בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
בורכנו. בכך אין ספק. בן חכם ישמח אב, וגם את אמו. אבל מה מתרחש מעבר לשמחה? כיצד מתמודדים עם קשיים חברתיים של המחונן? כיצד מתמודדים עם צוות ההוראה, עם לחץ עצמי של הילדים? כיצד גורמים להם לנצל את הכישורים שלהם ניצול מקסימלי, מבלי לפגוע בשמחת החיים שלהם? נושאים אלו ונוספים, יהיו מן הסתם בשיח היומיומי בפורום. לכל המחוננים שנכנסים לפורום שלום, גם להיות ילד מחונן זה לא תמיד כל כך קל... מחוננים ומחוננים במיל' מוזמנים לשתף את ההורים בניסיונם, במסקנות ובתובנות אליהן הגיעו ממרחק השנים, על מנת לעזור להורים ולילדיהם – "אין חכם כבעל ניסיון". הפורום פתוח גם לילדים מחוננים, המוזמנים לכתוב לנו מה עובר עליכם ככאלה מבחינה רגשית, חברתית ולימודית..הקשר עם הסביבה, עם ההורים וכל מה שנראה לכם חשוב לספר לכולנו, על מנת לעזור להורים להבין את נקודת המבט של הילד המחונן... פורום זה הוא המשכו של פורום הורים שהתקיים באתר למחוננים "בארץ הדעת". המעוניינים לצפות בחומר שנאגר שם מוזמנים לפורום ההורים הקודם. מדריך למבקר בפעם הראשונה: ברוכים הבאים לפורום! על מנת לכתוב בפורום צריך להירשם כמשתמש בתפוז, פרוצדורה הלוקחת כ-2 דקות.  תוכלו גם להיעזר במאמרים ובלוחות הפורום: מהשורה מעל הפורום תוכלו להגיע לחיבור סקירה כללי בנושא- "מבחר עצות להורי מחוננים" , למסמך של סיפורים אישיים, מובאות והודעות נבחרות של מחוננים והורים – "מה הם אומרים?", ולמדריך אתרים בעברית בנושא. תחת הקטגוריה "לוחות" בתפריט למעלה תמצאו לוח המלצות הורים ומחוננים לפעילויות, ספרים, חוברות ואפשרויות בתחומי עניין שונים, ולוח מודעות חברתי להתכתבויות וליצירת קשר בין מחוננים החולקים תחומי עניין והמעוניינים בכך. נודה לכם אם תתרמו ללוחות המלצות והודעות משלכם, לטובת כלל משתמשי הפורום. בנוסף, אנו מאוד מבקשים שתפיצו את ההזמנה שהכנו לפורום בקרב הורים למחוננים, באמצעות הדפסתה באותיות קידוש לבנה ותלייתה במסגרות המחוננים בהן לומדים ילדיכם. ההזמנה- פורום הורים למחוננים אנו שמחים להודיע על פתיחת פורום (קהילת אינטרנט) להורים של מחוננים באתר הקהילות הגדול בארץ - "תפוז". זה זמן רב שאנו מרגישים בחסרונו של מקום בו יוכלו הורים למחוננים להתייעץ, לשתף, לקבל עזרה ותמיכה וליהנות מניסיונם של אחרים בנושא. מטרתו של הפורום היא למלא צורך זה, ולסייע להורים ולילדיהם. את הפורום ינהל וינחה צוות מתנדבים: אימא למחונן- עו"ד צפי גנן ומחוננת בוגרת- נועה לביא. להן יצטרפו מספר הורים בעלי ניסיון מפורום ההורים הקודם (במט"ח), ויועץ חינוכי. מלבד הדיון עצמו, תוכלו למצוא בפורום חומר רב שנאסף ונוצר על מנת לסייע להורים למחוננים: מסמך סקירה כללי בנושא- "מבחר עצות להורי מחוננים". "מה הם אומרים"- מסמך של סיפורים אישיים, מובאות והודעות נבחרות של מחוננים והורים. מדריך אתרי אינטרנט בעברית למחוננים ולהורים למחוננים. לוח מודעות של המלצות הורים ומחוננים לפעילויות, ספרים, חוברות ואפשרויות בתחומי עניין שונים. לוח מודעות חברתי להתכתבויות וליצירת קשר בין מחוננים החולקים תחומי עניין והמעוניינים בכך. חומרים נוספים יתווספו בהמשך. אנו מזמינים את כל מי שנושא המחוננים קרוב אליו להשתתף בפורום, ומבקשים להפיץ את ההזמנה בקרב הורים למחוננים. פורום "הורים למחוננים" בכתובת http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.asp?id=991

דרישותיו של ילד מחונן
29/07/14 16:23
שלום, בני המחונן (IQ 162) עבר את מבדקי המחוננים של מכון סאלד ולומד במכון לקידום נוער, מנדנד לי ורוצה לקנות טרקטור. היכן לרכוש לו כזה דבר? האם זוהי בקשה לגיטימית?
האם במידה ולא אקנה לו טרקטור אפגע ביכולותיו השכליות? עד כמה אני צריך לציית לבקשותיו? 
למען הסר ספק, מדובר בטרקטור אמיתי. 
מה לעשות? אנא עזרו לי. הילד כל היום בוכה ומאיים שיפסיק ללמוד. 
אבא מודאג 
למה הוא רוצה טרקטור?
29/07/14 17:11
(אם נצא לרגע מנקודת הנחה שאתה רציני)
הוא טוען
29/07/14 22:39
כי יש לו תכנית לפתרון בעיית איום המנהרות של חמאס. מאז שנחשף דרך החדשות לבעיה הוא מסתגר בחדרו, משרטט מפות וכותב רשימות. ראוי לציין כי הילד בן 8.
זה שהוא מחונן ממש לא רלבנטי כאן
30/07/14 04:55
אולי זה מאפשר לו לתת נימוקים יותר טובים. מה שאני רואה זה ילד שמפחד מהחמאס. מתמודד דרך בניית תוכנית פעולה. האם הוא שיכנע אותך בתוכניתו או שקשה לך להגיד לו לא?.
אולי תנסה להרגיע אותו בדברים אחרות .
בהצלחה ובאיחולי שבוע שקט
 
שוב, בהנחה שאתה רציני
30/07/14 05:10
אתה יכול להסביר לו שאם יש לו תוכנית טובה, אין שום סיבה שהוא זה שיוציא אותה לפועל - שיכתוב את התכנית ויעביר אותה איכשהו לצה"ל (תמצא לו גורם שנראה לו מספיק "בכיר" כדי ליצור איתו קשר).
בהנחה שהילד רציני...
30/07/14 07:54
מדובר פה על ילד בכיתה ג!
אתה באמת חושב שילד כזה יכול לאיים עליך?
היכן האמא בתמונה? אולי הילד מפוחד מהמצב? הוא נחשף לחדשות במידה זו או אחרת?
היכן אתם גרים? האם זה יכול להתאפשר?
לא נראה לי שילד כה קטן יכול לאיים בהפסקת לימודים או מניפולצית אחרות.
קח אותו לשטח קיבוץ/ מושב והראה לו את גודל הטרקטור!
בהצלחה
הוא בן 8!!!!!!!!!!
30/07/14 11:26
תקנה לו טרקטור צעצוע - כזה עם שלט רחוק או כזה שמרכיבים לבד.
 
 
בהנחה שאתה אמיתי...
30/07/14 16:14
לא ריאלי, לא רלבנטי, לא ישים ולא נכון
וסביר שאין קשר בין הבקשה ליישום התוכניות
לגיטימי?
30/07/14 16:13
אין חוקים, יש גבולות שאתם מציבים
אם על כל דרישה של ילד מחונן נחשוב לענות בחיוב רק בגלל החשש שאולי נעצור את התפתחותו, נקבל ילד חסר גבולות, משמעת ונפגע ביכולות רגשיות לקבל תשובות אחרות.
לא ציינת גיל והאם זה בכלל ריאלי
התווספות כפתור עריכה חדש ב|תפוז|
30/07/14 13:36
אנו שמחים להודיע שהחל מהיום נוספה לפורומים אפשרות חדשה- עריכת הודעה|!|

ניתן לערוך את ההודעה עד רבע שעה מפרסומה (גם אם נוספו לה תגובות),

ולאחר מכן יהיה כתוב על גבי ההודעה שהיא נערכה.|*| איך עורכים את ההודעה?|*|

לאחר פרסומה, יש לפתוח את ההודעה בפורום.

בשורה הכחולה שבתחתית ההודעה, בסופה (צד שמאל שלה) יופיע: ">עריכה".

לחיצה על "עריכה" יכניס חזרה לתוכן ההודעה ויהיה ניתן לערוך ולשנות אותה לחלוטין!בכל עניין (טכני או כללי) ניתן לפנות אלינו באחת מהדרכים הבאות:

?    בשרשור המיועד בפורום משוב:  http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

?     במסר ל"הנהלת הפורומים"

?    למייל: forums@tapuz.co.il.
מחקר הורות והתפתחות הילד - המרכז האקדמי רופין - ספר מתנה!
30/07/14 12:29
הורים יקרים שלום, 

בימים אלו נערך מחקר במרכז האקדמי רופין בקרב הורים לילדים צעירים בראשותה של פרופ' עדה זוהר, דיקן בית-הספר למדעי החברה והקהילה . 

המחקר עוסק בחקר התנהגויות שונות אצל ילדים בגילאי 2-6. 

המחקר הינו מחקר אורך. משתתפי המחקר יקבלו פנייה אחת למספר חודשים להשתתף במילוי שאלונים מקוון (דרך המחשב) כאשר לא תהיה התחייבות מצדכם וניתן יהיה להפסיק את ההשתתפות בכל אחד משלבי המחקר. 

יש כאן הזדמנות להשתתף במחקר ולתרום למדע, והזדמנות לחשוב על אתגרי ההורות. אנו נמצאים כעת בשלב הראשוני בו נשמח אם תענה/י על שאלון מקוון וכתמורה תקבל/י ספר ילדים התואם לגיל הילד. 
אחת משאיפות המחקר הינה ליצור מחוג המשתתפים קהילת הורים אשר תוכל ליהנות מהרצאות בנושא שיינתנו ע"י פסיכולוגים ומהטבות שונות. 

בכדי לענות על השאלון המקוון יש להיכנס לקישור הבא:

https://ruppin.eu.qualtrics.com/SE/?SID=SV_7VUK5Ho...

לקבלת מידע נוסף: צוות המחקר: az_lab@ruppin.ac.il , 09-8981350 
פרופ' עדה זוהר: 09-8983015 
ילד מחונן / כיצד בודקים
29/07/14 11:09
בני בן 9.5 עולה לכיתה ה' ( ילד נובמבר ) , בכיתה ב' עבר את המבחן הראשון לאיתור מחוננים , את השני לא עבר , לא ערערתי ולא התעמקתי בנושא . מאז ועד היום מצליח בלימודים ללא מאמץ  כל מבחן מעל 95 ללא כל למידה אפילו לשנייה . יש לציין שסיים את שנת הלימודים עם ממוצע 100 .
בתחום המתמטיקה קוראת לו המורה גאון ( שהיא גם במקרה סגנית המנהלת ) , גם במקצועות האחרים יש לציין שהמורים ממש מתלהבים מהיידע שלו .
הומלץ על ידי המנהלת לתוכנית אלברטו ( עבר את המבחנים בהצטינות יתרה ).
השאלה שלי איך בודקים באופן פרטי או שלא פרטי את רמתו ( IQ או כל מבדק אחר ) של בני בלי אינטרסים כספיים , כי הילד משועמם בכיתה ואולי אנחנו מפספסים אותו וחבל לי .
אשמח לתשובות ממנוסות ממני .
רויטל
לבדוק IQ אפשר עקרונית אצל פסיכולוגים
29/07/14 15:25
המבצעים מבדקים. עלו כאן כמה שמות לאורך השנים ובטח אחרות מנוסות ממני ישיבו לך.
 
מה שכן, יש לך אפשרות לבקש מהאגף למחוננים לבחון אותו שוב לקראת החטיבה. מדובר במבחן של מכון קרני (במקום מכון סאלד שמבצע את המבחנים לכיתות ביה"ס היסודי). הכל שאלה אם יש אצלכם אופציה של העשרה או כיתת מחוננים בגילאים האלה, כי אם לא - ממש אין טעם. גם אם יאובחן כמחונן באופן רשמי, זה לא ישפיע על מה שילמד בכיתה רגילה.  היכנסי לאתר של האגף למחוננים ומצאי שם את דרכי הפנייה לגבי היבחנות לקראת חטיבה. בערים שיש בהן כיתת מחוננים בחטיבה, הפנייה צריכה להיעשות כמדומני דרך החטיבה עצמה, שמפנה למבחני מכון קרני.
 
פרט לכך ובלי קשר לאבחון, אפשר להעשיר אותו גם אם הוא לא "מחונן" בהגדרה. יש כל מיני קורסים לנוער שוחר מדע דרך האוניברסיטאות השונות, תכנית לנוער מוכשר במתמטיקה של בר-אילן (עם שלוחות בכל הארץ), קורס מתמטיקה של מכון וייצמן ועוד.
גם בביה"ס אפשר בתיאום עם המורות לרכוש עבורו חוברות אתגר או בנושאים מרחיבי דעת.
 
מקווה שעזרתי ובהצלחה!
מה המטרה של בדיקת ה-IQ, ומה הקשר לכך שאתם
29/07/14 17:06
"מפספסים" את הילד. נניח הוא יקבל 110 IQ - אז לא תשקיעו בו? ואם הוא יקבל 170 IQ - מה ישתנה? מה תעשו אחרת, ולמה?
מה תרצו שיהיה בדור הבא של הפורומים?
28/07/14 13:19
3צפיות
אנו מתחילים בימים אלו  תהליך אפיון ועיצוב מחדש של הפורומים בפרדס ומאוד מעוניינים שאתם תהיו שותפים לו.

  
כרגע אנחנו ממש בתחילת התהליך ונשמח לקבל מכם הצעות... מה פורום החלומות שלכם?

|שמש| איפה בעיניכם החוזקות של הפורומים|?|  באילו דברים לדעתכם אסור לגעת|?|
|שמש| אילו פיצ'רים חסרים לכם|?| מה לדעתכם כדאי להוסיף|?|


אתם מוזמנים להגיב בפורום פורומים 2015

ילד מחונן שלא עבר את תהליך האיתור בהצלחה
27/07/14 14:15
71צפיות
שלום לכולם,
הבן שלי, בן 8.5, קפץ כיתה מ- א' ל- ג' וסיים זה עתה את לימודיו בכיתה ג' בהצטיינות.
משום שלא למד בכיתה ב', ניגש למבחן שלב ב' של תהליך האיתור של כיתות ג', כשהוא אמור להוכיח "מחוננות" אל מול ילדים שגדולים ממנו בשנה.
למרות שהוא התכונן לבחינה ברצינות והשקיע את מלוא מרצו, הוא לא עבר בהצלחה.
רציתי לשאול...
האם ידוע לכם על מקרים בהם ילדים שלא עברו את המבחן, בכל זאת הצליחו לקבל אישור להשתלב בתכנית מחוננים?
במידה וכן, מה נדרש לעשות?
יש לנו כמובן אבחון פסיכו-דידקטי המציין את היכולות של הילד ורמת ה -  IQ שלו וכן, המלצה כתובה של מחנכת הכיתה.
מה נדרש לעשות ולמי צריך לפנות?
תודה מראש
מאיה
מהיכן את- מאיה?
27/07/14 14:32
46צפיות
אני לא שמעתי על ילד שלא עבר את המבחן ונכנס לתכנית אלא רק למצטיינים.
 
º
מודיעין
27/07/14 14:38
14צפיות
לצערי לא ניתן להיכנס לתכנית המחוננים
27/07/14 16:12
43צפיות
ללא מעבר המבחן של מכון סאלד. עם זאת, בשל העובדה שמדובר בילד שקפץ כיתה ונבחן מול ילדים גדולים ממנו בשנה, אני מניחה שאם תערערו יניחו לו להיבחן שוב בשנה הבאה, ואני מקווה שבשנה הבאה יצליח לעבור, ואז ייכנס לתכנית באיחור של שנה.
 
חשוב להגיש את הערעור בזמן - בד"כ עד תאריך מסויים בדצמבר שמפורסם באתר של האגף למחוננים, כדי לא לפספס את הבחינה של שנה"ל הקרובה, שיתקיים סביב חודש אפריל.
 
בהצלחה!
 
 
אי אפשר. זו הבעיה כשקופצים כיתה
27/07/14 16:18
37צפיות
אם הוא יעבור את המבחן וייכנס לכיתת המחוננים - הוא ילמד שם עם מחוננים שגדולים ממנו בשנה.
לכן - גם את המבחן הוא עושה מולם. כדי לוודא שהוא "כמוהם".
 
אני מציעה לך שהוא ייגש למבחן שוב בשנה הבאה. מקווה שאז יצליח יותר.
 
להיכנס לכיתה בלי מבחן - אין שום אפשרות. הנהלת בית הספר למחוננים הם לא עצמאים, הם לא יכולים על דעת עצמם להחליט לקבל ילדים. הם מקבלים רק את מי ששולחים אליהם
יש האגף למחוננים במשרד החינוך
27/07/14 17:39
35צפיות
אפשר לפנות לשם ולבקש בחינה חוזרת.
אפשר גם להתיעץ שם, אם כדאי לחכות שנה שנתים לפני שבאים לבחינה חוזרת.
º
זו בדיוק הסיבה שלא הקפצתי את הבן שלי....
27/07/14 19:10
22צפיות
שאלה
27/07/14 22:04
36צפיות
מה זאת אומרת שלמד לבחינה....מה התועלת בכך? 
עליית עמוד ההודעה החדש ב|תפוז|
27/07/14 12:00
2צפיות
גולשות וגולשים יקרים,
היום העלנו את עמוד הוספת הודעה החדש בכל הפורומים :-)

העמוד החדש כולל:
- עורך חדש בעמוד ההודעה שיאפשר הדגשת טקסט, לינקים, גדלי וצבעי פונט שונים.
- העלאת מספר תמונות  / סרטוני וידיאו / קבצים אחרים להודעה אחת.

בכל עניין (טכני או כללי) ניתן לפנות אלינו בשרשור המיועד בפורום משוב, במסר ל"הנהלת הפורומים" או למייל forums@tapuz.co.il.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

עזרה מחברי הפורום
21/07/14 10:54
112צפיות
יושבת ביתי בת ה10 בבית ונגמרו לה הרעיונות ליצירה/ בישול/ קריאת ספרים.
הקיטנה הסתיימה והיא יושבת ומחפשת מה לעשות:ילדה סקרנית שסיימה לקרוא את כל עיתוני הגליליאו, קראה את הספרים של אחותה, בקרה בספריה, בישלה ואפתה...
אנחנו בעבודה.אני שולחת לה מהעבודה כל מיני לינקים לאתרי יצירה...
מה עוד ניתן להעסיקה? רעיונות ממש יתקבלו בברכה.

ל ח ש
ללמוד תחביב חדש
21/07/14 15:43
92צפיות
מתחום האומנות השימושית, סריגה - בא בחשבון? יש פורום אומנות שימושית לילדים עם רעיונות נפלאים
לימוד עצמי לנגינה על כלי?
לימוד עצמי של שפה שמעניינת אותה?

אצלי הוא 24/7 במחשב אז אין בעיה כזאת (יש בעיה עצומה אחרת) ואין קיטורי שעמום.
תודה רבה!
22/07/14 07:14
47צפיות
אכנס ואמשיך לשלוח לה רעיונות מהעבודה...
יום שקט לכולנו....
קישור לרעיונות מעולים!
22/07/14 08:15
82צפיות
אני בעד "לקחת פרויקט"
22/07/14 09:29
72צפיות
נניח לעצב קצת את החדר שלה. וזה אומר אולי לתפור לעצמה כרית, להכין תמונה, לצבוע את השידה, להכין מדבקות לקיר...

במקרים כאלה אני אומרת לילדה לקחת את הזמן לתכנן. רק התכנון לוקח לפחות יום. ואז אני לוקחת אותה לחנות חומרי יצירה - בילוי של שעתיים... היא בוחרת מה שהיא צריכה, מתלבטת. זה בילוי שלם. ואז - כמה ימים לבצע מה שהיא תיכננה.

עיסוק שעושים אצלנו בכל קיץ - מקשטים יומן לשנת הלימודים. השנה הן ביקשו לקנות מחברת רגילה - והן כבר יהפכו אותה ליומן מקושט.

אפשר לצייר על חולצה. אפילו לרקום או לתפורה (טלאים, סרטים, כפתורים. כיד הדמיון הטובה עליה)
תודה לכולכם!
22/07/14 09:34
38צפיות
אנחנו בהחלט אוספים רעיונות...
תנסי להקריא לה פרקים ממגזינים
23/07/14 13:27
47צפיות
כמו מסע אחר, נשיוניל גאוגרפיק וכדומה
כמה "פרויקטים" שהיו מאד מוצלחים אצלנו
23/07/14 20:17
58צפיות
תכנון טיול דמיוני. בחירת יעד, אטרצקיות. הדפסת תמונות, בדיקת מרחקים בגוגל מאפס
הכנת אלבום לופה (או כל אר אחר, פשוט מאד קל לעבוד עם לופה)
למכון דוידזון יש אתר עם חידה יומית, ניסויים וכו
פרויקט גומי לום (היא בטח אחרי פגרת גומי לום ותשמח לחזור ולגלות את זה שוב). יש הדרכות יוטיוב שוות
הכנת אילן יוחסין - תמונות של המשפחה, אפשר לאסוף סיפורים ואנקדוטות (להקשר לסבא לשאול אותה על הילדות שלה, לדודה ברכה), לעשות את זה על בריסטול גדול
לחפש חבר-עט מחו"ל. אפשר ילדה ישראלית שחיה שם, אפשר באנגלית ואז לעבוד ולהתאמץ קצת, עם תרגומים וכו


רעיון לפעילות חינוכית לילדים שאוהבים לחקור
20/07/14 13:03
111צפיות
מחפשת איך להעביר לבן שלי את הזמן בחופש.
אני לא רוצה משהו בנאלי, כמו סרט או עוד פארק מים, אלא משהו עם ערך מוסף מצד אחד, ומושך ומעניין מצד שני.
תודה לעוזרים.
גיל? תחביבים?
21/07/14 15:45
42צפיות
הבן שלי אהב ללמוד שפות (יש אתרים און ליין)
אבל מצד שני יש לו תחביב של גיטרה חשמלית ובעלי חיים לטפל בהם (3 כלבים, 7 תרנגולות, 13 ציפורים) אבל מעל הכל - לצערי, שעות ע"ג שעות במשחקי רשת במחשב
º
יש לך המלצה לאתר ללימוד אנגלית?
21/07/14 16:38
21צפיות
רעיונות
21/07/14 17:39
72צפיות
אוריגמי
ספר "פוד פרוססור" (בישול עם מתמטיקה)
כתיבת סיפור ביחד
כתבי חידה וצפנים
יצירה שגם בנים יאהבו- למשל אריגה בנול
º
השם הוא פוד פרופסור
21/07/14 18:03
26צפיות
אני יכול להמליץ לך
21/07/14 18:00
65צפיות
על תערוכת בנמל יפו.. אנחנו היינו שמה שבוע שעבר..
והם ממש נהנו... הם היו גם מאוד מרותקים כי זה דברים שקשורים אליהם... ועונים באמת על כל השאלות שהם שואלים בבית...
ואני אפילו אגיד שגם אני נהנתי :)
אתה מתכוון לתערוכת למה?
23/07/14 13:26
32צפיות
אנחנו גם הינו שם, חניה קרובה, מקום מסודר יפה והילד נהנה מאד לנשום אוויר בחוץ קצת...
ממליצה מאד על התערוכה של ויק מוניס במוזיאון
21/07/14 20:20
58צפיות
תל אביב. הייתי עם הילדים (7,9 ו 13) ונהננו מאד מאד. שכרנו (15 ש"ח) אוזניות עם הסברים קוליים בעברית (ממליצה ל-א (!) לשכור אוזניות ייעודיות לילדים מכיוון שלא כל היצירות נמצאות שם. ההסברים באוזניות של המבוגרים מתאימים גם לילדים עם מגוון יצירות רחב מאד).
http://www.tamuseum.org.il/he/about-the-exhibition...


º
הבנות שלי נהנו במדעטק בחיפה.
22/07/14 04:48
23צפיות
ראיון קבלה לכיתת מחוננים
16/07/14 19:13
166צפיות
בבית ספר הלל רמת גן
מה שואלים בראיון? מי מדבר עם הילד ומה מצפים ממנו בראיון ובכיתה בכלל?
מצטרפת לשאלה ובאופן כללי - מה זה הראיונות
16/07/14 19:34
122צפיות
האלו? האם אם אחידים בין בתי הספר והאזורים בארץ? מה המטרה שלהם?
הבכור התקבל לתוכנית המצטיינים (בפועל דומה מאוד אצלנו לתוכנית המחוננים, גם מבחינת תכנים וגם מבחינת מועד ושעות הלימוד - בוקר משמונה עד רבע לשלוש) והתבקשנו לקבוע מועד לראיון.
מישהו יכול לשתף אותי במידע במה מדובר?
אצלנו
17/07/14 08:54
100צפיות
ראיונות ליום שליפה זה שום דבר. גם אצלנו כתבו לתאם ראיון אבל בגלל שבאתי לרשום את בכורתי לתוכנית (כבר שנה שלישית אבל כל שנה נרשמים מחדש וצריך לשלם כמובן) אז על הדרך רשמתי גם את הקטנה. גם את הגדולה בזמנו רשמתי במייל.
כיתת מחוננים זה ראיון של חמש דקות, מי אתה, תחביבים, מה אתה אוהב וכו'. לא משהו להתרגש ממנו.
º
תודה רבה!
17/07/14 14:05
31צפיות
מה מצפים מהילד בראיון לכיתת מחוננים :
17/07/14 09:29
132צפיות
צריך להבדיל בין ראיון לכיתת מחוננים לראיון ליום שליפה.
לימי שליפה לדעתי לא מתקיימים ראיונות. המכתב יוצא גם לכיתת מחוננים וגם ליום שליפה ולכן זה רשום במכתב. יזמינו אתכם ליום הורים כללי.  
לכיתת מחוננים אכן מתקיים ראיון שהוא יותר "רשמי". לא שואלים את הילדים שאלות ידע או בוחנים אותם. אלא, שיחת "חולין" על חוגים ותחביבים וכן מסתכלים על התעודה ובמיוחד על ההתנהגות. מקרים לדוגמה שאני מכירה שילד לא התקבל לכיתת מחוננים לאחר הראיון: ילד היפראקטיבי שההורים מסרבים לטפל או ילד שההורים אמרו בראיון שהוא עם קושי רגשי גדול מאוד וחוששים ממעבר כיתה , או ילד שהציון שלו בהתנהגות היה טעון שיפור. למעשה הראיון אומר: ברור לנו שהילד מחונן ואנחנו רק רוצים לתאם צפיות ולוודא שהמסגרת אכן מתאימה לו. אני יכולה להעיד על הבת שלי (שהיא דברנית מדופלמת) שמההתרגשות היא לא פצתה פה בראיון וכן התקבלה לכיתת מחוננים. לרוב, כאשר ילד לא מתקבל לכיתת מחוננים, ההמלצה של בית הספר היא לטפל בבעיה ולהגיע לראיון נוסף בשנה שאחרי.
שיהיה בהצלחה והכי חשוב לא לביים את הילדים הם אלופים !
ענת
עוד שאלה
17/07/14 12:56
80צפיות
היום הבת שלי אמרה שהרצון שלה זה להיות עקרת בית ( האם עדיין תתקבל או שצריך להנדס תשובות)?
האם יש הסעות לתוכנית?
תודה רבה
אני מרגישה קצת אבודה לא מכירה עוד מישהו מהאזור שלי שהולך.
לרוב תוכניות המחוננים יש הסעות
17/07/14 15:53
88צפיות
ההסעה היא באחריות מחלקות החינוך של הרשויות המקומיות שאליה משתייך התלמיד ובסיוע אגף היסעים במשרד החינוך.

http://cms.education.gov.il/EducationCMS/applicati...

בהצלה !
תודה רבה
17/07/14 16:56
50צפיות
ידוע אולי מהי עלות התוכנית? והאם יש מימון לפחות חלקי?
עלות קצת פחות מ2000 שח לשנה
17/07/14 17:15
61צפיות
יש הקלות לפי קריטריון כלכלי (לפחות אצלנו). אני לא יודעת מה התשלום לאחר ההנחה.
עלות התכנית משתנה בהתאם לסוג ההעשרה :
17/07/14 18:05
68צפיות
כיתת מחונים (לכאורה) ללא עלות במסגרת חוק חינוך חינם .... ויום שליפה בערך 1,600 ש"ח לשנה.
ההסעות בחולון לכיתת מחוננים: 250 ש"ח לחודש. חשוב לקחת בחשבון גם הוצאות רבות נוספות בכיתת המחוננים. לדוגמה : לגו במכון הטכנולוגי 600 ש"ח, מכון וייצמן 500 ש"ח, אוניברסיטת תל אביב 1,500 ש"ח ..... ועוד ועוד. מרבית ההעשרות הן על חשבון ההורים.
תודה רבה על המענה
17/07/14 18:47
48צפיות
אני מבינה שצריך להכין את הארנק.., פשוט כל ילדי בחינוך פרטי ועוד ההוצאה המבורכת הזו... פשוט נקווה שנצליח לעמוד בהכל
º
בהצלחה !
17/07/14 23:26
25צפיות
שאלה אישית, אם אפשר.
17/07/14 16:47
129צפיות
אנחנו עומדים לחזור לישראל מקליפורניה. הילדה תכנס לכיתה ג', וגם היא דברנית מדופלמת. איך להסביר לה את קוד ההתנהגות בכיתה ישראלית, ואיך מורות מכילות את הדברנות?
אני מאוד מודאגת, כי היא רגילה לזה שמותר לה לדבר בכיתה, המורה שלה דגלה בדיון חופשי. ההתנהלות בכיתה כאן העצימה את הדברנות שלה, ואני חוששת ממעבר מאוד חד, ואולי גם הסתבכות בבעיות משמעת.
היא מדברת בלי לבקש את רשות הדיבור?
18/07/14 11:18
87צפיות
זה כנראה לא מתקבל טוב.

אבל אם היא מצביעה ומדברת אחרי שמקבלת את רשות הדיבור - אני לא רואה בעיה

הילדות שלי קיבלו הרבה משובים חיוביים על דברנותן בכיתה. הערה קבועה שהן קיבלו בתעודה ובימי הורים היא "תודה שאת תורמת לדיון הכיתתי".


יש ילדים עם בעיה של דברנות יתר. וכאן הבעיה היא לא שמורות לא מכילות את הדברנות, אלא ילדים שצריכים ללמוד מתי צריך לשתוק... חלק מתפקיד המורה הוא ללמד איך לנהל דיון. וחלק מזה הוא ללמוד מתי אתה צריך לשתוק לרגע ולהקשיב גם לאחרים.
וגם לעזור מבחינה חברתית - בגיל מסויים, דברנות יתר מביאה לבעיה חברתית. אני מתכוונת למקרים המוגזמים, ילדים שנתפסים כנודניקים בלתי נסבלים.
יש לי ילד אחד עם בעיה של
18/07/14 16:40
93צפיות
דברנות יתר. במקרה שלו, זה כנראה ביטוי של היפר אקטיביות. לקח לנו הרבה זמן לעבוד על זה, וזה באמת טרם לבעיה חברתית
המקרה שלה לא קיצוני במידה כזאת. אני לא בטוחה עד כמה היא דברנית, אבל משוכנעת שהיא פטפטנית. בנוסף, אנחנו חוזרים עכשיו לישראל משנתיים בקליפורניה. היא התרגלה לשיטת לימוד שונה. רוב הזמן הוא לא בלימוד פרונטלי, אלא בהתנסות ודיונים. אני חושבת שהיא תתקשה להפנים את הרעיון שצריך לשבת בשקט ולהקשיב למורה בלי להתערב. אני די בטוחה שהיא תסתגל תוך כמה זמן, אבל מכיוון שאנחנו מגיעים לכיתה ג', המורות יצפו ממנה להתנהגות שקולה. אני מתארת לעצמי שזה יהיה דומה להסתגלות שילדים עוברים בכיתה א', אבל במקרה שלה, כל שאר הילדים כבר התרגלו לחוקי ביה"ס.
אני צופה בעיות, גם כי כשהגענו בקיץ הקודם לחופשה, ראיתי שהחברות הישנות מקנאות בה שהיא יודעת אנגלית. גם בגלל שהילדה מחוננת, מה שגורם לה לבלוט ולהיות מושא לקינאה בכל מקרה, וגם בגלל שבתמימות היא מפגינה את הידע שלה בגלוי.
אני מחפשת את הדרך להסביר לה מראש איך להתנהג בכיתה, בלי לדכא אותה יותר מידי.
אני חושבת שאם תגלו
19/07/14 10:29
85צפיות
שהלימודים הרבה פחות פרונטליים ממה שאת זוכרת. הרבה עבודה אישית וקבוצתית, ומעט מאד מורה נואמת מול כיתה.
אני מניחה שגם אצלכם - ילדים לא מתפרצים לתוך דברי המורה, או דברי חברים ושיש חוקים לגבי ה"איך" מביעים דעה. בעיני חשוב להזכיר לה, שבכל מקום יש מערכת חוקים ושחשוב ללמוד מה הם. הייתי מציעה גם מפגש עם היועצת בבי"ס עוד לפני תחילת שנה"ל, ולהתייעץ איתה. לפחות שתהיה משהי עם אצבע על הדופק מתוך המערכת.
מאחלת לכם נחיתה רכה!
מקווה שאת צודקת.
19/07/14 16:46
64צפיות
משום מה היה נדמה לי שעבודה קבוצתית היא בעיקר בכיתות א וב. אני אלך לדבר עם היועצת, ואולי אפילו יותר חשוב, עם המחנכת. מקווה שישבצו אותה בכיתה עם מחנכת טובה. בשנה האחרונה פונקנו עם מחנכת קסומה ממש.
|תו| פורומים חדשים בתפוז |תו|
17/07/14 11:27
5צפיות
|קדימה| אנו שמחים לבשר על חידוש פתיחתו של פורום אוונסנס ואיימי לי|!|  בימים אלה איימי לי עובדת על מוזיקה חדשה.
בואו להתעדכן בכל מה שחדש אצל הלהקה הגוטית - רוקטיסטית>>

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...


|קדימה| לפני יומיים היא צייצה בטוויטר ציוץ שהצליח לעצבן רבים, אבל עדיין אנחנו אוהבים לשמוע את המוזיקה שלה בבית, בנסיעות באוטו ובמסיבות
היכנסו עכשיו לפורום ריאהנה |!|

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...


|קדימה| מכוכבת ילדים לילדה פרועה, אי אפשר להתעלם מהנוכחות שלה בשנה האחרונה בכל ערוץ אפשרי. ולכן פתחנו לכם את פורום מיילי סיירוס
בפורום תמצאו את כל החדשות והעדכונים החמים על מיילי ומי יודע אולי נצליח להביא אותה להופעה בארץ.

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה| אנחנו מזמינים אתכם להיכנס כבר עכשיו לפורום של הראפרית המובילה ניקי מינאז'. ניקי עובדת בימים אלה על אלבום חדש ומשתפת פעולה כמעט עם כל אמן אפשרי!
בואו להתעדכן בכל הלהיטים שלה עכשיו בפורום>>

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
  

|קדימה| היא התחילה את דרכה בסרט "קאמפ רוק" והיום היא אחת הכוכבות הגדולות בארה"ב. עם אלבום חדש והשתתפות בסדרה המצליחה "גלי" האם היא בדרך אלינו?
בואו לדבר על זה בפורום של זמרת הפופ והשחקנית דמי לובאטו.

היכנסו לפורום כבר עכשיו >>
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
גרים בקריות ועדיין לא קבלנו שום תשובה
15/07/14 10:54
107צפיות
לא חיובית ולא שלילית... הגיוני? למי אפשר לפנות על מנת לברר?
במכתבים שקבלנו מבית הספר בזמנו (לקראת הבחינה) אין שום טלפונים לבירורים.
מישהו כאן גר בקריות וקיבל כבר תשובה?
ניסית לשלוח דוא"ל למכון סאלד ? itur@szold.org
15/07/14 15:10
40צפיות
אני יודעת שהם עונים באמצעות הדוא"ל.
אם לא, תנסי להתקשר לסווהילה מהאגף למחוננים (מנהלת ענף פניות הורים.)  : 02-5603051.
ואם לא ..... מצרפת לך קישור לכל הפרסונות באגף, אחד מהם יהיה חייב לענות, לא ?!

http://cms.education.gov.il/EducationCMS/Units/Min...

http://www.szold.org.il/?CategoryID=163&Articl...
תודה רבה! אנסה. גם אם נקבל תשובה שלילית
15/07/14 17:21
59צפיות
שלפחות נקבל משהו, לא? לא פייר להחזיק ילד בן 9 בכזה מתח כל כך הרבה זמן.
הכתובת אינה תקינה או שתיבת המייל שלהם מפוצצת
15/07/14 21:43
40צפיות

בכל מקרה, המייל שלי חזר אלי.
אנסה להתקשר מחר לטלפונים שצרפת.
תודה!
יש לי כתובת נוספת במכון סאלד.
16/07/14 03:12
37צפיות
למרות שעם הכתובת המקורית שקיבלת התכתבתי מספר פעמים וקיבלתי תגובות.

אם עדיין לא ילך תנסי גם את:  Natali@szold.org.il

בהצלחה!
אפשר גם לפנות לבית הספר
15/07/14 17:51
46צפיות
בשלב הזה הם גם אמורים היו לקבל את רשימת העוברים.
ממש מרגיז שמשאירים אתכם במתח כל כך הרבה זמן :
15/07/14 22:14
45צפיות
(זוכרת כמה אני הייתי במתח רק לפני שבועיים...)
מקווה שתקבלו כבר מחר את התוצאה הרצוייה
º
תודה לא ברור לי למה העיכוב הזה...
15/07/14 22:20
22צפיות
במידה ולא קבלת מענה, תפני אליי בפרטי.
16/07/14 08:25
51צפיות
יש לי קישור לטלפון נוסף שבוודאות יענו שם
תעדכני
תשובה מאוחרת
16/07/14 09:00
57צפיות
היי, קיבלנו תשובה לפני יומיים כך שעדיין יש סיכוי,
בהצלחה
תודה לכולם. הרגע הוצאתי את המכתב מהדואר
16/07/14 14:08
122צפיות
עכשיו רק נשאר לחכות לבן שיחזור מהקייטנה ויפתח את המעטפה.....

חבל שלא התלוננתי כאן קודם
כל הכבוד על האיפוק
16/07/14 14:21
77צפיות
בהצלחה !
ניתן לנער את הכבוד. בכל זאת, הוא מחכה לזה
16/07/14 14:26
105צפיות
כבר 5 חודשים..
תודה! מקווה שתהיה לי סיבה לחזור לכאן
º
16/07/14 20:54
12צפיות
º
עדכנתי למעלההתקבל למצטיינים
16/07/14 22:19
66צפיות
נשמע מצויין
17/07/14 06:46
53צפיות
אצלנו התוכנית מצטיינים ממש לא נותנת כלום - סתם איזה חוג אחה"צ.
אבל אצלכם - כיתת מצטיינים - נשמע מעולה !

בהצלחה לו!
º
זה מצוין להתקבל למצטיינים בהצלחה !
17/07/14 09:31
34צפיות
º
מצויין!! מזל טוב ובהצלחה
17/07/14 13:02
25צפיות
º
מזל טוב
19/07/14 17:06
11צפיות
תשובה מאוחרת
15/07/14 21:37
100צפיות
היי, אני גרה באזור ירושלים ורק אתמול קיבלנו תשובה חיובית ב"ה.
כך שעדיין יש סיכויי.
דרך אגב יש מישהו שיודע מה עלות התכנית?
כיתת מחוננים באזור טבעון/זכרון יעקב/יקנעם
13/07/14 14:02
87צפיות
שלום רב,

בני עולה לכיתה ד', עבר את מבחן שלב ב' לאיתור מחוננים. כרגע הוא מיועד ליום שליפה ב"אורנים".

האם ידוע על כיתת מחוננים באזור המפורט בכותרת ? כמובן שלא לשנה"ל הקרובה, אך אולי לשנה שלאחריה.

תודה רבה מראש.
דוד ילין בחיפה זה בי"ס היסודי הקרוב ביותר
14/07/14 10:36
93צפיות
לטבעון בו יש כיתת מחוננים. בחטיבה המצב מעט משתפר
יום שקט
קישור לכיתות מחוננים ביסודי - http://cms.education.gov.il/EducationCMS/Units/Gif...
קישור לכיתות מחוננים בחטיבה - http://cms.education.gov.il/EducationCMS/Units/Gif...

בהצלחה !
את האמת ? מדכא
14/07/14 11:50
108צפיות
בכל הצפון יש כיתת מחוננים אחת בבי"ס יסודי וכיתת מחוננים אחת בחטיבה-תיכון, שתיהן בחיפה.

בכל אזור אחר בארץ יש מבחר הרבה יותר גדול.

למה ? באסה !
º
באותו מצב כמוך ומזדהה
14/07/14 12:42
34צפיות
welcome to the club
15/07/14 17:43
48צפיות
אחרי 3 ילדים מחוננים במסגרת של יום שליפה, התסכול מוכר. אנחנו אמנם גרים בפריפריה בגליל, אבל היה לי ידוע שמבחינה זו גם חיפה היא פריפריה... באזור הצפון אין כמעט פתרון
º
כנ"ל בדרום
15/07/14 18:53
12צפיות
לצערי הרב זה נכון לגבי כל הארץ כמעט
16/07/14 22:50
36צפיות
עבור כל מי שגר בין חיפה לפתח תקווה זה לא ממש ריאלי לשלוח לכיתת מחוננים ביסודי
ממש לא נכון- לגבי המבחר
17/07/14 08:51
49צפיות
ביסודי יש רק 5 כיתות מחוננים בכל הארץ
º
ש- 4 מהן בתל אביב/רמת גן/חולון/פתח תקווה ....
17/07/14 12:56
19צפיות
כן אבל אני מגבעתיים למשל וזה לא עוזר לנו
17/07/14 14:22
39צפיות
בכלל שיש כיתת מחוננים ברמת גן.
בטוח בחולון יש?
אני יודעת על פ"ת, רמת גן, חיפה, ת"א וירושלים.
לא ידעתי שיש בחולון.
בעצם בירושלים זה יום שליפה
17/07/14 14:23
32צפיות
אגב, אפילו בתל אביב אין מקום לכולם בכיתת מחוננים וחלק בכל מקרה הולכים ליום שליפה.
ציטטתי את רשימת הכיתות מהלינק
17/07/14 16:27
28צפיות
שצורף לתגובה של הפרופסור הלא מפוזר לשאלה שלי

בתמימותי, הייתי מצפה שתהיה כיתת מחוננים בכל ישוב, או לפחות כיתה/ות למספר ישובים סמוכים.

כנראה שהציפיות הן באמת רק לכריות.  
יש גם יתרונות ליום שליפה
17/07/14 19:47
38צפיות
ויש גם חסרונות לכיתת מחוננים
קישור למאמר בנושא ההבדל בין כיתת מחוננים ליום
17/07/14 23:32
42צפיות
היה גם את המחקר שעשו על תכניות המחוננים
18/07/14 04:44
45צפיות
היה פעם קישור של זה באתר,האם תוכלי בבקשה להוסיף אותו. למי שיש לו כוח לקרוא ... .
º
זה ברור, אבל נמנעת מאיתנו יכולת הבחירה
20/07/14 11:15
13צפיות
לא מדויק שנמנעת יכולת הבחירה. תלוי באזור
20/07/14 14:10
28צפיות
המגורים. בתל אביב יש כיתה (בבי"ס גרץ) ויש יום שליפה (במוזיאון א"י).
ברמת גן יש כיתה (בי"ס הלל) ויש אפשרות ליום שליפה בגבעתיים (תפוח פיס). כנ"ל חיפה, חולון, בת ים ועוד וערים נוספות. שווה לברר.

מפנה אותך לכותרת השאלה שלי. זה האזור הרלוונטי
20/07/14 15:14
25צפיות
אני בטוחה שהוא יהנה ביום שליפה, אבל בהחלטת הייתי שמחה שתהיה לנו *האפשרות* לשלוח גם לכיתת מחוננים. לא יודעת אם הייתי מממשת את האפשרות הזאת או לא, אבל כרגע היא לא רלוונטית ולא ריאלית.

כמי שגר באזור העמקים, אין לנו אפשרות כזאת. בני משפחה לנו, שגרים באזור הקריות, שלחו את הבת שלהם לכיתת המחוננים בלאו-בק מכיתה ז' ועד לכיתה י"ב. נצטרך לשקול גם את זה.

מיציתי ....
בוודאי שיש בחולון. גורדון ביסודי ואילון בעל
17/07/14 23:08
47צפיות
|*|פורומים מקצועיים חדשים בתפוז!|*|
10/07/14 10:57
4צפיות
|גלובוס|חולמים על נכס בארה"ב?
פורום השקעות נדל"ן בארה"ב קם על מנת לספק לכם את כל המידע בנוגע לרכישת נכס מעבר לים.
בארה"ב תהליך רכישת נדל"ן הינו קל ופשוט בהשוואה לארץ - כך שעל מנת להצליח צריך רק לדעת לעשות זאת נכון ולבדוק את כל הנתונים לפני הרכישה.

מנהל הפורום, מומחה בתחומו, יספק לכם את כל המידע והתשובות לשאלות עכשיו בפורום השקעות נדל"ן בארה"ב.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|בית| בואו לחדש את הבית! בפורום החדש צביעה בהתזה.
פורום צביעה בהתזה פועל על מנת לספק לכם מענה לכל השאלות שעלו לכם בנוגע לאלמנטים שברצונכם לצבוע מחדש כגון אלומיניום, שערים, דלתות ועוד.
בפורום ניתן לקבל מידע, לשאול שאלות, לקבל תמיכה בזמן התהליך ולהפוך את הצביעה לחוויה מהנה. מנהל הפורום הינו מומחה בתחומו וישמח לסייע בכל.

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה