לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו. 

 

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים:

- ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ואזרחות אמריקאית.

- בתי ספר, גני ילדים ואוניברסיטאות.

-  SSN ,בנקים, כרטיסי אשראי, רשיונות נהיגה, רכבים, ביטוח ורישום לרכב, ביטוחי בריאות וכל מה שביניהם...

- טיפים והמלצות: איך להתכונן מנטלית ומעשית לקראת המעבר הגדול- ביגוד, מזג אויר, מוסדות חינוך, דיוור ומשלוחים, כרטיסי חיוג, תהליכי מעבר, הגירה וקליטה.

- כמו כן, קיימים "לוחות הפורום" שהינם פרסומיים באופיים, המיועדים ליצירת קשר בנושאים הפחות מקובלים לדיון בפורום. יש לדון בנושאים אלה במסגרת הלוחות בלבד!

 

פורום זה, מטבעו, הנו פורום מקצועי/טכני. לא יתפתחו כאן דיונים סוערים על נושאים ברומו של עולם ולא יתאפשרו כאן הודעות ``חברתיות`` באופיין. לשם כך קיימת קומונה, שהתפתחה לה מתוך הפורום. קישור אליה - בראש הדף הראשי ובצידו השמאלי. בקומונה נוכל לשאול איפה למצוא במבה, איך מוצאים גרגרי חומוס בארה``ב גם אם לא יודעים אפילו איך לומר זאת, אוכל ישראלי ואוכל כשר. בקומונה נעביר חוויות על כל נושא, ננהל דיונים ונמצא שם חברים. משתתפי הפורום (עדיפות לקבועים), לאחר שקיבלו אישור ממנהלי הפורום יוכלו להעזר בקשרים האישיים שפיתחו, ולפרסם בקומונה הצעות / חיפושי עבודה, שיפוצי קורות חיים, חיפושי דירות / סקרים וכדומה.

שימו לב: הפורום לא נועד לביקורת או הטפות מוסר על ``היורדים`` - הודעות מעין אלה ימחקו מיד וכותביהן יחסמו. באופן דומה, ייחסמו מכתיבה ניקים שישתמשו במילים שאינן ראויות, כגון קללות או ביטויים פוגעניים אחרים.

הודעות הכוללות מסרים המעודדים עבירה על החוק בישראל או ארה"ב, הודעות העוסקות בשהייה ועבודה בלתי חוקיות בארה"ב, או הודעות המציגות פעילות בלתי חוקית אינן מקובלות בפורום וכן נוגדות את תקנון הפורומים של תפוז. הפרסום בפורום, בין אם הוא אישי או מסחרי, אסור. כל פרסום או הודעה בלתי חוקית ימחקו ללא אזהרה וכותביהם ייחסמו מהמשך כתיבה בפורום.

כמו כן, לא נאפשר דיונים על מהות או על אופן ניהול הפורום על גבי הפורום.

להגנת הגולשים, אנו מבקשים לא לפרסם מספר טלפון ואימייל באופן גלוי. רצוי להתכתב במסרים, ולהעביר מידע רגיש באופן זה. מפאת הרגישות לפרסום פרטים מזהים, נאלץ למחוק הודעות אלו באופן מיידי. 

 

כניסה לפורום כמוה כהצהרה שהנכם מבינים שהכותבים או המנהלים אינם בעלי מקצוע ואינם אחראים לתוצאות הנגזרות כתוצאה משימוש במידע הניתן בפורום. הפורום אינו מיועד להחליף או להוות יעוץ משפטי מקיף ופרטני. הכותבים ו/או המנהלים אינם אחראים למהימנותן, שלמותן או דיוקן של התשובות או המידע שיתפרסמו באתר. כל מידע ותשובה מסוג זה טעונים אימות וחוות-דעת על ידי בעל מקצוע מתאים.

 

שתהיה לכם החלטה קלה וקליטה קלה עוד יותר!

הנהלת הפורום.

 

 "עוברים לארה'ב" הינו פורום הגירה מקצועי באופיו ועוסק בהגירה חוקית בלבד. הודעות הנוגעות למעשים בלתי חוקיים בישראל או ארה"ב יימחקו. להודעות חברתיות באופיין, אני מזמינים אתכם להיכנס לקומונה. אנו מתנצלים על סגנון המברק, זה כל שניתן להכניס בשלוש שורות... אנא קראו את "אודות הפורום והנהלתו" בראש הדף והתעדכנו בכללים והפרטים באופן מפורט. תודה! 
המשך...
הודעה חדשה

האם EB2 כובלת את המהגר למעסיק?
25/10/14 15:52
11צפיות
משהו שלא הבנתי לגבי ויזה זו - מבקש אותה מעסיק פרטני עבור משרה פרטנית, אבל לא הבנתי האם לאחר קבלתה העובד כבול למעסיק/משרה או לא.
 
שאלה שנייה, האם לאדם השוהה בארה"ב תחת ויזה J-1 מטעם גוף אקדמי יש מגבלה לקבל מניות (equity) בחברת הזנק? האם יש הבדל בין מקרה בו הוא תורם בפועל לחברה לבין מקרים בהם הוא אינו מעורב כלל?
EB2 אינה ויזה. זה מסלול
25/10/14 16:23
לקבלת גרין-קארד מבוסס עבודה. בעיקרון, אחרי קבלת תושבות הקבע (גרין קארד) אתה יכול להחליף מעסיק, אבל המהדרין ממליצים להשאר לפחות 6 חודשים עם המעסיק שביקש את הגרין קארד.
האם ניתן להירשם להגרלת ה GC השנה , על אף שזכיתי בהגרלה בשנה
25/10/14 10:46
37צפיות
הקודמת וכרגע ההוצאת ה GC בתהליך ( מחכה להגעה ל case number וזימון לראיון)
תודה
קניית דירה בארה״ב
23/10/14 18:56
206צפיות
שלום,
אנחנו אמורים לעשות רילוקיישן לארה״ב בחודשים הקרובים. ושוקלים לקנות בית. רצינו לברר האם ניתן לקנות בית עם ויזה של רילוקיישן (ללא הגרין קארד)? תודה
כן, מדינה חופשית, כל אחד יכול לקנות נדל"ן
23/10/14 19:18
160צפיות
אפילו מהגר לא חוקי. אם יש לכם כסף ומוכר, אתם יכולים לקנות.
הבעיה עשויה להיות משכנתא
23/10/14 22:10
148צפיות
מי שלא זקוק למשכנתא - כמובן שאין שום בעיה.
גם משכנתא מקבלים על ויזת עבודה
24/10/14 00:06
140צפיות
עד כמה שאני יודע רצוי להראות תוקף לסטאטוס חוקי לפחות לשנתיים קדימה, במקרה כזה הויזה לא תהווה בעיה, היסטוריית אשראי וכ"ו אולי כן.
זה תלוי במלווה
24/10/14 17:55
78צפיות
מי שחסרה לו היסטורית אשראי ומי שלא נמצא על GC (או אזרחות כמובן) מצמצמים משמעותית את אפשרויות קבלת ההלוואה (ומכך - לרוב גם את תנאיה).
היו ימים בהם כל מי שיש לו דופק יכול היה לקבל משכנתא (אפילו מספר אנשים שכבר אין להם דופק קיבלו), לאחר משבר ה-Sub Prime ימים אלו חלפו ועברו. אני לא אומר שלא ניתן לקבל הלוואה, אולם היא לא תהיה בתנאים הסטנדרטיים, ויהיו דרישות נוספות (למשל down payment משמעותי).
נכון שזה תלוי במלווה, אבל לאו דוקא פוגע בתנאים
24/10/14 18:09
61צפיות
יש לא מאט מלווים שיתנו משכנתא בתנאים הכי טובים, לדוגמא well fargo נותן לבעלי H1 משכנתא בתנאים הכי טובים שהוא יכול עם דאון פאיימנט 20%, יכול להיות שאפשר אפילו פחות אבל זה המקרה שאני מכיר אישית, האמת שאני מכיר כמה כאלו.
 
היסטוריית אשראי זה סיפור אחר, למרות שגם כאן, שנה בדרך כלל מספיקה, ותוך שנה אפשר לבנות ציון אשראי גבוה מספיק לתנאים הכי טובים.
 
ברור שלא כל מלווה נותן, אבל כאלה שזאת לא בעיה בשבילם לא אמורים לפגוע בתנאים של המשכנתא, או אם לנסח אחרת, יש כאלו שאולי כן יפגעו אבל בוודאות יש רבים שלא.
לא ידעתי את זה
25/10/14 02:39
58צפיות
יכול להיות שיהיה נכס רשום על שמי בארה"ב למרות שאין לי אישור להיכנס לשם?
כן בהחלט יכול להיות
25/10/14 03:28
51צפיות
אם אתה בוחר להשקיע כסף בנכס במדינה שבה אין לך אישור כניסה, זאת בחירה שלך. המדינה לא חייבת לתת לך להכנס אליה רק כי קנית בה נכס.
º
תודה רבה :)
24/10/14 11:00
36צפיות
איך להעביר הסטורית אשראי מישראל?
24/10/14 11:10
127צפיות
תגידו, יש דרך להעביר הסטורית אשראי מישראל לארה"ב? או דרך ליצור הסטורית אשראי תוך חצי שנה?

למה: אני רוצה תוך חצי שנה מההגעה לקנות דירה בעזרת משכנתא (ואני צריכה הסטורית אשראי בשביל זה).
 
אי אפשר להעביר דבר שאינו קיים.
24/10/14 16:08
138צפיות
בישראל לא נהוגה שיטת "דרוגי האשראי" הממוסדת שקיימת בארה"ב - אין "לישכות אשראי" שאוספות ומתעדות את היסטוריית האשראי של אנשים פרטיים ונותנות לכל אדם כזה "ציון אשראי".לפיכך, אין שום אינפורמציה צבורה שניתן להעביר.כדי לקבל משכנתא בארה"ב את תצטרכי למצוא מלווה שיהיה מוכן לתת לך את הכסף.אותו מלווה ירצה לראות ממך הוכחות מתועדות של:1. הכנסה חדשית שוטפת שהיא לפחות פי 3 ( נטו ) מההחזר החודשי - ורצוי הסטורייה של לפחות שנתיים הכנסה כזו ( תלושי שכר, דו"חות המס השנתיים האמריקאיים שלך שנתיים אחורה ).2. היסטוריית אשראי.בלי אחד ( או שני ) התנאים הללו, ההלוואה מוגדרת כ "סיכון גבוה" - או באנגלית sub prime.רוב המוסדות הפיננסיים השמרניים פשוט יגידו "לא".אם יש לך עבודה ופרנסה סבירה, או דרך אחרת לספק ערבויות וערבונות - מן הסתם אם תחפשי הרבה תמצאי בסוף מלווה "שוק אפור" שתמורת ריבית מפולפלת יתן לך את הכסף - אבל את תשלמי עליו ביוקר...
קיימת בארץ אפשרות להוציא דוח אשראי על אדם פרטי
24/10/14 16:18
129צפיות
זה אפילו לא דומה לדו"ח אמריקאי...
24/10/14 16:43
123צפיות
הדו"ח של D&B מכיל בעיקר מידע שלילי אם יש - אבל לא נותן פרטים קריטיים כמו "סך כל מסגרות אשראי" של הא דגם או "רמת ניצול אשראי".כלומר - אדם יכול להיות בעל מסגרת אשראי ( נגיד - אוברדראפט ) של 100,000 ש"ח, להיות בניצול של 99% ממנה ( כלומר שקוע בחובות עד הגבות ) - ומבחינת D&B מצבו תקין לחלוטין, כי הם לא יודעים מזה...הם יודעים רק על חריגות ממסגרת.לישכת אשראי אמריקאית יודעת - עד רמת הדולר הבודד - כמה אשראי אתה יכול לקחת, וכמה מתוך זה הוא מנצל כרגע, כמה הוא ניצל לפני שנה וכמה הוא ניצל לפני חודש.  ציון האשראי של האדם נקבע ( בין היתר ) לפי רמת ניצול האשראי שלו - וניצול של יותר מ 50% ממסגרת האשראי הכוללת שלו מתחיל לפגוע בציון.לכן - הדו"ח של D&B לא אומר הרבה לבנקאי אמריקאי.
לא רק שלא ניתן להעביר היסטוריית אשראי מישראל
24/10/14 21:03
124צפיות
אפילו היסטוריית אשראי מקנדה לא ניתן להעביר לארה"ב, וזה למרות שזו כמעט אותה השיטה, ואפילו אותן חברות שמפעילות את לשכות האשראי בשתי המדינות (טרנסיוניון ואקוויפאקס).
 
some banks , like RBC offer you american loans based on cana
25/10/14 02:43
54צפיות
dian credit.
 
TD also
רילוקישן מקצועי
24/10/14 17:50
166צפיות
היי!
אני אחות במקצועי ומעוניינת לעשות רילוקיישן לניו יורק עם בעלי וילידי. האם למישהו יש אינפורמציה איפה מתחילים??
האם יש אחיות בפורום שעשו את המעבר ומוכנות לשתף?
תודה!
 
מתחילים בכך שעושים חיפוש כאן בפורום בנושא
24/10/14 18:13
138צפיות
עברו כאן עשרות אחיות בעבר, ויש הרבה מידע שקבור בשירשורים ישנים בפורום הזה.
בתמונה הגדולה:
1. צריך להתכונן למבחני ההסמכה למקצוע ולעבור אותם. למיטב זכרוני מהשירשורים בנושא - מדובר במספר מבחנים, וזה תהליך שלוקח לאנשים יותר משנה. 
2. צריך למצוא מעביד אמריקאי שיהיה מוכן להציע לך עבודה ולהגיש עבורך בקשה לויזת עבודה.
תודה רבה.. עוד משהו קטן
24/10/14 18:51
126צפיות
יש לך אינפורמציה על המבחנים? האם ניתן לעשות אותם בארץ?
מאוד בכללות:
24/10/14 22:20
103צפיות
1. צריך תואר מבית ספר מוכר.

2. צריך הכרה במעמד מטעם משרד הבריאות ורישום בפנקס האחים והאחיות כאחות מוסמכת.
 
3. צריך לפחות שנתיים נסיון עבודה כאחות מוסמכת.
 
4. צריך לעבור בהצלחה מבחן ידיעת השפה האנגלית - TOEFL או (נראה שעדיף) IELTS. את המבחנים האלו ניתן לעשות בארץ (יש כל  מני מרכזי בחינה בישראל) ותקפם הוא כשנתיים מיום המבחן. 

5. צריך לקבל אישור והסמכה של CGFNS. זה כרוך במבחנים ואישורי ניירות.  את זה אני לא חושב שניתן לעבור בישראל.

6. צריך לעבור בהצלחה מבחן National Council Licensing Examination – Registered Nurse (NCLEX – RN). את זה אני לא חושב שניתן לעבור בישראל.

7. צריך למצוא מעביד...

8. צריך (בתלות במדינה בארה"ב שבה תעבדי בסופו של דבר) לעמוד בדרישות הרישוי של אותו State - חלק מהמדינות דורשות קורסי ריענון + סטאג' של כמה מאות שעות.
 
מורה
24/10/14 19:38
87צפיות
האם משהו מכיר תהליך של הכרה בתעודת הוראה ישראלית לשם עבודה בבתי ספר ציבוריים בניו ג׳רזי?
הובלה לארצות הברית
24/10/14 17:40
207צפיות
אני מתכןננת להגר לארצות הברית ומחפשת חברת הובלה לחפצים אישיים (לא תכולת כל הדירה)
בהצלחה! תודה ששיתפת.
24/10/14 18:09
140צפיות
אם יש לך שאלה לשאול בנושא, את מוזמנת. (שאלה זה משפט שמסתיים במין ציור כזה שנראה כמו אנקול הפוך ומתחתיו נקודה).
כשאתה מתכוון להגר הכוונה היא...
24/10/14 18:49
129צפיות
יש לך כבר ויזה תקינה ו/או דרכון?
אם לא, מטען חפצים אישיים למישהו שאינו בעל ויזה אלא רק דרכון תייר, עלול להיות מחויב במיסים ומכס בארה"ב (או בכל מדינה אחרת)...
אם כבר יש לך את האישורים - כנס לאתר fidi.com
זה הארגון של מובילי החפצים האישיים. בצד ימין יש DIRECTORY SEARCH
סנן לפי ישראל ותקבל 2-3 חברות - תתחיל לעבוד מולן על הערכת נפח וקבלת הצעת המחיר.
 
בברכה ושבת שלום - אלעד
אזרחות אמריקאית
21/10/14 11:16
409צפיות
שלום לכולם, אבי היה אזרח אמריקאי (לא מלידה אלא מהגירה) והוא נפטר בשנה שעברה. רציתי לשאול אם יש לי זכאות לאזרחות אמריקאית? תודה מראש.
תלוי
21/10/14 13:08
238צפיות
האם הוא היה אזרח לפני שנולדת?
מתי את נולדת?
כמה זמן הוא חי בארה"ב ובאילו גילאים?
 
 
 
תשובה לשאלותייך
21/10/14 19:09
282צפיות
שלום דפנה, תודה על התשובה. הוא נהיה אזרח ארה"ב אחרי שנולדתי וחי שם כל חייו מגיל 34.
º
אם כך, לצערנו התשובה היא "לא"
21/10/14 19:37
128צפיות
אשמח לתגובה קצת יותר מפורטת.
21/10/14 21:30
203צפיות
שלום טל, אשמח לקבל תשובה יותר מפורטת. על מה מתבססת תשובתך? האם על חוק - איזה חוק? או אם על מידע אחר - איזה מידע? סתם לומר לא, זו לא תשובה.
יש שני סוגי דרכים
21/10/14 21:50
210צפיות
1. זכאות מלידה. אם אביך היה חי למשך תקופה מוגדרת בחוק, היית מקבלת אזרחות
2. דרך גרין כארד- איחוד משפחות. דבר שלא רלוונטי במקרה שלך.
מהי זכאות מלידה? מה התקופה המוגד44רת בחוק?
22/10/14 22:54
126צפיות
הוא חי שם את מרבית חייו.
זכאות מלידה
22/10/14 23:08
141צפיות
אם רק אחד מהורייך הוא אזרח ארה"ב, היה עליו:
א. להיות אזרח ארה"ב לפני שנולדת
ב. אם נולדת לאחר 14 בנובמבר, 1986 - לשהות בארה"ב חמש שנים לפני שנולדת, שתיים מהן לאחר שמלאו לו 14.
ג. אם נולדת לפני 14 בנובמבר, 1986 (אבל אחרי 24 בדצמבר, 1952 - לפני כן היו חוקים אחרים) - לשהות בארה"ב עשר שנים לפני שנולדת, חמש מהן לאחר שמלאו לו 14.
ישנם מצבים שבהם
21/10/14 22:32
226צפיות
ילד של אזרח אמריקאי הוא אזרח מלידה. זה תלוי בכמה זמן האזרח חי בארה"ב ובאיזה גיל - אבל זה דורש תנאי אחד: שההורה היה אזרח כאשר הילד נולד. ברגע שאבא שלך התאזרח אחרי שנולדת, זה לא רלוונטי.
 
בנוסף, כמו שאמר נאף, לו אביך היה עוד בחיים, הוא יכול היה להגיש בקשה לאיחוד משפחות איתך, ואז יכולת לקבל גרין קארד. אבל, מאחר והוא לא עשה זאת, ומאחר והוא כבר אינו בחיים, הוא לא יכול לבקש להתאחד איתך, ולכן האופציה הזו לא רלוונטית.
 
 
אפשרות אוטומטית להגשת בקשה2581
22/10/14 23:02
142צפיות
הי דפנה, תודה על התשובה. האם עצם זה שמדובר באזרח אמריקאי לא מקנה אפשרות אוטומטית להגיש בקשה כפי שנהוג במדינות אירופה לצאצאי יוצאי מדינות אלה? איפה אפשר לברר את החוקים בעניין זה?
לא. כפי שהסבירו כמה פעמים פה
23/10/14 00:15
125צפיות
צריך שההורה יהיה אזרח אמריקאי כמות מסוימת של שנים לפני הלידה.
לא, אין אפשרות כזו.
23/10/14 10:31
137צפיות
כמו שהסביר בוסטון גאי, גם באירופה צאצאים של יוצאי המדינות לא זכאים לאזרחות באופן כללי. האנשים שאת מכירה שמקבלים אזרחות אירופאית כצאצאים, עושים זאת תחת החרגה ספציפית שהתקבלה לצאצאים של יהודים שגורשו מאירופה (במקרה הטוב) או נרצחו באירופה (במקרה הרע) על ידי הנאצים (או במקרה החדש של ספרד - בגירוש ספרד).
 
אזרחות אמריקאית לא עוברת דורות קדימה, ולא מתקבלת באופן אוטומטי לילדים של אזרחים אמריקאים שנולדים מחוץ לארה"ב.
לא רק שאין אפשרות לצאצאים של אזרחים אמריקאים לקבל אזרחות מתוקף ה"צאצאות" שלהם, אלא שאם נולד לאזרח אמריקאי ילד מחוץ לארה"ב, אותו ילד אינו אוטומטית אזרח (גם אם ההורה אזרח בעת הלידה, מה שלא נכון במקרה שלך), אלא רק אם עומדים בתנאים מסויימים כפי שהסבירו לך.
 
במקרה שלך, אין לך שום אפשרות לקבל אזרחות או כל זכות הגירה אחרת דרך אביך כרגע. לו הוא היה בחיים, הוא יכול היה לבקש עבורך גרין קארד (ללא תלות בגיל שלך, אבל אם היית קטינה זה היה הולך יותר בקלות והיית מקבלת אזרחות מיד עם הכניסה לארה"ב). מאחר והוא לא בחיים, האפשרות הזו התפספסה, ולכן המקרה אבוד. את לא זכאית לאזרחות אמריקאית בשום דרך שהיא שקשורה לאבא שלך.
את רצינית?
23/10/14 22:25
129צפיות
אם אני מוכיחה קשר ישיר למגרש ספרד (יש לי קשר כזה, יש לי עץ יוחסין שמראה קשר ישיר לגרוש ספרד ב1492) אני יכולה להוציא אזרחות ספרדית? זה מגוחך!
--->
23/10/14 22:48
117צפיות
 
רצוי רק להראות קשר ישיר למגורש מספרד, לא למגרש ספרד...
יש שם סקר
23/10/14 22:52
121צפיות
"אם תהיו זכאים - תגישו בקשה לדרכון אירופי?"
87% - כן
 
 
º
למה לא?
23/10/14 22:52
52צפיות
למה כן?
23/10/14 23:15
95צפיות
אולי בשביל הגירה? זה עצוב שזה המצב של ישראל. אבל זה כבר לא נושא לפורום.
שאלה מאוד מעניינת
24/10/14 03:49
91צפיות
קצת גולש מנושא הפורום (אולי עדיף בקומונה?) אבל בדיוק אתמול התקלתי במצב דומה/מעניין לשיחה הזו. ארוחת ערב עם שלל אנשים, אחד מהם בריטי צעיר שהגיע לעבוד באיזור. המעסיק מוכן לפעול להוציא לו גרין קארד, ולפי מקרים אחרים - זמן הקבלה יהיה כשנה. הבחור נשאל על ידי מהגר ממזרח-אירופה "אז עוד כמה זמן נותר לך עד שתקבל?".
הבריטי, קצת המום השיב שאפילו לא הגיש בקשה כזו. היהודי  שאל - "מה?!? למה לא?". הבריטי השיב "כי כרגע לא בא לי להגר לפה". מהגר אחר השיב "אבל, למה שלא תגיש, אתה יודע שיהיה ליתר בטחון, לך תדע מה יהיה אח"כ". הבריטי עדיין בשלו "כי זה צעד של הגירה, אז למה לי לעשות את זה אם אני לא מעוניין כעת להגר אלא רק לעבוד פה כמה שנים בינתיים. מקסימום בעתיד אבקש.".
 
אם נשים בצד שני צד פרקטי לעניין, יכולת לעבור בקלות מעסיק בלי צורך בהגשת אישור עבודה חדש, אז זו נקודה מעניינת. ליהודי, מזרח אירופאי ומהגר ממדינה אחרת (לא בטוח מאיפה, נדמה לי בלקן) זה היה ברור שאם יש רק אפשרות לקבל משהו כמו גריןקארד ואולי אזרחות זרה, הוא מייד יעשה זאת. לבריטי לא.
 
קצת דומה לך מר אנדרסן לעומת נאף שרואים בבקשה "משהו רע" או לכל הפחות סימן רע למדינת ישראל.
רק תיקון קטן -
23/10/14 22:52
101צפיות
במדינות מסויימות באירופה (גרמנייה, למשל), צאצאי אזרחים דווקא כן זכאים לאזרחות. נכון, יש החרגה ליהודים במקרים הללו אבל היא שונה - לאזרחות הם זכאים בכל מקרה, מה שחריג הוא העובדה שהם יכולים במקביל להמשיך ולהחזיק באזרחות הישראלית שלהם, במדינה שכעיקרון לא מכירה באזרחות כפולה, למעט במקרים חריגים.
º
צודק. תודה על התיקון.
25/10/14 13:06
לאחר שענית על השאלות
22/10/14 20:13
206צפיות
ראינו שאף אחד מהתנאים שמכשירים הגירה לא מתמלא פה.
- ישנה אפשרות שילדו של אזרח הוא אזרח מלידה, והוא לא יודע את זה. במקרה כזה, אנו אלו שמספרים לשואל שהוא אזרח... והשמחה גדולה. אין דבר משמח יותר מלספר לאדם שיש לו אזרחות אמריקאית "ככה מהשמיים"... זה תקך בכל גיל וגם אם האבא לא בחיים. אבל זה לא קרה במקרה שלך כי כשנולדת אביך לא היה אזרח.
 
- ישנו מצב בו האב (החי) יכול לסדר לילדו GC או אזרחות (תלוי בכמה תנאים כמו גיל הילד הנוכחי וכו'). לצערנו גם זה לא תואם את סיפורך. אביך הוא מקרה בו האזרחות / הזדמנות "התבזבזה" מבחינתך.
הסבר
22/10/14 23:14
188צפיות
הי דורון, תודה על התשובה. אם היה חי עד איזה גיל (של הילד) הוא יכל לתת GC? האם יכול להיות שהחוק בארה"ב 2לא מאפשר לצאצאיו של נפטר לבקש GC או אזרחות בדומה למה שקורה לצאצאי יוצאי אירופה? האם תוכל להפנות אותי לחוקים העוסקים בעניין זה? תודה מראש.
בבקשה - קישור
22/10/14 23:45
123צפיות
קשה להפנות אותך לחוק שלא קיים בספר החוקים
23/10/14 00:23
195צפיות
בחוקים מהסוג הזה כתוב "מי כן זכאי" להגיש בקשה על סמך החוק הספציפי - ולא "מי לא זכאי".
גם מי שאין לו אב שהיה תושב אמריקאי לא זכאי לבקש על בסיס זה גרין קארד - אבל בשום מקום לא תמצאי חוק "אי זכאות לסטטוס גרין קארד על בסיס הורה לא תושב".
 
במאמר מוסגר:
חלק גדול מאותן בקשות של "צאצאי יוצאי אירופה" לפספורט אירופאי מבוססות על החרגות מיוחדות שנכתבו בחוקי האזרחות ספציפית ליהודים, כדי "לכפר" על עוולות שאותן מדינות אירופאיות עשו לאוכלוסיה היהודית שחיה שם בעבר: גירוש, נישול מנכסים ומאזרחות, התעללות וגרוע מזה. 
ארה"ב לא גירשה, אנסה או הרגה ביהודיה - ולכן אין לה צורך "לכפר על זה".
הוכחת domicile מול NVC
23/10/14 14:29
75צפיות
שלום לחברי הפורום,
 
אני אזרח אמריקאי ונמצא בתהליך הוצאת GC לאשתי. היום שילמתי את הAffidavit of support fee ובימים הקרובים (לאחר שהתשלום יאושר) מתכוון לשלוח את חבילת ה-AOS.
כדאי לציין שאני מסיים דוקטורט במאי ובכוונתי להתחיל פוסט דוקטורט בארה"ב (עוד לא התקבלתי כי זה עוד די מוקדם).
לאחר שקראתי רבות בפורום ובאינטרנט על סעיף הdomicile ב-AOS, תחת אותו סעיף בכוונתי לכתוב Intend to reestablish domicile in the US. האם זה עדיין הדבר הנכון (ולא לכתוב רק US)?
 
בנוסף אצרף כמובן מכתב הסבר על כוונתנו להגר בארה"ב וכן את המסמכים הבאים:
1. אישור על קיום חשבון בנק אמריקאי (פשוט statement עם billing address אמריקאי).
2. אישור על קיום חשבון חסכון וחשבון פנסיה ב-vanguard (גם בו מופיעה כתובת אמריקאית).
3. statements של כרטיסי ארשאי אמריקאים (כולל כתובת...).
4. אישור על תאריך צפי לסיום התואר שלי מהאוניברסיטה.
5. מכתב מאחי המאשר שנוכל לגור אצלו.
 
אשמח לקבל את חוות דעתכם!
תודה רבה,
רון
 
case complete
22/10/14 21:11
145צפיות
שלום,
 
שבוע שעבר התקשרנו ל NVC בידיעה ששוב יגידו לנו שהם לא יכולים להגיד לנו כלום... אבל הם אמרו לנו שהתיק עבר ל CASE COMPLETE. שאלנו אותם על תאריך לראיון והם אמרו שכל המקומות לראיונות בקונסוליה מלאים לחודש נובמבר ובתחילת נובמבר הם מתחילים לשבץ לדצמבר. האם יש לכם מושג כמה זמן אמור לקחת התהליך מרגע זה? האם יש סיכוי בכלל לקבל ראיון לדצמבר או שיש איזה תור ארוך של אנשים שכבר מחכה... וכמה זמן לוקח לקבל את הדרכון אחרי הראיון? במיוחד שאני מניח שסוף דצמבר - תחילת ינואר הכל מפסיק לעבוד שם בגלל חג המולד.
האם יש משהו שאפשר לעשות (לשלוח מייל לקונסוליה או משהו כזה) כדי לנסות לקבל תאריך מוקדם יותר? אשתי אמריקאית, אולי תהיה לה אפשרות להתחיל משרה חדשה בדצמבר ולא היינו רוצים לפספס את ההזדמנות...
 
תודה, אופיר ונעמי.
אפשר לשלוח מייל לקונסוליה
23/10/14 09:18
58צפיות
ולהסביר את המצב. הם כן משתדלים לעזור ולוקחים בחשבון מקרים דחופים. אם התיק שלכם התקמפלט עכשיו דווקא יש לכם סיכוי טוב לקבל ריאיון לתחילת דצמבר. 
לגבי הדרכונים, לי אמרו בריאיון שהם יגיעו תוך שבועיים ואולי מוקדם יותר. הניסיון הכי עדכני של כמה בנות כאן הוא 9 ימים ו-6 ימים אחרי הריאיון. 
נקווה לבשורות טובות  
מייל לקונסוליה
23/10/14 09:59
46צפיות
הי, תודה על התגובה המהירה.
 
ששאלנו ב NVC על ליצור קשר עם הקונסוליה, הם אמרו לנו שבקונסוליה עדיין לא מכירים את התיק שלנו. השאלה שלי, מתי הכי טוב לשלוח מייל, אחרי שכבר יש לנו תאריך או לשלוח עכשיו ולהסביר שקיבלנו CASE COMPLETE אבל אני מעוניינים להקדים בצירוף ה CASE NUMBER. או מזהה אחר כלשהו...
 
"אם התיק שלכם התקמפלט עכשיו דווקא יש לכם סיכוי טוב לקבל ריאיון לתחילת דצמבר." - זה במקרה שיקחו בחשבון מקרה דחוף או באופן כללי?
 
תודה, אופיר ונעמי.
לא יודעת מה הכי טוב, אבל
23/10/14 14:06
55צפיות
הסתכלתי בלו"ז שלי, ואני רואה שהבקשה שלנו לזירוז התקבלה ב-NVC ב-18/9 ונשלחה יחד עם התיק לירושלים, ורק אז יצרנו קשר עם הקונסוליה. את התאריך של הריאיון קיבלנו 11 יום אחרי שהעבירו את התיק. 
מה שכן, אני לא רואה שום נזק אם תיצרו איתם קשר כבר עכשיו. מקסימום יגידו לכם גם כן שהתיק עוד לא שם. בשורת הנושא של האימייל תכתבו את קודם את מספר התיק (זה שמתחיל ב JRS) ואז את הנושא. 
והתכוונתי שיש סיכוי טוב באופן כללי שתקבלו ריאיון לדצמבר. 
שם משפחה שונה בדרכון וב-SSN
23/10/14 13:51
66צפיות
שלום ,
אשתי אזרחית אמריקאית ואנחנו רוצים להתחיל בתהליך קבלת גרין קארד עבורי .
אשתי שינתה את שם משפחתה (שם הנעורים) לשם הנישואים בדרכון האמריקאי , כמו גם ברשיון הנהיגה האמריקאי (אם זה רלונטי לנושא).
כרגע היא עומדת לשנות את שם משפחתה לשם הנישואין גם ב-SSN.
מאחר ותהליך זה יקח על פי טענת הקונסוליה כ-5 חודשים , נשאלת השאלה איזה שם משפחה עליה לשים בטופס I-130? שם הנעורים (כמו שקיים היום ב-SSN ) או את שם המשפחה ה"חדש" לאחר הנישואין.
בשלב מסויים צריך לתת באחד הטפסים גם את מספר ה-SSN ואנחנו חוששים שזה עלול ליצור בעיות \ עיכובים (שמות משפחה שונים במידה והשם בכרטיס ה-SSN עדיין לא ישונה)
 
אשמח לסיועכם ותשובתכם
 
משה
לא רלוונטי לגביי
23/10/14 12:04
101צפיות
אבי לא היה אזרח מלידה משום שסבא וסבתא קיבלו אזרחות לאחר שהוא נולד, כנ"ל גם אבי. 
הפרוצדורה עבורי כעת היא I130, שכבר הגשתי בשנה הקודמת.
º
איך מוחקים?! זה היה מענה לשרשור אחר בכלל =/
23/10/14 12:07
21צפיות
SSN וגרין קארד
23/10/14 11:43
72צפיות
הגשתי בקשה בקונסוליה לקבל SSN שלא היה לי מעולם לפני 4 חודשים.
בבירור סטטוס ענו לי בקונסוליה: 
Social security cards takes six month at least and 18 month if you were born in the united states, and we can’t check the process of the application.
האם ידוע לכם אם לשלב הNVC בתהליך גרין קארד לבעלי חייבים את מספר הSSN שלי? אנחנו מאוד רוצים לקדם את הגרין קארד ומפחדים להיתקע בגלל הSSN שיכול לקחת עד 18 חודשים (?!)...
תודה
 
שאלה בנושא ג'ויינט ספונסר
22/10/14 15:31
113צפיות
מהי המחויבות של הג'ויינט ספונסר כלפיי אם בכלל? אני בעלת גרין קארד גרה בארה"ב ואביו של בעלי הוא הג'ויינט ספונסר שלי, מעוניינת לדעת אם יש מישהו שיכול להסביר לי מדוע ממשלת ארה"ב ביקשה שיהיה לי ספונסר/ג'ויינט ספונסר כהתנייה לקבלת הגרין קארד, תודה :)
תשובה
22/10/14 18:43
78צפיות
תפקידו של הספונסר הוא לדאוג שהמהגר החדש לא ייפול לנטל על משלם המיסים האמריקאי, כיוון שהמהגר לא זכאי להטבות מהמדינה.
 לדוגמה, אם פיטרו אותך מהעבודה - את לא זכאית לקבל דמי אבטלה, והממשל מצפה מהספונסר שידאג לך במהלך החודשים שתחפשי עבודה. אם נפצעת ואינך יכולה לשלם את החשבונות הרפואיים - הספונסר צריך לדאוג לזה. כנ"ל במקרה של קו-ספונסר. אם לא קורה כלום - הספונסר נשאר "על הנייר" כמו ערב במשכנתא. 
המחויבות של הספונסר/קו-ספונסר היא לא כלפייך אלא כלפי הממשלה
23/10/14 10:36
67צפיות
האמריקאית.
 
הוא מתחייב שאם נוצר מצב שבו את הופכת לנטל על משלם המיסים האמריקאי (קרי - אמורה לקבל דמי אבטלה או כל שירות "רווחה" אחר על חשבון משלם המיסים), הוא ישלם על זה, ולא הממשלה, בתקופה שבה את עם גרין קארד ועוד לא אזרחית.
 
במילים אחרות - הממשלה האמריקאית מאפשרת לאזרחים להביא את בני זוגם שאינם אזרחים לחיות איתם בארה"ב, אבל דורשת שכל עוד אותם בני זוג אינם אזרחים אמריקאיים, הם לא יהיו ל"נטל" על משלם המיסים האמריקאי.
 
עכשיו, משאמרתי את זה, אני צריכה קצת לסייג: ישנן מדינות שבהן את מחוייבת לשלם כחלק מהשכר שלך unemployment insurance (ועוד דברים כמו short term disability). במידה ושילמת את זה בזמן שעבדת, ועמדת בתנאים הרלוונטיים, במידה ותפוטרי, כן תקבלי דמי אבטלה, כי כאן הם מגיעים לך מתוקף זה ששילמת עליהם "ביטוח" מראש.
גרין כארד מנישואים עם אזרח.
22/10/14 19:49
216צפיות
לקחת עו״ד או לא?

נראה שהבעיה היחידה הפוטנציאלית היא שלאזרח יש הכנסה שנתית קצת נמוכה.

הכוונה היא להתחתן בקרוב ולהגיש מיסים יחד. הלא אזרחית נמצאת בארה״ב כבר כמה שנים על ויזת E ומרוויחה טוב.

בעיות אפשריות?
אם לאזרח בא לבזבז כסף
22/10/14 20:01
165צפיות
מההכנסה השנתית הנמוכה ממילא - שייקח עו"ד...
האם לא צפויות בעיות בגלל ההכנסה?
22/10/14 20:47
139צפיות
עו״ד אמרה לנו שצריך הכנסה של $30k. ללא אזרחית יש שני ילדים. לאזרח יש ילדים אבל הם גרים בישראל והם לא נכללים במיסים שלו.
או שעומדים בתנאים או שלא
22/10/14 22:26
140צפיות
צריך להגיע לסכום הנדרש ב-Affidevit of Support.
 
הדרכים להגיע לרמת ההכנסה הנדרשת ידועות: ההכנסה של בני הזוג האמריקאים, ההכנסה של בני הבית, קו-ספונסור, רכוש. השאלה היא האם הם יכולים להגיע לסכום הנדרש בדרכים האלו. אם כן, אין צורך בעו"ד. אם לא, כניראה שגם עו"ד לא יעזור (אם כי אפשר לנסות).
 
מה גילאי הילדים של האזרח בישראל? האם הם עברו את גיל 18? אם הם מתחת לגיל 18, יתכן שהם כן צריכים לצרף אותם (למרות שהם לא נכללים במיסים שלהם), ואז צריך להראות 40K$. או לא, הסכום הוא אכן 30K$.
 
האם הלא אזרחית כבר גרה באותו בית יחד עם האזרח? האם היא יכולה להראות שהיא תשמור על ההכנסה הנוכחית גם לאחר שתקבל GC? אם כן, היא יכולה לצרף גם את ההכנסה שלה באמצעות טופס I-864A, וזה יפתור את העניין.
 

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה