לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מכירות את הסיפור על הדודה שבאה לבקר אחרי שנולד סופסוף הנסיך? הדלת נפתחת בסערה ופנימה צועדת הדודה וצועקת "איפה הוא? איפה הוא?!" והאמא של "הוא"? נשארה מאחורי הדלת...
סיפור משעשע אולי, אבל בעצם, הרבה פעמים אנחנו מרגישות ששכחו אותנו מאחורי הדלת, ואף יותר מזה – שאנחנו שכחנו את עצמנו מאחורי הדלת. הדלת אל ההורות. בצעידה אל מעבר לסף עברה רק האמא, והאישה שהיינו נשארה מאחור.
להיות אם זו שאיפה של רבות מאיתנו, ומשהגשמנו אותה – יש נטיה להגדרה עצמית שמצטמצמת אל תוך ה"אמהות". הביטוי לכך הוא פעמים רבות חיצוני – קצת פחות הקפדה על המראה - אין זמן, ובעצם – בשביל מה? הקילוגרמים, שגם ככה קשה להילחם בהם, הופכים מאויב למנחם בצר לנו - בעיקר המכנסים צרות. ה"סכנה" היא איבוד ההגדרה העצמית הרחבה, עימה הבטחון וההערכה העצמית – ואיכות החיים הכל כך חשובה לנו.
היינו חתיכות פגזיות, נמרות במיטה, טייקוניות במשרד, מסמר הערב באירועים חברתיים, ואיפה אנחנו עכשיו? כל היום מתעסקות רק בחיתולים ופליטות.
ההריון והלידה עשויים להשפיע ולשנות הרבה. הלידה גורמת לנו לשינויים פיזיים כגון כאבים ןמחושים שונים, ובמיוחד רואים פתאום את כל עודפי המשקל שהעלינו בהריון. ההפיכה להורים יכולה לפגוע לנו בזוגיות, אולי כי יש כאבים בעת קיום יחסי מין וזה משפיע על הקשר, אבל בעיקר כי פתאום הילד הוא הראשון בסדר העדיפויות ופתאום הבעל נדחק הצידה או שמא שאנחנו הפכנו לשניות אצל הבעל?
פורום נשים אחרי לידה התפתח מפורום הרזיה לאחר לידה – שטיפל באחד האספקטים החשובים והבולטים של תקופה זו בחיינו והוא עודפי המשקל, שמשליכים על תחושת הערך העצמי מסיבות שונות ועל יחס הסביבה. אבל הדיאטה היא חלק מהקשר רחב הרבה יותר של חיינו. היא קשורה באורח החיים שלנו ובמצב הרוח, למשל - יש מי שכשהן בהריון הן "מתנחלות" במקרר וצריכות המון תמיכה הן נפשית והן תזונתית. בהדרגה הוחלט שיש מקום לפורום שיוכל לתת תמיכה רחבה יותר ואולי נוכל גם לעזור למי שסובלת מאספקטים אחרים של התקופה שלאחר הלידה שאינם קשורים במשקל דווקא – גם אם הלידה היתה לפני מספר שנים. פה המקום לדון ולקבל תמיכה בנושאי זוגיות, ערך עצמי, דכאון לאחר לידה, בעיות תעסוקה – וכל הדברים שמשתנים כל כך אחרי שהגורם המשמעותי, הטהור והממלא כל כך – התינוק – נכנס אל חיינו.
הפורום הוא לנו ובשבילנו - כאן הפוקוס הוא עלינו

הגעת ליעד, מהממת!  פה אנחנו מתמקדות בנו. על הילדים שלנו אנחנו כותבות בקומונת אמהות נולדו
חדשה בפורום? כאן המקום להתחיל בו ולהתוודע אלינו. בפורום שלנו אסור לפרסם!
המשך...
הודעה חדשה

בין ילדים- מה הייתן עושות?
05/07/15 23:49
296צפיות
קצת ארוך.. אשמח אם תקראו  ואם תחחו את דיעותיכן.
 
הרקע: גרים בארה"ב. גיבור הסיפור: בני בן ה-6.5.
 
בני נמצא עם קבוצת ילדים שהם חברים קרובים כבר מגיל 3. ההורים (כולם מהגרים ממדינות שונות בעולם) מכירים, הילדים נפגשו רבות בכל מיני הזדמנויות וכמובן שיחקו יחד זה בביתו של זה.
לפני חודש,בהפסקה בבית הספר אחד החברים נפגע ממשהו שאמר לו בני. הם שיחקו עם קבוצת ילדים אחרת, בני רצה לשחק עם ילד אחר ואמר לו שהוא לא רוצה לשחק איתו באותו רגע. הילד האחר נפגע והלך הביתה בוכה.
 
יום אחד אני מקבלת טלפון מהאמא של הנפגע שמתארת לי שהבן שלה בדיכאון בגלל שהבן שלי מתנהג אליו בבריונות (bully). אמרתי לה שאני מצטערת וכמובן אבדוק מה קרה ושאני לא עוברת בשתיקה על זה. גם הרגעתי אותה ואמרתי לה שילדים לפעמים רבים, אבל הם חברים טובים ואני מאמינה שהכל יסתדר. שאלתי את בני אם הוא דיבר לא יפה והוא הכחיש. 
 
באותו יום בו התקיימה שיחת הטלפון עם האמא והשאלה שלי את בני, נפגשו הילדים בפעילות של אחר צהריים. הבן שלי התנהג רגיל אל הילד הנפגע והם שיחקו יחד, רצו, השתוללו. ניגשתי את האמא ואמרתי לה שדיברתי עם בני והוא הכחיש שפגע בבנה. היא אמרה ששאלה עוד ילד והילד האחר אמר במפורש שהבן שלי צעק על הבן שלה. שאלתי אותה אם אולי זה היה בצחוק, או שאולי היו עוד דברים בינהם- כי הם צועקים וצוחקים כל הזמן.. והנה עכשיו הם משחקים יחד. היא אמרה שהבן שלי עושה עכשיו הצגה כי אני בסביבה, אבל הוא מתנהג לא יפה לבן שלה.
 
קצת נפגעתי ממה שהיא אמרה- כי היא מכירה את בני ואני מכירה את בנה שנים.. והיא מציגה אותו כמו מפלצת דו פרצופית, אבל לא אמרתי לה כך, אמרתי שאני לא חושבת שההתערבות שלנו תועיל למערכת היחסים בינהם. שאדבר עם בני ואבקש ממנו להתנצל ושנשאיר להם להתנהג בטבעיות.
 
חזרתי הביתה, שאלתי בני שהודה שהוא צעק כי הילד השני נידנד לו. אמרתי לו שיחשוב על סיטואציה הפוכה ואם היה לו נעים אם חבר שלו היה צועק עליו. הוא הבין שעשה משהו לא יפה והרגיש לא נעים. אמרתי לו שיתנצל בפני חבר שלו ויעשה הכל שירגיש נוח בחברתו. 
התקשרתי לאמא של החבר, סיפרתי לה מה בני עומד לעשות והצעתי שיפגשו לשחק יחד. כך חשבתי, יהיה נכון להוריד את המתח שהיא חשה ולהרגיע את כל העניין.
היא סרבה ואמרה שזה לא מה שהיתה רוצה שיקרה עכשיו.
 
לקחתי צעד אחורה. כשנפגשנו באירועים שונים הייתי נחמדה, אבל לא מעבר.. הרגשתי שהיא מגזימה בתגובה שלה והפכה את כל הסיפור למשהו שלא היה.. במהלך השבועיים האחרונים של שנת הלימודים היא גם הוציאה את הילד מבית הספר בזמן ההפסקות ואירגנה עבורו לשחק עם ילד אחר.
 
היום קיבלתי ממנה סמס שהילד רוצה להיפגש עם בני והיא רוצה לנסות ולראות איך זה הולך, כי הם הולכים להיות יחד עוד שנים וכדאי שיסתדרו.
 
מצד אחד זה מה שאמרתי לה כשכל הסיפור הזה התחיל.. מצד שני- זה מטריד אותי. מה זאת אומרת לראות איך הולך- אם הבן שלי יעשה משהו שלא ימצא חן בעיניה שוב תתחיל סאגה כזאת?
אני מבינה שהיא דואגת לבן שלה ואני לעולם לא אסכים שהבן שלי יפגע במישהו, אבל אני מרגישה שהיא הגזימה בתגובה שלה והפכה את כל הסיפור למשהו אחר ממה שהיה צריך להיות.
עם הזמןשלמדתי גם שהיא קומפולסיבית בעוד דברים- שאולי ככה היא- עושה סיפור מכל דבר..
 
אני רוצה לכתוב לה שאני חושבת שזה נכון להפגיש את הילדים, אבל רוצה גם להדגיש שהתגובה שלה לא פרופורציוני ולא הייתי אוצה להיתקל בזה שוב. מצד שני לא בטוחה שזה נכון לכתוב את זה..
 
מה הייתן עושות?
 
 
האמא יצאה מפרופורציות
06/07/15 00:11
229צפיות
ברור שהיא חושבת שלבן שלך יש אופי בעייתי, שהוא סוג של ביריון. (נכון, אגב, שהוא התנהג כביריון בסיטואציה, אבל ילדים בני 6 ו 7 הם גמישים ועל פי רוב עוד יכולים לשנות משמעותית את ההתנהגיות שלהם). 
 
בעיני אמא כזו, שמדביקה תוויות, ועושה עניין, היא צרה. היא כבר דיברה על העניין עם עוד ילד (ואמא שלו?) ויש לה נטיה לרצח אופי. 
 
אבל את לא יכולה להתרחק. אז בעיני- בלי יותר מדי מריבות והתנצחויות, בלי להסביר לה, היא לא נשמעת כאילו היא מסוגלת להבין. יש סיכון שהיא תנסה להוכיח שהיא צודקת. פשוט להוריד פרופיל. להפגיש את הילדים. לא להתנצל. לשים דגש על יחסים טובים של הילד עם הילדים האחרים, כדי שההורים האחרים יידעו מניסיון, שהתוויות שהיא מדביקה לא תואמות מציאות וזהו. 
06/07/15 02:36
149צפיות
תודה על התגובה! מאוד מתחברת למה שכתבת ונראה לי שאוכל לעמוד בזה.
בדיוק מה שזו שמעלי כותבת
06/07/15 10:42
133צפיות
אבל הייתי מאוד נזהרת מהאימא הספציפית. ויתכן שגם מסננת את הקשר עם הילד ההוא במידת האפשר, כדי שלא יהיה חיכוך שיהווה עילה להתנהלות הזו.
מסכימה, אבל מסננת באופן לא בוטה, שהיא לא תעלה על זה
06/07/15 11:20
111צפיות
כלומר לפעמים מסכימה להפגיש. הייתי נזהרת גם מסתם לעצבן אותה. (מי אמר PTSD)
איך שאני מבינה מה שעובר עלייך
06/07/15 06:39
171צפיות
גם אני התמודדתי עם אמא כזו השנה ויש בסוף מסקנות בעיקר על האמא.
השנה, בני נגרר מעט אחרי קבוצת ילדים אלימה בגן, הוא אמנם גם סבל ממנה (גיליתי בדיעבד) אבל כנראה גם פגע בדרך בחלק מחבריו.
לפני מספר חודשים קיבלתי שיחת טלפונית מאחת האמהות שהוא חבר טוב שלו ואני חברה שלה ששפכה בפני על הבן שלי כמה שהוא א,ב,ג, ושהילד שלה הנסיך הקטן והמושלם נופל קורבן להתעללות ממנו.
היא מכירה את החינוך שלי ויודעת טוב מאוד שאצלי בבית אין אלימות ושאני מחנכת לכך ביד קשה מאוד את הילדים שלי ולא מוותרת.
כמובן ששוחחתי עם בני בנושא (בלי לתת שמות ובלי להאשים אותו), הסברתי לו שוב לא לאלימות ולהתנהג יפה ומה עושים כשמציקים לך, בהתחלה הכחיש שקרה בכלל משהו, לא יודעת עד כמה הוא לקח קשה את ההתעללות שהוא עבר מצד אותם ילדים וכמה הוא חושב שזה נורא מבחינתו.
בסיטואציות שונות שאני הייתי נוכחת בהן ראיתי שגם הבן ה"מושלם" שלה לא ממש מושלם וגם הוא מציק לבן שלי, הערתי לה פעם על כך בקטנה והמשכתי הלאה כי הבנתי שאין לי עם מי לדבר.
השיא היה בגינה לא מזמן כשהציגה את בני בשיחה בין אמהות כחלק מחבורת בריונים שקיימת אצלנו בגן, הערתי לה על כך בשיחה טלפונית והיא התנצלה ואז הבנתי שלמרות שאנחנו חברות/ידידות, היא מסוג האמהות האלה שתמיד לילדים שלה שתו ואכלו. לקחתי צעד אחד אחורה, היא מסוג האנשים שלא ישמעו מה שיש לי לומר להם אף פעם. הרמתי ידיים. לוקחת אותה בלייט מעכשיו. 
לא מנסה לקבוע יותר, כשהיא תנסה אני לא אמנע מהבן שלי ללכת אליה, לא מתכוונת להגיד לה שום דבר בנושא יותר כי יודעת שאין סיכוי שהיא תשמע אותי.
 
מה אני הייתי עושה- מזמינים אותו, סבבה תשלחי אותו, הבן שלך רוצה להזמין אותו, תארחי בכייף. לא הייתי אומרת כלום לאותה אמא זה לא עוזר לדעתי במקרים האלה, תלמדי לשמור ממנה מרחק ולא לקחת אותה ללב. זה ילדים, הם רבים משלימים ועוברים הלאה.
 
07/07/15 00:03
6צפיות
הגדרת בדיוק- "לא שומעת מה שיש לי להגיד לה".
 
מקבלת את דעתך לא להגיד כלום. לא מתכוונת לעשות זאת.
לא הייתי מפגישה....
06/07/15 09:07
133צפיות
יצא לי להיות בסיטואציה הזו משני צדיה. היו ילדים שהרגישו שנפגעו מבני והיו כאלה שהוא הרגיש שפגעו בו.
ואני בכוונה כותבת "הרגישו", כי הסטואציות היו מאוד לא נעימות, אבל נורמטיביות לחלוטין.
יש יחסי כוחות בין אנשים, יש יחסי כוחות גם בין ילדים. יש מצב שהאמא בסיפור שלך קוראת bullying לחוסר איזון בין היחסים בין הבנים. 
אפשר לבחור להמשיך ביחסים האלה ואפשר לבחור שלא, שני הדברים לגיטימיים. לפעמים יש כימיה בין אנשים (בין ילדים), לפעמים אין. אבל ברגע שהאמא רואה בסיטואציה הזו בריונות, זה הופך להיות בעייתי.
אני לא הייתי מעמידה את בני בסיטואציה שבה הוא מתוייג כ"bully". בין אם בצדק ובבמיוחד אם לא.
מסכימה עם הדגש על ה"הרגישו" והנורמטיבית
07/07/15 00:05
7צפיות
זה בדיוק מה שקרה שם. האמא לקחה את זה כל כך רחוק - והילדים בכלל לא היו שם..
עונה
06/07/15 09:13
125צפיות
אין ספק שנפלת על אמא לחוצה עם נטייה לתוויות מיותרות והתערבויות מיותרות עוד יותר. אני מאוד מסכימה איתך שבסיטואציות כאלה הילדים מתמודדים לעיתים הרבה יותר טוב מהמבוגרים ולכן צריך לתת להם לנהל את העסק ולא להפריע.
בשלב הזה הייתי מפגישה ביניהם אבל בטריטוריה שלי או בחוץ, ונשארת מאוד ערנית. היא כנראה תיקח כל אירוע קטן ותשתמש בו כדי להוכיח את טענתה שבנך הבריון השכונתי, ולכן כדאי שתהיי שם ותדעי מה קורה באמת, עד שהיא תרגע.
מזה אני חוששת
07/07/15 00:08
4צפיות
היא מאוד מעורבת ונמצאת בכל מקום, מדברת עם כולם.. אני חוששת מזה שהיא תתחיל לדבר על כל פיפס שקורה עם הילדים.
 
תהיה לי בעיה שהפגיש אותם אצלי כי אז כל תקל קטן יצא מפרופורציות ואצטרך לתת תשובות ולעמוד בחקירות (זה מה שקרה בפעם הקודמת). אני נוטה ללכת עם מי שכתבה שפשוט לנסות להימנע בצורה מאוד נחמדה.
בעיות ילדים
06/07/15 15:36
89צפיות
אני לא חושבת שמתפקידך לתת לה הרצאה לגבי הפרופורציות של התגובה שלה. או שתסכימי להפגיש אותם שוב, או שלא. אבל לתת לה אבחנה כזו זה לא לעניין בעיני (אגב - גם היא ישראלית?)
 
בעיני העובדה שהיא סירבה למפגש אז מיד אחרי האירוע הראשון לא צריכה לעמוד לגנותה. יכול להיות שהבן שלה מאוד נפגע והיא העדיפה לשמור מרחק כדי להגן עליו - זה לגיטימי.
 
באופן כללי יותר: הילד שלך שיקר לך והכחיש את הדברים ורק אחר כך הודה.  זו נקודה שאת מחליקה כאילו כלום - אבל בעיני היא נקודה בעייתית והזדמנות חשובה לשיעור חינוכי שלך עם הילד שלך <ואגב - אמרת לה שההכחשה המקורית של הילד שלך התגלתה כשקר?>.  לאור זה - זה שהיא טענה שעכשיו הוא "עושה הצגה או מתנהג יפה כי את בסביבה" לא נשמע כטענה כזו מופרכת.
 
לא קראתי בהודעה שלך, גם מבין השורות, שהיא אפיינה (בלי לקרוא לו בשם כמובן) את הבן שלך כמפלצת דו פרצופית. נראה שהיא מוטרדת מפגיעות חוזרת בבן שלה שכנראה מתרחשות. התיאור שלך מאוד רגשי ועולה ממנו שאת מתקשה לקבל ביקורת על הבן שלך
אני מקבלת את מה שאת כותבת
07/07/15 00:16
7צפיות
על כך שהיא לא רצתה להפגיש את הילדים. לא הייתי בביתם וברור לי שהילד נפגע.
השאלה היא האם הילד נפגע אובייקטיבית, או שאולי היה שם משהו מעבר?
 
לא המעטתי בעובדה שבהן שלי הכחיש ולא הודה. שוחחתי איתו הרבה על זה והוא הבין שהוא צריך תמיד לומר את האמת,ולעמוד מאחורי מה שהוא עושה ולהבין שזה לא נכון. הוא הכחיש כי הבין שעשה משהו אסור- משהו לא נעים והיה לו קשה להודות בזה. אני נוטה מאוד לקבל את זה כי הוא בן 6. אני מחנכת את הילדים שלי לסובלנות ולעולם לא לפגוע באחר.
 
הפגיעות בבן שלה לא היו חוזרות- ממש לא. היתה אפיזודה, היא חלפה. הבן שלי אמר סליחה כמה פעמים והבן שלה כבר קיבל את זה והם שיחקו יחד.
האמא היא זו שנשארה פגועה (ואני מאוד מבינה את זה- ככה אנחנו האמהות..)- אבל היא לא עשתה שירות טוב למען בנה בזה שהפכה את כל הסיטואציה למלחמת עולם.
מה שלא סיפרתי כאן הוא שהיא הכניסה לבן שלה לראש בתקופה האחרונה (ואני הייתי חלק משיחות שלה על העניין הזה עם כל מה שזז) שהמשקפיים החדשים שלו הן משהו להתבייש בו ושהילדים יצחקו עליו. היא גרמה לו להרגיש שהתספורת שהאבא עשה לו נוראית והוא נראה גרוע ואף אחד לא מזהה אותו (+ ביקורת על מה שהאבא עשה). היא הכניסה לילד פחדים וחוסר בטחון, כך שאין ספק שהילד חזר הביתה ואישרר אותם בפניה.
חברה שניתקה קשר
06/07/15 10:21
238צפיות
אני בחל"ד כבר ארבעה חודשים, נהנית מאוד עם הקטנטן בבית ובסך הכל מאושרת.
עד לפני הלידה הייתה לי חברה קרובה במקום העבודה. התחלנו לעבוד ביחד, עברנו ביחד קשיים ושמחות, החברות גלשה הרבה מעבר לשעות העבודה וראיתי בה כחברה טובה.
מאז שיצאתי לחל"ד היא שלחה לי רק סמס "מזל טוב" והייתה שיחה טלפונית אחת אחרי הלידה. ניסינו לקבוע שתבוא לבקר כמה פעמים, והיא דחתה את הפגישה בכל פעם ברגע האחרון (הכל בסמסים).
ומאז.. כלום.. שקט.. דממה.
אין התעניינות מצידה, או רצון בכל זאת להיפגש. הקטנטן כבר בן 4 חודשים וזה מוזר לי שהיא מבין כל חברותיי עדיין לא באה לביקור או נפגשה עימי.
מאוד נעלבתי ובינתיים לא יצרתי איתה קשר גם, כי חיכיתי שזה יגיע ממנה.
 
מאז שיצאתי לחל"ד היא התקדמה לתפקיד אחר, ואני כבר לא אחזור לשם... כך שכנראה דרכנו כבר לא יצטלבו בענייני עבודה.
 

אני מתחילה לחשוב שהיא הייתה חברה שלי רק כדי להשיג טובות במקום העבודה, ולא כי באמת הייתה חברה. אני תוהה אם אני עד כדי כך תמימה?
תחושה מבאסת... אני נזכרת בחברה בכל כמה ימים ונשארת עם טעם מר.. 
 
סתם רציתי לשפוך, ואולי גם לשמוע מה יש לכן לומר
 
תודה על ההקשבה
 
06/07/15 10:25
156צפיות
מצב מבאס מאוד...
המחשבה הראשונה שקפצה לי לראש היא שאולי היא עוברת או עברה איזושהי טראומה הקשורה להריון, לידה או תינוקות. אולי קיים קושי כלשהו שמונע ממנה לבוא?
חשבתי על זה רבות
06/07/15 10:32
176צפיות
אבל היא ובעלה תמיד אמרו שהם יחכו שנה-/נתיים עד לניסיונות להרות, כי כרגע זה לא מתאים להם.
מעבר לזה שיש לה עיוד 3 חברות שילדו בסמוך אלי והיא בקשר קרוב אליהן... :/
אלמלא מה שציינת לגבי 3 חברות שילדו בסמוך שהיא כן בקשר איתן
06/07/15 18:17
75צפיות
הייתי אומרת - אם זה מה שהיא ובעלה אומרים - יש 2 אפשרויות:
 
1. או שזה לא מדויק והם היו מאוד רוצים/שמחים להרות אבל לא מעוניינים שכל העולם ואשתו ייכנסו להם לשחלות. אם זה המצב - חברה שיולדת זה מצב לא פשוט להתמודד איתו
 
2. או שהם אומרים אמת - ותינוקות לא מעניינים אותם בשלב זה של חייהם - ואם זה המצב, זה די טבעי שמתרחקים כי תחומי העניין המשותפים די נעלמים כשרוב מה שמעניין את אחת החברות ממש לא מעניין את השניה.  ולפעמים זו ממש תחושה מבאסת כש"מפסידים" את כל החברים/ות לטובת עולם התינוקות.
 
אבל השורה האחרונה שלך סתרה לי את התזה.   מדביקה אותה בכל זאת - שיהיה....
בעיני לא קשור לחברות תמורת טובות
06/07/15 11:25
133צפיות
היא חברה שלך כשאתן יחד. את לא החברה הכי טובה שלה, את סבבה, אבל לא נוח לה לשמור את הקשר באופן הדוק.
היא חברה ממקום העבודה. עכשיו אתן חברות ממקום העבודה לשעבר. יש איןספור סוגים של קשרים וזה כזה. לא אומר שיש כאן או היה כאן שקר. 
חברויות...
06/07/15 12:22
107צפיות
אני חושבת שלפעמים אנחנו לוקחים מערכת יחסים עם אנשים בצורה אחרת מאיך שהם לוקחים את זה.
יתכן ועבורה כנראה היית חברה לעבודה למרות שהקשר פלש גם לשעות שאחרי.
יתכן שהמעבר שלך להורות ושהיא עדיין לא שם הרחיק ביניכן.
יתכן והיא עוברת תקופה לא קלה, יתכן והיא כן מנסה להרות ולא משתפת...
 
יכולות להיות עוד מלא סיבות, לא הייתי מתעכבת בלמה זה קרה אלא ממשיכה הלאה בחיי.
לנשים שאינן אמהות קשה לפעמים למצוא ענין בחברות עם אמהות
06/07/15 14:31
91צפיות
מה שמעניין אותך (בעיקר התינוק, מן הסתם) לא בהכרח מעניין אותן (זוכרת את הימים שלפני ההריון?). זה לא בהכרח מצביע על כך שהחברות לפני הלידה היתה אינטרסנטית ולא אמיתית.
גם אני כשעזבתי מקום עבודה אחרי שנים, התפלאתי מניתוק
06/07/15 16:30
87צפיות
של קשר. בעיני (במקרה שלי) זה הסתבר להיות קשר לגמרי תועלתני. מהיום שעזבתי פשוט לא עניינתי אותה יותר. מבאס...
|סיוע|אירוח בנושא נכות כללית
06/07/15 14:27
6צפיות
|רמקול|מחר בין השעות 9:00-11:00 נארח בפורום ביטוח לאומי - סיוע את הגב' מיכל אלנתן רפרנטית בתחום נכות כללית במשרד הראשי בביטוח הלאומי.
האם אני זכאי לקצבת נכות אם חליתי? מה ההבדלים בין הקצבאות השונות? כיצד נקבעת הדרגה?

מוזמנים לשאול את שאלותיכם כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
שלום
06/07/15 10:32
73צפיות
רציתי להמליץ על אתר שמוכר חזיות למידות גדולות 
חזיות מדהימות במחיר שווה לכל כיס!
ממליצה בחום!
קישור לאתר- http://bodyf.co.il/
מחזור מוקדם לאחר לידה
30/06/15 21:05
152צפיות
ילדתי לפני חודש בדיוק, הדימום פסק לפני שבועיים, עכשיו (לפני שעה) הדימום התחדש
יכול להיות שזה מחזור? או משהו לא תקין?
לחוצה מאוד.
יכול להיות מחזור, יכול להיות דימום אחר תקין
30/06/15 22:00
98צפיות
ויכול להיות משהו לא תקין.
אם אין לך כאבים משמעותיים הייתי מחכה למחר והולכת לרופא נשים להיבדק.
לי חזר המחזור אחרי הלידה השניה תוך 5 שבועות בהנקה. גם אני הייתי קצת מודאגת אז הלכתי להיבדק והרופא ראה באולטרסאונד שזה מחזור, ואפילו את הסימנים לביוץ שהיה.
למיטב זכרוני (הלא משהו)
01/07/15 01:37
123צפיות
עד 6 (או 8?) שבועות אחרי הלידה זה עוד יכול להיות דימום הקשור ללידה
 
הנסיון שלי היה בדיוק כזה של מפסיק וחוזר - וגם שזה מתחדש אם וכאשר לא נחים מספיק/מתאמצים - כמו מין איתות כזה של הגוף
 
<לא מתיימרת לאבחן דרך האינטרנט או לומר שהכל בסדר - רק להרגיע טיפה את הלחץ>
יכול להיות שזה מחזור
03/07/15 11:51
97צפיות
ויכול להיות שזה עדיין קשור ללידה.
אבל בגלל שקיים הסיכון שהדימון הזה מעיד על בעייה, אני ממליצה ללכת ולהיבדק. רק כדי להיות לגמרי בטוחים שהכל בסדר.
ומזל טוב!
º
שאלה קטנה
43תגובות
29/06/15 09:27
148צפיות

(המשך...)
גיליתי שאני בהריון..
28/06/15 17:24
704צפיות
ומאותו רגע אני גמורה פיסית. נפשית אני בסדר עם ההריון, כלומר התלבטתי (הוא מאד רצה בילד/ה נוסף/ת) ואמרתי ננסה, ולפני יומיים (אחרי מספר חודשים שאני לא מוגנת) גיליתי שנקלטתי.
זה הריון שלישי, האחרון היה לפני חמש שנים. 
אז למה אני כותבת לכן? כי אני עכשיו מתחילה עבודה חדשה ואני פשוט לא מצליחה לתפקד. יש לי בחילות מטורפות, חוסר תאבון, תחושת חלושס, פשוט מרגישה out. לא מתפקדת בבית, לא יודעת איך אני אתפקד ככה בעבודה. גם בהריונות הקודמים לא היה קל, אבל לא זוכרת אם היה עד כדי כך. אני יודעת שזה זמני, אבל ממש ממש קשה לי . אני לא קמה מהמיטה לפני 11 בבוקר מרב שאני לא רוצה להתחיל עוד יום של בחילות.
שותה מים עם לימון, זה בינתיים עוזר, אבל רק לטווח הקצר. צנימים לא בא לי בכלל. מה עוד? 
אגב, יש לי תת פעילות של בלוטת התריס, שבהריונות עוד יותר מקצינה, אז כבר קבעתי תור לרופא משפחה ולבדיקות דם. 
 
יש למישהי המלצה לטיפול טבעי כלשהו להתמודדות עם התופעות הללו או לפחות עם הבחילות? בכלל, כל טיפ יעזור. תודה.
תופעה נוספת שמעולם לא היתה לי
28/06/15 17:54
370צפיות
אני מתה מקור. מוכר למישהי?
שיהיה בשעה טובה
28/06/15 20:05
202צפיות
תחושה של קור כל הזמן מתיישבת "בול" אבל "בול" עם תת פעילות של בלוטת התריס  <לא מתיימרת לאבחן דרך האינטרנט אבל מציינת קורלציה סטטיסטית, מה גם שציינת שיש לך רקע של תת פעילות בהריונות>
 
לגבי בחילות - זכורים לי במעורפל: שקדים, וויטמין B6 כטיפים. אאל"ט (וגוגל תומך בזכרוני המתערער) הכמוסות של ה B6 נקראות "גרבידול"
קודם כל - בשעה טובה
28/06/15 20:51
235צפיות
קור יכול להיות סימן לאנמיה או לתת פעילות בלוטת התריס, לכן בדיקה אצל רופא המשפחה ובדיקות דם זה רעיון טוב.
לאזן בלוטת תריס ולקחת ברזל לפי התוצאות. לוודא שאין עוד חסרים כגון ויטמין b12.
 
לבחילות:
- ארוחות קטנות כל 3 שעות
- ג׳ינג׳ר (אפשר להכין תה קר או חם)
- במקרים קשים יותר מותר בהריון פרמין או שילוב של ויטמין b6 עם doxylamine (תכשיר שנקרא tonight ) - ממליצה לך להתייעץ לגבי זה עם רופא המשפחה שלך
 
ואל תשכחי לתת לעצמך הנחות - את פחות צעירה ויותר עסוקה (עוד ילדים בבית....) לעומת ההריון הקודם אז האצילי סמכויות, עשי רק דברים שחייבים והישגי כמה שיותר עזרה פיזית אפשרית כדי לאפשר לך לנוח כמה שיותר.
 
תרגישי טוב שיעבור בקלות!
º
שיהיה במזל ובהצלחה (:
28/06/15 21:46
36צפיות
בהצלחה!
28/06/15 21:58
141צפיות
תיזמון לא נוח עם עבודה חדשה אבל ילדים אי אפשר לתזמן
לתופעות הלוואי אני חושבת ששיפור תזונתי יכול לעזור, יחד עם הזמן שחולף...
יש גם טיפולים טבעיים של דיקור וכו' של מומחיות בהריון. אני ניסיתי רפלקסולוגיה ודיקור בזמנו (לזירוז) וזה לא עבד, אבל אם את באמת במצב של חוסר אונים אולי לך זה יעזור...
º
הכוונה למטפלות בדיקור וכו' המומחיות ל*הריון
28/06/15 21:59
13צפיות
º
בשעה טובה ובהצלחה
29/06/15 01:34
24צפיות
בשעה טובה
29/06/15 07:13
75צפיות
ההתחלה קשה מאוד כשיש בחילות
כמו שכתבו לך כאן לאכול ארוחות קטנות כל 3 שעות
לי עזר (חלקית כי הייתי עם הקאות קשות מאוד) שלוקים, ארטיקים, סודה, קולה, מים בטעמים, לא דבר צונן שיכול לקרר טיפה היה לי כייף לשתות ולהכניס לבטן.
גם אני בילד השני הייתי במקום עבודה חדש, השתדלתי לתפקד ולהגיע כרגיל, זה באמת לא היה קל.
תלמדי לשחרר בבית ולהעזר כמה שאפשר בבעל ובמי שרק יכול כדי שבאמת תוכלי לאגור כוחות. זה עובר.
 
 
 
בשעה טובה
29/06/15 12:23
128צפיות
מקשרת לך לשרשור טיפים בפורום הסמוך, לא מעט הריוניות במצבך נעזרו בו: http://www.maccabi4u.co.il/5713-he/Maccabi.aspx
 
º
תודה. הקישור מוביל לבדיקת העמסת סוכר..;
29/06/15 19:16
26צפיות
+ תיקון
01/07/15 11:00
55צפיות
º
תודה
01/07/15 21:14
4צפיות
רק עכשיו הצלחתי להגיע למחשב
29/06/15 19:15
369צפיות
אפלו לשבת מול המחשב קשה לי. מה זה הדבר הזה?! 
היום היו לי שתי פגישות עבודה (אני פרילאנסרית), ונאלצתי לקחת את בן זוגי איתי בתור נהג 
אני יושבת בפגישות ומחכה לרגע שיסתיימו רק כדי ללכת ולשכב לי.
הייתי היום אצל רופא הנשים סוף סוף (מחר רופא משפ'), שנתן לי סדרת בדיקות דם. גם פראפין ואמר שאם לא יעזור, ישקול עירוי. פעם ראשונה שאני שומעת על עירוי כשיש בחילות.
ביום ד אני מתחילה בעבודה חדשה, ליתר דיוק פרויקט חדש ואינטנסיבי, אין לי מושג איך אשרוד אותו. הבעיה שגם התחייבתי וגם מדובר בלא מעט כסף, שמאד יעזור לי כרגע. בקיצור, מקווה לשרוד, ושלא איאלץ לוותר עליו באמצע.
תודה רבה לכן 
אם מתייבשים מקבלים עירוי
30/06/15 06:33
287צפיות
אני קיבלתי בהריונות של ילדיי עירוי ואפילו אושפזתי באחד מהם כשהגעתי להתייבשות שדרשה השגחה ועירוי סביב השעון.
מקווה שזה לא הכיוון שלך.
חברה שילדה לא מזמן היתה גם בתקופה עמוסה בעבודה בהתחלת ההריון והצליחה לשרוד עם בחילות קשות ונסיעה של חצי שעה לפחות לכל כיוון בעבודה.
מקווה שהסיפור הזה יתן לך קצת אופטימיות.
 
בזכות מה שכתבת על החברה שלך
30/06/15 23:41
268צפיות
החלטתי כן ללכת על הפרויקט הזה, שמחר היום הראשון שלו, ולא לבטל את הגעתי.
מקווה מאד שאשרוד. אם לא, איאלץ לעזוב.
בינתיים אני רב היום שוכבת, מרגישה חלשה, עם בחילות ובקיצור לא כיף .
מקווה שהתעסוקה מחר תשכיח לי אולי קצת את הבחילות ולא ארגיש את כל זה..
תודה.
º
בהצלחה שמחה שהצלחתי לעזור
01/07/15 06:23
34צפיות
טוב, זה לא היה טוב אשמח לעיצה
01/07/15 21:12
259צפיות
מדובר בפרויקט של חודש אחד, מספר שעות ביום, ושכר טוב, ולכן לא רציתי להפסיד והלכתי.
בשעות הללו אני צריכה לעמוד ולדבר בפני אנשים. לקחתי כדור פראמין לפני, אכלתי, לקחתי מים, כל מה שאני יכולה להגיע מוכנה.
בשורה התחתונה הרגשתי כ"כ רע, שבכל רגע נתון שיכולתי, ישבתי.
בשלב מסוים הלכתי למנהלת הפרויקט ואמרתי לה שאני הריון ולכן מרגישה כ"כ רע, וכי אולי לא אוכל להמשיך. 
ברור לי שזה לא לטובתי, אבל גם ברור לי שאני ממש "דופקת" אותם אם אני עוזבת מעכשיו לעכשיו. הגעתי למקום הזה כחדשה לחלוטין וקבלו אותי בזכות המלצה מקצועית ממישהו שעשיתי אצלו את אותו פרויקט בדיוק.
המנהלת אמרה שהיא מבינה, שאלה עד כמה זה מונע ממני מלעשות את מה שצריך ואם אני צריכה מחליף/ה, אמרתי שאני מרגישה ממש רע, ושכנראה אצטרך. אח"כ התבאסתי כי מדובר בתנאים ממש טובים וזה רק חודש. מצד שני, מרגע שחזרתי הביתה, שכבתי במיטה עם בחילות נוראיות .
עכשיו היא התקשרה אליי ושאלה איך אני מרגישה ואם אני צריכה מחליף/ה, כי יש לה מישהו. בקשתי לחזור אליה עם תשובה הכי מאוחר שניתן, וזה מבחינתה יום שישי.
עם הפרטים הללו מה הייתן עושות במקומי?
תלוי כמה את לחוצה על הכסף
01/07/15 21:47
170צפיות
אם לא - למרות התנאים המדהימים נשמע שאת צריכה לדאוג לעצמך ולבריאות שלך.
תלוי גם כמה זה יכול להשפיע על עתידך המקצועי
02/07/15 06:34
120צפיות
ברור שהבריאות ושתרגישי טוב זה במקום הראשון אבל את צריכה גם לחשוב-
אם תעזבי עכשיו האם זה ישפיע על עתידך המקצועי?
לא יודעת באיזה נישה את עובדת ועד כמה זה יכול להשפיע אבל גם זה פרמטר.
וכמובן, כמו שכתבה ד"ר תינוקי זה תלוי גם כמה את צריכה את הכסף.
מבינה מאוד איך את מרגישה, הייתי שם בהריונות של ילדיי עם הקאות קשות מאוד.
רק את יודעת כמה תובענית העבודה שאת צריכה לעשות גם פיזית וגם מבחינת שעות ויכולה להחליט האם את רוצה לפרוש ממנה.
כשאת יודעת שיש לה מחליף עבורך זה בהחלט הופך את ההחלטה לקלה יותר לדעתי, האם את צריכה/רוצה את העבודה או לא.
שואלת אם ועד כמה אפשר לדחות את הפרוייקט
02/07/15 10:29
114צפיות
כי יש סיכוי טוב שברגע שתוותרי עליו בריאותך תשתפר (מרפי). נשמע שבמצבך הנוכחי זה פשוט בלתי אפשרי, אבל אולי אפשר לעשות אותו בזמן אחר.
º
אי אפשר לדחות..
02/07/15 11:00
27צפיות
תודה להתייחסותכן
02/07/15 10:58
181צפיות
לפני יומיים עשיתי לי רשימת בעד ונגד וכמעט כבר בטלתי את השתתפותי שם, אבל אז קראתי את התגובה של עדיקים, שסיפרה על חברה שלה. אמרתי לעצמי "גם אני יכולה! העבודה אולי תעסיק אותי ותשכיח את הבחילות והחלושס", אבל לצערי זה לא קרה.
אני צריכה את הכסף, אבל גם מאמינה שכסף זה לא הכל בחיים, ולעיתים עדיף לחיות בצימצום ולא לסבול מבחינות אחרות.
זה לא משפיע קריטי על הקריירה שלי, יש לי כבר פרוייקטים לשנה הקרובה, אך מצד שני מדובר בפרוייקט שחוזר על עצמו כל שנה והוא די משתלם, מקווה שלא יזכרו לי את זה "לרעה" לשנה הבאה.

עוד לא החלטתי. בינתיים לצערי עדיין אין שיפור עם הבחילות. אמשיך עם הפרמין, ואחליט כנראה מחר..
תודה לכן.
 
º
ניסית את מה שכתבתי למעלה לבחילות?
02/07/15 23:58
30צפיות
כן
03/07/15 10:07
120צפיות
חוץ מהג'ינג'יר שממה שזכור לי זה לא הטעם המועדף עליי בדרך כלל.
אוכלת בתדירות גבוהה, אחרת באמת הבחילות בלתי נסבלות עד כדי רצון להקיא. מספר ימים לוקחת פרמין, בינתיים נותנת לזה צ'אנס. אם לא יעזור, אבקש את מה שהיצעת. ואפילו בבית בקושי עושה משהו..
אתמול לא יכולתי להירדם מרב שהרגשתי רע בקיבה. בנוסף התחיל לכאוב לי הגרון והתחלתי להצטרד.
אגב, תוצאות הבדיקות (אלה שהגיעו עד עכשיו) בסך הכל תקינות. הבלוטה נמוכה אבל לא קיצוני כמו שחשבתי שיהיה.
היום אמורה לתת תשובה בקשר לעבודה ועוד לא החלטתי . כלומר אני לא רוצה כי באמת כל בוקר קשה לי להקים את עצמי מהמיטה, אז לדמיין את עצמי עוד מתאפרת וכו ואחכ מדברת במשך כמה שעות מול אנשים נראה לי הזוי, אך מצד שני כלכלית וה"שם" שלי.
º
ומה עם השילוב של ויטמין B6 עם doxylamine?
03/07/15 18:44
23צפיות
עוד לא, שאלה-
04/07/15 15:28
119צפיות
ממה שידוע לך, זה יעיל יותר מפרמין?
אגב, מבדיקה אצל רופא המשפחה לחץ הדם שלי עמד על 80/60, אני מניחה שזה קשור להרגשה שלי.
אגב 2, הודעתי שאני מוותרת על הפרויקט. חשבתי שממש אתבאס אח"כ, אבל אני מרגישה מאד שלמה עם ההחלטה, ופתאום אפילו חושבת לעצמי, איך בכלל חשבתי ללכת ביום ראשון עם איך שאני מרגישה.
תודה רבה.
היעילות אישית
04/07/15 19:44
104צפיות
אני לא מכירה מחקר ספציפי שהשווה את זה לפרמין. שווה לנסות לדעתי.
לחץ הדם בהריון יורד באופן נורמלי אך יתכן שאת גם מיובשת אם הקאת הרבה.
מקווה שתנוחי כמו שצריך.
ניסית
06/07/15 06:15
25צפיות
אם לא היית מנסה כל הזמן היית חושבת האם החלטתי נכון. עכשיו את יודעת שכן.
 
רק את יכולה באמת לדעת איך את מרגישה והאם זה אפשרי מבחינתך.
הכי חשוב להיות שלם עם ההחלטה שבחרת ושמחה שאת שלמה איתה.
 
בהצלחה 
º
תודה רבה לכן
06/07/15 09:24
5צפיות
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
30/06/15 18:43
7צפיות
|לק| מתכננות מסיבת רווקות לחברה הכי טובה ויש לכן שאלות? מחפשות רעיונות מגניבים לערב נשים מהסרטים?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום מסיבת רווקות ערבי נשים ותקבלו את כל המידע הדרוש:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|לב| הזוגיות שלכם נקלעה למשבר? את מרגישה שהקשר תקוע אך לא רוצה לוותר?
|קדימה|פורום טיפול זוגי הוא בדיוק המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|מייל| מעוניינים להגדיל את המכירות ולא יודעים בדיוק איך? רוצים ללמוד על שיטות שיווק מומלצות?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום מכירות ותלמדו מהי הדרך הנכונה ביותר!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|בית| מתעניינים בתחום התכנון והבנייה? חובבי אומנות וטכנולוגיה?
|קדימה|פורום אדריכלות הוא בדיוק המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|שמש| חולמים על יום כיף חלומי ומתלבטים בין מגוון הטיפולים המוצעים בספא? סובלים מכאבי גב ורוצים לשמוע על טיפול באבנים חמות?
|קדימה|פורום ספא הוא המקום האידיאלי בשבילכם! היכנסו עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|כלב| הכלב מתנהג בצורה מוזרה? החתול לא מפסיק לילל?
|קדימה|היכנסו לפורום רפואת חיות מחמד והתייעצו עם וטרינר מוסמך:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|סביון| חולמים על חופשה מיוחדת ולא שגרתית בארצנו היפה?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום קארוונים קמפינג ותתכננו את הטיול המושלם!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
שרשור תיירות פנים / ארץ נהדרת
27/06/15 00:47
242צפיות
יצא לי השבוע לתייר לא מעט ו - בלי ציניות - נהניתי ממה שיש לארצנו להציע.  גם מזג האוויר הוא לגמרי <זה יוני זה?>
 
לרגל החופש הגדול המגיע-אם-נרצה-או-לא-נרצה, אולי יהיה נחמד/מועיל לחלוק מידע על מקומות נחמדים לבקר בהם [עם בונוס מיוחד ללא-יקרים במיוחד]
זכרון יעקב - טוסקנה זה כאן
הודעה זו מכילה תמונות
27/06/15 00:53
491צפיות
באחד מימות השבוע בילינו אחר צהריים/ערב מוקדם מהנה במדרחוב המקסים. היתה חניה בשפע בחניון שמול בין העלמין. 
 
בין הפנינים נרשמו: סימטאות מקסימות (ראו בתמונה), שלווה, גלידה באלדוס, חנות קואופרטיבית של אמני האזור ואוויר נעים.
 
לצערי פספסנו את שעות הפתיחה של מוזיאון בית אהרונסון (נסגר ב-4) - אבל זה באשמתנו המלאה, וגם היינו מלווים ביותר מדי ילדות חסרות סבלנות מלהצטרף לעשרות האנשים המאושרים שישבו שם על כוס יין לצד בתי האבן (ראינו איזה בר יין שהתגאה ביין ב-5 ש"ח לכוסית)
 
מקום נפלא. מרגיש כמו טוסקנה באזור חיוג 04.
מסעדת BBB ברח' הארבעה בתל-אביב
29/06/15 17:45
356צפיות
בהמשך לשיחותי עם עצמי.... מנסה לעורר את השרשור הקצר ביותר בתולדות ההיסטוריה.
 
ביקרנו שם אחרי שיטוט ערב מהנה במתחם סרונה (שכלל גם הרקדה משעשעת). זכינו בשירות נעים וסבלני (סועדת בת 6 החזירה בזעף ומיד את השניצלונים שחטאם היחיד היה שהציפוי שלהם כלל גרגירי שומשום והיא "לא ידעה" - אין לה אלרגיות או משהו. סתם אנטי לכל דבר עם נקודות/ירוק/תיבול/טעם וכו'. לא נרשמה בעיה.  ובכלל זכינו במלצר עם סבלנות אינסופית - שהיה בה צורך )
 
ארוחות הילדים הגיעו בתוך מין משאית נייר שובת לב
 
יש להם לחמניות נטולות גלוטן
 
היה אורז טעים עם הל
 
השירותים נעימים ומעוצבים (עם חלוקי נחל בכיורים)
 
ו - הכי שוס - יש להם חדר משחקים לילדים בצד שיש בתוכו מצלמה המשדרת להורים בשולחן מה קורה שם בחדר הילדים כך שלא צריך לדאוג.  אני מבקרת בלא מעט מסעדות ברחבי הגלובוס. דבר כזה טרם ראיתי. וכך זכו המבוגרים לנהל שיחה נעימה בעוד הטף מקפץ לו בחדר המשחקים עד שיגיע האוכל
 
אין לי מניות במקום או קשרים אליו - אבל היה אחלה
רק לציין שבכל הסניפים שלהם זה ככה
29/06/15 22:40
269צפיות
(הארוחות ילדים והענין עם המחשב ליד השולחן שיש בו אפשרות לצפות על הנעשה בחדר הילדים).
לחברי מועדון יש שם 1+1 על ארוחות ילדים בימי שישי בצהריים באופן קבוע.
מעולה
30/06/15 23:16
117צפיות
ב-11 השנים האחרונות טרם יצא לי לשבת במסעדה יחד עם צאצאותי בלי שלפחות אחת מהן (בדרך כלל יותר) תנג'ס מרה כל 10 שניות: מתי כבר האוכל יגיע? למה משעמם פה? וכו' וכו'.  BBB סיפקו לי חוויה מתקנת/מכוננת....
 
לצערי הטריק הזה בטח לא יעבוד בארה"ב מסיבות של אחריות (Liability) - המסעדה תחשוש שמישהו יחטוף את הילד או שהוא ייפצע ואז ההורים יתבעו את המקום. למרות שאפשר לדעתי להחתים אותם על טופס שבו הם מסכימים שהאחריות עליהם על כך שהילד בחדר המשחקים
 
אגב - במחשב/טאבלט ליד השולחן היו גם משחקים לילדים, אבל זה דווקא פחות מצא חן בעיני (הילדות דווקא אהבו)
לגבי זה שמישהו יחטוף - יש מקומות
04/07/15 20:56
47צפיות
שבהם שמים חותמת / צמיד / משהו בסגנון על היד של ההורה ושל הילד, כך שרק ההורה יכול לצאת עם הילד מהמקום (ואם הילד רוצה את ההורה - קוראים לו הכריזה או מתקשרים לסלולרי שלו).
º
גם אצלנו סלידה משומשום - על שניצל, על לחמנייה של המבורגר
30/06/15 18:36
40צפיות
חוף הקשתות (סמוך לקיסריה)
29/06/15 19:47
201צפיות
אני הכי לא בנאדם שמתאים לתת המלצות על מקומות בילוי (בקיץ ובכלל). אבל כן בא לי לספר כאן שהיום נודע שהתקבלה העתירה בנושא חוף הקשתות בקיסריה נגד מועצת חוף הכרמל והחברה לפיתוח קיסריה, ופירוש הדבר הוא שנכון לעכשיו, לא ייגבו 30 שקלים על חניה (כמו שהגופים האלה ניסו לעשות), ועדיין ניתן להיכנס לחוף בחינם. וזה חוף מאוד נחמד ואסתטי לדעתי. אז מי שעוברת באזור ובא לה לקפוץ לים - תהנו  
הלחות כבר בדרך. היא עדיין לא ממש כאן
30/06/15 00:08
249צפיות
אבל היא מגיעה בקרוב.
הוודאות הזאת משתקת אותי מכל נסיון למצוא מקומות נחמדים.
הקולנוע והבריכה, זה מה שעולה לי בראש, מצטערת.
זה פוסט שעומד בסתירה לניק שלך
30/06/15 01:49
174צפיות
אבל אני מבינה לגמרי...
 
אם זה גורם לך להרגיש טוב, אז גם בחו"ל (כולל ארה"ב) יש מקומות מוכי שרב/לחות בקיץ.
 
בקולנוע תמיד בעיני קר מדי (אשקרה צריך סוודר רציני).
º
לא ממש. היא מטיילת למקומות אחרים, שנעים לה להיות בהם....
30/06/15 07:22
29צפיות
בחום הזה ממליצה על הסלון שלי עם מזגן
30/06/15 06:36
175צפיות
מודה שהצלחתי לחטוא עם הילדים ולשבת איתם בגינה (אני ישבתי כמובן בצל), אבל זה כי אני יודעת שעוד מעט יהיה הרבה יותר חם ואז בטוח לא נשאר שם אז ננצל עכשיו עוד כמה ימים שזה אפשרי.
יוני השנה באמת הפתיע במזג אויר הרבה פחות חם מבעבר לדעתי (אולי אני טועה ושכחתי ככה זה מרגיש לי).
º
אחלה, נבוא בהמוננו
30/06/15 07:43
19צפיות
º
בשמחה
30/06/15 08:27
14צפיות
אם כבר אתם הולכים על המלצה על דבי ובאים לזכרון
30/06/15 08:46
219צפיות
אז תסעו לחוף הבונים - בעיניי זה החוף הכי יפה בארץ
הוא עולה כניסה (אני לא יודעת כמה כי לנו זה חינם) אבל אפשר לחנות קצת יותר רחוק ולהיכנס ברגל ואז זה חינם
והוא מחולק בפנים לכמה מפרצים - יש מפרץ שהוא מלא צדפים (ויש בו אפילו מערה במים) והוא גם האהוב עלינו, ויש מפרץ עם חול לבן ומציל
אפשר גם להביא כלבים
ירושלים כמובן
30/06/15 14:29
162צפיות
יש את פארק המסילה שנחמד לטייל עליו, פארק ירושלים שנחמד לעשות בו אופניים (זה פארק גדול שמקיף את ירושלים ומתחבר למסלולים שונים), ליד מאגר בית זית יש שביל אופניים וטיולים / פיקניקים חדש מאוד נחמד.
אה - והשוס האחרון מבחינתי - עמק הצבאים. פארק יחסית חדש בירושלים שמציג קונספט חדש בשימור סביבתי. הסביבה יחסית בר עם נישות ישיבה נחמדות ומוצלות, בריכת שכשוך, מסלולי הליכה. אפילו פופים וכסאות במקומות אסטרטגיים. אני מאוד אוהבת ללכת עם הילדים, בשעות הבוקר או אחה"צ עם ארוחה רלוונטית. כיף להיות שם, נעים כזה.
כל המקומות האלו הם חינם.
 
אני גם אוהבת לנסוע עם הילדים לעין פשחה. זו שמורה בצפון ים המלח, כך שלמי שאין מטמון עולה כסף הכניסה. אבל למי שיש וירושלמי, זה כבר יותר זול ממנוי לבריכה...יש שם בריכות שכשוך נחמדות ומוצלות בחלקן וגם בריכת שחיה ממש עם מציל, בעונה החמה, תרתי משמע.
 
זה מה שעולה לי ככה, בשליפה.
 
º
עין עבדת. עוצר נשימה בכל פעם מחדש
02/07/15 10:32
22צפיות
מסעדת "תאיו" בבת ים
02/07/15 10:46
94צפיות
בזכות ההמצאה הנהדרת שלהם, שמאפשרת לשבת על הדק ולהזמין משקה קר כשבסמוך אפשר להזמין בריכת פלטיק קטנה שממלאים במים עם צינור, מה שמאפשר לילדים לשחק במים *מילולית* למרגלות ההורים.
 
האוכל לטעמי לא להיט, אבל אחלה אווירה וכיף גדול לילדים
מינהרות הכותל
04/07/15 14:18
128צפיות
סיור שהשאיר אותי לגמרי ב- WOW. מראה את ההמשך של הכותל/חומת הר הבית מתחת לאדמה - כולל שער הכניסה למתחם בית המקדש ומקווה שהיה בכניסה.
 
נותן תחושה חזקה של "דרישת שלום מלפני 2000 שנה" <אגב - אני לא דתיה - אם זה משנה משהו>
 
בעניין הטמפרטורה: קריר, מוצל ונעים מתחת לאדמה ליד האבנים [אבל -מאידך: הדרך חזרה כוללת צעידה לא קצרה בשוק של הרובע המוסלמי. אמנם עם מאבטח מלפנים ומאחור - אבל אולי לא מתאים לכל אחד/ת]
ואם כבר ירושלים - אז גם עיר דוד
04/07/15 14:22
97צפיות
מתחם שהשתנה מאוד מאז ילדותי. כשהייתי ילדה, היינו הולכים בקייטנה את נקבת השילוח (במים המרעננים) כל שנה.  מסתבר שבשנים שחלפו גילו וחפרו שם מינהרות אחרות, מהתקופה היבוסית [יבשות - שמוליכות למטה למעיין הגיחון] שמעולם לא ראיתי. וגם למעלה בכניסה יש מיצג מעניין וכו'.
 
גם האבטחה עלתה דרגה עד מאוד - הכניסה לניקבה סגורה בסורג והיא רק דרך האתר המאובטח - ומהצד השני ביציאה גם יש אבטחה + הסעה ב-5 ש"ח חזרה למעלה כך שלא צריך לטפס חזרה בחום [יפה מצידם שהם לא מנצלים את המצוקה וגובים 40 ש"ח - נראה לי שהייתי משלמת כל מחיר....]
למיטב זיכרוני אנחנו עשינו את המסלול מעגלי
04/07/15 23:14
68צפיות
בתוך האתר.
ז"א ירדנו דרך העתיקות אל הנקבה עם המים, הלכנו בה וחזרנו דרך הנקבה היבשה (במקום בהסעות).
<היינו שם באוגוסט לפני ארבע שנים>
אם היו מסדרים הסעות עד חניון ממילא בכלל היה שוס.
יש פתרון חלקי לנסיעה חזרה לחניון ממילא
05/07/15 15:25
55צפיות
מסתבר שיש דבר שנקרא "רכבת הכותל" - שלוקחת אותך משער יפו אל הכותל ו/או חזרה. יש בה גם אזניות עם הסברים בדרך - הנה כאן:
 
 
אנחנו התחלנו את היום בעיר דויד לשם הגענו בהליכה משפחתית משער יפו דרך הרובע הארמני עד שער האשפות [קנינו מפה ב-10 ש"ח במרכז המידע בשער יפו].  מעיר דויד - המשכנו לארוחה ושהייה מצילת נפשות במזגן במסעדה שמעל ה"הבית השרוף" (ברובע היהודי - קרוב מאוד לכותל), משם לכותל + מנהרות הכותל ואז - השוס - היה הרכבת הזו בחזרה לשער יפו (מטר מהחניון. אנחנו חנינו בחניון קרתא דווקא - ממש מתחת למתחם הקניות של ממילא)
 
לא היה בחינם אבל היה בהחלט מציל נפשות והרכבת שימחה את לב הילדות.  בנוסף - הרכבת גם "דפקה" מונית בדרך- מה שהביא לעצירתה ול-10 דקות של מו"מ והחלפת פרטים. בעיני הטף זה היה רווח נקי של עוד זמן על הרכבת....
 
אז זה לא מעיר דויד חזרה לחניון ממילא אבל מהחניון שליד הכותל - בהחלט קרוב לשם
º
נגזור ונשמור לפעם הבאה
05/07/15 17:28
7צפיות
מנהרות הכותל בהחלט סיור WOW
05/07/15 06:26
77צפיות
עשינו אותו לפני מספר שנים, גם אני לא מהמגזר ובהחלט השאיר לי תחושה כמו שאת מתארת.
 
אם כבר ירושלים אז שוק מחניודה, היינו שם לפני שנה ללא ילדים ונהננו מאוד. 
שאלת יחסים בעבודה
26/06/15 14:21
646צפיות
איך לומדים לעבוד לצד אדם דומיננטי ושתלטן?
אני עובדת בגן ובאחת הקבוצות יש גננת שהיא למעשה המנהלת בפועל של הגן.
היא אדם טוב, באמת אדם טוב ועוד מפעילות הניסיון שעשיתי בגן- התחברנו אבל לאט לאט גיליתי בחודש האחרון כמה היא שתלטנית והכל חייב להיות בדרך שלה.
 
זה מתבטא באמירות כמו "תשתקי, תקשיבי לי עכשיו!" או עכשיו בהכנות שעשינו לקייטנה- היא רצתה שהכל יהיה בדיוק כמו שהיא רוצה בצורה דיקטטורית- הכל בלחץ והיסטריה. היא פשוט רוקנה אותי בשבוע הזה מכל אנרגיה אפשרית (נהדר רגע לפני הזרעה ).
יש לה את הגב של המנהלת של הגן אבל מצד שני מנהלת הגן מודעת היטב להתנהלות שלה ובעצמה אמרה לי (מבלי שאמרתי לה דבר, הבנתי שהקולגות שלי התלוננו בפניה על זה) למצוא דרך להסתדר עם אותה אישה כי אפשר ללמוד ממנה המון.
 
בחודשיים הקרובים תהיה קייטנה בגן ואני והיא אמורות לעבוד ביחד ואם לומר את האמת- אני ממש בלחץ מזה ברמה שאני על סף לוותר על הקייטנה, מה שאומר שאני גם אוותר על העבודה בשנה"ל הקרובה... היא הביאה אותי לרמה שכבר ממש סבלתי השבוע. 
 
החלטתי כרגע פשוט להיות ראש קטן ולתת לה לנהל את הקייטנה אבל להבהיר את הגבולות לקראת שנה"ל שאני לא מוכנה שיתערבו לי- אפשר להציע הצעות, תמיד שמחה לשמוע. ההחלטה היא שלי גם אם זה לא מוצא חן בעיניה.
 
אז אשמח לקבל רעיונות וכלים איך להסתדר איתה בשלב הקייטנה כך שלא אגיע כל יום הבייתה בתלישת שיערות .
 
אוף! למה לא יכולה למצוא כבר גן מושלם בשבילי? זה רק מחזק את ההחלטה שלי לפתוח גן ולצערי כרגע זה לא יכול לקרות עד שיהיה לי גרין קארד...
 
 
חסרים פרטים
26/06/15 22:08
353צפיות
כמה שנים היא כבר בגן הזה? כמה שנים את שם? היא אמריקאית? יכול להיות שחלק ממה שקורה ביניכם הוא התנגשות של תרבויות שונות? המנהלת אמריקאית? כמה שנים המנהלת כבר שם?
 
אם הבנתי נכון את הדינמיקה - את יחסית חדשה והיא ותיקה ונהנית מגיבוי חזק של המנהלת
 
לא פשוט.
 
נדמה לי שבתור התחלה הדבר הכי נכון לך יהיה ליצור קשר טוב עם המנהלת ולרכוש את אמונה. ממעט הרקע שסיפקת נראה ש"להסתדר עם הקולגה השתלטנית" זה מה שיעלה את קרנך בעיני המנהלת
 
כמה מחשבות ראשוניות.  נדמה לי שלו הייתי במצבך הייתי:
 
1. מנסה לא לתת לשתלטנות שלה "להגיע אליך" ולעצבן אותך. תנסי לתת לזה "לעבור ממול". 
 
2. מכתיבה קוים אדומים באופן פאסיב אגרסיב. נגיד - אם היא אומרת לך "תשתקי, תקשיבי לי עכשיו!" - לא הייתי עונה לה אלא פשוט מסתובבת ומתרחקת. נראה לי שזה צעד ברור מספיק.  אם זה לא יהיה מספיק ברור והיא מטרידה הלאה הייתי אומרת משהו כמו: "אני מאוד מעריכה אותך ואת עבודתך אבל אני לא מוכנה שקולגות ידברו אלי בטון הזה".
 
3. אם יש לך ביקורת/בעיה עם ההתנהלות שלה - לנסות למצוא פגמים אובייקטיביים (נגיד, לא: "היא מחרפנת אותי" אלא "ההתעקשות שלה על X הרגיזה את ההורים בגן" [או - עוד יותר טוב - תמצאי דרך שבה ההורים יבינו שה-X שעצבן אותם לא היה רעיון/החלטה שלך. עדיף שהביקורת תגיע מהם].  הייתי עורכת רישום של פגמים אובייקטיביים כאלה, ומעלה במהלך פגישה תקופתית עם המנהלת [אם אין כזו - הייתי מבקשת להתחיל נוהג של להיפגש איתה פעם ב-3 חודשים]
שתינו ישראליות. אני הצטרפתי לגן לפני חודשיים
27/06/15 02:18
403צפיות
לדעתי ההתנהלות שלה כזו כי היא מנסה להוכיח את עצמה בפני המנהלת. המנהלת של הגן נמצאת בגן און אנד אוף (חיה על הקו של ישראל- ארה"ב) והקייטנה זו ההזדמנות של אותה גננת לפינאלה הגדולה בפניה.
 
אני לגמרי מנסה לא לתת לזה להשפיע עליי אבל הכמה ימים האחרונים הרגו לא רק אותי אלא את כל הצוות, הייתי ממש על סף להגיד שאני לא ממשיכה. חבל לי להפסיד את העבודה כי סה"כ נחמד שם ומקבלים את זה שלפעמים צריכה להחסיר/לאחר בגלל הטיפולים (וזה לא ברור מאליו, לצערי) והאופציות האחרות פחות מתאימות לי (גנים דתיים או רחוקים מאוד).
 
אני חושבת שמאוד קשה לי עם ההרגשה שאני צריכה להיות ראש קטן לידה כדי לתת לה להרגיש בנוח אבל נראה לי שזו תהיה הדרך היחידה להסתדר איתה בקייטנה.
לשמחתי, לפי מה ששמתי לב בחודשיים האחרונים ולפי כל הדיבורים- היא לא תתערב במהלך השנה אבל עכשיו בגלל שזה 2 כיתות מחוברות ביחד- היא מרשה לעצמה לנהל את זה.
 
לגבי ההשתקות שלה- הבהרתי לה שלא מקובל עליי שתדבר איתי ככה.
 
אני חושבת שהקושי שלי הוא במיוחד לאור הגיל שלה והרצון שלי לתת לה כבוד אבל הבעיה שלה שלמרות שהיא באמת אדם טוב וסה"כ ביומיום נעימה ויש עם מי לדבר- כשהיא לחוצה או עמוסה או עצבנית- היא פשוט לא צפויה בהתנהלות מול הצוות וזה מאוד קשה ככה.
 
אולי זה באמת בגלל
אני חושבת ששאלת שאלה מאד מורכבת
29/06/15 00:38
203צפיות
ואולי בגלל זה הרבה פה (וגם אני) התקשו לענות לך.
מכיוון שלדרך לעבוד ליד אדם כזה יש הרבה כיוונים, תלוי במה רוצים להשיג.
 
האם את רוצה רק "להעביר את הזמן"? אם כן, אולי להגיד לעצמך שאת באה שם רק לX שעות או למצוא את הדרך שלך לשרוד איתה?
האם את רוצה להתחבב עליה למרות השתלטנות?
למה חשוב לך לעבוד לצידה?
מהפרטים שהוספת לדבי נראה שזה באמת משהו זמני, ואז אולי הידיעה על כך מנחמת...
בעיקרון שתינו במצב רגיל עובדות בכיתה אחת ליד השנייה
29/06/15 01:33
217צפיות
ככה עבדנו בחודשיים האחרונים והיה בסדר- היה לה מה להעיר (במיוחד על הגננת שעבדה איתי) אבל היא לא התערבה -לפחות לא מולי.
אבל השבוע הזה של העבודה הצמודה שבה אירגנו את הגן- זה היה פשוט סיוט, ברמה שלקח לי כמה ימים להתאושש מזה
 
לרגל הקייטנה, הכיתות התאחדו ויוצא שאני עובדת יחד איתה והגננת שעובדת איתה ברגיל- אני מקווה שבאמת יהיה מקום לכל אחת מאיתנו ואז לא תהיה בעיה. לפי ההתנהלות של השבוע האחרון זה היה בגדר " אותה גננת שולטת בעניינים ומחליטה" (וזה בסדר כל עוד זה מגובה במנהלת) אבל היא גם על הדרך התעללה בנו מילולית (כל שניה לשמוע "תשתקי עכשיו ותקשיבי לי" ואז התנצלות שהיא "את עוד תכירי אותי, תביני אותי אני רוצה שהכל יתקתק").
 
אני לא אוהבת להיות ראש קטן ואני ממש לא באה להעביר את היום בגן, אני מתייחסת מאוד ברצינות לעבודה שלי (וראייה לכך שבחודשיים שאני עובדת שם הצלחתי להשפיע ברמה שההורים ממש הרגישו וציינו את זה במסיבת הסיום).
אני ממש לא רוצה רק לבוא ולהיות על תקן עציץ שם, אני רוצה להגיע לגן ולעבוד בשיתוף פעולה עם כל הצוות כמו שאני עושה תמיד אבל הבעיה שלי היא שאני באמת ובתמים פוחדת שמצבי הרוח שלה יניעו אותה שוב להתנהל בדרך שבה התנהלה עד כה...
 
היא מאוד אוהבת ומעריכה אותי וזה הדדי, באמת.
אני מאוד מחבבת אותה, אנחנו מדברות בלי קשר, היא מסתכלת עליי כמו אל בת.
אבל כשמדובר בעבודה והיא בלחץ- זה פשוט נוראי
 
השאלה שלי היא בעצם איך "לשרוד" ולעבור את הימים האלה בשלום ולא לקחת אותה ללב ולנשמה כי היא ממש רוקנה לי את האנרגיות- אני בחופש מיום שישי עד היום ורק היום מרגישה שהתאוששתי מכל השבוע הזה...
לינץ' ברמת הגולן
23/06/15 14:08
577צפיות
זה רק אני בשוק מזה? זה קרה ביממה האחרונה  - http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4671545,00... - אבל כבר לא מופיע בעמודי החדשות הראשונים. כאילו כלום. 
 
קבוצה של אזרחי המדינה שמחליטה לבצע לינץ' ומצליחה לרצוח שני בני אדם (ולפי הפרסומים קיים חשש שזה יתרחב לבתי החולים). טירוף - לא?
גם אני בשוק מזה
23/06/15 14:30
262צפיות
והייתי בטוחה שזה יהיה בראש מהדורות החדשות לאורך כל היום.
כנראה שמחינת עבודה עיתונאית יותר קל לראיין משתתפים בחתונה ולקבל סיפורים מרגשים.
האמת שאני כבר לא מצליחה לעקוב
23/06/15 15:25
356צפיות
מי הם הסורים שנרצחו? הדרוזים טוענים כי אלו אנשים מכוחות המורדים אשר טובחים באחיהם הדרוזים. אם מדובר במעשי זוועה סטייל דאעש, וישראל מטפלת ודואגת לאנשים האלה, זה מאד מקומם. אם מדובר במעשי זוועות כאלה, באמת שקשה לי לרחם עליהם, וזה כנראה סבל קטן לעומת מה שהם עשו לאחרים.
כמובן שאם מדובר באזרחים (לפי טענת צה"ל) אז כן, זה מחריד.
ובלי קשר זה מחדל שאמבולנס כזה נוסע ללא אבטחה.
 
אין לי מושג
23/06/15 22:25
199צפיות
לפי החדשות הרשמיות בישראל  - מדובר באזרחים בלבד. 
 
אבל גם אם הם לא אזרחים - בעיני הסיפור הזה הוא "מכה". אם המדינה החליטה לטפל בהם, מאיפה יש לאספסוף זכות להחליט לרצוח אותם?  ומה אם היו רוצחים גם את שני החיילים שאיישו את האמבולנס? (שנפצעו גם הם). בעיני שני סוגי הרצח (של הפצועים האלה, או חלילה של החיילים) מפחידים באותה מידה ברמת שלטון החוק במדינה .   וגם הטראומה האיומה של שני החיילים שתפעלו את האמבולנס בטח תיחקק בהם לכל החיים
את באמת לא עוקבת....
24/06/15 07:34
243צפיות
לא מתבצע טבח של המורדים בדרוזים. אולי יהיה כזה בהמשך אבל המורדים עדיין לא נכנסו לכפרי הדרוזים ומדובר בשמועות שנפוצות בכפרי הדרוזים בגולן כדי להתסיס אותם.
 
הפצועים שמגיעים לכאן לא עוברים סינון: כל פצוע שמגיע מטפלים בו ואין באמת אפשרות לדעת מי הוא (אלא אם כן אלה ילדים קטנים ונשים, שגם הם מהווים חלק נכבד מהפצועים).
 
זה לא מחדל שאמבולנס נוסע בלי אבטחה!
אמבולנס לא צריך אבטחה. זה לא נורמלי שאנשים יבצעו לינץ במי שנוסע באמבולנס וזה ממש לא משהו שצריך להשלים איתו.
אם המדינה החליטה לטפל בפצועים (והמדינה מטפלת גם במי שביצע כאן פיגוע ונפצע) - אין לאנשים זכות לקחת את החוק לידיהם.
 
אלו הטענות בישראל
24/06/15 09:19
170צפיות
שמדובר בהתססה בלבד. ועדיין יש כאלה שמאמינים אחרת. מה האמת? אין לי מושג.
ולא אמרתי שזה מחדל שאמבולנס נוסע בלי אבטחה, אלא שאמבולנס כ ז ה נוסע בלי אבטחה, לאור ההתרעות שהיו מראש.
ועוד משהו רק כדי להבהיר
24/06/15 09:27
145צפיות
אני לא מצדיקה את הלינץ שנעשה. ברור שזה רצח לכל דבר ואין כל הצדקה לכך. מה שאמרתי הוא, שאם מדובר ברוצחים, אני לא חשה זעזוע מהמקרה, כי הזוועות שמתרחשות מקשות עלי לרחם על אנשים כאלה (שוב, רק בהנחה שאלו לא אזרחים).
וההבדל בין טיפול במפגעים הוא שמדובר על משהו שהתרחש בתחומי ישראל, ויש מחוייבות לטיפול.
שום אמבולנס לא אמור לנסוע עם אבטחה
24/06/15 09:34
121צפיות
זה אמור להיות מובן מאליו שלא מבצעים לינץ' באמבולנס. וגם לא ברכב פרטי...
נוראי. גם לי לא יוצא מהראש
23/06/15 22:46
272צפיות
הקלות בה אנשים לוקחים גורל של מישהו אחר לידיים (לכיוון השלילי)
האיש באמבולנס חשב שהגיע למקום טוב ושהוא יקבל טיפול.....
מפחיד.
את יודעת מה האיש באמבלונס עשה לפני שהוא הגיע
24/06/15 08:58
289צפיות
למקום טוב, לקבל טיפול? הוא היה פצוע - כן, אבל האם היה חף מפשע- אף אחד מאתנו לא יודע.
 
יש שם מלחמה של כולם בכולם. פחות או יותר כל הזכרים מעל גיל מסויים חמושים, כולם בצד של מישהו, אין שם אופציה לפצפיזם.
אתה לא חמוש - אתה לא שורד.
קל לשפוט ממקום מוגן ורגוע, קל לחלק את האנשים לתוקפים וחפים מפשע. המציאות שם הרבה יותר מורכבת, כי כולם תוקפים את כולם. 
 
אולי את צודקת. אבל ישראל זה לא "שם"
24/06/15 16:01
169צפיות
ולא הייתי רוצה שתתנהל לפי ה(חוסר) כללים של "שם". לא שאני חולמת שישראל היא מחוז אידיאלי של שלטון החוק  אבל בכל זאת... היא לא מקום שבו לינץ' הוא מקובל, גם אם הוא לכאורה "מוצדק".
 
גם אם הייתי יודעת ב-100% שהאיש שהיה באמבולנס (ועכשיו הוא גופה) היה איזה לוחם מורדים, לא מקובל עלי שאספסוף החי בשטח ישראל (מקבלת את התיקוון של אמא של שראנ  - הם אולי לא מסכימים להיות אזרחי ישראל) יחליט על דעת עצמו להוציא אותו להורג וייצא מזה כאילו כלום.  
 
בינתיים ראיתי שנעצרו חשודים בסיפור הזה, וזה מעודד לקרוא.
 
והחדשות כבר עברו לרצח אחר במגזר הדרוזי - הפעם של אישה ומורה 
 
 
בוודאי שלא מקובל
24/06/15 19:03
137צפיות
ובשום מקום בהודעה שלי לא הצעתי שישראל תתנהל "כמו שם".
יותר מזה, שבועת הרופא מחייבת את הרופא לטפל באדם באשר הוא, גם אם הוא אוייב, פדופיל או רוצח. מבחינתי חלה על דרוזי, שעוסק ברפואה, חובה לטפל במורד סורי, אל אף שהם שייכים למחנות אוייבים.
מן הסתם מדינת ישראל צריכה לשמור על הסדר בגבולותיה, בלי קשר לסיבות אי-סדר.
 
מה שחורה לי זה החלוקה של המשתתפים במלחמה בסוריה למסכנים ולרעים.
זה כזה פישוט והשטחה של סבל אנושי (גם של דרוזים וגם של מורדים), שלי הוא קשה לקריאה. 
הם כולם מסכנים.
הם כולם נלחמים. 
הם חיים בג'ונגל כבר כמה שנים, ובג'ונגל - אנשים מתנהגים כמו חיות. אחרת לא שורדים.
זאת הסיבה שאני נוטה לסלוח להם באותה המידה שאני סולדת מהם.
 
 
לדעתי, על מעשה לינץ' אי אפשר לסלוח
24/06/15 23:49
220צפיות
זה הזכיר לי שפעם היו פה גיבורות.
בלה פרוינד.
 
והשיר בלה בליסימה
 
וואו. לא היכרתי/זכרתי את הסיפור הזה
25/06/15 01:33
185צפיות
 
היא נקראת כמו אישה מאוד מיוחדת ומאוד מאוד אמיצה. גם הקטע האנטי-סטיריאוטיפי מעניין - אישה דתית-חרדית (מזוהה עם אגודת ישראל) נשכבת על גבר זר, אבל מתוך מטרה להציל אותו מלינץ'. בזכות ההצלה הזו נראה שהוא השתחרר ב-2013 (אין לי אייקון מתאים)
 
סיפור סיפור . מדינה קשה
אני זוכרת את בלה פרוינד, אישה מיוחדת במינה
25/06/15 21:16
135צפיות
שכבר אז עשתה עלי רושם בל ימחה, ועובדה שיותר מעשרים שנה אח״כ אני זוכרת אותה.
לינץ׳ בעיני מייצג את הצורה הבזויה ביותר של אספסוף פורע רוח ורוצח, של התלהמות ואובדן צלם אנוש.
(לא אשכח את הלינץ׳ ברמאללה שהיה נקודת מפנה מייאשת בתקווה שלי לשלום)
את צודקת
25/06/15 03:17
117צפיות
אלו חיים שלא ניתן לתפוס. יש המון קבוצות, לא ברור מי נלחם במי, ואכן אנשים נלחמים כדי לשרוד. אבל בלי קשר למורדים, כי אני באמת לא יודעת מה נעשה על ידם, אני חושבת שלפעמים כן יש "רעים". ואלו הקבוצות שלא רק הורגות במהלך הלחימה, אלא מבצעות פשעים סדיסטים שלא נעשים למטרות לחימה. כי אפשר להרוג, ואפשר לשרוף/להטביע בכלוב/ לערוף ראשים עם סכין כהה/ לאנוס ילדות ולרצוח תינוקות. פעולות עם מקסימום ייסורים לאויב. אז נכון שאפשר לקרא לזה גם טקטיקת לחימה, כי האימה שהם מטילים היא בהחלט טקטיקה טובה, אבל זה הרבה מעבר ללהלחם כדי לשרוד.
זה לא מקרי שזה מושתק
24/06/15 07:49
326צפיות
בני העדה הדרוזית מאד מוגנים בתקשורת ובפוליטיקה הישראלית.
מצד אחד, המדינה מתייחסת אליהם כאל שאר בני המיעוטים באופן מפלה מבני ומוסדי.
מצד שני, עקב שירות בניהם בצבא, המדינה אינה אוכפת את החוק כלפיהם כמעט בכלל, ועבירות קשות נעשות תוך שימוש באלימות ואיומים וגם נשק חם, והמדינה על זרועות האכיפה שלה לא מגיבה. אמנם הדרוזים של הגולן אינם משרתים, אבל הערבות ההדדית המסויימת שקיימת בקרב בני העדה כולה, מונעת מהמדינה להגיב בחריפות (וראשיתו של האירוע המדובר הוא בכלל באירוע יידוי אבנים ומרדף אחר אמבולנס עם פצועים סורים בכפר חורפיש, שהיו שנים שהתגאה שאחוז הקצינים מבין חייליו הוא הגבוה ביותר בארץ. גם שם, לינץ' מהסוג המדובר הוא לא תרחיש בלתי סביר, ולא היה רחוק מלהתרחש).
 
 
ומשהו מדהים אחר שקראתי עכשיו:
24/06/15 08:22
329צפיות
מרץ תומכת בדוח שאבאס - שתומך בחפירת המנהרות של החמאס לתוך ישראל (בטענה שהחמאס הודיע על זה מראש...),
כאשר האוכלוסיה שהכי סובלת מהמנהרות האלה היא בעצם אנשים שמצביעים למרץ...
רק תיקון עובדתי-
24/06/15 08:26
407צפיות
זו לא קבוצה של אזרחי המדינה.
 
הדרוזים ברמת הגולן מסרבים להכיר במדינת ישראל ולא לוקחים ת.ז. כחולות. הם מחשיבים עצמם כאזרחי סוריה.
 
מהבחינה הזו מה שקרה בחורפיש קשה יותר ממה שקרה בגולן. בחורפיש המדובר בהתפרעות של אזרחים.
תעזרו לי בבוחן מציאות?
57תגובות
21/06/15 22:49
1776צפיות
ילד בן 6 וחצי, מסיים כיתה א׳.
אלרגי לרשימה ארוכה מאוד של מזונות. חלקם ברמה של סכנת חיים, חלקם סתם ברמה של נזק בריאותי לטווח בינוני או ארוך (הרופאים לא סגורים על עצמם).
שורה תחתונה: כרגע לא יכול לאכול חלב, ביצים, כל סוגי האגוזים והשקדים (עד לאחרונה היה גם סויה ושומשום,...

(המשך...)
ילד בן 6 וחצי, מסיים כיתה א׳.
אלרגי לרשימה ארוכה מאוד של מזונות. חלקם ברמה של סכנת חיים, חלקם סתם ברמה של נזק בריאותי לטווח בינוני או ארוך (הרופאים לא סגורים על עצמם).
שורה תחתונה: כרגע לא יכול לאכול חלב, ביצים, כל סוגי האגוזים והשקדים (עד לאחרונה היה גם סויה ושומשום, אבל מזה בינתיים קיבלנו פטור - עד להודעה חדשה...).
 
גרים במושב חילוני. לומדים בבית ספר חילוני של מושבים וקיבוצים.
 
בסוף השבוע יש מסיבת סיום. הוועד בנה תפריט וחילק תפקידים להורים. בורקסים, פשטידות, עוגות, פיצות וכאלה. הבן שלי לא יכול לאכול שום דבר מזה. במקרה, יצא שאנחנו לא קיבלנו שום תפקיד בהכנת האוכל. חשבתי שהוועד השאיר לי יד חופשית, להביא משהו שיתאים לבן שלי. מסתבר שסתם שכחו לשבץ אותי
 
בכל אופן, החלבון היחיד שאני יכולה להביא כאוכל הוא בשר.
 
לא ידוע לי האם יש שומרי כשרות בכיתה, אבל אני יודעת שבארועים בארץ נהוג לעשות או בשרי או חלבי, למקרה שיש שומרי כשרות.
 
חשבתי להודיע בוואטסאפ הכיתתי שאני מתכננת להביא מנה בשרית, כדי שאם יש מישהו ששומר כשרות, הוא יוכל להנחות את הילד שלו שלא לאכול מזה.
 
התייעצתי עם אשת הוועד. היא אמרה שלא נראה לה מתאים שאביא בשרי, ושמא אני יכולה למצוא משהו אחר שהוא יכול לאכול.
אז נכון, אני *יכולה* להביא משהו אחר. נגיד פיצה בלי גבינה. אבל לא יהיה בזה חלבון. ונכון שזה לא אסון אם הוא יאכל ארוחה בלי חלבונים - אבל מצד שני, אני גם לא מצליחה לראות את האסון בכך שתעמוד על השולחן מנה אחת בשרית בין שלל המנות החלביות, ותהיה מסומנת היטב כך שלא ניתן יהיה להתבלבל.
 
דעתכן?
 
 
שרשור עדכונים/כללי חדש לכבוד הסופ"ש
50תגובות
18/06/15 11:19
316צפיות
מה חדש? מה הצליח לכן? במה זכיתן?  החופש הגדול קרב - מחכות או מדחיקות?

(המשך...)
מה חדש? מה הצליח לכן? במה זכיתן?  החופש הגדול קרב - מחכות או מדחיקות?
שאלה: בנים VS בנות בגיל החביון וגיל ההתבגרות המוקדם
41תגובות
12/06/15 10:35
947צפיות
נזכרתי בהקשר מסוים בשנים שהייתי ככה בת 7-13. נוכחתי לדעת שאני זוכרת את הימים ההם כתקופה של מלחמה כוללת בין הבנים לבנות, פשוט כך. היינו כאילו קבוצה ובעצם שתי קבוצות. כולל אלימות בקבוצה ובאופן פרטי. ולאורך אותן שנים, לאלימות "סתם" נכנסו, כמובן, יותר ויותר תכנים מיניים, עם אותה צורה כללית...

(המשך...)
נזכרתי בהקשר מסוים בשנים שהייתי ככה בת 7-13. נוכחתי לדעת שאני זוכרת את הימים ההם כתקופה של מלחמה כוללת בין הבנים לבנות, פשוט כך. היינו כאילו קבוצה ובעצם שתי קבוצות. כולל אלימות בקבוצה ובאופן פרטי. ולאורך אותן שנים, לאלימות "סתם" נכנסו, כמובן, יותר ויותר תכנים מיניים, עם אותה צורה כללית אגרסיבית/פולשנית.
עכשיו, בהחלט ייתכן שהעובדה שהיה מדובר בחברת ילדים בקיבוץ של שנות ה-70, המציאות זימנה הרבה אפשרויות ומעט פיקוח בתחום הזה, והעניין התעצם ויצא משליטה. מצד שני, אולי אני מגזימה במשקלה של המסגרת, ואולי זה היה ככה בכל מקום. אולי זה עדיין ככה בכל מקום. אז אני רוצה לשאול אתכן, בתור מי שחלקכן הגדול גדל בשנות ה-70 וה-80: האם זה "שם המשחק" בגילאים האלה? האם זה קורה בכל מקום, בכל זמן? האם גם אתן גדלתן בחברת ילדים שהייתה בה מלחמה קבועה בין בנים לבנות? האם אתן מרגישות שילדיכם כיום גדלים באותו מצב?
 
(הערה: כן, אני בזמן האחרון מופיעה כאורחת עם כוכב. זה כי תפוז שוב לא נותן לי להיכנס לחשבון שלי ואין לי כרגע אנרגיה להתעסק בזה. אבל זו אני).
שאלה קטנה
12/06/15 09:44
122צפיות
אפשר?
שואב אבק
12/06/15 09:47
241צפיות
השואב שלנו הלך לעולמו (וטוב שכך, הוא היה ממש גרוע), ומשיטוט בזאפ רק התבלבלתי עוד יותר
אשמח להמלצותיכן - בית סטנדטי, ילדים-גן-חול-וכאלה, אין בע"ח, שאיבה של רצפה+שטיחים+ספות.
 
מה אומרות?
 
תודה!
לנו יש דייסון שמתמודד היטב
12/06/15 11:44
233צפיות
עם חתול, ילדים ואבק. יש כמה דגמים. לא הזול ביותר אבל גם לא נורא.
תודה רבה
13/06/15 21:39
86צפיות
ממליצה על דייסון!
14/06/15 11:59
123צפיות
 
לי יש את multi floor והוא שואב אבק שזה מדהים... המיכל איסוף שקוף אז ממש רואים את כל האבק שהוא תופס.
הוא קל ונוח לתפעול.
כדאי ללכת לחנויות ולהתרשם.
 
 
º
גם אנחנו מרוצים מדייסון.
14/06/15 18:11
34צפיות
ניסיתי את Hoover ואת Dyson
15/06/15 05:11
158צפיות
אחרי כמה שנים שבהם כל שנה החלפנו הובר- החלטנו להוציא את הסכום ולקנות דייסון.
אנחנו גרים בארה"ב, כך ששואבי ההובר שקנינו עלו בסביבות 40-50$. על דייסון שילמנו 280$.
בהתחלה דייסון היה מעולה ובהחלט נראה שהוא עושה את העבודה, אבל עד מהרה הבנו שעדיף היה לקנות על שנה שואב הובר חדש מאשר להוציא כזה סכום.
לצערי כבר לא בונים אותם כמו פעם. והציפיה מהלקוח היא להחליף כל כמה שנים כנראה..
º
מצטרפת להמלצה על דייסון
19/06/15 08:21
12צפיות
מהו הסימון לסיר המציין התאמה לכירים אינדוקציה
14/06/15 04:49
158צפיות
בתחתית סירים שונים מצאתי סימונים שונים - האם יש סימון מקובל המציין התמה לכיריים אינדוקציה
ארכיון הודעות
פורום תוכנית לידה

הכיני עצמך ללידה

עכשיו בפורום תוכנית לידה בתפוז >>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה