לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו. 

 

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים:

- ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ואזרחות אמריקאית.

- בתי ספר, גני ילדים ואוניברסיטאות.

-  SSN ,בנקים, כרטיסי אשראי, רשיונות נהיגה, רכבים, ביטוח ורישום לרכב, ביטוחי בריאות וכל מה שביניהם...

- טיפים והמלצות: איך להתכונן מנטלית ומעשית לקראת המעבר הגדול- ביגוד, מזג אויר, מוסדות חינוך, דיוור ומשלוחים, כרטיסי חיוג, תהליכי מעבר, הגירה וקליטה.

- כמו כן, קיימים "לוחות הפורום" שהינם פרסומיים באופיים, המיועדים ליצירת קשר בנושאים הפחות מקובלים לדיון בפורום. יש לדון בנושאים אלה במסגרת הלוחות בלבד!

 

פורום זה, מטבעו, הנו פורום מקצועי/טכני. לא יתפתחו כאן דיונים סוערים על נושאים ברומו של עולם ולא יתאפשרו כאן הודעות ``חברתיות`` באופיין. לשם כך קיימת קומונה, שהתפתחה לה מתוך הפורום. קישור אליה - בראש הדף הראשי ובצידו השמאלי. בקומונה נוכל לשאול איפה למצוא במבה, איך מוצאים גרגרי חומוס בארה``ב גם אם לא יודעים אפילו איך לומר זאת, אוכל ישראלי ואוכל כשר. בקומונה נעביר חוויות על כל נושא, ננהל דיונים ונמצא שם חברים. משתתפי הפורום (עדיפות לקבועים), לאחר שקיבלו אישור ממנהלי הפורום יוכלו להעזר בקשרים האישיים שפיתחו, ולפרסם בקומונה הצעות / חיפושי עבודה, שיפוצי קורות חיים, חיפושי דירות / סקרים וכדומה.

שימו לב: הפורום לא נועד לביקורת או הטפות מוסר על ``היורדים`` - הודעות מעין אלה ימחקו מיד וכותביהן יחסמו. באופן דומה, ייחסמו מכתיבה ניקים שישתמשו במילים שאינן ראויות, כגון קללות או ביטויים פוגעניים אחרים.

הודעות הכוללות מסרים המעודדים עבירה על החוק בישראל או ארה"ב, הודעות העוסקות בשהייה ועבודה בלתי חוקיות בארה"ב, או הודעות המציגות פעילות בלתי חוקית אינן מקובלות בפורום וכן נוגדות את תקנון הפורומים של תפוז. הפרסום בפורום, בין אם הוא אישי או מסחרי, אסור. כל פרסום או הודעה בלתי חוקית ימחקו ללא אזהרה וכותביהם ייחסמו מהמשך כתיבה בפורום.

כמו כן, לא נאפשר דיונים על מהות או על אופן ניהול הפורום על גבי הפורום.

להגנת הגולשים, אנו מבקשים לא לפרסם מספר טלפון ואימייל באופן גלוי. רצוי להתכתב במסרים, ולהעביר מידע רגיש באופן זה. מפאת הרגישות לפרסום פרטים מזהים, נאלץ למחוק הודעות אלו באופן מיידי. 

 

כניסה לפורום כמוה כהצהרה שהנכם מבינים שהכותבים או המנהלים אינם בעלי מקצוע ואינם אחראים לתוצאות הנגזרות כתוצאה משימוש במידע הניתן בפורום. הפורום אינו מיועד להחליף או להוות יעוץ משפטי מקיף ופרטני. הכותבים ו/או המנהלים אינם אחראים למהימנותן, שלמותן או דיוקן של התשובות או המידע שיתפרסמו באתר. כל מידע ותשובה מסוג זה טעונים אימות וחוות-דעת על ידי בעל מקצוע מתאים.

 

שתהיה לכם החלטה קלה וקליטה קלה עוד יותר!

הנהלת הפורום.

 

 "עוברים לארה'ב" הינו פורום הגירה מקצועי באופיו ועוסק בהגירה חוקית בלבד. הודעות הנוגעות למעשים בלתי חוקיים בישראל או ארה"ב יימחקו. להודעות חברתיות באופיין, אני מזמינים אתכם להיכנס לקומונה. אנו מתנצלים על סגנון המברק, זה כל שניתן להכניס בשלוש שורות... אנא קראו את "אודות הפורום והנהלתו" בראש הדף והתעדכנו בכללים והפרטים באופן מפורט. תודה! 
המשך...
הודעה חדשה

מעבר לניו יורק
19/10/14 12:48
244צפיות
שלום לפורום הנפלא, בכל שאלה שיש לי לגבי ארה"ב אני מוצאת את עצמי כבר בצורה אוטומטית מגיעה לכאן, אז באמת תודה על העזרה הרבה.
אז בקצרה: בת 22, בעלת אזרחות, גרתי בוירג'ינה ביץ' למשך חצי שנה(למי שזוכר התייעצתי לגבי נושאים שונים כמה וכמה פעמים), וחזרתי לארץ לפני 3 חודשים.
כרגע אני בודקת מעבר לניו יורק ויש לי קצת (הרבה) שאלות בנושא:
1. כשהייתי בוירג'יניה ביץ' עבדתי בסאמר קאמפ בקהילה היהודית ואפילו הוצע לי חוזה לשנה אך נאלצתי לחזור לישראל. האם על סמך המלצות שלהם אוכל להתקבל לעבודה בקהילות היהודיות באיזור ניו יורק עוד מהארץ?
2. היכן אוכל לחפש שותפים - עדיפות לישראלים, אבל גם לא ישראלים זה בסדר, להשכרת דירה?
3. חוץ מהקהילות היהודיות, האם יש לכם הצעות לעוד מקומות עבודה ששווה לבדוק בניו יורק? האנגלית שלי מצוינת, המבטא קצת פחות, לכן עבודה פרונטלית מול לקוחות (כמו מלצרית או מוכרת למשל) לא באה בחשבון.
חשבתי לבדוק עבודה כ"אופר" אבל זה נשמע לי קצת בודד מדי וממש קצת כסף.... מה דעתכם?
4. בנוסף, חשבתי לבדוק אופציה של לימודים בניו יורק. ישר כשאני חושבת על לימודים אני קצת נלחצת כי הכול באנגלית, האם יש סיכוי גבוה למצוא מורים פרטיים דוברי עברית?
5. כשגרתי בוירג'יניה ביץ' הוצאתי רישיון נהיגה זמני אך לא הספקתי לעשות טסט כדי לקבל את הקבוע. האם אוכל לעשות את הטסט בניו יורק או שאצטרך להתחיל את כל התהליך מחדש? (תיאוריה, מסמכים, וכו')
 
כל הערה/הארה/הצעה תתקבל בברכה.
 
שוב, תודה רבה לכם ויום טוב
הנה
20/10/14 02:22
138צפיות
 
1. כשהייתי בוירג'יניה ביץ' עבדתי בסאמר קאמפ בקהילה היהודית ואפילו הוצע לי חוזה לשנה אך נאלצתי לחזור לישראל. האם על סמך המלצות שלהם אוכל להתקבל לעבודה בקהילות היהודיות באיזור ניו יורק עוד מהארץ?
- תלוי בדרישות של המעביד החדש. ההגיון הישר אומר לי שברור שטוב שיש לך כבר שורה אמריקאית הרזומה, וממליצים שיוכלו לספר עלייך.
 
2. היכן אוכל לחפש שותפים - עדיפות לישראלים, אבל גם לא ישראלים זה בסדר, להשכרת דירה?
- קרייגסליסט.
 
3. חוץ מהקהילות היהודיות, האם יש לכם הצעות לעוד מקומות עבודה ששווה לבדוק בניו יורק? האנגלית שלי מצוינת, המבטא קצת פחות, לכן עבודה פרונטלית מול לקוחות (כמו מלצרית או מוכרת למשל) לא באה בחשבון.
- כל דבר שכל אמריקאי יכול לעשות - גם את יכולה. אני הייתי ממליץ בעיקר על שיפור הבטחון העצמי במקום שיפור המבטא... נראה לי שזה האתגר הנכון להתרכז בו.  ב- NY יש ים מהגרים וכולם רגילים למבטאים זרים, והמבטא שלנו טוב ומובן לעין ערוך מזה של הסינים-קוריאנים למיניהם.
 
חשבתי לבדוק עבודה כ"אופר" אבל זה נשמע לי קצת בודד מדי וממש קצת כסף.... מה דעתכם?
- עמוך. אופר זה שוק של מסכנות שאינן אזרחיות. פרשי כנפיים!
 
4. בנוסף, חשבתי לבדוק אופציה של לימודים בניו יורק. ישר כשאני חושבת על לימודים אני קצת נלחצת כי הכול באנגלית, האם יש סיכוי גבוה למצוא מורים פרטיים דוברי עברית?
- אולי, אבל אל תסתמכי על זה. את צכירה, בת 22, לא טיפשה, ויש ים סטודנטים זרים. בטחון עצמי!
 
5. כשגרתי בוירג'יניה ביץ' הוצאתי רישיון נהיגה זמני אך לא הספקתי לעשות טסט כדי לקבל את הקבוע. האם אוכל לעשות את הטסט בניו יורק או שאצטרך להתחיל את כל התהליך מחדש? (תיאוריה, מסמכים, וכו')
- תבדקי ב- DMV של מדינת היעד שלך. הם יידעו.
תודה רבה לך!
20/10/14 19:56
71צפיות
האם לדעתך לחסוך מהארץ כסף לחודשיים של מגורים בניו יורק (אשהה בבית מלון) ולנסות ולמצוא עבודה בחודשיים האלה שם זה רעיון שיכול להשתלם או בזבוז כסף?
 
שוב, המון תודה!
חודשיים בבית מלון בניו יורק???
20/10/14 21:09
71צפיות
מדובר על 6-15 אלף דולר.
ממש לא, יש מלונות שמיועדים
20/10/14 21:21
70צפיות
לשהייה ארוכה (Long term/extended stay)
גם בהם המחיר הממוצע הוא לפחות 100 דולר ללילה
20/10/14 21:29
61צפיות
נגיד רשת Extended stay America.
החדר הכי זול שיש להם באזור ניו יורק הוא $65 ללילה באזור פרינסטון. זה יוצא סה"כ כ-4 אלף דולר לחודשיים. אבל זה מאוד רחוק מהעיר. ברגע שמתקרבים לעיר זה מגיע ואף חוצה את ה-100 דולר ללילה.
איזו אופציות יש?
21/10/14 06:15
אם היו לי אופציות אחרות זה היה טוב, אבל אם אחרי כל הבדיקות שלי האופציה של בית מלון תישאר אחרונה - לא תהיה לי ברירה אחרת.
אם יש לך רעיון אחר, אשמח לשמוע.
 
תודה!
בנוגע לכל מה שקשור באנגלית שלך
20/10/14 14:50
141צפיות
אני עם דורון - דעי לך שיש המון סטודנטים בינלאומיים בארה״ב (כמוני), ואני מבטיח לך שלרבים מאד מהם יש אנגלית פחות טובה משלך וכולם מסתדרים. יתרה מזאת, הרבה מהם בדוקטורט, שהוא מורכב יותר מתואר ראשון ודורש המון קריאה, כתיבה והצגת המחקרים שלך בכנסים וכדומה..
 
ולגבי מלצרות - מבטא זה יתרון! שכחתי את שמו, אבל יש איזה כלכלן שחוקר את נושא הטיפים, ואחד מהדברים שמעלים את גובה הטיפ זה מבטא זר ואקזוטי..
וידוי קטן -
20/10/14 20:06
101צפיות
כשגרתי בוירג'ינה ביץ' אני וחבר שלי ישבנו במסעדה והזמנתי מאכל כלשהוא שהיה בו את האות R. המלצרית לא כ"כ הבינה אותי ושאלה פעמיים "אקסקיוז מי?" לבסוף חבר שלי הסביר לה מה רציתי להזמין, ומאותו רגע הרגשתי ממש ממש נבוכה.
בדר"כ יש לי ביטחון עצמי גבוה, אבל המבט של המלצרית וכל ההרגשה מהסיטואציה ממש הביכו אותי.
ומאותו רגע המקום היחידי שהרגשתי בנוח לדבר היה בקהילה היהודית, ועם חבר שלי.
 
משום מה אני לוקחת ממש קשה כשלא מבינים אותי, כאילו אנגלית זו שפה בינלאומית ואני מרגישה ממש בורה כשקורים לי מצבים כאלה...
ולכן אין סיכוי שאוכל לעבוד כמלצרית.
לגבי סטודנטים בארה"ב, סתם משהו שחשוב לי לציין - אני ממש מעריכה ואפילו מקנאה בסטודנטים שלומדים בארה"ב ומסתדרים עם האנגלית ומצליחים שם ללא מורים פרטיים צמודים, אני לא יודעת איך זה מן הסתם, אבל במחשבה זה נראה לי ממש קשה.
 
תודה לך פיליפ!
לירון, אם זה מנחם אותך
20/10/14 20:22
86צפיות
חלקנו אפילו עברו את השלב הסטודנטיאלי והם עכשיו מהצד השני של הפודיום, ועדיין לא תמיד קל להבין אותם, ועדיין הם עושים פה ושם טעויות טפשיות.
 
מה שצריך ללמוד זה לא אנגלית. זה יבוא עם הזמן. מה שצריך ללמוד זה איך לקחת את הנושא יותר בקלות, לצחוק קצת על עצמך, לתקן (כשאפשר) ולהמשיך הלאה.
º
מסכימה לגמרי, תודה לך.
20/10/14 20:45
24צפיות
קורה לי כמעט כל יום
20/10/14 20:33
84צפיות
לא תמיד מבינים אותי בקלות. יש לי מבטא, וזה בסדר.
 
להרבה אנשים יש מבטא כזה או אחר. בטח ובטח בניו יורק. עדיף שישאלו "אקסיוז מי" מאשר יעשו כאילו יבינו. ואנחנו עושים לעיתים טעויות, וזה גם בסדר. והכי טוב, אני לא מתבייש לשאול את חברי האמריקאים איך קוראים למשהו, או איך יותר נכון להגיד את זה - זה לגיטימי לגמרי.
 
זה אמנם משתפר עם הזמן, אבל לעולם ישאר.... מורים פרטיים? בשביל אנגלית? בשביל משהו אחר? לא נראה ליל שהבנתי את הקטע הזה.
 
נראה שבעיקר את צריכה לעבוד על הבטחון העצמי שלך, ופחות על האנגלית.
20/10/14 20:57
48צפיות
כשכתבתי מורים פרטיים התכוונתי לעזרה בלימודים ממורים שיודעים גם עברית וגם אנגלית. זה פשוט נראה לי לא קל להבין את כל החומר ולכתוב עבודות אם אנגלית היא לא שפת האם שלך. באוניברסיטה כאן בישראל, בעברית - זה לא קל, אז באנגלית?
 
אולי זה רק חוסר ביטחון שלי, אני באמת לא מודעת לעניין הלימודים שם.
 
תודה לך
וידוי קטן משלי אם כך
20/10/14 22:52
66צפיות
למרות שאני יליד ישראל, הוריי בריטיים, ואנגלית היא שפת האם שלי, ואני נשמע מאד בריטי. למעשה אחד הכינויים שלי בתיכון היה "בריטי".. וגם המלכה בכבודה ובעצמה לא הייתה מנחשת שאני לא מצפון מנצ'סטר.
 
בכל מקרה, Fast forward שלושה עשורים והנה אני באורבנה-שמפיין אילינוי, מנסה להזמין הובלה לריהוט אלינו הבייתה באורבנה (Urbana). ציפיתי שהשיחה תיקח דקות ספורות, כמה כבר מסובך לבקש הובלה לכתובת החדשה שלנו? ובכן, למרות שאין אף עיר במרחק 100 מייל מאיתנו, בטח לא כזו עם שם דומה, האדם בצד השני של הטלפון לא הבין לאן אני צריך את המשלוח.. ניסיתי להסביר שוב ושוב שאני באורבנה, אבל הוא פשוט לא קלט.. עד שהתאמצתי מאד וחיקיתי את מה שאני מחשיב מבטא mid-western" והופה! הוא קלט.
 
אני יליד להורים בריטיים, מדבר, קורא, כותב ושומע אנגלית מאז שאני תינוק. לימדתי ולמדתי אנגלית מאד ילדותי (מן הסתם לימדתי בשלב יותר מאוחר..), ורמת האנגלית שלי גבוהה ביותר. עם זאת, אני באמריקה, ופה ממש לא מבינים אותי טוב במיוחד.. אבל בהחלט מתלהבים מהמבטא, מבטא בריטי זה יתרון ענק בארה"ב..
 
את לא בורה, ואין לה לקנא, לכעוס על עצמך או להיפגע. כולנו שונים, לכולנו רקע ויכולות שונות, וכולנו מנסים כמה שאפשר להשתלב. אני בטוח שכמו שאנחנו הצלחנו, גם את תצליחי!
ואני אמריקאי עם מבטא אמריקאי
20/10/14 23:20
63צפיות
וכשטיילתי בתור בחור צעיר בגלזגו (סקוטלנד) עליתי לאוטובוס ושאלתי את הנהג איך להגיע למקום מסויים וכשהוא ענה לי שאלתי אותו אם הוא מדבר שבדית או אנגלית כי לא הבנתי מילה אחת ממה שהוא אמר
מצטרף לדברים שלך
21/10/14 00:13
36צפיות
רק שהמבטא הבריטי שלי לא כל כך חזק. גרתי שנתיים בדרום אפריקה, וזה ערבב לי את המבטא.
 
אבל.. כולם פה מתלהבים מהמבטא שלי. הצחיק אותי במיוחד מפגש עם אחד מג'ורג'יה עם מבטא דרומי כבד שהתלהב מהמבטא שלי.
 
אבל בסופו של דבר מתרגלים למבטאים המקומיים. לומדים איך לבטא דברים בצורה שלא נשמעת כמו בריטי סנובי. לומדים לדבר באמריקאית ולא באנגלית
זה קצת שונה
21/10/14 06:11
1צפיות
אם אנגלית הייתה שפת האם שלי אבל היה לי מבטא בריטי או מבטא כלשהו זה בכלל לא היה מפריע לי אם אנשים לא היו מבינים אותי. כי עדיין, זה לא שאתה לא יודע אנגלית.
כשאנשים לא מבינים אותי מתערער לי הביטחון - אולי לא אמרתי את המשפט כמו שצריך, אולי המבטא שלי עד כדי כך הזוי...
 
בכל אופן, מאמינה שאחרי כמה שנים של מגורים בארה"ב ההרגשה הזו תעבור לי ורוב הסיכויים שלא יהיה אכפת לי מהדברים האלה (מקווה).
 
תודה רבה!
עלות השכרת רכב לחודש בוואלי
21/10/14 04:51
7צפיות
אני מעוניין להשכיר רכב לתקופה של חודש בעמק הסיליקון. יש SSN ויש רשיון מקומי, לא נהג צעיר.
מבדיקה באינטרנט המחיר הוא $500 לרכב ועוד $200 לביטוח (בגיקו), האם אלו באמת המחירים? מישהו מכיר דרך\סוכנות זולה יותר להשכיר רכב לחודש (אין דרישות מיוחדות, רק שיגיע מA לB)
 
תודה!
מיסים וויזת J1
18/10/14 16:57
136צפיות
אז הגיעו המשכורות הראשונות, ויורדים מיסים מהמשכורת.
נאמר לנו שיורידו מיסים ובסוף השנה נקבל החזר.
מה זה אומר? שאנחנו צריכים רואה חשבון? והאם אנחנו יכולים לדעת איזה וכמה מיסים אמורים לרדת?
אפשר תזכורת בבקשה?
19/10/14 00:05
94צפיות
מי אתם, מה אתם, באיזה סטטוס - דברים שכאלה?
יעזור גם לציין באיזה סטייט אתם נמצאים.
 
רק לציין "ויזת J1" זה לא ממש עוזר, כי יש הרבה אפשרויות לקבל את הוויזה הזו...
 
אני מניח שמדובר בפוסט-דוק?
תזכורת
19/10/14 02:17
101צפיות
שבתון בפלורידה.
משכורת מהאוניברסיטה. לא קשורה לשום פרוייקט או מילגה.
הנחתי שחוקי המס דומים לכל ה-J1. טעות, טועים...
אלה פשוט לא "חוקי המס"
19/10/14 02:27
127צפיות
כבסיס, שוהה בסטטוס זמני (J, לצורך העניין) בארה"ב משלם מיסים כמו כל "NON RESIDENT" אחר שיש לו הכנסה בארה"ב.
אלא שמעבר לזה קיימת אמנת מס בין ארה"ב לישראל, שמגדירה מקרים מסויימים בהם שוהה זמני בארה"ב לא ישלם שם מיסים או שישלם פחות (ברוב המקרים הרעיון הוא להמנע מגביה כפולה, גם בארה"ב וגם בישראל).
 
אני מניח שאתם תוכלו להתאים לקריטריון ה"מורים/חוקרים" באמנה - מי שהגיע ללמד/לחקור במוסד אקדמי בארה"ב לתקופה שלא צפוייה לעלות על שנתיים. במקרה כזה אתם אמורים להיות פטורים ממס פדרלי באופן מלא לתקופה הזו. לגבי מס סטייט - זה משתנה ממדינה למדינה וצריך לבדוק את החוקים הרלוונטיים בפלורידה.
 
כדי לקבל את הפטור צריך קודם כל לבקש - להגיש טופס 8233 ולקבל אישור. לאחר מכן בזמן הגשת הבקשה השנתית להחזר מס - טופס 1040NR או 1040NR-EZ יש צורך לציין בהתאם את חבות המס המופחתת. חלק מהמוסדות האקדמיים מציעים היום גישה לתוכנת GLACIER שמאפשרת לעשות את כל זה באופן אוטומאטי ונוח.
כדאי שרו"ח ימלא את הטפסים?
19/10/14 17:17
57צפיות
או שיש מדריכים או הנחיות ברשת?
חוששת מטעויות.
והאם זה בעייתי למלא לבד טפסי מס?
20/10/14 18:37
29צפיות
כבר בשנה הראשונה שלנו כאן?
זה עניין אישי.
20/10/14 19:25
42צפיות
בעיקרון עשיתי את זה כבר כמה פעמים אחרי שקראתי הרבה ולא היו בעיות (למרות שמכיוון שלא נפלתי על AUDIT אנחנו לא באמת יודעים... ), אבל הפעם הראשונה הייתה יחסית מסובכת (להבין אילו טפסים לשלוח, הצהרה מדוייקת וכו'). תקראו את ההוראות שמצורפות לטפסים ותראו אם אתם מרגישים מוכנים להתמודד עם זה.
הבעיה העיקרית היא ההצהרה שצריך לצרף - אני יכול לשלוח לכם את טיוטת ההצהרה שלי שתוכלו יחסית בקלות להתאים לצרכים שלכם.
בנוסף - אם יש לכם גישה לGLACIER אז בכלל לא אמורה להיות בעיה והוא אמור לעשות הכל לבד.
תודה
21/10/14 02:10
10צפיות
נבדוק אם יש לנו גישה לתוכנה.
אישור I130
18/10/14 23:17
150צפיות
שלום לכולם,
לפני כשנה שלחתי לראשונה בקשת I130 מאחר ואבי אזרח ארה"ב. (לא הייתי חכמה מספיק להתחיל את התהליך כשהייתי בת 16), 
בדקתי את התיק אונליין וראיתי שהבקשה אושרה.
On September 24, 2014, we mailed you a notice that we have approved this I130 IMMIGRANT PETITION FOR RELATIVE, FIANCE(E), OR ORPHAN. Please follow any instructions on the notice
אבא יסרוק לי את המכתב וישלח לי, אבל אני סקרנית ומעוניינת לדעת בדרך כלל מה הלאה?
מעכשיו מתחילה ההמתנה עד לויזה?
 
קודם כל מזל טוב
18/10/14 23:51
114צפיות
את הגשת במקביל את ה- i485?
 
אם כן, והוא אושר, אז נשאר להמתין לויזה. אם לא, אז זה השלב הבא בתור.
מה זה I485?
18/10/14 23:57
84צפיות
תודה רבה :)
יש לי ויזת תייר, זה אותו דבר? :)
כמה זמן עוד מהאישור ניתן בעצם להתחיל במעבר? אני סטודנטית עדיין =/
לא, זה לא
19/10/14 00:03
82צפיות
אבל אני  משום מה הנחתי שאת בארה״ב כרגע. אם את כן, את צריכה להגיש בקשה ל adjustment of status על ידי הגשת מסמך i-485. אם לא, הספור אחר. את בישראל כרגע?
 
גידי, זה איחוד משפחות,
19/10/14 00:01
116צפיות
, והבחורה בת 26... (לפחות לפי הכרטיס שלה).
 
יש לה עוד לא מעט שנים עד שיגיע תורה, ויגיע הזמן לטופס שינוי סטטוס (I-485).
º
19/10/14 00:08
12צפיות
לא ברור לי משהו:
18/10/14 23:59
121צפיות
את זו ששלחת את הבקשה?
 
כי מי שאמור לשלוח את הבקשה זהו האזרח האמריקני, קרי אבא שלך. לך עצמך אין שום זכויות מול השלטונות, ואת לא יכולה להגיש שום בקשה. אז אם שלחת את זה בשם אביך (כלומר הבקשה מולאה בשמו, והוא חתום עליה), אז הכל בסדר. אם לא, אז אני לא כל כך מבין על מה מדובר, בבקשה תסבירי.
 
בהנחה ואכן הבקשה הוגשה בשם אביך, אז אכן את צודקת - כעת מתחילה תקופת ההמתנה. אני מניח שאת לא נשואה, ולכן את שייכת לקטגוריית F1, של "ילדים לא נשואים של אזרחים אמריקניים". זמן ההמתנה בקטגוריה הזו הוא כ-7.5 שנים ברגע זה, מטפלים כיום בבקשות שהוגשו ביוני 2007. ראי בלינק הבא:
 
היה ותתחתני לפני שיגיע תורך, את "תועברי" אוטומטית לקטגוריה אחרת, F3, שהיא "ילדים נשואים של אזרחים אמריקנים". זמן ההמתנה שם ארוך יותר, כ-11 שנים - מטפלים כיום בבקשות שהוגשו בדצמבר 2003. מה שכן, השעון בכל מקרה דופק, כך שגם אם תתחתני בשנים הקרובות, זמן הגשת הבקשה שלך (מתישהו ב-2013 או 2014, לפי זמן הקבלה שנרשם לך בתיק), הוא זה שייחשב.
 
רק עוד שאלה אחת - אני מבין שאביך מתגורר בארה"ב?
כי אם הוא לא, אז זה מסבך את בקשת איחוד המשפחות - שכן את לא יכולה להתאחד איתו בארה"ב, אם הוא לא מתגורר שם...
 
בהצלחה
מצטערת שבלבלתי אתכם מעט :)
19/10/14 00:26
127צפיות
אבי הגיש עבורי את הבקשה I130, אזרח אמריקאי כבר 20 שנה, המתגורר בניו יורק. לעולם לא היה חי בישראל. אני לעומת זאת, מתגוררת בישראל ועדיין נמצאת פה.
הוא צריך לסרוק לי את המכתב שקיבל בכדי שאדע לעקוב אחרי ההוראות המדוברות, הכל מקרה, לפי מה שהבנתי בשיחת טלפון קצרה עימו רשום שם שעליי להגיע לשגרירות האמריקאית בישראל. אשכיל ואבין יותר כשאקבל לידי עותק מהמכתב.
אני לא נשואה, ובת 26 כפי שכבר הבנת. אז כעת אני אכן בקטגוריית F1. וכפי שכבר הצטערתי מוקדם יותר, חבל שלא התחלתי בתהליך בהיותי מתחת לגיל 21.
בכל מקרה, השאלה שלי הייתה מה ההליכים הבאים שעליי לבצע, אם מישהו מכם יודע?
ענית לי, אילן, על השאלה של כמה זמן זה יקח :)
 
תודה לכם
 
סקרן להבין את ההבדל ביני לבינה
19/10/14 18:29
84צפיות
סתם מתוך סקרנות, מה ההבדל בין ההליכים ? למה היא תהיה בסטטוס איחוד משפחות ואני אנסה לקבל אזרחות ?
הרי שנינו מתחילים את התהליך שאנו למעלה מגיל 18 ונמצאים באותו המצב מלבד זה שאימי בארץ ואביה בארה"ב.
 
מה קורה פה?
בבקשה, זו האסמכתא עבורך:
19/10/14 19:09
69צפיות
אחד ההורים צריך להיות אזרח אמריקני *לפני* שהילד נולד (קרי אתה, או פותחת השרשור), ולחיות במשך תקופה מינימלית מסוימת בארה"ב לפני אותה לידה (תקופה מצטברת - לא בהכרח ברצף):
 
החלק הרלבנטי עבורך הוא זה המופיע באופציה השנייה בטבלה:
One parent is a U.S. citizen at the time of birth and the birthdate is on or after November 14, 1986
 
ומילות המפתח פה הן "at the time of birth"
 
ההבדל בניכם
21/10/14 01:59
11צפיות
זה שלך יש יותר מזל. אתה אזרח מלידה, היא לא. לך רק דרוש להוכיח זאת לשלטונות.
למיטב ידיעתי והבנתי, אין לך שום תהליכים שאת צריכה לבצע
19/10/14 18:57
50צפיות
בעתיד הנראה לעין. את עכשיו בתקופת המתנה של 7+ שנים, עד שיגיע תורך לתחילת "התהליך".
 
כל מה שיהיה צריך לבצע - מילוי מסמכים, בדיקות רפואיות, ועוד ועוד - כל אלה יגיעו רק כאשר יגיע תורך להיכנס לתהליך. כרגע את עדיין לא בתוך התהליך, אלא רק בתקופת המתנה.
רגב העלה פה נקודה מעניינת, אשר שווה בדיקה:
19/10/14 19:05
78צפיות
את כותבת שאביך הוא אזרח אמריקני מזה כ-20 שנה, הוא מתגורר בניו-יורק, ומעולם לא התגורר בישראל.
 
אז מכיוון שאת בת 26, אני מבין שאביך קיבל את האזרחות האמריקנית שלו אחרי שאת נולדת
 
או שיש מצב שהוא היה אזרח אמריקני עוד *לפני* שנולדת
 
אם אכן הוא נהיה אזרח אמריקני רק לאחר לידתך - אז אין מה לעשות, והתהליך שעליו כתבתי לך כבר הוא זה שאת צריכה לעבור (ורגב - זהו ההבדל המשמעותי ביניכם, כי אימך הייתה אזרחית לפני שנולדת, והרבה לפני...).
 
אבל, אם הוא קיבל את האזרחות האמריקית לפני שנולדת, אז בבקשה כתבי לנו מתי בדיוק הוא הפך להיות אזרח (חודש ושנה), וכמה זמן זה היה לפני שאת נולדת.
º
תודה אילן, החכמתי
19/10/14 19:24
23צפיות
נקודה מעניינת אבל לא תקפה לגביי :)
21/10/14 00:36
30צפיות
אבי קיבל את האזרחות לאחר שנולדתי, אני בטוחה בזה :)
מה זה חוק הסבא אגב? סבא וסבתא היו אזרחים אבל הם לא בין החיים יותר, כנראה שזה מבטל את חוק הסבא עבורי....=/
 
תודה לעונים :)
זה שהם מתים
21/10/14 02:04
17צפיות
לא משנה. העניין הוא שאביך לא היה אזרח בשעה שנולדת, ולכן חוק הסבא לא יעבוד עבורך.
 
 
º
זקוק לשמה של אשת סבי שנפטרה לפני 60 שנה
20/10/14 10:45
122צפיות
º
פרומה.
20/10/14 11:11
46צפיות
º
זצ״ל
20/10/14 15:49
27צפיות
אם אתה בן-דודי, אני יכול לעזור לך
20/10/14 17:11
96צפיות
אם לא, תאלץ להסתדר לבד.
º
תחרות תגובות מתוחכמות... רק לא להקפיץץץץ
20/10/14 18:51
29צפיות
º
סבתא
20/10/14 19:57
25צפיות
תשאל את
20/10/14 20:05
113צפיות
Boston Guy. היא בטח השתתפה כאן בשירשור לפני כשבעים שנה, והוא ימצא לך אותו גם אם היא החליפה ניק.
º
והזוכה בתגובה הכי מצחיקה היא ענת שמר!
20/10/14 22:53
25צפיות
הוא שאל את בוסטון
20/10/14 23:17
61צפיות
ובוסטון ענה לו
תוכיח שהיתה לך סבתא
º
כיצד לחדש תעודת זהות בחו"ל?
20/10/14 17:51
36צפיות
º
דרך השגרירות / קונסוליה המקומית
20/10/14 18:28
25צפיות
º
תוקפה של תעודת זהות לעולם אינו פג
20/10/14 20:39
17צפיות
º
אולי אבדה לו והתכוון "להוציא", או שמדובר בדרכון והתבלבל
20/10/14 21:07
11צפיות
לא ניתן להוציא תעודת זהות בקונסוליות
20/10/14 23:00
32צפיות
ממילא מחוץ לישראל אין שימוש לתעודת הזהות.
 
הדרך המהירה לאישור עבודה דרך בת זוג אמריקאית
20/10/14 11:04
133צפיות
היי,
בהמשך לדיון שרכבתי עליו, דורון ביקש שאפתח שרשור משלי. אז הנה...
הנה הדיון שרכבתי עליו: http://www.tapuz.co.il/forums2008/ViewMsg.aspx?For...
 
אז המצב שלי הוא כזה:
היא אזרחית ואני לא. אנחנו ביחד כמה שנים. שנינו גרים בישראל. אנחנו רוצים לעבור לארה"ב רק אחרי שיש לי אישור עבודה, כדי שאוכל להתחיל לעבוד ברגע שאני נוחת (ואפילו למצוא עבודה מישראל).
לא אכפת לנו להתחתן מפה או משם, אזרחי או דתי. 
 
השאלה היא: מה התהליך הכי מהיר בשביל לעבור לארה"ב בהנחה שאני רוצה לעבור רק כשיש לי כבר אישור עבודה, כך שמהרגע שאני נוחת אני יכול להתחיל לעבוד. 
*** אין לי ויזת תייר. הייתה לי פעם, פג תוקפה. אני בספק גדול אם לא אקבל שוב אלא אם כן הNSA מנטר את הפורום הזה...
סה"כ יש לי עבודה מסודרת, מכניסה, חוזה לדירה לעוד שנה, כל המשפחה בארץ, והרבה סיבות לנסוע לטייל בארה"ב...
 
אז ממה שהבנתי - לא משנה איך מסובבים את זה - התהליך לוקח בערך שנה. והאופציות הן:
1. להתחתן בארץ, להגיש מסמכים פה, לחכות שנה ואז יש גכ ולעבור.
2. להוציא ויזת תייר, לטוס לשם, לחכות חודשיים בערך, להגיש מסמכים, ואז עוד 3 חודשים בערך עד שאקבל ג"כ (סה"כ סביב החצי שנה, אבל זה אומר חצי שנה בלי עבודה ולכן זה לא טוב לי)
3. להוציא ויזת ארוס בארץ ואז לטוס לשם, להתחתן, ואז מקבלים תוך שלושה חודשים אישור עבודה (להוציא ויזת ארוס ייקח אותו זמן כמו ג"כ בארץ אז מה הטעם?)
 
יש עוד רעיונות?  רעיונות לא קונבציונאלים אולי ? (חוקיים בלבד כמובן) - למשל שאיזה קרוב משפחה יבקש שאעבוד אצלו וזה אולי יכול לזרז, או שהיא תסע בלעדיי, ותתחיל את התהליך משם ואז אולי זה פחות זמן?
בנוסף, האם יש אפשרות להוציא ויזת תייר, לטוס לארה"ב, ואז לעבוד משם בתור מתכנת עבור חברה בישראל? עם תלוש משכורת ישראלי.  זה חוקי? ואז בעצם אני חי על ויזת תייר, עדיין מרוויח כסף, ומתחיל את התהליך בארה"ב...
ולסיום - יש אנשים שלוקח להם פחות משנה התהליך הקונבנציונאלי של להתחתן בארץ ולהגיש מפה את המסמכים? נגיד חצי שנה או משהו?
 
המון המון תודה,
ותודה רבה דורון על התגובה בפוסט ה"רכוב"!
עבודה בארה"ב, גם עם תלוש ישראלי,
20/10/14 12:44
118צפיות
אסורה בהחלט.
 
גם בצד הפרקטי, אף חברה ישראלית שפויה לא תשלח אותך לעבוד חצי שנה בהתכתבות.
º
מי אמר שאני עובד בחברה שפויה? תודה על התשובה.
20/10/14 12:53
46צפיות
כמה הערות
20/10/14 19:00
66צפיות
אפשרות 3 היא עוד יותר גרועה, כי אחרי שתגיע ותתחתן, תצטרך לעשור שוב את תהליך ה- GC עם כל המשמעות של העלות והזמן והתהליך הכפול.
 
כפי שאמרו לך, לא חוקי לעבוד על ויזת תייר, בשום צורה.
ו... יש כאלה עם מזל שלקח להם פחות זמן. הקטע הוא שזה מאוד פלואידי וכל פעם ישנו צוואר בקבוק אחר בתהליך. לאורך 10 השנים האחרונות זמן הוצאת ויזת הגירה נע בין יום אחד (!!!) למי שידע איך המערכת עובדת, לשנה שלמה...  רק לפני שנתיים הזמן הממוצע היה 4-6 חודשים ואף פחות. כך שקשה לדעת, פתאום עשויים לתת תורים יותר מהר ולחתוך 3-4 חודשים מהזמן, או להפך.
תודה. ועוד כמה קטנות
20/10/14 22:14
28צפיות
אז ממה שאני מבין, הדרך הכי מהירה היא אופציה מס' 1 - הכי קונבנציונאלית בעולם - להתחתן בארץ ולהגיש הכל מהארץ ולהתפלל לאלוהי הקונסוליה שהכל יעבור כמה שיותר מהר. מס' שאלות קטנות לסיום:
1. האם מהרגע שהאזרחית מתחילה את התהליך בארץ - היא יכולה לנסוע לארה"ב לחודשיים שלושה?
2. האם יש איזשהו יתרון בכך שהיא תטוס לארה"ב ותגיש שם את המסמכים?
3. במידה ואצליח להוציא ויזת עבודה בארה"ב - אוכל במקביל או אח"כ להגיש בקשה לג"כ על בסיס נישואין (בהנחה שנתחתן כמובן)
 
המון המון תודה
הנה
20/10/14 22:36
27צפיות
1. האם מהרגע שהאזרחית מתחילה את התהליך בארץ - היא יכולה לנסוע לארה"ב לחודשיים שלושה?
- שום בעיה
 
2. האם יש איזשהו יתרון בכך שהיא תטוס לארה"ב ותגיש שם את המסמכים?
- לא ממש. אלו ערוצים שונים אבל סה"כ זה ייקח זמן דומה.
 
3. במידה ואצליח להוציא ויזת עבודה בארה"ב - אוכל במקביל או אח"כ להגיש בקשה לג"כ על בסיס נישואין (בהנחה שנתחתן כמובן).
- בהחלט! זהו התסריט האופטימלי מבחינתך.
º
תודה תודה תודה. מה הייתי עושה בלעדיכם!
21/10/14 01:10
6צפיות
חוויות טריות מהריאיון היום
20/10/14 19:48
80צפיות
אני ארשום די הרבה, כדי שיהיה כמה שיותר מידע למי שרוצה, אז תתכוננו...
 
הריאיון נקבע ל-8:00. אני והילד נסענו יחד - אחרי שבשיחה עם הקונסוליה בה ביקשו ממני להביא כמה מסמכים חסרים התברר שלילד נקבע ריאיון שבוע אחרי, והם כמובן הסכימו שאין בזה שום היגיון.
 
אספנו את הבדיקות הרפואיות בשעה 7:00 (הבנות שם כבר מתורגלות בשליפה מהירה), וגם הסכימו להדפיס לי את המייל שמאשר את הזימון לריאיון ששכחתי להדפיס. בסוף לא ביקשו לראות את זה, אבל מילא. 
 
מהמרפאה לקונסוליה לקח בערך 20 דקות - 7:35 היינו שם עם עוד כמה משכימים. צריך לעמוד בתור של מבקשי הויזה. חשוב - הבחורה בחלון שואלת אם נרשמתם ל-UPS. האדון שלפניי לא נרשם והיה איזשהוא דיון בינהם על מה צריך לעשות, לא הבנתי ממש אם זה משפיע על זמן ההמתנה, אבל כדאי מאוד מאוד להירשם באינטרנט לפני. 
 
נכנסנו לאולם קבלה, חיכינו שתי דקות עד שהפקיד קרא לנו ובדק את כל הניירות. השלמנו מה שהיה צריך (טופס W2 של הקו-ספונסר, תעודת פטור שלי מהצבא ותמונות חדשות כי עבר כל כך הרבה זמן שהן כבר לא היו בתוקף...), ונשלחנו לחכות שוב. 
 
אחרי כ-20 דקות קרא לנו הפקיד הקונסולרי, שהיה ממש חביב. היה איתו עוד בחור שצפה בו. דיברנו איתו באנגלית - הם שואלים בטלפון כמה שבועות לפני באיזה שפה תעדיפו. השביע אותנו שאנחנו אומרים את האמת ( ), שאל איך הכרתי את בעלי, למה אנחנו רוצים לעבור דווקא עכשיו, שאל קצת על הבעל שנמצא בארה"ב - במה הוא עובד, האם מצאנו דירה וכו'. אחרי תקתוק קצר במחשב לקחו לי טביעות אצבעות, ואמרו שאין לדעתם שום בעיה, ותוך שבועיים הדרכונים צריכים להישלח אלינו. כשאמרתי שאנחנו רוצים לטוס כמה שיותר מהר, הבחור השני אמר שסביר להניח שזה יהיה יותר מוקדם, אבל הם לא יכולים להתחייב.  
 
אחרי שכבר יצאנו הם התקשרו אליי ואמרו ששכחו לקחת ממני גם טביעות אצבעות שיהיו בתיק של הילד - מסתבר שהם חייבים שיהיו טביעות אצבעות בתיק, ומכיוון שהוא צעיר מדי אני צריכה לעשות זאת בשמו. למרבה המזל עוד עמדנו ממש בחוץ כשהם התקשרו. בהזדמנות הזאת הפקיד התנצל ואמר גם ששכח לשאול אותי מי הוא הקו-ספונסר בשבילנו. אמרתי בן דוד, הוא אמר אוקיי תודה, ודרכינו נפרדו שנית .
סה"כ היינו שם שעה - משמונה עד תשע. אני מניחה שהבאים אחרינו חיכו קצת יותר.
עכשיו נשאר רק לחכות לדרכונים, ולטוס...  
º
בהצלחה!
20/10/14 21:03
10צפיות
מעבר לאטלנטה
19/10/14 17:54
142צפיות
שלום לכולם,
מזו תקופה ארוכה אני קוראת את שלל ההתכתבויות לכם בפורום הזה - וממש נפעמת מכמות המידע המועיל שיש כאן בפורום. 
והנה, לאחר תקופה ארוכה - הגעתי גם אני לשלב של לפני מעבר לארה"ב.
 
שאלתי היא כזו: אנו עתידים לעבור לאטלנטה , ממתינים לשלב הראיון בשגרירות עבורי ( ויזה IR1).
 
זהו הזמן שבו אני צריכה להתחיל ולחפש עבורי עבודה , ואשמח לדעת האם אתם מכירים חברות השמה לישראלים אשר מגיעים להשתלב בשוק התעסוקה באטלנטה. (לא עגלות למינהן...)
 
כמו כן, האם אתם מכירים פורום או קבוצה בפייסבוק שמיועדת לישראלים אשר גרים או מהגרים לאטלנטה? מה שמצאתי כרגע היו 2 קבוצות אשר ממוקדות בעבור פרסום - אך לא באמת עם שיג ושיח בין האנשים אשר שוהים או מהגרים לאטלנטה.
 
רוב תודות על עזרתכם :)
שלום
20/10/14 03:21
85צפיות
אני איתך באותה סירה.
כבר מס' חודשים נתקלת במידע רב על ישראלים באטלנטה, ועכשיו שהמעבר כבר התממש לא מצליחה להגיע לאותם ישראלים שנמצאים שם.
בכל מקרה, אנחנו כרגע באטלנטה.
לגבי חברות השמה אין לי מידע. לגבי קבוצות יש בפייסבוק "ישראלים באטלנטה" קבוצה ציבורית וכבר כמה חודשים שלא אישרו אותי משום מה...כנראה המנהלים לא ממש פעילים... יש את "הבית הישראלי" שזה מוסד ממשלתי שממוקם באטלנטה, אני הייתי מנסה לפנות בכל הקשור לעבודה לשם.
את מוזמנת לפנות אליי במייל לשאלות נוספות 
אגב, לאיזה איזור אתם צפויים לעבור באטלנטה?
הצעה פרקטית
20/10/14 19:45
49צפיות
גשו לבית כנסת ביום שישי ותפגשו שם הרבה ישראלים, גם חילונים. הם באים בד"כ בשביל התרבות והקשר והעברית, לאו דווקא בשביל הדת. משם, כשמכירים ישראלים, המעגל רץ באופן לוגריתמי...
 
יש בתי כנסת של חב"ד, הם יותר דתיים אבל יש שם יותר ישראלים כי הסגנון מזכיר להם יותר את ישראל. אני אישית אבקר בבית כנסת כזה באטלנטה בעוד מספר שבועות, לרגל ארוע משפחתי.
 
יש רפורמים, שהסגנון שהם מיישמים את היהדות נראה לנו, הישראלים, קצת שונה.  שם הישראלים פחות דתיים, ויותר "אמריקאיים".  אישית, אני חבר בבית כנסת כזה, ורואה ישראלים חדשים שאנו, הישראלים שנמצאים, מהווים עבורם את תחילת הקשר.  ואני חילוני לגמרי.
כמו שנאמר: "אני רק אניח את זה כאן"
20/10/14 17:44
159צפיות
כל @#$ בא יומו...
20/10/14 18:38
93צפיות
אפשר לעשות כל מיני מעשים אבל לא להפוך את זה לאורח חיים.
הסיפור לכאורה קרה לפני 10 שנים...
20/10/14 18:59
93צפיות
לפחות לפי המשפט הראשון בכתבה.היום מן הסתם זה היה "נגמר" עוד יותר מהר, כי מערכת המעקב והמיחשוב של 2014 קצת יותר משוכלחת מזו של 2004.
אובדן דרכון ישן - ראיון לויזת תייר
20/10/14 09:42
75צפיות
בוקר טוב,
נקבע לי ראיון לויזת תייר בשגרירות ארה"ב ועליי להביא יחד עמי דרכונים קודמים, אלא שאני לא מצליחה לאתר את הדרכון 
הקודם שלי שפג תוקפו.
זו הפעם הראשונה שאני מבקשת להוציא ויזה.
כמה נורא זה יכול להיות אם אגיע רק עם הדרכון התקף (שיפוג בעוד שנה...)?
 
תודה :)
סביר להניח
20/10/14 17:06
48צפיות
שכשתצאי מהשגרירות, תתפסי את עצמך ותאמרי "רגע! בעצם לא ביקשו ממני את הדרכון הקודם!"
לא סיפור, במיוחד מאחר ולפי מה שאת מתארת, כנראה מעולם לא היית בארה"ב.
שאלה כללית...
19/10/14 22:23
169צפיות
הוספתי שם פרטי ואני מעוניינת לשנותו בתעודת זהות.
כיצד זה משפיע על הדרכון? האם לדרכון אני צריכה לשנות בנפרד את השם? ואם כן... כיצד זה משפיע על הויזה אם בכלל? יש לה תוקף לעוד 6 שנים..
תצטרכי לשנות את השם הדרכון
20/10/14 01:27
82צפיות
אני לא בטוח אם זה דורש שתעשי שאת עכשו מייד או פשוט כשהדרכון הישן שלך פג. אולי משיהו יכול לומר לך מהם חוקי משרד הפנים.
 
מכל מקום, לגבי הויזה: אם הדרכון שלך מתחלף אז אין בעיה, תיכנסי עם שני דרכונים: הישן עם הויזה והחדש. פשוט מראים את שניהם.
אז בעצם..
20/10/14 01:48
70צפיות
אין קשר בין התעודת זהות לדרכון עצמו?
ולגבי הויזה, אין עם זה בעיה אם אני מגיעה עם דרכון שהשם בו שונה ביחס לויזה עצמה?
יש קשר
20/10/14 02:05
65צפיות
תז ודרכון שניהם מוזנים מבסיס הנתונים של משרד הפנים. בעיקרון את צריכה ששניהם יהיו תמיד מעודכנים.
הדרכון עם השם החדש יהיה:
1. או הדרכון הישן + שינוי שם
2. או הדרכון החדש, שבו מופיע גם שמך הקודם.
בכל מצב, יהיה לך "רציפות מסמכית". מצב שבו על אותו מסמך ישנם שני השמות. תראי את זה לפקיד ההגירה וזה יפתור את בעיית השם הישן בויזה.
כך שלפני טיסה אני בעצם רושמת את השם שעל הויזה בזמן ביצוע
20/10/14 14:42
36צפיות
ההזמנה, כי את הויזה אי אפשר לשנות, ובנוסף אני מגיעה עם הדרכון המקורי והשינוי שנעשה בו לאחר ההנפקה שלו..
 
הבנתי נכון? :)
 
לא בטוח שהבנתי מה שאלת
20/10/14 16:35
22צפיות
הנה מה שאני יודע: מרגע שהשם השתנה משתמשים בשם החדש,  ואת הבלגן שנוצר פותרים בעזרת הדרכון הישן.
קחי בחשבון שאם השם המופיע על הויזה שונה, ולו בפסיק
20/10/14 05:02
71צפיות
מהשם איתו הזמנת את כרטיס הטיסה - אז זה תמיד כאב ראש בצ'ק אין. כי פקיד'ת הרישום יעלו על חוסר ההתאמה, ומתחיל כאב ראש שבו הם צריכים לקבל אישור להעלות אותך על הטיסה. זה מנסיון - לאמא שלי עשו טעות כתיב בשם הפרטי בויזה (כתבו אותו עם "L" אחת במקום שתיים), ורק בגין חוסר ההתאמה הזה משגעים אותה כל פעם לפני שהיא עולה על טיסה לארה"ב. בסוף זה מסתדר - אבל זה ניג'וס (ואגב, היא בשנות ה-60 לחייה - לא בפרופיל של עובדת עגלות). עם הבדל גדול יותר מאות אחת אין לי מושג...
º
תודה על ההתראה
20/10/14 14:42
26צפיות
קופת פנסיה
19/10/14 21:05
156צפיות
שלום רב 
אני חי בארה"ב משנת 2012 על בסיס זכיה בגרין קארד .
יש ברשותי קופת פנסיה בארץ (מבטחים) ואין לי אפשרות לשחרר אותה עד גיל פנסיה כידוע לנו , כיום אני רוצה להגדיל את הקופה על ידי הפקדה חודשית .
האם הפקדה כזו יכולה לפגוע בי בעתיד ? 
תודה 
לזרוק שטרות של כסף שעבדת קשה בשבילו למדורה זה "פגיעה"?
20/10/14 05:56
115צפיות
אתה מתכנן לקחת כסף מהנטו שלך (AFTER TAX) ולהפקיר אותו ב"מבטחים".
כלומר - לאבד את הטבת המס שהיית מקבל אילו חיית בישראל והפקדת כסף מהברוטו שלך (BEFORE TAXES), או לו היית מפקיד אותו בתכנית 401K או IRA בארה"ב.
 
כשיגיע הזמן לפדות את הכסף - אתה תשלם עליו מס שוב... כי משלמים מס הכנסה על כספי פנסיה.
 
לפיכך, כנראה שמכל דולר מהברוטו שלך שינותב למסלול הזה - 60 או 70 סנט ילכו למיסים, בחשבון הסופי.
 
השקעה בארה״ב על ויזה
19/10/14 02:19
192צפיות
אהלן,
 
אני ומשפחתי נמצאים כאן (בוסטון) מזה כחודש על ויזה h1b (ו h4-ים)
יש לנו כסף ששוכב בארץ ממכירת דירה, ואני מעוניין להעביר אותו לכאן ולהשקיע אותו לתקופה.
בבנק אוף אמריקה, שם מתנהל חשבון הצ׳קינג שלנו, אמרו לנו שלא ניתן להשקיע בבורסה דרכם (יותר נכון דרך מריל לינץ׳ שזה הגוף השקעות שלהם) כל עוד אין לך גרין קארד.
 
לא מצאתי עדות למגבלה כזאת בגיגול מהיר.
האם מישהו נתקל במשהו דומה?
כן
19/10/14 08:42
125צפיות
הנהלים שלהם זה שהם מרשיים רק לבעל GC או אזרחות אמרקאיתזה נהלי הארגון (בנק)יש מספיק גופים אחרים שאין להם את הנהלים האלו
גם אנחנו נתקלנו בזה
20/10/14 03:59
86צפיות
גם לנו לא הסכימו לפתוח חשבון השקעות במריל לינץ. במקום זה פתחנו חשבון השקעות בוואנגארד, ולדעתי זו אפשרות הרבה יותר משתלמת מבחינת עלויות.
ויזה ארוס (K-1) או ויזת תייר ואז חתונה
17/10/14 19:02
179צפיות
שלום, אני במערכת יחסית עם אזרחית אמריקאית ואנחנו חיים בישראל בשנה וחצי האחרונות, 
והתכנון שלנו הוא לעבור לגור בארה"ב שם אני ארצה להוציא גרין קארד. 
מניסיון, אשמח לדעת איזה תהליך קל יותר, להוציא ויזה ארוס (אשמח לדעת כמה זמן בערך לוקח התהליך), קראתי שבמידה ומקבלים ויזה יש להתחתן תוך 90 יום ואז פונים בבקשה להוציא גרין קארד (האם אני יכול לחזור לישראל לאחר החתונה לזמן קצר), או לחלופין לנסות להוציא ויזת תייר, להתחתן שם,
 ואז לנסות להוציא גרין קארד (שוב אשמח לדעת בערך כמה זמן התהליך לוקח, האם אני חייב/יכול לחזור לישראל לאחר החתונה).
תודה.
בגדול, אם אתה מצליח להוציא
17/10/14 19:12
168צפיות
ויזת תייר (או שיש לך אחת), אין שום טעם בויזת ארוס - תעבור את אותו תהליך פעמיים. סעו לשם, תתחתנו (אגב, אתם גם יכולים להתחתן בארץ ולעשות את זה, אין קשר בין מועד ומקום החתונה לבין הבקשה). מה שחשוב, לחכות לפחות 60 יום מהרגע שנכנסת עם ויזת תייר עד בקשת שינוי הסטטוס לגרין קארד. אחרי עוד כשלושה חודשים יהיה לך כבר אישור עבודה ביד.
 
יש עוד אפשרות (במידה ואין לך ויזת תייר, או שאתם לא רוצים לנסוע כבר עכשיו לארה"ב, אלא לנסוע כבר עם הגרין קארד ביד) היא להתחתן בארץ, ולעשות את התהליך בארץ. זה יקח בסביבות שנה אם זה מתאים לכם, וזו הדרך הכי פחות בעייתית.
 
תודה אבל..
18/10/14 00:42
128צפיות
אין לי עדיין ויזת תייר, ואני גם לא בטוח שאני אצליח להוציא אחת בקלות כי אני לא עובד בעבודה הנוכחית שלי זמן רב.
בנוגע לנישואים, לפי מיטב ידיעתי לא ניתן להתחתן בנישואים אזרחיים בישראל. או שכן??
 
בישראל, לא, אבל בכל מדינה אחרת כן
18/10/14 01:04
129צפיות
בכל מדינה, גם קפריסין (אפשר לשלב עם ירח דבש).
 
מה שאתה מתאר זו אחת הסיבות לעשות ויזת ארוס: על מנת להינכס להתחתן לארה"ב במצב שאין וכנראה לא תוכל להשיג ויזת תייר. השאלה מה עדיף:
 
1. להתחתן עכשיו אזרחית בקפריסין, או רגיל בארץ ולהתחיל מיד תהליך גרין קארד (יקח בסביבות שנה, במהלכה תהיה בארץ, תמשיך לעבוד ותמשיך בחייך הרגילים. ברגע שתגיע לארה"ב אתה מגיע אוטומטית עם אישור עבודה ויכול להתחיל מיד את חייך האמריקאים).
 
2. להוציא ויזת ארוס - יקח קצת זמן (בטח כמה חודשים), לנסוע לארה"ב, להתחתן, ולחכות עוד כמה חודשים לאישור עבודה, ולעבור תהליך דומה לויזת הארוס. יוצא שאמנם תחכה קצת פחות זמן, אבל חלק ממנו לא תוכל לעבוד. מה גם שמדבור בשני תהליכים בירוקרטים, משמע הוצאה כספית נוספת.
 
אם בוער לך להיות כמה שיותר מהר בארה"ב (או לא לבן הזוג), אז אולי שווה לעשות באמת ויזת ארוס.
 
רק אתה יכול לענות על השאלה הזאת....
בהצלחה
רק הערה קטנה
18/10/14 10:42
124צפיות
ויזת ארוס תיקח בערך אותו זמן כמו gc בארץ. לכן אני ממש לא רואה סיבה ללכת על כיוון כזה.
 
הצעתי: חתונה בארץ או קפריסין/אירופה, וכניסה להליך גכ בארץ.
º
תודה רבה לשניכם.
18/10/14 11:38
47צפיות
אני רק שאלה
19/10/14 15:06
77צפיות
היי,
מצטרף לדיון כי הסיפור דומה.
אשמח לקבל תשובה יותר ספציפית לגבי נושא עבודה (כמעט ולא ראיתי הפרדה פה בפורום בין ג"כ לאישור עבודה).
אנחנו לא נשואים עדיין, היא האזרחית, ואנחנו רוצים לעבור לארה"ב כמה שיותר מהר.
מה הדרך הכי טובה\מהירה בשביל לקבל אישור עבודה בארה"ב?
 
בנוסף, אם נניח שאני טס לארה"ב רק אחרי שיש לי אישור עבודה ביד - מה התהליך המומלץ וכמה זמן זה צפוי בערך לקחת?
 
המון המון המון תודה
אתם אדירים!!!
 
תיקון קטן להודעה הקודמת
19/10/14 17:46
55צפיות
"בנוסף, אם נניח שאני טס לארה"ב רק אחרי שיש לי אישור עבודה ביד - מה התהליך המומלץ וכמה זמן זה צפוי בערך לקחת?"
 
התכוונתי לשאול:
בהנחה שאני מעוניין לעבור לארה"ב רק אחרי שיש לי אישור עבודה (וכמה שיותר מהר) - מה התהליך המומלץ וכמה זמן זה צפוי בערך לקחת?
 
הנה
20/10/14 02:15
32צפיות
לא ראית הפרדה כי ברוב המקרים אין סיבה להפריד.
GC הוא צרוף של 3 מסמכים: ויזת כניסה, ויזת שהייה בארה"ב ואישור עבודה. כיוון שאתה זכאי ל- GC, אתה מקבל את 3 האישורים בחבילה אחת. למשל, אתה כבר לא מדבר על ויזת תייר, נכון? באותה מידה אתה לא צריך לדבר על אישור עבודה. כבר יש לך.
 
לסיכום, אנו מדברים על אישור עבודה רק במקרים שלאדם אין זכאות ל- 3 המרכיבים  ביחד, ואז הממשלה מנפיקה לו אישורים נפרדים.
 
לגבי מצבך: אם אתם לא נשואים, אין לך שום קייס לקבל איזושהי זכות בארה"ב. לא אישור עבודה ולא נעליים. אם תתחתנו: אתה זכאי לכל החבילה. הדרך הכי מהירה עבורך, אם כן, הוא להתחתן (לא חייב עם רבנות בישראל) ולהגיש בקשה. יש 2 אופציות עיקריות, מישראל או מארה"ב. האם יש לך ויזת תייר כרגע? ענה ונמשיך בדיון.
 
כיוון שרכבת על השרשור הזה, ראוי שניתן לך כבוד משל עצמך. מציע שתפתח שרשור משלך, שם תסכם את כל מה שיש לך עד כה ומשם ניקח את העניין קדימה.
 
דורון

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה