בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.

פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

 

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

 

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

 

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.

אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.

נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

 

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

 

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.

ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

 

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.

שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.

פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

 

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

 

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

 

אילן אלואשוילי

שמאי מקרקעין

 

 

 

 

הודעות מנהלתיות
המשך...
הודעה חדשה

לשכור ביקר או לקנות ללא משכנתא
20/09/14 08:15
77צפיות
שלום לכל יושבי הפורום החכמים. שאלה קצת תמימה, אבל קראתי הרבה ולא מצליחה להחליט: הון עצמי של 1.7 ועם עוד קצת עזרה יכול להביא אותי לקנות דירה נעימה וסבירה באזור תל אביב צפון, רמת השרון של 3.5 או 4 חדרים,  ללא משכנתא. זה נחמד אבל האמת שמפחיד אותי להיפרד מכל ההון שצברתי בחיי רק בגלל שהמחירים לא שפויים וגם אם הייתם שואלים אותי איפה אני רוצה לגור, אז ברור שבתל אביב, בדירה קצת פחות צפונית שכרגע השכד שלה הוא משהו כמו 7000 לחודש + ארנונה של 1000 בחודשיים. יקר אש!!! ההוצאות שלי גם עומדות לעלות בקרוב עם הצטרפות של תינוקת (אם הכל יהיה בסדר, חמסה חמסה וכו'). אז מה יותר נכון לעשות? האם להמתין עד שהשוק קצת יירגע ולשכור יקר בינתיים, האם לקנות ללא משכנתא? אולי לקנות עם משכנתא? מה אתם אומרים??
תודה שקראתם עד פה :)
לא יודע לגבי עליות מחירים
20/09/14 10:24
41צפיות
אבל ירידות מחירים אני לא מאמין שיהיו גם אם השוק "יירגע" כמו שאת אומרת, ואם כן לכל היותר ירידות של עד 10% בתרחיש קיצוני, אבל זו רק דעתי.
 
לכן במקומך הייתי מוריד את שאלת תזמון הרכישה בהנחה והגעת למסקנה שאת רוצה לקנות.
 
לגבי שאר השאלות של הרכב מימון ותשואות אלטרנטיביות, זה כבר עניין של העדפות אישיות. ארוך לי מידי לפרט אבל אני בטוח שחברי הפורום האחרים ישמחו להרחיב.
 
בכל מקרה בהצלחה
לקנות
20/09/14 13:51
32צפיות
כיום: את מחזיקה כסף בבנק שלא נותן כלום מצד שני מוציאים אלפי שקלים שכירות כל בחודש.
האלטרנטיבה: לקחת את הכסף שלא נותן כלום ,לקנות דירה ולחסוך אלפי שקלים הוצאות כל חודש.
 
לשכור בזיל הזול
20/09/14 13:53
46צפיות
מבלי להתייחס לסוגייה הלעוסה עד דק "מחירי הדירות - לאן?", שכירות של 7000 ש"ח עבור נכס שעולה 2.5-3 מילון ש"ח זה בזיל הזול. מדובר בתשואה עלובה מאוד לבעל הבית שמסבסד של השוכרים תרתי משמע.
או שמדובר בדירה קטנה ברמה ירודה
20/09/14 14:30
32צפיות
1000 ש"ח לחודשיים בצפון ת"א מעיד על דירה קטנה.
תודה על התשובות. 90 מר זה קטן??
20/09/14 15:32
27צפיות
האמת שבכלל לא עלה בדעתי שמה שנראה לי יקר הוא בעצם סביר כשמדובר ב-4 חדרים בצפון ת"א. תודה על תשומת הלב!! 
לגבי הגודל
20/09/14 17:39
11צפיות
בעבור 6000-7000 שכירות אתה אמור לקבל דירה מרווחת ,לפחות 100 מ"ר ומעלה.
בצע חיפוש מתקדם ביד 2 עם הנתונים הבאים:
ת"א -צפון,תא-מרכז,ר"ג,גבעתיים,
חנייה ,מעלית,גודל מינימלי 100 מר,4 חדרים,
שכירות 6000-7000
ותראה כמה דירות תקבל.
עובדות לא נכונות
20/09/14 18:50
אולי אתה צודק בכל הערים חוץ מהעיר שבא היא רוצה לחיות - תל אביב...

ב7000שח בתל אביב היום מקבלים דירת 75 מטר עם מעלית וחניה באיזור הצפון. לא שקל פחות וסביר להניח שגם יותר.
דירה להשקעה
20/09/14 17:45
8צפיות
למה את לא לוקחת בחשבון קניה של נכס להשקעה במרכז או אפילו 2 בפריפריה,  שיניבו לך שכירות חודשית שתעזור לך בשכר הדירה בתל אביב?

כך גם תוכלי להישאר במקום שבאמת בא לך לגור ובנוסף הכסף לא ישחק בבנק בריביות אפסיות.

אופציה נוספת לשקול....
זה רעיון מעולה
20/09/14 18:17
2צפיות
דווקא חושבת על זה אך מאד חוששת. זוכרת שלמדתי באיזה קורס מימון פעם שדירה להשקעה זה נהדר עד הרגע שפתאום היא נשארת ריקה כי לא מצאת דיירים בזמן, או פתאום יש איזו השקעה גדולה בבניין שלא תיכננת עליה. האם זה לא להכניס את הראש לתיק פלילי של אחזקה, מציאת דיירים טובים שמשלמים ושומרים על הדירה, נסיעות לנכס וכו'? באיזה אזור במרכז השקעה כזו נראית לך משתלמת?
עניין של סוויץ בראש
20/09/14 18:35
לקום לעבודה כל יום ולעבוד שעות על גבי שעות זה לא כאב ראש ומאמץ אדיר?? ומה התמורה על כך אם את מחלקת אותה לפי שעות ארוכות??

ב1.7 מליון שח תוכלי לרכוש דירה קטנה להשקעה בתל אביב שתניב לך כ5000 שח בממוצע כל חודש.  כמה שעות אנשים עובדים בשביל סכום כזה היום??

מה תדרוש ממך השקעה כזאת?  לבוא לחתום על חוזה פעם בשנה?(אחרי החוזה הראשון, הארכת החוזה היא עניין מינורי ומהיר), טלפון מהדיירים פעם בכמה חודשים כשיש בעיה כלשהי? (שולחים איש מקצוע שיפתור), ביקור בנכס פעם בשנה? (אפילו זה רוב הפעמים לא קורה).

האם בשביל 5000 שח בחודש לא תעשי את המאמץ הקטן הזה?? הרי את עובדת שעות על גבי שעות (אני מניח) בשביל סכום דומה.

קחי את זה צעד יותר רחוק, ב1.7 את יכולה לקנות 3, 4 נכסים שיניבו לך גם7000-10000 שח בחודש!!

האם את מכונה לעבוד כשכירה בשביל הבוס? או כעצמאית לילות כימים? ולא תהיה מוכנה לעשות כזה צעד בשביל עצמך?

אני חושב שאת כבר יודעת את התשובה...

אגב בתל אביב אין דירות במחירים שציינת
20/09/14 18:13
4צפיות
1.7 מליון או אפילו 2 מליון עם עזרה, לא יספיקו על מנת לקנות דירה בתל אביב, היום דירות 2 חדרים משופצות נמכרות במחירים כאלו בצפון.
אם אנחנו מדברים על דירות 90+ מטר, 4  חדרים, מעלית וחניה,  המחירים נעים בסביבות 4 מליון ומעלה לדירה משופצת. או 3-3.5 מליון לדירה ללא חניה ומעלית.

היום ב2 מליון תוכלי לרכוש דירה נחמדה בגבעתיים או רמת גן.

סורי על הפרטים המעצבנים, וגם לי זה כואב, אבל זה המצב בעיר תל אביב.

צודק! יש במשתלה ויש בנוה שרת אבל זה לא תל אביב
20/09/14 18:20
1צפיות
ויש ברמת השרון אבל זה לא תל אביב. לכן כ"כ קשה להחליט 
את טועה לדעתי
20/09/14 18:45
במשתלה לא תוכלי למצוא דירות בתקציב זה, ואף בנווה שרת כבר יהיה מאוד מאוד קשה מפני שהמחירים כבר עלו.

תחשבי טוב על מה שהצעתי, בשנת 2014 במדינת ישראל, צריך לטרוף את הקלפים ולצאת ממיתוסים שחייבים לקנות בית למגורים (אלו דעות ישנות שלא מתאימות למציאות), תמשיכי לגור בתל אביב בדיוק כמו שאת חולמת, ותעשי צעדים חכמים שיעזרו לך להתמודד עם השכירות והחיים היקרים במרכז.
זכות לדירה בשכ' בן יהודה צפון - כפר סבא. מישהו שמע?
20/09/14 10:27
43צפיות
היי לכולם, 
אני עוקבת אחרי הפורום הזה די הרבה זמן, וקיבלתי פה לא פעם כיוון מחשבה או הצעת ייעול אחת טובה או שניים,
אני ובן זוגי השקענו כבר בעבר בנדל"ן בחו"ל כך שזה לא תחום שזר לנו,
ואנחנו מחפשים שוב להשקיע לעתיד, ניסינו לחשוב על ארה"ב הפעם, או משהו פה בארץ שיקצור פירות בהמשך.
התגלגלה אלינו הצעה להשקיע בנדלן שכונת בן יהודה צפון בכפר סבא. 
נפגשנו עם חברה בשם "טריגו" (מכירים?) שמציעה זכות לדירה, 125 מטר באדמה שהיא כרגע קרקע חקלאית, כמובן.  
העניין שמשך אותנו, זה שזו השכונה היחידה בכפר סבא שיש לה לאן להתפתח. לכפר סבא אין יותר איפה לבנות, חוץ מהקעקע הזו, בניגוד לערים אחרות שיש הרבה אופציות לבנייה ואי אפשר לדעת מה יעלה בגורל ויבנה קודם וכמה שנים זה יקח.
הבנתי שגם ראש העיר מקדם את העניין. חקרנו באינטרנט וקראנו המון סיכומי פגישות הועדות בעירייה, מי בעד ומי נגד, כמה שנים זה כבר מתגלגל, וכמה שנים זה יכול לקחת. . 
 
מישהו מכיר את הסיפור של כפר סבא? יודע משהו שיכול לשפוך אור על העניין?
כי טריגו מאוד אופטימים. אבל המשקפיים שלי ושלהם לא באותו גוון ורוד. הייתי שמחה לשמוע דעות אחרות.
 
תודה רבה. 
נעמי. 
סיכויי הפשרת קרקעות ברחוב בן יהודה צפון,ומהי "זכות לדירה" ?
20/09/14 16:07
21צפיות
"זכות לדירה" היא מילה "ריקה" ללא כל התחייבות מאחוריה, כיוון ש-125 מ"ר לא בהכרח שוים לדירה, כלל לא ברור מה יהיה המיקום הסופי [בהנחה שיופשר כמובן] ומי בכלל מבטיח שהקרקע שאתם רוכשים תופשר בעתיד ? [דירשו אסמכתא לכך]
 
כבר שבעתי הבטחות מגורמי שיווק בעלי אינטרס אחד להרויח במהירות יתרה ברכישת קרקע זולה ומכירתה בפרוסות קטנות ברווח תוך התחייבות בע"פ [לעולם לא בכתב]  שמדובר על קרקע לפני הפשרה וכו' וכו'.
תדרשו מנציגי המשווק התחייבות בכתב שהם מתחייבים לספק דירה בתמורה באופן מפורש...ואז תגלו שבהסכם [הנאמנות] אין כל איזכור או התחייבות שכזו.
 
בהנחה שמדובר על גושים 7598 ו - 7595 [בחלקם כי איני יודע איזה חלק משווק ע"י חברת טריגו] אזי למען הדיוק קרקעות אלה מוגדרות בתמ"מ 21/3  כאיזור לפיתוח עירוני [בעתיד] כשחלקים גדולים מגושים אלה מיועדים להשאר כשטח חקלאי ונוף כפרי פתוח [כלומר לא להפשרה]
 
מעט היסטוריה - בשנת 2003 הוכנה תכנית כס/71/1 שמטרתה בנייה למגורים בצמוד לדופן רחוב בן יהודה ושכונת אליעזר/קאנטרי קלאב, תכנית זו לא עמדה בתנאי הסף שהוגדרו לקידום תכנית הפשרה ע"י הועדה המחוזית מרכז [תכנית שכזו נמצאת בסמכותה] התכנית לא אושרה עקב אי קיום תכנית מתאר עירונית ארוכת טווח.
בשנת 2010 הוחלט בעיריה לקדם מחדש את התכנית אך עד ימים אלה תכנית חליפית זו לא הוכנה או הוגשה לועדה המקומית וממנה לועדה המחוזית.
 
בפועל הקרקע נותרה ביעוד חקלאי וגם במידה וחלקים מסויימים יוגשו לועדה המחוזית לאישור, מדובר על הליכים שימשכו בין 15 ל-20 שנה ויותר, וכלל לא ברור איזה קרקעות יופשרו ואיזה ימשיכו להיות "ריאות ירוקות"/שטחים פתוחים.
כדאי שתלמד גם את היבטי היטל השבחה על מרכיב הוצאותיך במידה ולשיטתם הקרקע תופשר בעתיד.
רוצים להמר ? לכו לבורסה, או לקזינו.
 
ישיבת מועצה מן המניין [עירית כ"ס] – 13.01.2010 - </b></font>http://www.kfar-saba.muni.il/_Uploads/Protocols/moaza130110.pdf
מעיון בעמוד 3
 שאילתא של אהוד יובל לוי בנושא תכנון פרויקט צפון בן יהודה לחברה הכלכלית, הוגשה ב- 16/11/09
"בישיבת מועצת העיר שלא מן המניין ביום שלישי 17/11/2009 התקבלה החלטה להעביר את תכנון וביצוע פרויקט צפון בן יהודה לחברה הכלכלית לכ"ס.
עפ"י חוו"ד משפטית של עו"ד אלון בן זקן נאמר כי אין בה כדי להוות חוו"ד לפי ס' 7 לחוק היועמ"ש לעיריות. 
1. כמה כסף בסה"כ הוצא עד היום על מתחם עפ"י הסכם הפשרה שקבל תוקף החלטת בימ"ש? א. לתכנון אדריכלי ב. לתנועה ותחבורה ג. הוצאות אחרות ובכלל ? 
2. איזה צפיפות לדונם וכמה יח"ד סה"כ הציעה התוכנית שהכין עבור העירייה האדריכל קולודני ? 
3. מי התנגד לתוכנית ולמה? מדוע לא תיקנתם את התוכנית הקיימת? 
4. מה גרם להוצאת המתחם לתכנון מחדש, לכאורה, להכפלת עלות לתוכנית קיימת?
5. האם הוכנה תוכנית למתחם זה ע"מ שיוכל להתחבר לעיר כ"ס בלי לגרום להחמרת פקקי התנועה בעיר? אם כן , כיצד ומאיזה מקורות יתוקצב הביצוע?
א. לפקק הקיים שיוחמר ביציאה משכונת האוניברסיטה?  ב. לפקק הקיים שיוחמר בכיוון היציאה מהעיר , בצומת בן יהודה – טשרניחובסקי ? 
ג. ביציאות מרחוב בן יהודה לצד מזרח ? 
6. כמה כסף תשלם העירייה מקופת הציבור, דרך החברה הכלכלית: א. עבור תכנון חוזר לקרקע של בעלים פרטיים, כפל הוצאה לתכנון קיים? 
ב. תוספת עמלה , כ%2.5 לחברה הכלכלית ?  ג. תוספת מע"מ על העמלה לחברה הכלכלית ? .........
[יש עוד כמובן, ראה בהפנייה]
 
לעניין המשווק ופרסומו :
קראתי וראיתי את התצלומים...אין כל איזכור למיקום הקרקע וכנראה שיש לכך סיבה [הם לא רוצים לספק לנו אפשרות להתייחס לקרקע הספציפית מול הועדה המקומית/מחוזית]  - http://www.trigoltd.com/images/avir01.jpg
תצלום נוסף הכולל הדמייה - http://www.trigoltd.com/images/free002.jpg
שאלו את משווקי חברת "טריגו" לאיזה חלקה הם מתכוונים  - להלן מפת גושים וחלקות
 
טריגו חברה להשקעות ושיווק נדל"ן בע"מ
20/09/14 17:50
5צפיות
פוסט ישן משנת 2013 המציג שיטות שיווק בחברת "טריגו",המבטיחות במתק שפתיים ובע"פ את מה שלא יופיע בשום אופן בהסכם הכתוב -
 
מספר תאגיד: 514334234 , שם תאגיד (עברית):  טריגו חברה להשקעות ושיווק נדל"ן בע"מ
סוג הבקשה            מספר הבקשה      תאריך הבקשה       תאריך קליטה         תאריך טיפול      סטטוס טיפול
שיעבוד - רישום          14-0216761       10/07/2014          16/07/2014           17/07/2014         טופל
דוח שנתי                   13-0373397       01/10/2013          28/11/2013           06/01/2014         טופל
שיעבוד - סילוק           12-0126960       08/05/2012          13/05/2012            14/05/2012        טופל
שיעבוד - רישום          11-0300334       06/11/2011          09/11/2011            14/11/2011        טופל
דוח שנתי                   11-0220081       26/07/2011          02/08/2011            22/10/2012        טופל
שינוי כתובת המשרד    11-0030541       19/01/2011          19/01/2011            19/01/2011        טופל
מינוי/הסרת מנהלים     10-0144128       01/08/2010           10/08/2010            11/08/2010        טופל
 
הם מגנים בקנאות על אי פרסום שמות הבעלים...מעניין למה ?  מה יש להסתיר ?
פינוי בינוי
20/09/14 15:20
19צפיות
ברחובות.

האם מישהו יודע איפה עומד הפרוייקט בבית הפועלים?
נראה כי התכניות מאושרות אך לא מתקדם כלום שם.

תודה
שבת שלום ושאלה - עמלת מתווך
19/09/14 19:19
77צפיות
מסרתי את דירתי למתווך. בלעדיות לחצי שנה.
אשלם עמלה כמוסכם בעת מכירת הדירה.
 
ישנה מתעניינת בדירה, שהגיעה אליי דרך חבר.
במידה והיא אכן מעוניית בקנייה, האם היא חייבת לשלם
עמלה למתווך?
 
תודה מראש למשיבים ושבת שלום ומבורך
º
היא לא, אתה כן.
20/09/14 00:43
33צפיות
קוד אתי,הגינות,ושקיפות ביחסי מתווך בלעדי ולקוחו.
20/09/14 01:28
48צפיות
עפ"י הסכם הבלעדיות אתה אמור לשלוח כל רוכש פוטנציאלי שהגיע ישירות אליך תוך עקיפת המתווך הבלעדי אליו לחתימה...
הוא אמור להחתים את הלקוחה על הסכם תיווך, לך אסור לבצע כל פעולה שתיצור את המצב שאתה מתאר...כדאי שתקרא היטב את המסמך עליו חתמת.
 
מתעניינת/חבר...כולם חייבים לעבור דרך המתווך הבלעדי. [בשביל זה בדיוק חתמת על הסכם, כדי לאפשר לו לפרסם את דירתך באופן גלוי] 
 
 
עליך לקרוא היטב את ההסכם עליו חתמת עם המתווך. אם כתוב שאתה
20/09/14 07:00
34צפיות
צריך לשלוח אליו כל מי שמעוניין לקנות, אז אתה חייב לשלוח אותה אליו על מנת שתסכם איתו על דמי העמלה שהיא חייבת לשלם לו.
אם לא כתוב שאתה צריך לשלוח כלמי שמתעניין אליו, אז אל תשלח אותה אליו והיא לא חייבת לפנות אליו
 
די פשוט. רק לקרוא על מה חתמת, ומפתיע אותי שאתה נמצא בשלב זה של המכירה ולא יודע על מה חתמת לאדם זר
שבת שלום
20/09/14 08:44
28צפיות
ראשית - אני זו היא....נקבה
שנית - תודה רבה על התשובות וההתייחסות.
 
רוצה לחדד,
קראתי את ההסכם עליו חתמתי המון פעמים, ושאלתי כדי
להיות בטוחה.
כפי שכתבתי : "אשלם עמלה כמוסכם בעת מכירת הדירה."
אין לי שום ענין להתחמק מתשלום למתווך המקסים.
 הוא עושה עבודתו נאמנה, ומה שמגיע מגיע.
 
הבחורה המתעניינת לא רוצה לשלם עמלה. היא מחפשת דירה
לקנייה ללא תווך.
אם היא תחליט שהיא מעוניינת, אפנה אותה למתווך.
ומכאן שאלתי:
א. האם הוא ידרוש ממנה עמלה? ( לא כתוב בהסכם פרטים
מה קורה במקרה זה).
ב. האם מראש, אני חייבת לשלוח אותה אליו, והוא יתאם
מועד ביקור איתי, ואז תגיע לדירתי.
האם אפשר שתראה ותחליט. שכן, אם איננה רוצה לקנות,
עבור מה להטריח את המתווך?
 
אני מצרפת את ההסכם הסטנדרטי עליו אני חתומה,
הוספנו בכתב יד, כי העמלה כוללת טיפול עו"ד של המשרד.
 
תודה רבה ושבת נפלאה
 
אגב, קראתי את סעיף 8 היטב
20/09/14 08:54
28צפיות
ואני מודעת לכך שגם קונים דרכי, צריכים לעבור דרך התווך.
השאלה - אם הם לא מעוניינים, אז?
 
ברור לי שכל הנכתב בהסכם, מכסה את תשלום העמלה
למתווך.
אשלם, לא אתחמק.
אעמוד אחרי כל חתימה שלי!
לאחר קריאת ההסכם כלשונו...להלן התייחסותי.
20/09/14 14:13
14צפיות
הסכם בלעדיות כלשונו כן הוא, מתן בלעדיות לתקופת זמן קצובה לטיפול באמצעי שיווק אגרסיביים המחייבים את חשיפת הנכס וכתובתו לפני כ..ו..ל..ם, מתווכים ולקוחות שאינם פועלים עפ"י כללי משחק ברורים ינסו לפנות אל בעלי הנכס כדי "לעקוף" את המתווך הבלעדי ולנסות במקרה של לקוח לחסוך בתשלום למתווך ובמקרה של מתווך אחר [שאין לו אלוהים ואתיקה מקצועית]שרוצה להרויח ממצב שבו את מוכנה לדבר איתו בכלל.
את חייבת להפנות כל פונה למתווך הבלעדי, ורק לו תנתן האפשרות לפעול למכירת הנכס בתקופת הזמן שסוכמה ולו בלבד שעמד בהסכם השיווק המצורף כלשונו. [החוק מחייב לצרף מסמך נוסף המפרט את פעולות השיווק שסוכמו בין המתווך לבעלי הנכס, אחרת הסכם התיווך ניתן לביטול לפני תום הזמן]
 
בהסכם הנדון , אכן משרד התיווך הגדיר בצורה ברורה ובלתי נתנת לערעור שרק למתווך הבלעדי נתונה הרשות לטפל בקונים ולכן את מחוייבת ללא כל שיקול דעת מצידך להפנות כל לקוח או מתווך אחר שפונה אלייך ישירות, לאותו מתווך בלעדי שיטפל בלקוח במיטב שיפוטו המקצועי.
 
להלן דגשים לגבי הסעיפים הקובעים את מהות ההסכם בין הצדדים.
סעיף 8 - המתווך ירכז את כל הפעולות לשיווקו של הנכס בתקופת הבלעדיות, הלקוח מתחייב כי בתקופה זו לא יבקש או שיקבל שירותי תיווך לשיווק הנכס מכל מתווך אחר וכי כל קשר ו/או מו"מ בינו לבן מתווכים אחרים או קונים/שוכרים מיועדים יעשה אך ורק דרך המתווך ובאמצעותו, הלקוח מצהיר כי ידוע לו שהפרת סעיף זה עלולה לפגוע ביכולתו של המתווך לשמש "גורם יעיל" בעסקה וכי במקרה של הפרה יהיה המתווך זכאי כפיצוי למלוא העמלה שהיתה מגיעה לו בנוסף לכיסוי כל נזק אחר אשר נגרם לו כתוצאה מההפרה.
התייחסות והסבר [של הח.מ]- שימי לב לדגשים האדומים הכל כתוב בצורה ברורה ביותר,והיה עלייך להפנות את הלקוחה למתווך ולא לשוחח איתה על הנכס, ואם היא לא מעוניינת אז...לשלוח אותה לדרכה [אסור לשוחח איתה על הנכס ]
 
סעיף 9 - מתייחס גם למצבים של קונים פוטנצאליים קודמים להסכם ו/או מתווכים שפעלו בעבר ומדגיש שהכל יעבור דרך המתווך הבלעדי.
 
סעיף 11 - מייחד למתווך הבלעדי את מתן השרות היחידי [והבלעדי] לשיווק הנכס שעליו הוסכם.
ואם גם זה לא ברור אזי יש הפנייה לתשומת לב הלקוח לסעיפים הרלוונטיים ולדקותם המחייבת בהסכם בין הצדדים.
 
לסיכום אומר כך...יחסי מתווכים ולקוחותיהם חייב להשען על אמינות, מקצועיות, שקיפות ו...הגינות ואלה גם התנאים להצלחת ההסכם שמטרתו למכור את הנכס כל אחד ומטרותיו.
 
º
תודה רבה לך דוד על המענה המתייחס ללקוחה. שבת מבורכת
20/09/14 14:32
3צפיות
אז ככה, סעיף 4 אומר הכל. הבחורה שמתעניינת אינה חייבת לפנות
20/09/14 09:38
26צפיות
לריימקס ואינה חייבת לו אגורה שחוקה.
 
לעומת זאת את חייבת לשלם להם את האחוז שהתחייבת עליו, וזאת ללא קשר באם הם הביאו את הלקוח או שהוא עשה איתך עסק ישירות.
אופס, טעיתי, סעיף 8 שם אותך במילכוד, אסור לך למכור שלא
20/09/14 09:41
20צפיות
דרך משרד התיווך. וזה אומר שהבחורה חייבת לפנות אליהם ולחתום איתם על חוזה
 
אני לא מבין איך חתמת על חוזה דרקוני שכזה.
לכמה זמן חתמת איתם?
תודה על תשובתך
20/09/14 10:17
19צפיות
כל אחד והעדפותיו.....
אין לי כלל בעייה עם החוזה. הוא משרת את צרכיי.
ואגב, רק לחצי שנה.... לא לכל חיי.
 
השאלה היחידה שעניינה אותי, היא אם הקונה
צריכה לשלם עמלה?
 
היא לא צריכה, וזה מה שחשוב לי.
תודה רבה ושבת שלום ומבורך.
הכל בסדר
התשובה היא כן.
20/09/14 11:16
24צפיות
אתה מחוייב לשלם למתווך עמלה.
דחוף, אודה לתגובות מהירות. האם אפשר יהיה ליישם מע"מ 0 בדיעבד
17/09/14 12:02
121צפיות
אם ייצא שהחוק יאושר בעוד חודשיים שלושה?
זוג+ילד שעונה לכל הקריטריונים לקבלת ההטבה, כפי שפורסמו.
שוקל קניית נכס חדש מקבלן שמחירו כ- 1,450,000 כולל מע"מ.
והיה אם ייחתם הסכם - נניח באוקטובר - ויוסכם בו הסכום לתשלום. מה יהא על המע"מ אם בכ"ז תתקבל הצעתו של לפיד?
º
בשלב מסוים נאמר שהחוק יחול רטרואקטיבית אבל אי אפשר לסמוך על
17/09/14 12:56
42צפיות
ככה זה כששרים עסוקים בכיפוף ידיים זה לזה
17/09/14 13:03
69צפיות
כולל הראש, כמובן
בד"כ אין תחולה רטרואקטיבית
17/09/14 16:21
66צפיות
אלא אם החוק יקבע תניה מיוחדת.
º
חוק שמרע את מצב הציבור ? אסור. חוק שמיטיב ? מותר. והיו דברים
17/09/14 16:43
31צפיות
º
טיוטת החוק מפורשות שוללת אפשרות לתחולה רטרואקטיבית
17/09/14 16:50
22צפיות
עפ הניסוח שהוצע הדבר לא רק בלתי אפשרי כי אם גם שולל הזכאות!
18/09/14 00:40
33צפיות
בהמשך דובר שיהיה רטרואקטיבי מ 01.09
 
היות ואין לדעת  עדיף לא לקחת את הסיכון עד שהנושא יתבהר
כשנראה את החוק נדע
18/09/14 09:13
28צפיות
כיום אין בהירות לגבי עצם החלת החוק ובטח לא על פרטיו. אף אחד לא יכול לענות על השאלה הזאת. בעקרון חוק חל רטרואקטיבית רק אם נקבע בו במפורש שיחול רטרואקטיבית וזה מקרה יחסית נדיר.
הבעיה הגדולה יותר שיש התיחסות הקובעת שחתימה כזו שוללת זכאות!
19/09/14 00:07
21צפיות
אילולא כן לכל היותר ניסתה מזלה
 
אך כאשר חתימה כזו שולת זכאות הרי זה נזק אמיתי היות ולא תוכל לנצל זאת
 
לכן אין לקחת את הסיכון
º
חבל על תקוותיך...החוק המיותר והרע הזה לא יעבור...
19/09/14 01:38
30צפיות
מע"מ 0% יעבור, לא יהיו העלאות מיסים כך עולה ממתווה שעליו סו
20/09/14 02:47
23צפיות
מע"מ 0% יעבור, לא יהיו העלאות מיסים
 
כך עולה ממתווה שעליו סוכם בין שר האוצר יאיר לפיד לרה"מ נתניהו
 
גילי - אם החוק הדבילי הזה יעבור, למי, לאיזה מגזר ואחוז
20/09/14 13:58
11צפיות
מהאוכלוסיה הנזקקת, הוא יועיל?
 
אם לא יועלו מסים, לאף מגזר, מי יהיו אלה שיממנו את החוסר?
 
אתה מעדיך שיהיו אלה החלשים והנכים, כתמיד?
º
אוי אוח אוי הוא רע ומיותר לך
20/09/14 10:58
13צפיות
החוק הטיפש הלא יעיל והמצומצם הזה רע לכולם. יהנו ממנו כמה
20/09/14 13:53
12צפיות
אלפים בודדים, בעיקר אלה שלא עאבורם הוא נחקק בידי בעל הג`ל הפופוליסטי והלא מבין כלום בכלכלה
º
מה מרחק מינימלי בין בתים פרטיים בפתח תיקווה ?
19/09/14 11:46
32צפיות
º
נהוג מינימום 2 מטר בערך
19/09/14 12:27
24צפיות
כל מה שרצית לדעת על תכנון בית צמוד קרקע בפ"ת.
19/09/14 21:25
29צפיות
ישבתי עם נציג מח' אינפורמציה בעיריית פ"ת לפני שבועיים.
שים לב ! לקו הגדר... כלומר לפחות 6 מטר בין בית לבית.
לצערי אגף הפיקוח בעיר פ"ת איפשר ללא מעט בתים פרטיים לבנות תוספות בנייה ללא רישיון תוך הסתמכות על החומה/גדר לבניה בניגוד לחוק.
באותה פגישה הגשתי תלונה בכתב למנהלת אגף הרישוי והפיקוח לגבי בנייה שכזו הנושקת לקרקע שאני פועל למכירה, העברתי העתק ללשכת ראש העיר, נפגשתי לפגישה אישית עם יועץ ראש העיר לגבי התופעה והוטח לי שהנושא של בניה ללא רישיון יטופל באופן אגרסיבי ע"י מדיניות בלתי מתפשרת ...עכשיו רק ניתן להמתין לתוצאות.
 
עפ"י תכנית פת/4444, שהודעה על אישורה פורסמה בילקוט הפירסומים מס' 1001 מיום - 21.8.1992 נקבעו הוראות בניה לאזור מגורים א' כדלקמן:
מגרש מינימלי - 500 מ"ר
אחוז בניה בקומה - 30 אחוז.
קומת קרקע - % 30
קומה א' - % 30 .
עליית גג - 10 אחוז [בנסיגה]
סה"כ -  % 70
מס' קומות - 2 + עליית גג + מרתף
צפיפות - 4 יח"ד לדונם נטו
קווי בנין - צדדי 3 מ', אחורי 6 מ', קדמי לפי תכנית קיימת
 
העברת אחוזים מקומה לקומה
באזורי מגורים א', תותר העברת אחוזי בניה עיקריים מקומה לקומה ובתנאים הבאים:
ללא שינוי בזכויות הבניה, ללא חריגה מקוי בנין, גובה וכו'.
תכסית קרקעית של הבית [עקרי + שרות] באזורי מגורים א', ב', ג', צמודי קרקע עד % 45 משטח המגרש [ה"קונטור"]
 
גובה מבנה
מבנה בעל גג שטוח:
גובה רצפת קומת הגג תהיה עד 7 מ' ממפלס 0.00.
גובה המעקה מעל הקומה השניה יהיה עד 8,10 מ' ממפלס 0.00.
מרחק הנסיגה מהמעקה עד לחדרי עליית הגג יהיה מינימום 1.8 מ'.
גובה נטו לחדרי עליית הגג יהיה 2.5 מ'.
 
מבנה בעל גג עם שפוע לצדדים:
גובה הקיר בחזית הצד יהיה עד 8.10 מ' ממפלס 0.00 [לא כולל עובי הגג].
שפוע גג יהיה - 30 - 35 מעלות.
קו בנין צדדי מינימאלי -  3.00 מ'.
גובה גמלון בחזית קדמית ו/או אחורית יהיה עד רום הגג.
גובה נטו לחדרי עליית הגג יהיה מינימום 2.5 מ'.
 
חניה שבטבו שייחת לשישה דיירים במשותף
19/09/14 20:00
31צפיות
חניה שבטבו שייחת לשישה דיירים במשותף דייר חדש היחליט  לחנות רכב כל יום בחניה של חברו או מישפחתו וליגרום לחסימת החניה שבעלי הרכבים אינם מגוררים בביניין האים מותר על פי החוק
שטח בבנימינה
19/09/14 12:43
57צפיות
שלום. שמעתי על פרויקט של "קרקעות ישראל" שמוכרת קרקע חקלאית בבנימינה. המחיר המבוקש על 250 מטר מרובע הוא כ 160 אלף. הייתי בפגישת יעוץ ונאמר לי שהקרקע לא תופשר בשנה שנתיים הקרובות, מה גם שהקרקע שאקבל תינתן לי בהגרלה, או קרקע באיזור של בתי קרקע, או בניינים, או איזור מסחרי. כמובן שהעדיפות שלי היא לבית קרקע אך אף אחד לא מבטיח לי.
השאלה שלי היא האם העסקה שווה ותניב רווח עתידי או שזה בלוף?

תודה רבה.
עוד כמה דברים שלא סיפרו לך
19/09/14 13:10
56צפיות
1. יתכן שתקבל בכלל פארק, או כביש או אדמת טרשים.
2. יתכן גם שהקרקע לא תופשר ב20 שנים הבאות, או אף פעם.
3. אם וכאשר הקרקע תופשר הרשויות יקחו לך כ50% מהקרקע.
4. על יתרת הקרקע תשלם היטל השבחה בגובה 50% מההשבחה הכספית, ככל שתהיה כזו.
 
תגובה
19/09/14 15:04
50צפיות
אוקי הבנתי אותך. אז שורה תחתונה, לא שווה וזו עוד איזה תרמית. 
 
תודה רבה לך. שבת שלום. 
חברת קרקעות ישראל - מכירת אדמות חקלאיות בבנימינה.
19/09/14 19:03
43צפיות
בנימינה היא במהותה ישוב כפרי המתנהל לאיטו ותהליך ההפשרות בכללו כבר נקבע מזה שנים ואין שום כוונה להפשיר אדמות חקלאיות נוספות, ראה לדוגמה תוכנית הפשרה שהחלה בשנת 1993, התוכנית פורסמה לתוקף בשנת 2010, ועד היום הקרקע עדיין חקלאית, כלומר זמן ממוצע להפשרה בבנימינה הוא מעל 20 שנה...ושוב אין כל כוונה להפשיר קרקעות נוספות.
ראה את הקרקע מימין לרחוב הקציר 13 ...אתה רואה בתים ? והקרקע הזו הופשרה מזמן.
תוכנית: ש/643 כדאי שתקרא ותפנים...
גוש                               חלקות
10161                    2-5, 31, 35-36
10162                    151, 153
10215                    550, 659, 666-668
אם לדוגמה יציאו לך מגרשים מגושים אלה , אני אמליץ לך לרכוש , כי בעתיד יבנו שם [למרות ההתנגדויות] 253 יח"ד "צמודות קרקע".
במידה ותרצה לבדוק באתר הועדה המקומית שומרון על תוכניות הפשרה, זה כאן - http://www.vaada-shomron.org.il/
 
כבר התייחסתי בעבר לפרסומת ולקרקע שהם משווקים, הנושא נבדק לעומק ואין שום תכנית קיימת או עתידית להפשיר את הקרקע באיזור
 
 
קבל קצת מידע על חברת "קרקעות ישראל" ומי עומד מאחריה כדי שתלמד עם מי יש לך עסק - מאוקטובר 2013
 
דוגמה למכירה אחרת של קרקע חקלאית ע"י קרקעות ישראל בחדרה , אותם הבטחות וגם שם אין סיכוי להפשרה -
 
האם ירשתם אדמה בירושלים ואינכם יודעים ?
17/09/14 10:40
207צפיות
במסגרת פעולות איתור מקרקעין באיזור ירושלים ,אותרה יחי' קרקע באיזור "בית חנינה" [ירושלים] שמרביתה נמצאת בתחום העיר ירושלים ושוויה נע בסביבות המיליון דולר לדונם, גודל השטח במקורו הוא כ-63 דונם !!! ושותפים בו במושע עשרות יהודים שרובם או כולם אינם בחיים, שרכשו את זכויותיהם בקרקע בין השנים 1930 ועד שנת 1937 לערך,
כמו בעוד לא מעט קרקעות שעברו בשנת 48 לשלטון ירדן [תחת האחראי על נכסי האוייב הירדני- מקביל לאפוטרופוס על נכסי נפקדים במדינת ישראל] בעלי הקרקע המשיכו את חייהם ו"שכחו" מהשקעתם, יורשיהם מטבע העניינים אינם יודעים שהקרקע שווה לא מעט כסף וכדאי להשקיע מאמץ באיתור היורשים.
מדובר על קרקע במיקום מעולה עם תב"ע לבנייה רוויה ברובה.
 
בין שמות הרוכשים מופיעים 6 "נעדרים" שזכויותיהם הועברו לחברה לאיתור והשבת נכסים של נספי השואה במאי 2011 :
הערה - יכולים לחול שיבושים ברישום השמות במעבר מאנגלית לעברית כמו "וויזמן - ויצמן ועוד...[לאותו וויזמן/ויצמן יש עוד 2 "אחים" שאינם מוגדרים "נעדרים"]
1. אאיזיה גזל גרגורי לוינסון.
2. אשר יוסף.
3. אאיזיה יוספוביץ.
4. זיידלר מרקו.
5. קרולה חיים וויפ.
6. וויזמן תאודור.
 
להלן כל שמות בעלי הקרקע [כל אחד וחלקו היחסי] - למעט אותם שהוגדרו "נעדרים".
1. אשכנזי אהרון.
2. יוסף זיפו קסטרו.
3. סמדג'ה אלי דה שלום חי.
4. כהן משה ניאון.
5. קינטינו גואטה.
6. יודה ליבי [כנראה יהודה]
7. וו.ס. זייטונה - מאלכסנדריה .
8. יצחק כספיק  - מאלכסנדריה.
9. אייאוב יוסף חכימפור.
10. יעקב משה כלף.
11. איסמעיל יעקב.
12. ציון דה רחמים חביב.
13. רוברט דוד בקשי.
14. רבי דוד פרטו.
15. אלחדף משה.
16. מקסים קרנרס.
17. אילס ארפד.
18. סולטנה קרץ.
19. רוז אליגולשווילי.
20. איטל איזמרבאום.
21. הנרי בן וניסתה. [ הערה - יתכן בנישתי]
22. דמיטרי גוונישווילי.
23. זיידלר יעקב. [לתשומת לבכם ש"מרקו זיידלר" מופיע כנעדר ויעקב הוא יורשו הטבעי] 
24. זקותו ניסים.
25. גצזינסקי משה.
26. רבינוביצי לזר. [יתכן רבינוביץ]
27. שטיינר הרץ.
28. ארקינד אדולף.
29. פיינזילברג בטי.
30. בראונשטיין יונל.
31. מרגוליס ליפה.
32. פייג'נבאום רוזה. 
33. וויסבוש גיזלה.
34. וויזמן אלפרד. [אח ? נוסף לאותו "נעדר"]
35. וויזמן קרול.   [אח ? נוסף]
36. פרויס ד.דויד.
37. סידוני גולדרייך.
38. פרופ'. נפתלי הרץ טורצינר.
39. מאיר בן שמעון חסידוף [ידוע לי שחלקו נמכר לכנסיה הקתולית]
40. סרבליס שמעון.
41. איברהים בן חסן סלמה.
42. עבדל חמיד שומאן. [משפחת בנקאים פלסטינים ידועים]
43. חסנה חסן סלמא [ה]
44. גולדשטיין מוריס.
 
כל מי שמכיר/יודע על מי מאותם יורשים עפ"י דין יכול לסייע לאותם יורשים לקבל את זכויות הקניין חזרה. 
 
 
פרופ'. נפתלי הרץ טורצינר.
17/09/14 10:56
73צפיות
הנה בדיקה מקרית בויקיפדיה נותנת אפשרות לזהות את יורשיו של פרופסור נפתלי הרץ טור -סיני [לאחר עברותו]
לסיפור חייו :  
 
פרופ' נפתלי הרץ טור-סיני (Tur-Sinai) (טוֹרְטְשִינֶר (Torczyner)‏) (נולד ב- 13 נובמבר 1886, בעיר למברג, גליציה, האימפריה האוסטרו-הונגרית –ונפטר ב-  17 אוקטובר 1973, ירושלים) היהפילולוג וחוקר מקרא ולשונות שמיות עתיקות . שימש נשיא האקדמיה ללשון העברית והשלים את עריכת מילון בן יהודה. חתן פרס ישראל למדעי היהדות ויקיר ירושלים.
משפחתו :
היה נשוי למלכה זילברשטיין (נטמנה לצידו בהר המנוחות) ואב לשניים. אחיינו, ז'אק טורטשינר (Jacques Torczyner), היה ממנהיגי ציוני אמריקה.
סידוני גולדרייך. [נעדר] אך מה עם יורשיו ?
17/09/14 19:57
50צפיות
סידוני גולדרייך אינו מופיע ברשימת הנעדרים בחברה להשבה,[ואין כל הערה בנסח הטאבו הנוכחי] אבל הוא מופיע כנעדר בתיקי האפוטרופוס הכללי -
תיק מס' 91901 נפתח ב-23 אוג' 1968, ועד כה טרם אותר או שלא אותרו קרוביו, אולי החיבור הנוכחי לקרקע שבנדון יביא לכאן את יורשיו עפ"י "חוקי הירושה שבדין"
 
חלקו של "סידוני גולדרייך" הוא 1860 מ"ר ששווים נא בסביבות ה- 1.5 מיליון דולר.
פרויים דוד [נעדר] מה עם יורשיו עפ"י דין ?
17/09/14 21:41
33צפיות
גם פרויים דוד מופיע כבעל מגרש בשטח של כ- 814 מ"ר ששויו נע בסביבות ה- 600 אלף דולר,הוא כנראה מופיע ברשומות כנעדר , אבל...אין הערה של האפוטרופוס הכללי בקרקע הנדונה בירושלים.
 
להערכתי יורשיו "עפ"י דין" כנראה אינם מודעים להיותם יורשים של זכויות קניין בנכס הנדון.
מעניין. מעניין מאוד
17/09/14 23:52
65צפיות
יש לך אפשרויות לאתר קרקעות נוספות שנרכשו? בערך ב 1924-1927?
אני מצוי בתוך מאגרי מידע בנושא ע"ב קבוע [זאת עבודתי].
18/09/14 01:00
69צפיות
וכמובן במקרה שלך צריך להיות ספציפיים יותר, כי אני מניח שאת מתעניינת במידע הנוגע לאדם מסויים או איזור מסויים.
"רוחב היריעה" הוא עצום, לדוגמה...מכלול הרכישות של אדמות הכפר ג'ליל אל קביליה [הכולל בתוכו את הרצליה דרום, רמת השרון מערב, האדמות מצפון לירקון] כולם אדמות הכפר והיקף הרוכשים במושע ובכלל הגיע בזמנו ליותר מ-1000 איש [בהערכה זהירה]
 
אז ...לצורך מידע ספציפי צריך להתמקד .
º
תודה
18/09/14 12:58
9צפיות
מסתבר שהשמות ומיקום הקרקע "עשו את שלהם" ונוצר קשר.
19/09/14 15:53
40צפיות
כתוצאה מהפרסום שלי נוצרו מס' קשרים עם גורמים המייצגים מס' בעלים של הקרקע,ועפ"י בקשתם אני מפרסם בזה את חלקם היחסי במושע של בעלי הזכויות או יורשיהם עפ"י דין, מכר הקרקעות בוצע בין השנים : 1932 ל-1937]
בעלי הקרקע המקוריים הם ממשפחת חסן סלאמה מראשי המרד הערבח בין השנים 1936 - 1939 ,[היה סגנו של עבדול קאדר אל חוסייני] ונהרג בקרבות 48 ע"י האצ"ל, [ גם במשפחה זו מכרו קרקעות בעקיפין ליהודים]
נעדרים שרכושם עבר לחברה להשבה עד למציאת יורשים עפ"י דין.
1. אאיזיה גזל גרגורי לוינסון - 232,4 מ"ר.
2. אשר יוסף - 464,8 מ"ר.
3. אאיזיה יוספוביץ- 232,4 מ"ר.
4. זיידלר מרקו - 232,4 מ"ר.
5. קרולה חיים וויפ - 232,4 מ"ר.
6. וויזמן תאודור - 464,8 מ"ר.
כל השאר בעלי הקרקע [שחלקם כנראה "נעדרים" אך שמותיהם טרם הועברו].
1. אשכנזי אהרון - 587,1 מ"ר.
2. יוסף זיפו קסטרו - 440,3 מ"ר.
3. סמדג'ה אלי דה שלום חי - 440,3 מ"ר.
4. כהן משה ניאון - 238,5 מ"ר.
5. קינטינו גואטה - 238,5 מ"ר.
6. יודה ליבי [כנראה יהודה] - 238,5 מ"ר.
7. וו.ס. זייטונה - מאלכסנדריה - 238,5 מ"ר.
8. יצחק כספיק  - מאלכסנדריה - 477 מ"ר.
9. אייאוב יוסף חכימפור - 477 מ"ר.
10. יעקב משה כלף [או חלף] - 880 מ"ר.
11. איסמעיל יעקב - 880 מ"ר.
12. ציון דה רחמים חביב - 440 מ"ר.
13. רוברט דוד בקשי - 697,2 מ"ר.
14. רבי דוד פרטו - 220,1 מ"ר.
15. אלחדף משה - 232,4 מ"ר.
16. מקסים קרנרס - 464,8 מ"ר.
17. אילס ארפד - 232,4 מ"ר.
18. סולטנה קרץ - 232,4 מ"ר.
19. רוז אליגולשווילי - 232,4 מ"ר.
20. איטל איזמרבאום - 660,5 מ"ר.
21. הנרי בן וניסתה. [ הערה - יתכן בנישתי] - 1321 מ"ר.
22. דמיטרי גוונישווילי - 440,3 מ"ר.
23. זיידלר יעקב. [לתשומת לבכם ש"מרקו זיידלר" מופיע כנעדר ויעקב הוא יורשו הטבעי] - 464,8 מ"ר.
24. זקותו ניסים - 464,8 מ"ר.
25. גצזינסקי משה - 464,8 מ"ר.
26. רבינוביצי לזר. [יתכן רבינוביץ אליעזר] - 464,8 מ"ר.
27. שטיינר הרץ - 464,8 מ"ר.
28. ארקינד אדולף - 929,6 מ"ר.
29. פיינזילברג בטי - 464,8 מ"ר.
30. בראונשטיין יונל - 697,2 מ"ר.
31. מרגוליס ליפה - 232,4 מ"ר.
31 א' - מרגוליס פני - 232,4 מ"ר.
32. פייג'נבאום רוזה - 323,4 מ"ר.
33. וויסבוש גיזלה - 232,4 מ"ר.
34. וויזמן אלפרד. [אח ? נוסף לאותו "נעדר" מס' 6] - 464,8 מ"ר.
35. וויזמן קרול.   [אח ? נוסף לנעדר 6] - 464,8 מ"ר.
36. פרוים ד.דויד - 813,4 מ"ר.
37. סידוני גולדרייך - 1859,2 מ"ר .
38. פרופ'. נפתלי הרץ טורצינר - 464,8 מ"ר. [אני בקשר עם בנו]
39. מאיר בן שמעון חסידוף [ידוע לי שחלקו נמכר לכנסיה הקתולית] - 8,268,9 מ"ר [מצוי בנאמנות עו"ד חורי]
40. סרבליס שמעון[ או טרבליס] - 232,4 מ"ר.
41. איברהים בן חסן סלמה - 10,617,5 מ"ר. [מבעלי הקרקע המקוריים]
42. עבד אל חמיד שומאן. [משפחת בנקאים פלסטינים בירדן מהגדולים בעולם] - 10,617,5 מ"ר [זכה בקרקע עקב צו בימ"ש]
43. חסנה חסן סלמא [ה] - 10,617,5 מ"ר. [מבעלי הקרקע המקוריים]
44. גולדשטיין מוריס - 880,7 מ"ר.
45. הנה [או אנה] דוד - 813,4 מ"ר.
46. בעלות טעונה בדיקה - 73 מ"ר.
 
עבד אל חמיד שומאן הינו מייסד ה"בנק הערבי" שעומד לדין...
19/09/14 16:04
28צפיות
בימים אלה בארה"ב בגין מימון החמאס לפיגועי טרור בארץ, ובמידה ויפסיד הוא יוכה קשות.
והנה שמו מופיע כשותף בקרקע למרות שזכויותיו עברו לאפוטרופוס על נכסי נפקדים.
להלן ההפנייה להליך בביהמ"ש בארה"בhttp://www.themarker.com/wallstreet/1.2407058
כ-300 קורבנות פיגועים שביצע החמאס באינתיפאדה השנייה תובעים פיצועים מהבנק הערבי, שסייע לטענתם לחמאס למממן את הפיגועים והעביר כספים למשפחות המחבלים המתאבדים.
החל משפטו של הבנק הערבי (Arab Bank) בניו יורק המואשם בהעלמת עין מכך שטרוריסטים השתמשו בשירותיו כדי לממן מתקפות טרור ליד ישראל.
עורך דין מטעם הקורבנות והמשפחות שלהם אמר אתמול למושבעים כי הבנק הגדול בירדן שבסיסו בעמאן סייע לחמאס בהתקפות הטרור בתחילת שנות ה-2000. התביעה הוגשה בשמם של כ-300 אזרחי ארה"ב שהיו קורבנות של 24 מתקפות טרור שבהם נפצעו או נרצחו. המשפט במסגרת התיק שמתנהל כבר כעשור בבית המשפט הפדרלי בברוקלין עשוי להימשך עד שישה שבועות.
לטענת התביעה, בין בעלי החשבונות בבנק היה אוסמה חמדאן, בכיר בחמאס שמוגדר על ידי ארה"ב כארגון טרור.
הבנק הערבי, שנוסד בירושלים ב-1930, נחשד בהענקת שירותים לפעילות טרור ואירועי התרמה לחמאס ולגופים סעודיים שסייעו לתמוך בפעילות במסגרת האינתיפאדה השנייה והעניקו סכומים של יותר מ-5,000 דולר למשפחות של מחבלים מתאבדים ולמי שהוגדר על ידם כ"קדושים".
אם התבע בתוקף אין כלל משמעות לגודל החלקות של כל אחד.
20/09/14 13:55
2צפיות
החישוב לשווי השווי צריך לעשות על פי מה שכל אחד קיבל בטבלאות איזון. והרי אם התבע בתוקף סביר להניח כי יש טבלאות איזון (אלא אם התכנית היא תארית).
מוזר מאד העניין!
לדעתי רוב האנשים זכאים לזכויות כספיות ולא לקבל זכויות בקרקע.
ישר כוח על העבודה המקצועית! והיוזמה.
20/09/14 11:20
7צפיות
כל הכבוד.
שאלה על חלוקת הון עצמי ומשכ תא
18/09/14 16:28
93צפיות
היי,
יש ברשותנו כ800 אלף ממכירת דירה וחסכונות שצברנו.
אנו מעוניינים לקנות 2 נכסים, דירת 5 חדרים עבורנו ודירת 2.5 חדרים לחמותי שגרה בשכירות. באזור חדרה עד חיפה.
חשבנו שאנחנו יכולים לשים 300 על דירה אחת ו500 על השנייה, האם זה כך? יש משמעות למה נקנה קודם?  האם עדיף נכס אחד עם פחות משכנתא ואת השני לשעבד לראשון?
בנוסף, אם נפרוש ל30, ההחזר החודשי של שתי הדירות יעמוד על 35 40 אחוז מהנטו, האם זה גבוה מדיי?
עצות חכמים יתקבלו בברכה!
יש חשיבות לסדר הרכישה
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
18/09/14 17:41
62צפיות
על הדירה הראשונה תוכלו לקבל 70% משכנתא ועל השניה 50%.
לכן עדיף לרכוש את הדירה היקרה לפני הדירה הזולה. לדעתי גם שיקולי מס תומכים בכך.
 
על פי בנק ישראל מותר להחזר משכנתא להיות עד 50% מהנטו.
כדי לדעת אם זה גבוה מידי בשבילכם יש לדעת מהו הנטו. אם הנטו הוא 100,000 שקלים
אז זה לא גבוה מידי כי 60,000 בחודש יספיקו כדי להתקיים. אם הנטו הוא 30,000
שקלים אזי אתם אלו שצריכים לדעת כמה מספיק לכם כדי להתקיים.
 
 
ועוד שאלה..
18/09/14 21:21
49צפיות
אם אנחנו רושמים את הדירה על שם אמו זה משנה משהו בהסתכלות על זה כדירה ראשונה או שנייה? המשכנתא מהחשבון שלנו בכל מקרה..( פשוט כי לא נראה לי שייתנו משכנתא לאישה מבוגרת וגם הכנסותיה נמוכות )
בהחלט
19/09/14 07:46
50צפיות
ככל שמדובר ברוכש בגיר, שומת המס מתייחסת אל הרוכש כנישום.
 
º
ובעברית?
19/09/14 07:52
20צפיות
תושב ישראל בעל עסק בישראל מוכר דירה יחידה בישראל
18/09/14 16:38
93צפיות
האם הוא צריך לשלם מס בישראל? מס בארה״ב?
 
תודה
הסבר מלא
19/09/14 01:50
39צפיות
אב ובן להם דירה משותפת ולכל אחד מהם 50% , לאב יש עוד דירה משלו.
הם מוכרים את הדירה המשותפת , הם לא מכרו דירות ב 4 שנים האחרונות.
 
האם נשלם מס שבח?
 
תודה.
מס שבח
19/09/14 07:43
40צפיות
במקרה הזה תפוצל השומה:
הבן שזכויותיו בדירה הנמכרת הן בדירתו היחידה ובהינתן שהוא בעל הזכות בה במשך 18 חודשים לפחות מיום שהיתה לדירת מגורים, ומאחר שלא מכר, במשך שמונה עשר החודשים שקדמו למכירה הזו, דירת מגורים אחרת, בפטור ממס (לפי פטור דירה יחידה).
האב ישלם מס שבח, יש לבדוק זכאותו לשומה עפ"י מס מוטב.
 
אם הזכויות בדירה הועברו לאב ולבן בירושה, הרי שניתן  לקבל פטור ממס שבח עבור שניהם בתנאי ששניהם מתייחסים אל המוריש כ:בן זוג/ צאצא/ בן זוגו של צאצא ולפני פטירתו היה המוריש בעלה של דירת מגורים אחת בלבד ואילו היה המוריש עדיין בחיים ומוכר את דירת המגורים, היה פטור ממס בשל המכירה.
 
בעיסקת מקרקעין כדאי להיוועץ פרטנית.
 
בהצלחה.
 
º
דירה להשקעה.. =( תודה
19/09/14 08:00
13צפיות
מתלבט ומתייעץ לפני כניסה של קבוצת רכישה:
17/09/14 22:50
142צפיות

נפגשתי עם חברה שקונים נדלן מחסרי בגרמניה, עשו רושם טוב, הבנתי שמדובר בעסקה סולידית יחסית, ועל פי המודל רווחים יש זהות אינטרסים בין המשקיעים ליזם- הוא מפסיד ראשון. גם דיברתי עם משקיעים שהגעתי אליהם לבד (בנוסף לממליצים שהם שלחו לי).
כבר נכנסתי לשותפות בעבר בלי לבדוק יותר מידי לעומק, (כבר מגיעים לאקסיט) הפעם אני לוקח הלוואה לשם כניסה לזה, אני רוצה לדעת (כמעט) בוודאות שהסיכון היחידי שאני חשוף אליו זה סיכונים בהשקעה (ירידת מחירים למשל) ושאין מצב שעושים עליי עוקץ. יש הסכם נאמנות, הערכת שווי על פיו הבנק נתן מימון, הסכם שותפות ועוד...
למישהו יש ניסיון בדברים האלו?
על העסקה:
נכס מסחרי עם שוכרים ל10 שנים. המימון הבנקאי זול- 2.85%. כל חודש מקבלים דמי שכירות, היזם מבטיח תשואה של 13.5% שנתי שמשולמים מידי חודש, אם התשואה גבוהה יותר היזם מקבל חצי מהתשואה העודפת, אם התשואה נמוכה יותר הוא משלים על חשבונו, ומביא כנגד זה בטחונות.
אשמח לעזרתכם
מנהל השותפות היא החברה mhr1
כשאתה משקיע בחו"ל בכספי הלוואה כדאי שתחשוב...
18/09/14 01:07
107צפיות
מה יקרה לך אם ההשקעה תכשל [וכלל לא חשובות הסיבות] האם תוכל להתאושש ?, האם תהיה לכך השפעה על רמת החיים שלך בהמשך ?
שאלה חוזרת אליך
18/09/14 18:31
52צפיות
וכשאתה משקיע בארץ מכספי הלוואה, מה יקרה לך אם ההשקעה תיכשל [וכלל לא חשובות הסיבות] האם תוכל להתאושש ?, האם תהיה לכך השפעה על רמת החיים שלך בהמשך ?
אופציית ההשקעה הטובה כיום בארץ כמעט ואינה קיימת. לא בכדי כמה מיליארדים טובים (ב$) מושקעים בנדל"ן בחו"ל. יש להיכנס להשקעה באופן מחושב, מושכל ולאחר ביצוע שיעורי בית רבים ושעל המשקיע לבצע כאן בארץ.
השקעה בקרנות נדל"נ שמבטיחות תשואה קבועה של 10 אחוז -התייחסות
18/09/14 23:08
53צפיות
בדקתי מעט על החברה ובעליה...הם אנשים לגיטימיים אבל...
לא ברור מה הונם האישי ונראה שכל ההשקעות עד כה בוצעו ע"י חברה אחרת שהם לא כל כך בעליה, וההשקעות לא בוצעו בכספם הם.
הדיווח לעיתונים מתבצע ע"י "אנשים מטעם" שמייפים עובדות ומעלימים בעיות, לו אני במקומך , הייתי בודק ובוחן שבעתיים את הנכסים המוצעים למכירה באמצעות גורם מקצועי מקומי חיצוני כדי לחסוך מעצמך הפסד כספי ותחושה לא נעימה בעתיד שאולי יכולת למנוע זאת.
 
אולי משרד תיווך מקומי בגרמניה.
צודק הינך
19/09/14 02:22
31צפיות
הנסיון שלהם לוקה בחסר ונראה שהם די מייפים את נסיונם.
 
כמה שאלות
18/09/14 08:51
70צפיות
1. התשואה המוצגת היא "על הכסף המשוקע בפועל" או "על מחיר ההשקעה הכוללת" ?
2. היכן נמצא הנכס - פחות או יותר - בגרמניה ?
3. אתה - או מישהוא נאמן אמיתי מטעמך - שולט בשפה הגרמנית ? להבין את כל הדקויות של כל המסמכים ?
ורק הערה קטנה - לתשומת ליבך - אין ארוחות חינם ובד"כ - תשואה גבוהה במיוחד ? שמובטחת מראש ? מרמזת בד"כ על סיכון גבוה - ותשקול אולי לשאול עצמך למה הגרמנים עצמם (80-90 מליון איש ואישה) לא
לוקחים לעצמם את העיסקאות הנפלאות הללו - שהרי הריבית על אג"ח ממשלתי שם כיום ? שואפת לאפס.
REIT או קבוצת רכישה?
18/09/14 09:11
70צפיות
שים לב למיסוי. איפה בגרמניה?
אני לא מבין משהו
18/09/14 10:56
68צפיות
 
כתוב פה שהם קנו את הנכס לפני כמעט שנה כבר.
האם המשקיעים קונים בעצם את החלק היחסי בנכס הנ"ל מMHR-1 עצמה?
 
הדברים שתרצה לבדוק הם..
19/09/14 04:22
46צפיות
עליית/ירידת ערך בנכס מסוג זה תלוייה בעיקר באיכות הניהול של הקבוצה למעשה מדובר בעסק לכל דבר אשר ניהול נכון שלו יתן תזרים חיובי או שלילי לצורך העניין.
שווי נכס שכזה מתבסס על המרווח של בין התפוקה בפועל שהוא מייצר לבין פונטציאל התפוקה ולפי ערכים נהוגים באותו שוק ובסוג נכס שכזה 
 
למשל אם נכס בדרגת סיכון X נימכר לפי ערכי תשואה של 13.5% (לרוב מסמן רמת סיכון גבוהה) 
אם מחירו כעת 10M והוא יורד בתשואה באחוז אחד קרי ל 12.5% שוויו נפל 7.5% ! 
כאשר מדובר בנכס עם מימון כפי שציינת ולצורך הדוגמא נאמר 75% LTV זה אומר שפסדתם מההון העצמי 29.6%  שזה בעצם אתה המפסיד היחיד לא הבנק
 
ניצא מנקודת הנחה כי האחוזים העליונים בתשואה מצויים בסיכון גבוה ומה שאומר גם אם הנכס מתפקד בצורה אופטימלית כנכס הוא למשל מייצר 10% נטו אתה את ההון העצמי שלך תפסיד במלאו !
 
התחשיב שהובא מדבר על 13.5% על הנכס - אם מדובר על תשואה על ההון תספיק ירדה קלה יותר בהכנסות על מנת למחוק את כל ההון העצמי .
 
יסוד מאוד חשוב על מנת לבחון את הסיכון של ירידה בתפוקה מהכנסות, הינו תמהיל התזרים ואתן לכך הקדמה:
תזרים חיובי (תשואה נטו) בנוי משני מרכיבים הכנסות - הוצאות = נטו 
שינוי בהוצאות או בהכנסות יתן לנו שורת נט שונה, בניהול מיקצועי נכס שכזה אמור לשערך נכונה את מרכיב ההוצאה ולשלוט בו בהתאם, מהצד השני מרכיב ההכנסות  מושפע מגורמים חיצוניים ברובו כגון קניון מתחרה נבנה מולו וההכנסות יורדות ... דבר נוסף מרכיב ההוצאה הוא יותר קבוע מחברו מרכיב ההכנסות 
 
אם נאמר לצורך ההמחשה כי התמהיל בנוי מהכנסות של 2 מליון והוצאות של מליון שורת נטו של 1M ירידה בהכנסות של 10% תפגע בנו בשורת הנטו ב 20% 
כלומר אם התשואה שלנו עומדת כיום על 10% נט ביחס ל 10M כעת ירדנו ל 8% וכפי שפירטתי לעייל פגענו בהון העצמי ב 2M $ (אם נכס שכזה מקבל שווי לפי 10%) זה יכול להיות במקרה שלך מחיקת כל ההון העצמי במקרה וההון העצמי עומד על 20% . והשאר מימון 
 
לכן חשוב מאוד שתדע לבחון את העסקה עצמה ונתונייה או לפחות את מקצועיות המנהלים שהם יעשו את העבודה עבורך.
 
 
לגבי החשש מעוקץ
החשש תמיד יהא קיים כל עוד אין מפקח חיצוני המייצג את השותפים שזה אומר אותך ואת המשקיעים האחרים , המפקח צריך להיות מיקצועי ושכרו בלתי תלוי עם יכולות פיקוח בלבד כאשר לכם המשקיעים יכולת משותפת של השתלטות ניהולית אם ישנו צורך .
 
שעורי בית עבורך 
  1. מה עלות הרכישה של הבניין כולל פרימיית היזם השבחות עו"ד... סה"כ =
  2. מה עלות התיווך/דמי יזמות ? חלקו של היזם באחוזים ? או אחר
  3. מהו אחוז התפוסה וכייצד היא מתחלקת כמות הדיירים האם ישנם דיירי עוגן או מספר דיירי עוגן 
  4. מהם ההוצאות השנתיות של הנכס ולחלק לשני חלקים הוצאה התלויה בשוכרים והלא תלויה בשוכרים 
  5. מה ישפיע על עלויות המימון האם מדובר בקבוע משתנה .. למספר שנים .. 
  6. מה שורת הנטו על מחיר הנכס ללא תשלומי מימון עם תשלומי מימון וכן תשואה על הון.
  7. עסקאות דומות שניסחרו בסביבת הנכס באיזה תשואה ניסחרו 
 
 
 אני אשתף אותך במקרה שיעיר את עיינך 
מרכז מיסחרי גדול שמר על תפוסה קבועה מספר עשורים לללא שינוי יש לו 3 דיירי עוגן אשר משתמשים ב 50% מהשטח יחדיו והשאר עסקים רבים. דייר העוגן הראשי הינו ואלמארט 
לוואלמרט ישנו חוזה עד 2022 
וואלמרט החליטו הם בונים לעצמם מיתחם חדש גדול יותר במיקום מתאים יותר עבורם ולמעשה פינו את הנכס, במקרה זה הם ממשכים לשלם שכירות עד 2022 
מה הבעייה הקומפלקס כיום איננו אטרקטיבי אם עד היום וואלמרט היה מביא לקוחות רבים למתחם כיום שזה לא קורה שאר הדירים עוזבים לא מחדשים ולמעשה הדייר היחיד שנישאר לשלם לא  נימצא במקום. כיום התפוסה ירדה ל 63% כולל השכירות של וואלמרט. 
 
 
 
 
משפטפטת- חידה משפטית
17/09/14 08:43
146צפיות
כרגיל, מי שידע יקבל נקודה
 
לדוד ובת שבע שניים עשר ילדים, כולם בגירים.
דוד ובת שבע וילדהם עומדים לחתום על סדרת הסכמי חכירה עם שלמה, בעניין זכויות חכירה של בית יוקרתי בקיסריה למשך מאה ועשרים השנים הקרובות.
המשפחה סבורה שפיתחה מודל רכישת זכויות חכירה (להבדיל מזכויות בעלות) שיאפשר להם רכישת זכויות ללא תשלום מס רכישה ויחסוך למוכר תשלום מס שבח.
הסכם החכירה של דוד ובת שבע הינו לשנים שבין 2014-2024.
הסכם החכירה של הבן הבכור שלהם הינו לשנים שבין 2024-2034.
וכן הלאה חתמו כל ילדיהם של דוד ובת שבע על הסכמי חכירה עם שלמה, כך שבתם הצעירה של דוד ובת שבע חתמה על הסכם חכירה שמתחיל בשנת 2144 ומסתיים בשנת 2154. 
מה יהיה דין העסקאות, האם ימוסו כמכירה? אל תסתפקו בתשובה של כן או לא. חפשו את האסמכתא בחוק בבקשה.
האם תשתנה תשובתכם במקרה שבו מרוב התרגשות לגודל העסקה, בחפזונם לא שמו לב בני המשפחה שתקופות החכירה אינן רצופות באופן מסודר, באחדות מהן יש חפיפה של ארבעה עד חמישה חודשים ובאחדות מהן יש פערים של שלושה עד חמישה חודשים.
התפלפלות נעימה.
 
º
נראה שהחידה קשה מדיי
18/09/14 12:55
18צפיות
אולי
18/09/14 15:56
29צפיות
אבל לנסות תמיד אפשר.
אפשר גם להעלות חצאי תשובות.
 
בלתי אפשרי שלבת שבע יהיה 12 ילדים
18/09/14 23:55
32צפיות
ובלתי אפשרי שילדיהם יחיו בשנת 2144
רעיון
19/09/14 02:20
23צפיות
בדרך כלל ההתייחסות היא לתא משפחתי ולא לנפשות, בטח שלא אם מתחת לגיל 18.
 
º
אבל כתוב שכולם בגירים.
19/09/14 07:36
8צפיות
º
פיספסתי
19/09/14 11:13
4צפיות
תחילת משכנתא לפני תאריך מסירה סופי של דירה
17/09/14 15:54
92צפיות
היי כולם.
רציתי לדעת האם ניתן לקחת להתחיל לשלם משכנתא לגבי דירה שנקנת היום והפינוי והמסירה שלה בעוד חצי שנה.
 
תודה רבה. 
כספי המשכנתא
17/09/14 16:38
81צפיות
משולמים בד"כ אחרי ההון העצמי אך אין חובה שיועברו רק לתשלום האחרון.
בדרך כלל לא
18/09/14 09:20
47צפיות
בדרך כלל הבנק עומד על כך שתשלום המשכנתא יהווה את התשלום האחרון. התשלום האחרון נמסר כנגד העברת החזקה. לכן יש פה מילכוד ובדרף כלל לא אפשרי.
 
יש מקרה ספציפי בו מפרידים בין העברת החזקה המשפטית לבין העברת החזקה בפועל. זה אומר שכל התמורה שולמה, הדירה נרשמת על שם הקונה (להבדיל מהערת האזרה שנרשנת עם חתימת החוזה) אבל הקונה עוד לא מקבל מפתח (או ליתר דיוק חזקה פיזית בממכר). במקרה כזה מי שנמצא בנכס הוא למעשה מין שוכר והרבה פעמים אף מקובל במקרה כזה לערוך חוזה שכירות. אז לבנק לא תהיה בדרך כלל התנגדות.  
º
תודה רבה :)
18/09/14 09:42
10צפיות
לא תשלום אחרון אלא כסף אחרון
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
18/09/14 17:45
35צפיות
כמו שציינה חן, הבנק אינו דורש שהמשכנתא תהיה רק בתשלום האחרון (כי אז מטבע הדברים המשכנתא הייתה מוגבלת לכ- 10% מערך הדירה).
הבנק דורש שההון העצמי ישולם לפני כספי הבנק. את המשכנתא ניתן לשלם בתשלומים רבים שכולם למעט האחרון משולמים לפני מסירת הדירה.
 
º
תודה על ההבהרה.
20/09/14 13:55
1צפיות
דירה במתנה....שאלה????
17/09/14 14:13
154צפיות
שלום
שאלה למי שיודע ומבין......
יש ברשותי דירה ואני רוכש דירה מקבלן ומתחייב למכור את
הדירה שברשותי תוך 24 חודש על מנת להימנע מתשלום מס רכישה
על דירה נוספת.
אני מתעתד לתת את הדירה במתנה לאחד מילדי מעל גיל 18.
על הדירה שאני אתן במתנה יש משכנתא האם זה משנה משהו
ממה שאני מתכוון לעשות?
הילד/ה יקח משכנתא יכסה את שלי ויתחיל לשלם על החדשה בעצמו.
יש כאן איזו שהיא בעיה?
תודה.
זוהי אינה מתנה
17/09/14 16:19
125צפיות
העברת הדירה במתנה יחד עם ההלוואה מעקרת את המתנה.
כלומר החלק שמועבר במתנה הוא ערך הדירה בהפחתת גובה המשכנתא והוא בלבד.
חלק זה בלבד יהנה מפטור ממס שבח.
תודה ושאלה נוספת...
17/09/14 17:12
86צפיות
אם שווי הדירה מיליון שקלים ועל הדירה ישמשכנתא לסילוק בסך 500,000 שקלים.אני מעוניין להעביר את הדירה לילד שליושהוא יקח משכנתא של. 700,000 ש׳כי זו דירה ראשונה ויחידה שלו מתוך שוויהדירה אני מעניק לו. 300,000. שקלים במתנהמהמשכנתא ששיקבל יכסה את המשכנתא על סך500,000 שקלים ועוד 200,000 ש׳ יעביר לי.הוא יכול לקבל משכנתא על סך 70 אחוז  מהמחירהמלא מיליון ש׳ למרות ששילם בעצם רק 700,000 ש׳?עד כמה שאני יודע ומבין אני לא אמור לשלם מס שבח.תודה.
לא הבנתי את הטענה
18/09/14 16:01
34צפיות
יובהר כי, מכירת זכות במקרקעין ללא תמורה מאב לבנו - פטורה ממס שבח. רק אותו החלק במקרקעין שאותו הילד מקבל במתנה "נקי" ללא תוספת התחייבויות יהנה מהפטור ממס היתר ימוסה עפ"י חוק מיסוי מקרקעין.
לעניין מס רכישה: במתנה מאב לבן ישלם הבן מס הרכישה בשיעור שליש ממס הרכישה הרגיל.

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה