בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
הורים יקרים
מזל טוב, אתם חובקים תינוק בזרועותיכם.
ברגע זה מתחילות אינסוף תהיות ושאלות לגבי תקינות התפתחותו:
* מתי מגיע החיוך הראשון?
* באיזה גיל אמור תינוק להתהפך?
* מתי מקובל להתחיל מתן מזונות מוצקים? ועוד
פורום זה הוקם על מנת לתת מענה לכל שאלה הקשורה להתפתחות תינוקכם/ילדכם, מגיל 0 ועד 4 שנים.
פורום זה מנוהל גם על ידי מומחים מתחום ההתפתחות והמוטוריקה, וכן יקחו בו חלק מומחים נוספים מתחומים שונים כגון תזונה, פסיכולוגיה ועוד.
זה המקום לשאול שאלות המטרידות אתכם בכל הקשור להתפתחותו של ילדיכם, ולקבל תשובות.
שימו לב כי במידת הצורך תקבלו המלצה לפנות לבעלי מקצוע *אמיתיים*, וכי יש בעיות שאינן יכולות להיות מאובחנות מעל גבי האינטרנט.
בברכת התפתחות תקינה, והורות מאושרת

mamay מרכז פרטי לרפואת ילדים משולבת
http://www.mamay.co.il/Hebrew
המשך...
הודעה חדשה

הודעה נעוצה שאלות ליועצת שינה מבית גנית פרג
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
20/08/14 10:48
17צפיות
מחר יום ה תתארח בפורום יועצת שינה מבית גנית פרג ותענה על שאלותיכם בנושא הקניית הרגלי שינה והתמודדות עם קשיי שינה לתינוקות וילדים
אתם מוזמנים לשרשר שאלות
 
שינה - תינוק בן חודשיים וחצי
21/08/14 10:19
12צפיות

שלום ובוקר טוב, 
התינוק שלי בן חודשיים וחצי, יונק ביום ומקבל בקבוק בלילה . לפני כחודש אובחן עם ריפלוקס סמוי ומטופל תרופתית ובאמת יש שיפור עצום ומשמעותי סביב האוכל ואי השקט. ישן רק על הבטן (כן, אני יודעת... ) ילד יפה, שמנמן (כמעט 6 קילו), מתפתח מקסים, סקרן, חייכן ומתוק.
הבעיה היא השינה - 
עד לפני כמה ימים היה נרדם רק על הציצי או על כדור הפיזיו. מתחילת השבוע, אני לא מאכילה יותר לפני השינה אלא רק אחרי שמתעורר, ולפני כל הרדמה אני עוטפת אותו, נותנת מוצץ ומרדימה על הידיים בתנועה. זה עובד יפה והוא כבר קולט שטקס העיטוף מבשר שינה והוא פחות מתנגד. 
הבעיה היא שמהרגע שנולד - לא ישן ברצף יותר משעתיים וחצי שלוש. כל הרדמה וכל התעוררות מלוות בבכי... אני תמיד מזהה 2 פיהוקים ומשכיבה לישון באופן יזום, כשעה- שעה וחצי לאחר שהתעורר. במהלך היום הוא מתעורר בד"כ כל 40 דקות ואם יש לנו מזל אז הוא הצליח לעבור את מחזור השינה ולישון כשעה שעה וחצי (אבל זה נדיר באמת, אני צריכה להתערב ולמשוך לו את השינה עם נדנוד או הרדמה על הידיים שוב). קורה לעתים תכופות יותר גם עכשיו עם העיטוף והמוצץ.
בלילה - נרדם בין 18:30-19:30 (תלוי במהלך היום), וישן בערך עד 00:30-01:00 עם התעוררות אחת, ומאותו רגע - מתעורר בכל 40 דק'- שעה!!! אנחנו גמורים לחלוטין. בהתעוררות הראשונה אני מניקה (נניח ב22:00-23:00) ואח"כ כשמתעורר בחצות או באחת נותנים בקבוק מטרנה והוא אוכל בערך 100-120 ושוב מתעורר אחרי שעה, אז אנחנו מרדימים ולא נותנים עוד בקבוק עד שחלפו 3 שעות. זאת בעיה - כי הוא מתעורר כל הזמן ולפעמים אני תוהה אם הוא רעב כבר אחרי שעתיים?? ֿ
מה עושים??
אומרים שזה מוקדם ללמד אותו להירדם עצמאית, וניסינו לחישה טפיחה וזה באמת לא הלך (בכי תמרורים ארוך ובלתי נסבל). 
לא נישן עד שיהיה בן 4 חודשים? 
 
תודה רבה
 
תינוק בן חודשיים וחצי
21/08/14 12:35
10צפיות
שלום lironation1983,
אני שומעת את מצוקתך ומבינה אותה, אך כפי שאת מציינת, בנך עדיין צעיר להירדמות עצמאית ולשינה רציפה, לכן אנסה לענות על שאלותייך ולכוון אותך כמיטב יכולתי:
 • אני מבינה שהפסקת להאכיל את בנך לפני השינה בגלל הריפלוקס... נשמע שטקס העיטוף עובד טוב ובאמת חשוב ליצור איזשהו טקס כדי שהוא יוכל לדעת למה לצפות.
 • לגבי רצף השינה - בגיל זה מנגנון הפרשת המלטונין [הורמון השינה] עדיין לא בשל ולכן השינה עדיין לא מתרכזת בלילה אלא מפוזרת על פני היממה. 
 • חשוב לזהות את סימני העייפות כפי שאת עושה ולהשכיב לישון בהקדם האפשרי לאחר הופעתם.
 • לגבי שנות היום הקצרות - אם בנך מתעורר כל 40 דקות הוא באמת לא משלים מחזור שינה וגם לא נכנס לשינה עמוקה. כרגע הדבר החשוב ביותר הוא שבנך יקבל את השינה לה הוא זקוק ולכן אם ניתן - מאד מומלץ להתערב ולהמשיך את השינה. 
 • לגבי היקיצות בלילה - טוב שאתם מקפידים על 3 שעות בין בקבוקים. ראשית, כי גם תינוק בן יומו צריך לאכול כל שלוש שעות בערך ולא יותר, ושנית, בגלל הריפלוקס... העובדה שבנך מתעורר וכביכול רוצה בקבוק נובעת מכך שהוא רגיל להירדם תוך כדי אכילה. ברגע שנוצר הקשר בין אכילה ושינה, הוא זקוק לציצי/בקבוק בכל פעם שהוא מנסה להירדם. בכל מקרה, כולנו מתעוררים מספר פעמים בלילה [לרוב בין מחזורי השינה] וזה נורמלי. עד שהוא לא ילמד להירדם באופן עצמאי - הוא יקרא לכם כדי לעזור לו...
מה כן ניתן לעשות? 
לנתק כמה שניתן את הקשר בין אכילה ושינה - להאכיל באור מלא, אפילו מחוץ לחדר ולא לאפשר לבנך להירדם תוך כדי אכילה. כאשר קצב היניקות נחלש, מומלץ להפסיק את האכילה ולעבור לחדר/מיטה כדי להרדים אותו. גם אם עדיין לא מרדימים במיטה - נכנסים לחדר, מכבים את האור, מחשיכים ואז מרדימים.
דבר נוסף שניתן לעשות הוא להתחיל וליצור שגרת יום - כך יהיה רצף אירועים קבוע פחות או יותר כדי שבנך יוכל לצפות את הגעת שעת השינה ויתנגד פחות.
שיהיה בהצלחה,
מיכל :)
תודה מיכל... עוד כמה שאלות ברשותך...
21/08/14 15:33
5צפיות
האם יש משהו שניתן לעשות כדי למנוע את היקיצה בכל 40 דקות? דרך אגב, זה משהו שהתחיל להיות בכזו תדירות רק בימים האחרונים כי לפני כן הוא הצליח לישון לפעמים שעה-שעה וחצי. אני מאוד חוששת שהמצב הנוכחי פוגע בו ובהתפתחות, האם נכון?
אנחנו מיישמים בקפדנות את כל ההמלצות שלך, ועדיין ללא הצלחה בשינה :( יש סיכוי שזה נובע ממשהו אחר? האם זה רק בגלל שאינו יודע להירדם באופן עצמאי? איך זה שהוא מקיץ כל 40 דקות ותינוקות אחרים, שגם נרדמים עם משענות, יכולים להמשיך לישון לפרקי זמן ארוכים יותר ואפילו לילות שלמים?
האם תינוק במשקלו ובגילו בהכרח אינו בשל ללמוד להירדם לבד? האם ניתן לבדוק את ההורמון מלטונין אצלו?
 
סליחה על כל השאלות, אנחנו פשוט מתים למצוא פתרון כי אנחנו 24/7 עסוקים בהרדמה והתעוררות חלילה בפרקי זמן מוטרפים. זה ממש ממש נוראי ואנחנו בקריסה...
 
תודה מראש....
עוד כמה שאלות...
21/08/14 19:04
3צפיות
הי לירון,
בניגוד למבוגרים, כאשר תינוקות נרדמים הם נכנסים מיד לשנת חלום [REM] ורק לאחר כחצי שעה עוברים לשינה עמוקה. ב"מעבר" הזה השינה מאד קלה ולכן כל תזוזה או רעש קל גורם ליקיצה. הדרך הטובה ביותר למנוע את היקיצה נשמע כמו משהו שכבר עשית - לעזור לו להמשיך לישון באמצעות מגע קל, נדנוד וכד'... כדי לעשות את זה צריך לדעת מתי היקיצה צפויה ו"להקדים" אותה. כל עוד בנך לא ידע להחזיר את עצמו לישון באופן עצמאי, אני לא חושבת שיש דרך למנוע את היקיצות הללו...
זה בהחלט נכון שחוסר שינה עשוי לפגוע בהתפתחות, אך זה כמובן לא קורה בן יום. בנוסף, שנת החלום חשובה ביותר והגוף יודע כיצד "לדרוש" אותה. מה שאני מנסה לומר לך הוא שבהחלט כדאי לטפל בבעיית השינה אך עדיין אין סיבה לחשוד בבעיה התפתחותית.
תמיד יש סיכוי שהיקיצות נובעות ממשהו אחר, במיוחד עם אבחנה של ריפלוקס. אני לא מכירה את הבעיה לעומק, אך נשמע סביר שאולי בנך סובל גם מצרבת שעשויה להציק לו ולהעיר אותו, ואני גם לא יודעת עד כמה הבעיה היתה חמורה ועד כמה היא נפתרת בעזרת הטיפול שהוא מקבל. לדעתי תוכלי לברר יותר אצל הרופא, או רופא הילדים או רופא גסטרואנטרולוג של ילדים. לדעתי כדאי לפנות ולקבל את כל המידע שאפשר.
גם אי אפשר לדעת בוודאות עד כמה מנגנון הפרשת המלטונין שלו בשל, ומעולם לא שמעתי שבודקים רמות מלטונין, בילדים או במבוגרים... קשה לי להאמין שתוכלי לבצע בדיקה כזו, וגם אם תגלי שהמנגנון לא בשל - לא תוכלי לעשות עם זה משהו. כשמנגנון הפרשת המלטונין שלו יהיה בשל, תוכלי לצפות לכך שרוב השינה שלו תתרכז בלילה, ששנתו בתחילת הלילה תהיה עמוקה יותר, שהוא יראה סימני עייפות רבים יותר בשעות הערב עם החשיכה, ושיהיה הרבה יותר קל להרדים אותו בערב ובחצי הראשון של הלילה מאשר בכל שעה אחרת. אני בהחלט מאחלת לכם שזה יקרה בקרוב... כמו כן, תוכלי לקבל הדרכת "טרום ייעוץ" סביב גיל 3.5-4 חודשים... את מוזמנת לפנות אלי שוב, ובכל מקרה עדיף לאחר התייעצות נוספת עם רופא מומחה...
אני מאחלת לכם לילות קלים יותר וכוחות להחזיק מעמד עוד קצת...
מיכל :) 
עבודה בלילה ותינוקת יונקת
21/08/14 12:13
7צפיות
היי, הקטנה שלי בת 4 חודשים מאז שנולדה ישנה אולי לילה שלם אחד או שניים, בד"כ מתעוררת 2-3 פעמים בלילה. בזמן האחרון זה קורה הרבה יותר והבנתי שזה קשור למשבר שינה של גיל 4 חודשים. בעוד חודש אני אמורה לחזור לעבודה- 3 פעמים בשבוע מתוכם 1-2 משמרות לילה. בזמן הזה היא כמובן תישאר עם אבא. 
אני מניחה שהיא תרגיש בחסרוני במהלך הלילה ומקווה שהאבא לא יחווה יותר מדי לילות לבנים. יש לציין היא רגילה מאוד להיות בעיקר איתי, אני מטפלת בה באופן כמעט בלבדי- הרבה פעמים בעלי חוזר הביתה מהעבודה אחרי שהיא כבר ישנה.
איך להכין את הקטנה שלי לכך שאימא לא תמיד תהיה לידה בלילה?  
עבודה בלילה ותינוקת יונקת
21/08/14 12:56
8צפיות
שלום אימא חדשה2,
כמה המלצות:
 • כדאי להרגיל את בתך להיות גם עם אבא שלה, כמה שיותר מוקדם יותר טוב. כמובן שאם זה יקרה רק בלילה כשהיא מתעוררת - זה לא יהיה קל. רצוי להתרגל קודם או במקביל בשעות היום, לפחות בסופי השבוע.
 • כדאי מאד שבתך תתרגל לקבל בקבוק/חלב גם מאבא. שוב, מומלץ להתחיל כשהיא רגועה בשעות היום ולא כשהיא עייפה.
 • לגבי השינה בכלל, מומלץ לנתק את הקשר בין אכילה ושינה - לא להאכיל במיטה ולא לאפשר לה להירדם תוך כדי אכילה. במידה והיא מתחילה להתנמנם תוך כדי אכילה - מומלץ להפסיק את ההאכלה ולהשכיב אותה במיטתה כשהיא ערה. אז ניתן לעזור לה להירדם באמצעות מגע/נדנוד/ליטוף וכד'.
 • בגיל 5 חודשים ניתן כבר להתחיל וללמד אותה להירדם באופן עצמאי ולישון לילות רצופים. כל עוד היא לא תדע להירדם עצמאית - סביר שהיא תעיר אתכם כל פעם שהיא תתעורר בלילה... 
מאחלת לך הצלחה, גם בחזרה לעבודה,
מיכל :)
 
גמילת בן חודשיים מנדנוד?!
21/08/14 16:16
14צפיות
היי, הקטן בן חודשיים, סקרן מאד וקשה לו להירדם.
הוא מתחיל לילה בסביבות 10 - 11 בלילה, ויכול לישון עד 5 - 6 בבוקר, שאז אוכל וחוזר לישון ל3 שעות בערך, ושוב אוכל ושוב חוזר לישון. המשקל שלו תקין ואני לא מעירה אותו לאכול.
אבל בגלל שאני קמה עם גודש (הוא יונק מלא) ניסיתי להאכיל אותו מתוך שינה לפני שאני הלכתי לישון ב1 - 2, הוא אכל באמת מתוך שינה וחזר לישון בלי בעיה, אבל זה כנראה הוציא אותו מהשינה העמוקה כי מאז התעורר כל 3 שעות לאכול.
הבעיה שלי היא ביום, אני רואה שהוא נהיה עייף, ומנסה להרדים מיד, אבל הדרך היחידה להרדים אותו זה בנדנוד בעגלה (הוא ישן כרגע רק באמבטיה של העגלה), הוא נרדם די מהר אבל ברגע שאני מפסיקה לנדנד יש לי רק כמה דקות עד שהוא מתעורר, לפעמים הוא מצליח לישון כחצי שעה בלי נדנוד אבל חוץ מזה הוא מתעורר מיד או כמה דקות אחרי שמפסיקים לנדנד. זה מתיש מאד.
איך גורמים לו לישון ביום כמו שהוא יודע לישון בלילה?? (גם בלילה לוקח לו כחצי שעה עד שנכנס לשינה עמוקה וארוכה)
(נדנדה זה לא פתרון כי : א. ניסינו כשהיה קטן ולא כל כך אהב. ב. אין לנו מקום ביחידה הקטנה בה אנו גרים לנדנדה)
כרגע אני מעדיפה לנדנד למרות שמתיש, כי אחרת הוא עצבני, וגם כי השינה חשובה לו
אשמח לתובנות, עידודים ופתרונות
גמילת בן חודשיים מנדנוד
21/08/14 19:15
4צפיות
שלום דודוס10,
מאד מרשים שבנך בן החודשיים ישן כ"כ הרבה שעות רצוף ואת רובן בלילה :)
אני מאד לא ממליצה לך להאכיל אותו מתוך שינה - אם הוא היה רעב הוא היה מתעורר ודורש אוכל. מעבר לעובדה שמנהג זה עשוי להפריע את שנתו, הוא גם עשוי לפגוע במנגנון הרעב/שובע שלו ולשבש את התחושות הטבעיות של הגוף לגבי רעב ושובע. אם תוכלי במקום זה לשאוב - זה יהיה הרבה יותר טוב.
לגבי הנדנוד - בגיל זה בנך עדיין זקוק לעזרה כדי להירדם ולא ניתן ללמד אותו להירדם באופן עצמאי. עם זאת, כל "גורם תלות" כגון נדנוד בסופו של דבר מפסיק לעבוד. לכן תוכלי להחליף את הנדנוד במשהו אחר ועדיף משהו שיהיה לך יותר קל... הייתי ממליצה להרדים עם מגע, והכי טוב בעגלה כי שם הוא גם ישן בלילה. אם יש לך רעיון אחר - גם טוב, מה שעובד בשבילך. בכל מקרה, סביר מאד שהשינה ביום תהיה קלה יותר מהשינה בלילה והדבר היחיד שתוכלי לעשות הוא להחשיך את החדר כמה שניתן ולעזור לו להיכנס לשינה עמוקה [כ 30-40 דקות לאחר ההירדמות].
בכל אופן, הדבר החשוב ביותר הוא שבנך יקבל את השינה לה הוא זקוק. עשי כל מה שניתן ועוזר לו, וכשהוא יהיה בשל [סביבות גיל 5 חודשים] ניתן יהיה ללמד אותו להירדם עצמאית ולישון לילות רצופים.
שיהיה בהצלחה,
מיכל :)
שאלות ליועצת שינה מבית גנית פרג
21/08/14 19:18
1צפיות
תודה רבה לכולכן על השאלות. ביום חמישי בשבוע הבא אהיה כאן שוב... מיכל :)
הודעה נעוצה מצטרפת חדשה לצוות שלנו- פרפרי אהבה -גננת
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
20/08/14 10:47
23צפיות
לקראת תחילת שנת הלימודים הזמנתי את "פרפרי אהבה: להצטרף לצוות שלנו לסייע וליעץ בשאלות הנוגעות לנושא גני הילדים השתלבות בהם ועוד.
ברוכה הבאה יקירה ותודה שהסכמת להצטרף  אלינו
היי לכולם
19/08/14 13:04
35צפיות
אני פרפרית או פרפרי אהבה
בת 30 וקצת, גננת מזה 7 שנים,בוגרת המסלול לחינוך יצירתי לגיל הרך, בעלת תואר BED ותעודת הוראה.
הוזמנתי על ידי ענת סימון הנפלאה להשתתף בפורום המקסים הזה.
אשתדל מאוד לעזור ולענות בנושאים שרלוונטים למסגרת הגן הפרטי ,ולהתייחס מהניסיון והידע המקצועי שלי.
 
ישר כוח לעונים ובהצלחה לשואלים
 
פרפרי אהבה
שאלות על לול ומזרון פעילות
22/08/14 15:00
2צפיות
הפיצפונת שלנו כמעט בת 5 חודשים.
היא כבר מתהפכת על הבטן ונעה ברדיוס של מטר,לא ממש זחילה אבל היא משנעת את עצמה לבד.
שמנו אותה בלול אבל היא מרגישה כלואה שם ומגן הראש ההיקפי מסתיר לה את כל הנוף ולנו אותה.אולי לחכות עוד קצת עם הלול?
עכשיו,בעניין מזרון פעילות 4 ס"מ - כשקנינו מזרון למיטה המליצו לנו על משטח קשה לשנה הראשונה.מזרון הפעילות**(פנג) ממש רך וביתנו שוהה עליו שעות ארוכות.לפני כן שמנו אותה על שטיח (פיקניקים) רך. מה נכון,מה עדיף?
 
**מזרון הפעילות בטיפת חלב שלנו צפוף וקשה הרבה יותר ממזרון fang הנפוץ בחנויות למוצרי תינוקות
הידיים בפה
21/08/14 12:20
13צפיות
היי ענת,
הקטנה שלי בת 4 חודשים, לפני מספר שבועות גילתה את הידיים שלה ובמהלך היום שתי הידיים כל הזמן בתוך הפה.גם באוניברסיטה- המשחקים לא תמיד מעניינים אותה, האטרקציה זה הידיים בפה. לאחרונה זה התחיל להפריע בזמן ההנקה- היא מעיפה את הפטמה בזמן האוכל ומכניסה יד לפה, רואה שהחלב לא ממשיך לזרום ומתעצבנת- אני תופסת לה את היד והיא ממשיכה לאכול. בנוסף כשאני מניחה אותה על הבטן במקום להרים את הראש (עד לא מזמן עשתה זאת יפה) היא מורידה את הראש לאחד האגרופים ומוצצת אותו. מה עושים? איך גורמים לה להתעניין בדברים אחרים ולא רק באגרוף הקטן שלה?
בן חודש, כל הזמן נמתח.
18/08/14 21:48
37צפיות
כמו כל אמא חדשה ודואגת, אינני יודעת למי להפנות את השאלה.
יש לי תינוק בן חודש שכל הזמן נמתח. מותח ומרים את ידיו ורגליו .
האם אני צריכה לפגוש רופא אורטופד או אולי רופא אחר.
תודה מראש  
הי
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
20/08/14 10:52
19צפיות
המתיחות שתיארת הן תנועות מוכרות ואופייניות לתינוקות בגיל זה ואינן מעוררות דאגה
 
אם נדמה לך שהגוף מרגיש נוקשה את יכולה לעסות אותו או לערסל אותו.
כדי לסייע לו להרפות קצת מתח
 
כל טוב
ענת
לא, הגוף לא נוקשה.
20/08/14 20:37
11צפיות
תודה רבה על תשובתך המהירה.
הגוף לא נוקשה, להפך הוא גמיש אבל כפי הנראה היו לו 10 ימים היה קצת נודניק כי לא ישן טוב. כנראה היה עייף ולכן המתיחות באות מעייפות.
שמחתי לקבל את עצתך.
תינוק לא זוחל על שש
18/08/14 16:43
37צפיות
התינוק שלי בן עשרה וחצי חודשים
אחד מתאומים שנולדו בשבוע 36
התחיל לזחול על הגחון בגיל 6.5 חודשים ומאז הוא ממשיך וזוחל כך. מעמיד את עצמו על שש בקלות .
בשבועיים האחרונים הוא מתיישב בעצמו ועובר מישיבה לעמידה על שש עושה שני צעדים בזחילה על שש ואז ממשיך על הגחון.

האם זה בעיתי שעוד לא התחיל לזחול על שש ?
ענת מה דעתך?

תודה רבה
הי
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
20/08/14 10:50
16צפיות
לא רק שלא בעייתי אלא שאני גם מזמינה אותך בעוד חודש לספר לנו שהוא זוחל על שש בכייף ואף מעדיף זחילת שש על פני זחילת גחון.
זה הצפי שלי
 
 
ענת
בן 3.7 עולה לגן עירייה מלאת חששות אם זה המסגרת התאימה לו
16/08/14 14:44
43צפיות
הילד שיהיה בריא נלד פג בשבוע 35 מעוכב התפתחותי כבר מגיל ינקות הלך יחסית מאוחר בגיל 1.8 אחרי פזיוטרפיה ממושכת לאחרונה מילאתח ביחד אם הגן שאלון התפתחות ואכן קיבלתי אישור לריפוי בעיסוק וקלינאית תקשורת כרגע ממתינה לזימון לאבחום מטעם המכון להתפתחות הילד במקביל פניתי למרכז שמתמחה בתחום הרגשי אני אמורה לקבל תוצאות אבחון וטיפול בהתאם.הילד מתקשה בגמילה גמול מפיפי אבל לגבי היציאות הקשות אין התקדמות נראת באופק בנוסף יש לו "בעיות "אכילה הוא אוכל כיאלו אין לו אוכל בבית מהר מהר דוחף הכל לפה כיאלו שחלילה ייגמר לו בנוסף נראה לי שיש לו רגישות לחלב אווווף מפחדת עוד שבועיים גן עירייה  
הי יקירה
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
17/08/14 19:55
30צפיות
לא ברור לי ממה שכתבת האם ההחלטה להכניסו לגן עיריה היא סופית או שיש אלטרנטיבה אחרת  כמו למשל ללכת לגן פרטי שיש שם ילדים בני גילו או מעט יותר קטנים ( ילדים מעל גיל שלוש) ולקבל את הטיפולים של הפיסיו והריפוי בעיסוק בשעות אחר הצהריים.
 
לפי התאור שלך אופציה כזו של גן פרטי יכולה להיות לו קלה יותר כי מספר המטפלות גדול יותר ומספר הילדים קטן יותר.
בנוסף תוכלי לבחור  בגננת שתיראה לך הכי מתאימה לו .
נראה שיש קשיים רגשיים  וכנראה מתבטאים בעניים הגמילה והאוכל
לא ברור אם יש גם קשיים חברתיים שכן לא פירטת
 
 
אני מציעה
במקום לשקוע בפחד ללכת לחפש אלטרנטיבה
 
גם במקרה ותחליטי בסופו של דבר שהגן של העיריה הוא המתאים ביותר אז לפחות תדעי שהחלטת אחרי בדיקה מחדש של הנושא  .
 
כל טוב
ענת
באיחור אבל...
19/08/14 11:27
19צפיות
הילד בן 3.8 באזור מגוריי הגנים הפרטיים עד גיל 3 ואז גן עירייה שלם שלחתי אותו בחששות כבדים או להשאיר אותו בגן פרטי שהילדים הרבה פחות מגיל 3 
אין לו קשיים חברתיים הוא שיחק בגן אם ילדים בני גילו אף יותר גדולים 
באופן פרטי עשיתי לו אבחון רדשי במרכז גאיה שמתמחה בתחום ובנוסף אחרי ששלחתי טפסים למרכז להתפתחות הילד קיבלתי הפנייה לריפוי בעיסוק וקלנאי תקשורת וכמובן אבחון לפני
קראתי גם את התשובה השניה שלך
20/08/14 09:22
13צפיות
אם אין קשיים חברתיים והגננת ממליצה על גן עיריה אז תסמכי עליו ותתני לו להצליח שם עם התמיכה האהבה והטיפולים התומכים שתתני לו
 
בהצלחה
ענת
º
תודה לכן בנות על ההקשבה והענות שלכן
20/08/14 20:41
4צפיות
בתור גננת, אני חושבת שחשוב שתדברי בהקדם עם הגננת
19/08/14 13:01
29צפיות
בגן העירייה ותסבירי לה את המצב, תספרו לה איך הדברים מתקדמים ותעבדו כמה שיותר בתיאום ושיתוף פעולה.
 
אולי אפילו תציעי לה לדבר עם הגננת הקודמת וללמוד עוד על הילד כך שהיא תוכל לעזור לו.
 
לא לשכוח כמובן להביא הרבה בגדי החלפה ולהיות כמה שיותר סבלניים איתו ועם צוות הגן, שאולי יתקשה בהתחלה.
 
מקווה שעזרתי. בהצלחה
עודדת אותי מאוד
19/08/14 19:32
14צפיות
הגננת בגן הפרטי לא המליצה לגן מיוחד ואף אמרה שבגן עירייה הוא יפרח במיוחד לאור העובדה שאני מטפלת נקודתית בבעיות בן אם זה ריפוי בעיסוק ו/או קלינאי תקשורת אני לא אשקר כשאני קוראת על המסגרות המיוחדות זה קצת מושך אותי העיניין של קבוצה קטנה של ילדים ותמיכה מקצועית די אישית ואני אומרת שאנני רוצה אבל אז אני מתאפסת קצת למציאות ןמבינה שאוקי זה ילד שקצת קשה לו/לי אבל בגדול זה ילד ואז אני חושבת שלא לאו דווקא מתאים לו גן כזה 
ברור שאני אדבר אם הגננת מבעוד מועד ואתפלל לטוב (כרגע אני מעודדת את עצמי) (:
º
שמחה לקרוא שיהיה המון בהצלחה
19/08/14 21:43
5צפיות
º
שאלות ליועצת שינה מבית גנית פרג
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
17/08/14 20:05
21צפיות
שאלות ליועצת שינה מבית גנית פרג
13/08/14 09:48
33צפיות
מחר יום ה תתארח בפורום יועצת שינה מבית גנית פרג ותענה על שאלותיכם בנושא הקניית הרגלי שינה והתמודדות עם קשיי שינה לתינוקות וילדים
אתם מוזמנים לשרשר שאלות
 
תינוקת בת 3 חודשים
14/08/14 18:45
33צפיות
שלום לכולם, (מצטערת מראש זה הולך להיות ארוך ;))אני חדשה בעולם ההורות וגם פה בפורום. אני אמא לנסיכה :) קטנטנה ומתוקה. ויש לי כמה שאלות , ואשמח לשמוע ממנוסות ממני יותר, לשמוע עצות, מה נכון ומה לא. אני מרגישה לפעמים שאני לא עושה את הדברים הנכונים ואולי אני אמא לא טובה, לפעמים אני מרגישה שאני שולטת בהכל, ולפעמים שהכל בורח לי מהידיים.אז ככה, הקטנה שלי הייתה ישנה נראה לי ממש טוב, נרדמת ב 20:00 וקמה לאכול ב 1-2 בלילה, נרדמת ושוב מתעוררת בסביבות 4-5 וקמה בבוקר ב7-. לאחרונה היא התחיל להתעורר ב23  ב 2:30 ושוב ב4 וקמה ב 6:30. חשוב להזכיר שאני רק מניקה. וכשהיא קמה ב 4:30 היא בכלל לא אוכלת רק משתמשת בי כמוצץ. לשתי דקות, ואפילו לא תמיד נרדמת, אז אני צריכה לנענע אותה. עד שתרדם.יש לי סדר יום די טוב (אני חושבת) או לפחות היה עד שמשהו השתבש ואני לא יודעת איפה. אוכלת, משחקת , ישנה. וזמני השינה לה בבקרים לא עולה על יותר מ 40-45 דקות. זה נחשב טוב או לא?למה היא התחילה לקום ב 11 בלילה? מדוע הזמנים שלה השתבשו בלילה? הקימה של 4 נראת כמו קימה מתוך הרגל? מה לעשות?מוצץ- היא לא לוקחת מוצץ, קניתי את כל הסוגים שיש בשוק! אני מעדיפה שתתרגל לישון עם מוצץ ולא ציצי.(כי ככה היא נרדמת גם בהשכבה). יש עצות?בקבוק- בהתחלה הייתה לוקחת בלי בעיה. ועכשיו לא. ((הייתה לוקחת מאבא, או סבתא).אשמח לשמוע דעות והצעות, כי אני מרגישה לפעמים חסרת אונים... סליחה על ההודעה הארוכה.המון תודות!
תינוקת בת 3 חודשים
17/08/14 20:56
21צפיות
שלום תות123,
ראשית, אל תאשימי את עצמך - רוב התינוקות לא "ישנים כמו תינוק" בלי שלימדו אותם לעשות זאת כך שזה לא בגלל שאת עושה משהו "לא נכון" .
למעשה, התמונה שאת מציירת מאד אופיינית להרבה מאד תינוקות בגיל זה, ובגיל 3 חודשים בתך עדיין לא בשלה להירדם באופן עצמאי ולישון לילות רצופים. רק בגיל 5 חודשים מנגנון הפרשת המלטונין [הורמון השינה] בשל דיו... עד אז אענה על שאלותייך ואתן לך כמה הצעות שתוכלי להתחיל ליישם כבר עכשיו כדי לשפר את המצב:
 1. מאד חשוב לקיים סדר יום קבוע יחסית - זה בהחלט עוזר וטוב שאת מקפידה על כך. 
 2. לגבי שנות יום, רצוי לראות לפחות תנומה אחת העולה על שעה, שכן מחזור השינה אצל תינוקות נמשך כשעה. עם זאת, אכן קשה יותר להירדם ביום ולכן כדאי להחשיך את החדר כמה שניתן כדי לעודד את השינה. בשלב זה בתך זקוקה להרבה שינה [כ 15-16 שעות ביממה] כך שחשוב לאפשר לה לישון כמה שיותר. אם טיול בעגלה [או כל דבר אחר] עוזר - עשי זאת כדי שהיא תקבל את השינה לה היא זקוקה. זה כרגע הכי חשוב.
 3. לגבי היקיצות בלילה - כולנו מתעוררים מספר פעמים בלילה, לרוב בין מחזורי השינה. אנחנו לא זוכרים את היקיצות האלו מכיוון שהן מאד קצרות ואנו מיד חוזרים לישון. לעומת זאת, תינוקות שעדיין לא יודעים להירדם באופן עצמאי מתעוררים ושוב נמצאים באותו המצב בו התחילו את הלילה - והם זקוקים לעזרתנו כדי לחזור לישון. 
 4. לגבי היקיצה של סביבות 04:00, בה את מספרת שבתך לא ממש יונקת אלא משתמשת בך כמוצץ - זה אכן מה שקורה. בגלל שבתך תלויה בהנקה כדי להיכנס לשינה, סביר שבכל פעם שהיא מתעוררת - היא שוב זקוקה לך כדי להירדם. הדרך היחידה ללמד אותה להירדם בלי הנקה היא כרגע להחליף את ההנקה במשהו אחר [בשלב מאוחר יותר ניתן יהיה ללמד אותה להירדם באופן עצמאי].  אם מוצץ לא הולך, נסי להרדים אותה במיטה תוך כדי ליטוף/נדנוד/מגע. 
 5. בנוסף, כדי להתחיל ולנתק את הקשר בין האכלה ושינה, הייתי ממליצה שלא תאפשרי לה להירדם תוך כדי הנקה. ברגע שאת מרגישה שקצב היניקות נחלש - נתקי אותה לאט לאט והשכיבי אותה במיטה כשהיא עדיין ערה. בשלב זה תוכלי לעזור לה להירדם עם מגע. עשי זאת בכל ההרדמות, לא רק באמצע הלילה.
שיהיה בהצלחה,
מיכל :)
בן 7 חודשים קם הרבה בלילה... עצות התקבלו בשמחה
17/08/14 14:15
29צפיות
לאחר התייעצות עם אנשים הומלץ לי להזיז את טקס השינה מ 6/6 וחצי בערב ל 7 
רק שאחרי הטקס לוקח לי שעתיים להרדים אותו, לא נראה שהוא בכלל בעניין של שינה
עד עכשיו הייתי עושה לו אמבטיה ב 6 אחרי המקלחת הייתי מרדימה אותו על היידים עם בקבוק והוא היה נרדם ממש בקלות
בשבוע האחרון זה נהיה ממש קשה, הוא לא מוכן להירדם על הידיים הוא נאבק איתי וכאילו לא בעניין של שינה
אחרי שהוא נרדם הוא מתעורר כמה פעמים בבכי מקבל מוצץ וחוזר לישון, רק שאחרי 5 שעות בערך הוא קם לאוכל, אם יש מזל הוא אוכל ונרדם
אם לא הוא מתעורר כאילו אמצע היום וגם אז לוקח זמן להרדים אותו.
אחרי שנרדם הוא מתעורר שוב לקראת 6/7 
במהלך היום הוא אוכל יפה וישן יחסית הרבה במהלך היום
מה עושים כדאי לעזור לו להרדם מוקדם ולקום פחות בלילה
בן 7 חודשים קם הרבה בלילה
17/08/14 21:27
32צפיות
שלום s20782,
כדי לעזור לבנך להירדם ולישון לילה רצוף, צריך ללמד אותו להירדם באופן עצמאי, אחרת הוא יזדקק לך בכל פעם שהוא יתעורר.
לגבי שעת ההשכבה, חשוב להקשיב לבן שלך ולשים לב לסימני העייפות שלו. מומלץ להשכיב לישון עד 30 דקות לאחר הופעת סימני העייפות. עבור רוב התינוקות, השעה האופטימלית נמצאת איפשהו בין 18:30-20:00. אם לוקח לו הרבה זמן להירדם - זה לרוב סימן לכך שהוא הולך לישון בעייפות יתר, ואולי עדיף להקדים את שעת ההשכבה.
לגבי ההרדמה - כל עוד בנך יהיה תלוי בך כדי להירדם, הוא ימשיך להזדקק לך גם בלילה, ובכל מקרה, כל מה שעובד עובד לכמה זמן, עד שנוצרת "עמידות" וזה מפסיק לעבוד. לכן כדי להגיע לשינה רצופה כל הלילה יהיה עליו ללמוד להירדם באופן עצמאי. ראשית, חשוב ללמד אותו לקחת מוצץ לבד כדי שיוכל לעשות זאת גם בלילה, במקום לקרוא לך. שנית, עליו ללמוד להירדם במיטתו. זה לרוב תהליך מורכב ולא תמיד קל, אך תוכלי להתחיל בלהשכיב אותו לישון במיטתו כשהוא ער, ולעזור לו להירדם באמצעות מגע - ליטוף / נדנוד קל / מגע רציף וכד'. כאשר הוא בוכה - הרגיעי אותו בידיים והחזירי למיטה כשהוא נרגע. המשיכי עד שהוא נרדם.
מאחלת המון הצלחה,
מיכל :) 
תודה על התשובה
19/08/14 09:05
9צפיות
הוא יודע להכניס מוצץ רק שהוא רואה בזה משחק
אין לי בעיה להשכיב אותו במיטה אבל הוא לא נרדם שם לבד, הוא יכול לשחק לבד הרבה זמן עד שהוא מתחיל לקטר ואז אני מנסה לעזור לו להירדם עם ליטופים וכו' אבל זה לא ככ עוזר, בדרכ בקבוק מים או אוכל עוזר לו קצת אבל זה יכול לקחת יחסית הרבה זמן
מה גם שהרדמה על הידיים גם הפכה לקשה כי הוא מאוד מתנגד, השתמשתי בזה בהתחלה בשביל ללמד אותו להניח ראש כשהוא על הבטן, וזה האמת היה לי מאוד נחמד גם להרדים אותו ככה, רק שלאחרונה זה נהיה ממש קשה, הוא מתנגד לי עד שהוא כמעט נופל לי מהידיים אז אני מחזירה אותו למיטה ושוב הוא משחק שם הוא לא מנסה להירדם. הוצאתי לו את המובייל או כל דבר שיכול להסיח את דעתו אבל הוא מוצא בכל דבר משחק...
חשוב לי לציין שהוא בדכ לא בוכה הוא יותר מקטר מעטים הפעמים שהוא ממש בוכה רק כשכואב לו או משהו כזה...
 
מרגיש שצריך איכשהו ל"אפס" אותו שיחזרור למסלול כי בשבוע האחרון הוא הולך לישון ממש מאוחר, נרדם בשעות הערב המאוחרות 18 וקם ב 20 
הבעה שבימים שאני לא נמצאת בערב או שיש איזה משהו, חברים באים או אירועים אז זה משבש אותו, כי כשאני איתו אני מקפידה על השעות וכשאני לא אז לא  ככ מקפידים איתו ואז כל המערכת משתבשת...
 
 
תינוקת בת שנה וחצישה חודשים מתעוררת כל שעה
14/08/14 22:00
58צפיות
התינוקת מתעוררת בצרחות מסרבת לקחת מוצץ או בקבוק מים, רק בקבוק אוכל מרגיע אותה. אם אני מרימה אותה היא משתוללת וממשיכה לצרוח בעיניים עצומות.
ביצענו בדיקות רפואיות והיא בריא, עדיין בשלבי הוצאת שיניים.
למי ניתן לפנות להדרכה/עזרה
תודה
אמא שלא ישנה
תינוקת בת שנה וחמישה חודשים מתעוררת כל שעה
17/08/14 21:14
20צפיות
שלום אמא שלא ישנה,
למרות שאני לא מכירה את כל הסיפור, נשמע שבתך מתעוררת בין מחזורי השינה [כשעה] וזקוקה לבקבוק כדי לחזור לישון.
ראשית, הייתי מציעה לך לנתק את הקשר בין הבקבוק לשינה - 
 • לא לתת לה בקבוק במיטה, רק מחוץ למיטה ואפילו מחוץ לחדר.
 • לא לאפשר לה להירדם תוך כדי אכילה. ברגע שהיניקות נחלשות - נתקי אותה לאט מהבקבוק והשכיבי אותה לישון במיטה כשהיא ערה.
 • כאשר בתך בוכה - הרגיעי אותה על הידיים והחזירי אותה למיטה כשהיא נרגעת. 
ניתן לפנות להדרכה אצל יועצת שינה מוסמכת. אני עובדת בשיטת "לילה טוב" וכמובן שאני ממליצה עליה כשיטה מצוינת המלמדת את הילד להירדם באופן עצמאי ולישון רצוף כל לילה. השיטה דוגלת במענה מיידי לבכי ולה 92% הצלחה. 
את מוזמנת לקרוא עוד באתר של מרכז לילה טוב: 
אני מאחלת לך הצלחה וחזרה לשינה ולשגרה,
מיכל :) 
תינוקת בת 3 חודשים
14/08/14 17:59
29צפיות
שלום לכולם, (מצטערת מראש זה הולך להיות ארוך ;))אני חדשה בעולם ההורות וגם פה בפורום. אני אמא לנסיכה :) קטנטנה ומתוקה. ויש לי כמה שאלות , ואשמח לשמוע ממנוסות ממני יותר, לשמוע עצות, מה נכון ומה לא. אני מרגישה לפעמים שאני לא עושה את הדברים הנכונים ואולי אני אמא לא טובה, לפעמים אני מרגישה שאני שולטת בהכל, ולפעמים שהכל בורח לי מהידיים.אז ככה, הקטנה שלי הייתה ישנה נראה לי ממש טוב, נרדמת ב 20:00 וקמה לאכול ב 1-2 בלילה, נרדמת ושוב מתעוררת בסביבות 4-5 וקמה בבוקר ב7-. לאחרונה היא התחיל להתעורר ב23  ב 2:30 ושוב ב4 וקמה ב 6:30. חשוב להזכיר שאני רק מניקה. וכשהיא קמה ב 4:30 היא בכלל לא אוכלת רק משתמשת בי כמוצץ. לשתי דקות, ואפילו לא תמיד נרדמת, אז אני צריכה לנענע אותה. עד שתרדם.יש לי סדר יום די טוב (אני חושבת) או לפחות היה עד שמשהו השתבש ואני לא יודעת איפה. אוכלת, משחקת , ישנה. וזמני השינה לה בבקרים לא עולה על יותר מ 40-45 דקות. זה נחשב טוב או לא?למה היא התחילה לקום ב 11 בלילה? מדוע הזמנים שלה השתבשו בלילה? הקימה של 4 נראת כמו קימה מתוך הרגל? מה לעשות?מוצץ- היא לא לוקחת מוצץ, קניתי את כל הסוגים שיש בשוק! אני מעדיפה שתתרגל לישון עם מוצץ ולא ציצי.(כי ככה היא נרדמת גם בהשכבה). יש עצות?בקבוק- בהתחלה הייתה לוקחת בלי בעיה. ועכשיו לא. ((הייתה לוקחת מאבא, או סבתא).אשמח לשמוע דעות והצעות, כי אני מרגישה לפעמים חסרת אונים... סליחה על ההודעה הארוכה.המון תודות!
שאלות ליועצת שינה מבית גנית פרג
17/08/14 21:28
11צפיות
ביום ה' הבא אהיה כאן שוב כדי לענות על שאלותיכן...
תודה ולילה טוב,
מיכל :)
שינה - תינוק בן חודשיים וחצי
21/08/14 10:17
4צפיות
שלום ובוקר טוב, 
התינוק שלי בן חודשיים וחצי, יונק ביום ומקבל בקבוק בלילה . לפני כחודש אובחן עם ריפלוקס סמוי ומטופל תרופתית ובאמת יש שיפור עצום ומשמעותי סביב האוכל ואי השקט. ישן רק על הבטן (כן, אני יודעת... ) ילד יפה, שמנמן (כמעט 6 קילו), מתפתח מקסים, סקרן, חייכן ומתוק.
הבעיה היא השינה - 
עד לפני כמה ימים היה נרדם רק על הציצי או על כדור הפיזיו. מתחילת השבוע, אני לא מאכילה יותר לפני השינה אלא רק אחרי שמתעורר, ולפני כל הרדמה אני עוטפת אותו, נותנת מוצץ ומרדימה על הידיים בתנועה. זה עובד יפה והוא כבר קולט שטקס העיטוף מבשר שינה והוא פחות מתנגד. 
הבעיה היא שמהרגע שנולד - לא ישן ברצף יותר משעתיים וחצי שלוש. כל הרדמה וכל התעוררות מלוות בבכי... אני תמיד מזהה 2 פיהוקים ומשכיבה לישון באופן יזום, כשעה- שעה וחצי לאחר שהתעורר. במהלך היום הוא מתעורר בד"כ כל 40 דקות ואם יש לנו מזל אז הוא הצליח לעבור את מחזור השינה ולישון כשעה שעה וחצי (אבל זה נדיר באמת, אני צריכה להתערב ולמשוך לו את השינה עם נדנוד או הרדמה על הידיים שוב). קורה לעתים תכופות יותר גם עכשיו עם העיטוף והמוצץ.
בלילה - נרדם בין 18:30-19:30 (תלוי במהלך היום), וישן בערך עד 00:30-01:00 עם התעוררות אחת, ומאותו רגע - מתעורר בכל 40 דק'- שעה!!! אנחנו גמורים לחלוטין. בהתעוררות הראשונה אני מניקה (נניח ב22:00-23:00) ואח"כ כשמתעורר בחצות או באחת נותנים בקבוק מטרנה והוא אוכל בערך 100-120 ושוב מתעורר אחרי שעה, אז אנחנו מרדימים ולא נותנים עוד בקבוק עד שחלפו 3 שעות. זאת בעיה - כי הוא מתעורר כל הזמן ולפעמים אני תוהה אם הוא רעב כבר אחרי שעתיים?? ֿ
מה עושים??
אומרים שזה מוקדם ללמד אותו להירדם עצמאית, וניסינו לחישה טפיחה וזה באמת לא הלך (בכי תמרורים ארוך ובלתי נסבל). 
לא נישן עד שיהיה בן 4 חודשים? 
 
תודה רבה
º
גמילה ליום שני
18/08/14 08:38
17צפיות
התחלת גמילה לילדה
18/08/14 08:45
41צפיות
אודל סוף החודש תהיה בת 3
מעוכבת התפתחות משו שהיתבטא בקושי בהליכה דיבור מוטוריקה.
טופלה בהתפתחות הילד .
כרגע הולכת מדברת מישתפרת .
חמישי שעבר בחצי היום התחלנו להוריד טיטול ניסיון שעשינו כבר בעבר אבל בגלל הגן ויתרנו וחזרנו לטיטול.
בשישי שבת היתה בתחתונים ימים שלמים היתה התנגדות לשבת בסיר/אסלה הראתי קצת אסרטיביות והיא התחילה להתגמש וישבה די יפה למרות שהרבה ביקשה לרדת כל הזמן מהישבנון.
אין התקדמות מבחינת עשיה באסלה בכלל רק פספוסים כרגע.
ליפעמים רצה מביאה תסיר יושבת שניה וקמה.
מה אני עושה היא לא מוכנה לשבת בישבנון צורחת עלי לקום ?
אתמול ממש הכרחתי אותה לשבת והיא בכתה וצרחה ,נורא הצטערתי שעשיתי לה את זה .
מה אתן ממליצות ?
לתת לה לפספס עד שתבין שצריך לעשות באסלה ?
אני בלחץ בגלל הגן וניראה שאני מלחיצה אותה מיסכנה .
בנות עיזרו לי.
עים הגדול היה יותר קל אומנם גם הוא פיספס מלא אבל הגענו לתוצאה אני לא זוכרת אחרי כמה זמן , אני יודעת שאסור להשוות .
מה עושים ?    
את האמת?
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
18/08/14 13:10
32צפיות
אם יש כזו התנגדות אין שום טעם להמשיך.
כשילד מוכן לגמילה זה הולך מהר ובקלות  ועם רצון ושיתוף פעולה.
 
תביני שזה התחום היחידי שהיא יכולה להחליט ולשלוט עליו מכל התחומים בחייה ( את מחליטה איפה היא תישן ומה היא תאכל ובאיזה גן היא תבלה את היום ועוד ועוד)
השליטה בפתחים של הגוף היא המקום בו הילד יכול להחליט על עצמו ולהיות עקשן ולהיכנס למלחמות כוח וחבל להמשיך בדרך הזו שיכולה להביא לחודשים של מאבקים או חלילה לעצירויות ממושכות ולא בריאות.
 
הייתי מחזירה חיתול ואומרת לה : "אני מבינה שאת רוצה להמשיך לעשות קקי ופיפי בחיתול אז אני יותר לא אכריח אותך לשבת בישבנון ובסיר . את ילדה גדולה ואני סומכת עלייך שכשתירצי לעשות קקי ופיפי בשירותים כמו הגדולים את תבואי לבקש ואני אעזור לך."
 
ואז תצטרכי לגייס את כל הסבלנות שלך ולא להעיר ולא לדבר עליה בטלפון או עם קרובי משפחה . ולא להראות מודאגת אלא פשוט להניח לנושא עד שהיא תוכל לשחרר את מאבק השליטה שהיא נכנסה אליו
 
זה יכול לקחת הרבה זמן ( חודשים רבים)
אבל זו הדרך שאני מאמינה בה והיא בריאה יותר לנפש
 
כל טוב
ענת
התקדמות
18/08/14 13:35
28צפיות
היום החלטתי שאני משחררת ולא נילחמת יותר .מראה לה יותר רוגע ולתת לה בחירה.ואכן ככה עשיתי ויש תוצאה בפעם הראשונה היא עשתה פיפי בסיר.מקודם הרגישה שיש לה קקי ולאן היא רצה ? נכון לשירותים .
נפלא!!!!
18/08/14 22:17
14צפיות
אכן בסופו של דבר זה שחרור שליטה שלה.
גם אם יהיה תהליך של מעד קדימה וחצי צעד לאחור אל תתיאשי כי את בדרך הנכונה
 
חיבוק ממני
ענת
º
מצויין! שימשיך ככה
19/08/14 13:02
5צפיות
סרבנית בקבוקים
17/08/14 07:40
30צפיות
בתי בת ה 5 חודשים סרבנית בקבוקים כולל חלב שאוב. לא מסכימה לקבל בקבוק מאף אחד גם אם איני ננמצאת בסביבה. אנא עזרתכם
הי
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
17/08/14 20:03
16צפיות
חשוב להבין ששתיה מבקבוק אינה דומה מבחינת פעולת הלסת והלשון לפעולת היניקה.
 
זו פעולה חדשה שצריך ללמוד.
 
אם היא לוקחת מוצץ אז זה פשוט יותר כי פעולת המציצה של מוצץ דומה לפעולת השתיה מבקבוק.
 
בכל מקרה הנה כמה המלצות:
1. לנות בסבלנות ובלי לחץ ולא רק כשהיא רעבה מאד
2. לתת למישהו אחר לנסות להאכיל אותה
3. לשנות תנוחה . לבדוק אם נכון לכם יותר להאכיל בתנוחת הנקה או דווקא תנוחה אחרת
4. לנסות סוגי םטמות שונים
5 לנסות מידי פעם גם עם  מעט מים
6 לגרות את הלחיים או זויות הפה עם הפטמה ולנסות לגרום לה לחפש לבד את הפיטמה ולנסות למצוא אותה
 
בהצלחה
 
ענת
סרבנית בקבוק
17/08/14 22:02
9צפיות
ענת תודה רבה מסרבת גם לקחת מוצץ ניסינו המון בקבוקים כלום לא עוזר האם יש פורמולה שהיא יותר טעימה מאחרת? ניסינו מטרנה אקסטרה קייר
 
הי שוב
18/08/14 12:57
9צפיות
אני לא יודעת לגבי הטעמים אבל אפשר בהחלט לשחק גם עם המוצץ באותה צורה שהסברתי ואז לא צריך "לבכות על חלב שנשפך" אם הילדונת לא מצליחה לשתות מהבקבוק
 
עם המוצץ אני משחקת סביב הפה  על השפה העליונה והסנטר.
אני גם משחקת בתוף הפה
מדגדגת חייך עליון או צידי הפה
 
אם התינוק תופס את המוצץ לשניה אני מיד מנסה למשוך לו אותו כדי שיתפוס חזק יותר.
 
מנסיון רב שנים: זה עובד!!
כי זה פשוט מאמן את השרירים בלשון וסביב הפה לתפוס ולמצוץ
 
אשמח לעדכון
ענת
זקיפות יתר
15/08/14 15:05
194צפיות
שלום,
בתי בת 10 חודשים ומהיום שנולדה תמיד הייתה מאוד זקופה.
כאשר היינו מניחים אותה על הכתף תמיד זקפה את הראש ולא הרפתה לרגע, לא הניחה ראש על החזה שלנו, לא אוהבת כשמערסלים אותה {גם כשמנסים לזרום עם ההתנגדות שלה היא פשוט נמתחת לחצי עיגול עם הראש כלפי מטה}, לא נרדמת על הידיים ואם כן צורחת אחרי דקה עד שמניחים אותה.
זה מתבטא גם בתנוחת שינה מאוד ספציפית כשהראש ממש מתוח לאחור, כמו בניסיון לגעת בגב.
בקיצור, ילדה לא מתרפקת. {מעבר לזה- ילדה מתוקה, חייכנית, רגועה, מתפתחת נהדר, טפו טפו טפו}.
בעקבות אמא שלי שמחכה ליום שבתי תניח עליה את הראש הגענו למאמרים שמתארים זקיפות יתר.
אחרי קריאה הבנתי שיש המון פרמטרים שדווקא לא מתאימים לבת שלי {פעלתנות יתר וכו'} וגם השינה הלכה מאוד חלק איתה מגיל צעיר ותמיד ישנה לילות שלמים, מדובר בעיקר בזקיפות והקשתה של הגב.
רק שלאחרונה היא פתאום מתקשה להירדם, בוכה הרבה ומתעוררת המון בלילה כשממש קשה להרגיע אותה, דבר נוסף מוזר זה כשהיא מתעוררת היא מיד נעמדת על 6 או על 2, גם מתוך שינה, כאילו יש מתח בגוף שלה.
בעוד שבועיים היא נכנסת לפעוטון בפעם הראשונה ואני ממש חוששת שהם לא ידעו איך להרדים אותה {כי המון פעמים במהלך היום היא עייפה מאוד אבל לא יודעת להירדם לבד מה שיוצר תסכול גדול אצלה ובסוף נרדמת בעזרת טרמפולינה}
 
מה אני יכולה לעשות כדי לעזור לה בזה?
באיזו דרך אם בכלל זה משפיע על העתיד?
מה זה זקיפות יתר???
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
17/08/14 22:06
29צפיות
הי אארורותם
האם את יכולה לתאר דברים שהבת המתוקה שלך עושה???
האם זוחלת גחון או שש? האם מתיישבת? האם יושבת לבד? האם מנסה להעמד?
לכל תינוק יש אופי ורצונות ויש תינוקות שאינם חובבי התרפקות...הם אוהבים שמחבקים אותם אבל לא בהכרח מתרפקים....
ילדים זקופים ומזדקפים הן ילדים שאוהבים ושואפים להעמד....אז אם היא מבקשת ממך להעמידת אותה פשוט תעמידי
ובגיל 10 חודשים יש קפיצת גדילה מטורית ונשמע שהיא מתעוררת בניסיונות עמידה או שזה גם יכול להיות שיניים...
אם יש לך שאלות או את זקוקה להתייעצות אנא פני לפיזיותרפיסטית ילדים שתיתן לך הדרכה ותרגיע
לילה טוב
מיכל נעם
פיזיותרפיסטית ילדים נוירו-התפתחותית
היי מיכל,
17/08/14 23:09
30צפיות
רציתי לצרף לינק למאמרים על זקיפות יתר אבל יש לא מעט, מספיק לכתוב את זה בגוגל ויקפצו כמה, האמת שבהתחלה פשוט כתבתי "תינוק שלא מתרפק" וזה כיוון אותי.
בנוגע לבת שלי, היא התחילה לזחול בגיל שישה חודשים, כבר רצה על שש, מתיישבת, נעמדת, מטפסת מדרגות ובאופן כללי מעדיפה להיות במצב עמידה {או על הידיים }.
אני לא לחוצה מהמצב ומאז אגב היא חזרה לישון לילות שלמים בלי להתעורר בכלל אבל רציתי לדעת אם זה מקשה עליה באיזו דרך ואם כן איך אני יכולה לעזור.
הייתי היום אצל הרופא וקיבלתי הפניה, אעדכן אם יהיה במה.
תודה על התשובה ולילה נפלא. 
אני מכירה את כל הכתבות : )
17/08/14 23:35
26צפיות
מכירה גם שלל אבחנות הנזרקות לחלל ללא כל הצדקה ובמידה רבה גם ללא כל רקע וידע רפואי......
מתיאורך היא מתפתחת נפלא! ואכן נשמע שהיא ממש ממקודת מטרה(להליכה ועמידה)....
גשי עם ההפניה לפיזיו' ותראי מה היא תגיד....
לילה טוב
מיכל
הי
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
18/08/14 12:53
23צפיות
אני אתחיל מהסוף:
רב הסיכויים שבגן היא תירדם מצויין.
איכשהו המטפלות בגן תמיד מצליחות להרדים את כל הילדים באותה שעה ולהסדיר סדר יום אחיד לכולם.
 
אם את רואה תבנית של גב נוקשה  תסתכלי על עוד נושאים:
האם יש  קושי לבצע תנועות מסויימות?
האם יש קשיי שינה?
האם יש אי נוחות  וקושי להרפות את הגוף?
 
במידה ואין כאלו אז אין  שום סיבה להתרגש.
 
במידה ויש קושי שנראה לך שמפריע לאיכות החיים שלה כמו למשל קושי לישון או להרפות או אי שקט תמידי אז ניתן  בהחלט להקל עי תרגילי גמישות ועיסויים .
 
לגבי סבתא שרוצה שהיא תתרפק:
הסבירי לה שההתרפקות לא אמורה להגיע בשלב בו היא עירנית וסקרנית אלא במצב בו היא עייפה או רוצה לנוח
אפשר לנסות לטפוח בכף יד קעורה על השכמות שלה, לדבר בשקט, להנמיך אורות, לשיר שיר, או להנועע  מצד לצד .
 
שוב אני אומרת שאם אין קשיי שינה אז אולי זה לא רלוונטי .
יתכן שהשינוי בשינה נבע מהחודש הקשה  שעבר על המדינה שלנו והישפיע על כולנו מבחינת רמת הדריכות והמתח.
 
אם זה עבר אז יופי.
 
 
בקיצור:
זקיפת יתר רלוונטית כשיש קשים נלווים . הם לא חייבים להיות קשיים שרופא מאבחן אלא גם כאלו ש"סתם" מפריעים לאיכות החיים ( כמו שינה או יכולת לנוח או גב שאינו גמיש ומתקשה בביצוע תנועות מסויימות ) ואפשר לסייע ולהקל עליהם  למרות שאינם מהווים פתולוגיה רפואית.
 
מצד שני :
אם אין קשיים כאלו אז לא צריך לחפש או לאבחן בכוח
 
כל טוב
ענת
º
היי ענת,
18/08/14 22:07
5צפיות
|*|נפתח פורום סדרות ישראליות|*|
17/08/14 14:50
|טי-וי|אוהבים את הסדרה נויורק? חולים על משפחת זגורי? רוצים להיזכר בעופרה מלגעת באושר?
פתחנו במיוחד בשבילכם את פורום סדרות ישראליות בו תוכלו לדבר על כל היצירות הישראליות מכל השנים!

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולדבר על סדרות ישראליות מהעבר, מההווה ושיהיו בעתיד:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
בן 11 חודשים - לא מוחא כפיים ,לא עושה שלום ולא מצביע על האור
12/08/14 23:08
92צפיות
שלום,
הבן שלי בן 11 חודשים, זוחל על 6 (לאחרונה התחיל לזחול מידי פעם גם על 5 - עם רגל אחת באמצעות כף הרגל כאשר הברך למעלה), יושב, נעמד והולך סביב חפצים. לאחרונה התחיל גם להצביע על דברים שהוא רוצה (עם כל היד, לא עם אצבע אחת עדיין...)
אבל.... הוא לא מוחא כפיים וממש מסרב כשמוחאים את הכפיים שלו (מקשה את הידיים), לא עושה שלום ולא מגיב ל"איפה אור?".
ניסיתי ללמד אותו להקיש 2 קוביות אחת לשניה, הוא עושה את זה פעמיים וזורק את הקוביות.
האם יש משהו שאפשר לעשות מעבר ללנסות ללמד אותו שוב ושוב? האם עליו לראות איש מקצוע?
לאמא המודאגת
12/08/14 23:51
92צפיות
האם הוא יוצר קשר עין? האם הוא משתף אותך בהנאה או במשחק? האם הוא מבקש ממך דברים? במה הוא אוהב לשחק? במה הוא מתעניין? האם יש כבר מילים ראשונות?
 
במידה ואת מודאגת הייתי בהחלט פונה במקומך לבדיקה במכון להתפתחות הילד של קופ"ח שלך.
בהצלחה,
אורית
אורית
13/08/14 19:08
69צפיות
היי אורית, תודה על התשובה.
הוא יוצר קשר עין ומבקש דברים באמצעות הצבעה עליהם..
הוא אוהב לשחק עם קוביות ולהשחיל טבעות לקונוס (הוא עושה את זה די בקלות יש לציין), משחק איתנו בכדור..
ה"מילים" שלו זה בעיקר "אממ אממ" כשהוא רעב ו"ממ" כשהוא שותה, אבל הוא ממלמל הברות בקצב.
מבחינה מוטורית הוא ממש שולט בגוף שלו - עומד יציב, נשען על יד אחת ונעמד על קצות האצבעות כדי להביא משהו גבוה יותר, מתכופף להרים דברים... לא יודעת למה הוא מסרב למחוא כפיים
הי
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
18/08/14 13:01
33צפיות
אם הילד תקשורתי  כפי שתיארת אז עניים הכפיים וביי ביי ]פחות רלוונטי ויותר תלוי בכמה הוא יחשף לזה ויקבל מוטיבציה לעשות את זה.
 
העצה הכי טובה לי היא לקחת אותו למקום בו יש אנשים ששרים ומוחאים כפיים ( אצלנו זה קורה מידי ערב שבת בארוחה המשפחתית)
כמעט תמיד תינוקות נהנים להצטרף לחגיגה
אפשר בהתחלה שהוא יחזיק בידיים שלך וימחא איתך
בשלב מסויים תפסיקי למחוא ותראי אם הוא מנסה לקרב את כפות הידיים שלך זו לזו
 
מוזמנת לעדכן
ענת
אילמות סלקטיבית אצל פעוטה בת שנתיים
13/08/14 11:51
58צפיות
שלום,
 
הבת שלנו, ככל הנראה ולפי כל הסימנים, סובלת מאילמות סלקטיבית. היא נמצאת בגן, ולא מדברת עם אף אחת מהגננות למעט הגננת הראשית, וגם אז מדובר במילים בודדות, בשקט, ולא לעיתים קרובות. ההתנהגות שלה שם מאד מאד מאופקת.
בבית היא ההיפך הגמור - מברברת ללא הפסקה, משתוללת, קולנית ושמחה.
ביררנו קצת והבנו שיש צורך באבחון וטיפול אצל איש מקצוע שמתמחה. יש שתי נשות מקצוע שמומלצות להבנתנו: ד״ר קלאודיה לנג, פסיכולוגית קלינית, והדס בור, מטפלת קוגניטיבית התנהגותית. נשמח לשמוע המלצות/חוות דעת ממי שמכיר, ובכלל, אשמח לשמוע כל דבר שהוא לגבי אילמות סלקטיבית. אנחנו מאד רוצים לתת כלים לקטנה שלנו להתמודד עם זה, התחושה היא שנורא קשה לה והבנו שמדובר ממש בחרדה.
 
תודה!
º
תיקון טעות - שם המטפלת הוא הדס מור**
14/08/14 14:05
14צפיות
אילמות סלקטיבית
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
21/08/14 13:16
4צפיות
הי.
התופעה ידועה ומוכרת ואכן נעוצה בקושי רגשי. בד"כ חולפת עם הזמן, כשהילד חש יותר נינוח ובטוח בסביבה.
לא ציינת כמה זמן התופעה נמשכת. בכל מקרה אני מציעה לא למהר לקחת אותה לפסיכולוגית (אתם בהחלט יכולים ללכת להתייעץ ולקבל הדרכה) בגיל הזה הסביבה וההורים הם הדבר המשפיע ולכן חשוב שתשדרו לה שאתם מכבדים את בחירתה עם מי לדבר ועם מי לא ושאתם סומכים עליה שתחליט מתי היא רוצה לדבר ועם מי.אמרו לה גם שאתם יודעים שלפעמים קשה לה בגן ואתם סומכים עליה שתצליח להתגבר. חשוב מאוד לא ללחוץ עליה לדבר ולא להפוך את העניין לדבר מרכזי ביחסים.
דבר חשוב נוסף הוא לשוחח עם צוות הגן, לבדוק כיצד מתנהלת התקשורת איתה בגן ולוודא שלא לוחצים עליה לדבר. הצוות החינוכי צריך לנסות ולהתקרב אליה ברגישות, כך שתרגיש נינוחה וחופשיה.
בהצלחה!
יפעת
בן 1.2 - מגיב לעיתים רחוקות לבקשות מסויימות
13/08/14 08:57
52צפיות
שלום, התינוקי שלי בן שנה וחודשיים (אח קטן לילד בן 3). הוא משחק מאוד יפה, מתקשר יפה עם סובבים אותו וחייכן. אך מגיל קטן כבר שמתי לב שאינו מגיב להוראות כגון תעשה ביי ביי, תמחא כפיים וכו' ב 95% מהפעמים!! הוא יעשה ממש לעיתים רחוקות (וברור שרק אם נעשה גם) ובאמת שאני מנסה, הוא פשוט לא עושה. (יש פעמים שהוא כן יעשה ביי ביי בנפנוף של יד). 
לעומת זאת בפעולות של התנהלות יומיומית הוא כמעט תמיד ישתף פעולה בשמחה, למשל: תביא, תרים, תיקח, תזרוק בפח, תכניס לשם ותשים פה (תוך כדי שאני מראה עם האצבע שלי) הוא ממש עושה יפה ויש עם מי לדבר.
אני פשוט לא מבינה למה לא עושה פעולות שכל התינוקות כבר ממש עושים מזמן כאשר מבקשים ממנו.
הוא גם לא עושה קולות של חיות.
אומר אבא, לעיתים אמא.
משחק מאוד יפה מבחינה מוטורית והולך כבר חודש. מה שכן יש לו קוצים בטוסיק ואי אפשא לשבת לקרוא לו ספר או להתעכב על הסבר של משהו...הוא ינסה לבד ולא ירצה להקשיב ולהסתכל איך עושים משהו ליותר משניה...
תאמת, אני מודאגת!! האם סתם?? אולי זאת בעיית קשב וריכוז, אולי משהו אחר? האם יש צורך לבדוק את זה ואם כן למי לפנות (באופן פרטי כלומר, קלינאית תקשורת?) אני ממש בסרטים מיזה כי הילדים סביבנו תמיד עושים ביי ביי שהולכים ומוחאים כפיים ורק שלי לרוב לא יעשה. כל הזמן עובר לי בראש שהוא נולד עם חבל טבור סביב צוואר 3 פעמים והיו ירידות דופק מטורפות בלידה, אומנם בסוף אפגר 9.. זה קשור אולי? ממש אשמח לעצה :)

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


הריון ולידה

Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה