לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום פסיכומטרי!

נתקעת עם שאלה או שלא מצאת דרך קצרה לפתרון? הפסיכומטרי מלחיץ אותך? לומד/ת לבד ולא יודע איפה להתחיל? פה זה בדיוק המקום לשפוך את הכל!

 

פורום פסיכומטרי מיועד לכל מי שעומד להיבחן בבחינה הפסיכומטרית כדי לשאול שאלות,לתת טיפים, שיטות ועצות, להחליף חוויות, לקטר, לעודד וכל מה שקשור ללמידה לקראת המבחן.

 

מה זה בדיוק פסיכומטרי? מבחן הפסיכומטרי ללא ספק הוא ה"אבא" של כל המבחנים ומבחינת מוסדות ההשכלה הגבוהה משקלו כמעט זהה (בד"כ) למשקל תעודת הבגרות.

המבחן מתחיל במטלת כתיבה שנמשכת כ-30 דקות. שאר המבחן מורכב מ-8 פרקים בכמותי (מתמטיקה), מילולי ואנגלית, 20-23 שאלות בכל אחד ו-20 דקות מוקצבות לפתירת כל פרק.

הבחינה מנוהלת ומועברת ע"י "המרכז הארצי לבחינות והערכה" לאוניברסיטאות.

 

שימו לב - לפני כתיבת הודעות בפורום יש לקרוא את התקנון הפורום (שימו לב לכיתוב האדום בצד שמאל של הפורום) שיהיה בהצלחה לכולם!

הודעה נעוצה 19.12 - חשיבה מילולית
19/12/14 09:04
37צפיות
נא לשרשר לכאן את כל ההודעות הקשורות לחלק המילולי בבחינה.
º
הודעה נעוצה 19.12 - אנגלית
19/12/14 09:08
26צפיות
הודעה נעוצה 19.12 - חשיבה כמותית
19/12/14 09:07
25צפיות
נא לשרשר לכאן את כל ההודעות הקשורות לפרק הכמותי בבחינה. בהצלחה!
עוד מישהו מרגיש שהפסיכומטרי שהתקיים היום היה קשה?
19/12/14 15:15
עשיתי היום את המבחן ואני פשוט מאוכזבת. למדתי חודשים שלמים לפני ועשיתי סימולציות והלך לי בהן טוב.
היום הרגיש לי קשה! החל מהחיבור על הנושא ההזוי, דעתי על שיבוט והחזרת חיות שמתו לחיים, ועד לפרק האחרון.
הכמותי הרגיש לי לחוץ, ניחשתי מלא, בפרק השני היה תרשים שלא הצלחתי להבין וניחשתי את כל השאלות שהיו קשורות אליו.
במילולי היה גם זוועה. קטעי הקריאה שנתנו היו קשים ועיכבו אותי המון, ולא הצלחתי להגיע להרבה מן השאלות האחרות, הייתי צריכה לנחש גם כאן הרבה.
באנגלית, שאני מצוינת (!) בה, ושבכל סימולציה הצלחתי להגיע לבערך 2-3 טעויות כוללות בפרקים באנגלית, הרגיש לי פה מסובך!
אני ממש ממש מאוכזבת ומבואסת, זה אמנם הפסיכומטרי הראשון שלי אבל מרגיש לי שאני הולכת לקבל 400. ואומרים שמי שמקבל ציון נמוך לא יוכל לשפר בלא יותר מכמה עשרות נקודות.
אני רוצה ללמוד רפואה, ולמרות שאני מוכנה לעשות כמה מבחני פסיכומטרי שאצטרך, אני מרגישה שזה גם עניין של יכולת, ואם אני לא טובה בלפתור שאלות מהר, אולי גם לא אצליח עוד 10 פעמים.
פשוט מאכזב... הלך לי לא טוב.
עושה את המבחן ב21.12...לחץ מטורף!!!!!
19/12/14 14:34
5צפיות
היום נסעתי לראות את הכיתה שבה אני אבחן בעוד יומיים...
מה שלא לקחתי בחשבון - זה שגם היום עושים שם מבחן (כי אמרו לי שבצפון לא נבחנים ב19.12..מסתבר שזה לא נכון).
אז הגעתי ב9:40, 10 דקות אחרי תחילת המבחן...למזלי יש חלק שקוף בדלת שאפשר לראות דרכו את הכיתה..
אז ראיתי אותה...כיתה סבבה, שולחנות סבבה, שירותים (שלא נצטרך) קרובים...
אבל...
באותו רגע ראיתי את הנבחנים. ראיתי את חוברות הבחינה האמיתיות. ראיתי אותם כותבים חיבור.
זה הרג אותי! עצם העובדה שהם ברגע זה עושים את המבחן..גרם לי נורא להילחץ בשבילם..ואם נלחצתי ככה בשביל מישהו אחר..תראו לכם מה אני מרגישה לגבי עצמי.
מהבוקר ועד עכשיו אני בסרטים עם עצמי...ומחר, ביום שאני לא אמורה ללמוד בו, אני מפחדת שהלחץ הזה יתעצם פי מליון..
אני לא מצטערת שנסעתי לראות את הכיתה, אבל אני חושבת שאם לא הייתי רואה את הנבחנים עצמם, הייתי דווקא נרגעת ולא נלחצת עוד יותר.
 
אני לא יודעת אם אני בגישה של פחד מוות מהמבחן או "יאללה עוד קצת וזה מאחורי"...
 
לא בטוחה אם באתי לחפש עצה, פשוט סתם רציתי לפרוק..
עוד מישהו נבחן בבחינת המפע"ם ב24/12 באוניברסיטת חיפה?
19/12/14 12:18
18צפיות
כתוב לי שהבחינה ב08:30... מתי כדאי להגיע? אם אני מגיע ב08:25 עדין מכניסים אותי....?
º
כל עוד תגיע לפני לא תהיה בעיה
19/12/14 12:29
12צפיות
º
19.12 - פיילוט
19/12/14 09:10
32צפיות
שאלה!
18/12/14 12:16
72צפיות
הי,
מישהו כאן  עוזר בחוות דעת על חיבורים? בעבר מנהלי הפורום ואנשים אחרים נתנו המון חוות דעת על מטלת החיבור...
תעלי את החיבור שלך
18/12/14 13:18
55צפיות
מדי פעם המנהלים נותנים חוות דעת מאוד מועילות (:
º
18/12/14 13:22
12צפיות
חיבור-חוות דעת בבקשה!!!
18/12/14 20:48
40צפיות
מטלת חיבור : כ-77% מהתיקים הפליליים בישראל מסתיימים בהסדר טיעון- שנערך במסגרת משפט פלילי בין התביעה הכללית ,המייצגת את המדינה, ובין הנאשם.בהסדר הטיעון התביעה מייחסת לנאשם אישומים קלים מהאישומים שייחסה לו מלכתחילה , ובתמורה הנאשם מסכים להודות באישומים האלה. למעשה התביעה מבטיחה שהנאשם יורשע וייענש,אף שהעונש שיקבל קל מהעונש הראוי לו לדעתה.
הסדר הטיעון מאפשר לתביעה ולנאשם לקצר את ההליכים המשפטיים, ובכך הוא חוסך זמן וכסף לשני הצדדים,ובמיחוד למערכת בתי המשפט, הכורעת תחת עומס התיקים הממתינים לטיפולה. מנגד,התוצאה של רוב הסדרי הטיעון היא הרשעה במעשים חמורים פחות מהמעשים שנעשו באמת, ועונשים קלים מהעונשים שהיו ראויים להינתן. נוסף על כך,יתכן שיש חפים מפשע המסכימים להודות בעברות שלא ביצעו,כדי להימנע מהליך משפטי ממושך ומהסיכון לעונש כבד אף שבהליך כזה ייתכן שחפותם הייתה מתבררת.
האם השימוש של מערכת המשפט בהסדרי הטיעון ראוי בעיניכם?
לאחרונה אני שומעים רבות באמצעי התקשורת אודות אירועים פליליים רבים נחתמים בהסדר טיעון. פרשת מרגול, פרשת שולה זקן וראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט הן  פרשיות שצברו תהודה רבה במדינה ואשר מהוות דוגמא למודל של הליך משפטי בו משתמשת מערכת המשפט בתיקים פליליים רבים. מודל זה נקרא הסדר טיעון. בהליך זה הנאשם מסכים להודות באישומים קלים מאישומים המקוריים ובכך מבטיחה הפרקליטות את הרשעתו. לדידי, הסדר זה פוגע באופן הרסני ביושרת ובכוח הרתעתה של מערכת המשפט.
מערכת המשפט אמונה על שמירת זכויותיו וחובותיו של כל אדם ועל שמירת שלטון החוק והדמוקרטיה.ניהול ההליך המשפטי במערכת משפט תקינה עלול להימשך זמן רב בשל מורכבות האירועים ובראש ובראשונה בשל המחויבות לחקורא באופן יסודי ,בלתי מתפשר ובלתי משתמע לשני פנים אחר האמת והצדק.תהליך זה דורש חיפוש ראיות, מציאת עדים אמינים,תשאולים וחקירות,דיונים רבים ולעיתים אף ערעורים. כל זאת  בכדי לנסות ולהגיע להחלטה הנכונה ולעשיית צדק ושמירת זכויות האדם. פסקי דין אינם עניין של מה בכך-קביעות אלו חורצות את גורלו וחירותו של האדם. לדעתי, כל אדם חייב להישפט על פי העונש הכתוב בחוק בשילוב נסיבות האירוע ושיקול דעתו של השופט כדי לשמור על הערך העליון המערכת המשפט -כל בני האדם שווים בפני החוק.
אני סבורה כי הסדר י הטיעון פוגעים באופן מחריד בערך זה כיוון שבתיקים אלה הפרקליטות היא הסמכות הקובעת לתת עונש קל יותר ולא על העונשים הכתובים על פי חוק בפר החוקים ואשר מיועדים לכל אדם אשר חטא בפשע כלשהו. בכך, הפרקליטות למעשה מזלזלת ומבזה באופן מובהק בערכם של החוקים הכתובים ובערך השוויון בפני החוק.
מנגד, יש הטוענים כי מערכת נמשפט בישראל כורעת תחת עומס התיקים אשר בטיפולה. הסדרי הטיעון מסייעים לפרקליטות להרשיע כמות גדולה יותר של  עבריינים בזמן קצר יותר ובעלויות נמוכות יותר  אף על פי שהאישומים קלים יותר. סבורני  כי זוהי שיטה פסולה אשר מדגישה את הכמות על פני האיכות. באופן זה כל מעייניה  של הפרקליטות מופנים למרדף ההספק אחר כמה שיותר תיקים ואני משוכנעת כי באופן זה הליך משפט הצדק נפגע משמעותית הן עבור התובע והן עבור הנתבע.
לסיכום, לדעתי שיטת הסדרי הטיעון הנהוגה כיום במערכת המשפט מבזה את ערכי הדמוקרטיה ויסודות המשפט. ניהול משפט בשיטה זו פוגע באופן בוטה ודורסני  בערך שוויון האדם בפני החוק ומעניק לפרקליטות ולמערכת המשפט אווירה של שוק בו כל אחד זורק מספר לאוויר ואין מקור מהימן להסתמך עליו. לטעמי, יש להפסיק באופן מיידי עריכת דיונים באופן זה. יש להסתמך אך ורק על החוקים הכתובים ,נסיבות האירוע ושיקול דעתו של השופט.
 
בניין גילמן חדר 306
16/12/14 15:33
84צפיות
איך הוא?
ועוד שאלה צריך להביא אישור הרשמה לבחינה ?
לפי האתר של גבע
16/12/14 17:46
136צפיות
כיסא סטודנט  , 10-15 נבחנים בכיתה.
באתר של גבע תוכלי לראות מה התנאים בכיתות   http://www.geva.co.il/psychometry_where
 
בהצלחה 
תודה (:
18/12/14 16:03
21צפיות
ראיתי את הכיתה , לפחות יש כיסאות לשמאליים 
חוות דעת על דיאגנוסטי בהייקיו
18/12/14 13:38
55צפיות
אהלן!
 
אוקיי, אז עשיתי דיאגנוסטי של הייקיו, וקיבלתי ציון שאני ממש מרוצה ממנו בשביל דיאגנוסטי (כמעט 700) , רציתי לשאול איך הדיאגנוסטי שלהם? כמה הוא משקף מבחן רגיל?
אני שואל בגלל שאחותי קיבלה בדיאגנוסטי של היי קיו, לפני שנה 505 ובפסיכו עצמו היא קיבלה הרבה פחות-450, האם הדיאגנוסטי שלהם הרבה יותר קל מבחינה רגילה? מישהו מכיר אותו מקרוב?
האם בתחומים מסוימים הוא קל יותר מאשר באחרים?
אסביר למה אני שואל, כבר עשיתי פסיכומטרי בעבר (לפני 6 שנים, בתיכון) ובו קיבלתי 142 בכמותי, 138 במילולי ו124 באנגלית, 
ובדיאגנוסטי הנוכחי קיבלתי 128 בכמותי, 141 במילולי ו-128 באנגלית.
התחום הכי חזק שלי הוא כמותי, ואני מצפה לעליה גדולה בו , אבל מובן שאחרי שנים של חלודה- המצב לא משהו, באנגלית- בגלל שאני מתרגל הרבה מילים- הגיוני שאקבל ציון סבבה, במיוחד שבאנגלית אין הרבה מה ללמוד ולהתכונן לפסיכומטרי (חוץ מהרבה לימוד מילים וקריאה -מה שאני כבר עושה).
רק במילולי, אני מתפלא על הציון שלי בדיאגנוסטי, לא נראה לי הגיוני שבלי שום תרגול אקבל ככה, מה גם שאני יודע שזה תחום שאני צריך להשתפר בו מאוד, לכן אני נוטה להאמין שהדיאגנוסטי של הייקיו קל מאוד מבחינת מילולי.
 
קיצור, הדיאגנוסטי הזה גורם לי להתלהב מעצמי ולחשוב שאני במקום ממש טוב (ביחס לציון המיוחל כמובן- 750 וצפונה, לרפואה בעז"ה) , אני רק רוצה להבין אם זה באמת ככה, או שהדיאגנוסטי הזה לא הכי משקף?
 
 
 
בהצלחה לנבחנים מחר
18/12/14 13:29
50צפיות
נצלו את היום על מנת לנוח , לטייל ולהתאוורר מעט.
בהצלחה ענקית לכולם !!
האם יש השוואה עדכנית בין הקורסים השונים?
14/12/14 19:46
113צפיות
אני בעיצומה של סאגת טלפונים לכל קורס שיש לי באיזור על מנת לשריין לי מקום לחודש הבא.
הקורסים הקרובים אלי הם הייקיו, יואל גבע ואחד על אחד, כאשר ליואל גבע יש את המוניטין הכי גבוה אבל צפיפות הכיתות ממש עושה לי הרגשה נאחסית, הייקיו עם ביקורות מעורבות על דרכי הלמידה שלהם ושהם יותר מדי מתבססים על מחשב ואחד על אחד שהכי קרצו לי מבין השלושה מכיוון שהכיתות שלהם קטנות - עד 10 אנשים ויש בנוסף תגבור של שיעור פרטי פעם בשבוע, הבעיה היא שהם פשוט לא חזקים (או מבוססים) כמו שאר החברות האחרות של הפסיכומטרי, למרות שחברה שלי ממליצה עליהם בחום.
קיצר, יש איזושהי טבלה *עדכנית* למה מציע כל מקום, מחירים וכו'?
בקריטריונים של איך הלמידה מתבצעת, שעות בכיתה\תרגולים בבית (תוכנה במחשב\אפליקציה בטלפון?), משך הקורס, דילים כלשהם לחיילים משוחררים?
אני יודע שאני יכול לעשות טבלה של כל קורס אפשרי אבל בטוח שיש מישהו שכבר עשה את זה לפני והיה נחמד להעלות את זה לרשת
תודה מראש חבר'ה
אין משהו מועיל
15/12/14 15:45
115צפיות
קשה לכמת פרמטרים כמו איכות המורה. גם איכות החומרים היא דבר שמשתנה בין מכונים בחלקים השונים של הבחינה וכן בשלבים שונים בחומר (מכון אחד טוב בדמיון השאלות לבחינה אך האחר מספק תשובות מפורטות ומעמיקות יותר).
 
מחקרים מראים כי בגילאים מתקדמים יחסית (חטיבת ביניים ומעלה) איכות המורה היא פרמטר חשוב הרבה  יותר מגודל הכיתה. כך למשל, מערכות החינוך האסייתיות (שנחאי, סינגפור, דרום קוריאה ויפן) נמצאות תמיד במקומות הראשונים במבחנים השוואתיים בינלאומיים. בכולם, ממוצע התלמידים בכיתה עולה על 34.
 
ככל שרמת המשמעת של הכיתה גבוהה יותר כך גודל הכיתה חשוב פחות. כידוע, המשמעת בקורסי פסיכומטרי (במיוחד היקרים שבהם) הינה גבוהה.
 
כדי לא להתחייב לחומרים נחותים יחסית, ההמלצה שלי היא ללמוד מ-55 בחינות המרכז הארצי (בנוסף לחומרי מכונים איכותיים) ולשלב עם מורה פרטי. לידיעתך, מורים פרטיים בגבע נותנים שיעורים פרטיים אך המחיר יקר ועומד בדרך כלל על כ-200 ש"ח לשעה.
לפי מחקר של המרכז הארצי ומחקר מעודכן שעשיתי עליו, אין תועלת לקורס על פני לימוד עצמי. תקבל בשניהם את אותו ציון בדיוק.
 
בהצלחה!
 
 
 
 
 
 
האם במקום גדול יותר, המורים יהיו בהכרח איכותיים יותר?
17/12/14 19:24
39צפיות
אין לי ספק שיואל גבע הוא מקום חזק, מי לא מכיר את השם יואל גבע?
הבעיה היא שכל הנציגים שלהם נשמעים כמו רובוטים, כל שאלה ששאלתי קיבלתי מגילת אסתר שנשמעת כאילו מקריאים אותה מטלפרומטר או שכל אחת מהן אחרי שינון מאסיבי של כל תשובה אפשרית, בלי לעצור לנשום ובלי כלום.
הם טוענים שלחיבור צוות הבודקים שלהם כולל אנשים בעלי תארים שקשורים לעריכה בYNET וכד', יש להם צוות פיתוח של הספרים שכל הזמן מעדכן אותם, מעקב מדוקדק אחרי כל תלמיד באתר וכו'
מישהו יכול לשפוך אור על כמה אותנטי העסק? באמת הספרים שלהם מתעדכנים באופן תדיר? באמת שיטת הלימוד שלהם כ"כ טובה והמורים שלהם סופר איכותיים שזה מפצה על כיתות ענק?
אני סקפטי רק בגלל שכל שיחות הטלפון עם הנציגים הרגישו לי כמו הצגה, too good to be true, צריך לשמוע מה יש לאנשים להגיד
אז, דעות?
אני עוד שנייה מסיים קורס של יואל גבע..מאוד מרוצה
15/12/14 23:34
90צפיות
נכון שהכיתות גדולות אבל זה בסופו של דבר לא כזה משנה. המורים מקצועיים מאוד ויש הרבה יחס אישי
זה קורס מאוד אינטנסיבי והם דוחפים כל אחד למקסימום שלו.
השאלה גם לאיזה ציון אתה שואף
כיסא סטודנט
17/12/14 15:28
68צפיות
שלום, מאחר שאת כל הסימולציות עד עתה עשיתי על שולחנות רגילים, ואת המבחן באונ' כנראה אעשה על כיסא סטודנט, רציתי לדעת האם יש איזשהי השפעה לכך? האם השולחן הקטן של הכיסא מתאים גם לחוברת השאלות וגם לדף התשובות ביחד? או שצריך לסמן בשיטה אחרת? בקיצור, איך מסתדרים עם כיסא סטודנט במבחן... תודה :)
הכי טוב שתלך לנסות בעצמך..
17/12/14 15:58
56צפיות
חפש/י כיתה פנויה ותקח סימולציה
היום הייתי שם
17/12/14 16:08
65צפיות
היו תלמידים בכיתה חח... אז לא יכולתי להיכנס ולשבת והכל. אבל הכוונה שלי היא יותר כללית, פחות מבחינה אינדבידואלית. כלומר, לפי מה שהבנתי רוב האנשים נבחנים בכיסאות האלה, אז השאלה היא האם יש איזשהי שיטה מוכרת ונוחה להסתדר?
כיסא סטודנט
17/12/14 18:21
55צפיות
כל נבחן מקבל שניים- שלושה כיסאות צמודים כך שאפשר לשבת על כיסא אחד ולשים את הדברים (עפרונות, מים, אוכל) על הכיסא שליד.
 
לדעתי, לכיסא הסטודנט אין באמת השפעה משמעותית על הבחינה- חצי דקה אחרי שהבחינה תתחיל אתה כבר תהיה כולך "בתוך הבחינה" וכל הריכוז שלך יופנה אליה.
 
אני ממליץ לנסות לעשות סימולציה אחת לפחות (ואם אי אפשר אז לפתור תרגילים) על כיסא סטודנט - באוניברסיטה שבה אתה נבחן או במקום אחר.
 
בהצלחה!
תשובות לסימולציה 10 של היי-קיו
17/12/14 14:44
55צפיות
יש למישהו את התשובות? ממש יעזור לי...
היי כמה שאלות לגבי הבחינה
16/12/14 15:19
84צפיות
אני  לומד כרגע למועד פברואר.
אני נתקל בקשיים בכמותי ורציתי לדעת איך החישוב של התוצאות בסוף.
 
אני זורק דוגמא= ציון של 130 בהתאמה במילולית ובאנגלית ולערך 90-100 בכמותי
 
איזה ציון סופי הוא מרכיב? ואיך בכלל מחשבים.
PHD Institute - דוקטורט מוכר באוניברסיטאות בחו

חולמים על דוקטורט בחו"ל?

לא צריך לצאת מהארץ! לפרטים נוספים לחצו כאן >>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה