בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007

הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:

 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.

דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.

* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש

דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו

* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.

* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).

* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)

* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו

* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)

* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.

* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)

* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.

* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.

* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.

***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:

* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)

* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין

* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה

* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)

* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

גולשים חדשים? אנא קראו את חוקי הפורום ("אודות הפורום והנהלתו" פה מעל)
המשך...
הודעה חדשה

צמיגים
27/07/14 11:02
92צפיות
צריך 4 צמיגים במידה 185-65-14
לקורולה 2000, מחפש הכי זול, הקודמים
החזיקו 4 שנים ו50 אלף ק"מ,גם סינים
וזולים.
מה אתם ממליצים?
אוביישן
רודגריפ
טייפון
4-ב800.
אוביישן. הרע במיעוטו
27/07/14 11:13
71צפיות
אומנם הם מחזיקים פחות מצמיג איכותי, גורמים לצריכת דלק יותר גבוהה ומרחק העצירה שלהם פחות טוב - אבל אתה רוצה הכי זול... אגב, רביעיית צמיגי משלין או גודייר במידה שלך אמורה לעלות בערך 1200 שקל, וחלק מההפרש, אם לא כולו, יחזור לך בצריכת הדלק.
עשה את החשבון לבד.
º
בגשם הראשון שתחליק בגללם תזכור מה ביקשת.
27/07/14 12:28
23צפיות
מבאס אותי שאנשים כמוך נוסעים על אותו כביש כמוני
27/07/14 13:35
65צפיות
אני משקיע באוטו, מתחזק אותו, דואג שהבלמים יהיו תקינים, שהצמיגים יהיו טובים, שלפחות כל האספקט הבטיחותי יהיה טיפ-טופ, ואז מגיע מישהו שחושב שהתכונה הכי חשובה בצמיגים (או בלמים) היא מחיר נמוך, ומוצא את עצמו בתוך האוטו שלי (במקרה הטוב), או בתוך הולך רגל במקרה הפחות טוב - ואני כבר לא מדבר, נגיד, על תאונה עצמית שנגרמה מהחלקה בכביש רטוב, שזו כבר בעיה שלך בין אם שרדת אותה ובין אם לא.
 
חבל שכמו שהעלימו מהעולם את קסדות החצי, המדינה לא דואגת לרף גבוה גם לחלקים בטיחותיים ברכבים על 4 ויותר.
ומה זה "רף גבוה"? האוביישן, לפחות על יבש, הם
27/07/14 13:42
64צפיות
לא "סכנת נפשות" - אם כי בהחלט פחות טובים מהצמיגים בקו הראשון. אבל השאלה היא איפה תקבע את הגבול, ולפי אילו פרמטרים. מרחק בלימה ביבש (הרי זה המצב כאן רוב השנה)? מרחק בלימה ברטוב? אחיזה צידית ביבש? ברטוב? אולי בכלל התנגדות לגלגול (הרי מזיהום אוויר מתים יותר אנשים מאשר מתאונות דרכים)?
וכמה "משחק" אתה מרשה - הכי טוב פחות 10%? 5%? או אולי רק את הכי טוב? ואיך זה מסתדר עם חופש הפרט - למשל החופש לבחור את נקודת האיזון שלך בין תמורה למחיר? כי באותה מידה אפשר לדרוש התערבות כזו גם במקדם היעילות של מזגנים (שוב - זיהום אוויר הורג).
בקיצור - אחת מהטענות שקל מאוד להעלות, אבל קצת יותר קשה להגדרה וביצוע.
ואחרי כל זה - גם אני חושב, כמובן, שעדיף להשקיע עוד 100 שקל בשנה תמורת צמיגים בטוחים יותר, שגם חוסכים דלק. ולצורך העניין - במבחן שעשו במגזין "אוטו" לאוביישן מול מישלין אנרג'י פלוס, התקבל הבדל של כ-6% בצריכת הדלק. למי שעושה 12 אלף קילומטר בשנה, כמו במקרה הזה, ברכב משפחתי ממוצע, מדובר בחסכון של כ-70 ל' בשנה. שזה לבד מכסה את כל ההבדל בעלות הצמיגים תוך שנה.
הנתון הזה שאדם ממוצע לא חושב שהוא קיים בכלל
27/07/14 14:06
50צפיות
נותן שעדיף צמיג הכי יקר או לפחות צמיג שעונה על קריטריונים של יציבות טובה וצריכת דלק נמוכה. אפרופו, לחץ אויר תורם לאחיזת כביש טובה וצריכת דלק נמוכה.אבל יש לבדוק את הלחץ בתדירות גבוהה. בד"כ הבדיקה קשה כי כשמגיעים למשאבה הצמיגים חמים וכללי האצבע במקרה זה הם רק כללי אצבע...
כללי האצבע מספיק טובים. הבדל של PSI בודד, או
27/07/14 14:10
44צפיות
מקסימום שניים, לא יוצר הבדל בעל משמעות בהתנהגות או בצריכת הדלק. יותר מזה, מכיוון שצמיגים שונים הם בעלי קשיחות דופן שונה, אזי למעשה הלחץ ה"נכון" הוא גם תלוי צמיג.
אבל כאמור - אלו דקדוקים מיותרים לדעתי.
ולגבי האדם הממוצע - כשמומחה בתחום הרכב,
27/07/14 14:12
37צפיות
כזה שמביאים להתראיין בתוכניות טלוויזיה על תקן של מומחה רכב, אומר שאין בעיה עם צמיגים סיניים, והוא "ראה צמיגים סיניים שהחזיקו יותר מצמיגים של מותגים" (ציטוט חופשי מאוד), אז מה את רוצה מ"האדם הממוצע" שחושב שהפרמטר היחיד בצמיגים הוא "כמה הם מחזיקים"?
1-2PSI לכאן או לכאן זה חסר משמעות
27/07/14 15:41
35צפיות
אם כל האוכלוסיה היתה נוסעת על, למשל, 27PSI או 33PSI בצמיג שאמור להיות ב-30, אז המצב היה מעולה++
 
המצב בשטח הוא שחצי מהמכוניות נוסעות על חוסרים מהותיים ועד שהמצב לא קטסטרופה (קולגה ששואלת אם "חסר קצת אוויר" באוטו שלה - מדידה הראתה 8PSI...) לא עושים עם זה כלום.
ב-8PSI נורת ה-TPMS לא היתה
28/07/14 02:04
3צפיות
אמורה להבהב בפראות?
בחרת דוגמה מצויינת עם המזגנים
27/07/14 15:45
36צפיות
מזגנים שלא מגיעים למקדם יעילות (COP) מספיק גבוה אכן אסורים בייבוא:
 
 
אבל בכל זאת מותר להביא מזגנים ביעילות G, למשל
27/07/14 16:53
24צפיות
ולא רק A או B. גם בצמיגים - יש תקן, ומה שלא עומד בו לא נכנס לארץ - הבעיה, כמו במזגנים, שדרישות המינימום של התקן רחוקות מאוד מהמקסימום שהתעשיה יודעת לייצר.
כל ההבדל במזגן מפוצל בין A ל-G הוא 3.5-3.8
27/07/14 17:09
23צפיות
 
כלומר מזגנים שהם ב10% יותר גרועים מהטוב ביותר הם כבר מסורבי ייבוא.
נו, ו...? ההבדל שמדדו ב"אוטו" בין האנרג'י+ של
27/07/14 17:13
26צפיות
מישלן לאוביישן היה בערך 6% במרחק הבלימה (43.5 מ' לעומת 41, אם אני זוכר נכון). אז זה הבדל אפילו יותר קטן מההבדל במזגנים, לא?
העניין הוא שאי אפשר לקבוע את המקסימום כסף התחתון, חייבים לתת מרווח כלשהו. אם הוא יהיה 10% או 20% זה כבר נושא לדיון והחלטה על סמך המצב במציאות - אבל מרווח חייב להיות.
מסכים לחלוטין שחייב להיות מרווח
27/07/14 17:49
21צפיות
ו-6% זה באמת לא המון.
אבל:
1. מישליין אנרג'י+ זה לא הצמיג עם הכי הרבה אחיזה שיש. זה צמיג לחסכון בדלק...
2. אלו מספרים על יבש. יותר מעניינים אותי הביצועים על רטוב. נכון, 85% מהזמן אנחנו נוהגים על יבש אבל ברטוב אנחנו מתקרבים למגבלות על בסיס יומיומי, בניגוד ליבש.
אז תקבע שהאוביישן האלו הם הרף התחתון...
27/07/14 17:32
25צפיות
אין לי תשובה אבסולוטית למה צריך להיות הרף התחתון, אבל אין לי גם ספק שהיום מוכנסים לארץ צמיגים שלא צריכים להיות מותקנים על רכב כיון שהחוק ליברלי מדי. דבר נוסף, התקן חייב להשתנות ולהתקדם עם השנים, בדיוק כמו שפעם אמרו שקסדת חצי עונה על התקן כי זה מגן יותר מאשר בלי קסדה, והיום קסדת חצי כבר אינה חוקית כי הזמנים השתנו, כך צריך להיות גם עם צמיגים, והרף צריך להיות (לפחות בעיני) גבוה יחסית.
אני חושב שהתקן כן מתעדכן עם השנים
27/07/14 18:11
20צפיות
היורולייבל, למשל, הוא עניין חדש, ואני בטוח שניצלו את ההזדמנות כדי לרענן מספרים.
הבעיה שתקן קשוח מדי לגבי ביצועי כביש יעיף מהמדף את כל צמיגי השטח, למשל - ואז מה? תשים סליקים על כל הדיפנדרים?! הבעיה שברגע שמגדירים את התקן כך שגם צמיגי MT יהיו חוקיים, נכנסים ברווח בדלת כל מיני צמיגי "אינפיניטי" עם דרוג F בבלימה, חסכון ורעש - אפילו שהם צמיגי כביש פרופר.
וזו די בעיה להתחיל להגדיר תקנים ל"צמיג לשטח שהוא גם חוקי לכביש" בנפרד מ"צמיג לכביש בלבד".
שלום פייזר, אם זה השם שלך.
27/07/14 21:45
27צפיות
כל עוד יש תקן, ומדינת ישראל
שהיא בנתיים מדינת חוק,מאשרת
מוצרים,במיוחד צמיגים, אני סומך
על המהנדס שאישר צמיגים שיוצרו
בסין,הודו,או בכל מקום אחר.
אם היה לי החשש הקל ביותר
שצמיגים סינים מסוכנים לי,או למישהו
אחר,לא הייתי קונה.
אני מקווה שאתה פחות "מבואס" עכשיו.
 
 
אתה מודע לזה שהתקן האירופאי - והישראלי - מאשר
28/07/14 00:14
9צפיות
גם צמיגים שמרחק העצירה שלהם מ-80 קמ"ש, על כביש רטוב, ארוך ב-15 מטר או יותר ממרחק העצירה של צמיג בדרוג A? האם המרחק הזה - בערך כמו אוטובוס עירוני מפרקי - לא נראה לך משמעותי במקרה שבו אתה, למשל, מנסה להמנע מפגיעה בהולך רגל שירד לכביש?
שלא יהיה לך שום ספק - התקן הוא בעל דרישות מינימום, שאכן מתאימות היטב לתוארן - מינימום. פער הבטיחות בין המינימום למקסימום הוא משמעותי. ההחלטה אם להסתפק במינימום, או להשקיע עוד קצת כסף לשיפור הבטיחות היא שלך, ושלך בלבד - כראוי וכיאה במדינה דמוקרטית. אבל לבחור בבטיחות טובה פחות בגלל סכום כסף זניח (ביחס לעלות הכוללת של אחזקת רכב. מה גם שהסכום הזה מוחזר לך דרך צריכת דלק עדיפה) - היא החלטה לא חכמה.
זכותך, כמובן, להיות לא חכם. ישראל היא מדינה דמוקרטית.
º
28/07/14 04:52
1צפיות
מספיק תאונה קלה אחת ב-4 שנים האלו
27/07/14 15:47
36צפיות
כדי למחוק את כל החסכון בצמיגים (כולה 100-120 שקל לשנה...) עד שתצא לפנסיה.
 
תעשה לעצמך טובה וקנה צמיגים סבירים ומעלה - מה שאומר לא סינים.
קניית רכב מיני. התייעצות.
26/07/14 01:46
104צפיות
אני רוצה לקנות רכב מיני עד 80 אלף שקלים. התלבטתי בין הרכבים הבאים: מיצובישי space star . קיה פיקנטו. והיונדאי I10 אלו בעיקרון ההתלבטויות שלי.. אם יש לכם להציע אולי רכב שלא חשבתי עליו ואתם מכירים זה יהיה טוב. אני מחפש ברכב שאני רוצה לקנות בעיקרון שיהיה הכי חסכוני שאפשר כמובן שעם חווית נהיגה כמה שיותר ושהרכב לא ירעד לי ברמה מטורפת על 110 או 120 לא שזה המטרה אבל שלא ישתגע הרכב. כמה שיותר איבזור אבל בעיקרון הכי חשוב עניין הדלק.. תודה.
שום רכב לא ירעד בטירוף ב 120
26/07/14 10:20
71צפיות
גם החיפושית 73 שהיתה לי נסעה על 110 בלי לרעוד אפילו לא קצת
אני מניח שאתה מכוון לרכב אוטומט
º
כן אוטומט
26/07/14 14:19
15צפיות
הספייס סטאר יהיה הכי חסכוני - אבל הכי גרוע
26/07/14 10:54
80צפיות
מבחינת חווית נהיגה. רועד בסרק, מרעיש בכל מהירות, פלסטיקה זולה...
אלא אם אתה נוסע 40 אלף קילומטר בשנה - קנה את הפיקנטו או ה-i10. או שחכה קצת שיגיעו ה-איגו/107 החדשות, שלפי המבחנים מחו"ל עשו התקדמות גדולה בכל מה שנוגע לאיכות חיים, ונשארו עם אותה יחידת הנעה חסכונית.
יש עוד המלצות?
27/07/14 11:10
37צפיות
יש עוד המלצות?
בדוק גם את המיקרה. אל תתרגש ממחיר המחירון
27/07/14 14:13
47צפיות
הגבוה, במציאות היא נמכרת במחיר שדי דומה לשל האחרות שהזכרת, ועדיפה משמעותית על הספייס סטאר.
אלו הנבחרות כביכול של רכבי המיני אבל
27/07/14 17:34
27צפיות
מסכים עם הנאמר לגביי הספייס סטאר, מציע להתרחק. המנוע רועד ורועש וחווית הנהיגה לא נעימה. 
לגביי הפינקטו מדובר במנוע חזק וגם העיצוב מנצח את שתי המתחרות שיש לך כאן. מבחינת הדלק, הצריכה ממה שאני יודע היא סבירה לחלוטין אבל זה כמובן משתנה לפי איך שאתה נוהג. תיסע כמו מטורף, תשלם כמו מטורף (וזה נכון לגביי כל רכב). 
היונדאי חביבה ולא יותר (מבחינת עיצוב ובטיחות). 
רק הערה אחת - הספייס סטאר היא סופרמיני, לא
27/07/14 18:12
23צפיות
מיני. אומנם סופרמיני קטנה יחסית, אבל עדיין בקטגוריה הזו.
איך הספייס סטאר היא סופר מיני ואתם אומרים,
28/07/14 01:19
1צפיות
איך הספייס סטאר היא סופר מיני ואתם אומרים שהיא הכי פחות טובה אז אתם אומרים הכי פיקנטו לוקחת בהכל?
משרד התחבורה בוחן מערכת לגביית אגרה מנהגים שייסעו מהר
27/07/14 10:41
75צפיות
זאת לא בדיחה
בחסות המצב הדמקטטורה הישראלית רוצה לגבות מכולנו בעזרת פתרון הזוי של ה GPS שלנו $$$ על קמש"ים
"התיעוד יבוצע באמצעות מערכות ה־GPS בטלפון הנייד של הנהג"
זה מחיר השתיקה וטמינת הראש בחול
כמו המפלצת שהתפתחה לנו בעזה גם בתוך גבולות ישראל התפתחה מפלצת לכודית שכמו כל דיקטטור מתוחכם
התחילה במשהו ואח"כ ביומטרי ואח"כ מצלמות מהירות ועיר חכמה (מתחבר לרשויות הביטחון) והיד נטויה
זה יהרוג וויז.. וגם חברות הטלפוניה יסבלו ממיעוט
27/07/14 10:54
62צפיות
שיחות.כי נכבה את המכשירים ונחזור למכשירים הישנים שניתן להוציא את הסוללות בקלות...
הידעתם שב 60 קמ"ש צריכת הדלק 22 קמ\ל
בולשיט ממוחזר
27/07/14 11:11
65צפיות
כל כמה שנים מישהו מעלה רעיון כזה. בין זה שמישהו חשב על זה וכתב מסמך במשרד התחבורה, לבין משהו שבאמת יקרה - הדרך ארוכה מאוד מאוד, ובדרך כלל פשוט לא קיימת.
אבל האמת? מעז אולי יצא מתוק - ככה לאנשים תהיה מוטיבציה לכבות את הטלפונים בזמן שהם נוהגים...
º
פחחח... בהצלחה עם פסקת ההגבלה בחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו
27/07/14 11:38
16צפיות
מה יטענו כנגד?
27/07/14 18:44
34צפיות
שללא חיים וודאי שאין כבוד וחירות...
האם אתה בטוח שזה עד כדי כך טריוואילי?
º
זה יפול הרבה לפני, אל תדאג.
27/07/14 19:23
11צפיות
זה בינתיים אפילו לא הצעת חוק, אפילו לא הצעה
27/07/14 19:31
30צפיות
להצעת חוק. סתם מסמך פנימי, שאין לנו מושג מי חיבר או לאיזו מטרה. אבל זה לא מה שיעצור את כלכליסט מלכתוב ידיעה בומבסטית. לפעמים נדמה ששום דבר לא יעצור אותם מלכתוב ידיעה בומבסטית...
º
27/07/14 19:37
4צפיות
גם אני כמוך מעריך שזה ייפול לפני. הרבה לפני
27/07/14 20:35
26צפיות
גם אני מעריך שזה ייפול לפני. הרבה לפני אבל אתה רשמת את ההקשר לחוק היסוד, ברמה של ה"דיון האקדמי", או במילים אחרות, "התפלספות גרידא"...
 
כלומר, רק לצורך הדיון הגבתי, ולצורך "הדיון האקדמי", האם אתה לא סבור שאם "תקעו" בכבישים [קרי, המדינה תקעה] ובצמתים מצלמות וכד' לאכיפת מהירות, אז ההצעה הנוכחית תואמת את אותה ההשקפה לאכוף מהירות למרות שיש בזה פגיעה בחירות ובכבוד. כמובן שההצעה הזאת היא יעילה במידה לא מבוטלת כי תוכנה סלולרית בלבד יכולה לאכוף מהירות נסיעה ואין צורך להתקין מצלמות ואמצעי אכיפה אחרים קרי אין צורך בחומרה יקרה. גם המצלמות מנטרות מהירות נסיעה. אם האחד מותר אז למה שהשני יהיה אסור?
 
זה שניתן אולי להתחמק ע"י הוצאת הבטרייה זה אולי אפשרי אבל זה יהיה על משקל האלייה וקוץ בה. כלומר, מי שיוציא הבטרייה לא יוכל לפטפט בסלולרי. הנהג הארצי ישראלי ימצא עצמו בנקודת שוק ושבר כי רוב רובנו פטפטנים כמעט ללא קץ. אני חושב ש"הישראלי הממוצע" יעדיף לפטפט בסלולרי ו/או להיות מחובר [ולוא ברמת הקונצפט] כדי לקבל שיחות פוטנציאליות, וגם במחיר שאפשר לנטר את מהירות הנסיעה שלו.
 
המעטים שיוציאו את הבטרייה הם מכורי מהירות, והם אולי לפי סברות מסויימות, נהגים טובים יותר [למשל ורק כדוגמה, אופנוענים הם נהגים בליגה אחרת]
 
שוב, אינני שייך לעולם המשפט. אני מדבר על סמך ידע כללי ואני מבצע רק תרגיל מחשבתי כפי שמקובל בעולם המשפט [להביע דיעות של בעד ונגד. לקחתי על עצמי את הבעד בגלל שכל השאר רשמו דברים שיכללו במסגרת ה"נגד", רק כדי שיהיה לנו יותר מעניין להתדיין, במידה וזה יעורר דיון.
כלומר גם המצלמות, גם מדי הלייזר וגם
27/07/14 21:53
14צפיות
המכשירים הסלולרים על פי השיטה המוצעת כאן, הם מנטרים את המהירות המופרזת ומצד שני פוגעים בחירויות השונות.
בגדול אותה שיטה, אותה מטרה והאמצעים הם מעט שונים.
 
למה אחד כן והאחר לא?
º
מה זה? בדיחת 1 באפריל?
27/07/14 11:46
11צפיות
ונהגים שאין בבעלותם טלפון עם GPS, פטורים
27/07/14 12:03
44צפיות
מאגרה?
 
 
גם הם וגם נהגים שיודעים איך להוציא את הסוללה
27/07/14 12:18
53צפיות
מהטלפון...
אני כבר רואה את המודעות "ה-LG3 החדש עם הסוללה הנשלפת חוסך לך באגרה!" במקום דיבורים על ה"מסך שישנה את חייך" או מה שלא הסלוגן הנוכחי.
שומע על זה כבר תקופה
27/07/14 17:36
27צפיות
נראה לי עד שזה ייצא לפועל זה יהיה רלוונטי יותר לנינים שלנו שינהגו ועד אז יהיו הפרעות אחרות :)
כשהנינים שלנו ינהגו, הם לא יהיו הנהג,
27/07/14 18:06
27צפיות
אלא המחשב יהיה הנהג (למנוע טעויות אנוש)
לא יצא לפועל בגלל סוגיה קטנה: "מעקב לא חוקי"
27/07/14 18:38
35צפיות
כדי לדעת באיזה מהירות נסעת, צריך לבצע אחריך מערב קבוע(לפחות בין 2 נקודות בזמנים שונים) כדי לחשב את המהירות.
ופה נכנס סעיף בחוק(לא זוכר את שמו המדויק של החוק) שאוסר מעקב אחרי אדם ללא חקירה רשמית.
זה לא מעקב אחרי אדם אלא אחרי רכב
27/07/14 18:52
29צפיות
ואת החוק אפשר לשנות.
מה דעתך על:
"אסור לעקוב אחרי אדם ללא חקירה רשמית, פרט למעקב שמטרתו גביית אגרת כבישים"?
 
 
º
הטלפון הוא של הבן-אדם. לא של הרכב.
27/07/14 23:11
3צפיות
º
דווקא זה נעשה כבר היום
27/07/14 20:54
14צפיות
º
זה לא הופך את זה לחוקי
27/07/14 23:50
9צפיות
פתרון אפשרי
27/07/14 19:02
38צפיות
הוא לעצב את המכונית בהתאם להגדרה המקראית של רשות היחיד, ששם אין סמכות לחדירה לפרטיותו של האדם. או בקיצור, נגמש, טנק, רכבים ממוגנים תוצרת בית. זה יעיל לעוד דברים, אם כי לא ברורה לי תצרוכת הדלק. אבל את עניין הצמיגים זה פותר, מעתה אנשים ייכנסו לשאול איפה אפשר להשיג שרשרת של מישלן. 
º
במקרא יש תאור של רכב משורין?!
27/07/14 19:31
11צפיות
27/07/14 23:21
7צפיות
לא אבל יש תאור של מה זו רשות היחיד. משהו עם כך וכך טפחיים מעל האדמה, שיש מחיצות מכל צדדיו, כמו קירות, לא זוכרת את המתכון המדויק. וברשות היחיד אף אחד לא יכול לעקוב אחריך. חוצמזה בימים האלו אני רואה רק שימושיות להשתנע עם נגמש.  
שוב עיתונאי משועמם ומתוסכל
27/07/14 21:48
20צפיות
מי שהיום אינו "כתב צבאי" , או לפחות "פרשן צבאי". מרוב תסכול מתחיל להעלות הודעות הזויות. ראו כאן :
הכחשה גורפת של משרד התחבורה
לפני כחודשיים התייעצתי איתכם לגבי רכישת רכב
25/07/14 17:13
98צפיות
לבסוף רכשתי מאזדה 2 ששרדה אצלי כחודש וחצי עד שנהרגה בנסיבות טרגיות....
הרכב נפגע מפגיעה ישירה של טיל בתחנת הדלק בעיר מגורי.....

אז כעת מחכה לכסף שיגיע ממס רכוש (התביעה בשלבי סיום) אז אני מתעניינת ברכבים מקווה לקנות רכב לא יותר משנתיים על הכביש...

אז שוב צריכה המלצות, רכב בסדר גודל של מאזדה 2
מה אתם אומרים על קאיה? סיד סדאן או ריו סדאן?
או ללכת לכיוון של יונדאי I25 או I35?
או בכלל ללכת על יותר גדולות כמו מאזדה 3 וכו'?

אשמח להמלצות... התקציב הוא כ70-80 אלף ש"ח
מה חשבת על המזדה
25/07/14 17:32
65צפיות
היו דברים שהפריעו לך
המאזדה 2 היתה"בסדר" המזגן היה חלש
26/07/14 21:05
52צפיות
אבל חוץ מזה היא היתה בסדר....
באמת
26/07/14 22:42
51צפיות
מספיק הודעות בפורום יראו שאני לא מחסידי המזגן של מזדה, במיוחד לא של ה 3
אבל המזגן של ה 2 מהנסיון שלי בסדר גמור
º
מספיק שהמסנן היה סתום
26/07/14 23:00
17צפיות
אין סיד סדאן, וגם הסיד וגם ה-i35 שייכות
25/07/14 17:44
69צפיות
לקטגורית המשפחתיות, לא הסופרמיני.
אם הגודל של המאזדה סיפק אותך, אז i20, סוזוקי סוויפט או יאריס יעשו עבודה טובה.
היתה לי מאזדה 2 סדאן.. לפי מה שראיתי
26/07/14 21:06
45צפיות
קאיה סיד היא באותו הגודל כמו המאזדה 2 סדאן
כשנקבל את הכסף נהיה יותר חכמים...
אולי את מתבלבלת בין הריו לסיד, הסיד היא
26/07/14 21:16
37צפיות
בקטיגוריה מעל המזדה 2, אין מצב שהן באותו גודל.
אני לא מתבלבלת, לחברה עבודה יש סיד
26/07/14 21:20
39צפיות
שמבחינה חיצונית דומה למאזדה 2 סדאן
הרכב מצא חן בעיני, אני יודעת שהוא רמה מעל מאזדה 2
אבל שוב כרגע אני בוחנת את האפשרויות, מחכה לכסף,
מקווה שעד סוף החודש הכס יכנס לחשבון, קשה בלי אוטו
º
אחד האצ'בק, השני סדאן. איך הם דומים חיצונית?!
26/07/14 22:57
10צפיות
º
מז'תומרת?! שניהם בצבע לבן!
27/07/14 14:27
6צפיות
ב 80 תקנה מאזדה 2 חדשה...
27/07/14 07:14
37צפיות
עם 0 קילומטר מיד 1 של שלמה סיקסט.. נראה לי הצעה לא רעה...
תודה לכולם, לגבי הקאיה והמאזדה, חיצונית למי
27/07/14 18:43
26צפיות
שלא מבין כמוני הם ניראות די דומות אבל אולי באמת מקנה מאזדה 2 חדשה  משלמה סיקסט... שוב, מחכה לכסף.... הכל הלך מאוד מהר רק של מס רכוש לוקח זמן לחתום ולהעביר את הכסף, והם מסרבים לומר כמה כסף הם מעבירים. הערכה שלי על הרכב ותכולתו כ80,000 ש"ח אנ מקווה שאני לא טועה
לאחד יש תחת בולט, ולשני לא. אין יותר שונה מזה
27/07/14 19:29
23צפיות
ולדעתי המאזדה2 שמוכרים בהנחה בשלמה (וחברות ליסינג אחרות) היא גרסת ההאצ'בק (בלי התחת). השאלה אם היא מתאימה לך (ההבדל היחיד - גודל תא המטען).
האם מחירי הדלק אמורים לעלות בסוף החודש?
27/07/14 13:19
38צפיות
למישהו יש מידע?
אתה שואל כי קראת משהו ?
27/07/14 17:35
26צפיות
אני לא שמעתי על זה. 
º
עוד מוקדם לדעת, עוד יומיים בערך נדע
27/07/14 18:34
11צפיות
אז בשביל זה קונים רכב מיני?
24/07/14 19:38
207צפיות
http://cars.walla.co.il/?w=/4735/2768235
מה בדיוק חסכוני ב 1:16? כמו שאתם יודעים לא מזמן עשיתי את הדרך הנ"ל (מתל אביב דרך מצפה רמון  עד למעבר הגבול ליד אילת). וכמו שאתם זוכרים - עם טנק מלא אני יכולה לעשות הלוך חזור את הדרך הנ"ל .עם צריכה 1:15 ובלי לשרוף צמיגים בפניות יפות עוד יישאר לי הדלק....
בשביל מה היה לכתוב כל כך הרבה על I10? אפשר לסכם בשתי מילים - גרוטאה (נורות דולקות ברכב חדש???) בזבזנית ( בושה של צריכה לקטגוריה הזאת). לרדת  עם הדבר הזה לאילת? אל תעשו את זה בבית.
והתמונה של הרכב הזה ליד תמרור "סיבוב מסוכן" פשוט מגוחכת. כאילו הוא לקח את האוטו הזה להחלקה מטורפת .....
פחחחח.
לגבי הנורה, לא נורות, יש לך קריאה סלקטיבית...
24/07/14 22:20
118צפיות
לגבי הצריכת דלק - את לא באמת יכולה לדעת איך הם בחנו את הרכב לעומת הנסיעה שלך (כמות נוסעים בעיקר, הם ציינו שהם נהגו יחסית רגוע...), בקיצור, ההשוואה שלך לא רלוונטית.
ההשוואה זה עיניין שולי. מה שחשוב זה...
25/07/14 06:27
95צפיות
לגזור ולשמור כתבות כאלה לאנשים שהולכים לרכוש רכב מיני חדש בתקווה שיהיה חסכוני ( כי הוא לא יהיה).
מי שמקריב את הנוחות ואת הבטיחות למען החסכון בדלק ורוכש I10 מצפה לקבל איזה 1:20 אם לא יותר מזה בנסיעה רגועה. אבל כמו שרואים מהכתבה - "כגודל הציפיות ...."
מעניין
25/07/14 09:39
89צפיות
הם טוענים שצריכת הדלק הממוצעת העירונית בחודשים קודמים הייתה 1:10. הם לקחו את היונדאי למוסך חודש קודם גם בגלל פיוזים שרופים ורעשים מהחלק האחורי. לא מרשים.
לא עקבתי אחרי הכתב הזה ...
25/07/14 18:07
72צפיות
בכתבה שקישרתי אליה נתקלתי במקרה כשפתחתי את וואללה. תודה שספרת לי על עוד פאדיחה של הרכב שלו.
רכב מיני עם 1:10 בעיר? זה גם עונה לחלק מדבריו של המגיב למטה - לגבי השוואה בתוך העיר ( לדעתי האישית אין הרבה הבדל בין 1:9 ל 1:10 . זה גם ממש לא סיבה לקנות רכב מיני).
מילא דלק, מילא
25/07/14 20:21
69צפיות
נושא כאוב. אבל לקחת רכב למוסך פעמיים בתקופה של חודשיים כשהרכב חדש ?  גם אם היה יותר חסכוני בדלק, זה היה מתקזז עם המוסך.
קראת גם למה לקחו את הרכב למוסך, או שזה
25/07/14 22:10
56צפיות
לא משנה לדעתך?
כי תקלה שנגרמה מירידה לא זהירה ממדרכה היא לא בדיוק "בעית אמינות" ברכב.
חניתי די
25/07/14 22:22
51צפיות
קבוע על המדרכה (זו ההתוויה ברחוב שלי- מותר לחנות כשחצי מהרכב על המדרכה ויש את השלט המוזר הזה שמראה רכב עקום) עד שהפסקתי לפחד להכנס לחניה מתחת לבניין מבלי לשרוט את האוטו והמדרכה היא לא מהעדינות פה. לא ולא. גבוהה ואכזרית. שומעים את הבומס כשיוקדים ממנה. טרם קרה שנדפק לי רכב בגלל זה. אם כי עכשיו אני יותר מודעת.

אבל מה לגבי פיוז שרוף? באוטו בן שלושה חודשים עם 5400 ק"מ אני חושבת...? ומה לגבי קרקוש של מתלים בחלק האחורי? זה לפני שהמדרכה באילת התנקמה בהם.
לא עקבתי אחרי כל הכתבות, ופגיעה בגלל חניה
25/07/14 23:23
52צפיות
יכולה לא לקרות מאה פעם - ואז לקרות בפעם המאה ואחת. עניין של מזל, זווית גישה, גובה מדרכה ורכב וכן הלאה.
לגבי שאר הדברים - אין לי מושג. לא עוקב אחרי האתר הזה, אחרי שיותר מדי פעמים היו שם דברים מוזרים שמעידים לדעתי על חוסר רצינות. למשל גילוי של זיוף של 15% במדידת המרחק ברנו כלשהי, כבר לא זוכר איזו. דבר בלתי סביר בעליל - ש"נשאר באוויר" עד כמה שאני יודע, בלי שירדו לחקר העניין.
גם כאן, עם כל כמה שה-i10 היא כנראה לא אחת החסכוניות בקטגוריה, 13.5 ק"מ לליטר בנסיעה מאילת למרכז, אפילו אם לא נוהגים בצורה חסכונית, נשמע לי הזוי. זה נתון שמשיגים במכונית משפחתית בלי יותר מדי מאמץ.
תמיד כדאי לקחת ביקורות עם קמצוץ של מלח
25/07/14 23:31
40צפיות
קראתי קצת ביקורות על כל מיני רכבים ובחלק מן המקרים אני לא נתקלתי בחלק די גדול ממה שאנשים מספרים על רכב כזה או אחר.
ביקורות הן סוביקטיביות. אין ברירה אחרת כל עוד
25/07/14 23:46
37צפיות
בני אדם כותבים אותן.
אבל יש סוביקטיביות יותר ויש סוביקטיביות פחות. יש רציניות יותר ויש חפיפניקיות. יש כותבים שיודעים על מה הם מדברים, ויש כאלו שמבלבלים בין דברים בסיסיים.
אם אתה קורא מזדמן, שבמקרה מחפש מידע על רכב/מצלמה/מערכת סטריאו/לא משנה מה, אז אתה בבעיה, כי לפעמים קשה להבדיל. אבל כשאתה קורא שעוקב אחרי תחום מסויים ומתעניין בו, בדרך כלל אתה מבין אחרי כמה זמן את מי שווה לקרוא ואת מי לא.
כמה דברים, די הרבה:
25/07/14 11:43
104צפיות
רוב האנשים רוכשים רכב קטן לניידות בעיר/בפקקים/צפיפות חנייה
אני מניח שאם היית משווה נסיעה שהיא רק בעיר/בפקקים אז הפער בין הI10 לרכב שלך היה גדל.
כאשר ההשוואה כוללת נסיעה מחוץ לעיר אז הפער מצטמצם
ההשוואה צריכה להתבצע באחוזים כי אחרת עלולים לפספס התרשמות: למשל רכב א' מבצע 9קמ/לליטר בניגוד לרכב ב' שמבצע 14קמ/לליטר, הפער מעל 40%. האם זה שולי?

האם הוא רשם שם בכתבה על בעייה בחיבור של חיישן לאגזוז [שבדיעבד הוא חשב שקרה בעת שנחתו ממדרכה?]? אם זה ככה אז ייתכן שמדובר בחיישן של חמצן חם [HO2] ואם לא פעל, אז מעלה את צריכת הדלק כי פועל לפי הגדרות DEFAULT

רכב מיני בד"כ משמש לנהג בודד או לנהג+נוסע. בכתבה הזאת כמדומני הכותב דיווח על נסיעה בעומס שכלל נוסעים במושב האחורי. האם ייתכן שזאת תוספת מסה משמעותית ועומס שמשפיעים על הצריכה שלא לומר צריחה? ועובדה שגם הוא ציין שהצריכה גבוהה מהמצופה אבל עדיין כתב שזה מצויין ? האם הוא לא מבין? או שמנסיונו רכבים גדולים באותם תנאים זה היה צורך יותר?

ולבסוף: לרוכשי המיני יש אופציה טובה והיא גיר רגיל. זה כמובן חסכוני בהשוואה למיני אוטומט...
תוספת, להעמיד דברים על דיוקם:
25/07/14 11:58
61צפיות
1. פילטר המזגן היה סתום והעבידו המזגן על פול ללא תוצאות. גם זה צורך דלק
טוב, גיר רגיל זה אופציה טובה יותר לכל רכב....
25/07/14 18:22
65צפיות
לאוטומט יש יתרון אחד בלבד - הוא מתאים לעצלנים (כמוני) שבא להם רק גז /ברקס בפקקים.
עד כמה שידוע לי מי שמחפש חסכון בדלק יכול למצוא אופציות טובות יותר - כל דיזל ידני ייתן להם צריכה שהיא ברכה. וממש, אבל ממש אין צורך לקנות מיני - פלואנסים וברלינגוים חסכוניים מאד ושימושיים פי אלף וכמובן יותר נעימים לנסיעה ארוכה.
אני בספק שרכב שעשה 1:16 בבינעירוני יעשה 1:14 בעיר. כמו שכבר הזכירו כאן - בעיר הוא "הצטיין" עם 1:10.....

מהכתבה משתמע שזה דרעק של אוטו - החיישנים מתפגרים, הפילטרים נסתמים, המזגן חלשלוש וגם צריכה של רכב משפחתי בבינעירוני. אז מה נשאר לנו ? אההה, כן -  יותר קל למצוא חניה !
ביננו - גם זה מיתוס אורבני - כי אם יש חניה - אז יש חניה. ואם אין חניה - אז אין  .וזה כמעט ולא קורה שאין בכלל , רק באזורי גרירה אולי.בכל מקום אחר תמיד יש אלטרנטיבות .
אבל אין גיר רגיל בארץ לכל האופציות
26/07/14 12:13
31צפיות
למשל, אוטו כשלך, האם יכולת בארץ לרכוש את גירסת הגיר הרגיל?
כמה טוב שאת אובייקטיבית והוגנת
26/07/14 09:03
66צפיות
את משווה נסיעה לאילת שכל מטרתה היא לחסוך בדלק לנסיעה רגילה?

חוץ מזה קונים רכב מיני מכמה סיב6ת שרק אחת מהן היא דלק. קונים רכב כזה כי הוא יותר נוח לתמרון וחנייה בעיר וגםצורך חלקים מתבלים יותר זולים.
עם פנדה נסיעה לאילת
26/07/14 12:26
63צפיות
מירושלים וחזרה העמידה את הרכב על צריכה של 23:1.
WOW
26/07/14 13:23
50צפיות
זה נשמע פנטסטי. אפילו דמיוני. אני לא מתאפק מלשאול אותך האם אתה בטוח שחישבת נכון?
ספר איך נסעת? מהירות ממוצעת ומכסימלית? אופן ההאצה? ובכל זאת מדובר על נסיעה כולל עליות משמעותיות כי גם חזרת לירושלים מאילת.

הרכב שלי יחסית מאד מאד חסכוני, לדעתי אחד מהכי חסכוניים, אבל וזה אבל גדול, זה מחייב נהיגה "יורמית" או נהיגה חסכונית. כמובן שאם במקום לנהוג 90 מירושלים לת"א, אם אני למשל רואה 140 אז גם צריכת הדלק עולה.
זו אכן צריכה מצויינת, אבל .....
26/07/14 13:36
57צפיות
מ/אל אילת הצריכה טובה בכל רכב, ודווקא שם יתרונם של רכבי המיני מצטמצם.
רכבים ידניים רבים יגיעו בנסיעה מישורית מהירה לצריכת דלק של 1:16-17 וצפונה.

ברכבי המיני כל לחיצה קטנה מעל ה-90 האופטימלי מזניקה את צריכת הדלק, וכל גבעה קטנה דורשת לחיצה בריאה על הגז והורדת הילוך.
העליה מיממלח לירושלים אמנם שותה דלק, אבל קצרה יחסית לסה"כ הנסיעה - בערך 5% מהנסיעה כולה ומתקזזת עם הירידה.

עם מנוע 1800, 140 כ"ס, גיר אוטומטי, 4 נוסעים, קצת מטען, ומזגן עצבני
נסיך הכסף צרך כ-6 ליטר ל-100 קמ' בנסיעה הלוך-חזור לאילת.

היתרון הגדול של רכבי המיני הוא בתנועה עירונית צפופה בסגנון של בית-גן-בית ספר-עבודה.

לכן ההשוואה היא באותם התנאים:
26/07/14 17:09
33צפיות
אתה מדווח על כ6 ליטר ל100קמ בנסיעה לאילת. 6נקודה כמה? זה משמעותי. גם אם זה 6.0 אז זה סביב 18 קמ לליטר בניגוד לדיווח שלו 23קמ לליטר.
כלומר אצלו השיפור הוא 25-30% שזה לא מעט
כמובן שאם מדובר על 6.5 ולא 6.0 אצלך, אז ההפרש גדל משמעותית כי זה כבר סביב 15 קמ/ליטר כי זה פער של 50%
או לחילופין אתה יכול להמיר את ה23 שלו ל4.3ליטר/100קמ שבהשוואה ל6 שלך הפער נראה משמעותי.
שים לב שגם אתה וגם הוא נסעתם ירושלים-אילת הלוך וחזור. הפערים בצריכה קיימים למרות שמדובר בנסיעה בינעירונית. אתה צודק שעיקר הפערים הם בהשוואה עירונית וזה גם מה שאני רשמתי לנהגת הבמוו אבל במקרה של נהג הפנדה הפער פנטסטי בהשוואה בינעירונית וכפי שעולה מהדיווח שלך

רק לסבר האוזן: אני נוהג ברכב שהוא גם חסכוני וגם הגיר ידני אבל הנהיגה  שלי לא חסכונית. מצד שני, הנהיגה שלי היא רק בתוך העיר בפקקים ובעיר מלאה עליות וכו' אני מקבל צריכה של 6.1ליטר ל100קמ
הבנתי שגם אתה ירושלמי, איך הצריכה שלך בתוך העיר?
פיספסת את הנקודה
26/07/14 17:27
28צפיות
ברור שרכב מיני ידני יצרוך פחות דלק ממשפחוטומטית עם 140 כ"ס, גם מחוץ לעיר ובעיקר בעיר.
גם לי יש פונטו חסכונית שמשמשת את הג'מעה בעיקר בעיר למרות שמחוץ לעיר מגיע בקלות ל-1:18-19.
השאלה אם שווה לוותר על הפינוק (היחסי) של הנסיך ולנסוע למרחק גדול עם סופר מיני (במקרה שלי) ע"מ להרוויח כמה שקלים בנסיעה לאילת.
לי התשובה ברורה.
OK...
26/07/14 17:47
26צפיות
חשבתי שהדיון התחיל ונסב בעיקר על צריכת הדלק...
זה שהפער הוא מתבטא בשקלים בודדים לנסיעה הו"ח לאילת זה אולי נכון אבל רציתי להדגיש שמדובר  בשוני מהותי בכמות הדלק שדרושה לנסיעה.
את זה הוכחתי ע"י החישוב של השוני באחוזים.
ברור שלמזלנו הדלק לא עד כדי כך יקר והעלות של הפער אינה כזאת שתעדיף לקפח את ההבדל בנוחות. אבל זו סוגייה משנית.
היות ואין רכב שאינו צורך אנרגיה להנעתו, אז לצפות שרכב מיני יהיה חסכוני זה נכון, אבל חיסכון של 25-50% לפי התחשיב שביצעתי הוא יפה.

אני לא התייחסתי לאספקט של הפער בנוחות אלא רק לפער בתצרוכת הדלק.

בכל זאת אם לסטות מאספקט הדיון על צריכת הדלק, מה שאני אישית מתייחס אליו הוא ליתרון רכבי המיני במניפולציות עירוניות וגם בעת נסיעה ברוורס. ראות פנטסטית לאחור וזה גם יתרון שהוא משמעותי בעיניי. אני מוצא את הראות לאחור כפשוט תענוג ברכב שלי [כנראה כי החלון האחורי גדול יחסית וגם כי המרחק בין הנהג לחלון הוא יחסית קצר ומאפשר זוית ראייה רחבה משמעותית בהשוואה לרכבים גדולים יותר. סטיתי גם בעצמי מהדיון על החיסכון בדלק אבל נתתי את ה2 סנט שלי.
º
6 ל' ל-100 זה 2/3 16 ק"מ לליטר. לא סביב 18.
26/07/14 22:59
10צפיות
נכון
26/07/14 23:15
22צפיות
טעיתי בחישוב.
אתה למעשה מדרדר אותו מ18 ל17 ולכן מרחיק אותו עוד יותר מההישג של נהג הפנדה.
מסתבר שגם בכבישים בינעירוניים יש פער משמעותי בצריכה למרות שכולנו מסכימים שהפער גדול יותר בנהיגה בעיר הפקוקה.

ועדיין שאלתי את נהג הפנדה מהו הסוד שלו ?
הנסיעה לאילת זו לא הנקודה החזקה במכוניות
27/07/14 15:53
25צפיות
המיני.
 
אני רוצה לראות כמה ליטר דלק צורכת ה-ב.מ.וו של אלנה בחודש של נסיעות מראשל"צ להרצליה פיתוח וחזרה בשעות של הפקקים + איסוף ופיזור של ילדים מגנים (נסיעות קצרות בעיר, הרבה עבודה בסרק, רמזורים, מנוע קר) + קניות בסופר וכו'.
 
וכמה תצרוך ה-i10 באותם תנאים.
 
בתנאים האלו ה-i10 תצטיין.
 
וברור גם שבמשפחה שמחזיקה 2 מכוניות , את הנסיעות העירוניות/בפקקים עדיף לעשות ב-i10 ואת הנסיעה לאילת מן הסתם ב-ב.מ.וו.
אולי, בין היתר, בגלל המחיר
26/07/14 20:56
48צפיות
כלומר, אם את טוענת שב.מ.וו יותר טוב מיונדאי I10, אני לא חושבת שאת מחדשת משהו. אבל זו לא חוכמה כשהמחיר הוא כמעט פי 4. אז את היונדאי את קונה מאוד מאוד בזול, ומקבלת כמובן תמורה בהתאם. פחות נוחות, פחות בטיחות, פחות גודל, אבל צריכת דלק טובה מאוד, חניה קלה, והרבה כסף שנשאר בבנק.
חוץ מזה את לא יכולה להשוות צריכת דלק בנסיעה אחת שלך, עם צריכת דלק בנסיעה אחת של כתבי רכב. כדי להשוות באמת צריך לבצע נסיעות עם פרופיל זהה בשתי המכוניות, כולל מספר הנוסעים, אופי הנהיגה, הפעלת מזגן וכדומה.
מחשבות לגבי צריכת הדלק
27/07/14 20:23
17צפיות
ראיתי שהם כותבים שם שהמזגן היה חלש בגלל שהפילטר היה סתום מאבק. האם יכול להיות שגם פילטר האוויר של המנוע היה סתום מאבק - עניין שבהחלט יכול להעלות את צריכת הדלק מנסיוני? מעניין שהמוסך לא חשב לבדוק את זה, כשהוא גילה שמסנן המזגן מאובק קשות.
זו אולי תעודת עניות לתפקוד
27/07/14 20:47
17צפיות
המוסך.
אין הגדלת ראש אפילו שהיא מאד טריוויאלית...
ללא ספק - בעיקר כשמדובר ברכב מבחן
27/07/14 21:03
17צפיות
אבל אולי גם מסביר את צריכת הדלק. השאלה מתי היתה הנסיעה המאובקת.
אני לא בטוח
27/07/14 21:48
16צפיות
ברכב עם הזרקה, המחשב מקבל פחות אויר דרך הפילטר הסתום ולכן מזריק פחות דלק.
לכן נסיעה ככה פוגעת בביצועים, כלומר במקום שיהיו 100כ"ס יהיו רק למשל 60
 
למיטב הידוע לי, לכן, זה לא מגביר צריכת דלק, אבל למרות זאת, המוסך היה צריך לבדוק הפילטר אויר כי מן הסתם הוא סתום והלקוח שבוחן את הרכב, יקבל רושם שהרכב חלש מכפי שהוא אמור להיות בהתאם לתכנון ובניית היצרן.
המחדשב מקבל אינפורמציה שפחות אויר זורם דרך
27/07/14 21:50
8צפיות
הפילטר...
כמובן לא המחשב מקבל זרימת אויר.
סמנטיקה.
מהנסיון שלי, פילטר אוויר סתום מעלה את צריכת
28/07/14 00:17
3צפיות
הדלק, גם במנועים מודרניים.
למה? שאלה טובה. אולי זרימת האוויר המופרעת פוגעת איכשהו ביעילות הבעירה. או שכדי לפצות על המומנט המופחת, המנוע נאלץ לעבוד בסל"ד גבוה יותר. ואולי זה בכלל המאמץ הגדול יותר שצריך להיות מושקע ביניקה שעולה למנוע בצריכת דלק נוספת.
לא יודע - יודע רק את השורה התחתונה. מסנן סתום = צריכת דלק גבוהה יותר.
עליית עמוד ההודעה החדש ב|תפוז|
27/07/14 11:57
19צפיות
גולשות וגולשים יקרים,
היום העלנו את עמוד הוספת הודעה החדש בכל הפורומים :-)

העמוד החדש כולל:
- עורך חדש בעמוד ההודעה שיאפשר הדגשת טקסט, לינקים, גדלי וצבעי פונט שונים.
- העלאת מספר תמונות  / סרטוני וידיאו / קבצים אחרים להודעה אחת.

בכל עניין (טכני או כללי) ניתן לפנות אלינו בשרשור המיועד בפורום משוב, במסר ל"הנהלת הפורומים" או למייל forums@tapuz.co.il.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

רק רציתי להגיד...
27/07/14 13:37
41צפיות
מזל טוב לפורום על האדיטור החדש
  1. ויש גם מספור אוטומאטי!
  2. כל הכבוד תפוז, באמת
 
מאזדה 6 חדשה - רעשי טקטוק עם עצירה
27/07/14 07:13
43צפיות
כאשר אני מכבה את הרכב אחרי נסיעות ארוכות בד"כ - אני שם לב לרעשי טקטוק (שנעלמים לאחר כמה דקות) מכיוון האגזוזים -
הרכב כבר כשנה על הכביש (מאזדה 6 מהדגם החדש) - התופעה לא הייתה קיימת בעבר ... רעיונות?
לא להתרגש, זה שום דבר.
27/07/14 09:07
65צפיות
כמעט כל המכוניות מתקתקות אחרי הכיבוי. זה קשור להפרשי טמפרטורה, התחממות והתקררות של חלקים.
שלום האם יש לסובארו xv גלגל רזרבי
26/07/14 21:40
49צפיות
מבקש תשובה מבעלי סובארו  xv 2014.
google is your friend
26/07/14 21:57
54צפיות
מבקש תשובה לשאלתי מבעל רכב
27/07/14 07:45
50צפיות
סובארו xv שנרכש לאחרונה האם יש  גלגל רזרבי ברכב.
º
טלפון לאולם התצוגה כבר היה פותר את השאלה לא?
27/07/14 11:47
10צפיות
המלצה על דיבורית BT קבועה לרכב?
41תגובות
24/07/14 01:19
98צפיות
הדיבורית הניידת הנוכחית מעט צורמנית עבורי, ולא הכי ברורה.
נראה לי שהפיתרון הוא דיבורית יותר "רצינית", שמצוידת ברמקול נורמלי עם איכות סאונד יותר סבירה.
המלצות? סדר גודל של מחיר? ואם אני כבר בשוונג (כמו הכפתור איים פילינג לאקי) - המלצה על מתקין בנהריה?

(המשך...)
הדיבורית הניידת הנוכחית מעט צורמנית עבורי, ולא הכי ברורה.
נראה לי שהפיתרון הוא דיבורית יותר "רצינית", שמצוידת ברמקול נורמלי עם איכות סאונד יותר סבירה.
המלצות? סדר גודל של מחיר? ואם אני כבר בשוונג (כמו הכפתור איים פילינג לאקי) - המלצה על מתקין בנהריה?
היי. קנינו שברולט ספארק חדשה של שנת 2014
23/07/14 20:34
85צפיות
האם באוטו כזה ישנה אפשרות לשמוע שירים דרך האייפון?

תודה
º
שבה יש גם USB וגם חיבור לBLUETOOTH
23/07/14 20:39
31צפיות
חיבור "שן כחולה"
23/07/14 20:54
64צפיות
אם ישנו חיבור שכזה, ברור שניתן להעביר נתונים לרבות מוזיקה בין הרדיו ברכב לבין מכשיר הטלפון.
שן כחולה יש
23/07/14 21:27
54צפיות
אבא שלי היום חיבר בין האייפון למכונית דרך השן , התקשר ושמע דרך הרמקולים של האוטו
שמיעת המוזיקה אמורה להיות באותה דרך?
חיבור "שן כחולה"
23/07/14 21:30
47צפיות
אכן כן, שמיעת המוזיקה אכן אמורה להיות באותה הדרך.
אני חושב שלא כל BT יכול להעביר מוזיקה
23/07/14 23:06
49צפיות
לא יודע ספציפית מה יש בספארק, אבל נתקלתי בחיבורי BT במכוניות שלא ידעו להעביר מוזיקה, אלא רק דיבורית.
º
אז אם לא?דרך הUSB אפשר?
24/07/14 00:25
17צפיות
הוא לא אמר ספציפית לגבי הרכב הזה
26/07/14 20:26
22צפיות
גם USB, זה תלוי.
עבד לי עם הUSB ממש בקלות
26/07/14 23:34
20צפיות
תודה
אכן כך
26/07/14 20:39
18צפיות
כדי להעביר העביר מוזיקה בסטריאו הדיבורית צריכה לתמוך בפרטוקול A2DP.
אימפרזה או אקסנט?
23/07/14 18:52
72צפיות

2008 נתונים דומים
מחיר דומה 26000 בערך...

המלצות?

סובארו מול יונדאי
אימפרזה. עדיפה בהכל לדעתי. אולי רק הביצועים
23/07/14 20:25
71צפיות
קצת פחות טובים. אבל נוחה יותר, עשויה טוב יותר, מתנהגת טוב יותר...
עוד אחת למשוואה: פורד פוקוס
24/07/14 09:07
57צפיות

מה התובנות?
º
יותר מרווח, קצת פחות חסכוני
24/07/14 09:37
22צפיות
רק סובארו
26/07/14 16:51
42צפיות
אמינה ללא פשרות 11 שנים היתה לי איפרזה בלי שום תקלה
רק ל-א אימפרזה
26/07/14 17:03
50צפיות
היתה לאחותי אחת בת 11 שנה וגנבו לה אותה
נו באמת, ואם היתה לך טויוטה והיא לא היתה מתקלקלת 11 שנה אז היית אומר "רק טוויטה"
יש אפילו יונדאי שלא מתקלקלות 11 שנה...
º
אפילו הגנבים יודעים להעריך רכב טוב
26/07/14 20:58
9צפיות
סוזוקי קרוסאובר - עדכון לאחר הקניה
23/07/14 19:04
143צפיות
בשבועות האחרוני פתחתי כאן שני שרשורים בנושא חיפוש רכב שיאפשר ישיבה גבוהה, אוטומטי עד 120,000.
בזכות עצותיכם הטובות הצלחנו להתמקד ברכבי םהרלוונטיים בלבד, ובהתאם עשינו נסיעות מבחן בקיה סול, אופל מריבה, פיג'ו 2008, וסוזוקי קרוסאובר. בנוסף ישבנו (ללא נסיעה) גם בשברולט טראקס. היום הזמנו את הסוזוקי קרוסאובר 2X4 אוטומטית.
את פרטי נסיעות המבחן כבר כלליתבהודעות הקודמות ומטרתה של הודעה זו רק לומר תודה לכל המייעצים, ובפרט לאניגו שסייע לנו מאוד בהתמקדות.
אם אני מתמצת את יתרונותיה של הסוזוקי בזכותם היא נבחרה אציין כי תנוחת הנהיגה בה הייתה הטובה ביותר (שילוב של גובה הנהג עם גובה הרכב), הבטיחות (מעבר ל-5 כוכבי בטיחות, היא גם נבחנה במבחן ייעודי מול רכב גבוה אחר, בשונה מהמתחרות או מחלקן) והאמינות הצפויה.
הוספנו לרכב מספר תוספות ובהן מצלמת רברס, וזכינו להנחה מסוימת במחירן, שאפשרה את הרכישה.
שוב תודה לכולם על הייעוץ. בהזדמנות ו אציין כי זה כבר הרכב השביעי במשפחתי שנרכש לאחר ייעוץ מהפורום (שלוש פיג'ו, שתי מאזדות ומיצובישי), כך שהתודה גדולה במיוחד
איתי
אגב, עכשיו אני עומד למכור את המיצובישי ספייסווגאן ששירתה את משפחתי בנאמנות 13 שנה, אז למי שמתעניין תוכלו לראות אותה כנראה החל מהערב ביד 2.
תתחדש - גם אני מתכנן עד סוף אוגוסט
23/07/14 20:40
87צפיות
לבצע הזמנה לסוזוקי קרוסאובר. אצלי ההתלבטות היא בין הסוזוקי לבין האוריס ההיברידית שכנראה לא כלכלית עבורי בנסיעה של 15000 קמ לשנה

אתה יכול בבקשה לפרט לגבי התוספות והעלויות, כרגע הפער בין הסוזוקי והטויוטה בהנחה שמתקין איבזור זהה בסוזוקי כ-10000 עד 12000 ש"ח ומכאן ההתלבטות שלי

תודה

ערן
התוספות הן
24/07/14 10:22
82צפיות
מרימי שמשות, כיבוי אורות בעת כיבוי הרכב (מכונה לעתים חיישן אורות), קיפול מראות חשמלי, מערכת מולטימדיה הכוללת מצלמה אחרוית ומסך קדמי וכן GPS (שהוא תוספת נפרדת ממערכת המולטימדיה). הכל ביחס הסתכם לכ-8,000 ש"ח שמתוכם מערכת המולטימדיה עלתה כ-5000 ש"ח, וקיבלנו הנחה של כ-4,000 ש"ח אולם חשוב לציין שזו כלל הנחה שקיבלנו על הרכב ועל התוספות.
איתי
תתחדש! רק תיקון קטן, כיבוי אורות בעת כיבוי
24/07/14 16:22
67צפיות
הרכב זה לא חיישן אורות.
בטח מי שנתן לזה את השם הזה הוא איש מכירות
24/07/14 16:35
64צפיות
של מותג שאין לו חיישן אורות, ומנסה לבלבל את הלקוחות.
º
(יש עוד כאלה?! זה כבר כמעט סטנדרט)
25/07/14 15:47
21צפיות
יש עוד הרבה מותגים שלא מציעים חיישן אורות
25/07/14 17:43
36צפיות
במפתיע, זה לא סטנדרט גם במכוניות יקרות למדי.
וואי, שיט... זה מה שבחרת בסוף? בעסה!
23/07/14 23:08
110צפיות
סתם
תהנו, בהחלט אוטו מוצלח, ואם הוא זה שהיה הכי נוח לכם, אז זו הבחירה הכי טובה בשבילכם!
º
תתחדשו
24/07/14 10:23
24צפיות
אני משתגע!
24/07/14 22:05
138צפיות
שנת 2014- האם יתכן שעדיין אין פורום ראוי בו מחליפים דעות לגבי שירות שמקבלים במוסך? המלצות על מוסך כזה או אחר לפי איזור או רכב?

לעניינינו- מחפש להחליף רצועת טיימינג לפוקוס 2008.
ללכת למורשה זה פשיטת רגל.
יש למישהו המלצה באזור השפלה  (רחובות, נס ציונה, גדרה)?

מה עם מוסכי השלושה בת"א? יש להם אתר מבטיח, ו-50% על טיפולים כולל חלפים מקוריים מה שכמובן נשמע טוב מכדי להיות אמיתי. מישהי מכיר שמע יודע ?
אתה מוזמן לפתח אתר שידרג מוסכים
25/07/14 10:30
76צפיות
על פי חוות דעת של אנשים
יש גם פורום טכני בקארספורום
אולי שם תצליח לקבל המלצות
6 שנים
25/07/14 11:24
84צפיות
האם החלפת בעבר או שזו ההחלפה הראשונה?
קבלת רכב חדש
22/07/14 21:29
164צפיות
שלום חברה :)
מה נשמע , לפני שבוע הזמנתי סיאט איביזה אז אמרו לי שאני אמור לקבל תרכב 14 ימיים עבודה מיום תאריך התשלום המלא וזה היה בשלישי שעבר והאוטו נמצא במלאי , מישהו יודע מתי אני יקבל אותו פחות או יותר ??? באמת זה 14 ימיים עבודה ?? אני די לחוץ
תודה חבררהה
תלוי חברה, גם בזה צמפיון לא מצטיינים
23/07/14 11:14
103צפיות
בפורד חבר קיבל את הרכב 72 שעות אחרי ששילם למרות שגם הם לוקחים טווח ביטחון של 14 יום, רכבי צמפיון מנסיון של כמה רכבים תמיד לקחו כשבועיים (שזה 10 ימי עבודה, 14 ימי עבודה זה כמעט 3 שבועות)
לא מדוייק, קיבלתי את הפולו תוך שבוע ויומיים
23/07/14 14:16
94צפיות
ואם נספור ימי עבודה אז ביום העבודה השביעי.
שלמנו בחמישי ערב, קבלנו בשני בוקר (שבוע אחרי) שהיה בדיוק יום ההולדת שלי. אחלה מתנה לא?
בזמן ההזמנה הרכב לא היה במלאי ובכל זאת הכל תיקתק.
בהדמנות זו, האוטו מעולה, תענוג לנהיגה, ושוב תודה על התשובות לשאלות שלי בזמן ההתלבטות (התחלתי עם מיטו, עברתי לג'וליטה, זיפפתי על גולף ונחתי לפולו ו.....אני שמחה)
היא אדומה למרות שזו לא היתה הבחירה הראשונה שלי, הצבע שמח ועליז וזה גם משהו בימים טרופים אלה.
º
תתחדשי
23/07/14 14:33
28צפיות
מה שקרה היום
23/07/14 23:21
78צפיות
היום התקשרתי לסוכנות אמרו שכבר עברו רק 5 ימי עבודה !! אני נהבלתי  בדיוק לפני שבוע שלמתי תשלום מלא , ואז שאלתי  אותו אם יש תאריך מסירה מסוים ? אמר לי שהיום הרכיבו קודן או מגנזיום (שכחתי מה אמר בדיוק  כי הייתי עצבני )עד סוף שבוע הבא תקבל האוטו !!! האם זה נורמלי ??
נשמע מאד מוזר
23/07/14 23:51
63צפיות
כמוך שילמתי כשרצו להתחיל ההליך שחרור מהנמל.קיבלנו את האוטו ביום שבו הרכיבו את הג'נטים.
לגבי הקודן נראה שגם הוא מורכב לאחר שהאוטו משוחרר ונמצא בסוכנות.
אין לי מושג, תברר מול הסוכנות.
איזה אינטרס יש להם להחזיק את האוטו אצלם?
סתם תופס מקום.
אין צורך להיות לחוץ
24/07/14 00:45
57צפיות
אם אמרו 14 ימי עבודה, אז תמתין 14 ימי עבודה.
ברבה מקרים מקבלים לפני שעוברת התקופה שהם התחיבו לה.

שים לב שבמידה ושילמת אחרי שעה מסוימת(כתוב בדיוק בחוזה קניה) ביום, העיסקה תיחשב שבוצע ביום הבא.
לדוגמא- אם שילמת אחרי 15:00 ביום א', בחברה זה יחשב ששילמת ביום ב' בבוקר. וחישוב ימי העבודה יתחיל ביום ב' ולא א'.
אני ממהר עליו בגלל זה לחוץ !
24/07/14 07:44
51צפיות
שלמתי ב 9:30  בבןקר מקווה עד יום שני שלישי יהיה אצלי !!:)
אני לא מבין מה אתה רוצה
24/07/14 09:16
48צפיות
הם צודקים ושבוע עבודה זה באמת 5 ימים ויש להם 14
כבר כתבתי לך ש 14 ימי עסקים זה שלושה שבועות
סימני קריאה בפורום לא יזרזו את ההזמנה
במיוחד לא אצל צמפיון
ד"א סתם שאלה, כל השאר שהזמינו רכב ל-א לחוצים עליו?

לחוץ לך שיהיה לך אוטו תשכיר אותו לשבוע.
º
תודה
23/07/14 23:53
13צפיות
תתחדשי
23/07/14 23:22
56צפיות
מתי קנית תפולו ?
לפני חודש בערך
23/07/14 23:53
67צפיות
הגיע לארץ לפני שבועיים בערך, שילמנו והוא אצלי כבר יומיים.
כיף לראות מישהו נהנה מרכב ידני
24/07/14 08:24
47צפיות
הנאה בלבל אחר שמשוייכת לנהגים מלבל אחר...
º
ובפרט קל וחומר שחיכיתם במיוחד לידני...
24/07/14 08:25
15צפיות
לא נעים לבאס את פותח השרשור...
24/07/14 20:46
59צפיות
אבל גם אנחנו היום אספנו את הפולו הידנית החדשה שלנו! יאייי!

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה