לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום עוברים לארצות הברית
אם החלטתם ואם אתם מתלבטים: כל המידע על מה מותר ומה אסור בהגירה לארצות הברית - כל המידע מבעלי ניסיון! המשך

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עוברים לארצות הברית

חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...
בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו. 
 
הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים:
- ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ואזרחות אמריקאית.
- בתי ספר, גני ילדים ואוניברסיטאות.
-  SSN ,בנקים, כרטיסי אשראי, רשיונות נהיגה, רכבים, ביטוח ורישום לרכב, ביטוחי בריאות וכל מה שביניהם...
- טיפים והמלצות: איך להתכונן מנטלית ומעשית לקראת המעבר הגדול- ביגוד, מזג אויר, מוסדות חינוך, דיוור ומשלוחים, כרטיסי חיוג, תהליכי מעבר, הגירה וקליטה.
- כמו כן, קיימים "לוחות הפורום" שהינם פרסומיים באופיים, המיועדים ליצירת קשר בנושאים הפחות מקובלים לדיון בפורום. יש לדון בנושאים אלה במסגרת הלוחות בלבד!
 
פורום זה, מטבעו, הנו פורום מקצועי/טכני. לא יתפתחו כאן דיונים סוערים על נושאים ברומו של עולם ולא יתאפשרו כאן הודעות ``חברתיות`` באופיין. לשם כך קיימת קומונה, שהתפתחה לה מתוך הפורום. קישור אליה - בראש הדף הראשי ובצידו השמאלי. בקומונה נוכל לשאול איפה למצוא במבה, איך מוצאים גרגרי חומוס בארה``ב גם אם לא יודעים אפילו איך לומר זאת, אוכל ישראלי ואוכל כשר. בקומונה נעביר חוויות על כל נושא, ננהל דיונים ונמצא שם חברים. משתתפי הפורום (עדיפות לקבועים), לאחר שקיבלו אישור ממנהלי הפורום יוכלו להעזר בקשרים האישיים שפיתחו, ולפרסם בקומונה הצעות / חיפושי עבודה, שיפוצי קורות חיים, חיפושי דירות / סקרים וכדומה.
שימו לב: הפורום לא נועד לביקורת או הטפות מוסר על ``היורדים`` - הודעות מעין אלה ימחקו מיד וכותביהן יחסמו. באופן דומה, ייחסמו מכתיבה ניקים שישתמשו במילים שאינן ראויות, כגון קללות או ביטויים פוגעניים אחרים.
הודעות הכוללות מסרים המעודדים עבירה על החוק בישראל או ארה"ב, הודעות העוסקות בשהייה ועבודה בלתי חוקיות בארה"ב, או הודעות המציגות פעילות בלתי חוקית אינן מקובלות בפורום וכן נוגדות את תקנון הפורומים של תפוז. הפרסום בפורום, בין אם הוא אישי או מסחרי, אסור. כל פרסום או הודעה בלתי חוקית ימחקו ללא אזהרה וכותביהם ייחסמו מהמשך כתיבה בפורום.
כמו כן, לא נאפשר דיונים על מהות או על אופן ניהול הפורום על גבי הפורום.
להגנת הגולשים, אנו מבקשים לא לפרסם מספר טלפון ואימייל באופן גלוי. רצוי להתכתב במסרים, ולהעביר מידע רגיש באופן זה. מפאת הרגישות לפרסום פרטים מזהים, נאלץ למחוק הודעות אלו באופן מיידי. 
 
כניסה לפורום כמוה כהצהרה שהנכם מבינים שהכותבים או המנהלים אינם בעלי מקצוע ואינם אחראים לתוצאות הנגזרות כתוצאה משימוש במידע הניתן בפורום. הפורום אינו מיועד להחליף או להוות יעוץ משפטי מקיף ופרטני. הכותבים ו/או המנהלים אינם אחראים למהימנותן, שלמותן או דיוקן של התשובות או המידע שיתפרסמו באתר. כל מידע ותשובה מסוג זה טעונים אימות וחוות-דעת על ידי בעל מקצוע מתאים.
 
שתהיה לכם החלטה קלה וקליטה קלה עוד יותר!
הנהלת הפורום.
 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 "עוברים לארה'ב" הינו פורום הגירה מקצועי באופיו ועוסק בהגירה חוקית בלבד. הודעות הנוגעות למעשים בלתי חוקיים בישראל או ארה"ב יימחקו. להודעות חברתיות באופיין, אני מזמינים אתכם להיכנס לקומונה. אנו מתנצלים על סגנון המברק, זה כל שניתן להכניס בשלוש שורות... אנא קראו את "אודות הפורום והנהלתו" בראש הדף והתעדכנו בכללים והפרטים באופן מפורט. תודה! 
 
 
הפרסום מותר רק בלוחות הפורום.
 
קישורים נוספים:
 
 

להזכירכם:
הפורום אינו מיועד לפרסום, חיפושי עבודה, קניה/מכירה או חיפוש דירות ושותפים.
 הפרסום מותר רק בלוחות הפורום!
המשך >>

O1
04/08/2015 | 07:53
21
האם מי שנמצא בארצות הברית על ויזת O1 רשאי לעבוד בעבודה נוספת שאינה במקצוע שלו?
סיבה לסרוב ויזת עבודה \ או GC
03/08/2015 | 14:04
4
174
שלום רב
האם ילד בעל צרכים מיוחדים (אוטיזם), במשפחה שרוצה להגר, יכול \מהווה עילה לסרוב מתן ויזת עבודה או גרין קארד ?
 
אם ידוע לכם
 
תודה
 
לא נראה לי הם בכלל מתעסקים במי הילד.
03/08/2015 | 14:46
1
140
אמנם אין לי ילד בעל צרכים מיוחדים - אבל עכשיו עברתי תהליך של L1 (ויזת עבודה). האישור עבודה כולל רק מסמכים אישיים של המועמד ולאחר מכן לשגרירות - מתחת לגיל מסוים (14 כמדומני) בכלל לא מגיעים וכל מה שמביאים זה תעודות לידה ודרכונים של הילדים. (וגם עליהם לא ממש הסתכלו)
 
ליביו
לא יודע לגבי נושא הצרכים המיוחדים
03/08/2015 | 15:09
125
בתהליך של גרין כארד (יכול להיות שתלוי על איזה בסיס) כן מסתכלים על הילד (כי הוא עצמו מושא הבקשה ולא רק נספח), יש בדיקה אצל רופא.
בעיקרון למיטב ידיעתי מה שבוחנים, זה מחלות מדבקות ודברים מהסוג הזה שיכולים, להוות סכנה לציבור.
 
מה שכן, יש התייחסות למהגר בכל מה שקשור לסיכוי שייפול, לנטל על החברה האמריקאית ולזה אין לי מושג איך מתייחסים בהקשר של צרכים מיוחדים.
צרכים מיוחדים לא מהווה עילה לפסילה
03/08/2015 | 20:53
95
עיניינים רפואיים שכן יכולים להוות עילה לדחייה הם מחלות מדבקות. ועל כן בודקים חיסונים וצילום חזה לשחפת (עבור gc). לויזת עבודה הרף אפילו נמוך יותר. חשוב עם זאת לזכור שכל מהגר טרי נדרש לספונסר כך שבהחלט יכולים להיות בעיות בקבלת סיוע ממשלתי לצרכים המיוחדים (מהמעט שבכלל קיים)
ילד מיוחד לא יהיה נטל
04/08/2015 | 07:00
43
על החברה האמריקאית כיוון שאין בארה"ב גימלת נכות של ביטוח לאומי כמו בארץ. הטיפול המיוחד בו יהיה (או שלא יהיה...) במימון ביטוח הבריאות שהוא פרטי, מערכת החינוך הציבורית (מיסים+ תקציבי ממשלה וסטייט כמו עבור כל תושב שמשלם מיסים) ומהכיס הפרטי.
מי שמבקש גרין קארד ממילא לא מתכוון לבקש תמיכות ממשלתיות שפוגעות בתהליך אישור הגרין קארד (ללא קשר אם זה עבור ילד מיוחד או פשוט מצב כלכלי לא טוב).
שינוי סטטוס מ-J ל-F
03/08/2015 | 05:48
10
155

הי,
 
אני ואשתי נמצאים בארה"ב על ויזת J לצורך לימודים של אשתי. מאז המעבר אני הספקתי להתחיל לימודים, להוציא אישור עבודה ולהתחיל לעבוד בתחום הלימודים שלי. אשתי מעוניינת לעזוב את הלימודים ואנחנו בודקים את האפשרות של שינוי סטטוס ל-F. לצערי, סטטוס J  כנראה לא אפשרי (עוד על זה בהמשך).
 
מקריאה בפורום הנפלא הזה ובאתר הפחות נפלא של רשויות ההגירה הבנתי כבר שמדובר בשינוי סטטוס ולא ויזה, שביציאה הראשונה מארה"ב נצטרך להוציא ויזה חדשה ושאשתי לא תוכל לעבוד על F2 ושאני אוכל לעבוד עם מגבלות מסוימות (גם על זה עוד בהמשך).
 
עכשיו נשארו עוד כמה סוגיות שהייתי שמח לשמוע את עצתכם לגביהן.
 
1) בהנחה שאנחנו מחליטים ללכת על שינוי הסטטוס ל-F ונדחים, מה קורה לסטטוס הנוכחי שלנו? אנחנו נשארים באותו מצב או נשלחים לארוז?
 
2) ביציאה הראשונה שלנו מארה"ב נצטרך כאמור להוציא ויזה חדשה. האם הסטטוס החדש מעלה את הסיכויים שלנו לקבל את הויזה ומקל על התהליך או שמדובר בתהליך חדש לגמרי ובלתי תלוי בסטטוס שלנו? הגעה לישראל בזמן הקרוב תהיה מאוד מסובכת עבורנו ואנחנו כנראה נצטרך לצאת מארה"ב למקומות אחרים לפני שנגיע לישראל: עד כמה באמת זה קריטי לעשות את התהליך בישראל ועד כמה זה פוגם בסיכויים לעשות את זה במדינה שלישית? כמה זמן לוקח לקבל את הויזה החדשה, בישראל או במקומות אחרים (אני לא זוכר כמה זמן המתנו לויזה המקורית...).
 
3) קצת קשה לי לראות איך נוכל לשכנע  את פקיד בקונסוליה שיש לנו זיקה לישראל ורצון לחזור בסיום הלימודים אחרי שנתיים של מגורים כאן ואחרי עזיבה של תכנית הלימודים שהייתה מטרת המעבר מקורית. הדבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו זה שלא ניתקנו תושבות. יש לכם רעיונות איך אפשר להציג את המקרה בצורה כזאת שלא נידחה על הסף בגלל חשד לרצון להשתקעות (שבאמת לא קיים אגב)?
 
בנוסף, באוניברסיטה שלי אומרים שסטודנט על F  יכול לעבוד רק אחרי שנה בלימודים. באוניברסיטה של אשתי, לעומת זאת, אומרים שזה תלוי רק במוסד הלימודים ושזה לא קשור בכלל לרשויות ההגירה. אני סיימתי כבר שנה אחת מהתואר ומעוניין כמובן להמשיך לעבוד ברצף. למישהו יש נסיון בעניין ויודע להגיד לי האם זה באמת תלוי באוניברסיטה והאם יש סיכוי לשכנע אותם לבוא לקראתי בעניין הזה?
 
בהנחה (אולי מופרכת) שאני אקבל אישור לעבוד, האם מדובר בתהליך של הגשת בקשה נוספת והמתנה של כמה חודשים או שזה משהו יותר חלק ומהיר? אני כאמור עובד עכשיו ובספטמבר אני עובר למקום חדש. דחייה של כמה חודשים בתחילת ההעסקה לא ממש באה בחשבון מאחר שמדובר ב- Fellowship לשנת לימודים אחת.

הייתי מאוד שמח לפחות לבדוק ברצינות אפשרות של מעבר ל-J  שיאפשר לאשתי לעבוד, אבל המדיניות של האוניברסיטה שלי היא לאפשר את הויזה הזאת רק במקרים מיוחדים, והם בכל מקרה טוענים שצריך לקבל מלגה שמכסה אחוזים מאוד גבוהים משכר הלימוד (לא זוכר בדיוק כמה) על מנת לעמוד בקריטריונים. אני אמנם מקבל מלגה מהאוניברסיטה אבל היא לא מספיק גבוהה. מישהו יודע על דרישת המימון הזאת? האם גם זה רק מדיניות של האוניברסיטה או שזאת תקנה של ממש של רשויות ההגירה?
 
אני מקווה שתכלו לעזור לי לפחות עם חלק מהשאלות שלי כאן. נקלענו למצב ממש מסובך ואנחנו מנסים למצוא פתרונות יצירתיים לצאת ממנו.
 
תודה!
 
תשובות חלקיות
03/08/2015 | 07:37
103
ראשית, ניתן באופן עקרוני לעשות שינוי סטטוסים בין ויזות בתוך ארה"ב. הבעיה היא כאמור, ברגע שיוצאים, יש ללכת לקונסוליה להוציא את הויזה החדשה בדרכון. לדעתי (לא 100% בדוק) מומלץ מאוד לעשות זאת בארץ האם (אולי אפילו הכרחי) בניגוד להארכת ויזה (שזה בעצם הוצאה חדשה, אבל של אותה ויזה, מאותו מקור), כי יש סיכוי טוב שהמדינה אחרת (קנדה?) יגידו "מה לנו ולך?", ואז אתה חייב לחזור מקנדה לארץ.
 
זה היה בכלליות, כעת לשאלות:
 
1. אני לא בטוח. בכל מקרה, אם הסטטוס של ה- J שלכם נגמר (ברגע שאישתך עוזבת את הלימודים, בלי קשר לתאריכים עצמם שמופיעים בויזה או ב- DS-2019) יש לכם כ-30 ימי חסד לעזוב. האם יש מצב שתתחיל שינוי סטטוס, תוך כדי שאישתך עדיין בסטטוס שלה, ורק לאחר התשובה היא תחליט אם היא עוזבת או לא (בהתאם לתשובה) - לא מבין בזה מספיק.
 
2. כמו שאמרתי, לדעתי מומלץ מאוד לעשות ויזה חדשה בארץ המקור. לא אמור להיות קשר (לטוב) לעובדה שאתם עוברים מויזה אחת לשניה. במידה ותכנית הלימודים שלך רצינית (מקום מכובד, ולא מכבסה, ומשהו שאפשר להסביר מדוע אתה מעוניין ללמוד דווקא שם, ושיש לך את הכסף לממן את זה) לא אמורה להיות בעיה.
 
3. זו הבעיה העיקרית שלך - על ויזת F, מילא אישתך לא תוכל לעבוד - גם אתה לא ממש. מדובר על עבודה של כ- 20 שעות בשבוע בקמפוס. נשמע שאתה עובד ולומד במקביל בשני מקומות שונים (אולי לא הבנתי נכון), ובכל מקרה לא תוכל בזמן הלימודים לעשות עבודה רצינית ואמיתית. זה בא למנוע את אותן מכבסות שדירבתי עליהן קודם. כמו כן, עעירבבת שני סוגי עבודה - יש את העובדה של תוך כדי הלימודים (מה שתיארתי), ובנוסף, יש עבודה לאחר סיום התואר (נקרא OPT), וכאן כן אפשר לעבוד בהיקף מלא.
 
לא ברור לי איך אתה מקווה להוציא "אישור לעבוד" על ויזת F, כאמור אין דבר כזה.
 
אכן, הדרישה לויזת J היא שהתכנית תהיה ממומנת כולה (או כמעט כולה), ולעיתים כוללת בתוכה Stipend. זה של רשות ההגירה, ולא של המוסד.
רק כמה תשובות לשאלות
03/08/2015 | 09:24
92
1. אם ביקשתם שינוי סטטוס ונדחתם, כל הויזות שלכם יבוטלו ותהיו חסרי סטטוס ותצטרכו לעזוב את ארצות הברית מוקדם כמה שיותר.
2. רק בישראל אתם תוכלו לבקש ויזה, במדינה שאתם לא גרים בה או בעלי אזרחות לא יקבלו את הבקשה שלכם.
3. אם תראו שהלימודים שלכם רצינים באוניברסיטה טובה ושיש לכם מספיק כסף ללימודים ולמחייה הסיכוי שיאשרו לכם יגדל.
4. עניני הויזות, סוגים והאישורים תלוי באוניברסיטה שלך.
שעה שאני מנסה לשלוח תשובה
03/08/2015 | 20:29
6
94
ובכל פעם תפוז כותבים לי "חלה טעות"
 
מוזר, הודעות אחרות אני מצליח לשלות
03/08/2015 | 20:35
88
אבל בכל פעם שאני מנסה לעשות העתק והדבק להודעה הזו, אני מקבל טעות.
 
טוב, תפוז לא מרשים לי לשלוח תשובה. מה לעשות?
 
אצלי בדיוק אותו דבר...
03/08/2015 | 22:14
1
27
גם אצלי כך, בשרשור אחר
04/08/2015 | 02:22
11
אז מה, אני לא אזכה לשמוע מה יש לכם להגיד בעניין?
04/08/2015 | 01:25
2
56
יש מצב לשלוח את זה בפרטי? אני אנסה גם להדביק את זה בשמכם פה בפורום
שלחתי במסר ...
04/08/2015 | 02:53
1
16
תודה!
04/08/2015 | 04:57
8
הבהרות ושאלות המשך
04/08/2015 | 01:40
54
תודה רבה על התשובות של כולכם. אני מאוד מקווה שכולם בסוף יצליחו להעלות את התשובות שלהם.
 
התכנון כרגע הוא שאני אעבור לסטטוס F ורק אז אשתי תעזוב את הלימודים ותצטרף לסטטוס החדש. מה הסיכוי לקבל חזרה סטטוס J2 אחרי דחייה משינוי סטטוס וביטול הסטטוס הקיים?
 
אני לומד בפראט בברוקלין. זה בית ספר שהתכניות לאדריכלות ותכנון ערים שלו (שאליהן אני משתייך) הן מהמובילות והידועות. אני רק מקווה שגם בקונסוליה מכירים את המוסד הזה.
 
אני אכן עובד ולומד בשני מקומות שונים. העבודה שלי היא למעשה התמחות בתחום וקשורה ישירות ללימודים.
 
בקשר לאישור העבודה עצמו, להבנתי אפשר לקבל מה שנקרא CRP שזה אישור לעבוד בתחום הלימודים עד לעשרים שעות אצל מעסיק חיצוני לאוניברסיטה או לקמפוס. יש אגב אפשרות נוספת שגיליתי עכשיו שבה אפשר לעשות התמחות או Fellowship מחוץ לאוניברסיטה כל עוד זה הכרחי להכשרה המקצועית ומקבלים את הכסף ממוסד הלימודים. בשני המקרים אפשר לעבוד משרה מלאה בחודשי הקיץ. ואגב, גם OPT אפשר להתחיל לפני סיום התואר, אבל זה בא על חשבון הזמן שמותר לעבוד אחרי התואר.
 
עוד אםשרות היא לבקש אישור מיוחד לעבוד על סמך שינוי קיצוני במצב הכלכלי. אתם חושבים שהעזיבה של אשתי את הלמודים, שזה מקור המימון העיקרי שלנו, והצורך מקור הכנסה בעקבות יכול להוות סיבה מספיק טובה. או שזה ייחשב כבעיה שאני יצרתי לעצמי?
 
למישהו יש פה נסיון במעבר בין סטטוסים במהלך לימודים או עבודה ויכול קצת לספר על זה? כרגע אני מאוד מפחד להגיש את הבקשה, להידחות (או בשלב מעבר הסטטוס או בשלב הויזה החדשה) ולהיאלץ לעזוב הכל מעכשיו לעכשיו.
שתי שאלות עבודה ויעוץ.
03/08/2015 | 20:09
2
106
שלום
איפה ניתן למצוא לוח דרושים למשרות שמיועדות או לישראלים בארה'ב או למהגרים לארהב .
לגבי ליווי משפטי בהליך קבלת ויזה , רצוי או מיותר?
אם רצוי יש המלצות ?
תודה
איזו ויזה ועל איזה בסיס ההגירה?
03/08/2015 | 20:11
34
אין משרות חוקיות המיועדות לישראלים בארה"ב
03/08/2015 | 23:45
73
מהגרים יכולים לעבוד בכל עבודה, בלי קשר לארץ מוצאם. וגם כאן אין משרות מיוחדות לישראלים
שאלת גרין קארד
03/08/2015 | 20:12
1
122
היי רציתי לשאול אנחנו כרגע מתארגנים להגשת בקשת גרין קארד ע"ב נישואין , מהארץ ( אני האזרחית ) 
והתכנון הוא לעבור לארה"ב בספטמבר הבא, תיכננו ליסוע כל המשפחה באמצע השנה בכדי לבדוק מקומות מגורים, ובאותו זמן לאזרח את הבנות דרך חוק הסבא.
האם זה יהיה בעייתי? האם זה בעיה לבעלי להיכנס לארה"ב על ויזת תייר בזמן שהוא בתהליך גרין קארד? והאם זה בעייתי לעשות לבנותינו אזרחות לפי חוק הסבא כאשר ידוע שאנו מתכננים להגר בעצם?
בקצרה לא.
03/08/2015 | 21:26
84
באריכות, אין שום בעיה עם זה, שתגיעו לטייל בארה"ב על ויזת תייר ולא למטרות הגירה גם אם אתם כרגע בתהליך גרין כארד.
אתם לא מתכננים להגר על ידי כניסה עם ויזת התייר שלכם ולכן הכל בסדר.
הייתי ילד בארצות הברית בשנים 76-74, האם יש לי SSN?
03/08/2015 | 09:06
107
L1B visa
31/07/2015 | 08:57
3
194
ממה שהבנתי שיש שני סוגי L1 VISA :
אחת למנהלים L1A והשניה לבעלי ידע L1B
ממה שהבנתי ב L1A ויזה יש מסלול ישיר ל GC  משהו כשנה ללא צורך ב Labor certifcation
אבל ב L1B אם אתה לא מנהל או לא שניתי את הסטטוס שלך לתפקיד ניהולי ועברת ל L1A אתה צריך לעבור את התהליך המלא של GC .
השאלה שלי מה הממוצע בזמן לפי דעתכם לישראלי בעל L1B להוציא GC ,והאם יש תהליכי זרז כמו L1A ויזה בהנחה שלא היה לי תפקיד נהולי ואני לא  מעוניין בתפקיד כזה בעתיד .
השאלה היא לאיזו קטגורית עדיפות תכנס
31/07/2015 | 18:25
124
אני השתייכתי לקטגוריה הכי נמוכה (כשהתחלתי את התהליך לא היה לי אפילו תואר ראשון), ולקח משהו כמו... 7 שנים. רוב הזמן היה המתנה אחרי ה-labor certification, כדי שהתור שלי יגיע. הקטגוריה משפיעה בדיוק על זה, אם אני זוכרת נכון יש לכל קטגוריה תור משלה והתור של הקטגוריות הגבוהות הרבה יותר קצר.
 
וואו, יכול להיות שלכל הקטגוריות אין המתנה???? או ששכחתי איך מסתכלים על העמוד הזה? 
 
אם אני קוראת את העמוד הזה נכון, גם אם תהיה בקטגוריה הכי נמוכה, התהליך יהיה די קצר (בהשוואה לשלי) ויתקדם מהר מאוד אחרי ה-labor certification, שאצלי לקח משהו כמו שנה / שנה וחצי.
correlation does not imply causation
31/07/2015 | 19:04
118
בקשת הגרין קארד היא עצמאית ולא תלויה בסטטוס או בויזה. אם עומדים בקריטריונים ל GC במסלול EB1 אז ניתן להגיש במסלול הזה בלי תלות בויזה עליה אתם נמצאים. מצד שני, אם אתם לא עומדים בתנאים ל L-1A אז גם לא תעמדו בתנאים ל EB1.
אי אפשר להסתכל על זמן ממוצע ולהסיק מזה כל מסקנה שהיא. נכון להיום, מי שהגישו לו בקשה ל Labor Certification לפני 4 חודשים, והבקשה אושרה, כבר זכאי ל GC. לפני כמה שנים זמן ההמתנה עמד על מספר שנים. יכול להיות שחודש הבא דברים ישתנו לגמרי. אפשר לדעת בדיעבד אחרי שנגמר התהליך כמה הוא לקח, מראש אפשר רק לקוות.
מסלולים וזמני המתנה
03/08/2015 | 02:18
80
מספר דברים
1. ניתן להגיש על מסלול eb1 multi national manager גם אם התחלת מויזה L1B. אבל זה פחות מקובל ולא תמיד מאשרים את הבקשה. תלוי במקרה הספציפי.
2. על מסלול perm, שזה לרוב הויזות h1b ו L1b, הperm עצמן לוקח כשנה-שנתיים, פלוס עוד כשנה זמני המתנה נוספים. אני מכיר כאלו שקיבלו אחרי שנתיים או קצת פחות הכי מהר, וגם שלוש שנים פלוס ועדיין לא קיבלו.
3. הבעייה במסלול PERM היא השלבים השונים שיש לעבור והרבה נקודות חיכוך בין המעסיק ומשרד העו"ד. העובד לכאורה לא צד ואינו מעורב בתהליך. אם אחד משני הצדדים , העו"ד או המעביד, לא יעילים, סחבת, עושים טעויות, אז הכל מתארך.
4. יש גם audits, במקרים רבים.
מעבר לבוסטון בהריון-ביטוח רפואי (אמריקאית)+בן זוג עם ג.קארד
02/08/2015 | 14:48
6
156
שלום,
אני אזרחית אמריקאית (וישראלית) בן הזוג קיבל את הגרין קארד. עוברים לבוסטון עד אמצע ספטמבר הקרוב..
אשמח למידע לגבי ביטוח רפואי מותאם להריון בשבילי+ ביטוח רפואי לבן הזוג שהוא לא אזרח- המלצות, לינקים או כל מה שתוכלו לעזור
 
כמוכן,המלצות לגבי, האם כדאי להפסיק את הביטוח לאומי , ביטול תושבות וכו' לפני שעוזבים את הארץ או לאחר תקופה?
תודה רבה מראש!
לפני אובמה קר היה מדובר בסיפור בלתי אפשרי
02/08/2015 | 15:19
3
155
ייתכן שעכשו יהיה כן אפשרי, אני לא מצוי בפרטים. נחכה לאחרים.
להבהרה: אתם עוברים עצמאית, ללא מקום עבודה שתהיו בו?
אני עצמאית ובן זוגי בחיפושי עבודה, אשמח למידע על אובמהקר וכו
02/08/2015 | 15:34
2
139
היי תודה על התגובה המהירה!
אני עצמאית ובן זוגי המתין עד ליום רביעי האחרון לתשובה על הגרין קארד והוא חייב להגיע עד אמצע ספטמבר לארה"ב, כך שרק עכשיו הוא יתחיל לחפש עבודה ברצינות בתחום ה IT (אם יש המלצות על חיפוש עבודה בתחום בבוסטון כמובן שיתקבלו בברכה..)
 
אני מחפשת מידע על ביטוח רפואי שיתאים לי כאזרחית ארה"ב אבל שעדיין לא תושבת , מעט לחוצה בזמן לגבי זה בגלל שאני בהריון.
לכל מי שיש מידע על אובמה קר או משהו אחר שיותר מתאים (כי יכול להיות שאני מרוויחה יותר מהדרישות לביטוח זה) אשמח למידע והמלצות בהקדם
תודה רבה, איילה
 
 
לא הבנתי, את עוברת עם עבודה או לא? כי אם לא תעבדי
02/08/2015 | 18:16
1
130
שם, איך תוכלי להרוויח יותר מהדרישות לביטוח? אם את עובדת בישראל ותעזבי את העבודה כשתעברי, זה לא יהיה רלוונטי הרי.
אני חושבת שאם לא תמצאו עבודה אז לבעלך יהיה כדאי להגיע בספטמבר או החודש לארה"ב להפעיל את הגרין קארד, ואז לחזור לישראל לעוד כמה חודשים ושאת תלדי כאן עם ביטוח והכל.
אני עצמאית, מביאה איתי עבודה לשם..
02/08/2015 | 18:57
132
היי, הוא צריך לעבור לשם ולא רק לסמן וי במעבר גבולות אחרי קבלת גרין קארד..עד שהוא קיבל אותו.
אני עצמאית ויש לי עסק אונליין + מכירות של מוצרי משלי כך שיש לי הכנסות ויהיו לי גם בארה"ב. בן זוגי עכשיו מחפש עבודה בתקווה למצוא בקרוב
אשמח לקבל מידע על ביטוח רפואי שמתאים להריון אם יש לך מידע
תודה
זהו אתר הביטוח הרפואי המרכזי של מסצ'וסטס:
03/08/2015 | 02:01
1
112
 
חפשי שם מידע, אני חושב שבתור אזרחית אמריקנית את תוכלי לקבל ביטוח רפואי דרכם, וכך גם בעלך, אבל צריך לוודא.
 
את יכולה גם להתקשר אליהם ולשאול שאלות ספציפיות לגבי המקרה שלכם ואיך אתם נרשמים לביטוח. הם בסך הכל מאוד יעילים ועוזרים בטלפון, אם כי לפעמים צריך להמתין קצת זמן בטלפון.
 
תודה רבה על המידע! אבדוק מולם
03/08/2015 | 12:26
16
חימום דירתי
31/07/2015 | 13:03
10
218

שלום לכולם
אשמח לבדוק איזה חימום דירה יותר מומלץ
האם מזגן מרכזי או חימום רצפתי. בצדדי הקירות
וגם איך מקררים בקיץ שאין מזגן ( מזגן חלון??)
 
בקיץ מקררים במזגן חלון או מזגן נייד
31/07/2015 | 17:05
140
ויש גם מאווררים קטנים שעושים רוח נעימה ואפשר לקנות, בטרגט מכרו כאלה בקיץ שעבר והם היו מאוד מוצלחים.
אני מניחה שבחימום רצפתי אתה עדיין מתכוון לחימום במיזוג מרכזי ולא ברדיאטורים, נכון? אם כן אז אני לא בטוחה מה עדיף. באופן אישי אני מעדיפה רדיאטורים לחימום, זה עושה חום הרבה יותר נעים ופחות מיבש את העור, אבל זה לא כזה משנה לדעתי ולא הייתי בוחרת דירה רק לפי זה.
תלוי באיזור הדירה
31/07/2015 | 20:31
7
122
אם תפרט יותר לגבי מיקום הדירה ( בוסטון, קליפורניה, אורלנדו ) כנראה תקבל תשובות יותר רלוונטיות.
בוסטון
01/08/2015 | 22:58
6
47
כמה מילים על טרמינולוגיה
02/08/2015 | 07:20
4
161
לא ממש אפשר להשתמש בטרמינולוגיה ישראלית כשמדברים על מערכות חימום בארה"ב - בעיקר באזורים הקרים.
 
אחד הנושאים המהותיים במערכות חימום הוא "מה מקור האנרגיה של מערכת החימום".
האפשרויות הן:
Oil  - מה שבישראל נקרא מזוט- ויימצא בעיקר בבתים יותר ישנים;
או שזה מופעל על ידי גז טבעי שמגיע לבית בצינורות,
או שזה עובד על חשמל (מה שאתה מכנה "מזגן חימום", וכאן נקרא heat pump);
או  שזה עובד על גז פרופאן (שזה בעצם אותו בוג גז שיש בארץ ) שמגיע לבית במיכליות, כמו המזוט.
 
בהכללה ניתן להגיד שעלות החימום (למי שמשלם את חשבונות האנרגיה ) היא הכי גבוהה למי שמחמם על חשמל, הכי זולה למי שמחמם על גז טיבעי ואיפהשהוא בין לבין כשמדובר על oil.
 
נושא שני שמהותי הוא צורת פיזור החום בבית. האפשרויות הן:
  Forced air - מערכת עם מפוח מרכזי ( air handler)  ותעלות שמובילות ממנו את האוויר לכל החדרים בבית.
 
Hot water - מערכת עם רדיאטורים בחדרי הבית השונים שהחום מגיע אליהם על ידי צינורות מיים חמים מבויילר מרכזי (למערכת החימום קוראים במקרה הזה "כבשן" -  furnace).   לפעמים - במערכות יותר גדולות ובמבנים רבי דיירים - מפזרי החום בחדרים או בדירות (שנקראים "רגיסטרים" - registers)  הם היברידיים - ומכילים מאורר חשמלי שמפיץ את החום מהרדיאטור ברחבי החדר.
 
Steam -  בבתים ישנים יותר יש עדיין מערכות חימום מבוססות רדיאטורים שעובדים על קיטור. העיקרון הוא דומה למערכות מים חמים - יש כבשן מרכזי שמרתיח דוד קיטור גדול, וצינורות מובילים את הקיטור לרדיאטורים בכל חדרי הבית.
 
כשמדברים על חימום בחשמל, מדובר כמעט תמיד על Forced air.   מאוד חשוב לדעת מה היא הטכנולוגיה של ה heat pump  שבלב המערכת - האם היא  air source או גיאוטרמית, ומה היעילות שלה.
 
יש לשים לב שבבתים מסויימים יש גם תנורי חימום חשמליים בחדרים מסויימים (לרוב בצורת baseboard heaters) - זו הצורה הכי יקרה לתיפעול, ולרוב קיימת בגלל שזו "תפירה" של בעלי בית קמצנים.
לרוב רואים את זה בתוספות בניה (מהזן הלא חוקי של "סגירת מרפסת ללא רשיון" או "הפיכת מרתף ליחידת מגורים בלי רשיון").
המשך
02/08/2015 | 09:41
3
116
כיום מתחילים לראות ניצנים של מערכות heatpump חשמליות אולטרא יעילות מסוג שדומה למזגנים שנהוגים בישראל. כלומר - מערכות עם מדחס ואינוורטר שמשתמשות ב air handlers מקומיים ברגיסטר והחום מועבר לרגיסטר דרך צינורות גז מזגן.
באזור שלנו קוראים למערכות האלו ductless. הן עדיין מאוד נדירות באזור ואני לא חושב שתיתקל בהן.
 
לעכשיו לשאלה: מדוע אתה שואל?  אתה מתכנן לבנות בית?
לא רק מברר לגבי שכירות
02/08/2015 | 12:52
2
49
בשכירות - מה שחשוב זה "מי משלם על החימום"
02/08/2015 | 14:58
131
יש לא מעט יחידות דיור בשכירות שבהן עלויות התיפעול והאנרגיה של מערכת החימום כלולות במחיר השכירות.
זה נפוץ במיוחד בקומפלקסים מנוהלים למיניהן - כדוגמת "הקיבוץ" בברוקליין.
 
במקרה כזה, לדייר לא איכפת באיזה סוג דלק מערכת החימום משתמשת - מצידו שבעל הבית יסיק את הדוד על ידי שריפת ערימות של שטרות 100 דולר.
 
אם עלויות החימום עליך - הכי טוב (כרגע ) זה מערכת הסקה חדישה בעלת יעילות גבוהה, שפועלת על גז טיבעי. הגז זול מאוד כיום.
 
איכות הבידוד וסוג המבנה
03/08/2015 | 00:54
74
ישפיעו יותר על עלויות החימום מאשר סוג מערכת החימום. וזה בהנחה שאתה בכלל משלם על חימום כמובן.
 
חימום רצפתי
02/08/2015 | 22:36
79
נקודה נוספת שבוסטון גאי לא הזכיר היא שחימום רצפתי אינו משמש לחימום הבית. זה רק חלק ממערכת "נוחות" אשר תגרום לך להרגיש יותר בנוח באיזורים הקרים יותר של ארה"ב. כאשר אתה שוכר דירה, תקפיד שהחימום מגיע לכל הדירה, ולא רק לאיזורים מסויימים.. אחרת יהיה שם קר.. קר מאוד..
השוואה
03/08/2015 | 16:50
37
המספרים הם לאזור פורטלנד. בוסטון קרה בערך ב 10-15F מפורטלנד
הפרמטרים המשפיעים
- האקלים בו נמצא הבית והבידוד = כמה BTU דרושים לחימום הבית
- מקור אנרגיה - גז, נפט, חשמל = מחיר ל BTU
- יעילות - ~80% לתנורים ישנים, ~90% לחדשים ועד ~300% למשאבות חום (היעילות יורדת בטמפרטורות קיצוניות) = כמה BTU על המערכת להפיק
 
שאלה לגבי ה social security
02/08/2015 | 21:43
2
211
לפי מה שקראתי בכל מיני אתרים באינטרנט כדי שמישהו יקבל social security בארה"ב הוא צריך לעבוד לפחות 10 שנים , בהנחה שישראלי עושה relocation לארה"ב עםVISA L1 וחוזר אחרי 5 שנים הוא לא יקבל social security כי לא עבד בארה"ב 10 שנים ומעלה למרות שבתלוש המשכורת שלו ניכו כל חודש social security .
 
השאלה שלי האם אפשר לקבל החזרים על הניכוי הזה מהמשכורות למשל בסוף כל שנה ב tax return ,כי אם מישהו עובד פחות מ 10 שנים בארה"ב וחוזר לארצו הוא לא הולך להשתמש בכסף הזה לעולם או יש דרך אחרת לקבל את הכסף הזה בחזרה ?
במילה אחת: לא
02/08/2015 | 22:01
156
ביותר מילים: ביטוח לאומי זה לא תוכנית חיסכון. לא בישראל, לא בארה"ב ולא בשום מקום אחר בעולם. זה לא כסף שנועד בהכרח לחזור אליך בחזרה, אלא כסף שנועד ליצור רשת תמיכה חברתית. אין שום סיבה לצפות שתקבל החזר רק בגלל שעבדת פחות מ-10 שנים.
 
לא. זה כסף אבוד.
02/08/2015 | 22:03
161
בדיוק כמו שלא תקבל אגורה חזרה הביטוח לאומי בישראל אם תאבד את התושבות שלך בארץ.
 
כלומר: נניח שעבדת בישראל 20 שנה ושילמת ביטוח לאומי כל אותן שנים, ואז היגרת לארה"ב.  אחרי שתבוטל תושבותך בישראל ותוגדר כ"לא תושב" - תאבד את זכותך לקיצבאות ביטוח לאומי כדוגמת קיצבת זיקנה.  ולא תראה מבט"ל שקל בחזרה.
תעשיית התוכנה באזור פורטלנד אורגון
01/08/2015 | 21:16
5
173
שלום
מישהו מכיר את תעשיית התוכנה באזור פורטלנד אורגון, ויכול להגיד אם יש שם כמות סבירה של הזדמנויות למפתח בעל מספר שנות ניסיון?
(בהנחה שיש היתר עבודה)
תודה,
עופר
בוא נאמר ככה
01/08/2015 | 22:15
4
213
מצד אחד, פוטלנד עדיין לא עמק הסיליקון וגם לא סיאטל.
 
מצד שני, יש שם כמה חברות היי-טק גדולות, ובפרט אינטל מעסיקה שם כמעט 20 אלף איש. בעקבות המחירים המטורפים באזור עמק הסיליקון, יש יותר חברות שמחפשות מקומות יותר זולים, ופורטלנד יותר זולה גם מסיאטל ונמצאת במרחק סביר משתיהן, כך שיש צמיחה בתעשיית התוכנה באזור. אני חושב שיש כיום קרוב ל-100 חברות תוכנה שונות באזור, שמרוכזות בעיקר באזור הילסבורו/ביברטון.
 
תודה. ושאלת המשך -
02/08/2015 | 11:19
3
146
אמנם יוקר המחיה באזור נמוך משמעותית (אפשר ללמוד זאת למשל מ- Zillow) מהסיליקון ואלי, אבל גם המשכורות נמוכות יותר, לפי מה שהבנתי. האם, עדיין, בשקלול הנתונים, אפשר לחיות ברווחה גדולה יותר (שלא לומר לחסוך) ב- Portland area לעומת הסיליקון ואלי?
אפשר להשוות עם עמק הסיליקון
02/08/2015 | 19:47
123
אך ורק אם משווים בין משרות קונקרטיות עם שכר ותנאים קונקרטיים. הרי לא כל אנשי התוכנה באזור מסוים מרוויחים אותו הדבר.
 
 
רוב הסיכויים שכן
02/08/2015 | 21:56
1
114
אם כי זה תלוי כמובן בהרבה דברים, כמו לדוגמה במשכורת בתפקיד הספציפי' בסעיפי ההוצאות העיקריות שלכם ובבחירות שתעשו. רווק בתפקיד בכיר בעמק הסיליקון יוכל לחסוך הרבה יותר מעמיתו בפורטלנד, אבל למשפחה בת 4 נפשות עם מפרנס יחיד ומשכורת ממוצעת של מהנדס תוכנה, כניראה שבעמק לא יצליחו לחסוך בכלל בעוד שבאזור פורטלנד יוכלו לחסוך וגם לחיות בבית גדול יותר.
 
 
תודה
03/08/2015 | 13:06
14
אזרחות לילדים - האם אני מפספס משהו?!
31/07/2015 | 12:33
6
261
אנחנו זוג עם ילדים. אשתי האזרחית מכרח זה שנולדה בארה"ב (הורים ישראלים ללא אזרחות אמריקאית).
אנו חושבים על מעבר עתידי לארה"ב. כרגע, אנו דוחים את תחילת התהליך.
 
חשבנו לאזרח רק את הילדים בשלב זה.
ממה שאני יודע, אני צריך לבצע תהליך של איחוד משפחות, אשר בסופו יונפק להם (בתקווה) ג"ק. בנוסף, הבנתי שבזמן כניסתם לארה"ב הג"ק מומר לאזרחות בצורה מיידית (אם כי הבירוקרטיה של משלוח טפסים עלולה לקחת זמן מה).
אדגיש: אין לנו כוונה להגר בשלב זה (לא יודע מה יילד יום), ובכדי לאזרח את הילדים נטוס לארה"ב (בדומה למתאזרחים דרך חוק הסבא).
 
השאלה היא פשוטה:
1. האם פספסתי משהו? האם יש מניעה או חסם לבצע הליך כזה?
2. האם זה עלול לפגוע בעתיד בסיכוי לקבל ג"ק (לי, או לנו כמשפחה במידה והבקשה נפסלת)?
לא חושב שפיפסת משהו אבל עדיי יש בעיה
31/07/2015 | 13:37
191
אישתך מגישה לכל אחד מהילדים ולך בקשה לאיחוד משפחות נפרדת.
מבחינה זו אין קשר בין הבקשות שלכם. לא יודע לענות לגבי העתיד ואיך זה יראה, למרות שאני לא חושב שיש כל בעיה עם זה.
עם זאת, יש עדיין בעיה. בתהליך גרין כארד המבקש (במקרה זה אישתך) צריך להגיש טופס I864 Affidavit of support.
כחלק מהמסמכים שיש לצרף לטופס הזה, צריך להוכיח מרכז חיים בארה"ב או כוונה אמיתית לעבור לגור שם בעתיד הנראה לעין.
עלולים לשאול אותכם לגבי זה וברור, שזה יראה חשוד, שהיא מבקשת רק עבור הילדים ולא עבורך ולכן לא מתכוונת לעבור להתגורר שם. מצד שני יכול להיות שבגלל שהם ילדים וצריכים להגיש I864W המקרה מעט שונה (אני לא חושב...).
 
זו ההבנה שלי של הדברים, יכול להיות שלמשהו פה יש נסיון אחר עם מקרה כזה.
יש כמה אפשרויות פיספוס
31/07/2015 | 20:45
4
165
1. צריך לוודא שהילדים אינם אזרחים מלידה. ענה על שאלות  1,2 למטה.
 
2. תהליך הגירה כזה ייראה לא טוב אם אתה לא כלול בו.  אתם למעשה מצהירים הצהרת שקר שאתם מתכוונים לעבור. זה עלול לא לעבור את תהליך ה- GC, וגם אם כן, GC שמתקבל תחת הצהרה כזו ולכן האזרחות שתתקבל כתוצאה מכך עלולה להישלל רטרואקטיבית.  זה אמנם תסריט קיצון, אבל לא נעים לחשוב על זה. כדי למנוע את זה אתם חייבים לבסס ראיות לתהליך עזיבה, וזה דבר שיכול להיות קצת מסובך.  הייתי ממליץ ללכת על תסריט עתידי (אגב, למה עכשו דווקא? האיזרוח יכול להתקיים בכל שלב עד שהם בגירים.)  או לשפר את התהליך הזה.
 
 
ענה:
1. באיזה גיל עלתה / הגיעה עם הוריה אישתך לארץ?
2. האם אתם נשואים פורמלית (כיום יש זוגות שלא ויש להם ילדים)? האם זה היה כך ברגע לידת כל אחד מהילדים?
תשובות
01/08/2015 | 23:42
3
96
ברור לי שזה "לא נראה" טוב. ולכן שאלתי על מצב עתידי עבורי. אבל האם היא לא "זכאית" לאזרח את ילדה ללא שום קשר אלי? 
ברור לי שאפשר גם בעתיד, אם אכן נממש בסוף את כוונותינו לעבור. אבל אם לא?
אחת הסיבות שאנו חושבים לאזרח עכשיו זה בגלל דיווח המס לארה"ב. היא יכולה לקבל נקודות זיכוי על ילדים (להבנתנו, רק אם הם אזרחים).
 
1. חזרה בגיל שנה לארץ, חזרה שוב לארה"ב לשנה נוספת בתיכון.
2. נשואים רשמית טרם לידת כל הילדים.
אוקיי
02/08/2015 | 00:12
2
95
אז הילדים אינם אזרחים לפי מה שנתת.
ברור שהם זכאים לאיזרוח ללא קשר אליך, רק שזה נראה לא טוב... (-:
 
אם אתם הולכים על זה, צריך לעשות זאת בתשומת לב... להתכונן לשאלה מה עם האבא, האם הוא נשאר בארץ? אם לא, אז איפה הבקשה שלו? אם כן, האם אתם גרושים? אם לא... נראה מוזר... תסבירו...  הרי אם הם קטינים צריכים הסכמת אבא... בעיה.
 
הנסיון שלך דורון גדול משלי עשרות מונים
02/08/2015 | 14:12
1
84
אבל זה נשמע קצת יותר מרק "לא נראה טוב".
יהיה פה שקר ברור מאוד.
איחוד משפחות כשמו כן הוא.
לא להוציא גרין כארד לאבא מצביע על כך, שאין כוונה לעבור להתגורר בארה"ב. חלק מהתהליך זה להראות מרכז חיים בארצות הברית או לכל הפחות כוונה לחדש מרכז חיים שם.
 
אני חושש, שאתם עלולים להתפס בשקר... זה די גרוע מבחינה הגירתית...
זה החשש שלי
02/08/2015 | 17:49
73
גם אני חשבתי שזה עלול להראות בעייתי.
חשבתי שאולי מישהו ניסה דרך זו בעבר.
 
תודה לכולם.
כנראה שנמתין כולנו יחד לקראת מעבר בעתיד...
מישהו יודע מתי נפתחת ההגרלה ל- GC? תודה
02/08/2015 | 13:30
8
31
תחילת אוקטובר
02/08/2015 | 13:40
7
44
בהצלחה!
אוקטובר?
02/08/2015 | 13:58
6
52
תודה רבה על התשובה.
אני מבולבלת... חלק טומרים שההגרלה נערכת באוקטובר וההרשמה נפתחת כבר באוגוסט... ?!
 
לפי מה שאתה אומר- אם היא נפתחת באוקטובר, עד מתי לדעתך ההרגלה פתוחה? ומתי היא עתידה להיערך?
 
תודה רבה
ההרשמה מתחילה כל שנה בתחילת אוקטובר
02/08/2015 | 14:01
5
57
ומסתיימת בתחילת נובמבר.
האתר, שכרגע לא מעודכן, אבל ייפתח לקראת אוקטובר הוא האתר הבא:
 
 
תודה
02/08/2015 | 14:02
1
15
יותר מדויק
02/08/2015 | 14:11
65
הרישום מתחיל ב1 לאוקטובר
ההגרלה ואפשרות בדיקת הזכיה היא מה1 למאי בשנה שאחר כך.
ומי שזוכה, ומצליח להגיע לריאיון לפני שנגמרות הויזות ועונה על ההגדרות ומקבל ויזה.
יקבל ויזה בשנה אחר כך ויצטרך להגר תוך 6 חודשים.
זאת אומרת אם תרשמי באוקטובר 2015, תוכלי להגר באמצע סוף 2017.
?
02/08/2015 | 14:14
2
47
למיטב הבנתי (וייתכן והטעו אותי), ההגרלה מתקיימת בסוף השנה הנוכחית וההודעה מתקבלת לקראת מאי שנה הבאה (2016)
 
ואם ההרשמה נפתחת ב- 1 באוקטובר- כמה ימים/שבועות היא נערכת? כלומר- עד מתי ניתן יהיה להרשם?
שוב, ההרשמה מתקיימת עד לתחילת נובמבר
02/08/2015 | 16:34
1
47
ההגרלה והתוצאות יפורסמו מאוחר יותר (במאי של השנה העוקבת), אבל ההרשמה להגרלה- מתחילת אוקטובר ועד תחילת נובמבר- כלומר: חודש הרשמה
נהדר. תודה על המענה
02/08/2015 | 16:54
17
מידע על משכורות
30/07/2015 | 18:27
14
522
מצאתי לפני כמה זמן את האתר המגניב הזה אבל שכחתי לחלוק אותו.
ממה שאני מבין הוא שותה את הנתונים הפומביים מהממשל (חופש המידע כאן זה אשכרה חוק עובד).
 
מידע על גובה משכורות שמדווחות על ידי החברות לממשל לכל מבקשי ויזות עבודה או GC! חלוקה לפי שנים, חברות וכו׳
 
ההטיות הן:
רק מידע של מהגרי עבודה למינהם
רק מידע על משכורת base ללא בונוסים, מניות ואופציות
 
בכל זאת נראה לי פי 10 יותר שימושי מגלאסדור
אחלה אתר, תודה רבה
30/07/2015 | 19:56
1
245
הבעיה העיקרית היא שכל חיפוש צריך להיות מאוד מדויק, כי הוא נותן רק 100 תוצאות ולא יותר - וחלקן הגדול הן מאוד ישנות, בנות 10 שנים ויותר. לא מצאתי שום דרך לבצע חיפוש לפי תאריכים. בגלל זה, לדוגמה, אני לא מצליח למצוא את עצמי שם - לא בחיפוש דרך חברה, ולא בחיפוש דרך המשרה עצמה (סטייט, עיר, כמה נסיונות לשם המשרה).
 
אולי בכלל חלמתי שקיבלתי H1B לפני אי-אלו שנים?
 
בכל אופן, במבט ראשון ומאוד מהיר, נראה שגם פה יש הטיה כלפי מטה (וזה ידוע, כי H1B מקבלים משכורות נמוכות יותר מאמריקנים), אם כי המצב אכן הרבה יותר טוב מאשר גלאסדור. צריך רק לזכור להתייחס ל-3 השנים האחרונות, מכסימום.
לא נכון, אפשר תצאות יותר מדויקות
31/07/2015 | 00:04
219
הנה מידע של חיפוש marketing בגוגל, בשנת 2014 וזה העמוד השני של התוצאות. אילן, אתה מפוטר.
אני מסכים שהאתר לא הכי נוח לחיפוש אבל תלחץ פה ושם וזה עוזר, בסוף תגיע.
 
אבל תכלס רוב האנשים כאן הם במסלול h1b או  gc, ואפשר לטעון שלטוב או לרע אלו הן המשכורות הרלוונטיות. מלבד זאת לgc אני תוהה (ולא יודע) אם יש הבדל במשכורת. ולבסוף, למי שיותר ותיק האתר פחות מועיל מאשר לחדשניקים.
 
בקשר לשנים, מלבד עניין אינטלקואלי אני לא מוצא סיבה טובה להסתכל בנתונים של יותר משנה גג שנתיים אחורה. המשכורות של 2012 הם השלג דאשתקד.
 
דבר אחרון, מדוגמא אחת (אני), אני לא חושב שהמהגרים בהכרח נדפקים. הראתי את האתר לאחד שעובד איתי במשרד והוא היה מופתע מהמספרים הגבוהים, אני לא. נראה לי שיש עניין חזק מאוד של כושר מיקוח - זה המשתנה שמסביר את הפער.
לרוב לבעלי ויזת h1b יש די קרוב ל0 כח מיקוח. יש להם בדיוק הצעה אחת בארה״ב הבנה קטנה מאוד של השוק והגורם הפסיכולוגי הוא הגורם החשוב מכולם. הם רוצים לעבור לארה״ב (בדכ כמובן). לכן, הם יטו פחות להתמקח באופן אגרסיבי, יכוונו למקומות נמוכים יותר, ויצליחו פחות...
 
 
אתר מעניין
31/07/2015 | 00:05
4
182
חיפשתי את החברה בה אני עובד. בצוות שלי יש אחד שנמצא על ויזת הגירה. עכשיו אני יודע כמה הוא מרוויח. אם 2015 זה כמה שהוא הרוויח עד עכשיו, הרי שהוא מרוויח הרבה יותר ממני. אם זה מחושב לפי משכורת שנתית, אז זה הגיוני.
כתוב במפורש שמדובר על המשכורת השנתית
01/08/2015 | 00:18
3
112
כפע שדווח בתחילת השנה. כמה הוא הרויח עד עכשיו בפועל רשויות ההגירה לא יודעות, את זה יודע רק מס ההכנסה.
הנתון הוא ל-2015
01/08/2015 | 00:56
2
98
אולי זה המשכורת השנתית שלו בחוזה או משהו כזה?
או שזה המשכורת שהוא הרוויח ב-2014, וכתוב 2015 כי הויזה שלו עדיין בתוקף?
כשמגישים בקשה ל H1 המעסיק מצהיר
01/08/2015 | 16:55
1
94
על המשכורת השנתית כפי שהיא באותו רגע. לא המשכורת ההסטורית או השכר בפועל, אלא המשכורת כפי שרשומה כרגע בהסכם העבודה
 
כלומר, אם עד עכשיו הרווחתי 50K ולפני שבועיים קיבלתי העלאה ל 60K, והמעסיק היום מגיש בקשת הארכה ל H1 בשבילי הוא ירשום משכורת של 60K למרות שבפועל לא הרווחתי עדיין את הכסף הזה
נרגעתי..
01/08/2015 | 17:13
65
המשכורת שלי גבוהה יותר ממה שמוצהר בH1 שלו
אתר שימושי. כמה מחשבות
31/07/2015 | 01:54
1
189
1. אין מידע על L1. לפחות מחצית מהוויזות כל שנה הם ע"ב L. 
2. האם המידע על GC הוא רק דרך מסלול H1B? להערכתי לא וזה יכול להסביר מדוע יש שוני במספרים
3. סיבות נוספות למה המשכורות לGC גבוהות יותר:
 
נשלח בטרם עת...
31/07/2015 | 01:59
155
סיבות נוספות:
1. העלאות שכר שקרו אחרי קבלת הוויזה הראשונית
2. המועד בה המשכורת מדווחת לGC ( באיזה שלב הרי תהליך GC יכול לקחת שנים)
3. כאמור אנשים שמוגשים לGC ממסלולים אחרים כגון EB1 ולהם משכורות גבוהות יותר
4. אוכלסיה קטנה יותר יחסית ל H1B ולכן השפעה גדולה יותר למקרי קצה
נחמד מאוד
31/07/2015 | 20:49
102
באמת חבל שאין מידע על L
מגניב!
31/07/2015 | 21:42
118
מצאתי את כל הסטוריית השכר שלי משנות האלפיים!
 
חשוב לזכור שזה מכיל לא רק את השכר הראשוני שמקבלים בהתחלה אלא גם את השכר שמדווח בכל אחת מההארכות - בשלב הזה נקודות המיקוח של המועמד טובה בהרבה וגם השכר מטפס לשכר המקובל.
למיטב הבנתי אין מידע על O1.
01/08/2015 | 08:58
2
116
ניסיתי לחפש את התפקיד המדויק של בעלי ומצאתי 0 מקרים. כשניסיתי לחפש את התפקיד בערך אז קפצו תוצאות בודדות עם שכר שאין לו שום קשר לשכר של בעלי (הפרשים של פי 2 או יותר, שאולי יכולים להיות מוסברים חלקית על ידי העובדה שבמקרים האלה מדובר בוויזת H-1B ולא O1, אך בכל זאת נראים על פניו גדולים מעבר לכל פרופורציה). אולי פיספתי משהו בחיפוש?
את יכולה לבדוק במשרד העבודה
02/08/2015 | 10:19
1
106
יש בסיס נתונים של משרד העבודה לצרכי קביעת מינימום שכר למשרה מסויימת בענייני אישור ויזת עובד זר.
 
את תצטרכי לשחק קצת עם המערכת כדי ללמוד איך לחפש בה - כי את צריכה לאתר את הקוד הספציפי של התפקיד.
 
בנוסף, את צריכה לציין את המקום הגיאוגרפי הספציפי של המשרה.
 
לדוגמא - אם רוצים לבדוק משכורת מינימאלית לענייני ויזה למנהל בכיר (chief executive) - קוד O*net occupation הוא 11-1011.00, בסיליקון וואלי - צריך לבחור בחיפוש במדינת קליפורניה, מחוז סאן בניטו, קוד משרה 11-1011.00.
מתברר שקוד האזור של סיליקון וואלי הוא 41940, ושהמשרה הזו ממוקמת ב O*net zone 5.
 
בסיס הנתונים אומר שאין לו מספיק משכורות מדווחות לתפקיד הזה כדי לייצר ממוצע, ולכן השכר המינימאלי שמשרד העבודה מוכן לקבל הוא 187k$  לשנה.  
וזה למרות שהממוצע של המשכורות שכן מדווחות להם עומד על כ 229k$.
 
כתובת בסיס הנתונים היא
 
 
אתה אלוף!
02/08/2015 | 20:27
22
מה המשמעויות של הגירת הורה מבוגר (סביב גיל הפנסיה)
31/07/2015 | 06:12
2
199
מבחינת ביטוח רפאוי וקצבת זקנה?
המשמעות היא
31/07/2015 | 20:46
1
207
שאין לו קיצבת זיקנה (וזו מישראל עלולה להיפסק...) ולגבי ביטוח רפואי הוא תריך להסתמך על אובמה-קר.
מעבר בגיל מבוגר
02/08/2015 | 06:39
115
פנסיה ממשיכים לקבל, קצבת זקנה מביטוח לאומי רק אם מתחילים לקבל לפני המעבר.והיום יש לפחות אובמה קר !!
רישיון נהיגה ורכישת רכב
01/08/2015 | 23:38
3
115
שלום
השבוע אנו מגיעים לבולטימור בוויזת (J1 אשתי) ו-J2 (אני). הבנו שלי ייקח זמן להוציא SSN ולאשתי די מהר. האם הוצאת רישיון נהיגה מקומי תלוי בהיות SSN? האם רכישת רכב מותנה בהיות SSN?
תודה
רשיון כן ובעלות לא
02/08/2015 | 01:52
83
ובכל מצב קרא היטב בהוראות של dmv
לא צריכים SSN לא לרישיון ולא לרכישת רכב
02/08/2015 | 03:13
1
90
לצורך רישיון, צריך לספק SSN או לחלופין להביא מכתב מה-SSA שאומר שאינך זכאי ל-SSN (בתור J2 אתה לא זכאי ל-SSN כל עוד אין לך EAD).
 
לצורך רכישה ובעלות על רכב גם אין צורך ב-SSN. כן צריך SSN לצורך קבלת מימון לרכב, אבל מכיוון שאתם רק מגיעים לארה"ב ואין לכם היסטוריית אשראי, יהיה לכם קשה לקבל הלוואה בתנאים סבירים בכל מקרה.
 
 
תודה
03/08/2015 | 09:05
10
דולרים "ישנים" משנת 1990
01/08/2015 | 23:00
1
142
שלום רב
 
יש לי דולרים משנת 1990 ו 1988
האם יקבלו את הכסף בארהב? האם כדאי להחליף בארץ לשטרות חדשים יותר?
מדובר בסכום של 1100 דולר
תודה מראש
דולרים אף פעם לא יוצאים מהמחזור
01/08/2015 | 23:30
132
כל שטר שהודפס אי פעם עדיין תקף. עם זאת סביר שבמקדונלרד לא יקבלו שטרות כאלו (או שטרות חדשים של $100) ותצטרך לפרוט את השטרות שלך בבנק.
היי, אני טס למספר חודשים לאירופה. האם עדיין
31/07/2015 | 13:29
4
177
שלום חברים וחברות,
אני טס למספר חודשים לטיול באירופה החל מהשבוע הבא,
אני רוצה להרשם למרות זאת להגרלה כשמתחילה ההרשמה לגרין קארד, השאלות שלי הן כאלו:
- ההרשמה להגרלה נפתחת ב1.10.15 - נכון?
- האם אוכל להרשם כשאני נמצא באירופה?
- על מנת שלא אטוס ואשכח להכין משהו - מהם כל הדברים שאני צריך להכין שיהיה לי לתהליך ההרשמה? תמונה? מסמכים מסויימים? (כי אם כן, אצטייד בהם לפני שאטוס ואקח איתי את הכל לטיול על מנת שאעשה זאת שם...)
 
תודה רבה! (:
לא זוכרת את התאריך המדויק לפתיחת ההרשמה
31/07/2015 | 17:01
3
77
אבל זה בסביבות תחילת אוקטובר, אולי כמה ימים אחרי.
תצטרך תמונה דיגיטלית וזהו, כל השאר זאת הכנסת פרטים מאוד בסיסית. ההרשמה היא באינטרנט אז כל מה שאתה צריך זה חיבור לאינטרנט וזהו, לא משנה מאיזה מקום בעולם אתה עושה זאת.
בקשר לתמונה ההכרחית, מה שצריך
31/07/2015 | 19:33
2
76
איזו תמונה היא טובה?
אני הולך למקום שבו עושים תמונות פספורט ואומר לצלם לעשות לי תמונה של ויזה לארה"ב? או?
תודה רבה
כן למיטב הבנתי, זה יהיה טוב. הם צריכים לתת לך את
31/07/2015 | 20:45
1
59
הקובץ של התמונה כדי שתוכל להעלות את זה לאתר.
צריך לשמור כתמונה צבעונית בגודל 600x600
01/08/2015 | 22:09
49
כאן:
 
 
יש הסבר מפורט וגם כלי שמאפשר לבחון את התמונה ולחתוך אותה לגודל מתאים.
שלח לעצמך למייל או שמור בענן.
עד איזה גיל ניתן להוציא ויזת אופר- מישהו יודע? תודה
01/08/2015 | 17:13
1
67
26
01/08/2015 | 18:57
31
האם נישואין קנדים תקפים בארה"ב?
31/07/2015 | 10:46
10
225
הי,
התחתנתי לפני 3 שנים בטורונטו עם בן זוג ישראלי (גייז) - שנינו אזרחי ישראל. למעשה רק עשינו טקס בבניין העיריה ושילמנו 200 דולר. לא הצהרנו על הנישואין בארץ ולא בקנדה - למעט הטקס. אנחנו פרודים למעלה משנה והתחלתי זוגיות לפני כחמישה חודשים עם בחור אמריקאי בניו יורק (דייל אוויר בתפקידי, כך שמזדמן לי להגיע 4 פעמים בחודש לניו יורק. חשבנו למסד את הקשר מאחר וכעת ניתן אף לקבל ניירת אמריקאית במסגרת חתונה בין זוג חד מיני. האם הנישואין שלי שנעשו בקנדה, תקפים בארה"ב? אם כי לא הצהרתי עליהם באף מקום. אני והאקס כבר לא בקשר למעלה משנה. האם אצטרך להתגרש ממנו לשם נישואין בארהב עם בן הזוג הנוכחי, או שמא אין קשר?
אלפי תודות על המענה ושבת שלום
הנישואין שלכם תקפים בכל מקום...
31/07/2015 | 13:26
168
התחתנם בנישואים אזרחיים אם אני מבין נכון וזה תקף. גם בארה"ב.
למיטב הבנתי תצטרך להתגרש ממנו על מנת למסד את הקשר החדש.
מה שאוהד כבר כתב לך. הנישואין תקפים בכל מקום בעולם.
31/07/2015 | 16:09
4
153
אתה צריך להתגרש קודם, כדי שתוכל להתחתן שוב.
אלפי תודות על המענה. אבל אם לא הצהרנו על כך בשום מקום..
31/07/2015 | 17:53
3
174
איך השלטונות האמריקים אמורים לדעת על הנישואין הקודמים שלי?
הנישואין אכן היו אזרחיים. הגענו לסיטי הול, מילאנו טופסיאדה ועשינו טקס קצר - כל הליך הסתכם בשעה אחת תמימה. סהנחה ואכן מה שאתם אומרים כאן, הוא נכון - כיצד עליי להתגרש מבן זוגי הקודם? שאגב כבר בזוגיות חדשה ואין לנו כל קשר.
אתה רוצה להיכנס לכלא על פוליגמיה?
31/07/2015 | 18:09
162
תחפש בגוגל איך מתגרשים, תתגרש, וזהו. נשמע שאין כאן נושא של סכסוך כספי וחלוקת רכוש, אין ילדים שצריך לריב על משמורת ומזונות. תברר איך מתגרשים ותתגרש.
הם כנראה לא יודעים
31/07/2015 | 18:46
162
אבל אתה לא יודע איפה ואיך זה יחזור אליך בבומרנג
יום יבוא אתה או בעלך לשעבר (ועדיין) תהיו מפורסמים \ עשירים \ פוליטיקאים \ תכעיס מישהו \ תכעיס את האקס , ומישהו יעשה תחקיר
ואז כל מה שבנית עד אותו הרגע יתפוצץ לך בפנים.
לא חוקי להתחתן פעם שניה כשאתה עדיין נשוי
וקנדה יודעת שאתה נשוי, מה יקרה אם בעתיד תקבל או בעלך השני יקבל הצעת עבודה שאי אפשר לסרב לה בקנדה ? מה תעשו אז ? כי מבחינת קנדה אתה נשוי למישהו אחר, אז תצטרך להתגרש פעמיים, ולהתחתן עוד פעם עם הבן זוג העתידי.
או תאר לך שאתה מתחתן עכשיו, מקבל גרין קארד, בהמשך אזרחות אמריקאית, ואז מישהו מתלונן שהתחתנת כשהיית נשוי, זה אומר ששיקרת כשקיבלת את הגרין קארד, התוצאה תהיה שתאבד את כל הזכויות שקיבלת בצורה לא חוקית, כולל שלילת האזרחות שלך.
יותר פשוט לברר ולשלוח טפסים היום מאשר להתקע עם בעיה עצומה בעתיד שאולי תבוא, מה שאתה אומר היום, עד היום לא עשיתי תאונה, לכן אין לי צורך בביטוח.
מה שכתבת נכון לגבי כל נישואין בכל מקום בעולם
31/07/2015 | 19:40
125
כל זוג חד מיני או לא יכול להתחתן בנישואים אזרחיים.
זוג יהודיים ישראלי (גבר ואישה) יכולים לטוס לאוסטרליה ולהתחתן בנישואין אזרחיים בעירייה.
גם במקרה הזה אף אחד לא ידע חוץ מהרשויות באוסטרליה, אבל אם הם יפרדו בלי להתגרש ויתחתנו שוב זו פולגמיה וזו עבירה על החוק.
 
אין שום קשר בין גודל האירוע להצהרה כלפי הרשויות, שאתה מחוייב להצהיר.
האם לא ברור לך שהיית חייב להתגרש לפני שהתחתנת שוב?
31/07/2015 | 20:30
1
158
מעניין אם היית שואל את זה אם היית סטרייט, אתה עדיין נשוי לאישתך, ועכשו רוצה להתחתן עם חברתך. בתסריט זה, האם ברור לך שאתה צריך להתגרש? זה עושה לך יותר שכל?
חבר'ה, תודה רבה על המידע - יצרתי קשר עם האקס.
31/07/2015 | 21:15
162
לא צריך להתלהם, אני לא מחפש להסתבך עם החוק. זה הקנדי או זה האמריקאי.
סהכ רציתי לדעת מה הכי נכון לעשות.
תודה רבה לכולם ושבת שלום
מה שיפה בסיפור
31/07/2015 | 21:29
1
173
שהוא מראה שבדיוק כמו הסטרייטים גם ההומואים יכולים להיות קלי דעת בצורה מדהימה ולהתחתן ולהתגרש כאילו זה לקנות זוג נעליים....
להיות סטרייט או לא
31/07/2015 | 22:01
171
זה לא קשור לתכונת קלות הדעת.
וככל שמתרבים התאים המשפחתיים הגאים, כך רואים שבכולן יש אותן תופעות.  עכשו יש גם גרושין, וילדים באמצע וכו'...
חם בפורומים של תפוז
נגזר עליי להשאר לבד
נגזר עליי להשאר לבד
אחרי סרטן וגירושים, האם יש סיכוי לפרק ב בחיי?
נגזר עליי להשאר לבד
נגזר עליי להשאר לבד
אחרי סרטן וגירושים, האם יש סיכוי לפרק ב בחיי?
הלוואי שתמותי!
הלוואי שתמותי!
מה עושים כשהילד מדבר לא יפה?
הלוואי שתמותי!
הלוואי שתמותי!
מה עושים כשהילד מדבר לא יפה?
המדריך להסרת שיער
המדריך להסרת שיער
מה היא השיטה המועדפת להסרת שיער בחודשי הקיץ?
המדריך להסרת שיער
המדריך להסרת שיער
מה היא השיטה המועדפת להסרת שיער בחודשי הקיץ?
Flix וידאו
פורום טיולים בארה
פורום טיולים בארה"ב
פורום טיולים באוסטרליה ניו זילנד
פורום טיולים באוסטרליה
פורום טיולים בגרמניה
מתכננים טיסה לגרמניה?
קומונות
הקומונה היא התפתחות של פורום של "עוברים לארה"ב" אשר חש צורך...
עדכונים שוטפים
10:53 | 04.08.15 zivran250
23:12 | 03.08.15 bb com
23:09 | 03.08.15 מושו15
08:48 | 03.08.15 mianiata
00:43 | 03.08.15 סער321
16:03 | 31.07.15 ycherbi
11:57 | 31.07.15 סער321
21:27 | 30.07.15 nerod
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ