לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מכירות את הסיפור על הדודה שבאה לבקר אחרי שנולד סופסוף הנסיך? הדלת נפתחת בסערה ופנימה צועדת הדודה וצועקת "איפה הוא? איפה הוא?!" והאמא של "הוא"? נשארה מאחורי הדלת...
סיפור משעשע אולי, אבל בעצם, הרבה פעמים אנחנו מרגישות ששכחו אותנו מאחורי הדלת, ואף יותר מזה – שאנחנו שכחנו את עצמנו מאחורי הדלת. הדלת אל ההורות. בצעידה אל מעבר לסף עברה רק האמא, והאישה שהיינו נשארה מאחור.
להיות אם זו שאיפה של רבות מאיתנו, ומשהגשמנו אותה – יש נטיה להגדרה עצמית שמצטמצמת אל תוך ה"אמהות". הביטוי לכך הוא פעמים רבות חיצוני – קצת פחות הקפדה על המראה - אין זמן, ובעצם – בשביל מה? הקילוגרמים, שגם ככה קשה להילחם בהם, הופכים מאויב למנחם בצר לנו - בעיקר המכנסים צרות. ה"סכנה" היא איבוד ההגדרה העצמית הרחבה, עימה הבטחון וההערכה העצמית – ואיכות החיים הכל כך חשובה לנו.
היינו חתיכות פגזיות, נמרות במיטה, טייקוניות במשרד, מסמר הערב באירועים חברתיים, ואיפה אנחנו עכשיו? כל היום מתעסקות רק בחיתולים ופליטות.
ההריון והלידה עשויים להשפיע ולשנות הרבה. הלידה גורמת לנו לשינויים פיזיים כגון כאבים ןמחושים שונים, ובמיוחד רואים פתאום את כל עודפי המשקל שהעלינו בהריון. ההפיכה להורים יכולה לפגוע לנו בזוגיות, אולי כי יש כאבים בעת קיום יחסי מין וזה משפיע על הקשר, אבל בעיקר כי פתאום הילד הוא הראשון בסדר העדיפויות ופתאום הבעל נדחק הצידה או שמא שאנחנו הפכנו לשניות אצל הבעל?
פורום נשים אחרי לידה התפתח מפורום הרזיה לאחר לידה – שטיפל באחד האספקטים החשובים והבולטים של תקופה זו בחיינו והוא עודפי המשקל, שמשליכים על תחושת הערך העצמי מסיבות שונות ועל יחס הסביבה. אבל הדיאטה היא חלק מהקשר רחב הרבה יותר של חיינו. היא קשורה באורח החיים שלנו ובמצב הרוח, למשל - יש מי שכשהן בהריון הן "מתנחלות" במקרר וצריכות המון תמיכה הן נפשית והן תזונתית. בהדרגה הוחלט שיש מקום לפורום שיוכל לתת תמיכה רחבה יותר ואולי נוכל גם לעזור למי שסובלת מאספקטים אחרים של התקופה שלאחר הלידה שאינם קשורים במשקל דווקא – גם אם הלידה היתה לפני מספר שנים. פה המקום לדון ולקבל תמיכה בנושאי זוגיות, ערך עצמי, דכאון לאחר לידה, בעיות תעסוקה – וכל הדברים שמשתנים כל כך אחרי שהגורם המשמעותי, הטהור והממלא כל כך – התינוק – נכנס אל חיינו.
הפורום הוא לנו ובשבילנו - כאן הפוקוס הוא עלינו

הגעת ליעד, מהממת!  פה אנחנו מתמקדות בנו. על הילדים שלנו אנחנו כותבות בקומונת אמהות נולדו
חדשה בפורום? כאן המקום להתחיל בו ולהתוודע אלינו. בפורום שלנו אסור לפרסם!
המשך...
הודעה חדשה

מחיר האסרטיביות
49תגובות
01/12/14 20:23
1511צפיות
באופן כללי, אני אדם שמאוד קשה לו לסרב. קשה לי לאכזב. קשה לי לומר לא. ובעלי עוד גרוע ממני. מה שגורם לי לפעמים לעשות דברים, עבור אחרים, שממש לא מתחשק לי לעשות, רק כדי לזכות בחברותם/הערכתם או בקיצור, ריצוי חברתי שכזה. 
 
אבל - שמתי לב שכאשר אני כן מעיזה לומר "לא"...

(המשך...)
באופן כללי, אני אדם שמאוד קשה לו לסרב. קשה לי לאכזב. קשה לי לומר לא. ובעלי עוד גרוע ממני. מה שגורם לי לפעמים לעשות דברים, עבור אחרים, שממש לא מתחשק לי לעשות, רק כדי לזכות בחברותם/הערכתם או בקיצור, ריצוי חברתי שכזה. 
 
אבל - שמתי לב שכאשר אני כן מעיזה לומר "לא" או "לא מתאים" - האנשים המסורבים מקבלים זאת בצורה שממש גורמת להם לכעוס עליי/לנתק קשר וכד'.  
למשל - לפני חודש הייתי בביקור משפחתי בישראל. נסענו עם המשפחה והילדים. וחברה ביקשה שאעביר בשבילה "חבילה" לישראל. ברמה העקרונית, אין לי בעיה. ודי סמכתי על הקומון-סנס שלה, כך שלא ממש ביררתי (אני בד"כ לא מבקשת מאחרים, ואם מבקשת אז זה בד"כ משהו ממש קטן - עטיפה לסמרטפון, ספר, תבלין מיוחד. לא משהו שתופס הרבה מקום). 
 
שבוע לפני הטיסה הבנתי ש... החבילה שלה לא ממש קטנה. היא בעצם הביאה לי תיק טרולי נוסף עם... שואב אבק, ומלא בגדים. בקיצור, "חבילה". 
 
סירבתי לקחת כי באמת היינו עמוסים ועם ילדים. היא התחילה להפעיל לחץ שהיא חייבת שזה יגיע לארץ, והיא הבטיחה וכד'. הצעתי לה לקחת חלק מהדברים. היא ניסתה לשכנע שאקח הכל. 
 
ומפה לשם - נוצר מצב שהיא כועסת על סירובי. ולא מדברת איתי. אני מרגישה קצת "מרומה". לא בניתי על חבילה כזו גדולה. ובקיצור, לא נעים. 
 
זו לא פעם ראשונה שנראה לי שכאשר אני מעיזה לומר "זה לא מתאים לי" - זה גורר תגובות כעס, עד כדי ריחוק וניתוק. 
אז איך אפשר להיות אסרטיבי ולסרב לאחרים בלי להכעיס אותם ? 
 
 
 
שאלת מתנה
42תגובות
01/12/14 21:03
749צפיות
כי הנחיתו עלי משימה מעאפנה שאני לא יודעת מה לעשות איתה. 
אז נהפוך את זה לשאלת סקר. נניח שאתן משתתפות בקבוצת לימוד המכילה מגוון הטרוגני מאוד של אנשים, ומתבקשות לתת "מתנה לכיתה". מה הייתן נותנות?
 

(המשך...)
כי הנחיתו עלי משימה מעאפנה שאני לא יודעת מה לעשות איתה. 
אז נהפוך את זה לשאלת סקר. נניח שאתן משתתפות בקבוצת לימוד המכילה מגוון הטרוגני מאוד של אנשים, ומתבקשות לתת "מתנה לכיתה". מה הייתן נותנות?
 
יוצאת מהארון
56תגובות
01/12/14 18:41
2256צפיות
הי בנות
הרבה זמן לא גלשתי פה בניק הזה. אני מניחה שאתן מנחשות מה הניק האלטרנטיבי שלי.
מכל מקום אני יוצאת מהארון בכל מקום אפשרי אז גם כאן. בטח שגם כאן. המקום שהיה לי בית 11 שנים. המקום אותו ניהלתי 5 מתוכן.
לפני שנתיים יצאנו אני ובעלי לדרך חדשה ופתחנו את הזוגיות שלנו.
היום...

(המשך...)
הי בנות
הרבה זמן לא גלשתי פה בניק הזה. אני מניחה שאתן מנחשות מה הניק האלטרנטיבי שלי.
מכל מקום אני יוצאת מהארון בכל מקום אפשרי אז גם כאן. בטח שגם כאן. המקום שהיה לי בית 11 שנים. המקום אותו ניהלתי 5 מתוכן.
לפני שנתיים יצאנו אני ובעלי לדרך חדשה ופתחנו את הזוגיות שלנו.
היום החלטתי לצאת מהארון ולפתוח דף בפייסבוק הדן באופציות אלטרנטיביות לזוגיות מונוגמית
מי שזה מעניין אותה מוזמנת לכתוב או לקרא.
מי שמעניין אותה או רוצה לשאול שאלות כאן גם מוזמנת. 
בסופו של דבר לא נראה לי שאי פעם הייתי יוצאת לזוגיות פתוחה אם לא הייתי הופכת לאמא...
הנה הקישור לדף בפייסבוק. הוא לא עסקי ואין ממנו שום רווחים. רק רצון לדון בנושא בפתיחות ולהביא אותו למודעות.
רוצות לדבר על מחוברים+?
30/11/14 08:43
501צפיות
הסדרה מעוררת בי רגשות מעורבים: מצד אחד, אני מלאת ביקורת עליהם, על חשיפת ילדיהם לעין המצלמות ועל הסטריפטיז הנפשי שלהם, מצד שני צופה בשקיקה בפרקים... מסמפטת מאוד את ליאור דיין ודניאל אסייג, אבל נדחית מאוד מאורלי וגיא ומעדי שילון (עוד לא ניסחתי לעצמי למה בדיוק).
 
ודרור רפאל? מעורר סימפטיה, אבל כמה נרקיסיסט יכול גבר בן 40 להיות, ולשייט לו בין שני בתים בלי לקבל החלטה? והילדים שלו, אין לו טיפת מחשבה עליהם (למרות שהוא נראה לי אבא נהדר) -  שכל העולם וחבריהם צריכים לדעת את פרטי הפרטים של יציאתו מהארון?
 
כן כן, צופה בשקיקה ומצקצקת בלשוני... ואתן?
º
אני לא צופה בתוכניות ריאליטי מסוג זה
30/11/14 09:01
128צפיות
º
אני כל כך לא צופה בטלוויזיה שאני אפילו לא יודעת שזו ריאליטי
30/11/14 16:08
62צפיות
זו שאלה מעניינת
30/11/14 23:20
264צפיות
התכנית ערוכה. כל ריאליטי עובר עריכה, אבל לרוב העריכה "שקופה" לצופה. כאן המון חומר מצולם עובר עריכה ברורה ומוגדרת, כדי להציע סיפור. ואז כבר קשה להגיד מה בקונספט של התכנית שונה ממסגרת דוקומנטרית.
 
<לא צופה, אבל תוהה>
זה נקרא דוקו-ריאליטי. אין לי מושג איך מגדירים בדיוק את ההבדל
01/12/14 10:24
164צפיות
בין זה לבין ריאליטי (שבו אני לא מסוגלת לצפות). אולי עניין התחרותיות בין המשתתפים (שלא לומר שיסוי) שקיים בריאליטי ולא קיים בדוקו-ריאליטי. גם בייבי בום ומעושרות זה דוקו-ריאליטי אבל מהתוכניות האלה קיבלתי בחילה, אשכרה בחילה, ובאמת אין לי מושג למה. 
ומה ההבדל בין זה לבין סרט דוקומנטרי?
01/12/14 13:01
133צפיות
נדמה לי שזה בעיקר עניין של מיתוג. דוקומנטרי זה כל כך המאה שעברה
בתור מכורה לסרטים דוקומנטריים אני יכולה להגיד לך
01/12/14 13:17
169צפיות
שזה ממש לא אותו דבר. אני לא יודעת כרגע להסביר מה ההבדל, אבל זה בפירוש שונה. אולי יש קולנועניות בקהל או נשות טלוויזיה שיוכלו להסביר...
באמת ? מיתוג ?
01/12/14 14:16
144צפיות
לפחות בעיניי כצופה ההבדל הוא מאוד משמעותי
סרט דוקומנטרי בא לספר סיפור
לפעמים מדובר בסיפור מאוד אישי של היוצר/ת ומדובר בזווית ראייה אישית ולא אובייקטיבית
אבל הוא בא לספר סיפור
 
לריאליטי יש מטרה אחת ויחידה - לעשות כסף למפיקים ע"י מכירת זמן שידור לפרסומות
האמצעי - חשיפה של אנשים במצבים אינטימיים או במצבי לחץ
ואם אפשר שהם יהיו מפורסמים אז עוד יותר טוב
ואם הם לא מפורסמים, זה בסדר... הריאליטי נותן להם את ההזדמנות הזו, ואם זה יצליח אז אפשר לעשות עליהם את הריאליטי הבא שמיועד למפורסמים
 
לרוב תוכניות הריאליטי מבויימות בצורה שתתאים למטרה הנ"ל
כמה שיותר צופים, כמה שיותר צהוב, כמה שיותר שידברו עליהם
מכונה שמאכילה את עצמה
גם בריאליתי יש אנשים שרוצים לספר את הסיפור שלהם
01/12/14 18:21
93צפיות
דרגת החשיפה יכולה להיות גבוהה מאוד גם בסרטי דוקו', כולל חשיפה נפשית ופיזית, כולל מצבים אינטימיים.
דרגת בימוי יכולה להיות גבוהה גם בסרטי דוקו'. גם כשמציגים סרטי דוקו' רוצים לגייס כמה שיותר צופים ומציגים בהם זוויות הכי מושכות או שערורייתיות.
 
בעיני, ההבדל בין סרטי דוקו' לבין ריאליטי זה שסרט דוקו' נבנה כדי להעביר איזשהו רעיון/סיפור, בכלים קולנועיים מתוכננים מראש, על ידי צוות שהוכשר לזה. זה תהליך שמתוכנן ומתבצע בצורה מושכלת. 
סרט ריאליתי זה סיפור חובבני. לא לכל אדם שרוצה לספר את הסיפור שלו עומד לרשותו צוות של תסריטאי-במאי. אבל *הרבה מאוד* אנשים רוצים לספר את הסיפור שלהם. אני מאמינה שלכל אחד גם מגיע לספר אותו. מן הסתם, הבמה לסיפורים האלה לא תנתן על בסיס חינמי. זה לא שירות חובה לאזרח. יש כאן אמירה מצד צוות הטלויזיה "רוצה לספר את הסיפור שלך? סבבה, אבל אנחנו מוודאים שהוא מעניין את הצופה, כדי שתהיה כאן רווחיות".
אלה התנאים. מי שיותר רוצה לספר את הסיפור (בדרך כלל עם מבנה אישיותי יותר נוטה לנרקיסיסטי או אגוצנטרי, סליחה על השימוש המשוחרר במונחים פסיכולוגיים) יקבל את התנאים האלה. מי שלא - לא.
יש דמיון בין זה לבין סרט דוקומנטרי שאדם עושה על עצמו,על חייו
02/12/14 08:21
95צפיות
זה פחות דומה לסרט דוקומנטרי שמישהו עושה על אחרים.
מי מבצע את העריכה?
02/12/14 18:16
90צפיות
<כי באמת אין לי מושג> המצולם בוחר מה מהחומר שצילם מגיע לסרט הסופי, או שיש עריכה חיצונית? כי אם העריכה חיצונית, זה לא סרט שעושה "אדם על עצמו".
אני מניחה שגם וגם
03/12/14 10:39
64צפיות
המצלם בוחר מה מחייו לצלם ובאילו דרכים, ומה להגיד למצלמה, ואחר כך נעשית גם עריכה חיצונית.
ולא, זה לא אחד לאחד סרט שעושה אדם על עצמו, אבל כמו שכתבתי, אני רואה דמיון.
אני ראיתי את הפרקים ה"חנימיים"
30/11/14 10:09
477צפיות
כי אין לי כבלים!
אבל מוכנה-מוכנה לדבר על זה.
 
לא אוהבת את אסייג, ועוד יותר את אשתו/פרודתו ("מה?! היינו אמורים לבוא שיכורים לאסוף את הילד?!". לא, לא היית אמורה לדפוק ראש בבר. יש לך ילד שאת אמורה לאסוף).
לא אוהבת את ליאור דיין-מעשן בשרשרת- לא יודע מה לעשות עם הילד שלו מעבר ללצאת בהצהרת אהבה תיאורטית.
לא אוהבת את הבת-של. שוק - כמה רייקנות יכולה להיות בבן אדם שקיבל חינוך טוב והזדמנויות.
והפוך - בשוטף אני לא סובלת את אורלי וגיא. מתחילה לחבב את גיא (קצת מאוד) וחוזרת לחבב את אורלי - איזה יופי היא דברה עם הבת של גיא!
הקירח....אני על הגדר בקשר אליו. סוג של מכבדת את היכולת שלו לעשות את מה שהוא הרגיש שחייב לעשות, ואת אשתו (שהיא נראת מאוד לא נעימה), שזורמת עם זה. מכבדת.
איזה צחוק, אנחנו בדיוק הפוכות, חוץ מקונצנזוס על הבת של שילון
30/11/14 12:46
421צפיות
למה אורלי וילנאי דוחה אותי? בדיוק בגלל הקטע שבו היא מדברת עם הבת של גיא: אמנם השיחה היתה מבריקה, אבל לעשות שיחה כזאת לעין המצלמות? לגרור את הבת שלו, להפשיט אותה ככה לעיני כל? ילדה נבוכה, שאבא שלה ואמא שלה נפרדו, והיא - כן - מתקשה לקבל את אשתו החדשה. אז מילא שאת מדברת על עצמך וחושפת בפעם המי-יודע-כמה בטלוויזיה את החלום שלך להריון ואת שברו (שלא לומר אובססיה) - אבל למה את גוררת נערה שבורה לחשוף את נבכי נפשה?
 
לגבי אשתו של דרור, בהתחלה נפעמתי מהזרימה שלה, כמו שאת אומרת, אבל אחר כך חשבתי שהיא בעצם סוג של אישה מוכה: בעלה כבר לא רוצה בה, ויתר עליה, אבל היא, למרות זאת, מוכנה להמשיך לחיות איתו באותו בית. היא ממשיכה לספוג את הקפריזות שלו - כן רוצה להישאר/לא רוצה להישאר. נדמה לי שהיא גם ממשיכה לעשות לו את הכביסה שהוא מביא מהבית השני שלו! זה נראה לי טראגי ביותר. כך שכמה שהיא מצטיירת כחזקה, היא בעצם ממש עלה נידף ומעורר חמלה... 
 
 
תראי -בני המשפחה נשאלים לפני שמצלמים אותם אם הם רוצים להשתתף
30/11/14 13:07
338צפיות
את זה אני יודעת בוודאות.
ככה שהבחורה הזו הסכימה להחשף ואורלי לא ממש גררה אותה או כפתה את זה עליה.
זה לפחות לגבי הצילומים הפרונטליים.
זה שאנשים נגררים לתוכנית הזו "מאחורי הגב", זה באמת בעיה. כמו למשל כשהגברת שילון זרקה בצורה מאשימה שהיא היחידה שמבקרת את אביה המאושפז, כשבעצם יש לו שני ילדים רופאים. אז על הרופאים האלה ידברו (קולגות, מכרים, אני ואת ועוד אנשים), מבלי שהם בחרו להיות קשורים לדבר הזה. זאת בעיה.
נראה לי שאם הייתי רואה, אז בהחלט הייתי צופה בשקיקה
30/11/14 11:59
397צפיות
תוך כדי צקצוק בלשוני.
בפועל אני לא מצליחה להתניע את עצמי עד לכדי התמכרות.
קראתי את הכתבה וצקצקתי בלשוני אם זה נחשב!
ובאמת - עד איפה אנשים מוכנים ללכת עם החשיפה הזו של החיים שלהם? אני פשוט לא מבינה את זה.
האם גם חנוך דאום משתתף בסדרה הזו או שרק נדמה לי?
חנוך דאום השתתף בעבר, ואצלו משום מה זה לא עורר בי התנגדות.
30/11/14 12:34
382צפיות
אולי כי למרות שילדיו נחשפו שם, לא היה שם משהו "מצוקתי", חוץ מהנפש המסוכסכת-נוירוטית (ומקסימה!) שלו. אבל מי יודע, אולי גם ילדיו לא אהבו את החשיפה שנכפתה עליהם.
 
ואגב, תוך כדי היזכרות בחנוך דאום, אני בעצם מבינה למה אני מרותקת לסדרה הזאת בעונה הנוכחית (וגם לאנשים מסוימים מעונות קודמות - לא כולם): הגיבורים אינטליגנטים - כולל אינטליגנציה רגשית, רהוטים ומיוסרים - כל אחד במידה אחרת - בצורה הנוגעת ללב.
אי אפשר להתעלם מהעובדה שהוא חושף יציאה מהארון
30/11/14 14:04
417צפיות
זה לא "סתם" חשיפה של אבא שסוחב איתו מצלמה לכל מקום, ומתעד ריבים במשפחה, אלא אבא שחושף יציאה מהארון וחזרה (?) לארון (איך שלא תקראו לזה. לא ברור לי מה פירוש "אני גם קצת הומו"?). במיוחד כשהבן הבכור שלו בתחילת גיל ההתבגרות. מוזר לי גם כל ה"ביחד" עם אשתו, כי היא משדרת הרבה כעס כלפיו.
מסכימה עם ההתסתייגות מעדי שילון - פשוט כי לא ברור לי מה מעניין ומיוחד בחיים שלה, מלבד היותה הבת-של המרופדת וחייה כרווקה תל אביבי.
את ליאור דיין אהבתי עוד ממחוברים הקודם. לגבי השאר, עוד לא גיבשתי דעה.
יש גם תפקיד חשוב לחשיפה שלו
30/11/14 14:35
395צפיות
אם לרגע אנחנו מקבלים את ההנחה שבמחוברים יש מעבר למציצנות גם אמירה, אז דווקא הסיפור של דרור רפאל אמור לספק אותה. הוא מספר סיפור של מיניות מורכבת וחושף ספקטרום שבדרך כלל נחבא אל הכלים. יש בכך גם תיעוד חשוב.
לגבי שאר החבורה, אני פחות מתחברת לליאור דיין. ממש עצבן אותי כשעזב את אשתו עם תינוק בן שבועיים וחצי כדי להחליט אם הוא אוהב את אשתו. אני מבינה שזה מה שהוא זקוק לו, ושהוא בן אדם שברירי, אבל באמת, קצת חמלה לאשתך.
עוד לא הגעתי לפרק שליאור עוזב את אשתו.
30/11/14 16:09
313צפיות
אם כך, דעתי עליו עומדת כנראה להתהפך...
לא עזב, לקח "פסק זמן" לחמישה ימים
30/11/14 17:44
337צפיות
כדי לנקות את הראש ולהחליט מה הוא רוצה. הוא חזר. בכל זאת, נראה לי יותר מדי עם תינוק בן שבועיים וחצי.
עדי שילון מספקת הצצה (לי לפחות)
01/12/14 10:30
315צפיות
לדור הצעירים של היום, שבעיניי הם אומללים ואבודים, בכל אופן כפי שהם משתקפים על המסך. היא גם שנונה וחדת לשון, אבל - ובגלל זה כנראה היא דוחה אותי -  היא וולגרית, שלא לומר בהמה, בדיבור שלה. אגב, היא דומה מבחינה זו לאמא שלה, גם היא וולגרית מאוד. 
אמשיך בקו של "נראה לי"
30/11/14 15:38
437צפיות
אני ל אצופה. קצת קראתי כתבות
ונראה לי.. שכל אחת מאיתנו, אם חייה ייחשפו כך, תהיה במקביל מרתקת וגורמת לצקצוקי לשון (גם כי ככה החיים וגם בעזרת העריכה המגמתית)
ואני הייתי צופה בזה.
30/11/14 15:47
278צפיות
יש רק שני דברים בעולם שמעניינים אותי - אנשים ורעיונות/עקרונות.
וכמו שאמרה קייטי מ-the way we were" :
"People are their principles".
אז בעצם יש רק דבר אחד שמעניין אותי בחיים.
כהרגלי, צופה רק בפרקים החינמיים שמופיעים דרך וואי-נט
30/11/14 21:42
369צפיות
יש לומר שמצד אחד בעונה הזאת יש אחוז קטן יותר של דמויות שמצליחות לעורר בי עניין או סימפטיה, ומצד שני, אני מרגישה בעונה הזאת פחות ביום בוטה. (בעונה הקודמת, למשל, היו בין השאר זוג - היא הייתה שחקנית והוא תסריטאי - והרגשתי ממש באופן שקוף שהמון סיטואציות אצלם היו מבוימות, וזה די המאיס עלי את הצפייה בהם.)
 
עדי שילון לא מוצאת חן בעיני וגם לא ממש דוחה אותי, היא פשוט לא מעניינת אותי (עד כה). כמו שאמרו כאן, לא ברור גם לי מה כל כך מיוחד בה מעבר לזה שהיא בת של מישהו ידוע. אני מעבירה קדימה חלק ניכר מהקטעים איתה. אורלי וגיא מעוררים בי דכדוך, חלק מהקטעים שלהם נראים מזויפים-משהו, ובכל קטע איתם יש משהו שמרגיש לי חמצמץ. הדמות היחידה שממש מעוררת בי דחייה עד כה היא גרושתו הטרייה של דניאל אסייג, שעושה רושם של מכשפה רצינית במידה שזה נראה אמיתי ולא סתם תוצאה של עריכה מגמתית. דניאל אסייג מצליח לעורר בי סימפטיה. לגבי ליאור דיין, יש בו חן טבעי שמעורר סימפטיה ספונטנית שלא קשורה למה שהוא עושה או לא עושה, עובר או לא עובר.
דרור רפאל לא מצליח כל כך לעניין אותי עד כה. יש גימיק בסיפור שלו, אבל מרגע שנחשף העניין, זה די נסחב. 
 
צודקת לגבי אשתו של דניאל אסייג, היא פשוט אכזרית אליו.
01/12/14 13:13
315צפיות
וצודקת גם לגבי אורלי וגיא, באמת לפעמים נראים מזויפים. אני תוהה: מה פתאום אנשים שיש להם כל כך הרבה זמן טלוויזיה, שכמעט "גרים" בטלוויזיה, צריכים להוסיף עוד מצלמות לחיים שלהם, לחיים שמחוץ לעבודה שלהם? ועל השאלה הזאת לא נותר לי אלא להשיב שהחשיפה כנראה ממכרת ושהם אקסהיביציוניסטים חסרי תקנה. ראבאק, אתם לא זקוקים לפרטיות מדי פעם?
אני צופה באדיקות
02/12/14 16:53
274צפיות
אוהבת את ליאור
ברגשות מעורבים כלפי דרור
אדישה לעדי
מחבבת את גיא
ולגבי כל השאר, זה משתנה מפרק לפרק
אני אוהבת את מחוברים
02/12/14 18:43
326צפיות
גם בגלל עריכה שבעיני גאונית למדי. וגם כי רואים את האנושיות של כל המשתתפים. את הקשיים, הבעיות, ה..חיים הרגילים. בסופו של דבר לא הייתי מתחלפת עם אף אחד שם. במידה מסוימת זה מנחם אני מניחה וגם מקשר לאיזו חוויה כלל אנושית.
שמחה מאד שאני לא מצקצקת בלשוני
04/12/14 18:24
151צפיות
אני רואה שם אנשים שיש להם קשיים והתמודדויות. 
ברור לי, שאני רואה רק מה שהעורך החליט לערוך ולהציג, ואלו *לא* החיים האמיתיים שלהם. 
במובן הזה, זה יותר הסיפור של העורך, שמבוסס על קטעים שהוא קיבל מהם. 
 
אפילו בפעם שאסייג ואשתו היו שיכורים ולא באו לקחת את הבן לא ציקצקתי בלשוני, כי שוב, הם צעירים ממש ילדים. זה לא משהו שיגרתי אצלם להשתכר ולא לבוא לקחת את הילד (לפי התגובה של האמא). הם השאירו את הילד עם ההורים לא עם בייביסיטר לפי שעות. יש גם אחריות בזה שהם לא לקחו את הילד כשהם שיכורים.  אני חושבת שמקרה כזה, בה להראות את הקושי והמצוקה שיש להורים שהם ממש ממש צעירים, ועוד רוצים לצאת ולבלות מצד אחד ומצד שני יש להם אחריות כבדה כי יש להם כבר ילד/בית/בן זוג/עבודה. 
 
לסיכום, אני אוהבת את מחוברים. 
|*|נפתח פורום תמ"א 38|*|
02/12/14 18:13
22צפיות
|פירמידה|חיזוק של מבנים ישנים כנגד רעידות אדמה אמנם משפר את עמידותם, אך לא בהכרח עד כדי הנדרש בתקן - לפעמים אף לא קרוב לכך.
בשביל זה פתחנו לכם את פורום תמ"א 38 - תוכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה!

מה מקבלים הדיירים במסגרת הליך תמ"א 38? איך מתמודדים עם דייר סרבן ? איך בודקים חברה יזמית שבאה להציע לכם את שירותיה? כמה חניות צריך להוסיף במסגרת התמ"א  ?
מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום, לשאול כל שאלה ולקבל ליווי צמוד במשך כל התהליך
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
המלצותיכן לספר טוב על השינויים שחלים בגוף הילדים עם הפיכתם
01/12/14 13:18
348צפיות
לבוגרים + איך באים ילדים לעולם?
 
יש סדרה של טלי רוזין, מצוינת, שמחולקת לגילאים
01/12/14 13:47
269צפיות
וגם לבנים-בנות (המדריך למתבגרים). יש גם "איילת מקבלת" של דפנה שריר. 
לא, התכוונתי למשהו פשוט ומאוייר
01/12/14 14:27
243צפיות
שייתן בעיקר את התכנים הויזואליים.
החוברות של טלי רוזין יחסית קלילות
02/12/14 13:22
160צפיות
הטקסט מאוד נגיש, מצורפות תמונות קומיקס הומוריסטיות
בדקתי עכשיו וראיתי שיש גם איורים במקומות הרלוונטים
סבבה. אחפש אותן!
02/12/14 14:36
101צפיות
.
לבנות יש את "מילדה לנערה" המצויין
01/12/14 17:59
261צפיות
 
איני זוכרת אם יש שם גם התייחסות לנערים "על הדרך". בכל מקרה הוא פשוט ומובן.
º
מה אתן עושות כשמרגישות שהחיים גדולים עליכן?
30/11/14 15:04
466צפיות
את רוצה לפרט קצת?
30/11/14 15:11
334צפיות
כי כשזה קורה, אני מתעצבנת, מידכדכת, מקטרת, בוכה, שוברת כלים, לפעמים מעלה חום או מפתחת מיגרנות (זה יכול להיות עניין של כמה ימים עד כמה שבועות), ואז מזכירה לעצמי שאני אשה מבוגרת ואין שום סיבה שדווקא עלי, מכל שאר הנשים המבוגרות, החיים יהיו גדולים.
אבל נשמע לי שאצלך זה בא מכיוון קצת אחר.
באמת כדאי לפרט
30/11/14 15:34
292צפיות
כי לפעמים אני בורחת לשעתיים מהחיים. ככה לקפה עם חברה
לפעמים ליומיים, אולי להתחבא אצל אמא
פעם ברחתי לשבועיים1פעמיים גיליתי שציפרלקס החזיר את החיים לפרופורציות אמיתיות.
לא מעט שינויים נעשו בעקבות כאלה תחושות
אבל מה מתאים לך עכשיו?
כשתחושה היא אמורפית, כמו השאלה שלך,
30/11/14 18:08
256צפיות
אני בדרך כלל בוכה בכי גדול בפרטיות. ( הכוונה היא שלא על מנת להפעיל מישהו ובטח לא לייצר לי עוד רעש). אחרי הגשם, אצלי לפחות, האויר צלול יותר ורואים יותר טוב.  אם בא לך לפרט בטח תקבלי רעיונות יותר פרקטיים
אישית, אני בוכה
30/11/14 18:17
311צפיות
אני לא יודעת אם זה עוזר במשהו (ובפרט - אף אמא לא באה להגיד לי שזה רק חלום ושיהיה בסדר), אבל אח"כ יותר קל.
מתפרקת. בוכה. נכנסת למיטה לכמה שעות ולמחרת
30/11/14 19:32
266צפיות
אוספת את עצמי וחוזרת לעשות מה שצריך.
אני לא יודעת, אבל בדיוק נזכרתי שיש לי כביסה שמחכה להיתלות
30/11/14 19:55
283צפיות
במכונה, אני מתה מעייפות וצריכה לגמור XXX שלם עוד הלילה, אחרי שדי מרחתי את הזמן היום.
כנראה שמזדהה איתך, מקללת מבפנים ומרגישה שאין לי חיים ואני האומללה באנשים.
זה לפחות מה שעובר עלי כרגע...
מה אני רוצה לעשות או מה אני עושה בפועל?
30/11/14 20:08
288צפיות
רוצה - להיכנס מתחת לשמיכה ולהישאר שם יומיים.
 
בפועל - מתכננת. שלב שלב, איך לצאת מהברוך שהצלחתי להכניס את עצמי אליו. אח״כ משתפת את הסביבה הקרובה בתכנית שלי, כדי שהיא תהיה יותר מציאותית. אח״כ הכל נראה יותר אפשרי.
º
מבקשת עזרה, מכל סוג שהוא.
30/11/14 20:42
52צפיות
בוכה המון. בעיקר לבד
30/11/14 20:46
211צפיות
מצליחה לכעוס על כל העולם ובעיקר על המשפחה הקרובה
מנסה לשקוע בעבודה ולהתעלם מכל השאר
שומעת המון מוזיקה עצובה וקוראת בכל רגע נתון שאפשר
ובסוף מצליחה לשתף פרומיל ממה שאני מרגישה והדברים מתחילים להיראות אחרת
בדיוק אמרתי את המשפט שכתבת לפני כחצי שעה!
30/11/14 21:42
264צפיות
וגם לפני שעתיים וגם לפני שלוש.
יום רע בסיום של שבוע רע.
אשכרה, גדולים עלי.
מה אני עושה עם זה? בוכה?
בורחת להרים
01/12/14 01:43
248צפיות
או ללאס וגאס, מה שיותר זמין באותו הרגע. בגדול צריכה זמן לבד מפעם לפעם, אז נוסעת לכמה ימים בגפי (או עם הבכור שלי, כמו שעשיתי לפני כמה שבועות).
לרוב הולכת לישון
01/12/14 13:27
174צפיות
שינה של לילה/שעתיים עוצרת את האינרציה השלילית.
ואז כשאני מתעוררת אני מסוגלת לזכור שהכל בסדר, שהחיים לא גדולים עלי ושאני מסוגלת להתמודד עם מה שעומד לפני.
התשובה בגוף השאלה
01/12/14 14:29
240צפיות
כשאני מרגישה שהחיים גדולים עלי אני לא עושה כלום, כי זה בדיוק הענין, שהכל גדול עלי ואני לא יכולה לעשות עם זה משהו. קיפאון כזה.
 
ברגע שאני מתחילה לעשות, ולא משנה מה, אפילו הפעולה הכי קטנה, ההרגשה הזו כבר מתחילה להשתנות.
נושמת עמוק ונזכרת שאני לא לבד בעולם
02/12/14 11:31
159צפיות
ויש לי ילד שילדתי לטפל בו...
מחזיר אותי מייד למציאות.
 
º
מתרכזת במה שחשוב בחיים
02/12/14 17:03
117צפיות
I mother myself
08/12/14 11:33
36צפיות
אני מדברת אל עצמי כמו אמא לילדה שזקוקה לנחמה. אני עושה לי מרק וכוס תה ונותנת לעצמי אישור לנוח, לעשות דברים לא חיוניים שמשמחים אותי קצת גם אם עלי לעשות מאה דברים אחרים, מנסה לישון יותר, לעשות פחות.
אני בוכה וישנה ואחרי זה מרגישה יותר טוב.
השתתפות במחקר!
29/11/14 22:30
317צפיות
שלום לכולם 
שמי בר, סטודנטית לתואר ראשון בפסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה. בימים אלו, כחלק מחובתי לתואר, הנני עורכת מחקר הבודק את הקשר שבין לחץ הורי, רווחה נפשית של הילד ושנתו. אודה לך אם תסכימי לקחת חלק במחקר ולענות על שלושת השאלונים המצורפים. אין כל צורך לציין את שמך ופרטים מזהים אחרים שלך או של ילדך. תשובותייך ישמרו באופן אנונימי לחלוטין ייקחו חלק אך ורק לצורכי המחקר. באם תחושי במהלך מילוי השאלונים אי-נוחות כלשהי, באפשרותך להפסיק למלאם ולעזוב את הניסוי.
ניתן ליצור עימי קשר על מנת לקבל הסברים נוספים על המחקר בו לקחת חלק במייל-barlevyzolit@gmail.com

לתשומת לבכן, רק אמהות בטווח גילאים 25-45 יכולות להשתתף במחקר. 
התשובות לגבי ילידכן מתייחסות לילד אחד בלבד מילדי המשפחה, שהוא בטווח הגילאים 3-6. 
כמו כן, המחקר מתמקד רק במשפחות שלמות (כדי להוציא גורמים משפיעים הקשורים במשפחות חצויות).
אנא שימו .
אשמח לתת כל הסבר לגבי המחקר למעוניינות. 
 
לינק לשאלונים: http://goo.gl/forms/gcXCF7sIgY
תודה מראש,
בר.
בר, השאלון שלך סובל מבעיה שלא מאפשרת להשלים אותו
30/11/14 08:54
346צפיות
אין אפשרות לסמן שהילד אינו ישן כלל במהלך היום ואין אפשרות לסמן שהילד אינו ער בלילה. האפשרות של סימון 0 דקות אינה מתקבלת על ידי המערכת.
אני מציעה שתתקני את השאלון על מנת שלא להחמיץ תשובות של הורים שהילדים שלהם, בני חמש למשל, אינם שונצ"ים.
ושיהיה בהצלחה!
היי,
30/11/14 10:57
154צפיות
האם הבעיה קשורה לסימון הAM או הPM?
אם כן, אפשר לבחור תמיד באפשרות הAM.
 
כשאני נכנסת לשאלון כנבדק, אני לא רואה בעיה. (אני גם לא רואה אפשרות של סימון של AM או PM, קיבלתי כבר תגובה כזאת)
אז אם הבעיה היא בגלל סימון הPM, אפשר לבחור בAM.
 
תודה מראש
סודר
30/11/14 11:11
162צפיות
תודה על הרצון לעזור
 
אשמח אם עוד אמהות יקחו חלק בזמנן הפנוי
º
אכן, הפעם הצלחתי
30/11/14 11:20
21צפיות
º
המון תודה
30/11/14 11:22
8צפיות
בשאלה אחת פשוט ניחשתי
30/11/14 17:15
270צפיות
אין לי שמץ של מושג באיזו תנוחה היא ישנה רוב הלילה. למה שאדע?
וגם - אם השאלון מיועד לאמהות, למה יש שאלה לגבי תפקיד ממלא השאלון?
השאלונים
30/11/14 18:24
194צפיות
הם שאלונים מהשדה המחקרי וכמובן שכסטודנטים אנחנו לא משנים אותם למעט אם צצות בעיות אתיות.
לכן, אם השאלון המקורי מציג שאלה כמו תפקיד ממלא השאלון, ז"א שהשאלון מובנה לכל אחד ממטפליו האפשריים של הילד.
המחקר אומנם מתמקד בלחץ ההורי שהאם חווה ולכן האם גם מוזמנת לענות על שאלון השינה של ילדה.
 
וזה בסדר לא לדעת לענות על שאלה כלשהי במדויק. מחבר השאלון לא מצפה מההורה לבדוק בכל חצי שעה על איזו תנוחה ילדו ישן, אך מהיכרות מעמיקה עם ילדו, יש לשער שההורה יודע מהי התנוחה המועדפת על ילדו. (אני כאמא יודעת )
 
תודה על המענה
לי דווקא אין שמץ שמצו של מושג
30/11/14 18:46
164צפיות
לפחות לא מהרגע שהם מפסיקים להגיע אלי למיטה.
ייתכן
30/11/14 19:52
119צפיות
אצלי הנס הזה עוד לא קרה
הילד היחיד שלי בגיל רלוונטי הוא אוטיסט.
02/12/14 07:52
194צפיות
לענות?
כי זה מטה מן הסתם את השאלון שלך.
בוקר טוב!
02/12/14 08:49
153צפיות
את יכולה להשתתף ולענות, זה בסדר.
 
תודה על העזרה
והמון בריאות
פיטורין לאחר חופשת לידה
01/12/14 15:44
110צפיות
היי לכן בנות יקרות
אני קוראת סמויה ושותפה פעילה בפורומים אחרים.
רציתי לשתף אתכן במקרה שקרה לי: חזרתי לאחר חצי שנה חופשת לידה ופוטרתי אתמול אחרי 60 וקצת ימים.
מה שקרה, אני שם 3 שנים והשאירו את מחליפתי והרגשתי מיותרת אבל בעצם החברה נהגה לפי החוק היבש ובעצם החזירה אותי לאותו התפקיד של מתאמת מכירות אבל לעשות עבודה של בחור שיצא לחופש.
זה מאד כואב לי. אמרו לי שזה לא מקצועי אלא היו צריכים לבחור בין 3 מתאמי מכירות. מתברר שהשכר שלי הוא הגבוה וכפי הנראה רצו לפטר אותי כבר לפני ההריון אבל ההריון דחה זאת. מובן שהחברה לא אמרה זאת אבל הסבירו שזה לא קשור ללידה.
אני מרגישה פגועה כי נתתי את הנשמה. ישבתי בקבלה ויש לי קצת קול גבוה והמנכ"ל לא אהב והעדיף את המחליפה שלי.
 
סתם רציתי לשמוע האם זה קרה למישהי מכן. לתבוע ממש אין לי כוחות, רק כאב גדול יהיה מזה.
גם רציתי לבקש מכם עזרה אם מישהי שמעה על מחפשי עבודה בתחום האדמינסטרציה ותיאום מכירות. אני טובה אבל אתן יודעות החברה שעבדתי בצמצומים ופיטרו גם את הבוסית שלי במהלך חופשת הלידה שלי.
 
אשמח לכל עזרה.
הזמנה להשתתפות במחקר קצר
01/12/14 12:37
72צפיות

שלום לכולם,
במסגרת לימודי תואר שני בפסיכולוגיה קלינית של הילד, אני עורכת מחקר בנושא שינת תינוקות ונקשרות הורית. 
אנו מחפשים הורים לתינוקות בגילאי 6-10 חודשים למענה על שאלון אינטרנטי האורך כ15 דקות, בשתי נקודות זמן. 
בין המשתתפים יוגרלו שוברי שי בסך 200 ש"ח.
למענה על השאלון, היכנסו לקישור הבא: https://mta.eu.qualtrics.com/SE/?SID=SV_3NJNDxDDRT...
לפרטים נוספים, ניתן לפנות אלי במייל: yaara.tivon@gmail.com או טלפון: 050-4944945
תודה רבה מראש על העזרה וההשתתפות :)
יערה

התיעצות–ערבות בדירה שכורה
30/11/14 13:32
428צפיות
היי, אני סמויה בד’’כ כאן בפורום. יש לי שאלה בנושא שכר דירה שאני מקווה שבסדר להתיעץ כאן לגביו. 
 
אנחנו חיים כרגע בדירה שכורה ובעוד קצת פחות משנה אנחנו עוזבים לתקופה ממושכת את הדירה ואת הארץ. כשחתמנו על החוזה הצענו (בטיפשותינו, כנראה) שבתור ערבות פשוט נעביר לחשבונה של בעלת הדירה סכום ששווה לשכר דירה חודשי שנקבל אותו חזרה אחרי שנעזוב – כלומר כשכבר נהיה בחו׳׳ל. 
 
בזמן האחרון אנחנו קצת חוששים בגלל התנהגויות כאלה ואחרות שלה שהיא עלולוה פשוט לא להחזיר את הסכום הזה. היא כנראה במצב כלכלי לא טוב, מסרבת לעשות תיקונים כאלה ואחרים בדירה, ובעיקר הרושם הכללי הוא של בן אדם לא ישר. הבעיה היא שהבנו שכבר לא נוכל לטבוע אותה אם זה יקרה כי לא נהיה בארץ.
 
מה נראה לכם הגיוני לעשות במצב כזה? זה ברור לי שהיא לא תסכים לשנות את ההסכם ולהחזיר את הכסף קודם, אז האפשרות היחידה לכאורה זה לא לשלם את שכר הדירה בחודש האחרון. וזה משהו שמאוד לא נעים לי לעשות...
אני אשמח אם יש לכם תובנות – אולי מישהי הייתה במצב דומה...
עם כל אי הנעימות - לא הייתי מפרה חוזה
30/11/14 14:02
321צפיות
ולא הייתי בוחרת לא לשלם שכר דירה. הייתי מנסה לדבר איתה בהגיון, לשלם על החשבונות מראש ולהראות לה שהכל בסדר. אולי להציע לה שתחזיר לכם את הכסף ותתנו לה צ׳ק פיקדון לתאריך מיד לאחר עזיבתכם שנפדה רק אם יש נזקים או חובות.חוץ מזה לא נראה לי שחוקית יש מה לעשות כי אתם חתומים על חוזה.ובקשר להרגשה שהיא לא ישרה - זה בהחלט מעצבן. אני שכרתי פעם דירה ונתתי צ׳ק ערבון שאמור להפדות רק אם יש נזק או אי עמידה בתשלומים, וכמובן ששילמתי הכל אבל בעלי הדירה הח%#$€ פדו את הצ׳ק בניגוד להסכם ביום בו יצאתי מהדירה, כלומר עוד לפני שבכלל הגיעו החשבונות והקבלות על התשלום של החודש שאחרי כן, ולמעשה גנבו ממני כסף! לקח לי זמן רב לקבל את הכסף בחזרה אבל הפגיעה העיקרית היתה הפגיעה באמון שלי, אני שיחקתי לפי כללי המשחק והם פשוט נהגו בחוסר תום לב וניצלו את זה וזה מאד הרגיז אותי ומרגיז אותי עד היום.
ורק נקודה למחשבה
30/11/14 14:05
282צפיות
אם היא בכל זאת בן אדם ישר, נסי לראות את נקודת המבט שלה כאשר השוכרים שלה נוסעים לחו״ל לתקופה ממושכת ואם יוותרו חובות או נזקים והשוכרים בחו״ל גם היא עלולה להתקע בלי הכסף ובלי יכולת לתבוע.כך שהחששות יכולים ללכת לשני הכיוונים.
את צודקת, ובעצם כבר בזמן שכתבתי את השאלה
30/11/14 17:35
213צפיות
הבנתי בעצמי שאני לא רוצ להפר את החוזה ראשונה. פשוט נורא מלחיץ ולא נעים לצפות להתמודדות הזאת מולה כבר מעכשיו. התנהגות שלה מזכירה לי מאוד את בעלת הדירה שגרתי בה לפני כמה שנים שאחרי שעזבנו התחילה פתאום (חודשיים אחרי שעזבנו!) להמציא נזקים שונים שמצא כביכול בדירה ואין לי ספק שלא הייתה מחזירה לי פיקדון כזה בשלמותו אם היה לה - למזלי לא היה.
אולי יש מקום לדבר איתה
30/11/14 14:06
253צפיות
ולהסביר שאתם נוסעים לחו"ל, כך שאולי יהיה מקובל עליה לקזז את התשלום משכר הדירה האחרון. כמובן - בתנאי שהיא סומכת עליכם שלא תשאירו אותה עם חשבונות לא משולמים או נזקים בדירה.
אפשר גם להציע פשרה
30/11/14 15:37
269צפיות
שאת שכר הדירה החודשי האחרון תפקידו אצל עו"ד, נגיד. ואם יהיו לטענתה נזקים/חובות לא משולמים עורך הדין הזה יכסה אותם מהסכום הזה.
 
בנוסף, לאור מה שאת מתארת, כדאי מאוד לערוך "סיור פינוי" בדירה ביום אחרי שפיניתם (מקווה שאתם לא נוסעים משם ישר לנתב"ג.... תישנו אצל ההורים יום אחד בין לבין) יחד איתה ויחד עם אותו עו"ד או צד שלישי. במהלך הסיור היא יכולה להצביע אם יש משהו שהיא רואה כנזק שגרמתם מעבר לבלאי סביר.
 
אם יש לכם יותר מיום בין הפינוי לבין הטיסה - אני הייתי גם ממליצה להוציא אישורים בכתב מהעיריה (ארנונה ומים), חברת חשמל, גז, ועד בית וכאלה - אישורים בכתב שאין לכם יותר שום יתרת תשלום כי שילמתם הכל. זו הוכחה מסודרת [עושים את זה כשמוכרים דירה] ואז אין צורך להתווכח על כאלה דברים
תודה על העצה
30/11/14 19:27
201צפיות
באמת נוציא את האישורים.
לא חושבת שהיא תסכים להחליף לצ׳ק - זה לא האינטרס שלה.
אחרי הסיבוב סקירת דירה מפונה איתה
01/12/14 02:08
192צפיות
הייתי מוציאה לה אי מייל סיכום שמפרט כל מה שהוצבע עליו כבעייתי (או אם לא הוצבע על כלום - אז כלום) ומודיעה לה שתענה תוך 48 שעות אם יש לה תיקונים לסיכום, אחרת תראו אותו כסופי ומוסכם. זו עוד דרך "לנעול" בכתב את העובדה שהיא מסכימה שלא גרמתם שום נזק לדירה (או - שגרמתם נזק X או Y עליו היא תודיע לכם במהלך הסיור בדירה ואז תסכימו מה שווי הנזק או משהו כזה)
 
משהו כמו" X היקרה, בהמשך לסקירת הפינוי בדירה ברח XXX מספר CCC דירה YYYYY, רצ"ב טבלת סיכום הסקירה שערכנו ביחד. אם את מזהה אי דיוקים אנא הודיעי לנו תוך 48 שעות, אחרת נראה את הסקירה כמדויקת.
 
ותעשו את הסיור מקיף עם טבלת צ'ק ליסט שתכיל גם נזקים מוסתרים שלא קופצים מיד לעין.  נגיד צריך שם שורות ל: "שירותים עובדים בסדר - מים יורדים אין סתימות או נזילות (תורידו יחד איתה ותבדקו), אין סתימות באמבטיה ובכיורים, לבדוק תריס בכל חדר שעולה יורד. בוילר עובד. אין חורים משמעותיים בקירות. אין נזקי רטיבות.  אנא עארף - לא מכירה את הדירה לפרטיה - אבל תכינו רשימת צ'ק ליסט הכי אינסופית שאתם יכולים, ובסיור איתה בדירה תעברו פריט פריט ותעשו לידו "וי" עם עט אחרי שבדקתם בנוכחותה והגעתם להבנות בסוף הסיור צלמו את הטבלה הזאת עם הטלפון שלכם וצרפו את הצילום לאי מייל הסיכום.  זה נקרא "הקפאת הזכירה שבעבר" בדיני ראיות - יכול לשמש אתכם היטב אם אחר כך היא מעלה טענות מצוצות מן האצבע על נזקים - יהיה לכם את אי מייל הסיכום וצילום של הטבלה הזו שמלאתם ביחד במהלך סיור משותף בדירה. 
 
אם היא מסרבת לשתף פעולה - תעשו את הסיור הזה עם עד אחר שיחתום שהוא ערך אותו אתכם שאיננו בן משפחה (יותר טוב מכלום....), אפשר גם לצלם קצת את הדירה (אמבטיה מטבח וכאלה נגיד) - שוב כדי שיהיו לכם ראיות שלא נראה שם שום הרס או בלגן רציני.  והייתי מציינת במייל הפינוי שצילמתם קצת תמונות כאסמכתא על מצבה של הדירה במועד הפינוי.
אז.. איך היה השבוע שלכן?
28/11/14 07:05
104צפיות
וואו איזה שבוע של חורף!
חגגתן על מרקים? התכרבלתן בפוך? קניתן מעיל? קפצתן בשלוליות?
מאושרות מהחורף או מייחלות לאביב?
איך עבר עליכן שבוע גשום זה?
משהו קטן וטוב
28/11/14 07:10
220צפיות
מה הית ההקשת בענן שלכן השבוע? מה חימם את הלב בגשם?
ספרו, שתפו, בואו נגביר את הטוב בעולם הזה
תליתי היום כביסה בחוץ
28/11/14 10:49
424צפיות
היה שבוע שגרתי בלי אירועים מיוחדים
גם אני!
28/11/14 13:08
390צפיות
ומכיוון שאנני נטולת מייבש, אלו בשורות טובות מאוד
 
ואו להיות נטולת מייבש
28/11/14 14:21
380צפיות
עם מקצוע כמו שלכם ו2 ילדים!
איך???
 
גם מדיח אין. גם מזגן
28/11/14 16:51
427צפיות
הכי 1948 כאן
º
את הכי ״אם השנה״, בחיי!|מלך|
28/11/14 18:34
61צפיות
º
28/11/14 18:52
21צפיות
במדיח התחדשנו לפני כמה חודשים.
28/11/14 19:14
394צפיות
מזגן ומייבש אין.
למה צריך מייבש בישראל החמימה?
לשבוע כמו זה שחלף
28/11/14 19:32
350צפיות
הנובמבר הגשום הזה הכניס אותי כבר פעמיים ל"פקק" היסטרי בקטע של ייבוש הכביסה
בחורף שעבר, למשל, חסרון המייבש לא הורגש
בחורפים גשומים, בבית הקטנטן והקומפקטי שלי, זה מורגש ומאוד. עם סלי הכביסה העולים על גדותיהם וחוסר ניכולת לייבש בתליה בתוך הבית (מה שעשינו בבית בעבר שהה בו חלל גדול ומחומם)
אני נתקעתי דווקא על האין מדיח
28/11/14 21:29
346צפיות
כי גם אנחנו מייבשים כמעט אך ורק בתלייה (למרות שיש מייבש, זו חיה זוללת חשמל ולכן הוא משמש רק בחירום).
אבל בלי מדיח? לא הייתי שורדת
 
אולי זה כי לא מבשלים כאן
29/11/14 09:51
292צפיות
אז זה הופך את המצב לקצת קל יותר
אולי זה כי בבית של הורי מעולם לא היה מדיח, אז לא התרגלתי לזה
ואני מתערבת שאם הייתי כותבת באוגוסט: כווווולן היו נתקעות על ה"אין מזגן". בדוק
באוגוסט האחרון דווקא גיליתי שאפשר בהחלט לשרוד בלי מזגן
29/11/14 10:45
285צפיות
אבל זה גם כי יש לי את היתרון לחיות בקומה גבוהה שפונה לצפון מזרח
למה מייבש?
28/11/14 22:37
341צפיות
- לימי החורף, אז הכביסה מתייבשת לאט מדי- למגבות. שונאת מגבות שיובשו בתליה, הן לא רכות- שונאת מאד לתלות כביסה. מעדיפה לייבש. תולה בגדים שנהרסים במייבש, ג׳ינסים ועוד.- שכנים שזורקים זבל על הכביסה( הבעיה שהיתה לי בבאר שבע... הייתי תולה בגדים לייבוש והיו יוצאים יותר מלוכלכים אחרי, השכנה מלמעלה היתה זורקת למטה עטיפות קרמבואים דביקות, קליפות פיצוחים בכמויות מטורפות וזבאלה מסוגים שונים, הכל על הכביסה שלי).- למייבש שלי יש חיישן והוא מפסיק אוטומטית כשהבגדים יבשים כך שהוא חוסך יותר בחשמל
אני אסביר לך למה
29/11/14 19:04
316צפיות
כי בישראל החמימה יש שירות חובה.
הצלחה מפתיעה במעבדה
28/11/14 11:16
468צפיות
משהו שחשבתי שכשל, או שפישלתי התגלה כהצלחה לא צפויה (אני לא אלאה בפרטים כי זה מורכב וטכני מדי). היה נחמד
 
איזה יופי!
28/11/14 14:18
131צפיות
בהצלחה בהמשך
כל הכבוד!
28/11/14 18:54
114צפיות
הכי כיף שמשהו מצליח כנגד כל הציפיות.
נעלי בית.. עם פונפונים! ורודים!
28/11/14 18:51
409צפיות
ביום של גשם האיש לא עובד (גינון, בכל זאת)
שם פעמיו לשוק וחזר עם שפע תותים ונעלי בית לכל אחד ואחת מאנשי הבית
לי חייכו על המיטה צמד נעליים חמימות. מקושטות למרבה השעשוע בפונפונים ורודים.
זה הכי "קטן וטוב". הקטע הזה של מישהו ששם לב שחסר ופשוט הולך וקונה לך. ועוד מקפיד שזה יהיה גם חמוד.
גדול האיש שלך
28/11/14 18:53
216צפיות
מכל הבחינות... גם פונפונים וגם תותים .
הגשם שימח את ליבי - כמה שיותר זה מצוין!
28/11/14 19:01
361צפיות
העבודה על הפתעה ליומולדת 40 לאחותי התאומה משמחת אותי וכך גם הציפייה לסופ״ש יומולדת המשותף שלנו בלונדון הקרב ובא (למרות שבטח נקפא שם למוות).יום הורים עם מחמאות מכל הכיוונים לקטנתי (בד׳״כ אחיה המחונן מקבל אותן אך גם היא ראויה להן לא פחות ממנו, בעיקר לאור ההשקעה שלה והרצינות שמניבה פירות).
ממש כיף לקרואותך
30/11/14 06:42
128צפיות
את פשוט נפלאה!
º
30/11/14 09:04
7צפיות
סיימתי לסדר
29/11/14 17:09
162צפיות
אחרי שבוע שבו ניקתי ללא הפסקה, כולל נזילות ממקומות בלתי מזוהים, ריצוף של שני חדרים, תיקונים קטנים שלא רק שלא הצליחו גם התבררו כמלכלכים במיוחד. וגם יקרים-שברו ארון. אבל לטובה! במקום ארון ישן, לא יפה ולא נוח, קנינו ארון חדש, בלבן.
עכשיו הארון החדש מורכב, ומסודר. הרבה נמסר, יש עוד שתי שקיות שממתינות לבית חדש, ושני הארגזים שכבר ישארו ארוזים.
וקניתי סוף סוף נעליים, נוחות לי! לא יפיפיות, אבל נוחות מאוד. זה לא פותר את בעית המגפיים, אבל כמה כבר צריך מגפיים? כשיהיה ממש קר אחפש:)
עמוס ומטורלל
28/11/14 11:21
355צפיות
עבודה במשרה מלאה, שני ערבים עם פעילויות במסגרת מערכת החינוך, ערב אחד של אירוח, אתמול הגעתי הביתה אחרי עוד יום ארוך ופשוט קרסתי מעייפות... ישבתי בלי יכולת לזוז.
אבל נעים לי הטרלול הזה, נעים לי לרוץ ולעבוד ולעשות ולהרגיש שאני מתקדמת. נכון שאת המחיר משלם הבית כי לא נשארים לי כוחות כדי לנקות, אבל מבחינתי זה מחיר קטן לשלם בעבור השקט שבשגרה העמוסה והמענגת....
הכל מכל וכל
28/11/14 13:01
359צפיות
גם רגוע וגם מתסל. גם מוצלח וגם עם תקלות
ובעיקר בעיקר גשום
אני באיזה ערבוב רגשות עכשיו, בין ההצלחות והדברים הטובים, לבין בעיקר באסה על צירה שבורה באוטו שתדפוק לי עבודה בשבוע הקרוב
סביר
28/11/14 22:43
277צפיות
המון גשם מה שגרם לי לא להוציאאת האף מהבית
חלק מהזמן גם הייתי בלי רכב כי הרכב של הגבר היה אצל אמא שלו. היום יצאתי לשמש , רכשתי לילדון טריינינגים חדשים , גופיות ופיגמה.
חזרתי הביתה למצוא ילד מאושר ומתרפק.
בערב הוא שאל אותי אם אני לא כועסת עליו יותר מה שגורם לי לחשוב אםאני כועסת עליו יותר מדי לאחרונה?
אבל ללא ספק היה יום שלם של התרפקות וחיוכים ונעימות. הוא פשוט מדהים ומרגש והידיעה שהוא מבין שכאן זה המקום הבטוח שלו ולא מפחד לשאול אותי אם אני כועסת אומר שעשיתי משהו נכון גם אם אני כועסת עליו.
סגרירי וגשום
29/11/14 19:29
393צפיות
וזה לא תיאור מזג האוויר, אלא מצב נפשי. אני אדם סולרי, ומתקשה לתפקד בהעדר שמש.
בכל יום היתה באסה מעצבנת אחרת. חשבתי שהשיא היה כשהגעתי לטסט השנתי לרכב בלי הטופס הנכון של האגרה (מה שחייב לבוא, בסערה, יום אחר כך), אבל למעשה זה הוקטן לחלוטין עם בשורה על פיטורין בעבודה, וסגירת מחלקה משמעותית בארגון.
אז עליך אמרו- תתעודדי יכול להיות גרוע יותר?
29/11/14 22:53
259צפיות
אני מקוה שעכשיו, כשהשמש חזרה, החיים יסתדרו במסלולים המתאימים.
 
בתיה
אני מניחה שכן
30/11/14 17:29
148צפיות
כמובן, פרופורציות וכו', וכולנו בריאים והכל נהדר, ובכל זאת היה שבוע מבאס.
הייתי בבר מצווה בצפון. שלא יאומן, כי למיטב זכרוני
30/11/14 08:08
298צפיות
רק לפני כמה חודשים, גג שנה-שנתיים, הייתי בקבלת הפנים של הרך הנולד.
להיות בבית כנסת אורתודוקסי זו כרגיל חוויה קשה לעיכול, אבל ייאמר לזכותם שהיות וזה היה בית כנסת ספרדי,
נעימת התפילות הייתה מהנה, הרב סלסל משהו מדהים וההפרדה לא היתה מטורפת כמו אצל האשכנזים.
וילדי התנהגו סה"כ למופת.
מאוד נהנתי לראות את העצמות הקדומות של הפגניות שמסתתרת מתחת לבשר היהדות כפי שלמדתי אותה, מבצבצות בברכת הכוהנים.
זה  היה אדיר ומופלא והזכיר לי איך מתחת לפני השטח ממשיכים לרחוש אותם דחפים קמאיים שלא השתנו.
כמו דרך רומית עתיקה לצד הכביש המהיר, שבכלל סלולה על שביל עיזים עוד יותר עתיק.
 
שאלתי את עצמי אחרי הטקס, מה עושים אנשים שלא מאמינים עם הדחפים של לסגוד למופלא ולעמוד במחיצת הקדושה.
מניחה שחלק מתעלים את זה לכיוון הניו אייג'י וחלק נהיים פגיעים לכתות ואנשים עם "כוחות".
ובהחלט זה הירבה בי מחשבות עמוקות ומעניינות.
שבוע של יום הולדת לעמית
30/11/14 09:56
257צפיות
ביום ראשון עמית חגג 9 .
חגגנו בחיק המשפחה המצומצמת.
ביום שלישי אחותי חגגה בריתה לקטנה שנולדה לפני חודש והיה מקסים.
שאר השבוע חלף באווירה ביתית עם מזג האוויר שאנחנו הכי הכי אוהבים.
בשישי יומולדת לבנים של שתי החברות הכי קרובות שלי שחגגו יחד.
במוצ"ש חגיגת יומולדת כיתתית לעמית יחד עם עוד ילדים של החברים - היה מקסים,הפעלה מקסימה ,המון מתנות שוות וילד אחד מאד מאד מרוצה!
 
שיהיה לכולנו שבוע מקסים!
"שבויה" של תפוז
27/11/14 08:52
709צפיות
לחצי היה יומולדת בתחילת החודש אבל לא הצלחנו לחגוג לו כי הוא היה בחו"ל (עבודה), לכן כשקיבלתי
זוג כרטיסים במתנה לסרט בהקרנה של "תפוז" החלטתי שזו הזדמנות נהדרת לצאת קצת ולחגוג.
 
הסרט נקרא "השבויה" ובלי לחשוף ספוילרים: הסרט מספר על ילדה שנחטפת
בגיל 9 והפכה בינתיים לנערה ועל  והמאמצים של ההורים והמשטרה למצוא אותה,
כשברקע ההתמודדות הקשה של ההורים עם המקרה.
הסרט מאוד מותח מעניין ומפתיע מאוד (כל הזמן התפתחויות חדשות).
אני מאוד אהבתי את הסרט (וגם הבעל).
 
אחכ ישבנו לקפה עוגה וברכות (ליומולדת) וחזרנו הבייתה עייפים אך מרוצים...
תודה לתפוז על הפרגון
 
פיטורים במהלך תקופת ההריון
24/11/14 15:30
736צפיות
שלום רב,
כעורכת דין וכמאמינה גדולה בזכויות נשים, נחשפתי לאחרונה למספר לא מבוטל של מקרים בהם, משרד הכלכלה נותן היתר לפיטורי עובדות בהריון. בשנים האחרונות מתן ההיתר הולך וגדל הן מפאת "השתכללותם" של המעסיקים  באיסוף ראיות , המגבשות היתר לפיטורים והן מטעמים אחרים. במידה ומישהי נתקלהו/או נחשפה למקרים מאין איל, אשמח , אם תיידעו אותי בנושא זה.אני ועוד צוות של עורכי דין עומלים רבות כדי להוקיע את התופעה העגומה הזאת ולמנוע את המקרים הבאים. למי שמעוניננת , ניתן לפנות אליי במסר אישי. תודה שירה.
º
עמלים, לא ״עומלים״. מעין אלה, לא ״מאין אלה״
24/11/14 20:28
118צפיות
כמעסיקה
24/11/14 21:22
613צפיות
העובדת תחת מחלקת משאבי אנוש פחדנית עלובה.
אם ובעלת משפחה,
אישה בעצמה,
אני אומרת שהחוק הזה מגן במקרים רבים על פרזיטיות המסתתרות תחת מטרית החוק הנ"ל
"כי אני בהריון ולא תוכלי לפגוע בתנאי העסקתי"
אני מעולם לא פיטרתי אישה בהריון למרות ההצדקה שבצעד זה,
אבל כן חושבת שחייבת להיות התראה שכזו שתדענה שאין להן חסינות פיטורין,
 
º
25/11/14 12:46
19צפיות
כעובדת שפוטרה בחודש התשיעי
26/11/14 08:08
530צפיות
והוחזרה לעבודה לאותו תפקיד בדיוק, לאחר חמישה חודשים, הופתעתי עד כמה השימוע בתמ"ת הוא בדיחה. חותמת גומי על החלטת המעסיק. מי שסומכת על כך שלא ניתן לפטר אותה בגלל ההריון, לא מכירה את הנתונים ומאמינה באיזו אגדה.
התמ"ת מעניק אישורי פיטורין ב- 80% מהמקרים
26/11/14 17:37
321צפיות
לפי סטטיסטיקות שהתגלו לאחרונה. אישה בהריון שחושבת שהיא מוגנת מהתעללות המעסיקים צריכה לחשוב שוב.
בדיוק לזה התכוונתי - נשים ומעסיקים שמניחים
26/11/14 17:59
284צפיות
שהריון פירושו חסינות מפיטורים. וטועים.
אבל מרבית המעסיקים מוותרים על התענוג.
26/11/14 21:08
255צפיות
הטרטור הכרוך בהגשת בקשה להיתר, והפגיעה במוניטין אשר לעתים נלווית למהלך כזה, מרתיעים מעסיקים שהיו רוצים לפטר. רובם מעדיפים לבלוע את הצפרדע עוד כמה חודשים (כולל חל"ד וכולל תקופה שאסור לפטר בה אחרי החל"ד), ולפטר אז, בלי להתברבר מול משרד התמ"ת.
אלה שמגיעים להליך של קבלת היתר *מאד* רוצים לפטר, ככל הנראה בשל סיבות מוצדקות, וזה גם מסביר את השיעור הגבוה של האישורים.
אכן - המעסיקים שמשתמשים בזה בלי לחשוש הם מעסיקים *מאוד*
27/11/14 07:27
240צפיות
גדולים שיש להם שיטה לפטר אנשים לפני שהם מחליפים סטטוס העסקה מ"ארעי" ל"קבוע".
במקרים האלה- לא עוזר גם ההריון. הרבה פעמים יש בסיטואציות האלה  גם כמה סיבות לכך שהמעסיקים לא חוששים למוניטין שלהם ולזה שהעובדת הרבה פעמים תשתף עם הפיטורין פעולה בשקט.
 
אצלנו לא היה מקרה של פיטוריו בהריון
26/11/14 21:18
394צפיות
והיו מספר עובדות שניצלו זאת היטב,
העדרויות תכופות,
עבודה מחופפת,
התססה ויצירת אוירה עכורה בכוונה תחילה,
וכשאני קוראת לעובדת כזו לשיחת בירור היא מודה בעובדות ומגכחת לי "את בכל מקרה לא יכולה לפטר אותי"
והחוק הזה גם מחזיר אותה עם הגנה עד 60 יום מחזרתה לעבודה.
º
אלה בדיוק הדוגמאות שגם אני מכירה. במיוחד הזריקת ז*ן בעבודה.
27/11/14 08:44
63צפיות
זה ממש לא נכון.
30/11/14 09:31
77צפיות
אפשר לפטר עובדת בהריון, אם היא לא מתפקדת (לא ברמה של שמירת הריון).
 
כדאי לעשות זאת תחת ייעוץ מקצועי, אבל לגמרי אפשר.
מותר לפטר אישה בהריון
28/11/14 11:11
222צפיות
אסור שההריון יהיה הסיבה לפיטורים.
º
28/11/14 12:38
7צפיות
האמת שהחוויה שלי הייתה אחרת
28/11/14 19:25
268צפיות
החברה שעבדתי בה בהריון הראשון (בתנאים מעולים, מהבית, יש לומר) נסגרה בתחילת חופשת הלידה
עם זאת הם לא רצו לסגור רשמית, ולכן רצו להשאיר אותי על אש מאוד קטנה ולא לתת מכתב פיטורים.
אני התעקשתי שיפטרו אותי על אף שהייתי בחופשת לידה (ואסור הרי לפטר בזמן הזה), כי זו הייתה הרעת תנאים.
 
הגענו לתמ״ת כמובן, והן הוציאו אותו מהחדר (את המעסיק שלי) אחרי שהוסכם שהוא ישלם לי משכורת של חודשיים, על ה-60 יום שאסור לפטר, בצ׳ק אישי כי החברה נסגרה. הן ניסו להסביר לי שאסור לו לפטר אותי בזמן הזה, שאני זכאית להישאר עובדת ולקבל את אותה משכורת וכיוב׳. מאוד דאגו שאבין את הזכויות שלי.
 
מאחר ואני לא רציתי לנצל אותו, והרגשתי עם זה רע, העדפתי להיות מפוטרת לקבל את החודשיים ולהמשיך בחיי.
אבל התרשמתי מאוד מהרצינות שבה הן לקחו את הסברת הזכויות שלי ואת זה שהוציאו אותו מהחדר, גם כדי שלא ילחץ עלי וגם אני מניחה שיזיע קצת...
הלוואי עלי
30/11/14 08:51
164צפיות
בשימוע שלי קודם הכניסו אותי ונתנו לי לדבר. אחר כך נכנסה נציגת האוניברסיטה וידעתי מה היא אמרה רק כשקיבלתי את סיכום השימוע. כלומר, לא יכולתי להגיב בזמן אמת. נאמרו שם שקרים בוטים - למשל שכל מי שמסיים דוקטורט מפסיק ללמד (שקר), ושהגשתי כבר את הדוקטורט (לא היה נכון באותו הזמן), ולא היה לי איך להתגונן.
התנחמתי בכך שלפחות הגעתי לשימוע ולא עברתי בשקט על הפיטורים, אבל זה היה מאוד לא נעים ומייאש. את הודעת הפיטורים עצמה קיבלתי כשנכנסתי לחודש התשיעי וזה היה נורא. אוניברסיטה שעבדתי בה חמש שנים, וקיבלתי רק שבחים.
º
כפי שציינו מעלה. מוסדות שהשמש זורחת להם מהתחת
30/11/14 18:12
22צפיות
אחרי לידה...
26/11/14 13:20
468צפיות
היי בנות. לפני שבועיים ילדתי בשעה טובה תינוקת מתוקה מתוקה וב"ה בריאה . אני והבן זוג ממש חיכינו לרגע הזה... כשהייתה בבטן הבן זוג שלי ממש התלהב.. קרא לה בשמות חיבה נתן לה נשיקות (יותק נכון לבטן) וכמובן פינק אותי והתייחס אליי ממש יפה. עכשיו אחרי הלידה משהו בו התהפך... כל בוקר קם עצבני. נותן לי פקודות, מתעצבן שאני לא עושה כמעט כלום (למרות שעם כמה שאני עייפה אני כן מזיזה את עצמי), בלילות כשהוא ישן חזק אני מניקה אותה, ולרוב נשארת ערה עד הבוקר כי היא לא נרדמת בחזרה כלכך מהר. כשהיא הייתה בבטן הוא הבטיח שיחזור מהעבודה כל יום עד 16:00-17:00, אבל חוזר ב20:00-21:00 מבקש שאכין לו אוכל עזר לפעמים לקלח אותה משחק איתה טיפה ונרדם.. משתדל לעזור אבל בזלזול רציני כלפיי.  כל דבר שאני עושה לא טוב. במקום לגרום לי לחייך או להקל עליי רק גורם לי לבכות. ואני מאוד משתדלת לחבק אותו ולהיות רגועה לתת לו הרגשה שאני לא מזניחה אותו בגלל התינוקת. מנסה להחזיר את הקשר כמו שהיה לפני הלידה. אבל זה לא כלכך הולך לי... אולי פשוט חסר לו סקס כי בינתיים זה לא אפשרי לעשות, או שהוא במשבר של אחרי לידה? ח... אוף. מתגעגעת קצת לתקופת ההריון . אני היחידה?
את לא היחידה. לידה היא אירוע מאוד מטלטל לזוגיות
26/11/14 19:32
332צפיות
אשאיר לאחרות לענות יותר בפירוט (כי אני צריכה לעוף) אבל רציתי לכתוב לך, ומהר, שלידה של תינוק ראשון זה וואחד מכה לזוגיות ודורש התארגנות זוגית מחדש מסביב לעניין
 
בינתיים- מזל טוב!!
רוית לוין - תומכת ומלווה בהריון ולידה

בהריון?

רוית לוין - תומכת ומלווה בהריון לפרטים נוספים לחצי כאן >>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה