בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו. 

 

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים:

- ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ואזרחות אמריקאית.

- בתי ספר, גני ילדים ואוניברסיטאות.

-  SSN ,בנקים, כרטיסי אשראי, רשיונות נהיגה, רכבים, ביטוח ורישום לרכב, ביטוחי בריאות וכל מה שביניהם...

- טיפים והמלצות: איך להתכונן מנטלית ומעשית לקראת המעבר הגדול- ביגוד, מזג אויר, מוסדות חינוך, דיוור ומשלוחים, כרטיסי חיוג, תהליכי מעבר, הגירה וקליטה.

- כמו כן, קיימים "לוחות הפורום" שהינם פרסומיים באופיים, המיועדים ליצירת קשר בנושאים הפחות מקובלים לדיון בפורום. יש לדון בנושאים אלה במסגרת הלוחות בלבד!

 

פורום זה, מטבעו, הנו פורום מקצועי/טכני. לא יתפתחו כאן דיונים סוערים על נושאים ברומו של עולם ולא יתאפשרו כאן הודעות ``חברתיות`` באופיין. לשם כך קיימת קומונה, שהתפתחה לה מתוך הפורום. קישור אליה - בראש הדף הראשי ובצידו השמאלי. בקומונה נוכל לשאול איפה למצוא במבה, איך מוצאים גרגרי חומוס בארה``ב גם אם לא יודעים אפילו איך לומר זאת, אוכל ישראלי ואוכל כשר. בקומונה נעביר חוויות על כל נושא, ננהל דיונים ונמצא שם חברים. משתתפי הפורום (עדיפות לקבועים), לאחר שקיבלו אישור ממנהלי הפורום יוכלו להעזר בקשרים האישיים שפיתחו, ולפרסם בקומונה הצעות / חיפושי עבודה, שיפוצי קורות חיים, חיפושי דירות / סקרים וכדומה.

שימו לב: הפורום לא נועד לביקורת או הטפות מוסר על ``היורדים`` - הודעות מעין אלה ימחקו מיד וכותביהן יחסמו. באופן דומה, ייחסמו מכתיבה ניקים שישתמשו במילים שאינן ראויות, כגון קללות או ביטויים פוגעניים אחרים.

הודעות הכוללות מסרים המעודדים עבירה על החוק בישראל או ארה"ב, הודעות העוסקות בשהייה ועבודה בלתי חוקיות בארה"ב, או הודעות המציגות פעילות בלתי חוקית אינן מקובלות בפורום וכן נוגדות את תקנון הפורומים של תפוז. הפרסום בפורום, בין אם הוא אישי או מסחרי, אסור. כל פרסום או הודעה בלתי חוקית ימחקו ללא אזהרה וכותביהם ייחסמו מהמשך כתיבה בפורום.

כמו כן, לא נאפשר דיונים על מהות או על אופן ניהול הפורום על גבי הפורום.

להגנת הגולשים, אנו מבקשים לא לפרסם מספר טלפון ואימייל באופן גלוי. רצוי להתכתב במסרים, ולהעביר מידע רגיש באופן זה. מפאת הרגישות לפרסום פרטים מזהים, נאלץ למחוק הודעות אלו באופן מיידי. 

 

כניסה לפורום כמוה כהצהרה שהנכם מבינים שהכותבים או המנהלים אינם בעלי מקצוע ואינם אחראים לתוצאות הנגזרות כתוצאה משימוש במידע הניתן בפורום. הפורום אינו מיועד להחליף או להוות יעוץ משפטי מקיף ופרטני. הכותבים ו/או המנהלים אינם אחראים למהימנותן, שלמותן או דיוקן של התשובות או המידע שיתפרסמו באתר. כל מידע ותשובה מסוג זה טעונים אימות וחוות-דעת על ידי בעל מקצוע מתאים.

 

שתהיה לכם החלטה קלה וקליטה קלה עוד יותר!

הנהלת הפורום.

 

 "עוברים לארה'ב" הינו פורום הגירה מקצועי באופיו ועוסק בהגירה חוקית בלבד. הודעות הנוגעות למעשים בלתי חוקיים בישראל או ארה"ב יימחקו. להודעות חברתיות באופיין, אני מזמינים אתכם להיכנס לקומונה. אנו מתנצלים על סגנון המברק, זה כל שניתן להכניס בשלוש שורות... אנא קראו את "אודות הפורום והנהלתו" בראש הדף והתעדכנו בכללים והפרטים באופן מפורט. תודה! 
המשך...
הודעה חדשה

לא, זה לא יאומן
29/07/14 20:31
27צפיות
אחרי שכבר הצלחנו "להיכנס לאמריקאים ללב" והם נאותו ברוב טובם להקדים לנו את הראיון (בירושלים במקום בתל אביב), ואחרי שהעברנו שם כמה שעות טובות בתור, (כולל עמידה ארוכה בחוץ בשמש, אבל ניחא, יש צרות גדולות יותר...) ואחרי שלקחו לנו טביעות אצבעות, ואחרי שראיינו אותנו ואחרי שאישרו לנו, (ויזת L), אז הגיע הפאנץ'-ליין: יש לנו בעיה לצערנו עם המערכת שלנו כבר כמה ימים (למה חיכיתם עד הסוף ולא אמרתם/כתבתם קודם??) וזו בעיה כלל-עולמית, בכל הקונסוליות בכל העולם, וכרגע אין לנו מושג מתי יתקנו את התקלה כך שכרגע אין ויזה, האישור בע"פ, לא בכתב כי אי אפשר להוציא אותו מהמחשב... לא מעצבן?
זהו, הוצאתי את זה... מנסים לדחות את הטיסה שנועדה לעוד 10 ימים.
לקחת נשימה עמוקה, זה עוד שלב בתהליך.
29/07/14 21:16
10צפיות
מבאס, מעצבן, אבל גם זה יעבור בסוף. אין מה לעשות
 
לפחות אמרו לכם שזו תקלה כלל-עולמית, ולא משהו שקשור לישראל ולמלחמה הנוכחית. זו ממש לא נחמה, אבל גם זה משהו...
לא לקבוע טיסה לפני שיש ויזה ביד.
29/07/14 23:24
11צפיות
זה כלל ברזל.
29/07/14 23:30
7צפיות
והאמריקאים מזהירים מראש לא להזמין כרטיסים לפני שיש ויזה ביד...  כואב כואב, אבל אין מה להלין פה אלא על עצמם.
באיזו חברה הטיסה? יכול להיות שיקלו על הדחייה
30/07/14 16:34
13צפיות
באיזו חברה אתם טסים?
ייתכן שבגלל המלחמה וההקלות הכלליות על שינויי טיסה, זה יהיה זול יותר לדחות.
תנסו לבקש כמה פעמים ויתור על קנס השינוי. אל תסתפקו בתשובה שלילית אחת.
בהצלחה!
הקנס לא עליי...
30/07/14 21:36
15צפיות
אנחנו עושים רילוקיישן דרך מקום עבודה כך שאם דוחים הם סופגים את הקנס, הבעיה היותר מרכזית כאן היא שאני בהריון מתקדם ועוד שבועיים וחצי כבר לא אוכל לטוס כי שום ביטוח לא יבטח אותי... זה לנסוע עוד שבוע או לנסוע אחרי הלידה, מה שיעכב משמעותית את כל הרילוקיישן ואת התחלת עבודתו של בעלי.
אנחנו אותו דבר,טיסה ביום ראשון הקרוב.מקווים לנס
30/07/14 21:00
15צפיות
שיאפשר הנפקה מחר או מחרתים.
הבן שלי אמור לטוס למשלחת למכביה ושם דבר לא עזר,הם מסרבים לראות בזה מקרה דחוף. אם רצו יכלו להנפיק ידנית כמו שהם עדיין עושים למי שזה נראה להם דחוף. כדאי מנסיונכם להתקשר לטלפון של המקרים הדחופים?
תודה!
לא שמעתי על הנפקה ידנית
30/07/14 21:33
14צפיות
אבל זה מעניין. שווה לבדוק...
איך לבדוק? צריך קשרים. שילימתי פעמיים
31/07/14 07:40
21צפיות
את האגרה בשביל לעבור לירושלים. שמחתי שקיבלו אותנו ועכשיו אוכלים קש. זאת כנראה מדיניות ולא בעיה אמיתית
האם תוכלו בבקשה לעדכן
31/07/14 13:05
24צפיות
יש לנו ראיון בשבוע הבא ומאוד מעוניינים לדעת מה המצב שם - (טיסה ב-25 אוגוסט)
º
חזרו להנפיק השבוע-בדוק.
01/08/14 14:27
9צפיות
מה עשיתם עם הטיסה?
01/08/14 17:44
17צפיות
אני כבר תוהה אם להתייצב בקונסוליה ולעמוד להם על הראש עד שיתנו לי ויזה.
ביטוח לאומי אחת ולתמיד
29/07/14 17:54
22צפיות
שלום רב,
 
אני על ויזה L1 בארה"ב...
 
איכשהו בטיפשותי נזנח העניין עם מס הכנסה וביטוח לאומי...
 
איך העניין הזה עובד?
 
האם צריך לשלם מס הכנסה?
 
צריך לשלם 160 שקל ביטוח לאומי?
 
צריך לשלם 15 אחוז?
 
אפשר קצת סדר בבקשה?
 
תודה רבה
למיטב הבנתי:
29/07/14 18:24
15צפיות
1. במידה ואתם חוזרים תוך שלוש שנים או פחות - זה לא ממש משנה מה תעשה היום. בט"ל ומס הכנסה קובעים תושבתך ע"פ מבחן מרכז חיים שגם תלוי זמן שהיה בחו"ל ולכן עשויים לבוא אליך בדרישת תשלום בדיעבד על כל ההכנסה בארה"ב. הכוונה לאותם 15% פלוס הפרשים במס הכנסה אם יש (לא תמיד יש)
 
2. במידה וחוזרים אחרי שלוש שנים - ככל שעובר יותר זמן ומרכז החיים מחוץ לישראל יותר מובהק בט"ל ומס הכנסה עשויים לא לראות בכם כתושבי ישראל על כל התקופה מהרגע שעזבתם ולכן לא חייבים להם כלום. כדי לסייע למבחן מרכז החיים להיות "מובהק" ניתן וכדאי לבצע מהלכים שייראו כי אכן בכל התקופה לא ראיתם עצמכם כתושבי ישראל. לדוגמא לבקש ניתוק תושבות מבט"ל, להפסיק לשלם להם ולהפסיק לקבל קצבאות ושירותי בריאות בישראל. אם אתם ממשיכים לשלם בכל התקופה את הסכום המינמאלי לבט"ל (160) ייתכן וזה יעמוד לרעתכם במידה ולכשתרצו להוכיח כי אינכם תושבים כל התקופה. בנוסף ישנם עוד דברים כמו נכסים, הפקדות לפנסיה, שימוש בשירותי הבריאות בישראל ועוד. זה תחום די אפור ויש גם דברים מותרים לדוגמא השכרת דירה יחידה, הקפאת פנסיות ותשלום ריסק.
בגדול אם עובר הרבה זמן,מעל 5 שנים, אז בד"כ אינכם נחשבים תושבי ישראל ולא חייבים במיסים.
 
3. במידה וחוזרים לישראל במצב בו אינכם תושבים אז אפשר לשלם "כופר" (10000 שח לאדם אם אני לא טועה) כדי לפדות את תקופת ההמתנה ולקבל מיידית שירותי בריאות, או להמתין 6 חודשים, ו/או לעשות ביטוח בריאות פרטי ל 6 חודשים.
 
לדעתי עדיף לבחור באופציה שבה אתם מוכיחים שאינכם תושבי ישראל ושוהים מעל 3 שנים בחו"ל ע"מ למזער את הסיכוי שמס הכנסה ובט"ל יבואו בעתיד בדרישות תשלום על 15% ויותר על כל ההכנסה בשנים הללו, אפילו במחיר הפדיון של 10000 שח לאדם (ילדים לא צריכים) בעתיד. למרות שגם מזה יתכן ואפשר להימנע או למזער.
 
זו הבנתי בלבד.
קרוב לוודאי שיבואו מומחים גדולים ממני ויוכלו לסתור או להוסיף פרטים
רק להבהיר את נקודה מס' 1 שלך
29/07/14 18:49
16צפיות
חייבים לעשות משהו - או לשלם או לנתק תושבות. אי אפשר להתעלם מהם לגמרי כי אז יהיו קנסות וחובות ועיקולים וצווי איסור יציאה מישראל כשתבואו לביקורים וכו'. חייבים לעשות משהו, השאלה היא האם לנתק תושבות או לשלם. תשלום 160 שקל זה לסטודנטים או לתיירים שלא עובדים בחו"ל. מי שעובד בחו"ל חייב במיסים על הכנסותיו מכל מקום בעולם, והמיסים הם 15 אחוז מההכנסה. אלו מיסי האמת. 160 שקל זאת העלמת מיסים אם אתם עוברים על מנת לעבוד.
אליס צודקת
29/07/14 23:32
12צפיות
מסקר לא מייצג בסביבה הקרובה כמחצית בחרו לנתק את התושבות, כמחצית משלמים 160 שח , לא נמצאו צדיקים שמשלמים 15 אחוז . 
זה לא עניין של צדיקים
31/07/14 21:35
28צפיות
לי אמרו במפורש בבט"ל לפני שבע שנים לשלם כאילו אני לא עובדת.
למישהו אחר שאני מכירה אמרו את אותו הדבר שנה שעברה.
מצד שני אני מעולם לא ניסיתי לקבל שירותים רפואיים בישראל כי אז אולי הייתי מגלה שאני לא מכוסה (שמדובר רק בשמירת זכויות או משהו כזה).
בביטוח לאומי יד ימין לא יודעת מה יד שמאל עושה
31/07/14 23:44
26צפיות
כל פקיד יגיד לך משהו אחר. אבל מבחינת החוק, כל אדם שעובד בחו"ל חייב בתשלום 15 אחוזים מהכנסתו לביטוח לאומי. הסכום המינימלי של 160 שקל מגיע למי שנוסע לחו"ל לטיולים (נגיד צעירים אחרי צבא שנזרקים שנה בהודו) או מי שנוסע ללימודים.
ממילא אחרי כמה שנים שלא שוהים בארץ (נדמה לי 3 שנים)
31/07/14 23:54
26צפיות
ואחרי שהביטוח הלאומי מסתכנרן עם משרד הפנים (בקרת גבולות ) הם מתחילים את תהליך הניתוק מיוזמתם. לא ניתן לחיות במדינה אחרת לשלם ביטוח לאומי (בין אם 160 או 15 אחוז) ולקבל שירותים לנצח . 
לגבי תשובה בעפ של פקיד במוסד לא היתי בונה על זה מגדלים , אצליהם אפילו תשובה בכתב לא תמיד מחייבת 
אם אנחנו עוזבים בעוד שבוע - ללכת להגיש טופס?
01/08/14 06:32
28צפיות
תודה על הסיכום הממצה.
בעוד שבוע אנחנו עוזבים ללימודים של 5 שנים. אני אהיה על J1 ובעלי ב"ה ובעזרת הEAD יעבוד על J2.
האם ניתן/כדאי להגיש את הטפסים כבר עכשיו לביטוח לאומי? ואם כן - האם בעלי צריך להגיע איתי או שאוכל להגיש בשמו?
ועוד שאלה חצי קשורה ואני בספק אם מישהו יוכל לענות (אבל אני תמיד מוכנה לאתגר אתכם ) - אני בהיריון בחודש שלישי. עבדתי בארץ בכל השנים האחרונות. האם מגיע לי משהו מביטוח לאומי אחרי הלידה? שמעתי שמועות על חופשת לידה/מענק לידה. מישהו מכיר?
לגבי החלק הראשון
01/08/14 17:28
8צפיות
אני חושב שכדאי אם אכן מדובר לטווח ארוך כמו שציינת.אבל אסייג כיוון שאת על J1 וזכור לי שירשורים קודמים שאמרו שהשכר לפוסט דוקים בויזה זו מוגדר כמלגה ולכן פטור ממס.ואולי גם כיוון שאת תהי בלימודים אז באמת מותר לך לשלם רק 160 שח לבט"ל וזה הדבר הנכון לעשות.מצד שני בעלך יעבוד אז אולי בכל זאת שווה ליזום ניתוקנחכה למומחים אחרים שהיו במצב דומה. אני נמצא בסיטואציה אחרת ללא ויזה הקשורה בלימודים
אם אתם מנתקים תושבות לא מגיע לכם זכויות של
01/08/14 17:41
4צפיות
תושבים כמו מענק לידה, ואני חושבת ששמעתי שלא מגיע מענק לידה גם אם את נמצאת בחו"ל מעל מספר חודשים מסויים, גם אם לא ניתקת תושבות וגם אם את משלמת מיסי ביטוח לאומי.
חופשת לידה גם ככה לא תהיה רלוונטית כי החופשה תהיה לפי חוקי המדינה בה אתם שוהים. יש מדינות באירופה עם חופשת לידה של 3 שנים, הרי לא הגיוני שכל אחת תקבל חופשת לידה לפי חוקים של מדינה אחרת...
 
º
מה שאורילינה ואליס כתבו ביחד
29/07/14 21:28
5צפיות
תודה אז איך עושים ניתוק
30/07/14 06:07
7צפיות
איך בעצם עושים ניתוק תושבות?
מה אם לא שילמתי 10 חודש
30/07/14 06:25
7צפיות
האם יכריחו אותי עכשיו לשלם את ה 10 חודש האלה?
 
אני לא מתכוון לחזור לארץ אף פעם בצורה קבועה
 
מה אני אמור להגיד להם? שאני רוצה לעשות ניתוק תושבות ולא מעוניין לשלם את ה 10 חודשים עד עכשיו? האם יגידו לי לשלם אותם? האם תמיד מאשרים ניתוק תושבות?
 
תודה רבה
ממלאים טופס בל/627 ושולחים למס הכנסה
30/07/14 08:43
11צפיות
זה טופס אשר נקרא "שאלות לקביעת תושבות לשוהה בחו"ל"
 
º
שולחים לביטוח לאומי כמובן... זו השעה...
30/07/14 08:44
5צפיות
תודה
30/07/14 15:30
4צפיות
ומה לגביי ה 10 חודשים עד עכשיו? האם הם ירצו שאני אשלם עליהם?
 
את הקופת חולים צריך לבטל גם נכון?
סביר להניח שנצבר לך חוב
30/07/14 19:15
6צפיות
תחליט אתה מה לעשות איתו. אני ממליץ לשלם אותו, לפני שינקטו נגדך בהליכים לא נעימים.
חוב שנצבר
31/07/14 04:33
8צפיות
כנראה שהם ירצו שתשלםתעשה מה שכולם עושים. תצעק ותתווכח ותחכה בתור ותלך למנהל ואולי אתה מכיר מישהו שמכיר מישהו שיעזור...ככה דברים זזים ברוב המוסדות בארץ. מכיר אנשים שביטלו להם את החוב בדרך הזואבל בדרך מזיעים הרבה...
האם צריך לצרף מכתב?
31/07/14 18:59
13צפיות
לטופס של ביטוח לאומי שממלאים?
 
צריך לשלוח משהו למס הכנסה?
לא מנסיון אישי
31/07/14 21:18
22צפיות
אבל לדעתי אין מה לפנות למס הכנסה. במיוחד אם היית שכיר בארץ ואין לך שומה עצמאית. כשתחזור הם יפנו אליך ואז יהיה יותר ברור האם אתה תושב לצרכי מס או לא
 
לגבי ביטוח לאומי. אני הייתי מתחיל בלמלא את הטופס כדי לבקש ניתוק תושבות החל מהרגע בו עזבתם, כלומר בדיעבד. נראה לי הגיוני לצרף מכתב מלווה ולא רק לשלוח טופס.
 
סיכוי גדול (מאוד) שכדי לסלק חוב קיים ואולי גם כדי שיאשרו לך ניתוק תושבות בדיעבד תצטרך לדבר איתם פנים מול פנים ומכתב לא יספיק. או שיש לך קרוב משפחה / מיופה כוח רציני שיכול לעזור.
 
אבל זה רק תחושת בטן שלי ע"פ היכרות ושיחות עם אנשים אחרים שניסוי לדבר עם ביטוח לאומי אחרי שכבר שהו שנה-שנתיים בחו"ל וקיבלו כבר הודעות תשלום, איומים בעיקולים לחשבון וכו'
תוספת קטנה
01/08/14 00:00
21צפיות
למיטב זכרוני היו  חברה בפורום שנדרשו להציג את הויזה בשביל לנתק , (מאיתנו לא ביקשו )
אבל אם שולחים מכתב אולי כדאי לצרף מראש. 
הצעת עבודה בארה"ב - כמה שאלות
30/07/14 22:28
40צפיות
שלום, אחווה ואמת לאנשי הפורום!
יודע אני שבבואך לכתוב לראשונה בפורום כלשהו,
עליך להנמיך קומה ולהגיש תחילה מנחה לזקני השבט :)
אז מנחה לא הבאתי :), אבל אתחיל ואומר שאתם מחזיקים פה פורום מקצועי, רציני ומעניין מאד,
ועל כך תודתי.
 
ולשאלתי.
רצה המקרה ואשתי קיבלה הצעת עבודה בארה"ב (פלורידה).
רוצה לומר, ישנה נכונות ראשונית מצד המעסיק להיות ספונסר, ישנו עניין הדדי ונקבע מועד לראיון עבודה וירטואלי.
מדובר, בגדול, במוסד החוסה תחת ה-JCC, למיטב הבנתי.
 
מקריאות רבות כאן בפורום ובכלל, הצלחתי להבין (אשמח אם תתקנו אותי אם אני טועה) שרוב הסיכויים הם, שאם פרוסת הלחם תיפול על הצד הנכון, אשתי תקבל ויזת H1b ואני, כקרוב משפחה מיידי, אקבל H4.
עוד הבנתי שוויזת H4 אינה מקנה זכות לעבוד בארה"ב.
עכשיו, מכיוון שאין לי כוונה להיות פרזיט :) ומכיוון שלא הצלחתי לענות לעצמי על השאלה דרך האינטרנט, אשמח אם תוכלו לשפוך קצת אור על האפשרויות (החוקיות בלבד) שעומדות בפניי אם ארצה לעבוד בארה"ב.
הצלחתי לדלות פרטי מידע באינטרנט על שינוי מיוחל שבוצע או שעומד להתבצע בזכויות מחזיקי ה-H4, כך שאלה יוכלו לעבוד. האם יש אמת בדבר?
 
שוב,
אודה לכל מידע.
 
בברכת ימים שקטים ושפויים יותר.
 
אלעד
 
שלום וברוך הבא!
30/07/14 22:47
25צפיות
מכיוון שכבר עשית עבודת מחקר ראויה לשמה, כל מה שנותר לי לומר הוא שאתה מדייק בכל מה שכתבת. אכן, רוב הסיכויים עם שאותו ארגון (יהודי, אני מניח, וקרוב לוודאי מלכ"ר כלשהו) אכן ינפיק לאשתך ויזת H1B, ואתה תקבל ויזת H4 אשר אינה מאפשרת לעבוד.
 
אפשרות נוספת היא שתונפק לה ויזת R1 (אשר ידועה בכינוי "ויזת עובדי דת"), ואז אתה תקבל ויזת R2 - אשר גם היא אינה מאפשרת לעבוד.
 
בנוגע למה שקראת בנוגע לשינויי חקיקה עתידיים בנוגע לסטטוס של H4 - הניסיון רב השנים מלמד שדיבורים על שינויי חקיקה בנושאי הגירה הם יפים ומלהיבים, אבל השינויים עצמם מבוששים לבוא, וכל דבר מתרחש בקצב מאוד איטי. במלים אחרות, עד שהחוק לא התקבל, אושר, ונכנס לתוקף, ממש לא הייתי בונה על כך, ובטח לא לשנים הקרובות.
 
ביחס לאישור עבודה לעצמך, אתה תצטרך למצוא מעסיק אשר יסכים להיות ספונסר עבורך ולהוציא לך ויזת עבודה נפרדת (גם H1B, מן הסתם). זה דבר מאוד לא פשוט, שכן ויזת עבודה סטנדרטיות (לא למלכ"רים) הן תלויות במכסות ובתאריכים ספציפיים; ומאוד קשה למצוא מעסיק שיסכים להיכנס לתהליך שכזה, אלא אם אתה תותח באחד התחומים המאוד ספציפיים שבהם בדרך כלל מגייסים באמצעות ויזות כאלו (ובעיקר עובדי היי-טק).
 
אם תאמר לנו באיזה תחום אתה עוסק, ו/או במה תרצה לעבוד, יהיה קל יותר לענות לך בצורה ספציפית.
 
 
תודה אילן
30/07/14 23:10
21צפיות
הי אילן ותודה רבה על התשובה המהירה והמפורטת.
אני עוסק בתחום התרגום (טכני, אם להיות ספציפי) מאנגלית לעברית.
אני לא בטוח שזה מקצוע חיוני ונדרש בארה"ב שיהיה לי קל להשיג בו עבודה...
אם כי במידה וכל הסיפור הזה ייצא לפועל, לא אבחל בשום עבודה, ולו רק שתהיה אחת כזו :)
 
האם עבודה עבור מעסיקים שמושבם בארץ, כגון עבודת פרילנסר שבה אני יושב בארה"ב ומבצע מהבית עבודות עבור לקוחות בארץ נחשבת כאסורה?
 
ורק לצורך התעניינות כללית,
האם נדרשת הוצאה כספית מצד המעסיק שמעניק את ה-H1b? הוצאה משמעותית?
 
תודה שוב
אסור לך לעבוד בארה"ב גם עבור מעסיק ישראלי
31/07/14 00:01
24צפיות
וגם אם הוא ישלם לך משכורת בישראל. אסור לעבוד בכלל.
הוצאת הויזה עולה למעסיק כעשרת אלפים דולר. המעסיק חייב לשלם את כל העלויות לפי חוקי ההגירה, אסור לגלגל את העלויות על העובד.
ואו
31/07/14 00:16
23צפיות
אז זה ממש לא מובן מאליו כשמישהו אומר לך "בטח, יאללה בוא. עליי"...
אולי התקן הזה פנוי
31/07/14 00:14
19צפיות
אמנם עברו חמש שנים- אבל אולי ה-FBI עדיין מחפש מתרגמים מעברית לאנגלית לאחר שהם אבדו מתרגם אחד (לפי השמועות הלא מבוססות  - אבדו אותו לטובת ר. סילברסטיין).
נצל"ש - מה לגבי פתיחת עסק זעיר?
31/07/14 20:16
45צפיות
האם מותר לבעל ויזת H4 לפתוח למשל דוכן למכירת פלאפל / כריכים או כיסויים לאייפון, להעסיק שם אזרח אמריקאי או מישהו בעל רישיון עבודה חוקי ולהיות בשטח להשגיח על העסק ואולי לטפל בקופה.
 
זה סוג של תעסוקה, דורש השקעה קטנה יחסית ומאפשר הכנסה לא גבוהה ולא קבועה אבל כזו שעוזרת למחייה.
º
לא, אסור לך לעבוד בשום עבודה ולקבל שום הכנסה
31/07/14 20:39
16צפיות
לדעתי אין איסור על קבלת הכנסה
31/07/14 21:41
50צפיות
למיטב ידיעתי מותר לבעל H4 לרכוש דירה ולקבל שכר דירה. מותר לו לקבל ריבית על כספים בבנק, תמלוגים על המצאה או פטנט, תמלוגים על ספר שכתב ופרסם לפני הגירתו ומותר לו להשתתף בהגרלות חוקיות.
 
 
אבל זה לא אף אחד מהמקרים האלה. מה שאתה רושם
31/07/14 21:43
41צפיות
זה לא חוקי ואתה מוזמן לבדוק עם עורכי דין ולראות בעצמך.
למעט העובדה שזה לא חוקי?
31/07/14 20:43
49צפיות
התכנית: הוא יקים עסק וישהה בו פיזית ( לא , אני לא עובד... אני רק מתעסק בקופה ) - והרשויות האמריקאיות למיניהן יקנו את ה"סיפור" יען כי הן נולדו אתמול.Not bloody likely
º
תודה
31/07/14 21:42
14צפיות
על איזה אופק זמן מדובר?
30/07/14 23:18
26צפיות
למעט מקרים מיוחדים שלא נראה לי שרלוונטיים לסיפור הזה, גם אם מחר יתחילו לרצות להוציא עבורה ויזת  H1B - היא תצטרך להמתין  במינימום עד אוקטובר 2015 כדי להתחיל לעבוד.
האם מדובר על משרת הוראה \ גננת, או שמדובר בניהול \ אדמיניסטרציה?
מדובר בהוראה
30/07/14 23:35
23צפיות
תודה איש בוסטון :)
אין טעם להפליג בפנטזיות, מדובר כהתחלה בשנת לימודים אחת, אני משער.
הבנתי שיש מכסות ושהשנה זה כבר נסגר.
האמת ששנת הלימודים נמצאת בפתח, כך שבכל אופן זה יהיה רלוונטי בוודאי רק לשנת הלימודים הבאה.
למה מכסות ולמה אוקטובר 2015?
31/07/14 01:42
27צפיות
אם זה קשור ל-JCC, אז די ברור שמדובר במלכ"ר.
אתה קורא רק חלק מהמשפט...
31/07/14 02:01
28צפיות
המשפט המלא אומר:
applicants filing for H1B visas through institutions of higher education, nonprofit research organizations, and government research organizations.
בפעם האחרונה שבדקתי, JCC לא היה לא אוניברסיטה ולא מוסד מחקר.
 
פרזיט
31/07/14 13:21
43צפיות
זו לא מילת גנאי. זה כינוי. זה סוג של אופן קיום...
ואתה עלול למצוא שאולי זה לא נשמע טוב, אבל זה די מהנה...
 
ועכשו ברצינות!
אין מצב...
אתה מתכוון "אין מצב לעבוד"?
31/07/14 13:31
42צפיות
אם כן זו בעיה...
בכל אופן, תודה שוב לכולם על הייעוץ.
בינתיים "פרה פרה".
קודם כל שנקבל את העבודה, ואז נראה.
דייקת
31/07/14 13:49
38צפיות
העניין מאוד ברור והאמריקאים כבר רטו את כל עוקפי החוקים למיניהם מכל העמים, לא רק הישראלים, וסגרו את כל החורים.
הבנתי.
31/07/14 13:59
35צפיות
אז מה עושות כל נשות הרילוקיישוניסטים למניהם בזמן שה"האבּי" שלהן בעבודה? עושות קניות כל היום?!
:)
 
אולי, אם הדברים יתממשו, אני קצת מקווה שהקהילה שם מספיק חזקה או מבוססת כדי לתמוך בעוד אשרת עבודה אחת. לא אכפת לי גם לנקות בריכות :)
תשובה
31/07/14 14:12
38צפיות
התשובה לחלק הראשון קצת מורכבת. קודם כל אם באמת מדובר ברילוקיישן אז הויזה יכולה להיות ויזת L ולא H, ואז גם בני או בנות הזוג יכולים להוציא אישור עבודה. שנית גם אם זוג עובר על H יש הרבה מקומות עבודה שמוכנים להתחיל תהליך GC מיד, ואז גם במקרה הזה מקבלים אישור עבודה. אם כל זה לא קורה אז יש גם מקרים של ״שופינג וסטארבקס״, שאפשר להרשות לעצמך אם בעלת המשרה לא עובדת במלכ״ר כמו שאשתך אולי תעבוד בו...
 
וכאמור, אל תקווה לויזת עבודה אלא תתכנן מתוך הנחה שלא תקבל. ואם תנקה בריכות באופן לא חוקי, בהצלחה ונקווה מאד שלא תיתפס..
תודה שוב!
31/07/14 14:29
27צפיות
נראה שהכי טוב פשוט לא להקדים חזון למועד ולקחת את זה צעד צעד.
 
תודה
מוסיפה
31/07/14 23:48
56צפיות
זה לא רק שופינג וסטארבקס אלא גם טיפול בילדים (שנמצאים הרבה פחות שעות במסגרת מאשר בארץ ) , בישול מאסיבי (אין ארוחות צהריים חמות בגן / בית ספר ואין על מי ליפול בסופש) , הסעות (חוגים, נבחרות ), ארגון יומן חברתי של הילד , ארגון יומן חברתי של המשפחה (קרי מציאת חברים פוטנציאלים ואירוחם ) אה וגם חדר כושר :) 
º
מילא אם היו ילדים. אבל בינתיים אין :)
01/08/14 08:53
23צפיות
אז תיהנה מהחיים
01/08/14 10:07
70צפיות
סתם... אני חושבת שאשתך צריכה לברר האם יגישו עבורה מיד בקשה לקבלת GC. אם כן, אז יש פרספקטיבות ואולי שווה להמתין בסבלנות. בינתיים אפשר לעסוק בפעילות התנדבותית (זה מה שאני עושה וזה ממלא לי המון שעות בפעילות משמעותית ומהנה בתחום יקר ללבי), לטייל הרבה, לכתוב ולקרוא, לעסוק בתחביבים (אני, למשל, מצלמת ומסדרת אחר כך את התמונות, מנהלת בלוגים, משחקת במשחקי מחשב וחברה ועוד). וגם הכרתי פה המון חברים ויש לנו חיי חברה מאוד עמוסים. לקניות אני דווקא לא הולכת (פרט למזון וצרכים חיוניים, כמובן) כי אני לא אוהבת לבזבז סתם כסף ובכלל קניות מעולם לא היו סוג בילוי החביב עליי, אבל יש כל כך הרבה דברים אחרים ומעניינים הרבה יותר שבכלל או כמעט לא עולים כסף שאפשר לעשות, שאני אף פעם לא משתעממת (מתגעגעת כן, אבל לא בגלל שעמום וחוסר מעש). אבל אני במצב שאני יודעת שדי בקרוב יהיה לנו GC וכבר הגישו עבורי בקשה לאישור עבודה, ככה שאני רגועה מבחינה זו. מי שאין לו בכלל צפי כזה - זה מצב אחר לגמרי.
אגב, לנו דווקא יש משפחה גדולה
01/08/14 10:09
52צפיות
אבל הילדים כבר די גדולים ועצמאיים חלק ניכר מהזמן, אז נשאר לי לא מעט זמן פנוי.
אפשר להרחיב?
01/08/14 10:15
54צפיות
על הקשר שבין קבלת ויזה זמנית לצורך עבודה ספציפית לבין בקשה לקבלת GC?
הם הולכים יחד, או שהשני מתבקש מהראשון ולכן הרבה מבקשים GC אם הם הגיעו על ויזת עבודה?
האם זה מעבר נפוץ?
 
תראה, יש פה בפורום מומחים גדולים יותר ממני לעניין,
01/08/14 10:30
52צפיות
אני יכולה לכתוב רק על סמך הניסיון האישי שלנו, שהוא גם מוגבל מאוד וגם לא הכי סטנדרטי מבחינת סוג הוויזה. אצלנו ידענו מראש שברגע שנגיע לכאן החברה תבקש עבור בעלי (וזה כולל משפחה) GC. זה נהוג בחברות היי טק רבות, לא יודעת באשר לארגונים אחרים. אמנם סוג הוויזה של בעלי אחר (ויזת O), אך אני יודעת שחברים שלו עם ויזה מהסוג שאמורה לקבל אשתך גם מקבלים GC, אם כי התהליך עם ויזת O הרבה יותר קצר. זה ככל הידוע לי, מעבר לזה אני מקווה שאחרים פה יוכלו לתת תשובות יותר קונקרטיות.
אגב, ביחס לשאלתך, חשוב לי להבהיר
01/08/14 10:44
37צפיות
שגם אצלנו מדובר בוויזת עבודה זמנית. ככה שאין סתירה בין קבלת ויזת עבודה זמנית לבקשת GC אחרי שמגיעים לארה"ב.
כי הינה כחומר ביד היוצר \ ברצותו מאריך וברצותו מקצר
01/08/14 16:36
30צפיות
כן אנחנו בידך \ מלך מגן ומושיעלברית הבט \ ואל תפן ליצר( מתוך תפילות יום כיפור )אני לא חושב שיש כרגע טעם, במקרה הספציפי שלכם, להתעמק בעניין "מעבר מויזת עבודה לגרין קארד".ראשית: זה דורש שהמעביד יסכים להיות הספונסור של בקשת הגרין קארד. הסיכוי שמוסד חינוך יהודי יעשה את זה עבור מורה שואף לאפס.שנית - אלא אם כן לאישתך יש תארים אקדמאים  גבוהים ( שני ומעלה ) - מדובר בתהליך שלוקח 5 שנים + נכון להיום.ושלישית - טרם נהיר לי איזו ויזה יוציאו לאישתך ומתי... ולכן טיפונת מוקדם לדבר על גרין קארד.  באנאלוגיה החביבה עלי - אין טעם לדאוג אם השטיח מעור הדוב יתאים לצבע הרהיטים לפני שהצלחת לצוד את הדוב ולפשוט עורו.
לא תקבל אישור עבודה על ניקוי בריכות
31/07/14 16:59
31צפיות
מן הסתם זאת עבודה שלא צריך לייבא אנשים מחו"ל בשביל לעשות אותה.
אין כל כך עניין של לקחת את זה צעד צעד - אם לא תוכל לקבל אישור עבודה, אז אין מה לעשות ושום צעדים לא ישנו את זה. אולי תוכל למצוא עבודה בכוחות עצמך, כמו אישתך, ולהוציא בדיוק כמוה אישור עבודה, אבל זה מאוד מאוד קשה ומסובך כמו שאמרו לך, ומוגבל למקצועות ספציפיים מאוד.
מה שתוכל לעשות בינתיים זה ללמוד באוניברסיטה, לגדל ילדים, לעשות קורסים מקצועיים או של תחביבים וכו'.
לא הבנת את המהות
31/07/14 21:15
50צפיות
מטרת ההגבלה היא שאתה לא תגזול משרה מאמריקאי. אישתך תיבדק ותימצא כמישהי שעומדת למלא משרה שלא מצאו אמריקאי למלא אותה.
לכן הדבר היחיד הוא שאתה תמצא מעסיק כזה שלא רק ירצה להעסיק אותך אלא שיוכיח שאתה לא פוגע בעיקרון הזה. לנקות בריכות לא עומד בכך.
תודה דורון. אני חושב שהבנתי.
01/08/14 08:52
34צפיות
לא חשבתי שהמדיניות הזו סתם נועדה כדי לתסכל אנשים.
אני מבין את העקרון שעומד מאחוריה.
 
תודה שוב
מטפסות על הקירות
31/07/14 21:38
49צפיות
אם היית יכול לראות פורומים של נשים בחו"ל הרבה מהן מתחרפנות מזה שהן לא יכולות לעבוד או לא יכולות לעבוד במקצוע שלהן וגם לפעמים נמצאות בבית עם ילדים קטנים כי אין הצדקה או כסף לשלוח אותם לגן.
לא שזה תמיד כ"כ קל למצוא עבודה ולעבוד בסביבה שאתה רק לומד להכיר בשפה שאתה אולי לא שולט בה.
אשרת ויזה
01/08/14 15:29
57צפיות
שלום
אני מתכננת לנסוע לארצות הברית בחודש נובמבר ועד 18 דצמבר. הויזה מסתיימת בתאריך 14 דצמבר  (לאחר 10 שנים) ביקרתי בארצןת הברית 3 פעמים האחרונה היתה לפני חודש.
האם אני חייבת לצאת מארצות הברית עד 14 דצמבר ? או שאני יכולה לצאת ב-18 לאחר 4 ימים מפג תוקף הויזה.
מה המלצתכם? תודה
 
אני בספק אם בכלל תוכלי להכנס
01/08/14 16:13
35צפיות
עם יתרת תוקף ויזה כל כך קצרה
ממש לא נכון
01/08/14 16:29
30צפיות
תאריך תפוגת הויזה הוא התאריך האחרון בו את יכולה להיכנס לארה"ב.
 
ברגע שתיכנסי יכתבו לך לכמה זמן מותר לך להישאר (לרוב חצי שנה בויזת תייר), ואין שום קשר לכך שתאריך הויזה יפוג במהלך השהות. תאורטית את יכולה להינכס לחצי שנה גם יום לפני תאריך סיום הויזה.
 
לא אמורות להיות לך בכלל בעיות בנושא הזה.
למה שלא תוכל להיכנס?
01/08/14 16:31
24צפיות
כל עוד הויזה בתוקף היא יכולה להיכנס, השיקול היחיד הוא האם יש לה פרופיל ״מעורר חשד״ של ביקורים מרובים בארה״ב או שהיית יתר. לא נשמע שזה המצב ולכן אין שום סיבה בעולם שלא יתנו לה להיכנס.
שאלה לגבי סלולרי
01/08/14 11:56
39צפיות
ראשית, עדכון לפורום היקר - אנחנו בניו יורק!!!! למזלנו נפתר הבעיה שהייתה לנו עם הוויזות יום (!) לפני הטיסה.
 
ומכיוון שאני בג'ט לג מטורף והתעוררתי ב-4 בבוקר: לשאלתי הפרקטית - הלכנו היום להשוות מחירי תכניות סלולר. יש לכם איזה חברה מומלצת? לצערי המחירים מאוד יקרים ביחס לארץ (לא ציפיתי שנשלם 100 דולר ביחד לתכנית עם גלישה של 3 מגה)
 
ועוד שאלה - אני רוצה לקנות סמארטפון. האם כדאי לקנות מחברת הסלולר? האם לקנות בחנות מתמחה (החנות של גלקסי) או בחנות טלפונים אחרת? איפה הכי זול ואמין?
ועוד שאלה - אני מתכננת לחזור עם הטלפון לארץ. מה אני צריכה לבדוק כשאני קונה אותו? שהוא לא חסום? 
 
תודה לכולם 
עצה בקשר לויזת סטודנט
01/08/14 07:00
44צפיות
שלום לכולם,
 
אני אשמח לעצה בסוגיה הבאה
 
אני כרגע לומדת בלוס אנג'לס, יש לי דרכון ישראלי בלבד ולכן אני על ויזת סטודנט פה. לפני כחודש נגנב לי הדרכון ובתוכו הויזת סטודנט
הלכתי לקונסוליה להוציא דרכון חדש אבל ויזה אפשר להוציא בארץ בלבד ובשביל זה צריך לעבור את כל התהליך של הראיון מחדש אחרי שאני מביאה להם מסמכים שהדרכון נגנב (זה כמובן יש לי)
הבעיה היא שאני אמורה לטוס לארץ לביקור בספטמבר וכשאני חוזרת להתחיל ללמוד משהו חדש, החשש שלי זה שבגלל שאני מתחילה ללמוד משהו חדש יעשו לי בעיות בקבלת הויזה , מישהו יכול לייעץ? יש באפשרותי למשוך את הלימודים שאני עושה עכשיו עוד סמסטר , האם זה עדיף?
 
בתודה מראש
נסיעה ללוס אנג'לס
30/07/14 10:05
49צפיות
שלום לכולם,
אני נוסעת ללוס אנג'לס בעוד חודש לכ-6 חודשים 
אני לא מתכוונת לעבוד שם , רק לטייל ולעשות חיים
יש לי חברה שגרה שם ולכן אני מתכוונת להשאר איתה ולהשתתף בתשלום שכר הדירה שלה
השאלה שלי היא כזאת- מכיון שאני נוסעת לחברה אין לי תוכנית טיול או הזמנות במלון, מה לעשות שהאימיגריישן לא יעשו לי בעיות?
האם עליי להזמין מלון או משהו? ממש הפחידו אותי שהם ממש מקפידים ויכולים להחזיר אותי לארץ.
אני מתכוונת להזמין כרטיס טיסה הלוך וחזור אבל האם כרטיס לחצי שנה לא יראה להם מוזר?
האם אולי עדיף להזמין כרטיס חזרה לבעוד חודש ולשנות תאריך אחרי זה? 
מעולם לא הייתי בארה"ב ולכן אני שואלת פה, מקווה שתוכלו לעזור לי 
בנוסף, לגבי מזוודות, הבנתי שאפשר לקחת רק מזוודה אחת, מה עם התיק שלוקחים לתוך המטוס עצמו? האם המזוודות הקטנות 
שבאות בסט של השלישיה זה מתאים לכניסה למטוס?
אשמח לכל דבר שתוכלו לספר לי על טיסה וכניסה לארה"ב.
תודה :)
מקפיצה
30/07/14 21:32
18צפיות
כי לא מתייחסים, אף אחד לא יכול לעזור לי?
זה לגמרי לגיטימי לשהות אצל חברה
01/08/14 06:45
48צפיות
לא אמורה להיות בעיה עם זה שאין לך מלון, כי זה לגמרי לגיטימי לשהות אצל חברים או משפחה. הם לא ישאלו אותך אם את משלמת לה ואת לא צריכה לענות על שאלות שלא נשאלת.
מה שכן יכול לפגוע בסיכויים לויזה זה הגיל שלך ומצבך בארץ. אם את צעירה (18-30), אין לך עבודה, אישור שנרשמת ללימודים, נכסים רציניים או משהו אחר שמוכיח קשר עמוק לארץ וסיבה לחזור - יש סיכוי נמוך שתקבלי ויזה.
אל תשכחי לצאת מארה"ב אחרי חצי שנה, ואל "תשכחי" לא לעבוד שם.
ולגבי המזוודות - את יכולה לקחת מזוודה גדולה (יש חברות שמותר שתי מזוודות), "טרולי" - מזוודה קטנה שמתאימה לתיאור שלך - המזוודה הקטנה בסט של השלישייה, ובנוסף תיק אישי קטן. את ההגדרות המדויקות כולל מידות מקסימליות של כל אלו תוכלי למצוא באתר חברת התעופה בה את נוסעת.
טיפ קטן 1 - אל תקני כרטיס טיסה עד שתקבלי ויזה.
טיפ קטן 2 - בהזמנת הכרטיס, נסי שלא לעשות נחיתת ביניים בתוך ארה"ב. בדרך כלל תיאלצי להוציא במצב כזה את כל המטען.
בהצלחה!
בעיה עולמית בהנפקת ויזות
01/08/14 04:02
87צפיות
('צטער אם זה כבר היה פה) - http://j.mp/VisaIssues
הוצאות מעבר
01/08/14 00:15
66צפיות
שלום לכולם,
אנחנו זוג צעיר לקראת מעבר לארה"ב עם ויזה מסוג L1.
כדי לנהל מו"מ על התנאים אני מנסה לחשב עלויות הקשורות במעבר, ישירות ונלוות, ואשמח לעזרתכם.
אלה הנקודות שחשבתי עליהן בינתיים. האם פספסתי משהו? 
 
לפני המעבר:
יעוץ מס
נסיעה מקדימה

במעבר
טיסות
דיור זמני
רכב זמני
משלוח חפצים
אישור עבודה EAD

כחודש-חודשיים לאחר המעבר
רכישת רכב
ערבון דירה (1-3 חודשי שכירות)
ערבון חשמל, גז, אינטרנט(?), סלולרי(?)
ריהוט
מכשירי חשמל
ביטוח רכב לנהג "חדש" (?)
לבקש מהמעביד - מימון להגשת מיסים שנה ראשונה, גרין קארד
01/08/14 01:35
52צפיות
סוכן נדלן שמלווה אותכם במציאת דירה שכורה 
בדכ הוצאות שמנית בחלק השלישי לא ממומנות על ידי המעביד אבל מקובל לקבל בונוס מעבר . 
התיק עבר ל nvc מה עכשיו?
31/07/14 03:40
7צפיות
לפני חודש וכמה ימים קבלתי מכתב שה130-i שלי אושר, ושהבקשה עברה ל nvc
ואז היה כתוב:
the nvc will contact the person for whom you are petitioning beneficiary contacting further immigrant visa processing steps.
ואז כתוב שעליי לחכות לפחות 30 יום ואם אני לא שומעת מהם, אז לכתוב להם מייל לכתוב בנושא את המספר שקבלתי מה uscis 
ובפנים לכתוב את הפרטים של מבקש הגרין קארד ושלי האזרחית
זה נורמלי שלא קבלתי מכתב מהם לגביי מה לעשות הלאה?
האם לכתוב את המייל בדיוק כמו שביקשו בלי להוסיף דבר, ושוב לחכות?
את כל החבילה של ה ן130 עשיתי לבד (עם עזרת הפורום), אני מפחדת להרוס משהו
מה לעשות?
 
 
סבלנות היא מילת המפתח
31/07/14 10:00
5צפיות
כשזה נוגע ל nvc, קחי בחשבון של 30 יום עסקים (6 שבועות) זה לא 30 יום רגילים.

מה שאתם כן יכולים לעשות בנתיים זה לעבוד על ה aos + IV packages.
ככה שהם יבקשו ממכם לשלם תוכלו לשלוח מייד..
יש לא מעט הסברים של מה אתם צריכים לעשות, בפורום או ברשת.

בכל מקרה, תנסו להימנע מטעויות (למרות שלפעמים זה בלתי נמנע) כי כל טעות תגרור עוד המתנה של 30 יום...

אנחנו עכשיו ממתינים שהם יאשרו את הצקליסט, יש להם עד תחילת ספטמבר :(

בהצלחה!
זה הנוהל שלהם ולכן כך צריך לנהוג
31/07/14 13:16
3צפיות
עבדו לפי הנוהל, היו סבלנים והכל יהיה בסדר.
תודה
31/07/14 19:00
4צפיות
אני לא אשלח את המייל, אלא אחכה עוד כמה ימים
תודה רבה
חיפוש עבודה אצל מעסיק אמריקאי
31/07/14 14:18
21צפיות
היי אשמח אם מישהו יוכל לצרף לינק או שיסביר לי מה הדרך הכי קלה לחפש עבודה בארה"ב..יש איזה אתר שהוא מוביל?
אני רוצה לחפש עבודה בתחום הנדסה אזרחית אצל מעסיק אמריקאי ואז לנסות להגיש ויזת עבודה
תודה:)
האופציות המקובלות
31/07/14 18:45
24צפיות
הן LinkedIn, Monster, Dice, Careerbuilder, Indeed, Symplyhired וכמובן Recruiters וחברות Staffing \ Employment.
רק שאת הויזה, אם וכאשר אינשאללה, צריך יהיה לבקש עבורך המעסיק.
בבקשה :)
גני ילדים באיזור פילדלפיה
31/07/14 17:30
10צפיות
היי,

מישהו יכול להמליץ על גני ילדים (daycare) לגיל שנתיים פלוס באיזור wynnewood, PA (ליד פילדלפיה) ?
לאו דווקא חינוך יהודי/דתי... כל האופציות פתוחות...
אשמח גם אם תציינו מחיר ליד

תודה
דרור
ניסוח מכתב בקשה לEAD
31/07/14 15:46
23צפיות
ניסחתי עבור בעלי העצל את מכתב הבקשה לEAD (הוא יהיה על J2), ואני אשמח אם תוכלו לראות אם הוא מנוסח "נכון"...
אני מקווה שהתובנות יעזרו למי שמגיש גם הוא טופס שכזה.
 
Dear Sir or Madam:
My name is <> and I am in the United States in J-2 status accompanying my spouse, <>, who is at University of Michigan in J-1 status. I am applying for J-2 work permission.
Enclosed please find my application.
I would like to be eligible for work in order to advance in my career as SW engineer. Any money I earn as a J-2 will be used for my own expenses. My spouse’s expenses are already covered by her own funding from the University. I understand that none of my earnings may be used for the support of my J-1 spouse.
We have enough to live modestly, but there are no funds left for expenses that are not essential. For example, while in the United States, I would like to continue developing my hobbies – bicycling and their mechanics, SW development and Mathematics. I am considering taking some online courses in Coursera project, and those might cost money and require necessary equipment. I would also like to be able to travel throughout the US: to Colorado, New York, Nevada etc.
I therefore hope that you will approve my request.
Sincerely,
<>
 
 
תודה רבה!
הייתי מוריד את כל מה שכתבת על הוצאות אישיות
31/07/14 16:16
19צפיות
כתבת שההכנסות אינן אמורות לכסות את הוצאות ה J1, אלא רק את שלך, אבל אתה צריך להבין שהכנסות ה J1 אמורות לכסות גם את ההוצאות שלך. הייתי מוריד את כל עניין סעיף ההוצאות (אופניים וכולי), ומשאיר הסבר קצר שמפרט את רצונך בההתקדמות מקצועית ואת הסיפוק האישי דרך העבודה. ההכנסות שתקבל אינן רלבנטיות מבחינת רשויות ההגירה. ה J1 דאג/ה לכך.
º
אוקיי, תודה
31/07/14 17:36
5צפיות
עבודה ישראלית בסטטוס J2
30/07/14 17:08
10צפיות
בעלי ואני נוסעים בעוד שבוע וחצי. אני אהיה על J1 והוא יהיה על J2. בגלל שהוא צריך להיות בארץ לחודש (חתונות וכו') ובגלל שאישור העבודה ייקח בערך שלושה חודשים, החלטנו שהוא יבוא איתי לשבועיים וחצי-שלושה, יגיש את בקשת הEAD, ויחזור לארץ לחודש וחצי בערך.
בזמן שהוא בארץ וימתין לאישור העבודה, הוא יעבוד במשרתו הנוכחית. בדקנו עם הגורמים המוסמכים במשרד לסטודנטים בינלאומיים וגם כאן בפורום, וזה לגמרי אפשרי וחוקי מכל הבחינות ובכל המדינות, ולא יפגע בבקשת ה-EAD וגם לא בסטטוס השהייה.
 
השאלה שלי היא לגבי הזמן שהוא יהיה איתי בהתחלה. האם הוא יכול לעבוד בתקופה הזו (ממש כמו שהוא עבד בארה"ב בנסיעות עבודה על B1 או לחילופין כאשר טיילנו ומדי פעם הוא עבד) או שבגלל שאנחנו על J1-2, זה אסור?
אם הוא לא יכול לעבוד - האם זה יהיה חוקי אם הוא יהיה על ימי חופשה על התקופה הזו? אני לא רואה הבדל מהותי בין השניים, הרי בשני המקרים הוא יקבל משכורת, אבל אולי אתם תדעו טוב ממני...
תודה!
אין קשר בין נסיעות עבודה על ויזת B1
30/07/14 19:12
9צפיות
ועבודה על J-2 ללא EAD. אסור לו לעבוד ברמה העקרונית, את זה נראה לי שאתם יודעים.. בכל מקרה נשמע שאתם עושים פה קצת קומבינה, אבל אם קיבלתם אור ירוק מהמשרד לסטודנטים בינלאומיים אז אחלה.
 
אני רק ממליץ לו לחזור כמה שיותר מהר ולהתחיל לעבוד על להשיג עבודה. המציאות היא שהזמן שלוקח לקבל EAD זה לא ממש הבעיה.. הבעיה היא למצוא משרות ולעבור את כל תהליך הקבלה (אם בכלל מגיעים לשלב הזה). זה יכול לקחת זמן, אז ככל שתבנו קשרים מהר יותר, תכירו מעסיקים פוטנציאליים, תתחברו לאנשים וכדומה, כך הוא ימצא עבודה מהר יותר.
אין פה שום קומבינה
30/07/14 20:32
5צפיות
אסור ל-J2 ללא אישור עבודה לעבוד כל עוד הוא על אדמת ארה״ב. אין שום בעיה שיעבוד בישראל כל עוד הוא מחוץ לארה״ב והוא עדיין לא נחשב תושב ארה״ב לגבי מס.
האם הוא יכול להיות בחופשה בתשלום מהעבודה?
31/07/14 07:32
7צפיות
תודה על התשובות.
אז אם הוא לא יכול לעבוד על אדמת ארה"ב, האם הוא יכול להיות בחופשה בתשלום מהעבודה? 
ואם כן - אני לא מבינה למה זה שונה מלעבוד מרחוק - בכל מקרה הוא מקבל משכורת.
אני באמת לא יודע
31/07/14 14:16
7צפיות
כל הנושא הזה מעט לא ברור מאז ומעולם. אני מציע פשוט להתייעץ עם גורמים יודעי דבר במשרד לסטודנטים בינלאומיים שלכם ולפעול לפי עצתם.
גיליון הרשעות תעבורה - האם למישהו ניסיון מהזמן האחרון?
28/07/14 13:18
55צפיות
היי כולם :)
אני מעוניין להוציא גיליון הרשאות תעבורה מתורגם לאנגלית בשביל הנחה בביטוח הרכב כשנעבור לארה"ב (ותודה לצ'ק-ליסט ).
באתר משטרת ישראל (ומחיפושים בנושא) אני רואה 2 אפשרויות:
1. ללכת לתחנה הקרובה למקום מגורי עם ת.ז. (אבל לא כתוב שום דבר על אפשרות לקבלת עותק מתורגם לאנגלית)
2. להזמין עותק מתורגם לחו"ל, שיגיע לידי הקונסוליה הקרובה למקום מגוריי.
 
האם מישהו עבר לאחרונה את התהליך ויודע לתת עצה בנושא?
תודה!
עשינו זאת לפני כשבועיים
29/07/14 02:49
6צפיות
אורי שלום ובהצלחה,
תכל'ס כיסית בפוסט/ שאלה את כל האופציות.
אנחנו התעסקנו בזה לפני כשבועיים- ללכת לתחנה זה בזבוז זמן מוחלט- הם אנטיפתיים, לא מבינים מהחיים ולא מסוגלים לענות על שאלה שנמצאת מחוץ לתחום עשרת הס"מ מתחת לאף שלהם.
ואכן הם נותנים רק עותק בעברית.
מצד שני העותק באנגלית מגיע רק לקונסוליה ואין אפשרות לקבל אותו בארץ (לנו זה היה יכול לעזור עם השכרת רכב- אבל כאמור לא יכולנו לתת לסוכנות את הטופס כי הוא בקונסוליה בבוסטון).
זה מנסיוננו- אם יש אחרים חוויה אחרת נשמח לשמוע.
 
º
תודה אני אשלח את זה שיחכה לנו בשיקגו...
29/07/14 09:05
1צפיות
אנחנו דווקא הלכנו לתחנה
29/07/14 10:05
4צפיות
ואז תרגמנו, ואז זה לא עניין את אף אחד
 
לפחות את החברות איתן אני דיברתי עניין יותר היסטוריית תאונות/ביטוח, וגם אז לאור העובדה שהרשיון האמריקאי היה חדש לגמרי הביטוח היה יחסית יקר.
לא תאמינו
31/07/14 00:11
6צפיות
לא תאמינו איזה שירות קיבלנו.....!
היום בבוקר התקבלה שיחת טלפון מאת משטרת ישראל(!) שהודיע לנו שהטפסים יהיו מוכנים בקונסוליה בוסטון בעוד כשבוע.
איזה שירות-  ממש אמריקה!
אני מציעה לא לפתח ציפיות באשר לרמת השירות
31/07/14 08:21
8צפיות
במוסדות המקבילים באמריקה.
º
אפשר גם להוציא מחברת הביטוח לחילופין
31/07/14 00:28
3צפיות
אומן הובלות

עוברים דירה???

אומן הובלות ידאגו למעבר פשוט וקל! להזמנת מעבר דירה: 050-9500094


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה