בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים/welkom/bienvenidos/welcome/Willkommen/bienvenue/Velkommen שלום! זהו הפורום של אלו שרואים עצמם ישראלים, חיים באירופה ממש או וירטואלית, חושבים, שואלים ועונים בבעיות הרות עולם וגם בדיונים נוקבים לגבי תפקידו של מי להוריד את הזבל ואיזה קפה שותים על הבוקר. המנון הפורום (כל הזכויות שמורות לבולי) : עשרה משרשרים תשעה מקשקשים שמונה מחרטטים שבעה מבלבלים ששה מפטפטים חמישה ממלמלים ארבעה מלהגים שלושה מבלפים שניים מנהלים אחד פורום מטרת הפורום פורום ישראלים באירופה הוא פורום חברתי. הפורום מיועד לכל מי שמוצא את החיים באירופה מעניינים בצורה כזאת או אחרת. תכנים אין לפורום נושא מוגדר, והגולשים מוזמנים לפתוח דיון בכל נושא שעולה על דעתם. שפה השפה המועדפת בפורום היא העברית. עם זאת, מותר להביא קישורים, לכתוב שירים ולברך גם בשפות אחרות. שאלות אורחים אנחנו תמיד שמחים לעזור לשאלות ממוקדות וענייניות, ובתנאי שיש ביכולתנו לספק תשובה מהותית. אורחים המגיעים לפורום עם שאלות מתבקשים לחפש ראשית בארכיון הפורום ו/או לתת כמה שיותר פרטים רלוונטים. פניות בנושאים הבאים ,תמחקנה ללא התראה: 1. שאלות בנושאי תיירות. אנא פנו לפורום 229 - טיולים וחופשות. 2. שאלות בנושאי הגירה/אשרות. אנא פנו לפורום 1588 - עוברים לאירופה. תכנים אסורים הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות למחוק כל הודעה שהיא מוצאת לא ראויה. בין השאר, נדגיש כי: 1. הפרסום אסור בהחלט. פרסומות ימחקו מידית. במקרים של פרסום חוזר או הצפה - יחסם הגולש ללא התרעה נוספת. 2. לא יערך דיון בפורום על אופן ניהולו. ביקורת על הניהול או המנהלים במסרים בלבד. 3. אין לבקש מחיקת הודעה באמצעות הודעה בפורום. בקשות מחיקה אך ורק במסרים. אופי הפורום הפורום אמנם פתוח אבל כמו ברוב הפורומים החברתיים, להבדיל מאלו האינפורמטיבים, קיים בו גרעין קשה של גולשים קבועים שנכנסים אליו כל כל יום ומהווים קבוצה חברתית וירטואלית מגובשת. הקבוצה הזו רואה במקום הזה את מקום המפגש שלה. זה לא אומר שחדשים לא רצויים. להיפך. מחדשים או מעוברי אורח מזדמנים מצופה שיתגמשו לפי כללי המקום, הווה אומר: נימוס אלמנטרי, הצגה עצמית של הגולש החדש, חוש הומור מינימלי וציניות במידה. השתלבות חלקה ונעימה! הגבלת אחריות תקנון זה כפוף לתקנון תפוז, ובכל מקרה של סתירה תקנון תפוז הוא הרלוונטי.

ברוכים הבאים! פיב"א הנו פורום חברתי. שאלות בנושאי הגירה\ביוקרטיה באירופה, יש להפנות לפורום עוברים לאירופה. שאלות על טיולים באירופה- לפורום טיולים וחופשות בחו"ל. הפרסום בפורום אסור. נשמח אם תקראו את תקנון הפורום. גלישה נעימה!
הודעה חדשה

התווספות כפתור עריכה חדש ב|תפוז|
30/07/14 13:35
אנו שמחים להודיע שהחל מהיום נוספה לפורומים אפשרות חדשה- עריכת הודעה|!|

ניתן לערוך את ההודעה עד רבע שעה מפרסומה (גם אם נוספו לה תגובות),

ולאחר מכן יהיה כתוב על גבי ההודעה שהיא נערכה.|*| איך עורכים את ההודעה?|*|

לאחר פרסומה, יש לפתוח את ההודעה בפורום.

בשורה הכחולה שבתחתית ההודעה, בסופה (צד שמאל שלה) יופיע: ">עריכה".

לחיצה על "עריכה" יכניס חזרה לתוכן ההודעה ויהיה ניתן לערוך ולשנות אותה לחלוטין!בכל עניין (טכני או כללי) ניתן לפנות אלינו באחת מהדרכים הבאות:

?    בשרשור המיועד בפורום משוב:  http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

?     במסר ל"הנהלת הפורומים"

?    למייל: forums@tapuz.co.il.
יש פה מישהוא שגר בספרד ויכול לענות לי על 2 שאלות?
29/07/14 21:22
18צפיות
1. האם יש בספרד מקום כלשהוא שאפשר למשוך שם מזומן עלידי סליקת הכרטיס אשראי כמו בYELLOW ועוד בישראל.
2. אני צריך לקנות נוזל טבעי לעדשות מגע. העיניים שלי ממש בעיתיות ועד כה מצאתי רק תמיסה אחת של חברת טבע שלא גורמת לי לצריבה וגירוי בעיניים. עכשיו מה שיש לי איתי עומד להיגמר, יש סיכוי שמוכרים את התמיסה הזאת של טבע בספרד? אם לא אז יש לכם המלצות לאיזה תמיסה כדאי לקנות כדי שהיא לא תצרוב?
 
תודה :)
 
בנוגע לתמיסה
30/07/14 09:19
17צפיות
תשמור את הקופסא/בקבוק ובקש מכל רוקח (בספרד אין רשת כמו סופר-פארם אלא רק בתי מרקחת פרטיים כמו שהיה בארץ פעם) שייתן לך אחת בעלת אותו הרכב.
בנוגע לשאלה הראשונה, לא שידוע לי אבל בהחלט יכול להיות. מה הבעיה להוציא בכספומט רגיל?
הולנד - קבלת אזרחות ומבחן בשגרירות
28/07/14 16:01
43צפיות
שלום,

 

מכיוון שסגרו את הפורום של ישראלים בהולנד חשבתי שזה יכול להתאים לשאול ולשמוע חוות דעת על המעבר להולנד :

אני בעל אזרחות ישראלית בלבד ואני נשוי להולנדית,

הבנתי שאני צריך לעשות את המבחן בשגרירות הולנד -המבחן עם התמונות וגם להשלים משפטים בהולנדית וכו'.

רציתי לדעת אם מישהו יכול להגיד לי האם זה קשה היה ללמוד למבחן ?(אני ממש יודע רק מילים בסיסיות והתחלתי ללמוד לבד לאחרונה דרך אפליקציות או אתרי אינטרנט , יש כל כך הרבה חומר שנראה לי שייקח לי שנה !!! )  האם המבחן קשה ? כמה זמן לדעתכם צריך ללמוד אליו?

ולמה לעזאזל זה לא עוזר שאני נשוי להולנדית? האם יש דרך אחרת  לקבל אזרחות הולנדית או לעבור אפילו לשנה להולנד ,חוץ מלעשות את המבחן או לחפש עבודה בהולנד מהארץ ?

אשמח לתגובות ומידע כמה שיותר .

 

תודה

 
קודם כל
28/07/14 16:24
36צפיות
קבל את הדרישה בהבנה,גם אתה בוודאי רוצה להתאקלם ולהשתלב במדינה השטוחה עתירת טחנות הרוח
עם ידע בשפה תקבל כלים להתמודד עם המציאות ההולנדית ולמצוא תעסוקה.
ואם אתה נשוי להולנדית הרי שאין לך בעיה לתרגל.
 
 
 
הי, עברתי את הבחינה לפני חודש
29/07/14 02:12
14צפיות
יש פורום של אנשים מכל העולם שמדברים על הבחינה ונותנים עצות זהב  http://community.justlanded.com/en/Netherlands/for...
למדתי לבחינה ארבעה וחצי חודשים - אבל לא מהבוקר עד הערב כי יש לי שני ילדים קטנים.
אין ברירה, אתה צריך להשקיע
אני אשמח עד מיע על המבחן
29/07/14 08:39
7צפיות
היית אומר שהמבחן קל או קשה ? האם כל מה שיש בערכה עם החומר למבחן באמת שואלים מה שיש שם ? או שהם בסוף ממציאים שאלות שלא היו בחומר הלימוד ?
האם המבחן על זמן ? תודה רבה רבה
 
הבחינה
29/07/14 10:15
11צפיות
הי,
תקבל הרבה מאוד מידע על הבחינה מהלינק של הפורום ששלחתי לך - אתה חייב לקרוא כל מה שכתוב שם!!!.
לא קניתי את הערכה ואין מושג מה יש בה. היה לי איזה ספר מעפאן שבעלי קנה לי שהשתמשתי בו לאוצר מילים בסיסי לפני שעברתי לחומר באתר. למדתי מעולה את כל מה שיש באתר Inburgering buitenland  ואת 12 התרגילים שיש ב ADAPPLE
הבחינה:
החלק הראשון של 100 השאלות קל מאוד.
החלק השלישי של הבנת הנקרא גם לא קשה מידי.
החלק השני מאוד מאוד בעייתי, למיטב הבנתי הוא ברמה הרבה יותר גבוהה ממה שמצופה מאיתנו (לא ברמה של A1 אלא ברמה C1). אבל הוא נבדק ברחמנות רבה, רבה מאוד - הייתי בטוחה שנכשלתי, אבל איכשהו הוצאתי 55 מתוך 78 כאשר 26 נקודות זה עובר. בקיצור תלמד טוב טוב את כל מה שיש בשני הלינקים והכול יהיה בסדר. בפורום יש לינק לבלוג של בחורה בשם ג'נבייב. בבלוג שלה יש לינק לקבצים שבהם יש את אותם 830 משפטים - אבל ניתן להריץ אותם אחד אחד - שווה מאוד להוריד אותם.
עוד משהו - יש אפליקציה שבה אתה יכול לבדוק איך מבטאים נכון את המילים - למקרה שתצטרך  http://www.fluency.nl/
ולשאלה האחרונה - כן המבחן הוא על זמן, אבל זה לא נורא. תזכור שגם בחלק של השלמת המשפטים אתה צריך לקרוא את כל המשפט ואז בסוף להוסיף את המילה שבחרת.
עצה נוספת, אל תלמד לפי נושאים אלא כל פעם שאתה מתעיף מהחזרה על המשפטים, תעבור לתרגל הפכים וכו' 
בהצלחה
 
תודה רבה
29/07/14 12:04
7צפיות
ממש תודה על העזרה !!!
º
בהצלחה ואל תשכח לעדכן
29/07/14 15:07
4צפיות
יש פה ישראלים באירלנד? האם היו או יהיו הפגנות
26/07/14 21:37
60צפיות
תמיכה בישראל כי נגד ישראל אני לא מפסיקה לשמוע
כן, הייתה אתמול. תמונות מרוטר למטה:
29/07/14 02:23
12צפיות
http://rotter.net/forum/scoops1/123704.shtmlהפגנו מול שגרירות ישראל כי לא נתנו לנו להפגין באוקונל.
 
 
יש פה ישראלים שחיים בהאג?
29/07/14 02:22
5צפיות
צריכה עצות בנושא בחירת בית ספר לרגל מעבר באוקטובר
ויזה לעבודה בגרמניה
28/07/14 21:51
19צפיות

בהמשך להודעה הקודמת שלי,
 
אני בקשר עם מגייס מגרמניה.
 
הוא שאל אותי איזה ויזה אני צריך בכדי לעבוד שם.
יש למישהו מושג איזה ויזת עבודה אני צריך? 
כל מידע יעזור.
 
תודה 

 
מה תרצו שיהיה בדור הבא של הפורומים?
28/07/14 13:18
8צפיות
אנו מתחילים בימים אלו  תהליך אפיון ועיצוב מחדש של הפורומים בפרדס ומאוד מעוניינים שאתם תהיו שותפים לו.

  
כרגע אנחנו ממש בתחילת התהליך ונשמח לקבל מכם הצעות... מה פורום החלומות שלכם?

|שמש| איפה בעיניכם החוזקות של הפורומים|?|  באילו דברים לדעתכם אסור לגעת|?|
|שמש| אילו פיצ'רים חסרים לכם|?| מה לדעתכם כדאי להוסיף|?|


אתם מוזמנים להגיב בפורום פורומים 2015

מחשבות על הסברה ברשת
25/07/14 15:12
130צפיות
כמו בכל מבצע צבאי בשנים האחרנות האינטרנט מוצף בהסברה ישראלית. בפייסבוק כותבים 'שתפו!' 'חשוב להפיץ!' עם כל סרטון ותמונה, ויש קבוצות שכל יעודן הוא הסברה ולהוריד תוכן וקבוצות אנטי-ישראלית. באתרי חדשות בעולם גולשים משקיעים בתגובות הסברתיות ומתווכחים כם מי שלא מסכים איתם.
תמיד כשאני רואה את המאמץ ההסברתי אני לא יכולה שלא לחשוב- זה באמת משנה מה מאסימו וולנטינה מאיטליה חושבים? זה באמת חשוב לשנות את דעתם של פיטר ולינה מהולנד? מה ישתנה אם נשנה את דעתם של סופיה וג'ון מאגליה? זה באמת באמת באמת חשוב מה 'פשוטי העם' בעולם חושבים?
ואם כן- למה? למה כ"כ חשוב לישראלים להראות את הצד שלהם- שהם הצד הצודק והנכון?

כ"כ הרבה זמן ואנרגיה מושקעים בהסברה הישראלית כדי להשפיע ולשנות את דעת הקהל העולמי. אבל מה באמת יוצא מזה בסופו של דבר? האם זה יביא את השלום? פחות הרוגים?

מה דעתכם? מה אתם עושים?
זה לא עושה כלום
25/07/14 19:31
93צפיות
אבל אני לא בטוח שמהסיבות שציינת. אני חושב שאם היו חלקים נרחבים בציבור בחו"ל שהיו לוקחים את הצד הפלסטיני בסכסוך ומרימים את הקול שלהם בנושא, לפוליטיקאים, כמו כל דבר שמרימים לגביו את הקול, לא הייתה ברירה אלא לעשות משהו.
אבל אני חושב שכל הגישה של ישראלים ל"הסברה" היא דפוקה. אני לפעמים מגיב בפייסבוק על כתבות על ישראל בעיתונות האנגלית (לאו דווקא בצורה שמשרד החוץ היה מרוצה ממנה חחח) כך שיוצא לי לדבר עם האנשים מחו"ל שמגיבים על הכתבות האלה. הם בחיים לא יקשיבו לישראלים שדוחפים להם את הזבל שישראלים אוכלים- סרטונים בסגנון של "ערבי אומר את האמת על האסלאם". הם גם לא יקשיבו לתגובות המתבכיינות האלה שעליהן מבוסס השיר הנפלא של ארץ נהדרת "XPLAIN".
הדרך היחידה שהם מקשיבים זה כשהעמדה המוצגת היא שהמצב יותר מורכב ממה שרואים. שזו האמת בסופו של דבר. אני לא מאמין ב"אמת על האסלאם" כמו שאני לא מאמין בקריקטורות של ביבי טובל באמבט דם בצורת רצועת עזה עם חיוך גדול על השפתיים כשסביבו גופות ילדים.

למה זה חשוב לישראלים? כי משכנעים אותם, קודם כל שהעולם "נגדנו" (מה שלא נכון עובדתית), ושנית שזה איזה אסון שחייבים לשנות ושכל אזרח ישראלי אחראי על השינוי הזה (כשלמעשה הכשל ככל שהוא קיים הוא תוצר של משרד חוץ לא מתפקד והנהגה צדקנית ומתנשאת שלא טורחת להתייחס לביקורת).

וכמובן שזה לא יביא את השלום ולא יפחית את כמות ההרוגים, הדבר היחיד שיביא את השלום בסופו של דבר הוא השקעה בחינוך שיפסיק להראות את הצד השני כמי שרק מחפש ומחכה לזרוק את כל היהודים לים (ברור שיש כאלה שכן, כמו שיש יהודים שלעולם לא יעשו שלום עם הפלסטינים, ויש רבים כאלה), והבנה מתוך החינוך הזה שהדבר שטוב לשני הצדדים הוא לחיות יחד במדינה שוויונית שלא מעדיפה את הנרטיב של האחד על פני האחר. לדעתי הרכבת מזמן עזבה את התחנה בכל מה שקשור להפרדה לשתי מדינות.
אני חושב שלישראל תמיד היתה מערכת הסברה גרועה
25/07/14 19:31
89צפיות
כי ישראל  באופן שיטתי  פועלת ללא התחשבות במה אנשים אחרים אומרים  וחושבים ישראל לא פועלת עם מחשבה או ביחד עם העולם למרות שהיא צריכה את העולם ותלויה בו ודעת הקהל העולמית חשובה אבל הבעיה היא שרק אחרי שכבר הנזק נעשה וכשמאוחר מדיי  ישראל מנסה לצמצם את הנזק ביחסי הציבור שלה ולרוב ללא הצלחה
מה שיביא את השלום זה סיום הטירוף הזה וחזרה אל שולחן  המשא ומתן

מעניין למה הם אף פעם לא חושבים
26/07/14 00:10
170צפיות
שאם הם כל כך זקוקים ל"הסברה", אולי משהו ב"שיטה" לא נכון, לא מוצדק? אולי ולנטינה מאיטליה וג'ון מאנגליה לא טועים, אולי זה הם, הישראלים הזחוחים שיש להם אפס רגשות לחיים של מישהו אחר, הם אלו שטועים?
איזה רעיון מגוחך
26/07/14 02:07
107צפיות
ישראלי... טועה?? מה פתאום... הם פשוט לא מבינים את המציאות... הוא מבין, הוא חי ועובד עם ערבים אז הוא יודע איך הם חושבים, מכיר את התרבות שלהם, יודע שאיתם אי אפשר לעשות שלום. עוד מעט גם האירופאים יבינו, הנה כבר עכשיו משתלטים להם על הרחוב.

(רגע ברצינות- אחד הדברים שמעלים לי ישר את הדם לראש זה הדיבור הישראלי הזה על "מה שקורה באירופה" על סמך תכנית של צבי יחזקאלי שגבלס היה מתגאה בה)
ישראל נשלטת על ידי אנשים קטנים
26/07/14 11:13
107צפיות
וככה היא גם נראית ומתנהגת. מכיוון שמעורב בזה גם רצח עם ולא רק שחיתות מנהלתית או מסיבות מין מופרעות, המצב חמור ביותר.
זה ניכר וברור לאירופאים שבאים מדמוקרטיות שעובדות טוב יחסית ושקיבלו חינוך חזק ומושרש שבני אדם הם בני אדם, לפני שהם עם כזה או אחר. גם האיטלקים לא יכולים היום לשכנע את שכניהם באירופאים שהם באים ממדינה מתוקנת, כי לכל מקום שהם ילכו הם ישמעו "בונגה בונגה". וגם הישראלים לא יכולים לשכנע אף אחד עם תמונה של בית קרקע עטוף גינה בשדרות שהקיר שלו חורר על ידי טיל. ישאלו אותם: ומה עם הכיבוש? ומה עם המצור על עזה? ומה עם ההתנחלויות? ומה עם אלפי נרצחים פלסטינים? ועל זה ה"תשובה" היחידה שהם מסוגלים לתת זה: טוב, מזל שיש לנו את מדינת ישראל, כולכם אנטישמים. ולא משנה בבכמה יועצי פרסום וסלוגנים הם יעטפו את זה, רצח זה רצח זה רצח, כיבוש זה כיבוש זה כיבוש, ומילים מכובסות נשמעות פה ממרחק כמה אלפי קילומטר אפילו עוד יותר מכובסות.
26/07/14 11:36
75צפיות
מה שהכי גומר אותי זה שהם - שנתנו בבחירות האחרונות לליכוד, ישראל ביתנו והבית היהודי כמעט 60 מנדטים - אומרים שאין להם פרטנר. כמה חוסר מודעות עצמית קולקטיבית יכולה להיות.
הסבר
26/07/14 14:24
76צפיות
רוב האנשים הם לא רציונליים ורוצים להיות מובלים כמו עדר כדי להרגיש ביטחון, זהות ומשמעות. השפה יכולה להיות מתומרת עד אינסוף (רצח הוא סיכול ממוקד או פתרון סופי, נישול ועקירה זה ,טרנספר" או יישוב מחדש, התנגדות לכיבוש זה טרור, ישעיהו כ"ג זה תחינה מאלוהים אל קבוצת הכדורגל האהודה עליו להלחם על אדמה שהיא מגרש הכדורגל האהוד עליו) וכך הולכת לה השפה ומאבדת את תכניה האמיתיים לשם עיצוב שכבות על גבי שכבות של תודעה כוזבת. אל תטרח. חנך את ילדייך והשקע בחברייך את כל הטוב שיש לך לתת. צא מהעדר היהודיסטי מנטלית (פיזית כבר יצאת ומנטלית נראה לי שדווקא כן, מכמה הודעות שלך שקראתי). היהודים באירופה לפני 70 שנה חפרו את הקברים של עצמם במעדר. היום הם חופרים אותו במילים.
מסכים
26/07/14 14:55
62צפיות
אחד היתרונות במקום שאנחנו גרים בו הוא שכמעט אין ישראלים שמגיעים עליו (הזוג היחיד שאנחנו מכירים הם דווקא די נחמדים), כך שאין את ה"אזור הנוח" של להתחבר ישר למה שאתה מכיר, חייבים לצאת החוצה, ואחד הדברים שהכי הדהימו אותי כשיצאתי החוצה היא שזה לא מעניין אף אחד הרקע הדתי/לאומי שלך. אין את התחושה הזו שיש בארץ שכולם בחיים של כולם, שאנשים מרגישים נוח לשאול אותך (בנימה של ביקורת) למה אתה עוזב את הארץ. פה אנשים מדברים כל הזמן על ללכת לעבוד באוסטרליה (זה יעד מאד פופולרי מסתבר) ואף אחד לא תוהה "איך הוא מעז" לרצות לעבור...
מה שקשה זה בפייסבוק, לראות את כל מה שקורה בארץ, ולנסות להתנתק. זה משהו שעוד לא הצלחתי לעשות, אבל אנחנו עזבנו רק לפני שנה, ככה שאולי זה יגיע עם הזמן.
כי זה שבט ובתור בן לשבט היהודיסטי
26/07/14 18:52
60צפיות
חלים עלייך "כללי השבט".

אני לא רוצה להתנתק כי אכפת לי ממש שקורה. האמת שאני מנסה להיות מעודכנת במה שקורה בכל העולם ולא רק בישראל, אבל מן הסתם יש לי הבנה עמוקה יותר לגבי מה שקורה בישראל. עם כל הכבוד לשבט שלתוכו נולדתי, אני לא מרצה מאסר עולם ואני בן אדם אינדבדואלי היום ככה שאני אפילו לא מתיידדת עם יהודיסטים עד כדי כך שהם יעזו לשאול אותי למה עזבתי ומה רע "בארץ". רק בפורומים הם שואלים:)
כשאני אומר שרצח זה רצח זה רצח
27/07/14 03:23
53צפיות
הרבה תוקפים אותי על זה ואני אומר את שזה מבחינתי תקף לכל אדם מכל צד את עניין הכיבוש אפשר להסדיר ביחד בשיחות שלום ולהסדר קבע אבל שני הצדדים צריכים לרצות בזה
מה הקשר בין ההתנחלויות לעימות עם הרצועה?
27/07/14 23:08
40צפיות
אין שם התנחלויות כבר 9 שנים.
אשמח לשמוע הסבר רציני.
מה את רוצה
28/07/14 09:06
38צפיות
שפשוט יסירו את המצור יפסיקו לנטר טרור ופשוט יכנעו לחמאס? אולי פשוט מדינת ישראל תעבור אחר כבוד לשליטתם וכל הישראלים יתפזרו להם בנימוס בין מדינות העולם, כי הרי כולם רוצים אותם
או אוי אם יתחילו להתנהג בנימוס, החמאס יפסיק להתחמש לקראת מלחמת כל הקיצים
 
מה שכתבת זו פריבילגיה שיש למישהי שחושבת שיש לה בית אחר, לאלה שאין להם אופציה אחרת ויודעים שישראל היא מקומם עד המוות יש גם את היכולת להבין שמדינה צריכה להגן על עצמה.
 
גם אם המדיניות לוקה בחסר גם אם ביבי הוא גרוע וצריך להחליף אותו, גם אם הישראלי המצוי הוא גזעני שמזמן שכח מהן פרופורציות, זה לא מה שמכיב את המשחק, מה שמכתיב את המשחק הוא רצונם של גורמים אלימים מסוימים שישראל תחדל להתקיים.
הנטייה להתעלם מהעובדה שהחמאס וחבריו (ואף גרועים ממנו) רוצה במותם של כל הישראלים (עדיף כל היהודים) היא היא זחיחות הדעת וחוסר האכפתיות
 
רק את המילה ישראלים
26/07/14 07:44
125צפיות
תחליפי במוסלמים והתגובה שלך קולעת בול.
יםה מצידך לספר לנו
26/07/14 23:22
109צפיות
שכולנו זחוחים עם אפס רגשות לחיי אחרים.

הכללות
º
ולכן חשוב לה לדגור בפורומים של ישראלים
27/07/14 01:27
27צפיות
פעם בכמה חודשים הודעה זה בשבילך לדגור?
27/07/14 10:09
62צפיות
לא שיש לי משהו נגד ישראלים או פורומים ישראלים. יש בתפוז פורום מאלף שאני מאוד נהנית לקרוא בו.
אבל אין שום קשר בין לחפש הודעות מעניינות בעברית לביקורת פוליטית נחרצת.
ממש לא "כולנו". רק מי שמצדיק את הטבח בעזה!
27/07/14 10:12
70צפיות
אני לא מתכוונת יותר לענות להןדעות כאלו "דמוגוגיות" ללא טיעון, מיי פברואר. זיכיתי אותך פעם אחת ואחרונה..
מה הוא אמר הטבח הזה?
27/07/14 13:42
57צפיות
הוא מופיע בתוכנית ריאליטי?מה סגנון הבישול שלו?
מי בעד ההסברה? השמיעו קולכם!
26/07/14 23:16
71צפיות
רק בגלל שיש הודעות שלא בעד ההסברה לא אומר שאין מקום להודעות שתומכות בה.
מאוד אשמח לשמוע דעות בעד
אתגר ההסברה האמיתי
27/07/14 00:09
81צפיות
הוא להסביר לישראלים שזה לא בעיה של הסברה אלא בעיה של מדיניות. אם המדיניות היתה מתקבלת על הדעת, לא היתה בעיה (או בכלל צורך) להסביר אותה.
אתה מתכוון למדיניות החמאס?
27/07/14 09:01
72צפיות
צריך להחליף את היונים החומות,ההומות על אדן החלון ומשאירות את צואתן וטפיליהן כנזק קצר טווח
בלהק יונים צחורות שנוסק אל השמיים במשק כנפיים ומשאיר אחריו מספר נוצות ואשליות שהתנפצו למציאות הרסנית.
השעה אמנם מאוחרת
27/07/14 01:04
76צפיות
אבל אני משתדלת לתת את נקודת המבט שלנו איפה שאני יכולה. אני חושבת שההסברה שלנו, לפחות מהניסיון האישי שלי, בכלל לא קשורה למלחמה על דעת הקהל - מהסיבה המאוד פשוטה שנקודת המבט הישראלית כלל לא מקבלת זמן במה בתקשורת הספרדית. זה בתורו גורם לאנשים שניזונים מהתקשורת ולא מחפשים ללמוד מעבר לראות דברים בצורה מאוד חד צדדית ומגמתית. כבר יצא לי כמה פעמים לומר "אין בעיה שתהיה לכם ביקורת, אבל זו צריכה לבוא כשמכירים את כל התמונה. אל תחרצו דעה על סמך חצאי עובדות ואמיתות". אני מרגישה שאלה שדיברתי אתם באמת נפתחו להם העיניים - לא כי הפכו להיות אוהבי ישראל מושבעים, אלא מהסיבה הפשוטה שעוררתי בהם סקרנות וטלטלתי את מה שהם חשבו שהם יודעים על המתרחש.
זו בדיוק הבעיה. האדם הממוצע ניזון מהמדיה הויזואלית,
29/07/14 05:12
12צפיות
שבה נותנים במה בעיקר לסבל של תושבי עזה, ולכן הראיה היא חד צדדית.
מעטים מאוד האנשים שהנושא הזה מעניין אותם באמת, והם חוקרים ומתעניינים מעבר למה שבוחרים להציג להם.
כולם חכמים ואומרים צריך לחזור לשולחן הדיונים...אני יותר ויותר נוטה להאמין שהם פשוט לא רוצים בכלל שלום.
החאמס הבטיח להם שישראל זה "עניין זמני", והם מאמינים לזה בכל מאודם.
עליית עמוד ההודעה החדש ב|תפוז|
27/07/14 11:59
6צפיות
גולשות וגולשים יקרים,
היום העלנו את עמוד הוספת הודעה החדש בכל הפורומים :-)

העמוד החדש כולל:
- עורך חדש בעמוד ההודעה שיאפשר הדגשת טקסט, לינקים, גדלי וצבעי פונט שונים.
- העלאת מספר תמונות  / סרטוני וידיאו / קבצים אחרים להודעה אחת.

בכל עניין (טכני או כללי) ניתן לפנות אלינו בשרשור המיועד בפורום משוב, במסר ל"הנהלת הפורומים" או למייל forums@tapuz.co.il.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

אשמח לדעת אם.....
24/07/14 04:03
191צפיות
בוקר טוב,
אשמח לדעת אם מישהו מכם יודע איך נקראת בעברית
SWISS FEDERAL DEPARTMENT OF HOME AFFAIRS
תודה מראש
מכיוון שלא קיבלת כאן תשובה
25/07/14 13:41
84צפיות
אולי תנסה להתקשר לשגרירות שוויץ ולשאול?
תודה!
25/07/14 14:55
41צפיות
נתת לי רעיון!
º
בכיף
25/07/14 15:13
15צפיות
טוב, זה לא בגרמנית, אז אני לא בטוח....
25/07/14 22:21
64צפיות
.... אבל נראה לי שהכוונה פשוט למשרד הפנים.

אגב, לאזרח השוויצרי אין מגע כמעט עם המוסדות הפדראליים, והכל מתבצע ברמת הקנטון.     
תודה לכולם!
26/07/14 03:42
43צפיות
גם  אני הימרתי שאכן מדובר במשרד הפנים!
שבת שלום
תושב קבע במדינה אחת שווה לתושב במדינה אחרת?
20/07/14 22:49
153צפיות
אהלן אהלן,
השבוע נאמר לי על ידי חברה שהתראיינתי אצלה לעבודה שתושבות קבע שבדית לא תאפשר לי לעבוד במדינה אחרת באיחוד.
חפרתי קצת באתר האיחוד האירופאי ולא מצאתי שם חוקים לגבי תושבי קבע.
האם מישהו היה בסטטוס הזה וניסה לעבוד מחוץ לדינה שבה הוא תושב קבע?
ענו לי על כך פעם פעם ב"עוברים ל"
23/07/14 20:07
102צפיות
ממליצה לחפש שם את נוביליס ובקר12 שלהם ידע נרחב.
אם אני זוכרת את התשובה דאז- כל מדינה וחוקיה. ז"א - תשובה מתושב הונגריה, למשל, לא תהיה תקפה לגביך כ"שבדית".

מקווה שעזרתי מעט
אם להרחיב טיפה יותר
23/07/14 23:23
85צפיות
[ אני מניח שהשואל הוא *לא* אזרח אירופי ]

אכן תושבות קבע במדינה אחת לא נותנת לך, כשלעצמה, אפשרות אוטומטית לעבוד במדינה אחרת.

יחד עם זאת - יש מדינות מסויימות באיחוד (לא כולן!) שמאפשרות המרה של תושבות קבע ממדינה אחרת לתושבות אצלן (זה תהליך בירוקרטי - צריך להמיר את האשרה).
בנורבגיה אתה יכול לעבוד
24/07/14 10:12
80צפיות
אני לא בטוחה במאה אחוז, אבל מישהו שאני מכירה עם תושב קבע בשבדיה (הוא אוסטרלי) עבד שנתיים בנורבגיה.
º
I am more interested to know about the EU
24/07/14 10:19
31צפיות
הייתם עושים את זה?
21/07/14 22:38
267צפיות
לפני כמה ימים התפרס סטטוס ברשת על עולה חדש בישראל בשם שלמה שרצה לשפר את העברית שלו. הוא מצא פתרון יצירתי:
הכין שלט בו כתוב: 'עולה חדש רוצה לנסות את העברית, יש לך דקה?' ולקח אותו לבית קפה, שם הוא יושב עם השלט על השולחן.
בעקבות הפרוסם באו הרבה אנשים לשוחח איתו (נראה שגם לפני היו ששוחחו איתו).

בעקבות זה תהיתי: האם אני הייתי עושה אותו דבר- יושבת בבית קפה עם שלט דומה ומקווה שאנשים ישבו לשוחח איתי?
האם הנורבגים היו באים לדבר איתי או רק מסתכלים בזווית העין ומתעלמים?
האמת, הלוואי והיה לי את האומץ לעשות זאת. לדעתי היו אנשים, אפילו מעטים, שהיו באים לדבר. לדעת בובי, הנורבגים לא היו ששים לדבר, אולי חוץ מכמה 'מוזרים'.

האם הייתם עושים משהו דומה? אולי עשיתם?
ואיך אתם חושבים שהמקומיים היו מגיבים למהגר שרוצה להתאמן על השפה?


הכתבה על העולה החדש:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4544950,00...
או זה כבר נושא מעניין
22/07/14 01:06
162צפיות
אני חושב שבלי שלט באמת הדרך הכי טובה ללמוד את השפה חוץ משיעורי אולפן שכאן הם די בסיסיים(לפחות בשנים שלמדתי אולי היום זה השתפר? אין לי מושג) היא דרך הדיבור למשל אבל גם דרך הצפייה בטלביזיה רדיו מוזיקה מקומית ולהתעקש בבית לדבר רק בשפה המקומית ואת זה אני עשיתי גם הולנדים אגב לא ששים לתקן אותך במידת הצורך אבל זה דווקא טוב כי לומדים איכשהוא דרך זה מהטעויות
גם כאן לא מתקנים. אני שמה לב שעשיתי טעות
22/07/14 23:52
119צפיות
כשבוהים בי בחוסר הבנה או עם פרצוף wtf!
או כשאתה אומר בטעות
23/07/14 10:03
133צפיות
cellular phone
וצוחקים עליך.....
º
23/07/14 13:37
15צפיות
באמת? צוחקים לך בפנים?
23/07/14 16:22
95צפיות
וסליחה, גם אני צחקתי
כן, נו חברים....
23/07/14 17:42
89צפיות
וזה באמת נשמע מפגר באנגלית
אבל בעברית זה טבעי, ככה אומרים
אז אתה יודע מה השעון?
25/07/14 00:18
132צפיות
זה מה שהנורבגים אומרים באנגלית כשהם רוצים לדעת מה השעה. What is the clock?
בתחילת הקשר שלי ושל בובי בכלל לא הבמתי מה יש לו מהשעון ('מה השעון?' וגם 'השעון מאוחר') עד שלמדתי נורבגית.
זה תרגום ישיר מנורבגית, אבל גם בנורבגית אני לא רואה במשפט שום הגיון
חחחח כשחושבים על זה
25/07/14 19:33
55צפיות
באנגלית השאלה לגבי הזמן היא - "מהו הזמן?" שאלה קצת פילוסופית לשאול זר ברחוב חחח
ובעברית- "WHAT IS THE HOUR?".....
ובגרמנית
25/07/14 21:03
50צפיות
מה השעה אומרים "כמה מאוחר?" ,כנראה שריד לתקופה שהגרמנים היו חרוצים.
זה רק אם לא יודעים עברית
28/07/14 00:09
24צפיות
שעה = זמן, למשל בביטויים כמו הגיעה שעתו, או שעת כושר.
אוי, את מזכירה לי
23/07/14 14:14
116צפיות
שכשההורים של בעלי היו בביקור, והלכנו לסופר, ניסיתי לשאול את אמא שלו אם היא צריכה משהו. היא הסתכלה עלי עם הטיה של הראש, ולקח לה כמה שניות לענות לא.
יותר מאוחר, שאלתי אותו אם המבטא שלי באמת כזה איום שלקח לה זמן להבין אותי. אחרי ההדגמה התברר שפשוט שאלתי אותה אם היא צריכה מישהו מהסופר....
º
23/07/14 16:19
12צפיות
23/07/14 16:26
62צפיות
בהתחלה זה היה ככה עם חמותי, עכשו היא מסתכלת עלי מוזר כשאני מדברת בלי טעויות

ושלום לך! נחמד לראותך כאן, הרבה זמן לא השתתפת.
ושתדעי לך, שבזכותך אני מתה על השיר thrift shop
אני חושב שזה מאד תלוי איפה
22/07/14 15:43
144צפיות
קודם כל, אני חושב שיש חשיבות לכך שהוא *עולה חדש* ולא *מהגר*.
אני חושב שהישראלים, לפחות חלקם הגדול, היו ששים הרבה פחות לסייע למהגר שאינו יהודי. למהגרים יהודיים בארץ (או לפחות חלקם) יש את היתרון שרואים בהם "משלנו" מההתחלה, ולכן הקשיים שהם חווים הם יותר בקטע של התאמה לתרבות ופחות ניכור. שוב, יש כאלה שזה לא נכון לגביהם, זה בעיקר בגלל הקטע של הדת- עולים מבריה"מ לשעבר ומאתיופיה הגיעו עם הסטיגמה שהם "לא באמת יהודים" וסבלו בגלל זה.

לגבי מה יקרה כאן, אני מאמין שאם מישהו יעשה את זה בלונדון לא ימהרו לשבת איתו (מה גם שבלונדון, מי כבר יכול לעזור לך עם אנגלית?... סתם סתם). אבל בערים קטנות יותר, מרוחקות יותר מהמרכז זה כבר יהיה אחרת, ויהיו אנשים שיעצרו לדבר.
נקודה טובה עם ההבדל בין עולה חדש
23/07/14 01:07
84צפיות
ומהגר. מודה שלא חשבתי על זה כי בעיני גם עולה חדש זה מהגר ללא קשר לדת.

על לונדון.
היי ...בעקבות ביטול הטיסות
23/07/14 15:34
124צפיות
אחי נתקע בגרמניה בעיר בשם cologne.

הוא מחפש פתרונות לינה זולים לו, לאישתו ול-2 ילדיהם.

האם תוכלו להפנות אותי לאתרים רלוונטים? מאיפה להתחיל לחפש?

תודה....
היי, בדיוק עכשו ראיתי שיש קבוצה בפייסבוק
23/07/14 16:16
115צפיות
של אנשים שחיים באירופה וישמחו לארח ישראלים שתקועים באירופה בגלל הטיסות.
שווה לנסות.
https://www.facebook.com/groups/263778477158822/

את יכולה לנסות גם בפורום 'טיולים וחופשות בחו"ל'.
ואפשר לחפש גם מלונות ב hotels.com ו-booking.com לדוגמא.


מקווה שהטיסות יחזרו בקרוב.
תודה! כתבתי שם
23/07/14 17:11
76צפיות
האם יש אתר שאפשר למצוא דרכו אכסניות זולות?
קונקשן בברצלונה
22/07/14 11:08
58צפיות
שלום.
יש לי טיסה לארץ דרך ברצלונה. אני נוחתת ב-6 בערב וטיסת ההמשך ב-2 בלילה. בסה"כ 8 שעות.
הייתם ממליצים לצאת לעיר לשעתיים-שלוש או שעדיף להישאר בשדה התעופה? איך התחבורה בשעות האלה מהעיר לשדה התעופה?
היי רובין, שאלי גם בפורום 'טיולים וחופשות
22/07/14 23:53
35צפיות
בחו"ל'.
את יכולה לקפוץ לעיר, משך הנסיעה ברכבת הוא כ
29/07/14 21:25
3צפיות
20-25 דקות לכל כיוון. אני רק חושב שרכבת אחרונה יוצאת בסביבות 22:00 מסאנטס.
מעבר לאנגליה
19/07/14 15:44
215צפיות
נשמח לעזרתכם,
אני ובעלי (+ ילד) מרגישים שמיצינו את ה"חוויה" של מגורים בישראל ומחפשים עתיד רגוע יותר במקום אחר.
חשבנו על אנגליה, שאנחנו מחבבים, וגם כי לא נצטרך ללמוד שפה חדשה מאפס.
השאיפה שלנו היא שתהיה לנו תחושת ביטחון, רמת חיים טובה, חינוך טוב לילד, ביטוח בריאות שאפשר לסמוך עליו, ומזג אוויר לא קיצוני מדי עם הסתברות מינימלית לאסונות טבע.
נשמח לדעת האם מניסיונכם אנגליה עונה על הדרישות הנ"ל, והאם יש אזורים ספציפיים שכדאי לבדוק אותם.
וגם, מה הם החסרונות שם? מהם הקשיים המשמעותיים?
כל מידע יתקבל בברכה, תודה!


זה הכל תלוי
19/07/14 16:23
169צפיות
גם באנגליה יש אנשים שלא קל להם (ולא רק עניים), וצריך לזכור שמעבר מדינה כרוך בהוצאות מאד משמעותיות ולעתים קרובות גם לקחת צעד או שניים אחורה בקריירה.
השאלה הראשונה שצריכה להישראל היא האם יש לאחד מכם אזרחות אירופית/ בריטית? התשובה לשאלה הזו תבדיל בין "יש מה לדבר" ל"עדיף שתשקלו מקומות אחרים", אז נראה לי שהכי טוב להתחיל משם.
תודה על התגובה,
19/07/14 16:32
173צפיות
אין לנו אזרחות אבל ככל הנראה אנחנו עומדים בקריטריונים הנדרשים כדי שיקבלו אותנו למרות זאת (=כסף). ואם לא, יש לבעלי אפשרות לעבוד שם אצל לקוח שלו, שיכול לסדר לנו את הניירת הדרושה.
אשמח אם תוכל להרחיב קצת על ההוצאות הכרוכות במעבר מדינה... בגדול, כשנעזוב יהיו ברשותנו לפחות 2.5 מיליון ש"ח. זה אמור להספיק לנו להוצאות המעבר + קניית נכס למגורים במדינת היעד. נשמע בר ביצוע?
אוקיי
19/07/14 17:05
175צפיות
אם יהיו לכם 2.5 מליון ש"ח זמינים, אז הוצאות מעבר זה לא מהותי עבורכם, זה כמה עשרות אלפי שקלים במקרה הקיצוני. זה גם הרבה מעל ומעבר לסכום שתידרשו לו אם תלכו על ויזת הקמת עסק (TIER 1 ENTREPRENEUR) שדורשת 200 אלף פאונד זמינים.
מבחינת רכישת בית זה תלוי מאד איפה אתם מחפשים. , בהנחה שאתם לא רוצים להוציא את כל הסכום הזה על בית, נאמר שיש לכם כ-400 אלף פאונד. מחוץ ללונדון זה סכום לא רע לבית יפה/ מדהים (זה תלוי באיזה אזור אתם תרצו לגור, כעיקרון כל הדרום-מזרח+רוב החוף הדרומי זה יספיק לבית יפה, בכל שאר בריטניה זה יספיק לבתים בחלק העליון של השוק. שימו לב שלונדון היא כבר סיפור אחר לגמרי, מחירי הנכסים שם זה משהו פסיכי לגמרי וגם לא מאד משתלם בהתחשב באיכות החיים שאפשר להשיג במחירים נמוכים משמעותית קרוב מאד ללונדון). אתם יכולים לראות פירוט של הערך הנוכחי של בתים לפי אזורים כאן (תרדו קצת למטה בלינק ותראו טבלה מחולקת לאזורים)-
http://www.zoopla.co.uk/home-values/

ככה שזה בהחלט מאד בר ביצוע, זה הרבה יותר ממה שרוב האנשים עוברים איתו. ככה שלדעתי אתם צריכים להתחיל לחשוב איזה אזור מתאים לכם. אם חשוב לכם חינוך טוב, ירוק, רמת חיים גבוהה, אני הייתי מציע לכם לשקול את האזור שנמצא צפון מזרחית (אוקספורד), מזרחית (ברקשיר) או דרום מזרחית (סארי) ללונדון. אלה האזורים עם איכות החיים הגבוהה ביותר בבריטניה, הגישה לחינוך הטוב ביותר, ואם זה חשוב לכם אז לדעתי גם יש ריכוז של ישראלים באזורים הללו. וכמובן זה קרוב מאד לבירה.
שאלה לי אליך
19/07/14 17:51
155צפיות
כבעל מקצוע בתחומך.
האם מהגרים שמגיעים עם סכום כסף גדול אינם צריכים לתת הסבר לרשויות המס בעת הקניה למקור הכסף?
בגלל הפיקוח על הון שחור וחוקים נגד הלבנת הון שנאכפים לאחרונה בחומרה יתרה.
זו שאלה מעניינת
19/07/14 19:04
140צפיות
האמת שאני לא יודע איזו אינטראקציה יש לצד הרוכש מול רשויות המס, אבל בהנחה שהם יהיו תושבים מבחינת HMRC בשנת המס (ובהנחה שהם ישהו בבריטניה יותר מחצי שנה, הם ייחשבו תושבים), כעיקרון הכסף שהם מעבירים מחו"ל חייב במס בבריטניה (עם הקלות כפל מס). אבל אני מכיר רק את הרקע התיאורטי של התחום הזה, ככה שאני לא בעמדה לתת תשובה חד משמעית על זה.
מבחינת החקיקה של הלבנת הון יש את נהלי "הכר את הלקוח" בעת פתיחת חשבון בנק, אני לא יודע אם HMRC בכלל מתעסקים בתחום של הלבנת הון.
הרי העיסקה לא מתבצעת במזומן
19/07/14 19:11
113צפיות
והבנק מחויב בהודעה לרשויות המס.
כן אבל אם יש להם חשבון בנק
19/07/14 19:26
107צפיות
הבנק כבר היה אמור לעשות להם וידוא זהות וכתובת, שבכך מסתכמים נהלי הכר את הלקוח. השאלה מה קורה אם לא פותחים חשבון בנק בבריטניה (זה די מופרך, אבל תיאורטית יכול להיות אני מניח לפחות באופן זמני). אם אני זוכר נכון אגב במקרה כזה הבנק בישראל מחוייב לנכות איזה סכום מאד גבוה מההעברה כדי לוודא שמדובר בכסף שמוסה.
גם אם מפקידים לחשבון המוכר
19/07/14 19:41
100צפיות
קימת,מעל סכום מסוים,על הבנק חובת דיווח לרשויות המס.
כן, אנגליה בהחלט מתאימה (לנו)
20/07/14 23:56
140צפיות
מערכת החינוך פה (אנחנו גרים ביורקשיר) כמה וכמה רמות מעל מערכת החינוך הישראלית. רמת החיים טובה, יוקר המחיה נמוך יותר, תחושת הביטחון - אין מה להשוות לישראל. ביטוח הבריאות בחינם, מזג האוויר... ובכן, זאת נקודה לא משהו. כמו שאת יודעת היו לא מעט שטפונות בדרום החורף (אבל לא אצלנו בצפון). הרבה יותר קר מאשר בישראל (יורד מתחת לאפס) ויורד הרבה גשם בקיץ. וחוץ מזה שהחורף מבאס ויש שעות שמש ספורות ביום, גם כשהקיץ מגיע הוא לא משהו.


אנגליה מאוד רב תרבותית ולמרות שנאת הזרים באזורים מסוימים יש פה נכונות גדולה לקבל מהגרים.
אזורים למגורים - זה נורא תלוי בטעם שלכם, באישיות שלכם ובדברים שחשובים לכם. חוק האצבע אצלנו בצפון אומר שככל שמצפינים האנשים נעשים חמימים ולבביים יותר. עם זאת, לדעתי בריסטול עיר מהממת וגם בה יש קהילה יהודית/ישראלית.

החסרונות: מזג האוויר. האוכל.
הקשיים המשמעותיים: לא קל להגר.

בהצלחה!
הי, תודה על התגובה
22/07/14 10:53
83צפיות
מאוד מעניין אותנו לקבל מידע מאנשים שכבר "עשו את זה".
נשמח לשמוע קצת יותר על קשיי ההגירה... כדי שנדע לקראת מה אנחנו הולכים...
וגם, האם אתם שלמים עם ההחלטה לגור שם ומתכננים להישאר שם לתמיד?
סולו עיצוב גרפי לימודים אונליין

עיצוב גרפי בלי לצאת מהבית

אחד על אחד אונליין בקצב שלך התקשר עכשיו 073-7576037


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה