לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מכירות את הסיפור על הדודה שבאה לבקר אחרי שנולד סופסוף הנסיך? הדלת נפתחת בסערה ופנימה צועדת הדודה וצועקת "איפה הוא? איפה הוא?!" והאמא של "הוא"? נשארה מאחורי הדלת...
סיפור משעשע אולי, אבל בעצם, הרבה פעמים אנחנו מרגישות ששכחו אותנו מאחורי הדלת, ואף יותר מזה – שאנחנו שכחנו את עצמנו מאחורי הדלת. הדלת אל ההורות. בצעידה אל מעבר לסף עברה רק האמא, והאישה שהיינו נשארה מאחור.
להיות אם זו שאיפה של רבות מאיתנו, ומשהגשמנו אותה – יש נטיה להגדרה עצמית שמצטמצמת אל תוך ה"אמהות". הביטוי לכך הוא פעמים רבות חיצוני – קצת פחות הקפדה על המראה - אין זמן, ובעצם – בשביל מה? הקילוגרמים, שגם ככה קשה להילחם בהם, הופכים מאויב למנחם בצר לנו - בעיקר המכנסים צרות. ה"סכנה" היא איבוד ההגדרה העצמית הרחבה, עימה הבטחון וההערכה העצמית – ואיכות החיים הכל כך חשובה לנו.
היינו חתיכות פגזיות, נמרות במיטה, טייקוניות במשרד, מסמר הערב באירועים חברתיים, ואיפה אנחנו עכשיו? כל היום מתעסקות רק בחיתולים ופליטות.
ההריון והלידה עשויים להשפיע ולשנות הרבה. הלידה גורמת לנו לשינויים פיזיים כגון כאבים ןמחושים שונים, ובמיוחד רואים פתאום את כל עודפי המשקל שהעלינו בהריון. ההפיכה להורים יכולה לפגוע לנו בזוגיות, אולי כי יש כאבים בעת קיום יחסי מין וזה משפיע על הקשר, אבל בעיקר כי פתאום הילד הוא הראשון בסדר העדיפויות ופתאום הבעל נדחק הצידה או שמא שאנחנו הפכנו לשניות אצל הבעל?
פורום נשים אחרי לידה התפתח מפורום הרזיה לאחר לידה – שטיפל באחד האספקטים החשובים והבולטים של תקופה זו בחיינו והוא עודפי המשקל, שמשליכים על תחושת הערך העצמי מסיבות שונות ועל יחס הסביבה. אבל הדיאטה היא חלק מהקשר רחב הרבה יותר של חיינו. היא קשורה באורח החיים שלנו ובמצב הרוח, למשל - יש מי שכשהן בהריון הן "מתנחלות" במקרר וצריכות המון תמיכה הן נפשית והן תזונתית. בהדרגה הוחלט שיש מקום לפורום שיוכל לתת תמיכה רחבה יותר ואולי נוכל גם לעזור למי שסובלת מאספקטים אחרים של התקופה שלאחר הלידה שאינם קשורים במשקל דווקא – גם אם הלידה היתה לפני מספר שנים. פה המקום לדון ולקבל תמיכה בנושאי זוגיות, ערך עצמי, דכאון לאחר לידה, בעיות תעסוקה – וכל הדברים שמשתנים כל כך אחרי שהגורם המשמעותי, הטהור והממלא כל כך – התינוק – נכנס אל חיינו.
הפורום הוא לנו ובשבילנו - כאן הפוקוס הוא עלינו

הגעת ליעד, מהממת!  פה אנחנו מתמקדות בנו. על הילדים שלנו אנחנו כותבות בקומונת אמהות נולדו
חדשה בפורום? כאן המקום להתחיל בו ולהתוודע אלינו. בפורום שלנו אסור לפרסם!
המשך...
הודעה חדשה

הודעה נעוצה הודעה חשובה לגולשות שלא מצליחות לשחזר סיסמא
01/10/14 18:46
117צפיות
בעקבות הבעיה שהיתה לפני חודשים אחדים, גולשות רבות איבדו את היכולת לשחזר סיסמא, כי המייל שאיתו נרשמו לתפוז כבר לא עדכני.
אנחנו מארגנות רשימה של כל מי שמעוניינת להחליף את כתובת המייל שלה אצל תפוז, כך שתוכל לשחזר סיסמא ולחזור לכתוב כקדם.
בקיצור - מי שרוצה לעדכן את המייל הישן שלה למייל הנוכחי, שתשלח לי פה במסר את המייל הישן (אם היא זוכרת אותו) ואת המייל הנוכחי שלה. נעביר את הרשימה באופן מסודר לתפוז, וכך כל מי שתרצה לעדכן סיסמא ולחזור להתחבר בניק הישן שלה תוכל לעשות את זה. 
(מי שכבר שלחה לי את הפרטים הללו באמצעים אחרים לא צריכה לשלוח שוב).
 
תוכלי להפעיל את קשרייך גם לבעיית
02/10/14 04:02
36צפיות
האין-רווחים בין פסקאות כששולחים הודעות מהנייד? זה מה-זה מעצבן...
רגישות יתר-יתר
01/10/14 11:36
377צפיות
לבכורה שלי יש עניינים שכבר פרטתי עליהם בהרחבה בעבר (מוסחות גבוהה, התפרצויות לא תואמות גיל והתנהגות לא מווסתת בכללי).
קיבלנו סוף סוף את תוצאות האבחון אמש ודווקא הפרעת קשב וריכוז אורגנית אין לה (סוף סוף אנחנו יוצאי דופן במשהו).
כן יש לה תוצאות מאוד גבוהות במבחנים הקוגניטיביים (באחד מהם, איפה שהממוצע 10,11 היא קיבלה 16. מה זה אומר אין לי מושג, אבל מיד הרגשתי טוב)
מצד שני, מהמבחנים עלה שהיא לא מצליחה לממש את הפוטנציאל האינטלקטואלי שלה בגלל הקשיים הרגשיים. ושלמעשה התוצאות שהיא קיבלה, למרות שהן ממקמות אותה בקצה העליון של הסקאלה, עדין לא משקפות את היכולות המלאות שלה.
 
המאבחנת אמרה בפשטות שחוץ מתשתית אורגנית של חוסר ויסות מולד, לילדה פשוט אין עור.
הכל נכנס פנימה (היא תארה את זה במילים "זה נראה כאילו היא קוראת את המחשבות שלי).
והכל יוצא החוצה, כלומר שאין לה מעצורים מפני שיתוף או חשיפה לא הולמים (גם פיזיים).
למרות שהיא מבינה סיטואציות חברתיות מצוין, כשהיא סוערת (שזה קורה בקלי-קלות), אז ההבנה הזו לא עוזרת לה ואז נוצרים מצבים חברתיים קשים.
 
סה"כ היא לא חידשה לי, למרות שהיה מעניין לשמוע והיא נתנה את ההמלצה שרציתי, לטיפול.
אבל פשוט תהיתי האם עוד מישהי חוותה ילדה כזו ומה עוזר לאסוף (הביטוי הטיפולי היה "לארגן") גם רגשית וגם פיזית, כי היא פשוט מתפזרת לכל כך הרבה חלקיקים במרחב, כל כך בקלות שהרבה פעמים אני עומדת פשוט תוהה מה לעשות (כשזה לא מטמטם לי את הצורה).
ובכלל, איך עומדים מול הרגישות החדה הזו שפשוט מטריפה אותה לפעמים, ומתווכים לה את העולם בצורה פחות מטלטלת.
גם מול זה אני עומדת תוהה.
 
 
שולחת ואין לי פתרונות..
01/10/14 14:50
155צפיות
אבל אשמח לקרוא את מועצת החכמות פה, כי אני מתמודדת עם בן שנתיים שלמעט הגיל והמגדר, נראה שכתבת את הפוסט עליו..  
01/10/14 14:53
135צפיות
נשמע מתיש.
אחד הדברים שאני שמחה עליהם זה שאצלינו ההפרעה היא אורגנית ושהטיפול התרופתי מאוד פותח את הדרך לשאר הטיפולים.
השאלה היא האם הטיפול שקיבלתם לא אמור לכלול גם הדרכה הורית שתעזור לכם בדיוק בזה?
ממליצה על הספר
01/10/14 14:57
246צפיות
"ילד רגיש מאוד", אני חושבת שהוא יעזור לך לארגן את המחשבות וגם תמצאי בו עצות מעשיות. הוא קצת אמריקאי, אבל שווה, לטעמי, "לסבול" את זה, כי המידע עצמו מועיל.
 
איני יודעת באיזה תת מבחן היא קיבלה 16, אבל זה שתי סטיות תקן מעל לממוצע, כלומר, סביב אחוזון 97. בהחלט מרשים.
נדמה לי שקראתי אותו ולא מצאתי בו אף ילד שלי
01/10/14 16:34
213צפיות
אני חושבת שקראתי אותו בהקשר של הבן שלי כשעוד לא ידענו מה יש לו.
מעניין, כנראה שיש רקע גנטי של חוסר ויסות במשפחה שלנו. גם הקטן הולך בעקבות הגדולים, רק בחזקת פי כמה.
 
היא קיבלה את זה באוצר מילים. אבל לא רק שם השגיה היו מעל הממוצע בהרבה.
אני כמובן לא התאפקתי ושאלתי מיד אם זה אומר שהיא מחוננת, כי אני לא יכולה לסבול את זה שהיא לא עברה את האיתורים למחוננים בשנה שעברה (ואין לי בעיה עם זה חלילה, שום בעיה בכלל, אני בכלל לא חושבת שחוכמתה המוכחת או אי חוכמתה המוכחת משליכים איכשהו עלי. ממש לא. מה כבר רציתי, לומר בצניעות מזוייפת שהיא מחוננת ובשלושת האחוזונים העליונים ביותר ולהשפיל את ריסי בביישנות? זה הרבה לבקש? שאם כבר מאבחנים את הילדים שלי מכל הכיוונים אז שתצא לי קצת נחת מהענין?)
 
בכל מקרה, יש לנו אחלה מדריכת הורים, זו הפסיכולוגית הקלינית שמלווה אותנו בהקשר של האמצעי, אבל מפגינה יכולות מרהיבות של הנחיה כלל משפחתית. כולם כ"כ מרובי צרכים אצלי...(אפשר שלפחות הם גם יהיו מחוננים? אפשר?!)
טוב, זה קשור
01/10/14 18:54
158צפיות
בנוגע לאבחון של מכון סאלד, הכוונה. ילד מאוד רגיש יכול "ליפול" מהרבה סיבות. מספיק שרועש לו, או מבולגן, או עייף/רעב/צמא/מטורטר, והציון יושפע יותר מאצל ילד פחות רגיש.
גם מנחת ההורים שלנו אמרה שהסיכוי שהילדה
01/10/14 19:38
159צפיות
מצליחה לממש את יכולותיה במסגרת כיתתית היומיומית ולא כל שכן במבחנים מהסוג הזה, הוא מאוד נמוך לדעתה, בגלל כל המוסחות שבאה מהקשיים הרגשיים.
אבל *אני* נורא התבאסתי כשהיא לא עברה, כי היא הייתי בטוחה שהיא סופר חכמה וחשבתי שמאוד יועיל *לי* שהיא תהיה מחוננת כי אני מעולם לא אובחנתי למרות שנראה לי שהייתי.
מי אמר הגשמה עצמית דרך הילדים ולא קיבל...
(וכמובן - מה זה אומר *עלי* ש*היא* לא עברה בעוד שבנה האנטיפט של חברתי גם עבר וגם נמצא ב-3% העליונים וגם מסתובב ואומר בלי סוף שזה בגלל שבנים יותר חכמים מבנות. בקיצור, טוב שאין לי אישיוז עם הענין כלל וכלל).
לא חשוב, העיקר שעכשיו אנחנו יודעים מה בדיוק מה העניינים אצלה שזו הקלה ואני כנראה כבר אוכיח לעצמי בזמני החופשי שאני מספיק חכמה.
תראי
01/10/14 19:52
115צפיות
נעזוב את מבחני סאלד שלא בדיוק מודדים אינטיליגנציה, אלא מהווים איזו שהיא פשרה לצורך מיון מהיר של תלמידים. זו לא הנקודה. הנקודה היא שעודף רגישות ומוסחות רגשית פוגעות בקוגניציה, ובאות לידי ביטוי גם במבחני אינטיליגנציה "רשמיים" שעובדים כמו שצריך. מאבחנת פסיכו-דידקטית הדגימה לי את זה בזמנו: באחד המבחנים שואלים שאלות ברמה הולכת ועולה, ומפסיקים לאחר כמה פעמים שבהן הנבחן אומר שהוא לא יודע. אם הנבחן לא יגיד שהוא לא יודע, מסיבות של פרפקציוניזם או קשיים רגשיים אחרים, המבחן יימשך, הציון בתת המבחן הזה יירד. במבחנים אחרים יש צורך לספר סיפור לפי תמונות. נבחן שסובל מחרדות, יספר סיפור בהתאם לחרדותיו ולא על פי הקשרים לוגיים של התמונה. וכך הלאה.
 
הנקודה היא לא האם יש לה "תעודה" של מחוננות או לא (כי את זה אפשר להשלים בכל שלב. הבת שלי עשתה מבחן כזה עכשיו, בסיום כיתה ז', *אחרי* טי]ול רגשי מקיף), אלא ההבנה של מידת הסבל של הילדה. היא סובלת עד כדי כך שהיא לא מצליחה למצות את יכולותיה השכליות. רק זה בפני עצמו עשוי להיות מתסכל נורא, ומגביר סטרס.
אין לי חוכמה לתרום בנושא
01/10/14 21:01
82צפיות
אבל מאד מתרשמת מהחיבור שלך למקום בו ׳את׳ נמצאת בתוך הסיטואציה המורכבת שלכם.
סתם אנקדוטה על מבחן מחוננים
02/10/14 09:09
היורש עשה את המבחן בכתה ב כשעוד לא ידע לקרוא ולכתוב בעברית בכלל (בתחילת כתה ב חזרנו מארה"ב), ללא ידיעתי. ברור מאליו שלא עבר. מכיוון שבמבדקים פסיכודידקטים עלה ש(1) יש לו הפרעת קשב, ו(2) יש לו רמת משכל מעל הממוצע, ביקשתי בכתה ו מבחן חוזר, לטובת העשרה בחטיבה כי תמיד משעמם לו בביה"ס. ביקשנו, אישרו, נסענו לכפר סבא והוא נכנס למבחן. למרות שהיתה לו הארכת זמן הוא יצא בדיוק בסוף הזמן הרשמי כי נמאס לו, וגם סיפר שביקש את הטופס לדוברי אנגלית (הוא דובר אבל אני חושבת שהעברית שלו טובה יותר). בקיצור, זה היה השלב שהרמתי ידים. אם הוא לא רוצה את זה באמת, אני לא יכולה לעשות כלום.
איך זה קשור? זה לא, זה רק אומר שיתכן שילד הוא מאוד מוכשר אבל אם אין מוטיבציה, גם הוא יכול ליפול במבחנים האלה.
קודם כל
01/10/14 16:19
157צפיות
ועכשיו למחשבות מהירות שלי.
אני חושבת על ילדה כמו שתיארת, שמתנהלת בבית שגם ככה מורכב להיות בו, עם יכולת קוגניטיבית גבוהה והמחשבה או החוויה הראשונית שלי היא המון המון חוויות, מחשבות ותחושות של אחרים ש"מושלכות" או "נזרקות" עליה.
כלומר התנהלות בתוך כאוס בין המון רסיסים שחודרים אל נשמתה.
יכול להיות כמובן שאני טועה, אבל המחשבה הראשונית שלי תהיה ללמד אותה שיש *אותה*, על המחשבות והרגשות האותנטיים שלה, ויש המון דברים שהיא קולטת מהסביבה, והם *של אחרים*, ועדיף וצריך להכיר בהם ולהניח אותם בצד.
 
זו ככה מחשבה ראשונית, אני מקלידה עם תינוק ביד השנייה. אנסה לחזור לדיון.
בכל מקרה שמחה בשבילכם על ההמלצה לטיפול.
כן...לכאורה זה נכון. אבל למעשה חוסר הויסות שלה
01/10/14 16:53
137צפיות
מלווה אותנו מקטנטנותה, כפי שגילינו כשעשינו אין טייק (או שמה טייק אין?) לשלב של לפני האבחון.
הבית שלנו לא פשוט, זה נכון, אבל היא מוצפת מאוד פשוט מזה שדברים לא קורים כמו שהיא תכננה בדיוק-בדיוק או מתכנים ניטרליים לימודיים בבי"ס.
אני לא יודעת אם זו בדיוק הזדהות יתר שמציפה אותה, אלב אני בהחלט מקווה שהטיפול יעזור לה לגדל עור (לא עבה. סתם עור).
לצורך אותה הפרדה הכרחית ושלא הכל ייכנס לתוכה בעוצמה כ"כ גדולה.
טוב, כמו שהמנחה אמרה, רגישות היא גם כוח.
אני ממליצה על הומאופתיה
01/10/14 17:13
132צפיות
הומאופת קלאסי בעל נסיון יכול "לבנות" לילדה עור. אין לי המלצות בירושלים, אבל אם את מזדמנת לחיפה יש לי המלצה על קוסמת אמיתית.
 
בתיה
רק על עצמי לספר ידעתי:
02/10/14 03:56
55צפיות
הבנות שלי היו כל אחת בטיפול אישי ובמקביל אני הייתי בהדרכת הורים (בעלי לא רצה). ככה לכל אחת היה את המקום שלה. זה חולל ניסים ונפלאות במשפחתנו, המצב השתנה מן הקצה אל הקצה.הבעיות היו אחרות, אבל העיקרון ברור - טיפול אישי. בלתי אפשרי לשאת תיק כזה כבד לבד.ובקשר למחוננות - אל תדאגי: השכל שלה לא הולך לשום מקום. כשהבעיות הרגשיות יטופלו והיא תרגיש מאוזנת ובטוחה, גם הכישורים השכליים שלה יבואו לידי ביטוי. כשמוצפים כל כך, כמו שאת מתארת, כל המשאבים מושקעים מן הסתם בהישרדות והיכולות נדחקות לצד. אבל הן שם ויישארו שם...
º
מה יהיה עם האין-רווחים בטלפון???
02/10/14 03:59
5צפיות
שאלה לנשים שיש להן תינוק במסגרת
02/10/14 08:53
אני אמורה ללדת במרץ. כלומר חופשת לידה עד מאי-יוני.
אמרו לי שכדאי לי להאריך את חופשת הלידה עד ספטמבר כי אין סיכוי שאמצא מסגרת שתסכים לקבל את הילד בסוף שנה.
זה נכון?
תודה לעונות
º
שאלה קטנה לשנה מצוינה
57תגובות
29/09/14 17:49
118צפיות

(המשך...)
º
שרשורפואי
60תגובות
29/09/14 07:09
82צפיות

(המשך...)
מה עושים עם אזניים סתומות
01/10/14 18:47
71צפיות
אני מצוננת וירדתי את ירידת ירושלים וכבר כמה שעות שתי האזניים סתומות. מה עושים?
תודה (ולא מסטיק או פיהוק כי ניסיתי כבר כמה פעמים)
משרשרים
01/10/14 21:09
67צפיות
לשרשור השאלה הקטנה - ראי ההנחיות כאן:  http://www.tapuz.co.il/forums2008/articles/article...
מחזור שלא מופיע
30/09/14 14:35
205צפיות
ילדתי ב22/12 הנקה מלאה עד אפריל ואז הנקת לילה עד ה25/8 עם התקן נובה טי והמחזור לא מגיע עדיין המלצות? (לידה חמישית הריון שישי)
חכי עוד קצת
01/10/14 13:19
112צפיות
ילדת לפני פחות משנה. הנקת עד לפני כחודש. הווסת מגיע רק שבועיים אחרי הביוץ. לוקח לגוף זמן לעכל שהפסקת להניק וצריך להתחיל לבייץ. אז תני לגוף זמן.
אחרי אחת הלידות שלי קיבלתי ווסת רק חודשיים וקצת אחרי ההנקה האחרונה בהחלט, וזה היה אחרי כמה חודשים של הנקה פעם ביום בקושי. (בגיל שנה ושלושה חודשים). ואחרי לידה אחרת לא קיבלתי ווסת כלל עד שנכנסתי להריון שנה ותשע אחרי הלידה.
 
ורק להיות על הצד הבטוח - תעשי גם בדיקת הריון.
º
01/10/14 13:59
6צפיות
º
שרשור ספרותי
29/09/14 17:16
77צפיות
בעלת הבית
29/09/14 17:17
477צפיות
במהלך הכנת רשימת "אהובי תשע"ד" שלי, נזכרתי שהספר עלה כאן פעם או פעמיים כמושא לדיון פוטנציאלי.
רוצות?
º
לא מכירה
29/09/14 18:16
49צפיות
º
אני אשמח לשלוח לך את שלי...
29/09/14 18:33
56צפיות
º
עזבי, אם הוא טרחני אז גם לי לא בא...
29/09/14 18:45
51צפיות
29/09/14 19:34
170צפיות
אם תחליטי שבכ״ז בא לך, את יודעת איפה למצוא אותי...
אני לא מצליחה לגמור לקרוא אותו.
29/09/14 18:32
289צפיות
טרחני לי ולא עושה לי לי חשק לחזור אליו. כל יום-יומיים אני קוראת עוד כמה עמודים וחוזרת לקרוא בספר אחר
 
º
ומה הוא אותו ספר אחר?
29/09/14 20:10
29צפיות
כרגע - The gumshoe, the witch and the virtual corpse
29/09/14 20:30
124צפיות
º
תודה רבה ! גם אני חובבת הז'אנר ולכן שאלתי.
30/09/14 17:25
11צפיות
º
אני אשמח
30/09/14 00:50
21צפיות
º
כן, כן, כן. בא לי לדבר עליו עם מישהי ואין לי עם מי.
30/09/14 15:31
20צפיות
גם אני משום מה נתקעתי באמצע לפני כמה חודשים
30/09/14 15:50
87צפיות
אבל אם יוכרז כאן דיון, אשנס מותניים ואקרא את השאר. בסך הכל נדמה לי שנהניתי מהחצי שקראתי, אבל משום מה לא הצלחתי לגמור.
אני עוד לא סיימתי, אבל כבר יודעת שמבחינתי הוא לא אחד
30/09/14 18:37
103צפיות
המשמעותיים.
לא מבינה את ההתלהבות.
אני מאד אהבתי את הספר, והוא גם הלך איתי כמה ימים
01/10/14 11:14
59צפיות
להבדיל מרוב שטויות השנה,
 
מתביישת להגיד שרוצה דיון כי תמיד יש לי כל-כך מעט לתרום לדיונים האלה אבל אני מאד נהנית לקרוא אותם
º
כן, ספר מעניין
30/09/14 13:54
27צפיות
הספר קיבל פרס והיו לי ציפיות גבוהות ממנו.
30/09/14 20:30
171צפיות
כשסיימתי לקרוא אותו, היתה לי תחושה של "המלך הוא עירום"  . אומנם הוא היה מאוד קריא וקולח  אך  לקראת סוף הספר, היתה לי תחושה שלסופרת נמאס כבר מלכתוב את כל השנינויות והסיפור כאילו נפסק באמצע וכדי שזה לא יראה כך, היא כתבה איזה מין טוויסט לסיום. לדעתי הספר נחמד בסך הכל  ונהנתי לקרוא אותו כמו שאני נהנית לקרוא בעיתון את המדור של דנה ספקטור ,אך לדעתי אין לו את הערך המוסף שצריך להיות לספר כדי שהוא לא יהיה עיתון.
אני מקווה שהסופרת לא קוראת פה.
 
הוא בהחלט לא ברמה הרגילה של זוכי פרס ספיר
30/09/14 21:10
130צפיות
יש לו כמה דיאלוגים מעולים, והסיום, אני מסכימה איתך, לא מספיק טוב.
ועדיין חשבתי שהוא נותן תמונה די חדה של משפחה מאצולת המקושרים שמתפוצצת להם לפתע הבועה.
גם אני קצת התאכזבתי ממנו
01/10/14 08:25
89צפיות
הוא מתחיל עם פוטנציאל, אבל עם הקריאה איבדתי את הפואנטה.
ניתן לרכוש את תחליף חלב האם המוכנים מראש?
30/09/14 11:22
197צפיות
לאחר הלידה קיבלנו להשלמות תחליפי חלב מוכנים בבקבוקונים קטנים, לא מצאתי בארץ חנות המוכרת מוצרים אלו, אם כי יש בארצות הברית. האם מי מיכן יודעת האם יש מקום שמוכר אותם בארץ?

תודה
אוסי
לא יודעת אבל שימי לב
30/09/14 14:00
246צפיות
שהבקבוקונים האלה תקפים לשימוש איזה שנה וחצי קדימה, מה שגורם להרהר בכמות החומר המשמר שצריך לדחוף להם כדי להשיג חיי מדף כה ארוכים  [אסתר גרוניס בזמנו הסבה את תשומת לבי לנקודה הזו]
 
אז זה אולי נוח, אבל כשחושבים על זה זה אולי לא דבר שהיית רוצה לתת לתינוק לאכול.... לתמ"ל באבקה תאריך תפוגה "אנושי" יותר [ואגב - תיקון סמנטי אבל חשוב - למיטב זכרוני ואאל"ט ראשי התיבות תמ"ל = תרכובת מזון לתינוק, לא "תחליף חלב-אם לתינוק"]
º
קטנה
28/09/14 10:04
52צפיות
מורה להוראה מתקנת בתל אביב או רמת השרון
28/09/14 10:07
161צפיות
האם מישהי יכולה להמליץ על מורה מתקנת בתל אביב או ברמת השרון?
תודה!
אורנה דוידי בראלי בתל אביב.
28/09/14 11:05
86צפיות
בעיני היא הכי טובה שיש, מנוסה מאוד, מאוזנת, רגועה, לא מחפשת לעשות כסף.
יש לך אולי את הטלפון שלה?
28/09/14 12:36
42צפיות
כל המספרים שמצאתי בגוגל ו 144 היו שגויים
º
כן הנה: 0507426499
28/09/14 13:54
5צפיות
יש גם את תמי ארזי -
28/09/14 13:55
60צפיות
נחשבת מאוד:
0506567229
º
יש לי מעולה בר״ג, אם מתאים לך.
28/09/14 11:36
34צפיות
אשמח לקבל את הפרטים
28/09/14 12:37
53צפיות
אם לא אמצא קרוב יותר אז גם רמת גן יכולה לבוא בחשבון.
º
שלחתי לך.
28/09/14 17:35
5צפיות
מורה צעירה ונהדרת
28/09/14 14:08
161צפיות
ארבע שנות נסיון בהוראה מתקנת וכמובן תאריה בהתאם. ההכרות שלי עמה היא אישית, לא מקצועית, אבל אני מכירה אותה מזה שנים והבחורה הזו היא משהו מיוחד. היחס שלה לילדים כל כך מכיל(לא אוהבת את המילה, אבל היא הכי מתאימה כאן) תומך ,מרפא, נותן מקום וכבוד לילד, שאני ממליצה עליה למרות שילדי לא למדו אצלה. שמה תמר ברגמן והיא ממרכז תל אביב.
אם למישהי יש כוח להסביר לי - מהי בדיוק הוראה מתקנת והאם
30/09/14 12:33
82צפיות
במצב החינוך הנוכחי להערכתכם כל יל יכול להפיק תועלת מכמה שיעורי הוראה מתקנת? 
 
כמו כן: מהי ההכשרה של מורות הוראה מתקנת. 
שאלות מצוינות:
01/10/14 18:05
21צפיות
ראשית, אין מניעה שכל אדם יקרא לעצמו "מורה להוראה מתקנת" גם אם למד משהו מאד בסיסי וראשוני. באופן מאד מצער, קיימות בשוק תכניות רבות, חלקן אפילו במכללות להוראה, שגובות כסף ומכשירות כל דכפין (אנשים בלי שום רקע בחינוך, הוראה, או בכלל) באופן חלקי מאד ולקוי.
מאידך, קיימות תכניות מצוינות ויסודיות.
אז למי פונים:
רצוי שהמורה תהיה בעלת הכשרה מסודרת (תעודת הוראה ואחרי סטאז') או בחינוך מיוחד, או במקצוע אותו היא אמורה ללמד.
במקרים לא מעטים, מדובר בתהליכי קריאה וכתיבה או מיומנויות בסיס, ולכן גם מורות של בית הספר היסודי, ובתנאי שהן יודעות מה הן עושות (...) יכולות לעבוד עם הילד.
מתי פונים להוראה מתקנת:
כאשר מיומנויות בקריאה וכתיבה וחשבון לא הוטמעו כראוי, והן יוצרות אצל הילד תת משיגות בכיתה, או מובילות לפערים לימודיים, קשיי תפקוד בכיתה וכו'.
בהצלחה.
 
תיקונים בבית דירות
28/09/14 19:45
153צפיות
המצב הוא כזה - אני גרה בקומה 2 בבניין עם 3 קומות
בדירה שמתחתיי יש שני כתמי רטיבות בחדר האמבטיה
אין לי ספק שצריך לקרוא לאיש מקצוע ולתקן
השאלה היא האם מתחלקים בעלות ?
האם זה נקבע לפי למי שייך הצינור שהתפוצץ (בהנחה שזה העניין...) ?
 
º
לפי זהות בעליו של הצינור שהתפוצץ.
28/09/14 21:14
31צפיות
בעיקרון המזיק משלם
28/09/14 23:04
115צפיות
אם יש לך ביטוח מבנה שכולל נזקי מים/צנרת (וכלל לא בטוח שמדובר בצנרת, אגב. אולי רק צריך לחדש את הרובהאו לבצע איטום בנוסף) הביטוח אמור לכסות (מינוס ההשתתפות העצמית) גם את הנזק שלך וגם את הנזק של צד ג'. יש פוליסות ביטוח שבמסגרתן ניתנים שירותי אינסטלציה ע"י קבלן משנה. מניסיון, הקבלני משנה האלה עובדים עם אינסטלטורים לא משהו.
אני הייתי מזמינה אינסטלטור שיבוא לראות.
 
בד"כ זה יהיה השכן מהקומה העליונה אלא אם
30/09/14 12:35
93צפיות
מדובר בצינור של הבניין ואז זה הוועד. נדיר , אני חושבת, שצינור בתקרה שייך לדירה שזו התקרה שלה. 
איך מכינים צלי [בקר]?
01/10/14 19:24
34צפיות
בארוחת ראש השנה אליה הוזמנו הוגש צלי - כזה כמו שסבתא שלי היתה מכינה [רגע נוסטלגי. כמו שהיא היתה אומרת: "יצא לי נ-ה-ד-ר הצלי" עם הדגש על ההברה של ה"ה" "משהו משהו. לא יבש בכלל!"]
 
בילבי, הילדה שלא אוהבת לאכול כלום מיום היוולדה ועד  היום, התלהבה אכלה וביקשה שנכין לה. היה מתקתק - הוכן עם שזיפים יבשים ויין אדום מתוק.
 
יש ברשת כל מיני רטבים. הקטע שלא ברור לי הוא שיטת ההכנה.  צריך קודם לצלות את זה בלי כלום, אז לחכות עם זה יום במקרר ואז לפרוש ולאפות עם הרוטב?
 
הצילו..... זה 2 ליגות מעל כישורי הבישול שלי. אבל עד שכבר יש משהו שהילדה רוצה לאכול..... קניתי נתח צלי רציני - 1.8 קילו - ועכשיו אני צריכה עצות.
 
תודה
 
ד.
הכי טוב לקבל את המתכון ממי שהכין בראש השנה!
01/10/14 23:02
17צפיות
יש  לנו סיפור דומה עם הבכור ועם בולונז שאכל אצל חבר...
הנסיונות להכין לפי מתכון שלנו נחלו כישלון...
לא התביישנו, וקבלנו את המתכון של החבר והמתכון התגלה כהצלחה כבירה! (ההבדל בין המתכונים היה רק בכמות המים בסוף הבישול)
 
צודקת - תודה
02/10/14 04:10
8צפיות
הבשלנית המארחת קצת דיברה על זה - התייגעתי רק מלהקשיב. אנסה לשאול שוב. קיויתי שאולי מישהו תבוא עם מה שאודטה היתה קוראת לו "פינת הגאון" 
 
בינתיים הגליתי את הנתח לפריזר - במקום ללכת קדימה אני הולכת אחורה
רק מנסיון,
02/10/14 08:59
זה שהילדה אכלה והתלהבה  ובקשה ואת תטרחי ותמצאי ותבשלי,
ממש לא אומר שהיא תאכל את זה.
 
רק אומרת.
שלא תתאכזבי.
לגבי הצלי ...
02/10/14 07:35
9צפיות
אני יודעת שניקי ב. היא לא להיט פה בגלל אבקת המרק שלה- אבל לא חייבים לשים בכל דבר שהיא אומרת
בקיצור יש לה כמה מתכונים מצויינים לצלי בקר
למעשה רק בגללה התחלתי לעשות ומאז זה להיט - גם אצל חלק מהילדים .
בגדול מה שצריך לעשות זה לצלות  את זה במחבת על מנת לסגור את הבשר
ואז מבשלים בסביבות שלוש שעות עם רוטב .
סקר לשנה החדשה
56תגובות
26/09/14 12:25
864צפיות
נכון שממש מזמן לא פתחתי סקר?
 
דבר אחד...
  דבר אחד משמח שקרה לי השנה- 
 דבר אחד מרגש שקרה לי השנה- 
 משהו...

(המשך...)
נכון שממש מזמן לא פתחתי סקר?
 
דבר אחד...
  דבר אחד משמח שקרה לי השנה- 
 דבר אחד מרגש שקרה לי השנה- 
 משהו אחד שהעציב אותי השנה- 
 דבר אחד שממש עייף אותי השנה- 
 מתנה אחת שקיבלתי השנה - 
 שיר אחד שאהבתי השנה- 
 משהו אחד שהפחיד אותי השנה- 
 חופשה אחת בה נהניתי השנה- 
 פעם אחת בה צחקתי השנה בקול רם- 
 משהו אחד שקניתי לעצמי השנה- 
 פעם אחת בה בכיתי השנה- 
 למי אני רוצה להגיד תודה השנה- 
 ממי אני צריכה לבקש סליחה השנה- 
 למי סלחתי השנה- 
 ספר אחד שקראתי השנה ונגע בי- 
 חג אחד שנהנתי בו השנה במיוחד- 
 משהו אחד שבזכותו אני גאה בעצמי השנה- 
 סרט/ תכנית טלוויזיה שאהבתי השנה- 
 משהו/מישהו אחד שהרגיז אותי השנה- 
 משהו חדש שהיה השנה- 
 משהו אחד ש....חשבי על משהו אחד שאת רוצה להוסיף לרשימה- 
 שני דברים שאני מאחלת לעצמי לשנה הקרובה- 
 
|*|נפתח פורום הפרעת אישיות גבולית
28/09/14 11:19
43צפיות
|סיוע|הפרעת אישיות גבולית נחשבת לאחת ההפרעות הנפשיות הנפוצות בארץ ובעולם. לכן פתחנו פורום לכל מי שמתמודד עם ההפרעה הזו.
הפורום הוא המקום בו תוכלו לשתף, לתמוך, להכיר אנשים שמתמודדים עם קשיים דומים ולראות שאתם לא לבד בזה.

מוזמנים כבר עכשיו לפורום הפרעת אישיות גבולית
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
זקוקה לעידוד בעיקר, לעצות. חרדות מטורפות לקראת מי שפיר
24/09/14 05:17
530צפיות

קבעתי תורים בשלושה מקומות לבדיקת מי שפיר. בהדסה עין כרם, בתל השומר ובבלינסון. בכולם רופאים שנחשבים טובים. אני פשוט לא יודעת אצל מי לעשות ואיך למזער סיכוי להפלה בעקבות הבדיקה. הזהירו אותי שלבעלות דופן בטן עבה (אצלי מדובר בהרבה מאוד עור נפול בבטן התחתונה לאחר ירידה מטורפת במשקל) הבדיקה אפילו מסוכנת וקשה יותר, מה שכמובן עוד יותר מלחיץ אותי. 
אי בחרדות מטורפות. יש לי עוד זמן עד הבדיקה אבל אני נכנסת ממנה לסרטים וחוששת מאוד לאבד את העובר. לא יודעת לקבל החלטה איפה לעשות. לא יודעת לקבל החלטה מה יהיה הדבר הטוב ביותר. נהייתי ממש משותקת מפחד. מטורף לגמרי!
אני בת 39.5. בהריונות הקודמים לא עשיתי גם בגלל הפחד וגם בגלל הגיל. תוצאות השקיפויות היו מצויינות וקיבלתי החלטה עם רופא הנשים שלי פשוט לא לעשות. הפעם אני חייבת בגלל הגיל.
אני לא יודעת מה בעצם אני מבקשת מכם. בעיקר עידוד ותמיכה נראה לי. איך עוברים את ה"סרט" הזה?
 
הרופאים בארץ מאד מאד מיומנים בזה. עשיתי פעם אחת
24/09/14 07:04
243צפיות
היה בסדר גמור. חוץ מזה שאבא של התינוק נהיה חיוור והרופא הציע לו כסא..לא כאב ולא היו שום בעיות.
אני עשיתי פעמיים
24/09/14 07:33
215צפיות
בגיל צעיר בגלל היסטוריה בעייתית. פעם אחת פרטי ופעם אחת ציבורי, אצל רופא נחשב (בסורוקה).
בחיים לא שמעתי על סיכון מוגבר בדופן בטן עבה, ושלי עבה מאד
בכל מקרה, מבחינת הבדיקה היא ממש לא היתה גרועה יותר מבדיקת דם ובעוד שבUS תמיד דאגו להתלונן בפני על הקושי בגלל הבטן (חמודים כאלה), במי שפיר אף פעם לא שמעתי ולו שביב תלונה.
שיהיה בשעה טובה, וכל הכבוד על הירידה במשקל!
את מנסה להשיג שליטה על מה שאין עליו שליטה
24/09/14 07:40
438צפיות
בשלושת המקומות שציינת יש רופאים מצויינים. האם במי מהם אמרו לך מי הרופא/ את יודעת מי הרופא?
 
ככלל, למרות שקשה לנו לקבל זאת, מבחינה רציונלית הסיכון בבדיקת מי שפיר מושפע במיוחד מן התגובה הלא צפויה  והלא ניתנת לחיזוי של גוף האישה לדיקור. למעט אולי מקרי קצה של רופאים ממש חדשים, אין הבדל של ממש בסיכון. לנו, כמטופלות, זו נתפסת בדיקה מאוד קשה (בשל היותה פולשנית) אבל מבחינה טכנית של הביצוע המיומנות הנדרשת דומה לזו שיש להשיג על מנת לבצע בדיקת דם, כך שכל רופא שאינו ממש חדש מיומן בה היטב ואין סיבה שתתרחש תקלה שנובעת ממיומנות הרופא.
 
כמובן, זו לא בדיקה נטולת סיכונים (רק שהסיכון קיים גם אצל הרופא הכי מנוסה ובכיר) ואת צריכה לעשות ניהול סיכונים ולהחליט מה יותר קשה עבורך: לאבד עובר בריא או ללדת עובר עם תסמונת כרמוזומלית, תוך שיקלול הסיכון של הסיכון של כל תולדה כזו להתממש.
 
שימי לב שלפי המלצות משרד הבריאות אין צורך לבצע דיקור רק על סמך הגיל בפני עצמו, אלא על סמך השיקלול של הגיל עם בדיקות הדם, כך שבכל מקרה (וזה נכון לגבי כל בדיקה) את יכולה גם להחליט שאת לא מבצעת בכלל או שאת מבצעת את בדיקות הדם השונות שמאתרות חלק מן התסמונות הכרומוזומליות. אם כן החלטת לבצע אני ממליצה לשמור (בעלות של כמה מאות שקלים) מבחנה לצורך ביצוע צ'יפ גנטי במידת הצורך. אם אני מעודכנת אז בעין כרם עושים צ'יפ גנטי באופן שגרתי וללא עלות נוספת וזה יתרון שלהם על פני תה"ש ובלינסון (אבל נא בדקי את המידע הזה, זה למיטב ידיעתי אבל לא בדקתי במאת האחוזים).
 
 
תמשיכו בטוב ובהצלחה בכל בחירה!
לגבי עין כרם, את צודקת באופן חלקי
24/09/14 07:54
265צפיות
ובגלל זה הזמנתי גם שם.
בעין כרם הם מבצעים את בדיקת מי השפיר כשגרה בשיטת הצ'יפ הגנטי. זה רחוק מלהיות אותו צ'יפ גנטי מלא שעבורו את משלמת למעלה מ- 2500 ש"ח. הוא אמנם בודק תסמונות נוספות שאינן נבדקות באופן שגרתי בבדיקת מי השפיר, אבל מדובר בחמישית תסמונות ממה שבודק הצ'יפ המלא. שוחחתי עם המחלקה הגנטית של העובר בעין כרם השבוע במשך חצי שעה וקיבלתי הסבר מפורט.
הבעיה איתם שהם נתנו לי רשימה של 4 רופאים שמצבעים אצלם ועל
24/09/14 07:55
279צפיות
כולם מצאתי חוות דעת מאוד חלוקות. חלקן היו קשות ביותר.
קשות באיזה מובן? רפואי או בהיבט של יחסי אנוש?
24/09/14 08:40
181צפיות
אם במובן של יחסי אנוש - אז טוב שקראת, ותגיעי "אטומה". תחליטי מראש שאת לא נותנת לשום הערה שלהם להשפיע עליך.
שלחי לי במסר את השמות
24/09/14 08:47
261צפיות
ואנסה לחוות דעה.
 
אישית, עשיתי בעין כרם סיסי שליה אצל ד"ר נילי ינאי המדהימה מכל בחינה.
אויש, זה בעבודה על השולחן ואהיה שם רק ביום א'. אחת מהן
24/09/14 08:52
296צפיות
היא אכן דר נילי ינאי. על האחרים חוות דעת מאוד ככה ככה....זה בסדר אם רק ביום ראשון אשלח לך? ממילא מי השפיר שלי בעוד זמן מה...
על מה מתבססות חוות הדעת?
24/09/14 09:32
203צפיות
על זה שהרופא היה טכני?לא חייך מספיק?זו לא המיילדת שלך. זה רופא שעושה פרוצדורה במשך חמש דקות וחוות הדעת מבחינתי היא - ״ עבר בשלום או לא״. אחד או אפס. כל חוות דעת אחרת מהגיגי ליבה של הריונית כזו או אחרת ממש לא צריכה לדגדג לך. לדעתי, כמובן.
אחד המדקרים
24/09/14 11:33
334צפיות
שדיקר אותי (בציבורי ללא בחירה) הוא איש אנטיפת להפליא. כל הדיבור ביננו היה שאלות טכניות. בדיוק כמו המדקר בהריון הקודם שהיה איש לבבי. זו פרוצדורה של 10 דקות בהגזמה אז לי לא היה ממש אכפת החיוך או האנטיפתיות-
יום א זה מצויין
25/09/14 01:43
209צפיות
אין לחץ
 
שתהיה שנה טובה!
נכון אבל....
29/09/14 11:51
20צפיות
הם בןדקים 200 תסמונות/מחלות בציפ שלהם (הדסה). להבנתי היתרון הוא שהם בןדקים רק מחלות שניתנות לפענוח וזיהוי לג משמעי, בניגוד לציפ המלא שיש מחלות שהתשובה יכולה להיות לא וודאית ןאז סתם להכניס לסרטים או בדיקות ובירורים מיותרים.
את בטוחה לגבי ההמלצה של הגיל?
27/09/14 17:33
91צפיות
כי במסמכים שמפרטים את תוצאות הבדיקות שעשיתי (שקיפות עופרית וחלבון עוברי) כתוב שמומלץ לנשים מעל גיל 35 לעשות בדיקת מי שפיר בכל מקרה.
גם הרופאה שלי, שאני בהחלט מחשיבה את דעתה המקצועית, אמרה שזו המלצה גורפת, בלי קשר לתוצאות הבדיקות (שהיו מצוינות, אגב). אותה רופאה, בהריון הקודם שאותו התחלתי בגיל 34.5, "פטרה" אותי מביצוע הבדיקה עקב תוצאות טובות בכל הבדיקות האחרות, כולל תבחין מרובע.
האמת, מה שכתבת הפך לי את הבטן.. אחרי המון התלבטויות והסטוריה בעייתית שקשורה ספציפית לבדיקה הזו קבעתי למחר (פרטי אצל ליפיץ). גם כך אני לא שלמה עם ההחלטה ועכשיו יש לי עוד יותר הרהורי כפירה- אולי לוותר?
אני משוכנעת בכך
28/09/14 20:20
39צפיות
מבחינה היסטורית, בעבר הייתה המלצה על פי גיל. זה שונה לפני משהו כמו 7 שנים, כמדומני. עדיין, המימון לכל בת 35 ומעלה שמעוניינת בדיקור נשאר, אבל ההמלצה של משרד הבריאות היא לבצע לפי השקלול. המון רופאים "באוטומט" ממליצים לכל אישה מעל גיל 35 כן לבצע. אפשר לראות כאן את המלצות משרד הבריאות: http://www.health.gov.il/Subjects/Genetics/checks/...
 
כך או כך, אף בדיקה אינה "חובה" וזו תמיד בחירת האישה/ הזוג.
 
אני משערת שכבר עשית את הבדיקה, ומקווה שעבר בשלום.
מבינה אותך מאד, גם אני הייתי ככה לפני הפעם הראשונה.
24/09/14 08:50
327צפיות
(רק שאני עשיתי מבחירה, ובאופן פרטי אצל ליפיץ).
אין לי עצות להתמודד עם החרדות, באמת שלא. יכולה לספר שאני החלטתי שאני עושה את כל מה ש*אני* יכולה כדי למזער את הסיכון (למרות שבתכל'ס זה לא באמת משפיע, זה נתן לי להרגיש יותר טוב עם עצמי), וזה כלל:
1. מדידת חום כמה ימים לפני הדיקור, כדי לדעת מה הבייס-ליין של החום הרגיל שלי (כדי לזהות עליה בחום גם אם היא קטנה).
2. בהמשך - מדידת חום אחרי הדיקור 3 פעמים ביום (כן, משוגעת...).
3. מקלחת ממש לפני שיצאתי מהבית לדיקור, כך שאת המקלחת הבאה עשיתי לאחר שחלפו למעלה מ- 24 שעות מהדיקור.
4. את החצי שעה הראשונה שלאחר הדיקור עברתי, לבקשתי, בשכיבה (באסותא ממתינים חצי שעה בישיבה בחדר ההמתנה, אני ביקשתי בשכיבה וארגנו לי מיטה).
5. הקפדה על מנוחה *מוחלטת* ב- 24 שעות שלאחר הדיקור, בשכיבה במיטה (ברמה שבעלי הכין לי צלחת מוכנה עם ארוחת צהריים, בתוך המיקרו, כדי שאקום לכמה שפחות זמן).
 
כל אלה עזרו לי להרגיש שאני, מבחינתי, עשיתי הכל.
 
ועוד משהו שאני רוצה לציין: לפני שעברתי את הדיקור הראשון קראתי ברשת וכולן כתבו כמה זה קל ופשוט ודקירה פצפונת ו"לא מרגישים כלום". ולכן, רבה היתה הפתעתי כשהרגשתי, באבו-אבוה הרגשתי. זה גם כאב (אם כי לא מאד) אבל בעיקר היתה תחושה חזקה של שאיבה, ממש, כאילו מישהו מושך לי מבפנים, וזה נותר כך יום-יומיים ובשל העובדה שלא הייתי מוכנה לזה זה הכניס אותי לסרטים. אז דיברתי עם המדקר והרגיעו אותי ובאמת הכל בסדר, אבל תדעי שלא אצל כולן זה "דקירה קטנה כמו של בדיקת דם".
 
שיהיה לך בהצלחה!
º
תודה לך על ההסבר והשיתוף
24/09/14 08:54
41צפיות
אני עשיתי כי הכניסו אותי לסרטים
24/09/14 09:27
235צפיות
ואני מחזקת את מה שכתבת - כולם דברו על ה״ אין כאב״ וכמה שהבדיקה פשוטה ואני - שכלל לא רגישה לכאב הופתעתי ונלחצתי מתחושת ה״ משהו מסתובב לי בבטן״ והשאיבה. לא כואב אבל ממש לא נעים. כמובן שזו לא סיבה לוותר על הבדיקה - אבל לו הייתי יודעת קודם הייתי לחוצה פחות במהלך ואחרי.  לגבי ההורסת - ברגע שהוחלט שאת צריכה לעשות, נקי את זה מעצמך. השליטה שלך מינימאלית. כמו בהרבה דברים אחרים בחיים. מהרצון הזה לשליטה מתפרנסים יפה מאוד ליפיץ וחבריו....בישראל יש המוני דיקורים.  הדיקור מתבצע תחת אולטרהסאונד לבטיחות מירבית.  למעט זיהום כללי שהוא נדיר - אף אחד לא ממש יודע מדוע לעיתים מתפתחים צירים אחרי דיקור ואין ולא יכול להיות מחקר שיבדוק אם בכל מקרה ההריונות הללו היו מסתיימים בלידה מוקדמת מאוד בלי קשר לדיקור ( שהווה רק זרז מוקדם עוד יותר)עשית כל מה שיכולת לוודא שרופא מיומן יבצע את הבדיקה, ואת אמא נהדרת לתינוק שעוד לא נולד. בהצלחה.
לי לא כאב ולא הרגשתי שאיבה, אבל הייתה לי תופעה אחרת
24/09/14 11:24
256צפיות
שלא שמעתי עליה לפני כן: תחושה של 'בטן עצבנית' מאוד בשעות שאחרי הדקירה.
 
עוד דבר שלא דמיינתי מראש ופעל כדי להרגיע אותי, היה הזום הרציני של האולטרסאונד. התינוקת ממש הופיעה בענק על המסך, בתמונה הרבה יותר גדולה מבסקירות מערכות. הנחתי שזה מאפשר דיוק יותר גדול.
טוב, אז כאן המקום שלי לעודד
24/09/14 15:34
216צפיות
סיכוי 1:2 לתסמונת הידועה הפך לילדה שרק להקיש שלוש פעמים בעץ.לא צריך לומר יותר מזה נכון?מאחלת בשורות טובות!ושיעבור בקלות!
גם אני הייתי ככה
24/09/14 18:42
177צפיות
זו ההחלטה הכי קשה שעשיתי בחיים שלי. הרגשתי שאני מהמרת על חיי העוברית, שכל הבדיקות שלה היו ללא רבב, ככה שלא היתה שום אינדיקציה לבדיקה, למעט הגיל שלי.
דחיתי לשבוע 32.
 
עשיתי פעמיים מבחירה
25/09/14 07:53
145צפיות
אומרת מבחירה אבל גם בגלל הגיל למרות שהיה לי ברור שאעשה רק כשנכנסנו להריון המיוחל נושא הגיל כבר היה רלוונטי.
עשיתי פעמיים פרטי, בחרתי גם רופא וגם בית חולים אבל היה לי ברור שאני עושה, חשוב היה לי לדעת שהכל תקין והפחיד אותי שמשהו לא בסדר יותר מאשר הפחד מהבדיקה.
מהחששות דאגתי להתקלח דקה לפני שיצאנו מהבית ואז שוב התקלחתי 24 שעות אחרי. דאגתי לנוח 24 שעות ואחרי כן אמנם חזרתי לשגרה אבל לא החזקתי דברים כבדים שבועיים בערך אפילו לא את הגדולה.
בפעם הראשונה הרגשתי מעולה לא כאב לי כלום והכל עבר בסדר, בפעם השניה הקאתי גם בשלב הזה של ההריון וחששתי מאוד, עברתי גם את זה בשלום.
שיהיה בהצלחה
עשיתי שלוש פעמים (ופעם רביעית סיסי שיליה)
25/09/14 14:17
188צפיות
ממליצה בחום על ד"ר אברהם אדריאן מתל השומר. בזמנו ביררתי באיזה ימים הוא מקבל בתל השומר, והלכתי ביום שהוא מקבל. בהריון אחר נבדקתי אצלו באסותא, כך שהתור נקבע אישית אליו.
אני מבינה את החשש. הבדיקה עצמה, אובייקטיבית, לא מאוד מלחיצה. הלחץ הוא בראש שלנו.
הסטטיסטיקות לגבי הבדיקה הן סטטיסטיקות עולמיות, שבהן נכללים גם רופאים שלא יודעים את מלאכתם, במדינות לא מפותחות. מנהל מחלקת אולטראונד גינקולוגי אמר לי שהסטטיסטיקה בישראל רחוקה מאוד מזו העולמית (לצד הטוב, כן?). לכי לרופא מנוסה, ותדעי שאת בידיים טובות.
טיפ קטן אבל חשוב, מיד אחרי הבדיקה בהריון האחרון התחילו לי צירים קטנים, שלא היו קודם, הרופא אמר לי שלא שתיתי מספיק. שתיתי שלוש כוסות מים, והצירים נעלמו. אז לא לשכוח לשתות.
עשיתי פעמיים
25/09/14 20:36
146צפיות
בפעם הראשונה בארץ, אצל ד"ר סינוואני הנהדר (גילוי נאות: הוא חבר טוב של המשפחה). היה מלחיץ קמעא, ולו רק בגלל העובדה שבבית שכב לו א' עם דלקת ריאות אימתנית. ישנו בחדרים נפרדים 3 לילות אחרי הדיקור.
 
בפעם השניה בארה"ב, אצל רופא שאני לא מכירה, שטען שיש לו נסיון של אלפי דיקורים. הדיקור עצמו היה מאד לא נעים, בשונה מהפעם הראשונה (ייאמר לזכותו שהוא הזהיר אותי מראש שזה עלול לכאוב) ודאגתי לנוח. גם ככה הייתי עם בחילות מהגיהנום אז זרמתי עם המנוחה.
 
בשתי הפעמים עשיתי דיקור מבחירה, שני ההריונות לפני גיל 35. זה מלחיץ אבל זה עובר. בהצלחה!
º
תודה לכל מי שענתה ושיתפה חג שמח
26/09/14 03:34
61צפיות
עשיתי 4 פעמים
26/09/14 21:49
163צפיות
פעמיים מבחירה, פעם מהכרח ופעם בגלל הגיל.
את כולם אצל פרופסור יוסי שלו שליווה אותי בשני ההריונות הראשונים.
פחדתי מאוד. לא כאב לי, אם כי הרגשתי אי נוחות. נשמרתי מאוד אחרי...
 
בהצלחה!
הי רוחמה, למה בעצם את לא עושה את בדיקות הדם החדשות?
28/09/14 07:49
179צפיות
מכירה את הנושא מקרוב משום שילדתי לפני ארבעה חודשים, את ההריון העברתי בגילך בדיוק  והלידה התרחשה אחרי גיל 40.
כל נושא בדיקות הדם במקום מי שפיר הוא חדש, לא היה קיים בהריון הקודם שלי, למעשה רק בקיץ שלפני שנה הרופאים שטיפלו בי שינו את דעתם והמליצו שלא לבצע מי שפיר עקב הגיל, הסיכון ועקב רמת החרדה שלי. גם זה שיקול.
ההחלטה צריכה להתקבל בין השאר גם על סמך תוצאות בדיקת שקיפות עורפית.
אני ביצעתי את הבדיקה שנקראת ניפטי. מדובר על הון לא קטן שאת משלמת לחברה פרטית (יש החזר מסוים לחברות בקופ"ח כללית, אני אישית בקופ"ח מאוחדת ולא נתנו לי שקל החזר).
אבל הנוחות! לא יאמן פשוט. בדיקת דם רגילה, בשבוע מוקדם (אני עשיתי בשבוע 12).
אני ערכתי את המחקר שלי על מהימנות הבדיקות. ערכי גם את ולפי זה קבלי החלטה.
כי עלות הבדיקה היא כ- 4000 ש"ח שאין לי כרגע וכי מדובר בבדיקה
28/09/14 16:56
193צפיות
סטטיסטית בלבד.
º
לא מדובר בבדיקה סטטיסטית. אך נושא הכסף הוא אכן כאוב.
29/09/14 07:48
39צפיות
אז.. איך היתה השנה שלכן?
23/09/14 16:53
381צפיות
בעוד כיממה תעזוב אותנו תשע"ד. ספרו קצת איך היא עברה עליכן
ספרו על הטוב ועל הרע. על המשמח והמעציב. על קללותיה וברכותיה.
ספרו מה תרצו שימשיך אתכן לתעש"ה ואולי הרבה מעבר, ואת מה ממש תשמחו להשאיר מאחוריכן.
ו.. תאחלו לעצמכן משהו נהדר לשנה הנכנסת. וגם לנו תשלחו איזו ברכה.
 
כשלון
23/09/14 22:48
853צפיות
נכשלתי במלחמה על החיים של אמא שלי
נכשלתי מקצועית עד כדי כך שהחמים שלי לא היו רוצים שאעצב להם את הבית (ולא כי פישלתי מקצועית אלא פשוט סתם כך).
נכשלתי בבית בתור אמא ואשה
פשוט שנה חרא
אני שמחה שהיא נגמרת
מפחדת מהחג
ומפחדת מהשנה הזו שתבוא כי לקחתי על עצמי משימה גדולה להרים את העסק שלי מהפח ולקדם את עצמי כלכלית.
היי... עצרי!
23/09/14 23:07
584צפיות
אני זוכרת את ההשקעה המטורפת שלך באמא שלך, אני זוכרת את הפוסטים המרגשים והכואבים. זכית לתת... זוכרת?
אני בטוחה שאם תפרטי את רשימת המכולת שצירפת תוכלי למצוא נקודות זכות רבות (ואם *אני* מצליחה לומר לך את זה, אז אני בטוחה שגם את תצליחי לראות, אולי יקח קצת זמן... אבל עדיין).
קחי את הזמן ותרשי לעצמך להתבאס ולבכות ולחשוב שכלום לא מצליח... ו - תמשיכי הלאה.
(אם את רוצה להתייעץ בפרטי על העסק - מוזמנת!)
את אומרת לעצמך דברים כל כך קשים
24/09/14 11:49
420צפיות
מגיע לך להיות רכה עם עצמך יותר. וגם אם את מרגישה שאת לא יכולה עכשיו להיות רכה עם עצמך, תנסי רק היום ומחר, לכבוד ראש השנה.
אם אני, שמכירה אותך רק מתוך מה שאת כותבת כאן, קוראת את מה שכתבת וחושבת: אבל זה ממש לא ככה!, אז גם לך מגיע לחשוב ככה לגבי עצמך:
 
את עשית המון עבור אמא שלך. המון, בלי סוף. ובסופו של דבר, זה מה שמשנה, כי אף אחד לא יכול לעצור את החלק העצוב הזה בחיים.
את עמדת לצידה לאורך כל הדרך, גם כשהבחירות שלה היו לא מה שאת רצית.
וכשהיא נפטרה היא נפטרה ביודעה שאוהבים אותה מאוד מאוד, והיא עשתה בחייה הבדל עצום לטובה בחייהם של הקרובים לה.
כשמישהו נפטר תמיד יהיו עוד אירועים ועוד נכדים ועוד שנים שהוא אף פעם לא יראה, אבל הזכות ללכת ממקום שלם היא זכות גדולה ששמורה לאלו שאוהבים אותם מאוד - אמא שלך היתה כזו, ולך היה חלק גדול בזה.
לא נכשלת!
 
ועם החמים שלך ועיצוב הבית שלהם - לקשור בין זה ובין כשלון מקצועי נראה לי קשה שלא לצורך.
דווקא כאשת מקצוע את יודעת עד כמה טעם הוא עניין אישי. מה, אין אנשי מקצוע שטעמם לא קולע לשלך ואת עדיין מסוגלת לומר - הם עושים עבודה מקצועית וטובה?
ועוד יותר מזה, ערבוב של משפחה ועבודה זה מתכון לאסון.
הרי עיצוב בית זה עניין כל כך רגיש לאנשים, וההתנגשות בין מה שהם חולמים לבין מה שיוצא מעורר כל כך הרבה אמוציות -
אני מכירה הרבה אנשים שמראש יגידו - לא עובדים על משהו כזה עם משפחה.
בקיצור, אם החמים שלך רוצים או לא רוצים שתעצבי להם את הבית זה כל כך *לא* הדרך להגדיר הצלחה מקצועית!
 
ואני בטוחה שבעלך לא רואה בך כשלון. אני בטוחה שהבן שלך שאוהב אותך עד השמיים לא רואה בך כשלון.
כן, זו היתה שנה רעה וקשה. אבל תני לצעמך קצת חמלה לכבוד ראש השנה, כי מגיע לך.
 
ואת יודעת מה? אל תפחדי.
גם אם לא תצליחי להרים את העסק, אם יש משהו שהשנה הו לימדה אותך הוא שזה לא מה שחשוב בחיים.
כשיגיע זמנך ללכת את לא תסתכלי אחורה ותצטערי על עוד כמה בתים שלא עיצבת.
מה שיהיה חשוב לך הוא האנשים המשמעותיים בחייך, והזמן הוא כל כך קצר גם ככה.
תני לעצמך לקחת את הלקח הזה מהשנה הזו, ותראי את כל הטוב שיש עוד בחיים שלך, שלפעמים קשה לראות אותו מרוב הכאב על מה שאבד.
 
 
את מתכוונת לומר
24/09/14 12:46
505צפיות
שזו הייתה השנה בה גילית שאת לא אלוהים?
זו תגלית חשובה לכל אחת ואחד. בייחוד למי שנוטים להתבלבל.
 
בנוגע לחמים - לדעתי זכית להינצל מאסון משפחתי בקנה מידה תנכי.
כל החיים היית שומעת תלונות על כל דבר קטן או שהם היו נוטרים לך טינה על כל מיני דברים בלי להגיד וכל מיני כיופים שכאלה.
למה בכלל חשבת לערבב עסקים ומשפחה,זו התעלומה האמיתית. לעניות דעתי את צריכה להגיד הגומל...
 
לפי דעתי די קשה להיות רעיה מסורה ואם תומכת או הפוך כשאת סועדת אם גוססת. לכן אני בספק שבאמת נכשלת (אני גם לא בדיוק בטוחה מה זה אומר להצליח). כנראה שעשית כמיטב יכולתך וגם אם לא תמיד זה היה להיט, לרוב זה מספיק טוב.
 
מאחלת לך הרבה בהצלחה עם העסק ומפצירה בך בחום לא להתבלבל בעתיד בינך לבין ישויות כל יכולות וכל יודעות או סתם גיבורי על.
בתור אחת שהיתה שם - זה לא שווה את הכאב ראש ותמיד נגמר בעוגמת נפש. הרבה יותר מתגמל להיות פשוט בת אדם.
 
אחת התגובות הנכונות
28/09/14 07:44
115צפיות
והמדויקות יותר שקראתי מעולם.
ממש קולע למטרה, ולא רק של foofoo.
נראה שהרבה (א)נשים צריכים לעבור את המשוכה הזו מתישהו, וזו קצת סטירת לחי, אבל מפכח.
נלחמת
25/09/14 08:09
181צפיות
זוכרת כמה כתבת על הדאגה והטיפול שלך באמא שלך, זה לא היה בשליטתך את רק יכולת להיות שם בשבילה לעזור ולתמוך ואת זה עשית מעולה.
עברת שנה קשה מאוד ולכן אני בטוחה שלא היה פשוט לתפקד בעסק ובבית. אל תהיי קשה עם עצמך תלמדי לצמוח מהמקום שבו את נמצאת.
מאחלת שהשנה החדשה תביא איתה רק דברים טובים ושתלמדי לשחרר ולא לכעוס על עצמך אלא באמת מהמקום הזה לצמוח ולגדול למקום טוב יותר.
אני מתקוממת לקרוא אותך
25/09/14 12:51
385צפיות
אחרי שקראתי אותך כל התקופה הזאת, וליוויתי בלבי את מאבקך על אמך, ואת האבל הגדול שכיסה אותך כשמיכת עופרת - אני רוצה בשבילך יותר חמלה.
מסכימה עם נעמה ועם הירושלמית ומה שהן כתבו באופן מדוייק ונוגע.
ולגבי העיצוב של בית חמייך - כאחת שנתנה לגיס שלה לעצב את ביתה, ויצא באמת יפה ומוצלח, זה היה כל כך טעון ומסובך, שבגלגול הבא לא אחזור על זה. ייאמר לזכות כל הצדדים אצלנו (ומנגנוני ההגנה שלהם) שלא יצא מזה סכסוך ומרמור רבתי אלא רק בקטנה. מה שתמיד אומרים כעצה, לא לערבב משפחה ועסקים - הבנתי את זה לא כעצה יבשה וזה כל כך נכון. אז יש סיכוי טוב שניצלת.
מקווה בשבילך שבשנה הקרובה תצליחי לאסוף כוחות, לצאת משמיכת העופרת. שתהיה שנה באמת טובה.
סליחה שנעלמתי
26/09/14 23:33
304צפיות
חג עמוס באירוח עובר עלי
אני יודעת את כל נה אתן אומרות ברציונל וכל זה לא משנה את התחושה הפנימית שלי.
החמים שלי ובכן הם לא יזכו בתואר חמי השנה והסיבה שהם לא לקחו אותי קשורה לזה שהם לא מבינים מה אני עושה וזה די בעיה שלהם.
במילה אחת "פסיכית"
26/09/14 23:50
373צפיות
בשלוש מילים - אני אוהבת אותך
זה בלוז ראש השנה הראשון בלי אמא - עוד מעט ואת מאחוריו
 
כ
גם כן חברות יש לי
26/09/14 23:50
346צפיות
אפשר להתגרש?
בטח, אחרי שנוריד לך שפם
26/09/14 23:55
241צפיות
אחרי שהדודות שמשגעות אותך יחזרו לבסיסם
והגמד המתוק יתפרקד עליך ויצחק
ובמבי יסתכל בך בעיניים החמות והאוהבות שלו
ואמא שלך תשלח לך טבעת עשן מהסיגריה בצורה של אצבע משולשת
תביני מה שאני אומרת לך עכשיו - בלוז שנה חדשה בלי אמא.
 
ובקשר לעיצוב הבית של חמך וחמותך - לא סיכמנו כבר שאת צריכה את זה כמו טיפול שורש בשן בריאה?
השארת אותי ברגשות מעורבים עם השאלה הזו
24/09/14 09:04
494צפיות
מצד אחד, כמה שהייתי שמחה למחוק את השנה הזאת מהזיכרון. השנה הגרועה בחיי.
מצד שני - מתוך הרע הזה כל כך צמחתי וגדלתי שאין מצב שאני מוותרת על כל מה שיצא מהשנה הזו.
מה נשאר? להניח לעבר בעבר ולהסתכל אל העתיד, בבחינת "יודעת מאין באתי ולאן אני הולכת".
שנה טובה!
פעם ראשונה בהרבה זמן
24/09/14 11:24
360צפיות
שאני ממש יכולה לסכם שנה בשביעות רצון (למעט הישורת האחרונה).
מבחינתי זו היתה שנה של גילויים, צמיחה והתפתחות. היא לא היתה פשוטה, אבל היא היתה מלאת עשייה וסיפוק.
לשם שינוי אני גאה בעצמי.
טירופים
24/09/14 11:30
359צפיות
אין דרך אחרת להגדיר את השנה הזו
שבוע אחרי ראש השנה הקודם ירדו המים מוקדם (הרבה יותר מדי מוקדם)
ואז אשפוז ארוך וקשה, פגיה לא קלה, חזרה הביתה והתאוששות. חצי שנה של קושי מטורף. קצת רוגע ואז החלטה על עבודה חשה. ואחרי חודש- שינוי של 180 מעלות ומעבר דירה ואזור
לקראת סוף השנה פתיחת עסק חדש שמרגיש ממש טוב
מקווה שהשנה הזו תהיה רגועה הרבה יותר- אחרי כמה שנים של טירופים נראה לי שהגיע הזמן לקצת שקט (וברור שלא ממש "שקט" כי צריכים להתכונן על בניית הבית פה וכו')
היתה לי שנה מצויינת ברוב התחומים
24/09/14 12:00
600צפיות
אם לנער חוצני מהעולם הרחב שסובב ומטלטל, המלחמה ש"היתה", המצב הכלכלי, דעאש, חמאס, חיזבאללה,  מצבם הגופני של הוריי, מערכות החינוך, הבריאות, הבטחון וכן הלאה הרי שברמה האישית ביותר, המקצועית והמשפחתית שלי - היה לי להיט.
 
בגילי הלא-ילדי-כלל מצאתי את עצמי מבחינה מקצועית, התקדמתי בלימודים וביכולת ההשתכרות שלי, האושר שאני מרגישה בעבודה מאיר על הבית כולו, הגעתי ליכולת הרבה יותר איכותית להיות בשביל הילד היותר מיוחד שלי כמו גם בשביל "הרגילה" הקטנה. למדתי להחזיק את הקשר עם בן הזוג בלי טלטלות דרמטיות. בררתי מוץ מתבן, לא עסקתי ב"קטנות", "שוליות" וצרות-לא-לי שבעבר נטיתי לחבק חזק ולעצור את התקדמותי שלי. לקחתי אחריות על העסק הזה של החיים, הפכתי חיובית עשרת מונים ובאופן כללי אני מאחלת לעצמי שהשנה הזו, המלמדת, המקדמת, האיכותית, המאתגרת, המאפשרת, הקשה לפרקים וכל השאר תהיה התחלה מוצלחת לכל הבאות בתור.
 
כי עכשו תורי.
מדהים
24/09/14 14:56
263צפיות
בכמה משפטים קצרים אמרת כל כך הרבה. את נשמעת אדם מדהים ושעברת שינוי נפלא. מצטרפת לאיחולייך לעצמך, מגיע לך!
(אני לא מכירה אותך אבל כל כך רגשת אותי בדברים שהייתי חייבת לומר משהו. הייתי מאוד שמחה לשמוע על התהליך הזה, ומקווה שלא נדחפתי והפרעתי)
תודה
25/09/14 10:30
169צפיות
כבר לפני כמה שנים הכתה בי ההבנה שאם אבחר להתקרבן את המשך חיי, מאושרת יותר מידיי לא אהיה לעולם.
ההכרה בכך שכלום לא "קרה לי" אלא הכל "פשוט קרה" ואני בחרתי להתייחס אל הדברים בדרך שבאופן קבוע מעכבת אותי, פוגעת בי והופכת אותי לייצור חלש ומתאמלל הביאה את תחילת השינוי.
הפרידה מדפוסי תגובה דרמטיים וקיצוניים הפכה את היום-יום לאפשרי מבחינת שגרה ולמתגמל משמעותית.
וכשיוצאים מהמעגל קשה מאד להסחף שוב אל תוכו ואזיי כל "משהו גדול" שמתרחש סביבי כבר עובר דרך הפריזמה הזו ומתפרש אחרת, בשפה החדשה הזו.
זה לא עובד במאה אחוז מהמקרים אבל גם כשזה לא עובד במכה ראשונה, זה עובד בעיבוד השני או השלישי.
º
נשמע מדהים ומרשים
25/09/14 16:27
27צפיות
סובבת הריון ולידה
24/09/14 12:40
370צפיות
באוגוסט הקודם גיליתי שאני בהריון. ההריון הזה היה קשה פחות מקודמו, אבל מה לעשות, עדיין משתק למדי.
חודשים על גבי חודשים שכל הראש והגוף סובב דקה דקה סביב בחילות והקאות. ראש השנה שעבר כבר לגמרי הייתי בתוך זה.
לדבר על התקדמות או הישגים או כל דבר כזה פשוט לא רלוונטי - שורדים יום ועוד יום, שעה אחרי שעה.
כשכן התאוששתי קצת הצלחתי לקשור את כל הקצוות הפתוחים ולהשיק את העסק שלי, ואז ילדתי קצת אחר כך.
 
ואז הגיעו החודשים המתוקים והתובעניים של רך נולד, שבהם לזמן יש הרגשה מאוד צמיגית. הוא נמתח ונמתח אבל גם נוזל מהר מדי.
כמו עם בכורי, גם הפעם יש חדווה של גילוי, וכמו עם בכורי, זה מלווה בצער מתמשך על מה שבא לרגע ואז נעלם ולא ישוב עוד.
הפחתי חיים בעסק שלי, אבל עוד רחוק מכדי לדעת אם הוא יצליח בשורה התחתונה. אני מקווה שכן, נראה.
 
היה לי קשה מאוד עם המלחמה האחרונה. זה גם התיישב לי גם על המחשבות שלא מרפות על מוות וחוסר תוחלת,
וגם הוציא ממני הרבה עצבים סביב החוויה של האווירה האנטישמית שעלתה. הייתי אומרת אנטי-ישראלית אבל זו מכבסת מילים למה שזה היה, והקיץ הזה מאוד חידד לי את הקלות שבה "אנטי ישראליות" נזרקת לאוויר כדי לכסות על אנטישמיות.
 
התחלתי לאחרונה להתנדב, זה משמח אותי מאוד. אני מקווה להמשיך עם זה.
באופן כללי, גם דרך העסק (שכולו סובב סביב לשמח אנשים) אני מקווה השנה להצליח להרגיש כאילו אני מייצרת איזשהו ערך, איזושהי שמחה, עבור אנשים.
אני רוצה להיות אמא טובה, בת זוג טובה, חברת משפחה טובה, חברה טובה לאנשים סביבי.
אני רוצה לא לבזבז זמן על מה שלא חשוב, למשול בעצבים שלי, ולהיות קשובה גם לרגעים הכי קטנים בחיים, כי הכל רץ לי מהר נורא.
בסימן חיפוש ומציאה
24/09/14 13:51
297צפיות
שנה שכמחצית ממנה היתה מוקדשת למרדף אינטנסיבי ביותר אחר העתיד המקצועי שלי, והמחצית השניה להמתנות מייאשות, החלטות גורליות, מעבר מתיש והתחלה חדשה.
שנה שהתחלנו כנוודים מעבר לים ואנחנו מסיימים כמשתקעים במרחק מאות מטרים בודדים מבית ילדותי.
שנה שבתחילתה לא ידעתי איפה בתי תגדל ובסופה גיליתי שהיא תגדל בדיוק במסגרת שאיחלתי לה.
אני מקווה שבסוף השנה הזאת נוכל להרגיש שסיימנו את המעברים שלנו, שפרוייקט ההשתקעות הושלם ברובו, ואפשר להתחיל לחשוב על העתיד מתוך שגרה מבורכת.
שנה שנראית במובנים רבים
24/09/14 15:19
275צפיות
דומה לקודמותיה, עדין מחשפת עדין לא יודעת מה אני בדיוק מחפשת.
בשנה שעברה, קצת אחרי החגים, החלטתי להתחיל בדרך עצמאית. לא ידעתי בדיוק מה אני מתכוונת לעשות, זה היהמאוד כללי. במהלך השנה עשיתי כל מני דבירם, הכרתי אנשים נחמדים יותר ונחמדים פחות. למדתי איך לא היה כדאי להתנהג ואיך לא היה כדאי להגיב. שיעור חשוב מאוד. עדין עושה טעויות, אבל אני חושבת שלמדתי הרבה. אני פחות מופתעת.
אני מאחלת לעצמי למצוא את הדרך שתרגיש לי כמו הדרך שאני רוצה להיות בה.
שנה טובה ותודה על האפשרות לכתוב ולחשוב
 
שנה של עליות וירידות אבל שנה טובה
25/09/14 08:03
241צפיות
שנה של חזרה לשגרה פחות או יותר.
שנה של צמיחה ושינוי שלי ושל כולם וזה כזה כייף.
רק לפני יומיים גיליתי כמה התהליך שעברתי מצליח וממשיך להצליח ואיזה כייף שהחלטתי לעבור אותו ואיזה כייף שאני עובדת כל-כך קשה ומבינה כל-כך הרבה ומצליחה להמשיך לצמוח כל הזמן עוד ועוד.
גיליתי את עצמי ולמדתי לאהוב את עצמי, להעריך את עצמי ולדאוג לעצמי. למדתי לראות את עצמי,לדעת להגיד לא כשאני לא יכולה, להוריד הילוך ושלא תמיד הכל צריך להיות מושלם, זה בסדר.
גיליתי את הזוגיות שלי מחדש ומקווה שנמשיך למצוא את הזמנים הזוגיים האלה יותר ולהשקיע בהם יותר במיוחד עכשיו כשהילדים מתחילים לגדול.
הילדים שלי שכל-כך גדלו והתפתחו בשנה האחרונה, רק השבוע בשיחה עם המורה של הגדולה הבנתי איזה דרך היא עברה משנה שעברה, דברים שלא תמיד רואים בבית אבל היא רואה בכיתה. נחת פשוט הרבה נחת. והקטן שבאמת עשה קפיצת מדרגה והתפתח כל-כך השנה בגן ועכשיו לדעתי הגיע לידיים חמות ואוהבות בגן חדש ומקווה שהשנה נסיים איתו תהליך שהתחיל מזמן.
העבודה שלי שפשוט עם כל השגרה שקיימת בה פשוט טובה לי וכייפית לי ונותנת לי לשלב הורות עם עבודה בצורה שהכי טובה לי היום.
 
נוראית, נוראית, נוראית
26/09/14 09:28
613צפיות
איבדתי את סבתא - האישה שגידלה אותי ושאליה הייתי כל כך קשורה. אני מתגעגעת אליה והלב שלי נקרע.
תהליך הפרידה היה מאוד קשה. המוות שלה לא היה מכובד בלשון המעטה - ואי אפשר היה לזרז או בכלל להתערב. לא מאחלת לאף אחד מאיתנו כזה מוות.
במרפאה היתה שנה מאוד מאוד קשה.
במקביל, עובדת שלי, שהיתה חברה מאוד קרובה שלי, בחרה לנטוש את העסק ולתבוע אותי. כבר מס' חודשים היא מתישה אותי בבית דין לענייני עבודה. כאילו שחסר לי דברים על הראש.
הדברים הטובים - הילדות שלי. גדלות לי ומתפתחות מול עיניי לנשים קטנות וקלפטעס שאני ממש גאה בהן.
מעבר דירה משמעותי לגליל - איזה כיף!!!
מו"מ לחזרה לבית החולים, שהיה במקביל לכל האירועים, הראה לי שאני טובה מאוד בתחומי ולא קל לוותר עליי. אפילו קיבלתי תוספת שכר ומעמד אחר לחלוטין - מה שסלל את הדרך בחזרה.
ולשנה החדשה - מאחלת לכולנו רק בריאות. תאמינו לי - לא צריך שום דבר מעבר.
עצוב מאד כל מה שכתבת על סבתא
26/09/14 19:52
286צפיות
והסיפור על העובדת שלך לשעבר- מה זה?!?! איזו תחושת בגידה נוראית. אני מקווה שיסתיים עבורך במהרה ובטובתהיי גאה בעצמך ובכל מה שהשגת!ולשנה החדשה תכלה שנה וקללותיה, תחל שנה וברכותיהובריאות כמובן.
תודה רבה
27/09/14 08:16
223צפיות
שנה טובה גם לכם!
º
29/09/14 13:21
5צפיות
כבר מספר ימים אני חושבת איך
26/09/14 09:38
411צפיות
לסכם את השנה הזאת והאמת? אני לא באמת יודעת. קרו כמה שינויים ואני לא יודעת האם לטובה חלקם , כנראה שכןבשנה שעברה בתקופה הזאת הייתי בדיוק אחרי חופשת לידה וחזרתי למשרה מאוד מאוד חלקית בהתחלה, בהמשך הגדלתי אחוזי משרה בהדרגתיות, עד שחברה שלי הודיע על עזיבת, זה היה כואב אך לא מפתיע במיוחד, רציתי את התפקיד שלה מאוד וקיבלתי אותו עם הסתייגות של ללא תנאים שהיו לה, זה היה מכעיס ביותר מתסכל ויותר מהכל ערער את האימון שלי בבוסים ובמקום עצמו, במקביל היה את הגילוי של ההריון הנוכחי, השוק והכעס התחלפו בקבלה והבנה כמיהה.     סיום ההנקה שהגיע הרבה יותר מהר מהרצוי אבל לאור ההריון די צפוי,  שנה שעברה היינו לפני מעבר דירה אנחנו עדיין באותו מקום ועדיין ינואר הוא תאריך היעד רק שהשנה התחלפה, לא חשבתי אבל עובדתית את כל הילדי ו נביאה לאותו בית יש בזה משו מאוד סמלי.   
º
בחיי, אני לא מצליחה לחשוב מה היה לפני המלחמה
26/09/14 22:48
124צפיות
º
27/09/14 20:48
17צפיות
מזדהה איתך. למרות שפיזית אני עצמי לא הייתי בעוטף
29/09/14 11:57
131צפיות
אבל המלחמה הזאת הכניסה אותי למשבר קשה עם המדינה ועם עתידי כאן.
º
מבינה לגמרי על מה את מדברת.
29/09/14 13:00
31צפיות
דמעות...foofoo77 בגללך ובזכותך...
28/09/14 08:50
304צפיות
השנה הייתה שנה קשה מאד.
שנה של אכזבות רצופות.
כשלון כפי שכתבה foofoo77 זה דיוק מתואר.
מודה שהיו גם קצת טובים אבל לאור הרגשת הכשלון הצורבות לא מצליחה לזכור ולמנות אפילו אחד.
תכלה השנה שעברה...
º
תכלה שנה וקללותיה...יאללה די
29/09/14 13:23
58צפיות
אפשר לפתוח שירשור קיטורים
22/09/14 22:01
454צפיות
ככה באמצע שבוע אני חייבת לקטר וחפרוק
º
לכי על זה!
22/09/14 22:11
55צפיות
אני מרגישה היפופוטם
22/09/14 22:14
739צפיות
אני ענקית באמת באמת לא כמו הבנות האלו שמתחילות הריון ב40 קילו מסיימות ב50 ומקטרות כמה העלו, עלית 20 קילו. על עודף משקל הגבוהה שהיה לי גם קודם אני ממש ענקית והבטן מאוד מאוד גדולה. והאגן כואבבבב ומאתמול אני עם בחילות והקאות.  והקטן מעיר אותי אין ספור פעמים בלילה.  ולא בעלי לא ממש מתפקד בלילה, הוא שפוט לא שומע, ואם אני מעירה אותו הוא מתחיל להסתובב בבית מתוך שינה והקטן בנתיים מתעורר סופית ומאוד קשה להחזיר אותו לישון.    ולא נראה לי שבעלי מבין את הקושי של ההריון הזה. להבדיל מהקודמים שאז לא היה לי עוד תינוק בבית שלמעשה מחבל מתאבד ועוד שתי ילדות שגם הן צריכות אותי אבל אני לא שם.  אני חסרת סבלנות גם אליהן.    ואנחנו מוזמנים לחמתי והשנה זה רק אנחנו וחמתי עם חמי ושזהו ובאמת באמת לאורך השנים אני מגיעה לשם בחגים עם סירים וקופסאות של אוכל אבל כרגע אין לי כוח אפילו להרתיח פסטה.  ואתמול היא פוגשת אותי ליד הגן של הבן שלי והשאלה שיש לה לשאול אותי מה תכננתי להביא לחג שאני אביא מה אני רוצה והם ישלימו, ואוף כל כך אין הרגשתי רע שאפילו לא עלה לי שום רעיון לתשובה ושאני מספרת כל זה לבעלי אז הוא אומר שהיא רוצה שגם אנחנו ניהיה שותפים להכנות.  ואני משתגעת מזה.   ודי נמעס לי מהכל נמעס מהעבודה ומזה שהבית הופך להיות מתונף שניה אחרי שהעוזרות הייתה כאן.  ואני רוצה להיות כבר אחרי אבל יש לי עוד זמן אבל לא סבלנות, למזלי יש חגים ואולי בכל זאת אצליח לנוח רק שחזרה לעבודה אחרי הסוכות גורמת לי לדכאון מעכשיו.  טוב תודה לכל מי שהגיע עד כאן. פרקתי מוזמנות להצטרף שלא ארגיש הקוטרית היחידה
עוד מעט יגיע הבוקר שאחרי החג...תוכלי לנוח
22/09/14 22:30
307צפיות
ומעשית- נראה לי שזה הזמן לגייס תיכוניסטית שתבוא לעזור כמה שעות ביום. ולגייס את בעלך שיבשל משהו לחג .
לא מבשלת לחג
23/09/14 04:58
392צפיות
עד שהיא מארחת אותנו פעם בשנה.  וגם היא לא מבשלת אל דאגה הכל יהיה קנוי
בדיוק!
23/09/14 08:06
247צפיות
אל תבשלי. גם אוכל קנוי זה אוכל
אויש...
22/09/14 22:34
285צפיות
ההריון הרביעי גם אצלי היה כבד יותר וקשה יותר ומעייף יותר ועם עודף משקל מטורף שהיה עוד לפניו...
אוטוטו זה יעבור, את בדרך!
ותיעזרי תיעזרי תיעזרי!
º
כן אהה רק ברגע הנתון הזה מאוד קשה לראות את הסוף
23/09/14 05:10
47צפיות
הנה - אגרום לך להרגיש יותר טוב. אני מרגישה אותו דבר
22/09/14 22:38
437צפיות
ענקית.... (או קיי - בלי בחילות וכאבי אגן).  רק שאני לא בהריון 
 
אני לא ענקית לגמרי. אבל בתור אחת שהיתה רגילה כל חייה להיות רזה - אני אשקרה מרגישה כמו לוויתן. שלא לדבר על זה שרוב הבגדים שלי לא נסגרים עלי
 
והכי מבאס שזה מרגיש כאילו צורת הגוף השתנתה לבלי שוב. כלומר, גם אם אצום חודש (וזה לא בתכנית...) זה לא ישנה את הצורה. 
 
אה - ואני חסרת סבלנות באופן מובנה וטבעי - גם בלי להיות בהריון.
 
מקווה שגרמתי לך להרגיש קצת יותר טוב.... תחזיקי מעמד . עוד לא קם ה$%#%# שיעצור את הזמן, והמתנחל/ת שאת סוחבת ייצא החוצה ואז תרגישי קלילה ביותר.
תודה על העידוד
23/09/14 05:43
267צפיות
את האמת צרת רבים אינה מנחמת אבל לפחות אני לא לבד בעצבים שלי, אולי הבנות בם לא יצטרכו טיפול פסיכולוגי ממושך
אל חשש - הן יהיו בריאות בנפשן
23/09/14 06:17
229צפיות
הח"מ היא גם בת לאמא עצבנית למדי. זה לא מפריע לי להיות קרובה אליה מאוד, ולא להרגיש שאני זקוקה לטיפול פסיכולוגי באופן מיוחד <אם כי אני  עצבנית קלות גם כן - מן הסתם שילוב של גנטיקה וסביבתיות>
מזדהה מאד מאד
23/09/14 00:13
333צפיות
רק שאפילו אין לי כוח לקטר...
למזלי אין כאן תינוק עכשיו והילדים שלי הבינו אתמול והיום כמה גרוע מצבי ותפקדו נהדר. שזה רק מחדד את התחושה של "מה בדיוק עבר לנו בראש ואיך בדיוק נסתדר עם תינוק פתאום באמצע החיים"
אני מעודדת את עצמי שהקושי עכשיו הוא ממש חלק מהעניין וסימן ברור שאני לקראת הסוף. רק ש5-6 שבועות עם כל החגים באמצע זה סוף די ארוך...
בהצלחה לך!
בהצלחה גם לך
23/09/14 05:01
181צפיות
כל עוד אני לא מובחלת החיים נראים יותר טובברגע הח&((!₪,₪?@:״!!!!! הזה חוזר נראה שכל החיים נגמרו וכבר לא יחזרו
נראה לי שבמצבך מוצדק לקנות אוכל מוכן
23/09/14 05:26
355צפיות
אפשר לוותר הפעם על להכין הכל בעצמך, ובמקום זה לעבור באחד מהמקומות שמבשלים אוכל ביתי, אם יש מקום טוב כזה איפה שאת גרה, ולהזמין. או אם זה מאוחר מדי להזמין, אז לעבור ולקחת כמה קופסאות של מאכלים לביקור אצל החמות. זה הזמן להקל על עצמך, ואם תעשי הזמנה מדויקת, זה לא חייב להיות מאוד יקר. גם תחסכי לעצמך את ניקיון הכלים והמטבח אחר כך.
º
אאוץ'! אני דבילית! רק עכשיו ראיתי שאת כבר עושה את זה...
23/09/14 05:30
79צפיות
תחזיקי מעמד
24/09/14 09:17
257צפיות
מה שטוב במצב שלך הינו שאת יודעת שזה זמני ועובר.
כן ועל זה אני אומרת אלפי תודות
24/09/14 17:47
212צפיות
שבאמת עוד מספר שבועות והפרק הזה מאחורי.  
º
אויש, בעוד כמה חודשים סביר להניח שגם אני אשמע ככה....
26/09/14 09:11
35צפיות
אני מכווה בישבילך שלא
26/09/14 16:21
134צפיות
קודם כל חזרו לי הבחילות והקאות איתם שזה שובר אותי. גם רשמת שהייתה לך ירידה גדולה במשקל לפני הריון, אני התחלתי את ההריון הזה באיזה 30 קילו עודף. וגם הוספתי יופי עוד 20. אני במשקל מאוד מאוד גבוהה שמקשה על כל תזוזה וכן עדיין חם ואני גם ככה סובלת מחום אז כרגע בסוף עם כל המשקל זה פשוט בלתי נסבל. ואני מאחלת לך באמת שהסוף שלך יהיה הרבה יותר קל, למזלי החגים עושים את הכל יותר פשוט
קצת מצטרפת
27/09/14 23:59
128צפיות
למרות שאני מרגישה קוטרית לא קטנה גם בחיים האמיתיים.
עייפתי.
עייפתי מלרדוף אחרי הזנב של עצמי, לעבוד מסביב לשעון (כולל רגעים אלו ממש) ובסוף החודש להתבונן בעיניים כלות במינוס שמסרב להיעלם (ולא, אנחנו לא בזבזנים).
עייפתי מילדונים חולים על ימין ועל שמאל שגורמים לי להפוך לקוסמת שמנסה לדחוס שבוע עבודה של משרה מלאה+ לתוך שלושה חצאי ימים.
עייפתי מלהתנצל על כך שהילדונים שלי חולים ולכן הבכי ברקע השיחה המאד עסקית הזאת או לחילופין על כך שהעזתי ברוב חוצפתי לקחת חופש בחג.
עייפתי מהקנאה שתוקפת אותי תדיר על הביסוס המקצועי והכלכלי של אחרים, בעוד אני נאבקת להחזיק את קצה החוט של חלומותי.
 
 
הפקות וצילום סטודיו אלירון

מחפשים צלם?

אלירון הפקות וצילום-תופסים את הרגע לפרטים והזמנות לחצו כאן >>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה