לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום האפילפסיה . האפילפסיה ידועה גם כמחלת הנפילה. האפילפסיה באה במפתיע.
1% מהאוכלוסיה מטופלת במניעת התופעות הנובעות מהאפילפסיה. מדובר בכ- 70,000 איש במדינתנו. בכל שנה מצטרפים בין 3,000 ל- 4,000 איש חדשים למטופלים באפילפסיה, בארצנו יש לפחות 20,000 איש אפילפטים מתחת גיל 20. לכל אפילפטי יש סיכוי של 60% להכנס להפוגה כעבור מספר שנים.
לאפילפסיה יש מיגוון תופעות , שהידועה ביותר היא הנפילה. 70% מהאנשים, שבטיפול, לא סובלים משום תופעה. לשאר יש תופעות במידרג שונה.
לרוב אפילפטים יש משפחה שמשתתפת אתו , אם בשמירה על לקיחת התרופה, או להתמודדות עם התקפים. לא נגזים אם נאמר ש – 300,000 משתתפים בהתמודדות עם האפילפסיה כולל ובני המשפחה.
אנחנו כאן עם כולם.
לצערנו אין הבנה באוכלוסיה לאפילפסיה, שנובעת מפחדים קדומים, הפוגעים קשה באפילפטים. אם בקבלה לעבודה, וביחסים חברתים. אנחנו כאן להסביר לכל אדם את המצב לאשורו.

מבולבלת מהמצב ומכל הכדורים-סליחה על האריכות אבל חייבת לשתף
01/11/14 18:19
84צפיות
שלום לכולן/ם
אז מה שלומי.הרבה זמן לא קראתי והגבתי בפורום.אני במצב דיי מבאס. 8 חודשים הייתי מיוצבת עם טרילפטין 900מ"ג. ליום[450*2]והרגשתי נהדר.הנה סוף סוף התרופה הגואלת.התרופה שלטה בפרכוסים החזקים [איגרוף כפות הידיים/תנועות רגליים חזקות/רוק ועוד...] ,במקומם הגיעו פרכוסים "רכים" .ואני אמרתי לעצמי 'זה בסדר.יכולה לחיות עם המצב החדש'. מצב שמאוד הקל על חיי היומיום. וגם הנוירולוגית שלי היתה מרוצה מהמצב. בתיקווה חיובית להגעה לשליטה מלאה ברגע שיהיה צורך בהגדלת מינון התרופה. ואכן רגע זה הגיע. באוגוסט השנה אושפזתי בטיפול נימרץ לאחר 3פרכוסים ברצף קשים.במצב סטאטוס.וחסרת הכרה.ואז הוחלט להעלות את מינון הטרילפטין ל450 בוקר ו600 לילה. ותוך שבועיים מהאשפוז הקודם,אושפזתי שוב במצב של היפנותרמיה,שלמעשה ניגרם עקב העליית במינון הטרילפטין.אז שוב החזירו אותי למינון "היישן" 900מ"ג ביום עם הוספה של פרזיום 0.5מג בלילה.חודשיים ."נהנתי" מ2פרכוסים קלים בלבד.....עד שלשום.....שוב 3פרכוסים ברצף בהכרה חלקית.שוב זריקה לוריד של דורמיקום באמבולנס נט"ן.שוב אשפוז והחלטה להוסיף את קפרה במינון של 500*2 ביום.וביקורת אצל הנוירולוגית בעוד שבוע בשביל להעריך איזה כדור לבטל ואיזה להשאיר\או שלא.
אז מה אני עושה? היתה לי תקופה מאוד טובה ולפתע 3 אשפוזים ברצף של פעם בחודש.
יש לי 2 ילדים בגיל הגן וזה משבש החיים.הילדים כל הזמן בפחד שואלים"אמא את תחזרי?" ועם שחרורי אני מאוד חלשה וישנונית "והפוכה" אז בעלי חוזר לעבוד אבל רק חצי משרה.
איך אפשר לנהל ככה חיי משפחה?
איך אפשר להתאשפז כל כך הרבה פעמים? 
איך אפשר לשלוט במצב רוח שמאשפוז לאשפוז פשוט "ניכבה" ? 
אולי אם זה קורה בבית פשוט לא להזמין מד"א כי נימאס? [ברחוב אין לי שליטה על המצב]
משהו מכיר? משהו חווה?
תודה רבה לכל המשיבים ושבוע טוב.אמן
 
 
 
 
אני לא יודע מה לומר
01/11/14 21:07
57צפיות
לקבח כמה פרכוסים ביחד ועוד סטטוס בנוסף על כך ומשפחה לטפל בה זה באמת לא פשוט.
הנדבר היחיד שאת יכולה לעשות הוא להמשיך לשחק עם התרופות עד שיימצא פיתרון.  ואם לא יימצא על ידי תרופות אולי לנסות קוצב וגאלי. אני מכיר כאלה שזה עזר להם.
 
אז לגבי הלשחק עם הכדורים
02/11/14 20:16
47צפיות
היום הייתי אצל רופאת המשפחה ,בקופ"ח כללית,בכדי לקבל מרשם ל-קפרה והיא אמרה שצריך אישור מיוחד אותו שלחה דחוף.וצלצלתי אליה לבדוק אם אושר וענתה שלא.ואני לא יודעת מה לעשות. בבית החולים כבר ביצעו לי העמסה והחלו בטיפול תרופתי.יש לי כדורים מביה"ח עד למחר ובסופר פהארם זה עולה 199ש"ח ואין לי את הסכום הזה.
משהו יודע איך בכל זאת ניתן להשיג אישור קופה חתרופת הקפרה?
תודה
לגבי הכדורים....
05/11/14 22:33
23צפיות
קופ"ח מחוייבת לספק לך את כדורים שנרשמו לך, זה שהם רוצים לתת תחליף/או לא לתת בכלל בגלל חסכנות שלהם, זה אסור, אני הגעתי איתם עד נציב תלונות ציבור וזה אושר לי, פשוט צריך להלחם איתם קצת, רצוי להצתייד ממכתב הנוירולוג הקובע כי עליך לקבל את התרופה הזו ולא תחליף.  
את צריכה לברר גם מול בהיטוח הרפואי שלך בקופ"ח וביטוח רפואי הפרטי שלך האם הם משתתפים בענין, כמו כן אני יודעת שקביעת אחוזי הנכות גם על זה מקבלים הנחה ברכישת התרופות.
בהצלחה.
 
googit
קפרה
06/11/14 08:22
21צפיות
בוקר טוב,
 
ברגע שרשום לך במכתב שחרור או ביקור אצל הנוירולוג שאת צריכה לקבל קפרה הרופאת משפחה צריכה לתת לך אוטו' מרשם, בלי אישור ובלי כלום.
אם את לחוצה, אני לוקחת קפרה ואת יכולה לקחת ממני כמה כדורים עד שתקבלי מרשם כדי שלא תגיעי למצב שהפסקת פתאום בבת אחת ואז יש סיכוי גדול שההתקף יגיע..
לכי לרופאה, תתעקשי, תבכי, תצעקי, תעשי כל מה שצריך. אל תסכימי לצאת בלי מרשם.
 
סןף סוף הקפרה אושרה לי כי בעלי
07/11/14 08:35
33צפיות
תודה לכולכם על העצות הטובות וההתייחסות. אז אני הייתי ממוטטת במיטה [חזרתי מ"ביקור במיון" עם חוסר נתרן והקאות ושלשולים ובחילות ולאחר בדיקות ואנפוזיות של מלחים ואנטי הקאות והנטי כאבים] ובעלי נסע שוב  לרופאת המשפחה,עם שני הילדים הקטנים, והיה עצוב שצריך להשאיר אותי בבית ללא השגחה אבל עניתי לו שיעשה את מה שצריך לעשות,וצעק והתלונן ועשה בלאגאן שלם [בלי אלימות כמובן.....] ואז הרופאה הכניסה אותו לחדרה [ומצחיקול בעלי,מרוב האדרנאלין "שכח" הילדים מעבר לדלת] ואמרה שלמרות הסירוב שהתקבל שיחזור בסוף היום והמרשם לקפרה תחליף יהיה מוכן היא תערב את המנהלת הרפואית של המרפאה בפנייה לאחראי המחוז.
ואכן כך היה.למחרת חיכה לנו מרשם לקפרה תחליף.
אז כרגע אני נוטלת : טרילפטין 450*2  + קפרה 500*2 + פרזיום 0.25 *1 ............ומקווה , ובעלי מקווה, לטוב.
שבת שלווה
פוסט שפרסמה מיכל ליברמן-גלון בפייסבוק
30/10/14 12:55
61צפיות
 
לדעתי היא כתבה בצורה מאוד נגישה על החיים עם אפילפסיה ושיתפתי.
 
 
קיבלתי ממיכל רשות להעלות את הפוסט כי לא לכולם יש פייסבוק
01/11/14 21:15
33צפיות
 חברות וחברים יקרים,
בואו נדבר על אפילפסיה. האפילפסיה שלי.
ע"פ מרכז לחינוך לאפילפסיה ע"ש אניטה קאופמן בסורוקה אחד מכל 100 ילדים ואחד מכל 150 מבוגרים מתמודדים עם המחלה הזו ולמרות זאת נראה שבקרב הציבור המושג "אפילפסיה" עדיין נתפש כמשהו מסתורי, נורא, מאיים וחמקמק.
בערב ראש השנה, 24.9.2014 בעת שבישלתי להנאתי, קיבלתי התקף אפילפטי שהסתיים בנפילה על דלת תנור רותח, כוויות בדרגה 3 בחזה, ברגל וביד, הובהלתי לביה"ח - ועודני כאן. כבר חודש ושבוע (אבל מי סופר?).
במשך כל הזמן הזה אני מוקפת באהבה ונתינה מכל כיוון אפשרי, מהמשפחה, החברים, הצוות הרפואי וסתם "אנשים טובים באמצע הדרך" ששמעו על מה שקרה ומתפללים לרפואתי – לכן אין לי ספק שאני בדרך להחלמה מלאהJ
מנקר בי רצון חזק להשיב טובה על טובה לעולם, מכיוון שאני מרותקת לביה"ח, כאובה ומוגבלת מאוד בתנועותיי החלטתי שהדרך הווירטואלית היא המתאימה ביותר להעברת מסר חד וברור לחברה:
אפילפסיה היא לא מילה גסה, היא לא מקור לבושה ואין שום סיבה להסתיר אותה. אדרבא ואדרבא, ככל שנהיה מודעים למחלה כך נוכל לסייע ולתמוך בחולים ובבני משפחותיהם.
אפילפסיה מצטלמת גרוע. היא לא מחלה "סקסית", התקף יכול לכלול הפרשות שונות, גלגול עיניים ונפילה והכי גרוע - אין לה פרזנטור. בעולם השיווקי והממותג שלנו, בשביל לשכנע שאפשר לחיות טוב בצילה של המחלה צריך שער ראשי בעיתון ועליו סלבריטאי זוהר שיספר בגילוי לב על המחלה.
מכיון שאין סלבריטאי כזה בנמצא - תצטרכו להסתפק בי. מקווה שתיהנו:
קוראים לי מיכל ליברמן-גלון, אני בת 31, נשואה ליהונתן ואמא לשלושה ילדים מקסימים, חושן בת 7, ירדן בת 5 והדר בן 3.5 חודשים.
האפילפסיה התגלתה אצלי בילדות ומאז היא ואני עושות חיים ביחד - היינו מוקפות חברים, הדרכנו בתנועת נוער, סיימנו י"ב באופן שהביא נחת להורים, התגייסנו לשרות מלא בצה"ל ואפילו סיימנו בהצטיינות (מש"קית נפגעים - הסיסמה הייתה אז "אחרי לאיכותי, אחותי"). למדנו באוניברסיטה העברית תואר ראשון ואח"כ תואר שני במסלול מחקרי והתזה שכתבנו זכתה בפרס מכון ז'בוטינסקי. בארבע השנים האחרונות נפלה בחלקנו הזכות לעבוד כמנהלת החינוכית של מרכז הרצל מיסודה של ההסתדרות הציונית העולמית.
אני כותבת בגוף ראשון רבים כי האפילפסיה הפכה להיות חלק בלתי נפרד מיישותי, ביקורות ובדיקות נירולוגיות הפכו לשגרה ותרופות שונות ומשונות הוכנסו לסדר יומי על מנת לאזן אותי. נכון, לא תמיד היה קל ולפעמים הופיעו תנועות לא רצוניות ביד ומאז שאני אמא הצטרפו חרדות זדוניות שמא אקבל התקף כשאני עם הילדים, אבל לכל הדברים הללו נמצאו פתרונות רפואיים ותמיד תמיד היו לי משפחה וחברים להיעזר בהם בעת הצורך. לפעמים לאפילפסיה היו גם יתרונות - עוד שעת שינה בטירונות, פטור מא"ג ועכשיו כבר מותר לגלות שבטיול השנתי בתיכון במקום להזיע בהר צפחות, עשיתי שופינג בקניון באילת, שהרי ידוע שטיפוס לגובה לא מומלץ במקרה שלי J
אמנם בכרטיס הביקור שלי לא מצוין שאני חולה אבל תמיד הקפדתי שכל מי שמסביבי ידע שאני חולה על מנת לזהות התקף במידה ויגיע ולהזכיר לי לקחת את התרופות בזמן. רק כשבגרתי והתחלתי לקבל כל מיני פניות כגון "יש לי חברה שגילתה שהיא חולה באפילפסיה והיא בדיכאון - תהיי מוכנה לדבר איתה?" – הבנתי שרבים מהחולים מסתירים מסביבתם את המחלה וחרדים מפני ההשלכות החברתיות שיהיו לגילוי.
אני מאמינה שהקב"ה מציב בפני כל אחד ואחת מאיתנו את הקושי איתו אנו מסוגלים להתמודד ויתרה מזאת, קושי שההתמודדות עמו מעצימה ומחזקת אותנו.
הפוסט הזה נכתב בשביל להגיע לכמה שיותר אנשים וזאת למרות שהחשיפה לא קלה לי, משפחתי ואני מנסים לשמור ככל הניתן על הפרטיות שלנו – מה שכמעט בלתי אפשרי עבור משפחתו של נבחר ציבור.
אז בואו נאמר ביחד די להסתרה ודי לבושה ושתפו את הפוסט.
תודה רבה,
מיכל
נכון, אבל-
04/11/14 12:05
22צפיות
לא מילה גסה ולא דבר שיש להתבייש בו, לעולם.
במשך שנים רבות חייתי בצל הבעייה כשמדי פעם-אאוט אוף דה בלו- התקפים אלימים, לעתים כמה ביום-למרות שתמיד קיבלתי תרופות.עשרות רבות במשך השנים.
לקח זמן עד שהגעתי לאיזון.עכשיו מצבי יציב שנים.
נכון, היא לא מחלה סקסית ואין לה פרזנטור ולדעתי לא בטוח שצריך להיות.
כי בעולם הממוסחר ועמוס הריאליטי זה עשוי להיתפס כסוג של גימיק, רצון להתפרסם ולהגיע לתודעה.נניח שפוליטיקאי ידוע יכריז שיש לו את זה,מה זה באמת יעשה? יהפוך את זה למשהו קל יותר, מפחיד פחות?
חברים קרובים ומשפחה יודעים על מצבי, ואין לי עניין לחלק עם העולם.מבחינתי מי שצריך-יודע. זהו.זה לא עניין של הסתרה אלא של פרטיות בעולם שאין בו פרטיות,שחברות מסחריות אוספות עליך מידע גם דרך רשתות חברתיות והאייפון שלך מגלה היכן אתה ובאיזה אתרים אתה גולש ואפשר להגיע לאנשי הקשר שלך.עולם בלי שמץ פרטיות.
זו דעתי ואני מכבד את דעתם של אלה שכן חושפים.
 
 
הי ראובן
06/11/14 08:40
14צפיות
אני גם לא הולכת עם שלט: "יש לי אפילפסיה". שיתפתי את הפוסט כי אני רוצה להעלות את המודעות למחלה, לא כי אני מעוניינת שכל מכרי ידעו.. למרות שכל מי שהיה בחתונה שלי וראה אותי מפרכסת כבר יודע
אני רוצה שאנשים ידעו כמה שיותר על אפילפסיה כדי שלא יחששו ממנה כ"כ, אני חושבת שההתייחסות אליה היא רב הזמן בעתה ולאו דווקא בצדק (לפעמים דווקא כן) וככל שידעו יותר - יפחדו פחות.
התחלתי תפקיד חדש לפני חודש ושיתפתי את האחראי צוות שלי כדי שלא יהיה מופתע במידה וחלילה אני "אפול", הוא כמעט נפל בעצמו והביע חששות ופחדים - כולם לגבי מה הוא יצטרך לעשות ואיך זה ישפיע עליו.
אני לא מאשימה אותך שאתה לא רוצה לשתף - זכותך המלאה.
היי delibaby
06/11/14 11:03
10צפיות
בזמנו חשבתי והרגשתי כמוך אבל כבר לא.
אני מרגיש שהמודעות באופן כללי גבוהה יותר והחשש פחות קיים מאשר היה כשזה התחיל אצלי (קצת לפני שנולדת) ואנשים פתוחים יותר להבין.
זה לא עניין של בושה או פחד מתגובות אצלי, פשוט עניין שאני לא חושב שחוץ ממי שצריך לדעת זה נוגע למישהו.עבדתי תמיד,טיילתי המון ועסקתי בספורט אתגרי ותמיד היה אחד בקבוצה (היינו חבורה די מגובשת) שידע למקרה הצורך.
אני גם לא בטוח שאם אנשים ידעו הם יחששו פחות.כשרואים את זה-זה מלחיץ.הסיבה היחידה להעלות את זה למודעות מבחינתי היא שאנשים לא יעשו את הדברים הלא נכונים כמו לשפוך מים על הפנים או להכניס עצם זר בין השיניים.
 
פרימולטנור ולמיקטל
30/10/14 09:51
55צפיות
שלום רב
אני מתחתנת בקרוב ועלי לקחת כדור פרימולטנור לעיכוב המחזור. אני נוטלת למיקטל באופן קבוע.
הרופא אישר לי לקחת את שני הכדורים יחד ואמר שלא צריכה להיות בעיה , עם זאת, אני מעט חוששת
אשמח לשמוע האם מישהי מהפורום נטלה את הכדור ביחד עם כדור נוסף? אני פשוט רוצה להיות רגועה...
כי בכל זאת זה כדור הורמונלי (אני יודעת שגלולות משפיעות)
תודה
לא יודעת אם זה יעזור לך להחליט.
30/10/14 12:51
41צפיות
הזרקתי הורמונים ביום החתונה שלי ונתתי מופע לא מתוכנן.. אם הייתי יודעת מראש הייתי מוותרת.
º
לא נעים
30/10/14 22:09
15צפיות
זה כללי מידי
01/11/14 17:45
23צפיות
אשמח לדעת איזה הורמונים לקחת? איזה תרופה את נוטלת בדר"כ? התייעצת עם רופא?...
זה קריטי לי הפרטים האלה כי אצלי שני הרופאים אישרו... (ד"ר בלאט ורופא הנשים)
הי בלונדית
06/11/14 08:48
15צפיות
מצטערת אבל אני לא זוכרת איזה הורמונים לקחתי, קפצנו על שלב הכדורים שאמור להיות עדין יותר ועברנו ישר לזריקות.. אני אנסה למצוא את הניירת.
מה שכן, הייתי אצל ד"ר בלאט מס' פעמים ואני מאוד סומכת עליו למרות שהוא לא הרופא המטפל שלי, על הרופא נשים אני סומכת פחות כי לא תמיד הם מבינים או חושבים על ההשלכות.
הרופא נשים שליווה אותי בטיפולים אמר לי רק בדיעבד שהגיוני שההורמונים שיבשו לי את המערכת והוא רופא מאוד נחשב, הייתי אצלו גם בפרטי וגם דרך הקופה והוא היה מודע לכדורים שאני לוקחת.
 
אני החלטתי לא לקחת
19/11/14 15:43
4צפיות
שום כדור הורמונלי ולתת לטבע לעשות את שלו...
קיוויתי נורא שהכל יצא לטובתי וברוך השם כך היה..
אני לא הייתי ממליצה כי או שהכדור לא יעשה את העבודה כמו שצריך( הדימום לא מסתדר על הכדור הראשון וזה יקלקל לך יותר ממה שזה יעזור) או שיוריד לך את המינון של הכדור שלך!! ואז בכלל חגיגה ....
 
שבת שלום. כיצד אני מחפשת כל השאלות/התייחסויות לקפרה?
31/10/14 21:43
26צפיות
לתרופה
אם את רוצה לחפש מה נכתב בפורום על קפרה תקישי
31/10/14 22:16
21צפיות
את המילה קפרה במנוע החיפוש של הפורום מצד שמאל למעלה ותגיעי.
 
התקף חודשי
30/10/14 10:04
59צפיות
אני מוגדר כחולה אפילפסיה לאחר שעברתי שני התקפים גדולים (אובדן הכרה) והרבה התקפים קטנים. 
אני מטופל ב לבטיראצטם 500 מג בבוקר ו 1000 בערב
בחצי שנה האחרונה קיימת תופעה שכל סוף חודש בין 25-30 לחודש יש לי התקף תוך כדי שינה שבמסגרתו אני חורק את השיניים וזז במיטה. אשתי אומרת שאם אני ממשיך לישון מספיק זמן אני קם כמעט בלי השפעה ואם אני לא ישן מספיק אני קם כולי מבולבל וכל היום למחרת אני מרגיש כאילו חזרתי משנה בחו"ל והכל נראה לי מרוחק. זה מלווה גם בדיכאון
האם ידועה על תופעה כזאת באפילפסיה של התקפים שחוזרים כמו מחזור של אישה ?
אני לא מכיר מכיר כזאת תופעה אצל גברים. אצל נשים
30/10/14 22:13
23צפיות
יש סוג אפילפסיה שנקראת אפילפסיה וסתית.
מצד שני, במשך השנים, למדתי שכל תופעה אפשרית באפילפסיה. יכול להיות שיש לך משהו ייחודי לך. יש כל מיני אנשים שיש להם תופעות ייחודיות בהתקפים שלהם ושמעתי על כל מיני דברים מוזרים.
 
חברה עם אפילפסיה
25/10/14 20:10
275צפיות
שלום,
יש לי חברה ואנחנו ביחד קצת יותר משנה. כבר מההתחלה היא סיפרה לי שיש לה אפילפסיה. עד היום חוץ מהעובדה שהיא לקחה תרופות בבוקר ובערב, ושהיא לא שתתה יותר משליש בירה ביום המחלה לא הייתה מורגשת, מה גם שכשהייתי בצבא היה לי חייל שאובחן באפילפסיה וגם אצלו מעבר לפטור של 7 שעות שינה ותרופות שהוא היה חייב לקחת המחלה לא הייתה מורגשת.
בסוף שבוע נסענו לצימר ביחד. לקראת הערב היא לא הרגישה טוב, ולפני השינה הקיאה, יכול להיות שהקיאה את התרופה שלה. בבוקר היא קיבלה התקף ראשון. אני חייב להגיד שבאותו רגע מאוד פחדתי, הפנים שלה התעוותו, העיניים שלה היו פקוחות במשך כל ההתקף, והרגשתי מאוד חסר אונים. ההתקף ארך בערך 30 שניות. התקשרתי להורים שלה והם הרגיעו אותי והסבירו לי מה לעשות, ובעיקר מה לא לעשות. אחרי עשרים דקות בערך היא התעוררה מבולבלת. היא נשארה במיטה ונחה קצת, ואחרי חצי שעה קיבלה התקף נוסף, הפעם קצר יותר. רבע שעה אחרי ההתקף השני היא התעוררה, שתתה קצת וחזרה לעצמה לאט לאט. החלטנו לסיים את הטיול ולחזור הביתה. היא לקחה את התרופות שלה, ונסענו חזרה. בנסיעה היא הייתה מאוד כבויה, היא דיברה איתי אבל מעט. אחרי בערך שעה של נסיעה, באמצע כביש מהיר, ראיתי שוב את העיניים שלה נפערות, קראתי בשם שלה והיא לא הגיבה, ואז היא קיבלה התקף נוסף. זה הייתה ההתקף המפחיד מכל השלושה, עצרתי בצד ובקושי הצלחתי להזיז את הרגל שלה כדי להעביר ל parking ולהרים את האמברקס. אחרי התייעצות עם ההורים שלה החלטנו להביא אותה למיון לביה"ח הקרוב, ואחרי שעתיים במיון הוחלט לשחרר אותה הביתה ולהמשיך במעקב עם הנוירולוג שלה.
קודם כל, זאת היתה חוויה מפחידה, והרגשתי שאני רוצה לשתף אותה פה עם אנשים במצב דומה. דבר שני, החוויה העלתה בי שאלות. אני אוהב את חברה שלי ורוצה להישאר איתה, אבל עם זאת ככל שהקשר נהיה יותר רציני ועמוק אני מרגיש כאילו אני קצת מכניס ראש בריא למיטה חולה. כמובן לכל אחד יש את השדים שלו בארון, אבל השד הזה נראה לי עכשיו הרבה יותר גדול. איך אתם חיים ומתמודדים עם אדם קרוב שסובל מאפילפסיה? מה קורה אם במקום צימר בצפון, היינו בטיול החו"ל? ויצא לכם לראות מקרה של שלושה התקפים בטווח זמנים כל כך קצר? היא הייתה מאוזנת מאז שאני מכיר אותה, וההתקף האחרון שלה היה לפני שנה וחצי בערך.
אודה לתגובתכם, גם מאנשים שסובלים מאפילפסיה וגם מאנשים שחיים עם חולי אפילפסיה.
תראה תשמע תבין אני ואתה ...אחוקים
25/10/14 20:58
92צפיות
בפעם הראשונה שעברנו ביחד את ההתקף חשבתי שאני מת
מתעלף ...כמו בסרטים ...לא יכול להיות שזה אמיתי אמרתי לעצמי ..רציתי להתקשר לאלוהים ולדפוק לו על הדלת
מה אתה עושה לי ...?
אני כל כך מבין מה אתה כותב ..
תתנחם בזה שהרפואה מתקדמת מאוד ואנחנו לא חיים במאה הקודמת
אני כאן טרי בין יום אחד בדיוק ...וכמוך אני מנסה להבין איך העסק הזה עובד
במקביל בטוח אין סיכוי שאוותר עליה
ובגלל זה אני מנסה לדעת יותר על המחלה הארורה הזאת שלוקחת אותה ממני ומחזירה אותה אליי
גוש בשר סחוט
דואג ורגוע אני יודע שנוכל לזה ...בינתיים אני מברר יותר פרטים ויודע שאצליח להקל עליה ועלינו עד כמה שניתן
אין לי מושג אם עניתי לשאלות שרצית ,אשמח לענות על כל שאלה שתרצה בצור בן זוג
מידי פעם אני מביט בה מודאג במידה והיא עושה רפלקס ...פוחד שזה לא התקף
נרגע שזה לא וכועס על העירנות שבי
ואני מבין אותך מאוד כשאתה כותב מפחיד...אני התרסקתי אחרי ההתקף הראשון
 
ברוך הבא
25/10/14 22:36
74צפיות
לראות התקף של בת הזוג זה מבהיל ומפחיד. היות ואת כבר יותר משנה ביחד ועד עכשיו לא קרה שום דבר צריך לבדוק מה גרם להתקפים החוזרים ונשנים לאחרונה. לא יכול להיות שזה רק הכדור שהקיאה. רק נוירולוג מומחה יכול לענות ולנסות לפתור את הבעיה כדי שהיא תחזור למצבה הקודם - בלי התקפים.
אני לא חושב שאתה מכניס ראש בריא למיטה חולה. אתם כבר יותרמשנה ביחד ומכיר ואוהב אותה. מה שצריך לקבוע את היחסים שלכם הוא אתם ולא האפילפסיה. לא לתת לה לנהל את החיים.
גם לי היה התקף לנגד עיני אשתי לפני הרבה זמן. שאלתי אותה איך הגיבה אבל היא שכחה את צורת ההתקף זמן קצר אחרי כן. זה כל כל לא היה חשוב לה. היא זוכרת אותו, כמובן, אבל לא התייחסה אליו.
היי giladude2 :)
26/10/14 00:13
66צפיות
קצת קשה לי להתיחס לדברים באופן אוביקטיבי שכן אני היא זו שיש לה אפילפסיה ולא בעלי. אני לא יכולה לדעת איך הייתי פועלת לו זה היה הפוך ואני לא מעזה לשפוט את מי שמהרהר בכך או אפילו בוחר לעזוב.
כמותכך, גם הוא ידע שיש לי אפילפסיה כשהכרנו. הוא בחר להישאר. גם אצלנו לקח קצת זמן עד שהוא היה ממש נוכח בהתקף שלי.
אני יודעת שהוא נבהל מאד, אני יכולה לספר לך שמאז הוא עבר איתי עוד כאלו, גם כאלו קשים מאד ואני יודעת להגיד לך שהוא כן באיזושהי טראומה. זה מתבטא בעיקר בדאגה שלו כלפי. מיד אחרי התקפים אם נופל לי משהו מהיד הוא מיד חושב שזה התקף, אבל אז מגיע שקט. הוא ממשיך לדאוג לי, להזכיר לי לקחת כדורים ולהיות עירני, 
אבל פחות לחוץ, החיים חוזים למסלולם עד הפעם הבאה... לפחות כך זה נראה לי כשאני מסתכלת עליו.
אנחנו יחד כבר עשר שנים, הוא בחר להישאר וזה אני מניחה  בגלל שהוא יודע שהאפילפסיה לא מגדירה אותי, היא רק חלק קטן ממני. הוא לא רק בחר להישאר, הוא בחר להיות חלק שותף במסע שאני עוברת בכל מיני דרכים ורבדים. אני מניחה שהוא גם אוהב אותי ככה- שזה באמת לטוב ולרע כשהוא מרגיש שהרוב הוא טוב.
לפני שש שנים נישאנו. יש לנו ילדה מתוקה, מקסימה ובריאה בת חמש וחצי ועוד חודש וחצי בערך יצטרף אליה אח קטן :)
אני מאמינה שהוא יוכל לתת לך מענה טוב יותר משלי, אולי אם יהיה לו פנאי הוא יכנס לספר קצת מהצד שלו.
זב בסדר ולגטימי להיות מבוהל, להסס ולתהות. מוצא חן בעיניי שפנית להתיעץ דווקא כאן, זה נראה עד כמה אכפת לך וזה מעורר בי גם תקווה קטנה שהיחסים בינכם הם כאלו, שאפילפסיה לא תשבור אותם. אבל אם כן... כאמור, לא חשובת שיש מי שיפשוט אותך. זה פשוט (בעיניי) יהיה מאד עצוב ואולי גם יתלוו לכך פספוס והחמצה של משהו באמת טוב.
היי
27/10/14 02:15
35צפיות
גם אני לא מהצד שלך אלה מהצד עם האפילפסיה.
מה שכן אני יוכל להגיד לך דבר כזה היום אני בן 27 וכשהייתי יותר קטן היו לי שאלות הפוכות משלך
לא אם אני מכניס ראש בריא למיטה חולה אלה מי בכלל תירצה אותי עם האפילפסיה. וכל הסובבים אותי תמיד אמרו "מי שלא תרצה אותך בגלל האפילפסיה לא שווה אותך"...ואתה יודע מה? זה נכון, הכרתי כמה וכמה בחורות וחלקן ויתרו רק בגלל זה והיום לשמחתי אני מאושר עם האחת שלי שאוהבת ומקבלת אותי כמו  שאני, עם האפילפסיה.
מה שאני בא להגיד בעצם זה שאם אתה אוהב אותה ורוצה אותה וחושב שאתה שווה אותה אל תוותר עליה רק בגלל האפי (זה קיצור יותר נחמד לאפילפסיה). רואים שהיא חשובה לך ואתה דואג לה. אל תוותר עליה בגלל זה. .....וסתם עוד טיפ שיקל עליך אל תקרא לזה מחלה, אל תגיד היא חולה באפילפסיה אלה 'יש לה אפילפסיה' זה עוזר המון. מניסיון. אם אתה רוצה לדבר עוד תרגיש חופשי לשלוח הודעה offir53421@walla.com
אני מבין שזה מפחיד ומלחיץ
27/10/14 14:03
33צפיות
אבל זה יכול להיות ארוע חריג.
היו לי מקרים של כמה התקפים ביממה, מעט מאד.לפני שנים רבות ובערך 7-8 שנים אין התקפים כלל.
הנוירולוגיה התקדמה,יש תרופות חדשות ויעילות מאלה שהיו בשנות ה-70 וידע רב יותר.
ההרגשה שלך אולי באיזה מקום לגיטימית, אבל אם היא באמת חשובה לך קח בחשבון מה שהזכרתי-ההתקדמות ברפואה ותרופות חדשות,ומה שקרה אחרי לפחות שנה-כך אני מבין-היה חריג. אתה צריך לראות את התמונה הכוללת של המצב שלה ולא ארוע נקודתי מלחיץ אחד.שתדע רק בשורות טובות.
תגובה מאבא
27/10/14 17:06
51צפיות
היי, 
לי יש ילד קטן שיש לו אפילפסיה ומה שאתה חווית עם חברה אנחנו חווינו עם פעוט, בהתקף הראשון אשתי היה בטוחה שיש לה ילד מת ביד, כל הבניין היה על הרגליים אבל הוא חיי ובועט, שמח ומאושר. : ) 
 
אני חושב שזה לייט.
אז קודם כל, זו המחלה, נעים מאד. תעשה איתה הכרות, קח בחשבון שתתקל בה סדר גודל של 3 שעות בשנה אולי יותר (שאל אותה כמה) ותחשוב כמה זה מציק לך. לי יש ילד שבנתיים וורבע של חיים עבר 6 התקפים כל אחד של בערך שלושים שניות, זה בערך שלש דקות מחייו, אני בטח לא הולך להגדיר אותו באיזה שהוא אופן, בגלל שלוש הדקות הללו. 
 
למרות שזה מפחיד בפעם הראשונה, אני חושב שאין לך מה להתרגש, זה מה שזה, וזהו, מפחיד בפעם הראשונה שרואים אבל לא קורה כלום, היא ישנה, קצת מבולבלת ולאט לאט (שעה שעתיים) חוזרת לעצמה. לי זה נראה לייט, אולי לך זה קשה יותר (לי כמובן אין בחירה מה שלבטח מקל).  
 
אם היית בחו"ל, אז היה לכם יום לא נעים, מקסימום היית מתקשר להוריה, מחפש בית חולים שם, אחריי שלש שעות (בחול מחכים יותר) הייתם חוזרים למלון, את הסקס דוחים למחר וממשיכים כרגיל. 
 
אני רק מנחש שמה שבאמת היה קורה זה שהיא היתה מרגישה רע אם זה שראית אותה עם התקף (אויה לצרה, גם לחוות התקף וגם לדאוג לך),  ואתה היית מפוחד ובגלל שאתם תקועים ביחד במלון זו היתה הזדמנות טובה לשוחח על הדברים האלו, ולהרגיע איש את רעהו. לא צריך לחכות לחו"ל. 
 
ולגבייך, תחליט, האם שלוש שעות כאלו בשנה וחצי (אולי התדירות שלה עוד יותר נמוכה) הן סיבה לבחור בבת זוג אחרת.
בעייני דווקא זה שהיא שותה רק שליש בירה זה מינוס יותר גדול, אבל כבר חיית איתו שנה שלמה  אז כנראה שאתה חי עם זה בשלום :)
 
וכן מספר התקפים רצופים הם דבר שכבר ראינו. 
התקף
30/10/14 20:57
34צפיות
שלום
ברוב המקרים ההתקפים לא נמשכים יותר מדקה. נכון, זה בהחלט נראה מפחיד, ראיתי יותר מפעם אחת מישהו מקבל התקף מולי.
גם לי יש אפילפסיה  מאוזנת [ולפני שהיא היתה מאוזנת אנשים ראו אותי מקבל התקף יותר מפעם אחת].  
 
שתבין שלאחר התקף פירקוסים אדם רוצה לישון, יש שלל סוגים של התקפים . זה מאמץ פיזי. כל השרירים עובדים בו זמנית. לאחר מכן כואב לך כל הגוף ואם אתה עם אנשים שאתה לא מכיר אז אתה מובך [לפחות אצלי] .
 
שתדע שאתם יכולים לקבל החזר על הליכה למיון ללא הפנייה , יש חוק [תקנו אותי אם אני טועה חברים] שאדם שהתפנה למיון בגלל  התקף עם אמבולנס ולא אושפז זכאי להחזר .
 
מה שקורה זאם זה טיול בארץ אז אתם מחליטים להמשיך או לחזור הביתה כפי שהיה, ואם זה בחו"ל יש פוליסה. כל נסיעה שלי לחו"ל לקחתי את הפוליסה שמכסה גם על האישפוז בחו"ל על כל מקרה, אז אתה משלם עוד כמה דולרים ויודע שאתה מכוסה .
 
אל תשכח אנשים עם אפילפסה הם אנשים רגילים כמו כולם. ושהחשש שלך מכך שההתקף יגיע בחו"ל לא יגרום לכם לא לצאת לחו"ל.
 
מאחל לכם שתמשיכו עוד שנים, אל תתן ליום הזה שהיו בו שלושה התקפים להוציא לך את הרוח מהמפרשים.
 
התקף
04/11/14 15:34
22צפיות
אל יפלו פניך. לחברתך, ברוך השם, אין מגבלה פיזית נראית לעין. נחשפת ל"בעייה" לא קלה עבורך, אבל בע"ה היא תהייה מאוזנת בתרופות, וכמו שאומרים, מי שלא ירצה להיות חבר שלך עם זה, הוא לא חבר, כמו שבין היתר כתבו לך פה. אני, בכל מקרה, משתף את כל מי שאני בקשר איתו, על מנת שיידעו מה לעשות בעת התקף. זו לא מחלת נפש. זו תופעה. ממליץ לך לקרוא על כך ולהתייעץ בעניין. אני בכל אופן דחיתי בעצמי כל אחת שנראתה מהססת לגביי, כדי למנוע הפתעות. כרגע נשוי עם בן מקסים (ללא בעיות) ואישה מבינה ותומכת. פרט לבעייה הזו, אני מקווה שאין לה בעיות נוספות ומאחל לכם המשך חברות מענגת.
תופעה
07/11/14 09:09
18צפיות
מה זאת אומרת ברוך השם אין מגבלה פיזית ניראית לעין?
מה זאת אומרת זו לא מחלת נפש אלא תופעה?????
מה יש כזה דבר אצלך מחלות "ששוות יותר" ומחלות "ששוות פחות" ?
מחלות שכדאי להתחתן איתן ומחלות שלא כדאי?
ןמה זה אני מקווה שאין לה בעיות נוספות?מחלות נוספות?
אני מכירה אנשים,כן אנשים, שחולים,כן חולים במחלות פיזיות שניראות לעין. המחלה "יכולה" להיראות לעין כאשר אין איזון,כמו :אפילפסייה ודיכאון ולב וסכרת ועוד כהנה וכהנה מחלות . והמחלה יכולה להיראות לעין באופן תמידי ללא קשר לאיזון תרופתי. [ןהרשימה ארוכה]  ואותם אנשים, בדגש על אנשים חולים ,הם מאוזנים ומתפקדים ובעלי משפחות ושירתו בצבא ותורמים לחברה ומשגשים.עם המחלה עם המגבלה \למרות המחלה למרות המגבלה . ויש גם מחלות משולבות [2ויותר] 
אני מבינה שפורום זה הוא פורום אפילפסייה-תמיכה ,וכל משתתף זכאי להגיד את משנתו אבל באמת קצת רגישות.
º
יום טוב
08/11/14 14:47
6צפיות
הגעתי באיחור בגלל האוטובוס
24/10/14 22:51
73צפיות
שלום לכם אנשים נשים וטף והרבה נעים מאוד
איזה מקום יפה בניתם כאן בול איפה שאני רוצה להיות
כי כל כך המון שאלות יש לי למי שיכול לענות ואני מקווה שאצליח לקבל תשובות אפילו קטנות ומשם אוכל להתקדם הלאה אז קצת עליי בעצם עלינו בני 43
חיים בזוגיות 6 שנים היא אובחנה בגיל 15 .10 התקפים מאז .5 בזוגיות המשותפת .חלקם משינוי תרופה או חסכי שינה.
טופלה בטגרטול עד גיל 30 ועברה ללמיקטל 100 בוקר ו 100 ערב . לפנ שנתיים הנוירולוג המליץ להעלות את המינון למיקטל 300 בוקר ו 300 ערב.
שום דבר לא השתנה הדה זאוו בין אחד לשלשה ביום המשיכו לפקוד .כאשר באופן תמידי סובלת מבעיית זכרון קשה מאוד .וירדנו באופן עצמאי ל 100 בוקר ו 100 ערב
אתמול קיבלתי הודעה לסור לאסף הרופא זוגתי מאושפזת אחרי התקף באוטובוס.
כל כך כואב לי להביט בה סובלת ונעלמת לתוך פנימיותה.
המבטים הבוהים שלה שורפים אותה.
ואני רוצה לדעת האם יש דבר מה באפשרותי לעזור ולהקל לה ...כל דבר
כאן השאלות שלי מבקשות עזרה
..
בעניין הדה זה וו האם זה נקרא התקף ? יש אפשרות שז הייפסק או ייצטמצם ?
יש איזה מכשיר טרום התקף ?
האם ניתוח הוא בר יישום במקה שלנו ,האם יעזור ? או צריך ?
האם בעיית הזכרון הרשה מאוד מוכרת באפילפסיה ? האם ניתן להקל על הזכרון .?
שמעתי על מקרים בהם אנשים הפסיקו לקחת את התרופה באופן עצמאי ,עי רגליים על הקרקע האם זה ישים ?
ההתקף האחרון היה אתמול ,מה קורה עם רשיון הנהיגה ?
אני מוכן לשחד את השרת בשביל תשובות ..כל בדל מידע ייתקבל בברכה .באהבת הזולת
בתודה מראש
אני
 
º
הריון ואפילפסיה ..אנחנו בטיפולים כעת ..האם למישהי יש נסיון ?
25/10/14 16:56
28צפיות
הי... עברתי את זה...
26/10/14 00:13
45צפיות
גם אני עברתי טיפולים והייתי במעקב צמוד לאורח כל ההריון במרפאת הריון בסיכון, בנוסף לאפילפסיה יש לי גם בעיה קרדיולוגית, אז ככה שהייתי חייבת השגחה רפואית,
את כל התהליך בצעתי בבי"ח בלינסוון, נקלטתי להריון תאומים, וילדתי בשבוע 37, שני בנים מקסימים,
חשוב להיות רגוע לאורח כל התהליך וכמובן ההריון, אם תרצו לשאול שאלות נוספות, אתם מוזמנים לפנות אלי, אשמח לעזור
 
googit
been there done that
26/10/14 12:33
29צפיות
מוזמנים לפנות אלי בפרטי.
ברוך הבא
25/10/14 22:46
30צפיות
דה ז'ה וו הוא גם סוג של התקף.
בעית זיכרון היא בעיה מוכרת, לצערנו. הגורם לה הוא, כנראה, לא האפילפסיה כי אם התרופות שלוקחים. איך לחדד את הזיכרון אני לא יודע. אני מניח שיש כלים. כדאי לחפש באינטרנט.
אני הפסקתי, בזמנו לקחת תרופות על דעת עצמי ואחרי כחודש קיבלתי התקף. יש אפשרות, במקרים מסוימים (תלוי בסוג האפילפסיה) שאפשר להפסיק לקחת תרופות אבל אף פעם לא לבד. אם עושים את זה זה בהתייעצות עם נוירולוג מומחה לאפילפסיה ורק כך.
אסור לנהוג שנה אחרי התקף. הרישיון מתבטל. אני לא יודע אם באופן אוטומטי או לא. בכל מקרה גם אם לא התבטל אוטומטית אסור באיסור חמור לנהוג, לפחות שנה אחרי התקף. זה החוק.
אני לא יכול לענות על כל השאלות
27/10/14 14:13
26צפיות
אבל-
אל תשחקו עם התרופות, עשיתי את זה עצמאית (ופעם אחת בהוראת נוירולוגית ונגד החושים שלי) ותמיד נגמר רע.
רשיון הנהיגה כנראה יידחה בשנתיים לפחות לפי החוקים שאני יודע אבל תבדוק.
ניתוח-תלוי בחומרת המצב,סוג ההתקפים.חייב לקבל ייעוץ מאיש מקצוע רציני.
לי 600 מ"ג למיקטל נשמע הרבה כמי שמקבל 100 ליום (אחרי 20 שנות טגרטול) אבל בשום אופן אל תראה בזה המלצה.
דה ז'ה וו זה מצב בו אתה נתקל במצב או מקום מוכר למרות שמעולם לא היית בו.
º
החוק לגבי רישיון נהיגה הוא שנה מההתקף האחרון
27/10/14 14:39
20צפיות
º
כיצד יורדים אוספולוט בני לוקח חצי כדור
25/10/14 21:31
20צפיות
º
מבקשים הדרכה מהנוירולוג המטפל
25/10/14 22:39
8צפיות
תכנית של דר' ג'י
25/10/14 17:56
31צפיות
חיים שלום. צפיתי בתכנית של הפתולוגית הנ"ל, ובין היתר יש ניתוח של חולה אפילפסיה שמת מהתקף. אם לא תמצא, אני תמללתי (זה הרבה מלל), ומתכונן להדפיס. הודע לי אם אתה מעוניין, אוכל לשלוח רק בפקס.
º
אם תגיד לי את השם באנגלית של הרופאה אוכל אולי למצוא
25/10/14 22:30
16צפיות
º
דר' JAN GARAVAGLIA ׁ(דר' ג'י)
26/10/14 15:39
14צפיות
צריכה עזרה
23/10/14 15:50
46צפיות
שלום
הבן שלי בן 7 עבר לפני חצי שנה פירכוסים. אחרי בדיקת EEG בחסך שינה בבית חולים הוחלט לעשות לו בדיקה ומעקב נוספים. בדיקת EEG שניה הראתה שהכל תקין והנרולוגית שהלכנו אליה אמרה שכל שנותר לנו הוא לעקוב.
היום לפנות בוקר הוא עבר פירכוס נוסף. הבנו שזה עשוי להיות תסמין לאפילפסיה. הייתי שמחה לקבל המלצות לנורולוג ילדים
אשמח לקבל המלצות.
דיקלה
נ.ב. הוא גם חולה צליאק.
ברוכה הבאה
23/10/14 22:19
21צפיות
כאן http://www.tapuz.co.il/Forums2008/Articles/Article... יש רשימה של רופאים מומחים באפילפסיה. כל הרופאים האלה מומלצים.
כשתיפגשי עם הרופא תספרי גם על הצליאק.
תרופה בדוקה למחלת האפלפסיה
21/10/14 10:27
112צפיות
שלום קוראים לי נחמיה אני בן 25 וסובל ממחלת הנפילה מזה 8 שנים בשנים האחרונות הייתי נופל 5-6 פעמים בשבוע כתוצאה מהנפילות כמעט אבדתי את חיי כמה פעמים,נשברו לי שניים כמה פעמים וכן האף ועוד צרות גדולות ומרובות כיודעים את חומרות המחלה.
 
עד שלפני כחצי שנה ישתנו חיי ממש כפשוטו , קבלתי טלפון של רב אחד שהיה עושה לי תפילות מיוחדות של האריז''ל ומאז לאט לאט ירדו הנפילות עד שבחודשיים האחרונים לא נפלתי אפילו פעם אחת ממש נס
מי שירצה פרטים ישלח לי הודעה ואני יפנה אותו למזכיר של הרב ..אציין ששמעתי שאני לא מקרה הראשון לא השני וגם לא העשירי שזה הועיל לו
 
אני שמח שתפילות של יהודי מן המאה ה- 16 שמת בגיל 38 עזרו לך
22/10/14 08:08
62צפיות
לי נראה שעדיף להמשיך בטיפולים הרגילים שעוזרים לרוב האנשים.
רק ציטוט משער הגלגולים הקדמה ה של ר' חיים ויטל שפרסם את תורתו של האר"י על אפילפסיה:
"הנה לפעמים יארע, כי אע"פ שיהיה באדם נפש אחת טהורה ועליונה, יבוא איזה פעם לידי כעס, ואז תצא ממנו, ותכנס במקומה נפש אחרת גרועה, או ג"כ יחלה האדם איזה חולי גדול, ואז תתחלף נפשו בנפש אחרת, או יארע לו חולי הנופל והנכפה, ותתחלף נפשו"
עכשיו ברור מה הסיבה לאפילפסיה, לא צריכים יותר נוירולוגים
 
כמעט "נפלתי"
22/10/14 10:55
51צפיות
מצחוק.
חיים הרגת אותי
אני שמח שלפחות ההודעה שלי שעשעה
22/10/14 11:29
36צפיות
 ההודעה שלו גרמה לי ההיפך משעשוע.
לא רוצה לזלזל..
22/10/14 11:05
40צפיות
נחמיה אני לא מתכוונת לזלזל אבל אתה חייב להבין שההודעה שלך נראית יותר כפרסומת..
אם היו לך 5-6 נפילות בשבוע היו צריכים לאשפז אותך, אני גם לא מאוזנת והיו לי תקופות של
התקפים מרובים אבל אני לא יכולה להזדהות איתך בכלל.
זה נראה כאילו אתה לוקח מצב שגם ככה לא קל ומקצין אותו - אני מצטערת אולי אני טועה אבל
הדרך בה כתבת מתאימה יותר למישהו מבחוץ.
 
אם אני טועה - המון סליחות.
º
תעשה טובה נחמיה ותחסוך מאיתנו עבודת אלילים
23/10/14 10:30
11צפיות
האם יש לזה קשר עם מוסדות ,קבר רחל ?
25/10/14 15:45
22צפיות
או איזה שהוא קבר עם חשבון בנק ?
נחמיה, מכיר את האימרה בשידור: ונעבור לפרסומות?
18/11/14 15:34
2צפיות
כל יום מתקשרים אלי מחצרות רבנים אבל זה כבר "פנטסטי"...
|*| נפתח פורום קצת אחרת |*|
22/10/14 11:20
13צפיות
מי מאיתנו לא מרגיש שונה לפעמים? או מוזר? שקשה לנו להשתלב בחברה.
פורום קצת אחרת נועד לאנשים שמרגישים קצת שונים וחריגים בחברה ורוצים להכיר אנשים שמרגישים כמוהם.

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולייעץ ולהתייעץ, לחבק ולנחם, לשתף בחוויות טובות ובחוויות לא טובות, לחלוק רגשות ופשוט לדבר.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
|*|נפתח פורום תוכנית לידה|*|
19/10/14 11:54
4צפיות
|@|לקראת לידה? כנראה שחששות ומחשבות לא מפסיקות ללוות אותך. בואי להתייעץ עם מיילדת מקצועית בעלת ניסיון רב בתחום שתשמח לענות לך על כל שאלה.
הפורום ילווה אותך ברגעי השיא ? לקראת הלידה, במהלכה ובימים הלא פשוטים שאחריה.
זה הזמן והמקום לחלוק עם אחרות את השאלות הקשות שעולות בך ? האם הבעל צריך להיות נוכח בחדר הלידה? מה עושים אם לא מתחברים למיילדת? איך מתמודדים ביום שאחרי? ועוד...

מחכים לך עכשיו עם כל התשובות, בפורום תוכנית לידה:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
|*| נפתח פורום תקשיבו לזה |*|
05/10/14 13:27
10צפיות
|תו|לכל אחד יש טעם מוזיקלי שונה אם זה פופ, רוק, אלטרנטיבי או אולי מזרחית.
אנחנו מזמינים אתכם לפורום בו תוכלו לחשוף את טעמכם האישי - פשוט מצרפים את הקליפ להודעה (אתם יכולים לכתוב כמה מילים), ונותנים לכולם לשמוע!

אנחנו מחכים לכם בפורום תקשיבו לזה :-)

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...


האזנה נעימה :)
|*|נפתח פורום האבא החדש|*|
13/10/14 12:27
7צפיות
|*|העולם השתנה, ההורות השתנתה וכיום לאבא תפקיד חשוב ומרכזי בגידול ילדיו.
לכן פתחנו פורום במיוחד בשבילכם האבות (וגם אימהות) את פורום האבא החדש.

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולדבר, לשאול, להתייעץ וגם סתם לפרוק.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
|*| נפתח פורום תעלומות |*|
02/10/14 11:05
6צפיות
|חיזר|האם הם כאן ממש מעלינו?, האם הם טובים או רעים?,  האם לא מגלים לנו את האמת? מה הם מסתירים? וממה הם מפחדים?
אם השאלות האלה מסקרנות אתכם, אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום תעלומות.

בפורום תוכלו להתעדכן במקרי התעלומות החדשים מהארץ והעולם,  כי זה רק עניין של זמן, עד שנגלה את האמת :-)
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
|*|נפתח פורום הפרעת אישיות גבולית
28/09/14 11:19
9צפיות
|סיוע|הפרעת אישיות גבולית נחשבת לאחת ההפרעות הנפשיות הנפוצות בארץ ובעולם. לכן פתחנו פורום לכל מי שמתמודד עם ההפרעה הזו.
הפורום הוא המקום בו תוכלו לשתף, לתמוך, להכיר אנשים שמתמודדים עם קשיים דומים ולראות שאתם לא לבד בזה.

מוזמנים כבר עכשיו לפורום הפרעת אישיות גבולית
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
|*|נפתח פורום עגלות לתינוק|*|
26/10/14 10:40
|@|הילד או הילדים הראשונים שלכם גדלים ברגעים אלו ממש בבטן? עליכם להיות ערוכים בהתאם לקראת הגעתם!
חדש בתפוז ? פורום עגלות לתינוק. פורום זה מיועד עבור הורים, משפחה ועוד העומדים לקראת רכישת עגלת תינוק.

המגוון רחב מאוד וקשה להחליט מהי העגלה עבורכם. איך יודעים מה ההבדלים בין העגלות? האם עדיף להזמין מחו"ל? מהי העגלה שתענה לכם על הצרכים?
כל המידע במקום אחד! היכנסו עכשיו לפורום להתייעץ ולייעץ בנושא:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|שף| סידרנו לך 1,000 ש"ח לשופינג
27/10/14 13:09
2צפיות
|!| ככה פשוט...


תשתפו אותנו בטיפ שלכם לחיים קלים במטבח ואולי תזכו ב - 1,000 ש"ח לקניית דברים טובים למטבח


http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...


אם הכדורים של הדפלפט כרונו גורמים להשמין?
16/10/14 12:55
57צפיות
בפברואר האחרון הגעתי הבייתה מהעבודה (באותו זמן הייתי מקוררת) פתאום הרגשתי בלבול ולא ידעתי מה אני עושה עד שהתעלפתי הזמינו לי אמבולנס הרופאים בדקו הכל היה בסדר. לא הסכמתי ללכת לבית חולים.
קבענו תור לרופא נוירולוג שנתן לי לעשות בדיקת eeg בבדיקה הראה שמשהו בצד ימין של הראש לא בסדר (שהייתי קטנה עברתי באיזור הזה ניתוח כי נפלתי)
ואז ביקשו ממני לעשות בדיקת mri שבבדיקה הזאת הכל היה בסדר
הרופאים לא יודעים אם זה אפילפסיה כרגע זה רק חשש
עד היום הכל בסדר אני במעקב עם כדורים
השאלה שאלה אם הכדורים של הדפלפט כרונו גורמים להשמין?
אני לא יודע אם הכדורים עצמם גורמים להשמנה. אבל תופעת לוואי
18/10/14 21:48
21צפיות
ידועה של דפלפט היא השמנה. לא אצל כולם, כמובן. אני מכיר כאלה שנוטלים דפלפט שנים רבות והם רזים.
סרטון הסברה על אפילפסיה שיצרה מאיה נערה בת 17
11/10/14 22:12
76צפיות
את הסרטון הזה יזמה, הפיקה (והיא גם משחקת בו) נערה בת 17 עם אפילפסיה. מאיה אקרמן, תלמידת י"ב שמה לה למטרה להעלות את המודעות לאפילפסיה וגייסה לשם כך את חבריה. זו הזעקה של מאיה להכרה, למיגור הדעות הקדומות ולחיים שוויוניים למתמודדים עם אפילפסיה.
התייחסות לדף הפייסבוק
19/10/14 16:24
28צפיות
יש בדף "האנשים הסגולים" נקודה שמקוממת אותי.
ההערה שיש בארץ 70,000 חולים ואף אחד לא יודע מי הם, כיוון שהם חיים 'במחתרת ובפחד'.
עם כל הכבוד לצעירה האמיצה שחשפה את מצבה אני ממש לא מסכים עם הקביעה הזו.זכותו של אדם-פרטי או איש ציבור- להחליט שהציבור לא ידע שהוא לוקה בבעייה רפואית כלשהיא, לא חשוב איזו.זה לא עניין של אומץ או גילוי לב או כל נימוק-מבחינתו זה פשוט לא עניין לציבור.כל אחד ובחירותיו. אין שום סיבה שאיש ציבור - יהיה מי שיהיה- יעדכן את העולם. מה עם הזכות לפרטיות, חיסיון רפואי? חלק ממכרי וקרובי לא יודעים, מבחינתי זה לא נוגע להם. מי שצריך-יודע. לכן לא אעלה את הטיעון הזה לפייסבוק בשמי המלא-מצבי אינו  עניינו של הכלל.אני גם יודע שהציבור היום-באפן כללי- מקבל יותר את הנושא לעומת לפני כמה עשורים.
 
מצטער, אבל אני לא מסכים איתך
21/10/14 17:23
27צפיות
הסוד נשמר מתוך פחד שלא יקבלו אותך, ולשמור את האפילפסיה זה מסוכן לבריאות.
אם יש לך התקף ואין לידך אף אחד שמודע לעובדה שיש לך אפילפסיה, או יותר גרוע, לא יודע לזהות את זה או מה לעשות - אתה בסכנת חיים.
אנשים משווים התקף אפילפטי להתעלפות, ולפעמים מנסים הנשמה.
אדם שלא יודע מה זה פרכוס, מתוך אינסטינקט, ינסה להחזיק ולעצור את הפרכוס בכוח, מה שיכול לגרום לסטטוס אפילפטיקוס (מצב שבו ההתקף לא מפסיק), אם לא יודעים שאחרי חמש דקות צריך אמבולנס, רוב הסיכויים שאו יזמינו במצב שלא צריך או שבכלל לא יזמינו.
זה מאוד מסוכן, בריאותית, לשמור על האפילפסיה בסוד. ובכלל - זה לא בריא לשמור סודות כאלה גדולים.
בתור נער, זה גורם לך להרגיש מוזר ומנותק, אתה מסתגר בתוך עצמך, אי אפשר להסביר למה אתה לא יכול לצאת לטיולים, לישון אצל חברים. אמרו לי כבר "אסור לקחת סמים פה!" כששתיתי את הכדורים שלי במסעדה. אם מישהו במקומי היה שומר אפילפסיה בסוד, לא היה לו תירוץ להסביר את זה.
אפילפסיה זה סוד כבד מידי בשביל לשמור אותו.
אתה מחמיץ את הנקודה
21/10/14 17:47
18צפיות
לא מדובר על לדעת מה לעשות בזמן התקף.
בשביל זה יש מד"א ואמבולנסים.
מדובר על זכותו של איש ציבור לא ליידע את הציבור במצבו-המשפחתי, לימודים,וכן-בריאות.
ואתה מצפה למי שרץ למשרה ציבורית שיודיע לציבור שיש לו אפילפסיה/סכרת/לא חשוב מה?
משהו בסגנון "גבירותי ורבותי, המצע שלי הוא....ואני מתכוון לעשות...אה, ויש לי אפילפסיה". זה אבסורד ואני לא קונה לרגע את הקלישאה "זכות הציבור לדעת".
אולי יש לנו שרים או חכ"ים הלוקים בזה, לא עניינו של הציבור.אני יודע שאותי זה לא מעניין בכלל.
זה לא עניין של סוד, אלא של זכות לפרטיות.
אני יכול לחשוב כרגע על שם אחד שהתפרסם בעניין וכבר לא  כל כך קיים בתודעה הציבורית( לא אציין מצנעת הפרט- יש מונח כזה) . מן הסתם יש עוד וזה לא עניינו של הציבור.
 
אני עדיין לא מסכים איתך בכלל.
21/10/14 17:55
15צפיות
לא צריך להזמין על כל שטות אמבולנס.
בכיתה, ילד אחד בוהה באוויר, לא מזיז את העיניים, לא כלום.
תחשוב איזה בושה זה להיות במצב כזה ושכולם חושבים שאתה עוד שנייה מת.
אם הוא רק היה מספר, אני בטוח שהיו את השניים שהיו מרגיעים את כולם ומחכים עד שזה יעבור.
באמת צריך מד"א כדי לשים חולה אפילפסיה על הצד ולהניח משהו רך מתחת לראש? גם ילד בן 5 יכול לעשות את זה.
עצם העובדה שלא מספרים את זה גורמת לאפילפסיה להראות כמו "דבר רע".
דפני ליף לא עשתה צבא אבל היא מנהלת את כל מחאה הזאת של מעמד הביניים. יש כאלה שאומרים "היא לא עשתה צבא ומרשה לעצמה לנהל מחאה שוויונית? מי היא שתעשה את זה?!"
אבל אנשים לא יודעים שיש לה אפילפסיה.
אפילפסיה הפכה להיות משהו "מדבק", ובראש של אנשים עובר "אם הם מתביישים בזה, סימן שיש במה להתבייש".
ואין שום סיבה להתבייש. ברור שאפילפסיה זה לא כרטיס ביקור, אבל זה גם לא סוד ביטחוני.
אנחנו מדברים על דברים שונים
21/10/14 18:49
21צפיות
נכון,לא חייבים להזמין אמבולנס על כל שטות
נכון,יש התקפים קלים שחולפים מהר
דפני ליף ידועה כלוקה במחלה ולכן לא שירתה-לפחות זה הנימוק שלה.היא יצאה עם זה לציבור, עניין שלה.
זה לא עניין של בושה או סוד בטחוני. גם לא של ילד שיש לו בעייה לצאת לטיול שנתי.
אני חי עם זה עשרות שנים, מי שמבחינתי צריך לדעת-יודע.אני אמור לעדכן כל מכר חדש במצבי? לא ולא.
אבל מדובר בעניין כולל יותר- זמר שלא חושב שהקהל שלו צריך לדעת את זה, פוליטיקאי שלא צריך ליידע את כל העולם. שחקן שמבחינתו זה עניין פרטי ולא ציבורי.
כנראה שהמונחים "צנעת הפרט", "חסיון רפואי" ו"פרטיות" לא מוכרים או לא מעניינים אותך.
באמת, חבל על הדיון.לא נסכים וזהו.
סרט מקסים
20/10/14 14:47
23צפיות
אם כי אני לא בטוחה שהוא מספיק מסביר למי שאינו בקיא באפילפסיה.
 
הוא לא
21/10/14 17:49
24צפיות
לא נעים לצפייה, גם מנסיון אישי .אבל לא באמת מסביר שאנו אנשים כמו כולם.
 
זה דווקא סרט שצריך להיות מוקרן בתקשורת עם הסברים. ככל
10/11/14 18:59
7צפיות
שיודעים יותר על זה, זה מפחיד פחות
לא כל כך קונה את זה
21/11/14 16:39
2צפיות
שככל שיודעים פוחדים פחות.
כשרואים במציאות, זה מלחיץ ומפחיד וגם אם יוקרן בכל אמצעי התקשורת זה יהיה כך.
מה שכן-צריך הסברה מה לא לעשות.
 
חיסון נגד שפעת
08/10/14 08:33
33צפיות
שלום,
עשיתם / אתם מתכננים לעשות חיסון נגד שפעת השנה?
האם ידוע משהו על הקשר או סיכון כלשהו בין החיסון לאפילפסיה?
 
חג שמח
עשיתי
10/10/14 10:59
27צפיות
עשיתי בערב החג.
 
היה בסדר גמור.
גם אני עשיתי. היו תופעות לוואי שיש לכולם, אבל שמעתי שהשנה
25/10/14 18:03
10צפיות
השפעת תהייה עוצמתית מאד וימותו אנשים. אז אין בכלל שאלה
פורום ירושה ועיזבון

פורום ירושה ועיזבון

בואו להתייעץ בכל התלבטות ושאלה היכנסו עכשיו >>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה