לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.

פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

 

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

 

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

 

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.

אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.

נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

 

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

 

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.

ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

 

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.

שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.

פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

 

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

 

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

 

אילן אלואשוילי

שמאי מקרקעין

 

 

 

 

הודעות מנהלתיות
המשך...
הודעה חדשה

בואו נבחן ההשפעה של פעולות שרי האוצר והשיכון על מצוקת הדיור
21/11/14 15:18
23צפיות
1. קוראים בקול לציבור ש"לא לקנות דירות". מה התוצאה ? קבלנים בונים קצת פחות, ענף הבניה מאט, כלכלת המדינה מאטה, המשק עושה קולות של האטה ומיתון, יזמים נרתעים מיוזמות בניה, אנשים קונים פחות, בקיצור - ההיצע קטן. במקום לגדול.
2. ההצעה לחוק מע"מ 0. מה התוצאה ? שוב - קונים רבים בעמדת המתנה במקום לקנות. שוב - ראה סעיף 1 לעיל - ההיצע קטן. במקום לגדול. ואני לא נביא - לשער מה יקרה אם וכאשר החוק יאושר. עשויה להיות התנפלות על מעט הדירות שיהיו כשירות להטבה. על המשתמע מכך מבחינת ההשפעה על מחירי הדיור ככלל.
3. ההצעה למחיר מטרה - גם אחרי אישור החוק יחלפו שנים - שנים - עד שהדייר הראשון יקבל מפתח לדירה האמיתית הראשונה שתיבנה עד תום - אי"ה - על בסיס ההצעה. לעת עתה, שוב, המשק מתעכב. ראה סעיף 1 לעיל - ההיצע קטן. במקום לגדול.
4. הצעת חוק לחבויות חדשות על המשכיר. בואו נתייחס כרגע רק להגבלת השטח המותר. 26 מ"ר (או אחר). אני מניח שכיום ישנם - נניח - משוער - מעוגל - 500 יחידות דיור פעילות בהשכרה בשטח שנמוך מהנ"ל. משמע, הן הופכות בלתי חוקיות. אז שוב, היצע מקומות הדיור יקטן באותם 500. כלומר ההיצע קטן. במקום לגדול.
לסיכום - לא מבין עד תום מה התכלית של כל ההצעות הללו ומי היועצים והמומחים שמאמינים שבכך עושים טוב לחסרי הדיור בארץ. שבת שלום.
הרבה יותר מ 500 יחידות דיור יצאו מחוץ לחוק בגלל החוק הזה
21/11/14 19:46
7צפיות
להערכתי מעל 1000 יחידות כאלה  ישנם ברחבי הארץ ... 
בתוכנית הר 1202 הוגשה תוכנית חדשה אשר הוציאה קרוב ל230 דונם
21/11/14 19:40
6צפיות
מהתוכניתהמקורית ובכך למעשה העלתה את היחס של דירות ושווי דירות לדונם בקרוב ל - 20 אחוז.
מי שמעוניין ברכישת דונם בתוכנית ישירות מבעלות פרטית ללא דמי תיווך, שיצור קשר בהודעות.
שאלה!
21/11/14 18:50
3צפיות
שלום,אני חדש בפורום ויש לי שאלה.
לפני שנתיים בערך רכשתי דירה חדשה בפרויקט תמא 38 בבת ים של חברת ענדב הדירה היא חדשה בקומה חדשה עכשיו עבר הרבה זמן מאז שקניתי את הדירה בחוזה היה כתוב עד לספטמבר 2014 אבל בגלל מבצע צוק איתן ומכיוון שעצרו שם את העובדים הערבים שעבדו שם אז לא הייתה שם בנייה והכול התקדם מאוד לאט ולכן יש סעיף בחוזה שמאפשר להם להאריך את זמן האכלוס עד לראשון בינואר אבל תמורת פיצויים מ ה1 לספטמבר עד לקבלת טופס 4 (אכלוס הדירה)
אבל לפני כמה זמן שלחו לי מכתב שאומר שאם אני חותם עליו אז אני יכול לשים שם רהיטים וכל מה שצריך אבל כמובן לא לגור שם כי אין טופס 4 עכשיו השאלה שלי היא אם אני יחתום על הטופס אני עדיין יהיה זכאי לקבלת פיצויים העורך דין שלי אמר שלא ושאני לא יחתום על המכתב אבל רציתי עוד דעה אז לחתום או לא?
מנסים לרבע מעגלים-חוק שכירות הוגנת: שכר דירה קבוע ל-3 שנים
20/11/14 18:25
68צפיות
לפי הצעת החוק מנסים להכניס התערבות ממשלתית בשוק השכירות, מה שנכשל פחות או יותר בכל מקום שנוסה. חבל שעל הדרך לפחות לא ניסו להסדיר את מערכת החיסים באופן סימטרי והיו מספקים למשכירים כלים מהירים לפינוי שוכרים לא משלמים.
ציפי פוט מחלקת מתנות ... הבעיה גדולה בחוק החדש -הערבויות
20/11/14 19:43
169צפיות
חוק מחורבן זה ברור בכל מובן  .ממה שאני מבין הערבות שיקבל משכיר נכס נמוכה מאוד רק שליש משכר הדירה השנתי . מובן שערבות כזאת חייבת להיות בנקאית כי היא נמכוה מאוד מראש הבעיה שמעבר לזה היא לא תכסה נזקים לנכס שעלולים להגיע לעשרות אלפי שקלים במקרה של וונדליזם . אז פשוט לך תבלה שנים בבית משפט בחיפוש אחרי הכסף . 
 
 
איך עוקפים את זה בחוזה ומקבלים ערבות טובה יותר ? אולי בביטוח דירה מיוחד או בנספח חוזה שבו ערבים לחוזה אנשים נוספים קרובי משפחה של המשכיר ?
 
 
תמיד תקח ערבים!!!
21/11/14 12:41
40צפיות
ועדיף את ההורים..... כי הם אחלה מנוף לחץ.
 
בנוסף כל החוקים הללו שבאמת מנסים להחמיר עם המשקיעים במקום להכניס אותם גם ללופ, ראה את הערתו של סופרמן לגבי פינוי שוכרים בעיתיים וסוררים בצורה קלה ופשוטה.
 
משקיע בב"ש
כוסות רוח למת...
21/11/14 12:38
40צפיות
מהחוק הזה יסבלו רק השוכרים לא המשקיעים
 
מה יעשה המשכיר?
יפרסם דירה ב 2200 ש"ח שהוא טיפ טיפה מעל מחיר השוק (נגיד מחיר שוק 2100).....
יבוא שוכר מתעניין....שירצה לסגור.....יתמקח.... נוריד לו ל- 2000 ש"ח הנחת חבר מועדון.... אבל בתמורה לטוב ליבו  של המשכיר על ההורדה ירצה לכסות לכסות על עצמו לעוד 3 שנים לשוכר הבא.
לכן הטרייד אוף של השוכר יהיה לחתום על חוזה בו רשום 2500 ש"ח, זה החוזה שילך לארנונה.
 
ההכנסות בפעול הם 2000 ש"ח לכן לרשות המיסים ישולמו 200 ש"ח כחוק.
בעוד 3 שנים כשיבוא השוכר החדש וירצה לראות אתהחוזה שכ"ד הקודם, הוא יראה 2500 ש"ח...ךא תהיה לו בעיה לחתום על 2300 לאחר הנחות חבר מועדון המשקיעים.
 
בסופו של דבר כמו שאמר פעם מישהו חכם:
החוקים תמיד לטובתו אלו שמחוקקים אותם, לא לטובת העם....לכן בסוף הגילגול העם הוא זה שמשלם.
 
כל הצעות החוק הנבובות הללו ללא הקדשת מחשבה הן נטו תעמולת טרום-בחירות.....הם מבינים שקהל הצעירים זה קולות בקלפי ועושים עליהם את הפולישטיקים, בסוף המסכנים גם יבחרו וגם ישלמו, לראיה ראו את מצביעי לפיד..... איך אמר פעם יהודה ברקן....חייך....אכלת אותה!
 
משקיע בב"ש
לי דווקא עולה פתרון אחר
21/11/14 12:56
35צפיות
אפשר להפריד את חוזה השכירות על הדירה מהתכולה של הדירה, כאשר התכולה תהיה מושכרת בנפרד ותהווה נספח לחוזה השכירות על הדירה ולא תהיה אפשרות לשכור את הדירה ללא התכולה. המוכר יפרסם את הדירה שלו ב-2000 וכאשר יבוא השוכר לסגור איתו הוא יחתום על חוזה ב-1800 עבור הדירה ועוד 200 תמורת הריהוט ומוצרי החשמל. מחיר השכירות של התכולה לא תהיה מוגבלת בשום אופן.
למה ששוכר יחתום על זה?
21/11/14 13:05
36צפיות
הרי מחר אתה יכול לתבוע אותו על פי החוזה שהוא לא משלם מספיק. הרי אני מניח שאתה לא תספק לו חוזה סודי עם הסכום האמיתי כי זה יהיה די מטומטם לעשות זאת.
כמו כן, אתה בטח מבין לדווח לרשות המיסים על הכנסה של 2,000 ועירייה על 2,500 זה משהו ששם אותך בסיכון.
 
וחוץ מה, גם ע"פ שיטתך, קיבעת לו את השכירות ל - 3 שנים כפי שהחוק התכוון מלכתחילה. אם אחרי 3 שנים יבוא שוכר אחר שיסכים לחתום על 2300 לעוד 3 שנים אז סבבה. עדיין מובטחות לו 3 שנים שבהן הוא יודע בדיוק כמה תהיה השכירות. בסה"כ קבלת 6 שנים בהן השכירות עלתה בסך הכל ב- 15 אחוז שזה בממוצע פלוס מינוס כמו המדד ושוב, זה מה שהחוק התכוון להשיג מלכתחילה. נכון, כל 3 שנים אולי תהיה קפיצה (ואולי לא) אבל אתה תמיד בפיגור של 3 שנים (בהן אתה מקבל תשלום שלהגדרתך הוא קצת מתחת למחיר השוק).
 
ולא, אני לא מתלהב מהחוק הזה יותר מידי.
לא דיברתי על עצמי... רק זרקתי רעיון...
21/11/14 15:07
21צפיות
רעיון שניתן לשכלל אותו כי הוא נזרק באיבחה לאויר.ל
º
תתפלא על מה הם חותמים
21/11/14 15:08
28צפיות
תערבות ממשלתית נכשלה "בכל מקום שנוסתה"
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
21/11/14 18:44
6צפיות
איך אתה מגדיר הצלחה וכישלון של "כל מקום".
האם חוק שר מינימום הוא כישלון או הצלחה?
האם חוק אי העסקת ילדים הוא כישלון או הצלחה?
 
מס הכנסה הוא התערבות ממשלתי זהו כישלון או הצלחה?
 
 
º
ניתוחי עיסקאות תיווך שבוצעו בפ"ת
הודעה זו מכילה תמונות
19/11/14 16:24
165צפיות
º
כמה משלמים לך על המדור הפרסומי הזה?
19/11/14 18:38
47צפיות
º
לא מעניין אותך? תדלג. אל תפריע
19/11/14 19:23
43צפיות
לא הבנתי ה יכן הפרסומות שלו? ובמה זה שונה מפרסומי עסקאות
20/11/14 12:39
66צפיות
שגולשים אחרים בפורום מביאים.
 
מדי פעם גם עסקאות מהעיתונות, לא ראיתי אותך מאשים אותו בפרסום.
 
משקיע בב"ש
יפה שאתה קורא לזה "עיתונות"
20/11/14 15:56
45צפיות
זה מסביר אח"כ למה אתה קורא "משקיעים", ואיך אתה מתייחס ל"אתיקה".
 
ישר כח.
עדין לא ענית על השאלה שלי... יש סיבה להתחמקות?
20/11/14 16:15
42צפיות
מדוע אתה רואה בפרסום שלו פרסומת?
לא ראיתי פרסומת לבית עסק!
 
מה שראיתי זה רק שמפריע לך שהוא מדבר על פ"ת, נו אז..לבחור יש פיקסציה על פ"ת....מה זה מפריע לך ועדין היכן הפרסומת לא הבנתי.
 
ולמה אתה רואה במה שהוא פירסם פחות לגיטימי מאשר העתקות מגלובס...?
 
כל השאר בתגובתך אינו רלוונטי לכן אינו ראי להתייחסות.
 
משקיע בב"ש
 
משקיע בב"ש
נניח שחבר מהמילואים מזמין אותך למשחק כדורסל אחרי העבודה
21/11/14 13:57
17צפיות
ונניח שבמגרש הוא מפתיע אותך בהטבעות, רצף קליעות ל 3 נקודות עם 100% הצלחה, ושליטה מוחלטת בכדור -  לא תחשוד בו לרגע שהוא היה (או עדיין  ) סוג של מקצוען בנושא?
 
קשה להאמין שחובבן יגיע לרמה כזו של עבודה. וזו הסיבה לחשד המתמשך...
 
רון, אם אתה באמת סתם חובבן שמתעניין , קבל זאת כמחמאה ...
º
טרם הבנתי היכן הפרסומת של רון... כולה פ״ת...
21/11/14 15:06
8צפיות
º
המוצר הוא דירות בפ"ת. בנו שם הרבה בשנים האחרונות.
21/11/14 15:53
1צפיות
חוק שכירות הוגנת
21/11/14 09:45
46צפיות
אקדים ואכתוב כי טוב שמנסים להסדיר את השכירות. אני מסכים למרבית החוק ומקבל אותו.
אבל אני כרגע חושב על קיום בעיה בחוק:
  
חוסר היכולת להצמיד את שכר הדירה למדד המחירים לצרכן. במקרה של אינפלציה גדולה, 
כמו שהיה בימי השר ארידור, שכר הדירה ישחק באופן חד.
אותם שני אחוזים שבהם ניתן לפי החוק להעלות את שכר הדירה לא ישפיעו על מצבו העגום של המשקיע השוקע.
 
אם כך יש לי רעיון יותר טוב, ניתן יהיה לבחור אחת משתי אופציות
21/11/14 10:56
30צפיות
1) העלאה בעד שני אחוזים לשנה.
2) הצמדה למדד המחירים לצרכן.
 
ניתן יהיה לבחור באחת משתי האפשרויות, פשוט וקל.
כל הזמן מדברים על אינפלציה משתוללות
21/11/14 13:20
25צפיות
חבר'ה, עברו 30 שנים, זה לא קורה בכל יום.
ואם זה יקרה, יהיו כל כך הרבה בעיות שזו הקטנה מביניהם. הרבה מאוד דברים יוצמדו למדד ושכירות תהיה אחד מהם.
רשות המיסים החלה בטיפול יסודי במפצלי הדירות לשכירות.
19/11/14 08:54
193צפיות
מתוך הנחת יסוד שמשכירי נכסים מפוצלים לא משלמים את מלוא המס כחוק.
ובמכירת דירה מפוצלת לא משולם מס השבח על מכירת 2 דירות [או יותר]
יתכן והדבר יביא שהדירות המפוצלות ערכן יעלה והשכירות של הדירו
19/11/14 09:14
100צפיות
ת הללו יהיו במחירי שוק.
אם לשלטון החוק יש אומץ שימחק מהשוק 250000 יחדות כאלו=המחסור יגרום לתוספת דלק למצב.
אתמול ערבי ישראלי עשה פיגוע=והמשטרה וכוחות הביטחון הולכים וגורמים נזק באתרי בניה.
לא אשכח שמשנת 2002 שלטון החוק אסר להעסיק פלאסטינאים מהשטחים =והביאו על העם בישראל את המחבלים תוצרת כחול לבן כמעט 100% מערביי ישראל העובדים בבניין הם בעלי רקע פח"עי.
הפלאסטינאים מהשטחים הפנימו את שיטת השכר והעונש מחבל או עוסק בפעולות טרור או הילד שלו זורק אבנים לא מקבל אישור בטחוני לעבוד בישראל.
למה שלטון החוק דואג לרמות שכר מפלצתיות של הפלאסטינאים העובדים בישראל?=בכדי שיקחו עמלה של 700 ש"ח בחודש עבור אישור?.
מיסים וחוקים ותקנות והגבלות=עולים כסף לצרחן.
צריך לטפל בכל מיני משרות ותפקידים וג'ובים (ריקים מתוכן)מפוצלים במגזר הציבורי.
שלטון החוק נלחם מלחמת חורמה ביצור הדירות בישראל!!!
שיפתחו יד2, ימצאו רשימה של אלפי דירות מפוצלות
19/11/14 12:05
83צפיות
כל דירה שבה הארנונה או חשבון חשמל\מים משולבים בשכר הדירה יש סיכוי רב שהיא מפוצלת.
 
אבל הפתטים מרשות המיסים מספרים לנו על "מבצעים" שתפסו דירות מפוצלות ...כאילו הם מחלקת רשוי הבניה של העיריה ...
 
את העבודה שלהם הם לא עושים אז הם החליטו לעשות עבודה של אחרים?
 
בפועל, אזרח שומר חוק שרוצה לשלם מס על השכרת דירה
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
19/11/14 12:40
101צפיות
כחוק והוא אינו עוסק מורשה, צריך להשקיע בכך כל כך הרבה מאמץ שהוא מוותר
על התשלום ולוקח סיכון.
 
הדבר דומה לתשלום על חניה ברחובות העיר:
פעם היית צריך ללכת בשמש לחפש קיוסק כדי לקנות תו חניה של העיר בה חנית.
אדם עשה ניהול סיכונים בראש של הסיכוי לדו"ח בעת חיפוש הקיוסק או השארת הרכב ללא
תו וביצוע העניין בשבילו הגיע מלכתחילה.
 
היום התשלום על החניה הוא דרך הטלפון ואין לי ספק שרמת הגביה עלתה בלי שום מבצע.
ראיתי כתבה של אלי ציפורי בגלובס להיכן הולכים כספי משלם המיס
19/11/14 21:51
77צפיות
ים.
600 מיליון ש"ח לפנסיה תקציבית באוניברסיטה העיברית  בירושלים.
יש שם טבלת קומבינה
10 שנים 35% .
30 שנה 70%.
צריך לשאול את יהיר לפיד כמה מקבל טומי לפיד (פנסיית שארים)=מה שהבנתי ששר בממשלה לאחר 4 שנות בזבוז בממשלה מקבל פנסיה מלאה +ובגלל ששכרו כמו שופט והיורש מקבל 100% קצבת שארים.
טומי לפיד היה גם יו"ר רשות השידור שהיא גוף נפרד וגם משם הוא מקבל פנסיה מלאה.
מדינת חוק דואגת לפנסיות של אנשים בבתי קברות(גם אבי ז"ל עדיין מקבל)
ולזוגות הצעירים לא נשאר מימון לפיתוח תשתיות לבנות שכונות וערים=והם נאלצים להשתעבד במשכנתאות.
מוכרים דירות תמורת משכנתא=כסף שאין ועדיין לא בא לעולם.
מחלקים פנסיות =מכסף שעדיין לא בא לעולם.
הכל כאן עקום במדינה.
"הכל" ? אתה בטוח?
20/11/14 07:54
50צפיות
היום בבוקר כשפתחת את ברז המים להתרחץ היו שם מים או שכמו למאות מיליונים יש אי וודאות לגבי המים בברז? אלו היו מים ראויים לשתיה?
מה עם החשמל הוא עבד סצורה סדירה בחודשים האחרונים? אם יהיה לך כאב בחזה תתקבל בבית חולים ? אולי אפילו לניתוח חירום חס וחלילה?
הדואר הגיע ?
 
מעניין שתמיד בדיונים על תשלומי מיסים מציינים את הדוגמאות הרעות של מיליוינם שהלכו למקומות שלדעת הכותב לא ראויים.
אף אחד לא כותב בדיון על העלמת מס/תשלום מס על המורה שלימדה את הילדה שלו, הרופא שטיפל בבן שלו, השוטר שהגיע כשהסטודנטית התקשרה ואמרה שמישהו מנסה לפרוץ או העובדת הסוציאלית שהגיעה אחרי הטיפול המשטרתי.
 
אזרחי ישראל זוכים לחיים שהינם בעשירון העליון של העולם. הנהי והבכי מוגזמים.
האם לרגולטור מותר להתערב במעמד חוזי השכירות בשוק החופשי ?
20/11/14 08:33
44צפיות
בכיוון אחר של הויכוח הציבורי שעומד לעלות בכנסת ע"י ח"כ פופוליסטים שמזהים בחירות מתקרבות ומנסים להתחבב ע"י ציבור הבוחרים כמובילי קו מחאה סוציאליסטי, והכוונה היא להצעת חוק שמכוונת להתערב ביחסים החוזיים בין משכיר לשוכר,אני רואה כאן סוג של רמיסת זכויות האזרח.
 
ראיתי זה עתה דו שיח בערוץ 10 עם ח"כ מהעבודה סתיו שפיר שרואה בבעלי הדירות גורם שניתן לפגוע בו בתקופת בחירות מתקרבות, והיא וחבריה מתכוונים להעלות הצעת חוק לא מידתית שתפגע ביכולת בעלי הדירות לקבוע את מחיר השכירות ואת מועד הפינוי של השוכר.
 
כתבה בעיתון דה מרקר המתנגדת להצעת החוק [נכתבה ע"י פרופסור לכלכלה עומר מואב]  - http://www.themarker.com/opinion/1.2478144
 
נפתח דף פייסבוק בנדון והגבתי שם כמפורט -  https://www.facebook.com/pesionflats/timeline
 
אין לי דירה להשכרה.
ראיתי זה עתה ראיון בערוץ 10 הנוגע להצעת חוק שאמורה להכביד את תנאי חוזה השכירות מול השוכרים, ורציתי להגיב כאן.
במדינה דמוקרטית וחופשית לרגולטור אסור להתערב ביחסים חוזיים ביו משכיר לשוכר פרטי בשוק חופשי.
גורמים פוליטיים מנצלים את כוחם בכנסת כדי להתעמר בבעלי דירות שהשקיעו את מיטב כספם בנכס מניב.
האם הם יתערבו בגובה שכירות מסחרית לדוגמה ?
במקום שהמדינה תבנה עשרות אלפי דירות לשכירות עבור סטודנטים וצעירים באזורי ביקוש ובכך באופן טבעי ירדו הביקושים וכך גם מחירי הדירות, הם פשוט מתכוונים לפגוע בבעלי הדירות ע"י התערבות וכניסה לתוך כיסו של המשכיר.
צריך לומר זאת באופן גלוי, בעלי הדירות [באופן כללי] אינם אויבי המדינה כפי שמנסים אותם פוליטיקאים פופוליסטים להציג.
נקודות נוספות למחשבה בעניין הצעת החוק.
20/11/14 09:27
31צפיות
מצד שני יש מס' מרכיבים חיוביים בהצעת החוק שהיה מקום להשאירם כמו לדוגמה : הגדרת מהי דירה ראוייה למגורים
בין היתר יקבע כי על דירה להכיל מים זורמים, פתחי אוורור, ונקודות גישה לחשמל, שטח מינמאלי.
 
אבל לצערי יחד עם נושאים חיוניים וחשובים להסדרה ביחסי משכיר - שוכר, הוכנסו גם נקודות בעייתיות שמחייבים תיקון.
 
 הצעת החוק, שהגישו חברי הכנסת סתיו שפיר וחיליק בר (העבודה) ואורלי לוי-אבקסיס (ישראל ביתנו)
ח"כ בר אמר כי "חוק זה נולד תוך שיתוף אמיתי של ציבור השוכרים ולכן נוגע בבעיות האמיתיות של שוק שכירויות הדירה. החוק הזה רלוונטי מתמיד כיוון שקניית בית כיום היא דבר בלתי אפשרי כמעט ומצריכה לפחות 12 שנות עבדות וכ-150 משכורות חודשיות בממוצע, ולכן שוק השכירות הופך לחיוני וגדול יותר. לצערי היום שוק השכירויות הוא ג'ונגל פרוץ ומערב פרוע. החוק שלנו בעצם מבקש לעשות סדר בבלגן ולהסדיר את השוק הגדול הזה.
 
שדולת השוכרים הראשונה שהקמנו בכנסת היא הזדמנות אמתית להשמיע את קולו של ציבור השוכרים והמשכירים. ואני קורא לכולם להגיע, להביע עמדה, ולהיות שותפים לתהליך ולשנות את העתיד".
כמו שהמדינה קובעת תב"ע ושכר מינ',מותר לה להתערב בחוזי שכירות
20/11/14 10:02
29צפיות
אם בתי משפט סופרים כמות מטבחים בדירה או גודל מרפסות, וכמו שהמדינה מעורבת בנושא תמלוגי גז או כיל או שכר מינימום או כל משאב לאומי אחר,  אז למה אסור למדינה להתערב בחוזי שכירות? דווקא כשצריך להגן על החלשים מבעלי ההון נעצור?
 
 
 
 
אני משכיר דירה ותומך בחוק המוצע
20/11/14 13:16
37צפיות
א. המילה "פופוליסטי" משמשת פעמים רבות כמילת גנאי. בפועל פופוליסטי מגיע מפופולארי. האם זה לא תפקידה של הכנסת לעשות את מה שהציבור רוצה? מה שפופולארי ?
 
ב. סתיו שפיר עוסקת בנושא מאז כניסתה לכנסת לפני שנה. למרות שלא הצבעתי עבודה וכנראה גם לא אעשה זאת אני חושב שהיא אחת ההפתעות הטובות של הכנסת. נדיר לראות ח"כ צעירה שמצליחה להזיז דברים כגון הגדלת שקיפות תקציב המדינה.
 
ג. המדינה מתערבת כל הזמן בשוק החופשי. שוק חופשי אינה סיסמת קסם. עובדה שיש חוק עבודה ומנוחה, חוק שכר מינימום, חוק אפשרות להחזרת מוצרים, חוק מיחזור אריזות, חוק למניעת מונופול ולפיקוח על מוצרים של מונופול וכו'. במדינות מערביות רבות ישנו פיקוח על יחסי שוכר משכיר.
 
לדייר אין יכולת לדעת האם הוא נפל על משכיר מנוול ולכן טענות התחרות/שוק חופשי אינן חלות כאן כאשר מעבר דירה עולה כ"כ הרבה והחוזה הוא ממילא למינימום שנה שלמה. במקרה זה טוב שיהיה גבול לכח של המשכיר.
 
במקביל, שכירות הוגנת הינה גם תשלום שכר דירה. לחלוטין לא סביר שפינוי דייר ייקח שנה שלמה (במקרה הטוב) ויעלה למשכיר אלפי שקלים בנוסף להפסד שכר הדירה.
 
תאגידי המים גנבים גדולים -גם בעבר אנשים שילמו לסלולר מאות שק
20/11/14 11:36
31צפיות
לים כי שילטון החוק נתן להם מונופול לעשוק את העם היושב בציון.
כל דבר מונופולי בנוי בשיטת עושק באמצעות החוק.
אישתי עובדת בבית חולים =גם שם גנבים וזה מאוד טעים לי בחשבון חודש בחודשו.
רכשתי נדל"ן באמצעות תפארת המגזר הציבורי וזה מאוד טעים לי.
צריך לעצור את ההשתוללות של המגזר הציבורי=שעושק את העם היושב בציון.
אני אכלתי מהצלחת של המגזר הציבורי-ואני ירשתי נכסים של תוצרת המגזר הציבורי.
צריך לעצור את המחלה הממארת הזו ויפה שעה אחת קודם.
אירופה קורסת ולא תוכל לקום בשל המגזר הציבורי שם.
דאגתי היא לעתידה של מדינת ישראל ולתושבי ישראל כוווווווווווולם.
לא חסר במדינה משפחות ותיקות מושרשות במגזר הציבורי שמשתכרות פנסיות של מעל 30 אלף ש"ח וצברו נכסים שהילדים שלהם בני 20 חיים בפנסיה כי אין סיבה כלכלית לעבוד.
אני ממשפחה שיושבים על הצלחת =פנסיונר מגיל 32.
אם יחפרו את תקציב מדינת ישראל =30% הולך לחלק פנסיות תקציביות (מ-ממשלה ביטחון חינוך עד בתי חולים בתי משפט אוניברסיטאות עיריות מועצות וחרטה ברטה).
גם אנשים מתים מקבלים פנסיות שמנות=זה נראה לך סביר.
ההוא שאל איפה הכסף=שישאל את אימא שלו כמה היא מקבלת?.
אז יש חוק  אז מה?=החוק הטיפשי מעניין אותי כקליפת השום.
6% אבטלה והמדינה בגרעון?.
משהוא כאן מסריח בשיטה החוקית כלכלית!!!.
מחפשים בנרות כסף שחור.
והכסף הלבן עולה בעשן חוקים ומיסים.
שילטון החוק חונק מחנק מוות את המגזר היצרני=ממיסים לשלטון המרכזי ועד מיסים לשילטון המקומי -והם במגזר הציבורי מסיימים בגרעון?.
שיכתבו בחוק כל אזרח שעובד במגזר הציבורי כספו יולאם במכה אחת -אין צורך לתת לו מכות עד שימות.
דאגתי למדינת ישראל ולחברה.
הייתי עצמאי=הבנתי !!!ופרשתי!!!.
לא רוצים מגזר פרטי?=שלום נתראה לאחר שיתעוררו מהקריסה.
יש לי חלום שיהיה כאן טוב.
נקווה בפעם הבאה יבוא איזה לפיד תוצרת המגזר הפרטי.
ביבי התחיל טוב בתחילת שנות ה-2000 והתעייף מלהלחם בם.
ב"ה אצלי המצב טוב ויותר מכך=וכואב לי להתעשר מהאכזריות של שלטון החוק.
טוב מאוד
21/11/14 10:51
11צפיות
אני גר בבניין ששליש מהדירות שלו מפוצלות. הביוב נסתם כל חודשיים, זרם מים חלש, רעש, לכלוך פחי זבל שעולים על גדותיהם, אופניים שחוסמות את החדר מדרגות (הרבה דיירים ואין להם מקום בדירות כמובן מרוב שהן קטנות) שוכרים שאין להם באמת כסף לגור באזור הזה אז גם כסף לוועד אין להם כמובן,  שלא לדבר על ההשפעות על האזור (שיש בו הרבה בניינים כאלה) כמו בעיות חנייה, פקקים וצפיפות.
מבנה יביל
21/11/14 09:20
12צפיות
למישהו כאן יש אולי אינפו' על מבנה יביל ?

אני מתעניין ברכישת מגרש בצפון (מגדל ,ליתר דיוק )
וחושב להציב עליו מבנה יביל ..נגיד משהו כמו 90 מ"ר ..

האם מישהו יודע האם ישנה הגבלת זמן בהצבת מבנה יביל ? האם בהמשך אפשר להפוך מבנה יביל למבנה קבוע ...בקיצור , כל אינפורמציה תתקבל בברכה ..

ותודה רבה מראש ...
בניין מסוכן
20/11/14 23:11
28צפיות
שלום,
 
מה קורה לבעלי הדירות אם הבניין מוגדר כמסוכן?
1. האם חוזי השכירויות מתבטלים וכולם עוזבים מיידית ואולי גם יכולים לתבוע את הבעלים על הסכנה לה נחשפו?
2. מה התהליך של תיקון, האם הכל על חשבון הבעלים או גם העיריה משתתפת? האם נהוג לנסות לתקן או להרוס ולבנות מחדש במקרים כאלה?
3. מה קורה לערך הדירה במקרים כאלה?
 
תודה!
הגדרת "מבנה מסוכן".
21/11/14 09:19
10צפיות
בוק התכנון והבניה יש הגדרות מדויקות לדבר.
במידה והפיקוח על הבניה החליט כי הבניין עונה להגדרות מסוכנות
הוא יכול לכפות על בעלי הדירות לתקן את הבית על ידי הוצאת צוים.
מה שקורה בין השוכר לבעל הדירה זה דבר עסקי-משפטי בגין תקינות הנכס וכו'.
העיריה לא ממש משתתפת בעלויות. אם נהוג ולהרוס מחדש זה לרוב יהיה רק בהליך יזמי מסחרי.
העיריה לא מתערבת בזה.
באון דיי פשוט, דירה שהוגדרה כמסוכנת למגורים תתקשה לשמור על ערכה
גם איזור הביקוש הוא מצוין.
מכרז למשתכן
21/11/14 08:06
14צפיות
שלום, אני ואשתי נרשמנו ל"מכרז למשתכן " ותוך כדי ההמתנה להגרלה , נוצרה הזדמנות עבורנו לרכוש  גם מגרש לבנייה פרטית בנוסף. אנחנו צריכים לחתום על חוזה לרכישת המגרש בימים הקרובים ,  בעוד תוצאות המכרז אמורות להתברר בעוד כחודש וחצי . ושאלתי היא האם רכישת המגרש  עלולה למנוע את השתתפותינו ב"מכרז למשתכן". אציין כי מדובר במגרש בן 240 מ"ר שהינו חלק ממגרש בגודל 1060 מ"ר אשר יחולק בהסכם שיתוף בין הקונים השונים (4 קונים ללא פרצלציה). עוד חשוב לציין שעל חלק מהמגרש קיים בית שאותו יקנה משתתף אחר. אשמח מאוד לקבל תשובה מיודעי דבר .
קניית דירה - תשלום מסים
21/11/14 07:46
27צפיות
שלום,
נמצא במו"מ לרכישת דירת גג בשווי 2.6 מ' שקל. אשתי מקבלת קצבה מביטוח לאומי. הדירה אמורה להיות רשומה על שנינו.

אשמח לדעת כיצד יחויב מס הרכישה , במידה וזו הדירה היחידה שמכרנו ב 4 שנים האחרונות. והאם ישנם מסים נוספים שאני צריך לקחת בחשבון.

בברכה

שמואל
ל"ויקלוס" - מה דעתך על אזור רחוב השומר-אבן גבירול בחיפה.
19/11/14 19:46
95צפיות
מה הפוטנציאל העסקי באיזור לעמדתך המלומדת ?
האם יש עתיד לפיתוח מחודש באיזור לאור הגדרתו כ"תחום שיקום מרכזי".
 
יש לי הצעה לרכישת בנין להשקעה ,במידה ואינו לשימור אני מתכוון [יחד עם אחרים] להרסו ולבנות משהו "אחר".
האיזור האחורי של המתחם - 
º
19/11/14 21:59
24צפיות
השומר או אבן גבירול ?
20/11/14 21:22
34צפיות
מה זה "אחר" ?
מי קובע את אחוז הפיתוח אם בוצע?
20/11/14 18:05
20צפיות
שלום  לאחרונה זכיתי במכרז של המנהל בראשל"צ , קיבלתי את שוב ורשום שצריך להוסיף פיתוח , או אחוז מסוים . מי קובע את % הפיתוח שבוצע אם בכלל ?
'מרשם הרשאות' במקרקעין באזור יהודה והשומרון
20/11/14 15:28
22צפיות
משתפת אותכם (מתוך הניוזלייטר של נבו):
 
אחת הסוגיות המטופלות על-ידי רשויות אזור יהודה והשומרון היא דרך רישום זכויות המתיישבים בבתים ביישוב.
 
כאשר מדובר בקרקע שנרכשה באופן פרטי, ככלל, על הרוכש (או גורם משכן הפועל בקרקע) לבצע חלוקה (פרצלציה) של החלקות השונות ולרשום את זכויות הרוכשים השונים בספרי הרישום המנוהלים על-ידי קמ"ט רישום מקרקעין במנהל האזרחי.
 
כאשר מדובר בישוב שהוקם על מקרקעין שהוכרזו כרכוש ממשלתי , ייתכנו מקרים בהם לא ניתן לרשום את החלוקה וזאת בשל היותה של הקרקע בלתי-רשומה בספרי המקרקעין. בדומה, לא ניתן לרשום זכויות במקרקעין, שנתפסו בצו של המפקד הצבאי (בהתאם לפרקטיקה שנהגה בעבר, לפני פסק-הדין ב-בג"ץ 390/79 דויקאת ואח' נ' ממשלת ישראל). יחד עם זאת, על-אף שלא ניתן להקנות זכויות במקרקעין אלה, עדיין נדרש רישום וניהול מסודר של ההרשאות במקרקעין.
 
לשם כל אלה נוצר 'מרשם ההרשאות', המופעל בהתאם לצו בדבר רישום עסקאות במקרקעין מסוימים (יהודה והשומרון) (מס' 569) תשל"ה-1974, והתקנות מכוחו, שבו ניתן לרשום את זכויות המשתכנים ולבצע פעולות שונות ביחס למקרקעין. בשל אופיו זה של מרשם ההרשאות, גם זה מנוהל במשרדי קמ"ט רישום מקרקעין.
 
כאמור, לא מדובר במרשם מקרקעין "רגיל", אלא מרשם של ההרשאות להשתמש במקרקעין בלבד .
 
בפועל, קיים מרשם הרשאות כיום בתחום היישוב קריית ארבע, בלבד. בנוסף, בימים אלו מתקיימת תכנית הרצה ("פיילוט") ביישוב אורנית. בשאר הישובים שהוקמו, במלואם ובחלקם, על אדמות שהוכרזו כרכוש ממשלתי או אדמות תפוסות, מתבצע ככלל, רישום זכויות המתיישבים באמצעות "חברות משכנות".
נדלן
20/11/14 11:56
43צפיות
לאחר דם יזע ודמעות סוף סוף רכשתי דירה. נציגי המכירות של  israel real estate נתנו שירות מעולה, יחס אדיב, ישר כח. מומלץ בחום ובאהבה.
seahotel.co.il
 

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה