לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

מטרת הפורום היא דיון בענייני ציוד לצילום סטילס, סיוע לרוכשים ועזרה בתפעול. דיונים בנושאים קרובים יתקבל בשמחה אולם נא לא למתוח את החבל. שאלות בנושא צילום וידאו מומלץ להפנות לפורום הפקת וידאו (קישור בראש העמוד). שיתוף תמונות לצורך מתן ביקורת ניתן לעשות בפורום אמנות הצילום (קישור בראש העמוד).


על מנת להימנע מהצפת הפורום, מומלץ לבצע חיפוש בפורום לפני פתיחת שרשור חדש. בהיסטוריית הפורום קיים מאגר ידע עצום, נצלו אותו.


 


נהלי הפורום


 1. אין לנהל דיון בנושא אופן ניהול הפורום על גבי הפורום. בכל שאלה/השגה ניתן לפנות אל המנהלים במסר.


2. יש לשמור על תרבות דיון. אנא הימנעו מתגובה לגופו של כותב והיתמקדו בנושא השרשור.


3. אין לחשוף פרטים אודות גולש (אווטינג) ללא הסכמתו.


4. פרסום קנייה/מכירה מותר בשרשור המיועד לכך בלבד. הודעות אשר לא ישורשרו למקום ימחקו.


5. בהתאם לנהלי תפוז, אין לפרסם בפורום. ניתן לפרסם מודעה דרך מחלקת הפירסום של תפוז. הודעה על פעילויות/הטבות הקשורות לתחום הצילום ניתן לפרסם לאחר קבלת אישור מהמנהלים.


6. בעלי עניין עסקי מתבקשים לבצע גילוי נאות בעת כתיבת בפורום.


7. אין לפרסם הודעה בעלת תוכן בלתי חוקי.


8. אין לעודד ביצוע פעולות בלתי חוקיות.


 


בכל מקרה של מעבר על נהלי הפורום, שמורה למנהלים הזכות למחוק הודעות ולהגביל את הכותב. במקרה ונתקלתם בהודעה פוגענית אנא פנו אל המנהלים.


 


זכרו, אנו מנהלים את הפורום בהתנדבות ולא יכולים לפקח על הנעשה בכל רגע.


 


תודה,


המנהלים 

המשך...
הודעה חדשה

סמסונג מביאה את הבשורה: מסכי 4K להמונים
28/06/15 17:44
153צפיות
צג "4K 24 ב-400$.
3840X2160 צג "24 = 183PPI?
אפשר להניח, שזו רק ההתחלה.
דגם ה-24
28/06/15 22:45
94צפיות
נראה מעניין.
ה-28 מגיע עם פאנל TN, לא תודה.
כן. ציינתי את ה-24. אני מאמין שזו סנונית ראשונה
28/06/15 23:05
84צפיות
קראתי ראיון עם אישיות בכירה בתחום של ייצור מסכים לסמרטפונים, שטען שהסיבה שצגים אלו לא מגיעים לדסקטופ, היא שהייצור (פלטות זכוכית) לא עומד בביקוש, ושאם חותכים את הפלטות לחתיכות קטנות-יותר (סמרטפונים, טבלטים) יש רווח גדול יותר פר מטר מרובע זכוכית. כנראה שהפקטורים סוף סוף השתנו: קצב ייצור, ביקושים, עלויות.
 
אני מרוצה מאוד, שצגי Hi-Res מגיעים לדסקטופ, ומקווה שנזכה לראות במהרה גם צגי 300ppi שיוכלו לדמות פרינט אמיתי (ממרחק צפייה במגזין).
להמונים?
29/06/15 00:35
80צפיות
צג מחשב?
24 אינטש?
 
להמונים זה טלויזיה 50 אינטש במחיר שמשפחה ממוצעת יכולה להרשות לעצמה.
 
אין שום יכולת להשוות בין רזולוציה בפרינט לרזולוציה של מסך
30/06/15 21:23
31צפיות
ההבדל בין פיקסלים קורנים לכאלו שרק מחזירים אור גדול מדי. שים לב שלמגזינים, למשל, ההדפסה היא בכלל ב-CMYK, פורמט צבעים אחר לגמרי מה-RGB של המסך.
CMYK ,RGB, או יותר ספרציות: נאמנות הצבע נמדדת ב-Lab:
30/06/15 21:47
38צפיות
כל מערכות ה- prepress proofing מכילות שילובים של התקני RGB (קלט: מצלמות דיגיטליות, סורקים. פלט: צגים) והתקני CMYK (תוכנות עריכה, מדפסות פרופינג, פלוטרים, מכונות הדפסה). ובכל מקרה הכיול מתבצע מול מרחב צבע Lab: כשבו L מסמל את הלומיננס ציר Z ו- a+b מסמלים צירי X+Y, העריכה ב-RGB, וההדפסה ב-CMYK. בכל המערכות אלה יש פיקסלים מחזירי-אור ופיקסלים קורנים.
º
תיקון: עבור מכונות הדפסה (בדיו) לעיתים גם העריכה ב-CMYK
30/06/15 21:54
15צפיות
או.קי... ומה רצית להגיד?
30/06/15 22:05
29צפיות
איך זה משנה את העובדה שאנחנו רואים באופן שונה פיקסלים קורנים ופיקסלים מחזירי אור? הן מבחינת צבע, והן מבחינת רזולוציה.
העובדה שאפילו תקני הצבע שונים הובאה רק כדי להראות שיש הבדל בין שני הסוגים - אחרת למה טרחו לפתח שני סטים שונים?
הסיבה שטרחו לפתח 2 סטים שונים:
הודעה זו מכילה תמונות
30/06/15 22:22
76צפיות
ההדפסה היא על נייר לבן. אם היית מדפיס ב-RGB לא היית יכול לייצג שחור: שחור = 0%R 0%G 0%B. אם היית מדפיס 0%R 0%G 0%B היית מקבל את הלבן של הנייר ולא שחור. ב-RGB לבן = 100%R 100%G 100%B אך אין בכך צורך כי הנייר לבן.
 
בצגים, ה-"רקע" שחור. ו-RGB מתאים: בהארה של 100%, מתקבל לבן 100%R 100%G 100%B, ובהארה 0% רואים את השחור של הצג 0%R 0%G 0%B.
 
RGB ו-CMY משלימים. ב-CMY הוסיפו את K על-מנת לחסוך בדיו CMY. את ה-Grayscale מיצג וקטור הערכים C=%M=%Y% (מ-0% כל-אחת מהספרציות עבור לבן ועד 100% כל אחת מהספרציות עבור שחור), אם היית רוצה להדפיס שחוק הכי כהה היית צריך להדפיס 100%C 100%M 100%Y כלומר 300% דיו. ניתן להמיר את 300% הדיו, נגיד ל-100K ולאפס את 0%C 0%M 0%Y כך שבסופו של דבר הדפסנו את ה-נקודה עם רק 100% דיו במקום ה-300%.
 
זה כל הסיפור.
הרעיון של לעבוד במרחב צבע מכוייל עבור כל ההתקנים מתבסס על הרעיון, שהצלם בסט, הפוטושופיסט, והלקוח שמקבל את העבודה רואים את אותו הצבע בדיוק - בלי קשר ל-RGB, CMYK, קורן או לא קורן. יחידת Lab = 1 היא יחידה שמתחת אליה העין האנושית לא יכולה להבדיל בין 2 פטצ'ים של צבע.
 
מי שמעניין אותו קצת יותר יכול לקרוא על התהליך (workflow) כאן:
מכונת מדידה של פטצ'ים ב-Lab
כמובן שאפשר לכייל את מרחבי הצבעים השונים
30/06/15 23:04
32צפיות
לפחות בתאוריה. במעשי, כשממירים תמונה מ-RGB ל-CMYK, הרבה פעמים אפשר לראות הבדלים קטנים בגוונים. עוד יותר במעשי - הצבעים בדפוס אף פעם לא נראים כמו על צג המחשב...
ואת בעית השחור/לבן היה אפשר לפתור בקלות על ידי הוספת דיו שחור בדפוס. למה לא עשו את זה?
עניין כיול הצבע, בשורה אחת:
30/06/15 23:11
34צפיות
אם ההפרש בין (Lab(R,G,B מסויים לבין (Lab(C,M,Y,K מסויים קטן מ-1, העין האנושית לא תוכל להבחין בינהם*, בלי קשר אם אחד קורן והשני לא.
 
---
* רק מכשיר שיכולת ההבחנה שלו דקה יותר, לדוגמה: מה שמופיע בתמונה שהבאתי קודם לכן.
למה הצבעים בדפוס לא ניראים כמו על צג-מחשב? Color Gamut
30/06/15 23:42
34צפיות
לצגים ולמדפסות יש מגבלת ביטוי של מרחב הצבע ה-"מלא". יש הבדל בין צגים שונים ובין מדפסות שונות. חלק ממרחב הצבע הניתן לביטוי, ה-subset, נקרא ה- Color Gamut. כשעורכים תמונה במחשב להדפסה, אין לחרוג מה- Color Gamut של מכונת ההדפסה / המדפסת, אחרת ההדפסה לא תוכל לבטא את מה שנמצא בקובץ הדיגיטלי. אם אינני טועה
יש המון סיבות ו color gamut היא מהקטנה שבהן
01/07/15 08:25
28צפיות
הדיו שאתה משתמש, היחסים שהמדפסת משתמשת לכל צבע, אופי המדפסת, סוג הדפים, המסך שאתה משתמש.
 
מי שמדפיס באופן קבוע, עושה כיול מדפסת/מחשב, ויוצר פרופיל צבעים למסך אשר מבוסס על צבעי המדפסת.
ככה אתה יכול לראות את צבעי המדפסת על צד המחשב, ולהתאים את התמונה להדפסה לפני.
 
color gamut זה בסה"כ הטוח, וזה טוב ויפה, אבל גם מדפסת אשר מייצרת לך sRGB מלא, עדיין יהיו לה שינויים כאלו ואחרים לעומת מה שהמסך שלך חושב, כך שבכל מקרה תהיה צריך לייצר התאמה.
אתה כנראה לא קורא מעבר לכותרת, או שלא מבין,
הודעה זו מכילה תמונותהודעה זו מכילה סרטונים
01/07/15 11:32
78צפיות
תהליך איפיון מרחב הצבע של המדפסת הוא "מעל" כל הפרמטרים: סוג דיו, אצווה, גיל הדיו, Tint הנייר - יש ניירות עם Tint כחלחל למשל, אופן התזת הדיו, וכו' - המגבלה של המדפסת מבחינת ייצוג צבע היא ה- Color Gamut שלה.
 
הפרוצדורה לאיפיון מרחב הצבע של המדפסת: (מתואר גם בסירטון) מדפיסים קובץ CMYK "סינטטי" TARGET המכיל פטצ'ים של צבע (כל PATCH נצבע בערך CMYK קבוע). ה-TARGET מתאר *בתימצות* את מרחב הצבע "המלא" (ראה 2 תמונות של 2 TARGETS שונים). לאחר ההדפסה, מודדים באמצעות מכשיר + תוכנה ייעודיים את ערכי ה-Lab "על הנייר". עבור כל PATCH. התוכנה משווה את ערכי ה-Lab מול הערך ה-CMYK הידוע מראש ושומרת את ערך ההפרש בין הרצוי למצוי. לאחר סיום מדידת כל הפטצ'ים, התוכמה מייצרת פרופיל (ICC Profile) "תיקון" למדפסת: קובץ.
 
מעתה, את ההדפסות (במדפסת הספציפית שעבורה נעשה ה- Color Characterization) מבצעים עם ה- ICC Profile של המדפסת, כך שההדפסות יהיו, נכון לרגע זה (ואולי כבר אפילו לא לשבוע הבא), בהתאם ל-"סטנדרט" (Lab) עבור אותו סוג נייר-הדפסה (יש לבצע איפיון צבע נפרד עבור כל סוג נייר הדפסה שמשתמשים בו - לניירות שונים יכול להיות טינט שונה).
 
מה השורה התחתונה של כל זה? לערך RGB או לערך CMYK, בפני עצמו, אין משמעות ייצוגית מבחינת "סטנדרטית". אותו ערך CMYK (או RGB) יראה על כל צג ועל כל מדפסת, אחרת לעין המתבונן. העוגן הוא ערכי ה-Lab מדודים. אפילו אם פוטושופיסט משקיע בתיקוני צבע לתמונות למגזין על מחשב עם צג לא מכוייל, יתכן וחלק ניכר מעבודתו נעשה לחינם, כי הלקוח יפתח את הקובץ על המחשב שלו ויזדעזע (בין אם הצג אצל הלקוח מאופיין ובין אם לא) או שהלקוח לא יזדעזע בשלב זה, ושהחומר יגיע מהדפוס אז הוא יזדעזע (כי מכונת הדפוס תדפיס אחרת ממה שנראה על הצג, כמו ש-enigo כתב).
 
לפני אפיון הצבע של המדפסת: עבור ערך CMYK המדפסת (כל מדפסת) תדפיס בדיוק את אותו ערך ה-CMYK ויתקבל צבע שונה בכל אחת מהמדפסות.
 
לאחר אפיון הצבע של המדפסת ושימוש בפרופיל: עבור ערך CMYK המדפסת תדפיס ערך CMYK אחר (מפוצה, תוצר של הפרופיל) והצבע שיתקבל יהיה זהה, לצבע שתדפיס מדפסת מאופיינת אחרת. כל מדפסת מאופיינת אחרת תדפיס ערכי CMYK שונים עבור אותו ערך CMYK נתון, אבל לעיני המתבונן ההדפסות יראו זהות. אם לאחר האיפיון מדפיסים את אותו ה-TARGET ומודדים שוב ערכי Lab (באמצעות המכשיר + התוכנה) אמורים לקבל דלתא של פחות מ- 1Lab עבור כל PATCH. כש 1Lab הוא סף ההבחנה של העין האנושית בין 2 פטצ'ים אחד ליד השני.
מה כתבתי ומה הבלוק המיותר שכתבת מה רשמת על לא קורא?
01/07/15 16:19
20צפיות
אם כבר לא קוראים, כנראה שעשית זאת במדוייק.
 
כתבתי שצריך לעשות התאמה בין המדפסת למסך. אז עכשיו אתה בא ללמד אותנו שצריך לעשות התאמה בין המדפסת למסך? כל הכבוד.
 
וזה שבכל מדפסת זה יראה שונה, גם את זה רשמתי. אבל צריך בלוק מידע מיותר בשביל לחזור על זה שוב?
 
מה עובר עליך?
צריך לעשות התאמה של המדפסת ל-Lab ...לא לצג.
01/07/15 16:28
57צפיות
וצריך לעשות התאמה של הצג (של כל אחד מהצגים שמשתתפים בחגיגה) ל-Lab. לא למדפסת. כי מי שעובד עם צג מחשב 1, לא יודע מה הפרמטרים (צג מחשב, דיו מדפסת, וכו') אצל מי שמקבל את הקובץ שלו.
 
---
אבל יש לי הרגשה, שזה הולך לכיוון של שירשור אינסופי. לכן אסיים כאן.
הפוך גוטה, הפוך
01/07/15 16:51
19צפיות
אני רשמתי שאתה מתאים את המסך למדפסת בשביל לערוך ולהדפיס באופן אמין יותר במקום לעשות ניסויים.
גם אם אתה מדפיס אצל מישהו אחר, אתה יכול להשתמש בהתאמת המסך שלך למדפסת של מישהו אחר ע"י שימוש בפרופיל צבעים מתאים למסך ולעריכה.
 
אז אתה טוען את מה שרשמתי, ומדבר על "לא קורא"? סיים איפה שטוב לך. אולי להבא תקרא במקום לטעון שאחרים לא עושים זאת.
נסיון תרגום
01/07/15 21:36
32צפיות
ezi טוען שהכיול של כל הגורמים (מסכים ומדפסות) הוא למרחב lab סטנדרטי, ואז לא צריך לבצע התאמה בין מסך למדפסת כי הכל כבר מתואם.
Color Matching - Basic Concepts
01/07/15 22:32
56צפיות
למי שבא לקרוא עמוד Support של חברת Helios על Color Matching ומגבלת ה- Color Gamut.
את המילה Scanner בעמוד ה- Support ניתן להחליף ב- Digital Camera.
ומה שיותר רלבנטי לעניין הרזולוציה
30/06/15 23:09
24צפיות
תביט על נקודה מודפסת, וראה כמה חדים הגבולות שלה. עכשיו הבט על נקודת אור - הגבולות הרבה פחות ברורים. הסבירו לי פעם את המנגנון בעין שאשם בזה, לא זוכר את ההסבר בדיוק. המשמעות היא שבפיקסלים קורנים אפשר להסתפק ברזולוציה נמוכה בהרבה.
השאלה היא...
29/06/15 08:07
82צפיות
לפני שקונים...צריך לבדוק... האם כרטיס המסך שבמחשב תומך ברזולוציה הנ"ל ...
 
 
ב.
º
תוך שנתיים+, אף אחד לא יבין איך אפשר לעבוד עם פחות מכך
29/06/15 22:17
32צפיות
למסכי 1080p לקח 6 שנים להפוך לסטנדרט
30/06/15 08:56
68צפיות
והבעיה עם 4K היא לא רק עלות ייצור, אלא גם תמיכת התוכנות ברמת אייקונים וטקסט, וזאת בעיה ש 1080p לא היתה צריכה להתמודד איתה.
apple טפלו בבעיה ע"י מערכת ה retina שמדמה מסך ברזולוציה נמוכה יותר על גבי רזולוציה גבוה יותר. ל MS אין פתרון לזה עדיין, גם ב windows 10 הפתרון לא באותה רמה.
צריך לחכות עם ה- 4K
05/07/15 00:48
4צפיות
אין ספק שזה הדבר הבא.
לא כל כרטיסי המסך תומכים ב 4K. מדובר בפאנלים בסיסים. של סמסונג. 
הבנתי שברזולוציה כזאת, יש גם בעיה עם קצב ריענון בחלק מהמסכים. 
ועוד כל מיני בעיות שקשורות לחבלי לידה. 
אגב ראיתי שהמסכים  4K המקבילים של DELL החדשים 
מקבלים ציונים מאוד נמוכים בסקירות 
 
אבל בקצב המטורף של היום, עוד שנה, יצאו דגמים משופרים ומקצועיים, זה יהפוך לסטאנדרט. גם מערכות ההפעלה יתאימו את עצמן מבחינת גדלי פונטים וכ"ו.
לסיכום.  ס ב ל נ ו ת
 
אגב בעוד שלוש שנים. 4K יהיה דינזואור. כולם ידברו על 8K. 
המלצות על ציוד - חוות הדעת שלכם
28/06/15 15:58
139צפיות
אתם מוזמנים לשתף את כולם בקניה מוצלחת במיוחד שעשיתם.
זו יכולה להיות מצלמה, עדשה, פלאש, חצובה, תיק, גריפ, תוכנה כלשהי וכו'.
כל דבר שעשוי לתרום לאחרים.
חשוב לבחור במשהו שכבר יש לכם מספיק ניסיון איתו ולא משהו שנרכש לפני יומיים.
תודה 
תיק צד - LowePro Adventura 170
28/06/15 16:06
97צפיות
האדבנטורה זה מסוג התיקים שמשום מה נוטים להתעלם מהם. אולי בגלל שאין בו משהו סקסי.
אבל חברים, מדובר בסוס עבודה של ממש.
הוא עולה כ- 180 ש"ח בלבד ומתאים למצלמת DSLR עם שתי עדשות (אחת מחוברת למצלמה) + פלאש.
אפשר כמובן גם קומבינציות אחרות.
למי שיש מערכת מירורלס אפשר לדחוס קצת יותר.
 
מה טוב בו:
  1. קל משקל - בודאות קל יותר מה- Nova  שעולה כפליים.
  2. עמיד מאוד - יש לי אותו בערך 4 שנים והוא נמצא בשימוש רב. מצבו כמעט כמו חדש. לא להאמין. החזיק בתחילת הדרך D90 עם עדשות. כיום את ה- A7II.
  3. מרופד היטב.
  4. גישה מאוד נוחה לפנים התיק.
  5. נוח על הכתף גם ליום שלם (מניסיון).
  6. יש כיסים צדדיים לבקבוק מים ודברים נוספים. שימושי ביותר.
  7. תמורה יוצאת מהכלל למחיר. מקרה נדיר בו משלמים מעט ומקבלים הרבה.
 
מה לא טוב בו:
קשה לאמר שהוא יפה, כי הוא לא.
הוא גם לא מכוער.
מעוצב כמו תיק צילום קלאסי, אם כי לא מסורבל כמו ה- Nova.
 
מוט סלפי לסמרטפון
29/06/15 13:50
73צפיות
קבלתי מתנה מוט טלסקופי ללא לחצנים הכי פשוט.
המלחציים מוברגים על .... בורג "1/4.
משמש בדומה למונופוד כך שהידית נוגעת ברצפה ועוזרת ליצוב המצלמה.
אי אפשר להעזר לעזר למשקל.
סוללות חליפיות "גרמניות" למצלמות OM-D
30/06/15 07:56
114צפיות
 
הסוללות האלה מלאות במיץ, אפילו יותר מהמקוריות. לפני שבועיים צילמתי 1400 תמונות לפני שחיווי הסוללה איבד פס אחד.
המטען המצורף מצויד בשקע מיקרו USB, כך שבמקרה חירום אפשר לטעון את סוללות המצלמה באמצעות התקן נייד.
נחמד :)
30/06/15 08:24
66צפיות
יש לי כבר 5 אז אני לא אקנה עוד אבל זה בהחלט נחמד.
 
אם כבר סוללות, אז..
30/06/15 15:23
70צפיות
 
קניתי את הסט הזה עבור ה-FZ200. הסוללה שלה נפוצה למדי בכמה דגמים והסוללות הנ"ל שך CHILI ממש מוצלחות. מחזיקות כמו המקורית ומקודדות.
º
תודה, בדיוק שבקה לי הסוללה המקורית אחרי 3 שנים.
30/06/15 17:10
20צפיות
ה17-50 של טמרון
30/06/15 22:41
59צפיות
עדשה שנמצאת אצלי קרוב ל4 שנים, את העותק בדקתי מראש על המצלמה שהייתה לי אז (D90) וגם על הD7100 כיום אני נהנה ממנה.
נפלתי על עותק איכותי וחד של העדשה, בזמנו היא עלתה כמעט 2000₪, היום היא עולה בערך 60-65% ממה שעלתה לפני 4 שנים, כך שהיום מדובר בדיל עוד יותר טוב.
מבחינת אופטיקה אני מאוד מרוצה, עדשה חדה גם בצמצמים פתוחים (יש ירידה קלה בחדות ב50 מ"מ, אבל לא משהו שסגירת צמצם קלה לא תפתור), צמצם פתוח לאורך הטווח, לא עושה לי בעיות, מנוע הפוקוס כמובן לא שקט כמו הAF-S של ה17-55, אבל גם המחיר נמוך מהותית ככה שאי אפשר לבוא ביותר מדי דרישות.
 
שוב, יש כמובן עדשות טובות ממנה, אבל ביחס למחיר/תועלת אני חושב שמדובר באחת העדשות הטובות.
º
02/07/15 19:04
3צפיות
שתי עדשות
01/07/15 14:32
54צפיות
האחת - עדשת פריים  20 מ"מ עם צמצם 1.7 של פנאסוניק. נקנתה בניו יורק עבור האולימפוס OMD שלי.
הוכיחה את עצמה מעל ומעבר. עד כדי כך שבשנה וחצי שאחרי כן היא בילתה על המצלמה יותר מכל עדשה אחרת.
 
השניה - עדשת זום של אולימפוס 12-40 מ"מ מסדרת הפרו. נרכשה לפני כשנה ומשהו. עדשה אדירה.
לא הבנתי עד כמה היא אדירה עד שלא חזרתי מטיול של שלושה שבועות בצפון אמריקה והורדתי את התמונות למחשב.
ואז במחשבה לאחור נזכרתי שבעצם צילמתי איתה לכל אורך הטיול בלי להרגיש שאני מפספס תמונות.
 
פוג׳י 10-24
03/07/15 08:35
20צפיות
מן הסתם זו עדשה שתתאים רק לבעלי מערכת X של פוג׳י...
 
כחובב עדשות רחבות העדשה הזו כמעט ולא יורדת מהמצלמה שלי. אורך מוקד פרקטי מאד לצילום רחוב, נוף, ארכיטקטורה.
העדשה חדה בכל שטח התמונה בכל אורכי המוקד והעיוותים האופטים שלה כמעט לא מורגשים.
מה שבעיקר אני אוהב בה זה איכות הבניה והמימדים. עדשה מתכתית. מרגישה מוצקה. ובכלל לא גדולה, במיוחד בהשוואה לעדשות דומות של יצרנים אחרים.
 
צמצם קבוע /4 זה גם יתרון יחסית לעדשות זום סופר-רחבות אחרות. בהשוואה לקונקורנציה של סיגמא מדובר בעדשה הרבה יותר חדה ובעיקר באיכות במיה גבוהה יותר.
בדיקת מצלמה יד 2
29/06/15 21:32
101צפיות
שלום,
 
עד עכשיו כשעסקתי בקנון ידעתי שאפשר לתת מצלמה יד 2 לבית הצילום ולקבל תוצאות בדיקה מפורטת, קצת כמו לבדוק רכב לפני קנייה.
מסתבר ש"הדר" לא נותנים שירות מקביל למצלמות ניקון. 
 
קיימת מעבדה כלשהי שתתן בדיקה לפני קניה?
 
תודה.
º
נסה בארליך
30/06/15 07:07
35צפיות
לא מספקים את השירות לצערי
30/06/15 11:39
59צפיות
תודה
איזו בדיקה אתה רוצה לבצע?
30/06/15 12:49
65צפיות
מספר קליקים של התריס אתה יכול לבדוק לבד.
סימני שחיקה חיצוניים אתה יכול לראות לבד.
נקיון ושלמות של המראה והפריזמה אתה יכול לראות לבד.
מעבר לזה מה יכול להתקלקל? אם האלקטרוניקה מקולקלת אתה תראה את זה לבד.
מפחד בעיקר מקורוזיה
30/06/15 15:28
75צפיות
כי סימנים של קורוזיה רואים רק אחרי כמה שבועות מהמגע עם מים, ובבדיקת מעבדה זה משהו שאפשר לבדוק בקלות.
קצת מודאג כי זה מישהו שמוכר d810 חדשה (חודשיים) עם מספר קליקים (7K) נמוך בכ2500 פחות ממחיר של חדשה בחנות.
ברגע שיצאת עם D810 מהחנות
30/06/15 17:49
87צפיות
עוד לפני שהוצאת אותה בפעם הראשונה מהקופסא, היא כבר איבדה 2500 ש׳ח מהערך שלה. ככה זה בציוד דיגיטלי.  
 
יש לך סיבה לחשוש שיש במצלמה קורוזיה? המוכר נראה כמו אחד ששוחה עם המצלמה? שלוקח אותה לסשן צילומים ביער טרופי?
בכל אופן, מאחר ובאמת מדובר במצלמה מאד יקרה, אני מבין למה ארליך לא רוצים לפתוח אותה לבדיקה.
ולמצלמה שגם היתה בשימוש
30/06/15 18:10
70צפיות
אפילו קצר, זה מחיר אפילו על הצד הגבוה.
המצלמה עולה באילת 10,000₪. אתה אומר,
30/06/15 21:10
76צפיות
שאתה מקבל אותה ב-2500₪ פחות.
בשביל 7500₪ קח את הסיכון.
 
אני רכשתי ומכרתי אחרי שנה D800 יד2 ב-7200₪.
ורכשתי D800E יד2 ב-7500₪.
היום, כשיש כבר D810 יד2 בשוק אני מניח שהמחירים של D800/D800E יד2 ירדו ב-1500₪ נוספים, בממוצע.
 
הוא לא. היא מוצעת ב 10,000 ולא ב 7500
01/07/15 01:24
61צפיות
מישהו פרסם ב facebook את ה D810 המדוברת ב 9999 שקל, שזה אומר המחיר שלה ללא מע"מ.
כנראה צלם שקיבל הנחה, צילם איתה קצת, ועכשיו מוכר אותה באותו המכיר שקנה או ברווח קל.
משתלם.
אז הוא צריך לרשום קבלה במכירה
01/07/15 12:01
54צפיות
ולהתקזז על המע"מ.
 
בארליך אגב היא עולה 11K חדשה, קצת יותר מ 9K ללא מע"מ.
 
בלי קשר, אפשר להשיג D810 כמעט חדשה גם בהרבה פחות.
זה היום ! בואו לצלם ולהנות בגליצ
01/07/15 00:09
48צפיות
 
כתבה ממאקו על מגלשת המים הארוכה בישראל
שמוקמת עכשיו ברחוב הרב מלכה בפתח תקווה
 
 
 
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
30/06/15 18:43
10צפיות
|לק| מתכננות מסיבת רווקות לחברה הכי טובה ויש לכן שאלות? מחפשות רעיונות מגניבים לערב נשים מהסרטים?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום מסיבת רווקות ערבי נשים ותקבלו את כל המידע הדרוש:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|לב| הזוגיות שלכם נקלעה למשבר? את מרגישה שהקשר תקוע אך לא רוצה לוותר?
|קדימה|פורום טיפול זוגי הוא בדיוק המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|מייל| מעוניינים להגדיל את המכירות ולא יודעים בדיוק איך? רוצים ללמוד על שיטות שיווק מומלצות?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום מכירות ותלמדו מהי הדרך הנכונה ביותר!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|בית| מתעניינים בתחום התכנון והבנייה? חובבי אומנות וטכנולוגיה?
|קדימה|פורום אדריכלות הוא בדיוק המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|שמש| חולמים על יום כיף חלומי ומתלבטים בין מגוון הטיפולים המוצעים בספא? סובלים מכאבי גב ורוצים לשמוע על טיפול באבנים חמות?
|קדימה|פורום ספא הוא המקום האידיאלי בשבילכם! היכנסו עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|כלב| הכלב מתנהג בצורה מוזרה? החתול לא מפסיק לילל?
|קדימה|היכנסו לפורום רפואת חיות מחמד והתייעצו עם וטרינר מוסמך:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|סביון| חולמים על חופשה מיוחדת ולא שגרתית בארצנו היפה?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום קארוונים קמפינג ותתכננו את הטיול המושלם!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
המלצה למצלמה ורסטילית
29/06/15 11:22
58צפיות
אני מצלם עכשיו במצלמה דמויית SLR "סופרזום" של פנסוניק בת 5. קניתי אותה לפי ביקורות ברשת ואף פעם לא כל כך אהבתי אותה. הבעיות:
פוקוס איטי ומעצבן, הרבה פעמים מתחילה לחפש פוקוס הלוך חזור.
חלק מהתמונות לוקות קשה בחדות. התמונה נראית כאילו צולמה דרך חלון (היא לא). אם השמש זורחת והשמיים כחולים אז החדות טובה.
אם מצלמים בפנים טס לאיסו גבוה והתמונה חולית.
שליטה לא נוחה על הזום.
שליטה לא נוחה על מהירות תריס כדי להקפיא תנועה כשצריך.
צבעים בוהקים ולא טבעיים (בכל כיול). אפשר לשפר אחרי זה במחשב אבל מעדיף שלא.
 
מכוון לאיזור ה 5,000 ש"ח כהתייחסות כללית. כולל עדשה אם צריך לקנות בנפרד. כמובן שיש גמישות אבל אני בספק אם לצרכים שלי אני צריך יותר מזה.
 
השימושים: טיולים, ילדים, משפחה, אירועים, מסיבות, ילדים.
הכוונה שתהיה התערבות לא רבה מצידי. מעדיף לצלם על אוטומטי אלא אם צריך תנאים מיוחדים כמו תחרות ספורט של הילדים כשאני רוצה לאלץ מהירות תריס גבוהה. גם שפיצוי חשיפה יהיה קל לתפעול. יש מצלמות שבהן כפתור אחד שולט על הכל וצריך לעבור מפונקציה לפונקציה. לא נוח.
 
 
יצא לי לשחק קצת עם הפנסוניק LX100 החדשה
29/06/15 12:04
53צפיות
והייתי מופתע לטובה הן מהיכולת באיזו גבוה (צילמתי ב-1250, ומלבד צבעים מעט דהויים, נראה לא רע בכלל) והן מנוחות התפעול - כמעט כמו SLR. היא מגיעה עם עדשת סופר זום מהירה (24-400, אם אני זוכר נכון, אולי 28 ברחב, 2.8-4) שתורמת לוורסטיליות. היא עולה בערך 3600, אם אני זוכר נכון - כך שהיא עמוק בתוך התקציב.
עוד מצלמה שגומרים עליה את ההלל בביקורות היא הסוני RX10 החדשה. רק לא זוכר אם היא נכנסת לתקציב.
º
אולי התכוונת ל-FZ1000 (המקבילה ל-RX10 של סוני)
29/06/15 12:30
31צפיות
אכן. אין לי מושג מאיפה נתקע לי ה-LX100 בראש
29/06/15 12:44
43צפיות
ראיתי את המצלמה אצל בחור שפגשתי באיזה אירוע, ושם יצא לי לשחק איתה. כנראה שלא קראתי את התווית בתשומת לב יתרה...
אבל השורה התחתונה עדיין זהה - מצלמה מרשימה מאוד.
תודה, אני אסתכל עליה
29/06/15 17:24
26צפיות
האמת שאני מעדיף לא פנסוניק. אבל אולי התקדמו מאז.
השאלה היא האם עדיין יש צורך ביכולת סופר-זום
29/06/15 12:39
52צפיות
אם כן אז הפנסוניק FZ1000 או הסוני RX10 יהוו פתרון טוב.
אם אפשר לוותר על הסופר-זום ולהסתפק בזום צנוע יותר אז זה פותח פתח למצלמות איכותיות יותר עם חיישנים גדולים יותר.
קנון G3X תגיע בקרוב
29/06/15 13:39
57צפיות
בנוסף לאפשרויות שנאמרו - FZ1000 ו-RX10.
 
º
תודה. אני אבדוק.
29/06/15 17:24
20צפיות
זה שימושי, בעיקר בקצה הארוך
29/06/15 17:19
40צפיות
לצלם ילדים משחקים, לצלם בטיולים. גם הצד הקצר שימושי לפעמים כשמצלמים בחדר סגור או מנסים לתפוס פנורמה בטיול. ברור לי שלכל דבר יש מחיר ולכן אני גמיש. אם תוספת האיכות משמעותית, אני אחשוב איך אני אסתדר עם טווח יותר קצר. אם תוספת האיכות שולית, אז חבל לי להגביל את הטווח.
ה-FZ1000 מאוד מומלצת
30/06/15 15:13
40צפיות
היא גם זולה יותר מהסוני המקבילה. לי יש את ה-FZ200 (דור אחד אחורה של הסופר-זום שלהם) והיא מוצלחת מאוד, אבל אחד הדברים הכי מהותיים בין ה-200 ל-1000 זה שהם הגדילו משמעותית את החיישן מה שנותן ביצועים טובים בתאורת פנים ובתנאים משתנים. יש קצת הקרבה של יכולת הזום אבל ה-1000 עדיין מציעה טווח מרשים למדי. מבחינת נוחות תפעול אני מאוד אוהב את פנסוניק אבל אני מבין שזה יכול להיות מאוד סובייקטיבי.
 
תראה, מצלמה עם חיישן עוד יותר גדול או מערכת גמישה יותר (עדשות וכו') כמו DSLRים או מירורלס זה מעולה אבל תשאל את עצמך האם באמת אתה טיפוס של החלפת עדשות והאם היתרונות שלהן שוות לך. הן בהחלט יכולות להפיק תמונות טובות יותר משל ה-FZ1000 בכמה וכמה מצבים אבל בגדול אני חושב שלצרכים שלך (אלו בדיוק הצרכים שלי, אגב) זה פשוט לא שווה את זה. עדיף מצלמה וורסטילית עם יכולות טובות יחסית בכל המצבים שאנחנו זקוקים להם.
 
שאלה קטנה על כרטיס זכרון
29/06/15 20:45
80צפיות
הי, 
אני רוצה לקנות את ה- canon g16, בחנות שבה אקנה את המצלמה אמרו לי שכרטיס זכרון של 32 ג'יגה יעלה 120 ש"ח. האם צריך כרטיס זכרון מיוחד או שאפשר לקנות כרטיס זכרון של sandisk בקרביץ הוא עולה משהו כמו 40 ש"ח. האם 32 ג'יגה זה מספיק?. 
תודה רבה לכל המשיבים :) 
32 ג'יגה זה מספיק
30/06/15 07:48
67צפיות
השאלה היא אם כרטיס שקונים ב--40 ש׳ח במרבית יהיה מספיק מהיר.
 
בכרטיסי זיכרון יש שני מימדים שצריך לקחת בחשבון:
1. קיבולת הכרטיס. 32 ג'יגה מספיק למרבית השימושים. מי שמצלם הרבה ווידאו יצטרך אולי כרטיס גדול יותר או כרטיס נוסף, חלופי.
2. מהירות הכתיבה והקריאה. כרטיס שקונים בקרביץ ב-40 ש׳ח הוא כנראה Class-4 או אפילו איטי יותר. שימוש בכרטיס כזה יגרום להמתנה ארוכה בין תמונה לתמונה עד שהמצלמה תסיים את הכתיבה לכרטיס. כרטיס מהיר יותר יאפשר לצלם יותר תמונות ברצף, ויאפשר גם צילום ווידאו. ממליץ על Class-6 או יותר ממנו.
º
תודה רבה. עזרת לי מאוד
30/06/15 08:39
19צפיות
ובקשר לחברות
30/06/15 14:02
40צפיות
Lexar
Transend
Sandisk
נחשבות טובות
בקשר לגודל, אם תצלם הרבה סרטונים לך על 64G מהיר קלאס 10
ו/או לקנות 2 או יותר של 16G מהיר כדי שלא לשים הביצים בסל אחד. למקרה שמתקלקל אחד מחליפים וממשיכי לצלם.
º
תודה :)
02/07/15 08:33
5צפיות
º
אם תצלמי. סליחה
02/07/15 11:09
4צפיות
באיזו מצלמת קנון DSLR ניתן במצב ווידיו...
27/06/15 09:55
113צפיות
מחפש קנון DSLR שמאפשרת במצב ווידיו ; לקבוע  באופן ידני צמצמם ומהירות- אבל המצלמה תתאים  אוטומטית ISO .??
ׁ(אני מצלם במגרשי כדור רגל גרועים אם תאורה חלשה... אני חייב לקבוע צמצם משיקולי חדות ומהירות מאחר ומדובר בספורט ותנועה...- כך שלמצלמה נותר רק הISO ׂ)
הנושא חשוב...
28/06/15 06:48
52צפיות
וודאי יש מי שיודע
 
מה הבעיה לקבוע גם את האיזו ידנית?
28/06/15 08:05
59צפיות
התאורה במגרש לא משתנה. קובעים את כל הפרמטרים בהתחלה וזהו.
אני לא חושב שיש מצלמה שניתן לשנות איזו באמצע הקלטה, בטח לא בצורה אוטומטית אבל יכול להיות שאני טועה.
התאורה משתנה...
28/06/15 08:23
46צפיות
משחק מתחיל בדמדומים ומסתיים בלילה - אבל יותר בעיתי זה שהתאורה לא אחידה לכל המגרש.. ובווידיו 'גולשים,' בין רמות אור שונות...
שינוי אוטומטי בכל מקרה יהיה איטי ויורגש בצפייה
28/06/15 09:00
54צפיות
אם צפית במשחקי המונדיאל האחרון אז שמת לב לבעיית תאורה חמורה שהיו צריכים להתמודד איתה, וההתמודדות המקצועית הייתה פשוט לחשוף קבוע לפי הכהים ושישרפו הבהירים...
מכיוון שבכל מקרה אין לך הקלטה רציפה של יותר מחצי שעה אז אפשר בין שוט לשוט לעדכן חשיפה.
הפתרון המקצועי יותר למי שלא משדר LIVE הוא לבחור מצלמה שיש לה פרופיל שטוח בעל טווח דינמי גדול מאד והגיע לתוצאה סופית בעריכה. הסוני A7s נשמעת כאופציה לא רעה עבורך.
אגב, שקלת מצלמת וידאו ולא סטילס לנושא?
 
לא המציאו HDR לוידאו?
30/06/15 15:25
19צפיות
למה לא לצלם פעמיים או שלוש? פעם אחת בחשיפה יתרה, בחשיפה "רגילה" ובחשיפה נמוכה ולקמבן את הוידאו בצורה חכמה? על בסיס סצינה, לדוגמא. וואי, זה יכול להיות אחלה פיצ'ר
יש מצלמות המאפשרות שינוי אוטומטי
28/06/15 10:20
61צפיות
כמו ניקון D750 / D810.
זה מנגנון מצוין, המאפשר בעת צילום וידאו לשמור על אותו ערך צמצם וסגר. שינוי רק של ISO שומר על חשיפה נאותה מבלי להציג בתמונה שינויי תאורה חריפים מדי.
באמת פיצ'ר מצוין
28/06/15 16:19
49צפיות
קיים גם ב- A7II ואפילו השתמשתי בו 
אתה בכל מקרה לא תתפוס את כל המשחק בסשן אחד
28/06/15 11:02
57צפיות
כמעט כל מצלמות DSLR מוגבלות לצילום של 29 דקות, כך שתהיה צריך במהלך המשחק לפחות לכמה עצירות חוץ מהמחצית.
 
בכל מקרה אני צריך לא מבין את הדיבור על חדות ומהירות. כשאתה מצלם וידאו אתה נועל אותו על מהירות FPS מסויימת. הצמצם (פתוח / סגור) יגרור אחריו רק את גובה ה ISO. התריס לא משחק עניין פה כלל אם זאת היתה הכוונה שלך.
 
מבחינת auto ISO, כל עוד אתה לשם אשם אותו ב M בזמן וידאו, אתה יכול לשים אותו ב auto ברוב ה DSLRים החדשים (ואני מאמין גם קודמים). למשל ה 70D, D5500 בתור התחלה, אני חושב שגם ה 700D מאפשרת זאת, ה D750 בטוח .הכל שאלה של תקציב.
 
 
º
מדוע תריס לא משחק כאן עניין?
28/06/15 11:31
24צפיות
כי יש כמה הנחיות די בסיסיות לכך
28/06/15 12:09
50צפיות
כשאתה משתמש במהירות תריס גבוה, אתה יוצר stuttering בגלל שהתריס מקפיא יותר מדי את התנועה.
כשאתה משתמש במהירות תריס נמוכה, אתה יוצר motion blur גבוה מדי, בדיוק בכלל ההפך מקודם.
 
לכן הנחת הבסיס, היא שימוש במהירות תריס פי 2 מה fps, כלומר אם הוא מצלם ב 1/24 או 1/25, אז מהירות התריס קבועה על 1/50 וזה.
 
כך שזה שהוא תפוס דברים בתנועה זה יופי, אבל זה פחות רלוונטי. שכן אם הוא ישתמש במהירות תריס גבוה מדי, הם ירגישו שהם "מדלגים" מתנועה לתנועה ולא נעים באופן רציף.
חלק מהמצלמות לזכרוני אפילו נועלות את מהירות התריס על פי ההנחה הזאת באם אתה משתמש בעדיפות צמצם.
 
באור שיש במגרשי כדורגל, אפשר בקלות לקבל צמצם של 5.6 ומהירות תריס 1/50 ולשמור על ISO נמוך יחסית, ואז התנועה של השחקנים תהיה טבעית. מעבר לזה אתה מתחיל לקבל תנועה שהיא יותר מדי מיידית, לא טבעית. גם בכדורגל כשהשחקנים זזים מהר.
 
בקיצור, באם מהירות התריס קבועה על 1/50 (או מקסימום 1/100), אז מה שמעניין אותך זה הצמצם וה ISO.
º
אז כן משחק עניין...
28/06/15 14:11
21צפיות
º
כמו אלמנט אספרי לטיפול ב CA...
28/06/15 14:18
18צפיות
עדיין יש לו תחום משחק
28/06/15 14:36
29צפיות
זה אמנם לא תחום רחב, אבל אפשר לנסות 1/50-1/100 (ובסיטואציות מסוימות גם 1/25 אם ה-ISO גבוה מדי ויש גרעיניות חזקה).
בכל מקרה, שימוש ב- AUTO ISO במצב M יכול לעבוד נהדר, כמו בווידאו הזה שצולם עם D810, סביב דקה 02:30 רואים מעבר חלק לגמרי מצילום בתוך מחסן חשוך אל סביבת חוץ מוארת: https://www.youtube.com/watch?v=hPVfFqfUaWU
 
במצב M לא כל מצלמה תומכת ב auto iso
28/06/15 14:45
36צפיות
ויש לך טעות. הוא לא מצלם מקום דומם, לא מצלם slow motion, לא מצלם מעבר חד מתאורה לתאורה, לא מצלם אנשים פותחים מקרר לאט. הוא לא מצלם בשביל להראות יכולות המצלמה.
 
הוא מצלם שחקני כדורגל, שרצים אחרי כדור, שזזים כל הזמן, בתאורת מגרש כדורגל שמיועדת לשידורי טלויזיה.
1/25 יגרום להם להראות מרוחים, וזה לא יהיה טבעי. 1/100 יגרום להם להראות כאילו יש להם פרקינסון. 1/50 זאת המהירות הנכונה, ולרוב משאירים את המצלמה על המהירות הנכונה ונשארים ככה.
 
באותו אופן אתה יכול כבר להגיד לו שיקנה A7s ויצלם בכל מהירות תריס וצמצם שהוא רוצה, כי הוא יכול להיות ב iso 100,000 כל הזמן. אבל בשביל מה זה טוב?
 
גם לצלם ספורט צריך לדעת איך. לכן, הוא "משחק עניין" בכך שהוא פרמטר קבוע שלא תשנה. לכן, הוא לא משחק עניין.
אתה מגזים
28/06/15 16:09
48צפיות
מהירות 1/100 ממש לא מציגה אפקט של "פרקינסון", בשביל זה צריך לעלות עוד יותר. ברור שרצוי להשאר במהירות סגר מיטבית, אבל עדיין יש סיטואציות בהן אפשר לשנות מהירות סגר.
ציינתי כבר מקודם שרק לחלק מהמצלמות יש AUTO ISO במצב M.
אולי בקצת. אבל תנסה בעצמך. מתחיל להרגיש את החוסר החלקות
28/06/15 17:07
30צפיות
אם מצלמים ב 25fps, אז 1/100 מתחיל להרגיש קצת פחות נעים למשל מ 1/50 שהתנועה יותר חלקה. בכל זאת, מדובר על בני אדם לא על מאורר או מטוס (למרות שחלקם חושבים שהם כן משום מה).
ראיתי אנשים שמצלמים ב 1/250 למשל בשביל להוציא פריים בודד, ואין עם זה בעיה. אבל באותו אופן, הסרטון עצמו נראה קופצני ולא טבעי כלל.
 
בתנאי תאורה קשים, 1/50 ב 25fps יתן בדיוק את מה שהוא מחפש. 1/100 כבר יהיה קצת גבולי. ומשאירים זאת לאורך כל המשחק. כך שכפרמטר, הוא די קבוע.
תודה למיתיחסים- אני לומד...אבל כמה הערות ;
28/06/15 21:54
43צפיות
א. ברוב המגרשים בישראל התאורה חלשהֱֱֱֱ!! ׁ( היא מעולה באיצטדיונים הגדולים- יש כאלו כחצי תריסר בלבד )
ב יש קושי לקיים פוקוס גם למצלמות /מסרטות ווידיו חצי מקצועיות (מצלמות כתף במחיר סביב 10000ש"ח ) - אחד הפתרונות שחשבתי עליהם הוא "כפיית צמצצם " קטן; 16 ומעלה על מנת לקיים "עומק שדה " בעדשות 100 ממ ומעלה
ג אפשר לקבל תרגום לעברית : " פרופיל שטוח בעל טווח דינאמי " ?? 
צמצם 16?
28/06/15 22:49
33צפיות
באיזה ISO אתה מתכוון לצלם?...
º
100mm ו F/16? למה?
29/06/15 01:18
16צפיות
100 ממ צמצמ 16
29/06/15 09:07
32צפיות
זה סיפור ארוך...משחקי כדור רגל ''מכסים '' עם 5-10 מסרטות מקצועיות! במשך שנים צילמתי את זה סטילס בעדשה 70-200 רוב הזמן על 200.
אני לא מצלם את ה''משחק ''- אני מצלם לזמן קצר מאד פעילות של 2-3 שחקנים נבחרים!!
כפי שאמרתי גם במסרטות חצי מקצועיות וגם בDSLR יש קשיי מיקוד- אחד הפתרונות שאני בודק (ועל זה הפוסט הזה ) זה להתפשר על 100 ממ ולסגור צמצמ כך שרוב המגרש יהיה בתחום החדות של  "עומק השדה ",ולא יהיה צורך למקד....
לא חישבתי את הISO הנדרש...
גם ב-F16 (שידרוש ISO בשמיים), ב-100 מ"מ לא הכל יהיה חד
29/06/15 12:06
31צפיות
אלא אם תצלם את השחקנים ממש בקטן, ואז יכול להיות שתחום החדות יהיה גדול מספיק לרב הפעילות שלהם.
הכל שאלה של יחס המרחקים
29/06/15 17:14
32צפיות
אם אתה נמצא ממש על המגרש אז צריך לכסות טווח של מטרים ספורים עד עשרות מטרים.
אם אתה יושב ביציע אז הפרש המרחקים כבר לא כל כך גדול ובקלות יכול להיכנס לטווח סביר.
ולכן אמרתי " ממש בקטן" - עם אורך מוקד 100 זה אומר צילום
29/06/15 19:48
27צפיות
מרחוק
לדעתי לא יהיה ISO מספיק גבוה במצלמה
29/06/15 22:25
26צפיות
עם מהירות סגר של 1/50 וצמצם f16 תצטרך ISO של לפחות 25,600. זה לא ריאלי אלא אם אתה מצלם עם סוני A7s.
אתה עושה משהו מאוד מאוד לא הגיוני
29/06/15 19:46
33צפיות
וזה אף מצלמה ואף צלם שצילם כדורגל לא עשה לפנייך וכנראה שהייתה לו סיבה טובה.
 
במקום להמציא את הגלגל מחדש תנסה לעשות מה שעושים כל שאר הצלמים שמיימינך ומשמאלך.
לסגור צמצם ל 16 (?!?) כדי שהכל יהיה בפוקוס תוך כדי הורדה של מהירות התריס ודחיפת האיזו לשמיים זה פתרון מאוד מאוד מסובך ומסורבל לבעיה שהצלחת להמציא לעצמך.
 
קנה עדשה נורמלית, תקבע מהירות נכונה, תעמוד במקום הנכון, תכוון פוקוס פחות או יותר למה שצריך כדי לעזור למצלמה או בחייאת.. תקנה מצלמת ויסאו נורמלית שיכולה לעשות את הצילום הזה תוך תוך כדי שהיא מפהקת משעמום במקום לנסות לטפס על הר עם קביים שגם הם לא באותו האורך.
 
 
צודק
30/06/15 05:59
31צפיות
"זה אף מצלמה ואף צלם שצילם כדורגל לא עשה לפנייך וכנראה שהייתה לו סיבה טובה."  צודק!!
לסיבה קוראים 100,000 ש,ח (5 צלמים במצלמות מקצועיות למגרש )
אתה רוצה תוצאות מקצועיות עם ציוד לא מקצועי? לא ילך.
01/07/15 10:24
19צפיות
או שתבין שעם הציוד שלך אפשר להגיע ל X תוצאה ותצפה ל X ותקבל X ותהיה מרוצה מה X שקיבלת,
או שתנסה להוציא 10X מהציוד שלך, תשקיע ממש הרבה עבודה ותקבל X (כי זה מה שהציוד שלך מסוגל להוציא) ולא תהיה מרוצה,
או תקנה ציוד של 10X ותקבל תוצאה של 10X .
 
אין קסמים פה.
צמצם 16 זה צממצם ששמור לצילומי נוף כשאתה מצלם הרים או אגם עם חצובה, לא לצילומים במגרש כדורגל.
אבל כנראה שאתה יודע יותר טוב אז, בהצלחה.
 
 
שאלת מתחיל
29/06/15 20:06
71צפיות
שלום
יש לי מצלמה ישנה D350 CANON, יש לי שני עדשות אחת 28-105 והשניה 55-250.
 
איזה עדשה מומלצת לצילום מסיבה בגן של הילדה?
28-105
29/06/15 21:54
56צפיות
ה55 נותנת לך זווית צרה יותר ותצטרך להתרחק כדי לצלם לדוגמה קבוצות של ילדים.
 
כמובן תלוי במרחקים אבל בהנתן גן ממוצע - לגמרי 28-105
תודה, מה ההבדל בין שתי העדשות
29/06/15 22:22
44צפיות
ולאיזה צילום מומלצת כל עדשה?
בעלי מקצוע יקרים, שימו לב!
29/06/15 17:18
91צפיות
קבוצת נטוורקינג חדשה שתמוקם בחדרה מחפשת לצרף לשורותיה צלם/ת מוכשרים, חברתיים, אוהבי אנשים וחדורי מוטיבציה להצליח.
לפרטים נוספים אפשר לפנות אלי לפרטי.
 
תודה מראש  
הוראות הפעלה לקנון d 70 בעברית
26/06/15 14:05
55צפיות
היי חברים 
רכשתי אתמול body קנון 70d מ 4h .
לא קיבלתי עם המצלמה הוראות הפעלה ,,לא בעברית והחוצפה שגם לא באנגלית .
לפי דעת זה מנוגד לחוק .
איפה אני משיג ,,או שלמישהו יש קישור להוריד הוראות בעברית .
 
                                      תודה אריה 
קיבלת איזה שהוא מדריך למשתמש באיזו שהיא שפה בכלל?
26/06/15 14:19
50צפיות
החוק אכן מחייב לתת לך הוראות שימוש עם מצלמה חדשה. יבוא אפור מגיע לרוב ללא הוראות בעברית, אבל הוראות באנגלית צריכות להיות מסופקות. אם לא קיבלת, אתה צריך לבקש לקבל.
בכל מקרה ניתן להוריד הוראות באנגלית מאתר האינטרנט של קנון.
 
עברית אין להורדה (רשמית). היבואנים הרשמיים בארץ מתרגמים על חשבונם ונותנים רק למי שרכש מהם ישירות.
4h אכן אינם היבואנים הרשמיים של קנון בישראל
26/06/15 14:34
57צפיות
אבל הם יבואנים של מצלמות ותיקים מאד בשוק ( רשת camera ).
להפתעתי לא היה שום הוראות בשום שפה וזה קצת מפתיע .
 
אם זה מאוד מטריד אותך
26/06/15 18:38
71צפיות
אתה יכול להגיש תביעה כנגד החנות מכיון שהם אמורים לספק הוראות בעברית. יש סיכוי שאפילו תוכל להגיש אותה כתביעה יצוגית.
כמו שאמרו לך הוראות באנגלית ניתן להוריד מהאתר של קנון. הוראות בעברית לא ניתן להשגיע באופן חוקי אם לא קנית מייבוא של קרט.
תודה על תגובתך לשאלתי
26/06/15 22:15
56צפיות
 ,,אבל חזרת על כל מה שאני כבר יודע .
הוראות באנגלית כבר הורדתי למחשב 
להגיש תביעה אני משאיר למישהו אחר ,,אני אסתדר ,,תודה בכול אופן .
תיקון קטן:
27/06/15 20:22
45צפיות
עד כמה שזכור לי מהחוק (בלי ללכת לחפור באינטרנט), הם מחוייבים לספק ספרות בעברית רק אם מסופקת ספרות בשפה אחרת.
לא מין הנמנע שבגלל זה הם לא מספקים בכלל ספרות, גם לא באנגלית.
תיאורטית אולי
27/06/15 22:52
42צפיות
קניתי לפני חודש ניקון D4S מהדר. החוברת באנגלית ולא תורגמה על ידם לעברית
º
במקרה כזה אפשר לפנות להדר ולבקש ספר
28/06/15 08:38
16צפיות
אתה צודק
28/06/15 14:30
32צפיות
הכוונה שלי היתה, שלא כל היבואנים מספקים אוטומטית את ספר ההדרכה, למרות שהם אמורים לעשות כן
 
אין אותם להורדה
27/06/15 13:23
42צפיות
אתה יכול לרכוש את ההוראות מקרט. לזכרוני הם מוכרים אותם באיזור ה 100 שקל.
º
אם אתה מאזור מודיעין - אתה מוזמן לצלם
29/06/15 12:09
17צפיות
לדעתי ללמוד לפי ההוראות באנגלית
29/06/15 13:58
31צפיות
כי אם גם תתרגל מיידית תבין הכל.
מצלמה דמוית go-pro
28/06/15 21:29
50צפיות
היי, 
אני מחפש אלטרנטיבה זולה למצלמת go-pro, בעיקר לצלילות, אני לא צלם מקצועי ומחפש משהו שיצלם באופן סביר בהשקעה מינימלית. 
מה דעתכם על המצלמה הזו?
יש לה גם מארז צלילה זול.
תודה!
יצרן מוכר מתחום הטלפונים. ראיתי כמה ביקורות שהתפרסמו על הדגם
28/06/15 21:42
34צפיות
הזה, כולל בעברית. חפש אותן בגוגל ותראה מה אומרים עליה.
ראיתי, השאלה אם מוכר משהו יותר טוב ברמה הזו, בטווח מחירים
28/06/15 21:57
24צפיות
דומה.
עוד מצלמה מוכרת, שזכתה לביקורות טובות, היא ה-SJ4000
29/06/15 12:09
22צפיות
שנדמה לי שיצאה כבר מחליפה שלה, SJ5000. את האחרונות אפשר למצוא גם בארץ, אם כי כמובן במחיר יקר יותר מאשר באתרים סיניים.
תכל'ס, אם הדרישות שלך לא מאוד גבוהות, שתיהן יעשו את העבודה. יצא לי לצלם עם מצלמת אקסטרים של אגפא, שעולה פחות מאלף שקל כולל סוללה ספייר ושפע מארזים ותושבות, והאיכות סבירה לגמרי. לא ברמה של גופרו או נילוקס EVO, כמובן, אבל מספקת בהחלט לסרטוני "תראו איזה מדהים אני רוכב על אופניים במישור!"...
º
SJ4000 של SJCAM
30/06/15 08:01
4צפיות
תיק קומפקטי למצלמת קנון sx400
29/06/15 10:39
19צפיות
אני מחפש תיק קומפקטי למצלמת קנון sx400.
בכל מקום מציעים לי תיקים ענקים.
מישהו מכיר תיק כזה ואיפה אפשר לקנות כזה?
 
Lowepro Format 100
29/06/15 11:08
17צפיות
ממליץ לקפוץ לחנות ולבדוק התאמה, מקסימום ללכת על דגם מעט גדול יותר כמו ה 110 או ה 120 אם לא נכנסת
º
קנייה ומכירה לחודש יוני
01/06/15 10:40
86צפיות
מחפש סמיאנג פישאיי 8 מ"מ לניקון/ניקון AF 10.5 פישאיי
01/06/15 18:50
42צפיות
עדיפות לאיזור הדרום או המרכז, גם ירושלים זה בסדר.
פנטקס + אולימפוס (עדשות ופלאש - מעודכן) - במחירים הוגנים.
01/06/15 19:22
126צפיות
פנטקס:
עדשת טמרון 17-50 2.8. נקנתה לפני מספר שנים ביוגנד. 
עדשה חדה מאוד ומוצלחת ביותר. 
מחיר מבוקש: 700 שח. 
מצב העדשה טוב מאוד. 
עדשה חדשה עולה כפי 3. 

--- כרגע יש אדם אחד בפורום שמתעניין בעדשה - לכן זכות הראשונים אליו - אם יחליט לקחת יקבל אותה. אעדכן אם נמכרה בהמשך. 


- pentax smc 35 2.8 macro limited - עדשה יפהפיה, עם צבעים מהממים. טובה במיוחד כעדשה ליומיום בזכות אורך מוקד מצוין (נורמל על קרופ) והיותה ורסטלית כי משמשת גם כמאקרו (1:1). 
העדשה נקנתה דרך bhphoto דרך האינטרנט (שולמו מסי יבוא וכו׳). 
מחיר מבוקש: 1900 ש״ח.
עדשה חדשה עולה בקניה באתרי חו״ל מעל ל 3000 שח לפני משלוח/מסים וכו׳. 

אפשר להתגמש במעט במחיר. 
קונה שיקדים לקנות יוכל לקבל על הבית עדשת 50 מ״מ ידנית 1.7 יפהפיה של פנטקס (מקורית) - גרסת M 

פלאש - 48 AF-1
נדמה לי שזה הדגם המדויק. מיועד לפנטקס. 
נעשה בו שימוש מועט יחסית (אני לא איש של פלאשים). 
סכום מבוקש: 300 שח בלבד. 

------
m43 
עדשת פנסוניק 20 מ״מ 1.7 - הדגם הראשון - מצב מצוין. 
800 ש״ח. 
זו עדשה נהדרת שאני מת עליה. אבל לאחרונה אני משתמש בעדשות ידניות בעיקר (מכל מיני סיבות) והחלטתי לגוון. אני לא לחוץ, להיפך, למכור אותה  (פשוט היא אחלה עדשה ושימושית לי גם כיום) לכן כאן המחיר לא גמיש. 
עדכון - 17-50 ופלאש נמכרו.
02/06/15 10:23
68צפיות
הזוכה מהאושר מהפורום אני מקווה שיאהב את הציוד :) 

עדיין למכירה: 
35 מ״מ 2.8 לימיטד מקרו 1:1  של פנטקס - עדשה מדהימה. פיסה של יופי. 
עדשת אולאראונד נהדרת. 
1900 ש״ח
הקונה יקבל אופציה לקבל בחינם 50 1.7 m של פנטקס. עדשה ישנה ידנית נהדרת. 
אם יבחר יוכל לקבל הנחה קטנה במקום. -- למערכת מיקרו 4:3 
1. פנסוניק 20 1.7 
800 ש״ח. 

2. עין דג מגניבה 7.5 מ״מ של סאמיאנג. אני מת על העדשה הזאת. אם יש הצעה נחמדה למישהו שיפנה בפרטי. 
לא חשבתי על מחיר כי לא חשבתי למכור. אבל... יש מצב שכן :) 
היא במצב חדש לחלוטין. נקנתה לפני להערכתי כשנה בחנות של קאמרה בדיזנגוף סנטר. 
עדשות ועוד
01/06/15 20:42
170צפיות
עדשות ידניות
  1. סמיאנג 14/2.8 מעולה, מאונט ניקון - 1100 ש"ח
  2. קוניקה הקסנון 40/1.8 - קטנה וקלילה במצב כמו חדש - 250 ש"ח 
  3. יאשיקה ML 35/2.8 - יש סימני שימוש, הכל עובד תקין, האופטיקה נקיה - 250 ש"ח
 
מתאם LA-EA2 -
מאפשר חיבור עדשות סוני/מינולטה (מאונט A) למצלמות סוני NEX (לא FF).
המתאם מספק שליטה על הצמצם מהמצלמה ונותן מערכת אוטופוקוס זריזה עם 15 נקודות מיקוד.
המתאם במצב כמו חדש, מחיר מציאה - 800 ש"ח 
º
הסמיאנג 14 נמכרה
21/06/15 11:29
15צפיות
תיק LowePro Nova 200 מקורי
הודעה זו מכילה תמונות
02/06/15 16:42
125צפיות
היה בשימוש פעמים בודדות. נקנה בארליך.
350 ש"ח. ניתן ליצור קשר עם רם במספר: 0546615080.
עדשה Nikkor 55-200 vr
02/06/15 16:46
70צפיות
במצב חיצוני ומכני מעולים, עם פילטר UV שהוברג ביום הקניה.
מחיר מבוקש: 490 ש"ח.
ניתן ליצור קשר עם רם במספר: 0546615080
Sony NEX F3 גוף בלבד
04/06/15 21:15
50צפיות
המצלמה נקנתה לפני כשנתיים וחצי. זהו דגם שהוכרז ב-2012, הדור השלישי של סדרה 3 (והמוצלח ביותר בכל הסדרה לטעמי) .
מצטיינת ב-ISO גבוה עם תוצאות מעולות גם ב-ISO 6400.
 
מחיר: 800 ש"ח
השכרת מצלמה
05/06/15 17:38
72צפיות
מישהו יודע איפה ניתן לשכור מצלמה מקצועית למספר שעות?
וכמה דבר כזה צריך לעלות בערך?
 
תודה ושבת שלום.
º
תבדוק אצל אחים יוגנד בתל-אביב
05/06/15 19:40
33צפיות
למכירה: Canon EF 40mm STM
05/06/15 19:06
72צפיות
במצב כמעט חדש לגמרי.
פרטים בפרטי.
º
מחפש עשה 35 ממ לקנון
05/06/15 20:14
29צפיות
ניקון D90 במצב מצויין
06/06/15 08:39
54צפיות
פחות מ 7K קליקים, כולל תיק.
עדשת ניקון 35ממ 1.8 AF-S G
06/06/15 08:40
56צפיות
500 ש"ח
למכירה Samyang 8mm f/3.5 fisheye לקנון עם מגן שמש נתיק
06/06/15 09:39
55צפיות
במצב מכני מעולה ואחריות היבואן לשנה+, במחיר 800 שקל.
 
נמכרת לרגל שדרוג לגרסת ה FF.
 
[זאת הגרסה שאני מוכר: http://www.samyang.co.il/samyang-8mm-f3-5-aspheric...]
º
באיזו עיר ?
06/06/15 20:21
8צפיות
º
תל אביב
07/06/15 15:35
6צפיות
Canon EF 40mm f/2.8 STM כחדשה
06/06/15 14:15
70צפיות
מוכר את העדשה המופלאה הזאת, היא במצב חדש, עדיין באחריות, 580 ש"ח
מי שמעוניין שיצור קשר בפרטי.
מוכר Fuji X100T במצב חדש לגמרי
06/06/15 23:01
119צפיות
מחיר: 4800 ש"ח.
נייד: O55 66 2o.678.
 
הדיגיטלית הטובה בעולם:
למכירה ניקון ועדשות
07/06/15 15:16
105צפיות
למכירה,
 
גוף ניקון d300
עדשת 18-200 nikon v
עדשת מאקרו tokina 100 f2.8
פלאשnikon sb600
באזור המרכז
פרטים במסרים
למכירה NIKON V-1 -חדשה לחלוטין באריזה כמעט ללא שימוש
07/06/15 19:14
108צפיות
נמכרת מחוסר שימוש,במצב MINT
פרטים נוספים במייל
תודה
º
אם זה למסירה - אני לוקח
29/06/15 12:06
9צפיות
למכירה עדשת Zeiss 18mm f/4
הודעה זו מכילה תמונות
11/06/15 12:59
201צפיות
Zeiss Distagon T* 18mm f/4 ZM
עדשה ידנית רחבה לפול פריים עבור ביונט של לייקה.
אפשר לחבר לכל מירורלס עם מתאם מתאים
במצב חדש
כולל מכסים וסך שמש וכל מה שמגיע בקופסה (כולל הקופסה)
עדיין באחריות (נקנתה בארץ)
המחיר שלה חדשה בארץ הוא 6200 ש"ח (ראו קישור כאן)
המחיר שלי 5000 ש"ח בלבד גמיש מעט לרציניים (אפשר לארגן תשלומים לחברי פורום ותיקים ומוכרים)
 
העדשה נמצאת בנתניה
נא ליצור קשר בהודעה פרטית
עדכון מחיר ל 4500 ש"ח
12/06/15 11:12
85צפיות

 
למכירה Ricoh GR
הודעה זו מכילה תמונות
12/06/15 12:33
144צפיות
מצלמה קומפקטית עם חיישן APS-C של 16MP, אותו חיישן שקיים בניקון D7000
עדשה קבועה של 18.3mm f/2.8 - אורך מוקד אקוויוולנטי של 28מ"מ. חדה בטירוף מקצה לקצה, מאד מתאימה לצילום נוף.
מצלמה אידיאלית לצילום רחוב
מצב מעולה, כמו חדש מהחנות
מגיעה עם הקופסה וכל מה שכלול בה
תוספות:
זוג סוללות חלופיות נוסף של וואסבי (יצרן איכותי) פלוס מטען אשר גם טוען את המקורית (המצלמה לא מגיעה עם מטען חיצוני אלא עם מטען שמתחבר לשקע ה USB במצלמה)
נרתיק מקורי של ריקו - Ricoh GC-5 שיושב על החגורה ויש לו גם לולאה שניתן לחבר אליה רצועה ושאת את הנרתיק על הכתף.
מחיר לחבילה - 2000 ש"ח לא גמיש.
 
המצלמה בנתניה
לפרטים נא לפנות במסר אישי
 
למכירה
תמונה לדוגמה
קרופ להדגמת חדות
מכירת Sony alpha nex5n + kit lens 18-55mm f/3.5-5-
14/06/15 17:15
48צפיות
מצלמה ללא מראה nex5n עם עדשת הקיט 18-55
16.1 מגה פיקסל
וידאו HD 1080/60p
10 תמונות לשניה
צג 3.0 אינץ מיפרקי מגע רחב
רגישות 200-12800 ISO
אפשרות צילום פנורמה
סוללה נטענת NP_FW50
משקל: 210 גרם
מצלמה ועדשה במצב טוב מאד, ללא פגיעות או בעיות מכאניות, מוכר בגלל מעבר לפול פריים
מחיר בקמרה מיאה וזאפ 3700
מחיר מבוקש 2200 , אזור השרון 
צרו קשר בrshalit@gmail.com
 
שתי מצלמות פילים ועדשות
הודעה זו מכילה תמונות
15/06/15 12:55
110צפיות
אם מישהו מעונין במצלמות ו\או העדשות שבתמונה, נא להציע מחיר.
Olympus OE10  עם עדשה 28ממ, עדשה 50ממ 1:1.8,   עדשה Vivitar 1:4.5 80-200  
Pentax spotmatic עם עדשה 50ממ, עדשה ממsoligor 1:3.5 135  , ועדשה Chinon ממ28  1:2.8 . (במצלמה הזו עדשות הברגה)  
למסירה בירושלים.
 
למכירה עדשה Olympus 45mm f/1.8
הודעה זו מכילה תמונות
17/06/15 11:05
71צפיות
למכירה עדשה Olympus 45mm f/1.8 למצלמות micro 4/3
העדשה במצב מצויין, שמורה, נקייה וללא שריטות . העדשה מגיעה עם עם מגן שמש JJC שנמכר בנפרד.
מחיר 1000 ש"ח
אני מירושלים ומגיע מידי פעם למרכז
ליאור
058-3335679
למכירה Panasonic GX7
הודעה זו מכילה תמונות
17/06/15 11:06
118צפיות
למכירה מצלמה ללא מראה Panasonic GX7 שחורה.
המצלמה במצב מצויין, שמורה מאוד, נקייה, תקינה ומגיעה עם הקופסא וכל האביזרים שהגיעו עם המצלמה.
בנוסף הקונה יקבל מתנה מטען קיר נוסף + 4 סוללות נוספות ומתאם לעדשות ניקון ל-micro 4/3
אני מירושלים ומגיע מידי פעם למרכז
מחיר 1650 ש"ח
ליאור
058-3335679
º
נמכרה
28/06/15 18:05
4צפיות
למכירה עדשת Nikon AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G
הודעה זו מכילה תמונות
17/06/15 12:00
104צפיות
למכירה עדשת Nikon AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G
העדשה במצב מצויין, נקייה, שמורה וללא שריטות.
העדשה מגיעה עם הקופסה המקורית , מגן שמש וכל הניירת שהגיעה עם העדשה.
אני מירושלים ומגיע מידי פעם למרכז
מחיר 5500 ש"ח
ליאור
 
למכירה Sony a7R + גריפ מקורי
הודעה זו מכילה תמונות
23/06/15 13:51
125צפיות
מכירה מצלמת FF ללא מראה Sony a7R.
המצלמה במצב מצויין, שמורה מאוד, נקייה, תקינה ומגיעה עם הקופסא וכל האביזרים שהגיעו עם המצלמה.
המצלמה מגיעה עם גריפ מקורי של סוני דגם Sony VG-C1EM
הקונה יקבל במתנה L- Plate תואם Arca Swiss בשווי של 150 ש"ח
מחיר לכל הקיט - 6000 ש"ח
מחיר לגוף מצלמה בלבד 5500 ש"ח
מחיר לגריפ 700 ש"ח
אני מירושלים ומגיע מידי פעם למרכז
ליאור
058-3335679
NEX7 Bundle
הודעה זו מכילה תמונות
24/06/15 21:41
108צפיות
מציע למכירה את המצלמה האהובה שלי - סוני NEX7 
למי שלא כל כך מכיר - זו מצלמה קטנה וקלה עם חיישן APS-C 24MP, קצב צילום של 10 תמונות בשניה, מסך מפרקי, focus peaking, וידיאו HD ועוד.
המצלמה נמכרת עם נרתיק עור יוקרתי של Gariz ורצועה תואמת שמאפשרת תנועה חופשית של המצלמה לאורך הרצועה. [ מחירם חדשים - מעל 500 ש"ח ! ]
הציפוי של המסך האחורי של המצלמה שחוק אבל המסך עובד תקין לחלוטין.
מחיר המצלמה עם הנרתיק והרצועה - 1400 ש"ח בלבד.
 
הקונה המאושר יקבל מתנה (!!!) עדשה ידנית Yashica ML 35mm F2.8 ומתאם C/Y ל- NEX.
מבחינה קוסמטית מצבה סביר. מבחינה מכנית טוב. האופטיקה במצב מצוין.
 
בנוסף - 
מתאם אופטי Metabones SpeedBooster שהופך את היאשיקה הזו לעדשת 24 מ"מ F2 !
המחיר - 800 ש"ח  [ חדש עולה 400$ ]
 
מי שקונה את כל החבילה - 2000 ש"ח בלבד !
 
למכירה פנסוניק 45-175 ל- m43.
הודעה זו מכילה תמונות
25/06/15 18:14
65צפיות
למכירה פנסוניק 45-175 ל- m43. 
90-350 מ"מ על הפורמט.
מצב חדש לחלוטין. כולל HOOD. כפתור זום אוטומטי למצב וידאו. סופר איכותית.
1,100 ש"ח.

אליעד: 054-6662473 
מעוניין גם בהחלפה
28/06/15 15:38
24צפיות
על פריטים לפורמט, כגון: 12-40 או 100-300 (כמובן גם בהוספת תשלום מצידי).
אפשרות החלפה גם ב- FL600R.
מצלמה קומפקטית Olympus VG110
הודעה זו מכילה תמונות
27/06/15 12:44
33צפיות
מצלמה פשוטה - כוון ולחץ, קומפקטית Olympus VG110
רזולוציה 12 מגה פיקסל, זום  (מ"מ X4 ( 27-108,  צמצם-2.9-6.5 /F,  כרטיס זיכרון SD.
סוללה נטענת, טעינה ע"י כבל USB,
בהזדמנות - 150שח
למכירה: Nikon AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G
הודעה זו מכילה תמונות
29/06/15 12:15
34צפיות
מחיר: 1200 ש"ח (לפי: 30% הנחה על המחיר הזול בזאפ: 1700).
נרכשה בפוטופילם, תמורת 1900ש"ח, במצב כמו-חדש (בקופסה).
סיגמה 24מ"מ ארט. ב-PL אומרים שהיא טובה-יותר מהניקון:
הודעה זו מכילה תמונות
25/06/15 23:14
114צפיות
נחכה ונראה.
אני חייב להודות שסיגמא בשנתיים האחרונות עושות חייל
26/06/15 01:27
78צפיות
מי שפעם הוציאו עדשות זולות עם QA גרוע והמון סיכונים לעדשות דפוקות, היום הם מוציאים לא מעט עדשות שמתחרות ב high end עם סיכון נמוך לבעיות. נראה שהם הצליחו סוף סוף להעלות את השם שלהם למעלה כיצרנית מכובדת.
בכלל לא מפתיע
26/06/15 08:23
95צפיות
ניקון וקנון לא מתאמצות בכלום.
לא בעדשות ולא בגופים.
הכל זז באבולוציה איטית וחסרת מעוף, ללא יצירתיות וללא יתרון טכנולוגי על פני המתחרות.
איפה הימים שניקון ייצרה עדשות עם מכניקה פנומנלית ?
איפה הימים שהיתה להם עדשת זום סטנדרט עממית עם יכולת מאקרו 1:2 ?
איפה הימים שפיצחו את סוגיית הבוקה עם עדשות DC ?
הם כל כך מיושנים וחסרי מעוף היום שהם ממשיכים לייצר את אותן עדשות שהן תהילת העבר. יש כמה וכמה דגמים האלה.
בעיני הם דינוזאור שמתנהג כמו בת יענה.
מוכרים נוסחאות ישנות במחירי פרימיום.
אם הייתי מנכ"ל ניקון הייתי מעיף את מנהל השיווק ומנהל המו"פ וממנה במקומם אנשים בני 35 שינערו את העסק מהיסוד ולא ידפקו חשבון למה שהיה פעם.
חבל לראות את הטיטאניק הזאת שוקעת.
קנון במצב טיפונת פחות גרוע. לפחות הם עושים משהו בתחום הוידיאו, מכניסים מייצבים לעדשות פריים וכו'. אבל זה מעט מדי ומאוחר מדי.
התחרות סביב קשה וחזקה. יש חברות עם תעוזה כמו סוני ואולימפוס שמעמידות גופים יוצאים מהכלל.
יש חברות עם אופטיקה מצויינת כמו פוג'י, סיגמה, צייס ואולימפוס.
יש חיים מעבר לניקון-קנון. לעיתים מקבלים תוצרת טובה יותר, מעניינת יותר, ובפחות כסף.
דינוזאור, אבל עושה את העבודה!
26/06/15 14:28
81צפיות
לערב סיום חוגים של המועצה האזורית הבאתי גם את הניקון וגם את הפוג׳י.
ולא יעזור כלום, כמה שאני אוהב להשתמש בפוג׳י, לצלם מופע מחול באולם - הדינוזאור עושה והפוג׳י עדיין רק מנסה...
זה יתרון ה- FF על פני APS-C
26/06/15 20:52
68צפיות
אין קשר לניקון או פוג'י.
קח סוני FF והיא תעשה בדיוק מה שהניקון עושה.
ובכל מקרה ברור לי שציוד ניקון/קנון יכול לספק תוצאות מצויינות.
 
המסר שלי אחר לגמרי - אי אפשר להקפיא את הזמן ואי אפשר לשקוט על השמרים.
ניקון של היום לא דומה בכלל לניקון של לפני 30 שנה. היא רק התדרדרה !
אין את אותה יצירתיות וגם לא את אותה מצויינות בלתי מתפשרת.
לא ראינו אף המצאה מעניינת מניקון ב- 10 השנים האחרונות, בטח לא עדשות.
להיטים ותיקים כמו ה- 14-24 וה- 17-55 לא זוכים לרענון.
עדשות פריים עממיות מאוד בינוניות.
לעומתן עדשות האיכות סופר יקרות.
גם כשניקון ניסו לצאת קצת מהקופסה ולעשות משהו "מעניין" זה נגמר ב- Df שהיא לא יותר מאוסף של חומרים ממוחזרים מעוצבים בצורה נוסטלגית אבל מסורבלת.
איפה החן ? איפה הקריצה ?
שיילכו ללמוד מפוג'י בעניין הזה.
אפילו עדשת הקיט שצירפו ל- Df היא עלבון. בחרו ב- 50/1.8 הקטנה והבסיסית, שרחוקה מלהיות פאר היצירה של ניקון.
עדשה פלסטיקית פושטית ב- 100$ על גוף ב- 3000$.
לך תבין את ההגיון.
היו צריכים לפתח עדשת 50 F1.2 ממתכת במחיר 1200$ ולמכור אותה בקיט בעלות של 800$.
את מחיר המצלמה המנופח להפליא היו צריכים להוריד בכמה מאות דולרים, והנה יש לך נוסחה מעניינת שמתכתבת עם העבר אבל נותנת משהו חדש.
לא חשבו על זה. נשארו תקועים בעבר. הוסיפו פס כסף על העדשה המצ'וקמקת הזו...
עזוב, זה סתם מעצבן אותי הקטעים של ניקון.
בקצב הזה הם לא ישרדו.
בהרבה מקרים, למה צריך להיט לזכות לרענון?
27/06/15 09:17
62צפיות
אתה מתכוון להחליף את כל העדשות שלך כל שנתיים בשביל להגיד שהן רעננות?
יש כאן אנשים שמדי פעם קונים עדשות בנות 10-15 שנים ומצלמים איתן. זה אומר שהם עושים משהו רע?
 
כל עוד העדשות טובות מספיק, הן עומדות בסטנדרטים הנוכחים, איזו סיבה יש לניקון לחדש אותן?
רוב העדשות שפוצ'י מוציאים, הן עדשות שלא קיימות להם בליין. ואז הוצאת העדשות הן כורח המציאות.
אני קניתי גם עדשות בנות 40 שנה
27/06/15 14:59
52צפיות
כך שאת ההגיון בנוסחאות ותיקות ומוכחות אני מבין היטב.
יכול להיות שה- 14-24 היא לא דוגמה טובה.
אבל מה ההגיון ב- 17-55 ששוקלת חצי טון ואינה מיוצבת (!), ועל הדרך גם עולה המון כסף ?
ומה עם ה- 16-85 שיש לה טווח נפלא אבל כבר לא כל כך מרשימה באופטיקה שלה, ובטח לא בצמצם ?
לא היית שמח אם היו עושים אחת כזו עם F4 ?
העולם עדשות הזום ניקון תקועים ולא זזים מילימטר.
 
גם בעולם עדשות הפריים יש הרבה דוגמאות טובות.
קח למשל את ה- 24 מ"מ F2.8 שלמיטב זכרוני מיוצרת כבר עידנים ואין לה עדיין מחליפה.
קח את ה- 20 AF-D שרק אחרי 20 שנה (או יותר) החליטו להוציא לה מחליפה, שהיא אולי משמעותית מבחינה אופטית, אבל הגודל כפול וכך גם המשקל.
סיפור דומה עם ה- 28 מ"מ.
ידעת שה- 28 AIS F2.8 העתיקה ידעה לפקס ממרחק קצר יותר מה- 28 החדשה. למה ?
עוד פריים קלאסית זו ה- 50 F1.8 שהאופטיקה שלה לא באמת השתנתה כשקיבלה את האות G (בדקתי את שתי העדשות ראש בראש).
לפחות ניקון נתנו עלי צמצם מעוגלים ומנוע AF-S. תודה רבה. אבל למה לא לשים כבר מייצב על הדרך בשביל וידיאו ? לא רואים מה קנון עושים ?
 
אני חושב שניקון צריכים להתחיל להתאמץ במקום למחזר שוב ושוב.
צריך לרקוח נוסחאות טובות יותר מאלה שיש היום, לשפר את איכות הבניה, להוסיף מייצבים, ואם אפשר גם להגדיל צמצמים. 
בינתיים דבר מזה לא קורה.
בזמן שהם ישנים סיגמה וחברותיה עוקפות אותה בסיבוב.
 
 
ה- 50 F1.8, האופטיקה שלה דווקא השתנתה:
הודעה זו מכילה תמונות
27/06/15 20:00
68צפיות
אני לא יודע מה זה "באמת השתנתה" אבל היא השתנתה.
גירסת ה-D
גירסת ה-G
אני יודע דבר מאוד פשוט
27/06/15 20:26
42צפיות
לקחתי את שתי העדשות ביד וצילמתי איתן סדרה של תמונות באותם תנאים באותו זמן של אותם אובייקטים.
אין כל סיכוי להבדיל בין שתי העדשות האלה.
אותה חדות, אותם צבעים, אותו קונטרסט, אותו דבר. הכל.
עם כל הכבוד לעדשה החביבה והזולה הזו, יש עדשות 50 מ"מ טובות ממנה וגם הן במחיר דומה.
אני יכול להגיד מנסיון אישי שהסוני 50 1.8 SSM טובה יותר מהניקון, והיא עולה בערך אותו הדבר (כמו גרסת D).
כך שבהחלט אפשר לתת יותר אם רק רוצים.
º
האלמנט האספרי ב-G אמור לתרום לצמצום Coma ו- CA
27/06/15 21:17
22צפיות
אלמנט אספרי בעיקר משפר חדות בשוליים
27/06/15 22:34
38צפיות
ועל הדרך קצת פוגע באיכות הבוקה
עיוותי צבעים לרוב מטופלים ע״י ציפויים
נפנה למקורות:
הודעה זו מכילה תמונות
27/06/15 22:48
78צפיות
מתחת לתמונה של העדשה:
"The Nikon 50mm f/1.8G replaces the older Nikon 50mm f/1.8D lens (introduced in 2002). Compared to the AF-D version that has 6 optical elements in 5 groups, the new 50mm f/1.8G has a modified optical design with 7 optical elements in 6 groups, one out of which is an aspherical element (reduces coma and chromatic aberrations)."
 
 
עוד בעניין ה- Coma:
http://intothenightphoto.blogspot.co.il/2013/02/overcoming-coma-aberration-part-2.html
סוס מנצח לא מחליפים כל כך מהר
28/06/15 08:41
40צפיות
ניקון פיצחו לא מעט סודות בעדשות שלהם מהעידן הידני ולא ממהרים לזנוח תכנון אופטי מוצלח לכן מרבית עדשות ה-AF הישנות של ניקון הן פשוט העדשה הידנית עם מנגנון מכני של מיקוד באמצעות המנוע בגוף.
אבל...מאז ניקון דווקא השקיעה לא מעט במספר כיוונים:
א. יצירת דגמים חדשים לגמרי של עדשות פריים. יותר טובים, יותר רעים. בעיקר יותר גדולים ויותר יקרים. מרביתם בעלי אופטיקה מעולה. דוגמאות? החל ב-24/1.4 הנפלאה, דרך 35/2.4 ו-85/1.4 וכלה בעדשות טלה משובחות.
ב. יצירת עדשות זום חדשות. הבאת את 16-85 כדוגמה ואמרת שהיום האופטיקה שלה כבר לא כל כך מרשימה. ולמה? מי בעצם האוייב הגדול שלה? ניקון בעצמה. האוייב הגדול ביותר של ה-16-86 הנפלאה היא 18-105 שאמנם קצת פחות טובה אופטית, קצת פחות טובה מבחינת איכות הבניה, טבל השילוב של תכונותיה עם מחיר אטרקטיבי הפילו את ה-16-85 לקרשים, ומי האויבת. של 18-105? כמובן... 18-140 החדשה שעולה כמעט אותו הדבר... טבל חוץ ממנה יש מבחר גדול (וממשיך לגדול) של אופטיקה מצויינת. 70-200 שיצאה בגרסת /4 חדשה וזולה יחסית. 200-400 שעברה מתיחת פנים. 80-400 חדשה לגמרי.
ג. יצירת קו חדש לגמרי של מצלמות חסרות מראה. כולל האופטיקה הרלוונטית.
 
לא יודע לאיזו חדשנות אתה מצפה. השיקול של  ניקון במערכת חסרת מראה קטנת חיישן אולי שגוי, אולי מוצדק. בדוק את נתוני המכירות ביפן בעיקר ותגלה שהשיקול כנראה לא שגוי. ניקון בחרו בקו של מצלמה לצלמים חדשים, לא בקו של החלפת המצלמה של צלמים וותיקים. ההגיון, מבחינתם, ברור. היתרונות והחסרונות של החיישן הקטן בו בחרו ברורים, ודי מאזנים זה את זה.
האמנם ניקון צריכה לחקות כל נסיון וכל גחמה של השוק?
ניקון צריכה לחשוב על צרכי המשתמשים
28/06/15 13:46
35צפיות
משום מה לא נראה שזה קורה הרבה.
הדבר היחיד שהם רצו איתו קדימה לפני האחרים זה עודף פיקסלים על החיישן, שזו נטיית שוק שמשום מה לא נעצרת.
בשאר הדברים הם פשוט תקועים.
אני רוצה עדשות זום איכותיות עם צמצם יותר פתוח ועם מייצבים.
אני רוצה עדשות פריים מיוצבות לטובת וידיאו ועם צמצמים יותר פתוחים.
אני גם רוצים שעדשות הפריים תהיינה איכותיות מבחינה אופטית ומכנית ובמחיר 500-600$.
אני רוצה את כל זה בגודל ומשקל סבירים.
זה ממש לא עוזר לי 24/1.4 נהדרת ככל שתהיה אם המחיר שלה הוא 8500 ש"ח !!!
קצת תחושת מציאות בבקשה.
 
חוץ מזה אני רוצה מערכת מירורלס קטנה ואיכותית עם חיישן APS-C או M43 ועם מגוון נחמד של עדשות.
ומה עם מצלמה דמויית X100 ? למה ניקון לא יכולה להמציא משהו כזה ?
אה, שכחתי, לא היה להם בארסנל אז לא התאמצו.
אני רוצה עוד דברים...
אבל ניקון לא רוצים לשמוע. הם ממשיכים עם "הסוסים המנצחים" שיום אחד יהיו סוסים מתים.
 
 
על איכות משלמים
28/06/15 14:12
36צפיות
אם כל אחד היה יכול להוציא עדשות כמו שאתה רוצה בקלות, אז קנון וניקון היו סוגרים את הדלתות אתמול.
 
תסתכל על סיגמא למשל. הוציאו 24-105 מתחרה לקנון. עדשה שהיתה אפילו קצת יותר טובה משל הקנון. רק מה, היתה יותר יקרה, ולכן הם הפסיקו את הייצור שלה כי הם לא יכול למכור אותה ברווח מספק.
 
אז זה מה שאתה? שהם יוציאו משהו חדש ואז יפסיקו אותו כי הוא לא רווחי?
על כל דוגמה כזו אני מוכן להעלות שתיים
28/06/15 15:45
28צפיות
שים לב:
האם ניקון באמת לא מסוגלים לבנות 17-55 חדשה ומיוצבת ולמכור אותה ב- 3000 ש"ח ולהרוויח יפה ?
(להזכירך הם מוכרים את העדשה המיושנת והכבדה שלהם ב- 5300 ש"ח)
אני בטוח שכן, עובדה שטמרון וסיגמה מוכרות עדשות מקבילות בפחות מ- 2000 ש"ח. אז תוסיף את השם ניקון ומבנה יותר חסון ותבקש 3000. זה הגיוני.
 
תסתכל כמה עולה טמרון 70-200 F2.8.
למה הניקון צריכה לעלות 3500 ש"ח יותר ? זה באמת עניין של איכות ?
לא.
זה עניין של מיתוג.
וזו זכותם המלאה, אבל הציבור כבר צריך להבדיל בין איכות לחזירות.
 
עם כל הכבוד לניקון, הם חושבים לטווח קצר.
הם מנסים לסחוט את הלימון (כלומר המשתמשים) עד הטיפה האחרונה, במקום לחשוב איפה הם יהיו בעוד 3-5 שנים.
שתי הדוגמאות שלך לא מתאימות
28/06/15 17:27
23צפיות
כי לוותר על איכות בשביל מחיר כל אחד יכול לעשות את זה. בגלל זה יש לך 50mm 1.4 במחיר של 2000 שקל ויש לך 50mm 1.4 במחיר של 5000 שקל. והאיכות בהתאם.
 
ה 17-50 של סיגמא וטמרון לא באותה רמה של הניקון מבחינה אופטית, ניהול CA, ניהול צבעים, אמינות. גם לא מול ה 17-55 של קנון. אז הן עלות פחות, אם אתה מוכן להתפשר על ביצועים.
 
אותו הדבר ה 70-200. אתה משלם על איכות בניה, איכות ציפויים, ביצועי המייצב, וביצועי מערכת הפוקוס.
 
רק לא מזמן דובר על ה leica Q. למה אתה משלם כל כך הרבה בשביל מצלמה קטנה עם עדשה קבועה? כי האיכות והביצועים זה מה שאנשים טוענים שזה הטופ של הטופ. הנה כבר אחד בפורום הזמין אותה כי בשבילו זה הכי טוב שאפשר במחיר הזה.
אז יש מיליונים שמעדיפים לקנות את ה 70-200 של ניקון. להגיד שזאת של טמרון טובה יותר רק כי היא יצאה לא מזמן? זה לא מדוייק. אם כבר הטמרון התקרבה יותר לניקון מאשר מה שהיה להם קודם, שזה היה 70-200 לעניים.
 
שאני אזכיר לך את ה 24-70 של קנון האחרונה? מה היה מחיר ההשקה שלה, שהיא עלתה חדשה פי 2 כמעט מהקודמת? ועדיין היא נחטפה כמו לחמניות חמות. למה? כי למרות המחיר, האיכות דיברה.
אפרופו פיקסלים, יש!!! D850 / D900:
28/06/15 14:59
60צפיות
ואיזו בסיסי 32. זו שמועה מאוד לא מבוססת ואולי מפוברקת 
 
עבורי, יש לניקון כל מה שהייתי יכול לרצות (..כמעט), רק ש...יקר. ומעבר לכך, בעדשות פריים, יש לצייז טוב-יותר.
 
הייתי רוצה צג פליפ-אאוט, או לחילופין ואפילו עדיף: מודול מובנה לתקשורת אלחוטית לסמרטפון/טבלט, שיאפשר שליטה ובקרה על המצלמה.
 
 
 
וליצרני FF אחרים יש עדשות זולות יותר?
28/06/15 17:51
28צפיות
עדשות קרופ של פוג׳י קצת יותר קטנות ולא הרבה יותר זולות. עדשת Art של סיגמא לא הרבה יותר זולה.
 
השורה התחתונה, רביב, היא שניקון לא מייצרת את קו המוצרים שאתה רוצה שתייצר, וזו כנראה הסיבה שבחרת להזדכות על ציוד ניקון שהיה ברשותך ולעבור למערכת אחרת, שבינתים כבר הספקת להחליף. מסתבר שלציבור הרחב, קהל היעד של ניקון, היא דווקא קולעת לא רע.
האמת, שלמרות שמבחינתי לא חסרות לי עדשות בקו המוצרים של ניקון (דווקא חסר לי גוף בפורמט של D800 עם חיישן של 24 מ׳פ במקום 36 המיותרים), גם אני משקיע כרגע את כספי במערכת אחרת, אבל בשונה ממך אני עדיין מחזיק וגם משתמש במערכת של ניקון, משום שיש הרבה סיטואציות שהיא מתאימה להן יותר מאשר המערכת של פוג׳י.
ה 14-24mm בת פחות מעשר שנים
27/06/15 10:49
51צפיות
לא רק שהיא המצאה מעניינת מעשר השנים האחרונות, למה לניקון לרענן עדשה שרק עכשיו יצאה לה מתחרה לשוק? לרענן עדשות מצויינות וחסרות תחרות זאת לא השקעה טובה.
אחרי שחרשתי את האינטרנט ושאלתי משתמשים וראיתי דוגמאות
26/06/15 09:33
80צפיות
העדשה הזאת עולה בהמון פרמטרים מסוימים על ניקון המקבילה. וכמעט בכל הפרמטרים על קנון המקבילה. כמו כן, גם ראיתי המון השוואות כדי לתקף את הנתונים. בכל זאת מדובר בעדשה חדשה. 
SIGMA השקיעה ומשקיעה הרבה כסף בבקרת איכות ופיתוח עדשות מדהימות ויש תוצאות.  קראתי שניקון תבעו את Sigma על גניבת פטנטים וכ"ו. 
התלונה שלי ל- Sigma זה משקל. הם צריכים להשקיע ב- RND ולנסות לייצר את העדשות שלהם קלות יותר. כל פריים מגיע ל800 גרם כמעט. 3 עדשות פריים כאלה בתיק. זה כ  ב  ד ללכת עם 3-4 ק"ג בתיק.
 
ניקון לעומת זאת עשו relocation לסין. ומעבירים הכל לשם. העדשות החדשות שקניתי לא מרגישות ניקוניות. רשום בענק בגאווה גדולה made in china. הן קלות מאוד (300 גרם),  פחות חדות מה Art של סיגמה (בדקתי) , וקצת סובלות מ- focus shift (גם רת זה בדקתי) . גם מי שיקנה את המחליפה של ה- 300f4 האגדית. ישלם 10,000 ויקבל עדשה פלסטיקית שרשום עליה בענק made in china . זה לא בהכרח אומר משהו, גם אפל מיצרים בסין. בקרוב הם יפתיעו את השוק עם עוד עדשות FL. קלות שייוצרו במפעל ההולך וגדל בסין. התכנית שלהם להשאיר בסאנדאיי רק את ספירת המזומנים. ואולי גם RND. 
 
 
 
º
נכון לטכנולוגיה הקיימת, איכות אופטית = משקל גבוה
26/06/15 10:09
33צפיות
נכון, אבל... תכנון נכון יכול גם לחסוך משקל
28/06/15 21:52
26צפיות
זכוכיות עם מקדם שבירה גבוה יותר יכולות לאפשר עדשות דקות וקלות יותר, לדוגמא. או עדשות פרסנל (אם לא טעיתי בשם) - בזמנו קנון השתמשו בטכנולוגיה ליצור עדשת 400 קלה בשליש מהרגילה. אבל משום מה זה לא תפס, למרות שהמבחנים בזמנו היו טובים. כנראה שזה בעייתי לישום או שיש איזה מוקש אחר.
ניקון הוציאו השנה את ה- Nikon 300mm f/4E PF ED VR
28/06/15 23:13
45צפיות
עדשת Phase Fresnel קטנה-יותר, קלה יותר, עם כל הציפויים הכי מתקדמים של ניקון + מיוצבת.
שהיא: “world’s lightest 300mm full-frame lens”
וזולה מה-300מ"מ הלא-מיוצבת, שהיא מחליפה: 2000$.
אם אתה מתכוון ל DO, אז הראשונות בהחלט לא נחשבו לטובות
29/06/15 01:26
18צפיות
ה 400mm F/4 DO היתה בעלת איכות אופטית מאוד נמוכה ביחס למחיר שלה, למרות המשקל הנמוך יחסית.
החדשה לעומת זאת היא שיפור מאוד גדול, והיום נחשבת לחלופה טובה לאחות הגדולה והכבדה שלה שעולה כמה אלפים יותר. זה לקחת להם כמעט 13 שנה. זאת עדיין טכנולוגיה קשה לביצוע (לפחות על פי קנון).
ארכיון הודעות
Flix
סולו עיצוב גרפי לימודים אונליין

עיצוב גרפי בלי לצאת מהבית

אחד על אחד אונליין בקצב שלך התקשר עכשיו 073-7576037


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה