בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
"שיר בדרך אליך
נרקם בסבלנות אין קץ
הן תיקח ותאמץ אותו
אל לבבך"
רחל שפירא

פורום אימוץ הוא המקום שלנו - אנחנו שבנינו והרחבנו את משפחותינו בדרך של אימוץ - מאמצים ומאומצים. זהו הפורום של כל אלו שחייהם נגעו באימוץ ולאלו השוקלים ומתלבטים בכל הקשור לאימוץ.
זהו המקום שלנו לשאול, לשתף, להתלבט, להתווכח, לברר, למצוא כתף כדי לבכות עליה, לתמוך ולרוות נחת.
הצטרפו אלינו - החיים אימוץ - כדי לדבר אימוץ.

החלטתם לבדוק אפשרות של אימוץ בארץ או בחו"ל? ברוכים הבאים! בפורום מאגר מאמרים, קישורים ושאלות נפוצות שעשויים לעזור. שתפו אותנו בשאלות שלא נמצא להן מענה, כולנו היינו שם- בתחילת המסע הלא שגרתי אל הגשמת ההורות, ונשמח לעודד ולתמוך. גופים מסחריים ועיתונות, נא פנו אל הנהלת הפורומים לקבלת אישור פרסום.
המשך...
הודעה חדשה

רק אצלי יש קשיים נוראים בבית?
22/04/14 00:48
318צפיות
שלום לחברי הפורום,
לפני עידן ועידנים פורסמה בידיעות אחרונות כתבה נוראית בנושא אימוץ חול. הייתי בטוחה אז שמדובר במדע בדיוני, שלא לומר שקרי.
עברו ימים ושנים ונדמה לי שהכתבה ההיא היתה פרומו עדין למה שקורה אצלנו בבית. רק אצלנו זה ככה? אצל אף אחד מכם אין קשיים נוראים? אני מתכוונת לקשיים נוראים. למתח איום ונורא בבית: כעסים, מריבות, נפילות, חוסר תפקוד מפחיד.
מישהו יודע על מה אני מדברת? מישהו כאן מבין אותי? רק אצלנו זה ככה?
ברור שזה לא רק אצלך.
22/04/14 01:07
214צפיות
ברור שבלא מעט משפחות, גם מאמצות, אבל גם ביולוגיות, יש קשיים ומשברים בין הורים לילדים, לפעמים קצרים וזמניים (לדעתי כמעט ולא קיימת משפחה בעולם שלא חוותה כאלה מדי פעם בפעם), ולפעמים ממושכים ותמידיים. אנחנו לא מכירים אותך, את בני המשפחה שלך ואת הדינמיקה ביניכם וגם לא ממש פירטת, כך שקשה מאוד להתייחס ספציפית לבעיה שלך, מה גם שאני אישית לא אשת מקצוע בתחום. בכל מקרה, אם המצב כל כך גרוע, האם ניסית לפנות לעזרת גורמים מקצועיים?
לא, כמובן שלא
22/04/14 01:58
210צפיות
בפורום , לאורך השנים, מיוצגות מספר קבוצות אופייניות.
- נמצאים אנשים לפני אימוץ הרוצים לברר מה שאפשר,
- אנשים שזה עתה אימצו ונמצאים בירח הדבש,
- אנשים וותיקים בעולם האימוץ שמוכנים לחלוק את חייהם תובנותיהם.

הבעיה היא שרבים הנושרים בין השלב השני לשלב השלישי חווים קשיים שאינם מעוניינים לחלוק עם הציבור הרחב, ומעדיפים להאלם דום. התוצאה היא מראית עין של ירח הדבש המאושר בתחילת הקשר, או בעיות מינוריות יחסית, אותם אנשים מרגישים נח לחלוק בפורום ציבורי. אבל האמת היא שכמו שקשיים נמצאים בכל משפחה, אצל משפחות האימוץ יש לקשיים מסויימים נטיה להתעצם על רקע האימוץ. לכן, לא, אינך לבד.
מה עושים?
קודם כל ולפני הכל, מבקשים עזרה בקרב אנשי מקצוע.
לאחר העזרה המקצועית, מתפנים לתמיכה נפשית. אם מוכנים, משתפים פה בפורום במה שאפשר, ואני בטוחה שיצוצו בפורום ובמסרים אנשים שיתמכו אישית בסיפורים ומידע אישי משלהם, מה שיצמצם את תחושת הבידוד.
בודאי שלא רק אצלך
22/04/14 03:37
179צפיות
שלום לך וברוכה הבאה.
הורים מאמצים רבים (ואולי כולם במידה זו או אחרת) נתקלים בבעיות שונות, חלקן קלות, חלקן קשות ולעיתים אפילו קשות מאד עד כדי איום על המרקם המשפחתי והזוגי.
אם תדפדפי אחורה בפורום לאורך השנים תוכלי לקרוא על קשיים מסוגים שונים שהורים מאמצים מתמודדים עימם ומשתפים בהם פה.
את מאד מוזמנת גם לשתף פה בקשייך ואז תראי שאנשים ודאי יתייחסו ויספרו לך על קשיים דומים עם ילדיהם.
אך כמו שכתבה לך נגה: הפורום שלנו עוסק גם בהרבה נושאים אחרים כמו עיצות ומידע להורים טרם האימוץ, מידע להורים טריים וכולי.

יש פורום אחר, קבוצה סגורה של העיתונאית אריאנה מלמד בפייסבוק, העוסק בעיקר בקשיים הללו. אולי יתאים לך להצטרף גם לשם.
מטבע הדברים הורים מאמצים שונים נתקלים בקשיים בדרגת חומרה שונה.
הקבוצה של אריאנה מלמד נועדה באמת לאותם הורים שנתקלים בקשיים החמורים יותר.
היא נקראת "מאמצים אמיצים" וכדי להצטרף אליה את צריכה קודם לדבר עם אריאנה בטלפון ולספר לה קצת על מצבכם ואחר כך היא תאשר אותך כחברה.
הפניתי לשם בעבר מכרים שהם הורים מאמצים לילדים עם לא מעט קשיים והם היו מרוצים.
אם תרצי פרטים כתבי לי מסר אישי ואשלח לך.

מאחלת לך הרבה הצלחה במסע הלא פשוט
הי דניאלה...
22/04/14 03:57
160צפיות
הקלדתי לאט כמו שאופייני לשעה הזאת,כתבנו דומה מאד אל לא ראיתי תגובתך עד ששלחתי....חיוך ובוקר טוב1
º
23/04/14 07:07
8צפיות
תודה
24/04/14 01:31
46צפיות
אני לא בטוחה שקבוצת פייסבוק, שבה אני מזדהה בשם המלא שלי וכך מיד מזהה את כל המשפחה שלי היא המקום שבו ארצה לכתוב על הקשיים שלנו. אולי אשמח לקרוא מה אחרים כותבים...
שואלת יקרה
22/04/14 03:55
182צפיות
ברוכה הבאה!
אהבתי את התגובה של נוגה לביא שתיארה בצורה קולעת תהליכים בפורום.
האמת היא שהפורום עבר כמה וכמה תקופות מבחינת הנכונות לשתף בקשיים.ככל שהילדים גדלים- רבה יותר ההסתייגות של הוריהם לשתף בקשיים המשפחתיים ואפשר להבין זאת- הפורום פתוח לקהל הרחב,כולם יכולים לקרוא...ויכולת הזיהוי בישראל הקטנטונת היא רבה.כך שאם אינך מאתרת כתיבה על קשיים זה ממש לא אומר שאין קשיים...
כפסיכולוגית שמטפלת גם במשפחות מאמצות אני יכולה לומר לך שמניסיוני אכן לא מעט משפחות חוות קשיים,שמתחילים בקושי הסתגלותי- הילד שמתקשה להסתגל לסביבה החדשה,ההורים שמתקשים להסתגל להורות [אחרי תיפקוד של שנים רק בזוגיות,כשמדובר באימוץ ללא ילדים קודמים]ולטמפרמנט של ילדם,גם לילד לא תמיד קל להסתגל להורים שמתקשים לדעת מה דרך ההתנהלות  שתביא לקצת שלווה...
חשוב לא להישאר עם זה לבד.
בפייסבוק ישנה קבוצה סגורה "מאמצים אמיצים",בהנהלת אריאנה מלמד שבה יש דיבור די פתוח על קשיים ,בעיקר סביב תסמונת האלכוהול העוברי שלא מספיק מוכרת בארץ אבל שכיחה בקרב מאומצי מזרח אירופה...אבל מדובר שם גם בקשיים נוספים.
לדעתי ,פורום או קבוצת פייסבוק ,מקסימים ככל שיהיו,אינם מספיקים כדי לצאת ממשברים ולהתנהל ביום יום עם קשיים,וכדאי שתמצאי מענה טיפולי ספיציפי בהקדם לילדך ולמשפחתך בכלל.
אם תרשי לי לומר .."צרת רבים נחמת טיפשים". כלומר באשר לשאלתך בפתיח זה שלא רק אצלכם זה "ככה" לא יעזור לך להתמודד עם הבעיות.חשוב מאד לפנות לגורמים מיטיבים שמכירים היטב את תחום האימוץ .יש בהחלט אפשרות להשתפרות ,לא פעם יש צורך בזמן ,סבלנות וגם השקעה נפשית וכספית ,אבל ניתן לצאת ממשברים כפי שתיארת 'על קצה מזלג' או לפחות להקטין את  האמפליטודה שלהם.
שיהיה בהצלחה.


הקשיים כמובן שלא רק אצלך והרבה פעמים
22/04/14 05:22
150צפיות
לא קשורים לאימוץ בכלל מציע לך לפנות לאיש מקצוע לעזרה ולאו דווקא שקשור לאימוץ בהצלחה רבה
החלטתי להגיב
22/04/14 10:51
203צפיות
אני בדרך כלל לא כותבת, אבל קוראת כל יום. כמו שאפשר להבין מהניק שלי, אני בפורום מאז 2002

יש לי שני בנים שאומצו כתינוקות. הקטן, בן 6 היום, מדהים ומקסים, ומאוד-מאוד מאתגר. מסיבות שלו, טמפרמנט שלו, סיפור חיים שלו, התגובות שלו להכל מאוד עוצמתיות. הוא מאוד עסוק בסיפור האימוץ שלו, מי, למה, מתי עזבו אותו וכו'. הוא מאשים אותי בסיפור חייו, מטיח בי כמעט כל יום דברים מאוד קשים ("הלוואי שאמא תמות"...ובאותה נשימה "את לא אמא שלי, אני אלך לאמא שילדה אותי"...). גם בגן (חובה) העניינים לא פשוטים בכלל. התקפי זעם, אלימות. זה לא פשוט ולא קל. אנחנו בטיפול פסיכולוגי יותר מ-3 שנים. אני וגם הפסיכולוגים מאמינים שהוא עובר את התהליכים שלו, ובונה סיפור חייו. ואני מתה עליו

זה על קצה המזלג

אז את לא לבד      

אם אוכל לעזור בעוד משהו - בשמחה
תודה על התגובה שלך
24/04/14 00:50
70צפיות
מאחלת לך ולבנים שלך הצלחה בבניית סיפור ודרך החיים שלהם. הלוואי ותצליחו להביס את השדים שרודפים אותם. את התקפי הזעם והאלימות ואת כל הכאבים.
ממש לא רק אצלך
22/04/14 11:07
237צפיות
כבר כתבו לפני. מנסה למצוא כמה קישורים לשיחות קודמות. זה לא ינחם אותך ולא יתן לך פתרונות. רק יענה לשאלה שבכותרת שלך. הקישור השלישי נרחב במיוחד וכולל קישור לעוד מקום.
כתובות אינטרנט מצורפות:
משתפרת....
22/04/14 17:05
135צפיות
כמה טוב שיש אותך!
תודה על הקישורים
24/04/14 00:45
82צפיות
אני מוצאת דמיון גדול מדי לאיבי10. לא קראתי את כ-ל השרשור ההוא. החלק שקראתי הספיק לי. מצאתי דמיון לעצב ולתסכול הענק שלה ובלטה וצרמה גם ההתנשאות כלפיה מצד חלק מהכותבים פה.
תודה לכל מי שענה לי. ההצעות לגשת לקבל עצה מקצועית קצת מגוחכות אל מול העובדה שאנחנו כבר מנוסי מסגרות ואנשי מקצוע שעומדים חסרי אונים אל מול התופעות שמתגלות אצלנו. אני משערת שלא יכולתם לדעת את זה.
ואגב מסגרות - ככל שהמסגרת קשה ונוראית יותר, אחוז המאומצים בה בולט.
עצוב.
אתם באמת חושבים שכל ההורים של הילדים האלו הם פשוט הורים גרועים? בניגוד אליכם, שאתם הורים כל כך טובים? יתכן שאני עונה כאן לא אליכם אלא אל חלק מהתגובות לשרשורים שמשתפרת הפנתה אותי אליהם.

אני משערת שכותבים רבים כאן ירוצו לספר לי כמה אצלם זה נפלא. יופי שאצלכם נפלא. זה לא עושה את הקושי אצלנו לבלתי קיים.
ולא, אי אפשר להשוות את הקשיים האלו לקשיים של משפחות ביולוגיות, מכיוון שניתן לראות עד כמה הקשר הביולוגי הקטוע הוא חלק בלתי נפרד מהזעם הגדול.
כמה דברים:
24/04/14 01:23
79צפיות
ראשית- לא הייתי מעלה על דעתי להציע לך לגשת ליעוץ, מכיוון שברור לי שכשכל כך קשה- משתמשים בכל עזרה אפשרית ומנסים כל דרך טיפול זמינה.
שנית- שאלת: "אתם באמת חושבים שכל ההורים של הילדים האלו הם פשוט הורים גרועים?" והתשובה היא ממש לא!!! אני מכירה אנשים שהם הורים טובים ממני, שמשקיעים בלי סוף בילדיהם, ובכל זאת נתקלים בקשיים גדולים פי כמה מאשר אנחנו. למען האמת מדי פעם אני ממש נדהמת לראות את גודל ההשקעה של הורים מדהימים שהופכים עולמות כדי לנסות לפתור את מה שהגורל מזמן לביתם, ומדובר הן בהורים ביולוגיים והן בהורים מאמצים. לא מדובר רק בטיב ההורות, גם האישיות של הילד קובעת, המבנה הנפשי שלו, ובמקרה של ילדים מאומצים- גם המטען שבתת ההכרה. אהבה, התמסרות, טיפול- כן הם חיוניים, בלעדיהם אין סיכוי למשפחה. הם יכולים לעזור ולתקן, אך לפעמים הנזק אצל הילד גדול מדי כך שכל ההשקעה לא יכולה לעזור.
כן, בהחלט יש משפחות שהחיים בהן פשוטים יותר, שההתנהלות נינוחה. ולא, זה לא מבטל את הקושי שקיים במשפחות אחרות.
º
תודה
24/04/14 01:32
30צפיות
משפרת ניסחה בדיוק רב את מה שרציתי לומר
24/04/14 10:20
47צפיות
אז ראי זאת כתשובה גם ממני (ותודה למשתפרת).

ועוד משהו - גם אם לא נוכל לעזור, תמיד נהיה פה כדי להיות אוזן קשבת. כיון שכתבת שבפייסבוק את לא רוצה לכתוב כדי שלא להזדהות, את מוזמנת לכתוב פה ולפחות לשפוך את הלב, אם זה מתאים לך.
יש לנו המון ימים לא קלים
24/04/14 04:30
74צפיות
גם אצלנו הרבה פעמים לא פשוט בכלל.
אני (ואנחנו) מנסה להיות ההורה הכי טוב שאני יכולה אבל לעתים קרובות האתגר הוא עצום. כבר כתבתי פה בעבר שתיארתי לעצמי לפני ההורות איך זה הולך להיות ואין שום קשר בין התיאורים לבין המציאות, בגלל מי שאנחנו ובגלל מי שהיא.
הרבה פעמים אני זקוקה לתזכורת שאני עושה את כל מה שביכולתי לעשות ואני הורה טוב, יש פשוט דברים שהם מעבר לזה.
הרקע של הילדים שלנו, הקשיים שלהם, הפחדים שלהם, ועוד כהנה והנה.
גם אני מרגישה לפעמים תסכול מאד גדול. שולחת לך חיבוק וירטואלי גדול. הקושי בודאי קיים ואנחנו כאן אם תרצי לחלוק
לא, אנחנו ממש לא חושבים
24/04/14 08:12
73צפיות
שהורים כלשהם רעים או שאנחנו הורים טובים (יותר מהם), בטח שלא בגלל שהם כותבים שיש בעיות עם הילדים.
בכל השרשור הזה לא ראיתי אף אחד שכתב שאצלו הכל ורוד ונפלא, להפך, אני חושבת שכולם ניסו בצורה זו או אחרת לכתוב שקשיי גידול ילדים הם מנת חלקם של כל ההורים (כמובן שלא תמיד קשיים מאותו סוג או באותו היקף, אך טבעי שלא אצל כולם הכל אותו הדבר וגם לא ניתן היה לדעת מהודעתך באיזה קשיים בדיוק מדובר).
ובאשר לעזרה מקצועית - היות שאיני מכירה אותך ואת הסיפור שלך, לא הצעתי אלא רק שאלתי אם פנית (כי הנחתי שבהחלט יש אפשרות שעשית זאת). ואני בטוחה שגם אחרים שהזכירו את האפשרות עשו זאת רק מתוך רצון טוב לעזור למישהי שהם לא יודעים עליה ועל חייה שום דבר מעבר למה שהיא סיפרה בהודעה קצרה אחת בפורום.
אני חושבת שבסך הכל לאנשים שכותבים כאן יש כוונות טובות ורצון לעזור והם משקיעים מזמנם ועונים כמיטב יכולתם, הבנתם, ניסיונם וסגנונם, גם אם לא תמיד זה מה שאולי את היית רוצה שיענו לך. ברור שלא כל התשובות מתאימות או עוזרות לך, ואת בהחלט יכולה להתעלם מכאלה שלדעתך לא עוזרות או לא מתאימות ולהישאר רק עם כאלה שכן. אבל אני באמת לא חושבת שצריך לחשוד שזה מפני שמישהו רוצה להתנשא או לפגוע או לפאר את עצמו על חשבונך.
צר לי על הכאב הרב שאת חווה.
לפעמים אני מרגישה כל כך נמוך
24/04/14 23:15
15צפיות
עד שגם מי שיושב על הרצפה נראה לי מתנשא מעלי. לא התכוונתי לפגוע בך או בכותבים אחרים.
כל עוד את כותבת
24/04/14 08:29
140צפיות
בשם משתמש לא מוכר, אין אפשרות לדעת מי את, לפיכך אי אפשר להניח שכבר ניסת את כל הטיפולים הנמצאים ועומדים לרשות הורים בישראל. לכן, גם אם זה פטרוני, חייבים לציין שעליך לפנות לעזרה קודם כל. מה גם שכמו שאת מעדיפה לקרוא על חוויות אחרים, גם רבים אחרים ינסו לחפש מידע בקריאה ולא בכתיבה, ואני יכולה לראות כיצד מי שמתחיל דרך קשיים קורא את ההודעה מבלי שפניה עדין לעזרה מקצועית, מתוך תקווה שימצא תשובה מרגיעה על גבי הפורום. לצער כולנו, ברור שאסור לתת תשובה  מרגיעה בעלמא, אלא להמליץ לפנות לטיפול בהקדם האפשרי. ולפני שאובן לא נכונה, לכתוב בשם משתמש שאינו מוכר הוא פעולה לגיטימית ביותר, במיוחד בנושאים כה רגישים, בהם אין שום צורך, ממש כמו רצון, לשתף את כל העולם. צנעת הפרט חשובה מכדי לחשוב שזה הזמן והמקום לבטל אותה.

הורים גרועים?
בשום פנים ואופן איני חושבת לרגע, וקשה לי לחשוב שמישהו אחר חושב כך, שהורותך גרועה, או שהורותם של הורים לילדים פגועים גרועה. החלק הקשה ביותר בהורות לילד פגוע (נפשית, רגשית ו/או קוגניטיבית) הוא הבידוד וההרגשה שכל העולם שופט ומאשים אותך. לא מספיק שהקשיים האובייקטיביים עצומים, בנוסף לכך קיימת תחושה שנמצאים לגמרי לבד מול עולם עויין, מה שמעצים את קשיי ההתמודדות עם בעיות קשות לכשעצמן.
הבעיה היא שפורום אימוץ פתוח, הפונה ליעדים שונים אינו מקום אידיאלי לקבל תמיכה בנושאים כאלו. במיוחד כשאת מתארת קשיים בדרגות כה גבוהות, ואחרים עונים לך על קשייהם המינוריים. אבל, אנא, הביאי בחשבון, שאין לנו דרך טובה ליעץ ולעזור. הדבר היחידי שניתן לעשות הוא להכיר בכך שאינך לבדך, גם אם אין זה בה לידי ביטוי בפורום זה. צר לי שראית בכך התנשאות, אך זו לא הייתה הכוונה.
שואלת יקרה
24/04/14 09:24
62צפיות
ראשית לא ממש מבינה את העניין הטכני של שמך- שאי אפשר להקליק עליו לעולם משתמש ומסר אישי. [כי רציתי למסור לך באישי]
בכל זאת רוצה לומר לך שמאד מאד חבל שאת פוסלת עזרה מקצועית.אני מבינה שכבר ניסית,וגם שהיא לא ממש ענתה על ציפיותייך,שהרגשת שמה שיש בבית "גדול"על זה.
בעניין זה שני דברים-
כשמאומצים הם בעלי קשיים,בדרך כלל מדובר ברב-בעייתיות. כלומר- התשובה לא יכולה להינתן במסגרת אחת יחידה אלא יש צורך במערך שלם של סוגי טיפולים שונים. ולפעמים גם בחלק הפסיכולוגי-"טהור" טוב לראות את הילד בטיפול במשחק וכן את המשפחה כולה להיטיב התנהלות תקשורתית. לא צריך להעמיס טיפולים לא ממש נדרשים,אבל הרבה פעמים קומבינציה של כמה אפשרויות[שמתאימה לילד ולמשפחה באופן ספיציפי]- עוזרת.
מטפלים יש היום "כחול אשר על שפת הים" וחשוב להגיע אל מי שבקי בסוג הקשיים ונוצרת איתו תקשורת טובה. כמו כן חשוב לקחת בחשבון שמדובר בתהליך התקשרות שלוקח זמן,בעבודה תהליכית. לא רק ב"עצות " ו"טיפים". לוקח זמן ליצור אמון,להפקיד את הכי קשה ולעבוד בעבודה מיטיבה בשעות הטיפוליות ובזמן שביניהן.
לפעמים לקושי התנהגותי רציני יכולה לתרום גם עזרה פרמקולוגית,תרופתית. [מנוירולוג/פסיכיאטר ילדים]
אישית - בגלל שיאושך נשמע מאד מר,הייתי בעדינות ממליצה לך קודם כל לדבר [עם איש המקצוע]עלייך כאמא לילד עם קושי רב.
חשוב שתחזרי לכוחות ולתקווה.ושנית- חשוב לערוך איבחון מקיף לילד,כזה שידע להגיע לאבחנה ולתת המלצות רלוונטיות.
ברור שהבאת פירור קטן מקושי רחב מאד,מאחלת לך הרבה הצלחה בהתמודדות.
כמה תשובות
24/04/14 23:11
18צפיות
גם אני לא מבינה את העניין הטכני של השם שלי. דווקא היה לי שם משתמש בפורומים של תפוז, אבל כעת אני מתבקשת לאשר אותו שוב. מודיעים לי שישלחו לי הודעה לתא הדואר האלקטרוני שלי, אבל הודעה כזו לא מגיעה... הפתרון לכל הבלגן הזה הוא שימוש בשם זמני ללא עולם משתמש. פיתרון לא רע דווקא.
באשר לעזרה מקצועית - אני מודה לך על הרצון לעזור בכיוון הזה. אנחנו לא נמנעים מלקבל עזרה. כבר נזרקנו מכמה וכמה בתי ספר, עברנו כבר מסגרות כאלו ואחרות של חינוך מיוחד. אנחנו מטופלים טיפול פסיכיאטרי, משתמשים בהדרכה הורית. הדבר היחיד שאין לנו זה אור בקצה המנהרה...
לא התכוונתי להתנפל עליכם. מכיוון שבמסגרות השונות שאנחנו מגיעים אליהם, אנחנו שומעים על עוד ילדים מאומצים המטופלים שם, רציתי לדעת אם כאן בפורום, בין הקוראים הגלויים והסמויים יש עוד כאלו שנתקלו בסוג קשיים שכזה. ניסיתי לחפש מישהו שבאמת יבין. ניסיתי כמוכם, למצוא קבוצת שווים. יתכן שאין לי קבוצה שכזו.
יתכן והדאר של תפוז מגיע לספאם.
24/04/14 23:44
5צפיות
חזרי על הפעולה וחפשי שם את ההודעה.
לא רק אצלך
23/04/14 06:53
177צפיות
אני חווה סיוט מהיום הראשון שהבאתי אותו לארץ
ולקחתי את ה רופא בה הידיעה
º
עצוב
24/04/14 00:53
43צפיות
כן. יש קשיים. והרוב אולי צריכים עזרה מבחוץ
24/04/14 21:56
33צפיות
לא כולם פונים לעזרה וחבל שהעזרה  לא יותר נגישה למאמצים.
אבל יש גם המון שמחה ואור.
ההכנה לאימוץ לדעתי לא ממש טובה.
והילד שלא מיד עם לידתו חווה אהבה מהורה בטח שזקוק למשאבים שילד אחר לא ידרוש.

לא יודעת מה ליעץ לך.
שולחת חיבוק ותפני לעזרה שתתאים לך.
לעיתים לוקח המון זמן למצוא את העזרה הטובה ביותר.
האם
24/04/14 23:13
18צפיות
הכוונה לבעיות רפואיות או התנהותיות?
בנימה אישית
24/04/14 22:40
34צפיות
כבר מזמן אני מרגישה את מה שאני הולכת לכתוב עכשיו וזה בהחלט לא נועד לפגוע או למתוח ביקורת אישית על מישהו, אלא רק להעביר תחושה אישית כללית על המתרחש בפורום. אין לי ציפיות בעקבות ההודעה הזו, ברור שהפורום הוא סך של כל גולשיו, כך שזו סתם הוצאת קיטור ולא יותר מזה.
אני יודעת (כי זה נטען במפורש) שיש כאן כאלה שמרגישים שהגולשים האחרים חושבים שמשהו בהורות שלהם לא בסדר ו/או מתנשאים מעליהם כי הם מספרים על בעיות קשות עם הילדים (ורק להדגיש את המובן מאליו - מעולם לא עלה בדעתי לחשוב כך או להעביר במכוון מסר כזה למישהו, ואם הגבתי זה היה רק בכוונה לעזור ולהאיר זווית אחרת מנקודת מבטי האישית, כי כולנו לא חפים מטעויות ולפעמים הסתכלות מהצד יכולה אולי לסייע במקרים מסוימים). אך מצד שני, אני באופן אישי מרגישה שקיימת גם תופעה הפוכה: אני חשה לא בנוח לחלוק כאן חוויות חיוביות (למשל, חוויות הקשורות למעבר לחו"ל עם המאומצת) פן אואשם בכך ש"אצלי הכל ורוד" (לא, לא הכל אלי ורוד, אך בסך הכל החיובי בהחלט גובר על השלילי, ואני לא חושבת שאני צריכה להתנצל על כך) ושאני זורה מלח על הפצעים של חלק מהגולשים או סתם מציגה תמונה מעוותת ושקרית של המציאות.
אז באופן כללי אני חושבת שכשגולשים באים בטענות כלפי מגיבים שחוויותיהם האישיות אינן עולות בקנה אחד עם החוויות של אותם גולשים (שאף אחד לא שולל את העובדה שהן אמתיות ולגיטימיות לא פחות, רק שאלה אינן החוויות היחידות הקיימות) ומייחסים להם כוונות רעות (התנשאות, ביקורתיות, עיוות המציאות), הדבר פוגע אף הוא בכתיבה החופשית בפורום.
ורק הסתייגות: כל מה שכתבתי מתייחס אך ורק להודעות המנוסחות מנקודת מבט אישית ולא פוגענית, ולא להודעות מכלילות המנסות לכפות את החוויה של כותביהן על אחרים, כאילו אם אצלם המצב הוא א' לא ייתכן שהמצב אצל מישהו אחר הוא ב', כי זה באמת יכול לעצבן (גם אותי), גם אם הכותבים של הודעות כאלה נמצאים במצב נפשי קשה, ואז גם התגובות להודעות כאלה עלולות, לצד האמפתיה, לשקף את ההתנגדות והכעס שגישה כזו מעוררת.
לסיכום מה שניסיתי להגיד הוא: לדעתי נוצר מצב שמצד אחד לא נוח לכתוב על חוויות "רעות" (גם בגלל שמירה על פרטיות, אבל גם מחשש מתגובות לא מהסוג הרצוי), אך מצד שני לא נוח לכתוב גם על חוויות "טובות", בעיקר מהסיבה השנייה. כאמור, אני רק מציינת את הרגשתי, ואין לי ציפיות שבעקבות זאת משהו ישתנה. אם לדעתכם מה שכתבתי לא נכון או לא תואם את הרגשתכם, אתם מוזמנים להתעלם או להביע את דעתכם הנגדית, וזה לגמרי בסדר מבחינתי.
ביקורת על מדיניות האימוץ בבריטניה
24/04/14 10:32
101צפיות
http://blogs.haaretz.co.il/limortevet/343/

שימו לב - כותבת הבלוג היא ישראלית שחיה בלונדון ועובדת בעמותה לילדים בסיכון שם.

מקומם לקרוא. על הקישור.
24/04/14 14:38
45צפיות
לצערי הרבה מזה מתאים גם לארצינו.

אפילו הורים שמחליטים לערער לרוב  לא יכולים לממן עו"ד שישווה ברמתו לתותחים שמייצגים את השרות.  גם פה שופטת העידה שלא פעם נמסר מידע כוזב  לשופט על ההורים הביולוגיים. לא שטוענת שכל העובדים הסוציאליים ופקידי הסעד מושחתים. נהפוך הוא רובם עושים מלאכתם נאמנה ובמסירות אבל יש כמה שחושבים שהם אלוהים בהתנהלותם מול הורים.
ומאיפה לשרות כסף לעורכי דין תותחים?
24/04/14 14:40
37צפיות
בפעם האחרונה שהייתי שם, לעובדות הסוציאליות לא היה אפילו מחשב בחדר, והפקס שלהם בקושי עבד.
משרד הרווחה הוא משרד ממשלתי ומתוקף כך
24/04/14 14:41
40צפיות
עו"ד ממומנים על ידי המדינה ולא מכיסו של העו"ס הפרטי שנתבע
ברור שעורכי הדין ממומנים על ידי המדינה ולא
24/04/14 14:44
35צפיות
מכיסי העו"ס. גם המחשבים במשרדי השרות למען הילד אמורים להיות ממומנים על ידי המדינה. מה שאני מנסה לשאול זה: משרד הרווחה לא עושה רושם של משרד עם שפע תקציבים. מהיכן יש להם כסף לממן עורכי דין תותחים? הם שוכרים בכלל עורכי דין פרטיים או שמשתמשים בעורכי דין שכירים של המדינה, שעובדים כשכירים במשרד הרווחה או בפרקליטות או השד יודע באיזה משרד ממשלתי?

זה פשוט מאוד: כנראה יותר יקר להפסיד
24/04/14 20:54
25צפיות
מאשר לשלם לעו"ד טוב. אבל מצד שני, יותר יקר לקנות מחשבים ולשלם משכורות סבירות, מאשר לא.
º
קאלה לא הבנתי את כוונתך. אשמח להסבר. |תודה{
24/04/14 23:42
1צפיות
זו גישה שנמשכת עשרות שנים
24/04/14 17:06
39צפיות
בקולנוע מציג כעת הסרט פילומנה, שמביא סיפור אמיתי. קשה.
אימוץ יחידני
23/04/14 21:09
88צפיות
שלום,

אשמח לדעת מה הסטטוס של אימוץ יחידניות שנמצאות בתור לרוסיה.

בנוסף, האם ישנן מדינות אחרות שניתן לאמץ מהן כאם יחידנית שאין בעיה אצלן באימוץ כרגע.

שמעתי משהו על אימוץ מפרגוואי.

תודה,
º
רק מרוסיה אפשר לאמץ ומציע לך להתקשר לעמותה
24/04/14 05:21
22צפיות
אימוץ
20/04/14 22:32
256צפיות
היי
רציתי בבקשה לשאול מספר שאלות.
1. בעלי ואני בטיפולי פוריות- האם ניתן להגיש בקשה לאימוץ ובמקביל להמשיך לנסות להיכנס להריון? כלומר, אם בע"ה נצליח להיכנס להריון, נוכל עדיין לאמץ?
2. אימוץ בחו"ל עולה הרבה מאוד כסף... גם בארץ זה כרוך בעלות כלשהי?
3. האם אימוץ של ילד/ה בריא/ה בגילאי 2-4 בארץ מקצרים את התהליך? כמה זמן יש להמתין לאימוץ בגיל כזה?

תודה,
חג שמח!
ברוכה הבאה
21/04/14 00:21
158צפיות
1) אז ככה: אתם רשאים להירשם לאימוץ ובמקביל להמשיך בטיפולי הפוריות. והיה אם תצליחו להרות אתם תישארו בתור לילד עד ללידה. לאחריה לא תוכלו להיות בהמתנה לאימוץ של תינוק או פעוט, אבל כן תוכלו לאמץ בארץ ילד עם צרכים מיוחדים שזה אומר ילד יותר גדול או הסובל מבעיה כל שהיא. אם תירשמו לאימוץ חו"ל ותהרו - תוכלו להמשיך בתהליך האימוץ.
2) תהליך האימוץ בארץ הוא חינמי. משלמים רק על האבחון הפסיכולוגי שאין לי מושג כמה זה היום אבל אני מערכה שבסביבות ה- 3500 ש"ח. ההמתנה בארץ לתינוק או פעוט היא כשבע שנים ובחו"ל סביב שנה.
3) ילד מעל גיל שנתיים נחשב לילד עם צרכים מיוחדים. עם זאת גילאי שנתיים עד ארבע זה עדיין נחשב לילד די צעיר כך שזה יכול לקצר קצת את זמן ההמתנה אבל לא בהכרח, תלוי עם איזה דברים תכתבו שאתם מוכנים להתמודד (למשל ילד שנולד לאם חולת נפש... שאמו עישנה סמים/שתתה אלכוהול בהריון  אימוץ אחים ועוד).

בהצלחה.
תודה רבה על המענה! למה זה כל כך יקר לאמץ
21/04/14 00:29
150צפיות
בחו"ל???
אני בשוק שבארץ זה לוקח כל כך הרבה זמן....

למה אי אפשר לאמץ פעוט כשיש ילדים נוספים בבית?
לגבי הארץ הסיבה העיקרית היא שרב הביקוש על
21/04/14 09:52
135צפיות
ההיצע, דהיינו יש הרבה זוגות שרוצים לאמץ ומעט ילדים שהם ברי אימוץ (יש ילדים שהוצאו מחזקת הוריהם אבל לא הוכרזו כברי אימוץ או שההליכים המשפטיים שלהם טרם הסתיימו) ולכן גם ההמתנה לילד היא ממושכת וקבעו שתינוקות ופעוטים עד גיל שנתיים נמסרים לזוגות חשוכי ילדים.

ולגבי העלות בחו"ל זה כולל הרבה תשלומים לגורמים שונים בארץ ובחו"ל. למשל בארץ לעמותה להכנת התיק, לפסיכולוג שעורך את האבחון, לעו"ס של העמותה. בחו"ל לאנשי הקשר שעובדים עם העמותה, לבית הילדים, למשפט, הטיסות ועוד.
היינו ממש רוצים לאמץ גם בע"ה שיהיו לנו ילדים
21/04/14 14:30
106צפיות
ביולוגיים.
מבאס שזה הליך ארוך או הליך שכרוך בהרבה מאוד הוצאות...
איך מגישים בקשה לאימוץ בארץ?

תודה לך!
בהזדמנות,פאטפאט
21/04/14 14:48
124צפיות
משתפת אותך שאני ממש כועסת בעניין העלות לפסיכולוג שעורך את האיבחון.
ניתוח בטרייה דיאגנוסטית מלאה ,אצל פסיכולוג פרטי שמחשיב עצמו כמצויין באיבחון,יעלה בערך 3100-3500 ש"ח.
צאי וחשבי המרחק בין זה לבין מה שהעמותות גובות מהמועמדים לעניין אותו איבחון בדיוק.
בעיני- מאד לא פייר.
מעודי לא הייתי פסיכולוגית של עמותה. אבל סביר שהפסיכולוג של העמותה אכן מקבל את הסכום שנקבתי,אבל השאר....שהמועמדים חייבים לשלם באותה הזדמנות "עבור הטסטים"....
זה מרגיז אותי!
לא שילמתי לפסיכולוג העמותה. העמותה משלמת לו
23/04/14 11:08
49צפיות
דרך העמותה משלמים סכום גלובלי לגבי כל השירותים שלהם שכולל בין השאר איבחון.
נושא האיבחון בתשלום להערכתי מתייחס לאימוץ בארץ

חתימות רופאים לגבי מצבי הרפואי, טיסות, מלונות ורופא שלקחתי איתי, תשלום בשגרירות ישראל במוסקבה וכמובן מתנות ומסביב - אלו התשלומים ששילמתי עבורם מעבר לתשלום (העצום) לעמותה

כל השאר היה באחריות העמותה
היי- כמה שאלות נוספות ברשותך :)
21/04/14 18:43
105צפיות
עיינתי בטופס שיש למלא לבקשת אימוץ בארץ.
1. מקומות עבודה- אפשר רק לרשום את מקום העבודה הנוכחי? בשני מקומות העבודה הקודמים עבדתי רק מספר חודשים (אחד מהם מראש להחלפה)- וסיימתי את התואר הרלוונטי רק לפני שנה וחצי.
2. בעלי נמצא בטיפול אצל פסיכולוגית- האם זה משהו שעלול להשפיע?
3. מי כדאי לרשום כממליצים? אפשר גם בני- משפחה?
4. מה כדאי לרשום בקורות חיים?
* כוונתי הייתה שבאחד ממקומות העבודה הקודמים,
21/04/14 18:46
69צפיות
המשרה הייתה מראש מיועדת כמשרה זמנית- החלפת עובדת שיצאה לחופשת לידה.
לגבי הטיפול של בעלך...
21/04/14 20:58
75צפיות
תלוי.
היום טיפול זה עניין מאד נורמטיבי.
אבל אם מדובר בקושי נפשי דוגמת דיכאון ,זה כן יכול להילקח בחשבון.קושי נפשי כמו דיכאון הוא משהו של-א יכול להיות מוסתר ממראיינים טובים ומהפסיכולוג המראיין ,גם אם לא מספרים על הטיפול [כלומר -יש סיכוי רב מאד שיעלו על העניין איך שלא יהיה,בכל מקרה],
ודיכאון שמטופל ומוחזק עדיף ובעל "מניות רבות יותר" מאשר דיכאון שמנסים להעלים שקיים או שהולכים לטיפול בעטיו
.'נטפלתי' לדיכאון רק לשם ההמחשה,כמובן לא יודעת במה מדובר.
º
היי- תודה על ההתייחסות :)
21/04/14 21:10
26צפיות
ברוכים הבאים!
21/04/14 19:11
100צפיות
קודם כל בהצלחה בכל דרך שתפנו!
כידוע גם טיפולי פוריות לא קלים.. אימוץ בארץ אומנם בחינם חוץ מעלות פסיכולוג וכו' לא רציני. אך ההמתנה ארוכה מאוד ולא בטוח לקבל ילד קטן.
אימוץ חול יותר נוח מהבחינה הזו שמקבלים ילד יחסית קטן. אומנם זה עולה המון כסף אבל שווה כל אגורה זה מבורך מצילים ילדים .מביאים לפה ילדים עצובים שחוששים ופה עם חום ואהבה עוטפים את הגוזלים הקטנים . זה שווה כל דבר בחיים כשמקבלים מהם חיוך של אושר מנסיון ראשוני של משהו.
אין גם בעיה שתכנסי להריון פשוט יהיה שמח בבית יותר מילד אחד. ממליצים תרשמו חברים ואפשר בני משפחה האמת לא ממש בודקים זאת..

בהצלחהההההההה
תודה רבה על ההתייחסות. אני יודעת שזה מדהים
21/04/14 20:04
110צפיות
ומבורך לאמץ גם בחו"ל- הלוואי שנוכל להרשות לעצמינו... זאת עלות מטורפת שאני מניחה שמסתכמת בכ- 150,000 ש"ח! זה מטורף...
תודה רבה לך!!!
º
לנו זה עלה בערך 200,000 ש"ח, לא 150
21/04/14 21:44
47צפיות
º
אצלנו זה הסתכם בכ160,000 שח
23/04/14 11:30
36צפיות
התמודדות עם משבר אי-פריון
23/04/14 11:02
99צפיות


שלום לכולם,
זו פעם ראשונה שאני נרשמת לפורום זה.
אני מנסה להרות במשך כ- 5 שנים עברנו תקופות לא קלות במישורים הרפואיים והרגשיים.
כחלק מתהליך רגשי שעברתי, החלטתי להתמודד בצורה אקטיבית בכל מישור אפשרי ומתוך כך עלה רעיון המחקר.
אני סטודנטית לפסיכולוגיה וכדרישות התואר עלי להגיש ע"ס אמפירית נושא המחקר שבחרתי הוא "צמיחה אישית" בעקבות אי-פריון. מטרת המחקר היא להעלות את המודעות להיבטים החיוביים שבהתמודדות עם אי-פריון וכן משתנים נוספים העשויים להעצים את יכולת ההתמודדות.
המחקר מיועד לנשים יהודיות ישראליות (או החיות בישראל במשך כ-20 שנה) החוות אי-פוריות ראשונית/משנית במשך שלוש שנים לפחות. המחקר אנונימי לחלוטין והוכן בתוכנה מיוחדת שאינה מאפשרת את זיהוי הנבדק GOOGLE DOCS. השאלונים חודרים במידה מעטה ביותר והמחקר עבר את אישור של וועדת האתיקה של האוניברסיטה הפתוחה.
אשמח מאוד אם תוכלו להשתתף ולמלאות את השאלונים (כ-9 ד')  לפרטים נוספים ולמילוי השאלון יש ללחוץ על הקישור ללינק:
https://docs.google.com/forms/d/1gxKzq73NT-UTy0Qh6...



תודה ואשמח אם תעמדי בקשר,
רחל
º
מילאתי ובהצלחה
24/04/14 04:40
9צפיות
האם הילדים שלכם קוראים לכם "אמא" או "אבא"?
59תגובות
19/04/14 18:42
660צפיות
באיזה גיל הם היו שאומצו על ידכם?

(המשך...)
באיזה גיל הם היו שאומצו על ידכם?
סמינריון
21/04/14 15:51
117צפיות
שלום לחברי הפורום
אני סטודנטית לאמנות וחינוך, שנה רביעית ולקראת כתיבת סמינריון. אני שוקלת לכתוב עבודה על הורים המאמצים מתוך בחירה, לא מתוך בעיות פוריות.
חלק גדול מהבחירה שלי בנושא הזה היא מתוך עניין אישי.
הייתי שמחה אם יש פה מישהו שיוכל לעזור לי, אני בטוחה שאתם גם תדעו יותר טוב מכולם להפנות אותי למאמרים בנושא. ובכלל אשמח לדבר עם משפחה כזו ולשמוע על הדרך שעשו ועברו.
חג שמח ותודה למי שיסכים לדבר איתי :)
כמה נבדקים את צריכה?
21/04/14 16:40
61צפיות
רוב האנשים שאני מכירה שאימצו, אימצו בעקבות אילוץ, כזה או אחר.
למעשה אני מכירה רק זוג אח' שכנראה אימץ במסיבות יותר ערכיות.
הנושא יפה, והיה מעניין אותי לקרוא עבודה כזו לכשתושלם.
אבל אם את תלויה במינימום של מידגם, הייתי מציעה לך לבדוק היטב אם תוכלי להגיע למספר הנחוץ.
עדכני אותנו!
ובהצלחה.
אימץ הוא תמיד מתוך בחירה!
21/04/14 19:54
83צפיות
גם אימוץ לאחר אי פוריות הנו בחירה. אגב, גם לידה היא בחירה (שלא כמו כניסה להריון שלעיתים אינו מתוך בחירה)
האם את מחפשת משפחות שאמצו כאשר היו להם כבר ילדים בילוגיים?
או משפחות שאמצו מתוך מניעים אלטוראיסטים?
או גם וגם?
אולי גם משפחות אומנה יכולות לסייע לך במחקר?
אם תגדירי יותר בברור מה את מעוניינת לחקור, מניחה שתוכלי לאתר משפחות העונות לקריטריונים אלו. (בפורומים ברחבי הרשת, בעזרת העמותות השונות וכו').

בהצלחה!
אמא לעקתש -אני מסכימה עם כל מילה שלך!
21/04/14 20:25
68צפיות
אימוץ היא בחירה .
אני לא אוהבת שמתייחסים לאימוץ כברירת מחדל -למשל במקרה שלי -אין לה רחם -אז טוב שהיא אימצה וכו...

א. בחרתי לאמץ. יכולתי לא להיות אמא
ב . עברתי שימור פוריות, יכולתי להשתמש בשירותי פונדקאות
ג. והכי חשוב -רציתי לאמץ  
ד. כול התשובות נכונות

:)
º
היא=הוא
21/04/14 20:25
12צפיות
תודה על התגובות
21/04/14 22:30
68צפיות
אני לא צריכה מדגם, אני צריכה להבין את התהליך. גם מבחינת החוק, התהליך היבש, וגם מבחינת חברה, משפחה וכו'..
אני מבדילה בין אמא שיכולה ללדת לבין אמא שלא, כי מבחינה חברתית זה כן נתפס באופן שונה. וחלק מהעניין שלי זה התפיסה של החברה את הנושא.
חשוב לי להגיד שאני לא באה בעין ביקורתית בכלל! באמת שזה מעניין אותי, שוב בגלל שזה דבר שגם אני חושבת לעשות בעצמי. ולא ידוע לי על סיבות שבגללן לא אוכל להביא ילדים לעולם.
אז אם בכל זאת יש פה מי שתרצה/ירצה לשתף אותי אני מאוד אשמח.
מה אסור ומותר כשמגיעים לבית הילדים ברוסיה
18/04/14 10:22
308צפיות
אנחנו בהמתנה להצעת ילד מעמותה לאימוץ בין ארצי. אנחנו מגייסים לצורך האימוץ את כל מה שיש לנו מבחינה נפשית וכספית.
האם מישהו שכבר היה ברוסיה יודע לענות על שאלות שנובעות מהצורך שלנו להתכונן כמה שיותר טוב לתהליך :
1. האם מותר לצלם את הילד בבית הילדים ?
2. האם בכלל מותר לצלם בבית הילדים ?
3. מה נהוג לעשות ברוסיה בנסיעה הראשונה ? האם בכל יום נפגשים עם הילד ?

אלו שאלות שנובעות מהתרגשות מהבאות וגם אם מי שקורא לא יודע את התשובות לכולן אשמח למידע.

בברכת חג שמח.
למיטב זיכרוני התשובה לכל השאלת היא כן,
18/04/14 10:58
179צפיות
אבל בהסתייגות שאימצתי מזמן וגם ייתכן שבמקומות שונים יש כללים שונים. בנסיעה הראשונה שנמשכה אצלנו 3 ימים נפגשנו גם עם השופטת.
שאלה קטנה
18/04/14 11:12
176צפיות
בוקר טוב, כמה זמן חיכיתם להצעת הילד? תודה ויום נעים
הי ראובן 77
18/04/14 13:29
142צפיות
רוסיה גדולה מאד,ונוהגי כל מחוז- שונים כמו שציינו לפני.
אימצתי לא ברוסיה ,אלא במולדובה,אבל הבנתי במשך הזמן דברים שישימים למזרח אירופה בכלל.
הנוהגים אינם קבועים ויכולים להשתנות אפילו מאימוץ לאימוץ. למשל אם נדמה להנהלת בית הילדים  שההורים הישראלים ב"מחזור" מסויים היו מדי דרשנים או בלגניסטים או רעשנים-  הם יכולים מרגע לרגע לשנות מה שהיה מקובל קודם לכן בקשר לביקורים בחדרי הקבוצה ,משך ביקורים,צילומים
ויש גם קריזות שנוגעות למדיניות ארצית. למשל ,רגע לפני האימוץ שלי,כשהייתי בטוחה שרופא העמותה [אז תשלום הרופא נכלל בתשלום לעמותה] יבדוק את הבן שלי,פתאום מהרגע להרגע יצא כלל גורף במולדובה ששום רופא מהארצות  המאמצות לא ידרוך בבתי הילדים למטרות בדיקה.במזל מיוחד עבדתי פה בארץ מול רופאה פסיכיאטרית שבמקרה עלתה ממלודובה וידעה להגיד לי שהרופאה המקומית שמיועדת לבדוק את בני ,ונמסר לי שמה,היא מפורסמת וטובה מאד,היתה להן בעבר הכרות אישית ועבודה משותפת והפכתי שקטה.
שלא תדעו מצרות,אבל היו משפחות שארץ נסגרה להם לאימוץ באמצע תהליך וחזרו בידיים ריקות.[אוקראינה ברגע מסויים,ביאלורוס,רומניה]
הודאי בהליך האימוץ הוא עצם אי הודאות ושינויים שיכולים להתרחש מהיום להיום.. במובן זה גם עמותות שהן גדולות [והגדולות שרדו את השנים] הן קטנות יחסית למדיניות כללית וחילופי שילטון.
סבלנות,סובלנות,מוכנות להפתעות,ניצול זמן ההמתנה לפעילויות שאתם משערים שלא יהיו נגישות כשכבר תחבקו את אוצרכם והוא יעסיק אתכם 24/7.....כל אלה ממולצים מאד.!!
חג שמח .
מהנסיון האישי שלי
18/04/14 14:53
166צפיות
1. היה מותר לצלם את הילדה אבלללל- ביקשתי רשות... אז נכון שמאוד מפתה לשלוף מצלמה ולהתפרע אבל עדיף לבקש רשות דרך המלווה (אם אינך דובר את השפה. ) ברגע שפעם אחת נתנו לי אוקיי לצלם- כבר לא שאלתי.
2. צילמתי גם את המבנה והסביבה. אבל בעיקר כשלא היו סביבי אנשים מבית הילדים.  בנסיעה האחרונה כשבאתי לקחת את בתי ביקשתי דרך המלווה שיבקש בשבילי שיקחו אותי לחדר שלה וכו. הסכימו וגם נתנו לי לצלם.
אני מניחה שלבקש יפה יכול להועיל. אבל תמיד- לא לפתח ציפיות.
3. מניחה שזה תלוי מחוז. היכן שאימצתי- בבוקר בו נחתתי כבר נסעתי לבית הילדים (אחרי שקיבלתי אישור לבקר אותה ממרכז האימוצים או איך שלא קוראים לזה).  בכל נסיעה ביקרתי אותה 3, 4 ימים. כל ביקור היה שעתיים בלבד.

בביקור הראשון שלי- הגעתי למחוז מוקדם בבוקר. נסענו למלון. התרעננתי מהטיסות. נחתי. ניסיתי לאכול משהו ואז נסענו למרכז האימוצים שם נערך לי ראיון. ואז קיבלתי מסמך שמאשר לי לבקר את בתי. משם נסענו לבית הילדים. כאמור הביקור היה שעתיים בכל יום. בשאר הזמן הייתי במלון או הסתובבתי קרוב אליו להכיר את השטח. חוץ מזה לא היה כלום. בבית הילדים זה התחיל בפגישה עם המנהלת. היא פתחה תיק של הילדה והקריאה לי. ממליצה מאודדדדד לבקש יפה שיתנו צילומים של התיק הסוציאלי.  אחכ הביאו את בתי והלכנו לחדר הביקורים. הרופא התחיל בבדיקה שלה. אחרי כשעה כשסיים אז אני שיחקתי איתה ובעיקר היא מילאה את הזמן בלהימרח עלי. בימים הבאים הגענו ישר לחדר הביקורים והיינו ביחד. ביום האחרון המנהלת שוב דיברה איתי. לוודא שאני רוצה את הילדה ולחתום על זה...

המלצה מהרופא- תלטפו את הילד/ה עם כף היד... כי אם הנטייה היא ללטף בגב האצבעות- אז שם מלטפים ככה בעלי חיים ולא ילדים...
ומכיוון שצפו עלי גם מטפלות וצוות שהסתובבו פיסית בחדר, צפו עלי גם עם מצלמות. אז כל הזמן במודעות אתה יודע שבוחנים כל תנועה שלך.

בהצלחה.
לכל שאלה אפשר גם לפנות אלי במסר.
תשובות:)
18/04/14 17:44
108צפיות
הרבה הצלחה
אכן יש הבדל בין מחוז למחוז -הן מבחינת זמן המפגש עם הילד והן מבחינת היחס של בית הילדים הגמישות שלהם בכל תהליך האימוץ
מהניסיון שלי (לפני שנתיים)

- לצלם את הילד לא הייתה לי בעיה  .את המבנה מבחוץ גם אין בעיה. הבעיה מתחילה מבפנים .בנסיעה הראשונה הם היו גמישים בנסיעה השנייה (למשפט ) השתנו החוקים( ורק עברו שלושה חודשים) במחוז ואסור היה לי לצלם את הבפנים - להתקרב לאזור שבו משחקים הילדים ,הייתי צריכה לשים מסיכות על הפנים (כי אולי יש לי חיידקים) כשהם לא הסתכלו הורדתי כי חשבתי שזה יפחיד את המתוקי, אבא שלי כל הזמן נלחץ "שיתפסו אותנו" ובאמת פעם אחת פתאום הגיעה העו"ס של בית הילדים וכעסה עלינו.
-מפגשים ,שעתיים ביום פעמיים ביום- בבוקר ואחה"צ -נסיעה ראשונה נמצאים שם 3- 4 ימים ,לפני המשפט התבקשנו להיות שם חמישה ימים
-שאר הדברים כמו שכתבה לכם זואילי  -נוחתים  -ראיון במשרד הרווחה ומיד רואים את הילד +בדיקת רופא .רוב הזמן אתם מסתובבים באזור (שבד"כ שכוח אל ) ומצלמים אותו. אני הייתי שם בחורף -מינוס 20 מעלות ואח"כ מינוס 30 ... אז פחות כיף לטייל :)

נ.ב
זואילי לא ידעתי על נושא הליטוף. מדהים .אני עכשיו לא זוכרת איך ליטפתי אותו בהתחלה... אח"כ הוא כבר נמרח עלי.....

גם אני אשמח לענות על עוד שאלות במסר
:)
תמשיכו לתת תגובות אם יש. זה עוזר למי שמתחיל
18/04/14 17:52
113צפיות
תודה למגיבים הנהדרים. אתם משתפים אותנו בנסיון האישי שלכם וזה עוזר לנו להתכונן ולתכנן. יישר כוח.
בשעה טובה גם אני יכולה לשתף
18/04/14 18:42
168צפיות
מסכימה עם השאר ומוסיפה
הנסיעה הראשונה מרובה בהתרוצצויות, התרגשויות, התבלבלויות.
בבוקר הראשון נוסעים למשרד החינוך, שם מקבלים את ההזמנה לבית הילדים, לאחר ששומעים פרטים
ראשונים על הילד: שם תאריך לידה ועוד כמה פרטים .
לאחר מכן נוסעים לבית הילדים.
שלנו היה מרחק של כשעתיים וחצי נסיעה,
הגענו בצהריים, ישבנו בחדר המנהלת , שם קיבלנו הסבר על הילד המאומץ ( במקרה שלנו ילדה)?
לאחר מכן הכניסו את הילדה כך שהיינו יחד 5 אנשים בחדר,
כולל המלווה והעובדת הסוציאלית המחוזית, שתגיע למשפט.
למחרת ראינו את הילדה פעמיים, בוקר ואחר הצהריים,
זמן המפגש תלוי במחוז ובבית הילדים,
הרופא שאיתנו אמר שיש מחוזות ובתי ילדים שנותנים בן שעה לשעתיים.
אנחנו קיבלנו כ-3 שעות מפגש כל פעם.
היום השלישי לשהותנו הוקדש לבדיקות רפואיות שלנו,
זה משהו חדש, 7-8 שעות של בדיקות רפואיות מקיפות בבית חולים ציבורי ,
בדיקות על ידי 8 מומחים, בנהם: פסיכיאטר, דרמטולוג, נוירולוגית, רופאה כללית, ועוד
צילומי חזה, א.ק.ג בדיקות דם ושתן,
לאחר מכן הולכים לנוטריון על מנת לחתום, שאנו מעוניינים לאמץ את הילדה המיועדת,
המידע נכון ללפני מספר ימים,
מבחינת צילום,
גם אני צילמתי את בית הילדים מבחוץ, כולל בווידאו,
בתוך בית הילדים צילמתי רק את הילדה שלנו.
לפי מה ששמעתי ניתן לתת למנהלת את המצלמה בפעם הבאה ולבקש ממנה לצלם את
החדרים בהם שהתה הילדה.
ניתן להבין את הרצון לגונן על הילדים,
שיהיה בהצלחה רבה!

עוד עיצה ששווה זהב,
אנחנו שמרנו על קשר עם זוגות שהיו איתנו בסדנת ההורים, התהליך עצמו קשה והעזרה
והעצה של אנשים שעברו את אותו התהליך כל כך חשובה ועוזרת,
אני התייעצתי  ושיתפתי און ליין כשהייתי בבית הילדים, ונתקלתי בסוגיה שחששתי ממנה
ואין כמו נסיון של אחרים
מעבר להם ,יש לי כאן את חברתי הנהדרת שאין שניה לה סביון !! שעזרה והרגיעה
ואת נוני המקסימה שמרגע שהתחלתי את התהליך לפני שנה פשוט מלווה אותי בחיבוק
כל צעד ושעל.
אסוף לך אנשים טובים,
תמיד תצטרך אותם
בתקווה שיום יבוא וגם לך יהיה הנסיון והכלים לסייע לבאים אחריך.

גם אני אשמח להיות לעזר .
נתי -זו חתונה קתולית בינינו -חיבוק|
18/04/14 19:50
118צפיות
ראי הוזהרת !
º
18/04/14 22:22
15צפיות
º
במקרה שלנו-לפני 8 שנים- התשובה כן לכל השאלות
18/04/14 21:10
54צפיות
הנסיון שלנו ...
18/04/14 23:10
88צפיות
קודם כל ברכות, שיהיה בהצלחה.
הנסיון שלי כבר קצת 'ותיק', אבל ביקשת לשמוע עוד, אז אשתף ברצון.
מתשובותי תוכל לראות שיש הבדלים, כפי שכבר נאמר כאן, בין המחוזות השונים, ומן הסתם שגם עם השנים מחמירים.
בכל מקרה, מדובר בשני אימוצים - אחד לפני כשבע שנים מסיביר, ואחד מלפני כשלוש שנים וחצי, מסנט פטרבורג.
1. בשום מקום לא אמרו לנו לא לצלם.
2. בסיביר נתנו לנו לצלם הכל, כולל את המיטה שהגדולה ישנה בה, הארונית שלה, הילדים שהיו איתה בקבוצה והמטפלות והצוות. בס"פ זה לא היה כך. נציג העמותה צילם ושלח לי תמונות של החדר והמיטה לבקשתי.
3. ככלל, בסיביר ראינו את הילדה פעמיים ביום לשעתיים, ו אף אחד לא עמד על השעון. בס"פ פעם ביום, עד שעתיים, וזה אף פעם לא הגיע לשעתיים! בסיביר הוסיפו לנו 2 ביקורים על המתואם מראש, ובס"פ לא תמיד קוימו כל הביקורים שהובטחו. בסיביר לא היה הרבה מה לראות, והימים היו מאוד עמוסים, דווקא בס"פ יש המון מה לראות, אבל לי לא היה ראש לזה עקב כל מיני מורכבויות שהיו שם. מציעה שאם אפשר תטיילו, תצטלמו ותאספו כמה שיותר מזכרות וחוויות שתוכלו אח"כ לחלוק עם הילד. לאחרונה ביתי הגדולה התחילה לשאול איך נראית העיק שבאה ממנה. מזל שנילי ברושי יזמה בזמנו שרשור עם תמונות ויכולתי לקחת משם כמה, כולל של בית הילדים עצמו [הרי תמונות בגוגל לא חסר].
באופן כללי הצעתי בענייני התנהלות היא - לבקש רשות, אך אם יש משהו שמאוד חשוב לך לצלם - פשוט לצלם בצניעות ובשקט, שהרי אם תבקש ותקבל תשובה שלילית, לא תוכל אח"כ לצלם. קצת התלבטתי אם לכתוב זאת, כי בד"כ אני אדם שמאוד מכבד את ציפיות זולתו. רק שכאן יש לעתים דברים שהם חשובים מאוד, ובסדר העדיפויות בין אטיקט למחויבויות שלך לילדך לעתיד, הייתי חושבת שוב...

בהצלחה, ואל תהססו לשאול עוד!

משתנה
19/04/14 14:20
59צפיות
אנחנו אימצנו לפני חמש שנים מקזחסטן, כך שהמידע שלי יהיה מאוד לא מדוייק עבורך, אך הנסיון הראה לנו שהמותר והאסור משתנה מזוג לזוג אפילו באותו בית ילדים באותם ימים.
אנחנו היינו חייבים לפגוש את זיו פעמיים במיום למשך שבועיים לפני שאפשר היה להמשיך למשפט. במהלך הזמן הזה מותר, כמובן, לצלם את הילדה, כי אחר כך צריך להציג הוכחות לחיברות בבית המשפט. צילומי בית ילדים וסביבה הם בעייתיים יותר, ותלויים הרבה בהלך רוח. אנחנו צילמנו כשהרשו, ולא צילמנו כשנראתה מורת רוח, כי הרגשנו אחריות גם כלפי הבאים אחרינו. בסופו של דבר, אם שומרים על כללי נימוס בסיסיים, ומתנהגים בנחמדות, אפשר לצלם די הרבה. אם לא יוצא לצלם משהו שרציתם, סביר להניח שמישהו אחר הצליח ביום אחר, אז כדאי להיות בקשר עם הורים אחרים שאימצו מאותו מקום.
לא השתתפתם בקבוצה להכנה לקראת האימוץ?
19/04/14 20:57
82צפיות
לנו נתנו תשובות לכל השאלות בקבוצה שהשתתפנו. מאד מומלץ הקבוצה התקיימה בפסיפס והיתה מאד מאד מקצועית ועוזרת ואחכ היה לנו קשר עם הורים מהקבוצה ששיתפו אותנו בנסיון שלהם. אם לא הייתם בקבוצה תבקשו מהעמותה להשתתף בקבוצה כזאת כי היא מאד מכינה ועונה על הצורך של כולם להתכונן נפשית וטכנית לנסיעה ולאימוץ בכלל
העמותה אמורה לארגן פגישות עם העובדת הסוציאלית
19/04/14 21:21
71צפיות
שלה. לקבוצה שלנו היו 3 פגישות. (היתה קבוצה ליחידניות וקבוצה לזוגות). אנו הרגשנו שהמפגשים עושים לנו טוב ולכן המשכנו בהם, באופן עצמאי, כל פעם באירוח בבית אחר, ללא העובדת הסוציאלית. במפגשים אלה ניתן היה לקבל  ולתת תמיכה הדדית ולשמוע מידע "לא רשמי" שידעו לספר המשתתפים שהכירו מאמצים שכבר אימצו. במפגשים עם העובדת הסוציאלי של העמותה המידע היה, כמובן, זה שהיה ענין לעמותה למסור.
קבוצות ההכנה מתקיימות אחרי או לפני ההצעה ?
20/04/14 09:23
74צפיות
אנחנו לפני הצעה. למיטב הבנתי הקבוצות שמכינות להורות מתקיימות אחרי הצעת הילד ובמידה ואנחנו מקבלים את ההצעה. האם זה נכון ? בכל מקרה בהנחה שאת צודקת והמסגרת של ההכנה אכן מיועדת לשאלות לא פורמאליות נוספות ולהפגת חששות אכן זה מעודד. בכל מקרה כמו שהציעו כאן כדאי להתכונן להפתעות ולקחת הכל לאט לאט...
אם אתם רשומים בעמותה
20/04/14 10:52
71צפיות
ונאמר לכם שאתם לקראת הצעה של ילד אז תבררו בעמותה לגבי קבוצת הכנה. השאלה גם מה זה לקראת הצעה של ילד. רק נרשמתם? כבר היה לכם קשר עם פסיכולוג ועובדת סוציאלית? אם כן יש לכם את מי לשאול על הקבוצה. מפתיע שאתם לא יודעים אם אתם לא בתחילתו של תהליך בדיקה של אימוץ
בדרך כלל לפני, אלא אם כן קיבלתם הצעה כל כך
20/04/14 11:12
65צפיות
מהר, שלא הספקתם להגיע להכנה בזמן.
בזמנו (לפני למעלה מ-8 שנים) ההכנה התקיימה
20/04/14 20:35
57צפיות
לפני ההצעה. אני מניחה שכך זה גם היום. חלק נכבד מההכנה היה רלוונטי לתקופה שלפני ההצעה ועסק בהליך עצמו. אם היו דברים שעסקו בנושאים אחרים, הם הועלו ע"י חברי הקבוצה ולא ע"י העו"ס. אחת מבנות הקבוצה שלנו קיבלה הצעה מוקדם מאוד (כ-4 חודשים לאחר פגישת ההכנה הראשונה), אך זה היה חריג.
אז יתכן ואתם צודקים.
20/04/14 22:29
75צפיות
אם אתם אומרים אתם ככל הנראה צודקים כי אתם כבר הייתם בתהליך. אנחנו הגשנו תיק לפני כחודשיים וחצי. אמרו לנו שהתיק מסתובב במחוזות השונים ברוסיה. מזה הסקתי שאנחנו בהמתנה להצעת ילד. בכל מקרה, מה שיבוא קודם נשמח. אבל שוב השאלות ששאלתי היו מסקרנות בלבד.
התיק אף פעם לא מסתובב במחוזות השונים ברוסיה
21/04/14 07:34
72צפיות
או שאתם לא בודקים טוב מול העמותה את האינפורמציה. או שאתם אכן סקרנים אבל לא ממש בתוך התהליך
º
התיק נשלח למחוז אחד לפי ההחלטה של העמותה
21/04/14 07:37
39צפיות
מהיכן כל המידע ?
21/04/14 09:20
70צפיות
האם את עובדת באחת העמותות ? יש לך שם קשרים ? מהיכן החד משמעיות בתשובתך ? האם את יודעת את מה שאת אומרת ממקור ראשון ? בוודאות ?
אנחנו נוטים לחשוב שאם העמותה שלחה את התיק לכמה מחוזות יש לזה הסבר ויש לזה סיבה.
התיק לא מסתובב , אם כי יתכן
21/04/14 09:36
76צפיות
ששוכפל והושם בשני מחוזות,
למרות שאם עברו רק חודשיים וחצי אין סיבה לעשות כן,
כל תיק עולה כסף והעמותה לא תמהר לשכפל תיקים ולשים אותם בכמה מחוזות .
מה גם שיש משפחות שעדיין מחכים לקבלת ילד במחוזות האחרים .
במקרה שלנו לאחר שנתקעו האימוצים במחוז אחד
נאמר לנו כי מכינים תיק למקום אחר. אבל זה היה לאחר כ6-7 חודשים.
באשר לקבוצות הכנה, הן מתקיימות לאחר החתימה כאשר יש מספיק משפחות
לקבוצה.
מסכימה עם נתנאלה, תיקים לא מושמים בו זמנית
21/04/14 10:43
63צפיות
בכמה מחוזות מלכתחילה. כך בדרך כלל לפחות.

הנוהל לרוב הוא שהעמותה בוחרת עבורכם מחוז אחד, שולחת אליו את התיק ורק אם נתקע או נתקל בבעיות, עוברים לרוב למחוז אחר.
בחירת המחוז נעשית על פי שיקולים שונים ולעיתים באופן די אקראי. למשל יש מחוזות ו/או שופטים ספציפיים שידוע שמצב כלכלי גרוע לא יעבור טוב בהם, אז העמותה תמנע לשלוח אליהם זוגות במצב כלכלי לא מזהיר. מחוזות אחרים שידוע שיחידניות (בזמנו...) לא תעבורנה בהם, מחוזות שידוע שמצב בריאותי לא טוב של אחד ההורים יכולים להכשיל את התיק, וכולי.

לפתוח תיק במחוז זו פרוצדורה רבת שלבים ורבת ניירת (ולכן כח אדם וכסף), והעמותות לא מתנדבות לעשות זאת בו זמנית בכמה מחוזות. בפרט אם אתם רק בראשית הדרך.
יתכן שנאמר לכם כך רק כדי ליצור מראית עיין של "השתדלות רבה" מצד העמותה.

לכן הייתי מציעה לכם לשאול ישירות את אנשי העמותה באיזה מחוזות או מחוז בדיוק התיק שלכם נמצא ומה הצפי באותו מחוז ספציפי מבחינת הזמן.
מסכימה עם חברותי ואף מחמירה
21/04/14 16:59
60צפיות
אם בעמותה אמרו לכם שהתיק במספר מחוזות זה לא פעם אומר שהוא לא נמצא באף מחוז -כלומר הוא בארץ. לצערי נתקלתי במספר מקרים כאלה. תבקשו שם מחוז ספציפי , גם שלי הושם במחוז אחד ורק לאחר שהוא נסגר ליחידניות הוא עבר למחוז אחר -כשביקשתי "לפזר" אותם בכמה מחוזות כדי לעלות את הסיכוי שאקבל ילד הסבירו לי שהפרוצדורה מסובכת, לכל מחוז יש את הבקשות שלו, המסמכים שהוא רוצה ,תור של אנשים שמחכים וכו...
בהצלחה!!!!
המידע נאסף כאשר באמת עוברים את התהליך
21/04/14 20:03
59צפיות
כפי שאתה רואה גם בתגובות האחרות כאשר אתה בקשר עם העמותה במהלך הזמן אתה שואל מתעניין שומע מזוגות אחרים והופך מומחה לכל מיני דברים שקודם לתהליך אין לך מושג ירוק אודותם.
יתכן שנפלה אי הבנה בדברי ומכאן כל ההתכתבות
21/04/14 23:50
66צפיות
כשכתבתי "מחכים להצעת ילד" ככל הנראה נפתחה הדלת למספר שאלות רב וביניהן השאלה האם כבר היינו בקבוצות הכנה להורות ומכאן חל בלבול נוסף לגבי מועד הצעת הילד, האם הוא חל לפני או אחרי ההכנה. רציתי להעמיד דברים על דיוקם ולהבהיר מספר דברים על מנת לחסוך התכתבויות נוספות בנושא:
1. אנחנו נוטים להאמין שהעמותה עושה עבודה מקצועית וטובה ואין לעמותות בארץ תחליף הן בידע והן בנסיון שלהם עם החוק הרוסי והבירוקרטיה.
2. אנו לוקחים בחשבון שהדברים שנאמרו הם בבחינת "תנו לנו לעבוד בשקט, ניידע אתכם כשתגיע השעה" או מראית עיין של השדלות רבה כפי שכתבה 'דניאלה1111'.
3. מכיוון שאנחנו ממתינים רק חודשיים וחצי ומדבריה של 'נתנאלה2' ניכר כי זה מעט מאוד זמן ביחס למה שהיא ציפתה להצעת ילד לא מומלץ לנדנד לעמותה יותר מדי.
4. קבוצת ההכנה היא חלק הכרחי (מנדטורי) בתהליך האימוץ (העמותות מחייבות את המאמץ להשתתף בהן)  ולכן במוקדם או מאוחר נוזמן לקבוצה כזו עם או בלי לפנות לעמותה ולבקש.
5. הפורום הזה גם הוא נותן מענה לשאלות ולראיה דבריהם של נתנאלה, זואילי וחיכנית2 שענו לשאלות שלי לגבי מה מותר ואסור לעשות ברוסיה מבחינת צילום וכו' ועל כך תודתינו. אנחנו מאמינים שדיון פתוח יכול לתרום הרבה לידע הכללי של כל מאמץ בעבר בהווה ובעתיד.

בכל מקרה אמא193 יקרה, תודה לך על הדאגה והמשך שבוע טוב.
הפורום הזה אכן נהדר למתן תמיכה ועצות כלליות,
22/04/14 00:30
55צפיות
והשתדלנו לענות עליהן למיטב ידיעתנו וזיכרוננו.
אך מכיוון שכל מקרה הוא אינדיבידואלי, הדברים באימוץ בינלאומי נוטים להשתנות ללא הרף וכל המייעצים יכולים להסתמך אך ורק על הניסיון האישי שלהם המבוסס על תהליך אימוץ בודד או מקסימום שניים שחלקם התקיימו כבר לפני אי אילו שנים, עם עמותות אחרות וממקומות אחרים, הייתי מציעה לפנות בשאלות קונקרטיות הנוגעות ספציפית לתיק שלכם, כמו באיזה מחוז או מחוזות הוא נמצא ובאיזה שלב, מתי יזמינו אתכם לפגישת הכנה או באופן כללי למה אמרו לכם בעמותה דברים כאלה או אחרים אך ורק לעמותה עצמה כי היא היחידה שיכולה לספק תשובות מדויקות ונכונות לשאלות אלה.
בלי לקרוא תגבות קודמות - מאד שונה במקומות שונ
23/04/14 11:28
36צפיות
במחוזות שונים ובבתי ילדים שונים יש מדיניות שונה, חשוב להתייעץ עם המלווה.
אצלנו יכולתי לצלם את בני כמה שרציתי, צילמתי גם סביב המבנה ובחצר וכמובן בחדר המיפגשים. אסור היה לי ללצלם את שאר ילדי הקבוצה אותם פגשתי ביציאתם לחצר ולא נתנו לי להכנס פנימה.
אני יודעת על מאמצים שצילמו אזורים "פנימיים" יותר וכאלו שלא הורשו להיכנס בעצמם אך נתנו מצלמה למישהו שייצלם עבורם (מטפלת או מנהלת)

כל התהליכים ולא רק נושא הצילום שונים מאד ותמיד תמיד צריך לוודא עם המלווה מה נהוג באותו המקום

פגישות - כל פגישה שלנו היתה בת שעתיים, היה לנו יום עם פגישה בבקר ופגישה אחר הצהריים

המון בהצלחה
שאלה בקשר לאימוץ חו"ל
19/04/14 10:27
189צפיות
אחרי כמה זמן מיום הרישום לאימוץ חו"ל קיבלתם הצעה לילד? תודה ושבת שלום
אחרי שנה ושבעה חודשים
19/04/14 11:08
163צפיות
כי בדיוק נסגרה רומניה
ואז הוצאתי תעודת יושר לגבי אוקראינה
ואז בדיוק לפני הנסיעה נסגרה אוקראינה
ואז היה צריך לחכות עד שתופשר מולדובה
כי הם רצו דוחות לגבי 21 ילדים שאומצו ממנה מזמן,והיה צריך לחכות...
ואז הוצעו שלוש הצעות ונפסלו לאחר מכן בבדיקות ברות אימוץ[ומסכנים הילדים שהיו צריכים לחכות לבדיקות ברות אימוץ כדי שידעו שעליהם לקבל טיפול רפואי ודחוף]
ואז...
ואז...
והשופט המחוזי פסל את האימוץ[בגלל שהוא ל י ש ר א ל]
והגשתי בעזרת העמותה עירעור לעליון
ואחרי שנה ועשרה חודשים היינו בבית.

אימצתי מזמן,העמותה שדרכה אימצתי כבר לא קיימת.
העמותות ששרדו הן עם הרבה ניסיון ומוטיבציה להאצת תהליכים
מאחלת לכם את כל הטוב.
ובכל זאת - חשוב שתדעו ,סיפורי האימוץ מאד אינדיבידואלים. קשה להקיש מאחד על השני.לפעמים אם ביולוגית מתחרטת ברגע אחרון....לפעמים יש פגרות....בחירות....חילופי גברי אצל האחראים על האימוצים בחו"ל....מדיניות משתנה במחוזות ללא התראות קודמות...
הסיפור שלכם יהיה הסיפור רק שלכם.
סבלנות היא נוסחת הפלא.

תודה רבה
19/04/14 11:17
93צפיות
על המידע, אני מבינה שכל הקשיים האפשריים נפלו עליך בזמן האימוץ. אבל סוף טוב- הכל טוב.
אוי, נשמע נורא.
19/04/14 18:12
107צפיות
אצלנו דוגמה הפוכה - כל התהליך מיום חתימת החוזה ועד הבאת הילדה ארצה ארך 3 חודשים וקצת. אבל אימצנו מזמן מאוד וגם אז מהירות כזאת הייתה נדירה מאוד. כיום, כשכל התהליך הפך למסובך וקשה יותר, לדעתי זה פשוט כבר בלתי אפשרי לאמץ מהר כל כך.
אצלי אחרי כמעט שנה
19/04/14 21:34
107צפיות
רק אחרי יותר מחצי שנה ניאותו לספר לי שבמחוז בו הייתי רשומה לוקח 9 חודשים עד שבכלל יפנו אלי.
לקח יותר כי נכנסו שלל החגים הרוסיים. ואז התחילו הבלגנים ברוסיה.
התמזל מזלי. שהצלחתי לאמץ לפני העצירה האחרונה.
בקבוצה בה הייתי עדיין נותרו יחידניות שממתינות... כבר מחכות שנתיים בגלל המצב.
לא יודעת איך יהיה עכשיו. אבל לתחושתי- לזוגות לקח מהר יותר. לפחות כך היה במהלך השנתיים האחרונות.
וכמובן שזה גם תלוי מחוז.
תודה רבה
19/04/14 21:44
68צפיות
את יכולה לציין בבקשה את שם המחוז? וכמובן תודה לך על התייחסותך.
אצלי -
20/04/14 20:25
74צפיות
קיבלתי הצעה לילד אחד עשר חודשים אחרי הרישום בעמותה
והגענו הבייתה שנה וחצי אחרי, לפני כמעט שנתיים
תודה
20/04/14 20:37
56צפיות
הרבה זמן.
מבין אלו שהכרתי בקבוצת ההכנה
20/04/14 21:04
78צפיות
אני הייתי האחרונה שקיבלה הצעה
כשהייתי בתהליך זה היה מורט עצבים,
במיוחד החודשים שעברו בין הנסיעה הראשונה לנסיעה למשפט
כיום הזיכרון הזה כבר די התעמעם.
כשהמתנתי זה נראה היה כנצח....
9 חודשים להצעה. שנה וחודש להגעתו ארצה
23/04/14 11:20
36צפיות
לפני פחות משנתיים
התיק היה במחוז מסוים כאשר צצו בעיות שם ואז העבירו את התיק שלי למחוז אחר, הייתי מהאחרונות בקבוצה שקבילה הצעה למרות שהייתי מהמוקדמות ברישום. המתנה קשה מאד

לאחר העברת התיק למחוז אחר (ויש סבירות שהיה מחוז נוסף שפחות עודכנתי לגביו בתחילת הדרך) הדברים זזו מהר ו3 וחצי חודשים מהמיפגש הראשון כבר נחתנו בארץ כולל נסיעת מישפט באמצע.

חשוב להבין שההתנהלות מאד שונה בין מחוזות שונים.
תודה
23/04/14 13:42
27צפיות
האם אימצת בתור יחידנית או בזוג?
יחידנית
24/04/14 10:16
22צפיות
אך אני לא חושבת שלוחות הזמנים ניגזרו מעובדה זו. טווח ההמתנה גם לזוגות הינו גדול מאד. אני מכירה יחידנית שנחתה עם בנה בארץ כחצי שנה מהחתימה
מוזר. תגובתי נמחקה
24/04/14 10:23
20צפיות
אני יחידנית אך אינני חושבת שלוחות הזמנים נגזרו מעובדה זו.
יחידנית מקבוצת ההכנה שלי חזרה ארצה עם בנה כחצי שנה מהחתימה (חריג ביותר).
ישנם המון מישתנים, חלקם צפויים וחלקם לא. אצלי בעמותה ידעו שמרגע שאפגוש את הילד התהליך יהיה מהיר כנהוג באותו מחוז אך  הבעיתיות במחוז הקודם הייתה לא צפויה גם להם.

כחצי שנה לאחר החתימה התחלתי להתקשר לעמותה כל שבועיים שלושה כדי להבין איפה דברים עומדים - לפני כן זה לא ריאלי (אותה אם מקבוצתי בהחלט הייתה חריגה)
אימוץ בארץ
20/04/14 08:18
122צפיות
אנחנו חושבים על אימוץ ולא של תינוק . אני שמה לב שרוב האימוצים כאן הם בחו״ל, מה הסיבות לכך?
הסיבות
20/04/14 10:00
101צפיות
המתנה ארוכה מאוד, תהליך מאוד מורכב ע"י עובדת סוציאלית, דרישות לא ריאליות כלפי ההורים.
חברים לבננו בן ה-9
18/04/14 21:42
215צפיות
שלום אנו מחפשים חברים בנים מאומצים מרוסיה מאזור תל אביב והמרכז כדי להגדיל את חוג החברים שיש לו.  בננו מקסים חברותי ואוהב עוד חברים
אשמח לקבל תגובות למייל  ygrin@walla.co.il
מקווה שקיבלת פניות
19/04/14 10:22
102צפיות
[ומקפיצה לכם
אנחנו בגיל הנכון אך מהמין "הלא-נכון", אז נחכה
19/04/14 21:26
102צפיות
שיגדל ויתחיל להתעניין בבנות...
יכול להיות שאם זה לא מהכיתה,
20/04/14 00:10
79צפיות
ואף אחד מבית הספר לא רואה,
זה בכ"ז יכול להיות 'כשר'
[שווה לברר]
אז ככה...בנים זה בסדר למשחק קבוצתי של
20/04/14 07:00
81צפיות
"שבויים" בביה"ס בשעת ההפסקה, או בטיול של הצופים. יש אחד או שניים שאיתם היא מוכנה לשוחח גם בביה"ס. (למען האמת, הם אותם אלה שמצטרפים לבנות במשחקיהן ולא לבנים). חוץ מזה... עוד לא...
הכרות עם ילדים שאומצו מהסביבה
15/04/14 21:09
330צפיות
קודם כל, אני פסיפלורה הישנה, אבל עם כל הענין עם הסיסמאות החדשות של תפוז,
מפה לשם יצא שהתחדשתי.

כשהבכורה אומצה, היה לי מאוד חשוב להפגיש אותה [גם] עם ילדים שאומצו,
היה לי חשוב שזה יהיה בסביבתנו.
זה מאוד עזר לי כשהגענו לשלב ההסברים על איך מרחיבים משפחה - או באמצעות לידה או באמצעות אימוץ.
אז יכולתי לתת כמה דוגמאות מכל צד, והיו מספיק דוגמאות לכל דרך.
עד היום, לעיתים כשהיא פוגשת ילדים חדשים [או לא חדשים], מעניין אותה לדעת אם הם אומצו או נולדו במשפחתם.

עם הקטנה אני מודה שכבר פחות השקעתי בכיוון הזה, אבל עכשיו אשמח להכיר לה ילדים בני גילה שאומצו.
אז אם יש כאן בפורום הורים מאמצים לילדים בסביבות גיל 5 מאיזור המרכז [יותר ספציפיות בפרטי],
אשמח להיות בקשר ולהיפגש.
מוזמנים לפנות במסרים או כאן.

חג שמח!
הי פאסיפלורה,חג שמח!
18/04/14 01:59
118צפיות
ההודעה שלך מיותמת כבר יומיים וחצי.
אני ממש מקווה שענו לך במסרים.
אחרת זה פשוט עצוב שהפורום זנח צדדים חברתיים וחבריים והפך לאינפורמטיבי בעיקר.
הבן שלי יותר מפי שניים מגיל 5,אחרת ברצון הייתי מתאמת איתך.
ואני חושבת שהמחשבות שהבעת לגבי הנחיצות של פגשות בין מאומצים הן מתאימות ומתבקשות.
שוב חג שמח!
ולילה טוב.
הי :)
18/04/14 17:49
89צפיות
אני גרה באזור השרון, הבן שלי בן שלוש, לא יודעת אם זה מתאים מבחינת הגיל  אבל גם לי חשוב שהוא ייפגש עם ילדים מאומצים, האפרוח חברותי  אז אולי זה יעבוד
º
מסר
18/04/14 22:15
33צפיות
º
לא קיבלתי .....
18/04/14 22:19
32צפיות
זה בגלל ש-
18/04/14 22:54
67צפיות
קודם כתבתי כאן ואח:כ שלחתי את המסר,
ב-22:21,
מקווה שקיבלת..
תודה על ההתייחסות.
18/04/14 22:51
73צפיות
את תמיד שמה לב להודעות שנשארות "בודדות" ומגיבה אליהן.
למעשה עד עכשיו לא הגיעו פניות במסרים, כך שפרט לנוני החמודה לא היו פניות.
זה באמת מעורר את השאלה למה, חייבת לומר שזה די הפתיע אותי.
נכון שזהירות תמיד מתחייבת, אבל אני מניחה שניתן לקשר די בקלות את הניק החדש שלי לניק הישן.
ונכון גם שצמצמתי את החיתוך של קהל היעד [גיל ומיקום], ועדיין אני מניחה שיש כאן קנדידטים מתאימים.
בסופו של דבר אני חושבת שזה נובע מכך שבגיל חמש הסטינג של החברים כבר די קבוע ומיושב. כשמגיעים לארץ, וסמוך לכך, כל הנושא של האימוץ "חם" ומאוד בראש מעייניך, ויש הרבה יותר התעניינות והתעסקות בנושאים הנוגעים לאימוץ. אני מניחה שרוב המשפחות שאימצו ילדים שגילם באזור 5, נמצאים כבר לפחות 3 שנים כאן בארץ, וכבר שרויים עמוק בשיגרת היומיום, ואולי פחות מתאים להם להיכנס כרגע לחברויות חדשות אינן בסביבה המיידית.

אני אכן מצטערת שלא עשיתי זאת עם הקטנה בשלב יותר מוקדם, אבל מצד שני גם רגועה מבחינה זו שהיא מכירה מספר רב של ילדים שהם חברים של אחותה הגדולה ובאים לעתים מזומנות אלינו הביתה.

אבל אני כן ממליצה להורים ליצור את הקשרים האלה [ראיתי כבר שעוד מישהי הוסיפה פניה לגבי ילד בן 9]. אני חושבת שזה תורם ללגיטימציה הפנימית שהם נותנים לתהליך, ומגבה בעובדות את ההסברים שלנו לגבי הדרכים של הרחבת המשפחה.

בכל מקרה, הדלת שלנו פתוחה, ואנחנו אוהבים לארח, את מי שמעוניין מוזמן ליצור קשר.
המשך חג שמח!
הי פסיפלורה
18/04/14 23:58
60צפיות
ראשית תודה על המילים החמות.
וחוץ מזה...איך לא עלה בראשי-"פסיפס" וגם "אומץ לאמץ" מארגנים מדי פעם ימי כיף למשפחות מאמצות. אני מניחה שלכולם שם יש מוטיבציה להתחבר ולהכיר,כדאי לך ליצור איתם קשר. לא בעייה למצוא דרכי התקשרות לעמותות האלה דרך גוגל. מאמינה שתמצאי מבוקשך עם משפחות שמעוניינות כמוך.שיהיה בהצלחה.
באמת חבל שלא הייתה היענות לפנייתך.
19/04/14 01:17
55צפיות
אנחנו כיום חיים בחו"ל ובכל מקרה הילדים שלנו כבר גדולים, ואני מאמינה שגם רבים אחרים כאן לא הגיבו בגלל נסיבות משלהם שבגללן זה לא התאים כרגע ולא כי סתם לא טרחו.
אני מקווה שבהמשך עוד יופיעו משפחות מתאימות.
ויתכן שמיעוט התגובות הוא גם פונקציה של החג
19/04/14 01:40
67צפיות
והעובדה שחלק ניכר מהקוראים מבלים ו/או נופשים מחוץ לבית.
אנחנו נשמח להתחבר כשנגיע לארץ
19/04/14 07:02
70צפיות
מתכננות חופשה בארץ בחודשי הקיץ ונשמח מאד להכיר!
אצור בשמחה קשר לפני שנגיע.
הבת שלי בת 5.5, מדברת קצת עברית אבל ילדים יודעים להסתדר בכל שפה
נשמח
19/04/14 10:20
55צפיות
זה כל כך נכון, ילדים יכולים לגמרי לתקשר גם בלי שפה ורמאלית משותפת.
תרימי דגל כשאת מגיעה לארץ!
עדכון משמח!
20/04/14 17:11
68צפיות
שלום לכולם.
אני שמחה לספר לכם שבהמשך להודעתי, עד עכשיו התקבלו 2 פניות בשרשור זה [צ'יינה, זה כולל את הפניה מכוונת-העתיד שלך! ], 3 פניות במסרים אישיים, וטלפון אחד!
[ועוד תגובות מחממות לב כאן בשרשור, גם ממי שלא רלוונטי עבורו ]
זה נחמד מאוד, ובהחלט יש פוטנציאל מיפגשים והתחברויות!
כמובן שהדלת פתוחה', ואשמח לשמוע מעוד אנשים בעלי ילדים בגיל המדובר,
אבל סתם רציתי לעדכן אתכם.

אני שמחה לדעת שעוד אנשים רואים כמוני בהפגשת הילדים דבר ראוי ורצוי.

חג שמח!
רשמתי לפניי
21/04/14 04:14
33צפיות
בעיניי חיבור של ילדים שאומצו הוא חשוב גם לילדים וגם להורים. בסין איננו מכירים הרבה משפחות מאמצות לצערנו, אלא רק בספרים.
וכמובן שניצור קשר לפני ביקורנו בקיץ
הרגע נמסר לי שישראל נמחקה מהרשימה השחורה של ר
14/04/14 04:26
363צפיות
רוסיה וחודשו האימוצים משם לחד הוריות איזו בשורה משמחת בפתח חג החירותתתתתתתתתתתת
תודה על המידע
14/04/14 07:39
163צפיות
אבל עדיין לא רושמים יחידניות. חג שמח וכשר גם לך.
התקשרתי בשמחה לבשר לחברה אך היא צננה התלהבותי
14/04/14 09:27
285צפיות
חברתי שהיא יחידנית אמרה שברירה והעמותות לא רושמות יחידניות וטוענות שהדרך עוד ארוכה אם בכלל.
חג שמח לכולם, נמשיך לקוות והלחזיק אצבעות ליחידניות.
נכון
14/04/14 11:55
146צפיות
העמותות עדיין לא מקבלות יחידניות.
כבר בעבר ועוד הרבה לפני שרוסיה הקפיאה
15/04/14 00:13
141צפיות
אימוצים לישראל (למרות שבפועל לא ממש היתה הקפאה טוטאלית, לאורך כל התקופה המשיכו לאמץ משם ילדים רק) היו הרבה מחוזות ומדינות בחבר העמים שסירבו לאשר אימוץ ליחידניות.
זה לא נכון הם מסימים קודם את התיקים הפתוחים ש
14/04/14 14:01
161צפיות
של חד הוריות שמחכות כבר חודשים רבים ואז תפתח שוב ההרשמה מה שחשוב זה שרוסיה הוציאה את ישראל מהרשימה השחורה
הבנתי
14/04/14 14:05
110צפיות
אז מתי , לפי דעתך, יתחילו לקבל יחידניות?
לכל עמותה יש אפשרות לרשום מספר מסויים של תיקי
14/04/14 14:24
123צפיות
תיקים ועד שחלק לא יקבלו את ילדיהן אסור להם לרשום חדשים זה את צריכה לשאול בעמותה מתי יגיע תורך לפי הסדר
תודה לך
14/04/14 16:04
82צפיות
על המידע. בינתיים אין תור, כי עד עכשיו לא היה רישום.
אתה יכול לרשום עוד פרטים, ע״י מי נמסר?
14/04/14 16:21
169צפיות
אני דווקא התרשמתי מגורמים שנמצאים ברוסיה
ועבודתם היא אימוץ בינלאומי, שנושא האימוץ הבינלאומי הולך להימחק מעל המפה
הקשיים נערמים, מיום ליום , הממשלה החלה לעודד תושבים מקומיים לאמץ
וזה מתחיל לתפוס תאוצה.
מפחיד ומלחיץ .
גם את זה שמעתי
14/04/14 16:23
113צפיות
האם את כבר בתוף התהליך וממתינה? או שגם אותך עדיין לא רשמו?
נמסר עי אחד מראשי העמותה שאיתו אני בקשר טוב ו
14/04/14 16:44
166צפיות
וחברי
º
אבי הוא הנציג של טף...וזה בסדר....
14/04/14 17:22
107צפיות
בצחוק....
בצחוק.
14/04/14 17:28
160צפיות
לא לשכוח שהעמותות נמצאות בקשיים בגלל. אי האימוץ.הם חייבות לתת ערבויות למדינה פר תיק.לכן חייבות דחוף לחדש את תנופת האימוצים. לא לשכוח שאחוז החד הוריות הוא כ60-70% מכלל המאמצים.בהצלחה
גם לנו נאמר שהאימוצים מרוסיה לקראת סופם
14/04/14 18:04
197צפיות
על ידי אנשי העמותה
השאלה
14/04/14 18:24
140צפיות
מה זה לקראת סופם? אולי כמה שנים עוד יימשכו? לא?
º
הכי טוב לברר מול העמותות
15/04/14 05:07
72צפיות
נכון
15/04/14 08:44
103צפיות
אכן לפני החג דיברתי עם נציגי העמותות, ונאמר לי שבמקרה הטוב בקיץ- יולי אוגוסט יתחילו לקבל יחידניות.
º
לא נכון בכלללללללל
15/04/14 06:15
109צפיות
למה שהעמותות יגידו סתם לזוג כמונו שרוצה לאמץ?
15/04/14 19:18
159צפיות
לא נראה לי הגיוני אבי שהעמותות תגדנה סתם דבר כזה אם אין בו אמת.
נאמר לנו במפורש כי אנשי העמותות חושבים שהאימוצים מרוסיה לא ימשכו עוד זמן רב ורוסיה תיסגר בסוף לאימוץ בין לאומי, כפי שקרה למדינות אחרות בגוש הסובייטי לשעבר וכפי שפוטין מצהיר כבר זמן רב על כוונתו.  
אשמח להתבדות (מאד) ואשמח לדעת על סמך מה אתה כותב בנחרצות כזו:"לא נכון בכלללללללל"
אני חושבת
15/04/14 19:30
135צפיות
שהם בעצמם לא יודעים, בכל עמותה נאמר לי משהו אחר.נאמר גם שדרישות עבור ההורים המעוניינים לאמץ יגדלו, ויקבלו רק אלו שבוודאות יוכלו למאץ מחו"ל. עמותות לא מעוניינות להסתכן.
אני מכיר באופן אישי זוג שנוסע בימים אלה לראות
16/04/14 05:21
171צפיות
ילד זה נקרא שהאימוצים הופסקו....
אבל
16/04/14 06:44
125צפיות
אנחנו מדברים על יחידניות, ויכול להיות שהזוג הזה נרשם לפני שנה.
אך אבי, לא על זה מדובר כלל.
16/04/14 07:33
130צפיות
אבי, על האמירה שלא רק משפחה אחת שמעה פה מפי אנשי שתי העמותות על פיה:
הם חוששים וחושבים שבסופו של דבר, במוקדם או במאוחר, שערי רוסיה יסגרו בפני ישראל ואולי בפני רוב העולם לאימוצים בין לאומיים -
אתה הגבת: "לא נכון בכלללללל"!
ואני רק שואלת על סמך מה הגבת כך?
מישהו אמר לך שזה מידע מופרך?
המידע אגב מתבסס גם על אמירות של פוטין עצמו ואנשים בכירים בצמרת הפוליטית הרוסית וגם, לדברי אנשי העמותות, על מידע פנימי שהם מקבלים מאנשיהם העוסקים במלאכה ברוסיה ומקושרים שם ליודעי דבר.

אין כל קשר לכך שכרגע פה ושם עוד ממשיכים טיפטופים של אימוצים מרוסיה.
יתרה מזאת, לפי אנשי העמותה, גם אם זרם האימוצים יגבר (הלואי!) עדיין זה לא מרגיע את החרדה והצפי שהאימוצים מרוסיה יגמרו בסוף.
לא מדובר על טפטופים
16/04/14 17:18
167צפיות
מדובר על אימוצים שנמשכים כל הזמן ובעצם לא הופסקו. לחד הוריות עדיין יש אימוצים אך לא רושמים חדשות כי יש קושי רב. ולגבי הנבואה שיגיע יום והאימוצים מרוסיה יגמרו בסוף אני שומעת את זה כבר שנים ונכון לעכשיו הם נמשכים ואם ישראל יצאה מהרשימה השחורה כרגע המצב נראה לי בכיוון שיפור. בעתיד אלהים גדול אבל זה ספוקלציות שיכול להיות שיקרו ויכול להיות שלא אבל אף אחד לא יודע מתי ותמיד החשש קיים אבל בתכלס האימוצים ממשיכים. וכבר אמרו חכמים שהנבואה ניתנה ל....
שיהיה חג שמח ושהפקק שנוצר לאחרונה יפתח והיציאה של ישראל מהרשימה השחורה תעזור לזוגות הממתינים "במצריים" "לצאת לחופשי" ולהפוך להורים.
סוף סוף מישהי מדברת נכון וממידע מבוסס ולא
17/04/14 05:00
107צפיות
משמועות לא נכונות שרק גורמות נזק לנושא האימוץ
אז
17/04/14 06:57
101צפיות
למה לא מקבלים עדיין יחידניות, אם ישראל הוסרה מרשימה שחורה?
הי,אני כמובן לא עמותה...ולא 'בראש' של פוטין.
17/04/14 09:26
108צפיות
אבל אנסה לענות לך מתוך השנים שאני מכירה את הנושא.
כל סיפור היחידניות הוא אמביבלנטי מאד למדינות היעד.ועוד לפני כן האימוץ הבין ארצי כולו אמביבלנטי למדינות היעד.
צריך להבין שמבחינתם המדינה מוותרת על ילדיה.
רק נסי לדמיין לרבע שנייה איזו מהומה היתה מתחוללת בישראל לו היה עולה רעיון שילדי המדינה שלנו יאומצו במדינה אחר ומישהו היה גם מעז לומר שכלכלית זה ישתלם....פחד אלוהים. נכון?
אז גם למדינות המוסרות- רעיון  המסירה לא בא בשמחה. כל השנים האיגוד האירופי מתנגד נחרצות ולמשל ברומניה הצליח לו לסגור את השערים[ולא שלילדים המתגוללים שם ברחובות יש כעת פתרונות נפלאים]
ולכן תכופות יש הערמת קשיים. כי באמת לא קל להם עם הסיפור.
אני אימצתי לפני יותר מעשר שנים,העמותות הגדולות הביאו אז מאות ילדים מדי שנה לישראל. ואפילו אז ,בהיותי חד הורית,העמותה מצאה את הנישה בתוך המסמכים להדגיש את העובדה שאני פסיכולוגית לילדים,כדי שידעו שם להתרשם מכך ויאפשרו את האימוץ שלי ביתר נכונות.
ואם להגיד בפשטות- משפחה חד הורית בעיניהם היא מאד second best ,חד הוריות יש להם די והותר שם,נמצאות במלחמת הישרדות וקיום. מצד שני ,משפחות חד הוריות משלמות עבור ההליך בדיוק כמו משפחות דו הוריות...וסדר הגודל של התשלומים שלנו מול מדינות שבהן אנשים פשוטים מרויחים כמה עשרות דולארים[בשווי הרובלים] לחודש- הוא לא משהו שרוצים לוותר עליו...
בקיצור- יש הרבה אמביבלנטיות כלפי מסירת הילדים,שנוטים לתרץ בתירוצים שונים.[ולא הזכרנו פה עדיין אנטישמיות] הקושי הגדול,הענקי שלנו כהורים,הוא שהדברים משחקים מול הכמיהה העצומה שלנו ,ומול רגשות של חוסר אונים. מוחלט נוכח הכוחות הפוליטיים הגדולים שמושכים בחוטים ומטלטלים אותנו בתטך תקופות המתנה בלתי נסבלות...
º
בתטך [שורה אחרונה]-צ"ל בתוך
17/04/14 09:29
35צפיות
לדעתי אין למדינות שום אמביבלנטיות בכל הקשור
17/04/14 13:58
100צפיות
לאימוץ הבין ארצי. יתרה מכך, וצר לי אם זה נשמע בוטה, מכל הידוע לי עד כה (נסיוני ונסיון אחרים המוכר לי), גורלם של הילדים היה הדבר האחרון שהיה בראש מעייניהן. סביר יותר בעיני שחשו הקלה בעקבות הצורך לדאוג לפחות ילדים עזובים.
יש הבדל בין מראית עיניים לבין... יש גם הבדל בין תחושות המדינות לבין מדיניות האיחוד האירופי. לרומניה לא היתה בעיה למסור אלפי ילדים לאימוץ בין ארצי במשך שנים ושום אמביבלנטיות. הדבר היחיד שעצר את האימוצים משם היה רצונה להצטרף לאיחוד האירופי והתנגדותו של האחרון לאי מציאת פתרון פנימי.
את המערכת כולה במדינות מהן הגיעו ילדינו עניין כקליפת השום הסטטוס המשפחתי של המאמץ. נכון, היה צורך בהגשת מסמכים מסויימים, כמו אלה המיועדים לבדיקת מסוגלות הורית, אבל לכולם היה ברור במשך כל השנים, שהסטטוס המשפחתי לא יהיה זה שיהווה מכשול לאימוץ.
הבנתי שחלו שינויים עם השנים, כמו מחוזות מסויימים שלא הסכימו לאימוץ ע"י יחידניות, אך זה בהחלט לא מאפיין את אותן שנים בהן הגיעו רוב הילדים ארצה. כנראה שהמגבלות השונות קשורות בדברים, שאין ביניהם לבין אימוץ דבר וחצי דבר.
ההתנגדות של פוטין לחד הוריות
17/04/14 15:56
101צפיות
קשורה להתנגדות שלו לזוגות חד מיניים. הוא עושה מלחמה נגד ההומןאים והלסביות וכל חד הורי או חד הורית נחשדת אצלו כלסבית או הומו וההתנגדות באה על רקע זה ומאז שהחל את המלחמה נגד החד מיניים החל להקשות עד ללא לאפשר לחד הוריות לאמץ.
מסכימה איתך שלא מעניין את קובעי המדיניות הילדים ועתידם אבל כמו שאמרת מעניין אותם להיות באיחוד האירופי ולעשות רושם כמי שאיכפת לו מהילדים.
אגב בעוד ארצות היו בעיות לחד הוריות לאמץ כך באוקאראינה בשלב הראשון הפסיקו לחד הוריות עוד לפני שקבעו שהאימוץ אפשרי רק לילדים גדולים. ואם איני טועה גם בקזחסטאן אסרו על אימוץ של חד הוריות.
העניין לא קשור לאכפתיות.
17/04/14 19:05
92צפיות
גם אני לא מאמינה שהילדים המסכנים מעניינים את פוטין (או פוליטיקאים אחרים, ברוסיה או מחוצה לה). את פוטין מעניינת פוליטיקה, מדיניות חוץ, מראית עין. אף מדינה מערבית מתקדמת אינה מוסרת את ילדיה לאימוץ מחוץ לגבולותיה, זו סימן לחולשה לחוסר יכולת של מדינה מלדאוג לאזרחיה בכוחות עצמה. ופוטין אינו רוצה להיראות כמי שחלש ואינו מסוגל לעשות משהו. לכן כבר זמן רב הוא משתעשע ברעיון להפסיק את האימוץ הבינארצי. האם יבצע את איומיו בפועל? קשה לומר. לא אני ולא אף אחד אחר פה אינו יכול לדעת, גם לא העמותות ולכן אין טעם להתנבא.
אני חושבת הפוך ממך
17/04/14 22:11
87צפיות
אימצתי גם מרוסיה וגם מאוקראינה
התרשמתי שלאנשי המקצוע שם אכפת מאוד מהילדים
מנהלי בתי הילדים\העובדים הסוציאלים\השופטים
אף אחד מהם לא היה חותמת גומי
וניכר שהיה שאכפת להם
היו גם אחרים, אבל רוב האנשים שפגשנו היו מאוד אכפתיים
גם לפי מדד הלחץ של אנשי העמותה, ניכר היה שאכפת להם (גם לרוסים וגם לאוקראינים)

דווקא לאנשי העמותה לא היה אכפת במיוחד, אבל זה נושא אחר..



לא דיברו על אנשי המקצוע אלא על מקבלי ההחלטות
18/04/14 22:21
55צפיות
בכל הקשור למדיניות המדינה כלפי אימוץ בין ארצי. מדובר על הדרג הפוליטי. גם לדעתי לא אכפת להם מהילדים כלל. כמו שכתבה בהתחדשות - ראי מקרה רומניה, השערות סומרות כשחושבים על כמויות הילדים שזרוקים שם בתנאים תת אנושיים ויכלו למצוא בית חם אלמלא הופסקו האימוצים הבינלאומיים ממדינה זו. אגב, לא רק למדינאי רומניה לא היה אכפת מהילדים, גם לראשי האיחוד האירופי כנראה לא היה אכפת. אני לא מאמינה שהם היו כל כך תמימים שחשבו שרומניה תמצא פתרון לכל הילדים חסרי הבית ברגע שיופסקו האימוצים הבינלאומיים, או שפתאום יפסיקו למסור שם ילדים לאמוץ.
גיל האימוץ מרוסיה
15/04/14 15:03
215צפיות
מישהו יודע מהו הגיל המינימאלי לאימוץ מרוסיה ? למיטב זכרוני בעמותה אמרו לנו שהעלו אותו למינימום שנה וחצי אחרי שהיה מינימום שנה וחודשיים.
התיקון בחוק אומר שהילד חייב להיות
15/04/14 18:22
211צפיות
לפחות שנה בבית הילדים,
כך שלמעשה אם הגיע לבית הילדים מספר חודשים לאחר לידתי
(אם אין מקום בבית הילדים, התינוקות מחכים בבית החולים עד שתתפנה מיטה)
כמו כן, ילד מיועד לאימוץ בינלאומי, רק אחרי שלפחות שלוש משפחות רוסיות חתמו על ויתור לאמצו,
כאן נעזרים גם בחתימות סרק......
בפועל יוצא שכמעט ואין ילדים שגילם פחות משנה וחצי.

הדברים נזילים ויכולים להשתנות אפילו עד למועד
18/04/14 21:13
58צפיות
נסיעתכם. כשחתמתי על החוזה היה מדובר על שהיה מינימלית של ילד במאגר האימוצים ברוסיה במשך 4 חודשים ומספר חודשים אחר כך זה השתנה ל-8 חודשים. אני מבינה שהיום התקופה ארוכה עוד יותר.

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה