לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
"שיר בדרך אליך
נרקם בסבלנות אין קץ
הן תיקח ותאמץ אותו
אל לבבך"
רחל שפירא

פורום אימוץ הוא המקום שלנו - אנחנו שבנינו והרחבנו את משפחותינו בדרך של אימוץ - מאמצים ומאומצים. זהו הפורום של כל אלו שחייהם נגעו באימוץ ולאלו השוקלים ומתלבטים בכל הקשור לאימוץ.
זהו המקום שלנו לשאול, לשתף, להתלבט, להתווכח, לברר, למצוא כתף כדי לבכות עליה, לתמוך ולרוות נחת.
הצטרפו אלינו - החיים אימוץ - כדי לדבר אימוץ.

החלטתם לבדוק אפשרות של אימוץ בארץ או בחו"ל? ברוכים הבאים! בפורום מאגר מאמרים, קישורים ושאלות נפוצות שעשויים לעזור. שתפו אותנו בשאלות שלא נמצא להן מענה, כולנו היינו שם- בתחילת המסע הלא שגרתי אל הגשמת ההורות, ונשמח לעודד ולתמוך. גופים מסחריים ועיתונות, נא פנו אל הנהלת הפורומים לקבלת אישור פרסום.
המשך...
הודעה חדשה

שלום לכולם. שאלה להורים המאמצים
29/07/15 23:55
119צפיות
איך הייתם מרגישים אם בהגיע ילדכם/ילדתכם לגיל בגרות חוקית (18), היה יכול לפרסם ברבים ובזיהוי שמו את היותו מאומץ בלי אישור של אף אחד, כולל אתכם?
אנחנו כבר מזמן שם
30/07/15 00:34
102צפיות
לינדו כבר בן 24. אצלנו היותו מאומץ לא היה סוד מעולם. גם בגיל צעיר יותר הוא היה יכול לספר לסביבתו שהוא מאומץ, ואף עשה זאת. העצמאות על פי החוק (הגדרתו כבוגר בגיל 18) לא שינתה. 
אצלנו זה היה הפוך: התיחסנו לאימוצו כאל ענין של הבן, ולכן הוא זה שצריך לאשר מה ולמי אנחנו יכולים לספר. היה גיל (8-10) בו ביקש שלא נספר במקומות חדשים שהוא מאומץ. כיבדנו את זה. כשנודעו לנו פרטים מסוימים שאלתי אם הוא מרשה לי לספר עליהם. ברור שבראיונות בהם השתתפנו שמרנו על עילום שם, כנדרש בחוק.
אבל לא על זה אתה שואל, אתה לא שואל על התנהלות בין החבר'ה, המכרים, הסביבה. אתה שואל על פרסום. אם אני מבינה נכון, כיום החוק אוסר פרסום של פרטי מאומצים, בלי להתיחס לגילם. בהנחה שהחוק ישתנה ומגיל בגרות המאומץ יהיה רשאי חוקית לפרסם את פרטו- זה לגמרי בסדר מבחינתי, ועד כמה שאני מכירה את האיש שלי- גם מבחינתו..
השאלה הנשאלת היא לאילו דברים החוק יאפשר לו להתיחס, שהרי לענין אימוצו שותפים גם אנחנן, המאמצים, וגם המשפחה הביולוגית.
בנוגע אלינו-הייתי מצפה מבני שיוודא אילו פרטים אישיים אנחנו מוכנים לשחרר ומה אנחנו מעדיפים להשאיר לעצמנו. למשל- הוא יכול לספר שלא יכולנו להוליד עוד ילדים, אך לא הייתי מעונינת שיפתח את התיק הרפואי שלנו בפני כל העולם. ומהפרטי (אנחנו) לכללי: לדעתי מה שיאמר המאומץ על המשפחה המאמצת לא צריך להיות קבוע בחוק, היחסים בתוך המשפחה אמורים להיות כאלה שבני המשפחה יתחשבו אלה באלה וברגישויות ההדדיות.
בנוגע למשפחה הביולוגית אני יכולה רק לנחש. יש בוודאי כאלה שישמחו לקיצור דרך כדי למצוא את הילד שנמסר לאימוץ, ויש כאלה שפרסום שמם, ויתרה מכך פרסום נסיבות המסירה לאימוץ, עלולים להביא עליהם אסון. כך שאני חושבת שצריך להקדיש מחשבה לפני שינוי החוק. אם המאומץ מספר מיהו, מתי נולד ואפילו למה נמסר לאימוץ זה יכול להיות בסדר. צריך לחשוב היטב מה מותר ומה אסור לו לומר מתוך המידע שיש לו על יולדתו ועל המשפחה הביולוגית שלו.
גילוי ופרסום
30/07/15 08:36
76צפיות
לעניין הראיונות שעשיתם, לא הייתם חייבים בעילום שם. יכולתם לפנות לבית המשפט ולקבל אישור. אני מניח שרציתם להימנע מן הטרחה, או שהיו סיבות אחרות?
לעניין הגילוי לסביבה, לחבר'ה וכו'. גילוי זה צריך להיעשות בהסכמה ואלה שגיליתם להם אסורים בגילוי הלאה אפילו אם מדובר בפרטים שכבר גיליתם בעבר. המערכת הזו רואה בגילוי מסוג זה (של המאמץ/מאומץ בעצמו, רעה הכרחית שאם אפשר היה להימנע ממנה היה יותר טוב) בעבר החוק אסר באופן גורף על גילוי ופרסום מכל סוג שהוא (חוק האימוץ 1960). התיקון שאפשר גילוי על ידי המאמץ והמאומץ בוצע ב1996. 
בקשר למידע על הורה/משפחה ביולוגי/ת, אם אין מידע כזה אי אפשר לגלות או לפרסם אותו. השגת המידע הזה תלוי בסעיף 30 שבעצם נותן זכות וטו להורה הביולוגי בנושא מסירת מידע מזהה למאומץ. יוצא שאם יש לי המידע הזה אז הוא אצלי בהסכמה של אותו הורה ביולוגי. 
ברור שצריך לנהוג בשיקול דעת בנושא שמירת הפרטיות של אנשים אחרים. בשביל יש חוק שנקרא חוק הגנת הפרטיות שמגן על הפרטיות של אנשים אחרים. 
מאומצים ומאמצים רבים פתוחים היום הרבה יותר מבעבר בנושא. עצם הפתיחות מאפשרת שיתוף תוך קהילתי, מאבק על זכויות ועוד ועוד ועדיין נראה שהממסד לא התיישר עם הזמנים ועדיין שומר על חשאיות יתרה ומספק הגנה לאנשים בוגרים שלא ביקשו אותה ויתרה מזאת, מפריעה להם. למה חלק מסיפור חיי שלי עצמי עדיין צריך להישמר בסוד, על פי חוק, בגיל 51 ?? לא מפריע לך שמדינת ישראל סותמת לבן שלך את הפה בלי שביקש? שהבחירה אם לחשוף את זה או לא היא לא שלו אלא של האפוטרופוס על האימוץ לנצח, מדינת ישראל. 
לא ינום ולא יישן שומר סודות ישראל  
אצלינו הנושא מהיום הראשון פתוח וגלוי לעין בלי שום הסתרה
30/07/15 05:04
50צפיות
במשפחה חברים מכרים כך שאין לי כל בעיה עם זה בכלל
בלי קשר לאימוץ, אני לא אוהבת חשיפה פומבית,
30/07/15 06:32
80צפיות
בייחוד כשזה נעשה בסגנון צהוב וסנסציוני סטייל תכניות ריאליטי ודומיהן, אך לא רק. אפילו את עבודתי ויצירתי האישית בכל מקום שאפשר אני מבצעת ומפרסמת בעילום שם. זה האופי שלי, ככה יותר נעים ונוח לי. לכן באופן טבעי לא ארגיש בנוח אם אחד מילדיי יחליט לפרסם בפומבי פרטים אישיים (וזה לא משנה אילו, דווקא אימוץ בעיניי הוא הרבה פחות "אישי, ו"פרטי" מהרבה עניינים אחרים ויחסית פחות יפריע לי פרסומה של דווקא עובדה זו מאשר של פרטים אישיים רבים אחרים, והוא גם כך ידוע לרבים ולא משהו שאנו רואים צורך להפוך לסוד) על עצמו ועל משפחתו, כי מטבע הדברים ובהכרח זה יעמיד גם אותי באור הזרקורים במידה זו או אחרת. יחד עם זה, בהנחה שזה מותר, אצטרך פשוט להשלים עם זה כי אלה החיים ואני יודעת שאני די יוצאת דופן בגישה ובהרגשה שלי. אני כבר משלימה עם זה במידה כזו או אחרת. למשל, אני עצמי שומרת על פרטיות ילדיי ולא מפרסמת את שמם או את צילומי הפנים שלהם, ואילו הם כל הזמן מפרסמים ברשת, תחת זהותם האמיתית, את התמונות שלהם לבד או עם אחיהם ו/או חבריהם, תוך אזכור הנסיבות בהן צולמו התמונות, וזוכים לתגובות רבות. ודווקא הילדה המאומצת, שהכי מוחצנת באופייה מבין כל האחים, עושה זאת הכי הרבה. אמנם עד כה זה לא מלווה בחשיפת מידע אישי ואינטימי עליה או על משפחתה, אך זה עלול גם לקרות יום אחד. מעולם לא הגבלתי אותם בזה ומעולם לא ציפיתי שיהיו כמוני. מעבר לאזהרה כללית שחשיפה פומבית של פרטים אישיים זה משהו שאין ממנו דרך חזרה ועדיף לכל אדם להשאיר לעצמו פינה פרטית משלו, ברור שאין לי השפעה על זה ואני גם לא ארצה להכתיב להם מה לעשות. מה שכן - אצפה שבכל הנוגע אליי כן יתחשבו ויתייעצו איתי לפני שחושפים פרטים אינטימיים עליי אישית. לדעתי זו התחשבות אלמנטרית ומינימלית ברגשות הזולת, ועוד מישהו כל כך קרוב.
באשר להורים ביולוגיים - זה בעייתי כי זה עלול להיות מעבר ללא נעים, וממש להרוס להם את החיים, כפי שכבר נאמר קודם.
בקיצור, יש חוכמה רבה בחוק הקיים, אך יחד עם זאת נשאלת השאלה איפה עובר הגבול וזה כבר הופך לפגיעה בחופש האישי, ואיך למצוא את האיזון הנכון בין מימוש זכות זו לפגיעה בזכות לשמירה על פרטיות של המעורבים האחרים. אין לי ממש תשובה על שאלה זו, פרט לכך שזה מורכב ומסובך ורגיש ויש לנקוט משנה זהירות.
שמירה על פרטיות
30/07/15 08:39
58צפיות
אני בעד שמירה על פרטיות. בעד בחירה של האדם עצמו מה ישמור בפרטיות ומה לא. במקרה של האימוץ הזכות לשמור או לא אינה נתונה בידי האנשים, מאמצים או מאומצים אלא בידי המדינה ולתמיד. זה מה שמפריע לי. על הפרטיות שלנו מגן חוק הגנת הפרטיות. לא מדובר כאן על פרטיות, מדובר על שמירה ממסדית על חשאיות מוחלטת שניתן להפר אותה רק באישור בית משפט בכל פעם בנפרד כשרוצים.
לנושא המשפחות הביולוגיות, ראי תשובתי למשתפרת.  
השאלה אם אותו הורה ביולוגי שמוסר פרטיו למאומץ
30/07/15 08:51
48צפיות
מודע לכך שמידע כזה עלול להפוך לנחלת הכלל. יש הבדל גדול בין מסירת מידע למישהו ספציפי לצרכים ספציפיים לבין זה שהמישהו הזה ישתמש במידע כחלק מחשיפה אישית פומבית. לא יודעת כמה החוק של הגנת הפרטיות יכול באמת להגן במקרה כזה. מידע אישי שאנשים אינם בהכרח מעוניינים שיתגלה מגיע לתקשורת כל הזמן, ולא פעם אף בצורה מעוותת ומסולפת. גם אם יהיו על כך סנקציות, את מה שנחשף כבר לא ניתן לקחת חזרה.
יש אמרה
30/07/15 10:17
44צפיות
ששני אנשים יכולים באמת לשמור סוד רק אם אחד מהם מת
החוק להגנת הפרטיות מאד מפורט ומכסה את כל הפגיעות האפשריות בפרטיות כולל תסריטים הנוגעים לנושא שאנחנו מדברים עליו. כמובן שאיש לא יכול לגלות או לפרסם מידע שאין לו. התרופה היחידה למניעת האפשרות לגילוי ופרסום באופן מוחלט היא סודיות מוחלטת לתמיד בלי שום פתח כלשהו למידע כלשהו. את זה אין אפילו במוסד
מי שכוונתו לעבור על החוק יעשה זאת ככה או ככה ויישא בתוצאות. אין הגנה מוחלטת. 
לאור כל זה, אני לא רואה צורך בחפיפה חוקית בנושא הזה. המחיר שמשלמים אלה שלא עוברים על החוק מבחינת חופש הביטוי הוא גבוה לדעתי לאין ערוך מהמחיר של התסריט הנורא שעלול אולי לקרות אם יתגלה משהו שמישהו לא רצה לגלות אותו. החוק יוצא מתוך הנחת יסוד שאין לסמוך על האנשים להם נוגע החוק, על כולם וזאת כדי להגן על כולם מאותו אדם שיום אחד יזיק למישהו עם פרסום מידע שיש בידו. זה כמו לאסור על כולנו לנהוג כי יש תאונות דרכים. המציאות בנושא גילוי עובדת האימוץ וכל הכרוך בכך מוכיחה בדיוק את ההיפך ממה שהחוק מיוסד עליו. אף אחד בעולם האימוץ לא מחפש להזיק לאף אחד. להיפך. 
 
זה לא שאני חושבת שאתה טועה, ואני מסכימה איתך
30/07/15 10:44
30צפיות
שגם לחשאיות עלול להיות מחיר כבד. אבל אני לא חד משמעית בעניין כמוך וכל הנושא משאיר אותי בתחושה של חוסר נוחות מסוים. זה נכון שלמרבית האנשים אין כוונות זדון, אך ידוע שהדרך לגיהנום רצופה כוונות טובות. "אף אחד בעולם האימוץ לא מחפש להזיק לאף אחד" - שוב, אני מניחה שזה נכון במרבית המקרים, אך גם מאומצים הם אנשים ככל האנשים, שלא לדבר על אנשי תקשורת שמחפשים חומר שאפשר להגישו בצורה צהובה וסנסציונית. עצם העובדה שמישהו אומץ לא הופך אותו לאדם שונה מכל אחד אחר ונעלה מבחינה מוסרית, וידוע שבקרב בני האדם באשר הם לא חסרים גם כאלה שיש להם כוונות זדון או אפילו סתם אינטרס להרוויח או להשיג משהו גם אם זה לא מתחשב במישהו אחר ובא על חשבונו. בקיצור, אני לא אומרת שאין מקום לשנות את החוק, אני רק אומרת שזה לא שחור לבן ושצריך לנהוג משנה זהירות.
שאלות שונות
30/07/15 11:52
52צפיות
קראתי את השאלה וחשבתי על תשובה, אך אז קראתי את שאר דבריך בהודעות ההמשך, ונראה לי שכיוונתי לשאלה אחרת ממשאלת. 

התשובה הראשונית שלי היא שאימוץ הוא חלק מחייה של זיו. אי אפשר להסתיר אותו. כל מי שיכיר אותה אישית ויכיר את הוריה, ידע שהיא מאומצת. אחרת, איך יכול להיות שלהורים ממוצא לבן-מערב/מרכז-אירופאי יש ילדה קזחית (אסייתית, עבור רוב האנשים)? לכן, זיו לא תצטרך לעולם לפרסם את היותה מאומצת, אלא להשקיע מאמצים בלהסתיר את היותה מאומצת, אם לא תרצה שידעו. תסריט הסתרת היותה מאומצת, נראית לי בעייתי בהרבה מנכונותה לפרסם זאת.

התשובה האחרת קשורה בצורה זו או אחרת על התשובה הראשונה, אך היא שונה. הגנה על פרטיות האדם הפרטי היא פעולה חשובה מצד מדינה. אך ההחלטה על שמירה על פרטיות צריכה להיות של האדם עצמו. אדם א' אינו אמור להחליט עבור אדם ב' (כל עוד הוא בוגר בריא בנפשו) שפרט זה או אחר בחיי ב' ניתן לגילוי, כפי שאינו אמור להחליט עבור ב' שפרט זה או אחר חייב להשאר ניסתר. אם זיו תחליט שהיא רוצה לפרסם משהו בנוגע לעצמה, זו צריכה להיות זכותה, ולמדינה אין זכות למנוע זאת ממנה. 
השאלה אינה שאלה של גיל אלא של המניע
30/07/15 19:47
41צפיות
מה מריץ אדם לפרסם משהו כל כך פרטי ועד כמה הוא שלם ובנוי לשאת בתוצאות של אותו פירסום. בשנים האחרונות לצערי הרב אספקת פרט פיקנטי מהווה כרטיס כניסה הכרחי להרבה מקומות נחשקים ואנשים ממהרים להענות מבלי לחשוב כמה צעדים קדימה. החוק אליו אתה מכוון בכלל נאכף?
שאלה של מניע
31/07/15 08:17
34צפיות
לכל מיני אנשים יש כל מיני מניעים. החוק אינו מתייחס למניעים אלא לעצם האקט עצמו. כל עוד המניע אינו כוונת זדון אין סיבה לאסור על אדם על פי חוק לגלות או לפרסם את עצם היותו מאומץ או מאמץ. החוק נאכף בעיקר בהקשר העיתונאי. מאומץ או מאמץ שרוצים להתראיין בנושא ללא הסתרת זהותם צריכים אישור בית משפט, ללא קשר לגילם. חשוב להדגיש שלא מדובר כרגע על חשיפת זהותם של אנשים אחרים כמו המשפחה הביולוגית או משהו כזה, אלא על זהותם של המאומץ והמאמצים עצמם. שי גולדן למשל הופיע בסדרה מחוברים, כתב ספר, התראיין ועוד בלי אישור בית משפט ולדבריו "שם זין" על החוק הזה ולא קרה לו כלום, אבל שוב, לא זה העניין. עצם העובדה שהחוק הזה קיים הוא הבעיה. 
מי שהחוק הזה מטריד אותו שיקום ויפעל לביטולו
31/07/15 09:32
26צפיות
אותי מטרידים דברים אחרים כמו חוק העמותות שחנק את האימוץ הבין ארצי, כמו בורות במערכת החינוך ועוד.
שינויים
31/07/15 22:32
24צפיות
יש הרבה דברים שצריך לשנות, שינוי אחד לא סותר או בא על חשבון השני. 
אין לי ספק שהמעטה הסודי רב השנים שכבר הפך להיות חלק מהקהילה בארץ מהווה חלק מהמכשולים בדרך 
לשינויים הדרושים גם בחוק וגם בשטח, מחוץ לקהילה ובתוכה. החשש מסטיגמות, מיתוסים שמקומם כבר לא יכירם ועוד ועוד. דרך אגב, האבסורד הגדול של סעיף 34 הוא דווקא בהחלתו על אימוצים בינארציים שבהם אין את החשש של הטרדה וכו' מצד משפחות ביולוגיות ועדיין כל שחל על מאמצים ומאומצים באימוץ מקומי חל גם על אימוץ בינארצי. 
בעניין בורות במערכת החינוך, הנושא קשור לבורות בציבור באופן כללי, יחד עם זה איך נוכל "לחנך" את הציבור אם מוטל עלינו מעטה סודיות וחשאיות מערכתי שהוא כבר built in בתוך העולם הזה? כל שינוי חברתי שנגע לחוקים ומודעות הציבור נעשה בגלוי ולא בחשאי. זה חלק מהמחיר של שינוי. 
בלי קשר לזה, איזה חוק עמותות חנק את האימוץ הבינארצי? את מתכוונת למה שאני קורא "משפחת סעיף 28 בחוק האימוץ"? כל הסדרת נושא האימוץ הבינארצי הקשור לעמותות? גם על זה יש לי הרבה מה לומר אבל אשמח לשמוע עוד. 
בויקיפדיה בעברית ובאנגלית
01/08/15 01:23
25צפיות
(מתארת לעצמי שגם בשפות אחרות) יש לא מעט ערכים על אנשים שאומצו או שאימצו ולא נראה לי שבכל מקרה פנו לבית המשפט כדי לבקש רשות לכך. מדי פעם אנשים שונים מתראיינים בעיתון או בטלוויזה או באינטרנט וכו' ומספרים שהם אומצו או אימצו. אני בטוחה שכל אחת ואחד מאיתנו יכולים ללא מאמץ ניכר לציין שמות של אנשים מפורסמים מתחומים שונים שאומצו או שאימצו. כלומר, שי גולדן ואחיו (שגם הוא התראיין וכתב על הנושא) אינם יוצאי דופן. גם לא שמעתי מעולם שטרחו לאכוף את החוק ולהעניש אנשים על שדיברו על כך.
 
ובנימה אישית, אני תופסת את עניין האימוץ וכל הכרוך בו כנושא ששייך בעיקר ובראש ובראשונה לבתי, והיא לא צריכה לחכות עד גיל 18 כדי לדבר על נושא זה עם מי שהיא רוצה. אם היא הייתה מתראיינת באיזה שהוא מקום לא היה עולה על דעתי להתערב בבחירה שלה לדבר או לא לדבר על הנושא. אם היא הייתה מתייעצת איתי הייתי אומרת את דעתי, ואם לא - לא. זה העסק שלה. זה חלק מהביוגרפיה שלה. זה שלה. 
כמשפחה בה השונות בין ההורה לילדים היא כה בולטת
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
01/08/15 09:07
28צפיות
אין בכלל מה לדבר על אישור, כל בר דעת יכול להסיק זאת.
 
אבל בגדול לדעתי כיום החוק אינו רלוונטי ועוד הרבה לפני גיל הבגרות החוקי. בתקופה בה לכל ילד יש פייסבוק/טוויטר/אינסטגרם וכו' כל אחד כותב בדף שלו ככל העולה על רוחו. אז כשמדובר
בילד צעיר ההורים עוד יכולים לפקח על התכנים שהילד כותב אבל בגיל ההתבגרות אין הרבה סיכוי לכך. ואכן זה יצר מציאות שונה בה לא מעט מאומצים/ביולוגיים  - הורים או אחים איתרו זה את הצד השני. לכן לדעתי הדבר העיקרי והחשוב וזה נכון לגבי הורים - ילדים בכלל ולאו דווקא באימוץ, הוא לפתח עם הילד קשר ומערכת תקשורת כאלה שירגיש בטוח לשוחח עם ההורה על כל נושא ושתאפשר להורה ולילד להתדיין על כל נושא  כולל מה מקובל על כל צד שהצד השני יפרסם ואיפה. 
 
ובכל זאת יש לדעתי הבדל משמעותי בין פרסום
01/08/15 09:31
20צפיות
עצמאי בפייסבוק או אינסטגרם או אתר אישי אחר, בפני חברים ומכרים, לבין פרסום פומבי בתקשורת, תוך מעורבות אנשי תקשורת שהם גורם שלישי בעל אינטרסים זרים שאינם בהכרח תואמים את שלך, והעמדת עצמך (ובאופן כמעט בלתי נמע, את בני משפחתך) באור הזרקור הציבורי.
בזה אני בהחלט מסכימה אתך
01/08/15 12:01
15צפיות
אני התייחסתי לפרסום ברבים כאל פרסום בפומבי שהפרט בוחר לפרסמו, ולא כאל פרסום בתקשורת.
 
ואגב אני יודעת על לא מעט ילדים שאומצו שעוד כקטינים הצטלמו כדוגמנים/יות בפרסומות שונות, הופיעו בתוכניות בידור
דוגמת הפסטיגל או כוכב נולד ואף הצטלמו לקלטות ילדים. חלקם בראיון פירסמו את עובדת אימוצם. לא יודעת לגבי כולם
אבל לפחות לגבי כמה מהם ידוע לי שההורים/המאומץ עצמו אם אינו קטין לא ביקשו אישור לגבי ההשתתפות בפעילויות אלו.
הייתי מרגישה בסדר גמור
01/08/15 14:35
19צפיות
אין לי מושג מה אומר החוק בענין. אתה טוען שהחוק אוסר על מאומץ לספר על האימוץ אלא אם כן הוריו המאמצים מסכימים?
איסור גילוי על פי סעיף 34 לחוק האימוץ
01/08/15 15:29
17צפיות
34.   (א)  המגלה או המפרסם שלא כדין, בלי רשות בית משפט, שמם של מאמץ או של מאומץ או של הורהו, כולל שמם של אלה שביחס אליהם הוגשה בקשה לפי חוק זה לבית המשפט, או דבר אחר העשוי להביא לזיהוים, או תכנם של מסמכים שהוגשו לבית המשפט לצורך דיון לפי חוק זה, דינו – מאסר ששה חדשים; סעיף זה אינו בא לגרוע מהוראות סעיף 40 לחוק בתי המשפט, תשי"ז-1957.
           (ב)  הוראות סעיף זה, למעט איסור הפרסום, לא יחולו על מאמץ ומאומץ לענין האימוץ שהם צדדים לו, ועל גילוי שנעשה בהסכמתם, בתום לב ולטובת המאומץ.
           (ג)   לענין סעיף קטן (א) אין נפקא מינה אם המאמץ או המאומץ כבר גילו או פרסמו בעבר פרט מהפרטים שגילוים או פרסומם אסור בהתאם להוראות סעיף קטן (א), או שהסכימו בעבר לגילוי או לפרסום כאמור.
           (ד)  הוראות סעיף זה יחולו גם לענין אימוץ בין-ארצי.
 
עד כמה שאני מבינה, למאומץ ולמאמץ מותר לדבר על האימוץ, ומותר לאחרים לדבר על האימוץ בהסכמתם.
אבל למרות שמותר להם לדבר על כך ולגלות זאת על פי סעיף קטן ב', עדין אסור לפרסם זאת ללא אישור בית משפט. לא ללא אישור הורים (מאמצים או ביולוגיים, או שניהם), אלא ללא אישור בית משפט. כלומר למדינה יש שליטה מאלה בהחלטה האם מותר לפרסם דבר אימוץ של מישהו, או למנוע זאת, ולא לאנשים הנוגעים בדבר. לא רק שלמדינה יש זכות מלאה, אלא שגם בכל פרסום חדש, צריך לקבל מחדש את הסכמתה, על פי הנאמר בסעיף קטן ג'.
 
לא שאני רואה הרבה אכיפה בנושא, אך השאלה נשארת בעינה - האם למדינה צריכה להיות זכות להחליט בנושא הזה, או שאימוץ צריך להיות כמו כל נושא אחר - החלטה על שמירה על פרטיות תהיה בידי הנוגעים בדבר.
חשבתי שהחוק מתיחס רק לקטינים
01/08/15 16:19
14צפיות
אני חושבת שהמשפט "החלטה על שמירה על פרטות תהיה בידי הנוגעים בדבר" הוא אולי נכון אבל קצת מסובך בפועל, כי ה"נוגעים בדבר" אלה בעצם האנשים שבמשולש האימוץ, ויתכנו ניגודי עניינים ביניהם. זה לא אומר שהמצב הנוכחי הוא הנכון, אבל יש לתת את הדעת לענין.
|*|הפורומים מתחדשים|!|
30/07/15 15:46
17צפיות
גולשות וגולשים יקרים,
תפוז עובר תהליך התחדשות של שיפור חוויית המשתמש באתר.
אנו גאים ושמחים לבשר כי ביום שלישי הקרוב 4.8, החל משעות הצהריים אנו צפויים לעלות עם מערכת פורומים חדשה.
למעשה, הפיתוח נמצא בשלביו הסופיים ואנו עמלים כעת על בדיקות מקדימות.

לאחר ההשקה נמשיך לייצר שיפור מתמיד של האתר וגרסת הפורומים, כאשר אנו נשמח להמשיך ולקבל מכם פידבקים בשוטף בפורום משוב, מסרים אישים ומיילים.
ברצוננו לעדכן כי אנו עובדים בימים אלו גם על גרסה חדשה לאתר המותאם בסלולר ולבלוגים.

בין החידושים שצפויים לעלות ביום שלישי:
- מראה חדיש ועדכני
- אפשרות לכתוב הודעות בצורה מהירה יותר
- אפשרות לעקוב אחרי פורומים אהובים
- אייקונים חדשים ומשודרגים
- ממשק עבודה נוח ויעיל
ועוד...


שימו |לב| במערכת החדשה שצפויה לעלות ביום שלישי החתימות יוסרו באופן גורף עד לעליית מערכת חתימה משודרגת יותר (עליה עובדים בימים אלה).
לידיעתכם, במידה ותרצו לשמור את מה שכתוב בחתימה שלכם, אתם מוזמנים לעשות זאת עד יום שלישי בבוקר.

סופ"ש נעים |הלוואי|
צוות תפוז
גורי חתולים מתוקים לאימוץ בתל אביב
הודעה זו מכילה תמונות
30/07/15 08:30
37צפיות
שלושה גורים של חתולים חמודים לאימוץ
נא לפנות ליוטבת 
º
זה אימוץ בארץ או אימוץ חו"ל? אימוץ פתוח? סגור?
30/07/15 08:40
18צפיות
האם ניתן לאמץ ילד באומנה
27/07/15 11:08
101צפיות
שלום
אני ומשפחתי מעוניינת להתחיל בהליך אומנה ויש לי שאלה אחת שמטרידה אותי :
האם ילד שנמצא משפחת אומנה זמן רב והורי הביולוגיים אינם יכולים לטפל בו יכול להיות מאומץ ע"י משפחת האומנה שלו או שעובר לאימוץ במשפחה שמחכה לאמץ ילד?
אודה לתשובתכם
ליטל
º
האם קיימת עדיפות לאימוץ ע"י משפחת האומנה של הילד?
27/07/15 11:16
45צפיות
בעקרון כן. בפועל הסיכויים לא גבוהים אלא אם מראש
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
27/07/15 19:17
86צפיות
הסידור הוגדר כאומנה עם אופק לאימוץ וגם אז זה לא מובטח. אומנה בעקרון אמורה להיות זמנית עד שההורים הבולוגיים משתקמים ויכולים לקלוט בחזרה את הילד. בפועל אצל רבים זה לא קורה והילדים נשארים שנים על גבי שנים באומנה, אך מסיבות שונות לא מוכרזים כברי אימוץ.
אצל אותם בודדים שכן הופכים להיות ברי אימוץ יש עדיפות למשפחה האומנת אם מביעה רצון לאמצם. עם זאת זה לא מובטח. האימוץ מתבצע באמצעות השרות למען הילד ואומנה באמצעות אחת מעמותות האומנה. אלה שני גופים שונים שלא תמיד מגיעים להסכמה לגבי מהי טובת הילד או מיהי המשפחה האופטימאלית עבורו.
מסכימה ומתקנת (למיטב הכרותי)
27/07/15 20:08
78צפיות
כבר שמעתי על לא מעט משפחות שהחלו באומנה לילד עם אופק אימוץ והילד נשאר באומנה או בכלל הוצא מהם
וגם על משפחות של אמנה "רגילה" שאימצו את ילד האמנה.
לכן,
ככל שאני מבינה אין ערובה שגם אם הוגדרה האמנה עם אופק אימוץ זה אכן מה שיקרה וגם שאמנה רגילה לא יכולה לעבור לאימוץ. (אומרת זאת כדי להקטין אכזבות שממילא מלוות את תהליך האמנה בעוצמות לא קטנות).
מסכימה עם כל יתר הדברים שכתבת.
 
אמנה מוגדרת כמשהו זמני למרות שחלק נכבד ממשפחות האמנה מגדלות את הילד עד גיל 18 ובכלל...זה חלק "מעסקת החבילה". ויש עוד כמה חלקים. לפותחת השרשור - ממליצה לך לקרוא כאן בפורום יש לא מעט מידע (גם) בענייני אמנה.
בהצלחה!
אימוץ ילד אומנה
27/07/15 20:57
75צפיות
אז כן, ילד אומנה. שמוכרז בר אימוץ יכול להיות מאומץ על ידי הורי האומנה.
אם הם עומדים בדרישות חוק האימוץ לעניין פער גילאים מהילד ואם הם עוברים את כל המבדקים-יש להם עדיפות באימוץ הילד.
 
ילדי אומנה עם אופק אימוץ- ככל שהם צעירים יותר, הסטטיסטיקה אומרת שיוכרזו בני אימוץ, ואז-הנטייה היא שיאומצו על ידי הורי האומנה.
 
אנחנו משפחה מאמצת לילדת האומנה הנפלאה שלנו.
התהליך שלנו לקח שלוש שנים. לא קלות. אבל מופלאות.
 
ממליצה מאוד על התהליך הזה למי שמעוניין לאמץ לא רק ממניעים אגואיסטיים אלא גם כדי להציל ילד מגורל לא פשוט. כן, ישנם סיכונים, אבל גם באימוץ ילד מחו״ל יש לא פחות סיכונים, ואפילו יותר לדעתי (מבחינת מצב בריאותי למשל. הילדים הישראליים בריאים יותר, מנוטרים יותר ויש הרבה פחות סיטואציות של ״חתול בשק״).
פה למטה יש דיון בנושא אומנה שאולי יאיר לך עוד כמה פינות
28/07/15 11:34
47צפיות
שתי כתבות על סרטים שמאומצים בוגרים עשו
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
17/07/15 23:10
196צפיות
הכתבה הראשונה עוסקת בבחור שגילה שהוריו שיקרו לו לגבי פרטים הקשורים לעברו ולנסיבות מסירתו לאימוץ.
 
הכתבה השניה עוסקת בסרט של אשה שנמסרה לאימוץ וכשפתחה את התיק גילתה שאמה הביולוגית היתה זונה ונרקומנית.
הסרט נקרא "בת זונה" והוא יוקרן ביס דוקו ב- 29.07.
 
את הכתבה בהארץ לא קראתי עד הסוף
19/07/15 12:56
118צפיות
הכתבה הראשונה שוב מאמתת את מה שאמרנו פעמים רבות: לא טוב כשיש סודות במשפחה. מה שמאד מפריע לי בסיפור זה הקטע של התשלום לאם הביולוגית, כשהדבר נעשה כאן בארץ. כלומר היה כאילו יבוא של אישה הרה שמסרה את התינוק שילדה. הבחור מדבר על פתיחת תיק אימוץ, ולדעתי הוא עלול להתקל במצב בו בשירות למען הילד אין דבר כזה... משהו פה התנהל בצורה מאד לא מסודרת
יתכן שאני טועה, אבל אני הבנתי שעניין התשלום למולידים
20/07/15 09:43
134צפיות
היה חלק ממסכת השקרים שנאמרה לו לגבי זה שנולד ואומץ בחו"ל ולא לגבי המידע שאביו גילה לו לאחרונה לגבי היותו מאומץ בארץ.
תודה על הקישורים
20/07/15 09:29
86צפיות
לגבי הבחור שניקנה בכסף - זה לא הסרט המלא, נכון? איפה אפשר לצפות בסרט המלא?
 
הכתבה השניה היתה ארוכה מאד וקצת מייגעת לטעמי, והתרכזה פחות בענין האמוץ ויותר בחיי הזונות, ועדיין, היה מענין מאד לקרוא והייתי רוצה לצפות בסרט. אם מישהו יתקל באפשרות לצפות בה בלי כבלים/יס בבקשה ספרו לי.
 
הרשמה לאימוץ
19/07/15 12:59
213צפיות

היי לכם,
בן זוגי ואני רוצים להרשם לאימוץ בארץ. קצת אבודים בכל מה שנוגע להרשמה ולאבחון שנעשה, למי מגישים את הטפסים ובמה זה עוד כרוך( פרט להמתנה ממושכת של עד 5 שנים)
אשמח לקצת מידע בכדי  להפיג מתחים...

כמה תשובות
20/07/15 09:13
143צפיות
מיכל שלום,
אנו נרשמנו לפני מספר חודשים אז אנסה לעזור קצת מהנסיון שצברנו עד עכשיו
הרישום לאימוץ נעשה דרך השירות למען הילד, הם גם מקיימים מידי פעם מפגש הכרות למי שמעוניין במפגש מסבירים קצת על התהליך בארץ ואימוץ בכלל ועונים על שאלות
למרות שקראתי הרבה באינטרנט לפני שהגענו למפגש הרגשתי שהוא עושה סדר ואני ממליצה לכם לברר מתי יש באזור שלכם ולהגיע (דרך הסניף הקרוב אליכם)
את הטפסים מגישים לשירות למען הילד, אתם יכולים להוריד את הטפסים מהאתר שלהם או להתקשר לסניף הקרוב אליכם ולבקש שישלחו לכם את הטפסים, אתם יכולים להגיש אותם לפני המפגש, התור שלכם לאימוץ הוא התאריך בו מתקבלים הטפסים אצלם ומרגע זה מתחילה ההמתנה
מבחינת התהליך (עד להיכן שאנחנו הגענו)
לאחר הגשת הטפסים יצרו אתכם קשר ותקבלו את פרטי העו"ס שתלווה אתכם
תפגשו איתה מספר פעמים לשיחה זוגית וכן יש מפגש אישי עם כל אחד מכם בנפרד, בנוסף יהיה ביקור בית
כאשר היא תחליט שהגיע הזמן היא תפנה אתכם לאבחון במכון פילת, זה השלב היחיד שכרוך בעלות כספית אם אני לא טועה זה היה 2500 ש"ח
האבחון הוא מספר שעות של כל מיני שאלונים, חידות, השלמת צורות וכו' וכן מפגש עם פסיכולוג
אחרי שמגיעות תוצאות האבחון יושבים עם העו"ס ועוברים על התוצאות
לאחר שסיימתם עם המפגשים ויש תוצאות מהאבחון והכל תקין יעבירו את התיק שלכם לאישור
כאשר מגיע המכתב שעברתם את התהליך זה השלב בו מתחילים לחכות
אנחנו כרגע בהמתנה לקבוצת הכנה להורות (אנחנו מהצפון ולפי מה שהבנתי נפתחת פה קבוצה פעם בשנה)
למיטב הבנתי מדובר במספר מפגשים שלאחריהם תגיע ההמתנה הארוכה יותר לילד/ה
 
מבחינת במה זה כרוך, יש לקחת בחשבון שהם צריכים ללמוד להכיר אתכם וזה אומר שישאלו שאלות אישיות כדי לוודא שאתם מתאימים להיות הורים ואיזה סוג של ילדים/בעיות אתם מתאימים להתמודד איתם כדי לוודא שהילד יקבל בית שיתאים לצרכים שלו.
אנחנו באנו מוכנים לזה ולא הרגשתי שיש פה חדירה מוגזמת לפרטיות שלי, שמעתי מאנשים שמלווים אותנו בתהליך שהם מוצאים את השאלות והחדירה לפרטיות מוגזמת ומטרידה, כנראה שזה עניין של לראות את המטרה הסופית ואיך בוחרים להתייחס לזה
 
לענין החדירה לפרטיות
20/07/15 09:25
131צפיות
גם אני כמוך, לא הרגשתי בזמנו שזה מטריד אותי, אבל אני יודעת שיש כאלה שחושבים לגמרי הפוך ממני. זה גם ענין של נקודת השקפה: אני פשוט תמיד חשבתי על כך שהחיטוט הזה הוא כדי לודא שהילדים המועמדים לאימוץ יגיעו לידיים טובות. זה תפקיד השרות והעו"סיות עושות את התפקיד הזה כמיטב יכולתן, כך אני רוצה להאמין.
 
מעבר לענין של נקודת השקפה כזאת או אחרת, יתכן שיש אנשים שלא נוח להם להחשף, מסיבות אובייקטיביות (כי באמת יש להם אולי שלד או שניים בארון) או מסיבות סובייקטיביות (כי הם סגורים וביישנים וכו').
 
בנוסף למידע המצוין שקיבלת פה, יש קישור לאתר של השרות למען
20/07/15 09:27
101צפיות
הילד בקישורי הפורום או בטאגליינס.
 
בהצלחה! ונשמח לענות על עוד שאלות אם תתעוררנה.
 
º
תודה רבה על התשובות המהירות. עזרתם לי מאוד
20/07/15 11:57
35צפיות
היום היה מפגש הסיום של משפחות חד הוריות בפסיפס וזו השנה
17/07/15 15:58
149צפיות
החמישית שלי. החלטנו השנה שאת המפגש האחרון נערוך עם הילדים שלנו.היה מפגש מרגש מאוד וחוץ מנעמי המנחה שלנו פסיפס הביאו מפעילה לילדים מקסימה שגם היא מאומצת בוגרת. כל אחד הביא מאכל והילדים שיחקו ואכלנו יחד . היה כייף אחד גדול וכולנו משפחה אחת גדולה.במשך כל השנה בימיי שישי אחת לכשלושה שבועות נפגשנו ההורים במפגש בוקר בין שעתיים ודנו ושוחחנו על כל מה שקשור בקשר שלנו עם ילדינו ומה זה להיות משפחה חד הורית. איך מתמודדים עם דברים וזאת בניצוחה של נעמי . מפגשים אלה עוזרים לי ולנו מאוד וברצוני להודות מקרב לב לתמי ונילי מפסיפס. בספטמבר אנו מתחילים את השנה החדשה ונשמח אם עוד כמה יצתרפו לקבוצתינו קבוצת הורים חד הוריות לילדיי ביהס.אנו חבורה מאוד מגובשת ונפגשים הרבה ויוצאים לטיולים משותפים וזה חשוב מאוד גם לילדינו המגשים. מי שרוצה להיות חלק ממשפחתינו מוזמן לפנות לתמי או נילי מפסיפס ולהיות חלק מאיתנו.
משמח לקרוא על המסגרת הזאת
20/07/15 09:19
68צפיות
זה מעולה גם להורים וגם לילדים
סיפורים מצויירים
12/07/15 21:03
200צפיות
כשפתאום יש לזיו רצף של ימים פנויים, היא מתחילה לצייר על הלוח בגירים תוך כדי סיפורים לעצמה, ולמחוק. אם איני זריזה מספיק (ולרוב איני זריזה מספיק), איני מתעדת אותה. אבל שלשום הילדה הייתה בצב רוח תיעודי דידקטי, אז היא קראה לי שאשב, אצלם ואשמע הסברים.
 
בגדול, לציוריה/סיפוריה אין הקשר אימוצי, אלא אם משפחה של ארבעה אחים שכל אחד שייך למין חיה אחר ותיאורי רקע של החיים לפני שהיו משפחה אחת מצביעים על כך שהם אומצו. 
ככה, למען האמת, אני רוצה שאימוץ יהיה נוכח בחיינו. משהו קיים, אך לא צועק שקיים. נוכחות שקטנה וכה ברורה מאליה, שלא צריך אפילו לאזכר אותה.
ולציורים:
1
הודעה זו מכילה תמונות
12/07/15 21:05
179צפיות
האח הגדול ישן במיטתו בסוף השבוע (היו ציורים מקדימים איך הוא חזר הביתה מפעילות זו או אחרת, אבל אין להם תיעוד).
2
הודעה זו מכילה תמונות
12/07/15 21:06
94צפיות
האחות ישנה במיטתה.
3
הודעה זו מכילה תמונות
12/07/15 21:07
55צפיות
האח הבכור התעורר, התגנב דרך חלון התקרה אל אחותו, ועמד לעשות טריק זה או אחר.
4
הודעה זו מכילה תמונות
12/07/15 21:08
43צפיות
האחות התעוררה וגירשה את אחיה מהחדר.
5
הודעה זו מכילה תמונות
12/07/15 21:10
32צפיות
האחות כבר התעוררה, העלתה את כדור הענק שלה למיטה, ושיחקה מעט. אם מביטים טוב, כך הסבירה לי זיו, רואים שיש לה עין אחת בלבד. את ה"אין-עין" היא מסתירה על ידי השיער הנופל על הפנים. 
(היא איבדה את העין כשהייתה חתלתולת רחוב קטנה, אבל זה כבר לא כואב לה בכלל, היא רק קצת מתביישת בזה.)
6
הודעה זו מכילה תמונות
12/07/15 21:11
32צפיות
אחד האחים הקטנים גם מתעורר.
7
הודעה זו מכילה תמונות
12/07/15 21:12
34צפיות
וגם האח הצעיר ביותר מתעורר.
8
הודעה זו מכילה תמונות
12/07/15 21:13
31צפיות
יום ראשון בבוקר, כך שהאחים יכולים לאכול ארוחת בוקר בפיג'מות שלהם. הם אוהבים את זה.
9
הודעה זו מכילה תמונות
12/07/15 21:15
31צפיות
מכיוון שיום ראשון, והאח והאחות הגדולים מטפלים בארוחת הבוקר שלהם ושל הקטנים, ההורים יכולים להשאר לישון מאוחר.
10
הודעה זו מכילה תמונות
12/07/15 21:15
32צפיות
האחים צופים יחד בטלויזיה.
11
הודעה זו מכילה תמונות
12/07/15 21:17
28צפיות
האח הבכור נחמד לאחותו, ומרכיב אותה על גבו
12
הודעה זו מכילה תמונות
12/07/15 21:17
31צפיות
אל שיעור השחיה.
13
הודעה זו מכילה תמונות
12/07/15 21:18
34צפיות
בזמן שהיא בשיעור השחיה,
14
הודעה זו מכילה תמונות
12/07/15 21:19
27צפיות
האח הבכור בשיעור רכיבה.
15
הודעה זו מכילה תמונות
12/07/15 21:21
36צפיות
לקראת סוף השיעור, גם האחות מצטרפת לרכיבה.
16
הודעה זו מכילה תמונות
12/07/15 21:22
36צפיות
האחות ילדה פעילה מאוד, והיא מספיקה גם ללכת לשיעור נגינה.
17
הודעה זו מכילה תמונות
12/07/15 21:23
41צפיות
כשהיא חוזרת הביתה, כלב המשפחה מקבל ממנה פינוקים במיטה, כי היא התגעגע אליה מאוד כל היום.
18
הודעה זו מכילה תמונות
12/07/15 21:25
94צפיות
לילה כבר בא, האח הצעיר ביותר כבר הלך לישון, והכלב הלך לישון איתו על המיטה. האח הגדול שומר עליו.
זהו, הסתיים
12/07/15 21:28
102צפיות
כלומר, לא ממש הסתיים, אך אני הפסקתי לתעד את קו העלילה הזה. 
ציוריה של זיו הולכים והופכים למופשטים יותר ויותר עם השנים, אך מה שמרשים בהם אינו כל ציור לכשעצמו, אלא האוסף בעל המשמעות הניתנת להבנה על ידי הצופה, והמהירות בה היא עושה זאת. 
 
וכן, אני יודעת, שכחתי להחליף שם משתמש, ראיתי זאת כמעט מייד, אך החלטתי שאין הרבה טעם לשנות שם משתמש במיוחד ולהתחיל את כל הסאגה מחדש.
º
מקסים וחמוד. האם את מסריטה אותה לפעמים?
13/07/15 09:10
40צפיות
לא ממש
13/07/15 14:25
95צפיות
פעם הסרטתי אותה מציירת ראש של סוס על דף נייר. זה היה מרשים, כי היא שיתפה פעולה, והסבירה מה היא עושה. 
אבל כל נסיון להסריט אותה מציירת על הלוח נכשל, מכיוון שגופה מסתיר את מה שהיא ציירה, ואז לפני שאפשר להתפקס על הציור היא מוחקת בזריזות ומתחילה ציור חדש. 
באוקטוב יערך שבוע אומנות בעיר, וחנות הקומיקס מארגנת כל מיני אירועים. אני מקווה לשכנע אותה ללכת איתי, וכבר עכשיו מתחילה לטפטף לה, אבל, אם אני מכירה אותה נכון, בזמן אמת היא תעדיף להעלם מאשר להצטרף לסדנא זו או אחרת.
יופי של סיפור.
15/07/15 11:03
73צפיות
אהבתי שהאחים הם בעלי חיים מסוגים שונים ואיך הם משתפים פעולה ומבלים ביחד. האמת - אפילו קצת הזכיר לי את המשפחה שלנו.
גם לי יש ציירת בבית, אך מעולם לא ציירה שום דבר שאפשר לקשר לאימוץ, אפילו בעקיפין.
תודה
15/07/15 14:39
70צפיות
את הקישור לאימוץ עשיתי אני, זיו לא התייחסה לאימוץ ולו במילה. 
מצד שני, איך אפשר להסביר את מראה האחים, הכה שונה אחד מהשני, אפילו את הנחת הבסיס שבציורי פנטזיות מותר הכל? 
ואיך אפשר להסביר חיים בעבר כחתולת רחוב קטנה, כשעכשיו בעליל היא בבית משפחה עם הורים ואחים, אם אימוץ אינו חלק מהסיפור?
º
כן, אני מסכימה עם הניתוח שלך.
16/07/15 00:56
27צפיות
אהבתי את הסיפור
13/07/15 22:56
96צפיות
היחסים בין בני המשפחה, העיסוקים והבילויים. יפה. מניחה שהיא מספרת ומציירת דברים שהיתה רוצה (אחים, סוסים...)
º
גם אני
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
14/07/15 13:03
26צפיות
תודה (לשתיכן)
14/07/15 21:22
67צפיות
לא יודעת כמה רוצה, כמו ככה רואה בעיני רוחה חיי משפחות אחרות. 
* אח/אחות היא אולי רוצה, אבל להיות חלק ממשפחה עם ארבעה ילדים ממש לא.
* לאכול ארוחת בוקר לבד בפיג'מה יכול להיות כיף, בתנאי שאבאמא יעשו זאת.
* רכיבה זה הדבר היחידי שהיא רוצה, כי למרות שהיא אוהבת לשחות, היא לא רוצה שום שיעור שחיה, ובוודאי שלא שיעור מוזיקה.
מקסים
17/07/15 17:30
39צפיות
מאד אהבתי! איזו ילדה יצירתית
º
תודה
18/07/15 19:22
13צפיות
º
איזה יופי!
20/07/15 06:46
15צפיות
º
תודה
20/07/15 23:16
8צפיות
º
מקסים מקסים! איזו יצירתית ומוכשרת
21/07/15 18:24
9צפיות
º
תודה
21/07/15 20:40
6צפיות
הילד שלי מתחתן
11/07/15 22:08
289צפיות
הבן שלי אומץ בברזיל בהיותו תינוק וכמובן עבר גיור והמרת דת  ברבנות . בת זוגתו עולה מברה"מ התגיירה בצבא. אנחנו מאד חוששים מעניין הרבנות ומעצם ההעובדב ששניהם גרים. אשמח לשמוע אם למישהו יש ניסיון בעניין
לפני כשנה
12/07/15 13:00
196צפיות
התחתנה בת של חברים שאומצה בגוואטמלה ועברה גיור אורתודוכסי בארץ. היא נישאה לישראלי צבר ממשפחה מסורתית. הטכס היה אורתודוכסי לגמרי וכלל תפילת ערבית לפני החופה. הטכס היה רגיל לגמרי למעט משפט אחד בהקראת הכתובה, ובו הוזכרה המילה "גיורתא" ממנה החתן מבקש שתיה לו לאישה, במקום "בתולתא" הרגיל. לפני מספר שנים שמעתי ממכרים על בחורה שאומצה בברזיל וגוירה, שנישאה גם היא ברבנות, מדובר ברבנות של פתח תקווה. בגלל ההלכה (שיהדות הילדים שיוולדו נקבעת על פי האם) סביר שמדקדקים יותר בבדיקת גיור של בנות, כלומר אם בנכם גויר בארץ בגיור אורתודוכסי סביר שלא תהיה לו בעיה. אני כותבת סביר מכיוון ששיקול הדעת הסופי הוא של הרבנות הספציפית בה הוא נרשם, בתקווה שלא יפול דווקא על איזה רב שהחליט פתאום לדקדק.
אינני יודעת מה ההתיחסות לגיורים שנעשו בצבא, לכן אינני יכולה לצפות אם יהיו או לא יהיו בעיות לבחורה כשתירשם לנישואין.
שיהיה במזל!
קודם כל, שיהיה במזל!
15/07/15 10:34
118צפיות
אין לי ניסיון בינתיים (פרט לכך שגם אני וגם בעלי יהודים כשרים לגמרי ובכל זאת הצליחו לעשות לנו מלא בעיות ברבנות), אבל השאלה היא עד כמה חשוב להם להתחתן ברבנות. אם לא - אפשר להתחתן חתונה אזרחית בחו"ל והיא תוכר רשמית בארץ. אישית, כיום לא הייתי מתחתנת חתונה יהודית וגם לילדים שלי לא הייתי ממליצה - מי שחלילה צריך להתגרש אחר כך, עלול לעבור שבעה מדורי גיהנום (וגם זה מניסיון אישי, כי התגרשתי מבעלי הראשון).
אם את עוד קוראת -
20/07/15 10:17
136צפיות
תראי, אני התחתנתי בקפריסין, למרות שפורמלית לא הייתה לי ולבן זוגי שום בעיה להינשא ברבנות. זו הייתה החלטה מודעת שלא לערוך טקס דתי. אז כמה דברים:
א.  אין שום מניעה להינשא בחו"ל ולהירשם במשרד הפנים כזוג נשוי לכל דבר. מדינת ישראל מכבדת את החוקים של מדינות אחרות ולכן היא מחויבת לרשום נישואי שנערכו בחו"ל.
ב.  גירושין במדינת ישראל - לצערי, אין היום שום אפשרות שלא לעבור דרך הרבנות במצב של גירושין, כך שלא משנה היכן הם יינשאו, אם הם ירצו להתגרש - גם אם הדיונים המשפטיים יהיו בבית הדין לענייני משפחה האזרחי, הגירושין הם בסמכות הרבנות בלבד. זוג שמתגרש מגיע לטקס הגירושין ברבנות.
ג.  סתם הגיג - היום לא הייתי מתחתנת בכלל. מיותר לגמרי בעיני. אני חיה עם בעלי בהרבה אושר כבר הרבה שנים, והיותנו נשואים זה פשוט לא רלבנטי. 
ד.  כגישה לחיים, לא נכן בעיני לחשוש כל כך... יש כאן זוג צעיר ומאוהב שעומד להינשא, והרבנות היא עניין טכני. ונניח שיפסלו אותם - נו אז מה יקרה? הזוגיות שלהם בסכנה? הם לא יוכלו להוליד ילדים? תתייחסו לזה כאל משוכה ביורוקרטית, שאולי תיאלצו לעקוף אותה (למשל על ידי נישואין בחו"ל או וויתור על נישואין) ובזה זה נגמר. יש להם עוד המון שנים לחיות יחד מאושרים.
וולטה מדינת ישראל מכירה בנישואים אזרחיים
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
20/07/15 18:06
65צפיות
של מדינות שונות אבל הרבנות לא. זאת אומרת שאם נניח יום אחד זוג שנישא בנישואים כאלה ירצה להתגרש, מבחינת הרבנות אינו נשוי, כך שלא יסכימו  לערוך לו את טקס הגט, אז איך הוא אמור להתגרש? 
כאשר שני בני הזוג יהודים כשרים
20/07/15 23:16
78צפיות
הרבנות מקבלת על עצמה את ההכרה שהם קודשו באמצעות ביאה, ולכן הם צריכים להתגרש ברבנות.
כל עוד הם חיים באושר, הרבנות לא מוכנה להכיר בהם כנשואים, אך היה וזוגיותם מתפרקת, הרבנות מייד נזכרת שישנן שלוש דרכי קידושין, ומכיוון שההנחה היא שזוג המקיים זוגיות בריאה גם מקיים יחסי מין, הרי הם קודשו באמצעות ביאה.
צביעות? בוודאי, אך הצביעות הספציפית הזו חוקית במדינת ישראל. בני זוג יהודיים, אם המדינה מכירה בהיותם נשואים שלא באמצעות הרבנות בישראל, חייבים להתגרש דרך הרבנות.
זוג שאחד מהם אינו נחשב יהודי לא חייב לעבור דרך הרבנות כדי ש בני הזוג (לשעבר) יוכרו כגרושים.
קטונתי מלהבין, אבל כפי שכתבת זו צביעות בהתגלמותה ועוד
21/07/15 08:14
63צפיות
בחסות החוק.
 
על ההסבר
אימוץ - הורה עצמאי
09/07/15 16:29
238צפיות
היי, 
אני בשלב של טיפולי פוריות אבל אני פתוחה גם לרעיון של אימוץ, אשמח להבין האם אימוץ יחידני אכן קיים בפועל, מקריאה ברשת מבחינה חוקית אפשר רק שבמציאות המדינות הזרות לא ממש משתפות פעולה. לכן אשמח לדעת מה המצב באמת ואם זאת אופציה ריאלית.
 
תודה
º
כיום לחד הורית אין אפשרות לאמץ בחול
09/07/15 17:43
75צפיות
º
אז מה האופציות הקיימות?
10/07/15 12:39
67צפיות
תשובה
10/07/15 15:28
180צפיות
בארץ כמעט ולא מאפשרים ליחידניות לאמץ, עוסיות ממש מקשות. לי נאמר בגלוי שיעדיפו משפחה שלמה על יחידנית ( אפרש לחשוב שבמשפחה שלה לילד יהיה טוב יותר ). ככה שאני לא ממליצה לך לאמץ בארץ, כי אני בזבזתי 3 שנים וכך גם עוד הרבה יחידניות.
אני לא מבינה
10/07/15 15:55
169צפיות
אם בארץ סגור ובחו"ל סגור אז מה נשאר...?
 
אז בעצם אין כרגע אופציות אימוץ לעצמאיות?
לצערי
10/07/15 17:37
173צפיות
היום אין אופציות לאימוץ ע"י יחידניות, כבר שנתיים.
º
תנסי עם בחור הורות משותפת
10/07/15 17:55
61צפיות
יש אומנה
10/07/15 19:23
161צפיות
שזה דבר אחר לגמרי, אבל זאת אופציה ליחידניות.
 
תודה לכולכם על המענה
10/07/15 19:44
137צפיות
הורות משותפת לא על הפרק.
אומנה אבדוק
שוב תודה
שבת שלום
גם באומנה חד הוריות והוריים בסוף הרשימה ויש סיכוי
11/07/15 05:38
132צפיות
שהילד יחזור למשפחתו הביולוגית
אבי באומנה אין עדיפות נמוכה ליחידניים.
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
11/07/15 11:28
141צפיות
שם בניגוד לאימוץ בו מספר הילדים שהם ברי אימוץ נמוך משמעותית ממספר המבקשים לאמץ, יש מחסור חמור במשפחות הנכונות לקלוט ילד לאומנה.
לכן כל מי שיימצא מתאים, זוג או יחידני, עם או בלי ילדים ביולוגיים יקבל ילד. כמובן שינסו להתאים לכל ילד את המשפחה שתענה על צרכיו, וכמובן שכאלה
שיהיו מוכנים לקלוט בו זמנית יותר מילד אחד (קבוצות של אחים) סביר שיקבלו ילד יותר מהר, אבל עדיין היחידניים נמצאים באותה עדיפות כמו הזוגות.
את לא מעודכנת יש לי ידידה שרשומה כבר שלוש שנים ולא מוכנים
11/07/15 18:25
145צפיות
לתת לה ילד באומנה הם מעדיפים משפחות
אז כדאי שהיא תבדוק מדוע.
12/07/15 09:47
118צפיות
אני אישית מכירה המון יחידניות שמשמשות כמשפחה אומנת ומאזורים שונים בארץ, כך שזה מעמותות שונות. אפילו בפורום כתבו שתי יחידניות
שמשמשות כמשפחה אומנת,  אחת מהן היא  לוטוסאור שאחרי תקופה של אם אומנת לילד אחד בחרה להרחיב את המשפחה והצטרף אליה עוד ילד.
אבי בשאלון הפנייה הראשונית לאחת מעמותות האומנה
12/07/15 10:01
133צפיות
(אור שלום) בסעיף ב' נכתב מפורשות: בן/בת זוגי שותף/פה מלא/ה לרצוני לשמש כהורה אומן. במידה ואין בן/בת זוג יש אדם שתומך בי בנוגע 
להחלטתי זו ויהיה לצידי. שאלה בנוסח זה מופיעה גם אצלשתי העמותות האחרות.
fafat צודקת 100%!
12/07/15 16:48
123צפיות
אני עשיתי את הקורס במ"ה בדצמבר האחרון (דרך סאמיט) ולטעמי אומנה זה אופציה מעולה ליחידניות (ובכלל). לא מספיק אנשים יודעים בדיוק על מה מדובר, ויש גם המון דיסאינפורמציה לגבי מהות המסגרת. וחבל מאוד. ממליצה ממש להתעניין בעמותה הרלוונטית, לכל מי שמתעניינת, ובמיוחד עכשיו, כשנראה שאימוץ בין-ארצי הופסק למעשה (גם אם לא לגמרי באופן רשמי).
בהצלחה!
º
אולי תרחיבי, לטובת מי שקוראת פה? נראה שאת ממש בעניינים.
12/07/15 19:20
59צפיות
לא יודעת כמה אני בעניינים...
12/07/15 21:03
147צפיות
וגם לא יודעת כמה אני יכולה להרחיב, אבל בשמחה אני אנסה להגיד עוד כמה מילים. וכמובן שאם יש שאלות ספציפיות, אני אשמח לענות (אם אדע את התשובות )
 
בגדול, נראה לי שמה שמרתיע אנשים --ובצדק-- זה הזמניות של האומנה והחשש שהילד/ה תילקח.
זמניות היא אכן חלק אינטגרלי ממסגרת האומנה, לפחות באופן עקרוני, וזה באמת משהו שצריך להתמודד איתו ולהכניס אותו למערך השיקולים.
מצד שני, באופן מעשי, יש קודם כל מה שנקרא "אומנה עם אופק לאימוץ", שזה אומנה עם סיכויים גבוהים להפוך לאימוץ קבוע.
ובכלל, לפחות מהחוויה שלי, התחושה היא שהעובדות הסוציאליות (לפחות מההיכרות שלי עם סאמיט) מאוד רגישות וחכמות והחיבור בין ההורה הפוטנציאלי/ת לילד/ה נעשה בצורה כזאת שלוקחת בחשבון את הצרכים ואת היכולות של ההורה.
 
זאת אומרת, שאם מדובר על אישה (כמוני)--או זוג, לצורך העניין-- ללא ילדים ביולוגיים, ההשמה תתבצע לילד/ה שרוב הסיכויים שהיא/הוא לא יוכל לחזור למשפחה הביולוגית לעולם. שוב, ברור שאף אחד לא יכול *להבטיח* שזה אכן מה שיקרה, אבל ברוב גדול של המקרים זה באמת מה שקורה (למרות ש-שוב--אף אחד לא יגיד את זה בקול רם). 
מה גם שיש גם סוגים מסויימים של נסיבות שבהן ברור מראש שאין סיכוי שהילד/ה ת/יחזור למשפחה הביולוגית. למשל, אם יש ילד/ה שלא גדל/ה אצל אמא או אבא אלא אצל קרוב משפחה יחידי ומזדקן (נגיד, סבתא או דוד מבוגר). לעומת זאת, ילדים שבאים מבתים שסובלים מהתמכרויות, שם דווקא תמיד יש סיכוי לשיקום, ולכן גם סיכון (להורה הקולטת) שהילדה תחזור לביתה הביולוגי.
 
בשורה התחתונה, אני חושבת שבעיקר לאור המצב העגום של אפשרויות האימוץ בישראל (או lack thereof...) ממש ממש כדאי לכל אחת שרוצה להיות הורה לא לפסול על הסף אפשרות של אומנה. להפך--להתעניין ולשאול ולבדוק, ואולי זה בדיוק מה שיתאים לך! 
 
תודה!
13/07/15 09:09
85צפיות
מה שכתבת כאן בהחלט תרם, לפחות לידע שלי בנושא אומנה.
 
אגב, אני אישית לא במצב של התענינות בפועל באימוץ או באומנה (יש לי שני בנים מאומצים ). אבל אני רואה שיש פה לא מעט שמתענינות ושואלות, ואין כל כך מי שיספק מידע. לכן ביקשתי שתכתבי. אני בטוחה שתרמת לעוד קוראים.
 
 
בשמחה רבה מאוד
13/07/15 10:19
97צפיות
הבנתי שהבקשה שלך לא היתה בשבילך אלא בשביל ה"ציבור"  
אני עוקבת בקביעות אחרי הפורום בשנה פלוס האחרונות, אז די מכירה את הנפשות הפועלות 
 
הלוואי שזה יעזור!
למרות שנראה לי שבגלל שזה חלק משרשור ארוך, לא ממש ישימו לב לזה (ומספר הצפיות די תומך בהנחה שלי ). אולי כדאי לפתוח הודעה חדשה....?
אם יש לך כוח לפתוח שירשור חדש את מוזמנת לעשות זאת.
13/07/15 10:56
73צפיות
זה רק יכול לתרום.
נראה שדווקא זה כן אסף מספר צפיות...
14/07/15 11:20
70צפיות
אז בינתיים נשאיר את זה ככה
 
ואם תעלה (ודי ברור שתעלה ) שוב השאלה, אני אחרוג מהרגלי ולא רק אקרא, אלא גם אגיב 
מסכימה ומוסיפה - נתון נוסף חשוב
18/07/15 08:37
71צפיות
באומנה, כמובן בשונה מבאימוץ, נעשה מאמץ לשמירת הקשר של ילד האומנה עם משפחתו הבילוגית.
לעיתים, כל מפגש כזה מערער את הילד ואת הבטחון שהחל להיווצר בו כלפי העולם.
לעיתים, גורמי הרווחה רואים את רצון ההורים הבילוגים לפני טובת הילד כפי שהיא נתפסת ע"י ההורים האומנים.
לעיתים, נוצרת התחושה במשפחת האומנה כי הרבה מאד אנשי מקצוע מעורבים בגידולו של הילד ומשפיעים על החלטות מהותיות לגביו.
לעיתים, המשפחה הבילוגית מתקשה לקבל את עובדת היות ילדם גדל במשפחה אחרת ופוצחת במלחמת עולם...
 
ועם כל זאת (כולל הזמניות שציינה הכותבת שלפניי) - אני ממליצה מאד מאד! לזכות באפשרות לאהבה הורית טהורה לילד שאינו נושא את הגנים שלך, לראות בו את דמותך, לראות אותו גדל ומתפתח, לדעת שהיית שותף בשינוי מסלול חייו ונתת לו סיכוי לחיים מאושרים (יותר). ובנוסף לכל אלו, אותי מעצימה גם התחושה לקשר הטוב שיצרנו עם משפחתו הבילוגית, משפחה שללא היינו מגדלים את ילדה, לא היינו פוגשים מעולם. במקרה שלנו, כל הוריו של הילד (הבילוגים והאומנים) פועלים למען מטרה אחת - טובתו! ואנו עושים זאת בשיתוף פעולה ומתוך התחשבות הדדית זה בזה. כי הרי אומנה במהותה, היא 'הורות משותפת' (עם הורים אחרים שלא בחרת בהם).
 
אז מצטרפת לקודמותיי וממליצה לבחון את האפשרות לשמש כמשפחה אומנת לילד שזקוק לבית/משפחה/אהבה/יציבות.
בהצלחה!
ממש ממש! רק משהו קטן...
19/07/15 10:26
64צפיות
באמת באומנה "רגילה" המשפחה הביולוגית של הילד.ה היא חלק בלתי נפרד מהתהליך. מאוד אהבתי את מה שכתבת לגבי התחושות החיוביות שלך מול המשפחה הביולוגית. כשאני התחלתי לחשוב על האומנה כאופציה להורות, הקשר עם המשפחה הביולוגית והאפשרות (בתקווה) להשפיע לטובה גם בהקשר הזה היה אחד הדברים החשובים לי.
 
ודרך אגב, ממש הפתיע אותי היחס של *כל* המשתתפים האחרים בקורס במ"ה לקשר הזה--היתה שם מן התנגדות בסיסית כזאת... אני ממש לא הבנתי איך זה לא ברור להם כמה הקשר הזה חשוב לילד.ה וכמה המשפחה הביולוגית היא חלק מהזהות של הילד.ה ושכל נסיון לערער את הקשר הזה (עם כל הפתולוגיה, שברור שכרוכה בו) יפגע באופן הכי עמוק בילד.ה עצמו.ה. בסוף הקורס כולם הבינו
 
בכל מקרה, לפי מה שהבנתי, כשמדובר באומנה עם אופק אימוץ (ולפעמים גם במקרים אחרים), ההורים הקולטים דווקא נשמרים אנונימיים ולא זוכים ליצור קשר עם המשפחה הביולוגית. 
יכול להיות קשר גם כאשר אין קשר
19/07/15 17:25
54צפיות
ואני אומרת זאת מנסיון...
בשנים הראשונות היינו משפחה חסויה. כלומר, המשפחה הבילוגית לא ידעה עלינו דבר (לא מקום מגורים, לא כמה ילדים יש במשפחה, ולא כל פרט אחר). מכיוון שמצב כזה נשמע לנו לא סביר בכלל ומכיוון ששומרי חוק אנחנו מצאנו דרך יצירתית לקשר בלי קשר. הנה כך:
הילד היה מביא לפגישות - תמונות שצילמנו אותו (ללא רקע מזהה או אנשים נוספים), בחגים שלחנו תמונה במסגרת עם ברכה לחג שמח, או משלוח מנות מעשה ידי הילד ובעזרתי. כמו כן, מדי פעם שלחנו איתו מכתבים בהם ספרנו מעט עליו - מה אוהב לאכול, במה אוהב לשחק, מה משמח אותו ומה מעציב, אילו שלבים התפתחותיים כבר "השיג", לעיתים ביקשנו מהגגנת שתכתוב גם. אני מאמינה שהם ידעו להעריך את הרצון שלנו לקשר ואכן כאשר הוסר החסיון, מהר מאד נוצרו קשרים טובים שתחילתם היתה עוד בתקופת "האנונימיות".
ברור לי ש"זכינו" למשפחה משתפת פעולה. יודעת שלא תמיד זה יצליח. אבל בעיני שווה לנסות.
 
º
מקסים ונפלא!
19/07/15 19:53
18צפיות
גם אני ממליצה
17/07/15 18:53
58צפיות
אומנה זה לא קל בכלל, החיים באי ודאות הם לא פשוטים, במיוחד כשאי הודאות נוגעת בגורל ובעתיד של היקר לי מכל, אבל הכל הכל הכל שווה את ההזדמנות המדהימה הזו להיות אמא לאוצר המדהים שיש לי בבית  
חייה של משפחה אומנת
19/07/15 20:41
85צפיות
בזמנו הגעתי אל הבלוג הזה איכשהו
לא לבעלי לב חלש
גם עכשיו כשחזרתי לקרוא קצת, הלב נשבר
ילדת אומנה אחת אומצה כחוק
הילדה השנייה חזרה להוריה הביולוגיים אחרי (7!!!) שנים
אני לא יודעת איך עושים דבר כזה, זה לא אנושי ולא נתפס , גם אם ההורים הביולוגיים מושלמים (והם לא)
זה נורא שמוציאים את הילד מהבית שלו ומעבירים לבית אחר
זה נורא שהורים לילדה במשך 7 שנים נחשבים ככלום לעומת הורים שהיו הורים רק 4 שנים לילדה וגם זה היה רע
הכל בשם הביולוגיה?
ואי אפשר לעשות כלום?
איך זה אפשרי?
המצב הזה שבו להורה (הביולוגי!) יש יותר זכויות מאשר לילד הוא קשה להבנה
שנת החתול חשבת שאולי החזרה לביולוגיים
20/07/15 15:56
68צפיות
היתה רצון/דרישה של הילדה. לא קראתי את הבלוג ואיני מכירה את המקרה שעליו נכתב אבל אני מכירה כמה וכמה מקרים בהם ילד אומנה החליט בגיל ההתבגרות לחזור להוריו, בניגוד להמלצת שירותי הרווחה.
אני עובדת עם משפחה ששימשה כמשפחה אומנת לשני אחים שהגיעו אליה כשהגדול היה בן ארבע והקטן בן שנה. במהלך השנים נולדה לאם הביולוגית בת מגבר אחר שאינו אבי הילדים שגודלה על ידה. לאורך כל השנים כשיצאו לסופ"ש לאם ביולוגית הצעיר תמיד היה חוזר מאושר וסיפר כמה כייף עשו והגדול האשים אותו שמשקר ושהאם הביולוגית עשתה להם דברים נוראיים כמו לסגור בשירותים. כמובן שזה נבדק. כשהיילד האמצעי הגיע לגיל אחת עשרה הוא התעקש שרוצה לחזור לאם הביולוגית והגדול סירב בתוקף  ונשאר באומנה ובמשך שנים לא הסכים להתראות עם אמו או עם אחיו. כיום הוא בצבא. אמו הביולוגית הגיע ללשכת הגיוס אך הוא סירב להצטלם אתה, רק עם האם האומנת.  אבל הוא כן נהנה מהנייד שקנתה לו מתנה לגיוס ולהתראות אתה רק כשצריך ממנה משהו, בעיקר כסף.
אני עובדת עם נערה בת 17 שהופנתה אלי לטיפול על מנת לעבוד על התנגדות לפגוש את האם הביולוגית. היא היתה בת שש כשנמסרה לאומנה ביחד עם אחותה שהיתה תינוקת בת מספר  שבועות. באותה עת אמא נלקחה למאסר. במשך השנים הבת הגדולה לא הסכימה לפגוש את אמה. האם הביולוגית השתכמה במהלך השנים והיום היא מקיימת אורח חיים נורמטיבי  (יש לה מקום מגורים קבוע, היא עובדת בקביעות ומפרנסת את עצמה ועוד). ולמרות שכלל לא מדובר על חזרת הבנות אליה אלא רק על מפגשים במרכז קשר הגדולה מסרבת לחלוטין. יש לה המון כעסים על האם וזכרונות רעים על השנים הראשונות שחייתה אתה. שירותי הרווחה חשדו בהתחלה שמשפחת האומנה מסיתה את הנערה נגד חידוש הקשר עם אמה הביולוגית ולכן היא הופנתה לטיפול. אבל ממש הן פה הסתה, נהפוך הוא הם מעודדים את הנערה לחדש קשר עם אמה ומשדרים לה שכל אדם עושה טעויות בחיים אבל ראוי לסליחה. הקטנה לעומתה נפגשת עם האם בקביעות ונהנית מהפגישות. הגדולה מסתירה את עובדת היותה באומנה קוראת להורים האומנים אמא ואבא קוראת לעצמ בשם המשפחה של האומנים ומצהירה שברגע שתוכל היא מחליפה בתעודת זהות את שם משפחתה לזה של האומנים. הקטנה מדברת בחופשיות על היותה ילדת אומנה ונושאת את שם המשפחה של אמה המולידה בגאון.
 
בקיצור פעמים רבות הרצון לחזור לביולוגיים אינו קשור להחלטת הרווחה. גיל ההתבגרות הוא גיל קשה וסוער אצל רוב הילדים, על אחת כמה וכמה אצל ילדי אומנה שמתמודדים עם משימה לא פשוטה של גיבוש הזהות כשיש להם שתי משפחות שנוכחות בפועל (גם אם הקשר עם המולידים רופף) בניגוד לאימוץ בו המשפחה הביולוגית נוכחת ברקע.
אני לא מכירה אישית אבל כן קראתי את כל הבלוג
21/07/15 15:20
55צפיות
הרווחה בעצמה הודתה שנעשו הרבה טעויות במקרה הזה (זה כתוב בבלוג)
היו כל מיני סוגים של מאבקים
הילדה מאוד נפגעה מהמשפחה הביולוגית שלה שוב ושוב ושוב (שהיה איתה קשר רציף)
אבל למשפחה האומנת, שעבור הילדה היא בעצם כל עולמה, אין שום מעמד משפטי ושום יכולת להחליט
באופן מובן זה השפיע מאוד קשה על האם האומנת ששילמה מחיר רפואי לא פשוט
אומנה זה מאוד קשה
כאמור, ילדה אחרת שהם היו המשפחה האומנת שלה דווקא אומצה כחוק
אני לא בטוחה שמדובר רק במזל
אבל המחשבה שמישהו יבוא ויחליט לקחת את הילדים ואני לא יוכל לעשות כלום היא לא אנושית
יש בסיטואציה הזאת משהו מאוד לא טבעי
במקרה שלנו, חלק מההחלטה לאמץ בחו"ל היא כדי למנוע אפשרות כזאת במידת האפשר
לא רק שהאימוץ הוא חוקי וכבר אושר על ידי כל הגורמים, כולל בית המשפט, אנחנו נמצאים רחוק , במדינה אחרת, מכל משפחה ביולוגית
וגם לא יתפסו אותי נכנסת עם הילדים שוב לארצות מהם הם אומצו, וגם לא תעשה שום "עבודת שורשים" לפני שיהיו בני 18, ליתר ביטחון..
 
זה לא שבארץ אין בכלל אימוץ יחידני, אבל בדרך כלל מדובר באימוץ
11/07/15 08:31
170צפיות
של ילדים די גדולים (פחות או יותר מגיל חמש ומעלה). אני מציעה לך בכל מקרה לפנות לשרות למען הילד. אין לך מה להפסיד.
הנושא: אחים
07/07/15 23:25
293צפיות
ביתי בת הכמעט חמש וחצי עסוקה בענייני משפחה אחים והולדת ילדים לאחרונה.
היא מבקשת לעצמה אח או אחות זה כמה שבועות, וספרתי לה כבר הרבה פעמים שאני לא יכולה להרות כי אני מבוגרת מדי.
היא משחקת שהיא בהריון ויולדת ומטפלת בוולד, ושואלת אותי אם אני רוצה ללדת "מהפוט" או להוציא מהבטן".
היא רוצה שיהיה לה שיער מטולטל כמוני וכהה ולא בלונדיני חלק כמו שיש לה, ופעמיים כבר אמרה שאילו אני הייתי יולדת אותה אז הייה לה שיער מטולטל.
נכון.
כנראה.
 
היום היא מצאה פיטרון לאחים קטנים שאין לה.
כשבאתי לאסוף אותה מהגן היא אמרה לי בשיא הרצינות "אמא! אני רוצה אחות קטנה! נוכל ללכת לבית ילדים, יש שם הרבה תינוקות ואני אוכל לבחור לי איזו אחות קטנה שארצה בה!!"
 
ילדה מתוקה וחכמה.
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
08/07/15 00:35
174צפיות
לגבי הרצון להידמות לך, מעבר לזה שזוהי שאיפה של רוב הילדים,מבחינה התפתחותית בתך נמצאת בשלב האדיפאלי, שלב שכשמתרחש
באופן תקין הילדה  מפתחת הזדהות עם האם  ורוצה להיות כמוה. כשהקטנה שלי היתה בערך באותו הגיל היא שאלה אותי איך יצאתי לבנה. עניתי לה שנולדתי לסבא וסבתא שהם לבנים ולכן נולדתי כמוהם. ואז הקטנה ביקשה שאכניס אותה לבטן שלי ואלד אותה מחדש וכך היא תתהיה לבנה.
 
ולגבי העיסוק בלידה/רצון לאח/ות איני בטוחה שזה בגלל היעדר אחים. יתכן שזה נובע כי אחת או יותר מהאמהות  בגן או בשכונה ילדה. בנותי הן 
שתיים ובכל זאת כל אחת מהן הביעה רצון יותר מפעם אחת שאביא לה אח או אחות. הגדולה שב- 2010 בעת רעידת האדמה בהאיטי היתה בת חמש, אמרה כמה ימים לאחר האירוע: מאמי אני יודעת איך תביאי לי עוד אחות, תקחי ילדה מהאדמה (התכוונה שניצלה מרעידת אדמה). בכל אופן 
אני הייתי מתמקדת אתה ביש ולא בחסר, למשל אנחנו משפחה של אמא ובת ויש לנו את (דמויות משמעותיות בחייכן).
 
נשיקות למתוקה.
 
רק חשבתי שהפתרון כ"כ חכם
הודעה זו מכילה תמונות
10/07/15 10:01
170צפיות
אין לי שום בעייה עם האמירות שלה.
ההפך, אני חושבת שהמחשבות שלה תואמות שת ההתפתחות לגילה.
אבל זה הייה כ"כ מתוק לשמוע את הפתרונות שלה.
 
º
ילדה חכמה ומתוקה
08/07/15 05:08
42צפיות
דימיון חיצוני
10/07/15 10:58
128צפיות
שלא כמו במשפחות ישראליות "נורמליות" מכל משפחתה המורחבת של זיו (הוריה, סביה, דודיה, בני דודיה), רק לסבא אחד יש עינים חומות "רגילות". לזיו ייש מבנה עיניים אסייתי, אך צבע חום ולא על גבול השחור. כשהייתה מבוגרת אך במעט מבתך, שאלה אותי "את יודעת למה לסבא אלי יש עיניים כמו שלי?" ולפני שיכולתי לחשוב על פתרונות אפשריים, היא ענתה לשאלה הרטורית (כפי שהבנתי כי הייתה מאוחר יותר) "כי הוא אוהב אותי".
רישום ילד מאומץ במשרד הפנים
09/07/15 16:48
167צפיות
שלום לכולם,
 
לפני כחודשיים העליתי כאן הודעה (אם מי מכם יוכל להכניס את הקישור, אודה מאד), בנוגע לרישום של ילדים מאומצים בתעודת הזהות של הוריהם. בעקבות מעבר דירה והודעה על שינוי הכתובת במשרד הפנים, גיליתי כי הרישום של הילדים שלי, בן ביולוגי ובת מאומצת, איננו אחיד. ליד שמה של בתי המאומצת כתוב "מעמד: אזרחות ישראלית", בעוד שבני הביולוגי הופיע ללא הערה כזו. לקח זמן, אבל יש לי את ההסבר של משרד הפנים. ההערה רשומה ליד שמה של ביתי מפני שהיא קטינה. ילדים בוגרים מופיעים בתעודות הזהוי של הוריהם ללא פרטים נוספים ממרשם התושבים.
לא שאני מבינה את ההסבר הזה, אך נראה שזה לא קשור לאימוץ.
הבטחתי לעדכן, אז הנה.
 
בברכה,
מתאמצת
לא ראיתי שיש תשובה לשאלות הללו, אז אשאל כאן
08/07/15 22:04
290צפיות
אנחנו בתהליך של אימוץ, צריכים להחליט איזה תינוק יהיה מתאים לנו לקבל, כלומר, האם תינוק "מושלם" או עם בעיות שונות כמו תסמונת אלכוהול, סמים וכדומה?
לגבי אלכוהול, אחרי קריאה באינטרנט נראה לי שהעניין לא מתאים לנו, לגבי סמים, לא יודעת מה להחליט? האם יש לסמים בהריון השלכות משמעותיות? ואם כן, מה הם?
תודה מראש על המענה.
תלוי
09/07/15 09:48
151צפיות
מאוד תלוי איזה סם וכמה נחשף ומתי נחשף בהתפתחות ועדיין לא ניתן לדעת מה יהיה ההשלכות בעתיד! אלכהול יש יותר מידע ולפי דעתי יותר מפחיד אבל כול אחד ומה שיכול להתמודד...
בהצלחה!
גם תינוק וגם מושלם? איפה נרשמים לזה?
09/07/15 12:55
173צפיות
מדובר על אימוץ בישראל (שיסביר את האזכור של תינוק) או אימוץ חו"ל, ו"תינוק" זה ילד בגיל שנה-שנתיים?
 
ממה שזכור לי, בראיון כלשהו שבו ממש נקבה מספרים, אריאנה מלמד דיברה על כך שהיא בקשר עם פחות ממאה משפחות בישראל עם ילדים מאובחנים בתסמונות אלכוהול עוברי שאומצו בחו"ל (כנראה). זה מתוך 3000-4000 מאומצים, רובם המוחץ ממזרח אירופה ורוסיה, מדינות שידועות בצריכת האלכוהול בהן. את יכולה לחשב את האחוזים בעצמך.  
 
בין ידיעה על הורים שצרכו סמים קשים להורים אלכוהוליסטים הייתי בוחר באלכוהול בלי למצמץ. כן, יש סיפורי אימה לרוב על תסמונת אלכוהול, אבל אני מניח שהרואין הרבה יותר מזיק למוח. שווה לך לחפש מחקרים בנושא לפני שאת מניחה שאלכוהול גרוע יותר מסמים אחרים.
 
בהרצאה של דר' אלי אנטמן שניתנה לנו בסדנת הכנה לאימוץ לפני
09/07/15 16:20
176צפיות
כעשור, הוא דיבר על תסמונת גמילה מסמים וכן על תסמונת אלכוהול עוברי. לשתי התסמונות עלולות להיות השלכות בדרגות חומרה שונות, אבל למיטב הבנתי דאז, תסמונת גמילה מאלכוהול באופן כללי יותר מסוכנת.
 
אני ממליצה לך לשאוב מידע מן האינטרנט, ואם עדיין לא תגיעי להחלטה, להתיעץ עם רופא מומחה. אולי תבקשו מן השרות מידע בענין?
פרופ' אשר בר נוי
13/07/15 14:25
76צפיות
מהחומר שאני קראתי הוא מומחה לנושא וידע לתת תשובות מדויקות יותר.
יש להתייעץ עם מומחה בנושא וכנראה שתלוי באיזה סמים מדובר והאם התינוק נולד מכור או לא.
 
º
לא הייתי לוקח אף תינוק עם סיכון כזה גבוב לבעיות
10/07/15 05:48
69צפיות
שאלה לגבי הסדנאות של השירות למען הילד
08/07/15 17:37
122צפיות
מה התדירות בהן מתקיימות סדנאות השירות למען הילד, אותן נדרשים הורים מועמדים לאימוץ אם הם מאושרים על ידי הוועדה?
 
תודה מראש.
אימוץ בתוך המשפחה
05/07/15 16:49
239צפיות

שלום.
 
פונה בשם חבר שלא רוצה להזדהות:

"אני פונה על מנת לקבל מידע בדבר אימוץ ילד של אשתי . הילד בן 7. כולנו מתגוררים ביחד מזה שלוש שנים בישראל. הילד הינו אזרח אוקראינה, ותושב ארעי בישראל(תעודת זהות כתומה). אני אזרח ישראל.
אביו הביולוגי של הילד נמצא באוקראינה, ואינו מנהל שום קשר עם הילד. האב הביולוגי ואשתי התגרשו עוד בטרם לידתו של הילד. הילד מכיר בי בתור אביו.
בטרם הגעתו של הילד לישראל, האב חתם על תצהיר נוטריוני(באוקראינה) בדבר היעדר התנגדות להשתקעות והתאזרחות של הילד בישראל.
כמו כן, יש לנו ילד נוסף משותף שנולד לפני שנתיים.
לנוכח המידע הנ"ל, להלן שאלותיי:
1. האם לצורך הליך האימוץ נדרשת הסכמה נוספת של האב הביולוגי לאימוץ בישראל? אם כן, כיצד הדבר מתנהל? האם האב הביולוגי נדרש להגיש לשגרירות ישראל לשם כך? מה עושים במידה והוא מסרב לשתף פעולה?
2. האם במהלך האימוץ הילד חייב להיחשף לעובדה שהינו ילד מאומץ? האם ניתן להימנע מכך? כאמור הילד מכיר רק אותי כאביו והדבר יכול לגרום לו לטראומה קשה.
3. כמה זמן אמור לקחת הליך האימוץ מרגע הגשת הבקשה ועד למתן החלטה סופית בעניין?
4. האם הליך האימוץ כרוך בהוצאות כספיות ניכרות?
5. לפי מיטב ידיעתי אני רשום במרשם האוכלוסין כיהודי, ואילו הילד רשום כחסר דת. האם הדבר יכול להוות בעיה לתהליך האימוץ? אם כן, איך פותרים אותה?
 
תודה מראש"
 
מידע שימושי
05/07/15 20:10
128צפיות
הנה קישור לאתר של משרד הרווחה - שריתי אימוץ-אימוץ קרובי משפחה
תודה
05/07/15 20:36
89צפיות
הקישור מוכר, אך לא נותן מענה על השאלות הספציפיות.
האתר אינו מספק תשובות כיוון שאתה מעלה כאן שאלות יחודיות
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
06/07/15 00:38
110צפיות
למקרה הספציפי, כמו שהילד אינו אזרח ישראלי ואביו הביולוגי אזרח אוקראינה ועוד.
 
אבל יותר מהכל נראה לי בעייתי שהילד גדל בתוך סוד ביחס למעמדך כלפיו. אתה כותב שהוא אינו יודע שאתה אינך אביו הביולוגי. מצד שני אתה כותב שאתם מתגוררים יחד כארבע שנים כשהילד בן שבע. דהיינו יש לו היסטוריה של גדילה בראשית חייו בלעדיך ושל נתק מאביו מולידו גם אם הוא קרה בהיותו תינוק. סביר שיש לו שרידי זיכרון לגבי ההיסטוריה שלו, גם אם אלה אינם זכרונות מודים או שמסוגל להמליל.  סודות טיבם להתגלות, במיוחד כשסביר שיש אנשים נוספים בסביבה שיודעים את הסוד. ולכן יפה שעה אחת קודם. שהילד ישמע מכם, ממך ומאמו לגבי היותך אב שמגדל אותו ולא האב הביולוגי. ככל שייחשף למידע בגיל מבוגר יותר הוא עשוי לעבור משבר חמור יותר ולאבד את האימון שלו בך ובאמו.
 
לכן לדעתי עליכם לפנות לסניף של השרות למען הילד הקרוב לאיזור מגוריכם. שם גם תקבלו את המידע העדכני ביותר לגבי החוק והתהליך ובמיוחד ידריכו אתכם לגבי איך לשתף את הילד במידע כה מהותי על עצמו. 
כתובות סניפי השרות למען הילד:
מחוז באר שבע והדרום: קריית הממשלה, רח' התקווה 4, באר שבע. טלפון: 6264930/2 (08). מייל: 02-5085070GilaBA@molsa.gov.il
 
מחוז חיפה והצפון: רחוב עומר אל כיאם 12, חיפה. טלפון: 8142600 (04)8142617 (04). מייל: HagitsA@molsa.gov.il
 
מחוז ירושלים: מגדלי הבירה, רח' ירמיהו 39, קומה 3, ירושלים. טלפון: 02-508-530302-508-5922. מייל: DoritY@molsa.gov.il
 
מחוז תל אביב והמרכז: שד' ירושלים 22, יפו-תל אביב. טלפון: 512-5530/1/2 (03)508-5034 (02) מייל: YaelgE@molsa.gov.il
 
משרד הראשירח' ירמיהו 39, מגדלי הבירה, קומה 6, ירושלים. טלפון: 5085610 (02)508-5946 (02) מייל: EdnaS@molsa.gov.il
 
 
שום לב לכתוב:
07/07/15 01:19
106צפיות
"אימוץ ילדו של בן הזוג אפשרי במקרים בהם
 ההורה הביולוגי נפטר/ה
 ההורה הביולוגי נעלם/מה או נטש
 הורה הביולוגי הביע הסכמתו לאימוץ (במקרים של פרידה או גירושין )
 הילד הוכרז בר אימוץ כלפי אותו הורה.
אימוץ קטין אפשרי רק לאחר שההורה שאינו מגדל את הילד חותם על הסכמת הורה לאימוץ או לאחר שביהמ"ש מכריז על הקטין כבר אימוץ כלפי אותו הורה. 
הסכמת הורה לאימוץ ניתנת בדרך כלל לעובד/ת סוציאלי/ת (עו"ס) לפי חוק אימוץ.
במקרים חריגים ניתנת ההסכמה בפני שופט או נציג קונסולרי."
 
* כעקרון האב הביולוגי חייב לתת הסכמתו לאימוץ, ומכיוון שבמקרה שלו לא תהיה אפשרות לעשות זאת מול עו"ס בישראל, הוא יצטרך לעשות זאת מול נציג קונסולרי בארץ מגוריו. זאת למעט מצב בו הוא מוכרז כמי שנטש ונעלם, ואז שופט רשאי להכריז על הילד כבר אימוץ למרות חוסר במתן הצהרת הסכמה. 
* באימוץ קרובי משפחה לא מצויין שקיימת חובת דת זהה בין המאמץ למאומץ, ומה שקובע היא טובת הקטין כפי שבית המשפט מבין אותה, בהתאם להמלצת העו"ס/ית המטפל/ת במקרה.
* ההחלטה ניתנת לאחר הליך ארוך בו נבדקת המשפחה וטובת הקטין, ואם הילד יהיה מעל גיל תשע בעת הדיון, גם קולו אמור להשמע. זהו מצב בו קשה לשמור על הבנת האימוץ מפני הילד, מה גם ששמירה על סודיות במקרים שכאלו אינה מומלצת בכל מקרה. מכיוון שהוא כבר בן שבע כדאי להתייעץ בגורמים מקצועיים כדי לברר כיצד לספר לו בצורה הטובה ביותר, אך בכל מקרה לסמוך על יכולתכם לספק לו תמיכה ריגשית ומענה לכל שאלותיו. ככל שתדחו יותר את ההבהרה מולו, אתם מגדילים את פוטנציאל הפגיעות שלו.
 
הבעיה הגדולה ביותר בשאלתך היא העובדה שההליך המדורג של אמו/אישתך לא הסתיים עדין, ולכן האם והבן אינם אזרחי ישראל. זו שאלה שהכללים הרגילים אינם נוגעים בהם. עדיף לפנות באופו אישי אל השירות למען הילד כדי לקבל את התשובה הרישמית ביותר. מכיוון שבמילא ההליך חייב לעבור דרכם, פניה שכזו מחוייבת בכל מקרה.
רוצה לחזק את דבריה של פאטפאט
08/07/15 12:05
103צפיות
ראה נא,אני לא בקיאה בסבך,נוגה הביאה מובאה וחידדה בצורה מרשימה את העניינים הפרוצדוראליים.
אולם שים לב- עניינים פרוצדוראליים וביורוקרטיים טיבם שאינם נפתרים בבת אחת  בדרך כלל,כך זה במגע מול מוסדות...
אבל לעניין הסוד שאתם שומרים מפני הילד שלכם- אפשר ,ולדעתי רצוי לפעול לאלתר,במיידיות וללא קשר לעניין הפרוצדוראלי.
צריך לדעת- ככל שילד יודע מוקדם יותר את העובדות הבסיסיות לגבי עצמו כגון אימוץ על ידי הורים או הורה- כך הוא נוטה לקבל את הדברים כעוד עובדת חיים.וככל שהדבר מתעכב- בגילויו המאוחר יכול להיווצר משבר אמון עצום ומשבר זהות ,עם קילקול יחסים הן עם ההורים והן עם העולם בכלל.
כדאי למנוע משבר,כדאי להיות אמינים. צריך גם לדעת- גם כששומרים סוד משפחתי הרמטית יש אנרגיה לסוד שחשים הנוגעים בדבר גם כשאינם יודעים לשים את האצבע על מה בדיוק מדובר.
קח בחשבון שבמוקדם או במאוחר סוד כזה יכול להתגלות לילד ,הן בנסיבות חיים והן על ידי 'נשמות טובות' ללא כוונה רעה  [הרי אינכם היחידים שיודעים!]. התגובה הרגשית אינה אז "טוב אני מבין אותם וסולח להם" אלא יכולה להיות של הרבה כעס על הסתרת זהות אמיתית. יכול להיווצר בפנים בלגן. 
אפשר למנוע את המשבר על ידי אמירת אמת. הרי אין כמוך לדעת שיחס חם לילד והתקשרות איתו איננה חייבת להיות פונקציה של הביולוגיה. גם הילד שלך -יחסו אליך לא תלוי ב'ידיעה' שנולד מזרעך   אלא בהתקשרות הרגשית המתמשכת בחייכם המשותפים.
ניתן  לקבל עזרה באיך אומרים על ידי אנשי מקצוע בשירות למען הילד ומחוץ לו.עזרה כזאת תדגיש שבכל מקרה אתה ועוד איך האבא האמיתי בחייו של ילדך.בהצלחה!
ד

ד"ר בני פיינר

מומחה באורוגניקולוגיה ובניתוחי רצפת האגן. לפרטים נוספים >>

ד

ד"ר יעקב יולנו

כירורג, מומחה בניתוחי בקע לפרטים נוספים היכנסו >>>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה