לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום גישור

 שלום וברוכים הבאים לפורום גישור.

פורום זה הנו במה לשאלות, התלבטויות, התייעצות והכוונה לכל המתעניינים בגישור בכל תחום.

בנושאים אישיים אתם מוזמנים ליצור עימי קשר טלפוני ישיר, אני לשירותכם בכל עת.

 

רן ורדי, מנהל פורום גישור מגשר גירושין מומחה, מנהל את משרד הגישור  "לחיצת יד – הבית לגישור גירושין". מתמחה בתחום הגירושין והמשפחה, ומגשר בתחום דיני עבודה, בסכסוכים עסקיים וביחסי עבודה בחברות וארגונים

 

אני רואה בגישור שליחות, להוביל סכסוכים להסכמות הדדיות עם חיוך, ובמיוחד בתחום הגירושין, לסייע לבני זוג ברגעים הקשים של החיים, לתמוך ולהנחות את שיח הפרידה בינהם במקצועיות, במהירות ובאווירה חיובית, במטרה להגיע להסכם גירושין נכון, מיטבי ומוסכם.

גישור הוא תפיסת עולם ודרך חיים. ביום שנפנים ש"הסכמה תשיג יותר ממאבק", העולם שאנו חיים בו יהיה עולם טוב יותר.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גישור

 שלום וברוכים הבאים לפורום גישור.

פורום זה הנו במה לשאלות, התלבטויות, התייעצות והכוונה לכל המתעניינים בגישור בכל תחום.

בנושאים אישיים אתם מוזמנים ליצור עימי קשר טלפוני ישיר, אני לשירותכם בכל עת.

 

רן ורדי, מנהל פורום גישור מגשר גירושין מומחה, מנהל את משרד הגישור  "לחיצת יד – הבית לגישור גירושין". מתמחה בתחום הגירושין והמשפחה, ומגשר בתחום דיני עבודה, בסכסוכים עסקיים וביחסי עבודה בחברות וארגונים

 

אני רואה בגישור שליחות, להוביל סכסוכים להסכמות הדדיות עם חיוך, ובמיוחד בתחום הגירושין, לסייע לבני זוג ברגעים הקשים של החיים, לתמוך ולהנחות את שיח הפרידה בינהם במקצועיות, במהירות ובאווירה חיובית, במטרה להגיע להסכם גירושין נכון, מיטבי ומוסכם.

גישור הוא תפיסת עולם ודרך חיים. ביום שנפנים ש"הסכמה תשיג יותר ממאבק", העולם שאנו חיים בו יהיה עולם טוב יותר.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
                    * * * *     ה ס כ מ ה   ת ש י ג   י ו ת ר   מ מ א ב ק     * * * *

 

המשך >>

כל מה שחם - המהדורה המצולמת!
( לעמוד שלי בתפוז )
29/11/2015 | 14:16
גולשות וגולשים יקרים,
בכל שבוע נעדכן באייטמים הכי חמים שעלו בתפוז ואתם מוזמנים כבר עכשיו לצפות בבכורה הראשונה... 
 
  אקשן
 
הסכם הגישור לא ברור!!!
24/11/2015 | 15:18
4
20
תבעתי, הגעתי להסכם גישור מול הנתבעים. לאחר ההסכם, הם לא שילמו את הכספים. עם זאת, כשאני מביטה בהסכם, יש בו בעיה והיא כזו: התביעה, הייתה מול כמה נתבעים שעשו שימוש בעו"ד אחד. בהסכם, לא מפורט מי מהם חייב מה, אלא הוא מול כולם כביכול. מה שאומר בעצם, שאם אגש להוצל"פ, כנגד מי אפתח התיק? ואם אני רוצה להפעיל עבור נתבע זה ולא אחר למשל... או שנתבע יטען שלמה פונים אליו ולא לאחרים למשל... לא מפורט בהסכם מי מהנתבעים חייב מה מהסכום הכללי שעליו הוסכם כפיצוי. מה עושים?
הוצאה לפועל
( לעמוד שלי בתפוז )
24/11/2015 | 15:24
16
בעיקרון כל הסכם (גם אם קיבל תוקף של פסק דין) שאיננו מגדיר בצורה חד ערכית מי משלם כמה למי ומתי - אינו ניתן לאכיפה בהוצאה לפועל.
מאידך יש מצבים בהם מסיבות שונות נכתב הסכם באופן שכזה, מומלץ מאד להמנע מכך ככל שניתן.
המקרה הספציפי שאת מתארת לא נראה לי יוצא דופן מבחינה זו אבל בכל זאת הייתי ממליץ לך להתייעץ בפורום משפטי פה בתפוז או להיוועץ בעורך דין.
לחלופין אפשר פשוט לגשת להוצאה לפועל ולהבין ממקור ראשון האם ומה ניתן לעשות.
זכרי שהאופציה לשוב לבית המשפט תמיד אפשרית, ואני מקווה שהסכם הגישור שלך לפחות מגדיר סנקציות למקרה אי תשלום, סנקציות שניתן לאכפם בפסיקה של בית משפט.
מי משלם מה
25/11/2015 | 10:51
2
11
שלום. אם לא מפורט בהסכם הסכום שכל אחד משלם (מאוד "מוזר" בלשון המעטה שמגשר הביא צדדים להסכם כ"כ לא ברור), את בטח יודעת איך זה אמור להתחלק, אז ככה תתבעי בהוצאה לפועל.
בהצלחה
זה עובד אחרת
( לעמוד שלי בתפוז )
25/11/2015 | 15:27
1
14
רם שלום,
תביעות תובעים בבית המשפט, בהוצאה לפועל אוכפים יישום תביעות שלא יושמו כדין.
טענות צד בעל פה מסוג "איך זה אמור להתחלק" שאינן כתובות בהסכם \ בפסק הדין ממש אינן יכולות לקבל משמעות כלשהי בהוצאה לפועל.
היא הרי יכולה לבוא ולטעון ש-X אמור לשלם 90% או 70% או 30% "כי כך היא יודעת שזה אמור להתחלק", צר לי אבל מה שלא כתוב לא יניע את ההוצאה לפועל לפעולה, לא הולכים לעקל לאדם חשבון בנק כי מישהו אמר ש..
 
אני יכול להעיד מניסיון אמיתי של מקרים שהגיעו להוצאה לפועל, מקרים בהם מתבקש מקצועית הסכם שאינו מגדיר סכום סופי לא יכולים לקבל יישום בהוצאה לפועל, יש ויש מקרים שכאלו ולוקחים בהם סיכון מסוים שעורכי הדין בשני הצדדים מבינים אותו.
למשל כשמסכמים שמעסיק ישלם לעובד פיצויי פיטורין 20,000 ש"ח ויקזז מהסכום הזה את יתרת הפיצויים שיש לזכות העובד בקרן הפנסיה (ויתרה מעודכנת איננה ידועה במדויק בזמן הגישור) - אין כאן סכום סופי ולא ניתן לאכוף בהוצאה לפועל. 
אם תעיין בפסקי דין תראה שמרבית פסקי הדין בנושא כזה יאמרו את הנוסח שציינתי, גישורים כנל, לא ניתן לאכיפה.
לפני שנה למשל גישרתי גישור מורכב של עשרים תביעות ביחד, עשרים עובדים מול מעסיק אחד, בנסיבות מורכבות, גישור אחד שריכז עשרים תביעות נפרדות, שני עורכי דין, ארבע שעות וסגרנו הכל, אבל לתחשיב היה חסר מידע טכני קטן המצוי במת"ש, מידע שאין מחלוקת בגינו, וסוכם שכל עובד לפי נתוניו יקבל כך וכך במכפלה מסויימת באותו נתון שיסופק בתוך שבועיים ימים על ידי מת"ש, סוכם מראש שדוח שיופק במת"ש ושהוא מראש מקובל על שני הצדדים והתוצאה של המכפלה מקובלת מראש.
הכל נחתם ואושר ויצא לדרך. ורצה הגורל וקרה דבר מה בדרך שלא איפשר ביצוע - והתיק חזר להליך משפטי כי לא הוגדר סכום סופי לכל תובע לתשלום ולא ניתן היה לאכוף בהוצאה לפועל. 
ואני יכול לפרט דוגמאות נוספות, כל מצב שבו אין סכום סופי חד חד ערכי, מי משלם כמה למי ומתי - לא ניתן לאכיפה.
 
המקרה המתואר בהודעה כאן שונה בתכלית, זה מקרה שבו לא היתה כל סיבה שלא לפרט סכומים סופיים ברורים, אין כל הצדקה במקרה שכזה שלא לסגור את כל הפינות.
 
 
ומכאן שחובה בכל הסכם גישור,להיות מאוד
26/11/2015 | 10:39
2
ספציפיים :מי משלם,כמה משלם,מתי משלם וסעיף עונשי על איחור בתשלום.
 
חוקיות זמן הגישור
16/11/2015 | 15:16
11
29
לפני כחודש עברתי גישור משפטי, בגישור הסכימו הצדדים על פשרה על סכום מסויים, המגשר נתן לביטוח זמן של שלושים יום להגיע להחלטה, שבוע אחרי הגישור ביקשה ממני חברת הביטוח טופס שכבר היה בראשותם ולא הבנתי למה הם מבקשים אותו שוב, כמובן ששלחתי אליהם שוב את המסמך שהם ביקשו, ה30 יום אמורים להסתיים ב 20 לנובמבר, עד היום עדיין לא קבלתי תשובה מהביטוח, צלצלתי אליהם והם טוענים שהשלושים יום יספרו מהרגע הבאת המסמך שהם ביקשו, נראה לי מוזר מאוד שהם מאריכים את תקופת הגישור על דעת עצמם וזה בניגוד למה שקבע המגשר, האם הדבר חוקי?

יישום החלטות גישור
( לעמוד שלי בתפוז )
16/11/2015 | 16:23
10
23
גיל שלום,
הסכם גישור יש לכבד כשם שמכבדים פסק דין של בית המשפט, מאידך קצת קשה להבין מדבריך מה בדיוק הוחלט בגישור?
כתבת שהוסכם בגישור על סכום פשרה מסוים, אבל גם כתבת שניתן לחברת הביטוח שלושים יום להגיע להחלטה? אולי התכוונת לומר שניתן לחברת הביטוח שלושים יום לבצע את התשלום? הרי החלטה התקבלה כבר בגישור.
 
בדוק היטב מה סוכם בהסכם הגישור, 30 יום ממתי? ואולי זה לא הוגדר ואז כתבתם הסכם לא סגור שלא תפר את כל הפרטים והנה נוצרה בעיה..
אני מאמין שחברת ביטוח תכבד הסכם שחתמה עליו, תעמוד להם על הראש ותשתף פעולה עם דרישותיהם אבל אל תוותר ותעקוב אחר ביצוע.
בסופו של דבר במידה ומדובר בגישור שקיבל תוקף של פסק דין מבית המשפט ולא קוים במועדו, ניתן לפנות להוצאה לפועל כדי ליישמו.
מאידך כדי לאפשר אכיפת ביצוע הסכם באמצעות ההוצאה לפועל, כל הסכם גישור חייב להגדיר סכומים ומועדי תשלום, כל הסכם שמשאיר סכום סופי או מועד תשלום פתוח או תלוי בדבר מה (ויש מצבים ספציפיים בהם לעיתים אין ברירה אלא לעשות זאת) - לא ניתן לאכיפה בהוצאה לפועל, ולכן מומלץ למגשרים במידת האפשר להמנע מכך.
 
לא מכיר את החוק
16/11/2015 | 16:47
9
15
המגשר עבר מחדר לחדר ובסופו של דבר הביא סכום שמקובל על שני הצדדים אבל העורך דין של הביטוח אמר שהוא צריך לקבל אישור סופי מחברת הביטוח, לכן המגשר נתן לביטוח 30 יום כדי לתת תשובה, גם לי לא היה ברור בדיוק המהלך הזה, לגבי החוקיות בעניין? אין לי מושג, אני יושב וממתין וכלום לא קורה ופתאום הם האריכו את תקופת ה 30 יום בטענה שהתקופה תתחיל אחרי שאגיש את המסמך שהם דרשו, מוזר מאוד בעיני כל העניין הזה, תודה לך על תשובתך בנושא ואולי יש לך דברים נוספים לומר לי אחרי מה שכתבתי כאן?
מה שאתה מתאר..
( לעמוד שלי בתפוז )
16/11/2015 | 17:30
8
28
הוא סיכום מותנה.
המגשר היה צריך לבדוק מראש שמי שמתייצב לגישור מוסמך לקבל החלטות, וכשזה לא נעשה, מגלים בסוף הגישור שמי שמחליט כלל אינו נוכח בגישור על כל המשתמע.
בסופו של הגישור שאתה מתאר לא נחתם הסכם ולכן לא ניתן לאכוף מאומה.
אני הייתי נותן להם את 30 הימים (בינכה הליך משפטי יארך זמן) כדי להוציא לפועל, ובתומם במידה ולא בוצע - פנה לבית המשפט.
 
תודה רבה לך רן ורדי, איש יקר אתה ועזרת לי מאוד!
16/11/2015 | 23:41
6
10
תודה ובכייף
( לעמוד שלי בתפוז )
17/11/2015 | 06:32
5
8
לא היה ברור לי המשפט:"המגשר עבר מחדר לחדר".האם מדובר
17/11/2015 | 08:24
2
12
בשיחה אישית1?האם המתגשרים לא ישבו יחד,בכלל?
לטעמי-על המגשר לבדוק מיד עם תחילת הגישור,אם נציג חברת הביטוח מורשה להחליט ו/או אם הוא יכול להעביר בקשה להחלטה ,למורשה ,בשיחת טלפון מיידית.כבר בצעתי גישור שכזה.
בהתחלה ישבנו יחד אח״כ
17/11/2015 | 09:35
1
12
עבר העורך דין של הביטוח לחדר הסמוך והמגשר עבר מחדר לחדר תוך כדי שכנועים הדדיים כדי לקבל הסכמה על סכום הפשרה, בסופו של דבר אחרי משא ומתן ארוך בוא כל הזמן השתנו סכומי הפשרה וזאת על פי דרישת עורכי הדין, בסופו של דבר הגענו לסכום שמקובל על שני הצדדים, אנחנו הסכמנו לסכום וגם הצד של הביטוח הסכים אבל לא יצא משם שום הסכם סופי וקבלנו את הרושם שככה זה אמור להיות בכל הגישורים ואת התשובה הסופית מקבלים תוך פרק זמן מסויים, האם זה אמור להיות ככה?
1.האם הוסבר לכל הצדדים מהו גישור?
17/11/2015 | 09:49
11
2.האם חתמתם,שני הצדדים,על חסיון הגישור?
משהו מפריע לי ,בדרך התנהלות הדברים,אותם הבאת.בגישור-מגיעים להסכמות המנוסחות להסכם,אפשרי גם הסכם בינים לתקופה מוגדרת,או שלא מגיעים.
אין תשובה סופית ,אלא הסכמה או אי הסכמה על דברים.
בוקר טוב לך רן ועוד שאלה קטנה לי אליך
17/11/2015 | 09:26
1
15
האם אני יכול לבוא בטענה כלשהי לעורך דין שלי שלא יידע אותי על הדברים שאמרת? כמו כן האם אני יכול לבוא בטענה למגשר שלא השכיל להבין את הבעיה בגישור וגם לא טרח ליידע אותנו ולמרות זאת לקח על הגישור סכום לא קטן של שכר טרכה שבסופו של דבר כנראה ירד לטמיון?, תודה לך רן.
תשובה לשאלה הקטנה
( לעמוד שלי בתפוז )
17/11/2015 | 16:00
15
זה חדש.. לא ציינת קודם שהיית מיוצג על ידי עורך דין בגישור, על מה שבינך לבין עורך דינך אני לא אכנס ברשותך. לגבי טענות למגשר אתה תמיד רשאי לפנות למנ"ת (המחלקה לניתוב תיקים) בבית המשפט בו הגשת את התביעה כדי לומר את דעתך על שירות הגישור שקיבלת בהפנייתם, תקבל מהם התייחסות.
 
חשוב רק לומר שכניסה לגישור ותשלום למגשר איננה מבטיחה לצדדים תוצאה כי התוצאה תלויה בראש וראשונה בצדדים עצמם. ועדיין היתה חובה לוודא שאתה מבין מה קורה בגישור ומה משמעות תוצאתו. אם היית מיוצג בגישור אזי החובה לכך חלה גם על עורך דינך.
 
על פניו,נראה לי כי עסקו בפישור(מלשון פשרה)
17/11/2015 | 08:27
15
ולא בגישור.גם הסכם ביניים בגישור-זה הסכם לכל דבר ומובן שיש לפרט בו תאריכים.
איך בוחרים מגשר?
10/11/2015 | 17:53
6
22
כלומר, איך אני יכול להיות שהצד השני לא יביא מגשר מהצד שלו שיהיה לטובותו?
בחירת מגשר
( לעמוד שלי בתפוז )
10/11/2015 | 18:04
5
25
איתי שלום,
שאלת שתי שאלות:
1.איך בוחרים מגשר? מתרשמים מהמקצועיות שלו, מהניסיון שלו, מהכימיה עימו.
2.איך להמנע ממגשר שיביא הצד השני שיהיה לטובתו? אין שום משמעות מי הצד שאיתר את המגשר, חלה חובה על כל מגשר להיות נייטראלי לחלוטין בהליך הגישור, המגשר לעולם אינו מייצג צד בסכסוך.
 
רצוי לבחור מגשר החבר בלשכת המגשרים מאחר
12/11/2015 | 09:34
4
12
ואז כישוריו המקצועיים נבדקו והוא מחוייב לכל הכללים המקובלים.
בנוסף-בדוק אצל הסובבים אותך מי היה מרוצה משירותי מגשר זה או אחר ופנה אליו.
כדי שתהיה רגוע-קרא קצת על גישור והיה בטוח:מגשר רק מוביל את התהליך ואינו נוקט עמדה בשום דרך וצורה.
בהצלחה לך ולכם.
 
שילה, לעניין חברות באיגוד מגשרים כזה או אחר אני חולק עליך
( לעמוד שלי בתפוז )
12/11/2015 | 17:06
3
21
שילה, לצערי עדיין אין בישראל של היום מערכת המחייבת הסמכה עיונית ומעשית ראויה למגשרים מעבר לחובת מעבר קורס בסיסי בן 60 שעות.
עשרות אלפי אנשים עברו בעשרים השנה האחרונות בארץ את הקורס האמור ו-99% מהם כלל אינם עוסקים בגישור.
התנאי היחידי להצטרפות מגשר כחבר בלשכת המגשרים הוא מעבר אותו קורס בסיסי, אפילו לא פרקטיקום כתנאי, ולפיכך אינני רואה כיצד חברות זו היא אמת מידה לבדיקת כישורים.
מעבר לכך יש לפחות שלושה איגודי מגשרים הפועלים כיום בארץ ולא רק לשכת המגשרים, והפוליטיקה הפנימית המאבקים והעדר ההתאגדות המשותפת בינהם לא יכולה להיות חלק מאמת מידה למי מהמגשרים החליט להתפקד ולשלם דמי חבר לאיזו אגודה ומי החליט בנסיבות הקיימות שלא להצטרף לפוליטיקה הזו.
 
הסוגיה עוד הרבה יותר בעייתית מעבר למה שאמרתי כי מקובל לשאול מגשר כמה זמן הוא עוסק בגישור ומקובל לאמוד את נסיונו בשנות וותק. בשעה שהמציאות הישראלית היא של "מגשרים" רבים שסיימו קורס בסיסי לפני עשר שנים וגישרו מאז ארבעה עשרה גישורים - אבל יש להם "עשר שנות וותק".
 
לצורך הדוגמה בית הדין לעבודה מפעיל עשרות מגשרים ומנהל מערכת המודדת סטטיסטית את ההצלחות שלהם בגישורים ברמות מורכבות שונות, כל תקופה מדורגים המגשרים לפי הצלחות ולנשיא\ת בית הדין יש דירוג איכותי ברור ושוטף. לדעתי במערכת מהו"ת התקיימה שיטת בקרה דומה. לא ניתן לעשות זאת בשוק החופשי ולכן האמת נותרת איפשהו בחלל האוויר לא באמת ידועה למישהו. לקוחות ניזונים מהתרשמות והמלצות למי שיש.
 
רוצה לומר שצריך לצאת מאמות המידה הקלות והנוחות לכאורה.
עורך דין טוב איננו מי שעבר מבחני לשכה וחבר בלשכת עורכי הדין ובאותה מידה מגשר טוב איננו מי שהוסמך בתום קורס בסיסי והצטרף כחבר בלשכת המגשרים ומשלם שם דמי חבר.
"איש באמונתו יחיה".
13/11/2015 | 09:25
2
14
ביחס לבית הדין לעבודה ומגשריו-בעיקר הדרך בה בוחר אותם-מוטב שלא אביע דעתי.
בהחלט מסכימה שהיגיע הזמן לחוק גישור ,או לפחות-
13/11/2015 | 09:27
6
תקנות גישור,עד לחקיקה ראויה.
אפשר לדון בהתאגדויות מגשרים, אשמח ללבן את הנושא בשרשור נפרד
( לעמוד שלי בתפוז )
13/11/2015 | 17:25
16
הי שילה, לא עסקינן באמונה שהבעתי בנושא לשכות, איגודי וארגוני מגשרים, ציינתי עובדה והסקתי ממנה מסקנה לוגית מתבקשת.
אולי אינני מצוי בפרטים ולשכת המגשרים עורכת מיון קפדני באופן כלשהו שאינני מודע לו ואשמח לדעת ולחזור בי מהמסקנה אליה הגעתי, אבל נכנסתי לאתר שלהם וראיתי מה נדרש כדי להצטרף והסקתי מסקנה שאינני רואה אחרת אפשרית, לא אמונה כרוכה בדבר.
 
אני סמוך ובטוח שגם את מצידך מצויה בפרטים של אופן ניהול פישורים וגישורים פנימיים וחיצוניים מסוגים שונים בבתי הדין לעבודה ומביעה עמדה מלומדת ממקור ראשון בנושא ולא בבחינת אמונה.
 
ושבת שלום לנו 
יש לי שאלה
06/11/2015 | 11:27
9
48
אנחנו רוצים להתגרש והלכנו לגישור שם אמרו לנו שאנחנו לא מתאימים לגישור.  הריב ביננו מאד קשה ונכון היו צעקות. נראה לי המגשר נבהל ואמר שאנחנו לא מתאימיים. השאלה שלי אולי הוא טעה ואיך קובעים. 
התאמה לגישור
( לעמוד שלי בתפוז )
06/11/2015 | 12:36
6
36
שלום לך,
אכן, יש זוגות שאינם מתאימים לגישור בגירושין.
אבל.. מניסיוני אני יכול לומר שכל מקרה לגופו וכבר נתקלתי לא אחת במקרים שהוגדרו כלא מתאימים, ולבסוף גישור פיצח את הסכסוך והביא להסכם טוב ונכון.
 
האם בפגישת הגישור עלתה סוגיית אלימות במשפחה או איומים בינכם?
 
 
ממש לא היתה אלימות באף שלב
06/11/2015 | 12:44
5
20
גישור תחת קשיים
( לעמוד שלי בתפוז )
06/11/2015 | 13:14
4
43
אני אנסה לנסח זאת בעדינות,
 1. יש מצבים ברורים של שחור \ לבן בהם אין לקיים גישור בגירושין.
 2. יש מצבים בהם אישיות הצדדים, אופי התקשורת בינהם ומידת בשלותם אינה תואמת ברמה כזו או אחרת את הליך הגישור.
מניסיוני חשוב להבחין בין שני המצבים ולא תמיד הדבר נעשה.
 
במקרה הראשון מדובר בנתוני פתיחה שכשהם מתקיימים אסור לקיים גישור.
 • אלימות במשפחה, כלפי האשה, כלפי הבעל, כלפי הילדים, או איום באלימות - אין לקיים גישור תחת אלימות שכן הדבר אומר שיש צד מאויים היושב מולך בגישור ולא יכול לקבל החלטות רציונליות אלא החלטות תחת איום.
 • חוסר יציבות נפשית - כשצד בגישור סובל ממחלת נפש או קיים חשש מוחשי ללקות בשיקול דעתו - אין לקיים גישור.
 • מכורים - התמכרויות קשות עשויות לפגום באופן מוחשי ביכולת שיקול הדעת של הצד המכור ולכן אין לקיים גישור במקרה זה.
 • כשצד אינו מוכן להתגרש או כשצד אינו מעוניין בגישור - גישור הוא וולנטרי וחיוני ששני הצדדים יהיו מעוניינים בקיומו ומעבר לכך מסכימים לתוצאה - גירושין.
 • חוסר תום לב - כשברור כי צד בגישור אינו פועל בתום לב, מסתיר לדוגמה נכסים, מתכנן להעביר את הילדים לחו"ל בלי ידיעת הצד השני, וכיוב - אין לקיים גישור, חיוני לקיים גישור רק במצב של שקיפות (לעיתים רבות השקיפות מוגבלת אבל יש שיקול דעת של המגשר עד כמה הנסתר רלוונטי לתוצאות הגישור).
 
במקרה השני מדובר בנתוני פתיחה שכשהם מתקיימים הגישור יהיה קשה, ארוך, מסורבל, ולא נעים - אבל הרבה פעמים אפשרי.
 • רמת עוינות גבוהה בין הצדדים
 • תקשורת אפסית בין הצדדים
 • אין אמון בין הצדדים
 • חוסר שוויון בין הצדדים (פערים אינטלקטואליים גדולים בעיקר)
 • התנהלות קשה ובעייתית בשיח בין הצדדים (צעקות, אי שיתוף פעולה, העדר ענייניות)
מקרים אלו שהגדרתי כקשים אבל אפשריים הם המצבים שמניסיוני מגשרים פוסלים בגישור, אבל חלק משמעותי מהם אפשרי לפיצוח. דרוש לשם כך מגשר מנוסה וכריזמתי שיודע מה הוא עושה, והדבר מהווה למגשר טוב אתגר אישי ענק. 
 
אם אתם שייכים לקטגוריה השנייה לא הייתי מרים ידיים, יתכן וזה אפשרי, האלטרנטיבה המשפטית פחות טובה מכל היבט, לכן שווה לנסות בכל מחיר.
 
אישית אני יכול להעיד כי יותר מפעם אחת הגיע אלי זוג קשה, עם תקשורת אפסית, התלהמות מילולית, עמדות קיצוניות, זוג שכבר נמצא בהליכים משפטיים מורכבים, עם הליכי הוצאה לפועל, צוי הרחקה, מגורים ברכב, ועוד ניסים ונפלאות, לעיתים זוגות שכבר עברו שניים או שלושה מגשרים ומרכזי גישור ומכולם הם נופנפו כלא מתאימים לגישור בפגישת היכרות. הם הגיעו אלי, בחרתי להתעקש וצלחנו יחד את הגשר להסכם מוסכם. זה אפשרי.
בעיני, במצבים אלו יש דבר אחד חיוני שבלעדיו אין גישור, והוא מדורג במדד ההתאמה מעל לקשיים - האם לשני הצדדים יש רצון כן להתאמץ על מנת לנסות ולהגיע להסכם גירושין מוסכם!! זה המבחן האמיתי בעיני במצבים הללו, אם זה מתקיים אני אישית לוקח זוגות קשים כאתגר, אם זה לא מתקיים חבל על הזמן לבזבז בגישור.
 
אישית אני יכול להעיד מגישורים בתחומים אחרים (גישורים בתחום העסקי ובדיני עבודה) כי לא אחת נכנסים אלי לגישור הצדדים עם עורכי דינם, ועורכי הדין שהנם אנשי מקצוע ניסו לנהל מו"מ מקדים ואומרים לי אין שום סיכוי לגישור, בוא תן לנו הפנייה לשופט, ואני מתעקש שיכנסו לגישור ואחרי שעתיים התיק מפוצח ויש הסכם.
 
הניסיון לימד אותי שהרבה תלוי במגשר, בעוד שמי שעובד לפי הספר ימהר לפסול.
לסיכום:
המקרים מהסוג הראשון - אין לקיים גישור.
המקרים מהסוג השני - קשה ובעייתי ומאתגר לקיים גישור.
 
בהצלחה
 
 
תודה רבה רן
06/11/2015 | 16:32
21
אני שמחה שפניתי אליך ותודה על הסבלנות בטלפון,מקווה שנצליח בגישור. שבת שלום לך
 
ווקא ה"קשים","מאתגרים"או אלו שהיגיעו לאחר שלא
07/11/2015 | 11:52
2
19
"הסתדרו" עם מגשרים אחרים-אלו המזכירים לי מדוע בחרתי בעיסוק,שלא לדבר על הסיפוק הרב.
לנושא"פערים אינטלקטואלים"-כאן בפירוש נבחנות התבונה והרגישות,שלא לדבר על מקצועיות,של המגשר.
( לעמוד שלי בתפוז )
07/11/2015 | 13:30
1
11
מסכים איתך לגמרי שילה, הסיפוק מהצלחה להעביר זוג "בלתי אפשרי" את הגשר עצום.
והזכרת לי את הפעמים שאני אמרתי לעצמי את המשפט הזה "בשביל זה בחרת לעסוק בגישור", יש כמה מצבים כאלו שאתה חש שעשית מצווה גדולה, זה קרה לי בכמה מצבים לאו דווקא רק בסיטואציה של זוג "בלתי אפשרי". אולי אספר בנפרד בהזדמנות..
אמרתי פעם לזוג ש"מכאן תצאו עם ערוץ תיקשורת ואפילו חברים"
07/11/2015 | 13:42
16
הם צחקו במבוכה...כאילו-לא יקום ולא יהיה.
בבוקר שאחרי ערב סיום הגישור, הם התקשרו.שניהם לחוד.ממני יצאו לשתות ולאכול יחד,מאז הם ממש בקשר הורי וחברי מכובד.אני יודעת כי בחגים וככה-מתקשרים לברך.וכן-אותו זוג גם חזרו לגישור כדי ללבן פרטים...עד שלמדו לדבר,להקשיב ומה שביניהם.
אך טבעי הוא,כי במהלך גישור,לעיתים
06/11/2015 | 12:39
1
24
יש פרץ של אמוציות.
יתכן המגשר אינו וותיק או מקצועימספיק,יתכן שלא היתה לכם כימיה איתו,מה שוקרה עם כל בעל מקצוע.יתכן גם שילוב של כל הגורמים ונוספים.
מציעה לכם בכל זאת לנסות גישור.אין אפשרות לכתוב לל/לכם בפרטי.חבל.
( לעמוד שלי בתפוז )
07/11/2015 | 13:36
2
התעניינות במגשרים לקראת הסכם גירושין
01/11/2015 | 21:24
1
39
שלום.
בעלי ואני החלטנו להפרד בצורה כמה שיותר טובה על מנת לא לפגוע בילדים. ברצוננו לפנות לגישור (עם העדפה לטוענת רבנית/ אדם דתי) באיזור חיפה/ קריות/ כרמיאל. כיצד מתחילים לחפש? היכן ניתן למצוא המלצות על מישהו שיערוך איתנו את ההסכם?
תודה
איתור מגשר
( לעמוד שלי בתפוז )
01/11/2015 | 22:55
28
מטי שלום,
מעל גבי הפורום אני מעדיף שלא להמליץ על שמות ספציפיים, יש מגשרים טובים.
אפשר להעזר בחיפוש ראשוני בגוגל כדי לקבל את המבחר המוביל בשוק.
שיהיה לכם בהצלחה
פגיעה בעובדת וגישור
28/10/2015 | 15:22
8
778
אשמח אם תוכל לייעץ לי במצב שאליו נקלעתי.
עבדתי מעל שלוש שנים בבית קפה מפורסם כמלצרית ואחראית משמרת ולא שילמו לי שכר מינימום חוקי אלא רק טיפים קולקטיב לא אישי, בעלי הקפה קנסו אותי על כל דבר שרצו, צמצמו לי משרה לרמה שלאט מאפשרת לי להתפרנס ולא שילמו לי תנאים סוציאלים. לפני שבועיים התפטרתי ואת פיצויי הפיטורים המעביד לא מוכן לשלם, הבנתי שיש לי גם חופש והבראה שמעולם לא שולם לדעתי.
מה המלצתך? האם לבקש גישור במצב כזה זה נכון? איך משיגים גישור? ומה אם המעביד לא ירצה ללכת לגישור? כמה זה עולה?
גישור בדיני עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
28/10/2015 | 17:43
3
105
מאי שלום,
השאלה הראשונה היא האם פנית למעסיק ודרשת באופן מפורט ומסודר את מה שלדעתך מגיע ולא שולם לך?
במידה ופנית מסודר ונענית בסירוב, הדבר הראשון שעליך לעשות הוא להבין מה באמת חוקית חייבים לך ולא שילמו (ויתכנו פערים בין המציאות המשפטית לבין מה שאת חושבת). לשם כך עליך לפנות לגורם מקצועי שייתן לך ייעוץ משפטי באשר לזכויותיך ולמידה שבה מומשו או נמנעו ממך.
את יכולה ללא תשלום לפנות לעמותת "קו לעובד" או לסניף הקרוב של ההסתדרות ושם תקבלי ייעוץ משפטי חינם, הם גם נוהגים להפנות מכתב למעסיק מטעמם בו ידרשו עבורך באופן מפורט את קבלת הזכויות הרלוונטיות. לגורם המייעץ הביאי הסכם עבודה, טופס הודעה על תנאי עבודה, תלושי שכר, דוחות נוכחות, וכל מסמך שיש לך הקשור בעבודתך זו. זה יקל עליהם להבין את הסיטואציה.
השלב הזה הכרחי לפני הכל כדי שתביני בעצמך על מה מדובר לפני כל צעד שתבחרי לעשות. לעיתים המעסיקים משלמים לאחר שקיבלו מכתב כזה ובכך מסתיים העניין.
במידה ולא הסתיים  ניתן ורצוי במקרה מסוג זה לפנות לגישור, חשוב לפנות למגשר המתמחה בדיני עבודה. יחד עם זאת מניסיוני הרב בתחום, כמו שבעצמך שאלת אכן הסיכוי שהמעסיק יבוא מרצונו לגישור מסוג זה נמוך, גישורים פרטיים בתחום הזה נעשים בעיקר בסכסוכים של יחסי עבודה מאורגנים בין הנהלות לוועדים. את יכולה להציע זאת כחלופה לתביעה משפטית ואת התגובה תקבלי מהמעסיק ותחליטי על דרכך בהתאם.
במידה ועד שלב זה לא התקדמת מול המעסיק, האלטרנטיבה היא להגיש תביעה בבית הדין האזורי לעבודה הקרוב למקום העסק, תדרשי למלא כתב תביעה ויחידת הסיוע המקומית יכולה לעזור לך (חינם) לעשות זאת בעצמך. שוב גם כאן עצתי לעשות זאת רק לאחר ייעוץ מקצועי שתקבלי ולצרף תלושי שכר, דוחות נוכחות וכל מסמך רלוונטי אפשרי. את כתב התביעה תבססי על הנתונים במכתב שהוציאו עבורך קו לעובד או ההסתדרות כאמור לעיל. התוצאה תהיה שבית הדין יפנה אתכם לגישור כשלב מקדמי לפני קדם משפט ומשפט. כיום מרבית התיקים בבתי הדין לעבודה מתחילים בזימון הצדדים לגישור.
מעל חמישים אחוז מהתיקים הנכנסים לגישור בבתי הדין לעבודה מסיימים את הגישור בהסכם.
כל ההליך המתואר כרוך בתשלום אגרת פתיחת תיק בבית דין (שנקבעת כפונקציה מגובה התביעה), והגישור עצמו אינו כרוך בתשלום מבחינתך, המדינה מממנת את ההליך עבורך. המעסיק מקבל זימון רשמי מבית הדין להשתתף בהליך.
אפשרות נוספת היא לפנות לעורך דין המתמחה בדיני עבודה כדי שייצג אותך מקצועית בהליך, זה כמובן כרוך בתשלום, בדרך כלל התשלום יקבע על ידי עורך הדין כאחוז ממה שיושג בתביעה. גם אם תפני לעורך דין והוא יגיש עבורך את התביעה בבית הדין אתם תגיעו שניכם ביחד לאותו גישור בבית הדין לעבודה.
 
ב ה צ ל ח ה  
תודה אבל שאלה
28/10/2015 | 20:57
2
66
תודה רבה על התשובה המלאה ,אני יפנה לעמותה שאמרת קו לעובד,מקווה שיעזרו.
רציתי לשאול אותך אם אתה חושב שמגיעים לי פיצויים ואם זה בסדר לשלם רק טיפים?
ייעוץ משפטי
( לעמוד שלי בתפוז )
29/10/2015 | 08:50
1
68
מאי שלום,
התשובה לשתי השאלות שלך תלויה בנסיבות וצריך לשמוע יותר פרטים כדי לענות.
יש תנאים בהם הוגדר בפסיקה כי מותר למסעדה לשלם שכר בטיפים אבל יש לבדוק אם המקרה שלך עומד בתנאים אלו, יש תנאים בהם אפשר ויגיעו לך פיצויי פיטורין למרות שהתפטרת, וגם כאן יש לבדוק האם המקרה שלך עומד בתנאים אלו. אעיר רק באופן כללי שהחל משנת 2008 חלה על כל מעסיק חובת הפרשה לפנסיה הכוללת רכיב פיצויים, חלק זה של הפיצויים שלך בכל מקרה גם אם התפטרת.
 
כמו שהמלצתי קודם, פני לגורמים המסייעים עם כל פרטי המקרה והניירת שבידיך והם יתנו לך את הייעוץ המקצועי המתאים.
אגב יתכן והם יאירו את עינייך לזכויות נוספות שכלל לא היית מודעת אליהם - פנסיה, חגים, שעות נוספות, ועוד
תודה רבה רן
29/10/2015 | 21:03
35
תודה על כל העזרה המקצועית שלך ,פניתי לקו לעובד והם ממש עוזרים
למאי אכן נראה כי מדובר בעושק
29/10/2015 | 13:57
3
74
יש עורכי דן לדיני עבודה שאינם גובים תשלום עבור שיחת ייעוץ ראשונה  שם תוכלי לאמוד את מה שמגיע לך.אם תפני אליי במסר אוכל לשלוח לך רשימה מסודרת.בהצלחה
נשמע לי כמו פרסומת
29/10/2015 | 21:14
2
64
עורכי דין שלא גובים בשביל שיחת יעוץ ??? פריירים כאילו ,אז ממה הם חיים............
מוותרת על רשימה וכבר הסתדרתי עם יעוץ מקצועי טוב. תודה בכל מקרה
אל תזלזלי!הם חיים מזה שאם יש קייס-
30/10/2015 | 12:15
61
אולי תפני אליהם.לא כל עורכי הדים-מחרחרי מלחמה ואוהבי בצע כסף.יש ביניהם אנשי מקצוע נפלאים,בעלי אופי להתגאות בו.
רוב עורכי הדין לא גובים כסף
30/10/2015 | 12:55
59
עבור פגישה ראשונה.הם מאפשרים ללקוח הפוטנציאלי להתרשם ובפגישה הם נותנים הצעת שכר טירחה.זה מה שמקובל בקרב עורכי דין הגונים!!
בכל מקרה בהצלחה.
הורות משותפת
26/10/2015 | 12:47
7
52

אני גרושה מזה 4 שנים ויש לי ילדה בת 3. אני והגרוש שלי אחראים עליה במידה שווה - כשהתגרשנו החלטנו על משמורת משותפת כך שחלק מהזמן היא אצלי וביתר מהזמן היא אצלו.
לאחרונה אני מזהה אצל בתי התנהגויות שלא ממש מקובלות עלי ואני מניחה שהיא לומדת להתנהג כך בבית של אבא שלה. אצלי לעולם לא שומעים קללות, ובטח שלא בנוכחותה. כמובן ששללתי גם את האפשרות שהיא לומדת את הדברים הללו בגן - היא נמצאת במשפחתון שיש בו 4 ילדים נוספים שנבחרו בקפידה - אין מצב שהם מקללים.
 
ניסיתי לדבר עם הגרוש שלי ולהבין מאיפה ההתנהגויות האלה מגיעות, אך אנחנו לא ממש מצליחים לתקשר בצורה נורמלית לאחרונה - אולי בשל העבודה שיש לי בנזוג חדש והוא פחות אוהב את זה.
 
האם אני צריכה לפנות לבית המשפט ולבקש לבטל את המשמורת המשותפת?
אולי עדיף לפנות להליך גישור שינסה לגשר ביני לבין אבא של הבת שלי? אני מאמינה שמשמורת משותפת זה הפתרון הטוב ביותר עבור הילדה, אך לא בכל מחיר.
מה היית מציע לי לעשות?
 
 
פתיחת הסכם גירושין
( לעמוד שלי בתפוז )
26/10/2015 | 13:09
2
50
רות שלום,
הסכם גירושין ניתן לפתיחה ברמת העיקרון, לא בכל מקרה.
עניינית השאלה הבסיסית היא מה רמת התקשורת בין לבין גרושך. אמרת ש"לאחרונה" קשה לכם לתקשר, האם קודם לכן תיקשרתם? תקשורת טובה?
 
עצתי הראשונית היא לנסות ולקבוע עימו פגישה במקום נייטרלי כמו בית קפה בארבע עיניים. ולהעלות את הנושא. אני יוצא מנקודת הנחה שהרצון שילד יקבל חינוך טוב ושפתו תהיה ראויה משותף לשניכם ולכן גם יש סיכוי לשיח.
אני מקווה עבורכם שתוכלו בדרך זו לפתור את הסוגיה.
את תוכלי לראות בתוך זמן קצר אם יש שינוי או לא ולהחליט לאן פניך בהמשך.
 
למרות הכל לא הייתי פוסל על הסף אפשרויות אחרות לחיקוי במקרה זה ולמרות כל מה שסיפרת אולי בכל זה גן הילדים... אולי גננת או סייעת שפולטת שם מילים.. חלילה לא מאשים כך סתם אלא רק אומר לך לפתוח את הראש לאפשרויות נוספות.
 
בהצלחה
ורק שאלה קטנטנה.. אמרת שאת גרושה מזה 4 שנים, ויש לכם ילדה בת 3 במשמורת משותפת.. כלומר התגרשת בהריון? החלטתם על משמורת משותפת לתינוק שרק נולד?
היי ותודה על התשובה
27/10/2015 | 15:17
1
27
טעיתי במספרים - התכוונתי שאני גרושה 3 שנים ויש לי ילדה בת 4. סליחה.
בשנים הראושנות של הגרושין אכן תקשרנו כמו שצריך. אך עכשיו כשבן זוגי נכנס לתמונה זה מתחיל להיות קשה יותר.
אנסה ליישם את העצמה שלך, אם כי אני לא בטוחה עד כמה זה יצליח.
אופציית הגישור
( לעמוד שלי בתפוז )
27/10/2015 | 15:30
27
אם ובמידה ולא יצלח, האופציה להגיע למגשר להליך שיקדם פתרון פתוחה בפניכם. 
יש לצדדים אינטרס שההליך יצלח ולא יגיע לבית המשפט.
מעבר לכך תשובתי הראשונה מקורה בכך שאני סבור שבמקרים פשוטים כדאי לנסות לדבר, לא תמיד חייבים מגשר בכל סוגיה. וכשמיציתם ולא ניתן - בוודאי.
 
בהצלחה 
מבינה לחלוטין את מורת הרוח שלך ואת הרגשתו של גרושך.
27/10/2015 | 07:04
1
32
אחד הפרמטרים  החשובים בהורות משותפת-ערוץ תקשורת פתוח בין שני ההורים.
אם זה השתבש,הייתי מציעה לכם להגיע לגישור לזמן קצר.מגשר מקצועי ידע להחזיר אתכם  חזרה "לערוץ". והיו דברים מעולם! לא הייתי רצה מיד לבית המשפט,כדי לא לגרום לתחושות לא נעימות,שתפגענה בילדה,לטווח ארוך.
 
27/10/2015 | 15:18
5
לרות שלום רב
27/10/2015 | 11:57
1
30
אין ספק שבן זוג חדש מכניס מתחים למערכת במיוחד אם הגרוש שלך קנאי או עדיין ללא בת זוג.יש כמה מאמרים מעניינים  בפן הפסיכולוגי של משמורת משותפת בסוגיה  שהעלית.אשמח לשלוח לך אותם למייל או במסר אך אין אופציה טכנית אז אם תעדכני אעשה זאת בשמחה.
27/10/2015 | 15:18
5
הורים גרושים וחלוקת רכוש
19/10/2015 | 16:31
3
51
היי, הורי גרושים מזה 8 שנים. בהסכם הגירושין הוחלט שבשל העבודה שאני ואחי היינו קטנים, המשכנו לגור בבית המשותף עד שהגענו לגיל 21 - כלומר אחרי הצבא. כיום אנחנו בני 22 ו 25 ועדיין גרים בבית עם אמא. כמובן שכל הרכוש המשותף - כמו ריהוט, רכב וכ"ו..הכל נשאר ברשותה של אמי ואבאב סחר דירה משו.
הורי לא מסוגלים לנהל שיח נורמלי, ואין ספק שהגיע הזמן לחלק את הרכוש בין שניהם.
אני לא מעוניין להיות בין שני ההורים ולכן חשבתי על גורם נייטרלי שיגשר בינהם.
מקווה שאני נמצא בפורום הנכון - גישור מסוג כזה יכול לסייע לנו במקרה הזה?
הייתי שמח לקבל הרחבה על האופן בו ההליך מתנהל.
גרושים ומימוש הסכם גירושין
( לעמוד שלי בתפוז )
19/10/2015 | 17:48
2
37
שלום וברוכים הבאים,
כדי לענות לשאלתך באופן אחראי עלי להבין מעט יותר טוב את הסיטואציה כי התיאור שלך את המצב הותיר שאלות פתוחות?
1.ציינת שקיים הסכם גירושין, יש להבין דבר ראשון מה ההסכם הזה קובע לגבי הבית ומה יהיה עליו כשאתם הילדים הגעתם לבגרותכם? לכאורה אמור להיות שם סיכום כלשהו בדבר הבית כרכוש ומה יעשה איתו כשאתם תגיעו לבגרות.
2.כנ"ל לגבי תכולת הבית, מה סוכם בהסכם?
** אם נושאים אלו מוסכמים בהסכם - כל שנותר הוא לממש אותו!
3.כעת מעבר למה שהוסכם בהסכם לפני שמונה שנים, מה שני הוריך רוצים כיום? האם שניהם מעוניינים למכור את הבית? האם יש קביעה או הסכמה על אחוזי החלוקה של הנכס לאחר מכירה? האם צד אחד מעוניין לרכוש את חלקו של הצד השני? האם הם מתחרטים על האמור בהסכם ומעוניינים לממש פתרון אחר?
4.במידה וישנן סוגיות פתוחות האם הוריך עצמם מעוניינים לפנות לגישור?
_____________________________________
 
אחרי שאבין את הסיטואציה כאמור אוכל להתייחס לשאלתך האם יש כאן בכלל צורך בגישור, כרגע כפי שהצגת את הדברים כל מענה אחר הוא כללי ולאו דווקא רלוונטי עבורכם.
בגדול כן נאמר שכל קונפליקט בין צדדים שלא מצליח לבוא על פתרונו באופן עצמאי עדיף לפתור בהליך גישור לעומת אלטרנטיבת ההליך משפטי (כמובן שחריגים קיימים גם כאן כמו בכל מקום אחר), בגירושין העדיפות לגישור מקבלת משנה חשיבות בשל משמעויות הסיטואציה.
 
לשאלתך על ההליך עצמו - בסרגל השמאלי תמצא פרק: "הודעות נבחרות", יש שם מספר מאמרים שיתנו לך איפורמציה ראשונית ממצה אודות מהו גישור וכיצד הוא מתנהל.
 
אשמח לתת מענה ספציפי בעקבות תגובתך
רן
 
רן תודה על ההתיחסות שלך
20/10/2015 | 16:33
1
17
בגדול בהסכם הגירושין נכתב שכאשר הילדים יגיעו לגיל 21, יש למכור את הבית ואת הרכוש ולחלק חצי חצי.
אני חושב שאמי תעדיף כיום לרכוש את החצי של אבי.
מה שאומר שאבי ירצה למכור במחיר נמוך, ואמי תרצה שהנכס ימכר במחיר גבוהה ככל שניתן. יש פה ניגוד אינטרסים שעלול להוביל לפיצוץ. מזה אני פוחד ולכן שאלתי על גישור.
גם יכול להיות מצב שגם אבי ירצה לקנות את החלק של אימי ואז הם לא עולם לא יגיעו להסכמה.
הם בכלל לא התחילו לדבר על המצב בגלל חוסר התקשורת שלהם.
אעיין במידע אודות גישור, ואולי באמת אציע להם לאעזר בסיוע שכזה.
גישור לאחר גירושין
( לעמוד שלי בתפוז )
20/10/2015 | 17:37
19
אפשר להסתייע במגשר על מנת להוציא לפועל את מה שהוסכם בהסכם.
יש כמה פתרונות אפשריים למצב שבו שני צדדים רוצים את אותו הנכס.
ואפשר שלמרות שאתם כילדים אינכם (ובצדק) מעוניינים להכנס בין שניהם, תעשו את הבדיקה הראשונית שאולי תחסוך כניסה לגישור שאפשר בלעדיו... וזה שתבדקו עם כל אחד מהם בנפרד מה הוא מעוניין, אולי תפתעו לגלות ששניהם בהתאם להסכם מעוניינים למכור ונפתרה הבעיה, אין צורך להתווכח על מאומה, הבית יועמד למכירה וימכר למרבה במחיר, והתמורה תתחלק בהתאם להסכם.
כל חלופה תחייב הסכמה בינהם על פתרון. גישור בהחלט יכול לעשות זאת במידה ואין כלל מצב לתקשורת בסיסית בינהם.
אנחנו לקראת גירושין
19/10/2015 | 18:31
1
42
1.אם אני הבאתי לרכישת הדירה 70% מסכום הדירה האם זה האחוז שאני יקבל מסכום הדירה כיום?
2.אם בעלי לא עובד כבר 8 חודשים ואני מרוויחה 6500  יש לנו 2 ילדים בני 11 ו8 (אין משכנתא) איך מחשבים את המזונות?
חלוקת רכש \ מזונות
( לעמוד שלי בתפוז )
19/10/2015 | 19:02
44
דינה שלום,
הפורום הנו פורום גישור, אם שניכם מעוניינים לפרק את הנישואים בהסכמות ובשליטה על הכתוב בהסכם הגירושין כפי הנראה גישור גירושין הוא הכתובת עבורכם.
 
שאלותיך הן שאלות משפטיות והתשובות המשפטיות עליהן דורשות מידע נוסף שלא פירטת, יש פרמטרים נוספים לשאלת הרכוש שנרכש באחוזים שונים ולשאלת המזונות.
משפטית, ברמת העיקרון אם הדירה נרכשה לאחר שהתחתנתם, נרשמה על שם שניכם ואתם מתגוררים בה בתקופת נישואיכם הרי שעל פי חוק יחסי ממון בין בני זוג לעניין חלוקת הנכס - חצי חצי, בהנחה שאין הסכם ממון חתום בינכם.
לגבי מזונות יש צורך להבין עוד פרטים רבים כדי לתת לך מענה ספציפי. זה קשור להחלטה על משמורת, להחלטה על עתידה של הדירה המשותפת לאחר הגירושין, להכנסות הקודמות של בעלך ופוטנציאל ההשתכרות שלו, למקום מגוריכם ועלות שכירות בעיר, לצרכים מיוחדים של הילדים אם ישנם כאלו, ועוד ועוד.
תשובות בדיני משפחה הן בדרך כלל תשובות שנעות בטווח שניתן לתחום בין X ל-Y, לא תשובות ברורות ומוחלטות אלא יש מקום לשיקול דעת ולתפיסת עולם שיפוטית.
בגישור מרחב התמרון להחלטה רחב הרבה יותר מהחלופה בהליך משפטי.
 
את מוזמנת לפנות טלפונית, אשמח לתת מענה מפורט ואישי.
בברכה
רן
גישור בסיבוב שני
12/10/2015 | 13:42
4
51
במידה וזוג שכבר עשה גישור - שצלח, שוב נקלעו לכאסח, היית ממליץ לנסות שוב גישור?
גישור נוסף
( לעמוד שלי בתפוז )
12/10/2015 | 20:33
3
27
נפתלי שלום,
קצת קשה להבין מדבריך מהי בדיוק הסיטואציה?
האם גישור צלח כלומר נחתם הסכם? על איזה רקע המחלוקת החדשה? האם מחלוקת חדשה לגמרי? האם פרט שלא חשבתם עליו בגישור עלה כעת? האם ההסכם שנחתם לא כובד? האם סוגיה שנסגרה בגישור צד מבקש לשנות דרישותיו בה (מקובל במזונות למשל)? האם ההסכם שנחתם אושר כבר בבית משפט או טרם? האם סטטוס כלשהו של אחד מהצדדים השתנה וזה הרקע?
מן ההגדרה זוג - אני מניח שמדובר בגירושין.
 
ברמה העקרונית וללא ידיעת התשובות לשאלות אומר שיש מקום לגישור בסיבוב שני, זה כמובן ברמת העיקרון בלבד וללא ידיעת הפרטים. ובכלל זוג שחתם על הסכם בגישור, במידה ורוצים לפתוח משהו מומלץ לחזור לגישור על מנת לעשות זאת ברוח טובה ולא בהליך משפטי.
 
אוכל להתייחס ביתר פרטנות אם אבין על מה מדובר. 
בהסכמי גירושין לאחר גישור שאני עורכת,
14/10/2015 | 20:14
2
32
במקרים רבים מופיע סעיף שבו מתחייבים בני הזוג להגיע אולשוב לגישור בכל מחלוקת שתתגלה.וכן-שבו לגישור וכן-צלח והכל טוב.
( לעמוד שלי בתפוז )
15/10/2015 | 07:43
1
17
ממליץ באותו סעיף שמחייב חזרה לשולחן הגישור כשיש מחלוקת עתידית, לציין שבמקרים בהם מחלוקת עתידית לא הסתייעה בגישור - היא תידון בערכאה מוגדרת (בית המשפט או בית הדין), עשויה להיות לכך השלכה עתידית מהותית.
תודה על התוספת החשובה.אכן כך-
15/10/2015 | 07:45
17
כשמדובר בבני זוג יהודים חילונים.(הרמז מובן)
 
חוסר הסכמה בעת גירושין
11/10/2015 | 16:40
3
50
היי רן. מקווה שתוכל לעזור לי.
בעלי ואני פרודים קרוב לארבעה חודשים. היינו נשואים 8 שנים ויש לנו בנות תאומות בנות 5. בכל התקופה האחרונה אנחנו מנסים להגיע להסכם מזונות וחלוקת רכוש.
לצערי זה לא כל כל הולך ואני טוען שמנסים לסחוט אותי. לצערי הרב, זה לא ממש מצליח ואני מרגישה שבעלי מנסה להשאיר אותי בלי כלום.
האם עלינו לקחת מגשר, או שבעצם בדיון הקרוב בבית המשפט השופט יתערב ויציע פתרונות מגשרים?
האם יש סיכוי שהוא יפסוק מה שהוא מוצא לנכון בלי שהגענו להסכמה? 

 
גירושין בהסכמה
( לעמוד שלי בתפוז )
11/10/2015 | 16:51
2
43
שלום,
לא סיפרת מה הסטטוס של הליך הגירושין שלכם?
האם פתחתם בהליך משפטי בבית המשפט למשפחה? (כך לכאורה משתמע מדבריך)
לשאלתך שופט\ת תפקידו לפסוק, לא להביא את הצדדים להסכמות, שופט אינו מגשר, לעיתים זה נעשה בהסכמה ולעיתים ללא הסכמה, תלוי בנסיבות, בכם ובשופט. שורה תחתונה הליך משפטי לוקח מידי שניכם את השליטה בתוצאה ומעביר אותה לידי שופט\ת.
 
יש זוגות שמסוגלים להגיע לבד להבנות ולהסכמות ומרבית הזוגות זקוקים לסיוע, כשבכל מקרה זוגות חייבים סיוע על מנת לוודא שהם מעלים את כל הסוגיות הרלוונטיות לדיון ולהכרעה.
העובדה שיש אי הסכמות כאלו ואחרות הן נקודת פתיחה למרבית הגישורים, זה בסדר גמור, אין צורך להתרגש מכך כשמתחילים גישור.
 
המלצתי שתבואו לגישור, זו הדרך הנכונה, הבריאה, הטובה עבורכם ועבור ילדיכם, הדרך המהירה והחסכונית, ועוד. זו הדרך היחידה שתקנה לכם שליטה על התוצאה.
ואם פתחתם כבר בהליך משפטי המלצתי לעצור אותו ולפנות לגישור.
גישור הוא הליך אלטרנטיבי שלא מבטל את אופציית בית המשפט בהמשך במידה וצד ירצה בכך.
12/10/2015 | 15:40
1
19
תודה על המענה המושקע. זה לא מהווה בעיה להפסיק הליך משפטי? מה בדיוק צריך לעשות מול בית המשפט?
מעבר ממשפט לגישור
( לעמוד שלי בתפוז )
12/10/2015 | 20:27
24
רות שלום,
כל שופט\ת ישמח לחסוך זמן שיפוטי ולאפשר לכם את אופציית הגישור.
כל בתי המשפט בישראל מעודדים גישורים.
יש לפנות בבקשה לשופט לעצור הליך על מנת לאפשר לצדדים לנסות ולפתור את המחלוקות בגישור. בדקו במזכירות בית המשפט איך לנסח פנייה ואיך להגיש אותה.
מזכיר לך ששני הצדדים צריכים לרצות את הליך הגישור.
שכנה שלא מפסיקה להתלונן
13/10/2015 | 15:04
3
44
השכנה מלמטה כל הזמן מתלוננת על רעש אצלי בדירה, אפילו שאני גרה לבד ואני הדיירת הכי שקטה בעולם. מפריע לה הרטט (!!!) של הפלאפון שלי בבוקר, מפריע לה שאני הולכת על עקבים אפילו שאין לי אפילו זוג אחד של נעלי עקב, עוד שנייה תתלונן גם שאני עושה מין! הבעיה היא שהיא גרה בבית הזה כבר 40 שנה ואני "רק" שוכרת שם בשנה האחרונה, מה אני יכולה לעשות איתה מלבד לעבור דירה? כי ממש לא בא לי אבל גם חוששת שאם אפתח איתה את העניין זה יהיה יותר גרוע כי היא לא מאה אחוז...
תודה!
סכסוך שכנים
( לעמוד שלי בתפוז )
13/10/2015 | 17:12
28
שלום לך,
ראשית אומר שהדבר החשוב ביותר לעשותו הוא לדבר עם השכנה, אין תחליף לשיח, לתקשורת בין אנשים.
אובייקטיבית ישנם בניינים שהאקוסטיקה בהם גרועה יחסית ומעבר רעשים מקומה לקומה חזק מהמקובל, ישנם גם אנשים הרגישים יותר מהממוצע לרעשים.
הכי טוב זה לשמוע אותה, להסביר לה ולנסות למצוא את הדרכים להתחשב.
אפשר לפנות לגישור במרכז הגישור הקהילתי הקרוב בישוב שלכם, אני הייתי משאיר את זה כרגע למקרה שבו לא תצליחו לפתור את הדבר בכוחות עצמכם.
בסופו של דבר רק אקט של התחשבות הדדית מסוג כלשהו יוכל לגלם פתרון.
בהצלחה
היה לי סיפור דומה
14/10/2015 | 10:31
1
26
לפני כמה שנים.השכן מתחתי בא בתלונה שהוא שומע רעשים של דפיקות בעץ
מהדירה שלי בשעות הקטנות של הלילה.
מאחר ובאותה תקופה גרתי לבד ואין לי שום סיבה לקום באמצע הלילה ולהרעיש
בעץ, הצעתי לשכן לבוא לדירתי בכל שעה שהוא שומע את הרעש, לדפוק בדלת ולהווכח
שהעיר אותי משנת לילה עמוקה ולא בזמן שאני מרעיש ודופק בעץ.
לטענתו הרעשים נמשכו, אבל קטונתי מלעזור לו להבין מאין בא הרעש.
מי עושים עם שכן שמשפץ
28/10/2015 | 08:42
8
כבר 3 חודשים ועוד הסוף לא נראה באופק.

כל היום מנסרים  לסופרים וחוצבים ולי כבר איןלאן לברוח.
סכסוך בין שכנים
06/10/2015 | 17:28
1
32
אני גר בבניין ותיק, למעלה משלושים שנה. לאחרונה הגיעו הרבה דיירים ששוכרים, ולכן לא איכפת להם יותר מידי מהבניין. זה גורם להתקוממות בקרב השכנים הותיקים ולאווירה לא נעימה בכלל.
חשבתי להזמין מגשר לישיבת הועד הקרובה.
האם זה נהוג? האם זה חכם? נתקלת בעבר בדברים כאלו?
גישור בסכסוך שכנים
( לעמוד שלי בתפוז )
06/10/2015 | 19:02
28
אורי שלום,
גישורים נפוצים ומקובלים בסכסוכי שכנים, במיוחד כיוון שאלו סכסוכים בעלי אופי של מערכת יחסים נמשכת שתמשך גם לאחר תום ההליך, ולכן ולמען המשך הדרך עדיף לכולם להגיע להסכמות ברוח טובה.
גישור מתבצע בין הצדדים לסכסוך וכשאתה אומר ישיבת ועד השאלה הראשונה המתבקשת הנה האם כל הצדדים לסכסוך ישתתפו בה. אין טעם לקיים גישור כשלא משתתפים בו כל הצדדים הנוגעים בדבר.
מעבר לכך ציינת "הרבה דיירים שוכרים" ומכך אני למד שלא מדובר בדירה אחת מסוימת אלא כמה דירות וכמה דיירים בשכירות, כשאתה אומר לא איכפת להם יותר מדי מהבנין, השאלה היא מה הטענה הספציפית כלפי כל אחד ואחד מהדיירים החדשים, אני לא מניח שהטענה זהה לכולם, או שכן..
נסה לקבץ את הטענות ולמקד אותן בתוכן ובאבחנה איזו טענה מופנית כלפי איזה דייר.
יכול להיות ששיחה רשמית שלכם כועד עם כל דייר עשויה לפתור את הבעיה, אם ישנה בעיה שונה עם דיירים שונים יש לשבת מול כל דייר בנפרד.
 
מתאים שמגשר יכנס לתמונה לאחר שניסיתם לפתור בכוחות עצמכם ולא הצלחתם, כשיש אי הסכמות, כשיש טענות מנוגדות משני הצדדים, כשצריך להביא שני צדדים שאינם מסכימים בינהם לעמק השווה, אלו המצבים בהם מתבקש גישור. האם זה המצב? האם ניסיתם לדבר ולפתור בכוחות עצמכם ולא צלח?
 
במידה ופניתם וביצעתם ניסיונות להגיע להבנות בינכם לבין הדיירים השוכרים ולא צלח - יש מקום לפנות לגישור.
טכנית גישור יכול להתקיים במשרד גישור ויכול להתקיים גם אצלכם במידה ויש לכם חלל מתאים (הכולל גם חדר המתנה חיצוני), לגישור יש כללים וכשמגיעים לגישור מקדישים את כל הזמן הנדרש לגישור עצמו, זה לא פרק במהלכה של ישיבת ועד. 
 
רק כהערה: זכור שיש צד נוסף בתיאור שלך והוא בעלי הבתים שהשכירו אותם לשוכרים המדוברים. לעיתים ניתן להפעיל לחץ מסייע בעזרת בעלי הדירה.
כשבני זוג לא מסכימים, גישור?
02/10/2015 | 06:17
6
44
אנו שני בני זוג שהחלטנו להתגרש, אנחנו מסוכסכים, בעלי אדם קשה, דיברנו לא אחת ולא נראה לי שאנחנו מסוגלים להגיע להסכמות ביננו בנושאים הקשורים בגירושין, אני הייתי רוצה לפנות לגישור, אבל שאלתי האם במקרה כמו שלנו ישנה בכלל תקווה להצליח בגישור?
גירושין בשיתוף פעולה
( לעמוד שלי בתפוז )
02/10/2015 | 10:27
5
42
שלום לך,
ראשית חשוב להבין שבני זוג מגיעים לגישור כשבדרך כלל אין הסכמות בינהם -או- קיימות הסכמות חלקיות בלבד בינהם, בדיוק לכן בני הזוג זקוקים לגישור, כדי להגיע בתום התהליך להסכמות.
תהליך הגישור הנו תהליך שבו הצדדים עוברים טרנספורמציה חשיבתית ברמה מסוימת וכשזה מתבצע כל צד חווה הבנות שלאו דווקא היו לו לפני הגישור, הבנות אודות מה באמת חשוב לו, הבנות אודות הצד השני, הבנות אודות הילדים ומשמעויות שאולי לא חשב עליהם, ועוד.
אדם נכנס לגישור בפאזה אחת ובדרך כלל עובר תהליך שבסופו הוא יוצא במקום שונה, כשהמטרה היא שכל צד ימכסם את מימוש צרכיו האמיתיים מתוך ראיה של WIN-WIN. כל אלטרנטיבה בגירושין משמעותה WIN-LOSE וזה כולל את הילדים כחווים וחיים את המחצית שחשה ניזוקה מהתוצאה.
אז מחד זה בהחלט בסדר שזוג מגיע לגישור גירושין כשאין הסכמות, מאידך חשוב לומר שבניגוד לגישורים אחרים, בגירושין יש זוגות שאינם מתאימים לגישור, קיימת ייחודיות בגישור גירושין לעומת גישורים אחרים בנושא זה.
 
שאלה מהותית בשלב זה היא האם בעלך שותף לרצון שלך ללכת לגישור?
 
 
בכל מקרה-עדיף גישור על בתי משפט,סחבת,
02/10/2015 | 13:32
27
אנטגוניזם וסכומי כסף גדולים.מה עוד שהסבירי לסעלך,בגישור יתנו לו הזדמנות להשמיע
כל מה שימצא לנכון,הזדמנות שלא יקבל ,במקרים רבים,בבית המשפט.
השאלה אם בעלך שותף לרעיון הגישור-מאוד מהותית.לגישור,מגיעים מבחירה,עד שיכנ לתוקפו החוק החדש המחייב.
בעלי
03/10/2015 | 09:39
3
29
שוחחתי עם בעלי על אפשרות של גישור, לא היתה הסכמה או אי הסכמה, בתקופה הזו הוא ברמת העיקרון ממעט או חושש (כנראה) מלהביע הסכמות איתי. השאלה היא מה הסיכוי שבגישור אדם שעומד על הרגליים האחוריות שלו נגד רצונותי לפתע יתרצה ויקבל את רצונותי בגישור?
גירושין בשיתוף פעולה
( לעמוד שלי בתפוז )
05/10/2015 | 07:26
2
24
שלום,
התגובה שאת מציינת עשויה ללמד שהוא לא פוסל גישור ולפיכך אולי פתוח לתהליך, שווה לבדוק.
יש צורך ברמת בשלות בסיסית בין בני זוג כדי שיגשו לגישור בסיטואציית גירושין, בהחלט יש זוגות שאינם בשלים לכך, לעיתים הזמן עושה את שלו, ולעיתים אחד מבני הזוג מגלם מיליטנטיות ואנטגוניזם בפאזה שלא מאפשרת שיח אפקטיבי, בטח לא הקשבה מצידו. מתפקידו של מגשר בשיחת היכרות לאבחן את מידת ההתאמה של בני הזוג לתהליך, התהליך מחייב.
כל זוג הוא מקרה בפני עצמו ואין אדם דומה לאחר.
חשוב להבחין בין פורמט התקשורת בין בני הזוג (שהוא הקריטי לתהליך) לבין אי הסכמות שזה בסדר גמור ולגיטימי לגמרי כאמור, הגישור בא להתמודד ולפתור אי הסכמות, החשיבה שגישור אינו אפשרי כשקיימות אי הסכמות מוטעית, לכך נועד תהליך הגישור, כל סוג של משא ומתן בהגדרתו מתחיל בנקודת פתיחה של אי הסכמות, אחרת אין צורך במשא ומתן.
עוד חשוב להבחין בין מה שבעלך אומר ומצהיר לבין האמת הפנימית שלו, במשא ומתן עשויים להיות פערים גדולים בין השניים, בגישור אנחנו מבחינים בין עמדות לצרכים, לא מציע לך להתרגש מהצהרות.
אחת הדרכים האפקטיביות לקדם את העניין הוא להביא את בעלך להרים טלפון למגשר ולשמוע ממקור ראשון הסבר, מניסיוני זה עשוי לפתוח את הדלת בפני שניכם.
 
בהצלחה וחג שמח
 
 
וגם מנסיוני-תני לו לעכל את הרעיון.זמן.
05/10/2015 | 09:30
11
לעיתים-הרמת הטלפון למגשר וההסכמה להליך בעקבות השיחה,לוקחת קצת זמן.
הזמן הזה חשוב מאוד לצורך הצלחת התהליך.זה זמן בו אחד הצדדים"מתבשל" ואז ההליך נוח יותר.מוצלח?אי אפשר לקבוע מראש.
תודה , אני אנסה
06/10/2015 | 16:25
6
סרט חובה לצפייה - לזוגות לפני גירושין
( לעמוד שלי בתפוז )
02/10/2015 | 10:57
46
סרט חובה לצפייה לכל מי ששוקל\ת פניה לעורך דין והגשת תביעת גירושין בבית המשפט או ברבני. שודר בדיוק לפני שנה בערוץ 2:
 
 
 
 
 
גישור בגירושין על רקע דת - הגיגים
( לעמוד שלי בתפוז )
22/09/2015 | 15:46
38
היום ערב כיפורים, והיום הזה מעלה ברשת דיונים, ויכוחים וקוטביות בין מקיימי מצוות החג, בין צמים בלבד לבין חילוניים האוכלים ושותים כרגיל.
זה זורק אותי לאחד המצבים הקשים ביותר בגישור גירושין, והוא גירושין על רקע חזרה בתשובה של אחד הצדדים כשיש ילדים קטנים בתמונה.
ואני משתף אתכם בנושא שהנו אחד הקשים, הטעונים, המורכבים והשנויים במחלוקת בגישור גירושין.
 
זוג חילוני נשוי באושר מזה עשור, להם שלושה ילדים קטנים, ולצורך הדוגמה הבעל חוזר בתשובה. לאט לאט המחויבות שלו לדת מתחזקת והפער בינו לבין אשתו שנותרה חילונית גמורה הופך את החיים המשותפים לבלתי אפשריים.
כמובן שגם המצב ההפוך אפשרי והוא זוג דתי כשאחד מהצדדים חוזר בשאלה.
כשכל צד עקשן לסגנון חייו מגיע הרגע שמדברים על פרידה.
 
במצב הזה הופכים הילדים לשאלת השאלות הקשה והמסובכת - מה יהיה על הילדים?
 
הצד הדתי רוצה שיחיו עימו ילמדו במערכת חינוך דתית, בנסיבות מסוימות הוא יסכים שיגורו עם הצד השני ובלבד שיקבלו חינוך דתי, בנסיבות אחרות הוא ידרוש לשלוט במידת החשיפה של הילדים לחילוניים כולל לקרובי משפחה סבא וסבתא. הצד החילוני ירצה שילדיו לא יגדלו לעולם דתי ויתנתקו ממנו אלא יגדלו ויחיו בהתאם לאמות המידה והערכים שלו.
 
קיימות פסיקות והלכות בנושא ולכאורה ישנם קווים מנחים המתייחסים לאופי חינוך שקיבלו הילדים טרם פירוק הנישואין ומשכו. אולם מה תעשה עם תינוק בן ארבעה חודשים? הוא עוד טרם נחשף באופן אפקטיבי לשום צורת חינוך או צורת חיים? 
בנוסף לכל אם בסוגיות אחרות בגישור קיימת נטייה של צדדים להביע נכונות לוויתור ברמות מסוימות, הרי שכאן האדם הדתי (במיוחד) אינו חש שהוא מסוגל לוותר, אמונה ודת לא נתפסים עבורו כדבר שאפשר לוותר בו או להסתפק בחצי ממנו. מהמקום הזה נולד הקושי האמיתי בגישורים בסיטואציה כזו.
כשאדם חושב על ילדיו שיגדלו במערכת ערכים שונה לחלוטין משלו וכתוצאה מכך סביר שיחול נתק ברמה מסויימת בינהם בהמשך הדרך - הוא נוטה שלא להתפשר.
 
ככל שהסיטואציה קשה, גם ההבנה שלתת לשופט \ דיין להחליט עבורך קשה עוד יותר בשל העובדה שאתה כצד בסכסוך מאבד שליטה על התוצאה.
מגשר טוב ידע להבין את הצדדים לעומק, ולפצח במרבית המקרים את האפשרות לנווט הסכמות ששני הצדדים יוכלו לחיות עמם, ועדיין לשמור על קשר שוטף וחיים משותפים עם ילדיהם כל אחד בביתו ועל פי הסכמות משמורת והסדרי ראייה שהוסכמו בתנאים המסוימים שגובשו ושהוסכמו.
מגשר טוב יעמיק את ההבנה לצרכים האחרים והמסוימים של כל צד, לעיתים צרכים אלו עשויים להתחבר ולתרום בעקיפין לקידום פתרון למחלוקת בסוגיית הילדים.
לעיתים מתגבשת ההבנה שעל הילדים להחשף לאורך ילדותם לשני העולמות על מנת שבבגרותם יוכלו לעשות את הבחירה האישית והבלעדית שלהם. בסופו של דבר כל בחירה שתעשה עבורם בשלב הילדות הנה מיסגור ערכי בשלב המבוא לחיים, ובבגרותם בינכה הם יחליטו בכוחות עצמם.
 
חתימה טובה ושנה טובה לכולנו
מה ההבדל בין מגשר לעורך דין?
20/09/2015 | 15:19
3
33
אשתי ואני מדברים כבר זמן על פרידה סופית, מערכת היחסים ביננו סבירה, מדברים. שנינו חושבים על גישור כאופציה אבל מנסים להבין מה ההבדל בין מגשר לעורך דין? איך אני יודעת מה טיבו של מגשר? מה המחירים בגישור?
מגשר או עורך דין, עלויות גירושין
( לעמוד שלי בתפוז )
20/09/2015 | 20:17
2
42
דורי שלום,
לשאלתך הראשונה - עורך דין מייצג צד אחד (בעל או אשה) בהליך משפטי בו צד אחד תובע את הצד השני בבית המשפט למשפחה או בבית הדין הרבני. שני עורכי הדין המייצגים את הצדדים מנהלים מאבק משפטי בו אתם הבעל האשה והילדים נשוא המאבק, שופט\ת או דיין יכריע ויפסוק את תוצאת המשפט, ולמעשה יכריע עבורכם את עתידכם.
מגשר מטפל בו זמנית באופן נייטרלי בשני הצדדים (בעל ואשה) ובהליך גישור שאיננו הליך משפטי מסייע לצדדים להגיע להסכמות בכל הנושאים והסוגיות האמורים להרכיב את הסכם הגירושין. הליך הגישור הנו הליך בהסכמה, שנעשה ברוח טובה ומרצון. לצדדים יש שליטה מלאה על התוצאה.
 
לשאלתך השניה - לגבי טיבו של מגשר כדאי לבדוק מה הרקע המקצועי שלו, הכשרה וניסיון, חשוב להתרשם מהמגשר\ת בפגישה בלתי אמצעית ולשאול שאלות מהן תוכל להתרשם מה הרמה המקצועית ועד כמה קיימת כימיה בינכם (חשוב), במידה והופנית על ידי ממליץ, תחקר אותו לעומק להתרשמותו ונסיונו מול המגשר\ת.
 
לשאלתך השלישית - עלות הגישור מתבססת על מחיר לשעת גישור, ובסופו של דבר העלות הנה פונקציה של כמות פגישות גישור (למעט גישורים שנקבע בהם תמחור חבילה, פחות נפוץ), כמות הפגישות תלויה בשני מרכיבים עיקריים: מידת המורכבות של המקרה הספציפי, ומידת בשלות הצדדים להגיע להסכמות.
 
על פניו מהאופן בו הצגת את הדברים, נראה כי אתם מתאימים לגישור, וכי זו הדרך הנכונה עבורכם כזוג שמדבר ומנהל מערכת יחסים סבירה כדבריך.
האם נפגשתם עם עורכי דין \ מגשרים? האם הופנתם על ידי ממליץ?
מחיר של גישור והמלצות
21/09/2015 | 10:09
1
31
לא, בגלל ההתלבטות עוד לא נפגשנו עם עורכי דין או מגשרים וגם אין לנו כרגע המלצות, נשמח לשמוע ממך כל המלצה אם אפשר.
כמו כן בעקבות תשובתך היינו מבקשים לדעת מחיר מקובל לשעת גישור, אם מותר לשאול, כדי להבין כמה בסופו של דבר זה אמור לעלות.
תודה.
כמה עולה להתגרש
( לעמוד שלי בתפוז )
21/09/2015 | 10:28
35
דורי שלום,
כאמור אני ממליץ לפנות למגשר\ת ולפתור את התהליך שאתם אמורים לעבור בגישור ולא בבית המשפט. יש מגשרים טובים בארץ, יש הבדלי סגנון ויש התאמה אישית. 
לגבי רצונך להבין בפירוט מה עלויות גישור, העלתי פה בצד שמאל של הפורום תחת "הודעות נבחרות" קישור למאמר שכתבתי בנושא כמה עולה להתגרש, אתה מוזמן להכנס ולקבל בו פירוט מעמיק על עלויות גישור לעומת עלויות תביעה משפטית בגירושין. זהו מאמר ייחודי ובין הבודדים המפורסמים כיום ברשת האינטרנט הנותנים לך מספרים ברורים ושורה תחתונה ברורה.
 
בהצלחה
פורום גישור בהנהלה חדשה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/09/2015 | 13:49
7
21
אנו שמחים להודיע על כניסתו של רן ורדי לניהול פורום גישור.
נאחל לו, ולכם הגולשים המון הצלחה!
 
המשך גלישה נעימה
תודה להנהלת תפוז על הקרדיט וברוכים הבאים לכל באי הפורום
( לעמוד שלי בתפוז )
16/09/2015 | 16:57
2
29
החל מהיום אני מעמיד את עצמי לרשותכם המתעניינים בגישור כפתרון למצבי קופליקט וסכסוכים בחיים.
שאלותיכם יענו בתוך 24 שעות לכל היותר, ובמרבית המקרים הרבה קודם לכן. אנא עקבו אחר הפורום לאחר שהעלתם שאלה או הגבתם תגובה.
בנושאים אישיים אתם מוזמנים לפנות אלי אישית בטלפון 7\24, אני לשירותכם.
בהמשך הדרך אעלה לכאן מאמרים שונים שיעשירו את פלטפורמת הפורום וישמשו את באיו להרחבת ידע בתחום.
 
אז שתהיה לכולנו שנה טובה
ושהגישור כתפיסת עולם של דרך ההסכמה יוביל את חיינו כולנו כעם וכעולם בשנה הקרובה.
בהצלחה
17/09/2015 | 17:02
1
22
בהצלחה רבה רן
תודה בילי
( לעמוד שלי בתפוז )
17/09/2015 | 18:28
9
בהצלחה למנהל הפורום החדש.
24/09/2015 | 14:18
1
4
תודה שילה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/09/2015 | 16:42
6
חומר אקדמאיי
12/11/2015 | 11:30
1
10
שלום,אני מחפשת חומר אקדמאי ,מאמרים בנושא "גישור בתוך אירגון"
אמח אם תוכל לעזור לי
מקווה שזה עוזר
( לעמוד שלי בתפוז )
12/11/2015 | 17:16
3
שאלה לגבי הליך גישור
17/09/2015 | 15:28
4
44
מה קורה כשאני מעוניין ללכת לגישור אבל הצד השני שהגיש נגדי תביעה אינו מעוניין בגישור אלא דורש למצות את תביעתו בבית המשפט?
 
גישור או תביעה משפטית
( לעמוד שלי בתפוז )
17/09/2015 | 19:05
2
36
ארז שלום,
הליכה לגישור מחייבת הסכמה של שני הצדדים לפנות לגישור. במידה וצד אחד מעוניין בהליך משפטי זו זכותו, ניתן רק לקיים שיח אודות היתרונות והחסרונות של גישור מול הליך משפטי וכל צד יסיק את מסקנותיו.
 
לעיתים צד פנה כבר לעורך דין שכיון אותו לתביעה, מאידך עורכי דין רבים פתוחים להליכי גישור וגם הליך משפטי יכול לקבל תפנית לגישור בהסכמה. שווה לנסות, במיוחד שכהגישור יכול להציע לשניכם רק יתרונות.
 
כדאי להסביר לצד התובע שהזכות להדיין בבית המשפט תמיד עומדת לו במידה ולא הגיע לפתרון קביל בעיניו בגישור, הוא לא מוותר על הזכות לתבוע. מעבר לכך לגישור יתרונות רבים במרבית הסיטואציות.
קיימת נטיה לחשוב שהגעה להסכמות כרוכה בויתור, ולא כך הדבר.
המציאות מלמדת שבמקרים רבים ההפך הוא הנכון, והליך גישור נכון מאפשר לכל צד להבין לעומק מהם הצרכים האמיתיים שלו ולפעול לקידומם באופן המיטבי.
הליך משפטי הוא הליך שבו צד שלישי (שופט) מקבל החלטות עבורכם וללא שום קשר לצרכים שלכם.
 
מהו סוג התביעה בה מדובר? האם הוגשה כבר תביעה לבית המשפט? האם התובע מיוצג על ידי עורך דין?
סוג התביעה...........
22/09/2015 | 06:59
1
11
סוג התביעה זה תביעה שהגיש נגדי עובד שלי (בית קפה). קיבלתי כתב תביעה מבית משפט שנכתב על ידי עורך דין. מה אני יכול לעשות במקרה כזה?
גישור בדיני עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/09/2015 | 15:16
16
במקרה בו קיבלת כתב תביעה שהוגש לבית הדין לעבודה, עליך להגיש כתב הגנה.
 
בכל מקרה תוזמן על ידי בית הדין האזורי לעבודה להשתתף בהליך גישור שיתקיים בבית הדין כהליך מקדמי להליך המשפטי, יתכן שהצד השני יודיע שאינו מעוניין בגישור ויתכן (בעיקר משום שהוא מייוצג) שיכבד את הזימון וייתייצב למרות דעתו.
אם אכן הצדדים יענו להזמנה ותקיימו גישור בבית הדין תהיה זו הזדמנות לסגור את התיק בהסכמה. מרבית התיקים מהסוג שלך נסגרים בגישור בבית הדין לעבודה.
 
אפשרות נוספת היא שתיצור קשר עם בא כח התובע ותפגשו על מנת לנסות להגיע להבנות מחוץ לכתלי בית הדין לעבודה ולפני מועד הזימון שתקבלו.
אם אינך שולט היטב בחוקי עבודה ובפסיקות הרלוונטיות אני ממליץ להסתייע בעורך דין המתמחה בדיני עבודה שינסה לסגור עבורך את התיק בגישור מוקדם מול בא כח התובע.
ההתמודדויות בגישור בדיני עבודה הן התמודדויות הדורשות ידיעה והבנה לעומק של חוקים והלכות פסוקות עדכניות בתחום ולכן במקרה כזה המלצתי להסתייע באיש מקצוע.
לעיתים בתחום הזה מספיקה שיחת טלפון בין שני עורכי דין מומחים בתחום כדי לסגור תיק במידה ואינו מורכב או שנוי במחלוקת עקרונית, ובמרבית המקרים האחרים ניתן להגיע להסכמות בגישור במידה ומבוצע על ידי מגשר דיני עבודה טוב.
 
בהצלחה
לא ניתן להכריח.לגישור באים כששני הצדדים
24/09/2015 | 14:12
12
מסכימים לקחת חלק בהליך.

מנהל/ת הפורום

אודות:
רן ורדי הנו מגשר המתמחה בגישור גירושין, הקים ומנהל את משרד הגישור "לחיצת יד – הבית לגישור גירושין". פועל כמגשר מומחה בתחום הגירושין והמשפחה, מגשר בתחו
עוד...
חם בפורומים של תפוז
הבן שלך לא שומר שבת
הבן שלך לא שומר שבת
למה הוא לא לוקח את הצד שלי ועומד מולה?
הבן שלך לא שומר שבת
הבן שלך לא שומר שבת
למה הוא לא לוקח את הצד שלי ועומד מולה?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
רן ורדי- מנהל פורום גישור
מנהל פורום גישור
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
14:18 | 24.11.15 shimritile
14:16 | 16.11.15 אורחים בפורום
16:53 | 10.11.15 אורחים בפורום
10:27 | 06.11.15 אורחים בפורום
14:22 | 28.10.15 אורחים בפורום
11:47 | 26.10.15 אורחים בפורום
18:31 | 19.10.15 אורחים בפורום
16:31 | 19.10.15 חפרתוש וחברים
15:04 | 13.10.15 אורחים בפורום
13:42 | 12.10.15 אורחים בפורום
16:40 | 11.10.15 אורחים בפורום
17:28 | 06.10.15 אורחים בפורום
06:17 | 02.10.15 אורחים בפורום
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ