לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים!

הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)

חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?
מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.

כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.

כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.

קדימה, הסלון קורא לכם.

º
בעיות עם בעלת הבית
19/12/14 20:01
5צפיות
º
שלום, אנחנו לא מבינים מזה כלום. נשמח לפירוט
20/12/14 00:26
1צפיות
שכנה עם מזגן מאוד רועש
17/12/14 22:32
37צפיות
היי
עברנו לדירה שלנו לפני חודשיים. לשכנה יש מזגן שנמצא על הגג שלנו, והוא מאוד מאוד רועש. חדר השינה וחדר המקלחת רועדים פיזית בגלל המזגן. אם התינוקת שלנו ישנה בזמן שהשכנה מפעילה את המזגן, היא תתעורר כי המיטה שלה רועדת.
ביקשנו מהשכנה שתטפל בבעייה, אבל היא לא מאוד נחמדה ואמרה שהיא לא תטפל במזגן עד שבעל הבית שלנו יקצר את הארובה של הקמין שלנו, שמסתירה לה את הנוף, מסתבר.
העברנו את זה הלאה לבעל הדירה, אבל אנחנו לא יודעים איך, אם או מתי הוא יטפל בארובה.
אנחנו מנסים לדבר אל ליבה של השכנה ומסבירים לה כמה זה מפריע, אבל מאוד לא אכפת לה והיא אמרה שאם נתקשר שוב, היא תנתק לנו בפרצוף.
למישהו יש רעיון מה אפשר לעשות?
תודה.
כעיקרון הדיון אמור להיות בין בעל הדירה שלכם לשלה
19/12/14 10:13
24צפיות
אבל אין ספק שזה מצב לא נעים ושקשה לכם לסמוך על בעל הדירה שיטפל בזה במהירות בזמן שאתם אלו שסופגים את ההשלכות פיזית.
 
מדובר במשהו שיכול להיכנס לסעיף של פגיעה באיכות החיים הסבירה? כי לרוב זה מתייחס להיבטים אחרים ולרעשים והפרעות שכאלו שמתבצעות בשעות לילה.
זה אכן פוגע לנו באיכות החיים
19/12/14 15:46
8צפיות
כשהתינוקת שלנו מתעוררת כשהמיטה שלה רועדת... הייתי אומרת שזה בהחלט פוגע באיכות החיים
זה קצת יותר מורכב למרבה הצער
19/12/14 17:16
7צפיות
מבחינת חוזה שכירות, הגבולות של פגיעה באיכות חיים סבירה יחסית מוגבלות, ומצב בו התינוקת מתעוררת בשעה שאינה מוגדרת כשעות המנוחה בחוק (אחרי 23:00, או בין 14:00-16:000 אם מתעקשים), לא נחשב לפגיעה סבירה במיוחד כשמדובר במשהו שכזה.
 
הכיוון אליו ניסיתי ללכת הוא הפרת חוזה, כי אם למשל המזגן יוצר מצב שבאמצע הלילה אתם מתעוררים או שנגרמים נזקים לתשתיות הבסיסיות, יש על מה לדבר, אבל אם לא - נשאר לדעתי בעיקר לדבר עם בעל הדירה ביתר תקיפות ולדרוש שיטפל בנושא בהקדם כי אין שום סיבה שהשכנה תעניש אתכם בגלל שיש לה טענות נגדו.
על הנסים ועל הנפלאות בביתנו
17/12/14 21:19
28צפיות
לרגל החג ולרגל האווירה... בואו לשמור על מסורת החג ולפרסם את הנס - ואפשר על הדרך לשתף ולפרסם גם נסים מסוג אחר: נסים ונפלאות שקשורים לדירה בה אתם גרים/גרתם בעבר.
 
האם הנס הוא שבעל הדירה לא העלה לכם את שכ"ד במשך 3 שנים למרות שמחירי הדיור בכל הסביבה (ובכל הארץ) קפצו עד הוכפלו באותה תקופה?
האם הנס הוא שברגע שגיליתם שהשותף שלכם מעפן והתבאסתם מכך שתאלצו לעזוב דירה מקסימה בגללו, הוא הודיע שעוזב בעצמו?
האם הנס הוא שמתי שהמקרר שלכם שבק חיים השכנה בדיוק קנתה מקרר חדש ושאלה אם תרצו את הישן שעובד מצוין?
ואולי עצם זה שמצאתם דירה בשכ"ד סביר באזור שאתם רוצים ועם בעל בית הגון זה ה-נס?
 
מוזמנים לשתף...
חנוכה שמח! 
 
 
הנס האמריקאי שלי
19/12/14 05:33
16צפיות
כידוע או לא, עברנו לפני כמה חודשים לארה"ב.
היה לבעלי רק שבוע חופש טרם תחילת העבודה במשרד החדש והייתי ממש בהיסטריה ולחץ מזה שאחפש לבד דירה, גם אם זה עם מתווך... זה ממש הלחיץ אותי ולקחנו את השבוע הראשון כשבוע חיפוש דירה ואיכשהו מצאנו את עצמנו סוגרים דירה ממש ביום האחרון של החופש של בעלי.
 
עכשיו הייתי יכולה לחפש דירה בשקט לבד כי אני כבר מנוסה ומכירה את ההתנהלות פה ויותר רגועה ומוצאת את עצמי אבל בהתחלה פחדתי מהצל של עצמי, נצמדתי לנייד ולא הרגשתי מוכנה נפשית להתנסות בחווית חיפוש דירה לבד. מזל שמצאנו ביחד
לחפש דירה בעיר זרה
19/12/14 10:09
14צפיות
כשיש לכם רק שבוע ואתם עוד לא מכירים את האזור, ולהצליח למצוא דירה שאתם אוהבים - זה באמת נס!
 
 
º
אכן, נשמתי לרווחה אחרי שחתמנו על החוזה
19/12/14 15:50
2צפיות
º
הוראות הפעלה למכונת כביסה קריסטל AA CLASS?
18/12/14 21:39
4צפיות
º
גוגל
18/12/14 22:09
1צפיות
לעבור לגור לבד
16/12/14 21:19
62צפיות
שלום לכל אנשי הפורום היקר :)
 
אז ככה,  אני אלמוג  עוד 3 חודשים חוגגת 25. והגעתי למצב שכבר נורא בא לי לעבור לעיר אחרת מהעיר שאני גרה בה עכשיו, לצורך העניין אני מעפולה.. וכבר לא מוצאת את עצמי פה בעיר הזו.. 
יש לי איזשהו סכום מסויים שחסכתי לעצמי מהעבודה האחרונה שעבדתי בה. ובמרכז יש כל מיני משרות שמוצאות חן בעיני, ואפילו אותם מקומות אמרו לי קודם תעברי.. ואז תיצרי איתנו קשר.. כי אלו משרות מיידיות. 
 
אני רוצה בתור התחלה כמובן להתחיל בדירה עם שותפים/שותפות.. נורא בא לי תל אביב.. אבל ממש לא אכפת לי רמת גן או גבעתיים.. ואולי אפילו פתח תקווה. אבל השאלה שלי היא כזו.. עם איזה סכום כסף מומלץ לעבור.. 
מצד אחד אני עוד אומרת.. אולי אני אתן עוד הזדמנות קטנה של גג 4 חודשים בעיר הנוכחית אחסוך עוד טיפה כסף.. אבל מצד שני.. אין כמעט הצעות עבודה בעיר.. לעומת זה שבמרכז רק לבחור. 
 
אשמח קצת לעצות.  :)
 
חג חנוכה שמח. 
אלמוג. 
אז ככה: לגור במרכז תל אביב מאוד יקר
16/12/14 22:26
50צפיות
גבעתיים יותר זולה מבחינת שכירות, אבל ארנונה יקרה. רמת גן, גם נשמע לי סבבה, אבל לא גרתי שם. את צריכה לבחון את האפשרויות הכספיות שלך כולל כסף לבלתמים.
היי
16/12/14 23:00
47צפיות
כמה עצות למעבר ראשון:
 
נתחיל עם השאלה עם איזה סכום כסף מומלץ לעבור והתשובה היא - כמה שיותר. אם נצמצם - הייתי ממליצה שהמעבר הראשוני יהיה עם שווי שכ"ד של לפחות 3 חודשים, ולקחת בחשבון שמעבר דירה הוא בעל עלות בפני עצמו.
 
העצות שיש לי לתת לך:
* כנסי ליד 2 ותבדקי אפשרויות של דירות שותפים באזורים שאת רוצה. אני ממליצה לך מראש לוותר על גבעתיים, שנחשבת ליקרה יחסית וגם הארנונה בה יקרה, אם תוותרי על תל אביב אני ממליצה לבדוק את רמת גן כש-אני ממליצה לא למהר לוותר על תל אביב, כי בתל אביב יהיו לך יותר אפשרויות תעסוקה + אני מניחה שלא סתם כתבת שנורא בא לך תל אביב. אמנם את מהפריפריה וסביר להניח שלא תהיי מהמפונקים שבשבילם לנסוע רבע שעה באוטובוס זה אסון, אבל בתור רמת גנית ותיקה אני ממליצה לך בחום לא לוותר על החלום התל אביבי כל כך מהר.
 
* אחרי שתהיה יותר מעורה בעלויות שכ"ד ממוצעות, תכיני לעצמך קובץ אקסל עם ריכוז הוצאות - תעגלי כלפי מעלה כמה שאת יכולה, קחי בחשבון גם הוצאות בלתי צפויות, ותנסי להגיע להערכה של סכום הוצאות חודשי. לפי זה תעריכי אם תהיי מסוגלת לעמוד בהוצאה הזאת אחרי המעבר, ותנסי לחשוב איך לעשות את זה (למשל - יש מי שמגיעים למסקנה שעדיף כן לגור ברמת גן, כי אם תגורי בתל אביב ותצטרכי לעבוד ב-3 עבודות כדי לממן את המחיה הבסיסית, לא יישאר לך זמן להנות מהמגורים בתל אביב...)
 
* לגבי עבודה: אני לא יודעת מה הכיוון שלך, אבל כעיקרון למצוא עבודה זמנית כשאת גרה בגוש דן זה לא דבר שלוקח הרבה זמן - את יכולה מייד אחרי שמתמקמת לבדוק אפשרויות של מלצרות או עבודה בחנות וכדומה, מהסוג העבודות שלא כוללות התחייבות, ובינתיים לחפש משהו קבוע. אם תרצי רעיונות ו/או עצות למי ולאן לפנות בכללי, אשמח לסייע (גם כאן וגם בפורום השני, נותני שירות).
 
* תכיני לעצמך מפות של הערים הרלוונטיות (תל אביב ורמת גן לצורך העניין) ותכירי את האזורים השונים. בתל אביב יש פערים עצומים בין החלקים השונים של העיר וזה מאוד משמעותי גם מבחינת שכ"ד שתשלמי וגם מבחינת אפשרויות העבודה ואפשרויות נוספות. ר"ג זו עיר קטנה שגם בה יש פערים שונים ורצוי להיות מודעים להבדלים לפני שממהרים לשכור דירה בעיר, במיוחד אם אין לך רכב. את מוזמנת לשאול כאן גם פרטנית על אזורים ורחובות ונשמח לסייע.
 
המון בהצלחה וברוכה הבאה!
היי תודה על התגובה .
17/12/14 00:16
48צפיות
אז ככה כל איזור המרכז לא חדש לי בכלל אני אחת לחודש באה לבקר את אחותי ואחי שגרים שם.. ובכלל אם דיברת על פינוק חלק מתקופת הצבא שלי (משהו כמו שנה) הייתי עושה יומיות עפולה תל השומר כל יום.. אז ככה שמכירה גם את ענייני רמת גן וכד'. 
בענייני עבודה אני ממש לא דואגת למצוא שם, כמו שאמרתי יצרתי קשר כבר עם כמה מקומות (חברות השמה למיניהם) שאמרו לי שהמשרות הן מיידיות.. מה שישאר לי זה רק ללכת לראיונות וכד. 
ובעניין תל אביב.. גם מכירה את העניין שזה לפי אזורים יש מקומות שיקר יותר ויש שפחות. 
 
וכמו שאמרתי, עם שותפים זה יותר קל.. עשיתי לי חישוב פחות או יותר כמה ייצא לי.. ובתור התחלה זה סבבה. 
 
הצעת לי שבתור התחלה שיהיה לי בערך כסף ל3 חודשי שכירות.  אז יש לי סכום שהוא קצת פחות מ18 אלף
השאלה היא איך זה הולך עם עניין השותפים והחוזה.. וכל עניין התשלומים.. אם נגיד שמשכירים לבד .. אז יש את כל ערבויות וכד'.. אז עם שותפים איך זה הולךך?? 
 
ובכל אופן אחלה פורום. 
אז ככה:
17/12/14 21:08
33צפיות
בדרך כלל בדירות שותפים מקובל שהשותפים הם אלו שמחפשים את השותף החדש/המחליף. אחרי שהשותפים "יאשרו" אותך, הם יקשרו בינך לבין בעל הדירה - תבקשי ממנו שישלח לך חוזה במייל ותקראי אותו בקפידה. יש בעלי דירות, במיוחד בתל אביב אבל לא רק, שמגזימים עם הדרישות שלהם.
 
בדירות שותפים המצב הסטנדרטי הוא שכל שותף חתום על החוזה מול בעל הבית בנפרד, ואחראי רק לשכ"ד שלו ובהתאם הערבויות שכל שותף מוסר הם בהתאם לחלק היחסי בדירה. יש מקרים של בעלי דירות שדורשים ערבות אחד לשני ומתעקשים על חוזה משותף, שזה משהו מאוד לא מומלץ ובמצב כזה הייתי ממליצה לוותר על הדירה. תרחיש נוסף לא חריג הוא שכירות משנה - דייר ששכר את כל הדירה והחליט להכניס שותף, ובמצב כזה הסכם השכירות הוא מולו כולל התשלומים והערבויות. במצב כזה רצוי לוודא שבעל הדירה מודע לכך וזה מקובל עליו (אחרת את יכולה לגלות שהשותף מולו את חתומה ביצע הפרת חוזה וניתן לפנות אותך במיידי מהדירה).
 
לגבי מה שכתבתי על האזורים השונים בעיר - גם בת"א וגם בר"ג זה הרבה יותר מאשר פערי מחירים, ולפעמים זה אפילו הפוך - יש אזורים שתוכלי למצוא בהם דירות במחירים ממש אטרקטיביים, אבל המחיר האלטרנטיבי שתשלמי על המגורים באזורים האלו לא יהיה שווה את זה. אני ממליצה לך לקחת בחשבון מה יהיו מוקדי החיים שלך באותה עיר, ולבדוק בהתאם לכך את האזורים הרלוונטיים. לדוגמה אני יכולה לספר לך על זוג נחמד שאני מכירה שחיפשו דירה זולה ושכרו דירה נחמדה ברמת עמידר בר"ג, שכונה מהזולות שיש, אבל הם למדו באוניברסיטת ת"א כך שבילו כל יום הרבה זמן בנסיעות, ובנוסף אופציות העבודה ואופציות הבילויים באזור הזה היו מוגבלות. אז נכון שאם היו שוכרים באזור אחר בר"ג הם היו משלמים יותר, ואם היו שוכרים בצפון ת"א אז בכלל היו משלמים יותר, אבל במקרה הזה ההפרש בעלות היה מחזיר את עצמו במידה מסוימת.
תודה על העצות
17/12/14 22:07
26צפיות
אני אבדוק את כל הדברים האלה :) 
 
תודה רבה. 
התייעצות על עזיבה מראש דירה מושכרת
17/12/14 21:16
33צפיות
שלום לכולם, התייעצות לגבי עזיבה של דירה מושכרת לפני סיום החוזה.
אני רוצה לעזוב דירה לפני תום החוזה שבו רשום סעיף על עזיבה מוקדמת,  הסעיף כמובן מחייב אותי למצוא שוכר במקומי כדי לעזוב לפני תום החוזה.
בעל הבית מתעקש שאני אפרסם את הדירה במחיר גבוה ב 250 ש"ח יותר מהחוזה שלי, כמובן שהדבר מקשה עלי במציאת שוכר שיחליף אותי
אני רוצה להוריד את המחיר במודעה למחיר שאני משלמת כדי שיהיה לי קל יותר לקבל פניות, אך אני מפחדת שבגלל זה הוא יעשה לי דווקא ויגיד שהוא לא מעוניין בשוכרים שבאים לראות את הדירה, גם אם הם ירצו לסגור איתו חוזה
השאלה שלי, האם מותר לבעל הדירה לשלול כל אחד שמסכים לפי ראות עניו? (כדי להקשות עלי בכוונה תחילה)
עד כמה מתיר לו החוזה למשוך אותי ולשלול כל אחד שמגיע לראות ורוצה לחתום?
אני מאוד אשמח לעזרה בנושא
תודה מראש לעונים
היי
17/12/14 21:49
32צפיות
הדרישה של בעל הדירה לא כזאת מופרזת מחד, כשמאידך זה נשמע דיי חסר היגיון מצידו לא להסכים לכניסת מחליף בשכ"ד זהה לזה שאת משלמת - אחרי הכל אם את תישארי בדירה הסכום שהוא יקבל יהיה זהה, כך שאין לו אינטרס שדווקא את תשלמי ולא מישהו אחר. מה שלי נראה שאפשר להציע לו שעד תום תקופת החוזה המקורית שלך שכ"ד ישאר כמו שהוא גם עבור הדייר החדש, ולאחר תום תקופה זו שכ"ד יעלה ב-250 ש"ח. הוא לא חייב להסכים, אבל זו אופציה אפשרית.
 
 
סעיף בעייתי בחוזה
14/12/14 10:50
98צפיות
שלום רב
בשעה טובה מצאנו דירה שאנחנו מאוד אוהבים ומעוניינים לחתום על חוזה
אולם נתקלתי בחוזה בסעיף שנראה לי בעייתי:
"השוכרים מצהירים ומאשרים, כי ראו את הדירה ומצאו אותה מתאימה לצרכיהם, תקינה וראויה לשימוש והינם מוותרים בזאת על טענות כלשהן ביחס לטיב ולא תהיה להם כל זכות לבטל שכירות זו לאחר ראיה או מחמת מום גלוי או נסתר."
 
האם זה אומר שאם נניח נעבור לדירה ואחרי חודש נגלה שיש בה פגם רציני (עובש, רטיבות, טרמיטים וכו') אין לנו שום זכות לדרוש לבטל חוזה? ואנחנו נהיה תלויים בחסדיהם של בעלי הבית לטפל בבעיה?
האם הסעיף הזה חוקי בכלל? איך אפשר להצהיר שאתה מקבל עליך מום שאינך יודע עליו בכלל?
 
אשמח לעצה... החוזה אמור להיחתם בעוד יומיים
 
תודה
ועוד משהו חשוב שלא מופיע בחוזה כלל
14/12/14 10:57
61צפיות
בשיחה טלפונית עם בעלת הדירה היא ציינה שיש תכניות לתמ"א 38 בבניין- אבל לא כל הדיירים חתומים.
היא לא ציינה בדיוק במה מדובר אבל שזה ייקח הרבה זמן...
לא רשום על כך דבר בחוזה. מה הייתם מוסיפים?
את חייבת להגן על עצמך. תמ"א 38 זה לגור בתוך
14/12/14 13:27
56צפיות
אתר בניה, מאד לא נעים.
 
תדרשי סעיף מגדיר שביום בו מתחילים את הבניה תם החוזה
ה-"או" צריך להיות "אך למעט" כלומר אם יש משהו מוסתר את יכולה
14/12/14 13:24
44צפיות
לבטך את החוזה. מנסים לעבוד עליך
הסעיף הזה אכן לא תקין
14/12/14 13:45
55צפיות
ואכן צריך להחליף את המילה "או" במילה "למעט", ואם בעלי הדירה לא יסכימו המשמעות של זה היא שאין מה לבטוח בהם והייתי ממליצה לוותר על הדירה.
לגבי התמ"א - אם לא כל בעלי הדירות חתמו, המשמעות של זה היא שהבניין אינו נמצא בהליך תמ"א. גם במידה וכל בעלי הדירות יחתמו בשבוע הקרוב, מדובר בהליך ארוך שדורש אישורים רבים והסכמות נוספות על תכניות ומדידות וכו' - והסבירות שתמ"א יתחיל בשנה הקרובה גם כאשר כולם חתמו הינה נמוכה מאוד, על אחת כמה וכמה כשלא כולם חתמו.
על מנת להבטיח את זכויותכם ולמען הסדר הטוב, אתם יכולים לבקש שיצויין בחוזה שבמידה ויוחלט על התחלת תכנית תמ"א בעלי הדירה יודיעו לכם בפרק זמן של X זמן מראש ויאפשרו לכם לצאת מהחוזה, זה דבר מקובל.
 
תודה, אדבר איתו על זה. ועוד כמה דברים שקפצו לי לעין...
14/12/14 14:13
55צפיות
לא ראיתי בהסכם שום סעיף שמדבר על חובת המשכיר לתקן נזקים בדירה כתוצאה מבלאי. יש רק התחייבות שלנו לתקן נזקים אם אנחנו נעשה.
זה מובן מאליו שהוא יתקן או לבקש שיוסיף סעיף כזה?
 
בנוגע לפקדונות: הם דורשים ערבות בנקאית של 20 אלף ש"ח ובנוסף תשלום של 3000$ במקרה של הפרת חוזה.
בנוסף רשום שאם אנחנו מפרים חוזה הם זכאים לפנות אותנו אבל אנחנו נצטרך להמשיך לשלם שכר דירה עד תום תקופת השכירות, אלא אם כן יימצא שוכר מחליף.
 
האם כל הסעיפים האלה נראים לכם סבירים?
 
שום דבר לא מובן מאליו
14/12/14 14:31
53צפיות
תתעקשו לציין סעיף בחוזה על אחריות בעל הדירה לתקן נזקים כתוצאה מבלאי טבעי.
כעיקרון אם אתם מפרים חוזה באופן שדורש מבעל הדירה לפנות אתכם, אתם נדרשים לפצות אותו באופן מסוים - קחי בחשבון שדמי השכירות זו הכנסה עבור בעל הדירה, ואם הוא מפנה אתכם לפני שמוצא שוכרים אחרים ו/או הדירה תהיה במצב שלא יאפשר השכרה (יש שוכרים שמפונים אחרי שהרסו את הדירה), למעשה בעל הדירה יוצא בהפסד. מהצד השני - גם 3000$ כפיצוי שאינו מותנה בערבות וגם שתמשיכו לשלם שכ"ד נשמע דיי מוגזם.
בכללי, בעלי דירות פועלים להגן על עצמם, אבל החוזה אמור להיות דו צדדי - אמור להיות סעיף יציאה מהחוזה גם עבור המשכיר וגם עבור השוכר, והתחייבות לא להפר את החוזה מבחינת שני הצדדים, כשמצב בו התשתיות בדירה לא מאפשרות מחיה סבירה זו הפרה של החוזה מצד בעל הבית.
אין סעיף כזה בכלל
14/12/14 14:34
53צפיות
חוץ מהסעיף שרשמתי קודם, שבעצם פוטר אותם מאחריות כלשהי במידה והדירה לא ראויה למגורים.
 
בנוסף, יש כמה סעיפים שמופיעה בהם המילה "תרופה"... אני מפספסת משהו? תרופה זה שם קוד למשהו אחר?
 
אולי זו טעות הקלדה?
14/12/14 14:46
39צפיות
ובכל מקרה - כל דבר שלא ברור את יכולה לדרוש הבהרה מבעל הדירה ולבקש לשנות את הניסוח לכזה שאין בו מקום לפרשנויות נוספות.
תדרשי להוסיף סעיף על אחריות בעלי הדירה לתיקוני בלאי טבעי, למרות שבכללי לי נוצר הרושם שכדאי שתחפשו דירה אחרת..
זו לא טעות
14/12/14 20:07
46צפיות
לרוב כשמדברים עם תרופות ביחס לחוזה מדובר על סעד הפיצויים כתרופה במקרה של הפרת חוזה.
כך לדוגמא קוראים לחוק החוזים (תרופות בשל הפרת חוזה)
 
הזוי, מעולם לא נתקלתי בדבר כזה
14/12/14 21:38
39צפיות
משני צדדי המתרס. אני חושבת שזה משהו שלא אמור להופיע בחוזה שכירות דירה סטנדרטי, במיוחד לאור כך שנראה שהשוכר הממוצע לא מודע מה זה אומר.
זה לא נשמע כמו חוזה סטדנרטי
15/12/14 07:20
36צפיות
אלא כמו חוזה שנכתב ע"י עו"ד וצריך לשים לב לכל סעיף וסעיף בו.
 
אז דיברתי איתו
15/12/14 15:57
46צפיות
העליתי את נושא תיקון בלאי טבעי -הוא אמר שיחשוב על זה.
בנושא מום נסתר/גלוי הוא אמר שאני מוזמנת לראות את הדירה כפי שהיא במצב הנוכחי ולהחליט אם זה מתאים לי.
ניסיתי להסביר לו שמום נסתר זה משהו שלא אני ולא הוא יכולים לראות - הוא אמר שאין זה המקרה והדירה ראויה למגורים כי עובדה שגרים בה כעת.
שאלתי אותו אם ידוע לו על פגמים בדירה והוא ציין רטיבות באחת המרפסות וזהו
מצד אחד אני סומכת עליהם באינטואיציה, מצד שני הסעיף הזה נראה לי כמו מתכון לבעיות... הוא לא מוכן לשנות. מה אתם הייתם עושים?
 
בקשר לתמ"א הוא אמר שזה ייקח לפחות שנה (החוזה לשנה ו-5 חודשים) אבל כשזה יקרה נצטרך לפנות את הדירה כי מדובר על הרס הבניין באופן כללי
ובגלל שזה כזה מהלך אז ייקח זמן עד שיבצעו אותו
 
 
 
המלצה - חפשו דירה חדשה
15/12/14 16:04
44צפיות
בעל דירה שעל ההתחלה עושה רושם כזה ומגיב ב"אחשוב על זה" כשמדובר במשהו כל כך מקובל וסטנדרטי, הוא לא מי שהייתי רוצה לגור בנכס שלו.
קחי בחשבון שאם הכל היה תקין ואם הוא מאמין שהכל תקין, אין למעשה שום סיבה שהוא כל כך יתנגד לתיקונים שביקשת.
מסכימה
15/12/14 19:04
26צפיות
אני גם לא הייתי נכנסת לדירה כזאת שבעל הדירה אומר שהוא יחשוב על תיקון בלאי סביר
זה מתכון לכך שכל בלאי מבחינתו יהיה לא סביר.
º
הייתי מוותרת.
16/12/14 10:46
9צפיות
אמרתי לו שאני מוותרת
16/12/14 14:58
37צפיות
הוא בתגובה אמר "חבל שבזבזתם לי שבועיים".
נראה לי קצת מצחיק להגיד את זה, אחרי שרק אתמול הוא הודיע לי שהבניין מיועד להריסה...
בכל מקרה, מעולם לא אמרתי לו להפסיק לפרסם וזה לגמרי בעיה שלו.
תודה לכם על העזרה
 
|*|נפתח פורום מטבחים|*|
15/12/14 15:12
2צפיות
|בועה|חולמים על מטבח חדש לבית? קניתם דירה מקבלן ואתם רוצים לדעת איך לשדרג את המטבח מבלי לקרוע את הכיס?
בפורום מטבחים החדש של תפוז תוכלו לבשל לעצמכם את מטבח חלומותיכם בעזרת מומחים בתחום.

היכנסו כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...


שאלה לא מריחה ולא מסריחה...וסליחה.
14/12/14 09:32
104צפיות
נכנסנו לדירת קרקע שהיא יחידת דיור לפני כמה חודשים. אתמול הייתה סתימה בביוב וכל מי המקלחת והשירותים עלו וצפו. בעל הבית הזמין אינסטלטור מהמשפחה שלו והוא הוציא נייר טואלט מהביוב החיצוני והתפלא שאנחנו זורקים נייר טואלט לשירותים. אז לאיפה אני אמורה לזרוק אותו????
גם הוא אמר לי וגם בעל הדירה הצטרף לזה - שהם זורקים את נייר הטואלט, וסליחה על הביטוי, גם את זה שמנגבים בו את התחת, הם זורקים לפח.
 
אנחנו בשנת 2014 או בתקופת הצנע??
שמעתם על דבר כזה??
 
שמעתי על דברים כאלה
14/12/14 11:31
63צפיות
במיוחד בכל מיני בתים ישנים מתחילת המאה או דירות מרתף למיניהן בהן יש צנרת בעייתית או לחילופין במרתפים שנמצאים מתחת לגובה צנרת הביוב של הבית ותלויים במשאבה ששואבת את השופכין לביוב
והיא אכן רגישה לכל מיני ניירות...
ראיתי גם בית עם צנרת בעובי קטן שם הותקן טוחן כמו טוחן אשפה כדי לרסק את היציאות המוצקות ולמנוע סתימות...
אכן, זו בעיה שקיימת בדירות מאוד ישנות
14/12/14 13:49
59צפיות
שהצנרת שלהן מאוד ישנה ולא בוצעו בה שינויים ב-40 שנה האחרונות. זה משהו שבעל הדירה היה אמור להתריע עליו מראש, היות שזה דבר מאוד לא נפוץ ומאוד לא סביר  שהדיירים יבינו לבד, וזה מסוג הדברים שדורשים גילוי נאות.
אני במקומכם הייתי מודיעה על בקשה לצאת מהחוזה עקב חוסר גילוי נאות שפוגע באיכות החיים שלכם בדירה, ומודיעה על עזיבה תוך פרק זמן סביר מתוך רצון טוב (ומתוך רצון שלכם למצוא דירה אחרת).
עובש בשל הבדלי טמפרטורה
12/12/14 16:09
63צפיות
בחדר המקלחת נוצר עובש בשל הפרשי טמפרטורה ולחות (כשקר אנחנו לא תמיד משאירים את החלון פתוח).
ביקשנו מבעל הבית שיצבע את המקום, והוא אומר שאף בעל מקצוע לא יבוא כדי לצבוע חלק של קיר, ואמר לנו להסיר את העובש עם אקונומיקה.
מה עושים?
על מי האחרויות לטיפול בעובש? שלנו או של בעל הבית?
שאלה מצוינת
12/12/14 18:55
52צפיות
עובש זו תופעה מוכרת ונפוצה, במיוחד בחדרי אמבטיה. כעיקרון - ברוב המקרים אפשר להתמודד עם זה לבד בקלות עם אקונומיקה, אבל אם העובש חוזר כל פעם והתופעה מתפשטת, כדאי לבדוק אפשרות של חדירת מים מהתקרה/קירות, שזה משהו באחריות בעל הדירה וגם אינטרס שלו שיטופל, כי חדירת מים שכזאת עלולה לגרום לנזקים משמעותיים יותר. במידה וזה המצב, באחריות בעל הדירה גם לדאוג לצביעה לאחר סיום הטיפול.
 
 
 
 
היה לנו גם, בשנה הראשונה בדירה
13/12/14 11:01
49צפיות
ניקינו עם אקונומיקה ודאגנו להתחיל לשים לב ולא להפוך חדרים לחממות. כשיוצאים מהבית לפתוח קצת חלונות בכל החדרים, לפתוח את החלון באמבטיה ישר אחרי המקלחת - ובחורף וחצי שהיו מאז זה לא חזר.
גם נראה לי שלצבוע זה סתם לשים פלסטר, עדיף להשמיד. יש חומרים יותר יעודיים, המליצו לי על משהו של יעקובי, אבל לנו האקונומיקה הספיקה.
º
תודה
14/12/14 12:24
8צפיות
מעונינת בטופס זכרון דברים להשכרת דירה
12/12/14 23:13
33צפיות
טופס זכרון דברים להשכרת דירה
לא מומץ לחתום על זכרון דברים כי הוא מחייב בדיוק כמו חוזה
13/12/14 00:10
26צפיות
אם אתה מתעקש חפש בגוגל
º
דירת פרטר. מהי?
10/12/14 13:34
42צפיות
נסה כאן ...
11/12/14 09:17
55צפיות
דירה בקומה ראשוןנה
12/12/14 08:56
45צפיות
לפעמים בקרקע ולפעמים עם 4 מדרגות.
º
הכוונה לדירת קרקע
13/12/14 00:11
10צפיות
פינת העצה ו/או ההמלצה
08/12/14 13:12
63צפיות
אני לא חובבת פינות בכללי, אבל התגלית האחרונה שלי היא משהו שאני חייבת לשתף אתכם:
 
אני מאלו שמאמינים שטאטוא = הזזת הלכלוך ממקום למקום, ולכן בכללי אני לא אוהבת מטאטאים, במיוחד לא מהסוג שכולל את הזזת הלכלוך לראש שלו, שם הוא נדבק ונשאר...  הייתי מרוצה עד כה מסוויפר, שלצערי לא נמכר בארץ כבר זמן רב,  וכשהמלאי שלי הסתיים עברתי לשאיבת אבק + שימוש במגבונים של חברה אחרת שהיו הרבה פחות יעילים, אבל יותר יעילים ממטאטא.
 
ואז - הזדמן לידי מטאטא סיליקון, וגיליתי שזה משהו מדהים, פרקטי שימושי ונוח: במקום להזיז את הלכלוך ממקום למקום הוא מרכז אותו בצורה נוחה לאיסוף, הלכלוך לא נדבק כמו בראש מטאטא רגיל, ומעט הג'יפה שמוצאת את דרכה לראש המטאטא ניתנת להסרה בקלות ע"י שטיפה במים. מאוד נוח לעבוד איתו בכללי ו-אני ממליצה. ניתן לרכוש בהום סנטר ואני מניחה שבעוד מקומות בסגנון.
אין על סוויפטר ומטאטא סיליקון
10/12/14 00:13
60צפיות
פה בדירה שלנו יש פרקט ואסור לשטוף למעט קטעים קטנים אז לרוב מנקה פעם ביומיים את אותם מקטעים עם הסוויפטר- תענוג!
פה זה יחסית יקר אבל יש אריזות חיסכון אז זה יוצא משתלם.
 
לגבי מטאטא סיליקון-היה לנו בארץ והיה תענוג להשתמש בו. אמא שלי משום מה לא הסתדרה איתו ואני זוכרת איך היא התייאשה כשעזרה לי לנקות דירה לפני המעבר ורצה להביא את המטאטא שלה מהבית. פה אין מטאטאים נורמליים וזה מחרפן אותי...
לפחות יש סוויפר...
10/12/14 12:02
38צפיות
ממש התבאסתי כשהפסיקו למכור את זה בארץ.
כשתגיעי לחופשת מולדת אני אשמח אם תביאי לי כמה חבילות...
עובד טוב המטאטא סיליקון (לעומת מטאטא רגיל)?
10/12/14 22:35
37צפיות
ראיתי דעות חלוקות בפורומים שכנים, לפחות לגבי אבק ודברים קטנים.
 
לגבי הסוויפטר, גם אם היה לא הייתי משתמש מטעמי איכות סביבה. אני לא מוכן להשתמש במשהו חד פעמי בשביל נקיון בסיסי.
º
בעיני כן, זה תופס יותר טוב את הלכלוך
13/12/14 03:46
5צפיות
תודה איך הוא עם שיער?
12/12/14 00:24
37צפיות
אני והחתול עושים תחרות נשירה, והוא מאוד אוהב את המטאטא (כלומר, לרדוף אחריו ולהפוך את כל המטלה ללא יעילה) ומאוד מפחד מהשואב (ואני עצלנית בשביל לגרור כל פעם את השואב ממחבואו).
חשבתי כפתרון סופי לקנות שואב רובוטי, אלא אם הסיליקון יודע להתמודד עם כמויות השיער שיש פה...
לבעלי חתולים הייתי ממליצה על רומבה
12/12/14 18:51
29צפיות
אבל מטאטא סיליקון מומלץ בלי קשר, כשגם כשיש רומבה לא מזיק מוצר משלים.
 
היתרון של מטאטא הסיליקון הוא גם שהוא "ממגנט" את הלכלוך כולל השערות (גם לי יש נשירה ), אני מניחה שזה קטע של חשמל סטטי, וגם אין את החיסרון של מטאטא רגיל, שהלכלוך והשיער נדבקים אליו ונסחבים...  
מומלץ
13/12/14 11:08
25צפיות
לא מנסיון אישי כי בערך חודשיים אחרי שהחתול נכנס לחיינו גם נכנס לחיינו שואב אבק רובוטי, אבל חברות שלי שיש להן חתולים/כלבים ממש המליצו על המטאטא סיליקון.
º
תודה, אחפש!
13/12/14 20:41
2צפיות
סרטון מצחיק שידבר לכל מי שהיו לו בעיות עם שותפים
הודעה זו מכילה סרטונים
09/12/14 16:42
39צפיות
עילה לסיום מוקדם של חוזה שכירות
08/12/14 11:21
94צפיות
שלום רב לכולם,
 
אני שוכר דירה כבר שנה וחצי ועד עתה לא היו בעיות, גם אני וגם בעל הדירה עמדנו בכל ההתחייבויות. לאחרונה בעל הדירה שלי הסב מחסן השייך לו בבניין לדירת מגורים אותה הוא מעוניין להשכיר. לטענתו אין לו אפשרות להתקין שעון חשמל ומים נפרדים לדירה זו ועל כן היא תצרוך חשמל מים מחשבונות הרשומים על שמי. בעל הבית אמר לי שיהיה עלי להתחשבן עם הדייר החדש על חלקו בחשמל ובמים על בסיס שעונים פרטיים שנמצאים בתוך הדירה החדשה. יש לציין כי לדירה שלי אין שעוניים פרטיים כך שאני לא יכול לדעת כמה חשמל ומים אני צורך בדיוק אלא רק להפחית את החלק המצויין בשעונים שבדירה החדשה.
 
יש לציין כי עד עתה הייתי מאוד מרוצה מהדירה ומבעל הבית וכעיקרון איני מעוניין לעזוב. הייתי מעוניין לשמוע את עצתכם לגבי דרכי פעולה אפשריות. האם יש לי זכות לדרוש מבעל הדירה להתקין שעונים פרטיים עבור הדירה שלי? האם יש לי זכות לבקש ממנו להעביר את חשבונות המים והחשמל חזרה על שמו? והאם יש לי זכות לבקש ממנו פיקדון כספי שאותו אוכל להפקיד במקרה והדייר החדש יסרב לשלם את חלקו?
 
יש לציין כי בחוזה השכירות שלי אין כלל התייחסות לאפשרות של סיום מוקדם (לא בכפוף למציאת דייר חדש ולא בכלל). האם שינוי שכזה מהווה עילה לסיום מוקדם של החוזה במידה ואחליט שאיני מעוניין להמשיך להתגורר בדירה בתנאים החדשים.
 
תודה מראש לכל העונים,
 
גדי
ברוך הבא לפורום
08/12/14 13:05
66צפיות
לפי מה שאני רואה ומבינה, עומדות בפניך 3 אפשרויות:
1. לא לעשות כלום ולמעשה להענות לדרישות בעל הדירה
2. לטעון להפרת חוזה - היות שהתנאים האלו לא הוזכרו בחוזה המקורי, ולדרוש לבצע חוזה חדש בו יותנו תנאים רלוונטיים (כמו דרישת ערבונות למקרה שהחשבונות לא ישולמו ע"י הדייר הנוסף/העברת החשבונות על שם בעל הדירה).
3. לדרוש את סיום החוזה - אם בתוקף הפרת חוזה/שינוי תנאים, ואם באופן מקובל שכולל חיפוש דייר מחליף שיהיה מקובל על בעל הדירה, דבר שאפשר להציע גם אם אינו מצוין בחוזה.
תודה רבה על התגובה המהירה
08/12/14 13:21
51צפיות
דיברתי עם בעל הבית והוא הסכים בעיקרון להכניס סעיף לחוזה שיגן עלי מפני אפשרות שהדייר לא ישלם וכן הוא הסכים לבדוק אפשרות עם קבלן להתקין שעונים פרטיים בדירה שלי. יחד עם זאת, עוד לא שאלתי אותו לגבי אפשרות של בטחונות מצידו או מצד הדייר החדש וכן לגבי אפשרות שהוא יעביר את חשבונות החשמל והמים על שמו.
המצב שאני רוצה להימנע ממנו הוא שאני אשלם סכומים גבוהים על שירותים שלא אני צורך ואז אני אהיה זה שצריך לרדוף אחרי אנשים שונים (בעל הבית או הדייר החדש) על מנת שיחזירו לי כסף.
לפיכך אני רוצה לוודא שבתרחיש הגרוע ביותר אני אוכל לעזוב את הדירה לפני הזמן ואהיה זכאי לכך שהוא יחזיר לי את הצ'קים הדחויים והפיקדון על הדירה למרות שאין סעיף בחוזה המתייחס לסיום מוקדם של השכירות. אני לא ממש היייתי רוצה להכנס למצב שבו אני צריך למצוא דייר חלופי, במיוחד מפני שאני לא רואה דייר שיסכים להיכנס לדירה בתנאים כאלו.
 
בכל מקרה,
תודה רבה
מה שאתה יכול לסכם איתו
08/12/14 13:47
67צפיות
זה לדאוג להוראת קבע כל חודש בסכום של חשבון החשמל הממוצע, שיועבר אליך ע"י הדייר/ע"י בעל הדירה, כשקיזוז ההפרשים יתבצע בינך לבין בעל הדירה.
 
º
רעיון מצויין! תודה.
08/12/14 14:01
14צפיות
לדעתי זה פתח לברדק גדול
08/12/14 23:47
52צפיות
קודם כל לא הבנתי מההודעה הראשונה שלך שמצד אחד החשבונות על שימך ומצד שני אין לך מונים פרטיים...
מן הסתם אם זו דירה יש לה מונה מים ומונה חשמל ולפי זה מגיעים לך חשבונות...
אם הוא בונה דירה נוספת במחסן ומתחבר למים ולחשמל שלך זו בודאות יחידה לא חוקית ואתה גם יכול לפנות באופן אנונימי לפיקוח בניה העירוני ולרוב הם פועלים די מהר ודואגים להפסיק את העבירה...
 
בכל מקרה על תסכים שהחשבונות ישארו על שמך כי אם מאיזו סיבה יווצר חוב בחשמל או במים זה יפול עלייך ואתה תהייה בבעייה
המינימום זה שיעביר את החשבונות על שמו ושהוא יראה לך את החשבונות ויעשה את הקיזוז מולך אחרי ההפחתה או כאמור מונים אישיים אחרי הפיצול ליחידה החדשה למרות שזה עשוי להיות מעט בעייתי מבחיה לוגיסטית
פורום ירושה ועיזבון

פורום ירושה ועיזבון

בואו להתייעץ בכל התלבטות ושאלה היכנסו עכשיו >>

קשת סירוטה לוינר עו

זקוקים לייעוץ משפטי?

ייעוץ מגוון בתחומי מס השונים לפרטים לחצו כאן >>>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה