לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום נכי צה"ל - (בעבר פורום נכי צה"ל - זכויות והטבות) ייחודו של הפורום בתפוז הוא בכך שהמידע שמפורסם כאן נאסף מכל המקורות הנמצאים ברשת. העצות שהחברים נותנים הן עצות מועילות וממוקדות. אנא השאירו את ההתעסקויות בפוליטיקה הפנימית של ארגון נכי צה"ל (ופוליטייקה בכלל), אל הפורומים האחרים, כמו-גם ההתעסקות הבלתי נגמרת ומייאשת בביקורת (שלעיתים מוגזמת למרות שבחלקה מוצדקת) על אגף השקום. ביקורת צריכה להאמר ולהשמע אך לא כאשר הדבר הופך לאובססיה. הפורום הוקם בכוונה לתת כתף, לשתף  ולחלוק מידע על זכויות והטבות נכי צה"ל ברשת. לצערנו,אוכלוסיית נכי צה"ל גָדלה מאוד בשנים האחרונות. הפורום הוקם בכדי לתת מענה לכלל נכי צה"ל . ולתת את הכלים המתאימים למי שמסתבך בנבכי הביורקרטיה של אגף השקום. ובנוסף להאיר את עיניי הנכים בדברים שלעיתים נסתרים מהעין. כל מידע /עיצה הניתנים בפורום אינם באים להחליף טיפול פרטני מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של השואל.לפיכך,''תפוז אנשים'',מנהל+יועצים אינם אחראים לנזק (אם) יגרם עקב הסתמכות על מידע זה.  יש לשמור על כללי ההתנהגות המקובלים בעולם הקהילות והפורומים, על שפה נאותה ולנהוג בכבוד ובסובלנות. הודעות המכילות: מספרי טלפון , כתובות דוא"ל , השמצות ו/או תמונות לא ראויות ימחקו לאלתר וללא התראה. הודעות אודות מלחמות אישיות עם אגף השיקום-א.נ.צ מקומם לא בפורום. וכן הודעות בגין לשון הרע/הוצאת דיבה ימחקו לאלתר וללא התראה. במידה ובחרתם לעלוב באחרים - אנא פנו אל הפורומים האחרים המהווים בית לנכי צה"ל. הודעות מעין אלו תמחקנה ללא הודעה מוקדמת.

הפורום חותר לשת"פ עם מנהלי הפורומים האחרים הנוגעים לנכי צה"ל מבחינת ידע ומידע. הודעות הקשורות לפעילות פוליטית, של ארגון נכי צה"ל או פעילות פוליטית אחרת תמחקנה מייד וללא התראה. ע"מ לשמור על מהות הפורום:זכויות והטבות נטו לנכי צה"ל,חובה לשרשר כל הודעות לשירשור אחיד.

אנא שימרו על ציביון הפורום, כפי שהותוה על ידי ענת. מי שמבקש לפרסם הודעות בנושאים אשר נקבע כי ימחקו מתבש לעשות כן באחד הפורומים ה-"יותר דמוקרטים" המשרתים את נכי צה"ל ללא פיקוח . הקו המנחה את הפורום הוא אמנם חופש דיבור אך אל לנו לתת לחופש הדיבור לפגוע במטרה העיקרית של הפרום וזו שיתוף וחלוקת המידע הרלוונטי לנו. כמו-כן חופש הביטוי אינו עילה לפגיעה באדם זה או אחר. אין לפרסם הודעה הנוגדת את תקנון תפוז ו\או חוקי מדינת ישראל. אין לפרסם הודעה ובה פרטי התקשרות הכוללים מספר טלפון אישי או כתובת מייל פרטית.

שלום לכל חברי הפורום ולכל הבאים בשעריו. אני נמצא כאן כמנהל הפורום על מנת לסייע לכם בכל דרך אפשרית בכל בעיה ובכל שאלה אפשר לפנות אלי ואשמח לסייע . חשוב לשמור בפורום על כללים בסיסיים , של שפה נקיה , והעברת מסרים בדרך מקובלת על מנת שיהיה נעים לכולם להיות בפורום , אפשר להעלות כל נושא ולשוחח על כל דבר , בדרך נעימה ומקבולת אשר תטיב עם כולם.  
המטרה בפורום היא ליצור קהילה תומכת , בה מסייעים החברים אחד לשני. 
חשוב מאוד לתת מידע אמין אשר ניתן להתבסס עליו על מנת שתהיה תועלת לכל חברי הפורום. 
שוב אני כאן לרשותכם 
שלכם 
גיא

 
המשך...
הודעה חדשה

עומר יעבץ-צחי ביטון משרד עורכי דין ונוטריון (כותב בפייסבוק)
03/03/15 19:34
27צפיות

עומר יעבץ - צחי ביטון משרד עורכי דין ונוטריון
(פירספ בפייסבוק)
 
בית המשפט קבע - יש קשר בין עישון כבד שגרם לסרטן לתסמונת ה-PTSD.
בתקדים חשוב קבע בית המשפט לאחרונה כי יש קשר בין מחלת הסרטן עקב עישון כבד לבין מחלת ה-PTSD, פגיעה נפשית בתר חבלתית.
בית המשפט השלום בחיפה פסק, כי עקב הנכות הנפשית הקשה של המנוח הוא נזקק לעישון מוגבר בשעות היום והלילה ובכך נקשר הקשר הרפואי בין נכותו המוכרת לבין מחלת הסרטן ופטירתו עקב מחלה זו. המערערת המציאה חוות דעת מטעמה שקבעה כי הצורך של המנוח בעישון גבר עם החמרת הסימפטומים של תסמונת ה-PTSD ועל כן יש קשר ישיר בין ההפרעה הפוסט טראומטית ממנה סבל המנוח לבין העובדה שהפך ל - "מעשן כבד".
בנוסף, המערערת המציאה גם חוות הדעת של מומחה להמטולוגיה ורפואה פנימית, אשר קבע כי מחלת הסרטן ממנה סבל המנוח טיפוסית למעשנים והגידול ממנו סבל הוא השכיח בין מעשנים.
על פי חווה"דהסיכוי שמחלת סרטן הריאה ממנה נפטר המנוח היא כתוצאה מהעישון הינו עצום ועומד על כ – 90%. אם הפגיעה הנפשית גרמה למנוח להפוך למעשן כבד במשך 20 שנים רצופות, יש בכך כדי תרומה מכרעת לתחלואה של המנוח במחלת הסרטן.
המערערת, אלמנתו של המנוח הגישה תביעה למשיב להכרת זכויות בני משפחה לפי חוק משפחות חיילים שנספו במערכה (תגמולים ושיקום). משדחה המשיב את תביעתה של המערערת, הוגש ערעור זה.
בית המשפט קיבל את הערעור ופסק כלהלן:
עול ההוכחה להוכיח את הקשר בין הפגימה לבין השירות הוא על המערערת. שאלת הקשר המשפטי בין שירות הצבאי לבין הפגיעה ממנה סובל החייל הנה פעולה משולבת של עובדה, משפט ורפואה.
בית המשפט כי כי מהעדויות של מומחי המערערת עולה כי המומחה מהתחום הנפשי בטוח ועקבי בדעתו כי האירוע ותסמונת ה PTSD שהגיעה בעקבותיו היא זו שגרמה למנוח לעשן באופן מוגבר והיא אף זו אשר מנעה ממנו להפסיק לעשן, עד לגילוי המחלה.
עמדת מומחי המערערת בתיק זה שכנעו יותר את הועדה. כאמור, ככלל נטל ההוכחה גם כאשר מדובר בחוקי השיקום הוא על המערערת. יחד עם זאת בשל שיקולי מדיניות משפטית, נקבעו במשך השנים הלכות המקלות בנסיבות מסוימות את נטל ההוכחה.
בשאלת הדיקותו ועוצמתו של הקשר בין השירות הצבאי לבין הפגיעה בחייל; החבלה שנחבל בה, המחלה שחלה בה, המחלה שהוחמרה עקב השירות, נטיית בתי המשפט היא כי יש לפרשם ברוחב לב שלא לסכל את מטרת החיקוק הבא להיטיב עם אנשים הנושאים בסיכון מיוחד. בית המשפט קבע כי אינו משתית בהכרח את מסקנתו בדבר קיומו של קשר סיבתי משפטי על "המדד הרפואי", או הניתוח הסטטיסטי, אלא על מכלול הנסיבות והסתברותם ההגיונית של הגורמים המכריעים את הכף. בחינת ההסתברות מעוגנת בניתוח נתונים ונסיבות על פי התבונה המצויה לאור ניסיון החיים, תוך התייחסות לעובדות המוכחות, ולפי חוש הצדק. ככל שהתנאים יוצרי הסיכון מתקיימים במקרה הספציפי בצורה בולטת יותר, וככל שמספר הנתונים העובדתיים המצביעים על הסיכון לפרוץ המחלה הוא רב יותר כך עולה הסבירות להתקיימות הקשר הסיבתי המשפטי.
הועדה סבורה כי עקב הנכות הנפשית הקשה של המנוח הוא נזקק לעישון מוגבר בשעות היום והלילה ובכך נקשר הקשר הרפואי בין נכותו המוכרת לבין מחלת הסרטן ופטירתו עקב מחלה והוכח קיומו של קשר סיבתי רפואי בין הנכות המוכרת לבין המחלה ממנה נפטר המנוח – סרטן הריאות. זאת על רקע עישון כבד לאורך שנים בעקבות תסמונת ה – PTSD.
 
פסק הדין, מבית המשפט בחיפה:
http://www.nevo.co.il/psika_html/shalom/SH-08-09-7536-125.htm

 
שאלתי אותו: "נכה המוכר על מחלת נפש, גם יכול להיות מוכר" ?
03/03/15 19:39
18צפיות
"נכה המוכר על מחלת נפש ומעשן המון, גם יכול להיות מוכר ולגשת לוועדה על מנת שיעלו לו את ה-% ??? (לא מדובר עלי)" : ROZGIL

ותשובתו של עומר יעבץ : "פסק הדין עוסק בהכרה של מחלות נלוות לעישון
במקרה פסק הדין מחלת הסרטן, לדעתי מחלות נלוות הן גם עששת בשיניים, ומחלות נשימה אחרות

השאלה האם ההתמכרות לעישון הינה כשלעצמה מחלה נפרדת, היא שאלה מעניינת. לא בטוח שכן, זה עניין לבירור, יתכן שניתן להכניסה תחת הסיווגים של מחלות הנפש, יתכן בתת סעיף של התנהגות כפייתית, דוגמת OCD."
º
שיתפתי את הידיעה לטובת גולשים אחרים -הסובלים מ-PTSD ומעשנים
03/03/15 19:40
12צפיות
שאלה לעורך דין גיא
02/03/15 03:13
115צפיות
אני צריכה להגיש טפסים על תגמול נצרך שאלתי איך הולך התהליך
מתי שאני חותמת שאין לי הכנסות בכל חודש חוץ מהקיצבה ממשרד הבטחון
הם פונים לרשויות מס הכנסה בנקים וטאבו?
לראות שני לא משקרת?
תוך כמה זמן יש אישור לכמה שנים מאשרים תתגמול נצרך ?
תודה על התשובות
443 אני עברתי את ההליך . זה לוקח הרבה מאוד זמן כ 4 חודשים בע
02/03/15 20:04
54צפיות
בערך
אני לא יודע אולי אצלך זה שונה ההליך .
אבל זה מה שלקח לי
הם בודקים את כול האפשרויות כי הם רוצים לוודע שאין לך הכנסות נוספות
נצרך כשם הוא . למי שזקק ולא למי שיש .
מקווה שעזרתי לך
והרבה סבלנות . אני יודע זה מתיש אבל זה מה יש
עו"ד גיא שלום . נכה צהל מבקש את הפרוטוקול של וועדת צרם
28/02/15 10:20
88צפיות
הרופא המחוזי מסרב לשלוח את החומר המבוקש .
מה עושים במצב כזה ?
האם יש חוק בנושא זה ?
הציין שהוועדה היתה באגף השיקום . ועדה לסכסוך בין גבר לאשה .
בוועדה ד"ר מנואל צווקר ניסה לסכסך ביני לבין אישתי .
ד"ר צווקר חושב שאם נתנו לו את התפקיד אז הוא יכול לעשות מה שהוא רוצה .
הוועדה היתה לפני 4 חודשים .
 
 
פרוטקול וועדת צרם
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
01/03/15 23:45
45צפיות
לדעתי אין חוק שלא מאפשר לך לקבל פרוטקול של וועדת צרם. 
אם לא רוצים לתת לך את הפרוקטול תמנה עורך דין שינסה להתמודד עם הבעיה. 
עוד גיא תודה לך . קיבלתי היום מכתב ממנהלת המחוז שרק עו"ד יכו
02/03/15 20:01
41צפיות
יכול לבקש בשמי .
רגעעעעעעע
אז למה עד היום קיבלתי את כול הפרוטוקולים ?
יש מצב שיש חוקים חדשים ?
גיא תודה לך
בבקשה תעבירו תהודעה לארגון נכי צהל ולשכות המחוז תודה .....
02/03/15 03:28
114צפיות

שלום רב פסח יוצא השנה ב3 ל4 יום שישי ערב ליל הסדר
כמו בכל חג ביטוח לאומי מקדים תקיצבה לכולם ב19 לחודש שזה יוצא אמצע ההכנות לקראת חג הפסח
נאמר לי שרק אים יהיה בקשות ........
גם משרד הביטחון יקדים תקיצבה לנכי צהל לקראת פסח הקרב ובא עלינו לטובה
יש המון נכים ממבצע צוק איתן שרק בימים האחרונים הכירו בהם והם שילמו וחייבים כסף לעורכי דין שיצגו אותם הכוונה שהם יחיו ויקיקימו תערב החג בכבוד ...........לצומת ליבכם תודה ..........
 
כמה אשכולות תפתח בנושא?:
02/03/15 16:14
37צפיות
אני נכה צה"ל 30 שנה ולעומת הביטוח הלאומי - לנכי צה"ל לא הוקדמו התגמולים אפילו פעם אחת.

מקווה שקיבלת תשובה לשאלתך ובקשותיך...-ואם לא אז תפתח עוד אשכול

יום טוב וחג פסח שמח וכשר
הודעה לכל נכי צהל היקרים
02/03/15 03:27
133צפיות
שלום רב פסח יוצא השנה ב3 ל4 יום שישי ערב ליל הסדר
כמו בכל חג ביטוח לאומי מקדים תקיצבה לכולם ב19 לחודש שזה יוצא אמצע ההכנות לקראת חג הפסח
נאמר לי שרק אים יהיה בקשות ........
גם משרד הביטחון יקדים תקיצבה לנכי צהל לקראת פסח הקרב ובא עלינו לטובה
יש המון נכים ממבצע צוק איתן שרק בימים האחרונים הכירו בהם והם שילמו וחייבים כסף לעורכי דין שיצגו אותם הכוונה שהם יחיו ויקיקימו תערב החג בכבוד ...........לצומת ליבכם תודה ..........
עיגול אחוזים
28/02/15 13:41
149צפיות
שלום לפורום, אני אומנם קיבלתי 1800 שח על עיגול אחוזים אבל לא שינו את האחוזים, כלומר נשארתי עם אותם אחוזים, שהבנתי מראש שאם מעגלים אז הפיצוי בסדר למרות שלא מצרפים הסבר אבל אם עיגלו למה אחוזי הנכות לא עלו, שבת שלום
º
אבי שלום לי כן עלה באחוז 1 . תבדוק שוב זה רק 1%
02/03/15 08:58
37צפיות
שאלה אשמח מאוד לתשובות
28/02/15 00:47
143צפיות

שלום רב אני נכת צהל 50 אחוז נכות נפשית
התגמול נצרך שלי עומד להסתיים אחרי 5שנים
בטופס ששלחו לי רשום סעיף 9 מהשכרת בית דירה ומשק חקלאי
הכוונה אים יש לי הכנסות מהשכרות דירות הוא נכסים ... שאני כביכול משכירה לאנשים הוא מדירה .הוא דירות שרשום על השם שלי ? יש לי דירה אחת שאני גרה בה לא משכירה אותה לאף אחד
השאלה שהם רושמים בסעיף 9 בטופס זה רווחים מהשכרות דירות כאלו ואחרות הוא נכסים שיש לי הוא אין לי
תודה לעונים הם לא פונים לרשם הטאבו לראות איזה דירות רשומות על שמי הוא שאין לי דירות ברשם הטאבו????? לפי הטאבו הם יכולים לדעת איזו דירות וכמה דירות יש לאותם נכים...

 
º
השאלה לא ברורה נסי לנסח אותה שוב.
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
01/03/15 23:46
25צפיות
שאלה המון תודה לעונים ולכולם
28/02/15 00:29
112צפיות
שלום רב אני נכת צהל 50 אחוז נכות נפשית
התגמול נצרך שלי עומד להסתיים אחרי 5שנים
 בטופס ששלחו לי רשום סעיף 9 מהשכרת בית דירה ומשק חקלאי
הכוונה אים יש לי הכנסות מהשכרות דירות הוא נכסים ... שאני כביכול משכירה לאנשים הוא מדירה הוא דירות  שרשום על השם שלי ? יש לי דירה אחת שאני גרה בה לאמשכירה אותה לאף אחד
השאלה שהם רושמים בסעיף 9 בטופס זה רווחים מדירות כאלו ואחרות הוא נכסים שיש לי הוא אין
הנה הטופס file:///C:/Users/%D7%A9%D7%9E%D7%A2%D7%95%D7%9F/AppData/Local/Microsoft/Windows/Temporary%20Internet%20Files/Content.IE5/BJ1CTZNO/%D7%94%D7%A6%D7%94%D7%A8%D7%AA%D7%94%D7%9B%D7%A0%D7%A1%D7%95%D7%AA%D7%9C%D7%A7%D7%91%D7%9C%D7%AA%D7%AA%D7%A9.pdf
תודה לעונים הם לא פונים לרשם הטאבו לראות איזה דירות רשומות על שמי הוא שאין לי דירות ברשם הטאבו?????
 
º
הטופס או הקובץ לא ירד . נסי שוב
28/02/15 10:40
40צפיות
º
איך נעשה החישוב לשברי האחוזים
27/02/15 19:32
99צפיות
לא יודע אם הבנתי בדיוק את השאלה אבל
27/02/15 21:36
98צפיות
19.1% למשל יעלה ל 20%
º
גם אני אשמח לדעת
27/02/15 22:44
62צפיות
אם אני מפסיק את חברותי בארגון שלא עשה למעני דבר בתחום
25/02/15 14:53
149צפיות
האישי מה אני יכול להפסיד מזה....
אבי אם אני לא טועה (ויכול להיות שכן), בעבר התנדבתה בחיפה?
27/02/15 16:51
79צפיות
לעזרה לנכי צה"ל (אני לא יודע אם זה אתה, או לא.......) במשרדים שם, בחיפה...(באיזור תחנת הרכבת...ובית החולים רמב"ם) -בשנות ה-80 או ה-90 ? האם אני צודק?
וחבר כמוך יש לו ידע רב יותר על אירגון נכי צה"ל, לא?
והאם כדאי לעזוב או להישאר....!!!

(יכול להיות שאני מחליף אותך עם אבי אחר ?!?!?!?!?!?!)
 
נ.ב.
בכול מקרה הנושא הזה עלה לפה הרבה פעמים....!!! (חפש בהיסטוריה של הפורום !!!)

אז שתהייה לך שבת שלום - ROZGIL
º
זה ממש לא אני וחבל שאין התיחסות לשאלתי
01/03/15 05:12
37צפיות
סליחה אבי - תחפש בדפים קודמים (בהיסטורית הפורום)
הודעה זו מכילה תמונות
01/03/15 05:40
50צפיות
או חפש ב"חפש" (כמו כאן בתמונה המצורפת למטה):

 
למשל כתבתי ב"חיפוש מתקדם" ארגון נכי צה"ל...-וזה נתן לי:
הודעה זו מכילה תמונות
01/03/15 05:54
43צפיות
º
תודהההה
01/03/15 19:56
16צפיות
אם אתה לא בבית הלוחם- אז אין לך מה להפסיד
02/03/15 13:17
24צפיות
את שאר הדברים אתה מקבל כמו כיסויי ביטוח שונים
כמו ביטוח מוות.
ניטוח סיעודי.
הטבה לגרוש המשלם מזונות לקטינים
25/02/15 18:48
107צפיות
שלום רב
אני נכה צה״ל גרוש המשלם מזונות לילדיי הקטינים
רציתי לשאול אם יש הטבה כלשהיא בסיוע כספי דרך משהב״ט
תשלום צרכים מיוחדים וכו....
אני גרוש ומקבל תוספת משקולות
27/02/15 16:39
63צפיות
המשמורת על הילדים שלי
יש לי 44.2 אחוז נכות מדוע לא תוקן לי החודש ?אף לא קבלתי את
27/02/15 13:43
123צפיות
המענק
יוכל להיות שלא הספקו?
הבנתי שלחלק עיגלו וקיבלו הפרשים ולאחרים עדיין לא.
27/02/15 16:10
99צפיות
מכל מקום אף אחד לא יכול לדלג עליך ,חכה לתלוש הבא ותראה.
מישהו יודע מי העורך דין החזק במדינה .בנושא תביעות נגד
27/02/15 15:35
88צפיות
משרד הביטחון ?
התביעה המבוקשת היא בנושא הכרה בנכות תקנה 9 ובנושא כושר עבודה .
אני מדבר על עו"ד שמנוסה ועבר הרבה ומכיר את כול החרטות של משרד הביטחון וקצין התגמולים .
מישהו שיכול לקחת מקרה מאוד מורכב וקשה ולא מפחד מעבודה קשה .
הודה לתשובתכם - שבת שלום
º
בלי לפגוע באחרים אלי סבן עו"ד תותח
01/03/15 08:36
38צפיות
השבת כבר בפתח,והבחירות לא רחוקות
הודעה זו מכילה תמונות
27/02/15 07:06
192צפיות
"הבחירות" אצלינו עברו חלפו וכמובן שגם הפעם הציניקנים צדקו,מה שהיה ,הוא מה שיהיה,לרוע המזל החבר ביבי נבהל מתחרות והצורך להחליט וזרק אותנו לעוד סבב בחירות.
יתכן ויקום שר אוצר חדש,ולא רק שלא יחזיר לנו את כל מה שנגזל,אלא יחמוס את המעט שנשאר.
למי שיש תקשורת עם אלה שמקבלים משכורת שמנה ואינם עומדים לבקרה ולבקורת,נא להעיר אותם משנת החורף לטובת הליכה לכל מי שאמור להקים ממשלה,ולדאוג ולשמור עלינו,ולא על הכסא.
המון בריאות לכולם/ן.
º
שבת שלום גם לך
27/02/15 17:07
16צפיות
º
בדיחה לשבת:
הודעה זו מכילה תמונות
27/02/15 22:34
24צפיות
בדיחה לשבת
º
יש תלושים באתר.............
26/02/15 20:32
82צפיות
º
הכסף כבר מהלילה בחשבון בנק !!!!
27/02/15 16:43
33צפיות

מנהל/ת הפורום

אודות:
חיילי צה"ל, ואנשי מערכת הביטחון, גיבורי ישראל, היקרים. עו"ד גיא בית און עוסק בייצוג, חיילים ואנשי מערכת הביטחון, בתביעות נגד קצין התגמולים מזה כארבע
עוד...

הודעות נבחרות


לא נמצאו הודעות נבחרות.


Flix
עו

עו"ד גיא בית און

מנהל פורום נכי צה"ל זמין לכם גם טלפונית: 073-7581736


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה