לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום גישור

 שלום וברוכים הבאים לפורום גישור.

פורום זה הנו במה לשאלות, התלבטויות, התייעצות והכוונה לכל המתעניינים בגישור בכל תחום.

בנושאים אישיים אתם מוזמנים ליצור עימי קשר טלפוני ישיר, אני לשירותכם בכל עת.

 

רן ורדי, מנהל פורום גישור מגשר גירושין מומחה, מנהל את משרד הגישור  "לחיצת יד – הבית לגישור גירושין". מתמחה בתחום הגירושין והמשפחה, ומגשר בתחום דיני עבודה, בסכסוכים עסקיים וביחסי עבודה בחברות וארגונים

 

אני רואה בגישור שליחות, להוביל סכסוכים להסכמות הדדיות עם חיוך, ובמיוחד בתחום הגירושין, לסייע לבני זוג ברגעים הקשים של החיים, לתמוך ולהנחות את שיח הפרידה בינהם במקצועיות, במהירות ובאווירה חיובית, במטרה להגיע להסכם גירושין נכון, מיטבי ומוסכם.

גישור הוא תפיסת עולם ודרך חיים. ביום שנפנים ש"הסכמה תשיג יותר ממאבק", העולם שאנו חיים בו יהיה עולם טוב יותר.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גישור

 שלום וברוכים הבאים לפורום גישור.

פורום זה הנו במה לשאלות, התלבטויות, התייעצות והכוונה לכל המתעניינים בגישור בכל תחום.

בנושאים אישיים אתם מוזמנים ליצור עימי קשר טלפוני ישיר, אני לשירותכם בכל עת.

 

רן ורדי, מנהל פורום גישור מגשר גירושין מומחה, מנהל את משרד הגישור  "לחיצת יד – הבית לגישור גירושין". מתמחה בתחום הגירושין והמשפחה, ומגשר בתחום דיני עבודה, בסכסוכים עסקיים וביחסי עבודה בחברות וארגונים

 

אני רואה בגישור שליחות, להוביל סכסוכים להסכמות הדדיות עם חיוך, ובמיוחד בתחום הגירושין, לסייע לבני זוג ברגעים הקשים של החיים, לתמוך ולהנחות את שיח הפרידה בינהם במקצועיות, במהירות ובאווירה חיובית, במטרה להגיע להסכם גירושין נכון, מיטבי ומוסכם.

גישור הוא תפיסת עולם ודרך חיים. ביום שנפנים ש"הסכמה תשיג יותר ממאבק", העולם שאנו חיים בו יהיה עולם טוב יותר.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
                    * * * *     ה ס כ מ ה   ת ש י ג   י ו ת ר   מ מ א ב ק     * * * *

 

המשך >>

|*|פיצ'רים חדשים בתפוז|!|
( לעמוד שלי בתפוז )
07/10/2015 | 13:24
גולשות וגולשים יקרים,
בשבוע האחרון הוספנו שלושה פיצ'רים חדשים באתר:

|*|מעכשיו ניתן להעלות סרטוני וידאו להודעה ישירות מהמחשב!
|*|עקוב אחרי הודעה- קראתם הודעה שמעניינת אתכם? מעכשיו אפשר להישאר מעודכנים ע"י לחיצה על אייקון הכוכב
בתוך ההודעה ותקבלו התראה על כל תגובה חדשה!
|*| ניתן להעלות תמונות דרך האפליקציה.
סכסוך בין שכנים
06/10/2015 | 17:28
1
10
אני גר בבניין ותיק, למעלה משלושים שנה. לאחרונה הגיעו הרבה דיירים ששוכרים, ולכן לא איכפת להם יותר מידי מהבניין. זה גורם להתקוממות בקרב השכנים הותיקים ולאווירה לא נעימה בכלל.
חשבתי להזמין מגשר לישיבת הועד הקרובה.
האם זה נהוג? האם זה חכם? נתקלת בעבר בדברים כאלו?
גישור בסכסוך שכנים
( לעמוד שלי בתפוז )
06/10/2015 | 19:02
9
אורי שלום,
גישורים נפוצים ומקובלים בסכסוכי שכנים, במיוחד כיוון שאלו סכסוכים בעלי אופי של מערכת יחסים נמשכת שתמשך גם לאחר תום ההליך, ולכן ולמען המשך הדרך עדיף לכולם להגיע להסכמות ברוח טובה.
גישור מתבצע בין הצדדים לסכסוך וכשאתה אומר ישיבת ועד השאלה הראשונה המתבקשת הנה האם כל הצדדים לסכסוך ישתתפו בה. אין טעם לקיים גישור כשלא משתתפים בו כל הצדדים הנוגעים בדבר.
מעבר לכך ציינת "הרבה דיירים שוכרים" ומכך אני למד שלא מדובר בדירה אחת מסוימת אלא כמה דירות וכמה דיירים בשכירות, כשאתה אומר לא איכפת להם יותר מדי מהבנין, השאלה היא מה הטענה הספציפית כלפי כל אחד ואחד מהדיירים החדשים, אני לא מניח שהטענה זהה לכולם, או שכן..
נסה לקבץ את הטענות ולמקד אותן בתוכן ובאבחנה איזו טענה מופנית כלפי איזה דייר.
יכול להיות ששיחה רשמית שלכם כועד עם כל דייר עשויה לפתור את הבעיה, אם ישנה בעיה שונה עם דיירים שונים יש לשבת מול כל דייר בנפרד.
 
מתאים שמגשר יכנס לתמונה לאחר שניסיתם לפתור בכוחות עצמכם ולא הצלחתם, כשיש אי הסכמות, כשיש טענות מנוגדות משני הצדדים, כשצריך להביא שני צדדים שאינם מסכימים בינהם לעמק השווה, אלו המצבים בהם מתבקש גישור. האם זה המצב? האם ניסיתם לדבר ולפתור בכוחות עצמכם ולא צלח?
 
במידה ופניתם וביצעתם ניסיונות להגיע להבנות בינכם לבין הדיירים השוכרים ולא צלח - יש מקום לפנות לגישור.
טכנית גישור יכול להתקיים במשרד גישור ויכול להתקיים גם אצלכם במידה ויש לכם חלל מתאים (הכולל גם חדר המתנה חיצוני), לגישור יש כללים וכשמגיעים לגישור מקדישים את כל הזמן הנדרש לגישור עצמו, זה לא פרק במהלכה של ישיבת ועד. 
 
רק כהערה: זכור שיש צד נוסף בתיאור שלך והוא בעלי הבתים שהשכירו אותם לשוכרים המדוברים. לעיתים ניתן להפעיל לחץ מסייע בעזרת בעלי הדירה.
כשבני זוג לא מסכימים, גישור?
02/10/2015 | 06:17
6
13
אנו שני בני זוג שהחלטנו להתגרש, אנחנו מסוכסכים, בעלי אדם קשה, דיברנו לא אחת ולא נראה לי שאנחנו מסוגלים להגיע להסכמות ביננו בנושאים הקשורים בגירושין, אני הייתי רוצה לפנות לגישור, אבל שאלתי האם במקרה כמו שלנו ישנה בכלל תקווה להצליח בגישור?
גירושין בשיתוף פעולה
( לעמוד שלי בתפוז )
02/10/2015 | 10:27
5
20
שלום לך,
ראשית חשוב להבין שבני זוג מגיעים לגישור כשבדרך כלל אין הסכמות בינהם -או- קיימות הסכמות חלקיות בלבד בינהם, בדיוק לכן בני הזוג זקוקים לגישור, כדי להגיע בתום התהליך להסכמות.
תהליך הגישור הנו תהליך שבו הצדדים עוברים טרנספורמציה חשיבתית ברמה מסוימת וכשזה מתבצע כל צד חווה הבנות שלאו דווקא היו לו לפני הגישור, הבנות אודות מה באמת חשוב לו, הבנות אודות הצד השני, הבנות אודות הילדים ומשמעויות שאולי לא חשב עליהם, ועוד.
אדם נכנס לגישור בפאזה אחת ובדרך כלל עובר תהליך שבסופו הוא יוצא במקום שונה, כשהמטרה היא שכל צד ימכסם את מימוש צרכיו האמיתיים מתוך ראיה של WIN-WIN. כל אלטרנטיבה בגירושין משמעותה WIN-LOSE וזה כולל את הילדים כחווים וחיים את המחצית שחשה ניזוקה מהתוצאה.
אז מחד זה בהחלט בסדר שזוג מגיע לגישור גירושין כשאין הסכמות, מאידך חשוב לומר שבניגוד לגישורים אחרים, בגירושין יש זוגות שאינם מתאימים לגישור, קיימת ייחודיות בגישור גירושין לעומת גישורים אחרים בנושא זה.
 
שאלה מהותית בשלב זה היא האם בעלך שותף לרצון שלך ללכת לגישור?
 
 
בכל מקרה-עדיף גישור על בתי משפט,סחבת,
02/10/2015 | 13:32
11
אנטגוניזם וסכומי כסף גדולים.מה עוד שהסבירי לסעלך,בגישור יתנו לו הזדמנות להשמיע
כל מה שימצא לנכון,הזדמנות שלא יקבל ,במקרים רבים,בבית המשפט.
השאלה אם בעלך שותף לרעיון הגישור-מאוד מהותית.לגישור,מגיעים מבחירה,עד שיכנ לתוקפו החוק החדש המחייב.
בעלי
03/10/2015 | 09:39
3
12
שוחחתי עם בעלי על אפשרות של גישור, לא היתה הסכמה או אי הסכמה, בתקופה הזו הוא ברמת העיקרון ממעט או חושש (כנראה) מלהביע הסכמות איתי. השאלה היא מה הסיכוי שבגישור אדם שעומד על הרגליים האחוריות שלו נגד רצונותי לפתע יתרצה ויקבל את רצונותי בגישור?
גירושין בשיתוף פעולה
( לעמוד שלי בתפוז )
05/10/2015 | 07:26
2
14
שלום,
התגובה שאת מציינת עשויה ללמד שהוא לא פוסל גישור ולפיכך אולי פתוח לתהליך, שווה לבדוק.
יש צורך ברמת בשלות בסיסית בין בני זוג כדי שיגשו לגישור בסיטואציית גירושין, בהחלט יש זוגות שאינם בשלים לכך, לעיתים הזמן עושה את שלו, ולעיתים אחד מבני הזוג מגלם מיליטנטיות ואנטגוניזם בפאזה שלא מאפשרת שיח אפקטיבי, בטח לא הקשבה מצידו. מתפקידו של מגשר בשיחת היכרות לאבחן את מידת ההתאמה של בני הזוג לתהליך, התהליך מחייב.
כל זוג הוא מקרה בפני עצמו ואין אדם דומה לאחר.
חשוב להבחין בין פורמט התקשורת בין בני הזוג (שהוא הקריטי לתהליך) לבין אי הסכמות שזה בסדר גמור ולגיטימי לגמרי כאמור, הגישור בא להתמודד ולפתור אי הסכמות, החשיבה שגישור אינו אפשרי כשקיימות אי הסכמות מוטעית, לכך נועד תהליך הגישור, כל סוג של משא ומתן בהגדרתו מתחיל בנקודת פתיחה של אי הסכמות, אחרת אין צורך במשא ומתן.
עוד חשוב להבחין בין מה שבעלך אומר ומצהיר לבין האמת הפנימית שלו, במשא ומתן עשויים להיות פערים גדולים בין השניים, בגישור אנחנו מבחינים בין עמדות לצרכים, לא מציע לך להתרגש מהצהרות.
אחת הדרכים האפקטיביות לקדם את העניין הוא להביא את בעלך להרים טלפון למגשר ולשמוע ממקור ראשון הסבר, מניסיוני זה עשוי לפתוח את הדלת בפני שניכם.
 
בהצלחה וחג שמח
 
 
וגם מנסיוני-תני לו לעכל את הרעיון.זמן.
05/10/2015 | 09:30
5
לעיתים-הרמת הטלפון למגשר וההסכמה להליך בעקבות השיחה,לוקחת קצת זמן.
הזמן הזה חשוב מאוד לצורך הצלחת התהליך.זה זמן בו אחד הצדדים"מתבשל" ואז ההליך נוח יותר.מוצלח?אי אפשר לקבוע מראש.
תודה , אני אנסה
06/10/2015 | 16:25
1
סרט חובה לצפייה - לזוגות לפני גירושין
( לעמוד שלי בתפוז )
02/10/2015 | 10:57
15
סרט חובה לצפייה לכל מי ששוקל\ת פניה לעורך דין והגשת תביעת גירושין בבית המשפט או ברבני. שודר בדיוק לפני שנה בערוץ 2:
 
 
 
 
 
גישור בגירושין על רקע דת - הגיגים
( לעמוד שלי בתפוז )
22/09/2015 | 15:46
28
היום ערב כיפורים, והיום הזה מעלה ברשת דיונים, ויכוחים וקוטביות בין מקיימי מצוות החג, בין צמים בלבד לבין חילוניים האוכלים ושותים כרגיל.
זה זורק אותי לאחד המצבים הקשים ביותר בגישור גירושין, והוא גירושין על רקע חזרה בתשובה של אחד הצדדים כשיש ילדים קטנים בתמונה.
ואני משתף אתכם בנושא שהנו אחד הקשים, הטעונים, המורכבים והשנויים במחלוקת בגישור גירושין.
 
זוג חילוני נשוי באושר מזה עשור, להם שלושה ילדים קטנים, ולצורך הדוגמה הבעל חוזר בתשובה. לאט לאט המחויבות שלו לדת מתחזקת והפער בינו לבין אשתו שנותרה חילונית גמורה הופך את החיים המשותפים לבלתי אפשריים.
כמובן שגם המצב ההפוך אפשרי והוא זוג דתי כשאחד מהצדדים חוזר בשאלה.
כשכל צד עקשן לסגנון חייו מגיע הרגע שמדברים על פרידה.
 
במצב הזה הופכים הילדים לשאלת השאלות הקשה והמסובכת - מה יהיה על הילדים?
 
הצד הדתי רוצה שיחיו עימו ילמדו במערכת חינוך דתית, בנסיבות מסוימות הוא יסכים שיגורו עם הצד השני ובלבד שיקבלו חינוך דתי, בנסיבות אחרות הוא ידרוש לשלוט במידת החשיפה של הילדים לחילוניים כולל לקרובי משפחה סבא וסבתא. הצד החילוני ירצה שילדיו לא יגדלו לעולם דתי ויתנתקו ממנו אלא יגדלו ויחיו בהתאם לאמות המידה והערכים שלו.
 
קיימות פסיקות והלכות בנושא ולכאורה ישנם קווים מנחים המתייחסים לאופי חינוך שקיבלו הילדים טרם פירוק הנישואין ומשכו. אולם מה תעשה עם תינוק בן ארבעה חודשים? הוא עוד טרם נחשף באופן אפקטיבי לשום צורת חינוך או צורת חיים? 
בנוסף לכל אם בסוגיות אחרות בגישור קיימת נטייה של צדדים להביע נכונות לוויתור ברמות מסוימות, הרי שכאן האדם הדתי (במיוחד) אינו חש שהוא מסוגל לוותר, אמונה ודת לא נתפסים עבורו כדבר שאפשר לוותר בו או להסתפק בחצי ממנו. מהמקום הזה נולד הקושי האמיתי בגישורים בסיטואציה כזו.
כשאדם חושב על ילדיו שיגדלו במערכת ערכים שונה לחלוטין משלו וכתוצאה מכך סביר שיחול נתק ברמה מסויימת בינהם בהמשך הדרך - הוא נוטה שלא להתפשר.
 
ככל שהסיטואציה קשה, גם ההבנה שלתת לשופט \ דיין להחליט עבורך קשה עוד יותר בשל העובדה שאתה כצד בסכסוך מאבד שליטה על התוצאה.
מגשר טוב ידע להבין את הצדדים לעומק, ולפצח במרבית המקרים את האפשרות לנווט הסכמות ששני הצדדים יוכלו לחיות עמם, ועדיין לשמור על קשר שוטף וחיים משותפים עם ילדיהם כל אחד בביתו ועל פי הסכמות משמורת והסדרי ראייה שהוסכמו בתנאים המסוימים שגובשו ושהוסכמו.
מגשר טוב יעמיק את ההבנה לצרכים האחרים והמסוימים של כל צד, לעיתים צרכים אלו עשויים להתחבר ולתרום בעקיפין לקידום פתרון למחלוקת בסוגיית הילדים.
לעיתים מתגבשת ההבנה שעל הילדים להחשף לאורך ילדותם לשני העולמות על מנת שבבגרותם יוכלו לעשות את הבחירה האישית והבלעדית שלהם. בסופו של דבר כל בחירה שתעשה עבורם בשלב הילדות הנה מיסגור ערכי בשלב המבוא לחיים, ובבגרותם בינכה הם יחליטו בכוחות עצמם.
 
חתימה טובה ושנה טובה לכולנו
מה ההבדל בין מגשר לעורך דין?
20/09/2015 | 15:19
3
17
אשתי ואני מדברים כבר זמן על פרידה סופית, מערכת היחסים ביננו סבירה, מדברים. שנינו חושבים על גישור כאופציה אבל מנסים להבין מה ההבדל בין מגשר לעורך דין? איך אני יודעת מה טיבו של מגשר? מה המחירים בגישור?
מגשר או עורך דין, עלויות גירושין
( לעמוד שלי בתפוז )
20/09/2015 | 20:17
2
17
דורי שלום,
לשאלתך הראשונה - עורך דין מייצג צד אחד (בעל או אשה) בהליך משפטי בו צד אחד תובע את הצד השני בבית המשפט למשפחה או בבית הדין הרבני. שני עורכי הדין המייצגים את הצדדים מנהלים מאבק משפטי בו אתם הבעל האשה והילדים נשוא המאבק, שופט\ת או דיין יכריע ויפסוק את תוצאת המשפט, ולמעשה יכריע עבורכם את עתידכם.
מגשר מטפל בו זמנית באופן נייטרלי בשני הצדדים (בעל ואשה) ובהליך גישור שאיננו הליך משפטי מסייע לצדדים להגיע להסכמות בכל הנושאים והסוגיות האמורים להרכיב את הסכם הגירושין. הליך הגישור הנו הליך בהסכמה, שנעשה ברוח טובה ומרצון. לצדדים יש שליטה מלאה על התוצאה.
 
לשאלתך השניה - לגבי טיבו של מגשר כדאי לבדוק מה הרקע המקצועי שלו, הכשרה וניסיון, חשוב להתרשם מהמגשר\ת בפגישה בלתי אמצעית ולשאול שאלות מהן תוכל להתרשם מה הרמה המקצועית ועד כמה קיימת כימיה בינכם (חשוב), במידה והופנית על ידי ממליץ, תחקר אותו לעומק להתרשמותו ונסיונו מול המגשר\ת.
 
לשאלתך השלישית - עלות הגישור מתבססת על מחיר לשעת גישור, ובסופו של דבר העלות הנה פונקציה של כמות פגישות גישור (למעט גישורים שנקבע בהם תמחור חבילה, פחות נפוץ), כמות הפגישות תלויה בשני מרכיבים עיקריים: מידת המורכבות של המקרה הספציפי, ומידת בשלות הצדדים להגיע להסכמות.
 
על פניו מהאופן בו הצגת את הדברים, נראה כי אתם מתאימים לגישור, וכי זו הדרך הנכונה עבורכם כזוג שמדבר ומנהל מערכת יחסים סבירה כדבריך.
האם נפגשתם עם עורכי דין \ מגשרים? האם הופנתם על ידי ממליץ?
מחיר של גישור והמלצות
21/09/2015 | 10:09
1
17
לא, בגלל ההתלבטות עוד לא נפגשנו עם עורכי דין או מגשרים וגם אין לנו כרגע המלצות, נשמח לשמוע ממך כל המלצה אם אפשר.
כמו כן בעקבות תשובתך היינו מבקשים לדעת מחיר מקובל לשעת גישור, אם מותר לשאול, כדי להבין כמה בסופו של דבר זה אמור לעלות.
תודה.
כמה עולה להתגרש
( לעמוד שלי בתפוז )
21/09/2015 | 10:28
20
דורי שלום,
כאמור אני ממליץ לפנות למגשר\ת ולפתור את התהליך שאתם אמורים לעבור בגישור ולא בבית המשפט. יש מגשרים טובים בארץ, יש הבדלי סגנון ויש התאמה אישית. 
לגבי רצונך להבין בפירוט מה עלויות גישור, העלתי פה בצד שמאל של הפורום תחת "הודעות נבחרות" קישור למאמר שכתבתי בנושא כמה עולה להתגרש, אתה מוזמן להכנס ולקבל בו פירוט מעמיק על עלויות גישור לעומת עלויות תביעה משפטית בגירושין. זהו מאמר ייחודי ובין הבודדים המפורסמים כיום ברשת האינטרנט הנותנים לך מספרים ברורים ושורה תחתונה ברורה.
 
בהצלחה
פורום גישור בהנהלה חדשה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/09/2015 | 13:49
5
15
אנו שמחים להודיע על כניסתו של רן ורדי לניהול פורום גישור.
נאחל לו, ולכם הגולשים המון הצלחה!
 
המשך גלישה נעימה
תודה להנהלת תפוז על הקרדיט וברוכים הבאים לכל באי הפורום
( לעמוד שלי בתפוז )
16/09/2015 | 16:57
2
23
החל מהיום אני מעמיד את עצמי לרשותכם המתעניינים בגישור כפתרון למצבי קופליקט וסכסוכים בחיים.
שאלותיכם יענו בתוך 24 שעות לכל היותר, ובמרבית המקרים הרבה קודם לכן. אנא עקבו אחר הפורום לאחר שהעלתם שאלה או הגבתם תגובה.
בנושאים אישיים אתם מוזמנים לפנות אלי אישית בטלפון 7\24, אני לשירותכם.
בהמשך הדרך אעלה לכאן מאמרים שונים שיעשירו את פלטפורמת הפורום וישמשו את באיו להרחבת ידע בתחום.
 
אז שתהיה לכולנו שנה טובה
ושהגישור כתפיסת עולם של דרך ההסכמה יוביל את חיינו כולנו כעם וכעולם בשנה הקרובה.
בהצלחה
17/09/2015 | 17:02
1
18
בהצלחה רבה רן
תודה בילי
( לעמוד שלי בתפוז )
17/09/2015 | 18:28
7
בהצלחה למנהל הפורום החדש.
24/09/2015 | 14:18
1
3
תודה שילה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/09/2015 | 16:42
6
שאלה לגבי הליך גישור
17/09/2015 | 15:28
4
32
מה קורה כשאני מעוניין ללכת לגישור אבל הצד השני שהגיש נגדי תביעה אינו מעוניין בגישור אלא דורש למצות את תביעתו בבית המשפט?
 
גישור או תביעה משפטית
( לעמוד שלי בתפוז )
17/09/2015 | 19:05
2
25
ארז שלום,
הליכה לגישור מחייבת הסכמה של שני הצדדים לפנות לגישור. במידה וצד אחד מעוניין בהליך משפטי זו זכותו, ניתן רק לקיים שיח אודות היתרונות והחסרונות של גישור מול הליך משפטי וכל צד יסיק את מסקנותיו.
 
לעיתים צד פנה כבר לעורך דין שכיון אותו לתביעה, מאידך עורכי דין רבים פתוחים להליכי גישור וגם הליך משפטי יכול לקבל תפנית לגישור בהסכמה. שווה לנסות, במיוחד שכהגישור יכול להציע לשניכם רק יתרונות.
 
כדאי להסביר לצד התובע שהזכות להדיין בבית המשפט תמיד עומדת לו במידה ולא הגיע לפתרון קביל בעיניו בגישור, הוא לא מוותר על הזכות לתבוע. מעבר לכך לגישור יתרונות רבים במרבית הסיטואציות.
קיימת נטיה לחשוב שהגעה להסכמות כרוכה בויתור, ולא כך הדבר.
המציאות מלמדת שבמקרים רבים ההפך הוא הנכון, והליך גישור נכון מאפשר לכל צד להבין לעומק מהם הצרכים האמיתיים שלו ולפעול לקידומם באופן המיטבי.
הליך משפטי הוא הליך שבו צד שלישי (שופט) מקבל החלטות עבורכם וללא שום קשר לצרכים שלכם.
 
מהו סוג התביעה בה מדובר? האם הוגשה כבר תביעה לבית המשפט? האם התובע מיוצג על ידי עורך דין?
סוג התביעה...........
22/09/2015 | 06:59
1
8
סוג התביעה זה תביעה שהגיש נגדי עובד שלי (בית קפה). קיבלתי כתב תביעה מבית משפט שנכתב על ידי עורך דין. מה אני יכול לעשות במקרה כזה?
גישור בדיני עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/09/2015 | 15:16
12
במקרה בו קיבלת כתב תביעה שהוגש לבית הדין לעבודה, עליך להגיש כתב הגנה.
 
בכל מקרה תוזמן על ידי בית הדין האזורי לעבודה להשתתף בהליך גישור שיתקיים בבית הדין כהליך מקדמי להליך המשפטי, יתכן שהצד השני יודיע שאינו מעוניין בגישור ויתכן (בעיקר משום שהוא מייוצג) שיכבד את הזימון וייתייצב למרות דעתו.
אם אכן הצדדים יענו להזמנה ותקיימו גישור בבית הדין תהיה זו הזדמנות לסגור את התיק בהסכמה. מרבית התיקים מהסוג שלך נסגרים בגישור בבית הדין לעבודה.
 
אפשרות נוספת היא שתיצור קשר עם בא כח התובע ותפגשו על מנת לנסות להגיע להבנות מחוץ לכתלי בית הדין לעבודה ולפני מועד הזימון שתקבלו.
אם אינך שולט היטב בחוקי עבודה ובפסיקות הרלוונטיות אני ממליץ להסתייע בעורך דין המתמחה בדיני עבודה שינסה לסגור עבורך את התיק בגישור מוקדם מול בא כח התובע.
ההתמודדויות בגישור בדיני עבודה הן התמודדויות הדורשות ידיעה והבנה לעומק של חוקים והלכות פסוקות עדכניות בתחום ולכן במקרה כזה המלצתי להסתייע באיש מקצוע.
לעיתים בתחום הזה מספיקה שיחת טלפון בין שני עורכי דין מומחים בתחום כדי לסגור תיק במידה ואינו מורכב או שנוי במחלוקת עקרונית, ובמרבית המקרים האחרים ניתן להגיע להסכמות בגישור במידה ומבוצע על ידי מגשר דיני עבודה טוב.
 
בהצלחה
לא ניתן להכריח.לגישור באים כששני הצדדים
24/09/2015 | 14:12
10
מסכימים לקחת חלק בהליך.
תביעה או התליך גישור?
16/09/2015 | 17:55
4
23
אני נמצאת בתהליך גירושין מבעלי, היוזמה היא שלי, מתלבטת בין הגשת תביעה בבית המשפט לבין הליך גישור שחברה המליצה לי.
איך אבטיח שזכויותי ישמרו בגישור? האם אני לא מפסידה מעצם הרעיון של ללכת לפשרה? 
גישור או הליך משפטי?
( לעמוד שלי בתפוז )
16/09/2015 | 19:08
2
23
נטשה שלום,
הדילמה שלך אופניינית לרבים שנקלעים לסיטואציה ואינם מכירים את עולם הגישור.
שאלת מספר שאלות ואני אנסה להשיב בקצרה אחת אחת:
 
בכל הליך של סכסוך בין צדדים עדיף (מנקודת מבט הצדדים עצמם) לפנות לגישור, שכן לגישור יתרונות רבים והאופציה לפנות להליך משפטי תמיד עומדת לרשות הצדדים במידה והגישור לא ממצה את רצונם וציפיותיהם. כלומר את לא מפסידה את האופציה המשפטית בפנותך לגישור. ההפך אינו נכון וכשפתחת בהליך משפטי בדרך כלל המאבק המשפטי ימצה עצמו בבית המשפט והגישור כבר אינו אופציה.
במקרה של גירושין הדברים חדים ומהותיים יותר כי התוצאות קריטיות הרבה יותר לצדדים ולילדיהם.
כשבוחנים את אופציית הליך הגישור בגירושין מול אופציית ההליך המשפטי לגישור יש רק יתרונות ורבים.
  • שליטה על התוצאה
  • פתרון ברוח טובה, חשוב מאד להמשך הדרך בגירושין
  • פתרון מהיר יותר
  • פתרון זול משמעותית
  • הקטנת נזק לילדים (מול אווירת מאבק משפטי בין הצדדים בבית)
 
לגבי זכויותיך, המגשר בגישור גירושין יעבור אתכם על הסוגיות השונות והסיטואציות השונות הצפויות על מנת לקבל החלטות בכל אחת ואחת מהם. אתם תקבלו במרבית המקרים טווחי החלטה ואפשרויות שונות מניסיונו של המגשר. הזכויות שלך יעלו לדיון כמו גם הזכויות של בעלך - רק שנקודת המבט הנה
מה באמת כל אחד מכם רוצה וצריך ובמה כל צד יכול ללכת לקראת השני כדי שכל צד יממש את מה שחשוב לו באמת.
אני ממליץ לצדדים להוועץ בעורך דין משפחה לצד הגישור כדי שתהיה להם התחושה והידיעה שאכן הם לא מפספסים מאומה ושיקבלו בטחון לפני חתימה על הסכם גירושין. עורך דין לא מעורב בגישור אבל יכול ללוות אותך כיועץ מקצועי.
 
האם את לא מפסידה מעצם ההליכה לפשרה? כאן את מעלה את אחת הטעויות הנפוצות של מי שמעולם לא היה בגישור, גישור איננו פשרה, בגישור מחפשים את האמת של כל צד בפני עצמו. לעיתים צד אחד יוותר בגדול במקום אחד ויקבל בגדול במקום אחר, בגישורים אחרים לעיתים צד דוחה את תביעתו או מקבל את כולה, בגירושין לא כך הדבר אבל תפקידו של המגשר הנו להבין לעומק כל צד וצרכיו ולפרוש בפני הצדדים את הדרך לממש צרכיהם נכון ובאופן מיטבי, המטרה בגישור איננה להגיע לפשרה או לסיים את ההליך באמצע בין הפערים שהוצגו בתחילת הדרך בין הצדדים לגישור.
 
האם החברה שהמליצה לך על גישור סיפרה לך על החוויה שלה?
ויש כאן עוד צד, בעלך, האם בעלך שותף לרצון לפרק נישואין ולמחשבות על גישור כדרך?
תודה על המענה
17/09/2015 | 10:37
1
10
בעלי עדיין לא יודע על עניין הגירושין, טרם דיברתי איתו, ואני לא ממש יודעת איך לעשות זאת. אני חוששת שהוא יהיה אנטי באופן כללי וקשה יהיה לדבר איתו....
 
גירושין בהסכמה
( לעמוד שלי בתפוז )
17/09/2015 | 18:52
12
נטשה שלום,
השלב הראשון בתהליך הוא לדבר, שיח הוא המפתח לכל בתקשורת בין שני אנשים.
אם ורק אם קיבלת החלטה סופית ואת נחושה בה לפרק נישואיכם (ואם יש בך שמץ של ספק - אל תמהרי), מצאי את הזמן הנכון ושתפי את בעלך, אין מנוס.
קחי בחשבון שאדם במצב כזה עובר תהליך של ספיגת המשמעות וזה עשוי לקחת זמן לעכל מצידו, כשההתחלה לעיתים רבות היא סוג של "שלב הלם" שבו התגובות והחשיבה לאו דווקא רציונליים, תני לו את הזמן לעכל. בהחלט יכול להיות שהוא יביע דעה שאיננה דומה לשלך והוא לאו דווקא יקבל ויסכים עם רצונך להפרד, לפחות לא מיד כשאת מציגה את רצונך שלך.
בסופו של דבר כדי להגיע לגישור שני הצדדים צריכים להסכים קודם כל על פירוק הנישואין. כל עוד צד אחד אינו מעוניין להתגרש לא ניתן לבוא לגישור שמהותו גירושין בהסכמה.
 
זה לא מספיק, בניגוד להליך משפטי שהנו הליך חד צדדי שאינו דורש הסכמה של הצד הנתבע, הליך גישור הנו הליך דו צדדי בו שני הצדדים צריכים להחליט שהם מעוניינים ומצטרפים להליך הגישור.
הגישור הוא הליך וולונטרי ומעבר להחלטה להצטרף לגישור גם לכל אורך התהליך כל צד יכול ורשאי להחליט שהוא פורש ממנו בכל שלב (זה נדיר אבל האפשרות והזכות עומדת לרשות הצדדים וחשוב להבין זאת).
כלומר לאחר שבעלך מקבל על עצמו את רצונך להתגרש (הוא לא חייב להיות שותף לרצונך, אבל חייב לקבל את רצונך ולהבין שאין מנוס אלא לפרק את הנישואין כשצד אחד אינו מעוניין יותר), עליו לקבל את הגישור כהליך להוציא לפועל את הגירושין. משמעות הדבר שכדי להכנס למסלול גישור חיוני שגם את וגם בעלך תהיו מעוניינים בכך. עליך להציג לו את עמדתך ועליו לקבל החלטה, לעיתים עוזר הדבר אם גם הצד השני (במקרה זה בעלך) מדבר עם המגשר ומקבל רקע כללי יתרונות וחסרונות ומידע שיקל עליו להבין על מה מדובר על מנת שיחליט מה נכון עבורו.
את יכולה להציג בפניו את דעתך ולהציע שירים צלצול למגשר בו תבחרו להשלמת מידע ולשאלות שוודאי ישנן מצידו.
 
לאחר שיחת ייעוץ ראשונית בטלפון נהוג להגיע לפגישת היכרות בלתי מחייבת של שניכם עם המגשר, זוהי שיחת טרום גישור בה שני הצדדים מתוודעים ומתרשמים זה מזה, בפגישה כזו אתם תשמעו מהמגשר פרטים מלאים אודות התהליך ובמה הוא כרוך, שלביו, משכו, למה אתם נדרשים בהליך, עלויות וכו, וכן זו ההזדמנות להעלות כל שאלה שיש לכם בשלב המוקדם הזה. שיחה כזו מסתיימת בהחלטה שלכם להכנס להליך הגישור או לא, ומשם הדרך האמיתית מתחילה.
 
בהצלחה
 
 
כהתחלה-גישור אינו פשרה ואינו דומה לה.
24/09/2015 | 14:14
6
את יכולה להיות רגועה:זכויותיך ישמרו.
יחסים עכורים
09/09/2015 | 12:42
1
36
בתיק אזרחי של תאונת דרכים  הנמרח שנים רבות אני אפוטרופוס של התובע.היחסים עם עורך הדין שמייצג אותנו עכורים וחוסר שיתוף פעולה.
אני יודע שצריך להחליף אבל זה לא פשוט
האם מקובל לפנות לשופט ןלשטוח בפניו של חוסר המידע ש"זורם אלינו"? ולכתוב שהתיק נמרח מעבר לזמן הסביר?
לכאורה - שאלתך משפטית ואיננה קשורה לגישור
( לעמוד שלי בתפוז )
16/09/2015 | 17:57
19
גיא שלום, עונה לך באיחור היות ורק היום נכנסתי לניהול הפורום.
על פניו שאלתך איננה קשורה לנושא הפורום - גישור.
אתה מוזמן להעלות את שאלתך בפורום תעבורה בתפוז.
במידה ותמצא שיש מקום לתת צ'אנס להליך גישור על מנת להגיע מהר ויעיל לסיום התביעה המתמשכת זמן רב בינכם כדבריך - אני פה לענות על שאלות המשך במידה ויהיו.
התיעצות לפני פרידה
02/09/2015 | 08:39
1
45
שלום
אני ובן זוגי מתכננים פרידה
יש לנו ילד אחד בן שנה וחדשיים
הילד ואביו מאד קשורים ואוהבים (כמובן שאני והילד גם מאד קשורים, הייתי בחופשת לידה איתו בבית 9 חודשים)
איך עושים את הפרידה עם מינימום נזק לכל הצדדים?
האם 2 בתים לתינוק בגיל ככ צעיר לא יגרום לו נזק? האם חלוקה חצי חצי עם תינוק כל כך קטן היא סבירה?
אשמח לתשובות,
תודה רבה.
משמורת ילדים
( לעמוד שלי בתפוז )
16/09/2015 | 18:10
18
שלום, עונה לך באיחור היות ורק היום נכנסתי לניהול הפורום.
כל מקרה לגופו יבחן, יש נסיבות, אישיות הורים, אישיות ולעיתים קשיים בקרב ילדים.
ככלל אני אינני ממליץ על משמורת משותפת בגיל כה צעיר, זה יכול בהחלט (בתנאים מוגדרים) להתקבל בגיל מבוגר יותר. גיל ילדות מוקדמת עד סביבות גיל 5 מקובל כגיל בו הילד זקוק התפתחותית לאימו.
במידה ויש מערכת יחסים של שיח ותקשורת חיובית בינכם, את ההפרדה ניתן לבצע במסגרת בה הסדרי הראייה של האב יהיו מוגברים בתקופה הראשונה (ללא לינה אצלו ובדגש על ביקורים רבים לטווחי זמן קצובים).
כאמור כל מקרה הוא מקרה פרטי עם מאפיינים אישיים שלא עלו בשאלתך. מומלץ להוועץ בפסיכולוגית התפתחותית ובכל מקרה במידה ומערכת התקשורתית בינכם חיובית מומלץ לבצע את הליך הפרידה בגישור ולא בהליך משפטי, גישור היא פלטפורמה שתתן במה מיטבית לצרכים הספציפיים שלכם \ של הילד.
בהצלחה ואני פה לשאלות נוספות במידה ויעלו.
אשמח לעזרתכם- מקווה שזה בסדר
29/08/2015 | 20:53
41
שלום לכם,
שמי מירב, לקראת סיום תואר שני בעבודה סוציאלית.
אני פונה אליכם בבקשה לסייע לי במילוי שאלון עבור מחקר שאני עורכת, עליי להגיע למספר רב של נבדקים ואשמח לכל התגייסות.

להלן הלינק אליו יש להיכנס ולמלא את הטופס-
http://tfasim.org.il/tofes/km8yu
ההגשה היא אנונימית לחלוטין-לא ניתן לדעת מאיזו כתובת מייל התקבל הטופס.
לוקח 6-7 דקות בלבד למלא את הטופס.

בתודה רבה מראש!
מירב
גישור טרם הגשת תביעה
26/08/2015 | 09:48
2
36
בקרוב מאוד-יהיה צרך להוכיח גישור שלא צלח טרם הגשת תביעה לבימ"ש למשפחה.לא בהכרח על ידי יחידת הסיוע.
כמו כל דבר חיובי
04/09/2015 | 20:02
13
במדינה ,החיוב בגישור טרם הגשת  תביעה נדחה לספטמבר 2016 ..נקווה שלא תהיה דחיה נוספת...
לצערי-הנושא נדחה ללא תאריך יעד-למיטב ידיעתי.
24/09/2015 | 14:16
3
הורים גרושים
24/08/2015 | 14:04
3
50
בהסכם הגרושין של הורי סוכם שכאשר שלושת הבנות יגיעו לגיל 21, הבית ימכר ויחולק חצי חצי בין שני ההורים. עד אז הבית ישאר בשימוש האם. הבנות, כאני אחת מהן, עברנו את גיל 21 כבר מזמן אך המצב בבית לא השתנה עדייןץ
 
לאחרונה אבי מתחיל לטפטף להו על כך שהוא רוצה שהבית ימכר כיוון שהוא רוצה לפצוח בחיים חדשים.
התקשורת של הורי על הפנים - כלומר הם לא יכולים לנהל שיח כמו שצריך על מנת להחליט מה עושים עם הבית.
 
האם הליך גישור עושי לעזור במצב כזה?
בוודאי גישור
25/08/2015 | 14:59
31
שלום מורן. השאלה שלך היא הרמה להנחתה: אין כמו גישור כדי לאפשר שיח בין הורייך, ישיר, או עקיף באמצעות המגשרים, כדי לפתור את המצב שנוצר בינם ובניכן הבנות.
בין היתר, הגישור מטפל בדיוק במצב של העדר תקשורת בין הצדדים וזהו הליך פתרון הסכסוכים היחיד, לטעמי, הרואה לנגד עיניו את היחסים המשפחתיים, כמטרה לשמירה בתוך התהליך.
בהצלחה
גישור בהחלט יכול לעזור אלא ש
28/08/2015 | 10:17
17
מציעה הלך ,כבת,לא לקחת חלק בויכוח,לא להתערב ולא לקחת צד.גישור יכול לתרום תיקשורת טובה.ביחס לאב-הוא דורש את מילוי ההסכם וזו זכותו המלאה.
ביחס לאב-ה
אכן גישור יכול להועיל אלא רק בהסכמתם של
28/08/2015 | 10:25
15
שני ההורים.דרישתו של אביך חלגיטימית על פי ההסכם ביניהם.אישית-מציע הלך לא להתערב ולא לקחת צד.
התלבטות לגבי בחירת מרכז לימוד
16/07/2015 | 12:12
8
65
אני רוצה ללמוד גישור ומתלבטת בין 3 מרכזי לימוד - סילפר (מרכז יחד), גבים וגומא. כולם פועלים עפ"י ועדת גדות ומבטיחים תוכנית סופר מקצועית. אשמח לקבל משוב ממגשרים שלמדו קורס בסיסי או קורסי המשך. עד כמה קורסי המשך ופרקטיקום נתנו כלים מעשיים לעסוק במקצוע המגשר.
תודה מראש לכל המשיבים!
אשמח לענות לך בפרטי
18/07/2015 | 08:52
4
24
התלבטות לגבי מרכז לימוד
19/07/2015 | 10:32
1
30
אשמח ביותר לקבל את התגובה שלך. המייל שלי: jenny343@gmail.com.
יום טוב!
שלחתי.אשמח לפרט-במידת הצורך.בהצלחה
19/07/2015 | 12:32
15
צר לי,אך לא קיבלתי את המייל שלך. האם תוכל/י לשלוח שוב? תודה!
19/07/2015 | 14:53
1
14
סכסוך ירושה בין אחים
( לעמוד שלי בתפוז )
22/07/2015 | 09:53
23
כאמור כל הדרכים להביא את כולכם לשולחן הגישור ראויות ומבורכות.
חשוב לציין שיש להסכים תחילה על הנכונות להכנס להליך .
לאחר שיוסכם, יש מקום שתציעו שמות שונים 
של מגשרים על מנת לא ליצור תחושה שצד אחד מוביל ואילו אחיו נאלצים להסכים או 
שהם נגררים לתוך ההליך.
מקום שצד מרגיש שכפו עליו את המגשר -קיים 
חשש שאותו צד יגלה גישה שלילית כלפי המגשר כאילו הוא "מגשר מטעם".
את עניני השכר  לו"ז והמיקום קובעים בהמשך עם המגשר בתאום והסכמת כולם.
שיהיה בהצלחה.
קורס גישור
( לעמוד שלי בתפוז )
22/07/2015 | 09:47
26
בוקר טוב,
אני עברתי את הקורס של לשכת עורכי הדין, כך שאיני יכולה להעיד באופן אישי. אני חושבת שנכון לבחון את הסיליבוס של כל אחד מהמרכזים, לנסות לקרוא באינטרנט על המרצים ואם תקבלי המלצות אישיות מה טוב.
בהצלחה!
לימודי גישור
( לעמוד שלי בתפוז )
22/07/2015 | 09:57
41
כל המרכזים שציינת ראויים ומנוסים מאד.
חשוב לדעת שאחרי הקורס הבסיסי צריך לעשות פרקטיקום
שדורש זמן נוסף וכרוך בעליות נוספות.
גם זה לא מבטיח עבודה בתחום
בסופו של דבר- כמו כל מקצוע חופשי צריך לקוחות שירצו להפקיד את הסיכסוך שלהם בידיך ולסמוך עליך שתנהלי אותו בצורה מייטבית.
בהצלחה
המלצה חמה ואישית על הקורסים של
05/10/2015 | 23:05
3
מרכז גבים.
 
מחלוקת בין אחרים בענייני ירושה
12/07/2015 | 18:38
5
57
שלום עינב. אני מעוניין לפתוח בהליך גישור. אני ואחי הגדולים הסתכסכנו מאוד בעקבות מאבקי ירושה. איך זה בדיוק מתבצע? אני מזמן אותם או שהמגשר עושה זאת? ומי אמור לשלם על תהליך הגישור? הרי אל הוגן שזה יפול עלי בגלל שאני היוזם... מהי הדרך הנכונה לפעולה?
אתה ואחיך
13/07/2015 | 08:11
1
46
צריכים להגיע לגישור בהסכמה מראש. אי אפשר לכפות גישור על אף אחד.
דבר איתם ונסה לשכנע שיסכימו.
לגישור מגיעים מרצון חופשי,הרי אין בו כל חובה.
18/07/2015 | 08:56
35
שוחח אם אחיך,יתכן שיסכימו.
המקובלא כי כל צד משלם את חלקו,בדרך כלל-לפי שעה.
יש הגובים שכר גלובלי-דרך זו אינה מקובלת עליי,אישית.
סכסוכים על ירושה
21/07/2015 | 08:33
26
שלום תומר
סכסוכי ירושה הם אחד הנושאים הפופולריים ביותר בגישור. הסיבה לכך היא, שלרוב, למרות שקיים סכסוך, המשפחה רוצה להישאר משפחה, וסכסוך משפטי אינו הדרך לכך, אלא גישור.
כאשר אחד הצדדים פונה למגשר/ת מבלי שפנה לצד השני, המגשר/ת יכול לקבל ממנו את הטלפון של הצד השני ולנסות להזמין אותו לגישור, או אפילו רק לשיחת ייעוץ לפני גישור.
התשלום על הגישור מתחלק לרוב שווה בשווה בין שני הצדדים, אלא אם צד אחד רוצה לשלם על הצד השני.
נסה לשוחח עם אחיך ולשכנע אותם להצטרף אליך לגישור משפחתי שיביא לפתרון, שיאפשר לכם להמשיך להיות משפחה.
בהצלחה
רם אזרח 
 
גישור בענייני משפחה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/07/2015 | 09:50
24
כפי שכבר נכתב לך, תומר, סכסוכים בתוך המשפחה, הם המקום הקלאסי לקיים הליכי גישור וזאת מעצם העניין שמדובר ביחסים מתמשכים של עבר, הווה ועתיד וכן בשל האמוציות הגבוהות שמתעוררות כאשר מדובר בעניינים משפחתיים (ובעניינים משפחתיים + כסף על אחת כמה וכמה). התשלום נעשה באופן שוויוני בין הצדדים. מבחינת הפניה, יש אפשרות שמגשר יפנה לאחיך ויציע להם הליך גישור, וישנה גם אפשרות שאתה תציע להם זאת. הכל על פי המקרה הספציפי והיכולת שלכם להידבר ולתקשר.
בהצלחה
לגישור מגיעים בד"כ כששני הצדדים או יותר
28/08/2015 | 10:20
8
מסכימים על כך.בזמן הגישור ומעט לאחריו-מקובל להשהות תביעות משפטיות,אם קיימות. חייבת לציין כי יש מגשרים המשכנעים את הצד השני.לטעמי-אין בכל כל ערך מה עוד שעקרון האובייקטיביות,על פניו,נפגע.
לימוד גישור כמקצוע
07/07/2015 | 16:47
2
40
שלום עינב, אני מקווה שזה המקום הנכון.
מה עלי ללמוד בכדי לעסוק בתחום הגישור?
תודה.
חפשי בגוגל קורסים לגישור
13/07/2015 | 08:12
16
לימודי גישור
( לעמוד שלי בתפוז )
22/07/2015 | 09:55
14
שלום רננה,
כדי לעסוק בגישור ניתן לעבור קורס בגישור בסיסי וישנם מספר גורמים המעבירים קורסים כאלה. ניתן למצוא באינטרנט את האפשרויות.
בנוסף, ניתן להרחיב את הקורס הבסיסי בקורס גישור משפחתי, במידה ואת מעוניינת לעסוק בגישור בתחום המשפחה.
ישנן גם כמה אוניברסיאות (נדמה לי שבר אילן ואונ' ת"א) שיש להן חוגים לגישור.
בנוסף, ישנם מקומות שבהם ניתן לאחר הקורס לבצע פרקיטקום, שמאפשר התנסות בניהול תהליכי גישור כדי לצבור ניסיון וביטחון.
כמובן שלימודי גישור וההסמכה אינם בהכרח מספקים כדי להתחיל לעסוק בכך, ורצוי מאד שיהיה לך ניסיון מקצועי רלבנטי בתחום שבו את מתכוונת לעסוק וגם כישורים של תקשורת טובה עם אנשים לא יזיקו
בהצלחה
 
הליך גישור
29/06/2015 | 18:24
3
66
איך זה הולך? נניח אני רוצה לפתוח בהליך גישור עם אחי בשל סכסוך ירושה? האם המגשר יפנה אליהם ויזמין אותם לטיפול? ובמידה והם יסרבו אז הליך הגישור מתבטל? מה קורה במקרה כזה עם התשלום? הייתי שמחה לדעת. תודה מראש.
תגובה ל -הליך גישור
30/06/2015 | 16:57
34
שלום למלי,
בכל מקרה ומקרה מאבחינים ומטפלים לגופו של עניין.
יש לבחור מגשר בעל נסיון וידע בענייני משפחה בכלל ובתחום הירושה בפרט.
 
בברכה,
 
אמיר אוחיון, מגשר ומומחה ליישוב סכסוכים בתחום הגירושין והירושה
מלי-לגישור מגיעים הצדדים כשהם מסכימים לכך,הרי שאין בכך
18/07/2015 | 08:59
14
כל חובה.יש מגשרים "המשכנעים" את הצד השני.לדידי-אין בכך כדי לקדם את התהליך.
פניה לגישור בתחום של משפחה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/07/2015 | 09:59
20
כפי שנכתב על ידי בהודעה אחרת, סכסוך במשפחה מתאים מאד לגישור, כמובן בכפוף לכל מקרה ומקרה באופן ספציפי. 
את יכולה להציע לאחייך שתפנו יחד לגישור, ואת יכולה לעשות זאת באמצעות מגשר/ת. ברור שללא הסכמה של כל הצדדים לא ניתן לקיים הליך גישור.
יותר מכך, גם לאחר שההליך מתחיל, יכול כל אחד מהצדדים להחליט באופן אוטונומי לחלוטין לפרוש מהתהליך אם אינו מעוניין להמשיך. במקרה כזה, אם מדובר ביותר משני צדדים לעיתים יש מקום להמשיך בלי הצד שפרש.
בהצלחה
מעוניינת להתמחות בגישור
28/06/2015 | 08:35
67
יש לי תעודת גישור- כיום אני לא מתעסקת בזה
מתעסקת בתחום אחר..
הייתי רוצה להתמחות בתחום הגישור
האם יש מקומות שאוכל להתנדב לכמה שעות ביום ?
אני מרגישה שיש בי המון מה לתרום בתחום
אני יודעת לדבר צרפתית- יתרון
גישור במחלוקת בין שכנים
18/06/2015 | 11:51
2
43
אני גרה בדירה ששיכת לי בבניין משותף. בדירה שלידי גרה במשך שנים רבות גברת נחמדה והיינו ביחסים טובים. ב 5 השנים האחרונות היא משכירה את הדירה לסטודנטים מהאוניברסיטה הסמוכה. הסטודנטים מרעישים, מלכלכים, הורסים, וכמה שאני מתלוננת בפניה או בפניהם זה לא מועיל. הגענו למצבים מאוד לא נעימים וכעת אנחנו מסוכסכות.
הסיכסוך זה לא ממש מועיל לי כי איכות חיי נפגמה ואני נופלת על אוזניים אטומות. זה הבית שלי, הנכס שלי, השקט שלי! הכל נלקח ממני. האם הליך גישור יכול להועיל לי לפתור את הסכסוך עם בעלת הדירה ולהוביל לכך שהיא תדאג שבדירה יגורו דייירים נורמלים ששומרים על התנהגות נורמלית??
תודה.
סכסוך שכנות
( לעמוד שלי בתפוז )
20/06/2015 | 22:16
28
שבוע טוב,
סכסוך שכנים ושכנות בהחלט מתאים לגישור, בהיותו מערכת יחסים מתמשכת.
כמובן שעל מנת שניתן יהיה לקיים הליך גישור, יש לקבל הסכמה של כל הצצדים הנוגעים בדבר.
כדאי לנסות ולהציע לשכנתך בעלת הדירה לנסות ולפתור את המחלוקות ביניכן באמצעות גישור. ייתכן שיש מקום להציע גם לדיירים שלה להצטרף לגישור או לחלק ממנו, תלוי במשך הזמן שהם עתידים לשכור את הדירה.
בהצלחה
כן בהחלט.פני למרכז הגישור הקהילתי הקרוב
27/08/2015 | 07:00
4
ושתפי גם את בעלת הדירה.
בהצלחה

מנהל/ת הפורום

אודות:
רן ורדי הנו מגשר המתמחה בגישור גירושין, הקים ומנהל את משרד הגישור "לחיצת יד – הבית לגישור גירושין". פועל כמגשר מומחה בתחום הגירושין והמשפחה, מגשר בתחו
עוד...
חם בפורומים של תפוז
פיוז קצר
פיוז קצר
ברגע שמשהו לא מסתדר האינסטינקט שלה הוא להרביץ...
פיוז קצר
פיוז קצר
ברגע שמשהו לא מסתדר האינסטינקט שלה הוא להרביץ...
הארוחה החשובה ביום?
הארוחה החשובה ביום?
עכשיו בפורום, דיון בנושא: האם א. הבוקר יכולה
הארוחה החשובה ביום?
הארוחה החשובה ביום?
עכשיו בפורום, דיון בנושא: האם א. הבוקר יכולה
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
רן ורדי- מנהל פורום גישור
מנהל פורום גישור
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
17:28 | 06.10.15 אורחים בפורום
06:17 | 02.10.15 אורחים בפורום
15:19 | 20.09.15 אורחים בפורום
15:28 | 17.09.15 אורחים בפורום
17:55 | 16.09.15 natasha391
12:42 | 09.09.15 אורחים בפורום
08:39 | 02.09.15 מעשה שהיה כך היה
20:53 | 29.08.15 מירב ושקד
09:48 | 26.08.15 שילה1
14:04 | 24.08.15 אורחים בפורום
12:12 | 16.07.15 אורחים בפורום
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ