בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים!

הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)

חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?
מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.

כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.

כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.

קדימה, הסלון קורא לכם.

שטר חוב או צ'ק בטחון?
01/09/14 19:05
11צפיות
היי,
בתור דייר הוגן שלא מתכוון לעשות שום דבר במזיד אני מעוניין להגן על עצמי במצב שבעל בית חלאה מחליט סתם ככה לגבות ממני כסף.
במקרה כזה מה עדיף לי לתת צ'ק בטחון או שטר חוב עם ערבים?
 
אני חושב ששטר חוב יותר טוב לדייר כי הפעלה שלו מחייבת הוצאה לפועל \ בית משפט, כלומר הבעלים צריך לעשות את הפעולה המלוכלכת כדי לקבל ממני כסף שלא מגיע לו, לעומת זאת במקרה של צ'ק אני חייב לבטל את הצ'ק כדי להגן על עצמי שזאת הפעולה המלוכלכת. מצד שני שטר חוב מצריך ערבים...
 
מה דעתכם?
שטר חוב פחות בשימוש בימינו
01/09/14 22:47
15צפיות
היות שבעלי הדירות הם אלו שקובעים, הם מעדיפים את מה שעדיף עבורם, ולכן רבים מעדיפים ערבות בנקאית או פיקדון במזומן, ואפילו צ'ק ביטחון (שאסור לך לבטל במידה ולבעל הדירה יש עילה מוצדקת להשתמש בו).
 
אגב - לרוב מקובל שבעלי הדירה מחזירים את צ'ק הביטחון או קורעים אותו בנוכחות הדייר, ביטול צ'ק כזה הוא רק במידה והצ'ק אבד, או במקרים כמו שקרה לי, שהיה מדובר בבעל דירה שחי בחו"ל ולא היה ממש ניתן לדבר איתו.
למה אסור לבטל צ'ק בטחון?
01/09/14 23:31
8צפיות
זה שקול לכל צ'ק רגיל שאפשר לבטל, לא?
 
מעבר דירה - הורדת השם מהחשבונות
28/08/14 11:43
107צפיות
אני מפנה דירה בקרוב ורציתי לדעת מה הפרוצדורה ללהוריד את השם שלי מהחשמל, מים וארנונה במקרה והבעל דירה לא משתף פעולה עם להתקשר בעצמו ולהעביר אותם על שמו לפני שהוא מוצא דייר חדש.
 
בעיקרון יש לי את החוזה והעתק של הת.ז של הבעלים ממתי שהעברתי את הארנונה על שמי.
בקשר לארנונה , אין בעיה ,
28/08/14 12:35
79צפיות
אתה ניגש לעריה, משלם בדיוק עד יום העזיבה כולל, ומעביר על שמו. ( לא צריך אישור שלו בשביל זה )
חשמל - מצלצל 103, נותן קריאת מונה, משלם בכרטיס אשראי ומעביר על שמו. אין בעיה( אם יש בעיה , הם עושים שיחת ועידה איתו ואיתך )
 
עם המים , יש בעיה, צריך שהוא יחתום לך.
 
בהצלחה
º
תודה!
28/08/14 13:48
17צפיות
זה לא מדויק
28/08/14 13:57
78צפיות
כעיקרון - אין אפשרות להוריד את השם שלך מכל חשבון שהוא, בלי שירשם אדם אחר כחשבון המשלם. במקרה של שכירות האדם שרשום יכול להיות בעל הדירה, אבל הוא צריך לבקש/לאשר שהתשלום יעבור על שמו בבקשה שכוללת הזדהות מלאה כולל מספר תעודת זהות. אין אפשרות לדייר לבקש דבר כזה בשם בעל הדירה, ואני יכולה לספר שבזמנו בעיריית ר"ג אמרו לי שקיימת אפשרות נוספת  והיא שבעל הדירה יכתוב הצהרה עם פרטי מי שגרים בדירה, אבל לי אישית אין אפשרות להוריד את שמי מהחשבון גם אם שילמתי את כל החובות.
כנ"ל בחברת החשמל - תמיד ידרשו לקיים שיחת ועידה עם מי שהחשבון אמור להיות מועבר על שמו, בין אם זה השוכר החדש ובין אם זה בעל הדירה. אין שום אפשרות להעביר באופן חד צדדי את החשבון על שם מישהו, גם אם אותו מישהו הוא בעל הדירה. אגב - יש כאן נקודת מבט מאוד הגיונית: מה עוצר ממני לשלם את החשבונות האחרונים, להעביר את השאר על שם בעל הדירה ולהמשיך לגור בדירה עוד חודשיים או יותר בלי לשלם שקל? ומה מונע ממני או מכל אדם אחר למסור קריאת מונה שאינה תואמת למונה?
סוג של - אשמח לדעת גם הפוך
28/08/14 12:59
69צפיות
חשבון המים שאני משלמת עדיין רשום על שם הדיירת הקודמת באותה דירה, מה שאומר שאני לא יכולה לשלם את החשבון דרך הטלפון, כפי שאני רגילה לעשות עם החשמל.
יש דרך להעביר את החשבון על שמי גם אם אין לי דרך לאתר את הדיירת הקודמת?
מקרה כזה נראה לי פשוט יותר
28/08/14 14:00
52צפיות
להעביר על שמך מאדם אחר לא אמורה להיות בעיה, כל עוד אין חוב על שם אותו אדם, ולפי מה שאת מתארת אין חוב.
תתקשרי לתאגיד המים, תמסרי את פרטי הדירה והמשלמת הקודמת, תסבירי שאת גרה בדירה עכשיו ומבקשת להעביר על שמך ו-מניחה שזהו. תספרי לנו אם זה יהיה אחרת.
בהמשך לתגובה שלי ללליתות
28/08/14 14:03
71צפיות
על מנת להוריד את שמך מהחשבונות אתה נדרש לשיתוף הפעולה של בעל הדירה. אם אתה פונה ללא שיתוף פעולה איתו זה נחשב להתחזות (בהנחה שתזהה בשמו, אם לא תזדהה בשמו רוב הסיכויים שיסרבו להעביר את החשבון על שמו, ככה לפחות אמורים להגיב).
מה עושה בן אדם שאין לו שיתוף פעולה מהצד השני?
28/08/14 14:07
63צפיות
אני מבין את ההיגיון של מה שאמרת בתגובה ללליתות, אבל על אותו מטבע - מה עוצר בן אדם מלשכור דירה, לא להעביר את החשבונות על שמו ולא לשלם שום דבר?
כאן בדיוק אמור להיכנס בעל הדירה לתמונה
28/08/14 14:15
64צפיות
בעלי הדירות "בסדר" אמורים לוודא בתחילת החוזה שהשוכרים הקודמים סוגרים את החובות, ושהשוכרים הנכנסים מעבירים את החשבונות על שמם (כשכאמור, אי אפשר להעביר חשבון על שמך אם יש חוב למשלם הקודם). יש גם מי שמעגנים את זה בחוזה, ובכלל דייר עוזב שלא הציג הוכחה לסגירת החובות נחשב כמפר חוזה, ולא מקבל את הערבונות שלו בחזרה עד שמטפל בנושא.
יש בעלי דירות שפחות מתייחסים לכך, זה משהו שאמורים לשים לב אליו כשנכנסים לדירה, ובמצבים כאלו אם אין ברירה רצוי לא להעביר את החשבונות על שמך (שישארו על שם הדייר הקודם או על שם בעלי הדירה, הכי טוב).
למה זה מסובך?
01/09/14 19:02
9צפיות
כל דבר שאפשר להתנתק ממנו אז להתנתק (מים חשמל גז).
והתנאי לחיבור יהיה שהדייר הסורר יעביר הכל על שמו.
 
מה עושים עם ארנונה אני לא יודע..
לצערנו, מי שמחליט אלו החברות
01/09/14 22:40
6צפיות
חברת החשמל לא תסכים לבצע גמר חשבון בלי שיהיה רשום אדם אחר כמשלם, ובהצלחה במציאת עירייה שתסכים שלא יהיה רשום אף אחד כמשלם ארנונה (זה דבר שמשלמים ללא קשר ל"חיבור").
 
ושוב אכתוב שזו אחריות של בעל הדירה, ואם בעל הדירה לא מגלה נכונות לטפל בכך במעמד הכניסה לדירה, אז זה סימן לבאות.
מה זה אומר "גמר חשבון"
01/09/14 23:37
4צפיות
אני בתור בעל דירה לא יכול לבקש מחברת החשמל שתנתק אותי ושאני אפסיק לשלם לה?
עכשיו אני דייר שעומד לעזוב דירה, אף אחד לא לוקח אחריות על העברת הבעלות, גם לא הבעלים.
 
בהנחה שאין לי חוב (כי אני גרתי עד עכשיו בדירה) אני לא יכול להתנתק מחברת החשמל? גז? מים?
 
ארנונה זה משהו אחר..
פשוט להגיד להם
01/09/14 23:51
4צפיות
"חבר'ה אני בתור בעל החשבון, בדירה הזאת, לא מוכן לשלם יותר. בואו נתקו אותי"
מה יש חוק שלכל דירה צריך להיות גז\חשמל\מים?
 
בלי קשר כשאני נזכר אז בדירה שההורים שלי משכירים, חברת הגז אמרה שזה שהחשבונות עברו על הדיירים זה טוב ויפה אבל במקרה של בעיות הם יבואו להורים שלי..
שכירות משנה
27/08/14 23:52
83צפיות
אהלן,
אז מצאתי אחלה דירה, באחלה מחיר ואחלה אזור והכל... אחלה.
בעל הדירה שלח לי את החוזה לעיון, ואז הבנתי שהוא לא בעל הדירה אלא שוכר אותה ומשכיר לאחרים.
הוא רוצה להחתים אותי על חוזה לשכירות משנה, לתקופה של שנה. הוא לא גר בדירה וכל הדירה (3 שותפים) מושכרת ממנו.
 
בעייתי? יש ממה לחשוש?
זה עשוי להיות בעייתי
28/08/14 14:08
72צפיות
יש מקרים של שכירות משנה שנעשית בלי ידיעת בעל הדירה, מה שאומר שזה חוזה לא חוקי ואם בעל הדירה מגלה את זה ומחליט לפנות אותך - תמצא את עצמך מחוץ לדירה מהיום למחר, עם סיכוי להפסד כספי (לך תרדוף אחרי מי שביצע את שכירות המשנה שיחזיר לך שכירות של חצי חודש).
במצב כזה יש סיכוי לא רע שאם יהיו בעיות בדירה אותו שוכר משנה לא בהכרח יוכל לטפל בהם - אחרי הכל גם הוא צריך לתת דין וחשבון לבעל הדירה ואם הדירה לא שלו הוא לא בהכרח יתלהב מלממן תיקונים בעלויות לא סמליות שלפעמים נדרשים.
כמובן, יכול להיות שבעל הדירה מודע לכך (אם כי אני בספק, אני לא הייתי מסכימה למצב כזה), אבל זה דורש בירור. אתה יכול לשאול בכלליות מי הוא בעל הדירה ואיך יוצרים איתו קשר במידת הצורך, ולפי התגובה של המשכיר תוכל להבין מה הולך שם.
ליצור קשר עם בעל הדירה.
31/08/14 08:51
38צפיות
ולברר איתו הכול,בנושא שכירות הדירה וכול התנאים.
אם אין אפשרות כזאת ,אז לוותר על הדירה כדי לא להסתבך.
|מוצץ| אירוע בייביסטאר לנשים בהריון
27/08/14 17:36
6צפיות
|*|את בהריון ורוצה להגיע לאירוע מהנה ולקבל מתנות שוות בשווי 200 ש"ח |?|

|תפוז| אנשים מזמינה אתכן לאירוע מיוחד, בו תמצאו את כל המוצרים שאתן צריכות לבייבי שלכם, בהנחות מיוחדות!

אתן מוזמנות להירשם בלינק הבא:
http://tapuzbiz.activetrail.biz/BabyStar

נתראה ביום חמישי 4.9 בין השעות 10:00-20:00 (אפשר להגיע מתי שרוצים)

האירוע מיועד לנשים בכל שלב של ההריון - אתן מוזמנות להפיץ לחברות.
לגור עם ספונסר
25/08/14 21:29
176צפיות
נתקלתי בהודעה שפורסמה בפורום שכן, הודעה שכתב בחור צעיר על הקשיים שלו לכלכל את עצמו למרות שמשתכר שכר נאה למדי. אממה? מסתבר שהוא לא מכלכל רק את עצמו, אלא גם את חברתו שמתגוררת עימו, אבל אינה עובדת ועל כן את כל הוצאות המחייה שלה הוא מממן. לא אכנס להסברים שנתן אותו בחור מדוע חברתו אינה עובדת ואינה מתכננת למצוא עבודה, שבעיניו מוצדקים, אבל השורה התחתונה הייתה שהוא רואה לנכון לממן את שניהם ולכן הביע תסכול שלמרות שעובד ומשתכר שכר ראוי, הוצאות המחייה הבסיסיות משאירות אותו ללא אקסטרות לבילויים שלא לדבר על יותר מזה.
 
הפוסט הזכיר לי סיפורי עבר ששותפו בפורום, של אנשים שהציגו מצב בו רק הם או רק בן/בת זוגם עובדים והם מתגוררים ביחד או מתכננים מגורים משותפים, כשלא תמיד נראה שהפנימו את הבעייתיות שבדבר, משני הצדדים. בדיונים האלו היו גם מי שטענו שזה חלק מזוגיות ומובן ולגיטימי, אבל אני אישית לא מסוגלת לקבל את זה, וכמו שלא הייתי רוצה להיות תלויה באדם אחד מבחינה כלכלית, גם אם זה בן זוגי, אני לא חושבת שמצב בו צד אחד עובד ומפרנס והשני רק "מקבל" הוא תקין וניתן להבנה. הועלו בעבר מקרים שנתפסו כמוצדקים יותר, כמו סטודנט/ית שהלימודים לא אפשרו להם לעבוד ולכן העול הכלכלי היה על בן/בת הזוג, אבל גם זה לדעתי לא מצדיק ואני במצב כזה הייתי נשארת אצל ההורים או עובדת בלילות, ולא הייתי מאפשרת לבן זוגי לפרנס אותי באופן מלא. 
 
האם אתם מכירים מצבים כאלו מקרוב? האם יצא לכם להיות בסיטואציה שכזאת או קרוב? האם לדעתכם יש פיתרון במצב כזה מלבד פרידה או "הכרחת" אחד הצדדים לממן את חלקו? מה הייתם מייעצים לאדם כזה? ולאדם שבצד השני? 
 
 
כן
25/08/14 21:39
107צפיות
שלא תביני לא נכון, אני מאוד מסכימה איתך, לא צריך להכנס לסיטואציות כאלה ביודעין.
לפני 8 חודשים עברתי לדירה עם בן הזוג שלי, לצערנו קצת לאחר מעבר הדירה הוא נקלע למצב בו הוא אינו עובד.
צימצמנו הוצאות כמה שיכלנו, ויתרנו על דברים לא הכרחיים, אך המצב נהיה יותר קשה עם כל חודש שעבר והוא לא הצליח למצוא בו עבודה, מה שגרם בסופו של דבר להחלטה שלכמה חודשים שכר הדירה יהיה עליי ובכל שאר ההוצאות נמשיך להתחלק כמו שהיה עד כה.
הוא מצידו עוקב אחר ההוצאות ומתכנן להחזיר לי את הכסף עבור שכר הדירה, אני מעדיפה שזה יהיה להוצאות משותפות אחרות.
 
לכן, אני מבינה איך אנשים מגיעים למצבים כאלה, אבל לעולם לא הייתי נכנסת למצב כזה ביודעין.
המקרה שלך מאוד שונה לדעתי
25/08/14 21:50
109צפיות
הכיוון שהעליתי הוא למקרים בהם אדם לא עובד ולא מתכנן להתחיל לעבוד. לצערנו מצב של אבטלה הוא דבר שקורה, ולמצוא עבודה בדרך כלל זה הליך מורכב כשלא מדובר במשרת סטודנט/עבודה זמנית, כך שהמקרה שלכם אינו מייצג.
 
אני יכולה לספר באותו הקשר שעברתי בזמנו תקופת אבטלה במהלכה אמנם לא גרתי עם בן הזוג, אבל הוא מאוד דאג לי בהקשר הזה וזה כלל גם כיסוי הוצאות שהרגישו לי קצת מוגזמים לפעמים (זה לא שלא היה לי ממה לחיות), ואני גם העדפתי לצמצם בבילויים באותה תקופה במיוחד דווקא כי הוא התעקש לשלם עלי כל פעם... במידה וזה היה קורה בתקופת מגורים משותפת, הייתי פועלת כמו בן זוגך ומחזירה את כל ההוצאות מאוחר יותר.
 
 
סיפורים כאלו עושים לי רע
26/08/14 19:53
102צפיות
אני לא מבינה אנשים כאלו משני הצדדים - אם אין כסף לא עוברים לגור בדירה שכורה, גם אם לבן או לבת הזוג שלך יש, ואם לבן או לבת הזוג שלך אין ולך יש, לא עוברים לגור איתם עד שיהיה להם. מצבים כאלו הם פתח לבעיות ולתסכול. זה לא שונה לדעתי ממצב של שותפים עם פער כלכלי משמעותי ביניהם, וכל עוד לא מדובר בזוג נשוי או בזוג ותיק שנקלע למצב הזה כמו שתיארה im mitzi, אני לא מבינה למה להתחיל את זה בכלל.
 
אני אף פעם לא עשיתי דבר כזה אבל הייתי עדה לשני מקרים כאלו שקרו לאנשים קרובים - מקרה אחד של ידיד שגר לבד בדירה שכורה ובת הזוג עברה לגור אצלו באופן בלתי רשמי בהתחלה עד שנוצר מצב שהיא ממש גרה אצלו, רק לא שילמה שכר דירה וחשבונות ובגלל שהיא הייתה סטודנטית שהרוויחה מעט הוא החליק את זה בהתחלה בטענה שבכל מקרה היה משלם לבד את שכר הדירה והארנונה, אבל מה ששבר את גב הגמל הייתה הגישה שלה - היא לא הציעה בכלל להשתתף בחשבונות, היא לא השתתפה גם בהוצאות האוכל באופן פרופורציונאלי, ולמרות שלא היה מדובר בעלויות גבוהות הוא הרגיש שהיא מגזימה ורוכבת עליו במידה מסוימת, ואני הבנתי אותו מאוד.
 
במקרה השני מדובר בבחורה מחוג מכריי שבזמן שהייתה סטודנטית לתואר מתקדם והתקיימה ממלגת קיום סמלית עברה לגור עם בן זוגה, כשמהצד זה הרגיש כאילו היא קפצה על ההזדמנות לצאת מבית ההורים (הם עברו לגור ביחד בשלב מאוד מוקדם של הקשר). לבחור הייתה משכורת טובה ובגלל שהוא לא היה מוכן להתכלב הוא היה מוכן לשלם מעט יותר גם בשכר דירה וגם בארנונה וגם בחשבונות - אבל זה לא עזר לו כי היא בגלל המצב הכלכלי חסכה במזגן והתקלחה במים קרים כדי שחשבון החשמל יהיה כמה שיותר נמוך. היו עוד נושאים בעייתים שהפריעו לו כמו שהיא העדיפה שמעט הכסף שהיה לה ילך להוצאות טיפוח ולבילויים במקום להשקעה בדירה ולמחיה מינימלית, היא הביאה אוכל מההורים שלה כדי לחסוך והוא לא תמיד אהב את זה אז מצא את עצמו משלם על רוב הקניות בסופר  - ובסוף הם נפרדו, לא רק בגלל זה אבל זה ללא ספק זירז את הקץ.
אני מסוגלת להבין מה הניע לפרידה
27/08/14 16:39
65צפיות
מהצד של מי שמשלם זה יוצר מתישהו תחושה של ניצול, גם אם זו לא הכוונה, הגבול פה הוא מאוד דק.
אני לא מצליחה להבין גם את הצד השני, הייתי מצפה מכל מי שקיבל חינוך תקין שלא יכנס למצב בו הוא חי על חשבון מישהו אחר, גם ובמיוחד אם מדובר בבן/בת זוג. אבל- יצא לי לשמוע על כמה וכמה מקרים כאלו, ככה שנראה שלא חסרים אנשים שלא קיבלו חינוך תקין... בפורום המקביל לנו (הורים לבוגרים) סיפרה לאחרונה מישהי על החבר של בתה שעבר לגור אצלה בבית על חשבונה (של האמא), הם נוסעים לבלות עם הרכב שלה ולא מתדלקים אותו והוא עוד בא בטענות לאמא למה היא לא קנתה קולה ופירות וכו'. יש אנשים חסרי גבולות.
 
קראתי את ההודעות שלו שאת מדברת עליהן,
29/08/14 10:20
55צפיות
ובלי קשר לחברה, 3500 ש"ח לשני אנשים על מזון בחודש, זה לא בדיוק הוצאות מחייה בסיסיות. וזאת רק דוגמא. אני קיבלתי תחושה מההודעה שהבחור לא מצטמצם במיוחד למרות שבהחלט יש איפה. אז למרות שאני בוודאי לא מצדיקה את החברה שלא עובדת, יש לו אפשרות לשפר את מצבו הכלכלי כרגע גם בלי זה, רק לא נראה שהוא עושה מאמץ מיוחד.
זה מצב מוכר מאוד
29/08/14 16:54
61צפיות
יש לא מעט זוגות נשואים בהם אחד מבני הזוג (עפ"י רוב האשה) לא משתתף כלל בפרנסת הבית.
 
אנחנו היינו כאלה למשך תקופה לא קצרה בעבר. זה חלק מהסיבה לבעיה כרגע.
 
אבל לדעתי זו לא ההגדרה של "לגור עם ספונסר". למיטב זכרוני מדובר בדרך כלל באשה צעירה שגרה עם גבר עשיר רק בשביל הכסף (והוא איתה רק או בעיקר בשביל הסקס "sugar daddy")
לא התכוונתי לזוגות נשואים
29/08/14 17:47
52צפיות
אנחנו נמצאים בפורום "יוצאים מהבית" והכיוון הוא לגבי זוגות לא נשואים שלא גרו ביחד לפני כן, בחלק מהמקרים זו יציאה ראשונה מבית ההורים ו... היא רק על חשבון אחד מבני הזוג.
 
השימוש במילה ספונסר הוא בהשאלה, וזה יועד על מנת להמחיש את האבסורד שבמצב הזה.
ביטול חוזה שכירות
26/08/14 17:09
106צפיות
שלום,
לפני מספר ימים חתמו על חוזה שכירות, במעמד החוזה בעל הדירה ביקש שנחתים בהמשך ערבים ונארגן ערבות בנקאית.
לשאלתנו מה זה ערבות בנקאית, הוא אמר חתימה מהבנק שאין בעיה עם החשבון.
חתמנו על חוזה, מסרנו שבימים הקרובים נפנה לבנק ולערבים ונעביר לו הכל חתום.
כניסה לדירה ב1.9, במעמד החוזה גם העברנו לו תשלום בשיק מזומן על החודש הראשון של השכירות +11 שיקים נותרים לשאר השנה.
למחרת בדקנו עם הבנק מה התהליך של ערבות בנקאית, הוסבר לנו, והחלטנו שאנחנו לא מעוניינים בתהליך.
פנינו לבעל הדירה, אמרנו לו שזה לא מקובל עלינו ואנו מוכנים לתת שיק כערבון.
לאחר דין ודברים מאד ארוך במטרה להגיע להסכמה, הוא אמר שהוא לא מוכן ומעונין בערבות בנקאית או במזומן שיועבר אליו ישירות לחשבון כפיקדון.
אמרתי שבעיני לא מקובל ואנחנו לא נשכיר את הדירה בתנאי הזה.
הסכמנו על ביטול החוזה, והוא אמר שמבחינתו עלינו למצוא שוכרים חדשים ואנחנו משוחררים.
מה קורה אם עד ה1.9 לא נמצא שוכרים חדשים? הוא ראשי להפקיד את השיק?
הרי הוא לא מוכן שנשכיר ממנו בתנאים אחרים אז למה עליי למצוא לו שוכרים?
מבחינתו הוא אומר שהדירה הושכרה לנו ואנחנו יכולים לעשות איתה מה שאנחנו רוצים אבל מצד שני לא מסכים לתנאים שלנו, אז איך זה מתסדר מבחינה חוקית?
אשמח לשמוע מנסיונכם כיצד להתנהל מולו, הוא מאד מרובע ולא גמיש, כל שיחה איתו מוציאה ממני אנרגיות עצומות.
תודה מראש
בעיקרון הוא צודק
26/08/14 19:49
66צפיות
למה לא בדקתם את כל הדרישות שלו לפני חתימת החוזה?
לפי מה שאת כותבת זה נראה כי זו הדירה הראשונה שאת שוכרת, ונראה שחתמת על החוזה בלי לקרוא ולהבין אותו.
מבחינה חוקית זה מאוד מסתדר, מאחר וכבר חתמת על החוזה מול בעל הדירה הרי שהסכמת לתנאי החוזה, קרי את הסכמת לתנאים של ערבים וערבות בנקאית.
בנוסף אם מצויין בחוזה שבמידה ואת רוצה לצאת מהדירה לפני הזמן עלייך למצוא שוכרים חליפיים הרי שאת חייבת לעשות כן.
 
להבא, תקראי טוב חוזים לפני שאת חותמת, תביני את האותיות הקטנות ומה כל דבר אומר, ואל תחתמי על סמך מה שאחרים אומרים תחקרי את הדברים לעומקם.
זה נשמע קצת מוזר
26/08/14 19:59
67צפיות
לדעתי הוא היה צריך לוודא שאתם יודעים מה זו ערבות בנקאית ועצם השאלה שלכם הייתה צריכה להדליק לו נורה. מהצד השני זה גם חוסר אחריות שלכם שלא ביררתם במה מדובר לפני שנתתם לו את הצ'קים.
 
כעיקרון ברגע שחתמתם על החוזה שכולל התחייבות לערבות בנקאית, הדרישה שלו חוקית לחלוטין, כי ביטול החוזה הוא בעצם הפרה שלו.
 
אני ממליצה להבא להתייעץ עם אדם מבין עניין לפני החתימה - מקובל מאוד לבקש שישלחו לך את החוזה במייל, ואז את עוברת עליו לפני החתימה ויכולה להתייעץ עם מי שתרצי בנושא.
ערבות בנקאית זה תענוג קטן ויקר ,
26/08/14 20:26
74צפיות
אבל הוא מאפשר למשכיר "לישון בשקט".
 
זכותכם לשנות את דעתכם,
אבל יש לזה מחיר.
הוא מבחינה משפטית וחוקית , צודק .
 
לא נעים , אבל זה אחד השעורים הטובים ביותר שקיבלתם. ( גם אני עשיתי פעם את הטעות הזאת , ולא ידעתי כמה היא יקרה. ואחכ , כל שנה הוא התעקש על ערבות בנקאית חדשה !! ) ארבע שנים הייתי שם , הערבות לא מומשה, רק שלמתי הון עמלה. מבחינתי, קיבלתי שעור יקר. אבל למדתי..
אני באמת לא רוצה להיות מגעיל
01/09/14 19:15
13צפיות
אבל אתם אנשים בוגרים, עושים עיסקה על 30\40\50\60\70 אלף שקל ולא טרחתם לברר מה זאת ערבות בנקאית והאמנתם לסיפורים שלו?
 
הוא מניאק שהוא עבד עליכם ככה, אבל מבחינה חוקית הוא בסדר. כמה הערבות? אם זה סכום שהוא לא נורא מדיי (נניח שכר דירה אחד) אולי אפשר לחיות עם זה.
בהנחה שהבן אדם נראה בסדר, כנראה שהוא לא יממש אותה והיא תקפה רק לשנה. נסו להסכים איתו על הורדה של הערבות למינימום שהוא מוכן, אם אתם רואים שהוא ממש אותה במהלך תקופה השכירות, בטלו לו צ'קים.
חתימה מאחורי הצק
22/08/14 15:24
115צפיות
בהרשמה למועדון כושר 'גו אקטיב' התבקשתי לחתום מאחורי הצקים שלי . מדוע? הצ'קים למוטב בלבד.
זה לא קשור לפורום הזה, אבל בכל זאת
24/08/14 20:40
84צפיות
עד כמה שידוע לי מי שחותם הוא מקבל הצ'ק ולא הנותן.
הם מפקידים את הצ'קים אז הם צריכים לחתום חתימת הסבה מאחורי הצ'ק. הבנק משווה את חתימת ההסבה לחתימה בחשבון.
 
לא זה קשור ל"למוטב בלבד".
נפתח פורום הורים לילדים מיוחדים|*|
24/08/14 13:05
5צפיות
|חיבוק|פתחנו בשבילכם את פורום הורים לילדים מיוחדים בו תוכלו לשתף בחוויה של ההורות לילדים המיוחדים שלכם, ולתמוך בהורים החדשים בתחילת דרכם.
אתם מוזמנים לשתף ברגשותיכם העמוקים, לפרוק ולחלוק בהתמודדות שלכם ההורים, עם גידול ילדים מיוחדים.

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
ועד הבית השתגע
19/08/14 21:29
215צפיות
התקשר אליי היום ועד הבית של הדירה אותה אני משכירה והתלונן שלא עדכנתי אותו שהתחלפו הדיירים והוא נאלץ לגלות את זה לבד כשהוא ראה ארגזים.
אחרי ויכוח קצר בו הוא טען שבכל החלפה אני צריכה לעדכן אותו, ואני כאמור לא חושבת שאני צריכה להגיד לו על כל חתימת חוזה עם דייר חדש, אלא הדייר אחרי שהוא נכנס צריך לדפוק אצלו בדלת ולהציג את עצמו.
 
בכל מקרה אמרתי שאני אפנה את השאלה הפילוסופית הזאת אליכם, מה אתם חושבים שהדרך הנכונה להתנהל מול ועד הבית?
בתור שוכרת אף פעם לא "דפקתי על דלת הועד" והצגתי את עצמי...
19/08/14 21:50
145צפיות
אני לא יודעת איך בעלי הדירה התנהלו מול ועד הבית, אבל את התשלום לועד אני העברתי לבעלי הדירה (בדירה המחולקת הוספנו את הסכום לצ'קים החודשיים, בדירה אחרת אלה היו צ'קים נפרדים), ואת הועד הכרתי רק כשעלה הצורך לכך (כשהחליפו מנעול לדלת הכניסה לבניין, כשהחליפו מחסום בחנייה וחילקו שלטים חדשים וכו').
אין לי מושג אם בעלי הדירה עדכנו בכלל את הועד על ההשכרות ועל הדיירים המתחלפים... קטונתי מלהגיד מה הדרך הנכונה. אני רק יודעת שעד שלא עלה הצורך, אני כשוכרת לא פניתי לועד (בדירה השנייה לא היה צורך, אין לי מושג מי בכלל היה בועד)
לא צריכה לעדכן את ועד הבית בכלום.
19/08/14 23:05
123צפיות
אני גם שוכרת ושכרתי דירות במשך שנים ארוכות ,
תמיד התנהלתי מול הועד באופן אישי ( אף פעם לא בתיווך של בעל הדירה או תשלום אליו ישירות במקום לועד )
 
ועד הבית זה תפקיד התנדבותי כפוי טובה
ואני תמיד מרחמת עליהם קצת
ואני אוהבת לישן בשקט , אז תמיד אני ארדוף אחריהם לשלם מה שצריך לפחות 6 חודשים מראש.
מסתבר , מנסיון העבר וההווה, שאני כנראה היחידה שרודפת אחריהם במקום ההיפך .
את צודקת במידה והכל תקין ואת כאמור פנית מיוזמתך
20/08/14 00:16
89צפיות
מצד שני אני בטוח שיש הרבה שלא יגדילו ראש כמוך ויפנו מיוזמתם לבעל הבית...
בכל מקרה חובת תשלום ועד הבית חלה על בעל הדירה ולא על השוכרים.... מה שבעל הדירה סוגר עם השוכרים זה טוב ויפה
אבל אם יש חוב ועד הבית יבואו לבעל הדירה ולא לשוכרים...
לכן מקובל להרים טלפון ולעדכן את ועד הבית שהתחלף שוכר ולתאם את הסדרת התשלום...
כשעזבתי דירה שכורה דאגתי כאמור שלא יהיה חוב בועד וכן העברתי לה את הפלאפון שלו כדי שתתאם את המשך התשלום....
אם זה לא נעשה אז הועד צריך להתחיל לרדוף ולגלות שהתחלף שוכר...
כל עוד התשלום נעשה בזמן
20/08/14 00:28
91צפיות
זה ממש לא עניינו של ועד הבית מי גר בדירה.
 
אם ההסדר שלך הוא שהדיירים משלמים ישירות לוועד אז אולי יש מקום לעדכן כדי לוודא שהעברת התשלום נעשית בצורה מסודרת, אבל תכלס גם במקרה כזה אין לך "חובה" ליידע לגבי החלפת הדיירים. זה לא עניינו מי גר בדירה, וכל עוד לא פוגעים ברכוש המשותף ומשלמים בזמן, אז את את החובה שלך מילאת.
להיות ועד בית זה כאב ראש
21/08/14 19:39
103צפיות
אני לא יודעת את זה מניסיון לשמחתי, אבל כן יודעת מצפייה בוועדי בתים שונים, ולכן אני אף פעם לא שופטת את ועד הבית אלא בעיקר מעריכה את מי שלקח את זה על עצמו ועוד מבצע עבודה טובה (לפחות אצלי בבניין) ונאלץ להתמודד עם טענות של שכנים.
 
אישית, בכל דירה שעברתי אליה ביררתי מי ועד הבית וניגשתי להציג את עצמי ולשלם (אני מעדיפה לשלם מראש לכמה חודשים ולחסוך לשני הצדדים את כאב הראש). לפעמים זה גם מועיל לדייר עצמו לדעת מי ועד הבית ולהיעזר בו. אף פעם לא חשבתי שזו אחריות של בעל הדירה, שהמינימום שנדרש מצידו הוא ליידע מי ועד הבית ולהעביר את המספר שלו. לצד זאת, לא כולם כמוני ולא חסרים דיירים שלגבות מהם דמי ועד זה סיוט, שלא לדבר על מקרים של דיירים שעוזבים בלי לשלם (ואז את כבעלת דירה נדרשת לכסות את החוב). משום מה סגירת חובות לוועד בית זה לא משהו שמשכירים נוהגים לברר במעמד סיום חוזה, ככה לפחות מהניסיון שלי.
משכירים מבקשים לקבל קבלה שועד הבית שולם ועוד איך !!
21/08/14 22:08
74צפיות
ובכל מקרה,
לפני סגירת החשבונות עם הדייר
מתקשרים לוועד הבית ( כי כל איחור של הדייר בתשלום ועד הבית , בעל הדירה מקבל טלפון שהדייר שלו לא משלם ונא לעזור ללחוץ ..)
 
כמו שמוודאים ששילם מים , חשמל ארנונה, מוודאים גם ועד בית + קבלות על הכל , אחרת בעל הדירה לא מחזיר את הפקדונות ( צק פקדון להבטחת התשלומים, צק פקדון לחשמל, לערייה , לחברת המים .)
ממני לא ביקשו אף פעם
22/08/14 08:20
77צפיות
באף דירה שגרתי בה. בפועל הייתי יכולה לא לשלם ולשלוח את בעל הדירה "לחפש". בדירה שגרתי עם שותפות הייתה לנו תורנות שכל חודש מישהי אחרת משלמת, ובחודש האחרון שלי שם הייתה אמורה לשלם שותפה שגם היא עזבה והיא לא שילמה בזמן ואני לא אתפלא אם אחר כך השותפה שנשארה נאלצה לריב איתה על זה.
 
אני מסכימה שבעל דירה רציני כן יוודא את זה, אני בתור בעלת דירה הייתי אפילו מתקשרת לוועד הבית ושואלת אם לדייר העוזב יש חובות. בפועל יש מי ששוכחים את זה. הפקדונות שציינת זו עוד הוכחה - עוד לא שמעתי על בעל דירה שמבקש צ'ק פקדון לפקודת ועד הבית.
גם אני לא שמעתי על צק לפקודת ועד הבית
22/08/14 11:55
63צפיות
אבל ועד הבית בדכ מתקשר לבעלים כשיש בעיות .
לא פנו אליך, כי את לא מהחומר שבורח עם 50 שח חובות לועד..לפחות ממה שהתרשמתי ממך פה בפורום.
תודה לכולם על התגובות
22/08/14 13:21
74צפיות
אני מסכימה עם מה שאמרתן, החובות הן בעיקרון של בעל הדירה שמגלגל אותם לדיירים באמצעות חוזה.
 
במקרה שלי הדיירות הראו לי את הקבלות, וועד הבית הוא איש זקן וסנילי שלא רושם את הדברים כמו שצריך
זה קרה גם כשקניתי את הדירה והוא התקשר להתלונן שהבעל דירה הקודם לא שילם לו 3 חודשים, וגם הפעם הוא מתלונן על 3 חודשים.
ולכן קשה לי להאמין שבאמת מדובר בחוב של 3 חודשים.
גם לא ברור לי למה הוא חיכה 3 חודשים להגיד לי את זה ולא דפק להן על הדלת או התקשר קודם
למעשה הוא התלונן רק כשהוא ראה את הארגזים של הדיירים החדשים.
 
בכל מקרה הדיירת שאצלה הקבלות חזרה אתמול מחו"ל ותתקשר אליי כדי לפתור את העניין
תקופות שבהן כדאי לעבור דירה בגוש דן
19/08/14 17:52
159צפיות
תמיד אומרים שהעונה הטובה ביותר היא הקיץ, מצד שני אומרים שבחורף מחירי הדירות וההובלה נמוכים יותר אםכי גם ההיצע יורד.
 
האם לדעתכם חיפוש דירה בספטמבר או אוקטובר הוא סביר? או שיש סיכוי להתקע בלי כלום...
אכן יש סיכוי להתקע בלי כלום. קרה לי שחיפשתי לשכור
19/08/14 19:15
113צפיות
ולא הראו לי אף דירה
בסוף האחת היחידה שראיתי, אותה שכרתי (דירה מכוערת עם פורמייקה ירוקה , מקורי מהיצרן 1970..)
 
לא היו דירות בשוק .
גוש דן זה איזור מאוד כללי
19/08/14 21:17
114צפיות
אני מניחה שבכל גוש דן תצליח למצוא דירה
אבל אם אתה מחפש באיזור ספציפי או בעיר מאוד ספציפית יש מצב שהרבה דירות יחטפו בתקופת הקיץ
 
אם אתה מחפש דירה לספטמבר הייתי מציעה לך להתחיל לחפש כבר עכשיו, אנחנו תיכף שם
לאוקטובר יש מצב טוב שתמצא, אם אתה לא נעול על איזור ספציפי.
כשאנחנו חיפשנו דירה האיזור שחיפשנו בו היה מאוד מוגבל ולכן גם ההיצע היה מוגבל בתקופה בה חיפשנו (ינואר), בקיץ  יש תחלופה גדולה יותר
כשאני חיפשתי בנובמבר-דצמבר לא מצאתי
21/08/14 19:44
97צפיות
ההיצע היה נמוך ורוב הדירות שהתפנו היו דירות שהייתה סיבה טובה מאחורי הפינוי שלהן. למען האמת המצב הזה נמשך תקופה ארוכה, ולקח לי כמה חודשים נוספים עד שמצאתי דירה (שנכנסתי אליה ביולי).
 
ספטמבר אוקטובר זו תקופה שסטודנטים עוברים דירה, אבל כדאי להתחיל לחפש כמה שיותר לפני ובקצרה - תתחיל לחפש.
השכרת רכב להובלה עצמית
19/08/14 16:47
70צפיות
למישהו יצא להשכיר רכב מסחרי להובלה ויכול להגיד לי מה בערך הסדר גודל של מחירים שאני צריך לצפות לשלם להשכרה של יום אחד?
 
יש לי הובלה של מיטה, שולחן, כיסא ועוד 2-3 ארגזים לעשות מבאר שבע למרכז ואני מנסה לראות אם אולי יהיה לי יותר זול פשוט להשכיר רכב ולהשקיע שעה של מאמץ פיזי.
יש לך הרבה אתרים של חברות השכרות רכב
20/08/14 13:08
48צפיות
שאתה ממלא נתונים וישר יש לך הצעת מחיר..
בהצלחה
מדובר במיטה ושולחם שניתנים לפירוק?
21/08/14 19:42
49צפיות
כי אם כן, נראה שלאתר בעל טנדר שיבצע הובלה תמורת תשלום זו גם אופציה. יש גם אפשרות של עגלה שמתחברת לרכב - שווה לבדוק.
השולחן ממילא שולחן כתיבה קטן אבל המיטה לא מתפרקת
22/08/14 18:31
37צפיות
אני מאוד בספק אם היא תיכנס בצורה בטוחה בטנדר או עגלה.
עזרה לסטודנטית תואר שני
20/08/14 17:53
56צפיות
שלום לכולם,
אשמח אם תוכלו להקדיש מספר דקות מזמנכם לצורך מילוי שאלון קצר הניתן במסגרת תזה לתואר שני באקולוגיה. השאלון בא לבחון את הידע הקיים בקרב הציבור הרחב בנוגע לציפורים. 
השאלון הנו אנונימי וכל הפרטים הניתנים במהלכו נשמרים חסויים.
הקישור לשאלון המקוון:
https://docs.google.com/forms/d/1r6j7aaQCn8xT2yhhk...
בתודה רבה,
יעל 
עזרה במחקר :)
20/08/14 08:52
40צפיות

שלום לכם!
 
אם הנושא לא קשור לפורום, אני מתנצלת ואפשר למחוק.
 
שמי נטע ואני סטודנטית באוניברסיטת אריאל.
אני ושותפתי עורכות בימים אלו סמינריון בנושא הקשר בין גמישות קוגניטיבית וחוסן נפשי לסטיגמה כלפי בריאות הנפש.
 
מצורף קישור לשאלון דרך גוגל דוקס, השאלון הוא כמובן אנונימי.
 
https://docs.google.com/forms/d/1zBqf6E8TGRZkm-AZM...
 
ממש נשמח ונעריך אם תוכלו לענות, זה יעזור לנו מאד! ( ומתנצלות מראש על הטרחה... :))
 
 
תודה רבה ושיהיה יום מצוין!
 
שאלות בנושא השכרת דירה
19/08/14 16:07
151צפיות
אנחנו משכירים דירה פעם ראשונה, כמה שאלות.
1. התבקשנו להעביר לבעל הדירה צ'ק פיקדון ע"ס 20,000 ש"ח. זה מקובל? לא מקובל? הסכום בכל מקרה נראה לי קצת גבוה לא? (הדמי שכירות החודשיים הם 3600 ש"ח).
2. אנחנו אמורים להתחיל להשכיר בסוף אוגוסט, התכנון (גם עם בעל הדירה דיברנו על זה) הוא השכרה לטווח ארוך, מינימום לשנתיים. מה שכן בעל הדירה ביקש שהחוזה יסתיים בסוף יוני 2015 ולא בסוף אוגוסט 2015 בטענה שזו תקופה שבה יותר קל לו למצוא משכירים חדשים במידה ונרצה לעזוב (הוא הסכים להתחייב שלא יבקש מאיתנו לצאת שנה הבאה כך שזה שנתיים מינימום מצידו). אני מהצד שלי חושבת שבמידה והוא ירצה שנצא מהדירה יהיה לנו הרבה יותר קשה למצוא דירה עד סוף יוני מאשר עד סוף אוגוסט. הוא הציע פשרה שנעשה חוזה עד סוף יולי. אשמח לשמוע דעה של מישהו שקצת יותר מנוסה בתחום? (אנחנו זוג עם הרבה בע"ח היה לנו מאד קשה למצוא דירה מתאימה). 
3. יש דרישה בחוזה שבסוף השהות שלנו בבית אנחנו מתחייבים להביא סייד מקצועי לצביעת כל הקירות בבית, מקובל?  
4. מקובל לדרוש בצורה כלשהי ששכר הדירה לא יעלה עם השנים ? (אנחנו מתכננים שהות לטווח ארוך).
 
המון תודה!
ואשמח אם מישהו יוכל להסביר
19/08/14 16:24
82צפיות
מה זה בדיוק צ'ק פיקדון, ובאיזה מצב בעל הדירה יכול להפקיד אותו ?
º
סליחה, צ'ק ביטחון
19/08/14 16:26
27צפיות
צ'ק פקדון זה כסף. שניתן להפקדה בבנק, באם לא מלאתם
19/08/14 16:42
69צפיות
תנאי כלשהו בחוזה או  לא החזרתם את הדירה במצבה המקורי למעט בלאי סביר ( מה זה בלאי סביר ? יש על זה ויכוחים רבים ..נקווה לטוב )\
 
צק פקדון על סך 20000 שח זה די מקובל , על דירה נורמלית.
19/08/14 16:47
93צפיות
אני פה בשכירות עם צק פקדון של 10000 שח מלפני 4 שנים .
 
לא מאוד אוהבת חוזה לשנתיים , כי זה תוקע אותי לשנתיים .
פה השנתיים הראשונות היו "סגורות " ,
אני לא בטוחה שהייתי נשארת פה אם לא הייתי תקועה עם החוזה הזה והצקים לשנתיים.
בסוף נשארנו עוד קצת, אבל רק מתוך עצלנות , לא בגלל שאוהבים את הדירה..חס וחלילה.
 
לזוג עם הרבה בע"ח תמיד יהיה קשה למצוא דירה ,
גם אם יהיה לכם הרבה זמן
הפשרה שהוא מציע נשמעת הגיונית
רוב בעלי הדירות לא היו שוקלים אפילו להשכיר לכם . ככה זה.
 
מאוד מקובל להתחייב לצבוע את הדירה בסוף התקופה,
אני אף פעם לא הסכמתי לסעיף הזה. והייתי מוכנה לפוצץ את החוזה סביב זה.
ותמיד התפשרו איתי על זה (כשאת עוזבת דירה, עד שאורזים ועד שמתארגנים והכל..לחזור כדי לצבוע ..לא בשבילי. )
 
מצד שני, אני תמיד צבעתי דירות כשנכנסתי אליהן ותמיד על חשבוני ( כי אף אחד לא הסכים לממן לי את זה ..)
 
לגבי הדרישה ששכר הדירה לא יעלה,
בעקרון מקובל להעלות 5% בשנה
אפשר להתווכח על זה
לדרוש, לא בדיוק אפשר.
מקסימום הוא יוותר עליכם ויחפש דיירים יותר גמישים שקל  להם יותר לשלם.
 
שישיה בהצלחה
º
שיהיה בהצלחה. ועוד טעות - צק בטחון = כסף , צק הניתן להפקדה
19/08/14 16:51
21צפיות
תודה והבהרה
19/08/14 18:44
65צפיות
החוזה הוא לא לשנתיים, כרגע הוא ל-11 חודשים.
 
אני לא בגישה של "להגיד תודה שהוא בכלל משכיר לי", זכותי להגן גם על האינטרסים שלי וזה שיש לי בע"ח זה אמנם מקשה עליי אבל זה לא אומר שאני צריכה להסכים לכל דבר.
 
תודה על המידע, עזרת לי.
לגיטימי לבקש שיוסיף בחוזה שאם בכוונתנו להעלות את שכר הדירה זכותנו לקבל על כך התראה מראש?
 
אף אחד לא בגישה של תודה שהוא משכיר לי , ממש לא .
19/08/14 19:10
61צפיות
זו עסקה, ועסקה אמורה להתאים ל - 2 הצדדים.
פשרה לפה ופשרה לכאן , כולם מרוצים, זו השאיפה.
 
תמיד זכותך להגן על האינטרסים שלך, אפילו רצוי
 
לבקש סעיף מסוים בחוזה, לדעתי, אין שום סיבה שהוא לא יסכים. ובטח שזכותכם לקבל התראה מראש.
ובכל מקרה , גם אם תחתמו וגם אם ינסה להעלות את השכ"ד ,
תמיד אפשר בפועל להתנגד.
ניסו להעלות לנו את השכ"ד פה פעמיים במסגרת הארבע שנים,
בפועל..הורדנו אותם למחיר פחות מהמקורי. (שנתיים ראשונות שילמנו 5000 שח. אחכ ניסו להעלות ל -5500 וכבר באו עם חוזה חדש והכל. לא הסכמנו לחתום על זה. קשקשנו כל מיני תירוצים ושטויות שלא מעניינות אף אחד. הורדנו אותם ל - 4750 לשנה. אחרי שנה , שוב מריבה על הכסף . לא הגענו לעמק השווה והוחלט שעוזבים.
חצי שעה אחרי שהלכה , התקשרה אלינו, נתנו לה עוד 50 שח ונשארנו עוד שנה. על 4800 שח. ועכשיו עוזבים בסוף החודש, תודה לאל סוף סוף )
תשובות
19/08/14 21:25
54צפיות
1. מקובל להעביר צ'ק ערבון עבור 3 חודשים, כלומר אם שכ"ד שלך הוא 3600 אז הצ'ק ערבון אמור להיות על כ-11000 (בעיגול)
2. אני לא יודעת איפה הדירה ומה האיזור חיפוש שלכם, אבל יש סיכוי למצוא דירות גם ביוני, בכל מקרה אני חושבת שבמינימום אפשר להתפשר על 11 חודשים ולא 10. אך כמו שלילות אמרה, חוזה לתקופה ארוכה עלול לתקוע אותכם בדירה שאתם לא אוהבים, ולכן עדיף להשאיר את החוזה לשנה (או 11 חודשים) ולחדש, חשוב לשים לב שיש סעיף של אופציה בחוזה באותם תנאים, כך שבמידה ואתם רוצים להמשיך את החוזה בעל הדירה יהיה מחוייב לכך.
3. הדרישה המקובלת היא להחזיר את הדירה כמו שקיבלתם, אם קיבלתם אותה צבועה ומסויידת אתם אמורים להחזיר אותה ככה.
4. מקובל להוסיף סעיף אופציה, ניתן לציין כי אתם מתכוונים לשכור את הדירה לטווח ארוך ולכן אתם מעוניינים לעגן את הנושא בחוזה, קשה לי להאמין שבעל הדירה לא ירצה להעלות את השכ"ד, אך ניתן לעגן בחוזה רף העלאה מסויים שתסכימו עליו.
בנוגע לשאלה 3
19/08/14 22:26
58צפיות
הנוסח הנהוג של הסעיף הוא להחזיר את הדירה במצב שקיבלתם אותה - אם קיבלתם דירה צבועה ומסויידת, זה המצב שיש להחזיר אותה - אם לא צבעתם/קדחתם/קשקשתם על הקירות/רהיטים השאירו סימני שפשוף וכו' - אין באמת צורך לצבוע ולסייד מחדש. בכל אופן, אין שום סיבה שיהיה מצויין בחוזה שיש להביא סייד מקצועי לשם כך.
אם לא קיבלתם דירה עם קירות נקיים ומסויידים, אין שום סיבה שאתם תעשו את העבודה הזו כשאתם עוזבים.
דירות נופש - אשמח לשמוע מבעלי הניסיון.
16/08/14 06:02
145צפיות
אני מתחילה סוף סוף לבדוק את האפשרות של יציאה מהבית. בשיקול הראשוני כרגע, בניין דירות נופש, שיש לי ידיד שמתגורר שם. 
הדירות נקיות, מסודרות, יחסית חדשות ובעיקר - לא גדולות. בין חדר שינה-שלושה חדרי שינה. כך שזה מתאים לרווקה שכמותי. 
 
בעיקרון יש דירות שריקות כל הזמן ומיועודות להשכרה שוטפת. אבל מסתבר שיש כמה דירות שמיועדות להשכרה שנתית מינוס שבועיים בשנה או משהו כזה. הרעיון הוא שבעלי הדירות רוצים את הדירה לחופשה השנתית שלהם, אבל מנגד, לא רוצים להעמיד דירה ריקה כל השנה. 
 
כלומר, הדירה שלכם ובשבועיים אתם צריכים להתפנות. 
מה דעתכם? התנסיתם?
כמה החיסכון הכספי צריך להיות כדי שתשקלו את זה?  
יש תנאים שהייתם מתעקשים עליהם כדי לעשות דבר כזה?
לא התנסתי בזה
16/08/14 13:11
106צפיות
אבל האמת שזה נשמע לא רע, בהנחה שבעלי הדירה באמת נותנים הנחה משמעותית - זה לא רק להתפנות פיזית, זה גם לפנות את הציוד שלך או להשאיר אותו בידיעה שמישהו אחר שוהה בבית (כשזה יכול לכלול גם את הילדים של בעל הדירה שלא בהכרח היית רוצה שיתעסקו עם הדברים שלך).
 
מה שכן, כדאי לקחת בחשבון שבעל דירה שלא חי בארץ זה דבר שיכול להיות בעייתי, וחשוב לוודא שיש איש קשר בארץ שיהיה זמין לסייע בטיפול בבעיות במידה ויהיו.
 
השאלה גם אם יש לך איפה להיות בתקופה הזאת, כשאם זה יוצא על תקופת חופשה - חגים או קיץ, זה יכול להיות טוב לתכנן חופשה לעצמך בתקופה הזאת (לחסוך סאבלט..), כי לא לכל אחד יש הורים שגרים קרוב לעבודה או חברים שאפשר להתארח אצלם.
האמת שאני מתכננת לגור באשקלון
16/08/14 13:56
86צפיות
ואני במקור מאשקלון וכך גם ההורים.
 
 
הדבר היחיד שכנראה עומד ביני לבין האפשרות הזו, היא החתולימים שלי. לכן בסוף אני אשלול את זה אבל זה בהחלט היה נשמע לי מעניין בהתחלה.
אני דווקא לא חושבת שזה משהו שהייתי עושה
16/08/14 18:58
82צפיות
השקט הנפשי שלי שיש לי דירה שאני לא צריכה להתפנות ממנה, גם לא לתקופה קצרה
העובדה שביתי הוא מבצרי ואין מישהו שיכול לבוא פעם בשנה ולהוציא אותי ממנו הרבה יותר חשובה לי מחסכון של כמה שקלים.
שבועיים זה עוד טוב
17/08/14 23:07
76צפיות
בנתניה יש דירות שמושכרות לעשרה חודשים, ואז לך תמצא מקום לחודשיים...
 
אני באופן אישי לא הייתי שוכרת דירה כזו, אבל השאלה האמיתית היא מה החסכון (והאם זה מתקזז עם הסאבלט/כל מקום אחר שתהיי בו במהלך השבועיים הללו, אלא אם כן את יכולה לחזור להורים).
כמו שהוזכר בשרשור - צריך לוודא שיש איש קשר זמין בארץ לכל מקרה שלא יהיה. אני הייתי גם מקדישה אקסטרה תשומת לב לעניין הרהיטים - בניגוד לדירות מרוהטות "רגילות" (שלרוב הריהוט בהן הוא פשוט וזול), הדירות נופש הללו יכולות להיות ממש מדוגמות - מצד אחד זה נחמד לגור בתנאים הללו, מצד שני צריך ממש לשמור עליהם. לא יודעת, לי זה לא מרגיש כמו "הדירה שלי ואני צריכה להתפנות לשבועיים" אלא "אני שומרת על דירה של אנשים אחרים". לי אישית זה פחות מתאים.
תנאי נוסף שצריך להתעקש עליו - שבאמת מדובר בשבועיים קבועים בשנה. שבעלי הדירה לא יחליטו פתאום שהם רוצים גם לבוא בפסח או בחגים. אם הולכים על זה - לעגן בחוזה תאריכים כמה שיותר מדוייקים, כדי שאת תוכלי להתארגן בהתאם.
 
אומן הובלות

עוברים דירה?

אומן הובלות ידאגו למעבר פשוט וקל! להזמנת מעבר דירה: 050-9500094


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה