בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו. 

 

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים:

- ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ואזרחות אמריקאית.

- בתי ספר, גני ילדים ואוניברסיטאות.

-  SSN ,בנקים, כרטיסי אשראי, רשיונות נהיגה, רכבים, ביטוח ורישום לרכב, ביטוחי בריאות וכל מה שביניהם...

- טיפים והמלצות: איך להתכונן מנטלית ומעשית לקראת המעבר הגדול- ביגוד, מזג אויר, מוסדות חינוך, דיוור ומשלוחים, כרטיסי חיוג, תהליכי מעבר, הגירה וקליטה.

- כמו כן, קיימים "לוחות הפורום" שהינם פרסומיים באופיים, המיועדים ליצירת קשר בנושאים הפחות מקובלים לדיון בפורום. יש לדון בנושאים אלה במסגרת הלוחות בלבד!

 

פורום זה, מטבעו, הנו פורום מקצועי/טכני. לא יתפתחו כאן דיונים סוערים על נושאים ברומו של עולם ולא יתאפשרו כאן הודעות ``חברתיות`` באופיין. לשם כך קיימת קומונה, שהתפתחה לה מתוך הפורום. קישור אליה - בראש הדף הראשי ובצידו השמאלי. בקומונה נוכל לשאול איפה למצוא במבה, איך מוצאים גרגרי חומוס בארה``ב גם אם לא יודעים אפילו איך לומר זאת, אוכל ישראלי ואוכל כשר. בקומונה נעביר חוויות על כל נושא, ננהל דיונים ונמצא שם חברים. משתתפי הפורום (עדיפות לקבועים), לאחר שקיבלו אישור ממנהלי הפורום יוכלו להעזר בקשרים האישיים שפיתחו, ולפרסם בקומונה הצעות / חיפושי עבודה, שיפוצי קורות חיים, חיפושי דירות / סקרים וכדומה.

שימו לב: הפורום לא נועד לביקורת או הטפות מוסר על ``היורדים`` - הודעות מעין אלה ימחקו מיד וכותביהן יחסמו. באופן דומה, ייחסמו מכתיבה ניקים שישתמשו במילים שאינן ראויות, כגון קללות או ביטויים פוגעניים אחרים.

הודעות הכוללות מסרים המעודדים עבירה על החוק בישראל או ארה"ב, הודעות העוסקות בשהייה ועבודה בלתי חוקיות בארה"ב, או הודעות המציגות פעילות בלתי חוקית אינן מקובלות בפורום וכן נוגדות את תקנון הפורומים של תפוז. הפרסום בפורום, בין אם הוא אישי או מסחרי, אסור. כל פרסום או הודעה בלתי חוקית ימחקו ללא אזהרה וכותביהם ייחסמו מהמשך כתיבה בפורום.

כמו כן, לא נאפשר דיונים על מהות או על אופן ניהול הפורום על גבי הפורום.

להגנת הגולשים, אנו מבקשים לא לפרסם מספר טלפון ואימייל באופן גלוי. רצוי להתכתב במסרים, ולהעביר מידע רגיש באופן זה. מפאת הרגישות לפרסום פרטים מזהים, נאלץ למחוק הודעות אלו באופן מיידי. 

 

כניסה לפורום כמוה כהצהרה שהנכם מבינים שהכותבים או המנהלים אינם בעלי מקצוע ואינם אחראים לתוצאות הנגזרות כתוצאה משימוש במידע הניתן בפורום. הפורום אינו מיועד להחליף או להוות יעוץ משפטי מקיף ופרטני. הכותבים ו/או המנהלים אינם אחראים למהימנותן, שלמותן או דיוקן של התשובות או המידע שיתפרסמו באתר. כל מידע ותשובה מסוג זה טעונים אימות וחוות-דעת על ידי בעל מקצוע מתאים.

 

שתהיה לכם החלטה קלה וקליטה קלה עוד יותר!

הנהלת הפורום.

 

 "עוברים לארה'ב" הינו פורום הגירה מקצועי באופיו ועוסק בהגירה חוקית בלבד. הודעות הנוגעות למעשים בלתי חוקיים בישראל או ארה"ב יימחקו. להודעות חברתיות באופיין, אני מזמינים אתכם להיכנס לקומונה. אנו מתנצלים על סגנון המברק, זה כל שניתן להכניס בשלוש שורות... אנא קראו את "אודות הפורום והנהלתו" בראש הדף והתעדכנו בכללים והפרטים באופן מפורט. תודה! 
המשך...
הודעה חדשה

בדיקה רפואית
29/08/14 18:11
35צפיות
שבת שלום לכולם.
אני נמצא כרגע בסוף השלב השני בתהליך לקבלת גרין קארד, ויש לי שתי שאלות.
הבנתי שאני צריך לעבור בדיקה רפואית במרפאה בירושלים.
מישהו שעבר את הבדיקה יכול לאמר לי במה מדובר? 
מה בודקים? 
 
כמו כן אני כרגע כבר 10 חודשים בתהליך, למעשה בדיוק 10 חודשים, ורציתי לדעת אם זה משך זמן נורמלי.
 
בברכה לכולם, ושבת שלום 
שי
מה בודקים:
29/08/14 21:19
עושים בדיקות דם וצילום חזה. 
לאחר מכן אתה נכנס לרופא, הוא שואל אותך על היסטוריית החיסונים, אם יש מחלות כרוניות כלשהן, אם היו אשפוזים וכו'. עושים בדיקת ראייה מהירה, ובבדיקה הידנית הוא בודק דופק, לחץ דם ונשימות. 
צריך לחכות די הרבה עד שנכנסים אליו, אבל הם משתדלים לתקתק עיניינים והם מאוד נחמדים ואדיבים. 
 
בקשר למשך הזמן של התהליך - כן, כולנו באותה סירה כרגע. זמני הטיפול התארכו מאוד, ואם תסתכל אחורה כמה דפים פה בפורום, תראה שהרבה אנשים קיבלו לאחרונה מייל מה-NVC בו הם מודיעים שזמני בחינת המסמכים שנשלחים להם התארכו מ-30 יום ל-60 יום. וזה בלי לקחת בחשבון עיכובים אחרים... 
 
אנחנו לדוגמה, צפויים לקבל case complete רק בסוף ספטמבר לפי הזמנים שלהם, וזה יהיה 13 חודשים (ולזה צריך להוסיף עוד חודשיים לריאיון ולקבלת הדרכונים). 
כניסה לארהב לאחר הגשת בקשה לגרין קארד
29/08/14 19:34
14צפיות
שלום רב, אשתי אמריקאית והגשנו בקשה לגרין קארד שנמצאת בהליכים. שנינו גרים בארץ מזה מספר שנים ולעוד מספר שנים. התחתנו בארהב.
הגשנו כבר i-130 וכרגע ממתינים לעוד טפסים שישלחו אלינו.
 
האם ישנה איזושהי הגבלה על כניסה שלי לארה"ב בזמן התהליך של הוצאת הגרין קארד?? יש לציין שיש לי ויזת תייר שתקפה לעוד 8 שנים וכבר נכנסתי איתה פעמיים.
שמעתי שלעתים עושים בעיות ולא מאפשרים כניסה לארהב למי שהתחיל את התהליך מפאת הפחד שלהם שאם תהיה דחייה אז אותו אדם ישאר בארהב באופן לא חוקי. 
תןדה למי שיכול לעזור.
חיפוש משרה מהארץ
29/08/14 11:57
82צפיות
היי,

הרקע שלי: אני אזרח אמריקאי מלידה (עליתי בסביבות גן חובה), אני בוגר תואר ראשון במדעי המחשב בעל ניסיון קצר בחברה אמריקאית גדולה (~שנה וחצי במשרת סטודנט).
כעת אני מנסה לחפש משרה בארה"ב (אם זה משנה, איזור ניו יורק), עשיתי קצת מחקר לפני וכבר הוצאתי מספר טלפון אמריקאי, אבל עדיין לא ברור לי איך לציין את העובדה בקו"ח וב cover letter שאני חיי כרגע בארץ מבלי שהאפליקיישן שלי ילך ישר לפח.

לדוגמא כמה שאלות שעלו לי:

- איך לציין את העובדה שאני אזרח אמריקאי ? (ואם גם איכשהו לציין את העובדה שגדלתי שם עד גיל מסויים על מנת לרמוז לכך שאני לא "זר")
- האם לציין שאני לא מעוניין בחבילת רילוקיישן או שזה אוטומטית משתמע מהאזרחות ? (למרות שזה יהיה נחמד אבל זה בטח הופך אותי לפחות אטרקטיבי עבור המעסיק)
- ובאופן כללי, מה\איפה\ואם בכלל לציין את העובדה שאני כרגע בארץ אבל מעוניין לחזור לארה"ב ?

תודה :)
לא לציין את זה שאתה בארץ
29/08/14 19:06
25צפיות
לציין את האזרחות, בעיקר כי יש לך הסטוריית עבודה/לימודים בישראל בסגנון US Citizen - eligible to work for any employer או משהו כזה.
אזרחות לילדים
29/08/14 17:14
41צפיות
אני אזרחית אמרקאית לא מילדה, אבל חייתי בארה"ב יותר מ5 שנים אחריי גיל 14
יש לי 2 ילדים שאני רוצה לעשות להם אזרחות, בדקתי כבר הכל באתר של הקונסוליה בתל אביב
יש לי כל מיני הוכחות שחייתי שם כמה שנים,צ'קים, רופא, ועוד כמה. השאלה שלי היא בטופס ds-2029 יש שאלה שצריך למלא מקומות עבודה ותאריכים, רוב הזמן שהייתי שם טיילתי והייתי עם משפחה,אבל גם עבדתי  ואני גם לא זוכרת תאריכים מדוייקים של איפה ומתי עבדתי, זה היה לפני 20 שנה, מקום אחד מהם אני בודאות יודעת שכבר לא קיים.
איך אני ממלא את השלב הזה?
רוצים גם לדעת את הזמנים שהייתי שם, ויש הרבה שורות שאפשר למלא, האם מתכוונים לפעמים שנכנסתי ויצאתי נגיד לביקור בארץ? או רק לרשום את תאריך הכניסה שלי, ותאריך החזרה לארץ? חוץ מזה הכל מוכן כבר לראיון
אשמח לתשובות ממי שכבר עבר את זה ויודע, וגם איך עובר הראיון
תודה ושבת שלום!
 
מבקשת שוב עזרה...
27/08/14 03:27
336צפיות
צריך להגיע אליי הביתה שמאי להעריך את שווי הדירה, בשביל הספונסר (אני אזרחית, עושה גרין קארד לבעלי).
האם הוא צריך לכתוב לי הכל באנגלית? אחריי זה אני אלך לבנק לראות כמה נשאר לי מהמשכנתא
האם את הטופס של השמאי והערכה של המשכנתא מהבנק, (יש לי גם נסח טאבו שהדירה שלי),  אני צריכה להוסיף לטופס הi864 שאני שולחת?
תודה
האם 
יש לי הרגשה שפשוט לא יודעים כאן את התשובה
27/08/14 04:21
132צפיות
לשאלה שלך... הפורום הזה נבנה על סמך ניסיון וידע של אנשים, אבל אנחנו לא מכירים ממש את כל המצבים באופן מדויק מספיק לתת תשובה.
אולי בכל זאת מישהו?
27/08/14 17:26
92צפיות
הריי כאן הציעו לי להביא שמאי הביתה שיעריך לי את שווי הדירה, ואמרו לי שבבנק יגידו לי כמה נשאר מהמשכנתא, ואז הסכום שייצא, יכל להיות החלק שלי בספונסרשיפ(ששאלתי אם דירה יכולה להיות חלק טוב בספוסרשיפ שלי לבעלי).
אני רוצה עזרה אם מישהו יודע, אם את הטפסים האלה אני צריכה באנגלית, והאם לשלוח אותם יחד עם טופס הi864 באותה החבילה
 
 
כנראה שאין להרבה ניסיון בנושא
27/08/14 22:21
89צפיות
רוב האנשים הולכים על אופציית הקו ספונסר...
חוץ מלחפש באתר של ה-NVC פרטים לגבי התרחיש הספציפי הזה (די טריוויאלי, אז אני מניחה שבגלל זה לא הציעו לך את זה), הייתי ממליצה לך להיכנס לאתר visajourny, ולהריץ שם חיפוש על הנושא. הרצת חיפוש גם פה בפורום ולא יצא כלום? 
תשובה....
28/08/14 01:46
83צפיות
עברתי בארכיון הרבה דפים אחורה, ראיתי כמה שכתבו על שאפשר לכתוב את הנכס כראיה שספונסרשיפ, אפילו בטופס i864 יש סעיף שכתוב שאם משתמשים בנכס אז לכתוב כמה שווה הנכס, וכמה החוב (משכנתא) ומה יוצא לאחר הורדת הסכום של המשנכתא, את זה הבנתי אבל אני רוצה לדעת אם אני צריכה גם את הטופס שייתן לי השמאי וגם את הטופס מהבנק להוסיף לחבילה שאני שולחת והאם זה צריך להיות באנגלית, תשובה לזה לא מצאתי, ואני חייבת כבר להתקדם
בנוסף אם אפשר לדעת כמה כסף אני צריכה למשפחה בת 4 נפשות, אולי אני אוכל להשתמש במה שיש בבנק או בנוסף לדירה.
תודה גלית
יש ספק אין ספק
28/08/14 02:55
81צפיות
כמו שאת רואה אין לאף אחד נסיון אישי בנושא אז אם יש לך ספקות וכבר יש לך את המסמכים (או שניתן בקלות להשיג אותם ) אז מה הבעיה לצרף - אין צורך לעשות תרגום מקצועי מספיק לתרגם ולצרף הצהרה שהתרגום נעשה על ידי מאן דהוא שבקיא בשתי השפות (כזכור לי שרצה כאן פעם דוגמא לאידור שכזה ). לגבי כמה כסף - יש דיון מהימים האחרונים בו פורט בהרחבה כמה צריך.  
קחי אויר 
התשובות לכל השאלות שלך
28/08/14 10:56
138צפיות
כתובות בטופס ההוראות ל-I864, כאן:
 
את שולחת את המסמכים ל-NVC בארה"ב. ברור שהם ירצו לראות את המסמכים באנגלית. אם השמאי לא יכול לכתוב לך מסמך באנגלית, תצטרכי לצרף תרגום:

Translations. Any document containing foreign language submitted to USCIS must be accompanied by a full English
language translation which the translator has certified as complete and accurate, and by the translator's certification that he
or she is competent to translate from the foreign language into English.
 
וכן, צריך לצרף את כל המסמכים הרלוונטיים ל-i864 שאת שולחת:

Form I-864 Instructions 03/22/13 N
Page 7 of 13
You may include the net value of your home as an asset. The net value of the home is the appraised value of the home,
minus the sum of any and all loans secured by a mortgage, trust deed, or other lien on the home. If you wish to include the
net value of your home, this, you must include documentation demonstrating that you own it, a recent appraisal by a
licensed appraiser, and evidence of the amount of any and all loans secured by a mortgage, trust deed, or other lien on the
home. You may not include the net value of an automobile unless you show that you have more than one automobile, and
at least one automobile is not included as an asset.
To use your own assets, you must complete Part 7, Item Number 1. - 4.
and submit corresponding evidence with this
form. Supporting evidence must be attached to establish location, ownership, date of acquisition, and value of any real estate holding.
 
 
תודה על התשובה המפורטת...
28/08/14 16:40
86צפיות
נראה שכל מה שאני עושה בזמן האחרון זה לשבת באינטרננט ובפורום וקוראת כל מה שאפשר על התהליך ועדיין תמיד יש ספק ושאלות.
עכשיו אני מוכנה ומזומנה להתחיל עם כל הaos קבלתי קצת בטחון...
תודה רבה
חתימת אפוסטיל בבית משפט?
27/08/14 22:16
114צפיות
שלום לכולם, אני ובעלי מתחילים תהליך גרין קארד על בסיס נישואין ויש צורך בחתימת אפוסטיל על תעודת הנישואין לאחר אישרור של משרד הדתות. אנחנו גרים בחיפה ומעדיפים לעשות את אישרור בדואר כדי לחסוך נסיעה לירושלים והבנו שיש גם אפשרות לקבל חתימת אפוסטיל בבית משפט בחיפה, האם מישהו ניסה לקבל את החתימה בבית משפט במקום במשרד החוץ? תודה מראש על תשובתכם
מצאתי את התשובה - אם למישהו רלוונטי
28/08/14 00:09
93צפיות
בבית משפט אפשר לאשר רק מסמכים נוטריוניים , לא מסמכים ציבוריים.
פשוט הייתי צריכה לקרוא יותר טוב באתר של משרד החוץ. ניתן לעשות הכל מרחוק - לשלוח את תעודת הנישואין ועותק קודם למשרד הדתות שיחתמו ולאחר קבלתה בחזרה אפשר לשלוח אותה למשרד החוץ שישימו אפוסטיל ויחזירו בחזרה. 
סליחה על השאלה המיותרת..
רלוונטי, רלוונטי
28/08/14 00:36
87צפיות
אחזור על שאלה שכבר שאלתי למטה:
האם את המסמכים הנ"ל צריך לצרף כבר עם שליחת I-130?
באתר משרד הדתות כתוב שהאישרור עבור השגרירות (כתוב באתר במפורש שזה למטרות אזרחות שניה) כולל למעשה אפוסטיל, אז למה צריך את משרד החוץ?
 
תודה
תשובות
28/08/14 15:55
61צפיות
את התהליך של אשרור תעודת נישואין במשרד הדתות ניתן למצוא כאן:
 
 
לאחר שהם מאשרים, צריך לפנות למשרד החוץ, לתהליך שלהם:
 
אפשר לעשות את שניהם בדואר, אבל לצערי לא ביחד, כלומר קודם צריך לקבל את החתימה של משרד הדתות ואז לשלוח למשרד החוץ, כי הם לא עושים את זה בשבילך.
 
לגבי מסמכים עבור i-130 - יש מדריך מסודר באתר של USCIS, צריך לפעול לפיו, אבל בגדול כן צריך לשלוח מסמכים:
 
 
º
תודה!
28/08/14 22:27
6צפיות
הסיפור שלי + בקשה לעצות שיפור לקראת ראיון בקונסוליה
28/08/14 13:08
204צפיות
שלום חברים, אני די חדש כאן ועברתי על הפורום בחודש האחרון ושמתי לב כי המנהלים כאן בעיקר שמחים לתת עצות לקראת ראיונות לויזה בשגרירות ארה״ב.
בקרוב יש לי ראיון לויזת עסקים B-1 ואספר בקצרה את הרקע שלי, במה אני עוסק ומה אני מתכוון להביא איתי לראיון. אשמח מאוד לקבל פידבקים ו/או עצות לשיפור ואם צריך להוסיף משהו שלא חשבתי אליו, תודה 
 
אני בן 24, בעל עסק עצמאי מספר שנים שעוסק בתחום הבידור. כחלק מעבודתי אני עובד מול לקוחות בעסק שלי אך גם מופיע בכל הארץ מדי חודש.
אפשר לומר כי אני בעל קריירה עשירה - כתבו עליי באתרים ישראלים מובילים כמו מאקו, ynet, ידיעות אחרונות, נענע10 וגם באתרי תרבות בינלאומיים. אפתח פה סוגריים ואומר כי ויזת O-1 זה משהו שנלקח בחשבון אך מפאת הזמן הקצר וסיבות הנסיעה הקרובות החלטתי ללכת על B-1 בינתיים.
 
העסק רשום על שמי, אני העוסק היחיד בו. משתכר בממוצע בין 8500 ל-9500 ש״ח בחודש, תלוי אם אני מופיע באותו חודש או לא. חלק מההכנסה שלי מגיע ממכירת המוצרים שלי באתר האינטרנט ומשירותים אונליין שאני נותן.
כבר הייתה ברשותי בעבר ויזת B-1 שפגת תוקף כעת ועל כן אני צריך להוציא אחת חדשה.
 
הסיבה לנסיעה הקרובה היא כדי להגיעה לBusiness Confrences באוקטובר, אך ורק כדי להשתתף בהם ולא לנאום בהם או משהו כזה. בנוסף, אני מגיע לשם גם למטרת מה שנקרא מאסטרינג (התהליך הסופי ביצירת אלבום מוזיקלי). חשוב לציין שהאלבום לא יימכר בארה״ב ואני נוסע אך ורק במטרה לנצל את הפסיליטיז של אולפני ההקלטות שם. מה שאומר שלמעשה אני משלם להם על העבודה ולא הם משלמים לי.
 
להלן כל מה שאני מתכוון לקחת איתי לראיון הקרוב בשגרירות:
- קודם כל אתלבש בצורה ״עסקית״ - חולצה מכופתרת ומכנס אלגנט. כמובן אתגלח ואראה רצינות.
- מכתב מרואה החשבון של העסק על שנות פעילות העסק, ההכנסה החודשית הממוצעת, תחום העיסוק והמטרה לשמה אני נוסע ושכמובן אני מתכוון לחזור ולנהל את העסק לאחר הביקור.
- תכתובות אימיליים עם האנשים שאני הולך להפגש איתם שם
- ההזמנות + הקבלות להשתתפות בועידות העסקים האלו
- תכתובות אימיליים עם לקוחות שמחכים לי בארץ ויש לי איתם עסקים בתאריכים לאחר החזרה מארה״ב
- הוכחות על כך שיש לי קריירה פעילה בישראל (כתבות באתרים שהזכרתי קודם לכן) + הוכחות שיש לי הופעות נוספות שנקבעו לאחר הביקור בארה״ב.
 
רציתי לשמוע בבקשה את הפידבק שלכם על הסיפור שלי, סיכויי הצלחה (אם אפשר בכלל למדוד) ואם יש לכם משהו שיכול לסייע לי או טיפים אפילו להוריד או להוסיף כמה דברים שלא חשבתי עליהם או שנראים לכם מיותרים.
 
תודה רבה! 
על פניו נשמע לא רע, הבעיה...
28/08/14 15:11
136צפיות
שמענו כבר על חברים בחתך הגיל שלך שהגיעו עם הוכחות מפה ועד הודעה חדשה ואף אחד לא ביקש לראות אותם. כלומר, לא נתנו להם בכלל את הצ'אנס להסביר.
 
בגדול נראה שהתכוננת היטב. יש כאן קצת אלמנט של מזל. דבר אחד שהייתי ממליץ הוא להכין דף אחד בלבד שמסכם את כל מה שהבאת איתך - במקום לשפוך על המראיין מלא חומר, הכל יתחיל עם דף אחד שהוא רשימה מלאי של כל מה שיש לך, דיי דומה לסעיפים שסיפרת פה. עדיף שיהיה באנגלית ומתומצת כמה שיותר. את הדף הזה תגיש לו יחד כדבר הראשון שהוא יבקש.
 
דבר שני, דווקא אם היית כן מותן הרצאה (נואם) בפגישה (פונפקרנס), ובעיקר אם הייתה לך הזמנה לכך, או להראות את התוכנית הרשמית של, זה היה יכול לשחק לטובתך. אם יש עוד אפשרות תנסה.
 
בגדול, בגלל הגיל יש פה הרבה אלמט של מזל ועל מי אתה נופל.
 
נישמח אם תעדכן. בהצלחה
Credit מישהו? קצת קרדיט? טיפ טיפה?
26/08/14 15:24
240צפיות
היי
בחודשים הקרובים אני כנראה עובר לוירג'יניה דרך רילוקיישן.
הויזה תהיה L1 ויש לי עוד מלא שאלות עד אז, אבל אתחיל בנושא שכולם מזכירים אבל אף אחד לא יודע ממש לענות לגביו  - קרדיט
הבנתי שבארה"ב שיטת האשראי שונה מהותית מאשר פה בארץ, כלומר, אני צריך קרדיט.
אז השאלות פשוטות:
1. מהו קרדיט.
2. איך משיגים קרדיט?
3.כמה קרדיט זה מספיק קרדיט?
 
 
תודה מראש
 
 
º
ראש העמוד הזה, טאב "כלים ומידע" --> מאמרים
26/08/14 15:30
80צפיות
27/08/14 08:10
58צפיות
ובהצלחה!
על רגל אחת...
27/08/14 12:28
202צפיות
יש המון מידע בפורום, םשוט צריך לא להתעצל....
וביקצור:
1. להגיע לארה"ב, לפתוח חשבון בנק ולהוציא SSN, לעדכן בבנק את ה SSN
2. להוציא SECURED CARD, להתחיל להשתמש בו, אבל לא יותר מדי, לשלם חשבונות בזמן
3. לקחת אוטו ב LEASE או הלוואה קטנה מהבנק, תלוי מה יאשרו לך...
4. חכה בין 3 ל 6 חודש, ולך על כרטיס אשראי חוץ בנקאי (CAPTIAL ONE הכי נוחים למתחילים לדעתי), להגיש בקשה לכרטיס אחד, לא מאה
5. אחרי שנה, להפוך את ה SECURED CARD לרגיל
 
לכל האורך אתה יכול להשתמש באתר CREDIT KARMA שיתן לך מידע על ה"ביצועים" שלך, ה SCORE שהם נותנים לא מדוייק, תוריד בערך 50 נקודות מהציון שלהם.
 
 
 
 
לא מסכימה עם צעד מספר 3
27/08/14 17:04
139צפיות
אין סיבה להכנס סתם להוצאות מיותרות ולשלם ריביות על הלוואות שלא צריך. אפשר לפתח יופי של קרדיט סקור בלי זה.
וקרדיט קארמה דווקא נותנים לי ולבעלי סקור יותר נמוך מהסקור האמיתי שלנו.
יכול להיות
27/08/14 17:32
108צפיות
מכיוון שהוא כנראה ויהיה צריך רכב בכל מקרה, ליסינג יוכל לעזור מאוד עם הבניה של הקרדיט,
לגבי הלוואה, זה יכול להיות משהו מאוד קטן, אפילו 3000$, ןצריך לשלם בזמן, כל העניין פה הוא בניית קרדיט
הריבית שהוא ישלם על הלוואה כזו היא "אפסית" ביחס להוזלת הריביות שהוא יקבל מקרדיט סקור טוב (למשל למשכנתא, ליסינג בעתיד וכו..)
אבל זו דעתי האישית, אני אחרי שנתיים ו8 חודשים בארה"ב נמצא על סקור גבוה (762) לדעתי, וזה דיי מה שעשיתי.
 
לגבי קרדיט קארמה, אין לי מושג איך הם מחשבים, הם תמיד נתנו לי מעל מה שהיה לי,
אני לא רואה סיבה לשלם כסף על משהו שמגיע
27/08/14 17:53
112צפיות
בחינם. הקרדיט יבנה בכל מקרה, בתנאי שלא עושים שטויות. בניית קרדיט היא לא המטרה, היא אמצעי, ולא צריך להתיחס אליה כאילו זה הדבר הכי חשוב בעולם ולהכנס לחובות בשביל זה.
ליסינג לאדם בלי קרדיט היסטורי זה יהיה מאוד יקר, וליסינג מלכתחילה זה דבר יקר והרבה פחות משתלם מקנית אוטו. אני לא חושבת שקרדיט טוב זאת סיבה לעשיית החלטות כלכליות גרועות.
אדם שישלם חשבונות בזמן, יוציא סקיורד קרדיט קארד, ואח"כ יעבור לקדיט קארד רגיל, לא יוציא יותר מ- 30 אחוז מהמסגרת וכו' יקבל סקור גבוה בכל מקרה, גם בלי להוציא כסף על ריביות ועל הלוואות שהוא לא צריך.
זה עניין של השקפה
27/08/14 18:13
77צפיות
ליסינג לא חייב להיות יקר לאדם בלי קרדיט, יש 3 רמות, אני קיבלתי את האמצעית (איזור ה 680) אז לא הכי זול ולא הכי יקר, עשיתי ליסינג לשנתיים,
היום אני בליסינג חדש, לפי קרדיט סקור גבוהה, בתנאים טובים.
יש הרבה יתרונות לרכב בליסינג, והרבה חסרונות בלקנות רכב וההפך, כל אחד והחישובים\שיקולים שלו.
הקרדיט כמובן יבנה בכל מקרה, השאלה היא תוך כמה זמן, ולמתי צריכים אותו ובאיזה רמה.
שוב פעם מה שגרוע לאחד יכול להיות טוב לשני, כמו שהסברתי זו דעתי האישית.
 
אין מתנות חינם
27/08/14 19:59
74צפיות
על אשראי תמיד משלמים וליסינג הוא סוג של אשראי. חברות הליסינג קיימות כדי להרויח כסף, מה שאומר שבגדול ליסינג יותר יקר מקנייה כי אחרת הן היו מפסידות.
מה הכוונה לא להוציא יותר מ 30 אחוז...
27/08/14 18:19
76צפיות
נניח שאני שמתי 2000 דולר כבטחון ל secured card בנקאי
איך מחשבים את ה 30 אחוז, חודשי או עסקה חד פעמית?
הרי אני משלם את הכרטיס אשראי שלי כל שבוע (כמו שאמרו לי בבנק) ולא פעם בחודש.
אז מה בעצם אני יכול לנצל מסך המסגרת?
תודה
אני לא סגורה אם זה רלוונטי גם בסקיורד קרדיט קארד
27/08/14 21:53
55צפיות
או שזה רק לכרטיס אשראי רגיל. כשנגמר החודש ומקבלים סטייטמנט, ההוצאות צריכות להיות לא יותר מ- 30 אחוז מהמסגרת. אתה יכול להוציא יותר ולשלם במהלך החודש כדי שהסטייטמנט תסגר עם ה- 30 אחוז.
כמה שאלות אחרי קריאה בנושא..
27/08/14 18:18
148צפיות
 
קראתי בכמה מקומות ששווה אפילו לנסות לפתוח חשבון בנק עוד לפני שיש לי SSN, האם הפרוצדורה הזו עדיין תופסת? עדיין קיימת?
אני הולך לגור בצפון וירג'יניה כנראה, הכללים שם שונים מהכללים בחוף המערבי? במדינות אחרות?
למרות שאנחנו (אני ובת הזוג) הולכים לרכוש שם שתי מכוניות, אף אחת מהן לא תהיה בליסינג (אנחנו מכוונים לרכבים ספציפיים ממש )- זה די מפיל את האופציה הזו.
לגבי הלוואה קטנה - שמעתי את העצה הזו מעוד כמה אנשים, וגם קראתי אותה פה בפורום באחד הקישורים,
האם שווה \ אפשרי לקחת כמה הלוואות בכמה בנקים?
האם יש סכום ששווה להפקיד ולהלוות כנגדו, שמעל הניקוד כבר לא שווה ומתחת מקבלים ממש מעט ניקוד?
מכיוון שאני מגיע לארה"ב יחד עם בת הזוג, האם תהליך צבירת הניקוד לקרדיט הוא נפרד לכל אחד מאיתנו? כל אחד יצטרך לקחת הלוואות סתם בשביל הקרדיט של עצמו?
 
נראה שאופי ההתנהלות שלי עם כסף יצטרך להשתנות מהותית, בארץ אני מסתובב עם פלסטיק בלבד. נראה ששם זה עובד אחרת לגמרי.
 
 
 
תשובה
27/08/14 18:37
85צפיות
אתה יכול לפתוח חשבון לפני ה SSN, רק חשוב שברגע שתקבל את ה SSN תעדכן את הבנק,
עד שלא יהיה לך SSN, לא הייתי מתאמץ על ה SECURE CREDIT (לא בטוח שנותנים כזה ללא SSN).
הלוואה, מספיק אחת לדעתי, אתה תימדד בערוצים שונים אז הלוואה אחת או יותר לא תעזור, אפילו תחמיר.
גם בארה"ב תגיע לפלסטיק בלבד, זה רק עניין של זמן...
לגבי שני בני הזוג, לדעתי זה מתוחשב בנפרד לכל אחד, למרות שהליסינג שלקחנו מופיע אצל שתינו בתחשוב הניקוד.
 
 
 
 
החילזון הוא מהשפן
27/08/14 20:13
140צפיות
הדרך הכי טובה שלך לדפוק לעצמך את ציון האשראי לשנים רבות היא לנסות לבקש הלוואות רבות ממלווים שונים בפרק זמן קצר.
זו התנהלות אופיינית של מישהו שמנסה "לעקוץ" את המוסדות הפיננסיים - לקחת כמה שיותר אשראי ולברוח בלי לשלם את החשבון.
שיטת ה credit history ושמירת היסטוריית התנהגות האשראי שלך ב"לשכות האשראי" נועדה בדיוק כדי לעזור למוסדות הפיננסיים לזהות סיכונים כאלה ולהמנע מפגיעה.
כל בקשת אשראי מתחילה בכך שהמוסד הפיננסי מבצע  hard query בלישכות האשראי עליך.
כל hard query מוריד את ציון האשראי שלך  באופן זמני לכמה חדשים.
ריבוי hard queries ממוסדות פיננסיים שונים גורם אוטומטית ל"דגל אדום" על הרשומה שלך בלישכת האשראי. וציון האשראי שלך ייפגע קשה - וליותר זמן.
 
סבלנות היא שם המשחק. אם תהיה  סבלן, תוך 2-3 שנים תוכל לחזור לחיות על פלסטיק בלבד, ותוך 8-10 שנים תוכל לנפח ארנק בעשרות חתיכות פלסטיק, אם תרצה.
ההמלצה שלי - לא יותר מ hard query אחד ב 6 חדשים, לא יותר מהלוואה אחת בשנה.
 
 
חשבון בנק אפשר לפתוח לפני ssn
27/08/14 20:21
99צפיות
secured card אפשר לקבל לפני ssn, אבל תלוי איפה (לא בכל בנק וזה גם תלוי במיקום).
 
credit card מלא גם אפשר לקבל לפני קרדיט היסטורי ומהר מאד, אבל זה כבר תלוי בנק ולא נכון לכל מקום בהכרח (היה לנו פה דיון על זה לא מזמן).
 
נקודה מרכזית אחת היא לשאול את עצמך האם אתה מתכוון להיזדקק לקרדיט היסטורי בקרוב. האם אתה מתכנן משכנתא או הלוואה אחרת. ברבים מהמקרים זה לא המצב ואז אני לגמרי עם אליס- אין שום צורך להתעסק יותר מדי עם זה ולהיכנס להלוואות רק בשביל להעלות את הקרדיט סכור.

אני חושב שתגלה שבאופן כללי אתה תמשיך להסתובב עם פלסטיק ביד, לשלם דרכו ולדאוג טוב טוב לשלם את מה שצריך בזמן. מעבר לכך, זה לא מאד שונה ממה שאתה רגיל אליו.
מה המטרה שלך? לאיפה אתה ממהר?
27/08/14 21:38
124צפיות
ראשית, אני מצטרף לכל מה שכתבו לך פה, ובייחוד בוסטון גיא - הכל מדויק, אז כדאי שתקרא היטב.
 
שנית, קרדיט היסטורי הוא טוב אך ורק אם אתה מתכנן מתישהו בקרוב לקחת הלוואה גדולה בשביל לקנות משהו. אצל רוב האנשים, זה או משכנתא לבית, או הלוואה לרכישת רכב. אם אתה קונה רכבים במזומן, ואתה לא מתכוון לרכוש בית בשנתיים-שלוש הקרובות, אני ממליץ לצאת מהלחץ ומכל מיני דרכים "יצירתיות" להאיץ את הקרדיט היסטורי, על-ידי לקיחת הלוואות שאתה לא זקוק להן. אליס כתבה על זה כבר, אז לא אחזור.
 
ודבר שלישי, המושג "קרדיט היסטורי" מורכב משתי מלים: קרדיט + היסטורי.
הראשון, קרדיט, זה ציון. אפשר להגיע יחסית מהר, נניח תוך שנה-שנתיים, למספר מאוד יפה.
המילה השנייה, היסטורי, משמע כמה זמן כבר יש עליך מידע במערכת. אין דומה אדם עם ניקוד של 750 נקודות וותק של שנה או שנתיים מבחינת ההיסטוריה, למישהו שכבר יש לו 750 נקודות למשך 10 שנים. האחרון "הוכיח את עצמו" במשך תקופה ארוכה בהרבה, מהווה סיכון קטן בהרבה עבור חברות האשראי, ולכן יקבל תנאים טובים יותר בהלוואות, משכנתאות, וכדומה. ומה לעשות, שאולי יש דרכים "יצירתיות" יותר או פחות להקפיץ את הציון עצמו (הקרדיט), אבל עוד לא נולדה הטכנולוגיה בשביל להאיץ את הזמן .
 
תן לזמן לעשות את שלו, תעבוד בחוכמה לפי מה שכותבים לך פה ולפי המדריכים בפורום (ויש פה בלי סוף חומר על זה), ובסוף תגיע אל המנוחה והנחלה.
 
כשמסבירים לי לאט אני מבין מהר :)
28/08/14 12:00
87צפיות
תודה על התגובות וההסברים -זה בהחלט שם את הדברים בפרופורציה, נראה שאין טעם או סיבה אמיתית למהר.
 
שאלה לגבי לימודי אנגלית בתוך ארה"ב - לבעלי גרין קארד
27/08/14 19:08
177צפיות
חברים שלום
 
שאלה לגבי לימודי אנגלית בתוך ארה"ב 
הגענו לארה"ב על בסיס גרין קארד וחשבנו על אופציה של שיפור האנגלית באחת המכללות האזוריות, לאחר שישראלים ששוהים כאן על ויזות עבודה המליצו לנו על מכללה ספציפית.
לאחר שבאנו להרשם נאמר לנו שאנחנו נשלם תעריף 3X  מהתעריף שמשלמים תושבי קבע כי אנו לא גרים שנה רצופה בתוך המדינה. אך עם היינו על ויזת עבודה היינו מקבלים מחיר של תושבי קבע.. הזוי אבל זה מה יש.
השאלה היא האם מישהו נתקל במקרה דומה ויצא לו לפתור את זה..
האם בכלל יש אופציה לקבל איזושהי עזרה פיננסית או מלגות מה מדינה או מחוז.. 
המושג באנגלית זה in state student - out of state student
תודה מראש
עניין הזמן שבו שהיתם בהחלט משפיע
27/08/14 19:45
137צפיות
על הסטטוס שלכם כ- in state או out of state וכמובן- על המחיר שאתם משלמים.
 
מה שאני לא מכיר זה את עניין הויזת עבודה (אני מניח זמנית) שמאפשרת תשלום נמוך יותר לעומת בעלי gc.
 
 
º
אולי יש סוג של עזרה מצד social security? מישהו מכיר
27/08/14 20:18
59צפיות
ממליץ לך "להחליף תקליט". ארה"ב אינה מדינת "קליטת עלייה".
27/08/14 20:40
153צפיות
מבחינת ה SSA אתה לא קיים - שקוף לחלוטין - עד שתצבור לפחות 5 שנות עבודה ותשלום דמי ביטוח לאומי לארה"ב.
ומכיוון שאתה אינך פליט, נפגע של "רצח עם" או אישה מוכה \ קרבן של human trafficking - אינך זכאי לשום סיוע.
לחכות או לשלם
27/08/14 21:34
120צפיות
לפחות בעוד שנה יהיה לך הנחות לתמיד. מצבך יותר טוב משלהם
להתחיל בבירור בספריה האזורית
28/08/14 06:14
89צפיות
עד כמה שאני יודעת יש תכנית ללימוד אנגלית חינם למהגרים חדשים רק צריך למצוא היכן הם מתקיימים באיזור מגוריכם. מציעה להתחיל לברר בספריה הציבורית. אני פניתי אצלנו לספריה באיזור מגורי, הפנו אותי לקולג׳ ספציפי לא רחוק שמקיים לימודים אלו מטעם הפדרל שם נתנו לי את האינפורמציה הבאה : בכל 1 לחודש נערך מבחן מיון בקריאה, כתיבה והבנת האנגלית. כעבור שבוע מקבלים את תוצאות המיון ומתחילים הלימודים. למיבחן יש להביא מהבנק money order ע״ס $50 לכל אחד, רשיון נהיגה עדכני, *גרין כארד *דרכון. מכיוון שיש לכם כבר גרין כארד אתם כנראה עומדים בקריטריון  של לימודים חינם. * את האינפורמציה נתנו לי בדיוק לפני שנה טרם היה לנו גרין כארד, לפיכך נאמר לי שעלינו להביא את מסמך הארכת הויזה ואת הדרכון כדי לעמוד בקריטריון ללימוד חינם. לצערי ממכלול סיבות כל הנושא נדחה בשנה. מקווה להתחיל בעוד ימים ספורים. וכן - יש כבר גם את הכרטיס הירוק.מקווה שעזרתי - לא יועיל לא יפסיד
אין מה לעשות
28/08/14 10:54
69צפיות
חכו קצת והתרכזו בנושאים אחרים. חזרו לזה בעוד שנה
ישראלים בסקרמנטו קליפורניה
28/08/14 00:51
105צפיות
שוקלת לעבור לשם ומאוד אשמח לדעת שיש עוד ישראלים שם, או לפחות קהילה יהודית (לא בהכרח דתית)
אם מישהו מכיר משיהו ויכול לקשר בשביל לענות על כמו שאלות אודה לכולם מראש
 
תמיד בשמחה :)
 
שירה
2 שאלות
27/08/14 12:29
249צפיות
הבנתי למעשה שיש 3 סיכויים נורמאלים שאני יעבור לארצות הברית (וזה באמת החלום שלי.. )
 
1.
אחד, להתחתן עם אמריקאית... מכיוון שאני לא מכיר אמריקאית ואין לי מאיפה להכיר אחת.. זה די יורד מהפרק...
2.
להרשם להגרלת הגרין קארד, אז זהו אני ירשם באוקטובר שזה יפחת.. אבל באמת הסיכוי נמוך לא ?
3.
לעשות רילוקישן,.
תראו אני מתכנת שמפתח עם שפת LUA בסביבת עבודה CORONA אז נכון אני מתכנת מובייל ממש טוב ומוכשר... אבל רק בשפות האלה
אני לא יודע שפות NATIVE שבדרך כלל דורשים אותם לעבודות של רילוקישן...
אז 
 
כאילו
מה הייתם ממליצים לי לעשות ?
כי אני מיואש פה...
 
לגבי אופציה מספר 3 שלך
27/08/14 16:25
181צפיות
כדי לראות אם זו אופציה רלוונטית, צריך להבין טיפה יותר טוב מה ההכשרה המקצועית שלך ומהו תחום ההתמחות.
האם יש לך תואר אקדמאי ארבע שנתי?  האם הוא בתחום המקצוע (מחשבים, אלקטרוניקה, חשמל)?
כמה שנות נסיון אתה יכול להציג בפני מעביד (נסיון מתועד שהמעביד יכול לוודא בבדקה מול המעביד שעבורו עבדת)?
חוץ משפת הסקריפטינג LUA - האם אתה מכיר ומנוסה בשפות סקרפטינג אחרות (למשל פייתון)?  האם אתה מתמצא בג'אווה סקריפט או טכנולוגיות ג'אווה אחרות?
אין תואר....
27/08/14 21:40
134צפיות
:(
ניסיון כ3 וחצי שנים...
חוץ מלואה לא יודע עוד שפות אבל אין לי בעיה להכנס לשפה אחרת עכשיו ...
ג'אוה סקריפט התעסקתי פעם כבר שנים שלא נגעתי בה..:(
 
כדי להוציא ויזת עבודה צריך תואר או 4 שנות ניסיון על כל שנת
27/08/14 21:51
122צפיות
תואר (או 3 שנות ניסיון? אני לא זוכרת). בכל מקרה, אתה לא עומד בדרישות הסף לקבל ויזת עבודה ולכן זה לא רלוונטי כלפיך. אם תצליח למצוא עבודה בישראל בחברה שתשלח אותך מטעמה לרילוקיישן אחרי שנה עבודה בישראל לפחות, אז דרישות ההשכלה והניסיון לא יהיו רלוונטיות. הדרישות רלוונטיות רק כשמנסים למצוא מעביד חדש בארה"ב שייבא אותך.
אז כנראה שאין אופציה מספר 3
27/08/14 21:54
131צפיות
לפי מה שכתבת לא נראה שאתה עומד בדרישות המינימום לקבלת ויזת עבודה בארה"ב - אלא אם כן המעביד הנוכחי שלך ישלח אותך לארה"ב על ויזת L (העברת עובדים  בין סניפים של אותה חברה).
גם הסיכוי להוציא גרין קארד על בסיס עבודה הוא לא ריאלי, בגלל אותה סיבה.
אין לך מאיפה להכיר אחת?
27/08/14 23:15
120צפיות
אז נכון, אני לא ממליץ לבחור בנות זוג לפי אזרחותן, או לקבל בגלל חוסר אזרחות החלטה להיפרד מבת זוג.. אבל עדיין לא ברור לי למה נראה לך שאין לך איך להכיר אמריקאית, ואגב - זכור שמדובר במישהי עם אזרחות אמריקאית, לאו דווקא מישהי שאי פעם חיה בארה״ב, או שנמצאת בארה״ב.. ואני לא יודע איפה אתה גר, אבל בהחלט יש אזורים או סוגים של מקומות בהם יותר סביר שתפגוש מישהי ״אמריקאית״, בדומה לכך שלבחור יהודי בעיר אמריקאית עדיף לחפש בחורה יהודיה במקומות מסוימים / אירועים מסוימים בעיר. כל ההודעה הזו קצת (הרבה) עקומה, אבל זה עדיין נכון.
גרין קארד על בסיס נישואים - Checklist לתעודת יושר
27/08/14 00:16
110צפיות
אנחנו נמצאים כרגע בתהליך של NVC, שלחנו הכל, היה לנו כבר Checklist אחד ושלחנו את כל התיקונים לפני חודש
כרגע קיבלתי אימייל עם Checklist שאומר שחסרה תעודת היושר מהמשטרה. במסמכים ששלחנו, הוספנו ציטוט מתוך האתר שלהם שאומר שבישראל המשטרה שולחת את התעודה ישירות לשגרירות.
 
מה זה אומר כרגע? האם זה False checlist ואנחנו צריכים לצפות ל Case complete?
מה לעשות?
 
תודה.
º
לדעתי כן.
27/08/14 07:50
35צפיות
אאל"ט, hag ועוד מישהו גם קיבלו לאחרונה, ודי מהר קיבלו ריאיון
27/08/14 22:15
45צפיות
גם כשאנחנו קיבלנו את הצ'קליסט שלנו הוא כלל חוסר של התעודת יושר, ובשיחה עם NVC נאמר לנו שזה נשלח אוטומטית ולהתעלם מזה (וכמובן לדאוג לשלוח את התעודה לקונסוליה ישירות). 
 
מקווה שתתקמפלטו בקרוב!  
שאלה לגבי התחלת תהליך למעבר לLA
25/08/14 11:08
241צפיות
קודם כל זה אחלה פורום  עכשיו יש לי מספר שאלות.
אני מוזיקאי (מקצועי) כלומר עשיתי עבודות בתשלום פה ושם והייתי מעוניין לבדוק אפשרות להגירה לLA, אני בן 35 רווק עובד בחברת פרסום
המשכורת שאני מקבל יחסית גבוה לשוק. אני חושב על לעשות טיול קצר לשבועיים ואז להחליט אם מתאים לי לגור שם.
1. לגבי ויזת טיולים, אני פשוט מוריד טפסים מהאתר ממלא ושולח? או שאפשר למלא אונליין? אילו צריך להכין מסמכים מראש?
מה הסיכוי שייתנו לי בלי בעייה?
2. לגבי הגרלת הגרין קארד הבנתי שצריך להירשם באוקטובר, האם אין בעיה גם להגיש בקשה לויזת טיולים וגם להירשם להגרלה? ושוב האם אני צריך להכין מסמכים מראש?
3.במידה ואני מחליט לעבור, מה התהליך הטוב ביותר? האם כדאי לקחת ספונסר? אני מכיר חבר שמבוסס מאוד שם (הוא תושב) מה צריך לעשות בשביל זה? 
תודה
תקרא במאמרי הפורום, יש שם מאמרים שמפרטים
25/08/14 17:19
108צפיות
את כל השיטות להגירה, וגם מסבירים בפירוט על הוצאת ויזת תייר.
ארה"ב לא מעודדת הגירה וקשה מאוד לעבור אליה. ספונסר לא יעזור בכלום, אין כזה מסלול הגירה. אתה צריך למצוא עבודה שתוציא לך ויזת עבודה, ובשביל זה אתה צריך להיות בעל כישורים מיוחדים שאי אפשר למצוא שום אמריקאי שיכול לעשות את אותה עבודה, ועוד כל מיני מגבלות, כמו תואר ראשון וכו'. אם אתה מוזיקאי ברמה גבוהה (מבחינת הכרה, פרסים, וכו') יתכן שתוכל להוציא ויזה עצמאית, אבל אתה צריך לפנות לעו"ד מהשורה הראשונה בשביל זה, ולוודא שזה מישהו שלא סתם יבלבל לך את המוח ובסוף יקח את הכסף שלך ותשאר בלי כלום ביד.
הגרלת הגרין קארד היא בחינם והיא תפתח באוקטובר. לא צריך כלום חוץ מתמונה דיגיטלית, זה טופס הכי פשוט שיש. כניסה להגרלה לא פוגעת בסיכויים לקבל ויזת תייר.
אבל כאמור תתחיל מהמאמרים, ואחרי שתבין יותר בנושא תבוא לכאן עם שאלות יותר ממוקדות.
תודה על התגובה..אבל
25/08/14 17:55
115צפיות
הלינקים למאמרים לא מובילים למקום שצריך בעיקר אלו המדברים על ויזת תייר.
אפשר להיכנס לאתר של שגרירות ארה"ב בתל אביב ויש שם את כל הפרטים לפי מה שראיתי נכון?
º
כן
25/08/14 18:09
24צפיות
כמה תשובות מהירות:
25/08/14 18:51
158צפיות
הפתיח שלך הורג אותי. אני לא יודע מה זה אומר "אני מוזיקאי (מקצועי) כלומר עשיתי עבודות בתשלום פה ושם" (ההדגשה שלי, אילן). או שאתה מוזיקאי מקצועי, או שלא. יש לי כמה וכמה חברים שהם מוזיקאים מקצועיים ומתפרנסים מהמקצוע, והם לא כותבים על עצמם שהם עשו עבודות בתשלום "פה ושם".
 
שים לב שאני לא מנסה לתקוף, אלא רק להבין מי אתה ומה אתה. אם אתה באמת מוזיקאי מקצועי ורציני, שמתפרנס מהמקצוע, אז אולי יש דרך - ראה סעיף 3. אם לא באמת, ואתה רק מחלטר בתשלום "פה ושם", אז סיכוי קלוש ביותר שהדרך הזו תעבוד.
 
ספציפית לגבי השאלות שלך:
 
1. לגבי ויזת תייר - כן, זה תהליך די פשוט.
 
2. לגבי ההגרלה, תיכנס לפה שוב בתחילת אוקטובר, יהיה הרבה חומר והרבה שרשורים לגבי זה. דאג לוודא שאתה נרשם באתר הרשמי של ממשלת ארה"ב, שהוא בחינם -- ולא באחד האתרים של הנוכלים, אשר גו(נ)בים כסף.
 
3. כמה מחשבות לגבי כל מה ששאלת בסעיף הזה:
* החבר לא יכול לעזור לך בכלום, אלא אם אתה מתחתן איתו, ואז אתה יכול להגר לארה"ב בתור בן-הזוג שלו.
* ספונסר זה טוב ועוזר, אבל זה לא מספיק בשביל להביא אותך לארה"ב. צריך ללכת באחד התהליכים הקיימים. אתה צריך למצוא את התהליך המתאים, שאולי אפשרי עבורך (ובהחלט ייתכן שלא קיים תהליך שכזה - ארה"ב אינה מדינה שמעודדת הגירה).
* חפש בגוגל פרטים על ויזה שנקראת O-1 (האות האנגלית "O"), קרא עליה בעיון ועל התנאים לקבלתה, וחשוב אם זה מתאים לך, ואם אתה עומד בדרישות (בייחוד לאור איך שאתה מתאר את עצמך, ומה שכתבתי למעלה). אם כן, אז יש על מה לדבר.
 
 
בהצלחה
 
תשובה
26/08/14 12:24
110צפיות
היי אילן (אני מניח שזה שמך)
הרגת אותי מצחוק על הקטע של להגר בתור בן זוג שלו (:
התייעצתי עם מישהו שגר שם ועובד לפי ויזת O1 הוא אמר שזה תהליך לא פשוט אבל הוא עשה זאת ע"י זה שהוא נרשם ללימודים בjuliard
אתה צודק הוא אומר שצריך להמציא מסמכים וקבלות כדאי להוכיח שאתה אמן בעל "יכולות מיוחדות"
הבעיה באמת שאין לי אז הוא הציע גם לדבר עם עורך דין שם..
אני עדיין מברר ולומד ובשלב ראשון אסע רק לטיול ואקבע כמה פגישות ואקווה לטוב.
תודה על העזרה
בהצלחה
26/08/14 15:28
104צפיות
ולגבי פגישה עם עו"ד לגבי ויזת O-1, רק כמה עצות קטנות:
1. כאשר מדובר בעו"ד טוב באמת, פגישת ייעוץ ראשונה לא עולה כסף. אם מבקשים ממך כסף ישר על ההתחלה - תברח.
2. עו"ד טוב לא ייקח על עצמו את התיק, אם הוא לא חושב שיש סיכוי סביר להצליח להוציא לך ויזת O-1. מצד שני, יש גם הרבה חאפרים בשוק שייקחו את התיק שלך, יתחילו "לעבוד" עליו, יוציאו ממך אלפי דולרים על הדרך, ולא ייתנו לך שום תוצאות.
3. כל הקריטריונים ל- O-1 הם פתוחים וגלויים, אתה יכול לגגל ולמצוא אותם. אם אתה חושב שזה ממש לא אתה, ושאין סיכוי - אז כנראה שבאמת אין סיכוי. אם אתה חושב שאתה גבולי, אז אולי יש סיכוי. בסופו של דבר, אתה יודע הכי טוב לגביך ולגבי היכולות שלך, ועוד יותר מזה - לגבי ההוכחות שאתה יכול להביא בנוגע ליכולות הללו (כל זה נכתב כדי שלא תוציא סתם כסף על עו"ד, ראה סעיף 2).
 
Great tips!
27/08/14 12:19
93צפיות
תודה על המידע החשוב הזה, אז שאלה נוספת: נראה לך שאני עושה "בשכל" ע"י הוצאת ויזת תייר בשלב ראשון? כלומר כדאי לי לנסות לשוחח עם עורך דין
בארץ על אפשרויות אחרות או פשוט לטוס כתייר ואז להתחיל את התהליך? כי בכל זאת אני רוצה לראות אם מתאים לי לחיות שם.
אוקיי, דגל אדום
27/08/14 21:53
95צפיות
אין שום בעיה שתוציא ויזת תייר, תיסע לשם לכמה שבועות, תתייר, תיפגש עם אנשים, תשאיר על הדרך אלפים רבים של דולרים אשר יעזרו לממן את הכלכלה המקומית, ואז תחזור לישראל. המלים האחרונות, המודגשות, הן קריטיות פה.
 
מצד שני, אם התוכנית שלך היא לנסות הגירה בלתי חוקית באמצעות ויזת תייר, כלומר להגיע לשם ואז "לנסות ולהסתדר" ולראות אם אפשר להוציא ויזת עבודה - סיכוי קלוש ביותר שזה יעבוד, כי:
א. התהליכים להוצאת הוויזות הללו לוקחים המון זמן, ואין לך את הזמן מבחינת ויזת תייר
ב. על הדרך אתה תצטרך לחיות בארה"ב חודשים ארוכים, ולשרוף המון כסף
ג. אם באיזושהי סיטואציה אתה נכנס עושה משהו לא חוקי, או נכנס לסטטוס לא חוקי (שוהה מעבר לזמן, מחלטר/עובד בלי אישור עבודה, וכדומה), אז אתה יכול לשכוח ממעבר לארה"ב לשנים ארוכות מאוד, ואולי אפילו לכל החיים.
 
 
היי אילן
28/08/14 16:54
46צפיות
אני ממש ממש לא הולך להגר שם בצורה חוקית לדעתי זה דבר מטומטם ואני מכיר אישית כמה כאלה שבילו במעצר וגורשו.
בקיצור לא שווה את הסיכון 
כן הכוונה לתייר ולחזור לאחר שבועיים
|מוצץ| אירוע בייביסטאר לנשים בהריון
27/08/14 17:35
16צפיות
|*|את בהריון ורוצה להגיע לאירוע מהנה ולקבל מתנות שוות בשווי 200 ש"ח |?|

|תפוז| אנשים מזמינה אתכן לאירוע מיוחד, בו תמצאו את כל המוצרים שאתן צריכות לבייבי שלכם, בהנחות מיוחדות!

אתן מוזמנות להירשם בלינק הבא:
http://tapuzbiz.activetrail.biz/BabyStar

נתראה ביום חמישי 4.9 בין השעות 10:00-20:00 (אפשר להגיע מתי שרוצים)

האירוע מיועד לנשים בכל שלב של ההריון - אתן מוזמנות להפיץ לחברות.
הנה שאלה שבחיים שלכם לא שמעתם...
25/08/14 10:32
543צפיות
אוקי אז זה החלום שלי לעבור לארצות הברית..
אין לי משפחה פה.. אין לי חברים.. אני מפתח בהייטק, וכאילו.. אני וחברה שלי רק רוצים לעוף מפה כי פה אין לנו עתיד...
עכשיו השאלה היא איך ?!?!@#?
כאילו ממה שאני רואה אין לי שום דרך לגיטימית לעבור
יש את העבודות עם רילוקישן... כן ממש.. הם מחפשים מתכנתים בשפות שלא קשורות אלי, בטכנולוגיות שלא קשורות אלי, וגם אם יש זה אחת למליון...
יש להצטרף להגרלת הגרין קארד... אפשר ליפול מקומה עשירית ולצפות להשאר בחיים יש לזה יותר סיכוי
יש להתחתן עם אמריקאית.. קודם כל יש לי חברה, ב. .. אני לא מכיר אף אחת אמריקאית... 
יש ללכת לעבוד בעגלות ולקוות שאחרי כמה זמן אני ימצא את הדרך... (מה שהרוב עושים ואני לא יודע איך מצליחים מדבר כזה)
 
לא נו באמת.. השאלה שלי היא .. תראו פה אין לי עתיד אין לי סיבה להשאר
אבל איך... כאילו אני מצליח לקבל גרין קארד ולעבור לשם..
אין לי משפחה בארצות הברית.. רק חלום.. רק חלום לעבור לשם ולהתרחק מפה כמה שיותר רחוק...
מה הסיכוי ... כיאלו.. לא יודע
אני פשוט טיפה מתוסכל זה הכל :(
(הרבה יותר מטיפה..)
 
אם זה החלום שלך
25/08/14 16:41
311צפיות
אז נותר אולי לשנות מעט את ההתמחות התעסוקתית?
 
אתה בסך הכל בפלח קטן של אנשים שהם כן עם סיכוי להגר דרך רילוקשיין. אם זה חלום גדול, אז אולי שווה להתקדם לכוון החלום או אולי פשוט לעדכן את החלום ולרצות להגר למקום אחר, ולאו דווקא לארה״ב שאינה מדינה תומכת ומעודדת הגירה.
 
וההגרלה היא עדיין, כל עוד היא קיימת, אופציה ועם סיכויים לא כל כך נמוכים כמו שאתה מתאר, גם אם אין מה לבנות עליה יותר מדי.
אף אחד לא עובד בעגלות ואז מוצא את הדרך
25/08/14 17:14
261צפיות
מקסימום עובדים בעגלות ואז מוצאים את הדרך לכלא או להיות עם חותמת שחורה בדרכון...
הגרלת הגרין קארד היא חינמית, אין מה להפסיד מלהרשם. אתה יכול להרשם וחברה שלך יכולה להרשם וכך תכפילו את הסיכויים.
ואם בתחום שלך אין עבודות ברילוקיישן, אז כמו שגידי אמר - תחשוב על לעשות הסבה, אם זה באמת כל כך חשוב לך.
מאיפה נרשמים להגרלה ?
25/08/14 17:20
191צפיות
יש אתר רשמי או משוה ?
כי יש בחוץ מבול של אתרים שכל אחד אומר שהוא הרשמי ...
 
הנה האתר
25/08/14 17:33
196צפיות
כמו שאתה רואה הוא סגור עכשיו ואין שם כלום לגבי ההרשמה. הוא יתעדכן באוקטובר כשתפתח ההרשמה.
וואי המון תודה !!! אני מצפה בקוצר רוח !
25/08/14 17:57
167צפיות
יש משהו שאני צריך לדעת לפני שאני נרשם ? משהו שאני צריך להכין ?
 
רק להכין תמונה אלקטרונית, שתהיה לך
25/08/14 18:08
165צפיות
מוכנה בטח מהתור לויזת תייר. זה בערך 3 שאלות מאוד מאוד פשוטות.
כבר קיבלת פה הרבה עצות טובות, אז אוסיף רק אחת:
25/08/14 18:40
285צפיות
תבדוק אפשרות של מעבר לקנדה. גם בקנדה יש היי-טק, ולא מעט; ובנוסף, שם -- לפחות לפי השמועות -- קצת יותר קל מבחינת הגירה.
 
יש פורום מקביל לזה, אשר עוסק בהגירה לקנדה. שאל גם שם.
 
וחוץ מזה, לאחר כמה שנים שבהן אתה מתבסס בקנדה, בהחלט ייתכן שהדרך לארה"ב תהיה קצרה וקלה יותר, דרך כל מיני הסכמים שיש בין שתי המדינות (אבל אני ממש לא מכיר לעומק את הפרטים).
למה אתה פוסל רילוקיישן ע"ב עבודה כל כך מהר?
25/08/14 23:37
177צפיות
בארה"ב עולם ההייטק קצת יותר רחב מבישראל, אלא אם כן אתה עובד עם טכנולוגיה שולית משנות ה-80 בארגון ממשלתי כלשהו, סביר להניח שיש תפקידים כמו שלך גם בארה"ב. כמובן שיש שפות\טכנולוגיות שיותר קל למצוא איתן עבודה אבל בסופו של דבר כנראה שיש מעסיקים שעוסקים במה שאתה עובד.
 
בסך הכל נראה שבזמנים טובים כמו עכשיו די קל למצוא מעסיק שיהיה מוכן להשקיע בויזת עבודה, לא צריך להיות סופר-דופר מפתח בשביל זה, מעסיקים עושים ספונרשים לויזות עבודה לעובדים צעירים ללא יותר מידי ניסיון. במקומך הייתי מחפש מעסיקים שיכולים להתאים לך מבחנת תפקיד\קישורים ומנסה ליצור קשר עם מגייסים מאותן החברות, זה לא עולה כסף ויכול לעבוד אז אין מה לפחד. לא הייתי בונה על זה ב-100% כמובן הבחלט הייתי פועל בכיוון הזה במקביל למה שהאחרים הציעו לך.
תרשם ללימודים...
26/08/14 06:41
237צפיות
אם אתה מפתח וחסכת יפה תוכל להכנס ללימודים לתואר שני באחת המכללות או האוניברסיטאות. העלות תהיה בהתאם לרמה ותצטרך לשלם על הסמסטר הראשון וצריך להראות שיש לך כסף לשאר התואר (לפחות חלק ממנו כי אפשר לקבל הלוואה על השאר), תסתכל כמה דפים אחורה מישהו שאל משהו דומה.
אם יש לך 20000$ זה מספיק להתחלה. תקבל ויזה ותוכל לעבוד במקמפוס ואוליי מחוצה לו. בנוסף אם תצטרך עוד כסף, תוכל לעשות פרילאנס ולקבל משכורת בארץ בנתיים, משם תתקדם. 
אחרי הלימודים תוכל לעבוד שנה בחברה כלשהי (הייטק, יש ביקוש אדיר למפתחים טובים ומנוסים) שבסוף תעשה לך ויזת עבודה. 
 
 
 
 
אסור יהיה לו לעבוד פרילאנס ולקבל משכורת
26/08/14 06:45
183צפיות
בישראל, זאת תהיה הפרה של תנאי הויזה.
התוכנית נשמעת מעולה אבל אין בינה לבין המציאות הרבה קשר. אני מניחה שאתה יודע שהשנה התמלאה מכסת הבקשות לויזת עבודה תוך כמה ימים, ובין ה- 200 אלף שביקשו ויזת עבודה והצליחו להגיש את הבקשה באותם כמה ימים, רק שליש מהם קיבלו אותה, כי המכסה היא 65 אלף איש. אולי יש ביקוש אדיר למפתחים, אבל אין מספיק ויזות עבודה בשבילם.
ולהגיד לו למלא הגרלה יש קשר למציאות?
26/08/14 07:09
162צפיות
בכל מקרה גם אם עו"ד יגיד שהוא לא יכול להיות בעל חברה בארץ ולעבוד כפרילאנס מרחוק, הוא תמיד יכול לעבוד בקמפוס ואחרי הלימודים יש לו שנה שלמה למצוא עבודה וחברה שתוציא ויזת עבודה. אז הסיכויי יהיה 33%, אוליי יותר אוליי פחות מי יודע מה יהיה עוד שנתיים....
תואר שני ושנה עבודה, ומשם אפשר להתקדם. 
 
 
 
 
 
º
למלא הגרלה זה חוקי, השטויות שכתבת - לא.
26/08/14 16:19
54צפיות
לא אליס, את פשוט לא מבינה...
26/08/14 08:38
186צפיות
לפי הראש הישראלי התחמן, הכל אפשרי - למי זה כבר יזיק?
 
* הוא יירשם ללימודים בארה"ב, ובמקביל יעבוד ויקבל משכורת בישראל (עבירת הגירה).
* כמובן שבמהלך התואר השני הוא יצטרך לשקר בדו"ח השנתי שהוא מגיש ל-IRS, כי הוא הרי לא יכול לדווח על ההכנסות מישראל (עבירה פלילית)
* לאחר מכן, היה והוא אכן יגיש מועמדות ל-OPT, אז הוא יצטרך לשקר בקורות החיים ובניסיון העבודה שלו.
* ולאחר מכן, באם החברה תגיש אותו ל-H1B, אז גם שם צריך יהיה לשקר לרשויות האמריקניות.
 
אבל מה זה כל זה בשביל להגשים את החלום ולהגר לארה"ב - זה הכל קטן עלינו. בסך הכל אנחנו קצת משקרים לרשויות, וקצת מרמים את מס הכנסה האמריקני. זה הרי הסטנדרט בישראל, אז למה לא לעשות את זה גם בארה"ב?
 
הרי גם לשלם לאמריקנית בשביל שתתחתן איתך ותביא לך גרין קארד זה בסדר - למי זה כבר מפריע, ולמה זה צריך להיות אכפת להם?
 
וואו, כזו כמות של שטויות ב-5 שורות כבר מזמן לא ראיתי.
26/08/14 08:32
211צפיות
ממליץ בחום להתעלם מהכתוב, שום דבר שם לא אמין ולא נכון.
מה ההתלהמות?
26/08/14 19:24
177צפיות
חוץ מהקטע של לעבוד כפרילאנסר בישראל, הכל חוקי לחלוטין, כשר, ועבד למיליוני סינים\הודים שממלאים את חברות ההיטק בארה"ב.
 
זאת בדיוק הדרך לגרין קארד או ויזת עבודה שכמעט כל האסיאתים וחלק גדול מהלא אסיאתים עוברים, בלי הקטע של העבודה הלא חוקית כמובן.
ilan פשוט שונא ישראלים ׳תחמנים׳.....
27/08/14 00:24
146צפיות
כי מיליוני הודים וסינים הגיעו לפה דרך לימודים.
 
1: תעשה ויזת F1  ותגיע לארה״ב.
2: תקבל אישור עבודה לעבוד part time או פול טיים (גם מחוץ לקמפוס אם זה קשור ללימודים). ואם זה בכלל ממקצוע מדעי תוכל לקבל הארכה של שנה וחצי או משהו כזה.
3: לעבוד כפריאלנס או לנהל עסק מרחוק. אם רוצים זה אפשרי אבל מומלץ לעבור דרך עו״ד בשביל להמנע מטעויות. זה גבול אפור אבל כמובן ilan יפסול על הסף כי מעולם לא התנסה בזה וזה רק נראה לו לא בסדר.
 
או.... שתעבור לקנדה...
 
שוב, לעבוד כפרילאנס הוא לא חוקי ואנחנו לא
27/08/14 00:41
124צפיות
נותנים המלצות לא חוקיות כאן בפורום. אם אתה רוצה לעשות קומבינות ולהמשיך להמליץ לאנשים לעבור על החוק, כאן זה לא המקום. אין שום עורך דין שיהפוך את זה לחוקי ואם אתה לא מבין במשהו אז אל תרשום סתם דברים ותטעה אנשים. אין שום דבר אפור בנושאי הגירה וויזות עבודה. זה מאוד שחור או לבן. אם זה לא לבן לגמרי אז זה שחור ולא חוקי ואתה ממשיך להמליץ לאנשים להיות שב"חים (אני מניחה שאתה יודע שברגע שמישהו עובר על החוק אז הויזה שלו מתבטלת).
יהיה לו אישור עבודה בכל מקרה, התעסקות בדברים שוליים...
27/08/14 00:51
113צפיות
לא ממליץ לאף אחד לעשות משהו לא חוקי.
ואם כבר נכנסת לזה אז יש כאלה שללא אישור עבודה מנהלים מקומות מרחוק אבל לא עובדים בהם בפועל....וזה חוקי לחלוטין. (ה INS אישר זאת). בנוסף היה מקרה שמישהו ביקש לעבוד זמנית (מס חודשים) כדי לתחזק עסק וגם זה אושר ע״י ההגירה. 
 
מי שקורא את ההודעות של אילן אפשר לראות בבירור שהם שליליות, מנסות לתפוס אנשים בקטנות ובכללי מנסות לדחות ישראלים מלהגיע לארה״ב. (כי מאוד אכפת לו מישראלים זרים באינטרנט שהוא דואג לשלומם כי הם לא מסוגלים לדאוג לעצמם).
ומי שקורא את ההודעות שלך רואה בבירור המלצה לעבור
27/08/14 01:15
108צפיות
על חוקי ההגירה וחוקי המיסים, למרות שמסבירים לך שוב ושוב שהפורום אינו עוסק בפעילות לא חוקית.
כל התעקשות כזאת שלך מראה כמה מעט אתה מבין בנושא. אדם עם ידע בסיסי ביותר בויזה F יודע שמותר לעבוד איתה רק 20 שעות בשבוע ורק בקמפוס. כך שכשאתה ממליץ שוב ושוב ושוב לאנשים לעבור על חוקי ההגירה והמיסים אתה רק מראה שאתה בור ולא מבין כלום בהגירה, או יותר גרוע - מבין בהגירה אבל ביודעין מדיח אנשים לביצוע עבירות.
º
יכול לעבוד גם משרה מלאה...וגם מחוץ לקמפוס אם זה קשור לתואר..
27/08/14 01:46
44צפיות
אסור לעבוד מחוץ לקמפוס בשנה הראשונה של
27/08/14 01:59
97צפיות
התואר, ואחרי השנה הראשונה, רק אם יש הוכחה לשינוי מצב כלכלי לרעה, שינוי דרסטי כמו פיחות רציני במטבע של המדינה ממנו הגיע הסטודנט וכו'.
אליס, רק תיקון קטן
27/08/14 04:44
110צפיות
אני מניח שהבחור מתייחס ל- pre-completion OPT ולצורך התכנית הזו אין צורך בהוכחה לשינוי מצב כלכלי לרעה. 
מה שכן, אפשר להתחיל רק לאחר השנה הראשונה (או יותר נכון, קרוב ל- 9 חודשים) ולעבוד לא יותר מ- 20 שעות במשך השבוע במהלך שנת הלימודים (כן אפשר לעבוד מחוץ לקמפוס). אפשר לעבוד פול טיים בחופשות.
 
כל זה כמובן מותנה בעבודה בתחום הספציפי של הלימודים, באישור ה- international office של האוניברסיטה, ובהוצאת ead, ומוגבל ל- 12 חודשים של סך כל ה opt (אלא אם מדובר ב- stem ואז אפשר להאריך ל- 17 חודשים, אולם זה לא המצב פה).
º
וזה יורד מסך הזמן שיהיה אפשר לעבוד אחרי הלימודים, נכון?
27/08/14 05:16
30צפיות
º
על כל חודשיים של opt בזמן התואר יורד חודש לאחר התואר
27/08/14 05:22
30צפיות
כלומר סך הכל זה מוריד את הסיכויים של השארות בארה"ב
27/08/14 17:09
61צפיות
כי אם עובדים במהלך התואר אי אפשר באמת להתקדם בעבודה כמו אדם שעובד במשרה מלאה, ולכן הרבה יותר קשה למצוא מעסיק שיוציא ויזת עבודה אחרי סיום הלימודים. ואז יהיה צורך להחזיר את הלוואות הלימודים ממשכורת שמקבלים בשקלים.
מעבר ללא חוקי
28/08/14 22:07
25צפיות
לפי מה שאני שומעת הלימודים בכל מקום נורמלי שיאפשר אח"כ למצוא עבודה הם די אינטנסיביים ולא בטוח שיהיה בכלל זמן לעשות עבודת פרילנסר
תבואו שניכם לארה"ב כתיירים
29/08/14 20:36
5צפיות
וכאן אין בעיה למצוא אנשים שתמורת כסף יתחתנו איתכם נישואים פיקטיבים. אתה לאמריקאית, חברה שלך לאמריקאי, ותהיו נשואים על הנייר. אתם כמובן תגורו אחד עם השני, לא עם בני הזוג הרישמיים. אני מכירה המון זוגות שעושים זאת, זו ממש תעשייה. 
ורק כאזהרה חריפה
29/08/14 21:04
הפוסט שכתוב מעלי על ידי davka, סביר שיימחק מכייון שבפורום אסור להמליץ על מעשים בלתי חוקיים. עם זאת, היות ויש סיכוי שאתה תספיק לקרוא אותו, לטובתך כדאי מאד להיזהא מלהסתמך על המלצות כאלו מפי אנשים שראו ״המון״ אנשים שעשו מעשים בלתי חוקיים. יש מעשים בלתי חוקיים שהם איפשהו משחקים בתחום האפור. פה מדובר בשחור משחור, עם פוטנציאל הסתבכות קשה, עבירה שגוררת מאסר לאזרח האמריקאי, גירוש שלך מבלי אפשרות לבקר בעתיד, והשלכות נוספות.
 

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה