לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו. 

 

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים:

- ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ואזרחות אמריקאית.

- בתי ספר, גני ילדים ואוניברסיטאות.

-  SSN ,בנקים, כרטיסי אשראי, רשיונות נהיגה, רכבים, ביטוח ורישום לרכב, ביטוחי בריאות וכל מה שביניהם...

- טיפים והמלצות: איך להתכונן מנטלית ומעשית לקראת המעבר הגדול- ביגוד, מזג אויר, מוסדות חינוך, דיוור ומשלוחים, כרטיסי חיוג, תהליכי מעבר, הגירה וקליטה.

- כמו כן, קיימים "לוחות הפורום" שהינם פרסומיים באופיים, המיועדים ליצירת קשר בנושאים הפחות מקובלים לדיון בפורום. יש לדון בנושאים אלה במסגרת הלוחות בלבד!

 

פורום זה, מטבעו, הנו פורום מקצועי/טכני. לא יתפתחו כאן דיונים סוערים על נושאים ברומו של עולם ולא יתאפשרו כאן הודעות ``חברתיות`` באופיין. לשם כך קיימת קומונה, שהתפתחה לה מתוך הפורום. קישור אליה - בראש הדף הראשי ובצידו השמאלי. בקומונה נוכל לשאול איפה למצוא במבה, איך מוצאים גרגרי חומוס בארה``ב גם אם לא יודעים אפילו איך לומר זאת, אוכל ישראלי ואוכל כשר. בקומונה נעביר חוויות על כל נושא, ננהל דיונים ונמצא שם חברים. משתתפי הפורום (עדיפות לקבועים), לאחר שקיבלו אישור ממנהלי הפורום יוכלו להעזר בקשרים האישיים שפיתחו, ולפרסם בקומונה הצעות / חיפושי עבודה, שיפוצי קורות חיים, חיפושי דירות / סקרים וכדומה.

שימו לב: הפורום לא נועד לביקורת או הטפות מוסר על ``היורדים`` - הודעות מעין אלה ימחקו מיד וכותביהן יחסמו. באופן דומה, ייחסמו מכתיבה ניקים שישתמשו במילים שאינן ראויות, כגון קללות או ביטויים פוגעניים אחרים.

הודעות הכוללות מסרים המעודדים עבירה על החוק בישראל או ארה"ב, הודעות העוסקות בשהייה ועבודה בלתי חוקיות בארה"ב, או הודעות המציגות פעילות בלתי חוקית אינן מקובלות בפורום וכן נוגדות את תקנון הפורומים של תפוז. הפרסום בפורום, בין אם הוא אישי או מסחרי, אסור. כל פרסום או הודעה בלתי חוקית ימחקו ללא אזהרה וכותביהם ייחסמו מהמשך כתיבה בפורום.

כמו כן, לא נאפשר דיונים על מהות או על אופן ניהול הפורום על גבי הפורום.

להגנת הגולשים, אנו מבקשים לא לפרסם מספר טלפון ואימייל באופן גלוי. רצוי להתכתב במסרים, ולהעביר מידע רגיש באופן זה. מפאת הרגישות לפרסום פרטים מזהים, נאלץ למחוק הודעות אלו באופן מיידי. 

 

כניסה לפורום כמוה כהצהרה שהנכם מבינים שהכותבים או המנהלים אינם בעלי מקצוע ואינם אחראים לתוצאות הנגזרות כתוצאה משימוש במידע הניתן בפורום. הפורום אינו מיועד להחליף או להוות יעוץ משפטי מקיף ופרטני. הכותבים ו/או המנהלים אינם אחראים למהימנותן, שלמותן או דיוקן של התשובות או המידע שיתפרסמו באתר. כל מידע ותשובה מסוג זה טעונים אימות וחוות-דעת על ידי בעל מקצוע מתאים.

 

שתהיה לכם החלטה קלה וקליטה קלה עוד יותר!

הנהלת הפורום.

 

 "עוברים לארה'ב" הינו פורום הגירה מקצועי באופיו ועוסק בהגירה חוקית בלבד. הודעות הנוגעות למעשים בלתי חוקיים בישראל או ארה"ב יימחקו. להודעות חברתיות באופיין, אני מזמינים אתכם להיכנס לקומונה. אנו מתנצלים על סגנון המברק, זה כל שניתן להכניס בשלוש שורות... אנא קראו את "אודות הפורום והנהלתו" בראש הדף והתעדכנו בכללים והפרטים באופן מפורט. תודה! 
המשך...
הודעה חדשה

הוכחת domicile מול NVC
23/10/14 14:29
שלום לחברי הפורום,
 
אני אזרח אמריקאי ונמצא בתהליך הוצאת GC לאשתי. היום שילמתי את הAffidavit of support fee ובימים הקרובים (לאחר שהתשלום יאושר) מתכוון לשלוח את חבילת ה-AOS.
כדאי לציין שאני מסיים דוקטורט במאי ובכוונתי להתחיל פוסט דוקטורט בארה"ב (עוד לא התקבלתי כי זה עוד די מוקדם).
לאחר שקראתי רבות בפורום ובאינטרנט על סעיף הdomicile ב-AOS, תחת אותו סעיף בכוונתי לכתוב Intend to reestablish domicile in the US. האם זה עדיין הדבר הנכון (ולא לכתוב רק US)?
 
בנוסף אצרף כמובן מכתב הסבר על כוונתנו להגר בארה"ב וכן את המסמכים הבאים:
1. אישור על קיום חשבון בנק אמריקאי (פשוט statement עם billing address אמריקאי).
2. אישור על קיום חשבון חסכון וחשבון פנסיה ב-vanguard (גם בו מופיעה כתובת אמריקאית).
3. statements של כרטיסי ארשאי אמריקאים (כולל כתובת...).
4. אישור על תאריך צפי לסיום התואר שלי מהאוניברסיטה.
5. מכתב מאחי המאשר שנוכל לגור אצלו.
 
אשמח לקבל את חוות דעתכם!
תודה רבה,
רון
 
case complete
22/10/14 21:11
87צפיות
שלום,
 
שבוע שעבר התקשרנו ל NVC בידיעה ששוב יגידו לנו שהם לא יכולים להגיד לנו כלום... אבל הם אמרו לנו שהתיק עבר ל CASE COMPLETE. שאלנו אותם על תאריך לראיון והם אמרו שכל המקומות לראיונות בקונסוליה מלאים לחודש נובמבר ובתחילת נובמבר הם מתחילים לשבץ לדצמבר. האם יש לכם מושג כמה זמן אמור לקחת התהליך מרגע זה? האם יש סיכוי בכלל לקבל ראיון לדצמבר או שיש איזה תור ארוך של אנשים שכבר מחכה... וכמה זמן לוקח לקבל את הדרכון אחרי הראיון? במיוחד שאני מניח שסוף דצמבר - תחילת ינואר הכל מפסיק לעבוד שם בגלל חג המולד.
האם יש משהו שאפשר לעשות (לשלוח מייל לקונסוליה או משהו כזה) כדי לנסות לקבל תאריך מוקדם יותר? אשתי אמריקאית, אולי תהיה לה אפשרות להתחיל משרה חדשה בדצמבר ולא היינו רוצים לפספס את ההזדמנות...
 
תודה, אופיר ונעמי.
אפשר לשלוח מייל לקונסוליה
23/10/14 09:18
12צפיות
ולהסביר את המצב. הם כן משתדלים לעזור ולוקחים בחשבון מקרים דחופים. אם התיק שלכם התקמפלט עכשיו דווקא יש לכם סיכוי טוב לקבל ריאיון לתחילת דצמבר. 
לגבי הדרכונים, לי אמרו בריאיון שהם יגיעו תוך שבועיים ואולי מוקדם יותר. הניסיון הכי עדכני של כמה בנות כאן הוא 9 ימים ו-6 ימים אחרי הריאיון. 
נקווה לבשורות טובות  
מייל לקונסוליה
23/10/14 09:59
7צפיות
הי, תודה על התגובה המהירה.
 
ששאלנו ב NVC על ליצור קשר עם הקונסוליה, הם אמרו לנו שבקונסוליה עדיין לא מכירים את התיק שלנו. השאלה שלי, מתי הכי טוב לשלוח מייל, אחרי שכבר יש לנו תאריך או לשלוח עכשיו ולהסביר שקיבלנו CASE COMPLETE אבל אני מעוניינים להקדים בצירוף ה CASE NUMBER. או מזהה אחר כלשהו...
 
"אם התיק שלכם התקמפלט עכשיו דווקא יש לכם סיכוי טוב לקבל ריאיון לתחילת דצמבר." - זה במקרה שיקחו בחשבון מקרה דחוף או באופן כללי?
 
תודה, אופיר ונעמי.
לא יודעת מה הכי טוב, אבל
23/10/14 14:06
הסתכלתי בלו"ז שלי, ואני רואה שהבקשה שלנו לזירוז התקבלה ב-NVC ב-18/9 ונשלחה יחד עם התיק לירושלים, ורק אז יצרנו קשר עם הקונסוליה. את התאריך של הריאיון קיבלנו 11 יום אחרי שהעבירו את התיק. 
מה שכן, אני לא רואה שום נזק אם תיצרו איתם קשר כבר עכשיו. מקסימום יגידו לכם גם כן שהתיק עוד לא שם. בשורת הנושא של האימייל תכתבו את קודם את מספר התיק (זה שמתחיל ב JRS) ואז את הנושא. 
והתכוונתי שיש סיכוי טוב באופן כללי שתקבלו ריאיון לדצמבר. 
שם משפחה שונה בדרכון וב-SSN
23/10/14 13:51
שלום ,
אשתי אזרחית אמריקאית ואנחנו רוצים להתחיל בתהליך קבלת גרין קארד עבורי .
אשתי שינתה את שם משפחתה (שם הנעורים) לשם הנישואים בדרכון האמריקאי , כמו גם ברשיון הנהיגה האמריקאי (אם זה רלונטי לנושא).
כרגע היא עומדת לשנות את שם משפחתה לשם הנישואין גם ב-SSN.
מאחר ותהליך זה יקח על פי טענת הקונסוליה כ-5 חודשים , נשאלת השאלה איזה שם משפחה עליה לשים בטופס I-130? שם הנעורים (כמו שקיים היום ב-SSN ) או את שם המשפחה ה"חדש" לאחר הנישואין.
בשלב מסויים צריך לתת באחד הטפסים גם את מספר ה-SSN ואנחנו חוששים שזה עלול ליצור בעיות \ עיכובים (שמות משפחה שונים במידה והשם בכרטיס ה-SSN עדיין לא ישונה)
 
אשמח לסיועכם ותשובתכם
 
משה
לא רלוונטי לגביי
23/10/14 12:04
22צפיות
אבי לא היה אזרח מלידה משום שסבא וסבתא קיבלו אזרחות לאחר שהוא נולד, כנ"ל גם אבי. 
הפרוצדורה עבורי כעת היא I130, שכבר הגשתי בשנה הקודמת.
º
איך מוחקים?! זה היה מענה לשרשור אחר בכלל =/
23/10/14 12:07
3צפיות
SSN וגרין קארד
23/10/14 11:43
11צפיות
הגשתי בקשה בקונסוליה לקבל SSN שלא היה לי מעולם לפני 4 חודשים.
בבירור סטטוס ענו לי בקונסוליה: 
Social security cards takes six month at least and 18 month if you were born in the united states, and we can’t check the process of the application.
האם ידוע לכם אם לשלב הNVC בתהליך גרין קארד לבעלי חייבים את מספר הSSN שלי? אנחנו מאוד רוצים לקדם את הגרין קארד ומפחדים להיתקע בגלל הSSN שיכול לקחת עד 18 חודשים (?!)...
תודה
 
שאלה בנושא ג'ויינט ספונסר
22/10/14 15:31
66צפיות
מהי המחויבות של הג'ויינט ספונסר כלפיי אם בכלל? אני בעלת גרין קארד גרה בארה"ב ואביו של בעלי הוא הג'ויינט ספונסר שלי, מעוניינת לדעת אם יש מישהו שיכול להסביר לי מדוע ממשלת ארה"ב ביקשה שיהיה לי ספונסר/ג'ויינט ספונסר כהתנייה לקבלת הגרין קארד, תודה :)
תשובה
22/10/14 18:43
44צפיות
תפקידו של הספונסר הוא לדאוג שהמהגר החדש לא ייפול לנטל על משלם המיסים האמריקאי, כיוון שהמהגר לא זכאי להטבות מהמדינה.
 לדוגמה, אם פיטרו אותך מהעבודה - את לא זכאית לקבל דמי אבטלה, והממשל מצפה מהספונסר שידאג לך במהלך החודשים שתחפשי עבודה. אם נפצעת ואינך יכולה לשלם את החשבונות הרפואיים - הספונסר צריך לדאוג לזה. כנ"ל במקרה של קו-ספונסר. אם לא קורה כלום - הספונסר נשאר "על הנייר" כמו ערב במשכנתא. 
המחויבות של הספונסר/קו-ספונסר היא לא כלפייך אלא כלפי הממשלה
23/10/14 10:36
10צפיות
האמריקאית.
 
הוא מתחייב שאם נוצר מצב שבו את הופכת לנטל על משלם המיסים האמריקאי (קרי - אמורה לקבל דמי אבטלה או כל שירות "רווחה" אחר על חשבון משלם המיסים), הוא ישלם על זה, ולא הממשלה, בתקופה שבה את עם גרין קארד ועוד לא אזרחית.
 
במילים אחרות - הממשלה האמריקאית מאפשרת לאזרחים להביא את בני זוגם שאינם אזרחים לחיות איתם בארה"ב, אבל דורשת שכל עוד אותם בני זוג אינם אזרחים אמריקאיים, הם לא יהיו ל"נטל" על משלם המיסים האמריקאי.
 
עכשיו, משאמרתי את זה, אני צריכה קצת לסייג: ישנן מדינות שבהן את מחוייבת לשלם כחלק מהשכר שלך unemployment insurance (ועוד דברים כמו short term disability). במידה ושילמת את זה בזמן שעבדת, ועמדת בתנאים הרלוונטיים, במידה ותפוטרי, כן תקבלי דמי אבטלה, כי כאן הם מגיעים לך מתוקף זה ששילמת עליהם "ביטוח" מראש.
אזרחות אמריקאית
21/10/14 11:16
292צפיות
שלום לכולם, אבי היה אזרח אמריקאי (לא מלידה אלא מהגירה) והוא נפטר בשנה שעברה. רציתי לשאול אם יש לי זכאות לאזרחות אמריקאית? תודה מראש.
תלוי
21/10/14 13:08
177צפיות
האם הוא היה אזרח לפני שנולדת?
מתי את נולדת?
כמה זמן הוא חי בארה"ב ובאילו גילאים?
 
 
 
תשובה לשאלותייך
21/10/14 19:09
202צפיות
שלום דפנה, תודה על התשובה. הוא נהיה אזרח ארה"ב אחרי שנולדתי וחי שם כל חייו מגיל 34.
º
אם כך, לצערנו התשובה היא "לא"
21/10/14 19:37
88צפיות
אשמח לתגובה קצת יותר מפורטת.
21/10/14 21:30
140צפיות
שלום טל, אשמח לקבל תשובה יותר מפורטת. על מה מתבססת תשובתך? האם על חוק - איזה חוק? או אם על מידע אחר - איזה מידע? סתם לומר לא, זו לא תשובה.
יש שני סוגי דרכים
21/10/14 21:50
144צפיות
1. זכאות מלידה. אם אביך היה חי למשך תקופה מוגדרת בחוק, היית מקבלת אזרחות
2. דרך גרין כארד- איחוד משפחות. דבר שלא רלוונטי במקרה שלך.
מהי זכאות מלידה? מה התקופה המוגד44רת בחוק?
22/10/14 22:54
65צפיות
הוא חי שם את מרבית חייו.
זכאות מלידה
22/10/14 23:08
67צפיות
אם רק אחד מהורייך הוא אזרח ארה"ב, היה עליו:
א. להיות אזרח ארה"ב לפני שנולדת
ב. אם נולדת לאחר 14 בנובמבר, 1986 - לשהות בארה"ב חמש שנים לפני שנולדת, שתיים מהן לאחר שמלאו לו 14.
ג. אם נולדת לפני 14 בנובמבר, 1986 (אבל אחרי 24 בדצמבר, 1952 - לפני כן היו חוקים אחרים) - לשהות בארה"ב עשר שנים לפני שנולדת, חמש מהן לאחר שמלאו לו 14.
ישנם מצבים שבהם
21/10/14 22:32
162צפיות
ילד של אזרח אמריקאי הוא אזרח מלידה. זה תלוי בכמה זמן האזרח חי בארה"ב ובאיזה גיל - אבל זה דורש תנאי אחד: שההורה היה אזרח כאשר הילד נולד. ברגע שאבא שלך התאזרח אחרי שנולדת, זה לא רלוונטי.
 
בנוסף, כמו שאמר נאף, לו אביך היה עוד בחיים, הוא יכול היה להגיש בקשה לאיחוד משפחות איתך, ואז יכולת לקבל גרין קארד. אבל, מאחר והוא לא עשה זאת, ומאחר והוא כבר אינו בחיים, הוא לא יכול לבקש להתאחד איתך, ולכן האופציה הזו לא רלוונטית.
 
 
אפשרות אוטומטית להגשת בקשה2581
22/10/14 23:02
72צפיות
הי דפנה, תודה על התשובה. האם עצם זה שמדובר באזרח אמריקאי לא מקנה אפשרות אוטומטית להגיש בקשה כפי שנהוג במדינות אירופה לצאצאי יוצאי מדינות אלה? איפה אפשר לברר את החוקים בעניין זה?
לא. כפי שהסבירו כמה פעמים פה
23/10/14 00:15
56צפיות
צריך שההורה יהיה אזרח אמריקאי כמות מסוימת של שנים לפני הלידה.
לא, אין אפשרות כזו.
23/10/14 10:31
8צפיות
כמו שהסביר בוסטון גאי, גם באירופה צאצאים של יוצאי המדינות לא זכאים לאזרחות באופן כללי. האנשים שאת מכירה שמקבלים אזרחות אירופאית כצאצאים, עושים זאת תחת החרגה ספציפית שהתקבלה לצאצאים של יהודים שגורשו מאירופה (במקרה הטוב) או נרצחו באירופה (במקרה הרע) על ידי הנאצים (או במקרה החדש של ספרד - בגירוש ספרד).
 
אזרחות אמריקאית לא עוברת דורות קדימה, ולא מתקבלת באופן אוטומטי לילדים של אזרחים אמריקאים שנולדים מחוץ לארה"ב.
לא רק שאין אפשרות לצאצאים של אזרחים אמריקאים לקבל אזרחות מתוקף ה"צאצאות" שלהם, אלא שאם נולד לאזרח אמריקאי ילד מחוץ לארה"ב, אותו ילד אינו אוטומטית אזרח (גם אם ההורה אזרח בעת הלידה, מה שלא נכון במקרה שלך), אלא רק אם עומדים בתנאים מסויימים כפי שהסבירו לך.
 
במקרה שלך, אין לך שום אפשרות לקבל אזרחות או כל זכות הגירה אחרת דרך אביך כרגע. לו הוא היה בחיים, הוא יכול היה לבקש עבורך גרין קארד (ללא תלות בגיל שלך, אבל אם היית קטינה זה היה הולך יותר בקלות והיית מקבלת אזרחות מיד עם הכניסה לארה"ב). מאחר והוא לא בחיים, האפשרות הזו התפספסה, ולכן המקרה אבוד. את לא זכאית לאזרחות אמריקאית בשום דרך שהיא שקשורה לאבא שלך.
לאחר שענית על השאלות
22/10/14 20:13
117צפיות
ראינו שאף אחד מהתנאים שמכשירים הגירה לא מתמלא פה.
- ישנה אפשרות שילדו של אזרח הוא אזרח מלידה, והוא לא יודע את זה. במקרה כזה, אנו אלו שמספרים לשואל שהוא אזרח... והשמחה גדולה. אין דבר משמח יותר מלספר לאדם שיש לו אזרחות אמריקאית "ככה מהשמיים"... זה תקך בכל גיל וגם אם האבא לא בחיים. אבל זה לא קרה במקרה שלך כי כשנולדת אביך לא היה אזרח.
 
- ישנו מצב בו האב (החי) יכול לסדר לילדו GC או אזרחות (תלוי בכמה תנאים כמו גיל הילד הנוכחי וכו'). לצערנו גם זה לא תואם את סיפורך. אביך הוא מקרה בו האזרחות / הזדמנות "התבזבזה" מבחינתך.
הסבר
22/10/14 23:14
110צפיות
הי דורון, תודה על התשובה. אם היה חי עד איזה גיל (של הילד) הוא יכל לתת GC? האם יכול להיות שהחוק בארה"ב 2לא מאפשר לצאצאיו של נפטר לבקש GC או אזרחות בדומה למה שקורה לצאצאי יוצאי אירופה? האם תוכל להפנות אותי לחוקים העוסקים בעניין זה? תודה מראש.
בבקשה - קישור
22/10/14 23:45
70צפיות
קשה להפנות אותך לחוק שלא קיים בספר החוקים
23/10/14 00:23
103צפיות
בחוקים מהסוג הזה כתוב "מי כן זכאי" להגיש בקשה על סמך החוק הספציפי - ולא "מי לא זכאי".
גם מי שאין לו אב שהיה תושב אמריקאי לא זכאי לבקש על בסיס זה גרין קארד - אבל בשום מקום לא תמצאי חוק "אי זכאות לסטטוס גרין קארד על בסיס הורה לא תושב".
 
במאמר מוסגר:
חלק גדול מאותן בקשות של "צאצאי יוצאי אירופה" לפספורט אירופאי מבוססות על החרגות מיוחדות שנכתבו בחוקי האזרחות ספציפית ליהודים, כדי "לכפר" על עוולות שאותן מדינות אירופאיות עשו לאוכלוסיה היהודית שחיה שם בעבר: גירוש, נישול מנכסים ומאזרחות, התעללות וגרוע מזה. 
ארה"ב לא גירשה, אנסה או הרגה ביהודיה - ולכן אין לה צורך "לכפר על זה".
גרין כארד מנישואים עם אזרח.
22/10/14 19:49
145צפיות
לקחת עו״ד או לא?

נראה שהבעיה היחידה הפוטנציאלית היא שלאזרח יש הכנסה שנתית קצת נמוכה.

הכוונה היא להתחתן בקרוב ולהגיש מיסים יחד. הלא אזרחית נמצאת בארה״ב כבר כמה שנים על ויזת E ומרוויחה טוב.

בעיות אפשריות?
אם לאזרח בא לבזבז כסף
22/10/14 20:01
110צפיות
מההכנסה השנתית הנמוכה ממילא - שייקח עו"ד...
האם לא צפויות בעיות בגלל ההכנסה?
22/10/14 20:47
98צפיות
עו״ד אמרה לנו שצריך הכנסה של $30k. ללא אזרחית יש שני ילדים. לאזרח יש ילדים אבל הם גרים בישראל והם לא נכללים במיסים שלו.
או שעומדים בתנאים או שלא
22/10/14 22:26
88צפיות
צריך להגיע לסכום הנדרש ב-Affidevit of Support.
 
הדרכים להגיע לרמת ההכנסה הנדרשת ידועות: ההכנסה של בני הזוג האמריקאים, ההכנסה של בני הבית, קו-ספונסור, רכוש. השאלה היא האם הם יכולים להגיע לסכום הנדרש בדרכים האלו. אם כן, אין צורך בעו"ד. אם לא, כניראה שגם עו"ד לא יעזור (אם כי אפשר לנסות).
 
מה גילאי הילדים של האזרח בישראל? האם הם עברו את גיל 18? אם הם מתחת לגיל 18, יתכן שהם כן צריכים לצרף אותם (למרות שהם לא נכללים במיסים שלהם), ואז צריך להראות 40K$. או לא, הסכום הוא אכן 30K$.
 
האם הלא אזרחית כבר גרה באותו בית יחד עם האזרח? האם היא יכולה להראות שהיא תשמור על ההכנסה הנוכחית גם לאחר שתקבל GC? אם כן, היא יכולה לצרף גם את ההכנסה שלה באמצעות טופס I-864A, וזה יפתור את העניין.
 
קופת פנסיה
19/10/14 21:05
292צפיות
שלום רב 
אני חי בארה"ב משנת 2012 על בסיס זכיה בגרין קארד .
יש ברשותי קופת פנסיה בארץ (מבטחים) ואין לי אפשרות לשחרר אותה עד גיל פנסיה כידוע לנו , כיום אני רוצה להגדיל את הקופה על ידי הפקדה חודשית .
האם הפקדה כזו יכולה לפגוע בי בעתיד ? 
תודה 
לזרוק שטרות של כסף שעבדת קשה בשבילו למדורה זה "פגיעה"?
20/10/14 05:56
245צפיות
אתה מתכנן לקחת כסף מהנטו שלך (AFTER TAX) ולהפקיר אותו ב"מבטחים".
כלומר - לאבד את הטבת המס שהיית מקבל אילו חיית בישראל והפקדת כסף מהברוטו שלך (BEFORE TAXES), או לו היית מפקיד אותו בתכנית 401K או IRA בארה"ב.
 
כשיגיע הזמן לפדות את הכסף - אתה תשלם עליו מס שוב... כי משלמים מס הכנסה על כספי פנסיה.
 
לפיכך, כנראה שמכל דולר מהברוטו שלך שינותב למסלול הזה - 60 או 70 סנט ילכו למיסים, בחשבון הסופי.
 
לא מדוייק....
21/10/14 09:09
159צפיות
אני מניח שהשאלה מתייחסת לישראל.
 
הכספים החדשים יקבלו מעמד של "הפקדה עצמאית" ולא ישולם עליהם מס בעת הפדיון, בין אם הוני או קצבתי.
 
באופן עקרוני אני לא רואה סיבה להשקיע כסף ללא הטבות מס בגופים מפוקפקים כמו חברות ביטוח/פנסיה ישראליות למעט:
1. שמירת רצף זכויות וותק בקרן
2. ביטוחים למיניהם (חייםת שארים, כושר עבודה וכו')
גם אלה לא סיבות  מאד משמעותיות בעיני. הרבה אנשים יראו יתרון מכריע בניהל כסף עצמאי.
 
דיסקליימר: איני רואה חשבון/יעוץ מס
 
 
אין כוונתי למס בישראל - אלא למס בארה"ב
21/10/14 15:27
158צפיות
בהנחה שהבחור ימשיך להיות נישום אמריקאי כשיהיה בפנסיה (אולי כבר יהיה אזרח, אולי ימשיך להיות בעל גרין קארד) - הכסף שהבחור ימשוך מקרן הפנסיה בהחלט חייב במס.
נשאלת שאלה
22/10/14 08:35
114צפיות
למה הIRS לא מתייחסים להפקדות עצמאיות כמו כסף AFTER TAX?
כי בבטן הכל מתערבב
22/10/14 18:50
87צפיות
אתה מוציא את הכסף off shore - ומתכוון להחזיר אותו + כסף שכבר יש שם בתכנית מלפני המעבר לארה"ב (שעליו לא שילמת מס) - אי שם בעוד 20 או 30 שנה.
ומכיוון שהכסף הזה מוחזק במוסד ישראלי, שאינו מספק לך תיעוד שמקובל על הרשות האמריקאית (טפסי 1098 ו 1099), אינו מנהל את ההשקעות שלו והדיווח עליהן בהתאם לכללים האמריקאיים - 
לך תוכיח לרשות המס האמריקאית שהדולר הספציפי הזה, שאותו אתה מושך מהתכנית באפריל 2039, הוא דולר שכבר שילמת עליו מס.
לשיטתך - חיסכון הוא חיסרון
22/10/14 15:34
103צפיות
פותח השרשור צריך להשוות ההפקדות לפנסיה בארץ, לאפיקי חסכון אחרים הפתוחים לפניו.
 
הפקדה לפנסיה בארץ היא כמו הפקדה בכל אפיק חסכון אחר שאינו מקנה הטבת מס - למשל הכל מ CD ל 5 שנים ב 2% לשנה שמציע Ally ועד ספקולציות במניות.
בעת הפדיון תשלום המס הוא על הרווחים בלבד ולא "על כספי פנסיה"
 
הכדאיות תלויה בתכנית הפנסיה, בכדאיות שמירת הרצף ובסטטוס התושבות בשנות הפנסיה.
פנסיה 'ותיקה' מלפני הרפורמה של '90 שמקנה ריבית מובטחת וגיל פרישה חוזי אינה שקולה לפנסיה 'חדשה' עם מקדמים וגיל פרישה דינמיים.
 
לא ברור לאיזה 'נזק' התכוון פותח השרשור. אני מניח שהוא התכוון לשאול האם הפקדות לפנסיה בארץ ישפיעו על הגדרתו כתושב ישראל לצרכי מס. ככול הידוע לי - לא.
 
היש ישנו - והאיין איננו
22/10/14 18:37
95צפיות
מה שכבר יושב במבטחים - אין מה לעשות לגביו. הכסף תקוע שם.
אבל לפני שמשקיעים שם אגורה אחת נוספת, אני מסכים איתך לחלוטין  - "פותח השרשור צריך להשוות ההפקדות לפנסיה בארץ, לאפיקי חסכון אחרים הפתוחים לפניו".
וכל זה תוך כדי לקיחה בחשבון את מצבו הספציפי - נישום מס של ארה"ב.
 
בנוגע לדיעה שלך ש"בעת הפדיון תשלום המס הוא על הרווחים בלבד ולא "על כספי פנסיה" ":
אאחל לך הצלחה רבה בנסיון להסביר לרשויות מס ההכנסה האמריקאיות מה מהכספים שתקבל ממבטחים בבוא יום  הפנסיה זה רווחים, ומה זה "הפקדה".
"מבטחים" אינה מספקים ללקוח ניירת שתהיה מקובלת על רשות המס האמריקאית כ"אסמכתא" לסטטוס המיסוי של הכסף.
כל אנשי המקצוע בתחום המס שאיתם התייעצתי בנושא חושבים שבהתחשב בכך שמנגנוני הדיווח והפיקוח של המדינות (גם ארה"ב וגם ישראל) משפרים בהתמדה את יכולתם לעקוב ולאתר מקורות הכנסה ונכסים פיננסיים של נישומים שמוחזקים מחוץ לטריטוריית השיפוט שלהן - ה rules of engagement בנושא פנסיה זרה השתנו, והכדאיות של זה ירדה.  
תודה רבה לכל העונים
22/10/14 21:03
56צפיות
ונכון התכוונתי לקופת פנסיה בארץ כדי לשמור על רציפות הוותק
תודה. אני יכול להגיש את הבקש ל EAD עכשיו?
22/10/14 20:38
65צפיות
או שבגלל שאני נחשב עכשיו L1 אני לא יכול להגיש את הבקשה בכלל?
אם אשרת השהיה שלך היא ל-L1, לא ניתן להגיש
22/10/14 20:57
64צפיות
אם אשרת השהיה היא ל-J2, אז אפשר.
אם אתה רוצה לשנות אשרת שהיה - ניתן לעשות זאת על ידי יציאה מארה"ב וכניסה מחדש או ע"י שינוי סטטוס (טופס I-539).
אני עובד עם L1 עכשיו. יש לי גם J2. אני יכול להוציא EAD?
22/10/14 19:20
69צפיות
שלום,
אני נמצא בארה"ב ועובד על ויזת L1.
יש לי גם J2 כנלווה של אשתי.
אם אני רוצה לחפש עבודה אחרת, אני יכול לבקש אישור עבודה EAD על ויזת ה J2 וכשאקבל אותה לחפש עבודה חדשה?
תודה!
אתה לא יכול להיות בשני סטטוסים בו זמנית
22/10/14 20:33
49צפיות
לכן, למרות שיש לך גם ויזת J2 בדרכון, אתה רק בסטטוס של L1. כדי לעבור לסטטוס J2 יש לך שתי אפשרויות:
 
1. לצאת מארה״ב להכנס שוב על סטטוס J2.
2. להגיש בקשה לשינוי סטטוס בארה״ב.
 
שים לב שעל סטטוס J2 ללא EAD אסור לך לעבוד גם עבור המעביד הנוכחי, כך שבשתי האפשרויות תהיה תקופה שבה לא תוכל לעבוד את שתקבל את אישור העבודה.
מרילנד, רישיון ישראלי, שוטר, דוח, נהיגה ללא רישיון?
21/10/14 19:09
240צפיות
אהלן,
 
אני נמצא במרילנד, עם אשתי ובאמצע תהליך לגרין קרד, מן הסתם עדיין אין SSN ואני נמצא פה עם רישיון ישראלי...
אספתי את אשתי מהשדה תעופה לאחר שחזרה מחופשה, בזמן נהיגה על ה HIGHWAY עצר אותי שוטר (צעיר מת) בעקבות פנס-ימין שלא עבד משום מה... (מוזר, רכב חדש). ביקש רישיונות, קיבל, חוזר אחרי כמה דק אומר לי שאסור לי לנהוג עם רישיון ישראלי במדינה ועלי להוציא רישיון אמריקאי אם אני פה מעל ל3-חודשים, הסברתי לו שאין לי עדיין SSN וגם לא TAX ID, לכן אין לי שום דרך להוציא רישיון עדיין. מעבר לזה לא היתי מודע (האם זה בכלל נכון?) שאסור לנהוג עם רישיון ישראלי פה מעל ל3-חודשים? עצרו אותי כמה פעמים, תמיד בדקו את הרישיון ושחררו... די מוזר כל הסיפור, בקיצור, קיבלתי CITATION, זימון לבית משפט על נהיגה על כביש-מהיר בלי רישיון... בנתיים הגשתי בקשה לעורך דין מטעם המדינה, אבל אני מנסה למצוא אונליין מידע על כמה זמן מותר לנהוג במרילנד עם רישיון ישראלי, יש למישהו מושג? מניח שאני אגיע למשפט ויניחו לנפשי, אבל עד אז.. אני לא יודע אם לנהוג או לא מכיוון שהמשפט עוד 4 חודשים, זה הולך להיות לא פשוט בכלל.
 
אה ועוד משהו קטן...תוציאו את הרישיון הישראלי מהארנק שלכם, תראו איזו טעות מדינת ישראל עשתה: DRIVING LICENCE במקום DRIVING LICENSE
שוטר גם עלול לחשוב שזה רישיון מזוייף....
 
 
לא בטוח שיש לך קייס...
21/10/14 19:56
181צפיות
נשמע שאתה תושב קבע שם - בתהליך להוצאת גרין-קארד וכו'. אם היית על ויזת עבודה לדוגמה, היית יכול לטעון שאתה רק זמני ואז עפ"י האמנה הבינלאומית עליה ארה"ב חתומה אתה יכול להשתמש ברשיון זר עד לתקופה של שנה. אבל - אם אתה תושב קבע אתה חייב להוציא רשיון מקומי תוך זמן מסוים, ע"פ החוק במרילנד (שאני לא יודע מהו), בדיוק כמו שלא יכירו ברשיון ממדינה אחת אם עברת בצורה קבועה למדינה אחרת. בקיצור - תתיעץ עם עו"ד...
לגבי "שגיאת הכתיב" - זו לא שגיאת כתיב, כך כותבים באנגלית בריטית (color/colour).
אני כרגע על ויזת תייר וגם נכנסתי על ויזת תייר
21/10/14 20:04
162צפיות
משמע אין לי שום דרך להוציא רישיון נהיגה, למרות היותי בפרוססינג לגרין קרד.
אז אני לא מבין, אם אני על ויזת תייר, נכנסתי כמה חודשים ולאחר מכן מתחיל בהתליך לגרין קרד, מה אני אמור לעשות?
לא לנהוג עד שהתהליך נגמר? נשמע לי אבסורד, בשמחה היתי מוציא רישיון נהיגה מקומי, אבל אני לא QUALIFIED כרגע, בלי SSN.
אז מה? להמציא רישיון?
בדקת את הנושא לעומק?
21/10/14 20:21
141צפיות
הסתכלתי באתר של ה-DMV במרילנד, כתוב שם:
If you do not have a Social Security number
If you are not eligible for a Social Security Number, you must present a letter from the Social Security Administration demonstrating your ineligibility.
ביקשת מכתב כזה ולא נתנו לך? או הגעת ל-DMV עם מכתב כזה ולא הסכימו להוציא לך רשיון?
 
 
 
אי אפשר לקבל מכתב לאי-זכאות ל SSN על ויזת B1\B2...
21/10/14 21:39
120צפיות
אחרת כל תייר היה יכול להוציא רישיון מקומי.
אתה כבר לא על ויזת תייר
21/10/14 23:05
124צפיות
אם אתה כבר התחלת את התהליך נדמה לי שאתה כבר לא על ויזת תייר אלא אתה בסטאטוס תושב עד שהבקשה שלך תאושר או לא.
 
מההבנה הלא עמוקה שלי, נראה שאין לך קייס, אתה תושב הסטייט ליותר זמן מהזמן שבו מותר לך לנהוג על רשיון זר, לכן אתה צריך רשיון מקומי. אין לך? אל תנהג... (לא שאני לא נהגתי בזמן הזה)
 
 
 
º
זאת לא טעות, זאת אנגלית בריטית
21/10/14 20:01
84צפיות
כמה נקודות
22/10/14 00:05
144צפיות
קודם כל, מבקר במדינה זרה רשאי לנהוג עם רישיון זר לתקופה של לפחות שנה, כל עוד הוא נחשב למבקר (ולא תושב). זה על פי אמנות בינלאומיות. ראה כאן לדוגמה:
 
החוק במרילנד קובע שעליך להוציא רישיון מקומי תוך 60 יום מהרגע שאתה נחשב לתושב. השאלה היא מתי אתה נחשב לתושב. ההגדרה בחוק היא ההגדרה הבאה:
 
שים לב בעיקר לסעיפים הבאים:
 An individual who owns, leases, or rents a primary place of residence in this State is a resident if the individual is domiciled in this state
וגם:
An individual is presumed to be domiciled in this State under §A(1) of this regulation if the individual:
(1) Owns, leases, or rents a primary place of residence in Maryland for more than 6 months;
(ההדגשות הן שלי).
 
במילים אחרות, ההגדרה בחוק היא שחזקה שאתה נחשב לתושב רק אחרי ששכרת דירה במדינה לתקופה של לפחות 6 חודשים. לשוטר אין בדרך כלל את הכלים לבדוק לעומק מי תושב ומי לא, ולכן יכולים להיות שוטרים עם יותר מידי מוטיבציה שיתנו לך דו"ח על נהיגה ללא רישיון במידה וניראה להם שאתה תושב,  וזאת כשהם רואים שהכתובת שלך היא במדינה והרכב שלך ורשום במדינה. במידה ותערער על הדו"ח, עניין התושבות ייבחן יותר לעומק.
 
והערה נוספת: עקרונית אתה כן יכול לקבל רישיון ממרילנד, אפילו על ויזת תייר. זה שינוי שנכנס לתוקף ב-1 לינואר 2014, שנועד לספק פיתרון לבעיית המהגרים הלא חוקיים שבנוסף לכל הצרות גם נוהגים ללא רישיון. מה שעשו היה ליצור שני סוגים של רישיונות. רישיון אחד הוא הרישיון הרגיל, שמוכר כמסמך פדראלי ומשמש כתעודה מזהה (לדוגמה לצורך טיסות פנים והצבעה בבחירות). הסוג השני של הרישיון ניראה שונה, משמש אך ורק כרישיון נהיגה ואינו מוכר כתעודה מזהה לצרכים אחרים. בשביל להוציא את הרישיון מהסוג השני, אין צורך להוכיח את הסטטוס ההגירתי שלך. אבל זה לא משנה את הנקודות הקודמות.
 
רק הערה קטנה לפירוש שלך
22/10/14 00:43
126צפיות
"חזקה" בסה"כ מגדירה מה ברירת המחדל, מה נקודת המוצא שמניחים, וממנה אפשר לצאת לכיוונים שונים ע"י ראיות שונות.
כתבת: "אתה נחשב לתושב רק אחרי ששכרת דירה במדינה לתקופה של לפחות 6 חודשים" - זה לא נכון. עד 6 חודשים, ההנחה היא שאתה לא תושב, אלא אם כן הוכח אחרת, ואחרי 6 חודשים ההנחה היא שאתה תושב, אלא אם הוכח אחרת. תקרא גם מה שכתוב באנגלית במקור - 
 An individual is presumed to be domiciled in this State under §A(1) of this regulation if the individual:
(1) Owns, leases, or rents a primary place of residence in Maryland for more than 6 months
במקרה שלהלן - למרות שהוא על ויזת תייר, והנחת המוצא היא שהוא לא תושב, הרי שיש ראיות שונות שהוא כן תושב, והיה כזה מהיום הראשון שנחת במדינה מתוך כוונה להתיישב.
 
האם הוא עדיין על ויזת תייר?
22/10/14 01:46
64צפיות
אם אני זוכר נכון, בקבלה הראשונה שמקבלים מרשויות ההגירה מצויין שהוא על סטאטוס תושב ולא תייר, לדוגמא, כך אתה יכול להשאר בסטאטוס חוקי גם אחרי שהזמן שהקצו לך בכניסה נגמר. אם הוא כבר לא תייר, הוא לא תושב?
 
לפותח השרשור, האם השוטר שאל אותך איפה אתה גר? האם הרכב על שמך ויש לך כתובת על שמך בתעודת הביטוח?
 
 
רק הערה קטנה להערה הקטנה שלך
22/10/14 02:29
85צפיות
בעצם שתי הערות.
 
קודם כל, השאלה היא מה המבחנים שבית המשפט אימץ או יאמץ במידה ואין חזקת תושב. אל תשכח שהמשמעות של תושבות היא לא רק החובה לרישיון נהיגה מקומי, אלא גם הזכות להטבות שונות מהסטייט (שכר לימוד מקומי ועוד), כך שפרשנות מרחיבה מידי של תושבות עלולה ליצור תקדים שיפעל לרעת המדינה במקרים אחרים. ממש לא בטוח שמה שלדעתך מהווה ראיות שהוא תושב אכן יתקבלו ככאלו.
 
שנית, הוא הגיע לארה"ב כתייר, כך שאני משער שהוא נהג לפי כלל ה-60 יום והמתין לפני הגשת המסמכים לגרין קארד. במילים אחרות, בכל מקרה אין ראיות לכך שמהיום הראשון שנחת במדינה הוא הגיע לשם מתוך כוונה להתיישב. לכל היותר, גם אם נקבל את טענתך שהגשת הבקשה לגרין קארד מהווה ראיה לתושבות, אפילו אז מדובר בפרק הזמן מרגע הגשת הבקשה, ולא מהיום הראשון שנחת במדינה.
 
כמה תשובות
22/10/14 03:14
74צפיות
קודם כל תודה לכל מי שטורח להגיב פה
דבר שני, בשביל להוציא רישיון "לא פרדלי" במרילנד צריך א' TAX ID או מכתב שאתה לא זכאי ל SSN כשלא מנפיקים מכתבים כאלה לבעלי ויזת B2
דבר שני, אכן נהגתי לפי החוק, חיכיתי כ3 חודשים ולאחר מכן התחתנו והגשנו את המסמכים.
דבר שלישי, השוטר לא שאל כלום, האוטו על שם אשתי, הכל על שם אשתי, אין שומדבר על שמי.
ניסיתי קצת להסביר לו, אבל הוא לא היה בעניין ככ, גם לא רציתי להתעקש. מעניין מה יהיה בבית משפט.
דבר רביעי, בכל קבלה שקיבלתי מההגירה כתוב THIS NOTICE DOES NOT GRANT ANY IMMIGRATION STATUS OR BENEFIT לכן אני לא חושב שהמדינה מכירה בי כרזידנט כבר, אלא כפרוססינג.
 
במרילנד גם מהגרים לא חוקיים יכולים להוציא רשיון של מרילנד
22/10/14 15:34
79צפיות
בראשון לינואר השנה יצא חוק שגם מהגרים לא חוקיים במרילנד, העומדים בתנאים מסוימים, יכולים להוציא רשיון מקומי.  ראה למשל:  http://www.washingtonpost.com/local/md-politics/ma...
 
אני לא יודעת מה הפרטים והתנאים המדויקים - אבל יש על זה עוד פרטים באתר של ה MVA (ואת כל זה אני יודעת משלטי ענק בספרדית שהתנוססו בתחנות המטרו בתחילה השנה, בישרו על השינוי הזה, ונתנו איזה קישור לאתר של ה-MVA לפרטים נוספים)
º
אני מודע לשינוי. נכנסתי לאתר של ה MVA ואני לא עומד בקריטריונ
22/10/14 16:39
32צפיות
º
22/10/14 19:23
15צפיות
שלום לכולם, לאשתי יש דרכון אמריקאי
22/10/14 14:19
106צפיות
היא מעולם לא גרה בארצות הברית,היא הייתה זכאית לו עקב אמא שנולדה וגדלה שם .
בזמן האחרון אנחנו חושבים על רילוקיישן.
רציתי לדעת האם זה אפשרי קודם כל , דבר נוסף איך התהליך עובד בצורה מפורטת.
נ.ב
אני מניח ששאלות דומות או זהות אבל רציתי פשוט ריכוז של התשובות בפוסט שלי .
תודה לעוזרים
תחת התגית "כלים ומידע" למעלה
22/10/14 15:08
62צפיות
יש מאמרים, כולל "גרין קארד על בסיס איחוד משפחות." שם תמצא את כל המידע שאתה צריך בפירוט.
 
בגדול, כן, זה אפשרי. היא יכולה להגיש עבורך בקשה לגרין קארד. התהליך אורך כשנה, ובין השאר היא תצטרך להראות שיש לה הכנסות מספקות כדי לתמוך בך (גם אם אתה מתכוון לעבוד שם. הרעיון הוא שבמידה ותגיע למצב שאתה נזקק לשירותי רווחה בזמן שאתה על גרין קארד, היא תתחייב לשלם כדי שלא תהיה לנטל על משלם המיסים האמריקאי). במידה והיא לא יכולה להראות הכנסות מספקות, תצטרכו קו-ספונסר שגר בארה"ב שמוכן להתחייב לתמוך בך במידת הצורך.
 
אחרי שתכנס לארה"ב עם הגרין קארד, ותחייה שם עם זוגתך במשך שלוש שנים, תוכל גם אתה להוציא אזרחות אמריקאית.
|*| נפתח פורום קצת אחרת |*|
22/10/14 11:19
17צפיות
מי מאיתנו לא מרגיש שונה לפעמים? או מוזר? שקשה לנו להשתלב בחברה.
פורום קצת אחרת נועד לאנשים שמרגישים קצת שונים וחריגים בחברה ורוצים להכיר אנשים שמרגישים כמוהם.

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולייעץ ולהתייעץ, לחבק ולנחם, לשתף בחוויות טובות ובחוויות לא טובות, לחלוק רגשות ופשוט לדבר.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
קיבלנו את המכתב עם השורות המרגשות
21/10/14 23:41
204צפיות
The National Visa Center (NVC) received your immigrant visa petition from U.S. Citizenship and Immigration Services. We will work with you to complete your immigrant visa case and schedule your visa interview.
האם את הבדיקות הרפואיות והוצאת רקורד מהמשטרה עדיף לעשות כמה שיותר מהר? יש לזה חשיבות לשלב הזה? או רק אירי זימון לראיון.. וכמה זמן לוקח משלב זה ועד לזימון ראיון (בהנחה שהכל עובר חלק,,)
לא לעשות מהר מדי את בדיקות הרופא
22/10/14 02:16
155צפיות
כיוון שתוקף הויזה שינתן לכם הוא חצי שנה מיום הבדיקות. לכן לעשות שבוע-שבועיים לפני הראיון.
משטרה: אני לא בטוח אם כיום הויזה ניתנת לחצי שנה או שנה מתאריך תעודת היושר, נחכה לדעות יותר מעודכנות ממני. אבל נדמה לי שיש לכם שנה, אז אם זה כך ניתן כבר לבקש מהם ת. יושר.
 
בשלב זה ה- NVC יבקש מכם מסמכים עד שהתיק יהיה מושלם (קשה להעריך כמה זמן ייקח... ) ואז יעביר בדואר דיפלומטי את הקייס (עוד חודש-חודשיים) ואז ייקבע תור (פה יש ממש בעיה להעריך,2-4 חודשים...)
 
בקיצור: לאחר ההתרגשות התחילו לעבוד...
בהחלט מרגש
22/10/14 09:31
78צפיות
אבל לא הבנתי - זה אישור של ה-I-130 והתיק הועבר עכשיו ל-NVC, או שכבר השלמתם את התהליך ב-NVC? 
 
אם רק הועברתם ל-NVC - חכי עם הבדיקות והתעודת יושר. אנחנו סיימנו לשלוח הכל הכל, חיכינו חודש, ועשינו את הבדיקות הרפואיות כי חשבנו שאוטוטו מאשרים לנו. בפועל, אם מקבלים את הצ'ק ליסט הכי קטן זה עיכוב של עוד חודש-חודשיים, ועכשיו זמן ההמתנה עד שהם מאשרים את התיק הוא גם חודשיים, ככה שאין מה למהר. אצלנו זה הגיע למצב שיש לנו חודש וחצי בלבד להפעיל את הויזה - עד שהבדיקות הרפואיות מאבדות את תוקפן. 
 
בנוגע לתעודת יושר, נראה לי שזה לשיקולך. יכול לקחת שלושה שבועות-חודש עד שהם שולחים את זה לקונסוליה, אבל אנחנו שלחנו הרבה לפני שהיה תאריך ריאיון (בערך חודשיים לפני) וזה היה בסדר.    

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה