לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
 ד"ר מבר אריה מטפל מעל 30 שנה בכל המחלות הכרוניות פסיכולוגיות ופסיכוסומטיות באמצעות הומאופטיה נטרופתיה צמחי מרפא פרחי באך תזונה ועוד .הוא דור שלישי  לרופאים טבעיים מאבחן באמצעות דגימת שיער ,בדיקת מחשבים,בדיקת עיניים לשון ציפורניים  ומטפל בכל המערכות :במערכת הנשימה ,מערכת העיכול והכבד ,מערכת ההורמונלית ,מערכת העצבים ,מערכת הפיריון ,במחלות:סכרת שומנים בדם לחץ דם כולסטרול אסטמה דלקות בעיות קיבה מעיים וכבד,אלרגיות בעיות עור קשב וריכוז סחרחורות חולשות אי שקט מתח עצבנות חרדות דיכאון ,פיריון ,כאבים ,דלקות פרקים,כאבי ראש,גאוט ,הרזיה ועוד...

 הפורום מיועד לעזור לכוון להנחות בבעיות כרוניות פסיכולוגיות פסיכוסומטיות בשיטות הומאופטיה צמחי מרפא פרחי באך נטרופתיה ותזונה. השיטות הנ"ל מחזקות את הגוף והנפש ומטפלות בכל המערכות. היעוץ אינו בא במקום ואינו תחליף לביקור אצל רופא.
 
 
 
המשך...
הודעה חדשה

תסמונת אספרגר שייכת לקבוצה של הפרעות התפתחותיות
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
21/04/15 06:47
5צפיות
תסמונת אספרגר שייכת לקבוצה של הפרעות התפתחותיות .ההבדל בין אוטיזם לאספרגר היא ברמת האינטליגנציה וביכולת השפתית.הידע שלהם נרכש על ידי ראייה בלבד ולא על ידי משחק סימבולי. הם אינם מסוגלים לשער מה חושב האחר באינטראקציה אחרת.
תסמונת אספרגר שייכת לקבוצת הפרעות ההתפתחות הנרחבות מתאפיינת בליקויים בשלושה תחומים מרכזיים.
1.ליקוי ביכולת ליצור יחסים חברתיים הדדיים.
2.ליקוי בתקשורת הפרגמטית, הן המילולית והן הבלתי- מילולית: הילד מתקשה בהבנת מלים וביטויים דו- משמעיים ("קפוץ למכולת"), או כאלה שמשמעותם הפרגמטית שונה מזו הסמנטית ("חם כאן" במשמעות, "פתח את החלון").
3.התנהגות בעלת אופי חזרתי וסטריאוטיפי, והתעניינות במגוון נושאים צר: באופן טיפוסי הילד מתעניין מאוד ו"מתמחה" בנושאים שהם לפעמים מוזרים או שוליים .
4.חוסר קואורדינציה בתנועות, בעיות ארגוניות, קושי בסדר בכתיבה.
5.חוסר בהנעה תחרותית.
6. קושי במעקב אחר רצפים ובהבנת העיקרון עליו הוא מבוסס.
7.קושי בפתרון בעיות, ע"י שימוש באסטרטגיות שברשותו, למצבים חדשים.
8.קושי בהבנת סיטואציות חברתיות / זרימת הדינאמיקה החברתית.
9.העדר קשרים חברתיים שמתאימים לגיל.
מתח נפשי או מתח כרוני יכולים לגרום למחלות
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
20/04/15 09:10
6צפיות
מתח נפשי או מתח כרוני יכולים לגרום למחלות  רבות ומחלות גופניות ונפשיות עקב השפעת לחץ נפשי או מתח נפשי על כל מערכות הגוף סופר אושר היא קפסולה המכילה צמחים בעלי סגולות ריפוי, העובדות על מערכת העצבים. המיוחד בה הוא השילוב בין כמות הצמחים, המביאה להרגעה במערכת העצבים, עד להגעה למצב נורמלי של הגוף והנפש.
שילוב של צמחים של סופר אושר עוזר להורדת מתחים., מביא את הגוף להרפיה ולהורדת לחץ עד להגעה למצב נורמלי של מערכת העצבים ושל בעיות גופניות הנגרמות ממתח
"רופאים נגד קצירת איברים בכפייה"
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
19/04/15 07:26
2צפיות
"רופאים נגד קצירת איברים בכפייה" (DAFOH): "דוחים את הניסיון לצפות בסוכר את עסק השתלות האיברים של סין"
17 באפריל, 2015 | מאת הארגון הבין-לאומי
Share on facebookShare on twitterShare on emailMore Sharing Services
תאריך מאמר המקור: 10-04-2015
"רופאים נגד קצירת איברים בכפייה" (DAFOH), הארגון הרפואי הפוקח עין על הניצול לרעה של איברים אנושיים בניתוחי השתלות, מוסר שהקהילה הבין-לאומית צריכה להיות חשדנית לגבי הבטחתה של סין לאחרונה שהיא תפסיק את קצירת האיברים מאסירים המוצאים להורג.
לממשלה הסינית יש רקורד ארוך של חשאיות, של מִסְפרים מוליכי שולל ושל הצהרות סותרות, וחרף הראיות הנערמות והדרישות הבין-לאומיות להפסיק את הניצול לרעה של קצירת האיברים, בייג'ינג סירבה לאשר כי בסין מתקיימת קצירת איברים בלתי חוקית מאסירי מצפון.
המקור העיקרי של איברים להשתלה בסין שנאמר כי הוא מאסירים שנידונו למוות, מסווה מציאות אחרת: הסתמכות מוגברת על הוצאת איברים מאסירי מצפון. הקבוצה הפגיעה הזאת, הכוללת את הפאלון גונג – שיטת תרגול מסורתית הנרדפת באכזריות – היא בסיכון גבוה ביותר ליפול קורבן לביקוש לאיברים הנלקחים בכוח ללא הסכמה. ארגון DAFOH דוחק בקהילה הרפואית בכל העולם להיות עירנית ולא לקבל את הטענה של סין כפשוטה, ומצביע על מספר נקודות מרכזיות:
מצב חוקי אפל: סין קוצרת איברים מנידונים למוות מאז 1984. אבל ככל שקשה להאמין, בריאיון שנערך לא מזמן, אדריכל ההשתלות הואנג ג'יֶה-פוּ הכחיש שזאת הייתה מתמיד מדיניות רשמית ("חוק" רשמי). אם מה שהוא אמר נכון, אז עשרות אלפי איברים שהוצאו ללא הסכמה מאנשים, וגם עשרות אלפי ניתוחים שנעשו – הם לא אתיים. זה אומר שנדרש להעמיד לדין את כל אותם רופאים וצוותים רפואיים שהיו מעורבים בהם.
הצהרות רשמיות המשתנות חדשות לבקרים: בדיווח של רשת ABC, הואנג הגן על לקיחת האיברים מנידונים המוצאים להורג בטיעון שאסירים שנידונו למוות מעוניינים לכפר על פשעיהם, ושאל "אז למה אתם מתנגדים לזה?" אבל ב-2014 הוא הצהיר שהאסירים הם אזרחים שיש להם הזכות לתרום איברים, וזהו פירוש שאיננו עומד בסטנדרטים האתיים של הקהילה הבין-לאומית. בחודש שעבר, כשחלו תזוזות פוליטיות בסין, הואנג בכלל הפך את עמדתו, קרא לקצירת האיברים "תחום אסור", והפנה אצבע מאשימה לעבר ה"צאר" של ביטחון-המדינה ג'ואו יונג-קאנג שהורד מעמדתו לאחרונה.
דיווח על כמות השתלות בלתי רגילה שאחר כך נעלם או משתנה – בתי החולים של סין מיהרו להסיר מאתרי האינטרנט שלהם את כל המידע שיכול להצביע על היקף ניתוחי ההשתלות שלהם. ממש לאחרונה, ביולי 2014, בית החולים מס' 2 של פרובינציית גואנג-דונג התפאר באתר האינטרנט שלו שמאז היווסדו ב-1999 הוא ביצע יותר מ-1,000 השתלות כליה. בפברואר 2015, בשל הביקורת הבוחנת סביב העולם לגבי מדיניות סין בנושא השתלת איברים, אותו אתר אינטרנט שינה את המספרים ודיווח רק על 500 השתלות מאז 1999. מספר השתלות הכליה שבוצעו על ידי ראש המחלקה שונה אף הוא מ-2,000 ניתוחי השתלה ל-1,200 על פני אותה תקופה.
נראה בבירור שסין אינה מוכנה לחלוק את כללי האתיקה הבין-לאומיים ולהצטרף לקהילת ההשתלות הרפואית כשותפה אמינה ושוות-חובות.
כדי שקבוצות הפיקוח הבין-לאומיות והמוסדות הרפואיים יתייחסו ברצינות לטענות ממשלת סין, עליהם לדרוש את הדברים הבאים:
• דיווח מלא על השימוש באסירי מצפון כמקור לאיברים;
• שקיפות לגבי מקור האיברים;
• מתן גישה לתהליכים של לקיחת האיברים בסין.
על ארגון "רופאים נגד קצירת איברים בכפייה" (DAFOH)
ארגון "רופאים נגד קצירת איברים בכפייה" (DAFOH) נוסד על ידי רופאים מתחומי התמחות שונים בכל העולם במטרה לספק לקהילה הרפואית ולחברה ממצאים אובייקטיביים של קצירת איברים לא חוקית ולא אתית.
קצירה של איבר – כלומר הסרת איבר מתורם – מבלי לקבל מראש הסכמה שניתנה מרצון ובאופן חופשי, נחשבת לפשע נגד האנושות, וכאיום על מדע הרפואה ככלל.

 
טיפול הומאופתי בשלשולים והקאות
16/04/15 15:06
4צפיות
עוד מאז ערב פסח, אני מניח שאכלתי משהו לא טוב (למרות שאני היחיד מהמסובים שסובל מזה) אני סובל משלשולים  והקאות (ההקאות האמת די עברו ונשארו השלשולים). מה אני יכול לעשות כדי להפסיק? אני כל כך סובל.... אבל אני לא רוצה לקחת כימיקלים כי אני מפחד שזה יהפוך לעצירות
שלשולים והקאות
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
16/04/15 16:36
3צפיות
בזמן שאוכלים אוכל לא בריא תגובה הטבעית של המערכת היא  סילוק של הפסולת 
 בהקאות ושילשולים
במידה שזה נמשך מעל יום מומלץ לאזן את מערכת הגוף על ידי טיפול אישי הומאופתי.
לעזרה ראשונה לשלשול לשתות מי אורז 
אופן הכנה של מי אורז: להרתיח חצי כוס אורז לבן עם 3 כוסות מים וכפית מלח לאחר שהאורז רך לשתות את מי אורז
אנרגיה חיובית
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
17/04/15 13:37
2צפיות
יצירת אנרגיה חיובית היא צעד חשוב, והשלב הראשון מתחיל לפני השינה, אדם שמודע לעצמו יודע שעליו לשננן לעצמו את המשפט הבא: עכשיו אני מבטל כל מחשבה שלילית מראשי אני מבטל כל דאגה מלבי, ובמקביל הוא אומר לעצמו עכשיו אני מייצר לי התניה משמחת שתעשה אותי אדם שליו ומאושר, ואני רוצה מוכן ויכול להתחבר להרגשה החיובית שאני חווה ומרגיש.
הצעד הראשון הוא להתחיל ללמוד לאתר מהם הדברים הקטנים שעושים לנו את ההרגשה הטובה, ואחר כך ללמוד לשמר אותה, על מנת להצליח עלינו להשתמש בידע שלנו, וזה אומר שאנחנו קודם כל צריכים לעצור ולבדוק האם המצב הזה של תקיעות הוא אכן אמיתי , או האם אנחנו מיצרים מצב שיקרי שבנוי ומבוסס על תירוצים שמחלישים אותנו,
אנרגיה מבוזבזת היא אנרגיה מבוזבזת, לכן על מנת לא לבזבז אנרגיה חיובית, רצוי לפני השינה שנגיד לעצמנו כאשר אני הולך לישון בשקט, בבוקר אני רענן ואז אני כבר אראה את בעיותיי בפרופורציה, למעשה הבעיות יתגמדו למחרת מעצמם, וזה לא בריחה מהמציאות אלה מנוחה מהמציאות.
תסמינים לצרבת
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
15/04/15 06:51
4צפיות

תסמינים  לצרבת, הם: תחושה של צריבה או שריפה בבית החזה, בגרון, בצוואר, בגב ועוד, תחושה חמוצה בפה, בחילה, הקאה.
הימנע ממזונות מעובדים, משקאות מוגזים, מוצרים המכילים קפאין, אלכוהול, עישון, מזון מטוגן ושמן, סוכר, שוקולד או ממתקים, בשר , חצילים ,פרי הדר חמוצים ,עגבניות ותבלונים חריפים. ארוחות קטנות ומרובות .להימנע מארוחות גדולות.לוותר על שתייה במהלך הארוחה.
מומלץ לא לשכב במיטה לאחר הארוחה.מומלץ טיפול הומאופתי.
 
חשוב להקפיד על צירופי מזון
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
07/04/15 07:45
13צפיות
סוגי מזון שונים משנים את רמת החומציות בדם, לכן חשוב להקפיד על צירופי מזון נכונים ולהפריד בין סוגי מזון בסיסיים ובין סוגי מזון חומציים.אנזימי העיכול – גופינו מפעיל אנזימי עיכול שונים, לצורך פירוקם ועיכולם של מזונות. צירופי מזון לא נכונים, מפעילים אנזימים המנוגדים זה לזה, המנטרלים זה את פעולתו של זה, וכך למעשה, משבשים את תהליך העיכול בגוף. התוצאה הנה ברורה: המזון לא מתפרק כהלכה ושאריות המזון נרקבות ומחוללות שמות בקיבה ובמעיים. אנזימי העיכול בגוף הינם רבים, אולם ארבעת האנזימים הבאים משתתפים בתהליך העיכול של סוגי מזון שונים והם:פרוטאז וטרופסין – הם אנזימים המעכלים חלבוניםלקטאז – הוא אנזים המעכל חלב וסוכרליפאז – הוא אנזים המעכל שומניםעמילז – הוא אנזים המעכל פחמימותאילו קבוצות מזון ישנן ?אנו מבחינים בחמש קבוצות עיקריות של מזון: חלבונים, עמילנים, פירות, ירקות וקטניות. בכדי לסגל אורח חיים בריא הנשען על דיאטה נכונה, עלינו להקפיד על צירופי מזון נכונים בין חמשת קבוצות המזון הללו.עמילנים – הוא תרכובת רב סוכרית, הנמצאת במזונות הבאים: חיטה, לחם, פסטות, עוגות, בטטות, תפוחי אדמה, מיני דגנים (סולת, אורז, גריסים, דוחן, שיבולת שועל, שיפון, כוסמת), ארטישוק ותירס (זמן העיכול של עמילן הנו: שלוש שעות).חלבונים – החלבונים הם אבני הבנייה של כל יצור חי. החלבונים אמונים על מספר תפקידים חיוניים בגופינו, לרבות: בניית רקמות, הובלת חמצן ומזון הנמצאים בדם אל התאים וחזרה, מגנים על הגוף מפני זיהומים (באמצעות בניית גופי חיסון), ויסות תהליך חילוף החומרים בגוף ועוד. את קבוצת החלבונים ניתן לחלק לשתי תתי קבוצות: חלבון מן החי וחלבון מן הצומח.חלבון מן החי, נמצא במזונות שמקורם מן החי, כגון: ביצים, בשר, חלב, דגים ועוף.חלבון מן הצומח, נמצא במזונות שמקורם מן הצומח, כגון: זרעים, גרעינים, סויה, שומשום שקדים ואגוזים, אבוקדו, ועוד.(זמן העיכול של חלבון אורך 4 שעות).פירות – פירות הדר וגם עגבנייה הנם חומציים, פירות מתוקים הנם הבאים: פירות יבשים, בננה, תאנה, אפרסמון, ופירות תת חומציים הנם: תפוח, משמש, מנגו, ענבים, אפרסק, דובדבן ועוד (זמן העיכול של פירות אורך בין 30 ל – 60 דקות).ירקות - חסה, מלפפון, פלפל, עלים למיניהם, כרובית, אספרגוס, גזר, קישוא, פטריות ועוד (זמן העיכול של ירקות נע בין חצי שעה לשעתיים).קטניות – זוהי קבוצה המכילה חלבונים ועמלנים גם יחד, וכוללת בתוכה: שעועית, עדשים, אפונה, חומוס, פול וסויה (זמן העיכול של קטניות אורך כשלוש שעות).
לא כל כך הבנתי
08/04/15 14:04
6צפיות
איך אני יוכלה לדעת אילו סוגי מזון אסור לערבב?
אני נוטה לאכול הכל מהכל ולא כל כך ממתינה בין לבין.
אשמח להבהרה.
הפרדה בין מזונות חומציים למזונות בסיסים
08/04/15 16:18
5צפיות
ש להקפיד על הפרדה בין מזונות חומציים, כגון: בשר, סוכר, עוף, לחם, דגים, קמח, ביצים וגבינות לעומת מזונות בסיסיים, כגון: ירקות, פירות, תפוחי אדמה, אגוזים, שקדים ועוד.
קישור למאמר צירופי מזון נכונים
08/04/15 16:21
6צפיות
הפרלמנט הקנדי אומר "לא" לקצירת איברים בסין 01 בנובמבר, 2014
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
07/04/15 07:34
10צפיות
הפרלמנט הקנדי אומר "לא" לקצירת איברים בסין
01 בנובמבר, 2014 | מאת יינג זי, כתב מינג-הווי
Share on facebookShare on twitterShare on emailMore Sharing Services
תאריך מאמר המקור: 24-10-2014
"איש אינו יכול לפקפק ברצינות טבעה של הבעיה, או בגודלה. מה שאנו מכנים נכונות למלא רצון אחרים נגוז היום", אמר סקוט רייד, יושב ראש תת הוועדה לזכויות אדם בפרלמנט הקנדי בשימוע שהתקיים בנושא ב-21 באוקטובר.
אירווין קוטלר חבר הפרלמנט מטעם המפלגה הליברלית הדגיש שקצירת איברים בסין היא פעולה רשמית על ידי מדינה ומהווה "פשע נגד האנושות ונגד החלשים ביותר בחברה הסינית".
לדבריו, יש ליישם גישה רב כיוונית הכוללת חקיקה ומודעות ציבורית כדי לעצור את הפשע הזה: "אם לא נפעל, נהפוך למשתפי פעולה עם מעשה-הפשע הזה ולכן יש לנו האחריות כאן, כחברי פרלמנט בממשלה וכחברה אזרחית לחייב את סין להיות אחראית על מעשיה".
את השימוע בפרלמנט הקנדי אירח חבר הפרלמנט סקוט רייד. שבעה חברי פרלמנט נוספים נכחו באירוע וביניהם דיוויד סוויט, נינה גריווֹל, גארי ראלף שלנברגר, וג'ודי סגרו. כמו גם ד"ר דיימון נוטו, נציג דאפו (רופאים נגד קצירת איברים בכפייה) והעיתונאי איתן גוטמן שהעיד בשימוע.
"העדות ששמענו כאן היום, הייתה מעין נקודת מהפך במודעות שלנו ל קצירת איברים בסין", אמר חבר הפרלמנט טיירון בנסקין. לדבריו, למרות  הקושי לקבל בתחילה את קיומה של קצירת איברים, היום עובדה זו כבר אניה עומדת בספק. השאלה כעת היא מה לעשות לגבי זה. קנדה יכולה לפעול מיד לעצור את תיירות האיברים ולמנוע מקנדים לנסוע לסין לרכוש איברים."
º
אני מסכים לא לקצירת איברים בסין
13/04/15 18:08
3צפיות
אומגה 3 - ריכוז מידע רב + מספר שאלות מהותיות
06/04/15 13:55
8צפיות
מישהו יודע מה המינון המומלץ לצריכת אומגה 3 (EPA/DHA) למבוגרים וילדים? 

ככל שאני בודק יותר, אני מוצא אמנם יותר מידע אבל סותר, 
להלן השאלות הפתוחות שלא הצלחתי לענות עליהם, ולאחר מכן ריכוז של המידע שמצאתי לאחר בדיקות מעמיקות, במידה ומעניין מישהו,
חשוב לציין שאני לחלוטין לא מהתחום, אלא רק מנסה לברר את חשיבות הנושא לעומק ואת מינוני הצריכה המומלצים,
ניתן לראות גם מהשאלות וגם מהחומר הכתוב מטה, שהצלבתי ממספר מקורות, שיש סימני שאלות רבים בנושא.

השאלות
1. האם יש כמוסות שעברו מסלול בדיקות קפדני ומומלצות לשימוש?
2. האם יש מחקרים שהוכיחו שיעילות הכמוסות זהה ליעילות צריכת אומגה 3 מהחי?
3.  האם יש אמת בטענה הגורסת כי במידה ונוטלים פחות מהמינימום, אין לכך השפעה כלל?
4. המינימום לרפואה מונעת היא בין 1 גרם ל 3 גרם ליום, שזה ספקטרום רחב מאוד, האם יש המלצה ספציפית יותר?
5. האם מינון יתר בעייתי רק בנושא תפקודי כבד וקרישת דם, או בנושאים נוספים?
6. האם יש הבדל בין צריכת כמוסות המכילות שמן דגים טהור, לבין צריכת שמן דגים מבקבוקונים?
7. כשבוחרים כמוסות, מה חשוב לבדוק פרט לכמות החומר הפעיל, למתכות הכבדות, ולכמות ויטמין E 
    (אנטיאוקסידנט למניעת חימצון השמן בקפסולה, בד"כ יופיעו 3-5 יחידות בין לאומיות בכל קפסולה)?
 
--------------------------------------------------------
 
מינון מומלץ - אנשים בריאים
הארגון האמריקאי טוען ל 1 גרם ביום,
איש מקצוע בישראל (גרנות) טוען שאין לצרוך יתר מ 2 גרם ביום,
ד"ר ים, אחד המומחים הגדולים בארץ טוען ל 300 מ"ג לכל 10 ק"ג משקל גוף, כלומר כ 2.1 גרם ל 70 ק"ג משקל גוף, וטוען כי ככלל, אם לא נלקחת הכמות המינימלית הרצויה של אומגה 3 היא לא תועיל כלל
ה FDA ממליץ לצרוך עד 3 גרם ביום אומגה 3 ארוכת שרשרת (כזו שמכילה EPA ו־‭,(DHA‬ מתוכם 2 גרם בלבד מתוספי מזון,
 
חשוב לשים לך שהכמויות מתייחסות ל EPA ו DHA, ולא לחומרים אחרים.
 
מחקר ספציפי יותר טוען לכמויות הבאות:
0.5 - 1.8 גרם מומלץ כאשר מדובר ממקורות של דגים, או כמוסות טבעיות,
1.5 - 3 גרם מומלץ כאשר מדובר ממקורות צמחיים (שהם פחות טובים),
2 - 4 גרם מומלצים למי שסובל משומנים בדם.
 
Harefuah. 2004 Aug;143(8):585-91, 622, 621.
[Omega-3 fatty acids, fish, fish oil and cardiovascular disease--a review with implications to Israeli nutritional guidelines]
Evidence from epidemiological and randomized controlled trials shows beneficial effects of omega-3 (n-3) fatty acids from fish and plant sources on cardiovascular disease (CVD), especially in patients with preexisting CVD. The optimal dose of n-3 is not yet determined, but prospective secondary prevention studies suggest that the addition of 0.5-1.8 grams/day of marine-derived eicosapentaenoic acid and docosahexaenoic acid, or plant derived alpha-linolenic acid at a dose of 1.5-3 grams/day significantly reduce subsequent cardiac events and mortality. These data have led the American Heart Association Dietary Guidelines committee to recommend to the general population the consumption of at least two servings of fatty fish per week, in addition to vegetable oils high in alpha-linolenic acid. The risk of adverse effects and toxicity from contaminants at this dose is low. The amount of daily n-3 fatty acids recommended for patients with coronary heart disease is 1 gram/day. In patients who cannot consume this dose of n-3 fatty acids through diet alone, addition of n-3 supplements should be considered. Higher doses of contaminant-free n-3 supplements, 2-4 grams/day, can be used in the treatment of hypertriglyceridemia. Data on the content of n-3 fatty acids and contaminants in Israeli bred fish is limited. Thus, caution should be exercised when applying these recommendations to the Israeli fish market.
 
מינון מומלץ - אנשים חולים
יש עדויות רבות לכך שאומגה 3 מסייע בהפרעות קשב וריכוז שונות, טרשת נפוצה, סרטן, דיכאון, סוגי אוטיזם, וכו'
כאן כבר מדובר על כמויות גדולות יותר (5-10 גרם), אבל יש צורך בהתאמה אישית לפי סוג הבעיה.
 
כמויות מינימום
ע"פ ד"ר ים (ע"פ הכתבה ב YNET לפחות), צריכה פחותה מהמינימום היא חסרת משמעות, וכאילו לא צרכנו כלום.
זו הצהרה בעייתית, לא מצאתי תימוכין נוספים לכך, ולפי מה שקראתי פשוט מחקרים לא בדקו על כמויות נמוכות, ולכן יתכן שבגלל זה אין מסקנה לגביהם.
אך עדיין הייתי מצפה שלא יצהירו שפחות מהמינימום (שלא ברור מהו) זה חסר משמעות, אלא שיאמרו שפשוט לא יודעים - יש לבדוק את הנושא.
 
מינון יתר
יש בעיה לאנשים בעלי בעיה בקרישת דם, צריך להיוועץ עם רופא.
בנוסף, מינון גבוה עלול לגרום לדימום מוחי - לא הצלחתי להבין האם זה עם או בלי קשר לבעיית קרישת הדם (הגיוני שכן, אבל לא בטוח)
 
דגים
יש בעיה גדולה מאוד לסמוך על אומגה 3 מדגים, מכיוון שבמקור יש רק בדגי ים, אבל עמם מגיעה גם בעיית המתכות הכבדות,
רוב הדגים מגיעים מבריכות, שבעקרון בהם אין בכלל אומגה 3, אבל זה כבר תלוי במגדלי הדגים, מכיוון שחלק מהם מוסיפים אומגה 3 לתזונה של הדגים,
כך שאין ממש דרך לדעת האם הדג שהוגש לצלחת מכיל אומגה 3 או לא, מה גם שמבחינת כמויות צריך לאכול כ 4 פעמים בשבוע דגים,
וגם אז זה רק בהנחה ויש בהם באמת אומגה 3, ועדיין נשארים עם בעיית המתכות הכבדות, לכן האופציה הזו כמעט לא רלוונטית.
 
צמחים
להבנתי, היעילות של אומגה 3 דרך מקורות טבעיים (צמחים, פשתן וכו') היא פחות יעילה, ודרושה כמות גדולה יותר של צמחים/פשתן,
לא ברור איזו כמות כמות דרושה למאכל ע"מ להגיע למינימום הנדרש.
יש לשים לב לגבי הריכוז הרלוונטי, לדוגמא, בכף פשתן יש כ 6 גרם אומגה 3, אבל לא בהכרח את הרכיבים הדרושים.
כמו כן, יש טענה שהמקורות הצמחיים מכינים אמנם ALA, שהגוף יכול להפוך ל EPA/DHA,
אך בספק אם עבור המקורות הצמחיים זה מתבצע כהלכה,
כמו כן, את ה EPA/DHA ישירות, המקורות הצמחיים לא מכילים מלכתחילה (או בכמויות מעטות מידי), אלא רק ALA.
יש לבדוק נתונים אלו לעומק.
 
יחס האומגות
היחס בין אומגה 3 לאומגה 6 הוא חשוב יותר ממדידת כמות האומגה 3 לכשעצמה,
היחס הרצוי הוא 1:1 עד 1:4 לטובת אומגה 3, כאשר בתרבות המערבית היחס הוא על כ 1:40 לטובת אומגה 3.
הפחתה של אומגה 6 הינה חשובה לא פחות (הפחתת מזון מחומם, בשר בצורות שונות וכו').
גורסים כי היחס העדיף בין אומגה 3 לאומגה 6 אמור להיות 4:1 לטובת אומגה 3.
כשצורכים יותר אומגה 6 מאומגה 3 הדבר מתבטא בסיכון גבוה לטרשת עורקים, אוטם שריר הלב ועוד.
 
לגבי תוספי המזון
בגדול - אין תוספי מזון שיעילותם נחקרה והוכחה כמו תוספי האומגה 3,
קצת פחות בגדול - הבעיה היא שאין ממש פיקוח של משרד הבריאות לגבי יעילות כל מוצר,
תוספי התזונה לא עוברים את מסלול הבדיקות והניסויים שעוברות תרופות להוכחת יעילותן,
היצרנים מסתמכים על המחקרים להוכחת יעילות אומגה 3, אבל אין הוכחה שהמוצר הספציפי שלהם יעיל באותה מידה,
יחד עם זאת, הכמוסות מכילות שמן דגים מטוהר ממתכות כבדות (חשוב לשים לב שהיצרן מצהיר על כך),
ויש דיווחים על השפעה רבה, בתחומים מגוונים,
לכן מי שאין לו מניעה בריאותית (קרישת דם, תפקוד כבד) מומלץ מאוד לצרוך את הכמוסות ע"פ המינון המתואר לעיל, ע"פ הבנתו.

עצירות
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
06/04/15 07:25
19צפיות
בזמן עצירות הגוף אוגר רעלים הגורמים נזקים באיברים נוספים כגון כבד, לבלב, כיס מרה .
בזרימת הדם נכנסים חומרים הגורמים לנזקים לכליות ,כלי דם ,ריאות ולב.
המערכות לאורך הזמן נחלשות במיוחד מערכת החיסון ומערכת העצבים ומערכת העיכול.
בזמן העצירות יש יותר מתח בכל הגוף מתעוררות בעיות שינה עקב זאת.
בבקשה תעזור לי סובל מאוד מעצירות
13/04/15 18:04
2צפיות
עצירות קשה עם כאבים מאוד מאוד עצבני רק חושב במשך היום רק מה יהיה
קישור למאמר עצירות
13/04/15 19:59
3צפיות
פסח כשר ושמח|חגשמח|
02/04/15 13:50
4צפיות
גולשים יקרים,
|@|רצינו לספר לכם שחג האביב הבא עלינו לטובה, מלווה בהתרגשות רבה גם מבחינתנו:
יחד עם עונת הפריחה והצמיחה, גם אנחנו בתפוז עוברים שינוי מהותי והתחדשות, אותו תרגישו גם אתם בקרוב.

ועד אז - חג פסח כשר ושמח לכם ולבני משפחותיכם|!|
אוהבים,
צוות תפוז אנשים
º
פסח כשר ושמח
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
03/04/15 12:28
3צפיות
כמוסות טבעיות להורדת מתחים
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
02/04/15 09:12
15צפיות
סופר אושר היא קפסולה המכילה צמחים בעלי סגולות ריפוי, העובדות על מערכת העצבים. המיוחד בה הוא השילוב בין כמות הצמחים, המביאה להרגעה במערכת העצבים, עד להגעה למצב נורמלי של הגוף והנפש.
שילוב של צמחים מחוחדים של סופר אושר עוזר להורדת מתחים , מביא את הגוף להרפיה ולהורדת לחץ עד להגעה למצב נורמלי של מערכת העצבים ושל בעיות גופניות הנגרמות ממתח. 


ידוע שמתח ממושך גורם לתופעות פיזיולוגיות כגון: כאבי ראש, בעיות עיכול, בעיות במערכת החיסון, אסטמה, דלקות חוזרות, בעיות הורמונליות, סחרחורות, לחץ דם גבוה, סוכרת, שומנים ועוד. בכל המחלות הנ"ל ניתן לשתות סופר אושר ו/או סופר תא ביחד או לחוד.

נטילת סופר אושר מונעת מחלות רבות. מי שסובל ממתח, לחץ, עצבנות, אי שקט, חרדות, דיכאון, בעיות פיזיולוגיות הנובעות ממתח - רצוי מאוד שייטול סופר אושר .
עשב חיטה
01/04/15 14:07
8צפיות
הבנתי שיש לעשב חיטה סגולות רבות. האם אתה ממליץ על כך? מאיזה גיל מומלץ לשתות את זה? (זה מתאים גם לבחורה צעירה בשנות העשרים לחייה?)..
הטעם סביר או שזה ממש דוחה?
סגולות עשב חיטה
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
01/04/15 18:00
9צפיות
נכון עשב חיטה מתאים לבחורה בשנות עשרים
 עשב חיטה הוא האנטיביוטיקה הטבעית של הגוף, ומנקה רעלים . משקה ביום העשוי מאבקת עשב חיטה מאפשרת לגוף  להתחזק.
בהצלחה
שאלה
08/04/15 14:02
נאמר לי שמומלץ לא לאכול כשעה לאחר שתית עשיו החיטה.
האם זה נכון? האם זה קריטי? כי זה מפריע לי מאוד לשתיית הקפה של הבוקר, ובשל כך הפסקתי לשתות את משקה הקסם.
אני מתעקשת להכין לבד סבון נוזלי מסלק סוכר, למישהו יש מתכון?
01/04/15 14:04
6צפיות
אני מתעקשת להכין לבד סבון נוזלי מסלק סוכר, למישהו יש מתכון?
שלב אחרי שלב, מתכון שנוסה?
ברכות ושלומות לחג שמייח :)
 
אורן
יבלות במיתרי הקול
30/03/15 17:01
7צפיות
שלום, אני סובלת מיבלות במיתרי הקול. האם טיפול הומאופתי עשוי לסייע לי?
הומאפתיה ליבלות במיתרי הקול
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
31/03/15 07:50
8צפיות
טיפול הומאופתי נכון הניתן למטופל מסייע בבעית יבלות במיתרי הקול
טיפול הומאופתי מחזק את מערכות הגוף והנפש
על ידי חיזוק של המערכות היבלות נעלמות לאורך הזמן
במידה שקיים צרידות הקול חוזר לעצמו
גם הנפש מתחזקת ויש יותר מודעות לשמירת הקול
 

מנהל/ת הפורום

אודות:
ד"ר אריה מבר עוסק בתחום הרפואה הטבעית למעלה מ-30 שנה הוא מומחה למגוון רחב של שיטות טיפול כגון הומאופתיה, צמחי מרפא, נטרופתיה, פרחי באך אקופונקטורה, מג
עוד...
Flix
ד

ד"ר מבר - מנהל הפורום

זמין לכם גם מחוץ לפורום לשיחת ייעוץ התקשרו: 073-7576594


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה