בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
בואו של תינוק חדש לעולם הוא אירוע מרגש ורב תהפוכות, המלווה בבחירות רבות שיש לעשות. אחת הבחירות הראשונות היא כיצד להזין את התינוק. חלב אם הוא ללא ספק ההתחלה הטובה ביותר שאת יכולה לתת לתינוקך - חלב אם מספק הגנה מפני זיהומים ויש בו יתרונות רבים לבריאותו ולהמשך התפתחותו של תינוקך, ולבריאותך כמובן!

לחלק מהנשים קל להניק כבר מההתחלה, אך אחרות מגלות כי בדומה לכל כישור אחר, יש צורך בלמידה ולעיתים גם במעט אימון כדי להצליחה.לכל שאלה אנו כאן, אם את זקוקה לעזרה בכל הקשור להנקה? אם את תוהה שמא תינוקך לא אוכל מספיק? אם יש לך בעיות בהנקה ואת לא יודעת למי לפנות? אם את מבולבלת מרוב מידע סותר בנושא? האם תרצי להיות חלק מ"קהילה"  שתתן לך טיפים להנקה נכונה וקלה, מידע זמין ומעודכן בנושא, אפשרות לשאול שאלות ולקבל תשובות? ובכן, זאת בדיוק הקהילה בשבילך.שמי רוני ביר ואני יועצת הנקה מביה"ח "ליס" ליולדות. במסגרת הפורום אתן טיפים מידי שבוע, אענה לשאלותיכן ואעזור לכן להתמודד עם הקשיים בהם אתן נתקלות. הנקה אינה דבר של מה בכך, יש צורך ללמוד את הטכניקה ואל לך להתייאש, גם אם כל חייך חשבת שזה הדבר הכי טבעי בעולם, וכעת כשיש לך תינוק חדש, ואת מגלה שאין זה כך. לאחר תדרוך נכון ומעט הסברים, תגלי שאף את יכולה להניק בקלות, גם אם לא הצלחת בכך בפעם הראשונה. אשמח לעזור לכן להגיע להחלטה האם להניק או לא, בהתבסס על מידע מדעי, אמין ומדוייק, ואח"כ אלווה אתכן לאורך תקופת ההנקה בעזרת הידע והניסיון שצברתי. בנוסף לפורום המקצועי בניהולי קיים בתפוז פורום תמיכה להנקה - אתן מוזמנות לבקר גם שם ולהחליף חוויות. את השאלות המקצועיות תוכלו לשאול כאן, אנא הקפידו על שאלות ענייניות (ולא מסורבלות) על מנת שאוכל להבין מה הבעיה. חשוב תמיד לציין בכל שאלה את הגיל של התינוק, הנתון משמעותי לתשובתי.יחד אתכן בחוויה שלכן מנהלות הפורום.

המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל. לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
ביה"ח ליס ליולדות גם בפייסבוק ובטוויטר
הודעה חדשה

תינוקת בת 3.5 חודשים
29/07/14 12:55
2צפיות
שלום, 
אני מניקה את התינוקת הנקה מלאה ועד לא מזמן ההנקה הייתה מצוינת. לאחרונה אני נתקלת בשתי בעיות שיתכן וקשורות זו לזו:
1. בזמן האחרון היא מושכת את הצוואר שלה אחורה בעת ההנקה עד כדי כך שלפעמיםהיא מתנתקת מזה ובולעת אויר.
2. לאחר כ 2-3 דקות של יניקה היא מתחילה להתנתק ולהתעצבן, במצב זה אני לוחצת קצת על הפטמה ויש ממש שפריץ של חלב כך שאני מסיקה שלא חסר חלב בשד.. אבל אם אני מעבירה אותה לשד השני (המלא יותר) היא כן יונקת עוד כ 2-3 דקות עד שמתעצבנת גם ממנו.. 
יש לציין שלמרות שנדמה לי שההנקה לא הולכת כל כך טוב היא עדיין עולה במשקל, ישנה טוב יחסית ולא מרבה לבכות כך שנדמה לי שהיא כן שבעה בסופו של דבר. 
הדאגה העיקרית שלי היא שהיא לא מגיעה לחלב האחורי ויונקת בעצם רק את החלב הקדמי.. 
אודה לעזרה.
 
 
מה תרצו שיהיה בדור הבא של הפורומים?
28/07/14 13:18
1צפיות
אנו מתחילים בימים אלו  תהליך אפיון ועיצוב מחדש של הפורומים בפרדס ומאוד מעוניינים שאתם תהיו שותפים לו.

  
כרגע אנחנו ממש בתחילת התהליך ונשמח לקבל מכם הצעות... מה פורום החלומות שלכם?

|שמש| איפה בעיניכם החוזקות של הפורומים|?|  באילו דברים לדעתכם אסור לגעת|?|
|שמש| אילו פיצ'רים חסרים לכם|?| מה לדעתכם כדאי להוסיף|?|


אתם מוזמנים להגיב בפורום פורומים 2015

שאלה
28/07/14 09:17
4צפיות
שלום, בני בן חודשיים, כעת אני מניקה כמעט באופן מלא למעט בקבוק תוספת פעם ביום.
יום חמישי אני אמורה לצאת לסופ"ש עד יום שבת, האם תהיה בעיה אם יאכל מבקבוק 3 ימים
זה יכול לפגוע בהנקה? ולהתחיל לשאוב עכשיו כ"כ הרבה מנות, זה נראה לי בלתי אפשרי...
אני יכולה לקחת משאבה ידנית ולשאוב כדי שהחלב ימשיך,
או שאין ברירה ופשוט לקחת אותו איתי?  אודה לתשובה, יום טוב. 
נסיעה לחופשה בהנקה
28/07/14 10:40
3צפיות
שלום לך,בד״כ לאחר שההנקה מתבססת אין חשש לתת את החלב השאוב בבקבוק. כדאי שתנסי להתארגן על מנות שאובות בכמות גדולה שתספק. כמובן ע״מ לשמר את ייצור החלב תמשיכי לשאוב מס׳ פעמים זהה למס׳ היניקות שבד״כ יונק בזמן ההיעדרות.הכי טוב להמשך ניהול הנקה טוב זה לקחת אותו איתך אבל לא מחייב אם תתנהלי נכון לקראת ותוך כדי החופשה.בהצלחה!
יום וחצי לאחר לידה, שאלה דחופה
27/07/14 09:44
9צפיות
שלום בנות!
ילדתי ביום שישי תינוקת מתוקה, בקיסרי, מהלילה התחברה וינקה לדעתי בסדר, יש לי גדולה בבית שפעם ב... מתחברת אז כנראה השד היה מוכן...
בצד שמאל שבדרך כלל דווקא קל יותר להניק ממנו כאילו התנוחה פחות טובה או התפיסה שלה פחות טובה וכבר אתמול שמתי לב וחשבתי שדמיינתי ועכשיו ראיתי שאני לא מדמיינת יש על הפטמה במרכז מין שלפוחית שקופה... כשהיא יונקת מהצד הזה מרגיש טיפה צריבה, לא בלתי נסבל.... לפעמים לקראת הסוף הוא מאבדת תפיסה ויונקת על ריק ועושה לי פס לבן לאורך הפטמה יודעת שזה לא טוב אז מנתקת ...
ממה נוצרת שלפוחית ואיך להיפטר ממנה ?
אני בבית חולים עדיין,...
תודה ושבוע טוב
פצעים בפטמה
27/07/14 22:24
4צפיות
שלום לך ומזל טוב!אני מציעה שתפני ליועצת הנקה של בית החולים בהקדם שתתרשם מהתפיסה של הקטנה, לעיתים לאחר ניתוח קיסרי ייתכן וצריך למצוא תנוחה שונה מלאחר לידה רגילה. במידה ומתחברת טוב רצוי שהיועצת הנקה תתרשם האם יש לקטנה לשון קשורה ותנחה אותך מה לעשות.בינתיים נסי לשפר את התנוחה ולהקפיד על חיבור אופטימלי.אם כבר יש פצע את יכולה להשתמש במשחה על בסיס לנולין טהור ולאוורר את הפיטמה, או להשתמש ברפידות טיפוליות שנקראות נרסיקר, ניתן להשיג בבתי מרקחת של קופות החולים, מומלץ ביותר! בינתיים סחטי מעט חלב ומרחי על הפיטמה.שיהיה בהצלחה!
עליית עמוד ההודעה החדש ב|תפוז|
27/07/14 11:58
גולשות וגולשים יקרים,
היום העלנו את עמוד הוספת הודעה החדש בכל הפורומים :-)

העמוד החדש כולל:
- עורך חדש בעמוד ההודעה שיאפשר הדגשת טקסט, לינקים, גדלי וצבעי פונט שונים.
- העלאת מספר תמונות  / סרטוני וידיאו / קבצים אחרים להודעה אחת.

בכל עניין (טכני או כללי) ניתן לפנות אלינו בשרשור המיועד בפורום משוב, במסר ל"הנהלת הפורומים" או למייל forums@tapuz.co.il.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

שאיבות בגיל 9 חודשים
25/07/14 20:59
11צפיות
שלום
הבן שלי ייכנס לגן בספטמבר הקרוב, בגיל 9 חודשים.
עד כה, פרט למוצקים, בהנקה מלאה וישירה (כמעט ללא בקבוקים).כיום אני עובדת 3 ימים, עד 14 ובעצתך שואבת כשאני בעבודה ע"מ לשמר ייצור חלב. כשאני נעדרת הוא אוכל מוצקים ואת החלב אני מקפיאה..  
הוא אוכל מוצקים מאוד טוב- יודע ללעוס היטב, אוכל כל מה שמציעים לו, גם טעמים חדשים, במגוון מרקמים (פרט למחיות- אוכל חתיכות קטנות של מלפפון, עגבניה ופירות,אוכל אורז בכפית, טונה, חתיכות עוף, קציצות עדשים, חתיכות לחם קטנות בטחינה..)
בגן הוא יהיה עד 17 לכל המאוחר, אבל סביר שבמרבית הימים פחות,לפחות פעמיים בשבוע אוציא אותו בסביבות 14-15 (תלוי בשינה שלו).
- האם יש צורך לשלוח לגן בקבוק או שהנקה מאחר הצהריים ועד הבוקר תספיק? יש לי גם סטוק חלב במקפיא מהתקופה הנוכחית, למקרה שיצטרך בהתחלה בגן..
- האם יהיה עלי לשאוב כדי לשמור ייצור חלב?
- ישנם ימים בהם אעבוד 8.5 שעות, אבל פעמיים בשבוע אעבוד רק 6 שעות (עד 14)- האם גם בימים הקצרים אצטרך לשאוב?

(אני פשוט צריכה להתארגן עם המערכת בעבודה, ואין לי מושג איך האכילה בגילאים הללו...)

תודה רבה!
שאיבות בגיל 9 חודשים
26/07/14 12:56
6צפיות
שלום לך,

נשמע שהולך מצויין, את מתנהלת נהדר.
בגיל הזה ארוחות המוצקים מחליפות ומורידות את כמות היניקות באופן טבעי.
אני מציעה שבשלב הראשון כשאת מכניסה אותו לגן תשאירי מנה שאובה שבמידה וירצה שיהיה לגננת לתת.
ע״מ לשמר את כמות החלב אכן כדאי להמשיך לשאוב כשאת בעבודה. בימים ארוכים פעמיים ובימים קצרים פעם אחת וכשאת מוציאה אותו מהגן את יכולה להניק אותו ישירות.
משרד הבריאות ממליץ על הנקה מלאה עד גיל חצי שנה ועד גיל שנה עם תוספות של מוצקים. וכל זמן שהתינוק יונק, גם בגילאים יותר מאוחרים הוא מקבל את החלב שלך שנותן לו חיסון טבעי ועוזר לו להתמודד עם כל מיני וירוסים ודברים שנדבקים בגן.

שיהיה המון בהצלחה!
הגברת ייצור חלב ושמירת חלב במקפיא
23/07/14 16:52
9צפיות
שלום ,
בני בן חודש וחצי, כבר מההתחלה נאבקתי להניק אותי, כאשר ראיתי שהוא לא שביע ובשד יש מעט חלב התחלתי לקחת חילבה ולשאוב כמה שאפשר בין הארוחות, ולשמור בצד למנה הבאה ולהוסיף לו אחרי שהוא יונק, בהמשך התחלתי לתת לו ישר מהבקבוק(חלב ששאבתי וצברתי) .
אני מתוסכלתי ועייפה מהשאיבות וצבירת החלב ממנה למנה, אני גם מעוניינת לשמור חלב במקרר במקרה שאחזור לעבודה או בכלל לצאת מהבית, אבל אין מאיפה :( מנסה לשאוב אחרי שיונק ובקושי מגיעה ל 10 מ״ל .בזמן שהוא אוכל 100 מ״ל .

התחלתי לשתות בירה שחורה ואני רואה שהיא הגבירה קצת את החלב אבל לא מעבר לצורך שלו אני גם שותה הרבה מים .

סליחה שאני כותבת הרבה, אבל אני מתוסכלת:
-איך אפשר לשמור חלב בצד? כאשר אחרי ההנקה יוצא בשאיבה מעט מאוד!
איך אדע שהוא אכן קיבל את המנה שלו ביניקה ולא בוכה בגלל גזים או בכלל בגלל שלא יוצא חלב במיוחד כאשר מתחיל לינוק ובוכה נותנת לו בקבוק מסיים את המנה .. בהמשך שואבה מה שיש בשד ויוצא מעט מאוד .
- האם אני פוגעתי בכמות החלב בגלל ששאבתי רוב הזמן ולא הנקתי ?
- אני מעוניינת לחזור להנקה מלאה ואולי רק לתת מנה מבקבוק לפני השינה .. האם זה כדאי ?

תודה מראש
ועוד שאלה
23/07/14 17:08
6צפיות
אם אני מניקה ומעבירה בין שני הצדדים , אחרי שהוא מסיים האם כדאי לשאוב משני משדיחם או רק מהשד שממנו התחיל לינוק ? או בכלל לא לשאוב ולשאוב רק פעם ביום ???
הדאגה שלי שאם אני שואבת אחרי שהוא יונק וכאשר המנה הבאה מגיעה האם יהיה מספיק חלב ????
הגברת ייצור חלב ושמירת חלב במקפיא
24/07/14 16:59
6צפיות
שלום לך,

השאיפה היא כמובן הנקה מלאה, במידה והתינוק כבר רגיל לתוספות אז צריך לחזור להנקה מלאה בזהירות לראות שאכן יש מספיק ייצור חלב.
הגברת ייצור חלב היא בד״כ בשילוב של שאיבות תכופות עם משאבה טובה וחזקה. אני מציעה שתתייעצי עם יועצת הנקה שתתרשם מכמות החלב ואיך אפשר לנסות להגביר את הכמות ושתדריך אותך כיצד לשאוב ומתי. אם לא עוזר חילבה אפשר להציע לקחת כדורי מוטיליום (עם מרשם רופא) וזה גם בהתייעצות עם יועצת הנקה.


שיהיה בהצלחה.
קולוסטרום בשבוע 15 להריון??
22/07/14 23:59
13צפיות
אני מניקה את בני בן השנתיים וקצת. בחודשים האחרונים תדירות ההנקה הולכת ופוחתת (נשארנו עם הנקה אחת לכמה ערבים).
כפי שניתן להבין מהכותרת אני גם בשבוע 15 של הריון.
הערב (הוא לא ינק) חשתי מעט מלאות, ולכן רציתי לסחוט טיפה. להפתעתי - החלב שיצא היה בצבע צהבהב וממש סמיך (בכלל לא דומה לחלב הרגיל). מתוך סקרנות - טעמתי ו... איכס.. מר. שוב, ממש לא דומה לחלב הרגיל.
אני תוהה האם ייתכן שזהו הקולוסטרום? או לחילופין, תוצאה של הירידה בהנקה?
אם אני אתן לו לינוק - האם לאחר כמה ״שלוקים״ יגיע חלב יותר דומה לרגיל? או ש״זה מה יש״ ואו שהוא יסתגל או שהוא יגמל?
יש לציין שהילד אוכל הכל, התזונה שלו מאוזנת, וההנקה כיום עונה בעיקר על צורך של פינוק, וממש לא משמשת לארוחה. יחד עם זאת זה פינוק גם בשבילי...
הנקה בצמד
23/07/14 15:11
15צפיות
שלום לך,

הקולוסטרום מיוצר כבר בהריון בסביבות שבוע 16. מה שאת מתארת הגיוני, טעם החלב וההרכב שלו משתנה בתקופת ההריון בשל הורמונים. אין מניעה להניק בזמן שאת בהריון, לעיתים התינוק שיונק מזהה את השינוי בטעם החלב ולבדו מפסיק. כל עוד הוא רוצה להמשיך לינוק אין בעיה להמשיך.
בהצלחה.
תודה
23/07/14 21:25
7צפיות
הערב הנקתי אותו (למרות שלדעתי לא יוצא כלום) שאלתי אותו אם יוצא משהו - הוא ענה שחלב. לשאלתי אם זה טעים לו - הוא ענה שכן...
אז אם טוב לו - מי אני שאחליט?
|תו| פורומים חדשים בתפוז |תו|
17/07/14 11:25
1צפיות
|קדימה| אנו שמחים לבשר על חידוש פתיחתו של פורום אוונסנס ואיימי לי|!|  בימים אלה איימי לי עובדת על מוזיקה חדשה.
בואו להתעדכן בכל מה שחדש אצל הלהקה הגוטית - רוקטיסטית>>

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...


|קדימה| לפני יומיים היא צייצה בטוויטר ציוץ שהצליח לעצבן רבים, אבל עדיין אנחנו אוהבים לשמוע את המוזיקה שלה בבית, בנסיעות באוטו ובמסיבות
היכנסו עכשיו לפורום ריאהנה |!|

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...


|קדימה| מכוכבת ילדים לילדה פרועה, אי אפשר להתעלם מהנוכחות שלה בשנה האחרונה בכל ערוץ אפשרי. ולכן פתחנו לכם את פורום מיילי סיירוס
בפורום תמצאו את כל החדשות והעדכונים החמים על מיילי ומי יודע אולי נצליח להביא אותה להופעה בארץ.

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה| אנחנו מזמינים אתכם להיכנס כבר עכשיו לפורום של הראפרית המובילה ניקי מינאז'. ניקי עובדת בימים אלה על אלבום חדש ומשתפת פעולה כמעט עם כל אמן אפשרי!
בואו להתעדכן בכל הלהיטים שלה עכשיו בפורום>>

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
  

|קדימה| היא התחילה את דרכה בסרט "קאמפ רוק" והיום היא אחת הכוכבות הגדולות בארה"ב. עם אלבום חדש והשתתפות בסדרה המצליחה "גלי" האם היא בדרך אלינו?
בואו לדבר על זה בפורום של זמרת הפופ והשחקנית דמי לובאטו.

היכנסו לפורום כבר עכשיו >>
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
|*|פורומים מקצועיים חדשים בתפוז!|*|
10/07/14 10:56
2צפיות
|גלובוס|חולמים על נכס בארה"ב?
פורום השקעות נדל"ן בארה"ב קם על מנת לספק לכם את כל המידע בנוגע לרכישת נכס מעבר לים.
בארה"ב תהליך רכישת נדל"ן הינו קל ופשוט בהשוואה לארץ - כך שעל מנת להצליח צריך רק לדעת לעשות זאת נכון ולבדוק את כל הנתונים לפני הרכישה.

מנהל הפורום, מומחה בתחומו, יספק לכם את כל המידע והתשובות לשאלות עכשיו בפורום השקעות נדל"ן בארה"ב.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|בית| בואו לחדש את הבית! בפורום החדש צביעה בהתזה.
פורום צביעה בהתזה פועל על מנת לספק לכם מענה לכל השאלות שעלו לכם בנוגע לאלמנטים שברצונכם לצבוע מחדש כגון אלומיניום, שערים, דלתות ועוד.
בפורום ניתן לקבל מידע, לשאול שאלות, לקבל תמיכה בזמן התהליך ולהפוך את הצביעה לחוויה מהנה. מנהל הפורום הינו מומחה בתחומו וישמח לסייע בכל.

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
בואו לשבוע ההנקה של מאמי ליס
09/07/14 12:34
17צפיות
מועדון מאמאי ליס מזמין אתכן להשתתף בהרצאות בנושא הנקה לרגל שבוע ההנקה הבינ"ל:
לפרטים נוספים: https://www.facebook.com/lis.ichilov/app_127494340...
ואלו מגוון פעילויות ב"מאמי ליס", לרגל שבוע ההנקה הבינלאומי:
3.8: הרצאה גמילה מהנקה

יום ראשון 3.8, ז' אב תשע"ד, בין השעות  9:00-11:00 תתקיים הרצאה בנושא גמילה מהנקה.
מרצה: קרן גיבר

איך גומלים את התינוק מהנקה? כיצד גומלים וגם משלבים מוצקים?
בתום ההרצאה יינתן זמן לשאלות ותשובות.

לא ניתן להגיע עם תינוקות להרצאה.  
4.8: מפגש חזרה לעבודה

יום שני 4.8, ח' אב תשע"ד, בין השעות 9:00-11:00 יתקיים במפגש חזרה לעבודה.
מרצות: הילה סטרול וטלי בירן

עבור אמא מניקה החזרה לעבודה מלווה בחששות רבים ומעלה דילמות לגבי המשך ההנקה. במפגש נדון בהערכות ליום החזרה לעבודה, בניהול ההנקה במסגרת סדר היום החדש, נצייד אותך בידע וכלים מעשיים לשימור ההנקה, נדבר על מה שצפוי לך ולתינוקך סביב השינוי ונענה לשאלות שמטרידות אותך באופן אישי.
4.8: מפגש אמהות וסבתות בנושא הנקה

יום שני 4.8, ח' אב תשע"ד, בין השעות 18:00-20:00 יתקיים מפגש אמהות וסבתות
מרצה: אסתר גרוניס

כל מה שרצית לשאול את אמא שלך על הנקה ולא העזת (או שלא היו לה תשובות) – הרצאה בנושא  הכנה להנקה לאמהות ולסבתות שבדרך, דור האמהות שלנו ילדו לתוך מציאות של חוסר ידע ותמיכה מקצועית וסביבתית. את ואמך מוזמנות למפגש בו היא תוכל ללמוד ולהבין מדוע לא הצליחה להניק ואיך תוכל לתמוך בך לאורך ההנקה של נכדיה.
7.8: מפגש תמיכה בהנקה

יום חמישי 7.8, י"א אב תשע"ד, 9:00-11:00 יתקיים מפגש תמיכה בהנקה.
מרצה: קמה קולטון

בשנה הראשונה התינוק משתנה מיום ליום ואיתו ההנקה. בשלבים השונים עולות שאלות ודילמות איתן את נאלצת להתמודד ולא תמיד יש עם מי להתייעץ. את לא לבד. במפגש  זה נדבר על כל מה שמעסיק אותך בנושא ההנקה בכל שלביה. תוכלי לקבל תשובות מקצועיות מצוות יועצות ההנקה של "מאמי ליס" ולהנות מנסיונן של אמהות אחרות החוות חוויות דומות.
מספר המקומות מוגבל ומותנה בהרשמה מראש.
ההשתתפות כרוכה בתשלום סמלי, הנחה לחברות מועדון "מאמיליס".
כתובות אינטרנט מצורפות:
מבצע "צוק איתן" ב|תפוז| אנשים
08/07/14 19:33
3צפיות
לאור ההסלמה בשעות האחרונות והיציאה למבצע "צוק איתן" החלטנו לפתוח למענכם את פורום מבצע "צוק איתן".
פורום זה יאפשר לכולנו לשפוך את הלב, להשאר מעודכנים בהתפתחויות האירועים.
אנא גלו אחריות ואנא אל תפרסמו מיקומים של נפילת טילים

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולהתעדכן בכל מה שקורה בשטח
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

בתקווה לימים שקטים יותר|@|
מתי נותנים מוצץ ? הציצי הוא גם מוצץ...
07/07/14 02:56
48צפיות
היי
הקטנה בת שבועיים
אני שמה לב שלפעמים אני יודעת שהיא לא רעבה למרות שהיא מסמנת עם האגרוף בפה
אני נותנת לה ואז אחרי שני שלוקים היא נרדמת
מוצץ בהנקה
08/07/14 11:44
41צפיות
שלום לך,

ההמלצה היא להניק לפי דרישה וכשאת מזהה סימני רעב ראשוניים, כמו להכניס אגרופים לפה. בהתחלה, עד גיל חודש בערך יש בלבול מתי היא באמת רעבה אבל זה נכון להציע לה ציצי כשנראה לך לפי הסימנים. בסביבות גיל חודש ההנקה מתבססת ואז אפשר לשים לב שהיניקות יותר ממושכות ויותר מרווחים בין ההנקות. אז גם אנחנו ממליצים להציע מוצץ.
לפני גיל חודש החשש בלהציע מוצץ הוא מפני שהוא יכול להזיק בביסוס הנקה נכון.

שיהיה בהצלחה!
אני נתתי מDAY ONE
10/07/14 12:47
25צפיות
נתתי עוד בביה"ח את מוצצי אוונט. קיבלתי עליהם המלצה כיוון שהפטמה שלהם סימטרית ויש פתחי אוורור.. מעבירה את ההמלצה שלי הלאה
המלצה על יועצת
05/07/14 17:45
24צפיות
הי לכן,

בעקבות השרשור הזה ניסיתי להתייעץ עם יועצת הנקה בקהילה אבל עדיין יש בעיה בתפיסה והיא מחמירה. אני צריכה המלצה מנסיונכן על יועצת הנקה טובה שתעזור לנו לפתור את הבעיה. מישהי שיש לה ניסיון עם תינוקות קטנים - הכוונה גם פיזית כי אני חושבת שזאת חלק מהבעיה, וסבלנות לשבת כמה זמן שצריך עד שנפתור את הבעיה.

עדיף מישהי שעובדת עם כללית אבל אם אין אז לא נורא כי החלק המקצועי יותר חשוב לי

תודה!
פטריה בפטמה
03/07/14 14:27
27צפיות
שלום, יש לי פטריה בשתי הפטמות והתחלתי למרוח דקטרין ולאוורר כמה שיותר, אבל לא מרגישה שיפור משמעותי, עדיין אדום ושורף.
תוך כמה זמן אמור לעזור? האם יש משחה אחרת מומלצת או טיפול אחר? התייעצתי עם רופאת ילדים ועם רופא משפחה - שניהם אמרו שהמשחה מספיקה והתינוק לא צריך טיפול - האמנם?
האם צריך היה להתייעץ בכלל עם רופא נשים? (כל אחד אומר לי משהו אחר - היועצת הנקה אמרה רופאת ילדים, שאמרה בתורה רופא משפחה, שאמר בתורו רופא נשים...)
תודה רבה!
פטריה בפטמה
03/07/14 17:23
18צפיות
שלום לך,

אחד הדברים המתסכלים בפטריה זה שהיא נורא מדבקת.
בד״כ אנחנו ממליצים על טיפול משולב גם לך (כמו שאת עושה עם דקטרין) וגם ללשון של התינוק עם ניסטטין.
חשוב להקפיד לבצע לכל המוצצים, נשכנים ופטמות (של בקבוק)  - כל דבר שנכנס לפה של התינוק סטריליזציה כראוי כדי להפחית הדבקה חוזרת.
אני מציעה שתפני שוב לרופאת ילדים.
שיהיה בהצלחה.  

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה