לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
זהו פורום פמיניזם. ככזה יש לו הנחות יסוד העומדות בבסיס תפיסת העולם הפמיניסטית. נשים, מתוקף אנושיותן, הן שוות ערך וראויות לכבוד, הגנה, בטחון ותנאי קיום מכובדים. השוני הביולוגי בין המינים אין בו כדי לשלול מזכויות אלה. השוויון החברתי אינו תלוי בזהות ביולוגית. קהל היעד העיקרי של הפורום הינו א/נשים המגדירים/ות עצמם כפמיניסטים/ות, ומטרתו הראשונה במעלה של הפורום הוא בית למידע, דיונים ופעילות תוך-פמיניסטים. המעגל השני כולל א/נשים שאינם מגדירים/ות עצמם/ן כפמיניסטים/ות אך מרגישים/ות חפיפה ניכרת או מעונינים/ות ללמוד יותר על הנושא - ברוכים/ות תהיו. גולשים/ות אשר אינם/ן נמנים/ות על שני המעגלים מוזמנים/ות להשתתף בפורום כל עוד השתתפותם/ן אינה באה על חשבון מטרות הפורום. ברצוננו לחדד נקודה זו - אחת ממטרות הפורום היא לשמור על הפורום כמרחב בטוח לדיון פמיניסטי בבחינת נאה דורש/ת נאה מקיימ/ת. דיון פמיניסטי הינו כזה לא רק כתלות בנושאים העולים (אפשר להעלות כל נושא לדיון שהפמיניזם עוסק או עסק בו באופן שאיננו פמיניסטי) אלא גם באופן בו הם עולים. כך למשל, חשוב לקדם הקשבה לחוויות של נשים וכן חשוב להמנע מנפילה חוזרת לדינמיקה החוזרת על עצמה של "נשים מנסות לשכנע גברים שיש בכלל בעיה" . לשכנע שיש בעיה זה אמנם חשוב, אך מתוך ידיעה שכל מי שמעונינים/ות לשכנע את מי שאינם /ן מחזיקים/ות בנושא מסוים עמדה פמיניסטית יכולים/ות לעשות זאת בכל מקום, מטרת הפורום הזו היא לשמור על מרחב של דיון תוך-פמיניסטי - להקשיב, לברר, לשתף, מקומות שמאפשרים זאת הם לצערינו נדירים. אחד הנדבכים המרכזיים בפמיניזם הוא המודעות למגדר ויחסי הכח המגדריים. אין הכוונה שגברים אינם מוזמנים לכתוב בפורום, נהפוך הוא, גברים פמיניסטים מוזמנים להתחיל ולהמשיך לכתוב בחפץ לב, אבל נרצה בהקשר זה להביא ציטוט באדיבות הגולשת הסנונית הראשונה "אין בכוונתי להחליף את הנשים במאבק שלהן, לחבר עבורן תיאוריות או להכתיב להן קו התנהגות או אסטרטגיה. אם אני פמיניסט, הרי זה מפני שאני משוכנע בצורך לנטוש את המונופול על ההגות, מונופול אשר נפל בחלקי, כגבר, מתוקף 'זכות אלוהית', כביכול" (המשורר המרוקאי עבד אל-לטיף לאבי). הפורום הינו פורום ידידותי למי שעברו תקיפה פיזית ו/או מינית - הזהירו מראש מהימצאות טריגרים אפשריים. הרחבת המודעות, העלאת התודעה, רכישת ידע בנושאי פמיניזם והפיכתו לכלי שימושי בחיי היום-יום, חתירה לקידום ושיפור במצבן של נשים, כל אלה נגד עינינו: למען עצמנו והדורות הבאים. ברוכ/ה הבא/ה!

כתיבה בפורום כפופה לתקנון הפורום וכן לתקנון תפוז.
תקנון הפורום:
המשך...
הודעה חדשה

אני חדש כאן, ובתור גבר שבעד שוויון, רציתי לעלות לדיון..
01/02/15 11:42
26צפיות
את אחד הדברים שמפריעים לשיוויון בין גברים לנשים והוא "אמהות"! 
אני רואה יותר מדי אמהות שמחנכות את בנותיהן לחינוך מגדרי וכך את בניהם. למעשה בעצם אותן אמהות יוצרות את ה"אגו" הגברי שלא מקבל את זה שגם נשים טובות כמוהו. הרי בסופו של דבר איזה אדם רוצה לאבד את "כיסה העליונות שלו"?
 
נכון.
01/02/15 12:54
22צפיות
אחת המטלות הגדולות של הפמיניזם היא לדעתי לחנך את הנשים עצמן, ועוד לפני שהן מחליטות להיות לאמהות.
וכן לחנך את האמהות.
עַצבי את האמהות - ועיצַבת את העולם.
בנוסף זה יוצר תלות של נשים בגברים.
01/02/15 16:39
2צפיות
בכך שלא משנה כמה אישה תהיה טובה היא בעצמה תרצה שהגבר שלה יהיה יותר טוב. עם עם מפתחת שרירים, היא תרצה שהגבר שלה יהיה עם יותר שרירים. עם היא חכמה, היא תרצה שבעלה יהיה יותר חכם. אם היא גבוהה היא תרצה שהגבר יהיה יותר גבוה.  כך שהנשים בעצמן יוצרות תלותיות במקום ליצור לעצמן מקום שהן יכולות להוביל או לכל הפחות להיות שוות ולא מובלות. אמנם כמובן שיש כאלו שלא נמצאות בקטגוריה אך הן מיעוט.
 
קשה לי לראות איך נשים חכמות במקום להאמין ביכולת שלהן להוביל בבית, בסופו של דבר מוותרות על הכישרונות שלהן בכדי להיות כנועות לבעל או לבן הזוג. 
טוב זה קצת פסיכי אבל אני רוצה לשתף בכל זאת
31/01/15 12:30
105צפיות
אני אמנם גבר סטרייט לכל דבר,אני לא אנס לא פדופיל לא מטריד נשים,ואין לי מחשבות כאלו,אבל החלטתי שאני רוצה לעבור סירוס פיזי(כריתת אשכיים)
לדעתי יש בזה המון יתרונות(ואני משוכנע שחלק מכן לגמרי לא מסכימות אני מכבד את דעתכן ויודע מאיפה זה נובע אבל חושב אחרת)
 
רשימת יתרונות מצומצמת:
1)לא תהיה לי משיכה לנשים(אני לא ארגיש צורך לחיות עם בת זוג)
2)סיכוי מופחת למחלות לב ,סרטן המעי הגס וכו' 
3)תוחלת חיים ארוכה יותר
4)אני לא אגרר לקטטות עם גברים אחרים בגלל אגו מטומטם.
5)פחות אימפולסיביות והפרעות קשב.
6)פחות שיעור על הגוף. :)
 
ועוד המון סיבות אחרות שאני יודע ואני מאמין שרובכן לא העלתן על דעתכן.
 
הבעיה היא שזה מאוד  לא פשוט עד כדי בלתי אפשרי, פשוט כי לא מאשרים כזה טיפול אלא במקרים מאוד חריגים והם עברייני מין,או לאנשים שרוצים לשנות את מינם ,ואני לא רוצה לשנות את המין.
כל הבעיות שציינת
31/01/15 12:59
58צפיות
אפשר לטפל באמצעים אחרים כמו שליטה עצמית לייזר וכד. אף אחד לא מבטיח שתחיה יותר או שיהיו לך בעיות בריאותיות אם לא תעשה את זה. בקיצור זה נשמע אגרסיבי ואימפולסיבי. בגלל בדידות לא הולכים לעשות כריתת אשכים.
כמו שאמרתי יש עוד המון סיבות אחרות.
31/01/15 13:09
54צפיות
לא ציינתי את כל הסיבות,וזה לא קשור לבדידות בהכרח,גם אם משהי תרצה להיות בת זוג שלי,ואני ארצה אותה באותה מידה,עדין מפריע לי שיש לי בכלל משיכה, בעייני זה דחף פרימטיבי שנועד לשרת את הישרדות המין("המין" אני מתכוון לבני אדם = נשים+גברים) על ידי ריבוי צאצאים,ולא הישרדותו של האדם הפרטי  או טובתו האישית.
אם זה מה שאתה רוצה אז לך על זה, ככה תוכל להיות כמו Varys
31/01/15 16:29
51צפיות
לא תהיה צריך אף אחת יותר, לא תרגיש דחף מיני יותר ותוכל להשקיע את כל זמנך היקר בדברים אחרים. 
 
 
 
º
זה החלום שלי לא לרצות אף אחת
31/01/15 16:35
17צפיות
מה עם האפשרות שכן תרצה מישהי והיא גם תרצה אותך.
31/01/15 23:03
22צפיות
יש סיבה שאתה חושב שזאת אפשרות גרועה יותר?
º
חלילה. רוצה חיים ארוכים ושקטים? לך להיות נזיר בודהיסטי.
31/01/15 15:01
22צפיות
הבעיה שכבר לא תוכל להיות קסטרטו, אבל עדיין תוכל להיות סריס
31/01/15 16:51
43צפיות
"קַסְטְרָטוֹ הוא זמר עם קול התואם קולות נשיים כמו קול הסופרן או מצו סופרן המופקים כתוצאה מסירוס או מצב הורמונלי חריג שלא מאפשר לזמר להגיע לבגרות מינית."
 
"באיטליה החלו להעסיק זמרי פלסטו (טכניקת שירה ייחודית שנותנת קול גבוה ומלאכותי) מפני שהיו רגילים לשיר במנעד הסופרן הגבוה, אך זמרי הפלסטו היו מוגבלים בגמישותם ובמנעדם. כל אלו הביאו לרעיון הקסטרטי. זמרי הקסטרטי היו מסורסים לפני שהגיעו לבגרותם המינית וקולם היה נעשה עמוק יותר, על מנת לשמר את מנעד קולם הגבוה. לילדים שסורסו נשארו קולות גבוהים כקולות אישה שאפשרו להם לשיר בכנסיות ואופרות. אחת המקהלות הקסטרטי הגדולות ביותר הייתה המקהלה ששרה בקפלה הסיסטינית שבקריית הוותיקן."
 
 
"בסין העתיקה סירוס היווה צורת ענישה (עד לימי שושלת סוי) וכן אמצעי לקבלת משרה בשירות הקיסר. הסריסים לא איימו מבחינה פוליטית כי לא היו להם ילדים שהיו יכולים למנות לתפקידים וכך נמנעה תחרות. בשלהי שושלת מינג היו כ-70,000 סריסים בארמון הקיסר. חלק מן הסריסים החזיקו במשרות רבות השפעה. משרת סריס בארמון הקיסר נעשה כה נחשקת עד שהוטל איסור חוקי על סירוס עצמי. בשנת 1912, אז הופסקה העסקתם, ירד מספר הסריסים בשרות הקיסר ל-470. הצידוק שניתן להעסקת סריסים כפקידי ממשל רמי מעלה היה כי עקב חוסר יכולתם להביא צאצאים, הם לא יתפתו לתפוס את השלטון ולהתחיל שושלת משלהם. אף בוייטנאם התקיימה מערכת סריסים דומה."
 
 
"המנהג של שימוש בסריסים היה רווח בעולם העתיק באימפריות של פרס וסין העתיקה ובתקופה מאוחרת יותר גם בהרמונותיו של הסולטאן הטורקי. שומרי הרמון בארמונות מלכים סורסו כדי למנוע מהם לשכב עם נשות ההרמון, ואף שימשו בתפקידים שונים מטעם השלטון."
 
º
אני לא מחפש לשנות את הקול :)
31/01/15 17:01
15צפיות
אבל אתה כן רוצה שיהיה לך פחות שיער גוף, אז למה לא קול נשי?
31/01/15 17:20
47צפיות
בכל אופן אם אתה רציני בנושא, הדרך הלגיטימית היחידה שתוכל לקבל אישור לסירוס זה אם תטען שאתה רוצה לעבור ניתוח לשינוי מין, אבל במקום לעבור ניתוח מלא, אתה תשתתף רק בחלק ההתחלתי של הסירוס ואחר כך תעזוב, חוץ מזה זה גם אפשרי לסרס את עצמך, למרות שזה קשה יותר. בימנו אפילו עברייני מין לא מסורסים פיזית, במיוחד שלא בחברה המערבית, משום שזה נחשב לעונש אכזרי ובלתי הפיך, כמעט כמו עונשי מוות, מה שכן יש אפשרות של סירוס כימי, שיכול להביא לאפקט דומה יחסית, שאפשרי להפסיק אותו בכל עת.
 
"סירוס כימי מתבצע על ידי הזרקת הורמון המין הנשי אסטרוגן או מתן תרופות אנטי אנדרוגניות. פעילות זו גורמת לשינוי הריכוז היחסי של הורמונים גבריים ונשיים בגופו של הגבר, כולל ירידה בדחף המיני ובמאפיינים המיניים המשניים שלו. בין היתר תרופות אלו גורמות לירידה בשיעור הגוף ולצמצום ההתקרחות, לעליה בגובה הקול, לשינוי פיזור השומן בגוף (פחות בכרס ויותר בישבן ובחזה, עד כדי הצמחת שדיים) ועוד. קיימים ממצאים לפיהם סירוס כימי מקטין את הסיכוי להתקף לב, אולם נראה שלסירוס כימי השפעה שלילית על צפיפות העצמות, בעיה שלאחרונה נראה כי נפתרה. במדינות מסוימות סירוס כימי מוטל על אנסים ועברייני מין כחלק מהענישה או כאמצעי טיפולי למניעת השנות העבירה."
 
 
"חקלאי קתולי בן 40 מקולומביה ספג סירוב אחרי סירוב מאשתו שלא רצתה לקיים עמו יחסי מין. כדי לא לבגוד בה - ואולי גם להעניש אותה - הוא החליט לעבור סירוס מלא שימנע ממנו לחפש שותפות אחרות לשכב איתן. "את הטכניקה למדתי מהחיות בחווה: צריך להפעיל לחץ חזק על האשכים ואז להסיר אותם בכח"."
 
 
הבעיה שאין לי ביצים לכרות לעצמי את הביצים.(פרדוקס קטן)
31/01/15 17:37
33צפיות
צריך להיות ממש אמיץ כדי לעשות את זה לבד ללא התערבות כירורגית.
רגע אני רוצה לוודא שהבנתי נכון
31/01/15 17:52
39צפיות
יש חיות אחרות בטבע שמסרסות את עצמן במודע??
לא אין חיות כאלה, אבל סירוס ועיקור של חיות זה דבר יחסית נפוץ
31/01/15 18:14
25צפיות
"A gelding is a castrated horse or other equine such as a donkey or a mule. Castration, and the elimination of hormonally driven behavior associated with astallion, allows a male horse to be calmer and better-behaved, making the animal quieter, gentler and potentially more suitable as an everyday working animal. As a verb, "gelding" or "to geld" refers to the castration procedure itself."
 
"The Scythians are thought to have been the first people to geld their horses. They valued geldings as war horses because they were quiet, lacked mating urges, were less prone to call out to other horses, were easier to keep in groups, and were less likely to fight with one another."
 
לא ברור לי איך הגעת ליתרונות האלו
31/01/15 17:42
37צפיות
איך הגעת לזה שיש לך סיכוי מופחת למחלות לב למשל?
 
גם לא ברור לי שלא תהיה לך משיכה לנשים,וגם בלי אשכים דבר לא מונע ממך לחשוב על יחסי מין עם נשים או לחילופין על נגיעה בנשים(שלא צריך לשם כך אשכים).
אני סבור שזה כן יוריד לו לחלוטין את המשיכה לנשים וליחסי מין
הודעה זו מכילה תמונות
31/01/15 17:52
57צפיות
אם לא יהיה לו אשכים זה יוריד לו בצורה דרסטית את רמת הטסטוסטרון, ועל כן זה גם יוריד לו בצורה דרסטית את הדחף המיני והמשיכה המינית. במלא לא יהיה לו יותר את היכולת לקיים יחסי מין, ולכן לא תהיה לו סיבה לרצות את זה יותר. אפילו הזומבים הצמודים של מישון הפסיקו לרצות לנשוך ולשרוט אחרי שכבר לא היה להם לסת וזרועות.
 
"טסטוסטרון (באנגלית: Testosterone) הוא הורמון המין הזכרי העיקרי. הוא מיוצר בכמויות גבוהות אצל הגבר באשכים, בהשפעת ההורמון LH המיוצר בבלוטת יותרת המוח, ואצל האישה, בכמויות קטנות, בשחלות. לטסטוסטרון תפקיד מפתח בדחף המיני, הן אצל הגבר והן אצל האישה."
 
מצחיק אותי שרוב המוחלט של האנשים תופס את הסירוס כעונש מוות.
31/01/15 18:01
54צפיות
אני רואה בזה דווקא מתנה. 
זה משום שזה לצמיתות, אבל לפעמים זה גם יכול להציל ממוות
31/01/15 20:00
25צפיות
"Well, the young couple had sex. You know what this means — they are doomed."
 
"Shows where lots of people die tend to have a strange conservatism about who gets killed. If anyone engages in nonmarital sex, especially unprotected and/or with someone they don't really know, you should probably consider them to have a crosshair on their back, even if the killer is choosing their victims totally at random. Fanservice Extras are particularly vulnerable to this trope."
 
"Very common in slasher movies, such as the Friday the 13th and A Nightmare on Elm Street series. This could be a metaphor for the then-new AIDS scare, or for STDs in general, although according to one of the makers of A Nightmare on Elm Street, it was simply because he thought that people having sex will forget about everything else and be especially vulnerable to serial killers. Which wouldn't be an Ass Pull if they only died during sex, but when they're prone to it after..."
 
עדיין משיכה לנשים יכולה להיות גם רצון לגעת באישה
31/01/15 19:38
27צפיות
ואני בכלל לא בטוח שזה יגרום לו לא לחשוב על מגע עם אישה.
סירוס יהפוך אותו ליותר א-מיני אפילו בהשוואה לא-מיני או נזיר
הודעה זו מכילה סרטונים
31/01/15 21:40
35צפיות
סביר להניח שלא יהיה לו עניין בנשים לחלוטין, אפילו לא במגע איתן, האם זכור לך תקופה שהייתה ילד או שלא היה לך חשק מיני ומשיכה כמבוגר? עכשיו תתאר לך אם זה תחושה שהייתה מלווה אותך לתמיד, ולא רק בתקופה מסוימת בחייך. לאדם מיני יכול להיות קושי להבין איך זה לאבד עניין לחלוטין בקשרים אינטימים, אבל זה דבר אפשרי. חוץ מזה אפילו אם היה נשאר לו רצון כלשהו, סביר להניח שהוא היה מאוד נמוך עד לא קיים, לטוב ולרע, הוא כבר בטוח לא יטריד אף אחת, למרות שלטענתו הוא לא מטריד גם ככה, אבל הוא גם לא יהיה מעוניין בקשר אינטימי לחלוטין, אפילו בקשר חוקי, וסביר להניח שבסופו של דבר גם האישה תבין שזה קשר חסר סיכוי, אלא אם כן היא מחפשת מישהו שיהיה רק ידיד שלה, ואפילו בזה לא בטוח שהוא יהיה מעוניין. ההשפעה של סירוס כבר הוכחה כבר גם על בעלי חיים וגם על בני אדם, זה שמישהו מסורס יהיה מעוניין באישה זה מיתוס, שהמציאו אנשים שקשה להם לתאר לעצמם שאדם יכול להיות חסר משיכה וחשק מיני לחלוטין, אני מתאר לעצמי שעניין שלו בנשים, יהיה כמו "העניין" של Wesker כלפי Excella.
כנראה שבכל דבר אפשר למצוא יתרונות
31/01/15 21:22
47צפיות
השאלה האם זה באמת מצדיק את המעשה הרדיקלי? לדעתי אתה פשוט צוחק עלינו, אבל בהנחה שלא, אני לא מבינה איך אנחנו יכולים לעזור לך פה? הרי זה לא פורום שמתמחה בסירוסים
אני ממש לא צוחק!!!
31/01/15 21:38
66צפיות
אני רציני לגמרי!!!
אני לא מאמינה לך
31/01/15 21:48
37צפיות
אם היית רציני היית אומר למה בחרת לשתף דווקא כאן
יכול להיות שמשום שאלו נושאים שמדברים עליהם בפורום הזה הרבה?
31/01/15 21:58
33צפיות
אומנם בדרך כלל מדובר בסירוס אלים בכפייה, ולא בכזה שבא מרצונו החופשי של הגבר, כמו בנושא הזה.
 
כי הרגשתי צורך לשתף וידעתי שזה מבין המקומות הבודדים שלא
31/01/15 22:13
39צפיות
ישפטו אותי על זה,כמובן שיש עוד פורומים כמו "טרנסג'נדרים" וכו' אבל אני לא טרנסג'נדר ,ואני חושב שזה גם קשור לפמיניזם,בגלל שהרבה פמינסטיות בעד לסרס עברייני מין,ואני לא עבריין מין,ובכל זאת רוצה לעבור סירוס. אני מבין שאני לא ממש תורם לשיח הפמינסטי,אני לא מתיימר לתרום,אני רואה שאתן עושות את זה יותר טוב ממני,כי הנושא קרוב אליכן יותר בשל העובדה שאותי גברים לא מטרידים ברחוב ולא מנסים להקטין אותי כמו שהם מקטינים אתכן אני פחות סובל מפטרנות  ,אבל אני בכל זאת יכול להבין נשים,ובמקרים רבים אני מבין אותן ואת תסכולן מהחברה הגברית,והיחס כלפיהן,אם כי אני מאמין שיש נשים שרגישות לכך בעוצמה  יותר חזקה ויש שפחות,כנראה בגלל מודעות שונה.
 
זאת נשמעת סיבה הגיונית לדעתי, אבל מה לגבי ההצעה של פנתרית?
31/01/15 22:34
35צפיות
האם האופציה של להיות נזיר בודהיסטי או נזיר נוצרי יכולה להיות אלטרנטיבה טובה לסירוס עבורך?
לא כל כך מפני שאני תמיד מעדיף את הדרך הקלה
31/01/15 22:42
53צפיות
סירוס היא דרך קלה,ומהירה שעובדת ב100% ולצמיתות .
 
הבעיה היא שגם אם היו מאשרים לי סירוס,כל הקרובים אלי היו מזועזעים עד עמקי נשמתם מהמעשה,ובגלל זה אני מצטער שאין לי סרטן באשכיים,אז לפחות היה יכולה להיות לי סיבה לגיטימית לעשות את זה,ואף אחד לא היה שופט אותי על זה ובטוח היו מאשרים לי כריתת אשכיים בגלל שאז מדובר בהצלת חיים.
בעולם שלנו הנפש פחות חשובה מהגוף.
אז שים את האשכים במיקרו
01/02/15 15:41
13צפיות
גם קל וגם עובד ב 100%
חחחחח מטר
01/02/15 16:02
16צפיות
טוב שלא אמרת לשים בבלנדר וללחוץ ON.
 
מצטער שאני צריך להגיד את זה.
01/02/15 00:07
48צפיות
הי טרול קודם כול מה זה קשור לפמניזם.
ותפסיקו להאכיל אותו אין שום הגיון במה שהוא אומר, בין הסיבות הטפשיות לבין השיתןף שלו פה.
היתי שמח להסביר למה אבל זה רק ישעשע אותו.
אם אינך יכול לנמק
01/02/15 12:02
33צפיות
את טענותיך עדיף לא להשתלח. יכול להיות שהבחור סובל באמת וזו לא דרך להתייחס אל מישהו במצוקה. אני מצטערת ששוב אני נאלצת לאיים, אבל שפה כזו לא תהיה מקובלת כאן בפורום. להבא הודעות מן הסוג הזה יימחקו מיד
º
01/02/15 13:31
1צפיות
אני חושבת די לאט, ואני אדם לא פעיל. מעניין אם.....
28/01/15 18:18
105צפיות
זה נובע באיזה מקום מהיותי בת, או שזו תוצאה של הימנעות מחברה כל חיי, וחיים לבד כרגע. וייתכן גם דיכוי הורי בילדות.
מה הקשר בין חשיבה אטית למגדר??
31/01/15 14:54
52צפיות
לדעתי את חושבת מאוד מהר.
עיינתי הרבה בהיסטוריית ההודעות שלך
31/01/15 18:52
44צפיות
ואני חייב לומר,למרות שחלק גדול מהתגובות שלך היו לי ממש קשות לעיכול,את יצירתית ומקורית בטירוף ,טרם פגשתי אדם יצירתי כמוך
שאפוו!!! 
(לא נאמר בציניות)
אפרופו יצירתיות
31/01/15 19:14
41צפיות
אני מתרשמת שהשנאה העצמית שלך, כך אני קולטת אותך, השנאה לזיכריותך, לזיכריות בכלל, נובעת אולי מכך שאמא שלך היתה עוינת את הזיכריות (אע"פי שהתחתנה עם גבר). כך אני סבורה. ובאופן הזה נפתחת לעוינות של נשים (כנראה לא מעטות) לגבריות.  אם התרשמתי נכון, אתה באופן עמוק מעריך את הדמות הנשית.
די הזדעזעתי מהמסקנה הקיצונית שלך (והקיצוניות הזו, והנכונות לפעול, היא תכונה גברית מובהקת!), לכרות את האשכים. עפ"י תפיסתי העמוקה, לא פוגעים בגוף. הגוף הוא מקדש. והוא גם תמים, הוא לא אשם אף פעם. בעולם האדם שלנו, מחשבות מעוותות, הן האשמות ברוע שבעולם, בכיעור, בכל עיוות. 
אז כריתת אשכים היא מעשה קשה וקיצוני הראוי (לתפיסתי) לגבי אנסים. האמת, אני גם מאמינה בעונש מוות לאנס.
במקרה שלך, אדם נורמטיוי הפנים שנאה למין שלו, ואני רואה זאת כטרגדיה.
ברצוני לאחל לך אושר, כל טוב. אם אתה רוצה ליישם חיים של אל-מיניות ושל עידון גופני ונפשי, רוח האדם שבך בהחלט מסוגלת לתת לך זאת. אין צורך לפגוע בגוף , ועוד כ"כ קשה. חס ושלום. כפי שכתבתי לך, נזירות, בעיקר נזירות בודהיסטית, היא דרך מצוינת לחיים כאלה. אשמח מאד לקרוא את תגובתך להצעה זו. אנא לא תגובה מיידית, "מהשרוול". ואם אתה רוצה, אשמח בכלל להתכתב איתך.
מאחלת לך , שוב, אושר ורווחה.
את צודקת בעניין השנאה העצמית שלי.ולזכריותי
31/01/15 20:03
49צפיות
אמא שלי אמנם לא שונאת זכרים,השנאה שלי נובעת בין היתר מכך שאני מרגיש סוג של ניגוד,במילים אחרות אני מרגיש חוסר טבעיות עם השינויים ההורמונלים כתוצאה מהטסטוסטרון,כמו למשל הקול העמוק,אני אדם עם אופי מאוד עדין שלא מסוגל לפגוע בזבוב והאקט המיני שבו הזכר מקיים יחסי מין עם האשה נראה  רחוק ממני ולא טבעי,אני לא מסוגל ולא רוצה לעשות את זה. 
אני בכלל נראה מוזר יש לי בייבי פייס עם שיער פרוע וגוף שנראה כמו מקל  למרות שאני במשקל תקין (בעיקר בגלל עצמות צרות ודקות )  הקול שלי בכלל לא תואם את שאר המאפיינים שלי,אבל הקול זה הדבר היחידי שאי אפשר לשנות,גם באמצעות סירוס,בכל מקרה אני נחוש בדעתי לעשות סירוס אני רק לא יודע איך.
יצא לי להכיר מספר נשים בעלות חשיבה שמקבילה לשלך לגבי עצמן
31/01/15 22:26
27צפיות
זאת אומרת נשים אשר שונאות את זה שהן נשים, בנוסף לשנאת הגבריות שלך, יש לך גם השקפת עולם אנטיסקסואלית לחלוטין, לדעתי פנתרית יכולה לעזור לך לשנות את החשיבה הזאת, עם הגישה ההפוכה שלה כלפי מיניות. אם למשל אתה מרגיש לא בסדר עם מה "שגבר עושה לאישה" במין, ואני יכול להבין את קו המחשבה הזה, מה אם תחשוב על זה בכוון ההפוך, למשל בתנוחת האישה למעלה, האם גם במקרה כזה זה עדיין נראה כל כך רע בעניך? אתה גם בטוח שלא תתחרט אם תעבור סירוס? שהרי זה לצמיתות.
קראתי על כמה וכמה זכרים שהרגישו כך, וגם פגשתי אחד כזה
31/01/15 23:59
41צפיות
ואכן, הם פועלים עפ"י המסקנה, מסרסים את עצמם ו/או מזריקים את ההורמון הנשי אסטרוגן.
אני מציעה שלא תפעל בכיוון (מסקנות קיצוניות ופעולה הן תמיד התנהגות זיכרית טיפוסית, ואתה הלא מבין שיש בזיכריות הרבה שליליות).
אני מבינה שלהתחיל לנסוע לטיבט נניח או להודו ולחפש מנזר בודהיסטי זה קשה. מה עם נסיון  להכיר את הכמורה הנוצרית בארץ? לפחות לנסות להתקרב לעולם זה. לקבל מהם השפעה,  תמיכה רוחנית, אף אם לא תיהפך לנזיר נוצרי.
פנתרית, ראיתי פעם סרט דוקומנטרי על גבר אמרקיאי מבוגר.
01/02/15 12:53
30צפיות
שסירס את עצמו, וואו זה היה מפחיד, אם זכור לי נכון הוא ביצע את זה עם פטיש ועוד כמה כלים....
הסיבה שלטענתו עשה זאת היא שלא יכל לסבול את ההתמכרות לצפיה בפורנו ואוננות.
בהמשך הסרט הוא מספר לאחותו על המעשה והיא מקבלת את זה בלי לשפוט ועם הרבה אמפתיה.
את צודקת זו בהחלט התנהגות זכרית טיפוסית.
01/02/15 14:24
36צפיות
אבל המזל הוא שאם אני אעשה את זה ,זו תהיה ההתנהגות הזכרית הטיפוסית האחרונה שלי.
נתקלתי באכזריות נפשית של נשים כלפי נשים (כלפיי),
28/01/15 21:51
126צפיות
שהייה בחברת  לסביות למשל היוותה את החוויות החברתיות הכי גרועות שלי, וכמוכן נוכחתי שכאשר יש זכרים בסביבה, נשים נוהגות זו בזו כמו חיות טרף. הקינאה מטריפה עליהן את דעתן.
גם גברים אכזריים כלפי גברים, אנשים בעייתים יש משני המינים
29/01/15 00:00
101צפיות
לנשים דווקא יש פחות מחסום מוסרי כאשר מדובר בנשים אחרות, זה גם נחשב ליותר הוגן, משום ששניהן נשים. 
 
"An unspoken version of Wouldn't Hit a Girl, when there's a team with one Action Girl, and there's one female opponent among several men, the two will always take care of each other. She might take out one of the guys, too, but the men will keep to themselves. It's not universal enough to list aversions, but it's definitely noticeable."
 
"Essentially, when the Hero needs to fight a girl, he must get a Pinch Hitter to take his spot. Sometimes the Hero's girlfriend gets this as her role. Often the job of The Chick in the Five-Man Band is to smack the supervillainess around, essentially becoming the team's Designated Hitter for all female villains."
 
 
שמתי לב שיש לך חיבה ל-tvtropes
29/01/15 01:07
107צפיות
אני מקווה שאתה מודע לכך שהחיים זה לא טלוויזיה, וקישור ל-tvtropes זו לא דרך טובה להציג תימוכין.
 
º
29/01/15 01:15
7צפיות
כפי שאמר בעבר ויליאם שייקספיר, "החיים הם במה ואנחנו שחקנים"
29/01/15 17:00
58צפיות
חוץ מזה אני רואה שאתה אוהב "לבקר" דברים שאתה לא טורח להכיר מספיק לפני זה, משום שבTV Tropes יש גם ערכים עם Tropes אשר לא ראליסטים לחלוטין, ובהרבה מהמקרים הם גם מציינים את זה, בצורה הומוריסטית או רצינית. יש שם אפילו ערכים שנקראים Real Life וTruth in Television, כאשר מדברים על אם יש בזה מידה של ריאליזם או האם זה קיים במציאות, וכן אני אוהב תאתר הזה, משום שיש בו הרבה נושאים שמדברים עליהם בצורה ישירה וטובה. מי שרוצה לזלזל במקורות, יכול לעשות את זה אפילו עם ויקיפדיה וכתבות, למעשה כמעט בכל סימוכין יכולים לפקפק, אפילו כאלה שמבוססים על כל מיני "נתונים" מופרחים, שמנסים לשכנע אותנו כאילו רצח או אונס הם דברים שקורים לרוב האנשים ולא למיעוט מהאנשים, אבל כמובן מדובר בנתונים שקל מאוד לנפח, במיוחד אצל אנשים קיצונים והזויים, למשל כאשר מנסים לשייך כל מקרה של אלימות לרצח, וכל מקרה של הטרדה לאונס, או יותר מזה, כמעט כל מקרה של מין לאונס. אני מעדיף לסמוך על המקורות שלי, ועל היגיון אישי, מאשר על פרובוקציות ומקורות לא אובייקטיבים, אשר מציגים את עצמם כאמינים.
 
"In some settings, it is taken as a given not only that All Men Are Perverts who think about sex constantly, but that the average man will immediately attempt to force himself upon any woman who isn't sufficiently protected. Simply not raping a woman is therefore in itself a sign that a man is a pure and noble hero."
 
"Particularly common in Low Fantasy settings whose writers are trying too hard to avert Politically Correct History or Anvilicious Straw Feminist works. Also often goes hand-in-hand with a Sweet Polly Oliver heroine, as this is the only way a woman can leave her home in one of these stories without being set upon. Strangely, men are rarely seen as targets for this rampaging rape culture, except in prison movies where it's likely to be used as comic relief."
 
"See also I'm a Man, I Can't Help It. Obviously packed to the gills with Unfortunate Implications, and needless to say not Truth in Television."
 
 
"When only the Bad Guys suffer from A-Team Firing. Also called The Principle of Evil Marksmanship. The good guys (the non-Red Shirt ones, at least - and sometimes even them, too) can stand in the middle of the firefight and never get hit, and can pick off any bad guy with even the most casually-aimed shot while the bad guys seem unable to hit the broad side of a barn."
 
"This is a degree of Truth in Television, as by far most shots fired in firefights or combat are misses. Some sources report that in WWII, the average soldier needed to fire two hundred rounds for every hit scored on an enemy; numerous other examples are mentioned in the Real Life section of this page. So the fictional bad guys don't actually suffer from unrealistic inaccuracy; rather, the heroes's fictional performance would count as Improbable Aiming Skills in real life."
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
º
חחח
31/01/15 10:18
9צפיות
חברות וחברים
30/01/15 20:09
62צפיות
אני שוב נאלצת למחוק תגובות פוגעניות שלא מכבדות את המקום.
 
בבקשה להימנע מקללות וביטויי אלימות אחרים כלפי הכותבים.
 
תודה
לפני שנים רבות יצא לי לעבוד צמוד ושעות רבות ביום
01/02/15 04:04
23צפיות
עם נשים לסביות ואכן התברר לי שלפעמים הן  הרבה יותר גסות בוטות ואכזריות מאשר גברים.
 
נשים יודעות להתמודד עם משברים
29/01/15 19:40
57צפיות
נשים שמתמודדות בהצלחה עם משברים מכל הסוגים לא זוכות להכרה (בקיום הדבר) שלא נדבר על הערכה.
 
העיקר כשגברים בוכים זה מראה על 'חוזק'.
קצת קשה לי להחליט מה לחשוב על זה (פרשת ניסים מור)
29/01/15 08:44
74צפיות
מצד אחד, כל הכבוד לדנינו, שהחליט, בניגוד ל"נורמות" המקולקלות הנהוגות לדחות את בקשת ה"פרישה" של מור ולפטר אותו, ולאחר מכן לצאת למצלמות ולהכות על חטא. מדובר בצעד חד משמעי ואפילו יתכן והרתעתי, במקום לתת למור "לפרוש" ולהסתפק בהודעה לאקונית של דובר המשטרה על "חשדות שנבדקים" ועל הקצין ש"יפעל להוכחת חפותו"
 
מצד שני- האם יתכן שדנינו או פיקודיו לא ידעו ולא שמעו דבר במשך שנים? האיש היה 35 שנים במשטרה ולפי העדויות היה מטריד סידרתי- האם יתכן שכל המעורבים ידעו וטייחו? האם יתכן שדנינו שילם "מס שפתיים" מכיוון שהפרשה התפוצצה- אבל חוץ מזה עולם כמנהגו (המעוות) נוהג?
מכל זווית
29/01/15 16:04
39צפיות
זה מעוות ולא בסדר. נשאר רק להצטער שזה לקח כל כך הרבה שנים להביא את הפרשות לאור.
כתבה חשובה מאד ב"הארץ" היום.
27/01/15 00:43
100צפיות
על אי מינוי של שוטרות-ניצבות במשטרה. שוביניזם מהיסוד במשטרה. ומכאן החוצפה וההטרדות.
לא מצליחה להעלות את הלינק. מציעה לכן (ולכם) לפתוח היום את אתר "הארץ".
הקישור
27/01/15 08:57
59צפיות
 
לדעתי הקטע הכי מעצבן בכתבה הוא לא דווקא מספר הניצבות (כי ניצבת אחת  שתשמש עלה תאנה לא תשנה את מצב הנשים במשטרה ) אלא שקצין שהודה (!!) בהטרדה מינית של שוטרות שהיו יכולות להיות הבנות שלו ממשיך לשרת ואף קודם בתפקידו. מרתיח.
קשה להאמין
27/01/15 14:55
63צפיות
שזו מציאות שכולנו התרגלנו לחיות בה...
יש כאלו שלא התרגלו
29/01/15 08:46
25צפיות
או לפחות- מנסים לשנות את ה"הרגל"
 
לא?
אני מקווה
29/01/15 13:17
27צפיות
למרות שהרגלים זה לא דבר שקל כל כך לשנות
בנות, אנחנו כותבות פה, בדם לבנו, בפורום פמיניזם, אבל
28/01/15 19:47
130צפיות
מה אנחנו עושות חוץ מזה כדי לקדם את זכויות האשה, כדי למנוע אונס ורצח נשים, וכדי להעניש אנסים עונש מתאים?
הנה עתה קראתי ברשת על פסיכופת , יצור נאצי, שאנס את אמו (מספר פעמים אגב, וגם איים עליה שיביא גברים לאנוס אותה). לדעתי יש לתלות אותו למוות ולשרוף את גופתו. האם אתן (או אני....) יכולות להביא לתוצאה הזו?
שתדלנות
29/01/15 08:24
42צפיות
נראה שהערוץ היחידי שיכול לסייע בהקשר הזה הוא הערוץ החוקי. במידה ותהיה שדולה פמיניסטית מספיק גדולה שתצליח להכניס לוביסטים לכנסת, נוכל לראות שינויי חקיקה רצויים בענישה כלפי נשים, בענישה כנגד אפליה וכן הלאה.
 
כמובן שאין שום סיכוי לקדם חוק שיש לתלות למוות ולשרוף אנסים, אבל אם פמיניסטים פרגמטיים יציגו משנה סדורה ויצליחו לשכנע מספיק גורמים בכנסת להחמרה סבירה של הענישה - שינוי החקיקה יהיה בהישג יד
בנות, האם כולנו יחד, במאמץ חד פעמי, יכולות להביא לקמפיין
29/01/15 08:52
62צפיות
ציבורי למען תלייתו עד מוות ושריפת גופתו של אנס אמו שמעשיו פורסמו עתה בתקשורת?
º
תיאורי אלימות מעלי
29/01/15 13:24
26צפיות
חמישה מיתוסים על אונס
62תגובות
25/01/15 21:13
220צפיות

(המשך...)
לימור נחמיאס, "הארץ"
27/01/15 10:54
49צפיות

בשלוש דרכים משמר אקט האונס את המשילות הגברית:
האחת — בעצם התרחשותו. האקט מאשש לאנס ולנאנסת את מעמדם כשולט ונשלט, ומאותת על "הסכם שלום" בין־גברי: אני ואתה לא נלחמים זה בזה, אלא נהנים לפי התור מהשלל, וכך מייצבים את הקואליציה לשימור משילותנו.
השנייה — בידיעה על זמינותו. גם מבלי שיתבצע, מצליחה היתכנותו של האונס לגרום לאשה להתנהג באופן זהיר ומכווץ, פוסעת בשדה מוקשים של תקיפות מיניות, מודעת לאסון שעלול להתרגש עליה בכל מקום ובכל זמן ולשנות את חייה.
אבל הדרך השלישית היא המתוחכמת והאכזרית מכולן: כדי לבקש סעד וצדק לאחר תקיפה מינית נאלצת קורבן התקיפה לפנות אל המנגנונים המטפלים בתלונות מסוג זה, ובכך להתמסר ל"טקס אונס" נוסף, חוקי הפעם. המשטרה ובתי המשפט הם מנגנונים גבריים, שהוקמו על ידי גברים בעבור גברים. הם לא מותאמים לשימושן של נשים שהותקפו מינית. אוכלוסיית הנשים לא מקבלת מענה מהגופים והמוסדות, למרות שהיא מממנת אותם במסיה על מנת שיטפלו בה בעת צרה. כתוצאה מכך, יותר מ–80% מהנשים המותקפות מינית לא מגישות תלונה, ומרבית אלה שכן אוזרות עוז להתלונן, נשברות ומוותרות בדרך.
התשאול שעוברות המתלוננות במשטרה נערך במתכונת של הטרדה מינית חמורה, למרות שלשוטרים המתשאלים אין כוונה להטריד מינית. ההטרדה נובעת מעצם הסיטואציה: שאלות על גופה של המתלוננת, גופו של התוקף, איברי המין של המתלוננת ושל התוקף ומגע ביניהם — שאלות חודרניות שנחוות אצל המתלוננת כהטרדה מינית שלא רק שהיא אינה יכולה להתגונן מפניה, אלא היא אף נאלצת לשתף אתה פעולה.
מי ששורדת את החקירה ממשיכה אל הביזוי וההשפלה שתספוג בבית המשפט: חיטוט בהרגליה המיניים והפקרת האוטונומיה שלה לכל דיכפין. ביזויה באותה עת על ידי התקשורת, שעוסקת בה ובמה שנעשה בגופה כב"נושא חם" הראוי לדיון ציבורי, הוא עוד היבט של חומת המגן של המשילות הגברית, שמבטיחה לכל נפגעת תקיפה מינית ש"תלשין" גורל מר. אם נוסיף לכל האמור לעיל את כמות ההרשעות הזעומה ואת הענישה המגוחכת בדרך כלל, לא יהיה מנוס מלהסיק שאין לנפגעות טעם להתלונן.
אבל ההירתעות מהגשת תלונות מנציחה ומעודדת בעצמה את תרבות האונס; היא מעודדת תוקפים תחת שיורתעו. אי לכך נדרשת פעולה דחופה לשינוי המצב מהיסוד. מוצע לפעול לאלתר להקמת גופים אלטרנטיביים, שיוכשרו לטיפול ייחודי, ייעודי, בעבירות תקיפה מינית, ויפעלו לצד המשטרה וכחלק מהמערכת המשפטית.
כשאשה מתלוננת על תקיפה מינית, השוטרים לא עורכים לה בדיקה גינקולוגית. הם מסתפקים במסמכי הבדיקה שעשו רופאים מקצועיים. בדומה, צריך למצוא דרך לעקוף ולהימנע מכל שיחה בין החוקרים לבין המתלוננת בנוגע לגוף שלה, לאיברי המין שלה ולמה שנעשה בהם במהלך התקיפה. לשם כך יש להקים גוף שיתווך בין המתלוננת לבין המשטרה בכל הנוגע לתיאור השתלשלות האירועים בפגיעה המינית עצמה. יש לבנות גוף חדש, ניטרלי, שאינו כפוף לשום מנגנון, ושמורכב מפסיכולוגים קליניים מנוסים בתחום הפגיעה המינית, שיוכשרו באופן מיוחד לטיפול בתלונות על עבירות מין. במקביל — כפי שהציעה אור מרוני בעצומה שהפיצה ברשתות החברתיות — יש להקים בית דין מיוחד לטיפול בעבירות מין. בית הדין הזה יעבוד גם הוא בשיתוף פעולה עם גוף הפסיכולוגים הקליניים הניטרלי.
ולבסוף, בכל פעם שעולה נושא התלונות על תקיפה מינית, מיד, כמו תאום סיאמי, עולה נושא תלונות השווא. כאילו הגשת תלונות שווא היא מסימני ההיכר של האשה. אתעלם לרגע מהעובדה שהזחת הדיון הזאת מהווה עוד כלי עזר למשילות הגברית, על ידי הפיכת האשה הקורבן לשקרנית בכוח, ודיון בה במקום בתוקפיה, ואשיב שדווקא לגוף פסיכולוגי ניטרלי ומנוסה יהיה יתרון במניעת תלונות שווא.
פסיכולוג שמכיר על בוריים סימפטומים והתנהגויות של נפגעות תקיפה מינית, הוא סייסמוגרף מצוין וגלאי שקר נפלא; הוא אוחז בכלים מקצועיים יעילים לנתח את אופן הביטוי המילולי, את שפת הגוף, וכמובן את ההתנהגות הלא מודעת האופיינית לנפגעות תקיפה מינית. מי שרוצה להגיש תלונת שווא, תעדיף עשרות מונים לעשות זאת מול שוטר חסר ידע והשכלה בנושא ולפיכך קל לתמרון, מאשר מול איש מקצוע שיכול לאבחן בכלים מקצועיים מדויקים אם עברה תקיפה מינית.
באונס השני משתתפים המשטרה, בית המשפט, התקשורת והציבור עצמו, והוא אונס המוני ואכזרי, שתפקידו העיקרי לחזק את המשילות הגברית על ידי חבלה בטיפול באונס הראשון. אי לכך, הגשת תלונה חייבת להיות פטורה ממנו. מותר שתעיק במידה, כמו שהגשת תלונה על פריצה לבית או על תקיפה פיזית שאינה מינית, מעיקה. אבל אין שום סיבה להפוך אותה לחוויה טראומטית חמורה נוספת, בשעה שהפתרון זמין ודורש משאבים סבירים בהחלט.
יש לי בעיה עם טורים בסגנון הזה
31/01/15 00:15
17צפיות
אין ספק שאונס זה פשע נתעב, אין ספק שצריך להעניש אנסים בחומרה, ואין ספק שצריך לשפר את המערכת בכדי לטפל בקורבנות באופן יותר אנושי ולמנוע את הצורך לעבור שוב חוויה משפילה ומיותרת לאחר שכבר עזרו אומץ להתלונן.
 
הבעיה שלי איתה היא עם אופן הניסוח שמתאר אונס כקונספירציה כלל-גברית. כאילו שאנחנו הגברים מחככים ידיים בהנאה כשמישהי נאנסת. או כפי שהיא כתבה "נהנים לפי התור מהשלל". איזה משפט נורא! צר לי, אבל אני לא יכול לתמוך במישהי שכותבת בצורה כזו. בכדי למגר את פשע האונס החברה כולה צריכה להרתם למאמץ, נשים וגברים כאחר, וגישה כזו לא ממש עוזרת בעניין.
 
ובהקשר הזה, משהו שנכתב על ידי האירגון הגדול ביותר בארה"ב
31/01/15 00:55
13צפיות
למלחמה באלימות מינית:
 
“In the last few years, there has been an unfortunate trend towards blaming “rape culture” for the extensive problem of sexual violence on campuses. While it is helpful to point out the systemic barriers to addressing the problem, it is important to not lose sight of a simple fact: Rape is caused not by cultural factors but by the conscious decisions, of a small percentage of the community, to commit a violent crime,” 
 
תגיד (טריגר)
31/01/15 14:43
31צפיות
" כאילו שאנחנו הגברים מחככים ידיים בהנאה כשמישהי נאנסת"? באמת?
 
טוב אני מניחה שאתה מדבר בשם עצמך וזה מקובל, פשוט לא מצאת שיטה יותר טובה להכיל את המציאות וכיוון שאתה לא אישה, אני לא סבורה שידוע לך באיזו קלות ונונשלנטיות גברים זורקים באוויר מה שעליו קפצת כ'משפט נורא!'. תנסה שניה להתרכז כי אני אישה (עם חברות שגם הן נשים) ועד כה "משפטים נוראיים"שנשמעו באוזנינו מפי אינספור גברים, הם בין השאר:
"שיאנסו אותך הלוואי"
"כל אישה מפנטזת שהיא נאנסת בכוחניות ואכזריות"
"יש נשים שנהנות מזה"
"בני סלע יאנוס אותך בכל החורים"
"אם לא היו פה אנשים עכשיו הייתי אונס אותך ואף אחד לא היה שומע"
 
אתה כמובן זכאי לתמוך או לא לתמוך במה שתרצה, אני בכנות לא מכירה אישה אחת שלא ספגה אמירות מנוולות כאלו ואחרות.(*מפי גבר)
 
 
 
 
 
צ'מעי
01/02/15 05:37
22צפיות
אני לא יודע איפה החברות שלך הסתובבו ואיזה גברים הם פגשו.
 
מה שאני יכול לומר לך זה שמעולם לא שמעתי אף גבר בסביבה שלי אומר משפטים כאלו לאישה. יש גברים דפוקים ויש חלאות, אבל מניסיון החיים המוגבל שלי זה ממש לא הנורמה בחברה.
 
צ'מע
01/02/15 12:37
27צפיות
אתה לא יודע...
אולי בגלגול הבא אם ייצאו לך ציצי ופות- תשמע. ואולי לא.
מבינה שאתה נוטה להיות פשטני אז כשאני אומרת זה אמיתי וקורה (לחברות, ואחרות) מלבד חוויות שלי,
הכוונה להמחיש שנפוצה התופעה וכן מתפתחת לשיתוף בינינו הנשים (לא יודעת באיזה עידן אתה חי אבל היום יש גם את פייסבוק)
אילו גברים אמיצים התמנייקו? לגמרי "נורמטיבים". כאלה שאתה חולף על פניהם ברחוב או במכולת
או בפארק עם הכלבים, אפילו מכרים שתטפח להם על השכם.
אה, ומסתובבות בתל אביב שכונת רמת החייל
או נאות אפקה
או רמת אביב
גג עד צהלה,
זה בערך מתפצל לכל האיזורים האלו, מקווה שעניתי לך.
אם תגידי 'לא'
הודעה זו מכילה תמונות
78תגובות
23/01/15 16:46
828צפיות
"נשף?"
"אם תגידי לא, אני אאנוס אותך."

(המשך...)
"נשף?"
"אם תגידי לא, אני אאנוס אותך."
היי, ממליצה מאד לכולכן וגם לכם לקרוא את "גלריה" של הארץ
25/01/15 21:11
31צפיות
מה16 לינואר. כתב הקולנוע שלהם, ניב הדס, מסקר ברוח ראויה לכל הערכה את סדרת המתח הבריטית The Fall המשודרת ביס.
הסידרה כתובה ברוח פמיניסטית יוצאת מהכלל, והכותב הוא בכלל גבר! (שמו אלן קאביט.לפי ניב הדס הוא כתב גם פרקים ב"החשוד העיקרי" עם הלן מירן).
כתבה שכולה נחת רוח גדולה לקוראת הפמיניסטית. כתבות כאלה, וסדרות טלויזיה כאלה, יכולות לדעתי לחנך בכלל את ציבור הנשים בארץ להכרה עצמית וזקיפות קומה אמיתית.
לא יודע,מה איתי גם כאן אני לא מוצא את עצמי בזמן האחרון
23/01/15 15:51
52צפיות
כל השיח הזה על פמיניזם וכל המסביב הזה עם כל האהדה שלי אליהן כבר לא מדבר אלי לא מובן לי וזה לא הקטע שלי בכלל לקרא על פמינזם על שחרור הגבר או האישה או הקידמה, כל עיסוקי אים יש לי עיסוק זה רק בצד האנושי ייחודי של החיים וזה לא מצאתי כאן הרבה וזה חבל ,אבל כול זה הבעיה האישית שלי ואין לי להטיל אשמה באיש
אני מצטערת שאתה מרגיש ככה
24/01/15 13:05
23צפיות
באופן עקרוני איני מונעת מאף אחת/ד לעסוק במה שהיא מוצאת לנכון (כל עוד זה קשור לפמיניזם)
º
הכל בסדר זה הכל באשמתי
24/01/15 19:29
6צפיות
איזה צד ייחודי בחיים בדיוק ואיך זה קשור לנושא של הפורום הזה?
25/01/15 20:05
18צפיות
בכל אופן אלו הם הנושאים שיש בפורום הזה אין מה לעשות, למה ציפיתה למשהו אחר? ואם כן אז למה בדיוק? 
ציפיות יש רק בכריות,,,,ובכל אפן
29/01/15 21:55
15צפיות
פמניזם דורש עמקות נגיד פמניזם בספרות או במחזאות סרטים וכו,,,,,
תגיד, יוסלה-
26/01/15 17:22
29צפיות
עם כל האמפתיה- באת לפורום פמיניזם כדי להתלונן שמדברים כאן על פמיניזם?
זה הפורום, אלו הנושאים הנדונים בו. אני ממש לא מבינה איפה הבעיה.
אני לא אמרתי יש לי בעיה
29/01/15 21:54
17צפיות
ואים ואים ישנה בעיה זה אצלי לא אצל הזולת, סתם כתבתי הרהורים על המסך , מותר? יופי טופי
זה פורום פמיניזם
27/01/15 17:37
67צפיות
למה ציפית? שידברו על מצב החסה בשטחים?
º
גיחי גיחי, פורום פמניזם עאלק
29/01/15 21:50
11צפיות
מגדר כהצגה
22/01/15 12:30
26צפיות
ג'ודית באטלר כתבה את אחד הספרים החשובים ביותר לעולם הפמינסטי: Gender Trouble, ספר זה משלב תיאוריה פמיניסטית עם ביקורת פוסט סטרוקטואליסטית מנקודת מבט קווירית. השאלה שהנחתה את באטלר היא האם קיימת זהות נשית לפני ההבניה המגדרית. התשובה הייתה שלילית. לשיטתה הסובייקט הנשי הוא תוצר של הבניה תרובותית, לכן גם התנועה הפמינסטית שנלחמת לכאורה לטובת מעמדה של האישה אינה אלא שותפה אקטיבית לעבירה, בעצם הסכמתה עם הקטגוריה הנשית אותה היא מייצגת.
 
רעיון נוסף שהיא מעלה כרוך בעובדה שאין זהות נשית אחת ויחידה אלא אינסוף זהויות נשיות אפשריות, וזאת מתוך שילוב של מאפיינים אינדווידואליים אחרים שלאו דווקא קשורים למגדר. כמו כן היא חותרת תחת ההבחנה המקובלת בין מין למגדר, בטענה שאפילו המין הבילוגי הוא תוצר של הבניה תרבותית. כלומר המין מקבל את משמעותו בהתאם לחלוקה גבר-אישה, שהיא תמיד חלוקה פוליטית. מה שאומר שהמין שנראה לנו נתון טבעי הוא למעשה תוצר של מיגדור אידיאולוגי. 
 
לפי גישה זו אישה לא נולדת אישה אלא עוברת תהליך של הבניה נשית - הסובייקטיביות שלה מעוצבת בהתאם לתפקיד הנשי אותו היא משחקת - הצגת הנשיות יוצרת אישה. בניגוד לאמונה הרווחת שהתנהגויות מסויימות מאפיינות את המין הנשי, למעשה אופני נשיות הם שקובעים את המין הנשי. נקודה חשובה נוספת היא שאופני ביצוע נשיות אינם מקריים אלא מגוייסים אידיאולוגית לצורכי שימור יחסי הכוחות הקיימים בין נשים לגברים. 
 
עכשיו שאלה, כיצד אתן (ואתם) תופסות את עצמכן: כנשים במהות או כממלאות תפקיד נשי? האם אתן מסכימות עם חתירתה של בטלר תחת ההבחנה בין מין למגדר?
 
 
 
 
זו כנראה שאלה שאין לה תשובה
22/01/15 15:23
10צפיות
מכיוון שאם אגיד שאני נשית במהות- אפשר לטעון שכך חינכו/הסלילו אותי
אם אגיד שאני ממלאת תפקיד נשי- יגידו מהצד השני שאני מתכחשת למהות שלי.
 
בעיני, ככלל, ההבחנה הזו פחות חשובה. יש נשים, ויש גברים (ואת המנעד שבינהם). האם זוהי תוצאה חברתית, אבולוציונית, שילוב של השניים? לא יודעת.
אבל הפמיניזם שלי לא עוסק בזה. הוא מקבל את העובדה שיש נשים ויש גברים, ויש נקודות שהם דומים ושונים בהן. המטרה היא לתת לכל אחת הזדמנות שווה, ביטחון שווה ותקווה שווה לגברים שמסביבה. אם חלק מהעניין הזה הוא גם לחתור לחינוך שווה ולצמצום/ביטול ההסללה המגדרית- מה טוב.
אבל למה
23/01/15 09:59
9צפיות
התשובה צריכה להיות תלויה במה שיגידו, כאילו לא יכולה להיות תשובה אמיתית, כפי שאת חווה את עצמך? אני אישית מסכימה עם באטלר, לדעתי אין מהות נשית וגם לא גברית. המגדר הוא תוצר של הבניה חברתית, עכשיו מה המשמעות של זה? מבחינתי השוויון צריך להתבטא מתוך מודעות לשרירותיות של ההבניה המגדרית, כלומר מתוך ההכרה שיכול להיות אחרת.
עד כמה שידוע לי הקווירים נוטים שלא לראות בעצמם גבר או אישה
24/01/15 01:29
10צפיות
הם מכנים את עצמם "קווירים" בתור מגדר, מלבד זאת, אפשר גם להגיד שאישה לא חייבת להתנהג באופן נשי, אבל בנושא הזה אין הרבה הבדל בין אישה טומבוי ולבין אישה קווירית, ההבדל העיקרי הוא בכך שטומבוי מכירה בעצמה בתור אישה למרות התנהגותה הלא נשית, בעוד שקוורית רואה בעצמה לא גבר ולא אישה. האם הקווריות הן נציגות של שוויון? כמובן, כל אישה שמתנהגת באופן שאינו "נשי" היא מייצגת את ההפך של האישה הקלאסית, מה שלעצמו נחשב לסממן פמיניסטי, אבל אני לא מסכים עם הטענה שהמין הוא אינו נתון טבעי.
 
"מגדר (באנגלית: Gender, ג'נדר) הוא מונח במדעי החברה המתייחס לאותן הבחנות בין הגבר לאישה שהן תלויות חברה ותרבות. זהו למעשה התרגום הפסיכולוגי חברתי-תרבותי למונח זוויג (sex) לתיאור הזכר או הנקבה, על-פי מאפיינים פיזיולוגיים ואנטומיים (כגון כרומוזומים ואיברי מין). בדרך כלל, אצל כל בן אדם מתפתחת זהות מגדרית עיקרית אחת."
 
"עד לשנות ה-60 של המאה ה-20, שימש הביטוי הלועזי ג'נדר (gender) בעיקר במשמעות של מין דקדוקי. במדעי החברה לא התקיימה ההבחנה בין מגדר (כפי שאנו מבינים את המונח כיום) לבין מין ביולוגי. המינוח המקובל במדעי החברה היה תפקידי מין, וציין את כלל ההבדלים החברתיים בין גברים לנשים. בהגדרה זו טמונה ההנחה כי מקורם של ההבדלים החברתיים בין גברים לבין נשים הוא בהבדלים הביולוגיים."
 
"בשנות השישים החלו תאורטיקניות פמיניסטיות בעיצוב ההבחנה בין מין לבין מגדר. הן יצרו הפרדה בין המין, המוכתב ביולוגית, לבין מערכת ההגדרות והאבחנות התרבותיות, שאנו מייחסים להיות גבר או אישה. המילה העברית מגדר נוצרה בשנת 1997 באוניברסיטת תל אביב על ידי קבוצה של מרצות, כהלחם בין המילים מין וגדר."
 
"להבחנה בין מין לבין מגדר חשיבות בשני מישורים. במישור המחקרי האנליטי, השימוש במושג המגדר נותן לחוקרים את הכלים לשאול מגוון של שאלות חדשות, בדבר מיקומם של הבדלים שונים בין נשים לגברים, נסיבות יצירתם והתפתחותם. במישור הפוליטי, יצירת ההבחנה בין המין למגדר ממקמת את מרבית ההבדלים בין גברים לנשים במישור החברתי ההיסטורי, ובכך מכירה בכך שהבדלים אלו ניתנים לשינוי על ידי פעולה פוליטית."
 
תודה ברטור
24/01/15 12:06
8צפיות
עשית סקירה יפה למושג המגדר, ואני מכירה בחשיבות ההבחנה
לא הבנתי
22/01/15 16:37
8צפיות
איך הפמיניזם, שנאבק בפטריארכיה, שהיא הסדר החברתי הישן, בעצם משתפת פעולה איתו? ע"י זה שהיא מסכימה איתו שיש גברים ויש נשים? זה נראה לי בסיס רעוע מאוד לקביעת משת"פיות.
 
יש מחקרים אובייקטיביים שמראים שהורמונים גבריים ונשיים משפיעים אחרת על התפתחות, תפקוד, קוגניציה, ניווט ומצב רוח. זה לא רק עניין של מיגדור והסללה- יש דברים שנבדקו על חולדות, שלא למדו בשום בית ספר ולא ראו שום סרט של דיסני...
 
אבל, כפי שאמרה סימון דה בובאר- "אישה אינה נולדת אישה- היא נעשית אישה"- משמע, בהיפוך- בעולם אוטופי בו לא היו קיימות הסללה, מיגדור וכפיה חברתית, וילדות וילדים היו מגודלים באותה סביבה בדיוק ומקבלים בדיוק את אותם פידבקים מהחברה על אותן פעולות- הפערים בין המגדרים לדעתי היו מצטמצמים מאוד
נכון מאד, הפטריארכלים שעדיין קיימים פה (כולל נשים שטופות ראש
22/01/15 19:59
7צפיות
מתמקדים באופן מוגזם ומעצימים במלאכותיות איפיונים מסוימים המופיעים אצל זכרים מסוימים - ומדכאים איפיונים אחרים - כולל דיכוי ממש אכזרי של בנים עדינים או רגישים יותר מאחרים - ועושים אותו דבר לבנות, כמובן בהתייחס לאיפיונים אחרים.
באטלר לא נלחמת בפטריארכיה
23/01/15 10:09
5צפיות
אלא בתהליך הממגדר סובייקטים להיות נשים או גברים. הטענה היא שכאשר הפמניסטיות נלחמות בדיכוי הפטריארכלי הן בעצם מקבלות על עצמן את החלוקה הבינארית בין גבר לאישה, אשר לשיטתה של באטלר היא שורש הבעיה, לכן פעולה על סמך החלוקה לא יכולה לקדם את המטרה הפמיניסטית.
לדעתי ג'ודית באטלר היתה "מעגלת" ומשלימה יפה את ספרה
22/01/15 19:50
4צפיות
לו היתה מראה , בפרוטרוט, איך הגבריות היא תוצאה של תכנות חברתי.
 
ודאי, כולנו מתנגדות להגדרה צרה וכובלת של "נשיות" ולכפייתה על האינדיבידואל הנשי. אבל אלה חדשות  ישנות. לדון בכך במלוא הלהט זה לחמם איטריות קרות.
הלא כיום, לאחר 200 שנה של פמיניזם (שהתחיל כסופראג'יזם) יש כ"כ הרבה נשים עם חיים אישיים שונים כל כך ומגוונים כל כך. החל מבוקרת בערבה או בחווה אמריקאית וכלה בנשיאת מדינה. אלה שזורקים לכיוונן הערות של אי נחת הם הנחשבים היום ללא נורמליים.
 
 
היא באמת עושה את זה
23/01/15 10:36
2צפיות
רק שלא התמקדתי בזה כרגע. את יודעת כתביה הם מפעל ענק, קשה לתמצת הכול בכמה פסקאות...
 
אני מסכימה איתך בגדול, אך את שוכחת שלא כולם כאן מכירים את המסורת הפמינסטיות כמוך, וזה יכול לעניין אותם. כמו כן אף פעם לא מזיק לחזור על משהו מוכר, אם הוא טוב כמובן
אני מניח שלפי השקפתה היינו מגיעים לשוויון מלא רק אם כולם היו
24/01/15 00:46
4צפיות
קווירים וביסקסואלים, יש אמת מסויימת מאחורי הגישה הזאת, אבל אני לא רואה את זה קורה גם בקרב הציבור הרחב וגם לא אצלי אישית. צריך גם לזכור שבעבר לא הייתה הבחנה בין מין ומגדר, בעבר הכל היה מגדר, זאת אומרת התנהגות הנשית נחשבה לחלק בלתי נפרד מהאישה, לכן במקרה שאישה התנהגה בצורה גברית יותר, זה היה הרבה יותר לא מקובל ממה שזה היום, לכן ההבחנה בין מין למגדר דווקא מקדמת אנשים שמתנהגים בשונה מהמצופה מהמין שלהם. אני לא מסכים עם הניסיון להתייחס למין כעל מגדר, אנשים נולדים במין שהם נולדים עליו, לא מדובר בהמצעה חברתית, זה שלאישה יש איברים נשיים זה דבר טבעי וביולוגי, זה שאישה לובשת שמלה או שמה איפור, זה דבר בגדרי וחברתי, אני לא רואה סיבה לנסות לעשות "מיקס" בין השניים, המיקס היה מביא ליותר נזק מאשר תועלת לדעתי, משום שבמקרה כזה היה מצופה מכל אישה לשים איפור ודבריים "נשיים" נוספים, כאילו זה חלק בלתי נפרד מהביולוגיה שלה. למושג אישה יש שני פרושים, מיני ומגדרי, מגדרית זה החלק שמעוצב בחלקו "וההצגה" שהיא מדברת עליה, מינית זה עצם כך שיש שהיא אישה פיזית, באיברי מין וסממנים מיניים נוספים, וזה דבר מולד ולא "מעוצב", הדבר היחיד שמעוצב פה הוא הכינוי, אבל זה לא משנה אם יקראו לה אישה או נקבה, הפרוש הוא אותו פרוש, לא משנה הרבה איך יקראו לזה, השמות הם קודם כל כדי לעשות סדר ולהקל על הביטוי המילולי של דברים. אפילו טרנסקסואלים שלא עברו שינוי מין, נוטים לקרוא לעצמם "אישה בגוף של גבר" או "גבר בגוף של אישה", זאת אומרת שבסופו של דבר הם מודעים למין הביולוגי שלהם, אפילו אם הם מרגישים כאילו האישיות שלהם "לא תואמת" עליו. כנ"ל לגבי קווירים, אני בטוח שאפילו הם מודעים לאם הגוף שלהם הוא זכרי או נקבי, אפילו הם מעדיפים שיראו בהם לא זכר ולא נקבה. אז כמה שהם אוהבים לדבר על כך לדבר שהם מרגישים משהו שונה ממה שהם פיזית, בשורה התחתונה זה לא משנה הרבה, כי פיזית הם עדיין נשארים מה שהם, טרנסקסואלים לא היו עושים ניתוחים לשינוי מין אם הם באמת היו מאמינים בכך שלמין אין חשיבות, הם פשוט היו נשארים כמו שהם, וכן אני מודע לכך שאכן יש טרנסקסואלים שבוחרים שלא לעבור ניתוח, ולדעתי הם עושים את הבחירה הנכונה, מקסימום הם תמיד יכולים להיות "אישה גברית" או "גבר נשי" במקום לעשות ניתוחים. ג'ודית באטלר צודקת לגבי כך שיש סקסיזם בתנועה הפמיניסטית, אבל לדעתי זה בעיקר בגלל כל הניסיון להתמקד תמיד רק בנשים, ובחלק לא קטן מהמקרים לאפלות גברים, זאת במקום להתמקד בשוויון מיני באופן כללי. בכל אופן אני מבין אבל לא מסכים עם "תאוריית הקוויר", שדרך אגב לא ג'ודית באטלר היא לא זאת שהמציאה אותה, למרות שהיא כתבה ספרים בנושא הזה, והיא פמיניסטית קוורית.
 
"תאוריית הקוויר טוענת שהסדר החברתי הקיים הוא פטריארכלי, דיכוטומי ושגוי מיסודו ולכן שואפים ליצור חברה שיוויונית, חסרת גבולות וחסרת הגדרות. הם טוענים שעצם ההגדרה העצמית של גבר-אישה, הומו-סטרייט וכו' היא תרבותית ולא טבעית."
 
"ההתייחסות למושג קוויר הפכה קיצונית יותר עם הזמן, כאשר תנועה רחבה של אנשים, שמקורה בפעילים לזכויות ההומואים, קבוצות רחובאנארכיסטיות, תנועות פמיניסטיות ותנועות סוציאליסטיות אימצה את המונח קוויר כזהות בפני עצמה, שעיקרה היעדר זהות מינית, או חופש בחירה בעיני אחרים. המשמעות היא שהקוויר המודרני רואה את עצמו "משוחרר" מהגדרות ותוויות (אשר מקורן, לפי מחקרים היסטוריים רבים הוא בהבניות חברתיות) מגבילות, ומעדיף לעצב את זהותו המינית, המגדר שלו והפרקטיקה המינית שלו על פי נטיית לבו הרגעית והמשתנה, ולא על פי החלטה קבועה ומוכנה מראש."
 
אני אוהבת איך שאתה חושב
24/01/15 12:31
3צפיות
ובכל זאת נראה לי שאתה מפספס את הרעיון המרכזי: קודם כל חתירה תחת ההבחנה בין מין למגדר לא אמורה להשאיר אותנו רק עם המין. הטענה הפוכה - הכל מגדר, גם מה שנהוג לחשוב כמין. באטלר טוענת שההבדל המיני נוצר בעקבות ההבחנה הלשונית, כלומר הטבע כבר ממוגדר כשאנו באים לבחון אותו. דבר נוסף הציפייה שאישה תתנהג כאישה וגבר כגבר נעוצה בהבחנה המהותית בין גבר לאישה, זאת אומרת שהציפייה באה בעקבות ההבחנה ומתוך הסכמה איתה.
הבנתי שהיא לא אמורה, אבל עדיין הגישה הזאת יכולה להוביל לשם
24/01/15 17:34
3צפיות
לדעתי חוסר הבחנה בין מין ומגדר היה מביא ליותר נזק מאשר תועלת, משום שאם הגישה הזאת הייתה מתקבלת בקרב הציבור הרחב, סביר להניח שהיא הייתה מחזקת עוד יותר את המגדר, ולא מעלימה אותו, בדומה לאיך שזה היה בעבר, שכמעט ולא הבדילו בין מין ומגדר, מה שלמעשה הוביל לציפיה שכל אישה צריכה להתנהג לפי מה שמצופה מהמגדר שלה. אני מניח שג'ודית באטלר לא שמה לב לסיכון הגדול הזה, או שהיא מתעלמת ממנו, יכול להיות שגם משום שהיא מודעת לכך שהיא לא מקבלת החלטות בנושא, אלא רק מביעה את דעתה. אני נתתי דוגמה למה זה אומר אם באמת היו מנסים ליישם את התאוריה הקווירית. חוץ מזה באופן אישי אני גם לא אוהב את הכאוס שזה יוצר, בסופו של דבר המושגים הם גם כדי לעשות סדר בדברים ולהתבטא, אם לא היו משתמשים במילים "גברי" או "נשי" אז במה כן היו משתמשים, היו בעיקר מתקשים עוד יותר על לבטא את עצמם מילולית. מי שמשתמש במושג "גברי" או "נשי" בדרך כלל מסכים עם ההבחנה והקטגוריות, אבל לא תמיד, אני נתקלתי אפילו בג'נדרקווירית ברעיון, שהשתמשה במושגים של גברי או נשי, סטרייטי או לסבי, כדי שיבינו אותה, אז אומנם היא הרבתה גם לומר משפטים בסגנון מה שאתם שלא ג'נדרקווירים רואים ככזה. בכל מקרה אני לא ברצינות רואה איך אפשר לחתור תחת המין, מין זה דבר מולד, זה לא באמת משהו שכל כך קל להתעלם ממנו, במיוחד מעשית ולא רק בסלוגנים, אם כי באופן עקרוני זה אפשר להתייחס למישהו קודם כל כאדם, ולא כגבר או אישה. בשביל שתהיה התעלמות כמעט מוחלטת מהמין, כל האנשים צריכים להיות ג'נדרקווירים וביסקסואלים, אבל רוב האנשים הם לא כאלו. לדוגמה לי באופן אישי יותר קל להתעלם מהמין של אדם בקשרי ידידות, בכל הנוגע לזוגיות אני לא יכול להתעלם מזה, משום שאני הטרוסקסואל, אני כן יכול להיות בזוגיות עם "אישה גברית", אבל לא עם גבר ביולוגית. אם הייתי מכיר ג'נדרקווירית שלא רוצה שהדבר עליה בלשון נקבה, אולי הייתי עושה את זה בשבילה, אבל בסופו של דבר לא באמת הייתי רואה בא זכר. אגב בשפה האנגלית זה במלא פחות בעיה, משום שאין בשפה האנגלית לשון נקבה. "walking" זה גם הולך וגם הולכת. בכל אופן שמח שאהבת איך שאני חושב, זה לא נושא פשוט.
 
"גֶ'נְדֶרְקְוִויר (מאנגלית: Genderqueer) הוא מי שזהותו המגדרית אינה "גבר" או "אישה". הזהות המגדרית הג'נדרקווירית עשויה להיות מורכבת מזהות כגבר וכאישה יחד, בשילובים שונים, או שונה ונפרדת לחלוטין משתיהן. זהות ג'נדרקווירית עשויה אף לעבור באופן חופשי בין סוגים שונים של מגדר."
 
"ג'נדרקווירים אינם רואים עצמם כבעלי זהות גברית או נשית באופן מוחלט, והם אינם מוצאים עצמם בתוך הדואליות הזו של המגדר. אין במינוח מטרה להפוך זהויות מגדריות אחרות לבלתי-לגיטימיות, אלא פשוט להרחיב את הלגיטימיות לכל הזהויות במקום להגביל אותה לחלקן. בקהילה הג'נדרקווירית קיימות תפיסות שונות לגבי מגדר. יש ג'נדרקווירים המערערים על עצם מושג המגדר ורואים בו גורם דיכוי. אחרים רואים בו הבניה חברתית שניתן להנות ממנה כמשחק, בעוד אחרים מתייחסים אליו כאל אלמנט חשוב בחייהם ובזהותם."
 
 
 
 
 
יש הבדל
24/01/15 21:05
3צפיות
בין חוסר הבחנה לחתירה תחת ההבחנה. באטלר לא מתכחשת להבחנה אלא מנסה להראות שהיא מלאכותית ולכן ניתנת לשינוי. הביקורת שלה מופנה כלפי הגישה המהותנית (כזו שמניחה קיום מהות נשית או גברית). לשיטתה לא קיימת כזו מהות (לא נשית ולא גברית), מה שיש זה ביצוע שחוזר על עצמו ובדרך זו יוצר זהות מגדרית
כיף לראות
23/01/15 06:57
29צפיות
אחת מחברותיי לעבודה היא בחורה מקסימה ומיוחדת. היא נשית מאד בהתנהגות וזה לא אומר שחסר לה בטחון עצמי כלל, וזה פשוט כיף לראות איך הרבה מאד גברים בסביבה מכבדים ומעריכים אותה כל כך. היא מהעדה הדרוזית שאצלם מחכים עד החתונה ואתמול דיברתי עם חבר שלה בטלפון וזה היה מרגש מאד לשמוע כמה הוא אוהב אותה ומוכן לעשות עבורה.
 
חברה אחרת שהיא גם כן כזאת, אמנם אם פחות ביטחון עצמי, גם מושכת מאד את רצונם של גברים לעשות עבורה ללא 'תמורה' כלשהי. לפני חודש אח של השכן הגיעה מחול ושיפץ לה את הבית (עם תשלום) אך עבורה עשה עוד שיפוצים והשקיע עבורה פשוט כי היא נוגעת ללב. שוב, ללא שום נסיון לקבל ממנה איזושהי 'תמורה' עצם הוויתה הנשית היתה נותנת לו מוטיבציה. אחרי שבועיים חזר לחול וזהו.
 
אתן לא חושבות שיש גברים שמכבדים נשים?
פמיניזם נותן כוח לאישה ומראה את חשיבותה, לא בהכרח רק ניסיון לטשטש הבדלים.
מה את מנסה להגיד
24/01/15 12:42
14צפיות
שאישה "מכובדת" (כלומר כזו ש"מחכה עד החתונה") גורמת לגברים שיכבדו אותה (כלומר יעשו בשבילה דברים ללא תמורה)? אני תוהה לגבי צידו השני של המטבע: האם את טענת שאישה לא מכובדת מביאה לכך שגברים לא יכבדו אותה?
בכוח לחפש?
24/01/15 13:02
10צפיות
אלו נשים שכיף להיות איתן ושגברים מכבדים אותן בניגוד לטענה הרווחת שגברים לא מכבדים נשים. רק הראשונה בתולה השנייה לא, את עשית את הקשר הזה שהם מכבדים בגלל בתולין אני אמרתי שגברים מוכנים לחכות הרבה מאד זמן כשהם אוהבים.
אין לי ספק שאלה נשים נהדרות...
24/01/15 13:13
8צפיות
כמו כן לא טענתי שגברים לא מכבדים נשים. את זו שרמזת (ואולי טעיתי בפרשנות) שגברים נוטים לכבד נשים "מכובדות", כלומר כאלה ששומרות על עצמן עד החתונה... חוץ מזה לא הטלתי ספק ביכולת של הגברים לחכות או לאהוב...
שתי הבנות שציינתי
24/01/15 14:36
11צפיות
דיברתי על אופיין הנעים ולא על הבתולים, את זה ציינתי בהקשר של כבוד לגברים שכובשים את יצרם.
וכדי שלא יווצר רושם מוטעה, יש לי הרבה כבוד גם לנשים (פמיניסטיות) שהן לא עדינות, כוחניות ו'גבריות'. בזכותן לא היינו איפה שאנחנו היום. 
כתבתי את השרשור כי היה לי באמת כיף לראות את הכבוד שהגברים נותנים לנשים האלו.
ואו אנשים עדין משתמשים בבתול או בתולה.
27/01/15 23:32
18צפיות
אישיות אני חושב שאנחנו ב2015 איפשר להפסיק להישתמש במילים כמו גברי, נשי, בתול ,בתולה בשביל לתאר אנשים.
ואיני מבין למה את מביא כבוד לאנשים "כובשים את יצרם" אם איני טועה זאת פעולה פשוטה שאנחנו לומדים בגיל מאוד צעיר, כמו לא לחרבן במכנסיים או לקום בבוקר ללימודים, אני חושב שמשהו צריך סטנדרטים גבוהים יותר.
וחבל לשמוע שבסביבה שלך זה מיוחד שנותנים "כבוד" לנשים, לפחות מי הסביבה שלי אנשים מקבלים את היחס על-פי המעשים שלהם לא איזה מין הם.
 
נ.ב מי התיאורים שלך, אני לא מבין למה משהו מכבד אותם כי ביטחון עצמי גבוה, מראה, עדה, בתולה, מושכת, אף אחד מי התאורים האלו לא מקנה כבוד, זה גם לא מקנה חוסר כבוד פשוט מאוד שטחי.
גם ב2015
31/01/15 11:47
9צפיות
מתארים אדם לפי אופיו ותכונותיו.
ויש הבדל בין לעשות קקי במכנסיים לבין להשאיר דבר אחר במכנסיים.
לפני שתגיד שבתולין זו לא תכונה, נדיבות אדיבות חכמה קלילות נחמדות חברות טובה נמרצות יצירתיות.
º
31/01/15 12:24
2צפיות

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה