לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום האפילפסיה . האפילפסיה ידועה גם כמחלת הנפילה. האפילפסיה באה במפתיע.
1% מהאוכלוסיה מטופלת במניעת התופעות הנובעות מהאפילפסיה. מדובר בכ- 70,000 איש במדינתנו. בכל שנה מצטרפים בין 3,000 ל- 4,000 איש חדשים למטופלים באפילפסיה, בארצנו יש לפחות 20,000 איש אפילפטים מתחת גיל 20. לכל אפילפטי יש סיכוי של 60% להכנס להפוגה כעבור מספר שנים.
לאפילפסיה יש מיגוון תופעות , שהידועה ביותר היא הנפילה. 70% מהאנשים, שבטיפול, לא סובלים משום תופעה. לשאר יש תופעות במידרג שונה.
לרוב אפילפטים יש משפחה שמשתתפת אתו , אם בשמירה על לקיחת התרופה, או להתמודדות עם התקפים. לא נגזים אם נאמר ש – 300,000 משתתפים בהתמודדות עם האפילפסיה כולל ובני המשפחה.
אנחנו כאן עם כולם.
לצערנו אין הבנה באוכלוסיה לאפילפסיה, שנובעת מפחדים קדומים, הפוגעים קשה באפילפטים. אם בקבלה לעבודה, וביחסים חברתים. אנחנו כאן להסביר לכל אדם את המצב לאשורו.

בדיקת דם למיקטל
07/10/14 10:40
40צפיות
שלום, אני נוטלת למיקטל כבר הרבה שנים. עקב התקף שהיה לאחרונה, הנוירולוג שלח אותי לבדיקת דם של רמת למיקטל ואז הסתבר לי שבקופת חולים כללית אפשר לבצע את הבדיקה רק בבי"ח איכילוב או רמב"ם והיא בסל רק עבור נשים בהריון. זה משהו שנשמע לי ממש ממש לא הגיוני. מה לגבי אנשים שרוצים להתחיל לקחת את התרופה, לשנות מינונים, מה לגבי גברים? 
רציתי לדעת אם עוד מישהו נתקל בזה ואיך זה עובד בקופות אחרות. אגב באתר של כללית יש אפילו מידע על התרופה שאומר שנדרשת בדיקת דם כדי לקבוע את המינון...http://www.clalit.co.il/he/medical/pharmacy/Pages/...
בעבר עשיתי די הרבה בדיקות דם של למיקטל במעבר בין תרופות אבל זה היה בצבא ושם לא היה צריך לנסוע במיוחד לבי"ח או להיות בהריון לשם כך...
לצערי זה אכן עולה כסף בכללית
07/10/14 13:46
16צפיות
תראי את השרשור הזה http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for... ורת התשובה של אבא של אפי שם.
במכבי זה לא עולה כסף, עד כמה שהבנתי.
זה שיש באתר של כללית תיאור של הבדיקה עדיין לא אומר לגבי תשלום או אי תשלום. זה רק אמר שהם עושים את הבדיקה הזאת.
 
הי יסמין
13/10/14 13:46
16צפיות
אני בקופת חולים כללית ועשיתי את הבדיקה הזו באיכילוב. היא ממומנת עבור נשים בהריון ונשים שמתכננות הריון.
אני הייתי אז בתקופה שתיכננתי הריון אז אישרו לי. אני מניחה שאת יכולה להגיד את זה.
הסיבה שיש לעשות את הבדיקה הזו לפני הריון היא כדי לבדוק את רמת הלימקטל שתשמש כ base line כדי שאפשר יהיה לעקוב בהריון ולראות שהיא לא עולה/יורדת.
זה לפחות מה שהסבירו לי אז.
בהצלחה!
º
בדיקה מאד יקרה ולכן מתנערים מזה
25/10/14 18:06
3צפיות
אישור יציאה לטיול אין לקדם או לצטט הודעה זאת בשום מקום
05/10/14 16:54
43צפיות
שלום לכולם לחברתי לעבודה יש בת חולת אפילפסיה כבת 16. מזה 5 שנים לא חוותה התקף פירכוסים, מאוזנת, ולא מוגבלת לשום פעילת כמעט.השנה חברתי נדרשה להביא אישור רפואי לבית הספר כבכל שנה כדי שביתה תוכל לצת לטיול השנתי. לתדהמתהבית הספר דורש ממנה בניגוד לשנים קודמות להתלוות לטיול כהורה מלווה ליומיים. כל הנסיונת להבין מדוע דווקא השנה הוחמרו הנהלים, ומדוע נערה עצמאית בגילה עם הפוגה כל כך ארוכה מבחינת התקפים זקוקה לליווי מבוגר עולים בתוהו, גם מול המנהלת וגם מול משרד החינוך. הנערה מסרבת לצאת לטיול עם ליווי, וחברתי תוהה מה יהיה הלאה? יש גדנ״ע, מפעילות שנקראת גיחה מסע לפולין ועוד(היא למידת י״א האם אתם מכירים מקרים דומים? אשמח אםתוכלו לשתף( הטיול מחר?? תודה רבה מראש
לא מוכר לי. נראה לי שזו הקפדה מוגזמת של בית הספר
05/10/14 23:26
20צפיות
בלי שום סיבה נראית לעין. אין לי פיתרון, בוודאי לא בטווח כזה קצר. אולי כדאי שבמקרה הזה הנערה תסכים לצאת לטיול עם מלווה, למרות חוסר הנעימות שאני בהחלט מבין אותה. ובהמשך להביא אישור מנוירולוג או אפילו רופא המשפחה שהילדה יכולה לצאת לטיול.
אישור יציאה לטיול
06/10/14 07:06
27צפיות
בוקר טובתודה על תגובתך, הן הגישו את כל האישורים, רופאת המשפחה והנוירולגית כתבו שאין מניעה לצאת ללא לווי ועדיין בית הספר מתעקש. אני מקווה שהנערה אכן תסכים לצאת לטיול, הצעתי לחברתי להגיש מכתב ערעור למשרד החינוך לטובת הפעילויות הבאות. המשך יום נפלא??
ניתוח ראש
06/10/14 00:46
55צפיות
היי! 
אני מזה 20 שנה סובלת מאפילפסיה, בת 24 היום, סיימתי שבוע שעבר  תואר במנע"ס לאחר המון המון קשיים בדרך ושיכורים פרטיים של עשרות אלפי שקלים.
אני בעוד כחודש מועמדת לעשות ניתוח בראש, אושפזתי כמובן לפני כשנה כדי שיראו מאיזה מד זה בא,אצלי זה מהצד השמאלי.
אני מטופלת אצל פרופ' בן זאב וי שינתח אותי זה פרופ' פריד.
היא (פרופ' בן זאב אמרה שהסיכויים שלי לניתוח 90% והוא פריד אמר 70%.
היא אמרה לי שזה ממש פספוס אחד גדול אם אני לא אעשה את זה, ניתוח ממש קלאסי, ההתקפים אצל מתבטאים עצימת עיניים ומשהו עם השפתיים.
אני כבר שנה פלוס מתלבטת אם לעשות , זה גם הפריע לי במהלך הלימודים בגלל זה אני עושה עכשיו.
דברנו עם הרב פירר-אמר למה להכניס ראש בריא למיטה חולה, אבל אם חס ושלום יקרה משהו אני בידים הכי טובות
גם דברנו עם הרב פישר= אמר בפירוש לעשות!
 
יש פה 50:50 אני תופסת גם מהם וגם מהם, הרב פירר הציל המון אנשים, אני מסתכלת על העתיד,נמאס לי כבר לקחת כדורים, אני רוצה רישיון, בע"ה שאהיה אמא אני רוצה להיות בריאה.
הפחד שאם אחרי הניתוח המצב שלי יהיה יותר חמור שזה מה שראיתי שקרה לבחור בזמן שהתאשפזתי אבל גם לפני המצב שלו היה יותר חמור משלי.והרב פירר אמר לו לא לעשות והוא עשה בכל סזאת.
 
אני טועה?
אתם מכירים אנשים שעשו ניתוח כזה בראש של אפילפסיה ויצאו יותר טוב? 
שיצאו עם לקות ראיה?
אשמח לשמוע,יקל עליי,גם חוות דעת..
ניתוח ראש - כמה דברים
18/10/14 15:42
23צפיות
היי לך,
 
גם אני עשיתי ניתוח ראש (במקרה שלי הוא היה להסרת גידול בחלק הקדמי).
 
יש כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון ולי לא אמרו לפני כי בכל מקרה הייתי צריך לעשות את הניתוח (בשל החשש שמדובר בגידול שאינו שפיר):
1. בחלק מן המקרים צלקת הניתוח עלולה להמשיך ולהשפיע על הפעילות החשמלית בדיוק כפי שעושה האפילפסיה, במקרה כזה תדרשי להמשיך לקחת כדורים כנראה...
2. לאחר הניתוח נמשכו המעקבים והאחריות למעשיי ביום יום, הפתרון כנראה אינו מיידי.
 
את כל הדברים שכתבת שאת רוצה לעשות מה מונע ממך היום? (נהיגה/משפחה..)- האם הכדורים לא מאזנים אותך?
 
למרות זאת, אם הסיכון נמוך והשיפור באיכות החיים ודאי, אכן מומלץ על ניתוח לאחריו תצאי לדרך חדשה...
 
בהצלחה.
מכשיר התראה לחולי אפילפסיה
03/10/14 14:56
78צפיות
שלום לכולם. לפני מספר ימים קיבלתי מתנה (אמנם יקרה אבל שווה כל גרוש) בשם סמול טראק של חברת פוקסי. זהו מכשיר בצורת טיפה שמתריאה על נפילה ועוד דברים נוספים. יש לו GPS ועוד. מכיון שאני לבד הרבה המכשיר מעולה בשבילי. על כל נפילה וכו הוא שולח הודעה אוטומטית לעד שלושה מספרי טלפון שקבעתי מראש. (תודה למיכל על האינפו)האתר הואwww.foxi.co.il שלא נזדקק אבל שנדע שזה שם לכל מקרה   :)חנה
כמה שאלות
05/10/14 01:17
37צפיות
הוא איכשהו מודד לחץ דם?
איך הוא יודע במידה ואני מפרכסת? או אם קורה משהו?
קשקוש אבל יכול להיות יעיל
26/10/14 00:25
6צפיות
הוא ממש לא מודיע על נפילה ולא מזהה כזו.
מדובר במכשיר שאפשר ללחוץ על לחצן מצוקה דרכו (כלומר שה'נופל' חייב להיות כבר בהכרה על מנת שיוכל לעשות זאתאגב זב נכון לגבי עוד התקפים ולא רק התקפי נפילה)
ושאנשים מבחוץ שהוגדרו לכך מראש יכולים לעקוב דרכו על עונד השעון, ניתן אפילו לנטר אותו ושאדם מרחוק יוכל לשמוע מה קורה בסביבתו של עונד השעון ועונד השעון יכול גם לנהל בעזרתו שיחות.
זה יכול להיות מאד יעיל לאנשים שסובלים מהתקפים, על מנת שהקרובים אליהם יוכלו לעקוב אחריהם (אם הם לא עונים למשל אז לבדוק היכן הם נמצאים ולנסות לברר אם נמצאים במצוקה) או באמת אם לעונד השעון היה התקף כלשהו (לא מחייב טוני קלוני) והוא זקקו לעזרה, אז יוכל ללחוץ על לחצן המצוקה, אבל השעון זה לא מיוחד לאנשים עם אפילפסיה אלא לכל מיני אנשים שעלולים להימצא במצב של סכנה או חוסר אונים ואין לו שום פונקציה של זיהוי התקפים.
 
למחקר העוסק בבריאות נפשית של הורים לבני נוער דרושים משתתפים
01/10/14 14:21
22צפיות
שלום,
שמי אורי ואני סטודנט בבית הספר למדעי ההתנהגות במכללה האקדמית תל אביב יפו. במסגרת עבודת הסמינר שלי בפסיכולוגיה, אני חוקר דיכאון וחרדה אצל הורים לבני נוער  בני 12-18, המאובחנים כסובלים ממחלה כרונית/גנטית כלשהי.
אודה להורים שיענו על השאלון המצורף. משך הזמן הנדרש הוא 5-10 דקות.
המענה על השאלון הוא אנונימי לחלוטין והמידע שיאסף ישמש לצורכי המחקר בלבד.

אנא מלאו את השאלון, תרמו להגדלת הידע המחקרי ועזרו להעמקת ההבנה בתחום ולבחור שרק רוצה לסיים את התואר.
 
קסדה והולטר אי אי גי
30/09/14 22:39
50צפיות
שלום לכולם
שתי שאלות ברשותכם
1. מחפש לביתי קסדה להגנה על הראש (בעיקר מצח וסנטר) ייעודית לאפילפסיה (היא בת 6.5 ועדיין מנסים לאזן אותה....
 
2. אין לנו עדיין תיועד של מוקד או התפרצות באי איא גי ואחנו רוצים לעשות לה ניטור בבית במשך כמה ימים והבנתי שיש הולטר נייד של אי איגי ,אמרו לי שיש בשיבא אבל שם הפיענוח לוקח המון זמן והבנתי שיש גם נוירולוג שעושה פרטי ואני מחפש פרטים אודותיו
 
תודה מראש ושנה טובה
השאלה נשאלה כאן בפורום לפני כמה שנים
30/09/14 22:42
44צפיות
והנה התשובות שניתנו http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
תודה אבל
30/09/14 23:05
34צפיות
חיים שלום
תודה על התשובה המהירה.
ראיתי את השאלה מלפני כמעט 5 שנים.
אני מניח שהרבה התחדש בתחום מאז ואשמח לקבל תגובות כך גם לגבי ההולטר.
האם עצם התגובה שלך מונעת מאחרים להגיב כי הם חושבים שכבר נתת מענה ?
תודה
התשובות שלי שוות לכל אחד אחר בפורום. זה שעניתי לא אמור למנוע
30/09/14 23:32
34צפיות
מאחרים לענות גם כן. אני מקווה שאם מישהו יודע על קסדות הוא יכתוב כאן
 
כאן יש פרסום לקסדה כזאת http://archive.bezalel.ac.il/SKN/%D7%91%D7%A6%D7%9...
שלום.אני נוטלת כ30 שנה טגריטול והייתי דיי מאוזנת.לאחרונה
28/09/14 18:55
79צפיות
החלו התקפים חוזרים ונשנים .לאחר שנים רבות החלפתי נורויולוגית כדי לקבל חוות דעת נוספת.היא החליטה עפ התסמינים שעלי להפסיק עם הטגריטול.ונתנה לי דפלפט כרונו על בסיס יומי ומיגרנב בעת התקף.השאלה היא תוך כמה זמן אני אמורה להתאזן עם התרופה כי עדיין יש לי התקפים.ויש לי חשש מהשינוי .או שעלי להיות סבלנית עד שהגוף יתאזן עם התרופה החדשה
ההעניין הוא צורת ההתקפים
29/09/14 15:47
52צפיות
והתדירות שלהם בעת שינוי תרופתי(עליה/ירידה במינון הרופה הנוכחית  או שינוי סוג התרופה) וזה מנסיון אישי.את צריכה להיות סופר ערנית לכל שינוי פיזי חדש הקורה לך והשינוי הראשון הוא תדירות ההתקפים ועוצמתם.(תדירות תכופה /פחותה ועוצמה חזקה/חלשה לעומת המצב לפני השינוי התרופתי.כמו כן את צריכה לשים לב לכל שינוי פיזי הקשור לתופעות לוואי כמו חולשה ועייפות כאבי ראש וכד'.במהלך השינוי התרופתי חשוב להיות בקשר יותר "צפוף" עם הניורולוג המטפל.כי לעיתים ניתן להגיע למצבים מסכני חיים.איין כוו ה להפחידך אלא ליידע אותך.לי למשל העלו מינון של התרופה שנטלתי והגעתי לאשפוז בגלל תופעת לוואי חמורה. ולמזלי אושפזתי "בזמן" כלומר:התערבות תרופתית בלבד באשפוז במחלקה רגילה.הגעה לאיזון מצריכה זמן הסתגלות של הגוף לתרופה.בהצלחה.
עוד התקף ועוד לחץ בעיניים ועוד פיצוצים בראש
26/09/14 15:29
87צפיות
עד מתי?!?!
למה לא יכולים לתת לי מריחואנה רפואית?
במקום לנסות עלי את כל סוגי התרופות [לדוגמא "אוספולוט" שעשתה לי את המוות]
איך אני מצליחה לקבל המלצה לועדה רפואית שתתן לי מריחואנה???
נמאס לי שחברות התרופות בשיתוף פעולה מדהים עם הרופאים משחקים במטופלים שלהם כשיש פיתרון הרבה יותר טוב ופחות מזיק.
מאיפה אני מביאה גראס רפואי?
זאת באמת בעיה. משום מה מאוד מכבידים על מי שרוצה לקבל
26/09/14 22:23
46צפיות
מריחואנה רפואית.
אני מכיר רק אחת שקיבלה אישור למריחואנה רפואית אבל לה היה גם סרטן שממנו היא גם נפטרה. בכל מקרה המריחואנה הייתה לשם טיפול בהתקפים שלה. היא טופלה באיכילוב.
לסרטן נותנים ולמחלות סופניות נותנים. לנו- לא
28/09/14 00:54
26צפיות
וגם אני באיכילוב, כלום לא עוזר.
אני מסכימה עם מה שכתבת בנוגע לנסיונות אבל....
26/09/14 23:46
39צפיות
מי אמר לך? או מאיפה את מסיקה שמריחואנה רפואית תפתור לך את הבעיה??
 
googit
אני בטוחה שהיא תעזור לי
28/09/14 00:53
37צפיות
איך בעולם [לא בכל מקום כמובן] חולי אפילפסיה מקבלים ואצלנו לא? זאת "תרופה" קלאסית בלי תופעות לוואי, אני לא רוצה לשם הסטלה,ממש לא, אלא לטיפות או בכל צורה שתגיע שתעזור לפתור את מה שיש.
אם יכולים לנסות עלי הכל שינסו גם מריחואנה כי התרופות עד עכשיו לא היו להיט..., להסתובב עם פנקס ועט בכיס בגלל בעיות זיכרון, נשירה בשיער, סחרחורות, בחילות, לחצים בעיניים, לחצים בראש, התכווצויות בבטן- כל אלה לא תרופות הן סכנה לחיים.
גם כשהייתי באישפוז באיכילוב [3 שבועות] ביקשתי מפ"ר נוייפלד מריחואנה והיא אמרה שלא וגם בביקור נוסף אצלה. מישהו מכיר רופא שעוזר לקבל ועדה למטרה זו???
נסי לקבל הפניה למרפאת כאב
28/09/14 16:41
18צפיות
שם מתייחסים למריחואנה רפואית ככלי לגיטימי להפגת הכאב..
קנביס רפואי
30/09/14 09:07
37צפיות
התחילו לתת קנביס רפואי לילדים חולי אפילפסיה. אני יכולה לומר לך שעד עכשיו לא נראה שיפור במצבו של בני .
 
אני יודעת שיש מעט מבוגרים שמקבלים מרשם . תנסי לשאול את הרופא שלך.
º
זה לא עוזר לבנך בכלל??? זה לא בא במקום התרופות שלו?
03/10/14 02:51
11צפיות
לבני לא
05/10/14 12:40
20צפיות
יש כאלה שעוזר להם קצת. אבל כרגע, זה לא במקום תרופות.
שנה טובה ומאושרת.
24/09/14 10:47
16צפיות
שנה בו תתמלאנה כל משאלותיכם לטובה
שנת בריאות ובלי התקפים
º
שנה טובה גם לך איש יקר
24/09/14 12:40
2צפיות
º
שנה טובה ומאוזנת
24/09/14 15:42
6צפיות
º
שנה טובה מתוקה ומיוצבת וללא אישפוזים
24/09/14 17:41
8צפיות
º
שנה טובה ומאוזנת!!
28/09/14 00:56
4צפיות
אתם בוחרים איזה פורום יפתח ב|תפוז|!
23/09/14 12:28
7צפיות
|וואו|מעכשיו, הפורומים החדשים בידיים שלכם!, יש לכם את הכוח להשפיע איזה פורום יפתח ואיזה לא.
היכנסו לפורום רעיונות והצעות לפורומים והצביעו לפורומים שאתם רוצים לראות בפרדס - הפורומים שיקבלו את מירב הצבעות |כן| יפתחו.

מוזמנים להיכנס ולהשפיע:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|עפרון|היום בין השעות 20:00-22:00 נארח בפורום קומיקס שלומי צ'רקה, יוצר קומיקס, קריקטוריסט ומאייר ישראלי.
זוהי ההזדמנות שלכם לשאול כל מה שעניין אתכם על תהליך עשיית הקומיקס של יוצר ישראלי- מהדף הריק ועד להפצה בחנויות!

אתם מוזמנים להעלות את שאלותיכם כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
מתכוננים לחג עם |תפוז| אנשים!
22/09/14 12:00
3צפיות
|סיר| היום בין השעות 17:00-19:00 נארח בפורום מבשלים כשר את איילת הירשמן, סופרת, בעלת טור ב-לאשה וכוכבת תכניות בישול טלוויזיוניות.
באירוח תוכלו לבקש מאיילת את כל הטיפים והשאלות שיעזרו לכם להקפיץ את ארוחת החג שלכם!

מוזמנים לשרשר את שאלותיכם כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...


|ספר|יש לכם הזדמנות לזכות בספר מתנה! היכנסו לפורום ספרים וספרות וכתבו לנו האם ואיך השתנה הטעם הספרותי שלכם בשש שנים?
ואולי תזכו בספר שש שנים" של הרלן קובן!

לפרטים נוספים והשתתפות:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
|*|פתחנו פורום לסדרה האהובה עליך|!|
21/09/14 17:33
8צפיות
לרגל העונה החמה ביותר בטלוויזיה, פתחנו את הפורומים הבאים:

|טי-וי| פורום מחשבות פליליות
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|טי-וי| פורום נקמה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|טי-וי| פורום אוואטר והאגדה של קורה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|טי-וי| פורום האישה הטובה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|טי-וי| פורום שקרניות קטנות
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|טי-וי| פורום על טבעי SuperNatural
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|טי-וי| פורום נויורק
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|טי-וי| עד עצם היום הזה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...


אם הפורום לסדרה האהובה עליך עדיין לא נפתח, אתה מוזמן לפנות אלינו במסר אישי ולהציע את פתיחתו.
השפעות לוואי של תרופות
18/09/14 11:12
103צפיות
היי אני חולה אפילפסיה מאוזן מזה 25 שנים וזמן דומה יש לי משקפיים עקב קוצר ראייה כאשר המספר עלה בהדרגתיות
בשבועיים שלוש האחרונים חלה הדרדרות מסיבית במצב הראייה. האם מישהו יודע אם זה יכול להיות קשור לטיפול התרופתי
אני מטופל ב:
500 מג דפלפט כרונו פעמיים ביום
500 מג קפרה פעמיים ביום
לא נראה לי שיש קשר בין התרופות לבין קוצר הראייה
19/09/14 11:13
26צפיות
בכל מקרה היות ויש הידרדרות חריםה כדא מאוד לפנות לרופא עיניים ולשאול מה אפשר לעשות. תספר גם על התרופות שאתה לוקח.
כדאי לפנות לנוירולוג לדעתי
20/09/14 01:32
27צפיות
לפני ארבעה חודשים ילדתי ויום למחרת לא הצלחתי לראות כמעט כלום.. אחרי בדיקות ראיה שונות ומשונות (לא רק הבסיסיות)
לא מצאו שום בעיה בראיה, שלושה ימים לאחר מכן הגיע אלי נוירולוג שהסתכל רגע בבדיקות דם שלי וישר אמר שיש לי הרעלת
טגרטול. ברגע שהורידו לי את המינון הראיה החלה לחזור לעצמה.
 
את רמת הקפרה בדם אני יודעת שלא בודקים (וגם 1000 מג ביום נחשב למינון נמוך) אבל אולי אפשר לבדוק את הדפלפט.
 
אגב.. אחת מהבדיקות שעשיתי בבי"ח היתה במחלקת עיניים אצל מישהי שמתמחה בנוירולגיה. אם זה חשוב לך אני יכולה לחפש
את הבדיקה ולראות איך קוראים לזה בדיוק.
אותי שלחו לנוירואופטימולוג
20/09/14 21:58
29צפיות
שזה רופא עיניים שמתמחה בעצבים של העיניים.ובסוף התברר שזו היתה תופעת לוואי קשה של עלייה במינון של הטרילפטין.
º
תודה אני אשמח
22/09/14 16:30
32צפיות
היחידה לנוירואופטלמולוגיה
22/09/14 22:40
11צפיות
הייתי אצל ד"ר נפתלייב שהמליצה על MRI בזמן שהייתי מאושפזת
אבל נשלחתי לפרופ' ענת וקסלר מנהלת היחידה יומיים אח"כ שהחליטה
שMRI ושאהיה במעקב אצל אופטיקאי כדי לעשות משקפיים.
 
כפי שכבר כתבתי מיד אחרי שהורידו לי את המינון היה שיפור משמעותי,
הראיה שלי נותרה 6:6 והטשטוש נעלם לחלוטין.
 
בהצלחה.
25 שנה מאוזן??
23/09/14 18:48
40צפיות
למה שלא תחשוב על הפסק טיפול תרופתי
הפסקת טיפול קשורה בסוג האפילפסיה. יש כאלה שאי אפשר להפסיק
23/09/14 20:54
32צפיות
טיפול תרופתי גם אחרי עשרות שנים.
אצלי זה כך. אני מאוזן קצת יותר מ- 50 שנה אבל אני מרגיש שאפילפסיה שם ואם אפסיק ההתקפים יחזרו. האמת שפם הפסקתי ואכן קיבלתי התקף. זה היה לפני כ- 30 שנה ומאז אני לא מנסה יותר.
חחחחחחח
24/09/14 02:17
29צפיות
יש לך מושג כמה זמן לקח לי להשיג רישיון נהיגה?
º
הנושא של התלות בכדורים נבדק כבר ואני זקוק להם
24/09/14 15:20
17צפיות
תרופת לומינל
20/09/14 13:47
44צפיות
שלום לכולם.. אני חדשה כאן יש לי שאלה בקשר לתרופת לומינל.אחותי הקטנה בת 8 חולת אפילפסיה , רציתי לדעת אם יש כאן מישהו שהשתמש בתרופה זו?מה התופעות לוואי? תודה
אני משתמש בתרופה הזאת.
20/09/14 15:54
32צפיות
כבר מזמן אין לי תופעות לוואי אבל בהתחלה הייתה עייפות קשה ורצון לישון כמעט כל היום. זה נמשך בערך חודש ואז זה עבר.
זאת תרופה מאוד ותיקה שהיום כבר לא נותנים אותה, כמעט, לחולים חדשים באפילפסיה. אני לוקח אותה כי אני כבר לא כך כך צעיר  
 
התרופה פריזיום כתוספת לתרופה אנטיאפילפטית
19/09/14 19:08
52צפיות
שלום לכולן/םהאם משהו ממשתתפי הפורום נוטל את התרופה פריזיום בנוסף לתרופה אנטי אפילפטית?אני נוטלת טרילפטין(שמשום מה לא קראתי פה בפורום על חבר שגם נוטל תרופה זו.כאילו תרופה עלומה.זו לפחות לתחושתי.)בברכה,
גם פריזיום היא תרופה אנטי-אפילפטית
19/09/14 22:16
30צפיות
אפשר לקרוא את הערך עליה בויקיפדיה https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%9C%D7%95%D...
פריזיום
20/09/14 01:23
38צפיות
כמו שחיים אמר היא גם תרופה אנטי-אפילפטית ואחי שלקה גם הוא בעבר בהתקפים אפילפטים לקח אותה יחד עם טופמקס..
אני לא יודעת אם השילוב או רק הפריזיום גרמו לכך אבל בתקופה ההיא הוא היה זומבי לחלוטין וניהל שיחות בנות הברה אחת.
הוא לא לוקח כדורים כבר יותר משנתיים (לא היה לו התקף בשמונה שנים האחרונות) והוא חזר לתקשר עם העולם.
 
אני לקחתי בעבר פניטואין ואח"כ למיקטל שגרמה לי פריחה. היום אני על טגרטול וקפרה.. על טרילפטין לא שמעתי בחיים אבל
יש המון תרופות והרעיון הוא למצוא את זו שמאזנת אותך - אם היא טובה לך והנוירולוג מתמחה באפילפסיה אז הוא בטח יודע
מה הוא עושה.
מה שכן - תבדקי תופעות לוואי.
 
בהצלחה.
º
כן, במינון נמוך מאד עם למיקטל ועובד טוב
23/09/14 15:14
29צפיות
º
תודה גדולה לכל המשיבים.מחמם הלב
29/09/14 15:19
5צפיות
אסיפה כללית של אי"ל
19/09/14 22:24
30צפיות
אתמו התקיימה האסיפה הכללית של אי"ל. המטרה היתה למסור דו"ח על הפעולות האגודה בשנה שעברה. רואה החשבון של האגודה הציג את תמצית הדו"ח הכספי לשנת 2013 ונבחרו חברי הנהלה חדשים ווותיקים שממשיכים. 
נבחרו להמשך כהונה בועד המנהל : דנה אהרון, גל אהרוני, ומעיין גליל. בנוסף עליהם נבחרו חברי הנהלה נוספים: שרונה נמר, ד"ר דנה אקשטיין, אהוד אהרון,  סיגל סלע ומורן נגר.
נבחרה להמשך כהונה כיו"ר העמותה: דנה אהרון.
נמסר על חידוש פעילות העמותה לאחר תקופת משבר ארגוני: יציאה מגירעון,  עזרה להכנסה של התרופה וימפאט, פתיחת סניף תל אביב, חידוש אתר האינטרנט, מתן תמיכה ויעוץ טלפוני על בסיס שוטף.
נמסר על הידוק הקשר בין הליגה למניעת אפילפסיה לבין עמותת אי"ל. 
º
רוןרון22 ו-רינה777 קראו תגובה לפניות שלכן
19/09/14 20:09
35צפיות
º
חייםלוי מדוע תגובות שלי לא מוקפצות?
19/09/14 20:10
18צפיות
תגובות מוקפצות רק אם לא עברו 72 שעות מזמן שנכתבה
19/09/14 22:13
15צפיות
ההודעה אליה מגיבים.    
º
תודה חייםלוי.למדתי דבר נוסף.
20/09/14 21:52
8צפיות

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה