לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
זהו פורום פמיניזם. ככזה יש לו הנחות יסוד העומדות בבסיס תפיסת העולם הפמיניסטית. נשים, מתוקף אנושיותן, הן שוות ערך וראויות לכבוד, הגנה, בטחון ותנאי קיום מכובדים. השוני הביולוגי בין המינים אין בו כדי לשלול מזכויות אלה. השוויון החברתי אינו תלוי בזהות ביולוגית. קהל היעד העיקרי של הפורום הינו א/נשים המגדירים/ות עצמם כפמיניסטים/ות, ומטרתו הראשונה במעלה של הפורום הוא בית למידע, דיונים ופעילות תוך-פמיניסטים. המעגל השני כולל א/נשים שאינם מגדירים/ות עצמם/ן כפמיניסטים/ות אך מרגישים/ות חפיפה ניכרת או מעונינים/ות ללמוד יותר על הנושא - ברוכים/ות תהיו. גולשים/ות אשר אינם/ן נמנים/ות על שני המעגלים מוזמנים/ות להשתתף בפורום כל עוד השתתפותם/ן אינה באה על חשבון מטרות הפורום. ברצוננו לחדד נקודה זו - אחת ממטרות הפורום היא לשמור על הפורום כמרחב בטוח לדיון פמיניסטי בבחינת נאה דורש/ת נאה מקיימ/ת. דיון פמיניסטי הינו כזה לא רק כתלות בנושאים העולים (אפשר להעלות כל נושא לדיון שהפמיניזם עוסק או עסק בו באופן שאיננו פמיניסטי) אלא גם באופן בו הם עולים. כך למשל, חשוב לקדם הקשבה לחוויות של נשים וכן חשוב להמנע מנפילה חוזרת לדינמיקה החוזרת על עצמה של "נשים מנסות לשכנע גברים שיש בכלל בעיה" . לשכנע שיש בעיה זה אמנם חשוב, אך מתוך ידיעה שכל מי שמעונינים/ות לשכנע את מי שאינם /ן מחזיקים/ות בנושא מסוים עמדה פמיניסטית יכולים/ות לעשות זאת בכל מקום, מטרת הפורום הזו היא לשמור על מרחב של דיון תוך-פמיניסטי - להקשיב, לברר, לשתף, מקומות שמאפשרים זאת הם לצערינו נדירים. אחד הנדבכים המרכזיים בפמיניזם הוא המודעות למגדר ויחסי הכח המגדריים. אין הכוונה שגברים אינם מוזמנים לכתוב בפורום, נהפוך הוא, גברים פמיניסטים מוזמנים להתחיל ולהמשיך לכתוב בחפץ לב, אבל נרצה בהקשר זה להביא ציטוט באדיבות הגולשת הסנונית הראשונה "אין בכוונתי להחליף את הנשים במאבק שלהן, לחבר עבורן תיאוריות או להכתיב להן קו התנהגות או אסטרטגיה. אם אני פמיניסט, הרי זה מפני שאני משוכנע בצורך לנטוש את המונופול על ההגות, מונופול אשר נפל בחלקי, כגבר, מתוקף 'זכות אלוהית', כביכול" (המשורר המרוקאי עבד אל-לטיף לאבי). הפורום הינו פורום ידידותי למי שעברו תקיפה פיזית ו/או מינית - הזהירו מראש מהימצאות טריגרים אפשריים. הרחבת המודעות, העלאת התודעה, רכישת ידע בנושאי פמיניזם והפיכתו לכלי שימושי בחיי היום-יום, חתירה לקידום ושיפור במצבן של נשים, כל אלה נגד עינינו: למען עצמנו והדורות הבאים. ברוכ/ה הבא/ה!

כתיבה בפורום כפופה לתקנון הפורום וכן לתקנון תפוז.
תקנון הפורום:
המשך...
הודעה חדשה

ערבי התחתן עם אשה שניה ולאחר שנכנסה להריון נגד רצונו
29/03/15 13:43
32צפיות
שרף אותה למוות. (מסופר היום בתקשורת).
מה צריך להיות עונשו לדעתכן?
ואיך ייתכן שאין במדינה מנגנונים שיעקבו אחרי נאצים כאלה יחשפו אותם מלכתחילה וימנעו את פשעיהם?
זהירות מעלי
29/03/15 13:51
29צפיות
בהחלט מזעזע. לא יודעת איך צריך להעניש על דבר כזה, אני בעד למנוע מבעוד מועד
אם ייעשה בו עין תחת עין זו לדעתך
29/03/15 13:57
24צפיות
הידרדרות של החברה שלנו?
אני מאמינה שהעבריין צריך לעמוד לדין
29/03/15 14:18
27צפיות
ושזה מסמכותו של השופט להחליט כיצד להעניש אותו
הבעיה
29/03/15 14:27
20צפיות
שבד"כ העונשים שניפסקים הינם מגוחכים יחסית לחומרת העבירה.
כאן מדובר על רצח אכזרי, אז יתכן והעונש יהיה הולם- אבל ברוב המקרים (המיעוט שמגיע למשפט) העבריין נענש בצורה מגוחכת.
לדעתי בפשע נאצי כזה אין זה מסמכות שופט להחליט אלא
29/03/15 14:34
23צפיות
מסמכותן של חברות הכנסת, המבטאות את דעת הציבור, בעיקר ציבור הנשים, בישראל.
ייתכן ואכתוב לכמה חברות כנסת (למשל מירב מיכאלי וסתיו שפיר, ועליזה לביא) ואבקש אותן להביא פשע קולוסאלי זה לדיון בכנסת ולנסות לקבוע חוק מיוחד של עונש מוות למקרה זה ודומים לו. אני הייתי ממליצה, כן, על מוות בשריפה או בסקילה.
גם במקרה כזה
29/03/15 14:39
21צפיות
בו יחוקק חוק כזה (ואין סיכוי שיחוקק, אבל נניח תאורטית שכן)- מי שיקבע האם יוצא החשוד להורג יהיה השופט, ולא מי שזכה בפריימריז בליכוד, נניח.
לא מספיקה החלחלה של מירי רגב בתור שרה, עכשיו גם על כס המשפט? (צמרמורת)
מירי רגב.... כן, היא פרועה. אבל האם כל שופט הוא שקול
29/03/15 14:53
23צפיות
חף מדיעות קדומות ופוסק עפ"י הצדק? את התשובה גם את יודעת......
בוודאי שלא
29/03/15 16:45
16צפיות
אבל אם אני צריכה לבחור בין השופט הממוצע לח"כ הממוצע- את הרי יודעת את מי אני אבחר. למרות שגם בערימה הזו יש תפוחים רקובים (כמו "כבוד" השופטת גנות שגזר הדין שלה מעורר בי זעם ובחילה כל פעם מחדש)
 
מעבר לזה, הרעיון הזה חותר תחת כל כך הרבה יסודות חברתיים שהוא פשוט לא ישים (רק על קצה המזלג- משוא פנים במשפט, הפרדת רשויות ועוד כהנה)
הרעיון לא חותר תחת כלום. (אף כי חתירה תחת יסודות חברתיים
29/03/15 22:35
9צפיות
לא תמיד שלילית....). המחוקק הוא הכנסת. והריבון הוא העם. אפשר לבקש מחברות כנסת שיחוקקו חוק מיוחד לפשעים חמורים כמו זה שסיפרנו עליו. ואגב, הכנסת  כבר חוקקה פעם חוק מיוחד למקרה מסוים: כאשר מושבניק אחד ירה בגנבים ערבים שנכנסו למשק שלו. אם איני טועה, החוק הכשיר זאת.
בארה"ב יש תיקונים לחוקה. אלה באים לעדכן את החוקה , להתאימה למציאות המשתנה. אצלנו אין חוקה, אז שיהיו חוקים מיוחדים יוצאי דופן שהכנסת תחוקק במקרים מיוחדים. לא רק את אייכמן צריך היה להוציא להורג. גם את כל האייכמנים הקטנים שהופיעו בחברה שלנו במשך שנות קיומה.
את מערבבת בין דברים שונים
30/03/15 03:50
4צפיות
כמו שממבה כתבה- הכנסת היא הרשות המחוקקת. העיקרון הדמוקרטי המערבי מבוסס על הפרדת רשויות, כך שכל רשות מהווה איזון ובלם לשתי האחרות. את מציעה את ההיפך- עירוב רשויות- וקצרה היריעה מלספר כמה רעיון זה מזיק.
 
יש הבדל בין שינוי חקיקה בתוך המסגרת הקיימת (חוק דרומי, נניח) לבין שינוי המסגרת עצמה בה המחוקק הופך לשופט- אותה הצעת.
האם מהיום ניתן לבנט וליברמן לשפוט מחבלים? לחברי הרשימה הערבית המשותפת להחליט על גזר דינם של נשים "סוררות" הפוגעות ב"כבוד המשפחה"? כל מחוקק יחוקק וישפוט את הקרוב לליבו?
 
הרעיון של עירוב הרשויות הוא אבסורד (מעבר להיותו מנוגד לשיטה הדמוקרטית וגם לחוקי היסוד הקיימים)
 
(נ.ב.- עם על הזעזוע והכאב לגורלן של הנשים שאת כואבת את כאבן, זילות השואה שאת נוקטת בה זועקת ומקוממת, וגם נקראת כפרובוקציה בשקל, וחבל)
אני קוראת עכשיו (קריאה חוזרת) את ספרו של פרופ' ירמיהו יובל:
28/03/15 19:53
60צפיות
"שפינוזה וכופרים אחרים" (מישהו ליצני בטלויזיה קורא לספר "שפינוזה וחופרים אחרים" חחחח). יש שם פרקים גם על הפילוסופים הגרמניים היגל וניטשה וגם על פרויד. ואני שואלת את עצמי: האם כל התיאוריות האלה (השונות ואף מנוגדות) שגברים אלה המציאו אינן אלא שיקוף של עצמם??..... האם התיאוריות האלה מתאימות לי, ולנשים אחרות, האם הן משקפות אותנו ואת עצמיותנו באופן כלשהו? כלומר, בסופו של דבר, האם לכל התיאוריות האלה ערך חברתי, אנושי, כללי?
וכן: איך מצאו אלה את הזמן והאנרגיה לחשוב על דברים הרחוקים כל כך מן החיים הרגילים, איך היה להם בכלל פנאי לכך וכמוכן מה הביא אותם לכך, למה שהם מכנים "התפלספות"? האם לנשים היה ,או יש היום ,זמן וכוח, ואף נטיה, להתפלספויות כאלה, או האם זה איפיון זיכרי מובהק וחוץ מזה רק לגברים (מסוימים) הפנאי והאנרגיה הפנויה לכך?
גם לך יש מספיק פנאי והאנרגיה כדי לעלות לכאן הרבה נושאים ביום
28/03/15 21:01
52צפיות
אשר הקשר של חלקם לפמיניזם הוא מקרי לחלוטין. אצל סופרים ופילוסופים זה יכול להיות המקצוע שלהם, ולא תחביב, ולכן יש להם מספיק זמן להתעסק בזה, אבל אפילו אם מדובר היה בתחביב, עדיין אנשים לא מעטים מוצאים זמן לתחביבים שלהם. הערכים של הפילוסופים הכי גדולים, בדרך כלל אוניברסליים, ומתאימים לכלל האוכלוסייה, בלי קשר למגדר. אצל זיגמונד פרויד, גם ככה התיאוריה שנויה במחלוקת, בקשר חוגים רבים, למרות שיש בא גם לא מעט דברים הגיוניים, התאוריה של זיגמונד פרויד כוללת הרבה טסטוסטרון ולכן חלקים לא מעטים ממנה הם אכן מתאימים יותר לגברים מאשר לנשים, משום שהתיאוריה של זיגמונד פרויד כוללת בתוכה הרבה מאוד מיניות וחשיבה מינית.
 
"הבסיס המדעי לתאוריות של פרויד הוא שנוי במחלוקת. בעיני מבקריו, היכולת לתקף אמפירית את מסקנותיו היא מוגבלת, ויעילותה הטיפולית של תורתו אינה גבוהה בכל מה שקשור לטיפול במחלות נפש. רבים מפקפקים האם ניתן לקרוא לה מדע, בהיותה מבוססת על טענות שלא ניתן להפריכן. כפי שניסח זאת, מבקרו של פרויד, הפסיכולוג האמריקני ג'ון קילסטרום: :"אין כל ראיה אמפירית שההתפתחות עוברת דרך שלב אורלי, אנאלי ופאלי ושילדים קטנים מתאווים לאימותיהם ושונאים את אבותיהם... אין כל ראיה אמפירית שקיימים מנגנוני הפעולה שאותם חוזה הפסיכואנליזה, כמו ההעברה והקתרזיס... עדיף להתייחס לפרויד כאל סופר יותר מאשר כמדען. פסיכולוגים יכולים להסתדר בלעדיו""
 
"אחרים אומרים, לעומת זאת, שתוקפם של עיקרי תורת פרויד לא פג עד היום. הרעיון שמקורן של ההתנהגויות האנושיות הוא ביצר המין ובדחף התוקפנות זכה לחיזוק על ידי הפסיכולוגיה האבולוציונית. ההבנה שגם לילדים יש דחפים מיניים מקובלת ביותר כיום. מקובל גם שטיבה של מערכת היחסים בין המטפל למטופל הוא קריטי להצלחת הטיפול. בראש ובראשונה תרם פרויד את המושג "לא מודע", שחשיבותו בתרבות ובפסיכולוגיה של ימינו לא תסולא בפז."
 
 
"טסטוסטרון (באנגלית: Testosterone) הוא הורמון המין הזכרי העיקרי. הוא מיוצר בכמויות גבוהות אצל הגבר באשכים, בהשפעת ההורמון LH המיוצר בבלוטת יותרת המוח, ואצל האישה, בכמויות קטנות, בשחלות. לטסטוסטרון תפקיד מפתח בדחף המיני, הן אצל הגבר והן אצל האישה."
 
יש לי פנאי אבל אין לי בכלל הנטיה ליצור תיאוריות, בד"כ קרות
28/03/15 21:11
33צפיות
ושכלתניות, ותמיד מורחבות עד כדי מופרכות, על אלהים, הטבע,  ההיסטוריה והפסיכולוגיה האנושית. יש בכך יומרה גדולה (ותמיד בסופו של דבר מופרכת ומגוחכת) ובכלל נשאלת השאלה מאיפה הגברים האלה שאבו לא רק את היומרה הפלצנית אלא בכלל את הנטיה לנושאים הללו, הרחוקים כל כך מנסיון החיים היומיומי, גם של גברים וגם של נשים.
והתשובה שלך אינה תשובה אלא מחדדת את השאלה: איך  מגיע אדם להפוך את ההתפלספות למקצועו?
 
ומילה אחרונה: לדעתי, אמנם ה"תיאוריות" שלהם משקפות בעיקר את טבעם של הכותבים, ולי, ולנשים אחרות אינן מתאימות בכלל. ז"א, אין ברעיונותיהם אוניברסליות.
אגב, את "רעיונותיו" של פרויד על הנשיות כבר הפריכו מלומדות רבות.
התרומה הכי חשובה של פרויד לימנו זה הקונספט והמושג "תת-מודע"
28/03/15 21:42
43צפיות
ועל כך אין עוררין, בניגוד לשאר תאוריה של פרויד, אשר שנויה במחלוקת. דווקא חלק מתאוריות והפילוסופיות האלו תרמו לחברה לא מעט, ואין לי ספק שמחשבות עמוקות על נושאים מוסריים ונושאים מורכבים מסוגים שונים תרמו לאנושות יותר מאשר יצירות בדיוניות לחלוטין. מדובר באנשים אינטלקטואלים, אדם חכם מסוגל לחשוב גם על דברים שלא קשורים לניסיון האישי שלו ולחיי היום יום הבנלים שלו. בשביל ללכת ולחרוש את השדה, לא צריך הרבה חכמה, בשביל להיות פילוסוף כן צריך הרבה חכמה. לחרוש את השדה זה נחוץ יותר להישרדות מאשר הפילוסופיה, אבל זה לא אומר שלפילוסופיה אין ערך, במיוחד בחברה שיש לה את המשאבים והפנאי גם לדברים שאינם קשורים ישירות בהישרדות יום יומית, על זה בעצם גם מבוססת התרבות, בין היתר.
 
"פילוסופיה (מיוונית: φιλοσοφία, "אהבת חכמה") היא חקר מושגי יסוד בהכרה האנושית כמו קיום,מציאות, נפש, הכרה, היגיון, מוסר, סיבתיות, ידע ושפה. גישתה של הפילוסופיה לשאלות אלה היא גישה ביקורתית, שיטתית ומסתמכת על בניית טיעונים רציונליים."
 
"קאנט הגדיר את תפקיד הפילוסופיה כ'חקר גבולות התבונה'. וילארד קוויין טען ש'הפילוסופיה מחפשת את קווי המתאר של העולם'. ג'ורג' מור הגדיר את תפקיד הפילוסופיה כ"תיאור כללי של כל היקום" (כמה בעיות מרכזיות בפילוסופיה)."
 
 
"לא-מודע (לעתים מכונה תת-מודע ולעתים אף "על מודע") הוא אחד ממרכיבי נפש האדם, על פי התאוריה הפסיכואנליטית מיסוד זיגמונד פרויד. פרויד סבר כי הלא מודע הוא המצע הראשוני של האדם, והוא בבחינת ארץ פראית וקמאית ששולטת בהוויתו של האדם, מבלי שהוא מכיר בה, ויכול להתגונן בפניה. מטרת הטיפול הנפשי היא "לכבוש" ארץ לא נודעת זו, ולהציף למודע חלקים מהלא מודע."
 
"הלא מודע כולל בתוכו מושגים שכלל אינם עולים לתודעה בצורה מפורשת, אלא על ידי חלומות או טעויות פרוידיאניות. הלא מודע כולל בתוכו רגשות,יצרים ותשוקות, וכן תכנים לא נעימים אשר מפריעים לאדם לנהל את שגרת חייו. הפסיכואנליזה גורסת כי זיכרונות וחוויות שמאיימים על האדם וקשורים לדחפיו הביולוגיים מודחקים אל הלא מודע, ובכך אין הם גורמים לאדם תעוקה נפשית, אך ממקומם בלא מודע הם ממשיכים להשפיע על חייו של האדם. ישנם פסיכולוגים שממשילים את הלא מודע למרתף נפשי, שבו נצברים החומרים המודחקים וזולגים לחייו המודעים של האדם."
 
 
 
יפה, אבל טענתי היא שכל תיאוריה כוללת היא גם פלצנית, יומרנית
28/03/15 23:19
17צפיות
וגם מטעה, משום שהיוצר שלה ביומרנותו תמיד מרחיב את גבולותיה עד כדי כך שהיא הופכת לקיצונית ומופרכת: אינה משקפת את המציאות. המציאות תמיד מגוונת וסבוכה יותר מכל תיאוריה.
כמוכן אני טוענת שהתיאוריות הפילוסופיות והפסיכולוגיות משקפות בעיקר את האנשים שיצרו אותן. הן אינן נכונות לכל אדם, וודאי לא לכל חברה ותרבות. לכן אין להן  האוניברסליות שהן מתיימרות לה.
 
הדברים שהאנשים האלה, שקוראים לעצמם הוגים, מתיימרים לחשוב עליהם נשמעים מאד מרוממים ומרחיבי-לב, אבל כשעומדים על טיב התיאוריות עצמן רואים שכולן בטעות יסודן. וכפי שכתבתי כבר - כולן סובייקטיביות. ולא פלא שהן מנוגדות אחת לשניה.
ובכלל, אם האנשים האלה העסיקו, למשל, עוזרות בית, שניהלו
28/03/15 23:25
26צפיות
את ביתם, החזיקו אותו נקי  וסיפקו להם לבוש נקי ומגוהץ יום יום, וארוחות, ז"א איפשרו להם לחיות, הרי שהם בעצם חיו על דמן והאנרגיה של נשים אלו, וחוץ מכך הוציאו מתוך עצמם רעיונות מנופחים וכפי שכתבתי מופרכים תכופות. ז"א הם היו למעשה טפילים.
 
וזאת אפשר לומר עליהם גם ביחס לאיש הצנוע ובעל החוכמה המעשית (הלא מעטה) המעבד את האדמה ויוצר את המזון שבלעדיו אותם טפילים לא רק שלא יוכלו להגות את רעיונותיהם המנופחים: הם  לא יוכלו לחיות בכלל.
האם את יודעת לגבי כמה מקצועות בעולם אפשר לטעון את אותו הדבר?
הודעה זו מכילה סרטונים
29/03/15 00:12
40צפיות
כמה מקצועות "לא נחוצים" או פחות נחוצים קיימים בעולם, הרבה מהמקצועות שקשורים לתרבות והשכלה הם למעשה כאלו, הרי מרבית הדברים הבסיסיים והנחוצים ביותר קיימים גם בחברה שבטית. הדברים הכי בסיסיים שאדם צריך זה מזון והגנה, אם הממשל והחברה היו קורסים, אז באמת אנשים רבים שעוסקים במקצועות פחות נחוצים מבחינה הישרדותית, היו יכולים למצוא את עצמם בבעיה. יצירות שעוסקות בהישרדות במצבים פוסט-אפוקליפטיים עוסקים בנקודה הזאת.
 
"Something hugely nasty has happened to humanity. Be it nuclear war (which was once very popular but has gone out of vogue, in part due to The Great Politics Mess-Up), plague (which currently seems to be the most popular), natural disaster (which seems the most likely to happen in the near future in Real Life), supernatural disaster (usually the case with a Sealed Evil in a Can or missing Cosmic Keystone), devastating environmental changes (which, in this kind of fiction, happen too quickly for civilization to adapt), a noutbreak of the living dead (also hugely popular these days), or an Alien Invasion (God help us if that one happens)—most of humanity is gone."
 
"The result is generally that you have the remnants of humanity fighting to survive in a crapsacked Scavenger World of Scenery Gorn and Ghost Cities, or at least plenty of Schizo Tech and Lost Technology (or even Weird Science). People inevitably degrade down to Disaster Scavengers and Crazy Survivalists, for whom staying alive may well mean being Reduced to Ratburgers or worse. If enough time has passed, those born after the end may hear stories of The Before times from those few who survived the catastrophe, trying to impress upon the children what humanity was and still is capable of. Expect a Fish out of Temporal Water who Slept Through the Apocalypse to wake up to see their world changed. At any point in the setting an Archaeological Arms Race might break out to reclaim the old world's technology."
 
"In any post-apocalyptic story created after the release of Mad Max, it is almost assured that the obvious and natural way for the world to look after a civilization-destroying cataclysm is "the Australian Outback". There is no need to explain this. Global catastrophe turns the world into an anarchist Australia with interwarring gangs. It just follows logically."
 
יש הרבה מקצועות שהם התפתחות לא נחוצה של עיסוקים חשובים מהעבר
29/03/15 01:14
18צפיות
הפראי השיבטי של האדם. אבל על מקצועות מדעיים אפשר לומר שהם פיתוח של העיסוקים ההישרדותיים של האדם, ואם כי אפשר ואפשר לחיות בצורה הרבה פחות מתוחכמת ומשוכללת והרבה יותר קרובה לטבע (ואולי אפשר להיות מאושרים יותר באופן זה?), בכ"ז המדע מקדם את הרווחה החומרית ומאריך את החיים.
לחיות בצורה יותר קרובה לטבע ולתמוך בEden Initiative ובירוקים
הודעה זו מכילה סרטונים
29/03/15 19:49
33צפיות
הבעיה שנכון לעכשיו אין מספיק תמיכה לזה בקרב הציבור, אבל משום שהחברה המודרנית היא יותר הרסנית לאיכות הסביבה, בסופו של דבר זה נושא ציבורי ופוליטי בין החשובים ביותר שקיימים, בקנה מידה גלובלי. כן המדע גם תרם מספר דברים חשובים לאנושות, כגון רפואה יותר טובה, וגם "ממותרות" כגון תחבורה וטכנולוגיה לתקשורת מרחוק קשה יחסית "להיגמל".
 
"The Eden Initiative is an environmentally focused organisation which is both adored and criticised for its progressive conception of the world. The Eden Initiative fights to retain the few remaining large nature reservations as well as for the careful administration of the oceans’ treasures. The organisation accomplishes a comprehensive supply in alternative energies and advances the investigation of the latest Green-Tech technologies. These technologies, although inefficient (except energy wise because they are very energy efficient), have minimal impact on the Ecobalance of an area and are far more sustainable in the long-run."
 
 
"מפלגת הירוקים היא מפלגה ישראלית המדגישה במצעה את איכות הסביבה ואת איכות החיים."
 
"מפלגת הירוקים הוקמה בשנת 1997 בעקבות אסון המכביה בה נהרגו ארבעה מחברי המשלחת האוסטרלית למכביה ועשרות נפצעו כתוצאה מהתמוטטות גשר המכביה וכתוצאה ממחלות שנגרמו ממינחל הירקון המזוהמים. המפלגה פועלת בנושא איכות החיים ומציעה דרכי חשיבה ועשייה ידידותיות לסביבה. המפלגה שואפת להביא לשיפור המדיניות הסביבתית של ישראל על ידי כך שתהיה מיוצגת בכל הרמות של מערכות השלטון בישראל, הן הארציות והן המקומיות."
 
 
איכות הסביבה (או הגנת הסביבה) הוא תחום עיסוק הנוגע ליחסי הגומלין בין האדם לבין סביבתו הטבעית או זו שנוצרה על ידו. המדעים המספקים מידע או פתרונות לתחום זה מכונים מדעי הסביבה, ועמם נמנים: אקולוגיה, מדעי האטמוספירה, מדעי כדור הארץ, הנדסה כימית, הנדסת מים ועוד. התחום הוא גם כר פורה לאידאולוגיות פוליטיות וחברתיות הקוראות להתחשבות רבה יותר בשיקולים סביבתיים במסגרת הפיתוח הכלכלי.
 
 
 
 
 
כמו על הרבה דברים- גם כאן אפשר להסתכל על המטבע מהצד השני
29/03/15 14:33
18צפיות
ראשית, בקשר למקצועות "מיותרים"- כל מקצוע שהינו "תרבותי" ולא "תועלתני" ניתן לקרוא לו מיותר. סופרים, נגנים, פילוסופים, אנשי דת והרשימה ארוכה. זה שאת, אישית לא מתחברת לפילוסופיה לא אומר שהיא אינה מדברת לרבים, כפי שהספרים שאת קוראת לא מדברים לרבים אחרים.
 
בקשר ל"טפילות" ניתן לומר שמי שניקו את ביתו של הפילוסוף בעצם היו הטפילים על גבו- הוא היה החכם, והכניס כסף מספריו/הגותו/הרצאותיו- והם, שהיו נחותים ממנו הן במעמד החברתי והן בחוכמה (נניח)- מצאו דרך לקבל ממנו חלק מהעושר הזה- ע"י ביצוע עבודות הבית. קצת כמו הציפורים העומדות על גבו של ההיפופוטם.
 
כמו שאמרת בעצמך- החיים הרבה יותר מורכבים משחור ולבן.
סופרים, נגנים, דת - כל אלה התפתחויות והתנפחות מיותרת תכופות
29/03/15 14:49
21צפיות
של פונקציות בעלות ערך שהיו קיימות כבר בשבטים הקדמוניים, הפראיים.
 
להפוךלמקצועך ישיבה על התחת והמצאה של תיאוריות על אלהים, על המוסר, על תכלית החיים וכד', מחשבות סובייקטיויות  (אחרים כמוך ממציאים מחשבות הפוכות) שלא מעלות ולא מורידות מבחינת איכות החיים של בני האדם וגם לא את הבנת העולם, שאותה מביא המדע בצורה הרבה יותר טובה, זו לדעתי טפילות. אנשים אלה נתמכים ע"י ידידים או נניח יש להם ירושה, המאפשרת להם  להוסיף ולהגג. עוזרות הבית לפחות עובדות בזיעת אפיהן, מאפשרות קיום לאלה שהן עוזרות אצלם, מרוויחות ביושר את כספן.
את נכנסת לפילוסופיה הבסיסית של הסחר
29/03/15 16:52
20צפיות
שאומרת שמשהו הוא בעל ערך אם יש מישהו שמוכן לשלם עליו, וחסר ערך אם אין לו צריכה וביקוש.
את מוכנה לשלם על ספר, שמישהו ישב על התחת ובדה מליבו- ואין את רואה בזאת טפילות. את מוכנה לשמוע יצירה מנוגנת שמישהו בדה מליבו את המנגינה ואחר את המילים- וזה לא טפילות בעינייך.
 
אם מה שאתה מוכר- יהא זה מוצר, פרי מחשבה או פרי עמל ידיים- יש לו ביקוש- הרי שהוא בעל ערך. ואם פילוסופים מוכרים את מרכולתם ויש לזה קונים- הרי שבעבור הקונים הללו יש לכך ערך.
 
זה שאת מזלזלת בפילוסופיה לא עושה אותה פחות חשובה/יצרנית/ישרה מכל עבודת תרבות אחרת.
 
מה הערך האמיתי של יהלום? ומה ערכו בשוק? (ומה היה ערכו האמיתי בעולם של לפני המהפכה התעשייתית?)
את מכניסה לפי דברים שלא אמרתי. לא. השאלה היא מה הערך הרוחני
29/03/15 18:30
17צפיות
(האנשים האלה הלא קוראים למעשיהם "רוחניים") עבור אנשים אחרים יש להגיגים אלו או, לענין זה, לצבעים המרוחים על בד ע"י כל בינוני הקורא לעצמו "אמן".  לענין הערך המסחרי - דווקא הנהירה ההמונית, נניח, למופעים מסוימים רק מראה שאלה מקובלים על ההמון , ואילו  למיעוט משכיל ייראו כזבל.
את הפילוסופים אני מבקרת משום ששיטותיהם, המתיימרות לגלות את האמת שאין בילתה הן סובייקטיביות, וכפי שכתבתי, בדיוק משום כך שיטה אחת נוגדת את חברתה, וכן, כפי שכתבתי, שום תיאוריה לא תגיע לתיאור אמיתי של המציאות, אלא יש בה יומרה פלצנית וקיצוניות המכשילות אותה.
אשר להתעניינותי או אי התעניינותי בפילוסופיה אציין רק שבעלומיי נרשמתי באוניברסיטה לחוגים לפילוסופיה ולפסיכולוגיה. ועזבתי בפחי נפש.
במיוחד החוג לפילוסופיה נראה לי כמלא בבירבורים.
בדיוק מה שאמרתי
29/03/15 20:40
16צפיות
מסיבות שונות,  את לא מתחברת לפילוסופיה.  לכן ההגות הפילוסופית נראית בעינייך כבעלת ערך רוחני "נמוך".
לאנשים אחרים היא עולם ומלואו. והם גם מוכנים לשלם עבור הבנתו.
 
זו התנשאות אינטלקטואלית לומר - "אני לא מתחברת לזה אז זה בירבור ובעל ערך רוחני נמוך באופן אבסולוטי".
שוב, לא אמרתי את מה שאת מכניסה לפי.
29/03/15 22:17
18צפיות
לידיעתך, אני דווקא התחברתי תמיד ומתחברת גם היום לרעיונות פילוסופיים. אבל את מתעקשת לא להבין מה שאני כותבת: שהשיטות הפילוסופיות, המתיימרות לגלות אמיתות אובייקטיביות, הן בכלל סובייקטיביות ומשקפות את הכותבים. ושכל התיאוריות האלה מתרחבות עד קצות הגבולות שלהן ונהפכות לקיצוניות ולכן מופרכות, ואינן כלל משקפות את המציאות הסבוכה.
יש רעיונות שעדיף לקחת בערבון מוגבל כגון "שקר החן והבל היופי"
29/03/15 23:13
18צפיות
אם מסתכלים על המשפט הזה בצורה שטחית וכוללנית מדי, אפשר לקבל את הרושם השגוי כאילו ליופי אין חשיבות על פי היהדות, אבל לא כך הדבר, בעצם הרעיון במשפט הוא להזהיר אנשים "שיופי זה לא הכל", ושיופי יכול להיות גם מלאכותי. היהדות דווקא מעריכה יופי, כל עוד הוא בא יחד עם אישיות טובה. לכן חשוב להבין דברים גם בקונספט הנכון, במיוחד דברים שהם מורכבים יחסית.
 
"אֵשֶׁת חַיִל הוא שיר הלל לאישה העברייה, החותם את ספר משלי. השיר כתוב כאקרוסטיכון אלפביתי ומתאר את האישה האידאלית. פרשנויות שונות נתנו לגבי מושא השיר, החל מאשה מסוימת לא נודעת, דרך נשים שונות במקרא, עבור בדמות האשה האידאלית וכלה בתורה‏."
 
"ספר משלי, שבו מופיע השיר, מוביל קו של יחס של בוז ליופי, במיוחד כשאינו מלווה בפנימיות תואמת – "שקר החן והבל היופי". חן ויופי הם שקר והבל, אישה אינה מושלמת אם אינה טובת אופי, יראת אלוהים ודואגת לביתה כמפורט במזמור."
 
 
"נראה כי היחס ליופי ביהדות הוא אמביוולנטי: לצד ההערצה הטבעית שהוא מעורר, יש גם לא מעט חשש מפניו, כגורם סוחף שעלול לעוות את דרכיו של האדם."
 
"מעשיו של אלוהים מתוארים כיפים: "אֶת הַכֹּל עָשָׂה, יָפֶה בְעִתּוֹ" (מגילת קהלת, פרק י"ג, פסוק א'). מכאן אפשר להבין את המילים "כי טוב" שמסיימות כל חלק בבריאה במובן של "כי יפה", כיוון שטוב ויפה הן מילים נרדפות בתנ"ך, במיוחד כאשר התיאור מתייחס לראייה, "וַיַּרְא אֱלֹהִים אֶת הָאוֹר, כִּי טוֹב"."
 
"בספר בראשית מתואר שנח מברך את אחד מבניו ביופי, "יפת אלוהים ליפת" (בראשית ט' 27). אִמות האומה, שרה, רבקה ורחל מתוארות כיפות וטובות מראה‏. גיבורי תנ"ך נוספים כמו יוסף (בראשית ל"ט 6), שאול ודוד ("עִם-יְפֵה עֵינַיִם וְטוֹב רֹאִי"), אף הם מתוארים כיפים. אף משה, גואלם של ישראל, מתואר כיפה (טוב בלשון המקרא) - "וַתַּהַר הָאִשָּׁה, וַתֵּלֶד בֵּן; וַתֵּרֶא אֹתוֹ כִּי-טוֹב הוּא". גם עם ישראל נחשב כיפה, "זַיִת רַעֲנָן יְפֵה פְרִי-תֹאַר, קָרָא ה' שְׁמֵךְ, לְקוֹל הֲמוּלָּה גְדֹלָה, הִצִּית אֵשׁ עָלֶיהָ, וְרָעוּ, דָּלִיּוֹתָיו" (ספר ירמיהו, פרק י"א, פסוק ט"ז)."
 
"עם זאת הבעייתיות הכרוכה ביופי מתוארת כבר בחטא עץ הדעת של אדם וחוה שמתואר שם כעץ יפה - "וְכִי תַאֲוָה הוּא לָעֵינַיִם..." (בראשית ג' 6), דבר שהיווה גורם מרכזי במשיכה אליו, ובמרי כנגד האל. גם יופיין של בנות האדם מתואר כמכשלה, וכדבר שהיווה הקדמה למבול - "וַיִּרְאוּ בְנֵי-הָאֱלֹהִים אֶת-בְּנוֹת הָאָדָם, כִּי טֹבֹת הֵנָּה". כסיפור ניגודי לסיפור בני האלוהים ובנות האדם, שרה ורבקה נלקחות לארמונו של המלך השולט בשל יופיין, אך התערבות אלוהית מיוחדת מונעת את הסוף הרע של הסיפור."
 
זה נכון חלקית אבל גם לחשוב שהכל סובייקטיבי זה לא מדויק לדעתי
28/03/15 23:43
35צפיות
אם היית פונה לרופאה ושואלת אותה לגבי איזושהי בעיה, והיא הייתה עונה לך "אני לא יכולה לעזור לך משום שהכל סובייקטיבי", אני לא חושב שזה היה עוזר לך במשהו, זאת דוגמה ללהגיד הרבה אבל בעצם לא להגיד כלום, ויש אנשים "משכלים" שנופלים להתנהגות הזאת, לחוסר החלטיות, וטוענים "שהכל נכון" או "הכל לא נכון". הפילוסוף מצידו, חושב לעומק אילו דברים נכונים יותר ואלו לא, אפילו אם הדברים שלא לא תקפים לגבי כולם, הם תקפים לפחות לגבי הרוב, או לפחות לגבי חלק גדול מהאוכלוסייה. פילוסוף יכול לטעות, או לא לדייק, אבל הוא לא פוחד להגיד את חוות דעתו, ואת התיאוריה שלו, מבלי פשוט לברוח מלתת תשובה, שזה הכי קל. כן לפעמים התשובה היא מסובכת, "וכל מקרה לגופו", הכללות זה בדרך כלל לא דבר מדויק, למרות שיכולה להיות מאחורי הכללות אמת חלקית, לדוגמה רוב הנשים נשיות, אבל יש גם נשים גבריות, לכן אנשים חכמים ולא יהירים, מעדיפים להשתמש במושג "רוב" יותר מאשר "כל".
לגבי המדע יש כמובן גם כן הבנה שכל התיאוריות (וגם המימצאים)
29/03/15 01:09
26צפיות
אינן אמת מוחלטת. למעשה מדברים כיום במדע על "הנחות עבודה". אבל לפחות במדע יש תוצאות  מעשיות העומדות במבחן המציאות.
רפואה דווקא אינה מדע קשיח לגמרי, וידוע שהרבה מהתוצאות שלה מתקבלות ע"י מחקר של ניסוי וטעיה שהבנת המערכות המסובכות ממנו והלאה. וידוע גם שקביעות של רופא אחד עשויות להיות שונות מאלה של אחר.
בפילוסופיה המצב הרבה יותר גרוע. אנשים שקוראים לעצמם פילוסופים ממציאים תיאוריות שהן שיקוף של מחשבותיהם ונטיותיהם. כפי שכתבתי, הן לא רק סובייקטיביות (ותיאוריה של פילוסוף אחד מנוגדת לזו של אחר), הן גם יומרניות ודוחקות את גבולותיהן כך שלבסוף הן טוענות דברים שאינם מתיישבים כלל עם המציאות. כפי שכתבתי, העולם מורכב ומסובך יותר מכל תיאוריה שמישהו המציא. חוץ מזה, הפילוסופים תמיד נסמכים על הידיעות המדעיות של תקופתם, ולכן כל הפילוסופים של העבר הם בעצם מפגרים, ואני מניחה מאד שגם אלה של ההווה ייחשבו בעתיד למפגרים.
 
בכלל אני שואלת את עצמי אם רעיונות שהמציאו גברים מתאימים לתמונת העולם המצטיירת למוח הנשי, וכמובן אני יודעת שתפיסות "פסיכולוגיות" ,המתיימרות  להיות אמת בלתי תלויה, של "הוגים" גברים לגבי נשים  (כולל פרויד) הוכיחו עצמן כהבלים.
הרבה דברים פילוסופיים הם למעשה אלמותיים ולכן נכונים גם לימנו
29/03/15 18:25
25צפיות
הטכנולוגיה נוטה להשתנות "ולהשתדרג" יותר מאשר דברים "רוחניים", לדוגמה הרבה מכללי התרבות והמוסר המערביים המודרניים, היו קיימים כבר ביוון העתיקה, אומנם לא אחד באחד, אבל יחסית קרוב, למעשה מאמינים בקרב היסטוריונים שאם התרבות היוונית והרומאית לא היו משפיעות כל כך, אז גם החברה המודרנית לא הייתה קיימת כפי שהיא כיום, ויכול להיות גם שלא הייתה קיימת כלל. דברים פילוסופים או/ו דתיים שהתבררו כלא נכונים, הם דברים שקשורים למדע והופרחו על ידי המדע, כמו לדוגמה הטענה שאוננות היא לא דבר טוב ולא דבר בריא, בעוד שהמדע והרפואה הוכיחו שההפך הוא הנכון, אבל זה לא מפריע לאנשים דת להטיף לזה אפילו כיום, מהצד שני יש דברים פילוסופים כגון המשפט של אריסטו שאומר "אנו עושים מלחמה כדי שנוכל לחיות בשלום", או המשפט של חז"ל שאומר "איזהו עשיר השמח בחלקו". מה שכן אני באופן אישי מעדיף אמירות פילוסופיות שטובות בתור "סלוגנים", מאשר אמירות פילוסופיות אשר מטרתם העיקרית היא "לאתגר" את המחשבה, או "לערער" על דברים שאין צורך לערער עליהם.
 
קראת בכלל את הפילוסופים היוונים? תקרא למשל את הדיאלוג
29/03/15 18:45
34צפיות
האפלטוני המבקש לברר את מקור השפות (למעשה, השפה היוונית). מהובל לחלוטין.
 
המדע אינו טכנולוגיה (הטכנולוגיה היא בתו של המדע). הוא בעיקרו מימצאים ותיאוריות. והוא כבר כיום מניח את היותו מוגבל, שלא כמו הנחתם של האמונה או של הפילוסופים עם השיטות  שלהם. הוא מתקדם ומשתנה, מבין ומעמיק יותר מתיאוריה לתיאוריה. למעשה, המדען הוא "אוהב החכמה" האמיתי, התיאוריה המדעית הגדולה היא הפילוסופיה האמיתית.
 
אריסטו היה גבר נתעב, יצור מנופח שחשב כי כל החכמה בכיסו, והשטויות שדיבר בתור "מדע טבע" עיכבו את התפתחותו של המדע באירופה במשך 1000 שנה. יצור מתועב זה שנא נשים והיתה לו אידיאולוגיה שלמה בנושא. בחייו הוא היה נבל לא קטן: אנקדוטה מסוימת מספרת עליו שהלך לזונה. אבל  - ופה בא השוס הנחמד - היא הצליחה להשפיל אותו. מפאת הטעם הטוב לא אספר מה גרמה לו לעשות.
הלו הלו פנתרית
29/03/15 19:29
21צפיות
עד אריסטו בבקשה. קצת רחמים על האוזניים. אריסטו  הוא הפילוסוף. ומה שאת קוראת לו שטויות זה בעצם התשתית למדעי הטבע. קל להגיד בדיעבד שהוא טעה. את שוכחת שפעם לא היו הכלים שיש היום והוא אכן היה פורץ דרך וניווט את המחשבה האנושית למקום בו היא נמצאת היום. אני לא אגזים אם אומר שאת ואני חושבות במונחים של אריסטו, על בסיס המחשבה של אריסטו ותודות להשתמרות התרבות היוונית בניסוחו של אריסטו. אז בואי לא נזלזל בכוכב הזה
º
29/03/15 20:25
2צפיות
הרבה מאוד מ"אבות ה-" לא עמדו במבחן הזמן והמחקר
29/03/15 22:08
14צפיות
חשיבותם העיקרית היא במחשבה פורצת הדרך, בפתיחת כיוון חדש במחשבה האנושית, ולאו דווקא בתיאוריות עצמן.
כך קראפט-אבינג עם תאוריית ההתנהגויות המיניות, פרויד עם הפסיכואנליזה, מנדל עם הגנטיקה ועוד ועוד.
ויש והיו גם התפלפלויות חסרות טעם, ובמדע טעויות קשות (כמו
29/03/15 22:44
13צפיות
תיאורית הפלוגיסטון, ותיאורית האתר, וכל הרעיונות הטפשיים המוטעים של אריסטו בקשר להתנהגותם של חפצים).
 
כפי שכתבתי והבעתי את דעתי, הפילוסופיה האמיתית של ימינו מצויה בתיאוריות המדעיות הגדולות (איינשטיין, תורת הקואנטים, דארוין, עכשיו תורת המיתרים שעדיין לא ברור אם היא מתאימה למציאות. אולי גם הפסיכואנאליזה, שידוע כי גרמה נזק גדול לדורות של נשים בגלל ההנחות העקומות של הזכר פרויד על  הפסיכולוגיה הנשית. בכלל, הפסיכואנאליזה אינה נחשבת למדע. אין כל ביסוס להנחות שלה - למשל על הסתמי, האני והאני העליון, וכמוכן, כאשר מתנגדים לה, מיד היא שופטת את המתנגד בכלים המיוחדים לה, לעולם אינה מודה בטעות. בכך היא דומה לדתות, ולאסטרולוגיה.)
 
למה שהתיאוריה של ריכרד פון קראפט-אבינג לא תעמוד במבחן הזמן?
הודעה זו מכילה תמונות
29/03/15 23:52
17צפיות
לדעתי היא רלוונטית לימנו בדיוק כפי שהיא הייתה רלוונטית לעבר, אפילו אם לא נעים לך להודות בכך, משום שהוא הגדיר את הBDSM כמיניות לא נורמטיבית, מה שנכון.
 
""Psychopathia Sexualis" היה אחד הספרים הראשונים אשר דנו בנושאים מיניים כמו הומוסקסואליות אצל גברים ונשים, חשיבותם של אורגזמת הדגדגן והעונג המיני הנשי והתחשבות במצבם הנפשי של עברייני מין בעת הבאתם למשפט. במשך עשורים שימש הספר סמכות מקצועית בכל הנוגע למחלוקות בנושאים פסיכו-מיניים, וללא הספר המשפיע ביותר על תפישת מיניות האדם בתקופה שקדמה לעבודתו של זיגמונד פרויד. קראפט-אבינג זכה לתשבחות על כך שחנך תקופה חדשה אשר נדרשה בלימודי הפסיכיאטריה, וסיפק הגדרות-מחדש של אי-מוסריות ופאראפיליות."
 
 
דעתך בנושא הזה שווה כקליפת השום מבחינה מדעית-מחקרית
30/03/15 03:16
3צפיות
לא אמרתי שכל מה שקראפט-אבינג כתב היה שטות מוחלטת, בדיוק כמו שלא כל מה שפרויד כתב היה שטות מוחלטת- אבל רבים מהמחקרים ומהקביעות של שני אלו (ואחרים, שנחשבים "אבות ה-") הופרכו במהלך השנים. דעתך, מה לעשות, מסתמכת יותר על דעות קדומות וחשיבה שמרנית מאשר על ניתוח של מחקרים בנושא ותפיסה מדעית.
 
אין חולק על כך שבדסמ, הומוסקסואליות וסוגים אחרים ושונים של מיניות אינם נורמטיביים. למעשה, כל מה שאינו מיניות סטרייטית "טהורה" אינו נורמטיבי. מחקרו של קראפט-אבינג טען, בין היתר, שלנטיות מיניות אלו יש סיבות נפשיות, והם ניתנות לריפוי ומניעה, וכן שהן מעידות על הפרעות נפשיות אחרות. טענות אלו הופרכו לחלוטין, ואף הוצאו מהDSM בהקשרן זה (וגם במדינות המסתמכות על ה-ICD הוצאה הוראה לא להתייחס לסעיפי F-65 העוסקים בין היתר בBDSM, טארנסווסטיסטים ופטישים אחרים, מאחר וסעיפים אלו איבדו את תקפותם המחקרית, ומדובר על מדינות שתחומי המחקר הפסיכו-מיניים בהם הוא מהמתקדמים בעולם- נורבגיה, פינלנד, דנמרק, שבדיה וכו).
גם התיאוריה של פרויד עברה שינויים, עידכונים והתאמות, ויש אפילו כאלו החולקים עליה לחלוטין וחושבים שמלכתחילה בטעות יסודה. כנ"ל מנדל, שנחשב "אבי הגנטיקה" ושניסוייו המפורסמים בפרחי אפונה נלמדים עד היום- מה שפחות ידוע הוא שמנדל "קצת" שיקר בניסוייו ע"מ שיתאימו לתיאוריה שפיתח- ואף אחד לא הצליח לחזור על ניסוייו בצורה מדוייקת עד היום- דבר שכמובן פוסל את תקפות מחקריו אבל לא לוקח ממנו את התואר "אבי הגנטיקה"
 
חשיבותם של שלושת אלו (ואחרים) לא היתה דווקא בתקפות המדעית של טענותיהם, אלא בפריצת הדרך בתחומים בהם עסקו.
ממש לא, הנפוח הזה תקע את המדע האירופי ב1000 השנים שאחריו,
29/03/15 22:21
15צפיות
עם רעיונות מוטעים ומטעים. הרעיונות שלו לגבי אמנות המחזאות היו טובים לזמנו, ומזמן לא טובים כיום.
אשר ללוגיקה האריסטוטלית, מזמן המאה ה20 יש כבר לוגיקות אחרות.
לאריסטו יש לי שנאה אישית בגלל שנאתו למין שלנו, הנשי. הלה המציא אידיאולוגיות בנושא.
אריסטו נודע בזכות דברים שלא קשורים לנשים ולכן זה לא רלוונטי
29/03/15 21:01
50צפיות
אם הייתה לו אידיאולוגיה שלמה שקשורה בנשים, את מוזמנת להעלות כאן עדויות עליה, אבל בכל מקרה אני לא רואה קשר בין אידיאולוגיה בנושא אחד שלו לבין אידיאולוגיה בנושא אחר שלו, אנשים הם מורכבים, ואני לא מכיר הרבה אנשים "שצודקים בהכל" או "טועים בהכל". דרך אגב הזנות ביוון העתיקה הייתה חוקית, ולא חלק מעולם תחתון, אבל זנות זה כבר נושא בפני עצמו, ולא קשור ישירות לפילוסופיה, אלא קשורה יותר להתנהגויות מיניות.
 
"זנות התקיימה ביוון העתיקה, כבכל תרבות אחרת, והייתה לה השפעה רבה על אוכלוסיית יוון ועל פעילותה הכלכלית. הזנות הייתה חוקית, ולא נחשבה כבלתי מוסרית; בתי זונות היו קיימים בכל עיר ועיר, לעיני כל ובאין מחבא. סולון, המחוקק האתונאי, אף קבע תעריפים רשמיים לבתי הזונות ופיקח על המחירים של השירות ועל רמתו. הזנות כללה זונות משני המינים, אם כי הלקוחות היו בעיקר גברים, אך גם נשים."
 
"מאחר שגברים ביוון העתיקה נהגו להינשא בגיל 30, ומאחר שנאסר על גברים לקיים יחסי מין עם נשים חופשיות והעונש על יחסי מין אלה היה חמור, לא נותר להם אלא לקיים יחסים עם בני אותו המין או לחלופין, אם רצו לקיים יחסי מין הטרוסקסואליים, לפנות לזונות או לשפחות."
 
"זונות עצמאיות שעבדו ברחוב (ולא תחת סרסור) נחשבו כבנות מעמד גבוה יותר של זונות. זונות אלה היו צריכות לפרסם את עצמן על מנת למצוא לקוחות. סנדלים שעל סוליותיהן כתובה המילה "אקוֹלוּתי (ΑΚΟΛΟΥΘΙ) - "עקבו אחריי" (במטרה שהלקוחות יראו את הכיתוב על דרכי העפר ויעשו זאת) התגלו בחפירות ארכאולוגיות. המשורר אאובולוס מתאר את הזונות כ"מכוסות בשכבות שונות של צבע לבן על פניהם, ושפתיהם מכוסות במיץ תותי עץ..." בשל השימוש הנרחב שהן עשו באיפור."
 
 
"העולם התחתון הוא כינוי מקובל למרחב חברתי אשר בו פועלים קבוצות של אנשים ללא מרות החוק הקיים בסביבתם. אין לו גבולות ברורים אך יש לו קווי אופי עם מאפיינים ידועים, והקודים הפועלים בו אינם תואמים את הנורמות המקובלות, והם מתנגשים עם החוק והסדר. בעולם התחתון פועלים כנופיות פשע, אנשי מאפיה, ואנשים אשר מאמצים דפוסי פעולה עברייניים. דמויות מהעולם התחתון שימשו מאז ומתמיד יוצרים בתחומי הספרות והקולנוע במדינות רבות בעולם."
 
א. בעיניי, כל מה שקשור למגדר שלי הוא רלוונטי. ב. טוב, אספר
29/03/15 22:30
24צפיות
את הסיפור על אריסטו שהלך לזונה. היא התנתה את יחסי המין ביניהם בכך שהוא ירד על ארבע, והיא תרכב עליו. "הפילוסוף הנכבד" ירד על ארבעותיו, והזונה עלתה עליו ורכבה עליו.
עליי לומר שהסיפור גרם לי הנאה.
אבל האנקדוטה הזאת לא מוציאה את אריסטו "רע" אלא בעיקר "כנואש"
29/03/15 23:36
21צפיות
לחשוב שפילוסוף בכיר ובכלל גבר שמכבד את עצמו, יסכים לקבל תנאי שכזה בשביל יחסי מין, במקום ללכת לחפש מישהי אחרת, כפי שנאמר "יש הרבה דגים בים".
הסיפור שאת מביאה אינו מדוייק
30/03/15 03:35
6צפיות
הסיפור מתאר את אריסטו, שנזף בתלמידו, אלכסנדר הגדול, על כך שהוא כרוך אחר המאהבת שלו, פיליס, ואינו מקדיש די זמן ללימודיו. אלכסנדר הנזוף הבטיח להמעיט בפגישותיו עם פיליס. כששמעה זו פיליס היא הגיעה לביתו של אריסטו ופיתתה אותו, וכשהוא "נפל בפח" התנתה את התמסרותה לו בכף שהיא תרכב על גבו (כנראה ביטוי מיופה למשחקי פמדום- שליטה נשית). כשראה זאת אלכסנדר לעג לאריסטו ושב להיפגש עם פיליס.
 
1. פיליס, למיטב זיכרוני לא היתה זונה, אלא המאהבת של אלכסנדר מוקדון, תלמידו.
2. לסיפור הזה אין כלל שום איזכור בכתבים הקלאסיים, והוא מופיע כמשל בחיבור של נזיר דומיניקני מהמאה ה-13- כך שהסיפור אינו אמת היסטורית אלא ככל הנראה סתם "אגדה אורבנית" שנועדה "לחנך" לכמה נושאים-
א. האישה היא פתיינית ואינטרסנטית- ויכולה להפיל בפח אפילו מלומדים גדולים כאריסטו
ב. אהבה ותשוקה מעבירות אדם על דעתו
ג. היות האדם פילוסוף לא מעיד על רמתו המוסרית.
 
שלושת הלקחים הללו תואמים (במידה "מפתיעה") את הופעת הסיפור לראשונה בכתבי הנזיר הנ"ל
אני מאוד מתחברת להגות פילוסופית
29/03/15 14:02
22צפיות
יכול להיות בגלל שמראש איני חושבת שיש הבדל משמעותי בין החשיבה הגברית לנשית, קל לי להזדהות עם הגות גברית. מבחינתי אין משמעות גדולה למגדר ההוגה, מה שטוב טוב, כל השאר לא רלוונטי
בזה שונה הגישה הג'נדרקווירית מהגישה הרדיקלית, ומבחינתי לטובה
29/03/15 16:54
20צפיות
בעוד שהגישה הרדיקלית משייכת חשיבות יתר למגדר, הגישה הג'נדרקווירית רואה במגדר דבר לא כל כך חשוב.
עלינו ליצור סדר פסח פמיניסטי ולהזמין את כולנו
28/03/15 14:47
45צפיות
הנה אני לא אשתתף בשום סדר פסח קיים, אני מאמינה שאת הסדר צריכות כל המשתתפות וכל המשתתפים לנהל בצורה שיוויונית. (ובעצם הרצון שלי הוא להיות   המנהלת של הסדר). כשהשתתפתי בסדרים שנוהלו (איך לא....) ע"י זכרים התעצבנתי קשות. מה עוד שהללו נפלו ממני לחלוטין בכשרון הקריאה העברית שלהם, עברו מהר ובצורה מטושטשת ועם שגיאות על ההגדה. התעצבנתי מכך שהנשים היו סבורות שם שגבר צריך לנהל את הסדר. לו ביקשתי אני לנהל, היו מתקוממות ונזעקות.
אני גם קוראת באינטרנט שפמיניסטיות הוציאו הגדות עם גירסה נשית, חדשנית. ייתכן שאם נשקיע בחיפוש, נמצא הגדות אלו.
אז מה דעתכן לקיים סדר משלנו?
אני בכיף הייתי מצטרפת
29/03/15 13:46
23צפיות
אילולא הייתי מוכרחה להתייצב לארוחה המשפחתית.... וכמובן שאת יותר ממוזמנת להצטרף אלינו
יש לי בקשר לסדר פסח דיסוננס אמיתי
29/03/15 14:35
24צפיות
מחד, אני מאוד אוהבת את החג. ההתכנסות המשפחתית המורחבת, הזמן מסביב לשולחן, האוכל, החגיגיות- מאז הילדות זה שובה את ליבי.
מאידך- הטקסטים של יציאת מצריים בכלל ושל ההגדה בפרט מאוד, מאוד, מאוד קשים לי, ובוודאי שמהזוית הפמיניסטית- קשים לי שבעתיים.
ולא אכפת לך שזכר נוטל לו כמובן מאליו את הזכות לנהל את הסדר
29/03/15 15:01
20צפיות
ושהנשים במשפחה לא מעלות אפילו על דעתן לבקש סידור אחר? למשל, שיוויון מוחלט. למשל, שאשה תנהל את הסדר. למשל, שאשה מסוימת,  בעלת כשרון הקראה, היא שתנהל.
שמתי לב שנשים הן תכופות התומכות הראשיות בהאדרה של הזכר ומקומו בחברה...... מדובר בנשים שחונכו לכך מרגע שנולדו, ואף פעם לא משקיעות שום הרהור בנושא.
אצלי במשפחה אמנם האב הוא זה ש"ניהל" את הסדר
29/03/15 16:42
22צפיות
אבל לנשים ניתן מקום שווה בקריאת ההגדה, בהבעת דעתן על פירושים עליה ובהקבלת סיפור ההגדה לימינו, כך שלמעט להחליט מי קורא כעת ולקרוא את הברכות עצמן - לא היה ממש "ניהול" של הסדר אלא יותר אווירה של שיתופיות וביחד.
 
הטקסט של ההגדה (שהוא מדיר נשים במפגיע) וסיפור ההגדה עצמו (ובוודאי השאלות המוסריות העולות ממנו) הפריעו לי הרבה יותר.
אותי מעצבן כשמניחים מראש שלזכר יש פריוילגיה. וכאשר
29/03/15 22:48
17צפיות
אני בסביבת נשים שאינן מבינות כלל שהן מדכאות את עצמן ונשים אחרות, ומאדירות את הזכר .
º
בכלל, כפי שציינתי פעם, אני מעדיפה סמכות נשית. (חכמה וטובה).
29/03/15 22:49
3צפיות
מדובר במסורת עתיקה וגם שאישה תנהל את הסדר זה לא שוויון אמיתי
הודעה זו מכילה סרטונים
30/03/15 00:23
29צפיות
יש נושאים "ששוויון" כמעט בלתי אפשרי בהם, שמות משפחה זאת אפילו דוגמה יותר טובה לכך. אני מניח שאפילו נשים שלא מתחברות למסורת, עדיין לא "זועמות" בגלל זה, משום שהן מבינות שבסופו של דבר מדובר בדבר שולי יחסית, ועניין טיקסי בעיקר. הדבר שהכי חשוב בסדר זה "שכל" המשפחה ביחד.
 
"Note that keeping the maiden name is extremely common among female scientists and other academics, as their professional reputation is built upon their peers being able to track their body of work through published studies, most of which only show the last name and first initial of the contributor. Female authors, likewise, and especially their publishers, tend to prefer it if their readers aren't confused by their books appearing with two different names on the covers. Women who do change their legal names when they marry may also continue to use their maiden names socially or professionally, especially in fields like acting where stage names are common."
 
האם אתן עוקבות אחרי דיווחים מתמשכים על עניינים בחדשות? למשל
28/03/15 19:42
54צפיות
אחרי כל הדיונים המשתרשרים בתקשורת על אסון המטוס הגרמני באלפים השווייצריים? ואחרי הדישה של התקשורת בתוצאות הבחירות בישראל, ובתפקידה של התקשורת הזו עצמה בבחירות האלה?
 
עליי לציין שאני , אחרי הדיווחים הראשונים, איני עוקבת יותר. מה לי ולנושאי החדשות? האם הם נוגעים לחיי האישיים? האם אני יכולה להשפיע במשהו?? מאחר והתשובה היא "לא", אני רואה את כל העיסוק הנמשך כטרחנות. הטרחת הציבור.
 
מה לכך ולפמיניזם? אולי אין קשר ישיר, אבל א. מעניין אותי איך נשים אחרות מגיבות. ב. מעניין אם יש נשים המגלות עניין ער ונמשך בחדשות. בעיקר בחדשות שמככבים בהן בעיקר גברים.....
º
סליחה, באלפים הצרפתיים.
28/03/15 20:27
8צפיות
אני עוקבת- אבל במשורה
29/03/15 14:42
22צפיות
אין לי לא סבלנות ולא זמן לעקוב אחרי כל הבלהבלהבלה- אז אני קוראת את הידיעה הראשית ועידכונים, אבל לא באובססביות.
וכמובן, לכל דיעותיהם של "פרשננו"- ביחוד לענייני צבא- יש לקחת בעירבון מוגבל, ולהבין שהם מסתכלים על העולם דרך הכוונת של הרובה, בדרך כלל.
על התאוריה הקווירית ובלשנות
27/03/15 19:01
50צפיות
היי ותודה על העזרה בשרשור הקודם! עדיין לא הספקתי לעיין בכולו, אני בלחץ אטומי כרגע, אבל זה בטוח יעזור לי.
 
עכשיו שאלה קצת יותר מתקדמת: האם אתם סבורים שבארצות שבהן דוברים שפה ניטרלית מבחינה מגדרית (כמו אנגלית - YOU מיועד לשני המינים גם יחד) - יהיו יותר אנשים שיגדירו את עצמם קווירים, כלומר שהמגדר שלהם יהיה נזיל יותר מאשר של אנשים בארצות שבהן דוברים שפה דיכוטומית כמו עברית?
 
תודה רבה.
º
כמובן, מבחינת יחס לאוכלוסייה (באחוזים).
27/03/15 19:03
8צפיות
º
למה? מה ענין השפה לכאן? סביר מאד שהענין הוא פסיכו-ביולוגי.
27/03/15 21:04
14צפיות
המתח המתמיד בין
27/03/15 21:29
28צפיות
התאוריה שאומרת ששפה מבנה מציאות לבין התאוריה שאומרת שהמציאות מבנה שפה.
נשמעים כמו רעיונות מענינים מאד וראויים ללימוד ולהרהור
27/03/15 22:45
26צפיות
("מן השרוול" הייתי אומרת ששתי התיאוריות, כמו כל תיאוריה, נותנות כל אחת תמונת עולם קיצונית, ויוצא שהן הפוכות, ואילו במציאות שתיהן נכונות).
אבל תפיסת עצמך כלא זכר ולא נקבה, או זכר ונקבה כאחד, נובעת לדעתי מהחינוך שקיבלת וממצב ביולוגי.
למה "ביולוגי"? ג'נדרקוויר זה פסיכולוגי ואינטרסקס זה ביולוגי
27/03/15 22:57
25צפיות
"גֶ'נְדֶרְקְוִויר (מאנגלית: Genderqueer) הוא מי שזהותו המגדרית אינה "גבר" או "אישה". הזהות המגדרית הג'נדרקווירית עשויה להיות מורכבת מזהות כגבר וכאישה יחד, בשילובים שונים, או שונה ונפרדת לחלוטין משתיהן. זהות ג'נדרקווירית עשויה אף לעבור באופן חופשי בין סוגים שונים של מגדר."
 
"ג'נדרקווירים דוברי אנגלית בוחרים פעמים רבות להשתמש בשמות תואר אשר אינם זכריים או נקביים (כגון Ze, Hir). השפה העברית היא שפה מחויבת מגדר. לכן, ישנם ג'נדרקווירים דוברי עברית הבוחרים להשתמש בלשון פנייה מעורבת, המערבת לשון גבר ולשון אישה, וזאת בהתאם לסיטואציה או לתחושה הפנימית שלהם. עם זאת, קיימים ג'נדרקווירים הבוחרים להישאר עם לשון הפנייה אשר מתאימה למין שאליו נולדו, או כאלו שבוחרים בלשון ההפוכה למין הביולוגי שלהם."
 
 
"אינטרסקס (מאנגלית: Intersex) הוא כינוי כללי לבני-אדם שיש להם סימני מין זכריים ונקביים כאחד. אין נתונים מדויקים על מספר התינוקות הנולדים במצב בו מינם אינו ברור, או על מספר האנשים החיים כאינטרסקס והנתונים משתנים בהתאם להגדרת התופעה. בהתאם לאומדנים רפואיים רשמיים, נולד תינוק אינטרסקס אחד בכל 1500 עד 2000 לידות‏. לפי אומדנים אחרים, אך שנויים במחלוקת, היקף התופעה הוא עד כ-2% מהאוכלוסייה."
 
"אצל פרות ידועה תופעה כזו כאשר נולדים עגלים תאומים שהאחד מהם זכר והשנייה נקבה. מאחר שאצל הפרות (בניגוד לבני האדם) השליה משותפת לשני התאומים הלא-זהים, מגיעים הורמונים זכריים אל עובר העֶגלה. כתוצאה מכך נולדת פרה שאינה פורייה ובעלת דפוסי התנהגות זכריים (בבגרות המינית היא מנסה להרביע פרות אחרות). פרה כזאת נקראת בתלמוד בשם פרה אילונית, ובאנגלית freemartin."
 
פסיכו-ביולוגי, כי יש אנשים בעלי מטען גדול מהרגיל של הורמון
27/03/15 23:03
22צפיות
המין הנגדי, ואלה כנראה מרגישים שההגדרה התוחמת הקיצונית מעיקה עליהם.
º
27/03/15 23:12
5צפיות
לא בהכרח, כי השיטות החברתיות למשטר כל אדם מכל מין
27/03/15 21:34
34צפיות
על פי המגדר ה'מתאים' לו הן מאד מגוונות, ורחוקות מלהסתכם במורכבות של השפה. אז דובר אנגלית כשפת אם אמנם פטור מלחשוב על המגדר בכל רגע שהוא מרכיב משפט או קורא משפט חיווי הכי פשוט, אבל הוא מוכרח להיות מודע למגדור הקיים בחברה בהרבה מאד מצבים אחרים, וגם הוא עלול להיות נתון בקלות ללעג אם יחרוג מגבולות המגדר שלו.
 
דוגמא קרובה אחרת: בגרמנית ובכמה שפות נוספות, נהוג לפנות באופן שונה לגמרי לאדם שיש מולו 'דיסטנס'. לא רק לשופט או מלך כמו בעברית שהפנייה נעשית בגוף שלישי, לדוגמא "כבודו", ולא רק בספרות הרשמית, אלא באופן שאי אפשר בשום אופן להתחמק ממנו בחיי היומיום - למשל הורה, מורה, אדם מבוגר יותר, אדם זר. דוברי השפות האלה נאלצים לשים לב להיררכיה הקיימת בינם לבין האדם מולו הם עומדים בכל פעם בו הם פונים למישהו. האם זה הופך את החברות דוברות אותן שפות ליותר היררכיות? לא בטוח, כי הדרכים לשימור ההיררכיה בין בני אדם הן רבות ומגוונות, ועוד דרך אחת או פחות דרך אחת, לא ישנה דברים באופן מהותי. למשל גם אם טירונים לא יידרשו לפנות למפקד ב"כן המפקד", זה לא בהכרח יבטל או יפחית את ההקפדה על היררכיה בין חייל למפקדו.
אז זה אותו הדבר לגבי חברה ממוגדרת.
תודה לך
27/03/15 22:47
25צפיות
זה נושא שמרתק אותי באופן אישי, מעבר ללימודים. חבל שאין לי כרגע מספיק זמן להיכנס לזה לעומק, אבל זה בהחלט נושא שאפשר לחקור אותו, ואולי מישהו כבר עשה את זה. ובלי קשר למגדר (אך מכאן שאבתי את הסקרנות) מחקרים שנעשו בתרבויות שונות גילו כי בחברה מסוימת הדוברים הילידים לא יודעים מה זה ימין ושמאל, אבל הם כן יודעים כיוונים מדויקים לפי רוחות השמים (הסכין נמצא מדרום מזרח לצלחת, וכו'). כמו כן ישנן תרבויות בהן הדוברים הילידים אינם מזהים צבעים מסוימים, רק משום שהם אינם נכללים בשפה שלהם, וגם כשמלמדים אותם מילים ייחודיות לאותו צבע, הם עדיין מתקשים להבחין שיש הבדל בינו לבין הצבע שהם מכירים מאותה משפחה... יש עוד המון דוגמאות, אבל כאמור אין לי כרגע זמן (המבחן ביום שני... לחץ...)
לעיניכן .(וגם לעיניכם).
27/03/15 21:21
63צפיות
לידה   
כשהיום יורד לעומקים ירוקים -
כשהאור פותח במסע-מרחקים -
אני שם.
צנופה
כבערסל על פני אינסוף של מים קלים
אני נולדת מן הים.
º
יפהיפה
28/03/15 13:54
8צפיות
º
תודה קאטצ'ט!
28/03/15 15:24
9צפיות
התאוריה הקווירית
48תגובות
23/03/15 20:16
137צפיות
היי פורום!
 
כמה שקראתי על זה ושמעתי על זה אני לא מצליחה להבין במה מדובר. מישהו יכול בבקשה להסביר / להדגים?
 
 

(המשך...)
היי פורום!
 
כמה שקראתי על זה ושמעתי על זה אני לא מצליחה להבין במה מדובר. מישהו יכול בבקשה להסביר / להדגים?
 
 
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
26/03/15 11:37
4צפיות
|*|האם אתם בעלי עסק קטן או בינוני וצריכים הכוונה בכל הנוגע להתנהלות הפיננסית מול הבנק? האם אתם מכירים את קרנות הסיוע שעומדות לרשות העסק שלכם?
פורום מימון עסקים בהנהלה חדשה ואתם מוזמנים להיכנס לפורום ולהתייעץ:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|*|יש לכם שאלות לגבי החזרי מיסים? אתם מעוניינים לקבל יותר מידע בנוגע למס רכישה?
היכנסו עכשיו לפורום דיני מיסים וקבלו את כל התשובות לשאלותיכם:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|*|את סובלת מצניחת רחם? יש לך שאלות לגבי חיזוק שרירי רצפת האגן?
היכנסי עכשיו לפורום רצפת האגן והעלי את שאלותיך בנושא:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
קטצ'אט ציינה משפט שגרם לי לתהות:
72תגובות
22/03/15 09:05
373צפיות
""אני חושבת ששני המנהלים האחרונים היו פמניסטים, הרבה יותר פמניסטים ממני במובנים מסויימים". מה זה פמיניסטית יותר ופמיניסטית פחות ומי קובע?

האם להגן על נשים ולתת להם יותר זכויות מאשר לגברים היא תפיסה פמיניסטית יותר מאשר להאמין בשיוויון עקרוני וליישם אותו בזכויות ובחובות זהות...

(המשך...)
""אני חושבת ששני המנהלים האחרונים היו פמניסטים, הרבה יותר פמניסטים ממני במובנים מסויימים". מה זה פמיניסטית יותר ופמיניסטית פחות ומי קובע?

האם להגן על נשים ולתת להם יותר זכויות מאשר לגברים היא תפיסה פמיניסטית יותר מאשר להאמין בשיוויון עקרוני וליישם אותו בזכויות ובחובות זהות אצל שני המינים עד מידת האפשר?
º
האם לדעתכן יש הרבה נשים פורצות דרך במדעים ובאמנויות?
22/03/15 20:55
53צפיות
אפרופו נשים פורצות דרך
23/03/15 11:59
49צפיות
היום חל יום הולדתה של אמי אמי נֶתֶר, מניחת התשתית לאלגברה המודרנית: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%9E%D7%99_%D...
כן, אמי נתר, יהודיה . (מגרמניה). מתמטיקאית גאונית.
23/03/15 12:46
44צפיות
אגב, עמיתים גברים עשו לה צרות, ניסו להכשיל קבלתה, כמרצה באוני' גטינגן, אם איני טועה. המתמטיקאי הגבר הגדול דויד הילברט הלעיג עליהם וקיבל אותה.
נכון, כמו גם כמעט כל הנשים שניסו להתקבל לאקדמיה או לתרום
24/03/15 08:49
38צפיות
למחקר המדעי באותם ימים. מזל שהתקדמנו מאז התקדמות משמעותית בשילוב נשים באקדמיה ובמכוני המחקר.
2 נשים שעשו לי את השבוע
הודעה זו מכילה סרטונים
20/03/15 07:47
121צפיות
Sylvie Guillem
ריאיון שלא ראיתי קודם, הפרימה בלרינה אחת המפורסמות והעוצמתיות ביותר. במיוחד פעילותה למען בעלי חיים וכדור הארץ ופשוט כמה יש בה ואיזה חיים מעניינים היו לה.
 
Vanessa Selbst
שחקנית פוקר חזקה ומוערכת מאד. מעבר לזה שהיא שחקנית תותחית ולא רואה ממטר רואים שהיא בן אדם טוב ומגניבה בטירוף. זה הריאיון שמצא חן בעיניי.
 
 
אשמח לשמוע גם על נשים שמהוות לכן השראה
סופ"ש נעים
º
תודה מאדאם אנד ויולין.
20/03/15 10:20
16צפיות
שמך מזכיר לי את הכנרת המופלאה שרה צ'אנג .
20/03/15 12:21
47צפיות
בכלל יש הרבה מוסיקאיות שכשרונן ואישיותן מעוררים הערצה. ביוטיוב שלי  יש את הפסנתרנית המטריפה בכשרונה וגם ביופיה הנשי ולנטינה איגושינה, ולפני יותר משנה נוכחתי בקונצרט של הקלרניתנית שירלי בריל (עם בנזוג פסנתרן) ששיגעה אותי בכשרונה.
אני מעריצה גם מלחינות כמובן. לפני יותר משנתיים פגשתי פנים אל פנים את ציפי פליישר ושוחחתי איתה. לצערי היא בחרה להתלבש בשמאטעס, כנראה זו היתה מצדה אמירה, בתקופה זו של חייה. יש לי תקליטור שלה, יצירה המורכבת מקטעים כמו שירת האלה ענת, משפט שלמה, שירים של בדואים, של יהודיות תימניות, של אסקימוסים. מרתק, לא?
פגשתי פנים את פנים גם את אורלי קסטל בלום, לאחר שהרצתה בפני החוג לספרות באוניב' ת"א. לדעתי היא סופרת גאונית. המקוריות שלה  מטריפה. יש שהיא מגיעה לסיפורים  מלאי שגעון, ואז אני לא מתחברת.
הייתי רוצה לפגוש את אנגלה מרקל..... היא בטח לא תראה אותי ממטר.
 
ולנטינה איגושינה
הודעה זו מכילה סרטונים
20/03/15 18:01
63צפיות
הקליפ הזה אחד הקטעים האהובים עלי ביותר
 
ולנטינה איגושינה היא מלכה אמיתית. הקליפ הזה
20/03/15 19:42
28צפיות
לא נפתח! אי אפשר לשמוע.
המלצה שלי: תחפשי ביוטיוב ביצוע שלה לפרלודים של שופן.
º
כן זה מה ששמתי.. מוזר שזה לא ניפתח
20/03/15 19:44
12צפיות
שמת דווקא valse funebre
20/03/15 19:45
21צפיות
יצירה פחות חביבה עליי, יש לומר.
אבל לא, הקליפ לא נפתח.
הקליפ עובד כמו שצריך, כנראה שחסרות לך תוכנות בשביל הYouTube
20/03/15 20:12
18צפיות
עובדה שלאנשים אחרים הקליפ עובד, ורק אצלך הוא לא עובד, זה סימן שהבעיה היא במחשב שלך.
º
צודקת, טעות שלי, והם בהחלט מדהימים
20/03/15 20:15
12צפיות
יפה לך שופן
20/03/15 20:58
24צפיות
אחד האהובים עלי
אוף עם השופן הזה
20/03/15 21:12
32צפיות
אני יכולה לשמוע אותו שעות. ולבכות!
 
וגם יופי של ביצוע כמובן. כל הכבוד לה
יש גם את סניה קרויטור ‫וטניה וינוקור, שיצא לי להיות בהופעות
הודעה זו מכילה סרטונים
20/03/15 22:21
39צפיות
שלהם, כאשר הם היו בביקור בעיר שלי, הם גם כן נגנים יהודים רוסים ממש טובים, הנה וידאו מהופעה משותפת שלהם, אם כי בדרך כלל הם מופיעים לבד, וכאשר אני הייתי בהופעות שלהם, הם הופיעו בנפרד.
סתיו שפיר
20/03/15 12:59
78צפיות
למרות גילה הצעיר והפרובוקציות שהיא נהנית מהן (וללא קשר לדעתי הפוליטית)- יש משהו בלהט שלה, באידיאליזם שעוד נמצא שם למטה, ברצון שלה לשנות, בעוצמות שהיא מפגינה- שפשוט גורם לי לרצות לתדלק אותה בכמה שיותר אנרגיות, כי באמת רואים שאכפת לה והיא אומרת את אשר על ליבה ישיר ואמיתי.
 
דפני ליף
20/03/15 16:37
41צפיות
עוררה בי הערכה רבה וחיבה רבה
זהבה גלאון.
20/03/15 17:50
69צפיות
לא מתחבר בכלל לאג'נדה המדינית שלה, אבל מעריך אותה על היושרה וכנות שכמעט לא קיימים בימינו בפוליטיקה.
º
20/03/15 18:01
4צפיות
אתה מתכוון לכוונה שלה לפרוש ולתת את התפקיד שלה לתמר זנדברג?
הודעה זו מכילה תמונות
20/03/15 18:52
70צפיות
גם אצלי זהבה גלאון לא מעוררת הרבה אנטגוניזם, וזה "השג מרשים" בהתחשב בכך שהיא עומדת בראש מפלגה שנחשבת לשמאל קיצוני, בעוד שאני ימני. גם לי אין משהו אישי כלפייה, למרות שאני לא מסכים עם דעותיה המדיניות. הידעתם שזהבה גלאון נשואה לפסח גלאון ואם לשני בנים, זה גם שראוי להעריכה, בתחום הבין-אישי.
 
""מרצ עברה את אחוז החסימה, אבל קיבלה רק ארבעה מנדטים, נכון לתוצאות האמת כרגע", כתבה גלאון. "את התמונה הכללית כולנו רואים היטב. אני אמרתי במהלך הקמפיין שאם מרצ תצליח זו ההצלחה של כולם, אבל אם מרצ לא תעמוד בציפיות אני היא הכתובת ואני אקח אחריות אישית. לכן הודעתי הבוקר שאני מתפטרת ומפנה את מקומי בכנסת כדי שחברתי לסיעה תמר זנדברג תוכל להכנס במקומי. אני לא אתמודד על ראשות מרצ שוב, ואשאר יו"ר מרצ עד העברת התפקיד בצורה מסודרת בזמן הקרוב"."
 
"ח"כ תמר זנדברג קראה לגלאון לחזור בה מכוונת ההתפטרות, על אף שהצעד יאפשר את כניסתה לכנסת. "בוקר קשה לשמאל", מסרה זנדברג. "ההודעה של זהבה גלאון היא דוגמה ומופת של מנהיגות, יושרה ואומץ שמאפיינים אותה תמיד ושכל כך חסרים פה. הכישלון הוא לא של זהבה, אלא של כולנו. אני לא יכולה לדמיין כנסת וחיים ציבוריים בלי זהבה גלאון וקוראת לה לחזור בה מכוונת ההתפטרות."
 
º
אכן.
20/03/15 19:11
8צפיות
º
היא לא פורשת.
20/03/15 19:43
10צפיות
ציפי לבני
20/03/15 20:53
42צפיות
ותמר איש שלום. נעים לי לשמוע אותן מדברות
רחל שפירא, אתן מכירות שירים רבים שלה?
22/03/15 22:22
20צפיות
יש לי ספר (מילות שירים + תוים): רחל שפירא - כמו צמח בר. בכל דף מאויר גם בציורי פרחים עדינים. ספר נפלא. רחל שפירא עצובה, מיוסרת, חולמת, אוהבת מאד את הטבע וקשובה לו. ומסתבר, כה הרבה מלחינים ומלחינות העניקו מוסיקה לשירים שלה.
אני ממליצה לחפש את הספר הזה, ואולי יש עכשיו בחנויות הספרים והמוסיקה ספרים אחרים שלה.
הציירת האמריקנית הגאונית ג'ורג'יה אוקיף.
22/03/15 22:40
18צפיות
אלבום דק שלה בהוצאת טאשן ראיתי לפני שנים בסטימצקי , וציורי הפרחים וגולגלות הפרות כל כך הרעישו אותי - הרגשתי שכל פניי מוצפים דם - הציורים האלה הם התגלמות הנפש האמנותית הנשית: הם מזכירים ואגינות (הפרחים) או רחם ושחלות (הגולגלות). כל כך נרעשתי שלא יכולתי לקנות את האלבום. הרגשתי שלא אעמוד בחוויה, כל פעם שאפתח אותו.
 
אח"כ שלחה לי המשפחה מארה"ב שני אלבומים גדולים שלה ,  בהוצאות אחרות, וזה לא זה.
º
עלמה זק!!!
23/03/15 22:28
10צפיות
בכלל, בנות, בואו ונחגוג פה הישגים של נשים כשמפעם לפעם נביא
23/03/15 23:45
30צפיות
מקרים של קיפוח ו/או התעללות, עם  העונש הראוי לדעתנו לעבריינים ועם הדרך הנכונה לדעתנו לעקור את הקיפוח.
º
25/03/15 13:12
4צפיות
זמרת אופרה שעשתה לי את השעה הזאת:
26/03/15 14:12
26צפיות
מונטסראט קאבאייה באריה Casta Diva ,מתוך האופרה "נורמה" של בליני.
 
אמנים גברים יודעים לעתים לחגוג את הנשיות (של הדמויות מיצירותיהם כמובן), לבטא אותה באופן מרומם ועוצר נשימה, ואני שואלת את עצמי אם יש אמניות שככה חגגו את נשיותן או זו של חברותיהן או של דמויות פרי רוחן.
הסיבה העיקרית ליצירות שמיועדות לנשים באופרה, היא קול הסופרן
הודעה זו מכילה סרטונים
27/03/15 17:19
38צפיות
אשר יש ברוב המקרים רק אצל הזמרות, והאריה "נורמה" די טרגית, במיוחד הסוף שלה, הנה גם הוידאו של זה.
 
 
 
זה מה שאתה מכיר? עלוב..... בוא נשכיל אותך: יש מצו סופרן
27/03/15 18:34
20צפיות
יש אלט, יש קונטראלט.
אם הייתי הולכת לפי ה"שיטה" המתקיפה-מתגוננת שלך (ממה אתה מפחד?), הייתי טוענת שהסיבה העיקרית לתפקידי גברים באופרה היא קול הטנור.....
ומה כל כך  מנחם אותך בכך ש"נורמה" היא טרגדיה? הדמות של כוהנת ראשית לאלה  מפחידה אותך? אז כן, סורי, היו בתולדות התרבות אלות גדולות, וכן, היו להן כוהנות. Take that .
מה שעלוב, אבל גם מצחיק, זה איך עשית ריב ממשפט פשוט שהגבתי לך
הודעה זו מכילה סרטונים
27/03/15 20:00
33צפיות
אני רואה שפספסת את הפואנטה לחלוטין, אבל לפחות זאת עוד דוגמה לפרשנות יחודית והזויה שלך. הפואנטה הייתה שיצירות במיועדות לזמרות אופרה לא נכתבו דווקא מסיבות פמיניסטיות או כדי "לחגוג את נשיות", אלא מסיבות פרקטיות ונחוצות יותר, בגלל קול הסופרן הנשי. כפי ששמת לב כבר בעצמך, רוב אם לא כל המלחינים של האופרה הם גברים, לכן באופן טבעי יותר קל לרובם לכתוב עלילות ומנגינות שמיועדות לזמרים מאשר לזמרות, ועל כן אם לנשים לא היה את הסופרן, אז סביר להניח שהיו פחות יצירות שמיועדות לזמרות באופרה. לגבי זה שכוהנות ראשיות לאלות מפחידות אותי, כן איך ידעת? כולי רועד פה מרוב פחד.
 
 
"A major effect of having male writers in greater proportion than female writers is that Fanservice tends to be skewed towards the male audience. The female character(s) are more likely to appear in Stripperiffic gear and have large breasts, (even when it sharply bends Willing Suspension of Disbelief) than the male characters are to receive a Shirtless Scene. Many times, the Token Girl will be used primarily as an intentional Ms. Fanservice, while Mr. Fanservice tends to be less blatant. When a man has the power to get some of the most beautiful women on the planet to pole dance, he generally tends to use it."
 
"Of course, for skilled writers, their sex will not affect their ability to write a cast with well-developed female characters as well as male characters, or appeal to a female demographic. They will write their female characters as actual people rather than including them because they have to or to make an Anvilicious point, and while Fanservice is not necessarily absent, it tends to be more realistic and appealing to both sexes."
 
בנוגע לברתור שמזדרז לכתוב נגד קביעתי שיש אמנים גברים
27/03/15 21:03
16צפיות
שחגגו בצורה מרוממת נפש את קסם הנשיות, ושהאריה Casta Diva היא דוגמה לכך (בכלל כל האופרה "נורמה" בעצם), אני לא מבינה מה בדיוק כואב לו. אגב, הציטוט שהביא באמת מציג אמנים גברים (מסוימים ) כזבאלות מתועבים, והלא כולנו יודעות ויודעים שיש ויש כאלה. אני כתבתי על החיוביים.
בקשר לסופרן, ובכן, בהמשך לתיעוב נגד הזכר האמן, הלא ידוע שדורות רבים אלה מנעו בכלל מנשים לעלות על הבמה, ותפקידי נשים בתיאטרון וכן תפקידי נשים באופרה מולאו ע"י נערים בעלי קול סופרן. כשחלה המהפכה, ונשים החלו להופיע על הבמה, הופיעו הפרימדונות: זמרות  בעלות עמדה גבוהה ומרכזית, שדרשו מהמלחינים תפקידים התפורים לפי מידותיהן.
אגב, נשים החלו למלא תפקידי בחורים נעימים או מושכים במיוחד, למשל באופרה אורפיאוס ואורידיקה, את אורפיאוס משחקות זמרות אלט.
בסדר, עכשיו זה יותר מדויק, ונשים גם בדרך כלל "מדובבות" ילדים
הודעה זו מכילה סרטונים
27/03/15 22:10
18צפיות
"Clinkenbeard is known for a wide vocal range, but most frequently plays strong-willed women, femme fatales, or young boys."
 
"In Dragon Ball Z Kai, she notably voices the child and teen versions of Gohan, the child version of Goku, and Android 18."
 
 
"This is common for pre-pubescent male characters who haven't had their voice drop yet. To have people voice male characters like that, the two choices, in general, are having a woman voice them or having a pre-pubescent boy voice them. It's a lot easier to find good good women to voice the boys than to find good young boys."
 
שזה לעתים חבל, כי בקולה של אשה בוגרת ומינית יש התרוננות
27/03/15 22:59
39צפיות
ועומק, ואינו מתאים לייצוג של קול ילדותי. אמנם יש שחקניות שמצליחות   בכשרון לחקות קול של ילד - למשל, זו שמדובבת את הדמות של  הפרחח בארט סימפסון.
לעתים גברים מדובבים ילדים, כמו, אם איני טועה, בתוכנית הילדים הישראלית שכחתי את שמה עם צבר כדמות הראשית, וכן ב"פרפר נחמד" (אם איני טועה) בדיבוב של הצב.
 
אגב בעולם הזימרה התחלפות הקול של  הילד הזכר נתפסת לא פעם כאסון. קטיעת הקריירה. כך קרה למשל למלחין היידן, שבילדותו כיכב במקהלה, כך קרה בימינו לחוזליטו. ובטח לרבים אחרים. על רקע זה סורסו  באירופה נערים בתחילת ההתבגרות, כדי לשמור על קולם גבוה בהיר וצלול, והיו ידועים כ castrati . אני משערת שמהרגע שנשים עלו על הבמה סוף סוף, דעכה התופעה האכזרית הזו.
לדעתי את מבלבלת בין קול רציני של ילד/ה לבין קול הומוריסטי
הודעה זו מכילה סרטונים
27/03/15 23:50
43צפיות
קול של ילדה הומוריסטי יש לדוגמה בשיר ג'מבו של ציפי שביט, וגם בחלק מהמופעים והתוכניות שלה, אשר בהן היא משחקת דמות של ילדה. לחקות קול הומוריסטי "וסטריאוטיפי" של ילדה, זה לא אותו דבר כמו לעשות קול שכמעט זהה למקור, ודמויות של ילדים יכולות להיות גם רציניות יחסית. העניין הוא שקול של אישה משתנה מעט מאוד, אם בכלל אחרי בגרות מינית, באוד שקול של גבר בדרך כלל משתנה באופן דרסטי אחרי בגרות מינית. חוץ מזה אין הבדל גדול בין קול של ילד וילדה, אם בכלל יש הבדל. משפחת סימפסון היא סדרה קומית, ולכן גם הקול של בארט סימפסון הוא גם כן יחסית הומוריסטי, מה גם שבנוסף לכן מדובר בקול של "פרחח" ולא של ילד "מעודן" יחסית, אז כמובן שיהיה קשה יותר לאישה לעשות קול של "פרחח". לגבי קסטרטו ההפך הוא הנכון, הפסיקו את המנהג הזה בעקבות "עידן הנאורות", ומשום שלא היה קסטרטו יותר, אז בין היתר "נאלצו" גם לקבל יותר נשים במקום הקסטרטו.
 
"קַסְטְרָטוֹ הוא זמר עם קול התואם קולות נשיים כמו קול הסופרן או מצו סופרן המופקים כתוצאה מסירוס או מצב הורמונלי חריג שלא מאפשר לזמר להגיע לבגרות מינית."
 
"עם השנים החלו לפחות מספר זמרי הקסטרטו. מספרם החל לצנוח בחדות במהלך המאה ה-18 וה-19 עם בואו של עידן הנאורות. רבים ריחמו על גורלם של הילדים שסורסו ושלא התקבלו בחברה בשל חריגותם המינית."
 
º
תגיד מה אתה מקשקש.
28/03/15 11:07
9צפיות
כל כך הרבה קשקוש והצגת דברים מוטעה ומטעה שכבר לא רוצים
28/03/15 11:08
20צפיות
להתייחס אליך.
אז אל תתייחסי במקום לקשקש, ויש הבדל בין קול שונה לדיבור שונה
הודעה זו מכילה סרטונים
28/03/15 16:53
42צפיות
אישה מבוגרת יכולה לדבר בצורה "תמימה וטהורה",וגם בצורה "מינית ואגרסיבית", אבל הקול של אישה משתנה רק אם היא מעשנת כבדה ובעיות בסגנון הזה. יש להקת בנים שנקראת The Choirboys אשר שרים בסגנון "boy soprano", וחברי הלהקה מתחלפים כאשר הם מתבגרים וקולם הופך לגברי. זה לא כזה אסון אם מוכנים לזה מראש, גם ספורטאים ודוגמניות פורשים בגלאים יחסים מוקדמים, כאשר היופי או היכולת הגופנית שלהם יורדים בעקבות הגיל ואז הם משנים מקצוע. ככה גם הילדים ששרים סופרן מודעים לכך שהם יאלצו למצוא עבודה אחרת אחרי שישתנה להם הקול, זה לא עד כדי כך נורא, ואני סבור שרובם מעדיפים את זה על פני סירוס או/ו חוסר התבגרות. מבחינת המעסיקים זה גם לא כזה נורא משום שכאשר הילד פורש אז ילד אחר מחליף אותו, על אותו עיקרון שעובדים בתי ספר, שבדרך כלל מלאים בתלמידים, גם אחרי שתלמידים הקודמים עזבו את בית הספר. קריירה זמנית היא גם דבר מקובל.
 
"As the Choirboys matured, so did their voices, and to keep the sound of the group the same a new trio replaced Porter-Thaw, Aspbury and Inman."
 
אתה באמת קשקשן וגם תמים וחסר נסיון בצורה מדהימה.
28/03/15 17:18
27צפיות
לא מכיר אפילו את הייחוד הנשי של הקול של אשה בוגרת...... חחחחחחח.
º
28/03/15 17:20
5צפיות
להנהלה: אני לא יכולה להעתיק טקסטים לכאן, לא יכולה לפתוח
22/03/15 21:00
43צפיות
סרטוני יוטיוב, לא יכולה להעתיק לינקים. לא יודעת למה. קאטצ'ט, יש לך מושג?
שאלות טכניות מתאימות הרבה יותר לפורום משוב, מאשר לפורום הזה
22/03/15 21:11
28צפיות
º
אני אוהבת סמכות נשית (חכמה וטובה). מה איתכן?
20/03/15 19:47
47צפיות
º
גם אני מעדיפה סמכות נשית
20/03/15 21:00
27צפיות
ועכשיו את הסמכות העליונה בפורום, ואני נהנית.
20/03/15 21:32
66צפיות
את עושה עבודה טובה מאד, קאטצ'ט.
גם אני רואה כאן שיפור רציני ביחס למה שהיה כאן עם המנהל הקודם
20/03/15 21:41
78צפיות
כנראה שדווקא העובדה שהוא גבר גרם לו להתאמץ יותר מדי כדי לשחק אותה "פמיניסט" ובכך לדרדר את המצב בפורום, ולעודד משתמשים רבים לעזוב את הפורום. עדיף מישהי "פמינסטית באמת", מאשר מישהו "שוונאבי פמיניסט". בכל אופן מה שקרה, כבר קרה, אני לא מצטער על חלופי הניהול שהיו, בלשון המעטה.
 
גם אני חשובת שזה שהוא היה גבר
20/03/15 22:16
75צפיות
הרס לו את הסיכוי להיות מנהל טוב. אבל לא נראה לי שזה בגלל שהוא לא מספיק פמניסט.אני חושבת ששני המנהלים האחרונים היו פמניסטים, הרבה יותר פמניסטים ממני במובנים מסויימים, אך כנראה הפורום עדיין לא בשל למנהל פמניסט שהוא גבר, אז בינתיים אולי עדיף לפורום שהמנהלות תהיינה נשים
הם היו הרבה יותר פמיניסטים ממך? זה תלוי לפי מה שופטים את זה
20/03/15 22:42
82צפיות
אם להיות מנהלים "בולשביקים" ולתמוך באפליה ושנאה של המגדר הגברי זה "יותר פמיניסטי", אז כן.
 
"There are now women politicians, women soldiers, women scientists, women astronauts. But our mission is only half-done: we still haven't prevented men from doing those things!"
 
º
21/03/15 06:15
6צפיות
לא הבנתי מה קשור בולשביקים
21/03/15 13:35
49צפיות
בקשר למנהלים, נראה לי כמו שאמרתם - כנראה שהם יותר מדי השתדלו להוכיח שהם פמיניסטים וזה הביא אותם להזדהות עם עמדות רדיקליות. אבל עזוב, באמת שאני לא רוצה לעסוק בספקולציות לגבי הפסיכולוגיה שלהם, זה בכלל לא ראוי שאנחנו דנים בזה כרגע על גבי הפורום. אז בואו נפסיק עם זה
הכוונה הייתה לצורת ניהול שהייתה פוגעת בכל מי שחושב קצת שונה
21/03/15 19:44
50צפיות
ובולשביזם זה עוד בלשון המעטה במקרה הזה, משום שזה היה יותר דומה לנאציזם, במיוחד בהתחשב בכך שבנוסף לדיכוי של הדעות השונות, כלל דעות פמיניסטיות שונות, היה גם תמיכה בשנאה ואפליה כלפי גברים. לדעתי ההתנהגות הזאת פגעה יותר בפמיניזם עצמו מאשר בגברים, ברעיון כולו, ולא רק בפורום הזה, משום שהתנהגות הזאת היא גם "סאטירה מהלכת" לפמיניזם, למרות שאני לא חושב שזאת הייתה הכוונה שלהם, אבל זה מה שקרה בפועל, וזה שזה היה אותנטי ולא סאטירי במקור, הפך את זה לאפילו יותר גרוע בסופו של דבר. כן כנראה שהם "השתדלו יותר מדי" והלכו לקיצון שבקיצון, בזה אני מסכים איתך. בכל מקרה הנושא כבר במלא עלה כחלק מהדיבור על הניהול החדש, ובמלא בזמן הניהול שלהם, היה קשה להביע ביקורת כאן.
לדעתי הפורום בהחלט בשל לגבר פמיניסט אמיתי שינהל אותו
20/03/15 22:54
62צפיות
אם כי לדעתי ברירת המחדל צריכה להיות אשה. סוף סוף הפמיניזם הוא בראש וראשונה שלנו.... ואנחנו רוצות פה חברה נשית שתדון בדברים בינה לבין עצמה.
 
הנשיות שלך, קאטצ'ט, היא המבורכת כאן, היא העושה את ההבדל. הסובלנות והחמימות שלך, יכולת החיבה שלך, שנותנים גוון כל כך נכון להגינות,  הם האוצרות הנשיים החשובים כל כך שקובעים סגנון עדיף של ניהול.
 
מחבקת אותך.
ולאחר שאמרתי זאת, ברצוני לומר שהערכתי מאד את שני המנהלים
20/03/15 22:59
62צפיות
הבחורים. הם יצרו מרחב נוח מאד לנשים להתבטא , והורידו את הראש לשוביניסטים זיכריים. וזאת על רקע המצב ההפוך במקומות רבים באינטרנט .זו היתה הגינות גבוהה , ואני מעריכה  אותה מאד.
איזה חמודה
21/03/15 13:36
30צפיות
תודה
באמת קצת אבסורדי שאת פורום פמיניזם
21/03/15 06:09
76צפיות
ינהל גבר בסולו. וזאת גם הסיבה ששניהם אפשרו כאן אנרכיה כדי שחלילה לא יחשדו שהם לא פמיניסטים מספיק בשביל התפקיד.
 
 
º
21/03/15 06:54
3צפיות
פטריארכיה גרועה מאנרכיה בעיני,
25/03/15 19:56
27צפיות
ולמרות זאת, מעולם לא אפשרתי כאן אנרכיה. לא זו בלבד שכתבתי מאות הודעות ענייניות במהלך התקופה שניהלתי, אלא גם מחקתי, חסמתי, הסברתי, הזהרתי, ושוב הסברתי ושוב הוטרלתי מאחורי הקלעים ולפניהם, לעיתים במרווחים של כמה דקות בין מחיקה להסבר להטרלה לכתיבת הודעות. לא ממש תואם דפוס פעולה של אפשור אנרכיה..
אומר את זה מי שהיה חלק "משלטון גברי" בפורום הזה, נו באמת
25/03/15 20:23
38צפיות
שאופן אירוני גם עבר מגבר לגבר, עד אשר הגיעה catchet, אולי לא אפשרת אנרכיה מוחלטת, אבל אפשרת אנרכיה מהצד של נשים מסוימות, לא היה לך את היושר והאומץ, להעיר ולזהיר גם נשים שעושות יותר מדי בלגן, משהו שמנהלת הנוכחית כן עשתה, ומה שהביא לכאן הרבה יותר שקט ממה שהיה בעבר. לרוב את עיקר הבלגן בפורום הזה עשו מיזאנדריות ולא "טרולים" מבחוץ.
 
 
"פטריארכיה (πατριάρχης - "שלטון האב") במשמעותה המילולית היא "שלטון גברי", והגדרתה היא שיטת ארגון חברתי שבה הסמכויות מרוכזות בידיו של גבר, והשליטה במוסדות החברתיים נמצאת, ברובה או כולה, בידיהם של גברים, המעבירים את השלטון ביניהם."
 
 
 
נו באמת, איזה ניתוח שטחי
25/03/15 20:34
31צפיות
איזו משמעות יש לכך שהחליף אותי גבר, כשלא הייתי מעורב כלל בתהליך, ומה כבר נשאר מהמושג "שלטון גברי" בהשוואה למשמעות המושג בעולם הרחב, אם הגברים ב"שלטון" לא נוקטים בפעולות ובשיטות שיקטינו נשים וימקמו אותן בעמדות נחיתות בהשוואה לגברים, אלא בדיוק ההיפך מכך?
 
ובנוגע לנשים שעושות בלגן - אכן העדפתי להתייחס אליהן באופן שונה (יותר סבלנות ויותר הסברים מאחורי הקלעים מאשר מחיקות וחסימות או קולינג-אאוט על גבי הפורום), אבל זה לא נעשה מתוך חוסר אומץ או חוסר יושר או כל רעיון שטחי אחר, אלא כי המניעים ל"עשיית הבלגן" אצל אותן נשים נראו לי שונים בתכלית מאשר אצל גברים שעשו בלגן. ובהתאם למניעים, כך הטיפול.
º
היית מנהל מצוין. ולאן נעלמת עכשיו, האוס? קורא ולא כותב..
26/03/15 00:58
11צפיות
אני גם כמעט לא קורא, רוב הזמן נמצא מול סמארטפון
26/03/15 18:03
22צפיות
ולא מול מחשב, אז פעיל בעיקר בפייסבוק, וגם שם קורא יותר מאשר כותב..
את מכירה את זה
22/03/15 11:05
62צפיות
שמישהו יוצא איתך לדייט, אבל הוא כל כך מתאמץ ומשתדל שהכל נראה מאולץ, לא אמיתי ומתחרבש בסוף?
 
אז המנהלים האחרונים בפורום פמיניזם.
º
מכירה
22/03/15 13:17
9צפיות
º
בעיניי הם היו מקסימים.
22/03/15 15:04
8צפיות
º
תודה
25/03/15 20:35
5צפיות
º
22/03/15 16:10
2צפיות
"מתחרבש בסוף" - הכוונה שמתגלה בסוף שהכל היה זיוף?
25/03/15 20:18
32צפיות
אז בזמנו בוודאות היו, ואולי עד היום ישנן כמה נשמות טובות שסרקו בקדחתנות את הרשת ואף ניהלו איתי שיחות פרטיות בנסיונות למצוא את אותו אקדח מעשן שיוכיח שהכל היה זיוף. לא ידוע לי על הצלחה גדולה בעניין, ולדעתי החבר'ה פשטו בסופו של דבר את הרגל. בכל זאת אני מבין את התחושה. כל כך התרגלנו לראות גברים כציידים שפועלים רק מתוך מוטיבציה להשיג משהו לעצמם, שכך זה נראה גם כשהם לא.
לא
26/03/15 17:44
15צפיות
הכוונה שמרוב מאמץ זה פשוט לא מצליח.
אהה, זאת אומרת כמו הדמות הפרודית של הג'נטלמן המתלמד
26/03/15 17:57
19צפיות
שכל רגע שואל "חם לך? שאני אתן לך את המעיל שלי?" או "קר לך? את רוצה שאני אבקש שידליקו חימום?" - ובסוף מרוב נסיונות למצוא חן ולהרשים, הוא מפשל כמעט בכל פעולה בסיסית כמו אפילו לקום מהכיסא מבלי להפיל אותו?
תודה פנתרית
20/03/15 22:05
53צפיות
למרות שלא חשבתי על עצמי כשעניתי לך. נחמד לשמוע את זה ממך
º
22/03/15 11:03
3צפיות
והכי
21/03/15 16:01
55צפיות
כשאלה נושאים שנחשבים 'גבריים' כמו שיעורי נהיגה, אופנוע, פוקר..חח שמסבירות איך להחליף גלגל או נורה. בדברים פרקטים, מעבר להבנה המקצועית הנשיות מוסיפה להם אלמנט שאין לגברים ויורד גם הלחץ הסמוי של להוכיח את עצמי מול גבר בנושא "גברי".
21/03/15 17:41
33צפיות
למרבה צערי, יש נשים מסוימות שאימצו להן תוקפנות מחוספסת וקיצרת רוח גברית, ואיתן לא נעים לי ללמוד. פעם הלכתי לחוג הגנה עצמית שהודרך בידי אשה והמשתתפות היו נשים בלבד. המדריכה היתה "גברית"  לא נעימה , התנהגה כמו רב"ט צבאי או מ"כ לא נעים במיוחד.  אז אחרי השיעור הראשון כבר לא באתי.  ממילא לא למדתי כלום אפילו בראשון.
אחרי זה חשבתי על זה
21/03/15 20:13
48צפיות
ומסכימה איתך מאד. היתה לי גם התנסות עם מורה לחוג מסוים של ריקוד ועזבתי פשוט כי פחדתי ממנה... למרות שזה תלוי מה את רוצה להשיג זה היה חוג שהיה אמור להיות לי מהנה אבל אם את רוצה מקצועיות ותוצאות טובות לא אכפת לי שהמורה קשוחה ולא נעימה אם היא באמת מקדמת אותי, לדוגמא בלט ואפילו מאמנת כושר במכון הייתי דווקא מעדיפה מישהי שאני מפחדת ממנה אבל היא גם מקדמת אותי אולי בזכות זה בנוסף לידע.
º
אני אישית לא יכולה ללמוד ממישהי שלא קושרת איתי קשר טוב.
21/03/15 21:21
32צפיות
אני לא רואה בעיה עם כך שזה דברים שנחשבים לגבריים, העניין הוא
הודעה זו מכילה סרטונים
21/03/15 22:04
54צפיות
שגם את מרבית הדברים גבריים מותר לאישה לעשות. זה הרעיון הפמיניסטי האותנטי. אני מאמין שאין שום בעיה עם התיוג של "גברי" או "נשי", גם שמדובר בפעולות וגם שמדובר באישיות, של גבר או אישה. גבר שמתנהג באופן נשי, הוא "גבר נשי", אישה שמתנהגת באופן גברי, היא "אישה גברית", ואישה לא צריכה להיות יותר גברית מגבר בשביל זה, הרבה נשים גבריות, מעדיפות גבר שיותר גברי מהן, כדי לא להיות יותר גבריות מהגבר שבקשר איתן.
 
 
 
לי קשה עם כל סוג של סמכות
22/03/15 11:01
52צפיות
נשית, גברית- זה בכלל לא משנה.
יחד עם זאת- אם הדמות הסמכותית היא נעימה וראציונלית- קל לי איתה יותר.
 
נתקלתי בנשים שהיו סמכותיות לרעה והסמכות שלהן נדחתה על ידי בשאט נפש. וגם גברים כאלו כמובן.
גם לי. אבל אם כבר
22/03/15 13:21
26צפיות
אני מעדיפה סמכות נשית. אין כאן עניין של מה טוב יותר מבחינה אובייקטיבית, סתם העדפה אישית...
22/03/15 15:34
20צפיות
אבל אני רוצה שתהיה נשית באמת: חכמה וטובה.
|*|נפתח פורום גישור|*|
22/03/15 14:29
5צפיות
|שמאל|יש לכם סכסוך משפחתי על ירושה? קלקלתם את היחסים עם השכנים?
כנראה שהליך גישור הוא הפתרון בשבילכם!

היכנסו עכשיו לפורום גישור והעלו את שאלותיכם בנושא:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
מריה אנה (ננרל)מוצארט - כשרון מוסיקלי מבטיח שבוזבז
21/03/15 22:02
27צפיות
בחיבורה הידוע "חדר משלך" מדמיינת וירג'יניה וולף אחות לשייקספיר, ומראה מה רע היה גורלה ואיך נתבזבזה לגמרי בתקופה הפטריארכלית הדכאנית ההיא. אנחנו  יכולות להביא דוגמאות ממשיות לבזבוז ודיכוי של כשרון נשי באירופה הפטריארכלית (על המזרח והיהדות המדכאים יש לדבר בנפרד). אחת מנשים אלו היא ננרל - מריה אנה - מוצרט, אחותו הבכירה של וולפגנג אמדיאוס.
ניסיתי להעלות פה את הלינק מויקיפדיה ואינני מצליחה. מה הבעיה עם הלינקים כאן? הקלדנה בגוגל את שמה ותלמדנה מידע חשוב.
המשפט האחרון שמסכם בויקיפדיה-עצוב
22/03/15 09:11
28צפיות
ציטוט:"חייה התמקדו בבעל שלא אהבה, בילד אחד ששרד בחיים ובקריירה של הוראה בעיר שלא סבלה (זלצבורג שבאוסטריה)."
 
אנסה לשים לינק כדי לבדוק אם באמת זה לא עובד
º
בי הוא מעורר חרון. לא עצב. חרון.
22/03/15 22:24
23צפיות
Flix
עתליה, אופנה שנשים אוהבות

עתליה-בגדים שנשים אוהבות

חנות מקסימה שחושבת על נשים לפרטים הכנסו עכשיו >


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה