לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום אימוץ
"שיר בדרך אליךנרקם בסבלנות אין קץהן תיקח ותאמץ אותואל לבבך" רחל שפיראפורום אימוץ הוא המקום שלנו - אנחנו שבנינו והרחבנו את משפחותינו בדרך של אימוץ - מאמצים ומאומצים. זהו הפורום של כל אלו שחייהם נגעו באימוץ ולאלו השוקלים ומתלבטים בכל הקשור לאימוץ.זהו המקום שלנו לשאול, לשתף, להתלבט, להתווכח, לברר, למצוא כתף כדי לבכות עליה, לתמוך ולרוות נחת. הצטרפו אלינו - החיים אימוץ - כדי לדבר אימוץ.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אימוץ

"שיר בדרך אליךנרקם בסבלנות אין קץהן תיקח ותאמץ אותואל לבבך" רחל שפיראפורום אימוץ הוא המקום שלנו - אנחנו שבנינו והרחבנו את משפחותינו בדרך של אימוץ - מאמצים ומאומצים. זהו הפורום של כל אלו שחייהם נגעו באימוץ ולאלו השוקלים ומתלבטים בכל הקשור לאימוץ.זהו המקום שלנו לשאול, לשתף, להתלבט, להתווכח, לברר, למצוא כתף כדי לבכות עליה, לתמוך ולרוות נחת. הצטרפו אלינו - החיים אימוץ - כדי לדבר אימוץ.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
החלטתם לבדוק אפשרות של אימוץ בארץ או בחו"ל? ברוכים הבאים! בפורום מאגר מאמרים, קישורים ושאלות נפוצות שעשויים לעזור. שתפו אותנו בשאלות שלא נמצא להן מענה, כולנו היינו שם- בתחילת המסע הלא שגרתי אל הגשמת ההורות, ונשמח לעודד ולתמוך. גופים מסחריים ועיתונות, נא פנו אל הנהלת הפורומים לקבלת אישור פרסום.

קישור לשרות למען הילד
המשך >>

תודה
05/10/2015 | 17:12
45
תודה על הברכות.אין לי כרגע שאלות ספציפיות.אני אכנס ואראה את מה שכבר נאמר
אימוץ
04/10/2015 | 15:55
2
88
אני חדשה בפורום אימוץ ומאד מעונינת מה יש לאנשים להגיד.אני בציפיה דרוכה לטלפון מהעמותה......
ברוכה הבאה לפורום אימוץ
04/10/2015 | 23:12
47
את מוזמנת לשאול שאלות, אנחנו נשתדל לענות.
את כמובן מוזמנת לקרוא פה את מה שנכתב כבר.
בהצלחה בטלפון הראשון
 
 
ברוכה הבאה ובהצלחה.
05/10/2015 | 04:10
40
האם יש נושא ספציפי שמעניין או מטריד אותך שבו את מעוניינת לשמוע את דעתנו?
אולי יעודד קצת
01/10/2015 | 19:11
6
162
בארוחת ערב משפחתית מיני רבות בחג האחרון שוחחנו על מכר שאימץ בשעתו ילדה מרוסיה. עודכנתי שלפני חודש חזרו הוא ואשתו מרוסיה עם שני ילדים בנים! הילד בן השנתיים ש"הובטח" לזוג כמובן. ובדקה האחרונה הם עודכנו שלילד שלהם יש אח בן 5 שנמצא בבית ילדים אחר הם התעקשו לקבל גם אותו וחזרו עם שני הילדים.
למרות שלל הקשיים (הילדה בת הארבע נושלה ממעמד הבכורה שלה על ידי הבן הגדול יותר, הילד בן החמש התקשה בהתחלה להתרגל גם אליהם וגם לאחים הנוספים) הם מאושרים מאד ובונים כרגע את חייהם כמשפחה.
בכל אופן האימוצים נמשכים וזו כבר בשורה משמחת.
(אין לי מושג קלוש דרך איזו עמותה הם אימצו)
חג שמח
שני ילדים ביחד זה לא פשוט
02/10/2015 | 08:59
1
103
דרושה השקעה עצומה, גם בהם וגם בילד הקיים, שימי לב שלא דיברת עם המכר עצמו ושעבר רק חודש
לפני 4 שנים, כשהיה לנו ילד בן 5 וחצי, אימצנו שניים ביחד, בני שנה וחצי ושלוש וחצי,
דרושה המון תשומת לב, גם לילד שהיה וגם לילדים שאומצו, להיקשרות איתם וביניהם, להבנת כל ילד בנפרד והכלתו, לילד הגדול יותר יהיה קשה באופן מיוחד, מדובר ממש בטראומה לא פשוטה,
זה שהיה לנו כבר ילד יותר גדול עזר מאוד, לבן ה שלוש וחצי היה קל יותר להתמודד עם הילד שלנו מאשר איתנו (למשל, ללמוד לעשות כל מיני דברים, ללמוד לדבר עברית וכולי)
אני לא שלחתי אותו מייד לגן, זה נראה היה לי טראומתי מדיי, למרות שהוא ממש רצה, והיה יחסית גדול, הוא לא דיבר עברית ולא הכיר את התרבות והמינהגים.
הוא נשאר איתי שנה בבית ואז הגיע לגן דובר עברית שוטפת, מכיר את כל כוכבי הילדים וכולי והשתלב מצויין (בזכות הילד הגדול שלנו והחברים שלו, הוא ממש למד הכל והפך לילד ישראלי לכל דבר)
אבל תחשבי כמה קשה היה, עם שני ילדים בבית (שהרי אימצנו גם את בן השנה וחצי שדרש את תשומת הלב שלו), עם העומס הכלכלי שנלווה לזה (שהרי אימוץ שניים ביחד זה הרבה מאוד כסף) , לא יכולתי להרשות לעצמי להפסיק לעבוד, אז המשכתי לעבוד מהבית, וכמובן שלא היה כסף למנקות ומבשלות וכולי,
אני אפילו לא יודעת איך עשיתי את זה ..
אפשר להמשיך ולמלא שעות בכל החוויות והתובנות.. בשורה התחתונה, הקשיים מאוד גדולים, מכל הבחינות, גם מהבחינה הכלכלית, וצריך לחשוב על החלטה כזאת מאוד ברצינות (למשל, אם אין אפשרות להשאיר את הילד בבית לפחות בהתחלה עם דמות יציבה ולא מטפלת שתיעלם, אולי עדיף לא לעשות זאת)
זה בפירוש יכול למוטט
 
פעם, אם מאמצת שאני מאוד מעריכה אפילו אמרה לי שלדעתה זה בלתי אפשרי לאמץ שניים ביחד ושזה יהיה "מוצלח". אני מבינה את כוונתה.

אבל בכל זאת בשביל האופטימיות.. אצלינו עד כה נפלא
ברור שלא הכל דבש ועם כל שלושה ילדים יש קשיים כאלה ואחרים,
אבל הילדים שלנו באמת מאוד מיוחדים, מאוד חברותיים ושמחים ואחים טובים
ושופעי אהבה , אין בעיות יוצאות דופן לאף אחד מהם, הם לומדים יפה בבית הספר (דמוקרטי, בבית ספר רגיל לדעתי היינו נתקלים בבעיות..)

ובשורה התחתונה, האם הייתי עושה זאת שוב? לגמרי.. אבל טוב שלא ידעתי מה שאני יודעת היום..
האם הייתי מאמצת עכשיו עוד שני ילדים אחרים? לא..
אני כן מקווה לאמץ עוד ילד אחד. אבל בשום אופן לא עוד שניים  בוודאי שלא ביחד..
לא רק שנת החתול אלא בפירוש חתולת השנה. השנים!
02/10/2015 | 10:41
29
סיפוריכם מרגשים מאד ומחממים את הלב!
02/10/2015 | 09:13
73
miaamor ושנת החתול, סיפוריכם מאד מרגשים. אין ספר שזה אתגר גדול לאמץ אחים יחדיו, ועוד כשיש ילד אחר בבית. מאחלת לכם המון נחת כיף ואהבה במשפחות המיוחדות והמקסימות שלכם. 
 
בשורה משמחת מאוד ומרגשת בהצלחה רבה להם
02/10/2015 | 13:20
21
זו לא הפעם הראשונה שאני שומעת שבדקה התשעים
( לעמוד שלי בתפוז )
04/10/2015 | 00:10
67
הסתבר שיש עוד אח. במקרה שכתבת המאמצים דרשו לאמץ גם את האח. אצל חברה שלי זה היה התנאישהתנו להם כשנאמר להם שההורים הביולוגיים התנו זאת.
מסכימה עם כל מה שכתבה שנת החתול. אני קיבלתי את בנותי בו זמנית ולמרות שלא היו לי ילדים נוספים בבית, זה היה קשה מאוד.
אבל יותר מהכל לדעתי צריך להיות עם יד על הדוםק לגבי הבת הביולוגית שלא רק בבת אחת צריכה להסתגל לשני אחים, אלא היא נושלה הן מהמעמד של בת יחידה והן מהמעמד של הבכורה.
צריך גם להיות רגישים לכך שכיוון שהיא גדלה עד היום בחיק משפחה והילד הגדול גדל בבית ילדים ולכן סביר שהגיע עם חסכים ופערים התפתחותיים, עשוי להיווצר מצב שהיא תעלה עליו בהתפתחותה למרות שהיא יותר צעירה. ואז חשוב ללנהוג כך שמחד לא לעכב את התפתחותה ולא לעודד אותה אפילו באופן לא מודע לרגרסיה ומאידך לתת לו את המעמד של הגדול למרות שפחות מפותח.
 
מזל טוב למכרים המאמצים ותודה על העדכון
04/10/2015 | 00:15
19
פגישה ראשונה
29/09/2015 | 20:11
15
198
לא מזמן חזרנו מרוסיה והיתה פגישה ראשונה קשה עם הילד. מה עושים עם לא מתחברים מייד?

רוב הסיכויים שלא צריך להתרגש, אך בכל זאת...
29/09/2015 | 20:31
2
148
רוב הסיכויים שלא צריך להתרגש מפגישה אחת ראשונה או שתיים, שלא עלו יפה.
חלק מילדי בתי הילדים לא מתחברים בקלות לאנשים זרים.
אבל, בכל זאת יש סיכוי קטן שקושי להתחבר במפגש/ים הראשוניים מעיד על בעית התקשרות יותר רצינית.
לו אני במקומכם הייתי מבקשת מאנשי העמותה לדבר עם הצוות המטפל בילד בבית הילדים ולשאול אותם איך הוא בדרך כלל. האם אוהב חיבוקים? האם תקשורתי? האם נענה לביטויי אהבה? האם יש מטפלות שהוא אוהב במיוחד?
אם כל התשובות לשאלות האלו חיוביות, אז אין מה לדאוג. הוא בסוף יתרגל גם אליכם.
בהצלחה!
 
פגישה ראשונה
29/09/2015 | 22:25
1
128
דניאלה כתבה על הצד של הילד- האם הפגישה הראשונה הייתה קשה לכם ? מבחינת החיבור לילד החל מהמראה שלו, דרך ההתנהגות שלו, החוסר מגע, אפילו המקום יכול להשפיע, הרי אין בסיטוציה של פגישה עם הילד מן הטבעי, אתם זרים אחד לשני, המקום זר (ולא נעים במילים עדינות) יש ביניכם מרחק של שפה תרבות, ציפיות (שלכם) חוסר הבנה שלו אתכם .כפי שכתבה דניאלה אני לא הייתי מגיעה למסקנות מפגישה אחת -האם אתם עדיין ברוסיה ? תבררו את הפרטים שהציעה לכם דניאלה ותנסו לקראת הפגישה הבאה להיכנס לראש של הילד, אני לא יודעת כמה "הורים " פגש, אולי אתם הראשונים ,הוא במקום בטוח, מוכר, שולפים אותו מסדר יומו הקבוע לפגוש אנשים זרים, יש ילדים שמחבקים, יש שמפחדים , יש שבוכים, יש שבוהים ועוד .
מקווה שקצת עזרתי
בהצלחה!
עכשיו שמתי לב שחזרתם מרוסיה
29/09/2015 | 22:28
50
נשמעת חוויה לא קלה.
29/09/2015 | 23:28
105
אני חושבת שכדי לענות על השאלה לא באוויר, אנחנו זקוקים ליותר פרטים. מה המשמעות של לא מתחברים? מצד מי? מצד הילד, מצדכם או גם וגם? במה זה מתבטא? האם ואיך ניסיתם להתמודד עם זה? איזה מידע קיבלתם על הילד? האם יש איזו בעיה, פיזית או התנהגותית, שמטרידה אתכם? איך בדיוק אתם מרגישים? האם אתם מרגישים נכון להיום שזה משהו גלובלי וחמור ושלא תוכלו להתחבר לילד הזה, או שזה משהו זמני ומקומי שאתם מקווים שתוכלו להתגבר עליו?
ברמה הכללית ביותר, לדעתי אם מרגישים ממש חוסר חיבור או דחייה, עדיף לוותר כי ברגע שניתן צו אימוץ, הילד הזה יהיה שלכם לתמיד.  אך בשביל לדעת אם זה המצב במקרה שלכם חסרים הרבה פרטים.
אגב, היה יחד איתנו כשנסענו לאמץ זוג שבא להכיר את הילד שהוצע לו והחליט שהוא בשום אופן לא מתחבר לילד. עוד בזמן שהייתם של בני הזוג שם הוצע להם ילד אחר שהחיבור אליו היה מיידי ואיתו הם חזרו הביתה בסוף. אך אני מניחה שזה עניין של מזל שהיה עוד ילד זמין לאימוץ בדיוק באותו הזמן.
אני מוכנה לספר לכם על החוויה שלי. אולי יעזור
30/09/2015 | 10:09
1
126
החוייה של הפגישה הראשונה היתה עבורי לא פחות מאשר הלם.הילד שהוער משינה ישב על ידי על השטיח ,בלי לזוז,בתנועה ממש קפואה וכיווץ את הגבות שלו זו לכיוונה של האחרת מבלי להרפות .לא הוציא אף הגה.הבאתי לו מישראל  מגדל   צבעוני. הוא הסתכל עליו רק כי הצבעתי לכיוונו,אבל לא רצה לגשת אליו.כשחיבקתי אותו הגוף שלו בלית ברירה התקפל בהתאם לגופי, אבל ללא שום חשק. ורק בסוף כשניגנתי לו בפסנתר היה נדמה שהפליט חיוך חיוור.נתקפתי בפחד גדול. אולי החליפו לי אותו. אולי זה לא הילד שחייך בתמונה הראשונה שראיתי לפני הכל. אולי זה אחיו. אולי הוא פגוע נוירולוגית ועובדים עלי....הייתי שם לבד בלי ידיעת שפה אבל בכל הדרכים דרשתי  בדיקה חוזרת אצל נוירולוג.וסירבתי לתת ייפוי כוח. אשת הקשר נלחצה ואמרה שזה ילד מאד מפותח....ואז באה ההברקה- ביקשתי לתצפת עליו בחדר הקבוצה שלו עם שאר הילדים והמטפלות שהוא מכיר.זו היתה בקשה מאד לא שגרתית,אבל לאור ההסתייגויות שלי הם הסכימו.מעולם,מעולם לא ראיתי הבדל בין התנהגויות אותו הילד כפי שקרה שם- הילד שלי התרוצץ עם חבר בין הלולים הגדולים ,עשה לי 'קוקו' כשהוא משתמש בוילון ,נדנד שוב ושוב דלת חורקת,חייך חיוכי מיליון דולר לכל אחת מהמטפלות וגם אלי,היה חיוני במידה לא רגילה.
והבנתי בבת אחת מה קרה- אחרי שהוער משינה הובא עלי ידי המטפלת המוכרת לאולם ממש לא מוכר לו ,נעזב שם על ידה[ כאילו חסרות להם עזיבות בחיים אז עוד אחת] נשאר לנפשו עם שתי נשים לא מוכרות,ריחות בושם וגוף לא מוכרים,שפה לא מוכרת...למה שירגיש בנוח?
 בקיצור- לדעתי ולניסיוני חשוב מאד לראות את הילד בסביבתו המוכרת ושם לרקום איתו את הקשר הראשוני.
 
ועוד משהו- גם לאימהות ביולוגיות האהבה איננה נובטת תמיד במיידיות. לא פעם אימהות מרגישות שמי שבעט בתוך הבטן ומי שנולד הם שניים שונים....ולוקח זמן להתרגל. לא תמיד דברים מתנהלים כמו ציפיותינו,וכמו הסיפורים המוצלחים של אחרים....
ברגע שקראתי את הפוסט שלכם ועוד לפני שקראתי
( לעמוד שלי בתפוז )
04/10/2015 | 00:00
41
את החוויה המאלפת של חייכנית עמדתי לכתוב לכם שתבקשו שיצלמו לכם אותו במצלמת וידאו כשהוא נמצא בקבוצתו בחברת הילדים והמטפלות המוכרות לו. אם גם אז יהיה קפוא/ יבכה כל הזמן/לא יתייחס לסובבים אותו הייתי שוקלת להביא מומחה נוסף שיבדוק אותו או שולחת את הצילום למומחה להתייעצות. אם בסביבה המוכרת יהיה חיוני הייתי מסיקה שזו תגובה שלו לסיטואציה הלא מוכרת.
כפי שאחרים אמרו, חסרים פרטים
30/09/2015 | 15:38
7
87
קשה לילד? 
קשה לכם?
קשה מאיזו בחינה?
 
הפגישה הראשונה שלנו ארכה שבועיים, כי הקזחים אינם מאמינים ביצירת חיברות מיידית. 
במהלך השבוע הראשון עצם נכחותנו באותו מרחב עם זיו, גרם לה לבכות מרה. לאחר כשבוע היא התחילה לקבל אותנו בצורה מוגבלת, אך הבכי לא פסק (למעשה, הבכי לא פסק לאורך כל ביקורינו). זה היה נראה שלעולם לא נצליח להתגבר על הסתייגויותיה מאיתנו.
אבל החוויה הזו היא רק תיאור של קושי אפשרי אחד מני רבים. אם תוכלו לתת יותר פרטים (לאו דווקא אישיים), אולי ימצא פה מישהו שיוכל לזהות את החוויה ולתת עצה טובה יותר.
 
מה שלא תחליטו, שיהיה לכם בהצלחה.
הי נוגה
01/10/2015 | 01:56
6
82
בעבר רחוק הזכרתי פה את ד"ר אלטה סולטר שכתבה הרבה על בכי של ילדים ותינוקות.
היא אומרת  עד כמה בכי חיוני,ועד כמה לא נכון לרוץ להשקיט אותו ,ושמבוגרים עושים זאת בעיקר כי קשה להם עצמם להיות במחיצתו.
ועוד לטענתה ילדים מאומצים - הסממן שהם מתחילים להתקשר למבוגר הוא שמתחילים להרשות לעצמם לבכות לידו,בכי שויתרו עליו מזמן כי הרגישו שאין מי שמקשיב.
קיימים כמה ספרים מתורגמים לעברית של ד"ר סולטר ,ביניהם 'בכי והתקפו זעם' [הוצאת אחיאסף]
אגב גם הבן שלי בשעתו בבית הילדים כשראה אותי מגיעה וכבר הכיר שאני מגיעה אליו [היו חודשיים כאלה של ביקור עד שאושר האימוץ]- היה פורץ בבכי. בשעתו הייתי מאד נבוכה מזה. אחר כך הבנתי שזה סממן של תחילת בניית קשר חיובי בינינו..
גם בתי פרצה בבכי בפעם הראשונה שהשאירו אותה איתנו.
01/10/2015 | 04:45
83
בגילאים האלה זו תגובה נורמלית לחלוטין לזרים ולסיטואציה לא מוכרת. זו תגובה צפויה לחלוטין, בכלל לא ציפיתי לאחרת. להפך, אם הילד לא בוכה זו תגובה חריגה ומפתיעה יותר.
לא אמרתי לרגע שאין זה נורמלי
01/10/2015 | 16:20
4
62
אבל כשילד בוכה בכי מר ב*כל* פעם שאת מגיעה במשך שבועיים רצופים ועושה הכל כדי להמנע מקשר איתך לפחות שבוע מתוך זה, זה מקשה על יצירת קשר. לא משהו שלא יכולנו להתמודד איתו, אך לא מדובר עלינו. השאלה היא באילו קשיים נתקלו כותבי ההודעה המקורית.
 
היו הרבה סיבות לזיו לבכות, אך הבכי הזה לא נבע מתחילת הקשרות איתנו. לא בשבוע הראשון לפחות. את מדברת על בכי שנבכה לאחר שהילד מתחיל לסמוך על הבוגר, בעוד זיו בכתה כדי להזעיק אליה את המבוגרים עליהם סמכה, כדי שיפתרו אותה מעונשנו. זה גם היווה סימן טוב, מכיוון שהיה ברור שזו ילדה שגדלה בידיעה שיש מי שיבוא אליה בריצה אם תבכה, כך שמעולם לא ויתרה על הבכי, וכך גם ראינו אותו בזמן אמת.
הבכי
01/10/2015 | 18:03
3
70
אני לא אשכח את הפעם הראשונה שראיתי את הזהוב שלי, הוא היה בידיים של האחות ובכה מרה והעיניים המעט מלוכנסנות שלו נעלמו לחלוטין, הוא לא רצה את הידיים שלי ואני רציתי כל כך לחבק להרגיע את הבכי, לנחם לנשום אותו
######
יש פעמים שכשהוא בוכה היום , אני רואה את הילד ההוא, וליבי מתכווץ. עברו שלוש וחצי שנים מאז האימוץ והפנים המפוחדות של הילד הקטן והקירח לא עוזבות אותי, ולבטח לא יעזבו לעולם .
נוני....
01/10/2015 | 23:24
2
57
ח י ב ו ק!
חייכנית נפלאה חיבוק חזרה
05/10/2015 | 17:59
1
9
05/10/2015 | 23:36
4
עוצרים לרגע, ומנסים להבין
06/10/2015 | 14:28
8
מה בעצם הפריע?  
חיבור כפי שרשמו לך וגם עם ביולוגים הוא דבר שיכול לקחת זמן.
עם זאת, תשבי עם עצמך ועם בן זוגך ונסו להבין מה היה קשה?
מדוע היה קשה?
האם הקושי הוא בר שינוי?
כלומר אם הקושי היה בכי, או חשש שלו ממגע,
ממשחק וכדומה, אלו דברים שישתנו ככל שילמד להכיר אתכם.
יכול להיות משהו בו לא גורם לכם אמפתיה? אולי מראה שלא לטעמכם 
או כל דבר שדוחה אתכם?
אם זה כך, יהיה מאוד קשה לשנות את התחושה.
 
ובכלל הפגישה הראשונה כוללת שלוש פגישות עם המאומץ
האם ההרגשה נשארה כך לאורך שלושת הפגישות?
האם יש לדעתך זיק של תקווה?
רשמו לך טיפים טובים, אנני יודעת עד כמה בית הילדים ישתף פעולה,
אם אתם רוצים לדעת בודאות, סעו לעוד ביקור, לפני שאתם נגשים למשפט (שלאחריו לא ניתן להתחרט)
אני אישית תמיד קשובה לאינטואציות שלי.
בהצלחה! נשמע לא פשוט .
 
החוויה שלנו באימוץ בינארצי
25/09/2015 | 18:04
8
258
אימוץ בין ארצי הוא האלטרנטיבה השפויה לאימוץ בארץ ולפונדקאות. למה שפויה ? בגלל המחיר הסביר, הזמן הסביר (שקצת התארך לאחרונה) עדיין קצר יותר מתהליך אימוץ בארץ באופן משמעותי, בגלל הסיוע של העמותה ובעיקר בגלל החוויה. החוויה שעברנו בתהליך האימוץ הייתה מכוננת. היו לנו הרבה ניסים בדרך. הפילטרים שהעמותה (טף) מציבה בדרך לילד ועל מנת שלא נתאכזב ולטובת הילד לא תמיד מסננים את הבעיות שעלולות להתרחש. אבל אין תחליף לנסיון שלהם ולקשרים שלהם ברוסיה. ובמקרה שלנו הפילטרים שהם הציבו, רופא ילדים טוב, מחוזות טובים, בתי ילדים טובים, נציגים טובים, וגם מעט סיעתה דשמיע מאוד עזרו. שמעתי על לא מעט סיפורים של אכזבות, הוצאת כספים מיותרת, ומצבים בריאותיים שחמקו מהרדאר של הרופא טרום הנסיעה ואף הוסתרו ממנו, אך יש גם מקרים של הצלחה בנסיון הראשון. החוויה שמתלווית לנסיעות לרוסיה, יעד שמרבית הישראלים לא מדמיינים עצמם נוסעים אליו, זמני הטיסה הארוכים, מזג האוויר המשונה יחסית לישראל, השפה, התרבות, הסיטואציה שבה נמצאים ברוסיה כולם תורמים לתחושת הבלבול וההתרגשות ואלו הותירו בנו את תחושת החוויה שלדעתי לא נשכח כל החיים. העומס הרגשי אדיר וצריך לדעת לווסת אותו. למזלינו העבודה והשגרה מיתנה מעט את הרגשת הציפייה וההמתנה אך מהרגע שפגשנו את צ'יקי (שם חיבה), לא יכולנו להפסיק לחשוב עליו והלב נצבט. בהמשך גילינו שבעצם כל החוויה הבלתי נשכחת הזו, שתיארתי, הנסיעות הציפיה והפילטרים שעזרו לנו לצאת עם הדבר הכי מתוק ויקר ללא טירטורים ובעיות בריאות הן למעשה רק ההתחלה... הדבר האמיתי הוא התמודדות עם גידול ילד כמו כל הורים אחרים. וזו אופרה אחרת. ועל זה אכתוב בפעם אחרת אולי.
אני חולקת עליך
26/09/2015 | 00:04
154
מחיר סביר? ועוד כאלטרנטיבה לאימוץ בארץ? על מה בדיוק אתה מדבר?
זמן סביר? אני לא בטוחה שההפרשים בזמן כאלה גדולים, בהתחשב בגילאי המאומצים מחו"ל. אם תבוא לשרות למען הילד ותגיד שאתה מוכן לאמץ ילד גדול מגיל שנתיים, זמן ההמתנה שלך ידמה הרבה יותר לזמן ההמתנה לאימוץ מחו"ל.
סיוע של העמותה? איזה סיוע בדיוק? למה אתה משווה את הסיוע של העמותה? לסיוע באימוץ בארץ? ממש לא ברור. אם יש דבר אחד שנכלל אולי ב"סל הסיוע" של העמותה ואפשר להשוות אותו, הרי זו סדנת ההכנה לאימוץ. בתור אחת שעברה את שתי הסדנאות, סיפרתי לא פעם בעבר ואני מבשרת גם לך שהסדנה של השרות למען הילד היתה בכמה וכמה רמות ורבדים יותר טובה ומועילה מאשר הסדנה של אימוץ חו"ל.
על החויה אני לא חולקת. זה כבר ענין סוביקטיבי - איש איש וחויתו הוא. אני יכולה רק לומר שהחויה האישית שלי ושל בעלי מהאימוץ בארץ היתה חויה טובה, ואילו באימוץ חו"ל עברנו שבעה מדורי גיהנום מרגע שראינו תמונה של הילד ועד שהגיע לזרועותינו.
בכל אופן כמו שכתבת הליך האימוץ הוא בסך הכל אמצעי ולא מטרה. זוהי ההתחלה של הורות שהיא בעצם חויה מתמשכת לכל החיים.
 
העיקר, מזל טוב.
26/09/2015 | 01:30
1
106
אני לא יודעת לחשב אם מחיר האימוץ סביר מבחינת ההוצאות וכמות העבודה והטרחה של העמותות. ברור לי שעבודתן קשה וכרוכה בלא מעט הוצאות, וגם מצב האימוץ הבינארצי כעת אינו מקל. מה שברור הוא שזה מחיר לא זול כלל מבחינת המאמצים, ולרבים קשה עד בלתי אפשרי לגייסו. בטח לא לעומת אימוץ בארץ, שכמעט כולו אינו עולה כלום למאמצים (אם כי ברור שמישהו תמיד משלם את החשבון, רק שבמקרה הזה זו המדינה).
מעבר לכך, אין לי מה להעיר על ההשוואה עם אימוץ בארץ כי אני, למשל, חוויתי אימוץ חו"ל בלבד. אצלנו התהליך היה חלק ומהיר, אך זה היה מזמן וגם היה לנו מזל, וממש לא לכולם יש. פונדקאות היא בכלל לא אופציה מבחינתי, לא בדקתי אותה אפילו, אז כאן, גם לו ההשוואה הייתה אפשרית, היא כללל אינה רלוונטית. בקיצור - לא ברור איך אפשר להשוות את התהליך והחוויה אם לא התנסית בדרכים האחרות.
ועם כל הכבוד לחוויה - לדעתי הדבר העיקרי בסופו של דבר הוא ההפיכה להורה, ולהגשמת מטרה זו כל אחד פועל לפי העדפותיו האישיות והאפשרויות העומדות בפניו.
והעיקר, היה באמת רצוי שתישאר ותחלוק את החוויות לאחר האימוץ, שכפי שאמרת הן "הדבר האמיתי" שאיתו נשארים בסופו של דבר.
הכי חשוב באמת המון מזל טוב
26/09/2015 | 05:35
34
מזל טוב. הרבה אושר עם צ'יקי שלכם!
26/09/2015 | 20:25
32
אני מכירה לא מעט ילדים שבהמשך נתגלו אצלם
( לעמוד שלי בתפוז )
28/09/2015 | 12:43
1
122
בעיות, אצל חלקם קלות ואפילו זניחות ואצל אחרים קשות ואפילו מאוד למרות הפילטרים הטובים, רופא ילדים טוב, מחוזות טובים ובתי ילדים טובים. ולא כי הסתירו זאת מהמאמצים אלא כי לא ידעו על כך, או שהמידע הוסתר גם מנציגי העמותה אבל בעיקר כי יש דברים שמתגלים בגיל גבוה יותר.
 
כבר כתבתי בעבר, מי שההליך הלך חלק אצלו והילד עונה על ציפיותיו עבורו העמותה ולא משנה איזו תהיה הטובה ביותר עלי אדמות ומי שהתאכזב מאיזו שהיא סיבה עבורו העמותה ולא משנה איזו תהיה השטן בהתגלמותו.
 
בשעה טובה להפיכתכם להורים של צ'יקי ומאחלת לכם שגם ההמשך יהיה טוב וקל כמו ההתחלה.
מסכימה עם פאטפאט לגבי ראיית העמותה וגם מוסיפה-
29/09/2015 | 10:41
78
ברטרוספקט-
נדמה שחל תהליך רגשי גורף מאד אצל אנשים כשהופכים למאמצים.
וכאשר מקבלים את היקר מכל ,אין יכולת לשפוט את העמותה באופן אובייקטיבי. נוצרת תלות רבה מאד בעמותה בתהליך [אם לא הם איך היינו מקבלים את הילד והופכים להורים?] 
וגם מי שמסתייג- יכול לראות את כל תמונת ההסתייגות שלו רק בדיעבד.
יש פה ריקוד מאד עדין. גם אנחנו צריכים להיות נכונים לשתף פעולה,'לבלוע צפרדעים' אם צריך,ומצד שני לא להסס לומר בנימוס השגות אם ישנן.
חושבת שהאופי שלנו,זה ש'הולך איתנו' גם כשאנחנו לא במשימת אימוץ,מאד קובע את דרך ההתנהלות בינינו לעמותה אחרי חתימת החוזה. 
 
אני נזכרת עכשיו ברגעים המותחים והמתסכלים והמכעיסים כשהשופט המחוזי פיזר את המשפט באמצע ,טען שהניירות של השירות למען הילד של  המדינה המוסרת לא מספיק מסודרים,וכעבור שבוע,בדלתיים סגורות בהמשך המשפט ללא נוכחותי החליט לפסול את האימוץ בטענה שהילד בריא מדי.לא כתב מסקנותיו בתיק כדי שלא ניתן יהיה לכתוב עירעור...וכתב לשר בממשלה שהיה מופקד על נושא האימוץ לא לתת לי את הילד.
נציגי העמותה בחו"ל [יש לומר שכבר לא קיימת]הקיפו אותי מול בניין בית המשפט וביקשו ממני שאחזור הביתה עד שהתיק יהיה מוכן. התעשתתי ואמרתי בקצת אנגלית [כי הם רק קצת מבינים] קצת צרפתית[כי אני רק קצת זוכרת מהתיכון] וקצת פנטומימה [שפה חדשה וטרייה שלמדתי שם בקצב מרשים..]שבשום אופן לא הגעתי עד הלום כדי לחזור בידיים ריקות. צלצלנו לארץ,דרשתי גיבוי מוחלט מראש העמותה פה.וקיבלתי. ומאותו רגע כולם ממש התגייסו ונלחמו עבורי ועבור הילד הזה,שנועד לי.זה לקח כחודשיים. בדיוק מיד אחרי סוכות,לפני 12 שנים נחתנו בשלום בארץ עם ילדון בן שנה ושלושה חודשים 'והשאר היסטוריה'.
  
נשמע כמו פרסומת מתקתקה
29/09/2015 | 17:50
1
111
ומעניין איך ניתן  להשוות בלי השוואה,
 מחוזות טובים? בתי ילדים טובים? נציגים?
שהרי ניתן לכם רק מחוז אחד, בית ילדים אחד, נציג אחד,
ולא בחירה, אלא אם ממש קיבלתםפ יחס של vip נסיעה לרוסיה ובחירה בן כל המחוזות /בתי הילדים והנציגים.
 
מחכה בקוצר רוח לשמוע על ההתאקלמות.
אגב אל תאמין לפרסומות של גן ברכה,
חרה של גן,
עדיף גן שולה! 
 
אין כמוך נתנאלה
29/09/2015 | 22:11
32
גמר חתימה טובה ושנה נפלאה לכל משפחת קבוצת האימוץ
22/09/2015 | 00:31
6
168
הזמן עושה את שלו....
ב 2010 חזרנו עם מיקה
והיום היא בכיתה ב' ילדה גדולה ושובבה
מאושרים ומאוהבים מאוד
 
לכל המאמצים הותיקים והחדשים -חיבוק גדווווול
אם יש מפגש אשמח לדעת ולבוא.
 
לכל המתלבטים והמגששים והמחכים- המון המון המון הצלחה !!!
מוזמנים לפנות גם אליי לתמיכה ועידוד
 
גמר חתימה טובה
גמר חתיצה טובה רינה יקרה
22/09/2015 | 05:08
28
גמר חתימה טובה
22/09/2015 | 15:38
19
גמר חתימה טובה לכולם
22/09/2015 | 16:50
15
אכן, ילדה גדולה ומקסימה! גמר חתימה טובה.
22/09/2015 | 19:09
24
איזו אורחת. שמחה לראותך. שתהא לכם שנה נפלאה
( לעמוד שלי בתפוז )
23/09/2015 | 00:13
1
32
נהדר לשמוע ממך שוב!
25/09/2015 | 02:25
45
שנה טובה וחתימה טובה ורק בשורות טובות לכולנו!
איזו ילדה מקסימה מיקה. בהצלחה לה בכיתה ב'!
 
כאילו נולד לנו. כאילו
18/09/2015 | 18:40
18
286
סיפור:
היינו בים. שקט, מים חמימים, שקיעה מרהיבה. בין שאר המתרחצים היתה משפחה עם שני בנים ובת, נראים בני 9 עד 14. הילדים שיחקו. הבת והאח הגדול הציפו את הצעיר, ובאו אלינו כשהוא מונח על זרועותיהם. דווקא אלינו מבין כולם, כאילו כתוב לנו משהו על האף.
"אתם רוצים אותו? תראו כמה הוא חמוד. קחו אותו, נשלם לכם שתקחו". ישר מהמותן עניתי "עסקת חבילה, לוקחים את שלושתכם ביחד". הגדול מיד אמר "רק אותו, אותנו ההורים רוצים" , והילדה אמרה שלא נכון, הם רוצים אותה ולא רוצים את הבנים. צחקנו.
והיה ברור לי שהבן שלי לא היה מסוגל להתבדח ככה ובוודאי לא שיתבדחו כך על חשבונו.
גידלנו אותו כפי שהיינו עושים אילו היה נולד לנו. הוא גדל אחרת.
"זר לא יבין זאת" . שבת שלום.
18/09/2015 | 22:33
1
70
כמה נכון
19/09/2015 | 05:20
35
יש דברים שגם הילדים שלנו וגם אנחנו לעולם לא נגיד או נתבדח
19/09/2015 | 13:06
1
158
גם אנחנו לעולם לא אומרים דברים מסויימים בגלל הרגישות הגדולה. לפעמים החמוד שלנו מתבצר בגן המשחקים ולא רוצה ללכת הביתה. לעולם לא אומר: "טוב, אמא הולכת הביתה, מי שבא איתי -בא." כמו שקרוב לודאי כן הייתי עושה עם ילד ביולוגי לו היה לי.
 
לאחותי יש בן ביולוגי שובב מאד וגם שונה ממנה ומבעלה בצבעים שלו, אז לעיתים קרובות היא אומרת לו בצחוק: "בחיי שהחליפו אותך בבית החולים" או שהוא בעצמו יכול לראות גבר עם שיער חום ולהגיד לאמא שלו: "אמאל'ה את הכרת את הבחור הזה איזה 9 חודשים לפני שנולדתי?".
 
כשהיה קטן והיה פרא אדם מחריד, שמעתי את אבא שלו אומר לו פעם: "אם אתה לא יורד משם מיד, אני מחזיר אותך לצוענים שקנינו אותך מהם". הילד התפקע מצחוק בעודו תלוי בין שמיים וארץ וענה: "אם הם עדיין יסכימו לקבל אותי בכלל".
 
בדיחות שמותר רק לביולוגים לעשות...
 
אצלנו, כנראה היות שיש גם אחים ביולוגיים, הגישה הפוכה.
19/09/2015 | 18:20
137
דווקא אם היינו מתייחסים למאומצת אחרת, בכפפות של משי לעומת האחרים, אז היא כנראה הייתה מרגישה חריגה הרבה יותר מאשר כשמתייחסים אליה כמו לשאר האחים. כן, בהחלט היו סיטואציות שהתבדחנו על כך שהיא מעדיפה לחיות בבית של חברה או שמי שלא בא נשאר במקום שבו היינו, וזה כלל אותה, עם או בנפרד מהאחים שלה, ודברים בסגנון. זה מעולם לא הטריד אותה, הצחיק אותה בדיוק כמו את האחרים והיו מקרים שבהם היא גם יזמה בדיחות מהסוג הזה. אולי ההבדל היחיד הוא, שבניגוד לחלק מהאחים שלה (ולפחות שניים מהם עשו זאת בשלב כלשהו), היא אף פעם לא איימה ברצינות שתעזוב את הבית, אלא רק כבדיחה, והיא יודעת היטב את ההבדל. כל עוד זה בצחוק - היא משתתפת בכיף.
בכל זאת
19/09/2015 | 15:28
1
120
לגבי הארוע הספיציפי....
אולי לו ההורים שלהם היו רואים את הסיטואציה היו מזדעזעים.
צריך לזכור שמדובר באחים. לפעמים אחים די אכזרים זה לזה גם במשפחות הכי טובות.
 
ואכן אוי להתבדחות כזאת גם בלי להיות רגישים לנושא....
במקרה הזה לא היתה התאכזרות
19/09/2015 | 17:35
105
הילד הקטן שכב על זרועות האחים בשלווה. כשאמרו לנו שנראה כמה הוא חמוד הוא חייך בעיניים עצומות וסימן שלום באחת מהידים שלו.
אולי גם ההורים שלהם היו רואים את זה כבדיחה. אלה אנחנו שמקבלים את זה אחרת. אנחנו שיתפנו פעולה איתם בהתלוצצות שלהם, אבל שנינו החלפנו מבטים (אנחנו יכולים לדבר גם בלי מילים), והתגובה המהירה שלי הגיעה עם מחשבה, לא מאינסטינקט.
בדיחות משפחתיות
19/09/2015 | 19:56
10
116
לכל משפחה יש את יכולת ההתבדחות שלה. בעוד אותי התבדחות שכזו הייתה, ללא כל ספק, משעשעת והייתי משתפת איתה פעולה, אמו של אוריאל הייתה, ככל הנראה, מתחילה לבכות אם מישהו מילדיה/נכדיה/אחייניה היה עושה זאת לנגד עיניה, ולילדים זרים היא סתם הייתה נותנת הרצאה על כך שלא עושים/אומרים דברים שכאלו.
 
התבדחות, כל עוד היא מקובלת על כולם, היא דרך נפלאה לחזק קשרים משפחתיים, וזיו יכולה להתבדח על דברים רבים, אבל, כמו לינדו, השתייכותה המשפחתית נמצאת מחוץ לתחום ההתבדחויות. סביר להניח שזו אחת מתופעות הלוואי של האימוץ, אך תמיד יכול להיות שסיבותיה שונות.
 
כל עוד איני יכולה לפצל את הזמן ולבדוק מה היה קורה אם היא הייתה גדלה במשפחתה הביולוגית / אם היא הייתה מאומצת בחצי השנה הראשונה לחייה / אם הייתה נשארת בבית הילדים עוד זמן מה לפני שהייתה מגיעה למשפחה מרובת ילדים / כל אופציה אחרת, ומשווה זאת לזיו שלנו, זו שהגיעה אלינו בגיל שלוש וגדלה כבת יחידה, איני יכולה להיות בטחה בסיבות שהביאו אותה למחסור בהומור בתחום הספציפי הזה. סביר להניח שלאימוץ יש בכך תפקיד, אך לא משוכנעת שזהו תפקיד בלעדי. בנתיים, כל שאנו מקפידים עליו הוא להזהר מלהתבדח על מה שלא יהיה מקובל עליה.
הלצה משפחתית מקובלת אצלנו היא
19/09/2015 | 21:18
9
93
"הכל עובר בגנים". זה כשהתנהג דומה לאחותו הגדולה, כשניתח דברים בצורה דומה אלי או אל אבא שלו וכדומה. אנחנו התחלנו, הוא המשיך. דוגמא? הנכד שלנו היפראקטיבי, "הכל עובר בגנים" הגיב לינדו, ההיפראקטיבי הראשון במשפחה.
אצלנו "את/ה מתנהג/ת נורא, אם לא תשתפר/י נמסור אותך לאימוץ" לא נחשב כהומור, גם לא לפני שאימצנו את לינדו. ושמעתי יציאות כאלה בתוכניות הומוריסטיות בטלויזיה. באותה מידה מעולם לא איימנו על בתנו הגדולה שנשאיר אותה באיזה מקום ונלך. כשראיתי כיצד יש ילדים שמגיבים לכך בבעתה אמיתית היה לי ברור שלא מגיע לילדים שלי, ביולוגית או מאומץ, לעבור חוויה כזו.
אצלינו מתייחסים בבדיחות לזה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/09/2015 | 22:41
91
שמכל הנכדים שתי הנסיכות הכי אוהבות את האוכל האשכנזיפתי. אמי תמיד אומרת שסוף סוף יש למי לעשות גפיטע-פיש וטשולנט.
איום לעולם אינו הומור
19/09/2015 | 23:31
1
91
"את/ה מתנהג/ת נורא, אם לא תשתפר/י נמסור אותך לאימוץ" אינו קשור כבר להומור בעיני, אלא למה הורים מרשים לעצמם לאיים כעונש. לא רואה באיומים לעונש, מוצדקים או לא מוצדקים, הומור. תוכניות "הומוריסטיות" לעומת זאת, נוטות לראות בכך משהו משעשע מסיבה שמעולם לא הייתה נהירה לי.
 
הסיטואציה הראשונית שתיארת, אינה דומה לכך. היא משחק בין אחים, שנראה שמקובל על כל השלושה, שנעשה מתוך ידיעה ברורה שהם משפחה, ואף אחד לא הולך להמסר לאף אחד. היא בדיוק אותו הומור משפחתי עליו אני מדברת, שמקובל בגבולות של מקובלות על כל בני המשפחה. אם זה לא היה מקובל על אחד מהם, זה לא היה הומוריסטי. מכיוון שזה כן מקובל על שלושתם, איני רואה בכך טעם לפגם.
(פעם קיבלנו אבי ואני הרצאה מגברת מאוד חביבה, על כך שאסור לנו להתווכח כלכך הרבה. זה נעשה כשכבר הייתי בחלקן השני של שנות השלושים לחיי, בבלגיה, במהלך אירוע משפחתי של אנשים זרים, שמשום מה אוריאל היינו כה מחוייבים אליו, עד כי גררנו את אבי אליו. אבי ואני העברנו את הזמן תוך כדי דיון האם חתימה על ציור מסויים על הקיר מולנו מכילה אות כזו או אחרת. מבחינתנו זו הייתה העברת זמן משועשעת ומהנה, מבחינתה זו הייתה מריבה בין אב לבתו הבוגרת, שהיא נחלצה לשקם את יחסי המשפחה. לא תמיד הומור משפחתי מתרגם טוב מחוץ למשפחה.)
עבור שלושת הילדים זה אכן היה הומור
20/09/2015 | 00:30
77
ולדעתי גם הוריהם לא היו מזדעזעים, אלא אולי אפילו נהנים משיתוף הפעולה של השלושה. אנחנו שיתפנו פעולה בהלצה, בידיעה שהבן שלי היה מקבל את זה אחרת.
ואם בגנים עסקינן
21/09/2015 | 20:36
5
78
אז אנחנו נוהגים לאמר ש"התלתלים של המותקון זה מאבא"
ואבא (גם אהובי, האב המגדל ולמען האמת גם האב הבילוגי) בכלל קירח...
אגב, יש לו למתוקון יכולות אישותיות דומות מאד לילדינו הביולוגים. ניתן לאמר שהמשותף לאחים הביולגים קיים גם אצלו.
אולי זה מזל (גנים מתאימים?) ואולי זו דרך החינוך והגידול שיוצרים את הדמין?!
מניסיוני, דרך החינוך והגידול המשותף רק מדגישה את השוני.
21/09/2015 | 23:31
66
לפעמים אני צריכה להזכיר לעצמי שהם כולם ילדינו ואחים זה לזה, ושלושה מהם חולקים איתנו וביניהם את הגנים.
ואפרופו, לגמרי במקרה, בספר Saturday של איאן מקיואן
22/09/2015 | 08:11
86
שאני קוראת, מצאתי ממש עכשיו את הדברים הבאים (מתנצלת שזה באנגלית, לצערי אין לי את הטקסט בעברית, ההדגשה שלי):
It's a commonplace of parenting and modern genetics that parents have little or no influence on the characters of their children. You never know who you are going to get. Opportunities, health, prospects, accent, table manners these might lie within your power to shape. But what really determines the sort of person who's coming to live with you is which sperm finds which egg, how the cards in two packs are chosen, then how they are shuffled, halved and spliced at the moment of recombination. Cheerful or neurotic, kind or greedy, curious or dull, expansive or shy and anywhere in between; it can be quite an affront to parental self-regard, just how much of the work has already been done. On the other hand, it can let you off the hook. The point is made for you as soon as you have more than one child; two entirely different people emerge from their roughly similar chances in life.
מבטא בדיוק את מה שרציתי להגיד, רק בצורה יפה הרבה יותר.
ועוד על גנים בהשאלה... - -
01/10/2015 | 23:00
2
27
אצלנו על הדמיון ביננו ועל דמיון בכישורים אנחנו אומרים
'גנים עוברים בחיבוקים'. 
 
אהבתי! (נאמץ גם אלינו)
03/10/2015 | 09:53
1
6
מדייקת את המשפט שלנו: 'גנים עוברים גם בחיבוקים'
03/10/2015 | 12:19
5
כול אחד וההומור שלו...
02/10/2015 | 20:01
18
גיסי לפעמים שם את הקטנה על הכתף ושואל "מי רוצה ילדה בשקל?" הם מסתובבים בבית וכולם צוחקים.... אני בתהליך של אימוץ בארץ ובהתחלה זה הפריע לי... אפשר למצוא משהו מפריע בכול בדיחה אבל עדייף להסתכל על שלושת הילדים בים וכמה כיף להם וזה הכי חשוב!
חדשה
16/09/2015 | 12:32
3
281
אשמח אם מי מכם יסביר לי איך אני יכולה לקרוא את ההודעות הכתובות ואיך מתנהלת התקשורת כאן?
ברוכה הבאה.
17/09/2015 | 08:40
119
מה זה הפורומים של תפוז ואיך כותבים בהם מבחינה טכנית אפשר למצוא בקישור הבא (צריך ללחוץ על הטקסט בכחול שמתחת):
כתיבה בפורומים
 
מבחינת השתתפות, את יכולה, למשל, לפתוח הודעה חדשה (או עדיף לכתוב תגובה המשורשרת להודעה שכבר פתחת) ולספר קצת על עצמך ועל מה מביא אותך לפורום אימוץ ו/או לשאול אותנו שאלות הקשורות לתחום האימוץ, אם יש לך כאלה, ואז מי מהגולשים האחרים שיש לו תשובה או הערה יוכל לענות/להגיב.
את יכולה גם להגיב לכל אחת מההודעות האחרות המופיעות כאן, אם יש לך מה להעיר/לענות/לשאול. את מוזמנת גם לקרוא דפים אחורה ו/או להיכנס לכלים ומידע שבתוך הקוביה הכחולה למעלה אם את רוצה להכיר טוב יותר את אופי הפורום ואת הנפשות הפועלות בו, ולקרוא מאמרים וקישורים נוספים המכילים מידע בנושא האימוץ.
ברוכה הבאה
18/09/2015 | 17:12
50
קיבלת הסבר מצויין לשאלתך. את מוזמנת לספר קצת על עצמך ולהישאר איתנו בכייף  
לחצי על השורה הזו
19/09/2015 | 20:00
60
אני מקווה שהצלחת לפתוח הודעות כבר קודם, וקראת את העצות המועילות שניתנו לך. אם לא, לחיצה על שורת הכותרת תפתח לך כל הודעה שתרצי לקרוא.
אם את רוצה לענות לאותה הודעה, לחצי על כפתור הוספת תגובה, ותעני ישירות להודעה אליה רצית לענות. 
כל השאר מוסבר הרבה יותר טוב מעלי, אז פשוט לחצי גם על הכותרות הקודמות, קראי ויישמי.
בהצלחה.
אז גם את מאומצת!
12/09/2015 | 12:09
4
322
אתמול זיו הלכה לחברה, לשחק אחרי ביה"ס. כשבאנו לאסוף אותה, הבנות ביקשו שהיא תשאר לישון שם. מצד שני, זיו לא ממש הייתה בטוחה שהיא רוצה להשאר כל הלילה. בסופו של דבר, נשארנו לארוחת ערב וקישקשו עם ההורים, עד שהבנות כמעט נרדמו, אז הפרדנו כוחות ואספנו את זיו הביתה. 
 
בעבר היה נדמה לי שהוריה של הילדה גרושים, והאב שאנו מכירים אינו האב הביולוגי של הילדה, אך כשאמרתי משהו לזיו על זה, היא הביעה פליאה מהיכן שאבתי את הרעיון המוזר הזה. "אביה של אליזה הוא אביה של אליזה, מה פתאום שיהיה לה אבא נוסף?" 

כשהילדות שיחקו, צפו בטלויזיה, טיפלו בארנבונים, תרנגולות, תוכיים, צבי המיים וכלב, שיחת המבוגרים הלכה והתארכה על המוני נושאים, והקיפה המוני פרטים חסרי רלוונטית לכלום, מעבר לעצם שיחה חברתית. בין השאר תואר לנו מה שהתרחש לפני שבאנו אליהם.
הילדות דיברו על אירועי חייהן, ואליזה סיפרה על אביה נעדר למחצה כאב מן האגדות, המענה לכל חלומות ילדה בת תשע. כל מה שזיו הבינה הוא שלאליזה יש אבא שהשאיר אותה בבית חולים כשנולדה, ושהאב המוכר לה הוא אבא חדש מאז שאליזה הייתה כבת שנה. "אז גם את מאומצת!" היא הכריזה בשמחה.
שיחת המבוגרים המשיכה להתגלגל לנושאים שונים, גם הילדות היו עסוקות בענייניהן, ואני הייתי משועשעת כיצד אפשר למצוא אימוץ במקומות הכי פחות צפויים.
בהחלט....
12/09/2015 | 12:14
1
143
הבת שלי, באופן די משעשע ולא מכוון, הרבה פעמים מוצאת לה חברות מאומצות. ממש חיבור שמימי שכזה.
כשביקרנו בארץ שנה שעברה בחופש הגדול היא הלכה לקייטנה. היא מדברת מעט עברית ומצאה לה, מכל הילדים, חברה מאומצת. אני והאמא השתעשענו מהתקשורת ביניהן אבל הן מסתדרות יפה גם עם יכולת ורבלית מוגבלת.
גם השנה בביה"ס חברתה הטובה של ביתי היא ילדה מאומצת, כזו שכל השכונה יודעת חוץ ממנה...
 
רק שאצלנו
12/09/2015 | 23:46
135
הילדה המדוברת אינה מאומצת באמת. היא אמנם מגודלת על ידי אב לא ביולגי, אך האב הביולוגי נוכח בחייה, ובעולם בו גירושים הופכים לנפוצים יותר ויותר, זה כבר די מקובל שבני ובנות הזוג של הורים ביולוגים מגדלים ילדים לא ביולגים. 
אמנם יש דמיון, אך זה עדין לא אימוץ.
מעלה בי כמה דברים...
14/09/2015 | 08:12
130
 א. אפשר לחייך עד כמה ילדים מנסים להסביר לעצמם את העולם במושגים שהם מכירים מתוך עצמם....
 
 ב. איזה כיף שהילדה משתמשת ב'אימוץ' באופן 'נזיל וזמין'. שפשוט לה להגיד את המילים.
 
ג. שהלואי שהיא 'תישאר כך'. בכתה ב' הבן שלי טפח על כתפו של החבר שלו באחת ההפסקות ואמר לו בסחבקיות 'בוא נתערב שאני מאומץ....מה? אתה לא מאמין לי? אז בוא נשאל ביחד את המורה...'. ואילו היום  [תחילת כתה ח']- הס מלהזכיר. מרגיש שונה מאד מאחרים,היה מייחל להיות 'ילד רגיל' ופשוט להיוולד לי...כועס על מי מחבריו שגילה לאחרים 'את הסוד הגדול'.כאילו לא היו 'אלף' שנים של 'אימוץ לחלוטין על השולחן' בבית.אני מקווה שזו רק תקופה ושהיא תעבור.
 
חג שמח לכם שם נוגה
ובפעם הבאה שאת בישראל אשמח למצוא זמן ולהיפגש.
אכן משעשע וטבעי ומובן.
17/09/2015 | 22:39
26
ארוחת חג
14/09/2015 | 08:00
5
218
ישבנו לשולחן מלא כל -טוב.אחרי הברכות המסורתיות קלחה השיחה בין המבוגרים,והיה גם פיטפוט חינני של ארבעת הילדים.הבטתי אתמול מן הצד בבן שלי [13].,ונזכרתי בימים אחרים.כשהייתי מגיעה לארוחות החג עם בעל אך ללא צאצאים. המשפחות שלנו- נעימות ולא חקרניות. לא היה 'נו....אז מתי כבר?' או 'יש איזו בעייה?'. אבל לי עצמי היה מאד לא נוח. הרגשתי אז שכל החגים מיועדים 'להמשיך שת שושלת המסורת' ומי ממשיך את השושלת אם לא הילדים שלנו.היתה איכות עקרה ועצובה,ותמיד הקרובים -רחוקים,אלה שאין איתם מגע ביום יום היו שואלים 'אז איך בעבודה?' עם תחושה ש..ממ...איך ישאלו דברים אחרים....היתה תחושה של 'שום דבר לא זז' עם המאמצים שלא נשאו פרי להגדיל את המשפחה   בדרך הרגילה.עוד חג נוקף ועוד אחד.ועוד אחד. והילדים של הדודים ובני הדודים גדלים.... ואצלנו.....נאדה.
 
והיום.....
כביכול מובן מאליו שיושב לידי ילד ששומר על חינניותו גם בהתבגרות , מספר בדיחות,ואומר 'זה טעים לי' וגם 'לא תודה'. מבקש שארשה לו לארח את הילד שבגילו בסוף השבוע,מתכנן ללכת בעוד כמה ימים למקומות שאף פעם לא היה בהם- יגיד עם הכתה 'סליחות' על המצדה....ילד לאודישן לשחקני משנה.....
 ואני מהרהרת באיזה מקום כל כך אחר הייתי לפני קצת יותר מעשור. וכמה הילד הזה,שלפעמים שובב חבל"ז ולפעמים נופת צופים...כמה ברכה הביא לחיים. ברכה,אהבה,שמחה,לפעמים גם דאגה.....החיים היום מאד בתנועה ,גם בזכותו. ונעים מאד בשולחן החג,בשולחנות החגים.
אולי חלק מההתחדשות וההתרעננות של ראש השנה הוא גם להביט על הקיים כלא מובן מאליו,ולברכו.
שנה טובה לכולם !
 
ריגשת אותי מאוד בדברייך שנה נפלאה
15/09/2015 | 05:57
33
מרגש! להרבה שנות יחד אושר ונחת מהמתוק!
15/09/2015 | 19:11
1
24
תודה על דבריכם החמים,אבי ודניאלה ושנה טובה!
15/09/2015 | 21:49
22
שלא ייגמר לעולם.
17/09/2015 | 22:36
22
שרק ימשיך כך.
19/09/2015 | 20:02
12
תהיות בזמן ההמתנה
09/09/2015 | 10:18
7
313
שלום,
אנו רשומים לאימוץ בארץ, כרגע ממתינים לסדנה - אין לנו ילדים
בינתיים אנו נהנים מתפקידנו כדודים ושומרים על האחיינים שלנו מידי פעם
האחיינים שלנו מכירים אותנו היטב ואוהבים אותנו ואנחנו אותם ויש לנו איתם קשר טוב וכיפי
למרות זאת לאחר יומיים רצופים שאנחנו איתם החזרתם להורים שלהם מלווה בהקלה (אחריות שיורדת, השקט חוזר הביתה וכו')
מה שאנחנו שומעים הרבה מאנשים זה - כשזה יהיה שלכם זה יהיה אחרת
מצד אחד ברור לנו שעם האחיינים אנחנו רק עושים כיף וצמודים אליהם ברמה שבבית שלהם זה כמובן לא קורה, בנוסף למרות הקירבה המשפחתית יש כמובן פערים באופן שבו מחנכים אותם לדרך בה אנו מאמינים
וזה מעורר תהיות, כאשר נקבל ילד בהנחה שאינו תינוק בן ימים ספורים ברור שלא יהיה מחונך על פי דרכנו ויקח זמן עד שילמד וכמובן יש ללמד זאת בעדינות וסבלנות
בנוסף הגיוני שיקח זמן עד שהילד ירגיש בבית
אנחנו, כמובן, נפרד מהשקט בשמחה רבה אבל הרי הילד ואנחנו לא נכיר ברמה שאנחנו מכירים את האחיינים שלנו
ברור לנו שיהיו קשיים ואנחנו מוכנים (עד כמה שאפשר) להתמודד וגם מצפים לזה אבל תוהים...
השאלה בעצם היא תוך כמה זמן הרגשתם משפחה, בית, שהילד "הוא שלנו" ולכן זה שונה
שלום קופיני1
09/09/2015 | 23:12
144
אני תוהה למה התכוונו אלה שאמרו לכם "כשזה יהיה שלכם זה יהיה אחרת"?
כלומר - אני גם חושבת די בבירור שזה יהיה אחרת, אבל אם אתם מצפים לכך שילדיכם הפרטיים יתישו אתכם פחות, תרגישו פחות אחריות כלפיהם או שהם ירעישו פחות, נדמה לי שיש סיכוי סביר שתתבדו
 
לגבי הרגשת הבית/המשפחה:
לדעתי, כדאי ואפילו חשוב להפריד בין שני דברים שונים - הרגשת הילד והרגשת ההורים.
למיטב הבנתי, התשובה לשאלה תוך כמה זמן הילד מרגיש בבית היא מאד נזילה ומשתנה מילד לילד לפי אופי הילד והנסיבות. באופן כללי, גיל הילד הוא כמובן גורם מכריע, והעבר שלו והמקום ממנו הוא מגיע גם משפיע. כמובן שגם קבלת הפנים לה הוא יזכה תתרום את תרומתה.
 
לגבי הרגשתכם - שוב זה נזיל ותלוי בהרבה גורמים כמו למשל מצבכם הנפשי, הגישה שלכם להורות בכלל ולאימוץ בפרט ועוד.
 
החויה הפרטית שלנו: אנחנו אימצנו תינוקות רכים בני פחות משנה ולכן קשה לי מאד להתימר לדעת מה עבר בנפשם כאשר נקלטו בביתנו. אבל אם אצטרך להעריך בכל זאת, אני חושבת שלגבי הבכור, היה לו קשה יותר בשבוע - שבועיים הראשונים. זכור לי במיוחד לילה אחד, כאשר ביום שלפניו עשינו טעות ושיבשנו לו קצת את סדר היום כך שהגיע לשנת הלילה עייף מידי. באותו לילה הוא בכה המון, התקשה להירדם ופשוט לא הסכים לרדת מהידיים שלנו. בסוף מצאתי את עצמי יושבת במיטה כאשר הוא עלי במנשא וכך נרדמנו שנינו עד הבוקר. אני יודעת שיש הורים שלפעמים המצב הזה הוא שיגרה עבורם, אבל במקרה של בכורי מדובר היה בתינוק שהיה רגיל לישון היטב בלילות כך שבפירוש הרגשנו שזה מצב משברי. עד היום נחמץ ליבי כשאני נזכרת באותו לילה ובחוסר ההבנה והרגישות שלנו. בזמנו, השיבוש הזה נראה לי דבר פעוט, ולא הבנתי באיזה מצב רגיש הבן שלי נמצא מלכתחילה, וכמה חשוב לשמור עבורו על שיגרה נטולת הפתעות, כאשר הוא עבר טלטלה כל כך גדולה כאשר התנתק מכל המוכר לו ונמסר לידינו.
 
עם הצעיר, לעומת זאת, שוב בהסתייגות שמדובר בהתבוננות בתינוק שלא יכול לבטא את עצמו בתקשורת מילולית, ההתרשמות שלי היתה שהוא הרגיש אצלנו בבית מן הרגע הראשון. לא הרגשתי שיש לו עכבות או הרגשת זרות או משבר כלשהו בשום שלב. אבל כן שמתי לב לכך שלקח לו זמן עד שצבר מספיק ביטחון כדי לעמוד על שלו מול אחיו הגדול. למעשה זהו תהליך שנמשך עד היום (דהינו כמעט עשור )
 
לגבי הרגשת ההורים - אני אישית ונראה לי שגם בעלי הרגשנו שהילדים שלנו מן הרגע הראשון שראינו אותם. יתרה מזאת, את הצעיר אימצנו בחו"ל. מכורח הנסיבות אני טסתי לראשונה לראות אותו בגפי. כשחזרתי לארץ סיפרתי לבעלי את רשמי ויחד החלטנו להגיש את הבקשה הרשמית לאמץ אותו. באותו רגע מבחינתנו הוא כבר היה חלק מהמשפחה. אני זוכרת שהיו אז דיונים בנושא בדיקת רופא נוספת שצריך או לא צריך לערוך לו. בעלי אמר לי שזה הבן שלנו לטוב או לרע ואין שום טעם לבדוק אותו שוב, כי בכל מקרה החלטנו לקחת אותו ונתמודד עם כל מה שיבוא. כלומר, בעלי הרגיש כך עוד לפני שפגש את הילד.
 
מאחלת לכם תהליך קצר ומוצלח ומקוה שעזרתי.
 
שלום קופיני1
11/09/2015 | 11:21
85
יום שישי קצר ועם עיסוקים,אז על קצה המזלג ובכל זאת-
בעצם הניסיון לנסות להבין כעת את החווייה האישית שתחוו כשתהיו בעתיד הורים ,הוא די לשווא.
ילדים מביאים לנו הרבה הפתעות. לא תמיד רק חיצוניות. נניח את נשבעת שבכמה דברים לא תתנהגי כמו אמא שלך ובסוף מוצאת את עצמך מתנהגת כמוה ב'קופי'....
את נשבעת שלא תאבדי סבלנות ופתאום מוצאת את עצמך מרימה את הקול ועוד איך....נשבעת שתקבלי את הילד בדיוק כמו שהוא אבל נכנסת ל'סרטים' כשמתבשרת שהוא לא בדיוק איינשטיין..חושבת שתהיי מאורגנת ובסוף מוצאת את עצמך מבולבלת מרב מטלות שאת כולן צריך לעשות בו -זמנית ...
אני חושבת שמה שנחוץ זו נכונות להכלה ,ונכונות להיכנס למצב שבו אין 'פוס',אין אחריות שיורדת ,במשך 24/7.
ההחלטה לחוות הורות- היא הקובעת.עם הבנה שזו עיסקת חבילה של מיליון אהבה וגם לפעמים צער גידול....ככה זה.
הרבה בהצלחה!
נצלו את החופש היחסי העכשוי
כל טוב ושנה טובה.
"עם הילד שלכם זה יהיה אחרת"
11/09/2015 | 13:28
94
נכון. לגמרי נכון. ובואי אספר לך משהו נוסף: עם הילד השני זה אחרת מאשר עם הראשון, ועם הילדים שאחרי כן- כנ"ל.
השוני הענק הוא באמת ברמת המחוייבות והשייכות. אני הייתי דודה מטורפת. אהבתי את האחיינים שלי ברמות על, הייתי מאד מסורה להם, אחי וגיסתי בהחלט סמכו עלי כבר עם בנם הבכור כשהיה תינוק קטן. כשנולד השני חששתי שלא אהיה מסוגלת לעומק כזה של רגשות עם ילד אחר, וברור שטעיתי. 
ואז נישאתי, וילדתי את בתנו. זו מחוייבות פנימית שונה, זו שייכות אחרת לגמרי. ו...כן, עם ילדים אין פוס, הפסקה, לא אחרי יומיים ולא אחרי חודש (ומנסיון גם לא אחרי 40 שנה). כשעמדנו לאמץ לא חששתי שלא אוכל להתקשר לילד נוסף, כבר ידעתי שכל ילד יוצר את המקום שלו בנפשנו ובלבנו.
את לא יכולה לדעת מראש כיצד בדיוק תרגישי כשתקבלו את ילדכם, בוודאי לא איך תרגישי ותתפקדי שנה אחרי כן. את יכולה לצפות שכאדם שאיננו חריג מבחינה נפשית, סביר שיקרה לך מה שקורה למרבית האנשים כשהם הופכים להורים. ההורות נוצרת ומתפתחת עם הילד. סביר ביותר, אך מאחר ומדובר בבני אדם אין תעודת אחריות שכך בדיוק יקרה. האהבה הבסיסית שיש לכם לילדים והיכולת ליצור קשר איתם הן סימנים חיוביים.
את שואלת מתי תרגישו שהילד הוא "שלכם"? אוי, זה כל כך אישי... אנחנו הרגשנו הורים של הבן שלנו עוד לפני שנולד (אימצנו בחו"ל וקיבלנו את בננו כשהיה בן חודשיים וחצי). כששמענו עליו האיש שלי הפסיק לישון בלילות, כי דאג אם מטפלים בתינוק שלו היטב. נסענו אליו מחוברים לגמרי, ממוקדים בו, וכשהביאו אותו אלינו היינו לגמרי קשורים ומחוייבים אליו. כל ההכנה לבואו הרגשנו כמו בתוך בועה, עשינו דברים באופן טכני בלבד, והבועה נפרצה ונפתחה כשהתינוק שלנו הגיע לחדרנו במלון. יש אחרים שהקשר הזה מתפתח אצלם בהדרגה, עם שעות וימי ה"ביחד", עם הטיפול והשהות המשותפת. אני חושבת שיותר קל להתקשר לתינוק קטן מאשר לילדון, ובעצם אולי זה נכון רק לגבי עצמי. אין דרך לדעת מראש מה יקרה לך. רק כדאי שתהיי מוכנה לכל אפשרות ותדעי שגם אם זה לא מיידי, השייכות והאהבה מתפתחים. וזה לגמרי בסדר. 
לגבי הילד? שוב, מדובר ביצורי אנוש. יש כאלה שמחליקים אל מקומם במשפחה בקלות רבה, יש כאלה שלוקח להם זמן רב יותר. האהבה שלנו עוזרת מאד, היא מרפאת ומתקנת הרבה, אך קחי בחשבון שלא את הכל.
האמת - זו שאלה שפשוט לא שאלתי את עצמי.
11/09/2015 | 19:04
1
89
חלק מילדיי הם ביולוגיים, יש גם בת שאימצנו. אז כשהילד נולד, הוא לחלוטין חדש וטרי ולא מוכר ולא ברור מי הוא ומה הוא (למעט זה שיש לפעמים אפילו אצל תינוק בן יומו תכונות אופי בולטות). פשוט ברור שזה יצור חסר ישע שתלוי בך לגמרי ויש לטפל בו, בכלל לא שאלתי את עצמי אם אני מרגישה משפחה או לא, לא היה אפילו זמן או אפשרות לחשוב על זה עם כל ההלם שהגוף עבר, עם כל העייפות, עם כל החובות והאחריות החדשות שלא היו קודם ופתאום יש וחובה ללמוד באופן מיידי להתמודד איתן. מתישהו תוך כדי הטיפול היומיומי, הכאבים, התשישות, הלילות ללא שינה וההורמונים והדכדוך הקל (או הקשה, תלוי באם. לי היה מזל ואם היה - ה), ההכרה שנוסף בן משפחה חדש שהוא חלק בלתי נפרד מהמשפחה פשוט מחלחלת פנימה והופכת לחלק אינטגרלי מהחיים בלי שאפשר לשים את האצבע על בדיוק מתי ואיך זה קורה.
עם הבת שאומצה זה היה שונה, כי מאמצים כבר אדם קטן, ולא עובר שלא היה קיים קודם לכן. כבר מהרגע שראיתי את תמונתה והווידאו שלה בעמותה, ילדה כל כך אמיתית, כבר ממש בן אדם קטן, הרגשתי שהיא פשוט הבת שלי וזהו. זו הייתה הכרה מידית ובלתי חוזרת. ראינו אותה ובילינו איתה זמן לפני שקיבלנו את צו האימוץ, כך שכשנחשבנו להוריה באופן רשמי היא כבר מזמן הייתה הילדה שלנו בתודעתנו ובלבנו, כבר מזמן היינו משפחה. וכל זה לחלוטין לא קשור אפילו להסתגלות למעבר ולבית (שאצלנו הייתה גם מאוד מהירה), התחושה הזאת אצלנו הגיעה עוד קודם ותהליך ההסתגלות היה במסגרת התחושה הזו ולא קודם לה בשום צורה.
אבל, כמובן, זה עניין אינדיבידואלי וברור שכל אחד מרגיש אחרת ונדרש לו זמן אחר לעכל ולהתרגל.
משהו נחתך אצלי שם: ואם היה - היה קל
11/09/2015 | 19:33
34
תהיות זה טוב
12/09/2015 | 10:16
70
חלק מהדברים ישתנו, וחלק מהדברים לא ישתנו. 
תופתעו לגלות עד כמה מחוייבותכם לילד תהיה גדולה מצד אחד, ועד כמה קצת שקט כשילך לאחרים תביא הקלה. ההקלה, עם זאת תהיה גבוהה גם כשהילד יחזור מהבילוי הרחוק ממכם, כך שזה די דומה למה שקורה עם האחיינים, רק בסדר הפוך.
עם האחיינים אתם שמחים לראות אותם אחרי הרבה זמן שלא נפגשתם, ואז שמחים שהם חוזרים לבתיהם.
עם ילדכם תשמחו לקצת שקט ושלווה, ואז תשמחו כשיחזור אליכם הביתה.
 
איני יודעת לאיזה גיל אתם מתכוננים בהליך האימוץ שלכם. אנחנו אימצנו ילדה בת שלוש. ילדה בת שלוש אינה תינוק בן יומו, כך שאני מניחה שכל מה שאתם חוששים ממנו לכאורה קרה אצלנו, רק שאחרי שש שנים, קשה לי לזכור שזה מה שקרה. כלומר, יש לי אנקדוטות על קשיים אלו או אחרים, אך לא זכרון של תחושה שיש ילדה בבית שאינה ילדתנו. זה לא אומר שמייד הרגשנו משפחה. תחושת המשפחה הולכת ומתפתחת תוך כדי החיים המשותפים. כך היה לפני רבע מאה, כאשר האיש ואני עברנו לחיות יחד, וכך היה כשבתנו הגיעה הביתה. אך לא משנה כמה זמן זה אורך, וכמה זה נראה אין סופי כשזה מתרחש, בפועל זה הרבה יותר קצר ממה שאת חושבת שזה יתרחש (ולא, איני שייכת לאלו שהתאהבו בילדה בחלקיק השניה הראשון שראו אותה).
עם זאת, כשזה נוגע אליה, די ברור שעבר עליה זמן הסתגלות. בחודש הראשון עדין תפסתי אותה עם מבט בוהה בעיניים וארשת פנים של "מתי אני חוזרת הביתה לספר לחברים שלי על ההרפתקאה שעברה עלי?" במשך מספר שנים היא עדין הייתה מכוונת למזג האוויר הקזחי מלא השלג, והתאכזבה כל פעם מחדש שהחורף בבלגיה לא הביא איתו כלכך הרבה שלג כפי שרצתה. 
ועכשיו, בזה הרגע, היא בוכה ומייללת ומאשימה אותנו שאיננו אוהבים אותה והיא מתחרטת שאימצנו אותה. הכל מכיוון שאתמול לא קיבלה את הארוחה החביבה עליה (מכיוון שרצתה להשאר עם חברה) ואילו היום לנו יש תכניות אוכל אחרות, ומחר בכלל ארוחת חג מרובת משתתפים. אז האם באמת היא אינה מרגישה בבית, או שאולי זו תחושת הבית האולטימטיבית, בה אפשר לכעוס ולצרוח מתוך ידיעה ברורה ובלתי משתנה שאת בבית עם אבא ואמא שאוהבים אותך?
(זו שאלה רטורית למדי, אך מאוד אופיינית)
אצלנו זה לקח זמן...
12/09/2015 | 12:07
102
ביתנו הגיעה אלינו כשהייתה בת יותר משנתיים ובהתחלה שימשנו לה כמשפחת אומנה לתקופה של שנה בערך. במשך התקופה הזו לא היינו בטוחים אם נוכל לאמץ אותה ולכן המצב היה מאד עדין. ילד שגדל שנתיים בבית יתומים לא מתחיל מאפס כשמגיע לבית הוריו, אלא מביא איתו מטען הכולל התנהגויות מסויימות ומכלול רב של רגשות שלוקח המון זמן להתיר. וגם כשלפעמים נדמה שהכל כביכול "בסדר" יש עליות ומורדות. ישנן התנהגויות מסויימות שגם היום, חמש שנים לאחר האימוץ, עדייו מלוות אותנו. זה מאד תלוי בילד, בהורים, באינטראקציה ובכל מה שעבר על שני הצדדים עד לאימוץ.
אין תשובה חד משמעית המתאימה לכולם.
ולגבי ההקלה לאחר לכתם של האחיינים: גם כשתהפכו להורים יהיו הרבה רגעים שאולי תחפצו במעט שקט ומנוחה ותשמחו אם הילד יילך לחבר או לגן, זה ממש בסדר.... 
הרהור
10/09/2015 | 12:52
5
229
 אינני מוצאת כעת,לצערי לינק לכתבה חצי-פירסומית שקראתי לפני כמה ימים ורציתי להביאה לכאן בהקשר לדברי. אז אספר לכם את עיקרה- בדרך להחדרה אל השוק של טיטול חדש,חברת טיטולים ביקשה מיועצת התפתחותית לתת טיפים להחתלה נכונה. היועצת דיברה על שני עניינים עיקריים- קשר עין ומגע אוהב עם הפעוט בעת ההחתלה ,וכן במידת האפשר השתדלות להחתלה כשהפעוט מצוי באותה פוזה ובאותו עיסוק שבו נמצא כשהאם גילתה שהוא זקוק להחלפה.אם אפשר- בעמידה. אם אפשר- ליד הצעצוע וכו.
הכתבה הזאת העלתה בי זכרונות נוגים,ואחר כך חידדה מחשבות. 
זכרונותי מהתקופה הלא קצרה שבה חיכיתי בחו"ל לבן שלי כוללים שהות ממושכת בבית הילדים.כללית התרשמתי אז לטוב,אבל זה היה אחרי שניפיתי כמה רשמים אחרים .ראיתי למשל איך מתנהלת ההחלפה. לזכותם ייאמר ,שמיד כשרואים או...מריחים קמות המטפלות אל הילדים. אבל...ראיתי לקיחתם ממש כאילו היו חפץ בהצמדה אל המותן אל הקצה האחר של חדר הקבוצה.גם הניקוי והחלפת הבגדים[להזכירנו- אין שם טיטולים. בגדי כותנה כל הזמן מתכבסים וניתלים לייבוש בחצר...]- גם הם מתנהלים בדרך ממש טכנית.אולי לשנייה צובטים את הלחי [זה בכלל נעים לפעוטות?] ,אומרים רבע משפט של 'לא צריך לבכות. אל תבכה' ומחזירים שוב תוך סחיבת 'החפץ' בהצמדה למותן אל הלול הגדול בחדר הקבוצה. ממש מזעזע. 
והמחשבות שלי,שכבר ותיקות ,הן שכשממשיגים טראומה ראשונית אצל הילדים שלנו,זה לא שהם פגשו במקום מטפלות- מכשפות.ואני לא חושבת ששכיחה התעללות מכוונת . אבל.....הטראומה היא בעצם מתוך מה @שלא@!!!קרה. כלומר,פעוט שמשווע לליטוף,להחזקה,למילה טובה,למגע מלטף....כשהגיעה שעתו להתנקות טולטל ממקום למקום,וספג התייחסות כאל חפץ. התייחסות טכנית,זו לא קבלת פנים מיטיבה של העולם. אני חושבת שבצירוף לעניין הנטישה,זאת בעצם הטראומה. וזה בעצם החסך שהלך ונפער.
אתמול ביום העיון שנערך בתל-השומר לרופאים ,מטפלים וקהל מתעניין [בעיקר אימהות מאמצות...] בקשר לניזקי אלכוהול עוברי ,לשאלתי על טיפול ייעודי ספיציפי [שאני....יודעת שאין] ענה הרופא - "אהבה. אהבה. אהבה".והתייחס לאהבה של ההורים המאמצים.
גם אני חושבת שלפני כל 'התייעצות מומחה' חשובות במיוחד האהבה והקבלה שלנו,להטבה וריפוי של טראומה ראשונית,למילוי החסכים הגדולים. שנפערו כאשר חיכו לנו וכאשר אנחנו חיכינו להם.
אהבה. אהבה. אהבה. 
וחוץ מזה גבולות. אבל זאת כבר אופרה אחרת.....
שנה טובה מלאת ילדים ואהבה
חייכנית
אני מניחה שבין היתר לזה כולנו מתכוונים
10/09/2015 | 17:50
1
104
כשכותבים שבית ילדים, עם כל הכבוד, אינו משתנה למשפחה אוהבת.
יחד עם זאת, לדעתי גם לא צריך להגזים. אני אף פעם לא החלפתי לילדיי אלא על שולחן ההחתלה, ובטח שבדרך כלל לא באותה פוזה ועיסוק שבה היה כשהבחנתי במצב החיתול. צריך גם לשמור על היגיינה ובכלל על פרופורציות.
שנה נפלאה שתהיה לכולם.
*אינו משתווה
10/09/2015 | 22:39
20
אין ספק שהתיחסות אישית חשובה
11/09/2015 | 13:41
70
כל מה שאנחנו עושים עם התינוק שלנו נעשה אחרת מכפי שמטפלת (מסורה ככל שתהיה) עושה. החלפת חיתול שנעשית עם משחק, ליטופים, צחוקים, שונה מהחלפה טכנית בלבד. האכלה שנעשית בתשומת לב, אפילו האכלה מבקבוק בחיק ההורה תוך חיבוק ופטפוטים או זמזום שירים, אינן דומות להאכלה במוסד כשהמטפלת צריכה לדאוג לכמה תינוקות או פעוטות, ויכולה לבצע את המשימה אך לא להתיחס אישית ונפשית לכל ילד. משחק נעשה תוך התכווננות ליכולות ולצרכים של הילד, לא לפי הממוצע הכללי של קבוצה.
מה שכן- לא מעלה על דעתי להחליף חיתול לתינוק בכל מקום בו הוא נמצא, תוך העיסוק בו הוא מצוי. בעיני עדיף לבצע זאת במקום המיועד לכך, שם ניתן לדאוג לבטחונו הפיזי של הילד (ולי היה תינוק היפראקטיבי שלא הפסיק להתנועע), שם כל הציוד הדרוש לניקוי. ו...לא, הילד לא נלקח לשם כחפץ. תמיד מתייחסים לכך שהחיתול מלא וצריך להחליפו, קוראים לילד, אומרים לו "בוא", לוקחים אותו על הידיים או (כשהוא גדול יותר) נותנים לו יד והולכים ביחד, או (כשהוא גדול יותר) הוא אפילו מגיע בעצמו למקום ההחלפה (מיטה, שידה, מזרון). 
אינסוף פעמים הילד שלנו (שממש איננו שונה מאחרים בענין הזה) התיז לכל הכוונים בזמן ההחלפה, או היה חייב לשחרר תוצרת ברגע שהעומס הקודם הוסר ממנו. ממש לא כדאי שזה יקרה על הצעצועים שלו, על השטיח בסלון, על רהיטי פינת האוכל, באמצע מיטת ההורים או בכל מקום אחר בו הילד בילה. באתר ההחתלה הקבוע היינו מאורגנים לכל תרחיש (לפחות מהפעם השניה בה אירע).
מסכימה אתך מאוד לגבי הצורך באהבה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/09/2015 | 15:11
34
ואוסיף ללא תנאי ובגבולות עקביים.
 
אבל לצערי לא תמיד הם מספיקים. יהיו ילדים ששום דבר ל יצליח למחוק להם את הטראומה  הרשונית בדיוק כמו שיהיו דם כאלה שאובייקטיבית חוו דברים הרבה יותר קשים ואהבה וגבולות ירפאו/ייטיבו את מצבם.
אין לי מושג וחצי מושג בנוגע להחתלה
19/09/2015 | 20:22
34
אבל כן, ברור, מטפלות, גם מסורות, לא יכולות להעניק את אותו יחס לילד כפי שהורים מיטבים מעניקים.
 
לא בנוגע להחתלה, ולא בנוגע להרבה נושאים אחרים. אלינו הגיעה ילדה בת שלוש עם עיכוב דיבור קל, שנבע בעיקר מחוסר הקשבה. זיהו כבר שם את חיבתה לסיפורים, לחרוזים, לשירים ודיקלומים. שרו לה (ולכל בני קבוצתה) שירים, הקריאו להם סיפורים, התאמנו איתם על דיקלומים, אך להקדיש זמן להקשיב לה אישית לא הקדישו (כי כנראה היה די קשה למצוא זמן פנוי בין כל שאר המטלות). למזלה היא הגיעה לזוג הורים שחולקים את אותה אהבה למילים שהיא חשה, והקשיבו לה רוב קשב. במקרה שלה זה עבד כבמטה קסם, אך אני חוששת שזה מקרה פרטי מכדי להסיק ממנו מסקנות מרחיקות לכת.
שנה עברית טובה לכל המשפחות המאמצות וילדיהן
09/09/2015 | 08:13
7
103
ברכת שנה טובה !
שנדע להכיל את התהליך כולו למן החלטה לאמץ ועד גידול הילדים.
שנעבור את תהליך הצעת הילד מהר וחלק אך עם המון חוויות להיזכר בהן גם בעוד הרבה שנים. שנדע להיות ההורים שתמיד חלמנו שנהיה ולהעניק לילדינו את הטוב ביותר. שילדינו יגדלו להיות בריאים וטובים וישתלבו בחברה בצורה הטובה ביותר. שתרבה השמחה במעונותיכם והאושר בחיי כל בית ישראל ובעיקר אצל הילדים המקסימים האלה !
אמן ואמן. שנה טובה גם לך ולכל באי הפורום.
09/09/2015 | 23:18
17
שנה טובה לכולם!
10/09/2015 | 00:13
14
שנה טובה ומתוקה לכולם
11/09/2015 | 12:25
30

 
שנה טובה
12/09/2015 | 09:51
16
שנה טובה ומתוקה לכולנו
12/09/2015 | 12:09
25
שנת אושר ובריאות, שגשוג והגשמת משאלות.
ובאותה הזדמנות גם חתימה טובה לכל בית ישראל!
שתהיה לכולנו שנה נהדרת!
14/09/2015 | 00:22
9
אמן כן יהי רצון!
14/09/2015 | 08:14
6
המשך חווית האימוץ
09/09/2015 | 00:32
9
297
אני חדשה בפורום ולאורך כל תהליך האימוץ לא נכנסתי לפורומים. ראיתי את ההערות והתגובות של חלק מהמשתתפים ורציתי להרחיב עוד קצת. בהודעה שלי אין פרסומת לעמותת טף אלא רק אזכור של שמה שאיני רואה בזה שום דבר פסול מכיוון שעולם האימוצים מחו״ל היום קטן מאד ואין מה להסתיר. מגיע להם הכבוד על העבודה שעשו בשבילי ובזה זה נגמר.
מטרת ההודעה שלי הייתה לשתף קצת בחוויה ובהגיגים שצברתי כדי לעזור לאלה ששוקלים אימוץ וחוששים בין השאר מגיל הילדים שהיום הוא גבוה יותר ממה שהיה בעבר. אני לא קופירייטרית ולא סוכנת סמויה של אף אחד. אני אמא אמיתית והבן שלי הוא אמיתי מאד גם כן. אלה שאינם מסוגלים לקבל את השיתוף האישי שלי ברוח בו הוא נכתב מוזמנים כמובן להתעלם ולהמשיך הלאה.
לאלה שכן מעוניינים אז רציתי לספר שבני הוא ילד מקסים, חכם, נבון וחתיך. הקשיים העיקריים שבהם נתקלתי עד עכשו הם עיכובי התפתחות כלליים ובעיקר עיכוב שפתי וקשיים בהתמודדות עם שינויים. אין נוסחת קסם ותרופת פלא לשום דבר. אנחנו מבלים אצל קלינאית תקשורת והוא התחיל השנה ללכת לגן שמיועד לילדים עם עיכוב שפה והתפתחות במסגרת החינוך המיוחד. הגן פשוט מדהים והלוואי שכל הילדים היו יכולים ללכת לגן כזה.
אז כמו שכתבתי קודם, צריך לקבל את הילד כמו שהוא ולהעניק לו את כל התמיכה שהוא צריך כדי להתמודד עם הקשיים והמטענים שהוא נושא עימו. אין דבר שהוא בשמיים ולא ניתן לעשות אם יש מודעות ורצון.
אסיים באיחולי שנה טובה והצלחה לכל אלה שמחכים כבר לילד ולאה שעדיין מתלבטים ובכך אני נפרדת מהפורום. תודה
שוב שלום אמא גאה
09/09/2015 | 08:07
137
בשירשור הקודם מאד פירגנתי לך.
הפעם אני מבינה את האחרים.
מה שלא מלבב בפורום הוא מי שבא לתת הודעה -שתיים ואז לפרוש. והנה הודעת שזה מה שאת עושה.האופן הזה כן מחשיד בפרסומיות.
הרי יש הרבה מה להיתרם מהפורום בהקשר לניסיון אחרים ברגעים פחות קלים,הסתגלותיים ,התערבות סביבה כולל שכנים וכולל מערכות חינוכיות וגם משפחה מורחבת.אימוץ נושא ממש רחב יריעה לבאים בפיתחו. אין בפורומים הגלויים עוד פורום אימוץ.[הכוונה מחוץ לקבוצות סגורות,פייסבוק]
לכן הדרך שלך שמראש אומרת אימצתי דרך מי שאימצתי גם אתם מוזמנים לעשות זאת אני מרוצה עד הגג ועכשיו אני פורשת שלום ולא להתראות.....[הקצנתי את הנוסח אבל זה מה שמתקבל] - זה מה שהביא את מי שכתב [מהרהרת?] לכתוב לך.
אימוץ אינו מתחיל ו/או מסתיים באחת
09/09/2015 | 09:45
4
166
יש כלכך הרבה פחדים הקשורים לאימוץ לפני האימוץ, ויש כלכך הרבה קשיים לאחריו. אי אפשר לפטור זאת רק ב- זה לא מתאים לכל אחד, ויש הרבה מה לעשות.
כי אנשים משתנים ומתפתחים. מי שחשב שאימוץ מתאים לו, אולי יגלה עם קריאת סיפורי גידול ילדים מאומצים שבעצם אינו כה בטוח בכך. מה שלא התאים אתמול, אולי יתאים מחר, ורק החשפות מתמדת תראה את הפוטנציאל הגלום בכך. וגם את הקשיים, כמובן. 
ויש קשיים. קשיים שבאים עם הורות ליצור שכבר מבין משהו מחייו, קשיים בהורות למי שחווה נטישה, הורות למי שאולי נפגע מכל מיני דברים מהביולוגיה שלו. וגם אם לא נפגע, וגם אם קשייו אינם בסדר גודל שונה משל ילדים ביולוגיים, עדין קיימת אפשרות כי יתקל בתופעות יחודיות לעובדת היותו מאומץ.
ויש את הקשיים של ההורים. אלו ששנים חלמו, שנכשלו, שנאלצו לוותר על חלום דם מדמם, על תינוק בן יומו, שעברו דרך רכבת שדים רגשית בדרך להורות. ועכשיו הם הורים, ככל הורים אחרים, ובעצם גם להם יש קשיים, קשיים שלא חשבו שיחוו לאחר שכה חפצו בילד (ועדין חפצים בו).
 
הודעה אחת קצרה המקיפה את כל האימוץ (ומאזכרת את עמותת האימוץ) אינה באמת תורמת לאף אחד (חוץ מלעמותת האימוץ). השתתפות בוירטואליה, כמו גם שיתוף בה, היא ממש כמו אימוץ - לא מתאימה לכל אחד. אם אין זה מתאים לך, כמובן אין זו חובתך. אך קשה לבוא בטענות למי שכן משתתפים ומשתפים, ומתקשים לראות גיחה פטרונית של מי שבא לייעץ את מה שרוב המשתתפים כבר יודעים (מכיוון שיש כה מעט אימוצים, רוב מי שמשתתף כבר אימץ בעבר), ובאותה הזדמנות גם מאזכר את עמותת האימוץ, ככה לגמרי בכדרך אגב. 
באופן אישי, אני ממשיכה לכתוב כאן בדיוק כדי לעזור למי שעדין בתחילת הדרך. אני יודעת שהם מתחלפים, ומשתנים, ולעולם לא נשארים זהים. אין הם זקוקים לשם של עמותת אימוץ (במילא יש רק שתיים, ואני בכלל חיה מחוץ לישראל), כמו לידיעה שהבעיות בהן הם נתקלים כבר נחוו על ידי אחרים, ולרובן המכריע יש פתרונות. וגם כשאין פתרונות, אפשר לחיות עם זה. שלא הכל מפחיד. שרצון הילד לקשר ביולוגי אינו מאיים על הורות מאמצת (למשל), כמו גם הרבה דברים אחרים.
קבלת פנים לכותבים חדשים
09/09/2015 | 10:55
3
135
תודה על התגובות ואין לי בעיה עם הביקורת. כפי שכתבתי בהתחלה, זו הפעם הראשונה שאני כותבת בפורום  וחשבתי שאנשים ישמחו לקבל עוד חוויה של אמא מאמצת. מודה בטעותי. כנראה שאני תמימה מדי וגיליתי שחלק מהכותבים מעדיפים להתעסק במסגרת ולא בתוכן. אני לא פטרונית ואין לי בעלות על תהליך האימוץ, בסך הכל כתבתי מהלב. צר לי אם מישהו נפגע וחבל שיש פה אנשים שקשה להם עם שינויים ודעות של אנשים חדשים.
כמו שכתבת, זה כנראה לא מתאים לכל אחד וגיליתי שזה לא מתאים לי. האימוץ מתאים לי מאד ואמשיך להנות ממנו ולמצוא שותפים לדרך במקומות אחרים.
שוב בהצלחה לכולם ושלכולם יהיו רק אושר ושמחה עם הילדים המאומצים - כי הם בעצם העיקר פה.
זה בסדר גמור, זכותך לכתוב כמה שאת רוצה.
09/09/2015 | 22:26
101
גם פעם אחת, או בכלל לא. כל אחד בוחר כמה, על מה ומתי מתאים לו לכתוב, אם בכלל. מותר גם בהחלט לנסות ולהחליט שלא מתאים לך. לא חייבים גם להודיע. אפשר פשוט להפסיק לכתוב וכך זה ימשוך פחות תשומת לב. צריך רק להבין שגולשי תפוז פיתחו רגישות גדולה לפרסומות סמויות במשך השנים, וזו לטעמי הסיבה היחידה שהגיבו כך, אף על פי שאני בטוחה שהיו לך כוונות טובות ושכתבת רק את האמת.
כתיבה בפורום ציבורי אינה קלה לאף אחד
12/09/2015 | 09:50
1
69
התגובות תמיד תקחנה את דבריך למקום אחר משכיוונת אליו, וגם את עצמך רואה לפעמים שכתבת בנוסח אחר משהתכוונת אליו, כי בדיוק באותו רגע היית עסוקה במשהו אחר.

מה שאני שכחתי לכתוב בהודעה הקודמת שזו הייתי אני שכתבה על הודעות קופייקייטרס, ודווקא ההודעה שלך הייתה לנגד עיני כשכתבתי שכל עוד אין אלו הודעות קופירייטרס זה בסדר. כי ברור שאת כתבת על נסיונך (גם אם בדרך שבה אנשים שנכנסים בפעם ראשונה טועים לפעמים לכתוב), בעוד בעבר נכנסו אנשים וכתבו הודעות לאקוניות, שבברור נוסחו על ידי מישהו זר שאינו מבין דבר באימוץ, רק כתב את הססמאות ש"צריך" לכתוב, לפני איזכור שם העמותה. 
 
מנסיון של שנים בפורומים, מרגישים גל של הודעות "מטעם". הודעתך היית חלק מאותו גל, גם אם היא אישית לחלוטין. וזו אחת הבעיות בפורומים ציבוריים. כשאינך מכירה ולא מכירים אותך, הודעתך נשפטת על פי מה שרואים מסביב. זו לא התעסקות במסגרת, כמו אינדוקציה נורמלית. אם היית נכנסת בתקופה אחרת, אם היית כותבת הראשונה בגל, היית מרגישה אחרת בתגובות, כי הודעות הביקורת היו נכתבות מאוחר הרבה יותר.
 
ולא, אין זו הדעת גירוש כשאני כותבת שאם אין זה מתאים לך לכתוב, אינך חייבת. להפך, אני שמחה על כל מי שיש לו מה לכתוב, אך מבינה שכתיבה היא חשיפה שאינה מתאימה לכל אחד, ולכן מנסה לא לכפות אותה. לפעמים, כפי שכבר כתבתי, דברים שכותבים במקום ציבורי נלקחים למקומות אחרים משכיוונת, וזה בדיוק המשפטים שלי שנלקחים למקום אחר.
הי נוגה
14/09/2015 | 09:12
41
עונג צרוף לקרוא את ההודעה שלך.
איזה יופי של יכולת הסבר.....
 
 
וסוג של גילוי נאות.
בעבר רחוק,ממש רחוק ,הייתי כך ,רק 'הרבה יותר גרועה'.המון שבחים לעמותה עוד בטרם היה בכלל ילד בבית.ומסרים לאנשים מתלבטים לבחור דווקא בעמותה שבחרתי אני...[כשהיו הרבה עמותות]
אני חושבת שחוץ מהכל זה עניין של פרספקטיבה.בתוך מסע האימוץ ,אם נכלול גם את ה'לפני' ...זויות הראייה שלנו משתנות,מתפכחות. אנחנו עצמנו משתנים. נקודות הכובד משתנות.
דבר אחד בטוח. אי אפשר לאמץ בלא עזרת עמותה. ואז,מכיון שהילד יקר מפז ,לפחות בתחילת הדרך,העמותה הופכת מוארת באור היקרות של הילד.כי מבלעדיה הוא לא היה בחיינו.
 
שלום אמא גאה
09/09/2015 | 22:31
1
107
אני אישית לא מתה על הודעות שמפרגנות באופן מוגזם לעמותה כזאת או אחרת. ההודעה שלך לגמרי לא כזאת ולא ברור לי באמת למה באו אליך בטענות. כמובן שאשמח אם תמשיכי להשתתף בדיוני הפורום ולהעשיר אותנו בהשקפותיך וניסיונך, אבל בכל מקרה לדעתי ההודעה הראשונה שלך כבר תורמת, ותורמת לא מעט למאמצים טריים ולמאמצים פוטנציאלים. תודה!
 
אני חושבת שזה מפני שההודעה הזו
10/09/2015 | 00:19
107
באה בעקבות כמה הודעות שכבר הזכירו את העמותה, ולכן נתפסה כחלק משרשרת של הודעות שנועדו כולן להיות פרסומת סמויה לעמותה. גם אני חשתי שההודעה הזאת היא חלק מאותה קבוצה, אך לי זה לא הפריע ואני מסכימה עם דברייך, גם כי לא בזה היה המיקוד וגם כי זה נראה טבעי בעיניי שמאמצים יסכימו לכתוב על החוויות שלהם, אפילו אם זה לבקשת העמותה, בתנאי שהם כותבים את האמת. גם אני אשמח, כמובן, אם הגולשת תמשיך להשתתף, אך אני מכבדת כל החלטה שלה בעניין.
התחדשו אימוצים עבור יחידניות?
14/09/2015 | 09:03
28
הפורום הפך לפלטפורמת פרסום של טף בזמן שנעדרתי??
08/09/2015 | 14:57
9
251
פעם היו הודעות כאלה מעוררות זעם כאן, מה התחדש?
גם אמא גאה וגם שי כתבו הודעות באותו סגנון וגם סמנכ"ל טף וכל זה בדף אחד אצלי:)... מזל שאין 30 עמותות בארץ
ברכות למאמצים החדשים
כן ירבו
08/09/2015 | 15:22
137
בתקופה שבה יש רק שתי עמותות ורק יעד אחד ממנו ניתן לאמץ
הלוואי שיהיו עוד ועוד סיפורים כאלה
זה נפלא שיש אימוצים ונפלא שמספרים עליהם
למה זעם?
ברכות ובהצלחה גדולה לכולם!
גם אני חשתי אי נוחות סביב העניין
08/09/2015 | 17:03
1
177
בעיקר שהכותבים הם כותבים לא מוכרים...
מעדיפה שהפורום יהיה כמו כל השנים מקום כנה לשיתוף בחויות סביב אימוץ ולא פרסומת לעמותה זו או אחרת. הוותיקים הרי מאד נזהרים בנושא זה כבר שנים. חבל, יוצר תחושה לא נעימה של שיווק אגרסיבי.
אני שמחה על כל ילד שמגיע
08/09/2015 | 17:42
113
אבל יש תחושה לא נעימה של יח"צ בחודש האחרון לעמותת טף. אם הם רוצים פרסום שישלמו עבור פרסומות אבל לשלוח הורים זה צורם. מה גם שאני יודעת שמהעמותה השנייה מגיעים ילדים .
ושוב , ברוכים הבאים לכל הילדים המתוקים!
מסכים עם כל מילה שלך
08/09/2015 | 20:53
55
ברור שכל ההודעות האלה הן פרסומת לטף.
08/09/2015 | 21:13
2
126
אבל אני לא רואה בזה שום דבר נורא כל עוד מדובר במאמצים אמיתיים שכותבים את האמת על החוויות שעברו. כמו שנאמר, יש שתי עמותות בלבד ויעד אחד שממנו מאמצים, והזרזיף של האימוצים דק מתמיד. זה אולי קצת צורם, אך יותר חשוב בשלב זה שהברז לא ייסגר.
מסכימה עם קאלה
08/09/2015 | 22:18
1
113
כל מי שמתעתד לאמץ ושכל בקודקודו לא יפספס בדיקה ראשונית של שתי האפשרויות שישנן.כשאדם אנונימי אומר 'איזה כיף לי' זה לא יכול להיות מה שיטה את הכף. וגם כשמישהו אומר 'אל תתלבטו' זה לא גורם לאף אחד לנטוש את התלבטויותיו.
אולי הזדמנות לומר לכולם 'טוב מראה עיניים ממשמע אוזניים'. בשעתו ,לפני שאימצתי נתנו לי להבין ש'כל העולם' שם יהבו על עמותת 'הילד והוריו' ושאני ממש טפשה גמורה אם לא ארשם גם אני לשם.הלכתי להתראיין אבל בעצם ראיינתי בעצמי. לא התרשמתי לטובה בכלל מכמה וכמה עניינים ,ואחר כך סירבתי להרבה צלצולי טלפון מחזרים ומשכנעים. פחות משנה לאחר מכן המראיין ראש העמותה שלח יד בנפשו ,כי הסתבך בכספים. רק מי שיכול היה לאפשר לעצמו להוסיף תשלום יכול היה לאמץ באמצעות עמותה אחרת. בקיצור- חשוב מאד שכל אחד יסמוך על חושיו הבריאים ולא יבחר עמותה בדרך האינטרנט,אלא ישירות.
מאידך אני ממש מאמינה להורים שכתבו במובן שהם כל כך אסירי תודה שרצו גם להודות לעמותה שאיפשרה את האימוץ שלהם.
לי היה סיפור דומה עם "הילד והוריו".
08/09/2015 | 22:21
133
נפגשנו עם האיש, הוא דיבר בצורה מאוד נעימה ומשכנעת, אך משהו בפנים אמר לי לא ללכת איתו.
עולם האימוץ משתנה
08/09/2015 | 22:46
1
157
פעם היו נכתבות הודעות על אימוצים חדשים על ידי משתתפים קבועים. כאלו שנכנסו בתקופת ההמתנה ושיתפו והשתתפו. 
ככל שזרם האימוצים הפך לטיפטוף, הורים פוטנציאליים נכנסים, לא רואים הודעות על אימוץ ופונים לערוצי הורות אחרים (המשך טיפולי פוריות, אימוץ פנים ישראלי, אומנה, פונדקאות). עמותות האימוץ, באופן טבעי, רוצית לשנות זאת. כל עוד ההודעות נכתבו על ידי הורים מאושרים, ולא הודעות הנכתבות על ידי קופירייטרס, זה לא ממש פסול. היה מעניין יותר אם הם היו משתתפים באמת ולא רק באים לכתוב את ההודעה שהתבקשו לכתוב, אך תמיד אחוז הכותבים מכלל המאמצים היה קטן, וכאשר מספר האבסולוטי של מאמצים חדשים קטן, כנראה שאי אפשר לצפות להרבה יותר מזה.
08/09/2015 | 23:10
8
אומנה עם אופק אימוץ
08/09/2015 | 22:19
2
131
שלום לכולם?
 
אשמח לדעת האם אומנה עם אופק לאימוץ זכאי לתנאים כמו אומנה עד לקבלת אישור בית משפט לאימוץ?
14/09/2015 | 08:18
44
את שואלת משהו שמתאים יותר לשאול את עמותות האומנה,כמו אורשלום למשל.
הגיונית זה נשמע בדיוק כמו שעולה משאלתך - שעד שאין אימוץ בפועל  וכל עוד הילד מוגדר כילד אומנה חלים עליו תנאי ילד אומנה על כל המשתמע.
אומנה היא אומנה
01/10/2015 | 22:54
10
1 - כל השמה של אומנה מזכה בתנאי האומנה. עם זאת - חשוב לדעת שלוקח לרוב חודשיים שלושה עד שהתנאים ממומשים ואז מקבלים רטרואקטיבית. מערכת ביורוקרטית איטית. 
2 - כיום מעטות העוסיות שיציגו אומנה כ'אומנה עם אופק אימוץ'. הן למדו להפסיק להשתמש במושג הזה ולומר שהילד בהליך לקראת אימוץ רק כשהוא באמת כך. 
הורים רבים קיבלו לביתיהם ילדים עם 'אופק אימוץ' שתוך זמן קצר הסתבר שלא אופק ולא בטיח. 
 
אימוץ ילד ברוסיה -חוויה אישית
07/09/2015 | 22:55
2
269
אני אמא יחידנית גאה לילד בן ארבע וארבעה חודשים שהגיע לארץ מרוסיה לפני שמונה וחצי חודשים. רציתי לשתף אותכם בתהליך שעברתי, בקצרה, כדי לעזור לאלה שמתלבטים האם לפנות לתהליך האימוץ מחו״ל.
מהרגע שחתמתי על חוזה האימוץ בעמותת טף ועד לנחיתה בארץ עם הילד עברו כמעט שנתיים. באמצע היה עיכוב ארוך עקב בעיות ביורוקרטיות ברוסיה הקשורות לאמהות יחידניות. ההמתנה הייתה ארוכה ומייאשת אבל כשהגיע הטלפון המיוחל עם ההצעה לילד כל ההמתנה נשכחה. ראיתי אותו לראשונה כשהיה בן שלוש וארבעה חודשים ביחד עם רופא ילדים שנתן חוות דעת חיובית. המשפט היה שלושה חודשים לאחר מכן ולאחר שבועיים נחתנו בארץ ביחד.
אני יודעת שלהורים פוטנציאליים יש חששות ופחדים בעיקר מהלא נודע, השמועות, והסיפורים על הקשיים. גם לי היו אותם. בסדנת ההכנה לאימוץ הפחידו אותנו שלילדים יהיו הרבה בעיות התנהגות והסתגלות שיהיו חמורות יותר ככל שהם יהיו מועמדים לאימוץ בגיל מבוגר יותר. אני ראיתי את הצד החיובי בזה: הורים לילדים ביולוגיים שצצות אצלם בעיות התפתחות ובעיות פסיכולוגיות שונות לפעמים מתקשים לעכל את רוע הגזרה ולא יודעים למי לפנות. אנחנו, ההורים המאמצים, מצפים לבעיות ולכן יכולים להיות יותר מוכנים וערוכים אליהן ומערכת התמיכה שניתן לפנות אליה היא גדולה ומגוונת.
מאז שהפכנו למשפחה מאושרת כמובן שהיו ויש בעיות אבל אני יודעת שזו הייתה ההחלטה הכי טובה שעשיתי בחיי והוא מעניק אושר ואהבה כל יום. קשה לתאר במילים. מכיוון שהוא אומץ בגיל מבוגר יחסית הוא נושא איתו מטען כבד של חווית חייו הקודמת ואני לא יכולה אפילו לדמיין מה עובר עליו נפשית ורגשית עמוק בלב. אני כן יודעת שהוא מתפתח, מתקדם ומפצה במהירות על כל החסכים שאיתם הגיע. בינתיים אני רואה רק יתרונות בכך שהוא הגיע אלי בגיל הזה כי החיבור ביננו היה מיידי והתקשורת איתו קלה יותר מאשר עם תינוק או ילד צעיר יותר.
לסיכומו של דבר, הגורל הפגיש ביננו וקיבלתי את הילד הכי מדהים שאפשר ושגם הכי מתאים לי. למי שאין באפשרותו או ברצונו להביא ילדים לעולם בצורה הביולוגית הרגילה, האימוץ הוא פתרון נהדר אבל הוא מתאים רק למי שמוכן להתמודד עם הלא נודע ולקבל את הילד כמו שהוא.
בהצלחה ושנה טובה
ם
נפלאה את!
08/09/2015 | 14:09
101
מאד נעימה ומרגשת ההודעה שלך.
הרבה פעמים יש תופעה של אופוריה בראשית האימוץ,מודה שהייתי שם בעצמי כשאימצתי את בני יקירי. אחר כך יש התפכחות כשנוחתים על קרקע המציאות  ומרגישים  חווייתית שגידול ילדים יש בו הרבה גוונים ,לפעמים 'גוונים' שקשורים בגדילה בכלל,לפעמים כאלה שקשורים בהשלכות  והשפעות לטווח ארוך של התקופה שקדמה לאימוץ ,ולפעמים גם קשורים לנו עצמנו ולאישיותנו והמפגש שלנו עם ילדנו.בכל אופן בשלב האאופורי הרבה פעמים נוטים לומר לאחרים 'כדאי לך'  'כדאי לכם' 'אל תהססו'.ובדיעבד...זה ממש לא נכון לכולם. מבחינה זאת מאד אוהבת את המשפט שלך האימוץ הוא פתרון נהדר אבל הוא מתאים רק למי שמוכן להתמודד עם הלא נודע ולקבל את הילד כמו שהוא. 
 
 מאחלת לך הרבה נחת ושמחה בגידול בנך,ושנה טובה ומתוקה!
מסכימה מאוד עם מה שכתבת בסוף.
08/09/2015 | 21:15
31
הגיגים בנוגע לאימוץ ילדים ללא ילדים ביולוגים
05/09/2015 | 09:47
6
326
שלום לכל חברי הפורום הנהדרים,
ראשית תודה לכולם באופן כללי. כבר מזה כשלוש שנים אני קוראת מהצד ולומדת ממחשבות, חוויות, דיעות. 
אשמח לשתף אתכם במחשבות שלאחרונה עולות לי לקראת יום הולדתי הקרב...
 
לי ולבן זוגי שיחיה ישנה משאלת לב מאז שאנחנו ביחד לאמץ ילדים ללא  שיהיה לנו ילדים ביולוגים. שנינו לא נהנינו כל כך מהורות ונשארנו רק עם האבות שלנו (אמא שלו נפטרה מסרטן, שלי עזבה את הבית מלפני מספר שנים). הקטע של ילדים שלך חייבים להיות מהדם שלך - לא משחק אצלנו ממש תפקיד. קראתי הודעות וראיתי שכל חוויה היא סובייקטיבית, שהרבה אימוץ חול יש כאן ואין לנו ממש את התקציב הזה, ולא היה אכפת לנו גם לאמץ ילדים שגדולים משנתיים (ראינו כמה תור יש לתינוקות) וגם בפערים יחסית גדולים . 
אני מאוד מפחדת מהרעיון לאמץ ילד ובסופו של יום הוא לא מכיר בך כהורה, או ילד שמדרדר לסמים וכו' וכו'...אני בעצמי כרגע סייעת בחינוך מיוחד (עושה הסבה להוראה) ויודעת מה זה להתמודד פחות או יותר עם ילדים כאלה. 
נכון שגם אם יהיו לי ילדים משלי אין לדעת כיצד יצאו וכהוכחה האחים של שנינו יצאו 180 מעלות מאיתנו...אבל אני רואה כמה פצעי העבר משפיעים על הילדים. חלקם יוצאים מוצלחים גם אם זה ללא בגרות, חלקם למרות כל הטוב שמרעיפים עליהם בבית הספר חוזרים למקום הפצוע והמדמם והופכים להיות כמו הוריהם. 
 
אני יודעת שאין הרבה מה לעשות בנידון אבל
האם יש כאן אנשים שאימצו ילדים בגילאים מאוחרים? (או אומנה?)
האם יש לי יכולת להתקרב לילדים כאלה ולהכיר אותם (בהתנדבות למשל בגן או פנימייה) טרם אני מאמצת אותם? 
האם גידול ילד מאומץ באמת שונה כל כך מגידול ילד ביולוגי? 
 
ובאופן כללי, אשמח לשמוע מחשבות בנידון. 
 
תודה ושבת שלום
 
 
היי
05/09/2015 | 20:48
4
208
אני חושבת שגידול ילדים באופן כללי הוא מאווווד מפחיד.
גם היריון ולידה כרוכים באינספור פחדים וחרדות: איך יהיה? מה יהיה? האם הילד יוולד בריא? ואם לא, אז איך אתמודד / נתמודד? עם מה אנחנו יכולים להתמודד? עם מה לא? 
באימוץ, או באומנה, יש איזושהי תחושה של בחירה. מצד אחד, אפשר לבחור עם מה אני באמת באמת לא יכול להתמודד, ולקלוט לביתכם את הילד שאותו אתם יכולים לגדל, ושעם סיפורו אתם יכולים להתמודד. במיוחד כשלוקחים ילד מעל גיל שנתיים, יש יותר שליטה. יודעים מי הילד, ומה הצרכים שלו. בהורות ביולוגית אין ממש ברירה, מתמודדים עם מה שבא... ומצד שני... לא באמת.
כי כמה שיודעים, לא יודעים. כי הצרכים של הילד עשויים להשתנות עם האימוץ, וכי רב הנסתר על הגלוי, וכי גם הגלוי הוא עניין של פרשנות.
גם בהורות ביולוגית וגם בהורות מאמצת מתמודדים עם צדדים שונים של אותו מטבע.
אחרי הכל, אלה ילדים, וכמו שיש להם את הצדדים הנהדרים והמופלאים והמדהימים שלהם, לכולם יש גם את ה"משהו". המשהו שלא מסתדר לנו, המשהו שלא מתאים לנו, המשהו שמעורר קשיים בבית וגורם לדאגות.
יש איזושהי הנחה (ואני יודעת שיש גם ביסוס מחקרי לזה) שבקרב ילדים מאומצים יש יותר בעיות מסוגים מסוימים, אבל אותן בעיות קיימות גם בקרב ילדים ביולוגים, גם אם בשיעור יותר נמוך (?) ואיש לא יודע כיצד הדברים יסתיימו.
הדבר שמייחד אימוץ מהורות ביולוגית הוא בעיניי ההיסטוריה הזו, שקיימת נרצה-לא נרצה, הזמן ההוא שהילד העביר במקום אחר, או במשפחה אחרת. ואין ספק שההיסטוריה הזו מעוררת חרדות מיוחדות משלה.
אבל, הורות היא תהליך. כמו בכל תהליך, מפיקים ממנו את המיטב כשלא חושבים על הסוף. נהנים ממנו, לומדים איתו ודרכו, טועים  (ובגדול) וגם יכולים לתקן (וגם בגדול).
אני לא מומחית גדולה בהורות, אבל אני רואה שהורות היא תהליך שמביא אותנו לצמיחה ביחד עם הילדים, ואם נדע לצמוח יחד איתם עם הרבה אהבה, הכלה, גבולות ובלי לחץ, נוכל להביא אותם למקומות הטובים שבחיים.
אפשר ורצוי להיעזר במומחים מתחומי הרפואה והפסיכולוגיה כשיש קשיים. אפשר ורצוי לשתף חברים ובני משפחה ולהיעזר בהורים אחרים. אפשר להתמודד כשיש אהבה ורצון.
ברור, יש גם את הסיפורים הקיצוניים מאוד, אלה שבהם משהו מידרדר עד כדי כך שאי אפשר לשנות דבר. אבל כמעט בכל תחום בחיים תמצאי אותם. יש סיכון בכל דבר. אני לא מאמינה שזה צובע את כלל האימוצים, כמו שזה לא צובע את התחומים האחרים שבחיים.
אני אימצתי את ילדי כשהיה בן 4, ואכן ההתמודדויות לא היו (וגם היום לא) פשוטות, אבל לא אחליף אותן בשום דבר... הן שהביאו אותו להתקדמויות הכי גדולות.
בקיצור, יש הרבה על מה לחשוב. להעריך את הסיכונים, את היתרונות והחסרונות. אפשר להיפגש עם עו"ס מהשירות למען הילד, להתייעץ ולשאול את כל השאלות. אפשר להיפגש עם משפחות שאימצו. לדעתי, שום דבר לא מכין באמת לשום סוג של הורות, אבל זה נותן מידע ונותן איזושהי הערכה כללית עם מה עומדים להתמודד.
מקווה שעזרתי קצת. בהצלחה...
אהבתי את מה שכתבת!
05/09/2015 | 21:50
44
גם אני מזדהה עם רוב דברייך
06/09/2015 | 15:05
97
רוצה רק להוסיף שהיום גם באימוץ מחו"ל הילדים, לצערנו, מגיעים בגיל קרוב לשנתיים ואף יותר. אני חושבת שאין תעודת ביטוח עבור שום ילד בעולם הזה. צריך לפקוח עיניים, להעזר ברופאים טובים ולקוות לטוב. והכי חשוב, להפנים שברגע שמאמצים, הילד הוא כבר שלכם לטוב ולרע. נהנים ומתמודדים עם מה שיש, בדיוק כמו שהיה קורה אילו נולד לכם.
בהצלחה!
 
תודה רבה
06/09/2015 | 16:54
1
101
עשית לי טוב על הנשמה
באמת שלא ציפיתי לזה
בן כמה בנך היום? 
הוא בן שש
06/09/2015 | 19:57
95
ובכיף.
חיבורים בגילאים גדולים יותר
01/10/2015 | 23:12
21
אין לי ספק שלכל ילד שיקבל משפחה יציבה ואוהבת ניתנת אפשרות לחיים בריאים יותר. 
אני מגדלת שני ילדים ממשפחות שונות. האחד הגיע בגיל 4 והוא איתי כבר מעל 5 שנים. והשני הגיע בגיל חמש וחצי והוא איתנו מעל שנה. 
לכל אחד מהם (וגם לי) סיפור רקע שונה מאוד. 
ביחד ביומיום אנו משפחה ובחלקים שלא - אנחנו לומדים להיות משפחה. 
ילד עשוי לכעוס על הוריו ולאיים בפרידה גם אם הוא ביולוגי (ואולי אפילו ילד ביולוגי יעיז יותר). התדרדרות לסמים יכולה לקרות בכל בית. החיים מציבים אתגרים רבים וקרקע יציבה לאורך שנים של הורים מסורים תיתן חוויה מעצימה ומחזקת בזמנים של סערות. 
את צריכה להבין מה הצורך שלך בהורות מסוג כזה, אומנה או אימוץ כי כל הורות צריכה לדעתי לבוא מן הצורך שלך ולא כדי 'להציל מישהו' אחרת תחכי בסיבוב להקרת התודה. ילדים לא צריכים להוקיר תודה. הם צריכים להיות ילדים והמימוש צריך להיות מתוך הרצון שלך לשמש תפקיד הורה בסיפור שלכם. 
לא תוכלי להתקרב קודם לילדים המועמדים כדי להגן עליהם מחשיפה מיותרת לדמויות שונות. תוכלי כן ליצור קשר עם אנשים שמשמשים הורים מאמצים ואומנים ולשמוע מהם את החוויה שלהם. 
ברגע שתאמרי כן לילד יבנה תהליך היכרות (לרוב בן 3-5 ימים) ואז הוא מגיע  הבייתה. 
לא גידלתי מעולם ילד ביולוגי, שני ילדי באומנה אבל כל קושי שנתקלתי בו (ונתקלתי) מצאתי גם במשפחות ביולוגיות. 
בכל מקרה - הילדים שלי הם הכי מיוחדים שלי והכי מושלמים עם כל הגוונים שבהם. 
 
שלום לכולם
06/09/2015 | 19:50
1
140
שאלה לי,
אם התיק שלי יוגש לבית המשפט בתחילת אוקטובר, כמה זמן בממוצע אחרי כן צפוי להיקבע תאריך למשפט?
ברוסיה.
 
תודה,
 
תלוי באיזה מחוז וצורת העבודה שלו..
07/09/2015 | 12:09
39
אימוץ שני שלנו , דרך טף
06/09/2015 | 11:44
4
268
היי כולם , אני שי ואלה , מאמצים פעם שניה הילד המקסים הראשון שלנו ,אור , והבת עוד בדרך .
למי שיודע ועבר את ההליך ,גם רגשית , גם כלכלית , וגם קצת מפחיד (פחדים של הדברים הלו ידועים )
האימוץ הראשון נעשה על ידי עמותת טף .
וכמובן שגם האימוץ השני .
אנחנו ממתינים לתאריך למשפט , כבר ראינו את הבת שלנו .
אני לומר לכם כי ההליך "הקשה " שווה כל רגע ורגע .
ולזכות עמותת טף אשר תומכת , עוזרת , רגישה , אבל גם מקפידה על כך שאנחנו נעשה את הכל כמו שעון שווצרי ( למרות שאנחנו מאמצים מרוסיה )
אז למי שיש שאלה אני אשמח לענות , לעזור . בכל מה שעובר לכם בראש .
שיהיה בהצלחה ושהקטנה תגיע במהרה
06/09/2015 | 14:59
1
57
המון תודה
06/09/2015 | 17:13
32
בהצלחה! בהחלט שווה.
06/09/2015 | 23:19
31
בהצלחה רבה מאוד
07/09/2015 | 05:14
28
חם בפורומים של תפוז
איש הרדיו דניאל אלפנביין מגיע לפורום
איש הרדיו דניאל אלפנביין מגיע לפורום
תמיד רציתם לדעת איך זה לשדר ברדיו? עכשיו יש
איש הרדיו דניאל אלפנביין מגיע לפורום
איש הרדיו דניאל אלפנביין מגיע לפורום
תמיד רציתם לדעת איך זה לשדר ברדיו? עכשיו יש
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
ד
ד"ר בני פיינר
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
מנור מדיקל- תרומת ביצית
מנור מדיקל תרומת ביצית
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
17:12 | 05.10.15 adela5
15:55 | 04.10.15 adela5
19:11 | 01.10.15 miaamor
20:11 | 29.09.15 אורחים בפורום
18:04 | 25.09.15 אורחים בפורום
18:40 | 18.09.15 משתפרת
12:32 | 16.09.15 orinorin
08:00 | 14.09.15 חייכנית2
12:09 | 12.09.15 Noga Lavie
12:52 | 10.09.15 חייכנית2
10:18 | 09.09.15 קופיני1
08:13 | 09.09.15 אורחים בפורום
00:32 | 09.09.15 אורחים בפורום
14:57 | 08.09.15 אורחים בפורום
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ