בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
הכבד הנמצא בבטן הימנית העליונה מתחת לקשת הצלעות, הינו אחד האיברים החשובים ביותר בגופנו. הכבד אחראי לפירוק אבות המזון שאנו אוכלים (שומנים, פחמימות וחלבונים) והפיכתם לאנרגיה ולנטרול וסילוק רעלים מגופנו. כמו כן הכבד מפרק תרופות למיניהן לחומר פעיל ולחומר שיש לסלקו מהגוף. מחלות הכבד מתחלקות למחלות ראשוניות ומשניות. הראשוניות העיקריות הינן: - מחלות זיהומיות בעיקר בשל וירוסי דלקת הכבד ( הפטיטיס) A-E - מחלות דלקתיות שלא בגלל זיהום - דלקת כבד אימונית, שחמת ביליארית ראשונית. - מחלות מטבוליות - סוכרת, יתר פעילות בלוטת התריס. - מחלות מולדות - המוכרונמטוזיס, מחלת וילסון. - מחלות גידוליות - הפטומה ( סרטן ראשוני בכבד) או סרטן מערכת המרה. - נזק מאלכוהול ומתרופות המחלות המשניות הן אלו בהן הכבד נפגע משנית למחלה אחרת ( כגון הופעת כבד שומני במחלת הסוכרת, הופעת נגעים בכבד משנית לממאירויות, הופעת זיהום בכבד כחלק ממחלה זיהומית כללית כגון שחפת). תהא אשר תהא סיבת מחלת הכבד, בדרך כלל מהלך המחלה דומה: תחילתה בדלקת חריפה היכולה או לחלוף או להתפתח לדלקת כרונית. עם השנים, הופכת הדלקת הכרונית לצלקת ומתפתחת מחלה הנקראת שחמת הכבד. עם הופעת השחמת עלולה להתפתח אי ספיקת כבד ומופיעים סבוכים קשים כגון דמם מדליות (ורידים מורחבים בושט) , הצטברות נוזל בבטן ( מיימת) והופעת תופעות הנובעות בהצטברות רעלים במח (אנצפלופציה). האופי המורכב והמסובך של מחלות הכבד מחייב מסגרת ייחודית של צוות מומחים ואמצעים יעודיים מתקדמים לאבחנה וטיפול ולשם כך קיימת יחידת הכבד. מדע הרפואה התפתח בשנים האחרונות בצעדי ענק. במקביל להתפתחות המדעית, ניכר שינוי בולט בהתייחסות הציבור ובגישתו לקבלת שירותי רפואה. בניגוד לעבר, חדלה הרפואה להיות נחלתם של הצוות הרפואי, והמטופל ומשפחתו מצפים לשמוע מן הצוות המטפל מידע אמין ועדכני על המחלה, דרכי הטיפול ותוצאותיו. המטופל שואב מידע מהעיתונות, מספרות מדע פופולארי, מאמצעי התקשורת האלקטרוניים וכמובן מהאינטרנט. אולם, מידע שטחי , רסיסי מידע ומידע לא אמין עלול במקרים רבים להזיק יותר מאשר להועיל. ואמנם, מנסיוני בטיפול בחולי כבד למדתי להכיר קשת בעיות המטרידה את החולה ומשפחתו: בקצה האחד של הקשת, ניצב החולה הסובל מבעיית כבד קלה, פשוטה וחולפת ובקצה השני ניצב החולה הכרוני למוד הסבל הממתין זמן ממושך לתורו להשתלת כבד. אלה גם אלה מלאי חרדות פחדים ותקוות. אני שמח לפתוח את הקהילה מתוך אמונה שהשיחה , המענה לשאלות וההפניה לספרות האמינה תתרום להורדת רמת החרדה ולשיפור באיכות החיים וביכולת ההתמודדות עם המחלה. 

יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר אמיר ויצברד, המכון למחלות דרכי העיכול והכבד, המרכז הרפואי תל-אביב

המידע והעצות בפורום הינם כלליים וחלקיים בלבד. הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל, ולא יינתן ייעוץ על-סמך תוצאות בדיקות שביצע המטופל. לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו, אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל. הפורום נועד רק לשאלות ותשובות. הודעות המלצה/הכפשה תימחקנה
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
הודעה חדשה

פיקוסלקס
21/05/14 16:41
19צפיות
כמה זמן מרגע תחילת ההשפעה הוא עובד עד שהוא מסיים עבודה? והאם באמת חייבים לקחת את שתי המנות?
פיקוסלקס
26/05/14 11:16
15צפיות
התכשיר עובד לאחר מספר שעות ויש להקפיד לקחת את 2 המנות לפני קולונוסקופיה להגביר את הסיכוי לניקיון מעי יסודי יותר=בדיקה איכותית יותר
כבד עם מרקם היפאקוטי
21/05/14 08:05
8צפיות
מה זה אומר.....
מרקם כבד
26/05/14 11:15
14צפיות
מדובר בתיאור של בדיקת אולטראסאונד. כאשר המפענח מתאר את ממצאי הבדיקה הוא מתאר את מרקם הכבד יחסית לנקודת יחס מוסכמת שהיא מרקם כבד רגיל. גלי העל קול בבדיקה מוחזרים מן הכבד והמחשב יוצר הדמייה של הכבד שצפיפותו ניתנת להשוואה לכבד רגיל. אם הכבד מודגם כבהיר יותר מכבד רגיל, התיאור הינו היפראקואי וזה עשוי להתאים למשל לכבד שומני, אם מרקם הכבד הינו כהה יותר ממרקם כבד רגיל, התיאור הינו היפואקואי כמו ציסטה שמכילה נוזל.
לא ברור לי מהשאלה מה בדיוק תיאר הבודק אבל מקווה שעזרתי להבין את המונחים. נא לפנות לרופא מטפל עם התשובה
|*|פורום קולנוע ישראלי נפתח ב|תפוז|
19/05/14 13:01
3צפיות
|רמקול|בשנים האחרונות הקולנוע הישראלי מראה פריחה של ממש, עם סרטים כמו "בופור", "ואלס עם באשיר", "עג'מי" ואחרים, נראה שאנחנו בדרך הנכונה לכבוד והצלחה בינלאומיים.
אך לא צריך לשכוח את הסרטים הנוסטלגיים, כמו "סאלח שבתי", "מבצע יונתן", סדרת "אסקימו לימון", "אלכס חולה אהבה", "מבצע סבתא" ועוד רבים וטובים.

לכן פתחנו בשבילכם את פורום קולנוע ישראלי וסרטי בורקס |!|

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו :-)
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לד"ר ויצברד
19/05/14 00:08
21צפיות

רציתי רק לבטא הערכה רבה לעזרה שאתה נותן לשואלים בפורום ולכך שהתשובות שלך תמיד מפורטות ומקלות במצבים של חוסר ודאות.
תודה רבה
25/05/14 13:44
11צפיות
שמח לעזור
המלצה לגסטרו-בתדירות תורים סבירה. אפילו פרטי
18/05/14 18:40
40צפיות
שלום רב,

מחפש המלצה לרופא גסטרו באזור גוש-דן עם תדירות סבירה תורים, אני במכבי היחיד שמצאתי זה רק עוד חודש. וזה די דחוף לי, אפילו רופא פרטי אם מישהו מכיר אשמח להמלצות. כאן או בפרטי.


תודה רבה.
ד"ר ארז סקפה ברמה"ש
21/05/14 19:25
23צפיות
רופא של מכבי, תורים ארוכים. תבדוק את האפשרות להגיע פרטי.
רופא מעולה, בחור חמוד
מעי רגיז רגישות ללקטוז ופרוקטוז
18/05/14 14:11
22צפיות
שלום,
אני בן 40, לפני כ-9 שנים אובחנתי כסובל מרפלוקס (בדיקת גסטרו תקינה). מאז במשך 3 שנים טופלתי ב-LOSEC פעמיים ביום. לאחר הטבה עברתי
לגסטרו 20 פעמיים ביום. היום אני לוקח גסטרו 20 פעם ביום (כמעט לא סובל מצרבת- רק מדי פעם).
במקביל כבר כ-10 שנים סובל מגזים, נפיחות בבטן,
קרקורים התקפות מדי כמה זמן בעיקר קשור למצב נפשי. הוגדרתי כסובל ממעי רגיז. לפני כ-3 חודשים שוב הופיעו גזים , קרקורים ונשלחתי לבצע
בדיקה נשיפה ללקטוז, פרוקטוז ו-SIBO.
תוצאה לקטוז - 24, פרוקטוז - 29. SIBO עדיין לא בצעתי. אני קצת מודאג - האם זה אוצר שאני צריך להמנע ממוצרי חלב, פירות וירקות?
האם זה יכול להיות משימוש ממושך ב-PPI (LOSEC)
ועקב חומציות נמוכה? האם יש טיפול לזה? אם גם ה-SIBO יהיה חיובי - האם זה אומר ריבוי חיידקים במעי הדק? מה הטיפול?
תודה מראש ,
מרק.
מעי רגיז
25/05/14 13:43
15צפיות
מרק שלום,
מעי רגיז הוא מצב כרוני המושפע מתזונה, תרופות ומצבי רוח.
בבדיקות נשיפה ערכים מעל 20 נחשבים חיוביים אולם לא בהכרח שהחסרת מזונות אלו יפתרו את התסמינים שכן אין התאמה מוחלטת בין תוצאת הבדיקה והתלונות  ויכול להיות מעי שיש לו בדיקה לא תקינה אך הפסקת מוצרי חלב או פירות לא תעזור בכלום. כדאי לבצע נסיונות של שינוי בתזונה בסיוע דיאטנית.
שגשוג יתר של חיידקי מעי הינו מצב לא נפוץ שרואים בעיקר לאחר ניתוחי מעי. בדיקת הנשיפה אינה בעלת רגישות רבה ולעיתים פשוט נותנים נסיון טיפולי. גם אם היא חיובית את מקבלים קורס אנטיביוטי ובכל מקרה ברוב חולי מעי רגיז אין קשר לריבוי חיידקי מעי אלא אולי לשינוי הרכב החיידקים ומכן ההגיון של טיפולי פרוביוטיקה. אין קשר לטיפול ממושך בלוסק.
מומלץ על מעקב דאטנית ורופא גסטרואנטרולוג
שינוי ביציאות
18/05/14 12:45
26צפיות
שלום רב,

בת 26 לפני כחודש טופלתי נגד הליקובקטר (הייתה לי ירידה במשקל, היו גם בחילות והקאות ושינוי ביציאות...) ובוצעו בדיקות דם+צילום חזה שיצאו תקינים.

לאחר שקיבלתי טיפול משולש, הרגשתי הקלה ובאמת עכשיו אני אוכלת יותר, מרגישה טוב יותר ואף הצלחתי לעלות קילו וקצת.

אך מה שלא השתנה במיוחד זה היציאות (הן היו בהתחלה בצבע חרדל ורכות..), לאחר הטיפול הן בהחלט שינו גוונם לגוון חום וקצת יותר קשות, אבל מדי פעם אני רואה בצואה דברים שנראים כמו גרעינים/גרעיני שומשום לבנים ושחורים.

אני לא אוכלת הרבה שומשום ולא אכלתי גרעינים לאחרונה (ובטח שלא בלעתי... הגרעינים שלמים!).

מה זה יכול להיות ? אני בחרדות!
שינויים ביציאות
25/05/14 13:26
18צפיות
מעיין שלום,
קודם כל אין צורך לפתח חרדה. יש סיבות שונות לשינוי ביציאות ורובן לא קשורות למחלות מסוכנות
לא תמיד יש קשר בין היציאות (שמקורן במעי) לחיידק HP (שנמצא בקיבה). לכן גם לאחר טיפול מוצלח בחיידק עשויים להמשיך שינויים ביציאות מה גם שלאחר טיפוול אנטיביוטי לחיידק יכולות להשתנות היציאות.
גרעינים של פירות/ירקות לא תמיד מתעכלים גם אם לועסים היטב
בכל מקרה, במצבים של שינוי ביציאות, מומלץ לפנות להערכת רופא גסטרואנטרלוג לצורך קביעת תוכנית בירור
גושים לבנים-צהובים בצואה
17/05/14 01:53
24צפיות
שלום, כבר כמה חודשים מופיעים לי גושים בצבע לבן-צהוב בצואה, בהתחלה היו רק כדורים קטנים אבל עכשיו יש גושים שלמים מהם. חשבתי שזה בגלל מה שאני אוכלת אבל אחרי הרבה שינויים בדיאטה הבנתי שזה לא נובע מזה.

חוץ מזה אני מרגישה בסדר ואין לי כאבי בטן, מישהו יודע מה זה יכול להיות?

תודה מראש על העזרה
הפרשה בצואה
25/05/14 13:09
20צפיות
לעיתים מרקם הצואה מכיל מזונות לא עוכלו בגוף (לדוגמא תירס) או עשירים בצבעי מאכל אך לעיתים מדובר בהפרשת ריר. אין הרבה מחלות זיהומיות שנמשכות חודשים אלא אם מדובר בזיהום של תולעים אולם הביטוי שלו אינו דומה לתיאורים שלך. צואה לבנה עשויה להיות קשורה למחלות כבד אך לא יהיה שם הפרשות צהובות.
למרות שכנראה הצבע נובע מתזונה שונה, כדאי לבצע בירור זיהומי של הצואה, ובדי'קות דם . במידה וישנה תוצאה חריגה אפשר להרחיב בירור כולל בדיקת קולונוסקופיה
גירודים ממקור לא מוסבר
16/05/14 15:19
33צפיות
מזה כ-3 חודשים אני סובלת מגירודים בכל הגוף שמקורם לא מוסבר, לפעמים הם מתחזקים יותר ולפעמים פחות. נשללה אפשרות לאלרגיה (ובכל זאת נלקחו תרופות שונות נוגדות אלרגיה ולא הביאו להקלה), רופא עור אמר שכנראה המקור פנימי כי אין שום סממן חיצוני על העור.

ממידע שקראתי ברשת גירודים יכולים להעיד על בעיות בכבד - כיצד ניתן לבדוק זאת? אציין כי סבלתי מגירודים דומים לפני כשנתיים, הם נעלמו לבד אחרי תקופה בת מספר חודשים, אבל לאחריהם הופיעו תופעות לוואי אחרות - חולשה, בחילות, כאבי בטן וקשיי עיכול, ובדיקות דם ושתן העידו על הימצאות דלקת. מעבר לכך לא זכיתי לכל טיפול והסימפטומים נחלשו ועברו אחרי יותר מחצי שנה.

אודה על המלצות מה לעשות, ולאיזה מומחה כדאי לפנות. תודה.
גרד נשנה ממקור לא ברור
16/05/14 17:49
38צפיות
גרד הינו תסנין נפוץ שעשוי לנבוע ממקורות רבים
לעניין הכבד, במחלות כבד כולסטטיות (בהם יש בעייה בייצור או פינוי מלחי המרה המשמשים לספיגת שומן) עשויים להיות תסמינים של גרד בשל הצטברות של מלחי מרה או כולסטרול בעור
לרוב תסמין זה יופיע במחלת כבד מתקדמת ויהיו תסמיני כבד נוספים
כמובן שבמסגרת בירור גרד כדאי לבצע בדיקות של תפקודי כבד כלליות וספציפיות במקרה של חשד מתאים. אם תמצא הפרעה כבדית, מומלץ לפנות לגסטרואנטרלוג מומחה כבד להמשך בירור וטיפול
תודה רבה ו-עוד כמה שאלות
16/05/14 18:23
19צפיות
איזה בדיקות נדרש לבצע? אלו בדיקות מיוחדות או שזה במסגרת בדיקות כלליות? אני רוצה לדעת מה לבקש מהרופא.

כתבת שזה תסמין שעשוי לנבוע ממקורות רבים - מה עוד זה יכול להיות? הדבר היחיד הנוסף שאמרו לי שזו יכולה להיות אלרגיה, ובמקרה הזה כבר הוכח שלא זו הסיבה.
המשך תשובה
25/05/14 13:01
11צפיות
מבצעים בדיקות של תפקודי כבד מלאים כולל מדידת מלחי מרה בדם, במידה ויש הפרעה באנזימי כבד יש בדיקות נוספות לבירור מחות כבד מטבוליות, אוטואימוניות, גגיפיות וכו'. את הבירור יש לבצע במעקב של גסטרואנטרלוג
מקורות נוספים יכולים להיות, מחלות כליה, מחלות עור, אלרגיות, זיהום, תגובה לגילוח, רגישות לעור שמש, תגובה לתרופות, שמפו, סבון, גיל בלות, בלוטת תריס, סכרת  וכו',
רופא המשפחה יוכל להתחיל בירור ולהסתייע ברופאים מתחומים שונים בהתאם לתוצאות
קולונוסקופיה
16/05/14 16:51
33צפיות

שלום רב,

שמעתי שקיים סיכון קטן לניקוב המעי במהלך בדיקת קולונוסקופיה ושנבדק שזז במהלך הבדיקה עלול להגביר את הסיכון.
אם הנבדק מטושטש, איך אפשר לוודא שהוא לא יזוז פתאום כתוצאה מאי נוחות, למשל? האם הטשטוש אינו מסכן את הנבדק מכיוון שהוא יהיה פחות בשליטה?
שאלה נוספת- אם הפציינט סובל מדיכוי נשימה או מהפרעות בקצב הלב כתוצאה מהטשטוש, ואינו מסוגל להעיר על כך, האם יש בכך סכנה?

תודה מראש ושבת שלום.
סיכונים בבדיקת קולונוסקופיה
16/05/14 18:00
40צפיות
MAYRAV שלום,
בדיקת קולונוסקופיה הינה בדיקה נפוצה המשמת להערכת המעי הגס. בבדיקה מחדירים צינור פלסטיק גמיש (לא נוקשה או חד) לפי הטבעת ומבוצעת סקירה של כלל אורך המעי הגס תוך ניפוחו באוויר
לאור שהבדיקה אינה נעימה היא מבוצעת בטשטוש. מתן טשטוש הוא תהליך מבוקר שניתן בהתאם למצבו הרפואי שכן טשטוש גורם לירידה במצב הכרה למצב דמוי שינה ועשוי במינונים מוגברים ובאופן לא שכיח להוריד לחץ דם ולדכא נשימה. מדובר בסיבוך לא נפוץ במינונים המקובלים מה גם שלרוב מתחילים במינון נמוך ומעלים בהדרגה במהלך בדיקה בהתאם לצורך תוך ניטור נשימתי והעשרת חמצן על פי צורך. במקרים בהם יש חשש לדיכוי נשימה בשל מחלות רקע (לדוגמא מחלות ריאות או לב ), יש לדווח על כך לרופא וניתן לבצע את הבדיקה בהרדמה בנוכחות מרדים. אין קשר בין הסיכון בטשטוש לתנועה של המטופל מה גם שככל שהטשטוש עמוק יותר פחות שסביר שמטופל ישנוני יזוז.
בבדיקה קולונוסקופיה ישנו סיכון נדיר להתנקבות המעי. הסטטיסטיקה הינה לאירוע כזה בערך פעם ב-1000 בדיקות כאשר לרוב מתרחשות בבדיקת טיפוליות (כמו כריתת פוליפים מורכבים עם צריבת דופן המעי) ולא בבדיקות אבחנתיות שהינן נפוצות יותר. הטשטוש לא מגביר את הסיכון להתנקבות.
בסך הכל, הבדיקה בטוחה ומבוצעת תחת ניטור רציף עם אחוז סיבוכים משמעותיים מזערי
כבד מוגדל 20 ס"מ בחולת בכצ'ט וAPLA
16/05/14 05:48
12צפיות
שלום
בת 58. חולת בכצ'ט וAPLA
ארועים טרומבוטיים רבים בעבר. מקבלת קומדין
מזה 10 ימים סובלת מכאבים מתחת לצלעות ימין.
נעשהאולטרא סאונד בטן
כבד מוגדל עד 20 ס"מ. מרקם היפראקוגני דיפוזי במידה ניכרת
ייתכן על רקע הסננה שומנית. אין לראות ממצא מוקדי.
שאר הבדיקה תקינה.
מה אומרת התוצאה? האם מסוכן? האם יש טיפול?
קשור למחלות רקע שלי? קשור לקומדין?
האם יש צורך להגיע לרופא מחר או אפשר לחכות ליום ראשון?
תודה רבה
כבד מוגדל
16/05/14 17:44
23צפיות
מהנתונים שכתבת נראה כי מדובר בכבד שומני שהינו ממצא נפוץ ביותר ולרוב גם כרוני ומתמשך. לכך אין טיפול תרופתי אולם פעילות גופנית וירידה במשקל לאנשים שמנים עשויה לעזור כמו גם איזון מחלות רקע כגון סכרת, כולסטרול ולחץ דם מוגבר
אין קשר לטפול בקומדין ולרוב אין כבד מוגדל או שומני במחלת בכצ'ט אלא אם מדובר בקריש דם בוריד כבד משני לתסמונת APLA אולם סבירות נמוכה ביותר לאירוע כזה תחת קומדין
אין מדובר במקרה חירום ולכן לדעתי ניתן להמתין ליעוץ רופא בהמשך השבוע
היפודנסים בקוטר 3ס"מ באונה השמאלית של הכבד
14/05/14 19:01
14צפיות
שלום אני בת 34 ועברתי בדיקת CT בבדיקה נמצא 2 היפודנסים בקוטר של 3 ס"מ באונה השמאלית של הכבד. אשמח להבין מה זה אומר ? מה הסיכון ? ומה עליי לעשות?
חשוב לציין שיש לי היסטוריה משפחתית של סרטן מעי הגס. אשמח לתשובה בהקדם , תודה מראש
ממצאים בכבד
16/05/14 17:33
16צפיות
ממצאים היפודנסיים בכבד עשויים להיות ציסטות פשוטות, תהליכים שפירים כדוגמאת המאנגיומה (כלי דם), אדנומה (תאי כבד רגילים שגדלו בשל השפעות הורמוניות) או FNH (שינויים בזרימת דם כבדית)
כלל ממצאים אלו הם שפירים, לרוב ללא תסמינים ומצריכים מעקב בלבד ולעיתים המנעות ממתן אסטרוגנים כגון גלולות נגד הריון.
למרות ההיסטוריה המשפחתית, הסבירות שיש לך ממאירות של מעי גס שכבר שלחה גרורות לכבד הינה נמוכה. מה גם שבדיקת CT סוקרת גם את המעי והיתה אמורה להדגים ממצא לא תקין גם באיבר זה (אם קיים)
בכל מראה ישנם מאפייני CT שמרמזים על טיב הממצא ולעיתים מבצעים בדיקות נוספות כגון MRI או מיפוי כדוריות אדומות להשלמת בירור.
את בקבוצת סיכון לממאירות מעי גס ומומלץ על תוכנית מעקב לגילוי מוקדם כאשר מומלץ לפנות לרופא גסטרואנטרלוג להשלמת הבירור הכבדי וקביעת תוכנית מעקב מסודרת
ג'יארדיה
13/05/14 15:27
17צפיות
שלום,

לפני חצי שנה במהלך טיול בחו"ל חטפתי שלשול חמור שנמשך יומיים (לפני זה לא סבלתי מבעיות בבטן). מאז יש לי במשך חצי שנה כאבי בטן, גזים ובחילות (בלי שלשולים/הקאות). שמתי לב שכשיש כאבי בטן אין בחילות וההיפך.
לפני חודש וחצי לאחר בדיקות רבות נמצא בבדיקת צואה בודדת שיש לי ג'יארדיה למבליה. לקחתי טיפול אנטיביוטי שנראה שלא עזר מכיוון שאני ממשיך לסבול באופן עקבי מאותן תופעות שמסבות לי סבל רב. לאחר סיום הטיפול עשיתי עוד 3 בדיקות צואה והטפיל לא נמצא יותר, ולכן הרופאה (וגם רופא גסטרו) טוענים שכרגע אין טעם לקחת אנטביוטיקה נוספת.
העניין הוא שאני מאמין שהטפיל כנראה לא עבר, ממילא מאד קשה לאתר אותו.. ובנתיים אני ממשיך לסבול מאד ולא נראה שיש איזה פתרון. כל תרופה שנועדה לטפל בסימפטומים כמו קל בטן או דברים אחרים ממש לא עזרו.

יש אולי פתרון אחר מה ניתן לעשות? אני כבר ממש אובד עצות.
תודה.
גיארדיה
16/05/14 17:23
16צפיות
זיהום בגיארדיה עשוי לגרום לתסמינים שתיארך. את הטיפול קשה להדגים בבדיקו צואה רגילות לאור שאינו מופרש באופן קבוע בצואה אלא באופן מחזורי, לכן מבצעים לפחות 3 בדיקות צואה בימים שונים אולם גם בשיטה זו אפשר לפספס את נוכחות הטיפול. הבדיקה הרגישה ביותר הינה בדיקה גנטית מסוג PCR למציאת הDNA של הטפיל בצואה. אם יש חשש שלא הוכחד הטיפול בטיפול האנטיביוטי ניתן לבקש בדיקות מתקדמות מעין אלו. יש לציין כי יעילות הטיפול האנטיביוטי גבוהה. כמו כן מומלץ לבדוק רמות נוגדים מסוג IgA שאם הם נמוכים, עשוי להיות קשה להפטר מהגיארדיה
בנוסף לא בטוח שהתסמינים נובעים מהטפיל. העובדה שהן ממשיכים לאחר טיפול אנטיביוטי עשוי להחשיד שהן נובעים משינויים בתנועתיות המעי שעשויים להופיע בעד 10% מהאנשים לאחר זיהום מעיים (לרוב בחו"ל) בשל שינוי בהרכב חיידקים החיים במעי. למצב זה טיפול שונים ולא עוד קורס אנטיביוטי.
מומלץ לפנות לרופא הגסטרו לבירור אפשרות זו של post infecitous IBS
פיברוזיס כבד ואלכוהול
11/05/14 22:41
16צפיות
שלום,

אני כרגע כ 6 חודשים לאחר טיפול מוצלח נגד הפטיטיס C שנמשך במשך שנה.
לפני הטיפול, כלומר לפני כשנה וחצי ביצעתי בדיקת Fibro Scan, שהחזירה תוצאה של F3.

השאלה היא, כמה אלכוהול, אם בכלל אני יכול לצרוך על מנת לא לפגוע בתהליך ההשתקמות של הכבד וכמובן למנוע הידרדרות שלו?
ראוי לציין שלא עכשיו ומעולם לא היו לי שום תסמינים, גם לא פגיעה בתפקודי כבד, אני בן 28, למעט עניין הכבד, בריא לחלוטין.

תודה רבה.
אלכוהול במחלות כבד
16/05/14 17:13
11צפיות
דימדים שלום,
6 חודשים לאחר טיפול בצהבת C ללא עדות לנגיף מעידה על טיפול מוצלח.
מראש לא היה כבד שחמתי אלא רק צלקתי מתקדם (פיברוזיס דרגה 3 מתוך 4) ולכן אני מניח שתפקוד הכבד תקין
אלכוהול מחמיר את הצטלקות בכבד במקרים של צבהת C וגם ללא מחלה זו עשוי לבדו לגרום לדלקת כבד עם פיברוזיס בצריכה גבוהה של מספר משקאות כל יום
ההגבלה לחולי כבד מתקדמים לאלכוהול הינה לשני משקאות לשבוע אך כמובן זהו נתון כללי וקשה לנבא אם במקרה ספציפי האלכוהול יחמיר את המצב הכבדי
אני מציע לך להתייעץ על רופא כבד המטפל שלך על המקרה האישי שלך מבחינת אפשרות חשיפה לאלכוהול
º
תודה רבה, ענית על שאלתי.
16/05/14 17:26
6צפיות
כאבים בגב
11/05/14 14:26
19צפיות
אכלתי אורז ממש חם והרגשתי שנשרפתי בושט, לאחר מכן כל פעם שבלעתי או שתיתי מהר היה לי כאב בגב העליון שקצת ירד אחרי יום יומיים, עמו כן יש לים לפעמים שריפה בבסיס הגרון כשאני נושם האם יש קשר בין האורז להרגשות האלה? תודה
תחושת שריפה
16/05/14 17:06
20צפיות
אורז בפני עצמו לא יגרום לכאבים או תחושת שריפה אך מזון חם מאד עשוי לגרום לתחושת שריפה ואפילו כוויות מקומיות בושט שלרוב מחלימות ללא טיפול ספציפי
לאור שהתלונות ממשיכות, מומלץ לפנות להערכת רופא א.א.ג (בשל שריפה בבסס הגרון) וגסטרואנטרולוג כולל ביצוע בדיקת גסטרוסוקפיה להערכת נוכחות של דלקת בושט
יש לציין כי תחושת שריפה בושט הינה גם ביטוי של מצב נפוץ בשם רפקלוס (GERD) אשר בשבילו קיים טיפול תרופתי

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה