בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
זהו פורום פמיניזם. ככזה יש לו הנחות יסוד העומדות בבסיס תפיסת העולם הפמיניסטית. נשים, מתוקף אנושיותן, הן שוות ערך וראויות לכבוד, הגנה, בטחון ותנאי קיום מכובדים. השוני הביולוגי בין המינים אין בו כדי לשלול מזכויות אלה. השוויון החברתי אינו תלוי בזהות ביולוגית. קהל היעד העיקרי של הפורום הינו א/נשים המגדירים/ות עצמם כפמיניסטים/ות, ומטרתו הראשונה במעלה של הפורום הוא בית למידע, דיונים ופעילות תוך-פמיניסטים. המעגל השני כולל א/נשים שאינם מגדירים/ות עצמם/ן כפמיניסטים/ות אך מרגישים/ות חפיפה ניכרת או מעונינים/ות ללמוד יותר על הנושא - ברוכים/ות תהיו. גולשים/ות אשר אינם/ן נמנים/ות על שני המעגלים מוזמנים/ות להשתתף בפורום כל עוד השתתפותם/ן אינה באה על חשבון מטרות הפורום. ברצוננו לחדד נקודה זו - אחת ממטרות הפורום היא לשמור על הפורום כמרחב בטוח לדיון פמיניסטי בבחינת נאה דורש/ת נאה מקיימ/ת. דיון פמיניסטי הינו כזה לא רק כתלות בנושאים העולים (אפשר להעלות כל נושא לדיון שהפמיניזם עוסק או עסק בו באופן שאיננו פמיניסטי) אלא גם באופן בו הם עולים. כך למשל, חשוב לקדם הקשבה לחוויות של נשים וכן חשוב להמנע מנפילה חוזרת לדינמיקה החוזרת על עצמה של "נשים מנסות לשכנע גברים שיש בכלל בעיה" . לשכנע שיש בעיה זה אמנם חשוב, אך מתוך ידיעה שכל מי שמעונינים/ות לשכנע את מי שאינם /ן מחזיקים/ות בנושא מסוים עמדה פמיניסטית יכולים/ות לעשות זאת בכל מקום, מטרת הפורום הזו היא לשמור על מרחב של דיון תוך-פמיניסטי - להקשיב, לברר, לשתף, מקומות שמאפשרים זאת הם לצערינו נדירים. אחד הנדבכים המרכזיים בפמיניזם הוא המודעות למגדר ויחסי הכח המגדריים. אין הכוונה שגברים אינם מוזמנים לכתוב בפורום, נהפוך הוא, גברים פמיניסטים מוזמנים להתחיל ולהמשיך לכתוב בחפץ לב, אבל נרצה בהקשר זה להביא ציטוט באדיבות הגולשת הסנונית הראשונה "אין בכוונתי להחליף את הנשים במאבק שלהן, לחבר עבורן תיאוריות או להכתיב להן קו התנהגות או אסטרטגיה. אם אני פמיניסט, הרי זה מפני שאני משוכנע בצורך לנטוש את המונופול על ההגות, מונופול אשר נפל בחלקי, כגבר, מתוקף 'זכות אלוהית', כביכול" (המשורר המרוקאי עבד אל-לטיף לאבי). הפורום הינו פורום ידידותי למי שעברו תקיפה פיזית ו/או מינית - הזהירו מראש מהימצאות טריגרים אפשריים. הרחבת המודעות, העלאת התודעה, רכישת ידע בנושאי פמיניזם והפיכתו לכלי שימושי בחיי היום-יום, חתירה לקידום ושיפור במצבן של נשים, כל אלה נגד עינינו: למען עצמנו והדורות הבאים. ברוכ/ה הבא/ה!

כתיבה בפורום כפופה לתקנון הפורום וכן לתקנון תפוז.
תקנון הפורום:
המשך...
הודעה חדשה

נתקלתי בפוסט מטאפורי מאוד יפה
18/04/14 13:19
45צפיות
שמישהי רשמה כאן (נדמה לי) בפורום הזה, שגברים הם כמו קופים שמנסים להגדיר טריטוריה מעמדית של כבוד (אגו) מטפסים על העץ, ורוצים שיתנו לקבל את כל הבננות.
משהו כזה (אם זכור לי נכון).

אני מאוד אהבתי את המטאפורה כי בעצמי נפגעתי מהמין הגברי עוד כשהייתי בבית ספר יסודי, ומאז אני מבחינה בקלות בתכונת התרמית שלהם שהם מנסים כל הזמן לזרוק את התכונות הרעות שלהם על בנים אחרים (כמו בבית ספר יסודי) כדי לזכות בבנות. כשהייתי בכיתה ג', אז בנים היו באים לבנות בכיתה, והיו מלכלכים אחד על השני ומייחסים את התכונות השלילית של עצמם כאילו הנחיתות העצמית שלהם לא קיימת בהם אלא קיימת בחבר שלהם שמתמודד איתם מול בת בכיתה. הם היו מרשימים את הבנות בשיטת התרמית הזאת. אחד היה בא לבת, והוא היה נוטה לקלל או או חיסרון אחר, אז הוא היה בא לילדה בכיתה שאוהבת את היריב שלו, והיה מספר לה שהחבר שלו הוא בעל החיסרון הזה (מקלל או כל מום שיש בו) והיה מרשים אותה וככה מגדיר את המעמד שלו בפניה כמעמד גבוה לעומת חבירו שנפל קורבן לחבר הנוכל שבא לדבר עם הילדה.
הבנות תמימות לא יודעות על זה שהבן שבא להרשים אותן ולהלהיב אותן עשה זאת תוך כדי מירמה של החבר הכי טוב שלו התמים החלש. החזק היה "דופק" את החלש בכוח המירמה כדי לטפס גבוה בעץ וככה להרשים את הבנות, לזכות בבנות, לזכות בכל מיני דברים. הבנים היו גם מפילים אחד את השני בהפסקה.  איכס העולם שלהם כל כך מגעיל אותי מעורר בי כל פעם תחושה חזקה אחרת, פעם גועל, פעם חרדה, פעם בכי, זה פשוט איום ונורא. אהבתי את המטאפורה כי מטפאורות עוזרות לי כי זה כאילו מה שעומד לי בלב אתן כותבות את זה בצורה שאני לא מיומנת ביכולת המילולית שלי לתאר איך הגברים מרמים. קורבנות של מירמה כמוני, מתקשים להסביר איך בדיוק נפלנו קורבן למירמה, וברגע שאתן כותבות איך בדיוק הבנים מרמים אז אתן עוזרות לנו בפצע הנפשי שנגרם לי כשטראומה הזאת של חשיפה לגברים.

כיום אני מזהה בקלות גברים לפי התכונה הזאת שאני מזהה איפה מנסים להפיל מישהו בפח בתיחכום ובנוכלות. כשאני מזהה נוכלות מתוחכמת להפיל בפח, להשליך תכונות שליליות עצמיות שקיימות בך עצמך כאילו הן קיימות באחר (שנופל קורבן למירמה הזאת) ולדפוק בצורה הזאת את האחר כאילו האחר נחות לעמותך, אז אני מזהה בגבר מאוד מוצלח. (גבריות מבחינתי זו מירמה ונוכלות וייחוס תכונות מירמה ואלימות כאילו הן קיימות בבנים אחרים כדי לזכות בבת). הם לא השתנו באבולוציה, הם נשארו הקופים שרוצחים אחד את השני בשביל בחורה, מרמים אחד את השני במירמה ובנוכלות, מפילים אחד את השני כלכלית, מוציאים לשון הרע כדי לזכות במעמד ולהגדיר את עצמם במעמד גבוה במעלה העץ ומטפסים גבוה בעץ על חשבון גברים אחרים כדי לזכות בבנות. הם קופים !


שיהיה לכולכן שבת שלום וחג שמח
אני אוהבת אותכן
חמודה, אינני בטוחה
18/04/14 16:01
29צפיות
שאשה המתחרה על גבר עם אשה אחרת אינה "מלכלכת" את האחרת לפני הגבר. קיימת קנאה נשית, והיא מכוערת.
הבעיה מתחילה בחֶברות בהן זכרים מייחסים את התכונות הנתעבות שלהם לנשים. חברות בהן הזכרים הופכים את הנשים לשעירים לעזאזל.
הם מייחסים את התכונות הנתעבות
18/04/14 16:20
32צפיות
שלהם לחברים שלהם או לאנשים אחרים, ועל חשבונם הם מטפסים גבוה בעץ בהתנשאות ואז מרשימים ככה את הבנות. אבל בנות חכמות כמוכן יודעות שהגבר שמרכל ומשפיל את הקרובים שלו (חברים שלו, שכנים שלו, קרובי משפחתו או קרובי משפחתה) הוא ערמומי שעושה זאת כדי לשרת את האגו שלו, ואז היא לא קונה את הסיפורים שלו. הלוואי שכולן היו כמוכן שרואות את העורמה של הגברים ואז היו פחות קורבנות לגברים מתנשאים. בבתי ספר רואים את זה, הרבה בנים נופלים קורבנות של בנים, גם בנות כמובן הופכות להיות קורבנות (בגילאים מאוחרים יותר שזה גיל התבגרות). אני לא הייתי שולחת את הילדים שלי לגן שיש בו בנים, וגם לבית ספר יסודי לא הייתי שולחת אותם אם יש בנים בבית הספר.
אין לי כרגע ילידם.
האם ה"כרגע" רומז שאפשרי שכן יהיו לך ילדים?
18/04/14 17:38
13צפיות
האם במקרה כזה התכנון שלך הוא למצוא אישה בגוף של גבר שיהיה האבא או שמצאת כזה?
את לא חייבת לענות אבל מסקרן אותי לדעת.

ההודעות שלך לא נעימות לי לקריאה אבל אתגבר.
אני מתכוון להמשיך לקרוא(ובטוח לא תהיה לי טראומה מזה).
לא בטוח אם הבנתי
18/04/14 17:10
18צפיות
את טוענת שכל הגברים הם נוכלים(קופים שרוצחים אחד את השני)
או שאת טוענת שיש גברים נוכלים שמרמים את הגברים התמימים והחלשים שאינם נוכלים.

במקרה השני אני לא מבין מדוע את מגדירה גבריות כמירמה ונוכלות בגלל שהגדרה כזאת יוצרת תחושה לא נעימה גם אצל גברים שאינם נוכלים.
הגברים שאינם נוכלים הם למעשה נשים בגוף של גבר
18/04/14 17:14
29צפיות
הגבריות מעצם יסודה היא נוכלות.
לומר שגבריות=נוכלות, זה כמו לומר ש
19/04/14 00:00
שיהדות = אורתודוקסים.
מי שאומר זאת- מאמץ את הגישה האורתודוקסית אבל- גם אם 90% מהיהודים היו אורתודוקסים- זה עדיין לא אומר שהגישה שלהם, היא היהדות "הנכונה".
אם נחזור לנמשל- גם אם 90% מהגברים הם נוכלים, זה לא אומר שלהיות גבר= להיות נוכל, אלא שהגברים שהם נוכלים- חוטאים לתפקידם כגברים אמיתיים. ג'נטלמנים למשל.
דעות זה לא הפורנו
17/04/14 21:06
73צפיות
מתברר שכמות מקרי האונס פוחתת (וטוב שכך) למרות שהנגישות לפורנו עלתה.

עמדה מזוית ליברלית על פורנו והאם צריך להילחם דווקא בו.

http://www.haaretz.co.il/opinions/.premium-1.22988...
º
מעורר רחמים
17/04/14 22:41
15צפיות
יש גם מחקרים שמרגרינה זה בריא. פטאתי.
17/04/14 22:56
47צפיות
אם תחשוף אדם (ובמיוחד ילד) לתכנים מיניים/אלימים זה כמובן ישפיע לרעה על תפישת עולמו וזאת עוד לפני שעסקנו בסבלן של המצולמות עצמן.
º
יכול להיות שאתה צודק, הפתרון הוא בחינוך
17/04/14 22:57
12צפיות
חינוך, החמרת ענישה והקמת בתי דין מיוחדים
17/04/14 23:09
46צפיות
לעבירות מין.

נ.ב- יש לציין שבהחמרת ענישה והקמת בתי הדין הנל- יש גם מסר חינוכי.
אני לא מאמין בחינוך דרך ענישה
17/04/14 23:15
34צפיות
אבל ללא ספק שעבירות שמשאירות צלקות נפשיות ופגיעה גופנית קשה צריכים להיות כאלה שהמבצעים שלהן ייענשו בהתאם. זה לא קשור לפורנו, אבל זאת הדעה שלי.
מה שכן, צריך להפסיק להעניש אנשים על עבירות ללא קורבן.
ענישה בהחלט מחנכת- את חסרי החינוך בלעדיה
17/04/14 23:34
26צפיות
כדי להבין זאת- דמיין מה היו אחוזי הפשיעה בארץ, אם היו מחליטים שהעונש על כל הפשעים הוא 50 שח.
º
ענישה מרתיעה, לא חושב שהיא מחנכת
17/04/14 23:42
12צפיות
º
גם וגם או: זה לא סותר. בכל אופן- היא תורמת.
17/04/14 23:43
14צפיות
18/04/14 11:44
31צפיות
למה ארגוני הנשים לא פועלים לכך, ואיך זה שהפמיניסטיות בישראל לא מאורגנות ולא פועלות באופן אינטנסיבי. ראשית ברמת הכנסת והממשלה.
כשאתה כותב
18/04/14 13:28
34צפיות
שזה פתאטי שיש מחקרים שמראים שמרגרינה זה בריא, אתה
כותב זאת מאחר שאתה חוקר בכיר בתחום?  יש לך השכלה
(מינימלית, כלשהי) בתחום הביולוגיה שאתה בכלל יכול לבוא
ולומר על מחקר מדעי כלשהו שהוא מגוחך בלי שראית בכלל
את המחקר ונחשפת לשיטותיו?

בוא וספר לנו איך החלטת שהמחקר הזה מגוחך?  אולי בגלל
שאבא/אמא סיפרו לך שמרגרינה זה לא בריא?  או שצפית
באיזו תוכנית בוקר (מדעית כמובן)?

דנה, עלייך להבין משהו חשוב על מחקרים:
18/04/14 14:57
32צפיות
כמעט בכל נושא יש מחקרים הטוענים כך ואחרים שטוענים הפוך.
לפעמים הסיבות לתוצאות המחקרים הם הגוף שמממן אותם.
בכל אופן, כשלכל מסקנה יש מחקר ה"מוכיח" אותה- נותר להפעיל שכל ישר.
כשאומרים לך שמרגרינה זה בריא וגם לא בריא- תפעילי את ההגיון.
אם אין לך- תשאלי אותי ואענה.
יש גם מחקר המלמד שירק אורגני פחות בריא מהמרוסס (כמובן שיש גם מחקרים הפוכים). נו- אז מה נגיד על זה?
בדיוק מה שנגיד על מחקר הטוען שלפורנו אין השפעה על עליית האלימות של הנוער- "פחחח"
אוי, כמה חמוד מצידך
18/04/14 15:50
34צפיות
אתה מסגביר לי שיש דברים שאני צריכה להבין על מחקרים?
כמה אבירי מצידך שאתה מסגביר לי את הדבר הכי מובן
מאליו. בחור נבון שכמותך. מה הייתי עושה אילולא היית
מסגביר לי.
אני ממש מודה לך שגאלת אותי מבורותי הרבה.

עכשיו בוא נראה כמה אתה גאון:
קרינה סלולרית. מסוכן או לא מסוכן?  מה המחקרים אומרים
ומה ההגיון (שלך) אומר?


לפני שנים כשלמדתי באוניברסיטה העברית
14/04/14 18:41
164צפיות
ישבתי פעם בספריה הלאומית. דודתי הביאה לי חולצה נחמדה מבחינות רבות אבל עם נקודת תורפה מסוימת: היא היתה פתוחה קצת באיזור הצואר והחזה באופן שקצת ראו את החזה.
לידי ישב בחור דתי. הוא התחיל ללכסן מבטים לחולצתי ולרתוח מחום. אפשר היה להרגיש ממש איך הוא מתבשל. ועל פניו היתה הבעה מתועבת. הוא שידר פריצות.
התעלמתי ממנו. זה לא עזר. הוא הוסיף לרתוח. ברגע מסוים ניגשתי לספרניות, אבל חזרתי לשבת באותו מקום, כי המדיניות שלי בתקופה ההיא היתה: שזכר יזיז אותי ממקומי? והלה אפילו התעודד, הוסיף להסתכל בצורה מתועבת ולהסריח .
עד היום אני זוכרת את הסצינה הלא נעימה הזו. היום אני יודעת שעם חרדים ושאר מפלי נשים הדרך היא פשוט לעבור מקום. הם מקבלים מכה. וזו הלא כוונתנו.

מה דעתכן?
בקיצור
15/04/14 01:20
150צפיות
קיבלת במתנה חולצה פרחונית ומכוערת, ישבת איתה בספריה
כשאף אחד לא הסתכל לכיוון שלך והתחלת להזות הזיות על
מבטים שמעולם לא קיבלת מאיזה חרדי שמעולם לא ישב לצידך.

וההזיה הזו מלווה אותך כבר ... 40 ומשהו שנים???  בחיי, את משהו.

בקיצור
15/04/14 07:27
116צפיות
את בהמה אמיתית.
16/04/14 11:35
99צפיות
בקיצור "את" גבר מתחזה
בקיצור
16/04/14 18:35
84צפיות
אני אשה עם שכל. בניגוד ל'דבר הזה' כאן בפורום שלא
ברור אם היא עצמה גבר מתחזה כדי להעמיד באור מגוכך
את הפמיניזם.

º
*מגוחך
16/04/14 18:35
17צפיות
את ברצינות אומרת שנשמע לך מופרך
16/04/14 20:26
91צפיות
שבחור, דתי או לא, יגניב מבטים לכיוון מחשוף של אישה?
תגיד
17/04/14 01:19
73צפיות
אין לך איזה פוסט למחוק?

יש סדר פעולות מסויים - קודם מבררים את העניין
17/04/14 08:21
66צפיות
ורק אז מוחקים (אם מתברר שצריך), ולעיתים גם חוסמים (אם אין ברירה אחרת).
עכשיו אנחנו עדיין בשלב הבירור, שהוא השלב הראשון, או בקיצור - מדוע לא סביר בעינייך שאישה עם מחשוף היתה חשופה פעם למבטים מטרידים מצד בחור כלשהו?
אני דווקא
17/04/14 09:58
65צפיות
דיברתי על פוסט אחר ... ובינתיים ראיתי שהתעשתת. יופי.

אני חושב שדיון על מחיקות צריך להיות במסרים
17/04/14 14:07
59צפיות
פרטים.

גם אני חושב שהדברים שלך כלפי פנתרית שהיא הזתה שמישהו בכלל הסתכל עליה באופן שלא היה נוח לה אינם במקום מאחר שבהחלט יתכן שדבר כזה קרה.

גם אם את חושבת שזה לא קרה לה כי את לא מאמינה לה באופן אישי  אז עדיין הדברים שלך לא במקום בגלל ש
1)דבר כזה בהחלט יכול לקרות למישהי אחרת
2)הדיון איננו אישית על פנתרית סגולה(ועם כל חוסר החיבה המובן כלפיה, שאיננו בגלל טענות שקריות שלה אלא בגלל דברים אחרים,,לא ראוי להשתמש בפורום כדי לכתוב אמירות כאלו).
לבנטינית סגולה
17/04/14 15:39
57צפיות
הביאה 'סיפור' שלה. שיתפה אותנו במקרה שהיה לה.
לא ביקשה שנשתף גם, אלא שנחווה את דעתנו על התזה שלה.

לפיכך, הדיון בהחלט יכול לסוב סביב הסיפור שלה.

להשקפתי, אדם שסוחב סיפור שכזה (די אינפנטילי אם נהיה לרגע כנים, כי מי מאיתנו
לא נתקלה במבטים כאלו - מי יותר ומי פחות) והמשיכה בחייה כאילו כלום?

אם היא בחרה (כפי שרעות כתבה) לחיות את הסיפור הזה כבר 40 שנה (כך לפי
הגיל בכרטיס שלה) אזי ישנן 2 אפשרויות:
1.  הסיפור בדוי.
2.  הסגולה לוקה במחלת נפש

רובנו חושבים על מחלות נפש ומיד עולה בראשנו אדם בחלוק לבן, קשור למיטתו
ומקבל עירוי כלשהו להפגת הפסיכוזה. לא כך הדבר. חולי נפש ומתמודדי נפש
חיים בקרבנו ורובנו כלל לא יודעים. למחלות נפש פנים רבות וזו לא בושה.
בושה להיות גזען. בושה לאדם להחזיק בדעות חשוכות. בושה לאדם להרגיש
עליון על אחר רק בשל צבע עורו או בשל היותו של האחר בעל משלח יד "נחות".


נ.ב
ועם כל הכבוד ללבנטינית, מי ישמע איזה משלח יד ומעמד מורם יש לה? בסה"כ למדה
לתואר יחסית מטופש (לימודי אנגלית אם עשיתי חשבון נכון) ומעולם לא עסקה באיזה
מקצוע מכניס (איך אני יודעת?  אם היתה כבר היתה מתרברבת), כך שלא מעמד ולא
נעליים. היא מספרת על חוויותיה באוטובוס. אם כך כנראה שגם משתייכת למעמד שלו
היא רגילה ללעוג. למעמד הנמוך. אז שתחסוך מאיתנו את השקפותיה החשוכות.

האוס, זו קנאה בזויה של אשה בזויה
17/04/14 17:25
64צפיות
והמעניין הוא שאני כתבתי כי המבטים והרתיחה שלו היו מאד בלתי נעימים לי, והעלובה הפכה את זה ב90 מעלות......
הביטוי המקובל הוא
17/04/14 18:26
62צפיות
להפוך את הדברים ב 180 מעלות, אבל מה לך ולביטויים
גבוהים אשת לבנט.

אני חושבת שההשתתפות שלה בפורום רק מזיקה
17/04/14 17:26
51צפיות
וצריך לסלק אותה.
אני דווקא מבינה אותך
15/04/14 17:25
101צפיות
גם אותי מעצבן, שחולצה שהייתה יכולה להיות מושלמה, מעוצבת כשהיא פתוחה מידי מקדימה.
אפשר לפתור את זה עם עוד שיכבה למטה, אבל זה לא פרקטי וסתם מסרבל.
כן, תודה. החולצה המסוימת היתה נחמדה מאד
15/04/14 18:04
91צפיות
בצבע צהוב (מתאים לי מאד) וגיזרה שישבה עליי יפה, אבל פתוחה מדי בחזית. את צודקת, אפשר היה להוסיף פיסת בד שקופה בחלק הזה, מבפנים.

אגב, הבעיה האמיתית היתה כמובן בזכר החרדי המטומטם שמייד לכסן מבטו את פתח חולצתי והסריח מפריצות. לפי החינוך שהם נותנים הוא אמור היה לקום ולעבור מקום, או מלכתחילה לא לשבת על יד אשה......אבל כנראה שהחינוך שלהם רק מגביר אצלם את הפריצות. כשיושבים על יד אשה לא דתיה, התנהגותם חייתית.
והלא בניגוד למגבלות שהם מטילים על האשה,
15/04/14 18:07
90צפיות
הזכרים הדתיים מרשים לעצמם לרדת לזנות. הלא הנשים בזנות מספרות שעיקר ה"לקוחות" שלהן הם ערבים וחרדים.
והם ניתלים במה שכתוב בתלמוד: "שגובר עליו יצרו, ילבש שחורים וילך לעיר אחרת" והכוונה שילך שם לזונה.
תקשיבי
16/04/14 10:26
88צפיות
ברור שגם לו יש בעיה. אבל אני חושבת על עצמי, לדוגמא, שקניתי לאחרונה חולצת כפתורים ממש יפה, עם בעיה אחת, זה יוצא לי מחשוף שלא מתאים לאופי שלי מקדימה.
וזה לא שיש לי בחירה ענקית בחנויות, ואני לא מאלו שאוהבות לקנות blind באינטרנט. אני אוהבת למדוד.
כל אחד והבחירות שלו מה לזכור.
17/04/14 10:42
50צפיות

כל אחד והבחירות שלו על מה להתמקד בכל סיטואציה ואיך לפרש אותה.
כל אחד והבחירות שלו איך להגיב.
כל אחד והבחירות שלו על מה לכתוב ואיך.

זו הבחירה שלך פנתרית.
זה בסדר להראות, זה בסדר להסתכל
17/04/14 17:02
50צפיות
את לא יוכלה להלין כמו שהוא לא יכול
אני בהחלט יכולה להלין
17/04/14 17:12
54צפיות
המבט הפרוץ שלו והסרחון שיצא ממנו גרם לי הרגשה רעה מאד.
פוסל במומו פוסל
17/04/14 18:03
51צפיות
שדיך הגלוים למחצה גרמו לו להרגשה רעה מאד.
זכותי ללכת באופן חופשי (אם כי
18/04/14 11:48
36צפיות
איני עושה זאת מרצוני והחולצה הזו גרמה לי למצוקה, לבשתי רק משום שכללית היא היתה נחמדה, ומשום שאני אוהבת לקבל מתנות) והזבלן צריך לשמור על העיניים שלו ועל התנהגותו.

תארי לך שזכר יילך עם פתח במכנסיים שמראה את הביצים שלו . האם את תלכסני אליו כל הזמן מבטים ותשדרי סרחון של התלהטות?
לשאלתך
18/04/14 13:20
41צפיות
גבר שילך ברחובות העיר כשאיבר מינו שלוף למחצה
יזכה להמון מבטים מצד נשים ועל אחת כמה וכמה אם
מדובר בגבר מושך. אני מעריכה שיהיו גם כמה 'נועזות'
שלא תסתפקנה במבטים

º
תשובה מגעילה
18/04/14 16:52
6צפיות
את מעלה נקודה מעניינת
18/04/14 08:42
36צפיות
האם מבט בפני עצמו לא יכול להחשב להטרדה מינית?
הוא לא רק תקע מבטים בלי הרף, הוא גם
18/04/14 11:49
37צפיות
התלהט והסריח מפריצות.
º
אפשר לצרף להט וסירחון לשאלתי
18/04/14 18:48
4צפיות
אני בהחלט חוויתי את התנהגותו המתועבת
18/04/14 19:38
12צפיות
כהטרדה מינית. בזמן ההוא עדיין לא השתמשו הרבה במושג הזה, אבל החוויה היתה בהחלט כזו.
לפני שנים, קרובת משפחה שלנו סיפרה
14/04/14 18:27
158צפיות
על תימני שבא לבדיקה אצל חברה שלה, רופאת גברים. התימני פתח את פיו הניבזי והתלונן בפניה ש"אשתי מביאה רק בנות".
לו הייתן במקומה, איך הייתן מגיבות? אני הייתי אומרת לו: תלבש את התחתונים! וצא! אם היה מגיע פעמים נוספות למרפאה, הייתי עושה הכל כדי לעכב את התור שלו, וכשהיה נכנס לבדיקה הייתי מתייחסת אליו בקור , מקדירה פנים, מדברת בקיצור ובפקודות, ומתפטרת ממנו מהר.
לו החברה שלנו היתה יותר פתוחה לזכויות נשים, הייתי מודיעה למנהלי המרפאה שמסרבת לטפל ביצור הזה.


אגב, הרופאה ההיא הגיבה כך: היא הסתכלה על הזין של התימני ואמרה לו  בלעג: עם דבר כזה אתה רוצה להביא בנים? ופניו נפלו. אבל לדעתי היא הביסה את עצמה, בצחוק שחמדה לה, ובנסיונה להשיב לו כגמולו. בעצם לעגה לנשים . למעשה היא טענה שכדי להביא בנים צריך שמוק גדול וחזק. כדי להביא בנות - שמוק קטן. ובכלל, שמין העובר תלוי בשמוק.
תגובה מזלזלת של הרופאה
15/04/14 01:53
97צפיות
זהו לא יחס ראוי לפציינט.
ואני חושבת שתגובתה ל"פציינט" הבהמי
15/04/14 07:38
94צפיות
היתה המינימום שאפשר  לתלות  עליו. אחד כזה צריך לקבל כל הזמן מכות נפשיות מהחברה.
התפקיד של רופא הוא לטפל בפציינט בכל מקרה
15/04/14 11:27
73צפיות
ולא להעניש,ורופאים מטפלים גם בפושעים שעשו דברים יותר גרועים מאמירות.פוגעניות.
ואני חושבת שהתפקיד של אב הוא לאהוב את בנותיו
15/04/14 13:57
71צפיות
ולעשות הכל כדי שיגדלו באושר . אב שמביע אי נחת מעצם קיומן של בנותיו בחיים הוא מפלצת, והחברה צריכה להקיא אותו.
תפקיד הרופאים לטפל גם במי שמוגדרים כמפלצות
15/04/14 15:34
64צפיות
ולא מונעים טיפול רפואי גם מאנטישמים שרצחו יהודים בגלל שהם יהודים כך שבודאי שלא מונעים טיפול רפואי מאדם רק בגלל שהוא הביע אי נחת מעצם קיומם של יהודים.

חוץ מזה לא ברור לי שאותו אב הביע אי נחת מעצם קיומן של בנותיו.
הדעה שלו(שאני מסכים שהיא דעה ראויה לגינוי) היא האשמה של אשתו על שלא הביאה לו בנים(כאשר ההאשמה היא כמובן חסרת בסיס).
המפלץ הפרימיטיבי חושב שלידת בנות היא פגם
15/04/14 16:51
78צפיות
ולידת בנים רצויה ועדיפה. לכן , רופאה לא צריכה לטפל בו. שיתפגר.
מה שהוא עשה זה לירוק לרופאה בפנים: הוא בא לקבל אצלה טיפול, ופותח את פיו הניבזי ואומר לה בעצם: חבל שנשים נולדות.
והנ"ל הסביר לך
15/04/14 21:32
80צפיות
ששבועת הרופא (והרופאה) היא כזו שלא מבחינה בין אדם רע לטוב.
ישבו כל כך הרבה אנשי דעת ורוח והגיעו למסקנה שכך נכון שיהיה.

עצם העובדה שאת בדעה סותרת אומר שאת כנראה לא אשת רוח
ולא בת דעת.

וכבר הסברתי לך
16/04/14 11:47
58צפיות
שאת בהמה.
אולי הסברת
16/04/14 18:28
47צפיות
אבל מאחר שאת לא בת דעת אז אין לי סיבה להתייחס.

אגב, לי נשמע שאת קטע הסיום המצאת לגמרי. אין שום
סיכוי שרופאה (או כל אדם עם קצת שכל) יגיד דבר כזה
מה גם שזה עומד בניגוד מוחלט לאתיקה רפואית בסיסית.

יש לי תחושה שאת במצוקה ממש קשה וממציאה לעצמך סיפורים
כדי להביא מזור. שתדעי לך שיש טיפול לאנשים כמוך וזו לא בושה.
כמו שיש טיפול לרגל פצועה יש גם טיפול למוח פצוע.

זמן לכל דבר ועת לכל חפץ
16/04/14 07:52
69צפיות
הפציינט המדובר לא אמר שחבל שנשים נולדות, אלא הלין על אישתו ש"לא מביאה לו בנים"- הוא אמר בעצם, שבתרבותו (הפטריאכלית והחשוכה) לידת בנים הינה דבר חשוב מאוד, והוא מצר על כך שאין לו בנים.
לא תפקיד הרופאה לחנך אותו לפמיניזם
ולא תפקיד הרופאה לשמש פניה של החברה הנאורה, ו"להכות" אותו, כדברייך.
שבועת הרופא אומרת "לעמוד לימין החולה במצוקתו...ועזרתם לאדם... אם זר אם נכרי, אם אזרח נקלה ואם נכבד"- וכאן יש לנו בהחלט עסק עם נקלה, ויש לעזור לו- בלי קשר לדעתה של הרופאה.
מי שלא יכול להתמודד עם זה, כמוך- מוטב לו שלא יהיה רופא.
מה גם שהרופאה, במקום למלא את תפקידה ולהוציא את האדם מבורותו ולהסביר לו שמין הילוד נקבע על ידי האב- בחרה להוסיף למצוקתו (עד כמה שהיא מגונה בעיניה)
קשה לי להאמין שרופאה מיקצועית תוציא מפיה דבר הבל שכזה, ואם אכן כך היה והסיפור אינו מצוץ מן האצבע- הבוז לה.
אני חושבת
16/04/14 11:45
70צפיות
השרופאה היתה צריכה להתקשר עם רשויות הרווחה שיבררו באיזו אווירה חיה אשתו ובנותיו האומללות. ולעזור להן להתגבר על האיבה והאפליה-מראש שהן חיות בה.

תגובתה בקשר לשמוק היתה "דבר אל הפרימיטיב  הסקסיסט בשפה שהוא מבין "ועכשיו לאחר תשובתך המתחסדת אני רואה שהיא הגיבה נכון.
שוב, כרגיל, קשקוש.
16/04/14 12:30
68צפיות
אני אסביר לך שוב, ולאט-
לרופאה יש תפקיד ושבועה שנטלה על עצמה, שהיא מעבר לדיעותי האישיות, האג'נדות שהיא מאמינה בהן והעולם שהיא רוצה לקדם.
תפקידה הוא אחד- לרפא, ולהיטיב עם מטופליה בחמלה.
הבנת את העניין של מעל האג'נדות? כן, גם זו הפמיניסטית.
יופי- עכשיו אפשר להמשיך-
אסור לה למסור מידע מוטעה למטופליה. המידע שמסרה אינו מיקצועי, והוא ביזיון לה, כרופאה וכאישה.
אסור לה למסור מידע מוטעה למיזוגן, כפי שאסור על רופא מתנחל קיצוני למסור מידע מוטעה לערבי, או לרופא השייך לשלום עכשיו לסרב לטפל בימני קיצוני- גם אם האחרונים העליבו את הראשונים בהתנהגותם, אופיים ודיעותיהם.
זוהי בגידה בשבועתה, בתפקידה ובאמון הניתן לה לקשקש את הקשקושים הללו, לסרב לטפל בו או אפילו לא למסור למטופל את המידע הרפואי האמיתי שהוביל לעניין (שהוא כמובן- מין הילוד נקבע ע"י הזרע, ולכן נקבע בעיקרו ע"י הגבר, ולאישה ישנו חלק מועט מאוד בקביעת מין הילוד, שנובע בעיקר ביצירת סביבה ידידותית יותר או פחות לתאי זרע זיכריים, שהם קלים מהירים ופגיעים יותר מאלו הנקביים)
מאחר ושוב, אני מתקשה להאמין שרופאה מקצועית ומנוסה תפלוט מפיה דברי הבל שכאלו, ומאחר והסיפור שסיפרת הוא עדות מיד שלישית, צריך לפטור אותו, כמו את רבים מדברייך, בלא כלום הנשען על לא כלום.

חג שמח לך.
כן בטח
16/04/14 18:33
48צפיות
רשויות הרווחה היו מייד מתפנות מכל עיסוקיהן (החשובים והדחופים), שמות
בצד את הילדים המוכים והנשים קשות היום ורק כדי ... כדי לברר אם אישה
מסויימת בחרה לחיות את חייה עם גבר שובניסט.
אני בטוחה שפניה כזו לרשויות היתה מעמידה את הרופאה באור מאוד חיובי.

כמו שכתבה ממבה, מי שלא מוסגל לקחת על עצמו תפקיד כמו רופא, שלא יקח.
שילך ללמוד איזה מקצוע 'מקושקש' (כמו לימודי אנגלית) באוניברסיטה ויהזה על
חוויות בספריה.


גם כשאייכמן ודמיאניוק הובאו לישראל
16/04/14 09:43
74צפיות
הם קיבלו טיפול רפואי בעת הצורך.

צריך להבחין בין הדברים.

האמירה של הרופאה לא היתה מקצועית. אפשר להבין אותה כי היא נפגעה מדבריו, אך היא יכלה להעיר לו בדרך אחרת, ולהעמיד אותו במקומו גם בלי להעליב באופן אישי וגם בלי להעליב את בני המין הנשי.

היא יכלה לומר "זה לא תלוי באשתך יותר מאשר בך", או "בנות הן לא פחות טובות מבנים". אלה רק דוגמאות של דברים שהיא יכלה לומר, ומכל מקום אין זה מתפקידה להיות המורה שגוערת בו, ובוודאי אין לה זכות לסרב לטפל בו.
º
16/04/14 18:40
5צפיות
כדי להחזיר את הדיון לנושא של הפורום
17/04/14 09:47
67צפיות
הייתי רוצה לדעת אם מבחינה פמיניסטית התימנים מדורגים מעל הערבים או מתחתם.
מצד אחד- יש כבר כמה ערבים שזכו בפרס נובל ואין אף תימני, ולכן זה מעמיד אותם מעליהם.
מצד שני- לערבים יש כמה נשים ולתימנים לא (לפחות כיום במדינת ישראל) וזה הופך את התוצאה.
מה דעתך?
תודה מראש.
יש ערביה
17/04/14 10:00
50צפיות
תימניה שזכתה בנובל.  זה מסדר לך את העניין?

הפמיניזם האמיתי לא מדרג אנשים.
17/04/14 11:40
52צפיות
השובניזם כן (מדרג אנשים). הפמיניזם יוצא כנגד כל צורה של שובניזם, בכלל זה (ולא רק), נגד השובניזם הגברי, אבל גם נגד השובניזם הנשי (= עליונות נשים על גברים).
כתובות אינטרנט מצורפות:
מבחינת דיעותיהם והנורמות הקיימות אצלם
17/04/14 17:40
33צפיות
זו נבלה וזו טריפה.
אגב, התימנים היהודים בישראל הם מהעדות היותר נחמדות שלנו: חרוצים, חייכנים ועדינים, השתלבו יפה בעולם ההשכלה. והם גם יפים! שזה פן שאין לזלזל בו מבחינתי......
הרופאה הזו היא גם רכלנית
17/04/14 10:17
58צפיות
ובסך הכל הסיפור הפנטסטי משרת היטב את האג'נדה של פנתרית......כך פנתרית הייתה מגיבה לגבר מזרחי, אילו היא הייתה הרופאה......
הרופאה הזו בסדר גמור. מישהו היה צריך סוף סוף
17/04/14 17:41
49צפיות
לתלות משקולת על הזין של המפלץ הפרימיטיבי הזה...
º
גם ככה הוא גדול...לא חבל
17/04/14 18:07
13צפיות
לא ראיתי..... יכול להיות
17/04/14 18:15
44צפיות
קטן וצמוק, או בגודל של חמור. מי יודע. הנקודה היא שהאיש בעצמו חתיכת זין, ורצוי היה לעקור לו.
להראות לחרדים, למוסלמים ולאתיופים.....
14/04/14 20:41
147צפיות
תועד: האישה שמובילה גבר קשור ברצועה ברחוב
סרטון  הופיע ברשת, ובו נראה גבר קשור בקולר ורוד לרצועה בה אוחזת אישה, והיא מצעידה אותו על ארבע ברחובות לונדון.


אני חושבת שהתגובות של החרדים המוסלמים והאתיופים ישעשעו אותנו.
ואני שואלת
15/04/14 01:17
125צפיות
למה נפקד מקומם של המרוקאים?  למה אותם זה לא ישעשע?

ואני מבינה שקשה להיות לבד בערב חג (ובמיוחד כזה שבו באמת
כל בית ישראל ישובים יחדיו) אבל באמת, כמה מירמור יכול לצאת
מאדם אחד?  טוב, כנראה שאצל אנשי הלבנט לא חסר מרמור.

רק בנוגע לקביעה השגויה לגבי ערב החג
17/04/14 08:28
53צפיות
שלכאורה כל בית ישראל ישובים גם יחד בשמחה:
אני בחרתי השנה לבלות את ערב החג לבד. להשקפתי, זה היה בבחינת יציאה מעבדות לחירות. לא עוד זמירות ממוחזרות, לא עוד תפריט מוגבל ומעיק, לא עוד קפריזות משפחתיות תמוהות, ובקיצור - לא עוד להיות סטטיסט בסרט דתי של אחרים.
גם בשבילי המחוייבויות המשפחתיות של חגי ישראל
17/04/14 10:59
48צפיות
הם סוג מסויים של עבדות, בעיקר של הנשים......שמרבית עול האירוח נופל על כתפיהן.......בנוסף לכך זה מכניס משפחות להוצאות כלכליות מעבר ליכולתן, כי אירוח חייב להיות מכובד מבחינה קולינרית, כך גם המתנות למארחים.

אני נתקפת חרדות כשחג מתקרב. כל השיגרה שלי מופרת כשבוע מראש.
ואינך יכולה לחפש פתרונות?
17/04/14 17:47
35צפיות
לערב את הבנזוג היטב היטב בהכנות (נקיון ובישול), ולקבוע אירוח מהסוג של "כל משתתף מביא מנה".
17/04/14 17:44
32צפיות
כנ"ל. לו הייתי מוצאת פמיניסטיות טבעוניות העורכות סדר ייתכן והייתי משתתפת.
יש המון כאלו
17/04/14 18:05
39צפיות
אם תרצי רק תבקשי
חברה מטריאכלית ופטריאכלית
17/04/14 16:04
37צפיות
אני צריכה למצוא שתי חברות כאלה את השם שלהן ומה מאפיין אותם מי שיכול לעזור לי זה ממש ממש יעזור כי אני צריכה אתלעבודה בהיסטוריה עד סוף חופש פסח
תחפשי את השבט הסיני הקיים כיום בצפון סין
17/04/14 17:31
25צפיות
אם איני טועה מחוז סצ'ואן (שבט מטריארכלי מאד), וגם את הפואבלו  (אינדיאנים)- חברה מטריארכלית שהיתה קיימת בהיסטוריה.
כחברה פטריארכלית הייתי מציעה את היוונים העתיקים או הרומאים. אפשר גם את אבותינו, לבדוק את ההלכות בתורה לגבי נשים, ואת ההעדפה של זכרים כמשמשים בקודש.
טקס החתונה היהודי- סחר בנשים שיקשה פרידה
17/04/14 13:39
37צפיות
להלן לינק לכתבה החשובה:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4508673,00...
אז לכל אלו המתכוונות להתחתן אצל הרב "הנחמד"- זהירות.
האם לדעתכן גבר צריך לשאול/לבקש רשות לפני מגע?
54תגובות
12/04/14 19:24
272צפיות
אחדד את השאלה, אם גבר צריך לשאול/לבקש רשות מבחורה לגעת באיבריה המוצנעים?

אני אתן דוגמא:
נניח שבין גבר ואישה התנהלה אינטרקציה מסויימת שכללה בתוכה מגע וליטופים. עד כאן הכל טוב ויפה, עד שהגבר החליט לנסות לגעת במקומות קצת יותר רגישים והבחורה התנגדה והזיזה לו את היד.
הגבר לא כפה את עצמו על האישה...

(המשך...)
אחדד את השאלה, אם גבר צריך לשאול/לבקש רשות מבחורה לגעת באיבריה המוצנעים?

אני אתן דוגמא:
נניח שבין גבר ואישה התנהלה אינטרקציה מסויימת שכללה בתוכה מגע וליטופים. עד כאן הכל טוב ויפה, עד שהגבר החליט לנסות לגעת במקומות קצת יותר רגישים והבחורה התנגדה והזיזה לו את היד.
הגבר לא כפה את עצמו על האישה בכח ומייד הוא התרחק.    האם במקרה כזה האישה יכולה להתלונן על הטרדה מינית?
נניח והאישה התלוננה על הבחור מהם הסיכויים של הבחור לצאת "נקי" מסיטואציה כזו?
(לי באופן אישי זה נראה תמוה ולא הגיוני לבקש רשות כל עוד נמצאים בתוך אינטרקציה מינית מסויימת... אבל לאחרונה התרחיש הזה עלה לי לראש.)

מה דעתכן?
מחפש הרחבה לדברים שכתבה אווה אילוז
15/04/14 14:12
38צפיות
בספרה "האוטופיה הרומנטית" היא מזכירה:
א. שבסוף המאה ה-19 הייתה עלייה בחינוך הנשים (בארה"ב) ובכניסתן לשוק העבודה
ב. (שהדבר הוביל לירידת קרנה של האידאולוגיה הוויקטוריאנית של הפרדה בין המגדרים ול) שיויון גם בתחומי הבילוי והתהווה ה"עולם ההטרוסקסואלי", כפי שכינתה זאת ההיסטוריונית קתי פייס (Kathy Peiss).  מ-1880 עד 1890 גדל מספר אולמות הריקודים, גני השעשועים ובתי הקולנוע .

אם מישהי מכירה מאמר/ספר (בעברית) שעוסק בנושאים אלה, אשמח מאד לשמוע. אין לי צורך בחומר רב, אך אשמח לחומר ממוקד ככל הניתן.

רוב תודות !
המדינה וארגוני הנשים כושלים? לדעתי כן.
14/04/14 17:00
50צפיות
חשד למקרה חמור של אלימות במשפחה: המשטרה עצרה הבוקר (ב') גבר בן 24, תושב אחד הכפרים באזור מעלות, בחשד שתקף את אשתו ואת בתו - תינוקת בת ארבעה חודשים בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי החשד, בשעות הלילה התפתחה מריבה בין הגבר לבין אשתו, במהלכה הכה אותה ואף חבט בבתו התינוקת. כתוצאה מהמכה נגרם לתינוקת שבר בגולגולת, והיא פונתה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים בנהריה כשמצבה מוגדר קשה.

בשעות הצהריים הובא החשוד לדיון בהארכת בבית המשפט בעכו, שם לבקשת המשטרה הוארך מעצרו בארבעה ימים. במקביל, ממשיכה המשטרה בחקירת נסיבות המקרה.


אתמול נעצרו הורים מאשקלון, בני 26 ו-27, לאחר שעל פי החשד טלטלו את בתם התינוקת, בת ה-3 חודשים וחצי, וגרמו לה לשברים בצלעות וחבלה בפנים.

החשדות עלו לאחר שבמהלך בדיקה רפואית שעברה התינוקת במרכז הרפואי ברזילי באשקלון התגלו החבלות. בבית החולים דיווחו למשטרה - וההורים נעצרו. במשטרה מייחסים להם עבירות של גרימת חבלה חמורה לקטין, התעללות פיזית ונפשית בקטין, תקיפת קטין וגרימת חבלה על ידי אחראי.

בחודש שעבר עצרו שוטרי תחנת נתיבות זוג הורים תושבי העיר בחשד שהתעללו בבנם הפעוט בן השנתיים. המעצר הגיע בעקבות דיווח מבית החולים ברזילי על פעוט שהובא על ידי אביו, כשהוא סובל מכוויות מגהץ קשות בחלקי גופו השונים.

בעקבות הדיווח יצא חוקרי התחנה לבית החולים ובתום תחקור ראשוני עצרו את האב והעבירו אותו לחקירה. האם נעצרה ורשויות הרווחה של עיריית נתיבות קיבלו אחריות על שתי הבנות של בני הזוג, שנותרו בבית.
על נסיוני בצוות בו היתה אישה דתיה
11/04/14 17:38
110צפיות
בישיבת צוות שישבנו באותו חדר אותה אישה עברה מקום בטענה שאסור לה לשבת בין 2 גברים.
מישהו מהצוות העיר שבכלל אסור לה להיות איתנו בחדר אחד ולכן היא צריכה לצאת.

כמתנגד להדרת נשים עניתי מיד בתגובה שלא ברור מדוע דוקא היא ,ואולי אנחנו הגברים אלו  שצריכים לצאת מהחדר,וכולם צחקו.
היא הסבירה שמותר לה להיות איתנו באותו חדר רק אם הדלת לא נעולה,ובהמשך בישיבת צוות נוספת שהיינו דחוקים בזמן וראש הצוות רצה לנעול את הדלת כדי למנוע הפרעות אותה אישה התנגדה שינעלו את הדלת בטענה שאסור לה להיות בחדר נעול רק עם גברים כך שהצוות נאלץ להתמודד עם הפרעות.
האשה משוכנעת כמו נשים דתיות אחרות
11/04/14 18:02
89צפיות
שהכללים האלו של צניעות מיועדים להגן עליה. היא לא יודעת שהמטרה שלהם הפוכה, להגן על הגברים מפני הנשים המפתות כדי לא להשחית זרעם, וכן שבמקור ההוראה ניתנה בעיקר כדי לשמור על האשה כרכוש הגבר האב אח הבעל כדי שלא תיפתה לאחר,
מבחינתי האשה הדתיה הזו חרדה לשווא
12/04/14 20:25
73צפיות
בעיקר בנושא של דלת פתוחה או סגורה. בנושא של ישיבה בין שני גברים, ייתכן (ונוכחתי בזאת מנסיוני) שגברים ינסו לשדר לה מחשבות פריצות ויביטו בה במבטי פריצות. אם לא נוח לה לשבת בין שני גברים, ואני יכולה להבין אותה, זכותה וטוב עשתה שהחליפה מקום.

בכל מקרה, החרדה של החרדיים גדולה כ"כ עד שהיא כבר מוקצנת וחסרת בסיס. (דלת פתוחה ועוד חומרות...)

שמתי לב לנקודה שאתה לא שמת לב אליה: כנראה היתה רק אשה אחת בכל הצוות. להיות אחת בתוך קבוצה של גברים זה כשלעצמו מצב לא טוב ולא בריא (וגם טפשי כלכלית ניהולית וכד'), וכנראה לנשים לא מעטות  בלתי נעים. הגברים מדברים ביניהם ונוהגים לדחוק את האשה החוצה מתוכם.
לא ציינתי את זה אבל שמתי לב שהיתה רק אישה אחת
12/04/14 23:32
63צפיות
בצוות.
אני יכול להוסיף שאותה אישה גם תיקנה את ראש הצוות שהוסיף וש לשמה.

הדו שיח היה בנוסח הזה מלבד העובדה שהשם שלה הוא לא לימור(והחלטתי שלא לחשוף אותו כאן):

ראש הצוות:"לימורוש"
לימור:"לימור, אל תקרא לי לימורוש"
היה לי מקרה דומה ברכבת.
17/04/14 11:57
28צפיות
התיישבתי לצד גבר חרדי שביטא את חוסר שביעות רצונו מכך שאישה יושבת לצדו. תשובתי הייתה: "תעבור מקום".
עכשיו יש לי תמונה ברורה יותר של המציאות
44תגובות
10/04/14 09:43
253צפיות
ידעתם שהנשמה מתגלגלת פעם בתור גבר ופעם בתור אישה? אף על פי שניתן גם להיוולד באותו מין כמה פעמים ברצף, כך למדתי.
זאת אומרת שכל התיסכול הפמיניסטי בכלל אינו במקומו, הוא נובע מכך שנשים לא מבינות את תפקידן בעולם כנשים ומנסות להפוך לגברים. גבר מייצג שלב גבוה יותר מאישה בהיררכיה אבל זה רק שלב בהתפתחות שכולנו...

(המשך...)
ידעתם שהנשמה מתגלגלת פעם בתור גבר ופעם בתור אישה? אף על פי שניתן גם להיוולד באותו מין כמה פעמים ברצף, כך למדתי.
זאת אומרת שכל התיסכול הפמיניסטי בכלל אינו במקומו, הוא נובע מכך שנשים לא מבינות את תפקידן בעולם כנשים ומנסות להפוך לגברים. גבר מייצג שלב גבוה יותר מאישה בהיררכיה אבל זה רק שלב בהתפתחות שכולנו עוברים. לדוגמא: אישה יכול להיוולד בחייה הבאים בתור גבר, ואחר כך שוב בתור אישה אבל בעם מפותח יותר וכן הלאה, וככה התודעה של אותו אדם הולכת ומתפתחת.
אני חושב שפמיניסטיות משיגות בדיוק את התוצאה ההפוכה, והן עלולות להיוולד שוב בתור נשים גם בגילגול הבא כיוון שהן לא השלימו את ייעודן כנשים בחייהן אלה. בכלל האדם בהתפתחות האבולוציונית שלו מתקדם לקראת מצב שבו אין יותר הבדלים בין המינים ובין זגעים שונים, כמו בהיררכיות של האלוהים. אבל לנסות להקדים את המאוחר ולטשטש את ההבדל בין המינים והגזעים עכשיו זה ממש חוסר הבנה ומסב נזק עצום לכל מי שמעורב בזה.

נסו לחשוב על כך מבלי להיגרר למסקנות חפוזות
ערכים גבריים ונשיים
10/04/14 15:50
132צפיות
אחד הערכים המרכזיים אם לא החשוב ביותר באנושות הוא המאבק בין טוב ורע. נראה לי שהערך הזה נובע מתרבות גברית, מאבקים ומלחמות בין אנחנו הטובים והם הרעים שהתפתח לטוב ורע.

הרעיון שלי הוא שהערך המרכזי בתרבות הנשית הקדומה היה פוריות, לידה, צאצאים, המשכיות. מעניין מה היה קורה אילו היתה תרבות נשית דומיננטית או לפחות שווה. מה היה קורה אילו הרעיון של פוריות היה מתפתח, איזה ערכים היו נובעים ממנו.
ואיך היית מגדירה
10/04/14 18:23
79צפיות
שובניזם?  כטוב או רע?

ואם הוא רע אז מה צריך לעשות בקשר אליו?  להילחם בו?
או לתת לו לפרוח ולעזוב את השובניסטים לנפשם?

מאיפה צץ הכיוון הזה?
10/04/14 21:26
48צפיות
כנראה קשה לעבור לצורת חשיבה שונה.

אבל במחשבה שנייה, אם היו יותר ערכים נשיים של פיריון והמשכיות לא היתה מתפתחת החשיבה של אנחנו ואתם, אנחנו הגברים מול אתן הנשים, ולא היתה שובניסטיות. .

ובהמשך למה שכתבתי, נראה לי שעניין הפיריון והלידה לא היה לעול כמו שקרה בתרבות הגברית. הילדים נחשבו ונחשבים להשקעה ותירוץ לשעבד נשים, ומצד שני היום לא היה נחשב  לבזבוז זמן וכסף ועול ואשמה בתוך התרבות הגברית של תחרות של אחד מול האחר, אלא משהו בפני עצמו, שהיה מתפתח בדרך שעדיין לא נוסתה עד היום.
במילים אחרות
10/04/14 21:36
35צפיות
בתרבות הגברית הילדים הפכו לרכוש, ולתירוץ לשיעבוד האשה. היום גם בחברה החופשית ביותר קיימת הנורמה של תחרותיות והישגיות ולכן הילדים נחשבים לעתים קרובות כבזבוז זמן וכסף ועול. אילו הפיריון היה ערך בפני עצמו ייתכן שהחברה היתה מתפתחת יותר לכיוון אחר, אולי יותר הנאה מההווה, ויותר הנאה מהילדים.
זה צץ באופן הבא:
14/04/14 00:17
20צפיות
אם את טוענת ש:
"אחד הערכים המרכזיים אם לא החשוב ביותר באנושות הוא המאבק בין טוב ורע"
וכן ש: "הערך הזה נובע מתרבות גברית".

אזי לכאורה אין מקום למאבקים נוסח 'טוב' ו'רע' שכן מקורם בתרבות הגברית (המשוקצת)
וזאת בהתייחס לעולם הפמיניסטי.

אבל זה כמובן אוקסימרון שכן התנועה הפמיניסטית שמה לה למטרה להאבק בממסד
הגברי/פטריאכלי/שובניסטי ... כלומר עצם המאבק מגדיר את הממסד הנ"ל כ'רע' ומונע
כדי למגרו. אבל מאבק שכזה הוא לשיטתך נובע מתרבות גברית כלומר המאבק של
התנועה הפמיניסטית נשען על יסודות התרבות הגברית.

זה עיוות של מה שאמרתי
14/04/14 01:45
17צפיות
בכל אופן לא שללתי את הטוב והרע ולא דיברתי נגד הגבריות המשוקצת. זאת פרשנות שלך. דיברתי על סוג אחד של תרבות שהשתלט על המציאות שלנו ודורש של הזמן מאבקים ומלחמות והפיכת זה שלא דומה לי לרע. אני דיברתי על עוד כיוונים, בין השאר על ייתר גמישות וסובלנות וכדאי שתקראי את הפוסטים הבאים ואת המאמרים המוצעים שם שבו הם מסבירים בצורה לא פשטנית סוגים שונים של חשיבה והאיזון ביניהם.

פמיניזם הוא לא מאבק ברע, והפמיניזם לא בא להילחם בגברים ולהפוך אותם למשרתי הנשים, רק גברים חסרי ביטחון חושבים ככה. הוא בא להפוך את הנשים והגברים לשותפים ולא לנשים כמעמד שנשלט על ידי גברים.
אין טעם להמשיך
14/04/14 01:54
17צפיות
העליתי רעיון. תקראי את מה שהצעתי, ואם לא נראה לך הרעיון, אז לא.
בלי להגרר
14/04/14 02:10
29צפיות
לעוד Loop של ויכוח, מה שכתבתי הוא ניתוח לוגי לא רע בכלל.

אין בו שום עיוות של מה שכתבת. הוא לחלוטין מצטט את דברייך (תרתי משמע).

כמו כן בניתוח שלי לא מוזכר ולו פעם אחת רעיון מופרך של 'גברים משרתי נשים'
או מאבק של המין הנשי בזה הגברי.

אני דווקא חושבת שאין קשר בין 'התרבות הנשית' לעניין הטוב והרע. אם יורשה לי
(ואני חלילה לא באה להעליב, מתנצלת מראש אם מה שאגיד עכשיו יהיה חריף)
עניין ה'סינרגיה' וההמשכיות שייך לאלא שמאמינים/ות בפיות ושאר אגדות.

בהחלט יש מקום בעולמנו לדבר על 'רע' ו'רוע' ומי שחושב שעולם (אוטופי?) בעל
'סממנים נשיים' יהיה נטול רוע חי בללה לנד. למין הנשי אין עדיפות לדעתי בעניין זה
ומי שחושב/ת כך איננה פמיניסית להשקפתי אלא סתם שונאת גברים במסווה.

העולם שלנו זקוק לשיוויון. בראש ובראשונה שיוויון כלכלי. הזדמניות תעסוקה שוות
ושכר שווה. ברגע ששני אלו יתממשו כל השאר פשוט 'יקרה מאליו'.

אם תשימי לב רוב העימותים בעולמנו הנוכחי נובעים לא מקיומם של גברים אלא
מקיומם של גברים 'אולד פשן' בעמדות מפתח. פוטין, קים ג'ונג איל או קנאים
איסלמיסטים קיצוניים.
מדינות וכלכלות מודרניות ומפותחות נמנעות ממלחמות כמו מאש. לפיכך אין מקום
לרעיון שעולם נטול מלחמות יהיה רק כזה הנשלט בידי נשים. גם עולם הנשלט בידי
גברים יכול להיות נטול מלחמות ובלבד שיהיו אלה גברים אינטילגנטיים.


בקריאה גיליתי עוד נקודה, העונג המלווה בכאב
12/04/14 14:12
34צפיות
הוא בעצם תוצאה של חינוך פטריארכלי, לפי גיליגאן. לא משנה מה עושים, תמיד זה לא נכון. הנער צריך להתאים עצמו לתמונה מסוימת של גבר, וכמובן הנערה חוטאת רק אם היא נושמת. ייתכן שגבר נוטה יותר מאשה לאלימות ולכן הוא פוחד מהאלימות של עצמו ולכן קובע יותר הגבלות עד כדי כך שהנאה מתחברת לחוסר שליטה, לכאב ולעונש.
מה שכתבת מזכיר את התאוריה המוסרית
12/04/14 10:09
59צפיות
של קרול גיליגן

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%A8%D7%95%D7...


אני מסכים עם שתיכן
המאמר שהצגת בהחלט מעניין
12/04/14 13:32
27צפיות
החוקרת מדברת על השלבים שעוברים אנשים עד לאיזון בין הגנה עצמית ובין התחשבות בזולת, שזה איזון בין חשיבה גברית לנשית. אבל במציאות בכל זאת החשיבה הגברית  של להאדיר את עצמי על חשבון הזולת יותר דומיננטית ובמידה רבה לסוג מסוים של טכנולוגיה וגם זה במחיר כבד. אני תוהה מה היה קורה אם החשיבה הנשית של פיריון היתה דומיננטית היו קורים דברים אחרים. למשל, לא היה עוני, היתה יותר אמנות, הטכנולוגיה היתה מתפתחת בצורה שונה.
גיליגן סבורה
12/04/14 13:42
23צפיות
שיש בכל גבר ובכל אישה אלמנטים "גבריים" ואלמנטים "נשיים". ההבדל הוא במינון.
כפי שאמרת, היא שאפה ליצור איזון בין צורות החשיבה הללו כדי ליצור תיאוריה מקיפה של התפתחות מוסרית

ברור שבניגוד למה שטען קולברג, באיזון הנכון צריכים להיות יותר סממנים של חמלה, שיתוף פעולה ויצירתיות ופחות ניכור, תחרותיות ואגרסיביות
אני גם לא בטוחה אם זאת חשיבה גברית ונשית
12/04/14 13:44
29צפיות
ייתכן שעצם העובדה שנשים מגדלות ילדים שיצאו מגופן גורמת להן לסובלנות כלפי פרי בטנן ולא משנה מה הם עושים. בעוד שגברים שנמצאים אחד מול השני מתחרים זה מול זה וזה מה שגורם להתפתחות תכונות מסוימות ולא רק תכונות ביולוגיות.
למיטב ידיעתי, גיליגן לא נכנסה לסיבות
12/04/14 19:51
24צפיות
שעומדות בבסיס ההבדלים בין החשיבה המוסרית של גברים לעומת נשים.
לפחות במחקר הספציפי הזה שאני מכיר, היא פשוט הבחינה בהבדלים מהותיים באופי התשובות של בנים ובנות והכניסה את התשובות של הבנות לסקאלה חדשה השונה מזו שבנה קולברג.
האם זה מולד? האם זה נרכש? האם זה חלק מהחיברות? יכול להיות שהיה לה, כהוגה, מה להגיד בנושא, אבל אני בספק אם עשתה זאת במחקר מסודר
מסכימה.
17/04/14 11:52
9צפיות
זו גם דעתה של הפילוסופית שרה רודיק, בספרה: חשיבה אמהית: לקראת פוליטקה של שלום. היא טוענת שלא הג'נדר הוא שמקנה את האיכות הנשית למנהיגות אלא התפקיד ההורי של האישה. וובכך גם יש מסר מאוד מעודד: אם גברים יהיו הורים במאה אחוז לילדיהם מיום היוולדם יתפתחו בהן אותן תכונות "נשיות" (שהן למעשה לא תלויות מגדר אלא פרי הפרקטיקה של ההורות שבחברה פטריארכלית היא נחלתה הכמעט בלעדית של האם) של חמלה, אמפטיה, אסטרטגיה של win win (במקום תחרות), אלטרואיזם, דאגה לחלשים וחסרי הישע, רדיפת שלום.

לצערי אין על כך בעברית
כתובות אינטרנט מצורפות:
חשבתי מזמן שראוי מאד לחקור איך נוצר
15/04/14 17:59
18צפיות
הערך השחור-לבן הזה של טוב מול רע, וכמוכן לחקור בהרחבה איך אנשים שונים מבינים "טוב" ו"רע". לדעתי מחקר כזה יראה תפיסות ו"הבנות" שונות מאד ומגוונות, וידהים את החוקרים.
לעצם הענין, לדעתי אולי ההבדל בין ה"תרבות" הגברית לנשית הוא בכך שהערך המרכזי אצל הגברים הוא הכוח. בעיקר הפיזי. והתחרות. כשהחזק לוקח הכל. אולי יעניין אותך לשים לב שהתחרות מתחילה אצל הזכר ברמת הזרע! הזרעונים מתחרים מי יגיע לביצית. וזה ממשיך ברמת האורגניזם: בטבע, הזכרים מתחרים ביניהם מי "יזכה" בנקבות.
אצל האשה, כן, הטיפוח (nurturing ) הוא ערך ביולוגי ממש. זה לא אומר שנשים לא נהנות מכוח.מה כל הסרטים האלה על איך אשה מסובבת זכר על אצבעה , שולטת בו ומריצה אותו, כשהוא מאוהב בה.  ומה כל הסיפורים על "מלכת הכתה"? וכמובן, כשנשים מגיעות להנהגה חברתית (שליטות, ראשי ממשלות) הן בהחלט מפיקות הנאה מכוחן. ייתכן עם זאת שהכוח אינו אלמנט מרכזי בנפשה של האשה, ודאי כמו לא אצל הגבר, שכל הזהות מרוכזת אצלו בענין הכוח, וזה מתחיל עוד אצל ילדים. עובדה היא שקיים סגנון הניהול הנשי, שמתחשב בקבוצה. בכלל האשה שבעמדת סמכות קשובה יותר מהגבר בעמדה דומה לאלו שלהם היא מייעצת. והדברים נבדקו. (פעם תרגמתי עבודת מחקר שבין השאר הראתה ענין זה).
זה נראה כאילו הבסיס להבנת המציאות הוא הנגודים
15/04/14 21:48
16צפיות
מכל הסוגים. כשטוב ורע הוא הבסיס למוסר אבל אפשר להבין את העולם רק דרך ניגודים, שחור לבן, נמוך גבוה, ריק מלא, נעים לא נעים.  כשראיתי תמונות עתיקות של נשים בהם מראים רק פוריות, עלה בדעתי שייתכן שיש עוד סוג חשיבה, ללא ניגודים. .

ייתכן חשיבה שנשית היתה מביאה גישה שהיא יותר טיפוח הזולת, דגש על יחסים עם הזולת בעבודה למשל, יותר מאשר על טכנולוגיה וטריטוריה ורווחים ויחס קר של מעסיקים כלפי עובדים, שיפוט וטיפול בנושאים לא רק כצדק ותועלת אלא גם את רגשות הזולת.

אני חשבתי גם על טכנולוגיה אחרת, פחות מבוססת על כוח ועל הישגים המבוססים על פגיעה באחרים, אלא על טכנולוגיה רכה, איטית, פחות מבוססת על גדול יותר, בולט יותר, גבוה יותר, ויותר מבוססת על עיסוק בפרטים.

אני מתייחסת לתרבות. הרבה נשים הם כוחניות וגרועות בטיפוח, אם כי נשים אינן אלימות פיזית ובהיסטוריה שעסקו במלחמות רק משום שהיו סביבן גברים שעודדו מלחמות.  ויש הרבה גברים מעניקים ומתחשבים. אבל מה שקובע הוא הטון של רוב הנשים או רוב הגברים. הוטון של נשים מנהיגות נוטה יותר למנהיגות לא אלימה.
מעניין ויפה.
16/04/14 11:51
13צפיות
והלואי שיהיו יותר נשים במדע ובהנדסה שיישמו את הדרך הנשית וייצרו טכנולוגיות עדינות וטבעיות יותר.
אני למשל תמיד שנאתי את מראה המטוס (כמו שמוק) ואת הרעש הנורא שהוא מקים. תמיד חשבתי על אפשרויות לעלות לגבהים בצורה עדינה ושקטה.
גבר אקטיבי!
12/04/14 13:55
80צפיות
ההכנה ללידה מזווית של אב עם פחד קהל, מודעות יתר לסביבה והחלטה גדולה אחת להיות אקטיבי ובשליטה ויהי מה!
זה מה שיצא, מקווה מאוד שתהנו.
ביקורת (כמובן שתגיע), תתקבל בברכה..


שיהיה אחלה סוף (סוף!) שבוע
כתובות אינטרנט מצורפות:
בקשת עזרה – כמקור להטרדה
11/04/14 14:08
101צפיות
ואני לא מתכוונת להטרדה במובן הפיזי דווקא.

שמתי לב לדבר שחוזר על עצמו, כל פעם שאני באה לבקש עזרה מגבר, גם במישור מקצועי/עסקי, כמעט תמיד, זה יעלה לי במחיר של הצעה עלובה שיש עימה עלבון, (של זה תמורת זה) מדוע זה כך, ומה יהיה? נגמר עידן התמימות מבחינתי.

ואני חייבת לציין שאני אדם מאוד תרבותי, שקטה, נחמדה, ואף מתלבשת בצורה סולידית.
º
כי ההטרדה המינית, היא נחלתם של 90% מהגברים.
11/04/14 16:40
29צפיות
º
אני לא מסכים עם דעה שלילית זאת על גברים
13/04/14 09:41
16צפיות
º
אז אתה חי בסרט כנראה
13/04/14 12:44
12צפיות
גם אני
14/04/14 16:07
30צפיות
לדעתי רק שליש מן הגברים נוטים לתוקפנות וכל השאר לומדים שזאת הדרך הנכונה. למרות זאת בכל הקבוצות יש מיגוון. זה כמו להגיד כל הנשים הן, כל הגברים הם, או לצמצמם את זה, כמעט כל הגברים הם, כמעט כל הנשים הן. זה עדיין הכללה.
º
ומה הצעתך לחינוכם ולשינוי הנורמה שלהם?
17/04/14 17:35
4צפיות
יש לי מספר הצעות:
17/04/14 23:07
10צפיות
1. הכנסת תכנים על כבוד האדם, תוך דגש על כבוד האשה וזכות האשה על גופה. תכנים אלו צריכים להלמד בלימודי חובה ע"י מורות ומורים שמאמינים שכך צריך ולא כאלו שיזלזלו בתכנים שהם "נאלצים" להעביר.
2. החמרת ענישה על עבירות מין מהקלה ועד הקשה, לפי המפתח הבא:
אונס= מאסר עולם ללא חנינה וללא הקלות.
הטרדה מינית ע"י שליחת יד למפשעה= 10 שנות מאסר
הטרדה מינית ע"י שליחת יד לחזה/ישבן= 5 שנות מאסר
הטרדה מינית מילולית= שנת מאסר
הטרדה מינית מילולית חוזרת ונשנת= 5 שנות מאסר
מציצנות= 10 שנות מאסר
פרסום צילומים אינטימיים ללא אישור המצולם= 20 שנות מאסר.

החמרה כזו, לא רק שיכולה להרתיע עבריינים ולהרחיק פיזית רבים מן הפושעים מהרחובות, אלא יש בה גם אלמנט חינוכי חשוב, שהרי כחומרת העונש- כך יקלוט הציבור את חומרת הפשע, דבר שיוריד את אחוזי הפשיעה.

*ולכל מי שיגיד שאין קשר בין עונש לירידת אחוזי פשיעה- כדי להבין שיש קשר הדוק, חישבו מה לדעתכם יקרה אם יחליטו שעל כל העבירות בארץ יוטל קנס של 50 שח. האם הן יעלו או ירדו ?
הצעותיך נכונות מאד. אז למה
18/04/14 11:54
10צפיות
ארגוני הנשים והפמיניסטיות בארץ לא פועלים בכיוונים כאלה. האמת, עלינו להצטרף לארגוני הנשים, לא רק לכתוב בפורומים באינטרנט.
השאלה היא למה החכ"יות שפניתי אליהן- התעלמו?
18/04/14 15:05
5צפיות
התשובה היא ככל הנראה, שיש להן נושאים יותר "סקסיים" להתעסק בהם. למשל- הסכסוך הפלסטיני או כל דבר אחר שעולה לכותרות באותו יום.
פניתי למספר לא קטן של חברות וחברי כנסת. למעשה רק זהבה גלאון אמרה שתנסה לקדם זאת אך אני שם לב שדבר לא קודם.
להלן לינק להצעת חוק על הקמת בתי דין מיוחדים לעבירות מין:
http://cafe.themarker.com/post/1833868/
את/ם מוזמנת להפיץ זאת לכל הגורמים הרלוונטים, בתקווה שזה מעניין אותם.
יפה והכבוד לך. הבעיה היא שארגוני הנשים
18/04/14 15:50
7צפיות
והפמיניסטיות בארץ לא פועלים באינטנסיביות ולא לוחצים לחוקים כאלה ולהקמת בתי דין מיוחדים לעבירות מין.
יוזמה של אדם פרטי, יפה ככל שהיא, אינה מספיקה כדי להפנות תשומת לב הח"כיות לנושא.
אכן בעיה
18/04/14 23:57
אגב, יש במרצ חברת כנסת שהיתה בזמנו אחראית על מרכז תמיכה לנאנסות (או משהו כזה).
גם היא מתעלמת מהצעתי הנל.
מעטים הם נבחרי הציבור, שמתעניינים בציבור.
אופנת נטליז

מחפשת שמלת ערב?

למגוון שמלות ובגדי ערב מעוצבים כנסי עכשיו לאופנת נטליז>>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה