לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום הארי פוטר -הספר, עם כניסתכם הורידו את הנעליים ומוזמנים אתם להתשלב כאן בשיחות. כל אחד מאיתנו קיווה פעם לקבל את המכתב מהוגוורטס או לבלות על שפת האגם יחד לצד תלמידי אחד הבתים או לחילופין לשבת במועדון גריפנדור. ובכן- כאן תוכלו למצוא אנשים בדיוק כמוכם. אבל לפני הכניסה מומלץ לקרוא את תקנון הפורום!

 

בברכות חמות וחתו"צים רבים  ההנהלה - 

ספיר (פיקסית נצחית)

אור (OKDeSign)

 

כל המעוניין בחברתינו/עצותינו/חפירותינו מוזמן להשתמש ב"מסר למנהלים"

ברוכים הבאים לפורום הארי פוטר הספר, נא לקרוא את תקנון הפורום לפני השימוש :)
 
 
 
 

הודעה חדשה

עוד חור בעלילה שאני מתקשה לסגור
24/10/14 14:40
47צפיות
מה דעתכם על זה, קטע מתוך הספר הרביעי:
 
סנייפ פסע קדימה, חלף על פני דמבלדור, ותוך כדי הליכה הפשיל את שרוולו השמאלי של גלימתו. הוא הושיט את זרועו והראה אותה לפאדג', שנרתע לאחור.
"הנה," אמר סנייפ בזעף. "הנה. האות האפל. הוא לא כל כך ברור עכשיו כמו שהיה לפני שעה, כשבער בשחור [...] למה לדעתך קרקרוף נמלט הלילה? שנינו הרגשנו את הצריבה באות. שנינו ידענו שהוא חזר [...]."
 
הסוגיה הזאת מעלה אצלי שתי שאלות:
 
1. אם סנייפ ידע שוולדמורט חזר במהלך המשימה השלישית, זה חור רציני בתכנית של וולדמורט, שרצה לחזור בצורה חשאית ובשום פנים ואופן בלי לעורר את תשומת ליבו של דמבלדור. והרי הוא ידע, באותו זמן, שסנייפ בוגד ושהוא עזב את שורותיו לנצח לטובת דמבלדור - והרי וולדמורט ידע מראש שכשהאות האפל יצרוב, אוטומטית דמבלדור ידע שהוא חזר.
 
2. בדרך קסם אוכלי המוות יודעים איפה וולדמורט נמצא כשהאות האפל צורב, והם מתעתקים לשם. למה סנייפ ודמבלדור לא עשו כלום כדי לסכל את התכנית?
למען האמת, למה דמבלדור לא איחד את המסדר כבר לאורך השנה, כשהאות של סנייפ התחיל להתחזק, וכולם היו מתעתקים צד-לצד עם סנייפ לבית הקברות כדי להילחם באויב שהרגע קם לתחייה?
יותר בקשר ל1
24/10/14 22:42
23צפיות
אני לא חושבת שסנייפ באמת ידע שהוא חוזר, אלא ידע שהוא מתחזק בגלל שהאות צרב פתאום וניהיה שוב חזק.
עכשיו כן, ברגע שהוא קרא לאוכלי המוות וציפה שהארי יחזור מת וכולם יחשבו שזה מהמשימה הוא רצה שיגיעו כמה שיותר אנשים, אני לא חושבת שבדיוק הוא חשב על זה סנייפ עובד עכשיו בהוגוורטס, מין חטא יהירות שכזה?
"אני אקרא לנתיתנים שלי והם יבואו בהמוניהם", שגם פה הוא טעה כי תכלס לא הגיעו כ-ל אוכלי המוות אלא רק קומץ.
מין, ברח לו מהזיכרון.
 
ו2, ואללה אין לי מושג, יכול להיות שה"נקודות ציות" מועברות לאוכלי המוות רק שהאות שורף, וכל עוד וולדמורט לא מזמן אותם אין מה לעשות בנוגע לענין? אולי הם לא חשבו שזה יקרה כ"כ מהר, בכלל, כדי להתעתק צד צד צריך שכולם יהיו באותו מקום, מה, מהרגע שהאות מתחזק עם סנייפ תמיד יהיו פתאום 20 אנשי מסדר? לא מחשיד בכלל.
היתה שאננות של שני הצדדים במקרה הזה
מה?
25/10/14 12:56
14צפיות
1. כתוב במפורש שסנייפ ידע שהוא חוזר, לא סתם ציטטתי מהספר.
2. "לא חשב על זה שסנייפ עכשיו בהוגוורטס"? אנחנו מדברים על וולדמורט, נכון? אנחנו מדברים על קוסם מבריק שמתכנן עכשיו את התכנית הכי משמעותית עבורו בספרים? וולדמורט, הזהיר מאוד בכל מה שקשור לדמבלדור? שמודע היטב לזה שסנייפ בהוגוורטס, כי חוץ מזה שיש לו את זנב-תולע, הוא ניסה לגנוב את אבן החכמים בספר הראשון, וגם הוא ציין במפורש את סנייפ כשסקר את מעגל אוכלי המוות שחזרו אליו?
3. כן, מהרגע שהאות מתחזק. זה כל הקטע של המסדר. להתכנס בעת צרה. יכול להיות שזה היה גוזל זמן, אבל מהרגע שהאות צרב לסנייפ הוא ודמבלדור היו יכולים לשלוח פטרונוסים ולכנס את המסדר, שכבר היה יכול להיות מאוגד מחדש בכל מקרה אם הם היו פועלים לאורך השנה לאור התחזקות האות. בדיוק כמו שהמורים בבית הספר ידעו לקרוא להם מהר לבוא להוגוורטס בספר השישי, כשדמבלדור ביקש.
מתחזק וכנארה חוזר לא נותן זמן מדוייק
25/10/14 13:03
8צפיות
1. וולדמורט חוזר, אוקי, הוא חוזר מחר? עוד חודש? שנה הבאה? אני חושבת שהמשפט הזה היה הרבה יותר כדי לעצבן את פאדג'ולהוכיח נקודה מאשר עובדות מדוייקות.
2. וולדמורט אומנם מבריק אבל לא חסר לו יהירות. חוץ מזה, רגע, אם וולדמורט ידע שסנייפ בוגד למה שהוא ימנה אותו ברשימת הנאמנים? ואם הוא לא ידע שסנייפ בוגד, אין סיבה לפחד לקרוא לו, פספסתי אותך נראה לי
3. עדיין, בשביל להתעתק צד-אל-צד צריך להיות צמודים, אני לא חושבת שסנייפ מסתובב כל הזמן בחברת אנשי מסדר זה ריאלי במיוחד.. ושוב, שאננות של שני הצדדים, עם כמה שדמבלדור מבריק אני לא חושבת שהוא מושלם
 
בטח שיש זמן מדויק.
25/10/14 13:14
10צפיות
1. זה כל הקטע של הזימון! הצריבה באות בעת זימון אוכלי מוות היא חד-משמעית - אחרת אוכלי המוות לא היו יודעים להופיע מיד לצידו של וולדמורט! (ולא רק בפעם הספיציפית הזאת, אלא בכל הפעמים).
הרי באותה מידע אתה יכול להגיד על מאלפוי שהסתכל על האות שלו ואמר, "וואו, הוא ממש מתחזק, אבל לא ברור לי מה קורה איתו כרגע" - לא! סנייפ לא הגזים בשביל פאדג'. הוא דיבר אמת. הוא ידע בצורה חד משמעית שוולדמורט קורא לו. הוא בחר במודע להתעלם מהקריאה, וקרקרוף בחר לברוח על נפשו.
 
2. מה זה "ימנה אותו ברשימת הנאמנים"? הוא לא בחר באותו רגע את רשימת הנאמנים שלו, אלה כל אוכלי המוות שלו מימים עברו! האות האפל כבר צרוב על סנייפ. וולדמורט לא בחר למי בדיוק לקרוא מתוך אוכלי המוות. הוא לוחץ על האות - וכמו המטבעות של צ"ד - כל מי שיש לו מקבל את המסר שהוא שלח לכולם, באופן שווה. 
זה אומר שברגע שוולדמורט לחץ על האות האפל, הוא ידע שכל מי שהיה בעבר אוכלי מוות - בין אם נטש אותו ובין אם נשאר נאמן לו - ידע בוודאות שהוא חזר ומזמן אותו אליו ברגע זה ממש.
 
3. פאקינג אז מה אם קשה ל-20 אנשים להיצמד? הפיתרון של זה כל כך קל, הם יכולים להתעתק בסבבים, מהרגע שיש סבב ראשון הם יודעים איפה המקום! ואז אפילו לא צריך צד-לצד!
 
חור בעלילה, חור בעלילה....
º
*באותה מידה
25/10/14 13:14
3צפיות
תשובות
25/10/14 12:11
9צפיות
1. סנייפ וכל אוכלי המות ודמבלדור ידעו שולדי מתחזק. והוא באמת התחזק עוד לפני שקיבל את גופו. ודמבלדור באמת חשב שוולדמורט מתחיל להתחזק ומסוכן. אבל האות האפל הוא לא מדע מדויק. לא ניתן להגיד בודאות באיזה מצב נמצא האדם.. סנייפ נמצא במעגל הפנימי של ולדי-וולדי לא חשב שסנייפ בוגד. זיכרי שהוא הלך לשם לרגל בפקודתו. כשאות צורב רק אוכלי המות הקרובים ביותר יודעים שהוא חזר-רק אלה שהוא בטוח בהם.
2.אוכלי המות לא יודעים היכן נמצא הלורד. הוא צריך לזמן אותם עליו כשבא לו. (ושמי לב שעל וולדי אין סימן, הוא צריך להיעזר באוכל מוות אחר. וולדמורט הרבה יותר מידי פרנואיד כדי שכולם ידעו היכן הוא.
 
טוב יצא קצת מבולבל...לא  במיטבי היום.
גם לא עונה לי על השאלות...
25/10/14 13:03
12צפיות
כי אם וולדמורט לא סמך על סנייפ מספיק בשביל לחשוף את עצמו בספר הראשון, כשדבק בקווירל (וזה כתוב במפורש בספר השישי) אז הוא כן חשד שסנייפ בוגד. וחשד כזה, אצל וולדמורט, הוא סיבה לגיטימית להרחיק אותו מעמדה שבה הוא יכול להרוס את כל התכנית.
"רק אוכלי המוות הקרובים ביותר יודעים שהוא חזר" - על סמך מה? וחוץ מזה, הרי ציטטתי את סנייפ אומר במפורש שהוא וקרקרוף ידעו בוודאות שהוא חזר הלילה.
 
ולא הבנתי את הנקודה השניה. וולדמורט לא עשה פעולה שונה עם אוכלי המוות שכן הגיעו. מה זה זימן אותם - הוא לא אמר "אציו לוציוס מאלפוי" או משהו.
כולם קיבלו מסר באות הצורב שלהם, וכולם ידעו בדרך קסומה כלשהי לאן להתעתק - אולי ביצעו סוג של התעתקות שבה אתה לא יודע מה היעד אבל מקושרת לאות המקורית בה נגעו.
גם אם לא יודעים איפה נמצא הלורד, הם מסוגלים למצוא אותו כשהוא קורא להם, וזה העיקר. וזה מה שאני עדיין לא מבינה - למה סנייפ ודמבלדור לא ניצלו את זה.
נתחיל מהפשוט:
25/10/14 23:08
6צפיות
כמו שאמרתי לך ללורד אין אות אפל. הוא צריך משרת כדי לגעת באות שלו ולזמן את כולם למקום בו נמצא אותו -משרת-.לא וולדמורט. זה פשוט שרק ולדי מפעיל את האות ,ולכן ההגיון אומר שולדי ליד המשרת. עקרונית ולדי יכול לגעת באחת האותות, אוכלי המוות יתעתקו לאותו מקום אבל ולדמורט כבר יהיה בקצה העולם. (בהתעתקות משם) אין להם קו לולדמורט .לולדמורט יש קו אליהם  (ברגע שהוא נמצא ליד אוכל מוות בלבד.) זו חלק מהסיבה שהוא לא זימן אותם אחרי המפלה מהפוטרים-יותר ברור? זה קצת מורכב בכתיבה, אבל הגיוני אם תחשבי על כך.
בקשר לפאג'-סנייפ. את שוכחת משהו.: א. באופן עקרוני, האות לא צרב 13 שנה-ככה שאם הוא כבר צורב סימן ש...ולדמורט חזר. (הרי למה לפני כן הוא לא צרב בכלל?) ב. בשלב הזה שסנייפ מדבר על פארג' הוא יודע בודאות שולדי חזר-למה? כי הארי אמר! וסנייפ מאמין לפוטרוזה מסתדר עם העובדות. אבל כאן הצודקת בהתבסס על העובדה שהאות צרב-לא מספיק לקבוע שהלורד חזר. ולכן כוון שפאדג' לא מאמין להארי, אין לו באמת סיבה להתשכנע מכך. את מבינה? זה באמת פחות או יותר מתבסס על המילים של הארי. והאמת אני לגמרי יכולה להבין את הרטיעה של פאדג' מקבלת העובדה שהוא חזר.
 
התשובה לשאלה (ציטוט)"כי אם וולדמורט לא סמך על סנייפ מספיק בשביל לחשוף את עצמו בספר הראשון, כשדבק בקווירל (וזה כתוב במפורש בספר השישי) אז הוא כן חשד שסנייפ בוגד. וחשד כזה, אצל וולדמורט, הוא סיבה לגיטימית להרחיק אותו מעמדה שבה הוא יכול להרוס את כל התכנית".-הרבה יותר מורכבת, ואני מתארת לעצמי שתהיה קשה להבנה ע"י מישהו שהוא לא מעולם הפסיכולוגיה-אבל אני כן, ומביחנתי זה הסבר הגיוני ביותר-בדיוק כמו הסבר שמתבסס על נסיבות יותר אובייקטיביות.
נתחיל מזה שולדמורט לוקה בהפרעה נפשית. הפרעה אנטי-חברתית שמה.ובעיני בצורה פחות כללית בפסיכופטיה (בעיקרון תת סוג -לא רשמי- של הפרעת האישיות) אני לא אכנס איתך לשאלה למה קבעתי זאת.
לעינינו, לולדי יש בעיה בחישת רגשות, ותפיסתן. את מבינה, מבחינתו של וולדמורט באמת "אין טוב ורע, יש רק כח ואנשים שחלשים מכדי לקחת אותו" זו הדרך בה הוא תופס את העולם. הוא לא מבין איך זה ולמה נקשרים למישהו, אוהבים אותו-ויותר מזה איך זה שחשים אמפטיה אפילו לאנשים שלא מכירים. (למשל אם אדם קיבל מכה ואת עושה אאוץ') אין לו את זה. הוא מבין, הגיונית שזה מה שמפעיל אנשים מסביבו-ומשתמש בזה כדי להשיג מה שבא לו. הוא לא מבין את העוצמה של זה. רגש מבחינתו זה גחמה שאפשר לפתור ע"י פחד. זו בדיוק הסיבה שהוא לא תיאר לעצמו שלמרות שהוא מפחיד מאוד ויהרוג אותה לבטח-נרקיסה עדיין תבגוד בו, כדי להציל את דראקו. מבחינתו של וולדמורט זה מעשה לא הגיוני, מבינה?
אני מספרת את זה כדי שתביני. ולדמורט מבין עקרונית שאנשים אחרים מופעלים ע"י רגשות, ובין הרגשות היחידים אותם הוא מבין זה פחד. ומבחינתו זה מה שמעפיל על כל דבר אחר.
כאשר ולדי חלש הוא מבין שסנייפ הוא מוכשר מידי, והוא עצמו נמצא בעמדת נחיתות מולו-ולכן הוא מסתמך על קוירל חלש האופי. אבל ברגע שולדמורט חוזר לגופו-משחזר את כוחותיו. מבחינתו של הלורד כלום לא השתנה. הוא מפחיד הוא מאיים, הוא הולך להשתלט. למה למישהו יתנגד לו ויסתכן ביסורים ומיתה? ועוד פחות מכך-מישהו שבעבר כבר עשה את זה. הרגשות של ולדמורט לא מתפתחים ומשתנים עם הזמן-ולכן קשה לו להבין שזה יכול לקראת למישהו אחר. הרעיון שהמות של לילי יטריד את סנייפ בעיני ולדמורט-מגוחך, אני תוהה עם הוא בכלל זכר את זה....
 
הוא לא זכר אתזה
25/10/14 23:21
4צפיות
הוא לא זכר את המוות של לילי כי הוא וולדמורט..
וזה בדיוק הבעיה שלו וזה מה שהביא למפלה שלו כי מה שבעיניו אין לא ערך הוא לא טורח ללמוד.
ועל זה רולינג בונה את כל הספר שלה, עם המסר שכמה שתהיה חזק אם אין לך אהבה שום דבר לא שווה.
אהבתי את ההסבר שלך 
אנסה מנקודת המבט שלי
25/10/14 22:18
10צפיות
קודם כל חורים בעלילה תמיד יהיו, ולכל תכנית של רולינג יש פגמים שכל סרט הוליוודי מתחיל היה מתמודד איתם הרבה יותר טוב.
עכשיו ככה:
וולדמורט מתחזק, כל אוכלי המוות יודעים זאת, אבל כשהוא חוזר הם לא יודעים להצביע על הרגע שזה קורה, עד שהוא ילחץ על האות (כי מן הסתם אין גוון מדויק שאומר דה סיגנל איז קופליט)
עכשיו כשוולדי לוחץ על האות הוא עוד לא יודע שסנייפ בגד בו והוא אומר לזנב תולע עכשיו נחכה ונראה עכשיו נדע כמה מהם יבואו.
ועוד אחרי זה כשהוא עושה סיבוב במעגל ומגיע לרווח הגדול הוא אומר אחד מוג לב מכדי לחזור (קרקרוף) אחד שכנראה נטש אותי לנצח וייהרג (סנייפ)
הוא לא יודע בוודאות אלא אומר כנראה. כך שהוא לא ציפה שסנייפ יקלקל לו את התכנית.
סנייפ עצמו סיפר מן הסתם על ההתחזקות לדמבלדור אך הם לא ציפו כנראה שזה יקרה כזה מהר והיו שאננים, (ויכול גם להיות שדבלדור כן נקט במהלכים מסויימים לקבל את וולדי כי הרי תוך שעה הוא כבר קיבץ את כל המסדר (לפי מה שאומרים להארי בספר חמש בערב שהוא הגיע) כך שכנראה הם עברו הכנה אפשרית כל שהיא)
ובמהלך המשימה הוא הרגיש את צריבת האות אבל הם לא ידעו שהארי שם! מבחינתם הארי במבוך כך שכשסנייפ אומר לדמבלדור שהאות שורף דמבלדור אומר לו חכה, לך עוד מעט ובנתיים נגבש תכנית מסודרת.
בקשר להתעתקות לצידו זה די פשוט, כמו שבספר שבע רון לוחץ על המעמעם ונכנס לתוכו עיגול של אור כחלחל והוא מתעתק בלי לכוון מיקום וזה לוקח אותו על אותו עיקרון עובד האות האפל, הם מתעתקים וזה לוקח אותם.
לכן טיפשי מצד דמבלדור לתכנן מתקפה באותו רגע.
א. כי הם לא יודעים את הרגע המדויק שזה אמור לקרות ואא לבצע תקיפה בלי לבדוק את השטח קודם כי הם לא יודעים איזה הפתעות יחכו שם זה יהיה ממש טיפשי ו ב. הם לא יודעים כמה אנשים יגיעו ויש מצב שהם יפסידו וסתם יספגו אבידות מיותרות.
לכן יותר הגיוני שדמבלדור ירצה לחכות ולשלוח את סנייפ רק לאחר גיבוש תכנית וזמן להכנת תשובות לשאלות שנשאלות עי בלטריקס בספר 6 שסנייפ אומר שוולדי שאל אותו.
יש לי עוד הסברי המשך אפשריים רק קשה לנסח הכל
25/10/14 23:31
2צפיות
איזה מזל שאתם מתנסחים הרבה יותר טוב ממני
|*| נפתח פורום קצת אחרת |*|
22/10/14 11:18
מי מאיתנו לא מרגיש שונה לפעמים? או מוזר? שקשה לנו להשתלב בחברה.
פורום קצת אחרת נועד לאנשים שמרגישים קצת שונים וחריגים בחברה ורוצים להכיר אנשים שמרגישים כמוהם.

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולייעץ ולהתייעץ, לחבק ולנחם, לשתף בחוויות טובות ובחוויות לא טובות, לחלוק רגשות ופשוט לדבר.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
אולי יש למישהו פה
19/10/14 18:37
39צפיות
הארי פוטר באנגלית להשאלה?
אני מאוד אשמח לקרוא את המקור...
בירושלים
אין בספריה?
19/10/14 18:48
29צפיות
ספריות עירוניות נוהגות להחזיק ספרים באנגלית והארי פוטר לפחות הראשונים זה משהו די מבוקש כמה שאני יודעת
מן הסתם יש
19/10/14 19:20
33צפיות
אבל במשך היום אין לי זמן להגיע לשום מקום..
רק בערב אני מסתובב
מציעה לך לבדוק את הנושא היטב
19/10/14 21:00
34צפיות
אני למשל בספרייה שהיא פתוחה גם עד 20:00 בימים מסויימים.
(פרטים במסר"ש, אני לא חובבת גדולה של אאוטינג :D )
º
20/10/14 19:16
5צפיות
|*|נפתח פורום תוכנית לידה|*|
19/10/14 11:52
|@|לקראת לידה? כנראה שחששות ומחשבות לא מפסיקות ללוות אותך. בואי להתייעץ עם מיילדת מקצועית בעלת ניסיון רב בתחום שתשמח לענות לך על כל שאלה.
הפורום ילווה אותך ברגעי השיא ? לקראת הלידה, במהלכה ובימים הלא פשוטים שאחריה.
זה הזמן והמקום לחלוק עם אחרות את השאלות הקשות שעולות בך ? האם הבעל צריך להיות נוכח בחדר הלידה? מה עושים אם לא מתחברים למיילדת? איך מתמודדים ביום שאחרי? ועוד...

מחכים לך עכשיו עם כל התשובות, בפורום תוכנית לידה:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
|*|נפתח פורום האבא החדש|*|
13/10/14 12:25
10צפיות
|*|העולם השתנה, ההורות השתנתה וכיום לאבא תפקיד חשוב ומרכזי בגידול ילדיו.
לכן פתחנו פורום במיוחד בשבילכם האבות (וגם אימהות) את פורום האבא החדש.

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולדבר, לשאול, להתייעץ וגם סתם לפרוק.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
למה צריך להיות עשיר כדי שיהיה לך גמדון בית?
07/10/14 21:14
79צפיות
הרי לא משלמים להם, הם לא לוקחים חופשות.
באמת עבדים.
אז למה צריך להיות עשירים בשביל זה?
אני מניחה שאם הארי היה מבקש, דובי היה עובר לעבוד בכיף אצל הוויזילים, והם היו יכולים לעמוד באוניה בשבוע..
 
מה אתם אומרים?
אבל הוא לא יכול ככה לעזוב, הוא נאמן
07/10/14 23:27
68צפיות
וזה כנארה משהו עתיק יותר, משפחות פעם שהיה להם כסף, קנו גמדוני בית ומאז הם והצאצים שלהם נאמנים למשפחה.
עכשיו שיש לך גם גמדונים במשך דורות יש לך דברים שמתנהלים והם יודעים סודות ואתה גם יודע שהם ישראו איתך עד המוות שלהם.
אם דובי היה יכול לעזוב סתם ככה הוא היה עושה את זה, ראינו איך הוא מרביץ לעצמו רק מזה שהוא בא לבקר אתהארי בלי רשות
זה נשמע לי הגיוני
08/10/14 13:57
52צפיות
האמת שזאת שאלה במקומה ואני בהחלט מאמצת את התשובה שלך
אבל הארי הרי שחרר את דובי.
08/10/14 14:27
53צפיות
דובי היה גמדון חופשי, עד שהוא מת.
התכוונתי אחרי שהארי שחרר אותו, אם הארי היה מבקש מדובי ללכת לעבוד אצל הוויזילים, הוא בטוח היה מסכים.
 
אז מה שזה אומר, שכמות גמדוני הבית קטנה מכמות הקוסמים? ומה עושה משפחה עשירה, שהגמדון שלה נפטר ואין לו צאצאים?
מאיפה היא משיגה מחליף?
ומאיפה הגיעו כל הגמדונים שעובדים בהוגוורטס, אם כל הגמדונים בעולם תפוסים והם נאמנים למשפחות?
הארי לא שחרר אותו, הוא גרם ללוציוס לשחרר אותו
08/10/14 22:36
54צפיות
וכן, יכול להיות שדובי היה מספיק לעבוד אצל הוויזלים, אבל פה הארי בנאדם טוב ונתן לדובי להיות גמדון חופשי.
מבחינת גמדון שמת ואין לו צאצים, אין לי מושג, אבל בטוח יש שוק *כלשהוא* לענין.
בנודע להוגוורטס, בית ספר היחיד לקוסמות באנגליה/ בריטניה שהוקדם ע"י 4 קוסמים חזקים, אני מניחה שזה במובנים עם תקציב של בית ספר פרטי AKA יש כסף לקנות גמדוני בית בהקמה, מעבר לזה בטוח יש גמדונים שפשוט הגיעו לשם כמו דובי ווינקי ויכול להיות שזה צאצים של גמדונים קודמים ו/או מתנות / ירושות של תלמידים לשעבר וקהילת הקוסמים (יכול להיות שגם משרד הקסמים מממן את זה)
 
בנודע למה שרוזי אמרה הודעה מתחת, אני לא זוכרת, איפה כתוב שצריך לשלם לגמדוני בית אוניה לשבוע?
לא כתוב שצריך
08/10/14 23:44
48צפיות
זה פשוט השכר שדובי קיבל מדמבלדור, אחרי שהוא ביקש שכר.
 
נראה לי שפשוט הארי לא ידע שדובי חופשי, הוא הרי לא ידע מה דובי עושה, עד שהרמיוני גילתה שדובי עובד במטבחים בהוגוורטס.
וכן, הוא גרם ללוציוס לשחרר אותו, העיקרון שדובי לא היה משועבד למשפחה.
ואני מדמיינת איזשהו מקום מאוד גדול שיש בו הרבה גמדונים למכירה. איכשהו זה לא עושה לי טוב.
מעניין, רולינג אי פעם התייחסה לזה?
דווקא נשמע לי
12/10/14 00:01
33צפיות
שהמקימים לא היו חזקים בקטע המוסרי של אלרג"ה ויש סכוי גדול שהגמדונים הראשונים שהובאו לשם הובאו בשעבוד כלשהו. בפרט כי כשהוקם בית הספר, לא היו בתחילה מאות תלמידים ולבטח לא נדרשו הרבה גמדונים (אם גמדון יכול להיות אחראי למשפחה, אז לא צריך יותר מדי גמדונים בשלב זה). השאר יכולים להיות כבר צאצאים שלהם שנשארו "שייכים" להוגוורטס, כמו דובי אצל המאלפויים.
הוויזלים לא היו עומדים באוניה לשבוע
08/10/14 21:01
55צפיות
מתואר שבכספת שלהם יש כמות פצפונת של אוניות ומטבעות אחרים
אולי
08/10/14 23:46
57צפיות
אם היה להם גמדון, מולי היתה יכולה לצאת גם לעבוד, במקום להיות תקועה בבית כל היום וככה הם היו יכולים להרשות לעצמם יותר..
בכל מקרה, אחרי שהתאומים התחילו עם החנות שלהם, הם היו יכולים לעוזר בעניין.
מולי זו נקודה רגישה פה :P
11/10/14 16:27
47צפיות
היא יכלה לצאת לעבוד בשנייה שג'יני הלכה לבי"ס, הרי הילדים נמצאים מחוץ לבית 10 חודשים בשנה להוציא חופשות חגים, זה מאפשר לה את כל הזמן שבעולם לעבוד.
הציוץ המסתורי של רולינג! > חדשות בנוגע לסרט על חיות הפלא
07/10/14 23:55
102צפיות
 
 
כידוע אחרי שבעת ספרי הארי פוטר ושלושת ספרי הצד של הסדרה אמרה רולינג כי היא ממשיכה הלאה, היא כתבה כבר 3 ספרים למבוגרים, מתוכם שניים בסדרה שמתכננת להמשיך לצאת.
למרות שהודיעה שהיא לא ממשיכה את ספרי הארי פוטר, רולינג שתמיד רצתה להקים אנציקלופדיה בעצם פתחה את האתר פוטרמור שבו בנוסף לפיסות מידע קיים ובעצם יצירת עולם אינטרנטי אינטרקטיבי למעריצים הוסיפה פרטי טרוויה וסיפורים קצרים בנוגע לדמויות והעולם הקסום.
רק בקיץ האחרון התקיימה אליפות העולם בקווידיץ שעליה קראנו דרך דיווחים של ריטה סקיטר.
עכשיו, לפני יומיים רולינג צייצה משהו מסתורי, אחרי שהיא אמרה שהיא עסוקה בלכתוב, החליטה לשלוח "חידה"
Cry, foe! Run amok! Fa awry! My wand won’t tolerate this nonsense.
 
לאחר יום, רולינג התחילה לספק רמזים כדי לעזור למעריצים להבין על מה היא מדברת,
#Hint2 There's only one sentence hidden in the anagram, it is written in natural English and it concerns Newt Scamandar. #3hintsreally
 
Typo alert: ScamandEr, not ScamandAr (long day). Now take out 'Newt Scamander' and 'New York' and see what you can make of the rest! #hint3
 
.@Austinterlude Ooo, I like that. It's not right, but it's the kind of thing Newt would say. #hint4 Let's examine the 'depart' part...
 
כידוע ב18.11.16 יוצא הסרט הראשון (מטרילוגיה) של חיות הפלא, רולינג כותבת את התסריט ודיויד ייטס בדיונים לחוזר לביים.
פריט העלילה היחיד שידוע לנו הוא שהסרט יתמקד בניוט סלמנדרה, ההפאלפאפי כותב ספר הלימוד ויתרחש בשנות העשרים בניו יורק לאחר שסיים את הוגוורטס,
ועכשיו, זה.
אז מה אתם אומרים? עליתם על החידה הגדולה? מתרגשים לקראת הסרט?
ויש תשובה! [לינק בפנים]
08/10/14 00:18
67צפיות
אז אחרי יומיים פורים בטוויטר יש תשובה לחידה:
 
אני משאירה את זה בלינק כדי שמי שלא רוצה לראות ועדיין רוצה לפתור יוכל לא להכנס.
אז, תאוריות לגבי הסרט? :)
 
 
אומנם יש לי יחסי אהבה שנאה לרולינג
08/10/14 13:50
63צפיות
אבל אי אפשר לקחת ממנה את היכולת הנהדרת הזאת להקפיץ לי את הלב!
 
שתהיה בריאה האישה הזאת, באמת.
אני יודעת שאני אולי שונה מהרבה אנשים שמאסו כבר בסדרה אבל אני באמת מחכה לסרט הזה, לדעתי הוא יהיה ממש מעניין וזה נחמד לי לדעת שאין שום קשר לדמויות שאני מכירה. אני אוהבת את העולם של הארי פוטר ואני חושבת שהוא בנוי נהדר אז כמה שיותר ממנו- אחלה!
 
חסר לה שזה יהיה גרוע!!
(מצד שני.. הפעם יש לה שליטה ענקית על התסריט אז יש תקווה)
סליחות סטייל הארי פוטר
03/10/14 14:23
89צפיות
 
 למי מגיעה התנצלות אך היא מעולם לא הגיע?
ההתנצלות הכי טובה בספרים...
 מי בחיים לא יסלח למי ולמה?
 התלמיד הכי שובב (חוץ מהתאומים!) בהוגוורטס בזמנו של הארי הוא.. (או היא!)
 למי יש את הכינוי הכי מעליב בספרים?
 ההתנצלות הכי מיותרת בספרים?
 
הסליחות שצריכות להיאמר
03/10/14 15:00
82צפיות

 למי מגיעה התנצלות אך היא מעולם לא הגיע? אחרי חשיבה מעמיקה של כמה דקות הגעתי למסקנה שאנדרומדה. למה? הבעל שלה מת, הבת שלה מתה (ע"י אחותה) וחותן שלה (ככה קוראים לזה?) מת! מישהו צריך להגיד לה סליחה והמישהו הזה זאת האחות השנייה שלה נרקיסה! לאישה מגיע אות מרלין רק על זה שהיא נשארה רק עם הנכד שלה! 
ההתנצלות הכי טובה בספרים... יש? כי לדעתי אין... ולא, לקרוא לבן שלך "אלבוס סרוורוס" לא נקרא התנצלות טובה...
 מי בחיים לא יסלח למי ולמה? אברבות' לדמבי. וכל מילה אחרת מיותרת 
 התלמיד הכי שובב (חוץ מהתאומים!) בהוגוורטס בזמנו של הארי הוא.. (או היא!) קולין "הסטוקר" קירווי   
 למי יש את הכינוי הכי מעליב בספרים? זנב תולע
 ההתנצלות הכי מיותרת בספרים? הארי ללופין אחרי שהוא מת. הוא כבר מת... זה לא כבר מאוחר מדי להתנצל? ובכללי כל מה שהוא אמר "לא רציתי שאף-אחד מכם ימות" זו התנצלות ראויה וכנה אך... דיי מיותרת
 
יאי אני מגיבה!
03/10/14 15:12
69צפיות
למי מגיעה התנצלות אך היא מעולם לא הגיע? פילץ' או לונה. עוד לא החלטתי. נדמה לי שאם פילץ' היה מקבל יחס קצת יותר טוב הוא היה קצת יותר נחמד בעצמו.
ההתנצלות הכי טובה בספרים... (קרדיט לאחותי ששלפה את זה בשניה) רון והארי אחרי המשימה הראשונה בטורניר בקוסמים המשולש, בזמן שהרמיוני עומדת בצד ובוכה מהתרגשות יש גם את ההתנצלות של פרסי לארתור בזמן הקרב על הוגוורטס, למרות שאני לא ממש זוכרת איך זה הלך אז אולי לא.
מי בחיים לא יסלח למי ולמה? סנייפ לסיריוס/ג'יימס/לופין? מסיבות ברורות. או אולי הארי לדודה מארג' - אחרי יחס כזה איכסה במשך שנים. אני לא הייתי סולחת.
התלמיד הכי שובב (חוץ מהתאומים!) בהוגוורטס בזמנו של הארי הוא.. (או היא!) לי ג'ורדן זה די ברור. לג'יני גם היה המון פוטנציאל, אחרי החינוך/אימון בבית.
למי יש את הכינוי הכי מעליב בספרים? לונה המג'נונה/Loony Luna
ההתנצלות הכי מיותרת בספרים? זה קצת יותר קשה. עולות לי בראש בעיקר ההתנצלויות החוזרות של סנייפ בפני לילי אחרי שקרא לה בוצדמית.
 
הודגש וקומבן באמצעות מדגישומטיק 2.0
ההתנצלות של רון להארי בטורניר+ פרסי לארתור
05/10/14 17:50
35צפיות
למרות שפרסי רק אמר "סליחה" או משהו וישר כל המשפחה קפצו עליו, ככה שההתנצלות עצמה לא קורעת לב, אבל התגובה של המשפחה מראה כמה קצת הם היו צריכים בשביל לקבל אותו בחזרה ולחבק אותו חזק.
סצינה ממש טובה
יאללה, מגניב
04/10/14 23:37
45צפיות
למי מגיעה התנצלות אך היא מעולם לא הגיעה? להארי, מזנב תולע. פשוט, כי הוא מת לפני שהספיק. אולי המוות שלו היה סוג של התנצלות. הארי: "אתה עומד להרוג אותי? הצלתי את החיים שלך, אתה חייב לי, זנב תולע!" טוב, זה לא ציטוט מדוייק.
ההתנצלות הכי טובה בספרים...כן, גם אני נוטה להסכים על ההתנצלות של רון להארי אחרי המשימה הראשונה.
 מי בחיים לא יסלח למי ולמה? סנייפ, לעצמו, אחרי שהוא גילה שלילי מתה.
 התלמיד הכי שובב (חוץ מהתאומים!) בהוגוורטס בזמנו של הארי הוא.. (או היא!) ג'יני וויזלי.
 למי יש את הכינוי הכי מעליב בספרים? פלר. פלעכס? באמת? :/
 ההתנצלות הכי מיותרת בספרים? רון להארי בשביעי, אחרי שהם גילו שהכל בסדר. על מה הוא הצטער שם?
 
 
סנייפ
05/10/14 17:55
34צפיות
נראה לי הוא גם לא יסלח לעצמו על זה שקרא לה בוצדמית.
מה שהתחיל את כל הנתק בינהם. ואם כבר אז הוא גם בטח לא יסלח לדמבלדור על זה שהקריב את הארי...
הקטע הזה, שהוא מדבר שהארי "כמו חזיר לשחיטה" (לא זוכרת את הציטוט המדויק) היה ממש חזק. שם ירדו לי הכי הרבה דמעות
יאיי מגניב :)
05/10/14 17:47
37צפיות
למי מגיעה התנצלות אך היא מעולם לא הגיעה? להארי. מסנייפ על היחס הגועל נפש שלו על משהו שהארי בכלל לא אשם בו.
וגם אם כבר- שסיריוס יבקש סליחה מסנייפ. על זה שעשה לו את המוות כשהיו ילדים. אני יודעת שבהמשך גם סנייפ התעלל בסיריוס בגרימולד.. אבל לדעתי יעשה לסיריוס טוב להכיר במשהו מוטעה שעשה ולדעת להתנצל...
ההתנצלות הכי טובה בספרים... אמממ. קופץ לי לראש ה"כאילו התנצלות" של רון להרמיוני בשביעי... למרות שהיא לא היתה כל- כך טובה. כולה מלמל איזה משפט אחרי שהיא צעקה עליו. היה צריך להתנצל מיוזמתו.
מי בחיים לא יסלח למי ולמה? לילי לסנייפ, על הבוצדמית. סנייפ לסיריוס על הכמעט מוות ולג'יימס על זה שלקח לו את לילי. הארי לסנייפ על המצוות של סיריוס. כמה טינה מיותרת..
התלמיד הכי שובב (חוץ מהתאומים!) בהוגוורטס בזמנו של הארי הוא.. (או היא!)- ג'יני הייתי אומרת
למי יש את הכינוי הכי מעליב בספרים? לזנב תולע. כשנתקלתי בו לראשונה- ממש ממש הופתעתי שמישהו נתן לקרוא לעצמו ככה, ועוד בתור כינוי חיבה. או חצי הקנטה.
ההתנצלות הכי מיותרת בספרים? אממ דובי להארי על זה שכמעט הרג אותו בספר השני, דובי למאלפויים בכל פעם שהפר פקודה
קצת באיחור
05/10/14 23:46
35צפיות
למי מגיעה התנצלות אך היא מעולם לא הגיע?
לנוויל מסנייפ על זה שהתעלל בו כל השנים
 
ההתנצלות הכי טובה בספרים...
רון להארי בספר רביעי "מישהו באמת מנסה להרוג אותך"
 
מי בחיים לא יסלח למי ולמה?
אנדרומדה טונקס לדמבלדור שבגלל התוכניות המטופשות שלו איבדה כמעט את כל משפחתה
 
התלמיד הכי שובב (חוץ מהתאומים!) בהוגוורטס בזמנו של הארי הוא.. (או היא!)
לי ג'ורדן
 
למי יש את הכינוי הכי מעליב בספרים?
דאדלוש סמאדלוש
 
ההתנצלות הכי מיותרת בספרים?
דמבלדור להארי בחמישי, במקום להתנצל ולהמשיך לתחמן אותו אולי פשוט תתחיל לדבר אמת?
|*| נפתח פורום תקשיבו לזה |*|
05/10/14 13:25
7צפיות
|תו|לכל אחד יש טעם מוזיקלי שונה אם זה פופ, רוק, אלטרנטיבי או אולי מזרחית.
אנחנו מזמינים אתכם לפורום בו תוכלו לחשוף את טעמכם האישי - פשוט מצרפים את הקליפ להודעה (אתם יכולים לכתוב כמה מילים), ונותנים לכולם לשמוע!

אנחנו מחכים לכם בפורום תקשיבו לזה :-)

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...


האזנה נעימה :)
|*| נפתח פורום תעלומות |*|
02/10/14 11:02
5צפיות
|חיזר|האם הם כאן ממש מעלינו?, האם הם טובים או רעים?,  האם לא מגלים לנו את האמת? מה הם מסתירים? וממה הם מפחדים?
אם השאלות האלה מסקרנות אתכם, אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום תעלומות.

בפורום תוכלו להתעדכן במקרי התעלומות החדשים מהארץ והעולם,  כי זה רק עניין של זמן, עד שנגלה את האמת :-)
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
שאלות למחשבה
27/09/14 15:42
137צפיות
שלום.
 
לא מזמן קראתי את הספר הרביעי ושאלתי את עצמי -
 
1. למה כל הטרחה? למה קראוץ' היה צריך את כל הטורניר הזה, כשהוא יכול היה יכול להפוך כל דבר בערך למפתח מעבר ולהגיד משהו כמו "פוטר, אתה יכול להעביר לי את העט הזה שם?"
 
2. למה בדיוק של קהל במשימות בטורניר? כלומר, המשימה השנייה והשלישית. זה נשמע ממש משעמם פשוט לשבת ולבהות באגם או בחומות שיחים גבוהות (נאמר מפורשות שהקהל לא ראה מה הולך בטורניר, ואם כן הם היו רואים את כל התככים של קראוץ' והאופן בו הוא פסל מתמודדים).
 
למישהו יש הסבר? לרולינג היה הסבר?
תשובה לשאלה הראשונה
27/09/14 21:20
87צפיות
הוגוורטוס תולדות אומר בפירוש שאי אפשר לבצע התעתקות או כל מיני דברים בסגנון בין כותלי הבית ספר אז קראוץ לא היה יכול לעשות את זה בדיוק. חוץ מזה שלעשות דבר כזה הוא מאוד בעייתי- רק חסר נניח שהוא יעשה את זה ואז רון/הרמיוני יראו שהוא נעלם ואז מיד דמבלדור ידע שמשהו קרה.
 
בטורניר אם את זוכרת עלו על זה שיש בעיה רק כשהארי נגע בגביע שוב והחזיר אותם לבית הספר ורק אז גילו שסדריק מת- ושימי לב : מדובר במשהו שהוא לפחות חצי שעה בזמן הטורניר שאף אחד לא ראה ולא ידע שהארי נעלם וכך לא הייתה גם סיבה להתחיל לחפש אותו.
 
בנוגע לשאלה השנייה- אין לי מושג, האמת שנה טובה!
שנה טובה :)
27/09/14 22:48
75צפיות
ו - אוי נו, באמת. רון והרמיוני היו שמים לב...? בשביל זה צריך טורניר קוסמים משולש?
 
קראוץ' היה יכול להפיק איזה תירוץ, לקחת את הארי למשרד או לטיול לאיזה שעה, בדיוק כמו שהוא לקח את נוויל לכוס תה וכאלה, בדיוק כמו שהארי הסתגר עם לופין כדי ללמוד על סוהרסנים.
 
אם זכרוני אינו מטעה אותי, המבוך היה במגרש הקווידיץ' שנחשב חלק משטח בית הספר, וגם אליו אי אפשר להתעתק. אין שום שוני בין ההגנות של מגרש הקווידיץ' להגנות של הטירה, הכל נחשב שטח של הוגוורטס. אחרת היה בספר השישי פיקוח על כניסה ויציאה בין מגרש הקווידיץ' לטירה ולא רק בין הוגסמיד להגוורטס, ואחרת למאלפוי לא היה כל כך קשה למצוא דרך לזמן את כל אוכלי המוות במשך שנה שלמה לתוך הוגוורטס. הוא פשוט היה יכול לקרוא להם להתעתק לתוך תחומי המגרש. ועוד הרבה דברים אחרים היו אפשריים, אני מניחה.
 
דבר נוסף - יש לנו הוכחה שההגנות הן על התעתקות, ולא על מפתחות מעבר. בספר החמישי, במחלקת המסתורין, דמבלדור יצר מפתח מעבר שלקח את הארי אל תוך המשרד שלו, כלומר, בתור שטח הוגוורטס, ועוד בתוך הטירה. 
 
וגם לו היה משהו מיוחד בגללו הארי צריך להישלח בדיוק מהאזור של מגרש הקווידיץ' - שוב, בשביל מה צריך טורניר קוסמים משולש? הרבה יותר פשוט להפיק אירוע אחר שיראה אמין. לא צריך תכנית מבריקה כדי לגרור אותו לשם אפילו באישון לילה, בגפו. (במיוחד כשמדובר בהארי)
 
אז נשארתי עם סימני שאלה. אם בכל זאת מישהו מכיר תשובה או התייחסות של רולינג, אני אשמח...
טורניר הקוסמים היה עובדה קיימת
27/09/14 23:46
70צפיות
לא רעיון של קראוץ' אלא של פאדג'
קראוץ' וולדי תפסו עליו טרמפ
נראה לי שהיה צריך הרבה זמן כי וולדי היה זקוק לזמן התכוננות.
בדיוק
27/09/14 23:55
52צפיות
זה היה סוג של שילוב של הנסיבות
עדיין לא מסביר את הטרחה...
28/09/14 10:41
53צפיות
ברור לי שזה לא קראוץ' שהגה את הרעיון, אני פשוט מנסה להיכנס לראש שלו ושל וולדי, מבינים?
כאילו, תחשבו. וולדי עולה על דרך מאגית ואפלה להשיב את גופו בשר ודם, ולשם כך הוא צריך את הדם של פוטר. טוב, אז בוא נשיג את פוטר. יש לו כבר את המושתל המושלם בהוגוורטס שיוכל לשלוח את פוטר ישירות אליו ברגע שיזדקק לו. ונניח, שנכון, הם יודעים שבקיץ, בעוד כמעט שנה רק, יהיה הרגע הנכון.
 
שוב, למה לא להמציא תירוץ אחר על מנת שהארי ומודי ייפגשו ביחידות? בשביל מה קראוץ' הזיע כל כך על הטורניר? הטורניר לא משרת את מטרותיו באופן מיוחד. אני לא מתלוננת, כי זה סיפק לנו כמובן את אחד הספרים המותחים והמרתקים בסדרה, אבל החור בעלילה הזה מטריד אותי.
קראוץ' לא רק הזיע קשות על כל הגיית התכנית המורכבת הזאת, והכנסת הארי לטורניר - אלא גם כל הרמזים, שבמקום מסוים הרמיזה שלהם היתה ממש מסוכנת ועלולה לעורר חשד.
ואפילו עם הרמיזה, קראוץ' תמיד נתלה בסיכוי המזערי שהארי, הפספוס בן ה-14, יביס את ארבעת הקוסמים הכי איכותיים מכל בית ספר, ועוד בני 17-18.
 
כאילו, פאקינג בשביל מה? שהארי יגע באיזה חפץ בסוף השנה?
לפני החפירה, סילחו לי המקלדת לא משהו
28/09/14 11:41
67צפיות
1. כל הפואנטה של טורניר הקוסמים המשולש היא-כיסוי, העובדה שהוא מסוכן התוכנית המקורית כללה את זה שולדי ישתמש בדם של הארי, יחזיר לעצמו  את כוחו. יהרוג את הילד וישלח בחזרה את הגופה. או אז זה יהיה הכיסוי המושלם לזה שהוא מת. (את מבינה? אפילו סיריוס ודמבו וכל שאר העולם שהיה מעלה בדעתו שרוצים להרוג את הארי, חשב שהסכנה היא מכך שיהרג בטורניר-במשימות) אף אחד לא תיאר לעצמו שהמטרה היתה שהוא יצלח במשימות כדי להגיע ללב המבוך, ולהשתגר אל מותו. בנינו זו הגאוניות של סיפור.ולדמורט (כמו שהסביר דמבו) בנה על חזרה שקטה. אף אחד לא היה מעלה בדעתו שהוא חזר (טוב יש את סנייפ שהיה מספר לדמבו-אבל ולדי לא ידע עליו.)ולדמורט היה אוסף לאט לאט תומכים-ולפני שמישה הה שם לב, משתלט.
וחוץ מזה יש את ההביט שספיר אמרה כניראה שבטורניר הגביע היה אמור להיות מפתח מעבר. וא היה אמור לשגר את הנוגע בו ממרכז המבוך, אל מחוצה לו שהקהל יראה אותו. מודי ניצל את זה שהיה ניתן לעשות מפתח מעבר ופשוט שינה את המקום עליו היה אמור להשתגר המפתח.
תרשי לאמר שהאישה גאון? מי חשב מהקוראים-שהארי לא הולך אל מותו במשימות של הטורניר-אלא בזה שהוא מצליח לעבור אותן?
2. נכון אף אחד מהקהל לא יודע מה קורה במשימות. אבל ככה זה. אנשים מחכים כד לברך את הזוכים בתחרות. במקצה של הטור דה פרנס-איש הברזל וכו' (לא בחורה של ספורט). האנשים בד"כ לא מלוים את המתמודדים בתחרות-ולכן גם לא יודעים מה קורה. אבל תמיד יש קהל בנקודת הסיום.
האמת, חשבתי על זה כמה דקות לפני שענית
28/09/14 11:51
59צפיות
המרכיב האחרון בפאזל היה המשפט הזה:
"כרגע הוא לא מעוניין למשוך תשומת לב, אמר סיריוס. "השיבה שלו לא יצאה אל הפועל בדיוק כמו שהוא רצה, אתה מבין. קלקלת לו את זה."
[...]
"אתה לא היית אמור להישאר בחיים!" אמר סיריוס. "אף אחד מלבד אוכלי המוות שלו לא היה אמור לדעת שהוא חזר!"
 
אם כך, המוות של הארי היה צריך להיראות טבעי - ולכן טורניר הקוסמים המשולש התאים. מה יותר טבעי מצוציק בן 14 שלא הצליח להתמודד עם סכנות המבוך?
 
ובגלל זה מפתח המעבר היה דו כיווני. הם רצו להחזיר את הגופה של הארי למבוך, ולתת לה להיראות כמו תאונה מצערת - בדיוק כפי שמשרד הקסמים הציג, מאוחר יותר, את מותו של סדריק דיגורי. הם לא רצו שההיעדרותו תהיה מסתורית.
נחמד! חבל שהיא לא עשתה את זה ברור יותר בספרים, אבל זה בהחלט מהווה הצדקה לגיטמית
 
אבל אני עדיין לא מצליחה להבין את הסיטואציה של הקהל. הם פאקינג מחכים נדממה, ביחד, בכסאות וביציעים, במשך שעות. ווטפ איך זה נראה ומרגיש?
תראי בנינו?
28/09/14 12:04
56צפיות
אני גם לא מבינה למה יש קהל בארועים הספורטיבים שנתתי דוגמא אליהם. אבל ככה ה. זה טורניר מפורסם. לא ניראה לי הגיוני שלא יהיה קהל.
את צודקת בקשר למפתח כמובן. אבל כניראה שהסיבה שהוא התאפשר היא בגלל שההגנות ירדו. אז הכל היה פשוט שילוב נסיבות נפלא ללורד.
והאמת? לא ניראה לי שהיתי רוצה שזה יהיה ברור יותר. זה היופי בספר. העובדה שצריך להפעיל את הראש. זה גורם לך להרגיש חלק מהעלילה.
מנצלשת שאלה נוספת
28/09/14 12:11
60צפיות
לא כזאת חשובה אבל אם כבר...
 
מישהו זוכר באיזה חלק בספר השביעי הארי תופס את הרמיוני ורון במן רגע אינטימי כזה, שהרמיוני מסתכלת על רון במבט רך? נזכרתי בו לאחרונה וממש רציתי לקרוא אותו שוב אבל אני לא מצליחה למצוא אותו וזה מתסכל אותי
אחרי שהם גנבו את הקמיע ממשרד הקסמים
28/09/14 23:03
52צפיות
כשרון שואל מה נראה להם שקרה עם הקטרמולים (רג' קטרמול ואשתו שנידונה על היותה מבית מוגלגי)
רון אומר אם הם יגמרו באזקבן בגללי... ואז הרמיוני מסתכלת עליו.
ובקשר לשאלות הראשונות שלך: אז כמו שאמרו הארי היה אמור למות אבל בצורה טבעית כי אף אחד לא היה אמור לדעת שוולדי חזר והטורניר היה פתרון מושלם.
ובקשר לקהל, מה ציפית? שכולם יסתובבו בבצפר? יש משימה, כולם יורדים לעודד ומחכים בסבלנות עד שיסתיים ויוכלו להריע למנצח.
זה המינוס בעולם הקוסמים שלא יכולים לשתול מצלמות בתוך האגם ובתוך המבוך כדי להציג על מסכים מה קורה בפנים, אבל הגיוני שכולם יחכו ביחד וידסקסו בהתרגשות
אפילו שאין מה לראות
בסדר, אבל זו סיטואציה מטומטמת.
29/09/14 11:38
47צפיות
ברור שאני לא מצפה שיסתובבו, אבל יציעים במגרש הקווידיץ'? קהל שיושב בדממה ומחכה? ווטפ?
 
אני בטוחה שאם זה לא היה מפריע לרולינג בעלילה (שלא ידעו שהארי יצא גיבור באגם, ושלא ידעו שקראוץ' מתערב בתחרות במבוך) גם עולם הקוסמים לא צריך מצלמות בשביל לדעת מה קורה בפנים.
 
ואגב, בנוגע לשאלה הראשונה שלי, אם היית קורא את ההודעות היית שם לב שהסתדרתי והבנתי לבד בסופו של דבר... ובכל מקרה קצת מיותר לחזור על דברים של אחרים.
 
תודה על התשובה לשאלה על הקטע, מצאתי אותו סוף כל סוף.
שמחתי לעזור :)
29/09/14 22:21
35צפיות
אני בדיוק עכשיו בתחילת 7
|*|נפתח פורום הפרעת אישיות גבולית
28/09/14 11:17
6צפיות
|סיוע|הפרעת אישיות גבולית נחשבת לאחת ההפרעות הנפשיות הנפוצות בארץ ובעולם. לכן פתחנו פורום לכל מי שמתמודד עם ההפרעה הזו.
הפורום הוא המקום בו תוכלו לשתף, לתמוך, להכיר אנשים שמתמודדים עם קשיים דומים ולראות שאתם לא לבד בזה.

מוזמנים כבר עכשיו לפורום הפרעת אישיות גבולית
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
שנה טובה לכולם
24/09/14 01:18
37צפיות
מי יתן והשנה תהיה מתוקה כדבש 
טובה כמו הסדרה שכינסה אותנו כאן 
ומשעשעת כמו התאומים 
 
º
שנה טובה!
24/09/14 09:02
6צפיות
º
שנה טובה ומתוקה
24/09/14 11:44
6צפיות
מי יתן וזו תהיה
24/09/14 15:06
19צפיות
נבואה כמו הבודדות של טרלוני שהתגשמו.
 
שנה טובה ומתוקה
שנה טובה ומתוקה
24/09/14 16:11
17צפיות
כיין הדבש של מדאם רוזמרטה
22/09/14 00:16
10צפיות
אז ככה:
-זהו שרשור האוף של הפורום, משמע- כאן חופרים על כל דבר שלא קשור להארי פוטר.
-מותר לפרסם בשרשור הזה קומונות ופורומים ובלוגים תפוזיים בלבד. לדוגמא- לינקים לנענע ימחקו בשמחה.
-אין לפרסם בפורום שום דבר צרכני ללא אישור מתפוז, כל פרסום כזה ימחק לאלתר.
 -בשיחות על טלוויזיה שעוד לא שודרה בישראל באופן חוקי / סרטים שעדיין בקולנוע חובה לסמן בראש ההודעה
|*|פתחנו פורום לסדרה האהובה עליך|!|
21/09/14 17:30
32צפיות
לרגל העונה החמה ביותר בטלוויזיה, פתחנו את הפורומים הבאים:

|טי-וי| פורום מחשבות פליליות
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|טי-וי| פורום נקמה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|טי-וי| פורום אוואטר והאגדה של קורה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|טי-וי| פורום האישה הטובה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|טי-וי| פורום שקרניות קטנות
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|טי-וי| פורום על טבעי SuperNatural
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|טי-וי| פורום נויורק
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|טי-וי| עד עצם היום הזה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...


אם הפורום לסדרה האהובה עליך עדיין לא נפתח, אתה מוזמן לפנות אלינו במסר אישי ולהציע את פתיחתו.
אני כמעט ומתפתה להיכנס לפורומים האלה :O
22/09/14 00:19
55צפיות
כאילו אני די בטוחה שפורום וואנס ועל טבעי כבר היה קיים, אבל מזל טוב לקורה ומחשבות פליליות
ובנימה זו, לכו תראו קורה ומשחבות פליליות!
אבל לפני זה-
22/09/14 23:51
44צפיות
תגיבו בפורום
º
23/09/14 01:07
5צפיות
שרשור איקון!
21/09/14 11:06
71צפיות
אזזזזזזזזזזזזזזזזז
פחות מחודש לאייקון!
 
[מה? מה זה אייקון?]
[אייקון זה כנס מד"ב פנטזיה משחקי תפקידים ואנימה (ובקיצור כל ארגוני החנונים והגייקים) שמתקיים באופן שנתי בחול המועד סוכות באשכול פיס והסינמטק בתל אביב, הכניסה לארוע היא חינם, אבל יש מלא הרצאות ופנאלים ש90% מהם עולים כסף וגם מלא דוכנים שאפשר לקנות בהם דברים, הסבר מלא ותוכניה: כאן]
 
מי מגיע? מתי? איזה הרצאות אתם חושבים שאסור לפספס?
שאלת בונוס, רוצים מפגש? ואם כן, עוד יותר חשוב שתענו על שאלת הימים
 
ואם כבר אז כבר,
שנה טובה ומתוקה לכולם 
אייקון יקר :(
21/09/14 11:14
39צפיות
קיצר אני מגיעה בשלושת הימים ורוצה מפגש
בואו לשמוע את ההרצאה שלי! פרסום חסר בושה!
21/09/14 11:18
40צפיות
כן אממ אז אני מרצה על נייט וייל ביום השלישי ויהיה ממש נחמד אם אנשים יבואו~
חוץ מזה יהיה מגניב אם יהיה מפגש אבל בכזה 99 אחוז מהזמן אני עסוקה אז תעשו אותו מתישהו ואני כבר אבוא לבקר אתכם או שאתם תבואו לבקר אותי או משהו
אני בעיקר באה
21/09/14 17:21
31צפיות
בשביל לפגוש אנשים, למכור קצת ספרים ו.... להעמיס על המדף שלי עוד כמה ספרים שלא חשבתי שאני צריכה.
 
אני בעד מפגש, אפילו מאוד בעד! כרגע אני גמישה על הימים שאני אגיע, זה תלוי בכל מיני גורמים.. אני גם גמישה על השעה
º
אהיה באייקון אשמח לראות אתכם
24/09/14 08:59
9צפיות
אני באה!
03/10/14 11:57
10צפיות
כמעט כמעט 100%(כאילו ביקשתי לחתום חופש. מקווה שיאשרו לי...)
אני באמת אני אגיע אז בשני/שלישי(ראשון אני אגיע רק בערב)
º
אני אגיע בשני או שלישי
04/10/14 20:24
11צפיות
º
אז מה לגבי מפגש? אני כנראה אהיה שם מחר אחה"צ
13/10/14 22:06
4צפיות
ארגון פתחון לב

החגים כבר כאן!

880 אלף ילדים ישארו רעבים ללא עזרתכם. בואו לתרום להם עכשיו >>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה