בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
הורים יקרים
מזל טוב, אתם חובקים תינוק בזרועותיכם.
ברגע זה מתחילות אינסוף תהיות ושאלות לגבי תקינות התפתחותו:
* מתי מגיע החיוך הראשון?
* באיזה גיל אמור תינוק להתהפך?
* מתי מקובל להתחיל מתן מזונות מוצקים? ועוד
פורום זה הוקם על מנת לתת מענה לכל שאלה הקשורה להתפתחות תינוקכם/ילדכם, מגיל 0 ועד 4 שנים.
פורום זה מנוהל גם על ידי מומחים מתחום ההתפתחות והמוטוריקה, וכן יקחו בו חלק מומחים נוספים מתחומים שונים כגון תזונה, פסיכולוגיה ועוד.
זה המקום לשאול שאלות המטרידות אתכם בכל הקשור להתפתחותו של ילדיכם, ולקבל תשובות.
שימו לב כי במידת הצורך תקבלו המלצה לפנות לבעלי מקצוע *אמיתיים*, וכי יש בעיות שאינן יכולות להיות מאובחנות מעל גבי האינטרנט.
בברכת התפתחות תקינה, והורות מאושרת

mamay מרכז פרטי לרפואת ילדים משולבת
http://www.mamay.co.il/Hebrew
המשך...
הודעה חדשה

º
שאלות ליועצת שינה מבית גנית פרג ליום ה 17/4
( לעסק שלי )
16/04/14 19:57
17צפיות
שאלות ליועצת שינה מבית גנית פרג
08/04/14 11:17
49צפיות
ביום ה תתארח בפורום יועצת שינה מבית גנית פרג ותענה לשאלותיכם בנושא הקניית הרגלי שינה והתמודדות עם קשיי שינה
אתם מוזמנים לשרשר שאלות
הרגלי שינה לילדה בת 3 ו-10 חודשים
09/04/14 18:04
41צפיות
לפני חודשיים נולד לנו אח קטן במשפחה, אבל אף פעם לגדולה לא היו הרגלי שינה טובים..
אנחנו מקלחים אותה או אחרי הגן אם ממש מלוכלכת מהגן או ב7 בערב, אחרי זה היא אוכלת מעדן (היא לא אכלנית גדולה ובקושי אוכלת אז אני לא מורידה לה את האוכל לפני השינה) ואז מתחיל הבלאגן. היא רוצה לשתות/לקפוץ על המיטה/לישון בסלון עם טלביזיה/לישון במיטה שלנו. הכל בוויכוחים וחוסר נעימות וככה עד 9 לפחות.
אני גמורה מהמצב הזה ורוצה שיהיה בנועם ובעדינות וגם יותר מוקדם... מה אפשר לעשות??
הרגלי שינה לילדה בת 3 ו-10 חודשים
10/04/14 22:32
27צפיות
אמא של פיצקית שלום,

מזל טוב על התוספת למשפחה :)
אין ספק שלידת אח יכולה מאוד לערער בהתחלה מבחינת הבכור שחווה שינוי משמעותי בכל הרמות, וייתכן מאוד שחלק מהעניין הוא בדיקת גבולות מתוך מצוקה שהיא חווה סביב לידת האח. עם זאת, את מתארת שגם קודם היה שם קושי, ואולי היום אתם מתקשים להציב לה את הגבולות בצורה יותר ברורה כי אתם חשים קצת אשמים ביחס אליה והיא מן הסתם חשה זאת..
חשוב שתעשו סדר בכל הנוגע לשינה, עם טקס שינה קבוע וברור ונעים, ושתהיו עקביים ביחס לציפייה שלכם ממנה, תוך התחשבות בקושי שלה ומתן מענה לבכי ולמצוקה שלה תמיד. ברגע שלה יהיה ברור מה קורה כשמתארגנים לשינה, יהיה לה קל יותר להתכונן לכך רגשית, וכשתבין שאתם עקביים ולא מוותרים - בלי כעס ובלי וויכוחים, פשוט עם החזרה שלה למיטה בכל פעם, ואם צריך אז בהתחלה גם לשהות איתה קצת בחדר בלי משחקים אלא רק כדי לעזור לה להירגע - היא תתרגל לכך ותבין שזה מה שקורה.
עם זאת, חשוב להבין שגם בגילה, אם לא למדה מעולם להירדם באופן עצמאי אז היא לא יודעת לעשות את זה, ואז חשוב ללמד אותה, בהדרגה ועם מתן מענה תמידי ומיידי לבכי שלה, כדי שתחוש מסוגלות ושליטה ביחס לשינה, וכך החוויה שלה תהפוך לבטוחה ורגועה, גם שלכם...

בהצלחה ולילה טוב,

שרית אופק-הבר
יועצת שינה בשיטת 'לילה טוב'
עובדת סוציאלית קלינית MSW
052-6370048
מתעורר לינוק כל שעתיים
09/04/14 21:09
74צפיות
היי,
שאלתי פה כבר ונוסף מידע, אז שואלת שוב.

התינוקי בן חצי שנה, על הנקה והתחלנו ארוחות מוצקים. יש שלנו כבר שי ארוחות ביום, כנראה עדיין לא מלאות אבל כמויות יפות.

בלילה, קם לינוק כל שעתיים. יונק בערך עשר דקות לכל היותר (גם במהלך היום הוא מאוד יעיל, ועוד מגיל צעיר היה מאוד יעיל). יש לו ריפלוקס סמוי מטופל בתרופה שכבר לא מפריע. ישן במיטונת על ידי.

ניסיתי:
- לתת לו מוצץ
- לקחת אותו קרוב אל החזה ולתת מוצץ שיחשוב שזה ציצי
- להרגיע עוד כשהוא במיטה או במיטונת (בתחילת השינה הוא במיטה בחדרו, ואחרי אחת ההנקות אני מעבירה אותו למיטונת לידי כשאנחנו הולכים לישון)

שום דבר לא עובד. הוא נרדם מהנ"ל ומתעורר אחרי חצי דקה שוב. הוא נראה רעב, הוא רוקע ברגליו מתוך שינה ומתעורר.

חשוב לי לציין שהוא תינוק שנרדם יחסית בקלות. גם היה לי קל לפטור אותו מהרגלים כמו הרדמות בפוף, הרדמות עם שמיכה על הפנים - זה לקח יומיים שלושה אבל הוא התרגל.

במהלך היום המחזורים שלו הם גם כל שעתיים, כלומר מאכילה לאכילה עוברות שעתיים, וביניהן הוא ישן. אם נמצאים איתו מחוץ לבית אפשר למשוך אותו. למשל היום ישן שנת בוקר ושנת צהריים בלבד.

במהלך היום אני שמה אותו לישון במיטתו, נותנת בובה, מחשיכה מעט חדר, לפעמים שמה מוזיקה שקטה, אומרת לילה טוב והוא נרדם. כמעט ולא בוכה (היה בהתחלה אבל כבר התרגל).

לאחרונה הכנסנו מטפלת חדשה במשרה חלקית שתטפל בו. היא מרדימה אותו בנוכחותה אבל ההתעוררויות בלילה כל שעתיים היו הרבה לפני - החל מגיל 4.5 חודשים. לפני כן היה פותח פערים יותר גדולים של 3-4 שעות.עוד דבר שחשוב לי לציין זה שביומיים האחרונים האכלתי אותו סמוך לשעת השינה (שעת השינה היא בסביבות שבע בערב ואני האכלתי בסביבות שש) בארוחת המוצקים של הצהריים (ככה יצא בגלל שהיינו בחוץ). פעם אחת קם אחרי חצי שעה להנקה ארוכה ובפעם השנייה של הארוחה המאוחרת, עוד לפני השינה דרש הנקה והיא הייתה ארוכה.
אבל בשתי הפעמים, אחרי שעתיים הוא שוב קם מהשינה ורצה לאכול.


בקיצור אני מבולבלת. זה נראה לי שהוא באמת רעב אבל הקימה כל שעתיים נראית כמו הרגל. אני חוששת אולי שהתרגל לכמויות קטנות בהנקה (יחסית) בגלל הריפלוקס (על אף שכבר לא כואב לו).

אני לא יודעת מה לעשות כי הוא גם תינוק רגיש שעובר מ0 ל100 בשתי שניות, מה שאומר שהפתיל שלו קצר והוא מיד צורח. בנוסף, אני חוזרת לעבודה בקרוב ויהיה לי קשה לקום כל שעתיים.


אשמח לקבל עצות, אני לא רוצה להרעיב אותו ולגרום לו לצרחות שבר כמו שקורה כשני מנסה טיפה לדחות את הארוחה, ומצד שני אני צריכה את שעות השינה שלי.
מתעורר לינוק כל שעתיים
10/04/14 22:21
51צפיות
צופה מהצג שלום,

נשמע שבנך אכן מאוד מקשר אוכל לשינה, וכנראה שפיתח עמידות לגורם התלות הזה כך שבמקום לעזור לו למשוך רצף שינה טוב, הוא מקיץ לעתים יותר ויותר תכופות. היות שהוא מקבל המון "נשנושים" במהלך הלילה, הוא לא ממש אוכל טוב באף אחת מהן, כפי שאת מתארת. ישנם גורמי תלות חזקים וכאלה שפחות חזקים, וייתכן שזו הסיבה שהיה לך קל יחסית לגמול אותו משינה על פוף וכו', אבל יותר קשה לגמול אותו מהירדמות בהנקה.
כאן נכנס גם הריפלוקס, ובהיבט הזה הייתי מתייעצת עם רופא או אחות טיפת חלב כיצד לנהוג, אבל מבחינת השינה נטו, מה שהייתי ממליצה לך לנתק את האוכל מהשינה, כך שגם אם אוכל בלילה- הוא נרדם במיטה ולא בהנקה. כאשר תנטרלי את ההנקה כגורם תלות לצורך הירדמות אפשר יהיה לראות כמה הוא באמת זקוק לאוכל ועד כמה זה פשוט היה לצורך חזרה לשינה.
לגבי ה"פתיל הקצר" - אם את יודעת שזה כך איתו, אז בעיקר חשוב שלא תיבהלי מכך ותשדרי לו שאת רגועה כדי שגם הוא יחוש שהכול בסדר ואין סיבה להילחץ.

בהצלחה ולילה טוב,

שרית אופק-הבר
יועצת שינה בשיטת 'לילה טוב'
עובדת סוציאלית קלינית MSW
052-6370048
זה נראה שהוא נרדם מקיבה מלאה, ולא מהנקה
11/04/14 18:01
40צפיות
שנת לילה הוא לא מתחיל דרך הנקה, אני שמה אותו במיטה שלו והוא נרדם בכוחות עצמו.
לכן לגבי - "אשר תנטרלי את ההנקה כגורם תלות לצורך הירדמות" פשוט קשה לי להבין איך יכול להיות שההנקה היא גורם לצורך הרדמות רק בחלק מהפעמים?
זה נראה לי לא הגיוני, כי כשהוא קם באמצע הלילה, כמו שכתבתי, הוא *מנסה* להרדם שוב, נרדם, ומתעורר מחדש. זה ממש נראה כמו רעב.

אני מסכימה שהוא מנשנש ולא אוכל טוב, אבל אני לא מצליחה להגדיל לו כמויות.

אגב, גם כשאני נותנת ארוחת מוצקים ממש לפני השינה, בשעה שבע (בשמונה הוא הולך לישון) הוא עדיין קם בתשע לאכול.. בארוחה יש עוף, ירקות, קוסקוס - הכל טחון והכמות שהוא אוכל היא בסביבות ה80 גרם.
לאכול,לישון
17/04/14 17:37
20צפיות
הי צופה מהצג.
אני מוסיפה כמה נקודות למחשבה ובדיקה.
קראתי מה שכתבת ומתיאורך עולה דפוס חוזר של מחזורי אכילה ושינה במרווחים של שעתיים הן ביום והן בלילה. השאלה שעולה אצלי היא למה הוא זקוק לארוחה כל שעתיים? האם לדעתך הוא רעב או שהאוכל משמש כאמצעי להרגעה עבורו? מה תחושת הבטן שלך?
בהחלט יתכן שהבטן המלאה עוזרת לו להרדם ואולי זה מה שהוא מחפש בלילה כדי לחזור ולהרדם.
מכיוון שהמצב הזה פוגע באיכות השינה שלך וגם שלו (ההבדל ביניכם שהוא משלים שעות שינה ביום ואת לא...)אני מציעה - לנסות ולהאריך את משך הזמן בין הארוחות במהלך היום. את יכולה להתחיל בחמש דקות (או יותר, את כבר תדעי בעצמך מה אפשרי) ובכל יומיים שלושה להעלות את משך הזמן. נסי להרגיע אותו בדרכים אחרות בזמן הזה ולהסיח את דעתו בגירוי מעניין. הרעיון הוא לשנות את המחזוריות של שעתיים. כמו כן אני מציעה לבדוק אפשרות להאכיל אותו לאחר שהוא מתעורר ולא לפני השינה, במידה וזה המצב, כדי לנתק את הקשר שבין האוכל לשינה.
בהצלחה ואנא עדכני.
יפעת
זה נראה שהוא נרדם מקיבה מלאה ולא מהנקה
17/04/14 20:35
12צפיות
צופה מהצג שוב שלום,

ייתכן בהחלט מצב שבו בנך התרגל לקבל הנקה בלילה למרות שנרדם בעצמו בערב, היות ומבחינה פיזיולוגית הגוף שלו התרגל לקבל כל שעתיים ארוחה, וכפי שכתבת - הוא לא ממש אוכל שם אלא יותר מנשנש, כך שזה לא בהכרח רעב. ייתכן גם שהוא מגיע לערב כבר בעייפות יתר? את מתארת יקיצה די סמוך לשעת ההשכבה, וזה מאוד מאפיין מצב של עייפות יתר, ייתכן שכדאי להקדים את שעת ההשכבה בערב, כי מצב של עייפות יתר פוגע באיכות השינה לאורך כל הלילה ותורם מאוד ליקיצות. במידה והוא אכן הולך לישון מאוד עייף אז ההירדמות היא כביכול עצמאית, אבל למעשה הוא כבר יותר "מתרסק" לשינה ולא חווה מעבר מעירנות רגועה להירדמות איטית במיטה. ואז כשמתעורר לאחר שעה, הוא זקוק לגורם התלות שהוא מכיר כדי לחזור לישון...
לגבי היום - ציינת שהוא אמנם לא נרדם בהנקה, אבל גם אם יש הנקה בסמוך לשינה (ציינת שהוא אוכל ואז ישן ושוב אוכל) זה עדיין עשוי להצביע על קשר שיש מבחינת בנך בין האוכל לשינה. לכן אני חושבת שצריך לנטרל  את האוכל כגורם תלות - גם ביום וגם בלילה, ולראות לאחר מכן כמה הוא באמת דורש לצורך אכילה בלבד.

בהצלחה

שרית אופק-הבר
יועצת שינה בשיטת 'לילה טוב'
עובדת סוציאלית קלינית MSW
052-6370048

שנת יום קצרה
11/04/14 11:37
42צפיות
שלום רב,

יש לי תינוקת בת 3 חודשים, ילדה שלישית. ישנה סביר בלילה - נרדמת אחרי הנקה ומתעוררת כפעמיים לאכול. שנות היום מאד קצרות - לפעמים עשר דקות... מקסימום חצי שעה, חוץ משנת הבוקר שיכולה להימשך שעה. יש לציין שהיא מתעוררת חייכנית, אבל עם סימני עייפות.

אם אנסה בכל פעם להחזיר אותה לישון לעוד כמה דקות- האם לבסוף תתארך השינה עצמאית?

תודה רבה
שנת יום קצרה
17/04/14 20:24
17צפיות
מילה שלי3 שלום,

לא ציינת כל כמה זמן את משכיבה אותה, אבל אם ישנה טוב בלילה וישנה מחזור שינה שלם בבוקר, ייתכן שההשכבה הבאה קצת מוקדמת מדי, והיא אמנם נרדמת, אבל לא מצליחה לישון טוב, ואז קמה ומהר מאוד שוב מתעייפת כי למעשה לא ממש ישנה, ואז נוצר מן לופ כזה של שנות יום קצרות ולא מספקות.
את יכולה לנסות קצת לשחק עם זמני השינה, ולראות אם דחייה מסוימת, אפילו של 10-15 דק', תעזור לבתך להגיע יותר עייפה למיטה. את יכולה לנסות במשך כמה ימים כולל אפילו לרשום את הזמנים שישנה בהם וכמה ישנה, וכך לראות מתי הזמנים שבהם היא ישנה הכי טוב, ולבנות שגרת שינה יחסית קבועה סביב שעות אלו.

בהצלחה!

שרית אופק-הבר
יועצת שינה בשיטת 'לילה טוב'
עובדת סוציאלית קלינית MSW
052-6370048
תינוקת בת 4.5 חודשים ש"התקלקלה לה השינה"
17/04/14 21:44
11צפיות
עד לא מזמן ישנה נהדר - הייתה הראשונה מבין ילדיי שלא נרדמה בהנקה, וידעה להרדם אח"כ במיטתה. גם אחרי הנקה בלילה הייתה שוכבת במיטה, מדברת אל עצמה ונרדמת, וגם במשך היום ובערב בהשכבה לשנת לילה, כשהייתה עייפה היה אפשר להשכיב אותה במיטה, ללטף קצת והיא הייתה נרדמת.
מההתחלה היה לה לילה מוגדר שבו פתחה פער הולך וגדל והייתה ישנה 7-8 שעות רצופות, והגיעה לפני שבוע-שבועיים גם ל-9-10 שעות רצופות. מאז השינה שלה התחילה להשתבש - ביום היא בקושי ישנה, לפעמים נרדמת בהנקה, אבל מתעוררת לאחר זמן קצר מאוד (לפעמים גם 5 דקות). ישנה טוב יותר אם יוצאים אתה בעגלה או בזמן נסיעה, אבל גם אז לא ישנה מספיק. היום למשל ישנה כ-10 דקות בבוקר, פחות משעה בצהריים, ועוד כחצי שעה אחר הצהריים. כמו כן בימים האחרונים התחילה להתעורר יותר בלילות והיא נרדמת מחדש רק בהנקה, וכבר אינה מצליחה להרדם לבד במיטה.
גם במשך היום היא דורשת לאכול לעתים קרובות יותר. היום התעוררה כבר כשעה אחרי שנרדמה ללילה ולא הצלחתי להרדים אותה אלא בהנקה.
אני לא רוצה לאבד את הרגלי השינה הטובים שהיו לה (אם זה לא מאוחר מדי), אבל גם לא רוצה להשכיב אותה בצרחות והיא נראית לי הרבה יותר מדי צעירה ל"סדרת חינוך".

האם זה גיל כזה שבו הדברים משתבשים? האם יש דרך להחזיר לה את השינה הטובה ואת היכולת להרדם?

בתודה מראש
חיוך ראשון לבני חודשיים
17/04/14 15:04
32צפיות
התאומים שלי מחר בעזרת השם יהיו בני חודשיים, רוב הזמן אוכלים וישנים כיוון שהם שניים אז גם כשאחד ער בדר"כ אני מאכילה את השני מחליפה לשני וכו' יוצא שאין להם הרבה זמן של משחק, אבל כן מנסים לחייך אליהם ואפילו להצחיק אותם בצקצוק של לשון בתנועות של הפנים בחיוכים אליהם
נולדו בשבוע 37+1 במשקלים 2180 ו  2147
הם מחייכים והבת צוחקת תוך כדי שינה בקול רם, אבל אני לא בטוחה שזה חיוך רצוני
יכול להיות שהם מגיבים אלינו בחיוך, אבל ממש רוב הזמן הם אדישים כלפי כל נסיונות הוצאת החיוך מהם
כן יוצרים קשר עין התחילו להתעניין במובייל, התחילו טיפה להושיט ידיים לצעצועים

מה עושים ?
שאלת מנשאים
14/04/14 13:17
32צפיות
על איזה מנשא תמליצו לתינוק מגיל לידה (או נגיד חודשיים) והלאה?
מה דעתכם על בייבי ביורן?
אני מעדיפה את המנשאים מבד המאפשרים
( לעסק שלי )
16/04/14 20:01
24צפיות
גם תנוחת ערסול וגם תנוחות נוספות כגון בטן לבטן, תינוק רואה עולם וכד'.
בנוסף אני ממליצה להיכנס לאתר ":המנשא הנכון"
16/04/14 20:02
18צפיות
שמציע מגוון גדול של מנשאים והמוכרות/יועצות שלהם יודעות להדריך ולהתאים מנשא לאם ולתינוק לפי צרכיהם  ( כולל אפשרות למנשאים יד שניה)
התהפכות לצד אחד
13/04/14 11:21
56צפיות
שלום
בני בן שמונה חודשים. ןלמד רק בגיל כמעט 7 חודשים להתהפך מהגב לבטן, ועד היום הוא מתהפך רק לצד אחד.
מלבד זאת, הוא עומד על שש, זוחל אחורה ומזיז את עצמו לצדדים.
אני מנסה להראות לו כיצד להשלים את תנועה ההיפוך לצד השני וגם שמה לו צעצועים בצד הזה, אבל זה לא עוזר והוא ממשיך להתהפך רק לצד שהוא יודע.
מה ניתן לעשות?
הי מיקמיק
( לעסק שלי )
16/04/14 20:04
25צפיות
בסך הכל את מתארת התפתחות יפה והעמידה על שש אני מניחה שהיא סימטרית.
תחילי לו את ההיפוך וגם דגדגי במותן העליונה בזמן ההיפוך  כדי שהרגל תתרומם ותסייע להיפוך.
אני מניחה שהוא יצליח

כל טוב
ענת
אמבטיה לתינוקת
11/04/14 11:39
66צפיות
שלום רב,

יש לי תינוקת בת 3 חודשים, בגלל ענייני הבית ובעיקר תשומת לב לאחיה בן השנתיים וחצי - לא תמיד נוח לי לרחוץ אותה בערב. לפעמים יותר נוח בבוקר, ואז בערב אני מניקה אותה והיא הולכת לישון סביב 18:45. האם זה בעייתי שהאמבטיה לא בערב, כחלק מטקס השינה? והאם זה בעייתי לרחוץ לפעמים בבוקר לפעמים בערב?

תודה רבה
מילה שלי שלום!
15/04/14 15:32
46צפיות
ילדים בגיל 3 חודשים מעבירים יותר ויותר את השינה ללילה ופחות ליום. הטקס עוזר להם לעשות זאת. גם החשחכת החדר שבו מבוצעים חלקיו האחרונים של הטקס.
יש הורים שנוח להם שהאמבטיה בערב כי היא מעייפת את הילד. יש הורים שנוח להם להכניס ילד נקי למיטה. אני משערת שבגיל 3 חודשים היא נקייה מספיק להכנס למיטה.
חשוב שהטקס יהיה אחיד במהותו זה לא אומר שאם את שרה לה לפני השינה אסור לך לשיר לה במשך היום. ולכן  לדעתי מותר לעשות את המקלחת מתי שנוח לך כל עוד את מנסה לשמור על טקס קבוע  שאינו קשור לאמבטיה.
בעתיד אולי תרצי להוסיף את האמבטיה ואז יהיה לכם טקס חדש :)
º
שאלות לקלינאית תקשורת נועה פרידמן
( לעסק שלי )
08/04/14 12:57
84צפיות
בן 7 חודשים לא אומר הברות
05/04/14 19:40
134צפיות
הבן שלי בן 7 חודשים ושבוע. לפעמים מגיב לקריאת שמו ולפעמים לא. מסובב את הראש לכיוון מקור קול. עדיין לא אומר הברות בה בה גה גה דה דה. הבנתי שאמור להתחיל להגיד הברות ולהיב לשמו בסביבות גיל 5-6 חודשים. האם עדיין תקין? האם יש מקום לדאגה?
תגובה לשם והפקת הברות
08/04/14 21:34
96צפיות
שתי היכולות שתיארת נרכשות בטווח שבין גיל 5 חודשים ל-9 חודשים. כמו בכל תחום אחר בהתפתחות, כל תינוק משיג את אבני הדרך בקצב שלו. בקיצור, יש לו עוד זמן ולא צריך לדאוג.
כאשר יכולת חדשה נרכשת, היא מופיעה בהתחלה באופן לא עקבי, לכן נראה שהתגובה לשמו כבר בדרך. לגבי הברות כדאי לשים לב שהוא משמיע מגוון קולות ונהנה לשחק עם הלשון והשפתיים, אלה מעידים על כך שגם הפקת ההברות תגיע בזמן.
היי נועה, שאלה כללית
09/04/14 10:36
94צפיות
האם התפתחות שפה מעידה על אינטיליגנציה או התפתחות חברתית? נניח, ילד שמדבר פחות מבני גילו נושא עמו אח"כ קשיים כלשהם בתחום?
התפתחות שפה
09/04/14 21:55
70צפיות
יכולתו של ילד להביע את עצמו במילים תלויה ומחוברת להמון תחומים אחרים, למשל כדי להבין שפה האינטיליגנציה צריכה להתפתח באופן תקין, וככל שילד גדל השפה הופכת להיות האמצעי העיקרי שלו לתקשר עם סביבתו וליצור קשרים חברתיים.
"ילד שמדבר פחות מבני גילו", זו באמת אמירה כללית מאוד. צריך קודם כל לבדוק למה הוא מדבר פחות. האם יש משהו שמקשה עליו לבטא את עצמו? או שאולי הוא קצת יותר שקט מהאחרים אבל הכל מתפתח תקין.
כמובן שאם מדובר בקושי שפתי הוא מושפע ומשפיע על תחומים אחרים. אפשר לשאול באופן יותר ספציפי גם במייל / בטלפון / בהודעה פרטית בדף שלי.
º
תודה!
10/04/14 09:28
11צפיות
היי נועה, שאלה לגבי בן שנה
09/04/14 11:34
76צפיות
אדם השבוע יהיה בן שנה.
כבר מזמן אומר הברות שונות וכול הזמן מפטפט, שום דבר ממה שאומר לא נראה לי מכוון למשהו ספציפי. אומר דה דה טה טה בה בה קולוקולוקולו קה קה .. אבל הוא פשוט לא מבטא את האות מ ולא אומר מהמה..
האם לדאוג?
תודה!!
מילמול בגיל שנה
09/04/14 22:08
56צפיות
קודם כל מזל טוב, ולא נראה שיש סיבה לדאגה.
בגיל שנה חשוב לשמוע מגוון הברות בדיוק כפי שתיארת. לא נורא אם צליל מסויים חסר עדיין.
פרט לכך חשוב לשים לב שהוא משתמש בקולות למשוך את תשומת הלב של המבוגרים ומנסה לפעמים לחקות קולות שאתם משמיעים (גם אם לא בדיוק מצליח זה בסדר).
במהלך חצי השנה הקרובה - כל תינוק עושה זאת בקצב שלו - תתחילו להבחין בתוך המילמול הזה, בהברות קבועות שמזכירות מילים ובהדרגה עד גיל שנה וחצי כבר יהיו מילים עם כוונה.
אם את עדיין מודאגת, מוזמנת להתקשר אליי ולפרט יותר - 052-4241685.
בן שנה ו8 חודשים מדבר מעט מאוד
10/04/14 20:36
52צפיות
שלום נועה,
הבן שלי כמעט בן שנה ו8, מדבר מעט מאוד. אביו מדבר איתו רק רוסית ואני רק עברית.
הוא אומר בצורה ברורה אבא, מאמא (אמא) וחם. יש לו עוד כ10 מילים (אור, בננה, מים, מוצץ, ביי ביי, תודה, יונתן (השם שלו), לא, כן, כלב) אבל הן מאוד לא ברורות, ומורכבות ברובן מהברה אחת שלא תמיד קשורה למילה. למשל נה= מוצץ.
יודע לעשות את הקולות של המון חיות, ויודע להצביע על כל חלקי הגוף שלו (כששואלים גם ברוסית וגם בעברית) מבין הוראות ונהנה להקשיב לשירים וסיפורים.
ברור לי שזה איטי ומעט לגילו השאלה האם נשמע שצריך איזשהו בירור או לחכות?
תודה רבה!
מילים בגיל שנה ושמונה
11/04/14 14:11
50צפיות
השאלה שלך מתייחסת לשני תחומים שונים: הבעה ודיבור. הבעה מתייחסת לכמות המילים שאומר והדיבור לכיצד הוא הוגה אותן.
מבחינת יכולת ההבעה, יותר מ-10 מילים זה בסדר גמור. נכון שיש בני גילו שכבר אומרים יותר, אך לא מדובר באיחור.
הדיבור בגיל הזה לא צריך להיות ברור ורוב הפעוטות משתמשים עדיין בהברה אחת למילה. למשל כדור יהפוך ל-דו ובקבוק ל-בו. הדבר היחיד שצריך להעמיק ולבדוק הוא נושא ההברות שלא קשורות למילה. אם מדובר ספציפית במילה מוצץ זה גם בסדר, כניראה שאצלו זה קשור, אבל אם מדובר במשהו עקבי - כלומר שרוב המילים שלו מכילות הברות שאינן קשורות למילה, כדאי לבדוק שלא מדובר בקושי בדיבור.
נסי לשים לב האם מנסה ומצליח לחקות קולות ומילים שאתם משמיעים, והאם יש אולי דמיון למילים ברוסית. אם את עדיין מודאגת, מוזמנת להתקשר אליי ולפרט יותר 052-4241685.
בן שנה וארבע
13/04/14 08:56
49צפיות
שלום רב,
הבן שלי בן שנה וחמש עוד מעט (נולד בשבוע 36+5), מבחינת אוצר מילים אומר כ12 מילים (אור, אבא, אמא, את זה, הנה, פה (איפה לא האיבר גוף), פח, פרפר, האמ האמ לאוכל, הן (כשמתכוון לכן), עוגיה, פוח (תפוח))  מבחינת הבנה מבין המון דברים, יודע להצביע על כל איברי גוף, מצביע על מה שרוצה, עושה ביי ביי, מוחא כפיים, מכניס חפצים למקום, משלים פאזלים של עיגול, משולש, פירות וכו  יודע להשלים שירים בעיקר סביב בא -אבא בא סבא בא וכו, עכשיו לימדתי אותו להגיד פסח אז מנסה להגיד סח סח . האם זה מצב תקין ? הוא לא אמור כבר ממש לדבר?
דיבור לקראת גיל שנה וחצי
13/04/14 21:58
35צפיות
תקין לגמרי! את מתארת בדיוק רב כל מה שאמור להיות בגילו. ייתכן שהדאגה שלך מבוססת על בני שנה וחצי שכבר מדברים יותר. חשוב לזכור כי הטווח של הנורמה הוא רחב וכל ילד מתפתח בקצב שלו.
בהמשך לתשובתך
13/04/14 22:13
20צפיות
תודה רבה קודם כל, איך אני יכולה לעודד את הדיבור שלו עוד?
עידוד דיבור
13/04/14 23:14
18צפיות
להמשיך בדיוק עם מה שאת עושה כי זה עובד :) כשההתפתחות תקינה הילד פשוט קולט את השפה מהסביבה ודרך חיקוי ספונטאני לומד מילים חדשות.
יכולה רק להמליץ לעשות זאת לפי ההקשר והעניין שלו ברגע מסויים. למשל, אם מתעניין בכדור אפשר להצביע עליו ולומר את המילה באופן ברור, אפשר גם לחזור עליה כמה פעמים. פרט לכך מומלץ לחזור על מילים תקשורתיות שיוכלו לשמש אותו במגוון הקשרים כמו: הנה, עוד, די, כן, לא, אין, את זה וכדומה.

בת שנה וחודש
13/04/14 09:49
40צפיות
שלום רב.
ביתי בת שנה וחודש. מתפתחת פחות או יותר כמצופה לגילה- יש לה עיכוב מוטורי קל עקב גמישות יתר, זה במעקב וטיפול.
היא התחילה לחזור אחרי הברות בה בה ומה מה בגיל מאוחר, ממש בגיל שנה
היא ממש ממעטת למלמל. בגדול היא ילדה שקטה. לא צועקת הרבה, לא מתעצבנת כשלוקחים לה צעצוע.. האופי שלה הוא עדין
בכל כמה זמן היא "נדבקת" לצליל מסוים. כבר שבוע וחצי שאנחנו ב מהמה מהמה. לפני זה היה באבאבא ולפני זה להלהלה
היא מחקה אותנו חלקית
היא עדיין לא "מדברת" איתנו. אם אנחנו מבקשים ממנה לחזור על משהו מבחינה קולית- זה בד"כ לא קורה.
אני מאוד מודאגת מכך, ביקשתי מהפיזיותרפיסטית שמטפלת בנו לעשות אבחון מקיף במכון להתפתחות הילד, אך נאמר לי שיש לה אומנם עיכוב אבל זה יכול לנבוע מהרבה דברים וכרגע אין מקום לדאגה (למשל שהיא מאוד עסוקה כרגע במוטוריקה וכשתדביק את הפער המוטורי גם התחום השפתי יתפתח) .
היא כן מאוד תקשורתית- אבל התקשורת שלה היא בעיקרה לא מילולית- היא שואלת "איפה" עם הידיים, עושה "אין. נגמר", כפיים, ביי ביי, מנידה לשלילה עם הראש, עושה "כן" עם הראש.
לפני כחודשיים ערכנו לה בדיקת שמיעה שיצאה תקינה לחלוטין, ואין לי ספק שהשמיעה שלה טובה- היא מבינה היטב הוראות, גם מורכבות- תביאי את הכדור מהחדר, תחזירי את הלגו למקום..
מזהה תמונות וחפצים
רק בתחום הדיבור היא ממש שקטה ומתעכבת
אחת לכמה זמן היא מצביעה על האור ואומרת "או"- הבנתי שזאת נחשבת מילה?
אני מקריאה לה סיפורים, שרה לה שירים קרוב לפנים ומדברת איתה המון
אבל נראה שהיא לא רוצה בכלל להתחיל לדבר. היא כלל לא מתוסכלת מכך שהיא לא מצליחה להביע את עצמה כי כאמור- היא מתקשרת איתנו המון ואנחנו מבינים מה היא רוצה
איך בכל זאת אפשר לקדם אותה והאם זה נשמע ממש מדאיג?
בדמיוני אני כבר צריכה להכניס אותה לגן שפתי..
התפתחות הדיבור גיל שנה
13/04/14 22:11
29צפיות
כשבוחנים התפתחות של פעוט חשוב לבדוק לא רק איפה הוא עומד ביחס לגיל שלו, אלא גם איפה הוא נמצא ביחס לעצמו. אם הבנתי נכון ביתך היתה תינוקת מאוד שקטה ורק לאחרונה החלה למלמל ולחקות קולות. לכן חשוב לתת לה את הזמן לתרגל ולהתנסות ביכולת החדשה הזו לפני שתוכל לג׳ברש בחופשיות כבני גילה. בסך הכל אם מתקשרת יפה וכן מסוגלת לחקות קולות ואפילו מגדילה להשמיע מילה אחת, המצב לא מדאיג במיוחד ומאוד ייתכן שקשור להתפתחות המוטורית כפי שנאמר לך, כדי להגיע מכאן ועד לגן שפתי באמת צריך להפעיל את הדימיון :)
עם זאת, בהחלט יש דרכים לקדם אותה ולעזור לה להשתמש יותר במילמול הקיים. מציעה לך לבקש בהתפתחות הילד אפילו רק תצפית של קלינאית תקשורת- שתתרשם בעצמה מההתפתחות ותדריך אותך כיצד לעזור לה. אם זה לא מתאפשר במכון את מוזמנת ליצור איתי קשר: 052-4241685.
ריור מוגבר
13/04/14 11:19
35צפיות
נועה שלום

בני בן שלוש. מדבר מצויין לגילו.
מאז שהוא תינוק הוא מרייר בכמויות (ממש מרטיב את החולצה), והוא גם מוצץ הרבה מוצץ.
האם יש צורך לפנות איתו לקלינאית תקשורת?

תודה
ריור ושימוש במוצץ
13/04/14 22:17
27צפיות
ריור אינו נובע מעודף רוק אלא כתוצאה מפה פתוח- על מנת לבלוע את הרוק חייבים לסגור את הפה. הבירור שיש לעשות הוא מדוע בנך אינו סוגר את הפה כדי לבלוע את הרוק. לשם כך, ומכיוון שאין השפעה על יכולת הדיבור, אין צורך בפניה לקלינאית תקשורת. ראשית כל הפסיקו את השימוש במוצץ במצבי עירות. המוצץ מעודד מצב של לסת רפויה ופה פתוח. במקביל פנו לרופא אף אוזן גרון על מנת שיבחן אם קיימת בעיה רפואית המפריעה לו לנשום דרך האף. הרופא יוכל להפנות אתכם כיצד להמשיך את הבירור במידה ואצלו לא תימצא התשובה. בהצלחה.
º
תודה רבה נועה וחג שמח
16/04/14 20:00
10צפיות
חג שמח לכולם!
16/04/14 21:45
5צפיות
תמיד בכיף :)
אולטרסאונד אגן ירכיים
09/04/14 18:09
50צפיות
הבן שלי עבר us בגיל 6 שבועות והרופא ראה שזה לא תקין וביקש שנעשה us נוסף אחרי 5 שבועות.
מה זה אומר שזה לא התפתח מספיק?
איך זה ישפיע על העתיד?
איך אפשר לעזור לתקן את זה עד הבדיקה שתהיה לו בעוד כמה שבועות?

הרבה אומרים לי שזה יעבור בבדיקה הבאה אבל אני מאוד דואגת בעיניין הזה..
בת שנה וחודש בעלת גמישות יתר
07/04/14 16:12
85צפיות
שלום ענת!
אשמח לשמוע את חוות דעתך לגבי ביתי. היא בת שנה וחודש ויש לה גמישות יתר מאוד גדולה במפרקים.
יש לנו מדרגות פיזיותרפיה- היא מצליחה להיעמד עליהן יפה. בלול, על השולחן בסלון ובמיטה שלה היא בקושי מנסה להיעמד. לפעמים מנסה ממש, ניכר שקשה לה, ולפעמים מצליחה.
התחלנו לתרגל בצורה מאסיבית הליכה לצד סביב רהיטים. היא מאוד מתבכיינת אבל מצליחה ללכת כ2-3 צעדים לכל כיוון, עוברת מרהיט לרהיט.
מעבר לכך אנחנו עולים איתה בחדר המדרגות כל יום קומה שזה 9 מדרגות. לפעמים היא לא משתפת פעולה אז רק 7-8 מדרגות.. אבל ממש מתרגלים כל יום.
היא זוחלת על שש יפה מאוד, התחילה מאוחר.. קצת לפני גיל שנה. עומדת על הברכיים בכל הזדמנות אבל רק עם תמיכה.
במעקב פיזיותרפי האחרון נאמר לנו שההתקדמות יפה אך ניכר שיש לה פחד מתנועה. היא לא ילדה תנועתית. היא חכמה מאוד ויכולה לשבת לא מעט זמן על הטוסיק להתעסק בלגו ובקופסאות- מכניסה ומוציאה בלי סוף מהקופסה.
אנחנו מעודדים אותה לתנועה במשחקי תופסת וזה עובד חלקית. נדנדות בגינה ואוטו בימבה- אין כל כך מה לדבר. אני ממשיכה לחשוף בעיקביות אבל לא מתעקשת אם היא לא רוצה.
העניין הוא שאני ממש לחוצה שהיא תלך עד גיל שנה וחצי.
אני לא רוצה שהיא תאלץ להיות עוד כמה חודשים עם התינוקות בגן משום שאף גן לא מוכן לקבל לקבוצת הבוגרים ילדים שאינם הולכים.
היא נמצאת במסגרת של פעוטון, אני היחידה שמתרגלת איתה לאחר המעון. אני בהריון עם תאומים ואני חוששת שבעוד כמה חודשים אני כבר אהיה כבדה ולא מסוגלת לתרגל איתה.
מה עוד אני יכולה לעשות איתה כדי לקדם אותה להליכה עצמאית.
אלו עוד שלבים היא צריכה לרכוש על מנת ללכת והאם זה ריאלי שעם תרגול אינטנסיבי היא תהיה על סף הליכה עד ספטמבר?
תודה וסליחה על האורך.
מאיו שלום!
09/04/14 09:14
38צפיות
עד שענת תענה לך. אם יש חשד לחשש מתנועה כדאי לבקש מהפזיותרפיסטית הפניה לריפוי בעיסוק. הם אילו המתעסקים עם הנושא ויוכלו לתת לך הדרכה מתאימה. בברכה נאוה רמון מרפאה בעיסוק
תודה על המענה
09/04/14 09:31
32צפיות
שאלתי את הפיזיותרפיסטית מפורשת
נאמר לי שצריכים להמשיך לחשוף אותה בצורה רגועה והדרגתית ובעיקר עקבית ולא לוותר
עד לפני כחודש לא הייתה מסכימה לשבת בנדנדה בכלל
כיום היא מסכימה לשבת בנדנדה, אני מנדנדת אותה לאט עד שהיא משתעממת או מפחדת, לא ברור מה.. היא לא מסכימה לשבת הרבה אבל רואים שיש שיפור
גם באוטו בימבה- לא הייתה מוכנה לשבת
היום מוכנה לשבת ולפעמים גם מבקשת שנסיע אותה
רואים שיש שיפור, הפיזיותרפיסטית לא המליצה על ריפוי בעיסוק אלא אמרה להמשיך חשיפה עקבית
האם נשמע לך תקין?
בעבר היא גם לא ממש זזה במרחב והיום היא ממש חוקרת את הסביבה ונעה בזחילה על שש ממקום למקום במהירות וסקרנות..
מאיו בלי לראות את הילדה אני מתקשה לענות
09/04/14 09:41
27צפיות
ספיציפית עליה.
לפעמים חשיפה הדרגתית היא הפתרון. לפעמים הפתרון הוא להשתמש במערכות תחושה אחרות כדי לגרום למערכת הווסטיבולרית לא להתווסת. לפעמים צריך לראות איך מכניסים הנאה ושיתוף לתוך המשחק התנועתי וכו'.
הפזיו' נתנה לך מה שהיא מכירה. אני חושבת שמרפאה בעיסוק יכולה לתת עוד מימדים.
בהצלחה נאוה
טורוטוקוליס ועוד שאלות
07/04/14 11:33
73צפיות
שלום רב,
הבן שלי בן 7.5 חודשים
לצערי רק לפני חודש וחצי התגלה אצלו טורוטוקוליס מינורי - היינו אצל נוירולוגית , פיזוטרפיסט (פרטי ושל קופ"ח ) ובמרכז להתפתחות הילד
כולם אמרו לנו בפה אחד שזה ממש מינורי ושהוא ילד חזק מאוד ומתקדם התפתחותית ממש טוב
נתנו לנו מעט תרגילים לעשות בבית ובמעקב אחת לחודש

העיניין הוא שהוא עוד רגע זוחל ( עומד על 4 ו 6 ומתקדם ממש יפה ) מתהפך מהגב לבטן
אבל הבעיה היחידה שלו שהוא לא יודע איך להתהפך מהבטן לגב
כשציינתי אצל כל הגורמים שהיינו אצלם אמרו לי שזה לא קריטי ( ושהיום לא נהוג לעצור את ההתקדמות של התינוקות אלה לחזק את השרירים בתרגילים וכו' )

הוא ממש מחזיק מעמד הרבה זמן על הבטן
אבל למשל באמצע הלילה לפעמים הוא מתעורר ומקשקש לעצמו וכו' מתהפך על הבטן וכשהוא מתעייף ממש מתעצבן ובוכה כי הוא לא יודע להחזיר את עצמו בחזרה
וזה לא רק בלילה - בכלל הייתי רוצה ללמד אותו איך לחזור בחזרה לגב

יש מה לעשות ? איך לעזור לו?

תודה רבה

ליאת
הי ליאת
( לעסק שלי )
07/04/14 15:09
88צפיות
הנה רעיונות לתרגול ההיפוך מבטן לגב
http://www.metaplim.co.il/a.asp?a=13669

נשמע שהילדון שלך הוא באמת חזק.
היפוך מבטן לגב , אגב, לא דורש הרבה כוח אלא יותר התארגנות נכונה והטייה הצידה


כל טוב
ענת
מצרפת לך סרטון נחמד...
07/04/14 22:21
22צפיות

הי ליאת
ממליצה לך לנצל את הימים החמים ולהשאיר אותו כשרק חיתול לגופו : ) על השטיח/מזרן פעילות וכו
כמו כן מצרפת לך סרטון אמנם על שכיבה על הבטן אבל יש בו תרגיל חשוב למנח הראש שעוזר להיפוך מבטן לגב....וגם את תרגיל השמיכה ועם סיום ההיפוך מגב לבטן ניתן מיד להפוך מבטן לגב...

http://www.youtube.com/watch?v=dsoShsxA7q8&lis...
בהצלחה
מיכל נעם
פיזיותרפיסטית ילדים נוירו-התפתחותית
כתובות אינטרנט מצורפות:
מעדכנת
06/04/14 22:12
112צפיות
היי,
רציתי רק לעדכן שאחרי הרבה דאגה שהילדון שלי לא הולך הוא עכשיו בן שנה וארבע , התחיל כזכור ללכת בים לפני שבועיים ואז שילב זחילה עם הליכה ופתאום התחיל ממש לרוץ. זהו אני כל היום רצה אחריו . אני מרגישה שזה ממש נתן לו ביטחון והוא מאוד שמח כשהוא ככה שולט בהליכה. הוא הלך עם יד הרבה זמן וכבר חששתי שלעולם לא יעזוב.
וגם מבחינת דיבור נראה לי שיש קצת התקדמות , כל יום מנסה להגיד עוד ועוד מילים. אנחנו כרגע בערך ב15 מילים....
איזה יופי הולך להיות לכם חג שמח
( לעסק שלי )
07/04/14 15:10
26צפיות
מלא משחקי תופסת
תודה שעדכנת
מקוה שמפלס הדאגה ירד....
07/04/14 22:15
22צפיות
מאחלת לך קיץ בריא מהנה עם טיולים ים בריכה והרבה הנאה!
מיכל
מטרנה או סימילאק בגרסה החדשה דנדשה?
07/04/14 21:53
39צפיות
שלום לכל האמהות המהממות פה הפורום
אני אמא לטרוריסט בן שבעה חודשים. הוא על הנקה מלאה (למעט בקבוק מטרנה אחד ליום וקצת ביסים פה ושם מפרות וירקות).
שיצאנו מבית החולים שאלנו את האחיות בתינוקיה. מה עדיף- מטרנה או סימילאק.
הן ענו שהכל אותו דבר ושנלך על מטרנה כי זה זול יותר מסימילאק.

אבל עכשיו מאזן הכוחות השתנה.
נפגשתי שבוע שעבר עם נציגות של סימילאק שהסבירו לי שסימילאק עכשיו יצאו בנוסחה חדשה ללא שמן דקל
מה שאומר בקיצור ולעניין- 53% ספיגת סידן גבוהה יותר ופעילות עיכול סדירה וקלה (קריטי במיוחדת לשלב הגזים השנוי על כולנו)

אותי הם הצליחו לשכנע. עדיין קשה לי עם המחיר אבל חשוב לי לתת משהו איכותי בתור השלמת תזונה.

מה אתן אומרות? הייתן מחליפות לסימילאק?
ומי שבסימילאק- למה בחרתן דווקא את החברה הזו?
צריכה קופסאות נוטרילון סימילאק וכו' עם המכסים
06/04/14 21:20
45צפיות
באזור ת"א......האם יש למישהו ריקות במקרה?
גם צנצנות גרברים יועילו
תודה
º
יש לי הרבה מראשון
07/04/14 09:27
11צפיות
º
תודה
11/04/14 08:38
7צפיות
דרושות במיוחד קופסאות מטרנה קטנות
11/04/14 08:40
35צפיות
דרושות במיוחד קופסאות מטרנה קטנות
באזור ת"א / מרכז עדיף
עם המכסים
.
לא חשוב הסוג
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
babyspenser מחלק מנות בקליק
06/04/14 00:01
41צפיות
שלום לכולם, מכירים את זה שקמים באמצע הלילה וצריך להכין מנה לתינוק, או שיוצאים החוצה ומשתמשים במחלק מנות עם ה - 3 תאים?
אז  babyspenser  פיתחו מחלק מנות בקליק. נשמח לשמוע חוות דעתכם https://www.facebook.com/babyspenserheb
בן 10 חודשים, ממשיך לזחול גחון...
02/04/14 13:28
116צפיות
הי ענת,
כבר התייעצתי איתך בעבר ואני אשמח לשמוע שוב את דעתך.
הקטן שלי בן 10 חודשים, זוחל גחון מגיל 7 חודשים. הוא לא מושך רגל-רגל אלא 2 הרגליים ביחד, כאילו נגררות. זוחל בכל הבית...
באותה תקופה התחיל לעמוד על 6 ולהתנדנד, מאוד נהנה מזה. (כבר כ-3 חודשים!)
מעמידת 6 הוא לאחרונה כמעט מתיישב, מספיק שאני עוזרת לו טיפה והוא יושב. יושב יחסית יציב וגם יודע לרדת לזחילה מהצד.
התחיל לעמוד בעזרת כל דבר אפשרי, על הברכיים ומשם על הרגליים. עדיין לא ממש יודע לרדת. (בעמידה נועל את הברכיים, אז לא מתכופף).
ניסיתי לעודד זחילה בדרכים שהצעת - הוא עובר מכשולים בכיף, מעמידת 6 אני מציעה לו צעצועים- הוא עוזב יד, לוקח את הצעצוע בלי בעיה ומשחק. אם אני מרחיקה קצת את הצעצוע - מיד יורד לגחון ומתקדם במהירות. על דשא או על משטח רך מוצא את הדרך לזחול גחון! ניסיתי גם עם כדור רך בבטן, אבל הוא עובר לגחון על הכדור, ואז הכדור "זז" הצידה.
אני רואה שהוא מתפתח יפה מכל הבחינות, ועם הזחילה פשוט אין התקדמות! אני מפחדת שיתחיל ללכת בקרוב ולא יהיה מעוניין לזחול...
מה לעשות?
תודה!!!
הי
( לעסק שלי )
02/04/14 21:05
78צפיות
ראית לא לפחד שהוא יתחיל ללכת
אנחנו לא מפחדים מהתקדמות נכון?

שנית והכי חשוב
מה קורה עם טיפוס במדרגות?
אני מתכוונת לטיפוס על גרם מדרגות ולא על סתם מכשול כמו מדרגה אחת.

האם הוא מצליח לעשות את זה בקלות?
אם לא אז זה התרגיל הכי חשוב שלכם והוא יקדם את העניינים
אם הוא כבר עושה זאת כתבי לי ונבדוק מה קורה בחלק העליון שלו ואיך לחזק את חגורת הכתפיים

כל טוב
ענת
תודה! ותשובות
02/04/14 23:05
43צפיות
לגבי טיפוס מדרגות - מכיוון שאין לי מדרגות זמינות (אין אצלי או אצל אף אחד מהמשפחה מדרגות בתוך הבית, וחדר מדרגות בבנין נראה לי קצת לא מתאים...), בנינו "גרם" מדרגות מחבילות חיתולים שעולה לשולחן הנמוך בסלון. הוא מצליח לעלות מדרגה אחת אבל לא את כל ה-3. דווקא עם הידיים נראה אין לו בעיה, הוא מעלה יד-יד, אבל כאילו מנסה למשוך את פלג הגוף התחתון ומפעיל המון כוח עם הידיים. התחושה שלי היא שלא חסר לו כוח  - מבחינת הידיים ניסיתי את תרגיל המריצה שהצעת והוא מסתדר איתו מצוין, והעובדה שעומד מראה שגם עם הרגליים אין בעיה, לא? נראה לי שפשוט לא מבין את הטכניקה... ומכיוון שמצליח להגיע על גחון לכל מקום, לא מעוניין ללמוד משהו אחר... מה דעתך?
תודה!!!
אם הולך טוב עם הידיים אז מדרגות מדרגות מדרגות
07/04/14 15:16
22צפיות
תמשיכו לאתגר עד שיעלה את שלוש המדרגות שבניתם.
זה מפעיל גם שרירי בטן שלא עובדים קשה בזמן העמידה

עכשו כשאני רואה את העדכון שלך אני בטוחה שבקרוב מאד תראי גם זחילת שש
אני מחכה לעדכון

שיהיה חג שמח
( בעצם אולי כבר יהיה צעד שניים על שש לפני החג)

:)
תינוקות רבים הולכים לפני זחילה : )
03/04/14 23:49
60צפיות
האם את יוצאת איתו לגן המשחקים???? אם כן תני לו לטפס במעלה המדרגות למגלשה...תני לו לזחול במורד המגלשה עם הראש כלפי מטה עם אחיזה שלך כמובן...
אין כל בעיה אם יתחיל לעמוד וללכת לפני שישג זחילה הזחילה תגיע תוך כדי הליכה עם תמיכה או לאחר הליכה עצמאית....
כשיתחיל להיות חם השאירי אותו כשרק חיתול לגופו על דשא חול או שטיח....וכתבי מה קרה
לילה טוב
מיכל נעם
מומחית בפיזיותרפיה נוירו-התפתחותית
תודה...
04/04/14 21:10
24צפיות
עדכון ממש מהסופ"ש: בעלי בנה מדרגות מ-6 חבילות חיתולים (ערמות של 3 חבילות, ואז 2 ואז 1, והדביק עם מסקינגטייפ). המדרגות עולות לשולחן בסלון, כך יש 4 מדרגות. אתמול הקטן ניסה ושוב ושוב, ובסוף הצליח, וכבר היום התלהב מהמשחק ומטפס כל היום בזריזות עד למעלה...
אמנם לא מטפס בצורה "אלגנטית", אלא מצליח איכשהו למשוך את עצמו, אבל נמשיך לתרגל.
אנחנו הרבה בגן משחקים, אבל מעולם לא חשבתי שיזחל במגלשה כלפי מטה! בהחלט ינוסה בקרוב, כולל לטפס במעלה המדרגות למגלשה.
תודה ולילה טוב!
אפשר גם לשאול מדרגות ג׳ימבורי
04/04/14 22:27
35צפיות
מעזר מציון


וכמעט בכל מגלשה כיום במקום סולם יש מדרגות ;))))
אם את גרה ליד הים- מחר יהיה יום חם אין כמו להשכיב על החול לעודד זחילה ישיבה וחקירה אינסופית
קיץ בריא ;)
מיכל
שאלות ליועצת שינה מבית גנית פרג
( לעסק שלי )
02/04/14 08:38
32צפיות
מחר  יום ה תתארח בפורום יועצת שינה מבית גנית פרג ותענה לשאלותיכם בנושא הקניית הרגלי שינה והתמודדות עם קשיי שינה
אתם מוזמנים לשרשר שאלות


HELP - בת שלושה וחצי חודשים נרדמת רק בהנקה
02/04/14 13:38
45צפיות
שלום רב..
בחודש האחרון הפיצקית שלנו (שלושה וחצי חודשים) מתקשה להרדם ללא הצמדות לציצי.
עד לפני שבועיים ניזונה מהנקה מלאה, ונכון להיום אנחנו במעבר הדרגתי לתמ"ל (כהכנה לחזרתי לעבודה בקרוב) כשהמטרה היא לשלב הנקה עם תמ"ל.
מדובר בסרבנית מוצצים עקשנית.. (אנחנו צוחקים עליה שעוד בבטן היתה 'עקשנית' ולא רצתה להתהפך). ניסינו הכל, כולל סוגי מוצצים שונים, ולא הולך לנו בכלל..
לבנתיים הלילות הופכים קשים יותר ומהתעוררות אחת בשעה ארבע אנחנו משכימים קום כשלוש פעמים בלילה. היא 'מתלוננת' הרבה תוך כדי שינה ובכלל, כל הרדמות הפכה לסאגה קולנית.
דרך אגב, כל הרדמות שלה במהלך היום נמשכת כחצי שעה בלבד.
היא ישנה בעריסה צמודה למיטה שלנו, וקשה לנו מאד לראות אותה סובלת, כל עצה וטיפ יתקבלו בברכה.
מאחלת לכולנו לילות שלווים ונעימים..
אמא של תום.
בת שלושה חודשים נרדמת רק בהנקה
03/04/14 20:52
44צפיות
omitomi שלום,

בגיל של בתך עדיין אין התקבעות של דפוסי שינה, וכל המערכות רק מתפתחות ומבשילות, הכל עוד יכול להשתנות. רק החל מגיל 5 חודשים ניתן להצביע על בעיית שינה באופן מובהק, ורק אז יש מספיק בשלות פיזית ורגשית ללמד הירדמות עצמאית. בשלב זה תני לבתך את מה שעוזר לה, ונסי רק באופן עדין מאוד לצמצם את התלות שלה בהנקה או בגורמים אחרים לצורך הירדמות, ורק אם זה מצליח וממש בצורה מינורית. יתכן שחלק מהקושי קשור לעייפות יתר בשל שנות היום הקצרות, כך שכדאי להשכיב יחסית מוקדם בערב, וכן ייתכן שנוצר בלבול מסוים אצל בתך, במידה ונרדמת בהנקה ואז מועברת למיטה, כי היא לא מבינה איך הגיעה לשם כשנרדמה במקום אחר.  
חשוב שתהיו רגועים ותזכרו שהיא עוד ממש צעירה והדברים יכולים להשתנות לטובה, ובשלב הזה מה שהיא מבקשת - תנו לה. אם עד גיל 5 חודשים לא יחול שיפור - תוכלו להתחיל באופן הדרגתי ותוך מענה תמידי ומידי לבכי שלה, ללמד אותה הירדמות עצמאית, כד שתישן לילות רצופים (או כמעט רצופים אם תרצי להמשיך להניק בלילה).

לילה טוב,

שרית אופק-הבר
יועצת שינה בשיטת 'לילה טוב'
עובדת סוציאלית קלינית MSW
052-6370048
איך להרגיע תינוקת צורחת
03/04/14 11:26
59צפיות
שלום,
תיוקת בת כמעט 8 חודשים מתעוררת בבכי צורחת.
מה עלינו לעשות כדי להרגיע אותה?
האם לתת לה לבכות?
האם להרים, להרגיע ולהוריד?
האם לשיר לה?
זה קורה כל כמה שעות ומאוד מתוסכלים מהעניין.
תודה רבה
איך להרגיע תינוקת צורחת
03/04/14 20:23
64צפיות
natinat12 שלום,

כדי לדעת איך להרגיע צריך להבין מה הסיבות לבכי, וממה שכתבת אין הרבה פרטים שיכולים לשפוך אור על כך.
יכולה להגיד שפעמים רבות כשתינוק צורח, זה מעיד על בלבול, וכאן בדרך כלל מה שעוזר זה ליצור שגרת שינה ברורה וקבועה - טקס שינה ברור ונכון, הרדמה ברורה ועקבית במיטה שלה, והרגעה באותו אופן תמיד כדי שהיא תדע למה לצפות כשאתם נכנסים. לא נתת הרבה מידע לגבי אופן ההרדמה של בתך, אבל כמובן שחשוב להבין גם מה הסיבות ליקיצות, מעבר לבכי שלה- אם היא לא יודעת להירדם בעצמה וכל פעם שקמה מקבלת מוצץ/בקבוק/הירדמות בידיים וכו', אז ייתכן שהיא מבולבלת גם מכך.
עקרונית תינוק שיודע להירדם במיטתו מספיק לנסות להרגיע במיטה ואם זה לא עוזר - להרים עד להרגעה ולהחזיר שיירדם במיטה.

שיהיה לילה טוב,

שרית אופק-הבר
יועצת שינה בשיטת 'לילה טוב'
עובדת סוציאלית קלינית MSW
052-6370048
º
נא לא לשלוח שאלות נוספות הערב-לילה טוב לכולם
03/04/14 20:55
6צפיות

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


הריון ולידה

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה