לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מכירות את הסיפור על הדודה שבאה לבקר אחרי שנולד סופסוף הנסיך? הדלת נפתחת בסערה ופנימה צועדת הדודה וצועקת "איפה הוא? איפה הוא?!" והאמא של "הוא"? נשארה מאחורי הדלת...
סיפור משעשע אולי, אבל בעצם, הרבה פעמים אנחנו מרגישות ששכחו אותנו מאחורי הדלת, ואף יותר מזה – שאנחנו שכחנו את עצמנו מאחורי הדלת. הדלת אל ההורות. בצעידה אל מעבר לסף עברה רק האמא, והאישה שהיינו נשארה מאחור.
להיות אם זו שאיפה של רבות מאיתנו, ומשהגשמנו אותה – יש נטיה להגדרה עצמית שמצטמצמת אל תוך ה"אמהות". הביטוי לכך הוא פעמים רבות חיצוני – קצת פחות הקפדה על המראה - אין זמן, ובעצם – בשביל מה? הקילוגרמים, שגם ככה קשה להילחם בהם, הופכים מאויב למנחם בצר לנו - בעיקר המכנסים צרות. ה"סכנה" היא איבוד ההגדרה העצמית הרחבה, עימה הבטחון וההערכה העצמית – ואיכות החיים הכל כך חשובה לנו.
היינו חתיכות פגזיות, נמרות במיטה, טייקוניות במשרד, מסמר הערב באירועים חברתיים, ואיפה אנחנו עכשיו? כל היום מתעסקות רק בחיתולים ופליטות.
ההריון והלידה עשויים להשפיע ולשנות הרבה. הלידה גורמת לנו לשינויים פיזיים כגון כאבים ןמחושים שונים, ובמיוחד רואים פתאום את כל עודפי המשקל שהעלינו בהריון. ההפיכה להורים יכולה לפגוע לנו בזוגיות, אולי כי יש כאבים בעת קיום יחסי מין וזה משפיע על הקשר, אבל בעיקר כי פתאום הילד הוא הראשון בסדר העדיפויות ופתאום הבעל נדחק הצידה או שמא שאנחנו הפכנו לשניות אצל הבעל?
פורום נשים אחרי לידה התפתח מפורום הרזיה לאחר לידה – שטיפל באחד האספקטים החשובים והבולטים של תקופה זו בחיינו והוא עודפי המשקל, שמשליכים על תחושת הערך העצמי מסיבות שונות ועל יחס הסביבה. אבל הדיאטה היא חלק מהקשר רחב הרבה יותר של חיינו. היא קשורה באורח החיים שלנו ובמצב הרוח, למשל - יש מי שכשהן בהריון הן "מתנחלות" במקרר וצריכות המון תמיכה הן נפשית והן תזונתית. בהדרגה הוחלט שיש מקום לפורום שיוכל לתת תמיכה רחבה יותר ואולי נוכל גם לעזור למי שסובלת מאספקטים אחרים של התקופה שלאחר הלידה שאינם קשורים במשקל דווקא – גם אם הלידה היתה לפני מספר שנים. פה המקום לדון ולקבל תמיכה בנושאי זוגיות, ערך עצמי, דכאון לאחר לידה, בעיות תעסוקה – וכל הדברים שמשתנים כל כך אחרי שהגורם המשמעותי, הטהור והממלא כל כך – התינוק – נכנס אל חיינו.
הפורום הוא לנו ובשבילנו - כאן הפוקוס הוא עלינו

הגעת ליעד, מהממת!  פה אנחנו מתמקדות בנו. על הילדים שלנו אנחנו כותבות בקומונת אמהות נולדו
חדשה בפורום? כאן המקום להתחיל בו ולהתוודע אלינו. בפורום שלנו אסור לפרסם!
המשך...
הודעה חדשה

התייעצות בנוגע לשכר- אודה לדעותיכן
04/11/14 09:24
880צפיות
אחת מכן.
אשמח לקרוא את דעותיכן בנושא שמטריד אותי רבות לאחרונה.
בשנות ה-30, אמא לילדים. השכלה תיכונית, בגרות מלאה, מס' קורסים באישור התמ"ת בתחומים שונים. התחלתי ללמוד לתואר ראשון אך פרשתי די בהתחלה.
 
עובדת מהבית, בניהול אתר אינטרנט גדול המוכר מוצרים שונים. ותק של שנתיים וחצי, ובכלל הגעתי מתחום אחר לחלוטין.
עובדת בממוצע 200 שעות בחודש,  משרת אמון- אני כותבת את השעות שלי ומקבלת לפיהן 45 ש"ח לשעה ברוטו. יש כמובן תנאים סוציאליים.
יש לי גמישות רבה בשעות. לא "עומדים לי על הראש", אני נהנית מאוד מהעבודה ומהאנשים איתם אני עובדת.
אבל... מרגישה שמגיע לי יותר.
מגיעה לסביבות 7,600 נטו. 
כל היום אני סביב העבודה. זמינה 20 שעות ביממה לפחות. אני אחראית על כל התוכן, שירות הלקוחות ועובדיו, תיאום בין כל העובדים במחלקות השונות, גביה מלקוחות- וקשרים איתם, תיאום עם גורמי חוץ (סוכן ביטוח,רו"ח, ספקים), טיפול בחשבון הבנק ותשלומים ועוד ועוד.
 
אחת הסיבות שאני ממורמרת, כי אני מרגישה שכספים עפים בחברה על ימין ועל שמאל על משכורות, ובמשכורת שלי "מתקמצנים". אני לא אומרת שזה לא שכר מכובד, אבל מרגישה שאני נותנת את כל כולי, תמיד סביב העבודה, תמיד זמינה לעבודה, ממש לאורך כל היום והלילה. מה גם שאם תחפשו בדיווחי השעות שלי יום חופש- שבו לא נגעתי כלל בעבודה- יהיה לכן מאוד קשה למצוא.
אפילו בימי חופש משפחתיים אני "גונבת" איזה שעתיים לפחות לעבודה או עובדת בשעות הלילה. כנ"ל סופ"ש.
אני מנהלת את כל תחומי האתר, וחוסכת הרבה מאוד כאב ראש למנכ"ל- בעל האתר.
חשוב לי לציין, שאני מכניסה הרבה כסף לאתר בשיווק ומכירה תוך כדי העבודה השוטפת, וכן חוסכת הרבה הוצאות מיותרות/בזבוזים כשאני עולה עליהם. מלבד זה שהלקוחות מאוד מרוצים מהשירות שאני נותנת, גם העובדים האחרים מציינים מדי פעם לבוס עד כמה אני יעילה ומקצועית ושהם נהנים לעבוד מולי.
 
זה כמובן בא על חשבון הילדים- בשעות הצהריים אני בד"כ עובדת, כשיש לחץ גם בשעות הערב. אני נותנת להם הרבה פחות מתשומת הלב שהייתי רוצה לתת להם.
(המשכורת שלי היא העיקרית בבית. בעלי עובד בשכר מינימום).
 
בינואר אני אמורה לקבל 5 ש"ח תוספת לשעה. ואני מתלבטת אם לא עדיף לי לנהל איזשהו מו"מ על צורת חישוב אחרת.
 
אשמח לשמוע את דעותיכן.
האם על משרה שכזאת אני אמורה לקבל יותר? מכירות מישהי שעושה דבר דומה ויודעות מה השכר?
האם אני סתם ממורמרת ואמורה להיות מרוצה בחלקי?
נמאס לי לכתוב שעות בקובץ (כל פעם שאני מתחילה לעבוד/מסיימת אני מציינת בקובץ ואז מחשבת את השעות. 9-10 שעות עבודה הנפרשים לאורך יום שלם.).
חשבתי אולי לבקש לעבוד גלובלי- מבלי לרשום שעות, ואז אולי אוכל לעבוד פחות שעות. השאלה כמה לבקש שכר גלובלי..
אוהבת את העבודה. לא רוצה לעזוב- מפחדת לחשוב על זה אפילו. אז כל בקשה בנוגע לשכר צריכה לבוא בצורה עדינה ולא כאולטימטום.
 
תובנות, עצות, דעות יתקבלו בברכה
תודה מראש
 
 
 
 
 
 
 
שני דברים, בעצם שלושה
04/11/14 10:23
578צפיות
את יכולה לבקש בונוס כאחוז מהרווחים של האתר. קרוב לוודאי שיציעו לך או העלאה פר שעה או בונוס כזה. למרות שזה יכול להיות יותר משתלם זה קצת מסוכן: מה יקרה אם וכשהאתר לא ירוויח?
אפשרות שניה: דווחי יותר שעות ממה שאת עושה באמת. לא הרבה, שעה פה שעה שם. כך תנפחי קצת את המשכורת ותרגישי יותר טוב עם עצמך בלי "לעשות גלים".
ומשהו נוסף: העלאה של יותר מ10% במשכורת (תוספת 5 ש"ח לשעה על 45 ש"ח) זה העלאה *מאוד* יפה. לא הייתי נוגעת ולא מתלוננת בשלב הזה, אבל אולי זה רק אני.
אם האתר לא ירוויח סביר להניח שגם ככה לא תהיה לה עבודה
04/11/14 10:33
434צפיות
כי אז לא ירצו להחזיק את האתר (למרות שזה תהליך של מספר חודשים עד שמגיעים לנקודה הזו)
 
אני חושבת שמה שכתבת זה הגיוני בטווח הקצר (ניפוח קל של השעות המדווחות)
ואולי כמה חודשים לאחר ינואר, להעלות את הרעיון של תוספת למשכורת בצורה של אחוזים מהמכירות
 
לכותבת ההודעה המקורית
אפשרות נוספת היא לנהל שיחה פתוחה עם הממונים
חשוב לעשות את זה בדרך הנכונה ולחשוב מראש על כל ההשלכות
 
תתחילי לחשוב על אפשרויות עבודה אחרות וגם לנסות לברר מה השכר שמקבלים עבור עבודה כמו שלך
פשוט כאדי לפתוח את הראש, לבדוק מה עוד יש מסביב שמתאים לך
אם וכאשר תגיעי לשיחה כזו עם המנהל שלך, תוכלי להגיע עם עובדות ואלטרנטיבות, וזה נראה אחרת לגמרי מאשר "אני מרגישה שמגיע לי יותר"
תודה אביטלתל
04/11/14 11:54
295צפיות
בשביל זה אני מתייעצת ומגששת כאן- טווח רחב של נשים שאולי כמה מהן מכירות את התחום ויודעות מה השכר המקובל עבור משרה כמו שתיארתי.
אני לגמרי לא מתחברת
04/11/14 11:32
504צפיות
להמלצה לנפח שעות.
 
בתור מי שמחייבת את לקוחותיי לפי שעות - קשה לי מאוד הנון שלאנט שבו מדברים על לשקר ולנפח שעות.
 
שלא נתבלבל - לנפח שעות זה לשקר ולגנוב.
 
 
 
 
 
º
מסכימה.
05/11/14 17:02
41צפיות
תודה על ההתייחסות.
04/11/14 11:52
365צפיות
שקלתי באמת לבקש בונוס בצורה של אחוז מהרווחים.
האפשרות השניה לא עומדת על הפרק. זה האופי שלי לדווח בדיוק מה שצריך. (ואני עובדת על עצמי לדווח על זמן עבודה שפעם לא הייתי מדווחת: תוך כדי נהיגה- למשל בעבר לא הייתי מכניסה את זה, אבל כיום אם אני מנהלת שיחת עבודה שאורכת יותר מדקות בודדות בנהיגה או בהמתנה במקום כלשהו התחלתי כן לרשום את הזמן הזה כזמן עבודה. )
ואכן זו העלאה מכובדת- השאלה אם השכר שלי הוגן ביחס לשוק- אותו אני לא מכירה.
 
תודה.8389
 
הדבר הראשון שהייתי עושה
04/11/14 11:37
439צפיות
זה לבדוק את עצמי מול השוק.
 
מה האפשרויות שלי, ולעומת זאת - מה הכח שלי מול המעביד וכמה הוא חושש מלהחליף אותי.
 
זה מאפשר לבוא לנהל את הדיון על השכר ממקום חזק יותר - שבו את יודעת עד כמה את יכולה ללכת רחוק בלי למצמץ, כמה יכאב לך אם זה ייגמר בלא טוב וכמה את באמת באמת רוצה להישאר שם.
 
יכוליות שבמהלך הבדיקה תגלי שיש "חתן" יותר מוצלח במקום אחר, ויכוליות שבמהלכה תגלי שכדאי להיזהר ולשמור על מה שיש כי השוק לא משהו כרגע. 
 
ידע הוא כח - בכל דבר וגם פה. 
 
 
אשמח להכוונה איך לבדוק את עצמי מול השוק
04/11/14 12:00
283צפיות
מלבד לשאול כאן בפורום .
בעיקרון אנו עוברים כרגע טלטלה בעקבות עזיבת עובד בכיר, והוא ממש לא יכול להרשות לעצמו לאבד אותי- אבל אני ממש לא מתכוונת לנצל את זה נגדו- כי הוא מאוד הוגן בהרבה דברים.
אותי מאוד מפחיד לעזוב. כפי שאמרתי אני עם ההכנסה העיקרית בבית. ויש גם אישיו של בעיית ביטחון עצמי (מי ייתן לי את ההזדמנות ללא תואר וכו'..) וחוץ מזה שזה מאוד נוח לי התנאים: עבודה מהבית, גמישות בשעות וכו'- למרות שאני מניחה שאם אחפש במקומות הנכונים אוכל למצוא תנאים דומים.
תודה.
(לגבי דיווח השעות, אני נגד ניפוח- זו משרת אמון ואני מול עצמי לא יכולה לנפח.  למשל את זמן הקריאה בפורום והתגובות אני מחשיבה כחלק מההפסקה שלי...)
 
תמיד אפשר לבדוק כמה גבר היה מרויח בעבודה
04/11/14 11:59
297צפיות
כמו שלך, מסביב לשעון ועם כל האחריות והיכולות שתארת כאן. לפי מה שאני זוכרת סטטיסטית זה 30% יותר. בהחלט הייתי מבקשת לעבור לשכר גלובלי ומבקשת 30% יותר ממה שאת מרויחה עכשיו.
את צריכה להסביר את זה בצורה לא רגשית בעליל, אם את יכולה. להסביר בצורה של עבודה מול תמורה. כמה את מקדמת את העסק, שאת זמינה כל הזמן לכולם. ובכל מקרה את לא עוסקת במכירות. את מנהלת את שירות הלקוחות, הגבייה, המכירות, השיווק והתוכן. ההגדרה שלך את התפקיד שלך פוגע ביכולת שלך לנהל מו"מ על התנאים.
נשמע שיש לך על מה להתמקח, בהצלחה!
אם את עוסקת בשיווק ומכירה
04/11/14 13:52
353צפיות
נראה לי שהדרך הקלה והפשוטה ביותר לתסף שכר היא לתת לך אחוזים מהמכירות שלך, לא? זה גם סוג של תמריץ וגם מתבסס ישירות על העבודה שלך ועל הביצועים שלך רק נמדד אחרת מאשר שעות עבודה.
שיהיה בהצלחה!
שאלה- המצב הזה שבו את 'סביב השעון' כל הזמן
04/11/14 20:32
510צפיות
היה חלק מדרישת התפקיד מלכתחילה או משהו שנוצר תוך כדי?
 
כי לי זה לא נשמע הוגן, אין שום יחס בין היקף העבודה שלך והזמינות הרבה, שכשלעצמה היא די שוחקת לבין השכר.
 
עם זאת, אני תוהה אם זה לא מצב שאת תרמת ליצור אותו- שילוב של העבודה מהבית בשעות לא ברורות, הרצון להוכיח את עצמך והזמינות של האמצעים הטכנולוגיים שמאפשרים לבדוק כל הזמן 'מה הענינים'. יתכן אפילו שבהתחלה זה גם היה לך נוח, כי אם היית בצהריים עם הילדים, אז הנה אפשר להשלים שעתיים בלילה. אבל מהר מאד זה הופך להיות חרב פיפיות.
 
אם האחראים עליך צריכים מוקד של כמעט 24 שעות ביממה, זמינות בטווח של שעתיים מזמן כניסת פניה וכו'- הם צריכים לשלם על זה. או לך או לגורם אחר. אבל אם את עושה את זה מבלי שהתבקשת, מה שנקרא - מרחיבה את גבולות הגיזרה, אז את לא יכולה לצפות שיתגמלו אותך על זה. למעשה סביר להניח שהם לא כל כך שמים לב לכך.
 
בנוסף, אחת הרעות החולות של עבודה מהבית, וזה ידוע, היא שפחות רואים את העבודה שלך. אני הייתי מציעה לך להגיע ליום יומיים או שלושה למשרד. שיראו אותך ויכירו אותך. כן, גם אם זה נשמע לך אבסורדי כרגע כי בטח הרבה יותר נוח לך לעבוד מהבית.
 
דבר נוסף שהייתי עושה במקומך (ואני עובדת מהבית כבר כעשור) זה לתחום היטב את שעות העבודה שלך ולהפריד אותנו משעות המשפחה. דווקא כשעובדים מהבית ההפרדה הזו חשובה לכל הצדדים. נכון פה ושם יש גלישות קטנות, אני לא יכולה להגיד שמעולם לא הפעלתי מדיח בשעות העבודה או שלחלופין מעולם לא השבתי על אי מייל באמצע הלילה. קורה. אבל אלה גלישות ולא צורת העבודה הקבועה. כשגולשים הרבה את בעצמך כבר לא יודעת כמה עבדת, העבודה פחות איכותית, ונוצרים הרבה מצבים לא בריאים, שתחושת המרמור שאת מרגישה עכשיו (ושהיא מובנת לגמרי) היא אחת מהן.
 
בשורה התחתונה- משכורת של 7.5 אלף ש"ח היא משכורת לעבודה של 9 שעות ביום שלאחריהן חוזרים הביתה ולא ממשיכים להיות זמינים. על זמינות אינסופית מקבלים בדרך כלל משכורות גבוהות יותר. אני לא יודעת אם תוכלי לשנות את זה בעבודה הנוכחית אבל כדאי לנסות לפחות.
ומוסיפה, שבלי שום קשר לשכר
04/11/14 22:01
413צפיות
כדאי לעשות חושבים מחדש על איך אפשר להוריד קצת את הזמינות. כי זמינות של 20 שעות ביממה (זה באמת 20 שעות? את מצמצמת את שעות השינה שלך כדי להתעורר ולדחוף עוד עבודה?) מרגיש כאילו את נותנת את החיים שלך למשהו שלא ראוי לכך.
עבודה זה חשוב, אפילו חשוב מאוד, אבל מן הסתם גם דברים אחרים חשובים לך בחיים, שאחרת עניין העבודה מהבית לא היה כל כך עקרוני.
כי אם להודות על האמת, מלבד השעות, העבודה שלך, והשכר, נשמעים מצויינים בהנתן יתר התנאים האחרים.
הווה אומר, לו זו היתה משרה מלאה (אבל כמו שליאת אומרת, של 9-10 שעות ביום), אבל בעבודה מהבית, בגמישות שאת בוחרת לפזר את השעות - השכר נשמע לי טוב.
אני לא מכירה את מצב השוק בישראל, אבל כן יודעת שלא שמעתי על הרבה משרות כאלו בשכר הזה, ואני מכירה לא מעט אנשים (נשים וגברים) שהיו מאוד שמחים לתנאים כאלו.
זה כמובן לא אומר שאין מקום לשפר, זה לחלוטין הידע האנקדוטלי שלי.
אם הבנתי נכון
05/11/14 11:07
335צפיות
היא לא עובדת 20 שעות ביממה. היא זמינה כ-20 שעות ביממה - כלומר - עובדת בשעות לא רגילות - ולפי הצורך.
 
היקף העבודה נאמד על ידה - 200 שעות בחודש. זה אגב היקף מאוד גדול.
200 שעות עבודה בחודש זה לא הרבה מאוד
05/11/14 12:38
364צפיות
משרה מלאה כוללת כשמונה וחצי שעות עבודה ביום (כולל הפסקת צהרים), במשך 22 ימי עבודה בחודש. זה יוצא 187 שעות, ו-13 שעות נוספות זה כ40 דקות נוספות בכל יום. זה הרבה, אבל לא מאוד. אם לוקחים בחשבון שאין לה זמן נסיעה (עובדת הרבה מהבית), זה ממש לא נורא.
º
מסכימה עם כל מילה.
05/11/14 09:04
71צפיות
אבל היא מקבלת לפי שעות -
05/11/14 11:38
288צפיות
כלומר - לפי תשומות בפועל.
 
היקף העבודה מתוגמל בדיוק לפי היקף העבודה. בעיני השאלה היא אם גובה השכר השעתי הוא הוגן.
 
תוך כדי קריאת הדיון חשבתי על זה - שאולי בדיון השכר הקרוב היא צריכה לשים את הזמינות על השולחן - כמשהו שצריך לקבל ביטוי בגובה השכר. הנכונות לגמישות כמעט אינסופית - גם אם היא לא משליכה על היקף המשרה בפועל - היא בודאי בעלת ערך - שניתן לגלם לתוך השכר.
 
לגבי השורה האחרונה שלך ("משכורת של 7.5 אלף ש"ח היא משכורת לעבודה של 9 שעות ביום שלאחריהן חוזרים הביתה ולא ממשיכים להיות זמינים. על זמינות אינסופית מקבלים בדרך כלל משכורות גבוהות יותר.") - יש לזה גם צד שני - גמישות המעביר לקבל את 9 שעות העבודה היומיות בשעות שנוחות לעובד. יש לזה מחיר מהכיוון ההפוך.
º
מדוייק
05/11/14 14:05
32צפיות
הייתי מקטינה את הזמינות -מציבה גבולות לעצמי
05/11/14 13:04
261צפיות
ו/או מבקשת פיצוי על שעות הזמינות שלך. כמו שרופאה מקבלת על שעות כוננות. זה לא שכר של שעות נוכחות.
השאלה בעיני היא האם השעות הזמינות הן בנוסף לשעות העבודה ולא במקומן? שעות עבודה השוטפות, כמו כוננות של רופאה?
כלומר, האם את עובדת 9 שעות ואז בשאר היממה זמינה לדברים דחופים? גם אם את עושה הפסקה של 3 שעות בצהריים ואז ממשיכה וב3 שעות ואחרי סוף התשע שעות היומיות את זמינה לדברים דחופים, כדאי לבקש שזה יוכר לך ותקבלי איזה פיצוי.
אבל אם את עובדת מתי שנוח לך ובפועל זה יוצא נגיד שש שעות בבוקר ואז עוד שלוש שעות בערב לפי הצורך והזמינות היא צורך שלך, זה שונה.
אני עבדתי כך כשלא הצלחתי להגיע למכסת השעות (בין השאר בגלל הנסיעות לעבודה) ואז השלמתי בשישי ובערבים ובבוקר מוקדם ובשבתות. אבל זה היה התגמשות של המעסיק כלפי, לא להפך. ולכן לא קיבלתי שכר נוסף על השעות האלה-אלא אם עבדתי גם את המכסה וגם שעות נוספות/הם ביקשו במיוחד עבודה בשישי/שבת.
מצטערת לשבור את הקונצזוס
05/11/14 14:59
529צפיות
תראי - את אישה ללא השכלה פורמאלית, ללא תואר ראשון. את מרוויחה 50 שקלים לשעה שזה הרבה מעבר לשכר המינימום, עם אופציה ( שאת מנצלת) לשעות נוספות ושכר של 10000 שקלים בחישוב של 200 שעות חודשיות. אמנם את זמינה לעבודתך ומשקיעה מעל ומעבר - אבל שוב - מתוגמלת בשכר של 50 שקלים לשעה!כמו כן נחסך ממך זמן ההגעה/ חזרה מהעבודה, את לא מוקפצת אל מחוץ לבית לשעות הנוספות ולא מבלה זמן בלהתארגן לעבודה. אילו העובדות היבשות. אני מניחה שהאופן בו את עובדת משרת טוב את כל הצדדים - גם את הנטייה שלך לטוטליות והשקעה וגם את צרכי מקום העבודה, ככה שהצעות לגבולות/ הגבלות וכו לא יועילו כאן.  את צריכה לשקול את הדברים בזהירות, לבדוק מה יגרום לך להרגיש טוב עם עצמך ולענות לעצמך אם זה יהיה מקובל על הבוס. למשל - להגדיר יום עבודה משעה שמונה עד חמש שאמור להכיל לפחות 7 שעות עבודה ( תעמדי בזה?) וכל הענות שלך לצורכי המערכת בין השעות חמש בערב לשבע בבוקר או בסופי שבוע תתומחר ב 150 אחוז משל היו שעות נוספות.  סהכ הגמישות נוחה וחשובה לך ואת עלולה לקבל תשובה - ״ אין בעיה, תני עבודה בין שמונה לחמש, נקח מישהו אחר לשעות הערב״. מה שחבל בכל הסיפור הזה זה שממשכורת של 10000 קשה להתקיים במדינה ששכר המינימום שלה הוא 23 (?) לשעה.
מה שאת אומרת זה בעצם
05/11/14 21:57
454צפיות
שאם היא תבדוק את מצבה מול השוק, היא תרגיש נוח מאוד עם מה שהיא מרוויחה, ואפילו אסירת תודה על האפשרות הזאת.
יש מצב שאת צודקת. העצה - הטובה בעיניי - לברר את ערכה בשוק (ואת ערך השוק עבורה...), בדיוק אמורה להבהיר לה אם זה המצב.
 
עקרונית - נכון
06/11/14 06:48
357צפיות
אבל יש לי תחושה ( לא בהכרח מוצדקת) שזה תיאור של מקרה סופר פרטי ויהיה מאוד קשה להשוות את הפרמטרים. ברור שאם זה אפשרי זו הדרך הנכונה....
אם את עובדת אותה כמות שעות בחודש לאורך זמן
06/11/14 13:30
365צפיות
כדאי לבקש לעבוד גלובלי. לפחות זה יוריד ממך את הטורח של לרשום שעות, גם אם תמשיכי לקבל את אותו הסכום בסוף החודש.
איך משתלטים על החיים?
02/11/14 13:46
1061צפיות
החיים, הדבר החמקמק הזה שאם לא מודעים אליו חולף ממש מהר,לא?  כשהייתי קטנה כל חופש גדול היה עובר כמו נצח והיום חודשיים זה הזמן שבו אני מתעוררת עד שהולכת לישון ביום אחד. 

אני יודעת שהחיים זה מה שקורה בזמן שמתכננים תוכניות (תמרור קלישאות), אבל אני מרגישה שאם לא אהיה מודעת אליו, לא אתווה תוכניות ואתרכז בדברים לעתיד, אלא אתבסס במיידי (לרוב מחשבות ופחדים), אדרוך במקום. כי זה בדיוק מה שקורה לי עכשיו. 
שאני מרוכזבת בעבודה המיידית שלי ולא מקדישה מחשבה לדברים חשובים יותר. לא מנסה להוביל את עצמי לקראת מטרות קדימה. 

יש כאן מישהי שמתווה תוכניות חומש? שמנהלת רשימה מדי פעם מה עליה לעשות וכיצד? שפועלת אחכ על ידי הרשימה? 
הייתה תקופה שעשיתי את זה
02/11/14 14:05
460צפיות
לפני כמה שנים עבדתי בחנות צילום שמוכרים בה בין השאר גם יומנים. נמכר שם אז יומן שנתי לאימון עצמי, שהיו בו תרגילי אימון לכל שבוע ותרגיל סיכום לכל חודש. צילמתי ממנו את דפי האימון הרלוונטיים ולקחתי לעצמי כל שבוע זמן כדי לעשות בעצמי את התרגילים. במהלך אותה שנה (כשכבר עברתי עבוד במקום אחר, לא בחנות הצילום) גם הוספתי מעצמי לזה דף שבו סיכמתי ופירטתי לעצמי את המשימות שעלי לעשות השבוע, לפי ראשי פרקים של תחומי חיים ומטרות. זה היה לא רע בכלל, ובהחלט ייתכן שאחזור לזה.
אני בטוחה שיש כאלה
02/11/14 19:28
360צפיות
שמתכננים את דרכם מראש, ויודעים היום איפה יהיו בעוד עשר או עשרים שנה. לצערי, אני לא ביניהם. או שלא לצערי.
אני לא יודעת למה את משלבת את "לחשוב על כאן ועכשיו" יחד עם "מחשבות ופחדים". אפשר לחשוב קדימה ולהתמלא מחשבות ופחדים מהעתיד. ואפשר להתמודד עם הכאן ועכשיו, ולראות את הדברים היפים והטובים של הכאן ושל העכשיו.
 
יכול להיות שהיה טוב לו היתה לי מטרה ברורה ודרך ברורה לצעוד אליה. אבל אין לי כזאת. חשוב לי להתמקד בעשייה, ואני עושה את הדברים שאני אוהבת. גם אם הם עומדים בדרך של המטרות החשובות והרציניות יותר. אבל לא רע לי ככה. לא מפריע לי שהזמן עובר במהירות (ולמען האמת הוא לא עובר *כל כך* במהירות. הוא מלא בדברים). אני גם לא מייחלת לאותו זמן אמורפי אחרי הפנסיה בו אני אוכל לעשות את מה שאני אוהבת. בחרתי לי תחום עיסוק שאני אוהבת, ואני עושה את הדברים שאני אוהבת עכשיו.
הנה קישור עם סיפור/משל בנושא הזה
02/11/14 20:13
392צפיות
 
הכרתי את הסיפור בעקבות תהליך שעברתי לא מזמן, והוא הפיל לי אסימונים וגרם לי לשנות קצת את ניהול הזמן שלי
 
איזה משל מקסים ונכון
05/11/14 10:19
106צפיות
למדתי בדרך הקשה לנהל נכון את הזמן שלי, חיי השתנו לחלוטין.
 
סוג של, כן.
02/11/14 21:58
398צפיות
אבל זה לא קיצור דרך שמאפשר לך להמשיך לחיות תוך שאת מנוהלת על ידי חרדות ופחדים. זה סוג אחר של התכווננות. ממליצה מאד על הספר "דרך האמן" של ג'וליה קמרון.
הייתי מחלקת את זה לשני דברים
02/11/14 23:17
351צפיות
ראשית, בעיני חשוב ב"מידי/יומיומי" לא לתת לחרדות, וחששות לתת את הטון.  צריך, כמו שאבא שלי אומר, "להנות מהתהליך" (והדוגמא שלו היא בד"כ התקופה שבה כתב דוקטורט, בעיניו "7 השנים היפות בחיי" -כשידוע לכל שבערך 5+ שנים מתוכן וא לא התקדם במילימטר בדוקטורט אלא התפזר לכל מיני כיוונים).   חששות ופחדים עוצרים אותך מבחינה מקצועית כי הם תוקעים אותך. תנסי יותר לחשוב ביום יום על זה שיש אפשרויות כל הזמן. זה הכל בראש....
 
במקביל - לי יש תכנית חומש מקצועית בד"כ. היא לא 100% מדויקת, אבל בכל רגע נתון אני מנסה לחשוב איפה הייתי רוצה להיות בעוד 5 שנים מבחינה מקצועית. ואז, כשעולה אפשרות טיפה יותר קונקרטית, אני מתכווננת אליה.  זו לא רשימה כתובה - היא רק בראש שלי, אבל היא עוזרת לי להרגיש שאני לא דורכת במקום.
 
השאלה שלך לא היתה מפורטת עד הסוף - התכוונת מטרות קדימה בתחום המקצועי או בתחומים אחרים?
º
05/11/14 12:00
5צפיות
לא וכן - אבל יש לי טיפים מועילים
04/11/14 22:20
416צפיות
לא, אני לא מתנהלת עם תוכניות חומש, כי במשך שנים כך פעלתי, ובאופן עקבי החיים הפכו להיות אחרת ממה שתכננתי.
זה לכשלעצמו לא סיבה לתכנן אותם, אבל לפעמים הייתי כל כך מכווננת ליעדים מסויימים, שסיננתי החוצה אפשרויות, כשאין באמת סיבה לעשות זאת.
 
אבל כן, אני מאוד מתחברת למה שאת אומרת על החים שחולפים מהר.
כששוקעים בכאן ועכשיו הדברים שלוקחים את הזמן הם לא בהכרח אלו שבטווח הארוך היית שמחה להשקיע בהם.
אותי למשל, רודף העניין הזה של עבודה. בכל תקופה, לא משנה מה העבודה שלי, אני מרגישה שאני צריכה לעבוד יותר, כדי לתת תוצאות.
וזה מאוד מעיק, כי זה דוחף המון דברים לתחתית הרשימה, דברים שהם חשובים לי.
אז כשחשבתי על זה, התחלתי לעבוד עם מפות חשיבה שבועיות. ובגדול, הרעיון הוא שיש כמה תחומים בחיים שלי שחשוב לי להשקיע בהם זמן.
אז אני מתחילה כל שבוע עם מפה כזו, שכמובן, כוללת גם עבודה, אבל גם כוללת דברים כמו: זמן איכות עם בן הזוג, זמן איכות עם הילדים, התנדבות, קריאה, כתיבה, חברים, מדיטציה וכו' וכו'.
וכשאני מתכננת קדימה את היום שלי, אני מנסה לשלב אלמנטים מתוך כל היעדים הללו. אם זה מעניין אותך, כתבתי על זה רשומה בבלוג שלי:
אהבתי את הרעיון של מפות החשיבה
04/11/14 23:53
184צפיות
אגדיל ואומר משהו מוזר, שמצד אחד זה נשמע לי רעיון מעולה, ומצד שני אני יודעת שאין סיכוי שאנסה אותו. אולי כי החיים שלי (במיוחד בתקופה הזאת) מסתובבים סביב כל כך הרבה רשימות של דברים לעשות ולהספיק, שאני ממש לא רוצה עוד רשימה, אפילו אם היא למטרה טובה מאד. אבל אני מאד מזדהה עם הרצון להפסיק למדוד תוצרים ולהרגיש תמיד יעילה. זו מלכודת שקשה מאד להשתחרר ממנה במקצוע כמו שלי, שבו אין דבר כזה ״עשית מספיק״.
גם אני אהבתי מאוד
05/11/14 08:34
134צפיות
אהבתי את רעיון מפות החשיבה ואת תיאור היישום ברשומה שלך.
 
תודה
 
 
"החיים הם מה שקורה לך בזמן שאתה מתכנן תוכניות"
05/11/14 11:10
227צפיות
אצלי, דווקא החרדות והפחדים גורמים לי להתרכז בהווה ולהפסיק להסתכל יותר מדי קדימה, כי אני לא רוצה לפספס את כל מה שטוב ושכבר קורה לי בשם ציפיה לעתיד שבו אף אחד לא מבטיח לי שיהיה יותר טוב. ההיאחזות בכאן ובעכשיו היא מצויינת לי.
מה שזה אומר בעיני, זה שצריך להפריד בין שאלת החרדות לשאלת ההתנהלות בחיים ובעולם.
אם יש חרדות ופחדים - הייתי מתחילה פשוט מלטפל בהם. אצלי זה עובר דרך תרופות, אצל אנשים אחרים דרך CBT או טיפול פסיכולוגי - כל אחד ומה שטוב לו. אין סיבה לתת לחרדות לחרב לך את ההנאה מהחיים, לא בהווה ולא בהסתכלות עתידית .
חוץ מזה ובנפרד, ברור שיש דרכים שונות "להשתלט" על החיים. אצלי, מה שמאוד עוזר לי וחלק מרכזי בהתנהלות שלי בחיים זה צבירת ידע. למשל, כשהחלטתי שאני רוצה ילדים - למדתי מה צריך לעשות אם רוצים ילדים (ואני לא מדברת על סקס ) וצמח מזה פורום ("לקראת הריון"). כשהחלטתי שאני רוצה לעשות שינוי בקריירה - הרחבתי את ההבנה שלי מה המסלול הזה אומר. דווקא לא עשיתי רשימות, אבל כן ניסיתי להבין מהו לוח הזמנים (במקרה של קריירה אקדמית - X זמן לתואר הזה ועוד Y זמן לתואר הבא ועוד Z זמן להכשרה ההיא).
זה אומר שפרט להקפדה שלי לחיות בכאן ובעכשיו אני בהחלט מסתכלת גם קדימה, אחורה ולצדדים
מה זה אומר?
אחורה - אני מסתכלת ובוחנת את העבר שלי לא רק בהיבטים נוסטלגיים, אלא גם ככלי ללמוד ממנו על עצמי, מה היה לי טוב וארצה לחזור עליו? מה היה חוויה מכוננת? מה היה רע ואין לי שום עניין לחזור עליו? מה היה רע אבל כזה שצמחתי ממנו?
לצדדים - מה קורה סביבי לאנשים אחרים? מה הם עושים ואיך? איזה דברים הייתי רוצה ללמוד מהם ומה אין סיכוי שאשלב בחיים שלי? שזה לדעתי בדיוק מה שאת עושה כשאת בעצם מעלה פה שאלה
קדימה - מה אני רוצה להשיג בחיים שלי? לאן אני רוצה להגיע? האם זו מטרה ריאלית? האם זה חלום להתרפק עליו? מה יקרה כשאגיע לשם?
אני לא עושה את כל הדברים האלה כל הזמן ובאותה מידה של עוצמה. יש נקודות בחיים שבהן ההווה הרבה יותר חזק, אבל על סיפו של שינוי או בצמתים, ההתעסקות הזו משנה עוצמות. נקודות של שינוי בהחלט יכולות להיות גם משהו חיצוני (למשל סיימתי תואר, או נולד לי ילד או מאורע בחייו של בן הזוג כמו שקרה לי והפך את חיי) אבל גם מקום רגשי. נקודה בדיוק כמו שבה את נמצאת כנראה כרגע שבה למרות שמסביב הכל "כרגיל" אני מרגישה צורך לייצר משהו אחר. באותה נקודה אני בהחלט בוחנת את העבר והצדדים ואז מנסה לייצר מהם מטרה לעתיד ולבנות לעצמי מסלול, המסלול הזה יתבסס על האילוצים שיש (משפחה לטפל בה? האם זה מסלול שמצריך לימודם? אולי שינוי מקום עבודה? שינוי מקום מגורים? מה עם החיים של בן הזוג?) והמסלול הזה יכניס גם את ההווה שלי לתוך התהליך, כי כאמור - החיים בכאן ובעכשיו הם דווקא העוגן במקרה שלי, כי הלא נודע מפחיד אותי נורא.
רשימות של ממש? לא לעתיד הרחוק, כן רשימות של ניהול החיים היומיומיים ושלל המטלות שלהם, זה משהו שהפך לשגרה שלי  רק בשנים האחרונות. יוצא הדופן היחיד במקרה הזה הוא רשימה של דברים ותיקונים שרציתי לעשות בבית, כולל רכישות שונות, הרשימה הזו היא סוג של חלום נטול לוחות זמנים שנחמד לראות שחלקים ממנו התגשמו
הייתי מתחילה את הדרך מכיוון הפחדים ולא מכיוון התכנון דוקא.
05/11/14 11:57
245צפיות
מבררת כמה הם מפעילים אותי ומה יכול להקל עליהם.
ולגבי שאלתך- אני לרוב לא מאד מתוכננת בעניני עבודה. אבל כן עושה לפעמים פאוזה לברר מטרות, לעבוד לקראת דברים- גם בעבודה וגם בחיים האישיים.
התכנית הכי רצינית שליותה אותי - תצחקי תצחקי- היתה כתובה על פתק פוסט איט כזה שנדחף בעמקי מגירה במטבח. בתקופה שהייתי צריכה להרים את עצמי מעפר, תקופה קשה מאד שהיה כאוס בחיי ועם הילדים ובבית, כתבתי לעצמי פתק "עוד יהיה לנו בית רגוע שנעים להיות בו, הילדים ירגעו, הבית יהיה מזמין וחברים של הילדים נכנסים ויוצאים, יהיו לנו רהיטים יפים שאני שמחה כשאני מסתכלת עליהם."
זה היה חשוב לי כתזכורת עצמית שעוד יהיה אחרת, ובאמת, אחרי כמה זמן הגעתי לכך. נכון שזה נשמע חלום קטן על כלום ושום דבר אבל בשבילי זה היה הרבה וזה עדיין הרבה. וזה הועיל לי יותר מהרבה תכניות עבר שכתבתי בצורה מנומקת ומדויקת. דוקא בגלל קוטנו.
היום כשאני כבר יותר פנויה (נפשית, רגשית, הורית) אני יותר מסוגלת לתכנן מה אני רוצה להגשים בעתיד, דברים שחשוב לי לעשות למען עצמי ולמען אחרים. גם התקדמות מקצועית אבל זה רק חלק ממה שחשוב לי לעשות. אבל אבני הדרך שאני רואה לפני הן בעצם, נפשיות ,רגשיות -כי כל השאר אני מבינה היום שאפשר לארגן אם ארצה מספיק. אני לא מרגישה צורך בתכנית חומש מסודרת כי האתגר (עבורי) לא יהיה בלתכנן או לבצע אלא -להפטר מהפחד לעשות ולהכשל.
אני מעדיפה להתחיל משהו ולעשות ולהתפתח איתו- כי בשבילי עצם עריכת התכנית היא סוג של פחד, עוד דרך להיות חרדה ולהכנס להמנעות.  
יצאה תשובה קצת לא קשורה. אבל אני מקוה שהועלתי במשהו
 
מזכיר לי שפעם מצאתי
05/11/14 21:06
309צפיות
פתק שרשמתי עליו:
להכנס להריון
ללמוד קוסמטיקה
לעבור דירה לבית יותר גדול
 
מצאתי אותו כשעשיתי סדר במגירה שנתיים אחרי שנכתב ויכלתי לסמן וי על שלושתם....
º
06/11/14 08:20
12צפיות
אני רק אמירה
02/11/14 11:52
1099צפיות
מעצבן אותי נורא שאחד משמות הגנאי לתאר את ביבי בידי האמריקאים, זה "לוקה באספרגר".
אני יודעת שנזכרתי מאוחר וכבר בטח מחו נגד זה וכו' וכו', אבל זה ממש מבאס אותי להיתקל בזה בפיד של הפייסבוק.
 
מה זה אמור להגיד? 
שהוא לא יכול לפעמים להפסיק לנופף בידים ולרוץ במעגלים?
שהוא צריך מערכת לכל יום חופש או זמן פנוי, כי הוא מאוד חרד כשאין זמן מובנה?
שהוא עושה כל מיני פעולות רפטיטביות בלי להצליח לעצור כדי להשקיט את החרדה או המוצפות?
שהוא לא בדיוק יודע מה להגיד כששואלים אותו מה נשמע או מתי מתאים לשאול שאלות ומתי לא?
 
חשבתי לתומי שאנחנו כבר מזמן לא בעידן שבו הגיוני לקרוא למישהו "מפגר" או "אוטיסט" בתור גנאי.
קצת מופתעת שמראשי אומת הפוליטיקלי קורקט יצאה כזו אמירה.
אבל בעיקר, זה דוקר לי בלב, לחשוב שככה רואים אנשים כמו הבן שלי בפסגת העולם הנאור והתרבותי.
 
גם לי זה דקר בלב
02/11/14 11:57
674צפיות
במובן כללי ולא האישי, אבל זה הטריד אותי והפריע לי כמה ימים, ועוד יותר הפריע לי שלאף אחד זה לא ממש הפריע (לפחות לא מספיק כדי להרים קול מחאה תקשורתית, התקשורת היתה עסוקה בשיקום כבודו האבוד של ביבי ופחות בילדים אוטיסטים והוריהם ...)
זה עלבון כפול עבור מר נתניהו
02/11/14 14:00
675צפיות
שבנו נמצא איפשהו על הספקטרום.
באמת, אנשים נאורים יושבים שם באומת הפוליטיקלי קורקט.
º
02/11/14 15:08
32צפיות
וזאת אולי דוגמא לכך
02/11/14 15:10
495צפיות
שמשנה סדורה-כביכול של "פוליטיקלי קורקט" לא יכולה להחליף רגישות אמיתית לבני אדם, ובטח שלא יכולה לבוא במקום דיון כן ורציני בדברים. 
º
02/11/14 16:48
21צפיות
אני גיליתי את זה בעקבות הסיפור
02/11/14 18:02
541צפיות
לא ידעתי שבנו על הספקטרום.
רק אמרתי שזה נורא שמישהו חושב שאספרגר זו דרך לקלל. ואז סיפרו לי. וכל הסיפור נהיה מגעיל כפליים
º
02/11/14 14:02
40צפיות
השבוע כשליויתי את בני לחוג
02/11/14 15:34
828צפיות
ראיתי ילד כבן עשר צועק על בן גילו קטן יותר, יא אפס, מה אתה דביל, לא הבנת ושאר מילים שכוונתן להעליב וביניהן -"אוטיסט".
הטון שלו והמילה פשוט הקפיצו אותי. הוא נעמד ליד הילד השני קרוב מדי בצורה מאיימת וצועק שוב , יא דביל, וצחק.
הלכתי אליו בשלוה והתקרבתי והתקרבתי והתקרבתי עוד עד שעמדתי מולו ממש כמו שהוא קודם עמד מול הילד השני. ואמרתי לו בקול ובחיוך מקפיא דם ולאט- אתה... נהנה לדבר בצורה מגעילה לילדים אחרים?
הוא- מה..הוא חבר שלי..זה בצחוק.
אני- זה דיבור מגעיל.
הוא- אה---
ושתדע שהאוטיסטים שאני מכירה הם גם חכמים וגם נחמדים לחברים שלהם. תנסה!
ולגבי ביבי- אם יש לו יועץ תקשורת טוב היועץ יכול להציע לו לומר "אני שמח ומודה לאמריקאים שהעלו את הנושא החשוב של ילדים עם קשיים, יש לי בן כזה ואני גאה בו מאד על ההתמודדיות הלא פשוטות שלו. אני גאה שאני מזכיר לאמריקאים דוקא אותו. אפשר להמשיל את ההתמודדות שלנו כישראלים באזור זה לההתמודדות של אדם עם אספרגר בחברה שיש בה קודים אחרים שהוא לא מבין או לא מעוניין להבין, שנאלץ לעמוד מול בריונות כי הוא שונה.."--  וכו'.
והלכתי.
 
אני לא כל כך בטוחה בקשר לבן שלו
03/11/14 13:34
556צפיות
פעם דיברתי על זה עם מישהו שהיה יועץ שלו כמה שנים והיה מאוד מקורב למשפחה, והוא אמר שלא שם לב לסימני אוטיזם אצל אף אחד מהילדים.
אני לא יודעת אם הוא מאובחן
03/11/14 17:01
559צפיות
אבל בעת שהבן התמודד בחידון התנ"ך (והגיע למקום בין הראשונים) היה אפשר לראות את המאפיינים האוטיסטיים הברורים. אני לא יודעת איך מישהו מאוד מקורב למשפחה לא שם לב לדבר כזה.
לגמרי. זה זעק לשמים
03/11/14 17:17
523צפיות
אולי סתם אין לו מושג מה זה הספקטרום האוטיסטי...
º
זאת בהחלט אפשרות...
03/11/14 17:30
88צפיות
מאובחן ומטופל.
04/11/14 15:45
368צפיות
זו ידיעה מיד שלישית, אבל ממקור מוסמך.
º
דעמאָלט ער האט געזאגט
03/11/14 19:34
98צפיות
אין ספק שזו אמירה אומללה
02/11/14 17:54
515צפיות
ולא שמעתי ואין לי מושג באיזה הקשר נאמרה. אני חושבת שזו מחמאה נדירה לראש הממשלה שלנו בחזקת ״ הוא נורא חכם אך מתקשה לנהל את חוכמתו היתרה מול אנשים״.  אני פשוט חולקת גם על החלק הראשון של המשפט.
לא שמעתי על האמירה
03/11/14 08:50
393צפיות
האומללה הזאת. זה באמת מרגיז. מרגיז שהתקשורת ומי שלא יהיה מרשה לעצמו, להעליב ילדים או מבוגרים על הספקטרום. שמרשים לעצמם להעליב את הראש הממשלה של המדינה היחידה שיש להם יחסים טובים במזרח התיכון. שמרשים להטבתא כלפי אב שמגדל ילד על הספקטרום.  איכס.  אבל לדעתי הממשלה האמריקאית אינה נאורה ואינה מתקדמת ובטח ובטח אינה רגישה. אלה יותר אטומה פרימיטיבית וחסרת רגישות.  מספיק לקרוא את הטרילוגיה של המאה של קן פולט את הספר השלישי. שאולי לא מדוייק מאוד עדיין כנראה מאוד קרוב למציאות. היחס לשחורים לאורך הדורות. היחס לנשים שנים לאחר שנים. החוקים בחלק מהמדינות לגבי הפלות. הביטוחי בריאות.  כל מדיניות החוץ שלהם, לאורך השנים בהתנהלותם מול ארצות ערב ומול מדינות עולם השלישי
בלתק
03/11/14 14:02
380צפיות
הקריאו את זה היום במילה האחרונה
נצבט לי הלב
º
שאלה קטנה לשבוע חדש
02/11/14 07:55
80צפיות
הסעה משדה התעופה לוטון ללונדון
02/11/14 07:59
430צפיות
אם תרצה השם נסע בסוף החודש ללונדון לחגוג יומולדת עגול
אני יודעת שלאיזי ג'ט יש שירות של אוטובוסים לעיר אבל היות ונוחתים מאוחר זה פחות מתאים.
אשמח להמלצה על הסעה לעיר- ממה שאני זוכרת היו בלונדון חברות של ישראלים שמארגנים הסעות לבתי המלון - מיניבוס שעושה סיבוב ברחבי העיר ועולה כ15-20 פאונד. אני רק לא מוצאת אף אחד כזה באינטרנט...
המלצות?
תודה ושבוע טוב!
בדיוק השאלה שאני ארצה לקבל עליה תשובה
02/11/14 08:11
317צפיות
גם אני נוסעת בחודש הבא ללונדון ליומולדת עגול, אז מחכה בסבלנות לתשובות...מזל טוב!
תודה! גם לך! אגב, האוטובוס של איזי ג'ט הוא ממש פתרון זול
02/11/14 08:20
269צפיות
במידה ומגיעים בשעה סבירה וזו גם הדרך שאנחנו מתכוונים לחזור איתה? אם מזמינים מספיק מראש העלות היא כ2 פאונד לנוסע
º
אפשר לנסוע בו גם אם לא טסים באיזי ג׳ט?
02/11/14 09:01
44צפיות
אין להם שום קשר לטיסות איזי ג'ט לפי האתר שלהם
02/11/14 09:32
190צפיות
את יכולה להזמין את זה בנפרד לגמרי וככל שמזמינים מוקדם יותר, המחיר זול יותר
הנה
02/11/14 08:51
232צפיות
 
נסעתי איתו לאחרונה לפני 13 שנה ואין לי תלונות
 
תודה! בגיגול מהיר מצאתי עוד חברות
02/11/14 10:00
189צפיות
למשל ״יצחק הסעות״ ״הדר הסעות״ ועוד(אם כותבים בחיפוש בגוגל ״הסעות משדה התעופה לוטון ללונדון״
הדר ומשה שהומלץ פה ענו לי שיש להם רק מוניות ספיישל ולא הסעות
02/11/14 10:11
189צפיות
אם אמצא אעדכן אותך.
º
תודה תנסי את יצחק הסעות
02/11/14 11:26
28צפיות
ניסיתי. מסתבר שלטיסות איזי ג'ט אין מוניות שירות
02/11/14 11:32
172צפיות
רק ספישלים
חיים -נסעתי איתו מלוטון
06/11/14 22:33
35צפיות
30 לישט לזוג
יש לי המלצה עדכנית
02/11/14 23:27
199צפיות
אבל על מישהו שמסיע מהיתרו
שווה לברר אם גם עובד עם שדות תעופה נוספים
אם מעניין אותך , מסריריני
אין לשם רכבת?
03/11/14 03:02
121צפיות
פעם לפני שנים טסתי איזי ג'ט לשם, או אולי רייאן איר - זה היה בקו בריסל-לוטון. ולמיטב זכרוני התניידתי משם ולשם ללונדון העיר ברכבת. אבל הזכרון שלי אינו כשהיה וזה היה לפני 14 שנים 
אברר לך
03/11/14 07:19
138צפיות
הייתי לפני כמה חודשים - חברה הזמינה
נראה לי עובדיה הסעות
עובדיה הסעות זה בפריז
03/11/14 17:55
130צפיות
והם אכן מומלצים (אלא אם כן יש לו סניף בלונדון..)
º
צודקת.... התבלבלתי
04/11/14 13:38
9צפיות
רכבת. וזה ממש פשוט
06/11/14 04:16
60צפיות
אתם צריכים לדעת מהי התחנה הקרובה להיכן שאתם מתכוונים ללון. לונדון מרושתת רכבות וגם אם תצטרכו להחליף רכבת זה בדרך כלל לא בעיה צריך רק לשים לב. בולטון יש מודיעין ויסבירו לכם היכן הרכבת או האוטובוס הרלוונטיים.
תןדה. הבעיה שאני נוחתת לבד ב23 ואז קצת לא
06/11/14 07:21
64צפיות
מתאים לי להגיע ללונדון ברכבת ולחפש שם פתרונות תחבורתיים למלון...
לא יודעת אם זו שאלה קטנה - שאלת ייעוץ וטיפול בדיכאון
02/11/14 09:19
585צפיות
קרובת משפחה שרויה ככל הנראה בדכאון. איך אנחנו מסייעים לה? למי פונים? איך יודעים אם הכתובת היא פסיכולוג או פסיכיאטר?
 
האם יש טעם לפנות דרך קופת החולים או שאפיק פרטי הוא הדרך העדיפה (הן בהקשר זמינות התורים והן מבחינת התשלום). היא מבוטחת של מכבי ומתגוררת בגוש דן, למקרה שהמידע הזה חשוב. 
 
אשמח גם להמלצות, אם יש, על איך כדאי להתנהל מולה בכל מה שקשור להצעה לקבל טיפול. היא זקוקה לעזרה ולתמיכה, ואנחנו מרגישים שהתמיכה שלנו אינה נותנה מענה למצוקתה ויש צורך בעזרה מקצועית, אבל חוששים מהתגובה שלה ומהתנגדות אפשרית, לכשנעלה את האפשרות הזו.
 
תודה ושבוע טוב  
זו שאלה גדולה מאד
02/11/14 10:03
342צפיות
הייתי, כרגיל, ממליצה לפנות לרופא/ת המשפחה להערכה ושיחה. רופא המשפחה יכול לתת טיפול בדיכאון או להפנות לגורמים המתאימים מבריאות הנפש אם הוא חושב שיש צורך בכך, וגם לעשות בדיקות רלבנטיות.לפעמים קל יותר לאנשים לפנות לרופא המשפחה כי אין את הסטיגמה (הלא מוצדקת ) של פניה לפסיכיאטר, ואם יש רופא משפחה רגיש ומקצועי הוא יכול לשוחח איתה על המצוקות שלה ולהניע אותה לקבלת עזרה.
תודה
02/11/14 12:41
195צפיות
אני חוששת שאם נשלח אותה לברר עם רופא המשפחה היא תפתור אותנו כלאחר יד, או שלא תהיה כנה לגמרי על מצבה (היא מתפרקת לידנו אבל שומרת על חזות חזקה כלפי חוץ, אנחנו לא אנשי מקצוע ואנחנו מאוד מבולבלים עקב כך). 
זה לא שהיא מתנגדת לקבלת עזרה לגמרי (וגם אמרה לנו שהיא לא יודעת איך ואיפה לקבל טיפול, כלומר אותתה שהיא אולי צריכה דחיפה לכך), אבל מנקר בי החשש שהיא לא מכירה בחומרת הבעיה, ולא תהיה ישירה עם רופאת המשפחה.
החשש נובע מחוסר ההכרות שלי עם המערכת ועם מצבים כאלה. הבורות בנושא מביאה אותי לפחד שהעניין יטוטא מתחת לשטיח.   
אפשר להציע לה ללכת לשיחה משותפת עם רופאת המשפחה
02/11/14 12:54
253צפיות
כדי לתמוך בה וגם לתת מידע נוסף, אם היא מסכימה. אפשרי רק לחלק מהשיחה כדי להניע אותה ואח״כ להשאיר אותה לשיירה פרטית.אם היא לא מסכימה אפשר לדבר לבד עם רופאת המשפחה, בידיעה שאסור לה למסור פרטים על המטופלת עקב חסיון רפואי אבל לך מותר להביע את חששותיך ודאגותייך והיא אח״כ יכולה להזמין אותה לדבר איתה.אופציה א׳ עדיפה בעיני.בהצלחה!
º
תודה רבה, עזרת לי מאוד
02/11/14 13:31
38צפיות
מצטרפת לכל אשר אמרה הדוקטור
03/11/14 14:11
121צפיות
שיהיה הרבה בריאות
אני דווקא לא הייתי פונה לרופא המשפחה בעניין זה.
05/11/14 21:01
66צפיות
הידע של רובם בבריאות הנפש הוא אינו מספק בעיני. מעבר לחשיפה הרבה שהיא תהיה נתונה לה - כל רופא יוכל לראות את מצבה הנפשי.. 
פרטיות וסודיות הם ערכים חשובים מאוד בעיני.
 
בעיני, במידה ויש קושי אקוטי והמצב חמור כדאי לפנות לפסיכיאטר, במידה ולא (או שיש רתיעה מפסיכיאטר) כדאי לפנות לפסיכולוג קליני. תפקידו של הפסיכולוג הוא להפנות לפסיכיאטר במידת הצורך.
אמצע נובמבר בים המלח - קר? או שמתאים לבריכה?
03/11/14 21:03
188צפיות
אנחנו שוקלים חופשונת ואני תוהה מה המזג אוויר באמצע נובמבר באיזור ים המלח? מלון עם בריכה חיצונית יספק שעשוע, או שחבל על הזמן?
(באילת בסוף אוקטובר שנה שעברה היה לי קר מכדי להכנס למים בבריכה, אז אמצע נובמבר בטוח לא מתאים לי)
אני הייתי בבריכה בפברואר
04/11/14 04:37
198צפיות
לדעתי יהיה חם-ish
28-29 מעלות.
 
º
תודה תוהה אם זה יתאים להשתעשע במים
04/11/14 10:19
20צפיות
לנו היה קר מידי
04/11/14 06:51
178צפיות
היינו שנה שעברה בנובמבר, הילדים נכנסו אבל יצאו ממש מהר כי לא היה להם כיף
º
מזה אני חוששת. ואז אין כל כך מה לעשות באיזור...
04/11/14 10:20
20צפיות
תלוי בבריכה
04/11/14 10:26
138צפיות
אם היא מחוממת יהיה בסדר, בחוץ לא מאוד קר (28 - 25 מעלות זה הנחה סבירה). ים המלח עצמו יותר חמים מהים האדום באילת.
צריך לבדוק גם מה זה מחוממת
04/11/14 10:32
104צפיות
אנחנו היינו בישרוטל, אמרו לנו שהבריכה הקטנה מחוממת. היא היתה קפואה.
הבריכה הגדולה היתה ממש קרח, אף אחד לא היה במים. בקטנה עוד היו כמה ילדים אמיצים.
מסכימה. עד עכשיו לא הבנתי מה אומר "מחוממת" בחוץ
04/11/14 13:40
98צפיות
אף פעם לא נהניתי מהמושג הזה בארץ.
 
(חוץ מהמרחצאות החמים בבודפשט. שם זה באמת חם )
בים המלח ישנם מלונות עם בריכה פנימית
04/11/14 11:56
157צפיות
לא יודעת אם רלוונטי למלון שאתם תהיו בו,אבל שווה לבדוק.
את מכירה מלון כזה? אני מכירה רק את ישרוטל (מהתגובה מעל)
04/11/14 13:37
121צפיות
ולדעתי הוא יהיה קפוא.
אשמח לשמוע על מלון עם בריכה מקורה בים המלח (וגם - אם הוא שווה)
הייתי באחד כזה רק לא זוכרת את שמו
04/11/14 13:41
154צפיות
זה המלון הראשון כשנכנסים לאזור,פעם קראו לו היאט
º
תודה!
04/11/14 14:08
16צפיות
זקוקה להמלצה לאינסטלטור באיזור פ״ת
05/11/14 15:21
33צפיות
צריכים אינסטלטור אמין, מקצועי ולא יקרן.
 
תודה
|*|נפתח פורום ברית מילה|*|
04/11/14 11:56
53צפיות
|מוצץ|ברית מילה היא המצווה הראשונה שנצטווה אברהם אבינו, ועליה נאמר במקורות כי היא גדולה משאר מצווה עשה. במצווה זו נותן היהודי בבשרו אות לקשר עם בורא עולם.
ברית המילה היא סמל יהודי מובהק, ולכן רוב מוחלט של היהודים מכל הגוונים מלים את בניהם.

עם זאת, להורים רבים מדובר באירוע רגיש ולא קל. בזמן שהציבור חוגג, התינוק כואב ומדמם.
פתחנו את פורום ברית מילה בכדי לנסות ככל האפשר לתת מקום, ואולי גם מענה, לשאלות של הורים בעניין ברית המילה ? המעשה עצמו, הטקס שסביבו, שאלות הלכתיות, התלבטויות, חששות וכל דבר שיושב לכם על הלב.

|קדימה|מוזמנים להיכנס כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
חברה לחופשת הלידה בירושלים
03/11/14 00:56
346צפיות
שלום לכולן!
 
יש לי תינוקת מתוקה בת שלושה חודשים בדיוק. במהלך חופשת הלידה היו לי המון עיסוקים - ארגון בריתה, ארגון יומולדת 30 לבעלי, להסתדר עם ההנקה (עד כמה שאפשר, זה סיפור), וכמובן לא מזמן היו החגים..אז הזמן טס לי. גם גיסתי ועוד חברה היו בחופשת לידה אז בכלל..אבל עכשיו כולן חזרו לעבודה/לימודים ורק אני הארכתי- כדי לסיים לכתוב את עבודת הגמר שלי לפני שאחזור לעבודה (אני סטאז'רית לרפואה). מאז אני במעין יקום מבודד, הימים פתאום נורא ארוכים ואני מרגישה צורך בחברה עד שבעלי חוזר. אני יוצאת איתה החוצה אבל מתחיל להיות קריר. כדי להעביר את הזמן ניסיתי ללכת לקניון, לסידורים עם התינוקת ועוד, אבל זה גם לבד. ההורים של שנינו לא גרים בעיר והם באים מדי פעם אבל לא הרבה. אז חשבתי על מה אני יכולה לעשות - ללכת למפגש אמהות, לסטודיו סי (כשיש להם בייביסיטר) ולשרוץ אצל השכנה כשיש לה זמן.. ואחד הרעיונות שעלו היה לכתוב בפורום ולראות אם יש מישהי בחופשת לידה באזור שלי.
 
בכל מקרה אני מחפשת מטפלת לכמה שעות ביום (בינתיים לא מוצאת), זה יעזור לי לכתיבת העבודה ולהתאווררות קצרה..ואשמח לחברה בשאר הזמן הפנוי.
 
אז מי פנויה באזור רחביה/קטמון? :)
מחזקת אותך
03/11/14 21:01
201צפיות
אני במצב קצת דומה אבל רחוק גיאוגרפית.
אז רק רציתי להגיד שכל הכבוד על היוזמה לפרסם בפורום (ואם יש לך פייסבוק, אולי כדאי לך גם שם).
בנוגע למטפלת - גם אני בדיוק התחלתי עכשיו עם כמה שעות כאלה מדי פעם, וזה ממש אוויר לנשימה. איך מצאתי?
מפה לאוזן, הפצתי להרבה אנשים שאני מכירה שאני מחפשת, וזה התגלגל.
בסוף הגעתי לאמא של חברה, ממש לא חשבתי שזה יהיה הכיוון (היא מעולם לא טיפלה בילדים אבל שמעה והתאים לה) וזה הסתדר נהדר לכולנו.
º
כל הכבוד לך. נסי בהורים לתינוקות
04/11/14 08:46
33צפיות
אני לא בחופשת לידה אבל יש לי המלצה בשבילך
07/11/14 09:03
95צפיות
בשתי חופשות הלידה האחרונות שלי הצטרפתי לשיעורים של בייבי שייפ: http://www.babyshape.co.il/mwd_hbyt.html ;
אלה שיעורי התעמלות לאמהות שבאים אליהם עם התינוקות (בעגלות). את יכולה לקרוא על זה יותר בקישור. בכל מקרה השוס הוא שזו קבוצת אמהות במצב דומה לשלך, אפשר למצוא כך חברויות וליהנות יחד. 
בתור אחת שמעולם לא הצליחה להתמיד בשיעורי ספורט משום סוג, אלו היו הפעמים היחידות שבהן כן הצלחתי להתמיד, נכנסתי לכושר סביר ואפילו נהניתי תוך כדי. זה גם בסביבה שלך - בגן השושנים בטלביה.
דיסקליימר: הלידה האחרונה שלי היתה לפני 4 שנים אז אני מקווה שהם עדיין פעילים... אבל אם לא שווה לחפש משהו דומה.
בהצלחה
מחפשת המלצה דחופה לרופא מנתח
02/11/14 18:41
347צפיות
דחוף - אחות של חברה טובה אובחנה עם סרטן הוושט
מחפשים המלצה על מנתח מוביל בתחום , מי שמכירה יודעת או יכולה לברר, אנא מכן.
חזרו אלי או כאן או במסר או בפייסבוק ( מי שכותבת שם)
פרופ' חנוך קשתן
02/11/14 22:45
193צפיות
מנהל מחלקת כירורגית ב' בבלינסון - לפחות היה עד לפני שלוש שנים
גם מנתח מעולה וגם מנצ' - בנאדם.
שיהיה לה בהצלחה, איזה באעסה
 
נכון. הוא ורק הוא ובנוסף
07/11/14 02:04
71צפיות
כדאי להתייעץ עם אונקולוג בקשר לאפשרות של טיפול מקדים לפני ניתוח. אונקולוג מומלץ: ברנר , מנהל דוידוף. (אני חושבת ברוך ברנר). 
º
תודה לכן
08/11/14 00:18
16צפיות
|*|נפתח פורום בירוקרטיה|*|
02/11/14 14:29
80צפיות
|שמאל|אין דבר יותר מעצבן ומתיש מבירוקרטיה, ההמתנה הארוכה בתור, הפקידה הלא סבלנית שמסבירה לכם בסופו של דבר שצריך למלא טופס כזה ואחר.
לבסוף אתם מוצאים את עצמכם מטורטרים בכל משרד אפשרי וממתינים שעות רק בשביל לקבל את מה שמגיע לכם.

פורום בירוקרטיה יעזור לכם גולשי |תפוז| להתגבר על הבירוקרטיות המתישות,  תוכלו לשתף את הסיפורים שלכם ולתת טיפים לגולשים אחרים כיצד משיגים את מה שרוצים ביעילות ומהירות.
אם אתם מרגישים שקיבלתם שירות גרוע, שנעשה לכם עוול, שטרטרו אתכם, שלא התייחסו לפניות שלכם - היכנסו לפורום בירוקרטיה.

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
הו איזה פורום כיפי!! נהדר!
05/11/14 17:59
139צפיות
ובקרוב: פורום טיפול שורש
מה עם פורום פרסומות מעצבנות שחוסמות את כל שדה הראיה
05/11/14 20:08
101צפיות
ומהבהבות ברמה אפילפטית במקביל?
º
את זה תקבלי רק אם תקני שטח נדל"ן שעוד מעט יופשר
05/11/14 23:02
16צפיות
º
או מסנן מים
05/11/14 23:03
13צפיות
º
או בגדים של עברי לידר (בנייד)
05/11/14 23:04
14צפיות
אז.. איך היה השבוע שלכן?
30/10/14 12:25
123צפיות
שבוע ראשון של שעון חורף.. חשווווווך
איך הוא עבר עליכן? 
משהו קטן וטוב
30/10/14 12:29
280צפיות
מה עשה לכן טוב השבוע?
דקה של צחוק, שעה של שינה, יממה של שלווה - מה היה? שתפו, אולי נוכל להעתיק עבור עצמנו בשבוע הבא
משהו גדול וטוב
30/10/14 13:03
435צפיות
סופסוף עשינו את הצעד למרות הפחד והחששות מהשינוי (אותה שכונה  שונאת מעברים) וההתחייבויות הכספיות , בקרוב (עוד שנה~) נעבור לבית חדש וגדול (ענק ביחס לבית הנוכחי).
לא מאמינה עדיין שהאיש יזם את המהלך הפעם ואני בקול שני עזרתי לו. גאה בדרך שעברנו בזוגיות שלנו בשנים האחרונות למקום הרבה יותר טוב.
מלא בהתחדשות, פגישות מלהיבות עם לקוחות
30/10/14 22:59
348צפיות
התחלות מעניינות וצפי הכנסות מבטיח
מעבר לזה, ממשיך להציק לי שלא כתבתי מילה סיפורית כבר המון זמן.
ואף מילה על הילדים, לא עושה אותי אמא גרועה, נכון?
אופטימיות זהירה בעבודה
31/10/14 10:47
365צפיות
מקווה לתוצאות מעניינות בקרוב. עובדת על העמדת מערכות מחקר כבר כמה חודשים ומקווה שהגעתי לשלב שבו אפשר להתחיל ממש לשאול שאלות על המערכות האלה.
כמה דברים:
31/10/14 12:16
398צפיות
לאמצעי- נפלה שן ראשונה. נגמרו שלושה שבועות של "אמא תרגישי איך היא זזה ".
הבכור- קיבל תעודת הערכה על הצטיינות בלימודים. המורה שלו שבחה אותו גם בתחום הקבוצתי (קפטן נבחרת הכדורגל הכיתתית)
הקטן - למרות שמחשיך מוקדם - סחב אותי לבריכה (שימח אותי כי הבחירה להישאר בבית הרבה יותר קלה)
והאיש שלי ואני - נסענו למסיבת הפתעה מיוחדת. היה נעים וטעים וכיף.
ועוד אחד
31/10/14 13:26
283צפיות
עברתי השתלמות ועכשיו מותר לי לעלות על סולם בגובה של עד 6 מ' (לפי איזה תת סעיף של חוק עבודה בגובה).
התחלתי קורס TI שמשמח אותי מאוד
31/10/14 13:50
422צפיות
TI זה סגנון שחיה (TI=Total Immersion) שאמור להיות יותר יעיל ופחות מאמץ, מה שמאפשר שחיה לאורך זמן רב יותר. השעור הראשון היה ממש כיפי ובסיומו היה סיכום שעור בג׳קוזי מה שהיה ממש כיף בקרירות של עשר בלילה.
קטן וטוב
31/10/14 18:48
508צפיות
למצוא זמן להכנס לפורום...
בעבודה הולך ממש טוב.
לא להאמין שלפני חודש הייתי קרובה להתייאש וללכת...
וחזרתי בקטנה לבלוג. כייף!
ענק וטוב!
01/11/14 18:45
253צפיות
התגעגעתי מיליונים.
º
איזה כייף (:
03/11/14 14:01
12צפיות
º
חשבתי עליך הרבה
02/11/14 06:24
48צפיות
º
עכשיו אני סקרנית
03/11/14 14:05
26צפיות
º
סתם, שאין לי מושג מה איתך, ושאני מקווה שאת בטוב וכו'
03/11/14 14:22
24צפיות
חמודה
04/11/14 17:59
71צפיות
מקווה להצליח להיות פה יותר
º
04/11/14 18:25
6צפיות
º
התגעגענו, טוב "לראות" אותך...
07/11/14 09:04
5צפיות
פקוק
31/10/14 10:46
603צפיות
לא יודעת מה קרה השבוע, אבל הפקקים הגיעו לשיאים חדשים ולא מובנים שלא זכורים לי משנים אחורה שאני נוסעת באותו המסלול. ממש הרגשתי שאני מבלה את ימי במכונית. איכס.
חוצמזה, שגרה, עבודה, מילואים, ילדות - חיים.
º
נכון! חשבתי שרק אני מרגישה את זה
31/10/14 17:39
67צפיות
º
גם אצלי מורגש מאוד. מעייף
31/10/14 18:49
55צפיות
זה חלק משלבי האבולוציה של התנועה
31/10/14 19:09
406צפיות
בחופש הגדול - הכי פנוי
בתחילת שנת הלימודים - מצטופף
בתחילת שנת הלימודים האוניברסיטאית - פקוק
בגשם - קטסטרופה
31/10/14 19:41
234צפיות
אבל אני חיה את האבולוציה הזאת באותו המסלול כבר למעלה מעשור ועדיין לא זוכרת שבוע *כזה* גרוע
בוביזמר, זה מה שעשה לי את השבוע
01/11/14 14:51
329צפיות
והגשם גם
ב 13:30 כתבתי ב"משהו טוב" ואחרי שעתיים היינו דיווח בגלגל"צ
01/11/14 23:08
638צפיות
על תאונת שרשרת....
הבכור התגלה כבעל תושיה וישר הוציא הודעה ב"ווטס אפ" לכל המשפחה המורחבת על מצבנו (מבלי לידע את הצנזור (אותי))
טוב שאמא שלי לא הספיקה לקרוא את מה שהוא כתב לפני שדברתי איתה, כי ההודעה הראשונה היתה מלחיצה.....
 
יצאנו עם קצת מיחושים והמון באסה (על הרכב וגם כי לא הגענו ליעד אליו נסענו).
חוויה לא לא נחמדה בכלל. מקווים שחד פעמית.
בחיובי - למדנו שבבי"ח פוריה מאוד נחמדים.
וגם השוטרים בעפולה.
בהחלט חוויה מפוקפקת...
02/11/14 07:47
219צפיות
העיקר שיצאתם בסדר וללא פגיעה משמעותיתהחלמה מהירה!
º
רק בריאות
02/11/14 07:54
26צפיות
גם אני שמעתי עליכם...
02/11/14 17:44
293צפיות
תהיתי אם ייצא לי להכיר מישהו מתאונה מפורסמת כזו (גם כן פרסום....)
הרבה בריאות, ושיהיה בקלות גם עם כל עיסקי הביטוח. אני בטוחה שזה מורכב בפני עצמו.
איפשהו ברחבי הרשת יש גם תמונה של התאונה. ואיך זה נודע לי....
02/11/14 18:23
281צפיות
הרכב שנסענו בו הוא רכב חברה.
אנחנו 3 אנשים בחברה שיש לנו את אותו הדגם והצבע.
מישהו ראה תמונה של התאונה וזיהה את הרכב והמדבקה. הוא התקשר לחבר שלו- הקולגה שלי א. כי חשש שא. היה בתאונה.
א. ידע שזה לא הוא והתקשר לקולגה ע. לבדוק מה שלומו..... בשיחה ביניהם הם הבינו שמשלושה יוצאת אחת ואני ה"מפורסמת" והתקשרו לשאול לשלומינו (עוד כשהיינו בזמן הבירורים הרפואיים. מנפלאות האינטרנט!)
עכשיו אני מחפשת את התמונה....(לא הספקתי היום לבקש מא. )
תרגישו טוב
04/11/14 18:09
30צפיות
מלחיץ
שבועיים
02/11/14 09:11
335צפיות
ועדיין אין שגרה.
 
סיימנו עם החגים ישר לתוך החתונה של אחותי.
החתונה היתה מדהימה ומיוחדת, אבל היה קצת מתיש.
אמא שלי איכשהו שרדה את החתונה, אבל בסוף השבוע אושפזה עם דלקת ריאות.
היא מאושפזת כבר שבוע, ויש שיפור לאט לאט, כך שכל יום אני בסמסים וטלפונים לקבל עדכונים, לתאם ביקורים ועזרה.
אבא שלי אומר שברגע שהיא מחלימה, תורו לחלות, אפילו סתם איזה קריסה קטנה בבית.
 
תוך כדי זה, אני בתקופת עומס מטורפת בעבודה, שצפויה להסתיים רק לקראת סוף החודש.
וזה עוד בלי לדבר על היום יום, השגרה של הילדים והחורף שהתחיל.
 
(פורקת)
 
הרבה בריאות לכולכם!
02/11/14 18:24
100צפיות
וחזרה מהירה לשגרה!!
º
תודה!
03/11/14 14:55
5צפיות
º
נותני שירות וקיטור כללי
45תגובות
29/10/14 19:54
512צפיות

(המשך...)
º
ילדים
29/10/14 18:51
80צפיות
איזה טיפול יכול לסייע בקושי בוויסות חושי
29/10/14 18:54
398צפיות
לבכור שלי בן 9 יש קושי קל בוויסות חושי
מתבטא בכך שהוא מדבר בקול (זה כבר התרגלנו - וגם התמתן עם השנים)
ובעיקר בכדורגל - שהוא לעיתים משחק חזק מדי ולא שם לב. יכול בטעות לפגוע בילד תוך כדי משחק.
גורם לעיתים למריבות 
 
אשמח לשמוע מניסיון איזה סוג טיפול יכול לסייע
בגן חובה היה בריפוי בעיסוק אבל ממש לא עזר בכלום
חשבתי על רכיבה טיפולית
אשמח לשמוע אם מניסיונכן זה עוזר - ואם לא - סוג טיפול אחר שעוזר
 
תודה
אפרופו השרשור מעלה -
29/10/14 19:26
325צפיות
חיות מכל סוג מאוד מאוד עוזרות לווסת רגשות ופעילות. לפי התיאור - רכיבה טיפולית אכן מתאימה מאוד. הוא ילמד להפעיל חיה ענקית ברגישות. מאידך - זו חיה שלא תתרגש מחריגות בויסות בניגוד לאוגר למשל....דווקא כלב ביתי גדול ורגוע יוכל להיות רעיון לא רע. גם על מנת ללמד רוך וגם על מנת להשתולל ולהוציא אנרגיות פראיות שגם את זה צריך לפעמים.
בקשת רעיונות נוספים -
29/10/14 19:27
187צפיות
קדרות.
תודה. אין מצב שאני לוקחת כלב.
29/10/14 20:35
253צפיות
אני מאנשי החתולים.
כל חיי מילדות גדלתי עם חתולים, עד שבגיל 18 גיליתי שאני אלרגית ונאלצתי להוציא את החתול
כך שגם חתול זה לא אופציה.
אגב לגבי החוג - הוא בחוג קראטה פעמיים בשבוע. שם יש לו מקום לפרוק כנראה כן צורך כלשהו (צורך במגע? להרביץ?...)
המורה שם אמר דווקא שהוא מצטיין, משקיע, הכי חזק בקבוצה ... שם הכוח שלו הוא יתרון והוא מקבל עליו מחמאות
 
את אלרגית ל*כל* החתולים?
29/10/14 22:28
195צפיות
בתור אלרגית-לחתולים-בגיל-מאוחר, הוסבר לי שהאלרגיה היא לרוק של החתול אשר נדבק לשערותיו, והרוק משתנה לפי הדנ"א של החתול. כך שאפשר להיות אלרגי לחתולים מסויימים ולא לאחרים. אני באופן אישי אלרגית לחלק מהחתולים של חבריי. אולי גם את כמוני? (ואולי בכלל דיברתי שטויות ואשמח לתיקון).
לגבי הילד שלך - לא הייתי מרימה ככ מהר ידיים מריפוי בעיסוק. הייתי לפחות מנסה להתייעץ (עם אחת אחרת). עברו הרבה שנים. הייתי מוצאת מרב"ע שמומחית בויסות חושי.
מה מדבר אליו ?
29/10/14 21:49
169צפיות
רכיבה טיפולית יכולה לעזור במקרה שחיות וסוסים מעניינים אותו
אז כדאי להתחיל מהדברים כאלה, שהוא מדבר את "השפה שלהם"
נראה לי שהוא יתחבר לסוסים
30/10/14 14:08
104צפיות
אבל הוא בכלל ילד מאוד פתוח שאוהב הרבה דברים
כולל ספורט, יצירה, קריאה, מבוכים ודרקונים... you name it
אז ההעדפות שלו ממש מכוונות אותי כי נראה לי שלרוב הדברים יתחבר
בגיל הזה, לילד עם בעיה "קלה", אני לא ממליצה
30/10/14 20:41
278צפיות
על טיפול.
בעיני בגיל הזה להיות פעיל ספורטיבית זה הדבר הכי הכי נכון, מאזן ובריא.
את מתארת קושי בוויסות כוח (בועט חזק מידי) וקושי בוויסות קולי. וויסות כוח - ספורט ספורט וספורט, במיוחד משחקי כדור ואומנויות לחימה - ג'ודו, כדורסל , טניס - כל מה שדורש הפעלת כוח ותכנון תנועה וויסות כוח.
וויסות קולי - אפשר להתחיל לפתח אצלו מודעות, כיוון שהוא בן 9 (זה מה שאנחנו עושים עם הבן שלנו). את יכולה ללכת לקלינאית תקשורת לצורך הדרכת הורים (איך לעזור לו לפתח מודעות ולתת לו כמה טכניקות פשוטות להורדת הטונים), ואפשר גם לשלוח אותו אליה לכמה פגישות (אבל לא יותר מכמה).
מעבר לזה - ממש ממש לא הייתי מתחילה עם ספורט טיפולי או תרפיה. אני יכולה להגיד לך שבגיל הזה המודעות למה שמתרחש כבר הרי גבוהה מאוד, ולכל הטיפולים למיניהם יש ניחוח של משהו שנעשה על מנת לתקן אותם. בעיני זה לא נכון בכלל בגיל הזה יותר.
הוא כבר עושה הרבה ספורט
30/10/14 21:53
165צפיות
הוא בחוג קראטה וגם בכדורגל
וגם משחק כדורגל כל יום בבית ספר
וגם רץ עם אבא שלו 2-3 פעמים בשבוע
- אני לא רואה שמשתפר העניין של השימוש בכוח - לכן חשה צורך בסוג של עזרה טיפולית
 
לגבי הקול - זה כאמור פחת ופחות מפריע
 
יש למישהי אולי מזרן פעילות לתינוק למסירה/מכירה?
01/11/14 11:36
165צפיות
מחפשת מזרן פעילות לתינוק במצב טוב, למסירה או למכירה. אם יש למישהי, אשמח לקבל מסר
אני אבדוק אצלי
02/11/14 07:45
107צפיות
היה לי אחד למסירה אך לא בטוחה שלא מסרתי אותו.אם רלבנטי אני אמסרר אותך
º
תבורכי. ואם תמצאי אותו - אז תבורכי בריבוע
02/11/14 09:46
13צפיות
ביקור בבמבה בחנוכה - עכשיו הזמן להזמין.
02/11/14 10:19
203צפיות
שלא תגידו שלא ידעתם. היום (1/11) פותחים את ההרשמה לחודש דצמבר לביקורים בבית של במבה. הייתי מאוד מסודרת הפעם, אחרי שבפעמים קודמות התקשרתי מאוחר מדי כדי לקלוע לחופש גדול/ סוכות או מה שלא יהיה. בקיצור, אם רוצים להזמין ביקור לחנוכה, צריך להתקשר עכ-שיו.
º
מה זה בדיוק הבית של במבה?
02/11/14 11:58
42צפיות
זה מרכז המבקרים של במבה בחולון.
02/11/14 12:18
209צפיות
הבנתי שרואים איך מייצרים במבה, טועמים במבה טרייה טרייה, רואים שם סרטון וכו'. ממה ששמעתי רשמים מחברות זאת פעילות חביבה, לא מרכז המבקרים הכי מדהים שיש, אבל משהו נחמד לעשות עם הילדים. ביקור נמשך כ-3/4 שעה- שעה, ומיועד לבני 5 ומעלה. 10 ש"ח למשתתף.
תודה
02/11/14 13:14
161צפיות
נראה לי שזה כבר לא לגיל שלנו... וגם אנמי ולא חובבי במבהתהנו!
º
תודה!
02/11/14 23:33
13צפיות
מתלבט אם להתחסן? יש לך שאלות בנושא?
30/10/14 12:33
77צפיות
עם בוא החורף, מחלת השפעת מאיימת על כולנו.

מתלבטים אם להתחסן? יש לכם שאלות בנושא? אתם מוזמנים לאירוח מיוחד בנושא :-)


היום בין השעות 16:00-18:00 נארח את ד"ר ליזה רובין מטעם משרד הבריאות שתענה על כל שאלותיכם בנושא.

מוזמנים |@|
שרשור חיות מחמד
77תגובות
27/10/14 00:57
481צפיות
פותחת שרשור לחיות מחמד (אני מניחה שלא יהיה אכפת להן שפגענו בפרטיותן והעלינו אותן לרשת....).
 
יהיה כיף לראות תמונות של בני משפחתכן הפרוותיים/נוצתיים/מגרגרים/נובחים וכו'
 
הבו קווים לדמותם: שם רשמי, שמות חיבה אחרים, גיל, אופי, בני כמה, איך הגיעו...

(המשך...)
פותחת שרשור לחיות מחמד (אני מניחה שלא יהיה אכפת להן שפגענו בפרטיותן והעלינו אותן לרשת....).
 
יהיה כיף לראות תמונות של בני משפחתכן הפרוותיים/נוצתיים/מגרגרים/נובחים וכו'
 
הבו קווים לדמותם: שם רשמי, שמות חיבה אחרים, גיל, אופי, בני כמה, איך הגיעו למשפחה, מזון חביב, תחביבים שלהם, מה מיוחד בהם וכל מה שבא...
 
לנטולי החיות מחמד - אפשר ורצוי להעלות חיות אהובות של ההורים, אחים, דודים, שכנים, חיות שהיו לכם בעבר -הכל הולך....
אמהות ועבודה
52תגובות
26/10/14 18:02
1657צפיות
שלום
אני ובעלי זוג צעיר עם ילד ראשון בדרך.
בעלי עובד כל יום עד השעה 20.00 בערב ולפעמים גם מהבית,מיותר לציין שרוב המטלות הן באחריותי ויש לי עזרה מההורים (אבל הם עובדים)
יש מצב להספיק הכל (להוציא מהגן לבשל , מקלחת... )עם הילד במידה ואני חוזרת לעבודה עד השעה 16.00??
מרגיש...

(המשך...)
שלום
אני ובעלי זוג צעיר עם ילד ראשון בדרך.
בעלי עובד כל יום עד השעה 20.00 בערב ולפעמים גם מהבית,מיותר לציין שרוב המטלות הן באחריותי ויש לי עזרה מההורים (אבל הם עובדים)
יש מצב להספיק הכל (להוציא מהגן לבשל , מקלחת... )עם הילד במידה ואני חוזרת לעבודה עד השעה 16.00??
מרגיש לי ממש מירוץ נגד השעון...
|*|נפתח פורום עגלות לתינוק|*|
26/10/14 10:39
350צפיות
|@|הילד או הילדים הראשונים שלכם גדלים ברגעים אלו ממש בבטן? עליכם להיות ערוכים בהתאם לקראת הגעתם!
חדש בתפוז ? פורום עגלות לתינוק. פורום זה מיועד עבור הורים, משפחה ועוד העומדים לקראת רכישת עגלת תינוק.

המגוון רחב מאוד וקשה להחליט מהי העגלה עבורכם. איך יודעים מה ההבדלים בין העגלות? האם עדיף להזמין מחו"ל? מהי העגלה שתענה לכם על הצרכים?
כל המידע במקום אחד! היכנסו עכשיו לפורום להתייעץ ולייעץ בנושא:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

º
לא יאמן
26/10/14 11:30
101צפיות
יאמן מאד. בהתחשב בכמות ההודעות בנושא זה שראיתי
26/10/14 12:05
735צפיות
בא לי להכנס ולבקש לנעוץ את ההודעה הבאה -"לידיעת הגולשות בהריון ראשון...תינוק יכול להיות מאושר ושמח בעגלה יד שמינית/בטיולון מטריה שהושכב לאחור כמה שאפשר. ובכלל כדאי לכן שיבלה יותר במנשא. שגם יכול להיות יד שמינית. בברכה,גלים."
º
26/10/14 12:35
13צפיות
26/10/14 13:13
167צפיות
לגמרי לגמרי צודקת!
עוד רגע יפתח תת פורום מחאת העגלות על למה בגמניה יותר זול
כמו מילקי
ואייפון 6
אוף.
ומוסיפה על מה שכתבת
26/10/14 13:24
343צפיות
תינוק יכול להיות בכלל לא מרוצה בעגלה ומה אז? לא חבל?
שיפתחו גם פורום למנשאים למי שהתינוק שלו לא מסכים להיות בעגלה ורוצה לקנות מנשא יד ראשונה
º
אפשר לפצל - פורום עגלות ופורום טיולונים
26/10/14 18:39
67צפיות
ומה עם פורום ״חיתולים״?פורום ״מוצצים ובקבוקים״?
26/10/14 14:26
315צפיות
פורום ״ נעלי נמרוד או אלפנטן - עזרו לי בהחלטה הקשה...״פורום ״גני ילדים בגילאי שנתיים בשכונה ד׳ בפתח תקווה״חסרים עוד פורומים ייעודיים - אנא פתחו אותם!(פשוט הפורום ב״הורים לתינוקות״ כה עמוס בהודעות שחייבים , פשוט חייבים, תתי פורומים הזויים).
איך באמת לבחור עגלה קישור מרתק
26/10/14 18:22
763צפיות
הודעה אלמותית מפורום "הריון בסיכון" בתגובה לשאלה של חפרן סדרתי מציפן:
 
º
עשו לעצמכן טובה ותקראו את כל השרשור
26/10/14 18:24
120צפיות
קראתי את כל השרשור בהמלצתך, מעולה
26/10/14 19:34
418צפיות
שאליונת, תמיד ידעה לענות כמו שצריך .
כל השרשור אלמותי
26/10/14 20:37
384צפיות
כבר שכחתי את ההודעות המנג'סות האלה.
אני רואה שתפוז לקחו ברצינות את שרשור הפורומים ההזויים שהיה
27/10/14 20:30
368צפיות
פה לאחרונה. אולי נשלח להם אותו - שלא ייגמרו להם הרעיונות... מצד שני - עכשיו יש לאן לשלוח את השואלים על עגלות....
 
טיפה יותר ברצינות - אם הפורומים גוססים אז לחלק אותם ליותר ויותר פורומים זה עוד יותר מוריד באופן ממוצע את רמת הפעילות - לא?
º
בלי להכנס לשם - מניחה שהפורום בחסות גורם מסחרי כלשהו...
28/10/14 10:26
60צפיות

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה