בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מכירות את הסיפור על הדודה שבאה לבקר אחרי שנולד סופסוף הנסיך? הדלת נפתחת בסערה ופנימה צועדת הדודה וצועקת "איפה הוא? איפה הוא?!" והאמא של "הוא"? נשארה מאחורי הדלת...
סיפור משעשע אולי, אבל בעצם, הרבה פעמים אנחנו מרגישות ששכחו אותנו מאחורי הדלת, ואף יותר מזה – שאנחנו שכחנו את עצמנו מאחורי הדלת. הדלת אל ההורות. בצעידה אל מעבר לסף עברה רק האמא, והאישה שהיינו נשארה מאחור.
להיות אם זו שאיפה של רבות מאיתנו, ומשהגשמנו אותה – יש נטיה להגדרה עצמית שמצטמצמת אל תוך ה"אמהות". הביטוי לכך הוא פעמים רבות חיצוני – קצת פחות הקפדה על המראה - אין זמן, ובעצם – בשביל מה? הקילוגרמים, שגם ככה קשה להילחם בהם, הופכים מאויב למנחם בצר לנו - בעיקר המכנסים צרות. ה"סכנה" היא איבוד ההגדרה העצמית הרחבה, עימה הבטחון וההערכה העצמית – ואיכות החיים הכל כך חשובה לנו.
היינו חתיכות פגזיות, נמרות במיטה, טייקוניות במשרד, מסמר הערב באירועים חברתיים, ואיפה אנחנו עכשיו? כל היום מתעסקות רק בחיתולים ופליטות.
ההריון והלידה עשויים להשפיע ולשנות הרבה. הלידה גורמת לנו לשינויים פיזיים כגון כאבים ןמחושים שונים, ובמיוחד רואים פתאום את כל עודפי המשקל שהעלינו בהריון. ההפיכה להורים יכולה לפגוע לנו בזוגיות, אולי כי יש כאבים בעת קיום יחסי מין וזה משפיע על הקשר, אבל בעיקר כי פתאום הילד הוא הראשון בסדר העדיפויות ופתאום הבעל נדחק הצידה או שמא שאנחנו הפכנו לשניות אצל הבעל?
פורום נשים אחרי לידה התפתח מפורום הרזיה לאחר לידה – שטיפל באחד האספקטים החשובים והבולטים של תקופה זו בחיינו והוא עודפי המשקל, שמשליכים על תחושת הערך העצמי מסיבות שונות ועל יחס הסביבה. אבל הדיאטה היא חלק מהקשר רחב הרבה יותר של חיינו. היא קשורה באורח החיים שלנו ובמצב הרוח, למשל - יש מי שכשהן בהריון הן "מתנחלות" במקרר וצריכות המון תמיכה הן נפשית והן תזונתית. בהדרגה הוחלט שיש מקום לפורום שיוכל לתת תמיכה רחבה יותר ואולי נוכל גם לעזור למי שסובלת מאספקטים אחרים של התקופה שלאחר הלידה שאינם קשורים במשקל דווקא – גם אם הלידה היתה לפני מספר שנים. פה המקום לדון ולקבל תמיכה בנושאי זוגיות, ערך עצמי, דכאון לאחר לידה, בעיות תעסוקה – וכל הדברים שמשתנים כל כך אחרי שהגורם המשמעותי, הטהור והממלא כל כך – התינוק – נכנס אל חיינו.
הפורום הוא לנו ובשבילנו - כאן הפוקוס הוא עלינו

הגעת ליעד, מהממת!  פה אנחנו מתמקדות בנו. על הילדים שלנו אנחנו כותבות בקומונת אמהות נולדו
חדשה בפורום? כאן המקום להתחיל בו ולהתוודע אלינו. בפורום שלנו אסור לפרסם!
המשך...
הודעה חדשה

|*|פורום The Voice נפתח ב|תפוז|
08/06/14 13:08
17צפיות
ארבעה אישים גדולים מתחום המוזיקה הישראלית מתחרים ביניהם על מציאת הקול הגדול הבא של ישראל -אביב גפן, שרית חדד, שלומי שבת והשופט החדש מוש בן ארי בוחרים את הזמרים אותם ירצו לקדם, באופן בלתי מושפע ממראה חיצוני - בעזרת "האודישן העיוור" - והופכים למנטורים שלהם|!|

הפרק הראשון של העונה השלישית ישודר היום בערב ואתם מוזמנים לפורום The Voice המחודש כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
º
שאלה קטנה - לוח מודעות
79תגובות
05/06/14 11:04
182צפיות

(המשך...)
אפשר להתלבט רגע על שכירות בדירה?
05/06/14 11:11
778צפיות
אנחנו שוכרים דירה כבר חמש שנים.

יתרונות:
מיקום נוח מבחינת גנים/בתי ספר/חברות של הילדות.
בעלי בית מאד מאד נוחים.
אנחנו כבר מרגישים מאד בבית עם השכנים.
אנחנו מרגישים מאד בבית באופן כללי.
הדירה מרווחת.

חסרונות:
מיקום רועש.
אין מרפסת ואין מחסן (ויש לנו חמישה זוגות אופניים...)
אנחנו מרגישים שהמחיר מתחיל להיות קצת גבוה ביחס לדירות אחרות בשכונה. היא זולה בכ-300 ש"ח מדירות עם אותו מספר חדרים, שיש בהן גם מחסן ומרפסת. זה פחות מ-10%.

ועכשיו עומדים להתחיל בשיפוץ חיצוני של הבניין. בשנים קודמות כשהשיפוץ עמד על הפרק אבל לא היה תאריך, הסכמנו שבתקופת השיפוץ שכר הדירה ירד ב-500 ש"ח. אבל עכשיו כשזה על הפרק, זה נראה לי לא הגיוני. שיפוץ חיצוני, על כל הרעש והלכלוך וחוסר הנוחות הכרוכים בכך, יביא לירידה של 10% בלבד בערך השכירות לחודש? וזה רק עניין המחיר. בל נשכח שזה באמת לא כיף לגור באתר בניה.
מצד שני, מעבר דירה כרוך גם הוא בעלויות. עלויות מעבר ועלויות סיוד הדירה הנעזבת. ומי מבטיח לנו שנמצא את עצמנו שוב על בעלי בית כל כך נוחים? ובמקום שבו נוכל לחיות שוב לטווח ארוך, אם נרצה?
בקיצור, אני לא סגורה על עצמי בכלל, ואנחנו ממש צריכים לקבל החלטה בימים הקרובים.
יש לך אפשרות לקבל יותר מידע על המצב בשוק?
05/06/14 11:23
405צפיות
ממש להשקיע את היומיים הקרובים בחיפוש דירות? נראה לי שזה יתן לך הרבה מידע (גם חיצוני וגם פנימי-רגשי) לצורך קבלת ההחלטה
לא
05/06/14 11:26
355צפיות
בטלפונים אולי. לא בכיתות רגליים יעיל, לצערי.
אפילו לא 2-3 דירות? וכמה זמן יהיה השיפוץ?
05/06/14 12:15
270צפיות
יש הבדל בין שיפוץ של חודש לשיפוץ של חצי שנה
תלוי בסדר גודל השיפוץ
05/06/14 12:51
263צפיות
תראי, אנחנו בסיפור דומה רק דירה שלנו ולא שכירות כך שמעבר הוא מורכב יותר. שיפוץ חיצוני של בניין בלבד הוא לא כזה ארוך. חשוב להבין מה הולכים לשפץ ולשפר ואפילו ליצור קשר עם הקבלן הנבחר ולקבל ממנו הערכת זמן (ולהוסיף לה קצת...).  אם מדובר על שיפוץ פנימי כולל בינוי (כמו לובי, מעלית וכו) זה עניין אחר, ארוך ודי זוועתי מבחינת "אתר הבנייה" שבעניין.

מאוד חשוב לדעתי לדעת מה האלטרנטיבות. לנסות בכוח לקפוץ לראות כמה דירות באזור רצוי ובמפרט מבוקש כדי שתדעו מה האופציות.
לכמה זמן אתם צריכים להתחייב ?
05/06/14 13:12
301צפיות
הייתי אומרת שאם אין לכם אפשרות לחפש בעצמכם, תיעזרו במתווכים

מעבר לכך, לבדוק את החוזה לגבי תנאי יציאה מוקדמים מהדירה

משהו נוסף, לבדוק מה משמעות השיפוץ, ואיך הוא ישפיע על החיים שלכם

בגדול אני חושבת שכדאי להיפטר מהלחץ על קבלת החלטה
להמשיך לגור בדירה, אבל במקביל להתחיל לבדוק את האופציות מסביב
מסכימה
05/06/14 15:40
145צפיות
מתווך טוב יוכל לקחת אתכם למעט דירות, אבל שיתאימו לדרישות שלכם, בלי הרבה תיזוז. יכול בהחלט להיות שווה את המחיר בשביל השקט הנפשי.

אני גם מסכימה שכדאי להוריד לחץ, ולא לקבל החלטות פזיזות. בינתיים תבדקו אפשרות להוריד עוד קצת במחיר השכירות, ותתחילו לחפש ברוגע, עד שתמצאו משהו מתאים.

(קצת כמו חיפוש עבודה. לוודא שיש משהו ביד, ולחפש עד שמוצאים את הדבר הנכון)
נשמע כאילו לא נח לכם
05/06/14 13:12
386צפיות
אבל לא מספיק לא נח כדי לעשות שינוי. ואכן כשחושבים על זה אז אולי לעשות את כל הבלאגן של מעבר רק בשביל מרפסת ומחסן - אולי לא שווה מספיק. אז או שתמשיכו ככה, או שתהפכו את המעבר למשהו מלהיב יותר - למשל- חצי חדר נוסף שיהיה חדר עבודה, דירה עם חצר קטנה , וכו'.

אני מצטרפת לכל אלה שממליצות ללכת לראות- אין כמו מראה עיניים, או לפחות מראה אתר אינטרנט. פשוט לראות מה האפשרויות, מה הם טווחי המחירים וכדומה. אי אפשר לקבל החלטה בלי לדעת מה האלטרנטיבות.
מסכימה (והולכת לארוז בשבת, בפעם השניה תוך שנה
05/06/14 14:55
334צפיות
לא מכחישה שמעבר זה תיק. אבל עבורי- כאשר המעבר מתוכנן ומבוצע היטב, זה שבוע קשה וזהו. המגורים באתר בנייה הם סבל גרוע בהרבה.

תעשי חיפוש ביד 2 לפי מפה, תראי מה ההצע. ואז, יש מקום לשיחה רצינית עם בעלי הבית.
להשוואה- לפני 15 שנה שכרתי דירה שדייריה הקודמים השאירו אותה במצב נוראי ובעל הבית הציע שאנחנו ננקה ונצבע והוא יתן לנו הנחה של 500 שח בשכד לחצי שנה (והיום 500 שח שוים הרבה פחות!!) זה היה משתלם לשני הצדדים. מה שמציעים לכם נשמע כדאי רק לבעלי הבית.
º
בהצלחה!
05/06/14 16:38
15צפיות
איזה שיפוץ חיצוני הולכים לעשות?
05/06/14 13:21
257צפיות
הוא כולל גם לובי/מעלית? הוא כולל החלפת החיפוי החיצוני של הבניין? החלפת צנרת מרכזית?
כמה זמן הוא צפוי, על פי הערכת הקבלן, להימשך?
יש לכם מייבש כביסה? (בזמן השיפוץ לא ניתן יהיה לתלות כביסה בחוץ)

אני מסכימה שהנחה של 500 ש"ח זה בדיחה, אני חושבת שמקרים כאלה זה נע בין 50% הנחה לבין פטור מוחלט מתשלום (כתלות באופי השיפוץ ומידת הסבל שהוא גורם לדיירים).

יש אפשרות לדבר על בעלי הבית על הנחה משמעותית יותר?
º
וגם שולחת לך מסר.
05/06/14 13:23
35צפיות
º
דרך הפייס.
05/06/14 13:27
24צפיות
בתור מי שחוותה את החוויה המלבבת
05/06/14 14:03
400צפיות
בדיעבד, היינו יוצאים מהדירה לפני השיפוץ. אצלנו היה מדובר בהחלפת חיפוי חיצוני, וזה היה זוועה. רעש נוראי רוב שעות היום, אבק, וכל זה למשך הרבה יותר זמן ממה שאמור היה לקחת. אם אתם מצליחים למצוא דירה חלופית סבירה, שווה לשקול לעבור.
אני הייתי עוברת
05/06/14 15:41
418צפיות
לחיות עם שיפוץ חיצוני אומר לחיות באתר בנייה, עם פיגומים (כר פורה לגנבים, וכן הקבלן המבצע ישכור שמירה, ובכל זאת גנבים יטפסו על הפיגומים), עם כל מיני פועלים, עם אבק וריחות לא נעימים, עם רעש, עם בלגן של משאיות.
מבחינתי גם לא בחינם.
אני חייבת לציין שזה לא חייב להיות כך.
05/06/14 16:13
442צפיות
(משתרשרת אלייך אבל זה עולה כאן לאורך כל השרשור)
קצת אחרי שנכנסנו לדירתנו הנוכחית (לפני כעשר שנים) בוצע כאן שיפוץ חיצוני מקיף של הבנין. אני הייתי אז עם פעוטה בת שנה וחצי, ובהריון (ולקראת סוף השיפוץ - בהריון מתקדם), ובכל זאת זה לא זכור לי כסיוט.
השיפוץ אצלנו כלל החלפה והרחבה של כל הלובי, הכנסת מעלית, הצרה של המדרגות, וטיפול בקירות החיצוניים (לא היה חיפוי להחליף ולא התקינו חיפוי, אלא רק טיח וצבע). כלומר, לא משהו מינורי.
נכון שהיה לא נוח, אבל זה לא היה סיוט, ומה שתרם לכך היה:
1. את הפיגומים העמידו כל פעם על חזית אחת בלבד, ולא על כל הקף הבניין. כלומר, טיפלו בחזית אחת, פירקו, העבירו את הפיגומים לחזית אחרת, וכו'. זה גם מאד קיצר את פרק הזמן של "לחיות עם פיגומים" וגם תמיד היה צד אחד שאפשר לפתוח אותו לאויר ולאור. זה מאד הקל.
2. השכנים כאן הם קפדנים ו"בולדוזרים" והם ישבו על הראש של כל בעלי המקצוע, כך שהעבודה סה"כ תוקתקה כאן כמו שצריך, בלי סחבת.
סה"כ זה עבר בסדר גמור.
נכון, אבל רק בדיעבד ניתן לדעת
05/06/14 17:15
277צפיות
אז אם מדובר בדירה בבעלות אפשר לחשוב פעמיים וגם יש לך סיי מול הקבלן המבצע. אבל כשמדובר בדירה שכורה אני לא הייתי נשארת.
זה נכון.
05/06/14 17:35
193צפיות
אבל השוכרת אמרה שיש לה יחסים טובים עם השכנים, אולי אפשר לברר? לראות מי מקדם את הפרוייקט ועד כמה זה בוער בדמו? לשמוע מה התוכנית של השיפוץ?
בעניי השיקול העיקרי הוא
07/06/14 08:47
194צפיות
כמה זמן אתם מתכננים להמשיך לגור במקום גם אחרי השיפוץ.אם מעבר עומד על הפרק בלי קשר לשיפוץ הייתי עוברת ומקווה למצוא בעלי בית כמי הקודמים( ומסתמכת על ההנחה שחצי מזה תלוי גם ביחסי אנוש שלי).
תודה לכל העונות!
08/06/14 09:07
265צפיות
החלטנו לעבור.
עכשיו נשאר רק החלק הפעוט של לחפש, לארוז, לעבור וכאלה.
º
בהצלחה. (אם תרצי רשימת טיפים למעבר, וזה.)
08/06/14 09:27
33צפיות
יש רשימה?
08/06/14 09:37
205צפיות
אני חשבתי בעיקר על "תנשמי. תנשמי. תדליקי מזגן. תנשמי".
º
ותתקשרי לאחותה שתבוא לארוז לך!
08/06/14 10:07
29צפיות
תנשמי ותדליקי מזגן זה באמת הכי חשוב
08/06/14 11:17
208צפיות
מרכזת כמה טיפים למעבר- גם בשביל עצמי. לקחתי טיפים של שרון אחותי מהודעה שלה לפני שנה והוספתי קצת.

*אם אפשר- לקבל מפתחות כמה ימים קודם. כך אפשר להזמין מדביר וצבע , חיבור אינטרנט, לנקות קצת (ממילא ההובלה מטנפת) ולקדוח לקיר כונניות ומדפים כדי שאפשר לפרוק את ארגזי הספרים ברגע שתעברו.

*לסגור עם המוביל רק אחרי שראה את הדירה שלך. שיביא ארגזים שבועות מראש וששלכם תהיה ההובלה הראשונה שלו בבוקר.

*למיין בהדרגה - לארוז בבליץ. כשארזתי לבד ארזתי בהדרגה, אבל זה מחרפן לגור עם ארגזים.  

*למיין, למיין, למיין! לא לארוז שום דבר שלא אמור לעבור אתכם לבית החדש או שאין הסבר ממש טוב למה הוא עובר אתכם. לעבור כל יום על אזור/ארון/מדף אחר ולהעיף בלי רחמים. חוסך ים עבודה במעבר.

* להסתכל על הבית החדש ולחשוב איפה כל דבר יהיה, ולארוז את הדברים לפי חדרי היעד בבית החדש ולא לפי החדרים בבית הישן.

*לסמן כל ארגז במדבקות בצבע שונה לכל חדר, מכל צדדיו, ולכתוב מה התכולה בקוים כלליים.

*הטיפ הכי הכי חשוב: שבזמן ההובלה מישהו יעמוד בכניסה ויכוון כל מוביל שנכנס באיזה חדר להוריד את הארגז(לפי המדבקות הצבעוניות). פעם עברתי בלי לעשות זאת: המובילים הניחו ה-כ-ל בסלון וכשפרקתי נאלצתי לעבור בין ערמות הארגזים, להניף כל ארגז לרצפה, לסובב אותו כדי לקרוא מה יש בו, ואז לגרור אותו לחדר הרלבנטי כדי לפרוק. במעבר האחרון עשיתי זאת - חסכון א-ד-י-ר במאמץ וכאבי גב וגם בזמן. שווה לשלם למישהו שיעשה זאת, זה כל כך חשוב.

*להכין תיק ובו מגבות, מצעים, כלי רחצה, בגדים ליומיים, כסף מזומן, תרופות הכרחיות,  צעצועים בסיסיים לילדים ומסמכים שאסור שיאבדו במעבר. ככה איך שהמובילים הלכו אפשר לנשום, לשתות משהו ולפרוק ובערב להשכיב ילדים.

*לא לארוז את הקומקום החשמלי ואת ענייני הקפה-תה. להכין כוסות ח"פ לשתייה חמה וקרה ובקבוקי מים/שתייה קרה נוספת גם בדירה שעוזבים וגם בדירה שאליה עוברים. וסנדביצ'ים - לכם לילדים ולמובילים.

* לקבוע עם המוביל את ההובלה הראשונה על הבוקר.
*לדאוג ל'סידור' לילדים עד שעות אחה"צ המאוחרות של יום המעבר.
* לקחת עזרה בתשלום (אריזה, פריקה, בייביסיטר, אוכל, הנדימן וכדו').
*להתחיל לפרוק /לקדוח מדפים לקיר בעוד המובילים נכנסים ויוצאים. לא לחיות עם ארגזים.

08/06/14 11:29
143צפיות
מכירים את כל הטיפים וגם יישמנו אותם בשני המעברים הקודמים. למעט סנדוויצ'ים. אנחנו נוהגים לעשות הזמנת פיצה לכל המעורבים בדבר. ולמעט עזרה בתשלום. את הרוב אנחנו עושים לבד (נו, בסדר. הוא עושה לבד.) ובשאר אנחנו נעזרים בהורים.
אז הטיפ הנכון הוא
08/06/14 11:37
202צפיות
קבעי לקפה עם גלים אחרי שהסערה תשכך..
אמצע אוגוסט כזה?
08/06/14 11:44
163צפיות
במזגן החדש עם ערימת ילדים? (לשאוף, לנשוף, לשאוף, לנשוף...)
º
ב-ד-י-ו-ק!
08/06/14 16:58
12צפיות
הטיפ הכי חשוב שלי
08/06/14 15:14
202צפיות
זה "תתחתני עם אחד שעבד במובינג 3 שנים)
עברנו 6 (או 7) דירות ותמיד זה החלק שלו... יומיים לפני המעבר הוא אורז, ובד"כ ביום המעבר לפחות חדרי הילדים כבר עומדים
לבד? הייתי מתה!
הוא לבד.
09/06/14 09:19
104צפיות
במעבר הקודם הייתי בשבוע 32 וחטפתי שפעת קשה ביום המעבר עצמו. הוא תקתק, ובפריקה ההורים שלי עזרו לו קצת.
נו, באמת...
08/06/14 20:36
181צפיות
לא יכולתם להגיע למסקנה הזאת לפני שנה, כשהיתה דירה פנויה צמוד אלינו?
שיעבור בקלות (אם תצטרכי עזרה, תודיעי)
09/06/14 09:21
88צפיות
תאמיני לי, אם לא היה שיפוץ ברקע, גם השנה לא היינו עוברים. כאב ראש.
מה לגבי קנית דירה?
10/06/14 07:57
67צפיות
זו לא אופציה?
אז.. איך היה השבוע שלכן?
44תגובות
05/06/14 13:05
283צפיות
בין חג לחמסין
בין פשטידה לעוגה
איך את מרגישה?

(המשך...)
בין חג לחמסין
בין פשטידה לעוגה
איך את מרגישה?
º
פרגונים והמלצות
06/06/14 13:18
76צפיות
שמחה לפרגן למשרד הפנים
06/06/14 13:21
602צפיות
האייקון המופתע, כי באמת שהם הפתיעו אותי לטובה, ומגיע להם פרגון!

מפרגנת למשרד הפנים, רשות האוכלוסין בפתח תקווה.

הוצאנו דרכונים חדשים וביקשנו, כמקובל, שישיבו לנו את הישנים (ובהם הויזה לארה"ב). מתוך שלושת הדרכונים, אחד חזר בלי הדרכון הישן.
אצתי רצתי לרשות האוכלוסין בפתח תקווה, בטוחה מראש שהכל אבוד (בין היתר כי במוקד של משרד הפנים הבהילו וטענו שהוא וודאי נגרס...), בטוחה שהלכה הויזה (מילא הכסף, וזה הרבה כסף, אבל הליך מילוי הטפסים והזמן שמכלים בתהליך זה משהו בלתי נסבל) ובקיצור, די מבואסת.

כשהגעתי ללשכה הפנו אותי מיד, ללא תור, אל מנהלת הלשכה, שמחה (שימי) עזר. היא מיד הרגיעה שבכל מקרה זה לא נגרס, שאם הוצאה ויזה היא תשוחזר לנו על ידי שגרירות ארה"ב ועשתה מספר בירורים במחשב ובטלפון, אבל... הדרכון לא נמצא. היא הרגיעה ואמרה שחבל על הזמן בו אני ממתינה ושהיא מבטיחה באופן אישי שאחרי שעות קבלת הקהל יערך חיפוש יסודי על ידי כל העובדים ויעדכנו אותי. באותו יום עודכנתי טלפונית שהדרכון הישן לא נמצא, אבל ביקשו עוד כמה ימים לבירורים.

שבוע לאחר הביקור שלי בלשכה, התקשרו אלי ומסרו שהדרכון נמצא והוא בדרכו אלינו בדואר רשום. התנצלו על התקלה ולקחו עליה אחריות.
מודה שמאוד הופתעתי מן השירות המסור, האישי והלא מתחמק. מנהלת הלשכה כשמה כן היא: מלאת שמחה ומכוונת עזרה ושירותיות. יישר כוחה.

ולא פחות חשוב: פרגון גדול למשפחה העלומה אליה הגיע בטעות הדרכון וטרחה להשיב אותו. לא מובן מאליו ומרחיב לב.
º
תודה על הסיפור! לא ידעתי שאפשר לשחזר ויזה
06/06/14 17:09
61צפיות
גם אני לא ידעתי. וזה הדבר
06/06/14 18:38
233צפיות
שהכי הלחיץ אותי.
גם שחזור, כמובן, היה דורש בילוי יומי בשגרירות, אבל לפחות לא את כל הפרוצדורה המייגעת מחדש.
אנחנו היינו משפחה עלומה כזו פעם
06/06/14 18:39
422צפיות
יחד עם דרכון חדש לתינוקת חדשה (כלומר לא היה ישן להחזיר לנו) הגיע הדרכון הישן של......מישהו אחר בכלל

יצרנו קשר עם מחלקת הדרכונים בקונסוליה והשבנו אותו כמובן <רק קצת התבאסנו בשבילו שכל פרטיו האישיים היו לפנינו>
מתאים לכם להיות כאלו.
06/06/14 18:42
271צפיות
ובאמת חימם את ליבי לדעת שיש אנשים כאלו. למעשה, ברור לי שיש לא מעט כאלו, אנשים טובים, אבל לצערי זה לרוב לא ״מואר״ וצריך לשים לזה לב. שמחה מאוד מאוד שהתמזל מזלנו שאותה משפחה החזירה את הדרכון (וגם אני חשבתי על הפרטים החשופים, אבל מעריכה שבהיותם מי שהם, לא יעשה בזה כל שימוש לרעה).
למעוניינים במונית עם כסאות בטיחות
06/06/14 17:54
443צפיות
למעוניינים במונית עם 2 כסאות בטיחות -
(הנהג אב לתאומים)
באזור גוש דן,
שמו ברק, אדם מקסים וסבלני במיוחד.
נייד : 054-5554168
טוב לדעת
07/06/14 09:24
205צפיות
אמנם אני כבר לא זקוקה, אבל תמיד הפתיע אותי שאין שירות "בילט אין" כזה בתחנות מוניות שמכבדות את עצמן.
ובמעבר חד לנושא קליל - כישלון באימהות
71תגובות
02/06/14 12:18
2588צפיות
באחת מהכתבות על חנה מרון, ראיינו את הבת שלה שאך לפני חצי שנה יצאה בכתבה על איך היא מסוכסכת איתה, לא מדברת איתה, לא חלק מחייה ועוד ועוד.
נשים בצד את מה שאני חושבת על אנשים שסוגרים חשבונות עם ההורים שלהם באמצעות כתבה (תוכלו לנחש שהיא לא חיובית במיוחד),
ונזנח לחלוטין את הפן הרכילותי שפשוט לא מעניין...

(המשך...)
באחת מהכתבות על חנה מרון, ראיינו את הבת שלה שאך לפני חצי שנה יצאה בכתבה על איך היא מסוכסכת איתה, לא מדברת איתה, לא חלק מחייה ועוד ועוד.
נשים בצד את מה שאני חושבת על אנשים שסוגרים חשבונות עם ההורים שלהם באמצעות כתבה (תוכלו לנחש שהיא לא חיובית במיוחד),
ונזנח לחלוטין את הפן הרכילותי שפשוט לא מעניין אותי -
שאלתי את עצמי, נניח שיוצאת לי בת כזו.
שמגדפת אותי בראש חוצות ותחת כל עץ רענן, מכריזה איזו אמא גרועה הייתי ולא רוצה להיות איתי בקשר, האם זה אומר שנכשלתי כאם?
ואם כן, מה אז?
או נגיד, אם מישהו מהילדים שלי לא מוצאים את מקומם כבוגרים, לא מתפרנסים, לא מצליחים לממש את עצמם זוגית-משפחתית-תעסוקתית, מה שלא יהיה, האם אז נכשלתי כאם?
או אם מישהו מהילדים שלי עשה משהו רע לעצמו או לאחר, האם זה כישלון שלי?

מצד אחד - זו תחושה מאוד קשה. כישלון באימהות זה משהו שכמעט שולל את זכות הקיום (בתחושה שלי).
מצד שני - האם יש פגות תוקף למועד שאפשר לבוא אליו בטענות לאמא שהרסה לך את החיים?
האם באיזשהו שלב, גם לילדים יש איזשהו חלק במערכת היחסים הזו, או שהיא לנצח אמורה להיות אהבה ללא תנאי?
(הבת המוזכרת למעלה, היתה באזור גיל חמישים כשיצאה הכתבה ההיא, לא בדיוק נערה מתבגרת.)

מה שאני תוהה עליו, אם להגיד את איך שזה יושב לי בראש -אם הם יוצאים דפוקים, זה באשמתנו?
אם הם יוצאים מוצלחים, זה בזכותנו?
אם הם באים אלינו בטענות, צריך לנסות לפצות אותם או להכיל את הטענות שלהם לנצח?

אני תוהה אם יכול להתקיים מצב שבו אני אומרת לעצמי שלא מעלתי בתפקיד שלקחתי על עצמי כאם, גם כשהבן או הבת, טוענים שהייתי איומה.
ובעיקר, איך חיים בשלמות, אם זה בכלל אפשרי, כשיש סיטואציה כזו.
º
קטנות טריות לשבוע חדש
59תגובות
01/06/14 00:08
378צפיות

(המשך...)
חייבת שינוי ודחוף המלצות לדיאטה
01/06/14 12:07
812צפיות
עליתי בחצי שנה כמעט 10 ק"ג ורע לי עם עצמי.
זהו, לא יכולה יותר חייבת להתחיל דיאטה.
רק לפני חודשיים קניתי מכנסיים חדשים וכבר כמעט ולא עולים עליי.
אין לי עם מה ללכת לעבודה הכל צפוף ודחוס.
לא כייף לי.
לא רוצה לקנות בגד ים ובטח שלא להכנס לבריכה/לים למרות שאנחנו מבלים שם הרבה בחודשי הקיץ.
חייבת לעשות שינוי דחוף ומהר.

הרשיתי לעצמי לפתוח שרשור חדש כי מרגישה שזו לא שאלה קטנה אלא גדולה .
אז איך עושים את זה?
מזמן לא הייתי בדיאטה וגם עכשיו אני לא ממש במוד לזה מרגישה שאני חייבת כי בגילי זה הופך להיות הרבה יותר קשה לרדת כל ק"ג שמעלים ובכלל הרגלי התזונה שלי גרועים מאוד חייבת להתחיל לאכול בריא יותר ורק דיאטה תוביל אותי גם לשם.
מעולם לא הייתי בקבוצות תמיכה תמיד עשיתי דיאטה עם עצמי והיום מרגישה שחייבת קבוצת תמיכה.

זהו, פרקתי

המלצות ועצות יתקבלו בברכה
º
לא לראשי...
01/06/14 12:08
71צפיות
ממליצה מאוד על קבוצה
01/06/14 12:13
524צפיות
למרות שבאופיי אני מאוד לא מחבבת את קבוצות התמיכה, ומרגישה מאוד לא בנוח, הן עובדות ויעילות. אני ב"שומרי משקל", ובתחושה שלי זה חד משמעי - זה לא כיף, לא תענוג גדול, ולי מרגיש מאוד מלאכותי, אבל זה עובד. חד וחלק. אני עוקבת אחרי ההוראות ומתיישבת לשקילה השבועית - אני יורדת, ובקצב לא רע. אני "זורמת" ומנסה לרדת באופן אמורפי לבד - אני לא יורדת, ולפעמים גם עולה.
אם את רוצה לרדת, ומוכנה לשלם על זה (בכסף ובמחוייבות) - לדעתי שומרי משקל הם פתרון מצוין.
מרגישה בדיוק כמוך
01/06/14 12:34
342צפיות
בעבר עשיתי לבד את שיטת הנקודות (קיבלתי מחברה) וזה עבד אצלי יפה גם בלי שקילה שבועית הפעם אני מרגישה שלבד זה לא ילך.

לא אוהבת דיאטות כסאח למיניהן עלי הן לא עובדות.

חיפשתי המלצות מבנות הפורום לאיזה קבוצה ללכת ועל הדרך לפרוק קצת.
לא הבנתי. מה רע בקבוצה של שומרי משקל?
01/06/14 12:36
282צפיות
גם אם מדובר בדיאטה מוקפדת, היא רחוקה מלהיות דיאטת כסח.
שומרי משקל זה מעולה
01/06/14 12:40
381צפיות
חיפשתי המלצות לקבוצות כמו שומרי משקל לדעת שזה עובד טוב.
כנראה שלא הסברתי את עצמי נכון.
התכוונתי לדיאטות כסאח שקיימות היום, הציעו לי להתחיל איתן ואני ממש לא טיפוס מתאים לדיאטות האלה הן רק יעשו את ההפך הגמור.
את צודקת כי דיאטת כסח
01/06/14 13:01
273צפיות
טובה לזמן מוגבל אבל כשמפסיקים אותה אז עולים בחזרה את כל המשקל ויותר מזה, מה גם שלא ברורות ההשלכות הבריאותיות של דיאטה כזו.

לכן עדיף שינוי אורח חיים ותזונה והרגלי אכילה ולא דיאטה, ואת זה מקבלים בשומרי משקל (ראי מה שכתבתי בהמשך השרשור).
פעם שניה יורדת בשומרי משקל
03/06/14 00:01
158צפיות
הפעם לבד עם האפליקציה פשוט כי הקבוצה פה גרועה.... בקבוצה בחיפה היתה לימנחה מעולה שעשתה לי את ההבדל
מה שכן- כל תהליך חדש לוקח יותר זמן כי הגוף פחות מגיב...
ב]עם הקודמת ירדתי 5 קילו בחודשיים וחצי
הפעם אני חצי קילו ממשקל הכבוד וזה כבר 3.5 חודשים (והייתי צריכה רק 4.5 קילו לרדת)
לתחושתי בלי קבוצה זה אפשרי אבל איטי יותר וקשה יותר
הפעם היחידה שהצלחתי
01/06/14 12:27
549צפיות
הייתה עם שומרי משקל.
ירדתי 9 ק"ד בחמישה חודשים.
בשנתיים שעברו מאז עליתי 3 ק"ג.אני לא מצליחה להפטר מהם לבד. כנראה שיום אחד אצטרך לחזור לקבוצה.
מתאים לי לרדת 2 ק"ג בחודש~
01/06/14 12:37
278צפיות
גם אם אחרי שארד 10 ק"ג אם אעלה 2-3 ק"ג לא אכפת לי חשוב לי ללמוד לאכול בריא (מה שאני לא עושה בכלל ביומיום), כשאיישם את זה אני בטוחה שאצליח לשמור על משקל שיהיה לי טוב איתו.
אני יודעת מה זה לאכול בריא ולא מיישמת רוצה יד מכוונת שתעזור לי להגיע למקום הזה.
תעני על השאלון הזה -
01/06/14 12:44
432צפיות
אולי מה שאת צריכה זה את קבוצות OA - אכלני יתר אנונימיים: שאלון.
לא הבנתי איך עונים על השאלון
01/06/14 16:45
213צפיות
הכל בא לי ביחד לא מופרד לשאלות עם תיבות כמו שכתוב שם, אבל מקריאת השאלות הרבה מהן לא רלוונטיות עבורי ואני לא מרגישה שאני אכלנית יתר, בתקופה האחרונה יש לי באמת דחף גדול לאוכל אבל זה גם שינויים הורמונליים שהגוף שלי עובר.
אני ממליצה על שומרי משקל
01/06/14 12:52
217צפיות
ואין לי שם אחוזים או רווחים.

פשוט רזיתי דרכם 9 קג לפני ההריון, וכל מי שבקבוצה - ופועלת לפי ההנחיות יורדת. והיתרון הוא שיש קבוצת תמיכה (ולא, לא נשקלים מול כולם) ומקבלים טיפים ומידע על אכילה נכונה, דברים ספיציפים לפני החגים וכו׳.

ועוד יתרון- אחרי שהגעת למשקל יעד את חברת כבוד ומגיעה בחינם- נמצאת במסגרת וככה את שומרת על המשקל שלך ולא עולה בחזרה.

שומרי משקל זה דרך חיים ולא דיאטה, והיא גם קלה ליישום ולהתמדה, כי אפשר לאכול הכל (באמת הכל).

בהצלחה!
גם אני מאוד ממליצה על קבוצה
01/06/14 13:06
271צפיות
התקמצנתי על כל היקרים למיניהם והצטרפתי דווקא לקבוצה מטעם קופת החולים (מכבי). היה נהדר וגם התוצאות לא איחרו לבוא. אין ספק שזה מכניס אותך למסגרת וזה לפעמים כל מה שצריך.
בהצלחה!
º
הקבוצות של מכבי לילדים - תותחיות
01/06/14 13:12
102צפיות
בעיה מוכרת
01/06/14 14:51
193צפיות
גם אני חייבת דחוף איזה שינוי.

ראשית, שמעתי המלצות חמות על הקבוצות של חלי ממן ועל השיטה שלה.

שנית, אולי כדאי למצוא אפליקציה שתשמש למעקב בין פגישות. אני בטוחה שלחלק מהשיטות יש אפליקציות מותאמות.

בהצלחה!
אני הולכת כבר הרבה הרבה שנים
01/06/14 15:05
549צפיות
לדיאט קלאב.
מאוד מרוצה, השיטה טובה, הדיאטה היא כזאת שאפשר לחיות איתה, והמסגרת מחזיקה אותי ...בהתחלה ירדתי ושנים אני מצליחה לשמור על מצב מאוזן ( עם סטיות קלות ).

שמעתי גם על חלי ממן דברים טובים ( מאוד דומה לדיאט קלאב ).
את יודעת מה ההבדל בין חלי ממן לשומרי משקל?
01/06/14 16:40
473צפיות
זו בדיוק הדילמה לאיזה קבוצה ללכת? איזו עדיפה על אחרת? מה השיטה בכל אחת?
º
תודה לכל העונות ולהמלצות על קבוצה
01/06/14 16:46
108צפיות
מה שאני יודעת
01/06/14 22:39
413צפיות
תוכנית האכילה שונה. בשומרי משקל מדובר בנקודות ותאורטית את יכולה לאכול את כל הנקודות ביום בצורת קצת שוקולד.
אצל חלי ממן ובדיאט קלאב תוכנית האכילה בנויה על איזון בין כל אבות המזון , 6 ארוחות קטנות ביום, שמאוזנות מבחינת הרכבן.

כאמור אני אישית מכירה דווקא את דיאט קלאב, מאוד מתחברת לתוכנית האכילה אפשר להתמיד בה ואני חיה איתה כבר 7 שנים בערך.
גם לאופי התמיכה בקבוצות אני מתחברת ( ואני לא טיפוס של קבוצות תמיכה ) והקבוצה מאוד עוזרת לי , יש לי כמה חברות בקבוצה שהכרנו בדיאט קלאב, יש לנו קבוצת וואטאפ של עידוד וחיזוק יום יומי , מאוד מאוד עוזר.
תודה
02/06/14 06:14
212צפיות
אני יותר מתחברת לשומרי משקל, פחות אוהבת תפריטים מה לאכול ומתי (הסתכלתי קצת באתר של חלי ממן),אוהבת באמת לאכול מידי פעם שוקולד על חשבון נקודות (עשיתי את זה בעבר), קראתי פשוט ברשת שהתפריטים של שומרי משקל השתנו ולא ידעתי מה ואיך וחשבתי ששינו את השיטה.
נראה לי שאחפש קבוצת תמיכה באזורי ואלך לפגישה ראשונה להתרשם ולראות שזה באמת מתאים לי.
שינו קצת את השיטה
02/06/14 07:34
299צפיות
החישוב היום של הנקודות קצת שונה (לדעתי נותנים יותר משקל בחישוב לכמות החלבונים והסיבים). מעבר לזה - היום מותר שלוש מנות פרי ביום בלי נקודות.
אבל בבסיס - העיקרון של ספירת נקודות הוא אותו עיקרון.  
º
הבנתי מעולה תודה
02/06/14 09:04
30צפיות
שינו את השיטה לפני כשנתיים וחצי
03/06/14 00:03
192צפיות
העקרון נשאר זהה
אבל חישוב הנקודות שונה והדגשים שונים
ובאותה מידה- זה ממשיך לעבוד (אני ממשיכה עם השיטה הישנה רק מכוחו של הרגל ו"אם זה לא שבור אל תתנו" אבל לו הייתירוצה שינוי כיוון- זה בהחלט שינוי מבורך)
תודה נראה שבאמת אלך לשומרי משקל
03/06/14 07:16
125צפיות
גם אני בעבר עשיתי דרך הבית (לקחתי תפריטים מחברה) והפעם נראה לי שאני צריכה גם תמיכה של קבוצה, אבדוק איך הקבוצה פה מקווה שטובה.
בת כמה את?
01/06/14 22:59
418צפיות
אם בסביבות ארבעים + ממליצה קודם לבדוק תיפקודי בלוטת תריס, תפקודי כליות ורמת ויטמין D.
10 ק"ג בחצי שנה (במידה ולא שינית בצורה דרמטית את התזונה שלך)  מצלצל בעייתי.

דרך אגב, אני במצבך - עליה של 10 ק"ג בשנתיים (זה הרבה) אבל לי ברור שחסר ויטמין D ורמת ה- TSH נמוכה.
אני פועלת לתיקון המצב.....
שינוי בהרגלי תזונה וחוסר בויטמינים...
02/06/14 06:11
458צפיות
ויטמין D חסר לי כבר הרבה זמן, אני לא לוקחת קבוע ולכן לא מצליחה להתאזן. דווקא בחצי שנה האחרונה התחלתי להקפיד יותר.
תפקוד בלוטת התריס לא יודעת אבל למיטב זכרוני בפעם האחרונה שהרופא עשה לי בדיקות מקיפות הוא בדק גם את זה והכל היה תקין, אסתכל ואבדוק האם בדק והאם הכל תקין.
שינוי בהרגלי התזונה יש לגמרי, התחלתי לאכול הרבה יותר והמון שטויות וזו הסיבה שאני רוצה ללכת לקבוצה כי אני רוצה להתחיל לסתום את הפה.

תודה
לגבי ויטמין D: אפשר לקחת בכמויות מרוכזות
02/06/14 06:51
369צפיות
למשל, אם הנחו אותך לקחת 2 טיפות ביום, את יכולה גם לקחת 14 טיפות פעם בשבוע. (זה נכון לויטמין D, ממש לא לכל סוגי הויטמינים).
º
תודה על הטיפ לא ידעתי
02/06/14 07:35
64צפיות
סליחה שאני מתערבת
02/06/14 09:56
527צפיות
אבל נורא ..קשה לי לשמוע אשה מדברת על עצמה במונחים קשים כמו -"אני רוצה להתחיל לסתום את הפה" זו דרך נורא שלילית לחשוב על עצמך, על הגוף שלך.

אני בטוחה שתמצאי את הדרך והתמיכה כדי לאכול איך שבריא וטוב לך, ו *לפנק את הגוף שלך באוכל טוב ומבריא וביחס טוב* שגם יגרום לך להוריד במשקל כמו שאת רוצה, ובעיקר להיות בריאה יותר ולהרגיש טוב יותר בהצלחה בדרך!
או,הנה,עוד אחת
02/06/14 10:31
450צפיות
בדיוק על זה דיברתי

סליחה,מה זה"לפנק את הגוף באוכל טוב ובריא"
את רוצה שהיא תחליף את השוקולד בנניח עוף וירקות,אבל מצד שני מדברת במונחים של "פינוק"
איך זה הולך ביחד בדיוק?
ועוד בהקשר לאוכל...שזה בכלל "לא" גדול מאוד....

מה רע בזה שהיא רוצה לסתום את הפה?
וואלה...אוכל זה טעים,ולא לאכול זה קשה...כל גישת הפינוק לא מובילה לשום מקום פרט לפיזור ססמאות
אהבה עצמית,אבל בתכלס לא לעשות כלום למען עצמך...כי מגיע לך "להתפנק"
LOL לפנק את הגוף=לתת לגוף מה שטוב לו
02/06/14 15:24
284צפיות
וזה לא תמיד זהה למה שאנחנו רוצים.

הגוף צריך אוכל בריא ופעילות גופנית. אני שהרגע אכלתי עוגת גבינה שנייה מהבוקר וגם לא עושה שום פעילות, מתעמרת בגופי. לא מפנקת אותו. אבל כשאני רצה לאנשהו, ואוכלת בריא, אני יודעת שפינקתי את הגוף שלי.

"לסתום את הפה", זה א. לא אפשרי, ב. ביטוי מעליב, שלהגיד אותו על עצמך נשמע לי כמעט.. שנאה עצמית.
אני לא חושבת שזה בריא לחשוב ככה על עצמי ואני לא מאחלת את זה לאף אשה.

בהצלחה בשמירה על אורח חיים בריא וגם במטרה המשנית של להראות כמו שאתן רוצות.

פחחח.
03/06/14 00:06
272צפיות
כאמור אני ירדתי את משקלי ההריון שלי בשומרי משקל כולל לאכול סופגניות ושוקולד
אין שום מצב בעולם שמתמידים באורח חיים אם נמנעים משוקולד או כל אוכל אחר שהוא כיפי ולא רק בריא (ואם כן- יש לזה מחירים נפשיים)
אני מתה על ירקות- גם לפני שהתחלתי שומרי משקל הם היוו חלק גדול מהתזונה שלי. אבל זה לא אומר שאנילא נהנית משוקולד....
מצטערת אם נשמעתי קשה אבל
03/06/14 07:14
274צפיות
האמת שאני כועסת על עצמי שאני לא מצליחה להפסיק לאכול במיוחד שטויות וזה לא בא בצורה של שנאה עצמית חס וחלילה כמו שכתבת בהמשך, ממש רחוק מיזה, אני בתקופה נפשית מדהימה, עשיתי תהליך עצום עם עצמי בשנה האחרונה וגם שמרתי על המשקל שלי במקביל ועכשיו הכל כאילו פורץ החוצה בנוסף כמו שכתבתי בשרשור באיזה מקום תהליך הורמונלי שהגוף שלי עובר.
הנפש במצב מדהים והגוף יחד איתו ולכן המצב כל-כך נורא כמו שזה נקרא אני כועסת על עצמי לא מרגישה תחושה שלילית כלשהי לגוף שלי רק כעס שאני לא מצליחה להפסיק לאכול. מתוך ההרגשה הזו אני מתחילה להרגיש בשלה לעשות שינוי (מה שלא הרגשתי עד עכשיו) כדי לרדת במשקל.
אני רחוקה מלהראות כמו דוגמנית מעולם הייתי במימדים כאלה ולעולם לא אגיע לשם ואני שלמה עם זה לא רוצה להיות כזו אבל המצב שאני נמצאית בו כרגע לא מתאים לי.

טוב, מקווה שעכשיו יצאתי קצת יותר מובנת כי לא ממש נתנו לי לנסח את עצמי מספיק, כולנו פה בחופש הבוקר והמהמומה כבר בעיצומה .
אני מציעה
02/06/14 15:13
215צפיות
וחלילה שלא אתפס כאחת שנוהה אחרי אופנות חדשות ......לקרוא את האתר של "מר קדמוני". אולי תמצאי משהו שיתאים לך בכיוון התזונתי החדש הזה.

אני התחלתי שינוי תזונתי (אני והאיש ויתרנו על קמח והחיפוש אחר מתכונים ללא קמח מאוד מאתגר עבורי - עניין חדש בחיים)
שמפחית מאוד את החשק לנשנש . תנסי - מקסימום תצליחי.
10 קג בחצי שנה זה מכובד...אבל לא הסטרי
02/06/14 10:22
444צפיות
אהלן,זאת וורדה מביטוח לאומי

כולן פה פותחות עליך את הפה כאילו שהן כולן 50 קג ואוכלות רק קובית שוקולד אחת
ומה...זה מוגזם...אני עשיתי שינוי דרך חיים!...זה בולשיט
תראי...שוקולד זה טעים...פסטה,ציפס,גלידה,שמנת,חמאה,בורקסים זה טעים

אבל החשבון הוא פשוט...בשביל לעלות 1 קג,את צריכה לצבור 7000 קלוריות בעודף
בשביל לרדת 1 קג,את צריכה להיות בגרעון של 7000 קלוריות
במשולש פיצה ממוצע יהיו לך 400-700 קלוריות...כך גם בארוחה ממוצעת של נניח עוף אורז וירקות
(רק שמפיצה אפשר לאכול בערך פי 3 מהכמות,מאשר עוף וירקות נניח)
במהלך כל יום לקחת עוגיה פה עוגיה שם,בקטנה,במשרד ,בדרך לאוטובוס...לא שמת לב בכלל
זה מצטבר וקל מעוד לצבור ככה 500-1000 קלוריות עודף ביום בכלל בלי להגזים עם האוכל,בכלל בלי להרגיש
ויש לך עליה של 1-2 קג בחודש

לכן...ככ קל לעלות-בלי למצמץ אפשר להכניס 1000 קלוריות,וכמעט בלתי אפשרי לרדת-לכי תנסי לשרוף 1000 קלוריות

עם כל זיוני השכל שדוחפים לך...
תאכלי =תשמיני,לא תאכלי= תרזי
אם תאכלי שוקולד ודומיו תהי רעבה וזה יגמר בעוד שוקולד
במידה ותבצעי פעילות אירובית באופן קבוע,ותמשיכי לאכול כמו שאת אוכלת,לא תרדי במשקל
במידה ותבצעי את אותה פעילות ותאכלי פחות -תרדי(מאחר והיא יוצרת גרעון הדרגתי שנמשך 48 שעות לאחר ביצועה)
במידה ורק תגרעי מהאוכל-תרדי(בקצב קצת יותר איטי מאשר עם הפעילות)
זה כזה פשוט

תתחילי בלאתר מאיפה הגיעו ה10 קג...את לא משמינה מנחת ואהבה...ויסלחו לי כל השומרות משקל,אלה שיטות מטומטמות
שעובדות על ללכת עם להרגיש בלי....
בגלל זה ברגע שהן עוזבות את הקבוצה הן עולות חזרה

תרשמי כל יום ,כל מה שאת אוכלת,לעצמך,בלי לשקר
הדבר הראשון שיקרה הוא שזה יגרום לך לשים לב מה את מכניסה לפה....גם השאריות של האוכל של הילד...גם הקפה במשרד
גם השקית במבה שפתחת ולקחת רק אחד...גם כשטעמת מהאוכל לראות אם חסר מלח...,גם כשהיום באופן יוצא דופן
היתה יומולדת ויצאת למסעדה...גם את השתיה,קולה ,קפה,הכל

תקחי את זה ותחשבי כמה באמת באמת את אוכלת....זה לא האוכל עצמו בדרך כלל,זה ה"בונוסים"
ואז תראי איפה את יכולה לצמצם..בקטנה..
אחרי שבוע ,איפה אפשר לצמצם עוד
את רוצה לרדת במשקל,אל תאכלי...קונספט שמשום מה קשה לאנשים להשלים איתו
המשקל ירד מאוד מהר
לא שינוי ולא נעליים...30 שנה את חיה,עכשיו תעשי"שינוי"?בחיית...

תכלס,אין מה לעשות,לא לאכול זה מבאס,דיאטה זה מבאס,אבל אין ממש ברירה
וכל יפות נפש ה"אני עשיתי שינוי חיים ולא דיאטה"מזיינות את השכל,כי גם הן חולמות בלילה על שוקולד, לא על כרוב ניצנים
אני ממליצה לך על תזונה פליאוליתית
02/06/14 22:14
416צפיות
מקום טוב להתחיל איתו הוא הספר של מר קדמוני שנמכר עכשיו בחנויות במסגרת שבוע הספר.
http://www.kadmoni.com/

את יכולה להמשיך עם הספר המעולה "מוח לבן" ולקרוא גם את "בטן של חיטה" (שלטעמי כתוב פחות טוב מהשניים הראשונים ומתורגם פחות טוב אבל עדיין שופע אינפורמציה).

אני יכולה לומר לך שמעולם לא הרגשתי או נראיתי טוב יותר מאז שאימצתי את עקרונות התזונה האלו (למרות שאני מג'עג'עת עם ההתעמלות ואפילו שעות השינה).
|נצל"ש| המלצות לאליפטיקל יש
05/06/14 09:48
110צפיות

מחפשת המלצה מנסיון על אליפטיקל ..  
מה נחשב טוב , ממה להתרחק?
וגם המלצה איפה לקנות יהיה נחמד.

תודה !!
יש חנויות שמאפשרות לך לקחת לנסיון ל 4 חודשים
05/06/14 22:13
100צפיות
קניתי לפני כשנה מסילה אצל גיל ספורט

ההתנסות הקודמת הייתה לפני כמה שנים ואז לא הייתי מרוצה והחזרתי את המוצר בלי שום בעייה
עצוב לי על לכתה של חנה מרון
01/06/14 09:51
560צפיות
תמיד מאוד אהבתי אותה ואפילו הלכתי להרצאת שישי בבוקר שהיא נתנה פעם בעיר הולדתי,
אפילו חלמתי לשתף איתה פעולה במשהו מקצועי (בגדר החלום, לא יצרתי איתה קשר או משהו).
עכשיו זה כבר בטוח לא יקרה, אבל בכל מקרה, הייתה לה נוכחות וכריזמה ויכולת משחק שתמיד מאוד הקסימה אותי.
שלא לדבר על סיפור חיים מרתק.

יהי זיכרה ברוך (איפה האייקון של הנר זיכרון, איפה?!)
גם לי
01/06/14 16:56
535צפיות
<האייקון הוא תחת "כללי", וזה מסודר בסדר אלפביתי>

זה נשמע שמאלצי, אבל מה שכתוב בעיתון הוא נכון - שהביוגרפיה שלה משקפת היטב 90 שנה בתולדות העם היהודי....  ילידת גרמניה, נאלצה לברוח משם עם הוריה, בנתה חיים מלאים ומדהימים בישראל - כולל 3 ילדים לתפארת ואפילו 3 בעלים לתפארת.  נפצעה קשה בפיגוע, החלימה והמשיכה בחיים מלאי עשייה.  לחלוטין "אישה אחרי לידה" וגם אושייה שזכאית לשרשור משלה בעיני.

בזכרוני חרות היטב הראיון איתה בסידרה "עמוד האש" שלדעתי שודרה בילדותי שוב בשוב בטלוויזיה. אני זוכרת אותה מדברת על איך היא היתה אמורה כילדה לקרוא איזה שיר ברדיו לכבוד יום הולדתו של איזה קלגס נאצי בכיר. ואיך החיוך נעלם והדף נלקח ממנה כשאמא שלה הודיעה למציע שהיא יהודיה ושהיא לא רוצה שהוא יאבד את עבודתו בגלל זה... והפרק נגמר בסצינה מהסרט ההוא (M?) שבוא היא סופרת ילדים שעומדים במעגל סביבה, ונראית כמו שירלי טמפל קטנה.

חשבתי על זה קצת, והדמות שלה בסידרה "קרובים קרובים" עם ה "פ-תוח" מסמלת בעיני תקופה אחרת שחלפה לה. תקופה שבה אולי, באמת לא כולם נעלו את דלתות הכניסה....

יהי זיכרה ברוך.
כתבת מקסים
01/06/14 22:13
159צפיות
יהי זכרה ברוך
גם לי. התרגשתי לקרוא מה שכתבת
02/06/14 09:48
109צפיות
היא נהדרת בעיני.

אני יודעת שהיא שיחקה כל דמות שאפשר, אבל כשאני חושבת על הדמות שלה בקרובים קרובים, אני חושבת כמה נדיר ונפלא שסדרת טלויזיה בפריים טיים הציגה דמות אשה מבוגרת שהיא נהדרת ומהממת, חיה לבד, הכי פחות נוירוטית מבין כל הדמויות, מדברת אל הצמחים שלה ואשת סודם של כל האחרים. אין ספק שיש לדמות הזו מקום של כבוד בהיכל ה"כשאגדל הייתי רוצה להיות קצת כמותה" שלי (במושב ליד מומינאמא ).
כתבת יפה. תודה
02/06/14 10:08
91צפיות
בתוך כל הדברים הנכונים והגדולים והמוצדקים שנאמרו עליה, נראה לי שהיה בה משהו שמוריד אותה מהאולימפוס למקום נגיש. אולי זו הדמות שלה בקרובים קרובים שגרמה להרגיש כאילו היא יכולה היתה לגור איתנו באותו בניין. ואולי זה משהו של הומור עצמי ששומעים בקולה ושרואים אפילו בתמונות הסטילס שלה.
יהי זכרה ברוך, אישה ענקית בגודל רגיל.
מצטרפת למה שכתבת ולמי שהגיבה אליך
02/06/14 10:38
194צפיות
איזה מופלאה בהרבה רבדים. העולם כבר חסר אותה ושכמותה.

נשמתה צרורה בצרור חיינו.
כל כך נכון ועצוב
02/06/14 12:45
105צפיות
(ועוד יותר עצוב לי על הפומביות שנמרחה בתקשורת על יחסי אם-בת. כולנו יודעות כמה שהיחסים האלה יכולים להיות נפתלים-מסובכים-עבותים, ובכל זאת לא רצות עם זה לתקשורת, אלא פותחות את זה למשל כאן, באנונימיות יחסית. ונכון שהתקשורת לא תתעניין כי אנחנו לא מפורסמות וזה לא צהוב ולא יביא רייטינג, ובכל זאת אני מוצאת טעם לפגם, בלשון המעטה, בהתנהלות הזו).
º
01/06/14 17:13
13צפיות
º
גם לי עצוב
01/06/14 22:01
32צפיות
|*| פורום 24 נפתח בתפוז |*|
02/06/14 12:12
54צפיות
|פצצה| אנו שמחים לבשר על פתיחתו של הפורום לסדרה המצליחה 24. שש שנים אחרי ירידת הסדרה המקורית, 24 חזרה לעונה חדשה ומותחת!

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולהתעדכן בפרקים השבועיים וכמובן להיזכר בעונות הקודמות.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
ילדים ואינטרנט - סיבוב 2457
29/05/14 23:19
913צפיות
שמעתם על הרשת החברתית לילדים ״ניפגש״? כתוב שכ-100 בתי״ס בארץ כבר משתמשים בה, מישהי מכירה באופן אישי? מה דעתכם על המיזם?

על פניו נראה לי רעיון נהדר, עדיף בהרבה על החשיפה לפייסבוק ודומיו, אבל אולי יש פה דברים שלא עליתי עליהם?
פה באונטריו זה מקובל
29/05/14 23:33
611צפיות
ויש רשתות דמוי פייסבוק שבתי הספר משתמשים בהם.
הרשתות שאני מכירה הן: Edmodo ו-Moodle.
הרשת משמשת להעברת הודעות בין המורה לתלמידים ובין התלמידים עצמם וגם לדיונים על נושאי הלימוד השונים (בין אם מובלים ע״ המורה ובין אם ע״י התלמידים) על גבי הרשת.
הגדול שלי אומר שזה מוצלח!
moodle היא לא רשת חברתית
30/05/14 07:34
451צפיות
זו פלטפורמה לימודית. היא משמשת גם מכללות ואוניברסיטאות. ונמצאת גם בבתי ספר, וגם בארץ. יש בה גם מקום מסוים, דמוי פורום, לכתיבה חברתית, אבל זה לא העיקר שבה.
אוקיי, זו היתה ההתרשמות שלי אבל אני באמת לא
30/05/14 15:49
282צפיות
כ״כ מתמצאת.
על כל פנים, השנה בכיתה של תומר (ז׳) המורה החליטה לא להשתמש ב-Moodle אלא ב-Edmodo. עד כמה שאני יודעת, הילדים מרוצים מהפלטפורמה.
לא מכירה Edmodo
31/05/14 22:52
151צפיות
את ה- Moodle רצו שנשלב במרכז למחוננים, כפלטפורמה ללמידה בבית. אבל זה לא עובד בקלות, כי יש הורים שממש לא מרשים לילדים אינטרנט, בכלל.
לא מצליחה להזכר בפרטים
30/05/14 21:57
327צפיות
אבל היתה אצלנו בתחילת השנה הרצאה של מישהו שעסק בבטיחות ברשת האינטרנט והוא סיפר שקרא בדקדקנות את התקנון של הרשת החברתית הזו כאשר זה היה רלוונטי עבור ילדיו.
אני זוכרת שהוא החליט לא לאשר לילדיו להצטרף אך לא זוכרת את הסיבה המדויקת. נדמה לי שזה היה קשור לעובדה שהתקנון אומר שאם חברה אחרת תקנה את הבעלות על הרשת החברתית הזו,
היא יכולה לעשות ככל העולה על רוחה עם נתוני המשתמשים.
º
גלעד האן?
30/05/14 22:35
32צפיות
º
לא, מישהו אחר
30/05/14 22:59
28צפיות
בית הספר של בתי מנוי לרשת הזו
31/05/14 09:42
218צפיות
מה דעתי?
יתרונות:
(1) שליטה הורית גדולה יחסית הילד יכול להיכנס ולהתקדם שם, רק בתנאי שההורה גם מצטרף ואז ההורה מקבל הודעות למייל על כל פרסום של הילד
(2) ההתנהלות שם יחסית תמימה ומוגנת- הכל נעשה במסגרת הבית ספרית. החברים הם רק מבית הספר (אין כניסת מבוגרים, חוץ מההורים והורה יכול להיות חבר רק של הילד שלו), יש פיקוח מסוים של בית הספר (מוגבל ותלוי ברצון של כל מחנכת, אבל יש מורה אחראית שאליה פונים דרך הרשת במקרה של פגיעה והיא מייד מגיבה), מספר הפעולות שניתן לעשות מצומצם (הצעת חברות, צ'אט, פתיחת קבוצה בנושאים כמו "בדיחות" או על זמר מפורסם וכאלו).

חסרונות:
(1) עדיין יכולים לקרות מקרי פגיעה- בשכבה של הבת שלי למשל נפתחו כמה סקרים (שהוסרו מייד ע"י המורה האחראית בעקבות פניית הורים) כמו "מי הילד/ה הכי יפים בכיתה" או "מי חבר של..."
(2) מהנסיון פה, יש התלהבות התחלתית גדולה ואז זה הולך ודועך והילדים מפסיקים להיכנס כי זה כנראה משעמם אותם (ואז עוברים חזרה לווטס אפ)

** והילדים היום כמעט ולא נמצאים בפייסבוק. רק אנחנו המבוגרים נמצאים שם...
מנצלש"ת לילדים מעבר דירה וציפיה לעזרה
31/05/14 10:39
496צפיות
בן חמש וחצי ובת שמונה וחצי.
האם הציפיה שלי שיעזרו במשהו בעיניין האריזה (ימיינו צעצועים שלהם, בקטנה, יביאו לי ארגז לחדר שבו אני אורזת, יכיניסו משהו לשקית או ארגז אם מבקשת) היא מופרכת מיסודה?
כאילו כלום, לא מעניין אותם בשיט. ואני מוצאת את עצמי כועסת עליהם נורא.
מה קורה פה?
עברנו את זה פעמיים בתוך 3 חודשים
31/05/14 12:06
412צפיות
לפני שנה וחצי (עזיבת הבית לצורך שיפוץ וחזרה).

את מדברת על אריזה בלבד או גם על מיון לתרומות/פח וכו'? בדרך לאריזה אנחנו מיינו המון, חלק גדול הלך לתרומות וחלק אחר גם די גדול הלך לפח.

בכל מה שנוגע לחפצי הילדים, אני מזערתי מאוד את החלק של שלושתם (היו אז בני 11.5, 9 ו 6.5)

שיתפתי אותם רק במיון החפצים שלהם. המיון היה שאני מבקשת מהם מראש להגיד אם יש כמה דברים שהם בטוח רוצים לשמור ולא להעביר או לזרוק. לאחר שהפרדנו את הדברים הנ"ל, אני עברתי לבד על כל הספרים/צעצועים/פיצ'פקעס וכו' שלהם ומיינתי מיון ראשוני. מה שהיה שבור, קרוע או מקולקל ולא ניתן לשמירה או העברה, שמתי בערימה שמיועדת  לפח. את מה שרציתי לתת לתרומה הנחתי בנפרד וביקשתי מהם לעבור ולאשר. הם אישרו לתת כמעט הכל.

באריזה עצמה שיתפתי מעט כי האריזה היא עבודת פרך שדורשת תכנון מדוקדק של מה נכנס לאיפה, סידור נכון של הדברים בארגז, חלוקת משקלים והעמדה של האריזות לקראת המעבר שיכול להיות אחרי כמה ימים טובים (לפחות אצלנו, ארזנו לבד וזה לקח לא מעט זמן).

בגדול, העצה שלי היא שאם הם לא מאוד מעוניינים לקחת חלק, להניח להם ולעשות לבד. מיון, החלטות מה נשאר/מה הולך והפעולה הפיזית של האריזה, כולל המשמעויות הרגשיות והטכניות של מעבר דירה הם מורכבים גם ככה וגם למבוגרים, ולא הייתי מעמיסה גם על הילדים את העניין.

שיהיה מעבר קל מוצלח ומרענן
,תודה. פעמיים בשלושה חודשים, למעלה מכוחותיי
31/05/14 14:04
264צפיות
מתיש מאוד
הפעם השנייה הייתה כבר יותר קלה
31/05/14 16:16
264צפיות
לאורך בתקופה שבה גרנו בדירה הזמנית, חלק גדול מהארגזים פשוט נשארו לעמוד בחדר אחד, לא מפורקים (הגנתי עליהם בגופי ). למרות שביצענו מיון נוסף לפני החזרה, הוא כבר היה הרבה יותר קטן.
שאלה לגבי הארגזים-שלא-נפתחו
01/06/14 19:57
160צפיות
שהיא חלק מדיון עיוני שלי עם ה-  אם הצלחתם לגור 3 חודשים בלי צורך לפתוח אותם, היש מקום לטענה שבעצם אתם לא צריכים את החפצים האלה? או שהם היו כולם עונתיים? (נגיד בגדי חורף בשעה שהמעבר הזמני היה ממאי עד אוגוסט).  סתם תוהה, במסגרת המאבק הסיזיפי שלי בצבירת מיטלטלין....
לשאלתך האחרונה - לא. במקרה שלנו
01/06/14 20:18
160צפיות
הארגזים שלא נפתחו הכילו בגדי חורף, נעליים, שמיכות פוך ומעילים. השיפוץ נמשך קצת פחות מ 3 חודשים והתקיים בין אוקטובר לתחילת דצמבר (תחילת דצמבר בארץ זה עדיין סוג של כמעט קיץ )

חוץ מזה היו שם ארגזים עם ספרים (סיוט האריזה הכי גדול מבחינתי) שלנו ושל הילדים, וצעצועים של הילדים וגם ארגזים עם קצת חפצי נוי ותמונות לקישוט הבית שלא היה טעם לפתוח. היום גם חלק מכלי המטבח שלא פרקנו כי לא היה לנו גז בבית הזה ולכן לבישול והכנה לא השתמשנו בסירים למשל ובכלל, השתדלנו לצמצם בכלי אוכל ולכן גם חלק מהם נשארו ארוזים. פחות או יותר זהו.

הארגזים האלה נארזו מראש אחרי מיון קפדני מאוד ופינוי נועז של הרבה דברים ובגדול לא היו בהם דברים שלא היינו צריכים. אולי חלק מבגדי החורף, שאחרי שהתמקמנו בחזרה בבית ומדדנו לילדים הסתבר שכבר קטנים עליהם.
תוספת - על חלק מהספרים והצעצועים של הילדים
01/06/14 20:21
130צפיות
החלטנו מראש שכן נפתח את הארגזים ונפרוק, והם יהיו לשימושם. אבל הם ידעו שהרוב ישאר ארוז ונדרשו להסתדר עם זה.

הסתדרו
מעניין - תודה
01/06/14 20:39
132צפיות
אני מכירה "פינוי נועז". נראה לי שאת ואני הופרדנו בלידתנו

וואו, אם לא היה מישהו שעוצר אותי בבית, הייתי
01/06/14 20:56
170צפיות
מפנה בערך כמות של פי שתיים יותר ממה שפיניתי בפועל.

מבחינתי, בית כמעט ריק מחפצים - זה האידיאל
אנחנו עברנו 3 פעמים בחמש שנים
01/06/14 06:56
234צפיות
מעברים בין מדינות.
כמעט שלא שיתפתי את הילדים באריזות ובמיונים.
המיון שלנו, ההורים הרבה יותר יעיל. כשהיו דברים שידעתי שיקרים ללבם, שאלתי אותם אם הם מסכימים להעביר הלאה לחברים/לתרומה וברוב המקרים הסכימו.
אצלנו בבית כל מעבר כזה הוא הזדמנות מעולה להיפטר מכמויות של דברים (שונאים לאגור ושונאים עומס ובלגן בבית), וגם כשהגיעה המכולה שלנו לפני כחודשיים, נפטרתי מדברים בזמן הפריקה ולא האמנתי כמה דברים הבאנו איתנו.
אני כן ביקשתי למיין צעצועים, ציורים וכו'
01/06/14 08:35
213צפיות
אני מבקשת גם בשוטף (פעם ב...) למיין, ומודיעה שאחרת אני אמיין, ואזרוק מה שאני חושבת לנכון.
º
אולי זה מה שאני צריכה לומר לבעלי...
02/06/14 08:31
19צפיות
היא לא מופרכת
01/06/14 09:02
164צפיות
אבל כל אחד בהתאם לגיל שלו וליכולתיו
עם הצעיר יותר, נראה לי שצריך יותר עבודה משותפת כדי שזה יקרה

עם הגדולה הייתי מצפה ליותר, אבל גם כן עבודה עם הנחיות מפורשות

אצלנו, גיל 10, אמנם לא בקטע של מעבר דירה, אבל כשעושים סדר, היא בהחלט מקבלת משימה של לטפל בשולחן/חדר שלה
כולל למיין, להבין מה נשאר ומה נזרק וזה בהחלט אפקטיבי

בגיל 8 היה צורך בעבודה משותפת כדי שזה יתרחש

קחי בחשבון שבמעבר דירה יש פונציאל לעניינים רגשיים כמו קושי או התנגדות לשינוי ולמעבר

הייתי אומרת שכדאי להנמיך ציפיות
אם אין שיתוף פעולה, חבל לבזבז על זה אנרגיה (בצורת כעס) ופשוט לעשות את הדברים בעצמך
עוברת את זה עכשיו
01/06/14 09:16
247צפיות
עם בנות 11, 7 ו - 3. לא מצפה לעזרה. הן לא כל כך מבינות את המשמעות...
לא זמן טוב
01/06/14 10:44
568צפיות
להתחיל בהרגלי חינוך חדשים דווקא בתקופה לחוצה כזו של מעבר דירה, שבה גם את לחוצה וגם הם.
מנסיוני ככל שאני הרצתי לילדים כמה חשוב שיעזרו עכשיו, ככה הם ננעלו בתוך עצמם, מתוך הלחץ ולא עזרו.
להרגיל את הילדים לעזור כדאי להכניס בריטואל השוטף - למשל סידור החדר בסוף כל יום וכאלה אבל לא בתקופה עמוסה גם ככה.
יש מצב שאם תשבי איתם כשאת ממש רגועה ותסבירי מה יעזור לך, ותנחי אותם אז הם יצליחו לסדר משהו, אבל תשאלי את עצמך למה זה כל כך חשוב לך.

אני במעברי דירה ושיפוצים ראיתי את התרומה העיקרית שלהם בעיקר בכך שלא יפריעו. כלומר - ילכו לסבא/סבתא או כל עיסוק אחר ויתנו לי לסדר בשקט. אבל זה בטח לא חינוך טוב..
º
זה חינוך מעולה
01/06/14 12:16
40צפיות
º
01/06/14 13:23
11צפיות
ברור לי למה זה כל כך חשוב לי
01/06/14 13:45
333צפיות
אורזת דירה לבד לבד כולל הכל וממיינת.
חלק מהכעס הוא אכזבה והרבה ממנו לא ממש שייך אליהם אלא לעבודה שזה כל כך קשה לארוז לבד. הם שם במקרה. הכי זקוקים לי בזמן שאני הכי מנסה לשרוד....
01/06/14 22:09
138צפיות
לארוז זה נורא קשה, לבד זה ממש סיוט
º
02/06/14 08:30
9צפיות
לי יותר פשוט במקרים כאלה לעשות בעצמי
01/06/14 13:08
130צפיות
ולא לצפות. הציפיה מזמינה אכזבות, והאכזבות - כעסים... ומצב של מעבר דירה הוא גם ככה בשבילי מתכון להתמוטטות עצבים, אז כמה שפחות ציפיות - ככה פחות עצבים.

לחנך לעזרה, לאחריות, לשותפות - בוודאי. אבל  לעשות את זה בימים של שגרה, לא בזמן הבוער הזה, המחרפן הזה, של מעבר דירה. בזמן כזה לי הספיק שלא יפריעו, זאת היתה העזרה הכי גדולה בשבילי...

לא יודעת, אצלי אפילו הציפייה
01/06/14 15:41
120צפיות
שהבעל יארוז היא מופרכת...

אצלי, אם הם לא היו מפזרות את הצעצועים שכבר סידרתי ומיינתי, הייתי אומרת תודה (הן כן פיזרו... ).
הן היו בערך בגילאים של הילדים שלך - כמה חודשים עד חצי שנה יותר.
לא הייתי בונה + נשמע שאת צריכה עזרה עם האריזה
01/06/14 16:30
179צפיות
אני בדיוק כמו הדולפינה.  עברתי את זה אתמול (אלליי!) עם ילדות בנות 5, 8, ו-10. השארנו דברים ארוזים בבית, יען כי בשאיפה עוברים בחזרה עוד 6 חודשים.

וגם אנחנו מעדות ה less is more. אז תמיד תורמים, ממחזרים, זורקים, לא קונים קשקושים וכו' - ובכל זאת אני כל פעם משתאה מחדש איך יש לנו כל כך הרבה דברים.

שתי הגדולות מיינו ומחזרו את ניירות בית הספר שלהן, וניקו / סידרו כל מיני תיקים שלהם.  בת ה-8, שהיא נשמה טובה, עזרה לסדר את המזווה בדירה החדשה (היא מאוד נהנתה - הרגיש לה כמו משחק) - אבל היא ילדה "עוזרנית" באופן מיוחד. אותה ילדה גם עזרה לי הרבה עת ישבתי ומיינתי עם ריצות הלוך ושוב לשנע דברים שונים למיכלי מיחזור שונים - כולל "הכנה למיחזור" [שטיפה של כל מיני בקבוקונים, פירוק דברים שאינם נייר שהיו מודבקים על נייר וכו'].  

זו שחגגה חמש לאחרונה לא עשתה כלום (אם לא סופרים ליילל ולעשות תספורת לחתול).

אבל חסר לי משהו בסיפור שלך.  לארוז בית זו מכה שלא כתובה בתורה - גם כמות העבודה וגם קצת הלחץ הנלווה לתהליך. ונשמע שאת די לבד במערכה הזו. אין מצב שאת יכולה לגייס קצת עזרה/תמיכה עם הפרוייקט הזה? יש הרבה גוונים - לא חייב להיות אורזים מקצועיים שעולים הרבה כסף - מה גם שהם לא יכולים למיין עבורך. אולי משהו כמו בני משפחה מדרגות קירבה שונות? או נערה שאינה שכנה שיכולה לעזור לך הרבה בכאלה "לך תביא" וסיבובים לפח / מחזור / תרומות תמורת לא הרבה כסף? או סתם חברים/רה שיעשו לך חברה?
עברתי לפני שנה עם גילאים דומים
02/06/14 10:13
159צפיות
ציפייה כזאת היתה רק מקשה עלי. הילדים יכולים בעיקר להפריע במשימה כזו - והמשימה לחנך אותם לעזור במשפחה יכולה לחכות לזמן שתהיו כבר בחיים השוטפים בבית החדש. זה לא דבר שמתאים לזמן של עומס גבוה על המבוגרים.

אז לא ביקשתי מהילדים לארוז כלום (מקסימום רשות לזרוק משהו שידעתי שיכולה להיות התנגדות) .לאחותי יש עסק לסידור בתים ,והיא באה לעזור לי. לולא זה, הייתי שוכרת עזרה , גם אם לא מקצועית, בכל העבודות של המסביב- להביא להחזיר לזרוק לסמן וכו', או *לפחות* בייביסיטר לזמן האריזה.

לגבי "מה קורה פה" ברור שאת כועסת, את לבד עם משימה שמתאימה לשלושה אנשים מבוגרים (לא כולל השגחה על הילדים).

הצעות(גם לעצמי כי אני שוב עוברת בעוד חודש...)
אם יש לך זמן- למיין כל יום מגרה/מדף אחד. לארוז מה שלא נחוץ לשוטף -אם יש מקום לארגזים. דברי ילדים רק בסוף. אם אין- לארוז הכל בשלושה ימים לפני המעבר, כאשר הילדים מחוץ לבית ככל האפשר, אצל חברים/ עם בייביסיטר בגינה/אצל קרובים.
להפריד בין "זה לא מעניין אותם" למשמעת
03/06/14 23:12
100צפיות
זה שזה "לא מעניין אותם" זה בעיניי סביר. כלומר, יכול מאוד להיות שכן מעניין אותם כל המעבר, ואפילו מעורר אצלם רגשות חזקים (וחששות משונים). אבל למיין? סביר שזה לא מעניין אותם. אגב, מיון הוא משימה נורא קשה. אני תמיד מעדיפה למיין לילדיי הקטנים כשהם לא נוכחים, אחרת בחיים לא הייתי זורקת כלום בבית הזה, כולל גלילים ריקים של נייר טואלט (והם גם היו זוכרים איזה גליל ניתן למי, ומתי ). אם את נורא רוצה לשתף אותם ורוצה את האינפוט שלהם, אפשר אולי לעניין אותם בבחירה מה מהמשחקים שלהם יהיה בארגז אותו פותחים ראשון בחדר שלהם. מקסימום אם לא יבחרו נכון - יחכו כמה ימים למשחק. זה לא כמו לזרוק ולתרום משהו אהוב בטעות.
ולגבי עניין המשמעת: האם באופן כללי חשוב לך שהם יעשו דברים שאת מבקשת גם אם זה לא מעניין אותם? איך הם בתחום זה? אני כן חושבת שחשוב שילדים יעשו לא רק מה שמעניין אותם. לא כפרינציפ, שיסבלו, אבל אם יש משהו שנדרשת עשייתו, ומתאים שילד יעשה אותו - אז שיעשה. אבל אם כרגע זה לא משהו שרץ אצלכם, לא הייתי מתחילה סביב האריזה.
בהצלחה. ראיתי שכבר כתבו לך שתקחי עזרה, אני מקווה שתצליחי להיעזר בצורה טובה עבורך ועבור כל המשפחה ותצאי מהפרוייק המעיק הזה בראש מורם.
הטוב הרע והלא נורא
75תגובות
29/05/14 15:54
1400צפיות
לאחרונה לא נפתח שירשור איך היה שבוע שלי

הילה?

בכל מקרה אני רוצה לשטף ובוחרת לגנוב את השם מהפורום אחר

(המשך...)
לאחרונה לא נפתח שירשור איך היה שבוע שלי

הילה?

בכל מקרה אני רוצה לשטף ובוחרת לגנוב את השם מהפורום אחר
להתפשט זה פמיניסטי
31/05/14 00:52
805צפיות
מתייחסת כמובן למקרה של אורטל בן דיין באח הגדול, שהחליטה בתגובה לכך שאחד המשתתפים בכוחניות רצה להכנס למקלחת לפניה, להוריד חולצה.
הצליח לה (לפחות בגיזרת התור למקלחת והפרסום...).
היא לא הצטערה על המעשה.
מתקשה להחליט מה דעתי.
אשמח לשמוע  מה דעתכן?
ראיתי את הקטע המדובר
31/05/14 01:45
548צפיות
ולא היה שום דבר כוחני בהתנהגות של הבחור : הוא ישב על הספסל ודיבר בצורה הכי רגוע שיש ודווקא אורטל הייתה בהיסטריה ולטעמי דווקא התנהגות שלה הייתה כוחנית , אלימה ובעיקר מיותרת.  אפשר לחשוב: קבוצה של אנשים רצו להתקלח ורבו על התור במקלחת. לעשות כזה סיפור מכלום זה פשוט מיותר וממש לא משרת את הפמיניזם ואולי אפילו ההפך עושה צחוק ממנו.
יותר מכך , מה שהכי מרתיח אותי זו הצביעות : אם הבחור היה מתנהג בצורה דומה ומתפשט , הוא בוודאי היה מועף על טיל מהבית של האח הגדול והגברת בטח הייתה מגישה נגדו תביעה על הטרדה מינית אבל כוון שהיא בחורה אזי מותר לה הכל.
האם יש באמת גזירה שווה להתנהגות?
31/05/14 07:33
391צפיות
אורטל בן דיין התייחסה לזה. לדעתה זה לא אותו מקרה אם בחור היה מתפשט ואם היא התפשטה. האמירה היא אחרת וההתייחסות צריכה להיות אחרת.
אני תוהה אם היא צודקת, כיוון
שיש הרבה מקרים שהחברה בוחנת באופן שונה התנהגות זהה:
גבר ששוכב עם הרבה נשים לעומת אשה שמתנהגת באופן זהה.
בני זוג בהם הגבר מבוגר ב-10 שנים לעומת בני זוג שהאשה מבוגרת ב-10 שנים.
אדם שלבוש בגדים יפים ויוצא מחנות ללא תשלום (ההנחה היא שהוא טועה) לעומת אדם שנראה ממעט חברתי נמוך (ההנחה היא שהוא גונב).
ילד/גבר שבוכה לעומת אשה/ילדה שבוכה.
אבל גברת אורטל
31/05/14 11:22
391צפיות
יוצאת בצורה כל כך חמורה נגד שימוש במיניות של נשים למען מטרות שונות (היא למשל יוצאת נגד חשפנות או זנות ) אבל פה היא השתמשה במיניות שלה כדי להיכנס ראשונה לאמבטיה. פשוט מגוחך.
אכן יש הבדל בהתייחסות החברה לערום נשי או גברי אבל גברת אורטל הרי יוצאת למען השוויון לא? או שבעצם היא יוצאת למען השפלה של כל האשכנזים/גברים ? כי בינתיים זה מה שהיא עושה. להוריד את החולצה ולצרוח :"נראה אותך נוגע בי" זה לא פמיניזם , זו סתם התגרות מיותרת שרק פוגע בעקרונות בפמיניזם.
לצרוח "נראה אותך נוגע בי" זו פרובוקציה
31/05/14 12:35
342צפיות
אלימה שמנצלת את הגוף הנשי.
היא חייבת לריב, לצרוח, להעליב, להשמיץ כדי להעביר את האג'נדה שלה. מודה שהיא עושה שירות דוב לאג'נדה הפמיניסטית.
ודיי נמאס לי לשמוע על תחושת המקופחות המרוקאית שלה שהיא טורחת לתחזק. לא כל המרוקאים מרגישים מקופחים. מעולם לא שמעתי מסבי וסבתי ז"ל ולו מילה אחת על קיפוח. שניהם הגיעו מבתים מבוססים והיו פועלים פשוטים כאן בארץ (סבי עבד בסולל בונה וממש בנה את הארץ) שגידלו בגאווה גדולה 4 ילדים. שניהם הגיעו ישר למעברה ועברו לגור בבית נטוש בירושלים, טיילו לרוב בארץ, נפשו בבתי-מלון וחיו חיים מסופקים. שניהם דגלו בלימודים ועבודה קשה וזה מה שהם העבירו לנו. גם במשפחה המרוקאית המורחבת שלי מעולם לא דובר על קיפוח. הטיפו רבות לרכישת השכלה גבוהה ומקצוע, שירות צבאי ואהבת הארץ. זוהי האג'נדה המרוקאית שלי. וכשאני שומעת את אורטל בן-דיין אני מתעצבנת לא פעם. יאללה, חאלאס, צאי מהרגשת הקיפוח הזו ותעשי משהו מועיל!
הכוונה שלי בפתיח היא שלצרוח "נראה אותך
31/05/14 12:59
266צפיות
נוגע בי" ולהתפשט בפני כל מי שעמד במקלחת באותו רגע זו פרובוקציה אלימה שמנצלת את הגוף הנשי ומפספסת את המטרה.
היא באמת היתה חייבת להתפשט? ממש לא. הוא לא היה נוגע בה, למרות שהיא טוענת אחרת. ואם היה נוגע בה, כבר היו טורחים להפריד  - שוב, לא כמו שהיא טוענת. זה רק ממחיש עבורי כמה האג'נדה שהיא מתחזקת בקנאות פנאטית לא נוגעת במציאות. אם אורטל היתה פחות עיוורת מהאג'נדות שלה היא היתה יכולה להבין שאלדד לא היה נוגע בה, ואם כן - כולם היו מפרידים.
יש גם צד שני,
31/05/14 14:02
230צפיות
מדובר על התנגדות פעילה למעשה בריונות. ההתנגדות היתה בצורה פרובוקטיבית (כי זו היא, וזו דרכה), אך עדיין מדובר על התנגדות לביריונות.

נניח מישהו חותך אותך בכביש, מישהו תופס לך את החניה שחכית לה, מישהו נדחף לפניך בתור בקופת חולים או בסופר, ובתוך מסגרת האח הגדול - חותך אותך בתור למקלחת.
השאלה היא מה עושים במצבים כאלה?.
ברור שמי שעושה את זה, עושה זאת בגלל שהוא סבור שיש לו יותר כוח. הוא לא היה חותך בתור מישהו שיותר חזק ממנו. חוקי הג'ונגל.
את (בדוגמאות למעלה) או אורטל בן דיין במקרה של האח הגדול, נחשבות על ידי הביריון לחלשות.
אם את (בדוגמאות הקודמות שהזכרתי) או אורטל בן דיין במקרה של האח הגדול הייתן נדחפות בכוח, כפי שאת הצעת, זה לא היה יותר טוב. יכולה להתפתח תיגרה, במציאות יכולים להישלף סכינים. לא מומלץ בעיני.
אז תמיד לוותר?
במציאות אני תמיד בעד לוותר, ולא להכנס לעימותים עם אנשים מהסוג הזה, מהסיבה הפרקטית, שתור טיפשי (כשאני אפילו אולי לא ממהרת אליו), יכול להיגמר רע מאד.
מצד שני, אולי כאן נעשה מעשה לא שיגרתי, שהצליח להתמודד על ביריונות ללא שיהיה חשש לאלימות פיזית מצד הביריון.

אגב, ברור שלא הייתי עושה אותו. זו לא השאלה. אבל בהינתן שהיא (כי זו דרכה) כן עשתה את זה,
אולי ראוי לראות ולפקס את הדיון בצד, שנתפס כחלש, אך מתנגד באופן פעיל לביריונות.
לפעמים אני מוותרת ולפעמים לא. מאוד
31/05/14 14:43
178צפיות
תלוי בסיטואציה ולא תלוי במין (ג'נדר) של הצד השני.
במקרה שבעקבותיו התחיל הדיון אני לא רואה כל צורך להתפשט כדרך להלחם באלדד. בנוסף, זה לא ששניהם היו לבד במקלחת. היו שם עוד אנשים שנפגעו מהאקט שלה. אלדד כוּלה דיבר, זה הכל. לא צעק, לא הניף ידים, לא חשף את עצמו, לא זז במקומו. הוא רק דיבר. אז דיבר, אז מה? על זה היא היתה צריכה להתחיל לצעוק ולהתפשט? מעשה מאוד קיצוני של אישה שרואה את החיים כשחור לבן.
מה היה בדיוק בריוני בהתנהגות של אלדד
31/05/14 16:21
173צפיות
היו שם המון אנשים שרבו על התור במקלחת ולא ראיתי שום דבר בריוני בהתנהגותו של אלדד.
נניח שהיא כן חשבה שהוא מתנהג כמו בריון למרות שלדעתי ממש לא , צריך להיות חכם ולא תמיד צודק ולא לריב על כל דבר באותה עצימות. היא לגמרי הרגה יתוש עם פצצת אטום . אם נלחמים על התור באמבטיה כמו שנלחמים בגזענות ואונס אז איך אפשר להתייחס לעניין ברצינות? היא לגמרי זלזלה באג׳נדה של עצמה.
ההשוואה האמיתית: אם בחור היה מוריד חולצה
31/05/14 18:35
407צפיות
לא היה קורה כלום. זה בכלל לא היה נחשב להתפשט.

שימו לב שגם כשמנסים כאילו להשוות בין גברים לנשים אנחנו לא משווים אותו דבר. משווים אישה שהורידה חולצה לגבר שהתפשט - הוריד כנראה תחתונים או לפחות מכנסיים. אז לפחות שנהיה כנות עם זה שמלכתחילה על נשים מוטלות יותר מגבלות כאן. (לגבי המקרה הספציפי לא צפיתי ואין לי ממש דעה)
זאת לא השוואה אמיתית
31/05/14 18:52
286צפיות
כי חזה של גבר זה לא איבר מיני בניגוד לחזה של אישה ולכן אם משווים אז צריך לעשות השוואה בין איברים מיניים אז מה לעשות ולגבר יש פחות איברים מינייים. למה זאת מגבלה? אם לנשים יש יותר איברים מיניים זה הופך אותן למוגבלות יותר? איזו שטות זו? חוץ מזה שאני מבזבזת כסף על חזיות לא רואה בזה מגבלה אפילו להפך.
לא מתאפקת
31/05/14 19:41
278צפיות
אם חזה גברי הוא לא איבר מיני לדעתך, את משתמשת בו לא נכון

החזה של האשה מוסתר בגלל נורמה חברתית ולא
31/05/14 23:18
248צפיות
בגלל שהוא איבר מיני, שהרי בשבטים באפריקה חזה האשה לא מוסתר ובאירופה במקומות רבים, נשים יכולות להשתזף במרחב הציבורי טופלס.

בשבטים באפריקה גם נהוג לחטוף ולאנוס נשים
01/06/14 00:05
265צפיות
אז מה? מה זה קשור? בעולם שלנו , בעולם המודרני חזה של נשים נחשב לאיבר מיני אינטימי ואילו החזה הגברי הוא אומנם איבר סקסי ומושך אבל לא נחשב לאיבר אינטימי ומיני ולכן גבר שמוריד חולצה לא יחשב כמתערטל ואישה כן.
גם באירופה נשים אומנם משתזפות ללא חלק עליון אבל  הן לא עושות את זה בחדר כושר או בבריכה ציבורית ובוודאי לא עושות זאת כפרובוקציה או כדי להיכנס ראשונות לאמבטיה. אילו גברת אורטל באמת הייתה עושה זאת כדי לקדם איזו אג׳נדה חברתית חשובה , יש מצב שהייתי מקבלת את התנהלותה אבל למען מקלחת? טיפשות!!
נגיד שנהוג לחטוף ולאנוס
01/06/14 06:59
280צפיות
אבל לא בגלל החזה החשוף, נכון?
(ז"א, אני לא מאמינה שיש אנתרופולוג או סוציולוג בעולם שגורס שתופעה של אונס בשבטים תפחת עם מעבר לחולצה, ועדיף עם חזיה).

החזה הגברי הוא איבר ארוגני במידה דומה אם לא זהה לחזה הנשי, בעוד יתרונו של האחרון הוא ביכולתו להיות מקור ההזנה של התינוקות שלנו.
פרט לזה, הפטיש לציצי (איבר חמוד בהחלט לטעמי) הוא סיפור תרבותי לגמרי.


(כותבת, בלי להשתתף בדיון לגופו של אירוע, שהוא זר לי).
º
וגם (על עניין השימוש לעיל)
01/06/14 08:31
31צפיות
לא בגלל החזה אלא
01/06/14 08:57
177צפיות
סתם ככה כי ככה זה נהוג . אני חושבת שבאפריקה זה בכלל לא נחשב לאונס אלא סוג של חיזור .
ברור שזה עניין תרבותי : אצלינו לא נהוג לאנוס וגם נהוג שנשים לא מסתובבות עם חזה חשוף ואם היא כן  זו לא התנהגות נורמטיבית . לא מבינה מה את מנסה להוכיח : שחזה גברי שווה לחזה נשי? אולי באפריקה כן אבל אנחנו לא שם וטוב שכך.
בכל מקרה אילו אורטל הייתה באפריקה היא בטח הייתה עושה פרובוקציה אחרת שמתאימה לאפריקה .
מתייחסת בלי האח הגדול
31/05/14 08:26
507צפיות
לא צופה. גם לא כשמשתפים בפייסבוק. ממש לא רוצה להתייחס לטראש הזה.
לפעמים להתפשט זה פמינסטי ולפעמים ממש לא
אני חושבת שמה שפמיניסטי זו השליטה שלי על השאלה כמה לבושה או עירומה אני אהיה, בלי שהחברה או אפילו החוק ימשטרו את הגוף שלי, בלי שרמת הלבוש שלי תצביע על רמת הזמינות המינית שלי, או על האפשרויות החברתיות והתעסוקתיות שלי.
יש בעיה קשה עם ההתייחסות החברתית והחוקית לגוף הנשי, ולכן לעתים להתפשט יכול להיות פמיניסטי (כמו במצעד השרמוטות).
אם אני מבינה נכון את מה שאת כותבת אז מבחינתך
31/05/14 12:38
282צפיות
כולם יכולים ללכת במרחב הציבורי בעירום?
אני מסכימה עם הילה, שבנסיבות מסויימות כן.
31/05/14 14:05
224צפיות
בשגרה לא.
תלוי מצב, וסיבה כן.
או.. שכולם לא יכולים
31/05/14 15:17
252צפיות
אני מודה במבוכה שקשה לי עם עירום
אני מאוד מקנאה במי שזה נוח ונינוח להם
אני חושבת שלא צריכה להיות חקיקה שממשטרת את הגוף בהקשר הזה, בטח לא כשזה מאוד שונה עבור שני המינים
עזבי עירום, אפילו גופיה או מכנסיים קצרים נתפסים אחרת על גבר ועל אישה.
מדהים עד כמה לאנשים קשה לפעמים לתפוס שאישה יכולה להתלבש באורח זה או אחר עבור עצמה (יכול להיות בגלל נוחות פיזית ויכול להיות כי היא נהנית מהיופי שלה) ולא עבור התגובה שזה כן או לא יוצר אצל אחרים
יש לי המון מה לומר אך מעט מאוד זמן, לצערי.
31/05/14 11:27
328צפיות
מה שהיא עשתה זו פשוט אלימות מינית שפגעה בשאר הדיירים.
היא התגרתה באלדד ("מה תעשה לי? תרביץ לי?") והלכה למעשה הקיצוני ביותר.
אורטל היא מהטיפוסים שלא בוחלים בשום דבר כדי להצדיק את האג'נדה שלהם. יש להם אמת פנימית שלהם, שלא תמיד נסמכת על האמת האוביקטיבית, והם לא מאפשרית לעובדות לבלבל אותם.
אם יתפנה לי זמן - אכתוב את שאר דעותיי עליה.
אני לא רואה האח הגדול באופן עקרוני
31/05/14 15:44
321צפיות
או כל תוכנית זבלונית דומה... כי הז׳אנר דוחה בעיני.

לעניינה של שאלה - ברוב המקרים התפשטות היא דרך פרובוקטיבית למשוך תשומת לב, בלי קשר כלל לדיעה פמיניסטית זו או אחרת.
גם במקרה הנ״ל זה נראה לי לשם הפרובוקציה. מקרים אלו משיגים את התוצאה ההפוכה לדעתי ופוגעים באג׳נדה הנשית.
האם זה חייב להיות קשור?
01/06/14 08:31
140צפיות
האישה פמיניסטית ואני מזדהה עם הערכים שהיא מביאה לפריים טיים, מצד שני היא כנראה אימפולסיבית עם נטיות אלימות, האם זה חייב להיות קשור לפמיניזם? בעיניי גם אם היא עצמה עושה את הקישור כדי להסביר את התנהגותה, זה לא כל כך חד משמעי כמו שזה מוצג. לכל אחד מאיתנו, גם לפמיניסטיות יש  קוי אישיות כאלה ואחרים וההשתייכות האידיאולוגית לא מוחקת אותם.
עצוב לי.
01/06/14 09:53
248צפיות
הבחורה הזו עושה שירות דב לפמיניסטיות. בגלל התנהגויות שכאלה נשים משכילות, חכמות, נהדרות, ממהרות להצהיר שהן "לא פמיניסטיות".
פמיניזם זה לא "אנטי שוביניזם" (כמו אנטי-חומר), זה לא שנאת גברים (היא העמידה להדחה רק גברים כי לא נוח לה להעמיד נשים להדחה). זה לא תפיסת ה"אני מקופח ולכן מגיע לי". מה שהיא מציגה זו תמונת ראי מעוותת של תפיסת עולם כל כך הרבה יותר מורכבת ובעיני זה בלתי נסבל.
לא יודעת מי זאתי אבל פמיניזם עבורי הוא המחשבה
01/06/14 10:36
192צפיות
הרדיקלית שגם נשים הן בני אדם.

להתפשט כמחאה נגד אנשים שטוענים שלבוש חשוף מצדיק אונס, זה כן מעשה פמיניסטי בעיני.
גם ללבוש מה שנוח ונעים לי, ולהמנע מלהתעמר בגופי בדרכים המקובלות בחברה זה מעשה פמיניסטי בעיני, כי החברה שלנו ממשטרת את הגוף והלבוש שלנו בצורה חריפה.
אבל להתפשט כתוקפנות נגד אחרים -לא.
אני מתפלאה על הפליאה על הגברת...
01/06/14 13:24
221צפיות
האם יש משהו באח הגדול שהוא לא צעקני או בוטה? האם יש משהו שם שהוא מתון, מאופק, סולידי? הרי כמו בזירת גלדיאטורים, כל המשתתפים יודעים שהם מוטלים לשם בשביל הדם, בשביל שיסוי הדדי, ולכן הם חייבים לספק את הסחורה. כי דם = רייטינג = כסף, וזה שֵם המשחק שָם - כסף, ולא שום אג'נדה.
צירים מוקדמים
30/05/14 10:36
368צפיות
היי...האם ניתן בשבוע 13 לדעת אם הכאבים שיש לי הם צירים?
שלום לך
30/05/14 13:34
265צפיות
אני מניחה שאפשר לדעת. אני מקווה שכבר פנית לרופא הנשים שלך לבדיקה.
אפשר לגשת לרופא, ולבדוק לא לשאול באינטרנט אלא
31/05/14 19:51
195צפיות
לגשת לרופא, מה גם שבחודש הזה יש מתיחה של הבטן וכאבים כל מיני מוזרים, הכי טוב רופא ובדיקה יש גם מוקד חירום לכל קופה
יש רופאה בקהל - פינת השאלה הרפואית
49תגובות
28/05/14 06:31
660צפיות
שמתן לב שלקחו לנו את תפוז רופאה?

(המשך...)
שמתן לב שלקחו לנו את תפוז רופאה?
ליטל בארי- ייעוץ שינה וליווי הורים

רוצה שהוא יישן בזמן?

יועצת השינה שלנו זמינה לשיחתך כעת חייגי: 073-7581710


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה