בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מכירות את הסיפור על הדודה שבאה לבקר אחרי שנולד סופסוף הנסיך? הדלת נפתחת בסערה ופנימה צועדת הדודה וצועקת "איפה הוא? איפה הוא?!" והאמא של "הוא"? נשארה מאחורי הדלת...
סיפור משעשע אולי, אבל בעצם, הרבה פעמים אנחנו מרגישות ששכחו אותנו מאחורי הדלת, ואף יותר מזה – שאנחנו שכחנו את עצמנו מאחורי הדלת. הדלת אל ההורות. בצעידה אל מעבר לסף עברה רק האמא, והאישה שהיינו נשארה מאחור.
להיות אם זו שאיפה של רבות מאיתנו, ומשהגשמנו אותה – יש נטיה להגדרה עצמית שמצטמצמת אל תוך ה"אמהות". הביטוי לכך הוא פעמים רבות חיצוני – קצת פחות הקפדה על המראה - אין זמן, ובעצם – בשביל מה? הקילוגרמים, שגם ככה קשה להילחם בהם, הופכים מאויב למנחם בצר לנו - בעיקר המכנסים צרות. ה"סכנה" היא איבוד ההגדרה העצמית הרחבה, עימה הבטחון וההערכה העצמית – ואיכות החיים הכל כך חשובה לנו.
היינו חתיכות פגזיות, נמרות במיטה, טייקוניות במשרד, מסמר הערב באירועים חברתיים, ואיפה אנחנו עכשיו? כל היום מתעסקות רק בחיתולים ופליטות.
ההריון והלידה עשויים להשפיע ולשנות הרבה. הלידה גורמת לנו לשינויים פיזיים כגון כאבים ןמחושים שונים, ובמיוחד רואים פתאום את כל עודפי המשקל שהעלינו בהריון. ההפיכה להורים יכולה לפגוע לנו בזוגיות, אולי כי יש כאבים בעת קיום יחסי מין וזה משפיע על הקשר, אבל בעיקר כי פתאום הילד הוא הראשון בסדר העדיפויות ופתאום הבעל נדחק הצידה או שמא שאנחנו הפכנו לשניות אצל הבעל?
פורום נשים אחרי לידה התפתח מפורום הרזיה לאחר לידה – שטיפל באחד האספקטים החשובים והבולטים של תקופה זו בחיינו והוא עודפי המשקל, שמשליכים על תחושת הערך העצמי מסיבות שונות ועל יחס הסביבה. אבל הדיאטה היא חלק מהקשר רחב הרבה יותר של חיינו. היא קשורה באורח החיים שלנו ובמצב הרוח, למשל - יש מי שכשהן בהריון הן "מתנחלות" במקרר וצריכות המון תמיכה הן נפשית והן תזונתית. בהדרגה הוחלט שיש מקום לפורום שיוכל לתת תמיכה רחבה יותר ואולי נוכל גם לעזור למי שסובלת מאספקטים אחרים של התקופה שלאחר הלידה שאינם קשורים במשקל דווקא – גם אם הלידה היתה לפני מספר שנים. פה המקום לדון ולקבל תמיכה בנושאי זוגיות, ערך עצמי, דכאון לאחר לידה, בעיות תעסוקה – וכל הדברים שמשתנים כל כך אחרי שהגורם המשמעותי, הטהור והממלא כל כך – התינוק – נכנס אל חיינו.
הפורום הוא לנו ובשבילנו - כאן הפוקוס הוא עלינו

הגעת ליעד, מהממת!  פה אנחנו מתמקדות בנו. על הילדים שלנו אנחנו כותבות בקומונת אמהות נולדו
חדשה בפורום? כאן המקום להתחיל בו ולהתוודע אלינו. בפורום שלנו אסור לפרסם!
המשך...
הודעה חדשה

תביעות קטנות
31/07/14 23:55
155צפיות
לפני כמעט שנתיים אמא שלי חידשה חוזה לביטוח מוצרי חשמל בביתה למשך 5 שנים וכבר במעמד חידוש הביטוח ביקשה שיבוא טכנאי למדיח. הטכנאי הגיע ואמר שאין לו חלקים למדיח שלה. אמא התקשרה לחברה המבטחת וביקשה לבטל את העיסקה, בשיחה בעל פה אישרו את ביטול העיסקה ונאמר שישלח אישור למיייל כשלא הגיע האישור היא יצרה קשר במיל המבקש את אישור ביטול העסקה, התגובה שהגייעה כעבור מספר ימים הציעה לבטל רק את החלק היחסי של ביטוח המדיח והנחה על מדיח ברכישה אצלם, לאחר בירור טלפוני נוסף אמא חזרה והודיעה שאינה מעונייינת בכך אלא בביטול העסקה. מפה לשם לקח זמן עד שהגיע אישור בכתב בתנאי שיקוזזו 400 ש"ח דמי טיפול, למרות שלא מובן למה אמא צריכה לשלם דמי טיפול אם הם לא יכולים לעמוד בהתחיבותם אמא הסכימה, לקח עוד זמן עד שהם שלחו את האישור לקבלת הסכמתה ולביטול העסקה אך הנה לפני שנה התבשרנו שיבטלו את העסקה בקיזוז 400 ש"ח. החברה סוף סוף שלחה פקס לויזה כדי לבטל את העסקה שנעשתה ב24 תשלומים אך ויזה מצידם לא הסכימו לבטל את העיסקה כי הכרטיס בו נעשתה העסקה לא חודש ולכן לטענתם למרות שחשבון הבנק מחוייב מדי חודש בגין הכרטיס האמור הוא אינו פעיל ולא ניתן להחזיר בו כסף בעת ביטול עסקה.  לאחר דין ודברים עם חברת ויזה נתבקשנו לבקש מהחברה שתשלח ביטול עסקה רק על יתרת התשלומים הנותרים כך שלא ימשיכו לחייב ויחזירו את הכסף ששולם כבר. בשיחה טלפונית עם החברה נתבקשנו לשלוח את בקשתנו בפקסואמא אכן עשתה כך בצירוף כל הפרטים. בכל פעם שהתקשרנו לבדוק אם הדבר נעשה ואם לפחות יתרת העסקה בוטלה ומתיי יוחזר לנו כספנו, נמסר לנו שהנושא בטיפול ועבר מידי שירות הלקוחות לידי הנהלת חשבונות וכו' אמא שלחה פקס למנכ"ל ובו שטחה את הסיפור בתקווה שאולי הוא יתערב אך לא נענתה. בעוד יומיים כבר אמור לרדת התשלום ה22 מתוך 24.
נראה שהדרך היחידה היא לתבוע בתביעה קטנה, אבל מאיפה מתחילים? את מי בכלל תובעים, רק את החברהאו גם את ויזה? ודאי שהעיקר בתביעה הוא לקבלת הכסף עבור העסקה בתוספת ריבית והצמדה, אך האם ניתן/צריך לתבוע על עגמת נפש? בקיצור כל טיפ יהיה לעזר!
פליייייז, אשמח לכל עצה או מידע
01/08/14 11:58
50צפיות
אולי בכל זאת מישהי יודעת משהו?
קשה לקרוא את ההודעה שלך - ארוכה מאוד, ללא פסקאות.
01/08/14 13:29
38צפיות
אולי בגלל זה אין תגובות?
לפני תביעות קטנות
01/08/14 15:01
15צפיות
נסו לפנות לגורמים אחרים
למשל הרשות להגנת הצרכן
למשל תוכניות רדיו כמו "יהיה בסדר"
 
וכשאתם מכינים את התביעה להתייעץ עם מישהו משפטי שמבין בתביעות קטנות
יש מקומות שנותנים ייעוץ בחינם ויוכלו לעזור לכם לכתוב את התביעה
או לפחות לנסח אותה נכון
תבדקו בלשכת עורכי הדין, ויש גם את עמותת ידיד שיש לה מרכזי ייעוץ ברחבי הארץ
סביר להניח שויזה אינה כתובת לתביעה
 
וכשאתם מחליטים על סכום התסיעה קחו בחשבון ששופטים בתביעות קטנות אוהבים לדחוף לפשרות
ולכן נהוג "לנפח" את סכום התביעה
 
מציעה לכם לפנות לתוכנית הרדיו ״יהיה בסדר״ בגל״צ
01/08/14 15:04
17צפיות
מדהים איך טלפון אחד שלהם מסדר ה-כ-ל!יש להם פייסבוק, אתר אינטרנט וטלפון.גגלי ותראי.בהצלחה!
º
תרבות - סרטים ומוזיקה וכאלה
31/07/14 08:27
4צפיות
התזמורת הסימפונית רמת גן ?
31/07/14 08:29
20צפיות
ספציפית קונצרטים לילדים
מישהי הייתה ויכולה לחוות דעה לטובה או לרעה ?
הילדים המיועדים הם בגילאי 6-11
מקסים ומהנה. בן 11 ובת 7 נהנו מאוד
31/07/14 09:23
20צפיות
רק שימי לב, אם הקונצרט בערב, קחי משהו לגיל 6. הבת שלי נהנתה, אבל בשלב מסוים היתה ממש עייפה. היא לא נרדמה אבל לא יכלה לשבת, היתה עלי.
מישהי קראה את הספר החדש של עירית לינור ויכולה
31/07/14 21:11
100צפיות
לחלוק חוויות ממנו? ראיתי ביקורת קשה ברשת. תוהה.
קניתי אך טרם הספיקותי...
31/07/14 21:24
82צפיות
אני מניחה שמדבר בספרות קלילה ונעימה, משהו כיפי בדיוק לימים האלה, והביקורת שדורשת איכות ספרותית מעולה לא מרוצה מספרים קלילים.
הסופרת עצמה מצליחה כל כך
31/07/14 22:02
138צפיות
לעצבן אותי, כמעט בכל נושא ובכל עניין, שאני לא חושבת שאצליח להנות מספר שלה. 
º
כנ״ל
31/07/14 23:41
10צפיות
º
כנ"ל. יש מספיק ספרים אחרים.
01/08/14 07:28
12צפיות
º
01/08/14 11:11
2צפיות
אני דווקא מחבבת אותה מאוד
01/08/14 12:51
58צפיות
וברור שהביקורות עליה לא יהיו טובות, כמו שהביקורות על נעמי שמר הפכו ללא מפרגנות כשהסתבר שהיא לא בצד הנכון של המפה הפוליטית.
הממ....
01/08/14 13:13
43צפיות
אני בצד הפוליטי שלה, ועדיין חושבת שהיא כותבת גרועה מאוד. זה לא מצדיק את ההסתלבטות עליה ב"הארץ", או כל התקפה אישית אחרת, אבל ביקורת היא ביקורת ויכולה להיות אמיתית בלי קשר לדעות פוליטיות.
אני קראתי
31/07/14 22:33
97צפיות
הספר שנון, קולח ומעניין. סיימתי אותו בכמה ימים. למעט העובדה שהסוף מאכזב, נהניתי מהקריאה. זו לא ספרות מופת, אבל גם לא ספרות זולה. אני לגמרי מבינה את ההסתיגות של ליאת, עירית לינור מביעה דיעות מעצבנות ביותר בנושאים שונים שנראים כאילו היא פשוט לא חשבה עליהם לעומק, אבל אם אפשר לשים את זה בצד, אני נהנית מהכתיבה שלה.
קראתי בטיסה חזרה לארה״ב
01/08/14 06:24
122צפיות
קראתי את הביקורת. מצד אחד מבינה אותה, מצד שני הספר זורם קולח ולא דורש מהקורא יותר מידי.
אני נהנתי.
רכיבה טיפולית - אשמח לפרטים
29/07/14 20:36
11צפיות
המאבחנת שאליה הלכנו עם הבן (שאלתי על כך בכמה שרשורים קודמים) המליצה על רכיבה טיפולית עבורו, לטיפול בקשיי קשב והתארגנות.
מישהי שלחה לדבר כזה? איך מוצאים מקום? הבנתי שיש אפשרות דרך הקופה? 
אשמח לכל איפורמציה, תודה!
תתחילי בלברר במוקד של הקופה.
29/07/14 20:43
2צפיות
אתם במכבי, נכון? למיטב זכרוני יש להם רכיבה טיפולית בפארק ברמת גן.
(ואני יודעת שלא שאלת אבל אני לא מתאפקת מלדחוף את אפי: אישית, לקשיי התארגנות הייתי פונה למרפאה בעיסוק שזה תחום התמחותה ולא לרכיבה טיפולית. אבל לא אמרתי כלום.)
אנחנו התחלנו לפני חודש בערך
30/07/14 08:05
4צפיות
ואם אני לא טועה את מאזורי .
אנחנו עושים במושב מזור-ליד נחלים -דרך מכבי
יש גם בקיבוץ נחשונים
וגם בפארק הלאומי ברמת גן
אם יש לך שאלות - בשמחה
הצעירה שלי ברכיבה טיפולית
30/07/14 10:13
10צפיות
להגיד שזה ממש עוזר אני לא יכולה אבל כן מוסיף לבטחון העצמי שלה, לדעתי וזה נותן לה עוד חצי שעה של כייף ומשהו שמשמח אותה
 
דרך הקופה - פונים לרופא הילדים שמוסמך לאשר את זה ואז הולכים לחווה שקשורה לעבודה עם קופת החולים
 
º
תודה לעונות ואשמח לשמוע עוד!
31/07/14 14:20
8צפיות
הפרוצדורה פשוטה, כתבו לך הכל
01/08/14 12:25
29צפיות
תבררי בקופה שלך (באתר אינטרנט או טלפונית) עם אלו חוות היא עובדת, שימי לב שלכל קופה יש תכנית קצת שונה לגבי מימון הרכיבה, תבררי גם את התנאים הספציפיים. תרשמי ברשימת הממתינים בחווה המתאימה לך ובמקביל תקבעי פגישה אצל רופא/ת הילדים ותגיעי אליו עם המלצת המאבחנת כדי לקבל הפנייה.
אני וה"מצב". בערך
29/07/14 13:23
52צפיות
אולי בעקבות המלחמה, אולי הקרבה לגיל 40... מאז ומעולם הרגשתי, ולאחרונה זה מתעצם, שאני רוצה לעשות משהו אחר מבחינה מקצועית. משהו מהתחום הטיפולי. לעזור, לתרום, לתמוך, להקשיב, לא יודעת מה.
אני עובדת בתחום התקשורת, ולמעשה כל החיים הייתי מכוונת לתחום הזה - כתיבה, עריכה וכאלה. חשבתי שבזה אני טובה. אבל זה מרגיש לי כל כך ... סתמי, חסר משמעות. במיוחד למול כל מה שקורה מסביב בימים האלו.
מרגישה שאני עושה משהו לא נכון.
אפילו התחלתי לברר על הסבת אקדמאים לסיעוד, אולי להיות אחות.
זורקת חכה... אולי תעזרו לי קצת לסדר את המחשבות? 
 
 
כמה דברים שעולים לי בראש....
29/07/14 14:26
26צפיות
כתיבה יכולה להיות גם טיפולית.... ודווקא בעיניי יש לה המון ערך ובכלל לא סתמית. גם בימים אלו...
 
אני עדיין מבחינה היטב בין כאלו שיודעים לכתוב...לבין אחרים... בין כאלה שזה באמת הייעוד שלהם... ובין כאלה שלא. (למרות ההצפה של כותבים/עיתונאים/בלוגרים למיניהם..)
 
בקשר לתוכנית להסבת אקדמאים לסיעוד.. לדעתי היום זו בין התוכניות הטובות להסבה ואם את מרגישה שאת מסוגלת להיות אחות/ לעבוד במקצוע סיעודי, אז ממליצה לך מאוד ללכת על זה. זה אחד המקצועות שמתגמל מהרבה בחינות וגם אחד המקצועות שבו מובטחת עבודה (לאחר הלימודים), ואפילו בחירה די משמעותית במקומות/סוג העבודה. (ציבורי/פרטי ועוד.)
תודה
29/07/14 18:09
28צפיות
את מכירה את התוכנית להסבת אקדמאים לסיעוד?
ושאלה קצת טפשית אבל.... איך אדע אם אני מתאימה?
אני הבנתי שאני מתאימה אש , כי כנראה הייתי רופאה בגלגול הקודם
30/07/14 12:07
43צפיות
אבל בבדיקה מעמיקה יותר גם הבנתי שבחיים לא אוכל להיות אחות כי אינני מסוגלת בשום קונסטלציה שהיא להכניס מחטים של אינפוזיה או לעשות בדיקת דם למישהו. אין סיכוי. בא לי להתעלף רק מלחשוב על זה .הבנתי מול עצמי שאני מסוגלת להיות בניתוח שלאחר המוות או לנקות אדם מנוזלי גוןף לא סימפטיים (או כל דבר אחר) - אבל לא להכניס מחטים. אז ירדתי מזה כי הפרט הקטן כביכול הזה לא יאפשר לי להיות אחות ולא משנה מה.
נרשמתי ללימודים לתעודת הוראה ולעוד תואר שני (יש לי כבר אחד) - הפעם בייעוץ חינוכי. אני יועצת תעסוקתית בהכשרתי כך שאני *יודעת* או לכל הפחות מקווה ,שאני מתאימה
שיהיה בהצלחה. אחות זה מקצוע מקסים בעיני.
אני בדיוק הפוכה ממך
31/07/14 08:33
51צפיות
אני בדיוק הפוכה ממך - אין לי בעיה עם מחטים (שנים של טיפולי פוריות עשו את שלהן),
ומה שמפחיד אותי זה אלה דווקא העיסוק בהפרשות וכו' (שאולי גם זה לא מפריע למי שכבר התרגל).
דווקא הפרשות "גמרו" אותך?
31/07/14 21:03
59צפיות
כל אחד/ת שגידל/ה לפחות ילד אחד עושה בזה סטאז' מעשי אחושילינג... <ואל תגידו לי "אצל הילד/ה שלי זה לא מגעיל" כי .....>
זה לא שהתנסתי בזה אז אני יודעת בוודאות
01/08/14 07:57
61צפיות
קשה לי לדעת אם זה יהיה כמו הפרשות של הילדים שלי (שלא ממש מזיזות לי) או אחר לגמרי.
אני מניחה שלפני טיפולי הפוריות לא הייתי יכולה לדמיין את עצמי תוקעת מחטים אבל אחרי שעשיתי את זה כמה שנים זה ממש כלום מבחינתי.
הייתי כמוך (פחדנית מחטים איומה...)- עבר לי
31/07/14 18:48
48צפיות
כשהחלטתי ללמוד רפואה. מזל. אמא שלי עד היום לא מאמינה שהבת הפחדנית שלה הלכה ללמוד רפואה
איך אדע אם אני מתאימה
30/07/14 12:48
72צפיות
אחת השאלות הכי לא נכונות ,מכשילות, מיותרות ששאלתי את עצמי אי פעם.וכמוה גם אחותה, איזה עבודה תשתמש במקסימום של כישורי.
אני לא אחות, ולא מתאימה במיוחד לעבודה שלי, ואני לא achiever מי יודע מה. אבל אני אוהבת את עבודתי ולרוב טוב לי בה, ואני עושה אותה בסדר גמור.
השאלה היותר נכונה בעיני היא הפוכה- מה *אני צריכה* כדי שיהיה לי טוב בעבודה? שכר, טייטל, יכולת להתקדם- בתור התחלה. אבל מה יהיה הממשק,חיי היומיום. האיזון בין מינונים: מינון האחריות, לעומת חופש יחסי. ההררכיה, העבודה עם אנשים (באיזה אינטנסיביות, ואיזה אנשים אלו.., והאם אני קובעת מתי אגיע אליהם או להפך) לעומת העבודה עם מסמכים/מחשבים/דו"חות, עבודת ידיים ורגליים מול עבודת ראש, מינון העצמאות מול העבודה בצוות, הלחץ, האדרנלין.. מי הבוס/ית.
תשאלי את עצמך איך זה היה בכל אחת מהעבודות הקודמות שלך ואיך השפיע על שמחת החיים שלך.
התשובות שלי שמן הסתם אחרות משלך הן- טוב לי לעבוד כשסביבי צוות, אני זקוקה לחברה ולבד לגמרי הייתי מתחרפנת אך אני רוצה לעבוד עצמאית ולהכתיב במידה רבה את הלו"ז שלי לפי צרכי העבודה. אני צריכה שהבוס/ית שלי יסמכו עלי, אבל גם יתנו לי ניהול ברמת המיקרו- פגישות פעמיים שלוש בשבוע, לא כל חצי שעה, ולא פעם בחודש. כי הקיצונויות האלה מוציאות ממני עבודה גרועה וחרדה גבוהה.
עבודה עם אנשים אני רוצה, במינון נמוך, וכשאני יודעת מראש שהם מגיעים ויכולה להתכונן אליהם. אני כבר יודעת שאני עצמאית ועובדת בפיקים אז טוב לי שאני יכולה להכתיב את קצב העבודה שלי בעצמי, לעבוד חלק עד רוב הזמן לבד. שטוב לי שיש דדליינים מדי פעם, או פרצי אדרנלין שצריך לעשות משהו עכשו! מהר. אבל לא כשזה כל יום.
בקשר לסיעוד- זה מקצוע מאד מגוון. אחות במרפאת סוכרת בבית חולים מקבלת קהל של אנשים קבועים ומוכרים, עובדת במעין משרד עם פינת קפה ליד, והקהל עם תלונות דומות וקשיים די דומים. אחות במחלקה עובדת במקום הרבה יותר סוער, אבל גם שם יש הבדלים- אחות המטולוגית רואה אנשים במצבי קיצון של גוף ונפש. אחות במיון כירורגי רואה אותנו raw אחרי פציעה. אחות בפנימית/גריאטריה רואה אותנו בזקנתנו, ונדרשת ממנה סבלנות על לקשישים, לטיפול הפיזי ולהתמודדות הנפשית שלהם ואיתם ,עם משפחתם, עם הידיעה שהגוף עתיד לבגוד בנו, ובדרכים המשפילות ביותר. אחות בפסיכיאטריה לא רואה דם, בצקת, שתן וצואה, ורואה פחות כאב גופני. אבל היא נחשפת לרמות גבוהות של מצוקה וצער וייאוש. אחות בגריאטריה עובדת בקצב אחר מאחות טיפול נמרץ, ולשחיקה מסוג אחר.
יש אחיות שיושבות בבי"ח מטעם הקופה ומסנכרנות בין הגופים/עושות מעקב זיהומים או ניטור אחר של עבודת בית החולים- הרבה יותר ביורוקרטיה, מינימום עבודת סיעוד. יש אחיות שמדריכות חולים, מיילדות,  אחיות קיבוץ, טיפת חלב. כל תת-מקצוע כזה הוא מאד שונה.
בית חולים הוא מבנה הררכי מאד, שבו מעמד האחיות נמוך ומוגבל מראש ביחס לרופאות ולרופאים, וכולם נתונים במערכת נוקשה של נהלי עבודה. אבל גם בתוך המערכת הזאת יש דרגות חופש שונות.   
כולן נחשפות לכך שכשכואב לנו, כולנו ילדים קטנים שרוצים את אמא גם אם הכי קרוב לאמא זו האחות בת העשרים וחמש.
העבודה בבית חולים היא כמו לעבוד על מחפר שמוציא את כל מה שיש באדמה- יהלומים, אדמה סתם, אבנים, חול, ביוב..הכל. את רואה את כווווולם, אנשים שידעת בתיאוריה שהם חלק מהחברה אך בעצם, מעולם לא ראית אותם מקרוב. את העשירים והעניים, הערבים והיהודים והמליונרים הרוסים והעובדים הזרים ודרי הרחוב שבגיל 26 אין להם סיכוי ואנשים שהיה להם תמיד כסף ומזל וחיים נוחים. כוכבי טליוזיה ואסירים, אנשים שפעם ראשונה נזקקים לתרופה ואנשים שמתמודדים עם קשיים כל החיים. את נפגעי התקיפה ואת התוקפים. את אלה היפים והמצליחים שאנשים מקנאים בהם, ומסתבר שכל השנים מטפלים בילד פגוע, באחות פגועה. את אלה בעלי העצמה שמחכים כמו כולם, ואת אלה שמנצלים את עצמתם כדי להשיג הטבות על חשבון החלשים מהם.  את קוראת תיק של קבלה ובא לך למות מצער(בת 50, ניתחו לפני שנתיים, פספסו סרקומה, חזרה עכשו עם גרורות) או משמחה(הבת 37 אחרי לידה רביעית שהסתבכה בזיהום קשה עם חיידק עמיד, שביום שישי חשבת שהיא תמות, ומה יהיה עם הקטנים שלה, השתפרה נגד כל הסיכויים ושוחררה הביתה!) או מהערצה (אשה מצב משפחתי ג+7, מועמדת להשתלה בהמטולוגית, שקיבלה בלילה מלא משככי כאבים וכשבאת בבוקר אמרה לך ואללה אין לי כוח אלייך, לכי לזאת שלידי שבוכה, את לא רואה שהכל בסדר איתי...).
את מקבלת מבט לתוך משפחות, רואה את האנשים במצוקתם וגם בגדולתם. זו יכולה להיות ברכה לאשה שכותבת.
רואים שאני מעריצה את האחיות? אבל אני בטוחה שמי שכאן שהן אחיות במקצוען, ידעו לספר טוב יותר ממני...
 
º
וואו איזו תגובה!
31/07/14 12:49
8צפיות
באמת פוסט אליפות. להדפיס ולשמור...
31/07/14 19:55
36צפיות
לא הבנתי איך הצלחת לכתוב כזה פוסט מדויק ומפעים מבלי שאת עצמך אחות. את צריכה להיות סופרת (או שאולי את כבר סופרת במקצועך )
אני לא אחות אבל נכנסתי לעבודה בבית חולים
31/07/14 21:29
69צפיות
בגיל נוח להתרשמות ובלתי נפוץ. 32
ובגלל מקצועי אני כל השנים רואה את הצוות הרפואי במחלקות שונות אבל מבחוץ,במבט צד.
 
º
את מדהימה. בחיי.
01/08/14 01:27
13צפיות
מה עם ביביליותרפיה?
29/07/14 18:53
34צפיות
סמויה כאן, נעים מאוד
ביביליותרפיה היא סוג של טיפול באמנות שמתעסק בטקסטים. אפשר ללמוד בסמינר הקיבוצים או בבר אילן, אולי יש עוד מקומות.
אבל לפני הסבה/לימודים, גם בתחום התקשורת את יכולה לעזור, לתרום, לתמוך, להקשיב - אולי לא ישירות אבל דרך מחלקות וצוותי תקשורת בעמותות. את יכולה לעשות המון - מגיוס משאבים ועד שינוי מדיניות דרך advocacy בעזרת הכישורים והנסיון שלך.
º
הפורום הזה, כשהוא במיטבו, הוא ביבליותרפיה אם כך. לא הכרתי את
01/08/14 07:10
17צפיות
גם אני סמויה כאן :)
29/07/14 21:08
36צפיות
(בעיקר כי אין לי ילדים עדיין :P )
אני בעיצומה של הסבת אקדמאיים לסיעוד, כך שאם יש לך שאלות את יותר ממוזמנת לשאול :)
º
אמסרר אותך
29/07/14 21:14
3צפיות
אני חושבת שאם את נתקעת בעניין הסבת מקצוע -
30/07/14 14:13
32צפיות
וזה גדול עלייך כרגע (כי זה באמת גדול, צריך להביא בחשבון הרבה מרכיבים) - אפשר ללכת בקטן, על התנדבות למשל, בתור התחלה. ללכת ו"לטעום" מתחום ספציפי שמושך אותך, או תחום דומה.
 
באיזה בעלי מקצוע את "מקנאה", היית רוצה לעשות מה שהם עושים? אז לכי ותתנדבי - אם לא לעשות בדיוק מה שהם עושים, לעשות "ליד", קרוב
 
היתרון בזה לדעתי הוא שיש לך את החופש לבדוק, ואם זה לא מתאים - המחיר ממש לא גבוה. עוזבים וממשיכים הלאה לנסות, עד שמוצאים. ויתרון נוסף - את מחליטה כמה מתאים לך להתעסק בזה - יום בשבוע או כמה שעות אחר הצהריים, למשל. כך שגם ההחלטה  וגם הביצוע לא גורליים ולא משנים סדרי בראשית...
כך סופר פארם עובדת עלינו בעיניים - הייתי חייבת לשתף
הודעה זו מכילה תמונות
01/08/14 07:05
194צפיות
בהפרש של ימים אחדים, אותו מוצר:פעם מחירו 99.90 ואחרי הנחה 79.90ופעם מחירו - לנשום עמוק - 141.50 ואחרי הנחה 29.90 (אפשר לנשום לרווחה).
º
והנה התמונה השניה הנכונה:
הודעה זו מכילה תמונות
01/08/14 07:08
151צפיות
אגב, באייפד ובסמרטפון אין אפשרות עריכת הודעה
01/08/14 07:21
96צפיות
תוך 15 דקות מפרסומה. או שלפחות אני לא מצאתי...
יש אפשרות עריכה בטאבלט עם אנדרואיד
01/08/14 07:40
85צפיות
אז אני מנחשת שגם באייפד.
זה בשורה הכחולה למטה.
מה תרצו שיהיה בדור הבא של הפורומים?
74תגובות
28/07/14 13:19
253צפיות
אנו מתחילים בימים אלו  תהליך אפיון ועיצוב מחדש של הפורומים בפרדס ומאוד מעוניינים שאתם תהיו שותפים לו.

  
כרגע אנחנו ממש בתחילת התהליך ונשמח לקבל מכם הצעות... מה פורום החלומות שלכם?

|שמש| איפה...

(המשך...)
אנו מתחילים בימים אלו  תהליך אפיון ועיצוב מחדש של הפורומים בפרדס ומאוד מעוניינים שאתם תהיו שותפים לו.

  
כרגע אנחנו ממש בתחילת התהליך ונשמח לקבל מכם הצעות... מה פורום החלומות שלכם?

|שמש| איפה בעיניכם החוזקות של הפורומים|?|  באילו דברים לדעתכם אסור לגעת|?|
|שמש| אילו פיצ'רים חסרים לכם|?| מה לדעתכם כדאי להוסיף|?|


אתם מוזמנים להגיב בפורום פורומים 2015

התווספות כפתור עריכה חדש ב|תפוז|
30/07/14 13:36
8צפיות
אנו שמחים להודיע שהחל מהיום נוספה לפורומים אפשרות חדשה- עריכת הודעה|!|

ניתן לערוך את ההודעה עד רבע שעה מפרסומה (גם אם נוספו לה תגובות),

ולאחר מכן יהיה כתוב על גבי ההודעה שהיא נערכה.|*| איך עורכים את ההודעה?|*|

לאחר פרסומה, יש לפתוח את ההודעה בפורום.

בשורה הכחולה שבתחתית ההודעה, בסופה (צד שמאל שלה) יופיע: ">עריכה".

לחיצה על "עריכה" יכניס חזרה לתוכן ההודעה ויהיה ניתן לערוך ולשנות אותה לחלוטין!בכל עניין (טכני או כללי) ניתן לפנות אלינו באחת מהדרכים הבאות:

?    בשרשור המיועד בפורום משוב:  http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

?     במסר ל"הנהלת הפורומים"

?    למייל: forums@tapuz.co.il.
וואללה? חייבת לבדוק אם זה עובד
30/07/14 16:20
18צפיות
הנה ההודעה שלי לפני עריכה.
 
---- והנה התוספת אחרי העריכה ....
º
עובד
30/07/14 16:22
1צפיות
פלייז עזרה דחופה
30/07/14 14:01
39צפיות
היי בנות אשמח לעזרה אני ממש בחרדות- יש לי תינוק בן חצי שנה ואני עם התקן לפני חודש גמלתי אותו מהנקה חלקית והמחזור עדיין באיחור של תשעה ימים(בהנקה קבלתי מחזור כל 31,32,35 יום . תמיד היה לי מחזור סדיר ולכן חשששתי להריון, ביצעתי פעמיים בדיקות ביתיות ויצאו שליליות, הרופא אומר שאם עוד שבוע לא אקבל מחזור אעשה בדיקות דם... מישהי עברה מצב דומה?
מה אכפת לו לחסוך לך את השבוע ולעשות לך
30/07/14 14:07
17צפיות
בדיקת דם עכשו.
אם את עם התקן, ומניקה, הסיכוי שאת בהריון נמוך מאד מאד. לעומת זאת שינויים במחזור בשנה הראשונה אחרי לידה זה מאד רגיל, גם אם קודם היה לך סדיר (ואוסיף- בתקופות מתוחות כמו עכשו, זה בכלל לא מפתיע).
 
נרשמתי לאתר אז השם הוחלף מנוגה להנ"ל...
30/07/14 14:20
10צפיות
כי הוא נתן לי את הבדיקות כדי "להרגיע" אותי ,זאת היתה התחושה שלי משום שלפני שלשה שבועות ביצענו אולטרסאונד מעקב וההתקן היה במקום, ומה גם שטוען שאין צורך למהר לבדיקות דם, אבל משהו בתוכי כ,"כ זועק הצילו אני בלחץ נוראי ... לא מכירה איחורים בווסת זה חדש לי, אני אחרי לידה ראשונה בכל זאת זה חדש לי כל השינויים
לנשום עמוק, ומצטרפת לגלים - לעשות בהקדם את בדיקות הדם -
30/07/14 14:16
7צפיות
כדי להחזיר לך את השקט הנפשי ולפזר את חוסר הוודאות. 
 
 
º
הרופא הפחיד אותי שייתכן ולא יראו הריון כרגע אז למה להדקר סתם
30/07/14 14:23
7צפיות
אני מניחה שהוא לא הפחיד אלא את פוחדת...
30/07/14 14:27
11צפיות
אז תמתיני בסבלנות לפי עצתו ובינתיים תנסי לעשות פעילות גופנית כמה שיותר. וזו לא עצה מטופשת, כי זה גם יפחית לך את המתח וגם ייתן לך מצברוח טוב ואופטימיות.
חח את צודקת
30/07/14 14:34
10צפיות
אקבל את עצתך, תודה :) 
עצם הרשמותי לאתר הלחץ קצת התפוגג, אני מודעת ללחץ שלי... 
אבל מחזק לשמוע את זה מעוגד אנשים מאובייקטיביים שלא מכירים אותי ואת פחדיי 
º
שרשורפואי
41תגובות
27/07/14 04:53
33צפיות

(המשך...)
זקוקה לעצה בדלמה והתלבטות ...תעשו לי סדר בראש?
28/07/14 08:16
307צפיות
אני אמא ל5 ילדים  עובדת במעון פרטי שאני מאוד אוהבת העבודה לא פשוטה בכלל אבל תורמת לי המון סיפוק והנאה 
כרגע אני חודשיים כמעט אחרי לידה והבוסית שלי הציעה לי לחזור לעבודה עם התינוק 
ואני שאת כל בנותיי גידלתי בבית לפחות עד גיל 2 מאוד מתקשה להחליט 
מצד אחד אני צריכה עבודה מבחינת פרנסה מצד שני מפחדת להזניח את הילד לא יודעת איך עובדים ככה האם יש כאן אמא שהתנסתה בזה?
או שאולי זה הזמן לנסות לעשות שינוי? אולי לשמור על ילד בבית?מפחדת להשאב למסגרת עבודה מאוד מחייבת ולהזניח את הילדים..
 
זה מאוד תלוי באלטרנטיביות המעשיות שלך
28/07/14 08:40
187צפיות
האם באמת יש אפשרות סבירה לקחת תינוק אחד נוסף לביתך? ואם כן, מה השכר שתקבלי ומה הפער בינו לבין השכר שתקבלי במעון? אם זו אפשרות אמיתית אז יתכן שזה הכי אטרקטיבי.
 
האם בעבר, כשנשארת בבית שנתיים, המצב הכלכלי אפשר זאת וכעת לא מאפשר? למתי מתוכננת החזרה?
 
וכמובן, אם העבודה אכן תורמת וטובה לך ומתגמלת, זו אופציה לא רעה בכלל. אני מכירה אמהות שעבדו כך, אך אין לי ניסיון אישי.
מכירה מספר נשים
29/07/14 09:54
1צפיות
שעבדו ככהזה אפשרי, קל זה לאלדעתי להביא תינוק נוסף הביתה יכולה להיות אופציה טובה, אבל כמובן שיקול הוא מאוד אישיגם צריך לקחת בחשבון מה יהיה בעוד מספר חודשים האם תמצעי עבודה בקלות האם השכר יהיה זהה למה שאת מרוויחה היום זה גם שיקול
זה שאת הבנות הקודמות גידלת בבית
29/07/14 10:44
1צפיות
על גיל שנתיים, לא אומר שאי אפשר אחרת.
אולי בפעם הזו יתאים לך משהו אחר?
 
כמו שכתבו כאן, הייתי בודקת קודם את ההיתכנות הכלכלית של התוכניות השונות- להישאר בבית שנתיים, לחזור לעבוד עם התינוק, לעבוד בעבודה אחרת. אחר כך לבדוק איך את מרגישה בקשר לכל אחת מהאפשרויות.
ולבסוף - לזכור שכל תוכנית היא בסיס לשינויים. גם אם תחליטי להישאר איתו בבית, יכול להיות שבעוד חצי שנה תרגישי שהגיע הזמן לחזור לעבודה. וגם אם תחזרי עכשיו לעבודה, יכול להיות שבעוד שנה תבקשי לשנות את אחוזי המשרה כדי להיות יותר/פחות בבית.
אפשר לעשות ניסיון, לראות איך זה הולך -
29/07/14 10:50
6צפיות
לכמה חודשים. אם תראי שזה לא מתאים לך - תמיד אפשר לחזור הביתה... נכון שזה לא כל כך הוגן כלפי המעון, אבל לדעתי עד שלא תחווי את המצב החדש במציאות, איך את מסתדרת עם זה, עד כמה זה מתאים לך - לא תדעי אם זה נכון לך.
 
בכל מקרה הקונפליקט שלך אמיתי ומבוסס על עובדות מוצקות: אין מה להשוות טיפול בתינוק בבית לתינוק במעון, אבל מצד שני גם אין מה להשוות את הסיפוק שלך וההנאה שלך מהעבודה במעון לעומת השהות בבית... 
 
בהצלחה! 
º
שאלה קטנה והומניטרית
26/07/14 16:45
149צפיות
הבו לי המלצות באזור נהריה
26/07/14 16:46
479צפיות
הפור נפל והחופשה הוזמנה. בשבוע הבא בבצת (מי ידעה שיש מקום כזה?)
רק שבניגוד לשנים קודמות, הראש שלי לא עובד טוב ולא מצליחה לחפש לנו מה לעשות ולתכנן תכניות
אז אנא - הבו לי רעיונות נחמדים לבילויים משפחתיים באזור. טיולים ואטרקציות וגם מסעדות נחמדות
יש מסלול יפה בנחל בצת
26/07/14 17:55
229צפיות
ראש הנקרא.
נהריה עצמה.
חוף הים.

תהנו!
מערת קשת,
26/07/14 18:54
177צפיות
יש מלא מסלולי הליכה יפים באזור נחל בצת.
נחל כזיב והמבצר שלידו
עכו העתיקה
הגנים הבהאיים ליד עכו (אומרים שהם יותר יפים מאלה שבחיפה)
יםםםםםםםם באופן כללי וחוף כזיב באופן ספציפי. משום מה אני הרבה יותר אוהבת את הים של הצפון מאשר זה של המרכז.
תהנו! זה כה מגיע לכם
26/07/14 19:38
355צפיות
אפשרויות שעולות לי בלת״ק:
- חוף בצת ובכלל חוף הים
- נחל כזיב
- אם לא הייתם מזמן אז ראש הנקרה, רכבל, נקרות וכו׳. ללכת על החוף עד לראש הנקרה, לחפש בעלי חיים במים הרדודים ולשכשך. להעביר את היד דרך גדר הגבול ולהגיד שהייתם בחו״ל
- מוזיאון חומה ומגדל בקיבוץ חניתה - היינו עם ילדים בכל הגילאים והיה חביב וגם ציוני במידה
- מסעדות : בנהריה מסעדת פינגווין הוותיקה , לא איזה קולינריה דגולה אבל יש מגוון לילדים ובכלל. נמצאת ברחוב הראשי של נהריה (הגעתון). חסרון: צפוף ... . יש מסעדה שנקראת ״הנחלה״ שהיתה תמיד מומלצת אבל בסופו של דבר לא היינו שם כי עקב בעיה טכנית הם בטעות בטלו לנו את ההזמנה והתנהגו מאד לא הוגן בענין זה אז לשיקולכם. גגלי ותהני.
פינגווין מאוד נחמדה עם הילדים.
26/07/14 20:27
324צפיות
(זה לא הקולינריה שהיא לא משהו....זה יותר זה שהם נתקעו בשנות השמונים. אבל זה נחמד. בכל זאת נהריה)
יש בשלומי מסעדה נחמדה. כרגע שכחתי את שמה.... ארזים אולי? אני ממש אוהבת אותה.
שנות השמונים זה בדיוק זה
26/07/14 23:02
229צפיות
(המקום היחידי שיש בו מנות מוקרמות?).
כדאי להזמין מקום.
מבצר יחיעם, החוף באכזיב
27/07/14 02:30
139צפיות
הילדים שלי תמיד נדלקים על מבצרים, אז כן, מבצר יחיעם בהחלט שווה ביקור.
החוף באכזיב הוא יפה מאוד, והמים רדודים מאוווד עד למעין אי שיש בים (כדי להמחיש כמה רדודים - הלכתי עם הקטנה שלי לאי, כשיש לי תיק על הגב שאסור לו להירטב, אני לא חושבת שהמים היו יותר עמוקים מגובה ברכיים). מה שכן - הוא הומה מאוד בשבתות וכו', אז כדאי למצוא זמן פחות עמוס.
שני המקומות הם של רשות שמורות הטבע, ובתשלום.
מסעדת אדלינה בכברי
27/07/14 08:27
153צפיות
אמנם היינו שם בפעם האחרונה לפני שנה וחצי, אבל מס' פעמים בשנים האחרונות והם היו עקביים - נדיבים, טעימים ונעימים. שווה קפיצה.
אאלט הם החליפו בעלים
28/07/14 05:55
107צפיות
בכל מקרה בתקופה האחרונה חוות הדעת ששמעתי עליהן בינוניות בעקביות...
º
טוב לדעת (וחבל)
28/07/14 08:48
16צפיות
נחל בצת, אכזיב
27/07/14 10:34
141צפיות
מערת קשת, יחיעם, עכו העתיקה.
מסעדות - סעיד בעכו העתיקה (החומוס המפורסם). בנהריה ברחוב הראשי יש מלא. בעלי אוהב את "אידה" (אם עדיין קיימת).
פינגווין תחזיר אתכם לשנות ה - 80 .
יש גם את 300 גרם בבצת - הבעל מאוד נהנה שם.
אישית - הייתי מתמקמת בחוף אכזיב ולא יוצאת מהמים....
תהנו!!!
טיפול שיניים בהרדמה מלאה למבוגרים...
26/07/14 23:12
407צפיות
לי ליתר דיוק
מה דעתכן על הריון הזה?הטיפוטל הזה?
מישהי עשתה?
המלצות?
º
למה לא גז צחוק?
26/07/14 23:38
52צפיות
לא, לא ולא
27/07/14 10:26
383צפיות
הסיבה העיקרית היא שיש פשרה אדירה על איכות הטיפולים. גם אם מבצע אותם רופא השיניים הכי טוב בעולם.
בדר"כ מתחילים בניקוי והסרת אבנית - עושים את זה די שיטחי כדי לא לעורר דימום (וזה אף פעם לא מצליח). הדימום מהחניכיים מפריע אח"כ לביצוע סתימות (אם יש). שיניים שאולי אפשר להציל - בהרדמה כללית לא נותנים להן צ'אנס ועוקרים. לא ממתינים שהחומרים יתקשו ויקבלו את התכונות הטובות שלהם - אלא ממשיכים ולוקחים באותו יום מידות לכתרים קבועים. מנסיון רב כמבצעת - זה אף פעם לא יוצא טוב.
אי אפשר ביום אחד לפתור הזנחה של שנים .
תודה nubi ...
28/07/14 07:26
189צפיות
כבר שנתיים לא היתי אצל רופא שיניים וצריכה שתלים וכאלה...לקחץי לתשומת ליבי.
º
למישהי פה יש היכרות עם קיבוץ נווה איתן?
29/07/14 15:17
12צפיות
גיסי וגיסתי גרים שם
29/07/14 22:18
19צפיות
וגם עוד משפחה שלהם ונראה לי שבסה"כ מרוצים כי הם בחרו להישאר שם
 
שלחי לי הודעה אם את רוצה שאקשר ביניכם
 
 
אוי, שברת את ליבי עכשיו
30/07/14 12:01
25צפיות
אין לי מושג, בהצלחה!
הם רק בודקים. (נכון?)
30/07/14 19:47
26צפיות
בקרוב יהיה פה טוב. מנחמת את עצמי גם  
º
רק בודקים. וגם לי נשבר הלב.
30/07/14 22:28
7צפיות
º
30/07/14 23:57
4צפיות
מושב מולדת - המלצות בסביבה
30/07/14 15:38
14צפיות
נוסעים מעט לנוח.
שישה ילדים ארבעה מבוגרים.
מה בסביבה? לטבילה במים, לארוחה טובה במקום ידידותי לסביבה?
הלוואי שנצליח להתנתק מעט.
שאלה לתושבות אילת
30/07/14 15:42
13צפיות
שלום לכולן, אנחנו נוסעים עם חברים לאילת באוגוסט. אם אני לא טועה המחירים שם יותר זולים כי אין מע"מ. אם יש מקומות מומלצים לקניות לדברי ביגוד והנעלה לילדים, ובכלל מקומות אטרקציה לילדים שלא יעלו לנו הון תועפות, אני אודה לכן מאד.
אגב, באילת חם בלילות?
מאד חם באילת בלילות
31/07/14 00:08
10צפיות
הפרשי הטמפרטורה בין היום ללילה לא גבוהים.
שפשפת מתחת לחזה בזמן הריון
27/07/14 17:35
212צפיות
שלום לכם.
שמי מלי, וברצוני לדעת מה מורחים (רק מי שיודעת-באחריות)
מתחת לחזה, כשיש שפשפת והיא יחד עם פצעים קטנים עד שאראה רופא עור...
תמחכה לתשובתכן, תודה מראש.
שלום מלי
27/07/14 20:21
215צפיות
ברוכה הבאה לפורום!
עם כל הרצון לעזור, לא ניתן לעשות אבחנה ולהמליץ על טיפול דרך האינטרנט וזה גם לא אחראי. גם אני עם הידע הרפואי שלי, לא עושה אבחנות דרך הטלפון או דרך האינטרנט, ומבקשת ממטופלי להגיע לבדיקה.

ממליצה לך לפנות לרופא המשפחה לקבל אבחנה וטיפול.
רק בריאות!
את יכולה בינתיים, עד התור לרופא, כדי להרגיע את השפשפת, למרוח
27/07/14 20:51
178צפיות
קרם שמתאים לתפרחת חיתולים של תינוקות. אני אוהבת את אורה-קרם
º
אני תמיד בעד קורנפלור שפותר הכל... (לא מתיימרת לאבחן)
28/07/14 00:52
38צפיות
עליית עמוד ההודעה החדש ב|תפוז|
27/07/14 12:00
42צפיות
גולשות וגולשים יקרים,
היום העלנו את עמוד הוספת הודעה החדש בכל הפורומים :-)

העמוד החדש כולל:
- עורך חדש בעמוד ההודעה שיאפשר הדגשת טקסט, לינקים, גדלי וצבעי פונט שונים.
- העלאת מספר תמונות  / סרטוני וידיאו / קבצים אחרים להודעה אחת.

בכל עניין (טכני או כללי) ניתן לפנות אלינו בשרשור המיועד בפורום משוב, במסר ל"הנהלת הפורומים" או למייל forums@tapuz.co.il.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

מחפש חומר בנושא שנלמד בקורס מבוא לפסיכולוגיה
24/07/14 10:43
540צפיות
שלום לכולם. אשמח בבקשה לקצת עזרה. האם מישהו מכיר או שמע פעם על המקרה הזה ?
המקרה המתואר הוא מלפני כ 20 שנה , ונלמד בקורס מבוא לפסיכולוגיה.
מדובר על אירוע שהתרחש בארה"ב - אישה שחבורת פושעים רדפו אחריה (יש מצב בניו יורק לא בטוח),  והיא הגיע לכניסה לבניין וצילצלה באינטרקום של כל הדירות , אך אף אחד לא פתח לה את הדלת. הפושעים הגיעו ותפסו אותה , התעללו בה ורצחו אותה. בחקירה התברר שמתוך 60 בעלי דירות , 54 היו בבית באותה עת , אך המשיכו בעיסוקיהם ולא פתחו לאותה אישה את הדלת לבניין.  
מישהו יכול לסייע לי איך למצוא את המקרה הזה או חומר על המקרה באינטרנט ? או פרטים בנושא ? תודה רבה
זה נקרא The Bystander Effect
24/07/14 10:48
409צפיות
גיגול יוביל להמון חומר בנושא
כנראה שאתה מדבר על פיזור\ביזור אחריות
24/07/14 10:49
450צפיות
זה דומה למקרה האלים שאתה מתאר:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%99%D7%98%D7...
תודה
24/07/14 11:30
258צפיות
תודה רבה על העזרה
º
בול המקרה תודה
24/07/14 11:39
37צפיות
אני זוכרת שקראתי איפשהו שזה מיתוס
24/07/14 12:09
406צפיות
שהיא לא באמת צלצלה לכל הדירות או משהו כזה. נדמה לי שבספר סופר פריקונומיקס (ההמשך לפריקונומיקס) יש התייחסות לזה שזה לא קרה באמת, אני כמעט בטוחה שזה המקור לזה.
לעומת זאת, על המקרה עצמו קראתי באחד הספרים של מלקום גולדוויל (ממש לא זוכרת איזה) שם הוא הסביר את התיאוריה שאת מדברת עליה.
הסיפור שקראתי הוא אכן קצת אחר
24/07/14 12:29
376צפיות
זה מקרה מזעזע שבו אישה הותקפה על ידי רוצח בפתח בניין דירות בארה"ב. היא לא צלצלה בדירות (היא לא יכלה לגשת לפעמון. הוא התקיף אותה במקום) ולא היה עניין עם שער סגור. היא צעקה לעזרה בכניסה לבניין ונרצחה על ידי התוקף תוך 10 דקות, שבהן איש מהדיירים לא התערב למרות שיכלו לשמוע את צעקותיה.

נראה לי שהמקרה 'קושט' מאז, ונוסף לו הפרט שכאילו היא צלצלה בדירות ולא פתחו לה את השער. (אלא אם כן היה עוד מקרה, אחר, שבו זה קרה למישהי אחרת).
קראו לה קיטי ג'נובז kitty genovese
24/07/14 17:34
382צפיות
מקרה אמיתי.
כל הפרטים נמצאים בויקיפדיה ובהמון אתרים נוספים.
קרה לי משהו דומה, הרבה פחות אקוטי
27/07/14 09:11
306צפיות
בעלי היה בחו"ל, וירדתי עם הכלבה בערב, אחרי שהבנות הלכו לישון (רק לחצי דקה מתחת לבית). בלי הנייד.
רק כשעליתי חזרה ביתה, גיליתי שלקחתי את צרור המפתחות של בעלי, שהוא הוציא ממנו את המפתח של הדירה, כדי שיוכל להכנס הביתה כשהוא חוזר מחו"ל...
עשר וחצי בערב, התחלתי לצלצל בדלתות של שכנים בטירוף ולבקש עזרה - אני סגורה מחוץ לבית והבנות ישנות בפנים!
אף אחד לא פתח לי למרות שקראתי מחוץ לדלת (תהיו בטוחות ששומעים!) שזו אני (הזדהיתי בשם), השכנה מדירה X, שננעלתי מחוץ לדלת ואני רק צריכה בבקשה להתקשר שניה לפורץ...
ראיתי אורות כבים מתחת לחריצי הדלתות ואפילו דלת ננעלת מבפנים
אז הסיפור שבהודעה לא נשמע לי תלוש מהמציאות.

(רק לטובת סיפוק הסקרנות הטבעית - השכן השביעי שדפקתי לו בדלת (שהיה גם הועד) פתח לי, אמר לי שלא צריך פורץ, עלה על סולם ונכנס לדירה שלי מחלון הסלון (קומה ראשונה). פתח לי את הדלת מבפנים ובא לציון גואל. ושליח אליו הביתה עם שוקולדים למחרת.
ולהיפך
27/07/14 10:14
246צפיות
כשהייתי בארה"ב היתה פעם אחת שעמדתי בתחנה של ההסעה לאוניברסיטה, כשלידינו אופנוען החליק ונמרח על הכביש. הסטודנטים עמדו ובהו, ומי שרץ לעזור היו אני ועוד פוסט-דוק זר. אחר כך שאלתי את עצמי למה מכל הנוכחים רק אנחנו הגבנו, והאם זו האדישות האמריקאית המפורסמת. אני חושבת שלא. אני חושבת שמי שהגיב מהר וביעילות היו פשוט שני האנשים המבוגרים ובעלי הנסיון שם, שבמקרה היו הזרים (כי הפוסט-דוקים הם, לעיתים קרובות, לא אמריקאים). מי שלא קרא מהר את הסיטואציה וקפא הם סטודנטים צעירים, בני עשרים שלא ראו הרבה בחיים. עבורי זו לא היתה הפעם הראשונה שאני רואה אופנוען נמרח על הכביש ולא הפעם הראשונה שבה אני מבינה שמישהו בבעיה וצריך עזרה.

מקרה דומה היה כסטודנט התעלף בסמינר מחלקתי בארה"ב: מי שפעלו ראשונים היו הפרופסורים, בעוד הסטודנטים האחרים נראו בעיקר מופתעים עד כדי שיתוק.

זה כמובן לא דומה למצב שלך שבו אנשים בוגרים, שמכירים אותך, מעמידים פני נעדרים. אני כן חושבת שמי שנחלץ לעזרה הוא מישהו שמרגיש מספיק בטוח במצב ובעצמו (האם הייתי מרגישה בטוחה לפתוח את הדלת בלילה לבד אם הייתי לבד בבית? לא בטוחה. אני כן מקווה שהייתי מגיבה ומבררת מה המצוקה ואיך אוכל לעזור.).
º
איך עובר עליכן השבוע הזה?
52תגובות
24/07/14 08:04
777צפיות

(המשך...)

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה