לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו. 

 

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים:

- ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ואזרחות אמריקאית.

- בתי ספר, גני ילדים ואוניברסיטאות.

-  SSN ,בנקים, כרטיסי אשראי, רשיונות נהיגה, רכבים, ביטוח ורישום לרכב, ביטוחי בריאות וכל מה שביניהם...

- טיפים והמלצות: איך להתכונן מנטלית ומעשית לקראת המעבר הגדול- ביגוד, מזג אויר, מוסדות חינוך, דיוור ומשלוחים, כרטיסי חיוג, תהליכי מעבר, הגירה וקליטה.

- כמו כן, קיימים "לוחות הפורום" שהינם פרסומיים באופיים, המיועדים ליצירת קשר בנושאים הפחות מקובלים לדיון בפורום. יש לדון בנושאים אלה במסגרת הלוחות בלבד!

 

פורום זה, מטבעו, הנו פורום מקצועי/טכני. לא יתפתחו כאן דיונים סוערים על נושאים ברומו של עולם ולא יתאפשרו כאן הודעות ``חברתיות`` באופיין. לשם כך קיימת קומונה, שהתפתחה לה מתוך הפורום. קישור אליה - בראש הדף הראשי ובצידו השמאלי. בקומונה נוכל לשאול איפה למצוא במבה, איך מוצאים גרגרי חומוס בארה``ב גם אם לא יודעים אפילו איך לומר זאת, אוכל ישראלי ואוכל כשר. בקומונה נעביר חוויות על כל נושא, ננהל דיונים ונמצא שם חברים. משתתפי הפורום (עדיפות לקבועים), לאחר שקיבלו אישור ממנהלי הפורום יוכלו להעזר בקשרים האישיים שפיתחו, ולפרסם בקומונה הצעות / חיפושי עבודה, שיפוצי קורות חיים, חיפושי דירות / סקרים וכדומה.

שימו לב: הפורום לא נועד לביקורת או הטפות מוסר על ``היורדים`` - הודעות מעין אלה ימחקו מיד וכותביהן יחסמו. באופן דומה, ייחסמו מכתיבה ניקים שישתמשו במילים שאינן ראויות, כגון קללות או ביטויים פוגעניים אחרים.

הודעות הכוללות מסרים המעודדים עבירה על החוק בישראל או ארה"ב, הודעות העוסקות בשהייה ועבודה בלתי חוקיות בארה"ב, או הודעות המציגות פעילות בלתי חוקית אינן מקובלות בפורום וכן נוגדות את תקנון הפורומים של תפוז. הפרסום בפורום, בין אם הוא אישי או מסחרי, אסור. כל פרסום או הודעה בלתי חוקית ימחקו ללא אזהרה וכותביהם ייחסמו מהמשך כתיבה בפורום.

כמו כן, לא נאפשר דיונים על מהות או על אופן ניהול הפורום על גבי הפורום.

להגנת הגולשים, אנו מבקשים לא לפרסם מספר טלפון ואימייל באופן גלוי. רצוי להתכתב במסרים, ולהעביר מידע רגיש באופן זה. מפאת הרגישות לפרסום פרטים מזהים, נאלץ למחוק הודעות אלו באופן מיידי. 

 

כניסה לפורום כמוה כהצהרה שהנכם מבינים שהכותבים או המנהלים אינם בעלי מקצוע ואינם אחראים לתוצאות הנגזרות כתוצאה משימוש במידע הניתן בפורום. הפורום אינו מיועד להחליף או להוות יעוץ משפטי מקיף ופרטני. הכותבים ו/או המנהלים אינם אחראים למהימנותן, שלמותן או דיוקן של התשובות או המידע שיתפרסמו באתר. כל מידע ותשובה מסוג זה טעונים אימות וחוות-דעת על ידי בעל מקצוע מתאים.

 

שתהיה לכם החלטה קלה וקליטה קלה עוד יותר!

הנהלת הפורום.

 

 "עוברים לארה'ב" הינו פורום הגירה מקצועי באופיו ועוסק בהגירה חוקית בלבד. הודעות הנוגעות למעשים בלתי חוקיים בישראל או ארה"ב יימחקו. להודעות חברתיות באופיין, אני מזמינים אתכם להיכנס לקומונה. אנו מתנצלים על סגנון המברק, זה כל שניתן להכניס בשלוש שורות... אנא קראו את "אודות הפורום והנהלתו" בראש הדף והתעדכנו בכללים והפרטים באופן מפורט. תודה! 
המשך...
הודעה חדשה

מעבר לא מתוכנן לארה"ב
05/07/15 14:49
95צפיות
שלום חברים,
אנחנו זוג צעיר עם ילד קטן. הילד אינו זכאי לאזרחות אוטומטית.
אשתי (אזרחית אמריקאית) קיבלה הצעת עבודה בארה"ב ועלינו להחליט אם לעבור מיידית או לא.
לא מדובר ברילוקיישן מסודר ולכן אנחנו קצת בבעיה.
אם נתחיל את התהליך (IR1) בארץ מדובר על המתנה של שנה בערך.
אם נתחיל את התהליך שם אני מצפה שתהיה לנו בעיית אמינות קטנה מול האמריקאים, הרי שאשתי מתחילה לעבוד באופן מיידי והגענו עם ילד קטן...
 
מה עושים ?
 
תודה לכל העונים.
 
 
 
 
 
 
מוחות הפורום? נא להיכנס
05/07/15 15:52
67צפיות
אכן בעיה. חייבים פה לדעתי לייצר סיפור ולאלץ אותו קצת. אני אישית הייתי הולך על סיפור של כניסה שלכם ''לבדוק ת'עניינים'' ואז החלטה סופית וספונטנית להישאר.  תצטרכו לגבות אותו בבאמת לא להתחיל
הכנות בארץ, לא להשכיר את הדירה או לא לעזוב אותה אלא מרחוק, להתפטר מהעבודה שלך מרחוק וכו'. נראה ישים?
מעבר לא מתוכנן לארה"ב
05/07/15 16:22
64צפיות
תודה על התשובה.
 
האמת היא שאנחנו באמת מתכוונים "לבדוק עניינים" ובכל מקרה הכוונה הייתה להשאיר אופציה לחזרה עד שנחליט אחרת כי מי יודע כמה טוב יהיה לנו שם.
 
כמה שאלות:
 
1. לאחר 60/90 יום מגישים לילד AOS והוא אוטומטית מתאזרח ?
2. מהרגע שמגישים בקשה האם ניתן לצאת מארה"ב ?
3. מהם המסמכים אותם כדאי לי להכין מראש (תעודת לידה, חיסונים וכו') אני מניח שלא כדאי שאסחוב אותם איתי...
אני יכול פשוט להכין אותם ולבקש שישלחו לי אחכ מהארץ.
4. הקטן שלי בן שנתיים, יש משהו מיוחד שצריך לקחת בחשבון לגביו?
 
 
תודה!
resident of the united states
05/07/15 15:01
53צפיות
שלום לכולם,
 
אני נכנס לארה"ב על ויזת F1 ומעוניין לשכור רכב.
בתנאי פוליסת הביטוח רשום כי הכיסוי ניתן רק ל resident of the united states.
ברור לי שהשהות שלי לא עולה לכדי  domicile באיזושהי מדינה בארה"ב, אך האם אני נחשב ל resident?
 
תודה!
הוצאת ויזת עבודה ע"ס דרכון מרוקאי
02/07/15 12:50
190צפיות
ראשית אני רוצה לשבח את הפורום היקר הזה והאנשים היקרים שעוזרים והכל מזמנם החופשי, יישר כוח.
אישתי ואנוכי מתעניינים לעבור לארה"ב ולנסות שם את מזלנו (בעבר שאלתי פה מספר שאלות וירדו מהפרק בזכות תשובותיכם המשכילות)
השבוע ביררתי עם משרד עורכי דין (סקלאר) לגבי האפשרויות העומדות בפנינו, ובין היתר הועלתה האפשרות שמכיוון שאימה של אישתי נולדה במרוקו, ניתן להוציא לאישתי דרכון מרוקאי, ומיכוון שלמרוקו יש אמנת עבודה (זה מה שהבנתי מהעו"ד) עם ארה"ב ולאור העובדה שדוד של אישתי הוא אזרח אמריקאי שיש לו חברת נדל"ן, נוכל להגיש בקשה לויזת עבודה דרך אישתי (היא המובילה), ולי כמובל (לצורך העניין) תינתן גם ויזת עבודה.
 
רציתי לדעת האם מישהו פה מכיר/שמע על האפשרות הזאת?
מה העלויות ?
ומה הסיכויים שדבר כזה יכול באמת לעבוד?
 
תודה מראש לעונים.  
 
 
תשאל את העו"ד על איזה ויזה בדיוק מדובר, כולל
02/07/15 16:47
127צפיות
אות ומספר. לפי סקירה זריזה  של האתר של הנציגות הדיפלומטית האמריקאית במרוקו אין תוכנית ויזות עבודה מיוחדת עבור אזרחי מרוקו.
העלאת 4 נושאים שונים
02/07/15 17:07
129צפיות
1. אזרחות מרוקאית, כדי שאישתך תקבל ויזה עם דרכון מרוקאי, היא צריכה שיהיה לה דרכון מרוקאי, תברר את זה קודם כל אם היא יכולה לקבל, אם היא תוכל, זה לא יהיה עוד חודש, אלא עוד שנה או שנתיים, עד אז דברים יכולים להשתנות.
2. יש מעט ויזות יחודיות שישראלים בלבד לא יכולים לקבל, לפי אתר ההגירה , אזרחים מרוקאים יכולים לקבל ויזת E2 ,ישראלים בינתיים לא יכולים לקבל את הויזה הזו, אבל כנראה שעד שלאישתך תהיה אזרחות מרוקאית, ישראלים יוכלו לקבל, כך שלא תרויחו שום דבר ממרוקו.
3. ויזת E2 לא קשורה לעבודה אצל דוד, אלא להקמת עסק או קניית עסק.
4. כדי לעבוד אצל הדוד, לא צריך את מרוקו, אם הוא רוצה להעסיק אותה, ויש לה מקצוע מתאים לעבודה בחברת נדלן, הוא יכול לבקש עבורה ויזת עבודה עם הדרכון הישראלי שלה.
תגובה..
02/07/15 17:31
122צפיות
תודה על התשובות ונעשה קצת סדר:
 
לפי מה שהעו"ד אמרה תהליך הוצאת דרכון מרוקאי לאישתי (בהצגת מסמכים שאימה נולדה במרוקו שאותם יש ברשותנו) יכול לקחת כ- 3-4 חודשים ברגע שמתחילים בתהליך.
 
הסיבה שאופציה זו הועלתה מכיוון שהיא במרוץ הזמנים היא יותר מהירה מאשר ניסיון הוצאת ויזת עבודה רגילה (עקב המכסות יש תור כאמור של מס' שנים).
 
לא שאלתי איזה סוג ויזה (לארה"ב) היא התכוונה, אך היא אמרה שיש צורך בהשקעה של כ-80K כלומר שאישתי נכנסת בתור משקיעה לעסק איתו.
אישתי לא תעבוד אצלו, אלא מתוך זה שהיא המובילה (כלומר מבקשת הויזה) לי כנספח אליה, תינתן גם ויזת עבודה (לא מוגבלת לסוג אחד של עבודה) מה שיאפשר לי בעצם לעסוק בכל סוג עבודה שהיא.
 
משהו שלמרוקו יש אמנה כלשהי עם ארה"ב שישראל טרם יש
 
 
 
E2
02/07/15 17:41
109צפיות
הויזה היחידה, וגם מתאימה לחלק ממה שנאמר לך, זאת ויזה E2, אין סכום השקעה מוגדר לויזה הזו, אבל בדרך כלל צריך פי כמה ממה שכתבת, 
הבעיה הגדולה לגבי הסיפור שלכם, היא צריכה להיות הבעלים של לפחות 50 אחוז מהעסק,
הדוד שלה מוכן לתת לה חצי מהעסק שלו תמורת 80 אלף דולר ? או אולי הוא ירצה 8 מיליון דולר תמורת חצי מהעסק ?
אין שום ויזה אחרת מתאימה. 
שאלתם את הדוד (ואת הילדים שלו) אם הוא מוכן לוותר על העסק ?
כמו שכבר כתבו לך פה, מדובר בוויזת משקיע מסוג E-2
03/07/15 01:38
90צפיות
כנראה שלזה מכוון העו"ד. אתה יכול לקרוא פה על הוויזה הזו:
 
אין לי מושג מאיפה הביאו את הנתון של השקעה בהיקף של 80K (זה שקל או דולר?), אבל אם מדובר בשקלים אז זה נראה מופרך לגמרי. גם עבור השקעה דולרית זה לא הרבה, בשביל השקעה בעסק או הקמת עסק.
 
תודה על התשובה, הסכום הוא בדולרים
05/07/15 09:04
44צפיות
80,000$, זה הסכום שהיא אמרה שיהיה צורך להשקיע בעסק
השאלה האם באמת הוצאת דרכון מרוקאי מעלה את הסיכויים להוצאת הויזה
או כמו שבוסטון כתב, יש פה ניסיון לעשות כסף על הצגת תהליך דמיוני שממנו לא ייצא כלום 
 
סכומים של 500,000 ש"ח אני לא מתכוון להוציא לתהליך
ויזה
05/07/15 09:52
36צפיות
אזרחות מרוקאית לא מעלה את הסיכויים, היא רק מאפשרת את קבלת הויזה הזו,
הסיכויים נמוכים לקבל ויזת E2 
תסתכל על רשימת המדינות החתומות עם ארצות הברית על הויזה הזו, ותגלה המון מדינות, חלקם ענקיות וחלקם מאד עניות, מיליארדים בעולם יכולים תאורטית לקבל את הויזה הזו, חצי מאוכלוסיית העולם, גם רובם היו שמחים לקבל אותה ולהגר לארצות הברית, אבל תסתכל על כמות האנשים שמקבלים את הויזה בפועל, והיא מאד נמוכה, הרבה פחות מכל ויזת עבודה אחרת, איך זה יכול להיות ? לא פשוט בכלל לקבל את הויזה,
אתה צריך להשקיע סכום רציני, שיספיק להקים או לקנות עסק רציני, ואתה צריך להעסיק כמות של עובדים אמריקאים, ואתה צריך לדאוג שכל החיים העסק יעבוד ויהיה ריווחי, כי ברגע שהוא לא יהיה ריווחי או תפטר את העובדים, הויזה תתבטל.
הסכומים שאתה צריך הם הרבה יותר מחצי מיליון שח, סביר להניח שתצטרך כ200 אלף דולר השקעה לפני הויזה, ועוד סכום כזה להמשך תפעול העסק.
 
ודבר נוסף אם אתה רציני, תפנה אל עורך דין מקצועי שמתעסק עם הגירה לארצות הברית, המשרד שכתבת , באתר שלו כתוב שהם מתמחים בהגירה לארצות הברית, קנדה, אוסטרליה, בריטניה ועוד המון מדינות אחרות, בקיצור
תפסת מרובה לא תפסת.
אז ככה
05/07/15 10:22
34צפיות
הוצאת דרכון מרוקאי יכולה לעזור, שכן היא פותחת את הדלת להוצאת ויזה E2. ישראל כרגע עדיין לא חתומה על אמנת המשקיעים עם ארה"ב ולכן לא ניתן להוציא את הויזה הזו עם דרכון ישראלי. כבר שנים מדברים על כך שישראל תצטרף לאמנה, אבל בינתיים זה עדיין לא קרה. ניראה שזה תקוע בגלל שממשלת ישראל לא ממש מעוניינת. אין לדעת מתי זה יקרה, אם בכלל.
 
לגבי הסכום, החוק לא קובע סכום השקעה מינימאלי. החוק כן קובע שההשקעה צריכה להיות משמעותית, צריכה להיות מספיקה בכדי לקיים את העסק שהוא עסק משמעותי, ועם הכנסות שמספיקות לכל הפחות בשביל לקיים את משפחתך. כלל אצבע מקובל הוא שסכום ההשקעה צריך להיות לפחות 100K דולר, אבל זה כלל אצבע בלבד, ובפועל הכל תלוי בהצגת תוכנית עסקית משכנעת שמראה שההשקעה מספיקה. בהתאם לסוג העסק והמיקום שלו, יתכן ואפשר להסתפק בפחות, אבל יתכן גם שצריך הרבה יותר.
אתה סותר את עצמך.
05/07/15 11:15
46צפיות
מצד אחד אתה אומר שאינך מוכן להוציא סכומים של חצי מליון ש"ח.
 
מצד שני לכאורה אתה מבין שתצטרך להיפרד לפחות מ 80,000$ לצורך ההשקעה הנדרשת לקבלת הויזה - כלומר מינימום של 320,000 ש"ח.  וזה כסף שאתה צריך לשים על השולחן ב cash. העו"ד בוודאי לא תעבוד בחינם - גם אצלה תשאיר עשרות אלפי שקלים.
אגרות של הקונסולייה וכיוצ"ב, עלויות נוטריונים ותרגומים ושאר ירקות - גם לפי התסריט האופטימי והלא מציאותי שלכאורה העו"ד מציירת לך אתה מגיע ל 400,000 ש"ח.
 
אז 400,000 ש"ח אתה לכאורה כבר מוכן להשקיע.  
אם התהליך ידרוש עוד 100,000 ש"ח - זה ההבדל הקריטי?
ואחרי כל מה שהחברים כתבו לך, שים לב
05/07/15 13:22
35צפיות
שהנלווים לבעל E-2, כלומר אתה ומשפחתך במקרה הנ"ל אם וכאשר, חייבים להיות גם הם בעלי אותה אזרחות, כלומר מרוקאית במקרה הזה. אם אתה לא תוכל לקבל דרכון מרוקאי, אז לא תוכל להתלוות אליה על הויזה הזו, וזה בנוסף להערות החשובות שקיבלת למעלה. במינימום, הייתי משקיע בקבלת חוות דעת נוספת ממשרד שמתמחה בהגירה לארה"ב, ומבקש לשמוע מה הניסיון המעשי שלהם עם מסלול מהסוג שעורכת הדין תארה לכם (נראה שההתמחות העיקרית שלה בהגירה לבריטניה).
º
תודה רבה אקח לתשומת ליבי
05/07/15 13:52
12צפיות
אין צורך שתהיה לו אזרחות מרוקאית בעצמו
05/07/15 20:03
9צפיות
אין כל חובה שתהיה לבני המשפחה הנלווים אזרחות מאותה מדינה, או אפילו שתהיה להם אזרחות במדינת אמנה אחרת כלשהי.
 
ראה כאן:
 
Treaty investors and employees may be accompanied or followed by spouses and unmarried children who are under 21 years of age.  Their nationalities need not be the same as the treaty investor or employee. 
 
וכאן:
 
Family members, such as your spouse and/or children can be any nationality. As long as you are issued an E-2 investor visa, your spouse and/or children are typically automatically accorded status under the same treaty country, regardless of their nationality.
 
º
צודק.
05/07/15 20:11
נראה שעורכת הדין מריחה דם במיים
03/07/15 02:05
121צפיות
עכשיו באמת העונה של ה Great White Shark attacks - כמה וכמה אנשים ננשכו בשבועות האחרונים.
 
אתה כנראה נתת לעו"ד את הרושם שאתה בנוי ומוכן להוציא חצי מליון שקל ויותר כדי לארגן לעצמך אפשרות לחיות ולעבוד בארה"ב - ושיש לך מהיכן לגרד את הסכומים האלו.
 
אם היינו בסרט מצוייר - היו רואים את סמל הדולר על אישוני העיניים שלה.  היא רואה הזדמנות מצויינת לגזור קופון שמנמן מהעניין בכך שהיא תמכור לך ערימה של שרותים - החל מהשרות של הוצאת הדרכון המרוקאי לאישתך, וכלה בשרות של הכנת הניירת והתכנית העיסקית להנפקת ויזת E2.
 
אם תלך על התהליך הזה איתה - היא מן הסתם תעשה עליך קופה של מינימום 40-50 אלף ש"ח בשנה שנתיים הקרובות.
אולי היא נתנה לך הערכת מחיר יותר נמוכה - אבל היא עכשיו בשלב ה"מכירה"...  במשך השנה - שנתיים שזה יקח "יקרו דברים".
 
שאלת תם: באמת יש לך את הכסף להכנס לתהליך כזה? חצי מליון ש"ח לשים על השולחן?
זה ספקולציות לגבי אישור ויזת E2 בישראל
02/07/15 18:20
109צפיות
הרבה אנשים (ואני בכללם) חושבים שיקח הרבה מאוד שנים עד שדבר כזה יאושר, כי ישראל לא תסכים לעמוד בדרישת ההדדיות של הויזה ולאפשר למי שרוצה מארה"ב לבוא לישראל על ויזת משקיע כזאת. כך שאם דרכון מרוקאי מאפשר זאת, יש מצב שכדאי לעשות את התהליך איתו.
ולגבי סעיף 4 - זה הרבה יותר מסובך מזה ואני חושבת שאתה יודע את זה. גם אם גוגל או אמזון או אפל רוצים מתכנת בכיר מישראל אין וודאות שהם יצליחו להשיג לו ויזת עבודה, הנושא מאוד מסובך ובעייתי, יש מכסה קטנה של ויזות והגרלה כל שנה. צריך להוכיח שאין מישהו בארה"ב שיכול לעשות את העבודה, ודווקא בחברת נדל"ן זה עלול להיות יותר קשה, כי ישראלים שלא מכירים את האזור, לא מכירים את קודי הבניה והחוקים השונים הם נמצאים בעמדה פחות טובה מאשר מקומיים כביכול. כך שזאת ממש לא אפשרות בטוחה וצריך לעבוד עם עו"ד טוב כדי לראות אם זאת בכלל אופציה.
לגבי שאר הסעיפים אין לי מידע.
מודה לכל מי שענה
05/07/15 12:03
48צפיות
מן האמור עולה שחוץ מלהוציא את הדרכון המרוקאיי שיאפשר להגיש בקשה לויזת E2
זה לא יקדם אותנו במאומה לגבי אפשרויות קבלתה וכי התהליך עצמו יעלה כמה מאות אלפים של ש"ח.
 
ובוסטון היקר להבא כשאתה רואה הודעות שלי בבקשה ממך תמשיך הלאה.
 
ושוב תודה לכל מי שענה.
חוזרת לארה"ב - המלצות לחברת הובלה אמינה
05/07/15 11:53
70צפיות
חוזרת לארה"ב בעוד כחודשיים ומבקשת המלצה לחברת הובלה אמינה שתיקח כחצי מכולה או פחות
תודה
º
לכול החוגגים עצמאות שמח
02/07/15 15:29
136צפיות
עצמאות במקום חדש
03/07/15 07:40
205צפיות
השלמנו מעבר גדול ומורכב בין החופים, לפני יומיים |מנגב זעה|
 
Happy 4th!
מזל טוב, שיהיה בהצלחה, וחג עצמאות שמח
03/07/15 16:10
147צפיות
מתי מגיעים לביקור בבוסטון?
 
זה רק להיכנס לרכב ולנהוג כמה שעות...
סוף יולי
03/07/15 17:43
127צפיות
נתאם... ��
º
בהחלט!
04/07/15 17:44
17צפיות
ברוך הבא!
03/07/15 17:36
115צפיות
וכמובן גם מזל טוב ובהצלחה.
ארבע עונות זה הכי כיף
תודה תודה
03/07/15 17:49
101צפיות
עדיין בהלם ממזג האוויר דמוי ישראל. יותר בהלם מהעובדה שאני לא רק מבקר אותו, אלא שהוא הדבר הקבוע עבורי. נגמרו 11 שנות גן עדן של אביב נצחי...
º
מה, מו, מי, איפה?
03/07/15 17:41
56צפיות
אנחנו...
03/07/15 17:46
158צפיות
כאמור, ארבע עונות.
ניו יורק, קצת מחוץ לסיטי.
º
מזל טוב :)
03/07/15 18:09
41צפיות
ברוכים הבאים לאיזור
03/07/15 20:26
115צפיות
קרובים לעיר מהצד של ניו ג׳רסי או ברוקלין?
º
מצפון, ווסצ'סטר קאונטי
03/07/15 22:05
53צפיות
אחלה איזור, אנחנו מעט דרומה מכם
04/07/15 23:04
52צפיות
בברגן קאונטי ניו ג׳רסי.
º
מתכוונים לבקר שם מתישהו...
05/07/15 08:06
14צפיות
המסע מניו יורק לניו ג׳רסי אכן דורש תכנון
05/07/15 09:30
36צפיות
קפדני
תודיע מתי אתם מגיעים, ותבואו לבקר.
שמעתי שהאינדיאנים מתקיפים את הכירכרות
05/07/15 11:17
39צפיות
ליד המאדוברוקס, אחרי שעוברים את ה  GWB.
וואלה
03/07/15 22:24
110צפיות
ככה נטשת אותנו?!
 
מאחלת לכם המון הצלחה בלוקיישן החדש!
 
זה לא היה מתוכנן מראש
03/07/15 22:35
121צפיות
אבל מה מתוכנן בחיים?
היתה הצעה קוסמת (לאשתי), לקחנו...
 
אז אולי נעשה התפקדות ותספרו איפה אתם ממוקמים?
03/07/15 22:53
146צפיות
אני נמצא צפונית לברונקס, Westchester County
º
ברוכים הבאים לאיזור הכי יקר באמריקה
04/07/15 15:28
67צפיות
סעיף הדיור אכן יקר מאוד
04/07/15 15:40
119צפיות
אבל שאר הסעיפים, מזון ביגוד דלק נראים לי אותו דבר כמו קליפורניה.  גם קודם גרתי באזורים לא זולים, אז אולי השוק לא גדול. חוץ מבסעיף הדיור...
 
והסיטי עצמה לא יותר יקרה?
לא, לא התכוונתי למזון ודלק
04/07/15 16:46
115צפיות
הם בטח יותר יקרים במנהטן.
התכוונתי ל- taxes יש לנו את הזיפ קודס הכי יקרים באמריקה על בית של 700 אלף דולר אני משלם 14 אלף דולר ריאל אסטייט טקס, במנהטן על דירה באותו הסכום תשלם אולי 4 אלף אפילו בגריניץ' הסמוכה בקונטיקוט שהיא אולי במקום הכי עשיר באמריקה תשלם אולי 6 אלפים אבל יש לנו את בתי ספר בין הכי טובים בארה"ב
º
אבל אלה צרות של עשירים... (-:
04/07/15 19:18
37צפיות
ברוטו ונטו
04/07/15 00:48
180צפיות
אשמח לדעת פחות או יותר מה הנטו המתקבל מ100K בשנה?
זה משתנה בהתאם למקום המגורים -
04/07/15 03:19
142צפיות
לכל מדינה יש מיסים שונים, ולפעמים יש מיסים של ערים בתוך מדינות וכו'. יש מחשבוני נטו באינטרנט, מציעה להשתמש בהם ולהכניס את הפרטים הרלוונטיים.
תודה
04/07/15 10:07
106צפיות
מדובר על קלינפורניה, אזור סיליקון ואלי/ סן פרנסיסקו
אתן לך 3 נקודות מידע
04/07/15 16:27
162צפיות
נתונים ל 3 התסריטים (לכל אחד מהנתונים הללו יש השפעה על גובה המס שתשלמו.  אני רק מנחש מה סביר שנכון לגביכם):
משפחה של 3 נפשות, מגישים דו"ח מס פדראלי בסטטוס married filing jointly ודו"ח  מס  לקליפורניה בסטטוס married.
גרים בשכירות.
תסריט מספר 1:  בלי שום הפרשות pre-tax (חיסכון לפנסיה, חיסכון להוצאות רפואיות וכיוצ"ב).  עומס המס הוא כ 25% (Federal+State+SSA+Medicare+SDI).
הנטו החודשי הוא כ $6,250.
תסריט מספר 2:  10% הפרשות pre-tax (חיסכון לפנסיה).  עומס המס הוא כ 23% (Federal+State+SSA+Medicare+SDI).
הנטו החודשי הוא כ $5,760.  בנוסף אתם חוסכים לפנסיה $10,000 כל שנה.
תסריט מספר 3:  18% הפרשות pre-tax (חיסכון לפנסיה).  עומס המס הוא כ 21% (Federal+State+SSA+Medicare+SDI).
הנטו החודשי הוא כ $5,355.  בנוסף אתם חוסכים לפנסיה $18,000 כל שנה (המקסימום הפטור ממס).
תסריט מספר 3 הוא הכי קרוב למצב של ההפרשות לחיסכון פנסיוני בישראל (18.33%).
 
והינה עוד טיפ קטן על הדרך: ממליצים שההוצאות של משפחה על דיור לא יעברו את קו ה 30% מההכנסה נטו.
זה אומר שבתסריטים שתיארתי, תקציב הדיור צריך להיות:
תסריט מספר 1 - עד $1,825 לחודש
תסריט מספר 2 - עד  $1,730 לחודש
תסריט מספר 3 - עד $1600 לחודש
תגלי שלא קל למצוא דיור ברמת המחירים הזו ב"סיליקון וואלי".
ההמלצה המקובלת היא
05/07/15 09:47
64צפיות
שתקציב הדיור לא יעבור את ה-30% מההכנסה ברוטו, לא נטו:
 
ויתר על כן, כיום כלכלנים טוענים שהכלל הזה לא שווה כלום:
לדעתי הפרשנות שלך שגוייה
05/07/15 11:04
46צפיות
זה לא שהכלל הזה לא שווה כלום - זה שהרבה אנשים נאלצים לשבור את הכלל הזה בגלל אילוצים של מיקום (או בגלל "עיניים גדולות") ולחיות במה שהמאמר בבלומברג מכנה shelter poverty.
 
יש להבדיל בין מצב של משפחה עם ילדים (להלן "צרכנים של שרותי חינוך ו childcare) ובין מצב של DINKs.
לשלם יותר משליש מהכנסתך על מגורים - למשפחה עם ילדים - אומר שאתה מכרסם לתוך (או מחסל ) את יכולתך לחסוך ליום סגריר, ובמקרי קיצון גם לתוך השרותים שילדיך צריכים.
 
ולגבי השאלה אם זה 30% מהנטו או מהברוטו - גם כאן לדעתי יש הבדל גדול בין הוצאות בעלות על בית (משכנתא מוכרת במס וכיוצ"ב) - ובין תשלום שכירות שאינו מוכר.
 
המלצות לפני מעבר : ביטוח לאומי, ביטוח פרטי, מילואים וכו'.
05/07/15 10:12
37צפיות
אני ואשתי מתכננים לעבור בחודשיים הקרובים והיינו רוצים לדעת אילו דברים חובה לעשות/לבטל לפני שטסים ואילו המלצות יש לכם לגבי סגירת קצוות . תודה מראש
יש פה ישראלים באזור Manalapan, Marlboro, Engl
05/07/15 09:39
29צפיות
היי

אנחנו עוברים באוגוסט לארה״ב ומאוד נראה לנו האזור של Momounth.
אני יודע שיש הרבה JCC באזור, נשמח להתחבר עם מס׳ משפחות ישראליות שיעזרו לנו להתאקלם.
אנחנו זוג עם שני ילדים אחת בת 3.5 והשני בן חצי שנה.

תודה לכל העונים

טל

דרכון , ויזת תייר
05/07/15 08:53
43צפיות
היי , התחלתי תהליך לבקשת GC עבור בעלי ו 2 הבנות ( מתחת לגיל שנתיים )
האם יש צורך בהנפקת דרכון או דרכון וויזת תייר 
עבור 2 הבנות לפני הראיון או שאפשר לחכות לאישורי הGC בתקווה שיאשרו לנו 
והאם יש צורך בוויזת תייר ?
תודה 
 
 
אין צורך בויזת תייר
05/07/15 09:02
33צפיות
אבל על מנת לקבל את הויזה בקונסוליה את חייבת דרכון
חבילת הIV עבור הNVC כוללת צילום דרכון
05/07/15 09:06
27צפיות
מעוניין להגר ללוס אנג'לס
05/07/15 01:40
76צפיות
שלום, אני עומד לסיים תואר בהנדסת תוכנה וברשותי ויזה,
האם ישנה דרך כלשהי לעבוד בארה"ב? לקבל אישורי חוקיות שם?
תודה לכל העוזרים.
 
איזו ויזה אתה מתכוון שיש לך? ויזת תייר?
05/07/15 02:17
70צפיות
ויזת תייר מאפשרת לך לעשות דבר אחד בלבד - לתייר בארה"ב, כאשר לאחר כמה חודשי טיול אתה חוזר לישראל. אין לך שום אפשרות להגר באמצעותה, אסור לך לעבוד בארה"ב, ואי אפשר לקבל אישור לשהייה חוקית על סמך ויזת תייר.
 
אם מעניינת אותך הגירה לארה"ב, תתחיל בלקרוא את המאמר "איך אני מגיע לארה"ב", שנמצא במאמרים אצלנו (לעמוד עם העכבר על טאב "כלים ומידע" בראש העמוד, לבחור "מאמרים" בתפריט שייפתח, ואז לבחור בקטגוריה השלישית ברשימה שתראה בצד ימין).
 
תקרא על כל האפשרויות שיש שם, ואם משהו ייראה לך רלבנטי וישים עבורך - חזור לפה עם שאלות ממוקדות, לאחר שקראת.
מניעת תשלום מס הכנסה גם בארץ
01/07/15 23:06
188צפיות
אני טס עוד שבוע לארצות הברית, יש לי חוזה של שנתיים ואולי אשאר יותר. האם ניתוק תושבות ללא שהיות ימנע ממני את החובה להשלים את אחוזי המס לאחוזי המס הישראלים כשאחזור? כנ"ל לגבי ביטוח לאומי? האם יש סיבה לא לנתק תושבות?
מס בארץ
01/07/15 23:38
161צפיות
יש כל מיני דרכים לתכנון מס, ומאד רצוי להעזר ברו"ח לצורך העניין. על סמך ניסיון עבר, יהיה לכם קשה להראות ניתוק תושבות לצרכי מס הכנסה כשמדובר בנסיעה לשנתיים. אחרי שלוש שנים זה גבולי, ואחרי ארבע שנים ומעלה זה הרבה יותר פשוט. אבל הפרטים הקטנים יכולים לשנות.
 
גם אם לא תעשו ניתוק תושבות, עדיין ניתן לצמצם את תשלום מס ההכנסה בארץ בדרכים שונות. בנוסף למניעת כפל מס, מס ההכנסה מכיר בהוצאות שונות בחו"ל (כגון דיור) בתור  הוצאה מוכרת, ובהרבה מקרים ניתן לצמצם את חבות המס בארץ לאפס גם בלי ניתוק תושבות.
 
לגבי ביטוח לאומי, החסרון לכאורה הוא שתצטרכו תקופת המתנה או לחלופין תשלום קנס בכדי לחדש ביטוח בריאות בארץ. אבל סביר שהסכום שתהיו חייבים לביטוח לאומי גבוה בהרבה מהקנס, כך שהיתרונות לניתוק תושבות עולים על החסרונות. לא בטוח שביטוח לאומי יאשר לכם את ניתוק התושבות, אבל שווה לנסות.
 
לא מפריע לי תקופת המתנה בשביל מס בריאות
02/07/15 00:07
126צפיות
השאלה היא אם אני לא מנתק, האם אני יכול וכדאי לי להסתפק בלשלם את המינימום כאילו אני לא עובד ולהמשיך להיות מבוטח בקופת חולים? ואז יש לי גיבוי לביטוח שיהיה לי בארצות הברית. או שהם יחייבו אותי ב15 אחוז מהמשכורת בארצות הברית.
º
* התכוונתי לתקופת המתנה לביטוח בריאות
02/07/15 00:49
38צפיות
אי אפשר גם וגם
02/07/15 02:50
100צפיות
או לשלם מס אמת או לא לשלם ולא לקבל דברים בחינם.
ביטוח לאומי מנהל מדיניות עמומה בנושא,
02/07/15 03:23
126צפיות
ויש הסברים סותרים הן באתר האינטרנט שלהם, והן מידע שנמסר על-ידי פקידים עצמם. יש לא מעטים שמשוכנעים שמדובר במדיניות מכוונת, במטרה להפיל אנשים בפח...
 
החוק, למרבה הצער, הוא מאוד פשוט - מי שעדיין נחשב לתושב ישראל, צריך לשלם לביטוח לאומי 15% מההכנסות שלו בחו"ל. אם תשלם רק את המינימום, הרי אתה בעצם מצהיר כלפי ביטוח לאומי שאתה רואה עצמך עדיין כתושב ישראל, ואין לך כוונה לנתק תושבות.
 
את החשבון על ההתנהלות הזו, ככל הנראה, אתה תקבל כאשר תחזור לארץ - וכאן תלוי לאחר כמה שנים זה יהיה, כפי שכבר כתבו לך (כי לאחר מספר מסוים של שנים, הם מנתקים לך תושבות מיוזמתם, גם אם לא ביקשת...).
 
יש לא מעט סיפורים, הן בעיתונות והן פה בפורום ובקומונה, של אנשים שחזרו ארצה לאחר שנים בודדות, ונתקלו ב"מתנת ברוך שובך" מצד ביטוח לאומי בדמות שומות בגובה של עשרות רבות של אלפי שקלים.
 
תעשה אתה את החשבון שלך, וחוזר על ההמלצה להתייעץ עם רו"ח.
התשובה היא שעכשיו כבר 2015.
02/07/15 05:49
192צפיות
"טריקים" של התחמקות מתשלום "מס אמת" לרשויות המס ובט"ל בישראל על עבודה בארה"ב עבדו עד השנים האחרונות - בגלל שעד התקופה האחרונה רשויות המס של שתי המדינות לא ממש חלקו אינפורמציה ביניהן.
 
לשלם "תשלום מינימום" לבט"ל כרוך בכך שאתה נותן תצהיר שקר - ואומר שאינך עובד ואין לך הכנסות בארה"ב.
ושקר עובד רק כשלגוף שלו אתה משקר אין דרך לברר את האמת.  זה היה כך - "עד התקופה האחרונה".
 
בשנים האחרונות רשויות המס בארה"ב התחילו להדק בצורה דרקונית את הפיקוח על הנישומים האמריקאיים, ובמסגרת זאת התחילו לדרוש (באגרסיביות ותוך איומים בסנקציות כלכליות קשות) ממוסדות פיננסיים ורשויות במדינות זרות דיווחים על הפיננסים של אנשים שיש להם חבות מס לארה"ב.
 
המדינות הזרות - וישראל ביניהן - החליטו שאם כבר אז כבר - ודרשו הדדיות.
מערך הדיווח ההדדי בין מס הכנסה האמריקאי ומס הכנסה הישראלי היה בחיתולים בשנה שעברה, ולאט לאט הוא מתפתח ומתבסס.  
וככל שהוא מתבסס - כך אנו שומעים יותר ויותר סיפורים אנאקדוטאליים על אנשים שחזרו לישראל ומצאו עצמם מתמודדים עם חשבונות על "חובות מס" ו"חובות בט"ל".  מה שפעם היה מאוד נדיר - נדמה שכיום הרבה פחות.
 
עד שיגיע זמנך לחזור לישראל - 2017? 2018? - יש סבירות די גבוהה שהיכולת "לחמוק מתחת לרדאר" תצטמצם קשות.  לא תוכל לספר לבט"ל בישראל או למס הכנסה בישראל "לא עבדתי בארה"ב ולא היו לי הכנסות בארה"ב" - כי לפקיד  בישראל תהיה את הדרך לעשות שאילתא ל IRS ולוודא שאכן כך.
כחלק מהידוק היחסים החל משנת 2016
02/07/15 08:13
161צפיות
מי שחזור משהות ממושכת בחו"ל יצטרך למלא הצהרת הון. 
שתי שאלות, רק מתוך סקרנות -
03/07/15 16:32
103צפיות
1. איפה ראית את זה? אפשר בבקשה מראה מקום רשמי?
2. מה מוגדר בתור "שהות ממושכת בחו"ל"? (ייתכן וסביר שהתשובה תהיה בתוך מראה המקום שבסעיף <1> )
 
תודה
בשורה רעה לחוזרים לישראל: יידרשו לדווח לרשות המס על עיסוקם ו
03/07/15 19:19
119צפיות
בשורה רעה לחוזרים לישראל: יידרשו לדווח לרשות המס על עיסוקם והכנסותיהם בחו"ל | Israeli Life USA -
 
לא שאני אומר שזה לא נכון
04/07/15 03:32
88צפיות
אבל המקור הזה רחוק שנות אור מלהיות רשמי.
מדובר באתר חובבני - לא הייתי מתייחס ברצינות לידיעה באתר ששני שליש מהמסך זה פרסומות ובנוסף מציין שכל הזכויות שמורות 2013...
אולי כן ואולי לא.
04/07/15 05:57
73צפיות
לא שמקורות ישראליים רשמיים אמינים יותר או ברורים יותר. ראה ערך מדיניות בט"ל בנושא או חוסר הבהירות לגבי מעמד תושבות שנדון בין מספר גופים שונים וכל אחד מחליט משהו אחר.
 
הידיעה כן תואמת את המגמה הכללית בנושא ולא נשמעת תלושה מהמציאות.
 
שים לב שהם כן מציינים שמדובר רק בהצהרה אבל לא בפועל חובת תשלום. משהו כמו fbar עושה רושם... למרות שאין לדעת איך ולאן זה יתגלגל
º
וזה פורסם גם באתרים אחרים
04/07/15 06:12
30צפיות
º
תודה!
04/07/15 17:52
14צפיות
צודקת לגמרי
04/07/15 22:02
55צפיות
בעלי ואני נוסעים הרבה לחול במסגרת התפקידים שלנו
השנה שנינו קיבלנו למלא הצהרת הון כולל האם היו הכנסות בחול ( שנינו שכירים בחברות ישראליות)
º
הכנסתי למאמרים
05/07/15 08:21
13צפיות
Local03
03/07/15 17:34
152צפיות
שלום לכולם,
 
מישהו עושה שימוש בארה"ב בשירותי החברה על מנת לקבל מספר ישראלי (קידומת 03) שאנשים בארץ יוכלו לצלצל אליו?
אם כן - מה המחיר/יש טעם להתמקח?
 
תודה!
בדיוק סגרתי איתם
03/07/15 21:31
122צפיות
עוד לא הפעלתי את המנוי אבל המחיר לחבילה ללא הגבלה הוא 35$ והמחיר לחבילה השניה (שאני עשיתי) הוא 16.90 דולר- שיחות נכנסות ללא הגבלה ושיחות יוצאות בהגבלה של 200 דקות לניידים.
שיחות יוצאות הכוונה לארץ?
03/07/15 21:58
82צפיות
את/ה חושב/ת שיש טעם להתמקח איתם?
יש מה להתמקח
03/07/15 22:12
111צפיות
לי יש חבילה ב-$5, ללא הגבלה שיחות מהארץ ושיחות שאני  עושה לארץ עולות שני סנט לדקה. לרוב מתקשרים אלי.
יש לי דבר זהה בגלובל 012 כיוון שזה ככ נוח וזול, לא ביטלתי.. למרות הכפילות.
השיחות לארץ יורדות כל $10, אפילו לא בטוח כל כמה זמן בערך, אולי כל חודשיים, תלוי בשימוש.האמת הכל ככ זול היום שאני אפילו לא מקפיד שיחזרו אלי.
 
º
תודה!
03/07/15 23:38
25צפיות
בשביל מה צריך את זה היום
03/07/15 22:12
123צפיות
שיחות מישראל לארה״ב עולות גרושים ובהרבה חבילות סלולאריות כבר כלולות בחבילה. אם בכל זאת מתעקשים, יש חברות שנותנות שרות דומה הרבה יותר בזול.
 
 
תודה. תוכל לפרט מה התנאים?
03/07/15 23:38
84צפיות
כי פניתי לנציג בצאט והוא דיבר על עלות קבוע של 5 דולר לקו ועוד 30 סנט לדקת שיחה שמועברת...
נשמע די יקר....
נתתי רשימה של אתרים, לא אתר אחד
04/07/15 19:10
56צפיות
לדעתי אין ממש צורך בשיחות ללא הגבלה. אתה תגלה מהר מאוד שבגלל הפרשי השעות אנשים כמעט לא יתקשרו למספר הזה. בשביל לדבר עם המשפחה יש VoIP ושיחות וידאו בחינם.
שאלה חשובה!
01/07/15 21:52
234צפיות
בעלי ואני גרים בארץ, הוא אזרח ארה"ב ואנחנו מעוניינים להתחיל בתהליך הוצאת גרין קארד לי. הבנתי שהוא נקרא הספונסר שלי, אבל כרגע שנינו עובדים בארץ, אז האם משכורות מהארץ יכולות להיות תקפות?
ואם לא, הבנתי שצריך להראות כסף נזיל..אם נקנה דירה לא יהיו לנו כסף נזיל, האם דירה זה נקרא משהו שיכול להוות ספונסר? אפילו עם משכנתא גדולה?
:/ 
איך פותרים את זה?
תודה רבה מראש!
ספונסרשיפ
01/07/15 23:17
143צפיות
משכורת מהארץ לא תוכל להיחשב מהסיבה הפשוטה שזו הכנסה שתיפסק עם המעבר לארה״ב, כלומר לא ניתן ״לבנות״ עליה.
ההגיון של רשות ההגירה אומר שצריכה להיות לכם הכנסה בגובה %125 משכר מינימום למשך 3 שנים (או בדמות הכנסה קבועה ממשכורת או משהו יציב אחר, או מסכונות שניתן ״למשוך מהם משכורת״ מדי חודש למשך 3 שנים (כלומר, חסכונות בגובה פי 3 ממשכורת שנתית של %125)
 
ולכן האבחנה שעשית נכונה, אם תקנו דירה ולא ישארו לכם חסכונות אז זו בעיה.
פתרונות אפשריים
1. הם למצוא קו-ספונסר אמריקאי (קרי, תושב קבע או אזרח שחיים בארה״ב עם משכורת שיכולה לכלכל את משפחתם ואתכם לפי
כלל ה %125)
2. להראות  job offer אמריקאי רציני
3. לקנות דירה אחרי סיום התהליך / לא לקנות דירה
4. לנסות להראות את שווי הדירה באמצעות הערכת שמאי מוסמך שגם איכשהו מראה שהדירה (בניכוי משכנתא) במקום מבוקש ושתוכל להימכר בקלות (קרי, נכס נזיל)
 
אני באופן אישי לא הייתי הולך על אפשרות 4 מהסיבה הפשוטה שעדיין אין לכם את הדירה ואתם עדיין לא תקועים
שאלה בנוגע לסעיף 4
04/07/15 00:30
61צפיות
עידן אנחנו כרגע מבצעים את אפשרות 4 כי קנינו דירה וזו הדרך היחידה שלנו להראות ספונסרשיפ...
אתה יודע איזה אישור צריך לשלוח לNVC?
יש לנו הערכת שמאי לדירה ואישור על סכום המשכנתא.
בניכוי של המשכנתא נשאר סכום יפה שמכסה את הספונסרשיפ..
האם שני האישורים האלו מספיקים?
תודה
 
***ספונסרשיפ עצמי לגרין כארד על בסיס נישואין באמצעות דירה***
04/07/15 01:26
74צפיות
אה אז כבר קינתם דירה? אני הבנתי את זה כרעיון לפני ביצוע.
אתם צריכים לשכנע את הקונסול - אין חוקים של מה מספיק
תכינו את הקייס הכי משכנע שלכם מדוע בסבירות גבוהה תוכלו להנזיל את הנכס בשווי הנקוב. אולי אחרים עם נסיון יותר ספציפי יוכלו להציע טיפים יותר ממוקדים
 
בהצלחה
תודה,
04/07/15 10:06
36צפיות
 
אנחנו זוג אחר מכותבי ההודעה...
בוקר טוב לכולם
01/07/15 10:07
231צפיות
אני ובעלי התחתנו לא מזמן, הוא אזרח אמריקאי וכעת רוצים להגיש בקשה לגרין קארד.
בתעודת הנישואין כתוב כי שם המשפחה שלי לאחר הנישואין הוא כשם המשפחה של בעלי.
האם עליי לשנות זאת בתעודת זהות ובדרכון לפי הגשת הבקשה לגרין קארד?
את לא חייבת לשנות
01/07/15 23:22
111צפיות
אבל אם את רוצה את יכולה.
העיקר לשמור על עקביות. זו הסיבה אגב שבזמנו אשתי לא עדכנה את התעודות השונות כל עוד היינו בתהליך.
 
בנושא אחר - אנא השתדלי להבא לכנס את השאלות לשרשור יחיד. יש מקסימום 15 שרשורים בעמוד וכל שרשור חדש דוחק אחרים לעמודים הבאים שלרוב לא מקבלים תשומת לב
בבקשה לשרשר הודעות
03/07/15 07:47
65צפיות
הפעם עשיתי זאת אני.
שם משפחה
03/07/15 08:41
77צפיות
גם אני ובעלי נמצאים בתהליך בקשה לגרין קארד ושם המשפחה של בעלי התווסף לשלי 
(אצל הבנות שם המשפחה שונה משלי ) בתעודת נישואים כתוב השם משפחה הראשון שהיה לי .
לא שיניתי שם משפחה באף מסמך אמריקאי שהגשתי .
פשוט תצרפי את כל האישורים שמוכיחים כי יש לך שם משפחה ראשון ושני .
את יכולה לפנות למשרד הפנים ולבקש אישור על החלפת שם משפחה לתרגם ולצרף לבקשה.
היי
04/07/15 01:53
129צפיות
אני אחות בעלת תואר ראשון ושני וקורס על בסיסי באונקולוגיה. וותק מקצועי 4 שנים. אשמח לשמוע פרטים מאחיות שהיגרו לארה״ב, מבחינת התהליך מאיפה מתחילים , איזה אישורים צריך להמיר לאנגלית , מבחנים שצריכים לעבור , האם יש צריך קודם לחפש מקום עבודה,, איך מחפשים?
אני לא אחות
04/07/15 07:09
103צפיות
ואני מאחל לך רק בהצלחה, אבל אני מקווה שאת מודעת לכך שאם את לא אזרחית, אז כדי לקבל אשרת עבודה תצטרכי למצוא מקום עבודה שיבקש אשרה בשבילך. הימים שבהם מקצוע אחות היה עילה לקבלת גרין קארד כבר חלפו.
הגשת דוחות מס לבעלת ג.ק. - שנתיים בארץ עם REP
03/07/15 20:43
106צפיות
בעוד חודש אני סוגרת שנתיים בהם אני בעלת ג.ק. - שנתיים בהם הייתי בארץ ע"ב REP ומסיבות כמו הדחקה, דחיינות וטופסופוביה כללית פשוט התעלמתי מהעניין..  וגם כי שמעתי שמי שאין לו הכנסות/נכסים במהלך השנה מעל שווי של 10,000 דולר פטור מהתעסקות בנושא בכלל... - מה שהתברר בדיעבד כטעות כי הבנתי שאולי אני לא חייבת לשלם מיסים על פי הנתון הנ"ל אבל אני כן חייבת להגיש דיווח כלשהו.
 שאלותיי הן:
1. מה אני כן צריכה לשלוח? אילו טפסים?
2. אפשר לעשות את זה לבד או זה מחייב עזרה מרואה חשבון?
3+4+5. האם אני "בצרות"?.. Is it too late? יש דרך לתקן? זה יפגע בי בכניסה הקרובה לארה"ב או בתהליך ההתאזרחות בעתיד?
 
מחכה לתשובותיכם, תודה!
 
הלחצת אותי עכשיו
03/07/15 21:36
95צפיות
יש לי אזרחות ועבדתי בארה"ב וחזרתי לארץ וגם לא הוצאתי דוח כי אמרו לי מ10,000 דולר.
 
מישהו שמבין??? אני טסה שוב עוד שבוע וחצי לא רוצה להיתקל בבעיות
 
תודה!
ארכיון הודעות
Flix
תיווך ר.ג.ב

מחפשים מתווך?

השכרה, מכירה, מגרשים, עסקים תמ"א 38 ועוד... לפרטים >>>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה