לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו. 

 

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים:

- ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ואזרחות אמריקאית.

- בתי ספר, גני ילדים ואוניברסיטאות.

-  SSN ,בנקים, כרטיסי אשראי, רשיונות נהיגה, רכבים, ביטוח ורישום לרכב, ביטוחי בריאות וכל מה שביניהם...

- טיפים והמלצות: איך להתכונן מנטלית ומעשית לקראת המעבר הגדול- ביגוד, מזג אויר, מוסדות חינוך, דיוור ומשלוחים, כרטיסי חיוג, תהליכי מעבר, הגירה וקליטה.

- כמו כן, קיימים "לוחות הפורום" שהינם פרסומיים באופיים, המיועדים ליצירת קשר בנושאים הפחות מקובלים לדיון בפורום. יש לדון בנושאים אלה במסגרת הלוחות בלבד!

 

פורום זה, מטבעו, הנו פורום מקצועי/טכני. לא יתפתחו כאן דיונים סוערים על נושאים ברומו של עולם ולא יתאפשרו כאן הודעות ``חברתיות`` באופיין. לשם כך קיימת קומונה, שהתפתחה לה מתוך הפורום. קישור אליה - בראש הדף הראשי ובצידו השמאלי. בקומונה נוכל לשאול איפה למצוא במבה, איך מוצאים גרגרי חומוס בארה``ב גם אם לא יודעים אפילו איך לומר זאת, אוכל ישראלי ואוכל כשר. בקומונה נעביר חוויות על כל נושא, ננהל דיונים ונמצא שם חברים. משתתפי הפורום (עדיפות לקבועים), לאחר שקיבלו אישור ממנהלי הפורום יוכלו להעזר בקשרים האישיים שפיתחו, ולפרסם בקומונה הצעות / חיפושי עבודה, שיפוצי קורות חיים, חיפושי דירות / סקרים וכדומה.

שימו לב: הפורום לא נועד לביקורת או הטפות מוסר על ``היורדים`` - הודעות מעין אלה ימחקו מיד וכותביהן יחסמו. באופן דומה, ייחסמו מכתיבה ניקים שישתמשו במילים שאינן ראויות, כגון קללות או ביטויים פוגעניים אחרים.

הודעות הכוללות מסרים המעודדים עבירה על החוק בישראל או ארה"ב, הודעות העוסקות בשהייה ועבודה בלתי חוקיות בארה"ב, או הודעות המציגות פעילות בלתי חוקית אינן מקובלות בפורום וכן נוגדות את תקנון הפורומים של תפוז. הפרסום בפורום, בין אם הוא אישי או מסחרי, אסור. כל פרסום או הודעה בלתי חוקית ימחקו ללא אזהרה וכותביהם ייחסמו מהמשך כתיבה בפורום.

כמו כן, לא נאפשר דיונים על מהות או על אופן ניהול הפורום על גבי הפורום.

להגנת הגולשים, אנו מבקשים לא לפרסם מספר טלפון ואימייל באופן גלוי. רצוי להתכתב במסרים, ולהעביר מידע רגיש באופן זה. מפאת הרגישות לפרסום פרטים מזהים, נאלץ למחוק הודעות אלו באופן מיידי. 

 

כניסה לפורום כמוה כהצהרה שהנכם מבינים שהכותבים או המנהלים אינם בעלי מקצוע ואינם אחראים לתוצאות הנגזרות כתוצאה משימוש במידע הניתן בפורום. הפורום אינו מיועד להחליף או להוות יעוץ משפטי מקיף ופרטני. הכותבים ו/או המנהלים אינם אחראים למהימנותן, שלמותן או דיוקן של התשובות או המידע שיתפרסמו באתר. כל מידע ותשובה מסוג זה טעונים אימות וחוות-דעת על ידי בעל מקצוע מתאים.

 

שתהיה לכם החלטה קלה וקליטה קלה עוד יותר!

הנהלת הפורום.

 

 "עוברים לארה'ב" הינו פורום הגירה מקצועי באופיו ועוסק בהגירה חוקית בלבד. הודעות הנוגעות למעשים בלתי חוקיים בישראל או ארה"ב יימחקו. להודעות חברתיות באופיין, אני מזמינים אתכם להיכנס לקומונה. אנו מתנצלים על סגנון המברק, זה כל שניתן להכניס בשלוש שורות... אנא קראו את "אודות הפורום והנהלתו" בראש הדף והתעדכנו בכללים והפרטים באופן מפורט. תודה! 
המשך...
הודעה חדשה

º
מותר להכניס בשר מבושל לארה"ב?
16/12/14 22:28
100צפיות
התשובה הקצרה היא: עדיף לא להסתבך עם זה
16/12/14 22:59
134צפיות
התשובה היותר ארוכה:
יש למשרד החקלאות האמריקאי רשימה לפי ארצות שקובעת איזה סוגי בשר אפשר להכניס מאיזה מקור. הרשימה משתנה מידי פעם. בפעם האחרונה שבדקתי, היה מותר להכניס מוצרי עוף מבושל לארה"ב מישראל, אבל לא סוגי בשר אחרים, כולל בשר מבושל.
 
אבל בגלל שהרשימה משתנה מידי פעם, הייתי ממליץ להימנע מלהכניס מוצרי בשר מכל סוג.
 
לא כדאי להסתבך עם זה.
17/12/14 03:52
132צפיות
זכור לי היטב, למרות שעברו כמה שנים טובות מאז, איך מישהי שהיכרנו פה חזרה מישראל וסיפרה איך היא "הבריחה" קופסה גדולה מלאה בשניצלים מוקפאים מהמטבח של הקיבוץ, כי בעלה מאוד התגעגע לשניצלים הללו.
 
היא גם סיפרה איך הלב דפק לה תוך כדי המעבר באימיגריישן, כי היא ידעה שמה שהיא עושה זה לא הכי חוקי.
 
כששאלתי אותה מה ההבדל בין השניצלים של המטבח בקיבוץ, לבין השניצלים שאנחנו מכינים אצלנו בבית, התשובה הייתה משהו בסגנון "מה ז'תומרת - אלו השניצלים מהקיבוץ!"
 
אז באמת, דחיל רבאק - איזה בשר מבושל כבר מביאים מהארץ, ששווה להסתכן בשבילו?
רואים שלא חיית בקיבוץ
17/12/14 04:25
138צפיות
הספור פה בכלל לא היה בגלל השניצלים, זה התוספת של פתיתים שהוא לא יכול היה בלעדיה
נצלש - מותר להכניס קפה טחון באריזת ואקום?
17/12/14 05:27
110צפיות
קרמבו?  
 
הביאו לנו מהארץ קרמבו
17/12/14 05:46
110צפיות
לא יודעת אם זה מותר או אסור, אבל זה קרה ובלי בעיות מיוחדות (מלבד כמה קילוגרמים מיותרים שאצטרך לעבוד קשה במיוחד בשביל להיפטר מהם).
אנחנו העברנו אבל אין לי מושג אם זה היה מותר או לא
17/12/14 06:05
101צפיות
אבל הבאסה האמיתית היא שאסור להעביר גויאבות ואפרסמונים. זוגתי שבה מארץ הקודש בשבוע הבא ולמרות תחינותי היא מסרבת לעבור על החוק
צודקת זוגתך. בעיקר לגבי הגויאבות...
18/12/14 08:58
שאיתן אפילו לא צריך כלב-גישוש כדי לתפוס אותה - הן יריחו כל כך חזק שאפילו סתם איש מכס מצונן יתפוס אותה   <וזה משתלב עם כלל הברזל לחיי נישואין טובים של: "אשתי תמיד צודקת">
כן, אין שום בעיה
17/12/14 08:56
99צפיות
אם כי קחו בחשבון שכשמטיסים קרמבו לעיתים קורה לו משהו די תמוה: כנראה בגלל לחצי האוויר או משהו, הקרם "מתכווץ" כך שחצי קרמבו ריק.
 
בעקרון, אסור להכניס פירות, ירקות, זרעים, בשר, וסוגים מסויימים של גבינות.
 
עם אוכל ארוז אין בדרך כלל שום בעיה.
בשביל מה לטרוח?
17/12/14 17:40
65צפיות
אפשר להשיג קרמבו בארה״ב בכל מקום שיש ריכוז יהודי גדול.
בעיה להשיג פה פתיתים?
17/12/14 17:38
72צפיות
º
קיבוץ, אלעד, קיבוץ. פתיתים של קיבוץ
17/12/14 18:03
26צפיות
º
17/12/14 21:33
9צפיות
º
קניית רכב בארצות הברית ורישום
18/12/14 06:02
13צפיות
º
חג שמח
18/12/14 06:12
4צפיות
חיסכון לפנסיה בזמן רילוקיישן
17/12/14 20:46
72צפיות
שלום,
משפחתי ואני נהיה בארה"ב לתקופה של שנתיים עד 3.
מה מומלץ מבחינת המשך החיסכון לפנסיה?
המעסיק שלי נותן לי דולר לדולר עד 5% מהמשכורת, אז את הכסף הזה אני חושב להפקיד ב 401K פה ולאסוף כשיבוא הזמן.
את שאר הכסף שאני רוצה להפקיד אני אפקיד לחשבון הפנסיה שלי בארץ.
זה הגיוני?
תודה!
כמה מחשבות:
17/12/14 21:29
83צפיות
1. לגבי הפקדה ל-401K, השאלה היא מהו גובה המשכורת שלך. שווה לבצע את ההפקדות כל עוד אתה מקבל את המאטשינג המכסימלי. כלומר, אם נניח המשכורת שלך היא 120K בשנה, אז שווה לך להפקיד עד 6000 דולר, כדי שהמעסיק יפקיד עוד 6000 דולר. הבעיה היא שאם אתה לא נשאר לחיות בארה"ב, אז מאוד ייתכן שתצטרך לשלם מסים די גבוהים כאשר תרצה למשוך את הכסף, ולכן אין סיבה להפקיד מעבר לכך (אם היית כותב שאתם מהגרים, ונשארים לחיות בארה"ב, אזי התשובה הייתה משתנה).
 
2. לגבי הפקדות בארץ - היתרון הגדול בהפקדה לקרן פנסיה, קרן השתלמות וכדומה, הן הטבות המס שאתה מקבל, פלוס התשלום הנוסף והמכובד ביותר שהמעסיק מפריש בנוסף לך. אין שום היגיון לקחת כסף טוב, לאחר תשלום מסים (כמו שיהיה לך בארה"ב), ולסגור אותו לעשרות שנים בקרן פנסיה, בלי לקבל שום הטבות מס ושום הפקדה מצד המעביד, ולכן, אני במקומך הייתי מפריש את המינימום האפשרי והחיוני בשביל לשמור על הזכויות והרצף - ולא אגורה מעבר לכך.
 
לגבי שאר הכסף שיישאר לך - תחליט כמה כסף בחודש אתה רוצה להשקיע בפנסיה, ופשוט תשקיע את זה בצורה ישירה, בין אם במניות, או בקרנות מנייתיות / אגחיות, או שתקנה כמה ETFים אשר עוקבים אחר מדדים כלשהם (לדוגמה SPY, ויש עוד בלי סוף אחרים). יהיה לך עדיף וקל יותר להשקיע את הכסף בארה"ב, כי כך גם תשלם הרבה פחות עמלות...
 
 
שני דברים לא ברורים
17/12/14 22:21
59צפיות
איזה מס בדיוק הוא יצטרך לשלם במקרה #1?
ואיך משהו מזה קשור לגובה המשכורת שלו? (מציעים לו "כסף בחינם", למה זה משנה אם זה 6 או 6000?)
 
לגבי מיסוי - ההנחה הכללית של 401K היא שהוא ימשוך כשהוא יהיה במדרגת מס נמוכה - אם הוא פה ועובד/מקבל קצבה כלשהיא אז ההנחה שהוא במדרגת מס נמוכה יותר מעכשיו ואז זה משתלם, ואם הוא בארץ ולא מרוויח בכלל בארה"ב אז הוא במדרגת מס 0 (בארה"ב), וזה עוד יותר משתלם.
אם הוא רוצה לפדות בשנה אחרי שהוא יחזור לארץ, שנה שגם בה אין לו הכנסות בארה"ב אז שוב הוא במדרגה 0 + קנס 10% והנה הוא עדיין מורווח לעומת תשלום מס (פרוגריסיבי) עכשיו של (נגיד) 30%.
דעתי האישית - להפקיד עד גובה התקרה הפטורה ממס
18/12/14 04:15
33צפיות
בהנחה שאתה לא זקוק לכסף עכשיו ואין לך בעיה להסתדר עם המשכורת שנשארת אחרי ההפקדות,
תפקיד את מלוא הסכום שהחוק מאפשר (17.5K לשנה פטור ממס) ובמקביל תקבל את השלמת המעביד עד לתקרה.
בגיל 60 תמשוך את הכסף. תצטרך כמובן לשלם במס בישראל (בהנחה שתחזור לישראל עד אז), אבל סביר להניח שההכנסה שלך תהיה יחסית נמוכה ולכן המס לא יהיה גבוה.
לגבי הפנסיה בארץ, אין טעם להפקיד כסף נוסף מעבר למינימום שדרוש כדי לשמור על רצף זכויות. כל כסף נוסף שתחסוך תשקיע בעצמך לפי רמת הסיכון שמתאימה לך.
אשמח לסיוע,שאלות בנוגע לREENTRY PERMINET
17/12/14 17:47
73צפיות
הי, אני סטודנט שחי בישראל, ברשותי גרין כארד.
בכוונתי להגיש בקשת REENTRYPERMINET.אשמח לעצות ממי שעבר את התהליך.
נכנסתי עכשיו לאתר-רשום שם שכדי להגיש את הבקשה צריך לפתוח חשבון -האם את פתיחת החשבון ניתן לעשות מחוץ לארה"ב?(ואת הגשת הטופס משם כמובן) 
כאשר שלחתי את הטופסבאתר,כמה זמן עד שנותנים לי את התאריך של הטביעות?נותנים לי את התאריך מיידית(עם הגשת הטופס)?גם ראיתי שרשום באתר שלא בהכרח מבקשים טביעות אצבעות,מי שהוא נתקל בזה.. ?
ושאלה אחרונה-כמה עולה הגשת הטופס?צריך לעשות עוד משהו מלבד ההגשה באתר?
תודה רבה רבה מראש לעונים
למיטב ידיעתי אפשר להגיש את הטופס רק מתוך
17/12/14 21:18
34צפיות
ארה"ב. לא יודעת לגבי שאר השאלות.
התשובות לשאלות שלך
17/12/14 21:42
45צפיות
נמצאות כאן:
 
וכאן:
 
כמו שאליס כבר כתבה, וכמו שתוכל לקרוא בבירור (בלינק הראשון) - אתה חייב להיות נוכח *פיזית* בארה"ב ולהגיש את הבקשה משם. אסור "להגיש באתר" בעודך מחוץ לארה"ב.
 
העלות היא 445$.
 
אגב, במאמר מוסגר - לא יודע מתי קיבלת את הגרין קארד, ומה היה נוהל השהייה/ביקורים שלך בארה"ב עד עתה, אבל מציע לא להתמהמה עם הגשת ה-REP, כדי שלא להסתבך.
תשובות
18/12/14 00:19
35צפיות
כדי להגיש בקשה , אתה צריך צק בנקאי כלשהו לטובת Home Land Security
זה יכול להיות צק אמריקאי רגיל (לצורך כך אתה צריך חשבון בנק)
או לחילופין money order (אתה יכול להנפיק בסניף דואר בארה"ב).
 
להגיש את הבקשה , אתה לא חייב להיות בארה"ב פיסית. אני מדבר על פרקטיקה. לא מדבר על תיאוריה.
 
אתה לא שולח טופס באתר. אתה צריך לשלוח את הטופס פיסית בדואר אמריקאי.
 
על מנת לקבל תאריך , במקרה שאתה מגיש בנוהל רגיל , ולא בנוהל דחוף , יקח לך לקבל תאריך לביצוע הפרוצדורה כ 3 חודשים.
נתון זה מפורסם באופן פומבי.
 
הגשת הטופס עולה בסביבות 450 דולר ארהב.
 
לפני שאתה שולח את הטופס , תשאל את עצמך את השאלה הבאה: האם ה גרין קארד שלי בתוקף. אם התשובה היא: כן
אז תמשיך בתרשים הזרימה שציירתי לך לעיל.
 
 
יש לך אסמכתה לכך שאפשר לעשות את התהליך
18/12/14 00:50
29צפיות
בניגוד לנהלים? האמריקאים לא ידועים בחיבתם לקומבינות, וכמובן שהם יכולים לבדוק שהוא לא היה בארה"ב, הרי זה ניתן לגילוי מהיר ביותר בבדיקה של מחשבי ההגירה בגבולות. האם אתה בטוח שזה לא יסבך אותו? יש לך נטיה להמליץ כאן בפורום על כל מיני קומבינות ותהליכים שהם לא לפי החוק, ולמרות שאני יודעת שלפעמים דברים כאלה עובדים, כמה אתה בטוח שאתה לא הולך לסבך אותו בהמלצה שלך?
קניית רכב חדש
16/12/14 08:01
170צפיות
שלום,
 
עברנו לאחרונה לקליפורניה (תודה לכל מי שעזר בפורום) ואנחנו עומדים לקראת רכישת רכב חדש. השתמשתי היום באתרי השוואות (edmunds, truecar) והתמקחתי עם כמה סוכנויות דרך האינטרנט. קיבלתי מספר הצעות, ולדעתי אחת אפילו די טובה כשאמרתי לאחרים אותה (פחות 500$) הם אמרו שהם כבר לא יכולים להשוות את התנאים האלו).
עכשיו כל שנותן בהמשך השבוע להגיע לסוכנות ולסגור (לא התחייבתי לכלום)
יש לי מספר שאלות:
1) אחרי שסגרנו על מחיר, מה צריך לבדוק/לברר/להזהר בעת הקנייה עצמה? אני מתכן להגיד לא לכל ההצעות הנלוות שיציעו (טיפולים וכו')
2) כל הסוכניות ציינו שיש הנחה של היצרן שתקפה רק אם לוקחים הלוואה. כלומר, אם משלמים מזומן זה מוסיף בערך 500$ להצעה. בתור אחד בלי קרדיט היסטורי, כנראה אקבל את המקסימום (4%). מצד שני, הם ציינו שאין שום בעיה ואין קנס אם אחרי חודש אני מחזיר את כל ההלוואה. ככה זה עדיין יוצא פחות מה-500$ על מזומן. נשמע הגיוני? אני צריך לחשוש מזה?
3) הסוכנות הכי זולה זה towne Mazda ב- Redwood, California. אתם מכירים אותם? חוות הדעת באינטרנט עליהם הם כמו על כל הסוכנויות בסביבה. יש למישהו נסיון שלילי איתם?
 
תודה
כמה דברים כלליים
16/12/14 15:50
109צפיות
ראשית אומר, שאין לי ניסיון אישי ברכישת רכב חדש ובהלוואה. מה שאתה חייב לזכור שכל מה שאמרו לך בטלפון ו/או במייל לא שווה כלום. המטרה העיקרית של הסוכן היא להביא אותך לסוכנות. שם, מתחיל המשא ומתן האמיתי. לפתע תגלה שה"מנהל כספים" לא מאשר את המחיר הזה, העובדה שאתה לא תושב קבע מונעות ממנו לתת לך הלוואה כזאת או אחרת, ועד שהאוטו שדיברתם עליו בכלל לא קיים, אבל יש משהו דומה, עם כך וכך תוספות או שינויים, אבל המחיר הוא XYZ.
 
לגבי ההלוואה, ההנחה, והסגירה המהירה. שוב, הסוכן יגיד שאין בעיה לעשות את מה שאתה מדבר עליו. הוא בעצם יענה לכל מה שאתה שואל ב"כן בטח", רק שתבוא אליו לסוכנות. שם הוא כבר יכניס אלמנט כזה או אחר (עמלה X, תשלום Y, מס Z). שים לב, שכמו בארץ, הלוואות שסוגרים במכה אחת, מוקדם יותר, יש עליהם קנס מסויים. 
 
שורה תחתונה, תבקש תמיד את המחיר out of the door - כלומר כמה אתה משלם בסופו של יום, אחרי חישוב כל האלמנטים. לדעתי תגלה שזה גבוה יותר ממה שקיבלת עד כה במייל.
 
אשמח אם תחזור לעדכן. זה סוג החוויות שכולנו לומדים מהן.
 
בהצלחה וברוכים הבאים
מנסיון אישי שלי
17/12/14 05:17
91צפיות
האם קיבלת הצעה בכתב? אם לא (וגם אם כן) תוודא שבחוזה סוגרים איתך בדיוק מה שסיכמת.
 
לגבי 2, מנסיון זה אכן לרוב עובד (אני פעלתי ככה בהונדה), אבל מבדיקה שעשיתי באינטרנט ראיתי שיש מקומות שמוסיפים את הריבית מראש ואז למעשה בפירעון מוקדם משלמים את כל הריבית.
הבעיה שכדי לבדוק את זה צריך לבדוק באתר שדרכו אתה משלם מה הסכום שתדרש כדי לסגור את ההלוואה (Payoff), ואת זה אפשר לדעת רק אחרי שההלוואה מתחילה.
בקיצור, כדאי לקבל תשובה ברורה מהדילר לפני שמתכננים את האופציה הנ"ל. (ולא תמיד הדילר יודע/אומר את האמת).
 
אני לא בטוח ששוה להכנס לעניין הזה בשביל 500 דולר. גם ככה יש עלויות לפתיחת ההלוואה, וחלק קטן מהריבית שבכל זאת תשלם ואתה לוקח את הסיכון שזה לא יעבוד. מכיוון שיש לך את הכסף לקניה במזומן, הייתי הולך על האופציה הזאת. (אני אישית שילמתי את ההלוואה במשך שנה ואז סגרתי אותה)
לא יכולה לעזור אבל אשמח לעדכונים
17/12/14 05:51
77צפיות
אנחנו עוברים אוטוטו לאיזור העמק ונחפש אוטו לקניה, אז כל המלצה או דיס-המלצה שיש לך על סוכנויות באיזור- אני מאוד אשמח לשמוע (אפשר גם בפרטי אם אתה לא רוצה ״לחפור״ פה, למרות שלדעתי אנשים ישמחו לקרוא).
קניית רכב חדש
17/12/14 11:16
86צפיות
אני קניתי חדש והשתמשתי ב truecar. עד כמה שזכור לי חיפשתי דגם מסויים (הונדה) ואז מאתר נשלחו לי למייל 3 הצעות מחיר הנמוכות ביותר של דילרים באיזור שלי שעובדים עם truecar.
הלכתי עם זה לדילר והם מכבדים את זה מייד כמו הצעה בכתב. עשיתי השוואה עם עוד דילר אחד בלי ההצעה בכתב והם אמרו שהם לא יכולים להשוות. לטענתם לא כולם עובדים עם truecar.
יתרון נוסף שאתה ישר מדבר עם מחלקת שיווק אינטרנט אצל הדילר ולא צריך לעבור את מסלול הוויכוחים הרגיל. לפחות ממה שאני ראיתי זה הולך יותר חלק ככה.
 
קח בחשבון שיש עוד הוצאות על הרכב שלא רשומות גם בtruecar. כל מיני קיטים למינהם שהדילר "חייב" לשים ולא עזרו לי כל הטיעונים שאני לא צריך את זה.
 
לגבי הלוואה אני לא בקיא בהלוואה מהדילר. במקרה שלנו כשקנינו לא היה לנו קרדיט היסטורי בכלל ולכן לא היה על מה לדבר עם הדילר. לקחנו הלוואה קטנה דרך הבנק בו היו לנו תנאים מעודפים דרך החברה, רק כדי לזרז את בניית האשראי ו אחרי שנה סגרנו אותה
 
תודה.
17/12/14 23:25
29צפיות
תודה על הטיפים והעזרה. אכן ההצעות (גם מאזדה וגם הונדה) הגיעו דרך truecar. 
אקפוץ מחר בערב. נראה לי שאלך על העסקת מזומן (היום הוא אמור לשלוח לי בדיוק מה ההפרש המדוייק).
 
מקווה שילך חלק. אעדכן מחר או מחרתיים אחרי שאקנה את האוטו
 
ד"א, הסוכנות דואגת לכל הרישום מול ה-DMV, נכון (לוחית הרישוי נשלחת בטח בדואר)
זו לא בעיה שעוד לא הוצאתי רשיון אמריקאי נכון? עוד איזה שבוע שבועיים אעשה טסט.
בביטוח כבר טיפלתי
גרין כארד ומגורים בארץ
17/12/14 22:17
59צפיות
שלום לכולם,
לאחרונה התחתנתי עם אזרחית אמריקאית.  אנחנו חיות בארץ ונכון לרגע זה אין לנו תוכניות קונקרטיות לעבור לגור בארה"ב בטווח הקרוב, אבל כן רצינו להתחיל את התהליך כדי שאם נחליט כן לעבור לא נצטרך לחכות כמעט שנה עד שזה יקרה.
אני מבינה שבתור בעלת גרין כארד יש חובה להיות בארה"ב כל שנה. האם יש זמן שהיה מסוים?  
בנוגע למס הכנסה וביטוח לאומי: להבנתי בגלל הסכמי מס בין ארה"ב וישראל אין צורך לשלם מס הכנסה בארה"ב.  אולם בביטוח לאומי זה נראה שונה, וכן יש לשלם, האם מישהו יודע מה האחוז שאותו צריך לשלם?  האם זה חובה או ניתן לוותר על זה עד שבאמת נעבור לגור בארה"ב?   (לצורך העניין אני שכירה).
תודה לעונים!
האם בקשת ויזה חדשה מבטלת את הקודמת?
16/12/14 19:39
124צפיות
שלום לכולם,
אני ואשתי על ויזות J-1/J-2 עקב לימודי דוקטורט. התוקף על ה DS-2019 עד שנת 2020 אבל קיבלנו ויזה לפחות משנתיים והיא פגה במאי 2015.
בינואר נהיה בארץ לשבועיים ורציתי לחדש את הויזות. הבעיה היא שעקב TAL זה לקח 5 שבועות בפעם שעברה. מה שאני שוקל זה להגיש בקשה ואם הם יגידו שזה יקח הרבה זמן, לבטל את הבקשה, לחזור לארה״ב ולנסות שוב בפעם הבאה. זה שווה לי את העלות של הפנייה, כי להתקע בישראל למשך של עד 12 שבועות בגלל TAL יעלה לי הרבה יותר. השאלה האם התהליך הזה אפשרי או שעצם זה שאני מוציא ויזות חדשות מבטל את הקודמות. עצות נוספות לגבי התסבוכת הזאת יתקבלו בברכה.
תודה רבה לכל המשיבים מראש!
אני חושבת שאם נפלתם על TAL בפעם הקודמת
16/12/14 20:11
114צפיות
אז יותר מסביר להניח שיבקשו את זה שוב. אם יש לכם ויזה בתוקף ואין לכם אפשרות להשאר לזמן ארוך יותר הפעם, אני במקומכם לא הייתי מנסה להוציא ויזה חדשה, כי גם ככה השהות שלכם כשאתם בתוך ארה"ב תהיה חוקית לפי ה- DS2019. בפעם הבאה שתבואו לישראל, אחרי מאי, תקחו בחשבון שיכול להיות שזה יהיה לתקופה ארוכה יותר ותתכוננו בהתאם.
את יכולה בבקשה לנמק?
16/12/14 20:49
72צפיות
הבעת את דעתך אבל לא אמרת למה זו דעתך. לנסות להוציא ויזה אחרי שהנוכחית פגה שם אותנו במכוון במצב של חוסר ברירה בעתיד. בכל מקרה, אין לנו ממש דרך ״להתכונן בהתאם״ עקב לימודים ועבודה שיהיה רע מאוד להפסיד עכשיו או רע מאוד להפסיד בעתיד.
אף אחד לא יכול לדעת בוודאות
17/12/14 04:03
51צפיות
אבל מניסיון כאן בפורום וממה שאנשים כתבו כאן, נראה שהשגרירות נוטה להשאיר אנשים ברשימה ל- TAL ברגע שהם הגיעו אליה, ומאותה פעם כל הוצאה של ויזה שלהם גוררת את הבדיקה הזאת. כמובן שאני לא יכולה להגיד לכם שזה בוודאות מה שיקרה או שבוודאות זה לא יקרה, אף אחד לא יכול לעשות זאת, אבל זה הניחוש שלי.
ואני רוצה להבהיר - אתם יכולים לשהות בארה"ב בלי שום בעיה חוקית גם אחרי שהויזה פגה, כל עוד הסטטוס שלכם חוקי - ה- DS2019. אנחנו עשינו זאת ולא היתה עם זה שום בעיה, זה חוקי לחלוטין ולא מהווה שום בעיה. ויזה זה רק לצורך כניסה לארה"ב ברגע שיצאתם ממנה.
וכן, אתה צודק שאין באמת זמן מתאים להעדר כל כך הרבה זמן מהעבודה והלימודים. אני רק יכולה להמליץ לעשות את זה בחורף כדי להמלט לפחות מהחורף האמריקאי, במידה ואתם גרים באזור קר.
המממ... שאלה מעניינת...
17/12/14 03:36
80צפיות
ראשית, אליס צודקת בנוגע לסבירות שתיפלו שוב על TAL. היה וכבר עברתם את זה פעם אחת, ומאחר וזה קשור לתחום הלימודים שלך, אז קיימת סבירות של פחות או יותר 100% שתצטרכו לעבור זאת שוב. החדשות הרעות עוד יותר הן שהתהליך לא יהיה קצר יותר, אלא אף עלול להיות ארוך יותר. התהליך עצמו לא נעשה בשגרירות/קונסוליה בישראל, ואורכו משתנה מתקופה לתקופה בהתאם לעומסים - כך שאי אפשר לדעת מראש ובמדויק כמה זמן אתם "תיתקעו" בישראל, היה ותתחילו את התהליך ותיכנסו ל-TAL.
 
וכעת לשאלה השנייה שלך, והדרך היחידה שלי לענות על זה היא דרך אינדוקציה מהמקרה הפרטי שלי, וממה שנאמר לי על-ידי כמה וכמה עורכי דין לענייני הגירה, פה בבוסטון.
 
בזמנו, כאשר יצאנו לקנדה לחדש את ויזות J שלנו (פוסט-דוק, שום חשש ל-TAL), נאמר לנו במפורש שברגע שאנחנו מגישים בקשה לוויזה חדשה בשגרירות האמריקנית או באחת הקונסוליות האמריקניות בקנדה -- והבקשה נדחית או שבקנדה מסרבים להנפיק לנו ויזות ושולחים אותנו להוציא ויזות במדינת המוצא (קרי בישראל) -- אזי וויזות ה-J הקיימות שלנו מבוטלות לאלתר, ואין לנו שום אפשרות לחזור באמצעותן לארה"ב, וזאת למרות שהן היו עדיין בתוקף.
 
אם נשליך מכך את אותו ההיגיון, הרי בדיוק אותו תהליך צריך להתרחש גם בישראל, קרי ברגע שהגשת בקשה לוויזה חדשה ונתקלתם בבעיה כלשהי (בין אם TAL או כל עיכוב בטחוני/בירוקרטי אחר), אזי הוויזות הקיימות אמורות להיות בטלות, ואתם צריכים לחכות עד לסיום ההליך הבירוקרטי וקבלת אישור לוויזות החדשות. אין שום סיבה הגיונית בעיניי שסירוב/עיכוב בקנדה לא יאפשר לחזור לארה"ב עם הוויזות הקיימות, ואילו סירוב/עיכוב בישראל כן יאפשר זאת.
 
כאמור, המסקנה שלי מבוססת על היגיון ואינדוקציה, ועל כך שהאמריקנים בדרך כלל מפעילים את אותם כללים. יחד עם זאת, כדאי מאוד לבדוק זאת היטב ולעומק. אם אני במקומך אז הייתי מתחיל במשרד הבינלאומי אצלכם, אבל לא בהכרח מסתפק רק בתשובה שלהם, אלא גם מתייעץ עם עו"ד מומחה לענייני הגירה - אפילו אם תצטרכו לשלם עבור שעת ייעוץ. כמו שאתה עצמך כתבת -- אתם לא יכולים להרשות לעצמכם לטעות פה, כי טעות שכזו יכולה לעכב אתכם לכמה חודשים בישראל, ולעלות מאוד ביוקר...
מנסיוני החלק הראשון של הודעתך לא מדוייק
17/12/14 07:45
77צפיות
הוצאתי 3 פעמים ויזה לארה"ב, בפעם הראשונה (ויזת תייר) והאחרונה (J1) עברתי TAL, בפעם האמצעית לא (J1, כלומר קשורה למקצוע שלי). מעבר לכך, לפי השאלות והנסיון שלהם להבין מה בעצם אתה עושה ואם אתה שייך לרשימה, אפשר להבין שאין להם איזה סימון אדום מהבהב על המסך שאומר שבפעם האחרונה עברת את התהליך, ולכן מעתה והלאה תצטרך.
בכל מקרה מנסיוני זה לא 100% סיכוי ליפול על TAL אם נפלת בפעמים קודמות, ואני בספק אם מישהו כאן באמת יודע איך זה בדיוק עובד.
אחל'ה, תודה, טוב לדעת
17/12/14 21:36
30צפיות
מהניסיון של כל מי שעברו פה בפורום וסיפרו עד כה, מדובר בכמעט 100% של מקרים שהיו צריכים לעבור TAL שוב.
 
טוב לדעת שזה לא אוטומטי, ושייתכן מצב בו זה לא יקרה.
שאלה לגבי מיסים למחזיקי גרין קארד
16/12/14 23:30
147צפיות
כמה , באחוזים, מיסים אצטרך לשלם למס הכנסה אמריקאי על הכנסות מהעסק בישראל כאשר אקבל גרין קארד?
 
תודה למשיבים
כנראה אפס
17/12/14 00:28
101צפיות
כנראה אפס אחוזים וזאת בהנחה שאתה משלם מס בישראל.
מכיוון שהמס השולי בישראל גבוה מזה שבארה"ב סביר להניח שרק תצטרך לדווח על הכנסה זו אבל לא לשלם
עליה מס נוסף מעבר למה שאתה משלם בישראל.
בכל אופן ראוי שתתיעץ עם רואה חשבון מוסמך בנדון. 
כדאי מאוד לעבוד עם רואה חשבון צמוד - ואחד טוב.
17/12/14 03:07
85צפיות
השאלה התמימה שלך חופנת בחובה לא מעט מלכודות פוטנציאליות:
1. אם יש לך עסק בישראל, ואתה ממלא דו"ח למס הכנסה, אזי אתה חייב להצהיר על מלוא הכנסותיך ברחבי העולם, כולל הכנסות בארה"ב (היה ויש כאלו).
2. מס הכנסה האמריקני לא יאהב את העובדה שכל הכנסותיך ממוסות כבר בחו"ל. צריך להגיש הכל בצורה נכונה, כדי שלא ימסו אותך במקור גם בארה"ב (שכן אתה תושב ארה"ב, ולמס הכנסה האמריקני בהחלט יש רצון להשתתף בחלוקת המסים).
3. בכל מקרה, על הכנסות מישראל תצטרך לשלם ביטוח לאומי בישראל, וגם בארה"ב - פה אין שום אמנה למניעת כפל מס.
4. אתה אמנם (כנראה) לא תצטרך לשלם מס הכנסה פדראלי ל-IRS, אבל אני לא בטוח לגבי מס הכנסה לסטייט. צריך לבדוק.
5. צריך גם לבדוק מה קורה לגבי הכרה בהוצאות, והאם אתה יכול להכניס הוצאות שמן הסתם יש לך בארה"ב, כהוצאות מוכרות בישראל לצורך הפחתת חבות המס. השאלה הבסיסית שנשאלת תמיד היא האם מדובר בהוצאות לצורך יצירת הכנסה בישראל.
 
וזה רק על קצה המזלג, דברים שעולים לי בשליפה. סביר שיש עוד מלכודות מס פוטנציאליות.
 
בקיצור - רו"ח טוב.
Not sure
17/12/14 19:53
40צפיות
As you said - need to check that carefully, but I'm not sure about your points 3 & 4
 3.I have heard that if you live abroad you don't need to pay SS. Not 100% sure about it, but worth checking.http://www.irs.gov/Individuals/International-Taxpayers/Social-Security-Tax-Consequences-of-Working-Abroad
 
4. To which state the person will pay if he doesn't live in the U.S?
העלית נקודות מעניינות:
17/12/14 21:32
36צפיות
לגבי נקודה 3 - אכן צריך לבדוק מול ביטוח לאומי בישראל, אני לא יודע מה התשובה.
 
לגבי נקודה 4 - הנחת המוצא שלי הייתה שהוא מתגורר בארה"ב עם גרין קארד וממשיך לנהל את העסק בישראל, אחרת:
א. אין שום משמעות לשאלה שלו, שכן אם הוא חי בישראל אז הוא משלם מסים כמו כל עוסק רגיל;  וגם
ב. הוא יאבד את הגרין קארד בסופו של דבר, ולכן היה לי ברור שהכוונה היא שהוא חי בארה"ב
º
17/12/14 23:46
1צפיות
המממ... שאלה מעניינת...
17/12/14 03:34
109צפיות
בזמנו, כאשר יצאנו לקנדה לחדש את ויזות J שלנו (פוסט-דוק, שום חשש ל-TAL), נאמר לנו במפורש על-ידי עורך-דין להגירה שברגע שאנחנו מגישים בקשה לוויזה חדשה באחת הקונסוליות בקנדה -- והבקשה נדחית או שבקנדה מסרבים להנפיק לנו ויזות ושולחים אותנו להוציא ויזות במדינת המוצא (קרי בישראל) -- אזי וויזות ה-J הקיימות שלנו מבוטלות, ואין לנו שום אפשרות לחזור באמצעותן לארה"ב, למרות שהן היו עדיין בתוקף.
 
אם נשליך מכך את אותו ההיגיון, הרי בדיוק אותו תהליך צריך להתרחש גם בישראל, קרי ברגע שהגשת בקשה לוויזה חדשה ונתקלתם בבעיה כלשהי (בין אם TAL או כל עיכוב בטחוני/בירוקרטי אחר), אזי הוויזות הקיימות אמורות להיות בטלות, ואתם צריכים לחכות עד לקבלת הוויזות החדשות. אין שום סיבה שסירוב/עיכוב בקנדה לא יאפשר לכם לחזור לארה"ב עם הוויזות הקיימות, ואילו סירוב/עיכוב בישראל כן יאפשר זאת.
 
כאמור, המסקנה שלי מבוססת על היגיון, ועל כך שהאמריקנים בדרך כלל מפעילים את אותם כללים. יחד עם זאת, כדאי מאוד לבדוק זאת היטב ולעומק. אם אני במקומך אז הייתי מתחיל במשרד הבינלאומי אצלכם, אבל לא בהכרח מסתפק רק בתשובה שלהם, אלא גם מתייעץ עם עו"ד מומחה לענייני הגירה - אפילו אם תצטרכו לשלם עבור שעת ייעוץ. כמו שאתה עצמך כתבת -- אתם לא יכולים להרשות לעצמכם לטעות פה, כי טעות שכזו יכולה לעכב אתכם לכמה חודשים בישראל, ולעלות מאוד ביוקר...
דורון - בבקשה מחק את התשובה שלי "שאלה מעניינת" מפה...
17/12/14 03:38
87צפיות
מנפלאות התפוז - זו בכלל תשובה לשאלה אחרת, בשרשור אחר...
 
 
כמה שאלות לגבי GC..
16/12/14 22:52
81צפיות
שלום לחברי הפורום היקרים!
 
1. כרגע החלטנו שננסה את מזלנו ונשלח את חבילת ההוכחות הפיננסיות ומסמכי המהגר ללא הוכחות domicile מהסיבה הפשוטה שאין לנו דירה, עבודה,חשבון בנק וכו' שם... מכיוון שהמעבר מבחינתנו הוא עוד בערך 10 חודשים וניסיתי לפתוח חשבון בנק אמריקאי טלפונית (יש לנו שם כתובת ויש לי SSN) אבל בגלל שאין קרדיט היסטורי לא נתנו לי ועבודה אנחנו כרגע ממשיכים בארץ ועדיין לא מחפשים..
רצינו לדעת מה בערך לוח הזמנים מהרגע שהם מקבלים את החבילה ועד שנותנים תשובה אם יש תאריך לראיון או שחסרים דברים? ואם יגידו שחסר ה domicile בכמה זה יכול לעקב? (מבחינתנו אם הכל יסתדר תוך חצי שנה-7 חודשים זה בסדר גמור..)
2. בנוסף התבשרנו כי יצטרף אלינו חבר/ה חדשים למשפחה :) אם אנחנו עוברים אחרי הלידה הצפויה באוגוסט (התוכנית היא לעבור באוקטובר/ נובמבר) האם לתינוק תהיה אזרחות מתוקף האזרחות שלי והגרין קארד של בעלי? או שהוא יטוס איתנו כמהגר ונצטרך לעבור את כל התהליך הנוכחי שם לגביו והוא יקבל גרין קארד?
תודה לכל העונים!
 
כמה זמן ניתן לנהוג עם רישיון ישראלי?
15/12/14 17:34
109צפיות
שלום לכולם,
אשמח לדעת כמה זמן ניתן לנהוג עם רישיון ישראלי עד הרגע שצריך כבר לעשות את הרישיון האמריקאי?
תודה
לכל מדינה בארה"ב יש חוקים שונים בנושא
15/12/14 18:08
101צפיות
בד"כ זה נע בין 10 ימים לחודש, ותלוי בסטטוס שלך - מי שתייר לא צריך רישיון אמריקאי (וגם לא יכול להוציא) וכו'.
פלורידה
15/12/14 18:31
98צפיות
האם את יודעת משהו על פלורידה ומדובר על ויזת h1b
תודה
הנה
15/12/14 18:37
110צפיות
תודה בהחלט הרבה מידע. עוד שאלה
16/12/14 17:04
58צפיות
המידע באתר בהחלט מקיף. אבל האם את בטוחה לגבי 10 ימים עד חודש עם רישיון ישראלי? זה נשמע ממש מעט..
האם ניתן לעשות את הקורס האינטרנטי עוד לפני קבלת ssn מהארץ?
אני יודעת שככה זה בחלק מהמדינות, אין לי מושג
16/12/14 17:13
44צפיות
לגבי פלורידה, ולכן אני ממש לא בטוחה. מה שאני כן בטוחה זה שבאתר של משרד הרישוי של מדינת פלורידה הם רושמים את המידע הרלוונטי למדינת פלורידה ותהיה שם את התשובה לזה.
איזה קורס אינטרנטי אתה רוצה לעשות בדיוק? בפלורידה צריך לעשות קורס אינטרנטי? במדינות שבהן עשיתי רישיון פשוט קראתי את החוברת של התיאוריה (שזמינה באינטרנט) והגעתי למשרד הרישוי ועניתי שם על השאלות. במשרד אחד במדינה אחת זה היה ידני ופושטי, ובאחר זה היה שאלון במחשב. אחרי שעוברים את התיאוריה צריך לעשות טסט, ובכל מדינה זה אחרת - יש כאלה שאפשר לעשות מיד, יש כאלה שצריך לקבוע תור, ולפעמים זה משתנה מאזור לאזור בתוך אותה מדינה. אין טעם שאני אפרט מה היה לי כי כמו שכתבתי זה לא היה בפלורידה ולכן זה לא יעזור לך.
קרא שם שוב
16/12/14 17:47
48צפיות
מודה, לא הלכתי כרגע לבדוק, אבל ממה שעברתי לפני כמעט שלוש שנים בפלורידה:
 
30 יום מרגע הפיכתך ל"תושב לענייני DMV" (התחלת עבודה למשל..) זה הזמן שאפשר לנהוג עם הרשיון הישראלי.
המבחן האינטרנטי (בדוק אותי שנית) - יש מצב שמדובר במבחן לגבי השפעת אלכוהול על נהיגה אותו צריכים לעבור מי שמוציא רשיון ראשון ובטווח גילאים מסויים. אם הרשיון הישראלי שלך הוא עם וותק - צריך להיות לך פטור מהמבחן הזה.
בתלות בזמן הפנוי ובגישה האישית שלך למבחני תאוריה - תוריד את ספר התאוריה ותתכונן לפני המבחן.
כפי שאתה ודאי מניח, לא תוכל לגשת למבחנים (תיאוריה ומעשי) ללא SSN ושתי הוכחות כתובת (ודרכון ו I94)
º
תודה לכולם על התשובות המפורטות
17/12/14 04:59
9צפיות
למעשה - זה שנה
16/12/14 17:43
92צפיות
ארה"ב חתומה על אמנת ז'נבה מ-1949 בה הוסדר נושא ההכרה ברישיונות ממדינות החתומות על האמנה (ישראל גם חתומה עליה). האמנה אושררה בסנאט ב-1950. עפ"י האמנה, היא חלה על נהגים זרים לשנה מיום הגעתם, ועל פי חוקת ארה"ב, "All Treaties (...) shall be the supreme Law of the Land".
 
זה החוק היבש ויש לו עדיפות על החוק המקומי, אולם לא כל שוטר יכיר את נבכי האמנות הבינלאומיות שארה"ב חתומה עליהן. לכן, שווה לציית לחוק המקומי ולהוציא רישיון בהקדם (כי יהיה הרבה יותר קשה לקחת עו"ד שיסביר את הנושא בבית משפט, עם הקשיים וההוצאות הנלוות, מאשר פשוט להוציא רישיון).
יש לשים לב שמהרגע שהוצאתם learner's permit, מאוד יכול להיות שאינכם יכולים לנהוג חוקית עם הרישיון הישראלי (מאחר וברשותכם כעת רישיון מקומי), ומאידך, אינכם יכולים לנהוג לבדכם (מאחר ואתם student driver) - זהו המצב בחלק מהמדינות. יש בזה הרבה כאב ראש ומעט היגיון, אבל שימו לב.
יש לך referece לפרשנות הזו?
16/12/14 18:34
57צפיות
ההכרה לשנה היא למבקרים, לא לתושבים. לפחות בטקסס לא היתה בעיה לנהוג עם הרשיון הישראלי אחרי שעברנו את התיאוריה ולפניה שעברנו את הטסט –  לטסט עצמו הגענו ברכב שכור וללא מלווה מקומי ולא היתה עם זה שום בעיה.
כל מיני
16/12/14 18:48
58צפיות
הכרה לשנה:
 
בעיה בנהיגה אחרי התאוריה - כל מדינה וחוקיה היא, ואני לא מכיר אף אחד שעשו לו בעיות עם זה כשבא לטסט (למרות שב-MA ידרש מלווה בטסט), אבל בבדיקה טלפונית עם ה-RMV (שבוצעה ע"י מישהי שאני מכיר העוסקת ברילוקיישן וביררה את זה בעבור לקוח שלה), ה-RMV הודיע לה חגיגית שמי שברשותו רישיון נהיגה של MA (כולל Learner's Permit) לא יכול עוד לנהוג עם רישיון נהיגה זר, ומי שיש לו Learner's Permit לא יכול לנהוג עם מלווה. אף אחד לא עושה זאת (למיטב ידיעתי), אבל זה החוק, לפחות ב-MA. כתבתי שזה המצב בחלק מהמדינות, אינני יודע דבר על TX.
לפי ההגיון הזה אפשר גם לנהוג עם רשיון אמריקאי בישראל
16/12/14 19:54
65צפיות
למשך שנה, אבל משרד התחבורה מגביל את הזכות הזו רק לתושבי חוץ.
 
 
מקישורך
16/12/14 20:08
64צפיות
567א.     עולה חדש, אזרח ישראל או תושב ישראל הרשאי לשבת בישראל ישיבת קבע, אשר שהה מחוץ לישראל במשך תקופה של שנה רצופה אחת לפחות לפני יום כניסתו האחרונה לישראל, רשאי לנהוג ברישיון נהיגה זר, ברכב המתאים לדרגת רישיונו, במשך תקופה של שנה מיום כניסתו לישראל ובלבד שנתקיימו בו תנאי הגיל האמורים בתקנות 188 עד 190.
 
אשר שהה מחוץ לישראל במשך תקופה של שנה רצופה אחת לפחות
16/12/14 21:23
54צפיות
אז אם ישראל מרשה לעצמה להגביל את הזכאות לנהוג לפי האמנה גם המדינות בארה״ב יכולות.
º
לא אותו הדבר, אולם לא אמשיך להתווכח
16/12/14 21:25
24צפיות
טסים לשבוע בארה"ב להפעלת ה GC, איזה סידורים כדאי לעשות?
16/12/14 19:34
76צפיות
אז בשעה טובה היום קיבלתי אימייל מהקונסוליה שהדרכון שלי הועבר ל UPS, התקשרתי אליהם ואמרו שכבר מחר הדרכון והמסמכים יגיעו אליי עם שליח.
ברגע שיהיה לי את זה ביד, אנחנו נזמין כרטיס טיסה ליום שבת הקרוב למשך שבוע, המטרה העיקרית של הטיסה הזו זה להגיע לראיון עבודה חשוב, אבל אם אנחנו כבר שם,
ואם ה GC כבר מופעל, אז ננצל את הזמן הזה על מנת לעשות כמה שיותר סידורים אפשריים לקראת המעבר. אשמח אם תעזרו לי בכמה שאלות, ואם תוכלו להציע לי עוד דברים שכדאי לעשות בשבוע הזה.
 
אלו הדברים שכרגע מתוכננים:
 
1. למיטב הבנתי צריך לשלם איזה 100$ בשביל ההנפקה של ה GC, איפה אני משלם את זה, והאם זה חייב להתבצע לפני הטיסה לשם? במידה וכן, האם לשלם את זה יום לפני הטיסה יכול להיות בעייתי?
 
2. הוצאת SSN, הבנתי שאם ביקשתי את זה מתישהו בתהליך, אמורים להנפיק לי אוטומטית. אבל אני לא זוכר אם ביקשתי בתהליך, ואם כן איפה אני יכול לראות את זה במסמכים שיש לי (אשמח אם תכוונו אותי), בכל מקרה התוכנית היא כנראה להגיע למשרד SSA יום שני על הבוקר על מנת לבקש שינפיקו SSN, יש דברים שכדאי שאני אדע על התהליך הזה?
 
3. לגשת לבנק על מנת להוציא כרטיס אשראי Secured.
 
מה עוד כדאי לעשות?
 
תודה.
 
 
האם תהיה לכם כתובת בארה"ב?
16/12/14 20:16
62צפיות
כי הבנק לא מנפיק את כרטיס האשראי על המקום, אלא שולח אותו בדואר. האם תהיה לכם כתובת (של חברים, משפחה וכו') שאליה הם יוכלו לשלוח אותו? כי אחרת אין לכם מה להוציא את הכרטיס.
כמובן, יש לנו דירה מושכרת
16/12/14 20:32
80צפיות
השכרנו דירה מהדוד של האישה, אז כתובת יש ואנחנו גם מקבלים שם דואר.
שם קיבלנו את ה debit card, כך שאין בעיה עם זה.
גרין כארד וביטוח לאומי
15/12/14 20:07
185צפיות
הי חברים, שוב אני, הפעם שואלת בשבילי. יש לי גרין כארד,  אני חיה בארה"ב אבל עדיין משלמת ביטוח לאומי בישראל. אמרו לי שאני חייבת לשלם חמש שנים ואז אאבד זכויות. נשאר עוד שנה ולאחרונה חושבת להתחיל לעבוד עבור חברה בישראל דרך המחשב. אם אעשה זאת ואקבל תלוש משכורת שיופקד לחשבון בנק בישראל, האם זה שומר על זכויותי בארץ, מבחינת ביטוח לאומי, אגב אני עדיין משלמת קופת חולים כרגיל. איך אפשר לשמור על הזכויות שלי שם ולא לאבד אותם, לא שיש לי כוונה לחזור לארץ, אבל ליתר ביטחון ומתוך מחשבה על גיל הזיקנה אם יקרה משהו ואצטרך לשוב לישראל. שיהיה לי שם משהו..
איך אני שומרת על הזכויות בארץ. האם רעיון טוב לעבוד עבודה נוספת בישראל בדרך ממוחשבת. שוב. אני רואה את חיי כאן. ואין כוונה לשוב, אבל חושבת על ימי זיקנה רחוקים..
ימי זקנה רחוקים...
16/12/14 12:51
105צפיות
...זה בדיוק הסיבה שבגללה החוק הזה קיים. כדי למנוע מתושבי חוץ לקבל שירותיים רפואיים בתשלום מינימלי.
 
מהניסיון שלי עם ביטוח לאומי, עיקר משקל הזכאות מבוסס על זמן השהות שלך בארץ. משמע אם את שוהה פחות מחצי שנה בשנה בארץ מעל ל-5 שנים, אז מרכז החיים שלך בחו"ל וכן אינך זכאית. הם יודעים בדיוק על כניסות ויציאות שלך. 
 
ע"פ המידע שיש באתר ביטוח לאומי תלוש משכורת ע"י מעסיק ישראלי לא תעשה את ההבדל אלא אם נשלחת ע"י מעסיקך לחו"ל והוא ביקש אישור מיוחד לכך.
 
טיפ:  חבר סיפר איך הוא גרם להם להמשיך לבטח אותו שנתיים מעבר ל 5 שנים. בשנה החמישית הוא הודיע לביטוח לאומי שהוא מתכנן לחזור לארץ תוך 8 חודשים וקיבל הארכה לשנה. בשנה השישית טען שעדיין לא הספיק לסגור הכל אך מתחייב שעד סוף שנת 2014 הוא חוזר ושוב קיבל הארכה. (הוא חוזר עוד חודש). זה אולי יעבוד לך לטווח הקצר בלבד.
תודה ועוד שאלה קטנה
16/12/14 19:21
51צפיות
מה המשמעות של ביטול התושבות והזכאות שלי באם אחליט לחזור אחרי שנים. האם יהיו לי זכויות כלשהן בארץ? ושוב תודה, מודאגת
רק שאלה תמימה:
16/12/14 17:02
106צפיות
כאשר את כותבת "אני חיה בארה"ב אבל עדיין משלמת ביטוח לאומי בישראל" - האם את משלמת מס אמת לביטוח לאומי, קרי 15% מכלל ההכנסות שלך בארה"ב?
 
כי זה מה שאמורים לשלם. אם את משלמת סכום מינימום כלשהו, הרי זה לא מה שאת באמת אמורה לשלם. אז כל עוד את משלמת את זה, ביטוח לאומי ייקח את הכסף* ולא ממש אכפת להם. אבל תסמכי עליהם שהיה ותזדקקי לשירות רפואי רציני (חס וחלילה, טפו טפו טפו, לא מאחל לך את זה), הם יבדקו בציציות האם באמת שילמת מס אמת ואת זכאית לשירותי ביטוח בריאות בחינם.
 
מעבר לכך, לאחר 5 שנים הם אכן ינתקו לך תושבות בצורה יזומה מצידם, וקשה עד מאוד להמשיך לחיות בחו"ל לאורך זמן ולהיחשב "תושב ישראל", כפי שכבר כתבו לך.
משלמת על פי החוק
16/12/14 19:33
78צפיות
אני משלמת  כל מה שדורש החוק. אם כי למיטב הבנתי ממה שקראתי כאן באם לא אחזור תוך חמש שנים הכל יורד לטימיון.  מאוד הייתי רוצה לדעת מה משמעות ביטול התושבות ומה יקרה ולמה אהיה זכאית כשאחזור אם אחזור
יש פירוט מצוין באתר ביטוח לאומי
16/12/14 20:22
67צפיות
אין לי כוח כרגע לבדוק אבל אני זוכרת שקראתי בעבר והיה כתוב בצורה נוחה וברורה בדיוק מה המשמעות של זה.
º
Recommendation for a really good lawyer for EB1C please?
16/12/14 17:35
42צפיות
האם יש עדיפות היכן?
16/12/14 17:53
44צפיות
ארה"ב (ואיפה)? ישראל? מקום אחר?
º
ניסית את אלו שהמלצתי לך עליהם בעבר?
16/12/14 18:01
32צפיות
º
תוכל להמליץ שוב בבקשה? אפשר בבוסטון או כל ארה״ב תודה רבה
16/12/14 18:54
25צפיות
16/12/14 19:17
42צפיות
האם אפשרי לעשות ספונסרשיפ דרך עבודה תוך כדי EAD?
16/12/14 08:31
72צפיות
שלום לכולם
 
רציתי לדעת האם אפשרי להתחיל ספונסרשיפ ממקום עבודה, כלומר PERM ת I-140 וכל הכיף הזה כשנמצאים על L2 וEAD? אני יודעת שL1B ןH1B זאת הדרך הרגילה, אבל האם חייבים את זה?
בשיטוט בגוגל נראה לי שזה אפשרי, אבל אני לא כל כך בטוחה.
 
תודה לכל חכמי הפורום
בהחלט אפשר
16/12/14 17:50
35צפיות
תאורטית, אפילו אפשר לעשות PERM ו-I-140 בלי לעבוד בחברה בכלל. אבל זה תאורטית.
מאחר והויזה שלך היא Dual Intent, אין שום מניעה להתחיל בתהליך GC, בלי קשר לזה שהרשאת העבודה שלך היא על בסיס ויזה של מישהו אחר (בן הזוג שלך).
º
תודה רבה
16/12/14 18:53
13צפיות
נוסע בעקבות אשתי לפוסט ב'ייל' ומחפש עבודה בתחום ההיטק
14/12/14 08:44
243צפיות
שלום, 
שמי שחר ואני מנסה את מזלי כאן בפעם הראשונה (נראה שהקבוצה פה מאוד תומכת). 
את הפוסט דוקטורט אשתי תתחיל באוקטובר 2015 באוניברסיטת ייל (לשנתיים), כמובן שאני מתכנן לעבוד באותה התקופה. 
מבחינת רקע מקצועי, אני מהנדס חומרים (מבן גוריון) שעובד בשמונה שנים האחרונות באינטל כמהנדס תהליך ובשנה האחרונה כמנהל קבוצת ייצור במשמרות. 
היכן ניתן למצוא אילו חברות הייטק קיימות בסביבת New-Haven? בהנחה שאני נוסע עם ויזת J2 כמה זמן עד שאוכל לעבוד? 
כמובן שיש עוד המון שאלות אך אודה לכל מי שיוכל לעזור להפיג חלק קטן מהערפל. 
בברכת חג חנוכה חמש ו- Merry Christmas.
שחר
אז ככה
14/12/14 09:43
248צפיות
מבחינת כמה זמן עד שתוכל לעבוד - כאשר תיכנסו לארה"ב עם ה-J2, תצטרך להגיש בקשה לאישור עבודה. בעקרון, בקשה כזו לוקחת עד שלושה חודשים, למרות שאנשים כאן בדרך כלל מתארים תהליך קצר יותר.
 
לגבי אילו חברות הייטק יש, אתה יכול להשתמש באתרים כמו monster או dice לראות אילו עבודות מוצעות שם באזור.
 
מעבר לזה, את הזמן שיש לך עד שיהיה לך אישור עבודה, כדאי לך לנצל בין השאר להכנת קורות חיים בסגנון אמריקאי, שהם שונים מהותית מקורות חיים ישראליים (כלומר, זה לא רק לתרגם את קורות החיים מעברית לאנגלית, אלא פורמט שונה).
שאלת קורות חיים
16/12/14 13:18
125צפיות
שלום דפנה,
 
את ואחרים טענו בכל מיני הזדמניות שקורות חיים אמריקאים שונים באופן מהותי מקורות חיים ישראלים.
 
מהנסיון המועט שלי ושל קורות חיים של חברים/מכרים שראיתי, אני חושב שההבדל העקרי הוא שקורות חיים בעברית נראים מרושלים, ילדותים, עם פירוט של מה עשיתי בתנועת הנוער ובצבא. בקיצור גרועים, בלי קשר לשפה.
 
השאלה שלי (ברצינות) היא מה הם המאפינים העקריים השונים בין קורות חיים שכתובים טוב בין שתי השפות/תרבויות? יתכן ואני שואל על איך קורות חיים בארץ ״אמורים״ להראות.
 
בברכה,
 
נ.
ההבדל בין קורות חיים ישראלים לאמריקנים הוא מאוד פשוט:
16/12/14 16:53
136צפיות
קורות חיים ישראלים נראים כמו רשימת מכולת, של "מה אני יודע", ומהם התפקידים שאותם עשיתי.
 
קורות חיים אמריקניים מפוקסים על "מהו הערך הספציפי שהבאתי לכל אחד מהמעסיקים שלי". כלומר, כמה כסף חסכת למעסיק, או כמה כסף הכנסת למעסיק, או מהי התועלת הספציפית ש*אתה* הבאת למעסיק. הדברים הללו לא קיימים באף קורות חיים שראיתי בארץ (וראיתי לא מעט, כי בין היתר שכרתי אנשים).
 
בנוסף, יש דברים שמציינים בקורות חיים בארץ, ואסור לכתוב אותם בארה"ב כיוון שהם בלתי-חוקיים. לדוגמה:
* מצב משפחתי
* ילדים
* גיל
 
זה ממש לא ההבדל היחיד
16/12/14 16:58
112צפיות
הרישול שראית היה כנראה של צעירים שאין להם ניסיון עבודה ולכן הם חייבים למצוא כל מיני שטויות שעשו בתור נערים כדי לנפח את קורות החיים. גם צעירים בארה"ב עושים את זה (מינוס הצבא בד"כ).
בארה"ב נהוג לפרט מה עשית בכל תפקיד, עם דגש על מה אתה עשית שתרם לחברה שבה עבדת, ואם אתה יכול להביא כמה שיותר דוגמאות עם מספרים - עדיף. תחפש בגוגל RESUME SAMPLES ותתחיל לעשות מחקר על איך לבנות את זה לפי הדרישות האמריקאיות.
בערך מה שאילן אמר
17/12/14 09:06
47צפיות
בקורות חיים ישראליים אתה עונה על השאלה "מה עשיתי". למדתי פה, עבדתי כאן.
 
בקורות חיים אמריקאיים אתה עונה על השאלה "מה עשיתי בשביל המעסיק שלי". כלומר, אתה מפרט את המקומות שבהם למדת/עבדת וכו', אבל לפחות לגבי מקומות העבודה אתה לא רק מתאר ביובש מה עשית ("הייתי ראש צוות של צוות עם שלושה מפתחים") אלא אילו תרומות ספציפיות נתת למעסיק ("פיתחתי שיטת עבודה שקיצרה את הזמן לסיום הפרוייקט משלושה חודשיים לחודש וחצי" "פיתחתי אלגוריתם שקיצר את זמן העיבוד בX שניות"  או ווטאבר).
 
הדגש בקורות החיים האמריקאיים הוא על מה אתה יכול להביא למעסיק, ולא רק על הצגת הנתונים האישיים שלך.
 
 
מה כן, משיחות עם חברים שעובדים בהייטק הישראלי, הם אומרים שבשנים האחרונות יש קצת שינוי מגמה לכיוון הזה בישראל. לא ממש לרמה של קורות חיים אמריקאיים, אבל יותר קרוב לזה.
פורום עדשות מגע ומשקפיים

חדש בתפוז!

פורום עדשות מגע ומשקפיים להתייעצות עם בעלת מקצוע היכנסו >>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה