בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו. 

 

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים:

- ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ואזרחות אמריקאית.

- בתי ספר, גני ילדים ואוניברסיטאות.

-  SSN ,בנקים, כרטיסי אשראי, רשיונות נהיגה, רכבים, ביטוח ורישום לרכב, ביטוחי בריאות וכל מה שביניהם...

- טיפים והמלצות: איך להתכונן מנטלית ומעשית לקראת המעבר הגדול- ביגוד, מזג אויר, מוסדות חינוך, דיוור ומשלוחים, כרטיסי חיוג, תהליכי מעבר, הגירה וקליטה.

- כמו כן, קיימים "לוחות הפורום" שהינם פרסומיים באופיים, המיועדים ליצירת קשר בנושאים הפחות מקובלים לדיון בפורום. יש לדון בנושאים אלה במסגרת הלוחות בלבד!

 

פורום זה, מטבעו, הנו פורום מקצועי/טכני. לא יתפתחו כאן דיונים סוערים על נושאים ברומו של עולם ולא יתאפשרו כאן הודעות ``חברתיות`` באופיין. לשם כך קיימת קומונה, שהתפתחה לה מתוך הפורום. קישור אליה - בראש הדף הראשי ובצידו השמאלי. בקומונה נוכל לשאול איפה למצוא במבה, איך מוצאים גרגרי חומוס בארה``ב גם אם לא יודעים אפילו איך לומר זאת, אוכל ישראלי ואוכל כשר. בקומונה נעביר חוויות על כל נושא, ננהל דיונים ונמצא שם חברים. משתתפי הפורום (עדיפות לקבועים), לאחר שקיבלו אישור ממנהלי הפורום יוכלו להעזר בקשרים האישיים שפיתחו, ולפרסם בקומונה הצעות / חיפושי עבודה, שיפוצי קורות חיים, חיפושי דירות / סקרים וכדומה.

שימו לב: הפורום לא נועד לביקורת או הטפות מוסר על ``היורדים`` - הודעות מעין אלה ימחקו מיד וכותביהן יחסמו. באופן דומה, ייחסמו מכתיבה ניקים שישתמשו במילים שאינן ראויות, כגון קללות או ביטויים פוגעניים אחרים.

הודעות הכוללות מסרים המעודדים עבירה על החוק בישראל או ארה"ב, הודעות העוסקות בשהייה ועבודה בלתי חוקיות בארה"ב, או הודעות המציגות פעילות בלתי חוקית אינן מקובלות בפורום וכן נוגדות את תקנון הפורומים של תפוז. הפרסום בפורום, בין אם הוא אישי או מסחרי, אסור. כל פרסום או הודעה בלתי חוקית ימחקו ללא אזהרה וכותביהם ייחסמו מהמשך כתיבה בפורום.

כמו כן, לא נאפשר דיונים על מהות או על אופן ניהול הפורום על גבי הפורום.

להגנת הגולשים, אנו מבקשים לא לפרסם מספר טלפון ואימייל באופן גלוי. רצוי להתכתב במסרים, ולהעביר מידע רגיש באופן זה. מפאת הרגישות לפרסום פרטים מזהים, נאלץ למחוק הודעות אלו באופן מיידי. 

 

כניסה לפורום כמוה כהצהרה שהנכם מבינים שהכותבים או המנהלים אינם בעלי מקצוע ואינם אחראים לתוצאות הנגזרות כתוצאה משימוש במידע הניתן בפורום. הפורום אינו מיועד להחליף או להוות יעוץ משפטי מקיף ופרטני. הכותבים ו/או המנהלים אינם אחראים למהימנותן, שלמותן או דיוקן של התשובות או המידע שיתפרסמו באתר. כל מידע ותשובה מסוג זה טעונים אימות וחוות-דעת על ידי בעל מקצוע מתאים.

 

שתהיה לכם החלטה קלה וקליטה קלה עוד יותר!

הנהלת הפורום.

 

 "עוברים לארה'ב" הינו פורום הגירה מקצועי באופיו ועוסק בהגירה חוקית בלבד. הודעות הנוגעות למעשים בלתי חוקיים בישראל או ארה"ב יימחקו. להודעות חברתיות באופיין, אני מזמינים אתכם להיכנס לקומונה. אנו מתנצלים על סגנון המברק, זה כל שניתן להכניס בשלוש שורות... אנא קראו את "אודות הפורום והנהלתו" בראש הדף והתעדכנו בכללים והפרטים באופן מפורט. תודה! 
המשך...
הודעה חדשה

התלבטות לגבי מקום לרילוקיישן
01/09/14 21:20
109צפיות
קיבלתי הצעת רילוקיישן מחברת היטק שבה אני עובדת ואני יכולה לבחור בין איזור ניו יורק/בוסטון לאיזור עמק הסיליקון. אנחנו משפחה עם תינוק בן שנה. הנטייה שלנו היא לכיוון עמק הסיליקון בגלל סיכויי מציאת עבודה לבעלי שנראים לנו יותר גבוהים. אבל מה שמפחיד אותנו זה יוקר המחיה שכולם מדברים עליו שיקר משמעותית משאר האיזורים בארה"ב. אשמח לשמוע תובנות בנוגע לשתי האופציות. בנוסף הייתי רוצה לדעת מה נחשב למשכורת סבירה בעמק הסיליקון בהנחה שרק אחד מבני הזוג עובד למשפחה בהרכב של זוג וילד קטן.
תודה
גם אזור בוסטון לא בדיוק מצטיין ביוקר מחיה נמוך
01/09/14 21:36
84צפיות
אולי לא גבוה כמו בסיליקון וואלי, אבל לא מזדנב הרחק מאחור.
לגבי "משכורת סבירה" - זה קצת תלוי בתפקיד... מחלק התה בקפיטריה לא מרוויח את אותה רמת שכר כמו סמנכ"ל השיווק,
או ה SENIOR DIRECTOR שמנהל מחלקת פיתוח בחברה.
חברות נוהגות לשלם משכורת לפי התפקיד והפונקציה שהאדם ימלא - ולא בהכרח לפי מה שאותו אדם מגדיר כ"צרכיו".
לרוב, אנשים מקבלים הצעת שכר - וממנה גוזרים איזו רמת חיים הם יוכלו להרשות לעצמם (גודל בית, מיקום בית, סוג חינוך לילדים, תקציב "ביזבוזים", חיסכון וכיוצ"ב).
 
 
משכורת סבירה
01/09/14 22:01
74צפיות
אני מתכוונת למשכורת  של עובד היטק שתאפשר למשפחה לחיות לא בדוחק ואולי אפילו קצת לחסוך. אני מאמינה שייקח זמן עד שבעלי ימצא עבודה אז בחודשים הראשונים נצטרך לחיות על משכורת אחת. אם להיות ספציפית, האם אפשר להתקיים בעמק עם משכורת של 110-115K של בן אדם אחד כאשר יהיו הוצאות  שכירות, גן לילד ולפחות רכב אחד? אני נמצאת בתהליכי משא ומתן לגבי משכורת שתגזר גם ממקום שאליו נעבור.
זה די דחוק
02/09/14 04:43
אבל אפשרי. קחי בחשבון שהסכום הוא ברוטו.
לשלוח ילד לגן ליום מלא יעלה לכם בערך $1,700 בחודש.
שכירות בקומפלקס סביר - $2,800 ומעלה לדירה של 2 חדרי שינה.
יותר יקר לגור בעמק הסיליקון מאשר בפרברי ניו יורק, למשל. בבוסטון לא גרתי אבל בניו ג'רזי כן, והוצאות המחייה שלנו עלו בכ-$2,000 בחודש עם המעבר לפה. מה שכן, לא מתחרטת שעברנו.
מה המקצוע של בעלך? בבוסטון לא חסרים מקומות עבודה
01/09/14 22:26
71צפיות
וגם שם יש המוני ישראלים שיכולים לעזור לכם ביצירת קשרים.
שני המקומות הם מאוד יקרים ועלות המחיה בהן גבוהה, אם כי יש לי הרגשה שבוסטון זולה קצת יותר. אני מציעה שתסתכלי באינטרנט על דירות ובתים באזורים הרלוונטיים ותשווי את שכר הדירה, זה יעזור לך לקבל כיוון לגבי יוקר המחיה.
המשכורת שהזכרת היא גבוהה ואם לא תבזבזו מידי תוכלו לחיות בנוחות, אם כי לא להתפרע בהוצאות. בהתחלה יהיו לכם המון הוצאות ראשוניות - מכונית, ריהוט ואבזור הבית, תשלום שכ"ד ופקדון (בארה"ב הם מפקידים את הצ'ק של הפקדון, ובסיום התקופה מחזירים לכם את הכסף, וזה בניגוד לישראל שבה פשוט שומרים את הצ'ק ולא מפקידים אותו). אבל אם הילד ישאר עם בעלך בבית עד שבעלך ימצא עבודה, אני חושבת שתסתדרו. לא תחיו בעושר גדול אולי, אבל לא תרעבו ללחם. ברגע שבעלך יתחיל לעבוד (דבר שיכול לקחת לא מעט זמן, קשה למצוא עבודה במקום זר) אתם כבר תרגישו רווחה כלכלית הרבה יותר גדולה.
מקצוע של הבעל
01/09/14 22:34
71צפיות
בעלי מהנדס כימיה עם נסיון עבודה בחברות בתחום טכנולוגיות הדפסה (כמו  למשל HP
כך שבאופן טבעי ולפי מה שראינו סיליקון וואלי מציע יותר הזדמנויות מבוסטו וניו יוורק.
אגב לגבי איזור ניו יורק, איך הוא מבחינת יוקר המחיה בהשוואה לשתי האלטרנטיבות האחרות? האם גם בו יש סיכוי עבורו למצוא עבודה?
 
בכל אחד מהמקומות האלה יש לו סיכוי למצוא עבודה
01/09/14 23:23
42צפיות
אי אפשר לכמת את הסיכוי למציאת עבודה, וזה גם לא משנה אם יש נניח 100 מקומות עבודה או 50, כל מה שחשוב זה שיהיה מקום אחד שיתן לו עבודה, ואין דרך לדעת איפה זה יקרה קודם.
מה שאליס אמרה + אזור ניו-יורק באופן כללי הרבה יותר
02/09/14 00:57
41צפיות
יקר מאשר בוסטון. אני לא יודע איך הוא בהשוואה לעמק הסיליקון, נראה לי שדי דומה.
 
שאלת "האם אפשר להתקיים בעמק עם משכורת של 110-115K של בן אדם אחד כאשר יהיו הוצאות  שכירות, גן לילד ולפחות רכב אחד?"
 
צפוף, מאוד צפוף. סביר להניח שלא תוכלי להרשות לעצמכך להפריש בכלל לפנסיה (תוכנית 401K האמריקנית), ועדיין זה יהיה צפוף. את מדברת על רמת הוצאות *נטו* של לפחות 4000-5000 דולר לחודש, וזאת רק עבור שכר דירה, גן לילד ותחזוקת הרכב כולל דלק - וזאת עדיין לפני ששילמתם חשבונות שוטפים עבור הבית (חשמל, גז וכדומה), ולפני שקניתם לחם וחלב (וחיתולים) בסופר.
 
אבל בעצם, ובלי חס וחלילה להיכנס לכיס שלכם - למה צריך לשלוח את הילד לגן, כל עוד בעלך אינו עובד? זו, למשל, הוצאה די מהותית שאפשר לחסוך די בקלות, אם בעלך נמצא עם הילד.
 
 
ומעניין שאנחנו רואים בפורום שכשהמצב הפוך וזאת האישה
02/09/14 01:44
29צפיות
שלא עובדת בהתחלה, אף אחד לא חושב על לשלוח ילד לגן אלא משאירים עם האישה בבית עד שהיא מוצאת עבודה.
לא אומרת את זה כקונטרה לשאלה הנוכחית, אלא סתם למצב כפי ששמתי לב בהרבה שרשורים כאן.
אני לא פסימית כמוך וכן חושבת שהם יכולים להסתדר לא רע עם הסכומים האלה. לא יודעת אם יחסכו חצי משכורת כל חודש, אבל לא הייתי קוראת לזה צפוף. מעבר לכך שרוב האנשים בארה"ב מסתדרים עם הרבה פחות, יש הרבה אנשים בפורום הזה ובקומונה שמסתדרים עם פחות, אצל חלקם באופן זמני (סטודנטים ופוסטדוקים), וחלקם למשל פרופסורים שרובם מרוויחים פחות מהסכומים שהיא ציינה.
חידוש EAD
02/09/14 00:57
28צפיות
היי,
 
למישהו יצא לחדש EAD לאחרונה? האם מעבר לטופס הסטנדרטי וצילום של הכרטיס הנוכחי צריך עוד משהו?
 
על פי ההוראות שלהם זה כל מה שצריך, אבל מאחר ובבקשה הקודמת כבר יצא לנו לקבל ״בקשה למידע נוסף״ (RFE) ולצלם כל דבר רלוונטי בערך, אז הייתי מעונין לחסוך את החוויה הזו :)
 
תודה רבה!
מה ביקשו מכם בפעם הקודמת?
02/09/14 01:03
20צפיות
אלא אם השתנה משהו מהותי בהנחיות, אז זה בדיוק כמו בקשה ראשונה ל-EAD, כאשר בנוסף צריך לשלוח צילומים של תעודת ה-EAD הנוכחית שיש לך (חלק קדמי ואחורי של התעודה).
 
לא עשיתי את זה כבר הרבה מאוד זמן, אבל מסקרן מה בדיוק ביקשו ממך בפעם האחרונה שביצעת זאת.
 
בכל אופן, אני תמיד חוזר ומפנה לאותו מקור - ההנחיות של אוניברסיטת הארוורד לנושא הזה, שמנסיוני האישי (ונסיונם של אחרים) הן תמיד עדניות ביותר, כי יש להם קשר שוטף עם ההגירה, וכמויות אדירות של אנשים שעוברים את התהליך הזה כל הזמן:
 
ברפרוף מהיר, אני לא רואה שום שינוי בהנחיות שלהם.
לא היה שם משהו ספציפי
02/09/14 01:12
20צפיות
תודה אילן. בהגשה הראשונה אגב פשוט הגשנו את כל המסמכים שוב וצירפנו גם עותקים של בקשות הויזה שלנו. זה עבד בסדר גמור.
 
אולי הבעיה הייתה שהגשנו אונליין בפעם הראשונה, נראה לפי ההמלצות של הרוורד שהם ממש נגד זה.
 
כמו שאילן אמר, צריך לשלוח את כל המסמכים
02/09/14 01:40
12צפיות
זה לא חידוש אישור העבודה, זה הוצאת אישור חדש, וכאישור חדש הוא צריך לעמוד בכל הקריטריונים של פעם קודמת, ועדיף להחמיר. כמובן שצריך להוסיף צילום של הכרטיס הנוכחי וכו'.
אני צירפתי שוב את כל המסמכים
02/09/14 02:30
9צפיות
I-94, צילומי דרכון וויזה, צילומי DS של שנינו + צילום ותרגום תעודת נישואים + מכתב הסבר + הספח שהגיע עם הכרטיס הקודם
(אני לא זוכרת אם היה עוד משהו, אבל לדעתי זה מפורט בהנחיות שלהם)
 
לא הייתי לוקחת סיכון, אלא שולחת מראש את כל המסמכים שהם עשויים לדרוש.
º
והגשתי אונליין דרך אגב, בשתי הפעמים
02/09/14 02:31
4צפיות
אני ממש כרגע בתהליך חידוש
02/09/14 04:07
כמו שכבר כתבו לך, תהליך החידוש הוא בדיוק כמו להוציא חדש כשהשוני היחידי הוא שצריך לצרף צילום של התעודה הנוכחית ובמילוי הטפסים, ישנה שאלה שנוגעת אם זהו האישור הראשון שלך - מסמנים שלא, ממלאים את מס' האישור הנוכחי וזהו בערך.
את שני האישור (הראשון והנוכחי) עשיתי און-ליין.
בשני המקרים שלחתי בדואר פשוט כל מה שרק ביקשור - צילום תעודת נישואין מתורגמת, תמונות עם מס' הבקשה מאחור, צילומי דרכון, צילום I94 וכל מה שרק היה כתוב.
היה לי את כל החומר מהאישור הראשון אז פשוט הדפסתי הכל מחדש, צרפתי את הכל על כל מקרה שלא יהיה.
לאחר פחות משבוע הגיע מכתב המאשר קבלת הפרטים עם תאריך להגיע לביומטרי וצילום מחדש - שהיה ממש השבוע.
שיהיה בהצלחה.
GC לבעל ובמקביל הגירה לילד ע"ב חוק הסבא, או משהו אחר?
01/09/14 20:46
40צפיות
שוב,
כל פעם שנראה שכבר הבנו הכל... צץ משהו חדש. כולל שרשורי זוועה על כאלה שנדחתה בקשת ההגירה ע"ב "חוק הסבא" מטעמים כאלה או אחרים.
המטרה שלנו היא להגיע עם GC עבורי, אשתי אזרחית, והשאלה היא לגבי הילד... האם ניתן *להגר* ע"ב חוק הסבא? האם יש בעיה לפעול במקביל בשני הערוצים? איחוד משפחות לבעל, אל מול בקשה לאזרח את הילד?
ומה כותבים בטופס I-130?
עד עכשיו היינו בטוחים שנפעל במקביל בשני ערוצים נפרדים. בזמן מילוי I-130 אשתי הגיעה לסעיף D1, האם יש עוד בקשות לגבי קרובים אחרים... ואז התעוררה השאלה.
כמו שבטח כולם יודעים, בקשת GC היא מסורבלת יותר ובעיקר יקרה יותר. וכמו שכבר צויין כאן בעמוד זה, האזרחות של הנכד היא זכות ע"פ החוק...
 
נשלח גם שאלה אל הקונסוליה, למקרה ואין כאן נסיון עם הנ"ל
 
תודה!
הסוד הוא בפשטות
02/09/14 01:10
18צפיות
האם ניתן *להגר* ע"ב חוק הסבא?
- לא. ניתן לקבל אזרחות. זו ל-א בקשת הגירה.
 
האם יש בעיה לפעול במקביל בשני הערוצים? איחוד משפחות לבעל, אל מול בקשה לאזרח את הילד?
- למה שתהיה בעיה? למה??
 
סעיף D1, האם יש עוד בקשות לגבי קרובים אחרים...
- האם? אני שואל אותך: האם יש בקשה נוספת ל- GC לגבי קרובים קודמים?  
 
כמו שבטח כולם יודעים, בקשת GC היא מסורבלת יותר ובעיקר יקרה יותר. וכמו שכבר צויין כאן בעמוד זה, האזרחות של הנכד היא זכות ע"פ החוק...
- ומאידך, אם לא פועלים נכון, נוצרים שרשורי זוועה! אז אולי זה יותר זול, אבל "הפחד" לעשות טעות גדול יותר. ההחלטה שלכם
 
 
חידוש ויזת תייר
01/09/14 18:53
65צפיות
שלום לכולם,
יש לי ויזת תייר שהתוקף שלה יפוג בתחילת נובמבר (10 שנים מסתיימות). השאלה הראשונה היא מתי להתחיל את תהליך החידוש ? למרות שאין לי נסיעה באופק אבל אני רוצה ויזה בתוקף בדרכון למקרה שאחליט לנסוע מעכשיו לעכשיו . 
אני עובד בתחום הייטק (מהנדס , מפתח) ומתוקף תפקידי אני יכול להישלח לנסיעה בתפקיד בהתראה קצרה.
 
עכשיו החלק הטריקי , אני עובד כבר 4 שנים בחברה הנוכחית ובעוד שבועיים מתקדם לעבודה חדשה בתור ראש צוות , השאלה היא האם לדווח להם על העבודה החדשה או להתחייחס רק לעבודה הקודמת?
אני לא מאמין שיעשו בעיות למהנדס עם תואר ראשון במדעי המחשב אבל מי יודע אצל האמריקאים.
 
על עצמי:
בן 31 עם תואר ראשון במדעי המחשב
נשוי + 1 עם 2 בדרך
אישתי עם ויזה 
 
 
אשמח להכוונה.
 
 
 
 
אין כזה דבר חידוש ויזת תייר
01/09/14 18:59
69צפיות
אתה צריך לעשות ויזת תייר חדשה לגמרי. עצם העובדה שהיתה לך ויזה ולא ניצלת אותה לרעה בעבר תעמוד לזכותך, אבל עדיין אתה צריך לעשות הכל מהתחלה, כולל הוכחות לקשר בארץ שימנעו ממך להגר באופן לא חוקי לארה"ב - כמו עבודה קבועה ומשפחה. אם אתה מקודם בעבודה שלך, אבל עדיין באותה חברה, אז זה מצוין.
הדבר היחיד שאולי יכול לעשות לך בעיות זה אם תיפול ל- TAL, לבדיקות הבטחוניות המיוחדות שלהם שלפעמים עושים לאנשי הייטק ומדענים. אתה יכול לעשות חיפוש על זה בפורום ולראות אם זה אולי רלוונטי כלפיך ומה המשמעות של זה. אם כן, אז עדיף לבוא מראש עם קורות החיים שלך ופירוט הנסיעות לחו"ל במשך העשור הקודם, כי הם יבקשו את זה.
בהצלחה!
תגובה
01/09/14 19:40
55צפיות
הקידום הוא במקום עבודה חדש.אישתי בהריון כרגע.גרים בשכירותילד נוסף בגןהשאלה היא האם להתכחש למקום החדש? כלומר לא להזכיר אותו כלל ולהתנהג כאילו אני עדיין עובד במקום הישן? איזה מסמכים בעיקרון אני צריך לשלוח להם?זה משנה אם אני לא אחדש עכשיו והויזה תפוג וברגע שארצה לנסוע אתחיל את התהליך?אני יכול לקבל מסמך ממקום העבודה החדש או הישן שמסביר שאני צריך לנסוע מידי פעם במסגרת העבודה האם זה יעזור?
לא לשקר להם בכל מקרה
01/09/14 20:35
48צפיות
אני לא יודעת איזה השפעה יכולה להיות לעבודה החדשה על סיכויי קבלת הויזה. לי יש הרגשה שאתה לא ממש ברשימת האנשים שהם דואגים שיתחילו לעבוד בעגלות בארה"ב בכל מקרה, אבל עדיף תמיד להיות בטוחים עד כמה שאפשר. בוא נחכה ונראה מה אנשים אחרים בפורום יחשבו. תיקח בחשבון שכאן זה יום חג היום (לייבור דיי) אז הגיוני שהרבה ממשתפי הפורום לא יהיו כל כך זמינים לענות היום.
בלי שקרים
01/09/14 22:15
32צפיות
מה שאני חושב שאני אעשה זה להמציא אישור מהמקום עבודה הקודם שבו הם מפרטים את תקופת העסקה וגם כמה מילים טובות (בכל זאת 4 שנים) ולצרף תלושי שכר. ומהמקום החדש לצרף גם כן מכתב דומה שמסביר שאני נדרש לנסיעות קצרות לארצות הברית ללקוחות ובנוסף תלוש שכר ראשון.
בנוסף אני אצרף חוזה שכירות + תעודת נישואין ולידה של הילד + אישור על ההריון של אישתי.
 
נראה לי שזה יספק אותם. 
 
עדכנו אותי מה עוד אני צריך. 
 
נראה סביר
02/09/14 01:02
13צפיות
ההצעה שלי, בנוסף, היא שתגיש מהר בקשה, כל זמן שאתה עובד במקום הישן. כך אתה לא משקר. אם הראיון עובר בשלום, בלי שאלות מיותרות, אז יופי. אם אתה נשאל משהו שגורם לך לספר על המעבר, הצג את כל הניירת שדיברת איתה עם אליס והראה שאתה ממשיך לשדר יציבות.
 
 
מעבר לניו ג׳רזי
01/09/14 23:30
41צפיות
שלום לכולם,אנחנו לפני רילוקיישן לניו ג׳רזי שאמור לקרות בחצי השנה הקרובה.יש לנו שתי ילדות קטנות - 3 ושנה.אשמח לשמוע ממכם המלצות- מגורים, גני ילדים וכו.שמענו הרבה שמות של עיירות שגרים בהם הרבה ישראלים,קצת התבלבלנו מרוב שמות ועצות.ה צ י ל ו
אי אפשר לענות לכם על שאלה כל כך כללית...
02/09/14 00:40
23צפיות
ניו-ג'רזי היא בגודל של מדינת ישראל. להיכן היית עוברת במדינת ישראל - לבאר-שבע, אילת, תל-אביב, חיפה, או יוקנעם?
 
מן הסתם צריך להכניס כמה דברים למכלול השיקולים, כגון:
1. היכן בדיוק מקום העבודה
2. כמה שעות מוכנים לנסוע בכל יום הלוך וחזור מהבית למקום העבודה (ה"קומיוט")
3. מהו התקציב שלכם לשכר דירה בלבד, לא כולל הוצאות חשמל, חימום ואחרות (מהו הגבול העליון לחודש מבחינת אלפי דולרים)
4. עם איזו ויזה אתם עוברים - ויזה L או ויזה H1B (אם את לא יודעת מהן האותיות, אז בבקשה תאמרי לנו האם עוברים דרך החברה הישראלית, שיש לה חברה-בת או חברה-אם בארה"ב, או שמדובר במקום עבודה חדש לגמרי בארה"ב)
 
 
 
חסכונות בארץ
01/09/14 19:32
72צפיות
שלום, אני עובר לעבוד בארה"ב (H1b) בעוד חודש.
כיוון שלא תהיה לי משכורת בארץ הבנק שלי מתכוון להעלות עמלות ני"ע ורציתי לעבור לבנק אחר.
נאמר לי שאם אעבוד בארה"ב ויהיה לי SSN, אסור לבנק בארץ  לקבל ממני כל הוראה הקשורה לני"ע. האם זה נכון?
האם יש דרך (גליוה) בה ניתן להמשיך להחזיק ני"ע בארץ ומידי פעם לבצע שינויים כשעובדים בארה"ב?
אם מישהו במקרה מכיר לינק לתקנות זה יהיה מצוין!!
תודה!
נצל"ש - שאלה דומה
02/09/14 00:40
19צפיות
אני בעל GC ועובד בארה"ב.
יש לי חסכונות בבנק בארץ ואני מעוניין להשאיר אותם בארץ.
מכיוון שאני לא מתכנן להשתמש בכסף בזמן הקרוב, אני מעוניין להשקיע אותו באופן סולידי (אג"ח למשל, רצוי דרך בית השקעות ולא בנק - פחות עמלות)
1. האם בכלל מותר לי?
2. האם עלי לדווח על כך לגורמים בארה"ב?
3. האם אהיה מחוייב בתשלום מיסים כלשהם לארה"ב (מעבר למיסי רווח הון וכו' בארץ)?
 
תודה!
התפטרות על ויזת L1
01/09/14 19:48
128צפיות
שלום!האם מישהו יכול להפנות אותי למדיניות הרשמית הנוגעת לשהייה בארהב לאחר התפטרות על ויזת L1?לא הצלחתי למצוא אותה באתר של Uscis.אני רוצה להתפטר ולעזוב את ארהב כחודש לאחר יום סיום העבודה (כלומר אחרי סיום תקופת ההתראה למקום העבודה), ולא ברור לי אם זה חוקי. נאמר לי שהויזה פגה תוקף ביום סיום העבודה ושאין כל ״תקופת חסד״ לסיים את ענייני בארהב, אבל זה לא היה ממקור רשמי (אני לא יכולה להתייעץ עם עורכי הדין של מקום העבודה, מטעמים מובנים). הבנתי שניתן להגיש בקשה לשינוי סטטוס לויזות תייר, אבל שהיא לוקחת זמן רב ושייתכן שהיא תידחה ואז בכל זאת אהיה במצב של הפרת תנאי הוויזה בדיעבד (והיא גם עולה לא מעט אז הייתי מעדיפה להימנע מהגשת הבקשה אם יש אופציה אחרת).תודה לעוזרים!
אוי, היו רווחים בהודעה המקורית
01/09/14 19:56
80צפיות
מניחה שזה איזה כשל של תפוז..
מרגע שהמעביד מדווח לרשויות ההגירה על סיום ההעסקה - אין ויזה.
01/09/14 21:44
95צפיות
המעביד שלך קשור - ישירות או דרך "לישכת שרותי ניהול כח אדם" - למערכת המיחשוב של רשויות ההגירה.
בשניה שהפקיד\ה שאחראי\ת על הנושא אצל המעביד מזין את ארוע סיום ההעסקה שלך למחשב - סטטוס ה L1 שלך פג, ואת צריכה לצאת מיידית מארה"ב.
 
אין שום "תקופת חסד".
 
הבנתי
01/09/14 22:39
56צפיות
אז זה כמו שחששתי.
 
מה לגבי אופציית שינוי סטטוס? יש לי ויזת תייר בתוקף.
מבקש עזרה בטופס DS-260
31/08/14 23:58
62צפיות
אחרי שקיבלתי מייל ובו הדרכה לצעדים הבאים
מלאתי טופס DS-261 , אבא שלי שילם עבורי את התשלום הדרוש על סך 88$
עכשיו מופיע באתר שתשלום התקבל ואני מנסה להתקדם הלאה ולמלא טופס DS-260 ונתקל בקשיים, אני לוחץ על PAY NOW גם בשדה שלי וגם בשדה של אישתי וכאשר אני עובר לדף הבא אז אותם קוביות שבהן אני אמור לסמן לא נלחצים (תמונות מצב מצורפות) (משום מה לא מצליח לצרף תמונות) ..... אני פשוט לא יודע מה הצעד הבא
.
תכוונו אותי בבקשה 
 
תודה
 
º
למה אני לא יכול להוסיף תמונות?
01/09/14 00:11
11צפיות
º
נסה דפדפן אחר
01/09/14 02:59
15צפיות
º
תמונות מצב......האם מישהו יכול לעזור
הודעה זו מכילה תמונות
01/09/14 18:17
25צפיות
יכול להיות שצריך לחכות כמה ימים נוספים אחרי ששילמנו AOS Fee
01/09/14 18:35
17צפיות
כדי להתקדם לתשלום IV Application Processing Fee
כי נכון לעכשיו select בכל שורה פשוט לא מגיב
השאלה היא כמה ימים לחכות?
ואיך אני מוסיף את הבת שלי?
 
 
מישהו שנתקל באותו מצב.....צעזרו לי בבקשה
 
בקשה לכניסה לארה״ב עבור אזרחות אירופאית
30/08/14 11:38
221צפיות
היי,
אם בעבר (לפני 5 שנים) סורבתי ויזה עם הדרכון הישראלי, האם יש סיכוי לקבל אשרת כניסה עם הדרכון הגרמני בהליך המקוצר?
 
תודה!
לא
30/08/14 16:36
174צפיות
כל סירוב לויזה שולל ממך את האפשרות להשתמש ב-VWP. אל תחשוב אפילו לנסות להעלים את הסירוב ולהגיש ESTA בכל זאת, כי אם תתפס בשקר תוכל לשכוח מלראות את ארה״ב מבפנים אי פעם.
לא העלמתי את הסירוב
31/08/14 19:06
127צפיות
בכל זאת אישרו לי את הבקשה.
אם כך
31/08/14 20:18
104צפיות
איכשהו עברת בין הסדקים. ייתכן שבכניסה לארה''ב הם עדיין לא יראו את זה ותוכנס, ייתכן ולא.  בכל מקרה, כל זמן שאתה לא משקר, מצבך טוב.
מה הכוונה בין הסדקים?
31/08/14 23:22
85צפיות
בכל זאת הבקשה אושרה
באתר של ESTA היה רשום שהסיכוי לקבל אישור קטן אך לא שאינו קיים....
האם קיים סיכוי שאזמין טיסות/בתי מלון ואקבל סירוב בכניסה לארה״ב למרות שכביכול אישרו לי להכנס מבעוד מועד?
למיטב ידיעתנו
01/09/14 00:30
74צפיות
אם בקשת אדם לויזה נדחית, הוא לא זכאי להשתתף בתוכנית הווייבר. יכול להיות שזה לא ב- 100%? לא כידוע לי אבל אתה מוזמן להראות לנו לינק שאומר אחרת.
 
ולכן אמרתי שכנראה הם לא הבחינו ואיכשהו עברת בסדקי הביורוקרטיה.
 
אני לא יודע מה רואה לפניו קצין ההגירה וזה משתנה ושיתוף הנתונים בין כל הזרועות משתכלל כל הזמן. תאורטית - הם עלולים לסובב אותך או לעשות לך בעיות. אבל הסיכוי שזה יקרה: לדעתי נמוך מאוד .
אם אני לא טועה, אחת השאלות ב-ESTA
01/09/14 03:22
96צפיות
היא האם קיבלת אי פעם סירוב לוויזה לארה"ב, או משהו בסגנון דומה. אז לשאול בצורה ישירה, ואני מתנצל אם זה קצת בוטה - האם ענית אמת על השאלה הזו, קרי ענית שאכן סורבת בעבר לוויזה?
 
כי אם אכן ענית שסורבת בעבר לוויזה, ועדיין קיבלת אישור דרך ESTA, אז זה בהחלט דבר יוצא דופן. וכן, בהחלט קיים סיכוי כלשהו שלא ייתנו לך להיכנס לארה"ב. יש על זה הרבה מידע באינטרנט, והנה לך דוגמה אחת, ישירות מהמקור עצמו - אתר ה-U.S. Customs and Boarder Protection:
 
 
אז בשביל לענות לך לשאלה - אין שום אפשרות לדעת בוודאות אם ייתנו לך להיכנס או לא, בוודאי לא במצב שלך, וכאשר אתה טס דרך תוכנית VWP. ייתכן שהכל יעבור חלק ומכסימום עם כמה שאלות, וייתכן שלא. מה שכן - יהיה נהדר אם תחזור לפה ותדווח לנו מה אכן קרה בפועל - אנחנו לומדים מנסיונם המצטבר של המשתתפים פה.
ברור שעניתי אמת
01/09/14 08:20
73צפיות
סימנתי שסורבתי בעבר ובאיזו שנה. לאחר מספר שעות בדקתי את הסטאטוס והיה רשום שהבקשה אושרה.
 
אני מקווה שהכל יעבור חלק ולא יהיו בעיות...
בכל מקרה כמובן שאעדכן במה שהיה לאחר שאחזור.
 
תודה רבה לעונים
בהצלחה, ומקווה שהכל יעבור חלק
01/09/14 17:30
47צפיות
אני לא יודע, אבל ייתכן שהמערכת מספיק "חכמה" בשביל להתעלם מסירוב שאירע לפני שנים די רבות (5 שנים זו תקופת זמן משמעותית).
טפסי I130 במכס
01/09/14 12:01
53צפיות
שלום לכולם,
שלחנו את טפסי הI130 בEMS- דואר אקספרס בתאריך 24/8. אמרו לנו שייקח יומיים-שלושה ובינתיים כבר 5 ימים מאז שהפריט הועבר לשחרור מהמכס בארה"ב.
עוד מישהו נתקל? יש סיבה לחשוש או לעשות משהו? זה בסך הכל מסמכים...
 
26/08/2014 22:24 פריט ה-EMS הועבר לתהליך שחרור מהמכס בארה"ב
26/08/2014 22:23 פריט ה-EMS נקלט במרכז מיון הEMS בארה"ב.
25/08/2014 20:59 פריט ה-EMS נשלח לארה"ב.
24/08/2014 13:37 פריט ה-EMS התקבל למשלוח ביחידת הדואר דיזנגוף
אולי בגלל שיש פה חג בסוף השבוע הזה?
01/09/14 17:27
32צפיות
היום, יום שני ה-1 בספטמבר זה Labor Day, שהוא החג אשר מסיים באופן רשמי את תקופת הקיץ, ולאחריו מתחילה שנת הלימודים (החג הזה מתקיים בכל שנה ביום שני, שהוא יום הראשון אשר מתרחש בחודש ספטמבר - סתם 10 שניות של טריוויה...).
 
בגופים רבים יש סוף שבוע ארוך, כך שמאוד ייתכן שבמקומות מסוימים בדואר לא עובדים בשבת-ראשון-שני, ולכן לא משחררים את מסמכים שלכם. חכו עוד יום-יומיים וזה בטח יסתדר.
איפה אפשר להיצטלם לגרין קארד?
01/09/14 13:53
61צפיות
היי לכולם,
אני יודע שחלקכם יגידו פשוט ללכת לאחת החנויות ולהגיד להם את המידות. אבל רציתי לדעת האם יש מקום ספציפי בארץ שעושים את זה?
כי זה לא רק מידות, זה הרבה מעבר לזה.
 
תודה,
זו תמונה פשוטה, ממש לא המצאת הגלגל
01/09/14 17:23
47צפיות
אני מניח שאתה מדבר על תמונה לצורך הגרלת הגרין קארד. בגדול, מה שצריך זו "תמונה לדרכון אמריקני", וכל חנות צילום נורמלית תדע מה זה; ואם יש להם ספק, אז קח איתך את ההנחיות.
 
תמונת פספורט אמריקני היא מרובעת (5x5 ס"מ, שהם 2x2 אינץ'), בניגוד לתמונת פספורט ישראלית שהיא מלבנית.
 
הדבר המרכזי לזכור בשביל תמונת הפספורט האמריקנית הוא שצריך לראות את אברי הפנים, כולל אוזניים - כך שאם יש שיער ארוך, לדוגמה (בעיקר רלבנטי לנשים), אז צריך לאסוף אותו לאחור כדי שעדיין יראו בתמונה את האוזניים. זה חיוני כי התמונות הללו נסרקות לצורכי זיהוי ביומטרי, והאוזניים מהוות את אחד המרכיבים שהתוכנה הביומטרית משתמשת בהם.
 
 
מישהו יכול להפנות אותי בדחיפות לרואה החשבון דרכו הוציא דוח מ
31/08/14 13:44
185צפיות
אהלן
אנחנו מכינים עכשיו את המסמכים לNVC ועורכת הדין שלנו ביקשה בפירוש שבעלי (אזרח אמריקאי) יגיש את דוח המס שלו לשנת 2013 (שכיר/עובד בישראל) ולשם כך אנחנו צריכים רואה חשבון.
הבעיה היא שרוב רואי החשבון מאבדים בנו עניין מהר מאוד כשהם מבינים שאנחנו לא רוצים כרגע לעשות גילוי הון מרצון אלא רק מעוניינים בדוח המס לשנת 2013.
מי יכול להמליץ לי על רואה חשבון שעשה עבורו דוח מס רק לשנה אחת? (למותר לציין שעורכת הדין שלנו מתעקשת שנגיש רק את דוח המס ל-2013 ולא נשלח להם את גילוי ההון מרצון).
 
תודה מראש
היי תנסה את משרד רואה חשבון
31/08/14 13:54
98צפיות
שי הראל רו״ח
שירות מצויין
 
טלפון:
03-609-8182
כתובת: דוד המלך 1, תל אביב
 
בהצלחה!
רואה החשבון צריך לצרף את חתימתו ל-1040. לא סביר שרואה חשבון
31/08/14 14:40
113צפיות
ירצה לסכן את רשיונו (ואולי יותר מכך) בכך שיתעלם מחובת מילוי FBAR לבעלי נכסים פיננסיים מעל 10,000 דולר מחוץ לארה"ב. אם הסכומים גבוהים אזי יש טפסים נוספים למילוי.
גם בעלך מסתכן (מאד) אם יתעלם מחובת הגילוי.
אני לא מאמין שעו"ד שלכם תסכים לתת את המלצתה בכתב.
º
תודה רבה, עדן!
31/08/14 16:28
29צפיות
רק שאלה
31/08/14 20:05
92צפיות
למה את קוראת לזה "גילוי מרצון"? אין בין זה לבין רצון ולא כלום - את יכולה לרצות את זה יותר או פחות, כמו שאת יכולה לרצות לשלם מיסים יותר או פחות - אבל זו חובה לדווח, עם קנסות ועונשים על אי-דיווח.
....
31/08/14 20:21
84צפיות
אני מקווה שאתה מתבדח.
אני קוראת לזה "גילוי מרצון" כי קוראים לזה (literally) "גילוי מרצון". זה השם של ההליך (http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...)
 
לא יודע למה את מתכוונת
31/08/14 22:20
73צפיות
לא יודע לאיזה הליך את מתכוונת - הקישור שנתת הוא למסמך שמישהו בפורום כתב, לא שום דבר רשמי.
אם כוונתך אכן ל-FBAR, שכל אזרח חייב להגיש כל שנה (אם הוא לא פטור, לדוגמה אם סך כל ההחזקות לא מגיע ל-$10K), זה לא מרצון ולא אופציונלי.
ולהוסיף שכל אזרח אמריקאי חייב להגיש דוחות למס הכנסה
31/08/14 23:33
72צפיות
כל שנה, גם אם חובות המס שלו יהיו אפס, וגם אם מעולם לא דרכה רגלו בארה"ב בעצמו.
אני מצטרף למה שיהודה כבר כתב לך, ואהיה אפילו קצת יותר בוטה -
01/09/14 03:38
92צפיות
אם אני מבין נכון, אזי מה שעורכת הדין הנחתה אתכם הוא להגיש אך ורק את הדו"ח השנתי, מבלי להגיש את הצהרת ההון (FBAR, ואפילו טופס 8938) כאשר שניהם מחויבים להגשה לפי החוק; ועוד יותר מכך, טופס 8938 מהווה חלק מהדו"ח השנתי עצמו, בעוד ה-FBAR עצמו הוא טופס נפרד, אבל עדיין חובה להגישו.
 
הנה, קראי קצת פה על שני הטפסים הללו, ותשכילי:
 
ולכן, העובדות הפשוטות והיבשות הן כדלקמן:
 
1. עורכת הדין שלכם מייעצת לכם, בצורה פשוטה וברורה, לבצע עבירה על חוקי ארה"ב. זה עד כדי כך פשוט וחלק, שחור ולבן - אין פה גווני אפור. אני מציע שתאמרו לה ששמעתם דברים מנוגדים מכמה אנשים שיש להם קצת ניסיון בתחום, ולכן אתם מבקשים שהיא תיתן לכם בכתב, ובצורה מפורשת את ההמלצה שלא להגיש את הדוחות הללו לשלטונות המס האמריקניים. נחיה ונראה אם תזכו לקבל את ההמלצה הזו בכתב (ניחוש שלי - בגלגול הבא, אולי... אלא אם מדובר בעו"ד שהיא מטומטמת מהשורה הראשונה...)
 
2. כל רו"ח מבין בתוך כמה שניות שמה שאתם מנסים לעשות זו עבירה על החוק האמריקני. אם הוא יסייע לכם בכך, כלומר יעלים עין ולא יגיש את הדוחות שצריך, הרי הוא שותף לעבירה על החוק. איזה רו"ח יסכים, לדעתך, לשרוף לעצמו את הקריירה, לסכן את רשיונו ולהסתבך בעבירה פלילית, תמורת כמה מאות דולרים שהוא יקבל מכך עבור הכנת הדו"ח שלכם לשנת 2013?
 
 
עד כאן איך שהנושא נראה מנקודת המבט שלי. תעשן עם זה מה שאתם מבינים.
 
 
בהצלחה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הצהרת הון
01/09/14 09:38
78צפיות
אני חייבת להודות שאני ממש מאוכזבת מהתגובות של אנשים כאן בפורום. 
האגרסיביות בה אתם  מתבטאים מרמזת שלא רק שבכוותנו להעלים מיסים, אלא גם להלבין כסף ואולי להצטרף לאיזה קרטל לא חוקי.
בסך הכל, יש לי בקשה מעורכת הדין שלי, התמחה בענייני הגירה, ב-כ-ת-ב ובאימייל להגיש ל-NVC אך ורק את הדוח של בעלי לשנת 2013 + הטפסים הנלווים שהם מבקשים.
אף אחד לא אמר שבעלי לא יעשה גילוי הון מרצון. אבל זה יצטרך להיעשות רטרואקטיבית והוא כרגע מגייס את טפסי ה-106 משנים קודמות שלו ויעשה מול ה-IRS.
אנחנו הולכים לפי מה שעורכת הדין שלנו מייעצת לנו, היא מטפלת בתיק, הלכנו לעורכת דין מלכתחילה כי ל-א רצינו להסתבך ורצינו לעשות את התהליך בצורה הכי מהירה, מסודרת ונכונה. 
 
אגב, היא המליצה לנו על רואה חשבון איתו היא עובדת תדיר. הוא המליץ לנו לעשות גילוי הון מרצון כי זה יסיים לנו את העבודה מול ה-IRS ויסיר את כאב הראש הזה מלכתחילה - אבל הוא ממש לא התנגד לעשות גם דוח של שנת המס האחרונה בלבד ולהשלים את שאר הדברים אחר כך (והוא מצליח מאוד בעיסוקו, אין לי צל של ספק שהוא לא יסכן את רישיונו בשבילנו).
אגב, "גילוי הון מרצון" כמו שאומרים, שנעשה מול הבנק, בעלי כבר עשה. הוא פשוט לא הגיש את דוחות המס שלו של שנים קודמות עדיין. 
 
תודה על הנביחות, עזרתם לי מאוד. 
 
 
 
אם רואה החשבון מסכים והוא מומלץ על ידי
01/09/14 10:52
63צפיות
עורכת הדין שלכם, מדוע הפניה לפורום לקבלת שם של רואה חשבון מממליץ אלמוני?
קטונתי.
מה זה "גילוי מרצון" ? זה ההיפך מ"גילוי שלא מרצון" ?
01/09/14 17:11
48צפיות
אני מצטער, אבל אין לנו מושג על מה את מדברת. אנחנו פה מתעסקים בדברים מאוד קונקרטיים, ומסבירים בהתאם - אנחנו מכירים תהליכים ספציפיים אשר מלווים במסמכים ספציפיים, כאשר לכל מסמך יש שם (לדוגמה FBAR או 8938).
 
אם תסבירי מהו דו"ח "גילוי מרצון", ועל איזה טופס בדיוק מדובר - אולי זה יעזור להפיג את מסך הערפל. בינתיים, כל "ההבהרות" שאת כותבת פה רק גורמות ליותר בלבול וליותר בלאגן בקרב מי שקוראים פה בפורום ונעזרים בתכנים שיש פה.
 
צר לי אם נפגעת מדברים שכתבתי, המטרה היא לתת את השירות הכי טוב למי ששואל את השאלות, וגם לקוראים סמויים רבים שיש פה, ואשר מסתמכים על מה שנכתב. לא היה פה שום דבר אישי כלפייך - אנחנו (לפחות אני) בכלל לא מכירים אותך, ואין לנו מושג מי את.
 
ובכל מקרה, מכיוון שיש לך עו"ד המטפלת בנושא ומקבלת על כך תשלום, אז אין צורך להתייעץ בפורום אנונימי. אנחנו פה בשביל לשרת את אלו שלא משתמשים בשירותי עו"ד, ויש רבים כאלו.
 
בהצלחה
שלוש שאלות לקראת ראיון בקונסוליה
01/09/14 11:39
71צפיות
שלום 
תודה על העזרה עד כה!
בקרוב יש לי ראין בקונססוליה לגבי ויזה B2
1. איפה אפשר למצוא Template למכתב מהמעסיק, חיפשתי במאמרים ולא מצאתי.
2. איך מביאים את הDS-260, יש לי רק קובץ Dat כזה שהורדתי ואת ה confirmation code?
3. כאשר מילאתי את השם והתאריך לידה של הורי לא זכור לי שהיה שם אפשרות לבחור ארץ מוצא, הסיבה שאני מזכיר
זאת היא שיכול להיות שהתבלבתי וכתבתי ישראל אז האם מישהו זוכר אם בכלל צריך למלא ארץ מוצא של הורים?
עדכונים משמחים
31/08/14 21:59
181צפיות
שמחה לבשר שקיבלתי את הגרין קארד 
אחרי תהליך ארוך, מתיש, מלחיץ אבל מאוד בונה מלמד ומאתגר....
מי היה מאמין זה יקח יותר זמן ויתיש יותר משלוש הריונות שחוויתי
זמנים למי שתוהה..
ב16.8.13 שלחנו את הניירת הראשונית שהתקבלה ב 19.8.13
אישור סופי על השלב הראשון קיבלנו בסוף פברואר 2014
מספר תיק קיבלנו לאחר כשבועיים..
הרצנו די מהר תשלומים דרך חשבון אמריקאי
חיכינו לניירת מהקו-ספונסר בכדי לשלוח את ה iv ואת הaos....היה מתיש הדואר בארץ לא זז
שלחנו את כל הניירת ב 9.4.14
קיבלנו בסוף אפריל chaeck list הזוי..אמרו שחסרים דפים ב i-864 שלא שלחתי תעודת לידה שלי...
שלחנו שוב...באמצע מאי (התקבל שם ב 16.5.14)
התפללנו
התקשרנו כל שבוע לשאול מה שלומכם
13.6.14 אחרי חודש עוד מייל הזוי של checklist שביקש הוכחות כלכליות
בשיחה טלפונית איתם נאמר שברמה כללית התיק סגור אך נצטרך להביא לראיון דוחות מס עדכניים וטופס i-864 עדכני
25.6.14 מייל עם תאריך לראיון
12.8.14 ראיון
הלכתי לבד
ארגנתי הכל בקלסר מתוקתק
הגעתי שלישית ברשימת הממתינים בחוץ
לפקידה הראשונה שבודקת ניירת קראו לי שנייה, היא אמרה שלא חסר לי דבר בתיק החזירה לי ניירת (ממה שאמרו חסר ולא היה )
קראו לי ראשונה לקונסולית שהיתה חביבה
שאלה אותי איך אני מעדיפה לשוחח השבתי שבעברית (למרות שאני מדברת ומבינה נהדר העדפתי לא ליפול על חוסר הבנה וגם...יצאתי מנקודת הנחה שאם היא תשוחח עימי בעברית היא תמעיט בשאלות.....)
שאלה כמה זמן אנחנו מכירים..
כמה זמן נשואים...
הראתי לה תמונות משפחתיות...על אף שבמקרה שלנו אין צורך בהוכחת הקשר..רציתי ליצור ״קשר רגשי״ כשהיא רואה תמונות ילדים...
שאלה מדוע הבעל רוצה לעבור לארה״ב ובמה יעסוק שם
מסרתי לה את ההוכחות הכלכליות: אישור על חשבון בנק פעיל שם + דוחות מס וטפסי i-864 של הבעל ושל הקו ספונסר
וזהו
חשוב:
אם יש לכם דרכון עם וזית תייר הביאו אותו - הם מחתימים אותו בחותמת ביטול
בדיקות רפואיות - על פיהם יקבע הדד ליין להפעלת הגרין קארד ולא על סמך תאריך הראיון...(אני לא ידעתי זאת ועשיתי את הבדיקות  3 חודשים לפני הראיון מה שמותיר לי פחות מ3 חודשים לממש אותו)
הקונסולית אישרה בכלליות במעמד הראיון את אישור הגרין קארד
אבל עד שלא קיבלתי אותו...לא שמחתי
הראיון היה ביום שלישי...ביום חמישי בשבוע לאחר מכן הטלפון צילצל..שליח ups בדק אם אני בבית
 
אני רוצה להודות לכל החברים הנפלאים פה בפורום
על התמיכה המענה המהיר
הטיפים הטובים והניסיון הרב
אפשר ורצוי (למי שאין משהו מעיב מעל) לעשות זאת לבד
ארגון החומר בעת השליחה בתיוק וסדר - גם להם חשיבות גבוהה
 
כעת אנחנו בשלב האיפוס הכנת הילדים לתהליך....(עדיין לא סיפרנו להם)
סגירת הפינות הבירוקרטיות
אריזות
פרידות
ובנייה / יצירה מחודש שם
מאחלת לכולנו שנה טובה, שנת בריאות הגשמה ומימוש
כמובן שאשמח להמשיך לקחת חלק בסיוע ושיתוף בידע שצברתי
ניפגש כאן ושם
HAG
 
מזל טוב!
01/09/14 03:44
55צפיות
תודה רבה על השיתוף ועל לוחות הזמנים, ויהיה נהדר אם תישארי "בסביבה" בשביל לסייע מנסיונך לדורות הבאים
 
אגב, סתם מסקרנות - לאיפה עוברים?
 
שיהיה בהצלחה עם המעבר
מזל טוב מזל טוב מזל טוב!!!
01/09/14 09:00
48צפיות
כל כך משמח לשמוע  
מקווה שיהיה לכם מעבר קל וחלק, והעיקר שהתהליך המתיש הזה עבר כבר... בהצלחה!!
º
בהצלחה!!
02/09/14 01:14
1צפיות
אזרחות לילדים
29/08/14 17:14
195צפיות
אני אזרחית אמרקאית לא מילדה, אבל חייתי בארה"ב יותר מ5 שנים אחריי גיל 14
יש לי 2 ילדים שאני רוצה לעשות להם אזרחות, בדקתי כבר הכל באתר של הקונסוליה בתל אביב
יש לי כל מיני הוכחות שחייתי שם כמה שנים,צ'קים, רופא, ועוד כמה. השאלה שלי היא בטופס ds-2029 יש שאלה שצריך למלא מקומות עבודה ותאריכים, רוב הזמן שהייתי שם טיילתי והייתי עם משפחה,אבל גם עבדתי  ואני גם לא זוכרת תאריכים מדוייקים של איפה ומתי עבדתי, זה היה לפני 20 שנה, מקום אחד מהם אני בודאות יודעת שכבר לא קיים.
איך אני ממלא את השלב הזה?
רוצים גם לדעת את הזמנים שהייתי שם, ויש הרבה שורות שאפשר למלא, האם מתכוונים לפעמים שנכנסתי ויצאתי נגיד לביקור בארץ? או רק לרשום את תאריך הכניסה שלי, ותאריך החזרה לארץ? חוץ מזה הכל מוכן כבר לראיון
אשמח לתשובות ממי שכבר עבר את זה ויודע, וגם איך עובר הראיון
תודה ושבת שלום!
 
הנה
31/08/14 11:46
74צפיות
מקומות עבודה תרשמי כמיטב זכרונך. לא תאריך מלא אלא חודש ושנה או שנה בלבד.
 
לגבי נסיעות, כן. המטרה היא להראות את 5 השנים של נוכחות.
תודה רבה דורון
31/08/14 19:34
47צפיות
עוד שאלה בבקשה, האם אתה יודע או מישהו , איך עובר הראיון?
האם אני צריכה להביא את הילדים ובעלי?
בעיקרון
31/08/14 20:11
51צפיות
אזרחות בערוץ הזה לא דורשת את הילדים, זה הליך טכני בלבד. אבל ניתן שיהיו, וכמובן שאם תתבקשי אז תביאי אותם. שוב להבהרה, השהייה שלך היתה לפני שהם נולדו, נכון?
 
בעלך לא רלוונטי.
כן
31/08/14 20:16
46צפיות
גרתי שם מאחרי הצבא, עד החתונה, הילדים כבר נולדו בארץ.
ענין קטן, אבל חשוב, של טרמינולוגיה
01/09/14 06:59
54צפיות
את לא מוציאה אזרחות אמריקאית לילדים שלך. הם אזרחים מלידה. את רק מספקת הוכחות לשגרירות האמריקאית שהם כאלו.
º
01/09/14 17:32
17צפיות
º
תודה רבה
01/09/14 21:39
4צפיות

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה