לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
זהו פורום פמיניזם. ככזה יש לו הנחות יסוד העומדות בבסיס תפיסת העולם הפמיניסטית. נשים, מתוקף אנושיותן, הן שוות ערך וראויות לכבוד, הגנה, בטחון ותנאי קיום מכובדים. השוני הביולוגי בין המינים אין בו כדי לשלול מזכויות אלה. השוויון החברתי אינו תלוי בזהות ביולוגית. קהל היעד העיקרי של הפורום הינו א/נשים המגדירים/ות עצמם כפמיניסטים/ות, ומטרתו הראשונה במעלה של הפורום הוא בית למידע, דיונים ופעילות תוך-פמיניסטים. המעגל השני כולל א/נשים שאינם מגדירים/ות עצמם/ן כפמיניסטים/ות אך מרגישים/ות חפיפה ניכרת או מעונינים/ות ללמוד יותר על הנושא - ברוכים/ות תהיו. גולשים/ות אשר אינם/ן נמנים/ות על שני המעגלים מוזמנים/ות להשתתף בפורום כל עוד השתתפותם/ן אינה באה על חשבון מטרות הפורום. ברצוננו לחדד נקודה זו - אחת ממטרות הפורום היא לשמור על הפורום כמרחב בטוח לדיון פמיניסטי בבחינת נאה דורש/ת נאה מקיימ/ת. דיון פמיניסטי הינו כזה לא רק כתלות בנושאים העולים (אפשר להעלות כל נושא לדיון שהפמיניזם עוסק או עסק בו באופן שאיננו פמיניסטי) אלא גם באופן בו הם עולים. כך למשל, חשוב לקדם הקשבה לחוויות של נשים וכן חשוב להמנע מנפילה חוזרת לדינמיקה החוזרת על עצמה של "נשים מנסות לשכנע גברים שיש בכלל בעיה" . לשכנע שיש בעיה זה אמנם חשוב, אך מתוך ידיעה שכל מי שמעונינים/ות לשכנע את מי שאינם /ן מחזיקים/ות בנושא מסוים עמדה פמיניסטית יכולים/ות לעשות זאת בכל מקום, מטרת הפורום הזו היא לשמור על מרחב של דיון תוך-פמיניסטי - להקשיב, לברר, לשתף, מקומות שמאפשרים זאת הם לצערינו נדירים. אחד הנדבכים המרכזיים בפמיניזם הוא המודעות למגדר ויחסי הכח המגדריים. אין הכוונה שגברים אינם מוזמנים לכתוב בפורום, נהפוך הוא, גברים פמיניסטים מוזמנים להתחיל ולהמשיך לכתוב בחפץ לב, אבל נרצה בהקשר זה להביא ציטוט באדיבות הגולשת הסנונית הראשונה "אין בכוונתי להחליף את הנשים במאבק שלהן, לחבר עבורן תיאוריות או להכתיב להן קו התנהגות או אסטרטגיה. אם אני פמיניסט, הרי זה מפני שאני משוכנע בצורך לנטוש את המונופול על ההגות, מונופול אשר נפל בחלקי, כגבר, מתוקף 'זכות אלוהית', כביכול" (המשורר המרוקאי עבד אל-לטיף לאבי). הפורום הינו פורום ידידותי למי שעברו תקיפה פיזית ו/או מינית - הזהירו מראש מהימצאות טריגרים אפשריים. הרחבת המודעות, העלאת התודעה, רכישת ידע בנושאי פמיניזם והפיכתו לכלי שימושי בחיי היום-יום, חתירה לקידום ושיפור במצבן של נשים, כל אלה נגד עינינו: למען עצמנו והדורות הבאים. ברוכ/ה הבא/ה!

כתיבה בפורום כפופה לתקנון הפורום וכן לתקנון תפוז.
תקנון הפורום:
המשך...
הודעה חדשה

מחאתו של מי שנזקק לתהליך פונדקאות
55תגובות
29/10/14 13:22
119צפיות
לגופו של עניין, (או אם ממש רוצים.... לגופן של הפונדקאיות ונפשן). יש לי מספר שאלות קונקרטיות לקהל המתנגדים לתהליכי פונדקאות הרואים/ רואות את המשתתפים בתהליכים אלו כסוג של שותפים בתעשייה דמויית זנות.
 1. כמה מן היוצאים חוצץ נגד הקונספט של תהליכי פונדקאות, פגשו אי פעם פונדקאית אחת?
 2. ...

(המשך...)
לגופו של עניין, (או אם ממש רוצים.... לגופן של הפונדקאיות ונפשן). יש לי מספר שאלות קונקרטיות לקהל המתנגדים לתהליכי פונדקאות הרואים/ רואות את המשתתפים בתהליכים אלו כסוג של שותפים בתעשייה דמויית זנות.
 1. כמה מן היוצאים חוצץ נגד הקונספט של תהליכי פונדקאות, פגשו אי פעם פונדקאית אחת?
 2. כמה מהיוצאים חוצץ נגד פונדקאות פגשו הרבה יותר מפונדקאית אחת?
הסיבה לשאלות הנ״ל פשוטה.
 • בהחלט יתכנו יחסים מחפירים בתהליך (שחשוב להזכיר,איש מהשותפים לו, לא מגיע אליו בשמחה ובאופן וולונטרי). אני מכיר ספורים על התנהגות ויחסים מכוערים גם מצד ההורים המיועדים והן מצד הפונדקאיות. אבל אלו מקרים שבשוליים. האם אלה מעידים על הכלל?
   
 • כמדומני התפישה הרווחת כאן בפורום, לפיו ישנו הליך ניצול הפונדקאיות, שייך לפרדיגמה הסוציולוגית שנקראת גישת הקונפליקט. (גישה שמקורה בתיאוריה של קרל מרקס המדברת על קיומו של מעמד פועלים מנוצל  ע״י מעמד בעלי ההון). באשר לכך, פמיניסטיות יקרות... כמה מכן/ממכם אינכן/ם שכירות.-ים? אם כבר אידאולוגיה, אז בואו נא והיו עקביים בדעות שמיוצגות כאן! הרחיבו נא את תחומי מניעת הניצול המעמדי!
   
 • במקרה הפרטי שלי, הפונדקאית שסייע לזוגתי ולי להפוך להורים, הינה אקדמאית שסיימה בהצטיינות יתרה את התואר הראשון שלה. השגיה היו טובים משלי ומשל זוגתי באקדמיה. למעשה, הוצע לה מסלול ישיר לדוקטורט. ככזו, הרשו לי להניח שקשה לחשוד בה שהא סובלת מהעדרו של כושר חשיבה והבנה מעמיקה, או אם רוצים נדבר בשפת הסוציולוגיה,לייחס לה העדרה של תודעה מעמדית.
   
 • האם הגיוני לחשוב שכאשר הדברים מגיעים לעניין פונדקאות, לפתע אותה אישה מדהימה שהעניקה לנו את את היקר מכל כזוג,  לפתע לוקה בחוסר הבנה לפשרם של דברים? האם היא לפתע פתאום מאבדת את כושר ההבנה וההבחנה? יתר על כן, מה זה אומר שבעצם ימים אלה חושבת על תהליך פונדקאות נוסף!  שבנושאים אלה היא מחוסרת כושר הבנה?שהיא לא מחוברת לעצמה? שללמוד מהנסיון זה לא חלק חזק בשלל יכולותיה? שיכולותיה האינטלקטואליות נמוגות לחלוטין כשזה מגיע לתחום הזה?
   
 • לדעתי זה אומר, שהרוח המנשבת כא לגבי פונדקאיות  שייכת כאן לגישה פטרנליסטית -כזו שכביכול, יודעת כל.  אפילו טוב מאותה אישה פונדקאית.  (אופס.... האם זה לא ההיפך מפינזם?), מי שם את הכותבים כאן להבין ״נכון וטוב יותר״, את תפישת המציאות האישית של אותה אישה? היומרה שלכן או שלכם (כדי לשמור על תקינות פוליטית כמובן....), היא פשוט לא מעט מתיימרת ומתנשאת. ייחוס לאישה בעלת יכולות אינטלקטואליות, כפי שצויינו בדוגמה שלעיל, קיומה של חוסר הבנה של המציאות החברתית שלה, כאילו היתה  טפשונת חסרת מודעות ומנוצלת,  מקומם!
   
 • חלילה נא לא להבין אותי באופן שגוי, התייחסותי ליכולות האינטלקטואליות  של האישה המופלאה שסייע למשפחתי באופן ספציפי, נובעת רק, מהנוהג לקשר העדר מודעות עצמית לזכויות שלך לגבי משמעות הקורה לך בחיים לרמות השכלה ושכבה סוציו אקונומית. בשום אופן אין לייחס לי את המחשבה שזו המחשבה לגבי פונדקאיות שאינן כאלה.
   
 • יש סתירה במחשבה הנרמזת מהתפישה שאוכלוסיית הנשים  הפונדקאות, ״מושא הניצול״, מגיעות לכהשתתף בתהליך שכזה ״מהסיבות  הלא נכונות״ - קרי ניצול כלכלי. נוכח העובדה שמספר הנשים כמו הפונדקאית ״שלנו״, הולך ורב, לא מתישב עם הקשר ״השכלה- צורך למכור את הגוף כמוצא כלכלי״.
   
בית המשפט קיצר עונשו של אנס כי "חרג מהעונש המקובל"
29/10/14 17:04
57צפיות
מדובר ב"האנס מגן העיר" שהורשע בשורת מעשי אונס, כליאה, איומים והתעללויות נוספות, עליהם נגזר עליו 30 שנות מאסר.
http://www.maariv.co.il/news/new.aspx?pn6Vq=E&...
בית המשפט העליון, קיצר כאמור את העונש מ 30 ל 25 שנות מאסר כי העונש המקורי "חרג מהרף המקובל".
 
ובכן, מדובר בעוד שופטים שראויים למאסר בעצמם, כיוון שאם הרף המקובל לשורת עבירות מין, אונס, חטיפה, תקיפה, איומים והתעללויות פיזיות ופסיכולוגיות שונות כנגד 2 קורבנות, הוא פחות מ 60 שנות מאסר, הרי שזה רק בגלל התקדימים העלובים של שאר חבריהם העלובים שפוסקים כך כנגד עבריינים שמקומם, גם על פי החוק הקיים, הוא בכלא להרבה יותר שנות מאסר.
 
הגיע הזמן להקים ועדת ביקורת לשופטים האלו ובכל מקרה שהשופט לא ישכנע את הוועדה שמוצדק היה להמתיק עונשים לעברייני מין- לשלוח אותו להשלמת תקופת המאסר שניקה להם.
אולי ככה הם יבינו שעליהם להפסיק לזלזל בפשע ובקורבנותיו.
 
 
 
º
תודה על הלינק. חכה, בלילה אגיב. הבטן מלאה
29/10/14 17:33
14צפיות
מעניין: לו היו האונס וההתעללות של המטורף הזה נגד נערים,
29/10/14 17:53
34צפיות
האם גם אז היה השופט הכבוד מגיע למסקנה ש30 שנה זה "עונש חריג בחומרתו".
במקרה הזה הקורבנות היו זוג של גבר ואישה
29/10/14 21:22
26צפיות
ואני לא בדעה שמין הקורבן היה משנה לשופט בהחלטה על חומרת העונש.
לגבי מינו של הקורבן- גם אם התוקף היה נענש על כך יותר
30/10/14 00:33
16צפיות
הרי שלא מדובר בעונש חמור בהרבה.
אם אדם מורשע למשל באונס נער ולא נערה- סביר שיקבל אצלם 6 שנות מאסר במקום 4
אבל בכל מקרה- מדובר בשליש מכמות המאסר שהיו צריכים ויכולים לתת לו על פי החוק.
למה?
כי השופטים מזלזלים בסוג הפשע ובקורבנותיו.
וכך גם כל הפרקליטים שמקפידים לא לערער על גזר הדין העלוב התורן.
וגם כל הפוליטיקאים שממשיכים לעסוק בעניינים חשובים יותר במקום לחשוב כיצד למשמע את מפקירי הנשים- את השופטים.
 
 
צריך לברר. אני מקווה שאין זה כך, ולמעשה ההיפך הוא הנכון.
30/10/14 14:30
12צפיות
(כי אונס של גבר או נער ע"י גבר הוא תקיפה פיזית. אונס של אשה או נערה הוא תקיפה של כל המיניות שלנו, של תפיסתנו המינית העצמית.)
 
אני מוחה (שוב) על השימוש במילה "אדם" לגבי האנס. מדובר בתת- אדם.
º
אני חושבת שאונס של גבר הוא מזעזע בדיוק כמו אונס של אישה
30/10/14 14:32
4צפיות
פוב לא הבאת לינק טוב. בווינט היה יותר מפורט
30/10/14 01:12
22צפיות
רציתי להתייחס למשהו שנכתב שם ואנסה להיזכר. משהו בנוגע לתיאור האונס כמשפיל ומבזה במיוחד.
לא יאמן שהשופטים מבדילים בין אונס לאונס. כלומר יש אונס שאינו משפיל במיוחד ומבזה במיוחד ויש אונס כן מיוחד.
עד היום הייתי נגד עונש מוות. מהיום אני בעד. כל מי שהורשע באונס דינו מוות. אסור להשאיר בידי שופטי ישראל את ההחלטה על גזר הדין.
זה משהו שצריך להיות קבוע מראש. אונס=מוות!
 
את צודקת. השופטים נוטים להבחין בין "אונס אכזרי" ל"סתם" אונס
30/10/14 14:36
12צפיות
דבר המעיד שאונס "רגיל" לא מספיק מזעזע אותם במקרה הטוב
ואף מובן להם, במקרה הרע.
כתבתי על כך בזמנו, בלינק הנל:
 
"All crimes are equal"
30/10/14 20:50
5צפיות
'ברור' שאישה מבוגרת שנגיד יום אחד לא רצתה מין עם בן זוגה, זה "אותו דבר" כמו נערה שנאנסה במועדון. חוץ מזה את גם מתעלמת מהעובדה שאם היו נותנים עונשי מוות כל כך בקלות, גם העבריינים היו מודעים לכך, ואם כבר הם הולכים למות אז מה שהם יעשו שם הוא הרבה יותר מאונס פשוט יותר או מאונס בכלל, כי בכל אופן "עונשם יהיה זהה" אם יתפסו. בכל אופן אני תומך בבית המשפט על כך שהוא שופט בצורה מידתית וכל מקרה לגופו ולא בצורה קיצונית ודרקונית, אחרת כולם היו נפגעים מזה, לא רק העבריינים.
 
"One has to assume that every crime imaginable is punished in this same way (although The Caligula may feel that disagreeing with him deserves a more harsh punishment than crimes against humanity), which sort of defeats the purpose of law and punishment in the first place. One would almost expect petty criminals, knowing it's execution for them either way, to "go for broke" and engage in more violent crimes for the fun of it or possibly spite and/or despair. In both fiction and real life, this frequently results in a variety of Fates Worse Than Death for the big crimes while a pickpocket "only" gets his head cut off, which, if you think about it, sort of defeats the concept of All Crimes Are Equal in the first place and making it just plain Disproportionate Retribution."
 
 
 
 
עבר חוק הפונדקאות. גם הומואים יוכלו לנצל גופן של נשים במצוקה
243תגובות
28/10/14 00:51
1357צפיות
ה"נאורים" גאים בעוד צעד לשיוויון בין הטרוסקסואלים להומוסקסואלים
בכך שיאפשר לכווולם להביא ילדים לעולם
תוך התעלמות מסבלן של הנשים הנאלצות להתפרנס מהשכרת רחמן לזרים.
זה בערך כמו להתגאות בחוק שיאפשר גם להומואים לקבל שירותי זנות
תוך התעלמות מסבלן של...

(המשך...)
ה"נאורים" גאים בעוד צעד לשיוויון בין הטרוסקסואלים להומוסקסואלים
בכך שיאפשר לכווולם להביא ילדים לעולם
תוך התעלמות מסבלן של הנשים הנאלצות להתפרנס מהשכרת רחמן לזרים.
זה בערך כמו להתגאות בחוק שיאפשר גם להומואים לקבל שירותי זנות
תוך התעלמות מסבלן של הנשים הנאלצות להתפרנס מהשכרת חלציהן לזרים.
 
זה נכון שנשים העוסקות בזנות סובלות הרבה יותר כאבים והשפלות מאותן פונדקאיות
אך כדי להתנדב לסבול ייסורים של הריון, לידה ומסירת תינוקך למשלמים עליו, זה לא עניין של מה בכך.
מדובר בעוד ניצול של עשירים, את מצוקתן של המסכנות.
אין בכך שום דבר נאור.
 
כנ"ל לגבי סחר באיברים.
הרי אף אדם נורמלי לא יתנדב לפצוע גופו כדי לספק משם איזו כליה או ריאה לזרים
מי כן "יתנדב" לכך- אנשים במצוקה קשה.
אז במקום לעזור להם- מנצלים מצוקתם וקוצרים מהם איברים.
 
ומה בעתיד, גאווה על שגם שלהומואים יהיה מותר לקצור איברים? 
 
 
*ולכל מי שיטען ש"תכלס, כולנו נאלצים להתפרנס ממצוקות כלכליות אותן מנצלים העשירים"
אזכיר שיש הבדל פיזי ופסיכולוגי רב, בין התפרנסות מפעולות הגוף (למשל- להיות סבל, מסאג'יסט, קופאי וכו)
לבין התפרנסות מהגוף עצמו (למשל- זונה, פונדקאית, "תורם" איברים).
איך אתם מצליחים לחיות עם הידיעה שהחיים זמניים?
30/10/14 01:29
44צפיות
אנשים מנהלים חייהם כאילו יש להם את הנצח בכיס בעוד שהאמת היא שהזמן הולך ואוזל. אני מרגישה שכולם פיתחו שיטות מוצלחות של הסחות דעת מהעניין ולא מבינה איך הם משתכנעים מההסחות שהמציאו. אתם מוזמנים לשתף, להסביר או לתקן אותי אם אני טועה, למרות שאתם כבר יודעים שאני אף פעם לא טועה
º
את לא טועה!!!
30/10/14 04:55
88צפיות
מה הולך כפרה?
30/10/14 09:23
28צפיות
התגעגעתי אליך
יודעים, יודעים
30/10/14 06:44
19צפיות
לא שהחיים זמניים, אלא שאת אף פעם לא טועה
º
חחחחח
30/10/14 06:46
4צפיות
אני לא יודע שהחיים זמניים
30/10/14 10:48
16צפיות
יכול להיות שהכל דמיון שלי ואנשים לא באמת מתים אלא אני חולם שהם מתים(הרי בזמן שאני חולם אני לא יודע שאני חולם כך שאני לא יכול לפסול את האפשרות שעכשיו אני חולם).
 
חוץ מזה יכול להיות שיש גלגול נשמות כך שאחרי שאני מת הנשמה שלי מתגלגלת לגוף אחר.
נכון שבדרך כלל אנשים לא זוכרים דברים מגלגול קודם אבל
שמעתי אישה שטוענת שהיא זוכרת פרטים מ2 גלגולים קודמים שלה.
אם אדם לא זוכר שום דבר מהגלגול הקודם שלו
30/10/14 13:44
16צפיות
אז אין שום משמעות לכך שזו אותה הנשמה.
 
 
הרי איך אתה יודע שהנשמה שיש לך היום ושהיתה לך אתמול זו אותה נשמה? התשובה פשוטה: אתה זוכר הרבה דברים שקרו לך אתמול, ואתה גם זוכר אותם כחוויה שלך (גם אדם שראה אותך אתמול יכול לזכור את מה שקרה לך אתמול, אך מנקודת ראות אחרת, של מי שראה אותך כאדם אחר, ולא חש את מה שאתה חשת).
לפי הטיעון הזה אני לא יודע שהנשמה
30/10/14 13:57
12צפיות
שיש לי היום היא אותה נשמה כמו זאת שהיתה לי כשהייתי בן שנה, שהרי אני לא זוכר כלום מהזמן שהייתי בן שנה.
אתה מפספס נקודה חשובה:
30/10/14 14:19
11צפיות
גם אם אתה לא זוכר באופן מודע, החוויות שקרו לך בשעתו נחקקו באישיות שלך ומשפיעים עליך גם היום.
 
זה כמו שיש אדם שכתוצאה מתאונה איבד את הזיכרון שלו ושכח הכל, ולאט לאט הוא נזכר בדברים. אז זו עדיין אותה נשמה, כי אבדן הזיכרון הוא רק למראת עין, וחלק מהדברים נשארים בתת-מודע. אחרת הוא היה נזכר בדברים, אלא פשוט לומד הכל מחדש: הוא היה לומד לדבר ולומד ללכת כמו שילד קטן לומד.
 
אם כך אז יכול להיות שחוויות שהיו לי בגלגול הקודם
30/10/14 15:49
3צפיות
נחקקו באישיות שלי ומשפיעים עלי היום גם אם אני לא זוכר כלום באופן מודע.
גם אם יש גלגול נשמות- הרי שהגלגול הזה הוא זמני
30/10/14 14:13
13צפיות
ויסורי המוות מוחשיים וכך גם הפרידה ממכריך (חלום או לא חלום- זה לא משנה).
ואם נשוב לנושא הפורום- מעניין אם היית מעדיף לחזור בגלגול הבא כגבר או כאשה
לאור מה שאתה יודע על הנעשה פה?
 
 
º
אני הייתי רוצה להיות גבר ולא לסבול יותר
30/10/14 14:15
7צפיות
אני חושב שחסר לי ידע כדי להחליט
30/10/14 15:40
9צפיות
אם אני מעדיף לחזור בגלגול הבא גבר או אישה.
 
אני לא חושב שיש באפשרותי להשוות בין החוויות השונות כשמעולם לא חוויתי מצב שאני אישה(ומצב זה לא רק יחס החברה כלפי אלא גם מצב פיזי).
º
סמוך על סמוך תגיד תודה שאתה גבר
30/10/14 15:42
2צפיות
º
גם לא חווית מעמד של פליט ובכל זאת- ברור שמוטב לא להיות כזה
30/10/14 15:53
3צפיות
אני לא מפחד למות
30/10/14 11:51
23צפיות
אני רק מת מפחד...

האמת היא שאני באמת לא מפחד מהמות.
 
אני מפחד מהזיקנה, מחוסר האונים, מלהגיע למצב בו, תסלחי לי, אני לא אוכל לנגב לעצמי את התחת.
זה הרבה יותר מפחיד אותי.
סבתא שלי ז"ל חטפה בגיל 91 שבץ במוח, עד יום מותה בגיל 99 היא לא יכלה לדבר ללכת או לאכול.
היתה צלולה לגמרי אבל לא יכלה לדבר. היא איבדה גם את היכולת לכתוב כך שיכולתי לשבת אצלה שעות רק כדי להבין משהו בסגנון "חלמתי אתמול בלילה על אבא שלי".
זה מפחיד אותי.  (אגב, היא דוקא נלחמה על חייה עד הרגע האחרון ודרשה כל טיפול אפשרי, אישה חזקה)
 
אני חושש לעתיד הילדים שלי, איך הם יסתדרו בלי התמיכה שלי (יש לי בן נכה) זה החלק הקשה.
המות עצמו?  זה לא מפחיד.
º
30/10/14 14:07
אני פוחדת מרגע המוות עצמו
30/10/14 15:46
8צפיות
מהשנייה בא נגמר האוויר ואין יותר. לא רוצה להרגיש שאני נחנקת, זה נראה לי קשה מנשוא מחריד ומזעזע. אף אחד לא יכול להבטיח לי שלא ארגיש את זה. גם הרגעים שלפני המוות, כשמבינים שזה הסוף, זה מצב נפשי מחריד ואין דרך להושיע. אני בעד המתת חסד מתוכננת מראש
אנשים שהיו ברגע המוות עצמו(כלומר הלב שלהם
30/10/14 15:56
9צפיות
הפסיק לפעום) וחזרו לחיות לא דיווחו על תחושות קשות ממה שידוע לי.
 
הנה לינק:
 
º
אבל מכיוון שהם כאן לדווח, הם לא באמת מתו לכן אין לסמוך על כך
30/10/14 15:59
2צפיות
בכל מקרה הם היו במצב שלא היה להם אוויר
30/10/14 16:07
7צפיות
שהרי אי אפשר לנשום כשהלב מפסיק לפעום,ובהרבה מקרים לא דיווחו על חוויות שליליות(אם כי היו כאלו שדיווחו על תחושות של פחד או טביעה במים עמוקים).
 
כמו כן נראה שיש מודעות במקום כלשהו שאינו המוח על סמך הציטוט הבא:
 
"אנחנו יודעים שהמוח לא יכול לתפקד כשהלב מפסיק לפעום", אמר ד"ר סם פרניה, שהוביל את המחקר, "אך במקרה הזה, נראה כי מודעות ההכרה המשיכה עד שלוש דקות בזמן שהלב לא פעם, למרות שהמוח לרוב נכבה תוך 20-30 שניות לאחר שהלב הפסיק לפעום".
 
º
לא רוצה לטבוע
30/10/14 16:08
2צפיות
ברור אבל חלק גדול לא זוכרים חוויה של טביעה
30/10/14 16:10
7צפיות
למשל אחד מכל חמישה נשאלים סיפר שחוו שלוות נפש יוצאת דופן
מה שיש או אין אחרי הרבה יותר מפחיד לדעתי
30/10/14 19:43
8צפיות
למי אכפת משנייה של סבל אם יש או אין? מה שהרבה יותר חשוב זה מה שקורה או לא קורה אחרי זה לדעתי.
אני תמיד חיי עם מודעות לזה שאין לי חיי נצח לצערי
30/10/14 19:55
6צפיות
אני לא מתכחש לזה, אני מודע לכך שזמני אוזל, ושהמוות בלתי נמנע נכון לעכשיו, ואני מנסה לנצל אותו כראוי, כפי יכולתי, לא תמיד מצליח בזה אבל זה מה יש. בכל אופן פשוט מנסים לעביר בצורה טובה או סבירה את הזמן שיש לנו לחיות, על אותו עיקרון שאדם שבחופשה בחו"ל גם מודע שזמן החופשה שלו מוגבל. בכל אופן אני גם מודע לכך שזקנה היא דבר קשה אבל טבעי שיש אצל "בני תמותה".
 
המוות מהזקנה גם מתחיל הרבה לפני המוות עצמו, זה בא כבר עם כל הבעיות של המראה והבריאות של הזקנה, אם הייתי לי האפשרות להיות בן אלמוות, סביר להניח שהייתי לוקח אותה, אפילו אם זה היה במחיר של להיות אל-מת, ולוותר על חלק גדול מהתחושות והרגשות של אנשים חיים, זה עדיף מלוותר על הכל, וזאת אחת הסיבות שאני חובב את ז'אנר הערפדים, כפי שאפשר לראות בסרטונים האלו.
 
 
פונדקאות, בוא וננסה להתחיל בצורה מסודרת
30/10/14 17:58
11צפיות
הדיון כאן הלך לשני כוונים קיצוניים וכשדיון הולך לשני כוונים קיצוניים אין הפריה הדדית, אין החלפת דעות.
צד אחד טען שפונדקאות היא זנות ואם זנות אסורה אז גם פונדקאות, הצד השני טען שפונדקאות היא בכלל לא זנות איך אפשר להשוות....
 
כדאי שנזכיר שכיום בני זוג שמעונינים ללדת בן והאישה אינה יכולה להרות פונים לשירותי פונדקאות בחו"ל, שירותים שלא תמיד מפוקחים ולא ברור מה האינטרסים ומהם הלחצים על הפונדקאית.
 
מה שאני בעצם מנסה לשאול זה מצד אחד את תומכי הפונדקאות באיזה מצבים אתם תתנגדו לפונדקאות.
מן הסתם רובנו נתנגד לפונדקאית קטינה או לפונדקאית לוקה בשכלה.
מה עם פונדקאית שהאינטרס שלה כספי בלבד?  מה עם אישה שרוצה להיות פונדקאית בפעם החמישית?

מצד שני הייתי שואל את מתנגדי הפונדקאות, באיזה מצבים אתם תסכימו לפונדקאות?
למשל, האם תסכימו לפונדקאות אלטרואיסטית לחלוטין?  מקרה בו אישה מוכנה לשמש פונדקאית עם ביצית של אחותה חינם אין כסף מתוך אהבה לאחותה?  אישה שהיא בריאה בנפשה ובגופה, ילדה מספר פעמים בעבר.  האם גם במקרה הקיצוני הזה תתנגדו?
 
בואו נימנע מטיעונים של מדרון חלקלק מכיון שממילא אנחנו לא מנסים לנסח חוקים, אנחנו בסה"כ מנסים לחדד עמדות ולהבין טוב יותר את העמדות של המתנגדים החשוכים שמולנו.  
בשום מצב, מכיוון שאני לא מאמינה באלטרואיזם.
30/10/14 19:36
6צפיות
לצערי הרב, המציאות היא זו שחזקה יותר מהכל.
 
אנחנו לא חיים באוטופיה.
 
יש יותר מדי שחיתות בעולם, ואינטרסים, ואנשים שזקוקים נואשות לכסף.
 
לתוך הואקום הזה נכנסים סוחרי האדם..
סרסורים, סוחרים באיברים להשתלה והמנהלים של הפונדקאיות..
אלה שמנהלים עסק שבו דואגים לפונדקאיות למיטה והשגחה רפואית עד שתלדנה.
 
מעבר לרחמים על הפונדקאית, יש גם רחמים על התינוק שבעצם.. סוחרים בו.
למה אנשים מעדיפים למות לפני הילדים שלהם?
30/10/14 15:55
23צפיות
יש בזה משהו מאוד אנוכי. אנשים לא רוצים להתמודד עם מות ילדיהם כי זה דבר קשה וכואב, ובכן אם מוות זה קשה וכואב, למה לתת לילדים לראות במות הוריהם? ועוד דבר, רגע המוות מלווה ייסורים, האם הגיוני שילדינו ימותו בלעדינו? האם לא עדיף שנהיה שם למענם כשהם מתים? לחבק אותם? ללחוש להם שאינם לבד? האם לא עדיף שאנחנו נישאר לבד בעולם האכזר ולא ילדינו, בלעדינו?
בהלוויות של בנים, נאמר תמיד שזה לא בסדר שההורה מספיד את בנו
30/10/14 16:11
15צפיות
מכאן שמה ש"כן בסדר" זה שהבן יספיד את הוריו.
ובכן, נכון שזהו בד"כ הסדר הכרונולוגי, אבל אם כבר נגזר עלינו למות
ואנו באמת אוהבים את יקירנו
אז כפי שאמרת- יש להתנחם בעובדה שמי שיסבול מהשכול הזה הוא אנחנו ולא הם.
מוטב אם כן למות אחרי הילדים ולא לפניהם.
ובכל מקרה- שיוודו לחיים ארוכים :)
 
"No parent should have to bury their child"
30/10/14 18:50
12צפיות
זה לא בא ממקום אנוכי, אלא להפך, משום שכל בני האנוש בסופו של דבר מתים מזקנה, אז המצב הטבעי הוא שהורים מתים לפני הילדים שלהם, לכן אם הילד מת לפני הוריו, זה בדרך כלל כי הוא נהרג או מת מתאונה וכו, זאת אומרת "מת בטרם עת", בנוסף לכך הילד גם הספיק לחיות הרבה פחות מהוריו, וגם היה לו הרבה יותר מה להפסיד, כי הוא היה צעיר ובחלק היותר טוב של חיים. בנוסף לכך ההורה גם מביע את אהבתו הרבה לילד/ה, אם הוא היה מעדיף למות בעצמו במקומו. מוות הוא ממש לא דבר טוב, לכן זה קשה יותר מלהישאר לבד. בנוסף לכל אם להורה אין נכדים, אז ילד/ה שנהרגים הם מכה הרבה יותר כזה מבחינת הישרדות המשפחה והשושלת.
 
הטרדה מינית ברחוב
30/10/14 18:46
11צפיות
מתלבט אם להתחסן? יש לך שאלות בנושא?
30/10/14 12:32
8צפיות
עם בוא החורף, מחלת השפעת מאיימת על כולנו.

מתלבטים אם להתחסן? יש לכם שאלות בנושא? אתם מוזמנים לאירוח מיוחד בנושא :-)


היום בין השעות 16:00-18:00 נארח את ד"ר ליזה רובין מטעם משרד הבריאות שתענה על כל שאלותיכם בנושא.

מוזמנים |@|
רוצים לזכות בכרטיס זוגי לסרט|?|
30/10/14 11:36
2צפיות
|אקשן| אנחנו מחלקים 30 כרטיסים זוגיים לסרט "קרניים". היכנסו כבר עכשיו לפורום ביקורת סרטים וקולנוע
וכתבו לנו על סוד שנחשפתם אליו בטעות, או סוד שסיפרו לכם ולא רציתם לדעת מלכתחילה ואולי תוכלו לזכות!

לפרטים נוספים והשתתפות בתחרות:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|רמקול|היום בין השעות 16:00-18:00 נארח בפורום הריון ולידה - תמיכה את ד"ר ליזה רובין רופאת ילדים.
ד"ר רובין תשמח להכין אתכם לחורף הקרוב, האם כדאי להתחסן? ואיפה?

מוזמנים לשאול את שאלותיכם כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|*|אנחנו מזמינים אותך לשתף אותנו בלוק של הגבר שלך, היכנסי לפורום שיחת נשים,
ספרי לנו מה סגנון הלבוש של הגבר שלך ותוכלי להלביש אותו בקולקציית הגברים של קסטרו!

לפרטים נוספים והשתתפות:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
בין הקטעים האהובים עליי
29/10/14 01:34
72צפיות
כגבר, אני מוצא את הנאום/שירה הזה פשוט מהממים בעוצמה ובכוחות, שבאים בלי להתכוון גם אליי...
 
 
 
 
דוגמית של טיפים לסקס ממגזיני נשים:
הכניסי את הפין שלו לחור סופגנייה. כרסמי סביבו ועצרי מדי פעם כדי למצוץ.
פזרי פלפל מתחת לאפו רגע לפני שהוא מגיע לשיא. התעטשות יכולה להגביר את אפקט ההנאה.
אחזי בפין שלו ביד אחת והזיזי אותו כמו ג'ויסטיק.
החזיקי שני אגרופים מסביב לאיבר שלו וסובבי אותם בכיוונים הפוכים במהירות האפשרית.
אחזי בפין ביד אחת וסטרי לו בידך השנייה.
ביותר מ-50 טיפים לסקס, הפות שלי לא מוזכרת פעם אחת!
לאורך כל הדרך אני אמורה לגרום לאחרים ליהנות.
כאישה, התפישה הרווחת היא שמה שמגדיר אותי זה מה שמוחדר אלי.
היכולת שלי ליצור תחושה עמוקה של נוחות עבור אדם חשוב ממני.
הגוף שלי לא שייך לי, אלא לגברים שסועדים את בשרי.
כילדה, למדתי שסקס הוא חובה, השווי שלי נמדד במספר הפיות שגרמתי להם לרייר.
למדתי לפתוח עבור כל גבר שבא לו, ולהאמין שהוא ימלא את כל הריק הזה.
סקס היה חלום רע שלא יכולתי לחכות שאתעורר ממנו.
בכל פעם שגבר פרם את כפתורי, במהירות סגרתי אותם בחזרה.
הגוף שלי –
פצע שתמיד ניסיתי לאחות.
לא ידעתי דבר על להרגיש
כשעשיתי סקס בפעם הראשונה, בפעם החמישית –
בפעם החמש עשרה, הייתי רוח רפאים.
מבחוץ ראיתי גברים מחליקים את עצמם פנימה.
צפיתי בהם גומרים ומעולם לא הרגשתי אותם עוזבים.
לקח לי 23 שנים לקחת בחשבון את הגוף שלי.
הפעם הראשונה שנתתי למאהב לראות אותי עירומה.
כשנגעו בי ידיים זהירות.
ערב שהתפוגג בצחוק.
כשמצאתי את קולי.
כל קשר התרופף לאיטו עם כל "כן".
לא הייתי טריטוריה שיש לתבוע.
לראשונה סקס היה מקום בטוח.
הייתי כלי שהידיים שלי סוף-סוף למדו לנגן בו.
כל עיקול היה קרשנדו שהגיע לביתו.
אני משתיקה את הגרונות שקראו לי "חפץ".
מערה.
משתה שנועד להאכיל את השריקות הרמות ביותר.
אני לומדת קודם כל להביא את עצמי בחשבון.
לומר "לא".
לומר "כן".
לתת לפרטנר שלי הנחיות.
לזוז קצת יותר לאט. לא, יותר מהר. לא! יותר לאט.
לומר "דגדגן" מבלי להירתע.
דגדגן.
דגדגן!
לבקש סקס כשאני רוצה לעשות סקס!
לבקש מאחורה. או על הדלפק. או בזמן ההקרנה של "קזבלנקה".
לבקש ממנו לרדת לי.
לאונן מתי שפאקינג בא לי.
לקרוא בשם חדש למיניות שלי היא ריקוד שאני לומדת את צעדיו אט-אט.
הקול שלי אינו קריאות הזדווגות.
הירכיים שלי אינן הזמנה.
הידיים שלי.
שוקיים.
פה.
הוגינה שלי לא עוצבה כדי לרצות מישהו בלי רשותי.
אם אתם רואים אותי כאובייקט מיני עכשיו.
רק בגלל שאני מדברת על סקס.
זה לא אומר שאני חייבת לכם משהו.
אני לא מבקשת את זה. אלא אם כן אני בפועל מבקשת את זה!
אני שוכחת את הדרכים בהן הכנתי את בשרי.
אני מלמדת את לשוני את האומץ לבקש מה שאני רוצה.
אני דורשת מה שאני זקוקה לו.
אני לומדת לקחת את הגוף שלי בחזרה.
 
º
למעלה: טריגר תוכן מיני
29/10/14 01:36
15צפיות
אין זה תוכן מיני אלא תוכן זנותי מחליא, ההיפך הגמור מאהבה
29/10/14 16:37
36צפיות
ומיניות. ויש שם משפטים שנכתבו ע"י חולות נפש הזקוקות בדחיפות לטיפול פסיכולוגי עמוק.
 
מאיפה הגעת לתכנים האלה? אתה מפשפש בטינופת "מינית"?
º
אני לא הגבתי כי ידעתי שאת תעשי זאת טוב ממני וצדקתי!
29/10/14 16:38
12צפיות
היישר מהבלוג שולפת ציפורניים
29/10/14 19:19
27צפיות
וזאת הייתה הרצאה פמיניסטית, שהחלק שהבאתי היה שם.
אבל עשיתי ניסוי קטן, ונוכחתי לדעת כי צדקתי בחשדות שלי.
 
שיקוף מצב הפורום:
כל תוכן בהקשר מיני המובע לפה מקבל תפנית שלילית. גם קטע פמיניסטי מובהק אשר בא לדבר באופן מובהק על זה שנשים צריכות לקחת אחריות על גופן וצורכיהן.
 
אני מבינה שמדובר בסאטירה פמיניסטית אבל
29/10/14 19:55
28צפיות
כמו מצעד השרמוטות- מדובר בסופו של דבר בפורנוגרפיה שמה שנותר ממנה זה זכרון פורנוגרפי וטריגר מיני (כפי שכתבת)
לא
29/10/14 22:23
19צפיות
לא. אני כתבתי כך על מנת לבצע את הניסוי הקטן שלי.
 
אין תוכן מיני שם, מלבד אזכור של 2 איברים בגוף האדם.
אין חשיפת גוף, אלה כאב וכעס כלפי החפצה נשית וחינוך מיני של נשים לכך ש: "כאישה, התפישה הרווחת היא שמה שמגדיר אותי זה מה שמוחדר אלי. היכולת שלי ליצור תחושה עמוקה של נוחות עבור אדם חשוב ממני. הגוף שלי לא שייך לי, אלא לגברים שסועדים את בשרי."
 
עובדה: לא הגעתן לסוף. לקישור אשר חושף באופן מפורש את ה"תרמית" המטעה שלי.
וכך הגעתי לשיקוף שלי למעלה.
אין תוכן מיני. רק 90% מהטקסט וזהו
30/10/14 00:28
12צפיות
כפי שמעמקים כתבה, מדובר בסוג של סאטירה פורנוגרפית בסגנון "מצעד השרמוטות".
הפמניסטיות/ים מבינות את המסר המתוחכם
וכל היתר, נהנים מהדיבור הקינקי של הכותבת.
 
פורנו כידוע- זה לא רק תמונות עירום.
"הכניסי את הפין שלו לחור סופגנייה", זה פורנו לכל דבר.
גם כשהוא נאמר ב"הפוך על הפוך".
 
כאמור
30/10/14 09:53
15צפיות
כאמור "הכניסי את הפין שלו לחור סופגנייה" צוטט ישירות מתוך מגזינים לשם טיפים לנשים על מין.
האם אתה חושב שגם שם זה פורנו?
זה לא תוכן שמעורר אצלי חשק להמשיך לקרוא
30/10/14 10:20
13צפיות
ואחרי עוד כמה שורות בקריאה ראשונה פשוט בחרתי לעזוב את ההודעה,ולא לקרוא ולא להגיב.
מאוחר יותר קראתי עד הסוף בכל זאת.
 
לגבי השאלה אם זה פורנו אז אני לא רוצה לדון במשמעות של מלים אבל תוכן זה יחד עם ההמשך(שאני מדבר על מה שכתבת ולא על הלינק לצפיה שאותו לא הבנתי ב100 אחוז אז אני לא מביע דעה עליו) נשמע לי תוכן מיני פוגעני כי הוא לא מתחשב ברצונות האישה.
זה שיש ביקורת על התוכן מאוחר יותר לא משנה את המצב שלדעתי מדובר בתוכן מיני פוגעני.
 
הדבר דומה למצב שתראה סרט שמתאר בחצי הראשון שלו אונס ובחצי השני יש הסבר שמה שראו בסרט הוא פשע חמור.
אפשר למתוח ביקורת על הסרט רק על סמך החצי הראשון,ולדעתי אם רוצים להעביר ביקורת על אונס
א)מן הראוי להתחיל בביקורת.
ב)אין צורך להראות תיעוד מפורט של אונס. 
º
30/10/14 14:21
º
כמובן.
30/10/14 14:09
4צפיות
אני בחרתי לא להגיב אבל
30/10/14 00:44
17צפיות
מבחינת ההרגשה שלי התחלת ההודעה שלך לא מעוררת חשק להמשיך לקרוא,ולדעתי יש שם תוכן מיני פוגעני(לפנתרית אני מחשיב תוכן זנותי כמקרה פרטי של תוכן מיני).
 
אכן יש ביקורת על התוכן הזה בהמשך ההודעה אבל זה עדיין לא משנה את דעתי שמדובר בתוכן מיני פוגעני.
לא ממש מבין את ההיגיון שלך
30/10/14 09:56
16צפיות
לא קראת ויש לך דעה?
לא צפית ויש לך דעה?
 
זה בדיוק מה שאני מנסה לשקף לפורום. שהרבה פעמים יש כאן דעות מאוד נוקשות לדבר שאין לכם מושג בו.
ואני בא לשקף כחבר, לשם כך שתגדלו.
לא כתבתי שלא קראתי ולא צפיתי
30/10/14 10:09
14צפיות
כתבתי:"מבחינת ההרגשה שלי התחלת ההודעה שלך לא מעוררת חשק להמשיך לקרוא"
 
בפעם הראשונה שנכנסתי להודעה שלך לא קראתי עד הסוף בגלל זה(ובשלב זה לא הגבתי).
מאוחר יותר לפני שהגבתי כן קראתי עד הסוף,וגם צפיתי.
 
לגבי הצפיה לא הבנתי הכל כי אנגלית איננה שפת אם שלי(ולא היה לי חשק לחפש מילון למילים שאני לא מבין במיוחד שזה וידאו ולא טקסט כתוב כך שאני צריך גם לנחש איך כותבים מלים שאני לא מבין).
|*|נפתח פורום עגלות לתינוק|*|
26/10/14 10:37
14צפיות
|@|הילד או הילדים הראשונים שלכם גדלים ברגעים אלו ממש בבטן? עליכם להיות ערוכים בהתאם לקראת הגעתם!
חדש בתפוז ? פורום עגלות לתינוק. פורום זה מיועד עבור הורים, משפחה ועוד העומדים לקראת רכישת עגלת תינוק.

המגוון רחב מאוד וקשה להחליט מהי העגלה עבורכם. איך יודעים מה ההבדלים בין העגלות? האם עדיף להזמין מחו"ל? מהי העגלה שתענה לכם על הצרכים?
כל המידע במקום אחד! היכנסו עכשיו לפורום להתייעץ ולייעץ בנושא:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

עוד נושא שקשור לפמיניזם בפורום אחר בתפוז
27/10/14 15:05
82צפיות
הפעם בנוגע להסרת שיער גוף אצל נשים.
 
תודה. קראתי את כל השרשור
28/10/14 00:41
69צפיות
ראשית אחסוך ממך את דעתי על הבחור שאיתו התווכחת ולא רק מהדברים שכתב בהקשר הזה.
יש לציין שאתה לעיתים מפתיע אותי לטובה ולכן כשאתה שוב מאכזב זה מעצבן מאוד ומייאש.
אני חושבת שהשאיפה היא שנשים לא ירגישו צורך להסיר שיער גוף טבעי והלוואי והייתי יכולה להפסיק עם ההרגל הזה.
לו הייתי לבד על אי בודד לא הייתי מגלחת רגליים אבל בעולמנו האכזר אני חוששת מתגובות מעליבות ולכן מקפידה על כך הקפדה יתירה.
דבר נוסף שאני חייבת לציין הוא שאני אומנם מקפידה על כך אך מעולם לא נדרשתי לכך מבני זוג שהיו לי, להיפך, הם תמיד עודדו אותי לחדול מלגלח וטענו שזה לא חשוב, אמממ בעצם חוץ מאחד שאיבד כל הערכה שהיתה לי אליו כשאמר שחשוב לו אישה חלקה. אני צריכה לשמוע מבן הזוג שזה לא אכפת לו אבל לא אעז להעמידו במבחן ולבדוק אם זה באמת לא מפריע לו. בכל אופן שמחתי לקרוא תגובותיך בנושא
טוב אני לא מצפה מכל פמיניסטית להיות "האידיאל הפמיניסטי"
28/10/14 13:31
41צפיות
לכן אין כל כך צורך "להצטדק" בנושא, אבל בכל זאת זה היה מעניין לשמוע את הסיפור שלך בנושא. מלבד זאת, זה לא הנושא היחיד בפמיניזם שאת לא מצליחה לעמוד בו באידיאל, אז לא הייתי אומר שזה כל כך מפתיע. אני חושב אם כך שלרוב היה לך מזל עם בני הזוג שהיו לך בנושא הזה, לא צריך לקחת את זה כדבר שמובן מעליו, כי כפי שאפשר לראות יש גם גברים, וגם נשים, שמאוד ביקוריים כלפי נשים שלא מסירות שיער גוף. אני גם חושב שחבל שלא ניצלת את העובדה שבני זוג לא דרשו ממך להסיר שיער גוף ואף עודדו אותך לחדול מלגלח, ושלא עשית ככה. כי זה אומר שאצלך הנושא הלכה למעשה היה תאורתי בלבד, כי שמח לדעת שלא אכפת להם משיער גוף, אבל בכל זאת המשכת להסיר אותו, ככה שזה לא תרם הרבה בשבילך במחינה מעשית. לדעתי במקרה שבן הזוג תומך בנושא, הרבה יותר קל לא להסיר שיער, אחרי הכל מה אכפת לך מה אנשים זרים חושבים? כל עוד את ובן הזוג בסדר עם זה? בנוסף לעניין החשיבות, יש גם תעניין שבן זוג רואה את השיער גוף יותר מכל אדם אחר, חוץ מעצמך, לכן אם זה בסדר מבחינתו ומבחינתך, אז זה אמור להיות הרבה יותר פשוט. כן החברה באמת אכזרית, ולוחצת על נשים להסיר שיער גוף, ולכן נשים שלא מסירות שיער גוף, זה מראה על אומץ בהרבה מהמקרים, חוץ מהעניין האידיאולוגי, והעדיין שפשוט נוח יותר לא להסיר שיער גוף, ולא לשים איפור וכו.  לא במקרה הבחור שהתכווחתי איתו, הסתבר גם שהוא חובב גדול של איפור, וחושב שנשים צריכות להתאפר, אחרת הן לא יכולות להיות יפות או מושכות, אני לא יתפלא אם הוא גם חובב של נעלי עקב ועוד דברים "נשיים" ובעייתים בסגנון. בכל אופן בהחלט מדובר כאן בנושא פמיניסטי מוכר, שהרי מגברים לא מצפים לכל הדברים האלה, אלא רק מנשים, ואפילו לא מדובר בדברים נשיים טבעיים, אלא מלאכותיים לחלוטין. אפילו "חובב הגוף החלק" שהתווכחתי איתו, לא מוכן להסיר שיער גוף בעצמו, אלא רק לדרוש את זה מנשים שהוא יוצא איתן, מה שמבחינתו "ככה צריך להיות", אבל מבחינתי מדובר כאן בסקסיזם וסטנדרט כפול.
 
"הציווי החברתי על נשים להיות חלקות הלך והתרחב בעשור האחרון, וכולל כיום את כל חלקי גוף האשה, הגלויים והמוצנעים כאחד."
 
זה דוקא מענין
28/10/14 15:44
31צפיות
את לא חייבת לענות אבל זה מענין, איך היית מרגישה אם היית רגילה לשיער ראש קצר ויום אחד שוקלת לגדל שיער ארוך ובן הזוג היה אומר לך ש"אני לא נמשך לנשים עם שיער ארוך"?  (אם הדוגמא לא טובה עבורך את מוזמנת לבחור כל העדפה אחרת כמו סגנון לבוש, צבע שיער וכו')

האם היית מאבדת כלפיו את ההערכה או היית אומרת לעצמך "ככה זה, יש מי ששיער קצר עושה לו את זה ויש מי ששיער ארוך".
 
מה שאני מנסה לומר זה ששיער גוף לנשים הפך לענין פוליטי/אידיאולוגי רגיש.
לפעמים השיפוט שלנו כלפי ההעדפות של אחרים מושפע כשהעדפות האלה הפכו איכשהו לענין אידיאולוגי.
 
האנלוגיה שלך לא מספיק טובה לדעתי
28/10/14 17:06
35צפיות
במיוחד משום שהיא לא שקלה ברצינות לא להסיר שיער, היא ממשיכה להסיר שיער, בגלל החשש מתגובת החברה.
יש לי תשובה ברורה מאוד
29/10/14 00:26
24צפיות
כל גבר שיעמיד איזשהו נושא בעולם הזה כתנאי להימשכותו אליי או אהבתו אליי, לא אראה אותו ממטר!
אני מאמינה גדולה מאוד באהבת אמת. אהבה יותר גדולה מבכל סרט שראיתם, ששמה את רומאו ויוליה בכיס הקטן.
לא אהיה לעולם עם גבר שיעקם חצי פרצוף בגלל המראה החיצוני שלי או ההתנהגות שלי.
מי שיהיה איתי יאהב בי הכל. עם שיער, בלי שיער, קירחת, חולה, בריאה, עצבנית, ילדותית... הכל!
לא "באהבת אמת", אלא "באהבה בלי תנאים"
29/10/14 21:04
17צפיות
מה לעשות שרוב האנשים יש להם תנאים, חלקם מוצדקים וחלקם קטנוניים, לדעתי זה מאוד תמים, אידיאליסטי ולא פרקטי, כל הקטע של "אהבה עיוורת", אני מעדיף "רשימת קניות", ולהיות כנה לגביה, בלי להתחסד, להרבה מאוד אנשים גם יש "רשימת קניות", אפילו אלו שלא מודים בזה. את כנראה גם לא מספיק מודעת לצד האפל של אהבה בלי תנאים שאת מאמינה בא כל כך, וזה בקלות יכול להפוך אותך "לקורבן האהבה". לדעתי "אהבה בלי תנאים" מתאימה יותר להורות מאשר לזוגיות, ואפילו אז בדרך כלל יש תנאים, ולא תמיד שווה "לגונן" על בני משפחה, במיוחד אם הם תפוחים רקובים שלא ראויים לכך.
 
"A character (call her Alice) devotedly in love with someone who is highly troubled or dislikable (call him Bob), the kind of person very few in real life would stick with. Bob isn't merely a Jerk with a Heart of Gold or even Troubled, but Cute: he (or she; both sexes can play either role) has serious psychological issues, an utterly Jerkass personality, or both, all of which makes a healthy, happy relationship unlikely."
 
"lice is fully aware of Bob's faults but willingly endures the insults and troubles he dishes out because she believes her unconditional love is strong enough for both of them and/or will eventually reform Bob. What separates the Love Martyr from the Mad Lover is that in this case Bob and Alice are in a relationship, albeit a twisted one, and the love is ostensibly mutual, but he pays so little attention to her needs that his 'love' for her verges onInformed Ability. Very often, others will point out to Alice that Bob is a bad boyfriend, but she invariably ignores ordismisses their concerns. Expect her to say "But you don't know him like I do.""
 
"On occasion Alice becomes Bob's Morality Pet, and when she dies it prompts him into a Heel-Face Turn. But at other times — and this is Truth in Television more often than not — Alice never succeeds in reforming her beloved, not even if she sacrifices to the point of death."
 
 
 
אפשר בלי תנאים לגבי מראה חיצוני
30/10/14 13:52
9צפיות
אבל בלי תנאים על ההתנהגות לא נראה לי סביר,כי זה אומר בפרט שהגבר ימשיך לאהוב אותך למשל גם אם הוא יגלה שאת פושעת.
º
נכון מאוד. יאהב בכל מצב גם אם אני פושעת
30/10/14 14:27
11צפיות
האנולוגיה לא טובה.
30/10/14 12:56
8צפיות
וזה באמת עניין פוליטי לכן הוא גם אמר ש"חשוב לו אישה חלקה", ולא "אני מעדיף שער קצר" (מה שיותר הגיוני שמישהו יגיד).
ו"חשוב לו אישה חלקה" זאת אמירה יחסית סבירה, בנושא הסרת שער אצל נשים יש אמירות הרבה יותר קשות. אמירות שלא תשמע בהקשר של העדפות אסטטיות אחרות.
עובדה שמישהו כתבה הודעה שהוא שבה הוא כותב שמי שלא מגלחת חייבת לדווח על כך, ולא כתב על בעלות שיער ארוך\ קצר.
מעמקים, אני בד"כ לא מגלחת את השיער ברגליים
28/10/14 15:57
32צפיות
ולא בבית השחי (שם אני רק קוצצת, כשמתארך מדי), וכל הקיץ הלכתי במכנסי שלושת רבעי, ואף אחד בשכונה ובמרכז התרבות אליו הלכתי לא העיר לי. רק אנשים (ונשים בעיקר) מאד פדנטיים נועצים עיניים בולשות בלבוש (למשל מעירים אם יש איזה כתם קטן),   בהופעה בכלל.
אני לא מסוגלת לכך
29/10/14 00:15
21צפיות
בית השחי חלק באופן קבוע. שערות באיזור הזה זה לא משהו שאני יכולה בכלל לדמיין. לגבי הרגליים, אם לא אגלח לא ממש יראו אבל אני ארגיש ולא מוכנה להרגיש דבר כזה. אני כנראה שטופת מוח בנושא. זה מצער מאוד אבל זה טבוע בי עמוק.
אני מניחה שאת מתגעלת גם מהשיעור הגופני הזיכרי.
29/10/14 16:19
12צפיות
אני כן. (רק אתמול ראיתי בסרט אחד בסידרת טלויזיה בחורים עירומים ממותניהם ומעלה, עם שערות על החזה. הרגשתי בחילה.)
אני מסכימה איתך שגוף חלק יפה יותר. הרבה יותר. גם אצלי, גם אצל זכר.
אני לא מגלחת משום הנוחות. אבל בהחלט אסכים שיש לדרוש מאנשים בני תרבות, נשים וגברים, להוריד את שיער גופם. כפי שהם אוכלים עם סכו"ם, יושבים על כסאות  וליד שולחן, לובשים בגדים, ומחונכים לנהוג זה בזה באדיבות.
לא אדרוש מאהוב ליבי שיסיר שיער
29/10/14 16:36
25צפיות
ולא אסכים שידרוש ממני. מה שגורם לי להיגעל מאנשים זה רק ההתנהגות שלהם, לא איך שהם נראים. אמממ חחח אולי חוץ מדבר אחד חחח לא אשלים עם מצב שיבצבצו לו שיערות מהאף. מתנצלת על הרדידות שבעניין.
אמממ הוא לא צריך לדרוש ממך, את כבר עושה את העבודה בשבילו.
29/10/14 16:57
17צפיות
אני מלכתחילה מעדיפה גבר שמוריד את השערות. שמבין שעליו להוריד.
 
ראית פעם שיערות מבצבצות מאוזניים? חחחחחחח
º
חחח כן נורא
29/10/14 17:31
5צפיות
השיער גוף אצל גבר לא מפריע לה, וכך זה גם אצל רוב הנשים
29/10/14 21:21
18צפיות
מעטות הן הנשים שדורשות או מצפות מגבר להסיר שיער גוף, ומעטות עוד יותר הן אלו ששוות את זה.
היום הטרנד הוא לצפות מגבר להוריד את שיער גופו. הקופיות חדלה
30/10/14 20:10
3צפיות
להיות גורם מושך או נסבל.
 
לכן אני מתאימה לטרנד הנוכחי, שכנראה ילך ויגבר ויהיה השולט מכאן והלאה. כן, אני מתגעלת מרגליים שעירות וחזה ובטן שעירים אצל גבר (שלא לדבר על כתפיים ושכמות שעירים, שזה נושא לגועל מצד נשים מימים ימימה).
הוא לא צריך לדרוש ממך, כי את עושה את זה גם ככה
29/10/14 21:17
18צפיות
אז קל מאוד לגבר להיות מתחסד איתך בנושא הזה, מאשר עם אישה שלא מסירה שיער גוף במציאות.
º
התנצלותך מתקבלת
30/10/14 14:58
7צפיות
º
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
30/10/14 15:08
3צפיות
גם בקרב הקונגרס הציוני הראשון ההתנצלות מתקבלת
30/10/14 20:29
2צפיות
זה די עצוב אבל הביצוע הצחיק אותי
הודעה זו מכילה סרטונים
27/10/14 17:28
76צפיות
שחקנים מדובבים הודעות טקסט די מגעילות שנשלחו לנשים.
מצד אחד נראה לי שהמטרידים הם אנשים אומללים אבל מצד שני זה ממש ממש מטריד שיש נשים שמקבלות הודעות כאלה.
 
 
לא הקשבתי, אבל בעקרון, למה שהן לא תשלחנה בחזרה ס.מ.סים
27/10/14 17:57
45צפיות
שפוגעים בזיכריות של החארות? א. זה גורם לזבאלה לבלוע זבל המכוון אליו. ב. כשאת מחזירה מלחמה, את לא מפנימה את הזבל שהחארות שולחים לך. הכל נהפך למין משחק (מלוכלך, אבל את חדלה להתייחס ברצינות. את לא נותנת לחארות כוח עלייך).
º
תקשיבי, יש שם אחת שעושה משהו יותר טוב
27/10/14 22:28
20צפיות
אולי, אבל אני לא נותנת לזבל להגיע אליי. אם אני בציבור וחארה
27/10/14 23:18
32צפיות
נשמע בסביבתי, אני יורקת בחזרה. בעקרון, נמנעת מלתת לטינופת להגיע לאוזני או לעיני.
מאליו יובן, פעם חשבתי שאתה לא מובן, היום אני חושבת שאתה מובן
28/10/14 03:06
41צפיות
מאוד מובן ואפילו אגזים ואומר שאתה משלנו. אתה בעד נשים.
תודה,
28/10/14 13:56
20צפיות
אני מעדיף לחשוב שאני בעד בני אדם ונשים גם הן בני אדם.
 
לטעמי שיפור מעמד האישה אינו בא על חשבון הגברים אלא להיפך ולכן לא מדובר במשחק סכום אפס אלא ששיפור מעמד האישה יגרום להתקדמות החברה כולה בהרבה מובנים.
 
מה שאני מנסה לומר זה שאני לא בעד פמיניזם שהוא "ועד עובדים" של נשים שמנסה כל פעם להיטיב עם הנשים אלא גישה של נסיון להגיע לשוויון זכויות והזדמנויות לכולם.
 
 
============
יש לי תחושה שעוד לא נסכים על הרבה דברים אבל זה היה משעמם אם היינו רק מסכימים.  
אני דווקא אשמח להשתעמם איתך בנושא
29/10/14 00:17
17צפיות
ולריב על נושאים אחרים
26/10/14 12:07
126צפיות
 
 
Iris Boker
 
עשר נשים נרצחות
משפחה אחת
במדינת ישראל
אף אחד לא יחרים אף אחד
אף אחד לא יצטט את ביאליק
אף אחד לא ישים תמונה של הנרצחות
הן ערביות
זה לא נחשב.
º
זה נחשב!
26/10/14 12:41
17צפיות
גם כשנשים יהודיות נרצחות זה לא נחשב
26/10/14 17:21
56צפיות
אפשר לסכם את העניין- כשנשים נרצחות זה לא נחשב!
אם זה לא היה נחשב, זה לא היה מגיע אפילו לחדשות
27/10/14 16:48
38צפיות
או לבתי המשפט. בכל אופן אין מה להפיל את האשמה על החברה היהודית והמערבית בנושא הזה, אלא על המוסלמים בלבד.
 
"על פי הערכות הקרן לאוכלוסייה של האומות המאוחדות, עד כ-5,000 נשים נרצחות מדי שנה ברחבי העולם על רקע חילול כבוד המשפחה. אמדנים אחרים מדברים על מספרים גדולים בהרבה - למעלה מ-20,000 בשנה‏. התופעה מתרחשת בעיקר במדינות מוסלמיות במערב אסיה, בצפון אפריקה וגם בחלקים מדרום אסיה, כאשר בפקיסטן מוערך מספר הרציחות במעל 1,000 לשנה."
 
"רצח על חילול כבוד המשפחה ייחודי לחברות ותרבויות שבהן כבוד המשפחה נחשב ערך עליון העומד, בתנאים מסוימים, מעל לערך חיי האדם. בתרבויות אלה הפרט משועבד לאינטרס של הכלל ועליו להימנע מלגרום לבושה. מחקר בירדן הראה ש-80% מהנשים שנרצחו על רקע כבוד המשפחה היו בתולות. כלומר, הן לא חיללו את כבוד המשפחה במעשה. הן נרצחו מכיוון שנחשדו בסטייה, וחשד זה היה מספיק לפגוע בכבוד המשפחתי."
 
"ברצח על רקע חילול כבוד המשפחה, המשפחה היא ש"מזמינה" את הרצח והרוצח הוא רק כלי. הרוצח לא פועל מתוך רגש אלא מתוך חובה תרבותית. במקרים רבים הרוצח אינו מעוניין בחובה זו. עצם הרצח מחזיר את הכבוד למשפחה ואף מגדיל את כבודה, מאחר שהמשפחה מראה שהיא לא מוכנה להשפלת כבודה, אפילו במחיר הקרבת אחד מחבריה. כפי שלא חשוב מי הרוצח, לא חשוב מי עומד לדין. בתימן ילדים יכולים לעמוד לדין במקום אב או דוד, שהרי האשמה היא משפחתית, בדיוק כמו הכבוד.‏"
 
היה כדאי שתקרא תגובה של מגיבה (ואחרים בפייס)
27/10/14 01:47
51צפיות
"איזה שטויות, מה הקשר? כרחובותית המכירה את הסיפורים, זוהי משפחה של בדואים מג׳ועריש, יש שם סיפור נקמה וכבוד המשפחה. של שנים ביו שתי משפחות אבו גנאם ווג׳ארושי. הם לא משתפים פעולה עם המשטרה. הם טובחים אחד בשני ולא מלשינים אחד בשני. "
גם החמאס לא משתף פעולה עם המשטרה- זו לא סיבה להניח להם
27/10/14 06:39
39צפיות
 
 
השאלה אינה למה המשטרה מתקשה למצוא את הרוצח
27/10/14 10:16
52צפיות
אלא למה אנחנו שזה אומר אני אתה והתקשורת לא מזדעזעים מזה.
 
 
º
אני אחראית על התקשורת? אני כן מזדעזעת
27/10/14 12:39
18צפיות
משום שזה "דבר של מה בכך" אצל מוסלמים
27/10/14 16:00
38צפיות
בעוד שאצל יהודים כאשר זה קורה, זה לא דבר של מה בכך בדרך כלל, משום שזה לא נעשה בעידוד של התרבות והדת.
 
"רצח על רקע חילול כבוד המשפחה הוא רצח שסיבתו היא מושג הכבוד בתרבות המקומית, והרוצח הוא אחד מבני המשפחה של הנרצח (אך לא בן הזוג). בימינו משמש המושג בעיקר בהקשר של החברה המוסלמית או של חברות שהיו תחת כיבוש מוסלמי והושפעו ממנו. רוב הנרצחים בסוג רצח זה הם נשים. בנוסף נרצחים גם תינוקות שעצם הולדתם מזכיר כי חולל כבוד המשפחה. בין אם אלו ילדים שנולדו לנשים לא נשואות או שנולדו כתוצאה ממערכת יחסים מחוץ לנישואים."
 
ואני חושבת שהבעיה היא גם, או בעיקר, שרשויות המדינה היהודית
27/10/14 18:01
28צפיות
לא עושים הרבה כדי למגר את האלימות (בעיקר נגד נשים) ברחוב הערבי ובשבט הבדואי.
הבנתי שהמדינה גם לא שמה קץ לפוליגמיה המתועבת אצל הבדואים. (לאחרונה קראתי שמישהי או מישהו בכנסת התעוררו בנושא).
ואני גם לא רואה שציבור הנשים היהודיות מתעורר לפעולה בנושאים
27/10/14 18:04
22צפיות
האלה.
יניב פיירובוסקין זוכה,ומה שמרגיז אותי בסיפור
26/10/14 16:01
92צפיות
 
קודם כל מדובר בנסיון לרצח בלי קשר לשאלה מי אשם.
 
ציטוט למה שנכתב בכתב האישום:
"פיירובוסקין נסע לידם עם הטרקטורון במהירות גבוהה והאצנים סימנו לו להאט, אולם הוא לא עשה זאת, יתרה מכך, מטרים ספורים לאחר שחלף על פניהם,עשה פיירובוסקין פניית פרסה ונסע במהירות אל תוך קבוצת הרצים. הוא פגע בביטאו ובבלטה והן הועפו באוויר ונגרמו להן חבלות."
 
גם אם זה לא היה פיירובוסקין אז אפשר לצפות שמי שמבצע פנית פרסה כדי לדרוס רצים יכול גם להרוג ,ולכן צריך היה להאשים אותו בנסיון לרצח.
 
דבר שני: הבנתי שהוכח שהטרקטורון שלו נסע באיזור בזמן התאונה ורק זה אפילו בלי הודאה קושר אותו בסבירות לא קטנה לנסיון הרצח(כמה טרקטורונים בכלל נסעו באיזור בשעת התאונה?)
 
זה בצירוף העובדה שמשום מה לא האשימו אותו מלכתחילה בנסיון רצח מעורר בי תחושה שהוא קיבל פרוטקציה והוא כן אשם כי הייתי מצפה מאדם שלא אשם גם לחשוב שהאירוע שדובר עליו הוא נסיון רצח ולא סתם תאונה או תאונת פגע וברח.
 
לא יפתיע אותי אם לעובדה שהוא אשכנזי והן אתיופיות היה משקל בהחלטת בית המשפט לזכות אותו(ואני אשכנזי בעצמי).
 
לא מכירה את המקרה
26/10/14 17:19
34צפיות
אבל מתחושת בטן בלבד נראה שמדובר בעוד חוליגן עבריין שיוצא לחופשי במקום לכלא ועוד סיפור של אי צדק 
ושוב ישנה הוכחה
26/10/14 18:52
41צפיות
כלי הרצח הטוב ביותר הוא כלי רכב
אני מעלה הודעות והמחשב המחורבן מוחק. השורה התחתונה:
26/10/14 19:47
35צפיות
מה שהמדינה לא עושה, העם - ז"א התארגנות פמיניסטית חזקה - צריך לעשות.
להקים בית הנצחה לנרצחות. לקבוע יום אבל עם תהלוכות המוניות של נשים נושאות נרות אבל.
להקים מנגנון יעיל לאיתור זכרים אלימים -מטבעם, ולחיסולם. כמו כן כמובן לחיסול זכרים פושעים לאחר שפשעו.
להקים תנועת נוער וחוגים ולחנך בהם בנות על רעיון המטריארכט (אני חושבת שנשים לא מתארגנות בהמוניהן כי המין הנשי שכח מזמן איזו שהיא תקופה של שלטון מטריארכלי מדיני).
לייצר סוף סוף כלי נשק אישי ייחודי לניטרול זכרים מציקים ואלימים (הרעיון אפשרי, צריך רק מימוש ).
וסוף דבר - לשאוף ולחנך את הבנות על הרצון לתפוס את השלטון במדינה.
ממה שמצטטים שם מהשופטת
26/10/14 22:08
38צפיות
החוקרים החליטו שהוא הדורס ופשוט עשו הכל כדי לגרום לו להודות, בלי לבדוק עוד קווי חקירה, תוך הפעלת לחץ עצום עליו כדי שיודה.
אין בפנינו את חומר החקירה, בפני השופטת יש ולכן לא הייתי ממהר לטעון טענות נמהרות.

חיפשתי ממש בזריזות חומר על השופטת רות לורך.
היא הגיעה לשיפוט מהפרקליטות, כך שהיא מכירה היטב את התחום וביקורת מצידה על חקירת המשטרה היא ביקורת של מי שמצויה היטב בחומר.  בנוסף לכך, במשוב עורכי הדין היא זכתה בציונים מושלמים כשופטת רצינית מאוד.

לומר על סמך כתבה בטמקא שהיא זיכתה אדם מרצח בגלל מוצאו זאת אמירה שאינה במקום.

 
לא כתבתי שהיא זיכתה אדם מרצח בגלל מוצאו
27/10/14 13:16
34צפיות
קודם כל מדובר לדעתי בנסיון רצח, ודי ברור שדריסת הרצות האתיופיות איננה רצח מאחר שהן לא מתו.
 
דבר שני היא שלא דיברתי בבטחון ,ולא דיברתי אישית על השופטת אלא על החלטת בית המשפט:
 
כתבתי "לא יפתיע אותי אם לעובדה שהוא אשכנזי והן אתיופיות היה משקל בהחלטת בית המשפט לזכות אותו"
 
החלטת בית המשפט איננה נגזרת של החלטת השופטת בלבד אלא גם נגזרת של הראיות,ויכול להיות גם מצב שמישהו במשטרה בכוונה עשה עבודה רשלנית כדי שבית המשפט יזכה אותו.
 
כשקראתי על המקרה אז הוא מאוד הרגיז אותי(אדם בכוונה מסתובב כדי לדרוס קבוצה של רצות).
לדעתי צריך להיות ברור לכל מי שקרא על הסיפור בחדשות שמדובר בנסיון לרצח.
אני משער שיניב ידע על הסיפור מהתקשורת עוד לפני שנעצר(וגם אם לא אז קשה לי להאמין שהוא לא שמע על הסיפור שממנו משתמע שמדובר בנסיון רצח בשלב מאוחר יותר לפני שהודה). 
 
אני לא יודע אלו לחצים בדיוק הפעילו על יניב כדי שיודה אבל בהנחה שמדובר בהבטחות שקריות,ולא בעינויים פיזים לא נראה לי סביר שהוא הודה במעשה שלא ביצע(כשהייתי מצפה ממנו להבין שהמעשה עצמו הוא נסיון רצח גם אם לא מאשימים אותו בנסיון רצח)
זה בתוספת העובדה שהוא נסע בטרקטורון באותו זמן מביא אותי לדעה שהוא אשם.
º
27/10/14 14:13
3צפיות
בעקבות הפרסום הבא אני משנה את דעתי
30/10/14 20:55
 
מה ששכנע אותי זה שאני רואה שהוא ביקש ללכת למכונת אמת. 
א)הייתי מצפה מאדם אשם לא לבקש מכונת אמת
ב)אני מצפה מהמשטרה שכן תבדוק דברים כאלו במכונת אמת(וגם אם זה לא נחשב לראיה בבית משפט זה כלי שיכול לעזור לחקר האמת).
 
מכונת אמת יכולה למסור תוצאות שגויות כך שאני לא אומר לסיים את החקירה אם מכונת אמת קובעת שהוא לא אשם אבל זה בהחלט סימן שרצוי להשקיע יותר משאבים בנסיון לתפוס חשודים אחרים.
 
 
|שף| סידרנו לך 1,000 ש"ח לשופינג
27/10/14 13:06
7צפיות
|!| ככה פשוט...


תשתפו אותנו בטיפ שלכם לחיים קלים במטבח ואולי תזכו ב - 1,000 ש"ח לקניית דברים טובים למטבח


http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...


עתליה, אופנה שנשים אוהבות

עתליה-בגדים שנשים אוהבות

חנות מקסימה שחושבת על נשים לפרטים הכנסו עכשיו >

קצת מכל דבר!

חנות קטנה ומפתיעה בשילת מתנות, חולצות לילדים ועוד! לפרטים >


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה