בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו. 

 

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים:

- ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ואזרחות אמריקאית.

- בתי ספר, גני ילדים ואוניברסיטאות.

-  SSN ,בנקים, כרטיסי אשראי, רשיונות נהיגה, רכבים, ביטוח ורישום לרכב, ביטוחי בריאות וכל מה שביניהם...

- טיפים והמלצות: איך להתכונן מנטלית ומעשית לקראת המעבר הגדול- ביגוד, מזג אויר, מוסדות חינוך, דיוור ומשלוחים, כרטיסי חיוג, תהליכי מעבר, הגירה וקליטה.

- כמו כן, קיימים "לוחות הפורום" שהינם פרסומיים באופיים, המיועדים ליצירת קשר בנושאים הפחות מקובלים לדיון בפורום. יש לדון בנושאים אלה במסגרת הלוחות בלבד!

 

פורום זה, מטבעו, הנו פורום מקצועי/טכני. לא יתפתחו כאן דיונים סוערים על נושאים ברומו של עולם ולא יתאפשרו כאן הודעות ``חברתיות`` באופיין. לשם כך קיימת קומונה, שהתפתחה לה מתוך הפורום. קישור אליה - בראש הדף הראשי ובצידו השמאלי. בקומונה נוכל לשאול איפה למצוא במבה, איך מוצאים גרגרי חומוס בארה``ב גם אם לא יודעים אפילו איך לומר זאת, אוכל ישראלי ואוכל כשר. בקומונה נעביר חוויות על כל נושא, ננהל דיונים ונמצא שם חברים. משתתפי הפורום (עדיפות לקבועים), לאחר שקיבלו אישור ממנהלי הפורום יוכלו להעזר בקשרים האישיים שפיתחו, ולפרסם בקומונה הצעות / חיפושי עבודה, שיפוצי קורות חיים, חיפושי דירות / סקרים וכדומה.

שימו לב: הפורום לא נועד לביקורת או הטפות מוסר על ``היורדים`` - הודעות מעין אלה ימחקו מיד וכותביהן יחסמו. באופן דומה, ייחסמו מכתיבה ניקים שישתמשו במילים שאינן ראויות, כגון קללות או ביטויים פוגעניים אחרים.

הודעות הכוללות מסרים המעודדים עבירה על החוק בישראל או ארה"ב, הודעות העוסקות בשהייה ועבודה בלתי חוקיות בארה"ב, או הודעות המציגות פעילות בלתי חוקית אינן מקובלות בפורום וכן נוגדות את תקנון הפורומים של תפוז. הפרסום בפורום, בין אם הוא אישי או מסחרי, אסור. כל פרסום או הודעה בלתי חוקית ימחקו ללא אזהרה וכותביהם ייחסמו מהמשך כתיבה בפורום.

כמו כן, לא נאפשר דיונים על מהות או על אופן ניהול הפורום על גבי הפורום.

להגנת הגולשים, אנו מבקשים לא לפרסם מספר טלפון ואימייל באופן גלוי. רצוי להתכתב במסרים, ולהעביר מידע רגיש באופן זה. מפאת הרגישות לפרסום פרטים מזהים, נאלץ למחוק הודעות אלו באופן מיידי. 

 

כניסה לפורום כמוה כהצהרה שהנכם מבינים שהכותבים או המנהלים אינם בעלי מקצוע ואינם אחראים לתוצאות הנגזרות כתוצאה משימוש במידע הניתן בפורום. הפורום אינו מיועד להחליף או להוות יעוץ משפטי מקיף ופרטני. הכותבים ו/או המנהלים אינם אחראים למהימנותן, שלמותן או דיוקן של התשובות או המידע שיתפרסמו באתר. כל מידע ותשובה מסוג זה טעונים אימות וחוות-דעת על ידי בעל מקצוע מתאים.

 

שתהיה לכם החלטה קלה וקליטה קלה עוד יותר!

הנהלת הפורום.

 

 "עוברים לארה'ב" הינו פורום הגירה מקצועי באופיו ועוסק בהגירה חוקית בלבד. הודעות הנוגעות למעשים בלתי חוקיים בישראל או ארה"ב יימחקו. להודעות חברתיות באופיין, אני מזמינים אתכם להיכנס לקומונה. אנו מתנצלים על סגנון המברק, זה כל שניתן להכניס בשלוש שורות... אנא קראו את "אודות הפורום והנהלתו" בראש הדף והתעדכנו בכללים והפרטים באופן מפורט. תודה! 
המשך...
הודעה חדשה

עבר ביטוחי בארץ
22/04/14 17:31
221צפיות
האם מידע רשמי על העבר הביטוחי (היעדר תאונות) מאפשר להוזיל את עלות הפרמיה בביטוח רכב, או שמידע זר לא רלוונטי במקרה זה?
º
בקליפורנייה כן
22/04/14 18:26
75צפיות
נצל"ש - איך כדאי לתרגם את המסמך?
22/04/14 20:20
111צפיות
בנוסף, האם רישיון קליפורני ישן (לא בתוקף למעלה מעשור) יכול להוזיל את הביטוח?
האם מדובר בהוזלה משמעותית?
תודה,
קרם
1. נראה לי שכן. 2. תגדירי משמעותית
22/04/14 21:35
105צפיות

אני מניח שזה שהיה לך רישיון קליפורניה לפני כן יעזור משהו, בכל מקרה מומלץ לחדש במהירות האפשרית. (לא יצא לי לבטח מישהו שהיה לו רישיון לפני שנים שפג תוקף אז אני לא בדיוק יודע איך זה ישפיע, אני מניח שזה יעזור כיוון שהם יכולים להתסכל על ההיסטוריה שלך כנהגת בזמן שהיה לך רישיון, את כבר קיימת במערכת).

אני מסייג את מה שאני כותב לקליפורניה ולחברת FARMERS שאני סוכן שלהם, אני לא מכיר חברות אחרות ולכן לא אתיימר לייצגן.
אני תמיד ממליץ למי שעובר לקליפורניה להביא מכתב מסוכן הביטוח שלו (באנגלית בבקשה, וכן יש כאלו שמביאים מכתב בעברית ) בו כתוב שהנ"ל מבוטחת אצלנו בשלוש שנים האחרונות (או אם יותר או פחות נא צייין את אורך הזמן בו את מבוטחת), ושהנ"ל לא היה מעורב בתאונת דרכים ושאין לו דו"חות. אם היו דו"חות או היית מעורבת בתאונה אל תביאו מכתב, ככה ידרגו אתכם ללא היסטוריה והביטוח יהיה יותר גבוה אבל לפחות לא ידרגו אותך כמי שהייתה מעורבת ב AT FAULT בתאונה או שיש לו דו"חות (זה רק יכול לסבך אתכם ולהעלות את הפרמייה!).

לבקש מהסוכן שיכתוב את מספר הפוליסה  ואת פרטי ההתקשרות איתו, אם יש בני זוג כל בן זוג צריך מכתב על שמו. אם לאחד מבני הזוג יש דוחות או תאונות בשלוש שנים האחרונות אל תביאו מכתב לאף אחד מבני הזוג. אם לאף אחד מבני הזוג אין דוחות או תאונות בחמש שנים האחרונת עוד יותר טוב. כשאני מדבר על תאונה אני מתכוון לתאונה בה את אשמה AT FAULT אם לא נמצאת אשמה זה לא מעניין אף אחד.

ההוזלה יכולה להיות משמעותית והיא תלויה במספר גורמים, אני לא בדיוק יודע איך הם מחשבים כל דבר ולכן לא רוצה להתחייב בשמם, למבוטח האחרון שעשיתי את זה, זה היה משהו כמו 10% (עוד פעם, לא לתפוס אותי על המילה ואני גם לא קובע את זה, אני מזין את הנתונים למערכת והיא נותנת את המספרים...)

FARMERS
23/04/14 00:09
68צפיות
יש להם פרסומות מעצבנות. כמעט כמו של הלטאה.

זהו, רציתי לשתף
º
תודה
23/04/14 17:06
12צפיות
גם באילינוי כן
22/04/14 20:46
102צפיות
לפחות עם חברות מסוימות. בטוח כדאי להביא איתך מסמכים המעידים על כך, ולעשות השוואה בין חברות הביטוח השונות. אגב, אם אתה לוקח ליסינג או הלוואה על רכב, תצטרך כיסוי ביטוחי די גבוה. אם אתה קונה במזומן יש לך יותר גמישות להחליט בדיוק מה, כמה ואיך אתה מבטח את הרכב.
º
וגם במסצ'וסטס
23/04/14 00:17
37צפיות
מה הדרך לקבלת ההנחה?
23/04/14 13:13
50צפיות
הבנתי שיש להוציא את המסמך מהמשטרה - למי הוא אמור להיות ממוען?
אני צריכה להציג אותו לסוכן ביטוח?
מי אמור לתרגם או לחתום עליו?
תשובות
23/04/14 21:28
51צפיות

המכתב צריך להיות מופנה ל:
To Whom it may concern


ב FARMERS אין צורך להביא אישור מהמשטרה, מכתב מסוכן הביטוח עם פרטי הפוליסה ופרטי המבוטח המאשר שהוא לא היה מעורב בתאונות דרכים באשמתו או קבל דוחות משטרה בשלוש שנים האחרונות מספיק. סוכן הביטוח צריך לחתום עליו ולהוסיף את פרטי ההתקשרות איתו ואת מספר מספר רישיון שלו כסוכן ביטוח.
המבוטחים שלי מעבירים לי את המכתב ואני מעלה אותו לאתר של החברה.
המכתב צריך להיות כתוב באנגלית.

התפקיד שלי כסוכן ביטוח הוא קודם כל לוודא שהמבוטח מקבל את הייעוץ על מנת להיות מכוסה בצורה הנכונה, ולהשיג לו את המחיר הכי טוב שאני יכול לאותו כיסוי, דרך השאלות שאני שואל את המבוטח וההכרות שלי עם המערכת של FARMERS אני מנסה להשיג לו כמה שיותר הנחות.

אני מקווה שזה עונה על השאלות שלך
מעניין,מעולם לא ביקשו ממני מכתב כזה
24/04/14 05:03
36צפיות
זיו,אנחנו מבטחים שני רכבים כבר שנתיים בפארמרס ולא ביקשו מכתב,גם תעריף הביטוח לא ירד עם הזמן/ותק...יכול להיות שקורעים אותי...המחיר נראה לי סביר.
לא יודע, אבל שווה מבט נוסף
24/04/14 17:06
11צפיות

לא כל סוכן יודע מה לעשות עם מי שמגיע מארץ זרה, כבר פגשתי כל מיני דברים (כולל דברים על הגבול האפור/שחור) שסוכנים עושים כדי למכור את הפוליסה, גם הישראלים תחמנים לא קטנים ולא מתביישים לעשות לפעמים דברים שאם הם פעם יהיו מעורבים בתאונה יכולים לגרום לחברת הביטוח לא לשלם, והכל כדי לחסוך כמה דולרים...

כתבת שאתם מבוטחים כבר שנתיים ככה שהמכתב כבר לא רלבנטי, אבל אם הוצאת מתישהו רישיון מקומי זה אמור לעזור. בגדול, אני בודק פוליסיות של מבוטחים כל הזמן ומנסה למצוא איך להוזיל אותה בשבילם, כל אחד אוהב לקבל הנחה ומהמבוטחים מרגישים שמישהו דואג להם...

כתבתי לך גם מסר שאתה מעוניין תעביר לי את הפוליסה ואני אעבור עליה ואגיד לך מה דעתי.
Case Complete
23/04/14 10:45
207צפיות
שלום קיבלנו Case complete ביום שישי ועכשיו מחכים לתאריך לראיון בקונסוליה. יש לי כמה שאלות להמשך:

1. לגבי תעודת היושר מהמשטרה, האם יש דרך לברר אם זה הגיע לקונסוליה? והאם יש לה תוקף?
2. מה בדיוק צריך להביא לראיון מבחינת מסמכים רפואיים ואיך משיגים כל מסמך כזה?
3. איך בערך ממשיך הלו"ז מעכשיו, מתי אני יכול לצפות (בהנחה שהכל מתנהל כשורה כמובן) להיות בעל תעודה?
אם יש עצות נוספות אשמח לשמוע.

תודה.
איזה כייף! מזל טוב
23/04/14 13:13
101צפיות
אני עדיין תקועה עם ה d260
מתלבטת מה לכתוב תחת היחידה בה שירתתי
....
רעיון?
תודה!
23/04/14 14:08
72צפיות
תודה רבה, אני אתקשר לקבוע תור.
לגבי היחידה, אני רשמתי כפי שרשום בטופס שקיבלתי מקצין העיר על אישור שירות צבאי.
º
איפה זה מופיע? ב 807?
23/04/14 14:59
38צפיות
אני חושב שכן
24/04/14 09:26
23צפיות
לא זוכר בדיוק את מספר הטופס אבל באחד מטפסי השחרור שקיבלתי בקצין העיר רשום בדיוק באיזה יחידה שירתתי ומה היה תפקידי.
º
מזל טוב. כמה זמן לקח כל התהליך ב- NVC?
23/04/14 17:04
37צפיות
המון זמן...
24/04/14 09:29
39צפיות
התחלנו את התהליך בתחילת מרץ 2013.

אף אחד לא יודע לגבי תעודת היושר מהמשטרה?
היא שאלה רק לגבי הזמן ב NVC
24/04/14 10:20
30צפיות
אחרי שאישרו את ה I-130
ואני שואל יחד איתה :)
NVC
24/04/14 11:03
31צפיות
קיבלנו אישור ל-I130 ב-4 בדצמבר.
בסוף מרץ קיבלנו Checklist מה-NVC שעיכב אותנו עוד כחודש.
הבנתי שכמעט תמיד מקבלים Checklist, הם תמיד מוצאים איזו שטות, אצלנו היו שתי טעויות: אחת שלא כתבנו את השם האמצעי של חמתי, והשנייה הייתה טעות של העורך דין שלנו בקשר לשכר של אשתי.
אה..
23/04/14 13:15
86צפיות
אתה צריך לקבוע תור לרופא לבדיקה
הטלפון: 02-5610297
איך להעביר סכום כסף גדול לארה"ב?
23/04/14 16:56
140צפיות
בשעה טובה מכרנו את הדירה שלנו בארץ, סגרנו את המשכנתא, המרנו מה שנשאר לדולרים ואנחנו רוצים להעביר את הכסף לכאן.
בפעם הקודמת שהעברנו כסף מחשבוננו בבנק הפועלים ל BOA שילמנו עמלה שידענו עליה מראש לבנק הפועלים. ב BOA אמרו לנו שאנחנו פטורים מעמלה, אבל בפועל התקבל הסכום ששלחנו (לא גדול במיוחד) פחות כמעט $200. כל בנק הפיל את זה על הבנק השני.
בבירור שניסינו לערוך אמרו לנו שכנראה יש עוד בנקים בדרך שדרכם עובר הכסף והם שגובים את העמלה. אין לי דרך לדעת אם זה נכון או לא.
חשבנו על המחאה בנקאית אבל בפועלים אמרו שכדי להוציא אותה צריך שלפחות אחד מאיתנו יגיע פיזית לסניף הבנק בישראל.
יש דרך להעביר סכום כסף גדול לכאן בלי לשלם עמלות כל כך גבוהות? או לפחות לדעת מראש כמה בדיוק אנחנו משלמים?

תודה מראש!
העברה בנקאית
23/04/14 17:05
107צפיות
היא הדרך הכי זולה להעביר כסף
אלא אם אתם בישראל ויכולים לקחת את הדולרים במזומן עליכם.
מה שכן, צריך להתמקח לפני העברה ולא אחריה ולסכם מה העלות ועל מי היא לפני העברה
והעמלות לא אמורות להיות גבוהות בכלל
מה גבוה בדרך כלל זה זה ההמרה לדולרים משקלים
יש עמלת העברה של נגיד 0.1 אחוז מהסכום, אבל תמיד יש תקרה לעמלה, משהו כמו 100 או 200 דולר
כך לא משנה אם אתם מעבירים 100 אלף דולר או מיליון דולר , העמלה תהיה אותו הדבר.
העמלה שהבנק שהיה לנו בזמנו כשעברנו לארה"ב
23/04/14 20:32
99צפיות
לקח היתה 12 דולר על כל הסכום, וזה סכום קבוע שהם לקחו על העברה בנקאית מחו"ל. אני הייתי מניחה שבנק הפועלים אשם.
תודה! הבנתי שאפשר גם להפקיד צ'ק שלנו
24/04/14 00:40
70צפיות
יש למישהו נסיון עם עמלות בהפקדת צ'ק ישראלי לחשבון אמריקאי?
את צריכה לברר בבנק האמריקאי
24/04/14 02:35
60צפיות
בכל בנק יש עמלות שונות, והן גם תלויות בסוג החשבון שיש לך בבנק.
Taxes
24/04/14 05:07
75צפיות
?Did you ask your accountant that you dont have to pay taxes on the sale
Yes, we did
24/04/14 05:21
58צפיות
Thanks for the important note :)
º
ומה היתה התשובה ?
24/04/14 07:37
24צפיות
לבנקים יש בנקים קורספונדטיים בארצות אחרות,
24/04/14 09:58
42צפיות
דרכם הם עושים את הפעילות הבינלאומית. לא כל בנק ישראלי קשור ישירות עם כל בנק בחו"ל ולכן בהחלט יתכן שיש בנקים נוספים שמעורבים בתהליך. כיוון שאין קשר בינך לבין מתווכים אלו הם גוזרים את הקופון הגבוה ביותר שהם יכולים.
ולגבי צ'ק בנקאי, כיוון שסביר שהוא עולה על 10,000 דולר, חובה להצהיר עליו ביציאה מישראל (כאן הרצפה מעט יותר גבוהה) ובכניסה לארה"ב. לא כדאי להגיע לסניף הבנק בארה"ב עם צ'ק גבוה שלא הוצהר עליו בכניסה לארה"ב.
הטסת חתולים לארה"ב
21/04/14 16:58
184צפיות
שלום,
אני יודע שזה נושא שנדון בפורום (וקראתי הודעות בנושא), אך יש לי שאלה ספציפית בנוגע להטסת חתולים.
אנחנו מתכננים לטוס עם 2 חתולים, ככה"נ בתא ה מטען. עוד לא החלטנו עם לטשטש או לא.

מנסיונכם, מה עושים בשלב הבידוק הבטחוני? כלומר, לפי הבנתי צריך להוציא את החתולים מהכלוב. אנחנו חוששים שהחתולים שיהיו בסטרס נוראי יאבקו ויצליחו לברוח (מדובר ב-2 זכרים די חזקים).

תודה
הניסיון שלי עתיק (2003)
21/04/14 17:56
124צפיות
אז לא בטוחה כמה זה עוד רלוונטי.
בעלי יצא יומיים לפני עם שני חתולים, ביקשו ממנו לסרוק את התיק בלי החתולים והוא סירב להוציא אותם בחלל הפתוח. נתנו לו להוציא אותם בחדר סגור והעבירו את התיקים בשיקוף.
שאני הגעתי עם עוד שניים יומיים אח"כ ביקשתי גם את אותו החדר והתעקשו איתי שאין דבר כזה. סירבתי להוציא אותם מהתיק, ובסוף נתנו לי לעבור ככה.

בנתחיתה בארה"ב העבירו אותי לחדר בטחון ולקחו את המנשאים לסריקה בלי יותר מידי שאלות.
בימינו ממליצים לא לטשטש
21/04/14 21:23
157צפיות
ואכן לא טשטשנו. החתולה כעסה עלינו איזה שבוע, אבל זה עבר לה

לגבי הבידוק אני לא יודע, כי אנחנו טסנו לפני החיות שלנו בטיסה נפרדת, ומשפחתי עזרה עם הבאתם לבן-גוריון והטסתם כ - Cargo.
מה זאת אומרת כ-cargo?
21/04/14 23:35
112צפיות
השתמשתם בחברה שהביאה אותם במכס ומשדה התעופה הביתה?
כשמטיסים חיות
22/04/14 01:15
111צפיות
אפשר להטיס כ - baggage (כלומר איתכם על הסיפון או ככבודה במטען של המטוס), או כ - Cargo, שברוב המקרים שאני מכיר זה אומר בטיסה נפרדת מכם, ויש נהלים שונים ופרוצדורות שונות להטסה.

אנחנו רצינו להגיע לפני החיות (כלב וחתולה) כדי להתארגן שבוע בלעדיהם. נעזרנו במשפחה ובחברה חיצונית שנתנה שירות של העלתם למטוס. אנחנו אספנו אותם מהאזור של ה - Cargo בשיקגו כאשר נחתו. סה״כ אני מאד מרוצה מהפתרון הזה.
Cargo
22/04/14 12:42
70צפיות
צריך לקנות כלוב מיוחד להטסה ב- Cargo? איזה כלוב זה?
מה החתולים עושים בכל מה שנוגע לצרכים בזמן הטיסה?
תשובות
22/04/14 14:51
68צפיות
הכלוב צריך לעמוד בתקנים הבינלאומיים לטיסה. היתרון בהטסת חתול במטען זה שמתאפשר לשים את החתול בכלוב מרווח יותר. כמובן שהחסרון (עבור החתול לפחות) זה שהוא במטען..

חלק מהסיבה שאנחנו החלטנו להטיס ככה זה שבניגוד אלינו לחיות הייתה עצירה ללילה בפרנקפורט. זה חילק את המסע הארוך הזה לשניים, והם קיבלו טיפול ואפשרות לנוח ללילה ולעשות צרכים לפני החלק השני של הטיסה. עדיין נהוג לשים חומרים סופגים בכלוב כי לא סביר שכלב או חתול יחזיקו מעמד כל זמן הטיסה, במיוחד עם הסטרס הנלווה לזה. כשקיבלנו אותם אלינו, אלפי (הכלב שלנו) עשה פיפי במשך 3 דקות רצוף, אני לא מגזים..

זו לא חוויה נעימה עבור חיות בלשון המעטה, אבל היא עוברת מהר, וכעת החיים של החיות שלנו טובים, טובים מאד..
חברה להטסת בעלי חיים
22/04/14 16:38
60צפיות
תודה רבה על התשובה.
תוכל בבקשה לתת קישור לחברה דרכה הטסתם את בעלי החיים?
תשובה
22/04/14 18:09
58צפיות
http://www.terminal4pets.com/

אני חייב לומר - אני לא חושב ששירות היעוץ שלהם מצדיק את עצמו, התהליך של הבאת חיות לארה"ב מאד פשוט. מה שכן הצדיק את עצמו זה השירות שהם נתנו לנו בשילוח החיות שלנו, הליווי לאורך הטיסה שלהם וארגון הטיסה עצמה. למי שרוצים להגיע לפני החיות כדי להתארגן קצת בלי חיות על הראש, זה פתרון טוב. אני לא יודע איך היינו עוברים את הטיסה למעבר עם כלב וחתולה בנוסף לכל הבלגן של הימים הראשונים.
מה סדר גודל המחיר של העברת חתול ב cargo?
22/04/14 18:32
51צפיות
בהנחה שאין צורך בפנסיון ואנחנו אוספים אותו משדה התעופה ביעד.
האם למישהו יש נסיון עם הטסת בע"ח עם מלווה?
22/04/14 18:38
49צפיות
http://www.terminal4pets.com/he/pets-flight-manage...

הטסה עם מלווה: "נציג מטעמינו יתלווה לחיית המחמד שלך וידאג לה לאורך כל המסע"
אני לא ממש זוכר / יודע
22/04/14 20:41
51צפיות
אני יודע שהכרטיסים של החיות שלנו עלו יותר מהכרטיסים שלנו.. אבל הם טסו בחברת תעופה טובה יותר (Lufthansa), והייתה להם עצירה ללילה בפנסיון. כמובן שזה גם תלוי מתי הטיסה, מכיוון שרוב המחיר זה פשוט הכרטיס עצמו..
הטסת חיות מחמד כקארגו
22/04/14 21:11
83צפיות
יקרה באופן משמעותי מהטסה של החיות כמטען יחד עם הנוסע.

באל על לדוגמה, העלות של הטסת חיה בתא הנוסעים היא 100$, והטסת חתול או כלב קטן תעלה 200$:
http://www.elal.co.il/ELAL/Hebrew/AllAboutYourFlig...

המחירים של הטסת חיה כקארגו משתנה בהתאם לחברת התעופה, משקל החיה וכו', אבל יכולה בקלות להיות סיפור של 1000-2000 דולר.

כבר לא זוכרת באיזה חברה טסנו
23/04/14 00:33
61צפיות
זה היה מזמן, אבל טיסה לשיקגו עלתה לכל חתול כ 200 דולר איתנו בתא הנוסעים.
כעקרון, יש כמה גדלים של כלובים
23/04/14 00:37
46צפיות
ויש לרכוש כלוב בהתאם למשקל החתול. אצלנו לפחות חברת התעופה מאוד קפידה על זה. כדאי לפנות לחברת התעופה ולברר את העניין.
אסור לטשטש, אבל יש תרופת הרגעה שכן מותר
22/04/14 20:55
65צפיות
לתת, ואותה הוטרינר נתן לנו כדי שניתן לחתול לפני הטיסה.

יש שני שלבים שבהם צריך להוציא את החתול מהכלוב. הראשון הוא בשלב הבידוק הבטחוני בנתב"ג והשני הוא בשלב הבידוק הבטחוני אם יש לכם טיסת המשך בתוך ארה"ב. לנו היה רק את השלב הראשון כי ניו יורק היתה היעד הסופי שלנו. בנתב"ג נתנו לי להוציא את החתול בחדר בדיקה (ביקשתי ללכת עם החתול לחדר בדיקה, להוציא אותו שם, ושהם יקחו את התיק לשיקוף בלעדיו והם הסכימו). למיטב ידיעתי בארה"ב חברים ביקשו גם חדר סגור ולא קיבלו.

העצות שאני מכירה להתמודדות עם המצב זה להרגיל את החתולים מראש למן קולר/רצועה שמתלבשת על הגוף ולהחזיק אותם בעזרתה. אפשר גם להביא שמיכונת ולכרבל אותם בתוכה כך שלא יוכלו לשרוט.

אם יש עוד שאלות, תרגיש חופשי לשאול. ובהצלחה!
אני גם מתכוון להטיס 2 חתולים בקרוב
22/04/14 22:47
74צפיות
ה-2 סנט שלי בנושא:

מכל מה שקראתי בנושא, הגעתי למסקנה שאני לא מתכוון לשלם לחברה חיצונית להטיס אותם. החתולים שלי לא קטנים (6.5 ו-8 קילו) ואני לא יכול כל כך לקחת אותם on board, אז אנחנו נשלח אותם ב-baggage.

מבחינת כלובים, האמת (כפי שהיא מופיעה באתר ארגון התעופה הבינלאומי- IATA) היא שאין שום תקן בנושא.
כן יש המלצות למה צריכים להיות מאפייני הכלוב, אבל אין תקן מחייב. ממה שהבנתי מרבית החברות נצמדות להמלצות ויש כאלו שמוסיפות מגבלות עליהן, לכן כדאי להתייעץ מראש עם חברת התעופה הרלוונטית. כל חנות/חברה שטוענת שהכלובים שלה "עומדים בתקן" משקרת (ביודעין או שלא), פשוט כי אין תקן.

אנחנו קנינו כלובים בגודל 3 (יש גוליבר 30 ויש אטלס 30, שניהם מאוד דומים). בכל מיני מקומות באינטרנט קראתי על העמידות הבעייתית של הפלסטיק שמחברים את שני חצאי הכלוב, ובהתאם מצאתי המלצות לשפצור של הכלובים. קניתי ברגים ואני מתכוון לחבר את שני החצאים עם ברגים ואומים, ככה שזה בטוח יחזיק. לגבי דלת - אקשור אותה עם אזיקונים שניתנים לפתיחה ידנית, ככה שהדלת לא תפתח בטעות אבל בנאדם כן יכול לפתוח אותה בשעת הצורך.

ואנחנו מתכוונים להטיס עם לופטהאנזה, פשוט כי יש להם שם טוב מאוד בהתייחסות לחיות. מצאתי כרטיסים זולים ב-$400 בטורקיש/איבריה/אליטליה, אבל זה חברות שמפחיד אותי לשלוח את החתולים איתן...
אנחנו קנינו בזמנו תיקים רכים לכל חתול
23/04/14 00:36
49צפיות
והם היו איתנו במטוס מתחת לכיסא .
התיקים מעור רך ואיתנו עד היום בשימוש 11 שנים כמעט.
אנחנו טסנו ביונייטד
23/04/14 00:47
56צפיות
וחברת התעופה חייבה אותנו להסדיר את ההטסה עם חברה המטפלת בכך מטעמה. המחיר תלוי במשקל בעלי החיים. במקרה שלנו היה, נדמה לי, 800 דולר לחתול וזה כלל ייעוץ לפני (גודל הכלוב, איזה מסמכים צריך וכד'), ארגון ההטסה, הוצאת בעלי החיים להתאווררות לפני טיסת ההמשך וטיפול בהורדתם מהמטוס ומסירה לידינו. בסך הכל הופתעתי מהמצב הטוב שבו היו כל בעלי החיים (כלב גדול מאוד ושני חתולים) בסיום הטיסה הארוכה הזאת, שנמשכה בסך הכל מעל 24 שעות. הפרווה והכלובים שלהם היו נקיים לגמרי והם קיבלו שתייה ומעט מזון בין הטיסות. לא נתנו להם תרופות הרגעה. התלבטנו ואף רכשנו ליתר בטחון, אך בדיעבד שמחנו שהחלטנו לוותר.
למה לא יכול on board?
23/04/14 03:33
59צפיות
בשביל לקחת אותם איתך מתחת למושב צריך שישקלו 8 קילו כולל הכלוב. הכלוב הרך שאנחנו קנינו לכלב שלנו שוקל חצי קילו, כך שהחתול של ה6.5 בוודאות יכול לטוס אתכם והחתול של ה8 פשוט צריך דיאטה קלה.. וגם זה גבולי (לא נראה לי שישלחו אתכם הביתה אם הוא ישקול 8.5).

אנחנו טסנו עם הכלב באל על והם היו מאוד נחמדים ואפילו פינו את הכיסא השלישי לידנו כדי שיהיה לנו יותר נוח עם הכלב.
שלי היו יותר מ 8 קילו עם המנשא
23/04/14 05:12
58צפיות
אבל אף אחד לא שקל אותם בכלל
עם מי טסתם?
23/04/14 06:13
45צפיות
אמרו לנו שאל על הכי פחות נוקשים אז טסנו איתם, אבל אפילו הם כן שקלו את הכלב והכלוב..
חושבת שזה היה עם אל על
24/04/14 00:50
25צפיות
אבל כבר לא בטוחה כי זה היה מזמן (2003)
אם טסים לארה'ב דרך אירופה זה יותר קל?
23/04/14 10:30
60צפיות
סתם מחשבה - אם טסים לסן פרנסיסקו דרך אירופה (נגיד לופטהנזה) כשהחתולים איתנו או במטען באותה טיסה איתנו. האם זה אפשרי? או שבאירופה עושים בעיות עם חתולים בטיסות?

אם החתולים במטען, האם צריך לעבור איתם באירופה בבידוק הבטחוני? כי אם לא אז זה נשמע פתרון טוב שבו צריך לעבור איתם רק בנתב"ג וזה חוסך מעבר בבידוק והוצאתם בארה"ב
º
גם עם יונייטד עוברים בידוק רק פעם אחת.
23/04/14 18:40
19צפיות
עצירה באירופה
23/04/14 20:45
38צפיות
דרך יונייטד עוצרים ביו יורק ומעבירים את החתולים בבטחון.
אם עוצרים בפרנקפורט, והחתולים במטען, אז אפשר לעבור בלי להוציא אותם, לא?
ואז רק בנתב'ג צריך להוציא אותם
אנחנו לא העברנו את החתולים בביטחון בניו יורק.
23/04/14 20:51
36צפיות
אני יודעת שהאנשים האחראים על ההטסה הוציאו אותם קצת, האכילו והשקו אותם ורעננו אותם, אך כל זאת ללא נוכחותנו. כמו כן, טיסת ההמשך שלהם הייתה שונה משלנו כי לנו הייתה הפסקה של שעתיים בין הטיסות ואילו להם נדרשה הפסקה יותר ארוכה, כך שהייתה לנו הזדמנות להגיע, להניח את כל הדברים וכך לפנות מקום ברכב, להתרענן, ואז לחזור לקחת אותם.
השתמשתם בחברה?
23/04/14 21:07
35צפיות
השתמשתם בחברה שתטיס אותם? או שפשוט עשיתם צ'ק אין ולא הוציאו אותם ביו יורק, ורק ביעד הסופי?
קיבלנו הוראה מיונייטד לפנות לחברה
24/04/14 07:28
28צפיות
שעוסקת בהטבה בשמם. לא הייתה אפשרות להטיס את בעלי החיים שלא דרך החברה הזו אם טסים יונייטד. אותה החברה גם דאגה שיוציאו אותם להתאווררות בניו יורק, כפי שכתבתי.
º
הכוונה: עוסקת בהטסת בעלי חיים מטעם יונייטד.
24/04/14 07:29
9צפיות
ורק להבהרה: לא שכרנו חברה לכל התהליך.
24/04/14 07:35
25צפיות
עשינו הכל בעצמנו: ארגון החיסונים, הניירת, הווטרינר הרשותי וכו'. אך כשהגיע הזמן לדאוג להטסה עצמה, יונייטד הפנו אותנו לחברה הזו כי רק דרכה הם מוכנים להטיס בעלי חיים, והחברה הזאת היא שעזרה לנו לארגן את ההטסה עצמה וקיבלה לידיה את בעלי החיים בשדה התעופה, וגם הנחתה אותנו באשר לגודל כלובי החתולים, כי הם מקפידים על זה.
והכל בתשלום נוסף?
24/04/14 09:45
15צפיות
כל הטיפול של החברה זה בתשלום נוסף? מה הסדר גודל? לפי התגובות בפורום עד כה עושה רושם שאחרים לא נדרשו לזה.

בכל מקרה, זה נשמע לי פתרון לא רע בכלל (בהנחה שהתשלום סביר). ככה נחסך הצורך להוציא את החתולים מהכלוב בעצמנו עד סן פרנסיסקו (כלומר, הם לא צריכים לעבור איתנו בבדיקות הבטחוניות בנתב"ג ובניו יורק). הבנתי נכון?
אגב, כל בעלי החיים שלנו טסו במטען.
23/04/14 20:55
53צפיות
לא הייתה בכלל אפשרות אחרת.
טסנו עם שני חתולים השנה
23/04/14 22:52
49צפיות
מישראל לסן פרנסיסקו עם לופטהנזה.

שניהם היו איתנו בתא הנוסעים בתיקי בד שקנינו למטרה הזו, זה עלה 100 דולר לחתול וסה"כ עבר בסדר גמור. צריך להתעקש באבטחה לא להוציא את החתולים מהתיק - אצלנו זה דרש ויכוח די נמרץ אבל בסוף נתנו לנו ללכת לחדר צדדי ולהוציא אותם שם כשהתיק שלהם עבר שיקוף. לא נתנו תרופות הרגעה כי לא מומלץ, והם שרדו בסדר גמור בערך 24 שעות של מסע (נתנו להם מעט מים ואוכל, והאמת שהם אפילו התאפקו עם צרכים). לא הייתי מטיסה בתא מטען אם יש אפשרות אחרת.

בכניסה לארה"ב אפילו לא ביקשו לראות את המסמכים, אבל לא הייתי עושה קיצורי דרך. עשינו חיסוני כלבת, שבב, והוצאנו את תעודת הבריאות של הוטרינר הרשותי.

לא רואה שום סיבה לשלם על זה לחברה - מדובר בתהליך מאוד פשוט.
בפרנקפורט גם שיקפתם אותם בחדר?
23/04/14 22:58
40צפיות
תודה רבה על התשובה המפורטת.
רק שאלה קטנה - בפרנקפורט גם שיקפתם אותם בחדר סגור?

משום מה (אולי אני טועה) יש לי הרגשה שהבדיקה בטיסה דרך אירופה (גרמניה, ציריך) תהיה יותר נוחה מאשר בארצות הברית (שם ה-TSA לפעמים לא האנשים הכי גמישים ופתוחים)
כיוון שלא טסנו דרך ארה"ב אני לא בטוחה :)
23/04/14 23:23
46צפיות
קל יותר לטוס דרך אירופה כי את ה-immigration עושים ביעד הסופי, ולא בלחץ של להגיע לטיסת המשך. ופעם גם הטיסות דרך אירופה היו יותר מוצלחות בעיני (שתי בינלאומיות לעומת אחת בינלאומית ואחת פנימית בארה"ב), אבל מאז ששינמכו את הקווים מאירופה לארץ זה לא יותר מדי קריטי (אולי רק אם אתם רוצים לקבל אוכל בטיסה).

בפרנקפורט היינו בחדר סגור. בארה"ב אין שום בדיקה. עברנו במכס כדי להצהיר עליהם וקיבלנו הרמת גבה והוראה פשוט להיכנס למדינה :)

צריך לשים לב שהתיקים שאתם קונים עומדים בתקן של חברת התעופה הספציפית - כל חברה מגדירה אחרת. תיקי הבד האלה מאוד קלים ונוחים, רק צריך לאבטח טוב את הרוכסנים (אצלנו בתיק יש נעילה של הרוכסנים שהתגלתה כקריטית, אחד מהם הצליח לפתוח רוכסן לא מאובטח איכשהו ופתאום הציץ לנו מהתיק באמצע הטיסה :)).

דבר נוסף שהייתי ממליצה עליו, אם אתם מתכננים לחזור לארץ - לעשות בארץ את הבדיקה של נוגדני הכלבת. זו דרישה על מנת להכניס חיות לארץ, והבדיקה בארה"ב הרבה יותר יקרה.
מעולה, תודה
23/04/14 23:41
23צפיות
המון תודה על כל העזרה
כרגע בארהב, ויזה פוקעת בעוד כשבוע, חתונה...
23/04/14 17:57
191צפיות
אהלן,

כרגע בארהב על ויזת תייר, גר עם חברה שלי (אזרחית ארהב) כבר חצי שנה כמעט,
ביחד אנחנו שנתיים וחצי, אנחנו מתכננים להתחתן בקורט האוס ממש בקרוב, הבעיה היא שהויזה שלי פגה תוקף בעוד כשבוע.
רציתי לדעת מה קורה במידה ואנחנו מתחתנים עוד שבועיים? האם בראיון לגרין קרד יתחסו לזה כבעיה? האם עדיף שנזרז את התהליך ונתחתן לפני שהויזה פגה?
באיזה שלב אני כבר נהפך לסטטוס של Processing? מרגע שליחת הטפסים לויזה? האם יש טעם לבקש הארכה לויזת B2 בשביל זה? אם כן, מה בדיוק לכתוב בפרטים?

תודה
מחשבות ראשוניות:
23/04/14 21:42
164צפיות
המצב שלך מוקפא ברגע שהמסמכים לגרין קארד מוגשים.

בעיקרון, אם אתה נכנס לאובר סטטוס קטן, זה לא אמור להיות קריטי. כמובן שעדיף שלא להיכנס, אבל אני לא חושב שזה יחבל בתהליך.

מצד שני, אם תגיש בקשה להארכת ה-B2, אז לדעתי זו טעות. ראשית, כי אם תכתוב שאתה עושה זאת בשביל להתחתן עם זוגתך ולהתחיל תהליך גרין קארד, אז בוודאות כמעט מוחלטת שתקבל תשובה שלילית (כיוון שוויזת תייר לא מיועדת לכך). אבל מעבר לכך, נראה לי הגיוני שבקשת הארכה ל-B2 תיחשב כמו כניסה לארה"ב, ותצטרך לחכות לפחות 60 יום ממועד הגשת הבקשה (או ממועד קבלת התשובה, אני לא בטוח). הרי בעצם בקשת ההארכה ל-B2, אתה מצהיר שאתה פה למטרות "תיור"; באם תגיש את המסמכים לגרין קארד בתוך פחות מ-60 יום, אז יוצא מכך ששיקרת בבקשת ההארכה.

ההמלצה שלי היא להתחתן בהקדם האפשרי, ולהגיש מייד לאחר החתונה את המסמכים לגרין קארד (ולהשתדל להיות כמה שפחות באובר-סטיי). לא לעשות שום דבר בנוגע ל-B2, פשוט לתת לזה לפוג, ותשתדל שלא להיעצר על-ידי משטרה כאשר אתה מחוץ לסטטוס.

וכמובן, אסור לך לצאת מארה"ב במהלך כל התקופה הזו, מעכשיו ועד שיש לך גרין קארד ביד (או לפחות AP, שזה מסמך המאשר נסיעות - אבל ממליץ לחכות עד לגרין קארד עצמו).

מה אחרים חושבים?
תודה רבה על תגובה המהירה
23/04/14 22:21
112צפיות
זה גם בגדול מה שחשבתי, נפעל להתחתן כמה שיותר מהר ולהגיש את המסמכים לגרין קרד, מקווה שאם יצא והיתי באוברסטי  של 3-4 ימים זה לא יחבל בהתהליך.
אוברסטיי של כמה ימים לא יחבל בתהליך
24/04/14 01:34
101צפיות
יש שלושה מקרים בהם אוברסטיי יכול לחבל בתהליך:
1. אם תצבור אוברסטיי של שישה חודשים או יותר
2. אם תצא מארה"ב לאחר אוברסטיי ולפני שתקבל גרין קארד
3. אם מאיזושהי סיבה יופעל נגדך צו גירוש לפני שתספיק להגיש מסמכים

תרחיש מספר 3 זה תרחיש די נדיר שקורה בגלל סיבות ספציפיות: אם תופסים אותך בעבירה כלשהי, אם מישהו ילשין עליך ל-ICE, אם תיפול על ביקורת של רשויות ההגירה בשדה התעופה בזמן טיסה באוברסטיי וכו'. זה לא קורה סתם, והסיכוי שזה יקרה ב-3-4 ימים שאתה יושב בבית קטן מהסיכוי להיפגע על ידי ברק.
אה, ולגבי השאלה מתי אתה בסטטוס של "בתהליך"
24/04/14 01:39
85צפיות
אז כן, מהרגע שהם מקבלים את המסמכים ואתה מקבל מספר אישור שהמסמכים התקבלו.
º
24/04/14 01:40
13צפיות
There is no point is asking to extend your B2
23/04/14 22:47
120צפיות

You are supposed to file your request for extension at least 30 days before your status is due to expire. If you file a request now, your request will most probably be rejected on grounds of frivolousness.

If, as it seems from your message, you have not even started pulling the paperwork needed for the GC application together, and you are planning to get married "ממש בקרוב" - "במידה ואנחנו מתחתנים עוד שבועיים"  (translation - no set date, no tangible planning) - you will probably be out of status for at least a month, and probably longer.   

I am making this assessment based on the fact that your "track record" seems to indicate that planning is not exactly your strong side... case in point: you say "ביחד אנחנו שנתיים וחצי", but you remember to do something about your legal status in the USA only a week before you become an illegal alien.   
כמה בערך עולה (לק"ג/נפח )להעיבר ציוד לארה"ב
21/04/14 16:49
149צפיות
אנחנו שוקלים לקחת חלק מהציוד שלנו במכולה לארה"ב.
האם יש לכם מושג מנסיונכם כמה עולה להעביר מ"ק או ק"ג ציוד במכולה (לא לשכור את כל המכולה כמובן)?

תודה
בגדול, אלא אם מישהו משלם לכם על המכולה
22/04/14 11:53
163צפיות
או שיש לכם איזשהוא ציוד ממש מיוחד ויקר מאוד וקשה להשגה, זה ממש ממש ממש לא כדאי.
כמעט תמיד יוצא יותר זול לרהט דירה שלמה מאפס בארה"ב מאשר לשלוח ציוד במכולה, ואם רוצים דברים כמו ספרים או ציוד אישי לא גדול, אפשר בקלות לשלוח אותו בארגזים דרך הדואר וזה זול למדי.
תלוי כמה תעבירו
22/04/14 20:09
118צפיות
עבור העברה של נפח נמוך יחסית (4-6 קוב נניח), המחירים ההכי נמוכים שנתקלתי בהם היו בסביבות ה-250$ לקוב, ולרוב במקרים האלו זה לא היה 250$ לקוב בפועל אלא הרבה יותר. בין השאר בגלל שאותם מובילים שנותנים הצעות מחיר זולות במיוחד נוטים גם לרמות בכל מיני דרכים (לדוגמה, לארוז 3 קוב ולטעון שזה היה מעל שישה).

תודה
23/04/14 11:58
82צפיות
תודה,
בגלל שלא מדובר ברהיטים או דברים גדולים מדי, עושה רושם שלשלוח בדואר ימי הכי משתלם.
ד"א, אם שולחים חבילה גדולה בדואר, האם יש תשלום בנוסף לתשלום בדואר בארץ? שחרור מהמכס בארה"ב או משהו? שמה שמשלמים בארץ לדואר זה המחיר הסופי?

אם אתם שולחים ציוד אישי סטנדרטי
23/04/14 15:23
86צפיות
לא אמור להיות מכס בצד השני.
גם אין עמלות (כמו בארץ)?
23/04/14 15:29
77צפיות
ציוד סטנדרטי (ספרים, בגדים, ציוד טיולים וכו'). זה פשוט מגיע הביתה? מחכה בשדה התעופה?
בארץ כששולחים חבילות גדולות, לעיתים גם אם אין צורך במכס מעבירים אותן במכס ומשלמים עמלה על כך (ועמלת שחרור מהמכס וכו') שיכולה להגיע למאות שקלים.

בארה"ב אין דבר כזה?
זה יגיע הבייתה
23/04/14 19:01
65צפיות
ויחכה ליד הדלת. אפילו לא תצטרכו ללכת לסניף הדואר.
ולדברים כאלה לא יהיו עמלות
מעולה. המון תודה.
23/04/14 23:00
35צפיות
תודה רבה על העזרה. אכן עושה רושם שאם לא נקבל מכולה מהעבודה אז הדרך הכי פשוטה זה לשלוח כמה ארגזים עם בגדים/ספרים/ציוד טיולים וכו' דרך הדואר. הרבה יותר זול ופשוט.
שוב, תודה.
מעבר ל NYC לצרכי לימודים
22/04/14 06:10
407צפיות
שלום לכולם,
אני חדש בפורום ובנושא המעבר לארה"ב, אז אודה מאוד על עזרתכם

אשתי מועמדת ללימודים במוסד ICE בניו יורק ללימודי PASTRY CHEF לטווח של 8 חודשי לימודים. אנחנו משפחה עם שני ילדים קטנים וברשותנו כעת כ 45K$ בחיסכון שכנראה יאכלו ע"י שכר לימוד וחודשיים ראשונים של התאקלמות.
שאלותי הן:

אני הבנתי שכסטודנטית גם היא וגם אני נהיה זכאים לקבל ויזת לימודים המאפשרת גם עבודה בארה"ב (תקנו אותי אם אני טועה), מה האפשרויות שלי לחיפוש עבודה (אצל ישראלים או כללי?)
איפה לגור מבלי להתפרע יותר מדי? ניו יורק סיטי? קווינס? ברוקלין או לצד השני ג'רזי סיטי ואחרים?
בהנחה שאוכל למצוא עבודה בשכר בינוני (אין לדעת אם זה יהיה 4K$ בחודש או 8K$) אני צריך לתכנן הוצאות מול הכנסות לכן מה העלויות של מחיה חודשיות? דלק וליסינג בהנחה שצריך, גני ילדים לשני זעטוטים ורצוי במקום של ישראלים שישמעו עברית, אוכל, חשבונות שוטפים ואלוהים יודע מה עוד....?
היכן אוכל למצוא מראש ישראלים בניו יורק שאוכל להתייעץ איתם? יש אתר לישראלים, פורום מעבר לנוכחי, מיילים?  יש מקומות או שכונות של ישראלים שאולי שם כדאי לחפש מגורים?

הבירור שלי הוא ראשוני, המידע שאני מוצא באינטרנט עצום, מבלבל ומאיים בשביל התחלה.
אודה מאוד על הכוונה, עזרה ושיתוף כמה שניתן.

תודה רבה וחג שמח
1979nir@walla.com
אתה צריך לבדוק שוב את הנחות היסוד שלך
22/04/14 06:55
312צפיות
המכון להכשרה מקצועית שעליו אתה מדבר מגיש את הסטודנטים שלו לויזה מסוג M-1. ויזה זו אינה מאפשרת לא לסטודנט ולא לבן הזוג של הסטודנט לעבוד - כלל.

שכר הלימוד של התכנית שעליה אתה מדבר הוא כ 35,000$ ל 8 חדשי התכנית.  סכום זו אינו כולל ביטוח רפואי - שאתם חייבים לפי תנאי הויזה. די סביר ששארית החיסכון שלכם תצא על מימון הביטוח הרפואי.
מכאן נשאר שאתה צריך לקיים משפחה עם שני ילדים קטנים מ... כלום. כי הכסף נגמר.

גם בלי לשלם אגורה לשכר לימוד, כרטיסי טיסה לאמריקה או ביטוח רפואי - הסכום שיש לך בחיסכון בקושי מספיק כדי לקיים משפחה בניו יורק ל 8 חדשים. אם נחלק את הסכום ל 8 - יוצא לך 5,200$ לחודש.
לממן גג מעל הראש, אוכל על השולחן ובגד על הגוף ל 4 נפשות באחד האזורים היקרים ביותר למחיה בארה"ב - יחסל את הסכום הזה בלי בעיות.
לפיכך - לא ברור איך אתה מתכנן לממן חלומות כמו "גן פרטי לשני ילדים", "מכוניות בליסינג" וכיוצ"ב.

אני לא נכנס בכלל לעניין של "האם זה ריאלי לחלום שאדם שמגיע לארה"ב ימצא עבודה תוך חדשיים". זה לא, אבל ממש לא רלוונטי לעניינך.  
קרא היטב את מה שכתב לך בוסטון גיא,
22/04/14 17:13
238צפיות
הוא היה מאוד מאוד צנוע וזהיר בהערכות שלו.

ראשית, כמו שבוסטון כבר כתב, אין מצב שתוכל לעבוד בצורה חוקית - לא באופן חלקי, ולא באופן מלא.

הלאה. בהערכה מאוד עדינה, החוויה שאתה מתאר - של נסיעה לארה"ב ל-8 חודשי לימוד - תעלה לכם לפחות ל-80-100 אלף דולר, וזאת אפילו בלי גני ילדים ומכונית בליסינג, אלא רק בשביל למצוא דירה קטנה באזור לא יקר בשביל לשים את הראש, ולממן קיום בסיסי למשפחה (אוכל, ביגוד, חימום בחורף, וכדומה).

ואגב, הסכום שכתבתי למעלה הוא לא המצאה שלי - זה כתוב שחור על גבי לבן בחוברת ההנחיות לסטודנטים בינלאומיים, בחלק המתאר את ההוכחות הכספיות שאתה צריך להציג, בשביל לקבל ויזה. ראה עמוד 3 פה:
http://www.ice.edu/download.axd/5b37597015524c949c...

אזהרה: הם גם כותבים שם בפירוש, שאתה צריך לשלם את מלוא שכר הלימוד מראש, לפני שהם יספקו לכם את הטפסים הנדרשים להוצאת ויזה.

עם מה שיישאר לכם לאחר תשלום שכר הלימוד, אין מצב שתקבלו ויזה, כי פשוט לא תעברו את סף הבחינה הדרושה להוכחת יכולת כלכלית לממן את עצמכם בארה"ב. לפיכך, הייתי נזהר מאוד לפני שאני משלם ולו דולר בודד לביה"ס הזה, כדי שלא תמצאו את עצמכם במצב בו שילמתם את שכר הלימוד, אבל אתם לא מקבלים ויזה, ולכן זרקתם לפח 30-35 אלף דולר, תלוי בתוכנית הלימודים הספציפית...
הלינק לא עבד טוב, מנסה שוב:
22/04/14 17:18
166צפיות
הנה הלינק לחוברת עבור סטודנטים בינלאומיים, ראה עמוד 3 לגבי הוכחת יכולת כלכלית:
www.ice.edu/download.axd/5b37597015524c949c78ad5b2...

ואני גם מצרף את ה-PDF לפה.
זה לא מה שכתוב
22/04/14 17:57
239צפיות
כתוב שצריך להראות יכולת כלכלית במכתב של הבנק
שמציין כמה כסף בדיוק יש בחשבונות
אלא אם הבנק יכתוב שיש לפחות 100 אלף דולר, ואז לא צריך לציין סכומים
זה רק כדי שמיליונרים לא יפרסמו את הכסף שיש להם.
אם לסטודנט לעתיד יהיה סכום הרבה יתר נמוך בחשבון, הוא עדיין יקבל ויזה.

בלי קשר לעובדה כמה כסף הם יצטרכו בפועל
חידוד המידע
22/04/14 22:41
207צפיות
תודה רבה קודם כל למגיבים.
ביקשתי לבדוק את הנחות היסוד שלי מפאת חוסר התמצאות בפרטים. הנחת היסוד הבסיסית שלי היא שכן אקבל ויזה המאפשרת עבודה (חוקית בלבד) אחרת כל התהליך
של המעבר יטורפד לחלוטין. גני ילדים הם חובה עבורנו אבל רכב בכלל לא, תלוי איפה נגור.
השאלה מה העלויות באמת? כמה עולה גן ילדים? האם זה פרקטי לגור בקווינס או ברוקלין ולהתנייד בתחבורה ציבורית ורכבת תחתית?
נניח שאקבל ויזת עבודה, מה השכר שאני אוכל לחיות ממנו בצורה נאותה (אני לא מדבר על בילויים ומסעדות כל שני וחמישי)

אודה מאוד לכולם על המשך תגובות שאוכל ללמוד ממכם עוד
תודה
אם תזכה בלוטו
22/04/14 23:47
197צפיות
אין שום אפשרות חוקית שתקבל ויזת עבודה
בן זוג שזכאי לקבל אישור עבודה, זה רק בן זוג של סטודנט שמקבל מלגה מלאה על הלימודים שלו וכמעט תמיד זה לדוקטורט
(מקרים בודדים זה גם לתואר שני)

אם אין לכם עוד כמה עשרות אלפי דולרים בנוסף לשכר הלימוד, כרטיסי הטיסה, והביטוח
אז כל השאלות כמה עולה גן ילדים לא רלוונטי.
אפשר להתווכח אם תצטרכו 4000 דולר לחודש או 6000 לחודש
אבל אם אין לכם חסכונות בתחום, הפרטים לא רלוונטים
23/04/14 00:15
118צפיות
אין שום לקבלת אישור עבודה, אלא אם אתה עילוי בתחום ההיי-טק או באיזשהו תחום מדעי (יודע מה, אפשר גם בתחום האומנות), עם הכרה ומוניטין בינלאומיים.

בגלל זה, כל המגדל שבנית אינו מחזיק מעמד, שכן הנחת הבסיס שגויה.
הנחת היסוד שלך שגויה
23/04/14 02:58
150צפיות
החוקים מאוד ברורים בנושא הזה. אם אתם לא מקבלים מלגה ממקום הלימודים, לא תוכל לקבל ויזת עבודה. גם אם תקבלו מימון איכשהו, עדיין זה לא מבטיח ויזת עבודה כי בד"כ ללימודים מסוג כזה אין אפשרות לקבל ויזת J, שזאת הויזה היחידה שתאפשר לך לקבל אישור עבודה.
אז בוודאות לא תוכל לעבוד.
עכשיו נותר לכם להחליט מה אתם רוצים לעשות וכמה חסכונות בא לכם לשרוף, והאם אולי כדאי לשלוח אותה לבד ולבוא לביקורים, ושהיא תבוא לבקר אתכם. כי לעבוד לא תוכל.
יחי התמימות הקדושה
23/04/14 00:12
170צפיות
ולמה בדיוק רשום הסכום של $100K, ולא רשום $50K או לחלופין $200K ?

זהו הסכום שרשום, כי זוהי בערך העלות הכוללת של תוכנית הלימודים הזו - שכר לימוד פלוס עלות המחיה בניו-יורק ל-8 חודשים.

רווק אולי יצליח לסיים את התוכנית הזו בסכום נמוך יותר (נניח אם מתכלבים בדירה עם שותפים, אז אפשר לסיים באזור $60-70K), ואילו משפחה בוודאי תצטרך לפחות $100K.

אל תשכח שהעלות הריאלית היא לא רק אותם $30-35K שעולים הלימודים עצמם, אלא ביחד עם ביטוח בריאות ל-8 חודשים, זה לפחות עוד $5K לרווק (ואני די שמרן בהערכות).
זה תלוי מאוד איפה גרים ובסגנון חיים
23/04/14 20:50
74צפיות
הם יכולים לגור רחוק יותר עם עלות מגורים של 2,000 דולר לחודש - 16 אלף ל-8 חודשים.
הם יכולים לקנות ריהוט בסיסי באיקאה - 1-2 אלף דולר.
אוכל יכול להיות תקציב של 1,000 דולר לחודש -8 אלף דולר ל-8 חודשים.
רכב אפשר לקנות משומש בכמה אלפי דולרים ועלות חודשית על דלק/ביטוח של בערך 500 דולר לחודש - נגיד 10 אלף.
גני ילדים זה בעיה, כי זה תלוי באזור ובגילאים.

כלומר הם יכולים להתקיים על 45 אלף דולר ל-8 חודשים (ולא 80-100 אלף) עם חיים בסיסיים.
רק שהוא כותב שהסכום הזה כולל גם את השכר לימוד ולא הסכום למחיה.
אחל'ה, בוא נלך עם החשבון שלך:
23/04/14 21:00
70צפיות
קח את אותם 45 אלף דולר למחיה,
תוסיף 30-35 אלף דולר עבור שכר הלימוד,
תוסיף ביטוח בריאות למשפחה שלמה (נניח עוד 10K, בהערכה עדינה?)
תוסיף עוד ארבעה כרטיסי טיסה לניו-יורק (עוד 6K?)

לכמה הגעת?

כאשר כתבתי 80-100K, כמובן שזה היה עבור הכל, כולל שכר הלימוד.

אתה כתבת
23/04/14 21:08
66צפיות
"אלא רק בשביל למצוא דירה קטנה באזור לא יקר בשביל לשים את הראש, ולממן קיום בסיסי למשפחה (אוכל, ביגוד, חימום בחורף, וכדומה)."

וה-45 אלף דולר שלי התייחס לזה. כתבתי בסוף שזה לא יעבוד איתו כי הסכום הזה משמש גם לשכר לימוד.
כלומר, אם השכר לימוד היה משולם, הם בהחלט יכולים לבוא ל-8 חודשים לארה"ב עם מחיה של 45 אלף דולר. זה אפשרי גם להתקיים על פחות מזה אם יש צורך.

רק שכותב ההודעה התחיל בלתת סכום של חסכונות, אבל אז הבהיר שזה יופרש לשכר לימוד. כלומר הוא מגיע בלי כמעט חסכונות, ולכן יהיה חייב לעבוד על מנת להתקיים. רק שבגלל שמדובר על תקופה קצרה, הוא לא יהיה חייב להרוויח הון תועפות ע"י לחיות כמו שצריך, אלא אפשר גם עם הכנסה צנועה יותר של 45 אלף
ואתה עושה את כול זה בשביל 8 חודשים?
23/04/14 00:05
205צפיות
אני שואל ברצינות, כי אפילו אם תקבל ויזת עבודה(וזה לא יקרה) אף אחד לא ייקח אותך לעבודה(אולי מלצרות) שתיגמר לפני שהיא תתחיל
אני מכיר זוג אמריקאי שהיא היתה צריכה ליסוע לארץ לכמעט שנה והמשפחה נשארה בארה"ב, עד שיתחיל שמונה חודשים הם כבר יגמרו וביקור אחד שלה בארץ או ביקור אחד שלך כאן והזמן ייגמר לפני שהוא התחיל ולא תצטרכו לעקור את הילדים ולהתחיל גן חדש בשפה שהם לא מבינים וכסף למחייה של משפחה באחד המקומות הכי יקרים בעולם
º
23/04/14 00:16
29צפיות
האם יש לאחד מכם אזרחות אירופאית?
23/04/14 04:36
166צפיות
כי אז יהיה הרבה יותר הגיוני ללמוד ולעבוד באירופה

ובכלל, האם הוצאה של 400 אלף שח על שדרוג לימודים חושבה אצלכם במונחי עלות תועלת?
אולי כדאי לבדוק אופציה שאשתך תיסע ללמוד באירופה כל פעם סמסטר?

ובקטנה לגבי הילדים ועלות גנים פרטיים: על חינוך ביתי שמעתם? אם לא תוכל לעבוד, תוכל לגנן את ילדייך בעצמך!
למדתי הרבה
23/04/14 17:27
182צפיות
אני מודה לכולם על המידע החיוני, בסופו של עניין ברור שזה שיקול של עלות מול תועלת והבירור הראשוני הוא לשם קבלת מושג ורקע, ואני מבין עכשיו שהרעיון שאפתני מדי, מבחינת הלימודים בניו יורק במיוחד. האלטרנטיבה השניה שעלתה היא ללמוד ב LE CORDON BLUE בלונדון עם עלות נמוכה יותר, כבר התחלתי לברר מידע בפורום השני של אירופה, ולגבי הרעיון של לשלוח אותה לבד ל 8 חודשים הוא לא פרקטי עם תינוקת יונקת ואני בטוח שלא אוכל לעמוד בזה לבד.

אני מודה שוב לכולם ולצערי נאלץ לוותר על הרעיון, לפחות עד שאזכה בלוטו בהמלצת אחד החברים כאן.
תודה
יש לי חברה שלמדה שם
23/04/14 18:10
134צפיות
קיבלה מיידית בסיום הלימודים עבודה במסעדה נחשבת באירופה
º
"לשלוח אותה"?
23/04/14 19:59
41צפיות
כן, מה לא ברור?
23/04/14 21:09
107צפיות
האם לא קראת את השרשור אודות עלות משלוח? עדיף לשלוח את האישה בדואר מטען מאשר שהיא תטוס עם משגיח ליעדה.
המשגיח הזה,
23/04/14 22:28
77צפיות
הוא כשר?
כניסה לארצות הברית במהלך הליך גרין קארד
23/04/14 18:00
84צפיות
היי,
שאלה בנוגע לכניסה לארצות הברית על ויזת תייר בעיצומו של הליך לקבלת גרין קארד.
אני אזרחית ישראלית ובעלי אזרח אמריקאי והגשנו לפני כחודש בקשה לקבלת גרין קארד.
אנו מעוניינים לנסוע לארצות הברית לטיול באיזור יולי (יש לי ויזת תייר).

בעלי נשאר שם למטרת לימודים ואני אחזור לארץ לשם השלמת הליך הגרין קארד.

האם ישנו סיכוי סיכוי שלא ייתנו לי להיכנס לארצות הברית בגלל הליך גרין קארד? או לחילופין, האם הכניסה לארצות הברית יכולה לפגוע בצורה כלשהי בקבלת הגרין קארד?
לכמה זמן עדיף לקנות כרטיס טיסה? חודש? חודשיים? שלושה חודשים?

אודה לתשובה :)

נישואים ומעבר לארה"ב
23/04/14 16:14
125צפיות
אני וחברתי מעוניינים להתחתן ושאעבור לארה"ב.
היא ישראלית בעלת אזרחות של ארה"ב וכרגע גרה ועובדת בארה"ב ואילו אני ישראלי, אבל כרגע לא גר בארץ אלא עובד בחו"ל כמהנדס.
חשבנו שאני אבוא לבקר אותה (על ויזת תייר שכבר יש לי), נתחתן, ואז אחזור למדינה שבה אני עובד ואילו היא תגיש בקשה לויזת CR1 (שהבנתי אמור להמשך שנה פלוס מינוס).
הבנתי שפקידי ההגירה יכולים לעשות בעיה להכנס בשביל חתונה, ושאני אצטרך להביא מסמכים שמוכיחים שאני באמת מתכוון לעזוב, הייתי שמח לדעת אם חוזה לדירה, חוזה העסקה ואישור על נכסים בחו"ל צריך להספיק? או שיש עוד משהו? בעבר נכנסתי לארה"ב לבקר אותה ואמרתי שאני מבקר את חברה שלי ונתנו לי להכנס.
האם יש עוד דברים שאני צריך להיות מודע אליהם / המלצות? חברה שלי מרוויחה מספיק אז היא אמורה להיות מסוגלת לתמוך בי (לפחות כלפי הרשויות).
האם יש דרך יצירתית אחרת (שלא משאירה אותי ללא עבודה במשך שנה) שבה אנחנו יכולים לקצר את התהליך?

תודה מראש!
ערבבת כמה דברים
23/04/14 16:24
89צפיות
1. אם אתה נכנס לארצות הברית עם ויזת תייר , אסור לך להגיד שאתה מתכוון להתחתן וחברתך תבקש עבורך גרין קארד.
בכניסה לארצות הברית עם ויזת תייר אתה מצהיר שאין לך כוונת הגירה ושאתה בא רק לבקר ולטייל

2. אין בעיה להתחתן בארצות הברית אפילו באותו היום שהגעת,
החתונה עצמה לא נותנת לך סטטוס בארצות הברית
רק הבקשה לגרין קארד

3. אתה יכול אחרי החתונה לחזור למדינה שאתה גר בה, שחברתך תבקש עבורך גרין קארד, וכן זה ייקח כשנה עד שתקבל ויזת הגירה.
או...
שאם אתה נוסע לארצות הברית עם ויזת תייר ומתחתן
אז, אתם מחכים מעל 60 יום מהכניסה שלך (ומשנים את דעתכם, וזה מותר אחרי 60 יום)
חברתך מבקשת עבורך גרין קארד כשאתה בארצות הברית.
3 חודשים אחר כך אתה תקבל אישור עבודה
כך שאתה בעצם לא תעבוד רק 5 חודשים.
מה שכן, במסלול הזה, אסור לך לצאת מארצות הברית עד שיהיה לך גרין קארד ביד.
אסור לך להגיד בכניסה כמובן שאלו התוכניות שלך.
אבל אתה תהיה כל הזמן הזה עם חברתך\אישתך ולא תעבוד רק 5 חודשים.
תודה על התגובה!
23/04/14 16:28
71צפיות
1. לא התכוונתי לזה ככה, בכניסה להגירה, הפקיד שואל אותי מה אני מתכוון לעשות, האם אני צריך להגיד לו שאני מתכוון להתחתן איתה אבל לצאת ואז להתחיל בקשה לCR1? או שפשוט להגיד שאני מגיע לביקור וזהו?
2. כן זה ברור לי.
3. אוקי, זו אפשרות מעניינת. יש מוקשים בה? כלומר, האם יש סיבה לחשוב שיש יותר סיכוי שיסרבו לי לזה מאשר דרך ויזת CR1?

תודה שוב!
תשובות
23/04/14 16:44
65צפיות
1.למרות שזה חוקי להתחתן עם ויזת תייר
הכי נכון לא להגיד את זה בכלל
כי רוב המקרים כשמתחתנים גם נשארים ומבקשים גרין קארד

3. המוקשים בה זה שיחשדו בך בכניסה שזאת התוכנית שלך
הסיכוי הוא אותו סיכוי בדיוק
אם אתם באמת זוג אמיתי שרוצה להתחתן, גם לא תהיה לכם בעיה להוכיח את זה.
תשובות:
23/04/14 16:50
66צפיות
הכלל בדברים הללו הוא לספק את מינימום המידע ההכרחי, ולא לנדב שום מידע שלא שואלים לגביו. מצד שני, לא משקרים אם נשאלים שאלות באופן ישיר.

ולכן:

1. אתה מגיע לארה"ב לטייל לכמה שבועות ולפגוש את החברה שלך. שום מילה על חתונה, בשום מקרה. מכסימום, זה משהו שהחלטתם עליו באופן ספונטני, לאחר כמה ימים שהייתם ביחד. כל מילה מיותרת שתאמר פה בהגירה, יכולה להחזיר אותך לארץ המוצא עם ויזת תייר מבוטלת.

תזכור שוויזת תייר מיועדת למי שמצהירים שהם מגיעים לארה"ב למטרת טיול. אם אצל פקיד ההגירה יעלה החשד הקל ביותר שאתה משתמש בוויזת התייר במטרה להגר לארה"ב (וחתונה עם אזרחית אמריקנית בהחלט מעלה את החשד הזה, ובצורה מובהקת), ואתה מתחיל להסתבך.

3. אין מוקשים, זו דרך סטנדרטית ומקובלת. ברגע שנכנסת לארה"ב, ובהנחה שעשיתם הכל כשורה ולא ניסיתם לקצר תהליכים, אתה תקבל את הגרין קארד.

קרא פה מדוע צריך לחכות לפחות 60 יום ממועד הכניסה לארה"ב, ועד למועד בו מגישים את הגרין קארד:
http://immigrationworkvisa.wordpress.com/2011/12/2...
וויזת תייר
22/04/14 15:45
198צפיות
קראתי פה איפשהוא בפורום שלהיות סטודנט באוניברסיטה הפתוחה זה "לא טוב" כל כך ולא נחשב שאתה לומד לתואר אלא לומד באופן חלקי. כלומר סיכוי נמוך שמסתכלים
על זה בעין טובה כמו על תואר בעברית לדוגמא...
אני בן 26, כרגע באמצע תואר בתקשורת בפתוחה, ארוסתי אמריקאית שלומדת בעברית, האם מצבי לדעתכם לא טוב בסטנדרטים של הקבלת וויזה?
תודה.
מה עוד אתה עושה בחיים מלבד לימודים בפתוחה?
22/04/14 16:50
178צפיות
אתה גם עובד? במשרה חלקית? מלאה?

בשגרירות האמריקנית יודעים היטב מה זה תואר בפתוחה, ויודעים שאפשר להמשיך וללמוד מכל מקום בעולם, כי רוב/כל הלימוד הוא עצמאי.

אם כל מה שתספר להם זה על התואר בפתוחה, אזי אתה לא עוזר לסיכויים שלך (וזה בהתנסחות עדינה).

אם תוסיף ותספר להם על כך שיש לך ארוסה אמריקנית, אתה רק תפגע עוד יותר בסיכויים שלך (כי זה עלול להיראות להם כאילו אתה מנסה להיכנס לארה"ב בתור תייר בשביל להתחתן איתה שם, במקום ללכת בדרך המלך שהיא חתונה בישראל, הוצאת גרין קארד בארץ, ואז מעבר לארה"ב).
הבנתי
22/04/14 20:19
202צפיות
אני עובד תוך כדי התואר באבטחה.... בקיצור ממש לא.
הפתוחה זה לא טוב אוקיי. וזה שכל החיים של ארוסתי נמצאים שמה והיא רק רוצה שאראה איפה היא גדלה, לפגוש את ההורים שלה והחברות שלה, לא טוב להם?..
גועל נפש, אני צריך להיפגע כי יש עגלות? או נסיונות בלתי חוקיים להגירה או WHATEVER..?!..
תודה בכל אופן..
גועל נפש?
22/04/14 20:50
182צפיות
שירתת בצבא? בתפקיד קרבי? היית במחסום?

אני לא שמאלני קיצוני או משהו, אבל מה ההבדל בין המחסומים האלו לבין המקרה שלך מול הרשויות האמריקאיות? כל יום אנחנו עוצרים מאות אנשים ופוגעים בחופש התנועה שלהם, למען מטרה מסוימת, נכון? והסיבה היא שיש אנשים שעושים אי אילו דברים לא חוקיים או שמסכנים את עצמם ואחרים סביבם, יענו טרוריסטים. אפשר לדון האם ההתנהלות שלנו מוצדקת, אבל העובדות הן שאנחנו פוגעים בכולם פגיעה מוגבלת, כדי למנוע פגיעה גדולה יותר באזרחים שלנו.

אז הצעירים שנוסעים לארה"ב הם לא טרוריסטים, אבל הם נוקטים בפעילות בלתי חוקית, וכן - זה משפיע על כולנו, ועל אזרחים אמריקאים. אי אפשר להאשים את ארה"ב בכך שהם נוקטים באמצעים לצמצם את התופעה הזו ולהגן על האינטרסים שלהם.
תתעצבן על הישראלים שמצפצפים על החוק, לא על
23/04/14 03:02
93צפיות
האמריקאים שמנסים להלחם בפושעים...
אז תוציא ויזת ארוס
23/04/14 00:00
131צפיות
ייקח קצת כסף וזמן אבל תגיעו לכאן בתור ארוסים ויהיה לכם 90 להתחתן
עצה לא משהו, אני לא ממליץ ללכת בדרך הזו!
23/04/14 00:08
132צפיות
אם אתם חושבים להתחתן, אז תתחתנו ותוציא ישר גרין קארד. ויזת ארוס תיקח בערך אותו זמן (תהליך של חודשים ארוכים, אולי אפילו שנה), תעלה הרבה כסף, ובסופו של דבר תביא אתכם בדיוק לאותה נקודה - אתה יכול להגיע לארה"ב בשביל להתחתן שם בתוך 90 יום, ואז לעבור שוב את תהליך הגרין קארד, ולשלם שוב סכומי כסף לא מבוטלים.

בקיצור, זה לעבור את אותו התהליך (או תהליך כמעט זהה) - רק פעמיים.

לעומת זאת, אם אתם עדיין "לא בראש" של חתונה, וכל מה שאתה רוצה זה רק לנסוע איתה לארה"ב בשביל לטייל ולראות את המשפחה שלה, אז שתי עצות:
1. הריאלית יותר: ותר על הריאיון, כי הסיכויים הם די גבוהים שלא תקבל ויזה, ואז רשום לך סירוב במחשב.
2. ההימור: לך לשגרירות האמריקנית ונסה להוציא ויזת תייר. בשום פנים ואופן אל תזכיר את הארוסה האמריקנית (אלא אם שואלים אותך ישירות), אלא פשוט תגיד שאתה רוצה לנסוע בקיץ לכמה שבועות לטיול. אם שואלים אותך שאלות ישירות אז לא לשקר על כלום, אבל גם לא צריך לנדב פרטים שהם לא שואלים אותם.

הערה: בשאלונים יש שאלה מפורשת, האם יש לך קרובי משפחה מדרגה ראשונה אשר חיים בארה"ב (או משהו בסגנון הזה). ארוסה *אינה* נחשבת, עדיין, בתור קרובת משפחה, ולכן אתה יכול -- להבנתי -- לסמן "לא" בשאלה הזו (כמובן, בהנחה ואין לך קרובי משפחה אחרים בארה"ב).

בהצלחה
דווקא במקרה הזה אני כן ממליץ
23/04/14 00:12
136צפיות
גם אני בד"כ לא ממליץ על זה
אבל הם כבר מאורסים לפי מה שהוא כתב והוא רוצה לפגוש ולהכיר את ההורים והחברות שלה, וגם נראה שאין לו הרבה סיכוי שיתנו לו ויזה
והוא כבר מתלונן על האמריקאים, אז אם הוא יגיע לבקש ויזה עם האטיטיוד הזה הוא יראה את הדלת מהר מאוד

אז לך על זה
º
23/04/14 00:16
24צפיות
תמונה בטופס הבקשה לויזה DS 160
22/04/14 17:18
96צפיות
היי,
הגשתי בקשה לויזת תייר בטופס DS-160 והעלתי לבקשה את התמונה שמופיעה לי בדרכון, שעברה את האישור הטכני במערכת, אך היא צולמה לפני 4 שנים.
תמונות הפספורט שאני מתכוונת להביא לראיון הן תמונות חדשות, לפי הסטנדרט שלהם, שיצולמו כשבועיים לפני הראיון.
האם יש בעיה עם העניין שהתמונה שבטופס ותמונת הפספורט לויזה לא זהות?

תודה לעונים :)
º
בבקשה, מישהו :(
22/04/14 19:01
17צפיות
אני בספק שתהיה בעיה
22/04/14 20:44
44צפיות
וגם אם תצוץ בעיה, מה אפשר לעשות עכשיו? לקוות לטוב..
º
מקווה לטוב. תודה!
22/04/14 21:09
13צפיות
אין שום בעיה
22/04/14 22:05
32צפיות
הם פשוט לוקחים את התמונות החדשות ומתעלמים מהקודמות.
º
תודה!
22/04/14 22:20
7צפיות
שגיאה במילוי הטופס DS-160
22/04/14 21:49
48צפיות
גיליתי שגיאה במילוי טופס DS-160 לאחר החתימה והשליחה.
כבר שילמתי את האגרה והזנתי במערכת הפגישות את הקוד של הבקשה הזו.
מה ניתן לעשות? האם אפשר למלא טופס חדש ולשנות את קוד הבקשה במערכת הפגישות?
תודה על העזרה!
מה מהות השגיאה
22/04/14 22:10
56צפיות
והאם היא עלולה לגרום לחוסר תקפות של הבקשה או שזה סתם פרט טכני קטן?
חוצמזה, רצוי לשרשר שאלות מאותו נושא שנשאלות ע"י אותו משתמש. היית צריכה לשרשר לשאלה על התמונה.
צודק... זה באמת קשור לתמונה
22/04/14 22:19
45צפיות
פשוט מרוב יאוש כבר חשבתי למלא טופס חדש.
העניין הוא שהעלתי לטופס הבקשה את התמונה שמופיעה לי בדרכון שצולמה לפני כ 4 שנים, והמערכת אישרה אותה.
לא היה לי ברור שחוקי התמונות תקפים גם לתמונה שמעלים לטופס.
כמובן שהלכתי להצטלם לתמונה לפי בקשתם ובכוונתי לקחת אותה לראיון, פשוט אני חוששת שיפסלו את בקשתי בגלל חוסר התאמה של התמונה שבטופס הבקשה
לא יפסלו שום דבר
22/04/14 22:57
45צפיות
כמו שכתבתי לך כבר - זה בדיוק מה שאני עשיתי - "סרקתי" איזו תמונה ישנה באמצעות "מצלמה" באיכות לא משהו של iPhone 3GS לאור תאורה מזעזעת, העליתי את זה ולראיון הגעתי עם תמונה נורמאלית. לא הפריע להם בכלל, לקחו את התמונה החדשה וזה מה שמככב עכשיו בדרכון...
º
תודה, זה ממש מרגיע :)
22/04/14 23:20
11צפיות
פורום עד סוף העולם מגיע ל|תפוז|
22/04/14 18:34
15צפיות
|גלובוס| עד סוף העולם מחברת מחדש עשרה זוגות גרושים ולוקחת אותם להרפתקה באי אקזוטי בפיליפינים. כדי לסיים את ההרפתקה בהצלחה הם יצטרכו לשים את משקעי העבר מאחור, לשלב ידיים פעם נוספת, להתמודד עם השדים מעברם ולגעת מחדש במה שפעם חיבר אותם. הזוג שינצח יזכה במיליון שקלים שייסגרו בתכנית חיסכון עבור ילדיהם המשותפים.

אתם מוזמנים לדבר על התוכנית בפורום עד סוף העולם
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
תהיות לגבי מעבר לארה"ב לצורך לימודים
22/04/14 13:32
165צפיות
היי,

בן זוגי התקבל ללימודי תואר שני במשפטים ב-UCLA, אך בלי מלגה. התואר אמור להתחיל בסוף אוגוסט, מה שאומר שיש לנו 3 חודשים להחליט האם אנחנו עוברים לשם ל-8 חודשים. לפי מה שקראתי פה זה קצת לא ריאלי, אבל רציתי להתייעץ בכל זאת.
איזו ויזה הוא צריך להוציא? אני אוכל לקבל ויזה כבת הזוג שלו (אנחנו לא נשואים, נצטרך להתחתן בשביל הויזה?) והאם נוכל לעבוד עם הויזות?
והכי חשוב, האם אפשר לארגן את כל זה ב-3 חודשים?

תודה רבה!
ויזות
22/04/14 13:39
120צפיות
- 3 חודשים זה מספיק לגמרי להוצאת ויזת סטודנט ולקנות כרטיסי טיסה
- בן זוגך יקבל ויזת F1
- כדי שאת תקבלי ויזת בן זוג אתם תצרכו להיות נשואים
- למרות שאת יכולה לטוס גם עם ויזת תייר רגילה או אם תוכיחו שאתם בני זוג תקופה ארוכה, תקבלי ויזת תייר ארוכה לכל התקופה
- בכל מקרה, עם ויזה כזו או אחרת, את לא תוכלי לעבוד
- בן זוגך יוכל לעבוד רק 20 שעות עבודה בשבוע ורק בתוך קמפוס הלימודים , בקפיטריה, ספריה וכו
ויזות
22/04/14 13:43
111צפיות
תודה על התשובה המהירה. אין שום מצב שאני אוכל לעבוד?
הבנתי שיש אופציה להוצאת ויזה במידה ואני מוצאת עבודה והמעסיק מגיש בקשת ויזה עבורי. או שהתבלבלתי?
התבלבלת
22/04/14 13:48
119צפיות
אין שום דרך שמעסיק שתמצאי יוכל להוציא לך ויזת עבודה במהלך השהות שלכם.
גם במקרה התיאורטי שבן-זוגך היה יכול לקבל
22/04/14 16:46
114צפיות
ויזה אחרת, כזו המאפשרת לבן/בת הזוג לעבוד (זו נקראת ויזת J), הרי שאפשר לבקש אישור עבודה רק לאחר שמגיעים לארה"ב, ואז לוקח כ-3 חודשים עד שמקבלים את אישור העבודה בפועל.

כלומר, זה יהיה כבר סביב סוף נובמבר או תחילת דצמבר, בתחילתה של עונת החגים האמריקנית, שבמהלכה יש (יחסית) מעט מאוד גיוסי כוח אדם... שלא לדבר על כך שנשארו לך רק 5-6 חודשים נטו בשביל לעבוד, וזאת בהנחה (הלא מציאותית) שאת מוצאת עבודה בתוך יום. אף מעסיק לא שוכר עובדים לתקופה שכזו, אלא אם מדובר בעבודה זמנית, או משהו בסגנון של מלצרות.

במלים אחרות, הבעיה היא לא רק הוויזה, אלא שתוכנית הלימודים היא מאוד קצרה - ואין שום סיכוי מציאותי שאת תוכלי לעבוד.

אגב, בשביל לקבל ויזת J, בעלך (לעתיד) יהיה חייב לקבל מילגה, זה תנאי מקדים לקבלת ויזה. מכיוון שהוא ללא מילגה, אז זה בכלל לא רלבנטי, והוויזות שתקבלו (F) אינן מאפשרות לבן/בת הזוג לעבוד.

בקיצור, תיהני מ-8 חודשי חופש, בתי קפה, קולנוע ושופינג - זה פחות או יותר מה שמותר יהיה לך לעשות במסגרת הוויזה שלך.
º
מתי תוצאות הגרלת גרין קארד?שעה מדויקת ויום
20/04/14 06:24
172צפיות
º
מה עם דקות ושניות?
20/04/14 13:39
103צפיות
º
00:00
20/04/14 13:45
77צפיות
תגובה
21/04/14 02:28
184צפיות
בראשון למאי בשעה 12:00 התוצאות?
º
לא, בראשון למאי ב- 00:00. ET.
21/04/14 02:48
80צפיות
תגובה
21/04/14 07:07
140צפיות
תודה כפרות
לא , 12PM EDT
21/04/14 10:28
138צפיות
הם מפרסמים בצהריים
כדי שאחרי שהם יחזרו מהפסקת הצהריים
הם יוכלו להרים את האתר שנפל
הבנתי שמחלקים כמות מסוימת של ויזות,
22/04/14 11:24
128צפיות
אך מודיעים לפי 2 מהמשתתפים על זכייה. לאחר ראיונות וסינונים מחלקים כ50,000 ויזות.
האם יש פרטים מסוימים שיכולים לרמוז על פוטנציאל גבוה יותר לקבלת הויזה מהשאר?
כן
22/04/14 11:33
94צפיות
אם נולדת באוסטרליה
הסיכוי שלך לזכות גדול פי 7 מאשר אם נולדת בישראל
לא שיש לך מה לעשות בעניין
אם אתה מתכוון לסינון לאחר הראיון...
22/04/14 12:05
113צפיות
אז לדעתי טופס I- 134 בהחלט מגדיל את הסיכוי לקבלת ויזה
אם ידרשו ממנו, אין לו אפשרות לא למצוא ספונסר
22/04/14 12:12
103צפיות
זה לא יגדיל את הסיכוי מול אחרים
כי אי אפשר ואין צורך להגדיל את הסיכוי מול אחרים.
כי זאת לא תחרות של הטוב ביותר אלא כל אחד בפני עצמו
ומי שקיבל מספר יותר נמוך בהגרלה יקבל לפני זה שזכה במספר גבוה
מה הכוונה שאומרים החל מה 1 למאי
23/04/14 12:13
43צפיות
יהיו תוצאות?
לא כל התוצאות מופיעות יחד, אלא כל יום חלק?
מה הכוונה?

תודה
תוצאות
23/04/14 13:18
48צפיות
לא מפרסמים תוצאות
אלא אפשר להכנס לאתר ולבדוק מה1 למאי או יותר מאוחר

וגם, בשנים האחרונות כדי לא לצור ציפיות ואכזבות כמו שהיו במשך שנים שהודיעו לכפול אנשים על הזכיה
בשנים האחרונות, ב1 למאי פרסמו על כמות זוכים
ואחרי כמה חודשים, אנשים בהתחלה קיבלו תשובה שהם לא זכו, אם הם בדקו שוב, הסתבר להם שהם כן זכו
כשהתוצאות יהיו באתר, אם יהיה כתוב לבדוק שוב בתאריך מסוים, תדע שאם לא זכית, תבדוק שוב
שאלת ויזת תייר
21/04/14 23:49
164צפיות
שאלה שעלתה לי מקריאת השרשורים השונים פה.

אני אמריקאית ובעלי ישראלי, חיים בארץ כרגע (ילדינו בעלי שתי האזרחויות). בזמן הקרוב מתכננים נסיעת תיירות לארהב והויזה של בעלי עומדת לפקוע (יש לו ויזה של 10 שנים שהוציא מזמן)

תמיד הנחתי שכמי שנשוי לאמריקאית (שממילא יכול להגר לשם עם גרין קארד וכו) לא תהיה לו בעיה להוציא ויזת תייר - האם אני טועה?


תודה רבה לכל העונים
אני לא חושבת שזה רלוונטי
22/04/14 02:45
126צפיות
בהנחה שבעלך לא חייל משוחרר ובעל עבודה מסודרת וקבועה, זה  הקריטריונים שחשובים להם ושהם מסתכלים עליהם.

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה