לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום!  שמי סתו אדיבי אני כותב בניק מהמושב לטורונטו ומוכר בכינוי "המושבניק" אני המנהל של שני הפורומים: ישראלים בקנדה, ועוברים לקנדה - הגירה.  

 


כל מה שנכתב להלן הוא ההודעה המקורית של מייסד הפורום DRZ400 (דודו). לא מצאתי לנכון לשנות אפילו מילה אחת בטקסט שלו שנכתב לפני שנים.  


 

 

ברוכים הבאים לפורום קהילת הישראלים בקנדה.כאן הבית לישראלים הגרים במדינה השניה בגודלה בעולם,למי שמעוניין לדעת על החיים כאן , ולאלו שבדרך. זה המקום ליצירת קשרים ומתן מידע לישראלים הרבים החיים ברחבי קנדה.מסעדות,עבודה, מגורים ובילויים – הבמה פתוחה לכל נושא שמעניין אותכם ויהפוך את הפורום והחיים פה ליותר מענינים. לאלו מכם שנמצאים בדרך, בחבלי ההגירה לקנדה, אנחנו מבקשים שתעיינו במאגרי הקישורים, המאמרים ובדף השאלות הנפוצות לפני שאתם מפרסמים את שאלותכם בפורום. אם לא תמצאו את מבוקשכם שם, החברים הותיקים ישמחו לחלוק עמכם את נסיונם והידע שלהם. אנחנו רק מבקשים שתעינו בשאלות הנפוצות ותבדקו שם את המידע, כיון שאם ששאלתכם כבר נענתה שם,תקלו על הפורום מחזרה על עצמו. הפורום הזה, ששואף לתמוך בקהילה גדולה של חברים, מבוסס על סובלנות ועזרה הדדית,וכמה דברים אינם מקובלים בו: אין כאן מקום לניגוח בנושא השהיה בחו"ל,לא יתקבלו כאן הטפות מוסר. הודעות מעין אלה, ובמיוחד אם יכתבו בשפה בוטה - ימחקו בשלב הראשון ויחסמו בשלב השני. התקפות אישיות על גולשים או חשיפה של פרטים אישיים על גולשים ע``י גולשים אחרים לא יתקבלו כאן.הודעות כאלו ימחקו וכותביהן יחסמו. הפורום פתוח לכל הגולשים המעוניינים להשתתף בו ולכולם ניתנת זכות ביטוי שווה. הודעות המשתיקות גולשים אחרים מכל סיבה אף הן אינן רצויות כאן.יש להקפיד על התייחסות בכבוד לכל משתתף/ת בפורום, ללא התבטאויות פוגעות במזיד, קללות וכדומה. נא לשמור על שפה נקיה ונעימה בפורום. כמו בכל קהילה, גם כאן יש מקום לדיונים וחלוקי דעות. אנא שמרו על דיון ענייני ובוגר. השתדלו לנסח את דעותכם בצורה סובלנית, תרבותית, חיובית ובונה, גם כשאתם נסערים. תלונות על ניהול הפורום אפשר להעביר אלי במסרים אישיים, או ישירות להנהלת הפורומים אם אינכם רואים לנכון לדון עימי בדברים. הפירסום מותר ,אבל מקומו בלוחות,וכמובן בנושאים של הפורום. לסיום נוסיף שהפורום שלנו הוא חלק ממשפחת פורומים בתפוז שגם בהם תוכלו למצוא מידע וחברים נוספים, העוסקים בנושאים שונים,כמו להיות הורים בחו"ל,סינגלים בחו"ל, נוער בחו"ל וכמובן הפורום שהתחיל את הכל – ישראלים בחו"ל. אז שיהיה לנו פה רק טוב,ואתם מוזמנים לפנות אלי בכל נושא, הצעה או בעיה במסר האישי.

 

עד כאן הפוסט המכונן של דודו, ולהערה מנהלתית שלי:

 

אני מבקש להקפיד לא לכתוב כאן שאלות בענייני הגירה, מקומן של אלה בפורום עוברים לקנדה. הפורום הזה הוא פורום חברתי לישראלים הנמצאים בקנדה, ואנשים הנמצאים עדיין בישראל מוזמנים לשאול כאן שאלות הקשורות לחיים בקנדה, אבל כל השאלות לגבי תהליכי ההגירה מקומן בפורום השני שם כל שאלה נענית על ידי יועצי הגירה או על ידי המנהל, ואין מקום להכביד על הפורום הזה בשאלות הגירה, שלא מעניינות את אלה שכבר "עשו את זה". יש חברים בפורום הזה שבהחלט שמחים לחלוק את ניסיונם עם מי שמעוניין להגר, והם כותבים בפורום השני.

 

אני מאחל לכולנו חברות נעימה מכבדת ומכובדת.

 

בברכה,

 

סתו אדיבי    Stav Adivi   (המושבניק)

 

 

 

פעם ראשונה בפורום ? אנא קרא הודעה זו ראשית
המשך...
הודעה חדשה

שאלות לגבי מעבר
28/07/15 12:00
112צפיות
שלום לכולם,
זוג בגילאי 36-37 + 2 ילדות קטנות בנות 2-4, מתחילים תהליך של הגירה לקנדה.
שנינו בעלי תואר שני בביולוגיה, לי יש גם תואר שני במנהל עסקים.
אישתי עובדת ב- QC/QA בחברת תרופות כבר 6 שנים, שנתיים אחרונות כראש צוות. אני עובד בתחום הפטנטים ב-6 השנים האחרונות.
רצינו לדעת בעיקר על סיכויי התעסוקה במקצועות הרלוונטיים עבורנו (בעיקר עבור אישתי, הנסיון שלי לא נראה לי יעזור) - באילו איזורים יש סיכוי גבוה למצוא עבודה בתחום וספציפית האם איזור וונקובר יכול להתאים (מבחינת מזג אוויר האיזור אידיאלי עבורנו, קיים קושי מסוים עם קור קיצוני (;  ). בנוסף חשוב לנו לעבור למקום עם קהילה ישראלית גדולה על מנת להקל מעט על המעבר עבור הילדות.
תודה מראש למשיבים!
Employment
28/07/15 13:22
79צפיות
Your wife will have no difficulties finding a job. Read what I have just posted here:
 
 
תתחילו עם היכולת שלכם להגר
28/07/15 15:18
77צפיות
כי אין לכם איך להשיג מסמכים, כל ההתלבטויות על מציאת עבודה חסרות משמעות
 
שנית, למרות שמישהי מבטיחה לכם כאן בפורום "למצוא עבודה בלי בעייה" זה קצת יותר מסובך לרוב האנשים
רוב האנשים מתקשים למצוא עבודה טובה, ובוודאי במקצוע מתמחה כמו שלכם
 
שלישית, לפני שאתם מתחילים להשוות את הדקויות של מזג האוויר בערים השונות, תבררו איפה יש שוק עבודה וביקוש למקצועות שלכם, ותכוונו לעבור למקומות האלה
 
ראיתי בשנים האחרונות יותר מידי אנשים גומרים בעבודות זבל/מובטלים/לא מוצאים עבודה קבועה/חייבים לעבור שוב, רק בגלל שהם לא עשו שום חשיבה רציונלית לאן כדאי לעבור לא מבחינת שטויות כמו "הקירבה לקהילה היהודית" אלא מבחינת איפה יש ביקוש למקצועות שלהם
I am very objective
28/07/15 20:37
69צפיות
As someone who knows the sector better than anyone else, and who is often asked to recommend top candidates, I don't make empty promises.
If you have the skills that a company is looking for, and if you know how to sell your abilities, your vision, your commitment, and your personality to a company during a series of job interviews - you shouldn't have too many difficulties landing a job. 
º
Easier said than done...
28/07/15 21:10
29צפיות
תודה אסתי
28/07/15 21:33
52צפיות
בתור אחת שמכירה את השוק, מהם האיזורים המומלצים לנחיתה מבחינת שוק פארמה/ביוטק גדול?
תודה לכולם על התגובות
אין שוק פרמה\ביוטק גדול בקנדה.
29/07/15 00:10
49צפיות
שלושת האזורים שבהם יש סיכוי למצוא עבודה הם טורונטו והסביבה, במיוחד עם יש נסיון במחקר קליני. קצת מונטראול במיוחד עם יש ידע בצרפתית וקצת ונקובר. אם יש נסיון במולקולריה של צמחים או בבקר אז יש גם קצת עבודה בפרריז.
בנוסף בהמון אזורים המעסיק הגדול היא האוניברסיטה
29/07/15 00:13
37צפיות
או חברות שהן ספין אופ של מעבדות אוניברסיטאיות, תשקלו אם בכלל מתאים לכם לעבוד בסיטואציה כזו. אין מה לעשות אתם בתחום שהוא דיי קקי. עבודה רצינית בתחום בצפ"א יש או בחופים של ארה"ב או בצפון קרולינה.
The pharma job market
29/07/15 02:13
39צפיות
While you seem to prefer Vancouver, and I don't blame you, there are many more opportunities in Ontario and in the Montreal area. In Ontario many of the pharma companies are located in Mississauga. In order to get a job in Montreal, you would have to be fully bilingual, the way French Canadians working for the pharma sector in Montreal are.
 
There are a number of Israelis in senior positions in the Toronto Pharma sector, but I don't know how willing they are to help other Israelis. The key is to get your resume into the hands of senior recruiters who specialize in life sciences, pharmaceuticals, and biotechnology. Sending a resume to a generalist is a total waste of time. Those who concentrate on the sector are the ones you should contact. While there are not very many of them, you could also try to contact directly companies in the Vancouver area. The market is flooded with inexperienced new graduates and new immigrants from various non-English speaking countries, and they find it difficult to penetrate the industry. It's important to project the right image, to network, and to be able to communicate in flawless English. You can start doing your own research by looking at the various jobs that are being posted on the job search websites by using the links that I have provided.
מעניין שבתשובה למהגר לוונקובר
29/07/15 02:38
39צפיות
ענית שאשתו תמצא עבודה מייד, ורק אחרי חקירה נוספת ובירו עכשיו אפילו את מודה שהתחום הזה באיזור וונקובר קטן מאוד ולא משופע בעבודה
 
אני בטוח שאת יכולה לראות בעצמך למה התשובה הראשונית שלך הייתה מטעה ולא אחראית
He hadn't yet decided on a location
29/07/15 04:39
29צפיות
I said that there are more opportunities in Ontario & Montreal than in the Vancouver area, but that does not mean that if she has the right qualifications and experience, she wouldn't be able to find a job in Vancouver too. There are jobs everywhere. It's important to network and to be persistent. 
את מתממת וזה קצת מגוחך
29/07/15 10:17
24צפיות
כי השרשור נמצא פה ממש למעלה בשביל כולם לקרוא, ככה שאת לא יכולה להעמיד פנים שאמרת משהו אחר
את לא אמרת "אשתך תמצא עבודה אם... וכאשר...ורק במקום מסויים..."
את אמרת משהו מוחלט וחד משמעי, כאשר השואל שאל במפורש על וונקובר
 
אם אני הייתי השואל המקורי הייתי תמה האם גם שאר מה שאת כותבת אלו גוזמאות כלליות ולא מבוססות
º
And people wonder why I no longer recommend Israelis
29/07/15 13:22
10צפיות
º
And people wonder why no one takes you seriously anymore
29/07/15 17:48
4צפיות
וואלה? איזה קטע
29/07/15 00:08
61צפיות
כי אני בתחום וחברים שלי בתחום ואשתי בתחום והנסיון של כולנו הוא שזה שוק קטן ורווי מועמדים בצורה קיצונית ושלפעמים לוקח יותר משנה למצוא בו משהו. כך שאני רואה שתי אפשרויות, או שאני משקר או שאולי את לא מכירה את התחום כמו שאת חושבת.
אני חושב שכמות הסייגים הכללים הרבה שהוספת להודעה שלך מראה שאפילו את לא באמת מאמינה למה שאת כותבת.
º
אגב אני אשמח לגלות שאני טועה.
29/07/15 00:14
24צפיות
I am not going to respond
29/07/15 01:12
48צפיות
But your message makes it very clear why certain candidates have no access to the top jobs that they apply for.
Fortunately, too many people can attest to my credibility and to my expertise.
קהילה ישראלית
28/07/15 16:33
72צפיות
קהילה ישראלית גדולה יש רק בישראל.
אתם רוצים להגר לקנדה, כדאי שתפנימו כבר עכשיו שהילדות שלכם יהיו קנדיות. הן ידברו אנגלית בבית.
 
תכוונו לאן שיש לכם עבודה, כל השאר לא חשוב.
קחו בחשבון שתעשית הביו טק בקנדה
28/07/15 17:31
70צפיות
קטנה ומוצפת בוגרי תארים בביולוגיה ורוקחות. מנסיון, לא יהיה קל למצוא עבודה.
וואו הטון הכללי של המשיבים ממש גורם לפסימיות...
29/07/15 14:14
17צפיות
האם אין משמעות לשנות הניסיון בתחום? האם העובדה שמגזר הביו/פארמה בקנדה 
לא ממש קטן, ולפחות ממה שראיתי באיזור טורנטו התעשייה היא די גדולה, לא אמורה לייצר אופטימיות אצל אנשים שהצליחו למצוא עבודה
בתחום בתעשייה הקטנה יותר הקיימת בארץ?
השוק הוא שוק של מעסיקים והוא ממש לא גדול
29/07/15 18:16
3צפיות
תחשוב שישראל היא בערך בגודל של טורונטו רבתי מבחינת כמות אוכלוסיה, לדעתי אם תנרמל תמצא שהוא קטן בהשוואה לישראל. בנוסף אם תנבור בקרביים של הרבה מחברות הפרמה תראה שהן נגזרות של האוניברסיטה או של בית חולים עם אוריאנטציה מחקרית. מקומות כאלו יתעדפו בוגרים של האוניברסיטה הקרובה כי הרבה מהאנשים שעובדים שם מגיעים מהאוניברסיטה הזו והם מכירים את האיכות של הבוגרים ויודעים למה לצפות.
 
השוק מוצף בבוגרים של תואר ראשון ושני בגלל שתואר במדעי החיים הוא אחד התארים הכי מבוקשים בצפון אמריקה. זה לא בגלל שיש חס וחלילה איזה שהוא עתיד בתחום, זה יותר בגלל שתואר כזה נתפס מסלול קל לבית ספר לרפואה או לרוקחות. רק שבריר מאלפי עם לא עשרות אלפי בוגרים מכל המסלולים של מדעי החיים בכל האוניברסיטאות בקנדה מתקבלים לבית הספר לרפואה השאר או שמתגלגלים לשוק העבודה או שממשיכים לתואר מתקדם או שני תארים מתקדמים ואז מתגלגלים לשוק העבודה. קיצור כמו בישראל רק יותר גרוע, שוק העבודה פה מוצף.
בנוסף יש מלא מהגרים ושוק העבודה פה לא יודע ממש איך לאכול את הנסיון שלך, מבחינתם ישראל, הודו, סרילנקה זה אותו דבר, כך שסביר להניח שהנסיון שלך לא ממש יעזור לך.
 
אני לא אומר לך להגר או לא, אני רק מספר את המצב כפי שאני רואה אותו בתור מי שחיי את התחום ויש לו חברים רבים בו. יכול להיות שאתה תהיה זה שהכל ילך לו חלק ותמצא עבודה עוד מישראל, אבל קח בחשבון שסיכוי סביר שזה לא יהיה המצב, שיקח לא מעט זמן עד שתמצא עבודה אפילו בטורונטו ושסביר שתצתרך להתפשר על תפקיד. בניגוד לכל מיני כינויים אנונימים פה שמספרים שהם "עובדים בחברת השמה" ומספרים מעשיות על גני ורדים וחדי קרן אני לא מתחבא מאחורי ניק אנונימי.
אגב, רוצה להבין מה זה שוק ביוטק גדול?
29/07/15 18:29
6צפיות
תעשה חיפוש על משרות בס"פ, כמות המשרות שמתפרסמת באיזור המפרץ בלבד, בפחות מ18 שעות שקולה  לכמות המשרות שמתפרסמת בכל(!) קנדה ביום.
º
אם לא בשבוע
29/07/15 18:30
2צפיות
|*|רוצים לזכות בכניסה זוגית לפארק מים|?|
29/07/15 12:21
4צפיות
|שמש|חופשת הקיץ בעיצומה, החום הולך וגובר ו|תפוז| רוצים לצנן ולפנק אתכם בכרטיסים זוגיים לפארק המים שפיים!
היכנסו כבר עכשיו לפורום טיולי משפחות - הורים מטיילים, פרסמו תמונה של חופשת הקיץ האולטימטיבית שלכם ואולי תזכו!!

לפרטים נוספים והשתתפות:
http://tinyurl.com/nlus56g
הגירה לקנדה
28/07/15 20:29
50צפיות

שלום רב לכולם,
אנחנו זוג + 1 בשנות ה30, שניינו בעלי תואר שני (אני במנהל עסקים התמחות במימון ושוק ההון + B.A בשפה וספרות אנגלית ובעלי 2 תארים שניים במנהל עסקים התמחות במימון ושוק ההון וניהול מערכות מידע) שניינו עובדים בתחום הבנקאות. האם יש לנו סיכוי להגר דרך תוכנית FSW , האם ניתן לעשות זאת באופן עצמאי או שיש להיעזר ביועצי ו/או עו"ד להגירה. מה אורכו ועלותו של התהליך .
 
מה ההבדל בין תוכנית FSW לבין FSTP
מה תוקפה של בחינת IELTS, היכן מתבצעת הבחינה והאיזו בחינה נדרשת לצורך קבלת PR( הבנתי שיש ACADEMIC &GENERAL)

בתודה מראש לכל העונים,
 
º
תתחילו מקריאת הודעות הפורום אחורנית. כל התשובות פנים
29/07/15 00:20
14צפיות
הגירה לקנדה
28/07/15 20:10
47צפיות
שלום רב לחברי הפורום היקרים !!!!!
רקע כללי    - אנו זוג בני 34 + ילד שנינו בעלי תואר שני במינהל עסקים, אני עובד ככלכלן ואישתי עובדת אחראית קשרי לקוחות.
 
יש לי מספר שאלות אם תוכלו לעזור לנו בבקשה:
1. האם יש לנו סיכוי להגר לקנדה ? 
2. האם לצורך התהליך צריך לקחת עורך דין ואם כן האם יש המלצות על מישהו ספציפי ?
3. האם יש לנו סיכוי למצוא עבודה בתחום ואם לא מה האפשרויות שלנו ?
4. כמה זמן לוקח התהליך ?
 
בתודה מראש והמשך ערב מצויין לכולם    :) 
 
עבודות לא עגלות מישהו?
27/07/15 01:45
115צפיות
שלום למישהו יש רעיון או מכיר דרך , לעבוד בעבודה ללא מסמכים , לא עגלות?
נקיון בתים - תמיד יש דרישה
27/07/15 04:56
104צפיות
אתה יכול פשוט לתלות מודעות על תיבות דואר.
אם יש לך נסיון בשיפוצים קטנים
27/07/15 17:36
80צפיות
תפרסם מודעה בקיג'יג'י, יש המון דרישה
לא הייתי מתעסקת בשיפוצים בגלל ענייני ביטוח בריאות
28/07/15 02:47
58צפיות
נקיון בתים לא אמור להיות מסוכן במידה ונזהרים שלא להתחשמל כששוטפים רצפה ויורדים/עולים במדרגות בזהירות. בשיפוצים יש לא מעט סכנות בריאותיות.
תוכל בבקשה לפרט מה הכוונה בשיפוצים קטנים?
28/07/15 03:58
62צפיות
אני חדש בטורונטו עם ניסיון של שנים כמכונאי במפעל בארץ,  חוקי בקנדה.  
כל מה שאתה יודע לעשות ולדרוש כסף עבור זה
28/07/15 18:09
40צפיות
אם זה מתיקונים קטנים של קירות עד בניית מרתפים, אמבטיות וכדומה.
לא בטוח שמכונאי נכנס בקטגוריה הזו.
הפקדת צ'ק
25/07/15 03:23
134צפיות
פול קיבל המחאה על שמו ורוצה להעביר את הכסף למרי. לשניהם חשבונות באותו בנק. האם פול יכול להפקיד את ההמחאה על שמו ישירות בחשבונה של מרי?
לא
25/07/15 08:58
80צפיות
למה לא להפקיד לחשבון של פול ומיד אחר כך להעביר למרי?
שתי הסיבות היחידות יכולות להיות הלבנת הון והעלמת מס, אני מבין את זה, אתה מבין את זה וכנראה שגם הפקיד בבנק יבין את זה
אי אפשר לעשות הסב?
26/07/15 01:57
55צפיות
עי חתימה בגב השיק? זה אפילו מצוין בחלק מהשקים.
מנסיון, בהחלט ניתן להסב המחאה
28/07/15 01:06
43צפיות
צריך לחתום היכן שרשום אנדורסמנט מאחורה וזה הכל.
עבודה והכנסה
26/07/15 18:06
152צפיות
שלום לכולם.
אני מגיע עוד שבוע לטורונטו עם PR ואני מגיע מתחום מערכות מידע.
בישראל עבדתי כמנהל פרויקטים של הטמעת ERP, CRM. 
בעל תואר ראשון בהנדסת תעשיה וניהול עם התמחות במערכות מידע (מהטכניון), ותואר שני במנהל עסקים עם התמחות בניהול מערכות מידע וטכנולוגיות (מאוניברסיטת תל אביב). 
אני אשמח מאוד לעזרה/עצה/הכוונה להיקלט לעולם העבודה בתור Business Analyst או מומחה ERP או יועץ בתחום מערכות מידע. 
תודה מראש !!
הצעד הראשון והכי חשוב
26/07/15 18:34
128צפיות
הוא למצוא עבודה בתחום.
 
בהצלחה.
באיזה מוצר אתה מתמחה?
27/07/15 10:13
74צפיות
בגדול, לא פשוט לזרים להשתלב בתחום של מנתחי מערכות/מטמעים כי הגורם של השפה נחשב קריטי
 
יש כאן כמה אנשים בתחום, אם תחלוק את ההתמחות שלך אולי יהיה אפשר לתת לך כיוונים
התמחויות ועוד
27/07/15 12:18
64צפיות
תודה רבה על המענה. 
בארץ אני התעסקתי בעיקר בתחום של הטמעת ERP פריוריטי (הייתי 4 שנים בחברת יישום).
ליוויתי וניהלתי בעצמי הטמעה של המערכת וניהול של פרויקטים אלו החל משלב האפיון, הבנת צרכים, כתיבת מסמכי אפיון, הסבות נתונים, הדרכות משתמשים, "עלייה לאוויר" של המערכת וליווי ותחזוקה לאחר מכן - תכנות, פיתוח, תכנון ובניה של ממשקים ועוד. 
יש לי ניסיון של הטמעת המערכת הזו במגוון חברות וארגונים מתחומים שונים כמו: חברות תעשייתיות יצרניות, חברות ביטחוניות, חברות הפצה מסחריות, חברות ייבוא וזכייניות ועוד. אוסיף ואומר שיצא לי להתנהל לא מעט גם עם גופים (לקוחות וספקים) בחו"ל. 
התעסקתי בעיקר בהטמעה של הפריוריטי אך יצא לי להתנהל לא מעט עם ממשקים עם מערכות אחרות ולתכנן ולבנות תהליכי עבודה מהיסוד - עם מערכות ERP אחרות, עם מערכות BI, CRM ו-MES ייעודיות. 
אני מאוד אשמח להכוונה/עזרה בנושא
ניתוח תעסוקתי
27/07/15 15:13
57צפיות
מכיוון שאין לך ידע במוצר שנמצא בשימוש בקנדה, אתה בעצם צריך לשכנע לקוח או חברת ייעוץ להעסיק אותך ולהכשיר אותך מאפס במוצר שלהם, על בסיס הכישוריים הכללים שניתנים להעברה ממה שעשית על מוצר הישראלי (מה שנקרא TRANSFERABLE SKILLS)
 
מניסיוני זה הרבה יותר קשה למטמיע/מנתח מערכות מאשר למתכנת, כי הנושא של שפה/תרבות/יכולת תקשורת היא הגורם המכריע בראיונות כאלה, ואתה תמיד תהיה בחסרון ענקי אפילו מול בוגרים טריים של אוניברסיטה במדעי המחשב
 
היחיד שאני מכיר שהצליח לעשות את זה (אני מכיר כמה שנכשלו, ושינו תחום או לא עובדים) היה בפרובינציה נידחת יחסית, שם התחרות בשוק העבודה, אני מנחש, הייתה פחותה, והוא עשה את זה על ידי כך שהוא מצא משתמש קצה, שגם שילם יחסית מעט.
לך אין את הייתרון הזה כי אתה מגיע לשוק עבודה רווי במהגרים ותחרותי מאוד, ורוב החברות פשוט לא יישקלו מועמדות של מישהו שלגמרי לא מכיר את המוצר
 
ההמלצה שלי תהיה (כמובן, בנוסף לנסות את מזלך כי זה בחינם...) היא להתביית על מוצר שיש לו ביקוש בקנדה, ללמוד אותו על חשבונך באופן עצמאי, אולי להוציא הסמכה, ועל בסיס זה לחפש עבודה בתחום
לחילופין ללמוד טכנולוגית של פיתוח דוחות (משהו בסגנון SSRS, מוצר BI מבוקש) ולמכור את עצמך בתור מתכנת דו"חות - זה ה  קל יותר יחסית למצוא)
אלו מערכות מידע נמצאות בקנדה ?
27/07/15 15:28
47צפיות
ברור לי שמכיוון שפריוריטי זה מוצר כחול-לבן אין טעם להתבסס עליו ואני לגמרי מוכן לזה.  
*למרות שיש כמה חברות שמשתמשות בפריוריטי בקנדה :) 
בגלל זה אני מכוון יותר לתפקיד של Business Analyst או Consultant בתחום. 
אני מכיר אנשים בארץ (בישראל) שלמדו מספר מערכות מידע גם בישראל וכבר מלומדים בכמה מערכות. 
אתה גם מגיע מהעולם האפליקטיבי של מערכות מידע ? 
אני אשמח לשמוע קצת יותר על הניסיון שלך. אלו מערכות מידע הן בעיקר נפוצות שם ? 
אני לא מקור מוסמך למערכות שקיימות בקנדה
27/07/15 21:18
47צפיות
למשל, ניסיתי חיפוש ב GOOGLE ולא הכרתי 90% מהמערכות שהוזכרו כאן
 
אני בעיקר שומע על המערכות של MICROSOFT (DYNAMICS) , SAP, Sage, Infor, SalesForce, NETSUITE אבל אין לי מושג אם זה קבוצה מייצגת
 
לדעתי אם תחפש בלוחות של משרות כמו INDEED לפי מילת חיפוש ERP או CRM תוכל לקבל רושם באילו מערכות יש עבודה
 
אני לא חושב שמצבך בתור זר משופר בתור BUSINESS ANALYST "כללי" לעומת כזה שמתמחה במערכת ERP או CRM - גם התחרות גדולה יותר (כי כל אחד יכול להתחרות על המשרות האלו) וגם הדגש על "כישורים רכים" גדול יותר
 
וכן, אני עובד בתחום ובסך הכל זה תחום עם ביקוש משמעותי, אם אתה מצליח להכניס "רגל בדלת"
WiFi ושונות בטורונטו
26/07/15 18:05
105צפיות
שלום לכולם. 
אוטוטו ממריאים לטורונטו ויש כמה שאלות למי שגם אוטוטו נוסע או למי שלא מכבר הגיע, וזוכר איך מתארגנים על הדברים הבאים:
1. ביטוח - בשלושת החודשים הראשונים לא מקבלים ביטוח מהמדינה. יש המלצות לחברה/סוכן ביטוח לאותה תקופה ? 
2. בנק - יש המלצות לבנק כזה או אחר ? איך הדברים עובדים בקנדה, מה מומלץ ממה שאתם מכירים/שמעתם ?
3. אינטרנט ופלפון - אני אשמח להמלצות גם בנושאים האלו. להגיע לדירה ולהיות בלי אינטרנט בימינו יכול להיות די בעייתי... יש אפשרות להזמין משהו כבר מהארץ ?
תודה ובהצלחה לכולם !!
Bank & Internet
26/07/15 23:43
86צפיות
I like the Royal Bank and Canada Trust. Canada Trust is open on Sundays too, which is a plus. Some banks offer incentives to new immigrants and to new clients, so go in and ask what they can offer you before deciding on a bank.
 
As far as Internet - being without Internet when you get here is not as problematic as you may think. You can access the Internet and use their computers at any public library, and if you come with a laptop, you can access wi-fi for free at any public library too. Find the location of the nearest library, and take your time to decide which company you'd like to use and what package would suit you best. Some people like to get all of the services from one compamy while others do not. Personally, I only use Bell Canada for my basic phone line (because it's reliable), but I would never use Bell for anything else. I am currently not connected to the Internet at home. However, I would need it urgently once I am back home. I haven't yet decided who to go with. 
 
If you are going to start looking for a job - look for an Employment  Resource Centre close to where you live. They will help you re-write your resume and cover letter for free in a Canadian format. You can also use their computers and print and photocopy for free. The best website for job search is www.indeed.ca
 
Good luck
 
תודה רבה !
27/07/15 12:25
49צפיות
אני דווקא שמעתי שלא מתלהבים כל כך לפתוח חשבון למהגרים חדשים, אז לתת תמריצים ?
נשמע מעניין :) 
 
בנוגע לחיפוש עבודה - אני יצרתי קשר עם ACESS. אני מקווה שהם יוכלו לעזור לי. הבנתי שהם נותנים עזרה בצורה די טובה. אחרי שיהיו לי קורות חיים שאני מרוצה מהם ובטוח בהם אני אתחיל לשלוח קו"ח לאתר שרשמת לי 
 
 
 
Employment Resource Centres
27/07/15 17:01
38צפיות
אין שום בעיה לפתוח חשבון בנק בתור מהגרים חדשים
27/07/15 17:34
41צפיות
חיסונים בקנדה
26/07/15 18:06
81צפיות
שלום אני טס בקרוב למזרח אסיה , וחסר לי חיסון או שניים , אני נימצא בקנדה עכשיו איך אפשר לעשות חיסונים פה, למי לפנות? עולה הרבה?
º
לפנות לרופא משפחה שלך.
26/07/15 18:35
24צפיות
חפש TRAVEL CLINIC זה ממילא לא כלול בקופ"ח באונטריו
27/07/15 00:17
42צפיות
לדוגמה
 
אבל יש עוד רבים אחרים
 
Vaccinations
27/07/15 03:10
41צפיות
There are many clinics. You didn't say where in Canada you are. Just check out different clinics and the cost:
 
 
לעבוד כעצמאי עם ויזת עבודה Open Work Permit
26/07/15 18:50
58צפיות
שלום, בפסטמבר אני מתחיל את הדוקטורט ב UofT
בן זוג שלי קיבל אישור עבודה פתוח ל4 שנים (אותה תקופה שאני עושה את הדוקטורט). 
האם האישור תקף רק לעבודה כשכיר או שניתן לתפוח איתו גם עסק ולעבוד כפרילנסר? 
יש לו גם עסק ישראלי. במקרה שהתשובה לשאלה הקודמת חיובית - האם יצטרך לפתוח עסק קנדי או שניתן לעבוד עם העסק הישראלי?
אם התחום משנה - הוא מעצב גרפי ואינטרנט. 
תודה!
שאלה בנושא עסק בקנדה
25/07/15 22:31
70צפיות
היי חברים,
הייתי שמח לדעת עד כמה זה קשה לפתוח עסק בקנדה?
בסגנון עגלות אבל כמובן בצורה חוקית,
 
אילו מסמכים אני אצטרך להציג על מנת לקבל אישור?
אם אני רוצה לפתוח עסק מין הסתם אני ל מגיע על ויזת תייר ,נכון?
 
אני לא מצפה שעכשיו מישו יסביר לי את כל התהליך אשמח רק אם תפנו אותי למקורות הנכונים
אבל האם התהלך הוא אותו דבר גם לגבי עגלה נגיד של מיישרי שיער?
 
תודה רבה.
רישום עסק ("התאגדות") זה משהו שאתה עושה מול הפרובינציה
25/07/15 23:26
66צפיות
ככה שבכל מקום זה קצת אחרת.
דרך הרישום עם הפרובינציה תקבל גם רישום פדרלי
בגדול זה מילוי כמה טפסים ותשלום אגרה. לא מסובך במיוחד אם אתה מבין אנגלית ומשקיע כמה שעות
 
לדוגמא - רישום חברה ב BC:
º
זוג יהודי קנדי ,רישום אב בתעודת לידה
24/07/15 11:58
103צפיות
º
42
24/07/15 22:33
45צפיות
מסמכים מקוריים למבחן האזרחות
21/07/15 08:21
162צפיות
יש לי מבחן אזרחות וכתוב שצריך להביא את כל המסמכים המקוריים שבהם השתמשתי כדי להגיש את הבקשה, לא ברור לי אם זה רק הדרכונים שלי או גם הדרכונים של הילדים, לא ברור לי מה עוד צריך להביא, התקשרתי ל CIC וגברת נורא נחמדה דברה איתי בהמון סבלנות בלי לתת לי שום שביב חדש של אינפורמציה, אז מה בעצם צריך להביא?
 
מסמכי נחיתה?
תעודת לידה?
כרטיסי PR?
תעודת בחינת שפה?
תעודות נוספות?
 
רק של הנבחן עצמו או של כל המשפחה?
everything
21/07/15 08:59
106צפיות
i've got a test coming up as well and I'm going to bring all of the above, and then some.
º
איזה מסמכים לא כלולים ברשימה שלי?
21/07/15 09:34
51צפיות
documents
21/07/15 16:42
80צפיות
for the kids:
birth certificate
2 pieces of id
school records
 
for you:
2nd piece of id
 
I'm probably going to have me other docs that i have kicking around, just to be on the safe side.
º
COPR של כל בני המשפחה.
21/07/15 19:01
61צפיות
º
COPR?
24/07/15 05:55
26צפיות
טופס שמקבלים בשגרירות אחרי הפקדת הדרכונים, ומביאים ללנדינג
24/07/15 06:11
47צפיות
בזמני זה היה טופס ירוק עם עותק חום מנייר כימי. COPR=CONFIRMATION OF PERMINENT RESIDENCY
במעמד הלנדינג, הפקי רושם עליו תאריך וחותם. זו ההוכחה למועד שממנו מתחילים לספור 5 שנים ( או 4 או 6) לצבירת וותק שהייה בקנדה. יש לשמור את הטופס כל החיים, כי כשבאים לבקש CPP, צריך להציגו, וגם כשבאים למבחן האזרחות יש להציגו.
Ah, good point
26/07/15 07:14
25צפיות
I think you mean IMM5292. I only got it when I landed though, and it's attached to my passpord, but thanks for the reminder.
 
Would you need to keep it even after receiving your citizenship?
º
Oh, you already answered, CPP. thx.
26/07/15 07:15
16צפיות
שים לב, אם יש לך בדרכון חותמת שהיא לא באנגלית,
21/07/15 18:27
120צפיות
אתה צריך להביא איתך תרגום (ממתורגמן מורשה).
תביא את כל המסמכים שיש לך, ואל תחשוב שהתהליך נגמר אחרי הבחינה. אל תזרוק שום דבר עד ההשבעה.
תודה, אני מאמין שזה יגמר לפני הבחירות
21/07/15 22:59
88צפיות
בדיוק אתמול קיבלתי מהממשלה שוחד בחירות של 1620 דולר.
השוחד הזה לא שווה כלום אם לא תהיה לי אזרחות באוקטובר ולא אוכל להצביע.
גם אנחנו חשבנו ככה,
21/07/15 23:02
97צפיות
חמישה חודשים חיכנו אחרי הבחינה, ואז חטפנו "residence questionnaire",
וזה כנראה יעכב את התיק שלנו בשנה עד שנתיים.
אם אפשר לשאול
22/07/15 00:31
87צפיות
מה לדעתך היתה הסיבה שהדליקה להם נורה אדומה וגרמה להם לשלוח לך RQ?
בטח יש לך חשד מה היו החשדות שלהם.
אשתי לא נכללת בבקשה שלנו ואני מקווה שזה לא ידליק להם נורה אדומה.
אין לנו מושג, התיק היה שלם ולא חסרים ימים.
22/07/15 00:38
94צפיות
לאור שזה קרה ממש בסוף התהליך, כנראה שהמשרד המקומי חשב שהתיק בסדר, והשופט שצריך בסוף לחתום החליט להוציא RQ. אנחנו לא יודעים למה, ו CIC סירבו לומר לנו.
 
it could be fast
22/07/15 08:33
89צפיות
I got an RQ in Jan or feb, returned it a month later and was invited for a test & ceremony in October (last year. I didn't go, but that's another story).
 
I was *very* thorough in the RQ response. I also included a lot of letters from people in the community who know me - I don't know if it helped, but my guess is it did.
תודה על העידוד,
22/07/15 16:33
72צפיות
אשתי השקיעה 20-30 שעות בלאסוף ולתייק את ה RQ, אני מקווה שזה ילך חלק.
 
USD 1.00 : CAD 1.30
22/07/15 17:52
162צפיות
other than the hieight of the economic crisis 2008-2009 that's the lowest it has been in 10 years
 
 
I will miss my US shopping trips....
 
anyone knows if there is anything that is still cheaper for us to buy in the USA?
2.9 שקל לדולר
22/07/15 23:33
146צפיות
פיחות של 30% בשנתיים האחרונות.
אני נזכר עכשיו בכל המומחים למיניהם והוורן באפטים דמיקולו שהמליצו לשבור את הפנסיה בישראל, לשלם מיסים ולהביא אותה לקנדה
ראה כאן את ההסטוריה של שערי הדולר שלנו , ותירגע
23/07/15 01:29
149צפיות
הוא עולה, ויורד, וחוזר. אם אתה משתכר בקנדה ומשתמש בכסף בקנדה, זה לא משנה.
לחץ על "ALL" ותראה היסטוריה ארוכה של יחס שקל/דולר-ק   היה כבר 4.23 והיה כבר  2.64
או ראה כאן, יחס דולר ארה"ב לדולר ק': https://www.google.ca/finance?q=CADUSD&ei=zBiwVbHSCcOie6nBogg
לחץ על ALL ותראה שהיה כבר 62 סנטUS, ב 2001 ו 106 סנטUS ב 2007
אם אתה מטייל בעולם, אז כל המטבעות משתנים ללא אפשרות לחזות מראש.
אם אתה שוהה בארץ מסויימת זמן רב (למשל בישראל) החזק סכום ניכר במטבע של ארץ זו, למען יציבות ויכולת חיזוי
 
אני לא כלכלן מומחה
23/07/15 01:47
135צפיות
אבל ברוב שנותי למדתי שאין חוקים בכלכלה אלא גלים, משמע אין יום/שבוע/חודש/שנה דומה למשנהו ואין לאף אחד כוחות לחזות. אכן אפשר להעריך אבל לא יותר מזה.
היי לכולם :) מחפשת להכיר ח'ברה
19/07/15 23:04
501צפיות
די חדשה פה ומחפשת להכיר אנשים 
 
 
 
 
º
איפה זה "פה"? קנדה מדינה גדולה.
21/07/15 18:37
71צפיות
º
היי אני די ותיק אבל "שם".. אפשר להיפגש באמצע?
21/07/15 22:49
70צפיות
º
הכירות במרחב הוירטואלי, לא צריך מיקום גאוגרפי
23/07/15 01:04
51צפיות
ארכיון הודעות
Flix
פורום טיולים בסין

פורום טיולים בסין

הטיול שתמיד רציתם היכנסו עכשיו לפורום!>>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה