לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו. 

 

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים:

- ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ואזרחות אמריקאית.

- בתי ספר, גני ילדים ואוניברסיטאות.

-  SSN ,בנקים, כרטיסי אשראי, רשיונות נהיגה, רכבים, ביטוח ורישום לרכב, ביטוחי בריאות וכל מה שביניהם...

- טיפים והמלצות: איך להתכונן מנטלית ומעשית לקראת המעבר הגדול- ביגוד, מזג אויר, מוסדות חינוך, דיוור ומשלוחים, כרטיסי חיוג, תהליכי מעבר, הגירה וקליטה.

- כמו כן, קיימים "לוחות הפורום" שהינם פרסומיים באופיים, המיועדים ליצירת קשר בנושאים הפחות מקובלים לדיון בפורום. יש לדון בנושאים אלה במסגרת הלוחות בלבד!

 

פורום זה, מטבעו, הנו פורום מקצועי/טכני. לא יתפתחו כאן דיונים סוערים על נושאים ברומו של עולם ולא יתאפשרו כאן הודעות ``חברתיות`` באופיין. לשם כך קיימת קומונה, שהתפתחה לה מתוך הפורום. קישור אליה - בראש הדף הראשי ובצידו השמאלי. בקומונה נוכל לשאול איפה למצוא במבה, איך מוצאים גרגרי חומוס בארה``ב גם אם לא יודעים אפילו איך לומר זאת, אוכל ישראלי ואוכל כשר. בקומונה נעביר חוויות על כל נושא, ננהל דיונים ונמצא שם חברים. משתתפי הפורום (עדיפות לקבועים), לאחר שקיבלו אישור ממנהלי הפורום יוכלו להעזר בקשרים האישיים שפיתחו, ולפרסם בקומונה הצעות / חיפושי עבודה, שיפוצי קורות חיים, חיפושי דירות / סקרים וכדומה.

שימו לב: הפורום לא נועד לביקורת או הטפות מוסר על ``היורדים`` - הודעות מעין אלה ימחקו מיד וכותביהן יחסמו. באופן דומה, ייחסמו מכתיבה ניקים שישתמשו במילים שאינן ראויות, כגון קללות או ביטויים פוגעניים אחרים.

הודעות הכוללות מסרים המעודדים עבירה על החוק בישראל או ארה"ב, הודעות העוסקות בשהייה ועבודה בלתי חוקיות בארה"ב, או הודעות המציגות פעילות בלתי חוקית אינן מקובלות בפורום וכן נוגדות את תקנון הפורומים של תפוז. הפרסום בפורום, בין אם הוא אישי או מסחרי, אסור. כל פרסום או הודעה בלתי חוקית ימחקו ללא אזהרה וכותביהם ייחסמו מהמשך כתיבה בפורום.

כמו כן, לא נאפשר דיונים על מהות או על אופן ניהול הפורום על גבי הפורום.

להגנת הגולשים, אנו מבקשים לא לפרסם מספר טלפון ואימייל באופן גלוי. רצוי להתכתב במסרים, ולהעביר מידע רגיש באופן זה. מפאת הרגישות לפרסום פרטים מזהים, נאלץ למחוק הודעות אלו באופן מיידי. 

 

כניסה לפורום כמוה כהצהרה שהנכם מבינים שהכותבים או המנהלים אינם בעלי מקצוע ואינם אחראים לתוצאות הנגזרות כתוצאה משימוש במידע הניתן בפורום. הפורום אינו מיועד להחליף או להוות יעוץ משפטי מקיף ופרטני. הכותבים ו/או המנהלים אינם אחראים למהימנותן, שלמותן או דיוקן של התשובות או המידע שיתפרסמו באתר. כל מידע ותשובה מסוג זה טעונים אימות וחוות-דעת על ידי בעל מקצוע מתאים.

 

שתהיה לכם החלטה קלה וקליטה קלה עוד יותר!

הנהלת הפורום.

 

 "עוברים לארה'ב" הינו פורום הגירה מקצועי באופיו ועוסק בהגירה חוקית בלבד. הודעות הנוגעות למעשים בלתי חוקיים בישראל או ארה"ב יימחקו. להודעות חברתיות באופיין, אני מזמינים אתכם להיכנס לקומונה. אנו מתנצלים על סגנון המברק, זה כל שניתן להכניס בשלוש שורות... אנא קראו את "אודות הפורום והנהלתו" בראש הדף והתעדכנו בכללים והפרטים באופן מפורט. תודה! 
המשך...
הודעה חדשה

מישהו יכול לסביר לי בקצרה על תהליך קבלת SSN
21/11/14 21:29
40צפיות
והאם יש המלצה לסניף ספציפי באזור בוסטון
תודה  מראש
לא יודעת לגבי התהליך אבל
21/11/14 23:02
30צפיות
הלכתי עם אחותי לפני כמה שנים לסניף ברוזלינדייל והיה בסדר גמור ויעיל.
(4238 Washington st. Roslindale, ma) זה היה ב2008 אז אולי דברים השתנו.
זה לא בדיוק תהליך.
22/11/14 01:37
בסך הכל, בשאיפה, ביקור אחד במשרד ה-social security באזור שלך עם המסמכים הנדרשים (אפשר לבדוק באתר שלהם מה שעות העבודה של המשרד שאליו אתה מתכוון לפנות ואלו מסמכים אדם במעמדך ההגירתי מתבקש להביא). אפשר לבוא בלי תור, אפשר לקבוע תור מראש ואז יש סיכוי שזמן ההמתנה יהיה קצר יותר, אך בסך הכל מהניסיון שלי (בעבר הלכתי עם בעלי כשהוא הוציא לעצמו ולאחרונה הוצאתי עבורי, וזה היה כל פעם במשרד אחר) זה לא היה נורא גם בלי תור.
אם יש לך את כל המסמכים, אחרי פגישה קצרה עם הפקיד שולחים לך את הנייר הביתה, והוא אמור להגיע תוך שבועיים, אם כי בפועל אנחנו קיבלנו תוך שבוע בערך.
עוברים לאטלנטה
21/11/14 12:09
151צפיות
היי חברה,
המעבר כנראה יהיה לאזור אטלנטה (כנראה אלפרטה)
שלום חברים,
עומד לעבור לאזור אטלנטה עם אשה ושני ילדים, אני טרוד ממספר תחומים.
הייתי מעוניין לשמוע ממי שמכיר היכן כדאי לבחור את מקום הקבע (כאשר מרכז העבודה נע בין אלפרטה לטיסות ברחבי ארהב כך שיש רלוונטיות להיות בקרבת השדה)
לאישתי שכנראה לא תעבוד מהן אופציות עיסוק עיקריות (מהו סדר יום חוץ מפיזור ילדים בני 2 ו 5 לגנים) ואיך אדאג שהיא לא תשתגע מחוסר מעש ובדידות?
המלצות לגנים \ בתי ספר יהודיים
ושכונות טובות .
מהו שכר הולם לאזור הנ"ל? 80K שנתי ריאלי?
אודה מאוד לתגובות
משאירה לך מספר טלפון במסרים
21/11/14 15:45
106צפיות
אשמח לעזור לך בעצות כמו גם קשרים באיזוררק בקטנה: 80 שנתי זה משכורת של התכלבות באיזור הזה
הפתעת אותי
21/11/14 15:53
106צפיות
הרושם שלי היה שמדובר באיזור זול במיוחד, כולל שכר דירה יותר זול מאצלנו.
 
80 אמנם לא נשמע לי סכום גבוה, בטח לא כשיש לפחות ילד אחד בגן, אבל לא חשבתי על התכלבות במונחים של אותו איזור.
חשבון של מספרים גדולים
21/11/14 17:04
84צפיות
מ 80 יישאר לו כ 56-60 כלומר מקסימום 5000 דולר נקי לחודש1500 שכר דירה1000 אוכל ושונות400 גז , חשמל , מים200 ביטוחי רכבים ( שנה ראשונה בארהב )100 תקשורת ביתית100 תקשורת חוץ400 דלק לשני הרכביםעדכאן הגענו קרוב ל 4000לפני שילד הלך לגן ( לפני שלוש שנים זה היה כ 200 לשבוע)לפני שמישהו מהילדים או מהמבוגרים היה חולהלפני חוגיםלפני חיסכון קטן לעתידלפני חופשה כלשהילפני ביגוד כלשהולפני שאשתו שתתה כוס קפה עם חברותיה החדשות או לקחה את הילדים להוציא מרץ במשחקייה כלשהי, לפני מתנות לימי הולדת של חבריםואנחנו לא מדברים כאן בכלל על כמה עולה להתמקם במקום חדש עם ההוצאות הראשוניותהתכלבות זה מושג יחסי; לא כולם מוכנים לקנות רק מוצרים יד שניה ולחשב כל חצי סנט
Canis lupus familiaris
21/11/14 20:44
67צפיות
מפרנס יחיד, 4 נפשות, ורצון לחיות "כמו הישראלים האחרים באלפרטה" - ממשכורת אחת של 80K.
מתכון טוב למפח נפש. 
ה median household income באלפרטה הוא כ 90K$.
מחיר בית ממוצע באלפרטה כפול ויותר ממחיר בית ממוצע באזור אטלנטה.
זהו, שחשבתי שמהמחירים שם יותר זולים מאצלנו
21/11/14 21:18
50צפיות
התבדיתי
לא מכירה את האזור ולכן לא יודעת לענות על מרבית השאלות
22/11/14 01:12
(אם כי על פניו המשכורת לא נשמעת משהו למשפחה בגודל כזה).
באשר לאשתך - לא כתבת מה היא עשתה בארץ, ומה היא רגילה ואוהבת לעשות, מה תחומי העניין שלה. למזלי, חלק מעיסוקיי עוד בארץ כללו עבודה התנדבותית מרתקת בתחום שאני מתעניינת בו,אוהבת, והיות שעבודה זו מתבצעת דרך המחשב יכולתי להמשיך פה לעסוק בה בהקף של משרה מלאה ממש. וגם חיי חברה פעילים שאני מנהלת עוזרים לא להרגיש בדידות (אף על פי שהגעגועים לישראל ולכל הקרובים והחברים שנותרו שם הם חזקים ובלתי נמנעים, למרות הקשר המתמיד דרך המחשב, הטלפון, הסקייפ וכו').
כעקרון, היא יכולה כאן להתנדב, ללמוד, להירשם לחוגים, להשתתף במפגשים חברתיים (למשל עם נשים אחרות מרקע דומה וכו'), כתלות בתחומי העניין שלה, בזמינות האפשרויות הרלוונטיות באזור המגורים העתידי שלכם וביכולת הכלכלית שלכם (שלדעתי לא תאפשר יותר מדי פעילות בתשלום).
מילוי טופס W4 - עזרה
21/11/14 19:39
58צפיות
שלום,
התחלתי לעבוד השבוע בחברה תחת ויזת L1A ועכשיו קיבלתי טופס W4 למלא. יש לי שני ילדים בגילאי 4 ו-8 ואשתי עוד לא הגישה בקשה לאישור עבודה אז לכן אני המפרנס היחיד.
 
שאלות:
1. dependants - הכוונה לילדים, נכון?
2. Head of household - האם אני עונה לקריטריון הזה?
3. כיוון שהתחלתי רק עכשיו וסוף השנה מתקרב - האם להתייחס להכנסה השנתית שלי בתשובות או להכנסה החלקית שתהיה לי?
 
אני יודע שאלו שאלות לרו"ח אבל דעתכם הלא מקצועית תעזור לי מאוד...
º
Which State ?
21/11/14 19:46
23צפיות
º
Virginia
21/11/14 20:42
12צפיות
Answers
21/11/14 20:53
49צפיות
1. Your dependants are your wife and your kids.
2. You should file your federal taxes (the W-4 form) as "Married filing jointly". You should file your state taxes (Your VA-4 form) as "filing Status 2 - Married filing a joint return".
3. No, you are not defined as "head of household". To be so, you need to kill your wife... as one of the conditions is that you be unmarried.
4. I do not understand what yiou mean by "התייחס להכנסה השנתית שלי" in your message. In no point are you asked what your income is going to
    be...
 
תשובות לקחת בערבון מוגבל
21/11/14 20:55
53צפיות
dependents: כל מי שחי בבית, והולך על שניים. כלומר, אתה אשתך והילדים.
Head of Household זה לא רלוונטי, כי אתה מגיש עם אשתך
להכנסה החלקית, אם כי ההכנס שלך מישראל כן עלולה להלקח בחשבון.
 
בסוף השנה, אנא עשה לעצמך טובה וקח רו"ח מקצועי, ולא מH&R Block, אלא אמיתי שכזה, הוא יעזור לך בהגשת המיסים. בנוסף, תוכל לשאול אותו מה לעשות לW4 של שנה הבאה, בהתאם להכנסות שלך.
תודה
21/11/14 21:04
38צפיות
אני באמת מתכוון לקחת רו"ח כדי להגיש את הדו"חות של המיסים.
 
האם יש חשיבות גדולה לפרטים או שבכל מקרה מתקזזים בסוף כשמגישים את המיסים באפריל?
 
מה לגבי non-resident alien? יש שם גם סעיף כזה. האם זה רלוונטי במקרה שלי?
אין חשיבות גדולה
21/11/14 23:56
10צפיות
כי באמת יתקזז. מה שחשוב זה למלא כmarried filling jointly. הצד השני הוא שאתה לא רוצה שייקחו לך יותר מדי מסים, החזר גדול זה נחמד, אבל זה בעצם אומר שהממשלה לקחה מכם הלוואה ללא רבית. אתה גם לא רוצה לשלם פחות מדי מסים, כי אז הממשלה כן תדרוש את הרבית דריבית שמגיעה לה.
 
לגבי no resident alien אין לי מושג. זה נראה לי שכן מתאים לך כי אין לך גרין כארד. דרך אגב, בHR יכולים לענות לך על הרבה מהשאלות, והם אמורים להיות נחמדים ל"עולים חדשים"
You can not be a dependent of yourself... unless you
21/11/14 21:08
50צפיות
are called Baron Münchhausen
כעקרון אתה צודק
21/11/14 23:52
18צפיות
אני ממש לא זוכרת איך הטופס נראה, כי במליון פעמים האחרונות שמילאתי אותו לא הסתכלתי עליו. פשוט כתבתי 0 (בעלי כותב 4), ואת הכתובת ומספר SSN. סה טו. פעם כשלמדתי אותו מקרוב זכרתי איפה הולך כל מספר וכדומה. אבל זה היה בעבודה הראשונה, ואח"כ בשניה. גם, אז עבדתי בפיירול, אז עבדתי המון עם הצד השני של הטפסים - להכניס את המידע למחשב. הI9 הופך להרבה יותר משמעותי מהW4.
מה אני מפספס פה?
22/11/14 00:11
14צפיות
אם הוא הגיע השבוע, אז את המיסים שהוא יגיש עבור 2014 הוא יגיש ב- non-resident alien, לא?
אין לו gc ועוד לא צבר מספיק זמן כדי להיות resident for tax purpose.
 
ואז אין dependents  ואין married filling jointly.
 
מה פספסתי פה?
הערה
22/11/14 00:34
6צפיות
הוא יכול לבקש דחיה ולהגיש את המיסים ב2015 כאשר הוא במצטבר ב2014 וב2015 יותר מ185 יום, במקרה כזה  הוא יכול לבקש שיראו את שנת 2014 כאילו הוא resident 
סביר מאד שאתה צודק
22/11/14 01:10
היות והגעתי לפה כאזרחית, אני ממש ממש לא מתמצאת בענייני non resident alien
דיור בנולנג איילנד
21/11/14 00:00
88צפיות
שלום לכלם, זקוקים מאוד לעזרתכם.
אנו לקראת מעבר בעקבות עבודה בלונג איילנד. העבודה היא בhicksvillc. אמרו לנו שיש כמה אזורים שטוב לגור בהם בניהם- סיוסט, ג'ריקו ופלנוויו. מחיפוש בפורום ראינו שיש המלצות לא טובות על פלנוויו (בוסטון מן ועוד כמה) שקצת גורמים לנו למחשבות נוספות. חשוב לנו להבין מדוע האזור לא מוצלח, מה מאפין אותו בניגוד לאזורים אחרים. אלו אזורים כן באים בחשבון. האם לגור בQueens זו אופציה טובה יותר והגיונית (מבחינת מרחק נסיעה, בתי ספר , ענין ..) נסינו לאתר אזורים בקווינס , האם ליטל נק וגרט נק באים בחשבון?
מאוד מאוד נשמח ונעריך חוות דעת של מי שמכיר , אין לנו ממש מידע מעבר לחיפוש ברשת..
חשוב להגדיר שאנו עם ילדים ולכן חשוב לנו מאוד סביבה בטוחה, חינוך מצוין, עניין לילדים, תרבות פנאי, אזור עם פוטנציאל לחברויות. יחד עם זאת גם הקרבה לעבודה והמנעות מפקקים מהווה שיקול. (הבנו שבקווינס יש גם מס נוסף..)
בקיצור , אפה הכי מומלץ לגור.
תודה רבה !!
º
היי, מנסה להקפיץ. אשמח לתגובות :)
21/11/14 16:04
17צפיות
על לונג איילנד יש לי המון מה להגיד
21/11/14 17:44
78צפיות
בעיקר רע.
 
אבל אם אתם בהיקסוויל, הייתי בודקת מגורים גם בmerrick או Belmore. גם יותר יהודים, וישראלים, וגם בתי ספר טובים. האזור לא מוצלח, כי זה לונג איילנד אזור של תרבות ה"אני קודם", גזענות (לא נגד יהודים, בעיקר דווקא מהיהודים), ואם אין לך כסף אתה לא שווה. מכל העיירות שהזכרת הייתי בודקת את סיוסט הכי מקרוב.
 
אנחנו גרנו בeast meadow ולא שהיה שם רע במיוחד, היה שם סתם רע, אבל אם שם אז באזור המערבי של העיירה.
 
אין טעם לגור בקווינס, וליטל נק יותר סנובית ויותר גזענית.
 
עם כל זה, יש הרבה דברים טובים בלונג איילנד: חופי ים מקסימים וטובים, המון שופינג, פארק יפה, אפשר להשיג הכל מכל כל
 
 
º
21/11/14 18:12
15צפיות
למה לא קווינס?
21/11/14 19:52
62צפיות
שמעתי הרבה דברים טובים על פורסט הילס.
Forest Hills, Queens
21/11/14 20:20
62צפיות
º
תרגום?
21/11/14 21:41
16צפיות
FOREST HILLS/REGO PARK/KEW GARDENS AREA
22/11/14 00:04
23צפיות
Demography and Social Characteristics
In the Forest Hills/Rego Park/Kew Gardens area, there are 29,700 Jewish households in which 66,100 
people reside, of whom 60,900 are Jews. People in this area’s Jewish households make up 50% of all the 
people in this area, which reflects this neighborhood’s high level of Jewish density.
17% identify as Sephardi (not Syrian) Jews, many of whom are Bukharian Jews.
 
The largest proportion of households in the Forest Hills/Rego Park/Kew Gardens area (49%) 
comprise an adult under age 65 and no children.
44% of this neighborhood’s Jewish households include a Russian speaker.
 
People in Need 
Multiple indicators converge to portray an economically challenged neighborhood. For example, in 
this area 57% of the households have annual household incomes of under $50,000.
These low incomes are accompanied by poverty rates: 16% of households are poor and another 26% are near poor;
Similarly, the proportion in the Forest Hills/Rego Park/Kew Gardens area that claims they cannot make ends meet or are just managing (55%) is higher than both the Queens rate (50%) and the eight-county rate (42%).
A much higher proportion in this area (64%) rent their homes compared with Queens and overall (56% and 46%, respectively).
 
Source: Jewish Community Study of New York: 2011 Geographic Profile | UJA-Federation of New York
כי קווינס זה או עוני
21/11/14 20:58
56צפיות
או אותו חרא כמו בלונג איילד עם פוטנציאל של להיתקע בפקקים. למה לא, אם כבר חיים באזור של אנשים מגעילים, לחיות קרוב לעבודה, יותר זול, ויותר נוח?
היי - גרתי באזור שנתיים במלווייל
22/11/14 00:37
18צפיות
אישתי ואני גרנו שם במשך שנתיים באזור (Melville/farmingdale) - יש בפלייןוויו  המון ישראלים לשעבר (plainjew) - יש הסבר מעניין של בוסטון גיי באחד השירשורים אך הגיעו כל ההישראלים (היה שם איזה תעשייה בטחונית בעבר). בכל אופן - אישתי מאד אהבה את האזור למרות שאני חושב שהאזור לא מתאים לאנשים צעירים וגם שהוא לא מתרומם מבחינת התעשייה (הייטק)... יש שם המון אנשים שחיים מחודש לחודש... 
 
היום אנחנו גרים במנהטן ואני נוסע כמעט כל יום ללונג איילנד... אני לוקח את הסבווי לקווינס ומשם חבר לעבודה אוסף אותי ואנחנו נוסעים לאזור (לוקח כ40 דקות בנתיב HOV מקווינס)
 
קווינס נחשבת לעיר ולכן יש לכם מס נוסף (4%).
 
 
קומביין קרדיט כארד
21/11/14 20:48
34צפיות
שלום,
יש לי כרטיס אשראי של BOA שלא נותן לי הטבות או נקודות.
בלכתי לבנק והציעו שתי כרטיסים שאחד מהם נשמע ממש טוב..
cash back, ו 30$ בחודש בתנאי של שימוש אחד בחודש בכרטיס. 
העניין שביקשתי לבטל את הכרטיס היישן ולקחת חדש במקום, אך הבנתי שיוריד לי את הניקוד ובאופן כללי לא מומלץ.
הנמקאי הציע לעשות שילוב של אני כרטיסים החדש והישן. לדוגמא אם הקרדיו ליין שלי הוא 15K והחדש יהיה 10K,
אז בשילוב יהיה 10+15.
אני מבין נכון? יש הצעה טובה יותר?
תודה מראש..
 
קבלת ויזת הגירה לאחר הראיון בקונסוליה בירושלים
19/11/14 13:42
150צפיות
ביום שני שעבר אשתי עברה ראיון בקונסוליה בירושלים עבור גרין קארד נישואין, הקונסול אמר לה שהכל בסדר והיא רק צריכה להביא פטור מהצבא, ביום חמישי היא מסרה בכניסה את הדרכון יחד עם הפטור ועדיין אין שום חדש לא בשרות משלוחים ולא התקשרו, באתר של NVC כתוב שהבקשה עוברת תהליך שיכול להימשך זמן של בין שבועות לחודשים ואם יאשרו לה את הויזה היא תקבל אותה בדואר תוך 7-10 ימים. אשתי ניסתה ללכת לשם אבל אין אפשרות להיכנס ובמייל גם לא ענו בצורה ברורה אלא כתבו שאכן הם קיבלו מסמכים ואם היא לא תשמע מהם שלושה שבועות שתשלח שוב מייל. הבעיה שאני והילדים הקטנים כבר בארה"ב ואנחנו לא יודעים מה ניתן לעשות. האם מישהו מכיר מקרה דומה של השלמ מסמך ותוך כמה זמן אמורים לקבל את הויזה? האם אחרי שבראיון עבר הכל בסדר גמור הם יכולים למצוא שוב סיבה לעכב? ומה ניתן לעשות בכדי לזרז את הענין? תודה לכולם
º
מישהו שעבר סיפור דומה? מתי שומעים ואייך אפשר לדעת מה קורה?
20/11/14 08:03
33צפיות
זה נשמע כמו AP
20/11/14 08:10
72צפיות
לפי פרקי הזמן והתגובות שאתם מקבלים במייל.
º
מה זה AP?
20/11/14 08:12
35צפיות
º
יש דרך לבדוק את הסיפור? היא בלי דרכון ובלי צפי
20/11/14 08:15
37צפיות
AP
20/11/14 08:26
84צפיות
זה Administrative Processing. מצד שני, אם אתה אומר שלקחו לה את הדרכון, זה לא נשמע סביר.
AP זה תהליך שיכול להימשך 3-5 שבועות (ואף יותר) ורק בסיומו מבקשים להביא את הדרכון.
בראיון אמרו לה להביא את הדרכון עם הפטור
20/11/14 08:35
52צפיות
הם אמרו לה שהכל בסדר והיא צריכה להשלים את הפטור מהצבא ולהביא את הדרכון ביחד. באתר של NVC אכן כתוב AP מה זה התהליך הזה? ואיך אפשר לקצר אותו או לקבל חזרה את הדרכון? והאם זה יכול לקרוא אחרי שהראיון עבר בלי בעיה?
מוזר עכשיו עודכן שזה מוכן לראיון
20/11/14 08:47
83צפיות
מה שהיה AP באתר של NVC כעת כתוב עדכון REDY בקיצור מוכן לראיון (שהיא כבר עברה) אני מקווה שזה מסמן שזה בדרך
ךך
AP באתר של ה NVC
21/11/14 17:43
33צפיות
לפני הראיון, היה כתוב READY באתר של ה NVC ואז אחרי הראיון השתנה ל AP?
קבלת שיחות במספר האמריקאי בארץ?
20/11/14 12:56
129צפיות
שלום חברים יש לי מספר אמריקאי, אני מבלה חצי מהזמן ברץ חצי מהזמן בארה"ב, חשוב לי לקבל את השיחות בארץ דרך המספר האמריקאי שלי אני ב TMOBILE מה אפשר לעשות ?
 
המחירים פשוט מטורפים כל שיחה נכנסת זה 3-4$ מתקשרים אלי מלא פרסומות וזה נהיה כבר מטורף, מה אפשר לעשות?
עם טמוביל אין מה לעשות
20/11/14 15:19
110צפיות
אלו התעריפים שלהם לשיחות בנדידה. אבל אפשר לעשות מספר אמריקאי בגוגל וויס או בסקייפ ולקבל איתו שיחות דרך האינטרנט בכל מקום בעולם בחינם.
אין איזה אפשרות לעשות אולי העברת שיחות דרך TMOBILE
20/11/14 15:38
75צפיות
למספר האמריקאי בגוגל וויס? מישהו יודע מה התעריפים שלהם להעברת שיחות ואם בכלל קיים שירות כזה?
יש כזו אפשרות רק בתוכניות פוסטפייד
20/11/14 19:30
62צפיות
ואז יש מספר מוגבל של דקות העברה (נדמה לי 500) כלולות בתוכנית. בפריפייד בטימובייל אין אפשרות להפנית שיחות כלל.
מציע לך לעשות ההיפך
20/11/14 21:23
106צפיות
כאמור, אין בפריפייד אפשרות לעשות הפניית שיחות למספר טלפון אחר, אבל כן יש אפשרות להפנות את השיחות ישירות לתא הקולי, כך שלא תקבל שיחות מהארץ ולא תשלם תעריפי נדידה מטורפים.
 
מה שאני מציע לך זה לקבל מספר של גוגל ווייס ולתת אותו לכל מי שאתה רוצה שיתקשר אליך בתור המספר העדכני שלך בארה"ב. אתה יכול גם להשאיר הודעה קולית בתיבה עם מספר הגוגל ווייס שלך. כשאתה בארה"ב תפנה את השיחות מהגוגל ווייס למספר של טימובייל. הפניית שיחות מגוגל ווייס למספרי טלפון בארה"ב היא חינם וללא שום מגבלות.
 
אני נותן לאנשים אך ורק את המספר של הגוגל ווייס. אני לא זוכר אפילו את המספר של הנייד שלי. כך אני יכול להפנות את השיחות לאן שאני רוצה.
 
 
ואם קשורים רגשית למספר הקיים
21/11/14 07:32
47צפיות
ניתן לנייד אותו לגוגל וויס.
תודה רבה, אבל TMOBILE אומרים
21/11/14 10:33
52צפיות
שלא ניתן לניייד אותו למספר וירטואלי, ניסיתי לנייד אותו למספר גולן טלקום שלי עם המספר האמריקאי שקיבלתי מהם
אתה לא שואל אותם
21/11/14 16:52
32צפיות
ניוד מתבצע ע״י המפעילה חדשה. כל מה שהם צריכים זה את מספר הטלפון, מספר החשבון (בפריפייד זה זהה למספר הטלפון כולל 1 בהתילה) ואת הרוד הסודי שקבעת שפתחת את החשבון.
 
שים לב שניוד מספר מבטל את המנוי בחברה הקודמת
21/11/14 17:21
31צפיות
אם יש לך מספר וירטואלי בגולןתבצע את הפעולות הבאות (לפי סדר הזה)1. פתח קו נוסף בחברה שאתה נמצא (t-mobile)2. נייד את המספר הקודם ל Google voice. הניוד יבטל את החוק למספר זה ב t-mobile אם כל מה שמשתמע מזה, עם זה pre-paid היתרה שלא נוצל למספר הזה תאבד וכו׳.3. בצע קישור של Google voice למספר החדש של t-mobile ולמספר הוירטואלי של גולן. כלומר שמגיעה שיחה למספר שנויד שני קווי הטלפון יצלצלו (אם הם מחוברים ביחד) והראשון שעונה מקבל את השיחה, יש הסבר ב Google voice על זה (יכול להיות שכל עוד שאתה בארה״ב אל תפנה למספר הוירטואלי היות שאני לא יודע מה יקרה אם זה המפסר בארץ של גולן לא זמין)אבל עדין זה נותן לך אפשרות לקבל שיחות בארץ בחינם (שמתקשרים למספר האמריקאי)
הוצאת ויזת תייר במהלך תהליך הגירה
21/11/14 11:15
62צפיות
שלוםאני אזרח אמריקאי ואני באמצע תהליך הוצאת ויזת הגירה לאישתי וביתי התינוקת. בינואר הקרוב אני מתחיל לימודים בארה״ב וכרגע נראה שתהליך ההגירה לא יסתיים בזמן. הגשתי בקשה לזירוז אבל היא נדחתה. לאישתי יש ויזת תייר אבל לביתי התינוקת אין.האם מניסיונם:1. מותר לאישתי להיכנס עם ויזת תייר לארהב כל עוד היא בתהליך הגירה? ככה היא תוכל להצטרף אלי בינואר על ויזת תייר ולחזור לארץ לראיון. 2. במידה וכן, האם יש אפשרות להוציא לביתי ויזת תייר כאשר היא בתהליך?פתרונות/ רעיונות לסיטואציה מלבד לטוס לבד ולהשאיר אותן בארץ עד שהתהליך יסתיים?תודה רבה!
התייעצות נוספת - חוות דעת שנייה
20/11/14 11:40
236צפיות
שלום :)
לפעמים אני כותבת פה ואני רוצה להודות לאנשים שעונים מנסיונם ועוזרים.
 
שנה שעברה סורבתי לויזת תיירות והשנה אני מנסה שוב והפעם אני נעזרת בעורך דין.
 
קצת על עצמי - אני עצמאית כבר 3 וחצי שנים, פרילאנסרית ועובדת מהבית. בת 24 (כן... :\)
בשנים הראשונות של העסק הוא קצת קירטע, ושנה שעברה התשובה שנתתי בשגרירות לא הייתה מספקת. הגשתי מכתב מרואה חשבון שלא פירט יותר מידי כנראה, והתשובה לגבי המשכורת שלי הייתה עם סטיית תקן רחבה.
 
הפעם הלכתי לעורך דין בשביל התייעצות והוא אמר שעם המחזור השנתי הנוכחי שלי אין לי שום בעיה להוציא ויזה (לעומת שנה שעברה), ושאני רק צריכה לבוא הרבה יותר מוכנה הפעם.
 
יש לי צפי להכנסות של כ-100 אלף שקל השנה + שזה בממוצע 8.5 אלף שקל בחודש.
 
חוץ מזה אני קצת ציפור חופשיה, לא לומדת לתואר ונמצאת בגיל הבעייתי. וכשנפגשתי עם עורך הדין היה לו (לטעמי) יותר מידי ביטחון לגבי הסיכויים שלי.
אני באמת שואלת את עצמי האם ההכנה שלו יכולה באמת לשפר את הסיכויים שלי או שזה סתם חרטא?
 
במילים אחרות, האם זה יהיה בזבוז כסף ועדיף לחסוך את הזמן וההשקעה הכספית (והנפשית)?
 
תודה רבה לכל מי שעונה, כל דיעה תעזור לי המון!
כתבת לגבי "צפי להכנסות"
20/11/14 15:31
160צפיות
לדעתי הרבה יותר אפקטיבי יהיה להראות ציפור שיש לך ביד - לא על העץ. כלומר - הכנסות חודשיות שיש לך כבר עכשיו.  עכשיו ההכנסות הן בממוצע 8500 לחודש?  אם כן - הייתי מחכה עוד חודשיים שתיגמר השנה ואז מגישה את הדו"ח השנתי שלך של סיכום השנה שמראה בת'כלס על ההכנסות האלה (= הכנסות שבאמת היו, לא צפי עתידי)
 
אם כל זה הוא צפי עתידי וכרגע את עוד "לא שם" אז לדעתי זה יהיה בזבוז זמן, כסף והשקעה לבקש שוב עכשיו.
 
חוץ מזה תנסי לחשוב אם יש עוד דברים שקושרים אותך לישראל שאת יכולה לציין אם יש כאלה (ארוס? טיפול בבני משפחה מבוגרים?  לא מכירה את החיים שלך)
 
שאלה אליך - עם מי את מתכוונת לטייל? לכמה זמן? לאיפה? יש לך קרובים בארה"ב? למה את דווקא רוצה לתייר בארה"ב? היית שם פעם? [את לא חייבת לענות - אבל אם תתני סיפור יותר מלא, נוכל אולי לתת לך את חוות דעתנו הלגמרי לא מקצועית איך זה "נשמע לנו" לו היינו אנו הקונסול חורץ-גורלות-הויזה.  לא כתבת בכלל פרטים אז קשה לענות לך אם לדעתנו זה בזבוז זמן]
היי דבי
20/11/14 16:22
146צפיות
תודה על המענה.
 
הציפור נמצאת ביד. אנחנו כבר באמצע נובמבר והמחזור עומד על 95 אלף.
 
הדבר היחידי הנוסף הוא אבא שלי שעבר כמה אירועים מוחיים וכרגע נמצא צמוד למטפלת...
 
הסיבה שאני נוסעת היא סיבה שאני לא הולכת לציין בשגרירות שכן אני רוצה לגור תקופה מסויימת עם חבר שלי שכבר גר שם (אזרח). כיוון שנישואים לא עומדים על הפרק אני מנסה להוציא ויזה ולראות מה קורה כשאני שם.
 
לגבי כל שאר השאלות - אני מניחה שאני אצטרך לסלף קצת על מנת לקבל את הויזה לא?
אם אני לא טועה יש לי קרובים שנמצאים בארה"ב. לא יודעת בדיוק איפה הם נמצאים.
לא הייתי בארה"ב - סורבתי לפני שנה לויזה.
 
השאלה היא האם יש לי באמת גב?
 
הבנתי שאני אמורה להגיד שאני מטיילת עם מישהו בנוסף והטעות הקודמת שלי הייתה שאמרתי שאני מטיילת לבד - מה ההשלכות של זה?
 
 
תודה דבי :)
הבעיה עם שקרים היא שגם אם אלו שקרים לבנים
20/11/14 16:44
142צפיות
ולא מזיקים, הפקידים בשגרירות מומחים בלזהות אותם. זאת פחות או יותר העבודה שלהם, בין השאר. אז אם את משקרת שקר קטן אבל הם רואים עליך ששיקרת, זה יכול להרוס לך את הסיכויים.
מעבר לזה, אין בטחונות. כמו שכתבת, את בגיל הבעייתי, אין משהו שקושר אותך לישראל יותר מידי (עסק אפשר לסגור או להעביר איתך בתלות בסוג העסק), אז זה עניין של מזל יותר מכל דבר אחר. תבואי לבושה מסודר כמו לראיון עבודה, תנסי להביא הוכחות לכל דבר שאולי הם ישאלו אותך, ובעיקר תקווי לטוב.
תודה
20/11/14 17:26
96צפיות
אני באמת שואלת את עצמי עכשיו אם יש טעם להאמין לאופטימיות של העורך דין...
 
הוא נראה כל כך בטוח בעצמו שמישהי במצבי לא צריכה להיתקל בכאלה קשיים...
אופטימיות זה עניין של אופי
20/11/14 17:46
87צפיות
ובמצבים כאלה אני מעדיפה להיות פסימית ומקסימום להיות מופתעת לטובה, מאשר להיות אופטימית מידי ולהתאכזב.
עו"ד לא יכול להבטיח לך שום דבר ואין שום וודאות שתקבלי ויזה.
אני פסימית באופי שלי
20/11/14 18:00
65צפיות
אבל גם ריאליסטית.. וכשזה בא ביחד זה אומר שכנראה הלא מיוחל ייקרה :(
 
תודה בכל מקרה!
נסי לחשוב על התחייבויות עתידיות
20/11/14 18:03
95צפיות
זה אמנם לא מבטיח שום דבר, אבל יכול לעזור אם תראי שיש לך כבר התחייבויות כלשהם לעתיד שקושרות אותך לארץ. לדוגמא: סדנאות, כנסים, לימודים.. כל דבר שתוכלי לציין שבשבילו את חייבת לחזור לארץ בכל מקרה עד תאריך זה וזה.
אני לומדת קורס רישום ופיסול
20/11/14 18:07
94צפיות
פעמיים בשבוע, אבל הוא נגמר ביוני. אני לא יודעת עד כמה זה באמת "קושר" אותי
לצערי נשמע לי שלא
20/11/14 18:12
92צפיות
כי זה מעין תחביב לא מחייב ואני מניחה שהקורס גם לא יקר במיוחד..
האם יש איזה כנס בארה״ב שאת יכולה להירשם אליו שקשור לעסק שלך? משהו מקצועי אמיתי ואמין?
 
בשורה התחתונה: זה המון עניין של מזל. אני מכירה אנשים שקיבלו ויזות כנגד כל הסיכויים (עברייני הגירה) וגם כאלו שהכל אצלם היה מושלם ומסודר באמצע לימודים ועדיין סורבו.
 
בהצלחה!
העלות של הקורס
20/11/14 18:19
92צפיות
תאמת היא 12 אלף שקל.
 
כנסים בארה"ב אני חושבת שיש מלא שאני יכולה ללכת אליהם. התחום שלי קשור לגרפיקה ואופנה אז יש הרבה דברים בתחום. אבל איך זה תופס בדיוק?
זה יכול אולי לעזור אם תצייני שאת נוסעת למטרת כנס
20/11/14 18:47
84צפיות
כמובן שאני לא ממליצה לשקר אלא רק אם זה מסתדר לך על הדרך- את יכולה להירשם לכנס מקצועי, אמיתי ורלוונטי אליך ואז לציין בשגרירות שמטרת הנסיעה שלך היא השתתפות בכנס (ולהביא אישור הרשמה) ואח״כ את נשארת קצת לטייל וחוזרת לארץ.
ברגע שיש סיבה מקצועית לנסיעה זה עשוי להישמע משכנע יותר מסתם נסיעה לצורך טיול.
 
זה עדיין לא מבטיח כלום אבל עשוי לשפר את הסיכויים.
º
תודה!
20/11/14 19:14
27צפיות
חייבת לשאול
21/11/14 03:36
103צפיות
איזה קורס רישום ופיסול של שני מפגשים שבועיים עולה כמו שנת לימוד אוניברסיטאית?מי מלמד שם? איפה זה?סתם מעניין אותי, אני מהתחום ( לשעבר)
קוראים למקום
21/11/14 08:31
74צפיות
התחנה.
בתל אביב, ליד המסגר.
 
ויש הרבה קורסים שנתיים לצורך העניין שעולים כמו שנת לימוד אוניברסיטאית.. לא חסר.
קצה חוט לבחירת איזור מגורים (למתכנתים)?
20/11/14 23:14
197צפיות
היי,
יש לי אזרחות אבל לצערי אני לא מכירה את ארה"ב. 
רציתי לעבור עם המשפחה, אני מפתחת Java ובעלי מורה למחשבים,  והשאלה... מאיפה מתחילים לבחור איזור מגורים? הפרמטרים שלנו דיי באנלים:
1) איזור עם אופי פרבר
2) בתי ספר טובים
3) קרבה למרכז IT  ולאוניברסיטאות/קולג'ים (ב"מרכז" הכוונה שזו לא "עיר של מפעל אחד". אם לא מסתדרים עם הבוס יש סיכוי להזדמנויות אחרות באיזור).
4) עדיף קהילה ישראלית אבל לא חובה
5) עדיף איזור שאינו בצד הכי יקר של הסקאלה כמו עמק הסיליקון. אבל נתפשר אם זה נותן הרבה הזדמנויות קריירה. ראינו בפורום את הלינקים המועילים על עלויות מחיה, הבעיה היא להצליב שאר הסעיפים.

ברור שארה"ב ענקית, אבל אשמח לכל עצה או קצה חוט, בין אם זה איזור אחד שמישהו במקרה מכיר, ובין אם רעיונות איך מחפשים (אפילו אם קיימים גופים שמייעצים בתשלום). או אם מישהו מוכן לחלוק איך הוא התחיל. כמובן שנשאל בעוד מקומות ולכל רעיון נתייחס כקצה חוט בלי אחריות על המשיב   וכמובן גם שאפשר להתחיל במקום אחד ולעבור דירה עם הזמן.
 
כל קצה חוט יתקבל בהערכה, כי הרי אני לא יכולה לקפוץ למכונית ולסרוק את כל ארה"ב... והמידע בגוגל חלקו פירסומי, חלקו חוויות אישיות אבל בלי לתת תמונה על האיזור כולו. 
 
תודה רבה
º
מה עם מזג אוויר?
20/11/14 23:39
45צפיות
כפי שבטח הסקת
21/11/14 00:39
129צפיות
סיליוקן וואלי די עונה על כל הדרישות שלכם, פרט לזה שזה לא יהיה יקר כמו הסיליקון וואלי. :)
יש ה-מ-ו-ן חברות, יש בתי ספר מעולים, יש אונ' מהטובות בעולם, יש קהילה ישראלית, מזג אוויר מעולה.
 
יקר? כן בהחלט, אבל זה גם תלוי בכם, עם 2 משכורות הייטק אפשר לחיות מעולה אבל מצד שני אפשר לשרוף אותן בקלות רבה גם כן. השכר הגבוה יותר בוואלי לעומת מקומות אחרים לא בהכרח מצדיג את הפער בעלויות המחייה, בעיקר הדיור, אבל זה ממש לא אומר שאי אפשר לחיות בכיף בוואלי. בקיצור תלוי בכם.
 
חסרון נוסף, רחוק מישראל, אם אתם מתכננים לטוס כל שנה, או מתכוונים לארח קרובי משפחה מישראל לעיתים קרובות, אולי החוף המערבי לא בשבילכם, לסבא וסבתא זה הבדל די משמעותי, האקסטרה 6 שעות טיסה האלו. ההורים שלי בשנות ה-60 לחייהם ממש לא נהנים מהטיסות  רואים בזה כמועקה לא קטנה שבטח רק תגדל עם הזמן (הגיל).
רוב האזורים בהם יש היי-טק יהיו יקרים,
21/11/14 01:32
142צפיות
ורובם גם יענו לדרישות שלכם.
 
אזורי ההיי-טק הגדולים בארה"ב הם:
1. סיליקון ואלי
2. אזור בוסטון
3. המשולש ב-RTP
4. אזור ניו-יורק
 
וחוץ מאלה, שהינם העיקריים, יש היי-טק בעוד הרבה מקומות בארה"ב, כגון בסיאטל, ביוסטון טקסס, ועוד ועוד.
 
לפחות לגבי בוסטון, אני יכול לומר לך שאם אתם רוצים לגור בתוך "השכונות הישראליות/יהודיות", אז זה אכן יקר אבל לא כמו בוואלי. לעומת זאת, אם אתם מוכנים לגור במרחק של 20-30 דקות נסיעה משם - שכונות מעולות ועם מערכת חינוך נהדרת, אבל לאו דווקא עם הרבה יהודים וישראלים - אזי המחירים בהחלט זולים יותר, ואפילו בעשרות אחוזים.
 
ה"בעיה" הגדולה שרוב האנשים רואים באזור בוסטון היא החורף. אצלנו, זו חגיגה. כל המשפחה לומדת עכשיו החלקה על הקרח, הילדים שלי מאוד אוהבים את השלג והחלקה על מזחלות, בניית אנשי שלג ובכלל השתוללות בשלג, והאזור כולו הוא מאוד בינלאומי, מעניין ומגוון, בזכות האוניברסיטאות הרבות שיש בו (אזור בוסטון נחשב לבירת האקדמיה בעולם, עם הכי הרבה אוניברסיטאות ומכללות בכלל, ובהן כמה מהמובילות בעולם - לשטח הגיאוגרפי הנתון).
 
בקיצור, אני משוחד כי אני גר פה, אבל שווה לכם לעשות מחקר ולבדוק.
 
בסופו של דבר, אנשים עוברים להיכן שמצויה הפרנסה. אתם צריכים להתחיל לחפש עבודה, ולראות היכן אתם מוצאים. הרבה יותר קל לעבור כאשר יש כבר משכורת אחת ביד (ולכם אין בעיה של ויזות עבודה, אז זה יקל במעט על חיפוש עבודה).
 
בהצלחה
הייתי מציע לשקול גם את אוסטין
21/11/14 04:02
111צפיות
יש הייטג, לא עמק הסיליקון וגם לא בוסטון אבל בכל זאת יש, מזג אויר מצויין וגם עיר נחמדה באופן כללי. דוקא ביוסטון הגדולה יותר יש יחסית פחות הייטק ומזג אויר שיגרום לכם להתגעגע ללחות של תל-אביב.
בהמשך למה שאילן כתב
21/11/14 01:58
120צפיות
אני ממש לא בעסקי ההיי טק ולא יודע איפה יש יותר או פחות משרות למתכנתים, אבל ממה שאומרים לי אז מה שאילן כתב מתאים. מה שאני כן מכיר את אזור ה- rtp שבצפון קרוליינה. למיטב ידיעתי הוא פחות צפוף (כלומר יש פחות משרות מאשר בבוסטון או בסיליקון ואליי). מצד שני, הוא עולם די שונה מבחינת מחירים. מדובר במקום שפוי בהרבה ביחס לאחרים. כל הסעיפים שציינת מתאימים למקום ומאד מתאימים למעשה.
 
חשוב לציין גם שמדובר באזור בין מנומנם משהו לאיזור אוניברסיטאי מעט יותר תוסס (זה נקרא ה- research triangle park על שם שלש האוניברסיטאות/ערים שיוצרות משולש) אבל גם ה״תוסס״ הזה הוא ממש לא ניו יורק. אם אתם מחפשים אוירת ניו יורק או שיקגו זה לא ממש המקום בשבילכם.
 
אם תרצו עוד פרטים או קשרים עם ישראלים, תרגישו חופשי לנדנד בפרטי
רכב באיזור וירג'יניה
19/11/14 22:33
196צפיות
שלום לכולם!
בשעה טובה עברנו לוירג'יניה (fairfax) ועכשיו אנחנו מחפשים רכב.
התקציב הוא 6000$, משפחה עם שני ילדים, מחפשים רכב אמין וללא העדפות מסויימות.
האם יש למישהו ניסיון עם רכבים משנתונים ותיקים יותר (עשר שנים ומעלה)? יש לי כמה אופציות שאני רוצה לדעת אם למישהו יש ניסיון.
הרכבים שראיתי היו:
honda CRV שנת 2004 עם 100 אלף מייל
toyota sienna 2003 עם 54 אלף מייל
Infinity 99 עם 98 אלף מייל
 
אשמח לשמוע דעתכם בנושא..
Some "rules of thumb" you should know
19/11/14 23:09
163צפיות
The average American vehicle clocks over 10,000 miles a year - especially true for people living in suberban areas where distances are bigger.
A 12 year old "mom mobile" such as a Toyota Sienna, condisering it was used for 12 years to shuttle kids around in the subarbs, should have well over 100,000 miles on the odometer.
 
You should have alarm bells ringing in your head (plus flashing lights and maybe a Kazoo yammering for added effect) if you are offered a 12 year old Sienna with only 54,000 miles. 
 
The Honda - that makes a little more sense, milage wise.
מחלקת נבלות שלום
19/11/14 23:54
172צפיות
לי יש נסיון מה עם רכבים ישנים בטקסס, שם הק"מ השנתי גבוה יחסית.
בהינתן התקציב שלך, אין  לך מנוס מרכב יחסית ישן.
אם כך, חפש קילומטרז' נמוך ואם אפשר, מס בעלים קטן. לדעתי זה יותר חשוב
מארץ מוצא של הרכב. לי היו טויוטה קאמרי ושבי אימפלה. דווקא הטויוטה מתה
מוקדם מהצפוי עם גיר ששבק. גם לשבי בעיות משלה אבל חלקים זולים יחסית.
השבי עדיין משרתת אותי עם כיף של מנוע וי-6 (אחרי שהחלפתי אותו- אשמתי) ומטראז' של דירה צנועה בת"א.
 
ברכבים עם קילומטרז' גבוה, מתישהו תתחיל לדמם עם על מני קטנות כגון מנועים של חלונות חשמל,
מדחסי מזגן ועוד דברים קטנים ומעצבנים- זה יהיה האות להחליף...
אני מצאתי שמאזדות יחסית ובאופן לא ברור לא פופולריות בטקסס. כך יוצא שאתה יכול מצוא מכוניות טובות
במצב לא רע. טויוטה והונדה מסורתית יקרות.
כמה כללי אצבע:
20/11/14 00:14
143צפיות
1. מה שבוסטון גיא כתב לך הוא נכון באופן כללי, אבל תמיד יש יוצאי דופן - משפחות שבהן המיניואן הוא רכב שני או אפילו שלישי, ולכן לא נוסע הרבה. מכיר אישית משפחות שעושות הרבה הרבה פחות מ-10K לשנה עם המיניואן שלהן (למעשה, גם אחד המיניואנים שלנו עושה הרבה פחות מזה, ואחד קצת יותר - יש לי שני הונדה אודיסי; שניהם שנתון 2003, עם למעלה מ-120 אלף מייל בכל אחד מהם, והם אמינים בצורה שלא תיאמן, כמעט לא רואים מוסך).
 
2. אם לקחת רכב בן 10 שנים פלוס, ובאזור ה-100 אלף מייל, אז אך ורק יפני, עם עדיפות להונדה ולטויוטה. בשום מקרה לא לגעת ברכב אמריקני, אפילו לא עם מקל. עזוב את מה שאני אומר לך, ופשוט תסתכל על מחירונים מקבילים (ב-KBB) של רכבים מתוצרת יפנית מול אמריקנית (נניח גרנד קאראוון או טאון אנד קאונטרי), מאותו שנתון - האמריקנים יהיו שווים חלקיק מהיפנים, ויש לזה סיבה טובה. השוק יודע היטב מהי האיכות והאמינות של היפנים, לעומת הזבל האמריקני.
 
3. כל רכב שלא תקנה, משנתונים שכאלה, תתעקש לקחת אותו לבדיקה עצמאית במוסך שאתה בוחר. גם אם אתה קונה דרך דילר ואומרים לך שאתה מקבל אחריות, עדיין תתעקש לקחת את הרכב לבדיקה במוסך עצמאי. זה אמנם יעלה לך 150-200 דולר שתשלם מכיסך, אבל ייתן לך שקט נפשי שאתה רוכש רכש טוב, אמין ומתוחזק היטב, ושאין כל מיני תקלות שיתחילו לצוץ פתאום, ויעלו לך עוד אלפי דולרים (תמיד ייתכנו תקלות, אבל בדיקה מקיפה תוכל לזהות מהו מצב הרכב, ומהו הצפי לתקלות).
 
אצלי, שני הדילרים שאצלם רכשתי רכבים במהלך השנים האחרונות עשו שמיניות באוויר וניסו להניע אותי בכל דרך שהיא מלקחת את הרכב לבדיקה במוסך חיצוני ("זה לא מקובל", ו-"אנחנו נותנים לך אחריות", ו-"המנהל שלי לא מוכן לזה", ועוד כהנה וכהנה תירוצים). רק כאשר קמתי ועמדתי ללכת, תוך שאני אומר שמבחינתי זה דיל ברייקר אור מייקר - אני לא קונה רכב שאני לא יכול לבדוק במוסך עצמאי - פתאום הכל הסתדר, ומישהו ליווה אותי עם הרכב למוסך "שלי", שבחן את הרכב בצורה מקיפה ונתן לי "אור ירוק" לבצע את הרכישה.
 
אני לא מכיר את האינפיניטי, אבל רכב בן 15 שנים על הכביש קצת פחות נראה לי. ההונדה הוא רכב מעולה, וכך גם הסיינה (כאמור, לי יש את המקבילה של הסיינה אצל הונדה; אם אתה יכול למצוא הונדה אודיסי בטווח המחירים הזה, הוא עדיף על הסיינה).
 
בהצלחה
הייתי מוותר על האינפינטי
20/11/14 02:19
127צפיות
ההונדה והסיאנה נחשבות אמינות, אישית הייתי הולך על הסיאנה בגלל שהיא מיניואן, הCRV לא באמת נותן הרבה יותר םרקטיות מרכבי סדאן\סטיישנים אבל צורך יותר דלק שלא לצורך, הסיאנה נראת לי כמו הבחירה הטובה יותר במיוחד בגלל הק"מ נמוך היותר.
 
לא הייתי מתרגש ממה שבוסטון אמר, לנו בבית יש מיניוואן שעשה בממוצע פחות מ10K לשנה כי הוא משמש בעיקר לסופי שבוע, באמצע השבוע הוא משמש את מי שנוסע פחות (וכרגע אנחנו נוסעים לעבודה ביחד אז הוא בכלל עומד כל השבוע, גם אילן ציין שלאחד המיניואנים שלו יש ק"מ נמוך), זה לא חריג למצוא רכבים עם ק"מ נמוך, בהרבה בתים יש יותר רכבים מנהגים, מה גם שבהרבה מקרים אפשר להבין ממצב הרכב האם הק"מ מזוייף. בכל מקרה, הסיכוי שהורידו את הנסועה בסיאנה לא יותר גבוה מהסיכוי בו הרידו את הנסועה בCRV מ200K ל-100K.
תודה על התשובות
20/11/14 16:21
79צפיות
אני אקח את הסיינה לבדיקה אצל מוסכניק שהמליצו לי עליו.
 
החלטתי לרדת מההונדה כי כשבאתי לראות את הרכב אז מד המהירות הראה לי 300000 מייל - האדם שהראה לי אמר לי שהחליפו את לוח השעונים והמיילאג' האמיתי נמוך יותר אבל לי זה נשמע חשוד .
 
בינתיים מצאתי עוד רכב שרציתי לשמוע את דעתכם עליו - מאזדה tribute 2003  עם 57 אלף מייל במחיר 4900$ מה דעתכם?
המאזדה היא בעצם פורד אסקייפ
20/11/14 18:29
79צפיות
חלק מהרכיבים של פורד, חלק של מאזדה, נדמה לי שמנוע ה2 ליטר הוא של מאזדה וה3 ליטר של פורד, אם אתה לא רוצה אמריקאית לא הייתי הולך על זה.
 
נדמה לי שבדגם עם מנוע ה2 ליטר, אין כריות אוויר צדדיות ואין ABS, ב 3 ליטר זה אופציה ברמת גימור אחת וסטאנדרטי בשניה, לא יודע לגבי כריות אוויר צדדיות מאחורה, כנראה שאין.
 
יש אולי כאלו שיתנגדו וזה רכב לא כזה פופאלרי וקשה למצוא אבל הייתי ממליץ להסתכל על קיה סדונה 2006 ומעלה, חדשה יותר מהסhtbv, מנוע טוב יותר, מרווחת יותר ויש כריות אוויר לכל שלושת שורות הנוסעים גם ברמת הגימור הנמוכה, היא מאוד מאוד דומה בהכל לסיאנה מאותם השנים אבל זולה משמעותית.
 
 
לקיאה סדונה אני קורא THE CHECK ENGINE CAR
20/11/14 18:34
96צפיות
יצא לי לשכור אולי 4 מהן מאלאמו ואנטרפרייז בכמה שנים האחרונות - ותמיד יצא שנדלקה נורת ה CHECK ENGINE באוטו אחרי 400-500 מייל...
אישית - אין לי מזל עם קיאות.   אני משתדל להימנע מהן במגרש השכרת הרכב - ולא הייתי קונה אחת.
ועם יונדאי היה לך מזל?
20/11/14 18:46
73צפיות
כי רוב הרכבים שלהם הם אותו דבר.
 
כבר כמה שנים טובות שיונדאי וקיה לא נופלות מהיפנים, לי אישית היה מזל לא רע עם יונדאי וקיה, יונדאי אחת מאמצע שנות ה-90 שהחזיקה 150K ק"מ בלי להכנס למוסך פעם אחת מעבר לטיפולים, ומעולם לא היה טיפול "גדול", עברה לעולם הבא לאחר טוטאל לוס, לאור ההצלחה אם זאת לקחנו עוד אחת אחרי שלא הייתה ממש מוצלחת, מתחילת שנות ה-2000. לאישתי הייתה יונדאי אלנטרה בארה"ב כמה שנים טובות עם אפס בעיות, שנות ה-2000 המאוחרות, ועכשיו יש לנו קיה אחת בבית. רק ביונדאי מהליסינג נדלקה פעם אחת הנורת check engine, מנסיון של 4 רכבים שנפרס על פני 20 שנות בעלות, נדלה פעם אחת הנורה וגם זה ברכב שכנראה עבר התעללות.
 
ד"א, אני לא אומר שהם מעולות מבחנת איכות הנסיעה, בידוד רעשים וכ"ו, למרות ששוב, האחרונות לא נופלות מהיפנים, גם הסדונה שהמלצתי פחות מעודנת מהסיאנה ואודיסי מאותם שנים, אבל מכנית? סוס עבודה.
 
אתה אולי קורה לסדונה check engine car, רבים אחרים קוראים לטויוטה קורולה מכונית קפה הבוץ במנוע, לאודיסי 50K miles new transmission car, ולסיאנה new power doors every year car.
דווקא כן. למעט זלילת הדלק המופרזת שלהן - לא נרשמו בעיות.
20/11/14 18:53
93צפיות
הטענה היחידה שיש לי לגבי היונדאים בהם נסעתי הוא שנראה כאילו יעילות מנוע וחיסכון בדלק לא היו שיקול בתכנון שלהן.
למי שחי על רכב ליסינג בישראל מן הסתם לא איכפת כי הוא לא משלם על הדלק - אבל כשוכר רכב הישראל מצאתי שחשבון הדלק מביקור בארץ עם יונדאי שכורה הוא לרוב ב 50% יותר גבוה מהחשבון כששוכרים, למשל, מאזדה 3.
ובארץ מחיר הדלק כואב יותר.
 
פה בארה"ב שכרתי כבר עשרות פעמים יונדאים - מעולם לא היתה לי בעיה.
מסכים לגבי הדלק :)
20/11/14 19:01
69צפיות
למרות שגם כאן יש התפלגות מסויימת, אבל בגדול בהחלט יש בזה משהו, האקסנט משנות ה-90 דוקא הייתה לא רעה מבחנת דלק, מנוע קטן וידנית, עשתה בערך 1-14 כשרוב הנסיעות בעיר.
היונדאי הבאה, אוט', כבר עשתה 1ל8, בערך כמו מיניואן ממומע של ימינו, גם הגטס היו זוועה מבחנת צריכת דלק. אבל שוב, היונדאי החדשות לא נופלות גם בזה מהיפניות.
 
גם הקיה סדונה נמכרה כיונדאי מספר שנים, והמנועים של הסדונה אלו מנועי יונדאי לכל דבר, כך גם הגיר. ושוב, באותן השנים הסדונה הייתה הבטוחה שבמיניואנים -
 
צריכת הדלק של יונדאי - אתה מתכוון לזה
21/11/14 02:03
73צפיות
הקנס הוא לא על זה שצריכת בדלק גבוהה
21/11/14 03:58
71צפיות
היא על זה שהיצרנים הקוראנים הציגו נתוני צריכת דלק רשמיים שמיפים את המציאות בצורה מוגזמת.
לגבי שתי הראשונות
20/11/14 11:17
98צפיות
שתי האופציות הן מכוניות מאוד אמינות, אבל מכיוון שההונדה "פשוטה" משמעותית מהסיינה, היא נחשבת אמינה יותר - יש פחות מה שייתקלקל.
עם זאת מבחינת VFM, הסיינה לוקחת - היא מרווחת יותר נעימה יותר ומפנקת יותר.
לגבי האינפיניטי, מכיוון שבכל זאת מדובר בניסן, לא הייתי ממהר לפסול, אבל נשאלת השאלה - מה הדגם, לאינפיניטי בשנת 99 היו לא מעט דגמים בשוק.
 
הצעת עבודה - פילדלפיה
20/11/14 19:29
182צפיות
שלום לחברי הפורום, קיבלתי הצעה לעבור לפילדלפיה לצורך עבודה והייתי רוצה לקבל את חוות דעתכם.
אני מפתח תוכנה עם תואר ראשון ו5 שנות ניסיון. אשתי תעבור יחד איתי. שנינו בני 28.
השכר המוצע הוא 80k. בנוסף החברה מתכוונת להוציא 7k בשנה על ביטוח בריאות לשנינו.
 
מבדיקה ב-payscale.com השכר החציוני בתחום שלי הוא 82k. ב-salary.com השכר החציוני הוא 98k. למי להאמין?
אין לנו ציפיות מוגזמות להתעשר ואנחנו לא בזבזנים כך שאני מניח שנסתדר מבחינה כלכלית, במיוחד אם אשתי תמצא עבודה (מה שיכול להוסיף כ20-30k).
עשיתי חישוב הוצאות של כ2000 לחודש על דירה, חשבונות, תקשורת ותחבורה ציבורית / השכרת רכב מזדמנת (נגור במרכז העיר), ו-1500 לחיסכון. מה שמשאיר 1500 לאוכל והוצאות אחרות.
האם החישוב ריאלי? אני יודע שהאקסל סובל הכל... כמו כן, האם נוכל להסתדר מבחינה כלכלית עם ילד אחד?
 
בהנחה ששנינו בריאים ולא מעשנים, מה תהיה רמת הכיסוי שהחברה תוכל להשיג ב7k לשנה?
חשוב לציין שלחברה אין עובדים כרגע (רק פרילנסרים), כך שאני מניח שהתנאים יהיו פחות טובים מחברה גדולה (אלא אם אפשר להצטרף ל-"pool" של חברות קטנות. האם יש דבר כזה?).
פילדלפיה משמעותית יותר זולה מנ"י
20/11/14 21:50
137צפיות
השכר שלכם הוא אמנם לא מאד גבוה, אבל בהחלט אפשר להיסתדר איתו בעיר. לגבי דירה, תלוי איפה תגורו, אבל בהנחה שמדובר באזור מרכז העיר בשכונה חביבה אבל לא בשכונות ההכי יקרות (כלומר לא ריטנהאוס או סוסאייטי היל), ולא במגדל דירות עם שומר, אפשר יהיה למצוא דירת שני חדרי שינה בסביבות ה-1600$ לחודש. בצירוף ההוצאות האחרות (חשבונות, תקשורת, תחבורה) ניראה לי שתחרגו מעט מה-2000$ לחודש אבל לא בהרבה. כל עוד אין לכם ילד, תוכלו אולי להסתפק גם בדירת חדר שינה אחד ולחסוך יותר.
 
עם 1500 דולר לחודש אפשר בהחלט להסתדר לשאר ההוצאות לזוג. לגבי ילד, הוצאות עבור גן משנות את החישוב במשוואה, אבל בהנחה שבת זוגך תמצא עבודה, זה גם יכול להסתדר. לגבי החסכון: הכוונה היא להפריש את הכסף לאחר מס, או גם לחסכונות פנסיוניים כגון 401K? זה משנה את החישוב.
 
לגבי ביטוח בריאות, תבדקו את האופציות באקסצ'יינג':
באופן כללי, 700 דולר לחודש יכסו ביטוח HMO ברמה טובה. עבור ביטוח PPO טוב תצטרכו להוסיף כמה מאות דולרים מכיסכם.
 
נ.ב. גרתי 6 שנים באזור מרכז העיר בפילדלפיה ואהבתי את העיר. בהצלחה!
 
תודה רבה!
21/11/14 00:25
63צפיות
תודה על התשובה. משמח לשמוע שגרת בפילדלפיה ואהבת את העיר. איפה גרת אם מותר לשאול?
 
אנחנו מתכוונים לגור ב-Center City/University City באיזור בטוח, ובשלב זה מספיק לנו חדר שינה אחד. אז אני חושב שאפשר למצוא דירות סבירות גם ב1200, לפחות כך נראה לפי craigslist (האם יש דרך טובה יותר לחפש? ניסינו גם ב-zillow אבל המבחר קטן יותר).
 
לגבי ביטוח בריאות, תודה. מדובר על כ600 דולר לחודש מהחברה (אני מניח שתשלום פרמיה על ידי המעסיק פטור ממס).
האקסצ'יינג' מפנה ל-ehealthinsurance.com ושם מופיעות תוכניות ביטוח שעושים באופן פרטי. האם מעסיק צפוי לקבל תנאים טובים יותר?
קראתי כאן שהתנאים אולי יכולים להשתפר, אבל אני לא בטוח אם באמת קרה משהו בסוף ב2014 והאם זה רלוונטי לאיזור פילדלפיה.
אני גרתי
21/11/14 01:08
71צפיות
סמוך לרח' South, בצד שקרוב לסקוקיל (ממש ליד הגשר), כך שהיתה לי גישה נוחה גם לאוניברסיטה וגם למרכז העיר. אתר נוח לחיפוש דירות זה PadMapper, שמרכז מודעות מקרייגסליסט וכמה אתרים נוספים ומציג אותם על מפה.
 
אופציה נוספת זה להתקשר ישירות לחברות ניהול ולשאול אותם מה יש להם להציע. לדוגמה זו:
יש הרבה דירות שלא מתפרסמות באתר. צריך להתקשר ולשאול. אפשר להתקשר למודעות בקרייגסליסט גם אם הדירה שמתפרסמת שם לא כל-כך ניראית לכם. הרבה מהמודעות שם הם של חברות ניהול, וכשמתקשרים אליהם הם יכולים להציע לכם דירות נוספות.
 
מבחינת ביטוח בריאות, יכול להיות שבחברה שלך ישיגו תנאים קצת יותר טובים ממה שבאקסצ'נג', אבל זה נותן סדר גודל.
 
º
תודה רבה
21/11/14 21:13
3צפיות
בלי קשר למספרים, נקודה חשודה אחת
20/11/14 22:29
133צפיות
האם את יודע איזה ויזה החברה מעוניינת להוציא לך?
 
נשמע שאתה לא מתאים לויזת L (מעבר בתוך חברה) כי אתה לא עובד של החברה כרגע. בהנחה ואין לך או לאישתך אזרחות וגרין קארד, לא ברור על סמך מה תעבור, ומתי. הויזה הלוונטית היא לרוב ויזה שנקראת ויזת H1B. זו ויזה שיש להגיש בקשה אליה בתחילת אפריל, נערכת הגרלה בקרב המגישים עם כ- 50% סיכויי הצלחה, ורק אם עלית בהגרלה תחילת העבודה היא באוקטובר. כלומר, לפני אוטובר 2015 לא תוכל להתחיל את העבודה.
 
אם כל זה ידוע לך, אז סליחה על החפירה. אם לא, האם הנושא הזה מוכר לך, ויותר חשוב, האם הוא מוכר לחברה שרוצה אותך?
 
לגבי הסכומים, מצטרף למה שג'ון אמר, כי הוא מבין בזה טוב יותר.
תודה, שכחתי לציין שאני עובד בחברה
21/11/14 00:26
99צפיות
מתנצל אם לא היה ברור מההודעה המקורית.
החברה מתכוונת להוציא ויזה מסוג L1-B.
אוקי, אז לפחות פה אין בעיה
21/11/14 01:15
91צפיות
כי רשמת שלחברה אין עובדים, אז אכן זה לא היה ברור.
 
שיהיה בהצלחה...
º
אני חושב שהוא התכוון לארה"ב כאשר הוא התייחס לפרילנסרים.
21/11/14 01:54
29צפיות
הגרלת גרין קארד
21/11/14 00:37
60צפיות
יכול להיות שפספסתי את ההרשמה?
כן פספסת, אבל תחזור לפה באוקטובר
21/11/14 01:09
53צפיות
ונעזור לך להרשם להגרלה הבאה.
החלפת מקום עבודה כשאני עם ויזת J1
20/11/14 17:58
115צפיות
שלום לכולם,
הגעתי לארה"ב עם בני משפחתי לפני מספר חודשים, אני עם ויזת J1 ובן זוגי קבל לאחרונה את ה-J2.
אני מעוניינת לעזוב את מקום העבודה, השאלה איך זה עובד מבחינת הויזה? אני יודעת שהויזה על שם מקום העבודה הנוכחי ושהם שלמו על התהליך, כמו שנהוג עם סוג הויזה הזה. האם יש כעת מגבלות מבחינת חיפוש עבודה או שרק עליי למצא מקום אחר והויזה תעבור להיות על שם אותו מקום?
 
תודה רבה.
 
J1 היא ויזת "תכנית חילופי תרבויות"
20/11/14 18:29
123צפיות
במקרים מסויימים ניתן לעבור מתכנית חילופי תרבויות אחת לתכנית אחרת - בתנאים הבאים:
1. התכנית שאליה את עוברת צריכה להות רשאית לבקש ויזות מסוג J - כלומר לנהל תכנית חילופי תרבויות, להיות רשומה ב SEVIS וכיוצ"ב.
2. זו צריכה להיותתכנית מאותה קטגוריה של התכנית שאת נמצאת בה כרגע.
3. האדם שאחראי על התכנית במוסד שבו את נמצאת צריך להסכים "לשחרר אותך" לתכנית החדשה (חתימה על טופס ב SEVIS)
4. התכנית החדשה צריכה להוציא לך טופס DS.
 
כלומר: סדר הפעולות צריך להיות:  מציאת מקום חדש, קבלת טופס DS חדש מהמקום הזה, ואז שיחרור מהמקום העכשווי.
 
שימי לב - חשוב מאוד לא לשבור את הכלים במקום הקודם לפני שיש לך מקום חדש בכיס - כי ברגע שהם מדווחים ל SEVIS שאת כבר לא בתכנית - הויזה שלך פגה, הויזה של כל מי שיש לו ויזות נגזרות מהויזה שלך גם פגה (בן זוגך, ילדים), וכל אישור שתלוי בויזות האלו פג (למשל "אישור עבודה" של בן זוג, אם יש לו כזה).     מאותה נקודה בזמן והלאה, שהיה שלך בארה"ב תהיה לא חוקית, ולכן "לחפש אחרי שאעזוב" אינה אופציהקבילה, כי השהיה הלא חוקית תפסול אותך מקבלת ויזת J חדשה.
תודה רבה. אין פרק זמן מסוים שאני יכולה להיות נטולת עבודה?
20/11/14 18:36
95צפיות
הויזה פגה מיידית? 
נגעת בנקודה חשובה - אני קרובה ללשבור את הכלים, ובמקביל הפעלתי קשרים מקצועיים שיש לי בארה"ב, אבל כמובן שזה ייקח לפחות מספר ימים (אם לא יותר). בקיצור, אני במלכודת.
 
את לא יכולה לשבור את הכלים לצערי
20/11/14 18:39
100צפיות
נהוג שיש ימי חסד עבורך בשביל לעזוב את ארה"ב, כלומר אם הויזה פגה היום נדמה לי שיש לך 30 יום לעזוב את ארה"ב, אבל זה לא תקף לגבי מציאת עבודה חדשה. ברגע שאת לא בסטטוס J במקום הנוכחי את פשוט בלי סטטוס בארה"ב, כלומר למעשה לא חוקית, ולא יאשרו לך קבלה של ויזה אחרת אחרי שעברת על חוקי ההגירה והיית שב"חית, אפילו אם זה היה לתקופה קצרה.
מקווה שתצליחי למצוא מקום חדש במהרה ושהכל יסתדר.
º
אמן, תודה רבה.
20/11/14 18:40
29צפיות
התהליך שתיאר בוסטון הוא לא מדוייק
20/11/14 19:27
98צפיות
המקום החדש לא יכול להוציא לך ds-2019 לפני שהמקום הקודם שיחרר אותך. התהליך הוא כזה (עשיתי אותו לפני מספר חודשים):
את צריכה למצוא מקום חדש שיהיה מוכן להוציא לך ds-2019 חדש ולקלוט אותך ביום שלאחר התאריך שהמקום הראשון משחרר אותך. 
לאחר שמצאת את המקום החדש, את צריכה לדבר עם המשרד האחראי על הויזות במקום העבודה הנוכחי ולתאם איתם תאריך סיום עבודה. הם צריכים לשחרר את התיק שלך במערכת ה-sevis באותו היום. (כלומר ביום סיום העבודה). ביום העבודה הבא, מקום העבודה החדש צריך להוציא את ה-ds-2019 ולקלוט אותך במערכת. מה שחשוב זה לעשות הכל בתיאום בין מקומות העבודה (סביר להניח שהם לא ידברו זה עם זה ואת תצטרכי לדאוג לתיאום). ממליץ, מרגע שמצאת מקום חדש, לדבר איתם, אם הם מנוסים הם בטח מכירים את התהליך. 
דבר נוסף: את הזנת תאריך השחרור במערכת ה-sevis אפשר לעשות לפני התאריך עצמו, זה לא צריך להעשות באותו יום (כלומר, אם את אמורה לעבור למקום החדש ב-15 בינואר, כבר בדצמבר המקום שאותו את עוזבת יכול להזין את ה-14 בינואר כתאריך המעבר).
בעקרון מה שאליס אמרה ככל הנראה נכון, אסור שיהיה פער בין מקומות העבודה. בפועל אני מכיר מישהו שהיה פער כזה ולא היו לו בעיות, כולל עם חידוש הויזה בשגרירות, אבל לא הייתי ממליץ לסמוך על זה. כמו בהרבה דברים, יש מקומות שיותר מקפידים על הכללים ויש מקומות שפחות, ולפעמים זה פרשנות שונה של החוקים.
חשוב לסייג שהתהליך שאני עשיתי זה מעבר בין אוניברסיטאות, יכול להיות שבסוגים אחרים של ויזות J1 התהליך הוא קצת שונה.
תקראי על J1 transfer, זה באמת תהליך פשוט.
 
 
הובלה במכולה לארה"ב - כמה שאלות לא שגרתיות
20/11/14 11:21
148צפיות
אז סיפור הרילוקיישן שלנו הולך ומתקדם, ובאחד מדיוני האריזה עלו השאלות (המעט לא שגרתיות) הבאות:
1. יש לנו נרגילה, היא כמובן תבוא איתנו לארה"ב
מה לגבי המעסל (החומר של הנרגילה) - מה דינו בארה"ב?
אני לא רוצה להכניס אותו למכולה ואחר כך להיות מואשם בטרפיקינג, האם חוקי להביא את זה איתנו במכולה?
 
2. בגג הדירה הנוכחית שלנו אנחנו מגדלים גינה ענפה למדי, מתוך כל הצמחים שם יש לנו סוקולנט שמלווה אותנו כבר שנים, האם נוכל לקחת אותו איתנו?
 
 
אי אפשר לקחת צמחים ממדינה למדינה.
20/11/14 11:57
131צפיות
הם חוששים מהעברה של מחלות חקלאיות.
 
לגבי החומר של הנרגילה, אין לי מושג.
למיטב ידיעתי לא אמורה להיות בעיה
20/11/14 15:29
110צפיות
קרוב משפחה (אזרח אמריקאי) שהיה בביקור בארץ חזר עם סטוק של הפחמים העגולים לנרגילה
ואת החומר/עיסה לנרגילה (בין הטעמים היה גם בטעם קוקה קולה
 
נרגילה זה דבר מוכר בארה"ב ואף מוכרים בחנויות (בדכ של ערבים שם)
אז ככה שלא נראה לי שאמורה להיות בעיה
 
º
אני מתייחס לחומר לנרגילה בלבד
20/11/14 15:30
43צפיות
נסעתי כתייר לארה"ב עם טבק ונרגילה במזוודה
20/11/14 19:10
102צפיות
וגם טסתי בטיסה פנימית עם הטבק והנרגילה
והכל עבר חלק בלי בעיה.
 
זה לא שאתה עושה משהו לא חוקי, ככה שלא אמורה להיות שום בעיה.

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה