בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
<div>פורום טריאתלון וריצה - בחסות Shvoong - עוסק בטריאתלון, ריצה, אופניים ועוד. מקור השם טריאתלון הוא במספר הענפים המרכיבים אותו ובמילה פרס שמקורה ביוונית. הענף, הצעיר יחסית התפתח לו במהרה וצבר מעריצים רבים ברחבי העולם. גם בארץ זבת חלב קנה לו הענף מעריצים רבים וכיום עולה על 1000 מספר האנשים העוסקים בספורט ומתחרים בו בצורה מסודרת. הפורום אינו נחלתם של אילו העוסקים בספורט, אלא לכל אילו שחשבו וחושבים על הספורט בכל צורה שהיא. הבמה שלכם, האורות דלקו.....</div>
<div> </div>
<div>מנהל הפורום, אמיר כהן, בעבר היה חלק מצוות חברת שוונג וכיום עוסק בקידום אתרים. בשעות הפנאי רץ למרחקים ארוכים, שוחה וכלי הרכב שלו הם האופניים. </div>

כללי הפורום:
1. אין להעלות הודעות שיווקיות למעט הודעות על מירוצים ואירועים.
2. כל הודעת קניה / מכירה תמחק. ניתן להעלות הודעות אלו בלוחות - קישור בראש עמוד הפורום.
3. כל 10 לחודש יפתח שרשור קניה / מכירה / פרסום ועוד שבו ניתן להעלות הודעות ללא הגבלה.
4. כל הודעה פוגענית תמחק ויוזר יחסם לחודש בהתאם לשיקולי מנהל הפורום.
5 .הפורום אינו לוח מודעות ואינו פלטפורמה להעלאת קישורים לאתרים שלא בתפוז. הודעות כאלו ימחקו באם זה משעלה אותן עושה זאת במטרה לקדם את האתר שלו, ולא תורם לדיונים בפורום.

לבירור ושאלות ניתן לפנות למנהל הפורום, אמיר כהן, בטלפון: 0544-960014

 כללי פורום שוונג - ריצה וטריאתלון בבקשה מכם לקרוא את כללי הפורום . לחדשים בפורום - יש כללים ברורים בפורום ועל כן בכדי להיות פעילים בו, יש לפעול על פיהם. פורום שוונג הינו הבית של הרצים, הרוכבים והטריאתלטים.
המשך...
הודעה חדשה

טריאתלון עכו המתחדש - עודכנו זמני הזינוקים
30/07/14 08:57
17צפיות
לאחר 10 שנים, טריאתלון עכו חוזר בגדול. עריית עכו ואיגוד הטריאתלון מזמינה אתכם לקחת חלק בטריאתלון הייחודי ומיוחד בישראל. באו להיות חלק מחוויה ספורטיבית במיטבה עם שחייה אל מול העיר העתיקה, רכיבה על כביש עוקף הקריות החדש וריצה בין חומות העיר. אז נתראה בטריאתלון עכו  !!
 
זמני ההזנקות עודכנו וכן הוארכה ההרשמה המוקדמת. 
עזרה בבקשה בנושא שעון דופק....
29/07/14 16:46
27צפיות

אני רץ עם אייפון כרגע אבל בריצות ארוכות (מעל 30 ק"מ) הסוללה לא מחזיקה וחשבתי לרכוש שעון שיחליף את האייפון...
כרגע אני מודד עם האייפון מרחק ומהירות (כללית וכל 500 מ') וחשבתי להתחיל למדוד גם דופק.
רציתי לדעת מה ההבדל בין שעון דופק גדול ויקר כמו ה פולאר V800 ודומיו לבין צמיד כושר יפה וזול כמו ה פולאר לופ ודומיו?
האם הפולאר לופ ידע לתת לי את המהירות? מרחק? ודופק?
ומה לדעתכם אני צריך לצרכים שלי?
תודה
 
שעון ריצה - נתתי לך חומר למחשבה
29/07/14 22:08
41צפיות
לצערי אינני מבין בצמידים כושר אבל בבדיקה קלה מצאתי עשרות סרטונים המסבירים עליהם, 
ומסתבר שלחברות רבות ייצרו ב-2014 צמידי כושר.  אני לא אוהב לשחות עם הזרם ומיד להמליץ לך על מה שרוב האנשים קונים, שהם שעוני GPS של 
גרמין/סונטו/פולאר. שעוני הריצה של חברות אלו בנויים במיוחד לרצים למרחקים ארוכים, ואתה רץ ריצות  של 30+ ק"מ, מה שמרמז שאתה מגרד את מרחק המרתון. 

במבט קל מצאתh סרטון על Polar Loop וואני מסיק שהצמיד של פולאר הוא בנוי במיוחד לרצים, שכן הוא מודד צעדים ולא מרחק ולא מהירות. לדעתי עליך לקנות שעון ריצה המוגדר כשעון ריצה ויש
המון דגמים מהחברות שציינתי. אם אתה לא "טכנולוג" קנה שעון די פשוט שנותן מהירות / זמן / מרחק על פי מדידת GPS או מד צעדים (FOOTPOD). כל אחד יגיד לך משהו אחר, אם אתה אוהב את פולאר, אני מעריך שגם להם יש שעון כזה. מה שכן, חבל על הכסף, אל תקנה שעון משוכלל מדי כי השעונים הללו 
זה כבר מחשב עם עשרות פונקציות שמעטים ביותר משתמשים בכולן. 

קנה בארץ וזאת בכדי לקבל אחריות בישראל. השעונים הללו לעיתים עושים בעיות, ואת תקנה בחו"ל, קרוב  לוודאי, תחסוך כסף אבל זהו סיכון שכן תמיכה/תיקון לרוב לא תקבל בארץ. על מה אני ממליץ? אני ממליץ לך לגשת לחנות ריצה, לעשות בדיקה בעצמך בחנות לא לפני שאתה עושה שיעורי בית ובודק באינטרנט מה טוב לך. כמו רבים אני ממליץ על אתר http://www.dcrainmaker.com
של בחור בשם ריי שהפך תחביב למקצוע, והוא כותב ביקורות נפלאות על כל שעון / אביזר אלקטרוני  לריצה.
מקווה שעזרתי קצת,
אמיר 
משפחתו של דוד שלמוביץ גולה שנפטר במהלך מרתון ת"א תפוצה בכסף
הודעה זו מכילה סרטונים
28/07/14 15:15
166צפיות
ביהמ"ש קבע: עיריית ת"א תפצה במיליון שקל את אלמנת הנפטר במרתון 2011
על פי פסק הדין בקשה של אישור רפואי מהמשתתפים היתה מונעת את השתתפותו של דוד שלמוביץ גולה באירוע, ובכך מונעת גם את מותו

זוהר שחר לוי 27.07.14,  כלכליסט
 
 
עיריית תל אביב ומארגני מרתון שקיימה יפצו במיליון שקל את בני משפחתו של משתתף שנפטר במהלך המרוץ, כך קבע בית משפט השלום בתל אביב. "קבלת אישור רפואי ממשתתפי המירוץ היתה יכולה לשלול מהמנוח את ההשתתפות בתחרות ולמצער לפרוש מבעוד מועד בשלביו המוקדמים של המרוץ ומכוח כך הייתה נמנעת הטרגדיה נשואת דיוננו", נכתב בפסק הדין.
 
דוד שלמוביץ גולה השתתף במרוץ "חצי מרתון" שהתפרס על פני 21 קילומטרים והתקיים באפריל 2011 ברחובות תל אביב. במהלך המירוץ קרס שלמוביץ גולה ופונה לבית חולים שם נפטר.
 
בעקבות זאת, הגישו בני משפחתו, אלמנתו וילדיו, תביעה כנגד העירייה, בהיותה הרשות המקומית שארגנה את קיומו של המרוץ העירוני, כנגד חברת כפיים שיווק וקידום מכירות שהפיקה את האירוע בפועל וכנגד הראל חברה לביטוח.
 
בני המשפחה טענו כי העדר דרישה מטעם מארגנות המרוץ לאישור כשירות רפואי פיזי מהווה "הפרתה של חובת הזהירות כלפי הרצים". את הטענה ביססה התביעה על האנלוגיה שבין דרישת אישור לצורך אימון במכון כושר לדרישת אישור להשתתף במרוץ במרוץ על דרך הקל וחומר. בני המשפחה הציגו בפני בית המשפט כי בערים שונות בעולם, כמו פריז, ברלין ואמסטרדם, קיימת דרישה במרתונים להצגת אישור רפואי או לחילופין בדיקה רפואית במכון מוסמך.
 
מנגד, טענו העירייה וחברת ההפקה כי דרישת אישור רפואי איננה מקובלת באף מדינה ומכך יש להסיק שגם איננה נחוצה. חוק הספורט, טענו, לא חל על מרוצי חובבנים שאינם משתייכים לאיגוד ספורטיבי כלשהו ולכן ממילא הצגת האישור לא חלה על המנוח.
 
"אני סבור כי על הנתבעות אכן קמה החובה לוודא ולפקח באופן פוזיטיבי על הימצאותו של אישור רפואי אצל כל אחד ממשתפי המרוץ", קבע שופט השלום בתל אביב מנחם קליין. "הסתפקות בהצהרה אינטרנטית המעוגנת בלחיצת כפתור 'האני מסכים' אין בה די כדי להביא למודעות המשתתפים במרוץ את חשיבות מצבם הבריאותי וההשלכות האפשרויות ככל שמצבם אינו מאפשר את המאמץ המתבקש במהלך המרוץ".
 
לדברי השופט, מקובלת עליו האנלוגיה בדרך של "קל וחומר" לדרישת אישור פיזי לצורך אימון במכון כושר, שם המתאמנים שוהים תחת פיקוח מתמיד של מאמנים מוסמכים. "בענייננו", כך לפי פסק הדין, "כאשר הריצה מתבצעת באוויר הפתוח ולעיתים בתנאי שמש ולחות קשים, וביחד לאור העובדה כי המדובר בחצי מרתון אשר המשתתפים בו לרוב אינם אצנים מומסכים והריצה במסגרת זו יכולה להיות הראשונה 'בקריירת' הריצות שלהם כפי שהיה אצל המנוח, היא הנותנת שחיוני לפקח ולהקפיד על יכולתם וכושרם הפיסי יותר מאשר אצל ספורטאים מוסמכים ובעלי וותק".
 
"הסתפקות ב'הצהרה אינטנרנטית' של המנוח כי הוא מחזיק באישור רפואי היה בה משום חריגה מצורת התנהלותו של 'המארגן הסביר' והיא עולה כדי הפרת חובת זהירות", סיכם השופט.
 
עוד לפי פסק הדין, מאחר והעירייה וחברת ההפקה הסתפקו באישור אינטרנטי בלא הצגתו של אישור רפואי פיסי – הדבר פגע "במודעות המנוח להשלכות האפשרויות בגין הליקויים הבריאותיים מהם סבל". "אני סבור כי אכיפת הפנייה לרופא היה בה כדי לשלול מהמנוח את ההשתתפות בתחרות על ידי מעבר מדוקדק בין סעיפי האישור והליקויים הקיימים, ולמצער לפרוש מבעוד מועד בשלביו המוקדמים של המרוץ ולאור המודעות הרחבה יותר שהייתה מתקבלת על ידי האמור, ומכוח כך הייתה נמנעת הטרגדיה נשואת דיוננו".
 
לצד זאת קבע בית המשפט כי למשתתף המנוח יש לייחס אשם תורם בשיעור של 30% זאת מאחר ובעת הירשמותו למרתון היה בגיר, כבן 40, והיה עליו "לשקול את צעדיו בטרם 'אישר' קיומו של אישור רפואי" וכן התעלמותו מהתסמינים המאפיינים מכת חום כמו עליה בחום הגוף, תחושת סחרור, בחילה ובלבול.
 
בסך הכל, לפי פסק הדין יפצו העירייה, חברת ההפקה וחברת הביטוח את משפחתו של המנוח בכמיליון שקל.
 
ככה נראה סופו של עידן בתחום הריצה...
27/07/14 14:13
668צפיות
 
קטונתי מאפילו להתחיל להעריך מה ההשפעה של זה על התחום.
אסדרה של תחום פרוץ יחסית ושרטוט
27/07/14 14:26
404צפיות
גבולות אחריות ברורים של מזמין/מארגן/משתתף כשהמטרה היא צמצום סיכונים עד כמה שניתן והצלת חיים.
 
בדיוק בשביל זה יש
27/07/14 14:52
383צפיות
את חברת הביטוחשלא נדע ושלא יקרו עוד מקרים כאלו בעתידאבל זה בדיוק המצב להפעיל את הביטוח שהמארגנים קנובכל ארוע, המארגן קונה ביטוח על סכום מסויים עבור כמות משתתפים ועבור מקרים ספציפייםאני מאוד מקווה שעיריית תל אביב אכן רכשה ביטוח למקרי מוות במירוץ
טוב שאין לי מניות בחברת אירגון מרוצים
27/07/14 14:54
355צפיות
וחבל שאין לי מניות במכון לבדיקות ארגומטריות
די כבר
27/07/14 15:43
368צפיות
המדינה הזו צריכה להפסיק להתייחס לאזרח כאל מטומטם. מה שבית משפט עושה הוא הסרת האחריות מהאזרח למעשיו.
אם תשימו לב זהו מוטיב חוזר במדינה. כל אזרח שעושה כל פעולה חייב להיות אחראי למעשיו. אי אפשר להטיל את האחריות על אנשים/ גופים אחרים.
 
º
טעות שלי, רציתי לשרשר את הכתבה להודעה שלך
28/07/14 15:18
72צפיות
הנה הפסיקה מתוך אתר תקדין, הדגשתי את הדברים החשובים
28/07/14 16:03
104צפיות
השופט מנחם קליין קבע כי מארגני המרוץ התרשלו בכך שלא דרשו הצגת אישור רפואי, אך ציין גם את האשם התורם של המנוח, שהתעלם מהתסמינים המאפיינים מכת חום ולא הביא בחשבון את השלכות הליקויים הבריאותיים שמהם סבל.

בצעד חסר תקדים משפחתו של משתתף כבן 40 במרוץ "חצי מרתון" שהתמוטט וקיפח את חייו תפוצה בכ-900 אלף שקל. כך פסק השופט מנחם קליין מבית משפט השלום בתל אביב, שקיבל את תביעת הנזיקין שהגישו רעייתו וילדיו של דוד שלמוביץ גולה נגד עיריית תל אביב, מפיקת המרוץ חברת "כפיים שיווק וקידום מכירות" וחברת הביטוח הראל. פסק דין יחייב את מארגני המרוצים העממיים לשנות לחלוטין את הנהלים של קבלת המשתתפים.
 
 
המרוץ, שנערך ב-8 לאפריל 2011, התפרס על פני 21 קילומטרים, כאשר לטענת התובעים הדבר נבע מהתרשלותם של מארגניו. בני משפחתו של שלמוביץ טענו כי היעדר דרישה מטעם מארגני המרוץ לאישור כשירות רפואי פיזי מהווה הפרה של חובת הזהירות כלפי הרצים. את הטענה הזאת ביססה התביעה על האנלוגיה שבין דרישת אישור לצורך אימון במכון כושר לדרישת אישור להשתתף במרוץ על דרך הקל וחומר. התביעה הציגה פרקטיקה מקובלת במספר עיירות בעולם, כגון פריז, ברלין ואמסטרדם, שם קיימת דרישה פוזיטיבית להצגת אישור רפואי, או לחילופין בדיקה רפואית במכון מוסמך. עוד נטען כי לא היה על הנתבעות להסתפק באישור אינטרנטי של המנוח על הימצאותו של אישור רפואי בידיו.

אנלוגיה לאישור הנדרש בחדר כושר
מנגד טענו עיריית תל אביב והחברות הנתבעות כי דרישת אישור פוזיטיבי בניגוד להסתפקות בהצהרה בכל הקשור למרוצי "חצי מרתון" איננה מקובלת באף מדינה, ומכאן ניתן להסיק כי היא איננה נחוצה. כמו כן, מאחר שחוק הספורט משנת 1988 לא חל על מרוצי חובבנים שאינם חוסים תחת איגוד ספורטיבי כלשהו, ממילא דרישת הצגת בדיקה רפואית איננה חלה בענייננו.

השופט קליין אימץ את עמדת המשפחה ולאחר שעיין בטענות הצדדים ובחוות הדעת של המומחים ועדויותיהם, קבע כי על עיריית תל אביב "אכן קמה החובה לוודא ולפקח באופן פוזיטיבי על הימצאותו של אישור רפואי אצל כל אחד ממשתתפי המרוץ, ההסתפקות בהצהרה האינטרנטית המעוגנת בלחיצת כפתור 'האני מסכים' אין בה די כדי להביא למודעות המשתתפים במרוץ את חשיבות מצבם הבריאותי וההשלכות האפשריות ככול שמצבם אינו מאפשר את המאמץ המתבקש במהלך המרוץ".
<i>הערה שלי: המשפט הנ"ל יצריך מהיום את כל מארגני המירוצים לדרוש אישור בכתב על מצבו הבריאותי של הרץ בכדי להמנע מתביעה. (הנחה שלי בלבד)</i>

השופט קליין הוסיף כי מקובלת עליו האנלוגיה לדרישת אישור פיזי לצורך אימון במכון כושר אשר שם המתאמנים שוהים תחת פיקוח מתמיד של מאמנים מוסמכים ובתנאי האקלים והלחות שם מותאמים למאמץ גבוה. קל וחומר שיש לקבל אישור כזה כאשר הריצה מתבצעת באוויר הפתוח ולעיתים בתנאי שמש ולחות קשים, וביחוד במרוץ שהמשתתפים בו לרוב אינם אצנים מוסמכים, ועבור חלקם, כמו עבור המנוח, זוהי הריצה הראשונה במסגרת זו. תנאים אלה מחייבים, לדעת השופט קליין, פיקוח והקפדה יתרה על יכולתם וכושרם הפיזי של המשתתפים, יותר מאשר אצל ספורטאים מוסמכים ובעלי ותק.

זמן פינוי בלתי סביר
בית המשפט גם קיבל את טענתה המשפחה של המנוח כי זמן פינויו, מרגע קבלת הודעת הקריסה – 08:26, ועד קבלתו לחדר המיון ב-09:52, מהווה זמן בלתי סביר בנסיבות העניין. כמו כן, העובדה כי לא התקיימו אמצעי קירור נאותים בשטח המרוץ או בדרך לבית החולים מנעה את הצלתו של המנוח. "גם אם נצא מנקודת הנחה שזמני הטיפול והפינוי היו נאותים, עדיין רובצת לפתחן של הנתבעות העובדה כי במהלך המסלול ובניידת הטיפול הראשוני לא נמצאו אמצעי הקירור הנדרשים, כאשר למותר לציין כי עלותם נמוכה בהרבה מתוחלת הנזק אשר לרצים", קבע השופט קליין, והצביע על הפרת חובת הזהירות של מארגני המרוץ.

גם בסוגיית הקשר הסיבתי הפנה השופט קליין את האצבע המאשימה על מארגני המרוץ: "מאחר והנתבעות הסתפקו באישור אינטרנטי בלא הצגתו של אישור פיזי, הדבר פגע במודעות המנוח להשלכות האפשריות בגין הליקויים הבריאותיים מהם סבל. אני סבור כי אכיפת הפנייה לרופא היה בה כדי לשלול מהמנוח את ההשתתפות בתחרות על ידי מעבר מדוקדק בין סעיפי האישור והליקויים הקיימים, ולמצער לפרוש מבעוד מועד בשלביו המוקדמים של המרוץ לאור המודעות הרחבה יותר שהייתה מתקבלת על ידי האמור, ומכוח כך הייתה נמנעת הטרגדיה נשואת דיוננו, העובדה כי המנוח רץ מרחק זהה בין כתליו של מכון הכושר אין בה כדי להעיד על מסוגלותו הפיזיולוגית לרוץ כן גם בתנאי האוויר הפתוח על כל מגבלותיו ללא השגחה של מדריך חדר כושר".

במאזן ההסתברויות קבע בית המשפט כי המנוח אכן סבל ממכת חום בעקבות הריצה, ולא מזיהום, כפי שטענו להגנתם מארגני המרוץ.
עם זאת, הכיר השופט קליין ב"אשם התורם" של המנוח, שכבן 40 ביום הירשמו למרוץ היה עליו לשקול את צעדיו בטרם "אישר" את קיומו של האישור הרפואי, לצד התעלמותו מהתסמינים המאפיינים מכת חום, כגון עלייה בחום הגוף, ותחושת סחרור, בחילה ובלבול. לכן הפחית השופט קליין 30% מגובה הפיצוי למשפחתו, כאשר עיריית תל אביב תישא באחריות בשיעור של 30% וחברת כפיים והמבטחת הראל יישאו באחריות בשיעור של 70%.

מכל פיצוי שייפסק יש לנכות את תמלוגי המוסד לביטוח לאומי שהתקבלו ושעתידים להתקבל בגין מותו של המנוח, בסך של 603 אלף שקל. בסופו של יום, נפסק כי המשפחה תפוצה בכ-890 אלף שקל, ולסכום זה יצורפו הוצאות משפט ושכר טרחת עו"ד בשיעור 23.6%.
 
הערה שלי:  נראה כי למעט שני גורמים שיתכן שהיו קריטיים (אמצעי קירור לא מספקים בזמן הפינוי, וזמן הפינוי האיטי), אסון זה היה יכול לקרות בכל חצי מרתון/מרתון בישראל והאשמה היתה גם בהתאם, שכן כמה שידוע לי, אין אף מארגן בארץ המבקש אישור של רופא על מצבו הבריאותי של הרץ ( בחצי מרתון ובמרתון ). נראה כי, וזאת דעתי הלא מקצועית, שהבסיס העיקרי לתביעה הינו אי דרישה של אישור רפואי כתנאי מקדים להשתתפות בחצי המרתון. 
 
אמיר 
טעות בידך. אישור רפואי נדרש על פי חוק הספורט
28/07/14 16:54
113צפיות
רק במירוצים המאורגנים על ידי אגודות ספורט. מירוצים מאורגנים על ידי עיריות/מועצות אינם מחוייבים בכך.
פסיקת השופט היא נכונה ותביא לשינוי חיובי, משלוש סיבות:
א. הספורטאים יהיו יותר מודעים לבריאותם ולצורך להיבדק (ד.א. בד"כ האישור הרפואי תופס לשנה עגולה כלומר למספר מירוצים)
ב. המארגנים יצטרכו לדאוג להפחתת נפגעים- על ידי שיפור תנאי המירוץ והאמצעים לטיפול/פינוי  (או לבטל את המירוץ אם אין תנאים מתאימים!)
ג. כסת"ח.... המערכת תהייה יותר רגועה (אם כי זה לא מבטיח ממקרי אסון)
דעתי בנושא
28/07/14 19:57
82צפיות
איגוד הטריאתלון למיטב ידיעתי מסתפק באישור כולל בדיקה ארגומטרית בתוקף  (פחות משנה), איגוד האתלטיקה לעומת זאת מבקש (למשל באליפות ישראל במרוצי שדה) אישור מתחילת העונה, כלומר מ-1 לספטמבר.
ב-2003 עיריית תל אביב חידשה חד פעמית את חצי המרתון (נדמה לי בשיתוף מרכז הפועל כבעבר) ודרשה אישור רפואי, מספר המשתתפים היה קטן גם בהשוואה למקובל בתקופה ההיא טרום המרוצים ההמוניים של ימינו. סביר להניח שאחת הסיבות שאגודות ספורט לא עורכות היום מרוצים היא בדיוק הסיבה הזו שמאפשרת "לכבס" את הדרישה לבדיקה ע"י הגדרת המארגן כרשות מקומית
בניגוד למה שנאמר בפסק דין, ב-2010 כשנרשמתי למרתון ברלין היה מעין סקר של שאלות על מצב בריאותי שבסופו המלצה לעבור בדיקה רפואית אבל זה לא היה תנאי להמשך הרשמה.
לא זכור לי מגבלה דומה כשנרשמתי למרתון אמסטרדם 2011
בהחלט יש עניין לדון באחריות המארגנים בניהול המרוץ (אמצעי קירור במהלך המרוץ עצמו) וטיפול ופינוי רפואי, אבל אמירה שאישור רפואי אולי בכלל מרופא משפחה, כי לא ראיתי שהשופט התעקש על אישור לפי חוק הספורט ממכון ורופא ספורט מורשים, הם הפתרון שימנע פגיעות כתוצאה ממכת חום.
ב-10 השנים האחרונות נפטרו 4 רצים, 1 כנראה מבעיה שקשורה ללב במרוץ 10 ק"מ, ו-3 כנראה ממכת חום, מתוכם אחד במרוץ ל-10 ק"מ ו-2 בחצי מרתון, 3 הרצים האחרונים כנראה (לפי מספר התוצאות בחיפוש שמם), היו רצים ללא הרבה ניסיון במרוצים, האם זה לא יותר רלוונטי לפגיעה ממכת חום מאשר בדיקה ארגומטרית? אני לא רופא ולמיטב ידיעתי אתה כן, האם הבדיקה הארגומטרית שהיא החלק העיקרי בבדיקה לפי חוק הספורט יכולה לעזור לנבא חשש לפגיעות מכת חום??? להבנתי, לא בטוח גם שרופא ספורט שאינו קרדיולוג גם זהה תמיד חשש שיצריך המשך בירור כמו שיקרה אם הוא היה קרדיולוג, אז אולי בכלל גם פה יש בעיה...
מסכים שאילוץ כל הרצים והרצות שמשתתפים במרוצים לעבור בדיקות בהתאם לחוק הספורט אולי יקטין את הסיכוי לנפגעים במרוצים בכלל ובמרוצים המוניים בפרט, השאלה אם זה לא יגרום גם לכריתת ענף המרוצים העממיים באותו הזמן
 
 
 
אוסיף ואחדד...
28/07/14 21:23
56צפיות
קשה מאד להסיק מסקנות על פי מקרי המוות, אבל נראה שרובם היו שילוב של עומס חום כבד והפרעת קצב חדרית (Ventricular Fibrillation).
בדיקה ארגומטרית טובה יכולה לאתר פוטנציאל להפרעת קצב בתנאי עומס (אם כי במרבית המכונים לא מעלים את הקצב לדופק מטרה...).
הבעייה השנייה היא תנאי המירוץ. חלק מהמירוצים בישראל נערכים בתנאים קשים ובהעדר אמצעי קירור. אף פעם לא הבנתי למה קשה להתקין ספינקלרים המפזרים ערפל במספר מקומות לאורך המסלול.
יתר הקפדה לא תפגע במירוצים העממיים- היא תשדרג את הענף ותמנע אסונות מיותרים
זה יהיה אסון ויחסל את המירוצים הקטנים
28/07/14 22:00
40צפיות
מרתון תא טבריה וים יסתדרו.
גם מרוץ הרצליה ואייל
מי שיחוסלו מהמהלך המתלהם הם כל אותם מירוצים קטנים שממילא רצים בהם מאות ספורות של משתתפים.
במקום המלצות נכונות יותר של הסדרי שתיה ושעות זינטק בהתאם לעומס חום, המליץ השופט המלצה שגוזרת את דינם של הקטנים.
מצער מאוד
בושה וחרפה שמסירים אחריות ממשתתף בוגר ומטילים
28/07/14 22:09
43צפיות
בושה וחרפה שמסירים אחריות ממשתתף בוגר ומטילים אחריות מלאה על המארגנים. המשתתף בוגר מספיק על מנת לדעת את הסכנות בהשתתפותו באירוע מרתון.
 
יש להטיל על המשתתפים אחריות שווה לתוצאות האירוע, ולא להטיל את כולה על המארגנים. זוהי עילה לעירעור שאני מאמין שיוגש למחוזי.
 
פסיקה זו תגרום לביטול אירועים עממיים עתידיים, ואלו שיארגנו ינפחו דמי ההשתתפות בשל פרמיית ביטוח אדירה לאירוע.
 
רק בריאות.
החלטה אומללה שנובעת מתוך פשרה בין העובדות שהוצגו ולא מהבנה
29/07/14 09:21
21צפיות
אז אם ההודעה הקודמת שלי הייתה אנקריפטית מדי (היא נכתבה תווך כדי מעבר מטיסה לטיסה) אז אני סבור שמדובר מהחלטה אומללה של שופט שקיבל החלטה בהתאם לעובדות להוצגו בפניו וללא הבנה של התוכן עצמו.
 
הסיבה העיקרית שאני ממש לא אוהב את ההחלטה, היא שהיא:
א. לא תמנע את מרבית המקרים הבאים, מאחר ומרבית מיקרי המוות ממכות חום מקורם באירועים בימים שקדמו לריצה ולא כאלו שימצאו בבדיקה שבועות קודם, שלא לדבר על בדיקת ארגומטריה שנתית
ב. היא מייצגת גישה פטרנליסטית שאחריות המדינה/המארגנים/... לפקח על המשתתפים במקום להדגיש את האחריות הבסיסית של הרץ לבריאותו
ג. והחמור מכל, היא מסירה מהרץ את האחריות לעצמו ולבריאותו - ובסופו של יום - הרץ הוא ה שיודע יותר טוב מכל אחד אם ערב המרוץ הוא כשיר או לא כשיר להשתתף בו
 
הבעתי בזמנו את דעתי על נייר העמדה על אמות המידה לקיום אירועי ספור..., ואני חושב שהרבה מהדברים שאמרתי שם תקפים גם היום.
 
 
התייחסותנו
29/07/14 09:10
36צפיות
איגוד הטריאתלון, לצורך רישום לתחרויות, מחייב בדיקה ארגומטרית  בתוקף למועד התחרות (הרבה פעמים ספורטאים מאד כועסים עלינו כשהם לא יכולים להרשם לתחרות עתידית בגלל שהבדיקה שלהם בתוקף כרגע אך לא למועד התחרות). חוק הספורט החדש מייתר את הבדיקה הארגומטרית  מציבור לא קטן של אנשים : כאלו שאינם מוגדרים "ספורטאים" ( שאינם חברים באיגודים ו/או באגודות ספורט) וכן מקל על קבוצות גיל צעירות יותר. למרות האמור לעיל,  הנהלת האיגוד קיבלה לאחרונה החלטה כי למרחקי הספרינט ומעלה אנו, בכל מצב ובניגוד להנחיות החוק החדש, מחייבים את כל המעוניינים להתחרות בביצוע בדיקה ארגומטרית.
ללסיק ולרץ בשטח:
29/07/14 09:55
27צפיות
1.ללסיק- לעניין הערכתך שפרמיות הביטוח יעלו משמעותית- אני סבור שאתה טועה, הן דווקא צפויות לרדת אם המארגנים יידעו לנהל מו"מ מוצלח למול המבטח ע"ב הטענה שדווקא כעת, כשכל משתתף מחוייב לעבור בדיקה רפואית כתנאי מחייב להשתתפות,  הסיכון למקרי מוות  ( עד כמה שהוא קריטריון מוביל בקביעת פרמייה לסיכון) דווקא פוחת והפרמייה צריכה לפחות בהתאם. זו לוגיקה שתואמת לפסיקה העדכנית.
2. לרץ בשטח- לעניין הגישה הפטרנליסטית- אתה צודק שפסה"ד מייצג גישה שכזו אבל בעיניי לא בכל מקרה חסרונות הפטרנליזם עולים על יתרונותיו. במקרה הזה, לעניות דעתי, היתרונות גוברים ואין בזה כדי להפחית אוטומטית מהאחריות האישית.
המאמן רן אפק מביע דעה / שוונג
29/07/14 21:44
47צפיות
המאמן רן אפק מביע את דעתו על פסק הדין שנתן השופט קליין הקובע פיצויים בגין מותו של רץ שנפטר במהלך מרוץ חצי מרתון תל אביב 2011
 
מי יתן והמארגנים יקדישו יותר משאבים הסברתיים בהשלכות של ריצה בתנאים קיצוניים באם זה מזג אוויר קשה או במצב פיזי לא מיטבי.
אמיר 
.ריצה איטית מדי פוגעת
28/07/14 16:01
132צפיות
היי,
אני רצה למרחקים ארוכים (20+) על הליכון בקצב קבוע.
ב-3 הריצות האחרונות אני מרגישה נאבקת להאט את הרגליים וזה מלווה בתחושה לא נוחה בשרירים שעוברת אחרי שעה-שעה וחצי.
האם יש פוטנציאל לפגיעה בדרך בה אני פועלת?
מה עליי לעשות? לנסות להעלות את המהירות רק בקצת (0.5 קמ"ש, למשל) ולראות אם המצב משתפר? בסך הכל המטרה שלי היא לרוץ רחוק ולא מהר.
 
תודה,
רותם 
מה זה תחושה לא נוחה
28/07/14 17:58
47צפיות
נשמע לי בכלל כמו בעיות גב.
ובקצב ריצה מהיר יותר לא מרפאים בעיות.
תחושה של בלימה.
28/07/14 18:05
42צפיות
בעיות גב? אין לי כאלה למיטב ידיעתי.
 
לא כואב לי שום דבר במהלך הריצה, לפניה או אחריה.
התחושה הלא-נוחה היא בשרירי הרגליים באיזור הקדמי של הירכיים (ארבע ראשי?) וזו תחושה של שרירים מתאמצים. כמו שמרגישים כשמנסים לבלום ריצה מהירה בירידה.
 
כאמור, התחושה הזו עוברת אחרי כשעה של ריצה, ולא חוזרת. בסיום הריצה אין זכר לכאבים באף שריר או כל איבר אחר בגוף (חוץ מהשרירים שמאפשרים לי לחייך : )
זה מרגיש מעל העצם?
28/07/14 18:13
33צפיות
אולי shin splits .
כדאי לנסות עם כף רגל יחפה לגלגל על כדור טניס.
זה מרגיש בשריר.
28/07/14 18:50
28צפיות
אני לא רוצה להעליב חלילה, אבל נשמע שאתה ממהר לאבחן בעיות אצל אנשים.
 
מה ייתן לי לגלגל כדור טניס אם לא כואב לי שום דבר בשום שלב?
להבנתי, שין ספליט זו פציעה של רקמה בשוקיים בכלל, ואילו אני מדברת על איזור אחר בגוף.
 
תודה על הניסיון!
הטיפול בכאב שרירי בשוק
28/07/14 19:01
24צפיות
זה עם כדור טניס בכף רגל.
מה אכפת לך לנסות
מכירה את זה שבאים לרופא בודק אזניים גרון ונשימה
רוב הכאבים זה גב שוקיים תאומים ודרבן
ואני לא רופא אפילו לא קרוב
אופס התבלבלתי ירכיים
28/07/14 19:05
21צפיות
מתיחות ולהתעלם
מרבית הרצים חשים יותר בנוח לרוץ מרחקים ארוכים בחוץ
29/07/14 10:14
11צפיות
ריצה כה ארוכה על מסילה נראית לי כאירוע סבולת בעיקר לנפש אבל בני האדם שונים זה מזה ויתכן שלחלקנו זה כן מתאים. אבל הנקודה היא שהאטת\שינוי קצב ריצה על המסילה היא מיכנית למדי וקל\נוח יותר לממש אותה בריצה חופשית.
לגבי ריצה איטית - אני כעת מתאמן לקראת מרתון ע"פ תכניות של האל היגדון (שתורגמו בידי תומר גמינדר, תודה תומר). היגדון מדבר על כך שאת הריצות הארוכות חובה לרוץ לאט. היתרונות הפיזיולוגים מגיעים אחרי שעה וחצי ריצה לפחות וכך הגוף לומד להשתמש יעיל במשאבים שלו. ריצה לא איטית מספיק מחבלת באימון הזה ומורידה מיעילותו.
תודה
29/07/14 10:49
4צפיות
מאד נוח לי לרוץ על מסילה, והיתרון שלה הוא באמת השליטה בקצב.
את הריצות הראשונות שלי רצתי בחוץ ומה שקרה זה שרצתי מהר יותר מקצב המטרה. ואז נפצעתי (דלקת באכילס).
 
אני מניחה שהתשובה היא להמשיך לרוץ לאט ובמקביל לחזק את שריר הסבלנות, אבל כמה זה "לאט"? כרגע רצה במהירות 8 קמ"ש. לא משעמם לי ולא מפריע לי חוץ מאותה תחושת בלימה בשרירים שמופיעה בשעה הראשונה לריצה.
ריצה איטית מפעילה שרירים שונים בצורה שונה מאשר ריצה מהירה
29/07/14 13:04
22צפיות
לעיתים בריצה איטית דווקא, מרכז הכובד עולה ויורד יותר מאשר בריצה מהירה - בדומה להבדל בין דהירה (גלופ) וקנטר אצל הסוסים. כאשר בדהירה למרות המהירות הגבוהה כמעט ואין טלטולים.
בכל מקרה שווה לבחון את צורת הריצה שלך ויכול שתמצאי את האגן שלך יורד יתר על המידה וזה מקור התחושות. 
הכל כמובן השערות על פי המידע שמסרת. 
את יכולה לבצע מבחן התכנות כזה:
לאחר כשני ק"מ חימום, לשנות את מהירות הריצה ל500 עד 1000 מטר, נאמר ל9 קמ"ש לאחר עוד 2 ק"מ לבצע עוד קטע מהיר כזה ולראות אם התחושות משתנות. 
בלי קשר, כדאי מאוד לגוון במהירות כמו גם בתוואי הריצה. סטגנציה יכולה להתבצע גם כאשר רצים. 
אם בכל זאת את מעוניינת לרוץ רק על מסילה תוכלי לגוון בדרך של ביצוע שינוי הריצה על המסילה בתרגילים שונים. למשל לשנות את שיפוע המסילה ו/או להחזיק בידיים מדי כמה דקות/ק"מ משקולות קטנות (שהוכנו בעוד מועד על "קונסול" המסילה) ו/או לאחוז בידיות המסילה ולבצע דילוגים על רגל אחת ולהחליף ועוד.
את יכולה לגוון גם בקטעים של הליכה מהירה, מפתיע לגלות כמה קשה ללכת מהר לעומת לרוץ, כאשר השרירים אינם רגילים לצורה זו של התקדמות
רק טוב
נשמע מעניין. תודה!
29/07/14 20:04
13צפיות
אנסה לשחק עם מהירויות ושיפועים. על תרגילי הלוליינות אוותר בשלב הזה
ריצת שטח חינמית בהרי ירושלים
29/07/14 18:32
36צפיות
רציתם לרוץ במרוץ החופש הגדול ?
מחפשים קצת אוויר הרים ועדיין מעוניינים באירוע חינמי, שנערך ע"י רצים ועבור רצים ? 
קבוצת "מישהו לרוץ איתו" בירושלים דואגת לכם בשנה השנייה ברציפות !
מה יהיה שם ?
מסלול שטח מסומן ועם תחנות שתייה, מדידת זמנים, פרסים למנצחים באדיבות האחד והיחיד דורון שלמון ו- Runway
והמון צ'ופרים ופינוקים במתחם הסיום.
כל הפרטים בעמוד שנפתח לצורך האיוונט :
https://www.facebook.com/jerrunner.shetach?ref_type=bookmark
ועל קצה המזלג : 
ריצת הכרת מסלול בסופ"ש הקרוב (1.8) והאירוע עצמו שבוע לאחר מכן (8.8).
 
ריצת הכרת המסלול :
29/07/14 18:33
21צפיות
כל הפרטים באיוונט נפרד שפתחנו עבור ריצה זאת :
(וסליחה מראש מכל חסרי הפייסבוק, אשמח לענות על שאלות גם כאן)
כבר דיברו על השפעות "המצב" על הריצה והכושר?
27/07/14 00:14
315צפיות
אני ממש הולך ומאבד את הכושר. ואת השמחה.

קיץ, וחם, ועמוס, אבל בעיקר - לא מתחשק לצאת החוצה,
גם כי מפחיד קצת, כי יש אזעקות
גם כי עצוב הרבה, אחרי כל הלוויות,
ואז הדכאון גובר והולך, ויש עוד פחות חשק לצאת.... וחוזר חלילה.

אני יודע שזה ממש משהו קטן, וכשיש מלחמה בחוץ - יש עניינים יותר חשובים,
ובכל זאת, רציתי לשתף.

והעיקר שיחזרו בשלום בע"ה, ושייגמר כבר במהרה...
יש בזה משהו. אבל לצערי אני פסימי, כל עוד לא
27/07/14 00:52
285צפיות
ישמידו את מפקדי החמס מנהיגיו וכל המחבלים שם , לא יהיה שקט
בניגוד לידידי הכריש, לא אכנס לפוליטיקה אלא...
27/07/14 08:13
254צפיות
אני די טוב בריצה, פוליטיקה וויכוחים נשאיר לאחרים.
כשם שאחרי יום קשה בעבודה ריצה של שעה תפיג ממך הרבה מתחים, כך גם ריצה במצב הנוכחי.
אין לי פיתרון אם אתה גר בדרום הארץ והחשש לצאת החוצה הוא אמיתי, אבל אם כמוני אתה נמנה על תושבי גוש דן, אין סיבה אמיתית ששגרת האימונים תיפגע.
גם במקרה שאתה מדרום הארץ, חדר כושר הוא פיתרון לא רע.

ובאשר לדיכאון-אני מבין אותך. למזלי עוד לא הכרתי נפגעים ממעגל ראשון אבל גם אני כמו עם ישראל מכיר יותר מדי חברים שחבריהם ליחידה או לכיתה נפגעו ואף נהרגו. אני כן יכול להגיד לך שהריצה משמשת אותי כמפלט לא רע מכל הבלאגן, ואם יש אזעקה בזמן שהאנדרופינים משתחררים, כל הסיטואציה בכלל הופכת לסוריאליסטית ומבדחת.

קיצור,
אם אתה יכול, צא החוצה ופשוט רוץ!
או שפשוט תתאמן בינתיים בדברים שתרגיש בהם
27/07/14 09:30
170צפיות
יותר בנוח, למשל אימוני חיזוק ואימוני כוח שאפשר לעשות גם בבית (אם אתה מהדרום ואין לך רצון להשקיע על חדר כושר בשביל זמן קצר). זה יכול למלא לך את החלל זמנית וגם לגרום למצב רוח טוב יותר.
תודה חברים, אני אגב גר בגבול 40 הק"מ...
27/07/14 23:45
160צפיות
ואני רץ קצת, אבל משהו השתבש... אין את הדרייב הרגיל.
יודע שהראש צריך ויכול להתנקות עי"י הריצה, אבל צריך מינימום של הנעה כדי לעשות את זה, וזה חסר...
מציעה נקודת מבט אחרת
28/07/14 09:48
139צפיות
אני מגבול 0-7, חיים באינטרוולים של 15 שניות, ילדים שמרבית היום איתי ולמרות זאת שומרת על שגרת אימונים. דווקא מתוך התחושה שזה גם מה ששומר על השפיות שלי.
לא אשקר - מרבית הריצות קשות, ומבאסות, שונאת לרוץ בחדר כושר, והריצות בחוץ הן בסיבובים קטנים בתוך היישוב בין המיגוניות, אבל ההרגשה בסוף הריצה משחררת ומחזקת.
 
היום דווקא היתה לי ריצה נפלאה, 10 קילומטר זורמים ושקטים ועם כל פרץ האופטימיות כמו שסיימתי נרשמתי סוף סוף למרתון טבריה (חודש וחצי אני דוחה את ההרשמה)....המרתון ראשון שלי!!
 
יש סיכוי יותר מסביר שההרשמה רק מראה על איבוד שפיות אבל בכל זאת....חחח
מוריד בפנייך את הכובע! לרוץ בתנאים הללו ולהירשם לטבריה, שאפו
28/07/14 20:27
32צפיות
אכן אומץ לב על גבול חוסר השפיות, אבל שיהיה ממש בהצלחה!
מחזק אותך אמא לאינדיאנים
29/07/14 09:28
2צפיות
כמי שנמצא רחוק מהעימות אני רק יכול להשתאות על קור הרוח ושאר הרוח שאת מגלה גם בכתיבתך וגם בפעילות שאת ממשיכה. אני קורא גם בפורום המקביל ורואה את ההתקדמות שלך בשנים האחרונות שדי מקבילה להתקדמות שלי
גם אני אהיה נוכח בסתיו הקרוב במרתון ראשון שלי (ומקוה שגם אצליח לרוץ בו) ולכן כעת האימונים בשיא, כמעט כל יום, עובדה שלא מאפשרת לי יותר מדי את המחשבות על המצב.
כיף לשמוע
29/07/14 10:40
2צפיות
אני חושב הרבה עליכם, הגיבורים שממשיכים לחיות את חייכם על הגבול. על גבול הארץ ועל גבול איבוד השפיות..
התיאור שלך מעורר השראה, אין יותר תירוצים לוויתור על אימון, רק מלדמיין אותך רצה בין מיגוניות, ויוצאת לריצה בין אזעקה לאזעקה, אחרי לילות לבנים ומלאי דאגה לילדים.
עם כאלו כוחות, מרתון קטן עלייך. זה כבוד למרתון שנרשמת אליו. הייתי נותן לכם הרשמה חינם למרתון אם זה היה תלוי בי. וקטגוריה נפרדת, למתאמנים תחת אש. 
בהצלחה רבה ותמשיכו לשמור עלינו ועל עצמכם!
תודה לכם - מחמם את הלב לקרוא
29/07/14 16:11
5צפיות
היום הזה כבר פחות אופטימי, אחרי הערב הקשה מאוד שהיה אתמול, הלילה הלא שקט, והיום שצבוע באדום.
 
מקווה לימים שקטים יותר, ימים בהם תוכלו לבוא גם אתם לשדות היפים שלנו לרוץ כאן.
בטוח דיברו, ובכ"ז.
28/07/14 11:01
103צפיות
אנחנו מאיזור השפלה, גם חוטפים פה, אבל פחות ויש יותר זמן . יש דברים שהפסקתי לעשות, גם כי הילדים היו חלק מהזמן בבית   וגם כי פחות מתאים. רק אתמול חזרתי לים, את אימוני השחייה ביטלו לנו ועל אופניים- בינתיים איפסנתי (מתחת למדרגות כמובן!) לא רק בגלל החשש, אלא גם כי אופניים פחות נותנים לי את מה שריצה כן. אני רצה בשטח, אני יודעת, זה לא בטוח וזה, אבל אני שמה בצד את העניין ורצה. זה לא מתאים למי שבאמת חי באיזורים האדומים יותר, אבל הטוב שזה נותן מסתכם ביותר מהחשש ומהאפשרות של מסילה. מה עוד שגם העבודה שלי לא נמצאת במקום ממוגן ויש לא מעט יירוטים שם (ובלי סיבה, סתם אין כסף). אז עושים את מה שטוב לנו עכשיו, בינתיים זה אפילו משרת לא רע את המטרות לעתיד (למעט הטרי' שחשבתי לעשות ובכ"ז.), מנקה קצת את הראש ומזרים דם. בברכת ימים שקטים ורגועים במהרה.
אבנר ארד ז"ל
הודעה זו מכילה סרטונים
27/07/14 12:49
619צפיות
איגוד הטריאתלון הישראלי, חברי העמותה, חברי הועד המנהל, המנכ"ל וצוות המשרד אבלים על לכתו של חברנו הוותיק, אבנר ארד ז"ל, אדם וספורטאי שהיווה לכולנו השראה. אבנר שנפטר בגיל 81 לאחר מחלה קשה היה אחד מראשוני ענף הטריאתלון בישראל (מספר ברזל 28) ולא פסק במשך שנים רבות להשתתף בכל אירועי הטריאתלון ואירועי ספורט אחרים בישראל כולל באליפות ישראל בטריאתלון שהתקיימה באילת 2013.
ההלוויה תערך מחר ( יום ב') בשעה 18:00 בקיבוץ מעברות.  יהי זכרו ברוך.
אלוף אירופה, וסגן אלוף העולם בטריאתלון
27/07/14 14:47
344צפיות
וגם ממקימי "שייטת 13"- אבל יותר מהכל, איש מקסים ובן אדם.
בכל מירוץ, בכל אימון בשטחים של עמק חפר הייתי גאה לקשקש איתו ולהגיד לכל מי שהיה מעוניין להקשיב שהוא חבר שלי.
אמנם מבוגר ממני בלמעלה מ-40 שנים, אבל התשוקה שלו לריצה, טריאתלון וספורט בכלל קיצרה את ההבדל הזה עד שלא היה קיים.
 
במבט חטוף באתר של זיסר, אפשר לראות שבחודש מרץ עדיין השתתף במירוצים, לצערי לאחר המירוץ האחרון שבו השתתף חש ברע, ומכאן החלה ההתדרדרות.
 
יהי זכרו ברוך
ההיכרות שלי עם אבנר ארד
27/07/14 17:49
285צפיות
אבנר ארד היה שכן שלי. הבית שלו במרחק 50 מטר מהבית שלי.
ברגע שהוא שמע שאני רץ מרתון, הוא תמיד התעניין לשלומי. בכל מפגש בשבילים הוא שאל על האימונים, ותמיד היה קשוב. כמו שאמרו- בנאדם.
 
אבל עבורי אבנר הרבה יותר מזה. הוא role model . כאדם שהקפיד לשמור על כושר עד הרגע האחרון, תמיד הסתכלתי עליו כעל מקור השראה. תמיד חיוני ועירני, ולרגע לא נראה "זקן". ככה אני רוצה להראות בגיל 80.
 
ותיקון קטן, אבנר נפטר ממחלת הסרטן. אותה מחלה מגעילה, שגם כושר גופני לא מחסן ממנה.
º
יהיה זכרו ברוך, איזה עצוב
28/07/14 14:20
66צפיות
º
28/07/14 22:52
º
יהיי זכרו ברוך
29/07/14 10:47
1צפיות
פוסט של אבנר ארד בשוונג מ-2010
הודעה זו מכילה תמונות
29/07/14 14:22
6צפיות
בעקבות פטירתו של אבנר ארד, אנו מביאים שוב את סיפורו על תחרות אליפות העולם בטריאתלון אולימפי בהונגריה בה השתתף לפני ארבע שנים, בגיל 77 וסיים במקום השני בקטגוריית גיל 75-79
דמעות על הדנובה

 
 
האם התקיימה תחרות איש ברזל ביום 25.7.14?
28/07/14 15:58
118צפיות

שלום רב,
 
האם התקיימה תחרות איש ברזל באילת ביום שישי האחרון?  חבר שלי סיפר שעשה שם איש ברזל מלא. איפה מוצאים פרטים וטבלת התוצאות של המשתתפים?
האם האתר של אילן זיסר לא מפרסם את שמות אנשי הברזל והתוצאות שלהם? כי לא מצאתי שם את שמו של החבר.
 
תודה ושלום אמיתי על כולנו
 
איש הברזל?באילת?בקיץ?ראיון לא רע
28/07/14 17:23
78צפיות
אני מבין שאולי לא התקיימה התחרות?
28/07/14 17:30
71צפיות
הבחור גם הציג את קעקוע איש הברזל הגדול שעשה. הוא סיפר כמה היה קשה לרוץ מרתון באילת בקייץ בשעה 2 אחה"צ בשיא החום...
לא מובן לי...
הי אלי
28/07/14 17:57
101צפיות
ביום שישי האחרון לא התקיימה תחרות איש ברזל באילת. למען האמת לא נראה לי שנערכה תחרות כזו במקום כלשהו בעולם אבל בזה אני קצת פחות בטוח. 
ביום ראשון נערכה תחרות איש ברזל בשווייץ אבל לא נראה לי שהיה שם חם במיוחד, אפילו לא בשתיים בצהריים. 
לפיכך נראה שמשהו לא מסתדר כאן. 
אולי היה לו חם פה
28/07/14 19:37
56צפיות
º
או בקנדה
28/07/14 20:16
23צפיות
º
יש רק תחרות אחת מסוגה בארץ והיא בינואר 30
29/07/14 10:03
2צפיות
ברוך הבא לארץ הפנטזיות
29/07/14 12:40
11צפיות
מאז שהתחלתי לרוץ נתקלתי בלא מעט סיפורי מעשיות. קרוב משפחה צעיר שמע שאני רץ סיפר לי שהוא השתתף במרתון טבריה. סיקרן אותי לראות מה הייתה התוצאה שלו. לאחר בדיקה באתר מבט למרוץ הסתבר שהוא מעולם לא רץ במרוץ כלשהו. מדי פעם הוא חוזר ומזכיר את זה ואני מעדיף לשתוק ולא לגרום לו לפאדיחה ליד כל המשפחה.
 
גם רצים שבאמת רצים נוטים מדי פעם לספר סיפורים. הם מורידים חצי שעה מהזמן האמיתי שלהם במרתון, או 5 דקות מהזמן ב- 10 ק"מ. אין לי מושג למה הם עושים את זה. זה כנראה איזה צורך להתפאר.
כן, גם אני נוכחתי בזה
29/07/14 13:07
13צפיות
יש כלל מפתח בדרך כלל - מי שרץ את המרחק ידע לומר את התוצאה בדיוק. למשל אני רצתי 10 ק"מ ב-53 דקות. מי שאומר "בערך חמישים דקות" לא רץ את המרחק או רץ אותו בהרבה יותר זמן.
טרולים
29/07/14 13:43
11צפיות
אני דווקא מכיר אנשים שהיו בריצה אבל לא מופיעים ברשימת התוצאות.
לאחר תחקיר הבנתי שהם טרולים.
על מנת לחסוך בדמי ההרשמה היקרים להרבה מהאנשים, הם רצים יחד עם כולם, בלי החולצה ובלי הצ'יפ ונהנים מהארגון והחברה.
חבל שאין מסלול מוזל שיאפשר לאנשים צעירים ש 120 ש"ח גדול עליהם להצטרף לריצות בלי חולצה מנדפת יקרה, ככה אני חושב שהיו פחות טרולים.
מצד שני אני מניח שמראה של אלפי רצים בחולצה ממותגת שווה לפרסום של ראשי הערים שדוחפים לריצות בעיר שלהם.
לא כל מירוץ עולה 120 ש"ח
29/07/14 13:51
10צפיות
יש את מירוץ הלילה הפתוח למשל. באופן עקרוני מבקשים תרומה של 10 שקלים, אבל אם אין למישהו אפילו את זה לא יעצרו אותו. יש לא מעט ריצות משותפות נהדרות ברחבי הארץ. 
במירוצים קטנים יותר ומכובדים לא פחות העלות היא לפעמים כמה עשרות שקלים. 
תיקון קל
29/07/14 15:08
16צפיות
במרוץ הלילה הפתוח אנו מבקשים 20 ש"ח מאדם. זה מחיר העלות ובלעדיו יהיה קשה לערוך את המרוץ. 
ואכן, אנחנו לא מתנים את ההשתתפות בתשלום וסומכים על האנשים שישלמו בכל זאת.
חלק גם מנסים לרוץ לבית הלבן
29/07/14 13:46
17צפיות
למשל פול ראיין
המפתח שלך כנראה מדוייק. הוא פעל גם במקרה של ראיין. רצים נוטים לזכור היטב את התוצאות שלהם.
חצי מרתון פארק הירקון- 5/9/14 06:00
הודעה זו מכילה תמונות
29/07/14 14:33
24צפיות
שלום לכולם,
בתאריך 5/9/14 נקיים את חצי מרתון פארק הירקון ה-8 
הזינוק בשעה 06:00 בבוקר
כל הפרטים כולל הרשמה בלינק חצי מרתון פארק הירקון ה-8
אני זמין לכל שאלה או עניין
משה פרץ
052-8241124
 
חצי מרתון פארק הירקון 5/9/14
האם הטור דה פראנס חוזר לצרפת? סיכום הטור 2014
28/07/14 15:08
35צפיות

שלום לכל העמיתים
אז בואו ניזכר מה היה לנו? הטור דה פרנס  2014 ייזכר בעיקר  בזכות העליונות המוחלטת שגילה המנצח האיטלקי וינצ'נזו ניבאלי על פני כל שאר המתחרים. לעיתים היה נדמה שמדובר במרוץ של רוכב אחד ועוד 163 רוכבים אחרים שסיימו את המרוץ בפאריס. ניבאלי ניצח 4 קטעים, לבש במשך 19 קטעים את החולצה הצהובה וסיים את המרוץ בפער אדיר של מעל 7 דקות מהמקום השני. בשום שלב לא היה ספק בכלל מי הוא הבוס של טור.  עם ניצחונו של ניבאלי הוא הכניס את עצמו לרשימה מאוד מכובדת של 6 רוכבים שזכו אי פעם בכל שלושת הגרנד טורים (הג'ירו דה איטליה, הוואלטה דה ספנייה והטור דה פראנס). לפניו עשו זאת רק אדי מרקס, ברנארד הינו, ז'אק אנקטיל, אלברטו קונטדור, ופליצ'ה ג'ימונדי.
על מה שהיה ועוד בקישור המצ"ב למטה
בברכה
 
הקישור
http://www.ofanaim-mag.co.il/index.php/info/events...
 
 
איך קובעים מי מלך המאיצים?
29/07/14 12:43
3צפיות
 ומי מלך המטפסים?
ניקוד על מיקום -מקבלים נקודות עבור המיקום בסיום
29/07/14 14:20
4צפיות
 בשלב ועבור זכיית ספרינטים ביניים
דבר דומה גם עם polka dot (מלך ההורים)-לפי המיקום בעליות (המדורגות לפי הקושי)
 
 
 
 
דלקת בגיד אכילס
28/07/14 09:32
95צפיות
אהלן,
אשמח לעצתכם,
עד לפני שבוע הייתי רצה כל יום ואז התחילו כאבים בקרסול..
אורתופד אבחן דלקת בגיד ואמר לי למרוח פלדן ג'ל ולהסתובב עם גרב אלסטית, בינתיים אני מתאמנת על אליפטיקל שיש לי בבית, אבל מרגיש לי שזה מעכב את ההחלמה, הוא אמר שאחרי שבוע זה יעבור ואני אוכל לחזור לרוץ אבל כרגע זה בגדר פנטזיה, האם יש אימון אחר מומלץ? האם מישהו מכם מכיר טיפול אחר מועיל יותר? אני משתגעת כבר בלי ריצה!!!
תודה
ממליץ לפנות לפיזיותרפיסט ספורט
28/07/14 10:43
57צפיות
אני בדיוק מחלים מפציעה של כמה חודשים באכילס.
באופן אישי לא חושב שגרב וג'ל יעזרו.
יש כמה מתיחות טובות לאכילס ולסולאוס שעושות פלאים.
כדאי גם לנסות לברר אם יש סיבה לפציעה (החלפת נעל, הגדלת עומס, וכו')
החלמה מהירה
אילן
תודה רבה
28/07/14 12:12
35צפיות
ולגבי סיבת הפציעה, סביר להניח שזה נגרם עקב הגדלת עומס.. נעליים החלפתי לפני כחודש לנימבוס 15..אוף!
האם חזרת לרוץ?
דלקת בגיד
28/07/14 16:01
34צפיות
לא הייתי מתאמן על אליפטיקל עם דלקת בגיד אכילס...
אכילס
28/07/14 16:41
31צפיות
כבוגר דלקת שהשביתה אותי לתקופה ארוכה,ממליץ בחום שתפני לפיזיוטרפיסט .
מנסיון של אחד שלא דילג על אף טעות בדרך להחלמה..
אם את מאזור המרכז ורוצה המלצה על פיזיו מעולה ,אשמח להמליץ.
º
כן אני מהמרכז, אשמח להמלצתך, תודה :)
28/07/14 16:46
12צפיות
º
29/07/14 13:50
1צפיות
רצים באיזור חולדה
28/07/14 10:56
80צפיות
אמנם אני לא רחוקה מהקבוצה הותיקה והטובה שלי, ויש כמה רצים ביישוב, אבל לא תמיד בימים שאני רוצה לרוץ, השטח פה מקסים, אבל אני לא מהאמיצות במיוחד (או שמא הייתי צריכה לבחור מילה אחרת :)) , ככה שאני אשמח לעוד שותפים לריצות ארוכות בשטח. לצערי, למרות הפיתוי והקרבה , האופניים יאלצו לחכות לימים רגועים יותר. 
לפני כמה שבועות פורסמה בפורום אפליקציה לאיתור שותפי ריצה
29/07/14 10:43
6צפיות
האפליקציה יכולה לעזור. היא אמנם די בסיסית ולא מושלמת אבל את העבודה שלשמה הוקמה היא תעשה (כמובן בתנאי שיש פרטנרים בסביבות שמתאימות לך)
 
בהצלחה
תודה, אבל נראה לי שבשביל זה אני צריכה מכשיר
29/07/14 10:45
7צפיות
שתומך באפליקציות..
כתבה מעניינת על התארגנות לשיפור הפרסים ב-IMLP
29/07/14 08:13
6צפיות
חבר'ה ב-slowtwitch עשו מעשה והחליטו להעמיק את ה-prize purse.
מחפש קבוצת טריאתלון באיזור חיפה
26/07/14 07:28
94צפיות
אשמח לקבל המלצות.

תודה.
ממליץ על trimax
29/07/14 01:51
2צפיות
http://www.tri-max.co.il

התאמנתי אצלם כשגרתי בחיפה.. מומלץ בחום!!
הסבר על איך להעלות הודעה בממשק החדש בתפוז
הודעה זו מכילה סרטונים
28/07/14 15:24
56צפיות
השקעתי קצת, צפו ותלמדו למי שמתקשה.
אמיר 
º
סרטון הסבר ביוטיוב (משום מה הסרטון בפליקס פה לא עובד)
הודעה זו מכילה סרטונים
28/07/14 15:32
25צפיות

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה