בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
הכבד הנמצא בבטן הימנית העליונה מתחת לקשת הצלעות, הינו אחד האיברים החשובים ביותר בגופנו. הכבד אחראי לפירוק אבות המזון שאנו אוכלים (שומנים, פחמימות וחלבונים) והפיכתם לאנרגיה ולנטרול וסילוק רעלים מגופנו. כמו כן הכבד מפרק תרופות למיניהן לחומר פעיל ולחומר שיש לסלקו מהגוף. מחלות הכבד מתחלקות למחלות ראשוניות ומשניות. הראשוניות העיקריות הינן: - מחלות זיהומיות בעיקר בשל וירוסי דלקת הכבד ( הפטיטיס) A-E - מחלות דלקתיות שלא בגלל זיהום - דלקת כבד אימונית, שחמת ביליארית ראשונית. - מחלות מטבוליות - סוכרת, יתר פעילות בלוטת התריס. - מחלות מולדות - המוכרונמטוזיס, מחלת וילסון. - מחלות גידוליות - הפטומה ( סרטן ראשוני בכבד) או סרטן מערכת המרה. - נזק מאלכוהול ומתרופות המחלות המשניות הן אלו בהן הכבד נפגע משנית למחלה אחרת ( כגון הופעת כבד שומני במחלת הסוכרת, הופעת נגעים בכבד משנית לממאירויות, הופעת זיהום בכבד כחלק ממחלה זיהומית כללית כגון שחפת). תהא אשר תהא סיבת מחלת הכבד, בדרך כלל מהלך המחלה דומה: תחילתה בדלקת חריפה היכולה או לחלוף או להתפתח לדלקת כרונית. עם השנים, הופכת הדלקת הכרונית לצלקת ומתפתחת מחלה הנקראת שחמת הכבד. עם הופעת השחמת עלולה להתפתח אי ספיקת כבד ומופיעים סבוכים קשים כגון דמם מדליות (ורידים מורחבים בושט) , הצטברות נוזל בבטן ( מיימת) והופעת תופעות הנובעות בהצטברות רעלים במח (אנצפלופציה). האופי המורכב והמסובך של מחלות הכבד מחייב מסגרת ייחודית של צוות מומחים ואמצעים יעודיים מתקדמים לאבחנה וטיפול ולשם כך קיימת יחידת הכבד. מדע הרפואה התפתח בשנים האחרונות בצעדי ענק. במקביל להתפתחות המדעית, ניכר שינוי בולט בהתייחסות הציבור ובגישתו לקבלת שירותי רפואה. בניגוד לעבר, חדלה הרפואה להיות נחלתם של הצוות הרפואי, והמטופל ומשפחתו מצפים לשמוע מן הצוות המטפל מידע אמין ועדכני על המחלה, דרכי הטיפול ותוצאותיו. המטופל שואב מידע מהעיתונות, מספרות מדע פופולארי, מאמצעי התקשורת האלקטרוניים וכמובן מהאינטרנט. אולם, מידע שטחי , רסיסי מידע ומידע לא אמין עלול במקרים רבים להזיק יותר מאשר להועיל. ואמנם, מנסיוני בטיפול בחולי כבד למדתי להכיר קשת בעיות המטרידה את החולה ומשפחתו: בקצה האחד של הקשת, ניצב החולה הסובל מבעיית כבד קלה, פשוטה וחולפת ובקצה השני ניצב החולה הכרוני למוד הסבל הממתין זמן ממושך לתורו להשתלת כבד. אלה גם אלה מלאי חרדות פחדים ותקוות. אני שמח לפתוח את הקהילה מתוך אמונה שהשיחה , המענה לשאלות וההפניה לספרות האמינה תתרום להורדת רמת החרדה ולשיפור באיכות החיים וביכולת ההתמודדות עם המחלה.



 

יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר אמיר ויצברד, המכון למחלות דרכי העיכול והכבד, המרכז הרפואי תל-אביב

המידע והעצות בפורום הינם כלליים וחלקיים בלבד. הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל, ולא יינתן ייעוץ על-סמך תוצאות בדיקות שביצע המטופל. לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו, אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל. הפורום נועד רק לשאלות ותשובות. הודעות המלצה/הכפשה תימחקנה
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
הודעה חדשה

הליקובקטר קלרידקס - - - > יובש בפה
04/07/14 04:03
19צפיות
טופלתי כנגד הליקובקטר לפני חצי שנה, אחת התרופות היתה קלרידקס.
מאז ועד היום סובל מיובש בפה זה לא משתפר עם הזמן ולא חוויתי תופעה כזו בעבר.
אני חושד בקלרידקס אבל אולי זו תרופה אחרת הכלולה בטיפול המשולש.

אשמח לקבל מידע על הנושא /מי מטפל בבעיה.

תודה רום

יובש בפה
05/07/14 11:18
20צפיות
קלרידקס (או קארין) היא תכשיר אנטיביוטי ממשפחת המקרולידים (בשמו הגנרי-קלריטרומיצין) המשמש כאחת התרופות מהטיפול המשולש להכחדת הליקובקטר פילורי.
לתרופה תופעות לוואי אפשריות במערכת העיכול כאשר בצורה נדירה יכולה לגרום ליובש בפה. באופן עקרוני תופעות הלוואי נעלמות לאחר גמר טיפול ולא נותרות באופן קבוע וזאת לאור שרירית הפה מתחדשת כל הזמן
נוכח שהתסמינים נמשכים מעל חצי שנה, יש לחשוד במקור אחד ליובש בפה. הסיבות לכך יכולות להיות בעיות בייצור הרוק, בעיות אוטואימוניות בעיקר אם יש גם יובש בעיניים, חשיפה לתרופות אחרות לדוגמא מסוג אנטי-כולינרגי וכו'.
אני ממליץ לפנות להערכת רופא פה ולסת ורופא א.א.ג בשלב ראשוני
אוהבים לקנות אופנה ברשת|?|
30/06/14 11:29
3צפיות
|תיק|טרנד השופניג אונליין הפך בשנים האחרונות לתופעה מטורפת ברחבי העולם, במיוחד בארה"ב ובאירופה. מאות אלפי נשים מעדיפות לעשות את הקניות שלהן ברשת, כבר לא צריך לצאת מהבית לבזבז דלק, לחפש חנייה ולהסתובב שעות בין החנויות השונות ולהתעייף.  
אפשר לקנות ברשת מהבית, לשבת בסבבה בפיג'מה ולגלוש בין האתרים השונים.

|קדימה|אז אם מתים לקנות ברשת אבל מפחדים? או רוצים לקנות מותג שלא נמכר בארץ ולא בטוחים אם האתר אמין? יש לנו את הפורום המתאים בשבילכם!
היכנסו לפורום קניית אופנה ברשת ותוכלו להתלבש הכי יפה שיש הכי זול שיש!

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
ארדיקציה
29/06/14 14:04
7צפיות
בבדיקה שקיימתי התגלה ה.פילורי חיובי ואני מקבל טיפול ארדיקציה.
אבקש לדעת בנוסף לטיפול התרופתי כיצד לנהןד בתזונה שלי היום יום(הכוונה איזה אוכל יש להימנע ממנו)
טיפול ארדיקציה
29/06/14 14:56
7צפיות
במהלך טיפול ארדיקציה אין המלצות תזונה מיוחדות
כן חשוב להקפיד לקחת את התרופות לפי ההוראות ולמשך כל זמן הטיפול שהומלץ
טיפול בפרוביוטיקה כן עשוי להקל על סבילות הטיפול למעי שסובל במהלכו מכאבי בטן, יציאות מוגברות, נפיחות וגזים
דלקת במעי
27/06/14 14:21
40צפיות
אני:  שלום רב

משהו יוכל לתת לי יותר מידע לגבי החיידק clostridium difficile?

כמו- האם ההחלמה ממנו לאחר טיפול רפואי היא מושלמת?

מה הסכנות של החיידק הזה.

איך חיים איתו?

מה הסכנות של החיידק?

האם אני מדבקת באיזה תקופה?

מהם תדירות הבדיקות ?

מה מותר ומה אסור?

הרופאים לא מנדבים הרבה מידע לצערי.

מה נכון לאכול בתקופה שהחיידק פעיל?

וקיבלתי אותו לאחר אישפוז משני ניתוחים...



אשמח לתגובות
זיהום בקלוסטרידיום
29/06/14 14:54
22צפיות
החיידק clostridium difficle הוא חיידק שמופיע בעיקר לאחר טיפולים אנטיביוטיים. האנטיביוטיקה הורגת את כלל חיידי המעי הטובים והוא גדל במקומם ויוצר זיהום שמאובחן בבדיקות צואה
ברוב המקרים הזיהום מתבטא בשלשול מיימי כאשר במיעוט במקרים יש דלקת חריפה עם חום,  כאבי בטן, שלשול דמי ובצורה נדירה מאד אף התנקבות של מעי
בעת זיהום ישנה אפשרות הדבקה עד שמסתיים השלשול ולכן נהוג לבודד את שירותי החולה משימוש על ידי אחרים
בעת זיהום מומלץ להמעיט באכילת מוצרי חלב ופירות וירקות. אין איסור אכילה אחרת
הטיפול בחיידק הינו על בסיס אנטיביוטיקות שהוא רגיש אליהן ועם אחוזי הצלחה טובים מאד. למרות זאת ישנם מחלימים אשר ישארו נשאים (בעיקר בחולים המתאשפזים פעמים רבות בבתי חולים)
נשאים לרוב אינם חולים בזיהום עצמו אך עשויים להדביק אחרים. רוב האנשים שיחלימו לא נושאים את החיידק בקרבם ואין להם תסמינים כלל
משך הטיפול הוא 10-14 יום ובמידה וחלפו התסמינים, אין צורך בביצוע בדירה חוזרת לאחר גמר הטיפול לנוכחות החיידק
במקרים של זיהום חוזר (עד 20% ממי שחלה בפעם הראשונה) החיידק יגיב שוב לטיפול אנטיביוטי אך חולים מסויימים עשויים לחזור לללקות בזיהום עוד פעמים מספר. למטופלים אלו מציעים טיפולים מיוחדים להקטנת שכיחות חזרה נוספת על ידי טיפול אנטיביוטי ממושך או אנטיביוטיות מסוגים מיוחדים שנמאו מתאימות לטיפול בחיידק. בחו"ל ישנם טיפולים בנודגנים נגד החיידק ולאחרונה הוחל בטיפולי של הכנסת חיידקים טובים להחליף את חיידק הקלוסטרידיום.
חשד למשהו בכבד
26/06/14 22:37
43צפיות
שלום,
אולטראסאונד בטן העלה חשד להמנגיומה בגודל 9.1* 6.6*7.9 ס"מ, ורוצים לשלול אדנומה, כיוון שאני לקראת טיפולי פוריות. לפני מספר שנים נעשה אולטראסאונד בטן, כהכנה לניתוח אחר, ולא נעשה דבר מאז. הממצאים היו דומים לבדיקה החדשה.
לאחרונה התגלה לי גוש גדול יחסית, בשד, ולאחר ביופסיות וצילומים, הרופאים סבורים שזה פיברוזיס ואין צורך להוציאו.
יש לי סכרת מסוג 1 שנים רבות, וראיתי באינטרנט קשר בין אינסולין לאדנומה. האמנם?
הופנתי לביצוע CT טריפאזי. כדי להפיג את המתח, אשמח לדעת כיצד מתקיים CT טריפאזי ומהי הפרוצדורה ואיך מרגישים אחריה.
במידה וזה אדנומה, האם אפשר לחיות עם זה? האם אפשר לכרות את האדנומה? האם אפשר להיות בהריון אחרי כריתה? האם יש קשר בין הגוש בשד לגוש בכבד?
לחוצה מאד! מקווה למצוא כמה תשובות.
תודה
ממצא כבדי
29/06/14 13:03
29צפיות
המאנגיומה כבדית היא ממצא לא נדיר שניתן למצוא בעד 7% מהאוכלוסיה (בעיקר בנשים) והינו תהליך שפיר של ריבוי כלי דם. יתכן ומדובר בנגע מולד שגדל עם השנים לאור שהוא עשוי להיות רגיש לאסטגן ואף לגדול בהריון. ברוב המקרים זהו ממצא אקראי ללא משמעות וללא תסמינים ולא לא מחייב טיפול אך המאנגיומות גדולות (מעל 4 ס"מ) עשויות לגרום לתסמינים כמו כאב בטן, שובע מוקדם ובחילות. באופן נדיר הממצא עשוי גם לדמם. גם ההמאנגיומה הינה תסמינית ניתן לשקול ניתוח להסרתה. נהוג לעקוב אחרי המאנגיומה מבחינת הדמייה כמו אולטרא-סאונד ואם לא לא גדלה היא לא מחייבת עוד מעקב.
לעומת זאת אדנומה היא תהליך גידולי שפיר (לא סרטני) של הכבד. אדנומה רגישה מאד להורמונים כמו אסטרוגן ולכן חשוב לאבחן אותה לפני טיפול פריון כי כאשר נמצאת אדנומה בכבד אסור לתת הורמונים עד ביצוע ניתוח כריתה שמומלץ לכל אדנומה מחשש שתגדל ותקרע עם דמם פנימי. אלא אם נסוגה לאחר הפסקת טיפול הורמונלי. יש קשר בין אדנומה לסכרת (אך בעיקר סוג 2 כדוגמאת MODY 3) אך גם למשקל יתר (שעשוי להיות בסכרת סוג אחד בשל טיפול אינסולין ממושכים), אלכוהול או כאמור טיפול בהורמונים.
לכן אם מדובר באדנומה ההמלצה היא כריתה לפני כניסה להריון.
אני לא בטוח שיש קשר ברור בין הממצא הכבדי לשד, יתכן כי מדובר במקריות
CT תלת פאזי הוא בדיקת סיטי עם חומר ניגוד שבודקת 3 שלבים, טרום הזרקת חומר ניגוד (כמו סיטי רגיל), בשלב המיידי לאחר ההזרקה (שלב עורקי) ושלב מאוחד (שלב ורידי) כדי להדגים איך הממצא הכבדי מקבל זרימת דם. מרגישים כמו סיטי רגיל (זאת אומרת בעקרון אין תחושה מיוחדת) אלא אם מופיעה אלרגיה לחומר הניגוד שהיא לא צפוייה אלא אם יש רקע של אלרגיה לחומר ניגוד בעבד.
מקווה שעזרתי
º
תודה רבה על התשובה המקיפה!
29/06/14 13:18
7צפיות
º
בבקשה
29/06/14 14:56
6צפיות
דרושה כתבת שטח לארמניה!
24/06/14 13:58
5צפיות
Magma Challenge הוא מסע שטח המיועד לנשים שרוצות להתמודד עם אתגרים ומאמינות שהן יכולות.


המסע הקרוב יצא אל הנופים הנפלאים של ארמניה בין התאריכים 19-26/8/2014.


ספרי לנו בפורום שיחת נשים למה את צריכה להיות שם ואולי נשלח אותך למסע שטח נשי על חשבוננו.

הזוכה תצא בחינם למסע מאגמה צ'אלנג 2014 לארמניה ותכתוב בלוג על חוויותיה מהמסע!


|*| המסע הבא צפוי להתרחש בקוסטה ריקה. גולשות תפוז אשר ירשמו אליו יקבלו הטבה מיוחדת.
כדי להירשם למסע בקוסטה ריקה הקליקי כאן.
ערב בריאות בנושא גידולי לבלב
18/06/14 13:44
9צפיות
בואו לערב בריאות המוקדש לגידולי לבלב שיערך ביום שלישי ה- 01/07/14, ג' תמוז תשע"ד בשעה 20:00, במרכז הרפואי ת"א (איכילוב) באולם ההרצאות (אודיטוריום),
בניין סוראסקי, קומה 2- , אגף ד'.

בתוכנית:
דברי פתיחה– פרופ' רישארד נקש, מנהל היחידה להשתלות, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
על גידולים בלבלב וגידולים נוירואנדוקריניים בפרט - ד"ר אתי אושר-אפינגנדין, מרכזת תחום הגידולים הנוירואנדוקריניים, המכון לאנדוקרינולוגיה, המרכז הרפואי ת"א.
כיצד מאבחנים גידולים בלבלב?- ד"ר ארוין סנטו, מנהל המכון למחלות דרכי העיכול והכבד, המרכז הרפואי ת"א.
ניתוחי לבלב – מניתוחים דרך חור המנעול ועד לניתוח "פתוח" – ד"ר עידו נחמני, מנהל מחלקה כירורגית ב', החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הטיפול האונקולוגי בגידולי לבלב – מה חדש? - ד"ר רוית גבע, מנהלת המרכז לגידולי מערכת העיכול, המערך האונקולוגי, המרכז הרפואי ת"א.

לפרטים והרשמה: http://www.tasmc.org.il/Be-Well/Events/Pages/Pancr...
תפקודי כבד
20/06/14 07:01
25צפיות
שלום, בעלי קיבל תוצאות של בדיקות כבד: AST 48 ובדיקה חוזרת לאחר יום של שירדה ל42. ובבדיקת ALT 93שירד יום אחרי ל88. הוא ביצע את הבדיקות בעקבות הפניה של רופא עור עקב פריחה פטרייתית בעור. התוצאות כנראה השתנו בעקבות כדור שהוא לוקח בשם ARIUS. על מה זה יכול להצביע? האם ייתכן שזה משהו שיכול לעבור או שזה כבר נזק בלתי הפיך? תודה
הפרעה בתפקודי כבד
29/06/14 12:40
12צפיות
ערבה שלום,
יש מגוון סיבות להפרעה באנזימי כבד, החל במחלות זיהומיות כגון צהבת נגיפית, מחלות אוטואימוניות, חשיפה לתרופות או אלכוהול, מחלות מטבוליות או כבד שומני. רוב המקרים נובעים מחשיפה לתרופות (תרופות נגד פטרת ידועות בתופעות לוואי אלו) או כבד שומני.
אין הבדל משמעותי בתוצאות בין הבדיקות שכתבת כי כל בדיקה עשויה להשנות עד 10% אפילו מאותו אדם באותו יום. אין לדעתי קשר בין טיפול אנטיאלרגי באריוס ל"שיפור" בבדיקות הדם.
יש לבצע בירור להפרעה בתפקודי כבד אצל רופא גסטרו. לאחר זיהוי הסיבה מתחילים טיפול מתאים כאשר ברוב המקרים המצב הפיך (בעיקר בתגובה לתרופות), אגב הערכים שציינת אינם מאד מוגברים ומדובר למעשה בהפרעה קלה באנזימי כבד
שאלת קרוהן
17/06/14 22:17
31צפיות
שלום,
חמי בן ה62 התגלה כחולה קורהן לפני כ9 חודשים ועבר ניתוח סטומה.
מהיום בבוקר הצואה שלו יוצאת דלילה בסטומה במקום לצאת סמיכה.
הוא מקבל סטופיט באופן קבוע מאז הניתוח ולאחרונה התחיל לקחת ריספרדל 1מ"ג, האם זה משפיע? האם יש צורך להגיע למיון?
סטומה בחולי קרוהן
29/06/14 12:30
14צפיות
LCA שלום,
לא ברור לי מהשאלה איזה סטומה יש לחמך (סטומה של מעי דק -איליוסטומיה או של מעי גס (קולוסטומיה) ויתרת הפרטים למחלת הקרוהן ממנה סובל. סטופיט אמור להקין את תדירות היציאות (מילוי השקית) כדי גם לשפר את הספיגה ולפעמים במקרים כאלו של הפרשה דלילה מעלים מינון. גם לריספרידל השפעה על תנועיות המעי. הסברים אחרים עשויים להיות בעיות ספיגה או פעילות דלקתית של הקרוהן. הפרשות נוזליות בכמה רבה עשויות לגרום להתייבשות ולכן כדאי לפנות להערכה רפואית, עדיף אצל הגסטרואנטרולוג המטםל או הכירורג המנתח. במצבי חירום ניתן גם לפנות למיון
כאבי בטן שלא מאובחנים כראוי
16/06/14 00:10
66צפיות
היי, אני גבר בן 25 שכבר כמעט שנה סובל מכאבי בטן בעיקר לאחר אוכל.
הכאבים התחילו בצד שמאל מתחת לחזה ועברו לצד ימין ולאמצע הבטן.
עברתי בדיקות US בטן עליונה, צילום חזה, כמה בדיקות דם בדיקת C13. כולן יצאו תקינות חוץ מ-C3, עדיין מחכה לתשובה. הרופא רומז שהכל בראש ואני בסטרס נפשי, אני ממש לא מקבל את זה. זו הבחנה מתחמקת ולא נכונה.

רשמתי לי את התסמינים שקראו לי במהלך הכאבים או אחרי אוכל יכול להיות שחלק לא רלוונטים, אבל כדי להיות בטוח רשמתי הכל:
-כאב בנשימה בצד שמאל, כאב חד שמקרין לגב בקו ישר.
-כאב במרכז הבטן, לפעמים מלווה בבטן קופצת לפי הדופק.
-פצעים מגרדים כמו עקיצות בשני הזרועות. יום אחרי הופיעו פצעים בגב כף היד, ויום למחרת בגב כף יד השניה.
-ריח רע תמידי מהפה.
-כאב בצד ימין עד כדי שאני מחזיק את הצד כדי להרגיע.
-כאב עם סוג של דפיקות\נקישות (לא דופק) הכאב הזה הפך כמעט לתמידי.
-עצירות! של כמה ימים, עד 4-5 ימים וגם אחרי יציאות קטנות, כמו אבנים. צבע רגיל.
-קמתי בבוקר כמה פעמים על ענבל נפוח מידי, כמו משהו שתקוע בפתך הגרון.
-כאב בכתף שמאל, מרגיש כמו דלקת.

בעקבות כל אלה אני ממש חרד לאכול. אחרי כל ארוחה, לא משנה מה אוכל, יש לי לפחות אחד מהתסמינים או אפילו כמה מהם.
כבר נסעתי למיון בגלל הכאבים אבל כל הבדיקות יצאו תקינות.
אני לא מרגיש כ"כ רעב ושובע, הבטן תמיד בהרגשה לא נעימה, נפוחה וכואבת.

אשמח ליעוץ כי אני די עובד עצות. הצעד הבא הוא רופא פרטי אבל זה הרבה כסף בשבילי, מקווה שהיו לי ברירות זמינות.
כאבי בטן כרוניים
17/06/14 15:51
47צפיות
אתה מתאר תסמינים מגוונים, חלקם קשורים למערכת העיכול וחלקם אולי למערכות שונות אחרות (נפיחות בגרון, פצעים מגרדים). שנה  של תסמינים ללא ביטוי של  ירידה במשקל , עליית מדדי דלקת או  עדות לנזק מערכתי, מכוונים לבעייה  תפקודית ולא מבנית. אני מציע לך לקבוע תור למרפאת גסטרו למחלות תפקודיות שיש בכל בתי החולים הגדולים וגם במרכז הרפואי תל אביב לצורך השלמת בירור וקביעת טיפול.
לצורך הקלה מיידית בעצירות ונפיחות בטנית כדאי לודא כי אתה שותה 2-3 ליטר ביום, אוכל הרב ה סיבים כמו ירקות ולהפחית מוצרי חלב ומזון מטוגן או קטניות שמגבירות ייצור גז
כאבי בטן כרוניים
17/06/14 19:09
26צפיות
תודה רבה על התשובה העניינית,
אני כבר שבוע מנסה תזונת FODMAP ויש שיפור בכאבים וביציאות, אבל עדיין הכאבים קיימים קיימים במיוחד בצד שמאל ששם הכאב כבר הפך תמידי, לפעמים חלש לפעמים חזק ומקרין לגב.
קבעתי לרופא גסטרו של הקופה (כללית). האם עדיף לקבוע למכון גסטרו בבית חולים גדול?

שוב תודה.
כאבי בטן
29/06/14 12:26
19צפיות
דיאטת FODMAP היא הגישה המודרנית לטיפול בבעיות תפקודיות של המעי ובייחוד נפיחות וגזים.
הרעיון הוא הפחתת כלל מוצרים מהתזונה, שעשויים לגרום לחיידקי המעי לייצר גזים, ואז להיזער בהדרגה אחד אחד כדי לזהות מי הבעייתי מבחינת התזונה. לאחר התחלת הדיאטה רוב המטופלים שמים לב לשיפור בטווח של כמה שבועות ולכן צריך סבלנות וכיוון שדיאטת החסרה שכזו לא קלה לביצוע ללא הכוונה מקצועית, אני מציע לבצעה בסיוע דיאטנית מומחית לנושא זה.
רופא גסטרו של קופת חולים וא שלב ראשון בבירור והגיוני להתחיל איתו בשל תורים ארוכים בבתי חולים, אם לא  ימצא את הפתרון ניתן להמשיך בירור במרפאות תנועיות של בתי חולים גדולים
מיפוי כבד
17/06/14 16:10
14צפיות
שלום,

לפני כמה חודשים בבדיקת US התגלו אצלי מוקד היפראקוגני בקוטר  ס"מ 1.8   באונה הימנית של הכבד (ממצא שהיה גם  לפני כמה שנים)  ומוקד היפראקוגני חדש בקוטר 3.6 ס"מ באונה השמאלית.
במיפוי כבד עם כדוריות אדומות היתה קליטה קלה של החומר באונה הימנית- יכול להתאים להמנגיומה קטנה. לא הודגמו ממצאים נוספים.

רציתי בבקשה לשאול אם יתכן שהיתה המנגיומה  או ממצא אחר באונה הימנית שנעלם עם הזמן . האם  זה יכול לקרות?

תודה מראש.
המאנגיומה
29/06/14 12:21
6צפיות
ענת שלום,
המאנגיומה הוא תהליך שפיר העשוי כלי דם. תהליך זה עשוי לגדול עם השנים ובייחוד תחת חשיפה לאסטרוגן (גלולות נגד הריון, הריון, טיפול הורמונלי חלופי). נדיר שהמאנגיומה תיסוג ספונטנית (סביר יותר שבדיקת הדמייה אחרת פשוט לא מדגימה אותה היטב) אך אין לשלול זאת.
אני מציע לחזור על בדיקת האולטרא-סאונד שתדגים אם יש שינוי בגודל ההמאנגיומה באונה ימין והאם קיים הממצא באונה שמאלית. אם כן, והוא לא נראה במיפוי, ניתן לשקול בדיקת CT או MRI להמשך בירור
סיוע בפיענוח אולטרסאונד בטן
17/06/14 09:06
23צפיות
שלום רב לרופאים,

אני בן 33, סובל מעודף שומן קל, כולסטרול גבוה (מטופל בכדורים). עקב עייפות, חולשה ובעיות עיכול שונות (כאבים ברום הבטן; יציאות תכופות, לעתים שלשולים/עצירות, לעתים נדירות דם בניגוב).

בבדיקת דם חוזרות מגלות כל פעם פעילות מוגברת של אנזימים בכבד:
ALT - 79
AST - 39

(לא נמצאו מחלות קשורות כמו צהבת וכו', וכן אינני שתיין)

כולסטרול - 264
LDL 167

נשלחתי לבדיקת אולטרסאונד בטן עליונה, ואלה ממצאיה:

כבד – גודל רגיל, בעל החזר הדים גבוה, מתאים להסננה שומנית דיפוזית דרגה 1.
דרכי מרה תוך כבדיות אינן מורחבות.
כיס מרה – הודגמו מספר מבנים פוליפואידים בכיס לפחות שניים בדופן החיצוני בגודל עד כ- 0.4 ס"מ

כליה ימנית: צורה, גודל ומבנה רגיל.
אורכה של הכליה הימנית 10.6 ס"מ.
ללא עדות לאבנים או הידרוניפרוזיס.

כליה שמאלית: צורה, גודל ומבנה רגיל.
אורכה של הכליה השמאלית 11.1 ס"מ.
הודגמה אבן בקוטב התחתון בקוטר.0.9 ס"מ
ללא הידרוניפרוזיס.

אאורטה בטנית – רוחב תקין.
לבלב – מרקם הומוגני תקין.

טחול – גודל ומבנה רגיל.בציר אורך 11.4 ס"מ. הודגמה ציסטה בקוטב התחתון בגודל של
כ- 1.5 ס"מ. רטרופריטונאום עליון - חופשי מבלוטות לימפה מוגדלות.

לסיכום:
1.ציסטה בטחול.
2.אבן בכליה השמאלית.
3.כבד שומני.
4.פוליפים בכיס המרה- להמשך מעקב סונוגרפי

מבקש לברר איתכם: האם הממצאים האלה מסבירים תחושות עייפות ובעיות עיכול? האם הם מצריכים פעולה מיוחדת מעבר למעקב? האם יש עוד בדיקות שהייתם ממליצים לי לבצע? (קבעו לי תור לעוד חודשיים לרופא גטסרו. האם לאור הממצאים כדאי לנסות מוקדם יותר?)

בתודה,

אולג
תוצאות אולטראסאונד
17/06/14 16:00
29צפיות
אולג שלום
אין קשר בין ממצאי האולטראסאונד לתלונות שאתה מתאר
ההפרעה קלה  באנזימי כבד מיוחסת כנראה לכבד שומני והטיפול הוא ירידה במשקל של 5-10% ממשקל גוף תוך חצי שנה, פעיות גופנית ואיזון הכולסטרול . לא כתבת לי איזה בירור כבדי עשו אבל יש מגוון מחלות שצריך לשלול לפני קביעה שמדובר בכבד שומי כמו מחלות אוטו אימוניות ומטבוליות
אחרי פוליפים בכיס מרה רק עוקבים בבדיקת אולטראסאונד חוזרת עוד חצי שנה
בנושא האבן בכליות, אם אין תסמינים של דם בשתן או כאבי מותן לרוב לא צריך טיפול, אם יש תסמינים כדי לפנות לאורולוג
אין חובה לדעתי להקדים את התור לגסטרואנטרולוג
SIBO
14/06/14 21:52
12צפיות
האם הבדיקה בסל הבריאות?
בירור שגשוג יתר חיידקי המעי הדק
17/06/14 15:41
9צפיות
כן הבדיקה בסל הבריאות - מדובר בתבחין נשיפה או גסטרו סקופיה עם שאיבת נוזל תריסריון לבירור כמות חיידקים
הרבה רופאים חוסכים את הבירור כי הבדיקות הקיימות לא תמיד רגישות מספיק , ונותנים ישר טיפול אנטיביוטי
הבקסטריט בויז מגיעים ל|תפוז| אנשים!
16/06/14 11:39
3צפיות
|מאוהב|אי אפשר להתעלם מהעבודה שאחת מלהקות הבנים הכי פופולאריות בעולם מגיעה לארץ!
הבקסטריט בויז כבשו את העולם, והיו להקת הבנים הכי גדולה של שנות ה-90, ובכלל. בשנת 1993 התאחדו חמישה בחורים צעירים - איי ג'יי מקלין, האווי דורו, ניק קרטר, קווין ריצ'רדסון ובריאן ליטרל - ויצרו את מעצמת העל שנקראת ה"בקסטריט בויז". אז רגע לפני שהם מגיעים לארץ בואו להיזכר בלהקה הכי שווה שיש ולהתעדכן בכל מה שחדש|!|

|*|היכנסו עכשיו לפורום הבקסטריט בויז|*|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
ק. דחוף מאוד תודה
13/06/14 14:52
33צפיות
הי ושלום לכולם !
נוטל ת. פסיכא" לרוב >>כולל לפונקס --
בעיקבות הטיפול ..יש עצירות מוחלטת כבדה וקשה מאוד .
מתבטא שלעיתים עד שבוע ללא יציאה ופעילות מעיים .
הרופא רשם לי אבילאק . מה יש לעשות בנידון ?
תודה
עצירות חדשה
17/06/14 15:38
18צפיות
לפנקס עשוי לגרום לעצירות.
הטיפול בעצירות הוא קודם כל שתייה מוגברת של סביב 2 ליטר ביום, אכילת סיבים מוגברים כמו ירקות או תכשירי בסיבים כמו קונסויל או אג׳יופור או שימוש בנורמלקס. אבילק הוא קו שני ולא מתאים לחולי סכרת, גם שתיית קפה עשויה לעזור
אגב עצירות חדשה היא מצב שמבררים על ידי בדיקות דם כמו תפקודי תריס, מלחים ומעל גיל 50 בקולונוסקופיה
ק.
22/06/14 00:32
5צפיות
הי .
העצירות שלי נובעת נטו ורק מהלפונקס .
תודה

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה