לא גזוזות ושחור מתחתיהן, המשכתי לתוך בית הקפה והזמנתי קפה. עד להכנתו הלכתי כביכול לשירותים אבל במטרה לרחוץ את הידיים. יצאתי אל האיש ושאלתי אם הוא מבין עברית, אמר "כן" קצת לא ברור, אם בגלל השפם שמקשיחה את שפתו העליונה והזקן שמקשיח את התחתונה או שמא בגלל כמה שיניים שחסרות או כל הסיבות גם יחד. שאלתי אם אפשר להצטרף אליו לשולחן והצבעתי על הכיסא מעברו השני של השולחן, נעניתי שוב בחיוב והתיישבתי. המלצרית הגישה לי את הקפה והוא עם בקבוק בירה.
הוא שואל אותי: אתה יודע הונגרית? עניתי בשלילה והוא סיפר שהוריו מהונגריה והוא יליד הארץ , הבן הקטן מתוך 13, ועוד כמה פרטים. המלצרית היתה חסרת מעש ועמדה בפתח בית הקפה במרחק 1 מ' מאחוריו ואני רואה את פניה והבעותיה תוך שהיא מקשיבה לשיחתנו.
סיפרתי לו שאני עושה פסלים מעץ והייתי שמח אם הוא יסכים שאצלם אותו לצורך הפיסול, אמרתי אני צריך ספסל קרוב, הוא ישכב על הפסל בתנוחה שאסביר לו 5-10 דקות צילומים... ואני כבר רואה שהוא עומד להתנגד. אמרתי שבתמורה אשלם לו 20ש"ח, הוא אמר, אני בעשר דקות עושה הרבה יותר מ-20ש"ח, הוא מוסיף ואומר לי: תגיד סכום רציני ואז נראה אם יש על מה לדבר, אני שואל יש ספסל בסביבה? המלצרית עונה כן ממש מעבר לכביש, סובבתי את פניי לאחור והיתה שם משאית שהסתירה את המדרכה ממול. חזרתי למו"מ ואמרתי לו,"תשמע, אני חושב ש- 20 ש"ח זה סכום מאוד מכובד לעבודה של 5-10 דקות אבל תגיד אתה מה נראה לך?" לאחר נסיון נוסף שלו שאציע סכום יותר גבוה, הוא השתכנע לנקוב בסכום שייספק אותו, והוא פלט 50 ש"ח. חזרתי בשאלה על הסכום שננקב על מנת לוודא ששמעתי נכון והוא ככה בהשפלת ראש אמר "כן". אמרתי לו, תראה בגלל שאתה נראה לי אדם נחמד, ונעים לי לדבר איתך אני אשמח לעזור לך ואתן לך 50 תמורת הצילום וכך שנינו נהיה מרוצים. נחתמה העיסקה בהינהוני ראש – (לא בלחיצת ידים).  אמרתי לו, נסיים לשתות ואז ניגש לעבודה.
בינתיים הוא גולל בפניי את סיפורו ואני מידי פעם מציץ לאחור לראות את הספסל, פעם, פעמיים המשאית היתה שם ובשלישית המשאית נעלמה וראיתי ספסל ומחוסר בית שוכב עליו, הרצתי במוחי מחשבות האם ההוא יותר טוב עבורי מהנוכחי או שמא ההוא שיכור, מסומם, חולה נפש שישן ולך תעיר אותו ותבקש ממנו לשנות תנוחה – אתה לא יודע איך תגמור איתו ומצד שני "יש לי ציפור ביד" שסגרתי עסקה וזהו.
תוך כדי המבטים לאחור הוא סיפר לי שיום אחד אולי לפני 20 שנה או יותר, הוא חזר הביתה וראה את אבא שלו יושב בבית, חתך על הפנים, ועוד כמה דקירות בגוף. האחים והאמא שותקים. הוא שאל מי עשה את זה ועונים לו שזה שכן מסויים, כנראה סכסוך שכנים. הוא אמר לאמא שלו שתכין לו ארוחת צהריים, הוא יוצא ועוד מעט יחזור. הוא חיפש את השכן כאשר סכין ארוכה חבויה במגפו ומכנסיו הארוכים. מצא אותו, הוכיח אותו על מעשיו ודקר אותו 45 דקירות כאשר האחרונה היתה נעיצה של הסכין בישבנו של השכן וקצה הסכין יצאה מחלקו העליון של הירך מקדימה.  הנדון, השאיר את הסכין תקועה שם וברח. הוא חשב שהאיש מת, לבית הוא לא חזר וגר במקום אחר. יום אחד הגיעה אליו המשטרה והזמינה אותו לתחנה לבדיקה שגרתית, הוא הגיע לתחנה ושם האשימו אותו בנסיון רצח – הוא הבין מהשוטרים שהאיש נשאר משותק ומרותק לכל חייו לכסא גלגלים. בבית משפט גזרו עליו 15 שנות מעשר בפועל ועוד 9 על תנאי.
שאלתי אותו אז כמה שנים ישבת?? הוא ענה 9. שאלי איך החשבון? זה לא מתיישב עם כל חישוב שאני מבצע? הוא אמר שהיה ערעור לבית המשפט העליון , הוא סיפר לשופט מה קרה, השופט שאל אותו אם הוא יכול להוכיח שאכן האיש פגע באבא שלו, והוא ענה שאפשר להביא את אבא שלו שכבר זקן והוא יספר את אשר קרה. השופט הורה למשטרה להביא את האב וזימן את שניהם ללשכה שלו. האב סיפר את שקרה ותיאר את השכן ואת מקומות הפגיעה בגופו בדיוק כפי שתיאר הבן . השופט אמר הבנתי, בואו נמשיך את הדיון באולם. בסיכומו של דבר, השופט הקטין את העונש ל- 9 שנות מאסר בפועל ועוד 3 על תנאי.
אז שאלתי אותו, טוב, אז ישבת 9? נכון? נעניתי ב"כן" ומה עם שליש על התנהגות טובה?  ואז הוא סיפר שהיה לו עוד משפט כי בכלא הוא דקר את אחד האסירים ושם הפעילו את העונש על תנאי של 3 שנים כאשר זה חופף את השליש שכמעט ועמד לזכותו עד לדקירה של האסיר. ולכן ישב סה"כ 9 שנים.
אני כבר מזמן סיימתי את הקפה, הסיפור שלו נגמר וביקשתי את הסכמתו לבוא עם הבקבוק בירה וימשיך לשתות אחר כך. הוא ביקש את אישור המלצרים שהוא יחזור עם הבקבוק עוד מעט וקיבל את הסכמתה. (ילד טוב)
הספסל ממול היה תפוס, אז הלכנו לכיוון הים, ושם יש אדנית מבטון מצופה בגרנוליט כאשר דופן אחת בגובה ספסל והשניה גבוהה ממנה, ביקשתי ממנו לשכב על הצד על החלק הנמוך, כך שאני יוכל לעמוד על הגבוה יותר ולהשיג צילום של מבט על. ביקשתי ממנו יד אחת מתחת לראש והשניה בחיקו כאשר הרגליים יורדות למדרכה באלכסון. צילמתי אותו מארבע רוחות השמים וממבט על. הודיתי לו, נתתי לו 50 ש"ח וליויתי אותו בחזרה לבית הקפה. בדרך הוא אומר לי את שמו הפרטי ואני גם אומר לו את שמי הפרטי. הוא מציע לי את מספר הטלפון שלו ואמרתי לו שבדיוק התכוונתי לבקש ממנו דרך איך להעביר לו תמונות שלו ושל הפסל – אם ירצה. נתן לי את הטלפון שלו ותוך כדי הרישום, אני תוהה אם אתן לו את שלי במקרה שיבקש, אבל למזלי לא הייתי צריך להתמודד עם שאלה זו, כי הוא לא ביקש, אלא אמר שכל יום אני יכול למצוא אותו באותו בית קפה. בדרך הראיתי לו את תמונת הפסל של בית תמחוי על מנת שיהיה לו מושג מה הולך להיות.
הגענו לבית הקפה, המלצרית שהיתה נוכחת בכל השיחה, צפתה מרחוק בצילומים וראתה אותי מראה לו את התמונה באייפון ממש לפני שהגענו לבית הקפה, אז הרגשתי צורך להשלים לה את סיפור, הראיתי גם לה, ואמרתי שכעת אני הולך לפסל אותו ונפרדנו לשלום.
התקשרתי לקרובת משפחתי לספר לה על שהצלחתי במשימה והיא אמרה " אני לא מאמינה, אני מאוד מסוקרנת לראות את התמונות שצילמת". אז נפגשנו, ראתה, החמיאה, ואני חזרתי הביתה לחפש גזע מתאים.
אז לפניכם תמונות של גזע ינבוט שעבר כמה יישורים במסור שרשרת  ואני בעיצומם של חישובים איזה גודל דמות מכסימלית אפשר לגלף מבלי שבהמשך יהיה חסר לי "בשר" לרגל , נעל, מרפק או ראש.
 
º
יש בעיה בהעלאת תמונות. אנסה בשלב מאוחר יותר.
17/12/14 21:35
34צפיות
התמונות של הגזע.
הודעה זו מכילה תמונות
18/12/14 07:05
141צפיות
עץ ינבוט.  אורך 60 ס"מ, קוטר 30-45
אלי העץ ממש יפה! ספר קצת פרטים
18/12/14 09:15
42צפיות
כמה זמן אצלך, האם עבר תהליך יבוש, מעביר אותו חיטוי בשלב זה או אחר, מה הגוונים האמיתיים שלו,(קשה לראות בדיוק דרך התמונה, זמן משוער לסיום?
כתבת בהרחבה על הדמות באלנבי אז מה עם תמונה שלו להשלים הסיפור וגם שיהיה למה לצפות.
ועוד משהו מה סדר השלבים שלאחר מסור השרשרת?
קצת פרטים כבקשתך.
18/12/14 10:37
60צפיות
הגזע אצל כבר 3.5 שנים, מרחתי על הגדמים דבק נגרים ואיחסנתי במחסן. מבחינתי מאחר שהעץ קשה ולא נסדק בקלות אז גם שנת ייבוש אחת מספיקה אבל עד היום לא הגעתי לפרוייקט שיתאים לעץ הזה ולכן הוא חיכה 3.5 שנים - זה לא הזיק, רק עזר.
בדרך כלל אני לא מעביר חיטוי על גזעים ואם אני מוצא גזע נגוע אז אני לא לוקח אותו. רק במקרה שהגזע מאוד מיוחד והנזק נראה קטן אני מבצע חיטוי, החומר שאני יכול להמליץ עליו הוא תימבור/ TIMBOR שהוא לא מזיק לבני אדם.היה פעם אחת שנכנסתי לפאניקה (מיותרת) ולקחתי כמה פסלים מוכנים למדביר מקצועי, אבל זו היתה רק פעם אחת.
קשה לתאר במילים את הגוונים יותר טוב מאשר תמונה אבל יש לו גוונים של חום אפרפר , דרך חום כהה ועד לשחור. המעטפת החיצונית של הגזע היא לבנה, אתה יכול לראות את העץ הזה בפסלים שלי כמו " פליאה " - שם גם תראה את הגזע המקורי ואת התוצאה הסופית. או בפסל " טנגו ". 
אני לא נוקב זמן משוער לסיום כי אני עובד בשביל הכיף ולא מושפע מלחצים של לקוחות אבל גס זה יכול להיות בין 3 חודשים ל -7 חודשים ותלוי בבגורמים שלא קשורים לפסול כמו טיול חודש לחו"ל או משימות משפחתיות שנוחתות עלי ולא משאירות פנאי לגילוף.
במכוון לא אמרתי את שמו ולא הצגתי את תמונתו אבל אולי אטשטש את פניו ואעלה תמונה. בכל מצב אני מניח שיהיה למה לצפות. 
השלבים שלאחר מסור שרשרת תוארו בהרחבה בשירשור שלי לתחרות האחרונה לחץ כאן על הקישור לתחרות ותחפש שם שירשור של "הנבלאית" שאגב בזכות שירשור זה זכיתי בתחרות במקום ראשון ושוב תודה ללדיקו על שתוך ימים ספורים מפרסום התוצאות, הגיע שליח לביתי עם הפרס -  מברגת אימפקט של בוש.
תודה, מכיר את פליאה לא זכרתי שזה ינבוט, שאגב
18/12/14 11:14
40צפיות
בינתיים הספקתי לקרוא קצת עליו ומשמש למגוון טיפולים רפואיים עממים .
וכבר לא משתייך למשפחת השיטיים.
eli adamit
19/12/14 21:28
5צפיות
מחכה לראות את הסיפור מקרים עור וגיגים נסה לצלם התקדמות העבודה
בעקבות ההקדמה
18/12/14 08:59
71צפיות
מחכה בסבלנות ליצירה
º
יהודה, אעשה הכול על מנת לא לאכזב אותי ואתכם
18/12/14 10:48
28צפיות
איזה סיפור, איזו השקעה ברקע לפסל
18/12/14 10:16
34צפיות
אני ממש מרגיש איך אתה הולך לתעל את הרגשות האלו לעץ...
כנראה בגלל שאתה מגיע עם "תמונה" כ"כ מפורטת של האובייקטים שלך (ואני לא מתכוון לתמונה דו-ממדית), גם הפסלים שלך מעבירים כ"כ הרבה...
 
מחכה להמשך.
אורי, אכן נגעת בנקודה חשובה...
18/12/14 10:47
33צפיות
אני רוצה להעביר תחושה ולכן האובייקט צריך "לדבר" אלי, אם אני מתחבר לדמות אז יותר כיף לי לעבוד עליו ויותר קל לי להעביר רגשות זאת בהסתייגות מסויימת, כי הפיסול הוא לא עבודת כתיבה נעימה וקולחת אלא מאבק וחששות מטעויות ובניגוד לסופר שיכול לקחת את הדף, לזרוק לפח ולכתוב מחדש, בפיסול בעץ אם טעיתי, בהרבה מקרים אין דרך חזרה וצריך לזרוק את הגזע אחרי כמה חודשי עבודה ולהתחיל מחדש ם מייאש. לכן אני מאריך את משך העבודה ועובד בשיטת קילופ שכבות של בצל עד שאני מיע לקמטים בפנים וגם לא עובד עד לעייפה על מנת שלא אעשה טעויות.
אלי, סיפור מציאת ה"אובייקט" מעניין,
18/12/14 13:41
29צפיות
והסקרנות לראות את היצירה הגמורה גדולה.
בהצלחה.
סיפור מדהים
18/12/14 18:06
16צפיות
אין ספק שעשית עבודת הכנה נפלאה לפיסול. עכשיו לא ברור האם זה יהיה פסל עם סיפור או סיפור עם פסל בכל מקרה הפסל והסיפור ישלימו ויוסיפו זה לזה. כל הכבוד ליוזמה ולגישה הנעימה והמכבדת מול אותו אדם.
 
º
רק מהסיפור אפשר לעשות פסל
18/12/14 20:31
10צפיות
תפנית ביצירה: "חסר בית - אדם, בתוך עצמו הוא גר".
18/12/14 22:49
29צפיות
תודה על התגובות. לא חשבתי שאקבל תגובות כאלה על סיפור ארוך ועם קמצוץ של עץ בסופו, אבל תגובותיכם  הנחמדות והתייחסותכם לסיפור ולקשר עם הפסל, גוררות אותי לשתף אותכם בתוכניות על הפסל: התלבטתי בין אם לפסל את הדמות בצורה ריאליסטית  או בחצי ריאליסטית כמו פסל הטנגו, אבל לאחר הצילומים והדמות שמצאתי אני מרגיש דחף חזק לגלף דמות ריאליסטית, כי הוא חי אצלי ובתמונות.
הדמות שוכבת על צידה על הספסל כאשר הרגליים שמוטות מהספסל ויורדות באלכסון לרצפה, כך שנעל אחת נוגעת ברצפה. לאחר שאפסל את כל הדמות בצורה ריאליסטית, אני אגלף מדרגות קטנות שעולות מהרצפה, דרך הנעל ממשיכות ברגל האלכסונית, עד לאיזור הבטן, שם אגלף בית בתוך חלל הבטן(פרטיו לא סגורים אצלי עד הסוף: אם או בלי מרפסת כניסה כמו בבתים האמריקאיים) תהיה שם דלת פתוחה וחלונות שדרכם ניבט חלל הבית. לחלל הבית, אכניס תאורה רכה/ צהובה שתאיר את חלל הבית שבתוך הגוף, (לא סגור על אופן הכנת התאורה על סוללה או 220V עם שנאי). ולפסל אקרא "חסר בית -  אדם, בתוך עצמו הוא גר"
מטורף! כמה שזה הגיוני. לך על זה...
19/12/14 00:07
17צפיות
אולי את חלל הבית. חלונות, דלתות תשאיר חלולים עד הקצה האחורי של הפסל, כך תכנס תאורה טבעית מאחור. שתשתנה בהתאם לשעות התאורה של היום    
מאיר, לייק, על הכותרת שלך. לגבי התאורה...
19/12/14 07:49
14צפיות
האור הטבעי לא יספיק ואני רוצה שיראו את גוון העץ מבפנים - בית חם.
נשמע מצוין.
19/12/14 09:59
12צפיות
ומרגיש כאילו כדאי להכנס לעבודה מרתונית על חסר הבית.
עושה חשק? אהה? גם אני מרגיש כך, אלא ...
19/12/14 11:41
11צפיות
עושה חשק? אהה? גם אני מרגיש כך, אלא שלצערי אזדקק בתקופה הקרובה להקדיש המון לעניין גדול של אין ברירה. אבל נתקדם צעד אחר צעד עד להשלמת היצירה.
º
אני בטוח שיצלח. כך כמה זמן שאתה צריך,להגיע מוכן לפרוייקט הזה
19/12/14 14:32
2צפיות
בהצלחה אלי.
19/12/14 11:46
11צפיות
אני בטוח שזה יהיה משהו מיוחד.
והפעם לא עדכון מחרטה אלא עדכון מסור
הודעה זו מכילה תמונות
19/12/14 13:45
77צפיות
התחלתי והפסקתי כשהתחיל לטפטף שוב...
 
מילה למשפצים עתידיים
לפני כל פירוק יש לצלם את המכלולים מכל הכיוונים
במהלך הפירוק יש לצלם את הברגים, שייבות, קפיצים והפתעות אחרות סמוך למקום הפירוק
כלומר שבתמונה ייראו את התבריג ממנו יצא הבורג ולידו הבורג ועליו בסדר הנכון כל החלקים שישבו על הבורג
הסיבה לצילום היא שגם למפרקים ומרכיבים מוכשרים בין זמן הפירוק לזמן ההרכבה עשויים לעבור חודשים.
לך תזכור...
 
הצילומים הם סתם מקבץ לא מייצג ממאות תמונות של המסור כאשר בכל מכלול תמונות מכל כיוון לפני במהלך ואחרי הפירוק
ההפתעה הגדולה היא שהכל מתנקה בקלות והחלודה יורדת בעזרת סקוטשברייט אגרסיבי המיועד לשטיפת כלים.
 
 
 
 
 
מסב בן 64?
ציר הלהב לאחר פירוק וחליצת מסב - יש לחלוץ מסב שני
היציקה בה יושב הציר והמסבים
חלק לאחר טיפול ראשוני - איך שהפלדה יוצאת החוצה...
הודעה זו מכילה תמונות
19/12/14 13:51
60צפיות
לא יודע אם זו פלדה אבל חומר מאוד קשה.
הניקוי ממש מעט אם דרמל. 90 עם סקוטשברייט בתוספת WD40.
הסיבה לשימוש בסקוטשברייט
19/12/14 13:59
44צפיות
אני מפרק כמעט כל מכשיר שניתן לפרק ומטפל \ מרכיב בד"כ ללא קושי.
שיעור שלמדתי עם המחרטה הוא שזה לא סתם פירוק ניקוי אלא פירוק של מכשיר ישן.
למכשיר ישן יש מידות משל עצמו. הכוונה היא שבגלל שלא טופל במשך עשרות שנים, לעתים החלודה היא חלק מהמידה. ניקוי של החלודה באופן "קפדני" עלול לדוגמה לגרום להגדלת קוטר.
כלומר ניקוי עם נייר שיוף, דרמל או מברשת פלדה עלול לגרום לבעיה שלא רואים מראש ושיכולה לגרום לבעיה סופנית למכשיר.
סקוטשברייט הינו כלי אגרסיבי אבל לא קשה וממש לא מתקרב למתכת. הוא גם לא מתבלה כמו נייר שיוף כאשר משייפים בתוספת WD40.
 
השלב הבא שטיפה וקרצוף בסבון כלים וייבוד לפני שחלודה חדשה נוצרת.
 
השלב שאחר כך הינו צביעה בתרסיס שחור או כחול בגוון "כלים".
 
השלב האחרון הרכבה.
 
כל חלק יעבור את התהליך מתחילתו עד סופו ורק לאחר סיום חלק יתחיל חלק אחר. הסיבה היא שלעתים לא ידועה לנו הפתעה כלשהי שממתינה לנו עם חיוך אכזרי.
לדוגמה צבע שלאחר התזה מתקלף עם צבע ישן או כפי שכבר קרה לי שגוון של תרסיס אחד שונה מעט מגוון של אותו תרסיס במיכל אחר.
כך ניתן להגיע לחלקים מוגמרים הממתינים להרכבה במהירות, למרוח בגריז מתכות חשופות ולשמור עד להרכבה.
 
 
 
º
עוד תמונות
הודעה זו מכילה תמונות
19/12/14 14:09
49צפיות
הציר הוא 5/8 ללא מתאם!
19/12/14 14:20
33צפיות
מידה זו מאפשרת מגוון עצום של להבים במחירים זולים ממספר גדול של יצרנים.
ההברגה במצב מעולה והציר יצא בכוח מהמסב ממש כמו שצריך.
 
מה שיפה בכלים האלה הוא שהם נמכרו במסות
והיום ניתן לרכוש חלקים חדשים וחליפיים מהחברה וגם הרבה משומשים באיביי
 
 
 
 
º
נסה לנקות עם קוקה קולה ומברשת תראה איזה תוצאות תקבל
19/12/14 21:04
6צפיות
הוא לא ישמין?
19/12/14 21:21
6צפיות
לא ניסיתי מעולם
אבל ממה שאני מבין, הבעיה בקוקה קולה שצריך לסיים כל שלה ניקוי בשטיפה וייבוש גם אם לא הגעת לסיום התהליך אחרת תתווסף קורוזיה.
 
התהליך הנכון פה הוא אלקטרוליזה ביתית ופשוטה שאם אתה לא מרוצה אתה ממשיך בתהליך.
מנקים עם מברשת להסרת לכלוך הניתן להסרה ללא מאמץ ומכניסים למיכן עם סודה לשטיפה ו-12V בריא.
התהליך מסיר חלודה וגם עשוי להסיר צבע שמצבו רעוע וכבר לא "תופס" על המתכת.
 
לשוקי
הודעה זו מכילה תמונות
19/12/14 16:23
54צפיות
האיש הרב פעלים
בנוסף להיותו חרט עץ,הוא גם חרט מתכת [במחרטת העץ],שחרט למחרטה המאולתרת שלי עוקץ מניע
והכין גם כמה טיפים לידית החריטה
תודה לשרגא על הטרמפ שגם זכה לעוקץ דומה נשוקי
מרוב התלהבות מניסוי העוקץ הוא נשכח על המחרטה אצל שוקי,ולא חזר איתי להתנסות במחרטה שלי
º
כל הכבוד לשוקי. ליבי עמך, יהודה
19/12/14 17:49
22צפיות
yulevi
19/12/14 21:13
10צפיות
ליהודה.אשמור עבורך את העוקץ  זה פשוט ימריץ אותך לבקר אותי שנית נהיניתי מחברתכם של שרגא ושלך .דיברת להביא את משה אז הנה ההזדמנות .מחכה לביקורכם
 
º
תודה על העוקץ מחר יהיה בעבודה
19/12/14 22:04
º
19/12/14 22:44
ניסור קורות צרות במסור עגול
18/12/14 14:49
80צפיות
שלום,
 
שאלה למומחים: מחפש שיטה נוחה לחיתוך אורך (RIP) של קורות ברוחב 8 עד 10 ס"מ באמצעות מסור עגול.
הבעיה היא כיצד לכלוב את הקורות למשטח יציב ע"מ לבצע את החיתוך. האם יש איזשהו רעיון לג'יג?
בניתי את הג'יג הסטנדרטי למסור עגול, אך הוא מתאים יותרלניסור פלטות יחסית גדולות שאפשר לקבע די בקלות לשולחן במיקום מרוחק מהסוליה של המסור כך שלא יפריעו למהלך הניסור.
חשבתי להשתמש במשטח Pallete סטנדרטי, ולנצל את המרווחים בין קורות המשטח ע"מ לכלוב את הקורה המנוסרת אל המשטח, וכן לנסר בצד הצר של הסוליה כך שהמנוע של המסור לא יתקל בכליבה.
עוד רעיונות?
כליבה בחלקים.
19/12/14 20:20
12צפיות
תכלוב ב4 נקודות וכל פעם שאתה מגיע עם המסור לכליבה אחרת שחרר אותה ואתה עדיין תהיה תפוס על 3 כליבות.
כאשר אתה כולב שים חתיכה על המשטח כלי שיהיה יותר שטח פנים לכליבה.
מה הגורם להגעתן?
19/12/14 15:54
38צפיות
נתקלתי בארון המטבח שלי במגירת הקטניות בתולעת לבנה פעם בתוך שקית של בורגול..היום בשקית סגורה של חיטה..ומקרה אחד של תולעת על דלת השירותים אשמח לעזרה אציין ואוסיף שהתולעת מסוג התולעים שנמצאות בדרך כלל בכרובית .
קצת רטרו
הודעה זו מכילה תמונות
17/12/14 21:06
249צפיות
ניצול שאריות משטח
º
זוית נוספת
הודעה זו מכילה תמונות
17/12/14 21:08
183צפיות
יפה, איך פותחים את הדלתות?....
18/12/14 07:11
59צפיות
בלחיצה וקפיץ דוחף את הדלת החוצה? או שתשים ידית/כפתור שיהיה בסגנון של הצירים?
º
אוסיף ידית וכנראה שאמקם אותה באלכסון.
18/12/14 09:39
28צפיות
18/12/14 08:58
25צפיות
דעתי כשל פילון בעניין הברגים
יש ברגים שחורים
במצב דומה בגלל חוסר בברגים שחורים צבעתי את ראשי הברגים לאחר ההרכבה בהמרייט שחור
º
אתיז על זה ספריי שחור.
18/12/14 09:41
18צפיות
º
חמוד מאוד
18/12/14 16:17
12צפיות
º
כיסא שנות ה60 לאחר ציקלון ובייץ
הודעה זו מכילה תמונות
17/12/14 21:10
157צפיות
חמוד, זה למי אורן?
18/12/14 07:25
51צפיות
בכוונה חתכת באלכסון?
האם יש גימור לחזיתות?
תתחדש או במקרה שלך תתיישן
משה לא הבנתי השאלה שלך בכותרת.
18/12/14 09:44
29צפיות
כן בכוונה חתכתי באלכסון.
יהיה גימור לכה לכל הארונית.
תודה.
טהיתי לגביי האלכסון
18/12/14 10:09
29צפיות
האם זה למי (או לאמי) שזה כמו בוצ'ר אבל בלאמי הלוחות לא חתוכים באורך אלא מתחילים מתחילת הפלטה עד סופה
או שאתה הדבקת רצועות רצועות?
 
º
הדבקתי לוחות אחת לשניה.
18/12/14 10:30
18צפיות
יפה!
18/12/14 08:02
40צפיות
הדבר היחיד שהייתי משנה זה את הברגים.
צובע אותם בשחור או מוסיף פקקים או משהו בסגנון, כדי שישלימו את הפרזול השחור. 
º
משהו כזה
הודעה זו מכילה תמונות
18/12/14 08:10
107צפיות
הברגים הותקנו לפני צביעה ע"מ
18/12/14 09:46
38צפיות
להמנע משחיקת הצבע ע"י הביט בזמן המיקום המדויק.
º
יופי של ארונית, וגם הכסא נחמד!!
18/12/14 10:08
14צפיות
נראה מעולה...
18/12/14 14:15
18צפיות
נראה כמו מקום איחסון אידיאלי בשביל המקצועות וכלים מהסוג הזה.
איך הבפנוכו שלו , גב ? חיבורים? מחיצות? מדפים? 
והפירזול, killer. 
 
מאיר
מאיר הגב שלו אותו דבר כמו המסגרת
18/12/14 19:00
14צפיות
מחוספס ללא שום עיבוד העץ וצבוע בייץ אגוז.
בבפנוכו אותו דבר עם מדף שמחלק באמצע.
חשבתי גם על שימוש עבור כלים אבל מעדיף כלים בשלוף על המדפים.
לכן כרגע ללא מטרה עד שנמצא  פראייר שיקח שיקח אותו.
º
19/12/14 00:08
זו ההתחלה, המשך יבוא
הודעה זו מכילה תמונות
18/12/14 15:20
116צפיות
ענף של אשחר, כשהתיבש איבד קצת מהצבע הצהוב המדהים שהיה לו ונסדק למרות שמרחתי את הגדע בדבק פלסטי. כנראה היה עדיף לחתוך לפרוסות באורך המתאים לאטום ולחכות.
לקחתי את החתיכה הכי עקומה, בשלב הראשון של החריטה המחרטה קיפצה והתנגדה אבל הצלחתי למצוא תפיסה סבירה.
את הסדק (כמאמר קישון "אם יש סדק יופע מיד" - ואכן הופיע ) מילאתי באפוקסי.
המשך יבוא
 
פורפרה
15/12/14 16:27
150צפיות
שלום.
אינני חרט  וחשקה נפשי בפורפרה כדי להדגים
לנכדים במה שיחקנו פעם . האם מי שחורט סביבונים
יכול להוסיף לרשימה פורפרה . אשמח מאד  גם לשלם .
בתודה  מראש.
איביי בדקת?
17/12/14 12:42
66צפיות
תנסה את זה אולי תמצא משהו שיעניין אותך.
 
 
האמת הצצתי בעצמי ולא ממש מצליח לראות את הפשוטים של פעם.
פורפרה
17/12/14 13:16
81צפיות
הזכרת לי נשכחות, היינו משחקים בתחרות והמפסיד היה מקבל "נגרות"  לא במובן של מקצוע העץ אלא המפסיד היה מוסר את הסביבון שלו לניקור (כמו מהמקור של התרנגול) ע"י המסמר של הסביבונים
פורפרות
17/12/14 14:12
66צפיות
אז כמו בג'ולות, היו פורפרות ראסיות, והיו פושטיות.
הפושטיות הינו נוהגים לשלם אותם, למעגל למי שהיה מפסיד. 
בראסיות היו שני סוגים. אחד שהיינו שמים לא ראש עם שפיץ, תפקידם היה לעשות את עבודת הנגרות על הפושטיות שבמעגל. או לפוצץ, פורפרות ראסיות שהיו נכנסות למעגל.
הסוג השני, היה פורפרה עם ראש פטריה, שבגלל המבנה של הראש שלו, היה שט בעיגולים רחבים במעגל. ומאפשר לה לברוח החוצה. אם היא נשארת בפנים, אתה חייב להכניס פורפרה למעגל. 
מנצח מי שפוגע עם הפורפרה שלו באחת מהמעגל, ושניהם יוצאים אל מחוץ לגבולות המעגל.
 
ככה היה אצלנו
פורפרות
17/12/14 17:51
42צפיות
אם אתה זוכר פורפרה  אז אתה בערך בגילי .
השאלה היכן אני מוצא  כזו . זאת ש בebay
זה לא זה .  צריך לצאת  קצת  מהפלסטיק .
יש משהו ממש דומה,
17/12/14 20:37
97צפיות
בחנות בבצרה (באזור השרון) שקוראים לה צורלה. אם שם יש אז בטח יש בעוד מלא מקומות. סביבונים בינוניים עם חוט.
קיבלנו אתמול מתנה אחד כזה.
יש לך תמונה או ציור או אפילו שרבוט?
18/12/14 10:18
25צפיות
אני צעיר ממך בשנתיים בערך, ולא בטוח שהפורפרות שאתם שחקתם בהן דומות למה שאני זוכר מילדותי.
אבל אחרי סשן של המון סביבונים "רגילים", אשמח לנסות משהו כזה.
אני גר ביקנעם
יובל
משהו כזה עם טעם של פעם
הודעה זו מכילה תמונות
18/12/14 18:35
50צפיות
תמונה שמצאתי בגוגל.
חרוט עם קצה מתכתי (לייצוב) כורכים חוט מהקצה כלפי מעלה ותוך שתופסים בקצה החוט מטילים את הפופרה כך שהחוט ישתחרר ותיווצר תנועת סיבוב.
מקווה שזה ברור. למרות גילי המתקדם אני ממש זוכר את תנועת ההטלה.
העליתם נשכחות וזכרונות נעימים מעבר ללא סמרטפון, טלביזיה או אינטרנט. של משחקים מעשה ידנו (כי לא היה כסף ) ששחקנו בשכונה, .
 
יש לגוף דרך משלו לזכור תנועות, ולחזור עליהם אחרי מעט אימון.
18/12/14 20:38
14צפיות
ממה שאני זוכר היו שני תנועות הטלה. 
אחד של ""בנים"" הטלה המבוצעת כמו זריקת אבן למעגל
השניה של "" בנות"" הטלה המבוצעת (בגובה הברך בערך) קדמה. ומשיכה לאחור.
את הקצה המתכתי
19/12/14 10:15
10צפיות
היינו עושים ממסמר קצרעם ראש רחב\את הראש היינו דופקים ומועכים לכיוון אורך המסמר,כך היה נוצר החרוט,המהדרין היו משחיזים על אבן לקבלת קצה חד ,לצורך פיצוץ לשבירת הפורפרה של המתחרה השני
איזו נוסטלגיה
חיפשתי תמונות ולצערי לא מצאתי כי חרטתי כמה פורפרות כאלה,ופורפרה סינית,בפורפרה סינית החוד גם מעץ
פורפרה סינית בזכות מר גוגל
הודעה זו מכילה תמונות
19/12/14 10:34
24צפיות
מצאתי תמונה בגוגל בזכות שרשור מחנוכה לפני שנתיים בפורום
את הקצה המתכתי.
19/12/14 14:40
5צפיות
הייתי גר בשכונה שלפני איזור תעשייה. היינו מחפשים בערמות האשפה של מפעלי המתכת, מה שהתברר מאוחר יותר כמסמרות. אותם היינו מביאים לתצןרה הרצויה לנו ע"י שיוף המסמרות על עדני המדרכות/כביש/בטון. כל מה שהיה מאפשר לעצב אותם.
רוצה עזרה, התייעצות
17/12/14 13:08
128צפיות
אני לא נגר אלא מתעסק עם הרכבות והתקנות של דברים. בתור עצמאי.
בעיקר תעשייתי כמו חנויות וכדומה. יש לי את כל הכלים שצריך בשביל לעבוד. מה שת\קורה תמיד אני חומר מנגריה שאני עובד איתה ומתקין להם את זה...כשהכל מגיע מוכן +- 
 
קיבלתי לאחרונה הצעה לעשות עבודה למאפיה, ז"א בניה של כמה מערכי קירות למוצרים וגם עמדות של דברים באמצע המאפייה,
יש לי שירטוטים ומידות לפי איך שהם רוצים את זה אבל זה לא מפורט מספיק ואני יכול לשחק עם זה קצת לפה קצת לשם. (אין להם מושג מה באמת הם רוצים איזה צבע ואיזה חומר וכד')
 
מה שאני בעצם לא יודע זה 1) איך לתמחר את זה
2) מאיפה להזמין את הסחורה - (לא מעוניים כרגע לעשות את זה דרך הנגריה שאני עובד איתה)
3) איזה חומר לתת להם בהצעה
4) איך בדיוק להרכיב את זה
5)...
 
אשמח לרעיונות.
אם אני יעלה לכאן סקיצות זה יעזור?
 
 
רוצים ממך עבודה מקצועית וכך כנראה מתייחסים אליך....
17/12/14 15:31
100צפיות
לעומת זאת אנחנו בפורום, חובבים.
אתה זקוק לעזרה בתכנון, בהכרת החומרים בשוק מבחינת מה יש ומה מתאים לאיזה צרכים, בביצוע, בהרכבה, בבחירת ספקים, בתמחור וכו'. נראה לי שלא מתאים ללמוד את המקצוע בהתכתבות אם חובבים. אז אולי כדאי שתפנה לאיש מקצוע ותתייעץ איתו או תעביר אותם לאיש מקצוע שיודע לענות על השאלות.אתה גם יכול לקחת איש מקצוע שיעשה את כל מה שאתה לא יודע ואתה (אם הוא יסכים)תלמד ממנו ותעשה את מה שאתה כן יודע, ותקבל אחוז מסויים  מהמחיר המתומחר של הנגר.
תודה - בעניין של איך להרכיב קצת הורדתי מהערך
18/12/14 09:40
40צפיות
של עצמי, זה יהיה הבעיה הקלה יחסית.
מה שאני לא יודע זה איזה חומרים בדיוק להציע להם, נראה לי אבל שאלך לקחת הצעות מחיר מנגירה האו שתיים ונראה
אלי צודק בגדול
17/12/14 22:44
63צפיות
אם אני אנסה להיכנס לראש שלך אני יכול לכוון אותך בערך
קודם כל חסרים לך הרבה פרטים, אתה לא יודע באיזה חומרים מדובר ושואל איך מרכיבים???
 
תתחיל מתכנון אדריכלי, עשה תוכנית חלוקה, תציג להם ותקבל פידבק, מה מטרת החלוקה, איזה מגבלות יש לך, מה הגבהים/מידות, צרכים מיוחדים... לפי כל אלה תבין מה האפשרויות שעומדות בפניך מבחינת בחירת חומר הגלם.
 
לאחר מכן תבחרו חומר גלם, ברר מחירים תוך כדי, כדי לא להוליך אותם שולל אם התקציב שלהם נמוך. בדוק סטנדרטיים שהם רוצים, לפעמים פרזול יכול להיות מאוד מאוד יקר.
 
תמחור - אם אתה עצמאי אז אתה יודע איך עושים חשבון. כללי האצבע בתמחור משתנים בין סוגי עבודות וחומרי גלם לכן לא כדאי להיצמד לכלל שכזה, רצוי לקבל הערכה לגביי תמחור עלות החומר ואז להרכיב עליו את אלמנט הרווח.
 
אם אתה בקשר עם נגריה נסה להשאיל מהם קטלוג דוגמאות, בקש מהלקוחות שיכוונו אותך למשהו שהם אוהבים ושיראו לך מספר תמונות להמחשה
 
למה לא רוצים לעבוד עם המחסן שלך? 
 
ובכלל אם זה מצבך כחדש בתחום ואתה לא רוצה לקחת סיכון אז אתה יכול לסכם איתם על עלות עבודה ועלות החומרים בבנפרד, ככה אתה מבטיח את הרווח שלך וגם לא צריך לשלוף מחירים מהמותן
 
מהתאור שלך אני מבין שמדובר בעבודה גדולה, לדעתי זה חסרון להתחיל ככה (לא שיש לך ברירה), כדאי שתמצא מישהו שילווה אותך/ייעץ לך , מישהו עם נסיון ואפילו אם תשלם על זה זה יכול לחסוך לך הרבה כאבי ראש וגם כסף, אם יש לך את הנגריה שאתה כבר מכיר זה נשמע לי המקום הכי טוב להיעזר בו, כמובן אם יש להם את היכולת...
 
בהצלחה
 
יש תוכנית אדריכלית שמישהו עשה להם עם פירוט
18/12/14 09:42
30צפיות
כמעט מושלם של המוצרים.
 
אקח את מה שכתבת בסוף בתור המלצה ליישום.
תודה
º
אם יש לך תכנון מפורט זה יקל עליך מאוד, בהצלחה
18/12/14 10:11
18צפיות
התייעצות - סוג החומר המתאים לדלתות ארון שרות
הודעה זו מכילה תמונות
17/12/14 23:44
113צפיות
שלום לכולם,
סיימתי לבנות גוף ארון שרות , וכעת כשנותרו לי הדלתות, אני מתלבט.....
איזה חומר מתאים יותר לדלתות - סנדביץ או MDF  ?
אשמח לשמוע יתרונות וחסרונות של כ"א מהם.
מצורף שרטוט דלתות עם המידות שלגובה ורוחב בס"מ
 
 
 
משום מה התמונה לא הועלתה תקין.... אז המידות הן.....
17/12/14 23:46
37צפיות
לארון יהיו 4 דלתות :2 תחתונות ו-2 עליונות.
גובה הדלתות התחתונות - 210 ס"מ
גובה הדלתות העליונות  - 110 ס"מ
רוחב כל דלת -71 ס"מ
אין התלבטות, חזיתות ממ.ד.פ ולא מסנדוויץ
18/12/14 06:28
45צפיות
יש לך אפשרות גם ממלמין 
הנכון להגיד שזה טעות לעשות חזיתות מסנדוויץ באופן כללי ובוודאי חזיתות גבוהות שכאלה
המ.ד.פ אינו רגיש לעיוות כתוצאה משינויי לחות/טמפרטורה כמו הסנדוויץ בזכות היותו הדבקה של חומר מת... לעומתו הסנדוויץ הוא ממש עץ אמיתי שמודבק בשתי וערב - מה שמרסן את ההתעוותו וההתפשטות שלו אבל לא מבטל אותם.
אם יש לך חשיפה ללחות כמו חדרי אמבטיה רצוי שזה יהיה מ.ד.פ ירוק, תוספת 20-30 שח ללביד
 
º
חנוכה שמח
הודעה זו מכילה תמונות
16/12/14 17:06
100צפיות
הסביבונים החדשים לנכדים ולקרובים
הודעה זו מכילה תמונות
16/12/14 18:33
113צפיות
מעץ אלון ובוק ,הפעם הם גדולים למדאי 4-6 ס"מ 
מעוטרים בצבעים ססגוניים לחג 
º
חג אורים שמח
16/12/14 20:08
17צפיות
º
חנוכה שמח לכולם
16/12/14 22:22
11צפיות
º
חג שמח.
17/12/14 15:19
8צפיות
º
חג מואר ושמח לכולם :)
17/12/14 20:48
7צפיות
חנוכה שמח
הודעה זו מכילה תמונות
17/12/14 21:46
37צפיות
הכול מחתיכות עץ ממוחזר
חנוכה שמח
º
חג שמח לכולם, טעים בריא ויצירתי
18/12/14 07:30
3צפיות
עבודה ראשונה בקורס
15/12/14 22:37
149צפיות
היי
 
אנ מתכנן ללמוד קורס נגרות - חובבני
 
הלימוד הוא שאני צריך להביא פרויקט/משהו שאני רוצה לבנות
 
אשמח לקבל רעיונות על מודל מסוים שיש בו מספר רב של אלמנטים שאני יכול ללמוד (מדובר על קורס של 8 שעות)
 
תודה
תשובה בנאלית (אבל גם סוג של תשובה)
17/12/14 10:52
88צפיות
אני מציע שתתייעץ עם המדריך ותבקש ממנו מספר רעיונות, היות והוא יודע מה ניתן לעשות במגבלת הזמן, המקום, המכונות והעצים. אולי תשאל אותו על עבודות ראשונות של תלמידים אחרים....
אחרי שיהיו לך מספר רעיונות אתה מוזמן לחלוק אותם בפורום איתנו ואני בטוח שתהיה היענות יותר גדולה של אנשים שיחוו את דעתם לשאלותיך. 
אם תחזור אלינו אז אני מציע לך לפתוח שרשור חדש
 
אם היה לך יותר מ 8 שעות הייתי ממליץ על פסנתר כנף  אבל חסרות לך שעתיים-שלוש
בהצלחה
האם המפריד במשור שולחן של בוש 10XC יורד למתחת לקו הלהב?
16/12/14 09:41
109צפיות
אני רוצה לעשות חריץ בעזרת מסור השולחן בוש 10XC, אבל המפריד שיש מאחורי הלהב מפריע גם כשאני מוריד אותו עד כמה שניתן. האם אני עושה משהוא לא נכון? האם אני חייב לפרק את המפריד בשביל זה?
º
כן .חייבים לפרק וזה לא מסובך.רק אז אפשר לעלות באמצע העובד.
16/12/14 09:45
54צפיות
º
תודה רבה
16/12/14 09:48
26צפיות
דוד, אצלי המפריד נמצא מתחת לגובה המקסימלי של הלהב!
16/12/14 14:17
66צפיות
ככה הוא בא, לא נגעתי.
זה באמת ייתרון כשרוצים לבצע חירוץ, אבל חסרון כשעובדים עם מגן הלהב, כי צריך להרים את הלהב הרבה מעל המומלץ.
לא התעמקתי בסוגיית הרמת / הורדת המפריד, אבל אני בטוח (או לפחות מאוד מאוד מקווה) שניתן לכונן אותו. אחרת לא ברור לי איך אצלי הוא מתחת.
יובל, אני יכול להרים ולהוריד את המפריד, אבל גם כשהוא
16/12/14 14:55
60צפיות
במינימום הוא עדיין טיפה מעל הלהב ועוצר את העובד.
אגב, מרימים ומורידים אותו על ידי משיכה של המגן להב.
אני כנראה מפספס משהו
16/12/14 16:18
52צפיות
מה הכוונה "משיכה של המגן להב"?
בדקת בחוברת שבאה עם המסור?
הנה תגובת המקצוענים של בוש, לשאלה זהה לשלך,
16/12/14 16:29
78צפיות
והשואל מתאר מצב זהה - כשהמפריד הכי מונמך, הוא עדיין 3מ"מ מעל הלהב.
If you check out the linked video below. At 0:22 you will see the Riving Knife doesn't need to be removed. https://www.youtube.com/watch?v=OxohbM17DHM
Here is the section from the instruction manual:
Adjusting the Riving Knife
The riving knife 7 prevents the saw blade 32 from becoming
jammed in the saw cut. Otherwise, there is danger of kickback
when the saw blade becomes wedged in the workpiece.
Always pay attention that the riving knife is properly adjusted:
– The radial clearance between saw blade and riving knife
may not exceed 5 mm (max.).
– The thickness of the riving knife must be smaller than the
cutting width and greater than the blade thickness.
– The riving knife must always be in a line to the saw blade.
– For normal separating cuts, the riving knife must always be
in the highest possible position.
The machine is supplied with the riving knife correctly adjusted.
Adjusting the height of the riving knife (see figure H)
For sawing grooves, the height of the riving knife must be adjusted.
Use the machine for grooving or rebating only with an
appropriately suitable protective device (e. g. a tunnel
blade guard).
– Loosen clamping lever 46.1 or clamping screw 46.2 until
blade guard 5.x can easily be pulled from the recess in riving
knife 7.
To protect the blade guard against damage, deposit it in
the provided holding fixture 22 on the housing (also see
figure R1).
– Turn crank 20 clockwise to the stop, so that the saw blade
32 is in the highest possible position above the saw table.
– Push the riving knife 7 down to the stop.
I hope that helps. See no need for the angle grinder! :)
 
דוד
16/12/14 16:39
79צפיות
ניתן להסיר אותו ,על ידי שחרור 2 ברגי ההלן שמחזיקים את כל המנגנון לתושבת שאחרי הלהב
הסרה וניקוי
16/12/14 20:24
55צפיות
כמו שכתב יובל מסירים את המפריד ומנקים את הנסורת שהצטברה ובא לציון גואל (זה מה שפתר לי את הבעיה לפני שבוע)
º
הסתדרת?
18/12/14 10:20
12צפיות
º
עוד לא הספקתי לבדוק ... מקווה שמחר
18/12/14 10:52
9צפיות
º
18/12/14 11:23
1צפיות
שרשור עבודות בסימן חנוכה
13/12/14 19:19
119צפיות
חברים לכבוד חנוכה הקרב ובא
הנכם מוזמנים להעלות עבודות הקשורות לחג עד יום ג ערב הדלקת נר ראשון
סביבונים
הודעה זו מכילה תמונות
13/12/14 19:24
149צפיות
במהלך השנים חרטתי עשרות ואולי מאות סביבונים בשנים 2007-2011 באותן שנים היתה לי מחרטה
לאחר שקט של כמה שנים בחריטת סביבונים ,בעזרת המחרטה של משה חידשתי את המסורת
אעלה צילומים של כמה מחזורי חריטת סביבונים
הסביבונים הראשונים
סביבונים לחנוכה 2014
הודעה זו מכילה תמונות
13/12/14 19:27
146צפיות
ניצול של שלדי גלגלים ישנים לצעצועים מעץ אורן
º
סביבון שהעליתי כבר והוא גם העבודה הראשונה שלי במחרטה המשופצת
הודעה זו מכילה תמונות
13/12/14 20:58
156צפיות
º
חנוכיה מענף אזדרכת
הודעה זו מכילה תמונות
14/12/14 14:09
165צפיות
חק גינה לי
16/12/14 14:33
31צפיות
רעיון וביצוע ממש יופי
 
כמה סביבונים מהבוקר
הודעה זו מכילה תמונות
16/12/14 17:40
54צפיות
2 רגילים וסביבון אצבע שראינו אצל ג'וליאן
חג שמח
חנוכיה עם פקקים של צנרת מים על עץ אגוז אפריקאי-לימבה
הודעה זו מכילה תמונות
14/12/14 20:34
123צפיות
בנוסף קיבלתי רעיון מביצוע כאן בפורם והכנתי סביבונים לגן של נכדי, שם צבעו, הדביקו, והכינו אותם למסיבת חנוכה(אפרסם תמונות ביום ה')
חג שמח תנסו להמעיט בסופגניות  הרבה בריאות לכולנו
חנוכיה
סביבונים לפני צביעה
הסביבונים שלי .
הודעה זו מכילה תמונות
14/12/14 21:53
122צפיות
מימין - אלון
אמצעי - עץ לא ידוע שמצאתי בדרום הארץ
שמאלי - עץ זית
º
מקסימים, הימני במיוחד נראה כמו ערמון
14/12/14 23:10
29צפיות
חנוכיה מענפי עץ זית
הודעה זו מכילה תמונות
15/12/14 09:13
143צפיות
חנוכיה מענפי עץ זית
 
º
חנוכיה משאריות מהגוני
הודעה זו מכילה תמונות
15/12/14 21:39
111צפיות
חנוכיה
º
ניסיונות בסביבונים
הודעה זו מכילה תמונות
16/12/14 09:45
126צפיות
חנוכיות
הודעה זו מכילה תמונות
16/12/14 14:30
84צפיות
מקבץ על אותו הנושא עם שינויים בבסיס כל אחד מעץ אחר  ובדוגמא אחרת. חג שמח לכל החברים
º
אין מילים... פשוט מהמם
16/12/14 17:53
20צפיות
דוקטור פוליש - חברת ניקיון ופוליש

מבריק זה סטנדרט!

אנחנו נדאג לבית או המשרד שלכם לפרטים והזמנות לחצו כאן >>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה