לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו. 

 

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים:

- ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ואזרחות אמריקאית.

- בתי ספר, גני ילדים ואוניברסיטאות.

-  SSN ,בנקים, כרטיסי אשראי, רשיונות נהיגה, רכבים, ביטוח ורישום לרכב, ביטוחי בריאות וכל מה שביניהם...

- טיפים והמלצות: איך להתכונן מנטלית ומעשית לקראת המעבר הגדול- ביגוד, מזג אויר, מוסדות חינוך, דיוור ומשלוחים, כרטיסי חיוג, תהליכי מעבר, הגירה וקליטה.

- כמו כן, קיימים "לוחות הפורום" שהינם פרסומיים באופיים, המיועדים ליצירת קשר בנושאים הפחות מקובלים לדיון בפורום. יש לדון בנושאים אלה במסגרת הלוחות בלבד!

 

פורום זה, מטבעו, הנו פורום מקצועי/טכני. לא יתפתחו כאן דיונים סוערים על נושאים ברומו של עולם ולא יתאפשרו כאן הודעות ``חברתיות`` באופיין. לשם כך קיימת קומונה, שהתפתחה לה מתוך הפורום. קישור אליה - בראש הדף הראשי ובצידו השמאלי. בקומונה נוכל לשאול איפה למצוא במבה, איך מוצאים גרגרי חומוס בארה``ב גם אם לא יודעים אפילו איך לומר זאת, אוכל ישראלי ואוכל כשר. בקומונה נעביר חוויות על כל נושא, ננהל דיונים ונמצא שם חברים. משתתפי הפורום (עדיפות לקבועים), לאחר שקיבלו אישור ממנהלי הפורום יוכלו להעזר בקשרים האישיים שפיתחו, ולפרסם בקומונה הצעות / חיפושי עבודה, שיפוצי קורות חיים, חיפושי דירות / סקרים וכדומה.

שימו לב: הפורום לא נועד לביקורת או הטפות מוסר על ``היורדים`` - הודעות מעין אלה ימחקו מיד וכותביהן יחסמו. באופן דומה, ייחסמו מכתיבה ניקים שישתמשו במילים שאינן ראויות, כגון קללות או ביטויים פוגעניים אחרים.

הודעות הכוללות מסרים המעודדים עבירה על החוק בישראל או ארה"ב, הודעות העוסקות בשהייה ועבודה בלתי חוקיות בארה"ב, או הודעות המציגות פעילות בלתי חוקית אינן מקובלות בפורום וכן נוגדות את תקנון הפורומים של תפוז. הפרסום בפורום, בין אם הוא אישי או מסחרי, אסור. כל פרסום או הודעה בלתי חוקית ימחקו ללא אזהרה וכותביהם ייחסמו מהמשך כתיבה בפורום.

כמו כן, לא נאפשר דיונים על מהות או על אופן ניהול הפורום על גבי הפורום.

להגנת הגולשים, אנו מבקשים לא לפרסם מספר טלפון ואימייל באופן גלוי. רצוי להתכתב במסרים, ולהעביר מידע רגיש באופן זה. מפאת הרגישות לפרסום פרטים מזהים, נאלץ למחוק הודעות אלו באופן מיידי. 

 

כניסה לפורום כמוה כהצהרה שהנכם מבינים שהכותבים או המנהלים אינם בעלי מקצוע ואינם אחראים לתוצאות הנגזרות כתוצאה משימוש במידע הניתן בפורום. הפורום אינו מיועד להחליף או להוות יעוץ משפטי מקיף ופרטני. הכותבים ו/או המנהלים אינם אחראים למהימנותן, שלמותן או דיוקן של התשובות או המידע שיתפרסמו באתר. כל מידע ותשובה מסוג זה טעונים אימות וחוות-דעת על ידי בעל מקצוע מתאים.

 

שתהיה לכם החלטה קלה וקליטה קלה עוד יותר!

הנהלת הפורום.

 

 "עוברים לארה'ב" הינו פורום הגירה מקצועי באופיו ועוסק בהגירה חוקית בלבד. הודעות הנוגעות למעשים בלתי חוקיים בישראל או ארה"ב יימחקו. להודעות חברתיות באופיין, אני מזמינים אתכם להיכנס לקומונה. אנו מתנצלים על סגנון המברק, זה כל שניתן להכניס בשלוש שורות... אנא קראו את "אודות הפורום והנהלתו" בראש הדף והתעדכנו בכללים והפרטים באופן מפורט. תודה! 
המשך...
הודעה חדשה

שאלה לגבי אזרחות שלישית עם דרכון אמריקאי
19/04/15 20:22
49צפיות
שלום רב,
אני שואל את השאלה הזאת כאן כי אני מניח שחברי הפורום כאן יוכלו לעזור או לתת לי מידע שיכוון אותי אל התשובה.
 
לחברה טובה שלי יש אזרחות אמריקאית + אזרחות של מדינה אירופאית.
היא רוצה לקבל אזרחות ישראלית (+דרכון ישראלי).
 
השאלה היא - האם היא יכולה לקבל את האזרחות הישראלית מבלי שהאזרחות האמריקאית תיפגע? ואם אפשר לסח את זה קצת אחרת - האם ע"פ החוק האמריקאי מותר שאדם יחזיק שלוש אזרחויות של מדינות שונות?
 
אני יודע שכאן בפורום זה "הכיוון ההפוך", אבל אני שואל את זה כאן משתי סיבות:
א. אני מניח שרוב הכותבים כאן מבינים בחוק האמריקאי או יודעים היכן ניתן לחפש תשובות לשאלות כאלה.
ב. ניתן לראות את זה גם ביכוון ההפוך - נניח שלבנאדם יש שתי אזרחויות - אחת ישראלית ואחת אירופאית (אני מניח שזה תלוי באיזו מדיה באירופה מדובר אבל בסוף תבינו למה אני לא מציין את זה כאן) - האם האמריקאים עושים לו בעיות בהוצאת אזרחות? (בהנחה שהוא זכאי מסיבה כזאת או אחרת).
 
מאוד אשמח אם תתנו קישור למקור רשמי בתשובה שלכם.
היות ואני רוצה לעזור לה - אני אשמח אם יהיה קישור למקור רשמי שכן אין לנו שום אינטרס שהיא תסתבך...
 
לגבי המדינה באירופה:
הזהרתי אותה שאולי דווקא אותה מדינה באירופה היא זאת שתסרב שתהיה לה אזרחות שלישית, אבל לטענתה, היא תהיה מוכנה לוותר על אותה אזרחות אירופאית במידת הצורך - אבל העיקר זה שאזרחות האמריקאית לא תיפגע...
 
תודה רבה לעונים
 
בקשר ל-ב
19/04/15 23:41
23צפיות
לי יש אזרחות ישראלית ובריטית, והם נתנו לי אזרחית אמריקאית.
תודה רבה
20/04/15 01:41
2צפיות
מדובר אומנם על אזרחות שוויצרית, אבל אני מניח שבמקרה הזה זה אותו דבר.
אז המון המון תודה לך
 
אגב, אזרחות בריטית + אמריקאית זה ממש מגניב
שכירת דירה בארה"ב
19/04/15 00:02
122צפיות
ערב טוב,
בעקבות הצעת עבודה, מתכננים מעבר באוגוסט לאטלטנה. 
אנחנו שוקדים המון זמן על מציאת דירה בשכירות באזור השכונה Toco Hills.
מה העניין שרוב הבתים המוצעים לשכירות הם חלק מקומפלקס שלם של הרבה דירות? 
רק לי נראה שלחפש דירה ביד 2 יותר קל ופשוט מלחפש ב craigslist...?
דירות ״שוות״ לא תמצא בקרייגליסט
19/04/15 00:36
110צפיות
ובכל מקרה:
 
* לא שוכרים דירה מרחוק אלא אם כן יש לכם נציג מקומי שאתם סומכים עליו בעיניים עצומות.
* בערים גדולות הזמן לחיפוש דירה זה בערך חודש לפני תאריך הכניסה המיועד.
אילו אתרים מומלצים?
19/04/15 09:47
65צפיות
ומה העניין עם הקומפלקסים להשכרה?
אתרים לחיפוש דירה
19/04/15 23:31
19צפיות
Zillow
Hotpads
Redfin
 
יש עוד שאני לא זוכר כרגע
 
מסכים לגבי קרייגליסט, הממשק זוועה. לא ברור למה לעשות אותו בצורה כל כך גרועה.
 
ועדיין כולם משתמשים בו ולכן יש שם המון דברים. לאו דווקא דירות. אפשר למצוא לפעמים דברים טובים. קניתי משם לא מעט פריטים.
רילוקיישן לניו יורק- ברוקלין או מנהטן??
19/04/15 21:44
41צפיות
שלום,
אנחנו זוג עם תינוקת בת שנה וחצי, עוברים בעוד חודשיים לניו יורק ועדיין מתלבטים היכן לגור...
בעלי יעבוד במרכז מנהטן והנטייה שלנו היא ל-upper west אבל חשבנו גם על פארק סלופ בברוקלין.
התקציב שלנו הוא סביב 4,500 כך שמבחינה הזו להבנתי אין בעיה לשני האזורים. אשמח לשמוע יתרונות וחסרונות..
בנוסף האם מישהו מכיר פרויקטים רלוונטיים באזורים האלו? בעוד שבועיים אנחנו מגיעים לביקור בתקווה למצוא דירה.
תודה רבה!
מעבר לסן פרנסיסקו
19/04/15 02:18
153צפיות
שלום לכולם.
הדיבורים על רילוקיישן לסן-פרנסיסקו מטעם החברה שלי הולכים ונהיים ריאליים מיום ליום.
ועם התרבותם כך גובר מפלס החרדה.
קצת רקע: אני נשוי עם שלושה ילדים בגילאים 2-4.5. עובד בחברת תוכנה בינלאומית שמשרדיה הראשיים בסן-פרנסיסקו.
אשמח להתייחסות המומחים לשאלות שאציג כאן. זאת רשימת חלקית בלבד:
 
1. החברה שבה אני עובד ממוקמת בתוך העיר סן-פרנסיסקו. הבנתי, שהעיר עצמה מאוד יקרה; שגם הערים מסביב יקרים; שדירה זולה משמעה דירה עתיקה, קטנה, או בשכונה עם מערכת חינוך נחותה. האם יש איזו עצה פרקטית איך להתמודד עם בעיית הדיור? יש מציאות בתחום הדירות להשכרה?
2. האם יש שכונות / רחובות בהם ריכוז ישראלים גדול ואם כן האם כדאי להתאמץ לשכור בהן דירה? החשש העיקרי הוא להסתגלות הילדים לשפה ולחברים החדשים וישראלים קרובים יכולים לסייע בכך.
3. האם כדאי להשקיע בקורס אנגלית טרם הנסיעה? האנגלית שלי מעולה בקריאה ובכתיבה. יש מה לשפר בדיבור, בעיקר במבטא, ובביטחון העצמי. איך הייתם ממליצים לשפר זאת?
4. אם מגיעים לעיר באמצע שנת הלימודים - איך נרשמים לגן? האם יש חובת רישום?
5. איך להתייחס לנתונים המדרגים בתי ספר ציבוריים? יש בתי ספר שמקבלים ציונים נמוכים מאוד בסקלה. האם המצב באמת כל-כך גרוע?
6. כמה צריך להשתכר כדי לחיות בצורה נאותה עם אישה ושלושה ילדים?
 
תודה רבה לכל העונים וגם לקוראים.
מצב דומה
19/04/15 11:03
82צפיות
אני במצב די דומה לשלך. ילדים באותו גיל בדיוק, ועכשיו בעמק
ברקע לא צינת, לכמה זמן אתה מגיע שזה די חשוב.
 
העיר יקרה, אבל לא באופן אחיד, יש ויש.
1. הדרך להתמודד עם בעית הדיור היא להרוויח יותר כסף. אין מציאות ולזרים יותר קשה למצא דירה כי אין לך היסטורית אשראי, בעל בית קודם, וכו׳. אבל אפשרי
 
2. לא מבין בזה. אני היתי ממליץ נגד, לגדול יקח אולי זמן אבל אלא אם אתה נוסע לשנה זה לדעתי שווה את זה. אבל זו לא חוכמה מצידי להגיד את זה. שלי הגיע לכאן דובר אנגלית.
 
3.אם אתה אומר שאתה מעולה בכתיבה וקריאה, אז תנוח דעתך לכולם כאן יש מבטא. בקומה שלי מתוך אולי 150 איש יש איזה 10 אמריקאים לבנים אולי 20 גג, ואולי אותו מספר של דוברי אנגלית ללא מבטא. סינים,קוראנים, הודים, אירנים רומנים רוסים, ישראלים וגרמנים וגם אחד לבנוני. הם לא עשו קורס במבטא וגם אתה על תעשה. (כל הלאומים הנל הם לא הגזמה, הם אנשים שאני מכיר אחרי חודש בעבודה, אולי יש יותר)
 
4. לגן אין חובת רישום, לבית ספר זה משהו אחר ואני לא מבין בו. לדעתי גם שם אין ממש חובה אבל אתה רוצה להרוג את אשתך עם 3 ילדים בבית כל היום? זה לא קל למצא מסגרות לכולם. זה יכל להכיל כמה תגובות שלמות אחרות. היתי ממליץ שתבצעו את זה במסגרת home finding trip שלפעמים מקובל ברילו.
 
5. נראה לי שכן, אם הציון גרוע הבית ספר גרוע. גם מביתי ספר טובים יכל להיות שצריך להיזהר. למשל מבתי ספר שיש בהם 97% אסיאתים. כן, הגזע מפורסם באתרים שסוקרים בתי ספר.
 
6. שאלת השאלות. כתבו על זה הרבה כאן. גם אני פרסמתי מחשבון לוואלי. זה מאוד מאוד מאוד תלוי. לכמה זמן אתה מגיע. איזו מסגרת (יהודית או לא) תשים את הילדים וכמה מהם, האשה תעבוד? כמה חדרים איפה וכו׳ אני מכיר כמה וכמה פוסדוקים עם שני ילדים שהנטו שלהם ביחד אולי 90 והם חיים. שורפים לפעמים חסכונות קצת מההורים ואולי קצת מתקמצנים אבל חיים טוב סהכ. ויש כאלו שיגידו שצריך לפחות 250 ברוטו או צפונה. תמצא ת׳אקסל תשחק איתו תראה מחירי דירות וגנים ואז תהיה חכם יותר. אצלי לפחות 90 אלף נטו לשנה על גנים פרטיים לשלושה + בית.
 
 
 
תודה נרוד
19/04/15 21:40
30צפיות
עזרת לי.
איפה אפשר למצוא מחשבון לוואלי? ואיפה יש יותר ישראלים?
 
תודה
עונה רק לאחד הסעיפים,
19/04/15 19:28
64צפיות
אשאיר לחברים מאזור סאן-פרנסיסקו לענות לגבי השאר.
 
לגבי סעיף 3, לא בטוח שהייתי עושה קורס באנגלית טרם הנסיעה. זה יהיה יקר, ואני לא יודע כמה פרקטי. ברגע שתעבור, ותתחיל לדבר אנגלית כל יום, אז אתה תראה שיפור יותר מהיר.
 
מה שאני כן ממליץ לך בחום, לאחר המעבר לסאן פרנסיסקו, אם אתה רוצה לשפר בצורה משמעותית את יכולות הדיבור שלך, עמידה בפני קהל, ביטחון עצמי וכדומה - זה להצטרף לאחד מהמועדונים הרבים שיש בעיר של Toastmasters, שהוא ארגון מלכ"ר בינלאומי הקיים מזה 90 שנה, ועוסק בשיפור יכולות הנאום (public speaking) והתקשורת הבין-אישית של חבריו. לארגון טוסטמאסטרס יש מאות אלפי חברים ברחבי העולם, המאורגנים בלמעלה מ-14,000 מועדונים (מועדון ממוצע הוא בין 20 ל-40 חברים).
 
אני עצמי מכיר את הנושא מקרוב, וחבר בארגון הזה (במחוז של מסצ'וסטס ורוד-איילנד) מזה שנים לא מעטות. כשזה יהיה רלבנטי, ואם תפנה אליי במסר אישי - אוכל להמליץ לך ספציפית על מועדונים טובים באזור בו תהיה (לפי אזור מיקוד).
 
למידע נוסף, אתה יכול לקרוא פה: www.toastmasters.org
 
אגב, ממליץ על הדבר הזה לכל מי שרוצה לשפר את יכולות הפרזנטציה והדיבור לפני קהל שלו, כולל לאמריקנים שיש להם אנגלית מושלמת. לעמוד ולדבר לפני קהל זה סיפור אחר לגמרי
º
תודה על התשובה. נראה כשזה יהיה יותר רלוונטי
19/04/15 21:35
13צפיות
הוצאות מחייה - לקראת מעבר לבוסטון.
16/04/15 22:03
217צפיות
קיבלתי מהחברה בה אני עובד הצעת מעבר לבוסטון.
 
הבעיה היא שאני לא מכיר את זה, וכפי שזה נראה אני העובד הראשון שעושה את המעבר הזה בחברה.
אנחנו זוג עם כלב לברדור. 
אני לא יודע איפה להתחיל מבחינת שכר.
מגורים אני חושב שאני די סגור על איזור ניוטון. בית של 2-3 חדרי שינה.
 
האם יש למישהו אינפורמציה לגבי עלויות המגורים, עלויות החיים באיזור.
 
תעשה חיפוש בפורום, תמצא *המון* שרשורים על עלויות
16/04/15 22:22
177צפיות
מחיה באזור בוסטון - רבים מאיתנו פה מהאזור.
 
אני בניוטון, בית של 2 חדרי שינה פה יעלה בסביבות 2200-2500 דולר לחודש, ו-3 חדרי שינה בסביבות 2700-3200 דולר לחודש - תלוי במיקום המדויק, גודל הבית, מצבו וכדומה. שים לב שאלו הן רק עלויות של שכר דירה, לא כולל הוצאות מסביב (חשמל, גז לחימום, אינטרנט, טלוויזיה וכדומה).
 
אגב, ברבים מהבתים להשכרה פה, לא ייתנו לך להיכנס עם הלברדור, זה מאוד מגביל - ואת זה אני אומר בצער רב, בתור חובב כלבים מושבע. אצלנו בשכונה, שהיא כולה מושכרת (אותו בעל בית לכל השכונה, מותר בקושי להחזיק חתול - גם בשביל זה צריך לחתום על נספח מיוחד לחוזה השכירות, ולשלם אקסטרה קטנה; לגבי כלבים, אין בכלל על מה לדבר).
 
מכיוון שהתחלתה עם "בית של 2-3 חדרי שינה בניוטון", אז נראה שיש לכם סטנדרט גבוה ויקר. אם אין ילדים, חבל על הכסף של מגורים בניוטון, יש הרבה מקומות שאפשר לגור בהם במחיר זול בהרבה, אבל לא ניכנס לזה כרגע.
 
מה שאני מנסה לומר הוא שלפי הסטנדרטים שאתה בעצמך הצבת, אזי עבור זוג צעיר עם כלב לברדור, בהנחה ש"זה כל מה שיש", הרי אתה צריך לשאוף למשכורת של לפחות 120 אלף דולר ברוטו בחודש (כמובן שרצוי יותר, ואפילו הרבה יותר, אבל זהו סכום שיאפשר לכם מחיה ברמה נוחה וגם לחסוך קצת).
 
ברגע שכבר יש ילדים - ואם זה אצלכם בתכנון - אז כל החישוב משתנה. כאשר צריך גני ילדים, אתה צריך להוסיף עוד הרבה מאוד כסף למה שציינתי למעלה.
 
קרא הרבה בשרשורים מהשנה האחרונה (חפש צירופים של מילות מפתח כמו בוסטון, ניוטון, ברוקליין, שכר דירה, חשמל, גז, אינטרנט, רכבים, ביטוח רפואי, וכדומה), עשה שיעורי בית, וחזור עם שאלות מפורטות.
מכיוון שהבתים שונים אז בהחלט בית של 2 חדרי שינה יספק בהחלט.
16/04/15 23:56
160צפיות
יש לנו רק את הכלב.
 
מה הכוונה חבל על הכסף של המגורים בניוטון?
אני אמור לעבוד בבוסטון עצמה, אבל הייתי מאוד רוצה בית עם גינה, ולא איזה דירה.
 
משכורת של 120 אלף לחודש נשמע לי קצת הרבה. אולי התכוונת בשנה?
 
זה גם שאלה מעניינת. מכיוון שהמחירים יקרים מאוד שם, האם השכר בהתאם?
אני אמור להתקבל להיות מנהל התמיכה בחברת תוכנה. כלומר תמיכה במוצר, לא helpdesk. יותר support Engineer.
אני מנסה להבין איזה תחום שכר עלי להתעקש עליו.
 
אגב, ציינת גם עלויות מחייה. האם יש איזה פירוט מסויים לגבי עלויות חימום הבית, מים, חשמל, כבלים, סלולרי וכו'?
לא מבוסטון אבל שאלות כאלה יש כל כך
17/04/15 00:28
163צפיות
הרבה כאן בפורום שאני מרגישה כבר שאני מכירה אותה טוב.
ניוטון יקרה מאוד כי יש בה בתי ספר טובים מאוד, ולכן אנשים שידם משגת רוצים לגור בה כדי לשלוח את הילדים שלהם לבתי ספר טובים. אם אין ילדים בגיל בית ספר, משלמים את הסכומים האלה סתם, כי הערך המוסף של המקום לא רלוונטי לכם.
אני לא מכירה שכונות כל כך בעיר ולא יודעת להמליץ איפה עוד אתה יכול לקבל בית עם גינה במחירים יותר שפויים, אני בטוחה שבקרוב יענו לך אנשים אחרים שגרים בבוסטון ומכירים אותה וידעו להמליץ.
וכן, הוא התכוון ל- 120 בשנה.
 
מה שאליס כתבה
17/04/15 00:56
136צפיות
ראשית, המשכורות פה הן שנתיות, ובברוטו, כך שמשכורת של 120K היא עבור שנה (לא מדברים פה בשום צורה אחרת; המשכורות משולמות לרוב כל שבועיים, כך של-"משכורת חודשית" אין משמעות, כי אתה מקבל משכורת 26 פעמים בשנה. בנוסף, כל אדם משלם מסים בצורה אחרת, וההבדלים יכולים להיות קיצוניים, כך שאין משמעות לשכר "נטו", רק לברוטו).
 
הלאה. כמו שאליס כבר כתבה לך, עלות המגורים בארה"ב קשורה בקשר ישיר ומאוד הדוק לטיב מערכת החינוך הציבורית באותה עיר או עיירה, כי בארה"ב החינוך נמצא באחריות של כל עיירה ועיירה, ונגזר מהמסים (ארנונה) שמשלמים התושבים. בעיירות יקרות ויוקרתיות כמו ניוטון או ברוקליין יש מערכת חינוך מעולה ומאוד איכותית, ולכן יש ביקוש רב לנדל"ן והמחירים גבוהים - זה אפקט הביצה והתרנגולת שמזין זה את זה. אבל אם אין ילדים שצריכים חינוך ציבורי, חבל על הכסף שתשלם עבור מחיה בעיירה כל כך יקרה. יש הרבה מקומות באזור שיהיו הרבה יותר זולים למגורים (סומרוויל, ווטרטאון, וולהאם, קווינסי, דדהאם - אלו רק דוגמאות מסביב לבוסטון). גם בערים/עיירות הללו אתה יכול למצוא בתים פרטיים עם גינה, אבל בהם אתה תשלם משמעותית פחות כסף עבור שכר דירה, כי החינוך בהן הוא הרבה פחות איכותי, ומחירי הנדל"ן (והשכירות) בהן הוא נמוך משמעותית.
 
האם מקום העבודה הוא בעיר בוסטון עצמה, קרי בדאון-טאון? כי אם כן, אז יש חשיבות למקום המגורים ולדרך ההגעה למקום העבודה, כדי שלא תבלה שעות בפקקים כל יום. אם אתה יכול לתת כתובת (אפילו רק רחוב, אם אתה לא רוצה לחשוף את שם החברה), נוכל לייעץ לך היכן למקד את החיפוש.
 
לגבי תחום השכר, זה תלוי בהמון פרמטרים שלא ציינת - גודל החברה, ותק וניסיון שלך, וכדומה. בין השורות, אני מנחש שמדובר באיזשהו סטרט-אפ ישראלי קטן ששולח אותך לארה"ב, בתור עובד ראשון שמבצע את המעבר הזה - וזאת כחלק מהרחבת הפעילות פה?
 
לגבי עלויות מחיה - בשביל זה בדיוק ביקשתי/הצעתי שתעשה "שיעורי בית", באמצעות חיפוש בפורום (פינה שמאלית עליונה של העמוד הזה). יש לנו שרשורים שכאלה לפחות אחת לחודש, ואי אפשר כל פעם לכתוב הכל מחדש, המשכורת שמשלמים לנו לא מספיק גבוהה בשביל זה...
תודה על התשובות, מענה בפנים
17/04/15 01:04
141צפיות
הכתובת היא באיזור הבק באי.  קרוב לCopley Square
 
החברה היא חברת הי טק עם משרדים בארה"ב ואני אפתח את התמיכה במוצר בארה"ב.
העניין הוא שאני חושש שמקומות רחוקים יותר כמו דדהם תהיה חצי שעה נסיעה כל יום במידה ואין פקקים לעבודה.
 
האם גם מקומות עם בית ספר פחות טובים, לא נחשבים פחות איכותיים למגורים?
כלומר גם כאשר אין לנו ילדים, אני אעדיף מקום טוב יותר.
 
אני עדיין בתהליך קבלת ההחלטה עם האישה. מחכים להצעה סופית של החברה.
 
האם יש המלצות אחרות למגורים או עלויות של דירות בניוטון שיכולות להתאים?
אני אבצע חיפוש, למרות שפעם אחרונה החיפוש פה לא העלה שום דבר מלבד תקלות באתר...
 
בשביל עבודה באזור קופלי סקוור,
17/04/15 01:57
153צפיות
כדאי מאוד שתמצא דרך להגיע עם תחבורה ציבורית, כי נהיגה לאזור הזה היא סיוט (שלא לדבר על כך שאין חניה, וחניונים עולים הון - אלא אם החברה משלמת את זה עבורך).
 
ולגבי זמן הנסיעה - מי שנוסעים פה חצי שעה לעבודה אומרים "תודה רבה" כל יום על מזלם הטוב. זה נחשב לזמן קומיוט קצר ביותר. נסיעה ממוצעת לעבודה, ובעיקר בשביל מי שעובד בתוך העיר, מתחילה בשעה לכל כיוון, וגם מגיעה להרבה הרבה יותר מזה.
 
חפש בגוגל את המסלול של "הקו האדום" של ה-T - אם תמצאו משהו בקירבה יחסית לתחנה שלו, זה ישחק לטובתכם. נוסעים איתו עד לתחנה של Park Street, ושם מחליפים לאחד הקווים הירוקים (לא משנה איזה), ונוסעים עוד 2 תחנות לקופלי סקוור. ערים לדוגמה שבאות בחשבון:
* סומרוויל (יש גם תחבורה טובה באוטובוסים משם)
* ארלינגטון (אפשר להשאיר את הרכב בחניון של Alewife שם מתחיל הקו האדום)
* מדפורד (קצת יותר צפונה, אבל עדיין אפשרי לנסוע ל-Alewife ומשם לקחת את האדום)
* קווינסי מדרום לבוסטון (על הקו האדום)
 
עוד אפשרות היא וולטהאם, ואז אתה יכול לנסוע עם הרכב ולהשאיר אותו בתחנה בה מתחיל קו D הירוק (Riverside), שזה פחות או יותר על הגבול בין ניוטון לוולטהאם. אתה משאיר את הרכב בחניון שם, ונוסע עם קו D הירוק לכל אורכו, עד לקופלי.
 
ווטרטאון תהיה פחות מומלצת, כי היא בעייתית מבחינת תחבורה ציבורית. אותו כנ"ל לגבי דדהאם.
 
וכמובן, אם אתם רוצים לעבור לצד השני של אוטוסטרדת ה-128 (או I-95), אז יש המון אפשרויות כמו נידהאם ועוד.
 
אם גודל הבית פחות קריטי עבורכם, ואתם מוכנים לשקול יחידת דיור עצמאית בתוך בית קיים (לבעלי הבית אין שום בעיה עם כלבים, גם להם יש כלב), אז דבר אתי. זה יהיה שטח יותר קטן ממה שהתחלת איתו (כלומר לא "2-3 חדרי שינה"), אבל מצד שני יחידה גדולה ויפה, עם חצר ענקית לכלב, חניה צמודה, והמקום משופץ מהיסוד ונבנה מחדש ממש בימים אלו, כך שהכל שם חדש דנדש ובמצב מעולה. בעלי הבית הם מקסימים, חברים טובים שלי, ואני מבין שגם המחיר אטרקטיבי.
 
לגבי שאר השאלות שלך:
 
אני לא יודע למה אתה קורא "מקום טוב". כל המקומות שציינתי למעלה הם עיירות טובות ובטוחות למגורים, אם כי הן פחות סנוביות ו"נחשבות" מאשר ניוטון וברוקליין. אני לא הייתי מהסס לגור שם, אם לא היו לי ילדים. ה"בעיה" בברוקליין ובניוטון היא שיש ביקוש כל כך גדול, עד שלא רק שזה משפיע על המחיר, אלא גם על כך שבעלי הבתים נוטים להיות פחות גמישים, ובכלל זה לגבי הסכמה לבעלי חיים. יש עוד כמה קהילות/שכונות להשכרה באזור, כמו הנקוק וילאג' בצ'סנט היל (זה ברוקליין), וגם עוד מקומות בניוטון (חפש Avalon, לדוגמה, וגם את Arborpoint אשר לא רחוקה מתחנת Riverside שהזכרתי למעלה), אבל אני בספק אם המקומות הללו מאפשרים בעלי חיים.
 
באופן כללי, ומכיוון שציינת "דירות" - הערים שהן "עירוניות" יותר, ושבהן אפשר למצוא דירות, הן בעיקר בוסטון, ברוקליין, וקיימברידג'. כל שאר הערים שאתה רואה על המפה הן יותר בעלות אופי "פרברי", כלומר רוב הבנייה היא בעיקר של בתים פרטיים, למרות שפה ושם יש גם דירות.
סליחה, לא התכוונתי דירות, כי אם בתים. כפי שציינת.
17/04/15 18:01
90צפיות
אנו בהחלט רוצים לעבור לבית קרקע ולא דירה.
 
למרות שאם זה יהיה יחידה טובה ומרווחת אז בהחלט אשמח לשמוע במסר על אותה היחידה.
 
אני סה"כ רוצה שיהיה גם מקום שאני אוכל לעבוד בו כאשר אצטרך מהבית.
 
עדיין אני מנסה להבין את העלות של המחייה באיזור.
קניות חודשיות לבית, עלויות רכב/ביטוחים וכאלה.
 
אישית אני מאמין שאני אסע בתחבורה ציבורית לעבודה או באופנוע בחודשים הספורים שאפשר יהיה...
הרכב צריך להיות לאישה.
 
חלופה אחרת
17/04/15 04:27
159צפיות
במקרה, גם אני עובד באזור כיכר קופלי. גם אנחנו זוג ללא ילדים ובחרנו לשכור בנייטיק אחרי שעברנו מוולת'ם.
יש תחנת קומיוטר בבק ביי מרחק 2-3 דקות הליכה מהכיכר.
אנחנו שוכרים בית דו משפחתי עם גינה (לא ראיתי כל כך דירות בסביבה, הכל בתים). אנחנו גרים ליד תחנת הרכבת
(כמה רחובות ליד כך שלא ממש שומעים אותה). ה Commute שלי כשהכל בסדר זה 45 דקות מהרגע שאני יוצא מהבית ועד שאני במשרד. מה שכן,
אני לא צריך לנהוג, ישן או קורא ברכבת אחת ישירה ואנחנו מחזיקים רק רכב אחד. גם המחירים בנייטיק זולים יותר מהטווח שכתבו כאן לגבי ניוטון, אם כי אין הרבה היצע להשכרה.
º
17/04/15 06:52
29צפיות
לא מכיר את נייטיק.
17/04/15 18:08
115צפיות
איך המקום?
צודק, ואפשרות נוספת
19/04/15 20:10
17צפיות
לגור באיזה מקום לאורך הקו הכתום - JP, מלדן, מלרוז.
אתרגם לך מה שכתבת למושגים ישראליים
17/04/15 18:30
182צפיות
נמיר את מה שכתבת ל"תל אביבית".
נגיד שהעבודה שלך ממוקמת במקבילה של שדרות רוטשילד בתל אביב.
ניוטון - המקום שבו אתה החלטת שבא לך לגור בו - זו המקבילה של כפר שמריהו.
אז מה שאתה כותב זה "אני רוצה לשכור וילה צמודת קרקע בכפר שמריהו".
 
שזה רצון לגיטימי לגמרי - אבל בישראל, מעטים מאוד האנשים שעובדים כשכירים בתפקיד של מהנדס שירות בחברת היי-טק שיכולים להרשות לעצמם לגור בוילה בכפר שמריהו.  המשכורת שהם מרוויחים פשוט אינה מאפשרת להם לעמוד בהוצאה הזו.
 
וכנ"ל באזור בוסטון.  אני כבר 20 שנה עובד באזור בוסטון, והרוב המכריע של מהנדסי השירות שיצא לי לעבוד איתם (במשך השנים היו כמה מאות כאלו) גר בשכונות ועיירות הרבה יותר זולות (ורחוקות) מבוסטון - לרוב מחוץ למעגל של ה 128. חלק לא קטן מהם גרו מחוץ למעגל של ה 495... אם זה בדרום ניו המפשייר, או מערבה בואכה ווסטר,
או דרומה בואכה רוד איילנד.
 
מכיוון שממה שכתוב משתמע שאינך יודע עדיין מה יציעו לך מבחינת שכר - אציע לך לברר את הפרט הזה קודם לכל.  אני יכול רק לעדכן אותך שאין מחסור במהנדסי שרות לתכנה כאן בבוסטון - למודעה שהחברה שאני עובד בה פירסמה היו 30 מועמדים תוך פחות משבוע.  
º
סליחה על הבורות, אבל מה הכוונה מעגל ה128 או 495?
17/04/15 18:49
50צפיות
כבישי הטבעת שמסביב לבוסטון
17/04/15 19:11
148צפיות
תסתכל במפה ותזננ שניים כאלו - אחד פנימי שמקיף את בוסטון ב"רדיוס" של כ 25 קילומטר, ואחד חיצוני שמקיף את בוסטון ברדיוס של כ 60 קילומטר.
הפנימי נקרא 128, והחיצוני נקרא 495.
תוספת קטנה למה שכתב בוסטון גיא:
17/04/15 21:11
148צפיות
לפעמים אתה תראה על המפה, שעל הרצועה "הפנימית" שמקיפה את בוסטון כתוב 95, ולא 128. זה אותו דבר.
º
לפי תגובות כאן פחות מ 160 אל תתקרב
19/04/15 07:40
34צפיות
זה באמת נשמע מפחיד. האם זה הסכום שצריך להיות?
19/04/15 13:19
57צפיות
כי זה נראה לי קצת מוזר לדרגת ניהול שלא להצליח לחיות באיזור קרוב יותר.
או שניוטון וברוקליין שמורות רק למנכ"לים של חברות?
ניוטון וברוקליין יקרות בטירוף
19/04/15 14:11
53צפיות
הסיבה שאנשים מוכנים לשלם את הסכומים ההזויים שנחוצים כדי לגור בערים האלו היא שמערכות החינוך הציבורי בערים האלו מצויינות. למי שאין ילדים בגיל הרלונטי, אין סיבה הגיונית לגור דוקא שם ולשלם על משהו שאין לו צורך בו.
כמעט נכון. אבל אנחנו זוג בלי ילדים,
19/04/15 15:07
57צפיות
אבל ממה שאני הבנתי, רוב הקהילה הישראלית מתרכזת באיזורים הללו. לפחות לפי מה שאני הבנתי.
אשמח אם יתקנו אותי.
 
אני לא יכול להביט על העניין הזה כעצמי בלבד.
אחרת לא היה איכפת לי לגור בבוסטון עצמה באיזה דירת חדר, או במרחק מהעיר.
 
אני מגיע עם אישתי וחשוב לי שהיא תהיה באיזור שהיא תרגיש בו בנוח. אני לא עובר לשם בשביל שהיא "תיקבר" בבית.
 
אלסטון וברייטון
19/04/15 15:26
46צפיות
הן שכונות של בוסטון שקרובות מאוד לניוטון וברוקליין והן הרבה פחות יקרות. אפשר לגור בהן ולהיות מוקפים ביהודים וישראלים באוותה המידה כמו בברוקליין וניוטון.
ובישראל אתם לא זוג בלי ילדים?
19/04/15 17:14
63צפיות
באמריקה אתם תהיו זוג בלי ילדים עם כלב.
בישראל כרגע אתם זוג בלי ילדים ועם כלב.
 
בישראל - אתם גרים בוילה צמודת קרקע עם חצר בצפון תל אביב או בכפר שמריהו?
אם לא - מדוע אתה מצפה שבארה"ב, כמשפחה בעלת מפרנס אחד, אתה תוכל כלכלית לחיות בוילה צודת קרקע בצפון תל אביב או בכפר שמריהו?
 
כמה דברים נכונים, אבל מצד שני, למה לבצע את המעבר?
19/04/15 17:28
62צפיות
כרגע אנו גרים בבית צמוד קרקע. אולי לא בכפר שמריהו, אבל אני לא אוהב את המרכז. אנחנו גרים בצפון. לא עשיריון עליון אבל אין לי מה להתלונן.
המעבר עצמו, אמור להיות שדרוג בתפקיד והנחתי, אולי באופן לא נכון, כי אוכל אפילו לשדרג את רמת החיים במעט שם.
לא מצפה למצוא בית בגודל שיש לנו היום, אבל אולי העלתי איזה ציפיות שעם שכר מסויים אפשר יהיה לגור באיזור ניוטון.
לפי מה שאתה אומר בעצם פחות מ150K$ בשנה, אין מה לדבר בכלל.
 
ניסיתי לחפש בפורום, אבל הדפדפן מחזיר כל מיני קריסות או תשובות על מקומות אחרים. לגבי בוסטון אין לי יותר מדי מידע, ומכיוון שאני צריך להחזיר תשובה לגבי ההצעה אני מנסה להבין מה יהיו העלויות.
 
האם שכירת בית 2 חדרי שינה באיזור ניוטון כל כך יקר באמת?
אני מחפש לי ולאישתי בית. או בית יחיד או לכל היותר דו משפחתי. משהו שנוכל להיות עם גינה ולהנות מהאיזור.
 
רק שאני לא ממש מבין את כל האיזור.  
אני לא מעוניין בנסיעה של שעה לעבודה. חצי שעה זה יהיה בסדר.
 
מה שמאוד חשוב לי זה כמה כסף לדרוש.
אני מבין שאתה מכיר את השכר ואת המשכורות.
בתור מנהל של תמיכה במוצר תוכנה, מה תהיה דרישה סבירה.
 
אני צריך לדעת שהשכר שלי, מכיוון שאני אהיה המפרנס היחידי בגלל אשרת העבודה שלי ושלא תהיהי לאישתי, יספיק לכלכל אותנו בצורה נורמלי.
 
 
אגב, האם נהוג לבקש/לקבל אינטרנט לבית במידה ואני אמור גם לעבוד מהבית/פלאפון?
אבל מה יש לך מאורנג'דה?
19/04/15 18:44
52צפיות
אני לא מהאזור ולא מכיר את הסכומים. אני כן שם לב, שכמה וכמה אנשים שגרים המון שנים באזור אומרים לך שאין לך שום תועלת בלגור בניוטון כי אתה לא תהנה מהסיבה העיקרית שלשמה אנשים משלמים כל כך הרבה כדי לגור שם - מערכת החינוך. אז למה בכוח?
 
נשמע, ומידע כללי שבבוסטון וסביבתה יש אלפי אם לא עשרות אלפי ישראלים (שלא לדבר על יהודים). סביר שאיפה שלא תנחת הם יהיו סביבך. אז למה בכוח לשלם 1000 דולר יותר כל חודש? אני באמת לא מבין את זה.
 
 
19/04/15 18:49
40צפיות
גם ככה כשלא היו לי ילדים לא רציתי במיוחד להסתובב עם אנשים עם ילדים, ועכשיו אני מאוד מבינה אנשים בלי ילדים שלא רוצים להתחבר איתנו. ילדים של אחרים זה משעמם ומעצבן, אנשים עם ילדים חיים בלוח זמנים שונה לגמרי (בשעה שקמנו היום הייתי באמצע החלום השני אולי לפני שהיו לי ילדים), מעניינים אותם דברים שונים, והם פחות כייפים בהגדרה לדעתי (ואת זה אני כותבת כאמא).
עדיף אולי להסתובב באזורים שיש בהם הרבה זוגות בלי ילדים ולהתחבר איתם, לדעתי האישית.
די פשוט לגלות מה סביבת המחיר שכירות לבית
19/04/15 20:05
45צפיות
כנס לאתר Zillow לדוגמא.
 
זה אחד האתרים המובילים לחיפוש דירה או בית לשכירות או קנייה.
 
תחפש בתים כמו שאתה רוצה, תסתכל בתמונות, תראה מה המחיר. לרוב מניסיוני (לא באזור בוסטון) המחיר המבוקש קרוב מאוד למחיר בפועל אז אל תבנה על הנחה של מאות דולרים במו"מ
 
תודה. לא ידעתי עד כמה האתר אמין.
19/04/15 22:11
35צפיות
אני אבדוק שם מחירים.
 
שוב, אני לא מכיר איזורים.
התגוררתי בעבר (בתיכון) בניוטון, אז זה מה שאני הכרתי.
 
זה מה שקורה בניוטון
19/04/15 22:22
32צפיות
כל כך יקר שם שאנשים מתגוררים בבית ספר תיכון ....
אני בספק אם יש הרבה ברילוקיישן שיקבלו סכום כזה
19/04/15 15:32
58צפיות
אלה אם כן זו דרגת ניהול מסוימת
שמעתי גם ש.....
19/04/15 15:34
60צפיות
שיש כאלה שהצליחו להתקיים מ 105 ו 120 שנתי עם ילדים
הכל תלוי ברמת חיים כנראה
בקרוב אקבל תגובות  בטח שאני טועה
מי שרוצה לגור בברוקליין או בניוטון
19/04/15 15:41
63צפיות
בבית עם 2-3 חדרי שינה רוצה לחיות ברמת חיים של העשירון העליון. בשביל זה צריך גם הכנסה של העשירון העליון.
אתה יכול להסביר?
19/04/15 17:33
46צפיות
מי שרוצה לגור ב2 חדרי שינה בניוטון, צריך שכר של העשיריון העליון?
 
מה השכר שצריך בשביל לגור בבית של 2 חדרי שינה בניוטון?
אין לנו אפילו את המושג לגבי השכר שצריך לבשביל לחיות באיזור.
 
אני דווקא מצאתי בקלות את המידע עם מנוע החיפוש...
19/04/15 18:39
41צפיות
לקח לי פחות מ-30 שניות למצוא, לדוגמה, את השרשור הזה:
 
אמנם משנה שעברה, אבל יש בו המון נתונים ופירוט עלויות שונות שהן עדיין די נכונות ומדויקות. אז במטותא, תשקיע חצי שעה ותעשה שיעורי בית...
 
אחרי שתסכם את כל העלויות המוערכות החודשיות שיהיו לכם, אתה תגיע לאיזשהו מספר נטו. בשביל רמת החיים שאתה מתאר, בבית פרטי בניוטון, קשה לי לראות איך אתה יורד מאזור 5,000 דולר במינימום של המינימום, וסביר שיותר - רק שכר הדירה והוצאות דירה ישירות - חשמל, גז וחימום - יגיע לאזור 2,500-3,000 דולר, עבור 2 חדרי שינה. וזה לפני עלות רכב(ים), ביטוח, דלק, אוכל, הוצאות בריאות, בילויים, אחזקת הכלב (אני שומע מחברים שווטרינר פה עולה הון תועפות), ועוד ועוד.
 
תכפיל ב-12, ותקבל שאתה צריך נטו של לפחות 60-70 אלף דולר בשנה. אם אתה רוצה גם לחסוך כסף לפנסיה, אז בחישוב אחורה מגיעים לכך שאתה צריך מעל 100 אלף דולר בשנה. אולי לא 150, אבל בהחלט מעל 100.
 
וכל מה שכתוב פה זה לפני כמה עשרות אלפי דולרים, שעולה המעבר עצמו (ולא, אני לא מדבר על עלות כרטיסי טיסה). רכישת ציוד, פקדונות על כל דבר (2-3 חודשים של שכר דירה בשביל לשכור בית, לדוגמה), ועוד ועוד.
 
 
אוקי, תודה רבה!
19/04/15 21:39
24צפיות
התשובה הזאת מבהירה לי הרבה מאוד דברים.
אני הערכתי שללא הצעה של 100K$ (לא כולל עלות המעבר, משלוח דברים ומענק מעבר), אין לי מה לאשר את ההצעה.
 
כפי שאני מבין כעת. זוהי אכן התשובה.
 
לא רציתי להשמע חמדן ולדרוש סכום אשר יהיה מופרז, אבל מבדיקות באתרי משכורות אני ראיתי כל מיני תשובות לגבי השכר השונה ופשוט לא הבנתי מהו השכר הנורמטיבי שצריך על מנת להצליח לחיות בצורה נוחה בבוסטון.
 
בהחלט הולך לשקול רבות את המגורים במקום מרוחק יותר מבוסטון.
 
\כל כך הרבה חששות מהמעבר.
אנחנו רק עכשיו (סוף החודש) עוברים לבית משלנו.
 
אבל ההזדמנות לעבודה בארצות הברית ובוסטון בעיקר (עיר יפייפיה), מאוד קוסמת לנו. אנו רק לא רוצים לעשות החלטה מבלי לדעת לפחות חלק מהמספרים.
 
 
מה לגבי לגור בארלינגטון?
19/04/15 23:59
11צפיות
אני לא גרה שם, אבל אם אינני טועה- תחבורה ציבורית קלה לבוסטון, עיר עם מסעדות וחיים, יותר מתאימה לזוג ללא ילד.
 
עומדים לפני מעבר לאוסטין.. והחרדה מתחילה לעלות
16/04/15 22:16
340צפיות
קיבלנו היום אישור למעבר לאוסטין. נושא הרילוקיישן עמד על הפרק מזה זמן והוצעו לנו מספר אפשרויות ועכשיו נראה שזה הולך לקרות.
ויותר לכיוון מעבר חד כיווני ולא רילו.
ארה״ב לא זרה לנו, כך שזה לא מהווה קושי. שנינו כבר גרנו בארה״ב לפני שהכרנו ( הוא ברילו באותה חברה ואני עם המשפחה) יש לנו משפחה בארה״ב כך שזה מקרב אותנו לרוב המשפחה.
החרדה קשורה בעיקר לזה שהוריי יישארו לבד בארץ - והם כבר בגיל מבוגר ומצב בריאותי רופף.
וחלק שני לחרדה הוא הילדים: איך יקבלו את המעבר - כל כך טוב להן פה, חברתית ולימודית, והבן הגדול יישאר בארץ - הוא סטודנט ועם חברה ומעדיף להשאר. כך שהמשפחה הגרעינית תתפרק, ואני כבר מכירה את ההשפעות של זה.
איך מספרים לבנות הצעירות? איך מתכוננים לשינוי הגדול? לעבור בלי ילדים זה סיפור הרבה יותר פשוט ועם פחות חששות עבורי :( הן עומדות לסיים כיתה ה׳ וג׳ - גדולות - ויבינו מה יפסידו ואולי פחות יראו את הרווחים האפשריים.
ושאלה נוספת לגבי חיות מחמד - יש לנו שני כלבים וארנב ( טוב יש לנו עוד חיות מחמד - זה קשור למקצוע שלי, אבל לשאר בטוח אצטרך למצוא בתים חדשים) כמה זמן לוקח לארגן  ניירת להעברת חיות מחמד?
ואיך בכלל מתחילים להתארגן לקראת שינוי כזה?
יש פה אנשים שמגוררים באוסטין??  אשמח להיות בקשר איתכם.
בטח יעלו לי שאלות מסודרות יותר. בהמשך ..
תודה .. וסליחה אם הייתי ארוכה ומבולבלת.. אני מוצפת כרגע.
אז ככה... אוכל להתייחס לחלק מהשאלות על סמך ניסיון
17/04/15 06:02
235צפיות
אישי מוגבל.
ראשית - בן בכור שנשאר בארץ. גם לנו יש אחד כזה שעומד בקרוב לסיים סדיר. הוא בתלפיות, ולכן צפויות לו עוד 6 שנים קבע. הוא מסתדר יפה לבד, רוב הזמן הוא עם החברה בבסיס וכשהוא חוזר הביתה יש עוד משפחה, כולל סבים שדואגים לו. אנחנו כאן שנה וקצת, והוא ביקר אותנו כאן כבר 3 פעמים וזכינו ליופי של זמן איכות ביחד (כי בארץ הוא היה תמיד מאוד עסוק ובקושי היה בבית, במיוחד לאחר הגיוס). ברור שמתגעגעים ודואגים, אך לומדים להסתדר.
בקשר לילדים הצעירים יותר - לנו יש שניים שהיו בני כמעט 13 (כיתה ז') ואחת שהייתה בת 10 (כיתה ד') כשעברנו. אנחנו החלטנו לא לספר להם כלום (כמובן לא כולל הבן הככור, שידע מהתחלה) עד שהוויזה תהיה ביד, כדי לא לערער את חייהם כשעוד לא בטוח שהמעבר ייצא בכלל לפועל או מתי. רצינו לאפשר להם להתרכז בלימודים ובחיים ללא דאגות מיותרות שממילא אין מה לעשות כדי לצמצם אותן. בדיעבד, לדעתנו עשינו את הדבר הנכון, כי מהרגע שנודע להם, הם (ובעיקר הבנות) היו נסערים ונרגשים, ולא היה שום טעם להאריך את תקופת אי הוודאות ואי היציבות הזו מעבר להכרחי.
מה שהיה קשה זה בעיקר החודש ומשהו הראשון שבו גרנו במגורים זמניים במקום שאינו נמצא באזור שבו שכרנו את בית הקבע שלנו, ולכן לא יכולנו לשלוח אותם לבית ספר. זו הייתה באמת תקופה בעייתית כי מצד אחד הם עדיין מאוד התגעגעו לארץ ולחברים שהשאירו מאחור, מצד שני טרם הכירו מישהו במקום החדש (לנו אין כאן משפחה כלל ואת החברים שעברו לכאן הרבה לפנינו הם לא זכרו כלל) וגם לא היו להם תעסוקה וסדר יום מובנה. שעות השינה היו מבולבלות להם וגם אנחנו היינו כל הזמן בריצות וסידורים, בעלי רק התחיל לעבוד והיה עסוק בזה - בקיצור, הם הרגישו תלושים ובודדים ורק רצו לחזור לארץ. אך ברגע שעברנו למגורי הקבע והם התחילו ללכת לבית ספר, המצב השתפר פלאים עד מהרה. כיום, אחרי שנה ומשהו, האנגלית השתפרה פלאים. הם כולם תמיד היו ילדים חברותיים וגם כאן הם התחברו ממש מיד ויש להם הרבה חברים מקומיים (ליתר דיוק, לרוב סינים או הודים) בבית ספר וגם בקרב ילדים של חברים ישראלים שלנו. הם פורחים פה וכבר לא מדברים על חזרה לישראל (רק ביקור). מניסיוני יכולה להמליץ להשתדל למצוא מקום מגורים קבוע *לפני* שעוברים עם כל המשפחה ולעבור לגור בו מיד, כך שאפשר יהיה להכניס אותם למסגרת כמה שיותר מהר. זה מסייע מאוד להתאקלמות.
באשר לבעלי חיים - אנחנו עברנו עם כלב ושני חתולים. צריך להחליט הרבה זמן מראש עם איזו חברת תעופה טסים (כי לא כל חברה ולא כל טיסה מטיסה בעלי חיים). כמו כן, לכל חברת תעופה יש שיטה אחרת של התארגנות לפני ההטסה וכללים אחרים (למשל, באשר לתקן של כלובי הטסה, האם חייבים להטיס רק בתא המטען ועוד). כדאי ליצור מבעוד מועד קשר עם הווטרינר המחוזי שממנו את צריכה לקבל אישור מיוחד להטסת בעלי החיים ולבקש ממנו רשימת מסמכים שאת צריכה להביא. כדי לקבל אישור כזה עבור כלבים וחתולים, חייבים חיסון כלבת בתוקף (צריך לברר כמה זמן מראש חייבים לתת אותו, נדמה לי שגם לזה יש משמעות) ואני כבר לא זוכרת מה עוד. באשר לארנב אני לא יודעת, אך מניחה שגם הוא יצטרך חיסון כלבת. את אישור הווטרינר המחוזי מקבלים ממש כמה ימים לפני הטיסה כדי שיהיה בתוקף (פחות מ-10 ימים לפני), אך כאמור כדי לקבל אותו חייבים קודם לדאוג לדברים האחרים, ככה שלא כדאי להמתין עם זה.
איך להתארגן - ראשית אתם צריכים לדעת מה תנאי הרילוקיישן, למשל האם מממנים לכם מכולה, ייעוץ (כגון ייעוץ מס), ביקור מקדים, הטסת החיות, האם נותנים מענק רילוקיישן ובאיזה סכום וכו'. האם אתם כבר יודעים מה יהיה השכר של בעלך, למשל, ואיזו רמת חיים תוכלו להרשות לעצמכם? אנחנו העדפנו לשכור יועץ רילוקיישן, שהיה שווה כל שקל. הוא נתן לנו מושג ממש טוב באשר לרמת החיים הצפויה לנו (יחסית למה שהיה בארץ), בהתבסס על כל הנתונים האישיים שלנו, על מה עוד כדאי להתמקח, אילו הוצאות צפויות בהתחלה, לאילו דברים צריך לדאוג לקראת המעבר (למשל, משיכת כספים, סגירת חשבונות) ועוד. הוא ממש עשה לנו סדר בראש כי לא היה לנו מושג ירוק באשר לחיים בארה"ב. אולי לכם יש מי שיענה לכם על השאלות האלה, אבל אם לא - ממליצה בחום על ייעוץ רילוקיישן.
בהצלחה!
תודה, את מקסימה!
17/04/15 07:39
183צפיות
הגדול כבר יודע כי התייעצנו איתו לגבי ההחלטה אם לבצע את השינוי. כשהיה בצבא היינו אמורים לצאת וויתרנו כי הוא היה מאוד קרבי והרגשנו  שזה לא יתאים לא לו ולא לנו, עכשיו זה מעט שונה  ואם ירצה יוכל להגיע ולהחליט אם רוצה להמשיך ללמוד לידנו.
 
מהתגובה של הבנות אני חוששת, במיוחד של הגדולה, אנחנו לא מתכוונים עדיין לספר, עד שיתבררו דברים. כמו שכתבתי זה כנראה לא יהיה רילו, אלא עזיבת החברה בארץ בצורה מאורגנת והעסקה מחודשת בחו״ל, אם זה היה רילו אז היינו מרופדים היטב אפילו למעלה מהצורך, אבל אני מאמינה שנסתדר.
בעוד חודש אנחנו צריכים להיות בארה״ב אז אנחנו מתכוונים לנסוע לאוסטין לשלב כמה ימים להיכרות עם נושא בתי הספר והריל אסטייט ( השכרה), אני משערת שבעלי יתחיל לעבוד שם לפני שנגיע אז הוא ימשיך משם בנושא הדיור. די  ברורים לנו הצרכים שלנו.
 
תודה לגבי ההמלצות לגבי העברת חיות המחמד, צריכה לברר מה קורה עם החברה איתה אנחנו טסים. אני אקפוץ בשבוע הבא לוטרינר שלי ואבדוק איתו את הידע שלו וכיצד להיעזר בו, הכלבים שלנו לא רגילים לכלוב טיסה אז בכ״ז נצטרך מתי שהוא לספר לבנות כדי שאקנה כלובים כאלה ואתחיל לפנק את הכלבים כדי שיתרגלו. מלחיץ אותי שיהיו במטען - הכלבה קטנה ואולי נצליח לקחת אותה איתנו עם הנוסעים - היא אסופית שקטה שקטה ומאוד רגישה.
האם כדאי ברגע שאומרים לבנות להתחיל להן שיעורי אנגלית? הגדולה כבר מעט מבינה את השיחות בבית הצעירה יותר עדיין נאבקת באותיות. (11 ו- 9).
רק משהו קטן
17/04/15 16:33
132צפיות
לא בטוח שהבן הגדול יוכל לקבל ויזת נתמך שלכם ולהיות איתכם בחו"ל. אני חושבת שמגיל מסוים הם כבר לא זכאים לויזה כזאת. הוא יוכל לבוא אליכם על ויזת תייר (אם יצליח להוציא), או להוציא ויזת סטודנט וללמוד באוניברסיטה לידכם, אבל כנראה לא ויזת נתמך שהילדות האחרות שלכם יקבלו. תקחו את זה בחשבון.
אכן, אם הוא מעל גיל 21 הוא לא יוכל לקבל ויזת נתמך.
17/04/15 18:35
131צפיות
אבל ברגע שיקבלו גרין קארד, יוכלו להתחיל בהליך גם בשבילו, אם יהיה מעוניין.
º
אבל זה לא תהליך ארוך שלוקח שנים?
17/04/15 18:38
55צפיות
º
זה כן, אבל איזו ברירה יש?
17/04/15 19:06
64צפיות
שאלה מתוך סקרנות
18/04/15 21:04
75צפיות
אם ההורים בעלי גרין קארד אבל לא אזרחים. והילד מתחיל ללמוד בקולג' ו במהלך הלימודים עובר גיל 21. מה קורה אז?
אישור השהייה שלו פג? הוא צריך לבקש ויזת סטודנט?
 
ואם סיים ללמוד מה אז? צריך לבקש ממעסיק ויזה חדשה?
 
סתם תהיתי לגבי זה והאם זה עשוי להוות שיקול לקבלת אזרחות מול גרין קארד בלבד
למיטב הבנתי וניסיוני, כל עוד הילד לא עבר את גיל 21
18/04/15 21:26
74צפיות
אפשר להתחיל לו הליך גרין קארד ביחד עם ההורים (או אחרי שכבר יש להם גרין קארד וכל עוד הילד עוד לא בן 21), וברגע שמגישים את הניירת - שהייתו מובטחת.
יכול להיות שאני טועה, אבל אם ילדים מקבלים גרין קארד
18/04/15 22:55
77צפיות
נדמה לי שזה הופך בשבילם מיידית לאזרחות, כשהם נוחתים בארה"ב. אבל אני ממש לא סגורה על זה, הילדים הפרטיים שלי נולדו בארה"ב.
רק כאשר לפחות אחד ההורים הוא כבר אזרח אמריקני.
18/04/15 23:01
69צפיות
לא כאשר להורים עצמם יש רק גרין קארד.
 
בנוסף, הילד צריך להיות עד גיל 18. ברגע שהילד עבר את גיל 18, נסגר החלון של האפשרות הזו.
º
אוקי, תודה על ההסבר!
18/04/15 23:49
11צפיות
אז חוזר על השאלה
18/04/15 23:52
57צפיות
אם להורים יש רק גרין קארד, והם קיבלו אותו בזמן שהילד היה מתחת לגיל 18.
אבל ההורים לא התאזרחו, האם יכולה להיות לילד בעיה אחרי גיל 18 או 21?
האם זה עוד שיקול לקחת בחשבון לטובת התאזרחות?
לא ברור מה היה עם הילד כשההורים קיבלו גרין קארד.
19/04/15 00:09
59צפיות
איפה הוא היה בזמן הזה?
בכל אופן, אם להורים יש גרין קארד והילד בן פחות מ-21 בזמן הגשת המסמכים עבורו, הוא נחשב כנתמך ואפשר להוציא לו גם גרין קארד והוא יוכל להישאר בארה"ב בזמן התהליך. אם הוא בן יותר מ-21 - גם אפשר, אך זה ייקח הרבה יותר זמן והוא לא יוכל לשהות בארה"ב כנתמך תחת הסטטוס של הוריו. כלומר, אם לא תהיה לו ויזת סטודנט או ויזת שהייה אחרת משלו - התהליך יתנהל מהארץ.
בקשר להתאזרחות אין לי מידע כלל.
אוקיי מבהיר בעזרת דוגמא
19/04/15 00:39
50צפיות
משפחה עוברת לארהב באמצעות ויזה שני ההורים לא אזרחים, הילד בן 10.
כאשר הילד בן 13 ההורים מקבלים גרין קארד. הילד כמובן גם מקבל גרין קארד כנתמך.
 
ההורים לא מתאזרחים אלא נשארים לחיות בארהב עם גרין קארד.
 
בגיל 18 הילד הולך לקולג'. האם הוא צריך ויזה נפרדת?
 
האם בגיל 21 יצטרך ויזה נפרדת?
 
האם כל זמן שלומד אינו צריך אבל כשיסיים לימודים יצטרך ויזה מהמעסיק?
 
 
 
ברגע שלילד מלאו 18 שנים,
19/04/15 00:52
54צפיות
והוא כבר תושב קבע (בעל גרין קארד) מזה 5 שנים, הרי הוא עומד בזכות עצמו.
 
מה מונע ממנו מלהגיש בקשה לאזרחות (N-400) בפני עצמו?
 
וחוץ מזה, כאמור, הוא תושב קבע בזכות עצמו, הוא לא קשור להורים שלו. אני לא רואה שום מניעה לכך שהוא ימשיך להיות תושב קבע (עד אין סוף), גם בלי בקשת אזרחות - פשוט להאריך את הגרין קארד בכל פעם, כל עוד עומדים בתנאים.
 
אבל רק מתוך סקרנות - מה המניעה/התנגדות לתהליך ההתאזרחות, שזה מה שאני מבין מתוך מה שאתה כותב?
 
תוספת קטנה
19/04/15 20:21
11צפיות
ל"פחות מ-21" יש להוסיף "לא נשוי"
צריך להפריד בין שני נושאים שונים לגמרי.
19/04/15 00:45
44צפיות
אליס הזכירה מקרה מאוד ספציפי, בו החוק האמריקני קובע כי ילד קטין (מתחת לגיל 18), אשר בבעלותו גרין קארד, והוא נמצא בארה"ב בחזקת הורה שהוא אזרח אמריקני - הופך להיות אזרח באותו רגע. זו הסיבה לכך שאחת הדרכים הפופולריות להפיכת ילדים לאזרחים אמריקנים, כאשר ההורה (האזרח האמריקני) אינו יכול להעביר להם אזרחות מלידה, היא להוציא לילדים גרין קארד ולטוס איתם לארה"ב. ברגע שעוברים את קצין ההגירה בכניסה לארה"ב - הילד הופך לאזרח.
 
האסמכתא לכך היא פה, לקראת תחתית העמוד, המקרה הראשון בטבלה תחת קטגוריית Automatic U.S. Citizenship After Birth - But Before the Age of 18
 
זהו סיפור שונה לגמרי כאשר להורים יש גרין קארד, והם רוצים לתת חסות לילד. פה, הגיל הקובע הוא 21, שאז יש מעבר בין קטגוריות:
* עד גיל 21, הילד משתייך לקטגוריית F2A, שזמן ההמתנה אליה הוא קצר יחסית - כשנה וחצי עד שנתיים.
* מעל גיל 21, וכל עוד הילד *אינו* נשוי, הילד עובר לקטגוריית F2B, שזמן ההמתנה בה ארוך בהרבה - כשבע שנים.
 
מה שקובע הוא הגיל בו החלו את התהליך - זה מה שנקבע ב-Child Status Protection Act (או בקיצור CSPA) בשנת 2002. לפני כן, אם הילד היה מוגש על F2A אבל מלאו לו 21 לפני שהייתה ויזה זמינה, הוא היה "נופל" לקטגוריית F2B.
 
לגבי האם זה שיקול לטובת התאזרחות - זה תלוי בגיל הילד:
* כל עוד הילד מתחת לגיל 21, הרי כאשר ההורה הוא אזרח אמריקני, הילד יקבל גרין קארד באופן מיידי, בלי תור.
* אם הילד הוא גם מתחת לגיל 18 וההורה הוא אזרח אמריקני, הרי ברגע קבלת הגרין קארד, הילד יהפוך לאזרח.
* כאשר הילד הוא מעל גיל 21, זה קצת יותר מורכב. למרבה האבסורד, ילדים מעל גיל 21 של אזרחים אמריקניים (קטגוריית F1) צריכים לחכות יותר זמן לגרין קארד, מאשר ילדים של בעלי גרין קארד (קטגוריית F2B):
 
זה עוזר?
ותשובה קצרה- לא, אין בעיות. הגרין קארד
19/04/15 00:56
59צפיות
בבעלות הילד. הוא לא צריך לעשות ויזה מיוחדת. הוא רשאי לפטר את ההורים שלו מבחינתו. הוא בעל גרין קארד מרגע שהוא קיבל אותו.
º
הניסוח שלך הרבה יותר מוצלח משלי
19/04/15 01:02
16צפיות
תודה לשניכם גידי ואילן
19/04/15 02:20
43צפיות
ולא אין לי משהו מיוחד נגד התאזרחות, רק עלתה פתאום התהייה הזו.
 
הדבר היחיד אולי שחשבתי למה לא להתאזרח זה במידה ורוצים לחזור לארץ או לגור מחוץ לארהב, האם יש חיסרון מבחינת מס.
 
האבל הנושא עוד רחוק מאוד ולכן לא חשבתי על זה יותר מדי.
 
לגבי החיות
17/04/15 19:59
116צפיות
ממליצה בחום לקרוא על התהליך באינטרנט ולא לסמוך על הוטרינר... בארץ לוטרינר שלי היה ידע שגוי בנושא ולמרות שהתווכחתי איתו רבות הוא סירב לחתום על אישור הבריאות שהוא מחויב לחתום עליו. בסופו של דבר הייתי צריכה ללכת לוטרינר אחר. רק אומרת- מי שלא מתעסק עם זה ביום יום לא בהכרח מכיר את השלבים אז עדיף לבוא לוטרינר עם ידע מוקדם.
לגבי גודל הכלבה- במידה והיא עד 8 קילו (כולל הכלוב)- היא יכולה לטוס איתכם בתא הנוסעים. כמובן בתלות בחברת התעופה (אנחנו טסנו עם אל על והכלב היה איתנו). אם אתם מכוונים לזה ממליצה לקנות כלוב בד ולא פלסטיק. הכלוב שלנו שקל חצי קלו סה״כ וזה משמעותי כשהכלב שוקל 7... זה היה ממש כמו תיק צד כזה שהולכים איתו לחדר כושר, רק שכל הדפנות עשויות רשת. קנינו בזמנו בזוסנטר, לא יודעת אם עוד יש להם כיום (http://www.zoocenter.co.il/)
וטרינר רגיל בדרך כלל לא יודע.
17/04/15 21:38
100צפיות
אין לו מושג על איזה טפסים הוא אמור לחתום, מה בדיוק החיסונים הנדרשים וממתי וכו'. את כל זה צריך לברר אך ורק אצל הוטרינר המחוזי (כולל איפה משיגים את הטפסים שבהם צריכים לרשום את הפרטים והחיסנים), ורק אחר כך לבוא עם זה לווטרינר הרגיל.
º
אני באוסטין ואשמח לענות על שאלות. שולח מסר עם פרטים.
17/04/15 16:26
116צפיות
האם שווה לעבור לארה"ב?
19/04/15 17:59
77צפיות
הי, אשמח לקבל תשובות.
אני ישראלית נשואה לאזרח אמריקאי. אנחנו ללא ילדים.  במקצועי אני מתכנתת בכירה + ראש צוות עם נסיון של כ5 שנים. לבעלי אין מקצוע מוגדר. 
אנחנו רוצים לחסוך כסף לדירה, ושוקלים האם שווה להוציא לי גרין קארד ולצאת לעבוד כמה שנים בארה"ב.
מה דעתכם?
האם קשה למצוא עבודה בתחום התוכנה בארה"ב? 
 
תודה רבה.
אני לא יודע מה זה "מתכנתת בכירה",
19/04/15 19:05
52צפיות
אבל אם את מדברת על ניסיון של 5 שנות עבודה בסך הכל, אז לא בטוח שזה "בכיר" במושגים אמריקניים. אם מדובר על 5 שנים רק בתור ראש צוות, כשלפני זה יש עוד שנות ניסיון - זה משנה את התמונה.
 
תראי, אי אפשר לענות לשאלה שלך בצורה ישירה, כי אין לי מושג באיזה תחום/שפות את מתכנתת. יש תחומים שיש בהם ביקוש ענק וכל אדם טוב נחטף, ויש תחומים שיש פחות ביקוש. בגדול, יש כרגע עדנה בתחום ההיי-טק, ויש ביקוש לאנשים טובים.
 
כמה דברים שצריך לקחת בחשבון:
1. גובה המשכורות קשור ישירות לעלות המחיר באותו אזור. באזורים בהם עלות המחיה יקרה, גם משלמים יותר. עבור אותו תפקיד בדיוק, המשכורת בסיליקון ואלי תהיה גבוהה יותר מאשר בבוסטון, ושתי אלו יהיו גבוהות בהרבה מאשר באזור RTP (חפשי בגוגל אם את לא מכירה). יש קורלציה בין המשכורת לעלות המחיה באותו אזור, אם כי לא בהכרח קורלציה מדויקת.
2. המקומות שבהם יש הרבה היי-טק, והרבה ביקוש לכוח אדם - אלו הם גם המקומות שהם בין הכי יקרים למחיה בארה"ב. לדוגמה סיליקון ואלי.
3. עלות המעבר עצמו היא אדירה, עשרות אלפי דולרים, ואני לא מדבר על העלות של תהליך הגרין קארד. בעלות המעבר כלולים כרטיסי טיסה, רכישות ציוד (רכב/ים, ריהוט וציוד לבית), פקדונות בשביל לשכור בית (בגובה 2-3 חודשי שכירות, שמשלמים מראש ובמזומן), פקדונות לדברים נוספים, ביגוד חורפי (לאזורים קרים, כמו בוסטון), ועוד ועוד. לוקח בסביבות שנתיים רק בשביל "להתאזן" מבחינה כלכלית, כאשר יש את ההוצאות הללו (כמובן, שנתיים זה בהנחה שיש עבודה טובה ומשכורת טובה מהרגע הראשון). אם את מוצאת רילוקיישן/מעסיק שיישא בעלויות הללו, זה יכול לשנות את התמונה.
4. אם תחזרו לישראל לפני שחלפו לפחות 3 שנים מיום המעבר (וכיום אפילו מדברים על תקופה ארוכה יותר), אזי ייתכן שתסתבכו עם רשויות המס בישראל (מס הכנסה, ביטוח לאומי), וקיים חשש רציני שתצטרכו לשלם הפרשי מס למס הכנסה, וכפל מס לביטוח לאומי.
 
אם את לוקחת בחשבון את כל מה שכתבתי למעלה, ובהנחה שאת אכן מוצאת עבודה במהירות, ועבודה טובה ובמשכורת טובה - אתם תצטרכו לפחות 5-6 שנות מחיה ועבודה בארה"ב, ואפילו יותר מכך, בשביל להגיע לאיזשהו סכום חיסכון יפה. כמובן, שכל זה בהנחה שאתם חיים יחסית בצניעות, ולא מבזבזים יותר מדי כסף, ומשתדלים לחסוך כמה שיותר (ובארה"ב מאוד קל לבזבז - והרבה). זה גם בהנחה שלא נולדים ילדים בתקופה הזו, כי "עלות אחזקה" של ילדים משנה את כל התמונה, מבחינה כלכלית. ילד קטן, שצריך להיות במעון, יכול לעלות (הרבה) עשרות אלפי דולרים בשנה, נטו.
 
לאור כל זאת - האם מעבר לתקופה שכזו הוא רלבנטי? או שחשבתם על מעבר לשנה-שנתיים-שלוש, בתקווה לעשות "מכה" מהירה? (אין דברים כאלה...)
 
מעבר למיאמי - פלורידה
19/04/15 15:28
52צפיות
היי,
 
בעלי ואני רוצים לעבור בסוף יולי לפלורידה יחד עם שלושת ילדנו (5,8,12).
יש לי שתי שאלות מרכזיות בעניין:
1. איזה בית ספר יהודי טוב הייתם ממליצים? כזה שאינו דתי חרדי אך גם לא ציבורי? 
2. במקצועי אני יועצת חינוכית עם שלושה תארים אקדמיים (חינוך והוראה, תקשורת וייעוץ חינוכי). האם משהו יכול לסייע לי במציאת עבודה? אני מחפשת בית ספר שיוכל לדרוש אותי וכך אולי לקבל ויזה...
תודה רבה מראש למי שיוכל לעזור!!!
 
 
º
עם איזה ויזה אתם עוברים? יהיה לך אישור עבודה?
19/04/15 17:02
27צפיות
היי
19/04/15 18:06
47צפיות
זה בדיוק העניין. אנחנו מחפשים לעשות מעבר "נכון". לכן אני מחפשת מקום שישלח עבורי טופס פשוט לפיו הם מעוניינים להעסיק אותי ואז אוכל אולי לקבל ויזה..
לצערי אין כזה דבר
19/04/15 18:12
36צפיות
על סמך היותך מורה לא תוכלי לקבל ויזת עבודה. לא חסרים מורים ישראלים בפלורידה ולכן בית הספר לא יוכל לטעון שאין אדם מקומי שיכול לעשות את העבודה (שזה אחד התנאים להוצאת ויזת עבודה). את מוזמנת לקרוא במאמרי הפורום ולהבין יותר טוב את הנושא, אבל לעשות זאת תוך ידיעה שאין לכם דרך חוקית לעבור לארה"ב (לפי הנתונים שסיפקת).
מעניין שרק לפני כמה ימים היה כאן דיון קטן בפורום על אנשים שעוברים לארה"ב לא חוקית כשיש להם ילדים וכמה זה חסר אחריות. אני שמחה שאת מחפשת לעשות זאת בצורה הנכונה ולא רוצה להרוס לך ולמשפחתך את העתיד.
עסק בארה"ב ונסיעה לשם
19/04/15 13:34
63צפיות
שלום לכולם :)
יש לי עסק בארה"ב , חשבון בנק אמריקאי וכו, אני עוסקת בפרסום באינטרנט.
העניין הוא כזה, אני רוצה לנסוע לארה"ב לחודש בשביל להשתתף בכנס מסויים, העסק שלי ממשיך לעבוד גם כשאני שם.
האם זה אומר שאני עוברת על החוק? כל העניין הזה ממש מבלבל אותי, שכן יש לי עסק שהוא בעצם אמריקאי אבל אני אישית לא יכולה לעבוד בארה"ב.
מישהו יכול לעשות לי סדר בעניין?
העסק קיים מספר חודשים מועט בלבד 
 
תודה :)
שילוח בינ"ל לארה"ב - התייעצות
19/04/15 10:14
57צפיות
הי חברים, אני בודקת חברות לשילוח בינ"ל מישראל לקליפורניה. קיבלתי כמה הצעות, ביניהן אחת שנראתה לי משתלמת ביותר ( 315 דולר למ"ק), והאיש נראה לי רציני (חברת HS Shipping, באתר שלהם יש גם המלצות) - ואז קיבלתי הצעה הרבה יותר גבוהה, בכמאתיים דולר עד כדי כך שחשבתי שזו טעות. ההסבר שקיבלתי היה שהרבה פעמים אומרים לאנשים לאחר האריזה שבעצם יצא שהמטען שלהם גדול יותר והם צריכים לשלם יותר וכל החפצים שלהם מוחזקים עד שהם ישלמו את המחיר שהחברה דורשת, שהוא הרבה יותר גבוה. מישהו כאן נתקל במקרה כזה? או לחילופין - מי שעשו שילוח בינ"ל מישראל לארה"ב, והיו מרוצים, יש לכם המלצות? 
מסגרות חינוך בשרמן אוקס בסן פרננדו וואלי
19/04/15 05:46
51צפיות
הי,
אנחנו נמצאים בשרמן אוקס כרגע מסבלטים.
יש לנו ילדה בת 4 וילדה בת שנה. 
מחפשים המלצה למסגרת חינוך לבת ה4 ביקרנו בפאבליק בקסטר והמסגרת היא רק של 3 שעות ביום אז כנראה שאנחנו מחפשים משהו פרטי... 
בנוסף, אנחנו מחפשים דירה של 3 חדרי שינה עד 2300K  ונשמח לשמוע על שכונות מומלצות.
מעבר לארה"ב
18/04/15 20:58
184צפיות
אני בעלת גרין קארד שמתגוררת כרגע בישראל, כל המשפחה שלי כבר גרה שם ויש להם כבר דרכונים אמריקאים. 
אני רוצה לעבור עם חבר שלי, אנחנו רוצים להתחתן אבל הבנתי שלהתחתן איתו בעוד יש לי גרין קארד פשוט ימנע ממנו את הכניסה לארה"ב עד קבלת תשובה בקשר לאם נתנו לו גרין קארד או לא. כי חתונה עם בעל גרין קארד זה פשוט לא אותו דבר כמו חתונה עם בעל דרכון אמריקאי.
אז חשבנו על אופציה כזו שהוא יעבור לשם בתור סטודנט ויתחיל לימודים לתואר ראשון ונגור אצל ההורים שלי. השאלה היא כמה קשה להשיג ויזת סטודנט בארה"ב ואם הוא יוכל לעבוד בעבודה כלשהי?
ואחרי שנתיים וחצי כבר אהיה זכאית לדרכון ונוכל להתחתן תוך כדי שהוא לומד בארה"ב ולהגיש בקשה לגרין קארד בשבילו.
האם זו תכנית מציאותית? כמה קשה יהיה להוציא אותה לפועל, אנחנו מאוד אבודים ואין לנו הרבה מידע לגבי מה שבאמת מצפה לנו בקשר לכל התהליך הזה.
תודה לעונים.
בבקשה, רק לפני כמה ימים הייתה שאלה זהה,
18/04/15 21:17
122צפיות
קראי את השרשור הזה:
 
בגדול, לגבי השאלות שלך:
1. הכי מוקדם שבן הזוג שלך יוכל להיות סטודנט בארה"ב זה ספטמבר 2016, כלומר בעוד שנה וחצי.
2. סטודנטים לא יכולים לעבוד, מלבד כמה שעות מוגבלות בתוך הקמפוס, בשכר סטודנט. אסור להם לעבוד.
הבנתי, אבל
18/04/15 21:31
100צפיות
רשמת שתכנית הלימודים לדוקטורט מתחילה בספטמבר והמכסה לשנה זו התמלאה. התכוונת לכל מכסה של ויזת לימודים באופן כללי?
ובאופן כללי, ידוע לך אם זה תהליך קשה ומסובך? או שרוב מי שנרשם יכול להתקבל בקלות ללמודים בבארה"ב במידה ויש לו ציונים מתאימים?
קודם כל, הבנתי שאת מדברת על תורק ראשון, נכון?
18/04/15 22:38
85צפיות
אם כן, אז הלימודים מתחילים באוגוסט 16. שנת הלימודים הקרובה מתחילה אמנם באוגוסט 15 המתקרב, אבל תהליכי הרישום והקבלה כבר הסתיימו. ייתכן ויש אוניברסיטאות שעדיין מקבלות, ואפשר לבחון community colleges, אבל כדאי מאד מאד מאד לברר שמדובר באוניברסיטאות שיצליחו להוציא i-20 (הטופס הרלבנטי ללימודים) עבורו. יש לא מעט מוסדות קיקיוניים בארה״ב שמשרד ההגירה לא יאפשר להם להיות ספונסר לויזת לימודים.
 
לגבי קבלה, הכל תלוי באוניברסיטה. יש פחות תחרותיות ויותר תחרותיות. אם יש לכם מספיק כסף (והרבה כסף) אז אפשר להתקבל בסופו של דבר.
בשביל להתקבל לאוניברסיטה (סבירה) בארה"ב,
18/04/15 23:12
103צפיות
צריך לעבור תהליך לא קצר של מבחנים (SAT לתואר ראשון, GMAT או GRE לתארים מתקדמים), ובנוסף גם מבחן TOEFL עבור סטודנטים זרים, שנועד לבדוק את רמת האנגלית שלהם.
 
לאחר מכן צריך למלא ולהגיש שאלון מועמדות, אשר כולל--מלבד השאלון עצמו--גם חיבורים שצריך לכתוב (ושמשקיעים בהם המון זמן, כי הם מאוד מהותיים), מכתבי המלצה, ועוד ועוד.
 
בסך הכל, מדובר בתהליך של חודשים לא מעטים. יש גם העובדים על זה במשך קרוב לשנה, בשביל להתקבל לאוניברסיטאות טובות. ולכן, הסיכויים של החבר שלך להתקבל לאוניברסיטה כבר לספטמבר הקרוב הם בערך אפס.
 
וכמובן, שלאחר כל מה שתיארתי למעלה, צריך להראות לשגרירות בארץ שיש מספיק כסף בשביל לשלם עבור הלימודים ועבור הוצאות המחיה בשוטף. בלי להראות שאין כיצד לממן את התואר ואת המחיה, הוא לא יקבל ויזת סטודנט.
 
בהערכה הכי שמרנית, באוניברסיטאות הכי זולות והכי קיקיוניות, הרי עלות הלימודים ביחד עם עלות המחיה תהיה כמה עשרות אלפי דולרים, נניח סדר גודל של 25-30 אלף לשנה. תואר ראשון, שאני מניח שבו מדובר, הוא בן 4 שנים. במלים אחרות - האם לחבר שלך, או למשפחתו, יש 100 אלף דולר נזילים (ומן הסתם זה יהיה הרבה יותר, זו הערכה מאוד נמוכה), בשביל לממן את התענוג הזה?
 
 
מעט סייגים
18/04/15 23:31
93צפיות
כמו שציינתי למעלה, יש גם את האפשרות של community colleges, אבל לא כולם יכולים להוציא i-20. אם מוצאים כאלו שכן, אזי מדובר במחירים שקרובים יותר ל $10000 בשנה ולא ולעשרות אלפים. במקרה הזה גם אפשר להירשם מאוחר יחסית. קולג׳ים שאני מכיר מקבלים למשל סטודנטים שעשו application חודש לפני תחילת הלימודים. אני מניח שזה משתנה בין קולג׳ אחד למשנהו.
גידי, עשרת אלפים דולר בשביל מה?
19/04/15 00:58
89צפיות
ראשית, האם מדובר ב-10,000 דולר עבור תוכנית לימודים בהיקף מלא, שזו אחת הדרישות של I-20? (כמובן, בהנחה שהקולג' בכלל יכול להוציא כזה).
ושנית, מה לגבי הוצאות דיור ומחיה? לאיפה הן נעלמו? (אני לא בטוח אם בשגרירות יקנו סיפור בסגנון "אני הולך לגור אצל החברה שלי ומשפחתה, והם ישלמו עבור כל ההוצאות שלי, בלי שאני אוציא אגורה מהכיס"...)
 
ולכן, נראה לי שהסיפור של עשרת אלפים דולר לשנה, עבור סטודנט זר שצריך לקבל ויזת סטודנט, הוא יותר בגדר תיאוריה, מאשר משהו פרקטי ואפשרי.
 
אם מישהו מכיר -- באופן אישי! -- מקרה של סטודנט זר שהצליח לקבל ויזת סטודנט ללימודים, כאשר סך כל ההוצאה השנתית (שכר לימוד ומחיה ביחד) הם באזור 10,000 דולר, בבקשה ספרו לנו איך עושים את זה. אני בטוח שהרבה ישראלים ישמחו לשמוע על האפשרות הזו
ללימודים. לא יודע אם יקבלו או לא בשגרירות, אבל זו ההוצאה
19/04/15 01:29
65צפיות
מי שגר עם החברה או החבר, זוהי הוצאת הלימודים. ברור שצריך גם לשלם על אוכל וזה יקרה גם בלי קשר ללימודים, אבל זה סדר הגודל שהוא צריך לדעת עליו. וכן, יש בהחלט community colleges שזה שכר הלימוד לשנה שלמה ושהם אכן יכולים להוציא i-20
שאלה - האם קומיוניטי קולג' לא זול רק עבור
19/04/15 03:48
54צפיות
מי שנקרא תושב של הסטייט? כי אם זה כך, והוא יגיע על ויזת סטודנט, הוא לא יחשב תושב לעניין שכר לימוד ויצטרך לשלם שכר לימוד של מי שאינו תושב הסטייט.
המחיר שכתבתי הוא עבור international students
19/04/15 03:55
57צפיות
º
המחיר למקומיים הוא בערך 4000 לשנה
19/04/15 03:56
37צפיות
º
מפתיע, אבל טוב לדעת, תודה!
19/04/15 04:06
28צפיות
אני מכיר לא מעט אנשים בסביבתנו
19/04/15 04:27
60צפיות
שהם אמנם לא עשירים כקורח אבל גם לא בדיוק מקוששי נדבות, שהילדים שלהם מתחילים ב community college ורק אז עוברים לאוניברסיטה המקומית, שהיא בהחלט מכובדת ברמה הלאומית (אם כי עדיין זולה יחסית לאוניברסיטאות מקבילות אחרות). חוסכים כך אלפי דולרים בשנה.
º
תודה
19/04/15 18:55
6צפיות
יש לי ויזת עבודה O1
18/04/15 17:29
133צפיות
יש לי  ויזת עבודה O1 כיצד אני מוציא אישורי עבודה זמניים לשאר המשפחה אשתי ושני ילדי הבוגרים וללמי אני פונה לקבלת SSN עבור עצמי
למיטב ידיעתי, לשאר חברי המשפחה
18/04/15 17:58
99צפיות
(כלומר, למחזיקי O3) אין אפשרות לעבוד.
 
לגבי ה- ssn:
בנוסף למה שגידי כתב
18/04/15 18:40
88צפיות
ילדים בוגרים לא יכולים לקבל ויזת נתמך (נדמה לי אם הם מעל גיל 21), כך שאתה לא יכול להביא אותם איתך לארה"ב. הם יכולים לבקר אותך עם ויזת תייר, או להוציא ויזת סטודנט עצמאית וכו', אבל על סמך שהותך שם אין להם שום אפשרות להתגורר בארה"ב. מפתיע שעורכי הדין שעבדו איתך להוציא את הויזה לא ציינו את המידע הזה.
בנוסף למה שכבר כתבו לך
18/04/15 19:20
83צפיות
אני לא יודעת מה סיכמת עם המעסיק, אבל הדרך לקבל אישור עבודה עבור אשתך ולאפשר לילדים הבוגרים שלך בסופו של דבר לחיות ולעבוד בארה"ב, היא להוציא גרין קארד. עובדים רבים מסכמים עם המעסיק שלהם שאחרי שהם מגיעים לארה"ב, הוא מתחיל מיד בתהליך הוצאת הגרין קארד עבורם. התהליך של מי שבעל ויזת O1 הוא מהיר יחסית, ואפשר לקבל את הגרין קארד תוך שנה ואפילו פחות, ואת אישור העבודה לבת הזוג אף מוקדם יותר במהלך התהליך (תוך חצי שנה בערך). באשר לילדים - אם הם מתחת לגיל 21, הם מקבלים ויזת נתמך, אך מאבדים אותה בגיל 21, אלא אם כן הוחל כבר בהוצאת גרין קארד עבורם. אם הם מעל גיל 21 - ברגע שתקבל גרין קארד תוכל להתחיל בהליך הוצאת גרין קארד עבורם, אך זה ייקח הרבה הרבה יותר זמן להשלימו.
עברית וילדים
18/04/15 17:13
92צפיות
חבר כתב את זה. חשבתי שזה יכול לעניין חלק מהאנשים בפורום.
חיפוש עבודה בתחום הפיננסים בארה״ב
17/04/15 13:31
115צפיות

שלום לכולם.
התייעצות קטנה לגבי חיפוש עבודה בארה״ב.
אנחנו מתכננים מעבר לארה״ב (אשתי אמריקאית) ועל כן אני מחפש עבודה
למדתי חשבונאות באחת האוניברסיטאות בארץ וכרגע אני עובד באחד המשרדים הבינ״ל המובילים בתחום (נסיון של שנה)
האם יש פה משהו שעובד בתחום הפיננסים ויכול לחלוק קצת מידע לגבי השוק בארה״ב?
מה דורשים? לאיזה שכר לצפות? טיפים ורעיונות נוספים יתקבלו בברכה.
תודה מראש
 
תשובה חלקית
18/04/15 15:25
79צפיות
אני מסייג מראש שהתשובה שלי מבוססת על כמה חברים שעובדים בביג 4, על ניסיון מהלימודים שלי, אבל לא על ניסיון מקצועי אישי בתחום. אולי אחרים ידעו יותר, אבל מכיוון שלא ענו לך עדיין אכתוב את דעתי. 
 
תחום החשבונאות בארה"ב הוא רחב יחסית וכך גם המשכורות בו. אתה יכול לעבוד בAudit באחת החברות הגדולות ולהרוויח מעט יחסית (50-60), ויכול להיות Tax Manager ולהרוויח 100. ויש גם משכורות הרבה יותר גבוהות. הכל תלוי בתחום, ותק, וניסיון. 
 
אם הניסיון שלך הוא באחת מהBig 4, סביר שזה יתן לך יתרון משמעותי במציאת עבודה, בטח אם מנהל מהמשרד שלך ימליץ עליך לחברה בארה"ב. אם מדובר בחברה אחרת אז זה טוב לקורות חיים, אולי לא תצטרך להתחיל בתפקיד התחלתי, אבל זה לאו דווקא יפתח לך דלתות בחברות הגדולות.
כל זה כמובן בהנחה שיש לך או שיהיה לך CPA אמריקאי - בלי זה, יהיה לך קשה למצוא עבודה טובה. התחרותיות במשרדים המובילים מאוד מאוד גדולה, וקשה עד בלתי אפשרי להיכנס בלי CPA/ קשרים/ ניסיון טוב/ לימודים באוניברסיטה מובילה.
 
אני חושב שהדבר הראשון שכדאי לך לבדוק זה אם התפקיד שאתה מעוניין בו דורש CPA, ואם כן אז להתחיל ללמוד ולבדוק את הדרישות לCPA במדינה שאתה מעוניין לעבור אליה בארה"ב (זה משתנה), וגם להתחיל לעבוד על קבלת גרין כארד דרך אשתך.. אם תרצה לעבוד בחברה שהיא לא ביג 4, לא יענו לך בכלל בלי אישור עבודה.
דבר נוסף שאפשר להתחיל מעכשיו זה ליצור קשרים עם אנשים מהתחום כדי שברגע האמת יהיה לך מכר מבפנים שיוכל להמליץ עליך. אתה יכול להתחיל לעשות את זה דרך העבודה הנוכחית שלך- חבר ממליץ על חבר ממליץ על חבר וכו'.. לדעתי זה חשוב ומשמעותי. 
 
ארכיון הודעות
Flix
פורום טיולים ביפן

פורום טיולים ביפן

בואו להכיר מקרוב היכנסו עכשיו לפורום!>>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה