לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו. 

 

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים:

- ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ואזרחות אמריקאית.

- בתי ספר, גני ילדים ואוניברסיטאות.

-  SSN ,בנקים, כרטיסי אשראי, רשיונות נהיגה, רכבים, ביטוח ורישום לרכב, ביטוחי בריאות וכל מה שביניהם...

- טיפים והמלצות: איך להתכונן מנטלית ומעשית לקראת המעבר הגדול- ביגוד, מזג אויר, מוסדות חינוך, דיוור ומשלוחים, כרטיסי חיוג, תהליכי מעבר, הגירה וקליטה.

- כמו כן, קיימים "לוחות הפורום" שהינם פרסומיים באופיים, המיועדים ליצירת קשר בנושאים הפחות מקובלים לדיון בפורום. יש לדון בנושאים אלה במסגרת הלוחות בלבד!

 

פורום זה, מטבעו, הנו פורום מקצועי/טכני. לא יתפתחו כאן דיונים סוערים על נושאים ברומו של עולם ולא יתאפשרו כאן הודעות ``חברתיות`` באופיין. לשם כך קיימת קומונה, שהתפתחה לה מתוך הפורום. קישור אליה - בראש הדף הראשי ובצידו השמאלי. בקומונה נוכל לשאול איפה למצוא במבה, איך מוצאים גרגרי חומוס בארה``ב גם אם לא יודעים אפילו איך לומר זאת, אוכל ישראלי ואוכל כשר. בקומונה נעביר חוויות על כל נושא, ננהל דיונים ונמצא שם חברים. משתתפי הפורום (עדיפות לקבועים), לאחר שקיבלו אישור ממנהלי הפורום יוכלו להעזר בקשרים האישיים שפיתחו, ולפרסם בקומונה הצעות / חיפושי עבודה, שיפוצי קורות חיים, חיפושי דירות / סקרים וכדומה.

שימו לב: הפורום לא נועד לביקורת או הטפות מוסר על ``היורדים`` - הודעות מעין אלה ימחקו מיד וכותביהן יחסמו. באופן דומה, ייחסמו מכתיבה ניקים שישתמשו במילים שאינן ראויות, כגון קללות או ביטויים פוגעניים אחרים.

הודעות הכוללות מסרים המעודדים עבירה על החוק בישראל או ארה"ב, הודעות העוסקות בשהייה ועבודה בלתי חוקיות בארה"ב, או הודעות המציגות פעילות בלתי חוקית אינן מקובלות בפורום וכן נוגדות את תקנון הפורומים של תפוז. הפרסום בפורום, בין אם הוא אישי או מסחרי, אסור. כל פרסום או הודעה בלתי חוקית ימחקו ללא אזהרה וכותביהם ייחסמו מהמשך כתיבה בפורום.

כמו כן, לא נאפשר דיונים על מהות או על אופן ניהול הפורום על גבי הפורום.

להגנת הגולשים, אנו מבקשים לא לפרסם מספר טלפון ואימייל באופן גלוי. רצוי להתכתב במסרים, ולהעביר מידע רגיש באופן זה. מפאת הרגישות לפרסום פרטים מזהים, נאלץ למחוק הודעות אלו באופן מיידי. 

 

כניסה לפורום כמוה כהצהרה שהנכם מבינים שהכותבים או המנהלים אינם בעלי מקצוע ואינם אחראים לתוצאות הנגזרות כתוצאה משימוש במידע הניתן בפורום. הפורום אינו מיועד להחליף או להוות יעוץ משפטי מקיף ופרטני. הכותבים ו/או המנהלים אינם אחראים למהימנותן, שלמותן או דיוקן של התשובות או המידע שיתפרסמו באתר. כל מידע ותשובה מסוג זה טעונים אימות וחוות-דעת על ידי בעל מקצוע מתאים.

 

שתהיה לכם החלטה קלה וקליטה קלה עוד יותר!

הנהלת הפורום.

 

 "עוברים לארה'ב" הינו פורום הגירה מקצועי באופיו ועוסק בהגירה חוקית בלבד. הודעות הנוגעות למעשים בלתי חוקיים בישראל או ארה"ב יימחקו. להודעות חברתיות באופיין, אני מזמינים אתכם להיכנס לקומונה. אנו מתנצלים על סגנון המברק, זה כל שניתן להכניס בשלוש שורות... אנא קראו את "אודות הפורום והנהלתו" בראש הדף והתעדכנו בכללים והפרטים באופן מפורט. תודה! 
המשך...
הודעה חדשה

רישיון נהיגה
30/03/15 22:15
13צפיות
אני נוסע לארה"ב לLANDING והפעלת GC(הגרלה), אני רוצה לבקש REENTRY PERMIT ולבוא באופן קבוע עוד שנה וחצי.
 
האם אני מבלבל דברים או שאני באמת חייב להוציא רישון נהיגה מקומי בתוך 30-60 יום מקבלת המעמד של תושב קבוע או שזה רק אומר שלא אוכל לנסוע עם רישון ישראלי יותר מ30-60 יום מקבלת המעמד של תושב קבוע?
 
תודה.
 
 
ויזה L2 ועבודה בחברה ישראלית
30/03/15 13:30
78צפיות
היי,
 
אני ובעלי אמורים לעבור במאי לסיליקון ואלי, הוא מקבל ויזה L1 ואני מקבלת L2. הבנתי שייקח לי בערך 3 חודשים עד שיהיה לי אישור עבודה.
החברה שאני עובדת בה כרגע בארץ מעוניינת שאני אמשיך לעבוד בה מארה"ב. השאלה היא האם מותר לי לעבוד ב-3 חודשים שבהם עדיין אין לי אישור עבודה? או שאני אמורה להתפטר מהחברה ולחזור לעבוד אחרי שאקבל אישור עבודה?
 
תודה!
בעקרון אסור לך לעבוד בארה"ב
30/03/15 15:17
64צפיות
בלי אישור עבודה, גם לא עבור חברה ישראלית שנותנת לך משכורת בישראל. ממש מעולה שהחברה שלך תומכת בך ומעוניינת שתמשיכי לעבוד שם אחרי המעבר - זה ממש לא קורה הרבה פעמים! אם הם מוכנים להתגמש עם המיקום שלך, אני בטוחה שהם יחכו כמה חודשים עד שתקבלי את האישור. יכול להיות אגב שהאישור יגיע לפני 3 חודשים, כבר שמעתי על מקרים שזה לקח חודש (אם כי תמיד כדאי להתכונן ל- 3 חודשים ומקסימום לשמוח אם מגיע לפני).
אפשרות מעשית שראיתי אצל יותר מזוג אחד,
30/03/15 22:07
20צפיות
וזה בייחוד ישים כשאין ילדים:
1. את נוחתת בארה"ב עם בעלך, מפעילה את הוויזה, ומגישה כבר למחרת (או אפילו באותו יום) את כל הטפסים לצורך קבלת אישור עבודה.
2. חוזרת לישראל לאחר שהגשת את הטפסים (יכול להיות יום אחרי או שבוע אחרי - תלוי בך), ועובדת מישראל במשך 3 החודשים הבאים -- כן, חיים בנפרד מהבעל למשך 3 חודשים -- עד שאת מקבלת את אישור העבודה.
3. ברגע שקיבלת את אישור העבודה, את יכולה לחזור ולעבוד בארה"ב.
 
שימי לב לדברים הבאים:
א. *אסור* לך באופן גורף לעבוד בארה"ב בכל דרך שהיא, אפילו אם זה remote מול החברה בארץ, לפני שקיבלת אישור עבודה. דבר שכזה יכול לסבך אתכם בעתיד עם הליכי גרין קארד ועוד.
ב. לכאורה, אף אחד לא באמת יידע אם עבדת מארה"ב או לא... *אבל*!!!...
ג. בסוף שנת המס, את צריכה להגיש דו"ח לרשויות האמריקניות על כל ההכנסות שלך. מה תעשי אז? תשקרי בדו"ח ל-IRS, ולא תצהירי על הכנסות במשך 3 חודשים, היה ואכן עבדת (בצורה לא חוקית) בארה"ב?
 
מעבר לכך, תדאגי שיהיה לך מהרגע הראשון רואה חשבון תותח, כי את הולכת לשלם *המון* מס בכל מקרה - ואני מדבר על מצב בו כבר יש לך אישור עבודה. היה ותמשיכי להיות "עובדת ישראלית", הרי שמס הכנסה וביטוח לאומי ישראלי ינוכו לך במקור, וכך גם הפרשות לפנסיה.
 
בנוסף, בתור מי שמחוייבת לדווח לשלטונות האמריקנים, תצטרכי להגיש דו"ח מס על כל ההכנסות הללו גם לדוד סאם, ולשלם ביטוח לאומי אמריקני, וייתכן שגם מיסים של הסטייט (אני לא בטוח אם האמנה בין ישראל לארה"ב פוטרת רק מסים פדראליים, וגם סטייט). ובנוסף לכל אלה, אני לא יודע איך הרשויות האמריקניות יתייחסו לכך שרק מס הכנסה ישראלי "זוכה" ליהנות מפירות עבודתך - מכיוון שאת עובדת מתוך ארה"ב, ולכאורה מי שצריך "לנגוס" ראשון במסים הם השלטונות האמריקנים.
 
בקיצור, יש פה סיבוך, אז את צריכה רואה חשבון טוב, ורצוי אחד שמכיר היטב את מערכות המס בשתי המדינות (או שני רואי חשבון נפרדים, האחד בישראל והשני בארה"ב - ושיהיו מתואמים ביניהם בצורה טובה).
 
לחלופין, את יכולה להתפטר מהחברה הישראלית, ולעבור לעבוד בתור שכירה מול החברה-בת או חברת-האם האמריקנית של המעסיק הישראלי (היה ובכלל יש יישות אמריקנית שכזו); או לחלופין, לעבוד מול החברה הישראלית בתור עצמאית/פרילנסרית *אמריקנית*, ואז התשלום הכולל שהם משלמים לך כבר צריך לכלול את כל הטבות הפנסיה, חופש ואחרות שאת *לא* מקבלת בתור פרילנסרית, אבל כן בתור שכירה.
 
בהצלחה
שאלות בנוגע להיסטוריה תעסוקתית בטופס ביוגרפיה G-325A
30/03/15 13:35
36צפיות
שלום לכולם,
ראשית, תודה על העזרה למי שענה בשרשור הראשון שלי פה. 
אני עובד על מילוי טופס הביוגרפיה שלי לשלוח עם טופס i-130 ונתקעתי עם החלק של עבודות בחמש השנים האחרונות.
יש לי מה שניתן להגדיר כקריירה רק בשנתיים האחרונות אחרי סיום הלימודים. עד שהתחלתי לעבוד כמורה ב2013, כשלא הייתי שכיר בעבודות נחותות מזדמנות של כמה חודשים בכל פעם הייתי (ועדיין) רשום במס הכנסה כמוזיקאי עוסק פטור. לא משהו שניתן להגדיר כהכנסה אמיתית, בעיקר גרושים בהזדמנויות שונות ולא משהו מסודר ורציף. ייתכן שהשאלות הבאות צריכות להיות מופנות לרואה חשבון מומחה, אני רק מברר אם במקרה למישהו יש איזו תובנה.
 
1) היא האם לרשום בטופס ביוגרפיה בחלק שמבקש היסטוריה תעסוקתית שאני self employed musician מאז 2010 כשבאמת לא מדובר בסכומים שיש להם חשיבות מכרעת? שמעתי עצות שאומרות לא לשקר בטפסים האלה, השאלה היא כמה עמוק ראוי להכנס.
 
2) אם הייתי סטודנט ובאותו זמן עוסק בהכנסה הצדדית הלא יציבה של מוזיקאי בין עבודות מזדמנות כשכיר, איך עליי לרשום את זה? אני יודע שאפשר לרשום Student בתיבה הראשונה, אבל גם סוג של "עבדתי" באותו זמן.
 
3) האם עבודות מזדמנות של חודש עד שלושה חודשים בכלל ראויות להיות מוזכרות?
תודה רבה על הסבלנות.
כל המטרה של ההיסטוריה התעסוקתית בטופס הזה
30/03/15 21:23
22צפיות
זה לצורך בדיקות רקע בטחוני/פלילי של המבקש. זה לא רזומה לצורך עבודה, ורואה חשבון לא רלוונטי לצורך העניין. מה שחשוב זה לציין מעסיקים ולא להשאיר פערים בקורות החיים שלך. הסכומים שהרווחת לא משנים לצורך העניין. סביר להניח שאם היית מפנה שאלה כזו לעו"ד הוא היה ממליץ לך להיות יסודי ככל האפשר ולפרט כמה שיותר (ולצרף נספח אם צריך עוד מקום). בפועל, רוב הסיכויים שלאף אחד לא יהיה איכפת אם לא ציינת עבודה זמנית של שלושה חודשים, אבל לא מזיק להוסיף כמה שורות בכדי לסיר כל מקום לספק.
 
"סטודנט" אינו סטטוס תעסוקתי בפני עצמו. בתקופה בה היית סטודנט אתה יכול לכתוב Self-employed/Student. לגבי העבודות המזדמנות, אם אכן היית שכיר והיו ביניכם יחסי עובד-מעביד, יש לציין זאת. אין צורך לציין בפרוייקטים שעבדת בהם כפרילנסר.
 
 
 
שאלה בנוגע לגרין קארד
30/03/15 14:55
59צפיות
אהלן כולם , אני ומשפחתי (אמא אבא ואני ) הגשנו בקשה לגרין קארד. אנחנו עכשיו בעיצומו של התהליך , בשלב של שליחת הטפסים הפיננסים והתומכים לארהב (אחרי השלב הזה נותר להם עד 60 יום להחזיר תשובה ולקבוע ראיון ) , השאלה שלי האם אני (בן 23) יכול לטוס לארהב עכשיו ? לפני שהתהליך נגמר ?. האם יש אפשרות שאני יעבור את המשך התהליך שם ? ואמא שלי ואבא שלי מפה ? 
תודה מראש. 
תשובה בנוגע לגרין קארד
30/03/15 20:57
33צפיות
תיאורטית אתה יכול לנסוע לביקור על ויזת תייר, כל עוד יש לך כוונה לחזור לישראל לסיום התהליך. מעשית, תצטרך לקבל ויזת תייר רגילה ולעמוד בקריטריונים כולל הוכחת קשר לארץ, כך שבהתחשב בגילך ובהנחה שאין לך ויזת תייר בתוקף, הסיכויים לקבל ויזת תייר בנסיבות אלו לא גבוהים.
 
בנוסף, אם תטוס לארה"ב על ויזת תייר לא תוכל להשלים את התהליך שם. כשנכנסים על ויזת תייר אתה מצהיר שכוונתך היא להגיע לביקור בלבד ולא לצורך הגירה. מכיוון שהיית בתהליך קבלת גרין קארד לפני הנסיעה, סביר שהרשויות יחשדו שהיתה לך כוונת הגירה, וישללו את הבקשה שלך.
 

 
שאלה לגבי קניית בית \ דירה ...
28/03/15 18:01
270צפיות
במידה והנני מעוניין לרכוש בית או דירה בארה"ב ואני לא תושב ארה"ב
1. האם זה בכלל אפשרי ?
2. מה צריך לעשות ?
3. יש בארץ מקום אמין שניתן לעשות זאת דרכו ?
אילו הפרטים הראשוניים....
תודה רבה מראש
קניית בית
28/03/15 21:14
179צפיות
1) כן
2) לבחור, להגיש הצעה, לשלם....
3) לא יודעת, עשיתי מארה״ב
 
º
תודה שרון :) שלחתי גם מסר
29/03/15 07:09
37צפיות
תשובות:
28/03/15 22:48
198צפיות
1. כן
2. להכין מזוודה עם מזומנים; אף אחד לא ייתן לך משכנתא, אז תוכל לרכוש רק במזומן
3. זה לא רציני לרכוש בית מרחוק, בלי להכיר את השוק המקומי, מי נגד מי, וכדומה. אם אתה מוכן לסמוך על גוף כלשהו שיבצע עבורך את הכל, בלי שאתה תבצע בעצמך מחקר מקיף, אז יש לי יופי של בית למכור לך, רק צור קשר...
עזוב אותך מבית
28/03/15 23:13
199צפיות
גשר זו השקעה הרבה יותר טובה.
 
 
 
תודה על הסרטון!
29/03/15 04:45
92צפיות
מזכיר נשכחות, אחד האהובים עליי!
º
היי אילן ,תודה רבה, שולח מסר
29/03/15 07:10
46צפיות
אני קיבלתי משכנתא
30/03/15 02:37
73צפיות
על ויזה, אז כניראה לא אף אחד...
על איזו ויזה?
30/03/15 02:40
58צפיות
קיבלת משכנתא עם *מכסימום* ויזת תייר, בעודך מתגורר בישראל?
 
כי זו הסיטואציה בה מדובר פה.
 
קבלת משכנתא עם כל ויזה אחרת, עבור מי שמתגורר בארה"ב -- ולרבות ויזת עבודה (כמובן שזה אפשרי, עם היסטוריית אשראי כלשהי) -- אינה רלבנטית לשרשור הזה.
גדול ! ענק ! (המערכון זהו זה) - אבל... לי יש 3 בתים בארה"ב
29/03/15 11:11
183צפיות
שמניבים 10% תשואה שנתית  ומנהל נכסים מקומי מנהל את ההשכרה. .
זה אפשרי לקנות מישראל.
º
שלום אדון ינשוף \ חכה ואל תעוף
29/03/15 20:24
41צפיות
º
תודה רבה לכל מי שענה לי גם בפרטי...
30/03/15 07:54
18צפיות
כמה שאלות, סתם מסקרנות
30/03/15 20:31
50צפיות
א. מתי רכשת את הבתים הללו?
ב. האם החברה ממנה רכשת התחייבה לתשואה מסויימת במשך X שנים?
ג. האם הבתים הללו נמצאים באזור דטרוייט במקרה?

 
פילדלפיה או שיקגו?
29/03/15 18:54
122צפיות
בעלי התקבל למשרת פוסט דוקטורט והוא יכול לבחור פילדלפיה או שיקגו. בשני המקרים התנאים זהים ולכן השיקול העיקרי הוא איפה אני אצליח למצוא עבודה ובאיזה מרחק נסיעה.אני מהנדסת חשמל במקצועי. בשיקגו ראיתי שיש איזור היי טק בפרברים אבל מבדיקה בגוגל נראה שאין תחבורה ציבורית נוחה לשם. בפילדלפיה לא מצאתי כלום אבל הבנתי שממש קל להגיע משם בתחבורה ציבורית לכל מקום. מה דעתכם? מה כמות מפעלי ההיטק באיזור כל אחת מהערים?
ועוד שאלה, אנחנו זוג צעיר ומקווים לעשות ילד או שניים בתקופת הפוסט. בהנחה שאני לא אוכל לעבוד למשך תקופה אחרי הלידה אם בכלל, האם לדעתכם משכורת של 45,000 דולר בשנה מאפשרת תנאי מחייה סבירים? האם התשובה שונה לשיקגו או לפילדלפיה?
איפה בשיקגו אתם תהיו?
29/03/15 19:35
90צפיות
אבא של אישתי גר בHighland Park.
אני מת על שיקגו וגם על האזור שהוא גר בו, אבל זה אזור יקר מאוד.
יש שם הרבה יהודים (לאו דווקא ישראלים) ומערכת חינוך ציבורית וכמובן גם פרטית מצויינת.
לפני כמה חודשים שאלתי אותו לגבי עלות מחייה שם ו45,000 ממש לא מספיק במיוחד לא עם ילדים.
מצד שני יש לא רחוק מHighland Park את Buffalo Grove שנחשב מקום טוב מתאים לזוגות צעירים ולא יקר.
עדיין לדעתי הסכום שציינת לא יספיק, אבל אם אני טועה יתקנו אותי.
 
לגבי פילדפיה אין לי מושג בכלל...
º
אני מניחה שנהיה באזור האוניברסיטה
29/03/15 20:53
42צפיות
בשיקגו יש הרבה אוניברסיטאות
29/03/15 21:27
81צפיות
חלק קטנות וחלק גדולות, כמו אוניברסיטת שיקגו ואוניברסיטת אילינוי בשיקגו. כל אחת באזור אחר.
בשני המקומות סביר שתזדקקי לרכב
29/03/15 20:00
117צפיות
גם בפילדלפיה חלק גדול מההזדמנויות לאנשים בתחומי ההנדסה הם באזורי ה"היי טק" של האזור - שברובם נמצאים בפרברים נטולי תחבורה ציבורית סבירה.
האוניברסיטה ממש לא קרובה לאזורים שכתבתי עליהם
29/03/15 21:25
86צפיות
מדובר בשעה ברכב או שעתיים+ בתחבורה ציבורית...
באופן כללי ברוב המקומות בארה"ב די קשה להסתדר בתחבורה ציבורית
30/03/15 10:07
77צפיות
ועוד יותר אם אתם מתכננים ילדים.
לא אמרת על אילו אוניברסיטאות מדובר, אבל אם מדובר על אוניברסיטת שיקגו אז מהמעט שידוע לי האזור שסביבה נחשב אזור מאוד לא נעים שלא בהכרח תרצו לגור בו.
 
כך או כך, 45,000 דולר לשנה יהיה שכר דחוק, במיוחד עם ילדים. כלומר, משפחות רבות של פוסטים חיות על שכר כזה, ומסתדרות, אבל תקחו בחשבון שיהיה מדובר על מחיה בצמצום, תוך חישוב מדוקדק של ההוצאות.
חברים שלנו גרו בשיקגו בשכונה
30/03/15 15:21
63צפיות
של אוניברסיטת שיקגו ודווקא אהבו אותה, אם כי כשהיו להם ילדים הם עברו לשכונה אחרת (לא זוכרת את שמה). הם אמרו שבלי ילדים זאת שכונה ממש מקסימה, אבל כשיש ילדים יש עדיפויות אחרות. השכונה גם עברה פיתוח בשנים האחרונות וממש השתפרה מאז שעזבו לפי מה שדיווחו לי. אני גם שמה לב בפייסבוק שכשחברים שלנו משיקגו (אחרים) הולכים לאכול במסעדות ועושים צ'ק אין בפייסבוק, הם הרבה פעמים אוכלים במסעדות בשכונה שם, למרות שהם לא גרים בה. נוסעים אליה במיוחד.
ואגב, הם הסתדרו שנים בלי אוטו וקנו מכונית רק לפני הילדים ולפני שעברו לשכונה אחרת.
משום מה אני לא מכירה אף אחד בפילדלפיה.
בגלל זה סייגתי שזה מהמעט שידוע לי
30/03/15 15:37
51צפיות
כי הנחתי שיכול להיות שהמידע הזה לא מעודכן.
לגבי פילדלפיה
30/03/15 20:14
34צפיות
גרתי בפילי באזור מרכז העיר בערך שש שנים, ודי חיבבתי את האזור. הן שיקאגו והן פילדלפיה הן ערים גדולות עם עושר ומגוון תרבותי. המחיה בפילי זולה יותר וניתן להסתדר שם עם משכורת של 45,000$, ומבחינת מזג אוויר אמנם גם בפילי קר בחורף אבל עדיין החורף הרבה פחות קשה מאשר בשיקאגו.
 
לגבי תחבורה ציבורית, תלוי איפה גרים ואיפה עובדים. עבור מי שגר ועובד באזור מרכז העיר, אכן אין צורך ברכב וניתן להגיע בתחבורה ציבורית לכל מקום. משפחות עם ילדים בגיל בית ספר לרוב מעדיפים לגור בפרברים בכדי להנות ממערכת חינוך ציבורית טובה, ואני מכיר אנשים שגרו בפרברים הקרובים לאוניברסיטה, במרחק הליכה מתחנת הרכבת והסתדרו ללא רכב, אבל בפרברים מרוחקים יותר בפירוש לא ניתן להסתדר בלי רכב.
 
מבחינת מקומות עבודה המצב בעייתי יותר. פילדלפיה לא ידועה כמרכז של תעשיית הייטק. יש אמנם חברות הייטק באזור, ואף כמה חברות של מוליכים למחצה, אבל פחות מאשר בשיקאגו. יתר על כן, רוב החברות האלו ממקומות בפרברים ובאזורים אליהם עשוי להיות קשה עד בלתי אפשרי להגיע ללא רכב. לדוגמה, במבט חטוף בדפי זהב בסיווג מוליכים למחצה, אף אחת מהחברות ברשימה לא ממקומת באזור מרכז העיר:
 
איך טסים לבד על 2 ילדים ומליון תיקים?
30/03/15 09:55
113צפיות
אני הולכת לטוס לבד עם הילדים לארה"ב (6,3.5).
מדובר על טיסה למטרת רילו כך שאהיה עמוסה בכל טוב...
איך אני משנעת את עצמי בטיסת הקונקשן? הבנתי שאני מקבלת לידי את כל המטען בנחיתה הראשונה בארה"ב.
האם יש שירות שאפשר לשכור של מישהו שעוזר לך בשדה?
 
בעקרון כן, תלוי
30/03/15 16:07
73צפיות
שתי אפשרויות:
1. בשדות התעופה יש שירות של עזרה עם מטען רב. בזמנו שעברנו עזר לנו מישהו כזה שהגיע עם עגלה גדולה. זה לא עולה הרבה, ונותנים לו טיפ - היה שווה כל דולר.
 
2. בדיעבד, הכי טוב לטוס דרך אירופה, כך שתנחתי בעיר היעד הסופי שלך - רק שם תפגשי שוב את המטען.
 
בהצלחה.
העניין הוא שאין טיסה ישירה מאירופה לשם
30/03/15 17:18
62צפיות
ואז יוצא שיש 2 קונקשנים ולא אחד.
כשאני הייתי בסיטואציה דומה, מזמן,
30/03/15 16:46
75צפיות
סוכן הנסיעות שלי הזמין לי עזרה של כסא גלגלים. חיכו לי עם כסא, אני ישבתי ועלי הפעוט. הילד הלך לצידנו, והיה מקום על הכיסא לכמה טרולי ותיקים שהיו איתנו. 
הרעון של הסוכן הרתיע אותי בהתחלה, אבל עבד מצוין. אני החלפתי מטוסים באירופה, והעזרה בארה"ב היתה מהמטוס, באיסוף המזוודות ועד לבעלי שחיכה לנו שם. בציריך פישלו, ולא חיכו לי עם הכסא.  בן ה2.5 לא היה מסוגל כמובן להתנהל עם הטרולי שלו, ואני הייתי עמוסה בתיקים. ישראלים נחמדים עזרו לנו בדרכנו לטיסת ההמשך.
בתי ספר והאתר Great Schools
30/03/15 15:49
69צפיות
היי,
שאלה לגבי האתר http://www.greatschools.org/ -   האם מנסיונכם ולדעתכם הוא אמין וניתן להסתמך על המידע וההמלצות שבו?
אני בכל זאת מנסה להתפקס על בתי ספר עוד לפני הנסיעה (וכפועל יוצא על מקום מגורים) ורוצה להבין האם המידע והמידרג שבאתר הנ"ל אמין.
בנוסף, המלצות על בתי ספר יסודיים (ילדים העולים לכיתה ה) באיזור סנטה מוניקה יתקבלו בברכה :)
תודה רבה
 
בערך.
30/03/15 16:48
52צפיות
הייתי פוסלת כל בי"ס שקיבל ציון נמוך מ8. מ8 ומעלה, צריך לברר ולא כדאי להסתמך על האתר.
פתיחת חשבון בנק
30/03/15 08:38
64צפיות
כחלק מהמעבר בקיץ אני רוצה לפתוח חשבון בנק כבר בנסיעה הקרובה שלי - כלומר כמה חודשים לפני שנעבור.
1. האם זה אפשרי עוד לפני שיש לי כתובת? האם אפשר להשתמש בכתובת המשרד?
2. האם אפשר לעשות את זה לפני שיש לי social security number?
3. במידה וכן - איזה מסמכים / אישורים אני צריך להביא איתי?
 
הבנתי שכדאי לי להפקיד כסף בחשבון על מנת להתחיל את מערכת היחסים עם הבנק
כל המלצה נוספת בנושא תתקבל בברכה.
 
תודה רבה!
אין שום סיבה לעשות זאת מראש
30/03/15 15:24
47צפיות
מערכת היחסים עם הבנק לא תיתן לך שום דבר, זה לא מה שיעזור לקבל כרטיס אשראי וזה לא בונה קרדיט היסטורי.
לכתובת שתתני ישלחו כרטיסי דביט ופנקסי צ'קים, אז כדאי שזה יהיה מקום שאת סומכת עליו במאה אחוזים, כי הם יכולים לחגוג על החשבון שלך איתם.
פתיחת חשבון בנק לוקחת בערך רבע שעה, כולל לעמוד בתור. אני לא רואה שום סיבה לעשות את זה לפני המעבר, זה לא נותן כלום לדעתי. עדיף יותר לטייל ולהכיר שכונות לדוגמה.
º
,usv////
30/03/15 22:55
טופס N-400
30/03/15 11:07
29צפיות
האם משהו מכיר בלאס ווגאס עו"ד טוב ואמין בנושא הגירה לשם עזרה מעקב ויעוץ במילוי הבקשה לאזרחות.
 
GC לאשתי - אפשר להגיע לארהב על ויזת תייר ואז להתחיל בתהליך?
30/03/15 10:52
39צפיות
כמה שאלות בנושא.
1. האם אשתי יכולה להכנס על ויזת תייר (ילדי כבר אזרחים) ולהתחיל בתהליך הGC בארה"ב? יש סיכון בכך?
2. אם לא. כמה זמן לוקח תהליך בקשת GC כאן בארץ? מרגע שליחת הבקשה עד קבלת הGC. 
3. יש אפשרות אחרת? להתחיל תהליך כאן בארץ ולבקש לסיים אותו בארה"ב?
 
מישהו כאן התנסה בהליך כזה או אחר? אנחנו רוצים לעזוב את הארץ באמצע יולי ואני חושש שאם אתחיל את התהליך עכשיו לא נספיק בזמן
 
תודה
מרווח זמן
30/03/15 07:19
68צפיות
אנחנו נמצאים כרגע בתהליך של הוצאת GC ( נישואין) ,  בממוצע כמה זמן לוקח בין אישור התיק על ידי ה-NVC לראיון ?
 
 
תעודת יושר
29/03/15 10:55
114צפיות
האם העובדה שיש לי רישום פלילי אשר נסגר מחוסר עניין לציבור - עבירה קלה , אמור להשפיע על התהליך? אני בכל מקרה נמצא כרגע בהליך של מחיקה אבל הייתי מעוניין לדעת מה יופיע על תעודת היושר במידה ולא ימחק והאם יישפיע על הסיכויים שלי. בנוסף אבקש לדעת האם הרישום מועבר גם למערכת הרישום האמריקאית?(יופיע שיש לי עבירה כלשהי)
אני מניח שאתה מדבר על רישום עבור GC
29/03/15 13:30
72צפיות
אם לא יכול להיות שזה לא רלוונטי עבורך.
בכל מקרה הנה קישור שיכול לתת לך תשובה לגבי מה הם מקבלים: http://travel.state.gov/content/visas/english/fees...
אני אכן מדבר על GC
29/03/15 14:43
52צפיות
מה שרשום שם נכון חלקית שכן מחיקה מלאה מתבצעת לפי בקשה האזרח או לאחר 17 שנים אוטומטית.
אני כאמור בתהליך של מחיקה, השאלה היא אם ויחליטו לא למחוק, האם הדבר יכול להוות בעיה בקבלת ה-GC.
כמו כן הבנתי שיש אופציה לבקש מחיקה מהממשל האמריקאי במקרה של עבירות ממש קלות.
אני חושב שמה שצריך לעניין אותך
29/03/15 16:00
62צפיות
זה דווקא הקטע הזה:
Criminal records are purged from the official police record seven years after the conviction, except for aggravated felonies or if the applicant had additional convictions during the seven years. In extraordinary circumstances, individuals can obtain a full print-out of their record including expunged convictions. The police will not provide this to the Embassy, since these print-outs have no legal effect in Israel.
 
אני לא בקיא בכל החוקים הקשורים לעברות וזמן המחיקה שלהן, אבל למיטב הבנתי איך שלא יהיה, עברות שקרו לפני 7 שנים, הקונסוליה לא תקבל גם אם הן לא נמחקו לגמרי ויימחקו רק תוך 17 שנה באופן סופי. כמו שאני מבין את זה, לאחר 7 שנים, "עבר זמנו בטל קורבנו", ולכן כפי שאין לעברות ערך בחוק הישראלי כך אין להן ערך עבור האמריקאים.
תודה רבה
30/03/15 07:11
25צפיות
עבר עשור מאז ואני מקווה שמה שאתה רושם הנו נכון.
בכל מקרה תודה רבה על העזרה.
º
בכיף
30/03/15 08:05
8צפיות
התייעצות בנושא הצעת עבודה בניו יורק
28/03/15 12:01
330צפיות
אני עובד בחברה קטנה עם שלוחה בניו יורק. מכיוון שאני רוצה להגר ביקשתי מהמעסיק שלי שיעביר אותי לניו יורק.
החברה העבירה עד היום עובד אחד שמנהל את הסניף  (למיטב ידיעתי על ויזת L1A) מין הסתם אני אעבור על L1B. הסניף בניו יורק כולל 9 עובדים.
מבחינת הבוס שלי הוא מוכן להתחיל את התהליך באופן מיידי ולפי העו"ד שלו זה יכול לקחת כ-4 חודשים.  הוא גם מוכן להגיש אותי לגרין קארד ברגע שזה מתאפשר.
אני נשוי ללא ילדים ואשתי תצטרף אלי אחרי חודשיים.
האם שכר של 45000 דולר לשנה נשמע הגיוני? אני מעריך שלשכר הזה יתווסף בונוס של 5000? (אני לא חי ברמת חיים גבוהה).
אני אקבל ביטוח בריאות בשבילי. עדיין לא ברור כמה אצטרך להוסיף עבור אשתי. הבנתי שהביטוח לא משהו כי זו חברה קטנה.
תוך כמה זמן אוכל לקבל גרין קארד (יש לי תואר שני וכמעט 4 שנות ניסיון - EB-2 כנראה)?
לכמה זמן מקובל להתחייב להישאר אצל המעסיק לאחר קבלת הגרין קארד?
 
תודה
זיו
 
השכר הזה הוא מאוד נמוך. מאוד!
28/03/15 16:40
253צפיות
אתה מדבר על שכר של 45,000 דולר בשנה, כלומר פחות מ-4000 דולר ברוטו בחודש (אני מבין שלא ברור אם תקבל את הבונוס). לאחר תשלום מסים (ניו-יורק יותר יקרה מניו-ג'רזי מבחינת מיסוי), יישארו לך בסביבות 35,000 דולר נטו ביד (אולי קצת יותר, תלוי איך מחשבים כל מיני הטבות; אולי הרבה פחות, אם תרצה גם להפריש לפנסיה; בנוסף, גם לא הכנסתי בכלל עלות של ביטוח רפואי - לא יודע כמה המעסיק יגבה על זה...).
 
במלים אחרות, נשארו לך בסביבות 3,000 דולר נטו ביד, בשביל לשלם עבור שכר דירה, מגורים, ועוד הוצאות. תעשה פה סקר מהיר בפורום, ותשאל אנשים מה דעתם על סכום שכזה, האם הוא מספיק, ובשביל מה.
 
האם תוכלו להסתדר? כן, כל עוד אין לכם ילדים. אתם יכולים להתפשר על השכונה שבה אתם מתגוררים (בניו-יורק או בניו-ג'רזי), כלומר להיות בשכונה לא טובה ובדירה קטנטונת, ואולי איכשהו לחיות בצמצום למשך מספר שנים עד שתקבלו את הגרין קארד.
 
האתגר הגדול יהיה באם וכאשר ייוולדו לכם ילדים.
 
כמה שאלות:
1. מהו בדיוק המקצוע שלך, כלומר מה אתה עושה? כי השכר שאתה מדבר עליו הוא באופן קיצוני מתחת לסטדנרט המקובל ברילוקיישן.
2. במה אשתך עוסקת, מהו תחום המומחיות שלה? אני מנסה להבין עד כמה זה ריאלי שאשתך תעבוד ותכניס משכורת נוספת.
שכחתי משהו חשוב -
28/03/15 17:38
236צפיות
כל מה שכתבתי מתייחס לכך שניו-יורק וסביבתה זה אחד האזורים הכי יקרים למחיה בארה"ב. עם שכר שכזה אפשר להסתדר בהרבה מאוד מקומות בארה"ב, אבל עבור מקומות כמו ניו-יורק זה יהיה מאוד מאתגר, יצריך לחיות כמו תפרנים ולחשוב על כל סנט שיוצא מהכיס, ולחיות ברמת חיים די נמוכה.
שכחת עוד משהו - אפילו יותר חשוב
29/03/15 09:46
195צפיות
יש להם a snowflake chance in hell להצליח לקבל ויזת L1B עם משכורת כזו.  
יהיה מאוד קשה לשכנע את רשויות ההגירה שצריך לייבא עובד זר שהוא "מומחה מקצועי", כשהשכר שמוצע הוא שכר של קופאית בסופרמרקט.
קופאית בסופר מרוויחה $50k ? וואו אתה ממש נדיב הבוקר
29/03/15 18:49
147צפיות
שיהיה ברור אני בהחלט חושב שהשכר שהבחור כתב נמוך מדי עבור רילוקיישן.
 
אבל הפוסט של ממחיש שכנראה אתה די מנותק מרמות השכר הנמוכות משלך וזה מסביר למה אתה כל הזמן כותב לאנשים שצריך שכר מאוד מאוד גבוה כדי שזה יהיה "משתלם" לעבור.
 
נכון שמסביב יש המון גורמים נכונים לכך  שהמעבר יקר. אבל תחושה שלי שבשוטף אתה רגיל פשוט לרמת חיים גבוהה ולא מבין איך חיים עם פחות.
 
שכר חציוני של קופאית הוא סביב $30k ע"פ אתרים שונים. 40% פחות ממה שאתה חושב.
 
אז אם אנשים בעיקר שואלים על שכר של$100-150k ובדכ התשובה שלך שזה גבולי עד בלתי אפשרי, אולי גם שם מתחבאים כמה עשרות אחוזים של ניתוק
נראה שאתה לא מכיר באמת קופאים...
29/03/15 20:21
143צפיות
אם תיקח את הזמן להכיר קופאים שבאמת מפרנסים משפחה באזור מטרופוליטני כמו ניו יורק, אתה תגלה שהם עובדים ב 2 או לפעמים גם 3 עבודות...  ימים, לילות, סופי שבוע, חגים - איפה שהם רק מסוגלים להכניס עוד שכר שעה.
 
אני מכיר הרבה אנשים שמסיימים משמרת בוקר של 8 שעות, ואז רצים לעבודה השניה שלהם - משמרת ערב בחנות אחרת...  ועובדים 6 ו 7 ימים בשבוע.
 
וזה בגלל עובדת חיים נורא פשוטה: אי אפשר להתקיים כמשפחה באזור שעליו האדון מדבר משכר של 30k. גם עם 2 עבודות - רוב האנשים האלו זכאים ומקבלים גם food stsmps.
 
האנשים שעובדים בעבודות האלו, שלמדתי להכיר במשך השנים בסביבה שלי, אכן לימדו אותי how easy it is for me - כעובד "צווארון לבן".
פרטים נוספים
28/03/15 22:14
241צפיות
לאשתי יש משפחה בניו יורק והם כבר הבטיחו שיעזרו לה להתמקם מבחינת עבודה. היא עובדת בתחום השיווק.
 
כמו שאני מבין ממך, אני צריך לסרב לו לזה וזה מה שאני אעשה.
בהנחה שאני רוצה לבקש שכר גבוה יותר, כמה המינימום שאני יכול לבקש על מנת שנסתדר איתו?
כמה שנים אצטרך לחכות מרגע ההגשה לגרין קארד ועד שנקבל אותו?
 
תודה
תענה על השאלות ששאלתי בתחילה,
28/03/15 22:44
210צפיות
אי אפשר לתת לך תשובה רצינית בלי זה. אין לי מושג אם אתה ראש צוות פיתוח בחברת היי-טק, או מתכנת זוטר, או שאתה בכלל פקיד בחברה שעוסקת בייבוא וייצוא ויש לה סניף בניו-יורק. לכל אחד מהתפקידים הללו יהיה טווח שכר שונה באופן קיצוני מלאחר.
 
לגבי אשתך, האפשרות שלה לעבוד לא קשורה למשפחה, אלא לוויזה שאתה עצמך תקבל, וכתוצאה מכך גם היא - בתור נספח שלך. ויזת L1B אכן תאפשר לה להגיש בקשה לקבלת אישור עבודה, ואז לוקח כ-3 חודשים לקבל את האישור. לגבי עבודה בשיווק, פה תלוי מהו בדיוק תחום ההתמחות שלה, וגם בהחלט לא יזיק ויטמין P רציני; חברות אמריקניות לא ממהרות לקחת לתפקידי שיווק את מי שאינם אמריקנים (ואת זה אני אומר ממקור ראשון - אני בעצמי עוסק בתחום הזה - ואני רואה כמה זרים עובדים במחלקות שיווק בחברות שונות, ובמיוחד טכנולוגיות, שיש לי קשר איתן).
פספסתי שאלה
29/03/15 22:31
130צפיות
אני כלכלן בחברת שעוסקת בין השאר ביבוא ויצוא.
דיברתי עם הבוס שלי ונראה שיש על מה לדבר אבל אני לא מאמין שזה יגיע ליותר מ-60K - כנראה ש-8K יהיו בונוס שנתי.
מה הסיכויים שהוא יוכל להוציא לי ויזת עבודה ולאחר מכן גרין קארד עם סכום כזה?
מישהו יודע להאריך את משך התהליך מרגע ההגשה לגרין קארד? תודה לעונים
לא יודעת לגבי רמת השכר (אם כי גבוהה היא לא)
30/03/15 01:17
97צפיות
או הסיכוי להוצאת ויזה, אך לדעתי אתה צריך לדרוש ממנו התחייבות רשמית שיתחיל מיד את תהליך הגרין קארד (ולא "מתי שיתאפשר", שזה מאוד מעורפל ולא מחייב), אחרת לא נראה לי שהמעבר הזה ישתלם לך. גם ככה לוקח הרבה זמן להוציא גרין קארד, ועד אז תהיה לגמרי תלוי במעסיק הנוכחי שלך וברצונו הטוב.
על פניו, הסכום נראה מאוד נמוך בשביל להצדיק עבור הרשויות
30/03/15 02:51
90צפיות
האמריקניות את הצורך בלייבא במיוחד "מומחה", לצורך ביצוע העבודה.
 
מה זה "מומחה"? הנה, זה מתוך האתר של הרשויות, בהגדרת הוויזה:
 
ראשית, הנה אחד הדברים שאותו אדם המבקש את הוויזה צריך לעמוד בהם:
   Be seeking to enter the United States to provide services in a specialized knowledge capacity to a branch of the same employer or one of its qualifying organizations.
 
ורק למען הסר ספק כלשהו, הרשויות גם מפרטות מהו בדיוק אותו "Specialized Knowledge" אשר דרוש לצורך הוויזה:
 
Specialized knowledge means either special knowledge possessed by an individual of the petitioning organization’s product, service, research, equipment, techniques, management, or other interests and its application in international markets, or an advanced level of knowledge or expertise in the organization’s processes and procedures (See 8 CFR 214.2(l)(1)(ii)(D)).
 
 
בקיצור, הבוסים שלך יצטרכו לעבוד קשה, בשביל "למכור" לרשויות האמריקניות שאף אחד מאותם בוגרי תואר שני בכלכלה / מנהל עסקים וכדומה, או אפילו בעלי דוקטורט בתחום הזה, שיש רבים רבים מובטלים כמוהם באזור ניו-יורק ובטח ובטח שבכל ארה"ב -- שאף אחד מאלה לא יכול לבצע את העבודה שלך, ולכן הם צריכים לייבא מישהו במיוחד לארה"ב, *וגם* לשלם לו משכורת שהיא לכאורה הרבה מתחת למקובל לאזור הזה ולתחום ה"מומחיות" שהם טוענים לו.
 
אולי הם יצליחו, אולי לא. מה שבטוח - מי שישלם את המחיר, היה והם יצליחו, יהיה אתה.
 
וכן, כדאי להדגיש גם את מה ש-קאלה כבר כתבה, אם כי גם חוזה שיש בו התחייבות שכזו לא שווה הרבה, כי אתה לא ממש יכול לתבוע אותם ולדרוש את מימוש ההתחייבות הזו. הם יכולים לפטר אותך, וברגע הזה אתה צריך -- במיידית -- לקפל את כל החיים שלך ולצאת מארה"ב בתוך פרק זמן קצרצר. אח"כ לך תתבע אותם בישראל...
 
אז אם מדובר במעסיק הוגן, שיעמוד במילה שלו ובכל מה שהבטיחו לך, ובאמת ידאג לך לגרין קארד ויעשה ככל האפשר להאיץ את תהליך הגרין קארד, אז אחל'ה, לך על זה. אבל רק אתה יודע, באמת, אם זו החברה בה אתה עובד... כי למעסיק אין שום אינטרס לעשות זאת, בגלל ש...
 
ונקודה אחרונה, רק לצורך הבהרה. גם אם הם מתחילים עבורך את התהליך באופן מיידי, ייקח כמה שנים טובות עד שתקבל את הגרין קארד. כל אותו זמן אתה "שבוי" בידי המעביד, אין לך שום יכולת לעבור למעביד אחר, ואין לך שום אפשרות לשפר תנאים, שום יכולת מיקוח שהיא. אין למעסיק שום אינטרס להאיץ את התהליך, כיוון שהוא יודע שכל עוד אין לך גרין קארד, אז גם אין לך אפשרויות אחרות (מלבד להתקפל ולחזור לארץ). הבא את זה בחשבון.
 
אני הייתי מסתכל על זה כהשקעה
30/03/15 02:54
103צפיות
אם המעסיק רציני, והוא יכול להתחיל לטפל בגרין קארד שלך בצורה מידית במסלול EB2 - אז אני חושב שאם הכל עובר חלק אתה יכול לקבל גרין קארד תוך שנה (ובבקשה שהמומחים יתקנו אותי אם אני טועה).... ומהרגע שיש לך גרין קארד כל האפשרויות פתוחות (ממה שאני מכיר מעסיקים קושרים אותך לחוזה של עוד כשנה-שנתיים בחברה מרגע הוצאת הגרין קארד או לשלם על העלות של הגרין קארד).
 
+ בהנחה שהמשפחה של אישתך יכולה לסדר לה עבודה בשיווק (נניח עוד 40 אלף דולר) אז אתה מגיע כבר לאזור ה80 אלף דולר ברוטו ולזוג ללא ילדים זה לא נורא בכלל...
 
איפה הסיכון? הסיכון שלא יאשרו לך את הויזה... ואני אומר את זה לא בגלל שאני מומחה גדול... גם אני על ויזת L1B - ועוד שבועיים אני צריך להגיע לשגרירות בתל אביב בשביל לבקש הארכה של עוד שנתיים, החברה שולחת אותי לעשות את התהליך בקונסוליה בארץ על מנת להגדיל את הסיכויים שלי מהסיבה הפשוטה שבגלל שהחברה שאני עובד בה  גדולה מספיק והיא מוציאה המון ויזות L1B יש לי אפשרות לעשות את הארכה בקונסוליה בתל אביב במקום מול הפקידים המקומים בארהב בUSCIS - והעו"ד אמר שיש גידול בסירובים לויזת L1B וגם הכין אותי לאופציה של סירוב גם בשגרירות...אז לתשומת ליבך.
תהליך EB2 עבור ROW אמור כיום לקחת שנה עד שנה וחצי,
30/03/15 03:04
94צפיות
כל עוד הקטגוריה נשארת Current. מצד שני, זה תלוי בכל מיני גורמים, כמו הזמן שייקח לקבל LC וכדומה, כך שאי אפשר לדעת במדויק.
 
וכמובן שזה תלוי בנכונות של המעסיק להוציא גרין קארד כל כך מהר.
 
ניחוש שלי - יאמרו לו שיתחילו את התהליך לאחר שהוא ישלים שנת עבודה (או שנתיים עבודה) בארה"ב, ולא באופן מיידי.
 
הניתוח שלך מאוד יפה, וגם מאוד אופטימי. כן, אם הכל מסתדר כפי שהוא רוצה - הוא יקבל את הוויזה; וגם המעביד מאוד נחמד ויתחיל עבורו תהליך גרין קארד במהירות; וגם אשתו תמצא עבודה במקצוע שמבוסס על שליטה אבסולוטית באנגלית, ושבו גם דוברי אנגלית ילידי ארה"ב מתקשים כיום למצוא מקומות עבודה; וגם תהליך הגרין קארד יעבור חלק, בלי שום מכשולים מצד הרשויות -- כן, אם כל אלה יתרחשו, אז החיים מתוקים מדבש.
 
האם כל זה יתרחש? מי יודע...
מסכים איתך ב100 אחוז אבל הערה קטנה
30/03/15 03:37
81צפיות
מסכים ב100%  אני רק רוצה להוסיף - למרות שלא יצא לי לחפש עבודה בניו יורק... אבל מההתרשמות שלי,  אם אתה בריא, מוכן לעבוד קשה,מסוגל ללמוד וחוקי כנראה תמצא עבודה בניו יורק של שכר של 40 אלף דולר... יכול להיות שיהיה לך קומיוט ארוך ותצטרך להתפשר בהגדרות תפקיד, אבל תמצא עבודה...
 
 
 
º
תודה רבה לכל מי שעזר
30/03/15 21:44
L1A
29/03/15 23:48
66צפיות
למיטב הבנתי ההבדל בין L1A ל L1B הוא ש L1A מיועד למנהלים גלובליים.
1. הבנתי שזה אומר שיש אנשים שכפופים אלי ישירות - האם זה נכון?
2. האם משנה המיקום שלהם על פני הגולובוס? כלומר האם אפשר להוציא אישור כזה כשהאנשים שאתה מנהל נמצאים בארץ?
 
כל מידע נוסף יעזור. תודה
ארכיון הודעות
Flix
פורום עסקים

פורום עסקים החדש

המקום החדש שלך להתחבר לעסקים כנסו ושתפו בכל נושא >>>

פורום טיולים בארה

פורום טיולים בארה"ב

היעד הנחשק בעולם עכשיו בפורום! אל תישארו בחוץ >>>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה