לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
בורכנו. בכך אין ספק. בן חכם ישמח אב, וגם את אמו. אבל מה מתרחש מעבר לשמחה? כיצד מתמודדים עם קשיים חברתיים של המחונן? כיצד מתמודדים עם צוות ההוראה, עם לחץ עצמי של הילדים? כיצד גורמים להם לנצל את הכישורים שלהם ניצול מקסימלי, מבלי לפגוע בשמחת החיים שלהם? נושאים אלו ונוספים, יהיו מן הסתם בשיח היומיומי בפורום. לכל המחוננים שנכנסים לפורום שלום, גם להיות ילד מחונן זה לא תמיד כל כך קל... מחוננים ומחוננים במיל' מוזמנים לשתף את ההורים בניסיונם, במסקנות ובתובנות אליהן הגיעו ממרחק השנים, על מנת לעזור להורים ולילדיהם – "אין חכם כבעל ניסיון". הפורום פתוח גם לילדים מחוננים, המוזמנים לכתוב לנו מה עובר עליכם ככאלה מבחינה רגשית, חברתית ולימודית..הקשר עם הסביבה, עם ההורים וכל מה שנראה לכם חשוב לספר לכולנו, על מנת לעזור להורים להבין את נקודת המבט של הילד המחונן... פורום זה הוא המשכו של פורום הורים שהתקיים באתר למחוננים "בארץ הדעת". המעוניינים לצפות בחומר שנאגר שם מוזמנים לפורום ההורים הקודם. מדריך למבקר בפעם הראשונה: ברוכים הבאים לפורום! על מנת לכתוב בפורום צריך להירשם כמשתמש בתפוז, פרוצדורה הלוקחת כ-2 דקות.  תוכלו גם להיעזר במאמרים ובלוחות הפורום: מהשורה מעל הפורום תוכלו להגיע לחיבור סקירה כללי בנושא- "מבחר עצות להורי מחוננים" , למסמך של סיפורים אישיים, מובאות והודעות נבחרות של מחוננים והורים – "מה הם אומרים?", ולמדריך אתרים בעברית בנושא. תחת הקטגוריה "לוחות" בתפריט למעלה תמצאו לוח המלצות הורים ומחוננים לפעילויות, ספרים, חוברות ואפשרויות בתחומי עניין שונים, ולוח מודעות חברתי להתכתבויות וליצירת קשר בין מחוננים החולקים תחומי עניין והמעוניינים בכך. נודה לכם אם תתרמו ללוחות המלצות והודעות משלכם, לטובת כלל משתמשי הפורום. בנוסף, אנו מאוד מבקשים שתפיצו את ההזמנה שהכנו לפורום בקרב הורים למחוננים, באמצעות הדפסתה באותיות קידוש לבנה ותלייתה במסגרות המחוננים בהן לומדים ילדיכם. ההזמנה- פורום הורים למחוננים אנו שמחים להודיע על פתיחת פורום (קהילת אינטרנט) להורים של מחוננים באתר הקהילות הגדול בארץ - "תפוז". זה זמן רב שאנו מרגישים בחסרונו של מקום בו יוכלו הורים למחוננים להתייעץ, לשתף, לקבל עזרה ותמיכה וליהנות מניסיונם של אחרים בנושא. מטרתו של הפורום היא למלא צורך זה, ולסייע להורים ולילדיהם. את הפורום ינהל וינחה צוות מתנדבים: אימא למחונן- עו"ד צפי גנן ומחוננת בוגרת- נועה לביא. להן יצטרפו מספר הורים בעלי ניסיון מפורום ההורים הקודם (במט"ח), ויועץ חינוכי. מלבד הדיון עצמו, תוכלו למצוא בפורום חומר רב שנאסף ונוצר על מנת לסייע להורים למחוננים: מסמך סקירה כללי בנושא- "מבחר עצות להורי מחוננים". "מה הם אומרים"- מסמך של סיפורים אישיים, מובאות והודעות נבחרות של מחוננים והורים. מדריך אתרי אינטרנט בעברית למחוננים ולהורים למחוננים. לוח מודעות של המלצות הורים ומחוננים לפעילויות, ספרים, חוברות ואפשרויות בתחומי עניין שונים. לוח מודעות חברתי להתכתבויות וליצירת קשר בין מחוננים החולקים תחומי עניין והמעוניינים בכך. חומרים נוספים יתווספו בהמשך. אנו מזמינים את כל מי שנושא המחוננים קרוב אליו להשתתף בפורום, ומבקשים להפיץ את ההזמנה בקרב הורים למחוננים. פורום "הורים למחוננים" בכתובת http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.asp?id=991

|*|נפתח פורום לימודי תקשורת|*|
05/05/15 11:48
1צפיות
|טי-וי|תמיד רציתם להופיע בטלוויזיה? לשדר ברדיו? להיות היחצנים של המדינה? היכנסו עכשיו לפורום שיעזור לכם להפוך לכוכבי התקשורת הבאים של ישראל....

היכנסו לפורום לימודי תקשורת:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...


|דושיח|אתם מוזמנים לעזור לגולשי הפורום ולצופים להכריע. מי היא מגישת החדשות של ישראל - תמר איש שלום או יונית לוי?
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

אני ממש מתרגשת
05/05/15 10:06
24צפיות
אז עכשיו נעשה היכרות רשמית.
שמי ענת מנשה, בת 43, ומתברר שמעכשיו אני המבוגר האחראי כאן  .
לפני הכל, אני רוצה להגיד תודה רבה למיקי, שניהלה את הפורום עד עתה בכישרון וברגישות גדולים, ומקווה מאד שאוכל לעמוד ברף שהציבה.
אני נשואה לארז (המחונן) ואמא לשלושה ילדים. חלקם מחוננים עם חותמת, וחלקם (עדיין) לא, אך כמו כל אימא גאה ואובייקטיבית – אין לי ספק שכולם גאונים!
לשמחתי הרבה, קיבלתי את המושכות לניהול הפורום הזה, שקרוב מאד ללבי.
אני מצוידת בהשכלה ובידע נרחבים, ספציפיים לעולם המחוננים, לתהליך האיתור, ולעולמם הרגשי של הילדים המחוננים. אשמח להמשיך ולתת עצות לכל השואלים והשואלות. אני פעילה בפורום זה שנים רבות, ותמיד שמחה לחלוק את הידע שלי עם כולם.
גילוי נאות: כפי שתוכלו לראות בחתימה שלי, גם תחום העיסוק שלי קשור לעולם זה. כדי להישאר מנהלת אובייקטיבית, לא אתייחס לשאלות שקשורות להכנה למבחני האיתור למחוננים, וזאת כדי שדבריי לא ישתמעו כפרסום בשום הקשר. אתרום לשיח כל עוד תשובתי תוכל לתרום באופן כללי. בהתאם לכך, אני מתחייבת חד-משמעית לא לקדם את עיסוקי בפורום זה, ולהישאר נאמנה לכולנו, החברים בפורום.

הדבר היחיד שאתעקש עליו יותר מכל הוא שנהיה "אנשים": שנדע להקשיב לדעה ששונה משלנו, ולקבלה. שנשמור על שיח תרבותי ונעים, ושנדאג שכל מי שחבר או אורח כאן ירגיש רצוי.
אני ממש מתרגשת מניהול הפורום הנהדר הזה, ומקווה שיהיה לנו כאן מעניין ופורה.
שלכם, ענת
 
 
 
º
מאחלת הצלחה רבה בתפקידך החדש
05/05/15 10:58
4צפיות
º
תודה נטלי
05/05/15 11:31
1צפיות
º
מרגש.
05/05/15 11:43
2צפיות
º
בהצלחה
05/05/15 11:46
3צפיות
כניסת מנהלת חדשה לפורום
05/05/15 09:46
11צפיות
אנו מברכים את הפרופסור הלא מפוזר   עם כניסתה לניהול הפורום ומאחלים לה הצלחה והנאה בתפקיד.
המשך גלישה מהנה בתפוז אנשים  
 
דוד ילין
29/04/15 07:27
111צפיות
שלום לכולן,
קראתי שרשורים ודיונים על כתת המחוננים והעשרה וההבדלים והכל והתרשמתי שההורים של כתות המחוננים היו די מרוצים.
לאחרונה פגשתי כבר שתיין שאמרו לי שהמצב בכיתות בחיפה השתנה לרעה ממש. יש לי עוד שנה להתלבט, יודעות משהו בעניין?
זה סובייקטיבי, ובאופן כללי זה גם "מזל" ...
29/04/15 08:24
80צפיות
מד שביעות הרצון תלוי גם ב: באינטראקציה החברתית, במחנך/ת, בהשתלבות קלה במסגרת חדשה, בהתמודדות עם אתגרים קוגניטיביים (אחרי מסגרת לא מאתגרת) ועוד הרבה מאד משתנים. אני דווקא מכירה תלמידים מדוד ילין (מהשנתיים האחרונות) שמאד מאד מרוצים.
מעניין אותי מאיזו בחינה האמהות שפגשת אמרו שהשתנה לרעה (לימודית, חברתית ... ?).
ערב טוב,
04/05/15 22:45
11צפיות
ביתי פרשה מתכנית המחוננים בגלל כיתה מעצבנת, לטענתה. היא טענה שהתלמידים בכיתה עסוקים כל הזמן ב"להיות מחוננים" ושהם מעצבנים, מפריעים ושקשה לה להתחבר אליהם. ניסינו לטפל בזה מול היועצת של מסגרת השליפה ולא הצלחנו. התכנית נלחמת על קיומה באיזור פריפריאלי מבודד, ובית הספר לא בקלות מוותר על תלמידים, אבל במקרה זה כאמור בסופו של דבר היא הפסיקה. הצוות מעולה, בת אחרת שלנו שנמצאת שם בשכבת גיל אחרת, נהנית מאוד. 
בתחילת השנה הבאה, אותה ילדה שהפסיקה, תנסה שוב להמשיך. אבל לא נורא אם שוב לא יתאים לה. שמחנו בשמחתה כשהיא קיבלה את התוצאות, וכשהיא החליטה שזה לא בשבילה - כל מה שרצינו לוודא הוא שההחלטה, אכן מתקבלת מהמקום הנכון ולא ממקום של קושי רגעי או איזושהי אינטראקציה מקומית ורגעית. 
יש לי דיעה לא כל כך טובה על תכניות הכנה, על מי שמוכר את התכניות האלה ועל הורים שמשתדלים יותר מדי להכניס את הילדים שלהם לתכנית. יש מצב שעושים כל מאמץ כדי לפתוח את התכנית, כאמור בגלל מאגר האוכלוסיה המצומצם מלכתחילה. ייתכן שבעקבות זאת, יוצא שמגיעים לשם ילדים שקיבלו עזרה מסיבית מדי.  אני יודע שכולם צריכים להתפרנס, ובכל זאת, מי שמתפרנס מהצורך של אנשים לזכות באיזשהו מעמד על הגב של הילדים שלהם, איננו זוכה למעמד גבוה בעיני. אבל אולי זו בעיה שלי. 
לא יודעת לגבי דוד ילין ספציפית.
29/04/15 14:42
90צפיות
אבל הבנתי שכל העניין של מבחני הכניסה המותאמים גורם לבעיות בכיתות מסוימות, כי אז יש בהן אחוז גדול מהרגיל של ילדים עם קשיים כלשהם.
חייבת להגיב, אני מופתעת ממה שאת כותבת!
30/04/15 08:23
75צפיות
מאיפה הנתון הזה ומה הקשר שלו למציאות?!
 
לשיטתך, אם יש אחוז גדול של ילדים לקויי למידה, הם מורידים את איכות הכיתה?!
ומבחינה סטטיסטית מבחן מותאם "מקל" על המעבר ולכן ילדים לקויי למידה יותר עוברים את המבחן?!
(ולא חלילה כי הם באמת מחוננים)
 
אז באותו משקל כדאי להחליט שכל הילדים שמרכיבים משקפיים, יסירו אותם טרם הכניסה למבחן, ושכל הילדים שלא שומעים טוב, יסירו את מכשיר השמיעה, ושכל הילדים שיושבים על כסא גלגלים ישאירו אותו בבית ביום הבחינה ... כדי לקבל כיתה נקייה מילדים בעליי לקויות!
 
בתור אמא לילדים לקויי למידה מחוננים (שבמקרה גם מרכיבים משקפיים), זה מכעיס מאד מאד לקרוא מה שכתבת.
 
תלוי מה בדיוק הליקוי
30/04/15 08:34
61צפיות
את מסכימה איתי שקשה לנהל כיתה שחצי ממנה היפראקטיביים? זה לא שהתאימו במיוחד את הלימודים או את ההתנהלות של הכיתה לילדים כאלה - התאימו רק את בחינות הכניסה. ילדים עם מכשירי שמיעה, משקפיים וכיסא גלגלים לא משתמשים בהם רק בבחינה.
בכל מקרה, המידע הזה לא מגיע ממני אלא ממה שקראתי - יכול להיות שמי שאמר את זה טעה, שיקר, פירש את המציאות לא נכון, וכו'. אבל זה מה שקראתי.
 
ולרגע לא כתבתי שבגלל זה הם עוברים את המבחן - יכול להיות שזה האחוז האמיתי של המחוננים מקרבם - הוא רק גדול בהרבה ביחס לכמות הילדים המאובחנים עם ליקויים כאלה בכיתה רגילה (חשוב, לאו דווקא כי האבחון לא נכון - בהחלט יכול להיות שחצי מהמחוננים היפראקטיביים וכו').
אה, וכמובן יש אפשרות נוספת
30/04/15 08:37
66צפיות
והיא שלא המבחנים המותאמים גרמו לשינוי בהרכב האוכלוסייה של כיתות מחוננים, אלא ההכנות, שפוגעות במנגנון האיתור. יכול בהחלט להיות שזה אפילו שילוב של השניים - שאותם הורים שחשוב להם להשיג מבחן מותאם לילד שלהם, גם שולחים אותו להכנות בסיכוי גדול יותר...
בניגוד אלייך אני לא "חייבת להגיב" ...
30/04/15 09:29
67צפיות
ולאחר שנשמתי עמוק אני בוחרת בזכות השתיקה.
רק אסכם ואומר בעדינות, שזה אוסף של שטויות שנגועות בדעה קדומה מקוממת ומזלזלת!
"חצי כיתה היפראקטיביים...."
º
איזו דעה קדומה?
30/04/15 10:25
38צפיות
ומצטערת אם פגעתי לך בפרנסה.
30/04/15 10:36
53צפיות
אני מניחה שבערך כמו שאת מצטערת שאת פוגעת במנגנון האיתור.
השאלה היא מה % המסיימים את המבחן מביניהם?
01/05/15 16:10
43צפיות
אם ה-% גדול יותר מאשר אלו שלא מקבלים התאמות, אז האם את מסכימה שיש כאן אי צדק? או שאת חושבת שהם יותר חכמים מהשאר?
 
אגב, לגבי השוואתך, האם נראה לי הגיוני לתת לנכה, מנוע עזר בכסא שלו בכדי שיוכל להתחרות בתחרויות ריצה?
האמת שהיה את המקרה של אוסקר פיסטוריוס
01/05/15 23:02
40צפיות
שלפני שהרג את חברתו הדוגמנית התחרה באולימפיאדה הרגילה על אף שהרכיב שתי פרוטזות מיוחדות ולא רץ על הרגליים כמו היתר.
זה עדיין לא מנוע
01/05/15 23:08
25צפיות
תארי לך אחד כזה יתחרה בריצת מרתון.
זה לא מנוע, אבל זה עדיין לא הוגן בגלל אותו רציונל
01/05/15 23:14
25צפיות
מצד שני, מרוץ זה עניין אחר ממבחן שמטרתו לא לבדוק מי הכי טוב במרוץ אלא מטרתו לבנות כיתה שמסוגלת לתפקד. אם הילדים עברו את המבחן אבל לא מסוגלים לתפקד בכיתה (ובית הספר לא מארגן את הכיתה בצורה שמאפשרת להם לתפקד), זו בעייה קשה. לעומת זאת, אם הילד עובר את המבחן אבל כן מסוגל לתפקד היטב בכיתה (או שמתאימים איכשהו את הכיתה להרכב הילדים המאותרים), זו באמת לא בעייה. המטרה היא לבנות כיתה מתפקדת.
אין לי את הנתון המספרי, אבל אני די בטוחה שהאחוז הוא שולי.
04/05/15 09:10
33צפיות
אין לי את הנתון המספרי, אבל אני די בטוחה שאחוז הנבחנים במבחן מותאם הוא שולי יחסית לכלל הנבחנים.
 
מה גם שבכלל אין כאן עניין של אחוז מתוך האוכלוסייה. כל ילד עומד בפני עצמו. כל ילד שהוא בעל לקות זו או אחרת, ומבנה המבחן הסטנדרטי לא יודע לאבחן אותו, זכאי לקבל התאמה! מטרת ההתאמה היא לאפשר לאותו ילד להיות על קו התחלה אחיד עם כולם. ללא כל קשר לחלק היחסי ולאחוזים.
 
ההשוואה לכסא גלגלים בתחרות ריצה לא מתאימה לדיון שלנו, לדעתי. משום שבתחרות ריצה היכולת הנמדדת היא היכולת הפיזית, מי שאין לו רגליים לא יכול להשתתף כלל בתחרות זו. לעומת זאת, באיתור מחוננים, היכולת הנמדדת היא מנת משכל, כך שגם אם אין לי רגליים או עיניים ... זה כלל לא מעיד על היכולת הקוגניטיבית שלי. ילד לקוי ראיה, לדוגמה,  שלא יכול להבחן במבחן האחיד (משום שלא יכול לענות על החלק הצורני - אותו אי אפשר לתמלל) לא פחות ראוי או פחות חכם מכל ילד רואה אחר.
 
היום המודעות ההורית והמערכתית היא גבוהה מאד ואנו צריכים לברך על כך שהילד הוא לא סתם "מופרע" או "עצלן" אלא יש את הכלים לתווך ולהגמיש מעט את המערכת כדי ליצור לו סביבה לימודית מכילה ומאתגרת.
 
כיתת מחוננים היא כיתה מיוחדת. האווירה בה שונה והמשאבים המוקצים לה גדולים יותר, כדי לאפשר גם ליוצאים מן הכלל להיות חלק ממנה.
 
דווקא בימים אלו בהם אנו מדברים הרבה על קבלת האחר ועל סובלנות וסבלנות, השיח הזה עצוב לי מאד.
 
 
הטענה שלך היא שהמשאבים המוקצים היום לכיתות המחוננים
04/05/15 09:36
29צפיות
גדולים מבעבר, "כדי לאפשר גם ליוצאים מן הכלל להיות חלק ממנה"? אם אכן המצב היה שלא רק מאפשרים לילדים לעבור את המבחן אלא גם מתייחסים ללקויות שלהם בהמשך, ובאמת מקצים את המשאבים הדרושים (כולל מבחינת כוח אדם, סייעות, וכו') כדי שהכיתה תתנהל כמו שצריך, זו באמת לא הייתה בעייה.
אבל התלונות שאני שמעתי התייחסו לכך שרק מאתרים אותם, אבל אין התייחסות מיוחדת לכך בהמשך, והכיתה פשוט לא מצליחה לתפקד. לא ברור לי מה עצוב לך בשיח הזה - זה תאור של מציאות שנוצרה, ככל הנראה בגלל אי הקצאת אותם משאבים שנראה לך שמקצים... זה החלק העצוב, ועל זה את צריכה למחות ולהפגין - לא על כך שאנשים מתארים את הבעיות שנוצרו כתוצאה מכך.
 
ולגבי ההתאמות ואם הן לא גורמות לילדים שלא היו אמורים להתקבל להתקבל - זו שאלה אחרת. אין לי מידע בעניין, אבל יכול מאוד להיות שההתאמות עצמן לא תקינות - למשל מאפשרות הארכת זמן כשמדובר במבחן שחלק מאוד קריטי ממנו הוא הגבלת הזמן בלי לעשות מחקר הולם לגבי איך צריכה להיעשות ההתאמה במקרה זה, וכו'.
 
ושוב אני רוצה לציין שהידיעות שלי בנושא
04/05/15 09:49
24צפיות
מבוססות על שמועות ותלונות של הורים שקראתי - ויכול להיות שזה לא המצב האמיתי, או שבמקרה זה היה המצב בכיתות ספורות שדיברו עליהן. אני לא טוענת שכל כיתות המחוננים לא מתפקדות או משהו בסגנון, וגם לא טוענת טענות לגבי כמה ילדים בעלי ליקויי למידה מסוג זה או אחר נמצאים בהן, כמה ילדים נכנסו לא בצדק בגלל הכנות, או וכו' - אני רק אומרת ששמעתי/קראתי תלונות לגבי כיתות לא מתפקדות, וחלקן דיברו על העניין של ילדים עם לקויות כאלה ואחרות. אולי זה נכון ואולי זה לא - אני מניחה שכדאי לבדוק את המצב בבית הספר הספציפי.
אני דיי בטוחה שלא רק שלא נערך מחקר הולם, אלא אף אחד בכלל
04/05/15 17:58
15צפיות
לא טרח לבדוק את זה.
מה שאת מתארת הוא לא התאמה אלא אפלייה מתקנת
04/05/15 17:55
14צפיות
האם את חושבת שלהם מגיע יותר מאשר לילדים המחוננים הנורמטיבים?
 
אגב, מה שכתבת על נכה הוא לא מדוייק והדוגמה לכך היא תגובתה של חייבתלהגיב על המקרה של אוסקר פיסטוריוס
למה מזל?
30/04/15 16:34
47צפיות
תודה למגיבות, הרשו נא לי להתייחס אל הנושא ולא להמשיך מאיפה שסיימתן 
אני לא חושבת שמדובר במזל אם אני שומעת שאין מי שמנהל כשורה את מחלקת המחוננים בבית הספר ושלא נשארו שם מורות (ומורים) טובות כמעט. לילדה שטוב לה כעת בבית הספר אין סיבה לעבור לכיתה חדשה רק בשביל להיות עם פחות תלמידים וחומר יותר מתקדם. מנגד, אם תהיה מורה טובה, אני בטוחה שיכול להתחיל להיות מעניין עבורה. עיקר הדילמה שלי מתמקדת בשאלה האם יש מי שמנהל/ת את הדברים כמו שצריך או לא? זו לטעמי השאלה החשובה ואשמח לשמוע מיודעות דבר ומחיפאיות (וחיפאים ) בנושא. 
מה היה בעבר מהבחינה הזאת?
30/04/15 16:47
35צפיות
היו מורים יוצאי דופן?
כנראה שכן
30/04/15 17:26
32צפיות
יש מישהי שאני מכירהשהבן שלה סיים שם לפני מספר שנים והיא לא מפסיקה לדבר על המורה שהייתה לו. מעבר לכך נוספה להם שנה שעברה או לפני שנתיים גם כיתה ג. את מכירה את דוד ילין?
לא מהשנים האחרונות, כך שאין לי מה לתרום מהבחינה הזאת.
30/04/15 17:32
31צפיות
אבל הניסיון הכללי שלי מכיתת המחוננים בימיי (בין בדוד ילין ובין בבתי ספר אחרים) הוא שהמורים לא היו יוצאי דופן - לפעמים היו בוחרים את המורים הטובים יותר בבית הספר, אבל גם הם לא היו משהו מדהים. יש כמה יתרונות לכיתה - איכות מיוחדת של המורים לא הייתה בזמני אחד מהם. דברים כמו ילדים שמתעניינים בדברים מעניינים, אווירה לא מדכאת למידה מבחינת הילדים האחרים (לא לועגים לך אם אתה קורא ספרים של צ'רצ'יל, וכו'), מורים שמבינים שמדובר באוכלוסייה מיוחדת ולכן לא מציקים לה יותר מדי (מאפשרים לבהות, לאו דווקא מחייבים להכין את כל השיעורים, וכו'), וקצת העשרה פה ושם (בעיקר במתמטיקה). מדי פעם היו מורים טובים מאוד - אבל אני חושבת שככה זה בדרך כלל כשלומדים בבית הספר, שמדי כמה שנים נתקלים באיזה מורה טוב.
זה השתנה, בחלק מבתי הספר
01/05/15 08:54
30צפיות
היום יש הכשרה מיוחדת למורים שהולכים ללמד כיתות מחוננים
 
הקטע שזה לא חובה, ככה שתלוי בכל בית ספר - האם הם שולחים את המורים לאותה הכשרה, או לא
 
בנוסף - יש בתי ספר שמנסים לתת למחוננים את המורים הטובים ביותר. הרציונל הוא שמנסים לעשות "כיתת דגל", אפקט יחצני שכזה. שאחרכך יוכלו לכתוב ש"תלמידי בית הספר זכו בתחרות הפיסיקה העולמית" ודברים כאלה...
אבל אין לי שום מושג לגבי דוד ילין ורמת המורים שבו
כאמור, גם אצלנו קיבלנו את המורים הטובים ביותר -
01/05/15 09:07
24צפיות
אבל זה לא אומר הרבה... ונדמה לי שבזמננו הם עברו גם הכשרות כלשהן - אבל בהחלט יכול להיות ואף סביר שזה יותר מפותח היום. בכל מקרה בזמננו לא הלכו לכיתת המחוננים בגלל איכות המורים, אבל עדיין היו סיבות לא רעות ללכת לכיתת מחוננים, והייתי ממליצה למישהו בזמני ללכת לכיתת מחוננים. לגבי היום אני פשוט לא מעודכנת לגבי המצב - לא מעבר למה שאני קוראת פה ובשאר אמצעי התקשורת.
נכון ללפני שלוש שנים - היה טוב. ועוד משהו -
01/05/15 08:50
46צפיות
קחי בחשבון גם את ההמשך. כי מדוד ילין ממשיכים לליאו בק, והוא מעולה.
 
להצטרף לכיתה בכיתה ז זה אפשרי, תיאורטי, אבל בעייתי. גם כי צריך שוב להיבחן, אבל יותר מזה - הם מגיעים לכיתה ז מאד מגובשים, וקשה להשתלב.
 
 
איזה קטע
03/05/15 15:43
32צפיות
אתמול פגשתי מישהי ממש חמודה שממש סיפרה לי מה קורה שם ואמרה שהיא מוציאה את הבת שלה. היא אמרה שיש מורה טובה אבל רק לצעירים ושכל שאר המורים "לא מיוחדים" (כן, זה ציטוט). 
אני מבינה את העניין של ליאו בק אחר כך, אבל זה נראה לי די הרבה שנים לסבול בשביל להגיע לבית ספר טוב, לא?
נראה לי שאני בכוון לוותר על הסיפור הזה. 
לא הבנתי למה זה ״לסבול״,
04/05/15 06:10
31צפיות
וגם לא למה ההיא מוציאה את הבת שלה. כי אין מורים מיוחדים?
כי לבלות 5-6 שעות ביום עם מורים מתוסכלים
05/05/15 06:42
8צפיות
שאין להם כח ללמד, שלא יודעים לקדם את הילדים בעזרת משוב חיובי ורק יודעים להעביר ביקורת, שעסוקים בנראות יותר מבמהות זה מעצבן להורים אבל יותר מכך, זה סבל לילדים. 
אה, הטענה היא שהמורים שם
05/05/15 06:45
7צפיות
לא רק שלא טובים מהממוצע, הם גרועים מהממוצע? כי אם הם כמו הממוצע אז אני שוב לא מבינה למה זה סבל, לפחות לא ביחס ללהישאר בכיתה רגילה - המורים זהים אבל הילדים לא, האווירה לא, וגם חומר הלימוד לא. או שאת שוקלת להעביר אותה לבית ספר פרטי?
אני לא מכירה את דוד ילין ולא יודעת להביע דעתי לגביו,
05/05/15 12:18
3צפיות
אבל יש לי כיום 3 תלמידים בכיתות מחוננים (בפתח תקווה) ושלושתם מאוד מרוצים. כאמא מעורבת בכל הוועדים ובוועדת היגוי שהוקמה באחד מבתי הספר, וכתלמידה לשעבר בכיתת מחוננים אני יכולה להעיד, שבית הספר מקפיד להציב בכיתות מחוננים רק את המורות הטובות ביותר שיש לו להציע, וכולן מחוייבות לעבור באופן שוטף הכשרות מיוחדות בחינוך מחוננים, כולל התייחסות למאפיינים הייחודיים למחוננים, בעיקר מבחינה רגשית.
האווירה בכיתות אלה הרבה יותר נעימה מהאווירה בכיתות ששלושת ילדיי עזבו בעת המעבר, וככל שהמעבר היה בגיל מאוחר יותר, הקשיים שלהם בכיתה הרגילה הלכו והתגברו, למרות שאצל שלושת ילדיי לא מדובר במחונני-על או כאלה שהיו חריגים מבחינה חברתית או התעניינו בתחומים מוזרים/חריגים.
התלמידים מקבלים המון העשרות, הן בבית הספר עצמו והן מחוץ לבית הספר, והלמידה נעשית ב"מוד" שונה. המון עבודות יצירה והגדלת ראש ויצירתיות.
 
ממליצה לנסות ליצור קשר עם הורים שילדיהם לומדים כיום בבית הספר שאליו אתם מיועדים ולשמוע עוד חוות דעת עדכניות. גם מאלה שלא מרוצים הייתי מבקשת לקבל פירוט ממה בדיוק הם לא מרוצים. ייתכן שחשובים להם דברים שונים מאלה שחשובים לכם.
 
 
|*|פורומים מקצועיים חדשים|*|
30/04/15 10:58
12צפיות
|קדימה|האם אתה בעל עסק קטן או בינוני וצריך ייעוץ בהתנהלות הפיננסית מול הבנק?
האם אתה מעוניין בהכוונה בנושא גיוס הלוואות מהבנקים או מקרנות שונות לטובת העסק שלך?

|שמאל|היכנס עכשיו לפורום מימון עסקים ותקבל את כל המידע הנדרש!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|מטוס|חולמים על חופשה חלומית באוסטרליה?
מתכננים את מסלול הטיול לניו-זילנד ויש לכם שאלות?

|שמאל|היכנסו עכשיו לפורום טיולים באוסטליה ניו-זילנד ותארגנו לעצמכם את הטיול המושלם!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|שמש|אם תמיד חלמתם על חופשה בסקנדינביה ואתה מעוניינים לקבל מידע על היעד היפה בעולם,
פורום טיולים בסקנדינביה הוא בדיוק המקום בשבילכם!

|שמאל|היכנסו עכשיו לפורום טיולים בסקנדינביה ותתכננו את הטיול שלכם!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|מטוס|מתכננים חופשה חלומית לספרד וזקוקים להמלצות על היעדים החמים?
מתלבטים לגבי מלון או מסעדה בפורטוגל ומעוניינים בהכוונה?

|שמאל|היכנסו עכשיו לפורום טיולים בספרד פורטוגל ותקבלו מידע שיאפשר לכם לתכנן את מסלול הטיול האידיאלי ביותר עבורכם!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה|אם אתם או בני משפחתכם סובלים מאלצהיימר, אין לכם צורך להרגיש לבד.
פורום אלצהיימר נפתח מחדש על מנת לספק לכם זירה נהדרת לשאול שאלות ולקבל את התשובות המקצועיות ביותר.

|שמאל|היכנסו עכשיו לפורום אלצהיימר ושתפו במה שעובר עליכם:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
במקום לפתוח פורומים על ימין ועל שמאל, תשקיעו בפורומים קיימים
01/05/15 16:04
16צפיות
כבדו את מנהלי הפורומים ואת גולשי הפורומים.
רזאי, נראה לי שצריך לעבור למשחק חדש
30/04/15 11:32
71צפיות
במקום לספור כמה אנשים כותבים שאני "חייבת להגיב", נספור תוך כמה תגובות בשרשור הם כותבים את זה. נראה לי שעוד מעט מתחילים לכתוב לי את זה עוד לפני התגובה הראשונה שלי (משהו סטייל אם חייבתלהגיב הייתה פה היא בטח הייתה כותבת ש... כי היא חייבת להגיב!).
הלכתי לאיבוד בספירה.
30/04/15 12:15
36צפיות
כנראה שבחרת שם שבאמת מושך אש. מצד שני, את באמת חייבת להגיב
º
1.
30/04/15 12:20
15צפיות
בטוחה שכבר קרה בעבר.
05/05/15 08:06
6צפיות
לא זוכרת באיזה פורום, אולי בקומונה.
פרישה מניהול הפורום
27/04/15 14:42
72צפיות
פורום יקר, אחרי תקופה לא קצרה של ניהול הפורום, ביקשתי לפרוש מתפקידי, בפרק זמן זה של חיי אין לי את הזמן הנחוץ והראוי להקדיש לפורום.
מאוד מאוד אשמח אם יהיו מתנדבים לתפקיד זה, תוכלו לפנות להנהלת תפוז במסר ישיר או דרכי, על מנת שהפורום ימשיך להתקיים ואף להתפתח קדימה.
תודה לכולכם על הדיונים המעניינים, על השאלות והתשובות ועל השיתוף!
מיקי
מיקי, תודה רבה על כל ההשקעה בפורום.
28/04/15 09:01
36צפיות
תחסרי לנו. אני מקווה שתישארי כאן, גם כשאת לא מנהלת.
º
תודה רבה, ברור שאשאר כאן
28/04/15 10:42
14צפיות
פרישת מנהלת הפורום
28/04/15 10:27
30צפיות
אנו מודים ל mikilk על תקופת ניהול בפורום ומאחלים לה הצלחה בהמשך הדרך בתפוז ובכלל
המשך גלישה מהנה בתפוז אנשים
 
º
תודה על הניהול, מיקי!
28/04/15 11:13
16צפיות
º
02/05/15 08:50
3צפיות
תודה על הניהול המצויין.
28/04/15 23:50
33צפיות
למרבה הצער, ללא שום קשר אלייך, נראה שכל מערכת הפורומים בדרכה לאבדון, והפורום הנוכחי, עימה.
תודה רבה, יש חשש מסויים,
02/05/15 08:49
36צפיות
אבל אני בתפוז משנת 2002, לא מעט העלו את החשש לאורך השנים והוא התבדה, עדיין יש קסם אחר לתפוז, בעיקר עצם העובדה שניתן לשמור על אנונימיות
º
זה בהחלט היתרון היחיד שיש ל-
02/05/15 16:13
15צפיות
האם זו באמת הסיבה לפרישתך?
01/05/15 15:57
37צפיות
או שהיחס שקבלת מצד גרם לך לצעד הזה, כפי שקרה למנהלות פורום הורים לתאומים ושלישיות?
 
בכל אופן, בהמשך דרכך ו- על התקופה היפה שיצרת בפורום
לא היתה לי בעיה מול תפוז
02/05/15 08:48
36צפיות
למעשה אינני יודעת על מה המדובר...
אבל, בנסוף לעבודתי התובענית, אני גם לומדת באוניברסיטה, לאחר מותה של אימי לפני כחודש, הבנתי שעלי להוריד הילוך ולחשוב גם על עצמי והסובבים (למשל להיות עם אבא שלי)
הבנתי שלנהל זה לא רק להכנס פעם פעמיים או שלוש ביום, לענות בקצרה או למחוק פרסומות, הפורום הזה ראוי ליותר - לאירוחים מקצועיים, לדיונים מעניינים, את זה לא הצלחתי להביא.
תודה רבה
מיקי
מיואשת מהמתבגר המעופף שלי.
26/04/15 13:11
110צפיות
רק הבוקר שאלתי אותו מהם המבחנים הבאים שלו, והוא דיווח לי על אחד שמתקרב. הוא חזר עכשיו הביתה, ומתברר שהיום היתה להם הבגרות בע"פ באנגלית. הוא הלך לביה"ס בלי שהיה לו מושג. 
הוא באמת לא היה צריך ללמוד, ואמרו לו שהוא קיבל 100, אבל זה יכול לקרות גם במקצועות אחרים. אולי כאלה שכן צריך ללמוד לקראתם.
אמרנו לו כבר לפני כמה שבועות שאנחנו מתכוונים לדבר עם המחנכת שלו, כי אנחנו מרגישים שהוא לא בעניינים בכל מה שקורה שם. הוא התחיל לבכות, ואמר שאנחנו נגרום לו להראות תינוק חסר אונים. נתנו לו ארכה כדי להוכיח לנו שהוא מסוגל לשים לב למה שקורה מסביב, ועכשיו נראה לנו שטעינו בזה שהבטחנו לו להתרחק.
מצד אחד אני רוצה לתת לו לקחת אחריות על עצמו, מצד שני, אולי הוא לא מסוגל. כמובן שהוא מאובחן כבעל לקות בסדר ואירגון, אבל בביה"ס לא יודעים איך לעזור כשהבעיה היא לא בציונים ולימוד חומר. גם אנחנו לא יודעים איך לעזור.
סליחה על העילגות. אני עצבנית, ולא חושבת בצורה מסודרת. אולי יש כאן מישהו שכבר עבר משהו כזה ויש לו רעיון?
קודם כל, כל הכבוד על הציון בבחינה בע"פ
27/04/15 03:51
55צפיות
דבר שני, אני משערת שיש להם איזשהו לוח בגרויות שאת יכולה לקבל. דבר שלישי, את יכולה להתנות את הפנייה בתוצאה לא טובה של מבחן - לפנות אחרי מאה זה פחות הגיוני וגם מעיד שלא בהכרח תהיה בעייה - ופשלה אחת אולי אפשר יהיה לסדר (אם את בונה על עתודה או משהו בסגנון). דבר רביעי, אם יש לו איזה חבר בכיתה אולי הוא יכול לעזור עם עניין מועדי המבחנים, כך שלא תצטרכי לפנות לבית הספר. דבר חמישי, את בטוחה שהמידע הזה לא נמצא באיזה מקום נגיש כמו אתר אינטרנט או לוח בחינות בכיתה שהוא יכול לצלם?
בקשר לציון, לא היינו מצפים לפחות.
27/04/15 07:52
58צפיות
מדובר בילד שחזר עכשיו משנתיים בארה"ב, ולמד שם ברמת אנגלית גבוהה, AP בהסטוריה, למשל.
הוא עדיין לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, כך שכנראה לא  ימשיך ללימודים גבוהים במסגרת הצבא.  
השגנו אתמול את לוח הבגרויות, וכנראה שנקבל היום את לוח המתכונות. יש אתר משוב של ביה"ס, אבל כשמתחילות המתכונות סוגרים אותו.
הבעיה העיקרית היא שאנחנו שוב רואים שהוא לא ממש מודע למה שקורה סביבו. נכון שהציונים שלו טובים, אבל חוסר המודעות שלו יכשיל אותו במשהו מתישהו. אני חושבת שאנחנו חייבים למצוא דרך לעזור לו להתנהל בחיים. כל הסיוע ללקויי למידה בנוי לעזרה בשיפור ציונים. איך עוזרים לבחור שהממוצע שלו מתקרב ל100, אבל בכל זאת לא מודע לסביבה וזקוק למישהו שיעזור לו להתאפס?
ה"משהו מתישהו" הזה לפעמים לא מגיע.
27/04/15 08:33
47צפיות
כאמור, לדעתי כדאי להתנות את הפנייה לבית הספר / צעד אחר כלשהו בכך שבאמת יגיע המשהו הזה (ולהגיד לו שזה מה שיקרה אם...). אולי הוא לא זקוק למישהו שיעזור לו להתאפס.
לגבי הבגרות באנגלית, אמנם הציונים עלו מאז שהפכו את הבוחנים לבוחנים פנימיים של בית הספר, אבל עדיין בגרות בעל פה באנגלית דורשת ידע בחומר הנלמד, לא? - שירים, סיפורים, וכו' (אני זוכרת שאח שלי היה צריך לנתח את Mending Wall - ואני זוכרת את זה כי אני לימדתי אותו יום קודם איך לנתח את השיר...).
הם מדברים על פרויקט שהכינו במשך השנה.
27/04/15 08:48
35צפיות
הוא כתב על ההיבטים האתיים של השיבוט. עד כמה שידוע לי, מדובר בבוחן חיצוני.
אני חוששת ממש מהשירות הצבאי. הוא בעצמו מבין שיש לו בעיה, אבל אנחנו לא יודעים איך לפתור אותה. חשבתי שאולי כאן אני יכולה לבקש עצה, כי במקום אחר ישימו לב לציונים ולא לבעיה. אין כאן הורים לרחפנים שלמדו איך לקרקע אותם? או כאלה שהיו רחפנים בעצמם?
אז אולי זה שונה ממה שהיה בזמננו.
27/04/15 09:00
30צפיות
גם אצלי היה בוחן חיצוני, אבל היו שאלות על החומר הנלמד, היינו צריכים לדון בנושא מסוים מבין מבחר נושאים (לא זוכרת אם אנחנו בחרנו), וכו'.
לא רציתי להעלות את השירות הצבאי - אבל זה באמת עלול להיות קצת בעייתי, בתלות במה בדיוק ישלחו אותו לעשות. אני חושבת שלרוב הצבא יודע עם מי יש לו עסק - ונניח ישבץ אותו במודיעין אנגלית או משהו - אבל אני לא יכולה להגיד שבוודאות לא תהיה בעייה. אני לא רואה קשר לבית הספר מהבחינה הזאת - אבל אולי כדאי לשלוח לאיזה קורס קדם צבאי או לשנת שירות (גם שם מתבגרים קצת ולומדים לקחת אחריות)? לא יודעת. אני מכירה המון רחפנים שעברו את הצבא בלי פגע - אבל, שוב, אני מניחה שזה תלוי במה בדיוק הצבא עושה איתם.
כמו הטלת קוביה.
27/04/15 09:07
26צפיות
בגלל שהתפקיד של הבן היותר גדול שלי  היה קשור למיון ושיבוץ של מועמדים לגיוס, אני יודעת עד כמה הכשרונות שלו לא מבטיחים לו תפקיד מתאים. יכולה רק לקוות.
אולי באחד הימים הקרובים  יקרא את ההודעה שלי מישהו עם רעיון. הייתי רוצה למצוא לו דרך שתעזור לו להתארגן.
שאלת בהורים למתבגרים/בוגרים?
27/04/15 09:17
32צפיות
חייב להיות שם מישהו עם ניסיון בעזרה לילד עם קשיי התארגנות, לא?
אני משתדלת לא לשאול במקומות כאלה.
27/04/15 09:28
41צפיות
בד"כ העזרה מכוונת להצלחה בלימודים. אנשים לא מפגינים אהדה כשהם מבינים שאין בעיית ציונים.
פעם פירסמתי בפורום אחר בקשה לעצה, איך להתנהל עם מורה שמנסהלחסום את ההתקדמות הלימודית של הילדה. קיבלתי רק התקפות. החל מזה שמדובר בפוסט התפארות, ולא בקשה לעצה. דרך האשמה בסנוביות וגאוותנות כי אני חושבת שמורה צריכה להתחשב בבת המיוחדת שלי. וכלה בזילזול פשוט. מאז אני לא  מפרסמת כאלה דברים במקומות שלא מיועדים למחוננים.
אז קודם כל שני ניק, ודבר שני פשוט דברי על הצבא
27/04/15 09:36
36צפיות
ולא על הלימודים - תשאלי איך ילדים כאלה הסתדרו בצבא, מה עזר להם, איך הם למדו להתארגן, וכו'. ויכול להיות גם שיש דברים שרלבנטיים ללימודים שיכולים לעזור - כלומר, את יכולה להבהיר שהשאלה לא לגבי התאמות אלא לגבי שיטות התארגנות - איך לומדים אותן, למי פונים, וכו'. ואת לא צריכה לדבר בכלל על ציונים, או אם מושכים אותך בלשון להגיד שבינתיים הציונים בסדר אבל עוד מעט מתחילות הבגרויות (ולא להזכיר את ה-100, וכו' - פשוט לא לדבר על פרטים לא רלבנטיים לשאלה, שהיא איך עוזרים לילד עם בעיות התארגנות בצבא ו/או, אם את רוצה, בתקופת הבגרויות).
אני חושבת שהפורום הנוכחי מכיל מעט מדי הורים לילדים במצב כזה - למי שנכנס לפה יש לרוב ילדים צעירים יותר.
זאת אפשרות, אבל אלה פורומים
27/04/15 09:41
31צפיות
לא מאוד פעילים. אני לא בטוחה שמשם תגיע הישועה.
אה, טוב, אז אולי בהורים לילדים ביסודי?
27/04/15 09:42
33צפיות
גם שם יש כמה הורים לילדים בוגרים יותר עם ניסיון. לא ידעתי שהפורומים ההם לא מאוד פעילים - מצד שני, היום בתפוז נדיר למצוא פורום כן פעיל...
כן, עצוב.
27/04/15 09:46
31צפיות
לא מכירה פלטפורמה מוצלחת אחרת שמאפשרת לשמור על אנונימיות.
º
ועוד מעט גם זאת לא תהיה...
27/04/15 09:49
13צפיות
כ"כ הרבה בעיות טכניות,
27/04/15 09:51
31צפיות
והמון הפסדים. כנראה שהסוף בלתי נמנע.
הקומונה שגלשתי בה, שהייתה הכי פעילה בתפוז
27/04/15 09:57
34צפיות
עברה כמו שהיא לפייסבוק...
עברת איתה?
27/04/15 10:01
27צפיות
הרבה לא רוצים לעבור בגלל אובדן האנונימיות.
לא. אין לי פייסבוק
27/04/15 10:08
36צפיות
ולא יהיה לי עד שאסיים את הדוקטורט (אם וכאשר...).
איך פייסבוק קשור לדוקטורט?
27/04/15 10:16
32צפיות
אני הצטרפתי רק בחו"ל, כדי לשמור על קשר עם המשפחה והחברים בארץ.
הוא קשור לבזבוז זמן...
27/04/15 10:21
32צפיות
גם תפוז קשור, ולכן גסיסתו גם קצת משמחת אותי ולא רק מעציבה...
º
יכולה להבין אותך.
27/04/15 10:24
6צפיות
אנחנו גם מתלבטים בעניין הזה. ביום ההורים האחרון המורה אמרה
03/05/15 14:34
28צפיות
ששכיח שהוא לא יודע שיש עבודה להגיש ולכן לא מגיש בזמן. נכון שהוא נעדר יום בשבוע בגלל איזו תכנית, אבל עדיין הוא אמור להשלים, וחלק מהעבודות ניתנות כשהוא כן בכיתה, הוא פשוט לא מנהל מעקב אחרי מה שצריך לעשות.
אצלנו זה חטיבת הביניים, אבל בשנה הבאה כבר תיכון וצריך להתחיל להתאפס.
אי אפשר לסמוך רק על הגנים הטובים לעד.
מה יהיה בעבודה כשיהיה לו משהו עם דד-ליין? הוא לא חייב להיות שיא הארגון (וסביר שלא יהיה) אבל כן צריך לעקוב אחרי המחויבויות החשובות שלו.
מה שתיארת, עם הבגרות שלא ידע על קיומה, זה מה שצפוי לנו בעתיד אם לא יתאפס.
דיברתי איתו אחרי יום ההורים הזה על יומן שניקנה בתחילת שנה הבאה, והוא ירשום בו כל דבר, וירשום לעצמו תזכורת כמה ימים קודם (לפי כמה שצריך להתארגן לדעתו). ננסה שנה הבאה ונראה אם זה עוזר.
זה נער שלא מאמין בסמרטפון אלא רק בטלפון נייד פשוט, אבל אם לנער יש סמרטפון אולי אפשר לחשוב על תזכורות בנייד.
כמובן שזה מחייב אותו להכניס את לוח המבחנים. או שאת תשבי לו על הראש שיכניס.
לא יודעת אם זו גזירה שהציבור הזה יעמוד בה.
בכל מקרה ממה שראיתי הצבא מאפס גם את המתבגרים הילדותיים וחסרי האחריות ביותר, לכן אני מקווה שגם המעופפים יתאפסו בצבא. ולא בדרך הקשה...
כנראה שלא סתם נוצר הסטריאוטיפ של הפרופסור המפוזר.
 
עברנו כבר נסיון עם יומן. אם הוא זכר לקחת
04/05/15 07:22
13צפיות
את היומן לביה"ס, וזכר גם להכניס אותו לילקוט בחזרה בסוף היום, היה לנו מזל אם הוא זכר לכתוב בו 
הפלאפון בד"כ  נשאר בבית, ואם היה בילקוט, כנראה שהוא שכח להטעין אותו.
בגילאים האלה המורות כבר לא משגיחות ובודקות אם הילדים כתבו ביומן, ועוד לא מצאנו דרך שתעבוד.
אז מכאן לא תבוא הישועה.
04/05/15 09:34
8צפיות
מתוקים. 
ננסה להתנחם בחצי הכוס המלאה: יש הרבה ילדים עם בעיית ארגון שהם לא מחוננים ובטח זה הרבה  יותר קשה, לילד ולהורים. 
זה מה יש ועם זה ננצח, כמו שאומרים. בסך הכל לא הייתי מחליפה אותו באף נער אחר בעולם, אובייקטיבית!
 
המאבחנת המליצה על ריטלין.
04/05/15 09:41
7צפיות
היא טוענת שהילד יהיה בדיוק אותו ילד מבריק ומיוחד, אבל הרבה יותר מרוכז. יש לי רתיעה מלקיחת תרופות באופן קבוע, ובנתיים יש לו ממוצע 98 בבגרויות, אז אין משהו שדוחף אותי בכיוון. אולי זו טעות, אין לי מושג.
אם הוא עצמו לא משדר שהוא צריך שינוי במצב,
04/05/15 09:52
7צפיות
ולא נראה שהוא נפגע מהמצב הנוכחי, אז באמת לא נראה שיש סיבה לקחת ריטלין. 
תמיד הוא יוכל להתחיל קחת ריטלין בהמשך, למשל באוניברסיטה, אם הוא ירגיש שכבר קשה לו להתמודד לבד.
יש הרבה חוכמה במשפט "אם זה לא שבור לא צריך לתקן את זה".
שבור, בהחלט שבור.
04/05/15 10:08
7צפיות
הוא כ"כ רחפן, עד שאי אפשר לסמוך עליו.
הייתי צריכה לנסוע לסידורים, ובעלי היה צריך לעבוד. רצינו שהוא ישמור על אחותו הקטנה. לא סמכנו עליו שיזכור לחזור הביתה בזמן, או שיהיה זמין בסלולרי. נאלצתי לוותר על הסידורים. השיגרה היומיומית שלנו נגזרת מזה שאי אפשר לסמוך עליו
אכן נשמע קשה.
04/05/15 10:38
5צפיות
וזה לא שהוא לא רוצה, אני בטוחה. הוא באמת לא יכול.
נראה שאצל הנער שלך בעיית הארגון יותר גדולה מאשר אצלנו, ולכן התסכול שלך גדול יותר.
אני מאמינה שהייתי שוקלת ריטלין לפי כמה מפריע לבחור עצמו המצב. אם המצב באמת מתסכל אותו הייתי מנסה לבדוק תוצאות של מחקרים על השפעות ריטלין (לא יודעת כמה נסיון כבר הצטבר עם התרופה הזו) ומתלבטת לפי זה.
אבל אם זה מפריע לכם ולמורים ולו זה לא ממש מפריע, אז זה סיפור אחר.
גם אצלנו אני לא משאירה אותו לשמור על הקטנה, אלא כששניהם נמצאים כבר בבית. כי אני יודעת שפיזית הוא איתה בבית, אבל בפועל הוא שוכח מיד מקיומה ומתעסק בענייניו (כלומר במחשב). לפחות אם היא תבקש ממנו לחמם לה אוכל במיקרוגל הוא יעשה את זה.
זה מזכיר לי שכשהוא היה בכיתה ו' המורה שלו ביקשה שאפגש איתה לשיחה בכיתה אחרי הלימודים. באתי לבי"ס וראיתי מחוץ לכיתה את הבת הבכורה של המורה, שגם היתה בכיתה ו', משגיחה על הבן הקטן של המורה, שהיה בכיתה א' או ב'. היא אספה אותו מהכיתה (כולם לומדים באותו בי"ס) ובאה איתו לחכות לאימה שלה, המורה, מחוץ לכיתה.
ועוד המורה יצאה ונזפה בה קלות על משהו קטן בקשר להשגחה, לא זוכרת מה.
הייתי די המומה מהעזרה של הבת הבכורה, וחשבתי לעצמי שהאמא המורה לא יודעת איזה מזל יש לה עם העזרה של הבת.
ושאין שום סיכוי שבעולם שהייתי מבקשת מהבכור שלי, בכיתה ו', להביא את אחיו הקטן מהכיתה בסוף הלימודים ולחכות איתו מחוץ לכיתה עד שאסיים.
הוא לא היה זוכר לאסוף את האח מהכיתה שלו, לא היה משגיח עליו אלא רב איתו ומשתוללים ביחד ומחמם את העניינים, וכבר היה עדיף לי שהקטן יהיה לבד מאשר ב"השגחת" הבכור המתוק.
ייחסתי את זה אז להבדלים בין בנות ובנים. חשבתי שמי שיש לה בת בכורה מקבלת הרבה עזרה, יותר מאשר כשיש בן בכור.
אני עדיין חושבת שיש בזה משהו מבחינה סטטיסטית (בכורה לעומת בכור), אבל יצא שהבן השני שלי דוקא מאוד אחראי, והוא כן היה זוכר להשגיח על אחותו הקטנה.
הבעיה שהאחות הקטנה חושבת שהיא יודעת הכל ולא מקשיבה לו, עושה מה שהיא רוצה...
מילא, הסתדרנו בלי עזרת אח גדול כשהוא עצמו היה קטן ונסתדר גם עכשיו בלי עזרתו. השגחה זה לא הצד החזק שלו, אבל הוא כן עוזר במטלות קטנות בבית.
גם את זה כמובן הוא לא יזכור לעשות לבד (אפילו אם זו מטלה יומיומית), אלא יצטרך תזכורות ממני שוב ושוב. אבל בגלל שהמטלות קבועות, כשהתזכורת מגיעה הוא עושה.
אני מבינה שהוא באמת מנסה, ואיכפת לו, והוא לא עושה שום דבר מזה בכוונה או בגלל שהוא זורק. באמת הוא משתדל, ובאמת קשה לו מאוד לזכור. הדברים שהוא כן זוכר באים במאמץ. זה מנטרל את אלמנט הכעס שהייתי מרגישה אם הייתי חושבת שהוא זורק זין.
העיקר הכוונה, ואני מרגישה שהכוונה שלו טובה.
 
 
 
הוא באמת רוצה לעזור, וממש נעלב
04/05/15 11:07
7צפיות
כשאנחנו אומרים לו שאנחנו לא סומכים על היכולות שלו. הוא ילד מקסים, והקטנה כבר לא כ"כ קטנה, כך שאנחנו רק רוצים שיהיה עוד מישהו בבית. הוא לא צריך לעשות בשבילה דברים. אני יכולה לשלוח אותו להביא את אחותו מביה"ס, בתנאי שאני בבית ושולחת אותו בדיוק בזמן. אני לא יכולה לצאת ולבקש ממנו לזכור ללכת לקחת אותה בעוד חצי שעה.
עוד מעט צו ראשון, וזה גורם לנו להציף את הבעיות ולחשוב עליהן מחדש.
כן, הזיכרון זו הבעיה. כשאנחנו ליד להזכיר מה טוב.
04/05/15 11:32
7צפיות
זו הסיבה שאני אומרת לנער שלנו שאני לא מרשה שיכין לעצמו ביצה במחבת או יאפה בתנור (שניצל או צ'יפס קפואים) כשאנחנו לא בבית, כדי שלא ישכח אותם דלוקים, או יכווה כשאנחנו לא נמצאים לעזור לו. הוא באמת מסוגל לשכוח.
אבל הבעיה שבכל פעם אני מגלה שהוא עשה את זה כשאין מבוגר בבית, ואז הוא אומר לי ששכח שאסור!
אתמול שוב חזרתי מהעבודה והרחתי חביתה. הוא אמר לי ששכח שאסור.
אולי הוא באמת שכח, במקרה הספציפי של הטיגון אני לא בטוחה אם זו אמת או תירוץ.
לפעמים אני כועסת, לרוב לא, ורק מזכירה בלי כעס. כי כמה אפשר כבר לכעוס.
עכשיו אני קולטת שכדאי שאדביק פתק תזכורת מעל הכיריים, שאסור לטגן כשאין הורה בבית.
פתק תזכורת מעל האסלה עזר לפני כמה שנים במידת מה  (לכוון טוב ולהוריד את המים) . אז סביר שיעזור גם בקשר לטיגון.
גם אנחנו שמנו בעבר פתק כזה
04/05/15 11:43
7צפיות
מעל האסלה. לא עזר. הוא שכח להסתכל על הפתק
אנחנו כבר מרשים לו לטגן חביתה, לשמחתנו הוא זוכר לכבות את האש. פעם הוא הכניס למיקרוגל צלחת עם הסכו"ם בתוכה, אבל אני מקווה שעברנו גם את זה.
אני כבר לא כועסת, רק מיואשת.
קל להגיד, אבל אני חושבת שאין טעם שתדאגי בקשר לצבא. באמת קל
04/05/15 12:06
5צפיות
להגיד, אני יודעת...
החיים לימדו אותי ש-95% מהדברים שדאגתי לגביהם בכלל לא התממשו בסוף.
הם באמת משתנים ומתבגרים בכמה שנות אור בצבא. סביר שזה יקרה גם לו.
וגם אם יחטוף לפעמים עונשים בגלל המעופפות, אלו לא יהיו עונשים נוראיים. תודה לאל שזה לא צבא הצאר הרוסי, רק צה"ל שלנו.
אין ברירה אלא לקבל אותו על כל הטוב שבו (ויש המון טוב!) וגם על הרע. לדאוג לא יעזור, רק יחליש את הכוחות שאנו צריכים בשביל לתפקד.
נראה לי כמו שאומרים בגמילה - לקחת כל יום לעצמו. לדאוג עכשיו למעקב אחרי לו"ז הבגרויות.
ולגבי הצבא - לדאוג רק כשזה יגיע ורק אם יהיה באמת מה לדאוג.
מי יודע, אולי הכל יהיה בסדר. באמת יש סיכוי לא קטן שזה יקרה.
לדאוג מראש לא עוזר, רק מחליש אותנו. ואנחנו צריכות להיות חזקות בשבילם ובשביל לתפקד.
ההתלבטות היא בעיקר בקשר לריטלין.
04/05/15 12:15
6צפיות
הבנתי שאם הוא יתחיל לקחת ריטלין באופן קבוע, זה יוריד לו פרופיל ל64. מצד אחד זה אומר שהוא לא ילך לקרבי, אולי זה עדיף כשמדובר במעופף כזה. מצד שני, אולי זה יפגע באפשרות שלו להתקבל לתפקידים מאתגרים שהיו מעניינים אותו. כל מיני תפקידי מודיעין, שכנראה דווקא כן מתאימים לו.
מה בודק מבחן רייבן? (המיועד לבני 7-8-9)
12/04/15 12:13
147צפיות
מה בודק מבחן רייבן? (המיועד לבני 7-8-9)
º
יכולת חשיבה בלתי מילולית
12/04/15 16:07
70צפיות
מי עושה אותו?
13/04/15 00:09
112צפיות
במבחני מחוננים לא משתמשים בו, אם אני לא טועה, לא?
מבחן מטריצות רייבן
13/04/15 14:06
133צפיות
מטריצות רייבן הן חלק מרכזי במבחני I.Q. במבחן רייבן מוצגת מטריצה של תבניות לא מוכרות שבה חסר חלק. הנבחן נדרש להשלים את המטריצה בעזרת אחת מהאפשרויות המוצגות.
לכאורה המבחן בוחן אינטליגנציה באופן טהור ללא תלות בידע מוקדם או בהכנה מראש, אך מחקרים הראו שאין זה כך. בין היתר תרגול מוקדם משפר משמעותית את התוצאה בעיקר כאשר המבחן מוגבל בזמן.
מטריצות רייבן לא מופיעות בדרך כלל בבחינות המחוננים של כיתה ב' (כן יכולות להופיע בכיתות גבוהות יותר) אבל כן מופיעות שאלות דומות: מטריצות של מרקמים וכיוונים מצד אחד ומבחני צורות בהם יש להפעיל את אותה צורת מחשבה ודרך פתרון.
 
מחננות באומנות והקשר לאוטיזם.
10/04/15 13:24
86צפיות

אני חשבתי, על זה שבגלל שאני אוטיסט ,יש לי את הכישרון באומנות כאלו, כי אני מחובר לרגשות-, שהם לא מילולים בהכרח.
כאלו, אני רואה את העולם, התמנות- ריחות- ולא בהכרח במילים, אז חשבתי על זה בעצם שאני הייתי ילד לא הייתי מדבר אז פשוט
במקום לדבר אני ציירתי ,ת מה שאני מרגיש, ובגלל שבאמת הרגשתי את  אותם רגשות ,בגלל זה הייתי כזה "טוב", כי בו נגיד ככה
 
הכישרון תמיד היה שם,מגיל צעיר  מאוד, ממש צירתי מי היותי ילד קטן, והתחלתי לשברט שהייתי פעוט, אבל שמת לב שהשתנתי
שההייתי ילד, ( יותר שמח), ציירתי בעלי חיים- נוף ודברים כאלו ( בסביביות גיל 3-5) וברמה גבוהה, אבל מתי בעצם התחלתי להשתפר?
מבחינה רעיונת?,שהתחיל להיות לי רע שפגעו בי- התעללו בי, אז התחלתי לצייר מהנשמה ציורים מהלב לדף, נתן דוגמה שהייתי ילד
 
בן 8 בערך היה אסון התאומים, אז ציירתי את זה  בדף ענק של שני מטר ( יש לי בעיה אני חיב הכל בגדול) וציירתי את זה לא בצורה כזאת 
שגרתתית, כאלו זה מדבר עלי, כאלו אני מלביש את זה עלי,אחר כך צירתי על על מלחמות- נפשים שהתחללו בי ציור העץ המפורסם שאני שם
בקומה עליונה ( ארמון בתוך עץ) אז יש מתקפה ואני יש לי חילים ולהם יש( יענו אני מול החברה) ועוד ציור על השליטה בחברה מלך- ועבדים.
 
שאני רואה שאני נשלט על ידי גרומים חזקים יותר ממני, ועוד ציורים על המוות של אחותי- על  אלימות- על המון דברים, אז אמרו טובב נשלח
את הציוים לתחרות הרצית משם לעולמית, המורה ,שלי לציור אמרה שלמדתי לצייר כל כך מהר ,שהיא- לא הבינה ,איך זה אפשרי ברמה טכנית
גבוהה יותר טוב ממנה הייתי יושב שעה וחושב איך אני מצייר את הראש- אם הרבה צבעים והרבה רגש רמ ה ויזאולית גבבוהה במיוחד.
 
אני חושב על זה שפשוט ציירתי את מה ,שנמצא לי בלב ואני לא יכול להוציא במילים, אני חושב שתקשרתי, אם העולם על ידי הציור, מה אתם חושבים?, כאלו זה היה אהבה הכי גדולה שלי ,הייתי מצייר שעות- ,חוץ מאהבה למתמטיקה- ולמדע ובכלל לסדרות, וכל מה שילד  אחר עושה.
בגילי, אשמח לשמוע מה דעתכם ,על אומנות- וכל כישרון באמנות לעומת מדעים? מה הייתם מעדיפם בן מדען או אמן?, ולמה יש יחס פחות טוב
לאמנים מאשר למדענים?, זה מעניין.
 
בין אומנות למדע
12/04/15 09:01
63צפיות
אינני חושבת שניתן לשאול "מה אתם מעדיפים" אני לא חושבת שיש בחירה בין זה לזה או העדפה
הבחירה במדעים או העובדה שמדעים "נחשב" יותר כנראה נובעת מעצם העובדה שקל יותר להתפרנס ממדע, ואנשים מעטים מאוד בתחום האמנות באמת מגיעים למעמד שבו הם מוערכים ואף מתוגמלים כראוי.
בעולם חומרי שבו לכסף ולמעמד יש חשיבות, זה כנראה פרמטר נחשב ולכן קל לנו כהורים , לרצות לכוון את הילדים למקום שבו יקבלו גם הערכה וגם תמורה כספית.
נשמח לראות חלק מהציורים שלך, חושב שתוכל לצלם ולהעלות (כמובן רק אם אתה מעוניין לשתף אותנו בהם).
שבוע טוב
מה דעתך על הקשר בין מחננות בציור משולב- במחוננות במדע?
12/04/15 18:24
42צפיות
האם הדברים סותרים אחד את השני, אני אישית מחונן גם במתמטיקה- וגם באומנות ואף יותר מכך,, אך שמעתי
שעושים מין הפרדה בין המדע לאומנות, אני לא חושב שאדם שהוא מדען ,לא יכול להיות אמן,לי זה עובד מעולה.
בקשר לציורי, כמובן שאני אעלה אותם לכאן כאשר הם היו ביד,הם כרגע נמצאים בארכיון בית החולים שבו אני טופלתי.
 
ואני אצתרך להוציא אותם, וזה אינו דבר פשוט, לא רק אני אפרסם אותם ,ואני באמת חושב שהם יתפרסמו ויכרו אותם אנשים
יכירו ויאהבו אותם, אני אמשיך את מה שהייתי צריך לעשות בהיותי ילד בן 10- ,( התחרויות- בארץ ובעולם),אני מקווה.
לשלב בין המדעים לאומנות, וכן גם לשירה/ וספרות שגם בזה אני מתעסק, אני אישית מתפרס על מגוון רחב של תחומים.
 
יש שיאמרו שאין הדבר טוב, אך אני וחושב שריבוי תחומים הינו דבר מבורך- איני מדמיין את עצמי מתעסק רק בתחום אחד.
היות ואני סקרן מאוד- ורוצה לדעת הרבה דברים, ובקשר לאומנות יש במוחי ציורים לא פחות טובים ומבריקים,ואני אצטרך
להתמקצע וללמוד היטיב ולרענן את זיכרוני ,על מנת שאוכל לעולתם על הדף, וכאשר אעשה זאת העלה בשמחה גם אותם
וגם את ציורי כילד, ומיקי תודה רבה לך- על התייחסות- שמחת אותי מאוד
תגובה מתוקנת :( להיכנס לכאן)
12/04/15 18:41
43צפיות
האם הדברים סותרים אחד את השני,אני אישית מחונן גם במתמטיקה- וגם באומנות ואף יותר מכך,אך שמעתי
שעושים מין הפרדה בין המדע לאומנות, אני לא חושב שאדם שהוא מדען ,לא יכול להיות אמן,לי זה עובד מעולה.
בקשר לציורי, כמובן שאני אעלה אותם לכאן כאשר הם היו ביד,הם כרגע נמצאים בארכיון בית החולים שבו אני טופלתי.
ואני אצתרך להוציא אותם, וזה אינו דבר פשוט, האני אפרסם אותם ,ואני באמת חושב שהם יתפרסמו ויכרו אותם אנשים
 ויאהבו אותם, אני אמשיך את מה שהייתי צריך לעשות בהיותי ילד בן 10- ,( התחרויות- בארץ ובעולם),אני מקווה.
לשלב בין המדעים לאומנות, וכן גם לשירה/ וספרות שגם בזה אני מתעסק, אני אישית מתפרס על מגוון רחב של תחומים.
יש שיאמרו שאין הדבר טוב, אך אני וחושב שריבוי תחומים הינו דבר מבורך- איני מדמיין ,את עצמי מתעסק רק בתחום אחד.
היות ואני סקרן מאוד- ורוצה לדעת הרבה דברים, ובקשר לאומנות יש במוחי ציורים לא פחות טובים ומבריקים,ואני אצטרך
להתמקצע וללמוד היטיב ולרענן את זיכרוני ,על מנת שאוכל לעולתם על הדף, וכאשר אעשה זאת העלה בשמחה גם אותם
וגם את ציורי כילד, ומיקי תודה רבה לך- על התייחסות- שמחת אותי מאוד
חג שמח רוצה לפתוח בסוג של התנצלות
08/04/15 10:01
243צפיות
על העדרותי בשבועות האחרונים
לצערי כי רב, אימי האהובה נפטרה, באופן לא צפוי, כך שעד כה כל עיסוקי ומחשבותי היו נתונים לזה.
קמנו משבעה יום לפני ליל הסדר.
מתחילים להבין ולהפנים, כמובן שאין מה לעשות, לומר תודה על השנים הנפלאות שהיינו יחד ועל כל הטוב שקיבלנו ממנה (אימי היתה אישה נדירה, חמה, אוהבת, צנועה וטובת לב).
מאחלת לכולנו רק בריאות - חגים ומועדים לשמחה
שלא תדעי צער קשה מאד מאד לאבד אם אהובה
08/04/15 14:06
51צפיות
מאחלת לך רק טוב וחגים ומועדים לשמחה.
באמת קשה לנחם על מוות פתאומי שכזה.
08/04/15 20:28
37צפיות
כתבתי ומחקתי כמה פעמים, קשה למצוא מילים בלי ליפול לקלישאות. ליבי איתך.
º
יהי זכרה ברוך
09/04/15 13:37
12צפיות
אין לי מה לומר
09/04/15 13:41
43צפיות
רק שתהי חזקה-אני יודע מזה לאבד אדם קרוב- זה כואב..
º
משתתפת בצערך.
10/04/15 12:18
15צפיות
שלא תדעו עוד צער
11/04/15 17:19
39צפיות
עצוב מאד לאבד אדם קרוב, עצוב מאד לאבד אמא יקרה כל כך. מבינה לליבך ושותפה לכאבך.
º
תודה לכולם
12/04/15 08:57
13צפיות
תנחומים כנים
12/04/15 18:43
23צפיות
מי ייתן וזכרה ישמש לכם אור ללכת בו. כי מותר האדם הוא הזיכרון - לא בחושך שמו יכוסה
º
שלא תדעו צער
12/04/15 22:51
9צפיות
פסח כשר ושמח|חגשמח|
02/04/15 13:50
10צפיות
גולשים יקרים,
|@|רצינו לספר לכם שחג האביב הבא עלינו לטובה, מלווה בהתרגשות רבה גם מבחינתנו:
יחד עם עונת הפריחה והצמיחה, גם אנחנו בתפוז עוברים שינוי מהותי והתחדשות, אותו תרגישו גם אתם בקרוב.

ועד אז - חג פסח כשר ושמח לכם ולבני משפחותיכם|!|
אוהבים,
צוות תפוז אנשים
רצון לגרוי אינטלקטאולי ושעמום בלימודים
02/04/15 12:36
106צפיות
נראה, לי הכותרת מדברת בעד עצמה,והיא בטח מדברת על מחוננים,שלא מרוצים מהלימודים ורוצים עוד
ועוד,השאלה שלי,האם צריך לתת להם? חייבים שהילד היה מוספק אניטלקטאולית?, איך להתמודד אם ילד
מבריק שכל מה שלומד בשבילו זה קלי קלות?, אני מכיר לא מעט אנשים חכמים אבל לפעמים יש גובל לכמה
 
שהם רוצים לדעת או יכולים,אבל נתקלתי בחברה אלו  לא כל מחונן או צמא ידע באותו רמה,או כל מחונן או מבריק,צריך להבדיל בין השניהם, אני בעצם שואל מה צריך לעשות אם הילד צמא הידע- המבריק, שרוצה רק לדעת  
 עוד ועוד- ולא יכול לבוא לסיפוק אניטלקטאולי, מה שמוביל אותו לכעסים ( מדבר על עצמי/ ובטח יש עוד), מה על
 
הורים לעשות?, בעני זאת סוגיה מעניינת, אני ידבר על עצמי אני כועס לפעמים על הורי, בעצם הרבה פעמים בגלל שאין לי איתם שפה מושתפת ( אימי איש משכילה  מלאת ספרים בראשה אבל לא מעוננית לדבר אבי ההפך) מה.
שגורם לי לא רוצה לומר דבר קשה, לא לעריך אותם  כמו שהייתי רוצה, אני לא יודע אם מי לדבר על תחומי העניין
 
 הרבים שלי, אני לא יודע לנהל שיחה על דברים רגילים, כמו שיחת חולים אני לא אוהב את זה,זה משעמם אותי אני אוהב שיחות עמקות ,ואת זה אין לי וזה גרום לי לתסכול  וכעס, ועוד דבר והוא הגרוי האניטלקטאולי אני לא יודע שבוע, אותי זה מרגיז כבר, ניתן דוגמה אני לומד פיזיקה ברמת תואר ראשון ( מטענים-חשמלים ועוד שאר נושאים) ואני מרגיש שזה קל, שזה חוזר על עצמו, אני די מתעצבן יותר נכון לא נוח לי שהמרצה שלי פרופ  מריו ליבוי חוזר על עצמו כמה
 
וכמה  פעמים, כואב לי הראש - כי הוא פותר מלא תרגילים שאני אחרי הראשון- שני הבנתי את הפאונטה,או שהוא חוזרע על הטענה המרכזית הרבה פעמים, ואני יודע שזה מובן לשאר הסטודנטים, לא יודע למה הוא עושה את זה.
וגם הם שואלים כזה הרבה שאלות ( לפחות על התחלה) והם נראות לי כאלו מובנות מאליו, וזה בעצם בהרבה מאוד
 
תחומים וזה משעמם אותי!, אז בעצם למה אני אומר את זה?, כי מה בעצם אתם הייתם עושים בתור הורים לילד כזה?,אני לא יודע כי אני לא הורה,אני מדבר בתור ילד שהורים שלו סובלים בגלל זה, כי אני כועס עליהם ואני יודע שאני טועה אבל אני לא יודע מה לעשות, שלישית: אלו פתרונות יש לכם לילד סקרן? שרוצה ללמוד? האם אתם בעד לתת לו כמה שיותר ללמוד ולהרחיב ידעותיו?, או שאתם בעד שהיו לו גם חיי חברה- ופחות יתעסק בלימודים?,כי אני לא מדבר כיום אם אנשים.
 
אין לי אם מי, כי אין לי מכנה משותף איתם,שהייתי ילד אז הזזתי את זה הצידה ולא הראיתי יכולת,אבל עכשיו אני לא יכול, יש לכם עצות?, אני רוצה חברים אבל לא יודע על לדבר איתם, לא רוצה לדבר רק על מה שהם אוהבים על גם מה שאני ואת זה לא היה לי אם החברים שלי ( והיו לי מלא), והחלטתי שלא מתאים לא ולא להם אז היום אני בודד לגמרי.
 
לסיכום: אני אשמח לשמוע מה אתם חושבים על הסוגיה הזאת, מה תם הייתם עושים, ומה לפי דעתכם טוב או רע,שנית אני נתתי דוגמה מחיי לא כדאי להשוויץ  ביכולות שלי כי למען האמת אני בן אדם עם ביטחון עצמי נמוך
מאוד ,ולא רק חושב שאני חכם/ טוב יותר אלה ההפך הגמור,אז זאת סתם הערה כדאי שלא "יכנסו" בי כי השווצתי, זה הכל 
המשך יום טוב.
  
תגובות חברה?
02/04/15 18:15
43צפיות
יש לכם משהוא לומר? אם כן אני יודה לכם.
מבחן שלב ב': משך הבחינה ומה להביא
01/04/15 09:32
145צפיות
שלום, בני אמור לעשות היום מבחן שלב ב' של מכון סאלד, אבל לא קיבלנו את המכתב שהיינו אמורים לקבל בתואר עם הפרטים (כן נמסרו לנו מועד הבחינה ומקום הבחינה), ונשמח אם תוכלו לעזור לנו עם השאלות הבאות:
1. מה משך הבחינה?
2. מה צריך להביא? אוכל למשל? הבחינה בצהריים.
3. פרטים נוספים שנמסרו לכם במכתב (או בכלל) לגבי הבחינה.
תודה רבה על כל עזרה.
בעקרון, את רק צריכה להביא עט כחול/אדום (לא שחור)
02/04/15 00:31
104צפיות
כדאי לך להביא עט ספייר (אפילו שניים) במידה ויפסיק לכתוב.
 
כמו כן, רצוי להביא בקבוק מים ומשהו לנשנש.
 
אם איבדת או לא קבלת את המכתב, את יכולה להביא ת.ז. עם הספח שבו בנך רשום.
 
 
מה שאני חושב על אמי
30/03/15 23:46
126צפיות

אני אתחיל מכך, שאני מאוד אוהב את אמי היא בן אדם נדיר,לא ראיתי אנשים כמהו , אהבה שלי
עליה עצומה, אני אמנם לא מראה את זה תמיד,אבל אני כל כך אוהב אותה ומעריך אותה, אבל לפעמים
זה לא נראה ככה,קדם כל יש לה אופי מיוחד היא אישה כל כך שקטה-, כל כך חכמה פשוט מבריקה.
 
ף פעם לא שמעתי אותה רבה אם אף אחד, גם שמערים לה היא לא עונה כדאי לא לפוגע וסופגת,היא כמו
הר - געש אבל אף פעם לא מוציא את זה החוצה את התסכולים - שלה, היא בעלת ריגישות עצומה לבני אדם ובעלי
חיים, כואב לה על בני אדם גם כאלו שהם לא חביבים עליה, לא מאחלת לאף אדם שהיה לו רע מתפללת שרק
היה לכולם טוב, אישה תמימה- נאבית לא באמת מבינה כמה אנשים יכולים להיות רעים, לא נוטה לשפוט אף אדם.
 
לא נהנת מכל הריכולים וכל מיני תקיעות סכינים  זה לא הסטייל שלה בכלל, היא לא ידעה מזה בכלל צניות.
עד שהייתה מבוגרת יותר, טיפה בי ובאחי לבד( את אבי לא ראיתי עד גיל 11 היה עובד הרבה ) היא היתה עמוד
התמיכה שלנו, לכל הטיפולים ריצות הכל על אדם אחד אבא לא בתמונה, אישה נהדרת  אשת חיל מי ימצא.
 
תמיד מכבדת את אבי,אפילו שהוא לפעמים עצבני ופולט שטויות מתוך כעס, לא נוטרת לו ,עוזרת לו לבטא
את הרגשות שלו, תמוכת בו המון ( מסכנה מרוב הלחץ שהיה לה היום היא כבר לא  בסדר כל כך) אישה באמת
זהב, למה אני אומר את כל זה?, כי אני רוצה להראות כמה אני אוהב אותה,למרות שאני לא אומר לה "אמא אני אוהב אותך"

או מחמיאה לה יותר מדי, והרבה רב איתה זה לא הכוונה,שאני פוגע בה אני מרגיש נורא כל כף הרבה רגשות אשמה, אני לפעמים בוכה ( קצת תינוקי אבל כואב לי על מה שעשיתי), אישה כמו שאמרתי מבריקה אשת- ספר יש על מה לדבר איתה
 
אפילו שהיא צנוע מאוד-מאוד, אף פעם לא משוויצה בעצמה ( היא למדה את פושקין- ושאר המשוררים/ סופרים רוסים בגיל 12!, את כמעת את כל הספרות הקלאסים היא למדה, בגיל 14 את פרויד ואת הפילוסופים המודרנים, אישה אם הרבה ספרים בראש בהרבה תחומי הומנים), אישה מדהימה,קשה לי לתאר אותה, היא אמנם גם מעצננת, כי היא לא
 
מדברת עלאף פעם חוץ מחוץ מלפעמים איתי, כי היא רוצה לא להתנשאות ולהיות כמו כולם. אני יכול להמשיך ולכתוב אבל אני לא יודע עד כמה זה יעניין אותכם, אבל הייתי חייב לכתוב את זה כי אני לא יכול להגיד בעל פה כמה אני מעריך ואוהב אותה, האם שווה לי להראות לה מה שכתבתי?,אשמח לתשובה.
 
בוודאי בהחלט מחמיא ומחמם את הלב מה שכתבת עליה
31/03/15 19:51
47צפיות
חג שמח ובהצלחה 
º
אני אראה לה היום
31/03/15 19:56
27צפיות
על השיתוף, זה בא לי בזמן
07/04/15 09:16
47צפיות
שבו אני מתאבלת על מות אימי, רק יום לפני ליל הסדר קמנו מהשבעה.
אימי היתה אשה מדהימה, חמה, צנועה ואוהבת ללא תנאי, מותה היה לא צפוי ומאוד כואב.
לא אמרתי לה במילים (היא ידעה, ללא כל ספק) עד כמה אני אוהבת וגאה בה, לא למדתי את מתכוני המשפחה (טרדות היום יום והעבודה לא השאירו לי זמן) והיום מאוחר מדי...
דבר איתה, ספר לה מה אתה חש. לא לחכות...
הראתי לה
07/04/15 23:23
43צפיות
עוד דבר מעניין ביותר הוא,שאתה בתור ילד גם כאשר אתה נחשב לילד מוכה ( צלקות על כל הגוף- כווית-כחולים-ושטיפי דם- חגורה)
 
אתה לעולם לא תשנא את הורים שלך,תמיד אהבתי אותם אם כל הקשים זה דבר מפליא ועוד יותר- אף פעם לא כעסתי או שפטתי אותם לא ידעתי שיש משהוא אחר, זה בעני סוגיה מעניינת מאוד הייתי רוצה לראות אם יש ספרים על הנושא הזה ואיך ילדים אחרים שהיו באותו מצב הרגישו,סתם צצה לי המחשבה הזאת בדגש על משפחות לא קשות יום אלה ההפך הגמור ( עשירות מופלגות- מעמד גבוהה מאוד
 
בעל אלין יחוסין רבני מהרשמים ביותר) זה מרתק כי אדם שבא מכזה רקע יכול להבין עד כמה האמרה" זה קורה רק במשפחות האלו" הוא לא נכון,אז  אני יבדוק את זה.
Flix
פורום כירורגיה אונקולוגית

ד"ר שמואל אביטל

מנהל פורום כירורגיה אונקולוגית זמין לכם גם בטלפון 073-

ד

ד"ר אריה מבר רפואה טבעית

פגישה ראשונה ללא עלות לפרטים נוספים היכנסו>>>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה