בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

מושגים נלווים
19/04/14 10:20
153צפיות
תיאוריית התודעה , לחשוב בתמונות , קשב משותף .
הסבירו כיצד כל אחד מן המושגים המצויינים מעלה קשור לאוטיזם.
האם ניתן ו/או צריך לעבוד עם הילדים על כך? ואם כן, אז כיצד ?
º
זה בוחן פתע?
19/04/14 10:30
18צפיות
º
לא צריך לעבוד על לחשוב בתמונות. זה קורה לבד..
19/04/14 10:52
18צפיות
הבהרות
19/04/14 11:46
55צפיות
תיאורית התודעה (תיאוריית המיינד?): תיאוריה שטוענת שאם אני לא מבין אותך סימן שאתה לא מבין בני אדם בכלל ומכיון שאני הפסיכולוג ואתה סתם אוטיסט הבעיה היא אצלך ולא אצלי או ביננו.....

"לחשוב בתמונות": זו שגיאה נפוצה שנוצרת בגלל קשיים בתרגום. אוטיסטים לא חושבים בתמונות אבל יכולים לתרגם את המידע הלא מילולי שמציף אותם לתמונות או מטפורות או צלילים או תנועות.

"קשב משותף": אני מניחה שהכוונה היא לתקשורת הלא-מילולית ה"שקטה" שאנחנו קוראים לה לפעמים "הידהוד". זה המפתח להבנה ועבודה נכונה עם אוטיסטים, אבל מאלצת את האדם שעובד איתם ללמוד להקשיב ולהשתמש בתקשורת אינטואיטיבית. זה אפשרי אבל כנראה מאד קשה לאנשים שחיים בעולם של מילים.
אם ילד חושב בתמונות לא צריך 'לעבוד איתו'
19/04/14 13:57
38צפיות
על כך . צריך פשוט להבין שכך הוא חושב. כי זו התכונה שלו ולא משהו שהוא עבד עליו.
מושגים
19/04/14 20:45
37צפיות
תיאוריית התודעה: יש שיטות טיפול שלפיהן אוטיסטים לוקים בתאורית התודעה. האם זה באמת נכון? לדעתי האישית - לא. לא חושבת שאוטיסטים לוקים בה יותר בהשוואה לאנשים אחרים.

לחשוב בתמונות: אם מישהו חושב בתמונות זה אמור לבוא לו טבעי, לא ידוע לי שזה לא משהו שצריך ללמד אותו.

קשב משותף: לדעתי צריך לעבוד על זה לא עם הילדים אלא בעיקר עם המבוגרים והמטפלים שבאים במגע עם האוטיסטים, וללמד אותם כיצד להיות קשובים יותר לאוטיסטים.


(אז איזה ציון קיבלתי בבוחן? )
התעניינתי בשאלה איך תרבות יכולה
18/04/14 14:43
170צפיות
לעודד תרבות אוטיזם בקישור הזה, אבל כנראה שלא הצלחתי להבין מה כתוב כאן.
התעניינתי כי נתקלתי במונח "תרבות האוטיזם" בגוגל ולא הבנתי את המונח אז רציתי ממכם עזרה בהבנת המונח שרשום כאן תרבות האוטיזם.

מה זה "תרבות האוטיזם" ?


תודה מראש וחג שמח

פעם ראשונה שאני שומע את המושג בהקשר משונה כזה
18/04/14 15:27
75צפיות
בהחלט יש כזה דבר "תרבות אוטיסטית", אבל מה שכתוב בלינק שהבאת זה פשוט בדיחה. ראשית, אי-אפשר לבנות תרבות על-ידי התמקדות בקשיים. שנית, בזה שהם קוראים לכל דבר ששונה מהנורמה "קושי", הם יוצרים אנטי-תזה של תרבות ייחודית ואופיינית. ושלישית, מפני שכותבי המסמך הזה אינם אוטיסטים, ותרבות זה לא משהו שאפשר "להפיל" עם אנשים מבחוץ.

בקיצור, אם את רוצה לדעת מה זה באמת "תרבות אוטיסטית", תשאלי אותנו, האוטיסטים. וכהתחלה, "תרבות אוטיסטית" פירושו להתבונן בעולם בפרספקטיבה שונה לחלוטין ממה שמקובל. המון דברים שנראים לך ולרוב האנשים "מובנים מאליהם", פשוט לא מתאימים לנו. והמון דברים (לא כולם) שנראים לך ולרוב האנשים כמו "קשיים", הם פשוט חלק מהאופי שלנו.

º
תרבות מורכבת מערכים, אמונות ותפיסות עולם...
18/04/14 16:03
21צפיות
זו בדיחה?
18/04/14 16:57
75צפיות
מזמן לא נתקלתי באוסף שטויות כזה.
אין אפילו מילה אחת של אמת או עובדה אחת נכונה במאמר הזה. מעניין מה המטרה של מי שכתב את זה?

אני בכלל חושדת בהם שהם יודעים מה זה אוטיזם ועושים הכל בדיוק להיפך, בכוונה, כדי למנוע שיפור ולהוכיח את הטענות הבסיסיות שלהם שאוטיזם זו מפלצת איומה.....
º
זאת לא בדיחה. זו גישה טיפולית. הפירוש מוטעה..
18/04/14 18:42
21צפיות
לא מוטעה - מטעה
18/04/14 20:50
44צפיות
בכוונה תחילה.....

"תרבות" תואר פרופסור, אוסף של אותיות דפוס מכובדות בתור שם - כל אלו הם אמצעי שיווק משכנעים ומטעים בכוונה תחילה שנועדו להסתיר מהקורא התמים את אוסף השקרים השקופים כל כך בהמשך.

להשקיע בערוץ הויזואלי? כל מי שמכיר אפילו קצת את הנושא יודע שאוטיסטים רגישים במיוחד דווקא לצלילים, רעשים, מוזיקה ומקצבים ואפילו הרגישות לאורות ניאון קשורה להבהובים ולא לאור עצמו ובטח שלא לצורות או צבעים.
אוטיסטים לא מבינים את התמונה השלמה? הרי כל פתרונות התעסוקה מבוססים דווקא על היכולת של האוטיסטים לזהות דפוסים ולא צורות, כלומר - לזהות דווקא את התמונה השלמה ולא את חלקיה.

המאמר הזה, כמו שאר המאמרים שמופיעים מדי פעם באתר של אלו"ט מקדם שיטה שפוגעת באוטיסטים וגורמת לנזקים בטווח הארוך, וכל השיטות האלו הן תחליפים מעודנים או אלגנטיים יותר משיטות הטיפול המטורפות והאכזריות ב"הצפה" שהיו נפוצות בשנות ה-60, כמו התעללות "התנהגותית" וניתוחים שבהם מנתקים או פוגעים בקורטקס.

הניתוחים האלו הופסקו בגלל הנזק והסבל שהם גרמו ל"מטופלים" - והטיפולים העדינים יותר שנפוצים כיום מזיקים בדיוק מאותה סיבה ובאותה צורה אבל הם הרבה יותר מתוחכמים ולכן גם הנזקים עמוקים ומשמעותיים יותר.

השאלה היחידה שאין לי עליה תשובה היא: למה?
º
אוטיזם זה לא תרבות. זו שונות נוירולוגית...
18/04/14 21:26
18צפיות
º
תרבות מושתתת על ניורולוגיה
18/04/14 21:49
15צפיות
º
איך בדיוק? מה הקשר בין תרבות לנוירולוגיה?
19/04/14 00:51
11צפיות
הקשר הוא מובן מאליו
19/04/14 06:36
19צפיות
תרבות משרתת צרכים אנושיים
תרבות זה מערך שלם של מוסכמות שנוצר על מנת לענות על תפישת המציאות והצרכים של הפרטים המרכיבים אותה,של הפרטים שיצרו אותה בהתאם לתחושת המציאות שלהם,בהתאם לצרכים הגופניים והנפשיים שלהם,וכל הדברים האלה מתבטאים בגוף האדם גם במה שאנחנו יודעים לתאר כניורולוגיה,כתכונות ומאפיינים של מערכת העצבים והדרך שבה היא מעוצבת על מנת להעביר מסרים וליצור שפה ותפישה,
תרבות זה בסך הכל שיקוף של הניורולוגיה והפיזיולוגיה שלנו
לא במקרה היא גם מאוד דומה לה צורנית ותכנית

האדם יוצר לו סביבה שתתאים לסביבה הפנימית שלו
הסביבה הפנימית של האדם מעוצבת גם על ידי הניורולוגיה שלו
ולכן ככל שהוא מתפתח,גם פיזית,הוא שואף לנסות ולפתח ולשנות גם את סביבתו
ולכן לאנשים שנולדו עם ניורולוגיה שונה
כמו אוטיסטים למשל
יש בעייה עם השתלבות במסגרת התרבותית המקובלת
זה לא אומר שאין להם יכולות ורצונות וצרכים לגיטימים
או שאינם זכאים ליצור תרבות שמתאימה להם
זה אומר שבמבנה התרבות הנוכחי יש כשלים ,אגב ידועים ומתועדים לעייפה,ככל שזה נוגע לסובלנות והכלה והבנה של שונויות ומיעוטים
º
צרכים גופניים הם רפלקסיבים. תרבות - אינה כזאת
19/04/14 11:00
6צפיות
תרבות מפוצלת ושלמה
19/04/14 07:55
23צפיות
התרבות ה"נורמלית" היא תרבות של אנשים מפוצלים - אנשים שפיהם וליבם אינם שווים.
בתרבות הזו הנורמה החברתית משתנה כל הזמן כי אין חוקי מוסר מוגדרים או כללים קבועים אלא רק קודים תלויי מצב שמאפשרים להעלים עין מאי-צדק וחוסר מוסריות.

בתרבות ה"אוטיסטים" אין מקום לצביעות ושקרים לבנים כי צורת עיבוד המידע החושי הופכת אותנו ל"פוליגרפים" - אנחנו שומעים את המילים ואת הרווח שביניהם, את שפת הגוף ושפת הרגש ואת כל הניואנסים הדקים. המוח מעבד תמונה שלמה של המידע הזה ואם משהו לא מסתדר זה מצלצל בפנים כמו פעמון אזעקה.
תרבות בלי צביעות, שיחות חולין ושקרים לבנים לא מאפשרת העלמת עין מאי-סדרים, חוסר צדק ועיוות דין.......

ולכן, בסביבה מאפשרת, שאין בה כפייה של גבולות ולחץ חברתי "נורמלים" מאבדים את השליטה ומתנהגים באלימות ואוטיסטים דווקא נרגעים ותפקודם משתפר.

אני חושבת שבכל המסגרות המשולבות, ההתעללות באוטיסטים נובעת מהפחד של הלא-אוטיסטים מאבדן שליטה - מ"הצפה" חברתית/תרבותית וקריסת המבנה החברתי כולו......
º
אהבתי את המחשבה שלך
21/04/14 19:19
2צפיות
בקשר ל"למה" צריך רק להסתכל לאורך ההיסטוריה
19/04/14 01:23
25צפיות
צורך ( מזויף ) בשליטה וכוח. אני אומר זאת אחרת - כשאדם נתקל במשהו שונה ולא ידוע הוא מחפש נקודות אחיזה, משהו שיעזור לו להתמודד עם חוסר הידיעה, או עם הפחד שלו מחוסר הידיעה, והדרך ה"קלה" וה"נוחה" ביותר בשבילו היא באמצעות כוח, שבא לביטוי בדרכים שונות כמובן, לאו דווקא כוח פיזי, ובעקבות זה בא לכאורה מזור ל"כאבו", לפחדו מהשונה ומהלא ידוע . אפשר ממש לראות את זה קורה שוב ושב, גם במקרו ( בין מדינות ) וגם במיקרו ( בין אנשים ). כמובן שהדרך שהבאת כאן היא הנכונה, אבל היא דורשת מאמץ פנימי, והיא דורשת סבלנות לאורך זמן, והיא דורשת ראייה תהליכית לטווח הארוך, ולא "ראיית אינסטנט", שכל התשובות צריכות לבוא מהר, "כאן ועכשיו", ובעיקר היא דורשת לראות בני אדם, בפנימיותם ולא רק חיצוניותם, ואת הדרך והמסע של אותם בני אדם, ולא רק "מטרות, תוצאות והישגים ", אבל כמו שאפשר לראות ב"מערכת" ( ואני חוויתי אותה כמוך, גם אם מנקודת מבט אחרת משלך ) - למי שם יש את ה"דברים האלו" ? למי בכלל ב"תרבות האינסטנט " שלנו יש זמן לחשוב קצת יותר לעומק על משהו, על השפעות של הדברים שהוא עושה, בכל דבר כמעט בחיים, לא רק על היחס לאוטיסט ?...
לצערנו אוסף השטויות האלה הוא הבסיס ל"טיפולים"
18/04/14 19:26
50צפיות
לא משנה אם משום מה נראה שמישהו החליט להתחכם וכנראה קלט שיש מי שמדברים על אוטיזם כתרבות וזהות ולכן הוא בחר לנסות לקדם את מכירת השטויות שלו דרך מונח שלפי מה שכתוב בהמשך אז ברור שהוא האדם שהכי רחוק בעולם מהבנתו
הבעייה שגישתו נחשבת למקובלת על ידי רוב המומחים וכמעט כל האנשים ובוודאי מהווה את הבסיס העיקרי לכל מה שנחשב בטעות כטיפולים

למשל
18/04/14 19:32
44צפיות
הפיסקה הזאת

" חוזק יחסי והעדפה לעיבוד מידע ויזואלי; תשומת לב רבה לפרטים אך קושי בהבנת המשמעות של האופן בו הפרטים משתלבים יחדיו; קושי בשילוב רעיונות, חומרים ופעילויות; קושי בקשב; בעיות תקשורת, אשר משתנות בהתאם לרמה ההתפתחותית אך תמיד כוללות ליקויים בשימוש החברתי בשפה (ב"פרגמאטיקה"); קושי עם מושגי זמן, כולל התקדמות מהירה מידי או איטית מידי וקיומן של בעיות בזיהוי ההתחלה, האמצע או הסוף של פעילות; "

משמשת כבסיס לגישה לאוטיסטים,בכל רמות התפקוד,ומגלמת בתוכה בדיוק את כל מה שהכי טיפשי ורע ומזיק ומחפיר מכל הבחינות,גם רפואית וגם טיפולית וגם אנושית וגם מוסרית...
קשה להאמין אבל זה עדיין הבסיס לתפישה האקדמית והרפואית של אוטיזם
פשוט חרפה
אלא שהרופאים והחוקרים המחזיקים בה הם טיפשים מדי בשביל להתחיל אפילו להבין למה הם אמורים להתבייש בה
ולדעתי אפשר להכליל את כל הרופאים והחוקרים בתוך המשפט שכתבתי למעלה
בלי יוצא מהכלל
לגבי המפגש מחר בחוות נטלי
16/04/14 18:09
154צפיות
רציתי להזכיר לכל המשפחות שמגיעות מחר למפגש בחווה שלא לשכוח להביא איתכם פיקניק לארוחת צהריים משותפת שנקיים בחווה. אני מציעה גם להצטייד באביזר כלשהו שיכול עזור לילדכם להירגע ולהרגיש בבית במקום חדש. אני מאוד ממליצה לצאת מוקדם כדי לא להיתקע בפקקים. הכתובת היא מושב גבעת נילי והטלפון 054-7231808. נפגש מחר     נטלי
היה ממש כיף!
17/04/14 23:06
126צפיות
תודה רבה לכל מי שהיה מעורב בזה.
שמחתי לפגוש כל מי שהגיע, והצטערתי בשביל אלה שלא יכלו.
נחזור על זה שוב, נכון?
17/04/14 23:35
51צפיות
היה נהדר
18/04/14 17:41
66צפיות
תודה רבה לך על היוזמה. ולנטלי המקסימה ולצוות שלה ולענת נוי. זכינו לכמה שעות באווירה קסומה ומטעינת אנרגיות. אנחנו בטוח נחזור לשם.
ענבל
18/04/14 18:07
51צפיות
המון תודה לך, לענת, לנטלי ולכל מי שהיה, שמחנו מאוד לפגוש אתכם
המלצה ללחם
15/04/14 13:15
159צפיות
לאחרונה ילדי השמין ואני מרגישה שהלחם לא עושה לא טוב בלשון המעטה... מחפשת לחם אוורירי ודיאטטי, אך דומה בצורתו וטעמו ללחם רגיל (בקשה לא קלה)
אם יש המלצה ללחם נטול גלוטן אני מעדיפה.

תודה מראש וחג שמח!

לחמים ללא גלוטן
16/04/14 07:40
62צפיות
משמינים באותה מידה כמו לחם רגיל,אולי אפילו יותר.יש לא מעט
לחמים מופחתי קלוריות(לא בפסח),אבל אם לילד אין איזו בעיה שנובעת
מהלחם,את צריכה לבדוק מה הוא אוכל ביום,בשבוע,בחודש ולראות מה אפשר
לצמצם ולהוריד.להקפיד על הרבה פעילות פיזית,לילדים קטנים,הרבה
מתקני שעשועים ,הליכה ברגל,טיפוסים על כל מיני דברים,ולילדים
גדולים יותר פעילויות ספורט כמו חדר כושר,רכיבה על אופניים וכו'.
תודה רבה! אם למישהו יש התנסות טובה עם לחם
18/04/14 08:17
32צפיות
שהוא גם טעים ומופחת קלוריות אשמח לשמוע.
חשבת על.. לעשות בעצמך?
18/04/14 12:11
33צפיות
אז תשלטי על כמויות השמן ,הקמח,המלח,הסוכר והשמרים שנכנסים ללחם ,זה לא סיפור גדול לעשות לחם לבד בבית,
בדרך גם חוסכים לא מעט כסף.יש לא מעט הסברים באינטרנט איך להכין לחם,איך להכין מחמצת,וגם איך מכינים לחם ללא גלוטן.
לדעתי ,אם כבר הולכים על בריאות,זה הבסיס ,לעשות בעצמך כי מוצרים שנמכרים בחנויות מלאים במשפרי אפיה,נוגדי חימצון ושאר
הנדסת מזון שמיועדים לתת זמן מדף ארוך למוצר,כל זה בא על חשבון טעם ובריאות.

נסי לחם נטול גלוטן של שף יניב צמח
18/04/14 09:10
40צפיות
שף יניב צמח צליאקי בעצמו ומייצר לחמים בטעם ומרקם נפלא.
אני ממליצה על לחם אורז שלו, שהוא קל יותר לעיכול וטעים כמו לחם רגיל.
בעיקרון צודק דרור. לחם הוא לחם הוא לחם, כולל נטולי גלוטן, ועדיף להמעיט בפחמימות.
יש לו אתר וגם קיר בפייסבוק ומפרסם בקבוצות של חולי צליאק ונמנעים מגלוטן.
אפשר למצוא את הלחם שלו במקומות רבים בארץ. בפייסבוק הוא רושם מתי ולאן יש משלוחים.
הקיר שלו בפייסבוק תחת השם: שף ללא גלוטן (יניב צמח)
אולי כדאי לחכות לאחרי פסח כי בחג יתכן שהוא לא אופה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
ביטול איבחון אספרגר
59תגובות
15/04/14 20:45
441צפיות
שלום
מישהו מקיר מיקרים שבאיבחון חוזר אחרי X שנים - מבטלים את האיבחון אספרגר ?
תודה

(המשך...)
שלום
מישהו מקיר מיקרים שבאיבחון חוזר אחרי X שנים - מבטלים את האיבחון אספרגר ?
תודה
לחצות את ים סוף
56תגובות
15/04/14 10:11
286צפיות
פסח, לא?....

"הצפה" מתרחשת כשאין הפרדה ברורה בין שני הצדדים של "המים העומדים", ולכן היא אופיינית לאנשים עם כפיס מוח צר או קטן יחסית (אוטיסטים...)

שני הצדדים = שתי ההמיספירות או שני מצבים של עיבוד מידע (כמותי ואיכותי).
המסלול היבש שביניהם = כפיס המוח שמבצע את ה"תרגום"...

(המשך...)
פסח, לא?....

"הצפה" מתרחשת כשאין הפרדה ברורה בין שני הצדדים של "המים העומדים", ולכן היא אופיינית לאנשים עם כפיס מוח צר או קטן יחסית (אוטיסטים...)

שני הצדדים = שתי ההמיספירות או שני מצבים של עיבוד מידע (כמותי ואיכותי).
המסלול היבש שביניהם = כפיס המוח שמבצע את ה"תרגום" או עיבוד המידע שמגיע משתי ההמיספירות ל"ידיעה".
"הצפה" = שילוב מידע משתי ההמיספירות בלי עיבוד או תרגום מלא. ה"ידיעה" כוללת "מערבולות" או "לולאות" של מידע ויוצרת שפע של הפרעות נוירולוגיות ופיזיולוגיות.

סיבות נפוצות ל"הצפה": מעברים, שינויים קיצוניים, הפרעות קצב (למשל, "מערכת שעות" בבית הספר שקוטעת את הפעילות בצורה שרירותית וחדה)

יתרונות = התמודדות יעילה יותר במצבי אי-ודאות.
חסרונות = אי-התאמה למבנים חברתיים מאורגנים. (קבוצות, ארגונים).
פתרון חברתי = סביבה שכוללת מערכת תרגום איכותי/כמותי חיצונית שמאפשרת גישור בין מצבי שיגרה ואי-וודאות. (איך, מה ולמה - בהמשך....)
חדשים אחרי אבחון
42תגובות
15/04/14 18:03
300צפיות
שלום לכולם, אנחנו אחרי אבחון באסף הרופא של פעוטה בת שנתיים,שכנראה נמצאת בתפקוד גבוה, כמובן שעוד לא יכולים לדעת מה יהיה, אבל זה הרושם של סטולר.
מתלבטים לגבי שיטת טיפול, הבנו שיש אלוטף במודיעין, האם מישהו מכיר או התנסה שם?
מקריאה כאן בפורום הבנתי שיש מגוון של שיטות טיפול והרבה דעות, אני אשמח לשמוע...

(המשך...)
שלום לכולם, אנחנו אחרי אבחון באסף הרופא של פעוטה בת שנתיים,שכנראה נמצאת בתפקוד גבוה, כמובן שעוד לא יכולים לדעת מה יהיה, אבל זה הרושם של סטולר.
מתלבטים לגבי שיטת טיפול, הבנו שיש אלוטף במודיעין, האם מישהו מכיר או התנסה שם?
מקריאה כאן בפורום הבנתי שיש מגוון של שיטות טיפול והרבה דעות, אני אשמח לשמוע מהורים שהיו במקום הזה, עם ילד/ה בגיל הרך שמוגדרים כתפקוד גבוה וברמת התפתחות כמעט תואמת גיל למעט איחור שפתי ושמאובחנים בספקטרום כמובן
תודה וחג שמח!
הגיע הזמן לשנות שיטה במערכת החינוכית
16/04/14 19:32
173צפיות
על אנשי מערכת החינוך להבין שצריך לשנות את הגישה כלפי ילדינו ויפה שעה אחת קודם,
יש ילדים שעצם למידה בקבוצה  היא הקושי שלהם וחובה להגמיש את האפשרויות של אותם ילדים ללמידה מהבית בתוכניות של למידה מהבית או להגמיש אישורים לחינוך הביתי!
לאותם ילדים שחשוב להם להיות במסגרת על בית הספר למצוא פתרונות של למידה דמוי בית בתוך כותלי בית הספר!! הדבר אפשרי ובהחלט מעשי
כל ילד מקבל הקצבה גדולה מאוד בלמידה  במסגרת חינוך המיוחד, הגיע הזמן לחשוב על הילדים שזקוקים דחוף לשינויי  השיטה הנהוגה כיום!
16/04/14 19:38
35צפיות
איך מגשימים מטרה יפה זו ?
בינתיים לי אין רעיון.
כשלמדינות ערב קשה ישראל היא גורם מאחד.
כשלממשלה קשה המלחמה בשונה מאחדת, דתיים, מקבלי קצבאות וכו'.
ניתן להגשים
16/04/14 19:40
42צפיות
הורים צריכים לדרוש,
מנסיוני הלא גדול כל כך עם תוצאות לא מתווכחים
17/04/14 08:16
52צפיות
יש להעמיד עובדות בשטח, להציע לעשות פרוייקט נסיוני בכתה אחת או שתיים בב"יס ואז לראות אם זה הולך טוב, בכל מקרה כל פרוייקט כזה דורש כתיבה והגשת תוכנית למשרד החינוך, קבלת אישור לבי"ס נסיוני אז אולי כדאי לשכנע קודם את הפיקוח ומנהלת המחוז ע"י זה שבאים עם תוכנית מוכנה שלוקחת בחשבון את כל המשאבים שיש לבי"ס לתת, להראות להם שזה אפשרי (קודם צריך לשכנע את הנהלת בי"ס שכדאי להם לנסות כי זה משהו חדיש ושאם יצליח אז בית הספר יוציא את הבשורה הלאה ויעזור לילדים במקומות אחרים)...
אני ניסיתי לברר על תקציבים שמגיעים לבתי הספר לחינוך מיוחד עבור הילדים ואיך הם מחולקים ונתקלתי בחומה אטומה, אף אחד לא מוכן לשחרר מידע, לצערי,והחלטתי שאת כוחותיי לא אבזבז יותר בכיוון הזה אלא אנסה לשנות כמה שאני יכולה מבפנים.
זה לא פשוט לדרוש, כנראה שאני באופן אישי לא האדם המתאים למשימה...
הבן שלי היה בבית ספר חינוך מיוחד ניסיוני
17/04/14 08:29
54צפיות
לגבי תקציבים, יש להם מנהל שמגרד תקציבים מכל מקום. מבקש תרומות מכל גוף בלי בושה. הוא הצליח למשל לקבל מהמשטרה אופניים גנובים בשביל לעשות להם שיעורי\טיולי אופניים.  
כתבתי לא מעט מכתבים
17/04/14 10:29
39צפיות
למספיק גורמים במערכת, בישיבות שהתקיימו עם פיקוח והנהלת בית הספר ששמעו לראשונה שאני דורשת עבור הבת שלי{וזה יכול להתפתח למודל חדשני}, הם היו בהלם מוחלט, ניתן להם זמן לעכל את הדברים,
הבת שלי תקבל מה שהיא צריכה כי בבית היא לא רוצה להישאר על אף שהייתה לה תוכנית  למידה נהדרת..
הבת שלי משתפת במה שעברה ויכולה אף היא  להביא לשינויי היא יודעת מה לבקש , היא יודעת מה לדרוש,
היא רואה עצמה מייצגת את הרמות הנמוכים ממנה, ומתרחקת מהגבוהים ממנה  בשל ההצקות וההשפלות שלהם גם זו נקודה שהיא יכולה לשנות,
היא נערה מאוד אמיצה שלא נותנת ידכאו אותה בשיטות המיושנות או שיטות האילוף לסוגיהם השונים, ואני מתכוונת לבתי ספר ומסגרות שונים  ולא לבית ספר אחד ספציפי,
היא לא תתן שיכעסו אליה , היא דורשת יחס שווה ויפה ואם לא אז היא מתפרצת ואף אחד לא ישתיק אותה ולא יצליח להשתיק אותה כי היא דורשת שינוי  וגם ניסיונות להשתיק אותה באמצעות הרופאים הפסיכיאטריים של בית הספר לא יעזרו כי יש לה זכויות!!, היא מבינה בדיוק שהיחס של חלק מהצוות נובע מתוך ניסיון לאלף והיא פשוט לא תתן, ואין מצב שהיא תתן , אז כן זה גובה ממנה מחיר כבד של התפרצויות וכעס אבל היא תעמוד בזה,
אני חושבת שהבת שלי יכולה בעזרתי לחולל שינוי ,
אני מנסה לחולל שיוני במערכת ויש לי תכוניות שנראות דמיוניות אבל בהחלט ישימות..
התוכנית שלי עומדת במחשב כמעט ששלחתי לגורמים אבל אני עדין מחכה לעיתוי יותר מתאים.
נ.ב ניתן לשלב את תכונתה של ענת  בבית הספר + התוכנית שלי שיכולה להתאים מאוד טוב לילדים נוספים, אשמח למפגש משותף עם הנהלה/פיקוח.
º
צריך יחס יותר אינדיבידואלי וצוות מיומן ומסור
16/04/14 20:05
17צפיות
º
16/04/14 20:16
8צפיות
אני יודעת שכל ילד
16/04/14 19:43
54צפיות
בחינוך המיוחד מקבל הרבה אנחנו לא יודעים כמה אבל זה הרבה, קח לדוגמא רק את ההסעות,  רק להסעות כל ילד מקבל המון כל יום מונית+ מלווה זה המון כסף, אז תחשוב על שאר הדברים, המון כסף, הרי היה ניתן לשנות את השיטה עם התקציב הזה לטובת הילדים ולא לטובת  המערכת!
מה הכוונה להגמיש אישורים לחינוך ביתי?
16/04/14 19:54
56צפיות
יש היום בעיה עם האישורים לחינוך ביתי?
מה זה למידה דמוי בית בין כותלי בית הספר? זה נשמע לי דבר והיפוכו.
אין בעיה כל אחד מקבל על זרי דפנה אישורים
16/04/14 19:57
62צפיות
{נכתב בציניות}
לגבי למידה בבית ספר כמו בבית לך זה נשמע דבר והפכו לי זה נשמע כמו שזה למידה  כמו בבית בהתאם לתנאים שיש לילד בבית!!
למה הציניות?
16/04/14 20:49
47צפיות
אין לי ניסיון אישי עם חינוך ביתי, אז למה אסור לשאול? שאלתי ברצינות, ואני חושבת שאני זכאית לתשובה רצינית. איך אפשר לקדם פרוייקט\רעיון אם לא מוכנים להסביר אותו?
ולגבי למידה בבית ספר בתנאים של בית, אם את יכולה לפרט אולי אני אבין יותר. לגבי הדבר והיפוכו התכוונתי שבבית הספר יש שבעים ילדים ובבית ארבעה. בבית יש אמא ואבא ובבית ספר צוות חינוכי מקצועי, בבית ספר יש שעות מסוימות בהן הצוות נמצא, ובבית יש את ההורים 24\7, ויש עוד הבדלים. אם את יכולה להסביר במה בית הספר במודל שאת מדברת עליו יהיה דומה לבית, אבל באמת להסביר, בלי לכעוס ובלי ציניות, אני אולי אבין
הורים לילדי הקשת שמבקשים חינוך ביתי נתקלים לא
16/04/14 20:55
64צפיות
פעם בעודף אסרטיביות של רשויות כמו הרווחה עד כדי מניעת תנאים ליישום, מבטלים מסגרות כאלה שהיו (מבטלים אישורים),
ולא מוכנים לסייע בפן הכספי נגיד ב-50% ההוצאה לילד במערכת.
נראה לי שהכוונה לתנאים של בית בבי"ס התאמת סביבתית בעיקר, לא רק של התנאים כי אם גם צוות תומך ומיומן.
מקווה שהצלחתי להסביר
º
16/04/14 20:59
4צפיות
לגבי החינוך הביתי בכללית
16/04/14 21:02
51צפיות
ההורים לא מקבלים תקציב עבור הילד לעומת זאת בית ספר מקבל תקציב עבור כל ילד,
º
גם בשילוב, אגב, התקציב לא עובר. רק בחנ"מ...
17/04/14 02:22
20צפיות
שילוב זו בעיה מאוד קשה
17/04/14 11:04
34צפיות
בפני עצמה ולא ברור למה ילד לא יכול לקבל תקציב של ח"מ
º
מאותה הסיבה שלא מקבלים את התקציב בחינוך ביתי
17/04/14 12:00
13צפיות
לגבי החינוך הביתי
16/04/14 20:58
51צפיות
אז אני עדין חושבת שאת לא רצינית אם את לא יודעת ששום דבר במדינה שלנו לא מגיע בקלות, אז הצעתי להקל את ההליך..
לגבי הרעיון, אני אל מפתחת רעיונות ברמת פתוח מציעה הצעה כללית ומבקשת מהגולשים לחשוב ביחד!
לגבי תנאים דומים לבית אז חשבתי על{גם הצעתי בבית הספר וזה נפסל מידיית ע"י הפיקוח} למידה אחד על אחד עם איש צוות מכיל ומנוסה בספקטרום  ולא אדם עצבני ושחוק,
למידה בתנאים שקטים שדומים לבית לכן יש צורך בחדר אקוסטי,{אפשר בתקציב קטן לארגן זאת} חדר הרגעות נעים עם מוסיקה, מיטה , מחשב, וכו'..
16/04/14 20:34
49צפיות
והייתי מוסיף עוד כמה דברים למה שהצעת , למשל - להתאים את קצב המעבר בין השיעורים, שיתנו קצת "לנשום" בין לבין ולא שהיום יראה כמו מרדף אחרי דבר שצריך להספיק, ואחריו עוד אחד ועוד אחד... או , ואולי זה ישמע מוזר, אבל להגביה קצת את הסטנדרטים של מי שעובד שם, שמי שעובד יעשה את זה מרצון חופשי וראיה של הענין כזכות ולא חובה שהם נאלצים לעשות כדי להתפרנס ( אני מבין את המקום הזה עד שאני רואה שזה פוגע בגישה שלהם כלפי הילדים, ואני רואה את זה קורה לא מעט ), ואם לא יהיו מספיק אנשי צוות - אפשר להביא עוד בנות שירות, או אנשים צעירים שהכסף הוא לא המניע שלהם אלא האמונה והחזון, ומהנסיון שלי הרבה פעמים ההתלהבות הצעירה והרעננה מביאה "תוצאות" טובות יותר מהאנשים הכי מנוסים, ובוודאי אלו שכבר "התעייפו"... ויש עוד הרבה דברים אחרים כמובן, זה מכלול שלם... ואם שום דבר לא יעזור - תמיד משפחות יכולות לבחור בחינוך הביתי... לדעתי, בעתיד הלא כל כך רחוק זה יהיה יותר ויותר "מקובל".
16/04/14 20:36
31צפיות
חשוב צוות מכיל זה כל כך חשוב
בעייה במערכת החינוך לא רק לאוטיסטים...
16/04/14 20:59
58צפיות
הכיתות עמוסות מדי ברוב המקומות. מי יכול לתפקד עם כל כך הרבה ילדים, לכל כך הרבה שעות ועוד לשמור על איכות. למי יש זמן לילדים שלנו כשיש על כל אוטיסט מאובחן חמישה בעייתיים לא מאובחנים/לא מקבלים תמיכה.
לא מקנאה במורים, שלא לדבר על איזה מידע נותנים להם על אוטיסטים ואיך להתנהג אתם, בחלק מהמקרים גם מטפלים של ההורים....
º
16/04/14 21:00
9צפיות
17/04/14 11:47
28צפיות
מזדהה עם הצורך במעברים, ושלא תהיה אווירה של מרדף אחר יעדים
מרגישה את זה מהבן שלי, ועוד דבר שאני יודעת ממנו זה את הצורך שלו בחיבור של תחומי הלמידה אחד בשני
גם המורה שליוותה אותו בכיתות הנמוכות יותר סיפרה שהוא עושה חיבורים משיעור בתחום אחד לתחום אחר, ומדברים שהתחברו לו שהוא ראה וחווה מפה ומשם, ומאוד זקוק לשתף (בהתרגשות) בחיבור הזה ולהיות מוזן מן התגובות
זו היתה מורה מאוד מכילה לכך, אבל היא היתה מסייגת את יכולת מסגרת השיעור לערוך סטיות כאלו מהחומר, ובהתחשב גם ביתר הילדים שלא תמיד ידעו על מה הוא מדבר, באין מה שיתמוך מתוך השיטה בגישה כזו
נכון לגמרי לגביי החיבורים בין
17/04/14 13:46
33צפיות
נושאי לימוד שונים. ככה זה גם אצלי. את יודעת, כל הדברים האלו קיימים גם בתוכי, זה לא שאני הוזה מדמיוני או צריך להתאמץ כדי להתחבר לזה. במילים אחרות it's take one to know one, כלומר אני יכול לראות את זה כי אני חווה בעצמי את החוויה של הילדים, בקטן יותר נגיד ועם יכולת גבוהה יותר ל”חיות עם זה” ( "להגביר את החציצה היבשה בין 2 הצדדים הרטובים” כמו שקראה לזה ענת ), אבל עדיין יכול לזהות את ה"סימנים", מתי יש חשש ל"הצפה", “ניתוקים" וכדומה, פשוט משום העובדה שזה גם קיים אצלי, גם אם במידה פחותה.

זו גם הסיבה שה"מערכת" והאנשים בתוכה ( ברובם כמובן כי כמובן שיש גם כאלו שמזהים את זה ) לא יכולים להשתנות, כי הבעיה היא בזיהוי של המצוקה, ואת זה קשה לאנשים "רגילים" לקלוט באמצעות החושים הרגילים שלהם ( כמו שעיוור לא יכול לזהות עצמים שעומדים לפניו ). לכן, צריך להגביר את הנוכחות של אנשים שכן יכולים לקלוט את זה, ואולי גם שיותר ויותר הורים לילדים יצטרפו אליה, כי החיים איתם יכולים לפתח בתוכם את אותם חושים, גם כאשר לא נולדו איתם.
אחד הדברים החשובים בתוכנית שלי
17/04/14 10:34
53צפיות
היא הקמת כיתה אקוסטית לכל שכבת גיל, בכיתה זו ילמדו התלמידים שסובלים מבעיות וויסות שמיעתי, קבלתי מידע
שאם מתכננים נכונה כיתה זו גם רעש שתלמיד עושה בתוך הכיתה לא שומעים התלמידים האחרים, וזה כל כך חשוב לילדים על הספקטרום שסובלים מבעיות הוויסות השמיעתי,
ילד שסובל שנים בכיתה לא אקוסטית מבעיות ויסות שמעתי  סובל סבל רב ולא פלא שהוא מפתח התקפי זעם, אי שקט קיצוני ובעיות נפשיות!
אני ממש לא מצליחה להבין היכן היינו עד היום  שלא דרשנו כיתה שכזו!!
לקחת את מה שקורהל י בחיים כמטאפורה ספרותית
14/04/14 01:58
100צפיות
הציעו לי היום שבמקום לכתבו  בפייסבוק סטטוסים וזה לכתבואותם בבלוג ולהפוך אותם לספר אסז חשבתי   לקדם את הרעיון  ולהכניס את זה לתוך  הספר תוך כמובן  שמיטת  פרטים מהמציאות  פרטים מזהים אבל לקחת את החוויות שלי כמטאפורה ספרותית אז מה אתן אומרות?
דרך אגב
14/04/14 02:00
37צפיות
היום נסעתיל גמרי ללבד לרחובות  אל אח שלי ואני לא רגיל נסוע לבד למרחקים כאלו ^-^
אף פעם לא מזיק לנסות.
14/04/14 07:54
38צפיות
תנסה לכתוב ולפנות להוצאות ספרים.

אבל יכול להיות גם שתהיה לך דרך ארוכה, ושהרבה יסרבו, או שיצרו שתוציא על חשבונך ועוד.

לפני שאתה שולח כדאי לך לערוך את הדברים.
תודה רבה הבעיה שאני תקוע
16/04/14 15:47
22צפיות
וקשה לי לשבת ולכתוב
אני חושבת שבשביל לנסות ליצור אתה לא צריך
14/04/14 08:15
45צפיות
לשאול את דעתנו או של אף אחד אחר.
זכותך.
תודה רבה ויש לי שאלה
16/04/14 15:46
29צפיות
מה הכוונה שהדם שלי יוצא בשפריצים
זו אנלוגיה
16/04/14 18:13
27צפיות
אם מישהו נחתך חתך קטן אולי יש לו טיפת דם אולי בכלל לא אבל אם הפגיעה עמוקה, או קורית בעורק אז יש "שפריצים".
ככה עם רגישות אישית.מי שבעל עמידות לא "מדמם" במיוחד אבל אתה רגיש מאוד ולכן גם מה שקטן הופך גדול מאוד.
יותר נכון, שביר מאוד.
ואני עלול לפתח פוסט טראומה ?
16/04/14 22:00
22צפיות
אם לא אטפל בעצמי ?
אני לא יכולה לענות על שאלות כאלה
17/04/14 06:35
23צפיות
אבל אני מבינה שמאז שדיברת על טיפול אישי לא התחיל שום דבר.
זה רעיון מצויין
14/04/14 08:43
52צפיות
אני חושבת שגם כדאי שתלך לסדנת כתיבה רצינית, והצעתי לך זאת בעבר.  מאמינה שאתה יכול להיות סופר. תלמד כתיבה יוצרת.
טרם מצאתי
16/04/14 15:48
22צפיות
משהו מתאים
אני אעזור לך
16/04/14 18:23
27צפיות
באיזה איזור בארץ מתאים לך?
פתח תקווה ואולי תל אביב
17/04/14 00:03
16צפיות
אני מאלעד
קראת את 'החיים כמשל' של פנחס שדה?
14/04/14 11:22
44צפיות
אם לא, כדאי לך.
גם הוא חשב על הרעיון הזה, ויצא לו ספר
שהרעיד את לבם של דורות של קוראים
http://www.schocken.co.il/?CategoryID=162&Arti...
תודה וטרם וכי למה ?
16/04/14 15:44
23צפיות
למה לי לקרוא
תמשיך במה שאתה עושה כרגע בהמשך
16/04/14 18:18
32צפיות
יגיע הזמן לערוך לספר.
אתה תדע מתי זה הבשיל ומאפשר להוציא ספר.
בינתיים תתמיד בכתיבה כמו שהיא, זה יסלול לך את הדרך
בינתיים תוכל ללמוד קצת על כתיבת ספרים הגהה ועריכה.
תודה תכול לפרט קרצת יותר?
17/04/14 00:04
16צפיות
לא הכי הבנתי את תגובתך אשמח לפירוט הרבה יותר מעמיק
לכתוב ספר זה תהליך ארוך
17/04/14 00:18
25צפיות
להחליט מה ואיך, ללמוד איך לכתוב נכון ספר, ללמוד את הדברים הקשורים.
זה מצריך זמן ללמוד את כול זה.
בינתיים אתה כותב בפייסבוק,
אז חשוב לא להפסיק
להמשיך לכתוב
ותוך כדי להתחיל ללמוד איפה שאפשר כמו שתקווה הציעה
חשוב מאוד ההמשכיות, הרצף של הכתיבה
אוקי תודה מאוד מאוד
17/04/14 00:56
18צפיות
אני מודה לך אבל הבעיה שיש גירויים שמושכים אותי
גם אני כותבת עכשיו ספר
17/04/14 07:25
34צפיות
אתה יודע איך?
אני שמה לי את השעון המעורר על עשר דקות קודם, וקמה וכותבת עשר דקות ביום. זה מספיק.
שוקלים לחזור לארצות הברית
16/04/14 09:19
207צפיות
שברו אותנו פה קצת...
יש משהו שעשה את הדרך? משהו שעבר מפה לארצות הברית ויכול קצת לתת לי פרספקטיבה איך התמיכה שם לעומת פה (דיברתי עם ענת שמר)?
ארצות הברית מורכבת ממדינות שונות
16/04/14 10:00
111צפיות
ואני מניחה שבכל מדינה המצב שונה.

אני גם מניחה, שאם את כותבת שאתם שוקלים לחזור, זה סימן שגרת שם כבר בעבר, אז את כנראה מכירה קצת את המצב.
אם יש לך חברים, במקום שאליו את רוצה לחזור, לדעתי כדאי גם להתעניין שם.
מלבד זאת, יש גם פורומים לישראלים במקומות שונים, וגם שם כדאי לשאול.

בהצלחה!
אף אחד לא ענה לי. חברים שלי לא מכירים אסים...
16/04/14 10:10
110צפיות
כל בית ספר הוא שונה, אבל צריך להתחיל איפה שהו ולהבין איך התנודות של הטוב והרע שם עומדים מול הטוב והרע שם. גם זה תלוי מדינה/עיר/בית ספר אבל אין לי כלום כרגע.
אגב, זו אחת הסיבות שחזרתי לארץ- פה הכל זרם לי בקלות ולשמחתי גם המערכת מהר מאוד הוכיחה את עצמה, תוך יום דיברתי עם המון אנשים. זמן ששם היה לוקח לי רק להביא אותו לפגישה ראשונית של אבחון זה היה הזמן שהוא כבר היה פה באלוטף מטופל ובמצב טוב בהרבה...
אז למה נשברתם ?
16/04/14 10:16
77צפיות
והאם יש כבר מדינה בארה"ב שלשם תעברו או שתחליטו לפי המצב טיפול בא"סים ?
המצב בארצות הברית היום מאוד מורכב,
16/04/14 10:27
118צפיות
והמצב הרפואי קשה מאוד למי שאין לו כסף. מבחינה זו, ארצות הברית הופכת להיות מדינת עולם שלישי. מי שיש לו כסף מקבל טיפול רפואי ברמה גבוהה מאוד, אך מי שלא - מקבל טיפול ברמה די נמוכה.
לא מזמן הייתה על זה כתבה גדולה מאוד בעיתון הארץ.

אני מציעה לך לנסות לעשות חיפוש כאן בפורום (יש כאן תיבת חיפוש למעלה). אני נסתי כבר, וכתבתי ארצות הברית, וראיתי שעדו בן צבי חזר מארצות הברית עם שלושה ילדים אוטיסטים, כך שהוא מכיר במקצת את המערכת (עדן בן צבי הוא הכינוי שבו הוא כותב כאן). אבל יש גם אחרים, שכתבו על החיים שם. מציעה לך לנסות לעשות זאת. וגם אפשר לנסות לחפש בגוגל אתרים באנגלית שעוסקים באוטיסטים בארצות הברית.
אם אתם יודעים שם של מקום אפשר לנסות לעשות חיפוש יותר ממוקד, הן בפורום והן בגוגל.
מישיגן...
16/04/14 11:12
105צפיות
אשמח לפרטים גם במסר
אוי
16/04/14 23:13
116צפיות
אין לי מידע לגבי שאלתך, אבל אוי...
נחמד לראות אותך פה
16/04/14 23:17
82צפיות
(לא קשור לשרשור, אבל מקווה שמותר לי להגיד את זה)
אה, אני כל הזמן פה
16/04/14 23:50
79צפיות
כבר כתבתי שהפורום הזה מבחינתי כאוויר לנשימה.

נחמד גם לראות אותך פה (שזה פחות מובן מאליו) ומקווה שתשאר פה, אבל רק אם גם לך יהיה נחמד...
º
אני יודע שאת כל הזמן פה. זה עדיין נחמד
17/04/14 00:18
24צפיות
אין לי מידע מועיל
16/04/14 23:44
63צפיות
רק
אני מבין שלחזור לכאן זו היתה טעות...
45תגובות
15/04/14 21:16
240צפיות
אחרי שקיבלתי את התגובה הזו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=612&messageid=174544824

ואחרי שכולם רק מתכווחים איתי כל הזמן, הבנתי שאין לי מה לחפש פה. אני...

(המשך...)
אחרי שקיבלתי את התגובה הזו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

ואחרי שכולם רק מתכווחים איתי כל הזמן, הבנתי שאין לי מה לחפש פה. אני לא הולך לכפות את עצמי עליכם. אני עף מפה. כמה זמן החזקתי מעמד הפעם? שבוע? אני חושב שזה שיא חדש...

ולכל החכמולוגים שחושבים שההודעה הזו היא בגדר "תחזיקו אותי חזק כדי שלא אעזוב" - טעות בידכם. כבר הלכתי, ושום דבר שתכתבו לא ישכנע אותי. אבל אתם מוזמנים לכתוב את זה בכל מקרה אם בא לכם, כי אני לא אהיה פה לקרוא את זה
הייתי רוצה להקים קבוצה באזור ירושלים
15/04/14 21:34
105צפיות
שלום אני אספי בוגר בן 26 די מבודד מטבע הדברים
אני משחק עם המחשבה להקים קבוצה חברתית לבוגרים(לא רק בגיל) עם אספרגר בירושלים משהו שחסר בצורה כואבת בעיר הזו

הצעות\רעיונות יתקבלו בברכה

תודה
עוד ירושלמי?
16/04/14 09:52
63צפיות
באמת משהו חסר באזור הזה.....

בדקת עם "קבוצת השווים"? אס"י?
בנתיים פה זה המקום היחיד שהעלתי את הרעיון
16/04/14 12:08
41צפיות
אבל אני אשמח לדבר עם עוד גורמים שיכולים לעזור

מהרבה בחינות אני מרגיש שירושלים היא שממה אוטיסטית צריך קצת לעורר את העיר הזו
16/04/14 09:52
38צפיות
קבוצת מבוגרים אוטיסטים (אספרגרים) בירושלים
16/04/14 19:33
59צפיות
אני מכיר כמה מבוגרים אוטיסטים (אספרגרים) בירושלים.
אתה מוזמן לנסות ליצור אתם קשר בפורומים של אס"י, או בקבוצות שלנו בפייסבוק.
הפורומים של אס"י:
http://forums.acisrael.org
הקבוצה העיקרית בפייסבוק:
https://www.facebook.com/groups/100453676690021

בהצלחה. ספר לנו איך הולך.
תודה חן
16/04/14 20:29
33צפיות
אני באמת אפנה בפורומים של אס"י
אם אסור לבקר גישות אז מה הטעם בפורום הזה
115תגובות
13/04/14 18:45
435צפיות
לפי סולמות ההתפתחות המוסכמים  באיזה גיל בדיוק האדם אמור לזהות שביקורת אינה תוקפנות אלא חלק בלתי נמנע והכרחי מדיאלוג ושיתופיות שמאפשר התפתחות ?

ביקורת אינה תוקפנות
אי אפשר לקיים פורום ציבורי ללא ביקורת
אין טעם בקיומו של פורום ציבורי ללא ביקורת
ביקורת על שיטות טיפול ועל גישות טיפוליות...

(המשך...)
לפי סולמות ההתפתחות המוסכמים  באיזה גיל בדיוק האדם אמור לזהות שביקורת אינה תוקפנות אלא חלק בלתי נמנע והכרחי מדיאלוג ושיתופיות שמאפשר התפתחות ?

ביקורת אינה תוקפנות
אי אפשר לקיים פורום ציבורי ללא ביקורת
אין טעם בקיומו של פורום ציבורי ללא ביקורת
ביקורת על שיטות טיפול ועל גישות טיפוליות מהווה את נשמת המדע והרפואה
אם כל תגובה ביקורתית בפורום הזה מייד תימחק אז מה בדיוק אנחנו עושים כאן ?

אני אמור להאמין שכל האנשים שנחשבים משום מה לבוגרים שמשתתפים בפורום הזה מעוניינים במרחב ציבורי שמוגבל לחלוטין לחיוכי הסמכה וחיוכים וחיבוקים
כמה דביק
בא לי ללכת להתקלח

איך אפשר לקיים דיונים בנושא כל כך טעון וקשה כמו אוטיזם בלי ביקורת ?
מישהו כאן התבלבל קצת ?
אולי אפילו קצת יותר מדי ?
האם מוכרת התופעה הבאה? הורים לילד או לנער
16/04/14 10:47
224צפיות
המאובחן כאוטיסט, שמרגע האבחון מתייחסים לבן שלהם כאל מקרה פתולוגי ורואים בכל דבר שהוא עושה או אומר חלק מ"האוטיזם הארור" שצריך להילחם בו ללא טיפת סובלנות (בלי קשר אם הוא מתחת או מעל לגיל 18 - מבחינת ההורים אוטיסט שלא "יצא מזה" הוא ילד נצחי). השנים חולפות וזה לא נפסק, הנער עושה הכל כדי שלהוריו לא יהיה במה להילחם (נמנע מלעשות או לומר הרבה בנוכחותם או כופה על עצמו לעשות דברים לגמרי מיותרים [מבחינה אובייקטיבית] שהוא חושב שהם רוצים כי זה "נורמלי") וזה לא עוזר, והם תמיד מוצאים סיבה להילחם בו. ובכל מלחמה כזו הנער חש שכבודו נפגע אנושות ושהוא "שק חבטות" וחווה אונס של הנפש ונחרטות בו אלפי צלקות שגוזלות לו את כל אנרגיית החיים עד שהוא מאבד יכולות לימודיות ויכולות להתרכז בעבודה, ולמעשה הופך לנכה-נפש קשה (בגלל הוריו ולא בגלל האוטיזם שלו ישירות) ולתלוי כלכלית בהוריו שלא מבינים למה "הוא לא נלחם בעצמו" ולמה הוא "לא לוקח את עצמו בידיים והופך לעצמאי" כשהוא גדל.

וכל זה בזמן שההורים, האחים ויתר בני-המשפחה והמכרים הלא-אוטיסטים מתנהגים "איך שבראש שלהם" בוריאציות שונות מאוד של התנהגות נ"טית בלי לקבל מאף-אחד מילת ביקורת כלשהי, ואם איזה נער נ"ט אונס נערה - לא נורא, זה כי היא פיתתה אותו. העיקר שהוא לא התנהג בצורה אוטיסטית (לא משנה שהם מתקיפים גם התנהגויות של הבן האוטיסט שלהם שלא באמת קשורות לאוטיזם).
וההורים כמובן לא דורשים מעצמם "התנהגות חברתית ראויה" כלפי הבן האוטיסט שלהם - גם אם באחים הנ"טים שלו הם נוהגים בכבוד ומתייחסים אליהם כבוגרים אחרי גיל 18 אפילו כשהם עדיין תלויים בהם כלכלית - כי לאוטיסטים זה מובן מאליו בתת-מודע של ההורים שיש רק חובות כלפי הנ"טים (גם אם לנ"טים אחרים אין את החובות האלה כלפי נ"טים) ולא שום זכויות מהם, חוץ מהזכות שלא להיאנס פיזית, להירצח או לעבור שוד. וגם אם הדברים האלה יקרו לאוטיסט, יש סיכוי שיאשימו את האוטיזם שלו בזה.
למשל, לפרוץ לחדר של הבן האוטיסט כל יום ולדבר איתו בלי שהוא רוצה שעות מכל סיבה שהיא (ובעיקר כדי להשפיל אותו) בזמן שעם האח הנ"ט שלו מדברים רק אם הוא רוצה, או לכפות על בת אוטיסטית באלימות לגלח את שערות רגליה "כי אין לה שיקול דעת חברתי" בזמן שלאחותה הנ"טית מרשים להחליט שהיא פמיניסטית או סתם עצלנית ולעשות עם גופה רק מה שבא לה.
16/04/14 11:29
27צפיות
מוכר בהמון צורות ויש לזה רק פתרון אחד
16/04/14 12:20
75צפיות
והוא לעזוב את הבית ולנתק קשר
זה בדיוק מה שקרה לי
16/04/14 14:06
89צפיות
חוץ מזה שבימי ילדותי לא היה אבחון אספרגר, אז סתם נתנו לי את הכותרת של "הפרעת נפש".

אבל היחס הוא בדיוק אותו היחס. אני קורא פה מה "אנשי מקצוע" עושים להורים ולילדים, ונדהם עד כמה זה בול אותו הדבר. הנחמה היחידה שלי היא, שבזכות האינטרנט ומקומות כמו הפורום הזה, הורים רבים לנחשפים גם לצד השני של מטבע, והפסיכיאטרים כבר לא יכולים להאכיל אותם לוקשים. בעניין הזה, ידע הוא כוח.
אגב, אצלי ההורים בסוף למדו... אחרי 30 שנה.
16/04/14 14:12
70צפיות
ואני כבר לא יודע אם לכעוס עליהם או לא, כי מהסיפורים כאן אני מבין עד כמה המערכת עבדה שעות נוספות כדי לשטוף להם את המוח.

נו טוב, עדיף מאוחר מאשר לעולם לא...
הבעיה שעדיין הרבה 'אנשי מקצוע'
16/04/14 15:59
41צפיות
(בעיקר רופאים) עדיין לא מוכנים להודות שיש מצבים בהם הורים (בעיקר אמהות) יודעים יותר מהם.
ובמקום להקשיב ברצינות לאדם עם ידע הם מבטלים אותו בטענה שהו א'היסטרי שנבר יותר מדי באינטרנט'
º
16/04/14 16:57
4צפיות
האם כך צריכים לקבל שי לחג מארגונים\עמותות?
14/04/14 08:29
176צפיות
משהו לא מסתדר לי, קורא לאחרונה סטטוסים של ארגוני נכים הקוראים לנכים לשלם דמי חבר לארגונם במאות שקלים כדי לקבל "קמחא דפסחא" ושואל אני את עצמי, שי שקיבלה עמותה/ארגון כתרומה לנזקקים, מדוע צריכים הנזקקים לשלם!!! עבור דבר שהעמותה קיבלה בחינם? לא עדיף שבדמי החבר שהעמותה דורשת הנזקק יקנה מזון לחג?
דמי חבר לאירגון אהבה זה רק מאה ש"ח לשנה
14/04/14 08:41
103צפיות
זה לא מאות שקלים. ומקבלים הרבה יותר מקמחא לפסחא. יש עזרה כל השנה. אז לא, לא עדיף.
100 ש"ח זה עלות כיכר לחם לחודש שלם
14/04/14 09:05
68צפיות
כל יום לקנות כיכר לחם...למי שאין את הכסף הפנוי זה הרבה מאוד....
מה כבר ארגון זה יתן לך שלא יכול לקבל לבד?....כלום..נאדה...גורנישט..ולא רק ארגון זה...
º
100 ש"ח זה לקנות שקית חלב כל יום במשך חודש
14/04/14 09:06
19צפיות
º
100 ש"ח זה ירקות לחודש
14/04/14 09:07
25צפיות
לא לזלזל גם באגורה...
14/04/14 09:10
42צפיות
כשהייתי צעיר ויפה נסעתי באוטובוסים, אם היה חסר לי גרוש הנהג לא העלה אותי...
16/04/14 11:59
18צפיות
מאה שקל זה המון
לא על הלחם לבדו
14/04/14 10:00
70צפיות
נופשים עם המשפחה במחירים מצחיקים, ימי הולדת לילדים, בר מצווה, עזרה מול הרשויות...
שום דבר לא שווה....
14/04/14 10:40
57צפיות
אותם מחירים אתה יכול למצוא לבד אפילו זולים יותר....יש מבצעים בעוד  הארגון מקבל עמלה ואת העמלה בדרך כלל, אם על ידי חדרים שמקבל ואם על ידי עמלה כספית. מי שמגיע לו בזכות ולא בחסד לא צריך עזרה מול הרשויות, חוץ מזה, אתה הוא זה שעומד מול הרשויות לא הארגון, אתה זה שצריך להמציא מסמכים, אתה זה שעומד מול וועדה רפואית, והיתר מה שאמרת...נראה אותם עושים את זה בחינם ובלי דמי חבר...זו החוכמה, החוכמה היא לקבל מבלי לשלם....
הגדולה של אדם היא לתת מעצמו ולא כתמורה למסים
14/04/14 10:42
42צפיות
ותתפלא...יש ארגונים שעושים את מה שאמרת ויותר ללא דמי חבר....
º
כשאין לחם בבית שום בר מצווה ויומהולדת לא שווה
14/04/14 10:43
14צפיות
למזלנו הכותבים כאן לא במצב הזה
15/04/14 18:27
42צפיות
יש לנו כסף לא רק לכיכר לחם כל יום, אלא אפילו כסף למחשב ולחיבור אינטרנט.
את יכולה לכתוב בשמך
16/04/14 11:59
27צפיות
את לא יכולה לכתוב בשם גולשים אחרים כי את לא יודעת מה מצבם האמיתי,
מי שעושה למען הציבור
16/04/14 12:05
34צפיות
מניסיון שלי מי שפועל בסתר ובשקט
כרגיל אמא צודקת
16/04/14 12:11
25צפיות
הלוואי שכולם היו חושבים כמוך
שאני הייתי זקוקה לעזרה מול הרשויות
16/04/14 12:04
39צפיות
ולא פעם אף עמותה לא באה לעזרתי!!
מעטות העמותות העוזרות באמת
16/04/14 12:15
24צפיות
אלא למקורבים ולמנהלים בלבד, ראשי העמותות פורחים בממון ונכסים והנכים המשלמים דמי חבר נשארים עם כלום
16/04/14 12:20
21צפיות
הכי מרגיז  לבקש ממך לתרום הם רצים אליך ומנדנדים שאתה זקוק לעזרה אז הם  מנהלים סחבת..!!!
תתפלאי אבל יש משפחות
16/04/14 13:03
22צפיות
שאין להם כסף לחגוג לילד ימי הולדת ושמגיע הנער למצוות, יש נשמות טובות שעוזרים באמצעות גמחי"ם,
נופשים יש משפחות שזה חלום מאוד רחוק!
אני חושבת שצריך לעשות הרבה חושבים
16/04/14 12:01
29צפיות
לפני שמעבירים כספים לעמותות שונות, צריך לבדוק  לאן הכסף בעצם הולך, מה נעשה בכסף והאם האדם הבודד מקבל עזרה שהוא פונה לעמותה לצורך קבלת עזרה
כאן נמדד הכל!
º
אמא את כל כך צודקת
16/04/14 12:09
6צפיות
אשמח לדעת איזו עזרה
16/04/14 12:03
28צפיות
ונאי לא מתכוונת לעמותה שציינת כאן אלא כללית ,
איזו עזרה נותנות העמותות סיוע, עד היום לא נעזרתי בהם שהייתי זקוקה לעצה הכי קטנה!!
מי מקבל קמחא דפסחא?
16/04/14 12:49
27צפיות
בואי נעשה חשבון פשוט:
לארגון אהבה= מאה שקל לשנה
לאלו"ט עוד מאה שקל לשנה,
לעמותת אפ"י עוד מאה שקל לשנה,
לעמותה נוספת  שתבקש כי לא חסרות עמותות, עוד מאה שקל,
תעשי חשבון כמה זה יוצא..

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה