לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים!

הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)

חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?
מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.

כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.

כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.

קדימה, הסלון קורא לכם.

למישהו יש ניסיון עם חברות ניקיון?
21/10/14 14:41
78צפיות
הגיע הזמן להודות בזה: אני גרועה בכל מה שקשור לסדר וניקיון ואחרי הזנחה הבית שלי נראה בהתאם. לאחרונה כאשר היו חגים וקצת ימי חופש אמנם השקעתי מעט יותר מבדר"כ, ניקיתי בצורה יסודית את המקרר, עשיתי סדר כללי בדירה וניקיון עד כמה שיכולתי אבל זה עדיין לא מספיק ועדיין יש מקומות בבית שכבר יש בהם כתמים שאני בכל אופן לא מצליחה להוציא, מודה שזו תוצאה של הזנחה.
 
לכן הגעתי למסקנה שאין מנוס מלהזמין חברת ניקיון, צוות מקצועי שינקו לי את הבית בצורה יסודית תמורת תשלום. (כי הבית הוא לא במצב שעוזרת תוכל להתמודד איתו, צריך משהו ממש מקצועי, מה גם שלפי מה שהבנתי העלויות יוצאות בערך אוו דבר כמו לשלם לעוזרת).
 
העניין הוא שאני לא ממש מבינה בנושא הזה ולא יודעת איך לבחור את החברה המתאימה. כמה בעצם זה צריך לעלות ואיך אני אדע שהחברה שאני פונה אליה היא אמינה וכדאית? יש המון פרסומים באינטרנט אבל מפרסומים קשה לדעת מה עדיף.
 
מישהו יכול לעשות לי קצת סדר :P בנושא?
אין לי ניסיון בזה
21/10/14 22:37
62צפיות
ממליצה לשאול בפורום ניהול בית ובפורום צרכנות, במידה וטרם עשית זאת.
 
אני לא יודעת מה המצב, אבל אם מדובר בכתמים ספציפיים, אני חושבת שכדאי קודם להתייעץ לגביהם פרטנית לפני שאת מביאה חברת ניקיון, שאני בספק שמשתמשים בחומרי ניקיון שונים מאלו שנגישים לכלל האוכלוסייה. אפשר לשאול מה ניסית? ובאיזה סוג כתמים מדובר? אולי אפילו כאן נוכל לעזור עם עצות ניקיון...
הבעיה היא לא רק הכתמים
21/10/14 23:54
59צפיות
אלא באופן כללי העצלנות שלי וההזנחה שבין היתר הביאו גם למצב הזה.
לצערי אין לי מצלמה אז אסתפק בהסבר מילולי (ואולי בעצם טוב שכך..) הבעיה היא בעיקר בכיור של האמבטיה שיש בו כתמים שחורים שלא יוצאים אבל גם באיזורים שקשה להגיע אליהם כמו מאחורי המקרר, מאחורי השידה (מעין שידה כמו של סלון עם טלוויזיה) שהצטבר בהם המון לכלוך.
 
ואם כבר לחשוף את השריטות שלי אז יש לי גם איזו פוביית ג'וקים שיוצרת מצב של "הביצה והתרנגולת". כי בגלל פוביית ג'וקים אני נמנעת לנקות מקומות מסוימים בחדר האמבטיה כי צריך בשביל זה להזיז כל מיני דברים והפחד שפתאום יקפוץ משם איזה ג'וק שמסתתר שם כל הזמן.. אבל דווקא הלכלוך שמצטבר הוא זה שמגביר את הסיכוי לג'וקים..
 
בינתיים באמת שאלתי בפורום צרכנות והבנתי שחברות ניקיון זה לא ממש מומלץ ואנשים שענו לי אמרו שיש איתם רק ניסיון רע.
מצד שני גם עוזרות בית אני לא מכירה ממש. אמנם בעל הדירה ניסה להביא לי מישהי שהוא מכיר אבל כל פעם יש איתה בעיות וכל פעם כשקובעים איתה ליום מסוים היא לא מגיעה. ועוזרות אחרות אני כאמור לא מכירה..
אני יכולה לספר לך
22/10/14 11:36
53צפיות
שבזמנו עברתי לדירה שגרו בה לפני דיירים לא הכי מסודרים ולא הכי נקיים בשפה עדינה, והם שיקרו לבעלת הדירה ואמרו לה שניקו למרות שלא רק שלא ניקו, הם גם השאירו בדירה שקיות מלאות בזבל (על חלקו טענו שחשבו שאולי ארצה... כל מיני כלים ישנים וסדוקים וכו') וגם במקרר השאירו ביצים ישנות ועוד מאכלים ישנים והיה דיי ברור שהמקרר לא נוקה במשך כמה חודשים. אני יידעתי את בעלת הדירה שבמצב הזה יהיה לגיטימי מצידה להביא מנקה על חשבון הפיקדון שנתנו לה, אבל היא לא רצתה לריב אז ניקתה בעצמה חלק וניסתה לדבר איתם שינקו (והם שוב שיקרו לה).
אז מה שאני עשיתי היה לבוא עם ערימה של חומרי ניקיון, חלקם ממשפחת האקונומיקה וחלקם ממשפחת מסירי השומנים ו-מצאתי את עצמי מנקה לכלוך של חודשים ומתמודדת עם כתמים גלויים ונסתרים ועוד ג'יפה ו-הצלחתי להשתלט על הכל. מה שכן, לפני שנכנסתי בוצעה צביעה כוללת בדירה מה שפתר חלק מהבעיות (היו גם כתמים על הקירות כמובן) והלבשת אמבטיה, ככה שעם הכתמים שם לפחות לא נדרשתי להתמודד.
עם איזה חומרים ניסית לנקות? מדובר בכתמים על משטחי קרמיקה?
גם עוזרות וגם חברות ניקיון זה לא מציאה גדולה
22/10/14 22:31
39צפיות
מנסיון של העסקת  כמה וכמה עוזרות ב10 השנים האחרונות יכול לספור כמו שאומרים על יד אחת את אלו שבאמת היו טובות וגם אמינות
רובן לא ניקו טוב או שקבעו איתנו ואז פתאום לא הגיעו ולא ענו לטלפון... או שבאו פעם אחת ונעלמו
הכי טוב זה למצוא איזו אישה מבוגרת בת 50+ אמינה ואחראית כזו עם מוסר עבודה ובלי כל השטויות של הברזות פשלות וכו' של הצעירות יותר בגילאי ה20 שפשוט זורקות .... עוזרת כזו זה נכס יקר שהטלפון שלה עובר מפה לאוזן
אין משהו אחר...אנחנו גם היינו צריכים מישהי שתקבל מפתח ותבוא בזמן שאנחנו בעבודה לא כזו שצריכים להיות איתה בבית ולהגיד לה מה לעשות...
 
חברת נקיון זה בכלל פתרון גרוע לבית פרטי - כי הם סתם לוקחים הרבה כסף פר שעה משהו כמו 70 שח ומביאים לך איזו עובדת לא משהו שמקבלת מהם איזה 25-30 ש"ח לשעה שעובדת כמו העוזרות הבינוניות מינוס שהזכרתי
והם עושים סתם קופה על חשבונך ועל גב העובדת ואתה משלם ביוקר - מאיתנו דרשו גם מינימום של 5 שעות עבודה - אחרי נסיון של פעמיים והתעסקות עם כל מיני עובדות זרות(סודניות וכו' שלא דיברו עברית ובקושי תקשרנו איתן) וגם הצריכו שנהיה איתן בבית בזמן הניקוי זרקנו אותם לכל הרוחות.... זה אולי מתאים למשרד או חברה ששם זה א' הוצאה מוכרת וב' יש מישהו כמו אב בית או איזו מזכירה שתשים עליה עיין ותגיד לה מה לנקות ואיפה....
 
היום אנחנו פשוט מנקים לבד פעם בשבוע שנינו ביחד  - לוקח שעתיים - שעתיים וחצי והבית מבריק
לא מכירה את כל חברות הניקיון
22/10/14 06:48
55צפיות
ולמעשה אני לא ממש מכירה שמות של כאלה
אבל מאחר ולהורים שלי יש מפעל כימיקלים עם חומרים מאוד חזקים שלא משווקים לכלל האוכלוסיה ויש להם לקוחות שהם חברות ניקיון, אני יודעת בוודאות שחלק מחברות הניקיון כן משתמשים בחומרים שאינם נגישים לכלל האוכלוסיה.
 
זה מעניין
22/10/14 11:25
44צפיות
השאלה אם הם משתמשים בחומרים האלו גם בבתים פרטיים, כי חומרים חזקים במיוחד נשמע כמו משהו תעשייתי שמשמש במקרים קשים, כשבתכלס רוב מי שנעזרים בחברות ניקיון אלו פחות אנשים פרטיים, לפי מיטב ידיעתי, למעט מקרים חריגים אפילו יותר ממה שנטע תיארה.
אני משתמשת בהם בבית שלי
22/10/14 17:50
39צפיות
ואני לא רואה הבדל בין בית פרטי לבין משרד
ככה שנראה לי שהם משתמשים בהם לניקוי של הכל.
 
|*| נפתח פורום קצת אחרת |*|
22/10/14 11:20
10צפיות
מי מאיתנו לא מרגיש שונה לפעמים? או מוזר? שקשה לנו להשתלב בחברה.
פורום קצת אחרת נועד לאנשים שמרגישים קצת שונים וחריגים בחברה ורוצים להכיר אנשים שמרגישים כמוהם.

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולייעץ ולהתייעץ, לחבק ולנחם, לשתף בחוויות טובות ובחוויות לא טובות, לחלוק רגשות ופשוט לדבר.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
היכן יש מטופס ל זכרון דברים להשכרת דירה
21/10/14 17:09
31צפיות
דרוש לי מידית נוסח טופס  
זכרון דברים -להשכרת דירה-
תודה דחוף
º
בגוגל ניתן למצוא הכל
21/10/14 22:38
8צפיות
ואו! השוכרים בארץ-אין כאלה...
18/10/14 10:29
185צפיות
לא משאירים חובות שגדולים יותר משטר הערבות-רק מכיוון שאני תמים ושנה לא בדקתי שהם לשילמו ארונה - ולמרות שהחשבון על שמם העיריה רודפת אחרי כולל ריביות רצחניות.
לא משאירים דירה שזקוקה לשיפוץ נוסף -למרות שהיא שופצה ב20000 שח לפני שהם ניכנסו.
וכו וכו.
נכון-תגידו-צריך לבדוק את הדירה פעם בחודש,פעם ברבעון. אני לא נדלניסט ואין לי זמן או שנכון יותר לא מצאתי את הזמן לביקורים. ברור שעכשיו אני אשרוץ (אם אמצא שוכרים אחרי שאסגור חובות לרשויות) בדירה.
שכירות נעימה.
 
 
אני חושבת שאתה פשוט לא לוקח ערבויות נכונות
18/10/14 19:55
93צפיות
אז קודם כל אני כבעלת דירה לוקחת ערבויות מצד שלישי + צ'קים פתוחים עבור החשבונות (מים, ארנונה, חשמל וגז)
רק ערבות זה לא מספיק!
º
לקחתי ערבות בנקאית על 2 חודשיי שכירות. הנזק גדול מסכום זה
18/10/14 21:51
34צפיות
כמו שכבר כתבתי זה ממש לא מספיק
18/10/14 22:02
83צפיות
לקחת מעט מאוד ערבויות ולא הגנת על עצמך במקרה של חובות
הערבות היא עבור נזקים לדירה ומן הסתם לא מספיקה לחובות שנצברו על ידי הדיירים.
מה זה לא מספיק?
19/10/14 20:09
68צפיות
מהנסיון שלי כשוכר ערבות בנקאית זה מסוכן לשוכר כמובן ומעדיף שטר חוב.
מעבר לשיקים פתוחים לחובות לרשויות.
 
בכל מקרה לרוב נהוג לתת סכום של עד פי 3 מהשכירות החודשית.
מה סכום הערבות שקיבלת?
 
 
עניתי לך כבר על הכל
19/10/14 20:29
60צפיות
וכמו שכבר התנסית, ערבות בנקאית של 3 חודשים לא היתה מכסה לך את כל ההפסדים
לא של התקלות בדירה ולא של החובות לעיריה
אם היית לוקח שיקים פתוחים לחובות לרשויות לא היית בוכה על זה שהעיריה רודפת אחריך.
 
בינתיים במקום להקשיב למה שאחרים אומרים לך נראה שאתה מנסה להמשיך בקו שהדיירים לא בסדר
גם אתה לא בסדר, אתה לא לקחת את כל הערבויות הדרושות ועכשיו אתה בא בטענות לדיירים שהיו לך שהרסו את הדירה והשאירו לך חובות בלי כיסוי.
 
אם היית שמה לב לפני שאת צועקת, היית מבינה שאני מישהו אחר.
20/10/14 07:11
49צפיות
ולא פותח השרשור...
אומנות השרשור
20/10/14 19:03
42צפיות
אם תשים לב אני לא היחידה שהגבתי לך באותו נושא...
אז אם כולם לא בסדר אז זה בסדר?
20/10/14 19:42
34צפיות
בחיי תתבגרי.
 
º
פחחח נראה לי שאתה זה שצריך להתבגר...
21/10/14 07:34
7צפיות
מצטרפת - עשית טעות שרצוי שתלמד ממנה
20/10/14 00:02
79צפיות
צ'קים פתוחים לפקודת הרשויות זה אחד הדברים הכי חשובים וחוסך המון בעיות במידת הצורך (וזה קורה, כפי שנוכחת).
 
 
 
 
מסכן פותח השרשור...
20/10/14 11:01
62צפיות
רק רצה לקבל קצת אמפתיה.
 
במקום זה חטף את כל האש שהיה ראוי שתלך לשוכרים המניאקים.
כן ולא
20/10/14 11:30
47צפיות
עם כל האמפתיה וההבנה וההזדהות, הוא היה יכול למנוע לפחות חלק מהנזק. אין ספק שהשוכרים לא היו בסדר בלשון המעטה והוא יכול לתבוע אותם, אבל מה שנעשה כאן זה ניסיון להסביר לו איך ניתן למנוע דברים כאלו בעתיד, או לפחות למזער את הנזק.
אני מסכימה לצד זאת שיש דרך להגיד דברים ושלתת לבנאדם על הראש לא יתן יותר מדי, אבל לצד זאת אני לפחות קיבלתי תחושה של הפלת אחריות מוחלטת על הצד השני, כשבמקרה של בעל דירה זה לא חכם.
גם זה לא תמיד עוזר
20/10/14 22:33
43צפיות
אנשים שמשתמטים מתשלום חשבונות זה לא בדיוק אלה שהצ'קים שלהם יחזרו?
ואם הם יחזרו - זו לא בעיה של בעל הדירה
20/10/14 22:56
50צפיות
כי אם הצ'ק הוא לפקודת העירייה למשל, מי שישלח אליהם דרישות תשלום זו העירייה, אלא אם לא העבירו את החשבונות על שמם, שזה דבר שהייתי ממליצה לכל בעל בית אחראי לוודא שנעשה.
 
אני יכולה לספר שבזמנו גרתי בדירה עם שותפה והתברר שהיה חוב משנה קודמת, לפני שנכנסתי לדירה, על חשבון ארנונה שלא שולם כשהחשבון היה על שם השותפה שלי, ומי שקיבלה את ההודעה על התראה לפני שליחת הוצאה לפועל ועיקול מטלטלין הייתה היא - השם שלי בכלל לא הופיע שם ובפועל אם היו דופקים בדלת והייתי מציגה תעודת זהות ומצהירה שאני גרה שם לבד והיא לא גרה שם, הם לא היו רשאים לעקל כלום, וזה היה נכון גם אם הייתי בעלת הדירה. אותו הדבר נכון גם במקרה של זכות - לשותפה אחרת שלי אישרו הנחה בארנונה, שהגיעה בצורת זיכוי שלא הספיקו לממש כי היא עזבה את הדירה, וכשדיברתי עם העירייה במקרה ביקשו ממני ליידע אותה שבעירייה חייבים לה כסף וישמחו לשלוח לה צ'ק אם רק תבקש...
 
אגב - יש בעלי דירות שמעדיפים לבקש פיקדון במזומן שיופקד אצלם בחשבון והוא מוחזר רק אחרי סגירת כל החובות, על מנת שיהיה ראש שקט. מהצד השני, רוב השוכרים לא יתלהבו לבצע דבר כזה, כולל שוכרים "נורמליים" כמוני.
פותח השרשור שזה אני ,אומר
21/10/14 05:49
44צפיות
שמי שלא אמין נשאר כזה וכל הצקים והבטחונות לא יעזרו. מצד שני גם הרשויות מבקשות לגבות את חובן ממי שהן יכולות.
בחברת חשמל החשבון על שם השוכרים והחוב עובר אליהם(אני אוכל להעביר את החשבונות הבאים על שם השוכרים שאמצא וחברת החשמל תגבה את חובה מהשוכר הקודם).
בעירית נשר למרות שהחשבון על שם השוכר ברגע שנוצר חוב הם החליטו שאני אשלם אותו למרות שחצי שנה הם לא הודיעו לי ולא סגרו את המים לשוכר שלא שילם.
 
שוכרים לא מוכנים להתחיל עם ערבויות ושטרי בטחון למספר גורמים אולי צק או ערבות בנקאית אחת.
 
"שוכרים לא מוכנים להתחיל עם ערבויות ושטרי בטחון למספר גורמים
21/10/14 07:38
42צפיות
לא מכירה את השוק בנשר, אבל אני לא מכירה את המושג "לא מוכנים"
כל הדירות ששכרתי הפקדתי שיקים עבור הרשויות השונות, וכנ"ל הדיירים שלי נתנו כאלה
 
דייר שלא מוכן לזה לא הייתי מכניסה לדירה שלי.
ומנהלת פורום יוצאים מהבית, שזו אני
21/10/14 15:53
41צפיות
שהיא גם בעלת ניסיון איש בשכירה והשכרה, אומרת שאתה נחמד מדי ועדין מדי -  כל בעל דירה אמור לעשות את המקסימום להגן על עצמו ועל הנכס שלו, גם במקרים שהשוכר נראה לו הכי אמין בעולם. אם השוכר לא מוכן להתחיל עם ערבויות ושטרי ביטחון למספר גורמים - אל תשכיר להם. זו דרישה לגיטימית לחלוטין משוכר, וזה לא שונה ממצב בו השוכר יגיד שהוא לא מוכן לשלם שכ"ד בסכום שאתה מבקש.
אגב, זו פעם ראשונה שאני שומעת על כך ששוכרים לא מוכנים להתחיל עם... וכו', כי מדובר במשהו מאוד בסיסי בהשכרת דירה.
ולגבי רשויות שמבקשות לגבות ממי שהן יכולות - זה לא הולך ככה, אם החוב רשום על שם אדם מסוים אין שום סיבה שרשות זו או אחרת תדרוש אותו מאדם אחר, אין שום עילה חוקית לדרוש ממך לשלם חוב שלא שלך בזמן שיש את הפרטים המלאים של בעל החוב (בהעברת חשבונות על שמך דורשים מספר ת.ז. ולא בכדי).
|*|נפתח פורום תוכנית לידה|*|
19/10/14 11:54
2צפיות
|@|לקראת לידה? כנראה שחששות ומחשבות לא מפסיקות ללוות אותך. בואי להתייעץ עם מיילדת מקצועית בעלת ניסיון רב בתחום שתשמח לענות לך על כל שאלה.
הפורום ילווה אותך ברגעי השיא ? לקראת הלידה, במהלכה ובימים הלא פשוטים שאחריה.
זה הזמן והמקום לחלוק עם אחרות את השאלות הקשות שעולות בך ? האם הבעל צריך להיות נוכח בחדר הלידה? מה עושים אם לא מתחברים למיילדת? איך מתמודדים ביום שאחרי? ועוד...

מחכים לך עכשיו עם כל התשובות, בפורום תוכנית לידה:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
כמה יכולה לשלם
16/10/14 12:30
142צפיות
אני מבקשת עזרה בחישוב חשמל :
קריאה קודמת    06490
קריאה קודמת    06309

צריכה חישוב מדויק - כמה יכולה לשלם    ... תודה מראש
הצריכה שלך היתה 181 קוט"ש
16/10/14 12:42
112צפיות
התעריף הנוכחי עומד על 63.76 אג' לקוט"ש כולל מע"מ.
כלומר התשלום עבור הצריכה בלבד היא כ-115 שקל, לזה צריך להוסיף גם את העלות הקבועה החודשית שהיא 16.15 שקל כולל מע"מ.
כביסה עם מרכך בלבד (בדין)
15/10/14 19:21
128צפיות
האם אפשרי או שחובה אבקת כביסה?
שכחתי שנגמר וחייב לעשות מכונה.
תודה.
למרכך ואבקה שימושים שונים לחלוטין
16/10/14 09:21
103צפיות
לא הייתי ממליצה לכבס ללא אבקה.
 
אין במקרה שכנים נחמדים שאפשר לבקש מהם מעט אבקה?
עזרה!!!!
13/10/14 00:39
216צפיות
קיבלתי  מכונת כביסה מהבעלי דירה שלי, מכונת כביסה מסוג קריסטל, פתח קדמי 5 ק"ג מדגם JR890
הבעיה היא שאני יודעת שיש עליה 16 תוכניות ויודעת להשתמש רק באחת ואשמח לדעת אם יש עליה גם תוכנית של חצי מכונה.
חיפשתי שעות חוברות הפעלה וכו' באינטרנט ולא מצאתי.
ממש אשמח לעזרה עם זה אם מישהו יודע איפה אפשר להשיג חוברת הפעלה או אפילו מישהו שיש לו את המכונה ויכול לעזור לי עם זה..
תודה!!
 
אממ...
13/10/14 08:36
82צפיות
האמת שבכללי מכונות כביסה זה לא דבר מסובך, אם הפעלת אחת פעם לא צריכה להיות לך בעיה להפעיל אחרות. יש לך אולי חברה שמבינה יותר? שכנה? מה עם בעל הדירה בעצמו או אשתו? (תסלחו לי, אבל לי לא יצא להכיר יותר מדי גברים, בדגש על נשואים, שיודעים איך להפעיל מכונת כביסה... לפחות לא כראוי).
 
הייתי מציעה לך גם לפנות לחברה ולשאול איפה את יכולה לאתר חוברת הפעלה של הדגם הזה.
תנסי לשאול גם בפורומים של שאלה קטנה וצרכנות
13/10/14 15:10
54צפיות
בד"כ הם טובים בדברים האלה
תחפשי חוברת של דגם אחר (דומה?) של קריסטל
15/10/14 15:34
34צפיות
בד"כ הסימנים של התוכניות וההוראות יהיו דומים.
איך מפעילים
14/10/14 23:17
76צפיות
מחפש  הוראות  הפעלה     לקריסטל  1000
סיפורי תיווך ולא רק
12/10/14 21:38
1083צפיות
במסע המפרך למציאת דירה, רובינו נתקלנו בתופעות שונות ומשונות. החל ממודעות הזויות שמציעות להשכרה דירות הזויות לא פחות, דרך תנאים לא ברורים שדרשו מהשוכר ועד לקטעים לא ברורים ומעבר לכך מצד בעלי הדירה/השוכרים הנוכחיים/מתווכים.
 
אני מזמינה אתכם לשתף במקרים האלו, יש לי תחושה שזה יהיה גם הזוי וגם משעשע (אפילו אם אתם לא השתעשעתם כשזה קרה). 
ואני ראשונה כמובן
12/10/14 22:00
379צפיות
נתחיל דווקא מסיפורי התיווך:
 
בסשן האחרון לא בחלתי בחיפוש דירה דרך תיווך, היות שההיצע היה דל למדי ובנוסף הזמן הלך ואזל ודירה - אין. יצא לי לשוחח עם לא מעט מתווכים, קבלו כמה נבחרים:
למתווך א' נאלצתי להעביר שיעור גיאוגרפיה קצר, כי הוא לא הבין למה אני מתכוונת כשאני אומרת "מרכז רמת גן". גם בסיום השיחה שלנו לא נראה כל כך שהוא הבין.
 
מתווך ב' גם לא היה כל כך בקיא בגיאוגרפיה, כי כפי שהתברר מהר מאוד, הוא לא ידע לומר באיזו עיר הדירה ממוקמת גם כאשר שהינו בה פיזית. מזל שבדירה נכחה השוכרת הנוכחית דאז, שידעה לענות לנו שהיא משלמת ארנונה לעיריית גבעתיים, למרות שהדירה ממוקמת ממש על גבול רמת גן (השכנים כבר שילמו ארנונה לרמת גן).
 
מתווכת ג' כנראה סברה שאני הגעתי מהחלל החיצון לכדור הארץ לפני זמן קצר מאוד, ו/או שלא הקשיבה כמו שצריך להדרכות שעברה במסגרת ההכשרה כמתווכת. היה מדובר באשה מבוגרת יחסית שכנראה ניסתה להיכנס לכיוון חדש, ולא הייתה כל כך מוצלחת. בין היתר היא העדיפה להתמקד בנושאים אחרים במקום לענות על השאלות שלי לגבי הדירה, למשל להסביר לי שבמידה ואשכור את הדירה, אדרש לתת לבעל הדירה 12 צ'קים כשכל צ'ק יהיה על הסכום של שכ"ד לחודש.
 
צ'בעי! הייתי בטוחה שאני אוכל לגור בדירה בחינם! הנימוק שהיא נתנה להסבר המטופש הזה (שהגיע יחד עם הסברים נוספים על דברים כל כך טריוויאלים...), היה שהיא נדרשת במסגרת תפקידה כמתווכת לשתף במידע הזה. טוב שלא ציינה גם שאני אמורה לעשות את הקניות של האוכל לעצמי ובעל הדירה לא אמור לדאוג לזה.
 
מתווך ד' היה יותר ענייני, אבל מתישהו הוא התחיל לדבר בצורה שקצת חרגה ממה שנראה שנדרש במעמד הזה, ונגיד את זה ככה - לא ממש התפלאתי כשהוא התקשר אחר כך ואמר שאולי הדירה לא רלוונטית, אבל הוא ישמח אם אני אפגש איתו לדרינק (לא קרה).
 
עד כאן מתווכים - בואו נעבור לבעלי דירות:
בעלת דירה שהיא למעשה דירה מחולקת, ולא מהמוצלחות, חזרה והדגישה כמה שהיא מבינה בנדל"ן אבל... אם הדירה שלך היא דירת חדר, זה שתשימי וילון ליד המיטה לא יהפוך אותה לדירת חדר וחצי, לא משנה כמה תתעקשי ש"הנה, זה עוד חצי חדר". ולהגיד שהשכנים נורא נחמדים ו"עזבו הכל - תרגישו איזה אוויר יש בחלון", לא ממש עושה חשק לשכור את הדירה.
 
בעל דירה מהסוג הפרימיטיבי: אחרי שמסר מידע ראשוני על הדירה, שאל עבור מי הדירה מיועדת. עניתי בתום לב שבשבילי (הגיוני, לא?) וזכיתי לתגובה המומה מאוד, אם כי אחר כך הוא התנצל וניסה לרכך, והסביר שאני נשמעת מאוד צעירה. בין לבין מצאתי את עצמי מיידעת את הבחור הפרימיטיבי כמה שנים אני כבר גרה בשכירות וגיליתי סבלנות לשאלות כמו מאיפה אני במקור, איפה אני שוכרת עכשיו, כמה זמן אני שוכרת שם ולמה אני עוזבת, במה ההורים שלי עובדים (על זה עניתי שזה לא רלוונטי כי אני עצמאית כבר שנים), וכדומה. אחרי שהוא התרכך הוא קבע איתי מתי אוכל לבוא לראות את הדירה, ואפילו נתן לי הנחיות מדויקות כיצד להגיע בתחבורה ציבורית (וזה אחרי שיידעתי אותו שאני גרה ברחוב ליד כבר 3 שנים...). אירוני משהו, הוא שלח בסוף את אמא שלו שתראה לי את הדירה, והסביר לי שהדירה שלה.
 
לצד אלו, היה גם בעל הדירה נחמד באופן חריג: כבר כשדיברנו בטלפון הרגשתי שמדובר באדם מאוד אכפתי, הוא הסביר לי שלבניין אין ועד בית ושאם אהיה מוכנה לקחת את זה על עצמי הוא ייתן לי הנחה בשכ"ד, דיברנו קצת בכללי והוא אמר שאני נשמעת לו מאוד נחמדה (הדדי). הדייר שלו הראה לי את הדירה שלא התאימה לי מכמה סיבות, אבל היות שהוא ביקש שאתקשר ואדווח לו עשיתי את זה, הוא שאל מה לא התאים לי והוסיף שחבל מאוד כי אני נשמעת לו מאוד נחמדה.
 
אבל כאן הסיפור לא נגמר - הוא התקשר אלי פחות משעה לאחר מכן, התנצל שהוא מתקשר ושואל אבל... הוא רצה לדעת בת כמה אני, והסביר שהוא רוצה להכיר ביני לבין הבן שלו כי אני נשמעת לו מאוד נחמדה, וחשב... הוא סיפר לי קצת על הבן, סיפרתי לו קצת על עצמי ואמרתי לו שאני מוכנה לנסות (תודו שזה יכול להיות מעניין). הוא אמר שידבר עם הבן שלו וישלח לי תמונה שלו, מה שלא קרה בסוף -  אני מניחה שהבן הטיל וטו ואני מסוגלת להבין את זה, שידוך של אבא זה דבר הזוי בפני עצמו, אז כשמדובר בבחורה שמעולם לא פגשת זה בכלל הזוי.
 
"אני כבר הזקן, הבן שלי יותר צעיר. הוא יראה לך את הדירה"
12/10/14 23:29
297צפיות
מפה לשם מצאתי את עצמי מתקשר למודעה ביד 2 שנראת מעניינת ועונה על הקריטריונים שלי.
עונה לי בן אדם זקן מאד שאני מרגיש שהוא כבר לא צלול כמו שהוא היה פעם.השאלה הראשונה שנשאלתי הייתה למי מיועדת הדירה (זה לא כזה חריג אגב)סיפרתי על עצמי (יש לי רקע שמשכירים אוהבים..) והמשכנו הלאה.
 
קבלתי פרטים בסיסיים ובקשתי טלפון של הדייר שלו כדי לבקר. 
מפה התחיל הבלאגן.
הוא בשום אופן לא הסכים שהדייר יפגש איתי בלי נציג שלו\בלעדיו ובטענה שהוא לא משכיר לכל אחד.
זה הלך משהו כמו
 
דברנו משהו כמו פעמיים, בכל פעם הוא חזר אליי עם שעה לא נוחה למפגש כשאני מנסה בנימוס להסביר לו בנימוס שאין לו מה לבוא לפגוש אותי ולא בטוח שאני ארצה בכלל את הדירה. הדיאלוג הזה בערך חזר על עצמו 4-5 פעמים.
 
"תשמע, אין לי בעיה שניפגש איתך אבל קשה לתאם 3 אנשים. תן לי לראות את הדירה ואם ימצא חן בעניי אני אצור איתך קשר וניפגש"
"אהה הדירה נהדרת. אני לא אוהב להשוויץ, אבל אתה כבר תראה בעצמך. אין הרבה כאלה באזור..אבל אני לא משכיר לכל אחד!"
"אני בטוח שהיא נהדרת, אבל בוא תן לי לראות פעם ראשונה לבד, אני בכל מקרה אגיע שוב לראות [1] רק בוא תן לי לדבר עם הדייר.."
"אהה..תשמע, אני לא אספר לך מה יש, אבל הדירה ממש טובה.כבר תראה בעצמך. אין לי ספק שתאהב אותה, אבל אני לא מבטיח להשכיר לך"
 
אחת הפעמים הוא התקשר אליי
"טוב דיברתי עם הבן שלי. תגיע לשם ב18:00"
"תשמע אני מעדיף לא 18:00 כי איילון פקוק"
"מאיפה אתה מגיע?"
"מחולון.."
"אהה..אז אתה תצטרך לצאת לפני 18:00 כדי להיות שם ב18:00"
 
קיצר מפה לשם, הצלחתי לתאם זמן.
מגיע הבן שלו: בן אדם בן 55-60 הראה לי את הדירה. הייתה סבירה מינוס. ממש לא מציאה אבל גם השוק לא היה טוב..
 
ביקשתי להגיע שוב עם אחי לראות את הדירה.
הבעלים השתגע
"מה יש לך לראות שם כל כך הרבה פעמים? מה אתה הולך לבדוק שהקירות לא מתמוטטים. יש לי ביטוח אם זה מה שאתה הולך לבדוק"
(למה צריך להגיע לדירה עם  אחי, כדי לראות שיש לו ביטוח?)
בקיצור אחרי מאמצים כבירים הוא הסגיר לי את הטלפון של הדייר. תוך כדי שהוא מפציר בי לא להתקשר לדייר יותר מפעם אחת ונותן קבועי זמן שבהם הדייר יהיה בדירה.
התקשרתי לדייר, כל הקבועי זמן הפוכים: מתי שהוא אמר שהדייר יהיה שם, הדייר אמר שהוא לא יהיה שם, וההיפך.
ביקרתי שוב בדירה, החלטתי לרדת מכל העניין בעיקר כי הדירה הייתה לא משהו.
 
למה המשכתי בסיפור הזה כשהבנתי שהבעלים קצת קוקו?
כשאני חותם חוזה, הפחד הכי גדול שלי מבעל בית מלוכלך הוא הפעלת הערבויות שלי ללא צורך. כל השאר פתיר.
בסוף הבחור הזה נראה לי משהו הגון, הבן שלו הגון וקיבלתי את הרושם שהם יטפלו בתשתיות כמו שצריך. הם חיים בסרט שיש להם ארמון ורסאי מושכר ב3600 שקלים לחודש ושצריך לסנן את ההמון שמשתוקק לשכור את זה. אז שיחיו. זה לא משפיע.
 
[1] אני מאלה שאוהבים לראות את הדירה לפחות פעמיים.
אהה היה עוד דיאלוג מעניין
12/10/14 23:37
212צפיות
לדייר היה ארון חדש וטוב. לא איקאה אלא 2 מטר גובה, 4 דלתות נראה איכותי.
הצעתי לבעלים שיקנה את הארון לדירה,נשתתף בזה חצי חצי כשאני אסיים חוזה הוא ישאר עם הארון.
הוא התפרץ עליי עם משהו כמו
 
"לא צריך מתנות לא ממך ולא מהדייר.בסוף אני משלם לאנשים שיזרקו את הארונות האלה לפח. אתה יודע כמה זה קשה בגילי לזרוק דברים גדולים כאלה לזבל??"
 
לקחתי את זה כ"אולי". ושיניתי נושא.
לגבי "למי מיועדת הדירה"
13/10/14 09:02
273צפיות
בסשן האחרון ראיתי עשרות דירות (לא מגזימה) ושוחחתי עם מספר גדול מזה של בעלי דירות - ונשאלתי רק פעמיים למי הדירה מיועדת, בשני המקרים היה מדובר בגבר שנשמע פרימיטיבי, בשני המקרים מייד לאחר מכן נחקרתי לגבי היכולות הכלכליות שלי באופן שהיה ספק בוטה ספק מזלזל ספק מופתע (מאוד מופתע) מעצם העובדה שבחורה מתעניינת בשכירת דירה עבור עצמה ועוד חושבת שהיא יכולה לממן את זה. במקרה הספציפי שתואר הבנאדם כאמור ממש חקר אותי בצורה שהיה נראה שהוא פשוט לא מבין את הקטע, זו הייתה הפעם היחידה שנשאלתי על שכירות קודמת ולמה אני עוזבת את הדירה - לרגע תהיתי אם הוא לא מאמין לי שאני באמת שוכרת דירה ושיש לי את היכולות, אפילו הצעתי לו בציניות שישוחח עם בעלת הדירה הנוכחית שלי דאז שתוכל לספר לו איזה דיירת נוחה אני ושתמיד שילמתי בזמן ולא הרסתי לה את הדירה. גם אחרי שהוא התרצה והסכים שאבוא לראות את הדירה, הוא דיבר אלי בחצי התנשאות - כששיתפתי אותו שאני מכירה את האזור כי אני כבר כמה שנים גרה בשכונה הזאת, כולל ברחוב הסמוך, הוא אמר משפט מזלזל "אז את מכירה כל אבן בשכונה" (משפט שמקובל בצבא למי שלא מכיר, נראה לי שהוא התפלא שאני הכרתי), אבל אחרי שקבענו הוא הסביר לי כמו לילדה באיזה אוטובוס אני צריכה לנסוע ובאיזו תחנה אני צריכה לרדת, בפירוט יתר שגם היה מיותר, כי כפי שהסברתי לו - גרתי ממש קרוב והיה מדובר במרחק הליכה של דקות.
 
בעל הדירה השני שהעלה תהייה בעניין לא השתכנע כל כך מהר שאני יודעת מה המשמעות של לשכור דירה ושיש לי אפשרות לשלם, כי אחרי הבעת התהייה איך בדיוק אני מתכוונת לשלם שכ"ד, הוא חזר והבהיר שנדרשות גם ערבויות וגם תשלומים של חשבונות וכדומה... אני תוהה אם במידה והייתי אומרת שהדירה מיועדת למישהו אחר הוא היה מוכן לדבר איתי, או שהיה מתעקש לדבר עם ה"מישהו אחר" (דרך אגב - אם אני נשמעת לו כמו מישהי שלא מסוגלת לשכור דירה לבד, בשביל מי נראה לו שאני מתעניינת?).
 
הייתי כבר בת 30 וקצת במעמד הזה דרך אגב, אני יודעת שאני נשמעת מעט צעירה בטלפון ויש מי שטוענים שגם המראה שלי צעיר, אבל אני חושבת שגם בחורה בת 20 וקצת שמעוניינת לשכור דירה לא אמורה לזכות לתגובות כאלו. מי שיכול לתת ערבויות מכל סוג שהוא, בדגש על ערבות בנקאית, כנראה שיש לו את היכולות הכלכלית לשכור דירת 2 חדרים.
את לוקחת את זה קשה מדיי
13/10/14 11:16
213צפיות
את צריכה להבין שמראש מאזן הכוחות הוא לטובתך. אם אין לך כסף לשלם או שאין לך את הרצון לשלם בעל הבית יהיה בצרה צרורה. אני מכיר באופן אישי סיפורים הזויים על דיירים ש"נמאס להם לשלם"
הרבה פעמים בעלי דירה הם אנשים מבוגרים שרוצים תשואה (כלשהיא) בראש שקט ומעדיפים שהדירה תעמוד ריקה במקום לקחת (אולי) דייר בעייתי.
 
אמא שלי משכירה את הדירה הישנה שלה. היה לה דייר שהוא בחור ב23-24 שרק עלה לארץ. לבד. אישתו צריכה להגיע בהמשך עם הילד.
הוא היה מנותק ברמה שהוא זרק :"כמה כבר עולה פה דירה? אולי אני אקנה מכם וזהו?" כמובן שנפלה לו הלסת כשהוא הבין כמה עולות דירות כאלה בארץ.
התלבטנו מאד אם להשכיר לו ובסוף השכרנו לו כי היו לו ערבים סבירים.
כן ביקשנו, ערבות בנקאית ועוד בטחונות שהם מוגזמנים לכל עיר שהיא לא ת"א (לדעתי גם בשביל ת"א זה מוגזם). יתרה מזאת, בקשנו מהדודה לראות תלושי שכר כדי לוודא שבמקרה של צרות היא "תדע לשלם". שוב זה סיפור קצת הזוי וזה מאד מפחיד להכנס לזה.
השכיר פעם היי טקיסט, שמן הסתם ממנו לא ביקשנו את כל זה. הכל תלוי בדייר.
 
ושוב הגיל לא משנה פה, אם הייתה לי דירה שמושכרת ב8000 אלף לחודש והייתה באה אליי סטודנטית ל-[מקצוע עם הכנסה משוערת נמוכה] הייתי חושש.
(אני בכוונה מגזים).
 
אני לא מוכן לתת ערבות בנקאית, גם מתוך עקרון. הייתה פעם אחת שבאתי לראות את הדירה עם אחי שהוא ערב שלי, הראנו משכורות שנינו ועניין הערבות ירד מהפרק.
אודה לך אם תוכל להאיר את עיני
13/10/14 15:59
194צפיות
מה אני לוקחת קשה?
שיתפתי בשני מקרים שנתקלתי באנשים פרימיטיביים, תאמין לי שבשני המקרים זה לא השפיע כהוא זה על השינה שלי בלילה.
 
אני גם לא מבינה מה הקשר בין שאר הדברים שכתבת על מאזן כוחות וכו' - אין לי ספק שבמידה ובחור היה מתקשר לבעלי אותן דירות, הוא לא היה זוכה להישאל את השאלות האלו. בנוסף, כפי שציינתי במפורש, יצא לי לשוחח עם בעלי דירות רבים מאוד וגם עם לא מעט מתווכים, ומשום מה לרוב המוחלט לא היה שום צורך לשאול אותי איך אני מתכוונת לשלם את שכ"ד, כי היה להם ברור שאם אני מתעניינת בשכירת דירה, כנראה שיש לי איך לשלם, ובמידה ואין, זה משהו שמתגלה בשלב בו מגיעים לחתימת חוזה ודרישת פיקדונות וערבויות. היו מי ששאלו בשלבים מתקדמים יותר במה אני עובדת ואם אני אוכל לתת ערבויות מסוגים שונים. זה ממש חסר טעם לבוא בגישה הזאת לאדם שהרגע התקשר והתעניין בדירה. אם לא נראה  למישהו הגיוני שאשה, בדגש על אשה שהיא מעל גיל 30 (וגם קצת מתחת אם נתעקש), יש יכולת כלכלית לשלם שכ"ד, אז שיכתוב במפורש במודעה שהדירה מיועדת לגברים בלבד (כשלא חסרים גברים נטולי יכולות כלכליות וכאלו שלא מתחשק להם לשלם שכ"ד, בקטע הזה אי אפשר להכליל).  
 
אגב - במקרה של סטודנטים, גברים ונשים, מקובל מאוד לשאול לגבי ההורים ולבקש ערבויות גבוהות מהרגיל + שההורים יהיו ערבים, כי סטודנטים, בכל חוג שהוא, זה מגזר חלש כלכלית. בדוגמה הספציפית הזאת אנחנו מדברים על  אשה בת 30 שעובדת במשרה מלאה ושוכרת דירות כבר מספר שנים. במקרה הספציפי הזה, בעלי הדירה לא ידעו עלי כלום במעמד השיחה - ואם זו הייתה אשת הייטק שמתעניינת בדירה? לא חסרות כאלו, לא שצריך לעבוד בהייטק בשביל להיות עם יכולות כלכליות לשכור דירת 2 חדרים ברמת גן (זו לא וילה בצפון ת"א).
אם כל מי שמתעניין בדירה
13/10/14 16:14
176צפיות
היה בהכרח משלם עבורה, זה היה עולם מושלם עבור משכירים.
זה שאת, סליחה לא את אלא משהו או משהיא, מתעניינים בדירה לא אומר מבחינת המשכיר שהוא מסוגל לשלם עבורה וזאת נקודה מאד מפחידה למשכיר.
יש אינספור סיפורים מפחידים של דיירים בעייתים ואני מבטיח לך שלכולם היו ערבויות. בסופו של דבר אף לא יביא ערבות בנקאית על ערך החוזה. צ'ק ושטר בטחון זה כאב למשכיר והכסף ממש לא מובטח.
לא הייתי בשיחה שלך אז אני לא יכול לדעת אם הופלת בגלל שאת בחורה ואם גבר,חייזר או חציל היה נשאל על אותו הדבר. אני לא יודע והאמת גם את לא כל כך יכולה לדעת.
 
הסמול טוק, שבו הבעלים מתעניין במה אני עוסק חזר על עצמו כמעט בכל דירה שראיתי ולא כי כל כך מעניין אותם אם אני מהנדס או טייס או גנן אלא הם רוצים לדעת שלא יהיו בעיות עם הצ'ק שהם מקבלים. אצלך זה כנראה נעשה בחוסר טוב טעם ובחטטנות יתרה.
 
אם את מרגישה שהופלת בגלל שאת בחורה זה משהו אחד וזה באמת טמטום של המשכיר.
אני הרגשתי שנורא הציק שהוא העז להתעניין בחיים הפרטיים שלך כדי לוודא שיהיה לך כסף או לפחות לראות שאין לך רקע בעייתי - זה סביר מאד בעניי חזר על עצמו ברב המקומות שהייתי.כמובן עד גבול הטעם הטוב.
 
ואגב
13/10/14 16:31
114צפיות
אז הוא הסביר לך בפירוט איך להגיע (אפילו שאת מהאזור) ואמר לך ש"את מכיר כל אבן בשכונה". לא מבין מה מעליב בזה.
מילא הוא היה אומר לך "את בחורה, אז בטח לא תרצי לעשות הדרך בחושך"..אבל פה נראה שהוא סתם לא הקשיב למה שאמרת קודם.
º
*מכירה
13/10/14 16:32
16צפיות
נראה שממש לא הבנת מה היה שם
13/10/14 22:18
134צפיות
אתה מוזמן לקרוא שוב, כי אני לא אוהבת לחזור על עצמי.
 
אם עדיין לא תבין שהקטע הזה נבע אך ורק בגלל שאני אשה, אני לא חושבת שיש לי דרך אחרת להסביר את זה.
את מזכירה לי נשכחות עם חקירות היכולת
19/10/14 14:13
42צפיות
לפני שנה שכרתי דירה לחמישה חודשים (סאבלט).
נתחיל מזה שהדירה פורסמה ברחוב ככה וככה בגבול רמת גן בני ברק. הגעתי לרמת גן, חיפשתי את מספר הבית ופשוט לא הצלחתי למצוא אותו, כשהתקשרתי לזאת שסיבלטה הסתבר לי שהניסוח מבלבל והדירה בכלל ברחוב ככה וככה בבני ברק.
 
בעל הבית לא ביקש ערבים אלא רק צ'ק ביטחון בסכום ממש נמוך (1,500 ש"ח) אבל דרש ממני להגיע עם דף של חשבון בנק כדי "להיות בטוח שיש לי אחד" וככה הוא ידע שיש לי איך לשלם לו . הסברתי לו שאני חושבת שזאת חדירה לפרטיות לדרוש ממני לראות תדפיסי בנק לצורך זה והוא יכול להסתפק בלראות שיש לי פנקס צ'קים אבל הוא היה קשיש עתיק ונושן אז התייאשתי. 
 
במקרה באותו יום אספתי דואר מההורים וקיבלתי מכתב מהבנק שהודיע לי שנפתחה לי תוכנית חיסכון קטנה ועברה לעובר ושב. אחרי תחקור רציני של המוצא שלי, הזוגיות שלי, הדירות האחרות בהן גרתי והאיחולים לזיווג ופיריון הוא קצת ציקצק כי הייתי בת 26, נטולת בעל וילדים ובדיוק בין עבודות (עמדתי להתחיל אחת חדשה יום למחרת ולכן לא היו לי תלושי משכורת עדכניים) וביקש לראות את העובר ושב שלי. אז שלפתי את המכתב, הודעתי לו שיש כאן מספיק מסף כדי לכסות את כל תקופת השכירות גם אם אני לא עובדת ותהיתי אם יש לו עוד הסתייגויות ממני חוץ מהעובדה שאין לי ילדים בגילי המופלג. הוא הסכים להשכיר לי את הדירה, תהה אם אני שומרת שבת והתייעץ עם אשתו אם יש להם מישהו להכיר לי.
שני סיפורים
13/10/14 15:27
318צפיות
1. בדירה הקודמת גרתי עם שותפה. הגענו לדירה דרך תיווך, ועזבנו את הדירה כי בעלת הדירה החליטה למכור. גם הקונים הגיעו דרך אותו מתווך. 
בהתחלה הכל היה נחמד, המתווך תמיד תיאם איתנו מתי נח לנו שיבואו קונים פוטנציאליים ולא נרשמו שום בעיות.
עד שיום שישי אחד הוא דיבר עם השותפה ושאל אם הוא יכול לבוא להראות את הדירה. היא אמרה שהיא לא בבית ושיתאם איתי. next thing I know - דפיקות בדלת ביום שישי בבוקר. (דיסקליימר: אני ציפור לילה, יום שישי בבוקר מבחינתי זה חור שחור שלא באמת קיים). ישנתי, לא היה לי שמץ של מושג מי בדלת, התעלמתי וחזרתי לישון. אחרי עשר דקות זה כבר הפך לקרב רצונות שנמשך שעה! דפיקות בדלת, קריאות דרך הדלת, קריאות מלמטה (!!!!). כאמור, אחרי שעה נשברתי ופתחתי את הדלת מלאת עצבים. המתווך אפילו לא התנצל (אבל הקונים הרגישו מאוד לא נעים בשמו). לא יודעת איך מ"תתאם עם השותפה שלי" זה הפך ל"כן, בטח, תצלצל בפעמון הכניסה שעה עד שהיא תרצה להרוג אותך".
ברגע שהמתווך יצא מהתמונה והתנהלנו מול אלה שקנו, זה כבר היה הרבה יותר נח (כנראה שהם עדיין לא הרגישו נעים עם תקרית יום שישי )
 
2. הדירה הראשונה ששכרתי באופן רשמי הייתה עם בן זוג, וכבר סיפרתי פה לא פעם על בעל הדירה מהגיהנום - זקן בן 90 שגר בדירה הזו 50 שנה ולא ידע איך שוק השכירות מתנהל במאה ה21. סאגת חתימת החוזה הייתה נוראית (הוא רצה את כל הכסף לשנה מראש במזומן, למשל), אבל דווקא הדברים הקטנים היו הרבה יותר מעצבנים - לדוגמא, הוא רצה שנביא ערבים. אמרתי שאין בעיה, ואני אבקש מאמא שלי. הוא בתגובה: "לא, לא, אמא זה לא נחשב". שאלתי אותו מה כן, והוא ענה "אבא. אבא זה בסדר".
אלמלא הדירה הסופר-שווה עם המחיר הסופר-שווה, באותו הרגע הייתי קמה והולכת. אחרי שנכנסנו לדירה, השארתי לבן זוג את כל ההתנהלות מולו. לא היה לי שום רצון להמשיך להתמודד עם אדם כזה. (נשארתי בדירה הזו חצי שנה, ואני יכולה לכתוב ספר שלם על היציאות המטופשות שהיו לו לאורך הזמן הזה)
13/10/14 16:04
192צפיות
"אמא זה לא נחשב, אבל אבא זה בסדר"... בגלל שהוא בן 90 נסלח לו.
 
במקרים כאלו בדרך כלל יש מחיר משתלם, כי מי שלא מעודכן בשוק השכירות של המאה ה-21 בדגש על העשור האחרון, לרוב גם לא יהיה מעודכן במחירים שיכול לקבל... בכל מקרה, נשמח לשמוע את הסיפורים שיש לך לספר על אותו בעל דירה.
13/10/14 16:34
208צפיות
טוב שהוא לא ביקש לשלוח את החוזה בטלגרף ואת הכסף במטילי זהב..
זה לא היה רחוק מזה
13/10/14 17:18
225צפיות
אחרי שהוא הבין שאין שום סיכוי בעולם שמישהו יוכל להביא לו את כל הכסף במזומן מראש לשנה, הוא הסכים להתפשר על צ'קים, אבל שכל שלושה חודשים נבוא לתת לו מזומן תמורת הצ'קים, כי "צ'קים זה לא כסף". 
כשישבנו לחתום על החוזה הצטרף שכן נחמד שיעזור לנו (אחרת זה לא היה מתקדם לשום מקום). על כל סעיף שרצינו לשנות (כי תמיד משנים סעיפים בחוזים סטנדרטיים) הוא שאל את השכן "זה לטובתי או לטובתם?!". על כל סעיף. גם על אלה שלא שינינו. כשהגענו לסעיף שמפרט מה נשאר בדירה (שלרוב מתייחס לדברים רציניים, כמו מקרר וריהוט) הוא התעקש להכניס את הדברים הקטנים והשוליים (כמו המראה במקלחת. באמת.).
ביום שנכנסנו לדירה, הדלקנו מזגן וגילינו שהוא מקפיץ את החשמל בדירה. התקשרנו אליו, והוא אמר שזו בעיה שלנו ואנחנו צריכים לשלם על התיקון, כי כשהוא גר בדירה זה אף פעם לא קרה. ביום שנכנסנו!
בחורף הראשון בדירה נכנסו מים מהתקרה וגרמו להצפה. הבחור היה צריך לזפת את הגג בעצמו, כי, כמובן, לבעל הדירה זה אף פעם לא קרה אז זה בטח באשמתנו.
 
זה רק קמצוץ מהדברים שאני חוויתי ממנו בחצי שנה שאני הייתי שם
זה דוגמא למטומטם שלא מבין שהוא פוגע בנכס של עצמו
13/10/14 17:28
229צפיות
"בדרך כלל" (מה5 סיפורים שאני מכיר מחברים וכאלה) סבים וסבתות נוראיים בשלב של המו"מ אבל ברגע שאתה משלם הם בסדר איתך.
פה זה ממש חוצפה. המזגן זאת אחריות שלו גם אם זה נשבר אצלכם. כל עוד השימוש היה סביר.
 
עוד 2 סיפורים שאני מחבר:
1. חוזה אצל בעלת בית משוגעת, שמפרט כמה שריטות יש על השיש שלה (!!) ומציין שנזק נוסף מעבר לשריטות האלה על אחריות השוכר.
פירוט על איזה שיפוץ הוא צריך לעשות כשהוא יוצא. לא מדובר על משהו כמו "יחזיר את הדירה למצב שהוא קיבל אותה" אלא ברמת התיקון סדכים פה, החלפת מפסקים שם..ממש דרקוני. למען הסר ספק מדובר בדירה בבניין בן 300 במצב בינוני מינוס, לא איזו פנינה שמורה.
 
2. בעל בית שאמר שהוא לא צריך ערבויות. "לא מאמין בכל המשטרה והבתי משפט האלה. אני פותר את הבעיות שלי עם האנשים. לא תשלם? אני אסתדר איתך.." בחור טוב.
º
אוי ואבוי! הייתי בורחת מהשני! ואני עוד מנתניה!
13/10/14 18:10
40צפיות
מזכיר לי בעל בית שהיה לי
13/10/14 22:20
210צפיות
שהתעקש שהבעיות שנוצרו בדירה היו באשמתנו כי "40 שנה הכל עבד מצוין, איך יכול להיות שזה קרה?". במקרה של המזגן הוא גם טען ש-40 שנה הוא עבד מצוין אז אם פתאום הוא לא עובד זו אשמתי, אבל בקטע הזה הוא הוכיח שהוא ממש מרחף, כי הוא גם טען שהמזגן תוקן מספר חודשים לפני כן - וזה קרה אחרי כמעט שנה שגרתי בדירה, ולא היה שום דבר כזה. בסוף הוא החליף את המזגן, אבל ציפה שאני אשלם והוא ינכה לי את זה משכ"ד - היה מדובר בסכום של יותר מחצי שנה שכ"ד, ואני הייתי סטודנטית תפרנית. כמובן שלא הסכמתי לארגן לו קנייה בתשלומים על חשבוני אז הוא שילם כמו גדול.
כמה סיפורים - גם כשוכרת וגם כמשכירה, קצת ארוך
14/10/14 09:04
268צפיות
לפני כשנה אני ובן זוגי חיפשנו דירה, אחרי שבמשך 7 שנים גרתי בדירה של המשפחה, אז אין לי הרבה סיפורים מזה
חיפשנו באיזור מאוד ספציפי ברמת גן ולכן גם המבחר לא היה כל כך גדול, בסופו של דבר ראינו 5 דירות והיו לנו כמה דברים הזויים:
  • ראינו דירה שהתמונות שלה היו מדהימות ובמיקום מאוד טוב, רק כשהגענו ראינו שהקירות מלאים בסדקים והדייר אמר שבעל הדירה כל כמה זמן בא לסגור את סדקים והם נוצרים שוב, גם השיש במטבח היה נראה כאילו עברו עליו ימים טובים יותר.
  • ראינו דירה שכמעט סגרנו, זו היתה דירה בבניין שבת דודה שלי עזבה בו דירה כמה חודשים קודם לכן כך שהכרנו את המיקום והבניין עצמו על יתרונותיו וחסרונותיו. באנו לראות את הדירה שהיתה מאוד מוזנחת עם מלא ציוד מיותר, בהמשך התברר לנו שאמא של בעל הדירה התגוררה שם עד לא מזמן, אחרי שראינו אותה עוד פעם-פעמיים החלטנו שלמרות ההזנחה שלה והחוסר רצון של בעל הדירה להיות אחראי על דברים יש לה יתרונות ורצינו לחתום על החוזה. אז בעל הדירה התחיל להערים קשיים, הוא רצה ערבות בנקאית וערבות מצד שלישי, הסברתי לו שערבות בנקאית מספיקה לו והיא עולה לי גם כסף, הסכמנו על זה, רק שאז הוא החליט להעביר את החוזה דרך עו"ד שהעמיס עוד קשיים, כמו שרצינו שאני ובן זוגי נחתום על החוזה אבל השיקים יגיעו רק ממני מסיבותינו, העו"ד דרש לראות תלושי משכורת של בן הזוג, שאינו נותן שום ערבויות בלאו הכי. בסוף פוצצנו את החוזה והמשכנו לחפש (ומזל שכך, כי מצאנו את הדירה אותה אנו שוכרים עכשיו)
 
כבעלת דירה בפעם האחרונה שחיפשתי דיירים לדירה שלי התקלתי באדם מאוד עקשן שעשה רושם לא טוב על הדיירת שלי שחיפשה מחליף, והוא התקשר אליי 4 פעמים והתעקש שאני צריכה להשכיר לו את הדירה ולא לזוג שהגיע במקביל אליו לראות אותה, הוא הסביר לי שהדירה היא לאחות של אשתו והיא מאוד תתאים לה ושהיא צריכה את הדירה והיא שוכרת טובה ומחפשת דירה לטווח ארוך והוא רוצה לעשות חוזה ל5 שנים, בקיצור עשה לי ממש כאב ראש.
הוי בעלי דירות ושוכרים
19/10/14 14:34
64צפיות
כשהראתי דירות שעמדתי לעזוב:
 השוכרים שלא תאמו איתי ותפסו אותי בדרך למקלחת
 אלה שחיטטו לי בדברים בלי לבקש רשות
 אלה ששאלו אותי מליון שאלות לגבי איפה נמצא הבנק/מכבסה/סושיה/קו אוטובוס ובסוף אמרו שהדירה קטנה להם מדי! לא יכולם לעלות על זה לפני שהתחלתם לשאול את הקושיות?
 
היה לי בעל בית התעקש לקרוא לי רק חמודה ומותק והתנהל רק מול בן הזוג שלי. יום אחד הוא התקשר לבן הזוג שלי לבדוק אם הוא בדירה כי היה צריך לתקן משהו, רק שהוא לא טרח גם לבדוק מה קורה איתי וכך קרה שהלכתי לישון צהרים והתעוררתי כשהוא עומד בחדר השינה שלי ואומר לי: "אוי מאמיל'ה, לא התכוונתי להפריע"  מזל שהייתי מטושטשת מכדי להיות מבוהלת. הוא פשוט התנצל ויצא מהדירה.
 
הייתה משכירה פוטנציאלית קשישה שחפרה לנו מליון פעמים בטלפון עוד לפני שנפגשנו איזה דירה נפלאה יש לה וכמה היא לא מוכנה להשכיר לכל אחד ואז היא פגשה את חבר שלי על מדי קבע ונמסה לשלולית של התרגשות ויראה. ברגע שהיא גם גילתה שהם מאותה עדה היא התעקשה להשכיר לנו את הדירה ובררה אם אנחנו צריכים שהיא תעזור לנו בבישולים/כביסה. כשחיפשנו דירה אחרת בסוף החוזה היא הציעה לי לבוא לישון אצלה 
 
 
אוי ויי
20/10/14 00:23
37צפיות
שוכרים שמחטטים בדברים זה נורא, אני לא מבינה איפה חינכו אנשים כאלו. הזכרת לי פעם שעזבתי דירה עם שותפה והראיתי את החדר שלי למישהי, והיא נבהלה מכובע שהיה מונח על השידה בחדר שלי ושאלה אם אני דתייה. היא ידעה לקשר כובע לדתייה (למרות שזה היה כובע רגיל של טיולים בשמש), אבל לא חשבה על כך שאם הכובע על השידה ולא על הראש שלי, זה אומר משהו, מה גם שאם אני גרה עם שותפה כנראה שאני לא נשואה ככה שגם אם אני דתייה כובע זה לא רלוונטי + נניח שאני דתייה נשואה שחובשת כובעים, מה זה משנה לך?! אני זו שעוזבת!
 
(לא שברור לי מה כל כך מבהיל בדתייה שחובשת כובעים, אבל היא הגיבה כאילו קלטה משהו ממש חריג שדורש התייחסות מיוחדת).
 
ואלו ששואלים מליון שאלות... נתקלתי באלו גם מהצד השני, כשעוד לפני שסיפרו לי על הדירה ו/או שהתחמקו משאלות ששאלתי, חפרו על איפה אני עובדת וכמה זמן אני עובדת שם ומי הערבים שלי וכו'... ועל פעם שראיתי דירה שממש לא נראתה לי, אבל השוכרת שהראתה לי אותה פצחה בנאום ממושך על יתרונות הדירה והסביבה ומתישהו הבלגתי על הלא נעים וקטעתי אותה ואמרתי שהדירה לא נראית לי (רציתי כבר ללכת... והיא לא הפסיקה לדבר).
 
עוד דבר שהזכרת לי עם המשכירה האחרונה - הייתה לי בעלת בית שהייתה דודה יכנע (אפילו שהיא בכלל מרוקאית) שהיו לה קטעים דומים, אחד הדברים הראשונים שהיא דיברה עליהם זה שהיא חייבת לשדך לי את הבן של השכנה (לא הכרתי אותו, אבל אמא שלו טיפוס הזוי, מה גם שהתברר שבאותה תקופה הוא היה מאורס). כשהיא רצתה לחזור לגור בדירה היא הודיעה שהיא תעזור לי למצוא דירה חדשה, ונתנה לי שלל עצות: לפנות למתווכים (אמרה את זה רק 50 פעם בכל שיחה שלנו), כמו לבדוק אתר "משהו שתיים", שהאחיינית שלה סיפרה לה עליו שיש בו הרבה דירות, כמו ליידע אותי שהשכן מלמעלה משכיר את הדירה שלו, ואז מה אם זו דירת 4 חדרים? אז שאני אקח שותפה! טוב שלא המליצה לי לחזור להורים.
לפתוח ארון מטבח זה נחשב פעולה פולשנית במיוחד? כי עשיתי את זה
20/10/14 21:45
26צפיות
לשוכר  היה לי קצת לא נעים כשראיתי איזה קורנפלקס הוא אוכל, פתאום הרגשתי שזו חדירה לפרטיות
ראוי לציין שזה לא היה הביקור הראשון בדירה (או לפחות ככה נדמה לי כי היו כמה, אולי זה גם לא היה השני...) והיינו באווירה טובה, אם זה משנה משהו
השאלה מה זה נקרא "לחטט בדברים" כי הרי בכל מקרה את הדברים שלכן היא לא שוכרת....
לדעתי זה לא נחשב
20/10/14 22:11
27צפיות
ולפתוח ארון מטבח זה דווקא לגיטימי בעיני, כי כדאי לבדוק את מצבו ואם הוא לא במקרה רקוב או מתפורר מבפנים, שזה תרחיש אפשרי בהחלט. לפתוח ארון בחדר שינה לעומת זאת או באמבטיה ולחטט בחפצים שם, זה כן פולשני לדעתי, במיוחד אם עושים את זה בלי לשאול אם אפשר.
 
כמו שכתבת, היות שהחפצים האישיים של השוכרים הנוכחיים לא רלוונטיים עבור שוכרים פוטנציאלים, אין שום סיבה שהם יחטטו בהם, אבל לפעמים זה קורה.  
º
הגיע עם הדירה גם ארון אמבטיה אבל אותו לא חשבתי לפתוח.
20/10/14 22:36
6צפיות
השוכרים המחליפים והאינטרנט
19/10/14 19:13
63צפיות
לפני שעזבתי את הדירה הקודמת, הראתי אותה לזוג.
מעבר לשאלות הזויות שהיו לבחור (כמו איפה אני שמה את הנעליים שלי ),
הוא התעניין האם הדירה מגיעה עם אינטרנט. אמרתי שלא, אבל שיש 2 תשתיות בדירה. מפה התגלגלנו לשיחה הבאה:
 
הוא: "אז אין לך אינטרנט פה?"
אני: "יש, אבל זה המנוי שלי, תצטרך לעשות חשבון משלך"
הוא: "אז יש פה אינטרנט"
אני: "כן, אבל הוא שלי - ואני לוקחת 'אותו' איתי כשאני עוזבת, תצטרך להתקשר לספקית אינטרנט ולעשות מנוי משלך"
הוא: *מצביע על הראוטר* "זה לא האינטרנט?"
אני: *מבינה שצריך הסבר* "בשביל אינטרנט אתה צריך 2 דברים: אתה צריך תשתית, הכבלים שדרכם יעבור ה'אינטרנט', ואתה צריך מנוי אצל ספקית אינטרנט - ש'יזרימו' לך את האינטרנט כל החודש על הכבלים. אז יש פה תשתית - יש כבלים - אז אתה צריך לשלם כל חודש על מנוי כדי שיעבור אינטרנט. זה כמו מכשיר סלולרי וקו טלפון - הבאתי לך מכשיר, אתה צריך לשלם על הקו"
הוא: *בוהה בי* "אוקיי, וכמה זה עולה?"
אני: "תלוי במהירות שאתה רוצה, הכי טוב - תתקשר לספקיות אינטרנט ותשאל כמה זה עולה בחודש, יסבירו לך הכל"
 
הוא הנהן, הם לקחו את הדירה, עזבתי, וביום של המעבר, אני בדירה החדשה, 10בלילה - טלפון.
הוא: "היי, רציתי לשאול אותך - איפה האינטרנט בדירה?"
אני: "הנקודה? ליד המיטה"
הוא: "אז איך אני עושה שיהיה לי אינטרנט במחשב?"
אני: "אתה צריך לעשות מנוי אצל ספקית אינטרנט"
הוא: "למה לקחת את האינטרנט איתך?"
 
נכנסתי איתו להסבר נוסף, שבמהלכו הוא התחיל להתעצבן, שלא ככה הוא לקח את הדירה, שכתב לו בחוזה שיש אינטרנט (=תשתית), ולמה לא אמרתי לו, למה 'לקחתי' את האינטרנט וכו' וכו'.
להגנתו יאמר שהוא היה בחור מבוגר (40+) אבל זה עדיין היה הזוי.
 
למחרת קיבלתי שיחה מבעל הבית הקודם מי הספקית אינטרנט שלי, מעניין האם הוא החליט לעשות לו אינטרנט על חשבון הבית או מה
20/10/14 00:11
48צפיות
זה בהחלט אחד ההזויים. ולא, העובדה שהוא היה בן 40+ לא מצדיקה את זה, אולי אם זה היה קורה לפני 15 שנה זה היה עוד איכשהו מובן, אבל לא בימינו.
 
בעקיפין, זה מזכיר לי קטע הזוי עם מישהי שהכרתי שבאותה תקופה עוד גרה עם ההורים, אבל זה לא היווה נסיבות מקלות לדעתי לגבי ההנחות שהיו לה בקשר לדירה: שוחחנו פעם על משהו שקשור לשותפה שלי, והיא אמרה שחבל שהמחשב בדירה משותף. כששאלתי בהלם מה גורם לה לחשוב שהוא משותף (מישהו שמע פעם על דבר כזה?!) היא הופתעה נורא לגלות שזה לא המצב, ושהמחשב שהיה לי אז הוא מחשב פרטי שלי ולא "של הדירה". במקרה היה מדובר במישהי שידעה שזו לא הדירה הראשונה שעברתי אליה (זו הייתה דירה מס' 3 אם נדייק), ושגם בדירות הקודמות היה לי מחשב, ובלי קשר, עוד לא שמעתי על דירה שמגיעה עם מחשב, בימינו דירה שמגיעה עם מכונת כביסה זה לא טריויאלי, אז מחשב?! וזה לא שהיה מדובר במחשב ענתיקה אלא בדיוק ההפך. באופן לא ברור, זמן קצר לאחר מכן התברר שהיא הייתה בטוחה שהמקרר בדירה הוא שלי וגם עוד דברים שדווקא מקובל שמגיעים עם הדירה במקרים של דירות שותפים.
 
 
באמת מוזר
20/10/14 02:20
43צפיות
אותי גם תמיד הפתיעו המשפחות שיש להן "חדר מחשב" (בפרט בימינו).
בראייה שלי מחשב תמיד היה שייך למשתמש אחד בלבד
גם בראייה שלי
21/10/14 22:44
26צפיות
חדר מחשב זה משהו שהכרתי בימים בהם מחשב בייתי היה דבר יקר ולא משהו הכרחי (אני מאלו שזוכרים את התקופה שלא היה אינטרנט, ושהיו אנשים שלא היה להם מחשב בבית כי המחשב בתכלס שימש בעיקר כתחליף למכונת כתיבה ולמשחקים עבור ילדים).
 
מי יודע, אולי דברים עוד ישתנו, ובעתיד מחשב + חיבור אינטרנט קיים בדירה יהיה דבר מקובל...
מכונת כתיבה
22/10/14 01:16
34צפיות
את מזכירה לי עכשיו שלפני שהיה מחשב הייתי יושבת שעות ומשחקת עם מכונת הכתיבה... (כלומר כותבת כל מיני דברים )
כשהגיע המחשב הוא אכן שימש להמון משחקים... וואו, בתור ילדה הייתי יושבת שעות... הראשונים שהכרתי בטח היו פאקמן, נמלולים, היסטורי, טטריס (אחרי זה גם היה מכשיר קטן שאיתו הסתובבתי לכל מקום...), היה איזה משחק של בית עם חרקים שונים בכל חדר... ועוד המון, אחחח הנוסטלגיה  שנים על גבי שנים שאין אצלי זכר לזה.
נמלולים
23/10/14 11:32
10צפיות
קישור למשחק של נמלולים (ועוד המון משחקים ישנים)
 
 
|*|נפתח פורום האבא החדש|*|
13/10/14 12:27
6צפיות
|*|העולם השתנה, ההורות השתנתה וכיום לאבא תפקיד חשוב ומרכזי בגידול ילדיו.
לכן פתחנו פורום במיוחד בשבילכם האבות (וגם אימהות) את פורום האבא החדש.

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולדבר, לשאול, להתייעץ וגם סתם לפרוק.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
קנית סוכה חג שמח
12/10/14 10:40
45צפיות
שלום לכולם
שאלה לגבי קניית סוכה
אני רוצה לקנות סוכה די מבולבלת מהמבחר
והאמת זה די יקר ממה שראיתי באזור האלפייה....
אני גרה כיום בשכירות בבית עם מרפסת גדולה
ואני מחפשת לקנות סוכה בצורה של מלבן זה נראה כאילו כמו שתי סוכות מבחינת האורך
אני מחפשת דבר כזה כי יש לי מרפסת ארוכה מאוד
ברור לי שלא תמיד אני אגור בבית עם מרפסת כזו
אז אני מחפשת סוכה שאפשר לבנות אותה כמלבן ארוך ויש גם אופציה  לבנות אותה רק כריבוע כמו סוכה רגילה במקרה ולא נגור בבית עם מרפסת כזו
הכי חשוב לי שנוח לפרק ולהרכיב
ושאפשר לאחסן אותה בצורה טובה עם תיק אולי משהו שמאוד נוח לאחסן ולהעביר דירות ....
מכיון שזו קניה לכל החיים אני צריכה משהו איכותי שלא יחליד
לגבי סכך האם כדאי לקנות סכך קבוע או שכל שנה לפני החג מחלקים סכך ?
כמה זה אמור לעלות דבר כזה ?
למה לשים לב כשקונים ?
אני גרה בפתח תקוה איפה יש באזור?
זה כביר יהיה לשנה הבאה כי השנה אין תקציב לצערי אז אני לא לחוצה מתי יש מבצעים על דברים כאלו ?
תודה
האם ברוזנפלד מוכרים סוכה?
ועוד הערה מבחינת הבד חשוב לי בד נושם עם פתח לחלון בכל צד
 
º
לא ממש הפורום הנכון לשאלות האלה...
12/10/14 15:19
43צפיות
דירה מתיווך - מעיד על בעלים מפוקפק?
09/10/14 18:30
151צפיות
פרט לעמלה, יש עוד חסרונות בלקחת דירה שכורה מתיווך?
 
תודה,
סלבה.
למה מפוקפק?
09/10/14 22:56
105צפיות
תיווך יכול לחסוך הרבה כאב ראש לבעל הנכס - המתווך הוא זה שמפרסם את הדירה, הוא האיש קשר, הוא זה שבא ביחד עם המתעניינים לראות את הדירה (במידה והיא ריקה. אם יש בה דיירים, הוא זה שמתאם מולם מתי אפשר לבוא לראות וכו').
 
מעבר לזה, אין שום אחראויות נוספות על התיווך. את החוזה אתה חותם מול בעל הדירה, ומרגע החתימה, כל ההתנהלות היא מולו. המתווך יוצא מהתמונה בשלב הזה.
 
מצטרפת - אין שום קשר למפוקפק
10/10/14 16:27
107צפיות
בהרבה מקרים מדובר בבעל דירה שגר רחוק מאזור הנכס, בארץ או בחו"ל, ו/או באדם עמוס שמשתלם עבורו שמישהו אחר יטפל בנושא השכרת הדירה, שזה אכן חתיכת כאב ראש שאנשים לרוב לא מודעים אליו. עוד דבר שאנשים לא תמיד מודעים אליו היא העובדה שגם בעל הדירה משלם על שירות התיווך, כך שבעל נכס שפונה לתיווך לרוב יש סיבה טובה מאחורי העניין שאינה מפוקפקת.
 
לצד זאת, יש עוד חסרונות בעיני מלבד עמלת התיווך - הניסיון שלי עם מתווכים העלה תמונה מאוד עגומה, רובם המוחלט בזבזו את זמני בצורה מאוד מיותרת (וגם את זמנם האמת), בלא מעט מקרים מדובר באנשי מכירות לא מוצלחים במיוחד מהסוג שפועלים לפי שיטות שפשוט את הרגל ממזמן, כשבמקרה של שכירים במשרדים גדולים הם מנסים להראות שהם עובדים, גם אם זה אומר לקחת לקוחות מתעניינים לראות דירות שלחלוטין לא תואמות למה שהגדירו. בנוסף, אני נתקלתי בלא מעט מקרים שאפשר לכנות בזהירות הטעייה/תחמנות, ולא בזהירות במילה אחרת שאעדיף שלא להשתמש בה: בין היתר מדובר בפרסום של דירות פיקטיביות שנשמעות מאוד אטרקטיביות, שלמי שמתעניין נאמר שהדירה בדיוק הושכרה אבל יש דירה דומה... ומציעים דירה שלא באמת דומה ובמחיר גבוה בהרבה, בטענה שהדירה המדוברת היא מקרה חריג של בעל בית לא מעודכן... באחת המקרים שנתקלתי בו אותה דירה ש"בדיוק הושכרה" פורסמה עוד לפחות חודשיים אחרי השיחה שהייתה לי איתם.
 
עוד דבר שמתווכים עושים לפעמים זה להציע לפונים אליהם דירות שמפורסמות ביד2, ואז למעשה לקחת מהם עמלת תיווך על דירות שיכלו לשכור ללא העמלה. כשאני חיפשתי מחליף לדירה פנו אלי משני משרדי תיווך שונים, ושמעתי מעוד אנשים על מקרים כאלו.
 
העצה היחידה שיש לי לתת לך במידה ואתה מעוניין לפנות למשרד תיווך היא ללכת למשרדים קטנים ולא למשרד ששייך לאחת מהרשתות.  עצה נוספת - לפקוח עיניים ולבדוק, כי יש מצב לא רע שהדירה שהוצעה לך מתיווך מפורסמת ביד2. לדברים האלו צריך לשים לב לפני שחותמים על המסמך שמציע לך המתווך.
בעלים שגר רחוק
11/10/14 22:51
77צפיות
או בחו"ל ואין לו זמן להראות את נכנס.
יהיה שם בשבילי אם יש תקלה?
לדעתי אגב באזורי ביקוש, לא כאב ראש גדול להשכיר. דירה סבירה בת"א תחטף אם יורידו את המחיר שלה בכמה מאות שקלים, עדיין יותר זול מעמלת התיווך.
 
בכל מקרה, קרה בדיוק מה שתארת טלפונית. איש מכירות, נשמע ערס, התחמק משאלות קשות לגבי דברים מאד מעורפלים שהוא רשם במודעה.
הפציר בי כל הזמן להגיע לראות: "מה איכפת לך אחי?"
סכוי סביר שהמתווך מפוקפק
12/10/14 04:37
63צפיות
אבל זה לא אומר שבעל הבית כזה. בכל אופן אני מאמינה גדולה בתחושות בטן - ואם יש לך ספק (ואין לך במקרה שעה סתם ככה לראות דירה בשביל הכיף) - אני הייתי מוותרת.
לא הייתי ממהרת להניח שהמתווך מפוקפק
12/10/14 21:32
51צפיות
חלק מהעניין זה שמתווכים הם עם... חלקם משתמשים בתחמנות רבה, חלקם מנסים להרשים ממונים ו/או להראות לבעלי הדירות שהם עושים את העבודה, גם אם בסוף לא יוצא מזה כלום (כי אתה ידעת מצוין שזה לא מה שהבנאדם מחפש ובכל זאת שכנעת אותו לבוא לראות). בהרבה מקרים למתווכים אין ממש ניסיון, זה תחום שרבים מנסים בו את מזלם כי מכרו להם אשליה שניתן להרוויח סכומים עצומים כמתווך, רק שזה נכון אך ורק במקרים שבאמת מגיעים לסגירת עסקה, וכשאתם מתעקשים לשכנע בנאדם שמחפש א' לראות דירות שכולן ח', זה לא יקרה.
 
וזה מוביל אותי לשרשור נפרד שאפתח בנושא.
זה מפוקפק בעיני
13/10/14 04:17
38צפיות
לא התכוונתי שהוא סוכן של המאפיה..אלא שברגע שאומרים לי "אחי (או אחותי..) בוא לראות מה יש לך להפסיד" אז ישר נשמע לי שיש לי מה להפסיד..ולדעתי הרבה מתווכים הם כאלו. ואני מבינה שזה חלק מהמקצוע. אבל זה לא חייב להיות ככה ולא כולם כאלו. אבל בנאדם לא אמין (למשל מישהו שיודע מה את מחפשת ועדיין מתעקש להראות לך משהו שברור שלא מתאים לך) - זה מפוקפק בעיני..
13/10/14 07:06
34צפיות
הוא רשם במודעה שיש חניה, כשבת'כלס זה מתחת לבניין, בלי טאבו על בסיס מקום פנוי.
"אל תדאג אין בעיה לחנות ברחוב" - כשאני יודע מניסיון שזה אזור סופר עמוס.
נורא התעקש לספר לי את הדקלום שלו כמה הדירה "מציאת המאה!!!!1" ולא רצה לענות על שאלות שלי.
בסוף החלטתי שאני לא רוצה אפילו לבוא לראות..
אז אם ככה, כנראה שמתווכים זה עם מפוקפק
13/10/14 08:31
42צפיות
כי מה שהוא תיאר זו התנהלות של מתווך ממוצע, אם תשימי לב כתבתי על הדפוס הזה עוד לפני שהוא שוחח עם המתווך, ככה מתווכים מתנהלים. אני יכולה להעיד שרוב הדירות שראיתי דרך תיווך היו פחות או יותר ההפך ממה שחיפשתי, נמסר לי מידע שהיה במקרה הטוב חלקי ובמקרה היותר נפוץ פשוט לא נכון, ועל מנת שתביני עד כמה מתווכים נוטים למרוח וליפות - מצאתי את עצמי רואה את אותה דירה פעמיים דרך משרדי תיווך שונים, כשחשדתי שאולי מדובר בדירה שכבר ראיתי לאור המיקום שנמסר (תמיד מוסרים מיקום מעורפל כדי שלא תגיעי לשם עצמאית), אבל היות שקיבלתי תשובות לא אמיתיות לשאלות ששאלתי ומידע לא נכון לגבי הדירה, יצאתי מנקודת הנחה שזו כנראה דירה אחרת...
 
במקרה הזה אגב בשני משרדי התיווך טענו לבלעדיות, והמתווך השני אפילו התווכח איתי שלא יכול להיות שכבר ראיתי את הדירה כי היא בלעדית שלהם.
 
השורה התחתונה - מתווכים הם אנשי מכירות, בתחום השכירות אני יכולה להעיד שרבים מהם מאוד לא טובים ככאלו ונוקטים בשיטות שמאוד לא מומלצות בכללי, כשהכיוון ככל הנראה זה שהשוכרים הפוטנציאלים יראו את הדירה ויחליטו לשנות את דעתם/דברים אחרים בדירה ימצאו חן בעיניהם/הם ייקחו ברצינות את המריחות שישמעו ("המרפסת פונה לדרום! זה אומר הרבה שמש" וכדומה).
 
וזה עוד לפני שהגענו לנקודה שכבר הזכרתי והיא שיש מתווכים שמציעים לאנשים דירות שמפורסמות ביד2, וגובים מהם עמלת תיווך. נראה לי שדיי הבהרתי למה אני לא ממליצה על חיפוש דירה לשכירות דרך תיווך...
יש מתווכים נורמליים..
13/10/14 16:03
33צפיות
צריך רק לדעת למצוא אותם. אבל אני מסכימה איתך שהתיאור שנתת מאפיין את הרוב המוחלט של המתווכים (לדירות להשכרה באזור תל אביב, לפחות).
במידה והבעלים גר בחו"ל
12/10/14 21:40
41צפיות
נהוג שיש איש קשר בארץ אליו אפשר לפנות במקרה הצורך.
אין הרבה בעיה עם בעלים שגר בארץ אבל רחוק, הרי ביום-יום אין סיבה שבעלי הדירה יהיו באיזור. במקרה של תקלות, הם לא בהכרח צריכים לבוא ולראות במה מדובר. אם יש בעיה שמחייבת איש מקצוע, אפשר לסגור את כל הפרטים עם בעלי הדירה בטלפון (מחירים של התיקון, במה התיקון כרוך וכו')
שאלה לגבי מעבר מגורים
07/10/14 08:31
243צפיות

שלום לכולם,
אני עובר להתגורר השנה במעונות באוניברסיטה מסויימת.
הייתי בדירה עצמה שקיבלתי והיא מאוד מאוד קטנה, ללא סלון וללא מקום לשבת לאכול והחדר עצמו מזכיר לי את החדרים בצבא.
זה הכניס אותי לפאניקה, אפשר לומר. (כבר חתמתי על חוזה שכירות)
אני אציין לפני זה שמסיבות אישיות אני נמצא בלחץ מהמעבר וכל העניין הזה רק הוסיף ללחץ שאני נמצא בו.
דיברתי עם המדור והסברתי את המצב, אמרו לי לרשום מכתב מפורט שמנמק את הבקשה לעבור מהמגורים.
השאלה שלי היא איך הייתם מנסחים את המכתב?

היי
07/10/14 22:13
109צפיות
ברוך הבא לפורום!
 
לגבי ניסוח המכתב - הייתי ממליצה לך לא להיכנס לפרטים, תסביר שמסיבות אישיות החלטת שצורת המגורים הזאת לא מתאימה לך ואתה מבקש את התחשבותם בסיוע במעבר.
 
מה האלטרנטיבה שאתה בודק אם אפשר לשאול?
לדעתי כן תכנס לפרטים
07/10/14 22:22
109צפיות
אחרת לא ישימו עליך..
תכתוב מכתב מנומק ומפורט, תכתוב שהמחשבה על זה מכניסה אותך לפאניקה.
 
ברב המקומות יש סוגי מעונות ומקבלים את המעונות הגרועים בשנה א', אם יש מקום פנוי אולי יתנו לך לעבור.
 
מה שכן, דווקא כשגרתי במעונות הכי גרועים שיש (מעונות "עזה" בטכניון) הכי נהנהתי, אבל עשיתי שם מכינה ולא שנה רגילה..
אל תתן לזה להלחיץ אותך. אתה תראה שהכל יהיה בסדר ומקסימום אם לא תצליח לעבור עכשיו תנסה במועד מאוחר יותר, בטוח יהיו אנשים שיעזבו את המעונות שלהם (:
בהצלחה!
זה פשוט משהה את המעבר של הדברים שלי לשם
08/10/14 15:10
84צפיות
כי האוניברסיטה סגורה עד סוף סוכות ואני כעקרון תכננתי להעביר דברים בשבוע שיבוא
אני לא יכול לגור במקום הזה אפילו יום אחד ככה שאני לא מעביר בינתיים שום דבר
הקטע המוזר הוא שאמרו לי שאלה מעונות שמיועדים לשנה ג' ומעלה...
בכל מקרה, באוניברסיטה אמרו לי לכתוב למדור מעונות ואם לא אז לפנות לדיקן(שזה נראה לי סתם באסה וכאב ראש על ההתחלה לא?)
במועד יותר מאוחר יהיו לי פחות סיכויים אפילו כי כרגע עדיין המעונות קולטים בקשות אז נראה לי שצריך לנצל את ההזדמנות
זאת כ"כ הייתה טעות לא לשכור דירה, אבל ככה לומדים לקחים אה:) ?
מה בדיוק הכניס אותך לפאניקה?
09/10/14 00:35
85צפיות
גם אם עכשיו התנאים נראים לך לא אפשריים, אדם הוא חיה שמסתגלת. אני בטוחה שאלפי סטודנטים גרו במעונות האלה לפנייך ושרדו.
אם יעבירו אותך למעונות טובים יותר, מה טוב. אם לא, אולי כדאי לחשוב איך להירגע ולהתמודד עם המצב במקום להיכנס לפאניקה.
נראה שאתה לא יודע לשים פרופורציות
09/10/14 01:30
110צפיות
מה חשבת שתקבל ממעונות אונברסיטה? סוויטת 3 חדרים?
 
אני מניח שאם אתה נכנס למעונות האלה התשלום הוא יחסי והוא נמוך, אתה נכנס לפאניקה בלי סיבה.
נאלצת להסכים במידה מסוימת
10/10/14 16:31
93צפיות
מעונות מספקים את התנאים הכי בסיסיים, ואכן יש דמיון בינם לבין חדרים בצבא בלא מעט מקרים, אבל רוב הסטודנטים לא זקוקים למשהו מעבר ובפועל המטרה של המעונות היא לספק לסטודנטים מקום מגורים בעלות מופחתת, ומהסוג שלא אמור לאפשר אירוח (סלון בחדר במעונות נשמע לי כמו משהו נדיר). מי שמעוניין לגור בדירה אמיתית, מוזמן להשקיע ולשכור אחת כזאת.
אני לא יודע איך זה בכל המוסדות
10/10/14 16:56
89צפיות
אבל בטכניון יש דפוס של שיפור מעונות ככל שמתקדמים עם השנים בלימודים וזוגות זוכים למעונות של 2 חדרים.
מעונות נשואים זה אכן אחרת
10/10/14 17:00
80צפיות
וגם שיפור מעונות זה דבר יחסי, וגם במעונות הכי מושקעים שראיתי (מעונות לתארים מתקדמים בבר אילן ובבן גוריון) עדיין לא היה מה להשוות לדירת מגורים רגילה.
 
אתם בוחרים איזה פורום יפתח ב|תפוז|!
07/10/14 17:50
10צפיות
|וואו|מעכשיו, הפורומים החדשים בידיים שלכם!, יש לכם את הכוח להשפיע ולהחליט איזה פורום יפתח ואיזה לא.
היכנסו לפורום רעיונות והצעות לפורומים והצביעו לפורומים שאתם רוצים לראות בפרדס - הפורומים שיקבלו את מירב הצבעות |כן| יפתחו.

מוזמנים להיכנס ולהשפיע:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
|*| נפתח פורום תעלומות |*|
02/10/14 11:05
9צפיות
|חיזר|האם הם כאן ממש מעלינו?, האם הם טובים או רעים?,  האם לא מגלים לנו את האמת? מה הם מסתירים? וממה הם מפחדים?
אם השאלות האלה מסקרנות אתכם, אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום תעלומות.

בפורום תוכלו להתעדכן במקרי התעלומות החדשים מהארץ והעולם,  כי זה רק עניין של זמן, עד שנגלה את האמת :-)
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
|*| נפתח פורום תקשיבו לזה |*|
05/10/14 13:27
6צפיות
|תו|לכל אחד יש טעם מוזיקלי שונה אם זה פופ, רוק, אלטרנטיבי או אולי מזרחית.
אנחנו מזמינים אתכם לפורום בו תוכלו לחשוף את טעמכם האישי - פשוט מצרפים את הקליפ להודעה (אתם יכולים לכתוב כמה מילים), ונותנים לכולם לשמוע!

אנחנו מחכים לכם בפורום תקשיבו לזה :-)

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...


האזנה נעימה :)

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה