בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
הורים יקרים
מזל טוב, אתם חובקים תינוק בזרועותיכם.
ברגע זה מתחילות אינסוף תהיות ושאלות לגבי תקינות התפתחותו:
* מתי מגיע החיוך הראשון?
* באיזה גיל אמור תינוק להתהפך?
* מתי מקובל להתחיל מתן מזונות מוצקים? ועוד
פורום זה הוקם על מנת לתת מענה לכל שאלה הקשורה להתפתחות תינוקכם/ילדכם, מגיל 0 ועד 4 שנים.
פורום זה מנוהל גם על ידי מומחים מתחום ההתפתחות והמוטוריקה, וכן יקחו בו חלק מומחים נוספים מתחומים שונים כגון תזונה, פסיכולוגיה ועוד.
זה המקום לשאול שאלות המטרידות אתכם בכל הקשור להתפתחותו של ילדיכם, ולקבל תשובות.
שימו לב כי במידת הצורך תקבלו המלצה לפנות לבעלי מקצוע *אמיתיים*, וכי יש בעיות שאינן יכולות להיות מאובחנות מעל גבי האינטרנט.
בברכת התפתחות תקינה, והורות מאושרת

mamay מרכז פרטי לרפואת ילדים משולבת
http://www.mamay.co.il/Hebrew
המשך...
הודעה חדשה

הודעה נעוצה שאלות ליועצת שינה מבית גנית פרג
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
23/07/14 08:51
3צפיות
מחר יום ה תתארח בפורום יועצת שינה מבית גנית פרג ותענה על שאלותיכם בנושא הקניית הרגלי שינה והתמודדות עם קשיי שינה לתינוקות וילדים
אתם מוזמנים לשרשר שאלות
התעוררות מוקדמת משנת הלילה
18/07/14 09:22
39צפיות
שלום,
יש לי תינוק בן 11 חודשים. ילד פעיל מאוד, שלא מאוד אוהב לישון במהלך היום. אומנם הוא עייף, אבל נאבק בהירדמות שלו.
יש לו סדר יום קבוע, אוכל בשעות קבועות ומראה סימני עייפות בשעות קבועות ועושה את אותו טקס לפני שנת הצהריים שלו כל יום.
גם אם מצליח להירדם, רוב הפעמים הוא ישן כ 40 דקות ומתעורר. לעיתים אני מצליחה להחזירו לישון, ולעיתים לא.
כל הפתיחה הארוכה הזאת.. רק כדי לומר שבלילה זה שונה לחלוטין.
בלילה אין שום בעיה. אחרי ארוחת הערב, יש אמבטיה, שיר לילה טוב ולמיטה. אין בעיה והילד נרדם לבד (עם מוצץ) - בערך בשעה 19:00 - 19:30.
במהלך הלילה אין התעוררויות - גם לא למוצץ.
א-ב-ל בשעה 4:00 בבוקר, הילד מתעורר. לא משנה מה אני מנסה לעשות - הוא בוכה.
ויותר מזה - הוא גם עושה קקי באזור השעה הזו (לא תמיד אבל רוב הפעמים) - כך שאני חייבת להוציא אותו להחליף את החיתול (כי הוא לא רגוע אם יש לו קקי וגם ככה לא יחזור לישון) ובכך נגמרה שנת הלילה.
כשהוא קם הוא ישר מקבל בקבוק.
חשבתי שאולי הוא צמא ולכן לא מוכן לחזור לישון אז ניסיתי במשך כמה שבועות לתת לו מים ולהשכיבו חזרה - וגם זה לא עבד.

אחרי שמוציאים אותו מהמיטה (אני מנסה למשוך עם הבקבוק עד השעב 05:00 - לא עם הרבה הצלחה) אז הוא עירני לחלוטין אך ב- 07:30 כבר מוכן לישון שוב שנת בוקר.

ברור לי שמבחינת שעות שינה בלילה הוא ישן טוב ורציף ולא אוכל, אבל התחלת היום ב- 04:00 בבוקר כבר קרוב לחצי שנה מתישה אותי ואת בעלי, וגם גוררת את הגדול שלי (בן השלוש וחצי) להתעורר גם יותר מוקדם (הם שניהם באותו החדר).

אשמח לעצה איך לנסות לדחות את הקימה שלו בשעות הבוקר.

תודה רבה!!!!!
התייעצות...
21/07/14 08:04
46צפיות
רקע כללי חח..הילדה שלנו בת 10 חודשים, סקרנית בטירוף מהרגע הראשון שהגיעה לעולם, כל דבר מעניין אותה והיא שמה לב להכל, מהילדים שקשה גם להסיח את דעתם, עקשנית, אסרטיבית, ובעיקרון אני מגדלת את אחותו התאומה של טאז. מעבר לזה, מדובר בילדה מקסימונת, צחקנית ושחקנית מלידה, דיי מפותחת כבר עומדת בתמיכה של רהיטים ועושה קצת צעדים מסביב להם ככה בקטנה.

במהלך השבועיים האחרונים, בגלל המלחמה והאזעקות הערנו אותה כדי לצאת לחדר מדרגות גם במהלך שנת הלילה שלה, מה שאולי קצת שיבש לה את ההרגלי שינה. ב3-4 ימים אחרונים היא מייללת באמצע הלילה וקשה לה לחזור לישון עד שבשלב מסויים היא פשוט נעמדת ויוצאת לה השינה לגמרי, כאילו בוקר חדש. לוקח לפחות שעה עד שהיא חוזרת לישון. היה שבוע שישנו אצל חמותי כי יש אצלם ממ"ד ולנו אין, אז במקום להעיר את הפיצית שמנו אותה לישון בממ"ד, בחדר שישנים גיסי ואשתו...שגם זה כשלעצמו בעייתי כי היא שומעת רחשים ומרוב הסקרנות שלה היא קמה. מה שעשינו עד עכשיו זה שפשוט אנחנו משכיבים חזרה והולכים, אבל זה לא עוזר ולוקח כשעה עד שמתעייפת חזרה ונרדמת, או שמנסה להרדם חזרה וקשה לה. חוץ מזה, היא גם קמה ממש מוקדם, בערך ב5 וחצי..

האם קרה לכם משהו דומה? מה הייתם ממליצים לעשות? אגב, היא לא קמה לאכול בלילה ובאופן רגיל ישנה כל יום משבע וחצי-שמונה בערב עד שש-שש וחצי בבוקר.
כמה שאלות על הרגלי שינה לתינוק בן חודשיים
23/07/14 10:36
1צפיות
שלום,
יש לי תינוק בן חודשיים שכל נושא השינה שלו הוא מאוד בעייתי,
בשעות היום לוקח לי לרוב לפחות חצי שעה להרדים אותו ואז הוא מתעורר אחרי חצי שעה, ברור לי שהוא עוד עייף כי הוא מתעורר בבכי ומפהק ואז לא מפסיק לבכות אבל מאוד קשה להחזיר אותו חזרה לישון,
בשנת הלילה הוא יחסית בסדר, הוא מתעורר רק פעם אחת אבל לוקח כמעט שעתיים להרדים אותו
אני מניחה שמדובר בעייפות יתר מעיוון שישן אחרה"צ בדרך כלל עד ארבע וחצי-חמש, ולרוב אני מכניסה אותו למיטה רק באזור שבע-שבע וחצי אחרי טקס שינה שכולל מקלחת, בקבוק, ושיר קצר או שניים, אבל יש לי בעיה להקדים את שעת השינה כי לרוב מקבל בקבוק באזור 4 כך שאני לא יכולה לתת עוד פעם בקבוק כבר באזור 6 ולכן מושכת אותו
כמו כן הוא קם מאוד מוקדם ( לרוב כבר בחמש וחצי) לא מצליחה להחזיר אותו לישון, ואז בשבע הוא כבר עייף ואז יש לי בעיה להכניס אותו לשנת בוקר מכיוון שזאת שעה שאני מתארגנת וצריכה לארגן את הבן הגדול לגן.

אני אחרי מס' ימים מאוד מאוד קשים של עייפות, בכי ורגשות אשם
אשמח לתשובות והצעות ייעול
מפגש הבלוגרים הרשמי של |תפוז| אנשים
23/07/14 12:58
|אקשן|אנחנו שמחים להודיע כי ביום שני הקרוב, יתקיים אירוע מיוחד הכולל הקרנה של הסרט שושנה חלוץ מרכזי ושיחה עם הכוכב הראשי של הסרט- אושרי כהן.
ההקרנה המיוחדת תיארך ב 28.7.14. והיא מיועדת לבעלי בלוג תפוזי בלבד|!|

לפרטים נוספים, היכנסו לקישור הבא>>
http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?Ent...

|פטיש| היום בין השעות 18:00-20:00, נארח בפורום מבצע "צוק איתן" את עו"ד רבקה ורבנר, סגנית הממונה הראשי על יחסי עבודה במשרד הכלכלה.
עו"ד ורבנר תענה על שאלותיכם בנושא חובות העובדים והמעבידים במצב חירום.

אתם מוזמנים להעלות את שאלותיכם כבר עכשיו.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|חייל| אנחנו מזמינים אתכם להיכנס לפורום הורים ועוד, ולכתוב מכתב או לצייר ציור עם ילדיכם עבור החיילים בחזית.
את כל הפוסטים וההודעות מהבלוגים והפורומים נרכז בעמוד ייעודי, נדפיס ונשלח לחיילים בדרום.

http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
שימוש בנדנדה לתינוקת בת חודש
22/07/14 04:59
21צפיות
היי, ביתי בת החודש סובלת רבות מגזים בעיקר בשעות הלילה. הדבר שעוזר לנו להרדים אותה זה השימוש בנדנדה שהיא בעצם סלקל שנשכב. בשבועיים האחרונים מאז שהתחלנו להישתמש בה היא בדרך כלל נרדמת שם במשך שעתיים אבל אתמול בלילה היא הייתה שם 4 שעות. אני יודעת שזה חוסר אחריות מצדי אבל אני באפיסת כוחות בגלל שאני לא נרדמת בימים- יש עוד שני ילדים קטנים. ובלילה קשה לתינוקת להרדם.  האם הזקתי כך לתינוקת? ואם כן באיזה צורה? אודה לתשובה. הנדנדה מיועדת לשימוש מגיל 0
אצלנו זה היה ככה
22/07/14 23:45
14צפיות
מה שאנחנו עשינו זה לתת להירדם בנדנדה או בסלקל ואז, אחרי שהשינה התבססה, העברנו בעדינות, בעדינות למיטה. זה קשה בלילות עם תינוקות, במיוחד בתקופה הזאת עד גיל חודשיים וחצי פלוס מינוס של הגזים הקשים. מזל שהיה לנו את הגרפווטר שהקל, אני יודעת שיש כאלה שלא נותנים כלום וסובלים (גם ההורים וגם התינוק), אני העדפתי לתת טיפות.
תשובה וטיפים
23/07/14 12:01
2צפיות
אני לא יודעת אם זה טוב לה לגב, אבל קשה לי להאמין שרק בגלל פעם אחת של 4 שעות באמת יהיה נזק. חשוב שתקפידי שזה לא יהיה להרבה זמן. איך שהיא ישנה עמוק - תעבירי אותה.
את יכולה לתת לה טיפות הרגעה (ממליצה על גרפווטר כמו זו שמעלי), ולעסות לה את הבטן לפני השינה. זה אולי יעזור ויקל עליה להירדם...
התקפי בכי בגיל 4.5 חודשים
18/07/14 11:54
36צפיות
בעשרת הימים האחרונים יש לבני התקפי בכי לא מוסברים, ממש קריזות. בד"כ פעם ביום בשעות הצהריים בהם הוא יכול לבכות ולצרוח במשך שעה רצוף. אני מתוסכלת כי הסיבה ממש לא ברורה לי - זה לא מרעב, לא עייפות, לא גזים, לא שיניים, לא חיתול רטוב... ובמהלך ההיסטריה פשוט כמעט בלתי אפשרי להרגיעו. כשזה נרגע הוא יכול לעתים בדקה אחת לשנות לחלוטין את התנהגותו ולהתחיל לחייך , לצחוק ולשחק. פעם פעמיים הוא פשוט היה מותש לאחר ההתקף ונרדם. אשמח אם תוכלו להאיר את עיני ולייעץ... תודה רבה.
בת 7 חודשים- התייעצות
17/07/14 23:36
77צפיות
היי, יש לי שדה טזמנית קטנה מתוקה וסקרנית בבית שמתפתחת יפה אפילו די מהר לגילה, מתהפכת מגיל 4 חודשים גב בטן בגיל 5 חודשים מהבטן לגב, ב 5.5 התחילה זחילת גחון ובחצי שנה שיכללה את הגחון לקומנדו מושלם בהצלבה פלוס זחילת שש ובשבוע האחרון התחילה להעמד בלול ובמיטה ובכלל על כל דבר אפשרי וגם לטפס מדרגות לבד. השאלה שלי בנוגע לישיבה, היא לא ממש עושה רושם שהיא קרובה להתיישב. קורה הרבה שהיא נעמדת ולא יודעת איך לצאת מזה וכשאני מנסה להושיב אותה או לגרום לה לכופף את הברכיים אני נתקלת בהתנגדות כאילו הברכיים שלה נעולות. כשהיא על שש היא עושה הרבה "רוקינג" אבל לא מגיעה למצב של להניח את הטוסיק. לפעמים אני תופסת אותה חצי יושבת עם גב מכופף קדימה וחצי ישבן..
האם זה תקין שהיא נעמדה לפני שביססה ישיבה ומה אני יכולה לעשות כדי לעזור לה לשבת?
תקין לגמרי
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
18/07/14 00:20
30צפיות
כל מה שהיא משיגה ולומדת בעצמה זה נפלא...
תתחילי להושיב עלייך או על הרצפה עם תמיכה שלך למספר שניות וכן בכסא אוכל
מעמידה חכי קצת עם ההושבה כי "נעילת" הברכיים תואמת גיל....חכי שתלמד לבד....
לילה טוב
מיכל נעם
פיזיותרפיסטית ילדים נוירו-התפתחותית
º
תודה :)
18/07/14 14:44
4צפיות
º
תקין
22/07/14 23:47
2צפיות
התפתחות בגיל 9 חו'-התייעצות
16/07/14 23:43
96צפיות
הגורה הקטנה שלי בת 9 חודשים(אתמול),נולדה שבוע 38.2 בקייסרי אלקטיבי, נמצאת באחזונים נמוכים מבחינת משקל (היום מדידה אחרונה שקלה 7200קג)שאר המדדים תקינים.  מבחינה התפתחותית: רק בימים האחרונים החלה לזחול קדימה,אך היא זוחלת רק עם הידיים,הרגליים מורמות למעלה בהקשתה (תנוחת אווירון)- מתעייפת יחסית מהר.היא עולה הרבה לעמידת 6 ומתנדנדת,אך אינה זוחלת . הצליחה להתיישב פעמיים בזחילה אחורה-נתמכת קדימה על ידיה,עדיין אינה יושבת זקוף ללא תמיכה. לציין שכאשר בטרמפולינה,היא מושכת עצמה לישיבה ונשארת כך בזמן משחק.יודעת להחזיק בקבוק,עושה הרבה סיבובי ציר ומתהפכת לכל כיוון,נמצאת לרוב על הבטן.
מדובר בגורה מאוד מאוד סקרנית,חייכנית וחברותית ומאוד "נוחה"- רגועה ומעסיקה את עצמה נהדר לאורך זמן רב.
לפני כשלושה שבועות עברנו מקום מגורים והיא איתי בבית עד ספט' (לפני כן היתה במשפחתון 4 חו')
לצערה, יש לה אמא פולנייה שמאוד לא רגועה מקצב ההתפתחות שלה (שלא לדבר על המשקל..) ולפני שפונה לרופא התפתחות ולפיזיו'-לא במקום, הייתי שמחה לקבל טיפים ועצות כיצד ניתן לסייע לה/לחזק אותה.
בתקווה לימים שקטים יותר,
תודה מראש
נשמע שהיא מתפתחת יפה מאוד : )
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
17/07/14 21:11
56צפיות
הי אן שירלי9
מתיאורך אכן נשמע שהיא עושה דברים נהדרים ותואמי גיל : )
את יכולה להניח ידיים שלך על השוקיים שלה לכיוון הרצפה או לשחק בישיבה במגוון מצבים וכמובן גם להעמיד...
והכי כייף אם את פולנייה לקחת אותה למפגש ייעוץ עם פיזיו' ילדים(מפולנייה לפולנייה) ולקבל הדרכה והרגעה פנים אל פנים....
לילה טוב
מיכל נעם
פיזיותרפיסטית ילדים
קיוויתי שתעני לי..
17/07/14 22:53
46צפיות
(אני מאוד נהנת לקרוא אותך ואת הגישה המאוד לא נוקשה שלך..)
האם אכן התפתחותה תואמת גיל? היא לא מתפתחת לאט מידי? כי גם לאחותה הגדולה (בדיוק שנתיים מעליה) התפתחות המוטוריקה הגסה היתה ועודנה איטית (עדיין לא קופצת עם שתי הרגלים ביחד ורצה כמו ברווזה קטנה) הגדולה בכלל לא זחלה גחון ורק סביב גיל 9 חו' החלה לזחול- ישר על 6 ולהתיישב (כמעט בו זמנית).החלה ללכת רק בגיל 1.5ש'.. רק שהגדולה היתה באחוזונים של 90+ בכל המדים והנחנו שזה קשור גם לזה.. זה לא עושה טוב ללב הפולני שלי..
אחות טיפת חלב אמרה אתמול בבדיקה,שהקטנה היתה אמורה לשבת זקוף ללא תמיכה בשלב זה..
בקשר להושבה והעמדה של הקטנה- אכן עושה. ובכל אופן מתוכננת להגיע לרופא התפתחותי (לבדיקה שגרתית של 9חוד') ומתכוונת לבקש הפניה לפיזיו'. האם את מכירה מישהי באזור הצפון (כנרת) שעובדת עם הכללית?
תודה על תשובתך וליילה שקט
אן
בשמחה : )
18/07/14 00:15
32צפיות
ראשית אני מאוד מעריכה את אבני הדרך וחשיבות הסדר בהופעתן אבל...(תמיד יש אבל) לא כל אחד הולך בדרך הזו....ובמחקרים לאורך השנים בתחום של למידה מוטורית(הקרוב לליבי)...מצאו שאין בהכרח חשיבות לסדר הופעתן...יש חשיבות לדרכי הלמידה של התינוק בשנה-שנתיים הראשונות לחייו
ככל שתחשפי אותה למגוון תנועתיות כולל ישיבה הושבה עמידת שש עמידה וכו למספר שניות בהתחלה ועד דקות בהמשך כך היא תלמד לרכוש מיומנויות מוטוריות...
אין כמו הקיץ לנצל את המרחב ללמידה....לצאת לפארק לדשא לחול ים להושיב למשחק במגוון מצבים - עלייך על הדשא בתוך גלגל הצלה ועוד(ככל שהדימיון מאפשר)
לתת לחקור את הסביבה ללא בגדים(רק חיתול) על הבטן על הגב על הצד בישיבה
את מוזמנת לשאול בדף שלנו בפייסבוק פיזיותרפיה התפתחותית
את יכולה להיות מדויייקת באזור הצפון? טבריה?
יש את שירי קרטין בצפון
http://www.child-development.org.il/%D7%A9%D7%99%D...

אם היא לא מגיעה לאזורך היא ודאי תוכל להפנות אותך...
הדף שצירפתי לך של העמותה להתפתחות הילד ושיקומו מצרפים שמות של פיזיו' בצפון....נסי לראות אם יש מישהו או מישהי קרובים יותר...
לילה טוב
מיכל
כתובות אינטרנט מצורפות:
את גם מוזמנת לשלוח לי סרטון....
18/07/14 00:16
20צפיות
לוואטסאפ או למייל
0528303232
michal.noam@gmail.com
לילה טוב
מיכל
עידכון:
23/07/14 00:14
6צפיות
האלופה הקטנה מתיישבת לבד- זוחלת אחורה למצב ישיבה כפופה ואז זורקת את עצמה לישיבה זקופה. (מצחיק לראות) היא מתרגלת את זה הרבה תוך כדי זחילה-שגם פה יש התקדמות. אפילו בגזרת האוכל יש שיפור אחרי שהסתבר לי שהיא פשוט לא אוהבת מרקם מחיתי/מרוסק אלא רק לבד,בחתיכות לידיים שלה.. נראה שהיא מתחזקת ומשתכללת מיום ליום.
שוב תודה לך,מיכל.
כמה שאלות. ..
17/07/14 22:39
71צפיות
זה נורמלי שתינוק ישן על הצד כשהראש מוטה, אחורה?  זה נראה מפחיד.
דבר נוסף,  הוא סוף סוף למד לישון על הבטן אבל עם הראש רק לאותו צד. איך מלמדים לישון על  שני הצדדים?

איזה קטע...
17/07/14 23:38
43צפיות
הבת שלי ישנה בדיוק אותו דבר, היום היא בת 9 חודשים אבל די מההתחלה היא ישנה ככה.
היא מותחת את הראש לאחור וזה נראה כאילו היא עוד שניה נוגעת עם הראש בגב.
לפעמים היא ישנה ככה כשפלג הגוף העליון שלה שכוב על הצד והישבן והרגליים שוכבים ישר, כאילו "על הגב".
אני אישית אף פעם לא נלחצתי מזה, בעיקר צוחקים שהיא שהיא תהיה מתעמלת קרקע מעולה...
º
סתם נראה מוזר...
19/07/14 16:08
11צפיות
זה בסדר
22/07/14 23:48
5צפיות
גם אצלנו זה היה ככה
תשימי ציור לצד השני או תסובבי בעדינות
הרטבת לילה
16/07/14 12:50
39צפיות
החמוד שלי בן 4, ביום הוא די גמול במעון לגמרי ובית די מפספס, בלילות אני רוצה לשים לו טיטול אבל הוא לא תמיד מסכים ואטמול הוא רצה להוריד כי זה מפריע ומציק לו. אבל בבוקר הוא קם רטוב....... אני מעודדת אותו לקום ללכת לשרותים, אבל זה לא תמיד יוצא לו. וניסנו שיטה של לתת מדבקות אם הוא קם יבש בבוקר ועושה קקי בסיר/שרותים אבל זה לא תמיד הולך יש דרך אחרת לעשות או שזה יעבור לבד?


תודה
הי פיקוס
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
16/07/14 22:40
22צפיות
ראשית כן, זה בדרך כלל עובר לבד ואני שומעת  על הרבה בנים  ( בעיקר בנים) שמרטיבים במיטה עד גיל מאוחר.
לפעמים מרטיבים יותר בחורף
ולפעמים גם מצב בטחוני כמו זה של עכשיו מגביר הרטבת לילה
ובכל מקרה אני מכירה בנים רבים שנגמלו מהרטבת לילה רק אחרי גיל חמש או שש

הצעתי
מכיוון שהילד רוצה להיגמל ולהרגיש גדול תני לו הרגשה שהוא גדול
אל תשימי לו טיטול
שימי שעוונית על המזרן
פרשי מגבת גדולה שתלך בבוקר לכביסה ותספוג את רב השתן
שימי חבילת מגבונים על ידו וגם תחתונים נקיים
למדי אותו להיות עצמאי ולהחליף בעצמו תחתונים  ( עכשיו בקיץ אפשר לוותר על פיגמה ולתת לו לישון רק עם תחתונים

את יכולה גם לקחת אותו  לשירותים מתוך שינה לפני שאת הולכת לישון.
זה לא יעזור לגמילה אבל זה יקטין את האפשרות של הרטבה במיטה ויעזור לו להרגיש  שהוא מצליח


סביר להניח שכשתהיה בשלות פיסית הוא יגמל
הוא הרי ממש רוצה לשתף פעולה
תני לו להיות עצמאי ולהרגיש גדול
על הפרסים הייתי מוותרת

כל טוב
ענת

אין לי ספק שזה יעבור לבד
17/07/14 21:06
18צפיות
את לא צריכה להתבאס מזה, מסכימה עם מנהלת הפורום, את יכולה לשים שעוונית או אפילו דריי נייטס זה טוב לבריחת שתן (זה מה שאני עשיתי כשהקטן שלי היה בשלב הזה). אבל אין לך מה לדאוג, עצם זה שהוא כבר די גמול זה מעולה ואני לא חושבת שצריך להאיץ בו. אולי תנסו גם לשדרג את שיטת המדבקות (אולי קצת נמאס לו חחח)
עיכוב בהתפתחות
17/07/14 13:51
107צפיות
הי
בני בן 7+ חודשים, מתהפך גב בטן, בטן גב וזהו.
לא מסתובב ציר על הבטן לא מתרומם לא עמידת 6 ולא אוהב להיות על הבטן בכלל,
שאני שמה אותו על הבטן מיד מתהפך על הגב.
ז"א שכל היום הוא על הגב, משתעמם מהר מאוד ולכן אין דקה שהוא לא מבקש תעסוקה.
אבל הבעיה העיקרית היא שהוא לא לומד לזחול  וכל ההתפתחות שלו מתעכבת.
אני מנסה להעסיק אותו על הבטן, עם צעצועים, אני מולו וכו'.. כלום לא עוזר.
אשמח לעצה...
לא ציינתי משהו חשוב..
17/07/14 13:54
49צפיות
הוא באחוזון 95,ראש גדול.
אמרו לי שקשה לו בגלל זה...
רופא ילדים אמר לי שיש לו טונוס שרירים נמוך,פיזיוטרפית אמרה לי שאין לו טונוס שרירים נמוך,ופשוט קצת קשה לו.
בקרוב יש לי תור לרופא התפתחותי ואדע...
זה זמן נהדר להושיב : )))))))))))
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
17/07/14 21:05
60צפיות
הי אורטל 311
האם את מושיבה אותו??? האם מנסה למשוך לעמידה?
אלו דברים את כן עושה איתו בשינויי מנח ותנועה???
אשמח להמשיך לענות
לילה טוב ושקט
מיכל נעם
מומחית בפיזיותרפיה התפתחותית
הי
21/07/14 14:57
14צפיות
הי
כן הוא יושב עלינו הרבה, עם תמיכה קלה..ומאוד אוהב...
אני מנסה להעמיד אותו כל הזמן שאני מרימה אותו, אבל הוא לא מיישר את הרגליים בכלל, אולי לעיתים רחוקות.

אני עושה איתו כל מיני תרגילים שאני רואה באינטרנט, בנוסף הייתי כבר פעמיים אצל פיזיותרפית דרך קופת חולים, לא מרגישה שהוא מתקדם במשהו...
פשוט הפסיקי לתרגל איתו ותני לו לחקור לבד
21/07/14 22:32
10צפיות
נפלא שאת מגוונת לו מנחים ומצבים
עכשיו שחררי אותו מהתרגול שאת עושה : ) ותני לו לחקור ולגלות דברים לבד....
לילה טוב
מיכל
º
תודה רבה!
22/07/14 06:57
1צפיות
º
תודה רבה!
22/07/14 06:57
1צפיות
שתיית מים בת שנה
14/07/14 18:05
65צפיות
בתי בת השנה שותה בקבוק נוטרילון בבוקר ובקבוק בערב לפני השינה.
מלבד זאת, אוכלת 5 ארוחות במהלך היום.

אני מנסה ללמד אותה לשתות מים מכוס מעבר. היא בעיקר משחקת עם הכוס.
היא יודעת לשתות ממנה. כי בערך פעם ביום כשהיא ממש צמאה היא שותה ממנה.
אני מודאגת שהיא לא שותה מספיק מים.

חשוב לי שהיא תלמד לשתות מכוס מעבר ולא מבקבוק.
רעיונות מישהו?
אני בעד לסמוך עליה
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
14/07/14 23:04
39צפיות
להמשיך להציע לה את כוס המים בזמן הארוחות וביהן ולסמוך על כך שהיא תשתה לפי צרכיה.

אל תשכחי שגם הארוחות שלה מכילות נוזלים : תמ"ל, ירקות, פירות וכד
אצלינו הכוס של אוונט נחלה הצלחה מרובה
17/07/14 15:43
20צפיות
הנסיך שלי פשוט מאוהב בה ושותה ללא הפסקה, מוזמנת לקרוא על ההתנסות שלנו אצלי בבלוג:
http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?r=1...
|תו| פורומים חדשים בתפוז |תו|
17/07/14 11:28
3צפיות
|קדימה| אנו שמחים לבשר על חידוש פתיחתו של פורום אוונסנס ואיימי לי|!|  בימים אלה איימי לי עובדת על מוזיקה חדשה.
בואו להתעדכן בכל מה שחדש אצל הלהקה הגוטית - רוקטיסטית>>

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...


|קדימה| לפני יומיים היא צייצה בטוויטר ציוץ שהצליח לעצבן רבים, אבל עדיין אנחנו אוהבים לשמוע את המוזיקה שלה בבית, בנסיעות באוטו ובמסיבות
היכנסו עכשיו לפורום ריאהנה |!|

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...


|קדימה| מכוכבת ילדים לילדה פרועה, אי אפשר להתעלם מהנוכחות שלה בשנה האחרונה בכל ערוץ אפשרי. ולכן פתחנו לכם את פורום מיילי סיירוס
בפורום תמצאו את כל החדשות והעדכונים החמים על מיילי ומי יודע אולי נצליח להביא אותה להופעה בארץ.

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה| אנחנו מזמינים אתכם להיכנס כבר עכשיו לפורום של הראפרית המובילה ניקי מינאז'. ניקי עובדת בימים אלה על אלבום חדש ומשתפת פעולה כמעט עם כל אמן אפשרי!
בואו להתעדכן בכל הלהיטים שלה עכשיו בפורום>>

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
  

|קדימה| היא התחילה את דרכה בסרט "קאמפ רוק" והיום היא אחת הכוכבות הגדולות בארה"ב. עם אלבום חדש והשתתפות בסדרה המצליחה "גלי" האם היא בדרך אלינו?
בואו לדבר על זה בפורום של זמרת הפופ והשחקנית דמי לובאטו.

היכנסו לפורום כבר עכשיו >>
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
העסקה במשך היום
16/07/14 10:02
65צפיות
היי, רציתי לדעת האם אתם צמודים לתינוק כל היום או מושיבים אותו על הערסל או אוניברסיטה ,האם אתם משחקים איתו כל זמן שהוא ער או מעסיקים אותו ,
מה קורה שהוא מתרגל להיות על הידיים וכל הזמן שמושיבים אותו על הסל קל הוא בוכה,  איך יודעים את האיזון ?

הי
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
16/07/14 22:43
45צפיות
לא קורה כלום למי שנמצא הרבה על הידיים אבל הייתי מנסה בשלב ראשון לשבת לידו כשהוא שוכב על מזרן הפעילות ובהמשך להתרחק לדקה שתיים ולדבר איתו תוך כדי כך.

חשוב שגם את תוכלי להרגיש שאת לא  נשחקת ושיהיה לך זמן לאכול ללכת לשירותים ולהתקלח .
תינוקות זקוקים להמון תשומת לב אבל בהחלט לא חייבים להיות כל הזמן על הידיים

מקווה שעזרתי

כל טוב
ענת
בן שנה ועשר מקטר
16/07/14 14:11
54צפיות
שלום
בני הבכור בן שנה ועשר הוא ילד מקסים,חייכן נדיב מאוד אוהב אנשים,אך יש דבר אחד מעצבן:שהוא עושה: יש לו נטייה לקטר,כשהוא רוצה משהו הוא מתחיל להשמיע קול מרגיז שנשמע כמו סירנה ואני צריכה לנחש מה הוא רוצה...
הוא לא מפסיק עד אשר אני נותנת לו את מה שהוא רוצה,בנוסף בזמן האחרון שמתי לב שהוא לא מקשיב לי לדוגמא אם אני מבקשת ממנו להגיע למקלחת כדי שאקלח אותו הוא מתחיל לרוץ בבית עד אשר אני תופסת אותו ומביאה אותו למקלחת והוא מתחיל לבכות,גם כאשר אני מבקשת באופן תקיף הוא לא מקשיב.
אני רואה שכשהוא רוצה הוא יודע למלא אחר בקשות שלי לדוגמא כאשר אני מבקשת ממנו לאסוף צעצועים אז הוא אוסף אבל רק כשמתחשק לו...
מה עליי לעשות על מנת שיהיה ממושמע?
תודה
בן שנה ועשר מקטר
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
20/07/14 15:39
12צפיות
הי.
בנך נמצא בשלב התפתחותי בו הוא בוחן ומגלה את כוחו והשפעתו על הסובבים אותו ובעיקר עליכם ההורים.הוא מבסס את עצמאותו ועושה זאת בכך שהוא מתנגד לרצונותיכם ולהנחיותיכם,אינו משתף פעולה ומתעקש לעשות דברים בעצמו ובדרכו.
שלב זה הוא שלב לא קל להורים ועלול להיות מתיש לפעמים ולכן חשוב לקבל תמיכה והדרכה כיצד להתמודד עימו וכיצד להציב גבולות בצורה מותאמת ויעילה, שתמנע הרבה מאבקי כוח ומריבות ותעניק לילד מסגרת בטוחה להתנסויותיו.
מספר עקרונות חשובים בשינוי התנהגות ובהצבת גבולות הם: * לאפשר לו לבצע פעולות שהוא יכול באופן עצמאי ואף להטיל עליו אחריות לעבודות יזומות כמו, עריכת השולחן וכו'. - * מתן תשומת לב רבה יותר להתנהגות רצויה ופחות להתנהגות לא רצויה: 1. התעלמות מהתנהגות לא רצויה (למשל הסירנה - אמרי לו פעם אחת שאת לא מבינה ככה מה הוא רוצה ותוכלי לעזור לו רק אם ידבר. לאחר מכן פשוט התעלמי והמשיכי בעיסוקיך. חזרי על המסר לאחר מספר דקות). 2. חיזוק התנהגות רצויה - כשהוא בא בעצמו למקלחת/אוסף צעצועים לאחר שבקשת ממנו שבחי אותו על כך. הקפידי שעיקר תשומת הלב תנתן להתנהגות הרצויה.
* הצבת גבולות ברורה, נחושה ועקבית. רק כך יצליח להפנים את הגבולות. אם תגובותיכם משתנות לעיתים קרובות הוא מבולבל וממשיך לבדוק. לכן אם החלטת להציב גבול - עכשיו הולכים להתקלח - עשי זאת בנחישות ועקביות ובצורה עניינית (ללא כעס. זכרי כי זהו שלב התפתחותי חשוב בו את מלמדת את בנך מהם הכללים לפיהם עליו לנהוג מחד ומאידך מסייעת לו לפתח את עצמאותו בתוך מסגרת הכללים הללו.).
בהצלחה!
יפעת
מתייעצת שוב.... סליחה על האורך
15/07/14 12:41
69צפיות
מתייעצת שוב לגבי הבת שלי
בת שנה וחמישה חודשים
עדיין לא הולכת ולא מדברת. אנחנו נמצאות במעקב של פיזיותרפיה עקב היפוטוניה וגמישות יתר. נאמר לי כל הזמן שמבחינה מוטורית היא בסדר גמור- כבר בשלה לגמרי להליכה. חסרה לה רק מוטיבציה ורצון..
כתוצאה מהקושי המוטורי יש לה גם עיכוב שפתי
יש לה אוצר מילים של בערך 4 מילים אבל חשוב לי לציין שהיא משתמשת בכל פעם רק ב2 מילים
כלומר- נניח שהיא יודעת להגיד "אבא". היא אומרת על כל דבר "אבא". עכשיו היא אומרת "את זה" ו"אבא". היא הייתה אומרת גם "אמא" וגם "המ המ" לאוכל אבל כאילו יש לה מקום בראש רק לשתי מילים. אם אני מעודדת אותה להגיד שוב "אמא" אז היא חוזרת להגיד "אמא" כל היום ועל כל דבר ומשמיטה מילה אחרת שהיא השתמשה בה. כבר זמן לא מועט שהיא לא רוכשת מילים חדשות. היא לא חוזרת אחרינו מבחינה קולית. מחקה תנועות ומחוות אבל לא קולות. גם לא קולות של חיות. עברנו בירור שמיעה ונמצא תקין.
מבחינה מוטורית ובחינה שפתית לא הגדירו אותה בעיכוב אלא כLATE BLOOMER ואמרו לי שהדברים קשורים זה בזה. אבל מי שאמרה לי את זה הייתה הרופאת ילדים שלה ולא רופא התפתחות. ביקשתי לראות רופא התפתחות ונאמר לי שהמצב שלה לא מצדיק בירורים נוספים כי היא ממש על הגבול והיא בפירוש לא ילדה לא מפותחת.
יש לציין שמבחינת הבנה ותקשורת היא מעולה- מאוד מאוד תקשורתית. מצביעה, ממלמלת, מוחאת כפיים, עושה ביי, מחוות כן ולא עם הראש.. מבחינת הבנה היא ממש מבינה הכל.
מה שמטריד אותי זה שהיא לא תנועתית. אני מנסה לחשוף אותה לגינת משחקים אבל לא הולך. לפעמים היא נהנית מהמגלשה למשל, אבל ברוב הפעמים היא לא מוכנה לרדת לי מהידיים. גם נדנדה אותו דבר...
יש לה אחיינת בת שנה שכבר מטפסת על החבלים בגינה של הגדולים והיא ממש ממש לא בכיוון בכלל. בקושי על הספה היא יודעת לטפס.
בבית וגם בגן- היא כן מתנועעת במרחב, רודפת אחרי כדור לבד או ביחד עם ילד או מבוגר שמשחקים איתה. אנחנו מאתגרים אותה המון כן לזוז- למשל לתלות מדבקות על הקיר, לקחת דברים ממדף גבוה וכו'. לפעמים עובד ולפעמים לא..
בג'ימבורי למשל המצב כבר כן מאוד השתפר אבל זה אחרי הרבה פעמים שהיינו באותו מקום שוב ושוב עד שהיא מכירה אותו.
איך אפשר לחזק לילדה את הביטחון כבר מגיל זה ולהפוך אותה לפחות פאסיבית וביישנית ויותר מוחצנת ובטוחה בעצה,
האם זה אפשרי בכלל?
נכד בן 1.5
13/07/14 21:45
95צפיות
יש לי נכד שמאד מזיע.
אחרי מיקלחת  מזיע.מה עושים
שישאר לו ריח טוב..אני שמה לו מי גוף על הבגד. קצת
אין צורך בבישום
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
14/07/14 23:07
49צפיות
פשוט לקלח יותר
עכשיו בקיץ נעים מאד להתרענן במקלחת יותר מפעם ביום.
זיעה היא לא דבר רע  :)

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


הריון ולידה

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה