לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו. 

 

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים:

- ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ואזרחות אמריקאית.

- בתי ספר, גני ילדים ואוניברסיטאות.

-  SSN ,בנקים, כרטיסי אשראי, רשיונות נהיגה, רכבים, ביטוח ורישום לרכב, ביטוחי בריאות וכל מה שביניהם...

- טיפים והמלצות: איך להתכונן מנטלית ומעשית לקראת המעבר הגדול- ביגוד, מזג אויר, מוסדות חינוך, דיוור ומשלוחים, כרטיסי חיוג, תהליכי מעבר, הגירה וקליטה.

- כמו כן, קיימים "לוחות הפורום" שהינם פרסומיים באופיים, המיועדים ליצירת קשר בנושאים הפחות מקובלים לדיון בפורום. יש לדון בנושאים אלה במסגרת הלוחות בלבד!

 

פורום זה, מטבעו, הנו פורום מקצועי/טכני. לא יתפתחו כאן דיונים סוערים על נושאים ברומו של עולם ולא יתאפשרו כאן הודעות ``חברתיות`` באופיין. לשם כך קיימת קומונה, שהתפתחה לה מתוך הפורום. קישור אליה - בראש הדף הראשי ובצידו השמאלי. בקומונה נוכל לשאול איפה למצוא במבה, איך מוצאים גרגרי חומוס בארה``ב גם אם לא יודעים אפילו איך לומר זאת, אוכל ישראלי ואוכל כשר. בקומונה נעביר חוויות על כל נושא, ננהל דיונים ונמצא שם חברים. משתתפי הפורום (עדיפות לקבועים), לאחר שקיבלו אישור ממנהלי הפורום יוכלו להעזר בקשרים האישיים שפיתחו, ולפרסם בקומונה הצעות / חיפושי עבודה, שיפוצי קורות חיים, חיפושי דירות / סקרים וכדומה.

שימו לב: הפורום לא נועד לביקורת או הטפות מוסר על ``היורדים`` - הודעות מעין אלה ימחקו מיד וכותביהן יחסמו. באופן דומה, ייחסמו מכתיבה ניקים שישתמשו במילים שאינן ראויות, כגון קללות או ביטויים פוגעניים אחרים.

הודעות הכוללות מסרים המעודדים עבירה על החוק בישראל או ארה"ב, הודעות העוסקות בשהייה ועבודה בלתי חוקיות בארה"ב, או הודעות המציגות פעילות בלתי חוקית אינן מקובלות בפורום וכן נוגדות את תקנון הפורומים של תפוז. הפרסום בפורום, בין אם הוא אישי או מסחרי, אסור. כל פרסום או הודעה בלתי חוקית ימחקו ללא אזהרה וכותביהם ייחסמו מהמשך כתיבה בפורום.

כמו כן, לא נאפשר דיונים על מהות או על אופן ניהול הפורום על גבי הפורום.

להגנת הגולשים, אנו מבקשים לא לפרסם מספר טלפון ואימייל באופן גלוי. רצוי להתכתב במסרים, ולהעביר מידע רגיש באופן זה. מפאת הרגישות לפרסום פרטים מזהים, נאלץ למחוק הודעות אלו באופן מיידי. 

 

כניסה לפורום כמוה כהצהרה שהנכם מבינים שהכותבים או המנהלים אינם בעלי מקצוע ואינם אחראים לתוצאות הנגזרות כתוצאה משימוש במידע הניתן בפורום. הפורום אינו מיועד להחליף או להוות יעוץ משפטי מקיף ופרטני. הכותבים ו/או המנהלים אינם אחראים למהימנותן, שלמותן או דיוקן של התשובות או המידע שיתפרסמו באתר. כל מידע ותשובה מסוג זה טעונים אימות וחוות-דעת על ידי בעל מקצוע מתאים.

 

שתהיה לכם החלטה קלה וקליטה קלה עוד יותר!

הנהלת הפורום.

 

 "עוברים לארה'ב" הינו פורום הגירה מקצועי באופיו ועוסק בהגירה חוקית בלבד. הודעות הנוגעות למעשים בלתי חוקיים בישראל או ארה"ב יימחקו. להודעות חברתיות באופיין, אני מזמינים אתכם להיכנס לקומונה. אנו מתנצלים על סגנון המברק, זה כל שניתן להכניס בשלוש שורות... אנא קראו את "אודות הפורום והנהלתו" בראש הדף והתעדכנו בכללים והפרטים באופן מפורט. תודה! 
המשך...
הודעה חדשה

מספר שאלות למומחים
28/10/14 23:26
378צפיות
שלום לכולם,
לאחרונה החלטנו שהיינו רוצים לנסות ולעבור לתקופה מסויימת לארה"ב ואף נרשמנו להגרלת הגרין כארד DV2016
מיד אחרי שנרשמנו עולות שאלות וחששות רבים שאשמח לשמוע את דעתכם בנושא
1. אנחנו זוג בתחילת שנות הארבעים שמרויחים היום יותר מ-20 אלף שח נטו בחודש, אני איש בדיקות תוכנה בחברת היי טק גדולה ואישתי אשת מכירות בתחום ההיי טק. איפה ההתלבטות? שנינו מרגישים שיש לנו כל כך הרבה מה להפסיד ושהסיכון במעבר הוא גבוהה. אנחנו לא בטוחים שנצליח להשתכר ברמה דומה בארה"ב. מה דעתכם? מישהו מהתחום שיכול לעזור בנושאי שכר?
2. בהמשך לשאלה הקודמת, אנחנו עם שני ילדים בגיל 10 לערך וכן תינוק בן שנה. לאחר שקצת בדקנו הבנו שהעלויות עם ילדים הם דבוהות מאוד - גנים, חוגים וכ"ו. מישהו יכול לתת סדר גודל של הוצאות? 
3. האיזורים שאנחנו חושבים לעבור אליהם הם: ניו ג'רזי, אטלנטה או פלורידה (מעדיפים איזורים פחות קרים) , מישהו יכול להמליץ על חברות היי טק באיזורים הנ"ל? האם יש רעיון למקומות נחמדים נוספים שכדאי לעבור אליהם? כמובן שיש גם את עמק הסיליקון אבל הבנו שההוצאות לחיות שם מטורפות
 
יש לי בערך עוד מליון שאלות אבל נסתפק בזה לעת עתה :)
 
תודה
לגבי שאלה 3
28/10/14 23:42
200צפיות
זה כמו שמישהו ישאל "אני חושב לעבור מארה"ב לישראל, איטליה או שוויץ". מישהו יכול להמליץ על חברות באזורים האלו?
 
משכורות ועלויות מאוד תלויות באזור. בעמק הסיליקון העלויות הן מטורפות, אבל גם המשכורות מאוד גבוהות. לעומת זאת יש אזורים פחות פופלרים עם משכורות יותר צנועות, אבל הכל שם יותר זול.
סתם לדוגמא. אני גר בעיר ניו יורק. הJCC המקומי עולה 300 דולר לחודש, וחוגים הם תוספת. אם הייתי רוצה לשלוח את הילדים שלי לחוג קרטה, בכיף הייתי נפרד מ-100-200 דולר.
עוד חודש אני עובר לצפון המדינה. הJCC שם עולה 105 דולר לחודש וזה כולל חוגים בחינם.
כלומר הבדל של 6 שעות נסיעה זה שמים וארץ מבחינת מחירים.
 
אז אתם צריכים להתמקד על דברים שחשובים לכם. ניו ג'רזי יכול להיות מאוד קר בחורף עם הרבה שלג. פלורידה יש לחות מטורפת וכשיוצאים החוצה זה כמו להיות בסאונה. יש אזורים יבשים וחמים או יש אזורים לחים, יש הרים, יש ביצות. לכן תשאלו איזה סוג מזג אוויר/גיאוגרפיה מתאימה לכם, ואז תחפשו חברות שנמצאות באזורים האלו.
למה לך לבזבז זמן ועצבים בהתחבטויות עכשיו?
28/10/14 23:47
252צפיות
אתה מאבד שינה בלילות בהתחבטות איפה תשקיע את הכסף כל פעם שאתה קונה כרטיס לוטו?
 
קודם - אתה צריך לזכות בהגרלה. לא טריוויאלי...
 
אחר כך תהיה לך כמעט שנה להתחבט עד שהתהליך יסתיים.
 
עד אז השנה תהיה 2017 - לך תדע מה יהיה מצב התעסוקה בארה"ב, ומה יהיה מצב התעסוקה שלך בישראל...
º
וואללה, אתה אדם אופטימי...
29/10/14 00:21
94צפיות
º
למה בעצם אתם רוצים לעבור?
29/10/14 00:43
84צפיות
חברה, תהיו קצת יותר רציניים
29/10/14 07:43
218צפיות
כותב מולכם אדם שמתלבט בהחלטה גורלית ומשנה חיים ואתם לא ממש עוזרים
אני משתדל להיות ריאלי ומציאותי ולהבין את כל התמונה לפני שנחליט ואכן יש עוד מעט זמן עד שנדע אם זכינו בהגרלה אבל צעד כזה צריך לתכנן טוב מראש
תנו מספר מקומות שבהם יש תעשיית הייטק, מזג אויר לא קר מדי ועלויות מחיה לא מהיקרות הארה"ב
כמו כן נשמח אם נוכל לגור קרוב לאגם נחמד
כרגע נראה לי שאזור אטלנטה נופל בדיוק בקטגוריה הנ"ל, מה דעתכם? האם מכירים אזורים נוספים?
מה עם אזור Houston? מה עם אריזונה? מישהו יכול קצת לספר איך זה לחיות שם?
 
אגב, למי ששאל מדוע אנחנו רוצים לעבור - אז בעיקר כדי לחוות חוויות אבל גם לשפר את מצבנו הכלכלי (לא בהכרח כדי להרויח יותר אבל בתקווה שנוכל לחסוך יותר), ייתכן שאת מצבנו הכלכלי היום יהיה קשה לשפר במעבר? (אני שואל במלוא הרצינות, אנחנו לא עשירים גדולים אבל חיים די יפה בארץ)
 
מישהו פה עובד בהייטק? (כן, אני יודע, יהיה יותר קל לשאול מי לא...?)
מישהו מכיר את תחום בדיקות התוכנה בארה"ב? שכר ממוצע?
אני מבין שחלק מהשאלות לא מספיק ממוקדות אבל תכתבו מה שאתם יודעים ומבינים אני כבר אשכלל את הדברים :)
 
תודה רבה מראש לכל העוזרים :)
 
 
בוא תבין
29/10/14 09:37
202צפיות
אנחנו פה על מנת לעזור לבעיות וסוגיות הגירה קיימות, לא וירטואליות. לשאלות ממוקדות ולא כלליות שעל מנת לענות עליהן צריך לקנות ספר...
אני מבין שזה לא נראה לך כך, אבל למי שנמצא פה שנים, אין בד''כ דרייב להיות ככ כללי וגם לדעת שהתשובות שלו לא ממש יעזרו ומכסימום ישמשו לסיפוק סקרנות או יחסכו לשואל קצת מחקר ברשת.  אתה לא מהגר ולא מתלבט. רק השבוע היתה פה שאלה דומה לשלך, שגררה תשובות דומות..  
 
לסיכום, אם יענו לך אז ממש סבבה, אבל אם לא, אנא קבל זאת בהבנה.
תודה על ההתיחסות אם כי אני ממש לא מבין מה הבעיה?
29/10/14 09:56
198צפיות
אלו שאלות אמיתיות ומהותיות ולא סתם לסיפוק סקרנות כלשהי (האמן לי שאני אדם עסוק ולא סתם משועמם)
המידע שאקבל לא יחסוך לי מחקר ברשת אלא יתווסף למידע שאמצא ברשת
אני בהחלט עדין לא מהגר אם כי לגמרי מתלבט
אם יענו לי אז סבבה ואם לא אז חבל (אם כי מהמנהל לפחות הייתי מצפה לקצת יותר עזרה :) )
 
הגירה זה דבר קשה. ואין תעודות ביטוח.
29/10/14 14:07
198צפיות
אתה מחפש "ביטחונות" - ביטחונות בנושא מזג אוויר, בטחונות בנושאי עבודה, ומן הסתם בהמשך הדרך תרצה ביטחונות בנושאי השתלבות ילדים וכיוצ"ב.בהגירה אין ביטחונות. זה הימור. יש מצב שזה הימור יותר גדול ממה שאי פעם העזת לעשות.אין ביטחון שאתה, אישית, תמצא עבודה.  אתה תהיה "עולה חדש" - ולעולים חדשים בכל מקום יש קשיים להיכנס לשוק העבודה. אפילו אם שוק העבודה טוב.ואף אחד לא יכול להבטיח לך שבעוד שלוש שנים כשיגיע זמנך לעבור - לא נהיה כאן באמצע מיתון...מזג האוויר כאן שונה מבארץ. במקומות שעליהם דיברת יש בחורף שלג, וקרח, ובכולם היו בשנים האחרונה סופות שהרסו בתים, הציפו שכונות, עשו נזקים והשאירו אנשים בלי חימום, חשמל ומים זורמים לשבוע ויותר.אקט של הגירה זה ההפך מ"ביטחון". והצלחה שלו דורשת הרבה מאוד כח רצון, והעזה, ומוכנות להתמודד עם קשיים, אתגרים וחוסר ביטחון.וזה ממש לכל אחד.
בוא תבין
30/10/14 01:36
126צפיות
מנסיון רב שנים, אני עדיין לא יכול להגדיר אותך אפילו כמתלבט. וזאת כי אין לך אפילו אופציה ביד. היה והיתה לך אופציה, היינו מרגישים שזמננו אינו מוקדש לעניין תאורטי. וזהו המסר שרציתי להעביר לך.
 
המשתתפים כאן, ואני בניהם, באים על מנת לעזור ממש לאנשים. כשזה קורה. הם לא רק מרגישים שיש סיבה טובה להתאמץ, אלא שהעזרה גם יותר ממוקדת כי יש בעיות והתלבטויות קונקרטיות (אדם שואל אם כדאי במקום א, או ב, כי יש הצעות עבודה מסויימות..). פה, במקרה שלך אתה גם מתפזר על הרבה אופציות, (כי בתאוריה הכל פתוח).... ואנחנו לא רק של-א עוזרים לאדם עם בעיה, אלא גם עובדים יותר קשה.  
 
זה שאני המנהל לא קשור לכלום. אני משתתף רגיל, שצריך להחליט איפה להשקיע את האנרגיה שלו. כובע המנהל  לא נכנס לפעולה אלא אם יש צורך לעשות סדר, מה שכאן לא נדרש
 
עם זאת, מי שבא לעזור, אני האחרון שאנסה להניא אותו.
 
 
אטלנטה, יוסטון או אריזונה?
29/10/14 15:40
155צפיות
זה נראה כאילו אתה זורק מקומות ששמעת עליהם.
תעשה מחקר, תקרא קצת על כל מקום ומקום ואז תוכל להתמקד קצת יותר.
 
 
מאיפה אתה למשל?
29/10/14 15:49
155צפיות
האם היית ממליץ על האיזור בו אתה גר??
כן ולא
29/10/14 16:07
149צפיות
אני עכשיו גר בעיר ניו יורק, אבל הולך לעבור לצפון מדינת ניו יורק.
האזור בו אני גר עכשיו מאוד יקר. אם יש עבודה טובה, זה אחלה אזור.
האזור בו אני הולך לעבור הוא יחסית זול. אבל זה לא מנהטן עם אלפי חברות.
אני גם אנסה להסביר
29/10/14 18:34
147צפיות
"כותב מולכם אדם שמתלבט בהחלטה גורלית ומשנה חיים ואתם לא ממש עוזרים"
==> זה ממש לא נכון בשלב זה מהסיבה הפשוטה שההחלטה לא בידיים שלך. אדם יכול להתלבט בין שתי אופציות (או יותר). כרגע האופציה שלך היא להמתין לראות אם זכיתם.
 
השאלות שלך גם כל כך כלליות ולא ממוקדות ורואים שאתה זורק שמות של מקומות ששמעת עליהם: "מה עם אזור Houston? מה עם אריזונה? מישהו יכול קצת לספר איך זה לחיות שם?"  יוסטון זו עיר גדולה בעוד שאריזונה זו מדינה בגודל של פי 14 מישראל. בערך כמו שמישהו יגיד שהוא חושב על ברלין או המזרח התיכון...איך זה לחיות שם?
אני מבין שאתה רוצה לדעת דברים מוקדם מאשר מאוחר ובגלל זה גם אתה לא רואה את זה כסיפוק ייצר סקרנות, אבל גם אם תזכו במאי 2015 - יעבור הרבה זמן עד שתעברו. ואם תרצו, תוכלו אפילו למשוך את המעבר בעוד שנתיים בקלות עם תהליך פשוט.
כפי שדורון כבר אמר, כרגע זה עדיין מעבר וירטואלי ולכן קשה לדון באופן קונרקטי במשהו שרחוק מלהיות קיים. אתה כותב שאתה מנסה להיות ריאלי ומציאותי להבין את כל התמונה - אז חלק ניכר מהתמונה זה לזכות בהגרלה קודם ובלי זה (בכלל שהסיכוי מאוד נמוך) זה הופך את זה כרגע ללא מציאותי.
 
בבקשה קרא את המסרים שלי מנקודת מבט אובייקטיבית. אין לי שום כוונה לפגוע או להעליב. חשוב מאוד - במיוחד אם בהמשך כן תתקדמו לכיוון של הגירה - שתבין את הנקודות שמנסים להעביר לך. ארה"ב זה מקום ע-נ-ק עם ווריאציות עצומות בין מקומות (כולל מזג אוויר שונה וארבעה איזורי זמן).
 
כן - אני מכיר את תחום בדיקות התוכנה. תחום נפוץ. שכר יכול להיות בין $40K ל$110K - תלוי בהמון גורמים - אז גם יהיה לך ממוצע זה לא יעזור לך כי השונות כל כך גדולה
 
כדי לא להשאיר אותך עם טעם מר בפה, שלושת מרכזי ההייטק בארה"ב הם בוואלי, בוסטון והמשולש בצפון קרוליינה. אני גר באורגון (לא יעד הגירה קלאסי לישראלים) ואני מת על המקום שאני גר בו. קרוב לעיר גדולה, מזג אוויר שאני אוהב (טפטופי גשם 9 חודשים בשנה), אנשים מקסימים ועלות מחייה די נוחה
 
º
תודה, אחרי הכל עזרת קצת :)
29/10/14 21:38
42צפיות
אני לא זוכרת את המספרים
29/10/14 15:59
168צפיות
אבל מי שכן- אולי כדאי לומר לבחור מה הסיכוי לזכות כדי שיבין למה לא עונים לפני הזכיה.
 
ודרך אגב- אני לגמאי מבינה את הרצון לדעת מראש. אני גם כזו. אבל הסיכוי נמוך. והתשובות לא ישנו לכם כלום בשלב זה.
את יודע מה? אתה יכול אולי להסביר איך ובמה זה יעזור לך לדעת את התשובות כבר עכשיו? למה מידע יעזור לך יותר כבר עכשיו מאשר כשתדע שזכית?
בערך 1 ל-32 לזוג
29/10/14 19:50
122צפיות
חצי מזה לבודד.
 
דמיין את עצמך עומד בשורה עם עוד 31 אנשים, ורק אחד מכם זוכה. לא סיכוי מזהיר במיוחד...
ולכן, הסדר הנכון הוא: תזכה -> בוא להתייעץ.
 
אגב התוצאות הן רק במאי אז אפילו עד אז יש עוד הרבה הרבה זמן
יותר לכיוון 1:100 לבודד
29/10/14 20:13
124צפיות
וכמעט 1:50 לזוג.
תודה, מכיר את הסיכויים להגרלה אם כי יש אפשרויות נוספות
29/10/14 21:40
117צפיות
כפי שרובכם בודאי יודעים
 
אפשר סימוכין לזה?
29/10/14 22:08
110צפיות
פשוט ממה שאני חיפשתי מצאתי את המספרים שציינתי, ומה שאתה מציין אלו מספרים אחרים לגמרי
º
בוויקיפדיה מצטטים 0.93% ליחיד באסיה ב-DV-2013
29/10/14 23:20
54צפיות
רבים מאלו שענו לך פה עובדים בתעשיית ההיי-טק,
29/10/14 21:10
171צפיות
כולל כותב שורות אלו.
 
כמו שכבר כתבו לך - קודם כל שתהיה לך אפשרות ריאלית להגר, ואז תתחיל לחקור. כרגע אתה מתכנן מה לעשות עם הכסף בו תזכה בהגרלת הפיס, לפני שבכלל קנית כרטיס (או אולי כבר קנית, אבל ההגרלה היא רק בעוד כמה חודשים, והסיכויים לזכייה הם אפסיים). בקיצור, אתה מבזבז *לעצמך* זמן ואנרגיות.
 
אבל מכיוון ששאלת, אז ממש בכללי - בעיקרון, אנשים טכניים טובים יכולים למצוא עבודה בתחום ההיי-טק. כלומר, אם אתה טוב בתחום שלך, אז כנראה שאתה תוכל למצוא עבודה (זה לא בכל מקום ספציפי אלא רק במקום בו יש ריכוז גדול של חברות היי-טק; וגם אז זה ייקח זמן; אבל זה אפשרי, וקרוב לוודאי שיקרה). אי אפשר לומר לך כמה תשתכר, כי זה תלוי בהמון גורמים, כפי שכבר כתבו לך.
 
למרבה הצער, אני הרבה יותר פסימי לגבי סיכוייה של אשתך למצוא עבודה בתור אשת מכירות בתחום ההיי-טק. בדיוק כמו בישראל, להיות איש מכירות בתחום ההיי-טק זה קודם כל עניין של הכרת התרבות והקודים המקומיים, והרבה פחות מזה להיות טוב בתחום הטכני. במלים אחרות, רוב אנשי המכירות שאני מכיר אחראים על "פיתוח וניהול מערכת הקשרים" עם הלקוח, ויש להם אנשי פרה-סיילס שתפקידם אמון על הצד הטכני - להדריך את הלקוח ולעזור לסגור את המכירה. ככה זה בישראל בחברות היי-טק בינוניות וגדולות, וככה זה (והרבה יותר) גם בארה"ב.
 
ואם אשתך נמצאת בצד של "ניהול מערכת הקשרים עם הלקוח", אז סיכוייה למצוא עבודה בתור אשת מכירות הם קלושים עד אפסיים. הסיבה לכך שלאשתך אין שום היכרות עם התרבות האמריקנית (כך אני מניח), היא לא מכירה את ענפי הספורט המקומיים, היא לא למדה פה בקולג', ועוד הרבה חוסרים אחרים - ולכן יש לה חוסר ענק בכל הקשור ל"ניהול מערכת יחסים עם לקוח".
 
למעשה, מתוך מאות אנשי מכירות שאיתם עבדתי או פגשתי בארה"ב בשנים האחרונות, ואשר עובדים בחברות היי-טק גדולות, יש בודדים שהם לא אמריקנים במוצאם (אני יכול לספור על כף יד אחת, ויישאר עודף); וגם הבודדים הללו הם *תמיד* אנשי מכירות שמתמחים בתחום מאוד טכני. הם שייכים לקבוצות מצומצמות של אנשי מכירות בחברת ענק, שתפקידם לבוא ולתמוך ולעזור בסגירת מכירה גדולה (היקפים של החל מהרבה מאות אלפי דולרים ומעלה), כאשר איש המכירות המקומי והפרה-סיילס לא מתמחים בתחום הזה. בעצם, הם על הגבול בין מכירות לפרה-סיילס.
 
איש מכירות קלאסי, כזה שמנהל את מערכת היחסים עם הלקוח ואחראי ישירות על הלקוחות - והוא לא אמריקני?
 
היחידים שפגשתי שהם כאלה היו אנשי מכירות של סטרט-אפים מרחבי העולם, אשר נשלחו לארה"ב במטרה "לפתוח שוק". לא פגשתי ולו אחד שכזה, אשר עובד בתכל'ס עבור חברת היי-טק אמריקנית. לא אומר שאין, אלא רק שאני לא פגשתי אפילו אחד שכזה.
תודה, קצת מפתיעה תשובתך לגבי מציאת עבודה
29/10/14 21:44
148צפיות
באמת חשבתי שאנשי ההיי טק בארץ נחשבים טובים ושיערתי שלא תהיה בעיה למצוא עבודה בתחום בכל מקום בעולם
אכן, מפתיעה תשובתך...
 
לא הבנתי מה מפתיע...
29/10/14 22:03
148צפיות
מה שכתבתי זה בדיוק מה שהגבת עליו. כן, אנשי היי-טק טובים מוצאים עבודה - ולא משנה אם מוצאם מישראל, מוונצואלה, מברזיל, מהודו, סין או רוסיה (סתם העליתי בדמיוני כמה וכמה חברים טובים שעובדים פה בתחום ההיי-טק, והגיעו ממקומות שונים ברחבי העולם).
 
אבל כשמדברים על "איש היי-טק", הכוונה היא לאדם בעל הכשרה והשכלה *טכניים*.
 
איש מכירות הוא איש מכירות... ואיש מכירות טוב יכול למכור חומרה, תוכנה, מכוניות או שטיחים (האמת, גם השניים האחרונים הם סוג של חומרה...). נדיר שאיש מכירות עובר בצורה קיצונית מתחום אחד לשני - כי איש מכירות טוב נמדד קודם כל ולפני הכל ברולר-דקס שלו ובקשרים שיש לו עם לקוחות בתחום - אבל זה אפשרי (וזה, אגב, דבר נוסף שיש לאשתך בארץ, אבל לא יהיה לה בארה"ב - וזה אחד הכלים הכי משמעותיים והכי בסיסיים של איש מכירות).
 
ומכיוון שעבודת המכירות תלויה בתרבות, במערכת הקשרים הכללית שיש במדינה/אזור/תחום בו פועל איש המכירות, ובמערכות היחסים שנוצרות עם הלקוחות - הרי לעבודת המכירות אין ממש קשר ישיר ל-"היי-טק".
 
אז שוב אני שואל, ברצינות - מה מפתיע אותך במה שכתבתי?
אנסה להסביר מדוע קשה לענות על שאלתך וגם להציע הצעת התנהלות.
29/10/14 23:57
139צפיות
מרבית האנשים מגיעים לפה לנוכח הצעת עבודה קונקרטית בחברה, מיקום ותנאים ידועים מראש. עם נתונים כאלה ביד אפשר גם לענות תשובה קונקרטית. אבל כשאין שום נתונים בכלל פרט לעצם העובדה שניגשת להגרלה שהתוצאות שלה לא ידועות וגם רחוקות עדיין, נורא קשה לענות משהו מועיל. ארה"ב היא מדינה בעלת שטח עצום ובכל מדינה שם ובכל אזור יש חברות שונות, משכורות שונות, יוקר מחיה שונה וכו'. לכן כל מצב חייב להיות אישי וקונקרטי כדי שניתן יהיה להתייחס אליו ועל סמך מה שידוע לתת מידע, לכוון או לייעץ משהו. אם, נגיד, מישהו אומר שמציעים לו סדר גודל מסוים של שכר בחברה X במקום Y, אפשר לדעת אם זה שכר סביר ביחס למקובל, ליוקר המחיה באזור ולרמת החיים שהאדם הספציפי הורגל אליו ו/או מצפה לנהל. במקרה שלך, לא רק שאין שום מידע קונקרטי כזה שאפשר להתבסס עליו, אלא גם יש ספק גדול אם ומתי זה בכלל יהיה רלוונטי.
אני חושבת שבמצבך, אם השאלה מטרידה אותך עד כדי כך כבר עכשיו (וזה בהחלט לגיטימי), הדבר הנכון, ההגיוני והמועיל ביותר לעשות הוא להישאר פה בפורום ולקרוא את השרשורים של אחרים. לאורך תקופה של כמה חודשים תוכל להיחשף להמון מידע על מקומות שונים, לראות מה סדרי הגודל של שכר שמציעים בהם בחברות שונות, איך אנשים חיים עם השכר הזה, ואיפה נראה לך שהיה הכי מתאים לכם לחיות על סמך הרשמים והחוויות של כמה וכמה גולשים שנמצאים בהם. אז, אם אכן תזכה בהגרלה, יהיה לך כבר מושג לא רע לגבי כיוונים שיכולים להתאים לך, אם בכלל, ויהיה לך הרבה יותר קל למקד את החיפושים המעשיים שלך.
בהצלחה בהגרלה ובכלל.
בוא אני יעשה סדר בדברים. בתור אחד שזכה בהגרלה ועבר לארהב
30/10/14 23:37
103צפיות
בתור אחד שזכה בהגרלה. וכן עבר לארצות הברית. אז אני יספר לך ואתה תבין מה שצריך להבין משם.
 
1) הגירה זה לא דבר קל.
2) לא קל מבחינה כלכלית. גם אני הייתי מבוסס בישראל. יש דירה בישראל. יש רכב מהעבודה.
3) לא קל מבחינה נפשית. אתה רגיל לסביבה הישראלית מבחינת כל הפרמטרים.
 
אז נתחיל:
 
1) אם אין לך משפחה בארצות הברית שאתה יכול לגור אצלהם בתקופה הראשונה. זה עוד פרמטר למשוואה שהופך את תהליך ההגירה לקשה יותר. במקרה שלי לא היתה לי משפחה קרובה כל כך שאני יכול לגור אצלהם האומנם יש משפחה רחוקה (אבל אנחנו לא בקרבה כזו שאני יכול לגור אצלהם בטווח של השנה הראשונה).
 
2) במקרה שלי , מאחר שהוצאות כמו משכנתא יש בישראל , אז לא יכולתי לעזוב את העבודה בישראל מבלי למצוא עבודה בארצות הברית. לא יכולתי להרשות לעצמי להגיע לארצות הברית ואז לחפש עבודה. לאחר תקופה מסויימת מצאתי עבודה בארצות הברית מרחוק. ראיונות טלפונים. ראיונות ב SKYPE וכו'.
 
3) אם אתה מתכוון לקחת את האשה ואת הילדים בפעימה הראשונה. זה הולך להיות הרבה יותר קשה (במקרה שאין לכם משפחה להתנחל אצלה בארצות הברית. האשה והילדים באים מסביבה מסודרת , יש את הבית בישראל , אם הם יבואו לארצות הברית ביחד איתך בפעימה הראשונה אני אומר לך שהאשה והילדים הולכים להפוך את תהליך ההגירה להרבה יותר קשה.
מה אני עשיתי ? אני בארצות הברית לבד כרגע , האשה והילדים נמצאים בישראל. קודם אני מכין את הקרקע בארצות הברית ורק אחרי שאני יוכל לספק להם את אותה רמת חיים כמו שיש בישראל רק אז הם הצטרפו אליי.
 
4) תתחיל לחפש עבודה מעכשיו מרחוק. זה תהליך שיכול לקחת הרבה זמן (אפילו שנה) , ותזכור שמהרגע שאתה מקבל דרכונים עם ויזת הגירה אתה חייב להכנס לארצות הברית תוך מספר חודשים בודדים. אז תתחיל לחפש עבודה מעכשיו. תרשום בקורות חיים שלך שאתה גר בכתובת כזו וכזו בארצות הברית. תקנה מספר טלפון אמריקאי. תעשה עקוב אחריי למספר הישראלי. ותתחיל לעשות ראיונות בטלפון. יקח לך בערך שנה למצוא עבודה כאשר כל התהליך הוא מרחוק. דבר נוסף , אתה יכול לרשום כתובת בחוף המזרחי ולחפש עבודה בחוף המערבי , ככה יהיה למעסיק הפוטנציאלי מובן מאליו שהוא צריך לבצע את התהליכים בטלפון (ורק אם הוא מאוד מעוניין בך) אז הוא יממן לך טיסה מהחוף אחד לקצה השני.
 
יש עוד הרבה מאוד מה לרשום מהניסיון שלי.
 
מבחינה כלכלית איפה אני נמצא כעת ? אני מרוויח פי 4 בארצות הברית ממה שהרווחתי בישראל. הייתי בתחום הייטק בישראל. אני עדיין בתחום הייטק בארצות הברית.
 
 
אני לא בטוחה ששקר זו הדרך הנכונה להתחיל מערכת יחסים
31/10/14 00:08
71צפיות
עם מעסיק פוטנציאלי (האמת שאישית אני אפילו די בטוחה שזו לא הדרך הנכונה), אך בכל מקרה יש לקחת בחשבון את האפשרות הסבירה שהמעסיק לא בהכרח יסתפק בראיון טלפוני, אלא ירצה לפגוש את המרואין פנים מול פנים. את בעלי הטיסו לראיון וגם עכשיו, כשהוא מראיין בעצמו, תמיד הם מראיינים מועמדים גם פיזית.
לגבי כמה מרוויחים ביחס לישראל - אי אפשר להשוות רק את גובה השכר. צריך לקחת בחשבון גם תנאים אחרים שהיו בישראל ואולי אין בארה"ב, כגון הפרשות לפנסיה, קרנות השתלמות, הוצאות רכב, ביטוח בריאות ועוד. וזה כמובן מבלי להיכנס ליוקר המחיה והדיור, שזה כבר תלוי מקום ספציפי. לרוב אזורים עם שכר גבוה יותר יהיה גם יקר יותר לחיות בהם.
אני מקווה שסעיף 4 שלך היה בדיחה...
31/10/14 02:51
54צפיות
ההתחלה הייתה יפה ומרשימה, אבל כשהגעתי לסעיף 4 חטפתי התקפת צחוק. זה היה בתחילת הסעיף. לאחר מכן, כשהמשכתי לקרוא אותו, די התעצבנתי על העצות הגרועות והמכשילות שאתה נותן לו.
 
"תתחיל לחפש עבודה מעכשיו מרחוק"
 
ולאחר מכן להעמיד פנים כאילו הוא מתגורר בארה"ב ויש לו אישור עבודה או גרין קארד
 
וכל זאת - כאשר עדיין אין לו גרין קארד, אין לו ויזת עבודה, והוא "כולה" נרשם להגרלת הגרין קארד - שהסיכויים שלו לזכות בה הם אפסיים
 
מילא אם היית מייעץ לו לרשום ברזומה שהוא צריך ספונסרשיפ - אז זה עוד היה סביר. אבל לפנות למעסיקים פוטנציאליים ולשקר במצח נחושה, בדבר שנחשב למהותי ביותר בתהליך גיוסו של עובד חדש
 
זו אכן דרך "נהדרת" לפנות כך למעסיקים בארה"ב, ולשרוף לעצמו גשרים עם חברות ועם סוכנויות השמה, בתור שקרן כרוני שמשקר בנוגע למצבו ההגירתי. אחד שכזה, שנכנס לרשימה שחורה של ה-HR באיזושהי חברה בתור שקרן ונוכל - בחיים לא יסתכלו עליו שוב באותה חברה, אפילו יקרה הנס והוא יזכה בסופו של דבר בגרין קארד.
 
בקיצור, עצות גרועות ביותר...
 
נראה לי שפספסת נקודה חשובה
31/10/14 07:16
7צפיות
הוא לא זכה עדיין בהגרלה. גם אם הוא יזכה- אז התהליך יתחיל רק במאי והוא לוקח כשנה- כלומר סה״כ יש לפניו כמעט שנתיים של המתנה במקרה בו הוא זוכה (סיכוי של פחות מאחוז בודד). איזה מעסיק מחפש עובדים לעוד שנתיים מהיום?
 
 
תודה על התגובה ותודה למי שקצת תיקן
31/10/14 08:20
אל דאגה, אין לי שום כוונות לשקר לאף אחד
אגב, אתם טועים פעם אחר פעם בנוגע לסיכויי הזכיה (לפחות ע"פ מה שקראתי)
אם שני בני הזוג נרשמים להגרלה הסיכוי לקבל גרין כארד הוא 1 ל 32 שזה בערך 3% ולא פחות מאחוז כפי שחלקכם כתבו
סיכוי ממש לא גבוהה אבל אי אפשר לומר שזה סיכוי אפסי!
משך זמן תהליך TAL
30/10/14 21:24
69צפיות
שלום,
 
אני מחכה לויזת J1. הייתי לפני כ-5 שבועות בראיון בשגרירות. כצפוי נפלתי על TAL. אמרו לי שייקח 3-4 שבועות, אבל עברו כבר 5. אני לא לחוץ מזה שלא אקבל ויזה (לא שמעתי על אף ישראלי שזה קרה לו), אבל רוצה לסיים עם זה ולהתחיל להתארגן למעבר.
 
מה הנסיון של האנשים בפורום? כמה זמן בד"כ זה לוקח? מה הסיכוי שעד סוף נובמבר אקבל תשובה?
לאלוהי ההגירה הפתרונים...
30/10/14 22:53
60צפיות
וברצינות - אף אחד לא יודע, אפילו לא בשגרירות עצמה (כי התהליך לא נעשה אצלם, למיטב ידיעתי). זה יכול לקרות מחר, בעוד שבוע, או בעוד כמה שבועות.
 
עד סוף נובמבר זה אומר שכבר עברו למעלה מ-2 חודשים, נכון?
 
אז סיכוי די טוב שתקבל עד אז, ואפילו עוד לפני - אבל אי אפשר לומר לך בוודאות מוחלטת.
תודה
31/10/14 05:35
7צפיות
כן, עד סוף נובמבר זה אומר חודשיים וקצת.
בעקרון תאריך ההתחלה הרשמי באוניברסיטה זה 1 בדצמבר, אבל תמיד אפשר לדחות את זה אם יש בעיות ויזה. סתם "מעצבן" שיש מעין חוסר ודאות כזה שלא יודעים מתי טסים וכו'
חברים - זקוק לעצתכם הטובה, בבקשה!
28/10/14 18:29
411צפיות
שלום חברים,
 
ההודעה הבאה קשורה לחברה. יש לי דיעה די ברורה לגבי הסיפור, אבל אני קרוב מדי ורוצה לשמוע חוות דעת של אנשים נוספים, ולכן מעדיף לסתום את הפה (והאף), ולתת לחברה לקרוא את מה שאתם תכתבו על הסיפור הזה - דעתכם והניתוח שלכם.
 
קצת רקע:
בחורה ישראלית (רווקה) בתחילת שנות ה-30 לחייה, נקרא לה "רונית" לצורך העניין, אשר למדה פה (בארה"ב) בבי"ס מקצועי בתחום האופנה, וסיימה עם תואר Associate (זה לא תואר ראשון, ולא שווה ערך ל-Bachelor). היא עובדת כיום על OPT בבית אופנה באחת הערים הגדולות בחוף המזרחי, כאשר ה-OPT שלה אמור להסתיים בעוד מספר חודשים (תחילת 2015). בית האופנה בו היא עובדת (משהו שקשור לעיצוב אופנה) לא מעוניין לנסות ולהוציא לה ויזת עבודה. נתון נוסף - מלבד התואר, יש לה למעלה מ-5 שנות ניסיון בעבודה בתחום האופנה. לצורך העניין, הניחו שמדובר בניסיון רלבנטי לצורך ויזת עבודה.
 
רונית צריכה להיות בישראל לקראת סוף השנה האזרחית, משהו שקשור למשפחה. היא מחפשת דרך לחזור לארה"ב (בצורה חוקית, כמובן!) בדצמבר/ינואר, בשביל להמשיך לחיות ולעבוד כאן. נסיונות למצוא מקום עבודה שייתן לה חסות לוויזת עבודה לא הניבו עד כה תוצאה חיובית, והסיכויים לא גבוהים. בנוסף, נא להימנע מלהציע לה "למצוא חתן אמריקני" - היא מכירה את האופציה, ולא מוכנה להתחתן פיקטיבית בשביל ניירות (אם זה יקרה באופן טבעי, לכשיקרה, אז אחל'ה - אבל זה לא יעזור בטווח של כמה חודשים).
 
בצר לה, ובהמלצות של חברים בסביבתה הקרובה (אני לא הייתי מעורב), רונית הגיעה לעו"ד מסוים להתייעצות. בהמשך אני מביא את האימייל המדויק שרונית קיבלה מהעו"ד ושאותו היא העבירה לי (שגיאות הכתיב הן במקור!). הדבר היחיד ששיניתי הוא את שם הבחורה, ובנוסף שיניתי את שם העו"ד ובמקום זה רק רשמתי Lawyer בכל מקום שהיה רשום שם העו"ד.
 
והשאלה שלי, בשביל שרונית גם תוכל לקרוא פה - מה דעתכם על כל הסיפור, ועל הדרכ/ים המוצעות על-ידי העו"ד
 
בבקשה תשפכו כולכם, באופן חופשי, את כל מה שעולה בדעתכם...
 
הנה האימייל המדויק (קופי/פייסט) מהעו"ד, אני מקווה מאוד שזה יתיישר לשמאל:
 
 
Hi Ronit: 
 
Ok, as we discussed on the phone, the strategy I suggest is using a J-1 Training Visa to re-enter in January, 2015 and then apply for an H1-B.  Just to reiterate: the purpose of this is (1)so you have a visa that allows you to work in January for 18 months; and (2) it serves as a safety net/bridge while your H1-B is being processed.  
 
Additional note: I think it is worth trying for the H1B for the April 01, 2015 deadline. Even though you will still have plenty of time on your J Visa, this is smart because if something goes wrong with your H1B (numbers run out or there is an issue with your Education), we have a year to remedy the problem and during that year you can continue to work. 
 
Here are the fees for this work: 
 
J-1 Visa (Two Step Process: First Step is a Private Agency in the USA + Second Step, Interview at the US Consulate)
 
-Lawyer Fee: $1500 
 
-Agency Fee: This will vary from Agency to Agency, but at least to give you a ball park figure:  $2000-$2600 + $180 SEVIS Fee + ($50-$150 for a Site Visit, if this is done).   Additionally, health insurance must be purchased for the 18 month stay, typically this runs $40 per month.  It doesn't cover much.   Note that in the event the Consulate does not approve your visa, some of this Agency Fee is refunded-this refund amount is predictable and can be determined as soon as an agency is chosen.  I help you chose an agency, I generally prefer the least expensive and the agency that creates the least complications (although I am fond of none of them).  
 
-Consular Fee: $160.00
 
J-1 Visa Timing:  Generally, they issue the required form (DS20-19) about 4 weeks after we have filed the application.  The application takes about 4 weeks to prepare.  The biggest challenge to the application is navigating the Agency's idiosyncrasies.  Some agencies offer to expedite for an additional fee. 

H1B Fees: 
Lawyer Fee: 2 Payments of $1300: one when I receive documents and the final payment when the applciation is ready to be sent. 
 
Immigration Fees: 
I-129, Principal: US$325
 
Premium Processing: US$1225 (this is OPTIONAL) although typically people pay because they want to have their applications decided quickly, it is OPTIONAL. For you, since you could have the J Visa, it may be a way to cut down on costs. To determine this, I would want to take a look at non-premium processing times.
 
H1-B Issue for Ronit: Biggest issue we will have to face will be your educational background.
 
Ok, hopefully this helps. Let me know as your questions come up.
 
Thanks,
Lawyer
 
שתי שאלות
28/10/14 18:51
319צפיות
1. מי אמור למצוא את ה agency הזו שתארגן את ה J1?
2. מי אמור למצוא את המעביד שיבקש עבורה את ה H-1 בשלב השני?
שתי תשובות:
28/10/14 19:04
272צפיות
1. העו"ד
2. שאלה מצויינת!  
אתה יודע מה משמעות השם של המכונית "Volvo"?
28/10/14 20:21
283צפיות
Volvo means "I roll" in Latin
הסיפור שאתה מתאר כאן הוא של אדם ש"מתגלגל" - מקומבינה לקומבינה, מתקווה לתקווה...
מה שאתה קורא כאן "עו"ד" - בבית סיפרי נקרא "מעאכר".
הסחורה שיש לו למכור לה היא "שירות תיווך" - הוא יחבר אותה ל Agency הזה (המאמץ שלו מסתכם בשיחת טלפון או ארבע) - ויגבה 1500$ עבור השרות הזה.
כמו שאתה ודאי יודע מנסיון - אין שום צורך בעו"ד כדי להוציא ויזת J1 כשיש בידך טופס DS מהספונסור (אותה agency).
 
אני חושב שזה בדיוק מה שהגברת מעוניינת לקנות..
29/10/14 08:12
173צפיות
סוג של "קומבינה" (חוקית, אם אפשר) שתאפשר לה להשאר ולעבוד בארה"ב, בתפקיד כלשהו.
לצערי הרב אבל, אני חושב שסוג הקומבינה הספציפי שמוצע כאן עשוי להשאיר אותה ללא ויזה וללא די הרבה כסף שאני לא בטוח שיש לה.
J1 על בסיס מה? ומי?
28/10/14 20:59
210צפיות
זה הדבר המרכזי שראיתי כאן. ובמקרה הנ"ל זה נראה שזה על בסיס כסף - מעאכר קלאסי.
בנוסף - כאן אני לא סגור לגמרי מה מותר ומה אסור אבל עד כמה שאני יודע J1 לTRAINING רלוונטי לעבודה רק עבור המוסד המספנסר. המעכר כאן מציע שהיא תעבוד באופן חופשי ללא קשר ל "AGENCY"/
 
חוץ מזה, רק אלוהים יודע לאילו עבירות הגירה פוטנציאליות זה יכול להכניס אותה (ואני בכלל לא מדבר על המון כסף שיכול לרדת לטמיון)
לא, לא
29/10/14 08:02
125צפיות
ויזת J היא לא ויזת עבודה. היא ויזת "חילופין". ולכן במספר תתי קטגוריות שלה זה בהחלט מקובל שמקבל הויזה מועסק דרך סוכנות שמתווכת בינו לבין המקום בו הוא עובד, והיא למעשה אחראית עליו - החל מבחירתו והבאתו לארה"ב, פיקוח על מעשיו בארה"ב ועד עזיבתו את המדינה. למען האמת יש תתי קטגוריות (כגון או פר) שאני חושב שחייבים להיות בקשר עם סוכנות כזו לצורך קבלת הויזה. כך שזה בהחלט הגיוני שהיא תהיה בקשר עם "סוכנות גולגלות" כזו שתוכל, בתאורייה, להוציא לה ויזת J (אין קשר לעבירות הגירה).
 
הבעיה שלה היא בעיה אחרת. הבעיה היא שאנשי ההגירה שאמורים, בסופו של דבר לאשר את הויזה הזאת, הם לא מטומטמים (לגמרי). הקטגורייה של TRAINEE מיועדת לתת למועמד לויזה לצבור קצת נסיון בתחום העיסוק שלו, שיהיה לו קשה לצבור אחרת. קצת קשה לי לראות אותה מסבירה את הצורך שלה בתקופה כזו כרגע בארה"ב, כשהיא בדיוק מסיימת OPT באותו תחום...
אני מקווה ש - "רונית"
29/10/14 01:18
194צפיות
תדווח על ה - "עו"ד" הזה לרשויות. לאחר מכן, אני מקווה שתמצא את דרכה המקצועית בארה"ב או בארץ, בלי עזרה של פושעים ובלי לעבור על חוקי הגירה.
שאלה רצינית - מעבר להיות עורך הדין הזה קומבינטור
29/10/14 08:04
165צפיות
(או "מעאכר"), מה שדי ברור מההודעה, באיזה שלב הוא הציע לבצע משהו שמהווה פשע או עבירה על חוקי ההגירה?
נראה שכן
29/10/14 14:39
126צפיות
תשלום למעסיק (מה שהמאכר מכנה agency fee) עבור הוצאת הויזה אינו חוקי.
פשוט לא נכון
29/10/14 14:55
111צפיות
ה-AGENCY אינו המעביד. היא צריכה למצוא חברה לגיטימית שאצלה תעבוד בתקופת ה- training. החברה פונה לאחת מה Agencies  עליהן מדבר עורך הדין והן נהלות ומפקחות על תהליך ה-training וגם דואגות לויזה. ה- Agency אינה המעסיק וזו הבעייה בתוכנית שעורך הדין הציג. כמו ב-H1 יש צורך במעסיק לגיטימי שיספק את ה-training.
זה חוקי (ומקובל) בויזת J
29/10/14 16:26
97צפיות
"
Program Fees
Unless you are in a federally funded exchange program, sponsor organizations charge participants program fees. Fees vary from sponsor to sponsor based on the exchange category, the sponsor’s program, program duration, etc. Be sure to check with your sponsor to get a breakdown of all costs and fees.
"
התהךיך אפשרי מבחינה חוקית ואם זכרוני אינו מטעה אותי מתואר
29/10/14 10:06
145צפיות
באופן סביר. אין שום בעייה לבקש ויזת J1 לצורכי אימון והתהליך המתואר נכון. לאחר מכן ניתן לעבור לויזת H1.
הבעייה היחידה, בשני המקרים חייבים מעביד שיהיה הספונסור. ללא מעביד לגיטימי העסק לא עובד.
מעביד שגובה כסף עבור הזכות לעבוד אצלו
29/10/14 14:42
119צפיות
אינו מעביד לגיטימי. בנוסף, אם המעביד כבר עכשיו שם *** על החוק, אין מה לצפות ממנו לתשלום שכר הוגן בזמן. אני בטוח גם שההודים שעבדו אצל EFI 120 שעות בשבוע בשכר של $1.20 לשעה שילמו לכל מיני מאכרים בשביל החלום האמריקאי שהתגלה כסיוט.
המעביד לא גובה שקל
29/10/14 14:52
122צפיות
ה-AGENCY אינה המעביד. יש צורך במעביד לגיטימי, שבד"כ ישלם את כל עלות הויזה כולל התשלום לAGENCY. 
אם אתה מאמין שזה מה שיקרה
29/10/14 14:55
124צפיות
אם ״רונית״ תסכים לקומבינה, יש לי גשר במצב טוב למכור לך.
אם רונית מוצאת מעסיק שמוכן שהיא תבצע אצלו את ה TRAINING
29/10/14 15:04
99צפיות
אז אין פה שום קומבינה.
אם עורך הדין מציע לה לעבור את התהליך ללא מעסיק אז יש בעייה וזה בדיוק מה שרשמתי בפוסטים הקודמים. העובדה שאתה לא בקיא בכל רזי האופציות שקיימות תחת הקטגוריה של ויזת J1 לא אומרת שמדובר בקומבינה.
די סביר שה"רונית" תקנה את האשליה...
29/10/14 15:18
161צפיות
ממקרים אחרים אך דומים שראיתי במשך השנים -  אנשים עושים דברים כאלו (וקיצוניים יותר)  כשהם נואשים ל"שמר את האשלייה שאני חי את החלום האמריקאי".    גם כשכמו בסרט אימה סוג ג', ככל שהזמן עובר מתברר שזה פחות ופחות חלום, ויותר ויותר סיוט...   אולי, כשהיא תגיע להוציא את ה J1 בקונסוליה, מישהו שם יקח על עצמו את תפקיד ה"הורה האחראי" וייסכל את הקומבינה - ויציל אותה מעצמה.     אם תשים לב, העו"ד בהחלט הכניס דיסקליימרים לאי-מייל שלו ורמז שיש מצב שה J1 לא יאושר ( וגם רמז שלא סביר שהיא תצליח בסופו של יום H1 - כלומר שהוא מודע לחלוטין שה J1 זה רק מתיחת האשליה לעוד 18 חודש).  הוא גם בהחלט רמז שאולי אחרים יחזירו לה כסף במקרה כישלון - ממנו היא לא תראה גרוש חזרה.   כלומר - ברור מה האינטרס שלו בפרוייקט הזה.
זה לא משנה
29/10/14 16:33
126צפיות
ברור לכולם שזו קומבינה (היא הרי לא רוצה לקבל נסיון בעבודה בארה"ב, היא רוצה למצוא תירוץ כדי להשאר בארה"ב), ולמרות מה שהיא, הקומבינה הזו חוקית (AGENCY FEE הוא חוקי ומקובל בויזת J).
 
מה שכן, הקומבינה הזו לא הולכת לעבוד.
1. מכיוון שקשה לי לראות פקיד הגירה שקונה את הסיפור של TRAINING אחרי OPT...
2. מכיוון שעד כמה שאני מבין את הסיפור, היא בכלל לא עומדת בדרישות הויזה:
 
A trainee must be a foreign national who:
Has a degree or professional certificate from a foreign post-secondary academic institution and at least one year of prior related work experience in his or her occupational field outside the United States; or
Has five years of work experience outside the United States in the occupational field in which they are seeking training
 
 
אני לא מכיר את כל הסיפור, אבל אם הנסיון של הגברת בעבודה מסתכם בעבודה בארה"ב, היא גם לא עומדת בדרישות הויזה הרשמיות.
תודה רבה לכל המגיבים - מעריך את זה מאוד
29/10/14 21:35
144צפיות
רונית מודעת לקיום הדיון.
 
אגב, מתברר שטעיתי בנתון אחד, אז אני מתקן בעקבות שיחה שלי אתמול בערב עם רונית - המעסיק הנוכחי שלה *כן מעוניין* להשאיר אותה בארה"ב, ומוכן להיות ספונסר לוויזת עבודה, כולל לשאת בעלויות הכרוכות בכך.
 
עכשיו נשאר רק לראות האם התהליך של J1 Trainee ובהמשך H1B הוא בכלל ישים, ומהם הסיכויים.
 
ליתר ביטחון, ועל מנת לקבל ייעוץ מקצועי ממי שאני סומך עליהם בעיניים עצומות, הפניתי אותה לייעוץ אצל עורכי הדין הספציפיים ב-Fragomen שטיפלו בצורה נפלאה בקייס (הדי מורכב) של ה-GC שלנו, וכן של רבים אחרים שאני מכיר. אני לפחות יודע שמהם היא תקבל ייעוץ איכותי ואובייקטיבי, כולל הערכה אובייקטיבית לגבי הסיכויים.
ישים בהחלט אם יש מעסיק וכדאי להעזר בעו"ד
30/10/14 09:44
104צפיות
אני מכיר יותר מאדם אחד שעבר תהליך של OPT לאחריו J1 לאחריו H1B ולבסוף גרין כארד על מנת להתמודד עם המשוכה של כמות הויזות המוגבלות בקטגוריית ה-H1B. 
גם אני מכירה מישהי שעבדה איתי פעם
31/10/14 04:36
20צפיות
שמ- OPT עברה לכמה ויזות J בעזרת סוכנות שמצאה, ואז H, והיום גרין קארד דרך בעלה. זה לא מרגיש לי "קומבינה" אלא דרך לגיטימית לשמור על "סטטוס". היא לא שיקרה בשום דרך או משהו כזה.  זה כמו ההבדל בין תכנון מס להעלמת מס.  זה "תכנון מסלול הגירה" לגיטימי להבדיל מלהיות שב"ח.
שאלה בנוגע לגרין קארד
31/10/14 02:51
39צפיות
היי, כתבתי פה כבר בעבר. ההורים שלי הגישו לי בקשה לגרין קארד(שניהם בעלי גרין קארד) והpriority date שלי הוא ינואר 2014. שמתי לב שהpriority date ב visa bulletin זז כמה חודשים לאחור ועכשיו הוא מרץ 2013 במקום ספטמבר 2014 כמו שהיה כשהגשנו את הבקשה.
בעוד 5 חודשים אני אהיה בת 21 ואז כמו שהבנתי אני אהיה בקטגוריית F2B. האם יש אופציות מהירות יותר לקבל את הגרין קארד חוץ מחתונה/הגרלה (יש לי 2 אחים מבוגרים בעלי אזרחות אמריקאית) ? 
 
שאלה נוספת
31/10/14 03:40
25צפיות
יש לי שאלה נוספת, מה זה CSPA?
שאלה לגבי ויזת J1 J2
30/10/14 22:51
75צפיות
שלום לכולכם,
בעלי אמור לקבל ויזת J1 אחרי שעבר את התהליך עם הספונסר.
אני וילדי אמורים לקבל J2
השאלה היא כזו: בעלי מקבל את הויזה לשנה וחצי לימודים. האם אני והילדים יכולים לקבל רק לחצי שנה ואח"כ לחזור לארץ? (עניין של בגרויות, גיוס וכאלה...).
שאלה נוספת, במידה וניתן לקבל לחצי שנה - האם נוכל להאריך בשבועיים? למעשה אנחנו צריכים לשהות שם שישה וחצי חודשים ולא רואים סיבה לעשות J2 לזמן ארוך יותר מאחר והספונסר דורש שנשלם תשלום עבור ביטוח רפואי על כל התקופה. אני לא רואה סיבה לשלם ביטוח לשנה וחצי אם נשהה רק שישה וחצי חודשים.
אפשרות נוספת - היא לשלם לשנה וחצי - ואולי לקבל החזר - מישהו התנסה בדבר כזה?
מיכל
התשלום עבור הוויזה אינו תלוי במשך הזמן שלה
30/10/14 22:57
56צפיות
כלומר, בין אם תקבלי ויזה לחצי שנה או לשנתיים - התשלום עבור הוויזה יהיה בדיוק אותו דבר.
 
אני בכלל לא הייתי מספר את הסיפור הזה בשגרירות - פשוט תחזרו ארצה לאחר חצי שנה או 7 חודשים, ובזה נגמר הסיפור.
 
ולגבי הספונסר, זה בכלל לא ברור. ביטוח רפואי משלמים מדי חודש בחודשו, ולא לשנה מראש (למעט במקרים יוצאי דופן, כמו תוכניות מסוימות באקדמיה). אפשר לשאול מיהו אותו ספונסר שאת מדברת עליו? אני מבין שזה מוסד אקדמי? איזו אוניברסיטה, ואיזה תואר בעלך עומד לעשות?
 
שואל כי הסיפור הזה נשמע לי די מוזר - ואני מכיר סיטואציות כאלה מניסיון אישי...
J2
30/10/14 23:16
51צפיות
הבעיה היא לא התשלום עבור הויזה - אלא התשלום עבור הביטוח הרפואי. הספונסר דורש תשלום של 400$ לחצי שנה לאדם, 800$ לשבעה חודשים עד שנה ו1600$ לשנה וחצי. מאחר ובעלי קיבל ויזה לשנה וחצי הם דורשים שנשלם 1600$ לכל אחד מאיתנו. זה התנאי שלהם. לכן ביקשתי שיאפשרו לי ולילדים J2 לתקופה יותר קצרה.מדובר בפוסט דוקטורט, באוניברסיטה בקליפורניה. הם עובדים עם חברה חיצונית (ספונסר) שהתנאי שלהם הוא שתעשה דרכם את הביטוח הרפואי.
האם יש סיכוי שיתנו לנו J2 לתקופה יותר קצרה מה J1?
לא מבינה כל כך בנושא אבל אולי כדאי פשוט
30/10/14 23:27
60צפיות
להכנס על ויזת תייר ולא על ויזת J2? הרי אני מניחה שאת לא מתכננת לעבוד, כי יקח 3 חודשים רק עד שתוציאי את אישור העבודה, ולתקופה כזאת קצרה גם ככה אין הרבה טעם לחפש עבודה. אז אולי כדאי להגיע על ויזת תייר ולעשות ביטוח רפואי של תיירים עבורך והילדים?
רעיון מעניין אבל...
30/10/14 23:42
45צפיות
כמה,שאלות:
א. האם פקיד ההגירה לא ירים גבה כשבעלי מגיע עם j1 ואני והילדים עם תייר?
ב. איך אפשר להאריך את השישה חודשים לשישה וחצי? פשוט להגיש בקשה לקראת הסוף?
את לא מכירה מקרה בו בן זוג אחד נכנס לתקופה ארוכה עם j2 והשני לתקופה קצרה? כולם מגיעים לתקופה זהה?
ניתן לאחרים לענות על השאלות האלה
30/10/14 23:47
39צפיות
אני בהחלט שמעתי על מקרים שבהם בני הזוג מגיעים לתקופות שונות, אבל לא שמעתי על מקרים שבהם חייבים לשלם על ביטוח לבן או בת הזוג בזמן שהם בכלל לא שוהים בארה"ב. זאת הנקודה המוזרה, לא הקטע של התקופות השונות.
זאת לא נקודה מוזרה
31/10/14 00:07
42צפיות
מי ששוהה בארה"ב על ויזת J מחוייב ע"י שלטונות ההגירה בביטוח בריאות. מי שמחוייב לדאוג לכך שיהיה לו ביטוח כזה הוא הספונסר שלו. מכיוון שכל עוד יש לה ויזה בתוקף היא יכולה להכנס ולשהות בארה"ב, ומכיוון שאין להם (לספונסר) דרך אמיתית לוודא שהיא אכן לא תשהה בארה"ב בזמנים שבהם היא טוענת שהיא לא תשהה (אבל שיש לה ויזה תקיפה עבורם) הם דורשים ממנה להחזיק בביטוח רפואי משך כל תקופת התוכנית של הJ1. זה דווקא נשמע הגיוני לגמרי.
תשובות
31/10/14 00:38
40צפיות
קודם כל, מבחינת הויזה, אין שום מגבלה שמחייבת אתכם להישאר כל התקופה. אתם יכולים לחזור לארץ מתי שאתם רוצים. הויזה עצמה ניתנת לכל התקופה של ה-J1. לא ידוע לי על אפשרות לתת ויזה J2 לתקופה קצרה יותר.
 
לגבי הביטוח, החוק מחייב את מי שמגיע לארה"ב על ויזה J2 להיות מבוטח בביטוח בריאות העומד בתנאי מינימום מסויימים למשך כל תקופת השהיה שלהם בארה"ב. החוק מתייחס לתקופת השהיה בפועל, ולא לתקופת הויזה. כלומר, אם אתם חוזרים קודם, אתם לא מחוייבים על פי חוק להמשיך להיות מבוטחים. הבעיה כאן היא הכללים של המוסד הספציפי, ולא החוקים של רשויות ההגירה.
 
יש הרבה מוסדות שכלל לא בודקים האם ה-J2 מבוטח או לא, ומשאירים את העניין באחריותכם (את דרישות הביטוח של ה-J1 בדרך כלל אוכפים בפועל). הדרישה של הספונסור לביטוח רפואי לנתמכים עבור כל התקופה זו דרישה ספציפית שלהם, כך שכל השאלות לגבי האפשרות לקצר את תקופת הביטוח וכו' זה ביניכם לבינם, ולא עניין של החוק. 
 
לגבי האופציה של הגעה על ויזת תייר, עקרונית האופציה הזו קיימת. החוק מאפשר לבקש ויזת תייר לנתמכים על סמך הקשר ביניכם והעובדה שהויזה של ה-J1 היא לתקופה מוגבלת . זה די דומה למקרה של cohabiting partner. בכניסה לארה"ב לא צופה בעיות מיוחדות. אפשר להסביר שאתם רק באים לביקור ולא מתכוונים לשהות איתו לכל התקופה, ולכן נכנסים על ויזת תייר. מה שכן, שימי לב שאשרת השהיה בויזת תייר היא לחצי שנה מקסימום. אפשר לבקש הארכה, אבל זה כרוך בפרוצדורה ותשלום אגרות.
 
ואגב, הסכום שדורשים ממכם לביטוח מאד נמוך יחסית לעלויות האמיתיות של ביטוח בריאות בארה"ב, כך שבכל מקרה הספונסור שלכם כניראה מעניק סובסידיה משמעותית.
 
העצה שקיבלת לגבי כניסה בוויזת תייר היא אפשרית,
31/10/14 02:37
24צפיות
רק שהבעיה היא שלא יהיה לך כיסוי "אמיתי" ומקיף של ביטוח רפואי. ביטוח תיירים מישראל יכסה אתכם אך ורק למקרי "חירום", כמו תאונות וכדומה. זה לא מכסה ביקורים שוטפים אצל רופא, במידה וצריך כאלה. אז אם אתם בריאים, לא צורכים תרופות ואין שום בעיות רפואיות מיוחדות - אפשר בהחלט להסתמך על ביטוח נסיעות שעולה גרושים. אבל אם יש מחלות תורשתיות כלשהן, צורך בתרופות וכדומה - העסק הרבה יותר מסובך.
 
עוד דבר שאני לא מבין, אבל אולי זה רק אני - האם זה באמת כל כך קריטי עבורך באם תגיעו לשישה חודשים או לשישה וחצי חודשים? כלומר, השבועיים הנוספים הללו, שזה מה שיוצר לכם את כל הבעיות (בין אם מדובר בוויזת תייר, או באשרת השהייה עם J2) - האם באמת מדובר בשבועיים כל כך קריטיים, לאחר שכבר שהיתם ששה חודשים בארה"ב?
 
כי בכל מקרה, אפילו אם יהיה מדובר בוויזת תייר - הארכת ויזת תייר תעלה לכם $290 לכל אחד (וזה לא משנה אם מדובר בשבועיים, ביומיים, או בחודשיים - זוהי העלות של הגשת הבקשה).
 
רק כמה נקודות לחשוב עליהן.
שאלה לגבי טופס I-94
30/10/14 18:43
78צפיות
שלום רב, ביקרתי בארה"ב בין התאריכים ה 13.6.12 עד ל 1.11.12 
כשכבניסה לארה"ב חתמו לי על הטופס עד ל 13.12.12
בפועל לא הייתי אובר סטיי במדינה ,
הבעיה היא שיש לי דרכון אחד בתוקף ובדרכון שבו הויזה נמצאת הוא איננו בתוקף בכניסתי לארה"ב נדרשתי כמובן להציג את הדרכון שבתוקף יחד עם הויזה ואת הספח של ה I94 צירפו לי יחד עם הויזה שבעצם בדרכון שאיננו בתוקף
לאחר כשנתיים וקצ של עבודה וחסכונות החלטתי לחזור לארה"ב סגרתי כרטיס ב 11.11.14
וממש אתמול במקרה פתחתי את הדרכון עם הויזה ולהפתעתי גילתי את אותו ספח של הטופס מיד קראתי על כך באינטרנט וראיתי שאסור בעצם לצאת מארה"ב ללא מסירה של אותו הספח בנוסף חיפשתי גם חתימה שמוכיחה שיצאתי מארה"ב בדרכון ולא מצאתי, מצאתי רק חתימה ב2.11.12 שבה נכנסתי חזרה לארץ זהו אמור להיות הביוקר השלישי שלי בשני הביקורים הקודמים יצאתי בזמן ללא בעיות חוץ מתאונה שהייתה לי בפלורידה שבה נדרשתי לשלם קנס.
צילמתי לעצמי את כל התלושי עבודה שבהם עבדתי בתקופה בין ה 1.11.12 עד להיום , בנוסף יש לי העתקים של תלשומים לביטוח לאומי כאן בארץ האם יכולים לא להכניס אותי לארה"ב בגלל זה ? מה עליי לעשות כרגע לאחר שגילתי שהטופס הזה אצלי?
אודה לתשובות בעניין :)
לא חושב שיש לך מה לדאוג, כל מערכת בקרת הגבולות
30/10/14 23:01
56צפיות
ממוחשבת, ומקושרת למחשבי חברות התעופה.
 
במלים אחרות - השלטונות האמריקנים יודעים היטב מתי יצאת מארה"ב, גם אם הטופס נשאר אצלך.
השאלה אם
30/10/14 23:25
40צפיות
השאלה אם זה שאני מגיע לשם בגיל 22 יכול להשפיע על ההחלטה של פקיד ההגירה? 
כן זה יכול להשפיע, אבל בלי קשר לטופס
30/10/14 23:28
32צפיות
שנשאר אצלך. אם יחשדו שאתה מגיע לשם על מנת לעבוד לא חוקית אז בהחלט יש להם זכות לסרב לתת לך להכנס. אבל כאמור אין לכך קשר לטופס שנשאר בדרכון.
איך ממקדים היכרות לבחורה אמריקאית?
30/10/14 20:57
121צפיות
שלום רב.
 
אחרי מספר ביקורים ברה"ב ועדיין עם הג'ט-לג מהביקור האחרון; החלטתי שאני
ממש רוצה לעבור לשם, גם במחיר של ויתור על כל מה שהשגתי פה במהלך
הקריירה(וזה הרבה), והתחלה חדשה בארה"ב.
 
למה? ככה. כי פה אני אמנם משתכר טוב ורגיל, אבל שם אני מרגיש הרבה יותר
חי ודינמי, שם יש לי כמה חברים טובים מהעבר, ובכלל - אני פשוט מרגיש שמתחבר
לארה"ב, לא יודע להסביר זאת.
 
אני רווק בן 36, ולכן הדרך הכי נורמלית עבורי תהיה להכיר בחורה עם אזרחות, כאן או
שם, לזוגיות אמיתית (לא מחפש הצגות). אני ממילא מחפש בנרות זוגיות בתקופה
האחרונה, אז לפחות להתמקד במשהו שיאפשר לי\לנו, את הבונוס הזה.
 
אני מנסה לחשוב על מקומות בהן מתרכזות אמריקאיות בישראל, או על איזו מסגרת הכרויות
שתאפשר לי להתמקד יותר במישהי עם אזרחות. עולה לכם רעיונות בנושא? תודה.
 
נא לחסוך הערות ציניות. אני מכוון לזוגיות אמיתית.
 
תודה.
הפורום הזה מיוחד לשלב הבא שלך...
30/10/14 21:29
111צפיות
והוא איך להריץ את תהליך ההגירה שלך, אחרי שתמצא את בחירת ליבך. אנו לא מתמחים באיך למצוא בת זוג (ולא היינו רוצים לעשות זאת, ממש לא, גם מסיבה שאנשים עלולים לנצל דבר כזה לרעה, וזה לא חוקי).
 
having said that...
הנה טיפ, ואני מבקש לא להרחיב פה יותר מכך: אתר jdate היה המקום הראשון שהייתי נרשם אליו.
ממרכז תל אביב לNVA \ DC, יש פה אנשים מהאיזור?
30/10/14 14:10
79צפיות
אנחנו זוג צעיר בלי ילדים שהולכים לעזוב את מרכז העיר הכי שווה בעולם (ת"א) לטובת הרפתקאת רילוקיישן באיזור NVA \ DC.
העוגן למעבר יהיה מקום העבודה שלי שנמצא בהרנדון VA.
נשמח לשמוע על מקומות שיש בהם חיי רחוב \ חיי לילה \ תרבות ועל נסיון של אנשים עם המקומות האלה מההיביטים האלה כמו גם מהיבטים של תחבורה ציבורית וקהילה יהודית.
עד כה ולאחר חפירה הגענו לשלוש האופציות הבאות:
וושינגטון עצמה
איזור ארלינגטון
איזור רסטון
הדירוג הוא חיי לילה ותרבות מול "תשלום" גבוה יותר על מחיה מגורים וזמני נסיעה ממקום העבודה שלי.
 
אשמח לשמוע אם יש פה אנשים עם נסיון לגבי האיזורים האלה, מהי ציפיה הגיונית למגורים? מהן עלויות (קווים כלליים) של מחיה וסדר גודל של הכנסה נדרשת כדי להתקיים בפינוק ונוחות? וכמובן, איך המקומות האלה מבחינת חיי לילה ותרבות
 
תודה מראש
מה זה case number גבוה ???
28/10/14 12:28
229צפיות
שלום לכולם ,
אחרי זכייה בGC 2015 קבלתי case number. איך אפשר להבין שמספר גבוה ???
תודה
מספר נמוך = סיכוי גבוה
28/10/14 14:51
214צפיות
בהתבסס על שנה שעברה, מספר עד 13,000 אומר שעשוי להיות GC, מספר מעל 14,000 אומר שלא יהיה.
תודה רבה . זה מעודד מאוד (מספר שלי 90XX)
28/10/14 15:05
175צפיות
תודה רבה . זה מעודד מאוד (מספר שלי 90XX)
לא מדוייק...
28/10/14 19:17
218צפיות
המספר תלוי ביבשת (אירופה, אפריקה, אסיה וכ"ו), מציע לשאול לבדוק באתר של STATE DEPT
מה היה מספר ה CUT OFF הגבוהה ביותר בשנים קודמות ביבשת שאליה הוא משוייך ובהתאם לדעת מה הסיכוי שלו.
המספר שנתתי הוא לאסיה
28/10/14 19:32
200צפיות
מתוך הנחה שהשואל נולד בישראל - Bravo, אם טעיתי בהנחה זו, אנא אמור זאת.
זה לא נכון
30/10/14 10:54
112צפיות
אני לא נולדתי בישראל ובזמן מילוי טפסי הגרלה רשמתי מדינה אחרת שלפי קרטריונים רשאית להיות בהגרלה. אחרי זכייה אזור שייכות ליבשת היה אסיה .
הקמת עסק בארה"ב
30/10/14 09:42
94צפיות
היי, אנו מעוניינים לעבור לארה"ב. בארץ אנו בעלי מסעדה חלבית מאוד מצליחה.
אם ידוע על מסעדה חדשה שמחפשת מנהל או כל עסק חדש שרוצים להקים,
נשמח לשמוע פרטים. תודה!
רשיון עבודה
27/10/14 09:12
259צפיות
שלום,
 
בעברי הייתי סטודנט בארה"ב באוניברסיטה מוכרת (ויזת סטודנט) וגם עבדתי תחת ויזת H1B במשך שנה וחצי. הויזה נעשתה בשנת 2010. התפטרתי מעבודתי בשנת 2012 וחזרתי לארץ.
 
כיום אני שוקל לחזור לעבוד בארה"ב. האם מישהו יכול להמליץ לי על עו"ד שמתמחה בעינייני הגירה (אפשר גם בפרטי) או מקורות אחרים, אני רוצה להבין מהו התהליך שצריך לעשות.
 
תודה
התהליך שאתה צריך הוא למצוא מעסיק שיסכים להעסיק
27/10/14 14:55
210צפיות
אותך, ומוכן להיות ספונסר לוויזת עבודה עבורך.
 
שום עו"ד לא יעזור*, כי הכל מתחיל במעסיק ובהצעת עבודה.
 
* הסייג היחיד הוא אם אתה עילוי בתחומך, ובעל שם עולמי והכרה בינלאומית. במקרה שכזה, ייתכן שאפשר לעשות משהו בצורה ישירה בלי מעסיק ספציפי, אבל אלו מקרים נדירים ויוצאי דופן. כל השאר עובר דרך מעסיק ספציפי שאתה צריך למצוא.
לגבי המעסיק
29/10/14 12:29
212צפיות
שלום,
 
לבעלי יש ראיון לעבודה. לבינתיים הוא נכנס על ויזת תייר, ברור שהוא צריך לצאת מארה"ב תוך 3 חודשים. לבינתיים אני והילדים נשאר בארץ.
 
בהנחה שהמעביד מסכים לבקש עבורו ויזת עבודה. ויסכים לזה שהוא יצא לחופש אחרי 3 חודשים עד שיוכל לחזור שוב.
רציתי לשאול
א. תוך כמה זמן הוא יכול לחזור לארה"ב לאחר שיצא ממנה?
ב. מהם העלויות שיש למעביד? אתם שוב ושוב מזכירים את המילה ספונסר.
ג. איפה אפשר לקרוא על זה חומר?
 
תודה
ליאורה
 
ליאורה - ההודעה שלך לא מרמזת טובות
29/10/14 13:43
183צפיות
לא סיפרת מספיק פרטים כדי שניתן יהיה לתת לך תשובה מדוייקת, אבל ההתנסחות בהודעה נותנת את הרושם שבעלך נכנס לארה"ב על ויזת תייר - ואם יעבור את "ראיון העבודה" הזה הצפי שלכם הוא שהוא יתחיל מייד לעבוד בארה"ב, ללא אישורי עבודה.בלי לדעת פרטים, אני יכול לתת לך סימן אחד שיכול לעזור לך לבחון את המצב:מעביד רציני שאפשר לסמוך עליו - לא יעסיק בעסק שלו אדם שאין לו אישור עבודה חוקי ותקף. אפילו לא שעה.בשניה שמדובר על האפשרות של עבודה בלי ניירות - הסיכוי שהמעביד הזה באמת ינסה לדאוג לויזת עבודה חוקית לבעלך יורד לרמת ה" not going to happen".זה מתחבר לשאלה הקודמת שלך בשירשור אחר כאן בפורום - רוח הדברים שם הייתה דומה.
זה מביא אותי להבין ש
29/10/14 14:14
198צפיות
קודם כל המעסיק יצטרך להגיש בקשה ורק אחר כך בעלי יוכל לחזור לשם כדי לעבוד.
ברור לי שזה לא הולך להיות משהו פשוט.
וברור לי שאף מעסיק לא יסכים לחכות הרבה זמן עד למתן האישור.
וגם כן ברור לי שבעלי לא יעבוד בצורה לא חוקית.
 
 
ההרגשה הלא נוחה רק מתעצמת והולכת
29/10/14 15:30
167צפיות
ליאורה - מעבידים גדולים ורציניים (למשל חברות ההיי-טק אמאזון ומיקרוסופט ) "מחכות" לעובדים זרים שהן מגייסות 6 חדשים, 9 חדשים ולפעמים שנה ויותר.          איני יודע על איזו עבודה מדובר, ועל איזה סוג מעביד מדובר - אבל ( סתם ניחוש ) אם מדובר על הוצאת ויזת עבודה "סטנדרטית" מסוג H1 - אז אם המעביד יחליט מחר שהוא רוצה את בעלך, יקח מינימום 11 חודש להוציא ויזה כזו.       מי שיבקשו עבורו ויזת H1 רגילה היום ( והיא תאושר) - יוכל להתחיל לעבוד רק ב 1 באוקטובר 2015.
בוסטון
29/10/14 20:40
127צפיות
אז אני מבינה שאין טעם אפילו לנסות.
זה לא שבעלי מובטל עכשיו.
כן מדובר על חברות היי טק. היו כאלו שציינו בדרישות העבודה שחובה גרין קארד והיו כאלו שלא.
 
למעשה צריך להבין את ההבדלים בין סוגי הויזות.
אבל חוץ מזה אף אחד לא יחכה לבעלי שנה שלמה.
נחכה להגרלה אולי משם תבוא הישועה.
 
תודה
עכשיו איבדת אותי. לא כדאי לנסות - מה?
29/10/14 21:14
130צפיות
לנסות לגשת למשרה שבה "ציינו בדרישות העבודה שחובה גרין קארד" - מן הסתם לא כדאי.  
די סביר שזה גם לא יגיע לכדי ניסיון - כי איש HR מנוסה של מעביד ישאל "האם יש גרין קארד" הרבה לפני שייקבע ראיון פנים אל פנים במשרדי החברה.  
גם זמנם של המראיינים יקר...  והם לא יבזבזו אותו על ראיון שממנו לא יצא כלום.
 
 
לנסות לגשת למשרה שבה המעביד ציין שהוא מוכן לשקול מתן ספונסורשיפ לויזת עבודה - כן כדאי.  
כי כאן ברור שהמעביד מודע למגבלות, ויודע שיצטרך לחכות שנה עד שבעלך יוכל להתחיל  לעבוד.
 
לנסות לגשת למשרה שבה המעביד לא ציין שהוא מוכן לשקול מתן ספונסורשיפ לויזת עבודה?
כאן רצוי לשאול את השאלה "האם תהיו מוכנים" לפני שמבזבזים זמן וכסף על טיסה לאמריקה.  בשביל זה המציאו את הטלפון והאימייל.
 
בהודעתך הראשונה בשירשור זה נוצר הרושם ש:
1. בעלך כבר עלה על המטוס - ונכנס לארה"ב כתייר.
2. המעביד שאצלו הוא הולך להתראיין לא מודע לזה שבעלך יצטרך ספונסורשיפ לויזת עבודה, וזו  תהיה "הפתעה" עבורו.
3. הצפי שלכם היה שבעלך יתחיל לעבוד מייד אחרי הראיון - וויזת עבודה  "תבשלו" אחר כך (וגם ויזות למשפחה שנשארה בישראל).
 
אז לא, זה ממש לא עובד כך...  כפי שאני מקווה שאת מבינה עכשיו.
הדרך שתיארת תביא כמעט בוודאות למפח נפש והפסד כספי.
זה קורה לי לפעמים
29/10/14 21:38
131צפיות
שאני לא מספיק ברורה
 
ברור שאין טעם להגיע לראיון ולהפתיע את המעביד.
יש כוונה לדבר טלפונית לפני הנסיעה.
הלוואי והוא ימצא מיד עבודה אבל כמו שאני מבינה התהליך עצמו לוקח זמן.
 
תוכל בבקשה להרחיב על הספונסרשיפ? או לכוון אותי למקום שאוכל לקרוא שם על זה?
 
גיגול מהיר נתן דבר כזה
30/10/14 05:08
83צפיות
 
יש אינסוף אתרים שמסבירים את זה.
ישנה פרוצדורה מאוד ברורה. תגגלי אפילו בעיברית ותקבלי מספיק תוצאות.
מהו ספונסר
30/10/14 06:27
76צפיות
ספונסר הוא האדם או הגוף האמריקאי שהוא בעל האינטרס להגר את האזרח הזר. הוא זה שהאמריקה מחוייבת לאושרו או לרווחתו הכלכלית.  ספונסר יכול להיות בן הזוג האמריקאי של הזר, או הורה שלו או בן שלו בהגירה מבוססת משפחה, או מעביד בהגירה מבוססת עבודה.
º
תודה
31/10/14 00:45
4צפיות
הסיבה שאני רוצה עו"ד
29/10/14 17:22
159צפיות
היא להבין את כל הדקויות והחוקים, לא בשביל לעשות "קומבינה". ברור שאני צריך למצוא מעסיק קודם.
 
הייתה לי כבר ויזת H1 אבל פג תוקפה במהלך 2013. לא יודע אם זה יכול לעזור לי באיזושהי צורה. כמו כן, יכול להיות שאוכל לעבוד כעוזר מחקר באוניברסיטה. לכן אני צריך לברר את כל האפשרויות וההשלכות לפני שאני מתחיל תהליכים.
 
כמו כן אני צריך להבין מה ההשלכות על בת זוג. 
כל עו"ד ברשימה של הקונסוליה יצלח לדבר
29/10/14 20:36
130צפיות
תהליך GC ו- AP.
29/10/14 18:42
84צפיות
היי,
שאלה לגבי - AP.
האם עם קבלתו ניתן לצאת מתחומי ארה״ב כאשר נמצאים בתהליך של גרין קארד? מישהו התנסה בזה? צפויות בעיות בחזרה בכניסה לארה״ב?
האם פקיד ההגירה רשאי שלא להכניס בחזרה לארה״ב למרות האישור מההגירה?
 
הרי מצד אחד זה אישור שהם בעצמם מנפיקים המאפשר יציאה וכניסה חזרה לארה״ב בזמן התהליך, אבל מצד שני קראתי במספר מקומות שעל אף האישור הפקיד בכניסה יכול להחליט שלא להכניס.
אשמח אם מישהו יוכל לעשות לי קצת סדר.
 
תודה לעונים 
על פניו לא צריכה להיות בעיה
29/10/14 19:03
57צפיות
זה נכון - פקיד הגירה יכול לא להכניס. אבל הוא גם יכול לא להכניס מחזיק גרין כארד. רק לאזרחים מובטחת כניסה לארה"ב.
 
אני באופן אישי לא התנסיתי בזה אבל כן - אפשר לצאת. בשביל זה נועד המסמך הזה. ייתכן שבכניסה יעלו עוד כל מיני שאלות אבל אם אין דברים שמצדיקים אי הכנסה (עבירות הגירה קודמות או כל דבר חמור אחר) אז יהיה בסדר.
º
תודה רבה
29/10/14 21:33
13צפיות
ספונסר לGC
29/10/14 16:20
91צפיות
שלום, 
עליתי בהגרלת הGC של שנת 2015 עם case number בסביבות 34000 על מכסה של אירופה.
מילאתי את הטופס ds-260 וכעת אני מחכה לזימון לריאיון ( אם יגיע...).
יש לי קרובים בארה"ב שיכולים לשמש לי כספונסר ובנוסף יכולים לעזור לי במציאת עבודה בתחום שבו אני עובד 
בדקתי ואינני מוצא איזכור באתר ה GC לטופס I-134 שהיה נהוג למלא כאשר יש  ספונסר האם הטופס לא קיים עוד?
כמו כן מתי עליי למלא ולהגיש את הטופס ? ( אשמח לקבל מקור מידע שאוכל לקרוא ולהבין את ההוראות למילוי טופס זה )
תודה
הטופס קיים
29/10/14 17:49
71צפיות
יש למצוא ספונסור היה ונכסיך ויכולתך התעסוקתית אינם מספקים על מנת לשכנע את הקונסול שלא תהפוך לנטל על הציבור.
נסיעה להודו
29/10/14 13:48
149צפיות
אהלן,
 
אני מתוכנן לנסוע להודו לכמה שבועות מתאם העבודה... האם יש איזהשהו בעיה מבחינת הויזה? אני נמצא בארהב על L1B ואני הולך להוציא ויזה להודו? (כשאני אומר בעיה מבחינת הויזה - לא מעניין אותי הויזה להודו מעניין אותי אם צפוי שיהיה לי איזהשהו בעיה כשאני אחזור מהודו לארהב?)
 
º
שום בעיה.
29/10/14 14:10
50צפיות
שאלה בקשר להגרלת הגרין קארד
28/10/14 17:44
135צפיות
איפה אני יכול ללכת למקום שיעשה לי את התמונה לפי הקריטריונים שהם דורשים
עדיפות למקום מומלץ שאתם מכירים שמתעסק בזה כי לי אין שמץ של מושג ואני די ממהר כי ההגרלה אוטוטו נסגרת
אני גר בחולון אבל אין בעיית ניידות.
 
תודה רבה לכל העוזרים
אני השבוע הצטלמתי
29/10/14 11:35
65צפיות
בפוטו רגינה בבת ים ברחוב רוטשילד..
לא יודעת עד כמה הם מקצוענים אבל יצאו תמונות נחמדות כולל תמונה לילד בן שנה וחצי שלא מפסיק לשניה
מה שחשוב זה לציין תמונה לויזה לארה"ב
29/10/14 12:19
64צפיות
תמונה לדרכון ישראלי היא שונה בגודל מתמונה לדרכון לויזה לארה"ב.
תבקש אם אפשר שישלחו לך את התמונה במייל, כך שתוכל לשתול אותה באתר שלהם.
שים לב לגודל התמונה. לפני שתילת התמונה.
 

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה