לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום דירה להשכיר
ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דירה להשכיר

ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

חששות ממגורים בשכירות
26/11/2015 | 10:31
1
57
שלום,

אנו מעוניינים לשדרג גודל דירה ומיקום ועל נתונים כלכליים לא ניתן להתווכח - עדיף להשכיר דירה שבבעלותי ולשכור אחרת בגודל ומקום רצויים מאשר להכנס שוב להרפתקאה של משכנתא ורכישה.

הבעייה שעם הנתונים הפסיכולוגיים לא ניתן להתווכח, לגור בבית משלך מעניק יציבות כלשהיא, האם ניתן לקבל את היציבות הנ"ל במגורים בשכירות? האם ישנן דירות ברמת מגורים גבוהה ולטווח ארוך? או שנאלץ כל שנה חעבור דירה כפי שהאישה חוששת?
מה הניסיון אומר?

תודה.
שאלת המליון דולר
27/11/2015 | 11:00
38
או שיהיו מי שיגידו שזה אפילו יותר ממליון דולר - תלוי בגודל ומיקום הדירה
 
אני מודה שזו סוגיה שתמיד הייתה בעייתית במחשבה שלי - לכל סיטואציה יש את היתרונות והחסרונות שלה, כשמנגד ברגע שיש לך דירה משלך, גם אם אתה משכיר אותה וגר בשכירות בדירה אחרת, היציבות קיימת, גם אם באופן אחר. מנגד, רבים וטובים רוכשים מראש דירות שמיועדות להשקעה, השוק הזה הולך ופורח, אבל כמו שאשתך חוששת - ברבות מהם קיימת בעייתיות של חוסר יציבות (פתאום רוצים למכור, הבן מתחתן ורוצה לעבור לגור שם, בעלי הדירה נפטרו וליורשים יש תכניות), שלא לדבר על כך שהמשכירים יכולים להעלות לך את שכר הדירה כל שנה מה שלא תמיד ישתלם לך. בשורה התחתונה -  אי אפשר לדעת, ובנוסף בדירות שמושכרות שנים קיימת בעייתיות נוספת והיא שבעלי דירות לרוב לא ישקיעו בהן כמו שהיו משקיעים בדירה שגרים בה, ומצב הדירה הוא בהתאם.
 
מה עושים? אני ממליצה להתחיל בעבודת מחקר: לחפש ביד2 דירות מתאימות באזור שאתם מעוניינים בו, לחפש אנשים שגרים באזור הזה - בין אם בעלי דירות ובין אם בשכירות, ולקבל רשמים.
 
מתוך סקרנות - באיזה אזור בארץ מדובר?
המשכירה נפטרה....
26/11/2015 | 10:56
1
54
יש עוד 4 חודשים לתום החוזה (דיברנו איתה בעל פה שכנראה בתנאים האלה נמשיך לשכור גם שנה הבאה)
מה עושים?
ידוע לכם מי היורשים?
27/11/2015 | 10:49
32
למשכירה יש בן זוג ו/או ילדים שאתם יודעים איך לאתר אותם?
 
ההגיון אומר שהיורשים יפעלו לאתר אתכם, אבל אם אתם מעוניינים לא להמתין לכך, כדאי לברר מי הם - אני מניחה שוועד הבית יוכלו לסייע בנושא. אני רק ממליצה לכם להמתין אם אפשר פרק זמן מסוים אחרי השבעה, ואם אתם יכולים אחרי ה-30 זה עדיף. זה גם לא הכי מתאים לתפוס את היורשים בשלב כל כך רגיש, וגם ממילא לרוב לוקח זמן לסדר את ענייני הירושה (אלא אם מדובר במקרה של יורש יחיד ודאי, מה שלא תקף ברוב המקרים).
 
קחו בחשבון שייתכן שהיורשים יעדיפו שלא להמשיך את חוזה השכירות, אבל בכל מקרה לא יוכלו להפסיק לכם את החוזה באמצע.
על מה הייתם מוכנים לשלם יותר?
26/11/2015 | 10:35
2
56
בהקשר לסוגיה שהעלה ידידנו המקדלת שלי - אילו שדרוגים ותוספות בדירה השכורה היו מביאים אתכם למצב בו הייתם מוכנים לשלם שכ"ד גבוה יותר?

הכוונה שלי היא לא לחנייה שהיא דיי סטנדרט למי שיש לו רכב, או דירה עורפית. הכוונה שלי היא לדברים מהסוג ה"לא הכרחי" - למשל פינת עבודה כפי שהועלה כאן, עיצוב יוקרתי יותר של הדירה, אולי אפילו אבזור מיוחד כמו מדיח כלים ותנור בילט אין שמגיעים עם הדירה?

בזמנו ראיתי דירה שהוצעה להשכרה ע"י בעלת הדירה - בחורה צעירה שחיפשה שותפה, היה מדובר בדירה מתוקתקת ומאובזרת, אבל שכ"ד היה מופרז גם יחסית למצב הדירה, כשהנימוקים שהציגה המשכירה היה ששכ"ד כולל גם את הרהיטים ומכשירי החשמל שלה (סורי, לא משתלם לי לשלם יותר בשביל להשתמש בקיצ'נאייד שלך), ושהיא מציעה למי שתשכור שירותים ומקלחון משלה - מה שבעיניי היה דווקא חיסרון, כי היה מדובר בשירותי האורחים שכללו גם מקלחון ואיך נאמר... בצבא התקלחתי בתנאים טובים יותר (שלא לדבר על הפרטיות). במקרה הזה היה הרבה יותר חכם מצידה להשתתף עם השותפה בחדר האמבטיה המפואר של הדירה ולא להציע את המקלחון והשירותים האלו כהצדקה לשכ"ד גבוה.   

במקרים אחרים הייתי מוכנה לשלם יותר על מגורים עם שותפה ביחידת הורים, אפילו עשיתי את זה בדירה הראשונה שלי (אז גרתי עם 3 שותפים וזה היה שווה את זה לדעתי), השאלה כמה יותר + אני מסוגלת להבין שאחרים שגרים עם שותפים לרוב לא יראו בזה יתרון אם זה יעלה יותר.
אינטרנט וכבלים.
26/11/2015 | 14:10
1
35
רהיטים אפשר לקבל בחינם או לקנות יד 2 במחיר נמוך.
אגב אישית הייתי מעדיפה לקנות מכונה כביסה ב2000, שתהיה שלי ושתעבור איתי, מאשר לקבל דירה עם מכונת כביסה שאני צריכה לשלם כל חודש עבורה.
דווקא זו לא דוגמה טובה
26/11/2015 | 14:23
37
כי אינטרנט וכבלים זה משהו שהיית בכל מקרה משלמת עליו אם לא היה מגיע עם הדירה - ככה שאת למעשה לא משלמת יותר, אלא במקום לשלם למי שמספק את האינטרנט את משלמת לבעל הדירה.
 
מקרים שהועלו בעבר כללו דירות שנגבה עליהן שכ"ד גבוה מהמקובל בטענה שהדירה משופצת ברמה גבוהה/אדריכלית, שיש ג'קוזי בדירה, שיש חדר נוסף שיכול לשמש כחדר עבודה ו/או חדר אורחים... אני בזמנו כשבדקתי דירת שותפים (לא זו שהוזכרה) שגם היא הושכרה ע"י בעלת הדירה בשכ"ד גבוה מהמקובל, זכיתי לנימוק שבגלל שיש לה הנחה בארנונה, החיסכון הזה התווסף לשכ"ד (זאת אומרת - בגלל שמשלמים פחות ארנונה, היא מצפה שהשותף ישלם לה שכר דירה גבוה יותר).
שכנה צורחת כפייתית...
23/11/2015 | 19:46
1
58
רק רציתי לדעת...
אני סטודנטית, שעובדת...
עברתי לדירה שכורה... ואני אמורה ללמוד(!) בדירה הזו.
אני חוזרת מידי יום בשעה 5-6 בערב, ואת כל הערב והשבתות אני מקדישה ללימודים.
לצערי, גם שכנתי חוזרת ככל הנראה מהעבודה בשעות האלה.
וכשהיא בבית, רע, צרחות, מוציאה את הגרון על הילדים שלה... בכי... ריבים עם הבעל...
כמה רעש... ברמה שאני לא מסוגלת ללמוד!
אני שמה אוזניות, ועדיין אני שומעת אותם (הקירות שלנו צמודים)...
זה בלתי אפשרי...
 
יש משהו שאני יכולה לעשות?
הייתי ממליצה לשוחח עם השכנים האחרים
26/11/2015 | 10:03
36
זה נשמע כמו משהו מוגזם - אולי יש צורך לערב משטרה, יש מצב שהולך אצלם בבית משהו לא תקין.
איזה מהבאים כדאי לעשות בדירה להשקעה?
22/11/2015 | 23:06
8
50

רכשתי דירה מקבלן שאני מייעד להשקעה (השכרה עד 5 שנים + אקזיט)
מה מהבאים הייתם מוסיפים- כדי לשדרג את מהירות ומחיר ההשכרה/המכירה בסופו של דבר? מחירים לפני מעמ. מדובר בדירת 3 חדרים. כיון דרום מערב. 80 + 10 מטר.
כמובן שהשאלה נשאלת בצורה כללית ללא קשר לשרטוט דירה כזה או אחר.
תלת פאזי לכיריים - 850 שח
ברז למקרר - 430 שח
דלת לבנה במקום חום בהיר - 250 לדלת * 5 דלתות = 1250 שח
שקע חשמל בקיר ליד מטבח כדי שיוכלו לשים שם שולחן עם הטענת פלאפונים נגיד (?)
תוספת קו טלפון ליד שולחן עבודה - בשביל אינטרנט אם הווי פי מהסלון לא יספיק- 300 שח.
הוספת שקעים כפולים בחדרים - 130 לאחד.
חימום על גז - 390 + 350 שח.

יציאת רמקולים כפולים בסלון משני הקירות ליד הטלויזיה ומולה - עלות 300 ש"ח

שדרוג קלפה במטבח מפורמייקה לזכוכית חלבית - 1200 שח תוספת
מודה לעונים
 
קודם כל השאלה מתאימה יותר לפורום נדלן
23/11/2015 | 10:15
6
25
ולא לפה.... אבל אענה לך לעניין
 
כל השדרוגים הללו נחמדים ועולים גרושים יחסית כי זה בזמן הבניה ולא אחריה
תתייחס אליהם בתור עוד הוצאה כי נטו בשכירות עצמה אף אחד לא ישלם יותר אם הקלפה במטבח זכוכית חלבית או לא. רק בדירות בלב איזור הביקוש בת"א בעלי דירה מבקשים יותר וגם מקבלים שכ"ד גבוה יותר על דברים כאלה
מה שכן כאמור כל התוספות הללו עולות קצת פחות מחודש שכירות לדירה במרכז
ויהפכו את הדירה לאטרקטיבית יותר
כל הפיצרים הללו מתאימים יותר לדירה למשפחות ופחות לשותפים/בודדים ומן הסתם אם תבוא משפחה כזו כל התוספות הקטנות הללו ידברו אליה ויקלו עליך למצוא שוכר
תלת פאזי לכיריים חשוב ושימושי הרבה אנשים מעדיפים גז ולא חשמל
ברז למקרר- פחות שימושי  אבל כאמור טוב שיש הכנה כי לחצוב אחר כך לטובת זה יעלה הרבה יותר
 
גז לחימום מיותר לדעתי כמעט אף אחד לא מחמם בגז... תבקש נקודה אחת בכיריים אחת במרפסת שירות כהכנה לחימום בגז לעתיד ואחת במרפסת לטובת גריל גז ... זה הרבה יותר שימושי...
 
שקעי טלפון פחות קריטי... יותר חשוב אם כבר שיהיו נקודות רשת בכל החדרים כולל בסלון ליד הטלוויזיה לטובת רשת קווית ולא אלחוטית
התמחור הוא אחרי בניה
23/11/2015 | 10:32
5
20
כי הדירה כבר בנויה
שירותי הורים
23/11/2015 | 15:16
4
32
חשבנו על שינוי בדירת קבלן שאחרי בניה כבר. שאני מייעד להשקעה באזור נווה שרת תל אביב.
שירותי הורים- נזיז דלת כניסה (מסומנת כיום בחץ כחול) לקיר סמוך(מיקום חדש מסומן בחץ אדום).
היתרונות:בגדול, אחרי שמזיזים את הדלת, מתפנה קיר ריק משני צידיו שעליו אפשר להתקין דברים:
1. מצידו החיצוני של הקיר הריק אפשר להקים עמדת עבודה: מחשב. ספריה. (סמנתי במלבן אדום).
2. מצידו הפנימי של הקיר מאפשר להתקין ארון כיור + ארון שירות גדולים בשירותי הורים(סמנתי במלבן ירוק).
הבעיה שהשינוי הזה גורר שינוי תאורה. גוף חימום. שקעים. 
אני מעריך תוספת של 3000 שח לפני מעמ.
איזה סכום הייתם מוכנים להוסיף בשביל שינוי כזה ש:
מוסיף עמדת עבודה. מוסיף ארונות לשירותי הורים.
כשוכרת - כלום
25/11/2015 | 21:28
3
26
אני חושבת שאתה כבעל דירה רואה את הדברים כאילו אתה הולך לגור בדירה, בעוד דיירים פוטנציאלים מחפשים דירה במחיר סביר ויכולים להתפשר על דברים כמו נקודת מים ליד המקרר.
כמו שכתבת, הדירה כרגע בנויה וכל תוספת היא מחיר נוסף שיעלה לך, לדעתי אין טעם להשקיע במשהו שלך נראה מהותי אבל אתה לא הולך להשתמש בו.
כל תוספת כזאת עולה לך תוספת כספית שלא בהכרח תוחזר לך בהכנסות משכר הדירה.
 
מכל מה שרשמת למעלה הדבר שהכי קריטי זה נקודות חשמל, אבל גם על זה דיירים יכולים להתפשר ולהוסיף פשוט מפצלים.
כל השאר זה nice to have אבל ממש לא הכרחי ולא משהו שדיירים יפסלו עליו דירה - ועוד כזאת חדשה מהניילונים
תוספת פינת עבודה
25/11/2015 | 21:40
1
21
בחדר הורים. לא יגדיל שכירות?
לא בהכרח
25/11/2015 | 21:45
24
אתה לא יודע מי המשכיר הפוטנציאלי שלך, יכול להיות שזה זוג ללא ילדים שרוצה להפוך את החדר הנוסף לחדר עבודה, או אולי לשים פינת עבודה בסלון.
הכל אפשרי.
 
אני יכולה להגיד לך אישית שאצלנו החדר הנוסף הוא חדר אורחים/עבודה + יש לנו עוד עמדת עבודה בסלון. וגם אם היינו עם ילד היה לנו די והותר מקום ב80 מ"ר.
אם אתה רוצה כבר להשקיע אז הייתי משקיעה בארונות, זה מצרך יותר נחוץ מפינת עבודה בחדר שינה
26/11/2015 | 10:18
16
שדרוגים כאלו לא רק שפחות הכרחיים בדירה להשקעה, יהיו מי שיצפו שהשוכרים ישלמו יותר בגלל עצם קיומם, ולשוכר הממוצע אין שום סיבה להעדיף דירה משודרגת ולגלות נכונות לשלם עליה יותר - אמנם זה לא הנושא כאן, אבל האישו הזה עולה לא אחת בדיונים על שכ"ד מופקע שהמשכירים מתרצים בכך שהדירה כוללת בונוסים מיוחדים ומשופצת אדריכלית וכל מיני תוספות שעבור שוכר שמחפש לשלם כמה שפחות הם ממש לא רלוונטיים.
 
 
הדבר היחיד שהיה מענין אותי הוא שקעים
29/11/2015 | 00:08
9
אחרי מעבר לגירה הנוכחית שבה גיליתי שפשוט *אין* שקעים בבית, ואני צריכה לחבר מפצלים עם כבלים מאריכים וזה פשוט סיוט, לא נוח ומכוער, הייתי מאוד שמחה לגור בדירה שיש בה יותר שקעים של חשמל.
חולדות בבית שכור
23/11/2015 | 09:10
2
53
במקרה של מכת חולדות בבית פרטי שכור ,
האם בעל הבית מחוייב לשלם  על הדברה .
האם אני יכולה לעזוב את הבית לפני תום השכירות בגין  מצב כזה .
אודה על  עזרתכם
 
 
חולדות זה דבר רציני
23/11/2015 | 22:43
1
38
אלא אם כן יש חשד שהן באו בגלל הזנחה של הדיירים, בעל הבית חייב לדאוג להדברה.
אני לא מוסמך במידה וזה לא נפתר, הייתי מצפה מבית המשפט לאפשר לאנשים לעזוב דירה שיש בה חולדות ולשבור את החוזה.
 
לי היו פעם חולדות שאכלו את הצינור של הביוב של האסלה, בעל הבית הזמין מדביר שהדביר את הביוב וזה נפתר.
תודה על העזרה בסופו של דבר
24/11/2015 | 07:04
38
הבנתי שבעל הבית לא ישתתף .
כתבתי לו מכתב שבמידה ולא  נצליח להיפטר מהמפגע ניאלץ לעזוב ,
וגם פירטתי את הנזק שהחולדות יכולות לבצע בנכס שלו .
אנחנו קנינו מלכודות ואתמו לבלילה בשעה טובה המפגע  נוטרל,
עד לפעם הבאה...
   
שכר דירה במקרה שאדם נפטר
18/11/2015 | 12:05
4
58
סבתי חיה בשכירות והיה לה חוזה שכירות סטנדרטי.לא הוספנו שום דבר לגבי מה קורה במקרה של פטירה.סבתי עכשיו נפטרה ועכשיו בידיוק המועד לשלם שלושה חודשים קדימה.אף אחד לא יגור בדירה ואין לנו את מי להכניס.ככל הידוע לי יש סעיף שצריך להודיע לבעל בית שלוש חודשים לפני שמפנים את הדירה.כמובן שלא ידענו שזה מה שיקרה.האם במקרה של פטירה בעל הבית מבחינה חוקית יכול לדרוש עכשיו תשלום לשלושה חודשים?האם יש משהו בחוק שמגן את בני המשפחה במקרים כאלה?
לא מזמן פורסם בתקשורת מקרה דומה
18/11/2015 | 19:04
42
עד כמה שזה הזוי, ביהמ"ש קבע שיש לשלם את דמי השכירות שהמנוח היה חייב בהם.
בכל מקרה, אם בעל הבית הוא רבע בן אדם, הוא כמובן אמור לוותר על שכה"ד, או לפחות להתפשר על פחות מ-3 חודשים.
האם יש אפשרות להיכנס לדירה בינתיים?
18/11/2015 | 19:46
1
42
כי אם היא נשארת עם כל החפצים שלה, אז מן הראוי שלפחות ישולם עד רגע הפינוי בפועל.
מפנים הכל
19/11/2015 | 16:10
39
תוך שבוע לאחר השבעה נפנה הכל,אנחנו מתכוונים לשלם עד רגע הפינוי בפועל.אנחנו חוששים שהוא ירצה גם מעבר ולא יודעים אם להתווכח איתו ואיך לנהל משא ומתן
איך בעל הדירה?
26/11/2015 | 10:20
17
הוא אדם סביר? קשה? קטנוני?
 
בעל הדירה הממוצע סביר להניח שיהיה מוכן לפעול דרככם לסיום חוזה, ואפילו יחפש שוכרים חליפיים בעצמו ולא יפיל את זה עליכם, אם כי סיוע מצידכם אף פעם לא יזיק. אם הדירה במצב סביר ומעלה, לא אמורה להיות בעיה למצוא שוכרים מחליפים. לגיטימי מצד בעל הדירה לצפות לקבל שכ"ד לחודש לפחות, אלא אם ימצא שוכר חליפי לפני כן ואז שכ"ד שתשלמו יהיה באופן יחסי לתקופה בה הדירה הייתה ריקה.
 
נסו לדבר איתו, יכול להיות שתופתעו.
PlayBuzz הגיע לתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
19/11/2015 | 12:14
6
מהיום ההודעות שלכם יכולות להראות אחרת!
בלחיצת כפתור תוכלו להוסיף סקרים, חידונים, תכנים ויראלים ותוכן אינטראקטיבי מתוך אתר PlayBuzz!
 
לחצו על האייקון של playbuzz (ליד צירוף הקבצים) - העתיקו את הקישור - ופרסמו את ההודעה!
החלפת וועד בית
14/11/2015 | 10:11
3
60
שבת שלום ובוקר טוב,
בית משותף של 8 דירות אני מתפקד יחיד כוועד הבית של הבניין למעלה כבר מ 8 שנים.
דיי נמאס לי ורוצה להעביר את התיק לאחד הדיירים בבניין אך אף אחד אחד לא מעוניין לקחת את התיק אליו.
מה ניתן לעשות...?

תשלום חודשי שלנו עומד על 70 ש"ח לחודש.
זו סוגיה בעייתית
16/11/2015 | 20:31
2
38
ועד בית זה תפקיד התנדבותי, ורוב האנשים לא מתלהבים לקחת את זה על עצמם מסיבות דיי מובנות.
 
מה שניתן לעשות זה לברר האם יש אפשרות להעביר את האחריות לחברת ניהול + כמה זה יעלה, וליידע את דיירי הבניין שבמידה ולא יימצא לך מחליף, דמי ועד הבית יוחלפו בדמי ניהול שאינם סמליים (אם כי אני לא מאמינה שבבניין של 8 דירות זו אופציה קיימת).
 
מי הדיירים? האם מרבית הדירות מושכרות? במצב כזה הגיוני שיהיה קשה יותר להעביר את השרביט למישהו אחר.
היי מרציפן
16/11/2015 | 22:22
1
36
רוב הדיירים זוגות צעירים, אין דירות מושכרות...
פשוט עצלנות של הדיירים,
לא הייתי קוראת לזה עצלנות
17/11/2015 | 12:30
40
ועד בית זה חתיכת תיק,  אתה הרי מודע לזה...
 
כל עוד יש מי שעושה את העבודה, לאף אחד אין אינטרס להחליף אותך. אני מניחה שאם תודיע שאתה "מסיים את תפקידך", מתישהו מישהו ישבר, השאלה כמה זמן זה ייקח ומה הנזקים שיגרמו בדרך. בזמנו התעניינתי בשכירת דירה בבניין שלא היה בו ועד בית פעיל - היה מפחיד להיכנס לבניין בערב כי היה חשוך - אף אחד לא שילם את חשבון החשמל... שביל הגישה היה במצב מזעזע וגם הכניסה, בעל הדירה הודיע לי מראש שאם אסכים להיות ועד הבית הוא יוריד לי מהשכ"ד (או שהיה לו מאוד אכפת או שנתקל בקשיים להשכיר... אני מאמינה ששניהם). אני ויתרתי על הדירה מסיבות אחרות, אבל מאמינה שמי שגר כמה חודשים באווירה כזאת מתישהו ישבר.  
כמה שאלות
14/11/2015 | 11:10
3
69
שלום, יש לי כמה שאלות ..
אני מעוניינת לשכור דירה בפעם הראשונה וקראתי כל מיני עצות ודברים שכדאי לדעת ולעשות אבל אני ממש מבולבלת. בכל מקרה גם אין לי מישהו שיכול לבוא איתי לראות את הדירות שראיתי ואני די מפחדת ללכת לבד שמא אפספס איזה "מפגע" או איזה סעיף בחוזה או בערבות..
איך בכל זאת אפשר לעשות את זה? אני ממש מבולבלת..
לא לכולם יש מי שילך איתם לראות דירות
14/11/2015 | 16:05
55
ואת לא הראשונה ולא האחרונה...
ככל שתקראי יותר כך תדעי יותר למה לצפות ומה לחפש, וככה הפחד יעלם.
 
יש חוזים סטנדרטיים ברשת להשכרת דירה, תקראי אותם.
תגגלי עוד לגבי שכירות דירה-תקראי כל מה שיש.
תשאלי חברים שכבר עברו דירה מה העצות שלהם.
תעשי רשימה של מה שאת מחפשת בדירה (מרוהטת או לא, למשל).
 
תסתכלי על שפת הגוף ושימי לב גם לאופן הדיבור בטלפון של בעלי בית פוטנציאליים.
אם את עם בעה"ב בדירה, רואה איזה מפגע אבל בעה"ב לא מתייחס או נותן תשובה לא מספקת, זה צריך להדליק אצלך נורה אדומה.
 
את החוזה תקראי עד כמה שאפשר ברוגע. אם בעה"ב מלחיץ אותך לחתום-כנראה שעדיף לחפש דירה אחרת.
אם יש סעיף לא מובן בחוזה-תדרשי הסבר מבעל הבית וגם תחפשי בגוגל.
 
היתרון שלך כרגע הוא שאת לא לחוצה על מעבר דירה כי זה מעבר ראשון ממה שכתבת ואת עדיין אצל ההורים, אז יש לך מספיק זמן, אני מניחה, לראות מספר דירות ולהחליט בלי לחץ.
 
לגבי החוזה
16/11/2015 | 20:34
1
36
מקובל ששולחים את החוזה במייל, והחתימה מתבצעת רק אחרי שקראת, התייעצת וביקשת לשנות במידת הצורך. זה יכול מאוד להקל עלייך - אל תחתמי לפני שתעבירי את החוזה לעיון של מישהו שמבין ומנוסה, אם תרצי סיוע ועצות במידת הצורך נשמח לסייע כאן.
16/11/2015 | 20:39
15
מקלחון שבור ל3 חודשים
12/11/2015 | 09:25
2
54
אנחנו שותפים בדירה שכורה. נשברה דלת במקלחון של הדירה לפני כמעט 3 חודשים. בעל הדירה ראה את המקלחון אחרי יום.
אמר שהוא מחפש בנרות כמה חודשים מישהו שיחליף רק את הדלת. בדגם הזה ספציפי. ולכן הוא מתעכב כי לא רוצה להחליף מקלחון שלם.
 
הדלת נשבר בגלל שהציר היה כבר חלוד וישן. איך אפשר לזרזר טיפול של בעל הדירה?
רוצים לזרז את התהליך?
12/11/2015 | 18:34
50
תעזרו לו לחפש דלת למקלחון
הפתרון הנוסף הוא פשוט לשים וילון.
מצטרפת לעצה של מיצי
13/11/2015 | 12:21
46
למרבה בצער, מעבר לכך לא נראה שיש הרבה מה לעשות.
ערבות הדדית בעולם השוכרים
07/11/2015 | 19:39
2
72
לאחרונה יצא לי להיחשף לשרשרת של ויכוחים בפייסבוק, בקבוצות שמיועדות לפרסום דירות להשכרה. הוויכוחים האלו נוצרים בגלל "חילוקי דעות" לגבי שכר הדירה המבוקש, לגבי אטרקטיביות הדירה יחסית לשכ"ד ובכלל, ולעיתים קרובות גם לגבי היתרונות שמציגים מפרסמי הדירה.

לאחרונה נוצר באחת הקבוצות האלו ויכוח על עצם הוויכוח , כשחלק מהמגיבים הציגו נקודה חשובה והיא שמדובר בסוג של ערבות הדדית בין שוכרי הדירות - כאשר מישהו מפרסם דירה להשכרה וכותב במודעה מידע שהוא לא נכון, ומציג את הדירה כמציאה ואטרקטיבית בזמן שהיא רחוקה מלהיות כזאת, זו הטעיה שאנשים יכולים ליפול בה. יש מי שאמרו שמי שלא מבצע בדיקה מקיפה של הדירה והאזור ומסתמך רק על דברי המשכירים מגלה חוסר אחריות, אבל אני נוטה להסכים עם הגישה שאנשים שעוברים לעיר שאינם מכירים או שחסרי ניסיון בתחום השכרת הדירות בכללי יכולים ליפול, ולגלות בדרך לא נעימה שדברים שרואים משם לא רואים מכאן, ולא תמיד תהיה להם את האפשרות לבדוק בצורה מקיפה לפני - הרי כולנו חוששים ממצב בו אם לא נסגור בהקדם, מישהו אחר יחטוף לנו את המציאה...

מה הגישה שלכם בנושא? נניח שתראו מודעה בפייסבוק לדירה באזור מגוריכם שמוצעת במחיר יקר יחסית לאזור, או שראיתם אותה ואתם יודעים על פגמים שקיימים בה, או שהיא מוצגת באופן לא ריאלי (למשל - דירה ברמת גן שמוצגת כממוקמת במרחק הליכה של דקות מעזריאלי)  - האם תגיבו ותשתפו במידע שידוע לכם, על מנת להזהיר שוכרים פוטנציאלים?

האם בעבר גרתם בדירה שהייתם מעדיפים שיהיה מי שיזהיר אתכם לפני ששכרתם אותה?  
זה כמו בנישואים, לפני החתונה אשתך לעתיד מפזרת שפע של הבטחות
08/11/2015 | 07:50
50
לעתיד, ואתה קונה אותן ולא טורח לבדוק איך אמא שלה, ואיך מתנהלים החיים במשפחה שלה, ואתה מגלה את האמת רק אחרי זמן מה.
 
האם היית רוצה שיהיה מישהו שיזהיר אותך מפני מה שמחכה לך? כנראה שכן, האם היית מקשיב לו? לא בטוח
כן, בדירה הקודמת נוצר מצב שיתכן שהיה מסוכן אם היה קורה
09/11/2015 | 19:47
49
הפעלתי מכונת הכביסה וסגרתי את הדלת כדי שיהיה לי שקט בזמן שהמכונה עובדת.
כשבאתי לפתוח את הדלת כדי להוציא את הכביסה, לא הצלחתי לפתוח אותה-הלשונית ננעלה. קראתי לשיפוצניק ושילמתי לו שיפרוץ את הדלת.
 
לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם הייתי ננעלת בטעות מבפנים............
בעלי הבית לא הסכימו לשלם על התיקון וטענו שאני טרקתי את הדלת, כשהם בכלל לא היו שם ה*$%!@$*@ האלה...
 
אופקים 23/30 נשר. תתרחקו משם.
אשמח לעצה
09/11/2015 | 09:39
3
57
סיפור שהיה כך היה:
לפני חודשיים עברתי לגור בבית חדש. איזה כיף.
לפני חתימת החוזה היה לי חשוב לשאול שאלות מהותיות ולספר כי אני עובדת מהבית ולכן חשובה לי הפרטיות והשקט. 
כמה שבועות אחרי שהעברתי את חפצי החלה הסאגה:
בתחילה הנכדים של בעלת הבית החלו לבנות ערוגת מעגל בחצר האחורית של ביתי ובכך יוצרים רעש נוראי שלא מאפשר לי לעבוד בניחותא שלא לדבר על הפרטיות שכן- הם בחצר האחורית שלי.
שוחחתי על כך עם בעלת הדירה- וזו אמרה שזו הערוגה שלהם אך שתבקש שיהיו שקטים יותר.
לאחר מכן- אמרה לי שיגיעו לשפץ את המחסן בקדמת הבית שלי ולכן יהיה רעש במשך שבועיים. אמרתי בסדר.
לאחר בירור שלי עם הפועלים (אחרי שראיתי שיש משאיות ענק מול ביתי ואין לי אפשרות לעבוד)- גיליתי שהיא בונה יחידת דיור מול הבית שלי ולא אמרה לי על כך דבר. ההפך. שיקרה.
כעת אני במצב בו אני חתומה על חוזה- לא נמצאת בביתי כיון שאינני יכולה לעבוד ברעש. אני רוצה לעזוב אך גם תוהה האם אני יכולה לבקש פיצוי על הכל.
אילו הייתי יודעת שתבנה יחידת דיור מול הבית לא הייתי עוברת. אילו ידעתי שיהיהי גן ילדים מאחורי ביתי- לא הייתי עוברת.
אשמח לקבל עצה משפטית בנושא.
תודה
לעצה משפטית ממליצה לך לפנות לפורום משפטי
09/11/2015 | 10:47
2
10
אפשר קישור לאחד טוב כזה?
09/11/2015 | 11:02
1
14
יש כמה בתפוז
09/11/2015 | 13:37
42
סיוע בשכ"ד
06/11/2015 | 10:57
1
73
האם מישהו מכיר את תהליך הבקשה לביוע בשכ"ד מהעיריה/מועצה מקומית/משרדהשיכון ויודע להסביר לי על התהליך?
(אני חד הורית)
תודה רבה מראש
 
היי
07/11/2015 | 11:11
54
אני מכירה הקלות בצורת סיוע בשכ"ד והנחה בארנונה שניתנות למעוטי יכולת ולבעלי אחוזי נכות גבוהים עם פגיעה בכושר השתכרות, לגבי הארנונה באתרי העיריות אמורים להיות טפסים רלוונטיים אותם ממלאים ושולחים בתוספת מסמכים ואישורים נדרשים, אני מניחה שבאתר של משרד השיכון יהיה מידע  נוסף.
 
אני ממליצה לך לשאול בפורום אמהות יחידניות, גם אם לא יהיו שם מי שידעו מידע אישית, אני מניחה שידעו למי להפנות אותך.
 
את מוזמנת לחזור אלינו ולשתף אותנו במידע, אני לא אתפלא לגלות שיש עוד מגזרים שזכאים להטבות ולא מודעים לכך.
איך משכירים דירה למספר שותפים
03/11/2015 | 11:12
5
86
אני רוצה להשכיר דירה (לראשונה אחרי שעברנו ממנה) שבנוייה כסלון ושלוש יחידות MASTER BEDROOM (לכל חדר יש שירותים ומקלחת משלהם)

הדירה אידאלית לשותפים אבל לא מצאתי לוח ייעודי לפרסום דירות לשותפים. מה שקיים זה שוכר שמחפש שותפים.
אני חושב שנכון יותר לעשות חוזה מול כל אחד מהשוכרים ולא שיהיה שוכר יחיד שישכיר הלאה בלי שיהיה לו חוזה מולי.

אשמח להכוונה איך מתנהלים
קיים מה שאתה מחפש לפי זכרוני
04/11/2015 | 19:23
1
55
פשוט תנסה חזק יותר דרך הרשת. יש אתרים עם לוחות או אתרי לוחות בלבד
שבהם כן קיימת קטגורית דירות לשותפים או אופציית חיפוש דירה למספר שותפים.
הכוונה היא שהשוכר מחפש דירה כזאת כן?
 
למרות שקיימים גם בטח מספר לוחות קטנים של חיפוש הפוך לפי פרסום של שוכר
שמחפש דירה, אף אחד לא מוצא דרך האופציה הזאת.
 
תתחיל מלמצוא שוכר אחד ותגיד לו שיסגור מולך את החוזה והחלק שלו, ושהוא מוזמן להפיץ הלאה. אם אתה עושה 3 חוזים שונים זה לא משנה לך אם 2 חדרים ישארו ריקים.
תתחיל למלא את הדירה.
תודה על התשובות אבל עדיין לא ממש הבנתי
05/11/2015 | 16:05
36
אני משכיר לראשון חדר ?
עושה איתו חוזה חלקי,
אז אני מחפש עוד שותפים? אולי הם בכלל לא מתאימים לשוכר הראשון.
 
אם אתן לשוכר הראשון לחפש את השותפים, זה אומר שהוא שוכר ממני את כל הדירה ומתנהל מול שאר השוכרים שהופכים להיות שוכרים שלו ושוכרי משנה שלי.
מסובך....
 
 
 
אפשר לפרסם ביד 2
04/11/2015 | 22:01
40
בדירות לשותפים.
 
לך אגב כבעל דירה עדיף להחתים דייר אחד על החוזה שיהיה אחראי וככה לא לרדוף אחרי דיירים כל פעם ששותף ירצה להתחלף.
ממה שאני יודע שתי שהיטות מקובלות
05/11/2015 | 19:23
15
עושה רושם שזו לא דירת שותפים סטנדרטית
05/11/2015 | 22:04
46
ולכן הפרסום יכול להתבצע בכל לוח פחות או יותר.
 
אני גם חושבת שעדיף שיהיה חוזה נפרד מול כל שוכר וערבויות נפרדות מכל אחד ואחד, כשכדאי לקחת בחשבון גם ששוכר יחיד יכול להירתע מהרעיון של להיות אחראי על השותפים שלו. לגבי התאמה בין השותפים - זה מאוד מתחשב מצידך, אבל זה פחות מורכב ממה שחשבת. מקובל שהדיירים שנמצאים בדירה מאשרים שותפים פוטנציאלים - אתה יכול לקבוע עם השוכר הראשון שיהיה בדירה כששוכרים פוטנציאלים יגיעו לראות, ובמידה ולא תהיה לו התנגדות מסיבות סבירות לאותם אנשים, תחתום איתם על חוזה.
 
אחרי שתשכיר לראשונים, זה כבר יזרום לבד - כל פעם שמישהו יעזוב אלו שיישארו כבר יעדיפו לחפש בעצמם, ככה זה בדרך כלל עובד.  
עכו>>חיפה
05/11/2015 | 09:09
3
61
לפני חודשיים אני ובן זוגי חתמנו על הסכם שכירות, בעכו, ליד ההורים. (זו הייתה הפעם הראשונה שיצאנו מהבית). נתנו לשוכר 6 צ'קים, ככה שיוצא שבכל חודשיים יורד לי כסף מהחשבון על השכירות.
 
הוא עובד בקריות. יש לו הסעה מכל איזור הצפון.
אני לומדת בחיפה. ועכשיו מצאתי עבודה בחיפה. ככה שיוצא שכל יום אני נוסעת לחיפה, או ללימודים או לעבודה.
 
הצעתי לו... לשכור דירה בחיפה, כי חבל על הכסף של הנסיעות... לו לא אכפת.
 
השאלה היא - אם אנחנו "שוברים" חוזה, פה בדירה בעכו, מה ההשלכות של זה?
מבחינת בעלת הדירה, אנחנו צריכים למצוא שוכרים חדשים. 
לה אין שום אינטרס להתאמץ למצוא אנשים... כי יש לה את הצקים שלי בצד.
היא גם אשת עסקים די עסוקה, עובדת רוב הזמן, ואף פעם אין לה כוח או רצון להתעסק עם הדירה...
אז במילים אחרות, כל העול עלינו.
 
יש לי מה לעשות עם זה?
מאד פשוט. חוזה שחתמו עליו אנשים מבוגרים - יש לכבד כלשונו
05/11/2015 | 15:04
12
החוזה אומר משהו על מצב כזה?
05/11/2015 | 19:22
40
אם כתוב בחוזה משהו על יציאה מוקדמת, אז ניתן להשתמש בזה.
אחרת, שום דבר לא מחייב את בעלת הדירה, אך כולנו בני אדם, ובד"כ נהוג שניתן לצאת בהתראה מראש של חודשיים ובתנאי שמוצאים דייר חלופי שמקובל על בעלת הדירה.
כמובן שהעול של לחפש דייר חלופי הוא עליכם - אתם אלה שרוצים לעזוב מוקדם.
אין לי הרבה להוסיף על מה שכתבו לפני
05/11/2015 | 21:58
37
אני מניחה שבעכו יהיה יותר קשה למצוא שוכרים מחליפים מאשר בת"א, אבל עדיין שווה לכם לנסות. אפשר לנסות להציע לבעלת הדירה פשרה, אבל היא לא חייבת להסכים, במיוחד אם היא יודעת שיהיה לה קשה למצוא שוכרים חדשים.
האם אני צריכה לחשוש?
02/11/2015 | 07:24
7
111
אני גרה בדירה מפוצלת וכידוע זה לא חוקי אלא בנסיבות מסוימות. ממה שקראתי בזמנו על התנאים שמאשרים לפצל דירה הבנתי שהדירה שאני גרה בה לא עומדת בתנאים האלה. הבנתי גם שאם בעל הדירה נתפס גם כל הדיירים צריכים לשלם את המחיר. 
היום בבוקר הגיעו לדירה שני נציגים של משרד הפנים. לכאורה הם אמנם לא הגיעו בגלל העניין הזה, הם חיפשו ספציפית את אחת השכנים שלי שהיא לא "מקומית" (אין לי יותר מדי קשר עם השכנים שלי אבל מספיק כדי לדעת שהשכנה לא בדיוק ילידת הארץ, יש לה מבטא מעין צרפתי כזה ויכול להיות שזה קשור לזה, אולי שוהה בלתי חוקית או לא יודעת מה). 
אבל גם אם הם לא הגיעו בגלל העניין של פיצול הדירה, הם בכל זאת "על הדרך" גילו שהדירה מפוצלת. מכיוון שאני זאת שפתחתי להם את הדלת והם עדיין לא מצאו את השכנה שחיפשו, שאלו אותי שאלות גם עליה אבל גם על הדירה בכלל, כמה אני משלמת כאן, האם כל הדירות באותו גודל וכו'. 
 
האמת שזה קצת מלחיץ אותי. האם יכול להיות שנתפסנו ושאני צפויה עכשיו לשלם קנס כבד? 
אגב, בהתחלה התלבטתי אם לכתוב את זה פה אפילו אבל מצד שני מכיוון שהם כבר הגיעו ולא שיקרתי להם, אמרתי כל מה שידעתי אז אין לי מה להפסיד עוד מזה שאני אכתוב גם פה. 
אני כבר נכנסת לסרטים שיטילו עליי לשלם סכום שאין לי ובכלל, לאן אני אלך? בתקציב שלי אין לי אפשרות לגור בדירה לא מפוצלת באיזור המרכז. 
מישהו יודע על זה משהו ויכול לומר לי למה אני צריכה לצפות עכשיו?
תיאורטית תמיד אפשר להידפק
02/11/2015 | 22:39
61
אני לא משפטן ולא יכול לתת חוות דעת מוסמכת, אבל אני חושב שלפי החוק היבש, אפשר להאשים גם את הדייר בדירה מפוצלת.
עם זאת, בתי המשפט בד"כ נוטים להגן על מי שנתפס כחלש, כמו שוכרי דירה, ולדעתי רוב הסיכויים הם שתקום צעקה במקרה ושוכר דירה תמים יקבל עונש כבד.
בכל זאת יש לזכור שתמיד יכול להיות שאת תהיי זאת עם המזל הרע להיות הראשונה שתיתפס בעבירה כזאת.
לסיכום, אם היה חשוב לי לגור בדירה מפוצלת, אני חושב שהייתי לוקח את הסיכון וממשיך בזה, בעיקר כשזה מחוץ לת"א שם זה כנראה מכה יותר גדולה ויש לעירייה יותר סיבות לאכוף את זה. לדעתי לא סביר שאת תידפקי מעבר לזה שתצטרכי לפנות את הדירה וכמובן להשיג מבעל הבית את כל הצ'קים והבטחונות שנתת לו.
 
את יכולה להמשיך לישון בשקט
04/11/2015 | 18:35
52
מי שהגיע אליך היו נציגים של רשות האוכלוסין שמתעסקים בכל נושא הזרים החוקיים והלא חוקיים ואישורי השהייה שלהם... נראה לי שכל נושא החלוקה שהם העלו היו למטרות מקצועיות שלהם כדי לדעת איפה לאתר את אותה בחורה... מי שמתעסק בדירות מחולקות היא העירייה - מחלקת ההנדסה ופיקוח והבניה ומס הכנסה מההבט הכלכלי של הפיצול והעלמת ההכנסה במידה והיא קיימת ... הסיכוי שיפנו לשוכר הוא קטן עד אפסי מכיוון שמי שאחרי לכל הפרות החוק הוא המשכיר... השוכר הוא בורג קטן והרבה יותר קשה אם בכלל לפעול נגדו
נשמע לא נעים
05/11/2015 | 21:54
4
50
אם כי לדעתי אין לך ממה להילחץ, נכון לעתה.
 
הבעיה העיקרית בתרחיש שאת מתארת זה שכמו שכתבת, היצע הדירות הקטנות שאינן מחולקות קטן מאוד (בדגש על אילו שראויות למגורים), אם כי עדיין אפשר לאתר דירות שמחולקות באופן חוקי, למרות שלא תמיד אפשר להיות בטוחים.
 
בכל מקרה, למרות שהחוק היבש למיטב ידיעתי משאיר פתח לקנוס את השוכרים במקרים של דירה מפוצלת ש"נתפסת", לא ידוע לי על מקרה שהחוק הזה אכן נאכף, ודיי ברור לי שבמידה ודבר כזה יקרה תקום סערה גדולה. החוק במדינה שלנו גמיש כידוע, גם במקרה של עבירות חמורות בהרבה מאשר לשכור דירה שחולקה שלא כחוק.
 
תודה לכולם על התשובות
06/11/2015 | 06:15
3
48
טוב, בינתיים עברו מאז כמה ימים, ועם כל הלחץ, מאז לא קרה כלום כך שאולי באמת נלחצתי סתם והם הגיעו רק בעניינה של אותה שכנה שהזכרתי.
אגב, גם אם אמצא דירה מחולקת שיש לה היתר, באיזור המרכז קשה לי להאמין שיהיה לי תקציב לשכור אותה, כי לפי מה שקראתי אחד הקריטריונים לקבלת היתר חלוקת דירה הוא שכל חלק צריך להיות מינימום 40 מ"ר ומכאן גם המחיר יהיה בהתאם.
כרגע באופן תיאורטי אם יקרה מצב שאיאלץ לעזוב את הדירה, אז אם לא לגור בדירה מחולקת שלא כחוק האופציות האחרות שיש לי הן או לגור עם שותפים או לעבור לפריפריה (לדוגמא לבאר שבע ששם ראיתי שהדירות זולות מאוד לפחות בהשוואה למרכז). לא ברור מה עדיף.
בינתיים אני נשארת כאן גם אם זה סיכון מסוים..
האמת נטע? קשה לי ועצוב לי לקרוא את מה שאת כותבת
06/11/2015 | 08:49
2
49
נכון שזה לא חדש, אבל לשמוע ממישהי שבמשך שנים שכרה דירה במרכז תל אביב (כשאני זוכרת שזו הייתה דירה מחולקת זעירה), שהיא לא יכולה להרשות לעצמה לשכור דירה בגודל 40 מ"ר, שזה לא נחשב לשטח ענק במיוחד כשמדובר בדירה מחולקת באזור המרכז, שזה סיפור מוכר ונפוץ, ועדיין מבאס המצב שהגענו.
 
אני רואה יותר ויותר אנשים שנשארים עם שותפים גם בגילאים מאוחרים יותר וגם כשעובדים במשרה מלאה, וזה כי גם לגור עם שותפים זה לא זול, בטח שלא כפי שהיה בתקופה שאני גרתי עם שותפים.
 
מה שהכי מבאס כאן זה שהמצב הנוכחי הגיע לאן שהגיע וממשיך לאן שממשיך בעיקר בגלל שהשוכרים מוכנים לקבל את זה - מוכנים לגור בדירות מחולקות זערוריות ולשלם על זה סכומים שלא באמת שווים את זה, ולבעלי הדירות משתלם להמשיך ככה, ואפילו כאן בפורום דובר לא פעם על כך שמשתלם לקנות דירה גדולה כי מקסימום מפצלים אותה ומשכירים... נכון שהמצב הזה נובע מכך שאין ברירה כי אנשים צריכים לגור איפושהו, וזו ביצה ותרנגולת, אבל זה ממש... הבנתם אותי.
אכן, השורה התחתונה היא שאין ברירה
06/11/2015 | 10:32
1
38
אבל באשר אליי אני דווקא מאשימה בעיקר את עצמי. די מתביישת להגיד מה המשכורת שאני "מרוויחה" אבל רוב האנשים בגילי, גם בארץ כבר יותר מסודרים ממני ועובדים בעבודות יותר משתלמות עם משכורות יותר הוגנות.
אין לי את מי להאשים בזה שנשארתי באיזור הנוחות ולא התקדמתי, לא רכשתי מקצוע שייתן לי יותר הכנסה ושיאפשר לי להתפרנס בכבוד.
זה אכן עצוב אבל זה ככה.
תהיי רגועה ובהצלחה
12/11/2015 | 21:57
16
ואם יש משהו שאת רוצה להתייעץ איתו לגבי הדירה וכו׳
את מוזמנת גם לפנות אלי בפרטי

אלון
כמה שאלות לגביי שכירת דירה
30/10/2015 | 23:21
5
103
שלום, כמה שאלות לגביי שכירת דירה:

1) האם כדאי לקחת עורך דין שיעבור איתי על חוזה השכירות לפני החתימה עליו? ואם כן איזה סוג של עו"ד? האם עו"ד מקרקעין מתאים לצורך כך או שצריך עו"ד שמתמחה בחוזים?.

2) האם נהוג להזמין בדק בית מחברה שמתמחה בכך כמו שעושים לפני שקונים דירה או שזה מיותר עבור שכירות ופשוט כדאי לבדוק לבד את הדירה?.

3) האם מחיר השכירות שמפורסם עבור הדירה הוא 'ראשוני' ונהוג להתמקח עליו עם בעל הדירה?.

תודה.

תשובות
31/10/2015 | 12:37
58
1) נראה ל שאין צורך בעו"ד, לפחות כל עוד חותמים על חוזה סטנדרטי. אם בעל הבית מביא חוזה מיוחד או שחותמים אצל עו"ד מטעמו אז אולי כדאי גם לך להצייד בהתאם.
 
2) אני אף פעם לא עשיתי את זה. אתה לא קונה דירה. תיקונים תשתיתיים צריכים להיות ע"ח בעל הבית, ואם המצב שם כזה קשה אתה יכול לעזוב תוך שנה גג.
 
3) זה תלוי בדירה, במחיר ובאזור. אם יש ביקוש רב אז כנראה שאתה לא בעמדה להתמקח. בת"א גם כן נראה לי שאין יותר מדי מה להתמקח. אבל בפריפריה, ואני משער שבעיקר בדירות שהן יקרות יחסית לדירות דומות אז אפשר לעשות את זה. גם לחסוך 50-100 ש"ח לחודש יכול להיות משמעותי.
היי
31/10/2015 | 15:54
3
97
אני מסכימה עם avvv שאין צורך בעו"ד, אבל אני כן ממליצה להתייעץ עם מביני עניין - וזה יכול להיות חבר שיש לו ניסיון בשכירת/השכרת דירות, או אפילו כאן בפורום - אם יש סעיפים שלא נראים לכך אתה מוזמן להתייעץ כאן.
 
בדק בית זה דבר שאין טעם לבצע בדירה להשכרה, אבל מקובל שמופיע סעיף בחוזה לפיו השוכר מצא את הדירה מתאימה לצרכיו למעט מומים נסתרים שייתכן שיתגלו בהמשך.
 
אם מדובר באזור גוש דן יהיה ממש מיותר להתמקח, מה גם שבמקרים רבים מי שיראה את הדירה אלו משכירים שעוזבים ומחפשים מחליף לפני תום החוזה, ובמקרה כזה אין שום סיבה שבעל הדירה יסכים שהמחליפים ישלמו פחות.
תודה לכם על התשובות, האם בתור רווק
02/11/2015 | 02:02
2
51
שרק יוצא מהבית של ההורים, כדאי לשכור דירת חדר\חדר וחצי או שתיים? (מעוניין לשכור בלי שותפים).
יש כסף, אבל אני גם לא רוצה לשכור סתם דירה שתהיה גדולה מדיי בשבילי.
זה תלוי בעיקר בך
02/11/2015 | 22:57
1
48
כמה תקציב יש לך, ומה ההיצע באזור בו אתה הולך לשכור?
השיקול לדירה קטנה זה כמובן בעיקר כסף (וגם קצת יותר קל לנקות :) ).
מול זה ישנם כמה שיקולים ללכת על דירה קצת יותר גדולה:
- בדירת 1.5/2 חדרים, יש הפרדה בין חדר השינה לאזור המחייה. הרבה יותר נעים לארח ככה אם המיטה שלך הפוכה או אם אתה רוצה שאנשים ישנו אצלך.
- "הכנה לזוגיות" - לשני אנשים קשה לגור בדירת חדר או בכלל בדירה של פחות מ-45 מ"ר. אם יש מצב שתעבור לגור עם בת זוג בחודשים הקרובים אז עדיף מראש ללכת על דירה מתאימה.
- בישולים -מה אתה מתכוון לאכול? אם תגור בדירה עם מטבחון שמגביל מאד את הבישולים, ייתכן ותצטרך לאכול יותר בחוץ.
תודה על התגובה, עזרת לי :)
04/11/2015 | 00:57
9
מה לעשות עם שותף טרמפיסט?
30/10/2015 | 11:32
13
109
אהלן,
מבקש את עצתכם.
אני שוכר עם שותפים דירה בפתח תקוה.
אני עובד בת"א ולאחרונה גם אחד השותפים התחיל לעבוד שם, לידי.
מפה לשם, הוא רוצה להתחיל לנסוע איתי לעבודה כל בוקר.
(יש לציין שיש לו גם רכב, אבל לי יש חניה ממקום העבודה ולא אין)
אין לי סבלנות לזה, אני אוהב את ה 20-30 דקות בבוקר של הנסיעה להעביר בשקט עם עצמי ולא בא לי להתחיל לנסוע איתו כל בוקר.

האם זה הופך אותי לבנאדם מגעיל? סנוב?
איך אני יכול להגיד לו שלא בא לי בלי שייפגע?
האם נתקלתם בבעיה דומה?
מהצד זה נראה לא לעניין
31/10/2015 | 15:38
8
100
תנסה לחשוב על המצב מהעיניים שלו: נניח שאתה היית במקומו ומבקש ממנו טרמפ, איך היית מקבל סירוב שכזה עם ההסבר לסירוב? אני מבינה את הגישה הזאת ואת הצורך בשקט, אבל זה אכן קטע בעייתי כי זה נתפס כאקט לא מנומס. אני לא מסוגלת לחשוב על דרך להגיד לו את זה בלי לצאת רע בעיניו (גם אם אין שום סיבה שהוא יפגע מזה).
 
לצד זאת, אם אני הייתי במצב הזה היה נראה לי הגיוני לנסוע ביחד - אנשים שגרים ביחד ועובדים אחד ליד השני, הגיוני שיסעו ברכב אחד (אתה גם יכול לצפות במצב כזה להשתתפות בדלק).
 
* שאלת לגבי בעיה דומה, ואני יכולה לספר על משהו לא לגמרי דומה אבל מספיק לדעתי - בזמנו הייתי הולכת למפגשים של קבוצה מסוימת, ואחת מחברות הקבוצה גרה יחסית קרוב אלי (מרחק של פחות מ10 דקות נסיעה), אבל למרות שהיא תמיד הגיעה ברכב היא לא הסכימה אף פעם לצרף לנסיעה אותי ואת חברה שלי שגרה קרוב אלי (מרחק "עצירה אחת"), לא בהלוך ולא בחזור, כשבאחת הפעמים שהעזנו לבקש ממנה היא אמרה שתיקח אותנו אם נגיע אליה הבייתה (מה שהיה דורש מאיתנו לקחת מונית), והייתה פעם שפגשנו אותה במקרה באירוע אחר, רחוק מאוד מהבית, והיא יצאה משם לפני הזמן בלי להגיד שלום לאף אחד, כשלכולם היה ברור שהיא עשתה את זה כדי להימנע ממצב שנבקש ממנה טרמפ. לא נפגענו מזה, אבל זה גרם לנו לא לסמפט את הבחורה ולא רק לנו  - היו באופן קבוע עדים לכך שלא היה לנו איך לחזור הבייתה והיא לא טרחה להציע לנו לחזור איתה והעמידה פנים שהיא לא שומעת אותנו מזמינות מונית/מקבלות הצעות מאנשים אחרים שלא היינו בדרך שלהם, אבל הם הציעו לנו טרמפ.
אני מניחה שהשיקולים שלה היו שונים מאלו שלך, אבל זה עדיין נראה מאוד לא טוב.
 
אני מבין את מה שאת כותבת, אבל
31/10/2015 | 18:06
1
76
את צודקת, אבל תביני שהוא אפילו לא שאל אותי אם הוא יכול להצטרף אליי לנסיעות.
הוא פשוט שאל אותי באיזו שעה אני יוצא לעבודה, ולמחרת חיכה לי בשעה הזו מוכן 
אני יוצא לעבודה מוקדם והוא בד"כ היה מתחיל מאוחר יתר.
 
נראה לי שאני אגיד לו שאין לי בעיה שיצטרף מפעם לפעם אבל לא מתאים לי שזה יהפוך להיות על בסיס קבוע.  או שאני פשוט אחליף דירה :)
 
זה באמת נשמע לא לעניין
31/10/2015 | 21:03
75
אם כי לי נראה שיש כאן סוג של אי הבנה, הוא כנראה הניח שבתשובה שלך הסכמת לקחת אותו.
 
אני במקומך הייתי מנסה לתמרן אותו בעדינות. לא יפה, אבל אני לא רואה כל כך דרך אחרת. אפשר להגיד שאתה מתחיל לעבוד יותר מוקדם/יותר מאוחר, שאתה נוסע לפגישה במקום אחר...
10 דקות נסיעה זה לא מעט
13/11/2015 | 14:18
5
30
אוטו זה מותרות. על המותרות האלה הבן אדם משלם 1000-1500 שקלים בחודש (דלק ביטוח תיקונים) לפני ירידת ערך. כשאת באה ומאריכה לה את הנסיעה ב10 דקות לפחות (יש גם את החברה שלך) לכל כיוון,זה לא זניח
 
כמה שזה נראה לא טוב, ההתנגדות שלה סבירה. אם הייתן גרות בניין לידה זה משהו אחר, אבל לנסוע 7-8 ק"מ בשביל משהוא זר באופן קבוע זה לא מעט. בטח אם זה להכנס לתוך עיר שיכולה להיות פקוקה\חסומה.
 
 
היא גרה באותה עיר שאנחנו גרות בה
13/11/2015 | 16:09
4
27
כשהחברה המדוברת כאמור גרה בקרבתי ככה שהיה מדובר ב"עצירה אחת". לא היה כאן שום עניין של פקקים וחסימות, אלא משהו אחר שלא אתן לו הגדרה. לא היה מדובר גם במשהו קבוע - היו מפגשים פעם ב... שהפרשו על פני תקופה ארוכה, ועל הפעם הראשונה היא סירבה להסיע אותנו.
 
אולי זה עניין של מנטליות, אבל לפי איך שחינכו אותי, הייתי מוכנה לתת טרמפ למרחק כזה וגם למרחק רחוק יותר, על אחת כמה וכמה אם היה מדובר במצב בו ידעתי שאין לאותו אדם איך לחזור (וכבר עשיתי את זה לא אחת כשהיה לי אוטו).
הבחורה הזאת לא נחמדה
13/11/2015 | 16:33
3
35
אבל היא גם לא רעה. היא משלמת הרבה כסף בשביל להגיע ממקום למקום בצורה נוחה ומהירה. אני אישית חושב ש-10 דקות (10 דקות תוספת למסלול שלה או 10 דקות כנגד כיוון הנסיעה שלה?) זה כבר סיבוב שלא מבקשים מאדם זר לעשות.
 
עם זאת, אם היו נגשים אליי אנשים ממסגרת משותפת ומבקשים לתת טרמפ בלילה,כנראה שהייתי "נשבר" ונותן אבל לא הייתי מבקש ככה בעצמי.
נגד כיוון הנסיעה זה לא היה
13/11/2015 | 17:07
2
26
וגם לא היה מדובר בסיבוב ובמרחק משמעותי, והיא גם לא הייתה אדם זר עבורנו בלשון המעטה.
 
ספציפית אנחנו הפסקנו לבקש ממנה אחרי שקלטנו את הגישה שלה, אבל זה עדיין היה הזוי שהיו פעמים שהיא ראתה איך אנשים שגרים במקומות אחרים שבשבילם זה היה ממש לא בכיוון מציעים לנו טרמפ ו/או שהזמנו מונית, ועדיין התבצרה בעמדה שלה ולא חשבה להציע לנו טרמפ.
 
אני מודה שאני לא מבינה את הגישה הזאת, ובתקופה שהיה לי רכב לא עשיתי עניין מדברים כאלו כשהיה מדובר במרחקים כל כך קצרים. אם נחזור לסיפור של פותח השרשור - כאן מדובר במישהו שגר איתו בבית שנוסע איתו עד לאן שהוא מגיע, ונכון שמה שעומד מאחורי חוסר הרצון שלו הוא אחר, אבל דווקא בגלל זה אם הוא יסרב זה יראה לא טוב.
הייתי בסרט של להסיע בבוקר
13/11/2015 | 17:18
1
27
ההרגשה שבן אדם תלוי בך מפריעה. כל פעם שהיו לי סידורים \ סתם רציתי לישון מאוחר יותר להגיע לעבודה, הייתי חייב לעדכן אותו.
הוא היה מציע הצעה של "אני אחכה לך קצת..תצא לא שעה מאוחר יותר אלא 40 דקות ואז עדיין אוכל לבוא" זה נשמע בקטנה, אבל להתעסק עם זה כל בוקר היה מתיש. קרה לי שהתקשרו אליי מחברת אשראי\ביטוח\סלולאר\כבלים והתעכבתי בגלל שיחה איתם והוא "התייבש" כשהוא מחכה לי. זה פשוט עושה מצבים לא נעימים.
 
תוסיפי לזה את העובדה שהבן אדם לא היה חבר טוב אלא סתם משהו שעבד איתי והייתי מעדיף את השקט שלי במקום לשמוע אותו חצי שעה - 40 דקות על הבוקר.
 
 
 
אני יכולה להבין את זה
13/11/2015 | 17:25
20
אבל עדיין במקרה כזה מדובר בפעם ב... וגם יש הבדל בין סתם מישהו לבין השותף שלך לדירה.
הוא לא אותו אדם כמוך
04/11/2015 | 19:26
50
ולראיה ממש לא אכפת לו שאתה תפגע או לא.
שאל מתי וחיכה לך בלי לשאול.
תגיד לו בפרצוף שהוא טרמפיסט זה א'. ותציע לו שכן יקח את האוטו שלו וישתמש בחניה שלך אם זה אפשרי לסדר איכשהוא. לאחר מכן אתה הולך לישון במשך כל הנסיעה עם מוסיקה מרגיעה באוזניות והשותף שלך מעיר אותך כשהגעתם תהפוך אותו לנהג בוס.
 
אם זה לא אפשרי וברור מראש שהוא מנסה לעשות לעצמו חיים קלים בלי לחשוב עליך
אז המוצא האחרון זה לפגוע לו בכיס ולבקש ממנו להשתתף קבוע בדלק. למה?
למה לא?! יש לו אוטו משלו, עבודה משלו, ואם הוא רוצה להתפנק אז שתרויח מזה גם.
ותעשה את זה לפי חישוב כמה שיותר גס ומוגזם שיבין שזה לא כדאי בשבילו.
אני מבין אותך לחלוטין
13/11/2015 | 13:59
20
אני לא הייתי מוכן לתת טרמפ קבוע בבוקר כי אתה יוצר תלות של הבן אדם השני בך וכל שינוי בלו"ז שלך אתה צריך להודיע לו ובאיזושהיא נקודה עלולה להווצר ציפיה שתתחשב בו.
 
נסה להגיד לו שאתה הרבה פעמים עושה סידורים בבוקר ולהו"ז שלך לא קבוע וכל הזמן יש לך בלת"מים בתקווה שהוא יבין. 
פשוט,
26/11/2015 | 21:19
1
8
תגיד לו שישתתף איתך בדלק. הסיבה היחידה שיש לו להצטרף אליו כשיש לו גם כן רכב צמוד זה בשביל שהוא יהנה מהחזר הדלק שהוא מקבל על חשבונך. מניחה שזה ירתיע אותו.
 
ולמרציפן- גם לי היה סיפור דומה, עבדתי בעבודה זמנית (של 3 ימים) כשביום השלישי היינו צריכים להישאר עד 1:00 בלילה, שאלתי מישהי עם רכב שגרה מולי אם אוכל לחזור איתה, עשתה קצת פרצוף ואמרה שזה סיבוב, אמרתי לה שאין צורך בכלל שתוריד אותי בבית ושאני ארד אצלה, אמרה שבסדר, בסוף היום ראיתי אותה באה ללכת מבלי לומר לי, ביקשתי ממנה שתחכה לי ממש כמה שניות שאקח את התיק שלי מהארונית, כמובן שחצי דקה אח"כ כשחזרתי היא כבר ברחה לי (ואני די בטוחה שהיא אפילו רצה כי הלכתי לחניה והיא כבר לא הייתה שם), זה היה ממש מגעיל.. יכלה אפילו לשקר לי ולומר שהיא לא חוזרת לבית או משהו והייתי מקבלת את זה.. גם אני לא מבינה מה הקטע של אנשים כאלו, אני בחיים לא אסרב לתת טרמפ חד פעמי למישהי ב1:00 בלילה ועוד שאני בכלל לא צריכה לעשות סיבוב בשבילה..
איזה טיפוס...
28/11/2015 | 09:47
5
מההיכרות שלי עם אנשים כאלו, זה מתבטא גם בתחומים אחרים. אני גם לא מבינה מה הקטע והיא יכלה להגיד באמת שהיא לא נוסעת הבייתה - ואז לא יוצאת כל כך רע.
 
דווקא טיפוסים כאלו אני לא חושבת שהשתתפות בהוצאות הדלק ירצה אותם, כבר שמעתי כל מיני קשקושים על זה שזה לא רק הדלק, כשבתכלס - לי קרה עם מישהי אחרת שציפתה להשתתפות בהוצאות הדלק אבל לא הסכימה לאסוף מהבית/מקום נוח וגם לא להחזיר - ציפתה שנגיע אליה (מה שדרש מונית ספיישל) או שנגיע לאזור אחר שהיה בעייתי בשבילנו, וזה כלל פעם שאני תהיתי למה היא לא יכולה לאסוף אותי ולנסוע בדרך קצת שונה (שלא ארוכה יותר מהדרך שהיא רצתה לנסוע, סוג של שינוי מסלול), והטענה שלה הייתה שבשעות האלו אותה דרך "מאוד פקוקה" (מה שלא היה נכון אגב), וכשהודעתי לה שאם ככה אני אוותר על אותו אירוע היא הגיבה בצורה דיי מוזרה, היה נראה שיותר הטרידה אותה העובדה שלא יהיה מי שיתחלק איתה בדלק, ובהתאם גם היא לא נסעה בסוף לאותו אירוע...
דירה שכורה
28/10/2015 | 10:47
2
103
שלום,
מתגוררים בדירה שכורה.
הברז במטבח נוזל (מאד ישן) של מי האחריות?
לי ברור שזו של בעל הנכס, לו זה פחות מובן מאליו.
האירו את עיני.
תודה
בעל הנכס
29/10/2015 | 22:17
20
האחריות היא של בעל הנכס
31/10/2015 | 15:24
38
אבל לא חסרים משכירים שמתנערים מאחריות בתחומים כאלו, ומנסים להפיל את העלויות על השוכרים.
 
בחוזה סטנדרטי אמור להופיע סעיף שעוסק בבלאי טבעי ובאחריות המשכיר לביצוע תיקונים כאלו. אתם יכולים להבהיר את זה למשכיר במידה והוא מתעקש לטעון שזה לא באחריותו.
חם בפורומים של תפוז
הבן שלך לא שומר שבת
הבן שלך לא שומר שבת
למה הוא לא לוקח את הצד שלי ועומד מולה?
הבן שלך לא שומר שבת
הבן שלך לא שומר שבת
למה הוא לא לוקח את הצד שלי ועומד מולה?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
פורום מטבחים
משפצים את המטבח?
עו
זקוקים לייעוץ משפטי?
פורום גירושין
פורום גירושין
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
09:56 | 26.11.15 Best Of Enya
09:35 | 26.11.15 אשה מרציפן
09:31 | 26.11.15 vandaley
18:46 | 23.11.15 the new album
08:10 | 23.11.15 תרצה 1
22:06 | 22.11.15 המקדלת שלי
10:10 | 14.11.15 תותי פרוטי20
09:11 | 14.11.15 iceman222
08:25 | 12.11.15 המקדלת שלי
08:39 | 09.11.15 אישה ברק
18:39 | 07.11.15 אשה מרציפן
09:57 | 06.11.15 האמיתית
10:12 | 03.11.15 מישי בישי
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ