לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים/welkom/bienvenidos/welcome/Willkommen/bienvenue/Velkommen שלום! זהו הפורום של אלו שרואים עצמם ישראלים, חיים באירופה ממש או וירטואלית, חושבים, שואלים ועונים בבעיות הרות עולם וגם בדיונים נוקבים לגבי תפקידו של מי להוריד את הזבל ואיזה קפה שותים על הבוקר. המנון הפורום (כל הזכויות שמורות לבולי) : עשרה משרשרים תשעה מקשקשים שמונה מחרטטים שבעה מבלבלים ששה מפטפטים חמישה ממלמלים ארבעה מלהגים שלושה מבלפים שניים מנהלים אחד פורום מטרת הפורום פורום ישראלים באירופה הוא פורום חברתי. הפורום מיועד לכל מי שמוצא את החיים באירופה מעניינים בצורה כזאת או אחרת. תכנים אין לפורום נושא מוגדר, והגולשים מוזמנים לפתוח דיון בכל נושא שעולה על דעתם. שפה השפה המועדפת בפורום היא העברית. עם זאת, מותר להביא קישורים, לכתוב שירים ולברך גם בשפות אחרות. שאלות אורחים אנחנו תמיד שמחים לעזור לשאלות ממוקדות וענייניות, ובתנאי שיש ביכולתנו לספק תשובה מהותית. אורחים המגיעים לפורום עם שאלות מתבקשים לחפש ראשית בארכיון הפורום ו/או לתת כמה שיותר פרטים רלוונטים. פניות בנושאים הבאים ,תמחקנה ללא התראה: 1. שאלות בנושאי תיירות. אנא פנו לפורום 229 - טיולים וחופשות. 2. שאלות בנושאי הגירה/אשרות. אנא פנו לפורום 1588 - עוברים לאירופה. תכנים אסורים הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות למחוק כל הודעה שהיא מוצאת לא ראויה. בין השאר, נדגיש כי: 1. הפרסום אסור בהחלט. פרסומות ימחקו מידית. במקרים של פרסום חוזר או הצפה - יחסם הגולש ללא התרעה נוספת. 2. לא יערך דיון בפורום על אופן ניהולו. ביקורת על הניהול או המנהלים במסרים בלבד. 3. אין לבקש מחיקת הודעה באמצעות הודעה בפורום. בקשות מחיקה אך ורק במסרים. אופי הפורום הפורום אמנם פתוח אבל כמו ברוב הפורומים החברתיים, להבדיל מאלו האינפורמטיבים, קיים בו גרעין קשה של גולשים קבועים שנכנסים אליו כל כל יום ומהווים קבוצה חברתית וירטואלית מגובשת. הקבוצה הזו רואה במקום הזה את מקום המפגש שלה. זה לא אומר שחדשים לא רצויים. להיפך. מחדשים או מעוברי אורח מזדמנים מצופה שיתגמשו לפי כללי המקום, הווה אומר: נימוס אלמנטרי, הצגה עצמית של הגולש החדש, חוש הומור מינימלי וציניות במידה. השתלבות חלקה ונעימה! הגבלת אחריות תקנון זה כפוף לתקנון תפוז, ובכל מקרה של סתירה תקנון תפוז הוא הרלוונטי.

ברוכים הבאים! פיב"א הנו פורום חברתי. הפרסום בפורום אסור. נשמח אם תקראו את תקנון הפורום. גלישה נעימה!
הודעה חדשה

איטליה
01/03/15 14:44
95צפיות
קיבלתי תשובה  חיובית לגבי עבודה במילנו לתקופה של שנה. אשתי חוששת בגלל : מוסלמים , שפה ומנטליות , איכותי חיים... יש סיבה לדאוג ?  איך הקהילה הישראלית ויהודית במילנו ? ...
אני מת על מוסלמים
02/03/15 12:46
63צפיות
אז אני מקנא בך שאת נוסעת למקום עם מוסלמים. הלוואי עלי בעיר הלבנה והמשעממת שלי
אשתך חיה במדינה עם 16% מוסלמים
02/03/15 16:26
54צפיות
 וחוששת ממוסלמים במדינה שבה פחות מ-4% מוסלמים?
  איך בדיוק עובד ההיגיון שלה לא הבנתי
תסכים איתי שתחושת הביטחון שלך שונה בחו"ל מאשר בישראל.
02/03/15 18:03
50צפיות
קל וחומר לאדם שלא דובר את השפה עם גל האנטישמיות הזה ששוטף את אירופה.
 
אתה צודק
02/03/15 19:05
43צפיות
בבתים כאן אין ממ"דים, שזה פשוט פחד אלוהים. מצד שני אף אחד לא יורה עלינו טילים, ככה שאתה יודע, מסתדרים.
ברור שהיא שונה, בישראל הרבה יותר מפחיד והרבה פחות בטוח.
02/03/15 22:30
36צפיות
ואני אישה.
אם תסביר את החששות, אולי אפשר יהיה להקל עליהם
03/03/15 08:38
19צפיות
"אשתי חוששת בגלל : מוסלמים , שפה ומנטליות , איכותי חיים..." לכשעצמו לא מספק הסברים.
- כפי שנכתב לך, בישראל יש הרבה יותר מוסלמים, ובאופן יחסי לגודל האוכלוסיה, זהו הפרש אדיר. אבל נשאלת השאלה האם מוסלמים לכשעצמם מהווים בעיה (ואז קשה לענות ברצינות לזה), או שהחשש הוא מפני משהו אחר כאשר המוסלמים מהווים שם ג'אנרי אליו (גם קשה לענות על זה ברצינות, אבל אולי אפשר טוב יותר).
- שפה עלולה להיות בעיה, אך הבעיה הזו תלויה בעוד גורמים כמו שפות שכן ידועות, ומה התמיכה שתתקבל ממקום העבודה.
- מנטליות כנ"ל.
- איכות חיים כנ"ל.
 
מעבר למדינה אחרת, ביבשת אחרת, עם שפה אחרת, מעבר שישנה את כל המוכר אינו קל. גם מי שמחכים לו בקוצר רוח נתקלים בקשיים. כדי להתגבר עליהם כדאי להגיע מוכנים, אבל כדי להגיע מוכנים, כדאי לחשוב מה מפחיד אתכם באמת, ולא לזרוק מילים שהתקשורת שתלה במוחכם כבעיות.
לגבי עידכון נישואין בשגרירות: מסתבר שאין דד-ליין
02/03/15 17:19
33צפיות
מבחינתם זו חובה כללית, אין להם בעייה כלשהי עם תעודה ישנה, אבל - שנה אחרי שחוק הנישואין המאפשר נישואין חד-מניים נכנס לתוקפו, ורבעון שלם אחרי שניתן להמיר שותפות אזרחית בריטית קיימת לנישואין - השגרירות לא ידעה שניתן לעשות כן רטוראקטיבית.
 
משום שאין לנו כוונה כלשהי לעבור לארץ או אפילו תוכניות לבקר בה בעתיד הקרוב לא נטרח לעדכן את השגרירות באופן מיידי אחרי השידרוג. אם אי פעם יהיה לנו צורך כזה - נעדכן אותם בעתיד אם וכאשר יתעורר הצורך. 
 
 
היי עזרה בבקשה!
01/03/15 14:41
74צפיות
חיפשתי פורומים שיכולים לעזור לי והגעתי אליכם
אז ככה
אני גרושה+1 שעומדת להתחתן בשבדיה או בפינלנד בעוד חודשיים, עדיין לא החלטנו איפה. 
הבנתי שאני צריכה תמצית רישום ממשרד הפנים שרשום שם שאני גרושה
עכשיו יש למישהו מושג מה עוד אני צריכה להביא איתי? אף אחד לא יודע :/
תעודת לידה גם הכנתי למקרה הצורך באנגלית.
תמצית רישום אפשר לקבל רק בעברית.
איפה אני מתרגמת את התמצית לאנגלית? ואמרו לי שיש צורך בחותמת בדואר על הטופס? מישהו יודע מה זה, איך זה ולמה זה?
בבקשה עזרתכם תודה!
קצת סדר
01/03/15 20:45
51צפיות
אמנם לא מכירה את הליכי הנישואין לא בפינלנד ולא בשבדיה אבל יכולה לעזור עם כמה עצות כלליות:
 
ראשית, תבדקו שהמדינה בה אתם מתחתנים אכן מכירה באנגלית לצורך הצגת מסמכים רשמיים ממדינה אחרת. אולי לנו בתור ישראלים זה נראה טרוויאלי להציג מסמכים באנגלית, אבל לא כך ברוב מדינות אירופה.
 
שנית, את התמצית רישום אכן יש לתרגם לשפה הרשמית של המדינה בה אתם מתחתנים. החותמת בדואר שאת מדברת עליה היא חותמת אפוסטיל, כלומר אישור רשמי של מדינת ישראל (שחתומה על אמנת האג) כי אכן מדובר במסמך רשמי שהיא מנפיקה לאזרחיה. החותמת הזו מעידה על אמינות מהות המסמך והגורם שהנפיק אותו. את האפוסטיל מקבלים במשרד החוץ בירושלים או דרך שגרירות ישראל במדינה בה אתם גרים. את התרגום, שימי לב, יש לעשות רק למסמך שעליו יש חותמת אפוסטיל. תמצית רישום מתורגמת ללא החותמת לא תהיה קבילה.
כמו כן, לרוב הדרישה היא לתרגום רשמי. חשוב מאוד לבדוק איזה סוג של תרגום קביל על הרשויות (נוטריון, מוסמך) כדי למנוע בזבוז זמן וכסף.
 
ולסיום, האם לא יהיה פשוט לבדוק את הדרישות לנישואין באתר משרד הפנים של המדינה בה אתם מתכוונים להתחתן? לרוב הדרישות מוצגות בצורה ברורה. שיהיה לכם בהצלחה ומזל טוב!
º
סרטון איפור לפורים :)
הודעה זו מכילה סרטונים
01/03/15 00:18
23צפיות
הוצאת רשיון נהיגה ספרדי
24/02/15 11:44
47צפיות

שלום,

מישהו פה הוציא רשיון נהיגה ספרדי ויכול לעזור עם איך בדיוק עושים את זה? איפה לקבוע פגישה ומה צריך להביא?
האם קודם צריך להוציא איזה "רשיון נהיגה בינלאומי" בארץ או שמספיקה הויזת מגורים והרשיון הישראלי?

תודה
 
היי, הוצאתי רשיון ספרדי ב-2006
24/02/15 20:09
58צפיות
משום שאין הסכמי המרה בין ישראל וספרד, ועל כן אי אפשר להמיר רשיון ישראלי בספרדי.
אם את/ה מתכוונ/ת לעבור לגור בספרד יש לבקש בישראל רשיון בינלאומי, שעמו תוכל/י לנהוג בספרד עד חצי שנה.  בחצי השנה הזו יהיה עליך להוציא רשיון ספרדי, ללא כל קיצורי דרך או הנחות: מס' מינימום של שיעורי נהיגה (שהיום אין לי מושג כמה הם... בזמני זה היה 15), אגרות, בדיקות ראיה, תאוריה וטסט מעשי.
הבחינות בספרדית, אם כי שמעתי שאפשר לבקש גם באנגלית (בפועל הבנתי שזה אולי אפשרי רק בערים הגדולות). בהצלחה.
השיטה הספרדית מאד מסובכת, יש לך אופציה אחרת באירופה?
25/02/15 03:14
62צפיות
 
באיחוד האירופאי כל המדינות מכירות זו ברישיונה של האחרת וסמל האיחוד מתנוסס על הכרטיס עצמו. אם אתה תושב ספרד בלבד זו אינה באמת אופציה, ואם אכן אתה חייב להוציא רישיון ספרדי מהתחלה זה דבר מאד מסובך כפי שאמרה La Milagrosa.
 
אני גר בבריטניה בקיץ ובספרד בחורף, אז היתה לי נגיעה מסויימת במערכת הספרדית כשלמדתי לנהוג. השיטה הבריטית בירוקרטית פחות, בבירור מסויים שמעתי שהתאוריה הספרדית עבה פי 3 מספר הדרכים הבריטי הרשמי, ואכן שמעתי על שיטת שיעורי המינימום הן לפני הטסט והן בין הטסטים (ככל שמספר הטסט עולה כך מספר השיעורים שביניהם עולה).
 
בהתחלה למדתי לרישיון בריטי-אוטומטי, וכשהקיץ הגיע לסופו והמעבר לספרד היה על הפרק התחלתי לברר אם ניתן לעבור מהמערכת הלימוד הבריטית למערכת הלימוד הפורמאלית בספרד והתשובה היתה שלא. התאוריה הבריטית לא נחשבה לעניין ספרד כנ"ל "רישיון הלמידה הזמני" הבריטי, וכדי לעשות טסט ספרדי צריך להתחיל את כל המערכת הספרדית מאפס. כמו כן - גיברלטר אמנם מכירה בתאוריה הבריטית אך לא מאפשרת לעשות בה טסט מבלי לגור בה תקופה מסויימת - 6 חודשים לתושבי ספרד, או חודש-חודשיים לתושבי הממלכה המאוחדת תוך החשבת תושבות בממלכה המאוחדת לצורך תושבות בגיברלטר. בסוף קבעתי טסט בריטי לאמצע החורף, בעת ביקור מתוכנן.
 
הייתי צריך להמשיך לנהוג אז יצרתי קשר עם בית ספר נהיגה ספרדי שיכל לספק מכונית אוטומטית ומורה דובר אנגלית (במקומות רבים נאמר לי שזה או זה לא קיימים בספרד, זו שיטה ספרדית להתמודד עם דרישות של זרים - לטעון שבארצם אין דבר כזה או אחר כשלמעשה רק בעסק שלהם אין). הרישום איתם היה מאד פורמאלי במשרד, תוך הצגת דרכון, רישיון הלמידה הבריטי שאמנם אין לו מעמד בספרד אך הצגתי בכל זאת, את כרטיס השיעורים של המורה הבריטית שהיה די מלא, ומסמך הזמנת הטסט הבריטי שציין שמדובר בטסט אוטומטי. הם די התפלאו כי לטענתם בספרד אין טסט אוטומטי ( קטגוריה B78  ברישיון אירופאי).  משום שלמדתי לטסט בריטי הם היו מוכנים שאצא לשיעורי נהיגה פרקטיים מבלי שאעבור קודם כל את שלב התאוריה הספרדית (מה שאי אפשר לעשות אם לומדים לטסט ספרדי - אצלהם צריך לעשות קודם כל תאוריה) ובמשך חודש וקצת עשיתי שיעור כפול אחד ( פעמיים 45 דק' - שיעור ספרדי הוא 45 דק' בלבד לעומת שעה באנגליה ) פעם בשבוע. עוד דבר מעניין הוא שבספרד לא עושים רוורס סביב פינות, אחד משלושת התרגילים הסטנדרטיים בבריטניה - וכשהסברתי להם שאצטרך לעשות זאת הם הביאו השתאות (אמרתי להם לגגל אם אינם מאמינים לי).
 
בסופו של דבר עברתי בטסט ראשון בריטי, ואז - אחרי שגיליתי שהספרדים רוצים לדרוש כפול על שכירת רכב אוטומטי בארצם - למדתי מכונית ידנית בבריטניה והסבתי לרישיון ידני, גם בטסט ראשון.
 
 
 
º
רק לציין שבמשרדם היו ממש כיתות עם מחשבים לתאוריה.
25/02/15 03:18
26צפיות
תודה רבה על כל העזרה
25/02/15 18:52
43צפיות
אני כבר גר פה יותר משנה וחצי, אז אני חושש שוראירציות עם מדינה אחרת באיחוד לא באמת על הפרק.
העניין לא הפריע לי באמת עד היום, כי אף פעם לא הייתי צריך לנהוג (בגלל הרכבות שמגיעות פחות או יותר לכל מקום פה).
הסיבה שהתחלתי לברר - היא שהרשיון הישראלי שלי מגיע לסיומו עוד פחות משנה, ולא רואה שום טעם לחדש אותו אם אני יכול להוציא רשיון מקומי שאני ממש אוכל לנהוג איתו באופן חוקי (אני משער שגם בביקורים בארץ).
אני אברר פה עם בתי ספר לנהיגה מה הנוהל, ואם אפשר לעשות חלק מהבחינות באנגלית. אם לא, כנראה הגיע הזמן לעבוד על הספרדית.
תשובות
26/02/15 16:15
46צפיות
עבדתי בבי"ס לנהיגה בספרד במשך יותר משנה, כך שאני יכול לומר לך פחות או יותר את הדברים הבאים:
 
ספרד מחשיבה את החלק התאורטי לחשוב מאוד בכל סוגי הרישוי, החל מרכב ועד לנשק, כך שההתמקדות שלה בתאוריה תמיד היתה יותר מבמדינות אחרות. לא מזמן ערכו רפורמה והיא נוחה מאוד ללמידה, בתי הספר רבים מציעים היום כיתות ממוחשבות ויש להם שיטה, ויש גם ספריות שמציעות את זה, ככה שזה לא נורא. זכורים לי מקרים מעטים מאוד של אנשים שלא עברו אותה. התאוריה מוצעת בכל השפות האירופאיות העיקריות ובכל השפות המדוברות בספרד. אתה יכול למצוא באינטרנט חומר ללימוד התאוריה באנגלית.
 
לגבי הטסט, בספרד הוא נחשב ליחסית קל, אמרו לנו זאת תלמידים שלמדו גם במדינות אחרות, כולל בריטניה אגב (מפיו של תלמיד אמריקאי). לא אשכח שהוא ממש שנא את כל מה שקשור בביוקרטיה האנגלית, וזה היה בזמן שאנגליה די משכה אותי ורציתי לעבור לשם. כיום אני מסמפט אותה הרבה פחות. ככה שעל טעם ועל ריח.
 
טסט על מכונית אוטומטית, שאני אף פעם לא ממליץ לעשות כי אם כבר לדעת לנהוג אז לדעת לנהוג, קיים בספרד לפחות מ 2008, שעל זה אני יכול להעיד, ולדעתי גם הרבה לפני כן. מדובר באותו קוד 78, שכיום גם ניתן לשייך אותו לכלי רכב דו-גלגליים. למעשה, ישנם כיום מקומות שמלמדים רק לאוטומטי. אבל שוב - אתה כבר יודע לנהוג אז אין בעיה.
 
גם קיימים כל מיני דברים "מוזרים", כמו מכוניות עד 50cc שבהן ניתן לנהוג עם רשיון קטנוע, למי שאין לו יותר מזה, או מכוניות חשמליות שבטיוטת החוק הנוכחית יקבלו סעיף מגביל משלהן כמו האוטומט.
 
חשוב לדעת: החוק הספרדי לא מציב מינימום או מקסימום לשיעורי נהיגה. מי שמציב את זה הם בתי הספר והמורים שרוצים מן הסתם להרוויח. אצלנו מי שהיה מגיע עם רישיון זר היה נדרש לעבור 6 שיעורים. תברר בכל מקום אם הוא מציב מינימום ומה הוא במקרה שלך.
 
הערה בנוגע לרשיון הבינלאומי, כי קראתי משהו על זה למעלה, למרות שלא נוגעת אליך כי אתה כבר זמן רב בספרד ולא יכול לנהוג ממילא ללא רשיון מקומי או אירופאי. בניגוד לתיירים שלגביהם עדיין אף אחד לא ממש סגור אם ניתן לנהוג בלעדיו או לא (כל מקרה לגופו), במקרה של תושבים אין צורך לנהוג עם רשיון בינלאומי. החוק קובע שבחצי השנה הראשונה הנהיגה יכולה להתבצע עם רשיון מדינת המקור בלבד שמקביל לספרדי לכל דבר.
 
אם אתה רוצה עוד עצות אשמח לענות לך בפרטי.
היי, רק כדי לוודא - האם הרישיון הבריטי לא מצריך הסבה כלשהי?
26/02/15 21:22
32צפיות
המצב שלי הוא שאני גר בבריטניה רוב השנה, ובספרד בחורף. אני רק רוצה לוודא שאם אי פעם אשנה את התמהיל או אם הספרדים יוכלו לטעון ששהיתי בספרד 183 יום הם לא יוכלו לדרוש שאצטרך לעשות הליך בירוקרטי כלשהו עם הרישויון הבריטי.
 
אני בקוסטה דל סול, אז הסיפור היה שאם דרשתי מורה דובר אנגלית היו כאלו, ואם דרשתי מכונית אוטומטית היו כאלו, אך לקח קצת זמן למצוא בית ספר בו היו השניים. בגלל מחירי שכירת המכוניות עשיתי מאז טסט ידני וגם אותו עברתי, אבל אם הייתי צריך ללמוד גם לנהוג וגם את המנגנון המגוכח של המכונית הידנית - הייתי מוותר על התענוג. לדעתי האיחוד צריך לאסור על מכוניות ידניות בגלל שהן מסוכנות בצמתים וביציאות לכביש המהיר.
 
ושאלה באזר ליציאה לכבישים המהירים:
 
בבריטניה אין יציאות מתמרור עצור באפס ל80 קמ"ש. אין. תמיד יש מסלול האצה כלשהו גם אם הוא קצר. כל האזור שלי בספרד מלא ביציאות כאלו. מורה הנהיגה הבריטי לא ידע להסביר לי איך לעשות דבר כזה והתפלא שדבר כזה קיים בכלל. איך לעזאזל אני אמור לצאת מכביש השירות שלי בהילוך ראשון ? (את טסט ההסבה עשיתי בספטמבר אז לא אוכל לשכור ידנית בספרד עד 2016, את עצתך אשמור איפהשהו - לא אוכל לתרגל אותה)
 
|*|נפתח פורום כבדי שמיעה וחרשים|*|
26/02/15 13:28
3צפיות
|שמאל|אנו שמחים לבשר על פתיחתו המחודשת של פורום כבדי שמיעה וחרשים.
אז איך מתמודדים עם ליקויי שמיעה? מהם הזכויות והשירותים שרלוונטיים לאוכלוסיית החרשים? ומהם מכשירי השמיעה שהכי מתאימים?

אתם מוזמנים להיכנס לפורום כבר עכשיו ולהעלות נושאים לדיון, לשאול ולשתף!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
טבעת השלום- מה דעתכם?
22/02/15 22:39
131צפיות
בטוחה שרבים מכם קראו על אירוע 'טבעת השלום' שהתקיים באוסלו (וגם בברגן) אתמול. אז הקיפו מוסלמים את בית הכנסת באוסלו כתמיכה לקהילה היהודית אחרי הפיגוע שהיה בקופנהגן לפני שבוע.
 
מה דעתכם על האירוע?
מחווה של שלום מבורכת?
או הצגה מצד מוסלמים?
60 גוונים של ירוק.
23/02/15 11:25
112צפיות
הוואהביזם הסעודי זו דת קיצונית שמשתלטת על קהילות מוסלמיות מתונות בהרבה ע"י מכאניזם כפול של כסף וכוח אדם. יש עדיין הרבה איסלאם מתון - האהמדים למשל, אלג'יראים ברברים שלא עברו ערביזציה, קיסרית איראן היושבת בפריז (תצפו בסרט "המלכה ואני" באיזו הזדמנות) וכאן המקום להעיד שבאירופה האיראנים מניפים אך ורק את דגל השאה עם האריה, מוסלמים במכון כושר של גייז שבשיחת סאונה ייעצו האחד לשני שעדיף לאכול במסעדה כשרה אם אי אפשר למצא בשר חלאל, ואני בטוח שהקוראים פה יכולים להביא עוד דוגמאות.
 
מהבחינה הזו אני חושב שמדובר במהלך אמיתי, אבל שהקהילות המוסלמיות באירופה צריכות להיות חזקות יותר בהתנגדותן לקיצוניות.
 
לדעתי אין הבדל כלשהו בין יחסם של הבוסים הערבים לפועלים הפקיסטנים והבנגלדשים שעובדים בתנאים מחפירים במדינות המפרץ לבין יחסם של מגייסי ISIS לדור השני והשלישי של מהגרי ארצות אלו באירופה. זהו ניצול של מי שאינו בחמולה. בתקופת האינטיפדה השנייה ראיתי בטלוויזיה זבל אנושי ששלח נערים פלשתינים רבים למות כפצצות אדם מתבכיין על בנו שלו שנהרג בניסיון חיסול כושל. זה יחסם של הקיצוניים האלו למוסלמים שאינם ממשפחתם - expendable - ברי שימוש / ברי תחליף- וככל שהקהילה המוסלמית תבין שבעיני הקיצוניים היא שם כדי להתאבד למענם כך יגדל הסיכוי לפירוד בינה לבין הקיצונים.
אתה מחפש את התשובה מתחת לפנס
23/02/15 13:14
93צפיות
שורש הבעיה בכלל לא קשור לווהביזם. הרדיקליזציה של צעירים מוסלמים במדינות המערב קשורה נובעת מסיבות שכולן מוכלות בקהילה המוסלמית והקהילה ככללה, בלי שום קשר לסעודיה. http://blogs.telegraph.co.uk/news/timstanley/10028....
 
ובהערת אגב, אינתפאדה ולא אינטיפדה. אך ורק בת' ולעולם לא בט'.
בהחלט יש תופעה מקבילת חב"ד של וואהביזם.
23/02/15 16:02
91צפיות
אצלנו בבריטניה רובה המכריע של הקהילה המוסלמית אינה ערבית אלא הודית-פקיסטאנית (בהודו יותר מוסלמים מכל פקיסטאן, אך בגלל תרומות סעודיות בכסף ואנשי דת המסגדים שלהם עברו תהליך של הכפפה לרוח הדתית המגיעה מסעודיה במקום שימשיכו את האיסלאם המתון של תת היבשת. עיתונאית מוסלמית גלויית ראש כמו יסמין אליבי - בראון (ילידת אוגנדה ממוצא הודי-מוסלמי שגורשה לבריטניה עם משפחתה בשנות ה70) לא היתה מוצאת את מקומה במסגדים האלו. את תיאור הערביזציה - איסלמיזציה שמעתי גם ממכרה אלג'יראית ברברית שתיארה איך בנוסף לתרומות הכספיות ואנשי הדת הסעודים סיפקו לארצה גם מורים שעודדו הקצנה דתית.
 
במידה מסויימת זה לא שונה מקהילות יהודיות קטנות שאין להן רב אז הן מוכנות לקבל חב"דניק שמאמין שהלובביץ' הוא ישו.
אתה מקור בלתי נדלה של ידע
23/02/15 17:29
84צפיות
לרוע המזל הוא לא רלוונטי. שם לב:
אבו חמזה אלמצרי, מטיף קיצוני שפעל במסגד Finsbury Park, הוא מצרי
אבו מסעב א-זרקאווי (עליו השלום), מנהיג אלקאעדה בעיראק, היה מהעיר זרקא אשר בירדן
אבו בכר אלבגדאדי, מנהיג דאע"ש, הוא כמובן מבגדד אשר בעיראק
איימן א-זוואהירי, מנהיג אלקאעדה, הוא גם כן מצרי
אבו בכר באשיר, מנהיג אלג'מאעה אלאסלאמיה בדרום מזרח אסיה, היה אינדונזי
ועוד הרשימה ארוכה.
 
היחיד שהיה סעודי הוא אסאמה בן לאדן, והוא סיפק בעיקר כסף, בעוד שהאידאולוגיה באה בעיקר מא-זוואהירי. ומה שמגחיך לגמרי את מה שכתבת היא העובדה שכעסו של בן לאדן יצא על זה שסעודיה משתפת פעולה עם המערב. בקיצור, האידאולוגיה של הג'האד העולמי כנגד המערב איננה מסעודיה. דווקא מצרים, מקום הולדתה של תנועת האחים המוסלמים, היא מקור משמעותי יותר לאידאולוגיה קיצונית, ובעיקר פאן-אסלאמית.
 
אם אתה באמת רוצה השוואה לזרמים ביהדות, אז אם תסתכל על חב"ד, זאת אולי תנועה מסיונרית ואותודוקסית, אבל מאוד מתונה ופרגמטית ביחסה לחברה. אני לא בטוח שזאת מקבילה טובה לווהביזם, אבל אם אתה מחפש מקבילה לדתיות עם אג'נדה פוליטית ומיליטנטית, אז אתה דווקא צריך לחפש בציונות הדתית, שהיא לכאורה פרוגרסיבית. ישיבת עוד יוסף חי הרבה יותר מתאימה כמקבילה לטאליבן מאשר איזה חיידר בברוקלין.
 
עוד עובדה חשובה היא, שמה שגורם לצעירים מוסלמים מאירופה לנסוע ולהלחם בסוריה, זה לא הטפה במסגדים, אלא בעיקר הרשתות החברתיות. בקיצור נמרץ, גם אם כל מה שאמרת הוא נכון, זה ממש לא קשור. עשה לעצמך טובה, וקרא את המאמר לעיל.
רוב מי שמנית ערבים, רוב המוסלמים בבריטניה מתת היבשת ההודית.
24/02/15 02:10
62צפיות
מנית רשימה שלמה של ערבים שאמנם אינם סעודים אך מקורם בטבעת הפנימית של העולם הערבי. מרבית המתגייסים מאירופה הם מאלג'יריה (צרפת ) ותת היבשת ההודית (בריטניה ).
 
ספציפית אבו-חמזה השתלט על מסגד שהקימו מוסלמים מתונים יותר, הוועד המקורי פחד ממנו והקיצונים שלו, ועם גירושו משם ע"י הרשויות הוועד המקורי חזר לנהל את המקום.
 
אם נדמה את המוסלמים המתונים מתת היבשת ההודית וצפון אפריקה הצרפתית למסורתיים בארץ, הרי שהשלב הראשון והקריטי ברדיקליזציה הוא שלב האורתודוקסיה, השלב בו עוברים ממצב של פשרה עם מה שאפשרי בסביבה הזרה למצב שבו מחשיבים את ההלכה הדתית כחוק מחייב עליון. אנשי הדת והתרומות הסעודיות ביצעו את השלב הזה בקהילות מוסלמיות באירופה כאשר החליפו אנשי דת מהדור הראשון וארצות המוצא המקוריות.
 
ההשוואה שלי לחב"ד ישירה ומתבקשת. בית הכנסת של קרוביי עבר משהו דומה. הם לא הצליחו למצא רב מקומי אז בסופו של דבר הביאו חב"דניק מישראל כי הם היו צריכים רב. הוא צריך להסתגל לקהילה שמגיעה ברכב בשבת, להשתתפותם של לא-יהודים בארועי חיים חשובים כמו הלוויות או חתונות, או לכך שחברי קהילתו ישתתפו גם בארועי חיים כאלו מטעם הזרמים הקונסרבטיבים והרפורמים , אך עד כמה שינסה להתאים את עצמו לנסיבות ברור שהחינוך האורתודוקסי-ישראלי שלו אומר לו שהמצב ה"נכון" שונה. אינני אומר שהוא טרוריסט או נער גבעות - רק שהוא בא מנסיבות שונות מאד לאלו של קהילתו ותפישת עולמו הדתית לא יכולה להתגמש.
 
הנערות שברחו לטורקיה למדו בבית ספר בו תלמידות רבות מגיעות בחיג'אב. זוהי אורתודוקסיזציה לעומת מי שהגיעו מאוגנדה בשנות ה70 ונשותיהם היו גלויות ראש. האלג'יראית שסיפרה לי על תהליך הערביזציה-איסלמיזציה בארצה היתה גלויית ראש עם שיער תפוזינה  קצוץ - ועדיין הגדירה את עצמה כמוסלמית מאמינה. השלב הראשון של ההקצנה הוא מעבר ממסורתיות "מזרחית" טיפוסית לתפיסה הלכתית מחייבת.  
לא הבנתי
23/02/15 23:18
79צפיות
המאמר הזה מנסה לטעון ברצינות שכל הטירור הוא תוצאה של שיעמום?
 
חשבתי שאנשים גם יכולים לקחת קורס קדרות או לנסות סמים
לא ממש
24/02/15 12:05
70צפיות
אם אתה נערה מוסלמית ממשפחה מסורתית האפשרויות שלך מוגבלות מאוד. מנערה שהמקסימום שהיא יכולה לצפות לו הוא שידוך למישהו שהיא מעולם לא פגשה ואז הריון וילדים, היא הופכת לג'יהדיסטית, שיש להם מעמד של כוכבי רוק. נכון שהמציאות היא לא כזאת, ומה שהיא תקבל בסוריה גרוע לפחות כמו מה שהיתה מקבלת לו היתה נשארת בבית, אבל לפחות עד שהיא מגיעה לשם סוריה היא בגדר פנטזיה. זה מה שהופך את הבריחה לאטרקציה.
 
הבעיה היא שצעירים מוסלמים נמצאים במלכוד. החברה המוסלמית, שבאופן פרדוקסלי באירופה יכולה להיות יותר שמרנית מבמדינות המקור, אומרת להם שהם צריכים להיות מוסלמים טובים. החברה האירופאית, שלמרות שהיא תולרנטית לגביהם, לא ממש רוצה לשלב אותם, ולפעמים הם אף נתקלים בגילויי גזענות. האפשרות היחידה שלהם לפרוץ גבולות, משהו שכל בן נוער רוצה, זה לברוח לסוריה ולהפוך לג'יהדיסט. צריך לזכור שמכל עשרות המליונים של המוסלמים שחיים באירופה (הרי מזכירים לנו חדשות לבקרים שאנחנו מוצפים), הרי שרק כמה מאות עשו את הבחירה הזאת. ברור שבחלק מהמקרים יש אלמנט של אידאולוגיה, אבל אתה צריך לשאול את עצמך, מה מניע נערה בת 15 מהמעמד הבינוני לברוח לסוריה בשביל להיות jihadi bride.
לא יודע למה, אבל גם ההסבר מהמאמר ושלך לא משכנעים
25/02/15 01:42
63צפיות
לא מעט מהמעורבים בפיגועים בשנים האחרונות היו בני המעמד הבינוני, ממשפחות מבוססות
ככה שהתירוץ של "החברה לא מקבלת אותם" ו"ניכור חברתי" לא ממש משכנע
 
אני לא מסכים לקו המחשבה שאומר "אנחנו לא מצליחים לתת הסבר הגיוני עבורינו למה בני נוער רוצים להפוך לרוצחים פסיכופטים ולכן נמצא תשובה שכרוכה בהאשמת עצמינו, גם עם כל העובדות לא מסתדרות עם התיאורייה הזו"
 
זה לא ממש חדש בהסטורייה האנושית שצעירים מתגייסים לטובת פעילות רצחנית בהינתן האידיאולוגיה ה"נכונה"
נראה לי כיוון הרבה יותר מבטיח בדרך של הסבר התופעה
25/02/15 09:20
60צפיות
מי שמתעקש להאשים את עצמו ב"אי-השתלבותם" של בני הנוער האלה טומן את ראשו בחול. על איזו השתלבות בדיוק מדובר כשרבים מהצעירים האלה נולדו וגדלו כל חייהם בבלגיה/אנגליה/צרפת להורים שהיגרו לפני 30 ו-40 שנה??
זה לא אומר שאין קשיים או ניכור בהיותך שייך למשפחה שהיא לא בלגית/בריטית/צרפתית לבנה טיפוסית, אבל מצד שני הסתגרות בתוך עצמך תוך התעקשות לשמר צביון מסויים לא בדיוק תורמת להשתלבות. אגב, במאמר מוסגר, מישהי שאני מכירה סיפרה לי על השכנים שלה, מהגרים מצפון אפריקה (לא זוכרת מאיזו מדינה בדיוק) שהגיעו לספרד לפי קרוב ל-40 שנה, הילדים שלהם נולדו וגדלו כספרדים לכל דבר. בעוד שההורים השתלבו באורח החיים המקומי, נראים ומתנהגים כספרדים לכל דבר - דווקא הילדה המתבגרת שלהם היא זו שהתחילה לעטות חיג'אב. אז על איזה ניכור והתנכלות מדובר כאן?
מי שחושב
25/02/15 13:00
58צפיות
שאין אפליה ודעות קדומות נגד מי שיש לו צבע עור שונה, או מנהגים שונים, או לבוש שונה, רוחץ בניקיון כפיו.
לא חושבת ככה
25/02/15 16:34
58צפיות
אבל גם לא חושבת שתחושות קיפוח, מוצדקות ככל שיהיו, נותנות לגיטמציה לאלימות
או, עכשיו זה ברור
25/02/15 18:54
44צפיות
לבישת חיג'אב זאת אלימות.
º
אני מבינה שלוגיקה היא לא לחם חוקך
25/02/15 22:28
22צפיות
חבל שלא שאלת קודם
26/02/15 00:30
44צפיות
כי מהתחלה היה לי ברור שאין לך מושג על מה אני מדבר.
º
אז לא אפריע ואתן לך להמשיך במונולוג
26/02/15 23:07
10צפיות
לא הצעת הסבר משכנע יותר
25/02/15 13:20
51צפיות
קודם כל, לא טענתי שהאשמה היא בחברה האירופית, אבל יש לה בהחלט תפקיד. ההבדל המשמעותי ביותר בין פיגוע התאומים לפיגועים בבריטניה (כולל כאלו שנכשלו או סוכלו) הוא שבארה"ב המפגעים היו זרים (אפילו לא מהגרים), ובבריטניה המפגעים היו בריטים, דור שני למהגרים. אי אפשר להוכיח דברים כאלו, אבל ההבדל הזה דורש הסבר. אם נסתכל על ערכי התרבות בארה"ב ובבריטניה, אזי בארה"ב ישנה זהות אמריקאית ברורה ותרבות של הגירה. שני אלו יוצרים מסלול ברור מאוד עבור המהגרים שבסופם מתקבל אזרח אמריקאי.
 
בבריטניה יש כשל בשתי הנקודות האלוץ ראשית, אין זהות בריטית. אין לך בעיה להיות סקוטי גאה לקלל את האנגלים, ללבוש קילט ולעבוד בסיטי. זה לא עובד אם אתה מנסה את אותו דבר עם זהות פקיסטנית, או מוסלמית. האמת שאפילו אם תבליט את הזהות היהודית שלך אני לא בטוח כמה רחוק תגיע. יש המון יהודים בתפקידי מפתח בבריטניה, אבל אני לא זוכר אפילו אחד שחובש כיפה.
שנית, יש מדיניות של "רב-תרבותיות" שזה אומר, כל אחד יחיה את חייו, אבל בפועל זה מוביל למנטליות של גטו. מעבר לזה, החברה הבריטית מעולם לא ציפתה שהמהגרים שהגיעו לבריטניה במחצית השניה של המאה ה-20 ישארו, ולכן בשום שלב לא באמת ניסתה לקלוט אותם. זאת תמיד היתה תוצאה שלאחר מעשה. זה אגב נכון לכל מדינות אירופה.
 
לדעתי יש כאן בבירור בעיה. זה לא אומר אשמה, אבל בעיה יש. השאלה היא איך החברה מטפלת בבעיות האלו. לדעתי אתה לא יכול לטעון  שאתה חי בחברה חופשית ופלורליסטית ובאותה נשימה לדרוש שהפרט ישתלב ויתאים את עצמו. ועוד לא התחלנו לדבר על גילויים ברורים של זנופוביה שמפריעים לדוברי עברית רק בהקשר האנטישמי, אבל לא בהקשרים אחרים.
 
בחזרה לעניין השעמום. בא נקרא לזה העדר הזדמנויות. שוב, שים עצמך בחיג'אב של נערה בת 15. בעיתון היה כתוב שהיא חלמה להיות רופאת שיניים. בטוח. זה מאוד נפוץ שנערה מתבגרת מפנטזת על נבירה בלועם של אנשים זרים. לדעתי זה לא מפתיע שהצטרפות לדאע"ש נראית לאותם נערים ונערות מוסלמים כפתרון קסמים. זאת גם הזדמנות להיות מוסלמים טובים (לפחות בעיניהם) וגם אפשרות לפרוק כל עול, שזה פחות או יותר מה שכל בן-נוער מנסה לעשות. לדעתי זה לא שונה מבני נוער שפונים לסמים, האידאולוגיה לא ממש משחקת תפקיד מרכזי.
 
באופן פרדוקסלי (לכאורה) ההקצנה הדתית היא סוג של מרד נעורים. נערה מוסלמית לא יכולה להתאפר כרצונה, ללבוש בגדים פרובוקטיבים, או תסרוקות אופנתיות. מה היא כן יכולה לעשות שהופך אותה לשונה? להתכסות מכף רגל ועד ראש. זה אולי נראה לא אינטואיטיבי למי שבא מתרבות אחרת, אבל לדעתי זה ברור כשמש. החיג'אב זה הפאנק החדש.
 
º
הקהילות המובלמיות בכל מקום צריכות להתנגד יותר לקיצונים.
24/02/15 20:58
30צפיות
º
המוסלמיות...
24/02/15 23:42
22צפיות
אולי במקום לדבר
25/02/15 22:39
70צפיות
תבואו לארץ להצביע
 
שנאמר כל מי שהציל קול מביבי כאילו הציל עולם ומלואו  
 
 
 
אני דווקא מקווה שביבי יבחר
26/02/15 01:33
68צפיות
מי יודע מה תפקידי האישה בנישואים ובבית?
24/02/15 21:04
80צפיות
התפרסם היום דף ממבחן ב'תפקידי האישה' בסמינר חרדי בירושלים של נשים עם צרכים מיוחדים.
לקרא ולא להאמין:
 
מרגיז, מעצבן, מקומם והזוי בכ"כ הרבה רמות!
אבל לפחות הבחורה עברה את המבחן...
הסכם שנגן - חותמת שחורה
24/02/15 02:46
70צפיות
שלום לכולם,
לפני שנתיים וחצי שהייתי צעיר יחסית קיבלתי עבודה מכובדת באחת ממדינות אירופה . הוסבר לי שדואגים לי לאישור עבודה ואני בתמימותי האמנתי להכל.
במהלך העבודה ניגש אליי שוטר סמוי וביקש לראות אישור עבודה (לאחר חודשיים באותה המדינה) גיליתי שהאישור עבודה בכלל לא היה מוכן ושבאותו רגע החברה שעבדתי בה לא ממש "הכירה" אותי יותר נשלחתי למעצר ולאחר מכן חזרה לישראל.
לא קיבלתי חותמת שחורה בתוך הדרכון אבל נאמר לי שלא אוכל להיכנס למדינות שנגן לפרק זמן מסויים.
לאחר שנתיים ניסיתי את מזלי לראות אם עבר הזמן וטסתי למדינה אירופאית אחרת ששמה אמרו לי שהם רואים שאני רשום במערכת השנגן. 
עשו לי תחקיר ושוב העלו אותי על מטוס ואמרו לי שבתחילת שנה הבאה (נתנו לי אף תאריך מדויק) אוכל לחזור למדינות שנגן . 
כמה שאלות לי אלייכם חשובות:
א. האם לאחר הזמן המסויים שנאמר לי הכל נמחק מהמערכת שלהם ויש לי "דף נקי" כמו שאומרים?
ב. במה זה יכול לפגוע בעתיד?
ג. לאיזה מדינות באירופה אין בעיה לטוס במהלך הזמן הקרוב ששם לא אצטרך לפחד לחזור חזרה לארץ ולדעת שבזבזבתי כסף  והשפלה בשדה תעופה כמו פעמים קודמות?
תודה לכל מי שיודע!
 
לאחר התאריך המדויק הכל נמחק
24/02/15 10:54
68צפיות
in the wiki you can find  all the schengen states.
|*|נפתח פורום טיפול באמנויות|*|
22/02/15 14:04
4צפיות
|צבע|רוצים לגשת לחיים בצורה קצת אחרת?
פורום טיפול באמנויות ? פורום חדש שקם על מנת לתת לכם את האפשרות לשאול הכל על לימודי טיפול באמצעות אמנויות.

לגעת בנפש של האדם הוא אחד האתגרים הגדולים ביותר איתם האנושות מתמודדת.
לחקור ולבדוק הפעם, לא באמצעים הקונבנציונליים אלא באמצעות כלים קצת שונים, לא שגרתיים.
בואו להתייעץ ולשמוע עוד על הלימודים בתחום -  מה התואר כולל? מה דרישות הקבלה? למי זה מתאים?

מחכים לכם עכשיו בפורום:http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

שייכות: האם אתם מרגישים בבית באירופה?
19/02/15 14:27
223צפיות
בעקבות האירועים בדנמרק וקריאת נתניהו ליהודי אירופה לעבור לישראל, מעניין לדעת:
 
האם המקום בו אתם גרים הוא הבית שלכם ולא רק במובן הפיזי?

האם אתם מרגישים שישראל היא הבית שלכם והמקום בו אתם מרגישים שייכים?
אם כבר לחיות
19/02/15 15:38
456צפיות
ברפובליקת בננות אז לפחות שזה יהיה בקאריבים. אני מעדיף את הסיכויים והסיכונים של מדינת שריעה באירופה מאשר במדינה היהודית של נתניהו.
º
ובלי קשר לפוליטיקה?
19/02/15 21:30
96צפיות
בננות זה בכלל חקלאות
20/02/15 11:10
147צפיות
אפשר להציג הכל כפוליטיקה. מדינת בננות מתייחס לאיך שמדינת ישראל מנוהלת. זאת מדינה שבה החברה מחולקת לסטראטות חברתיות ונשלטת בידי בעלי ההון. החלק השני שלי התייחס לעובדה שהמדינה מגדירה את עצמה כמדינה יהודית. אם זה לא היה ברור, אז אין לי ממש רצון לחיות במדינה שבה האוליגרכים והממסד מתעמרים באזרחים, ואין הגיון בכך שאחיה במדינה שיהודית אם אני לא רואה את עצמי ככזה.
º
צודק - רק משוגעים הזויים עולים לישראל כדי למות בעד ארצנו
21/02/15 15:42
50צפיות
לגמרי בבית
19/02/15 21:31
215צפיות
כשאני בארץ אני מרגיש לגמרי לא בבית ולגמרי שמח על זה....
ואם בדברי החכם הגדול נתניהו עסקינן, אני הייתי ממליץ לו בחום לסתום את הפה.  מצד אחד הוא צועק שאסור להכנע לטרור, ומצד שני כשקורה פיגוע אחד הוא קורא לאנשים לנטוש את הבתים שלהם ולהגר.
הוא מציג את עצמו כנציגם של כל היהודים בעולם, אז זהו שהוא לא.  הוא ראש ממשלת ישראל, לא ראש ממשלת היהודים. והוא אומר כל הזמן שישראל היא הבית של כל היהודים בעולם,  אז זהו שהיא לא.
כל ההצהרות האלה שופכות שמן על להבות האנטישמיות - הוא למעשה מחזק את דבריהם של האנטישמים שהיהודים לא שייכים לאירופה ושהנאמנות שלהם נתונה למדינת ישראל. הצהרות שלדעתי מסוכנות ביותר.  ודעתם של מנהיגי הקהילות היהודיות בצרפת ודנמרק דומה לדעתי.
שוב, אני אשמח מאוד אם הוא יסתום את הפה שלו.
מסכימה לגמרי והעלית נקודה טובה
19/02/15 21:52
168צפיות
בקשר לכניעה לטרור.
כ"כ הרבה יהודים בעולם נולדו וחיים מחוץ לישראל, ואני בטוחה שהרבה לא מרגישים זיקה לישראל או רואים אותה בתור בית פוטנציאלי.
יכולות להיות הרבה סיבות למה יהודי ירצה לעבור לארץ
19/02/15 21:59
169צפיות
אבל הרעיון הזה שמישהו יהגר לשם בשביל בטחון אישי, הארץ שבה מאז 1948 נהרגו יותר יהודים מאשר בכל שאר העולם יחד,  פשוט מעורר גיחוך
º
ומאז 1938? ובשנה האחרונה ישראל מול אירופה?
27/02/15 18:54
14צפיות
שנת 38 לא רלוונטית
27/02/15 19:30
36צפיות
כי אז מדינת ישראל, שאמורה להיות מקום מבטחים ליהודים, לא היתה קיימת.
לפני הלינק המצורף  נהרגו 53 יהודים במדינת ישראל בהתקפות טרור.  קצת יותר מאשר באירופה.
º
צ"ל "ב-2014 נהרגו 53 יהודים במדינת ישראל בהתקפות טרור"
28/02/15 01:56
7צפיות
זה פחות מאירופה
28/02/15 21:38
29צפיות
כי בישראל גרים כמעט 6 מליון יהודים ובאירופה אולי חצי מליון שמגדירים את עצמם כיהודים.
ושנת 38 לא רלבנטית רק למי שרוצה להדחיק.
צודק, ועוד הערה,
20/02/15 23:30
128צפיות
היה כתוב בעיתון שהוא רוצה להשקיע 45 מליון יורו בעידוד הגירה לארץ. לא עדיף להשקיע את הסכום הזה בתושבים הקיימים? אני בטוחה שיש מספיק מה לעשות בסכום הזה.
בבית
19/02/15 21:44
167צפיות
אבל אני לא מרגישה כ"כ נורבגית... אם כבר, יותר ישראלית.
בשבילי
19/02/15 23:08
191צפיות
כן. עד כמה שיש לי תחושת בית. לא שאני מרגישה צרפתיה, אבל אני מרגישה שייכת.
ישראל מעולם לא הרגישה כמו בית. לא אז, ובטח לא עכשיו.
נתניהו מדבר כחלק מהתעמולה הפנימית הרגילה. זה לא אמין ולא הגיוני. רק מחרחר צרות. 
 
º
לא להעלות לראשי!
20/02/15 00:30
59צפיות
גם אצלי תחושה כזו ואני חושבת
23/02/15 17:07
51צפיות
שתמיד אשאר ישראלית, אם כי ההורים שלי (ואולי כי עשו את ההגירה בגילאים בהרבה ממני) ואני מרגישה ששניהם ישראלים לכל דבר.. 
ישראל היא מזמן לא בית
20/02/15 13:37
160צפיות
לחילונים שפויים שלא בא להם שידרכו עליהם ולא בא להם לריב כל היום עם כולם  
 
 
שנתניהו יעשה מה שהלופטוואפה לא הצליח?
20/02/15 14:00
150צפיות
כל משפחתי המורחבת מבריטניה, רק הורי עלו לארץ. תמיד חיינו על הקו האווירי לשם עד שחזרתי. לא אגיד שאין הבדלי תרבות - במקרה שלי כשרק חזרתי היה הלם כפול בגלל שלא מצפים מאדם עם מבטא בריטי לגדול במקום אחר ולא עושים עבורו הנחות שעושים לאנשים עם מבטא זר. למי שחושב שיצליח להבריח אוכלוסייה שעמדה בפרץ מול היטלר, גרינג, והפצצות הבליץ במחי פיו יש בעיות אגו.
להרגיש "בבית" בסופו של דבר מרגישים
20/02/15 19:05
148צפיות
אבל בית יכול להיות לא מושלם או לא כל כך מתאים.. ועדיין הוא יהיה בית כי הפכנו את המקום לבית.
זו שאלה טובה יותר במובן של מה זה ישראל בשבילי היום. אכפת לי מאוד מישראל, לא שכחתי ואני גם מעבירה תרומות לשם (ז"א לא רק קוראת מאמרים וחדשות), זה לא סתם מקום שעזבתי וזנחתי. אם זה בית או לא בית, אולי זה היה יכול להיות אם הייתי מרגישה תקווה.
 
אנחנו שלוש שנים פה, ואני לא מרגיש בבית
21/02/15 08:11
158צפיות
אני מתאר לעצמי שלאי ידיעת השפה יש חלק גדול בזה, כמו גם הבדלי התרבות, מזג האוויר....
אבל גם בישראל כבר לא הרגשתי בבית, הרבה שנים לפני שעזבנו. 
º
לגמרי. ספרד היא הבית היחיד שיש לי.
22/02/15 12:30
44צפיות
º
מעניין לקרא את התגובות! וכיף לראות כ"כ הרבה שמות מוכרים
22/02/15 22:29
23צפיות
המוסלמים משתלטים על אירופה
20/02/15 08:45
174צפיות
לשם שינוי כתבה לא מתלהמת המנסה להסתכל על ההגירה והאוכלוסייה המוסלמית בשוודיה
 
 
º
23/02/15 17:20
8צפיות
קומיקס ללונדונים: חימום סלקטיבי
הודעה זו מכילה תמונות
19/02/15 17:46
117צפיות
ישראלי שעבר לאחרונה לגור בלונדון עלול להיתקל בכמה בעיות!
(סטריפ חדש של "עד ארבעה שחקנים", קומיקס על גיימרים בלונדון)
לסופש הקרוב זה נכון גם בישראל
19/02/15 23:51
72צפיות
ברשותך אעלה את זה לקבוצת המשחקים שלנו בפייסבוק
[ואתן כמובן לינק לעמוד המקורי]
רילוקיישן לדבלין
16/02/15 13:10
134צפיות
שלום,
בעלי קיבל הצעה לעשות רילוקיישן לדבלין, 
אני ממש אשמח לכל פיסת מידע לגבי ישראלים בדבלין, איזור מגורים מומלץ למשפחה (יש לנו ילד בן 9 חודשים)
גן ילדים מומלץ ועלויות..
תודה רבה :)
תנסי בקבוצה של הישראלים בדבלין, המון מידע מעולה ומדוייק.
19/02/15 11:51
66צפיות
מהפורום נמחקו הודעות
16/02/15 20:29
216צפיות
ושרשור שלם.
מתנצלת בפני מי שלא עבר על חוקי תפוז והודעותיו נמחקו.
 
קראתי בעיון את הביקורת שנכתבה בשרשור ויש לי כמה נקודות:
1- לפי כללי אתר תפוז אין לכתוב ביקורת על ניהול הפורום. מאמר קצר בנושא: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/Articles/Article...
(אין לי בעיה עם ביקורת בונה, אבל לא כזאת שנכתבת בצורה שעוברת על כללי הפורום.)
 
2- אני כפופה לכללי תפוז והנהלת תפוז. אין לי חופש פעולה לעשות ככל שעולה על רוחי כשזה נוגע לחסימות ומחיקות.
 
3- אני מבינה שהרבה רוצים שהפורום יהיה חברתי יותר. מזכירה לכולם שהפורום פתוח ותמיד אפשר להעלות שרשורים. ככל שגולשים יזמו ויפתחו הודעות בשלל נושאים ככה יהיה יותר מעניין בפורום. הפורום הוא של הגולשים, בידכם היכולת לשנות אותו ולהפוך אותו למקום מעניין ונעים!
 
 
שיהיה שבוע טוב לכולם!
ביחס ל-2
16/02/15 22:43
144צפיות
תפוז צריכים אותך הרבה יותר מאשר את צריכה את תפוז. סתם לידיעה.
כללית אינך חייבת להתנצל, עשית את המעשה הנכון
17/02/15 05:49
161צפיות
על מעשה נכון אין צורך בהתנצלות, אלא שזו חובתו של כל שפוי המשתתף בפורום זה לברך.
לגבי סעיף 1 לא היתה פה ביקורת כלל לגבי הניהול היה פה מסע הכפשה בשפה שמתאימה לשוק הכרמל של שנות ה 60  של המאה הקודמת, לא רק נגדך אלא נגד בעלך בובי, שכיכב במקום "מכובד" במסע ההכפשות ונגד "נערי" הנהלת הפורומים.
מסע הכפשות מעין זה אין לו אח ורע באף פורום ברחבי הפרדס, וכותב אני זאת מתוך ידע אישי עקב גלישה בלפחות עשרה פורומים וקומונות כולל קומונה שבניהולי.
 
 
סליחה, מה המטרה של ההודעה?
17/02/15 19:09
135צפיות
אתה חושב שאני לא יודעת לקרא? שאני לא יודעת מה קורה בפורום? (אלו שאלות רטוריות.)
מה שהיה היה, ומה שנמחק נמחק. אין צורך להמשיך ולהעלות תיזכורות.
 
ודי! לא נמאס מ"הוא אמר, הוא עשה ככה, הוא כתב ככה"?? לא נמאס מהעקיצות והעלבות?
במה ההתחשבנויות והריבים האלו תורמים לפורום, איך הן עושות אותו למקום נעים ומזמין?
שהפורומים מפסיקים להיות נעימים ומזמינים
18/02/15 17:54
122צפיות
המנהלים פורשים ככה זה בכל הפורומים שאני כותב בהם זה בכלל לא בושה כי אף אחד לא רוצה להיות פרס וביבי שלא יכולים לעזוב תכיסה שלהם
Flix

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה