לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
זהו פורום פמיניזם. ככזה יש לו הנחות יסוד העומדות בבסיס תפיסת העולם הפמיניסטית. נשים, מתוקף אנושיותן, הן שוות ערך וראויות לכבוד, הגנה, בטחון ותנאי קיום מכובדים. השוני הביולוגי בין המינים אין בו כדי לשלול מזכויות אלה. השוויון החברתי אינו תלוי בזהות ביולוגית. קהל היעד העיקרי של הפורום הינו א/נשים המגדירים/ות עצמם כפמיניסטים/ות, ומטרתו הראשונה במעלה של הפורום הוא בית למידע, דיונים ופעילות תוך-פמיניסטים. המעגל השני כולל א/נשים שאינם מגדירים/ות עצמם/ן כפמיניסטים/ות אך מרגישים/ות חפיפה ניכרת או מעונינים/ות ללמוד יותר על הנושא - ברוכים/ות תהיו. גולשים/ות אשר אינם/ן נמנים/ות על שני המעגלים מוזמנים/ות להשתתף בפורום כל עוד השתתפותם/ן אינה באה על חשבון מטרות הפורום. ברצוננו לחדד נקודה זו - אחת ממטרות הפורום היא לשמור על הפורום כמרחב בטוח לדיון פמיניסטי בבחינת נאה דורש/ת נאה מקיימ/ת. דיון פמיניסטי הינו כזה לא רק כתלות בנושאים העולים (אפשר להעלות כל נושא לדיון שהפמיניזם עוסק או עסק בו באופן שאיננו פמיניסטי) אלא גם באופן בו הם עולים. כך למשל, חשוב לקדם הקשבה לחוויות של נשים וכן חשוב להמנע מנפילה חוזרת לדינמיקה החוזרת על עצמה של "נשים מנסות לשכנע גברים שיש בכלל בעיה" . לשכנע שיש בעיה זה אמנם חשוב, אך מתוך ידיעה שכל מי שמעונינים/ות לשכנע את מי שאינם /ן מחזיקים/ות בנושא מסוים עמדה פמיניסטית יכולים/ות לעשות זאת בכל מקום, מטרת הפורום הזו היא לשמור על מרחב של דיון תוך-פמיניסטי - להקשיב, לברר, לשתף, מקומות שמאפשרים זאת הם לצערינו נדירים. אחד הנדבכים המרכזיים בפמיניזם הוא המודעות למגדר ויחסי הכח המגדריים. אין הכוונה שגברים אינם מוזמנים לכתוב בפורום, נהפוך הוא, גברים פמיניסטים מוזמנים להתחיל ולהמשיך לכתוב בחפץ לב, אבל נרצה בהקשר זה להביא ציטוט באדיבות הגולשת הסנונית הראשונה "אין בכוונתי להחליף את הנשים במאבק שלהן, לחבר עבורן תיאוריות או להכתיב להן קו התנהגות או אסטרטגיה. אם אני פמיניסט, הרי זה מפני שאני משוכנע בצורך לנטוש את המונופול על ההגות, מונופול אשר נפל בחלקי, כגבר, מתוקף 'זכות אלוהית', כביכול" (המשורר המרוקאי עבד אל-לטיף לאבי). הפורום הינו פורום ידידותי למי שעברו תקיפה פיזית ו/או מינית - הזהירו מראש מהימצאות טריגרים אפשריים. הרחבת המודעות, העלאת התודעה, רכישת ידע בנושאי פמיניזם והפיכתו לכלי שימושי בחיי היום-יום, חתירה לקידום ושיפור במצבן של נשים, כל אלה נגד עינינו: למען עצמנו והדורות הבאים. ברוכ/ה הבא/ה!

כתיבה בפורום כפופה לתקנון הפורום וכן לתקנון תפוז.
תקנון הפורום:
המשך...
הודעה חדשה

מה דעתכן על זכרים ההולכים ברחוב בגופיה?
29/06/15 19:04
44צפיות
אותי זה דוחה ברמות, אלא אם כן המעורטל הוא חתיך אמיתי, מראה נדיר במקומותינו.
אני, אישית, די אדישה לזה
29/06/15 23:58
15צפיות
לרוב אני לא שמה לזה לב, אלא אם מדובר על מקרי קיצון (לשני כיווני האסתטיקה)- ובכל מקרה זה לא מספיק מפריע לי בכדי שאחשוב לכפות על מישהו את טעמי בעניין.
שילבשו מה שהם רוצים.
30/06/15 00:17
12צפיות
אבל כמובן שלא לכולם זה מחמיא.
בכלל יש כאן בארץ נטייה לא להבין את מבנה הגוף ולהתלבש בצורה
חסרת טעם. הן גברים ונשים.
 
גדול
הודעה זו מכילה סרטונים
29/06/15 23:39
22צפיות
זוכרות את המתיחה על הנערה שהיתה נהגת מירוצים מקצועית והושיבו אותה לטסט, והיא גרמה לכל הטסטרים לצרוח בבהלה כשהיא התחילה לעשות פעלולים עם הרכב?
אז מאותו בית יוצר-
אלופת אומנות לחימה כלשהי (איגרוף תאילנדי, כמדומני) מגיעה לחדר כושר בתור חנונית מתלמדת, ואחרי שהיא נותנת למאמנים שם קצת להתעלל בה ולצחוק עליה- היא מכסחת להם את הצורה.
פנתרית, זה במיוחד עבורך 
 
º
יפה מאד!את ראית משהו משונה בסרטון?
30/06/15 00:12
4צפיות
פריקה
97תגובות
25/06/15 20:36
332צפיות
יציאה מהבית הופכת לסיוט. אוי הם שם, המבטים. מפרים את שלוות הנפש.  המבטים, שנועצים. כי נשים הן אוביקטים הן חפצים.

(המשך...)
יציאה מהבית הופכת לסיוט. אוי הם שם, המבטים. מפרים את שלוות הנפש.  המבטים, שנועצים. כי נשים הן אוביקטים הן חפצים.
נגד ההופעה של הראפר כריס בראון בארץ
56תגובות
25/06/15 18:16
318צפיות
כריס בראון פוצץ את ריהאנה במכות
ואני נגד הופעתו בארץ ועכשיו לשמחתי ראיתי ששדולת הנשים
מתנגדים גם .כי זה נותן מסר שזה בסדר להכות נשים .
אני מקווה שהמחאה שלהן תצליח ושהוא לא יבוא לפה .

(המשך...)
כריס בראון פוצץ את ריהאנה במכות
ואני נגד הופעתו בארץ ועכשיו לשמחתי ראיתי ששדולת הנשים
מתנגדים גם .כי זה נותן מסר שזה בסדר להכות נשים .
אני מקווה שהמחאה שלהן תצליח ושהוא לא יבוא לפה .
מכירות את התחושה שהולכים למוסך ותמיד חוששים שיעבדו עלייך?
26/06/15 11:05
62צפיות
מי לא מכירה את התחושה הזו? את באה למוסך ומבשרים לך: 
צריך להחליף את כל הבלמים... את לא רוצה להרגיש פרייראית את מנסה לשאול אם חייבים להחליף, מנסה להוריד אותם במחיר.. ובסוף יוצאת עם חשבונית של 4,356 ש"ח,
ואין לך מושג מה באמת עשו... האוטו נוסע בדיוק אותו דבר ונראה אותו דבר.... הדבר היחיד שהשתנה מבחינתך זה הארנק...
אני שמחה להודיע שאחרי המון עבודה והשקעה עולה לאוויר עוד סדנה - סדנה שמיועדת לנשים שיחסית מבינות קצת ברכב, יודעות להחליף גלגל ולבדוק שמן אבל רוצות לדעת עוד.
בסדנה נלמד על מבנה הרכב, נרים את אחד מהרכבים ונלמד איפה נמצא כל חלק,
מה עושים ברכב בטיפול השנתי, מה חייבים להחליף ומתי, איך יודעים לזהות חלקים מקוריים, מה ההבדל בין חלק מקורי לחליפי, כמה טיפול אמור לעלות, מהו הדבר שאותו מוסכים הרבה פעמים מציעים להחליף שלא לצורך.
ועוד המון דברים חשובים, שימושיים ומועילים שיחסכו לכן הרבה מאד כסף>
לפרטים נוספים וכדי להרשם יש - בקישור 
בברכה
תהילה 
תראי,זה ענף של רמאים!גם אם הכל תקין,יגידו לך "צריך להחליף"!
26/06/15 12:52
34צפיות
חבל שלא באת עם השאלה הזאת לפני...אפשר היה לבדוק לפני המוסך...
º
לא הבנתי את תגובתך.
26/06/15 13:16
7צפיות
º
יכולה למקד את ה"אי הבנה"?
26/06/15 13:19
6צפיות
º
קראת את כל ההודעה או רק את הכותרת?
26/06/15 13:27
5צפיות
º
חח קראתי עד שראיתי את המחיר...
26/06/15 14:44
13צפיות
ואשמח גם על סדנאות לאינסטלציה וחשמל בבית, ולתיקונים קלים
29/06/15 17:33
13צפיות
והתקנות קלות של רהיטים, למשל תליית מדפים.
אמנם קראתי פעם שיש סדנאות כאלה (לפחות לאינסטלציה).
הדבר נותן לך עצמאות, וגם עמדה טובה ביחס לאיש מקצוע, ואפשרות למנוע סחיטה מצדו (ורבים מהם אמנם סחטנים).
ושוב נחשף- כך מטייחים הטרדות מיניות במגזר החרדי
22/06/15 12:39
83צפיות
למי שלא קראה את הכתבה בYNET- נעשתה פניה ל-27 רבני ערים בבקשה להתייעצות- מקרה של הטרדות ותקיפות מיניות (הסיפורים שונו מרב לרב)- מה לעשות?
למרבה (חוסר) ההפתעה, רוב הרבנים הורו, מי במפורש ומי ברמז עבה, שלא ללכת להתלונן ולסגור את העניין בתוך הקהילה, ובכך לאפשר לתוקף להמשיך במעשיו.
 
בין יתר התגובות ה"נפלאות" אפשר למצוא "הבנה" לתוקף, בקשה לנהוג בו ב"מידת הרחמים", לא להרוס את חייו ואת חיי משפחתו, לא לפגוע בסיכוייה של המתלוננת לשידוך וגולת הכותרת של הזוועה- אם הגעת למצב שהאבא של חברתך נוגע בך בניגוד לרצונך- הרי שהיה כאן "פיתוי" והפיתרון- תתרחקי מהבית הזה ופשפשי במעשייך- איך הגעת למצב של קורבן, כי הרי ברור שמשהו ביראת השמיים שלך פגום.
 
להצטייד בשקית הקאה.
 
 
להזכירכן, כל הרבנים האלו הינם פקידי ממשלה ומקבלים כסף מהמיסים שלי ושלכן- איך זה שהם עדיין יושבים על כיסאותיהם ומורשים להפיץ את הזוהמה הזו בשם ההלכה והמנהיגות הדתית שהם עאלק אוחזים בה???
º
במקרה שמעתי ברדיו על העניין...
22/06/15 20:52
19צפיות
כל פעם שאני נתקלת בדעות חשוכות
23/06/15 10:58
77צפיות
אני אומרת לעצמי אלוהים איפה אנחנו חיים, כיצד נותנים לאנשים עם תפיסת עולם מימי הביניים לקבוע לנו את הסדר יום? אני לא אומרת שרבנים לא יכולים להיות פקידי ממשלה, אבל אסור לממשלה להיות מושפעת מדעות קדומות של רבנים. זו דעתי.
ולגבי ההטרדות המניות, הרי זו רק טיפה אחת שזלגה החוצה, מי יודע כמה בנות הוטרדו ושותקות
 
זה מעצבן כפל כפליים
23/06/15 11:34
54צפיות
מכמה סיבות-
ראשית, אם אתה פקיד ממשלה, אין לך רשות לעושת ככל העולה על רוחך. יש נהלים, יש חוקים, יש חוזרים- ומי שלא מתאים לו לנהוג לפי אלו - שיתכבד ויפנה את מקומו. תארי לך שכל עו"סית תחליט על דעת עצמה איך היא מטפלת בכל תיק, תוך התעלמות מהוראות וקווים מנחים של המשרד ובניגוד מוחלט אליהם. כמה זמן היא תחזיק בתפקידה, לדעתך?
שנית, יש פאקינג חוק במדינת ישראל! זה שהרבנים הם מעל החוק- מרתיח אותי. 
"היה לאדם ייסוד סביר לחשוב, כי זה מקרוב נעברה עבירה בקטין או בחסר ישע בידי האחראי עליו, חובה על האדם לדווח על כך בהקדם האפשרי לפקיד סעד או למשטרה כל העובר על הוראה זו דינו מאסר שלושה חודשים". מתקשרת ילדה בת 17 ומדווחת על אונס- ולעזאזל החוק- לא נדווח בעצמנו (עבירה על החוק) וגם נשכנע אותה-עצמה שלא לדווח- על אף שהיא רוצה!
בנוסף- כל המסביב- האשמת הקורבן, ה"הבנה" למצבו של התוקף, הקשקוש בקשר ל"אולי זה היה רק חד פעמי" (ואם זה היה "רק" חד פעמי? אז זה משהו ש"נחליק" אותו? מה גם שכל המחקרים מראים שאין במקרים האלו "רק" חד פעמי- כל זה לקוח ישר מתוך דיעות קדומות מיזוגניות להחריד!!)
ואחרון, ואולי הכי חמור מבחינתם של הרבנים-
הם, בהסמכתם, אמורים להיות המנהיגים הרוחניים של קהילותיהם. אם אתה, בתור מנהיג של קהילה שאחראי לשלומה, יודע שמסתובב בקירבכם פדופיל או אנס, שאם תקף אחד- וודאי תקף יותר, ואם עדיין לא תקף- וודאי שיתקוף- ואתה נותן לחלאה כזה להסתובב אצלך בקהילה ולהמשיך לתקוף? ואין פוצה פה ומצפצף?
 
 
בושה, חרפה וכלימה.
כנראה שהם לא רואים
23/06/15 12:02
84צפיות
שאונס או הטרדה מינית, אלה עברות חמורות. מבחינתם זו בהחלט תופעה לא נעימה, אך לא הרבה מעבר לכך. הם לא מבינים את המשמעות של חילול גבולות וחדירה כפויה. זה משהו שהוא מעבר לבינתם ככל הנראה.
 
בהקשר זה אספר לך (יתכן טריגר), לפני כמה ימים נכנסתי למעלית בבית משפט, היו שם שני עורכי דין כנראה, שאחד מהם עיכב את דלת המעלית כדי שאכנס. כשנכנסתי השני אמר בצחוק " לא היית צריך לתפוס את הדלת" ועוד כל מני הערות מן הסוג הזה, כשאני עומדת ביניהם. את יודעת, אני רק חיכיתי להגיע לקומה שלי וכבר הצטערתי שלא עליתי במדרגות. אחר כך חשבתי הם פשוט לא יודעים כמה לא נעים זה יכול להיות.
זה מזכיר לי פרק ב"מפץ הגדול"
הודעה זו מכילה סרטונים
24/06/15 10:11
49צפיות
* למי שלא מכירה, נגיד שהסצינה מערבת 3 נשים שהן חברות, 2 מדעניות חנוניות ושחקנית מתחילה שבתיכון היתה היפה והמקובלת
 
בסצנה המדעניות מספרות על ההצקות וההשפלות שספגו בבית הספר, ואז פונות לשחקנית ושואלות אותה איך היה בבית הספר שלה- והשחקנית עונה שבבית הספר שלה לא היו כאלו דברים. הוא היה סביבה תומכת ועליזה וכולם צחקו עם כולם. הכי מצחיק היה הקטע שעשינו עם X כשהשארנו אותה בתחתונים בשדה התירס"
 
ואז הן מבינות שמהעיניים של התוקף/מציק זה יכול להתפרש כ"נורא מצחיק" והפריוולגי לא תמיד מבין את המשמעות של מעשיו לעומת המוחלש- כי הוא אף פעם לא ראה את הסצינה מהעיניים שלו.
כן, זה היה ממש לא נעים
24/06/15 10:47
40צפיות
למרות שלא התכוונו לתקוף אותי או להציק לי, יותר לפלרטט ולהחמיא, זה הרגיש לי כמו הטרדה
º
24/06/15 17:56
7צפיות
º
25/06/15 09:03
4צפיות
אוי, איזה דביל.
24/06/15 20:34
49צפיות
אמרת לו משהו על זה?
איזה אמרתי,
25/06/15 09:10
51צפיות
חייכתי בנימוס, כאילו אמרתי תודה על המחמאה, ורק חיכיתי להסתלק משום. אולי ביום אחר הייתי זורקת איזו עקיצה בתגובה, אבל אותו יום לא הייתי במצב רוח למלחמות. סתם הבאתי את המקרה הזה כדוגמה לכך שלא צריך להיות במסגרת שמרנית בשביל להיות חסר מודעות, כי הנה זה יכול לקרות, למרבה האירוניה, גם בבית משפט.
לגבי חלק ממה שנחשב לעבירות מין גם אני לא מבין
25/06/15 10:05
28צפיות
את החומרה במיוחד במקרים שאין כפיה של מגע פיזי ,ואני בהחלט חושב מה היה קורה אילו הייתי במקום הקורבן.
 
בכל מקרה הנה כמה נקודות למחשבה:
האם חומרת העבירה תלויה בחומרת הנזק הצפוי ממנה?
בהנחה שהתשובה חיובית אז האם פיתוח של שיטות טיפול טובות יותר שמפחיתות את הנזק הצפוי מעבירות מין גם יפחיתו מחומרתן של עבירות מין כלומר יפחיתו מהעונש הרצוי לעברייני מין?
בהנחה שהתשובה חיובית אז האם לא רצוי להתמקד יותר בלמצוא שיטות טובות יותר איך לעזור לקורבנות במקום לדרוש ענישה חמורה יותר?
 
 
מדובר באנשים
25/06/15 11:32
20צפיות
כל אחת מגיבה אחרת וזה פוגע ברמות ודרגות שונות מבחינה פסיכולוגית כך שפיתוח שיטות טיפול טובות יותר לא בהכרח מקלות על העניין, אז בטח ובטח לא להוריד את חומרת העבירה בגלל "התקדמות שיטות טיפול פסיכולוגיות". אנשים זה לא מתמטיקה.
מה שבטוח עוזר פסיכולוגית זה ענישה ראויה לעבריין.
חומרת העברה לא תלויה רק בנזק הצפוי ממנה
26/06/15 10:31
25צפיות
יש דברים שפשוט  צריך לקבל שאסור לעשות אותם. אתה לא תמיד יכול לדעת איזה נזק אתה עשוי לגרום, אז פשוט להימנע מהתנהגות שעשויה להתפרש כהטרדה.
 
פיתוח שיטות טיפול במוטרדות מינית זה דבר חיובי, כמובן, ורצוי מאוד, אך לא מוריד מחומרת מעשה ההטרדה. 
 
הרבנים הם מעל החוק
24/06/15 10:17
50צפיות
כמו שאנשי הצבא הבכירים הם מעל לחוק. הרי הקלו בשעתו בעונש של איציק מרדכי - שכידוע הורשע בעבירות מין ומעשים מגונים - משום שהיה איש צבא בכיר והשתתף במלחמות. איציק מרדכי למעשה לא קיבל שום עונש: הוא קיבל רק מאסר על תנאי.
 
ישראל קמה כמדינה מיליטריסטית ודתית והיא נשארה כזו, ואין שום הצדקה לכך. 
º
24/06/15 10:48
2צפיות
מרדכי כן קיבל עונש למרות שאני מסכים שקל מדי.
24/06/15 20:05
28צפיות
והעונש המתאים הוא מאסר בפועל.
 
מאסר על תנאי זה עונש ,וחוץ מזה גם אפשרויות התעסוקה שלו נפגעו בעקבות ההרשעה שזה גם סוג של עונש.
 
ציטוט מויקיפדיה:
"מרדכי התפטר מהכנסת ב-2001, זמן קצר לאחר הרשעתו. הרשעה זו בעבירה פלילית קטעה את הקריירה הפוליטית שלו והביאה לגירושיו מאשתו השנייה, כוכי.
 
בשנת 2005 התכוון ראש עיריית שדרות, אלי מויאל, להעסיקו כמרצה למורשת קרב בבתי ספר תיכוניים בעיר. מנכ"ל משרד החינוך, רונית תירוש, בגיבויה של שרת החינוך, לימור לבנת, פסלה אותו מהוראה בבתי הספר, עקב הרשעתו בעבירת מין."
 
 
היו צריכים להזמין את הבחור החנון מהקליפ של Last Friday Night
הודעה זו מכילה סרטונים
24/06/15 20:42
91צפיות
והוא היה מטפל בהטרדות מיניות גם ללא פניה למשטרה, כפי שאפשר לראות בדקה 4:22 מהקליפ של קייטי פרי.
כן, בסופו של דבר היא הלכה לישון עם המטריד
25/06/15 09:59
51צפיות
ולא עם החנון... מה זה אומר לדעתך?
החנון בסוף הופיע עם מגש והביא לה בננה, כך שהוא עדיין שם
25/06/15 11:14
49צפיות
ולא כל כך ברור אם היא הלכה לישון עם המטריד או סתם התעוררה במיטה אחת איתו, לכאורה בבוקר זה נראה לה כאילו היא שכבה איתו, אבל בפלאשבק מראים ששניהם איבדו את ההכרה, המטריד מהמכה שהחנון נתן לו, והיא כנראה משום שהיא הייתה שיכורה. מה שכן היא סוג של הטרידה תמטריד בזמן שהוא "ישן", כפי שרואים ב1:49, ובמחינה כרונולוגית בקליפ זה קרה בבוקר ולא בלילה שלפני, בכל מקרה זה כנראה קשור גם לעובדה שהמטריד הזה הוא מושך מבחינה פיזית, אפילו אם הוא בעייתי מבחינת האופי.
גזענות
20/06/15 23:25
130צפיות
התלבטתי הרבה אם לומר משהו או לשתוק ולעבור הלאה, למתחמי דיון נחמדים יותר. בסופו של דבר, החלטתי שיש כאן כמה וכמה נשים שעשויות בכל זאת להקשיב.
אז ככה:
הגזענות העדתית העלובה, שמתקבלת כאן בשוויון נפש מקומם לא פחות, מרחיקה מכאן נשים שיכלו לקדם דיונים הרבה יותר מרתקים (בעיניי) מאלה שמתקיימים כאן כעת.
למשל:
על הקשר בין פמיניזם למאבקים אחרים לשוויון.
על האופן שבו ה"התרעמות" על דיכוי נשים בעולם השלישי משמשת לעתים קרובות לטיהור האלימות והטריוויאליזציה שנשים סובלות ממנה במערב.
על האופן שבו נשים "הישגיות" משעתקות לעתים קרובות מודלים גבריים דכאניים – ועל הקשר בין הישגיות לבין כניעה להירארכיות קיימות.
על סדר היום של הפמיניזם הלבן והעיוורון שלו כלפי נשים אחרות, פריבילגיות פחות.
 
אבל נראה שאתן מעדיפות להקשיב להרהוריהן חסרי הערך של נשים פריבילגיות, שמטיפות למהפכה "פמיניסטית" ומגנות נשים "לא הישגיות" בשעה שהן משלמות לנשים אחרות, פריבילגיות פחות, כאלה ש"הישגיות" בשבילן היא מילה של עשירים, שינקו בשבילן את הבית בשעה שהן מממשות את "כישרונותיהן" בכתיבת משהו שהן בוחרות משום מה לכנות "שירה".  
 
אם את מתייחסת להודעותיה נוטפות הגזענות של פנתרית
21/06/15 01:38
113צפיות
אז אני אפנה את תשומת ליבך לשני עניינים-
האחד, עפ"י תקנון תפוז אסור לבצע "משפטי שדה" לגולשים.
והשני- מאחר ואת חדשה כאן, דעי לך שההודעות הגיזעניות שלה זכו בעבר למטר של ביקורת כמעט מקיר לקיר (ואף למחיקות רבות). זה לא שמקבלים את דעתה- זה פשוט שלפעמים נשבר כבר להתווכח איתה. הנה דוגמא אחת, מיני רבות http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=68&messageid=172737378 ונוספת http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
 
אישית, הייתי מאוד שמחה אם היית מעשירה את הפורום. התחבבת עלי.
גם עלי
21/06/15 12:31
74צפיות
ואשמח לשמוע מה יש לך לאומר
אוקי, טוב לדעת, כי האדישות ממש חנקה אותי
21/06/15 21:43
79צפיות
ובכל זאת, עלי לומר שהערות גזעניות מהסוג הזה הן בגדר "משפט שדה" בשבילי, ומן הסתם, לאחרות כמותי. לכן ראוי לדעתי לשקול להסיר מהפורום התבטאויות מעין אלה. כי דווקא פגיעות אישיות הרבה-הרבה פחות מטרידות אותי, שישפטו קוראי הפורום בכל מקרה לגופו אם העלבון היה מוצדק. לעומת זאת, כדי להתמודד עם הערה גזענית או מיזוגינית עליך לצאת למערכה נגד מערכת שלמה של סטריאוטיפים ודעות קדומות. והרי לא מדובר כאן אפילו בהבעת עמדה משוקצת, אלא בעלבון גזעני גרידא. 
מפורום פמיניסטי הייתי מצפה לפתח קצת יותר מודעות לעניין הזה. 
 
בכל אופן, תודה לשתיכן על העידוד. אולי גם אאזור כוחות לפתוח כאן דיון או שניים בנושאים שמניתי. 
 
 
לא מדובר באדישות
21/06/15 22:31
86צפיות
אני בעצמי מתנגדת לגזענות, אמרתי את זה לא פעם ואני אחזור על זה שוב ושוב אם צריך.
 
יש כאן מקרה מורכב שמצריך טיפול עדין, לדעתי. על כל פנים, את יותר ממוזמנת להירתם למאבק בגזענות ולגנות תגובות בלתי הולמות, וכן גם להפנות את תשומת לבי לתופעה, למקרה שחמקה מעיני. את יודעת, אני לא נמצאת כאן כל הזמן.
 
חוץ מזה, אני שמחה שאכפת לך ואת משתפת אותנו. אני אישית מאוד נהנית לקרוא אותך ולרוב מסכימה עם דעותיך. פתחי דיון בנושא שמעניין אותך (אם יש לך כוח כמובן). ואני אחשוב איך לטפל בתופעת הגזענות שמפריעה גם לי מאוד.
קאטצ'ט, הגברת היא אדם רעיל ומרעיל, יש לה השנאות שלה
21/06/15 22:57
103צפיות
וההתייחסויות המפגרות שלה. לא לה להתבכיין על גזענות.
חסד עשתה עימדי האישה מבאת
22/06/15 00:00
100צפיות
על זה שהזכירה לי שקריאה חוזרת ונשנית של "הגיגים" הנגועים במיזוגניה, גיזענות ושוביניזם, אחת דינה- להקהות את חושייך לנגע, ולא להתעמת עם זו המרעילה את המרחב החשוב לי- ובכך, בשתיקה, להצטרף אליה.
 
על כך, תודתי לה.
 
ואת פנתרית- בוודאי שלא לך להחליט על מה ולמה יש לאנשים את הבמה להביע את דעתם, והיו ימים שרק על עצם הביטוי "להתבכיין" שהיה מופנה לאישה בפורום היית נבעטת מפה ברגל קלה. טלי קורה מבין עינייך.
º
לדעתי אותך היה צריך מזמן לבעוט מפה. ברגל קלה או לא.
22/06/15 07:07
26צפיות
דעתך, כאן כמו בעולם האמיתי, שווה כקליפת השום
22/06/15 08:22
68צפיות
ועוד עשיתי עם המשקל שנותנים לדעתך חסד גדול בהשוואה הזו.
º
חוצפנית גסת רוח שגם לא יודעת מהחיים שלה.
22/06/15 10:45
21צפיות
זה מספיק פנתרית
22/06/15 11:20
77צפיות
נראה לי הגיע הזמן להבין שהאמירות הגזעניות והפוגעניות שלך לא מקובלות כאן יותר.
מעניין, שהקללות היחידות בשרשור הזה
22/06/15 12:15
82צפיות
מגיעות מהמקלדת האשכנזית למשעי שלך.
 
אהה, האירוניה.
 
(וצדקה הצועניה- את פשוט טרול משכיל, ולא יותר.)
º
לגמרי
22/06/15 10:23
16צפיות
מה זאת אומרת לא לה להתבכיין על גזענות
22/06/15 10:21
74צפיות
למה להתבכיין על גזענות זו איזו זכות ששמורה ליחידי סגולה?
 
הבחורה מגנה גילויי גזענות ואני לגמרי איתה.
כשהזבאלה הזו פוגשת באשה מבוגרת אין לה בעיה
22/06/15 10:47
78צפיות
לזרוק לה קללה. זה אגב אחד המאפיינים של הערסים. אז מה היא בוכה על "גזענות" נגדה?
פנתרית, מספיק עם זה
22/06/15 11:17
85צפיות
את מכירה את עמדתי בנוגע לאלימות. יכול להיות בגלל שהתרגלנו אליך אנחנו לא מייחסים לאמירות האלו כזו חשיבות, אבל הנה באה משהי חדשה, שלא מכירה אותך ואומרת משהו נכון. אני אמנם חולקת עליה בעניין השירה, אך לגבי גינוי האמירות הגזעניות - אני לגמרי איתה!
אני רק שאלה
22/06/15 16:57
72צפיות
במידה והתוכן הפוגעני חוזר על עצמו לאחר אזהרה, לא ראוי כבר לחסום את המשתמש או המשתמשת?
º
בעיקר כשהגברת היא אייג'יסטית מגעילה
22/06/15 19:02
28צפיות
הבנות צודקות, פנתרית
23/06/15 09:40
96צפיות
כל מה שאת רוצה להגיד, כל ביקורת או אפילו הבעה של כעס - אפשר לעשות את זה בצורה מכובדת, מבלי לקלל.
 
אמרתי את זה כבר יותר מדי פעמים ואפילו לסבלנות שלי יש גבול.
 
אני חוסמת אותך לשלושה ימים. כשתחזרי אשמח לנהל איתך דיונים, לשמוע חוויות וגם לקרוא משיריך הנהדרים. חשוב שתביני - כל מעלותיך הרבות אינן מעניקות לך זכות להשתלח ולפגוע בגולשים. אני מקווה שתביני זאת, ותחזרי לכאן בגישה חדשה.
23/06/15 11:37
63צפיות
חבל שדברים הגיעו לידי כך, אבל כשאין ברירה, עושים מה שצריך.
בהחלט חבל
23/06/15 12:06
80צפיות
מקווה שתחזור בקרוב.
למה בכוח?
23/06/15 21:00
82צפיות
חסרות נשים שיכולות לכתוב שני משפטים וחצי בלי להכניס איזה זכרזבל בפנים? ;)
שו כוח? אני?
24/06/15 10:55
71צפיות
כל אחת מוזמנת לכתוב כאן, גם הפנתרית (החדשה והלא מקללת)
היהפוך נמר
24/06/15 20:38
65צפיות
חברבורותיו?
 
הפנתר את מתכוונת :)
25/06/15 09:20
71צפיות
לא רוצה שתשתנה, יש לה את דעותיה ומותר לה לחשוב אחרת ממני או ממך. הבעיה היחידה שלי זה אופן הביטוי שמערב קללות ואמירות גזעניות. אלו דברים שאני לא מוכנה לקבל כאן בפורום. אמרתי את זה כבר בהתחלה, נראה לי שזה הדבר הראשון שאמרתי כשנכנסתי לנהל את הפורום - שאני רוצה למגר מכאן את תופעת האלימות. חשבתי שעם הזמן זה יובן, כמובן לא ציפתי שזה יקרה בבת אחת, אבל אני חושבת שבסך הכל ניתן להבחין בשינוי שהתחולל כאן בחצי שנה האחרונה, מהבחינה הזו לפחות.
אני מבינה
25/06/15 14:24
44צפיות
שבסופו של דבר היא תהיה מנומסת ומתוקה, אחרי שנגיד לה הרבה פעמים בצורה עדינה "נו נו נו, פנתרית".
 
 
אחרי שיחסמו אותה בכל פעם לשלושה ימים או יותר, וזה גם מה שקרה
הודעה זו מכילה סרטונים
25/06/15 14:38
78צפיות
למעשה זה "פלא" שפנתרית לא נחסמה מזמן על כל הבלגן שהיא עושה בפורום הזה. אני לא חושב שפנתרית נשתנה, אבל היא כן יכולה ללמוד בדרך הקשה, שלהשתלחויות שלה יש השלכות ועונשים, אפילו מאג'ין בו "למד" את זה בסופו של דבר, בדקה 5:52 מהוידאו, אז אני מניח שגם הפנתרית יכולה ללמוד, ואפילו אם היא לא תלמד היא עדיין יכולה לחסם.
אני חושבת שמיצינו את הנושא הזה.
26/06/15 01:38
35צפיות
מספיק לדבר עליה
º
או שהחברבורות יצאו מהנמר...
25/06/15 16:06
42צפיות
אני בשוק
22/06/15 18:38
129צפיות
אבל למה אתם מופתעים ??.
ואגב האגרסיביות גם מרחיקה אנשים.
 
ואל תופתעו מתגובות של אנשים שהם לוקים בנפשם .
מה את בשוק?
22/06/15 19:04
141צפיות
בעיקר שאת כותבת הודעות חריפות ואיומות
וצריך רק לקרוא אותך בפורום החולים בנפשם השכן.
º
וגם אותך.
23/06/15 02:46
22צפיות
º
למי שמתעניינת,יש גביע עולם לנשים בכדורגל...
21/06/15 20:28
24צפיות
אני אוהבת כל אשה המאמינה בחופש שלה לעסוק בכל תחום שהוא
21/06/15 20:36
50צפיות
אף אם הומצא ע"י גברים. ומשחק כדורסל וכדורגל נשי הוא טכני יותר מזה של הגברים, יפה יותר, ולטעמי מלהיב.
בקשר לטכניקה,לא מסכים איתך...
21/06/15 20:56
53צפיות
יודעת?בכלל לא ידעתי שיש מונדיאל נשים,ואצלי ספורט זה ב DNA!
ידעתי על זה ממש באותו היום של תחילת המשחקים וזה אפילו לא משודר בערוץ ישראלי!
בקשר לכדורגל יפה או לא זה בעיני המתבונן/ת.
אגב,כשיש מונדיאל סופרים כבר את הימים למונדיאל הבא...
אתן לך לשפוט מה יותר יפה, ואת תגידי לי...
במקביל לגביע עולם לנשים משודר גם 'קופה אמריקה'...נשים משודר עכשיו ביורוספורט 51 ו'קופה אמריקה' משודר ב 55.
סתם תראי לצורך העניין...
 
º
ישראל מדינה מפגרת. חור שחור.
21/06/15 22:56
12צפיות
לא דברתי על מדינתנו,דברתי על מונדיאל נשים/גברים...
22/06/15 15:00
26צפיות
אנחנו בספורט כדור לא משהו,ידוע...
ספורט יחידני כמו ג'ודו,שייט,וכו' יש לנו סיכוי איכשהו...
לא נורא, לדעתי ג'ודו נשים הוא במלא יותר מעניין מכדורגל נשים
הודעה זו מכילה סרטונים
22/06/15 18:37
47צפיות
מי צריך תחרויות ספורט עם כדור כאשר אפשר לראות שתי נשים שנאבקות זו בזו בצורה ישירה יותר.
º
כל אחת או אחד שיאהבו מה שנראה להן/ם...!
22/06/15 19:00
10צפיות
º
22/06/15 19:08
1צפיות
אולי אתה בכלל אוהב תחרויות האבקות, ולא משחקי כדור
22/06/15 19:14
45צפיות
למשל שני זכרים מתאגרפים שמכים אחד את השני כמעט למוות, והקהל צוהל ומריע.
כן אני מעדיף תחרויות של דו-קרב למיניהן על פני משחקים עם כדור
הודעה זו מכילה סרטונים
22/06/15 19:42
43צפיות
ובעיקרון אני מתחבר יותר לאומנויות לחימה משולבות יותר מלאגרוף, גם משום שאגרוף בדרך כלל לוקח יותר מדי זמן וגם משום שהאיסור על להשתמש ברגליים שיש באגרוף הוא פחות ריאליסטי.
בקשר לטכניקה ולאלגנטיות, אני רק מצטטת דברים של מאמן כדורסל.
21/06/15 23:00
41צפיות
וכן - אני לא סובלת משחקי כדורסל וכדורגל של גברים, ונמנעתי תמיד מלצפות. והנה, לפני שנים, הזדמן לי לצפות בנבחרת כדורסל נשים של ארה"ב נגד נבחרת טאיוון, והפנתרות האלה שיחקו כך שאש יצאה מהן. המשחק היה יפהפה. התלהבתי כולי.
נבחרת ארה"ב בכדורסל לוקחות בהליכה גם באולימפיאדה...
22/06/15 14:56
25צפיות
אליפות עולם...הן הכי טובות!
אותו כנ"ל גם הגברים,למרות שהם הפסידו כמה פעמים וזה בגלל שלא הגיעו
עם השחקנים הבכירים או בחלקם... ושאר העולם לא פראיירים.
אותן טכניקות שיש במשחקים של גברים, יש גם במשחקים של נשים
הודעה זו מכילה סרטונים
22/06/15 18:51
50צפיות
אני רק מקווה בשבילן שהכדורגלניות ימנעו מלהכות זו לזו למטה בטעות, משום שזה כואב גם לנשים, אם את לא צופה בכדורגל גברים אז כנראה הפסדת את הטכניקה של זינדין זידאן, באיך להפיל אנשים עם הראש.
לא. נשים, כעדות המאמן, משחקות בעיקר משחק טכני, אלגנטי
22/06/15 19:16
32צפיות
משחקי גברים הם לא פעם פשוט רצחנות.
אולי התכוונת לומר שהמשחק של הגברים הוא יותר אגרסיבי בדרך כלל
הודעה זו מכילה סרטונים
22/06/15 19:51
42צפיות
והוא בדרך כלל גם יותר מהיר וחזק, וכן נשים מנסות לפצות על הבעיטות החלשות יותר עם טכניקה.
טכניקה,עניין אישי ולא משנה אישה או גבר...
22/06/15 20:50
27צפיות
לענף הכדורגל,אצל הגברים יותר אטרקטיבי,מהיר,מעניין.
חד משמעי,הן משחקות מעולה,אך עדיין לא ברמה של הגברים,אין מה לעשות!
ענף כדור לא קבוצתי - טניס... מדורג 150 - 200 בעולם מנצח מדורגת מס' 1...!כי הבדלי גובה,כוח,מהירות.
מדורגת מס' 1 בעולם יש אמנם חבטת הגשה חזקה,אבל עדיין...
 
 
זה נכון, וכאשר יש שילוב של טכניקה יחד עם כוח זה יותר אפקטיבי
22/06/15 21:03
35צפיות
אפילו השימפנזים מספיק חכמים כדי לשלב טכניקה ביחד עם הכוח, בכדי ללכוד את קופי הקולומבוס, שיותר מהירים אבל הרבה פחות חזקים מהם, השמפנזים משתמשים בטכניקה כדי מעשה לנסות לחסום לקופי הקולומבוס את כל נטיבי הבריחה, ובלא מעט מהמקרים הם גם מצליחים בכך. נשים בדרך כלל לא יכולות להגיע לרמה של גברים בפעילויות פיזיות, משום שגברים חזקים יותר, וזה גם הסיבה שיש הפרדה מגדרית בספורט, אחרת ברוב המקרים גברים היו מנצחים. שדיברתי על כך שנשים מנסות לפצות בעזרת טכניקה, התכוונתי למשל לכך שסביר להניח שנשים צריכות להתקרב הרבה יותר לשער כדי להכניס גול, בעוד שגברים אשר חזקים יותר, יכולים להכניס גול גם ממרחקים גדולים יותר ביתר קלות, בגלל הכוח והמהירות שהכדור שגברים בועטים עף לשער, הספורט לרוב בא ביותר טבעיות וקלות לגברים.
להיפך, השחקנים הגברים לא מעט נוקטים בברוטליות ומשחקם
28/06/15 01:37
41צפיות
פחות טכני ממשחק הנשים. את הספורטאיות אי אפשר לאפיין כ"חלשות" (משהו שאתה אוהב כנראה להדביק לנשים), והיכולת שלהן היא גם טכנית וגם, כפי שכתבתי, אלגנטית. הטכניקה שלהן אלגנטית.
אין ספק בקשר לטכניקה,רמה גבוהה.צפיתי במשחק השבוע...
28/06/15 01:59
7צפיות
משחקות מעולה,אממה,המשחק יותר איטי,כמעט ולא בועטות מרחוק...
זה די ברור,נתונים פיזיים,אין מה לעשות...
אגב,בחורה שאינה מקצוענית,לא משחקת כדורגל כחובבנית,אותו כנ"ל גם כדורסל.אם כי יש פה ושם בודדות...מעדיפות חדר כושר וכל החוגים שם...
לא יודעת על המשחק של ישראליות (גם קבוצות הכדורגל של הגברים
28/06/15 02:06
17צפיות
הישראלים לא משהו הרי), אני שמעתי שהאירופיות (אם זוכרת נכון, השוודיות) משחקות נהדר. וכפי שכתבתי פה כבר, צפיתי לפני שנים בטלויזיה במשחק כדורסל של נבחרת הנשים האמריקאית נגד טאייוון, והיתה זו הפעם הראשונה  בחיי שהבנתי מהו משחק כדורסל מלהיב. התלהבתי עד הגג. הן היו פשוט פנתרות, ואש יצאה מהן. 
לעומת זאת את משחקי הכדורסל של הגברים איני חובבת - אם לנקוט לשון המעטה - ומאז המשחק הפנתרי של האמריקאיות והטאייוניות איני צופה באמת בכדורסל. (ולא בכדורגל). כל פעם שמשחק גברים כזה עולה על מסך הטלויזיה, אני מעבירה ערוץ.
ואני רואה את הכיסוי הטלויזיוני הצפוף של המשחקים האלה כהצקה.
28/06/15 02:09
11צפיות
כך גם את ההשמעות הקבועות של משחקי הכדורגל ברדיו, ובודאי את ההקראה התכופה של תוצאות משחקי הכדורגל והכדורסל בחדשות.
 
º
חבל,את מפסידה משחקים טובים...
28/06/15 12:26
3צפיות
º
עכשיו יש בטיוי גמר אליפות אירופה נשים...צרפת - סרביה!
28/06/15 20:10
10צפיות
את לא חובבת כמעט כל דבר שכולל גברים, זה לא קשור לאיכות המשחק
28/06/15 12:58
19צפיות
רמת המשחק של גברים בספורט היא גבוהה יותר, אבל זה עדיין מעניין לראות נשים מתחרות זו בזו. אם לא הייתה הפרדה מגדרית בספורט אז ברוב המקרים גברים היו מנצחים, משום שגברים יותר טובים בספורט, משום שגברים גדולים וחזקים יותר מטבעם וזאת גם הסיבה העיקרית שיש הפרדה מגדרית בספורט.
הספורטאיות אולי חזקות ביחס לנשים אבל לא ביחס לספורטאים
הודעה זו מכילה סרטונים
28/06/15 12:34
28צפיות
זה שגברים חזקים יותר מנשים זה מאפיין טבעי, זה בא לביטוי לא רק בבררת מחדל אלא גם בפוטנציאל, ספורטאית יכולה לעבור חלק מהגברים שלא מתאמנים בכוח, אבל ספורטאים תמיד היו חזקים יותר מספורטאיות, וזאת גם הסיבה העיקרית לכך שבספורט מקצועי יש הפרדה מגדרית, זה דווקא נובע מכך שמודעים לעובדה שנשים חלשות ביחס לגברים, ולכן נותנים לנשים להתחרות מול נשים ולא מול גברים. הסיבה העיקרית שמשחק של נשים יכול להיות יותר טכני, טענה שלך שאין לה הרבה סימוכין, זה משום שהספורט בא יותר בקלות וטבעיות לגברים ולכן הם פשוט לא כל כך צריכים טכניקות מסוימות, כמו בסצנה של Bolo Yeung מהסרט Enter The Dragon, כאשר הוא מביס ארבעה אנשים שחלשים ממנו פיזית בקלות, מי צריך טכניקות אלגנטיות שאפשר להשתמש בכוח ישיר, בכדורגל זה יכול לבוא לביטוי בעיקר בבעיטות חזקות יותר לשער.
מה יש לך עם החוזק הגופני? אתה הומו? מעריץ גברים?
28/06/15 16:59
23צפיות
טוב, מצדי אתה יכול להעריץ את הכוח הגופני - אני לא. אני אוהבת מחול, ויש בו הרבה יכולת גופנית, והיא אסתטית, ולא תחרויות איגרוף וכד' שבהן שני גושי בשר מכים כמעט עד מוות האחד את השני. גם לא כשזכרים מזוותים נלחמים אחד עם השני על כדור. (ולא פעם נתקלים בכוונה , באגרסיה, זה בזה וגורמים אחד לשני פציעות).
יבושם לך. אבל מה אתה רוצה מפורום פמיניזם, שהוא בעיקר פורום נשי?
גבר לא צריך להיות הומוסקסואל כדי להעריך גברים גבריים וגבריות
הודעה זו מכילה סרטונים
28/06/15 17:27
40צפיות
על אותו עיקרון שגבר לא צריך להיות הומוסקסואל כדי להעריך גברים שנראים טוב, או/ו כדי לדעת מה הוא עצמו שווה, ביחס לנשים וגברים אחרים. הסברתי בעבר שכוח הוא מאפיין גברי חיובי מבחינתי, מאפיין גברי שלילי מבחינתי זה הוללות מינית, בסגנון אייל גולן. את כבר יודעת מה הקשר שלי לפורום פמיניזם, אני מתחבר בעיקר לאידיאולוגיה המקורית בפמיניזם, זאת שמעודדת נשים להתנהג באופן גברי יותר, חוץ מזה מידי פעם יש כאן דיונים וויכוחים מעניינים.
הומו לטנטי . גבר חיובי מבחינתי הוא זה
28/06/15 19:02
15צפיות
המעריץ את העדינות הנשית, בגוף ובנפש.
איך גבר אשר לא תומך במין אנאלי ומין אוראלי יכול להיות הומו?
28/06/15 20:58
20צפיות
את יכולה לחשוב מה שבא לך אבל אני בטוח בהטרוסקסואליות שלי במאה אחוז, ואני לא גבר נשי וטוב שכך, אם כי יש גם גברים שיותר גבריים ממני לטוב ולרע, ואני בדרך כלל לא מקנא בהם אלא בעיקר מפרגן. בעיקרון אני מעדיף נשים גבריות, ובזה גם הקשר שלי לפמיניזם, אם כי הנושא לא עד כדי כך חשוב לי, משום ששני הדברים שהכי חשובים לי באישה, זה שיהיה לה מראה מספיק טוב ואישיות מספיק טובה, ואישיות מספיק טובה יכולה להיות גם לאישה גברית וגם לאישה נשית, חוץ מזה דווקא את זאת שלא פעם באה לנשים עם ציפיה להיות גבריות וחזקות, לי אין ציפיה כזאת מנשים, משום שאני מכיר בכך שרוב הנשים לא כאלה, וזה טבעי שזה ככה, אני לא מעריץ חולשה, אבל אני יודע שנשים רבות מעדיפות גבר שישמור עליהן, וזה בסדר, משום שזה שימוש בכוח למטרה טובה, אם כי לא כל אישה ראויה לזה, אבל זה כבר נושא בפני עצמו.
סתם שאלה שעלתה לי בראש
17/06/15 09:32
146צפיות
ולא מסתמכת על שום דבר למעט מחשבות של שעת לילה מאוחרת-
אחרי שהובהר שהחלאה אורן חזן סירסר בנשים
ואחרי שניתנו עדויות שהוא הטריד מינית (ולדעתי גם אפשר להרחיק ולומר- ביצע מעשים מגונים) בעובדות שלו
ואחרי שברור שגם אלימות אינה זרה לו (תקף את ראש עיריית אריאל)-
 
האם רק לי ברור שהיו נשים שגם נאנסו על ידו?
סרסור זהו מעשה שפל,אך לא בקנה מידה כמו אונס...!
17/06/15 17:10
74צפיות
תכל‘ס,כל עוד אין כתב אישום ולא הוכח אחרת,הוא חף מפשע.
יודעת,היום זה קל "לצאת" כנגד אדם בכלל ובטח ובטח כנגד אישיות ציבורית בפרט.
אני מאמין,שכאשר ימצא אשם,ש"יכנסו" בו!
 
 
איך אתה אוהב להתווכח
17/06/15 23:22
66צפיות
גם כשאין איפה.
אמרתי שהוא אשם? שלחתי אותו לכלא?
 
אמרתי שלהרגשתי , מתוך מכלול העדויות שנחשפו עד עכשיו, ברור לי שיש עוד שנפגעו ממנו, אם בארץ או בחו"ל, ולא התלוננו- גם על מעשים החמורים מאלו שכבר נחשפו.
º
סה"כ דעה,לא מעבר... PEACE ON YOU!
17/06/15 23:31
18צפיות
האם את מסכימה שקצב אשם ??
17/06/15 23:46
84צפיות
כי יש כאלו בעיקר גברים שחושבים שהוא לא עשה כלום ושהנשים הפלילו אותו סתם .שהוא חף מפשע.
למרות שכיום ידוע שבמשך שנים הוא הטריד נשים ואף יותר מזה וכולם ידעו הכוונה עיתונאים .חכ"ים ואנשים שעבדו איתו . עדיין יש אנשים שחושבים שהוא לא אשם הייתן מאמינות ??
לפי מה שהבנתי אגב לא' זאת שבזכותה התפוצצה הפרשה היה רומן איתו ובגלל זה בסופו של דבר היא לא נכללה בכתב האישום .
בנוגע לאורן חזן קשה לי להאמין שממציאים את כל הדברים האלה .הוא נראה מניאק רואים עליו .
בנוגע לסרסורים זאת אכן עברה של אונס יש בהם ששוכרים בנשים כאילו היו חפץ  ובגללם קורים לנשים דברים בניגוד לרצונן אז מה זה אם לא אונס ??
כתבת נכון מאד לדעתי.
18/06/15 03:12
60צפיות
וכן - סרסרות היא מעשה איום , והיא באמת הפקרת נשים להתעללות מינית, וחוץ מזה קראתי שסרסורים אונסים נשים לפני שהם מורידים אותן לזנות.
את מתבלבלת.
18/06/15 13:35
59צפיות
לא האשימו את חזן שהיה סרסור, אלא שסירסר בנשים. זה לא אותו דבר. לפי העדויות הוא לא היה זה שלקח את הנשים והוריד אותן לזנות, גבה מהן כספים, סחט או אנס אותן (נגיד, כמו שעושים סרסורים)- אלא "רק" שימש כמתווך- הוא "הזמין" את הנשים מבית הבושת הקרוב, שילם ו"סיפק" אותן למהמרים הכבדים בקזינו בתור "מתנה".
 
(יש לי בחילה רק מלכתוב את זה...)
 
כרגע עדיין אין נגדו תלונות על אונס, אבל ממכלול ההתנהגות הטמאה והמבחילה שלו אני משוכנעת שהיו בעברו גם מקרים כאלו.
º
לא הבנת כלום. דיברתי על סרסורים.
18/06/15 14:30
16צפיות
אני מפרש נאנסו על ידו
18/06/15 11:40
42צפיות
כנשים שהוא אנס בעצמו לפי החוק הקיים.
סרסרות לזנות לא נחשבת לאונס אלא לעבירה פלילית אחרת.
נשבעת לך- לא הבנתי מה רצית להגיד
18/06/15 13:29
58צפיות
קצב אנס- זה לא עניין רק של אמונה שלי. הוא הורשע בבית משפט בשתי עבירות של אונס, הטרדות מיניות ומעשים מגונים (וגם בשיבוש הליכי משפט)
א' מבית הנשיא אכן לא הוכללה בכתב האישום השני, והעבירות בוצעו נגד נשים אחרות- א' ממשרד התיירות ו-ל' ו-ה' ממשרד הנשיא.
 
בקשר לחזן - אני מאמינה לעדויות ששמעתי, ולא מאמינה בגרוש להכחשות שלו. לא בגלל שהוא "נראה מניאק" (איזה מין טיעון זה....) אלא בגלל שיש עדויות של נשים שונות מזמנים שונים שהעידו על אותה שיטת פעולה, וגם אם היתה רק עדות אחת כזו- היא עדיין היתה אמינה עלי.
 
בקשר לסרסרות- אני אפילו לא רוצה להיכנס לדיון של מה יותר חמור- סרסרות לזנות או אונס. זו נבלה וזו טריפה ושניהם חמורים מאוד. אבל סרסרות היא לא אונס כמו ששוד מזוין הוא לא גניבה. אלו שני דברים שונים, אם כי יש בינהם נקודות משיקות.
אני מעריך שהיו נשים שנאנסו על ידי אורן חזן
18/06/15 11:32
48צפיות
אבל לא הייתי אומר שזה ברור לי(מה שאומר בטוח מעבר לספק סביר).
נו, שיהיה
18/06/15 13:37
48צפיות
תקרא לזה "מעריכה בסבירות גבוהה" במקום "ברור לי" אם זה מה שיעשה את ההבדל מבחינתך...
ללא כל כך עוקבת אחרי הפרשה
18/06/15 17:41
54צפיות
אבל אין לי ספק שתופעת האונס הרבה יותר רחבה ממה שנהוג לחשוב. וכן, כמובן, לא מופרך לשער שהטיפוס גם אנס נשים
עובדה שכן הבנת ובבקשה
18/06/15 17:52
76צפיות
תמתני את התגובות שלך בסדר ?? את מגיבה נורא באגרסיביות  .

א. אני יודעת שקצב הורשע בבית משפט ולמרות זאת ישנם אנשים שלא מאמינים שהוא אשם לכך התכוונתי.

ב. לא אמרתי שבגלל שאורן חזן נראה מניאק אז זה טיעון להרשיע אותו .אמרתי שלדעתי הוא נראה מניאק בלי קשר.

ג. אומר שוב תנסי להיות קצת פחות אגרסיבית בסדר ?? גם אם את לא מבינה יש דרך להגיד דברים.
º
18/06/15 20:46
9צפיות
º
19/06/15 08:45
11צפיות
בפעם הבאה
19/06/15 08:45
65צפיות
אני אקשט את ההודעה שלי במלא אייקונים של פיות וחיוכים
 
 
אני מגיבה בעינייניות, אין בהודעה שלי, לטעמי, שום התקפה אישית עלייך, ואפילו לא על דעתך. תקני אותי אם אני טועה.
התקפה על דעתה בודאי שיש
19/06/15 10:22
49צפיות
בכל מקרה הביקורת שלה לא היתה על חוסר הסכמה עם דעתה אלא על הדרך בה כתבת את הדברים.
(את אמנם לא מקללת אבל מגיבה באגרסיביות גם כלפי אבל אין טעם שאתלונן ,וברור שלא אני אחנך אותך ואני מעדיף להתעלם מהטון ולהתייחס לתוכן הדברים).
 
א)"נשבעת לך-לא הבנתי מה רצית להגיד"
 
זה  נראה לי סגנון אגרסיבי של תגובה.
 
ב)"לא בגלל שהוא "נראה מניאק" איזה מין טיעון זה"
 
שוב סגנון אגרסיבי של תגובה(לא שיש לי ויכוח על התוכן במקרה הזה ,ולמרות שהיא לא כתבה שהיא חושבת שהוא אשם בגלל שהוא נראה מניאק זה מה שאפשר היה להבין מהודעתה).
אין צורך בקישוטים רק לדבר בצורה מכובדת
19/06/15 23:49
59צפיות
את אגרסיבית גם במידה ואת לא מבינה
את יכולה לדבר יפה .
ואת כן תקפת את דעתי "איזה מין טיעון זה ??"
וגם כל מה ש aa ציין .
את אגרסיבית . שימי לב שכותבים פה בפורום
מעט אנשים וגם כל הזמן אותם אנשים כי כנראה התגובות
האגרסיביות שלכן מבריחות מפה אנשים.
בחלק אתן צודקות כמו נגד שובינסטים וכל מיני טרולים שנכנסים
לכאן סתם כי משעמם להם . וכי הם גדלו בתת תרבות אז הם נכנסים לפה לריב ולהביע את הדעות החשוכות שלהן .
אי שם יושבים אנשים משועממים וחולי נפש בבית לבד מול המחשב ונכנסים לפורום הזה כי אין להם חיים .וכן זכותו של כל אדם לטייל בתפוז ולהיכנס לפורומים כדי להעביר זמן אבל אני למשל צמחונית
אז אני לא אכנס לפורום של קרינבורים כדי לריב איתם שם אני מתנגדת נחרצות לדרך שלהם ויש אנשים שעושים את זה טבעונים למיניהם.  כן אגיב בפייס לכל מיני פוסטים למשל אנשים שנוטשים בעלי חיים  או מתעללים בהם .אבל למשל אני נגד תערוכות חתולים ואני לא אוהבת אנשים שרוצים רק חתולים גזעיים אז פעם אחת כן נכנסתי לקומונה שלהם אבל זה לא עוזר לשנות את דעתם.
וכאן נכנסים האנשים מתת התרבות מתוך שעמום וגם מתוך הערכים החשוכים שעליהם גידלו אותם .עצוב שיש נשים שלא מודעות לשחרור האישה ושיש אנשים מתת תרבות חשוכים ופרימיטיבים
אני לא מסכימה איתך
20/06/15 11:00
56צפיות
לכל אחד יש את צורת הביטוי שלו, ולכל אחד יש זכות לבטא את עצמו.
 
אם הטיעון מגוחך יש לה זכות להגיד שהוא מגוחך. היא לא חייבת להתנחמד
 
 
אבל...אבל...
20/06/15 11:05
41צפיות
אפילו לא אמרתי מגוחך...
20/06/15 17:42
29צפיות
מה גם שלפעמים הטענה לאגריסיביות היא מתוך הציפייה מנשים להיות נחמדות וסובלניות תמיד.
בחלק של הטרולים אין ביננו ויכוח
20/06/15 11:03
57צפיות
בחלק של האגרסיביות- דווקא כן.
יש מקומות שאני אגרסיבית מידיעה ובכוונה, בהודעה הזו, דווקא, לא היתה כוונה כזו. אני כותבת כשם שאני מדברת. אני לא מיפייפת את הכתיבה שלי בקישוטים מיותרים, בד"כ- ואולי זה נקרא אחרת ממה שאני מתכוונת- נקודה למחשבה.
 
(זו תשובה גם לaaa123)
º
20/06/15 15:00
6צפיות
**************
19/06/15 15:54
88צפיות
הילכתי ביער קסום.
עמדו ענקי אפריקה,
גופים שקוטרם רוחב כתפיי
זרועות ענק מן הגוף עולות, ואין תפר,
שלוחות הן, נעקמות ,
עמדו אדירים אחד אחד, עשרות הם,
דומים כולם וכל אחד מיוחד לעצמו.
עומדת אני ליד הענק, שקט הוא, דומם, אף חופת צמרתו לא תנוע,
אך חי. שקט חי מביע אומר - באלם.
גופו הכביר מעורר בי גל של עוצמה.
לו אדם הוא, הייתי חשה: מגן הוא לי.
מתרפקת הייתי עליו.
עשרות הם, האדירים, ואני נעצרת ליד כל אחד ואחד
עשרות הם, ואני מהלכת מאחד לאחד,
וגואה בי שמחה שקטה
לו באלוה האמנתי, הייתי אומרת ברכה.

הילכתי ביער קסום.

בעצם, שדרה ירוקה בשכונה.

לעמוד ההודעה
אהבתי
ערוך
מחק
דווח על תוכן פוגע

הילכתי ביער קסום. /עמדו ענקי אפריקה, /גופים שקוטרם רוחב כתפיי /זרועות ענק מן הגוף עולות, ואין תפר,/ שלוחות הן, נעקמות ,/ עמדו אדירים אחד אחד, /עשרות הם, דומים כולם וכל אחד מיוחד לעצמו./ עומדת אני ליד הענק, שקט הוא, דומם, אף חופת צמרתו לא תנוע, /אך חי. שקט חי מביע אומר - באלם. /גופו הכביר מעורר בי גל של עוצמה. /לו אדם הוא, הייתי חשה: מגן הוא לי./ מתרפקת הייתי עליו. /עשרות הם, האדירים, ואני נעצרת ליד כל אחד ואחד /עשרות הם, ואני מהלכת מאחד לאחד, /וגואה בי שמחה שקטה ./לו באלוה האמנתי, הייתי אומרת ברכה. /הילכתי ביער קסום./ בעצם, שדרה ירוקה בשכונה.

 
º
קאטצ'ט מנהלת שלנו, מוקדש לך, שוב.
21/06/15 00:30
11צפיות
דברים בשם אומרם- פרשת ההטרדה המינית של מאי פאטל
18/06/15 14:02
79צפיות
לאחר שורת המפקדים שהתייצבו לימינו של חג'בי התמנון, כולל מח"ט גיבעתי עופר וינטר (זוכרות אותו מפרשת שרית חדד?) שנחקר באזהרה בפרשת ההטרדות של חג'בי בחשד שידע וטייח את הפרשות, אלוף יוסי בכר ועוד, פנתה פטאל לרמטכ"ל וכתבה לו- ""עצוב לראות שמפקדי החטיבה לא מצאו לנכון עד היום ליצור איתי קשר כחיילת החטיבה, למרות שהם יודעים מה עברתי והם בוחרים לגבות את הקצין הפוגע ומבקשים שלא ייענש... זה מנוגד בתכלית למסר הרמטכ"ל וראש אכ"א שיש להחמיר עם העונש למטרידים מיניים".
 
גיבורה.
אני עדיין מתבוננת בנשים באוטובוס וכו'
14/06/15 01:04
147צפיות
ומנסה לקרוא בפנים שלהן אם הן תחוללנה משהו חשוב בחייהן. האם הארשת שלהן עירנית? האם יש איזה חיוך של נצחון, של בטחה?
ואני מציינת לעצמי די בעצב שלא, לרובן המכריע ארשת די סתמית, לא אינטליגנטית, בלי שום אש פנימית.
טוב, נו, אולי צריך לבקר קצת באוניברסיטאות (או בבתי ספר תיכוניים.....) ולהתבונן סביב.
וכשהן מסתכלות עליך הן רואות ארשת עירנית ואינטליגנטית?
14/06/15 13:39
96צפיות
או סתם מבט ביקורתי וממורמר
ביקורתי? ממורמר??? הבנת הכל עקום.
14/06/15 13:57
82צפיות
אני מסתכלת בהן במבט שוחר טוב.
ואני מקווה, אינטליגנטי.
תגידי,
15/06/15 17:45
98צפיות
ומה את עשית בשביל מדינה?
 
(ההודעה שלך מקדמת בעיקר רכילות סתמית)
זה לא בשביל מדינה, זה בשביל עצמן.
15/06/15 17:48
85צפיות
ותגידי, טמבל: איזו רכילות יש כאן? וכי נקבתי בשמות?
ראשית,
15/06/15 17:55
93צפיות
את מוזמנת לקרוא טמבל לחברייך. בטח לא לי.
 
שנית,
את מקבעת נשים על סמך מבט אחד בעיניים שלך. אין לך ולו שמץ של מושג מי הן ומה הן.
צייני את מה את עושה שהופך אותך לכזו נעלה מהן.
אם יש משהו שאני מתעבת בבני אדם, זו העליבות בכל מיני אמירות סטיגמטיות חסרות בסיס.
 
הערתך הטפשית וכל הגישה שלך היא
15/06/15 18:07
74צפיות
של טמבל.
את לא מבינה, אבל מגיבה.
בחיי,
15/06/15 18:12
80צפיות
את טרול שכותב בשפה גבוהה.
 
אז מה אמרנו שעשית עבור נשים? עבור אנשים בכלל?
עשית *משהו*, מלבד כתיבה כאן בפורום?
נסי לענות לי על השאלה לרגע בלי לדחוף את כל הביוב שלך פנימה.
 
מגעילה.
15/06/15 18:18
70צפיות
וכן, יש לי כשרונות והגשמתי. אני לא חייבת דין וחשבון לאחת כמוך.
זקנה בלה.
15/06/15 18:20
78צפיות
הנה, גם אני יכולה!
 
כל טוב לך.
 
מגעילה. אייג'יסטית מגעילה.
15/06/15 18:22
87צפיות
מה את בכלל יודעת על אנשים מבוגרים, מה את יודעת עלי , ואיך נראה גופי. מגעילה ומטומטמת.
אגב לפי דרך כתיבתך ולפי הניק שלך אפשר לדעת עלייך דברים. לא לטובתך.
את טוענת להיותך פמיניסטית?
15/06/15 18:28
95צפיות
את יודעת לקלל היטב, זה הדבר היחיד שבטוח לגבייך.
 
הדיון הזה יכל גם להתפתח למקום לגמרי אחר.
חשבת על האופציה הזו במקום שוב ושוב להתייחס אליי אישית כאילו שאני הנושא?
(למשל: מטריד אותי שמעט נשים פועלות עבור הקידום שלהן, כיצד ניתן לדעתכן לקדם אותן נשים מיואשות וכו' וכו')
 
 
 
א. למדתי לקלל מבני העדה שלך, שמסתובבים בהמוניהם בשכונה שלי.
15/06/15 18:32
79צפיות
אני מאמינה בעין תחת עין.
אשר לפמיניזם, למדתי סוף סוף לא לפרגן אוטומטית ובאופן כללי לכל הנשים באשר הן. יש נשים ארסיות ומגעילות. ויש גברים טובים, חכמים ונעימים. להתייחס לאדם האינדיבידואלי.
בני העדה שלי. כן, מי הם?
15/06/15 18:35
75צפיות
ודאי נחותים מהעדה שלך.
 
ושוב, סוטה מהדיון. את שמה לב לזה בכלל?
מה רצית שיגיבו לך על ההודעה הראשית?
"כן, גם אני רואה נשים והן נראות לי אהבלות לגמרי"?
 
 
בני העדה שלך - ברור לפי הניק שלך, צועניה אדומה.
15/06/15 20:10
92צפיות
ואני לא מבינה למה הגב' "מאדאם" ואת נזעקות, בלי להבין, בלי לנסות לשקול ולהבין מה שאני כותבת.
מה ההיזעקות האוטומטית הזו, מן המעיים, שאנשים די חכמים כבר כינו את שכמותה "תגובה פבלובית"?
בנות אתן מקללות על גבי הפורום
16/06/15 12:09
93צפיות
זה לא מקובל עלי.
 
לדעתי שתיכן מספיק אינטלגנטיות בשביל לא להיגרר לקללות
 
 
פנתרית
16/06/15 13:53
77צפיות
אם ככ הרבה פעמים "לא מבינים" את מה שאת אומרת, אולי הבעיה היא אצלך?
º
אולי.... בד"כ אני משתבחת בכך שכתיבתי מאד בהירה ומתקשרת.
16/06/15 15:19
16צפיות
אני מניחה שכאשר
16/06/15 17:48
54צפיות
כתבת את ההודעה הראשית, רצית לעורר שיח, נכון?
באוניברסיטה ובאקדמיה בכלל הרבה יותר קל להיות עם אש בעיניים כי זו האווירה המקיפה אותך, לרוב.
יש הרבה אנשים צעירים שמתחילים את חייהם ועדיין לא הספיקו להתייאש ממשכנתאות, מילדים צורחים ומעבודה שוחקת.
אז אני שואלת אותך ללא טיפת ציניות, איך אפשר לעורר לדעתך את האש הזו באנשים מבוגרים יותר?
ובנושא הספציפי לפורום- נשים שכבר אינן צעירות כל כך, אבל בהחלט יש להן עוד שנים לחיות ולשפר את איכות חייהן.
 
 
 
 
 
 
כפי שכתבתי, לדעתי לכל אחת ואחד יש כשרון מסוים, נטיה מסוימת
16/06/15 19:54
44צפיות
אני מאמינה שכל אחת יכולה לחולל משהו יפה ובעל ערך. ועצוב לי, מה עצוב לי, שאצל כ"כ הרבה (א)נשים היכולת הפוטנציאלית המסוימת אינה מתממשת. וזו לדעתי אשמת החברה , אשמת מערכת החינוך שהוקמה .
אמנם יש חוגים לילדים (לא מספיק מגוונים לדעתי) ויש מתנ"סים , גם למבוגרים. ואכן, בהם אנשים מבטאים כשרונות. כנראה לא מספיק. הייתי רוצה שהרוח הכללית שתשרור בחברה תעודד כל אשה ואיש ללכת אחרי נטייתם המיוחדת ולהגשים.
אני מאמינה
16/06/15 22:32
65צפיות
שאנשים שמגשימים את עצמם לא נוטים להאשים אחרים אלא לוקחים אחראיות על חייהם.
מה שכן, עם הציפיות מנשים לעבוד ולנהל את הבית נותר להן פחות אנרגיה מלגברים שיש להם פחות התחיבויות ומטלות, להשקיע בעצמן ובכשרונות שלהן.
שוב הבנת עקום. (א)נשים הן/הם תוצר גם של אופיים וגם של החינוך
16/06/15 22:56
50צפיות
שהם/הן מקבלים. ואם בבית וגם בחברה שוררת רוח של "הגשימי את כשרונך", היא לדעתי תעשה זאת.
אשה שמתמסרת לתמיכה בחיי "בעלה" ולגידול ילדיה בלבד, לדעתי חונכה לכך.
מעתיקה פה הודעה שלי שמצויה כרגע בעמקי השרשור. איפה כולכן?
14/06/15 01:10
143צפיות
קניתי חלב בעל כורחי (לא היה משקה סויה)
ואני נזכרת:
לפני שנים, רבנים הוציאו לפני פסח פסק הלכה ש300,000 ליטרים של חלב שהוצאו מפרות אשר הואכלו בחמץ, יישפכו לביוב.
אני זוכרת שלבי זעק אז זעקה גדולה ומרה.
החלב הוא חלבה ודמה של האם. הוא קדוש. (בניגוד לכיפות, לציציות, ושאר דברי ההבל שהדתיות מקדשת).
אין גבול לאטימות לטמטום ולרשע של רבנים זכרים ביחס לבעלי חיים וביחס לנקבות בכלל.
איני זוכרת אגב שעמותות לזכויות בע"ח, או הפמיניסטיות בארץ, התערבו ומנעו את הפשע הזה.
אפשר היה לפחות לתת את החלב לעגלים. או שמא נרצחו כולם?
 
 
מזעזע
14/06/15 13:33
71צפיות
הבזבוז הזה, זה מסוג הדברים המטומטמים שרק רבנים היו יכולים להמציא. עצוב שהמדינה שלנו עדיין מושפעת מכאלה דעות חשוכות
º
כן.. זועק לשמיים, ועד התהום.
14/06/15 13:58
13צפיות
למה לתת לעגלים?
15/06/15 10:52
73צפיות
הרי העגלים הם בסך הכל בהמות, וכידוע מותר האדם מן הבהמה.
כן....עקיצה לא רעה על חשבון הרבנים.
15/06/15 12:36
56צפיות
אגב, ומי ששותה חלב בהמות הוא עצמו בהמה. חחחחח.
אבל כמובן
15/06/15 12:39
48צפיות
מי ששותה משקה סויה היא בעצמו סויה. ומי שאוכל כרוב הוא ראש כרוב.
יהודית פולגר מונתה לקפטנית ומאמנת נבחרת הגברים של הונגריה
13/06/15 11:56
77צפיות
 
תרגום חלקי של הידיעה מאנגלית לעברית:
ההודעה באה מנשיא הפדרציה ההונגרית שציין שהמינוי של פולגר אושר פה אחד.
השחקן הבכיר של הונגריה פטר לקו תמך במהלך כאשר רב אמן זולטן אלמשי גם הביע תמיכה בדרכו עם חולצת טי-שירט שכתוב עליה "היא הבוסית שלי".
בצדק כנראה. אני עצמי הייתי מעדיפה לו היתה מאמנת
14/06/15 03:04
66צפיות
את נבחרת הנשים ומכשירה לעצמה יורשות.
יפה
14/06/15 13:27
45צפיות
אני גם בעד בנות מאמנות
התכוונתי לשחמטאיות. שתכשיר שחקניות שח ברמה שלה.
14/06/15 13:29
35צפיות
ואולי אפילו תגלה אחת או שתיים שהן בכשרונן מעל לרמה שלה! .....
בשביל זה צריך להתחיל בגיל צעיר
14/06/15 14:11
35צפיות
השחקניות הטובות ביותר של הונגריה כלומר נבחרת הנשים(יהודית פולגר שפרשה שיחקה בנבחרת הגברים) כולן מבוגרות ואין סיבה להעריך שיגיעו לרמתה של יהודית.
º
שתאמן ילדות, כפי שאבא של הבנות פולגר לימד אותן.
14/06/15 14:12
68צפיות
º
יפה מאוד. בהצלחה לה!
15/06/15 18:30
12צפיות
אנחנו כולנו בסוף חיינו
10/06/15 20:10
133צפיות
הרבה אנשים מתכחשים לזה בתוקף עד יום מותם, מסרבים לראות בחדות את הזמניות של כל זה.
מה זה בדיוק אומר "לחולל משהו בחייה"? ומה בדיוק יכריע אם היא חוללה "משהו" כזה? האשרור החיצוני? הכרה, פרסום, תהילה?
נאמר שאחת מאותן נשים אלמוניות עייפות-ארשת הגתה באחד הימים איזה פתרון מבריק שטרם נשמע כמוהו לבעיה הפסיכופיזית. ואולי התעלות מחשבתית זו, ניצחון על אלפי שנות בלבול ותהייה, גם גרמה לה תחושת סיפוק עצומה שדבר לא ישווה לה, שביעות רצון משכרת של מי שמיצתה עד תום את כשרונה. אם העדות לרגע היסטורי זה בתולדות האנושות תישאר תחובה באיזו מגירה, ושבועות ספורים לאחר הלוויה תיזרק כלאחר יד עם כל שאר הניירת, עם הבגדים המרופטים והריהוט המתקלף – האם אישה כזו חוללה משהו בחייה?  
ואולי כוונתך לאפשרות לחולל שינוי כלשהו בעולם. משהו כזה בעל השפעה מרחיקת לכת על חייהם של אנשים אחרים – אנשים רבים, כמובן. ושיהיו זרים, כמובן. כי ברור מדבריך שאישה שהעניקה נחמה לבחיר לבה ואפשרה לו בעצם נוכחותה לשאת את עול היומיום, או אחת שגידלה איזה שתיים-שלוש ילדות מאושרות לא עשתה לדידך דבר.
בסדר, גם אם תמציאי תרופה שתקל על סבלם של אינספור בני אדם, או אם תפתחי טכנולוגיה שתשנה באחת את פני המין האנושי – בסוף גם את תמותי. בדיוק כמו כל אותן נשים עייפות שהגיעו לסוף דרכן. בסוף גם את תמותי, והעולם ששינה את פניו ייעלם כהרף עין יחד אתך. העולם וכל השינויים העצומים שחוללת בו.
ועצם הידיעה שהעולם ימשיך להתקיים גם בהעדרך, האימה מכך שהעולם ימשיך להתקיים גם בהעדרך, הנחמה על כך שהעולם ימשיך להתקיים גם בהעדרך – גם זה ייעלם, את יודעת. פוף! 
º
סליחה, זו תשובה להודעתה של פנתרית על נשות האוטובוסים
10/06/15 20:18
18צפיות
אגיב ראשית על המשפט
10/06/15 20:35
78צפיות
"ברור מדברייך שאשה שהעניקה נחמה לבחיר לבה.... וכו' לא עשתה לדידך דבר". ובכן, פעם גידלו נשים לכך שכל מהותן היא תמיכה בגבר.
כן, היום כולנו חושבות שהגישה הזאת היתה איומה ומסרסת. את באמת חושבת ש"בחיר לבה" חשוב  יותר ממנה, והוצאת חייך שלך על תמיכה באדם אחר יש בה צדק? או חוכמה?
אשר ל"גידול שתיים שלוש ילדות מאושרות" - טוב, עיקר יצירת החיים הוענקה לנו הנשים, ובכך יתרוננו הביולוגי על הגבר. אבל זה רק חלק מהחיים. אם אשה הופכת את אמהותה לגורם שבולע את כל חייה, אז כן, כולנו סבורות כיום שהיא החמיצה חלק גדול מחייה.
בקשר למוות ההכרחי - אכן, גם אני סבורה שתהילה לאורך דורות אינה מפצה על חלוף החיים. לא רק זאת: ההישג האנושי שנחשב לגדול ביותר אינו גדול באמת. אפילו איינשטיין גילה רק קצה קצהו של טבע הקוסמוס. למעשה, אני סבורה שרק ישוע, משיח הנוצרים, ואולי אף מוחמד, נביא המוסלמים, "ניצחו" את חלוף החיים. ישוע נהפך לדמות אלהית שמתפללים אליה ועורגים לה מיליארדי אנשים. (בעיקר כמובן בעולם המערבי).
וכך זה יהיה עד סוף חיי האנושות פה. מוחמד כיודע נערץ ביותר על מיליארדי אנשים, וכך זה יהיה הלאה. (אבל ראי מה היה סופו מלא הייסורים של ישוע בחייו....)
אכן, כולנו, הגאונים ביותר והרגילים ביותר (וכפי שכתבתי, לדעתי לכל אחת ואחד יש כשרון כלשהו) נתונים סה"כ לחוקי הטבע: כולנו חיים עפ"י חוקים אלה, וכולנו מתים. מבחינה זו, אין יתרון לגאון על הרגיל. וכבר אמר קוהלת, לפני אלפי שנים: הבל הבלים, הכל הבל.
מי זה "כולנו חושבות", "כולנו סבורות" וכן הלאה?
10/06/15 21:04
51צפיות
כי אני דווקא סבורות אחרת (אבל זה בסדר, אני רגילה שמוציאים אותי מהחבורה).
בעיניי אין שום הבדל בין אישה שהקדישה את חייה לגידול ילדיה לבין אישה שהתמסרה לקריירה בביוטכנולוגיה. בין אם מושא התמסרותה "בלע את כל חייה" ובין אם לאו - היחידה שתוכל לקבוע אם היא כן או לא החמיצה משהו זו היא עצמה. כן, גם אם כולנו סבורות אחרת. 
בעיניי אין שום הבדל בין ישוע למיכאלאנג'לו או בין מחמד לפנתרית. אלא אם כן יתברר שישוע אכן יושב לימינו של אביו בשמים in saecula saecularum. לא-כלום שמתפללים אליו הוא עדיין לא-כלום. 
בחיר לבה הוא הזולת שלבה בחר. לא מעניין אותי מה יש לו בין הרגליים. וההנחה שהתמסרות לאדם אהוב מבזה את האוהב, ממקמת אותו בעמדת נחיתות כלשהי, פשוט גורמת לי לתהות אם טרם חווית אהבה. 
כולנו סבורות - אכן, לאחר המהפכות הפמיניסטיות החל מהסופרג'יזם
10/06/15 22:03
44צפיות
ששינו את החברה, נשים כשרוניות רוצות לעשות קריירה ונשים אחרות רוצות לפחות מקצוע, ועל רוב רובן של הנשים מקובל שאין להסתפק בחיים של רעיה ואם. וודאי ש"הוא", כמה שלא תאהבי אותו (כמה אהבות גדולות באמת קיימות, אגב?), אינו בשום דרך יותר ממך, ואת תפגעי בעצמך קשה אם תקדישי את חייך לכך שהוא יוכל לחיות ולשגשג. את טוענת שישוע הוא לא כלום? ושאין הבדל בין מוחמד לבינך? ובאותה נשימה את טוענת שאשה יכולה להקריב את כל חייה לטובת בנזוגה? ז"א, חייו הרבה יותר חשובים מחייה, ישותו חשובה מישותה במידה כזאת שאפשרי ואף רצוי שהיא תקריב הכל למענו?
 אגדה זו, שישוע הוא בן אלהים, התגלמות של אלהים, ויושב בשמי השמיים לצד האלהים-האב, היא סיפור מכונן בדת שמאמינים בה מיליארד או יותר אנשים, וכך נהפך ישוע למושא תפילותיהם ודבקותם של מאות מיליונים, וכך יהיה כנראה עד תום האנושות. לפחות על כדור הארץ. למרות סופו הנורא של ישוע, איני יודעת נצחון גדול יותר בחיי אדם.
אשר להנחה הבוטה שלך שלא ידעתי אהבה, היא מחוצפת וגסה. אגב, בעינייך, רק אהבה למין השני נחשבת?
ואם את מאוהבת כל כך בגבר עד שאת מוכנה לשעבד את כל חייך ובלבד שהוא יחיה טוב, יבושם לך. אבל עשי טובה, אל תייחסי את נטייתך שלך לכל המין שלנו, ואל תטיפי לנו שדרכך צריכה להיות דרכנו.
בעיניי, אין הבדל גדול בין הטון הממשטר שלך לזה של הפטריארכיה
10/06/15 23:23
59צפיות
- "נשים כשרוניות רוצות לעשות קריירה". בעיניי אנשים שרואים את העולם נכוחה (ושיש להם את הפריבילגיה הכלכלית לעשות זאת) יברחו מקריירה כל עוד נפשם בם. שוב, ללא שום קשר למה שיש להם בין הרגליים. 
 
- "על רוב רובן של הנשים מקובל שאין להסתפק בחיים של רעיה ואם". ועד לפני מאה שנה ההפך הגמור היה נכון (בקרב 80% מתושבי העולם שחיים מחוץ לעולם הראשון, אגב, זה עדיין נכון). והטון המנרמל הזה הושמע גם אז כלפי כל מי שביקשה להעניק משמעות אחרת לחייה מ"רוב רובן של הנשים". אז וגם היום אמירות מהסוג הזה רמסו את הפרט ואת רצונו. 
 
- "את תפגעי קשה אם תקדישי את חייך לכך שהוא יוכל לחיות ולשגשג", "אם את מאוהבת שאת מוכנה לשעבד את כל חייך", "ישותה חשובה מישותו" וגו'. שימי לב שההנחה שהתמסרות לזולת מוכרחה להיות הירארכית היא כל-כולה שלך. בשום מקום לא כתבתי על "שיעבוד כל חייך". בשום מקום לא רמזתי שההתמסרות היא חד-צדדית. הנחה זו היא שגרמה לי לתהות אם חווית אי פעם אהבה. המחלוקת האמתית בינינו היא שבעיניך גרימת אושר ונחמה לאורך זמן לאדם אהוב איננה בגדר "הישג" ראוי. בעיניי זה הישג עצום. ועדות לכך היא ש"מעט מאוד אהבות גדולות קיימות באמת". סופסוף אני יכולה להסכים אתך. 
 
"אגב, בעינייך רק אהבה למין השני נחשבת?". הן כתבתי מפורשות שכוונתי לזולת אהוב, ללא שום חשיבות לגניטליה שלו. 
 
אבל הכי הכי אהבתי את השורה המסכמת את תגובתך הנלבבת: 
"ואל תטיפי לנו שדרכך צריכה להיות דרכנו". פנתרית יקרה, מטיפה בשיח בינינו יש רק אחת: את הבוחנת ארשת פניהן התשושות של אחיותייך, את היודעת מה משמעות הדבר לחולל דבר מה בחייך, את המדברת בשם "רוב רובן של הנשים", את ש"אומרות" ו"סוברות" וכן הלאה. ואני, בעזות מצח של אישה בלתי כשרונית, אשוב ואומר שהיחידה שיכולה לקבוע אם היא "חוללה משהו בחייה" היא האישה שחיה אותם, היא-היא ולא אחר. לא את, לא אני, לא אביה, לא אישהּ, לא מיליארדי מתפללים ולא התנועה הסופרג'יסטית - היא, והיא לבדה.
ואין לך מושג, אגב, עד כמה אין לך מושג מהי "דרכי".
 
אותו ישוע המשמש מושא לתפילותיהם של מאות מיליוני בני אדם הוא סמל, לא אדם. לסמלים אין רצונות, אין תקוות ואין שאיפות. סמלים אינם חיים ואינם מחוללים משהו בחייהם. ישוע האדם, החי, הנושם, שהתגשם בבשר כמו כל יתר בני התמותה - ישוע זה הוא זה קרוב לאלפיים שנה לא-כלום. הוא מת כאחרון הפושעים, זועק את זעקתו קורעת הלב לאביו שבשמים, "אבי, אבי, למה זנחתני". ישוע זה מת בידיעה הנוראה שחייו היו לשווא. בשבילו מיליוני בני האדם הסוגדים לצלמו לא היו מעולם. 
לא אתייחס למרבית תגובתך, כמו בתגובותייך מן ההתחלה
11/06/15 01:58
52צפיות
לא הבנת אותי כלל, כל התייחסותך עקומה.
אתייחס רק לדברייך על ישוע משיח הנוצרים: מותו היה נורא, אך בסופו של דבר הוא ניצח. זאת שהפכו אותו לאלוה, זאת שדמותו  (אף אם מדומינת)מוצגת בבתי התפילה והפכה למושא תפילותיהם ואהבתם של מאות מיליונים, כבר אלפיים שנה, ונראה כי כך יהיה עד תיתם האנושות על פני הכדור הזה (איני יודעת אם הנצרות תובא לחיי האנשים בפלנטות האחרות, בעתיד הרחוק), זהו לא רק נצחון על המוות האישי, אלא הישג החיים הגדול ביותר שיכול אדם להשיג .
זו את שמתקשה כנראה לרדת לסוף דעתי
11/06/15 04:38
43צפיות
"סופו של דבר" בשבילו הוא לא "סופו של דבר" בשבילך. בשבילו לא היה אלא סוף אחד ויחיד - סופו הנורא, הבזוי, על הצלב. כל מה שבא אח"כ הוא לחלוטין חסר ממשות (כל שכן חסר משמעות) בשביל הלא-כלום שהוא.
סיפור הניצחון, ה"הישג", אינו הסיפור שלו. זה סיפור ניצחונו של הסמל, של אובייקט שנחקק בצלמו. חייו שלו - כאדם, כסובייקט - היו כישלון חרוץ.
טוב, אניח לך להתענג עוד קצת על אשליית נצחיותך...
את לא מבינה מהי נצחיות (במסגרת המוגבלת של המין האנושי)
11/06/15 09:03
44צפיות
ואת לא מבינה מהו נצחון לאחר המוות האישי.
º
אין מובן לניצחון לאחר המוות
11/06/15 17:49
14צפיות
הוא מת, ובייסורי גוף ונפש. אבל לגבי מיליארד אנשים
11/06/15 23:20
34צפיות
הוא קיים, והוא אלוהים. הוא מושא התפילות והאהבה של מאות מיליונים. בעיניי זה נצחון גדול. ה- נצחון. הלואי וידעתי שאחרי הסתלקותי מן העולם תיהפך דמותי למושא ההערצה והאהבה של מאות מיליונים, עד אחרית ימי האנושות. שדיוקני יתנוסס בבתי תפילה ברחבי האולם, ואנשים יתפללו אליו, באהבה. זהו משהו שאני בהחלט רוצה לאחל לעצמי.
אבל זה לא הניצחון שלו
12/06/15 09:22
35צפיות
זו המשמעות שאת נותנת, בעוד מי שקובע איזו משמעות הייתה לחייו זה רק הוא, ומבחינתו הוא מת עלוב ונבגד. מה שקרה אחרי מותו זה חסר משמעות לגביו
כן, אבל תארי לך שהוא היה נשכח. כל דבריו ומעשיו וכל ההולכים
12/06/15 15:09
29צפיות
אחריו - הכל היה יורד לטמיון, נעלם כלא היה.
 
עכשיו אולי את רואה שהוא למעשה ניצח?
º
אני לא רואה איך זה היה משנה מבחינתו
13/06/15 10:43
18צפיות
המוות הוא עובדה. הדרך היחידה לנצח אותו היא להשאיר את זכרנו
13/06/15 12:21
26צפיות
לדורות הבאים. אדם שהפך לאלוהות שמאות מיליונים דבקים בה ומתפללים אליה הגשים זאת בענק.
יש כנראה איזו התנגדות נפשית עמוקה
13/06/15 18:40
35צפיות
שמונעת מאנשים מסוימים, אינטליגנטיים ככל שיהיו, להבין עד תום את השלכות ההכרה בסופיות האדם. מניסיוני למדתי שכשמישהו ממש-ממש מתנגד, מוטב להניח לו. 
 
º
והדבר נכון לגבייך.
13/06/15 18:52
13צפיות
אני מניחה שזה נכון לכולם
13/06/15 19:03
40צפיות
אבל יאללה, נראה לי מיצינו את האווירה הגותית. ספרי על איזה דייט שהיה לך לאחרונה :)
אז זהו, שלא יוצאים לי דייטים לאחרונה, אבל
14/06/15 00:58
30צפיות
יש לי מדריכה במועדון החברתי אותו אני פוקדת (בדלילות....), ואני פיתחתי אליה רגשות סבוכים וסותרים, מצד אחד היא מוצאת חן בעיניי ויש לנו צדדים משותפים (היא מאותה שכבה חברתית כמוני, חינוך די דומה, טעם דומה וידיעות דומות, והיא גם חיננית ונשית), ומצד שני היא גילתה לי דברים עצובים על עצמה ואני מתנגדת לגמרי להישאב רגשית ולתמוך  בה בעצבונה זה, אני מרגישה  כאילו אשאב לתוך חור שחור. מצד שלישי אנחנו מתבוננות זו בזו ומוצאות חן, פיזית, זו בעיני זו, אבל גם לי וגם לה יש התנגדות גמורה להביא משיכה זו לידי ביטוי ממשי.
בקיצור, אני לא מצליחה להביא את עצמי להתייחס אליה בקלילות ובנעימות פשוטה, זו הקיימת בין נשים רבות, אני אף נמנעת פעמים רבות מלהתבונן בה, ודאי נמנעת מלגעת בה, לא מעניקה לה חיוכים ידידותיים שמחים ספונטאניים. פוגעת בה.
איך "הצלחתי" להסתבך ככה, לסבך ככה דברים.
האמת, לא יודעת לשם מה כתבתי את התגובה הזאת
13/06/15 19:36
36צפיות
איזה יצר דווקאי נכנס בי פתאום.
סליחה. 
ובאמת הגיע הזמן לעבור לעניינים פחות מורבידיים...
יצר דווקא זה טוב
13/06/15 20:22
36צפיות
ותישארי איתנו גם לעניינים הפחות מורבידיים. כיף איתך
º
11/06/15 08:30
8צפיות
מילים כדורבנות!
11/06/15 10:15
60צפיות
להודעה הזו ולאחרות בשרשור.
º
כל מילייך הן דורבנות. וחדודים אחרים.
11/06/15 23:21
16צפיות
מצויין
12/06/15 06:46
48צפיות
זו בדיוק הכוונה.
º
11/06/15 08:27
2צפיות
º
אהבתי מה שכתבת
11/06/15 17:30
13צפיות
ארכיון הודעות
Flix
לסגור ולחייך- אבי עידן

לסגור ולחייך

בשיטת אבי עידן לפרטים נוספים>>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה