לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
הגוף שלנו והאדמה שעליה אנו חיים הם תוצר של תהליך התפתחותי של מיליוני שנים.
הם מכילים חוכמה עצומה וגדולה לאין ערוך מהחוכמה שהצלחנו לצבור על ידי השכל והטכנולוגיה שלנו במאתיים השנים האחרונות.
עם צבירת הידע המודרני מצאנו את עצמנו מאבדים ידע עתיק יומין
אשר טמון ביכולת שלנו להקשיב לעצמנו ולסובב אותנו.
לידע ולטכנולוגיה המודרניים יתרונות עצומים, אולם השימוש המופרז שלנו בהם והפנייה לאנשי הטכנולוגיה והמסחר בכל בעיה או צורך, קטנים ככל שיהיו, יוצרים מסך של ערפל שמקשה עלינו להקשיב לכוחות הפנימיים שטמונים בנו.
ההורות שלנו מעצבת את פני הדור הבא.
אנו מעניקים לילדינו יותר מאשר מזון, מחסה ואהבה.
אנו מעניקים להם צורת הסתכלות אשר תשפיע על הדרך בה הם יתמודדו עם אתגרי החיים.
הורות טבעית היא הנסיון להציג בפני ילדינו את יתרונות התרבות שלנו והעושר שלה, מבלי שיאבדו את העושר ואת הכוחות שאיתם הם הגיעו.
פורום הורות טבעית הינו מקום מפגש של הורים:
המודעים ליתרונותיהם של הרפואה והחינוך האלטרנטיביים,
המודעים לנושא של מיחזור ואקולוגיה,
המודעים להשפעתה ההרסנית של תרבות הצריכה על האושר של ילדינו,
המודעים להשפעת התזונה הבריאה והטבעית ולחסרונות האוכל התעשייתי,
המודעים לחשיבות זמן איכות עם ילדינו ומעוניינים למצוא את האיזון בין קריירה לחיי משפחה,
המודעים ומכבדים זכויות בעלי חיים ועוד...

 ברוכים הבאים לפורום הורות טבעית!  
המשך...
הודעה חדשה

המלצות לטיפוח טבעי
19/04/15 16:14
1צפיות
האם שמן קוקוס מתאים למריחה על הגוף כמו קרם גוף תעשייתי?

מעוניינת בהמלצות לתכשירים טבעיים לשפתיים יבשות, מרפקים סדוקים, כפות רגליים, פילינג לרגליים, עוד המלצות לטיפוח יתקבלו בברכה

אחרי הפסקת הריון
19/04/15 16:06
2צפיות
מחפשת דרכים לשיקום הגוף.
המלצות לתזונה בריאה ופעילות גופנית לחיוניות הרחם.
תודה
שיטות לקיצור זמן הוסת? מישהי מכירה?
19/04/15 01:12
10צפיות
מאז ההריון השלישי וסיום ההנקה, הגוף שלי עוד לא החליט מה הוא רוצה ואיך... כרגע יש לי וסת של שבעה ימים (!!!!) מתוכן יומיים באמצע בלי דימום בכלל. יש למישהי רעיונות, טבעיים, בלי כימיקלים תעשייתיים, איך לקצר את זה?
שכחתי לציין
19/04/15 01:14
5צפיות
אני מתרוקנת מדם באסלה באופן די יעיל, אבל החל מאמצע היום השלישי כמעט אין דימום אז אין לי מה לרוקן, ואז יומיים בלי כלום ואז יום נוסף של טפטוף מעיק.
אני מכירה צמחים שעשויים לעזור מאד
19/04/15 13:45
4צפיות
מקבוצת אנטי עוויתיים לרחם בשילוב מכווצי רחם ומסדירי מחזור.
אבל צריך לשלול מצבים רפואיים (אנדומטריוזיס, מיומה) ובכל מקרה לא לקחת בלי להתייעץ עם נטורופט.
מה קרה לפורום???
19/04/15 12:30
10צפיות
פעם הוא היה ממש פעיל.... :(
היי, עניתי לך בפרטי
19/04/15 13:37
10צפיות
כמנהלת הפורום החדשה אני בהחלט מרגישה שיש מקום לקצת יותר לבלוב ופריחה
הפרשי גיל קטנים בין תינוקות
13/04/15 23:45
83צפיות
התינוקת שלי תהיה בת שנה ו-4 חודשים כשאלד את מס' 3 שלנו.
אשמח לטיפים של אלופים לגבי פתרונות התניידות בחוץ (מנשא הוא אופציה מבחינתי רק לטווח קצר, אח"כ כבר כבד ולא בריא לאמא), התארגנות נוחה בבית, מנהלות של פיזור ואיסוף מהגנים, הכנה רגשית לקטנים/גדולים שבבית וכל דבר נוסף שעולה לכם בראש מהנסיון שלכם.
שיהיה במזל!
14/04/15 05:10
68צפיות
מעט הדברים שעולים לי בראש: אנחנו העדפנו לחכות עם הבשורה עד הרגע האחרון - חודשיים לפני הלידה, או אפילו יותר קרוב, כדי שהקנטנים לא יצטרכו להתמודד עם המתנה כל כך ארוכה, הרי מבחינתם מחר זה רחוק נורא... בגיל כזה צעיר אולי כדאי לספר כמה כיף זה שיש תינוק קטן וכמה שהגדולה תוכל לעזור איתו. התניידות, אם מנשא הוא לא אפשרי אז עגלת תאומים יכולה לעזור. אחרי חיים בארה״ב הבנתי שיש כל כך הרבה עגלות תאומים פשוט בגלל שהאמריקאים אוהבים להושיב את הילדים שלהם, תמיד ובכל מקום, גם בכל גיל. אז כשנולד להם תינוק הם קונים עגלת תאומים ומושיבים את הגדול (גיל 5 או אפילו יותר) בעגלה גם כן... אם אתם מעדיפים לא להושיב אותה בעגלה אז יש ״טרמפיסט״- תוספת לעגלה שילד יכול לעמוד עליה.   בכל אופן, אצלנו ההצטרפות של השני למשפחה היתה הקשה, להפוך מזוג עם ילדה למשפחה ממש ולג׳נגל בין שני ילדים בגילאים שונים. כשהשלישי נולד זה הרגיש כמו ״תינוק שלישי בחינם״, וכבר דיברתי עם המון אנשים שאמרו אותו דבר - את כבר כל כך מתורגלת בלהסתדר עם יותר מאחד, שהתוספת הקטנטנה הזו לא באמת משנה.   מה עוד? קופסת הנקה, של צעצועים וספרים מיוחדים שאפשר לשחק בהם רק ליד אמא, רק כשאמא מניקה - זמן מיוחד של הגדולים יותר איתך. טוב, נגמר לי הזמן פה, השלושה שלי מתחילים לריב בגלל עייפות...
בעניין קופסת הנקה
14/04/15 20:44
55צפיות
תודה, regvuv1, על התגובה המפורטת.
אשמח לשמוע עוד על הרעיון של קופסת הנקה - זה נשמע רעיון מעניין. אשמח לשמוע יותר איך השתמשת בכלי הזה ומתי הוא עזר.
בשמחה, הרעיון היה מאש״ת ויושם בהצלחה
15/04/15 23:29
39צפיות
הכנתי לי סלסילה עם דברים שהילדים יכלו לעשות אתי רק בזמן שהנקתי, לא משנה כמה ביקשו - מה שהיה הסלסילה היה רק לזמן הנקה ולא שום זמן אחר. לי היה נוח להניק בתנוחה מסורתית (ישיבה והתינוק בחיקי נשען על זרוע), כך שיד אחת היתה פנויה לחלוטין ולפעמים ילד נוסף, אפילו שניים, התרפקו עליה תוך כדי ליטוף תינוק. שמתי לי שם כמה ספרים אהובים במיוחד (איילת מטיילת ואיה פלוטו כיכבו באותה תקופה), בובה עם מוצץ וחיתול בד - היינו מניקים גם אותה, מאכילים עם כפית, מכסים בשמיכה... משחק הרכבה קטן שלא דרש משטח ישר כמו פאזל, והיו צצות שם גם הפתעות קטנות - מדבקות עם דפים, צבעים, מספריים וקרטון לגזירה... כל דבר שהיה יכול להעסיק את הגדולים שלי (הם היו בני ארבע ושנתיים) בלי שירעישו נורא או יריבו, ושאני יכולתי לעזור להם איתו ביד אחת בלבד. מסתבר שכמעט כל דבר בבית היה אפשרי לשים שם, אבל דאגנו שיהיו שם רק חפצים אהובים במיוחד, כדי שהם לא ירגישו שכמה פעמים ביום אמא נעלמת להם ומתעסקת רק עם התינוק, אלא שבעצם זה זמן מיוחד שלהם, בשקט עם אמא.  שנה וחצי אחר כך השתמשתי ברעיון כדי להעסיק את כל השלושה כשהייתי פצועה ולא יכולתי לקום מהמיטה, סיפקתי לאבא שעה וחצי שקט כל יום עם כל מיני יצירות וסיפורים... מקווה שזה עוזר.
º
נשמע מקסים! תודה, אאמץ את זה
16/04/15 14:35
3צפיות
אין אף שרשור ליום השואה והגבורה?
15/04/15 21:42
27צפיות
יהי זכרם ברוך  ..ת.נ.צ.ב.ה .
אמהות שהיו בהריון בשנים 2008-2010 - כנסו בבקשה :)
14/04/15 18:40
25צפיות

ערב טוב אמהות יקרות!

אולי זו בקשה קצת מוזרה, אבל אם הייתן בהריון בשנים 2009-2010 (ילד בן 4-6)
אני אשמח לעזרתכן בהשתתפות מחקר עבור לימודי הפסיכולוגיה שלי!
המחקר בוחן השפעות סביבתיות על התנהגות הילד,  ומי שתרצה תקבל אחרי מילוי השאלון דף הסבר מפורט.

השאלון הינו חשאי ודורש כרבע שעה מזמנכן.
אם אתן מכירות אימהות שמתאימות אשמח אם תעבירו הלאה!
תודה על שיתוף הפעולה ושבוע טוב
 
ואם כבר במחקרים...
19/04/15 13:34
5צפיות
אני מזמינה את תושבי איזור ירושלים להצטרף למחקר של פרופ' כנפו מהאוניברסיטה העברית.
אנחנו משתתפים מאז ההריון הראשון ולמדנו על עצמנו לא מעט- הזדמנות למבט אחר על המשפחה. הם בודקים נושאים כמו: קצת על "שמיכי"- היקשרות של ילדים לחפצים דוממים, מה הקשר בין גנטיקה, אופי הילד וסגנון ההורות, אמפתיה, טמפרמנט והורות בשנה הראשונה לחיים, ציפיות הוריות ועוד.
ממצאים מאד מעניינים לגבי חינוך ביתי למשל
מזמינה להכנס וליצור קשר:
בקבוק לפני השינה
07/04/15 12:44
100צפיות
הבת שלי, בת שנה ו-3 חודשים, לא ישנה טוב. מאז ומתמיד (כבר מעל שנה... ) הנושא הזה לא פשוט לנו. לרוב היא לא ישנה יותר מ-2-3 שעות רצוף מבלי להתעורר. מיותר לציין שאני מאוד עייפה. לאחרונה מרגישה שזה כבר נעשה לי קשה יותר, ואני מאוד רוצה לנסות לקדם את עניין השינה כך שלפחות יהיו מרווחים קצת יותר גדולים בין ההתעוררויות. על לילה רצוף אני עוד לא חולמת אפילו   הורי הציעו לי לנסות לתת לה בקבוק לפני השינה שמכיל דייסה חמימה כלשהי. עד כה נהגתי לתת לה דייסת שיבולת שועל/קינואה/אורז מלא ודוחן מוצקה עם תוספת של פירות, טחינה, אבוקדו, וכדומה (אנחנו אוכלים טבעוני בבית). אני שמה לב, באופן צפוי כמובן, שארוחת ערב טובה ומלאה היא ממש חשובה כדי ששינת הלילה שלה תהיה לכל הפחות בסדר (כדי שתתעורר רק 3 פעמים ולא יותר, למשל...). כבר כמה ערבים שאני מנסה לתת לה כל מיני סוגים של דייסות דלילות בבקבוק ובינתיים לא מצאתי שילוב מוצלח. תוהה אם זה באמת כזה משנה אם תאכל דייסה מוצקה או דלילה בבקבוק.
אשמח לשמוע מנסיונם של הורים אחרים כאן - מה אתם נותנים לתינוקות שלכם לארוחת ערב? האם אתם יודעים לומר שישנם מאכלים שמעודדים שינה טוב יותר מאחרים אצל הילד שלכם? אשמח להמלצות. אולי חשוב לציין גם שהיא עדיין יונקת. אני מעדיפה להימנע במידת האפשר ממטרנות למיניהן.
 
תודה 
 
הייתי הולכת פחות על הכיוון של האוכל ויותר לכיוון של השינה
07/04/15 13:55
59צפיות
יתכן שהיא לא יודעת להרגיע את עצמה ולהירדם בין מחזורי השינה ולכן מתעוררת הרבה. אולי זה קשור גם לסדר יום ולארוחות במהלך היום ולא בהכרח לארוחת ערב. אני גם מניקה ומעולם לא נתתי דייסה לפני השינה, רק ארוחת ערב של מוצקים (שעד גיל מסויים היא בגדר נשנוש) והנקה. לא זכור לי שהרגשתי קשר בין אוכל מסויים לבין שינה טובה יותר. שלושת הילדים שלי התעוררו להנקות ליליות - הגדול והאמצעית עד גיל שנה וחצי בממוצע (שאז באופן יזום הפסקתי להניק בלילה כי הרגשתי שהם לא זקוקים לזה) והקטן בן 10 חודשים עדיין יונק בלילה - בד"כ פעמיים - אם הוא מחסיר ארוחה במהלך היום (לא אכלן גדול) אז מתעורר יותר. אם מתעורר כמה פעמים אז לרוב חלק מההתעוררויות לא קשורות לאוכל, אלא לשינויים בסדר יום, עייפות יתר, צינון וכיו"ב.
יכולה להמליץ על יועצת שינה שמאד עזרה לנו עם העניין של השינה אצל הקטנצ'יק (גם בזמנו עם האמצעית)- ברגע שסידרנו את סדר היום ואת הארוחות פחות או יותר בשעות קבועות, והרגלנו אותו עם הרבה חום ואהבה להירדם לבד במיטה, כאשר אנחנו עדיין לידו בשלב זה- על פי רוב ההתעוררויות הן רק לאוכל כך שנוצרים פערים קצת יותר גדולים ממה שאת מתארת (אך עוד לא קרה שלא התעורר בכלל... )
 
רק הערה קטנה לעניין דייסה, אם היא לא אוכלת טוב ארוחת ערב אז
07/04/15 13:57
43צפיות
אפשר תמיד "לקנח" עם דייסת קוואקר ואז גם להרגיש שעשית את המקסימום מבחינת ההזמנה, כי זה די משביע. אבל בכפית, לא בבקבוק, כחלק מהארוחה.
º
הזמנה=הזנה...
07/04/15 13:57
2צפיות
מצטרפת לרונית
07/04/15 18:07
31צפיות
אנחנו לא הרגשנו עם השלושה שלנו שבקבוק עובד יותר טוב ממוצק, בעיקר שהבקבוק גורם להם לא לשים לב למה שהם אוכלים. אצלנו האמצעי היה ועדיין ילד מאוד מאוד מאוד מאוד רעב, עד גיל שנתיים היה מתעורר כמה פעמים בלילה כדי לאכול, בשלב מסויים פשוט השארנו לו שלושה בקבוקים במיטה לידו, הוא היה מתהפך, לוקח בקבוק, שואב אותו פנימה וישן עד הפעם הבאה. בגיל שנתיים הוא סוף סוף הצליח לאכול מספיק בארוחת הערב כדי לא להיות רעב עד הבוקר, אבל כדי שזה יקרה הוא אוכל בערך פי שלושה, לפעמים יותר, ממה שאני אוכלת...   השינה מעולם לא הושפעה מהרעב. לדעתי אם הילדה לא מצליחה לישון ברצף, כדאי לעבוד איתה על היכולת הזו ואם לא מצליחים לבד - להעזר באיש מקצוע. יכול להיות שלינה משותפת תעזור? יכול להיות שלינה נפרדת תעזור? אני כותבת את שניהם כי לא ציינת מה קורה אצלכם, ויש ילדים שמעדיפים אחד וילדים אחרים שדווקא את השני...  בכל אופן, מוסרת הרבה חיבוקים ממרחק, זה ממש קשה בלי לישון לילה שלם, בהצלחה!
תודה על התגובות
07/04/15 18:23
29צפיות
אנחנו דווקא שומרים על סדר יום מאוד מסודר מגיל מאוד צעיר. גם תנומות וגם ארוחות בשעות די קבועות. אני מנסה עכשיו להשכיב אותה לישון מוקדם יותר כל ערב, מתוך מחשבה שאולי היא בעייפות יתר בשעה מאוחרת יותר (בדיוק עכשיו בעלי משכיב אותה לישון). במקביל אני מנסה להבין אם היא לא אוכלת מספיק בשעות היום ומתעוררת כי היא באמת רעבה. אבל קצת קשה לי לדעת אם היא אוכלת מספיק או לא, ואני לא יודעת איך לגרום לה לאכול יותר במידה וזה אכן המצב. המטפלת שלה (היא הולכת למשפחתון) אומרת שהיא כל פעם מופתעת לראות איך היא אוכלת יפה, למרות שהיא כזאת קטנטונת (במימדים הפיזיים). הרעיון של הדייסה הנוזלית היה שאולי אוכל טחון הוא כזה ש"נשאר בבטן" לאורך יותר זמן, כי ככה ניתן לאכול כמות גדולה יותר, וכי זה מספק גם הרבה נוזלים ונפח. 
בכל מקרה, הערב נתתי לה ארוחה מוצקה כמו שהייתי נותנת לה תמיד. נראה איך זה ילך.
מבחינת שינה עצמאית, זאת באמת בעיה, אבל רק בבית. אצל המטפלת היא הולכת לישון באופן עצמאי וישנה מצוין. בבית זה לא כל כך קורה. אנחנו עובדים על זה...
בקיצור, אנחנו תוקפים בכל החזיתות  מקווה שנראה שיפור בקרוב.
מעודד אותי לשמוע סיפורים שלכם. תודה. אשמח לשמוע עוד...
אצלנו היא בהחלט הייתה מתעוררת בלילה אם לא אכלה טוב
08/04/15 22:19
42צפיות
אני נותנת במיטה, ממש לפני השינה, בקבוק גדול מלא וגדוש בדייסה סמיכה. בנוסף, אני גם משאירה לה בקבוק נוסף שהיא אוכלת באופן עצמאי מוקדם מאד בבוקר. לארוחת ערב אנחנו נותנים אבוקדו+ביצה+חומוס או טחינה+ירקות+לחם. לפעמים פסטה עם רוטב, או פשטידה.  ממה ששמתי לב אם היא לא אוכלת אבוקדו לארוחת הערב היא יותר רעבה בלילה. אני חושבת שמאכל שומני עוזר לישון יותר טוב.
איזה סוג של דייסה?
10/04/15 09:01
26צפיות
האם כזאת שאת מכינה לבד או קנויה?
בת כמה הבת שלך?
האמת היא שגם אני שמתי לב שאבוקדו לפני השינה גורם לה לישון טוב יותר. יש מצב שאת צודקת וכדאי להקפיד על מאכלים שומניים יותר.
גם אצלנו דייסה היתה ערובה להרדמה אפקטיבית ושינה טובה
הודעה זו מכילה תמונות
10/04/15 10:58
84צפיות
או רק בראש שלנו, וזה גם משהו
בן הזוג שלי התמודד עם השכבה של הקטנטונת החל מגיל 2-3 חודשים (כמובן הנקה מלאה) ערב אחד בשבוע, והיה לו קשה מאד- הקטנה סירבה לחלב השאוב... הוא החליף פטמות ובקבוקים ניסה מטרנות (לצערי) למיניהן ועוד..
סביב גיל חצי שנה שבו ניסה דייסות (קנויות) בבקבוק וגם הן כשלו. מפה לשם התחילה לאכול בכפית, והתחלתי להכין לה 'דייסת 8 דגנים' מכל מה שיש בארון: לטחון במטחנת קפה, לבשל מראש כמות ולהקפיא בתבנית קוביות קרח (או פשוט לשמור את האבקה בפריזר, ולבשל בעת הצורך).
בתמונה- דייסת מטרנה שבאופן מוזר היא לבנה לגמרי, למרות שאמורה להכיל מכל טוב..
 
מצא את ההבדלים
רעיון מעולה!
10/04/15 18:44
43צפיות
מה יש שם בצנצנת?  
כל סוג של דגן שיש לך בארון
12/04/15 08:28
45צפיות
חיטה, שעורה (גריסים), אמרנט, דוחן, תירס, אורז, שיבולת שועל ועוד.
אפשר מלאים אבל כדאי לשלב גם מולבנים, מהסיבה שיותר מידי סיבים לבייבי מונעים חלק מהספיגה של מינרלים וויטמינים.
ככל שדרגת הטחינה עדינה יותר משך הבישול מתקצר, אבל זה לא ממש דייסת 'אינסטנט'.
עונה
10/04/15 21:00
39צפיות
קראתי שמחצית מהקלוריות בתזונה של תינוק צריכות להיות ממקור שומני.
לגבי הדייסה : אני משתמשת בדייסה של BELOVED . הערכים התזונתיים טובים יותר משאר הדייסות. תעשי השוואה ותראי. אני עושה תערובת של חלב + 4 כפיות דייסה + 2-3 כפות מידה של פדיאשור (תרכובת מועשרת לתינוקות שלא אוכלים טוב)+ יוגורט עזים.
הבת שלי בת שנה ותשעה חודשים.
מזרן מומלץ לתינוק
05/04/15 23:56
62צפיות

שלום לכולם,
אני מחפשת מזרן טבעי, שעשוי מחומרים מחומרים טבעיים לחלוטין ולא מתוצרי נפט כמו רוב המזרנים וכמובן ללא מעכבי בעירה, יש דבר כזה?
תודה מראש
 
מזרן טבעי
06/04/15 21:45
55צפיות
הי דנה804,
יש בארץ מזרן טבעי לתינוקות, הוא מיובא מגרמניה, לחברה קוראים dormiente.
המזרנים 100% טבעיים והם ממש מעולים ואיכותיים.
הנה האתר שלהם בארץ, את יכולה להזמין דרך האינטרנט www.dormiente.co.il ;
גם אני וגם כמה חברות שלי קנו וכולנו ממש מרוצות, מזרן ממש איכותי ונעים ונוח!
את בבעיה כי החוק בארץ מחייב חומרים נוגדי בעירה
07/04/15 21:44
66צפיות
שזה רעל מזעזע ומסוכן, אבל זה המצב
אומגה 3 - ריכוז מידע רב + מספר שאלות מהותיות
06/04/15 15:38
57צפיות
מישהו יודע מה המינון המומלץ לצריכת אומגה 3 (EPA/DHA) למבוגרים וילדים? 
 
ככל שאני בודק יותר, אני מוצא אמנם יותר מידע אבל סותר, 
להלן השאלות הפתוחות שלא הצלחתי לענות עליהם, ולאחר מכן ריכוז של המידע שמצאתי לאחר בדיקות מעמיקות, במידה ומעניין מישהו,
חשוב לציין שאני לחלוטין לא מהתחום, אלא רק מנסה לברר את חשיבות הנושא לעומק ואת מינוני הצריכה המומלצים,
ניתן לראות גם מהשאלות וגם מהחומר הכתוב מטה, שהצלבתי ממספר מקורות, שיש סימני שאלות רבים בנושא.
 
השאלות
1. האם יש כמוסות שעברו מסלול בדיקות קפדני ומומלצות לשימוש?
2. האם יש מחקרים שהוכיחו שיעילות הכמוסות זהה ליעילות צריכת אומגה 3 מהחי?
3.  האם יש אמת בטענה הגורסת כי במידה ונוטלים פחות מהמינימום, אין לכך השפעה כלל?
4. המינימום לרפואה מונעת היא בין 1 גרם ל 3 גרם ליום, שזה ספקטרום רחב מאוד, האם יש המלצה ספציפית יותר?
5. האם מינון יתר בעייתי רק בנושא תפקודי כבד וקרישת דם, או בנושאים נוספים?
6. האם יש הבדל בין צריכת כמוסות המכילות שמן דגים טהור, לבין צריכת שמן דגים מבקבוקונים?
7. כשבוחרים כמוסות, מה חשוב לבדוק פרט לכמות החומר הפעיל, למתכות הכבדות, ולכמות ויטמין E 
    (אנטיאוקסידנט למניעת חימצון השמן בקפסולה, בד"כ יופיעו 3-5 יחידות בין לאומיות בכל קפסולה)?
 
--------------------------------------------------------
 
מינון מומלץ - אנשים בריאים
הארגון האמריקאי טוען ל 1 גרם ביום,
איש מקצוע בישראל (גרנות) טוען שאין לצרוך יתר מ 2 גרם ביום,
ד"ר ים, אחד המומחים הגדולים בארץ טוען ל 300 מ"ג לכל 10 ק"ג משקל גוף, כלומר כ 2.1 גרם ל 70 ק"ג משקל גוף, וטוען כי ככלל, אם לא נלקחת הכמות המינימלית הרצויה של אומגה 3 היא לא תועיל כלל
ה FDA ממליץ לצרוך עד 3 גרם ביום אומגה 3 ארוכת שרשרת (כזו שמכילה EPA ו־‭,(DHA‬ מתוכם 2 גרם בלבד מתוספי מזון,
 
חשוב לשים לך שהכמויות מתייחסות ל EPA ו DHA, ולא לחומרים אחרים.
 
מחקר ספציפי יותר טוען לכמויות הבאות:
0.5 - 1.8 גרם מומלץ כאשר מדובר ממקורות של דגים, או כמוסות טבעיות,
1.5 - 3 גרם מומלץ כאשר מדובר ממקורות צמחיים (שהם פחות טובים),
2 - 4 גרם מומלצים למי שסובל משומנים בדם.
 
Harefuah. 2004 Aug;143(8):585-91, 622, 621.
[Omega-3 fatty acids, fish, fish oil and cardiovascular disease--a review with implications to Israeli nutritional guidelines]
Evidence from epidemiological and randomized controlled trials shows beneficial effects of omega-3 (n-3) fatty acids from fish and plant sources on cardiovascular disease (CVD), especially in patients with preexisting CVD. The optimal dose of n-3 is not yet determined, but prospective secondary prevention studies suggest that the addition of 0.5-1.8 grams/day of marine-derived eicosapentaenoic acid and docosahexaenoic acid, or plant derived alpha-linolenic acid at a dose of 1.5-3 grams/day significantly reduce subsequent cardiac events and mortality. These data have led the American Heart Association Dietary Guidelines committee to recommend to the general population the consumption of at least two servings of fatty fish per week, in addition to vegetable oils high in alpha-linolenic acid. The risk of adverse effects and toxicity from contaminants at this dose is low. The amount of daily n-3 fatty acids recommended for patients with coronary heart disease is 1 gram/day. In patients who cannot consume this dose of n-3 fatty acids through diet alone, addition of n-3 supplements should be considered. Higher doses of contaminant-free n-3 supplements, 2-4 grams/day, can be used in the treatment of hypertriglyceridemia. Data on the content of n-3 fatty acids and contaminants in Israeli bred fish is limited. Thus, caution should be exercised when applying these recommendations to the Israeli fish market.
 
מינון מומלץ - אנשים חולים
יש עדויות רבות לכך שאומגה 3 מסייע בהפרעות קשב וריכוז שונות, טרשת נפוצה, סרטן, דיכאון, סוגי אוטיזם, וכו'
כאן כבר מדובר על כמויות גדולות יותר (5-10 גרם), אבל יש צורך בהתאמה אישית לפי סוג הבעיה.
 
כמויות מינימום
ע"פ ד"ר ים (ע"פ הכתבה ב YNET לפחות), צריכה פחותה מהמינימום היא חסרת משמעות, וכאילו לא צרכנו כלום.
זו הצהרה בעייתית, לא מצאתי תימוכין נוספים לכך, ולפי מה שקראתי פשוט מחקרים לא בדקו על כמויות נמוכות, ולכן יתכן שבגלל זה אין מסקנה לגביהם.
אך עדיין הייתי מצפה שלא יצהירו שפחות מהמינימום (שלא ברור מהו) זה חסר משמעות, אלא שיאמרו שפשוט לא יודעים - יש לבדוק את הנושא.
 
מינון יתר
יש בעיה לאנשים בעלי בעיה בקרישת דם, צריך להיוועץ עם רופא.
בנוסף, מינון גבוה עלול לגרום לדימום מוחי - לא הצלחתי להבין האם זה עם או בלי קשר לבעיית קרישת הדם (הגיוני שכן, אבל לא בטוח)
 
דגים
יש בעיה גדולה מאוד לסמוך על אומגה 3 מדגים, מכיוון שבמקור יש רק בדגי ים, אבל עמם מגיעה גם בעיית המתכות הכבדות,
רוב הדגים מגיעים מבריכות, שבעקרון בהם אין בכלל אומגה 3, אבל זה כבר תלוי במגדלי הדגים, מכיוון שחלק מהם מוסיפים אומגה 3 לתזונה של הדגים,
כך שאין ממש דרך לדעת האם הדג שהוגש לצלחת מכיל אומגה 3 או לא, מה גם שמבחינת כמויות צריך לאכול כ 4 פעמים בשבוע דגים,
וגם אז זה רק בהנחה ויש בהם באמת אומגה 3, ועדיין נשארים עם בעיית המתכות הכבדות, לכן האופציה הזו כמעט לא רלוונטית.
 
צמחים
להבנתי, היעילות של אומגה 3 דרך מקורות טבעיים (צמחים, פשתן וכו') היא פחות יעילה, ודרושה כמות גדולה יותר של צמחים/פשתן,
לא ברור איזו כמות כמות דרושה למאכל ע"מ להגיע למינימום הנדרש.
יש לשים לב לגבי הריכוז הרלוונטי, לדוגמא, בכף פשתן יש כ 6 גרם אומגה 3, אבל לא בהכרח את הרכיבים הדרושים.
כמו כן, יש טענה שהמקורות הצמחיים מכינים אמנם ALA, שהגוף יכול להפוך ל EPA/DHA,
אך בספק אם עבור המקורות הצמחיים זה מתבצע כהלכה,
כמו כן, את ה EPA/DHA ישירות, המקורות הצמחיים לא מכילים מלכתחילה (או בכמויות מעטות מידי), אלא רק ALA.
יש לבדוק נתונים אלו לעומק.
 
יחס האומגות
היחס בין אומגה 3 לאומגה 6 הוא חשוב יותר ממדידת כמות האומגה 3 לכשעצמה,
היחס הרצוי הוא 1:1 עד 1:4 לטובת אומגה 3, כאשר בתרבות המערבית היחס הוא על כ 1:40 לטובת אומגה 3.
הפחתה של אומגה 6 הינה חשובה לא פחות (הפחתת מזון מחומם, בשר בצורות שונות וכו').
גורסים כי היחס העדיף בין אומגה 3 לאומגה 6 אמור להיות 4:1 לטובת אומגה 3.
כשצורכים יותר אומגה 6 מאומגה 3 הדבר מתבטא בסיכון גבוה לטרשת עורקים, אוטם שריר הלב ועוד.
 
לגבי תוספי המזון
בגדול - אין תוספי מזון שיעילותם נחקרה והוכחה כמו תוספי האומגה 3,
קצת פחות בגדול - הבעיה היא שאין ממש פיקוח של משרד הבריאות לגבי יעילות כל מוצר,
תוספי התזונה לא עוברים את מסלול הבדיקות והניסויים שעוברות תרופות להוכחת יעילותן,
היצרנים מסתמכים על המחקרים להוכחת יעילות אומגה 3, אבל אין הוכחה שהמוצר הספציפי שלהם יעיל באותה מידה,
יחד עם זאת, הכמוסות מכילות שמן דגים מטוהר ממתכות כבדות (חשוב לשים לב שהיצרן מצהיר על כך),
ויש דיווחים על השפעה רבה, בתחומים מגוונים,
לכן מי שאין לו מניעה בריאותית (קרישת דם, תפקוד כבד) מומלץ מאוד לצרוך את הכמוסות ע"פ המינון המתואר לעיל, ע"פ הבנתו.
 
אבל למה לקחת תוספים בכלל???
07/04/15 03:04
54צפיות
תאכל כמו שצריך, תקבל כל מה שאתה צריך... אפשר להעשיר את התזונה בצ׳יה, אם טבעונים, או בדגים, אם אוכלים מן החי. לטעמי זה הרבה יותר בריא מאשר לקבל את החומרים הנחוצים אחרי שהם עברו מעבדות, זיקוק וכו׳
המון שאלות, הרבה מידע לעבד ומעט זמן
12/04/15 08:38
28צפיות
מבטיחה לענות ברגה שייתפנה מעט זמן..
º
תודה
12/04/15 11:14
3צפיות
פסח כשר ושמח|חגשמח|
02/04/15 13:50
12צפיות
גולשים יקרים,
|@|רצינו לספר לכם שחג האביב הבא עלינו לטובה, מלווה בהתרגשות רבה גם מבחינתנו:
יחד עם עונת הפריחה והצמיחה, גם אנחנו בתפוז עוברים שינוי מהותי והתחדשות, אותו תרגישו גם אתם בקרוב.

ועד אז - חג פסח כשר ושמח לכם ולבני משפחותיכם|!|
אוהבים,
צוות תפוז אנשים
º
איך לנקות עובש מרובה מנעלי עור?
03/04/15 11:59
10צפיות
הריון אחרי הפלה
26/03/15 20:22
195צפיות
מתייעצת כאן כי יש כאן קולות שקולים שזקוקה לשמוע אותם.
אני בת מעל 40.
הריון צעיר מאד אחרי שתי הפלות.
בעקבות החששות הכבדים שלי, החלטתי ללכת לרופא שנתן לי אוטרגסטן.
את האמת לא רוצה לקחת.
רוצה לתת לגוף לעבוד לטוב ולרע.
מוכנה לקבל הכל והתמודד עם זה.
עצותיכן?
חיבוקים חמים
26/03/15 20:59
114צפיות
מתי קרו ההפלות בפעמים הקודמות? ידועה הסיבה להפלות?     אני אמנם בעד לתת לגוף לעשות מה שטוב לו, אבל לפעמים צריך לדעת גם להעזר ברפואה המודרנית כדי לקבל משהו חשוב כמו ילד... אם תוכלי לחשוב על פרטים נוספים שאת מוכנה לחשוף, אולי נוכל לחוות דעה יותר מבוססת. יש לי חברה שעברה מספר הפלות בחודשים מתקדמים למדי, ובדיעבד הסתבר שהיא פשוט לקחה תרופה נגד מיגרנות - שאחת מההזהרות שלה היא שהיא גורמת להפלות... ברגע שהיא החליטה לסבול את המיגרנות, ההריון היה בסדר.
יש לך כבר ילדים? עד כמה את רוצה ילד?
28/03/15 11:40
135צפיות
הייתי בעבר במצב דומה. בסוף השתכנעתי לקחת תמיכת פרוגסטרון אחרי ההפלה השישית. בדיעבד בזבוז נוראי של זמן ודמעות.
ההבדלים הם שבמקרה שלי הפרוגסטרון היה ה-בעיה (הובן בדיעבד), ושהייתי בערך בת 30.
בגיל 40, הפלות ספונטניות קשורות ברוב המקרים לאיכות הביציות (והזרע), ועל זה אוטרגסטן לא ישפיע (לא יגרום לגוף לשמור על הריון של עובר לא תקין).
 
אני במצבך הייתי מנסה. לא יועיל, לא יזיק.
תמיכה וחיזוק
28/03/15 12:01
111צפיות
היי
אני מזמינה אותך להיעזר בי או בנטורופט אחר, יש צמחים מועילים מאד שמתאימים בייחוד להריונות בגיל מתקדם, וכמובן צמחים מחזקים ודיאטה מתאימה.
כדאי מאד לעשות עבודת גוף נפש- נשימה מעגלית, עיסוי רחם, יוגה, שיחות עם הרחם כדי לוודא שהנפש, הגוף ובייחוד הרחם אכן מוכנים להרפתקאה הגדולה של חייך.
לא הבנתי האם יש בן זוג ברקע, מומלץ מאד לערב גם אותו בתהליך
הייתי במצב דומה
05/04/15 14:59
73צפיות
את הבן הגדול שלי ילדתי בגיל 40+ אחרי 6 הפלות.
קיבלתי בהריון שלו קלקסן, סטרואידים ותמיכה של אסטרוגן.
אני הייתי במצב שבו גם אם היו אומרים לי שלשכב 9 חודשים על צד שמאל עם יד באוויר ורגל מקופלת גם הייתי עושה את זה.....
מה שכן שילבתי את הטיפול עם דיקור וצמחי מרפא ותודה לאל היום אני אמא ל-2 קטנטנים.
אם את רוצה פרטים נוספים מוזמנת לפנות אליי במסר.
שיהיה בהצלחה!!
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
26/03/15 11:39
10צפיות
|*|האם אתם בעלי עסק קטן או בינוני וצריכים הכוונה בכל הנוגע להתנהלות הפיננסית מול הבנק? האם אתם מכירים את קרנות הסיוע שעומדות לרשות העסק שלכם?
פורום מימון עסקים בהנהלה חדשה ואתם מוזמנים להיכנס לפורום ולהתייעץ:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|*|יש לכם שאלות לגבי החזרי מיסים? אתם מעוניינים לקבל יותר מידע בנוגע למס רכישה?
היכנסו עכשיו לפורום דיני מיסים וקבלו את כל התשובות לשאלותיכם:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|*|את סובלת מצניחת רחם? יש לך שאלות לגבי חיזוק שרירי רצפת האגן?
היכנסי עכשיו לפורום רצפת האגן והעלי את שאלותיך בנושא:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
גרד ויובש לילד
24/03/15 06:36
67צפיות
בעונת החורף וגם בעונה הזו של השנה הבן שלי סובל באופן קבוע מגרד ויובש באיזור השוקיים (עור הופך להיות מחוספס).
דבר שחוזר כל שנה , הילד בן 6
ניסינו מספר דברים שאינם עוזרים כלל:
אמבטיית שיבולת שועל, שמן קוקוס, gse,
שום דבר לא עוזר אלא רק מקל במידה מועטה.
אודה על רעיונות חדשים.
הייתי מנסה שמנים אחרים
26/03/15 10:36
40צפיות
הבנתי שדווקא שמן קוקוס עשוי לגרום ליובש בעור, אז אולי משחה על אולי על בסיס חמאת שיאה בשילוב שמנים ארומוטרפיים. 
 
וכמובן להתייעץ עם רופאי עור, מעניין שזה רק באיזור השוקיים - אולי זה מורה על משהו מערכתי יותר, הייתי קצת חושבת על הקשרים נפשיים/ נוירולוגיים/ זרימת דם לאיזור/ מגע מקומי עם גרביים ונעליים/ איזור רגיש במיוחד לסבון, וכד'.
 
גם רפואה הומיאטפטית או אלטרנטיבית יכולה לעזור..
 
הרבה בריאות ! 
כעקרון אתם צריכים לגשת לנטורופט
12/04/15 08:49
10צפיות
אם יש הישנות, מדובר במשהו עמוק שדורש טיפול רציני.
האם הייתם אצל רופא עור? נבדקו נושאי אטופיק דרמטיטיס? סבוריאה?
אם יש קשר לעונת השנה, אפשר לבדוק נושא אלרגיות, הפעלת חימום בבית ויובש כתוצאה מכך, נושא בגדים או מצעים שמשתמשים בתקופות אלה. גם חשיפה לאלרגנים (פריחה, שינוי בתפריט) בתקופה זו.
החומרים שהשתמשתם לא מתאימים לדעתי לתיאור שלך.
בראייה הוליסטית אנו רואים ביטוי על גבי העור של נושאים פנימיים, על כן ש לעבוד על כליות, כבד, לימפה ואולי גם ריאות. כמובן יש לפעול להרגעת מערכת החיסון שעובדת ביתר, וכן צמחים להרגעת העור אבל זהו רק טיפול בסימפטום ולא בבעיה.
רק בריאות!

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה