לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מכירות את הסיפור על הדודה שבאה לבקר אחרי שנולד סופסוף הנסיך? הדלת נפתחת בסערה ופנימה צועדת הדודה וצועקת "איפה הוא? איפה הוא?!" והאמא של "הוא"? נשארה מאחורי הדלת...
סיפור משעשע אולי, אבל בעצם, הרבה פעמים אנחנו מרגישות ששכחו אותנו מאחורי הדלת, ואף יותר מזה – שאנחנו שכחנו את עצמנו מאחורי הדלת. הדלת אל ההורות. בצעידה אל מעבר לסף עברה רק האמא, והאישה שהיינו נשארה מאחור.
להיות אם זו שאיפה של רבות מאיתנו, ומשהגשמנו אותה – יש נטיה להגדרה עצמית שמצטמצמת אל תוך ה"אמהות". הביטוי לכך הוא פעמים רבות חיצוני – קצת פחות הקפדה על המראה - אין זמן, ובעצם – בשביל מה? הקילוגרמים, שגם ככה קשה להילחם בהם, הופכים מאויב למנחם בצר לנו - בעיקר המכנסים צרות. ה"סכנה" היא איבוד ההגדרה העצמית הרחבה, עימה הבטחון וההערכה העצמית – ואיכות החיים הכל כך חשובה לנו.
היינו חתיכות פגזיות, נמרות במיטה, טייקוניות במשרד, מסמר הערב באירועים חברתיים, ואיפה אנחנו עכשיו? כל היום מתעסקות רק בחיתולים ופליטות.
ההריון והלידה עשויים להשפיע ולשנות הרבה. הלידה גורמת לנו לשינויים פיזיים כגון כאבים ןמחושים שונים, ובמיוחד רואים פתאום את כל עודפי המשקל שהעלינו בהריון. ההפיכה להורים יכולה לפגוע לנו בזוגיות, אולי כי יש כאבים בעת קיום יחסי מין וזה משפיע על הקשר, אבל בעיקר כי פתאום הילד הוא הראשון בסדר העדיפויות ופתאום הבעל נדחק הצידה או שמא שאנחנו הפכנו לשניות אצל הבעל?
פורום נשים אחרי לידה התפתח מפורום הרזיה לאחר לידה – שטיפל באחד האספקטים החשובים והבולטים של תקופה זו בחיינו והוא עודפי המשקל, שמשליכים על תחושת הערך העצמי מסיבות שונות ועל יחס הסביבה. אבל הדיאטה היא חלק מהקשר רחב הרבה יותר של חיינו. היא קשורה באורח החיים שלנו ובמצב הרוח, למשל - יש מי שכשהן בהריון הן "מתנחלות" במקרר וצריכות המון תמיכה הן נפשית והן תזונתית. בהדרגה הוחלט שיש מקום לפורום שיוכל לתת תמיכה רחבה יותר ואולי נוכל גם לעזור למי שסובלת מאספקטים אחרים של התקופה שלאחר הלידה שאינם קשורים במשקל דווקא – גם אם הלידה היתה לפני מספר שנים. פה המקום לדון ולקבל תמיכה בנושאי זוגיות, ערך עצמי, דכאון לאחר לידה, בעיות תעסוקה – וכל הדברים שמשתנים כל כך אחרי שהגורם המשמעותי, הטהור והממלא כל כך – התינוק – נכנס אל חיינו.
הפורום הוא לנו ובשבילנו - כאן הפוקוס הוא עלינו

הגעת ליעד, מהממת!  פה אנחנו מתמקדות בנו. על הילדים שלנו אנחנו כותבות בקומונת אמהות נולדו
חדשה בפורום? כאן המקום להתחיל בו ולהתוודע אלינו. בפורום שלנו אסור לפרסם!
המשך...
הודעה חדשה

ואם כבר - ספורט
03/03/15 13:29
82צפיות
מסתבר שהנסיונות שלי להליכה מהירה נידונו לכישלון שלא באשמתי - האורטופד אומר ששרירי השוק שלי קצרים מדי ולכן אני סובלת מכאבים חזקים כשאני מנסה. גם כשאני מתמידה למרות הכאבים.
התעמלויות מזרן למיניהן לא טובות כי יש לי בעיה במפרקי הידיים (זה אורטופד אחר אמר), אסור לי להעביר אליהם את משקל הגוף. מיד צומחת שם גולה שהוא רוצה לנתח.
אני יודעת ש״צריך״ לעשות ספורט, אני הולכת הרבה מאוד ברגל (פשוט לא בהליכה מהירה ממש), אני אפילו לפעמים כמעט רוצה לעשות ספורט - אבל איזה?
הוא צריך להיות ספורט כיפי, לא דורש הליכה מהירה/ריצה, לא דורש הישענות על מפרקי הידיים, ו... כיפי, אמרתי?
פילאטיס. מפרקי הידיים לא צריכים לעצור אותך
03/03/15 14:59
54צפיות
הניסיון שלי הוא עם פילאטיס. בפילאטיס יש מגוון תרגילים גדול מאד, כך שאפשר לעקוף כל בעיה.
גם לי היתה רגישות במפרקי הידיים (ירדה מאד עם השנים, לדעתי גם בזכות ההתעמלות!).
אז נתנו לי תרגילים שלא מערבים משקל על מפרקי הידיים. יש המון כאלו.
כדי להשיג תועלת מקסימלית בפילאטיס, במיוחד למי שיש לה רגישויות כאלו או אחרות
(למי אין), כדאי להצטרף לקבוצה של פילאטיס מכשירים - זה הפילאטיס המקורי, שבו
יש עד 5 מתעמלות בו זמנית, והן לא עושות את אותן תרגילים בהכרח, אלא המדריכה
נותנת לכל אחת תרגיל שמתאים לה. משתמשים במכשירי הפילאטיס היעודיים שגם מאפשרים
הפעלת כח על חלקים שונים בגוף בלי להשען על ידיים, למשל.
היום נפוצים מאד גם חוגים של פילאטיס "מזרן" או "אביזרים", שהם יותר כמו חוגי הספורט האחרים
- קבוצה גדולה ללא יחס אישי. על זה לא הייתי ממליצה למי שעדיין אינה בקיאה.
 
אני עם בעיית ברכיים שמונעת ממני לרוץ או ללכת הרבה, ועם בעיית שנאה עמוקה לספורט
משחר נעורי. למרות זאת, אחרי כמה שנים של אימוני פילאטיס מכשירים, היום אני מבינה
מספיק את הגוף שלי ואת ההגיון מאחורי התרגילים כדי שאוכל גם להתאמן לבד ולהתאים
לעצמי תרגילים מוצלחים, שגם עושים את העבודה וגם לא מזיקים. זה אפילו לא משעמם כמעט!
לפילאטס רפורמר
03/03/15 15:52
29צפיות
מכשיר פלאים. בעבר התעמלתי בו שנתיים ואז הפסקתי בשל מעבר עבודה (לא היה סטודיו קרוב לעבודה החדשה וגם כמות הנסיעות לא אפשרה) ועל כך יש לי לומר לעצמי: טיפשה, טיפשה, טיפשה, טיפשה, טיפשה, טיפשה, טיפשה, טיפשה.
לאחרונה חזרתי אליו. אבל לדעתי לעולם לא אחזור להיות איפה שהייתי אז
 
יש במרכז הספורט באוניברסיטת תל אביב אבל אני מניחה שזה רחוק לך. בטח יש גם בלב העיר.
 
גילוי נאות: זה לא ממש מרתק אש כל שניה (ביקשת לא משעמם), אבל אין הכל.... אם מוצאים מדריכה פטפטנית זה מעביר את זה הזמן יפה בעיני.
 
בהזדמנות זו אשמח לשמוע המלצות כלליות לסוגי ספורט אחרים ש"עובדים" בשבילכן, כי מצבי לא משהו.  ואם יש כאלה שעושות אימון אישי - איזה סוג של דברים אתן עושות בו?
 
תודה מקרב לב
 
דבי (דבה בהתהוות )
מצטרפת גם להמלצה על פילאטיס מכשירים
03/03/15 15:56
23צפיות
מתאמנים איתי לא מעט עם מגבלות כאלו ואחרות - והמורה מתאימה להם תרגילים או משנה להם דגשים במהלך השיעור.
אותי, אישית, זה מאוד מושך ואני מתאמנת במכשירים שלוש שנים, ואני מברכת על כל דקה. גם העובדה שזה עולה לא מעט, וצריך לקבוע מראש עוזרת לי להתמיד.
שחייה
03/03/15 18:22
1צפיות
נראה לי שעונה על כל הקריטריונים שהגדרת...
 
אני התחלתי לפני שלושה (או שמא ארבעה?) חודשים לשחות בקבוצת שחייה, ומוצאת את עצמי נהנית מזה ברמות שממש מפתיעות אותי. תמיד עצבנו אותי אלו שדיברו על איך הם נהנים מספורט כזה או אחר, ואף פעם לא האמנתי כשאמרו שכשנכנסים לזה מתמכרים.
 
אבל הנה, התחלתי לשחות פעמיים בשבוע, ואחרי חודשיים עליתי לשלוש פעמים בשבוע, פשוט כי הרגשתי שפעמיים לא מספיק לי. בא לי יותר. לי!
 
סוד ההצלחה, במקרה שלי, הוא שאני שוחה בקבוצה. לפני כן היתה תקופה שניסיתי לשחות לבד, ולא הצלחתי. בקושי הייתי גוררת את עצמי לבריכה, וגם אז לא מצליחה לעשות יותר מאימון מינימלי. אבל השחייה בקבוצה, ולפי הנחיות של מדריך, פשוט מדרבנת אותי - והשיפור בביצועים משבוע לשבוע מדרבן אותי עוד יותר. ואני ממש מרגישה שיפור בכושר שלי במטלות היומיום, שזה בכלל בונוס.
תחרות כשלונות קולינריים / תבשילים מוקדחים
51תגובות
01/03/15 03:37
365צפיות
הבו דוגמאות גאות למקרים בהם ניסיתן לבשל/לאפות משהו והוא התחרב ויצא + פדיחה נלווית אם יש 
 
ברוח שרשור האקסיות אפשר גם דוגמאות מיוחדות למקרים בהן הבישול/אפיה היה חלק מדייט רומנטי (אפשר גם שלכן, או בישול/אפייה מצידו של בחור שניסה...

(המשך...)
הבו דוגמאות גאות למקרים בהם ניסיתן לבשל/לאפות משהו והוא התחרב ויצא + פדיחה נלווית אם יש 
 
ברוח שרשור האקסיות אפשר גם דוגמאות מיוחדות למקרים בהן הבישול/אפיה היה חלק מדייט רומנטי (אפשר גם שלכן, או בישול/אפייה מצידו של בחור שניסה להרשים אתכן)
 
נקודות בונוס אם הפדיחה היתה גם בפני חמותכן ו/או אם יש מוסר השכל קולינרי או אחר לסיפור (כגון - מה לא כדאי לעשות כשמנסים להכין X Y Z)
 
 
פגיעה באמון
03/03/15 14:01
114צפיות
היי,
בעבר הייתי פעילה בפורום, אך חייבת את עצתכן, נשים חכמות, בניק סמוי מסיבות ברורות.
אני ובעלי נשואים מעל 10 שנים עם שני ילדים. לפני כשנה וחצי (כשהייתי בחופשת לידה) גיליתי בפתאומיות שלבעלי יש רומן עם אישה מבוגרת. התעמתתי איתו על כך והודה שנגרר לרומן בגלל שהייתי בשמירת הריון. דווקא דיברנו על הכל ברוגע יחסי (שלא ברור מאיפה גייסתי אותו) ואמר שיש לו משיכה לנשים מבוגרות. עם הזמן גיליתי שבכלל לא שכבו, אלא הסתפקו בנשיקות ושיחות ארוכות. בכל אופן, הבטיח שהרומן נגמר ובזה החלטתי להניח לפרשה.
יחד עם זאת, האמון שנשבר גרם לי מדי פעם לבדוק את הפלאפון שלו וגיליתי שמדי פעם הם מדברים בטלפון (לא ברור אם נפגשים). הנחתי גם לזה.
לאחרונה הבנתי שהם שוב בקשר ואף קבעו להיפגש.
אני לא יודעת מה לעשות.מצד אחד היחסים בינינו טובים (מאוד השתפרו מאז אותה בגידה), אך מצד שני בפנים אני יודעת שיש לו משהו עם אישה אחרת. אני לא מקנאה בקטע הפיסי (אם יש ביניהם משהו כזה), אך מפריע לי שמשתף אותה, מדבר איתה, חולק איתה דברים.
מצד אחד אם אפוצץ את הכל, גם אודה שריגלתי אחריו, גם יהיה ריב, היחסים ייהרסו...מאידך, אולי אני לא מעריכה את עצמי מספיק שמאפשרת לבעלי לשקר לי, לפגוע באמון שלי שוב ושוב בעודו חושב שאני לא יודעת כלום.
מרגישה מאוד מבולבלת. מחד אני חיה בשקר וזה מאוד מעציב אותי, אך מאידך- המשפחה שלי לא נפגעת מהקשר הזה, זה לא שיעזוב את הבית בשבילה או היא תדרוש שיעזוב, או תיכנס להריון או משהו...
לא יודעת מה לעשות
 
אשמח לכל תגובה
(שולת לפני שאתחרט)
את מרגישה אשמה שריגלת אחריו????
03/03/15 14:43
67צפיות
הוא הבטיח שינתק איתה את הקשר ורימה אותך כשלא, ואת מרגישה אשמה????
תעזבי
הוא זה ששיקר, והוא זה שצריך להרגיש אשם. ממש לא את. זה לא "אולי" שאת לא מעריכה את עצמך מספיק, זה "בטוח".
לגבי מה לעשות - קודם תגדירי לעצמך מה את רוצה שיקרה בסוף: להישאר איתו בכל מחיר/ להישאר איתו רק אם ינתק איתה (ועם כל אחת אחרת) קשר/ להישאר איתו בלי שקרים גם עם נשים אחרות ברקע/ לפרק את החבילה בכל מקרה/  או כל אפשרות אחרת. כשתדעי מה *את* רוצה, תדעי מה לעשות. בכל מקרה, אני מציעה לך להיעזר בטיפול זוגי כאן ועכשיו - זה יעזור לך להבין מה את רוצה (מן הסתם, גם לו) ויעזור לתקשורת ביניכם (שאינה טובה כלל, לפי מה שסיפרת).
תודה על תגובתך
03/03/15 14:51
59צפיות
ברור שבאופן אידיאלי הייתי מעדיפה להישאר איתו ושינתק כל קשר איתה.
אני בטח לא רוצה להרוס את המשפחה שלי בגלל איזה רומן מהצד (שלא ברור בכלל עד כמה רציני).
נראה שמה שמחפש זה לאו דווקא סקס, אלא "אמא" ואני לא יודעת איך להיות עבורו ה"אמא" הזו שהוא מחפש.
אני מכירה אותו כבר קרוב לעשרים שנה ומכל מה שיכולתי לדמיין, בחיים לא חשבתי שיבגוד. 
 
לטיפול זוגי הוא לא יסכים.כבר היינו כמה פעמים במהלך השנים ואף פעם זה לא הלך מעבר לכמה פגישות
מה עם ללכת לבד לטיפול?
03/03/15 14:57
42צפיות
נשמע שאת מבולבלת, ובצדק.
במקומך הייתי הולכת לטיפול רגשי (פסיכולוגית, מאמנת רגשית) כדי להבין מה בכלל את רוצה ובעקבות זה איך את ממשיכה.
לדעתי ברוב המוחלט של המקרים, מספיק שבן זוג אחד משנה את הגישה/התנהגות וכל הקשר משתנה.
 
שיהיה בהצלחה!
בתור התחלה
03/03/15 16:23
27צפיות
אני מציעה לך להפסיק לרחם עליו. "חסר לו משהו שאת לא נתת לו"? שילמד לבקש את ממך ולפתור את הבעיות ביחד איתך ולא מאחורי הגב שלך במעשה רמיה. שילמד להיעזר בעזרה מקצועית חיצונית ולא להתנגד לה. מה שהוא עשה זה בגידה מהסוג המכוער, כזה ששובר אמון בין מי שאמורים להיות הכי קרובים אחד לשני. אפשר למחול על זה, או לא, כרצונך, אבל אין שום סיבה לרחם עליו או להבין אותו.
החיים הם ענין מורכב....
03/03/15 15:20
56צפיות
ממה שאת מתארת, יש ביניכם יחסים טובים, הקטע הפיסי לא מפריע לך הדבר היחיד שמפריע לך זו החברות הקרובה/אינטימיות ביניכם.
 
יש לך אינסוף אפשרויות לפניך - זה לא "או לפוצץ" "או לשתוק", ואת לא צריכה "לחיות בשקר"
 
חסרים מיליון וחצי נתונים מהשאלה. אבל התשובה הראשונית שלי למה ששאלת (שהיתה "מה לעשות?") תהיה: שום דבר נמהר. תחשבי על זה קצת בינתיים....לא חייבים לפרק משפחה כל כך מהר. כרגע פשוט תחשבי על זה, וגם תחשבי על אסטרטגיה. את יכולה לפוצץ גם בעוד חודש-חודשיים - את זה תמיד אפשר לעשות.
 
אפשר לשאול איך "הבנת שהם שוב בקשר ואף קבעו להיפגש"? וגם איך "עם הזמן גילית שבכלל לא שכבו, אלא הסתפקו בנשיקות ושיחות ארוכות"?  זה משפיע על התשובה שלי.
 
º
שאלה קטנה
01/03/15 18:53
71צפיות
דולה! בת"א/כפר סבא
01/03/15 19:02
219צפיות
כידוע לכן אני בהריון -שלישי לי וראשון לבן זוגי.  התכנית היא ללדת או במאיר או בלניאדו, בליווי בן זוגי ואחותי.
בן זוגי יתנסה בפעם הראשונה בלידה ואחותי שהיא גם נפלאה ונהדרת כשלעצמה וגם כבר ליוותה אותי פעמיים, התנסתה כבר בשתי לידות ,שתיהן טבעיות ומוצלחות וקצרות ובלי סיבוכים (שתי הלידות שלי ). החלטתי שהפעם אני אשקול לבוא גם עם דולה. שתהיה מישהי צמודה אלי שיודעת מה קורה בלידות- גם אם הן לא כאלה מוצלחות,בתקוה שהלידה הנוכחית תהיה דומה לקודמת חמסה-מזוזה-שום.
 
אז ראשית אשמח להמלצות על דולות שליוו אתכן בלידותיכן ושעשויות להתאים מבחינת מיקום.
ושנית -אם התעמרו בכן באחד מבתי החולים הללו, אנא ספרו לי.
ושלישית- איך מקבלים דולות במאיר? יש לי שם קשרים טובים ואני יכולה לשאול אבל אשמח לשמוע מנסיון אישי.
דברי איתי בפרטי
01/03/15 22:56
136צפיות
יש לי כמה וכמה המלצות אבל זה נורא נורא תלוי בדגשים שלך
במאיר אין שום בעיה ומתקבלות באהבה (זה מנסיון דולאי  אישית ילדתי בליס בפעם האחרונה גם עם דולה שלצערי לא מלווה כיום)
דברי איתי בפרטי
01/03/15 22:57
59צפיות
יש לי כמה וכמה המלצות אבל זה נורא נורא תלוי בדגשים שלך
במאיר אין שום בעיה ומתקבלות באהבה (זה מנסיון דולאי  אישית ילדתי בליס בפעם האחרונה גם עם דולה שלצערי לא מלווה כיום)
º
תודה! בטח שאדבר
02/03/15 09:40
13צפיות
המלצות בפנים
01/03/15 23:03
158צפיות
שתי המלצות - אורלי מזרחי ועפרה ויסמונסקי.
אורלי היתה אמורה לוות אותי אבל היתה בחו"ל (לקחנו בחשבון שסיכוי גדול שזה מה שיהיה), וקיבלתי את עפרה המקסימה.
אורלי ליוותה את אחותי ואת בת דודה שלי והיתה לא פחות ממופלאה.
הן שתיהן עובדות בשיטת Birthing From Within.
במאיר ילדתי לפני כמעט שלוש שנים ולפני שש שנים וחצי.
בשתי הפעמים היה נהדר, ובפעם האחרונה (שבה גם נשארתי את היומיים שלאחר הלידה) התפעלתי מאוד מהצוות המסור והאדיב, וממחלקת הביות המלא המטופחת והנעימה.
 
אגב גם אני ילדתי פעמיים ללא דולה, בלידה טבעית, ובכל זאת החלטתי להיעזר בדולה בלידה השלישית. היה שווה.
לידה טובה!
תודה! ואם מותר לשאול
02/03/15 09:42
105צפיות
מה היה התהליך לפני הלידה וגם..למה נשארת יומיים אחרי הלידה? (מתכוננת נפשית לאפשרות הזאת, אבל לא מתה עליה ב-כלל)
ילדתי עם הילה לב רן במאיר
02/03/15 14:45
104צפיות
לפני שנתיים ושבועיים.
עבורי היא היתה מושלמת. הייתי צריכה יותר מהכל מישהי שארגיש שאני יכולה להתייעץ איתה, והיא היתה כזו ביג טיים, גם במהלך ההריון וגם בלידה. גם בן זוגי היה מבסוט. קיבלו אותה מצוין.
אם את רוצה עוד פרטים, דברי איתי.
º
מעולה! הצק אציק לך (גם לגבי הילה לב רן וגם לגבי מאיר)
02/03/15 22:20
11צפיות
º
מחכה ומצפה
03/03/15 09:12
6צפיות
לא לקחתי דולה, אבל
03/03/15 11:08
30צפיות
רק לומר שילדתי בלניאדו והייתי מאוד מרוצה.
הצוותים היו נהדרים גם במיון יולדות (שבו שהיתי לא מעט שעות) ובמחלקת נשים (שבה הייתי מאושפזת יומיים לפני הלידה, מקווה שאת לא תגיעי לשם), ובחדרי הלידה ובמחלקת יולדות במיוחד. אני מבינה שצוות התינוקיה פחות רלוונטי לך כי את מתכננת להשתחרר מיד אחרי הלידה.  
אני לא הרגשתי שחסרה לי דולה. המיילדת שהגרלתי היתה נפלאה, מתחשבת ומיומנת (לפי מה שהבנתי רוב צוות המיילדות בלניאדו הוא מצוין). באמת חוויתי את הגישה המכבדת והלא התערבותית שהם מפרסמים.
הנקודות החלשות שלהם מבחינתי לא כל כך רלוונטיות לגבייך - התשתיות במחלקת נשים, וכמה אחיות בתינוקיה (מיעוט, אבל מיעוט קיים).
 
שיהיה בהצלחה ובהרבה מזל טוב
מה לבשל ליום שישי בערב??
02/03/15 08:46
232צפיות
ביום שישי בערב אנחנו מארחים שתי משפחות לארוחת ערב. אין לי המון זמן לבשל, יש לי עניין להרשים, והמוח ריק!!!
אשמח להמלצות לכמה מתכונים קלילים (הכיוון הוא בריא. יכול להיות צמחוני אבל לא חובה). 6 מבוגרים ו4 ילדים.
המון תודה!
מנסה לעזור
02/03/15 09:06
187צפיות
יש לי כמה רעיונות אם תאהבי אקליד לך מתכונים אחה"צ מהבית-
תבשיל עוף בלימון
קציצות בשר ברוטב עגבניות ושזיפים 
גולש/תבשיל בשר- יש לי כמה מוצלחים השאלה אם זה הכיוון
 
תוספות אפשר פשטידת קישואים, תפוחי אדמה בתנור, בטטות בתנור, אורז לבן, יש לי גם אורזים משודרגים.
 
סלטים- אפשר סלט גזר חריף/לא חריף עם לימון פשוט וקל אפשר לקנות גזר מוכן, סלט כרוב, סלט חסה
 
תגידי אם אני בכיוון ונמשיך
º
בכיוון לגמרי! בעיקר בתוספות ובסלטים. אשמח למתכונים
02/03/15 09:13
37צפיות
מתכונים לתוספות
02/03/15 09:50
110צפיות
תפוחי אדמה בתנור זה הכי פשוט- אפשר לקנות את הקטנים לשטוף לפזר בתבנית עם קצת שמן זית, לפזר מלח גס, פלפל גרוס, אפשר להוסיף עלי טימין/רוזמרין אם רוצים, מכניסים לתנור ב-180 מעלות, מערבבים אותם מידי פעם, אחלה מנה בכלום עבודה.
אנטיפסטי- לחתוך ירקות כל מה שאוהבים- פלפלים, בצלים, דלורית, דלעת, בטטות, גזר... למרוח עליהם שמן זית מעט לפזר מלח גס ולאפות בתנור ב-180 מעלות.
כרובית- אפשר שלמה אפשר מחולקת לפרחים, לבשל במים רותחים כ-5 דקות ולסנן, לערבב בקערה כף מיונז, כפית חרדל ומל"פ למרוח על הכרובית לפזר מעל פרורי לחם בתנור 180 מעלות כחצי שעה עד שמשחים.
 
סלט גזר- גזר מגורר, לימון פרוס דק וחתוך לחתיכות קטנות, פלפל חריף ירוק חתוך קטן. מתבלים במלח, לימון ושמן קנולה.
סלט כרוב עם גזר בסגנון סיני- גזר מגורר וכרוב חתוך לרצועות דקות מערבבים רוטב- ביחס שווה - שמן קנולה, חומץ, סוכר וסויה
סלט כרוב- חותכים כרוב לרצועות דקות מוסיפים צימוקים/חמוציות, אגוזי פקאן, אפשר להוסיף תפוח עץ חתוך דק לרוטב מערבבים לימון, שמן זית, סילאן חומץ בן יין (לא יודעת כמויות בערך שווה בשווה טועמים ומתקנים טעמים אם צריך).
סלט בורגול מתאים?- בורגול גס על כל כוס מוסיפים כוס מים רותחים עם מעט שמן זית המון לימון אפשר להוסיף א.מרק או רק מלח ומניחים בצד לשעה שיתכרך. חותכים ירק מה שאוהבים והמון ומערבבים. 
ומוסיפה- אנטיפסטי מכל מיני ירקות (כרובית סלק בטטה גזר)
02/03/15 09:52
113צפיות
בתנור. הרבה עבודת קילוף, מעט בישול ממש. שעועית ירוקה עם שומשום. לזניה תרד מתרד קפוא, עם או בלי בשר. ו/או רוסטביף בתנור- פחות עבודה מקציצות.
מרק דלעת/מרק עדשים.
פאייה עדינה של אורז ודגים (מכינים אורז רגיל/מלא. מטגנים פילה דג טוב בסגנון אזייאתי- ג'ינג'ר ושום, תערובת של כף סוכר כף סויה +כף קורנפלור שעורבב עם מים למשחה.זורקים למחבת את הג'ינג'ר והשום, את הדג ואחריו את התערובת, מטגנים חצי דקה וזהו. כשמתקרר מערבבים עם האורז ועם בצל ירוק חתוך קטן. טעים, קל ובריא)
כמו שאת מבינה אני ממחלקת הבישול-קל, את הרושם אני מציעה לעשות בצורת ההגשה.. מפה יפה וקישוטים (נניח, מסכות יפות בצבעים שונים לכבוד פורים).
לילדים- אצלנו הולך בולונז (פחות עבודה מקציצות ויותר סיכוי שיאכלו) ,ירקות חתוכים ומסודרים בצורה יפהפייה על צלחות יפות, ארטישוקים+קעריות קטנות לשמןזית+לימון וקערה לעלים. (במפתיע, ילדים אוהבים ארטישוקים).
שדרוג לבולונז להפוך אותו ללזניה
02/03/15 10:20
104צפיות
אחרי שהרוטב מוכן שמים דפי פסטה מוכנים שכבות וביניהן רוטב בולונז, למעלה שופכים רוטב שעשוי מרסק עם עגבניות מרוסקות אופים ב-180 כ-30 דקות ויוצא מעולה.
והכי טוב -לעשות כמות כפולה ומחצי להכין לזניה
03/03/15 10:53
37צפיות
ואז יצא לך שני מאכלים טעימים ומשביעים בזמן הכנה של מאכל אחד.
אני לא אתן לך דגים אבל אתן לך חכה
02/03/15 17:32
126צפיות
2 אתרים שאי אפשר ליפול עם המתכונים שלהם:
ולמתוקים:
כמובן שיש גם את האתר של ניקי ב, גם שם אי אפשר ליפול (אבל גם לא למות מהתלהבות)
אם את צריכה משהו מהעיר הגדולה, מסרריני בהקדם (ביום חמישי חופש)
אני אפס מאופס בתחום
03/03/15 11:01
50צפיות
אבל אני מוכנה להמליץ לך על שכנים שלך ששווה לשאול
קולינריה ואירוחים זה לגמרי הם
אוכל בסמוך למוזיאון ישראל
02/03/15 14:40
139צפיות
(רצוי אוכל ילדים) מה יש בסביבה ומתאים?
כמה זה "סמוך"?
02/03/15 17:16
133צפיות
ממש קרוב יש את מה שיש במוזיאון - יש קפיטריה (סבירה) ומסעדה (בשרית. טובה, כולל מנות ילדים, אבל לא המחירים הכי זולים בעולם). חוץ מזה אין ממש סמוך באיזור. אבל במרחק נסיעה קצרה אפשר לאיזור השוק, רחוב בצלאל או עזה, ואז יש מגוון גדול יותר.
תודה רבה. אם כך,
02/03/15 18:28
78צפיות
ומכיוון שלא ביקרנו במוזיאון שנים רבות, נאכל משהו בקפיטריה. האוכל הוא החלק השולי בביקור.
יש מלא.
02/03/15 19:52
147צפיות
יש את ״אנינה״, מסעדה חלבית נחמדה מאוד וטיפה יקרה ממש צמוד למוזיאון. במרחק נסיעה קצר מאוד יש לך את האוניברסיטה על שלל הקפטריות והמקדונלדס ודשאים להתרוצץ בהם אם מתחשק לכם, את קניון רמת אביב על מזנוניו, ואת ביתא קפה במרכז ברודצקי.
מוזיאון *ישראל*, לא *ארץ ישראל*
02/03/15 22:01
108צפיות
למרות שגם בירושלים אפשר לקפוץ לגיחה קטנה לקמפוס האוניברסיטה בגבעת רם...
מותר להכנס לשם בלי כרטיס סטודנט?וואו, באמת ששנים לא הייתי שם
02/03/15 22:08
87צפיות
פעם לפני איזה 12 שנים באתי לבקר את הדשא ואת זכרם של ימי לימודי העליזים והסתבר שצריך כרטיס סטודנט או משהו כדי להכנס לאוניברסיטה. נתקפתי זעם. אולי כדאי לנסות שוב.   
למתחם האוניברסיטה בגבעת רם?
03/03/15 02:03
72צפיות
כן בודאי. יצא לי לדבר שם באיזה כנס לפני שנתיים - ולא היתה שום בעיה. יש בדיקה בטחונית בכניסה אבל וודאי שאפשר להיכנס. הספריה הלאומית נמצאת שם - היא לא רק לסטודנטים..........
לגבעת רם בוודאי
03/03/15 09:54
52צפיות
הספריה הלאומית נמצאת במתחם ולכל אחד שמורה הזכות להיכנס לספרייה הלאומית. צריך להזדהות בכניסה באמצעות תעודה כלשהי, וזהו.
ולמען האמת גם להר הצופים אפשר להיכנס בלי כרטיס סטודנט, מספיק להיות עם מספיק ביטחון עצמי.
בהר הצופים אולי
03/03/15 10:27
56צפיות
אחרי הפיגוע בפרנק סינטרה התחילו להקפיד על כניסה רק עם כרטיס סטודנט או אישור מהבטחון. זה לא אומר שזה בלתי אפשרי, אבל זה קצת מקשה.
בגבעת רם אין שום בעיה להיכנס, כיון שיש את הספריה הלאומית, מכללת אורט ועוד מוסדות שהם לא רק האוניברסיטה, חייבים לאפשר לעוד אנשים כניסה.
בהר הצופים נכנסים יופי
03/03/15 11:05
48צפיות
במשך השנתיים האחרונות, כמאה ביקורים. שלוש פעמים ביקשו ממני הזדהות, בכל המקרים הסתפקו ברישיון נהיגה. יכול להיות שאילו הייתי לבושה בחיג'אב היו מבקשים יותר, אבל את זה לא בדקתי.
באמת השתפר
03/03/15 11:17
37צפיות
אבל היא כתבה שהיתה שם לפני 12 שנים. באותה תקופה הקשו הרבה יותר, כי זה היה זמן קצר יחסית אחרי הפיגוע.
 
º
03/03/15 11:39
5צפיות
באגף הנוער של מוזיאון ישראל תתקיימנה סדנאות אומנות
03/03/15 15:22
16צפיות
לחג פורים בימים חמישי ושישי.
קפית בגן הבוטני
03/03/15 10:25
75צפיות
נסיעה קצרצרה, מסעדה חלבית נעימה ואגם עם ברווזים.
 
חוץ מזה יש את קפה העברית ליד מרכז קוסל באוניברסיטה, אבל הם נהיו מסעדת בריאות עם תפריט קצת מוזר.
 
האמת, שבנסיעה קצרה אתם מגיעים לסינמה סיטי ושם יש עוד כמה אפשרויות.
 
מעניין
03/03/15 11:10
54צפיות
רק אני לא סובלת את קפית וחושבת שיש שם אוכל בינוני ושירות גרוע?
(כן, אגם נחמד. נכון)
אין לי מושג
03/03/15 11:19
49צפיות
לא אכלתי שם לאחרונה, אבל בעת הצורך, זה יכול להיות פתרון חביב.
 
º
תודה תודה
03/03/15 15:24
3צפיות
הייתי רוצה להתייעץ אתכן בשני נושאים רגישים
01/03/15 23:06
440צפיות
מקווה שאפשר. 
 
נושא אחד, קשור בחברות מבוגרים. 
נושא שני, במעורבות הורית. 
 
אבל בשני הנושאים, אני תוהה, מה בעצם אמורה להיות התגובה הנכונה יותר. 
 
נושא אחד וקל יותר - הזמנתם חברים לארוחה בסופ"ש (הם וילדיהם). קסעתם איתם יומיים או שלושה מראש. קניתם, טרחתם, הכנתם, בישלתם. כחצי שעה או שעה לפני שעת הארוחה המיועדת (הכל כבר מזמן מתבשל בתנור) הם מתקשרים להודיע שלא יגיעו כי ...."הם עייפים ורוצים לנוח קצת לקראת היציאה שלהם בערב". 
תגובה הגיונית ? (אחרי שבלעתם רוק, הבעתם אכזבה קלה, והמשכתם הלאה...). הייתם מזמינים שוב ? 
 
נושא שני - קשור יותר למעורבות הורית. הבת שלי נתפסה בבית הספר כשהיא "רושמת על השולחן" לפני מבחן שהיה אמור להיות. לדבריה, היא לא הבינה מה המורה דיברה (בי"ס בארה"ב. והיא לא ממש מבינה טוב את השפה), והדברים שהמורה דיברה עליהם היו חדשים לה, ולכן רשמה אותם על השולחן. המורה התייחסה לזה כאל מעשה רמייה, לקחה את הילדה למנהלת. הילדה נענשה ובסוף החליטו לתת לה 0 במבחן הזה. 
מעבר לכך שהשנה יש לה מורה ממש דפוקה שמורידה לילדה את המוטיביציה ולא לראשונה - אני תוהה, האם להתערב ? האם לתת לילדה להסתדר לבד ולהבין ולהפנים שיש ענישה למעשים לא מקובלים ? 
אני כתבתי למנהלת והסברתי לה שהילדה מתקשה להבין את המורה, שהמורה מדברת מהר מדי עבורה ובמילים שהיא אינה מבינה, וביקשתי לאפשר לה להיבחן שוב ולחשוב על עונש חינוכי יותר, ובכל זאת, הם החליטו לתת לה 0 במבחן הזה. 
הייתם ממשיכות להתערב ? (הילדה טוענת שהיא למדה מכל הסיםור הזה ש"אסור לרמות", אז יש גם לקח מסויים...)
 
אשמח לקבל קצת תובנות. 
 
 
 
º
קסעתם = קבעתם
01/03/15 23:09
41צפיות
בקשר למקרה השני - היות וכוונת הילדה היתה לרמות
02/03/15 00:02
304צפיות
אז למה את צריכה להתערב בעצם?
הרי יש לה גם מחברות, אז למה שהיא תרשום על השולחן?
נראה לי שמועיל ללמוד שלמעשים יש תוצאות בשלב מוקדם ככל האפשר.
 
מה מטרת ההתערבות? לחסוך לה את תוצאות המעשים?
רמאות היא לא דבר רצוי, גם אם מאוד לחוצים וכדאי שהיא לא תתרגל להסתמך על הדרך הזו (ואני מניחה שגם לא להשחית את רכוש ביה"ס)
אז לשאלתך - כן, תני לה לגלות באופן בלתי אמצעי שלרמות זה לא כיף כי יכולים לתפוס אותך ואז יהיה מאוד לא נעים.
 
אני כן חושבת שיש מקום לשיחה בינך ובין הילדה ולהבין למה היא הרגישה צורך לרמות מבחינה רגשית.
 
בקשר לענין הראשון - לא הייתי מזמינה שוב ומעבר לזה הייתי בודקת עם עצמי, מה המשקל של האנשים האלו בחיי.
האם העובדה שאתם ישראלים בחו"ל גורמת לכם להרגיש לחוצים מבחינה חברתית ולכן נדחקים לקשר עם אנשים שלא בהכרח מתאימים לכם?
כי אם הם חברים, אני מניחה שלא היו מתנהגים כך ואם הם לא אז אין סיבה לטרוח בשבילם...
אני מתארת לעצמי שיכול להיות מאוד לבד שם בארץ זרה, אבל לדעתי הבדידות יחד עם אנשים שלא מתאימים לכם יכולה להיות אפילו קשה יותר.
ואולי הכל סתם השערות כי בעצם לא כתבת כלום על מצבכם החברתי.
 
 
 
 
לגבי הנושא הראשון- מבחינתי זה מהווה זלזול
02/03/15 00:32
274צפיות
בי ובזמן שהשקעתי כי ברור שאם מארחים לארוחה יש השקעה של זמן,כסף ומאמץ ואם בוחרים לא להגיע בגלל סיבה כזו,שבעיני אינה מוצדקת והיו צריכים לחשוב על זה קודם או לתכנן את הזמן בצורה אחרת...
 
אני מאוד משקיעה בארוחות כשמתארחים אצלי כך שאני די מתחרפנת כשעושים דברים כאלה. למזלי נדיר שזה קורה...
 
לגבי הנושא השני-אני חושבת שאם היה קשה לבתך, היה כדאי לעדכן את הצוות החינוכי על כך ולא שנייה לפני או אחרי המבחן. אולי אפשר לנסות למצוא דרך להקל עליה טרם מבחן שהיא לא תרגיש צורך לכתוב את התשובות. אני חושבת שהיא למדה לקח מהמקרה ועכשיו באמת מבינה שזה נחשב כמעשה מרמה וגם אם עשינו משהו לא בכוונה תחילה- אם זה משהו שלא מקובל ולא "חוקי"- יש השלכות לכך.
הנושא הראשון באמת קל
02/03/15 00:47
266צפיות
אם עבור הילדים זה קשר טוב אז הייתי בולעת ומזמינה שוב, אחרת לא הייתי יוזמת בעצמי. והייתי משתדלת להזמין לשעות משחק ולמזער את המאמץ סביב האוכל או בכלל.
 
לגבי הנושא השני -בת כמה הילדה? האם הציון השנתי ילך איתה לאנשהו? אם לא, אז זה מחיר נמוך עבור הלקח. כן הייתי מנסה להוריד ממנה לחץ לעמוד בסטנדרטים מסוימים או לארגן לה עזרה בלימודים, נשמע שהמצב שלה לא כייפי 
 
עונה על הראשון
02/03/15 07:00
216צפיות
גם אני הוברזתי ככה, אמנם לא חצי שעה לפני אבל יומיים לפני ארוחת ראש השנה. נעלבתי עד עמקי נשמתי ומאז אני מסרבת לפגוש אותם ולשוחח איתם בארועים חברתיים. אני בד"כ לא ממש נוטרת טינה ברמות כאלה אבל בגלל שזאת היתה ארוחת חג ולא היה לנו סידור אחר, יצא שחגגנו רק שלושתנו (כי הקטן ישן). היה מעאפן ומבכיא מאד. בקיצור - הייתי מאד נעלבת ודורשת התנצלות ותיקון. ואם לא אז לא חייבים להיות בקשר.
 
בת כמה הילדה?
02/03/15 10:06
199צפיות
לגבי חברות מבוגרים- נשמע מבאס מאד. במיוחד בהקשר של מגורים חדשים בחו"ל. מצד שני, אם לרוב הם אנשים נחמדים ומתחשבים -הייתי מתגברת ומזמינה שוב. לפעמים אנשים מבטלים בגלל סיבות* שלא נעים להם להגיד . מה שכן, הייתי מגבילה את ההשקעה בפעם הבאה. קרה לי עם בת דודה אמריקאית שהגיעה, ניג'סה כמה היא רוצה להפגש, קבעה והזמינה עוד קרובה יחד איתה וכו' ובסוף לא הגיעה- גם אני נורא התבאסתי והתרגזתי. מה שכן, בפעם הבאה שהיא אמרה כמה שהיא נורא רוצה להפגש, אמרתי לה- אלה ואלה הימים והמקומות שנוח ואפשרי לי (בלי להתאמץ יותר מדי למצוא זמן מתאים ולהציע לקחת אותה/לבשל לה).
*סיבות אפשריות שאנשים לא נעים להם להגיד- רבתי עם בעלי ושנינו מבואסים, עצבניים ופני נפוחים מדמעות. הילד מסרב בתוקף ללכת אליכם ואנחנו חוששים מפדיחות בכניסה. לא ישנתי בלילה מדאגה על משהו ועכשו העייפות היכתה בי ואני מתוחה כל כך שאני לא יכולה להיות בחברה שדורשת שיחה, וכו'.
ולגבי הבת: למה בעצם כתבת למנהלת?בעינייך זה לא נחשב לרמייה?
02/03/15 12:56
142צפיות
לא ברור לי מתיאור האירוע, איך זה יכול להתפס כמעשה תמים.אלא אם הילדה צעירה מאד מאד (כיתה א/ב) ו/או לא הבינה שיהיה מבחן. במקרה זה -תבקשי שיחה עם המורה שהילדה תסביר את עצמה עם תמיכה שלך.
אם הילדה הבינה שיהיה מבחן ושהיא עושה מעשה אסור,  לא ברורה לי הסיבה להתערבות שלך .
אני מצפה מילדי להיות ישרים ולקחת אחריות על מעשיהם. לקחת אחריות על מעשים זה לעמוד בתוצאות ולא לנסות להמעיט מחומרת המעשה כפי שעשית במכתבך וגם במה שאת כותבת כאן.
הייתי לוקחת את הילדה לשיחה מהכיוון של "איזה בנאדם את רוצה להיות, מה את מצפה מעצמך " ומדברת איתה על הסיבה שהיה לה חשוב להצליח במבחן הזה.
במקביל -נשמע שהיא צריכה עזרה של בית הספר, הייתי עושה הרבה (כולל לשלוח מכתב נוסף שאומר שחשבתי על המכתב הקודם ואתן צודקות, הילדה תלמד לקח וכולי וכולי) כדי לגייס את עזרתם לכך.
הטיעון המחוייך שלה היה
02/03/15 18:36
158צפיות
"בילינו אתמול בלילה עד מאוחר, אנחנו גמורים מעייפות, ואני חייבת לנוח קצת לפני היציאה שלנו בערב"... 
 
כל זה כחצי שעה או 40 דקות לפני הארוחה (הכל כבר בתנור, כמובן). 
 
 
 
מעצבן לאללה. שוב, תלוי כמה הקשר חשוב לך ומה האלטרנטיבות...
02/03/15 22:19
101צפיות
אבל בכל מקרה בפעם הבאה הייתי קובעת איתם בגינה הציבורית/בפיצריה/בבית אבל בלי לנקות קודם ועם כיבוד ברמת העוגיות הקנויות שיש בבית ממילא
 
ולגבי הילדה, קראתי מה כתבת למטה.נשמע לי שהייתי שואלת אותה, מה באמת קרה, מה היא רצתה להשיג. ומנצלת את הצ'אנס הזה כדי להסביר לה מה הציפיות שלך. גם מבחינה מוסרית, גם מבחינת ציונים. אולי לכם זה לא חשוב אבל לה כן, אז אולי את יכולה "לסכם" איתה מה ייחשב לציון מצטיין במצבה הנוכחי.
לגבי החשש שהיא תרצה להפטר ככה ממבחנים, את יכולה להטיל עליה להבחן בבית בעזרת שאלות מהספר, או כל מטלה אחרת שתעים את זוהרו של הרעיון
העצות שלי
02/03/15 10:17
125צפיות
קרה לנו בעבר שביטלנו/ביטלו לנו אבל הסיבה היתה מחלה או באמת משהו שצץ פתאום ובגללו אי אפשר היה להגיע ולא עייפים ורוצים לנוח .
לא הייתי עוברת עם זה לסדר היום. לא הייתי מזמינה אותם שוב וקרוב לוודאי שהייתי כועסת עליהם מאוד.
 
לגבי נושא בית הספר והילדה, צריך להפריד את הבעיה לשתיים- רצתה להעתיק, לא מבינה את המורה.
על הנסיון להעתיק היא קיבלה עונש אל תתערבי ואל תנסי לעזור.
לא מבינה את המורה תקבעי עם המורה ותנסי לפתור את הבעיה. שיהיה לה קל יותר בהבנת החומר.
נתחיל מהבת שלך:
02/03/15 10:18
233צפיות
אני חושבת שנדרשת כאן עבודת תיווך גם כלפי בתך, וגם כלפי צוות ביה"ס. אני לא אוהבת שמשאירים דברים "ככה", אלא תראי בזה הזדמנות לצמוח. אני הייתי משוחחת עם הבת שלי. שיחה נעימה ולא מלחיצה. יוצאת איתה מהבית ולוקחת אותה לגלידה ודואגת שנהיה רק שתינו. ופותחת איתה את הנושא. שואלת אותה מה מציק לה, מה היא התכוונה, על מה היא חשבה. והמסר שלי היה כזה: "אני מבינה שקשה לך, אני רוצה לשמוע אותך ולהבין מה קשה לך במיוחד ולחשוב יחד על פתרונות", ומן הצד האחר: "אבל יש דברים שלא עושים אותם (כי זו השחתת רכוש בי"ס, כי זו ההעתקה במבחן, וגם כי זה נראה רע למורה)". חשוב שילדים יבינו שגם אם הם לא התכוונו לרע - הסביבה פעמים רבות תפרש את המעשים שלהם אחרת מהכוונות שלהם, וזה עוד דבר שצריך להביא בחשבון. בהחלט הייתי עושה עם הילדה שלי עבודה, ולא נותנת לזה לחלוף בלי תגובה שלי.
לגבי ביה"ס: חשוב מאוד לתווך לצוות את הקשיים של בתך. אני מבינה שהקושי נובע מהחידוש ומהצורך להתסגל ומהשליטה בשפה זרה. חשוב להזכיר להם את זה. שוב - בתחכום, עם המון הבנה לכעס שלהם ולכך שאת לא מצדיקה את המעשה, אבל כן לתת להם להבין מאיפה זה בא, ולחשוב יחד איך עוזרים לה להתאקלם. 
נשגב מבינתי ואשמח אם תסבירי לי
02/03/15 12:06
174צפיות
איך העתקה במבחן מתוגמלת ביציאה לגלידה עם זמן איכות. איזה מסר את מעבירה לילד ככה? "כשתגנוב אקח אותך לבד לחופשה של שלושה ימים"?
כן, צריך להתייחס לקשיים, גם מהצד של הילדה וגם מהצד של ביה"ס. כן צריך שיחה אישית ופרטית. אבל לא, לדעתי זה לא צריך להיות בתצורת בילוי.
אה ולגבי החברים: מה אגיד לך,
02/03/15 10:21
168צפיות
לבטל חצי שעה לפני ארוחת ערב שברור שטרחו עליה זו גסות רוח. יש הבדל גדול בעיני בין לבטל מפגש בבית קפה/מסעדה לבין לבטל הגעה לאירוח שברור שהתכוננו לקראתו, במיוחד בהתרעה כה קצרה. זה מאוד אגואיסטי. מה לעשות עם זה? זה עניין של האינטרס שלך. אם חשוב לך מאיזושהי סיבה לשמור איתצם על יחסים תקינים וטובים, אז תבליגי ותלמדי להבא לא לטרוח במיוחד עבורם. תעשי שיקול פרקטי מה נכון לך.
0 במבחן הוא עונש, רק אם נותנים לו משמעות
02/03/15 10:23
190צפיות
ובהינתן שמדובר בילדה, ואלה לא ציונים שיפגעו בקבלתה לקולג' או משהו, ביכולתכם כמשפחה לבחור האם לתת משמעות לציון הזה (ולהשפעותיו הלאה, אם תהיינה, כמו ציון בתעודה) או לא.
שני הסנט שלי
02/03/15 10:55
234צפיות
לגבי החברים המבטלים - אני אדם רחמן בן רחמנים ולכן הייתי א', אם אתם מחבבים אותם והקשר בגדול מתאים לכם, לא עושה מזה סיפור גדול. ב', מסמנת אותם עם מדבקת "מבריזנים פוטנציאליים" בספר הקטן והשחור שלי, ומגבילה את ההשקעה (הרגשית, הקולינארית, ה"פינוי-זמן" שלי) בפעמים הבאות.
לגבי הבת שלך - בת כמה היא? מה המשמעות של הציון הזה עבורה? בהנחה שהוא לא מתווה את עתידה (לא ציון דמוי מתכונת או משהו כזה), לדעתי מגיע לה שתלמד לא לנסות לרמות (והסיבה שלה נשמעת קלושה לאוזניי הבלתי-מזויינות, לא מכירות אותה ולא אותך, ולא שומעות טונים), וכן, שלא להשחית את רכוש בית הספר. לא הייתי ששה להתערב במקרה כזה כי זה גם עלול "לשרוף" את הקרדיט שלך בעיני הצוות החינוכי. אם יש בעיה עם השיטות של המורה עבורה - תעלי את זה בלי קשר. ושווה גם לנסות להבין מול הבת מה עבר עליה, לא כענישה נוספת מהצד שלכם, אבל כן להבין, מה הלחץ שהרגישה שמופעל עליה, והאם היא מרגישה שערוצים אחרים (למשל לקבלת עזרה) חסומים בפניה.
אני עונה במרוכז
02/03/15 18:46
218צפיות
הילדה בכיתה ד'. בת 10. 
 
בגדול מדובר בילדה מאוד חכמה, ואחת כזו ששואפת שהכל יהיה 100 (גם הצוות החינוכי בבית הספר חושב כך). אם הציון שלה פחות מ-100 היא בד"כ מאוכזבת מאוד, הערך שלה פגוע (היא גם לא מראה לנו ציונים כאלה בד"כ... למרות שאנחנו בדיוק הפוך ! אומרים לה שהציון הוא עבורה ולא עבורנו ולא עבור המורה. 
בישראל היא כמובן היתה בין המצטיינים, ופה, פתאום, היא כבר לא, בגלל קשיי שפה. (היא עדיין בין הטובים, אבל זה כבר לא בא לה בקלות...) 
מאוד קשה לה התחושה הזו שהיא כבר לא מצטיינת. שהציונים כבר לא 100, ואפילו מגיעים ל-90 או 80 רחמנא ליצלן. 
ומאוד עצוב לי עליה כי אני רואה שהיא באמת באמת משקיעה המון. חשוב לה. היא יכולה לשבת 5 שעות על שיעורי הבית בגלל שיש טקסטים מורכבים. קשה לה מאוד מאוד עם השפה ! (יש איתה בכיתה עוד ילדה דוברת עברית אז בכלל, יש לה עם מי לדבר.... והיא עדיין לא שולטת טוב באנגלית) 
 
התכוונתי להתערב כדי לחשוב על פתרון יותר חינוכי. למשל - מבחן חוזר. (למה לפתור אותה מהמבחן ? מטריד אותי שהיא בחוכמתה, תבין שזו דרך נפלאה "להיפטר" ממבחנים, שמהם היא מאוד מאוד חוששת).
 
לגבי החברים. לצערי הרב, אני כזו פולניה של "לא נעים", ו"מה יגידו" שממש קשה לי לארח בלי להשקיע. לא מסוגלת לארח בלי להרגיש שהולחן מוצף בכל טוב.
אני חייבת לציין גם שכל התוכניות שלנו שונו באותו היום בגלל הארוחה המשותפת שנקבעה איתם. (חברים אחרים שרצו שנצא ונידחו... וכד')
 
 
 
 
 
 
 
באיזה איזור אתם גרים בארה"ב?
02/03/15 23:06
123צפיות
שירי שלי בערך בגיל שלך. ואני נזכרת כמה קשה היה לה בהתחלה, אם כי היתה עדיין בגיל הגן.
הייתי לוקחת את הילדה לשיחה שבה הייתי מבהירה שאני אישית לא כועסת עליה, ומבינה את הקושי, אבל יש נהלים בבית הספר וצריך למלא אותם. והמורה הזאת נשמעת לי דמות "חינוכית" לגמרי.. כמה זמן אתם כבר פה?
החלק החיובי בחוויה של הילדה
02/03/15 23:18
121צפיות
זה שהיא לומדת להתאמץ. הכאפה הרבה יותר גדולה כשפתאום באוניברסיטה היא צריכה להשקיע ולדעת איך להתמודד עם חומר מורכב אחרי שבכל שנות בית הספר היא "לקחה בהליכה". ביחד עם התמיכה שלכם זה יכול להיות משהו חיובי לטווח הארוך.
 
ולגבי החברים, נשמע שהם מעבירים לך מסר ברור שהבילוי איתכם הוא במקום נמוך בסדרי העדיפויות, אז קצת קשה לי לגלות אמפתיה לתחושת ה"מה יגידו" בנסיבות כאלה..
נשמע שלילדה יש בעיה, בלי קשר לארוע הספציפי
03/03/15 10:02
66צפיות
והבעיה היא לא שעכשיו קשה לה כי היא החליפה שפה, אלא שהיא מצפה מעצמה לקבל 100 בהכל.
רוב הילדים המצטיינים מגלים בשלב כלשהו שהם כבר לא מצטיינים - לחלקם זה קורה רק באוניברסיטה,
או אפילו אחר כך - אבל זה קורה. לכן בעיני חשוב מאד להתייחס לנושא הזה של השאיפה למושלמות
ולהתמודד איתו, בשביל הבריאות הנפשית שלה. איך בדיוק, אני לא יודעת, אבל אני יודעת שאני הייתי
הופכת את זה לנושא מאד חשוב בבית ומשקיעה בנסיון לרדת לשורש העניין. כי זאת לא בעיה קטנה בעיני.
טוב, זה סיפור הרבה יותר רחב
03/03/15 11:39
66צפיות
ודורש התייחסות הרבה יותר גלובלית, ולא רק מקומית של כן-או-לא-העתיקה.
זה טוב לשאוף למצוינות, זה לא טוב לבנות על 100 עגול את כל הביטחון העצמי. דיברתי לא מזמן עם מנהל תיכון למחוננים והוא סיפר איך לכל תלמיד אצלו מגיע הרגע שבו הוא מקבל 17 במבחן ו... השמים לא נופלים.
הישגים צריכים להיות גם בהלימה למאמץ, אבל גם לתנאים אובייקטיבים. ילדה שעברה מדינה ועוד לא שולטת בשפה יכולה לצפות לתקופה של ציונים נמוכים יותר.
וגם כשכבר שואפים ל-100, זה לא נכון ולא בריא להיות 100 בה--כל. יש סדרי עדיפויות, וחובה להפעיל אותם. כיתה ד' זה זמן מתאים ללמוד את הדברים האלה, גם אם הלימוד מלווה בדמעות של תסכול וכעס.
 
לא הייתי מתערבת בנושא ההעתקה. בית הספר קבע עונש לפי אמות המידה שלו. זה גם עונש רלוונטי למעשה. אפשר לדון על המידתיות, אבל לא הייתי נכנסת לזה. מה שכן, אם קשה לה עם השפה, אפשר לבדוק אם יש דרך לסייע לה בנושא הזה בבית הספר.
גם לי מאוד הפריע ההיבט של השחתת רכוש ביה"ס
03/03/15 01:57
134צפיות
הילדות שלי יודעות שאמא שלהן היתה תולה אותן אם היו מקשקשות על שולחן - בין בבי"ס ובין בבית (וגם על השחתת ספרים, אגב, אין אצלנו בבית מחילה מעל גיל 4-5. כבוד לספרים הוא ערך חשוב בעיני). 
אם היו מספרים לי שזה מה שהן עשו - אז בלי קשר לכן/לא להעתיק במבחן - הייתי מבהירה להן שזה מעשה שלא ייעשה.
 
ויכול להיות שחלק מהעונש/עוינות שהיא קיבלה נוגע להיבט הזה [גם אם זה לא נאמר באופן מפורש]. בנוסף, נדמה לי שבארה"ב זה פחות מקובל מבישראל לקשקש על רכוש בית הספר - אולי זה היבט תרבותי שכדאי לך לדבר איתה עליו כדי שתבין את הקודים התרבותיים של המיקום הגיאוגרפי הנוכחי שלה.
במכתב שקיבלנו מבית הספר לא היתה שום התייחסות
03/03/15 07:02
122צפיות
להשחתת הציוד, אלא למעשה ה"רמייה". אז אני מניחה שזה האישיו. 
לי נשמע שחלק מהבעיה היא שאתם לא מדברים באותם קודים תרבותיים
03/03/15 10:43
99צפיות
אני מנחשת בזהירות שיש פער משמעותי בין איך שאתם תופסים את האירוע לאיך שבית הספר תופס את האירוע וגם נוצר פה תהליך שמערבב את איך שאתם כהורים נתפסים, ומהניחוש הזהיר שלי אתם ממלאים תפקיד שונה ממה שהורים חיוביים מבחינת הציפיות של בית הספר ממלאים.
יש מישהו בסביבה שיכול לתווך לך את נקודת המבט המקומית על הסיפור?
אני אומרת את זה למרות שאני מרגישה לא מנומסת כי אני חוששת שאת גורמת לעצמך נזקים שאת לא מודעת אליהם.
(גם לדבי וגם לתריגה) בדיוק.
03/03/15 11:04
84צפיות
מהמצב עד עכשו, אני מנחשת שהרושם שהתקבל אצלם הוא  שאתם מגבים ילדה בת 10 במעשה מאד לא ראוי. נשמע לי מאד לא לטובת הילדה, המצב הזה.
 
תשמעי...
03/03/15 10:41
92צפיות
עומדות לי השערות מהמקרה הראשון וכואב לי הלב מהמקרה השני.
 
בלי לקרוא תגובות קודמות - החברים במקרה הראשון חצופים ברמות על. כשאני מזמינה חברים וילדיהם מראש אני מבשלת המון. חצי שעה קודם להודיע ועוד עם כזאת סיבה "דרדלה"?
מילא הייתם אומרים : רבנו , התכסחנו , מצטערים...אבל- לנוח לקראת בילוי בערב?
לא נראה לי שהייתי מזמינה שוב. זה אומר הרבה עליהם , התנהגות כזו.
 
ולגבי המקרה השני - כואב. ממש כואב. נסי למצוא מישהו או מישהי עם לב במקום הנכון כדי לדבר איתו/ה. לא ברור לי עד כמה זה ילך עם האמריקנים קשי העורף , אבל הבה נקווה שיש *בני אדם* בכל מקום בעולם ורק צריך למצוא אותם.
אימון אישי
01/03/15 11:51
248צפיות
שלום נשים חכמות,
אני מחפשת מאמנת אישית באזור השרון - המרכז.
אשמח לשמוע אם יש לכן המלצות טובות.
תודה!
º
שולחת לך
01/03/15 13:01
14צפיות
באיזה תחום?
01/03/15 14:17
144צפיות
כושר? אושר? מציאת עבודה?
º
אושר זה יהיה מצויין
01/03/15 17:00
18צפיות
ממליצה לך על אריאלה זאבי
01/03/15 23:28
76צפיות
אשה עוצמתית ביותר, עם רקורד מרשים מאוד של עשייה, הנה תוכלי לקרוא עליה פה:
אותי אישית היא לא אימנה אלא העבירה לי קורס אימון בCoachMe - וממש ממש התפעלתי ממנה
אאישה מהסוג שמזיז הרים וגורם לך להאמין שאתה מסוגל להכל
מה שכן - ייתכן שהיא יקרה
ענבר גינזבורג-גובר(בכפר סבא)
02/03/15 00:27
78צפיות
ממליצה עליה בחום.
אם זה בכושר יש לי המלצה מעולה
02/03/15 09:55
82צפיות
מור אוסטר מנורדיה.
º
תודה רבה רבה לכולכן!
02/03/15 10:13
18צפיות
המלצה - דוקטור שלומי כהן איילון
28/02/15 16:48
273צפיות
את דוקטור כהן פגשתי כשרציתי להיכנס להריון
והוא טיפל בי ועזר המון להגשים את החלום
והוא רופא מדהים  ומקסים ובהחלט רופא שכיף להמליץ עליו!!!
º
כל כך כיף שצריך שלוש פעמים ביומיים?
28/02/15 18:06
41צפיות
º
ובשלוש הודעות נפרדות
01/03/15 03:32
31צפיות
- השיר Let it Go ביידיש
01/03/15 17:59
182צפיות
אם יוצא לכן לבקר סבתא/סבא מבוגרים ודוברי השפה ואתן רוצות נושא לשיחה https://www.youtube.com/watch?v=nZPiIF9ZwZY#t=58 ;;;
 
עכשיו צריך מישהו שירים את הכפפה ויוציא גירסה במרוקאית/לדינו-יו-ניים-איט - צדק חברתי ומיד 
 
 
נחמד
01/03/15 22:10
99צפיות
אבל למה בניב גליצאי?
משעשע
02/03/15 09:25
72צפיות
שלחתי לאיש (שהוא לא סבא או סבתא ולא מבוגר אבל דובר השפה),
ומסכימה עם פלגיה, הניב קצת מעצבן.
 
 
 
 
 
האקסית המיתולוגית - סקר קצר
50תגובות
26/02/15 11:32
859צפיות
(קופצת למים אחרי דבי, אני חושבת שזו הפעם הראשונה שאני פותחת פה דיון)
- יש אקסית מיתולוגית בסיפור שלכם? 
- ואם כן, איך אתן מתמודדות איתה? מאמצות אותה אל חיקכן כבת הדודה האבודה? מתעלמות באלגנטיות? מרחיקות באלימות ושורפות תמונות שלה? 
 
ואני אפתח:...

(המשך...)
(קופצת למים אחרי דבי, אני חושבת שזו הפעם הראשונה שאני פותחת פה דיון)
- יש אקסית מיתולוגית בסיפור שלכם? 
- ואם כן, איך אתן מתמודדות איתה? מאמצות אותה אל חיקכן כבת הדודה האבודה? מתעלמות באלגנטיות? מרחיקות באלימות ושורפות תמונות שלה? 
 
ואני אפתח: יש. היא היתה איתו בגרעין והוא זרק אותה הרבה לפני שפגש אותי כי החליט שהיא לא מתאימה לו, כך שהוא לא מתגעגע אליה ולגמרי אדיש. רק שבשנים האחרונות הגרעין שלו חידש מפגשים וקשרים, רובם עם המשפחות, ואני, אם אני רואה אותה, הדם עולה לי לראש למרות המוצא הפולני למהדרין שלי. היא נשואה, נראה שבאושר, עם ילדים, כך שבאמת אין לי מה להיטרד ממנה, אבל זה לא עוזר לי. אתמול הקיסרית חיפשה תמונות שלנו מהילדות בשביל איזה עבודה במולדת לכבוד יום המשפחה, ואני ראיתי תמונות שלה באלבום שלו. באופן לא רציונלי לחלוטין, כמעט שרפתי את האלבום. אנא עזרו לאני15 להתמודד עם האקסית המיתולוגית... 
שאלה למי שהפסיקה להשתמש באמצעי מניעה הורמונליים
26/02/15 09:45
505צפיות
בוקר טוב,
אז כמה שאלות למפסיקות הנ"ל (רק למי שמתאים לה לשתף, כמובן):
1. האם המחזור חזר להיות סדיר ישר, או שזה לקח זמן (כמה? ומה היה עד אז?)
2. אם הפסקת בגלל תופעות לוואי- כמה זמן לקח עד שתופעות הלוואי נעלמו (ובאלו תופעות מדובר)?
3. ומה במקום?
 
תודה!
 
 
אני הפסקתי ממש מזמן
26/02/15 10:38
315צפיות
למעשה, אחרי הלידה הראשונה, אז לא יכולה לענות על השאלות הראשונות, אבל לגבי מה במקום: בעבר התקן לא הורמונלי (פעמיים) והייתי מרוצה. כיום קשירת חצוצרות וזו אחת ההחלטות הכי טובות שעשיתי בחיי. אם את לא בעניין של לבצע ניתוח קשירת חצוצרות ואישך לא יבצע קשירת צינורית זרע אז חושבת שהייתי מנסה התקן לא הורמונלי ורואה איך זה. תמיד אפשר להוציא.
אז ככה-
26/02/15 12:49
262צפיות
1. לקח 5 חודשים. עד שהסתדר לוח הזמנים השתגע. לא היתה שום חוקיות.
2. התחלתי להרגיש יותר טוב תוך חודשיים, בערך.
3. נושא כאוב. עדיין לא ברור.
אפשר לשאול למה הפסקת?
26/02/15 17:09
169צפיות
מה היו התופעות?
הרגשתי מאוד נפוחה והורמונלית.
26/02/15 17:19
211צפיות
לא הייתי בטוחה שהגלולות גרמו לזה, אבל החלטתי לנסות.
ירדתי מידה בבגדים, ואני הרבה יותר רגועה. גם החשק המיני עלה, ואני בכלל לא ידעתי שהוא ירד
פעם מזמן
26/02/15 19:35
209צפיות
היו לי כל מיני תופעות הזויות בתקופה שאחרי הפסקת הגלולות ויותר מדי רופאים אמרו לי שעד חצי שנה מהגלולות הכל יכול להיות.
לקח פחות מחצי שנה עד שנכנסתי להריון (שלישי, שתביני כמה זמן עבר)  אבל למשל - לפי ההריון מסתבר שהוסת היתה אמורה להגיע אחרי בערך 60 יום מהקודמת, והבחילות שהיו לי גרמו לרופאת גסטרו לשלוח אותי לשלוח מחלות מבהילות (והבחילות נעלמו באחת באופן שהבהיר שהן היו הורמונליות קצת לפני שנכנסתי להריון)
אז עד חצי שנה נחשב קשור
האמת שלא מזמן שמעתי על מחקר חדש שדיבר על השפעות על חשק מיני לטווח יותר ארוך, אבל לא עיינתי בו
עכשיו נזכרתי
27/02/15 07:19
157צפיות
כי זה היה כל כך מזמן (לפני 17 שנים). אני זוכרת שהמחזור הראשון לא הופיע בכלל, והמחזורים הבאים, במשך כחצי שנה, היו מינימליים - קלים וקצרים מהרגיל. 
לא יודעת אם זה מה שאת רוצה לשמוע
27/02/15 12:09
400צפיות
הפסקתי.
המחזור הראשון לא הגיע בכלל, כי הריתי. לא משהו מפתיע, כי במשפחה שלי יש היסטוריה ארוכה, דורות אחורה, של הריונות ולידות בגיל ארבעים.
עד שהתרגלתי לרעיון ההריון, התברר שהוא לא מתפתח. ואז הפלתי אותו (בצורה דרמטית למדי, במשרד הקבלה בבית החולים ביום שבו באתי להפסקת הריון יזומה). כרגע אני בלי כלום, מלבד זיהוי ביוצים בגישת שמ"פ. אני מודעת לחוסר הביטחון של השיטה, אבל בינתיים שנה וחצי עברו בלי כלום (מחזורים סדירים פחות ממה שהייתי רגילה בעבר, אבל לא משוגעים). אם יגיע - יבורך.
28/02/15 08:19
200צפיות
תנחומי, פלגיה.
אה, ממש אין צורך
28/02/15 21:30
192צפיות
עבר מאוד בשלום ובשלווה.
אפשר לשאול למה הפסקת?
01/03/15 10:08
115צפיות
ואם בגלל תופעות לואי, אז אלו, ותוך כמה זמן הסתדר?
ולצורך השמ"פ לקחת קורס/קראת ספר/ גיגלת באינטרנט? (את עושה את הכל? כולל חום השחר?)
(ולגבי ה"אם יגיע יבורך" - האמת שלא הבנתי אם בשורה התחתונה את רוצה או לא...)
בגדול, לא נוטלת כבר 7 שנים
27/02/15 19:24
254צפיות
המחזור חזר להיות סדיר די מיד. בכל התקופה עד לפני כמה חודשים עשיתי שמ"פ וזה עבד מצוין.
 
בנובמבר האחרון לקחתי 3 גלולות כדי לדחות את הוסת בגלל טיול במדבר. זה עשה לי כאבי ראש איומים (לכן נטלתי רק 3 ימים). מאז המחזור לא סדיר מבאס נורא.
 
 
אה, ולגבי סעיף 3
27/02/15 19:28
176צפיות
vasectomy
פתרון מעולה וחבל שלא נפוץ בארץ.
עונה -
27/02/15 20:03
165צפיות
1. כן. אבל אצלי גם לפני כן המחזור היה כמו שעון שוויצרי.
2. חוסר חשק מיני, בסבב הראשון של הגלולות. הסתדר די מהר (אבל זה היה לפני יחסית הרבה שנים, אז פשוט לא זוכרת במדוייק).
3. שמ"פ.
כבר יותר מעשור שלא משתמשת באמצעי מניעה הורמונליים
28/02/15 00:04
206צפיות
אז לא יכולה לעזור בעניין סעיפים 1 ו-2, פשוט כי כבר לא זוכרת מה היה.
 
אבל התשובה לסעיף 3 היא כמובן שמ״פ. אני מתה על השיטה הזו, ועל ההיכרות האינטימית עם הגוף שהיא מאפשרת. כל כך מתה עליה, למעשה, שהלכתי והוצאתי לאור את המהדורה העברית של הספר שיטת המודעות לפוריות, כי הרגשתי שאני חייבת לשתף בהתלהבות שלי מהשיטה את כל העולם.
 
פרטים על הספר (וגם אפשרות לקנות אותו במחיר מיוחד לחברות הפורום) - בחתימה שלי.
הפסקתי לפני 11 שנים
28/02/15 08:05
216צפיות
מתישהו באמצע, כשהבכור היה בן שנה, ניסיתי לקחת את הגלולות שמתאימות להנקה וסבלתי מדימומים היסטריים (לפני כן שנה + הריון יצאתי מסבב המחזור).
מאז לא לקחתי שוב לעולם.
1. המחזור חזר להיות סדיר ובשנים האחרונות (אחרי עוד 2 הריונות, לידה אחת ועוד הריון מחוץ לרחם) הוא מגיע בכל 28 ימים בדיוק. הביוץ חד משמעי וברור.
2. הפסקתי כי הרגשתי שלא נכון לי לדחוף הורמונים לגוף. גם בהריונות נאלצתי לקבל תמיכה הורמונלית ונשבעתי לעצמי שלא עוד. מדובר בכ"כ הרבה שנים והזכרון רחק אבל אני חושבת שהיו לי כאבי ראש משמעותיים סביב ימי ה"וסת" (לכאורה, בכ"ז) וכאבי בטן. במקביל, הפסקתי להשתמש בטמפונים ועברתי לכוסית רב-פעמית שלדעתי לקחה איתה סופית את כל התופעות שהעיקו עליי סביב המחזור החודשי.
3. במקום, קודם כל - קונדומים. בעצם, לא קודם כל אלא תמיד. מכיוון שאין פה יותר תוכניות להריונות והריון לא מתוכנן לא באמת ישמח מישהו, אנחנו מקפידים לשמור. לפעמים-לפעמים, כשאני יודעת שאני אמורה לקבל בעוד כמה שעות, אני משחררת קלות.
אם לא היו קוראים לך XXXX - איך היית רוצה להיקרא?
26/02/15 04:41
372צפיות
נניח שהיה עליך לשנות את שמך הפרטי, לשם חדש. במה היית בוחרת?
ולחדד - השאלה איננה מהם שמות פרטיים יפים/שווים/כיפים בעיניכן לתינוקת. אלא באיזה שם היית בוחרת לעצמך?
 
<מותר יותר משם אחד, מותר שמות לועזיים - מה שבא>
חשבתי שכמעט כל שם
26/02/15 08:06
366צפיות
כי אני ממש לא אוהבת את השם שלי.
ואז הגעתי לצומת ההכרעה, בו הייתי יכולה לשנות את השם, גלגלתי כמה שמות, והבנתי שזה לא זה.
הדבר הכי קרוב לשם שהתחבר אליי, וכבר שקלתי לשנות אליו - זה פלגיה
כשהייתי ילדה רציתי יעל
26/02/15 08:07
354צפיות
היום אני מאוד אוהבת את השם שלי ולא הייתי מחליפה.
השם שלך היה ברשימה של ההורים שלי
26/02/15 08:26
297צפיות
זה סיפור הזוי - אמא שלי היתה מכינה רשימה ואבא שלי היה פוסל שם אחרי שם אחרי שם. אז השם שלך היה ברשימה, אבל אותו סבא שלי פסל בטענה שזה שם של בן.
קראתי לבתי בשם שרציתי לעצמי.
26/02/15 08:46
347צפיות
אני נקראת על שם סבתא של אבא שלי. אמנם ההורים שלי עיברתו את השם, אבל תמיד הרגשתי שיש לי שם של סבתות. קנאתי בחברה שהיה לה שם תנ"כי אבל צעיר ומודרני. תמיד אמרתי שכשאגדל אשנה את השם שלי, לזה שלה. כשהגעתי לגיל שבו יכולתי לשנות את השם, הבנתי שזה יפגע באבא שלי, ושבעצם השם שקיבלתי ממש לא גרוע.
האירוניה היא, שלמרות שנתתי לקטנטונת שלי את השם שתמיד חלמתי עליו, אני תמיד אומרת לכולם שהיא נקראת על שם סבתא שלי. השם שלה מזכיר את שמה של הסבתא האהובה שלי, ואני שמחה לחשוב שהיא נקראת על שמה. אני מקווה שזה לא גורם לה לחשוב שמדובר בשם סבתאי
יעל נשארת יעל
26/02/15 09:25
318צפיות
אני מאד אוהבת את השם הזה כי אפילו שהוא תנכי, הוא יותר מהכל ישראלי בעיני, והוא פשוט והוא קצר.
 
אהבתי את השם הזה גם כשהיו איתי עוד שלוש יעליות אחרות.
ואני כבר לא מתעצבנת אפילו שקוראים לי יעלי (בגששית) ואני כל כך שונה מיעלי הזאת.
 
הכי מצחיק אותי כשחברים של חברתי אהובתי מגיל 6, שהיא היחידה בעולם חוץ מהמשפחה שלי שקוראת לי יעלי, קוראים לי גם יעלי.
פעם הייתי שומעת את זה וזה היה צורם לי והשבוע פתאום הבנתי שחברה חדשה שהיא חברה של החברה הישנה קוראת לי יעלי כבר כמעט שנתיים ואני לא שומעת את זה בכלל.
 
בקיצור - זה שם מאד מוצלח ואני ממליצה עליו בחום
 
אם תהיה לנו פעם בת, זה השם שאני רוצה עבורה. וזה גם השם של
27/02/15 20:07
230צפיות
החברה הכי טובה שלי. שם מהמם לכל הדיעות.
זה שמה של הבכורה שלי,
28/02/15 04:47
196צפיות
שהקשה עליה מאוד בחו"ל והיא רצתה להחליף אותו ללילי. עכשיו בישראל היא מדברת פחות על להחליף את השם.
אם הבכור שלי היה בת, הוא גם היה יעל
28/02/15 07:34
209צפיות
אבל הוא יאיר "במקום". אם היינו בחול, מניחה שזה גם היה לא השם הכי קליט שיש. אבל זה כמובן לא שיקול.
כן, אבל זה בכל זאת מעציב
28/02/15 07:36
205צפיות
כשהבת שלך לא אוהבת את השם שלה...
נכון... אבל גם אני לא כל כך
28/02/15 08:05
186צפיות
אהבתי את השם שלי כשעלינו לארץ. עם השנים, הוא לחלוטין grew on me.
טוב, זה לא שזה הפריע לי
28/02/15 08:15
191צפיות
לקרוא לשלישית, שנולדה בחו"ל, בשם ישראלי... (קראתי לה שני).
אני מכירה עוד פעוטה בת רבע לשנתיים
28/02/15 11:08
211צפיות
ששמה שני. השם הזה נעשה טרנדי?
נו, מאיפה לי לדעת? הרי גרנו בחו"ל.
28/02/15 11:19
168צפיות
אני כן יכולה להגיד שיום אחד בקיץ האחרון הייתי בסופרפארם ואמרתי משהו לשני, אז מישהו שעבר לידי אמר "גם לי יש שני" - ואצלו היא הייתה הבכורה (בת 8 או משהו כזה), ואחת שעברה לידו ושמעה אותו אמרה "גם לי יש שני" (ואצלה זו הייתה הבת השנייה, בת 4 או משהו).
אז אולי השם יכנס לרשימת השמות הנפוצים.
28/02/15 11:34
140צפיות
אני הצטרפתי לתפוז רק לקראת הנסיעה לשבתון. מישהי בפורום לא קשור סיפרה לי על תפוז ופורום הורים לילדים בחו"ל. היא הציעה לי להעזר בהם לקראת הנסיעה, ומאז אני מסתובבת בפרדס. לא מכירה ניקים ותיקים.
בפעם האחרונה שבדקתי הוא היה בסביבות 60 ומשהו.
28/02/15 11:56
135צפיות
אני הצטרפתי לתפוז לקראת החתונה השנייה שלי ושל בעלי, ב-2004 (ונעזרתי בפורום חתונות כדי לארגן אותה בזריזות).
 
אגב, למקרה שלא ידעת,
28/02/15 11:23
157צפיות
הניק המקורי שלי היה שני, כי אהבתי את השם הזה... וזה היה לפני שהבת הראשונה נולדה... אבל רק לשלישית קראתי שני.
º
אולי הוא נעשה טרנדי בזכות סקארלט יוהאנסן?
28/02/15 15:36
20צפיות
ישראלי קלאסי
28/02/15 07:44
125צפיות
אוהבת לגלות יעל-יות בגיל הרך
אוהבת את אחותי יעל ואת חברותיי היעל-יות ואת בת דודתי - יעל
אוהבת את סבתא של חברתי - יעל
 
שם שלא נס לחו. מקסים ונעים ודורש את היו"ד בקצהו כבר מהפגישה השלישית, בערך [קורה לי גם עם מיכל(י), אגב].
º
אביגיל, חמוטל, דגנית...
26/02/15 09:30
79צפיות
º
דגנית המון זמן לא שמעתי
26/02/15 09:45
44צפיות
כשהייתי בסביבות גיל 10
26/02/15 09:58
294צפיות
רציתי שיקראו לי אורית.
השם שלי תמיד נראה לי גלותי ותמיד רציתי לשנות אותו.
כשהגעתי לצבא קיצרו לי אותו באופן אוטומטי ומאז ועד היום אני איתו.
º
אני מתה על השם שלי, לא מחליפה
26/02/15 10:59
91צפיות
שם תנכ"י
26/02/15 12:28
208צפיות
יש לי שם מודרני, חסר משמעות, ותמיד רציתי שיקראו לי מרים או שרה או רחל או כל שם עם קצת יותר עומק מהשם הקליט והקליל שבחרו לי.
הולכת לסטארבקס, משנים לי את השם כל יום
26/02/15 14:18
354צפיות
האמריקאים מסתבכים עם השם שלי אז מקבלת כל מיני עיוותים עליו.
אבל לשמחתי, יש איזה כמה בריסטות שכבר יודעים איך להגות ואיך לכתוב- כך שיש להם עתיד
 
אני תמיד הייתי ביחסי אהבה-שינאה עם השם שלי
הוא שם די נפוץ אבל לא ברמה שיש בכל כיתה/גן- אני חושבת שהייתי היחידה בכיתות לאורך השנים עם השם הזה. הבעיה איתו שקל מאוד להצמיד לו כינויים ולא תמיד מחמיאים...
 
הייתי שמחה אם היו קוראים לי יעל או לילך- משהו יותר נעים
 
מה שכן קלעו בשם מבחינת התחביב שלי ...ולא אוסיף יותר
הייתי רוצה שם שלא כל כך דומה לשמות אחרים
26/02/15 15:14
271צפיות
כל חיי אנשים קוראים לי בטעות מירית, עירית, נורית... לא עוזר אם אני מבטאת את שמי בבירור ומאייתת אותו. עם השנים התרגלתי לזה, אבל זה די מייבש. לא כל אך איכפת לי איזה שם, אבל לא כזה שמבלבלים אותו כל הזמן עם שמות דומים (ונפוצים ממנו).
ואם כבר - מה עם שם המשפחה?
26/02/15 16:27
227צפיות
אז ככה לגביי: שם המשפחה שלי הוא אופרה אחרת לגמרי מהשם הפרטי. זה שם לא נפוץ, שלגמרי משדר "רופא שיניים יקה" כזה. בילדותי ובנעוריי לא השתגעתי עליו, בעצם הצליל שלו יש משהו קומי, אבל דווקא התחלתי לחיות איתו לגמרי בסבבה בשנים האחרונות. את המשמעות של השם בעברית אני לגמרי אוהבת ומתחברת אליה, וכשתוהים על השם, אני פשוט מסבירה בשמחה מה הוא אומר בעברית.
שם מפולמ"ח
28/02/15 07:56
126צפיות
סבא שלי (יליד הארץ) החליף את השם המזרח אירופאי של משפחתו כשהיה בפלמ"ח.
שם הכי "ישראלי" בהגדרה, יש לו משמעות אישית לסבא שלי שאני מוסיפה לפעמים אם מישהו מתעניין.
הילדים שלי "סוחבים" שני שמות. אני מקווה שלא כבד להם
אני ממש לא אוהבת את השם שלי
26/02/15 16:05
349צפיות
אבל ממש. עד היום, ארבעים ומשהו שנה אחרי שהתחילו לכנות אותי בו, כשקוראים את השם שלי אני מסתכלת לראות למי קוראים, כי הוא כל כך לא מרגיש לי שייך אלי.
אין לי מושג לגבי שם אחר, אבל לא את זה.
זה טיפה השתפר אחרי ששמעתי את אמא שלי אומרת למישהי ש״מיכל זה שם של מישהי ממש מוצלחת״. אמא שלי, שלא נותנת מחמאות אף פעם.
 
בכל זאת, לילדים שלי היה חשוב לי מאוד לתת שמות נהדרים, ואני כל הזמן מוודאה איתם שהם מרוצים מהשמות שלהם...
אחד השמות האהובים עלי
01/03/15 12:47
85צפיות
והייתי קוראת בו לאחת מבנותי, אילו זה לא היה השם של חמותי
לא אוהבת את השם שלי,
26/02/15 16:54
225צפיות
היינו בכיתה 3 ממנו, בצבא 3, באוניברסיטה 4, בעבודה עכשיו 3. 
כנראה הוא היה נפוץ מאד בזמן שנולדתי. 
מתחברת יותר לקרן, שזה השם שאמא שלי רצתה לקרוא לי. 
בתור ילדה רציתי להיות מירב
26/02/15 17:47
219צפיות
אין לי מושג למה. 
הרבה אנשים קוראים לי משום מה דפנה, למרות שאין לי שום שאיפה כזו.
עכשיו אני בסדר גמור עם השם שלי.
אני אוהבת את השם שלי.
26/02/15 18:43
223צפיות
על אף שהיום הוא כבר לא פופולרי. לילדות שלי קראתי בשמות הכי יפים שיכולתי למצוא, והן עדיין לא מאוד מרוצות (במיוחד הגדולה, כי השם שלה לא עובד טוב באנגלית, וגרנו בחו"ל במשך כחמש וחצי שנים). כלומר, השלישית עוד לא התלוננה... השנייה כן, אבל לא ברור אם היא לא סתם מחקה את אחותה הגדולה (היא נוהגת לאמץ את התכונות המעצבנות שלה... את השאר תלוי, חלק כן וחלק לא...).
וואלה, לא אוהבת את השם שלי, בעיקר מאז שאני גרה בקנדה
26/02/15 20:51
269צפיות
(זה שם של דודות יהודיות זקנות כאן - מבאס!).
יחד עם זאת, אין לי מושג איזה שם הייתי בוחרת לעצמי במקום.
עד כדי כך קשה לי לדמיין את זה.
אולי הייתי מחליפה לשמי השני (Sara) שבאנגלית פה נשמע מעולה (בארץ לא כלכך).
זה תלוי אם זה בארה"ב או בישראל
27/02/15 14:42
238צפיות
בישראל זה יהיה: שירה, שירלי, יעל, או דפנה.
 
בארה"ב זה יותר מסובך.  הכי יפים בעיני כל מיני שמות וואספיים כמו קייט, אשלי, רובין, מורין וכאלה.  אבל איכשהו זה מרגיש לי ממש "לא אני", אז כנראה אלך על שמות נייטרליים כמו ליסה או סוזן (גם נינה נחמד בעיני - אבל הוא נדיר מאוד בארה"ב - הוא שם אירופי)
האמת שלמדתי לחיות עם השם שלי
27/02/15 17:08
227צפיות
למרות שכאן הוגים אותו במלעיל ולא במלרע. שם הסטארבקס שלי הוא לוסי, כבר מעל 12 שנה (ימי לונדון העליזים).
כשנולדתי, ההורים שלי התלבטו קשות בין נגה, נטע ושמי. נטע הכי יפה מביניהם לדעתי
אוהבת את השם שלי
27/02/15 17:56
198צפיות
הדרך אל האהבה הזו היתה ארוכה וממושכת אבל היום אנחנו יושבים אחד על השני מצוין.
 
משום מה מרבים לקרוא לי ענת ונועה.
אני חיה די בשלום עם שמי
01/03/15 10:46
126צפיות
למרות שהוא גורר שגיאות רבות לכיוון של שמות דומים אך הרבה פחות יפים.
לקח לי זמן ללמוד לחיות עם שמי ולחשוב שהוא חביב (בעברית. בשנותיי בארה"ב היה לי קשה איתו ועד היום לא החלטתי איך בדיוק צריך לבטא אותו). היו תקופות שפינטזתי על השמות גבריאלה ודניאלה (כנראה בעקבות ספר שבו יש אחיות מגניבות בשמות אלה).
כילדה, בין שאר סיפורי הקנאה עם אחותי, ביקשנו מהורינו להחליף שמות זו עם זו, ובשום אופן לא הבנו למה הם לא מסכימים. הרי שני השמות טובים ביניהם, מן הסתם... בדיעבד, אמא שלי כל כך מתבלבלת בשמות ממילא, שהיינו יכולות להחליף רשמית וזה היה נראה אותו דבר . כן יצא לי להשתמש בשם שלה בתור ניק בפורומים שונים ושעשעתי את עצמי ככה מאד (לא פה מן הסתם)
 
 קורדליה
01/03/15 12:45
126צפיות
טוב, לא באמת. אבל כשהייתי ילדה חיבבתי מאוד שמות מופלצים סטייל קורדליה האהוב על אן שרלי. היום אני אוהבת את שמי הפשוט מאוד מאוד ומרגישה שהוא מתאים לי.
את השם שאני הכי אוהבת נתתי לבתי. את שמי, שלא אהבתי הרבה שנים
03/03/15 11:13
27צפיות
בילדותי מאד שמחתי שקיבלתי שם שקשור לשיר (שיר לא מולחן של נתן יונתן) אבל אח"כ התבאסתי ולא אהבתי אותו יותר בגלל שהוא היה חסר ייחוד ונדוש ועם סיומת "ית" המקטינה והמעצבנת.
התרגלתי אליו וקשה לי לדמיין את עצמי עונה בפועל לשם אחר(מלבד שמות קרובים שמספיק אנשים כבר קראו לי בהם בטעות....והשמות של אחיותי) . את השם היחיד שיכולתי לדמיין על עצמי בפועל ממש נתתי לבתי.
נשארו לי- נינה. אוׁריָה.
 
כשהרצל פגש את ס(ל)ימה
73תגובות
25/02/15 03:15
1125צפיות
הבו קווים לסיפור היכרותכן עם הישן לצידכן - ברמת פירוט שמתאימה לכן כמובן
 
* איפה נפגשתם לראשונה?
* מה לבשת? מה הוא לבש? (שאלה לבעלות זכרון ברזל)
* מה היה שובה בו באותה פגישה (אם בכלל) או שהאסימון נפל רק אחר כך?
* מה אמרה אמא שלך כשפגשה בו לראשונה?
*...

(המשך...)
הבו קווים לסיפור היכרותכן עם הישן לצידכן - ברמת פירוט שמתאימה לכן כמובן
 
* איפה נפגשתם לראשונה?
* מה לבשת? מה הוא לבש? (שאלה לבעלות זכרון ברזל)
* מה היה שובה בו באותה פגישה (אם בכלל) או שהאסימון נפל רק אחר כך?
* מה אמרה אמא שלך כשפגשה בו לראשונה?
* כל פריט צבעוני או איזוטרי שבא לכן
 
ליחידניות/פרודות/גרושות - מותר ורצוי לבחור אקס מיתולוגי איזה שאתן רוצות למילוי השאלות.  והמונח "הישן לצדכן" כולל גם "ישנה"  (שלא אפספס אף אחת)
 
מתי היתה הפעם האחרונה שמישהו/י אמר לך/קרא לך.... (השלימי
41תגובות
25/02/15 03:17
518צפיות
את החסר ואז מתי היתה הפעם האחרונה הזו)

(המשך...)
את החסר ואז מתי היתה הפעם האחרונה הזו)
|*|נפתח פורום כבדי שמיעה וחרשים|*|
26/02/15 13:29
14צפיות
|שמאל|אנו שמחים לבשר על פתיחתו המחודשת של פורום כבדי שמיעה וחרשים.
אז איך מתמודדים עם ליקויי שמיעה? מהם הזכויות והשירותים שרלוונטיים לאוכלוסיית החרשים? ומהם מכשירי השמיעה שהכי מתאימים?

אתם מוזמנים להיכנס לפורום כבר עכשיו ולהעלות נושאים לדיון, לשאול ולשתף!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
"יום האישה" - איך הייתן רוצות שזה ייראה?
23/02/15 20:50
345צפיות
סוף פברואר מתקרב והתחילו לקפוץ לי בפייס כל מיני הזמנות לחגוג את יום האישה הבינלאומי שחל ב- 8 במרץ.
רובן כולן, בצבעי פסטל עם פרחים מזמינות לארוחה או פינוק "ספא" או מכירה של בגדים/תכשיטים/קוסמטיקה.
ואני? משתגעת שלזה היום הזה הצטמצם לשלל פעילויות סטריאוטיפיות.
כן, אני בהחלט אוהבת לאכול אוכל טעים ונהנית לרכוש בגדים וכו' ועדיין - האם בזה מתמצה כל הקיום שלי? של הנשים שסביבי? האם מטרת היום הזה היא "לפנק" או שאולי זה הזמן גם לעסוק בנושאים אחרים שטורדים את מנוחתנו, כמו הטרדות מיניות? שוויון בשכר? שוויון הזדמנויות בעבודה? ייצוג נשים בפוליטיקה? איך ייתכן שב- 2015 אנחנו עדיין מוזמנות לאירוע בגווני פסטל? (אמרה זו שלובשת חולמה עם לבבות ורודים )
שונאת את יום האשה
23/02/15 22:18
357צפיות
זה היום שמחלקים לנשים בעבודה ורד אדום ובכך משלמים סוג של מס שפתיים לאפליית נשים. פיכס. קודם לקחו לנו את יום האם, עכשיו עושים יום מגוחך אחר במקומו. פינוקים אני רוצה מהמשפחה שלי ומהאנשים שאני באמת חשובה לי. ממקום העבודה שלי אני רוצה התייחסות שוויונית והוגנת.
º
ואיך היית רוצה שהיום הזה יבוא לידי ביטוי במקום העבודה?
24/02/15 09:47
40צפיות
שיתנו לכל הנשים חצי יום חופש
24/02/15 23:08
95צפיות
ונוכל לבחור לבד מה לעשות בחצי יום הזה
º
בול. בדיוק. ולגמרי.
24/02/15 10:22
25צפיות
אצלנו בעבודה את יום האישה חוגגים בדצמבר
23/02/15 23:06
313צפיות
זה מתחבר ליום האם החיפאי בחנוכה.
 
בדר"כ מקבלים מתנה סמלית נחמדה (סט של קרם ידיים, תיק ערב וכד')
וחצי יום חופש שאותו ניתן לקחת רק בדצמבר.
פעם בשנתיים שלוש, עושים גם יום רק לנשים שכולל סיור במקום מעניין וארוחה.
 
אני לא מתנגדת להפליה המתקנת הנ"ל.
 
בעינייך זו אפלייה מתקנת?
24/02/15 09:47
172צפיות
בעיני זו הנצחת הפערים .
במקרה שלנו, אני חושבת שזאת אפלייה מתקנת
24/02/15 22:10
98צפיות
ומאוד בעדה.
בגדול, רוב הנשים נמצאות ועובדות במשרד, בעוד הגברים בדר"כ יוצאים לפגישות (כתבתי רוב הנשים, כי אני שייכת לקבוצה שיוצאת מהמשרד לפגישות), כך שהיציאה מהמשרד לטיול/סיור הוא שבירת שגרה עבור הנשים, והרבה פחות עבור הגברים.
 
גם המתנות, אפילו אם הן נשיות, אני רואה אותן כאיכפתיות של החברה בה אני עובדת כלפי העובדות. ללא ספק שאפשר בלעדיהן, אבל כיף לקבל. זה משתווה למתנת יומולדת ולמשלוח מנות שמקבלים אצלנו. 
הפעילויות שעשינו עד היום, אינן בצבע וורוד (אופנה וכד') אלא דברים שמתאימים לכולם כמו טיול בנווה צדק, סדנת צחוק, הרצאות וכד' ולכן אני מרגישה שמדובר בצ'ופרים ולא בזילזול בנשים. 
הייתי רוצה סדנאות שנוגעות
24/02/15 05:50
227צפיות
לקידום נשים בעבודה, להעצמה נשית בכל תחום (קריירה, לידות, בחירות בחיים), למניעת הטרדה מינית.  אולי גם לרעיונות איך להעצים נשים צעירות יותר במקום העבודה.
 
לא הייתי רוצה ספא, תכשיטים, קוסמטיקה או שום דבר כזה
את עצמאית או שכירה?
24/02/15 09:48
147צפיות
איך מתייחסים ליום הזה מעבר לאטלנטי?
שכירה
24/02/15 14:28
140צפיות
ולפחות מנסיוני ב-3 מקומות עבודה בארה"ב (שניים פרטיים ואחד ציבורי) - מתעלמים ממנו לחלוטין. אין לו זכר.
 
מציינים את "יום המזכירות/רים" (Administrative Assistant Day) כיום הערכה לצוות התמיכה על ידי מתן מתנה או והבעת הערכה. למשל שנה אחת הצוות המקצועי הגיש להן (זה 95% נשים...) ארוחת בוקר. לבשנו כובעי שף וסינר, סידרו אותנו מאחורי שולחנות עם כפות הגשה וכו'.  וגם נהוג לאסוף כסף למתנה או לתת את הכסף שנאסף.
הייתי רוצה שייתנו ביום הזה כבוד לנשים חשובות בהיסטוריה
24/02/15 06:42
198צפיות
ויספרו את סיפוריהן, השפעתן ומשמעותה בכתבות דוקומנטריות מעניינות טלוויזיה ובכלי התקשורת האינטרנטיים. כמו שאנחנו יודעים יפה להציף את כלי התקשורת בתכניות היסטוריות כאלה סביב יום השואה ויום כיפור, אין סיבה שזה לא ייעשה סביב יום האישה. יש נשים מדהימות שתרמו הרבה, בישראל ובעולם, ולא יזיק לשמוע ולקרוא עליהן.
 
זאת מן הסתם לא הפעילות היחידה שיכולה לציין את היום הזה. זה מה שעולה על דעתי כרגע.
כעיתונאית את חושבת שתוכלי להשפיע בקטנה
24/02/15 09:49
148צפיות
על העניין הזה?
שאלה טובה
24/02/15 10:03
139צפיות
אני כתבת של עיתון קומי והיכולת שלי להשפיע בעניין הזה היא מאוד בקטנה. אבל נכון, אני באמת יכולה לתת את הדעת על זה וליצור תכנים בנושא.
 
בכלל, יש כמה נושאים שמעסיקים אותי בזמן האחרון והייתי רוצה לקדם אותם, ששייכים לכאן ולעכשיו, ואני מרגישה שהדרך היחידה לקדם אותם זה לחבור לאנשים מתחומים שהם לא התחום שלי ולהרים יוזמה רצינית יותר, שהיא... ובכן, שאין לי ניסיון בזה ויש לי מעצורים שמעכבים אותי. אולי אני יכולה לפנות גם כאן מעל דפי הפורום כדי להתייעץ בעניינים האלה.
º
עיתון מקומי ולא עיתון קומי, כמובן
24/02/15 10:19
21צפיות
º
מה שדבי וכרמיון אמרו
24/02/15 08:00
38צפיות
כתבתי והתפוז בלע
24/02/15 08:29
383צפיות
אני כנראה חריגה, כי רוב הנשים בעבודה שלי די מרוצות מהסנאות איפור-סקסולוגית-סטנדאפיסטית, והעיקר שאפשר לצאת החוצה לכמה שעות על חשבון הארגון. אבל אני באמת עובדת בארגון נשי, אבל במחלקה שרובה גברית, ואולי אני באמת בעלת תחומי עניין חריגים.
 
בגלל זה אני מצרה כל כך על גוויעתו של הפורום הזה, כי זו היתה הפעם הראשונה בחיי שבה מצאתי שיחת-נשים לרוחי.
גם אני מצרה
24/02/15 09:44
245צפיות
ופתחתי את הדיון הזה כאן ולא בפייסבוק כי אני יודעת שכאן יש לו סיכוי להיות דיון בגלל מבנה העץ הלא שטוח.
אבל אני מקבלת בהכנעה את העובדה שאין מה לעשות, לא השכילו פה לשמר את הפנינה הזאת.
ואני? אני פשוט כל כך עסוקה ורחוקה מהמחשב בימים אלו שאני לא מגיעה לעשות ולכתוב את כל מה שהייתי רוצה, לא כאן ולמען האמת גם לא בפלטפורמות אחרות.
אני מקווה שלא תתבאסי אישית ממה שאני אומרת
24/02/15 09:52
348צפיות
אבל לגבי הפסקה האחרונה שכתבת, אני רוצה לומר: אני קוראת פה המון התייחסויות חוזרות ונשנות לגוויעתו של הפורום וכו'. אז מבחינתי, הפורום לא גווע. נכון, יש משתתפות קבועות ושוות ביותר שכבר לא כותבות כאן. הייתי מאוד שמחה אם הן כן היו משתתפות. (ואני רואה שהן כן נכנסות, מפתיל הפרידה ממעין בר כמנהלת...) אבל זה עדיין מקום טוב לדיונים מעניינים ומפרים, שכשהם עולים אני רואה שהם עדיין יכולים להתקיים. ובתכלס, זה בידיים שלנו להמשיך את זה. כובן שזכותך לבטא את הרגשתך ודאגתך. ועם זאת, כשמקוננים כאן על הפורום באופן בסיסי וקבוע כעל מקום שגווע, אני מרגישה שזה נראה קצת כמו נבואה שמגשימה (או תגשים) את עצמה...
זה הרבה יותר גדול מזה
24/02/15 10:25
300צפיות
אין כאן קינה מקומית על פורום מקומי שגווע או לא. הסיפור פה גלובלי. אתר שלם בקריסה, זה לא משהו שאת ואני, ואפילו לא מעין, יכולות לשנות.
כן, אבל מה זה קריסה?
24/02/15 10:33
292צפיות
אם תפוז ייסגר, זה אכן יהיה חבל. נכון לעכשיו, יש את הפלטפורמה הזאת, שהיא קיימת וניתן ליהנות ממנה. מה יהיה בעתיד - אנחנו לא יכולות לדעת.
º
בעתיד הקרוב מאוד, לדעתי.
24/02/15 11:21
53צפיות
טוב, אז חבל.
24/02/15 11:24
227צפיות
אני קשורה לפלטפורמת הפורומים ולא רואה את עצמי מנהלת שיח כמו פה ברשתות החברתיות.
מסכימה כל כך!
24/02/15 13:22
198צפיות
תפוז (על שלל פורומיו; כיום בעיקר הפורום הזה, אבל בעבר פורומים רבים אחרים) הוא חלק בלתי נפרד מחיי כבר 14 () שנה, ואף פלטפורמה אחרת לא מתקרבת להחליף אותו, מבחינתי - למרות האיטיות שלו ולמרות חוסר התאמתו לסלולר.
 
לצערי, אני מסכימה גם עם פלגיה, שנראה שהעניין גדול יותר מדעיכתו של פורום כזה או אחר, וכנראה ימיו של תפוז בכלל ספורים
 
אבל מסכימה איתך שכל עוד זה לא קרה, כדאי ליהנות ממה שיש
גם אני לגמרי עם כרמיון
24/02/15 14:33
229צפיות
וגם - אני בטוחה שיש פה (עדיין) הרבה מאוד סמויות שקוראות באופן שוטף. וסביר שרבות מהן שוות ביותר.
 
בהזדמנות הזו מזמינה אותן לעזור לעשות פה יותר מעניין וגם לכתוב....  שנאמר: אם לא עכשיו, אימתי?
 
וגם - אם אתן כבר ממילא קוראות פה, אז כנראה שנחמד/נעים/מעניין - אז למה לא לתרום חזרה לקהילה? אפשר לכתוב הרבה דברים בלי לחשוף שום דבר אישי . מנסיון.....  ועל הדרך גם משפשפים את כישורי הכתיבה - בונוס!! .   נסו ותהנו
 
 
התובנה שלי היא כזו:
24/02/15 15:54
221צפיות
מה שצריך זה שיהיו כאלה שיפתחו שירשורים
יש הרבה יותר נשים שמגיבות מאשר פותחות שרשורים (גם אני...) והשאלה אם יש או אין פעילות תלויה בזה
º
טוב - הולכת לפתוח שרשורים....
25/02/15 02:58
22צפיות
קראתי ומגיבה
26/02/15 12:09
87צפיות
אני לא חושבת שיש פה הרבה סמויות מהוותיקות. אני, למשל,  נכנסת הנה לעיתים ממש רחוקות (מכל מיני סיבות כמו הקושי לגלוש מהסלולר וזמן (גם ככה הפייס צורך יותר מידי זמן)). מה שקרה עם השרשור של מעין זה שהוא עלה בקבוצה בפייס. שמענו עליו שם ואז הגענו לכתוב פה. כך שגם כאלו שכבר הרבה זמן לא קוראות פה נכנסו להגיב ספציפית. בעקבות השרשור הזה נכנסתי הנה גם היום (להתעדכן בו) וכבר התיישבתי לקרוא את שאר ההודעות בעמוד.
את פתחת באמת שרשורים מעניינים השבוע ומדגדג לי לענות ולהשתתף, אבל מה שעוצר אותי זו הידיעה שזה יהיה די חד פעמי (כי באמת לא יוצא לי כבר להיכנס הנה כמעט) ונראה לי "לא פייר" להגיב וללכת. כי אם אני משתתפת במשהו אז אני מצפה מעצמי להיות במשהו הזה באמת (למשל, גם להשקיע זמן ולהגיב).
גם אני לא חושבת שיש פה הרבה סמויות מהותיקות
27/02/15 19:19
50צפיות
כתבתי רק שאני חושבת שעדיין יש פה הרבה סמויות - הן לא מהותיקות-הכותבות אני מניחה.  לא התכוונתי שהסמויות הן ותיקות-כתיבה (יכול להיות שהן ותיקות בתור סמויות - אבל את זה אף פעם לא נדע
 
היה ברור, לי לפחות, ששרשור ברכות-הפרישה ממעיין הכיל המון הודעות חד פעמיות מכותבות-ותיקות שכבר מזמן לא כאן.
 
זה לחלוטין שיקול שלך אם לכתוב פה או לא כמובן. אני לא רואה בזה עניין של פייר-או-לא-פייר כלפי הפורום. אין פה משטרת השתתפות.  בעיני הדבר היחיד שלא פייר בעיני זה פתיחת 6 הודעות פרסומת נפרדות מטעם ניק אורח.  בעצם אפילו רק שתיים כאלה הן חזירות בעיני. 
 
אבל אולי בעיניך זה אחרת וזה גם פ'סדר.
º
24/02/15 15:52
9צפיות
פעילויות לגברים.
24/02/15 11:41
150צפיות
מה זו הטרדה מינית ואיך להמנע ממנה, איך זה שאפשר להיות שובינסט (או גזען)
ולהפלות גם בצורה תת מודעת ובלי להתכוון לזה בכלל, החינוך השונה שנשים
וגברים מקבלים ואיך זה משפיע על ההתנהגות שלהם במקום העבודה.
למשל, העובדה שנשים, בממוצע, פחות יעיזו לבקש את מה שמגיע להם, ויותר ישתקו
כשמישהו אחר קופץ בראש, למרות שיש להם מה להגיד.
 
 
º
אך מה שהכי הייתי רוצה זה יום חופש לנשים.. אפשר גם וגם?
02/03/15 01:09
4צפיות
מבחינתי - פעילויות העצמה
24/02/15 13:45
126צפיות
באופן כללי הייתי שמחה לראות ביום זה (כמו גם בימים אחרים כמו יום המשפחה, יום האהבה) תכנים יותר מהותיים ופחות צרכניים. לא שאפשר לפעול נגד כוחות השוק אבל אולי אם תהיה התייחסות מהותית, יהיה פחות ואקום שאליו תיכנס הצרכנות.
התחלתי בלכתוב רעיונות לגברים ורעיונות לנשים ואז חשבתי שהכי טוב, לעשות דברים יחד. העולם שלנו, והנשים, זקוקים לפחות הפרדה מהגברים ויותר שיתוף. יום האישה זו הזדמנות להרבה תכנים. במקום העבודה הייתי שמחה לראות:
סדנאות על קידום נשים בעבודה ואולי באופן כללי (ומעודן יותר) על הטיות חברתיות שגורמות לך באופן לא מודע להניח הנחות חיוביות יותר לגבי הדומים לך (מגדרית / מוצאית / גילאית וכו'),וכך לשמר פערים חברתיים, אפליות וסדרים ישנים.
השתלמויות בהגנה עצמית
סדנאות על איזון עבודה - משפחה
בתקשורת הייתי רוצה לראות:
היסטוריה והגות פמיניסטית (גם אם זה רק ב"הארץ")
נשים פורצות דרך בהיסטוריה ובתקופתנו
דברים נגד הטרדה מינית ונגד אפליה
במערכת החינוך - אותו כנ"ל, + בגילאי ההתבגרות הייתי רוצה לראות הדגשה של תכנים לכיוון שוויון, נגד כפיה והטרדה מינית ובעד הקשבה, בגילאים צעירים יותר אין לי מושג...
מסכימה, טוב, אני עצמאית אז אף אחד לא חושב לתת לי
24/02/15 21:36
133צפיות
כלום, כולל דמי אבטלה וזכויות אחרות...
הייתי רוצה -
גם כן כנראה, סדנאות העצמה, שיווק, ניהול קריירה, סקירה של תפקוד המשפחה לאורך השנים ושל הנחות היסוד המובלעות שלנו על מה מצופה מאיתנו ומה צריך ואיפה אנחנו צריכות לשים את עצמנו ביחס לעולם.
ואולי דברים יותר מרחיבי דעת שלא עולים לי בראש כרגע.
בכל אופן - טיפוח-בגדים-קניות לא מעניינים אותי ורואה את זה בתור משהו די מקטין.
אני מקבלת בחילה מההתייחסות ה ליום הזה
26/02/15 12:17
71צפיות
מכל סדנאות הטיפוח, סטיילינג, בישול, מקרמה.
אין לי שום דבר עקרוני נגד סדנאות כאלו ביומיום (אם כי הן לא כוס התה שלי) אבל זה כ"כ סותר את המהות של היום הזה.
סדנאות כאלו רק מקבעות את הסטריאוטיפ הנשי.
 
מה כן? אצלנו במכללה (הכשרת מורים) מוקדש כל השבוע (בשבוע בו מתקיים יום האשה הבינלאומי) להרצאות פתוחות בנושאי מגדר. יש מרצות/ים מן החוץ שמגיעות/ים במיוחד להרצות ויש שיעורים במערכת הקבועה שמתמקדים, בהקשר של הקורס, בנושא מגדרי (ונפתחים לכלל הסטודנטיות/ים). לפני השבוע הזה אנחנו מקבלות/ים את הלוח השבועי עם נושאי כל ההרצאות והמרציו/ים וכל אחת/ד יכול/ה לבחור מה לשמוע. השנה בקורס שאני מעבירה אני אפתח שיעור כזה  
הייתי שמחה לפגוש ביום הזה ( כבכל יום אחר)
26/02/15 21:09
52צפיות
חברות כנסת שפעלו למען חקיקה מקדמת נשים בתחומי עבודה ומשפחה, לשמוע מסופרות מה היה מקור ההשראה הנשי לכתיבתן.
 
לצערי גם במקום עבודתי התמצה יום זה בארוחת צהריים + מופע של כוכב תורן.
º
שאלה קטנה
25/02/15 07:28
29צפיות
מתנת יומולדת לחברה
25/02/15 07:31
132צפיות
לחברה טובה מאוד מאוד יש יומולדת בקרוב.
מחפשת רעיונות למתנה עבורה בסכום של כ-300 ש"ח.
 
רעיונות מעניינים יתקבלו בברכה
תודה 
º
איזה טיפוס היא? מה היא אוהבת? במה היא מתעניינת?
25/02/15 10:56
23צפיות
מנסה לענות
25/02/15 11:22
91צפיות
היא בהריון, זה הוריד מהפרק הרבה דברים שיכולתי לקנות לה.
יש לה הכל ומה שאין לה היא קונה לעצמה, חובבת קניות.
היא בחורה קלילה לא קוראת ספרים אוהבת קולנוע וטלוויזיה.
אין לי בעיה במקביל למתנה להכין לה גם משהו (מתוקים במטבח אני אוהבת), אבל חייבת לשלב בזה גם מתנה שנקנתה בכסף כי בכל-זאת חברה טובה.
מחפשת רעיון למשהו מקורי ושונה.
טיפול קוסמטי אצל קוסמטיקאית
25/02/15 12:10
86צפיות
אפילו מסאז אצל מישהי שיודעת לטפל בהריוניות
מני-פדי תמיד בטוח ותמיד כיף
תודה
25/02/15 12:30
93צפיות
טיפולים היא עושה קבוע אצל אנשי מקצוע קבועים אז לא נראה לי שהיא תסכים ללכת למישהו אחר.
מסאז'ים היא לא אוהבת, חבל מפסידה 
º
למה אצל מישהו אחר? תזמיני אצל מי שהיא אוהבת
25/02/15 16:52
16צפיות
º
רעיון טוב, אחשוב על זה תודה
27/02/15 07:18
9צפיות
º
טיפול וואטסו?
25/02/15 12:45
16צפיות
לקנות/לא לקנות איי-רומבה ברשת?
26/02/15 09:35
55צפיות
אם כן - איפה? ואם לא - איפה כן? או במילים אחרות: איפה אתן קניתן? 
º
וכמובן - איזה דגם? התבלבלתי לגמרי מההיצע...
26/02/15 09:43
20צפיות
ד

לייעוץ אורולוג ילדים

לד"ר יובל בר יוסף אורולוג ילדים מוסמך לחצי כאן >>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה