לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו. 

 

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים:

- ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ואזרחות אמריקאית.

- בתי ספר, גני ילדים ואוניברסיטאות.

-  SSN ,בנקים, כרטיסי אשראי, רשיונות נהיגה, רכבים, ביטוח ורישום לרכב, ביטוחי בריאות וכל מה שביניהם...

- טיפים והמלצות: איך להתכונן מנטלית ומעשית לקראת המעבר הגדול- ביגוד, מזג אויר, מוסדות חינוך, דיוור ומשלוחים, כרטיסי חיוג, תהליכי מעבר, הגירה וקליטה.

- כמו כן, קיימים "לוחות הפורום" שהינם פרסומיים באופיים, המיועדים ליצירת קשר בנושאים הפחות מקובלים לדיון בפורום. יש לדון בנושאים אלה במסגרת הלוחות בלבד!

 

פורום זה, מטבעו, הנו פורום מקצועי/טכני. לא יתפתחו כאן דיונים סוערים על נושאים ברומו של עולם ולא יתאפשרו כאן הודעות ``חברתיות`` באופיין. לשם כך קיימת קומונה, שהתפתחה לה מתוך הפורום. קישור אליה - בראש הדף הראשי ובצידו השמאלי. בקומונה נוכל לשאול איפה למצוא במבה, איך מוצאים גרגרי חומוס בארה``ב גם אם לא יודעים אפילו איך לומר זאת, אוכל ישראלי ואוכל כשר. בקומונה נעביר חוויות על כל נושא, ננהל דיונים ונמצא שם חברים. משתתפי הפורום (עדיפות לקבועים), לאחר שקיבלו אישור ממנהלי הפורום יוכלו להעזר בקשרים האישיים שפיתחו, ולפרסם בקומונה הצעות / חיפושי עבודה, שיפוצי קורות חיים, חיפושי דירות / סקרים וכדומה.

שימו לב: הפורום לא נועד לביקורת או הטפות מוסר על ``היורדים`` - הודעות מעין אלה ימחקו מיד וכותביהן יחסמו. באופן דומה, ייחסמו מכתיבה ניקים שישתמשו במילים שאינן ראויות, כגון קללות או ביטויים פוגעניים אחרים.

הודעות הכוללות מסרים המעודדים עבירה על החוק בישראל או ארה"ב, הודעות העוסקות בשהייה ועבודה בלתי חוקיות בארה"ב, או הודעות המציגות פעילות בלתי חוקית אינן מקובלות בפורום וכן נוגדות את תקנון הפורומים של תפוז. הפרסום בפורום, בין אם הוא אישי או מסחרי, אסור. כל פרסום או הודעה בלתי חוקית ימחקו ללא אזהרה וכותביהם ייחסמו מהמשך כתיבה בפורום.

כמו כן, לא נאפשר דיונים על מהות או על אופן ניהול הפורום על גבי הפורום.

להגנת הגולשים, אנו מבקשים לא לפרסם מספר טלפון ואימייל באופן גלוי. רצוי להתכתב במסרים, ולהעביר מידע רגיש באופן זה. מפאת הרגישות לפרסום פרטים מזהים, נאלץ למחוק הודעות אלו באופן מיידי. 

 

כניסה לפורום כמוה כהצהרה שהנכם מבינים שהכותבים או המנהלים אינם בעלי מקצוע ואינם אחראים לתוצאות הנגזרות כתוצאה משימוש במידע הניתן בפורום. הפורום אינו מיועד להחליף או להוות יעוץ משפטי מקיף ופרטני. הכותבים ו/או המנהלים אינם אחראים למהימנותן, שלמותן או דיוקן של התשובות או המידע שיתפרסמו באתר. כל מידע ותשובה מסוג זה טעונים אימות וחוות-דעת על ידי בעל מקצוע מתאים.

 

שתהיה לכם החלטה קלה וקליטה קלה עוד יותר!

הנהלת הפורום.

 

 "עוברים לארה'ב" הינו פורום הגירה מקצועי באופיו ועוסק בהגירה חוקית בלבד. הודעות הנוגעות למעשים בלתי חוקיים בישראל או ארה"ב יימחקו. להודעות חברתיות באופיין, אני מזמינים אתכם להיכנס לקומונה. אנו מתנצלים על סגנון המברק, זה כל שניתן להכניס בשלוש שורות... אנא קראו את "אודות הפורום והנהלתו" בראש הדף והתעדכנו בכללים והפרטים באופן מפורט. תודה! 
המשך...
הודעה חדשה

משלוח חבילה מארה"ב
29/01/15 14:30
147צפיות
לא יודעת אם זה הפורום המתאים אך אנסה בכל זאת לשאול.. 
הזמנתי חבילה של בגדי תינוקות למלון בארה"ב וקרובת משפחה שלי הייתה אמורה לאסוף את החבילה ולהביא אותה לארץ. החבילה שוקלת 2 קילו ובסוף אני צריכה להביא את החבילה לארץ באמצעות משלוח. שירות המשלוחים שהמלון עובד איתו הוא FEDEX והם גובים 250 דולר על משלוח החבילה לישראל.
האם אתם מכירים דרך אחרת או יש לכם רעיון לפתרון אחר? אי אפשר להחזיר את החבילה לשולח, ואין מי שיאסוף את החבילה מהמלון ויעביר אותה לשירות משלוחים אחר.. 
 
לא איכפת לי גם משלוח ימי, זה לא דחוף אבל 250 דולר בשביל משלוח זה עולה כמו החבילה עצמה..
 
תודה!
מי את מצפה שיבצע את הפרוצדורה של המשלוח?
29/01/15 14:43
125צפיות
יש צורות משלוח קצת יותר זולות מאשר FedEx - למשל משלוח בדואר אוויר רגיל.
 
אבל מישהו יצטרך להתקשקש עם זה - לרוץ לסניף הדואר, למלא טפסים ( מכס... ), לשלם...  מי את מצפה שיעשה את זה?
המלון, מן הסתם, מוכן לשלוח את זה בפדאקס כ"שרות ללקוח" ( האורחת ששהתה אצלהם ) - כי זה הכי פשוט ומהיר מבחינתם (יש להם חשבון פדאקס והמחשב שלהם יכול להפיק תוויות משלוח של פדאקס במינימום מאמץ.  לא סביר שהם יסכימו לבזבז שעות אדם על התקשקשות עם צורות משלוח אחרות.
אצלנו הדואר אוסף חבילות מהבית (או עסק)
30/01/15 01:34
20צפיות
בדומה ל FEDEX ושאר השירותים, אצלנו, לפחות במדינת וושינגטון (אך קשה לי להאמין שזה רק פה...), אוסף חבילות ישירות מהבית או בית העסק בלי תשלום נוסף.
אגב, אם צריך קופסאות אפשר אפילו להזמין און-ליין והם מביאים עד הבית קופסאות *בחינם* לגמרי.
מעבר לארה״ב אחרי כיתה י׳
27/01/15 17:53
197צפיות
האם מישהו מהחברים פה עבר כשאחד מילדיו בכיתה י״א? (בת 16)
במה זה כרוך? יודעים להצביע על דגשים אחרים בלימודים?
כן. יש לנו 2 זוגות חברים שעשו זאת.
27/01/15 19:25
203צפיות
ליתר דיוק - יש לנו זוג חברים שעשה זאת עם 2 ילדים, בת 14 (כיתה ח') ובן  16 (כיתה י') הם מתארים את החוויה כזוועה. הילדים אומללים. תלושים. מסתגרים. מוכנים לארוז הכל ולחזור. אתמול. (ילדים שהיו "כוכבים" במקום הולדתם. גם לימודית וגם חברתית) 
 
חבר אחר שלנו עשה זאת כשהוא עצמו היה בן 16 (הוריו עשו זאת ליתר דיוק) וגם הוא מתאר זרות, תלישות איומה, שנמשכת עד היום (הוא כבר מעל גיל 40). 
 
זה גיל מאוד קשה. החברויות כבר מגובשות, ומאוד קשה להשתלב בגיל הזה. אישית, לא הייתי עושה זאת לילד בגיל כזה. 
זה אינדיווידואלי לדעתי
27/01/15 19:59
164צפיות
עליתי בעצמי לארץ לבד ללא הורים בגיל 16 והיה לי בסדר גמור, לא יודעת איך זה בארה"ב אבל תחושת הבטן שלי היא שהנוער דומה בכל העולם.
אישתי ואחיה הגרו לארה"ב בגיל 14 ו16 או 17.
27/01/15 23:59
154צפיות
שניהם מרוצים עד הגג והיו עושים את זה עוד מליון פעם אם צריך.
תודה
28/01/15 07:53
87צפיות
עוד משהו לחשוב עליו 
תודה
28/01/15 07:54
59צפיות
עוד משהו לחשוב עליו 
זה תלוי בילד
30/01/15 01:10
23צפיות
אני עשיתי את זה לבת שלי לא מזמן
היא סיימה כיתה ו' עברנו לישוב אחר בארץ. היא התחילה כיתה ז' לא הכירה אף אחד
החודש הראשון היה ממש לא קל עבורה.
אחר כך היה הרבה יותר טוב.
היא ילדה מאוד חברותית.
זה לא שהיא לא ניסתה להתחבר.
היו בנות בכיתה שהתעלמו ממנה בכוונה.
היא השתלבה בכיתה מאוד יפה מבחינה חברתית.

לעומת זאת כאשר היינו לפני שנה וחצי בארה"ב ביקרנו חברה שלה שלמדה איתה עד סוך כיתה ד'
הם עברו לטקסס שם היה לילדים שלהם נהדר לדיברי ההורים.
אחרי כשנה וחצי הם עברו לניו ג'רזי.


הבת שלהם שהיא בת 13. אז היתה בערך בת 11.5 מגיעה לבית הספר נשארת כל היום עם המעיל. ורואים שהיא רוצה להיות במקום אחר ולא שם.
את זה המנהלת של בית הספר אמרה לאמא שלה.
עם 2 הבנים אין בעיה כזו.
רילוקיישן לניו יורק
29/01/15 21:25
68צפיות
שלום, 
אנחנו צפויים לעבור בקיץ לניו יורק ומתלבטים היכן לגור. 
אנחנו זוג עם תינוקת בת שנה וחצי ובעלי יעבוד במרכז מנהטן כך שלא נרצה מאוד להתרחק. התקציב שלנו לדירה הוא כ-4,000$ לחודש. 
נשמח לשמוע המלצות.. 
תודה!
 
זה אחלה תקציב ל2BR
29/01/15 23:57
36צפיות
לדעתי בתקציב כזה אפשר בהחלט למצוא דירת 2 חדרים (פה זה נספר אחרת כך שזה כמו 3 חדרים של הארץ: 2 חדרי שינה וסלון) במנהטן. ממליצה על האפר ווסט, ואם רוצים להוזיל עלויות אז האפר איסט קצת יותר זול. זו בעיקר שאלה של איפה בעלך עובד- במערב או במזרח, כמה שפחות החלפת רכבות בבוקר זה עדיף.
בדיקת רופא לפני ראיון ל-GC - הגבלות של הריון יפסלו אותי?
28/01/15 05:47
136צפיות
הי,
 
בעוד שבוע תהיה לי בדיקת הרופא שנקבעת לפני הראיון לגרין קארד. אני בחודש חמישי להריוני. נדרשות שם השלמות לחיסונים (במכתב ראיתי שצריך השלמות לאדמת למשל) שאסור לי לקחת בהריון, וגם צילום רנטגן חזה, שלא אהיה מוכנה לעבור כדי לא לסכן את העובר (צילום רנטגן מומלץ להמינע בתקופת ההריון לפי משרד הבריאות, ואצלי מדובר בהריון שהושג אחרי טיפולי פוריות רבים וגם כך מדובר בהריון בסיכון). למי שמכיר, סירוב שלי לעבור את החיסונים וצילום הרנטגן אוטומטית יפסול אותי מלקבל את הגרין קארד בסוף? 
לגבי חיסונים זה קל
28/01/15 08:40
169צפיות
בנוגע לחיסונים, יש אפשרות לרופא לסמן contradictions במידה ואין אפשרות לבצע חיסון מסיבה כזו או אחרת (לדוגמה, לא מומלץ בהריון).
 
עניין השחפת הוא הבעייתי. ראי את המסמך הזה:
מה שהם אומרים זה שהריון לא פוטר מצילום רנטגן לשחפת. במקרה כזה מעמידים בפניך שתי אפשרויות כואבות: או לחתום על מסמך בו את מוכנה לקחת על עצמך את הסיכון ולעשות את הצילום, או לדחות את הבדיקה עד אחרי הלידה, אבל אז הרופא לא יחתום על המסמך עד הבדיקה.
 
כעקרון, בדיקת צילום חזה נדרשת רק במידה ובדיקת הסינון הראשוני מראה שיש סיכון לשחפת. הבעיה היא שמי שקיבל חיסון לשחפת (BCG) בילדותו עלול לצאת חיובי בבדיקת הדיקור, ומכיוון שבארץ היה נהוג בעבר לתת חיסון שחפת בשגרה, מוותרים על בדיקת הדיקור וישר עושים צילום. את יכולה לבדוק אם יתנו לך לעשות בדיקת דיקור למרות הכל (תוך לקיחת סיכון שתהיה תגובה וישלחו אותך לצילום חזה). הבדיקה בטוחה להריון.
 
יש אופציה נוספת שאפשר לבדוק, וזה בדיקת שחפת באמצעות בדיקת דם (נקראת גם קוונטיפרון או IGRA). הבדיקה הזו לא מושפעת מחיסון לשחפת. אם הרופא יאפשר לך לבצע את הבדיקה הזו, זה עשוי לפתור את הבעיה.
 
 
את החיסון לשחפת הפסיקו לתת בארץ לפני סוף שנות ה70
29/01/15 04:00
102צפיות
אם הגיל הרשום בכרטיס השואלת מדוייק לא אמורה להיות בעיה עם הבדיקה העורית בהנחה שהיא לא שייכת לקבוצת סיכון.
אתה טועה
29/01/15 12:25
69צפיות
אני ילידת 1980, והספקתי לקבל מנת חיסון אחת (והמנטו שלי נותנים תגובה חיובית).
אבל, במידה והיא נולדה בחו"ל, יכול להיות שהיא לא קיבלה את החיסון.
גם אני
29/01/15 22:01
23צפיות
לדעתי קיבלנו גם כשנולדנו וגם בכיתה ז' ואני נולדתי כמה שנים לפנייך
תתקשרי לשאול במרפאה
28/01/15 09:19
116צפיות
ותבקשי לדבר עם הרופא עצמו.
במקרה שלנו לא היו לו את אחד החיסונים שלכאורה היה אמור לתת והוא סימן שהוא נתן את החיסון בטופס ואמר שנלך לקחת בארה״ב. כלומר, הרופא בכל זאת קיבל משהו מעיגול הפינות הישראלי לאורך השנים...
בגלל שזה אותו רופא, אולי הוא יהיה קשוב גם להנחיות משרד הבריאות / הבקשה שלך.
 
בהצלחה :)
 
סליחה על ניצול השירשור- עוד שאלה בנושא....
29/01/15 09:50
73צפיות
האם מחייבים גם ילדים לעשות צילום חזה? כשנגיע לשלב הזה אני ממש לא אהיה מעוניינת לצילום חזה מיותר וחשיפה מיותרת לקרינה לילדים קטנים... האם הם יסתפקו בבדיקת דם או דיקור לבדוק נוגדן לשחפת?
º
לא, ילדים לא צריכים צילום חזה.
29/01/15 20:03
10צפיות
אשתי בחודש שביעי והיתה בבדיקה לפני שלושה שבועות
29/01/15 22:23
36צפיות
אשתי חודש שביעי, היינו אצל הרופא לפני כשלושה שבועות והוא אמר שאין ברירה וחייבים לעשות את הצילום ושהם לא מקבלים את הבדיקה בקונסוליה בלי זה. אשמח לתת לך פרטים מלאים על הבדיקה. תרגישי חופשי להתקשר - 039116258
משלוח גרין קארד או איסוף עצמי
29/01/15 21:46
34צפיות
באתר השגרירות כתוב שבמידה והגרין קארד מאושר, לוקח בין חמישה לשבעה ימי עסקים להכין את החבילה. 
הנחתי שלאחר שבעה ימי עסקים אנחנו מקבלים את הגרין קארד. האם באמת הגרין קארד מגיע על ידי ה- UPS ביום שהוא מוכן או שלוקח לו עוד זמן של משלוח?
האם בחירה של איסוף עצמי מקצרת את ההמתנה?
תודה!
יש פה מישהו מאוסטין, טקסס
29/01/15 15:48
114צפיות
אם כן, אשמח להתייעץ אתכם בנוגע למשהו - בפרטי.
 
בבקשה ענו פה או שלחו לי מסר בפרטי, ואני אצור קשר.
 
תודה רבה!
שאלה נוספת לגבי טופס I-131
27/01/15 21:41
86צפיות
אשמח לטיפ אם אתם יודעים :)
הcase שלי לבקשת גרין כארד כרגע במצב hold משום שאני צריך לספק מידע נוסף שעדיין לא סיפקתי עבור טופס I-485. נאמר לי שבמצב הזה עלי לשלוח את כל המידע ביחד, ושאם אשלח רק חלק, הcase שלי ידחה במלואו. 
תהיתי האם אני יכול בינתיים להגיש בקשה לAP ובהמשך לספק את שאר המידע כדי להשלים את טופס I-485, או שאם אשלח את הI-131 זה ייחשב כמידע נוסף ויפסול לי את הcase.
מקווה שהסברתי את עצמי טוב..
תודה! 
לא הייתי לוקח צ'אנס
29/01/15 10:27
32צפיות
ממש לא משנה מה יגידו לך רוב התשובות. זה מה שהם יחליטו. לך לא על מה שנראה לך שהם יעשו אלא על התסריט הבטוח ביותר. שלח רק לפי ההוראות שלהם.
פתיחת חברת ייעוץ בארה"ב על מנת לעבוד כיועץ ...חוקי ?
26/01/15 14:15
92צפיות
היי
 
אני לא אזרח אמריקאי , האם אני יכול לפתוח חברת ייעוץ ולעבוד בתור יועץ בחברות אחרות ?
אם יש מישהו בעל ניסיון או מישהו שמתאים לייעוץ בנושא , אשמח לשמוע עליו
 
תודה רבה מראש על העזרה
 
לפתוח חברה - מותר. לעבוד - אסור.
26/01/15 15:41
79צפיות
כדי לעבוד על אדמת ארה"ב צריך אשרת עבודה מתאימה מרשויות ההגירה של ארה"ב.
אתה בהחלט יכול לפתוח חברה בארה"ב - כל אחד יכול.
אבל בחברה האמריקאית שלך יוכלו לעבוד רק אנשים שיש להם אזרחות אמריקאית, גרין קארד או אשרת עבודה חוקית.
 
ולא - פתיחת חברה לא נותנת לך אשרת עבודה.
כן, אבל אם אני פותח חברת ייעוץ , ואני נותן ייעוץ לחברות
26/01/15 16:03
81צפיות
לתת ייעוץ לחברות כנציג החברה.. זה נחשב עבודה ?  האם יש קריטריונים מה מותר מה אסור ... או שזה תחום אפור
אין פה שום אפור
26/01/15 16:40
69צפיות
זה אסור. אם זה היה אפשרי אתה לא היית הראשון שחשב על זה.
הקריטריון נורא פשוט: אתה עובד או לא?
26/01/15 16:41
80צפיות
ננסה לכתוב את זה בשפתו של יודה: על אדמת ארה"ב - לעבוד בלי אשרת עבודה אסור.
לתת יעוץ - זה לעבוד.
 
אני משער שאתה חושב שהרעיון שלך מקורי ואף אחד לא חשב עליו קודם.
צר לי לאכזב אותך. חברות ענק של קבלני גולגלות מהודו חשבו על זה הרבה לפניך - ו"בזכותן" הפירצה הזו ניסתמה לפני פלוס מינוס עשר שנים. לרשויות ההגירה יש רגישות מיוחדת לאנשי מקצוע שבאים לארה"ב "רק כדי לייעץ".
 
יש כרגע יותר מעשרה מליון מהנדסי מחשבים הודים שהיו על מטוס לארה"ב לו מה שאתה רוצה לעשות היה אפשרי.
ועם חברה מחוץ לארה"ב אפשר לתת ייעוץ לחברה אמריקאית בארה"ב ??
26/01/15 20:43
75צפיות
 
בכל דרך שאני חושב להגיע לארה"ב אני רואה שרק דרך נישואין זה אפשרי .... אין משהו אחר ?
אני מהנדס תותח עם חברה בארץ שעוסקת בייעוץ ונשבר לי מהמדינה הזו ..יש למישהו רעיון ?
 
ד"א ...זה נכון, מלא עושים את זה...רק אני לא מבין איך זה עובד ?
עם חברה מחוץ לארה"ב אפשר לתת ייעוץ לחברה אמריקאית - בישראל
26/01/15 22:08
76צפיות
המון חברות אמריקאיות משתמשות בשרותי יעוץ של ספקי שרות זרים.
בדיוק כמו שהרבה חברות ישראליות מקבלות שרות מספקי שרות אמריקאיים.
כל זמן שהעבודה לא מתבצעת על אדמת ארה"ב - אין שום בעיה.
מציעה לקרוא את מאמרי הפורום
27/01/15 06:01
63צפיות
הם יעזרו לך להבין מה האפשרויות השונות שרלוונטיות למצב שלך
הגירה חוקית
27/01/15 17:42
94צפיות
כן, יש דרך שבה תוכל לעבוד בארה"ב בצורה חוקית. שלושה דברים שעליך לעשות:
1. מדי שנה, הקפד להשתתף בהגרלת הגרין כארד.
2. בהנחה שאתה תותח על בתחומך, ואם אתה במקרה מהנדס חומרה/תוכנה, הכן קורות חיים בפורמט אמריקני ותתחיל לשלוח לחברות אמריקאיות אשר משוועות לכח אדם איכותי. ( ויזת H1B )
     תוכל גם לשלוח לי את קורות החיים בפרטי ואם זה רלוונטי יחזרו אליך.
3. תמשיך להגיד לכולם שאתה מעוניין לעבור ואתה מחפש אפשרויות.
 
אף אחד לא יוכל להבטיח לך עבודה.. אבל אם אתה אכן "מהנדס תותח" הרי שיהיו מספיק מעסיקים שירצו אותך, נכון ?
אני יודעת שאנשים עושים את זה
26/01/15 18:40
88צפיות
זה לא אומר שזה חוקי, אבל שמעתי כבר מכמה אנשים שפתחו חברה שנתנה שירותי יעוץ והתשלום היה לחברה עצמה.
אבל! זה נשמע לי מאוד מסוכן ודי קל להיתפס, אז לא משהו שהייתי ממליצה עליו באופן אישי.
הפורום הזה עוסק בהגירה חוקית בלבד
26/01/15 19:04
72צפיות
יש המון דרכים לעבור על החוק, ואני הבנתי שעל מכירת סמים למשל בכלל מרוויחים מלא כסף. אבל זה לא אומר שהפורום צריך להתעסק בקומבינטורים ופושעים.
º
נו באמת ...את/ה מצפה שאני אתחייס לזה
26/01/15 20:44
32צפיות
º
אני לא מצפה, לא עניתי לך אלא לליאת59
27/01/15 03:13
29צפיות
לפחות 5 מליון אנשים עובדים ושוהים בצורה לא חוקית בארה"ב
26/01/15 21:03
108צפיות
החל מפועלי קטיף  וכלה ברוכלים ישראלים שמאיישים עגלות בקניונים.
 
 
מה שאת מתארת אינו שונה בהרבה - למעט העובדה שמכיוון שסטטוס השהיה בארה"ב יהיה "תייר" ( במקרה האופטימי) אבל יהיה דיווח של החברה בארה"ב לרשויות המס שם - הרי שמס הכנסה בישראל צפוי לרצות להצטרף לחגיגה.
האמת שחשבתי שהשהות עצמה חוקית
27/01/15 02:17
177צפיות
לא יודעת למה.. עכשיו קראתי שוב את ההודעה שלו ואני מבינה שהוא מתכוון לבוא עם ויזת תייר.
 
אני מכירה אנשים שהשהות שלהם כן חוקית אבל אסור להם לעבוד (ויזת H4) שפועלים בצורה שציינתי. אני לא יודעת אם זה חוקי או לא כי אני לא עורכת דין, אבל אני בהחלט לא אשפוט את האנשים הללו שמחלקת ההגירה האמריקאית מאפשרת להיות לחיות במדינה אבל לא מאפשרת להם לעבוד. לדעתי, זו אכזריות בלתי הגיונית והתעללות לשמה.
 
ובכל מקרה אני לא ממליצה לאף אחד לעבור על החוק.
לא הגזמת קצת?
28/01/15 05:31
151צפיות
אכזריות בלתי הגיונית והתעללות לשמה?
למה מישהו הכריח אותם לבוא? ולמה בדיוק מחלקת ההגירה האמריקאית שמאפשרת לבן הזוג ה- H1B לעבוד על חשבון אזרח אמריקאי, רק אחרי שהוכיח חזור ושוב ש״אין לו תחליף״, צריכה לתת את אותם תנאים גם לבני משפחתו? גם להם ״אין תחליף״ ?
לא מדובר פה על מדיניות רווחה, אלא על מדיניות הגירה נוקשה, ואלו הם החוקים שמבקש הH1B יודע היטב.
 
ולמען הסדר הטוב, אציין שאני על H4, ואסור לי לעבוד או להתנדב, ואני שומרת על החוק ולא חושבת שמישהו מתעלל בי באופן אכזרי ובלתי הגיוני. (התיאור הזה קצת הקפיץ לי את הפיוז, סליחה)
אלה הכללים וידעתי אותם מראש כך שאין לי ( או לכל שותפי למעמד) תירוץ לעבור על החוק של המדינה המארחת אותנו.
לא, לא הגזמתי בכלל
28/01/15 09:12
140צפיות
אין שום קשר לעובדה שידעתי מראש שאלו התנאים, הם עדיין אכזריים ומטופשים בעיני. בניגוד למה שאת חושבת, אף אחד לא עושה לנו טובה שאנחנו פה- בעלי אכן הוכיח לרשויות שאין לו תחליף (שזה בכלל מפגר כי לכל אדם יש תחליף, אבל ניחא) ולכן האינטרס של ארה״ב היא שהוא כרגע יהיה פה, יעבוד, יקדם את הכלכלה, ישלם מיסים. אנחנו לא מקרה סעד ולא חיים על חשבון אף אחד.
 
ולכן, לדעתי אין שום סיבה לחייב את האישה (או הגבר במקרים הפוכים) להקריב את הקריירה שלה לטובת הבעל. והמציאות מראה שהרבה זוגות נפרדים בשל כך. חוץ מזה, מה ההבדל בין H4 ו- L2? שניהם ״בני זוג של״ רק שלאחד מותר לעבוד ולשני אסור. זה שרירותי ואידיוטי ומבחינתי- אפילו שאני אישית לא אעשה זאת- מי שעובר על החוק מסיבה זו הוא לא אדם בלתי מוסרי. אני מבינה אותו ואת מניעיו.
נכנס גם לדיון הפילוסופי הזה
28/01/15 16:12
138צפיות
ראשית, זה דיון פילוסופיף אז לא צריך לאכול אחד את השני.
בגדול, אני מסכים שלא מדובר בגזירה אכזרית ומירור חיים כמו שתיארת. נכון, שיש את הבעיה בהשוואה ל- L2, אבל תכלס זה כן עושה שכל. אמרת שאתם לא מקרה סעד, משלמים מיסים ולא חיים על חשבון אף אחד. זהו בדיוק הקטע. בזכות העבודה של בעלך, והעובדה שהם בדקו וראו שהוא ישתכר יפה (אפילו מעל מינימום מסויים), הם דאגו לזה. כעת, אם את מוצאת עבודה (ואין להם מושג, וזה לא מעניין אותם במה תעבדי), יכול להיות שבכך לקחת עבודה של אמריקאי שמזלו פחות טוב, ובכך הוא הגיע למעמד של עוניף סעד... אגב, שלום בית, משפחה שלמה, ויחסים בין אישיים אינם מנת חלקם של ההגירה (למרות שזה נכון מאוד מה שכתבת).
 
לגבי ה- L2, כמו שאמרתי, יש היגיון בהשוואה, וכנראה בגלל הגדרות היסטוריות הוחלט מה שהוחלט.
 
לפי מיטב הבנתי, אחת הרפורמות המתוכננות בהגירה היא אכן להרשות לבעללי H4 לעבוד בסופו של דבר.
 
לא יודעת אם זה דיון פילוסופי,
28/01/15 17:38
116צפיות
אבל זה בטח דיון רגשי.
אני לא אוהבת שמכלילים ושמים אותי בקטגוריה שאני לא רואה עצמי בתוכה, וזה מה שהוציא ממני תגובה רגשית.
 
ואני חושבת שהיכולת שלי לא לראות את זה כהתעללות גם היא תוצר של עבודה רגשית ולא שכלית: ידעתי מראש, הכנתי את עצמי, ובחרתי לקפוץ למים בעיניים פקוחות. ההכנה המנטאלית, הבחירה מרצון, הם שהופכים את איסור העבודה שלי מ״התעללות״ ל״הרפתקאה״ שאין שום סכנה שתפגע לי בזוגיות. לא הקרבתי כלום עבור אף אחד, בחרתי מרצון.
ויכול להיות שיש אנשים שעבורם הויתור על עבודה הוא בלתי נסבל, מחיר כבד והקרבה למען בן הזוג או למען סל של שיקולים אחרים שקשורים ברילוקיישן, ומכאן התחושה הפנימית של סבל.
"שלום בית, משפחה שלמה, ויחסים בין אישיים אינם מנת חלקם
29/01/15 02:00
105צפיות
של ההגירה"? היש הכללה גדולה מזו? סליחה, אך אם כבר דיברו כאן על אי רצון להיות מוכללים בקטגוריה... אצלנו, אגב, אחת ממטרות המעבר הייתה שבעלי לא יצטרך לעבוד שעות כל כך מטורפות ויהיה לו יותר זמן לבלות עם המשפחה, וזו אחת המטרות שהושגה במלואה.
באשר לעבודת בני זוג - כן, זה קשה, אך זו המדיניות של הארץ שלתוכה כולנו הגרנו (גם אם זמנית) מתוך בחירה חופשית, וזו המדיניות, שבהחלט יש בה גם הגיון. אני חושבת, אגב, שמצב של בעלי ויזת L שונה כי זה מעבר בתוך החברה ולא מעבר למקום עבודה חדש, ולכן זה נראה לי הוגן שהמעמד בעת מעבר פנימי בתוך אותה חברה יהיה שונה. אך מי שמחפש לו עבודה חדשה במקום חדש זה מצב אחר, ויש פשוט לקחת אותו במחשבון כשמחשבים את כדאיות המעבר. ארה"ב אינה חייבת לנו דבר, ואני לא חושבת שאפשר לקרוא למצב "התעללות" או אף קרוב לזה. אגב, אסור לשכוח שמצב החוסר תעסוקה הזה הוא זמני ואישור העבודה לבן זוג מתקבל עוד לפני הגרין קארד.
הממשל הנוכחי ממש לא מסכים שיש במדיניות הזו הגיון ולכן במאי
29/01/15 03:16
113צפיות
2014 הם הציעו שינוי חקיקה שיאפשר גם לבני זוג על H-4 לעבוד. אבל אין להם רוב בקונגרס ובינתיים הרפובליקנים ה$%^$%$$ לא מראים כוונה לקדם את זה.
 
מגבלה מחורבנת של נייטיביסטים. אם מאפשרים לבני זוג ללוות את בעל הויזה למשך שנים ארוכות, המינימום שצריך לאפשר להם זה לנסות להתפרנס בתקופה הזו, במיוחד שבמקרים רבים הם בסופו של יום יהפכו לתושבי קבע, כך שהתעסוקה שלהם רק תסייע לכלכלה ולמדינה.
ואני כותב את זה בתור אזרח, לא מעניין אישי.
 
אני לא נגד שינוי בחוק, אני רק לא רואה בו פסול.
29/01/15 04:57
80צפיות
אכן, למי שמתקרב להפוך לתושב קבע מאפשרים לעבוד. ושוב - לא מתאים לבן זוג לא לעבוד במשך תקופה? לא חייבים להגר, זה שיקול אישי של כל אחד. אבל המדינה לא חייבת לתת לכל מי שרק בא, לא ברור לאיזו תקופה, לעבוד, אולי על חשבון התושבים המקומיים. כמובן שזה יהיה נחמד מאוד למהגרים החדשים אם החוק הזה ישתנה, אבל זכותם גם לא לשנות אותו. אני לא חושבת שהאמריקאים חייבים לי משהו.
האמריקאים לא חייבים לי כלום
29/01/15 06:15
83צפיות
ולא אמרתי אחרת. גם הישראלים לא חייבים לי כלום. גם השוודים לא. אף אחד בעולם הזה לא חייב לי או לכל אחד אחר כלום, ולכן זה משפט סתמי.
 
מה שכן, כל הדיון החל כשאלה מוסרית לגבי מי שמחליט להפר את החוק ולעבוד אפילו שהויזה שלו לא מאפשרת זאת. בעיני, אין בעיה מוסרית בהפרת החוק במקרה זה. זה משהו שאני אישית לא אעשה מטעמי פחד בעיקר, אבל אשמח ואפרגן לכל מי שהצליח בכל זאת לנהל את חייו בצורה בה בחר למרות איסורים מרושעים ושרירותיים של הממשל.
הישראלים, או ליתר דיוק, מדינת ישראל חייבת לך משהו
29/01/15 07:30
103צפיות
מעצם היותך אזרחית או תושבת קבע בה, בדיוק כמו שארה"ב או כל מדינה דמוקרטית אחרת חייבת משהו לאזרחים ולתושבי הקבע שלה רק מעצם הסטטוס שלהם. בפרט, אסור לה למנוע ממך לעבוד ויש לה אינטרס למנוע ממך להיות מובטלת בגלל הצפה בעובדים זרים. את לא יכולה להשוות בין הסטטוס של מהגר חדש, שמנסה משיקולים של תועלת אישית לפלס את דרכו למדינה שאינה מעודדת הגירה, לבין סטטוס של אזרח או תושב קבע, וזו בדיוק הנקודה שלי. ומי שעובר על החוק רק גורם נזק למהגרים אחרים, כי הוא עלול לגרום להקשחת המדיניות עוד יותר, כפי שכבר קרה בעבר. ושלא תביני לא נכון - לי אין שום אינטרס אישי במניעת עבודה מבני זוג, אני בעצמי עד לא מזמן הייתי במעמד שבו לא יכולתי לעבוד, ואם החוק ישתנה אני אשמח בשביל כל אלה שזה ישפר את חייהם, אך כל עוד הוא לא השתנה - לדעתי יש משהו מאוד לא מוסרי ולא הגון כלפי מדינה שהסכימה לארח את המהגר וכלפי מהגרים אחרים בהפרתו. העניין הוא פשוט מאוד: מהגרי עבודה הם לא פליטים נרדפים, הם לא מהגרים מחוסר ברירה, ואם החוק לא מתאים להם - שפשוט לא יהגרו. מי שבוחר להגר שיתכבד לשמור על חוקי המקום שנתן לו את האפשרות להיכנס ולחיות בו ושלא יבגוד באמון שניתן בו ולא יוציא שם רע למהגרים אחרים ממדינתו. שיחכה בסבלנות לקבלת סטטוס שיאפשר לו לעבוד, במוקדם או במאוחר זה יקרה. פשוט ככה.
זו תפיסת עולם
29/01/15 15:17
89צפיות
אנחנו רואים בפורום די הרבה דוגמאות של הגישה הזו - אצל מספר כותבים.
 
זה הולך טוב ביחד עם "תחתום חוזה במקביל עם כמה מעבידים כך שכולם יגישו אותך לויזת עבודה" - כלומר להכניס את כל המעבידים לאלפי דולארים של הוצאות, ואז "לדפוק ברז" למישהו במידה ויותר ממעביד אחד הצליח לקבל עבורך ויזה.
זה מה שגרם לכך שהיום מעבידים הכניסו סעיף "קנס" לחוזי הרילוקיישן, כך שמי שדופק להם ברז לפחות יחזיר להם את ההוצאות שגרם.
 
זה גם הולך טוב ביחד עם "למצוא את המעביד הפראייר שיוציא לך ויזת עבודה - ואז מייד לחפש עבודה יותר טובה ולברוח למעביד יחד עם הויזה שהוא הוציא לך".
 
 
המהדרים מוסיפים בהודעות בסגנון הזה כמה מילים צדקניות - כאילו לכסת"ח...
 
בעיני, אין הבדל גדול בין זה ובין "אני אישית לא עושה את זה, כי יש סכנה להיתפס, אבל אני מכירה אנשים מבוגרים שמציעים לילדים קטנים בגן המשחקים שוקולדים ואז מפתים אותם לבוא איתם אל מאחורי השיחים".
אין הבדל ברמת העקרון
29/01/15 20:37
45צפיות
אך יש הבדל ברמת החומרה. אני בכל זאת חושבת שרצח זה יותר חמור מגניבה, למשל, אך שניהם פשעים ועבירות מוסריות. גם לפשעים יש דרגות. לדעתי בכל זאת פדופיליה היא פשע חמור יותר מעבירות הגירה.
פחחחחחחחחחח
29/01/15 23:54
31צפיות
סלח לי על הכותרת נטולת התוכן אבל זו באמת התגובה שלי למקרא ההודעה שלך. כמה פעמים כתבת פה לאנשים שעמדו בפני פיטורים/החזרה לארץ שאין מה לעשות, שזה ביזנס ולאף אחד לא אכפת אישית מהעובד ומהחיים שלו? אבל לכיוון ההפוך זה אחרת?
 
שיסלחו לי כל יפי הנפש, לו הייתי בפוזיציה שזה היה מתאפשר וכדאי לי- ועוד איך הייתי מנסה להוציא ויזת עבודה באמצעות מספר מעסיקים. אם הם רוצים להכניס סעיף קנס לחוזה זו בהחלט זכותם, וכך הם לא ייכנסו לאלפי דולרים של הוצאות. אותם אלפי דולרים של הוצאות שחווים כל מי שמפוטר ע״י המעסיק ונאלץ לחזור לארץ, אבל במקרה הזה אתה לא מזדעק.
 
וההשוואה לפדופיליה? נו באמת. זה בכלל מצחיק שמישהו כמוך מדבר על ענייני מוסר או תפיסת עולם... אדם אנונימי שעולב באלימות בכל מי שנכנס לפורום בשביל ההנאה הסדיסטית שלך. תחסוך ממני את הצדקנות.
יש הבדל בין לא נעים ולא נחמד לבין עבירה על החוק
30/01/15 02:47
13צפיות
חברה ששוכרת את שירותייך מבלי לעגן בחוזה תקופת העסקה מינימלית (וכיום לא מקובל לעשות זאת, לפחות במגזר הפרטי) רשאית לפטר אותך משיקוליה, בין אם כי את התגלית כעובדת לא טובה ובין כי יש צמצומים או מכל סיבה אחרת. זה לא נעים ומעצבן, אך אם זה חוקי וידעת מראש שזה עלול לקרות כשהסכמת לבוא לעבוד בחברה חדשה בארץ אחרת - אין כאן טעם לפגם וזה במסגרת הסיכון שהסכמת לקחת על עצמך. וגם אין טעם לפגם בכך שעובד מוצא עבודה טובה יותר ועוזב את מקום העבודה שטרח והשקיע והביא אותו אחרי תקופה קצרה - לא צריך לעניין אותו מה הנזק שזה גורם לחברה מעבר למה שהוא מחויב לו בחוזה, אם בכלל (החזרת הוצאות רילוקיישן, בונוסים וכד'). למשל, בחוזה של בעלי הוא מחויב להחזיר הוצאות רילוקיישן רק אם הוא עוזב תוך פחות משנה. אם הוא עוזב אחרי שנה ויום - ברור שמבחינתם זה לא משנה בהרבה את הפסד ההשקעה שלהם לעומת אם היה עוזב אחרי שנה פחות יום, אבל אין להם מה לבוא בטענות כי הם לא ביקשו התחייבות (כלומר לא התחייבות לעבוד שנה לפחות, כי היום לא מקובל להחזיק אנשים בכוח במקום עבודתם, אלא התחייבות להחזר הוצאות במקרה של עזיבה) מעבר לשנה. אני לא יודעת אם זה חוקי לבקש מכמה מעסיקים במקביל להוציא ויזה - אך אם כן, אז כן. כל עוד כל הצדדים מודעים לכך שבמסגרת החוק ייתכנו מצבים שכאלה, זה אולי לא נעים, אך זה סיכון מודע שלוקחים ואין מה לבוא בטענות.
נדמה לי שבטעות הסכמת איתי עכשיו
30/01/15 03:10
7צפיות
מה שכתבת זה מה שאני כתבתי. או שהתכוונת לשרשר את זה לבוסטון גאי כי הוא זה שעשה את ההשוואה בין לעבור על חוקי ההגירה ובין לנסות להוציא ויזה דרך מספר מעסיקים כחלק מאותה ״תפיסת עולם״.
כאמור, כתבתי שאין לי מושג אם זה חוקי.
30/01/15 04:12
3צפיות
אם זה חוקי - אני מסכימה איתך. אם לא - איתו.
לא הבנת אותי....
29/01/15 06:33
83צפיות
ושקראתי את מה שכתבתי, הבנתי למה - הבעיה בלקרוא, לעומת לשמוע שיחה.
 
ברור שתהליך ההגירה כולל בתוכו את הקיום הזוגי והמשפחתי, לא לזה התכוונתי. באומרי "ההגירה" התכוונתי רשות ההגירה הארמקיאית - אותם לא מעניין מה יעשה ה- H4 בזמנו הפנוי, ופני הזוגיות של המשפחה לאן.
 
ובוקבוזה חיזק את שאמרתי, שהכוונה היא לשנות את זה.... מתישהו
º
או.קי, עכשיו זה ברור.
29/01/15 07:31
27צפיות
º
28/01/15 20:39
26צפיות
יותר קרוב ל10 מליון
27/01/15 19:32
138צפיות
בהתבסס על מיספרים מ2012 מדובר על באזור ה20 מליון מהגרים ובין 7~10 מליון עובדים שהם בין 5~7% מכוח העבודה בארצות הברית
 
אתה יכול לפתוח חברה, ולתת שירותי יעוץ
27/01/15 05:13
171צפיות
 
או כל שירות אחר כמה שאתה רוצה ולמי שאתה רוצה,
ולהגיש חשבונות בשם החברה על השירותים שאתה נותן,
ולהפקיד את הכספים שאתה מקבל בחשבון הבנק של החברה,
ואפילו לשלם עליהם מיסים.
 
עכשיו נשאלת השאלה -- איך תשלם לעצמך???......
 
כי בכדי שתוכל לשלם לעצמך אתה תצטרך להיות מועסק
ע"י החברה שלך, והרי אסור להעסיק אנשים לא חוקיים
שאין להם אישורי עבודה, וכן הלאה.....
 
על קאץ' 22 כבר שמעת???......
 
 
º
דיבידנטים ???
27/01/15 14:05
58צפיות
שמוליק - זה לא מדויק!
27/01/15 20:12
186צפיות
מה שאתה כותב לו, לכאורה, זה שמותר לו לעבוד, והבעיה היא רק עם תשלום משכורת (או משיכת הכסף, כמו שאתה קורא לזה). זה לא נכון!
 
עבודה היא עבודה, בכלל בלי קשר לנושא קבלת התשלום. הרי רשויות ההגירה גם אוסרות על "עבודה בהתנדבות", קרי אסור להתנדב או לבצע כל עבודה שהיא ללא תמורה, כאשר מישהו אחר היה אמור לקבל תשלום עבורה. בעיניי, זה בדיוק המקרה פה, ולכן אסור לו לעבוד בכלל. נקודה. זה בכלל לא קשור לקבלת הכסף.
º
מישהו יכול לתת לי המלצה לעו"ד טוב ..ולא יקר, ליעוץ
29/01/15 15:40
19צפיות
ראיון בקונסוליה בירושלים - בקשה לעזרה!!!
28/01/15 14:59
118צפיות
אני כותב פה בנסיון די נואש ומקווה שמישהו עם מועד ראיון קרוב בקונסוליה אולי יוכל וירצה לעזור ולהחליף איתנו מועד.

אני אזרח אמריקאי, עם ילדה בת שנתיים ואישה בהריון מתקדם. הגשתי בקשה לגרין קארד עבור אשתי וביתי לפני כמעט שנה וכעת אנו ממתינים לראיון בקונסוליה אשר נקבע ל25.2. התאריך הזה הוא למעשה רע מאוד עבורנו שכן במועד זה כבר יהיה אסור לאשתי לטוס בגלל השלב בו תהיה בהריון. 
 
לפני כחודש נסעתי בלב כבד ללימודים בארה"ב, מותיר מאחורי משפחה בישראל, אך מתוך ידיעה שהם יצטרפו אלי מאוד בקרוב. מכיוון שהייתי חייב להגיע בינואר לארה"ב ללימודים אשר בשום מצב לא יכלתי לדחות, עשינו כל שביכולתנו על מנת לודא שהראיון בקונסוליה יתבצע מוקדם ככל הניתן. פנינו לכל מי שאפשר ויצרנו קשר עם הקונסוליה על מנת להקדים את מועד הראיון שנקבע. לאחר שהסברנו את המצב וסיפקנו את ההוכחות הרפואיות, הובטח לנו שברגע שיתקבלו המסמכים מה-NVC (הצפי היה לסוף ינואר) יקראו לנו מייד לראיון. אבל מסתבר שהבטחות לחוד ומעשים לחוד - היום הודיעו לנו שהראיון יתבצע על פי התכנון המקורי ב-25.2 מכיוון שיש להם עומס... ולמרות שהבטיחו לנו מפורשות!!!

המשמעות עבורנו היא הרסנית! אני אצטרך להפסיק את לימודי ולחזור לארץ ולהפסיד סכומי כסף עצומים!!!  אינני יכול להשאיר את אשתי ללדת לבדה בישראל ולטפל בבת שלנו. זה גם לא שאחרי הלידה היא תוכל להצטרף כי נצטרך להתחיל תהליך עם הילד החדש וזה יקח עוד זמן... אני באמת כבר לא יודע מה לעשות מול חומות הבירוקרטיה ולכן פונה אליכם כי אולי יש פה מישהו שעוד כמה שבועות המתנה לראיון עבורו הם חסרי משמעות ויהיה נכון להחליף עימנו מועד. אם יש פה מישהו כזה, ממש ממש נעריך זאת!!!!!!
 
הטלפונים שלנו הם:
אורית - 0545831303
עודד-  039116258 (מספר 03 בחו"ל - עלות שיחה מקומית בישראל)
 
המון תודה!
אם אין בעיה רפואית, היא יכולה לטוס בכל שלב של ההריון
29/01/15 00:14
69צפיות
- בכפוף למדיניות חברת התעופה.
קח בחשבון שלוקח להם זמן גם להנפיק את הויזה
29/01/15 01:36
65צפיות
במקרה הגרוע, תגישו את הטפסים עבור עבור התינוק/תינוקת ותבקשו ויזת תייר עבורה כך שתוכל לנסוע איתכם.
זה מה שאנחנו עשינו (התינוקת נולדה לפני הראיון עצמו) וזה לא עיכב את הנסיעה בהרבה.
ניתן לזרז מאד את הרישום של התינוק בארץ ולא צריך לחכות חודש לתעודת הלידה. במקרה שלי שלחתי את ה I-130 שבועיים אחרי הלידה וקיבלנו את ויזת התייר בערך 3 שבועות אחרי הלידה.
 
מקווה שהתאריכים יסתדרו בכל זאת...
טופס AF 435 מהצבא היכן מקבלים
26/01/15 15:40
51צפיות
היכן מקבלים טופס שחרור  משירות צבאי לצורך קבלת גרין קארד. טופס 435AF
º
פנה לקצין העיר
26/01/15 19:08
19צפיות
צריך טופס 807
28/01/15 02:32
40צפיות
וניתן להזמין עותק נאמן למקור שלו באתר של השלישות
 
תעודת שחרור מהצבא מספיקה? או שצריך ממש טופס מהשלישות?
28/01/15 05:49
27צפיות
תעודה מקורית מיום השחרור, שקצת התיישנה בינתיים, מספיקה?
טופס 807
28/01/15 05:55
153צפיות
תעודת הערכה שניתנת בשחרור או העתק נאמן למקור מהאתר יהיו טובים באותה מידה. בשניהם באחת הפינות או בכותרת מופיע ״ט׳ 807״
תודה, ובאמת מחייבים להשלים את כל החיסונים שלהם וצילום רנטגן?
28/01/15 06:48
32צפיות
כמו שכתבתי בשאלה למטה, בהריון אני לא יכולה לקחת חיסונים שלא מאושרים בהריון, כמו למשל אדמת, ולא יכולה לעשות צילום רנטגן חזה. סירוב שלי לעשות אותם בבדיקת הרופא של שגרירות ארה"ב שלפני הראיון לקראת הגרין קארד, כדי להגן על העובר, יפסול אותי פשוט?
כמו שכתבו אחרים
28/01/15 23:47
22צפיות
ייתכן ובדיקת דם תהיה מספקת לשחפת, בדיקת נוגדנים יכולה להיות טובה לאדמת.
אם יש בדיקה שלא יסכימו לפטור, תיאלצי או להסכים לבדיקה או לחכות אחרי ההריון כדי לעשות אותה והכל יידחה עד אז. סירוב והפסקת התהליך מצד מחלקת ההגירה זה לא משהו שיש לחשוש ממנו
שאלה בקשר ל UPS
26/01/15 19:15
98צפיות
ערב טוב,
ביום חמישי ה 22 בינואר, הויזה הונפקה בקונסוליה בארה"ב.
נכון להיום, הדרכון שלי לא הגיע ל UPS. לפני הראיון, נרשמתי ב usvisa-info ל 
Immigrant Courier In Documents - IV Admin Processing
האם עכשיו, אחרי שהויזה הונפקה, אני צריך להירשם ל Immigrant Visa Transition Applicants - Register for Courier בשביל לקבל את הדרכון?
תודה
º
אתה בטוח שהויזה הונפקה? זה מאוד זריז...
28/01/15 02:30
31צפיות
למה זריז?
28/01/15 09:01
53צפיות
הראיון היה בתחילת דצמבר, אחרי זה AP וב-16 בינואר הבאתי את הדרכון לקונסוליה.
לפי האתר (CEAC), הסאטאוס הוא Issued והתאריך של ה Last-Update הוא ה 22 בינואר.
נכון להיום, הדרכון עדיין לא חזר. שלחתי להם מייל לשאול אם צריך משהו, אבל לא קיבלתי תגובה.
 
 
סליחה קראתי לא נכון
28/01/15 10:57
46צפיות
חשבתי שהראיון היה ב22 לינואר..
לשאלתך, אני חושב שהתשובה היא כן. צריך להירשם לזה - מצד שני לא יזיק לראות מה עונים במייל, בדרך כלל הם עונים מהר על שאלה ספציפית כמו זו
מה עושים עם הגרין קארד
28/01/15 10:08
123צפיות
שלום לפורום
בזכותכם, עם ההדרכה והמאמרים הוצאתי גרין קארד (נשוי לאמריקוקית).
גרנו בניו יורק שנתיים וחזרנו לארץ לפני חצי שנה. בטח נבקר בארהב פעם אולי פעמים בשנה לתקופה שלא עולה על שבועיים כל פעם.
א. האם אתם ממליצים לוותר על הגרין קארד מרצון?
ב. האם הויזה שלי לארהב עדין תקפה (יש לי עוד 7 שנים עד החידוש)?
ג. אני טס עוד מעט לשם, למה לצפות בכניסה?
כל הערה, הארה והמלצה יתקבלו בברכה.
קצת יותר מחצי מליון LCA ל H1B ב 2014
26/01/15 16:54
122צפיות
מתוכן קצת יותר מ 198 אלף בקשות ל H1B חדש, והיתר - הארכות ל H1B קיים ומעבר בין מעבידים.
 
יש גם נתונים לגבי מספר הבקשות
26/01/15 21:18
72צפיות
לויזה שאינן תלויות במכסה (דוגמת אקדמיה) בתוך החבילה, או שהמספר הזה לא כלול במספר שהבאת?
אני בטוח שיש - אבל לי אין את הפרטים האלו
26/01/15 22:13
76צפיות
המספר שהבאתי (חצי מליון) הוא מספר שכולל הכל - 
The number of LCA includes new, renewed, transferred and cap-exempt LCA
º
26/01/15 23:26
10צפיות
גידי - זו לא משוואה מתימטית די פשוטה?
26/01/15 23:41
89צפיות
אם בוסטון אומר שיש בערך 198,000 בקשות חדשות, אז נוריד מזה 85,000 בקשות H1B "סטנדרטיות", תלויות-מכסה (20K של תואר שני ומעלה, ועוד 65K של המסלול הרגיל), והיתרה - כלומר בסביבות 113,000 בקשות, צריכות להיות כאלו שאינן תלויות מכסה (אקדמיה, בתי חולים, מלכ"רים וכדומה).
 
מצד שני, 113,000 ויזות H1B למלכ"רים, בשנה בודדת, נשמע לי אינטואיטיבית מספר מאוד גבוה (אם כי אין לי שום מקור להשוואה).
 
מה אני מפספס במשוואה שלמעלה, בפיסקה הראשונה?
 
בוסטון - אתה יכול לתת בבקשה אסמכתא לנתונים שהבאת, איזשהו לינק?
 
לא בדיוק
27/01/15 00:52
96צפיות
זה ש LCA מוגש בלי קשר לאם אח"כ הבקשה אושרה, או בכלל אם עלתה בגורל (במקרה שתלוי במכסה).
מספר בקשות ה LCA גדול מ (או שווה ל) מספר בקשות ה H-1B שהוגשו. בהתייחסות למספר הבקשות החדשות בלבד, מספר הבקשות שהוגשו מתחלק לשניים, תלויות מכסה ואילו שאינן תלויות מכסה. אלו שתלויות מכסה מתחלקות לשניים גם כן, אלו שעלו בגורל, ואלו שלא עלו בגורל. כך שע"מ להעריך כמה בקשות חדשות שהוגשו שאינן תלויות מכסה, תיקח 198,000 ומתוך זה תפחית כמה בקשות השתתפו בהגרלה, ולא כמה עלו בהגרלה.
צודק, תודה
27/01/15 20:23
82צפיות
כלומר מה שאתה אומר הוא שאם ה-USCIS דיווח שהוגשו באפריל כ-172,500 בקשות ל-H1B (בכל המסלולים ביחד), וההגרלה נערכה מתוך המספר הכולל הזה (נתעלם לרגע מכך שאולי היו שתי הגרלות - ראשית לתארים מתקדמים, ולאחר מכן ההגרלה לכל השאר), אזי החישוב צריך להיות:
 
198,000 -
172,500
------------
25,500   ----  זהו בערך מספר הבקשות שהוגשו ללא מכסה?
 
 
כן
28/01/15 01:30
47צפיות
אחוז מסויים מבקשות ה LCA לא מסתיים בהגשת בקשה ל H-1B, כך שהמספר הנ"ל הוא רף עליון (בהזנחה של מספר בקשות ה LCA שמסתיימות ביותר מבקשה אחת).
שאלה לגבי קורות חיים
27/01/15 16:40
121צפיות
שלום רב לכל המנוסים והותיקים.
 
שאלה לי לגבי קורות חיים. מה כתבתם לגבי צבא? וכן האם נדרשתם לפרט על כך בראיונות שעברתם בארה״ב?
 
תודה מראש.
תלוי באזור ובתחום
27/01/15 19:25
90צפיות
יש מקומות שזה נחשב פלוס ויש שלא
אני חיפסתי עבודה לפני חודש ולפחות מגיס אחד לחץ אלי להוריד את זה מהקורות חיים בגישה שזה לא הכי פופלרי כרגע (ישראל+צבא בפרט) למרות זאת השארתי את זה כי לפי הגישה שלי אם זה מפריע למישהוא אז אני לא רוצה לעבוד בשבילו
אבל זה כאמור שיקול שלך ובהתעם לתחום (בוא נגיד שאם אתה מחפב מישרה באקדמיה באוקספורד זה משהוא שלא יסיף לך נקודות)
למה בכלל לכתוב על הצבא?
27/01/15 20:16
108צפיות
אלא אם כן אתה מהנדס תוכנה, ובצבא שירתת בתחום הזה - או שיש קשר ישיר אחר בין מה שעשית בצבא לבין המקצוע האזרחי שלך, אז אין שום סיבה בעולם לכתוב על הצבא. פשוט מתחילים את קורות החיים לאחר השירות הצבאי.
 
ואם כן עבדת בצבא בתחום שהוא המקצוע האזרחי שלך, אז אתה מכניס את זה בדיוק כמו כל עבודה אחרת, ויכול לציין שזה נעשה ב-IDF, במסגרת Mandatory Army Service, או משהו כזה.
 
 
 
מגורים בניו ג'רזי - פיירלון או קרסקיל והאזור
25/01/15 10:50
50צפיות
שלום רב, אנחנו אמורים לעבור בחודשים הקרובים לניו ג'רזי , אנחנו משפחה עם שלושה ילדים קטנים - שניים בגיל בית ספר יסודי ותינוקת.
מתלבטים בין פיירלון ובין קרסקיל או אחת העיירות באזור. לפי מה שהבנתי פה בפורום קרסקיל יותר יוקרתית ובהתאמה האוכלוסיה בה יותר איכותית, אולם גם בפיירלון יש הרבה ישראלים, חינוך ציבורי מעולה ודרכי גישה נוחות יותר לתחבורה ציבורית- אשמח לשמוע פידבקים לגבי ההבדלים בינהם, בעיקר אם יש פה אנשים שגרים בפיירלון ויכולים להמליץ.
 
 
תודה,
מקפיץ ומנסה לעזור:
26/01/15 23:50
38צפיות
גילה, השאלה שלך מאוד כללית, וייתכן שבגלל זה אנשים לא עונים. יותר קל לענות כאשר מדובר בשאלות עובדתיות, לעומת שאלות שמבקשות מאנשים לחוות את דעתם הסובייקטיבית ולהשוות בין דברים.
 
לדוגמה, הנה כמה שאלות שיהיה נהדר אם חברי הפורום שמתגוררים באיזור יוכלו לענות עליהן - וזה ייתן לך מידע:
1. מהי עלות שכירות ממוצעת של בית בן 3 חדרי שינה בקרסקיל? ובית דומה בפיירלון?
2. איך חיי החברה של האוכלוסיה הישראלית בקרסקיל? יש JCC מקומי? פעילויות אחרות? ומה בנוגע לפיירלון?
3. האם יש פה בפורום מישהו שילדיו קיבלו חיזוק ESL בבי"ס יסודי בקרסקיל? איך התוכנית, התרשמות? ואותו דבר בנוגע לפיירלון
 
 
אגב, גילה - האם יש מצב שאנחנו מכירים?
אנחנו גרים באיזור
27/01/15 03:24
62צפיות
מי בדיוק אמר שהאוכלוסיה בפיירלון פחות איכותית מקרסקיל (או מכל מקום אחר)?
(תן לי לנחש, האנשים שגרים שם....)
 
ברצינות - "יוקרתיות" של מקום הרבה פעם מתחילה מזה שאנשים מחליטים שהמקום יוקרתי המחיר עולה, ויש מן תגובת שרשרת. אל תגרר לזה. תחליט מה מתאים לך בהתאם למה שאתה מחפש (והתקציב שלך). אם השיקול שלך הוא "מקום יוקרתי" אז לך על מה שאנשים אומרים.
 
מהכרות טובה עם שני האזורים (ושאר העיירות באזור) בכולם יש חינוך מצוין, תחבורה נוחה (בפיירלון יש גם רכבת) והרבה ישראלים\יהודים. בסופו של דבר מה שקבע בשבילנו היה הבית שמצאנו והתאים למה שרצינו (לא בפיירלון עצמה, אבל קרוב).
אנחנו גרים בפרלון
27/01/15 19:19
71צפיות
הגע לNY די נוחה (יש לי אוטובוס במרחק 5 דקות הליכה ורכבת במרחק 15~20 דקות הליכה) בתי הספר טובים יש אוכל ישראלי (סופר כשר ואוד אחד אים המון מוצרים קשרים) ברחוב שלנו יש כמה משפחות ישראליות + יהודיות
בקיצור אחרי 6 שנים במנהטון אני אישית די נהנה מפרלון הכול יחסית קרוב אבל לא קרוב מידי
 

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה