לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו. 

 

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים:

- ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ואזרחות אמריקאית.

- בתי ספר, גני ילדים ואוניברסיטאות.

-  SSN ,בנקים, כרטיסי אשראי, רשיונות נהיגה, רכבים, ביטוח ורישום לרכב, ביטוחי בריאות וכל מה שביניהם...

- טיפים והמלצות: איך להתכונן מנטלית ומעשית לקראת המעבר הגדול- ביגוד, מזג אויר, מוסדות חינוך, דיוור ומשלוחים, כרטיסי חיוג, תהליכי מעבר, הגירה וקליטה.

- כמו כן, קיימים "לוחות הפורום" שהינם פרסומיים באופיים, המיועדים ליצירת קשר בנושאים הפחות מקובלים לדיון בפורום. יש לדון בנושאים אלה במסגרת הלוחות בלבד!

 

פורום זה, מטבעו, הנו פורום מקצועי/טכני. לא יתפתחו כאן דיונים סוערים על נושאים ברומו של עולם ולא יתאפשרו כאן הודעות ``חברתיות`` באופיין. לשם כך קיימת קומונה, שהתפתחה לה מתוך הפורום. קישור אליה - בראש הדף הראשי ובצידו השמאלי. בקומונה נוכל לשאול איפה למצוא במבה, איך מוצאים גרגרי חומוס בארה``ב גם אם לא יודעים אפילו איך לומר זאת, אוכל ישראלי ואוכל כשר. בקומונה נעביר חוויות על כל נושא, ננהל דיונים ונמצא שם חברים. משתתפי הפורום (עדיפות לקבועים), לאחר שקיבלו אישור ממנהלי הפורום יוכלו להעזר בקשרים האישיים שפיתחו, ולפרסם בקומונה הצעות / חיפושי עבודה, שיפוצי קורות חיים, חיפושי דירות / סקרים וכדומה.

שימו לב: הפורום לא נועד לביקורת או הטפות מוסר על ``היורדים`` - הודעות מעין אלה ימחקו מיד וכותביהן יחסמו. באופן דומה, ייחסמו מכתיבה ניקים שישתמשו במילים שאינן ראויות, כגון קללות או ביטויים פוגעניים אחרים.

הודעות הכוללות מסרים המעודדים עבירה על החוק בישראל או ארה"ב, הודעות העוסקות בשהייה ועבודה בלתי חוקיות בארה"ב, או הודעות המציגות פעילות בלתי חוקית אינן מקובלות בפורום וכן נוגדות את תקנון הפורומים של תפוז. הפרסום בפורום, בין אם הוא אישי או מסחרי, אסור. כל פרסום או הודעה בלתי חוקית ימחקו ללא אזהרה וכותביהם ייחסמו מהמשך כתיבה בפורום.

כמו כן, לא נאפשר דיונים על מהות או על אופן ניהול הפורום על גבי הפורום.

להגנת הגולשים, אנו מבקשים לא לפרסם מספר טלפון ואימייל באופן גלוי. רצוי להתכתב במסרים, ולהעביר מידע רגיש באופן זה. מפאת הרגישות לפרסום פרטים מזהים, נאלץ למחוק הודעות אלו באופן מיידי. 

 

כניסה לפורום כמוה כהצהרה שהנכם מבינים שהכותבים או המנהלים אינם בעלי מקצוע ואינם אחראים לתוצאות הנגזרות כתוצאה משימוש במידע הניתן בפורום. הפורום אינו מיועד להחליף או להוות יעוץ משפטי מקיף ופרטני. הכותבים ו/או המנהלים אינם אחראים למהימנותן, שלמותן או דיוקן של התשובות או המידע שיתפרסמו באתר. כל מידע ותשובה מסוג זה טעונים אימות וחוות-דעת על ידי בעל מקצוע מתאים.

 

שתהיה לכם החלטה קלה וקליטה קלה עוד יותר!

הנהלת הפורום.

 

 "עוברים לארה'ב" הינו פורום הגירה מקצועי באופיו ועוסק בהגירה חוקית בלבד. הודעות הנוגעות למעשים בלתי חוקיים בישראל או ארה"ב יימחקו. להודעות חברתיות באופיין, אני מזמינים אתכם להיכנס לקומונה. אנו מתנצלים על סגנון המברק, זה כל שניתן להכניס בשלוש שורות... אנא קראו את "אודות הפורום והנהלתו" בראש הדף והתעדכנו בכללים והפרטים באופן מפורט. תודה! 
המשך...
הודעה חדשה

החזרת גרין קארד לשגרירות
03/03/15 12:38
7צפיות
שלום לכולם,
אני מעוניין להחזיר את הגרין הקארד שלי ולקבלת ויזת תייר. איך אני עושה את זה? אני צריך מסמכים מיוחדים (TAX RETURN וכו.?)
 
תודה.
שלום לכולם-עוברים בקיץ לאזור ניו יורק עם ילדים
03/03/15 12:33
6צפיות
אשמח לקבל הדרכה הסברים,על איך אני מוצאת שכנים ישראלים,בית ספר וגנים דוברי עברית לילדים,בשכונות למשפחות,עד שעה נסיעה באוטו מניו יורק.
ילדים שיהיהו בקיץ בני 4 ושש.המון תודה
ראיון ביום שישי!
02/03/15 08:16
159צפיות
אז בשעה טובה הגיע תורנו!
ביום שישי הקרוב אנחנו נוסעים לירושלים כדי לעבור את השלב האחרון בדרך לגרין קארד הנכסף! אוטוטו נדע האם הזכייה בהגרלה אכן תביא אותנו לארה״ב ותוביל להרפתקה ולשינוי הכי גדולים בחיים שלנו... איזו התרגשות ואיזה מתח!
 
אשמח לשמוע כל טיפ בנוגע לראיון!
אבל חוץ מזה, הייתי גם רוצה לדעת איפה חונים שם? רצוי הכי קרוב. בתשלום? לא מכירים את ירושלים בכלל ואנחנו נוסעים עם תינוק צרחן (בן 3 חודשים כמעט), ככה שרוצים לדעת לאן בדיוק להגיע, בלי חיפושים מיותרים (מה גם שבין איסוף המעטפה מהמרפאה לקונסוליה, זה לא משאיר לנו יותר מדי זמן...)
שאלה נוספת, האם כדאי להתקשר ולוודא שהמסמכים מהמשטרה הגיעו? הרי זה לא שיש לנו מה לעשות אם עדיין לא, נכון? ואם כן להתקשר, אז לאן?
º
בהצלחה !!!!
02/03/15 09:21
37צפיות
º
תודה! :)
02/03/15 19:14
12צפיות
האם ראיון נקבע לפי ויזה בולוטן או היה עיכוב של מספר חודשים
02/03/15 09:23
77צפיות
האם ראיון נקבע לפי ויזה בולוטן או היה עיכוב של מספר חודשים ???
תודה
לפי איך שאני מבינה את זה - עיכוב
02/03/15 19:16
59צפיות
המספר שלנו מופיע כבר בבולטין של אוקטובר!
º
יש פרטים במאמרים לאיפה להתקשר במשטרה כדי לוודא.
02/03/15 21:58
22צפיות
החיפוש במאמרים רק בלבל אותי...
03/03/15 05:02
22צפיות
קודם כל, חשבתי שאם להתקשר לאנשהו, אז זה לקונסוליה ולא למשטרה, לא? הרי אני רוצה לוודא שהם קיבלו, אז איך במשטרה יכולים לעזור לי?
חוץ מזה, החיפוש במאמרים גרם לי פתאום לחשוש שביקשנו את הטופס הלא נכון! יכול להיות שטעינו? ביקשנו תעודת מרשם פלילי שנשלחת ישירות לקונסוליה בירושלים... גם לא ביקשו מאיתנו שום תמונות, רק לראות דרכון... אמרו שהם אמורים לקבל זאת תוך שבועיים, לא קיבלנו שום דבר ביד ולא נתבקשנו לספק שום מספר פקס או משהו...
יכול להיות שפשוט לא הגעתי למקום הנכון במאמרים?
עצות בנושא תעודת יושר בבקשה
03/03/15 07:42
13צפיות
הגעת למקום הנכון במאמרים ואכן מה  שתארת שונה.
 
עצות מהמשתתפים?
אימייל לקונסוליה
03/03/15 11:29
2צפיות
אנחנו פשוט שלחנו אימייל לקונסוליה (Jerusalemivinquiries@state.gov) ושאלנו אם התעודה מהמשטרה הגיעה.
ענו לנו תוך יומיים (ואמרו שאכן הגיעה).
הוספת תינוק שרק נולד בשלב הראיון או אחריו
01/03/15 08:43
160צפיות
שלום לכולם,
לפני שבועיים אישרו לנו את הI130 ואנחנו עכשיו מחכים לcase id מהNVC.
לפני שבוע בערך גילינו שאישתי בהריון (היא האזרחית אם זה משנה משהו).
החלטנו (בעיקר היא החליטה) שהתינוק יוולד בארץ, גם בגלל הלידה הקודמת וגם בגלל, שלא יהיה לי גרין קארד ככל הנראה לפני הלידה וגם אם יהיה, היא כבר לא תוכל לטוס.
על פי כל החישובים גם של הלידה וגם של זמני הטיפול בבקשות נראה, שהתינוק יוולד בסמיכות לראיון.
תאריך משוער ללידה עוד שמונה חודשים ובמקרה הממוצע הראיון עוד חצי שנה.
מה עושים במצב כזה?
  1. איך מוסיפים את התינוק לבקשה? (אני מניח שאין אפשרות לצרף את העובר או רק להודיע על כך).
  2. האם זה מעקב את הבקשה בזמן של תהליך מלא, כלומר, להתחיל מI130 רגיל לתינוק לאחר הלידה?
  3. האם כדאי לדחות את הראיון עד אחרי הלידה ואז להגיש מה, שצריך להגיש עבור התינוק ולהתראיין כולם יחד?
תודה לעונים.
ברוך הבא למועדון
02/03/15 02:09
122צפיות
קרה לנו בדיוק אותו דבר. עיכבנו את התהליך (דחינו ראיון עד להודעה חדשה), ותאמין לי, זה היה ממש בניגוד לדעתי באותו זמן. בשלב ההוא כבר התפטרתי, ועכשו למצוא עבודה לכמה חודשים... טירוף. ומתתי כבר לצאת מהארץ. היו חודשי סיוט מהבחינה הזו. (והפורום שהיה בחיתוליו אז היה עבורי מפלט).  אבל בדברים האלה יש להן החלטה בלעדית. מבחינות רבות היה בזה הגיון, הרי לא היה לנו ביטוח רפואי ולא עבודה מסודרת. והיה יותר הגיוני שהלידה תהיה בחיק המשפחה. אבל הגיון לא משחק פה. רק המצב הרגשי של האשה בהריון. כשהילד היה בן 4 חודשים אני עברתי, והאשה הגיעה עם הילדים לאחר עוד כחצי שנה. היום אגב, הילד בן 11.
 
השאלה הראשונה היא מה יהיה מצב הילד: אזרח מלידה או מהגר כמוך? לשם כך ענה: האם אשתך חיה בארה"ב לפחות 5 שנים מחייה, והאם מתוכן היו לפחות שנתיים מעל גיל 14?
האמת אנחנו כבר במועדון
02/03/15 09:03
99צפיות
יש לנו ילד בן שנה וארבע ועבורו הגשנו כבר בקשה יחד עם הבקשה שלי.
אישתי נולדה בארה"ב אבל עלתה בגיל 10 לארץ.
מאז שעלתה לא הצלחנו למצוא שהות של שנתיים מעל גיל 14 למרות שביקרה את אבא שלה שם הרבה מאוד.
 
בכל אופן, כמו שכתבת אין לי ממש SAY בעניין, אני בנוסף, מסכים עם הגישה שלה ושלך, עדיף שיוולד בחיק המשפחה ועם ביטוח רפואי פרטי כמו שיש לנו בארץ (במיוחד לאור הלידה הקודמת).
 
למיטב הבנתי ברגע שניכס לארה"ב עם גרין קארד עבור הילדים הם מיידית הופכים להיות אזרחים (לפי הלינק הזה: http://www.uscis.gov/us-citizenship/citizenship-th....
 
אני חושב שההבדל העיקרי בין המקרה שלך לשלי הוא שאתה עשית את כל התהליך בארץ ולא מול גופים שונים בארצות הברית.
 
בכל אופן, מה שאותי הכי מעניין זה האם נצטרך להגיש את כל הבקשה מהתחלה, כולל I130, NVC וכו', או שיש איזה מסמך שמוסיף אותו לבקשה ורק צריך לקבוע ראיון וטיסה... הרי התהליך המלא לוקח די הרבה חודשים.
 
אם אני מבין את מה שאתה אומר בכל מקרה צריך לחכות עם הראיון לאחרי הלידה ולא לעבור אותו ולנסות להוסיף את התינוק אחרי.
הדמיון העיקרי
02/03/15 09:20
77צפיות
זה איך שנתקענו באמצע התהליך... בכל מקרה נכון שהילדים הופכים אזרחים מייד בכניסתם עם גכ. אני לא יודע לענות על השאלות שחשובות לך. סורי.
רק הבהרה לגבי נושא השנתיים:
03/03/15 00:59
39צפיות
זה צריך להיות שנתיים במצטבר, קרי אפשר לאסוף חודש פה ועוד חודש שם, וכן הלאה - כל עוד השנתיים הללו הן לפני שנולד הילד.
 
לא צריך שנתיים ברצף.
בדקנו את זה ככה
03/03/15 08:06
13צפיות
אבל אישתי בת 28 וצריך שנתיים מעל גיל 14.
זה כמעט חודשיים בשנה במצטבר להיות שם...
יש לה שנה ומשהו אבל לא שנתיים.
אולי בכל זאת משהו
02/03/15 23:25
41צפיות
נאלץ להוסיף תינוק לאחר תחילת התהליך\לאחר הראיון?
צריך להתחיל הכל מהתחלה עבור התינוק אחרי הלידה
03/03/15 01:05
48צפיות
אנחנו הגשנו את כל המסמכים כשבועיים אחרי הלידה וביקשנו במקביל ויזת תייר לתינוקת וחזרנו לראיון שנה אחר כך.
שמעתי ממשהו שביקש רק ויזת תייר עבור התינוק ושינה עבורו סטטוס פה.
אגב - אם כבר יהיה לך גרין קארד המצב עלול להיות שונה
03/03/15 01:15
37צפיות
אני זוכר שבזמנו קראתי שגרין קארד ניתן ״להוריש״ והתינוק שלך יכול לרשת את הגרין קארד שלך (במובן הזה לבעלי גרין כארד יש ״יתרון״ על בעלי אזרחות). בשביל זה תצטרך לטוס לארה״ב ולהפעיל את הגרין קארד לפני הלידה - לא יודע אם זה אפשרי ללא אשתך האזרחית (אם זה יהיה מאוחר לתוך ההריון) - בטח אחרים יוכלו לענות על זה.
 
אני זוכר שקראתי על זה בזמנו אבל בשלב מסויים נהיה ברור שהלידה תתרחש לפני הראיון כך שלא קראתי לעומק ואני מקווה שלא היה שינוי / שהמקור היה אמין...
 
בכל מקרה בהצלחה עם הלידה והתהליך
אני חושש שאנחנו נהיה מאוד קרובים
03/03/15 08:16
18צפיות
אבל אני בהחלט אבדוק את נושא ההורשה של הגרין כארד.
אתה יכול בבקשה לפרט קצת על איך הייתה הכניסה לארה"ב כשלאחד יש אזרחות לאחר גרין כארד ולתינוקת, שמן הסתם תלויה בהורים שלה, יש ויזת תייר מוגבלת בזמן.
לא שאלו שאלות?
לא הייתם צריכים לצאת ולהכנס עם התינוקת על מנת להאריך את השהות?
ועוד דבר, משהו יודע לגבי התחלת תהליך משם במצב כזה?
האם צריך לחכות חודשיים ואז פשוט ניתן להגיש שם את הבקשה לגרין כארד?
ועוד דבר, אם בכל מקרה הילד מתאזרח מיד עם כניסתו עם גרין כארד לארה"ב למה צריך בכלל לעבור דרך הגרין כארד אם הוא כבר שם גם ככה?
לשאלתך האחרונה
03/03/15 08:43
41צפיות
ילד יכול להתאזרח רק ממעמד של gc. זה לא יכול לקרות ממעמד של ויזת תייר או משהו אחר. לכן gc הוא שלב ביניים הכרחי.
לגבי כניסה כתייר ושינוי סטטוס בארהב, זה לדעתי מאוד בעייצי. לא תוכלו לטעון ששיניתם את דעתכם כשאתה על gc.
אם כך
03/03/15 09:28
13צפיות
נשמע לי שנעשה את מה שyoniyoni10 עשה.
 
הדבר היחיד שמתריד אותי זה זמן השהייה של הילד בתוך ארה"ב כתייר שחייב תוך חצי שנה לצאת אחרת הוא חורג מהשהייה המותרת.
בכל מקרה זה נראה לי הכיוון שנקח...
דווקא מזה אני חושש
03/03/15 10:00
13צפיות
כי תהיה לכם בעיה להראות שלא הצהרתם הצהרת שקר לגבי התינוק בכניסה. לכן אני לא ממליץ על זה.
למה לדעתך יש פה הצהרת שקר?
03/03/15 11:21
3צפיות
אם נגיש את הבקשה מהארץ והוא יכנס כתייר, למה שתהיה בעיה?
בעת הגשת הטפסים הוא יהיה בארץ וזה מה שנכתוב.
לאחר מכן הוא ייסע לארה"ב לשהות את הזמן המותר לו על פי חוק עם ויזת תייר.
 
אגב, בפעם האחרונה שנכנסנו לשם לא שאלו אותנו על מטרת הביקור.
מעבר לLA לוואלי
03/03/15 10:45
8צפיות
הי,
אשמח להמלצות על איזורים בוואלי. 
התקציב: דירת 3 חדרי שינה 2000 דולר לאיזור שמאופיין במשפחות צעירות.
וגם אם  תוכלו להסביר לי מה זה:
townhouse
backhouse
hardwood floor
ולסיום המלצות לאתרי השכרת דירות
 
תודה מקרב לב
רילוקיישן לניו - יורק/ג'רזי
02/03/15 10:36
112צפיות
מתוכנן, אם הכל יסתדר, לקראת הקיץ.
אנחנו זוג ו- 2 ילדים שיהיו בני רגע לשש ו- 3.5 שנים, כך שאיכות מע' החינוך רלוונטית.
מקריאה כאן הבנתי שהישובים באיזור ברגן קאונטי נחשבים כטובים.
כמה זמן לוקח להגיע מאיזור טנפליי/פייר לון לאיזור הפיננסי במנהטן? האם התחבורה נוחה? האם ישנם איזורים נוספים שיכולים להתאים (חילונים, נשמח לקצת ישראלים בשביל הנחיתה הרכה של הילדים)?
מהם דמי השכירות (בערך) של דירה או בית באיזורים האלו (2-3 חדרי שינה). האם תקציב של כ- 3000$ הוא ריאלי למקום מגורים סביר ולא מתפורר?
אני עו"ד. אני מתכננת לעשות את מבחני לשכת עוה"ד של נ"י. למישהו/י יש ניסיון עם זה?  האם כדאי? מיותר? עדיף לחפש קריירה אחרת? המלצות בענין זה יתקבלו בשמחה רבה!
 
 
המון תודות ! 
 
 
 
 
 
ברגן קאונטי
03/03/15 05:10
36צפיות
הי וברוכים הבאים
 
אנחנו מתגוררים באיזור. הישובים בברגן קאונטי אכן מצויינים ברובם.
 
ההגעה לאיזור הפיננסי תיקח בערך שעה באוטו או רכבת. בטנפלי יש רק אוטובוס. בפיירלון יש גם רכבת שnגיעה ל- PATH ואז אפשר להגיע ישירות ל-WTC.
בשני האיזורים (ובכל העיירות מסביב) יש הרבה ישראלים חילוניים והם בהחלט מומלצים אם חברה ישראלית חשובה לכם.
3000 דולר הם מחיר סביר לבית 3 חדרים בפיירלון, בטנפלי זה קצת צפוף ותצטרכו להתפשר.
אין לי נסיון לגבי עו"ד, אולי מישהו שמתמצא יוכל לעזור.
תוכלי לראות בתים באתר הבא:
 
 
תודה רבה.
03/03/15 10:12
9צפיות
עזרת לנו מאוד :)
º
היי.כתבתי לך בפרטי:)
03/03/15 12:30
2צפיות
º
עניתי
03/03/15 13:08
העברת כספים מהארץ לחול
03/03/15 08:24
16צפיות
שלום,
רציתי לידע את החברים באפשרות שצינתי בעבר, ועכשיו שחוויתי אותה מכלי ראשון אני רוצה לשתף אתכם.
בנושא העברה של דולרים מחשבון השקעות בארץ לחשבון בחו״ל.
היום בצעתי העברה בסכום יחסית גבוה (עשרות אלפי$) ושלמתי בדיוק 15$ על ההעברה (כמובן בנוסף גם שילמתי עמלת המרה). ביצעתי את הקסם הזה על ידי העברה מבית ההשקעות שלי (מיטב-דש) לחשבון הבנק בארהב (סיטי). היתי צריך רק לספק מסמך שמראה שהחשבון בחול באמת שלי וזהו. בימים הקרובים אעדכן כמה סיטי גבו ממני, ממה שנאמר לי התשובה תהיה כלום (אלא אם יש עמלה של בנק בדרך, נראה).
 
אז בלתק:
רוצים להעביר כסף לחול?
פותחים חשבון בחול
מעבירים שקלים לבית ההשקעות*
ממירים לדולרים בבית ההשקעות**
מעבירים דולרים לחול
זהו

** אם יש לכם כסף משמעותי והוא עדין בבנק, אז זו כבר היתה טעות. כלומר אלא אם אתם אוהבים לשלם עמלות.
* בבית ההשקעות ההמרה היא חינם והשער טוב מהשער בבנקים.
 
מנהלים יקרים, אני מציע (בענווה) לצרף לינק בדף כלים ומידע (שדרך אגב נראה זוועה ומעודכן לתקופה העותמנית)
עוברים לבוסטון, כמה שאלות..
02/03/15 13:43
175צפיות
היי לכם :) אנחנו עוברים לבוסטון בעוד כמה חודשים ויש לי מספר שאלות בקשר למעבר:
1. יש לנו די הרבה דברים שאנחנו רוצים לקחת איתנו הרוב בגדים וספרים - הבנתי שהדרך הזולה זה משלוח בים אבל מומלץ לא לשלוח דברים סנטימנטליים/שבירים. יש לנו המון דברים סנטימנטליים וגם שבירים, מה אתם ממליצים לעשות? לשלם על עוד מזוודות בטיסה? לשלוח בדרך אחרת? 
2. האם עדיף למכור דברים (כמו עגלה וכיסא לאוטו) ולקנות מחדש בבוסטון? בקשר לעגלה הבנתי שלא כל עגלה מתאימה בשלג של בוסטון ויכול להיות שמה שיש לנו לא טוב. הבן שלי צריך רק טיולון ולא נצטרך עגלה רצינית יותר לפחות בשנה הקרובה.
3. אם יש מישהו כאן שמכיר את האיזור, נשמח מאוד לטיפים על ארלינגטון - האם זה מסובך להגיע לעבודה דרך הT, האם המחירים של דירות סבירים, איך האיזור, האם יש ישראלים, בתי כנסת, המלצות?
 
תודה רבה על הכל! 
קצת הבהרות נדרשות.
02/03/15 14:48
148צפיות
בסדר הפוך:  לאן צריך לעשות קומיוט - ומאיפה?
בארלינגטון אין בכלל רכבת תחתית של ה T, ובתלות במקום המגורים הספציפי התחבורה הציבורית היא לרוב קווי אוטובוס - שהנגישות שלהם סבירה מהרחובות הראשיים, ולא קיימת מהרחובות הצדדיים.
 
ארלינגטון עיירה נחמדה, שכיום פופולארית אצל הקהילה האוריינטלית.   יש בה אזורים טובים יותר, ואזורים קצת פחות טובים. האזורים שצמודים לסאמרוויל קצת פחות טובים, והאזורים שצמודים ללקסינגטון קצת יותר טובים.
 
אין בארלינגטון קהילה יהודית משמעותית, לא מכיר שם בתי כנסת ולמיטב ידיעתי אין שם "תחום עירוב חצרות".
 
לגבי "מה עדיף" מבחינת חפצים - זה תלוי בעומק הכיס...  עקרונית מזוודות נוספות במטוס זו הדרך הכי זולה ( ומהירה ) להעביר דברים.  
אבל: גם מזוודות במטוס אינן מטופלות בעדינות בדרך,
וציוד עדין עלול להישבר.
כל מזוודה נוספת עולה כ 100$ - בתלות בחברת התעופה. כלומר - אם מדובר על עשרות מזוודות, מגיעים לאלפי דולארים.
 
בתלות בחברת התעופה, יש מגבלה על מספר מקסימלי של מזוודות שאדם יכול לשלוח - ויש מגבלה פיזית ולוגיסטית לכמה מזוודות אדם יכול לסחוב...  
איילוויף?
02/03/15 15:17
129צפיות
תודה רבה!
חשבתי שאיילוויף זה בארלינגטון? בכל זאת אתה אומר שהאיזורים שצמודים לסומרוויל לא כאלה יפים, נכון? 
אנחנו עוד לא יודעים לגבי הקומיוט, נצטרך להגיע ולחפש עבודה. כמובן שעדיף להיות כמה שיותר קרוב לתחנת T אבל לפי החיפושים שלי השכירות עולה כמעט כפול כאשר אני מסתכלת על מקומות כמו קאמבריג', ניוטון, ברוקליין, סאוט' בוסטון.. יש עוד מקומות עם אפשרות לחצר, מתאים למשפחות, יותר בסגנון כמו ארלינגטון ופחות כמו "עיר"? 
 
תחנת איילוויף נמצאת בקצה קיימברידג'.
02/03/15 16:25
112צפיות
יש שם "שכונת עמידר" של רבי קומות שאני קורא לה little India - כל הנשים בסארי, והגברים משופמים ולובשים גאלאבייה לבנה.  שנים שהייתי עובר שם יום יום עם האופניים בדרך לעבודה ( שביל האופניים לכיוון ברלינגטון מתחיל שם ), והרושם שלי הוא שזה לא מקום שהייתי רוצה לגור בו אישית.
 
אני לא יכול לנחש מה אתם מחפשים, מה מסגרת התקציב שלכם ומה הצרכים שלכם.
כל שאני יכול להגיד לך זה שבית עם חצר בתוך חגורת כביש 128 זה עניין יקר. גם לשכירות וגם לקנייה.
ולפי הסיפא של ההודעה שלך, נראה כאילו התקציב שלכם למגורים אינו אינסופי.  
הרבה יותר קל לתת אינפורמציה כשמבינים את מעטפת האפשרויות והצרכים.
תשובות:
03/03/15 01:10
88צפיות
1. לשלוח עוד כמה מזוודות ו/או ארגזי קרטון גדולים על המטוס. אין שום בעיה לשלוח ארגז קרטון גדול וחזק, ושהדברים יהיו בפנים ומרופדים היטב, כל עוד (א) הארגז עומד בטווח המידות המותרות (היקף וכדומה, ראו באתר חברת התעופה); וגם (ב) הוא נמצא בתחום המותר מבחינת משקל (עד 23 ק"ג). למעשה, זה מה שאנחנו עשינו כשעברנו לפני אי-אלו שנים, ואחרי הפריקה פשוט זרקנו את ארגזי הקרטון; הרבה יותר פשוט מאשר למצוא מקום אחסון לעוד מזוודות.
 
2. אין בעיה למצוא עגלה יד שנייה בבוסטון, ובזיל הזול. כך שאלא אם יש לכם צורך מיידי בעגלה, לא יודע אם הייתי לוקח אותה. כסא לרכב זה סיפור אחר - כסא טוב יכול לעלות כמה מאות דולרים, כך שאם יש לכם כיסא חדש, אין בעיה להעלות אותו למטוס (זה לא אמור לעלות כסף). בניגוד לעגלה, כיסא בטיחות אני אישית לא הייתי קונה יד שנייה.
 
3. בוסטון גיא כבר ענה לך - לא ברור מאיפה לאיפה אתם רוצים להגיע, ומהו התקציב שלכם.
כשאנחנו רק הגענו לאזור בוסטון, התגוררנו ב-3 החודשים הראשונים בתחילת ארלינגטון, ממש מעבר לגבול עם קיימברידג', ובטווח הליכה קצרצר מתחנת איילוויף. בהמשך, התגוררנו 5 שנים בתוך קיימברידג', לא מאוד רחוק משם (בין הארוורד סקוור לפורטר סקוור), כך שאני מכיר מצוין את האזור. גם מכיר לפחות משפחה ישראלית אחת שמתגוררת שם.
קחו בחשבון שמערכת החינוך הציבורית בארלינגטון אינה מן המשובחות (ואת זה אני אומר בעדינות). אז כל עוד הילד עדיין קטן, אפשר לגור שם בכיף כמה שנים ולחסוך הרבה כסף. כאשר הוא יגיע לאזור גיל 5, תצטרכו לבחור בין מערכת חינוך ציבורית לא מדהימה, לבין לשלוח אותו לחינוך פרטי (שזה מה שעושים רבים שם), לבין מעבר מגורים לעיר יותר יקרה ועם מערכת חינוך טובה יותר (ובגלל זה המחירים שראית בניוטון או בברוקליין הם הרבה יותר יקרים).
איך זה ייתכן?
03/03/15 01:31
77צפיות
ראיתי שבתי ספר בארלינגטון מדורגים 8-9
º
Indeed. Tiger Moms Galore
03/03/15 02:14
27צפיות
מה ההבדל בין זה לבתי ספר בניוטון?
03/03/15 02:53
57צפיות
הרי הקביעה שבתי הספר בברוקליין וניוטון מעולים גם מבוססת על אותם הדירוגים. 
שלום .. השבוע יש לי ראיון בשגרירות לקבלת ויזת תייר רגילה ..
01/03/15 09:17
159צפיות
האם המכתב מהמעסיק צריך להיות העברית או אנגלית והאם יש למישהו נוסח למכתב כזה ?
תודה רבה
מנסיוני בראיון לויזת תייר
01/03/15 11:01
131צפיות
זה יכול לזרז את ההמתנה אם אתה מוכן להתראיין באנגלית.
כשהייתי שם לפני שנתיים בערך הם עברו אחד אחד לחפש מי מוכן להתראיין באנגלית וזה חסך לי המתנה של איזה חצי שעה כי אלו שהיו לפני לא רצו.
אני מניח שאם אתה מתראיין באנגלית כדאי שגם המסמכים שאתה מביא יהיו באנגלית כי המראיין לא יודע עברית.
תודה
01/03/15 15:48
76צפיות
מעולה...אני מדבר אנגלית ברמת שפת אם.    
האם יש לך עוד טיפים לראיון ?
אם יש לך תלושי שכר תביא אותם
01/03/15 15:59
81צפיות
אני הבאתי ולא השתמשתי אבל כדאי שיהיה.
תדע שאי אפשר להכניס לשגרירות כמעט כלום והם מאוד מאוד מקפידים.
אם יהיה עליך משהו כמו דיסק און קי או כל דבר חוץ מארנק עם כסף ומפתחות תצטרך לשים אותו בשמירת חפצים במקום כלשהו ליד השגרירות.
אני חושב שלאחרונה הם מקפידים על שעות ההגעה הרבה יותר, כלומר אין מה לקבוע לשעה 12:00 ראיון ןלהגיע ב8:00.
דבר אחרון שאני גיליתי בעמידה בתור לראיון ולמזלי לא השפיע עליי היה שיש מקצועות (למשל הנדסה ואני מהנדס) שהם דורשים לראות הוכחה שהעיסוק שלך לא עלול לפגוע בHomeland Security ואז צריך ללכת להביא אישור שהחברה בה אתה עובד לא מתעסקת עם הצבא ואם כן אז צריך להביא איזה אישור (לא בדיוק זוכר מה צריך), אז אם זה רלוונטי כדאי להערך בהתאם.
 
חוץ מזה שהיה בהצלחה.
שוב תודה .. ועוד שאלה חשובה ..!
01/03/15 19:09
85צפיות
כתוב באתר של השגרירות שאם היה ויזה בעבר אז צריך להביא את הדרכון הישן עם הויזה .. במקרה שלי הויזה הקודמת הונפקה לפני 20 ומשהו שנים בדרכון מאד ישן כשהייתי צעיר ויפה ... מאז כבר יש לי דרכון חדש... ולא חושב שאפילו יש לי את הדרכון הישן ואם יש לי אותו אז הוא הרוס לגמרי.. אך יש לי צילום של הויזה הישנה ... האם זה אמור להספיק ? נגשתי היום למשרד הפנים ובקשתי מהם מכתב המסביר שהדרכון הישן נהרס ולכן החלפתי לחדש אך הם לא הסכימו ואמרו לי שיש חותמת בדרכון החדש ורשום בו שהדרכון הישן נהרס... כאשר הגעתי הביתה והתבוננתי בדרכון ראיתי את החותמת המדוברת אך מסומן בעיגול ״אבד״ ולא נהרס או הושחת ... באתר של השגרירות כתוב שאם אין את הדרכון אז להביא מכתב המסביר זאת .. האם אני יכול לעשות מכתב עם חתימתי המסביר למה אין לי את הדרכון הישן עם הויזה ???
 
המון תודה מראש !!!
 
אם יש לך את הדרכון תביא אותו
01/03/15 21:07
62צפיות
אם הוא מבוטל הוא מבוטל...
ביקשו אז תביא...
תביא מכתב (אני הבאתי בעברית - אף אחד לא
02/03/15 10:53
63צפיות
הסתכל עליו); תלושי שכר. ותהיה מוכן לתשובה פשוטה לשאלה מה מטרת הביקור.
אם יש עוד דברים שמוכיחים כי הטיסה היא למטרת טיול/ביקור ושיש סיבות לך סיבות להישאר בארץ תדגיש אותם (אני הבאתי צילום ת.ז. עם ספח של הילדים, נסח טאבו).
בפועל קיבלתי את הויזה אחרי דקה. אף אחד לא הסתכל שום מסמך שהבאתי.
תתלבש מסודר ונקי.
 
בהצלחה.
ראיון
02/03/15 11:07
50צפיות
מטרת השגרירות לתת מה שיותר ויזות למי שבאמת רוצה לטייל בארה"ב ולא לתת ויזה למי שרוצה להישאר שם ולעבוד לא חוקי. מכיון שכל מראיין מראיין כל יום כ 200 איש יש להם זמן קצר להשקיע במרואיינים "בטוחים" - מעל גיל 26, עם מקום עבודה מסודר, במהלך לימודים, בעלי משפחה וכדומה. באם אתם כאלה הראיון יהיה פחות מדקה ולא יסתכלו על החומר שהבאתם. אבל באם את צעירים יותר או שהסיפור שלכם לא אמין כאן המראיין יבדוק יותר לעומק. מה זה סיפורלא אמין - התחלתי לעבוד ב YES לפני חודש ואישרו לי חודשיים חופש, חתמתי קבע ויש לי פתק מהסמל שלי, נרשמתי ללימודים והנה פתק ששלמתי בעבור חוברת הרשמה, חזרתי עכשיו משנה במזרח וכדומה.
לסיכום 99% מאלה מעל לגיל 30 מקבלים ויזה בקלילות.
90% מהמסורבים הם בגיל 18-25,
בהצלחה וללכת ללא חשש, האמריקאים מתפרנסים מתירות. 
רשימת רואי חשבון
27/02/15 17:25
190צפיות
חברים יקרים,
האם מישהו מכם יודע מה הלינק של הקונסוליה האמריקאית בישראל שנותן את רשימת רואי החשבון בישראל המאושרת על ידם?
אני אזרח אמריקאי וצריך לראשונה להגיש דו"ח מס ל IRS ,אודה מאוד באם תוכלו להעביר אלי את הלינק לרשימה זו.
חיפשתי באתר השגרירות ומשום מה לא הצלחתי למצוא את הרשימה.
תודה רבה למגיבים
אני לא מכיר את הרשימה אם יש כזו או איפה היא
27/02/15 19:37
84צפיות
אבל בארה"ב אין כזה דבר רשימה מאושרת של רואי חשבון או משהו. יש כל מיני הסכמות, אבל אתה יכול להגיש מיסים לבד, באמצעות רואה חשבון, באמצעות "מסייע להגיש", או סתם השכן.
אולי יש איזה איגוד רואי חשבון ולהם יש רשימה של אנשיהם בישראל, אולם אני בטוח שסתם חיפוש באינטרנט תקבל רשימה יותר מקיפה.
אין למיטב ידיעתי דבר כזה אבל
27/02/15 20:38
92צפיות
בפורום יש נסיון ותוכל לקבל פה המלצות.
תודה, אבל מזכרוני בפורום...
27/02/15 22:51
79צפיות
ראיתי שפעם היה לינק לרשימה של רואי חשבון בישראל שצויינו ע"י השגרירות בישראל.
חיפשתי באינטרנט אולם לא הצלחתי למצוא את הרשימה.
בכל אופן, תודה:)
זה היה לצורך הגירה
28/02/15 00:32
82צפיות
ואלו היו אנשים שעבדו והיו מוכרים לשגרירות. אבל לא לצורך כללי של הגשת מס מול ה- IRS הגדול.
צירפתי את הקובץ המבוקש
28/02/15 18:44
59צפיות
כנראה שלא נכנסת להודעה שלי
אולי הרשימה הזאת?
27/02/15 22:56
105צפיות
LIST OF ACCOUNTANTS
List of Professionals: Accountants by Region
 
תודה רבה זה בדיוק מה שחיפשתי
28/02/15 09:27
50צפיות
פורום נהדר...תודה ויום טוב:)
ואולי גם הרשימה הזאת תעזור למישהו בעתיד
27/02/15 23:05
71צפיות
נצל"ש: שאלה לגבי FBAR
02/03/15 03:41
41צפיות
כל דוחות המס השנתיים הישראליים יהיו זמינים רק בסוף מרץ
את הFBAR לפי מיטב הבנתי צריך להגיש עד אמצע אפריל,
מה עושים אם לא מספיקים להשיג את כל הניירת בזמן?
למיטב ידיעתי מועד ההגשה הוא עד 30 ביוני
02/03/15 03:52
38צפיות
ורק אדייק
02/03/15 03:55
36צפיות
30 ביוני הוא התאריך שהדו״ח צריך כבר להתקבל:
 
The annual due date for filing Form TD F 90-22.1, Report of Foreign Bank and Financial Accounts (FBAR), is June 30. The FBAR must be received by the IRS on or before June 30. Unlike tax returns, the FBAR is considered filed on the day it is received by the IRS. Postmarks are not considered evidence of timely filing.
מועד הגשת ה-FBAR הוא ה-30 ביוני
02/03/15 03:52
48צפיות
ראה פה, באמצע העמוד, תחת Reporting and Filing Information:
 
העניין הוא שאם ביצעת פעולת מכירה במהלך השנה (לדוגמה מימשת קרן השתלמות או קופת גמל), אזי אתה צריך לכלול את זה כבר בדו"ח השנתי (ואולי לשלם מסים על כך - תלוי במקרה) - ואת זה אכן צריך להגיש באמצע אפריל.
 
 
מצויין - אז יש זמן :)
02/03/15 04:09
35צפיות
אילן וגידי - תודה
מעבר לארה"ב לאזרח
28/02/15 22:06
252צפיות
שלום!
נולדתי בניו-יורק ולכן יש לי אזרחות אמריקאית. עכשיו, בגיל 22 הייתי מעונין לעבור לארה"ב לתקופה בלתי ידועה.
את המעבר אני רוצה לעשות בחצי שנה הקרובה בגלל קורס כלשהו שאני לוקח עכשיו.
אני שייך לתחום המחשבים, סיסטם ושרתים בפרט, עסקתי בזה בצבא ומשם יש ניסיון. איך אפשר למצוא עבודה בתחום?
איך בכלל מתחילים את התהליך? מה אני צריך לעשות? עם כמה כסף אני צריך לטוס? כי הבנתי שצריך שיהיה credit כדי לפתוח חשבון בנק ולקבל כרטיס אשראי.
איך כדאי לבחור איפה לגור? אני יכול לגור עם שותפים.
בקיצור אשמח לפיסות מידע ממכם אנשים כדי לעבור את התהליך בצורה חלקה. תודה רבה!
תראה תשמע
01/03/15 01:13
175צפיות
אתה צעיר, לבד, יכול להיות לא בררן, ומצד שני עם יכולות מקצועיות ועם יכולת לעבוד (מצד שני נסיון לא אמריקאי וצעיר מאוד ולכן אני מסופק אם תצליח למצוא עבודה עוד מישראל. צריך להיות פה). .  עם הנתונים הללו קל לעבור לבד ולהתחיל אפילו מאפס. מכיר חבר'ה במצבך שהגיעו $50 בכיס, נחתו, נכנסו למסעדות עם שלט "דרושים" והתחילו לעבוד באותו יום. ישנו בלילות ראשונים עם חברים שהכירו בעבודה ומשם זה מתפתח. תחשוב על מישהו מירוחם שמגיע לעיר הגדולה ת"א. מסתדרים.
 
קצת כלים:
- קרייגס, ליסט הוא מקור טוב למצוא חדר לשים את הראש. וגם למצוא עבודה פשוטה התחלתית וגם אולי התחלה של עבודה רצינית יותר.
- עשה פרופיל לינקדאין
- רצוי שיהיה לך SSN ואם עדיין אין לך, אז כדאי להכין אותך (קרא במאמרים) איך לבוא מהארץ עם הניירת הדרושה כך שיהיה לך קל לבקש אותו מייד עם הגיעך.
- קרא במאמרים על עניין הקרדיט: זה לא משהו מיידיף לוקח כשנה לבנות מאפס. יש הוראות איך להתחיל מכרטיס סקיורד.
תראה תשמע
01/03/15 07:51
140צפיות
אחלה תגובה תודה!
יש לי פרופיל לינקד אין ויש לי SSN. מה נותן לי ה SSN?
לגבי הקרדיט, אם אני מגיע לפתוח חשבון בנק עם כמה עשרות אלפי דולרים, האם זה מזרז את התהליך שיגרום לבנק "לסמוך" עליי?
ומשהו שלא רשמת, איך לקבל מושג לאן כדאי לעבור?
סתם דוגמא אני יודע שבbay area בקליפורניה כנראה אמצא עבודה יותר בקלות אבל יוקר המחיה שם מטורף.
אין לי בעיה לעבור למדינה אחת ולעבור אחרי חצי שנה, לא מפחיד אותי.
אני רוצה שתהיה לי כמה שיותר נחיתה רכה שם, זאת המטרה.
מה נותן לך SSN?
01/03/15 20:59
92צפיות
את האפשרות לקבל שכר, להוציא רשיון נהיגה, לפתוח חשבון בנק ושאר דברים לא חשובים.
SSN
02/03/15 01:20
71צפיות
נותן לך זיהוי בארה"ב. זה במו ת"ז בארץ. אבל הרבה יותר סודי. לא נותנים אותו לכל אחד מחשש לגניבת זהות.
כל מה שדורון כתב לך נכון, אבל יש עוד משהו.
01/03/15 17:39
126צפיות
כדאי מאוד שתדע שבני גילך בארה"ב הם כבר עם תואר ראשון, וכיום תואר ראשון הוא דרישת סף שלא מתפשרים עליה, בייחוד בתחום ההיי-טק.
 
ככל שתתבגר ותרצה להתקדם בחיים ובתפקידים, כך נושא התואר יהפוך יותר ויותר קריטי.
 
ולכן, שיהיה בהצלחה עם המעבר לארה"ב, אבל כדאי מאוד שתחשוב במקביל גם על לימודים, ואפילו אם זה רישום ללימודים חלקיים באיזשהו קומיוניטי קולג'... שפשוט לא תתעורר פתאום בגיל שלושים פלוס, ותגלה שאתה בלי תואר ומשרות רבות חסומות בפניך, ואין לך שום אפשרות להתקדם.
 
 
SNN בשביל רשיון נהיגה בקליפורניה
27/02/15 22:09
128צפיות
שלום,
 
המצב:
אני בעל ויזת o1 ואשתי בעלת ויזת o3. בעתיד היא ככל הנראה תשתמש בדרכון הקנדי שלה על מנת להוצא ויזת TN ולעבוד.
השאלות:
האם צריך או לא SSN בשביל להוצא רשיון בקליפורניה? (נראה שלא)
אם לא (לפי התשובות בשרשור אחר), אז אילו מסמכים יספיקו. האם ה I94 , יספיק כדי להוכיח כניסה חוקית? האם דרכונים/תעודת לידה יספיקו כדי להוכיח גיל.
 
תודה,
 
נ.ב.
חזרתי על השאלה כדי לאפשר קריאה סבירה של החומר, עכשיו ובעתיד.
 
לא קליפורניה, אבל זה דיי דומה
27/02/15 22:57
99צפיות
לפחות בקולורדו יש צורך או ב- SSN, או באישור שאתה לא זכאי לקבל SSN. למשל, נתמך של ויזות שלא מוציאים אישור עבודה בעקרון לא זכאים ל- SSN, אז הולכים ל- SSA ומוציאים במקום אישור כזה. איתו באים ל- DMV, ואז אין בעיה.
 
בנוסף, לפחות לגבי ויזת J, (ו- L שאני מכיר מחברים), ואני מניח שדומה, יש צורך לבוא עם דרכון (בתוכו הויזה), עם ה- I94, ועם המסמך הנלווה - לפחות בויזות אלו יש תמיד מסמך נלווה (שרק איתו בעצן יכלת להוציא את הויזה), שם רשום מי הספונסר של הויזה שלך, פרטי תשלום, ותאריכי תוקף. בנוסף, ככל אדם יש צורך בהוכחת מגורים (חשבון חשמל, פנקס צ'קים, ביטוח רכב...). מעולם לא נתבקשתי להביא תעודת לידה. הדרכון מספיק.
 
הערה: לאחרונה בקולורדו עבר תיקון שמאשפר ללא-חוקיים להוציא רישיון נהיגה (בגלל בעיות ביטוח). המשמעות היא שכל מי שאינו תושב קבע, עובר כעת מסלול של הוצאת רישיון לזרים (בין אם חוקיים או לא). ההבדלים העיקריים הם שאי אפשר לחדש רישיון אונליין, ויש הערה על הרישיון שהוא לא יכול לשמש כמסמך זיהוי פדראלי. אני לא יודע בדיוק מה המשמעות של זה (תחילה חשבתי שלא אוכל לטוס איתו טיסות פנים, אבל לא הייתה בעיה). הסיבה שאני מציין את זה היא מפני שכאשר קועים תור לתאוריה אונליין (וכדאי לקבוע מראש, ולא להתייבש שם), צריך לבחור באופציה הזאת. שוב, זה ספציפי לקולורדו, ויכול להיות שלא קשר לקליפורניה.
 
 
לא צריך SSN.
28/02/15 01:15
73צפיות
אני כבר לא זוכרת מה כן צריך, אבל אפשר לקרוא באתר הזה.
אם לא זכאית ל SSN
28/02/15 01:27
91צפיות
היא צריכה לגשת למשרד של social security לבקש מכתב שמאשר שאיננה זכאית.
יצא חוק חדש ב DMV בקליפורניה שצריך לתאם פגישה לעשות את מבחן התאוריה. יש תיאום תורים באתר שלהם.
ביום המבחן היא צריכה להביא את המכתב המאשר, רישיון נהיגה מישראל, i-94, $33 ואם היא מרכיבה משקפיים או עדשות
לא לשכוח.
עדכון מלפני שבוע
28/02/15 01:53
111צפיות
לפני שבוע המרנו את הרישיון הניו יורקי שלנו לקליפורני, נאמר לנו חד משמעית שלפי החוק החדש לא צריך יותר להביא מכתב לגבי אי-זכאות ל- ssn. אני יכולה לספר שלפני כמעט שנה, כשהוצאנו את הרישיון בניו יורק כן היינו צריכים מכתב כזה, אבל הפעם בקליפורניה לא היינו צריכים וזה כנראה שינוי שחל ממש לאחרונה.
 
בכל מקרה צריך: דרכון, I-94 מעודכן. לגבי הוצאת רישיון נהיגה מאפס כדאי לבדוק באתר מה עוד צריך בנוסף לזה.
שאלות בקשר למעבר לניו גרזי
42תגובות
24/02/15 14:11
439צפיות
שלום לכם חברים....אני חדשה פה ....ואני צריכה את עזרתכם.....בעלי קיבל הצעת עבודה בהייטק....ואנו מתכננים לעבור לניו ג׳רזי בנובמבר....יש לנו ילדה בת שלוש.....ואני בהריון שני....כלומר אני יולדת באוגוסט....והתינוק מצטרף למעבר....אני רוקחת במקצועי....וממה שהבנתי ששמה לא אוכל לעבוד ברשיון הישראלי....אני...

(המשך...)
שלום לכם חברים....אני חדשה פה ....ואני צריכה את עזרתכם.....בעלי קיבל הצעת עבודה בהייטק....ואנו מתכננים לעבור לניו ג׳רזי בנובמבר....יש לנו ילדה בת שלוש.....ואני בהריון שני....כלומר אני יולדת באוגוסט....והתינוק מצטרף למעבר....אני רוקחת במקצועי....וממה שהבנתי ששמה לא אוכל לעבוד ברשיון הישראלי....אני צריכה לעבור הרבה בחינות וסטאג׳ כדי שאוכל לעבוד כרוקחת ....ותהליך זה לוקח שנתיים לפחות...(אנו מתכננים לשהות שם 3 שנים) כך שזה לא אופציה בשבילי.....מצד שני אני לא רוצה לשבת בבית שמה ....אני רגילה לעבוד....במה אוכל לעבוד? משהו שמתאים לאם....עם שעות סבירות? וגם אני רוצה לשאול האם יש שכונות טובות בגרזי סיטי או עדיף שניקח ב fairlow ? תודה לכם מראש.
האם ביטוח לאומי מתחיל לגבות חובות?
24/02/15 08:50
374צפיות
נתקלתי בפוסט בפייסבוק שמדבר על כך שביטוח לאומי קבע נחרצות (בניגוד לערפול הקבוע שלו) שיש להפריש 12% מהמשכורת וכעת הוא מתחיל לגבות רטרואקטיבית מאנשים שעבדו בחו״ל. הכצעקתה?
 
לינק לפוסט:
 
אם הבנתי נכון - הגברת שבלינק חזרה לישראל
24/02/15 18:14
334צפיות
איני מכיר את המקרה - כמה זמן היא שהתה בחו"ל, האם ניסתה "לנתק תושבות" או לא...   אבל נוצר אצלי הרושם שהתסריט שלה הוא ה"מלכודת האולטימטיבית":
רילוקיישן קצר יחסית, 
חוסר יכולת להוכיח שזה היה "מעבר קבע",
חזרה למגורי קבע בישראל,
ונסיון (כושל, כנראה) של "לשמור זכויות בט"ל וביטוח רפואי בישראל" - תוך מינימום תשלום דמי בט"ל  (של מובטל \ סטודנט) בזמן שההכנסה האמיתית בארהב הייתה הרבה יותר מ"אפס".
יש מצב שהצרות של הגברת עוד יגדלו - וגם מס הכנסה של ישראל יתעניין בשלומם...
אם זה נכון
24/02/15 20:38
288צפיות
זה תקדים חשוב לכל אלו שבאים לפורום ומספרים שהם משלמים 160 שקלים בחודש לביטוח לאומי כדי לשמר זכויות. בין אם יהיה ניתוק תושבות בסוף או לא- בט״ל עדיין יכולים לדרוש רטרואקטיבית את הסכום המלא בעבור החודשים בהם נשמרו זכויותיהם, וזה 12% מהמשכורת ולא 160 ש״ח.
º
נכון. וזה מה שאנחנו אומרים כבר שנים.
24/02/15 23:03
115צפיות
º
כן, אבל עכשיו יש לנו גם הוכחה!
24/02/15 23:20
96צפיות
º
היו שפע הוכחות למיטב זכרוני
24/02/15 23:53
98צפיות
בפעם האחרונה שאני בדקתי באופן אישי
24/02/15 23:55
204צפיות
באתר של ביטוח לאומי, לא הייתה תשובה חד משמעית לשאלה כמה צריך לשלם. היה פה דיון עם צילומי מסך והמסקנה הייתה שבכוונה יש עמימות באתר כדי שבט״ל יוכלו בסופו של דבר לעשות מה שבא להם. מה גם שהרבה אנשים טענו שהם מיישמים את שיטת ה״160 שקלים לחודש״ בהצלחה במשך שנים וללא הפרעה, אז בהכרח נראה שיש פה שינוי בנהלים או אכיפה של נהלים שלא נאכפו בעבר.
יש שם תשובה ברורה מאוד כמה צריך לשלם
25/02/15 00:32
205צפיות
 
תסתכלי תחת - "כמה משלמים?". רשום - "אם יש לך הכנסות החייבות בדמי ביטוח, תשלם את דמי הביטוח על פי הכנסותיך."
ומבדיקה מאוד מהירה באתר שלהם מגיעים לדף שמראה כמה צריך לשלם - http://www.btl.gov.il/Insurance/Rates/Pages/defaul...
 
כאן בפורום מזהירים ומסבירים כל הזמן שצריך לשלם את הסכומים האמיתיים ושסכום של 160 שקל רלוונטי רק לסטודנטים או לתיירים שאין להם הכנסות. זה לא תקדים כי דיברו על זה בפורום המון, הראו כתבות בנושא, והיו על זה דיונים והסברים מורכבים.
וואו, בסדר. הייתי צריכה לדעת שלא אצא מזה
25/02/15 00:50
191צפיות
אנשים פשוט אוהבים להתווכח. בסך הכל הבאתי לפורום מידע רלוונטי ועדכני לגבי איך שביטוח לאומי פועל כיום בשטח.
 
נכון שהיו מיליארד דיונים על זה בעבר, אפילו הייתי חלק מהם, ותמיד יצאתי מהם יותר מבולבלת מאשר מבינה. יש באתר של ביטוח לאומי יותר מתשובה אחת ברורה לשאלה, אבל כעת אפשר להגיד למי שישאל שיש גם גבייה בפועל וגם רטרואקטיבית.
 
ומי שממש רוצה לראות יותר מתשובה אחת ברורה מוזמן לקרוא את הדיון ההוא בנושא, אני לא מנהלת אותו שוב ומי שנראה לו שהלינק שצירפתי פשוט מיותר כי הוא כבר ידע הכל קודם- שיטפח לעצמו על השכם וירגיש חופשי להתעלם.
 
 
ליאת, את באמת רוצה לעשות שירות, אם יש לך קצת זמן?
25/02/15 02:31
215צפיות
נסי להתקשר לביטוח לאומי, ורצוי לכמה סניפים שונים, בשביל לקבל תשובה לשאלה שהעלית בתחילת השרשור - כמה ביטוח לאומי צריך לשלם מי שגר ועובד בחו"ל.
 
על כמה מתערבים שעדיין תקבלי תשובות עמומות, ואולי אפילו תשובות סותרות?
 
זו מנטליות ודרך חיים של הארגון הזה (וגם של ארגונים אחרים במדינת ישראל), והמנטליות הזו לא תשתנה כל כך מהר.
זה לא כזה ברור...
25/02/15 02:47
195צפיות
ביטוח לאומי באתר שלו עצמו נותן הנחיות סותרות. ראי למשל את הקישור הבא:
ציטוט: (ההדגשה שלי)
 
שמירה על רציפות ביטוח - אני מתכנן לצאת לחו"ל לכמה שנים, כדי לעבוד שם. האם אהיה חייב להמשיך לשלם את דמי הביטוח הלאומי בישראל?
ג) אם אתה תושב ישראל ויוצא לעבוד במדינה שעמה אין לישראל אמנה לביטחון סוציאלי, תחויב בתשלום דמי ביטוח במדינה שבה תעבוד. נוסף על כך, על פי החוק, עליך לשלם דמי ביטוח מינימאליים למוסד לביטוח לאומי בישראל בעבור התקופה שבה תשהה בחו"ל. את סידורי התשלום תוכל לעשות במחלקת הגבייה בסניף המוסד לביטוח לאומי הקרוב למקום מגוריך.
(כמו שידוע לכולנו, ארה"ב לא נכללת במדינות שלהן יש לישראל אמנה בנושא תשלום ביטוח לאומי)
 
כשאני יצאתי לחול ניגשתי לסניף ביטוח לאומי ושאלתי את הפקיד מה עלי לעשות. לא הסתרתי שום פרט. סיפרתי מה הסכומים שאני עומד לקבל, את העובדה שאולי אחזור אחרי שנה-שנתיים. ההנחיה שקיבלתי הייתה חד משמעית: לשלם את המינימום כדי לשמור על הזכויות. נתתי את הכרטיס אשראי, ומאז אני מחוייב כל חודש ב-160 ש"ח.
ואז כשתחזור
25/02/15 16:46
159צפיות
ביטוח לאומי ישלח לך חשבון גדול עם ריבית על כל התקופה בה שילמת רק מינימום.
מה תגיד להם אז? "אבל דני מסניף תל אביב אמר לי שזה בסדר לשלם מינימום"?
מדוייק
25/02/15 10:09
179צפיות
כבר שנים אנו אומרים לכל החכמולוגים האלה שתשלום מינימום הוא לא תשלום אמת.
אולי, אבל אם כשאתה בא לביטוח לאומי
25/02/15 23:37
162צפיות
ומצהיר שאתה עובר לעבוד בארה"ב ושואל כמה עליך לשלם, הפקיד עונה בביטחון ובנחרצות "160 ש"ח בחודש", מה תעשה? תכריח אותו לקחת יותר?
מזל
26/02/15 00:02
156צפיות
שאני לא צריך להסביר את הפקידים האלה . נראה שהתרבות הקלוקלת דבקה גם בהם...
וביננו?
אם אתה יודע מה החוק, אז שלם יותר. טכנית, אין כאן בעיה.
איך בדיוק אני אמור לשלם יותר?
26/02/15 03:23
137צפיות
נתתי לביטוח לאומי את הכרטיס אשראי והם גובים ממני מה שצריך.
ואגב לא מדובר בפקיד יחיד בסיף מסויים. אנשים נוספים שעברו איתי ממקומות שונים בישראל קיבלו את אותה התשובה בדיוק.
היתה תקופה שהיו פנקסים
26/02/15 06:39
131צפיות
והיית ממלא? נדמה לי שכן, אבל לא עשיתי זאת אישית.
בכל מקרה, למה לא שאלת את הפקיד והקשית איך זה יכול להיות? (אני יודע שזה מנוגד לאופי האנושי... )
ושוב, אני לא אמור לתרץ אותם...
לא יודע לגבי פנקסים
26/02/15 06:53
106צפיות
סיפרתי לפקיד על כל התכניות שלי ובדקתי איתו כמה פעמים שאכן זה הסכום הנכון. הוא התעקש שכן.
ושוב, לא מדובר בפקיד אחד אקראי אלא בכמה פקידים במקומות שונים.
 
אגב שאני חושב על זה שוב, יכול להיות שכל עוד אתה בחול אתה צריך לשלם את המינימום, ורק אם וכאשר חוזרים בט"ל מחייב ב-12% מהסכומים שהרווחת בפועל.
באמת שאין לי מושג. נראה מה יקרה כשנחזור.
מאוד פשוט: אתה צריך לדווח לביטוח לאומי את ההכנסות שלך בחו"ל
26/02/15 08:02
164צפיות
כהכנסות של עצמאי, ואז תקבל פנקס לשלם בהתאם להכנסות.
 
אני יודעת את זה, כי כשחזרנו לארץ בן הזוג שלי המשיך לעבוד בארה"ב (מהבית) במשך כחצי שנה, עד שהסדירו מעבר פורמלי שלו לסניף בישראל. בזמן שחיינו בארה"ב ניתקנו תושבות, כך שלא נדרשנו לשלם דמי ביטוח. בעת החזרה לארץ, בהיותנו גם אזרחים שומרי חוק וגם מעוניינים לשמור על זכאות לשירותים שביטוח לאומי מספק, ביררנו בדיוק מה צריך לעשות כדי לשלם דמי ביטוח נכונים על הכנסות מחו"ל. ואכן מה שנאמר לנו הוא שבעצם צריך להרשם כעצמאים, לדווח על ההכנסות מחו"ל כעצמאים, ולשלם בהתאם. כך אכן עשינו.
º
לא הבנתי מה תקין בלהירשם כעצמאי אם מישהו שכיר.
26/02/15 20:21
57צפיות
שכיר זה מי שמקבל משכורת ממעסיק ישראלי, אשר מפריש מסים
27/02/15 02:13
117צפיות
ישירות למס הכנסה ולביטוח לאומי.
 
ברגע שמישהו מועסק בישראל, והמשכורת שלו לא משולמת בישראל - כמו במקרה של בעלה של דפנה - הרי הנ"ל הוא בפירוש "עצמאי" לפי ההגדרה... וזה אומר שהוא צריך לשלם ביטוח לאומי גבוה יותר, הן את חלק העובד והן את חלק המעביד.
אז לפי ההסבר שלך
27/02/15 03:24
96צפיות
השיטה הזאת בכל מקרה לא יכולה לעבוד כשמישהו מתגורר מחוץ לישראל ועובד אצל מעסיק זר.
איך הבנת את זה מתוך מה שכתבתי?
27/02/15 16:52
68צפיות
כתבתי ששכיר, לפי הגדרתו בישראל, הוא מי שעובד עבור מעסיק ישראלי, אשר מפריש עבורו ישירות כספים למס הכנסה ולביטוח לאומי.
 
כל השאר, בכל צורת העסקה שהיא, ייחשבו בתור "עצמאים" בעיני רשויות המס וביטוח לאומי. זה כולל הן את מי שעובד בישראל עבור מעסיק זר; הן מישהו שמתגורר מחוץ לישראל, עובד עבור מעסיק זר, אבל עדיין נחשב ל"תושב ישראל" וצריך לשלם מסים; ואולי גם עוד כמה אפשרויות.
 
נראה לי שאת סבורה, כמו ישראלים רבים, שההגדרה של "עצמאי" היא שמדובר במי שיש לו עסק משלו, עם לקוחות, והוא מוציא להם חשבוניות. אז נכון, גם אלו עצמאים, כמובן. אבל שימי לב שלא על זה מדובר פה, אלא על כל אותם אחרים, שרשויות המס בישראל יתייחסו גם אליהם בתור עצמאים. זה משהו שרבים לא מבינים - יש עוד הרבה אנשים אחרים אשר ייפלו תחת הקטגוריה של "עצמאים", למרות שבפועל נדמה לך שהם עובדים בתור שכירים.
 
יכול להיות שזה נכון, אבל לאדם רגיל אין כל אפשרות
28/02/15 01:25
57צפיות
לדעת או לנחש דבר כזה, כי הגדרת העצמאי ממה שאני ראיתי בכלל לא רומזת לאפשרות כזו:
"חוק הביטוח הלאומי רואה באדם "עובד עצמאי" אם הוא אינו שכיר ובנוסף הוא עונה על אחד מהתנאים הבאים:
הוא עוסק במשלח ידו 20 שעות בשבוע בממוצע לפחות.
הכנסתו החודשית הממוצעת ממשלח ידו עולה על 50% אחוז מהשכר הממוצע.
הוא עוסק במשלח ידו 12 שעות בשבוע, והכנסתו עולה על 15% אחוז מהשכר הממוצע."

אני באמת לא מבינה איך מישהו בעולם אמור להסיק מהגדרה כזו, ולו ברמז, שאם הוא עובר להיות שכיר אצל מעסיק בחו"ל הוא נחשב לעצמאי. מה גם שאם אתה נכנס לסניף לביטוח לאומי, אף פקיד לא יגיד לך שזה הסטטוס שלך. נראה לי הזוי שאדם ימציא לעצמו סטטוסים שאינם נקבעים עבורו במוסד הרשמי שאליו הוא פונה ויבקש לשלם תשלומים שבמפורש לא דורשים ממנו לשלם. אזרח שמתנהל בשקיפות, מקבל הוראות מפורשות ופועל בהתאם הוא אזרח שומר חוק, ואם כבר יש במצב הזה התנהלות לא תקינה - היא בטח לא של האזרח.
º
אין אפשרות כזאת. הם גובים בעצמם את הכסף מחשבון הנבק.
26/02/15 20:19
72צפיות
º
דפנה ענתה לך יפה
26/02/15 20:35
62צפיות
לא ממש הבנתי.
26/02/15 20:56
106צפיות
לא מדובר באמת בעובדים עצמאיים, זה דיווח כוזב בעצם. זו רק קומבינה מסוג אחר.
פרט לכך זה דיווח על מקרה אחר, שבו
26/02/15 20:59
125צפיות
הם *חזרו לארץ* והבעל עבד בארה"ב *מהארץ*. הוא ניגש לביטוח לאומי ואמרו לו שכך צריך לעשות וזה מה שעשה. אך מי שחי בחו"ל ומדווח לביטוח לאומי שהוא חי בחו"ל ועובד בחו"ל וביטוח לאומי אומר לו שכך צריך לעשות (כלומר לשלם 160 ש"ח), אז כך הוא פועל. אף אחד בביטוח לאומי לא אמר שבזמן ששוהים בחו"ל צריך לדווח על ההכנסות שם כעצמאי. וגם דפנה סיפרה שבזמן השהייה בחו"ל הם לא שילמו לביטוח לאומי.
בוא נסכם
26/02/15 21:38
125צפיות
אני מסכים איתך שיש "תרוץ" מצויין למי ששילם את המינימום עד עכשו ועכשו נדרש לשלם עוד. ויש גם את מי להאשים.  הצדקה מלאה לגישת "אכלו לי שתו לי".
 
לרוב האנשים זה גם משתלם, כי לא תמיד מגיעים למקום הזה, בייחוד לא מי שפעל כך עד עכשו. ואז עושים מינימום, ואם יש מזל רע, מגיעים בסוף לדרישת תשלום.
 
האופציה האחרת נראית לישראלי הממוצע פחות טובה: בוא נהיה "אזרחים טובים" ובאותה פעולה גם נמנע הוצאה גדולה עתידית, ונחשוב איך מונעים את זה. דפנה הראתה ש"if there is a will, there is a way". לזה התכוונתי: לא השוואה בפרטים אלא השוויתי את הגישה.
 
מציע שתעשה מה שטוב לך, ושיהיה בהצלחה!
ראשית, אני אישה, אבל זה לא עקרוני.
26/02/15 22:28
114צפיות
שנית, אני חושבת שאתה מציג את זה באופן פשטני מדי, שחור או לבן, כאילו מי שמשלם את מה שנאמר לו על ידי הביטוח הלאומי עצמו עובר במכוון על החוק. האמת היא שאם אתה פועל בהתאם למה שהרשות עצמה אומרת לך, אתה לא עבריין. אני לא מכירה את האדם (טוב, נו, אני מניחה שיוצאים מהכלל תמיד יש) שיתחנן לשלם יותר ממה שנקבע לו לשלם באופן נחרץ כשהוא מסר את כל העובדות על מהלכיו ללא כל ניסיון להסתירן. אין כאן ניסיון להתחמק מתשלום, נהפוך הוא. האדם פועל לפי מה שנאמר לו על ידי נציג רשמי של הגוף הדורש את התשלום (ויותר מנציג אחד). אני חושבת שזה טבעי שאדם שאומרים לו שהוא צריך לשלם פחות לא יחפש בכוח לשלם יותר במקרים כאלה. אם אי פעם מישהו יחליט שהייתה כאן טעות כלשהי מצד הרשות ואכן יש לשלם יותר - אז נשלם יותר, אך בינתיים אני ממש לא רואה שום סיבה הגיונית או מוצדקת שבעולם להתעקש לשלם יותר כשדורשים ממך פחות. ושוב, אתה נותן את דפנה כדוגמה, אך דפנה לא שילמה בזמן מגוריה בארה"ב וזה בהחלט העניין המשמעותי כאן. אתה מדבר על גישה אחרת, אך אין כאן שום הבדל בגישה, אלא רק בנסיבות. כשהיא חזרה לארץ, גם היא עשתה בדיוק את מה שאנחנו עשינו: פנתה לביטוח הלאומי, הבהירה את המצב ופעלה לפי מה שנדרש ממנה. כך בדיוק עשינו אנחנו ורבים אחרים שבזמן מגוריהם בארה"ב משלמים 160 ש"ח. כולנו פועלים בהתאם למה שנאמר לנו על ידי המשרד עצמו, כשכל הנסיבות ידועות וגלויות (רק לא זהות, כי במקרה שלנו אנחנו חיים ועובדים בארה"ב בלבד ובמקרה של דפנה זה בישראל), אז איפה ההבדל בגישה? אני לא רואה שום סיבה שאדם, במיוחד כזה שיודע שרוב הסיכויים שיישאר כאן הרבה מעבר ל-3 שנים ושתושבותו תנותק בכל מקרה, יחפש דרכים מתחת לאדמה להיפרד מהכסף שלו כשלא נתבקש לעשות זאת על ידי הרשות שגובה את הכסף בכבודה ובעצמה. אני חושבת למען האמת שזה קצת תמוה כשאתה מתייחס לאדם שפועל כך, בהתאם למה שנאמר לו באופן רשמי לפעול וללא כל ניסיון להסתיר מהגוף הגובה את מצבו האמיתי, כאל עבריין, ולו בצורה מרומזת.
מה שאת רואה מהרהורי ליבך
27/02/15 00:03
102צפיות
ומה שאת מייחסת לי, כאילו אני רומז משהו, ואז מוכיחה לי שאת צודקת - - - זה שלך לחלוטין. אני לא לוקח חלק בדיאלוג שאת מייצרת עם עצמך...
כל מה שכתבתי אינו סתם הרהורים, אלה מבוסס על עובדות בשטח.
27/02/15 00:10
97צפיות
מה שאני מייחסת לך מבוסס על הביטויים שבהם השתמשת (אין לי כמובן דרך לבחון כליות ונפש), כמו: בוא נהיה "אזרחים טובים" ביחס למי שמחפש דרך לשלם יותר (אם כי שוב, זה מתייחס למקרה ממש שונה) או להגיד שמי שמשלם את המינמום משתמש ב"תירוץ" זו בהחלט רמיזה למשהו לא לגמרי כשר. גם אם לא לזה התכוונת, זה משהו שבהחלט אפשר להבין מדבריך. בכל אופן, אני לא מנהלת שום דיונים עם עצמי בנושא זה כי באמת אין על מה. כל מה שכתבתי היה כמענה לך (או לאחרים) בלבד.
אוקיי
27/02/15 00:13
93צפיות
נראה לי שמיצינו...
º
בהחלט.
27/02/15 00:43
30צפיות
רק להבהיר - כשחיינו בחו"ל לא שילמנו ביטוח לאומי
27/02/15 10:18
123צפיות
מאחר ועשינו ניתוק תושבות מסודר שבו הגשנו לביטוח לאומי מסמכים שמצהירים שאנחנו לא תושבי ישראל וקיבלנו מהם אישור שאיננו נחשבים תושבי ישראל, תוך ויתור על הזכויות שלנו בביטוח לאומי לתקופת השהות שלנו בחו"ל.
 
בנוסף, לא מדובר על "קומבינה" או על הצהרת שקר. במסמכים של ביטוח לאומי כתבנו בצורה הכי גלויה ומפורשת שהוא עובד עבור מעסיק אמריקאי ומקבל שכר בארה"ב. פשוט הטפסים שצריך למלא בשביל זה הם הטפסים של עבודה כעצמאי, כי מה לעשות שאין לביטוח לאומי טופס מיוחד עבור אנשים שעובדים בחו"ל אבל רוצים לשמור על זכויות בישראל.
רק להבהיר - לא התכוונתי שאתם עשיתם קומבינה
27/02/15 20:11
93צפיות
אלא שביטוח לאומי מתנהג כאילו שהוא עושה כל מיני קומבינות מוזרות. אתם בסך הכל פעלתם על פי מה שהורה לכם הגוף הרשמי, וגם אנחנו במקומכם היינו פועלים כך וגם פועלים כך כעת.
חדשות בנוגע לאישור עבודה לבעלי ויזת H4
26/02/15 09:50
227צפיות
 
רק אם הם כבר בתהליך של גרין קארד כך שלא רלוונטי לרוב המקרים אבל עדיין עדיף על כלום.
º
אכן חדשות גדולות, מהפכה אמיתית. H4 יוכלו לעבוד!
26/02/15 09:54
84צפיות
אני לא בטוח
26/02/15 09:59
165צפיות
למיטב הבנתי מדובר באישור רק לאלה שבתהליך גרין כארד, כך שלא מדובר במהפיכה מלאה.
אכן - מיני-מהפכה חלקית למדי
26/02/15 14:11
147צפיות
אכן לא אישור גורף כפי שחשבתי
26/02/15 18:37
128צפיות
וכיוון שממילא זה תלוי בתחילת תהליך ה- GC של בכל ה- H1B, ניתן לומר שזהו מצב דומה להאצה של מתן אישור העבודה: במקום שהוא יתקבל בשלב יותר מאוחר של התהליך ה- GC או כמעט בסופו, הוא יינתן בשלב מוקדם יחסית.  אנלוגית, זה דומה למתן אישור עבודה  למי שהגיש ניירת GC על בסיס נישואין (3 חודשים לאחר ההגשה).
לא בדיוק..
26/02/15 19:58
98צפיות
זה מאוד תלוי גם בתהליך הגרין קארד. מי שצריך כחלק מהתהליך להוציא LC הרי שזה צוואר הבקבוק וזה מה שלוקח לפחות שנה מהזמן (לא כולל אודיט אם יש). ולכן, ממה שהבנתי זה חוסך כמה חודשים בודדים של לשבת בבית מתוך תהליך של כמה שנים. נחמד, בערך. מהפכה זה לא.
לא קראתי
26/02/15 22:14
89צפיות
אבל בתור בעלת H4 לשעבר, שהיתה בתהליך גרין קרד המון שנים, ההבדל יכול להיות עולם ומלואו
השאלה כמה מהשנים הללו היית עם i-140 מאושר ביד
27/02/15 03:09
81צפיות
אם הייתי צריכה לנחש הייתי אומרת שפחות מחצי שנה. כל שאר התהליך לא השתנה.
גם בשעתו לא הצלחתי להכניס למוחי הקודח את מספרי הטפסים
27/02/15 03:23
75צפיות
יתכן שאת צודקת.
ארכיון הודעות
Flix
המטייל-טיולים בעברית בארה

המטייל מגלים לכם את

אמריקה טיולים בעיברית,שייט,אטרקציות ועוד.. לפרטים>>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה