לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מכירות את הסיפור על הדודה שבאה לבקר אחרי שנולד סופסוף הנסיך? הדלת נפתחת בסערה ופנימה צועדת הדודה וצועקת "איפה הוא? איפה הוא?!" והאמא של "הוא"? נשארה מאחורי הדלת...
סיפור משעשע אולי, אבל בעצם, הרבה פעמים אנחנו מרגישות ששכחו אותנו מאחורי הדלת, ואף יותר מזה – שאנחנו שכחנו את עצמנו מאחורי הדלת. הדלת אל ההורות. בצעידה אל מעבר לסף עברה רק האמא, והאישה שהיינו נשארה מאחור.
להיות אם זו שאיפה של רבות מאיתנו, ומשהגשמנו אותה – יש נטיה להגדרה עצמית שמצטמצמת אל תוך ה"אמהות". הביטוי לכך הוא פעמים רבות חיצוני – קצת פחות הקפדה על המראה - אין זמן, ובעצם – בשביל מה? הקילוגרמים, שגם ככה קשה להילחם בהם, הופכים מאויב למנחם בצר לנו - בעיקר המכנסים צרות. ה"סכנה" היא איבוד ההגדרה העצמית הרחבה, עימה הבטחון וההערכה העצמית – ואיכות החיים הכל כך חשובה לנו.
היינו חתיכות פגזיות, נמרות במיטה, טייקוניות במשרד, מסמר הערב באירועים חברתיים, ואיפה אנחנו עכשיו? כל היום מתעסקות רק בחיתולים ופליטות.
ההריון והלידה עשויים להשפיע ולשנות הרבה. הלידה גורמת לנו לשינויים פיזיים כגון כאבים ןמחושים שונים, ובמיוחד רואים פתאום את כל עודפי המשקל שהעלינו בהריון. ההפיכה להורים יכולה לפגוע לנו בזוגיות, אולי כי יש כאבים בעת קיום יחסי מין וזה משפיע על הקשר, אבל בעיקר כי פתאום הילד הוא הראשון בסדר העדיפויות ופתאום הבעל נדחק הצידה או שמא שאנחנו הפכנו לשניות אצל הבעל?
פורום נשים אחרי לידה התפתח מפורום הרזיה לאחר לידה – שטיפל באחד האספקטים החשובים והבולטים של תקופה זו בחיינו והוא עודפי המשקל, שמשליכים על תחושת הערך העצמי מסיבות שונות ועל יחס הסביבה. אבל הדיאטה היא חלק מהקשר רחב הרבה יותר של חיינו. היא קשורה באורח החיים שלנו ובמצב הרוח, למשל - יש מי שכשהן בהריון הן "מתנחלות" במקרר וצריכות המון תמיכה הן נפשית והן תזונתית. בהדרגה הוחלט שיש מקום לפורום שיוכל לתת תמיכה רחבה יותר ואולי נוכל גם לעזור למי שסובלת מאספקטים אחרים של התקופה שלאחר הלידה שאינם קשורים במשקל דווקא – גם אם הלידה היתה לפני מספר שנים. פה המקום לדון ולקבל תמיכה בנושאי זוגיות, ערך עצמי, דכאון לאחר לידה, בעיות תעסוקה – וכל הדברים שמשתנים כל כך אחרי שהגורם המשמעותי, הטהור והממלא כל כך – התינוק – נכנס אל חיינו.
הפורום הוא לנו ובשבילנו - כאן הפוקוס הוא עלינו

הגעת ליעד, מהממת!  פה אנחנו מתמקדות בנו. על הילדים שלנו אנחנו כותבות בקומונת אמהות נולדו
חדשה בפורום? כאן המקום להתחיל בו ולהתוודע אלינו. בפורום שלנו אסור לפרסם!
המשך...
הודעה חדשה

º
מה נשתנה/התחדש/קרה בעולמכן?
04/05/15 17:14
81צפיות
לא הרבה
04/05/15 17:18
165צפיות
חזרתי מאוסטרליה (בלי אבא של עמליה), ואני עסוקה בלהתאושש (טיסה מעייפת).
 
ירד שם גשם כל הזמן - ברמה של מונסונים בערך, כך שלא היה מוצלח במיוחד מהאספקט של לראות את המקום (חוצפה שכזו... בסרט "פריסיליה מלכת המדבר" לא ירדה טיפה אחת של גשם כל הסרט! הא! )
 
וחוץ מזה אני עסוקה בלהתבאס מהחדשות על מותו של אור אסרף, למרות שלא היכרתי אותו. עצוב , ומכל האסון בנפאל.  וגם בעלה של שריל סנדברג מת במפתיע.    בקיצור - שבוע לא משהו.
האסון בנפאל
05/05/15 08:30
38צפיות
גם אני לא  הכרתי אבל רעידות האדמה ההרסניות האלה תמיד שואבות אותי נפשית. משתדלת להתנתק אבל הפעם עם החיפושים אחרי אור אסרף ז"ל נשאבתי חזק לקרוא ולראות חדשות.
 
 
º
בסוף קראת את הספר שלה?
05/05/15 08:34
7צפיות
אה, שום דבר מיוחד.
04/05/15 20:36
162צפיות
יום הולדת היום.
º
מזל טוב !
04/05/15 20:55
12צפיות
יום הסטארטרק הבינלאומי
04/05/15 21:19
125צפיות
May the 4th be with you
 
מזל טוב
כן, אבל אני חוגגת בעברי
04/05/15 21:25
113צפיות
ותודה.
(גיל "החיים, היקום, וכל השאר". אם כבר גיק-וויז, אז עד הסוף)
מהו גיל החיים, היקום וכל השאר?
05/05/15 02:53
40צפיות
זה יום הולדת עגול?
לא, זה גיל גיקי
05/05/15 08:02
35צפיות
כי אצל דאגלאס אדאמס התשובה לשאלה של "החיים, היקום, וכל השאר" היא 42
star wars
04/05/15 21:58
95צפיות
לא היה פורס בסטאר טרק...
º
לגמרי, איזה פדיחה
05/05/15 08:37
1צפיות
º
מזל טוב
05/05/15 08:31
º
מזל טוב :)
05/05/15 08:50
חזרנו לשגרה ברוכה
04/05/15 21:01
116צפיות
שלכולם יש מסגרות ומשימות.
מודה שקשה להתרגל מחדש לשגרה.....
וגם הודעתי לבוס שלי שנגמה תקופת השעות הנוספות <עכשיו נראה אותי משלימה את כל המשימות בעבודה >
שבוע אחרון לחופשת לידה
04/05/15 21:23
124צפיות
השארתי את הקטנה עם אבא ונסעתי לעשות קניות. לא בהצלחה יתרה.
לא הבנתי - נכשלת ב"קניות"?
05/05/15 02:48
65צפיות
פרטי, נמקי והסבירי. האם נכשלת בלמצוא את מה שרצית, או שנכשלת ב"לבזבז" באופן כללי?
 
מאחלת חזרה חלקה/קלה לעבודה.....
אני איומה ונוראית ב"שופינג"
05/05/15 08:06
48צפיות
בגדים זה החלק הכי קשה, אבל כל דבר שהוא.
אני נכנסת לחנות אחרי חנות ואפילו לא מורידה בגדים מהקולב.
אסור לי-אסור לי-אסור לי ללכת לקניות לבד. אין בזה שום תועלת.
אפילו גרביים כיפיות לא יצא לך מזה?
05/05/15 08:45
31צפיות
מזדהה מאד עם עניין הבגדים.
 
מיד לקבוע עם חברה..
גרביים לא ניסיתי
05/05/15 09:19
14צפיות
חולצות קניתי. שתיים אפילו. וזה הישג מטורף, אבל כלום לעומת הרשימה.
היה פסטיבל יום הולדת
04/05/15 22:31
107צפיות
תאומיי, שבזמנו היכו את כל התחזיות ונולדו בסוף שבוע 39, נולדו 5 ימים לפני יום הולדתי, וכך סוג של גזלו לי אותו. השבוע כך קרה, וסביב יום הולדתי הייתי עסוקה בלארגן להם יום הולדת למשפחה, אחרי שבוע יום הולדת בהפעלה עצמית לילדי הגן שעד עכשיו תפוסים לי כל השרירים מלסחוב שישיות מים וארגזי כיבוד , ומחר יום הולדת לגן. בזה גמרנו את הפסטיבל באנחת רווחה, חוץ מה"זנב" האינסופי של להחזיר מתנות לחנויות. אם למישהי יש עצה איך מחזירים ביעילות מתנות שחלק נקנו בפיראט, חלקן בכפר השעשועים, חלק בביג טויס, ועוד מתנות מוזרות שנקנו בחנויות לא ידועות, לא כולן עם פתק החלפה... תבוא עליה הברכה.
הפתרון למתנות קל (אם את חסרת בושה)
05/05/15 02:52
75צפיות
במילא מרוב מתנות הם לא ממש זוכרים "מה היה לנו שם"
 
ובכן - מבלים ערב רומנטי עם בן זוגך בלעטוף מחדש ולשים בערימה במרפסת השירות יחד עם מדבקת פוסט איט נוט שיורדת בקלות שמציינת אם זו מתנה לבן או לבת (ואפשר גם לכתוב מה זה ולאיזה גיל בערך)
 
והרי לך מתנות לתריסר ימי ההולדת הקרובים.....
 
אצלנו בהזמנה בדרך כלל כתוב שאין צורך להביא מתנה, ושמי שמתעקש - שיביא ספר. ובכך אני מתחרה בפרס האם הגרועה בתבל (שאני לוקחת ממילא בהליכה מדי שנה הודות לנסיעות עבודה. אלה רק נקודות בונוס)
 
בכל מקרה - מזל טוב כפול ומכופל. אם אני זוכרת נכון הם בני 6?
 
 
בפיראט מקבלים חזרה כל משחק שקיים בחנות גם אם לא נקנה שם
05/05/15 08:24
43צפיות
זה הטיפ היחידי שיש לי לתת לך ואולי יעזור במשהו.
 
לא חוגגת בפורמטים כאלה ופעם אחת שכבר כן היה לנו דיל בפיית המתנות שזה רעיון מעולה.
וכמובן מזל טוב משולש
05/05/15 09:49
4צפיות
גם יום הולדתי נגזל, אצלי התאריך המשוער היה יומיים מיום הולדתי בסוף יצא הפרש של שבוע ביננו.
למדתי לותר על החגיגות שלי, זה עזר לי לשנות את הגישה הכללית שלי לימי הולדת ואני שמחה שכך יצא.
חברתי שהשכילה ללדת שלושה ילדים סביב יום הולדתה
05/05/15 08:49
39צפיות
עברה לחגוג בתאריך העברי..
 
הנחמדים יצאו שמחים מההמולה?
שבועות עמוסים מאוד עוברים עלינו
05/05/15 08:33
35צפיות
מקווה שבסוף שבוע הקרוב סופסוף ירד חלק מהלחץ.
אנחנו בתוך תהליך טוב ולקראת התחלות חדשות אבל כל המסביב לא פשוט בכלל.
 
פורקת
05/05/15 04:32
102צפיות
לא יודעת איפה להתחיל. אולי בפרטים הטכניים.
חיה בחו"ל, מעל עשר שנים. בעל, ילדים, עבודה מצויינת.
אין משפחה מורחבת.
עד עכשיו היינו בבניה של הבית, הקריירה, הילדים היו קטנים ודרשו המון תשומת לב.
עכשיו הגענו לנחלה- איך שנקרא- ואני מרגישה בודדה בעולם.
המשפחה הגרעינית שלי היא כל עולמי. היא העולם החברתי שלי, האהבה שלי, הכוח שלי. בעלי הוא האדם הכי קרוב אליי ואני אליו ועדיין אני מרגישה בודדה בעולם. גם הוא מרגיש ככה. כאילו אני והוא- אחד בשביל השני.מתה מפחד שאם יקרה משהו לאחד מבני משפחתי לא אוכל לשאת זאת. כי מה נשאר לי בעולם?
יש לנו מכרים. לא חברים קרובים. לא מרגישים כל כך מחוברים, אבל אם צריך חברה אפשר למצוא. רק שלא רוצה סתם חברים. לא מצליחה להתחבר.
היו לי שתי חברות קרובות, אבל הן חזרו לארץ זו אחר זו. ניסיתי אחר כך ליצור קשרים אחרים שלא עלו יפה ועכשיו כבר אין לי את המוטיבציה לעשות זאת. אין לי כוח להשקיע, להתאמץ, להתאכזב שזה לא מה שמרגיש לי קרוב.
העניין הוא שנראה לי שזה יותר מהקטע החברתי. כאילו איבדתי את שמחת החיים. שום דבר לא מרגש אותי וגם אין לי כל רצון להתרגש. לא רוצה שיפריעו לי. רוצה להתעטף ברוגע ולישון. מרגישה שאני לא יכולה לשאת את כל הדאגה הזאת, את האחריות, את זה שעוד מעט הילדים עוזבים את הבית ואהיה עוד יותר לבד.
מסתובבת כל היום עם גוש בגרון ומתגעגעת. מתגעגעת למי שהייתי פעם- שמחה, פעילה, עטופה חום של משפחה קרובה. לילדה שהיה לה גב, שדאגו לה. אליי.
בכל בוקר אני קמה ואומרת לעצמי שהיום אני עושה משהו להרגיש טוב יותר. לפעמים אני מצליחה ולפעמים לא. אני עייפה מהעבודה המתמדת ליצור מוטיבציה. והמצחיק (עצוב) הוא שמי שמכיר אותי חושב שאני האדם הכי מאושר בעולם, הכי אופטימי, הכי יצירתי ומלא כוחות. רק שבפנים אני שבורה לגמרי.
 
זהו. פרקתי. שולחת לפני שאתחרט.
 
רחוקתי מלהיות מומחית - אז כמה מחשבות כלליות....
05/05/15 06:38
67צפיות
נשמע שחסרה לך קצת "משמעות" בחיים. יש לך קריירה שמעניינת אותך? או משהו אחר שמרתק/מעניין אותך?  כי באופן כללי "נקרא" לי שחסר לך משהו בחיים (ולכן התחושה שלך שאת צריכה לייצר מוטיבציה)
 
חוץ מזה אני מניחה שהמומחיות יקבעו שאת בדכאון - אבל חכי להן....
 
וגם וגם - ממליצה לנסות לוותר על ההצגה של המאושרת/אופטימית. אנחנו כבר ילדות גדולות - לא צריך.... (ואפילו אמא שלך לא גרה בסביבה כדי להרשים אותה). במקום זה - תשמרי את האנרגיות לעצמך.
בת כמה את? (אם זה בסדר לשאול)
05/05/15 07:44
53צפיות
את נשמעת בדיוק (אבל בדיוק!!) כמו עוד כמה נשים שאני מכירה שאחרי גיל 40 מתחילות להיות זקוקות עד כאב למשפחת המקור שלהן.
זה ממש פאטרן שאני רואה מסביבי ואני מניחה שזה קשור לזה שאני מכירה הרבה משפחות מפוצלות שחיות בארצות שונות. אתן לך כמה דוגמאות, כדי שתראי אם זה מדבר אליך איכשהו.
אמא שלי מעולם לא הייתה ביחסים קרובים מדי עם משפחתה. לא שהיו שם ריבים. היא מאוד אהבה את משפחתה והם אותה, אבל היא פשוט לא הייתה מאוד קשורה אליהם. מאז שהתחתנה חיה רחוק מהם (במרחק טיסה) וכשאנחנו עלינו ארצה הם הגרו לארץ אחרת, כך שבמשך כ-15 שנה היה מצב שהיא ראתה את אמא שלה פעם בכמה שנים, בערך. כמובן שהיה קשר טלפוני והיחסים היו בסדר, אבל הרעיון הוא שפיזית היא הייתה תמיד מאוד רחוקה. ופתאום, בשלב מסוים (אני מקשרת את זה לגיל ולא לשלב בחיים) היא התחילה להתגעגע למשפחתה. היא *רצתה לאמא*. המצב הנפשי שלה היה בדיוק כמו שאת מתארת. המשפחה הגרעינית הייתה כל עולמה, היא הייתה מאוד מושקעת בילדיה ובעלה והיא הייתה מאוד בודדה. היו לה מכרים וחברים (לא חברי נפש, אבל אנשים מחבבים אותה מאוד) ועבודה שהיא אוהבת. אבל היא הרגישה לבד בארץ. היא פשוט *רצתה לאמא*. 
דוגמא נוספת היא של חברה שלי, שגם היא מאז שהתחתנה חיה בארץ ומשפחת המקור שלה חיה בארץ אחרת. זה היה המצב במשך כ-20 שנה. ב-15 (!!!) השנים הראשונות היא לא נסעה לבקר את אמה. חלק מהסיבה היה שפשוט לא היה לה כסף ולוגיסטית לא הייתה אפשרות להתארגן על נסיעה כזו. הייתה לה בת קטנה ומשפחה מזעזעת מצד בעלה. על פניו, זה המצב הכי הגיוני להזדקק לאמא. לרצות לנסוע אליה, להיות שבוע במחיצתה, להתפרק, להרגיש תמיכה ואהבה. אבל היא לא הרגישה צורך בזה. היא הייתה עסוקה בלהתמודד ולבנות את חייה. עברו 15 שנה. היא התחתנה מחדש ונולדה לה עוד בת. לא היה לה *הרבה* יותר כסף ושוב הייתה לה ילדה קטנה על הידיים. הפעם היה לה הרבה יותר קל בחיים, היא לא הייתה צריכה להתמודד עם כל כך הרבה קשיים. היא מאוד אוהבת את בעלה ומשקיעה בשתי בנותיה, זו הגדולה והקטנה. על פניו - יותר קל לה עכשיו בחיים. יש לה מטרה, ויש לה תנאים סבירים מאוד. החיים שלה מסודרים עכשיו. אבל היא *רוצה לאמא*. אחרי 15 שנה היא נסעה לבקר את אמה בפעם הראשונה ומאז עושה את זה כל שנה. בשנתיים האחרונות היא טסה כמה פעמים בשנה. היא לא עושה את זה כדי לעזור לאמא שלה, אמה מוקפת באחיה שחיים לידה. היא נוסעת, כי עכשיו היא *רוצה לאמא*. חסרה לה המשפחה שלה. 
יש עוד כמה דוגמאות כאלה. כמו שאמרתי, אני רואה את זה מסביבי מדי פעם. 
תגידי אם זה מתחבר לך איכשהו
 
מחשבות מהירות
05/05/15 08:46
40צפיות
מתחילה מהסיפא. את כותבת: "שמי שמכיר אותי חושב שאני האדם הכי מאושר בעולם, הכי אופטימי, הכי יצירתי ומלא כוחות. רק שבפנים אני שבורה לגמרי".
זה לא דיכוטומי. האדם מסוגלת להחזיק עולם מאד מרובד ומתנגש בתוכה. ואתה יכולה להיות גם שמחה בחלקך ואסירת תודה, יצירתית ואופטימית, וגם שבורה וריקה. את יכולה לנוד בין שני הקצוות ואת יכולה להיות בשניהם יחד, בכל אופן - אני יכולה.
 
התימה המרכזית שאת מעלה היא בדידות (ובתוכה געגוע למי שהיית), והעדר תוכן מעורר.
הייתי מנסה שני דברים: ברובד הפיזי ביותר - לאתגר את עצמך, למקומות אי הנוחות, למאמץ. לראות שמש (ויטמים D הוא רכיב חשוב מאד בויסות מצב הרוח), להזיע. לגעת באדמה, בלי כפפות, לחוש את הלב צועק, את השרירים מתאמצים. אני מוצאת שלי זה קצת מחזיר את תחושת העצמיות, את עצמי לתוך העור שאני חיה בו.
ברובד התוכני - מנסה למצוא משהו שמסעיר אותך רגשית או שכלית או רוחנית. מאבק סביבתי, קבוצת קריאה, קורס באוניברסיטה. לימודי נגינה. עולם תוכן חדש לגמרי, שיעשה לך קצת קצרים במוח. זה גם מאתגר, זה גם מכניס משמעות, וזה גם פותח צוהר לקשרים חדשים שיכולים להפיג את הבדידות ולהזין מעגל חיובי של עשיה.
 
 
מעלה מהאוב שרשור ישן מתחילת 2008....לשם קבלת פרספקטיבה
01/05/15 23:00
700צפיות
ישבתי היום כמעט שעה במנוע החיפוש של הפורום עד שמצאתי את השרשור הזה, שזכרתי חלקים נכבדים ממנו ולא זכרתי בדיוק מי מתי ואיפה...רק זכרתי שעברו כ6-7 שנים (וצדקתי מסתבר)
כי הייתי שמחה לקבל פרספקטיבה, ז"א לשמוע מאמהות שהילדים כבר גדלו מאז (לא רק כאלה שכתבו שם)
בתור מי שבתחילת שילוב ביסודי עם ילד על סף השפיץ -של הגבול העליון -של התפקוד הגבוה- שלא לאמר כזה שבכלל לא רואים עליו -ואולי אני סתם אמא היסטרית שמחפשת הגדרות....של הספקטרום.
מעניין אותי לשמוע איך זה כמה שנים אחרי, שהילדים כבר גדולים יותר, מה אתן חושבות על מה שנכתב אז, אם יש תובנות לאמא שאמנם לא בתחילת הדרך (בכ"ז מגיל כמעט 3 אנחנו "מטופלים") אבל בכ"ז בתחילת דרך.
ובאופן מיוחד מאמהות לילדים הגאונים האלה שקוראים וכותבים מגיל 4-5 וחכמים ונבונים ואוהבים ומה את בכלל רוצה מהילד, מהסוג שאחרים פשוט לא מבינים את הפער בין אינטליגנציה מטורפת ליכולות קריאת סיטואציות נמוכה וסף תסכול ברצפה....והחשש התמידי שאני דופקת לו את החיים בכך שאני מצמידה לו תווית (גם אם אני מסתירה אותה, גם אם זה נעשה רק כדי לקבל משלבת שאני משלה את עצמי שהיא סמויה כי ברור לי שהוא מבין, אמא שמרגישה שיש אובר אבחון ושהיא גם חטאה בו וברור לה שהיא בסוג של הכחשה גם)
בקיצור אמא מבולבלת.
אין לי אפילו שאלה מיוחדת, רק הייתי באמת שמחה לשמוע מאמהות אחרות איך זה אחרי כמה שנים.
וסליחה שמסתתרת בכינוי אחד, הייתי פעילה מאד בעבר בפורומים נושקים לזה, כאן הייתי פעילה לתקופה מוגבלת וקראתי הרבה, ומעדיפה להשאר סמויה בגלל הנושא הרגיש.
תודה מראש.
 
 
לא על הספקטרום, אבל
02/05/15 12:38
492צפיות
אחרי שהתמודדנו עם שלל בעיות, החל מרגישות תחושתית מטורפת, בעיות קשות של מיקוד ראיה, חוסר בהורמון גדילה ולקינוח הפרעת קשב, אני יכולה להגיד לך ממרומי כיתה ז׳ שהיום הילד שלי מאושר ומצטיין וחזק והכי חשוב - נחוש. הוא יודע שהוא כבר התמודד עם בעיות ויכל להן, הוא יודע שהחיים הם לא גן של שושנים אבל שהוא לא לבד במסע שלו, הוא יודע שכמעט כל דבר הוא פתיר עם עוד קצת מאמץ.
בשנה שעברה הוא אמר לי שהוא מרגיש שהוא יותר חזק מילדים אחרים, כי להם הכל הלך בקלות וכשהם יתקלו בבעיה הם יהיו בהלם, אבל לו כבר יש נסיון בהתמודדות עם בעיות ובנצחון עליהן.
איזו אמירה
02/05/15 14:53
285צפיות
מרגשת ומחזקת
º
אמירה מקסימה של הבן שלך. הלוואי הלוואי שגם שלי ירגיש ככה.
02/05/15 20:53
40צפיות
השרשור הזה
02/05/15 15:00
420צפיות
מראה שוב כמה גבוה יכול להיות הערך של פורומים אנונימים.
הפתיחות שהייתה שם, הטון האישי (שהיה דווקא בגלל שלמשתתפות הייתה אשליה של אנונימיות), הקבלה, חוסר השיפוטיות, העומק והתוכן הנדיר - כל אלה היו שוות שעות של טיפול, גם לקוראות שלא היו חלק מהקבוצה, גם לנשים שהקבוצה המשוחחת בכלל לא הייתה מודעת לקיומן ולא חשבה עליהן בזמן כתיבת הדברים.
 
שרשור נדיר, כמו עוד הרבה כמוהו, שיושבים עכשיו בנבכי הזכרון התפוזי.
בדיוק.
02/05/15 15:25
295צפיות
לא השתתפתי בשרשור בזמנו - כנראה לא הרגשתי אז שאני יכולה לתרום לו. עכשיו אני רואה אותו, ואין דברים כאלה - בדיוק מבחינת הדברים שמייחדים אותו, שציינת. הוא כאילו מסכם הכל.
מהמקום שלי עכשיו של אמא לילד "בעל לקות מסוג כלשהו, לא משנה איזה סוג" (כמה קולעת הפתיחה!), פשוט אין לי מה להוסיף על הדברים שנכתבו. השירשור הזה מסכם הכל. לגזור ולשמור.
כמה חבל שלא הכרתי אז את הפורום הזה
02/05/15 20:01
254צפיות
הייתי בדיוק בריצה בין איבחונים לקטנה שלי. בהתחלה חשבו שהיא אולי על הספקטרום. אח"כ התברר שבעית התקשורת נובעת מההיפוטוניה.  עברנו בין הטיפולים, פיזיוטרפיה, ריפוי בעיסוק, וקלינאית תקשורת. בגיל שלוש וחצי כבר ראינו אור בקצה המנהרה, והיום, בגיל 8,הבעיה הגדולה ביותר  שלה היא שהיא מגיעה אחרונה בתחרויות ריצה בכיתה.
הרגשתי אז כ"כ לבד, ואף אחד לא היה יכול להבטיח לי שיהיה בסדר בסופו של דבר. שמחה שמצאתי אתכן, מוטב מאוחר וכו'. מקוה שהפורום יחזיק מעמד.
אני זכרתי היטב את השרשור הזה למרות שלא היה לי כל קשר לנושא
02/05/15 20:56
269צפיות
בזמן שהוא התפרסם.
היה שרשור מאיר עיניים.
אז הילד המדובר היה עוד בהתהוות, במשך השנים וגלגולי האבחונים למיניהם יצא לי לא מעט להזכר בשרשור ובעבר לא הצלחתי לאתר אותו אבל היה לי ממש זכרון של דברים שנכתבו בו. כולל משהו שכתבה אחת המשתתפות ומאד נחרט לי, שאחרי כמה שנים היא קלטה שמרוב דאגות היא פספסה חלק נכבד מהילדות של הילד המדובר. ממקומי היום מבינה ומזדהה מאד.
נדמה לי שהאנונימיות אז לא היתה כזו אשלייה אצל
04/05/15 17:12
94צפיות
רבות מהכותבות (לא אצל כולן, אבל אצל הרבה מהן).
 
אין לי מה לתרום לדיון הספציפי הזה. נהניתי לקרוא את השרשור מאז
אני גם חושבת שמקור הכנות לא היה באשליית האנונימיות
04/05/15 18:55
77צפיות
מקור הכנות היה בביטחון שהפורום, בגישה הכללית ובאווירה ובאופי ניהול הדיונים שבו, יכול לאפשר את הכנות הזאת ולהכיל אותה.
 
אני אומרת את זה כי יש פורומים שבהם הייתה - וישנה - אותה מידה של אנונימיות, אבל האגישה לדיון הייתה אחרת לגמרי, ולכן לא היה יכול להתאפשר בהם דיון כזה. אם נתייחס למערכת תפוז ספציפית, אני יכולה לחשוב מיד על פורום מסוים שבו אותה שיטה של ניקים אנונימיים הייתה קיימת, ועם זאת, לדבר בגילוי לב כזה בפורום ההוא פירושו היה להכניס את הראש היישר לגוב האריות. קיתונות של שיפוטיות ואטימות בדיון יכולים לבוא גם מצד משתתפים אנונימיים לחלוטין, ואז הם פוגעים וסוגרים את המשתתפים גם אם ברור לחלוטין שמדובר באנשים שאין להם מושג אחד על זהותו של השני בחיים הלא-וירטואליים, ולא יכול להיות להם מושג מי הוא האחר. 
אני לגמרי משוכנעת
04/05/15 21:39
54צפיות
שחלק גדול מהקבלה והפתיחות נבעו מעצם זה שהיה מדובר בשיח שמתנהל בין חברות. הייתה מעין חוסר מודעות בפועל מזה שיש פי כמה יותר קוראות שקטות מאשר כותבות פעילות, גם אם תאורטית המשתתפות היו מודעות לזה. היה קל ובטוח לכתוב דברים קונטרוורסליים, אישיים ולא מקובלים. השרשור שמצורף כאן "יובא" לפורום מהקומונה, כלומר התפתח בתגובה למשהו בקבוצה הסגורה יותר. נדמה לי שזה מעיד על בטחון בזמן כתיבה ושיתוף.
לימים הטון השתנה. זה כבר לא היה שיחת חברות. מספר הצפיות בהודעה היה מזכרת תמידית למספר "עיניים זרות". עד כמה שזכור לי,לרוב לכותבות לא מוכרות נתנו הרבה פחות להנות מהספק והתגובות שנכתבו "בנוכחות מורגשת" של כותבות זרות היו (מטבע הדברים) הרבה יותר "פרווה" ובקלות יכלו לשאת גוון יותר שיפוטי.
 
טוב, כבר אז היינו בהמשך הדרך
03/05/15 00:05
428צפיות
בעלי כתב לו שיר לבר מצווה, כזה מצחיק עם כל מיני אנקדוטות משעשעות, ואני צינזרתי כל שורה כי אז כשהוא שתה מים רותחים ונכווה? זה העיד על בעיה תחושתית. וגם אז כשהוא סיפר את עצמו, וגם כל ההליכות לאיבוד. אבל הכל נשאר שם בשיר, כי רק אני תפסתי את כל הדברים כמדאיגים, ושכחתי להנות מהילד. וזה החלק הכי כואב.
 
 
ובכן, בקצרצרה.
הגן היה מדאיג.
בית הספר היסודי היה כאב ראש לא קטן.
החטיבה היתה שיפור.
התיכון, שבחרנו בקפידה, היה מצוין.
היום, רגע לעשרים, אפשר לומר שמצא את מקומו. בשבוע הבא טקס קבלת תואר ראשון, משרת ביחידה יוקרתית בצבא (הממ... טוב, לא כזה סוד. 8200). עתיד תעסוקתי מובטח למדי. מספר חברים מצומצם-אך-קיים, חוש הומור מעולה (הבנות בטירונות מתו עליו), ולב טוב. צריך יותר?
פלגיה, דעי לך שהמשפט הזה שלך
03/05/15 13:16
336צפיות
שקראתי אי אז על ההבנה שלך שכל הילדות שלו היית עסוקה בלדאוג ושכחת להנות מן הילד, מלווה אותי מאז, וגם ברגעים ובתקופות שיש לי דאגות לגבי ההתפתחות שלהם (ויש לי ) אני מזכירה לעצמי שזה רק חלק מן הילד ומאוד משתדלת לתת קשב לחלקים אחרים. זה גם עוזר לי "לצאת החוצה" מעצמי ולגייס פרספקטיבה של איך אחרים רואים אותם ואיך זה יהיה בעוד X שנים.
03/05/15 21:43
132צפיות
תמיד שמחה לעזור.
איזה סיפור מעודד וכמה נהדר לשמוע
03/05/15 20:36
241צפיות
זאת אכן הייתה האמירה שלך בזמנו, של פספוס חלק מהילדות. אני ממש לוקחת לתשומת ליבי את המשפט הזה.
ונהדר לשמוע גם כי באמת בגיל צעיר יחסית באמת קשה להבין ולדמיין איך יהיה אח"כ והפרספקטיבה היא כ"כ חשובה.
פעם בזמנו בפורום שכולנו היינו בוגרות טיפולי פוריות, מישהי קישרה איזה שרשור כואב שפרסמנו כמה שנים לפני כן (גם משהו כמו 6-7 שנים אחורה) שבו לכולנו עוד לא היו ילדים. ובגלל שהחתימה שמופיעה לכל ניק היא תמיד החתימה הנוכחית, אמרנו כמה היה מדהים לראות מישהי כותבת על טיפולים קשים ואז בחתימה שלה רואים שהיא כבר אמא לשלושה, שהלוואי ויכולנו אז לראות את החתימה העתידית של עצמנו....אז הסיטואציה הנוכחית עם השרשור שקישרתי קצת מזכירה לי את זה.
זה לא רק הפרספקטיבה
03/05/15 22:02
239צפיות
זו הבעיה הכללית, שיש ל"אותיות" נטייה להשתלט ולהפוך להיות חזות הכל. זה נכון בעיקר על הספקטרום (הבן שלי בכלל מחוץ), אבל קורה גם בהרבה מקרים אחרים. בגלל זה אני גם כל כך מסתייגת מאבחונים. זה נכון שיש קווים מאפיינים משותפים ושהם חלק מבעיה כללית. אבל יש גם תכונות אופי, ומזג, ומצבי רוח, ועוד דברים שהם לגמרי אישיים, ולא קשורים למפלצת הכללית הזאת. ואז חבל לתת לה להשתלט על החיים.
 
ומבחינת פרספקטיבה - אם מסתכלים על אנשים מבוגרים, כאלה שלא ממש הצליחו בחייהם, והם מדשדשים בבינוניות או בכישלון גמור, אפשר לראות ביניהם דווקא הרבה שהיו מאוד מוצלחים בילדותם. זה מתחבר למה שסוכריה כתבה - מי שילדותו מרופדת בהצלחות רצופות, לא לומד להתגבר על קשיים. ואז עם הקושי הראשון שבה - ידיו רפות. לעומת זאת מי שמתקשה כל ילדותו, לומד דבר אחד חשוב מאוד שמצייד אותו לכל חייו. אז נכון שחשוב לתמוך רגשית, כדי לבנות דימוי עצמי טוב, אבל הקשיים בונים, ולאו דווקא הורסים.
º
טפו חמסה
04/05/15 08:09
29צפיות
אז רק קראתי, היום אני מזדהה.
04/05/15 11:44
200צפיות
תודה על העלאת השרשור וברוך ממציא הטשיו.
מה קורה במצב הפוך ?
03/05/15 15:43
370צפיות
מה קורה במצב הפוך מלשון קשורה?שאין בכלל חיבור?
אז הלשון צפה בחלל הפה בלי עוגן בכלל
04/05/15 09:31
221צפיות
תוצאת לוואי אפשרית - שאז כותבים כל מיני שטויות בפורומים
04/05/15 11:15
166צפיות
רציתי לכתוב תגובה ואז התחלתי לדמיין את הבעיה הנשאלת והרחקתי דמיין.
(למה לשאול שאלה כזאת מופרכת מלכתחילה עדיין לא הבנתי)
יש לי הרושם שזו אותה דמות
04/05/15 11:22
176צפיות
שמתעניינת במצבי קצה רפואיים (ע"ע עוד בדף הזה על התקנים)
 
º
מה עושים שהרופא לא מצליח להוציא את התתקן ?
01/05/15 18:33
149צפיות
º
הולכים לרופא אחר?
01/05/15 20:59
59צפיות
תלוי בנסיבות.
02/05/15 11:14
230צפיות
אפשר לנסות שוב, אבל לפעמים אין מנוס אלא להוציאו בהרדמה מלאה.
קרה לי, ופניתי לרופא אחר, בהמלצת חברה בפורום כאן, שהצליח
02/05/15 21:11
245צפיות
כבר לא זוכרת את שמו, אבל אני יכולה לנסות לבדוק.
האם מישהי התנסתה
29/04/15 11:07
786צפיות
בתרופות נגד חרדה?
אני מרגישה כי אני זקוקה לטיפול תרופתי עקב התקפי חרדה שאני חווה.
אני חוששת מאוד מתופעות לוואי.
התקפי החרדה נגרמים כיוון שאני עם 2 ילדים קטנים בבית בבקרים ללא סיוע, עד שבעלי מגיע מהעבודה.
הילדים אמורים להירשם למעון לשנה הבאה ברגע שההרשמה תיפתח, כך שזהו מצב זמני.
אבל אני מרגישה שאני כבר לא מסוגלת להתמודד עם התקפי החרדה בעצמי ואני זקוקה לטיפול.
אז אני אודה למישהי שיש לה ניסיון עם התרופות האלה שתוכל להסביר לי עליהן כאן או במסר.
תודה רבה!
 
הייתי קרובה , ולא
29/04/15 16:10
324צפיות
אני שמחה שאת לוקחת את הזמן לברר, ושוקלת ברצינות.
גם אני הייתי שם, כבר הפך בלתי נסבל.
יש שלוש בעיות:
התרופות עוברות בהנקה _אם רלוונטי)
התרופות ממכרות (ותיכף יגיעו המון דעות מנוגדות)
לתרופות תופעות לוואי חמורות, בלתי צפויות ושלא נחקרו מספיק לטווח ארוך.
אני אישית, נרתעתי הכי מההתמכרות, ומתופעות הלוואי. 
וודאי וודאי מההנקה, רק שלצערי רופא המשפחה (המחליף) נתן לי לאחר עשר דקות שיחה, כאילו היו סוכריות מנטוס, ללא התרעה על אף אחד מהסעיפים.
החלטתי לתת עוד כמה שבועות, ולהמנע מהתרופות.
זה שנותנים אותן בקלות, ממש לא מעודד אותי.
אלה הן תרופות פסיאיטריות לכל דבר.
 
יש תרופות הרגעה קלות בבית המרקחת, אולי תנסי?
בבקשה, קחי עזרה, בבקשה? גם אם זה אומר לקחת הלוואה מהבנק. 
אל
תהיי
לבד.
נסי כמה מישורים וראי אם יש שיפור.
אם, בהתייעצות עם בעל מקצוע טוב, את מבינה, שהיתרון עולה על החסרון, או יש סכנה חס וחלילה לך ו/או לילדייך - אז התרופה בשבילך.
אבל נסי עזרה, ייעוץ, תזונה, יציאות החוצה, ושיחות עם חברות וכל מה שאפשר קודם...
 
דעתי האישית, מנסיוני האישי.
 
 
תודה
29/04/15 18:13
192צפיות
אני לא מניקה.
ניסיתי מספר תרופות ללא מרשם ללא הועיל. ניסיתי גם דברים אחרים שלא עזרו לי.
תודה בכל מקרה.
אני עונה מנסיוני המקצועי, לא האישי
29/04/15 20:38
373צפיות
אני מתייחסת רק לענין התרופתי, יש גם טיפולים בחרדה שאינם תרופתיים שכדאי לשקול , כגון שיחות , טיפול פסיכולוגי, דמיון מודרך/היפנוזה ועוד. אפשר גם לשלב.
 
לגבי טיפול תרופתי לדיכאון או לחרדה- בד׳״כ מדובר בתרופות ממשפחת הSSRI )ממשפחת הפרוזאק).
זה נכון שהתרופות עוברות בהנקה אך הן לא אסורות לחלוטין בהנקה ויש מקרים שבהם ניתן לתת אותן עם מעקב צמוד אחרי היונק ובהתאם לגילו.
לגבי התמכרות לתרופות זו לא תופעה מוכרת במקרה של SSRI, כן יכול לקרות בשימוש בבנזודיאזפינים אך תרופות אלו (ואבן, וליום, לוריבאן) לא אמורות להנתן לתקופה ארוכה ועדיף לתת אותן SOS עד שהSSRI יתחילו לעבוד.
לגבי תופעות לוואי חמורות, זה לא נכון ברוב רובם של המקרים תופעות הלוואי, אם קורות, הן קלות וחולפות עם ההתרגלות לתרופה.
º
טוב לדעת. תודה
29/04/15 21:31
30צפיות
התנסיתי בתרופות נגד דכאון. טוב שאת לוקחת טיפול
29/04/15 16:15
332צפיות
ואולי גם יש אפשרות שאדם נוסף יהיה איתך לכמה שעות? זה לא לכל החיים, הילדים גדלים...
אני מקבלת עזרה מאנשים אחרים
29/04/15 18:14
252צפיות
אבל לא על בסיס יום יומי, כרגע אין אפשרות כזו.
אני לא בדיכאון, אבל אני סובלת מחרדות.
שמחה לשמוע. והרבה הצלחה. אני מכירה מקרוב
30/04/15 07:16
175צפיות
כמה אנשים שהתנסו נגד חרדה ואלה היו סיפורי הצלחה נהדרים אחרי כחודש של התאמה.  
חשוב שתרופה תתאים לך
29/04/15 21:10
242צפיות
מנסיון אני יודעת שלוקח זמן להתאים תרופה. לא תמיד התרופה הראשונה מתאימה ועוזרת. אולי שווה לך לבצע התאמה גנטית של תרופה, מהרופאה שלי אני יודעת שיש קיט גנטי חדש שמאפשר התאמה מדויקת. אם אני לא טועה השם שלו הוא נוירופמגן. בהצלחה ואל תשכחי שהילדים גדלים :)
תודה
29/04/15 21:30
118צפיות
ברור לי שזה זמני, אני בטוחה שבע"ה בשנה הבאה כשהם יהיו בגן יהיה הרבה יותר קל.
אני לוקחת תרופות נגד דכאון
30/04/15 08:00
357צפיות
לא כל הזמן.
יש נקודות לאורך השנים בהן שאני מרגישה את הדכדוך משתלט עלי,  אז אני נעזרת בנוגדי דכאון לתקופה. שכרווח לי אני מפסיקה. נעזרת בפסיכיאטר כל פעם שיש התמוטטות שכזו.
אחותי מטופלת בצורה דומה גם כנגד חרדות.
 
מנסיוני האישי (ושלי בלבד!!!), עדיף להעזר בתרופות לפני שמגיעה התמוטטות גדולה שמקשה על התפקוד השוטף של החיים.
ללכת לטיפול שיתאים לך - תמיד כדאי. זה לא תמיד בא במקום. לפעמים רמת החרדה/ הדכאון חזקה ויש לשלב גם טיפול תרופתי על מנת להגיע לאיזון ורוגע נפשי.
 
º
30/04/15 12:24
10צפיות
אמרת לטעמי את הדבר החשוב ביותר
01/05/15 00:03
175צפיות
" נעזרת בפסיכיאטר כל פעם שיש התמוטטות שכזו"
 
לי נתן אותם רופא המשפחה באותה קלות שנתן אקמול. 
º
לא מבינה בזה כלום, אבל שולחת
30/04/15 18:51
46צפיות
היה לי ניסיון חד פעמי עם חצי כדור ציפרלקס
30/04/15 21:36
241צפיות
האפקט היה מיידי ומרגיע (אולי קצת מטשטש), חוויה מוצלחת בסך הכל.
הסתובבתי עם הכדורים בתיק כמה שבועות אבל לא השתמשתי בהם שוב.
אני לא אמא אבל מטפלת בילדים במקצועי ומטופלת בכדורים
30/04/15 22:27
312צפיות
פסיכיאטריים נגד חרדות
מבחינתי הטיפול מציל
ושואלת, את יודעת מה מביא אותך להתקפי החרדה?
כן
30/04/15 22:31
231צפיות
כתבתי בהודעה הראשונה שלי שאני אמא לשני קטנים שאינם הולכים לגן, לא מבחירה, וכמה שאני שמחה ומאושרת שיש לי אותם ב"ה מאוד קשה לי להיות בבית כבר 3 שנים.
ואין עוד אמא במצבך שאת יכולה לפגוש
01/05/15 07:23
216צפיות
כמעט בכל בית שעבדתי מצאתי אמא או שתיים להפגש איתן לפחות פעמיים בשבוע במגרש משחקים ואחרכך עברנו לאחד הבתים להיות ביחד
יש
04/05/15 17:55
20צפיות
ונפגשתי עם כמה אמהות תקופה מסויימת.
זה נפסק מסיבות מסויימות שלא תלויות בי.
אני עדיין מחפשת בנות שאוכל להיפגש איתן.
לא יודעת עד כמה זה בכלל אפקטיבי אנחנו עוברים דירה בקיץ ככה שנראה לי שזה מאוחר מדי..
בדיוק עכשיו אני מפסיקה לקחת
04/05/15 11:20
96צפיות
וקשה לי להחליט אם אני ממליצה או לא...
מצד אחד, זה עזר לי להתגבר על תקופה קשה מאוד בחיים. (קחי בחשבון שלוקח זמן עד שמתחילים להרגיש הטבה. כשבועיים שלושה).
מצד שני, זה הרג כל אופציה לסקס.  מסתבר שזו תופעת לוואי נפוצה מאוד. זו תופעת הלוואי היחידה שחוויתי אבל מן הסתם זה משתנה מאחד לשני.
מצד שלישי... הגמילה לא פשוטה. טוענים שזה לא ממכר, וזה אולי נכון עקרונית, אבל יש תופעות פיזיות לא פשוטות, לפחות במקרה שלי, ולמרות שהפסקתי מאוד בהדרגה (למשל כאבי ראש וסחרחורות).
וגם, לפעמים כשמפסיקים, הנפילה קשה יותר ממה שהיה קודם. לפחות לתקופה. 
בקיצור, זה נורא תלוי. אישית החלטתי לקחת רק כשהרגשתי שממש אין לי ברירה. 
אם את חווה תקופה קשה שיש לה תאריך סיום ספציפי, אולי שווה למצוא פיתרון אחר, אפילו טכני (עזרה של בייביסיטר למשל).
תודה על התשובה
04/05/15 17:51
43צפיות
בהחלט גרמת לי לחשוב מחדש.
מצד אחד אני זקוקה להקלה אבל מצד שני נראה שיש לזה מחיר לא פשוט.
אני ממש מתלבטת.
מחר יש לי תור לרופאה שלי עליי להחליט עד אז..אם היא בכלל תיתן לי משהו, גם זה בכלל לא בטוח..
יהי רצון שאחליט נכון..
בהצלחה, תרגישי טוב
05/05/15 08:55
6צפיות
גם אם את מקבלת מרשם את לא חייבת להחליט מייד. תקני את הכדורים ותשימי בארון, את יכולה לחשוב על זה כמה זמן שאת רוצה. לא צריך להחליט בלחץ.
º
תודה על התשובה
04/05/15 17:51
6צפיות
התקן בהנקה
29/04/15 12:54
147צפיות
הי, אני אחרי לידת תאומות מניקה ולא  מקבלת מחזור אם אני יעשה התקן האם אני יקבל?
שלום ומזל טוב! ברוכה הבאה לפורום!
30/04/15 17:20
115צפיות
חסרים הרבה פרטים - כמה זמן את אחרי לידה? מניקה מלא? משתמשת באמצעי מניעה הורמונלי או אחר?
ההנקה בפני עצמה יכולה לגרום לכך שלא תקבלי מחזור, אם את מניקה ההתקן לא יגרום לקבלת המחזור. צריך כמובן לשלול הריון כסיבה להעדר המחזור, אם אינך משתמשת באמצעי מניעה כלשהו.
אם את משתמשת בגלולות גם זו סיבה להעדר מחזור.
|*|פורומים מקצועיים חדשים|*|
30/04/15 10:58
14צפיות
|קדימה|האם אתה בעל עסק קטן או בינוני וצריך ייעוץ בהתנהלות הפיננסית מול הבנק?
האם אתה מעוניין בהכוונה בנושא גיוס הלוואות מהבנקים או מקרנות שונות לטובת העסק שלך?

|שמאל|היכנס עכשיו לפורום מימון עסקים ותקבל את כל המידע הנדרש!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|מטוס|חולמים על חופשה חלומית באוסטרליה?
מתכננים את מסלול הטיול לניו-זילנד ויש לכם שאלות?

|שמאל|היכנסו עכשיו לפורום טיולים באוסטליה ניו-זילנד ותארגנו לעצמכם את הטיול המושלם!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|שמש|אם תמיד חלמתם על חופשה בסקנדינביה ואתה מעוניינים לקבל מידע על היעד היפה בעולם,
פורום טיולים בסקנדינביה הוא בדיוק המקום בשבילכם!

|שמאל|היכנסו עכשיו לפורום טיולים בסקנדינביה ותתכננו את הטיול שלכם!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|מטוס|מתכננים חופשה חלומית לספרד וזקוקים להמלצות על היעדים החמים?
מתלבטים לגבי מלון או מסעדה בפורטוגל ומעוניינים בהכוונה?

|שמאל|היכנסו עכשיו לפורום טיולים בספרד פורטוגל ותקבלו מידע שיאפשר לכם לתכנן את מסלול הטיול האידיאלי ביותר עבורכם!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה|אם אתם או בני משפחתכם סובלים מאלצהיימר, אין לכם צורך להרגיש לבד.
פורום אלצהיימר נפתח מחדש על מנת לספק לכם זירה נהדרת לשאול שאלות ולקבל את התשובות המקצועיות ביותר.

|שמאל|היכנסו עכשיו לפורום אלצהיימר ושתפו במה שעובר עליכם:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
אויי כמה התבאסתי היום
46תגובות
27/04/15 15:45
1281צפיות
כשהפסיכולוגית שמלווה אותנו כבר שנתיים כמעט ומכירה היטב את משפחתינו על שלל האטרקציות שיש לה להציע,
אמרה שלדעתה הגיעה הזמן לעשות אבחון לקטן (וסיפקה גם את האבחון הלא פורמלי שלה - ADHD עם מרכיב נאה של היפראקטיביות).
כי, הוא נכנס לגן עיריה שנה הבאה.
כי, עולה תמונה של ילד מאוד לא מווסת.
...

(המשך...)
כשהפסיכולוגית שמלווה אותנו כבר שנתיים כמעט ומכירה היטב את משפחתינו על שלל האטרקציות שיש לה להציע,
אמרה שלדעתה הגיעה הזמן לעשות אבחון לקטן (וסיפקה גם את האבחון הלא פורמלי שלה - ADHD עם מרכיב נאה של היפראקטיביות).
כי, הוא נכנס לגן עיריה שנה הבאה.
כי, עולה תמונה של ילד מאוד לא מווסת.
כי, גם בגן הוא כבר לא יושב בשום פעילות.
כי, אנחנו לא רוצים שבפברואר הבא יגידו לנו שכדאי לעשות אבחון אחרי שהוא כבר מתוסכל בגן ולא הולך לו.
כי, כי, כי מלא סיבות נכונות.
אבל לא בא לי. לא בא לי. לא בא לי.
שאלון כזה, שאלון אחר, בדיקת אמא ובדיקת דוניה וכו' וכו'.
גם מחזיר זכרונות לא נעימים מהאבחון של האמצעי.
וגם פשוט מבאס.
3 ילדים וילד אחד לא יצא נורמלי. טוב שעצרנו בשלושה. הרביעי היה נולד כנראה עם שש עיניים וזנב.
סדרת וידאו חדשה על המחזור הנשי ופריון עם ד"ר חנה קטן.
28/04/15 13:13
127צפיות
נשים יקרות שימו לב!
בסדרה תגלי:
מהם אמצעי המניעה האולטמטביים? ומה הכי מתאים בשבילך?
כיצד ניתן לאחר את המחזור?
כיצד ניתן לשמר את הפריון?
לידה בגיל מתקדם - מהם הסיכונים והפתרונות?
ועוד ועוד...
לצפייה בסדרה המלאה:
http://editshalevwebinar.ravpage.co.il/hana_katan_Woman_Cycle
 
חדשה כאן:)
27/04/15 17:16
399צפיות
קוראת כאן הרבה אבל עכשיו אוזרת את האומץ גם לכתוב קצת
º
ברוכה הבאה
27/04/15 20:02
20צפיות
ברוכה הבאה
28/04/15 01:16
89צפיות
ספרי קצת על עצמך בקווים כלליים (ברמת החשיפה שמתאימה לך).  ברכות על האומץ!
º
ברוכה הבאה! מה העניינים?
28/04/15 08:03
26צפיות
שאלה קטנה
24/04/15 17:32
434צפיות

 
אבחון - המלצות והכוונות
24/04/15 17:34
516צפיות
שבת שלום
 
אני מעוניינת לעשות לאמצעית שלי אבחון פסיכודידאקטי, וזקוקה להמלצות ורעיונות... אנחנו גרים בנס ציונה, ונשמח להתחיל - ולסיים - בפחות משנה, כך שפנייה דרך קופ"ח פחות רלוונטית לדעתי.
אשמח להמלצות, טלפונים, שמות וכאלה..
 
תודה!
אני לא מכירה באיזור שלכם
24/04/15 19:06
209צפיות
אבל אבחון פסיכודידקטי זה לא דבר כ״כ ממושך, אם עושים פרטי אתם יכולים להיות אחרי תוך חודש...
 
בת כמה היא?
עונה
25/04/15 05:42
132צפיות
בפרטי זה בוודאי לא תהליך ארוך כל כך, לכן זה הכיוון. היא בת 7 וחצי.
 
גם דרך קופ"ח לדעתי לא אמור לקחת שנה
24/04/15 21:07
165צפיות
באיזה קופת חולים אתן, וגם - מה מטרת האיבחון ולאיזה גיל (אפשר גם במסר)
º
25/04/15 05:42
12צפיות
או שלא...
25/04/15 05:48
152צפיות
תפוז לא נותן לי לשלוח. אנסה שוב מאוחר יותר
º
קיבלתי ועניתי
25/04/15 22:04
20צפיות
אנחנו עברנו
26/04/15 20:27
105צפיות
אנחנו עשינו איבחון פסיכו דידקטי במכון ארז המנוף 8 רחובות,.כאשר היתה  בגיל 7.5
08-9465928
האיבחון מתבצע ב 3 פגישות . יש להם מספר פסיכולוגים . עלה לי 2000 שקלים בערך .הייתי מרוצה מהשירות .
אפשר לקבל החזר מהמושלם של הקופה במכונים מסויימים. כדאי לבדוק ראשית את התנאים שלהם. כבר שכחתי מהם. נדמה לי שצריך הפניה מרופא, אך לגמרי לא זוכרת.
בהצלחה!
º
תודה!
26/04/15 21:45
11צפיות
טיול ליער השחור עם ילדים
24/04/15 17:49
323צפיות
פעם ראשונה עם הילדים בחו"ל.מתוכננים לצאת בקיץ אשמח להמלצות לטיול עם ילדות בגיל 4 ו - 6. (יהיה רכב) שהסוכן שאל אם אנחנו רוצים לצאת משוויץ או מאוסטריה לא ידענו מה לענות לו. עד כדי כך קלולסים בטיולים...
תבדקו את האפשרות לצאת ממינכן -
24/04/15 19:04
248צפיות
למיטב ידיעתי מחירי השכרת הרכב שם זולים משמעותית, וזה גם יותר קרוב ליער השחור.
אנחנו גם נטייל שם הקיץ
24/04/15 19:51
211צפיות
אנחנו מגיעים מפרנקפורט (כי אנחנו טסים לא מישראל ולשם הכי נוח לנו להגיע) אבל נראה לי שסוכריה על מקל צודקת והכי טוב להגיע בטיסה למינכן. זו תהיה נקודת התחלה נוחה להגעה לאיזור היער השחור. תוכלו לנצל זאת גם לביקור בטירות הסמוכות (נויישוונשטיין והוהנשוואנגאו).
גם אנחנו מתכננים לטייל שם
25/04/15 07:06
200צפיות
טיסות ישירות מישראל לאיזור יש לציריך, באזל ובאדן באדן. שתי האחרונות הן בחברות לואו קוסט אז סוכן הנסיעות לא יציע לכם את זה (באזל - איזיג'ט, באדן באדן - גרמניה אייר). לציריך יש טיסות סדירות (אלעל/ סוויס) ואפילו לא מאוד יקרות, אבל אם אתם רוצים לשכור רכב בשדה בתעופה זה יהיה בשוויץ וזה אמור להיות משמעותית יותר יקר מאשר לשכור באוסטריה או גרמניה.
בגרמניה אפשר לטוס בטיסות סדירות למינכן או פרנקפורט, בשתיהן אפשר לשכור רכב יותר בזול. פרנקפורט נמצאת מרחק שעתיים נסיעה מהקצה הצפוני של האיזור, מינכן כשלוש שעות ממרכז האיזור. נשמע לי רחוק לטוס לאוסטריה.
מצד שני, אם למישהו יש המלצה על מקומות לינה, אשמח לשמוע.
לא משווייץ.
25/04/15 19:40
211צפיות
גם כי מחירי השכרת הרכב יהיו גבוהים יותר, וגם כי כדי לצאת משווייץ תצטרכו לרכוש מדבקה שמאפשרת נסיעה באוטוסטרדה ובשווייץ זה סיפור לא זול למיטב זכרוני.
(וגם כי אם בדרך חזרה תרצו לקנות משהו לאכול בשדה התעופה, תשלמו הון ).
אנחנו טסנו לבזל
27/04/15 15:56
104צפיות
שדה התעופה בבזל מחולק בין שוויץ לצרפת, שכרנו רכב מהצד הצרפתי ב- 1,000 ש"ח פחות מאשר באותה חברת השכרת רכב באותו שדה תעופה מרחק 2 דקות הליכה מהצד השוויצרי... 
קרוב ליער השחור, טיסה זולה, מומלץ.
חייבת להוסיף משהו לגבי הרכב-
27/04/15 17:11
164צפיות
אנחנו עשינו טעות איומה בטיול הראשון שלנו לאירופה (רק אני ובעלי) שהשכרנו מחברה אירופאית. שירות נורא והיום והמחיר קפץ פי 2 במפתיע ברגע התשלום. בטיול עם הקטנה לפני חצי שנה השכרנו דרך אלבר שהיא הזכיינית של טריפיטי ודולר בעולם ובאמת שלא היו תלונות. הכל התהל פיקס והמחיר היה סבבה לגמרי יחסית למה שבדקנו.
ואגב גם אני ממליצה לצאת ממינכן, היא מדהימה:)
הסרת שיער באמצעות קרן אור - שמעתן על זה?
26/04/15 14:40
237צפיות
ואם כן - מה אתן יודעות על זה? זה נגיש ופשוט אצל קוסמטיקאיות או לחפש רשת מוכרת? וממה להיזהר? 
 
בקיצור - הרבה סימני שאלה, ותודה מראש לעונות...
אני עושה אצל הקוסמטיקאית.
26/04/15 15:12
267צפיות
זה זמין ונוח.
עשיתי סדרה של 5 טיפולים בחורף שעבר, וכעת אני באמצע הסדרה השניה של 5 טיפולים נוספים.
בבית השחי זה עבד מצויין ממש. כמעט שאין לי שם שערות עכשיו, ואלו שיש, דקות ועדינות. לא גילחתי כבר כמה שבועות וממש לא מרגישה צורך.
השערות ברגליים, לעומת זאת, פחות מתרשמות מכל העניין הזה. יש קרחות, בהחלט יש דילול, אבל ממש לא ברמה שתפטור אותי מהסרת שיער ברגליים בקיץ הקרוב.
שוקלת מה לעשות כשתיגמר הסדרה הנוכחית. לעבור ללייזר?
אני עושה טיפולי אינפרא אדום
27/04/15 12:10
195צפיות
התחלתי לפני 6-7 שנים. מאז היו הרבה הפסקות.
בהתחלה הטיפולים היו אינטנסיביים, פעם בחודש.
בבית השחי אין כלום.
ברגליים דרוש טיפול "תחזוקה" פעם בשנה. באיזור הביקיני הבעייתי עושה טיפול פעמיים-שלוש בשנה.
 
אני מאוד מרוצה.
ד"א, אני עושה אצל קוסמטיקאית במודיעין.
º
אני חושבת לעשות במפשעה. האם זה כואב?
27/04/15 13:11
57צפיות
ממש לא כואב.
27/04/15 17:13
201צפיות
אם את מרגישה משהו, תבקשי להוריד עוצמה.
לעומת זאת שמעתי שטיפולי לייזר כן כואבים.
 
 
º
זה עם דובוני אכפת לי??
27/04/15 03:31
57צפיות
עובד רק על שיער כהה
27/04/15 10:22
248צפיות
אם השערות שלך בהירות, חבל על הזמן והכסף. זה לא יתפוס.
 
ולא עובד על אזור הפנים, כי זה אזור שמושפע מפעילות הורמונלית. אצלי זה רק הגביר את הצמיחה
 
ברגליים זה דווקא עבד לי מעולה, אבל בבית השחי לא הצלחתי להגיע לתוצאות - כנראה ששורש השערות שלי בהיר, ולכן לא עבד.
עזרה בבקשה ........
27/04/15 15:49
304צפיות
מחפשת עבור עמותה ללא כוונות רווח, מקום (אינטימי כמה שאפשר) לעריכת מפגש לכ-100 משפחות עם ילדים ביום שישי 19/6 או ב27/6 בצהריים 
הילדים בגילאי 3-5 סך הכל כ-350 אנשים .
העלות צריכה להיות כ-50 ש"ח למשפחה .
לארוע מוזמן קונסול ממדינה זרה.
חשבתי על לימפופו, (מי שלא מכיר בריכה וגימבורי בקיבוץ אייל) , הבעיה שלהם שמדובר על כמות גדולה של אנשים .
אשמח אם למישהי יש רעיון נחמד. .
תבורכו.
פרק ב' - איך מוצאים אותו?
25/04/15 10:05
767צפיות
(התלבטתי איזה אייקון לצרף לנושא, בסוף ויתרתי כדי להשאיר את העגמומיות בחוץ).
 
אז אני גרושה כבר שנתיים. יש ילד אחד מתוק בן 6. מאד רוצה זוגיות ומוכנה לעבוד קשה בשבילה.
לאחרונה ניסיתי להיכנס לגוב האריות שנקרא אתרי הכרויות, וכה רב היה מפח נפשי
מתברר שאני לא "עוברת" אתרי הכרויות. הטקסט נראה לי בסדר (אני כותבת וקוראת במדיות החברתיות כבר למעלה מ-15 שנים, ככה שאני די בטוחה בעצמי בקטע הזה), התמונה היא תמונה מקצועית שצולמה במיוחד למאורע וסחטה תגובות כנות משלל חבריי: וואו. לא דוגמנית העשור, אבל רחוקה מלהיות מבהילה. תמונות נעימות.
אז מה אני עושה לא בסדר?
אני פונה לגברים שנראים לי מעניינים ומתאימים - ולהפתעתי הרבה אחוז התגובות עומד על 0 עגול. לא 2%, לא 0.5%, 0% עגול וגדול. 
אפילו בדקתי אם חיבור האינטרנט שלי עובד
 
אנחנו כבר לא בשלב הצבא/אוניברסיטה שמהווה קרקע פורייה להיכרויות מסוג אלו, ואני גרה במושב משפחתי להחריד, ובכל זאת אני רואה אנשים סביבי מוצאים פרקי ב' וחיים איתם בשלווה ובשלום.
 
אז איך מוצאים אותו???
 
אשמח לכל אינפוט מהנשים החכמות שכאן.
גם אני במצבך ובגילך....
25/04/15 13:08
545צפיות
מנסיוני באתרי היכרויות לא מקובל שנשים יפנו לגברים.
אם מישהו מעניין אותך, את יכולה במקסימום להסתכל לו בפרופיל ולקוות שהוא יפנה אליך. 
גם אני פניתי לגברים בהתחלה, קיבלתי 0 תגובות ולאחר התייעצות עם ידיד טוב שלי קיבלתי "שטיפה" שזה לא מתפקידי לחזר, שזה פטתי וכו'. 
במשחק החיזור אישה אמורה להיות פסיבית. אני יודעת שזה קשה לפעמים, אבל אלה הם כללי המשחק
היי, אני מנסה לענות לך ספונטנית
25/04/15 13:56
530צפיות
אני חושבת שלא כדאי לך להסתמך על אתרי היכרויות. כלומר, זה בסדר גמור שנרשמת אליהם, אבל לא כדאי לבנות עליהם יותר מדי, ומכיוון שהחיפוש אחר בן זוג חשוב לך, כדאי לך לעשות כמו שאמר ראש ממשלתנו, ולא לשכוח את החיים עצמם  
 
ולמה אני מתכוונת? אני גם גרושה כמעט שנתיים, אני לא רשומה באתרי היכרויות, והתחילו איתי כמה וכמה גברים, בעיקר בשנה האחרונה. זה קורה. לא יצא מזה כלום עד כה כי לא הייתי מעוניינת בהם, אני מאוד בררנית ושלמה עם זה, ואני לא ממש מוכנה 'לעבוד קשה' בשביל זוגיות חדשה כפי שאת מוכנה (אין בזה שום ביקורת כלפייך או כלפיי, רק ציון עובדה). אבל מי הם אלה שהתחילו איתי, ולמה הם התחילו איתי? יש לומר שאני בשנות ה-40 לחיי, לא צעירונת, ולא נראה לי שאני האישה הכי מדהימה ביופיה בישראל (כלומר, אני חיה בסבבה עם המראה החיצוני שלי, אבל  לדעתי לא חסרות נשים נאות). מתחילים איתי כנראה כי יוצא לי, כחלק מאורח חיי ובעיקר עבודתי, להסתובב הרבה ולדבר עם אנשים שונים. כמעט כל שבוע אני מדברת - שיחה רצינית, לא דו שיח של למכור למישהו איזה מוצר - עם אנשים חדשים. אם אני מונה את אלה שהתחילו איתי (אני לא מתכוונת לכאלה שזורקים איזו הערה ברחוב, אלא על ניסיונות יותר רציניים להתחיל), אצל רובם זה באמת קרה כשהזדמן להם לדבר איתי בהקשר לעבודה. לפעמים אחרי כמה פעמים שיצא לי לדבר איתם, אז הם ניסו להתחיל איתי.
 
אם הייתי עובדת במקום עבודה שלא מאפשר את זה (נניח, במקום עבודה סגור, או על טהרת הנשים), וזה היה מאוד חשוב לי למצוא פרק ב', אני מניחה שהייתי מנסה ליצור סיטואציות כאל, ע"י השתתפות בפעילויות שונות. בהקשר הזה יש לציין כשאני נזכרת איך התחילו שלוש מערכות היחסים הרציניות שהיו לי בעבר, אז את הראשון הכרתי דרך תקשורת בין מחשבים בצבא (כלומר, בעצם, במסגרת העבודה שלי אז), את השני במהלך טיול קבוצתי, ואת השלישי דרך פורום ברשת שלא עסק בהיכרויות אלא בנושא אקטואלי שהיה על סדר היום. ובקיצור - שוב אנחנו מגיעים לאמרתו של ראש ממשלתנו על החיים עצמם...
 
בהמשך לתשובה של כרמיון - יעזור אולי אם תוסיפי פרטים
25/04/15 14:55
419צפיות
ספרי על מערכות היחסים הקודמות בחייך (או הפוטנציאלים למערכות יחסים קודמות שלא הבשילו לכלל שום דבר) - איך הן התחילו? 
עוד וגם: 
* המושב המשפחתי להחריד - יש בסביבתו גם אזורים עירוניים יותר שאת יכולה לעשות בהם דברים שיחשפו אותך לאנשים חדשים שאת לא מכירה? (חוגים, פעילויות וכו')
* אולי המושב המשפחתי הזה לא מתאים לך בשלב הזה של חייך?....
 
<עם השאר לא יכולה לעזור כי לא מבינה באתרי הכרויות. אבל כן מכירה איך זה עובד בעולם הלא וירטואלי >
לא מניסיון אבל נראה לי שעובד-
25/04/15 15:05
519צפיות
מטרטרים לכל סביבתך שתכיר לך.
מבהירים שאת בשלה להיכרות - בלי רמזים או ציפיות שמישהו יבין לבד. פשוט מיידעים - אם יש גבר סביר ופנוי מגיל x  - שיכירו בינכם ואת תחליטי משם והלאה.
ככל שתלאי אנשים בפרטים והסתייגויות תאלצי אותם לקחת אחריות על טיב האדם והם יזהרו וימנעו.
לגבי חוגים/ טיולים ועוד לפנויים פנויות - אני לא מתמצאת ונראה לי מביך נורא.
פעילויות יכולות להיות לאו דווקא מכוונות לפו"פ
25/04/15 15:20
366צפיות
 
 
º
25/04/15 21:38
12צפיות
בת כמה את בערך?
25/04/15 22:07
420צפיות
אם בתחילת השלושים פלוס מינוס, אולי יש לי מישהו להכיר לך
º
35, כמו שכתוב בכרטיס
25/04/15 22:20
81צפיות
º
שלחתי מסר
26/04/15 20:54
22צפיות
איך מוצאים..אכן זה לא פשוט.
25/04/15 22:11
532צפיות
נמצאת בנישואים שניים, פרק ב' כבר כשנה.
 
וזה לא היה קל למצוא, היו הרבה עליות ומורדות במהלך השנים האלו, בני זוג שונים, חברים..
גם אני נכוויתי מרשתות חברתיות ואתרי היכרויות למיניהם (אם כי לאחרונים הייתי רשומה רק בשנה האחרונה לגירושיי), והתמודדתי עם השאלה שאת שואלת: איך במקום הזה ובזמן הזה בחיים שלי אני מוצאת זוגיות?
 
את בן זוגי היכרתי דרך שילוב של שני דברים: גם יוזמת שידוך באמצעות חברה, וגם דרך אתר היכרויות.
חברה שלי פגשה אותו לדייט דרך אתר היכרויות, ועוד בדייט עצמו, היא החליטה שיותר מתאים לו להכיר אותי. היא ניסתה להכיר בינינו, אך גם אז עברה חצי שנה עד שנפגשנו בעצמנו. בזמן זה מדי פעם התכתבנו דרך האתר, אבל שום דבר לא ממש יצא מזה עד שבסוף נפגשנו.
אני לא חושבת שיש כללים ברורים לאיך באמת למצוא זוגיות, אבל אני מניחה שזה פשוט קצת כמו חיפוש עבודה: מנסים המון דברים, לא מהססים לנסות דברים חדשים, עד שבסוף מוצאים. והעיקר,ללכת עם האינטואיציה לך, ומה שמרגיש לך נכון וטוב בשבילך.
אני במהלך הגירושים הרביתי לצאת עם חברים חדשים, להכיר עוד אנשים, לצאת לטיולים כאלה ואחרים, פעילות התנדבותית (שם היכרתי את אותה חברה שיזמה ביני ובין בן זוגי את ההיכרות),ובעצם כל פעילות שהובילה אותי להכיר עוד ועוד אנשים. אז נכון שלא תמיד הייתי פעילה ונמצאת בחברה, אבל בגדול ניסיתי תמיד להיות "פעילה", ולא להישאר בבית.
ובעיקר, גם ברגעים הקשים של הבדידות (והיו לא מעט כאלה), תמיד הייתה לי התחושה שזה עוד יקרה, כי זה מה שאני מייחלת לו, ואלו החיים שמתאימים לי, זוגיות ומשפחה.
אז אי לא יודעת אם מה שכתבתי עזר, אבל אני מקווה שזה כן עזר להפיג במעט את התחושה שאת לבד בעניין.
ואני מאחלת לך למצוא אהבה וזוגיות.
º
תודה רבה
25/04/15 22:19
51צפיות
º
25/04/15 22:24
15צפיות
º
כתבת יפה ומועיל
27/04/15 15:35
25צפיות
אני חושבת שכדאי לבחון שוב את הטקסט והתמונה- בעיניים של גבר.
25/04/15 22:23
477צפיות
אני בפרק ב'. מצאנו אחד את השנייה באתר הכרויות ודרכו גם יצאתי עם כל מיני אחרים (הזויים יותר ופחות ).
שני ילדים מזוגיות פרק א' ועכשו אני בהריון שלישי.
לגבי השאלה:
צריך להתאים את הטקסט והתמונה כדי שזה יעבוד לך באתרים האלה.
ראשית, האם *פונים אלייך*? אפילו בחורים בני 20-30/בני מאה/גועליים/ערסים? זה יתן לך אינדיקציה לגבי היעילות של התמונה לפחות.
אם התמונה לא גוררת תגובות, תשקלי לשים דוקא תמונה לא-מקצועית שאת אוהבת, שאת נראית בה מושכת, אבל אנושית ונגישה.
 
גם הטקסט צריך להיות קצר וענייני ככל האפשר.
אני ממליצה לך בחום לשאול גבר באתר, או גבר במציאות (רצוי אחד גס רוח..) מה דעתו על הכרטיס שלך. להתכונן לחטוף ולשמוע דברים לא נעימים, אבל לעבוד עם מה ששמעת ממנו.
 
כי גברים ונשים מסתכלים אחרת, מה לעשות. ויתכן שהתמונה המקצועית נעימה אבל לא מושכת כמו עצמך הבשר ודם (במיוחד אם צולמה למטרות מקצועיות של עבודה.) בעיני, אגב, תמונה מקצועית זה פארש. אבל אני אשה אז זה פחות משנה.
לגבי טקסט- יתכן שהטקסט אינטילגנטי ורהוט אבל לא מזמין כי הוא מתנשא/נשמע רוחניקי/ארוך/רשימת מכולת של דרישות מהבחור.
 
אפשר וכדאי להכנס לכרטיסים של נשים אחרות ולראות מה השפה המקובלת באתרים האלה. אם הפער מאד גדול, אפשר לשנות את הדרך שאת כותבת. אם הפער בין איך שהן נשמעות למי שאת מאד גדול, אולי את לא באתר המתאים.  
 
התמונה הראשונה שלי שפורסמה באתר כזה היתה תמונה מטיול שבו רואים רק חתיכת רגל במכנסי קופיקו. זה היה כי חששתי עדיין לפרסם תמונה מלאה , אבל להפתעתי היו תגובות כי כנראה שזה היה מצחיק ומסקרן.
אני דוקא כן פניתי למי שעניין אותי, וקיבלתי לא מעט תגובות. מעניין לי ת'תחת מה שמקובל, אני לא אשה שמפחדת לפנות לגבר...הנחתי שמי שזה עושה לו את זה יתלהב. וצדקתי. אבל אולי זה תלוי אתר.
 
עוד פקטור- זה שיש לך "רק" ילד אחד זה יכול להיות יתרון עצום בעיני מועמדים מסויימים וחסרון מפחיד בעיני אחרים, שיפחדו שתרצי מהם ילד תוך חודשיים. אם את בגיל הרלבנטי (35-40 וקצת) כדאי להתייחס לנקודה הזאת בטקסט. כי גברים באתרי הכרויות- כולל בן זוגי שהיה רשום לכמה מהם כשלא היו לו ילדים ורצה מאד מאד- נרתעים מנשים שרוצות ילדים כאן ועכשו, (לחנוק אותם. אבל זה ככה) ואם יש לה רק ילד אחד אז היא בטח רוצה עוד, חושב לעצמו הגבר שרואה עוד 20 כרטיסים, עוד ילד כשאני משלם מזונות על שניים ונאבק עם גרושתי, למי יש כסף וכוחות, נעבור הלאה.. ברור שזה נראה אחרת כשהוא כבר מכיר אותך.   
 
במקביל- לעשות דברים. ללכת למפגשים של הכיתה של הילד, לטיולי משפחות ,לסדנאות שמעניינות גם גברים...זה עוזר. מישהו שאני מכירה הכיר את בת זוגו בטיול-מסע למשפחות שפתוח לכל (מעגל הדרך) שכולל הרבה שיתוף ולינה בשטח, וזה גורר התקרבות. אחרת הכירה בעבודה- היא מאמנת כושר והבחור היה מתאמן אצלה ורץ איתה שעות בשדות. אחרת באימוני אופניים שהחליטה להתחיל בהם אחרי גירושין ובגידה מכאיבים. ואחרת, בין מכריה. ולא להתייאש. להורי יש הרבה חברים גרושים ואלמנים וכולם בלי יוצא מהכלל בנו זוגיות שניה. אבל זה דורש זמן וסבלנות להתחיל (ורק אז יש מקום למאמץ אינסופי על הזוגיות עצמה...)
 
הרבה הצלחה.
 
 
 
 
חייבים בכלל לכתוב כמה ילדים יש?
26/04/15 07:40
343צפיות
לא מספיק לכתוב "גרושה +" (או נגיד - אם חייבים מספר - לשים מספר שברור שהוא מגוחך - נגיד "גרושה + 99"?
 
לגבי השאר אני מסכימה לגמרי עם הכיוון של "להרחיב את מעגל ההיכרויות ככל שניתן" בעולם האמיתי. נשים/גברים - ממש לא משנה. תעשי חברה חדשה - אולי היא תרצה להכיר לך את בן דוד שלה.... (אמרה זו ששידכה פעם את בן דודה החתיך לאיזו חברה ) או איזה קולגה גבר שלה מהעבודה וכו' וכו'
 
וגם ממליצה על תרגילי דמיון מודרך ואמונה שבסוף יסתדר (בחיי...)
למה לא? זה מידע סופר חשוב. הרבה יותר מהתארים ומידת הבגדים
27/04/15 01:54
299צפיות
ואני עוד בזוגיות עם בחור שהגיע גרוש פלוס אפס...
כי נראה לי שזה נתון שיפסול על הסף המון המון פעמים
04/05/15 17:00
8צפיות
בשעה שאילו הצדדים היו נותנים לזה צ'אנס ונפגשים או לפחות מתקשרים/מצ'וטטים - אולי כן היה שם קליק שהיה מתגבר על "נתון" מספרי שלכאורה פוסל לגמרי
 
אני לא בעד לשקר כמובן. אבל נראה לי שלהשאיר את זה עמום בדף הפותח (נגיד רק לכתוב "פלוס" אבל לא את המספר) יכול לשפר את המצב...
 
אבל מודה ומתוודה שאני לא מבינה גדולה בתחום....
תודה לכולכן, השיתוף פה קצת עזר לי.
25/04/15 22:23
483צפיות
כנראה שילוב של פרידה טרייה (מישהו שהכרתי בעולם אחר מזמן-מזמן) וההלם הזה של אתרי ההכרויות המצחינים שהותירו אותי המומה, מבואסת ומיואשת.
 
נו, מחר יום חדש.
אני אוסיף אני שני הגרוש שלי
26/04/15 07:49
506צפיות
אני בפרק ב' כבר 5 שנים.
 
בעיני הכי חשוב שתגדירי לעצמך בכנות מה את הכי רוצה, מה את מחפשת ובמה את לא מעוניינת בכלל.
נניח -
הכי הייתי רוצה בן זוג עם ילד משלו, שיהיה מעוניין בהקמת משפחה שתחיה באותו הבית וגם בילד משותף (או שלושה).
הייתי מחפשת גם בן זוג שלא מעוניין בילדים משותפים/שאין לו עדיין ילדים/סטוצים מזדמנים עד שאמצא משהו רציני.
אני לא מעוניינת בבן זוג שלא רואה חיים משותפים כעתיד זוגי.
 
אלה דוגמאות, שמטרתן לעורר בך חשיבה על רוחב היריעה כשמגיעים לפרק ב'.
בהרבה מקרים אנחנו מקובעים בתוך תפיסת זוגיות מסוימת, שהתאימה (אולי) לפרק א', ולפעמים היא מתאימה פחות לפרק ב'.
לפעמים בפרק ב' את מגלה שאת לא מעוניינת שאדם נוסף יחיה איתך, יהיה שותף שווה לגידול הילד שלך, או מגלה שאת לא מעוניינת לקחת אחריות על ילדים של איש אחר, עם כל הקשיים שהם מביאים איתם.
לפעמים קורה בדיוק ההיפך - נורא רוצים זוגיות משפחתית, של הכל מהכל והכי ביחד (לפעמים זה עובד. בכל מקרה זה דורש המון המון עבודה וויתורים והתפשרויות כדי שזה יעבוד).
 
חוץ מלהבין עם עצמך מה את מחפשת (ולזכור שזה לא אומר שאת לא יכולה למצוא משהו אחר ולגלות שזה נפלא ),
תחשבי מה את אוהבת לעשות ואיפה את הכי את.
אם את אוהבת טיולים - צאי לטייל עם קבוצות של מטיילים, משפחות ופו"פ.
אם יש לך תחומי עניין מסוימים (אוכל, קולנוע, מד"ב ופנטזיה, קיפולי נייר...) - חפשי הרצאות או חוגים שקשורים לנושא החביב עליך.
אם את מרגישה בנוח ברשתות חברתיות - הצטרפי לפורומים או לקבוצות בנושאים שמעניינים אותך.
 
לגבי אתרי ההיכרויות - רוב ההיכרויות שם לא מובילות לזוגיות (יש גם כאלה שכן).
כמו שכתבו לך - צריך ללמוד את השפה וצריך להכיר בעובדה שהדרך שבה גברים רואים את הכרטיס של אישה שונה לחלוטין מהדרך שבה נשים רואות אותו.
 
 
(ויסלח לי פורום הבתולות כאן - אם זה מתאים לך, תנצלי את הזמן להזדיין. זה מצוין נגד קמטים).
יש לי עוד שאלה אלייך, שאולי תוכל למקד אותך קצת:
26/04/15 14:52
372צפיות
האם את אדם שקושר שיחה?
חשבתי על זה כי נזכרתי במה שקרה לי ביום ו', ערב חג שני של פסח: גיליתי שלאחד החתולים שלי יש פצע גדול מאחורי האוזן, ומיהרתי איתו לווטרינר שהיה פתוח עד אחת בצהריים. בעודי מחכה עם החתול, כשהוא בכלוב נשיאה, התחיל לדבר איתי גבר שחיכה גם הוא במרפאה עם חתול משלו. התפתחה שיחה - על מצבם של החתולים ולמה הבאנו אותם, על מצבו של כלב מסכן שנפגע בתאונת דרכים ואדם אחר - בעליו - יצא איתו בדיוק מניתוח, ומשם זה המשיך למסע אופניים מיוחד שהאיש הגיע ממנו. אמרתי שאני עובדת בעיתון והצעתי שאכתוב על זה. מפה לשם החלפנו טלפונים ואכן יצאה מזה כתבה על מסע האופניים. ברור לי שהאיש היה מעוניין שייצא מזה גם יותר מכתבה (זה ברור מאיך שהוא דיבר, מהדברים שאמר על עצמו ומזה שניסה בעדינות אך בצורה ברורה להזמין אותי להיפגש אחר כך). לא הייתי בעניין, וכל היוזמה הזאת באה ממנו, אבל אם אני לא הייתי משתתפת בשיחה הראשונית בהמתנה לווטרינר וממשיכה בשיחה איתו באופן טבעי, לא נראה לי שהוא היה מגיע לזה. אז אולי שווה לחשוב אם את קושרת שיחה, ואם לא, אולי לנסות קצת יותר לקשקש...
מספקת לך מנסיון חברותיי
26/04/15 08:35
492צפיות
* לא להתייאש
קחי בחשבון שהסיכוי למצוא בן זוג מתאים באתר היכרויות לא גבוה בהרבה מהסיכוי למצוא אותו בשיטוט אקראי ברחוב
אמנם כבייכול זה מקום שיש בו אנשים שמחפשים אותו הדבר (אבל לא באמת, כי חלק משמעותי לא באמת מחפשים זוגיות)
 
* לא לקחת את הדברים אישי מדי
מתאים ? עוברים לשלב הבא
לא מתאים ? עוברים הלאה
 
* לא להישאר יותר מדי במדיום הוירטואלי
להחליף טלפונים ולשוחח בטלפון
וגם שם לא להישאר יותר מדי ולקבוע להיפגש לדייט קצר ולזמן מוגבל ומוגדר מראש - קפה ולא ארוחת ערב
יוצא הדופן של הכלל הזה הוא כאשר יש מרחק פיזי ביניכם ואז אולי כדאי לבלות קצת יותר זמן בטלפון
 
* יש המון אתרי היכרויות ולכל אחד מהם יש דינמיקה ואופי
 
* תבקשי מחברות וחברים להכיר לך אנשים
לא בהכרח לארגן דייטים, אבל אולי להזמין לארוחת ערב משותפת או אירוע חברתי כלשהוא
 
* אם את פעילה בפייסבוק יש הרבה קבוצות אזוריות של פנויים פנויות שמתארגנים לפעילויות משותפות
בדיקה התפתחותית חינם לתינוקכן!
26/04/15 16:09
87צפיות
הורים יקרים! מעוניינים בבדיקה התפתחותית חינם לתינוקכם?
למחקר חדשני ומרתק במעבדה לנוירופסיכולוגיה התפתחותית במרכז לחקר המוח באוניברסיטת בר אילן- 
דרושים תינוקות בגילאים 6-9 חודשים.
 
אורך המפגש כשעה וחצי וכולל בדיקה התפתחותית קצרה ונעימה עליה ינתן דוח למעוניינים וכן חלק קצר אינטראקטיבי ונחמד מול מסך מחשב,בו התינוק יושב על ברכי אימו/אביו ומתפעל את המוצג על המסך באמצעות תנועות עיניו! 
תלוש שי צנוע ינתן לכל משתתף לחנות כפר צעצועים.
פגישה נוספת תערך בגיל שנה וחצי ובסיומה תינתן חוות דעת מקצועית על התפתחות התינוק למעוניינים.
 
התינוק אינו מחובר למיכשור כלשהו במהלך הניסוי ואינו חשוף לקרינה מסוכנת. המחקר קיבל אישור ועדת האתיקה של אוניברסיטת בר אילן.
 
המעוניינים מוזמנים לפנות למיכל במייל
eyetracking.barilan@gmail.com
קריירה קפואה
24/04/15 20:06
391צפיות
שלום,אני 35, 2 ילדים,עובדת חלקי,רוצה להחליף תחום בעוד כשנתיים,מפחדת שלא יקבלו אותי כבר לעבודה...
פחד מוצדק?תודה!
אולי פספסתי משהו, אבל הפרטים לא ברורים לי
24/04/15 20:13
269צפיות
אם ממילא את רוצה להחליף תחום, אז תעמדי בפני האתגר של כל מי שמשנה תחום - שהניסיון בתחום הנוכחי הוא לא יתרון כל כך גדול בתחום החדש. ואם זה כך, אז זה כבר לא כל כך משנה אם את אמא או לא, ואם תחכי עוד שנתיים כדי לעשות את המעבר או לא. האתגר הוא אותו אתגר, ומידת הסיכון מול הסיכוי להתגבר על האתגר הזה ולמצוא עבודה בכל זאת - היא תלויה בין השאר בתחום שאליו את עוברת.

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה