בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
תחום הנדל"ן משלב התמחויות שונות בנושאי שמאות מקרקעין, חוק ומשפט, מיסוי, חשבונאות, כלכלה, מימון, אדריכלות, הנדסה ומדידות, בניה, שיפוצים, תיווך ועוד.

פורום זה הוקם כשרות לקהילה ונועד למתן תשובות והכוונה ראשונית, להחלפת דעות בסוגיות מקצועיות שונות, ולהעשרת הידע בתחום הנדל"ן. 

 

לפני שאתם שואלים שאלה חדשה, נא עיינו ב'שאלות נפוצות', ב'קישורים' וערכו חיפשו באמצעות 'חיפש מתקדם' - תתפלאו כמה תשובות תוכלו למצוא במאות דפי הפורום.

 

על המשתמשים בפורום להשתמש בשפה מכובדת וראויה ולהמנע משמוש בביטויים פוגעים, ו/או מעליבים ו/או גזעניים ו/או מפלים וכן להמנע מכל פגיעה אישית שהיא. הודעות ותגובות שיתייחסו אישית לכותב זה או אחר ולא לגופו של הדיון - ימחקו ללא הודעה מוקדמת.

 

הודעות שמתייחסות להודעה שרשם גולש אחר - מומלץ לציין שההתייחסות היא לגולש מסוים ולא לרשום פניה בסגנון "אתה" ו"הוא" (כגון "אני חושב אחרת ממה שאתה כתבת") כי אחרי מספר הודעות קשה להבין למי ההודעה מתייחסת.

 

הפורום אינו לוח מודעות ואין לפרסם בו הודעות למכירה ו/או השכרה של נכסים ושירותים מכל סוג שהוא - המודעה תמחק מיידית ואף תוביל לחסימת הגולש לתקופת אזהרה.

אין לפרסם בפורום מספרי טלפון, הודעה הכוללת מספר טלפון תימחק.

נכסים למכירה ו/או למתן שירותים רלבנטים לנושאי הפורום ניתן לפרסם ב'לוחות הפורום' בליווי כתובת אי-מייל ו/או מספרי טלפון.

 

הפורום איננו מקדם אתרים: במידה ומביאים כתבה / ידיעה מעניינת מאתר אחר יש להקפיד שהיא קשורה לתחום הנדל"ן ובנוסף יש להוסיף כתיבה אישית (כגון תוספת מידיעה אישית לכתבה, או למה זה לדעת הגולש כתבה שתעניין את הגולשים או הסבר מקצועי לנושאים בכתבה).

 

ניתן דרך הפרופיל בתפוז אנשים להוסיף חתימה עם פרטי הכותב בתחתית ההודעה - שיכולה לכלול פרטים אישיים ולינק לאתר אינטרנט אישי.

ניתן לצרף כתובות אינטרנט או תמונות להודעה - רק אם הינם קשורות להודעה (אתר אינטרנט אישי ניתן להוסיף רק בחתימה).

 

פניה למנהל הפורום: הפניה בנושאי הפורום דרך המסרים במערכת הפורום בלבד, בנושאים אחרים ניתן לפנות גם דרך האימייל.

שאלות יענו רק במסגרת הפורום ולא בפרטי.

פניה בנושא תלונות על הודעות - יש לצרף לפניה את כתובת הקישור להודעה (לחיצה בסרגל התכלת בתחתית ההודעה הפתוחה והעתקת כתובת דף האינטרנט הישיר להודעה) ואת הנימוק לפניה - פניה ללא הנ"ל לא תטופל!

 

התשובות שינתנו בפורום הן על ידי, והן על ידי משתתפים אחרים, אינן מהוות תחליף ליעוץ שמאי ו/או משפטי ו/או חשבונאי, על ידי שמאי מקרקעין ו/או עו"ד ו/או רו"ח. השימוש במידע המתפרסם בפורום טעון זהירות ובדיקה קפדנית. מנהל הפורום והמשתתפים בו לא יישאו בכל אחריות שהיא לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, הנובעת מהשימוש במידע אשר פורסם בפורום. כל הפועל על פי מידע זה, פועל על דעת עצמו בלבד.

 

השימוש בפורום כפוף לכל האמור והמפורט לעיל ומעיד על הסכמה מלאה של המשתמש לתנאים הנ"ל.

 

אילן אלואשוילי

שמאי מקרקעין

 

 

 

 

הודעות מנהלתיות
המשך...
הודעה חדשה

חשד: בעל הדירה העלה השכירות - הדייר רצח אותו
22/04/14 22:57
75צפיות
מחקירת הרצח בחולון עולה כי החשוד שכר דירה מהנרצח, איוון פרילוצקי, שביקש להעלות את שכר הדירה בכמה מאות שקלים. בין השניים התפתח ויכוח אלים שבסופו שיסף הדייר את גרונו.

מפחיד!

כתובות אינטרנט מצורפות:
זה בכלל לא חדש רק לפני שבוע וחצי
23/04/14 04:05
52צפיות
בשבת בבוקר, שמענו צעקות של גברים, בחור צעיר מאוד צועק על מישהו מבוגר. הגיעו לשם 4 ניידות משטרה. לא היה נעים ללכת לשאול מה קרה, אבל שכן סיפר שהצעיר הוא דייר ששוכר את הדירה מבעל הבית, והיה ביניהם ויכוח גדול על גובה שכר הדירה.

מדינת ישראל מתרשלת בטיפול בדיור, מפלגות פוליטיות קיבלו את קולות העם בזכות סיסמאות שפיזרו לעם שהבטיחו שייטפלו ביוקר הדיור, אבל מאז מחירי הדיור רק עלו, המצוקה של האנשים עלתה וכתוצאה מהמצוקה מקרי רצח ואלימות רק הולכים מתרבים. אי אפשר לשפוט אנשים במצוקה שמשתגעים, עולים להם הפיוזים ונוהגים באלימות והורגים מתוך מצוקה.אפשר לשפוט אנשים במצוקה ? לא הגזמת ?
23/04/14 14:23
מה כוונתך ?  
שבעלי הדירות חייבים להזהר מהשוכרים ?
ו...ש...ניתן להבין תוצאות שכאלה ?

האם אתה מציע שבעלי דירות יגיעו לשיחה עם השוכרים עם מאבטח חמוש ואפוד ממוגן ירי/דקירה ? לזה אתה רומז...שדם המשכירים הפקר ?

רכישת דירה להשקעה
23/04/14 14:20
מעוניין להשקיע בחיפה אך לא בטוח בעניין המיקום וכדאיות האיזור מבחינת השכרה לקהל היעד השונה על כל המשתמע מכך.
תודה אבי

השכרת דירות בגרמניה – איך מפחיתים את הסיכונים
22/04/14 18:35
82צפיות
שלום חברים!
אני מקווה שסיימתם את חג הפסח באותו משקל שהתחלתם אותו – המצות האלה ערמומיות; דקות, דקות אבל הקלוריות מתגנבות להו בשקט...

בכל אופן, היום אני רוצה לדבר קצת על הפחתת סיכונים בזמן ההשכרה. רוב הישראלים שמחזיקים נכס בגרמניה אמנם לא משכירים אותו בעצמם אבל תמצאו כאן מידע שימושי מאוד איתו תוכלו לעבוד מול חברת הניהול שלכם.

מהם הסיכונים הגדולים ביותר, בפניהם ניצבים המשכירים?
יש שוכרים אשר נכנסים לדירה ומסרבים מהיום הראשון לשלם שכירות. בגרמניה הם קרויים "נוודי שכירות", מאחר והם נכנסים לדירה אחת ולא משלמים ולאחר שמיצו את כל האפשרויות המשפטיות הם נכנסים לדירה הבאה והסיפור חוזר חלילה- לכן, נוודים. מדברים על כ-15,000 נוודים שנודדים בין דירות גרמניה.

איך מתגוננים בפני "נוודי השכירות"?
אין דרך בטוחה ומוחלטת שמאפשרת את הזיהוי האולטימטיבי. מה שהמשכיר יכול לעשות הוא, זה לבקש כמה דברים מהמועמד:
- מסמך המונפק מהשופ"א (Schufa) ובו מצויים המון פרמטרים, כמו חדלות פרעון, הוצאה לפועל, סגירת חשבון עו"ש, תשלומים לחברות הסלולר וכו'. על פי המידע כאן אפשר מייד להבין עם מי יש לך עסק.
- מסמך המאשר תשלומי שכירויות תקינים לבעל הבית הקודם. כלומר, על הדייר העתידי ללכת למשכיר הקודם שלו (או זה שאת דירתו הוא כרגע רוצה לעזוב) ומבקש ממנו מסמך הקרוי בשם באורך הגלות: Mietschuldenfreiheitsbescheinigung או בקיצור MSFB. אמינותו של מסמך זה גבוהה מאוד מכיוון שעם הנפקתו מודה המשכיר שלדייר אין יותר חובות. זאת אומרת, שאם לדייר היו חובות והמשכיר מעוניין להוציא את הדייר כמה שיותר מהר מהדירה ויהיה מוכן לחתום לו על מסמך שכזה, יתפוגגו כל החובות באוויר הצח של גרמניה הירוקה. כמו כן, אם וכאשר הוצא מסמך זה ביודעין באופן שיקרי יחוייב בעל הדירה הקודם לפצות את אותו בעל הבית שהסתמך על המסמך.
ניתן לתת הוראה לחברת הניהול שתעמוד על המצאת שני המסמכים האלה.

הנוודים כבר גרים בדירה – מה עושים?
החוק אמנם אוסר על אי תשלום שכר דירה אך מצד שני אין המשכיר יכול לפנות את הדייר מהיום למחר. מישהו פעם אמר לי, שאם בארה"ב הדייר לא משלם את השכירות, מגיע השריף ומפנה את הדייר. בגרמניה, אם מפנים את הדייר מהיום למחר, תבוא ה"פוליצאי" ותפנה אותו. התהליך הפינוי הינו מורכב:
אחרי שהדייר לא שילם פעמיים באופן עוקב, ניתן לסיים את חוזה השכירות במיידי. אם הדייר לא יצא מהדירה, על המשכיר להגיש בקשה לצו פינוי, לכל המוקדם שבועיים אחרי תאריך הסיום. על פי חוק, ניתנים לנוודים חודשיים "זמן הסתגלות" אך בפועל תקופה זו ארוכה יותר, מאחר וההוצאה של צו הפינוי לוקחת זמן. מימוש הצו ניתן בכל מקרה רק חודש לאחר שהגיע לידיי הנוודים. מאחר והם מקירים כל טריק וטריק צריך בסופו של דבר לערב גם את ההוצאה לפועל, מה ששוב לוקח זמן. בקיצור, התהליך יכול לקחת כשנה ועלותו בממוצע כ-25,000€.

ישנם עוד אפשרויות להוציא דייר כזה?
לא. זו הדרך המשפטית. מה שכן, הרבה פעמים ניתן להגיע להסכם עם הדייר ולהציע לו סכום כסף מסויים, השתתפות בעלויות העברה והשכירות בדירה האחרת. אם גם זה לא עובד, נוטלים הרבה המשכירים את החוק לידיים: כאשר הדייר לא בבית, פורצים לביתו, מוציאים את הרכוש ומחליפים את המנעולים. הרבה פעמים יקרה מהלך שכזה ללא התערבותה של ה"פוליצאי" מאחר והנוודים בעצמם, בהיותם רמאים ושקרנים, עברו על החוק ולא מעוניינים בהתערבותה של המשטרה.

מקווה שהארתי את עיניכם, חברים יקרים.

המשך יום טוב ללא בעיות עם דיירים,

אורן


תחומי עניין רלוונטים:
כתובות אינטרנט מצורפות:
מעניין
22/04/14 21:52
64צפיות
איני בקיאה בדין הגרמני- על פניו הליכי הפינוי מזכירים יותר את ישראל מאשר את מדיניות השריף בטקסס  

אשמח לשמוע על עסקאות ממוצעות הידועות לך מהחודש האחרון בגרמניה כולל צפי ריאלי לתשואה.

"עסקאות מעניינות"
23/04/14 09:23
18צפיות
השוק הגרמני הוא מאוד לא מונוליטי. לא ניתן לומר שהתשואות בברלין, המבורג או מינכן הן זהות.
באופן די גס ניתן לומר שכל שוק הנדל"ן נתון לעלייה. בכמה מקומות יותר ובכמה מקומות פחות. כך ניתן לומר שתשואות נאות יש יותר בערים הבינוניות והקטנות (שם מחירי הנכסים עדיין "שפויים") ובערים הגדולות התשואה יורדת. החסרון הוא שעליית שווי הנכס תלולה יותר בערים הגדולות, שם יש ויהיה גם בעתיד ביקוש לנדל"ן.
באתר שלנו תוכלי להסתכל על כמה נכסים עם התשואות העכשוויות והעתידיות.


כתובות אינטרנט מצורפות:
שוק השכירויות מוצג כ"גן עדן" לעברייני שכ"ד.
23/04/14 14:13
ומסתבר שחוק פינוי דיירים "סוררים" בארץ מהיר יותר מבגרמניה.

והשאלה המתבקשת האם בגרמניה מותר לדרוש בטחונות נזילים וערבים בדומה לארץ שיאפשרו למשכיר לקבל פיצוי במקרה של שוכרים סוררים.


אפשר לשאול פה בנוגע להתלבטות מגורים ?
23/04/14 14:04
מתגוררת בדירה שכורה עם בן זוג ותאומים.

הדירה שבבעלותי, הושכרה , מכיון שממוקמת בקומה רביעית ללא מעלית
אז בזמן ההריון (בדיוק בשלב שכבר לא יכולתי לעלות במדרגות ..)שכרנו דירה , באותה עיר, בקומה 3 עם מעלית ועם חניה.

4 שנים אנחנו פה בשכירות

בימים האחרונים , התבשרנו שבעלת הדירה חוזרת לארץ ורוצה את דירתה בחזרה

היא מודיעה לנו מספיק זמן מראש ( עפ"י החוזה )

הדירה שלי , מושכרת , יש לי 3 דיירים לפנות.

ההתלבטות היא, האם לפנות את הדיירים ( שרוצים להמשיך ולהתגורר בדירה )
או לחפש לעצמי שכירות אחרת.

בדירה הנוכחית , קומה שלישית עם מעלית וחניה אני משלמת 4750 שח
בדירה שלי, קומה רביעית ללא מעלית וללא חניה , אבל דירה יפה יותר וממוקמת במיקום יותר אטרקטיבי לצעירים ( מעל פאבים ברחוב מסחרי עם חנויות ומסעדות ) אני מקבלת 5000
אבל משלמת 500 שח מס הכנסה. (10%)

מה עדיף ?

המדרגות , כבר לא מהוות שיקול, אין לנו בעיה לעלות אותן והתאומים כבר נולדו והולכים מזמן.

אין חניה, שזה מינוס רציני ( יש לנו 2 רכבים )

בתודה מראש

תחומי עניין רלוונטים:
ניסו לעקוף את המתווכת
23/04/14 10:49
44צפיות
ואף שילמו דמי תיווך באותה עסקה למתווך אחר. ואולם בית המשפט סבר שהתשלום היה צריך להשתלם למתווכת הראשונה. קראו והפנימו:

בפסק דין בעניין ורדה פז נ' אורן דולפין ואח', שניתן ביום 10.4.14 בבית משפט השלום בתל אביב - יפו ע"י כב' הש' עדי הדר קיבל בית המשפט את תביעתה של התובעת – מתווכת מקרקעין, כנגד הנתבעים נפסק, כי לעיתים, די במתן המידע לגבי הנכס כדי להקים עילה לתביעת דמי תיווך.

התובעת – מתווכת מקרקעין הגישה תביעה נגד מוכר, קונה ומתווכת מקרקעין אחרת בגין עסקה למכירת נכס. הנתבעים דוחים הטענה, וטוענים כי מי שהייתה הגורם היעיל לכריתת העסקה הינה מתווכת מקרקעין אחרת, דהיינו, הנתבעת 3.
.
בית המשפט קיבל את התביעה ופסק כלהלן:
בנסיבות העניין התובעת מילאה אחר הוראותיו של סעיף 9 לחוק המתווכים הדן בנושא ה-"דרישה להזמנה בכתב" וכן כי הינה בעלת רישיון תיווך.
צד המסכל את מאמציו של המתווך על ידי ניצול המידע שנתקבל ממנו לצורך פנייה ישירה לצד האחר לעסקה, תוך עקיפתו של המתווך, מפר את חובת תום הלב המוטלת עליו . הוא הדין בכל אותם מקרים שבהם פועל צד מן הצדדים בדרך אחרת על מנת להתחמק תשלום דמי התיווך.
בנסיבת העניין, העובדה שהתובעת לא שבה ופנתה אל נתבע 2 יום או יומיים לאחר הביקור כדי להציע לו שוב לבקר בדירה, אינם בגדר כשל מקצועי.
תיווך יחשב כגורם יעיל לעסקה כאשר נשוא העסקה זהה, המחיר שהוצע קרוב למחיר הסופי ולא עבר זמן רב מדי מהצעת המתווך ועד לגמר העסקה.
לעיתים, די במתן המידע לגבי הנכס כדי להקים עילה לתביעת דמי תיווך.
נתבעת 3 ידעה גם ידעה שלנתבעים 1 ו-2 הייתה מחויבות חוזית לתובעת זמן רב לפני חתימת החוזה ביניהם.פס"ד מעניין ,מרתק...והוגן מאוד...
23/04/14 13:55
פסה"ד במלואו - http://breader.court.gov.il/BookReader/getbook.asp...

משרד התיווך "נדל"נ יפו" שבו עבדה הנתבעת 3 [איריס שלמון] ונמרוד פרי שסייע בידה  - http://www.nadlan-yaffo.co.il/about.php

מקריאת פסה"ד מתבררות העובדות הבאות :
1. הקונים והמוכרים הוחתמו על טופס "הזמנת שרותי תיווך" לדירת גן ביפו רחוב ראשד מס' 15, כחוק.
2. התובעת [המתווכת] הציגה את הנכס  לנתבע [הקונה] מהחצר הפנימית כולל כנראה הצצה מהחלון לדירה [הכוללת את החצר] ובקשה לתאם עם הקונים
   פגישה נוספת למחרת עם מפתחות הדירה, כלומר להציג את הדירה גם מבפנים, הקונה דחה את הצעת המתווכת לביקור נוסף בנכס.
3. המתווכת הציעה את עזרתה בניהול המו"מ מול המוכרים, כבר בשלב זה הודיע לה הנתבע שיש מתווכים נוספים שמציגים את הנכס [המהווה בסיס להתנהגותו העתידית שבגינה נתבע]
4. כשבוע לאחר מכן יצרה איתו התובעת קשר נוסף ובקשה לסייע לנתבע במו"מ על רכישת הדירה, הנתבע החליט להתעלם מפנייתה בנדון .
5. התובעת עדכנה במסרונים את נתבע 2 [המוכר] בהצגת הנכס והוסיפה שידוע לה שנתבע 1 ביקר בנכס עם מתווך נוסף לאחר הצגת הדירה ע"י התובעת.
6. לאחר כשבוע הסתבר לתובעת מהמוכר [נתבע 1]  שהדירה נמכרה לנתבע 2 [הקונה] ללא מעורבותה ותוך עקיפתה בשיתוף מתווכת אחרת בשם "איריס שלמון" שהינה נתבעת 3.
7. לאחר שהתבררו עובדות המקרה לתובעת, נשלחו מכתבי התרעה ע"י ב"כ, לתשלום דמי התיווך שסוכמו עם הצדדים. [עם המוכר אחוז ועוד מע"מ ועם הקונה אחוז וחצי ועוד מע"מ]
8. נתבע 1 [הקונה] טען שרק לאחר שהדירה הוצגה לו מבפנים ע"י נתבעת 3 השתכנע לרכוש את הדירה. [ולכן נתבעת 3 לטעמו היא ה"גורם היעיל"]
9. לאחר חתימה על הסכם המכר שולמו דמי תיווך בסך של 1.5 אחוז ועוד מע"מ למתווכים בעסקה [נדל"נ יפו] מהמוכרים ,ומהקונה אחוז וחצי כולל מע"מ [עפ"י קבלות שהוצגו]
10. ביהמ"ש התייחס לעובדה שכל הנתבעים בחרו להיות מיוצגים ע"י עו"ד אחד כבסיס "בעייתי" המעיד על רצון "להטיל דופי" בתובעת, ומעיד על "חוסר תום לב"
11. ביהמ"ש התייחס לעובדה שהייתה הכרות מוקדמת בין הנתבע 2 לנתבעת 3 שגרמה לו להעדיף אותה על פני התובעת [וגם לחסוך את המע"מ]
12. ביהמ"ש התייחס לעובדה שנתבע 1 מנע מהתובעת להמשיך בפעולת התיווך כנדרש מסיבות של חסכון בדמי התיווך והעדפה משפחתית/קרובה ולכן קבע שמדובר על חוסר תום לב.

עובדות נוספות :
1. עו"ד אחד מייצג את כל הנתבעים [1-3] מה שמצביע על תיאום עמדות מלא בינהם נגד התובעת.
2. המחלוקת העיקרית בין הצדדים הוא האמור בסעיף 14 לחוק המתווכים :
סעיף 14. (א)  מתווך במקרקעין יהיה זכאי לדמי תיווך מאת לקוח אם נתקיימו כל אלה:
           (1)   הוא היה בעל רשיון בתוקף לפי חוק זה בעת שעסק בתיווך או שחל עליו, באותה עת, פטור זמני בהתאם לאמור בסעיף 20;
           (2)   הוא מילא אחר הוראות סעיף 9;
           (3)   הוא היה הגורם היעיל שהביא להתקשרות הצדדים בהסכם מחייב.
3. בשלב ההוכחות נשאלה שאלת ביהמ"ש..."מדוע התעלמו הנתבעים מפניית התובעת לאחר שהוכחה פנייתה הישירה לנתבעים" ?
   ומדוע לא בקשו חוו"ד משפטית בנדון ?
4. נתבעת 3 [המתווכת] נשאלה האם היתה מודעת לאפשרות שהנתבעים 1 ו-2 יאלצו לשלם דמי תיווך כפולים ? והיא ענתה בחיוב ,כשנשאלה מדוע לא הזהירה את
   הנתבעים בנדון ,ענתה שלדעתה...מידע זה "אינו רלוונטי"  [חוק המתווכים קובע שכל מיד מידע מהותי חייב לעבור מהמתווך ללקוחו] ונשאלה השאלה האם המידע אכן מהותי ?

חובת הגינות וזהירות בחוק המתווכים.
סעיף 8. (א)  מתווך במקרקעין יפעל בנאמנות, בהגינות ובדרך מקובלת, וימסור ללקוחו כל מידע שיש בידו בענין מהותי הנוגע לנכס נשוא עסקת התיווך.
   (ב)  במילוי תפקידו יפעל מתווך במקרקעין במיומנות ובסבירות וינקוט אמצעים הראויים בנסיבות הענין, לקבלת מידע מהותי הנוגע לנכס נשוא עסקת התיווך.

תוצאות פסה"ד שמעניינות מאוד ואף תקדימיות להערכתי במובן זה שאמורות ליצור אזהרה למתווכים שנוהגים לעקוף מתווכים אחרים.
ביהמ"ש קבע שהנתבעים כולם ישלמו "יחד ולחוד" את דמי התיווך כפי שסוכמו בכתב התביעה , כלומר נתבעת 3 המתווכת חוייבה בהחזר דמי התיווך יחד עם לקוחותיה.
בנוסף חוייבו הנתבעים בשכר טרחת עוה"ד של התובעת, והוצאות...נתקלתם בקשיי התחברות לאתר|?|
23/04/14 11:55
3צפיות
|שמאל|גולשות וגולשים יקרים,
במידה ואתם לא מצליחים להיכנס לשם משתמש או נתקלים בקשיים לעדכן את הסיסמא שלכם  - פנו אלינו למייל Forums@tapuz.co.il ונסייע לכם.
הקפידו לתאר את התקלה אותה אותם חווים בצירוף שם המשתמש שלכם.
אל ייאוש. גם אם אין לכם גישה למייל עמו פתחתם את שם המשתמש יש לנו דרך לעזור.

המשך גלישה נעימה ב|תפוז|


צריך את עצתכם ודעתכם
22/04/14 21:14
72צפיות
אני בעל נכס מסחרי בקומת מרתף. מעליי יש בניין משותף.
בקיר שלי שמצידו השני ישנה גינה של הבניין יש לי רטיבות בתקרה ובקיר שזה ככל הנראה מי גשמים ומי השקייה שחודרים לי פנימה.
על מי האחריות לתקן ולשאת בחפירות בגינה ,גילוי הסדקים ואיטום של הקיר החיצוני ?
האם עליי לשאת בכך לבדי או על כלל הדיירים חובה להשתתף גם ?
מדובר בתיקון שעלותו כ- 25 אלף ₪.
אגב הדיירים מסרבים שאני אפגע בכלל בגינה  ומאיימים בפניה לעירייה ומשטרה אם אהרוס את הצמחים
וטוענים שהם לא אחראים לבעיה כי זו בעיה אישית שלי בקירות שלי בלבד.


הגדרת רכוש משותף בחוק המקרקעין
22/04/14 21:26
55צפיות
"רכוש משותף" - כל חלקי הבית המשותף חוץ מן החלקים הרשומים כדירות, ולרבות הקרקע, הגגות, הקירות החיצוניים, המסד, חדרי המדרגות, מעליות, מקלטים, וכן מיתקני הסקה או מים וכיוצא באלה המיועדים לשמש את כל בעלי הדירות או מרביתם אפילו הם בתחומי דירה מסויימת.
עוד נקבע בחוק כי בעל דירה חייב להשתתף בהוצאות הדרושות להחזקתו התקינה ולניהולו של הרכוש המשותף ולהבטחת השירותים המחוייבים על פי דין או המקובלים על פי הנוהג, לפי יחס שטח רצפת דירתו אל שטח הרצפה של כל הדירות שבבית המשותף, זולת אם נקבע בתקנון שיעור השתתפות אחר.

בכל מקרה טרם ביצוע התיקון כדאי לשקול להסתייע במהנדס (ישנם מהנדסים עם מומחיות בתחום האיטום) ולהצטייד בחוות דעת מטעמו.

כלומר רק אם מהנדס יקבע שאכן הרטיבות שלי היא
22/04/14 21:40
37צפיות
כתוצאה מליקוי בקיר חיצוני משותף אז יש לי עילה לתבוע את הבניין ?

ככל שמדובר בתיקון
22/04/14 21:48
39צפיות
של חלקים ברכוש המשותף, הנשיאה בהוצאות היא משותפת.
יש לבדוק גם את תקנון הבית המשותף על מנת ליתן חוו"ד.

שוכרת לא מעבירה חשבונות על שמה
22/04/14 13:44
118צפיות
השכרנו דירה מתחילת אפריל, הצ'ק כובד, הדיירת עושה רושם של בחורה אמינה ונחמדה, מבטיחה בכל פעם להעביר חשבונות ומצד שני - זה לא נעשה עד עכשיו. את חשבון המים אנחנו העברנו, את היתר היא חייבת להעביר. יש משהו שאפשר לעשות בשלב זה?

לשלוח לה מכתב אשר מתריע כי היא
( לעסק שלי )
22/04/14 15:41
98צפיות
מפרה חוזה וכי אתם תנהגו בהתאם אם ההפרה לא תתוקן תוך 14 ימים.

מצד שני שימי לב שהיו עכשיו המון ימי חג בהם לא ניתן היה להגיע לעירייה.
חשבון חשמל מעבירים בטלפון על המקום בעת מסירת המפתח או עכשיו, אם תתקשרי אליהם הם יעשו איתה שיחת ועידה ויעבירו החשבון על שמה.


התייחסותי
22/04/14 21:30
77צפיות
כמו שרימון כתב מתחילת החודש ועד היום כמעט שלא היו ימים בהם היתה פעילות במשרדים הרלוונטיים. ממליצה לשמור על ערוץ תקשורת פתוח עם השוכרת ולבקש ממנה לבצע את העברת החשבונות כבר מחר (אין צורך להגיע באופן פיזי, העברת הרישום מתבצעת בטל' ו/או בפקס') .


לידעתכם: הצעת חוק חדשה
22/04/14 21:19
56צפיות
על שולחן הכנסת מונחת הצעת חוק התכנון והבנייה (תיקון – פרסום ועדות התכנון והבנייה באינטרנט), התשע"ד–2014. הצעת החוק נועדה לקבוע כי הפרסום בכל נושא התכנון והבנייה ייעשה באתר אינטרנט תחת משרד הפנים, וכך יוכל אדם לחפש באתר מתי שיחפוץ את כל התכניות באזור מגוריו ולפעול בהתאם לכך.

נחזיק אצבעות לאישור הצעת החוק ויישום מהיר שלה.


תחומי עניין רלוונטים:
פורום עד סוף העולם מגיע ל|תפוז|
22/04/14 18:35
7צפיות
|גלובוס| עד סוף העולם מחברת מחדש עשרה זוגות גרושים ולוקחת אותם להרפתקה באי אקזוטי בפיליפינים. כדי לסיים את ההרפתקה בהצלחה הם יצטרכו לשים את משקעי העבר מאחור, לשלב ידיים פעם נוספת, להתמודד עם השדים מעברם ולגעת מחדש במה שפעם חיבר אותם. הזוג שינצח יזכה במיליון שקלים שייסגרו בתכנית חיסכון עבור ילדיהם המשותפים.

אתם מוזמנים לדבר על התוכנית בפורום עד סוף העולם
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

כדאיות עסקה
21/04/14 10:23
210צפיות
שלום.
אנחנו זוג בשנות השלושים עם 2 ילדים. ברשותנו הון עצמי של 700 אלף. יש לנו אפשרות לקנות בית משפחתי מירושה בכ- 1.5k ולהרחיב אותו. כיום הבית בגודל 70 מר ואפשר להכפיל את הגודל.
בהנחה שהבניה תעלה 500-600 אלף וניקח משכנתא של 1.3 מיליון, העסקה נראית לכם כדאית?
נתונים נוספים : הבית קרוב יחסית למרכז ושווי מוערך שלו אחרי הבניה יהיה בין 2.8 ל- 3 מיליון.
ההכנסה המשותפת שלנו לא גבוהה במיוחד , כ-13 אלף כי אנחנו שנינו באמצע סטאז. בעוד כשנתיים ההכנסה צפויה לעלות . אבל נתון חשוב נוסף הוא שצמוד לבית מבנה כלשהו שמשמש כיחידת דיור ומושכר ב- 3500 ₪, כלומר ההחזר החודשי בפועל יהיה נמוך יותר. זה לא משהו שנעשה באישור אבל זה ככה כבר שנים.
אני לא בונה שהבנק יתחשב בהכנסה הזו, אבל האם על סמך יתר הנתונים העסקה נראית לכם כדאית ויש לנו סיכוי לקבל משכנתא?

לקנות ב- 2 ולמכור ב- 3 זה כדאי
( לעסק שלי )
21/04/14 13:35
175צפיות
מצד שני יש כאן כל כך הרבה הנחות שלא ברור מקורן.
מי העריך את הבניה ב- 600,000 ש"ח ? בדרך כלל בניה נוטה להיות הרבה יותר יקרה מהערכות המוקדמות.
מי העריך את מחיר המכירה? וכמובן מהי הערכת המיסים וההוצאות הנלוות אותן תצטרך לשלם? אלו שעורי הבית שלך.
פעמים רבות  מי שקונה בית בשלושה מיליון שקלים רוצה לעצב אותו כרצונו ולכן בכלל לא בטוח שהשיפוץ שלך יתקבל בהערכה על ידי השוק.
בהצלחה.

תשובה לרימון
21/04/14 13:50
151צפיות
העליתי את השאלה גם בפורום משכנתאות אז אני מוסיף נתונים גם כאן.
הבית נמצא במושב ליד רחובות. ערכו האמיתי גבוה יותר, אבל הורים מוותרים על חלקם בירושה לטובתנו. הערכות בניה על סמך הצעת מחיר ראשונית שנתן לנו קבלן לפי 6000 ₪ למ"ר, לוקחים בחשבון 10-20% לבלת"מים. ידוע לנו שעד 140 מ"ר יש פטור ממס שבח.
מחיר המכירה מוערך על סמך עסקאות שנעשו שלמעשה היו אפילו באזור 3.2. הבית יושב על שטח רבע דונם.
אנחנו לא מתכננים למכור את הבית אלא לגור שם (נמכור רק אם לא נוכל לעמוד בהחזרי המשכנתא ובאחזקת הבית), אבל עצם העובדה שיהיה בידינו בית ששווה פלוס מינוס 3 מיליון כאשר השקעתנו בסביבות 2.1-2.2 נראית לנו כדאית, אלא אם אנחנו לא רואים את התמונה במלואה.
החשש העיקרי הוא שכיום אנחנו משתכרים מאוד נמוך בגלל ששנינו סטאז'רים. בעוד כשנתיים ההכנסה צפויה לעלות לאזור ה- 20k ובהמשך עוד בהדרגה .

הקיצר לא הבנתי מה התכנית שלכם
22/04/14 18:10
47צפיות
מוכרים? גרים?
נראה שאתם נסחפים בזרם. אני בטוח שההורים רוצים לעזור אבל ממש לא בטוח שהמתנה שלהם תקדם אתכם.
דרך אגב, יש אפשרות לדחות הכל בשנתיים ?

מחירי הנדל"ן - האם אנו בשיא?
43תגובות
19/04/14 18:03
545צפיות
רבים חושבים שמחירי הנדל"ן ביחס לגובה ההכנסות בישראל הם הגבוהים בעולם ולכן לא יכול להיות יותר גרוע, אבל למרות הכל, יש לא מעט מדינות בהן הרבה יותר קשה לקנות דירה מבישראל, תופתעו לגלות גם שישראל אינה מופיעה במקומות הראשונים בגובה מחירי הדירות ביחס לגובה ההכנסות אלא במקום רע באמצע (שאופייני בעיקר למדינות...

(המשך...)
רבים חושבים שמחירי הנדל"ן ביחס לגובה ההכנסות בישראל הם הגבוהים בעולם ולכן לא יכול להיות יותר גרוע, אבל למרות הכל, יש לא מעט מדינות בהן הרבה יותר קשה לקנות דירה מבישראל, תופתעו לגלות גם שישראל אינה מופיעה במקומות הראשונים בגובה מחירי הדירות ביחס לגובה ההכנסות אלא במקום רע באמצע (שאופייני בעיקר למדינות לא מפותחות אבל לא רק).

להלן רשימת במדינות שבהן קשה יותר להגיע לדירה מישראל (המספר לצד כל מדינה הוא מספר שנות הכנסה ממוצעת ברוטו הנדרש לרכישת דירה ממוצעת באותה מדינה):
1) אל סלוודור - 42.41
2) גאורגיה - 32.31
3) סוריה - 29.11
4) הונג קונג - 27.06
5) סין - 26.13
6) אוגנדה - 23.03
7) סינגפור - 22.59
8) נפאל - 21.28
9) איראן - 20.63
10) גאנה - 20.41
11) ונצואלה - 20.19
12) ארמניה - 19.28
13) תאילנד - 19.07
14) אינדונזיה - 18.79
15) הפיליפינים - 18.78
16) אלג'יריה - 18.61
17) אתיופיה - 18.57
18) לבנון - 18.3
19) קמבודיה - 18.24
20) ויאטנאם - 17.78
21) מולדובה - 17.73
22) מרוקו - 17.57
23) טאיוואן - 17.33
24) סרביה - 16.86
25) בלארוס - 16.81
26) אזרבאיג'אן - 16.59
27) מקדוניה - 16.18
28) מונטנגרו - 16.03
29) אוקראינה - 15.95
30) ברזיל - 14.96
31) פרו - 14.82
32) אלבניה- 14.76
33) רוסיה - 14.67
34) קולומביה - 14.23
35) פקיסטאן - 13.92
36) ניגריה - 13.86
37) טרינידד וטובגו - 13.38
38) קרואטיה - 13.37
39) רומניה - 13.24
40) ליטא - 12.91
41) ישראל - 12.83

אז ישראל נמצאת במקום ה41 בעולם ביוקר הנדל"ן ביחס לגובה ההכנסות הממוצע למשק בית, מכאן נובע, לצערנו, שיכול להיות הרבה יותר גרוע.

תחומי עניין רלוונטים:
רכישת דירה בת"א או ב"ש - התייעצות
20/04/14 13:51
180צפיות
שלום רב וחג שמח
אני שוקל לרכוש דירה קטנה, ומתלבט בין שני אזורים:
א. כ-50-60 מטר, בתל-אביב (אזור רכבת מרכז), או
ב. דירה להשכרה לסטודנטים (3-4 חדרים) בבאר שבע.
כמובן שאפשרות א יקרה פי 2-2.5 מאפשרות ב.
ההתלבטות היא לגבי ההשפעה של (1) התוכניות הממשלתיות לפיתוח הנגב אשר תגדיל את הצע הדירות שם... ו-(2) תוכנית ההקלות במע"מ שמביאה לעצירת הביקושים.
אני מוטרד ראשית כל מירידת ערך.
אני נוטה להאמין שבתל-אביב, כאזור ביקוש, לא תהיה נסיגת מחיר משמעותית. לגבי באר שבע, אינני כה בטוח בכך.

אודה על כל תובנה ודעה/עצה מנומקת.. בהנחה מפשטת שבכל מקרה הרכישה תהא במימון עצמי, איפה עדיף לרכוש דירה להשקעה?  ולאיזה נקודות במיוחד כדאי לשים לב? תודה - אהרון


תחומי עניין רלוונטים:
המחירים בתל אביב ירדו חזק במחאה החברתית
21/04/14 09:22
149צפיות
לפי מתווכים 10% ואפילו 15% ירידת מחיר, מתחילת המחאה ועד סביבות פברואר 2012
בשאר הארץ זה היה אחוזים בודדים אם בכלל

תל אביב זה עיר של משקיעים. 50%-60% מהשוק.
שיפור בכדאיות של ההשקעה גורם לנהירה של משקיעים ואז המחירים טסים, ואילו צפי לירידת מחירים גורמת להעלמות של הביקושים ואז אין עסקאות והמחירים יורדים.

באר שבע אני לא מכיר מספיק.

º
תודה - מה דעתך, אם כן, על השקעה בת"א בעת הזו?
21/04/14 09:40
54צפיות


המחירים בתל אביב ירדו אך
21/04/14 11:08
151צפיות
בשיעור נמוך יותר מירידת המחירים בשאר הארץ ובפריפריה בפרט.

אם אני היתי קונה עכשיו דירה להשקעה היתי קונה בתל אביב.

דווקא לכן השקעה בתל אביב פחות אטרקטיבית
22/04/14 06:23
72צפיות
תשואות ההשכרה בתל אביב הן הנמוכות בישראל. סוג ההשקעות הרווחי בתל אביב הוא "סיבוב", דהיינו קניית חורבה, השבחתה (שיפוץ מקיף) ומכירתה במחיר גבוה יותר משמעותית, לא קניית דירה להשכרה.

רוב משכירי הדירות בתל אביב הם יורשים, לא אנשים שקנו את הדירות למטרת השקעה.

מסוכן להשכיר
22/04/14 12:53
74צפיות
בעיה בתיבת המסרים שלי
22/04/14 09:17
31צפיות
חברים,
קיבלתי התראות במייל על הודעות נכנסות לתיבת המסרים שלי ואולם בשל תקלה אין לי אפשרות לראות אותן.
הנכם מוזמנים לשלוח את הודעותכם באמצעות הדוא"ל.

היום הגיע! "אחרי החגים" כבר כאן, מאחלת חזרה נעימה וקלה לשגרה לכולנו.

חן.

מפרט טכני
16/04/14 21:49
229צפיות
על מה סביר ורצוי להתמקח מול הקבלן בדירה חדשה בזמן המשא ומתן על החוזה?
תודה

מה לא סביר לעשות? לחתום חוזה ללא עו"ד משלך.
( לעסק שלי )
17/04/14 07:41
148צפיות
אם את המשוכה הזו עברת אז, חפש כאן דיון על דברים שכדאי לדרוש מקבלן.
בהצלחה.

הייתה שאלה דומה לזו לפני מספר ימים
17/04/14 08:21
104צפיות
ופרטתי שם דברים שאני קיבלתי לאחר מו"מ עם הקבלן.
אולי יכול לעזור לך...

אבל כפי שנאמר ע"י מנהלת הפורום רצוי לקחת עו"ד (שיעבור על הדברים המשפטיים- שלפעמים חשובים ויתר מכל מפרט).

בהצלחה

מצטרף להמלצה לקחת עורך דין ורצוי שעוסק בנדלן
17/04/14 08:54
77צפיות
אבל לעניין המפרט לדעתי זה לא כל כך בידיו של העו״ד הוא אמור לתת צענה משפטי בעיקר ולא רק לעניין של הקטע שאתה מבקש להוסיף עוד עשרה שקעים בדירה.
הממליץ הינו עורך דין שלא מתעסק בנדלן

מסכימה שזה לא תפקידו של עורך הדין לנהל מו"מ
17/04/14 09:03
73צפיות
על שקעים ו/או כל פריט אחר במפרט אבל יכולה להגיד שכעורכת דין שכן מתעסקת בנדל"ן (ובמיוחד עם פרויקטים קבלניים) כדאי שעורך הדין יעבור על המפרט כי לפעמים מסתתרים שם סעיפים כללים שמן הראוי שעורך הדין יתן את דעתו עליהם.

º
על עו"ד משלך ועל קנסות פיגור מטעמו
17/04/14 10:00
48צפיות


בדגש רק על המפרט הטכני?
18/04/14 09:29
94צפיות
ארונות מטבח/ ארונות לחדרי הרחצה/ שקעים לחשמל/ תריסים חשמליים/ הכנה למיזוג מרכזי/ דלתות/ כלים סניטריים/ הכנה לרמקולים שקועים.

זה בשלוף, לא חסר.. תחשוב קודם מה חשוב לך.

לגבי החוזה עצמו, לדעתי יש שם סעיפים הרבה יותר חשובים ששווה להתמקח עליהם ושעו"ד מטעמך יהיה מעורב.22/04/14 09:20
17צפיות
תפקידו של עוה"ד לדאוג לאינטרסים שלך בפן המשפטי. מו"מ מסחרי (הוספת שקעים וכו') מתנהל בד"כ ישירות בין הלקוח לקבלן, אם כי יש יוצאים מן הכלל.

לוח מודעות - כל ישראל

לוח מודעות - כל ישראל

נדל"ן, רכב, יד2, דרושים ועוד פרסמו עכשיו בחינם!!! >>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה