לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו. 

 

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים:

- ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ואזרחות אמריקאית.

- בתי ספר, גני ילדים ואוניברסיטאות.

-  SSN ,בנקים, כרטיסי אשראי, רשיונות נהיגה, רכבים, ביטוח ורישום לרכב, ביטוחי בריאות וכל מה שביניהם...

- טיפים והמלצות: איך להתכונן מנטלית ומעשית לקראת המעבר הגדול- ביגוד, מזג אויר, מוסדות חינוך, דיוור ומשלוחים, כרטיסי חיוג, תהליכי מעבר, הגירה וקליטה.

- כמו כן, קיימים "לוחות הפורום" שהינם פרסומיים באופיים, המיועדים ליצירת קשר בנושאים הפחות מקובלים לדיון בפורום. יש לדון בנושאים אלה במסגרת הלוחות בלבד!

 

פורום זה, מטבעו, הנו פורום מקצועי/טכני. לא יתפתחו כאן דיונים סוערים על נושאים ברומו של עולם ולא יתאפשרו כאן הודעות ``חברתיות`` באופיין. לשם כך קיימת קומונה, שהתפתחה לה מתוך הפורום. קישור אליה - בראש הדף הראשי ובצידו השמאלי. בקומונה נוכל לשאול איפה למצוא במבה, איך מוצאים גרגרי חומוס בארה``ב גם אם לא יודעים אפילו איך לומר זאת, אוכל ישראלי ואוכל כשר. בקומונה נעביר חוויות על כל נושא, ננהל דיונים ונמצא שם חברים. משתתפי הפורום (עדיפות לקבועים), לאחר שקיבלו אישור ממנהלי הפורום יוכלו להעזר בקשרים האישיים שפיתחו, ולפרסם בקומונה הצעות / חיפושי עבודה, שיפוצי קורות חיים, חיפושי דירות / סקרים וכדומה.

שימו לב: הפורום לא נועד לביקורת או הטפות מוסר על ``היורדים`` - הודעות מעין אלה ימחקו מיד וכותביהן יחסמו. באופן דומה, ייחסמו מכתיבה ניקים שישתמשו במילים שאינן ראויות, כגון קללות או ביטויים פוגעניים אחרים.

הודעות הכוללות מסרים המעודדים עבירה על החוק בישראל או ארה"ב, הודעות העוסקות בשהייה ועבודה בלתי חוקיות בארה"ב, או הודעות המציגות פעילות בלתי חוקית אינן מקובלות בפורום וכן נוגדות את תקנון הפורומים של תפוז. הפרסום בפורום, בין אם הוא אישי או מסחרי, אסור. כל פרסום או הודעה בלתי חוקית ימחקו ללא אזהרה וכותביהם ייחסמו מהמשך כתיבה בפורום.

כמו כן, לא נאפשר דיונים על מהות או על אופן ניהול הפורום על גבי הפורום.

להגנת הגולשים, אנו מבקשים לא לפרסם מספר טלפון ואימייל באופן גלוי. רצוי להתכתב במסרים, ולהעביר מידע רגיש באופן זה. מפאת הרגישות לפרסום פרטים מזהים, נאלץ למחוק הודעות אלו באופן מיידי. 

 

כניסה לפורום כמוה כהצהרה שהנכם מבינים שהכותבים או המנהלים אינם בעלי מקצוע ואינם אחראים לתוצאות הנגזרות כתוצאה משימוש במידע הניתן בפורום. הפורום אינו מיועד להחליף או להוות יעוץ משפטי מקיף ופרטני. הכותבים ו/או המנהלים אינם אחראים למהימנותן, שלמותן או דיוקן של התשובות או המידע שיתפרסמו באתר. כל מידע ותשובה מסוג זה טעונים אימות וחוות-דעת על ידי בעל מקצוע מתאים.

 

שתהיה לכם החלטה קלה וקליטה קלה עוד יותר!

הנהלת הפורום.

 

 "עוברים לארה'ב" הינו פורום הגירה מקצועי באופיו ועוסק בהגירה חוקית בלבד. הודעות הנוגעות למעשים בלתי חוקיים בישראל או ארה"ב יימחקו. להודעות חברתיות באופיין, אני מזמינים אתכם להיכנס לקומונה. אנו מתנצלים על סגנון המברק, זה כל שניתן להכניס בשלוש שורות... אנא קראו את "אודות הפורום והנהלתו" בראש הדף והתעדכנו בכללים והפרטים באופן מפורט. תודה! 
המשך...
הודעה חדשה

מתן ויזה לתיירת
29/05/15 02:51
31צפיות
האם מישהו יודע האם אשה בת 50 ללא עבודה יכולה לקבל ויזת תייר לארצות הברית.
האם צפויות בעיות?
איך אפשר להקל?
תודה
ראיון בקונסוליה לקבלת ויזת הגירה עבור קטין - טיפים ?
29/05/15 00:41
47צפיות
שלום רב, 
אבי אזרח אמריקאי, ביום שלישי הקרוב יש לי ראיון בקונסוליה לפני קבלת ויזת הגירה. מדובר בתהליך ארוך של כמעט שנה שאנחנו מנסים לקבל ויזת הגירה.
האם יש למישהו מידע מה קורה בראיון? האנגלית שלי די טובה, אמנם לא ברמה של שפת אם אך בהחלט מדבר שוטף ומוסגל לנהל שיחה ברמה גבוהה.
מה השאלות שנשאלים? איך כדאי להתכונן? 
תודה מראש!
אין דאגה
29/05/15 00:46
46צפיות
הכל יכול להיות בעברית, ואתה גם לא נבחן על האנגלית שלך. ישאלו אותך מה תעשה פה, תענה שתלך לבית ספר וכו'. לא לדאוג. פשוט רוצים לראות אותך, ישברו על דא והא. הכן שלי עשה בדיוק אותו דבר לפני שנתיים.
 
שאביך לא ישכח לעשות לך דרכון  או תעודת אזרחות (כי תהיה קטין בהגיעך, ותהפוך לאזרח אוטומטית).
 
בהצלחה!
תודה על התגובה המהירה!
29/05/15 01:00
41צפיות
ואכן להפוך לאזרח ולהוציא דרכון זו בדיוק התוכנית.
אם יש אופציה שהכל יהיה בעברית זה מעולה. תודה רבה על המשוב המרגיע!
האם יש דברים שאפשר "ליפול" עליהם? או מלכודות מסויימות?
לא רק בעברית
29/05/15 02:27
28צפיות
אבל לא בוחנים לך את השפה וזה לא תנאי.
אין על מה ליפול, רק תזכור שאתה מקבל GC על מנת לגור שם. כלומר אם התוכנית היא רק להגיע לטיול בקיץ ולחזור עם אזרחות אז זה אפשרי אבל לא רצוי להציג את זה כך.
ויזת אירוסין לארצות הברית (k1 )
26/05/15 12:03
160צפיות
שלום לכולם! 
אני ובן זוגי נמצאים בפתחו של תהליך הגירה לארצות הברית (ניו יורק) וחושבים להוציא לי ויזת אירוסין. בן זוגי בעל אזרחות אמריקאית. רציתי לשאול אם יש פה מישהו שעבר את התהליך ויכול לענות על מספר שאלות בנושא? נפגשנו עם משרד עורכי דין שביקשו סכום של כ-20,000 ש״ח על כל ההליך כולל המסמכים הנדרשים, הכנה לראיון וליווי גם לאחר המעבר. השאלה היא האם ניתן ומומלץ לעשות זאת באופן עצמאי והאם אפשר שבן זוגי יגיש את הבקשה לויזת האירוסין מישראל? הוא חי כאן איתי ומעולם לא התגורר בארצות הברית ולא ברור לנו אם ההליך מתאפשר כשהוא נמצא בישראל? עורך הדין דיבר איתנו על משך זמן של כחצי שנה עד לקבלת הויזה- האם זה נחשב למדויק יחסית או מופרך? 
אשמח לכל מידע/ דעה שיש לכם בענין...
המון תודה!
​ירון. 
שמע
26/05/15 12:32
117צפיות
לא עשיתי אירוסין אבל קראתי על זה לא מעט
יש לך פה למעלה מן אזור של מאמרים עם חומר טוב
אני יכול רק להמליץ לך לקרוא ולחקור פה.
זה לא אמור להיות מסובך.
בכל מקרה שמור את ה20 אלף שלך לאיזה חמש חופשות בקנקון.
ואפשר לעשות מישראל. פשוט לוקח טיפה יותר זמן.
בעיקרון אם אתם מוציאים ויזת אירוסין ואז טסים עם זה לארה"ב - תוך 90 יום חייבים להתחתן ולהגיש את כל המסמכולוגיה לגרין קארד.
 
עוד פרטים
26/05/15 13:04
96צפיות
בן זוגי קיבל הצעת רילוקיישן וכנראה יצטרך לעבור לשם באיזור אוגוסט הקרוב. אני מעוניין להצטרף אליו כמה שיותר מהר... בהתייעצות עם עורך דין נאמר לנו כי נישואין חוקיים בארה״ב או בכל מדינה אחרת בה הנישואים מוכרים, היו מאטים את תהליך המעבר שלי מאחר וויזת אירוסין לא היתה רלוונטית ואז זה היה משאיר רק את הבקשה לגרין קארד שלדבריו אורכה כשנה לעומת ויזת האירוסין שעומדת על כחצי שנה. מקריאה כאן אני מקבל רושם שזה לא ממש פני הדברים. מה גם שלא ברור לי האם אני יכול ישר להתחיל לעבוד אם נכנסתי עם ויזת אירוסין או שיש המתנה מסויימת? ידוע לי כי עם גרין קארד ניתן לעבוד מיד. רציתי גם לשאול על אופציה של כניסה לארצות הברית על בסיס ויזת תייר (שיש בידי) ואז להתחתן שם ולבקש שינוי סטטוס לאחר המתנה של 61 יום. קראתי כאן שאנשים עושים זאת, אך בהתייעצות עם העורך דין הוא התייחס לכך כאל ״השיטה הישראלית״ והלא מומלצת שכן אהיה נתון לחקירות של רשות ההגירה שבקלות יוכלו להבין שנכנסתי לשם בכוונה להגר (כשבידי רק ויזת תייר) ולבנות חיים עם בן זוגי שעימו אני גר שנים רבות בישראל... מקווה שנתתי מספיק פרטים. בינתיים עוד לא התחלנו את התהליך ואני מבין שכל זמן שעובר רק מרחיק את קבלת הויזה... אני קצת אבוד ואשמח להכוונה. 
אנחנו עשינו את זה מתוך ארה"ב
26/05/15 19:20
88צפיות
בן הזוג שלי אמריקאי ואני ישראלי, התחתנו בארה"ב ואחרי כמה חודשים התחלנו את תהליך הגרין כארד.  אשאיר את התשובות המקצועיות למקצוענים אבל רק רציתי לומר שמנסיוני האישי מאוד פשוט לעבור את התהליך לבד, ואני לא רואה סיבה לשלם סכום כל כך גבוה לעורך דין.  לכל טופס שUSCIS דורשים יש הוראות מילוי מפורטות, ויש הרבה טיפים באינטרנט בכלל ובפורום הזה בפרט.  
לאחר בדיוק שלושה חודשים מהגשת הבקשה קיבלתי אישור עבודה (EAD), וקיבלנו הזמנה לראיון הסופי קצת פחות מחצי שנה אחרי שהגשנו את המסמכים (אמור להיות בקרוב). אם אקבל את הגרין כארד אחרי הראיון אז אוכל לומר שהתהליך כולו לוקח בערך חצי שנה.  
ההצעות שלי
26/05/15 19:57
110צפיות
להימנע ככל שאפשר מתהליך ויזת ארוס. יש לי חבר שעשה את השטות הזו (לא הכיר אותי אז) וכבר 7 חודשים תקוע בשלב הראשון של אישור ה- I-129. ומי יודע מתי זה ייגמר.
ממליץ כל התאור של eatmypeas1atatime, שתאר GC מתוך ארהב. בשום אופן אין מה לשלם לעו"ד אם אין לך בעיות הגירה קודמות. אנחנו נעזור. האם יש לך ויזת תייר כרגע? זה גורם מפתח. ענה על זה ונמשיך מפה.
 
דורון
הגירה לארצות הברית
26/05/15 20:12
176צפיות
שלום ותודה על המענה! אכן יש בידי ויזת תייר בתוקף של עוד שנתיים מהיום. 
 
 
אם כך
26/05/15 21:11
169צפיות
הנה מה שאני ממליץ: לך למאמרים, קרא בנושא איחוד משפחות ותתרכז על איך מביא / איחוד אזרח עם בן זוג מתוך ארה"ב. קרא על חוק ה- 60/90 וכו, וחזור עם שאלות, אנחנו נעזור. בשום אופן אל תשלם לעו"ד כלום, במיוחד לא שדורש כ"כ הרבה כסף. זה המון עבור תהליך כזה לא מסובך. הוא רצה לעשוק אותך וגם להעביר אותך תהליך מיותר לגמרי שהיה מפריד אתכם או תוקע אתכם בארץ.
איך ממשיכים?
27/05/15 15:09
82צפיות
קודם כל, תודה לכל העונים. זה אכן מפחית מהלחץ... קראתי את החומר הרב שיש במאמרים השונים כפי שהוצע. יש לי לא מעט שאלות שאשמח להבהרה לגביהן:
1. בתור צעד ראשון, האם כדאי שאתחתן עם בן זוגי האזרח, טרם תחילת התהליך, בארה״ב/ מדינה שנישואים חד מיניים מוכרים בה בחוק? (האם יש עדיפות שזה יהיה בארה״ב אל מול מדינות אירופה?). אנחנו אמורים להתחתן ביולי בארץ אך כמובן שזה סמלי לחלוטין וללא כל תוקף חוקי (זה משפיע איכשהו?). האם יש זמן המתנה בין מועד הנישואין כחוק לבקשה לגרין כארד על בסיס הנישואים האלה?——>  קראתי משהו על כך שזה בעצם מצב שיביא לגרין קארד על תנאי? כזה שיבדקו בתום שנתיים אם אכן הנישואים אמיתיים? ואז אנחנו צריכים ליזום ראיון ברשות ההגירה יחד על מנת להסיר את ההתניה…
2. בנוגע להליך הבאת בן הזוג של האזרח מתוך ארה״ב, לא ברור לי מה ההליך המומלץ. יש פירוט של כמה זמן בערך לוקח לכל אחת מהאופציות השונות של שהות של האזרח ובן זוגו בארץ/בארה״ב. למיטב הבנתי, ההליך הקצר יותר הוא כזה שבו שני בני הזוג בארה״ב. 
לא ברור לי לאיזו קטגוריה אנחנו משתייכים אם בן זוגי האזרח מיועד לטוס לארה״ב מהעבודה באוגוסט (האם יש דברים שחשוב שנקדם כל עוד הוא בארץ?) בעוד שאני כאן, אלא אם כן אכנס איתו על ויזת תייר... מה שמביא אותי לנקודה הבאה:
3. קראתי הרבה על חוק ה-30/60/90. ממה שקראתי הצעד החכם (?) הוא להגיש בקשה לשינוי סטטוס על בסיס נישואין רק לאחר 61 יום. האם במקרה הזה יש סבירות שאחשב לעובר חוק? בעצם במצב הזה אני יכול פשוט להיכנס עם בן זוגי האזרח כשהוא נכנס לארה״ב ואז להתחיל תהליך (אחרי תקופת ההמתנה שמסתכמת בסופו של דבר בכ-5 חודשים עד לקבלת אישור עבודה?). האם זה בכלל ריאלי לעשות תהליך כזה כשבן זוג שלי באופן ברור נוסע לשם להשתקע (דרך הרילוקיישן…)?
מתארים את הכניסה לארה״ב כנקודה הבעייתית- צריך שלא יחשדו שעוברים לצורך הגירה מבחינת מה ארזנו במזוודות וכו- שיראה כמו טיול לכל דבר… עד כמה זה ישים במקרה שלנו?
4. נושא הספונסר- האם מצב בו בן זוגי ישתכר סביב 100,000 דולר בשנה בעבודתו שם הוא מצב תקין? בשנים האחרונות הרוויח משכורות יפות אך כאמור עבד בארץ…
5. אני עובד סוציאלי במקצועי בעל רשיון ישראלי. כבר התחלתי לברר לגבי הליך של הכרה בתואר שלי וקבלת רשיון לעסוק במקצוע בניו יורק. האם 
 זה יכול לפגוע באחת מאפשרויות ההגירה? האם אפשר כבר להניע את התהליך או להמתין עם זה עד… (?)
6. בסופו של דבר, לאור המצב הספציפי שלנו, מנסיונכם, האם אתם ממליצים יותר על כניסה שלי על ויזת תייר יחד בן זוגי האזרח כבר באוגוסט הקרוב (ולהשתמש בחוק ה-61 יום…) או לחכות ולבלות כמה (?) חודשים בנפרד עד לקבלת הגרין קארד מהארץ ואז להצטרף אליו? לרדת סופית מויזת האירוסין? אני מזכיר שהמטרה שלנו היא שאוכל לעבור ולעבוד כמה שיותר מהר (החל מאוגוסט) ושלא אצטרך לבלות חודשים ארוכים בנפרד מבן זוגי האזרח… לצד זאת אנחנו לא רוצים לסכן את כל המהלך בצעדים פזיזים ולא חכמים. 
 
*אשמח ללינק עדכני של התהליך המומלץ יותר במקרה הספציפי שלי- יש מלא הפניות מכל מיני תאריכים וקצת הלכתי לאיבוד….
 
מתנצל על שטף השאלות ומודה מקרב לב על הנכונות לעזור!
 
 
תשובות:
27/05/15 16:00
74צפיות
1. אתם יכולים להתחתן מתי שבא לכם, כל עוד הנישואין נותנים לכם תוקף חוקי (ולכן לנישואין בישראל אין משמעות). זה יכול להיות בארה"ב או בכל מדינה אחרת בה הנישואין מוכרים. גם אין קשר בין זה לבין מועד הגשת הטפסים לגרין קארד; שני הדברים היחידים שחשובים בעת הגשת הטפסים הם: (א) אתם כבר נשואים באותו מועד (יום, שבוע, חודש או 10 שנים - לא משנה); וגם (ב) המתנת לפחות 60 יום ממועד הכניסה האחרון לארה"ב ועד להגשת הטפסים (כאשר מגישים מתוך ארה"ב).
 
2. תלוי מה הדחיפות שלכם. דרך המלך היא ביצוע התהליך מהארץ, דבר שלוקח בסביבות שנה (אם כי לאחרונה ראינו מקרים בהם התהליך היה מהיר יותר). זה אומר שאתה עם גרין קארד מרגע הכניסה לארה"ב, ויכול להתחיל לעבוד.
הדרך החלופית היא להיכנס לארה"ב עם ויזת תייר ולבצע את התהליך שם. ייקח כ-5 חודשים עד שתקבל אישור עבודה (61 יום עד להגשת הטפסים, ואז עוד כ-3 חודשים עד לאישור העבודה), שבמהלכם אסור לך לעבוד. הגרין קארד עצמו ייקח עוד כמה חודשים מעבר לכך, אבל ברגע שכבר יש לך אישור עבודה, זמן ההגעה המדויק של הגרין קארד הוא פחות קריטי.
 
3. כל עוד תחכה 61 יום ממועד הכניסה ועד להגשת הטפסים, וכל עוד תתנהג כמו תייר ולא תעשה שטויות שמעידות על כוונת הגירה (להביא איתך הרים של מזוודות וציוד, להביא איתך בעלי חיים, וכדומה וכדומה), אז לא צריכה להיות שום בעיה.
בנוגע לבן הזוג שלך - הוא נכנס בתור של האזרחים, אתה עומד בתור של תיירים, כך שאתם אפילו לא מתוחקרים ביחד בכניסה לארה"ב. כששואלים אותך, פשוט תענה לשאלות.
וכן, מה שאתה אורז במזוודות יכול להיות קריטי - במקרה ויעלה חשד כלשהו ויבדקו לך את הציוד שהבאת איתך. אל תביא איתך שום דבר שתייר רגיל וסטנדרטי, אשר מגיע לטיול של כמה חודשים, לא יביא איתו (והדגש - לא להביא שום מסמכים אשר יכולים להצביע על כוונת הגירה! שהמשפחה תשלח לכם את זה לאחר מכן בפדקס מישראל, זה יעלה כ-30 דולר ויגיע תוך יומיים).
 
4. משכורת של 100K היא יפה עד יפה מאוד (תלוי באיזה אזור גיאוגרפי, ועבור איזו משרה). כמובן שעדיפה משכורת של 200K...
וברצינות, לא הבנתי מה השאלה. האם זה מספיק בשביל שהוא יהיה ספונסר יחיד עבורך? כן, בלי שום בעיה.
 
5. לא חושב שיש בעיה עם לברר פרטים, אבל אני לא הייתי מבצע שום פעולה אקטיבית, עד לאחר הגשת המסמכים לגרין קארד. למה לקחת סיכונים מיותרים?
 
6. ויזת תייר והגשת המסמכים לגרין קארד לאחר יותר מ-60 יום ממועד הכניסה האחרון לארה"ב.
 
בהצלחה
Relocation
27/05/15 21:23
57צפיות
היי,
 
תודה רבה על התשובות המפורטות, עזרתם לנו המון!
יש לי עוד שתי שאלות שאני לא מוצא תשובה עליהן.
 
1. מכיוון שבן-זוגי עובר בתהליך Relocation, חלק מהחוזה שלו כולל התייחסות לבן-זוג (למשל חישוב עלות מכולה שכולל אקסטרה כשמדובר בבן זוג, תוספת למשכורת ותוספת לעזרה בדירה לפי מספר נפשות וכו). האם חוזה כזה יכול להעיד על כוונתנו להגר (כלומר - האם הוא חשוף לרשויות בצורה כלשהי?  חישובי מס..?)
 
2. וכפועל יוצא - האם יש אפשרות שבגלל שמדובר בתהליך Reloacation (לאזרח אמריקאי), אוכל להוציא ויזת עבודה בדומה לתהליך relocation לאזרח ישראלי ובן/בת זוג שלו? ואם כן האם ויזה כזו עדיפה על האופציות האחרות ומאפשרת תהליך הגירה לאחר מכן?
 
תודה שוב.
תשובות #2:
28/05/15 00:26
69צפיות
1. בתיאוריה כן. בפועל, סביר להניח שהרשויות לא יסתכלו על החוזה הזה. כל עוד שאר הדברים יהיו בסדר, ואתה לא תעשה דברים אחרים שידליקו אצלם אורות אדומים, אז בסבירות גבוהה שהכל ילך חלק.
 
2. בתיאוריה כן. אם בן הזוג שלך היה מקבל ויזת עבודה כחלק מהרילוקיישן, ואז - במידה והייתם זוג נשוי כחוק - היית יכול לקבל ויזת נספח בתור בן-זוג נשוי.
אממה - "איתרע" מזלך ובן הזוג שלך הוא אזרח אמריקני, ולכן הוא לא צריך שום ויזה - הוא פשוט אזרח. ולפיכך, אתה לא יכול לקבל שום ויזת עבודה כחלק מתהליך הרילוקיישן שלו... או ליתר דיוק, לוויזת העבודה שאתה יכול (וצריך) לקבל, לפי החוק, קוראים "גרין קארד"...
תזמון הכניסה
28/05/15 12:29
38צפיות
 
תודה לך ilanvag ! 
אם הבנתי נכון, במצב בו אני נכנס על ויזת תייר אין בכלל מעמד של ראיון שעלי לעבור. מדובר רק בבקשה לשינוי סטטוס לצד שאר הטפסים של שלב א׳…. (הכל מול uscis)? ואז בעצם אין סכנה ממשית שיעלו על כך שאני ובן זוגי המון שנים יחד ובעצם ידעתי שהוא בא לכאן לרילוקיישן והמטרה היתה להצטרף אליו? מן הסתם בראיון היו עולים על זה… 
 
האם יש משמעות למתי אני נכנס לארה״ב? ביחד איתו או כעבור זמן מה (כמה?). האם עדיף שהוא ישהה שם כמה חודשים לפני שאני מגיש בקשה לשינוי סטטוס? לא ברור לי אם הרשויות בודקות את הרקע של האזרח אליו אני מבקש להינשא ואז הם יכולים לעשות 1+1 ולהבין שהוא בעצמו ישראלי שעד לפני כמה חודשים חי את כל חייו בישראל ועכשיו מנסה להכשיר את בן זוגו הישראלי בקיצור דרך…
כמה תשובות
29/05/15 02:19
13צפיות
קודם כל, כן יהיה לכם ראיון בארה"ב כחלק מתהליך שינוי הסטטוס. אבל זו לא בעיה.
 
שנית, המדיניות של הרשויות בארה"ב בעניין זה קצת בסגנון של don't ask don't tell. הם לא יחפשו אותך בעניין הזה, גם לא בראיון, כל עוד אתה שומר על הכללים ומקפיד על כלל 60 הימים. אני משער שהם יודעים שלהרבה מהאנשים שעושים שינוי סטטוס כן היתה כוונה מראש, אבל זה לא ממש איכפת להם ולא מעניין אותם לבדוק את זה, אלא אם הם מחוייבים לעשות זאת לפי הכללים (או אם אתם עושים שטות ומצהירים בגלוי שהיתה לכם כוונה מראש). אציין גם שעל פי פסיקות של בית משפט נקבע שבמקרה של נישואין כוונה מראש לבדה לא מונעת את שינוי הסטטוס.
 
בנוסף, על פי החוק מותר שתהיה לך כוונה כללית לעבור לארה"ב. מה שאסור זה שתהיה לך כוונה ספציפית. כלומר, יכול להיות שיש לך כוונה כללית לעבור יחד איתו לארה"ב, אבל כל עוד אין להם ראיות לכך שהיתה לך כוונה ספציפית לעשות זאת בביקור הנוכחי אין בעיה. מהעובדה שהוא נוסע לארה"ב לרילוקיישן אפשר ללמוד על כוונה כללית, אבל זה עדיין לא מעיד על כוונה ספציפית.
 
התייעצות - איך כדאי לפעול
28/05/15 10:03
183צפיות
בשעה הטובה, קיבלנו היום את ויזת תייר.
תזכורת קטנה - אני אמא יחידנית ל-2 ילדים מכירה אזרח אמריקאי ורוצים להתחתן בארה"ב.
איך כדאי לפעול?
קיימות שתי אפשרויות:
1. אני נוסעת בגפי לשבועיים לשם על מנת להכין את השטח (כמובן שלא אעשה פעולות מחשידות). אח"כ נבוא לישראל ואחרי תקופה כלשהיא אחזור לארה"ב עם הילדים. אני חוששת שלא יתנו לי להכנס עם הילדים כי אני מבצעת כניסה אחרי כניסה במועדים צפופים מידי. והסיבה לכניסתנו היא טיול בר מצווה.
2. לבוא מלכתחילה עם הילדים בלי להכין את הקרקע.
בלי קשר לאפשרויות אנו מתכננים להתחתן אחרי 60 יום ולהתחיל את הפרוצדורה של הגרין קארד לאחר נישואינו.
 
מה דעתכם? באיזו חלופה כדאי לבחור.
תודה רבה מראש
מה זה להכין את השטח?
28/05/15 16:08
117צפיות
לא ברור מה המטרה של הביקור המקדים באפשרות הראשונה? את אומרת שאחרי תקופה מסויימת תחזרי עם הילדים. ומה אז תעשו? נראה שאת מתכוונת להיכנס איתם על ויזת התייר שזה עתה אושרה. אז אני לא מבים בשביל מה היה הביקור המקדים.
 
בגדול, כפי שכתבו פה לא מעט (ואפילו אתמול או שלשום) יש שתי דרכים עיקריות לפעול: (בסוף הערה לגבי מה קורה עם הילדים)
 
1. ארוכה וחוקית - סעי אליו כתיירת, תתחתנו מתי שבא לכם, תעשו גם ירח דבש, וחתזרי לארץ. הוא יגיש בקשה עבורך, ואת כל התהליך את עושה מהארץ. זה הכי נכון וחוקי, אבל יכול לקחת בסביבות שנה.
 
2. סעו לטיול הבר מצווה, תתחתני מתי שבא לך, ואחרי 60 יום "תשנו את דעתכם" והוא יגיש בקשה שאתם איתו. 
 
הבעיה ב-2 - יש פה סוג של שקר לבן, שכולם מכירים אותו. אל תבואו עם כל הציוד מהארץ לטיול בר מצווה (מעורר חשד אם לוקחים את החתול למשל), אסור לך לעבוד כמה חודשים טובים, והכי גרוע, הילדים לא יכולים ללכת למסגרת במשך אותם 60 יום - כי מי בא לטיול בר מצווה ושולח את הילד לבית ספר אחרי שבועיים?
 
ובעיה אחרונה - אני מבין שהילדים אינם שלו. צריך לבדוק מה הסטטוס שלהם בבקשה לגרין קארד. אני לא יודע אם הם מקבלים באופן אוטומטי איתך במקרה כזה, או אם דרוש קודם הליך של אימוץ הילדים, או לפחות שחרור מהאבא שלהם. באמת אין לי מושג....
תשובות
28/05/15 16:30
125צפיות
קודם כל תודה על התגובה.
המטרות של הביקור המקדים הם:
1. להכין את הבית לבואם של הילדים שירגישו כמה שיותר "כמו בבית".
2. ללכת ביחד לברר בית ספר לילדים (הוא כבר בירר אבל רוצה להיות חלק מזה גם) ולרשום סופית כמובן אחרי נישואינו.
3. זמן איכות רק שלנו ביחד ללא הילדים.
 
לגבי האפשרויות שכתבת אני מודעת להן, אפשרות 1 לא ישימה עבורי לא רוצה להיות בנפרד (זה עשיתי כבר מספיק זמן).
האפשרות השניה זו האפשרות שנראית לנו הכי, לגבי הילדים מהיותי אמא יחידנית אין אבא בסביבה וגם אף פעם לא היה. אין צורך לאמץ אותם (למרות שהוא רוצה בכך) מספיק שאנחנו מתחתנים.
 
מה דעתך עכשיו?
דעתי...
28/05/15 18:49
103צפיות
ראשית לא הכרתי את המושג אמא יחידנית - חידשת לי משהו.
 
לגבי התשובות.
 
1. להכין את הקרקע? לא כתבת בני כמה הילדים, אבל אין ממש איך להכין את הקרקע למהלך דרמטי כזה. ככל שהם קטנים יותר זה יותר קל, ובכל מקרה זה לא קל - לא נשמע לי מספיק כדי להצדיק נסיעה.
 
2. בתי ספר - כפי שאמרתי, והיה על זה דיון פה לפני כמה ימים - יש בעיתיות בהרשמה של ילד לבית ספר, ואז להגיע איתו ולהגיד שבאתם לטייל (זו השואה התחתונה שנכנסים עם ויזת תייר). שוב, יכול להיות שבמעמד הכניסה לארה"ב לא יגלו שהוא רשום לבית ספר, אבל אם וכאשר תבקשו גרין קארד יכולים בהחלט לבדוק עד כמה הבקשה שלך "תמימה". הכלל אומר לא לעשות שום דבר שמעיד על כוונה להישאר לפני 60 יום (בדיקות רופא, חיסונים, הרשמה לבית ספר, חיפוש עבודה, רישום על נכס....). זה כלל אצבע כזה, ולא חוק כתוב, אבל זו בהחלט ההמלצה.
מעבר לכך, על מנת לרשום לבית ספר (בהנחה שאתם הולכים על ציבורי) חייבים להראשות הוכחת מגורים ותעודות לידה (לרוב על ידי הצגת חשבון חשמל או שיכרות או בעלות על שם ההורים). האם את רשומה כגרה בכתובת שאתם הולכים לגור בה? אני מניח שלא, אז איך תוכיחי מגורים. יתר על כן, אני מניח שבעלך לעתיד כן רשום בכתובת כלשהי, אבל הוא לא מוכר בשום מקום שהורה או בעל איזה שהן זכויות אפוטרופוס על הילדים, אז אי אפשר להשתמש בו. ולבסוף, אם הוא יכניס את שמך יחד איתו לחשבון החשמל או מה שזה לא יהיה, הרי חזרנו לבעיה של 60 הימים ממקודם.
 
שוב, כל אלה צעדי אזהרה. יש סיכוי סביר שהכל יעבור חלק עם טעויות שתעשו בדרך, אבל יש סיכוי שלא. אני בא להראות לך כמה מוקשים שאני שם לב אליהם, ואיני איש מקצוע. אני גם דוגל על הסתכלות על הסנריו הקשה ביותר - פקיד הגירה ממולח יעלה על זה תוך רגע כאשר תבואו לבקש כרין קארד. בסוף תצליחו, אולם המטרה שלך לעשות זאת כמה שיותר בקלות ובאופן חלק (בלי מהמורות בדרך).
 
3. זמן איכות - מעולה!
 
אפשר להנדס את זה איכשהו, אבל חשוב לזכור את ההמלצות (בעיקר לגבי נושא 60 הימים). 
 
מה אני הייתי עושה - נוסע לביקור המקדים (כי נראה שזה בוער לך) כדי לבלות זמן איכות עם בן זוגך. על הדרך קופץ לעיריה להתחתן כבר. חוזר לארץ ובא עם הילידים למטרת "טיול". לא עושה כלום 60 יום (רק מטייל - לא רושם לבתי ספר וכאלה), ואחרי 60 יום מתחיל הכל.
º
בדיוק כך
28/05/15 20:12
26צפיות
תודה רבה
28/05/15 20:19
65צפיות
שמחתי להעשיר את ידיעותיך - זה נחמד שאנחנו כל הזמן לומדים.
 
לא בוער לי כלום פרט לעשות את הדברים בצורה הטובה ביותר ועם מינימום פרידות שבעיניי מיותרות ולכן מבטלת את האפשרות לעשות זאת מהארץ.
 
ילדיי בני 11 ו-7 מאוד רוצה שהם ייפתחו את השנה כנדרש במועד הנכון ולא באיחור ולכן מנסה להרדים את המאוחר.
 
על מנת שנתחתן חשוב שאחכה 60 יום לא? שואלת זאת כי הצעת שבביקור המקדים כבר נתחתן לכן שואלת.
 
תודה על כל הסבלנות וההדרכה מעריכה זאת מאוד
להתחתן אפשר מתי שרוצים
28/05/15 20:25
65צפיות
בפרט אם אחרי זה את חוזרת לארץ. מה שמומלץ לא לעשות זה צעדים שמעידים על הכוונה להגר.
הבהרה
28/05/15 20:44
73צפיות
ברור לי שאני יכולה להתחתן מתי ואיפה שרוצה.
אבל נניח שאנחנו מתחתנים בארה"ב ואז חוזרת לישראל, זה יהיה ברור שכשאני מגיעה עם הילדים בפעם השניה זה בכדי להגר. אני לא מכניסה אותנו לבעיה?
ברור למי? למה?
28/05/15 21:13
75צפיות
אנחנו עכשיו בסוף מאי. נניח שאת נוסעת אליו לארה"ב בחודש הקרוב, ואתם מתחתנים. נניח גם שהביקור הוא יחסית קצר, אני מניח שלא יותר מאשר שבוע-שבועיים (אני מנחש שלא תשאירי את הילדים לבד למשך תקופה ארוכה). כלומר, מתישהו בסוף יוני או תחילת יולי את כבר בארץ בחזרה.
 
מחכה שבוע-שבועיים בישראל, ואז את טסה עם הילדים לארה"ב. נכנסים באמצע יולי (נניח), כך שתקופת 60 הימים מסתיימת באמצע ספטמבר. הלימודים בארה"ב מתחילים בדרך כלל לאחר לייבור דיי, שזה יום שני (Monday) הראשון שמתקיים בחודש ספטמבר. השנה, לייבור דיי הוא מאוחר יחסית, ב-7 בספטמבר, כך שהלימודים מתחילים ב-8 בספטמבר (לפחות אצלנו במסצ'וסטס, ואני מניח שככה זה במקומות רבים אחרים). כאמור, תוכלי להגיש את המסמכים באמצע ספטמבר (לאחר שעברו 60 יום), ואז הילדים יוכלו להתחיל ללמוד.
 
אז מה יצא לנו? שהילדים הפסידו כמה שבועות בודדים של לימודים? אולי אפילו חודש, חס וחלילה?
לדעתי, זה ממש לא אסון כאשר מסתכלים על התמונה הכוללת ועל השנים קדימה.
תודה רבה
28/05/15 21:22
57צפיות
זה בדיוק החישוב שאני עשיתי.
לפי דעתך וניסיונך - זה לא נורא?
ידידים שלנו נסעו עכשיו עם הילדים לשבועיים לארץ,
28/05/15 22:28
61צפיות
באמצע שנת הלימודים. הם לא רוצים לנסוע בקיץ כי סובלים מהחום והלחות.
 
אז אפשר לחשוב שמדובר בשני הורים נוראיים, שלא אכפת להם מחינוך - רק מה לעשות ששניהם אנשי אקדמיה בכירים, ומבינים דבר או שניים בחינוך, ובהשפעה הזניחה-לחלוטין שיש להיעדרות של כמה שבועות מן הלימודים.
 
לא, זה ממש לא נורא, בייחוד לא בגילאים של הילדים שלך. גם אם הם יפסידו חודשיים-שלושה זה לא נורא. בכל מקרה הם יקבלו תגבור שניתן למי שאינם דוברי אנגלית, ובכל מקרה יהיה להם הרבה מה להשלים. לא יקרה שום אסון אם הם לא יתחילו את שנת הלימודים ביחד עם הכיתה.
יש בזה משהו
28/05/15 21:15
62צפיות
אולם לא סביר שישאלו אותך אם את נשואה בכניסה השניה עם הילדים (זה לא מסוג השאלות ששואלים).
 
ליתר בטחון את יכולה לחכות עם החתונה ולהתחתן שתהיה פה עם הילדים. שוב, אין קשר למועד החתונה והבקשה עצמה.
 
בהצלחה
º
תודה רבה
28/05/15 21:23
17צפיות
למה לא לנסוע עם הילדים?
29/05/15 01:44
28צפיות
להתחתן, לחכות 60 יום ולהגיש את המסמכים?
 
זמן איכות אפשר גם עם הילדים, אני בטוח שהמשפחה של בעלך יכולה לעזור בשמירה על הילדים.
שאלה כללית לגבי ראיון לקבלת גרין כארד
29/05/15 01:36
23צפיות
יש לנו ראיון סופי בקרוב (אני הגשתי בקשה לגרין כארד עקב נישואין) ותהיתי האם יש משהו מיוחד שהייתם ממליצים להביא?  
נביא כמובן כל מה שיש לנו שמעיד על זוגיות ארוכת שנים -שזה מסתכם בתמונות, חוזי שכירות, וכרטיסי טיסה לכל מיני חופשות. האם זה מספיק?   
אני מתחיל לחשוש שזה שאני בטוח בזוגיות וזה מובן לי מאליו שאנחנו לא מרמים אף אחד, לא אומר שגם קציני ההגירה יהיו בטוחים בה, ויש דברים נוספים שאפשר להביא כדי להוכיח שהנישואים כשרים.
אשמח גם לכל טיפ לגבי התהליך ביום הראיון.
 
תודות! 
בקשת ויזה לארהב
28/05/15 20:40
107צפיות
שלום לכולם, אני חדש פה ויש לי שאלה, בבקשה אל תשפטו אותי ורק מי שיודע שיענה. אני בן 23 ולפני חצי שנה נתפסתי על ידי שוטר עם סמים קלים, ונרשם לי רישום פלילי על אחזקת מריחואנה לשימוש עצמי. בלי קשר,בתקופה האחרונה חשבתי על טיול לארצות הברית, וברצוני להגיש בקשה לויזת תייר. האם הרישום הפלילי הוא חותמת שתמנע ממני בוודאות את אישור השגרירות? האם יש סיכוי כל שהוא שהבקשה תאושר? אשמח מאוד לתשובה.. בתודה דן.
למרבה הצער, על פי מה שסיפרת, נשמע שאין הרבה סיכוי
28/05/15 22:18
84צפיות
קודם כל, דו"ח שוטר על החזקת סמים לא בהכרח תמנע כניסה לארה"ב אם לא נעצרת ולא הורשעת במשפט פלילי, אבל זה כן גורם שלילי שיכול להשפיע לרעה.
 
העניין הוא שבנוסף לכך, אתה גם בגיל שנחשב בעייתי לקבלת ויזה, ועם מבקשי ויזה בגילך נוטים להחמיר בכל מקרה. הצירוף של הגיל שלך עם הרישום הפלילי על החזקת סמים והזמן הקצר יחסית שעבר מאז הופכים את הסיכוי שלך לקבל ויזה למאד נמוך.
 
איך בדיוק העובדה שהוא נתפס עם מריחואנה מסתדרת
28/05/15 22:44
98צפיות
עם השאלות הבאות בטופס הבקשה לוויזה?

Have you ever been arrested or convicted for any offense or crime, even though subject or a pardon, amnesty, or other similar action?

Have you ever violated, or engaged in a conspiracy to violate, any law relating to controlled substances?
 
ומהי להערכתך הסיכוי שאדם יקבל ויזה, באם הוא עונה בכנות וביושר לשאלות הללו?
 
אבל בסך הכל אני מסכים עם מה שכתבת - רוב הסיכויים שהוא ייפסל בגלל גילו, אפילו בלי הסיפור עם הסם.
 
בהנחה שהוא עונה על השאלות האלו בכנות
28/05/15 23:38
60צפיות
הוא אמור לענות על השאלה הראשונה "לא" ועל השאלה השניה "כן".
 
בכל מקרה, תשובה חיובית על הסעיפים הללו לא בהכרח מהווה פסילה אוטומטית של הבקשה, כפי שאתה בוודאי יודע מהסעיפים של שירות צבאי ושימוש בנשק. על פי החוק, אדם פסול מכניסה לארה"ב אם מדובר בעבירה הכרוכה ב-moral turpitude. עבירת החזקה של סמים לשימוש אישי לא נחשבת ל-Crime Involving Moral Turpitude, ולכן לא מהווה חסם לכניסה לארה"ב.
 
במקרה של תשובת "כן", מבקשים מהמרואיין את המסמכים הרלוונטיים (הדו"ח של השוטר וכו') ובוחנים את מהות העבירה. מובן שגם אם אין חסם חוקי לכניסה לארה"ב, ההחלטה האם להכניס אדם לארה"ב או לא נתונה לשיקול דעתו של המראיין בשגרירות, וגם עבירות שלא מהוות חסם לכניסה יכולות להשפיע לרעה על ההחלטה.
 
ולגבי השאלה מה להערכתי הסיכוי שאדם יקבל ויזה
28/05/15 23:54
58צפיות
אילו היה מדובר באדם בשנות ה-30 לחייו, עם עבודה טובה ויציבה ובלי גורמים שליליים נוספים, שנתפס לפני עשר שנים על החזקת מריחואנה, הסיכויים לקבל ויזה היו להערכתי מאד גבוהים גם בהנחה שהוא עונה בכנות על השאלות הללו.
 
קניית רכב יד שניה - שאלות
27/05/15 17:46
157צפיות
היי, לקראת הרילוקיישן לבוסטון מעלה פה עוד שאלה....בקב' בפייסבוק מישהו העלה את האתר CarFax כמקור מצויין ואמין לקניית רכב יד שניה. אתם מכירים? יש לכם השגות בעניין? אם כן,מעוניינת לשמוע. כמו כן ,למה ב-90% ממודעות הרכב מככבים רכבי סטיישן או ג'יפים ענקיים? מה קרה לרכבים הקטנים?? הרי יש די והותר בעלי רכב שאין להם משפחות ולא זקוקים לרכבים כאלו....מוזר לי. 
CarMax, לא CARFAX
27/05/15 18:19
176צפיות
CARFAX הוא שירות לבדיקת ה"היסטוריה" של הרכב (תאונות בעבר, RECALLS ועניינים כאלו).
CARMAX היא רשת סוכנויות למכירת רכב משומש.
 
לגבי "רכב קטן" - תגדירי מה זה רכב קטן עבורך.
רק לקנה מידה: עבור אמריקאי - טויוטה קורולה זה רכב קטן, טויוטה קאמרי זה רכב בינוני.
הרכב החביב על האמריקאי הממוצע משתנה לפי אזור המגורים.
בפרברים המאוד רחוקים - שולטים ה PICK UP TRUCKS וה SUV (בעיקר הגדולים יותר).
בפרברים היותר קרובים - תמצאי יותר מכוניות "רגילות" (SEDAN או HATCHBACK).  
סטיישנים (שאני דווקא מאוד אוהב ולכן יש לי שניים כאלו) דווקא לא פופולאריים כאן.
 
באזור ניו אינגלנד בכלל פופולאריות כמה מכוניות שאינן נפוצות בהרבה אזורים אחרים:
הייברידים מכל הסוגים - בעיקר ה SMUGMOBILE (הלא הוא הטויוטה פריוס)
הסטיישנים של סובארו - את לא יכולה להיות לסבית ולגור בוורמונט בלי שתהיה לך סובארו כזו (רצוי עם מדבקה של "אובאמה לשלטון" ודגל הגאווה על הפגוש האחורי).  
 
אצל הישראלים - מיניוואנים. לא משנה אם אין לך בכלל ילדים, או שיש לך תינוק אחד קטן - הישראלי צמוד למיניוואן. טויוטה סיינה בעיקר (למעט כמה שקנו דווקא הונדה אודיסי).   כנראה שזה נותן להם איזושהיא הרגשת ביטחון כי זה מזכיר להם את הזחל"מים מהמילואים.
 
תמצאי גם שרבים וגם טובים נוהגים ברכבי יוקרה (לקסוס, מרצדס, BMW וחבריהם).  הרבה יותר מאשר בישראל.
סינים, למשל, מכורים למרצדס. יפנים נאמנים ללקסוס.
תודה!
27/05/15 18:56
95צפיות
דווקא הצצתי בCarFax וראיתי גם לוח מודעות לרכבים למכירה פר פרמטרים שונים מבחינת היסטוריית הרכב שנראו לי טובים. מפחדת לקנות רכב זול (לא יכולה להוציא על רכב מעל 7000$ כרגע) ולגלות שקיבלתי חתול בשק, במיוחד כשהבהירו לי דרך המשרד שמטפל לנו ברילוקיישן שפחות לגיטימי לקחת בארה"ב את הרכב לבדיקה כמו שנהוג בארץ. אבל גם CarMax נראה מצויין.
מבחינת רכבים קטנים- מתכוונת ל-hatchback. מעדיפה רכב קטן ככל האפשר, לא סדן ולא סטיישן ובטח שלא מיניוון. אבל משום מה ממש קשה למצוא כאלו.
אפשר ורצוי לקחת רכב לבדיקה
27/05/15 19:11
100צפיות
לגבי הבדיקה - בכל קנייה של רכב את מוזמנת לקחת אותו לבדיקה.
רכבים יקרים יותר (ב.מ.וו, פורש, מרצדס, וואטאבר) נהוג לבדוק במוסכים מתמחים, זה עולה כמה מאות דולרים ושווה את המחיר בגילוי מוקדם של תקלות אפשריות או טיפולים קרובים.
רכבים יקרים פחות (המיני SUV שקניתי פה לפני שלושה חודשים למשל) אפשר לקחת למכון בדיקה כללי (חיפוש קצר בYELP יכול לעזור לך למצא מקומות כאלה)
בדיקה עולה 100-150 דולר ומכסה את רוב הדברים שצריך לבדוק ושאנשים רגילים לא היו מעיפים בהם מבט.
 
בקניה מדילרשיפ (קטנה או גדולה) כדאי להתעקש לראות את הCARFAX של הרכב.
הוא לא יאמר לך כלום על תאונות קטנות \ תיקונים \ דברים שלא דווחו לביטוח אבל הוא כן יאשר לך במידה והרכב עבר תאונה קשה או עוקל או עבר איזה מהלך מעניין בחייו.
 
 
לגבי ההעדפה לרכב קטן ככל האפשר - זו היתה האופציה המועדפת על בת הזוג שלי, אחרי חודש של שהייה פה (איזור DC, לא מי יודע מה סברביה) היא הבינה בעצמה שאם רוצים לצאת להיי-וויי כדאי להתנייד במשהו גדול יותר, הנוכחות פה משחקת תפקיד חשוב על הכביש.
º
מה כוונתך לגבי "הנוכחות פה משחקת תפקיד חשוב"?
28/05/15 11:49
35צפיות
מת על סטיישנים....
27/05/15 19:24
99צפיות
במיוחד דגמי הסובארו, אבל גם אחרים. לצערי יש לי ויכוח אבוד על זה עם אישתי שלא מוכנה לראות כזה. עוד בעיה, שקשה (אם בכלל יש) למצוא אותם עם שורה שלישית.
 
 
ואילו אזור סן פרנסיסקו והמפרץ
28/05/15 02:09
89צפיות
מוצף ברכבי מיני קופר ופיאט 500 (וכמובן פריוס, שזה כמעט כל רכב שני כאן).
 
מה הקשר בין מצב משפחתי לגודל הרכב?
28/05/15 00:45
113צפיות
עבד אתי בחורצ'יק מאוד נחמד בגיל העמידה, שהילדים שלו כבר מזמן הלכו לקולג', וחלקם כבר אחרי.
 
הבחור הנ"ל היה בגובה של דלי וחצי... והוא נהג בטויוטה סקויה, שלידה גם המיניואן שלי נראתה כמו חיפושית קטנה...
 
(חפשי בגוגל תמונות של Toyota Sequoia, ותביני על מה אני מדבר...)
בגדול אין קשר
28/05/15 10:48
83צפיות
סתם נראה לי מיותר לקנות מיניוואן ענק או טיוטה כמו שציינת כשאין ילדים (אבל זו רק הגישה האישית שלי). וגם במשרד האמריקאי בו אעבוד לרוב האנשים אין ילדים,אבל כן יש להם מכוניות עצומות. ותכלס כל מה שרציתי זו מכונית קטנה,סטייל קיה פיקנטו חמודה כמו שיש לי בארץ,אבל אני לא רואה בכלל דגמים כאלו בבוסטון.מוזר
מכיוון שיש לנו טעם דומה במכוניות - 2 הסנט שלי
28/05/15 12:33
78צפיות
גם לי הייתה פיקנטו בארץ (אם הייתי יכול הייתי מיבא אותה ;)  ) וכשהגעתי לארה"ב חיפשתי משהו דומה - קטן אך עם יחסית נפח אכסון גדול(=האצ'באק), אמין (חשוב לי מאוד), חסכוני וזול.
 
המתמודדות הסופיות שענו על כל הצרכים שלי היו: יונדאי אקסנט הא'צבק (שקול ליונדאי i20 בארץ), קיה ריו האצבאק, מאזדה 2.
לגבי היונדאי והקיה: המפרט הטכני זהה לחלוטין (מיוצרות באותו מפעל בקוריאה), האמינות של הדור האחרון (2012+) הוכיחה את עצמה מעל ומעבר (חוץ מזה שהם נותנים 10 שנות אחריות על מנוע וגיר ( רק ליד הראשונה)), לדעתי היונדאי נוחה יותר, ולפי מה שאני רואה היא גם סחירה יותר.
עם קצת מאמץ, נחישות ומזל תוכלי למצוא אחת מאלו עם מיילג' סביר באיזור ה10K (מאזדה 2 יכולה להיות טיפה זולה יותר עבור שנתון 2011), לפי דעתי זה שווה את המתיחה בתקציב שעבורה תקבלי רכב מודרני ועדיין באחריות יצרן.
 
הנה דוגמא למודעה שמצאתי באיזור בוסטון:
(אם כי המחיר מחשיד - נמוך מידי)
 
טיפ נוסף-
לקנות מדילר יהיה יקר יותר מאדם פרטי - לפחות 1-2K יותר. עם כמה כללי אצבע אפשר למצוא דילים מעולים בקרייגליסט:
- לוודא Clean title
- לבקש CarFax (זה תנאי הכרחי אך לא מספיק) או להוציא לבד, לוודא שהרכב לא היה בהשכרה, fleet וכו'
- לדרוש לראות הסטוריית טיפולים תקינה (לפי דעתי זהו הסעיף החשוב ביותר - רכב מטופל היטב ובזמן הוא הערבון הטוב ביותר לשקט נפשי, אנשים רציניים שומרים קבלות על החלפות שמן ופילטר ומקפידים על טיפולים בזמן)
- לקחת לבדיקה
- להפעיל שיקול דעת, לשאול שאלות בשיחת הטלפון ולראות אם הבנאדם מנסה להתחמק\להסתיר מידע.
 
אופציות נוספות:
הונדה פיט וטיוטה יאריס - הפלוס היחיד הוא האמינות, ומכיוון שלהונדה וטויוטה יש רקורד עשיר של אמינות - זה בא לידי ביטוי במחיר. המפרט הטכני שלהם שייך לעשור הקודם (גיר אוטומטי עם רק 4 הילוכים, מנוע שהוא לא Direct injection)
- ניסאן וורסה ופורד פיאסטה - לשתיהן design flaws במנוע\גיר , חפשי בגוגל לפרטים נוספים, הן זולות יותר אך מתכון די בטוח לצרות. להתרחק.
 
בהצלחה!
שני הסנט שלי
28/05/15 14:15
75צפיות
בבוסטון יש חורף קשה עם שלג וקרח על הכבישים, מלח מפוזר כדי למנוע הצטברות קרח והמון חורים בכל ימות השנה. לכן כאן יש משמעות יותר גדולה למכונית גדולה יותר וגבוהה AWD.
 
יש חורף. יש שלג. ואפשר לחיות בלי AWD
28/05/15 15:01
90צפיות
קרוב ל 20 שנה אני נוהג באזור בוסטון, ואחרי כ 200,000 מייל על הכבישים כאן (בקילומטרים - צפונה ל 320,000 ) אני הגעתי למסקנה שמה שחשוב זה הצמיגים ולא ההנעה. מי שחי באזור המטרופוליטני ולא יורד לדרכי עפר וכיוצ"ב ממש לא צריך להסתובב כל השנה במשאית זוללת דלק.  
זה אולי שונה אם אתה skibug,  ונוסע כל סוף שבוע להרים.
כפי שכתבתי למעלה
28/05/15 19:19
67צפיות
אני אמנם לא בבוסטון, אבל באזורים בהם אני נמצא (בייחוד סן פרנסיסקו ואוקלאנד) אני רואה המון מכוניות בגודל דומה לקיה פיקנטו. שני המודלים ההכי פופולאריים כאן למכוניות קטנות זה מיני קופר ופיאט 500.
 
אבל אולי בבוסטון זה שונה ...
 
נסה לנסוע בחורף של בוסון עם מיני קופר או רכב אחר בגודל דומה,
28/05/15 20:06
73צפיות
עם הכבישים המושלגים והמלאים בקרח, ואחר כך נדבר.
 
אחת הסיבות שאני נוהג במיניואן היא שמדובר ברכב גדול, רכב, כבד, ומאוד יציב בנסיעה על גבי שלג - ותאמין לי שכבר יש לי מספיק ניסיון בנהיגה שכזו, כולל בהחלקות. לא רוצה לדמיין אפילו את הסבסובים שרכב קטן, קל ונמוך יעבור, במקומות שבהם המיניואן החליק קצת...
יש לי חברה
28/05/15 20:12
68צפיות
שנוסעת במיני קופר. היא ממש מאוהבת באוטו שלה. היות וראיתי אותו בחניה גם באמצע החורף, אני מניחה שהיא נסעה איתו גם אז
,
אל תתן לעובדות לבלבל אותך
28/05/15 20:20
69צפיות
מיני קופר נוסעת בסדר גמור בשלג.
 
מהקצת שאני זוכר מילמודי הפיזיקה
28/05/15 21:08
66צפיות
(עשיתי פעם תואר בתחום, אבל זה היה מזמן)
 
למשקל הרכב אין שום רלוונטיות למידת ההחלקה של רכב בשלג. לרכב גדול וכבד יותר יש תנע גדול יותר, כך שכשמקדם החיכוך נמוך רכב גדול יחליק יפה מאד, לא פחות מרכב קטן. זה שהרכב שלך גדול וכבד לא הופך אותו ליציב יותר אפילו בקצת בכביש חלק (ראית פעם משאית מסתחררת על כתם שמן? לא נעים ...). מה שבאמת חשוב זה להגדיל את מקדם החיכוך על ידי גלגלים מתאימים.
 
פה הסוברו שולטים
28/05/15 20:18
59צפיות
יש מיני קופר, בעיקר לנשים בגילי ומעמדי החברתי. מלא פריוס (שאיכשהו יש להם את הנהגים הכי מגעילים, ולכמה חברים טובים שלי שהם אנשים מקסימים יש פריוס), לא מעט חיפושיות (מה עשינו רע שהזוועה הזו חזרה לאופנה), ומעט פיאט (אולי בניו אינגלנד טיפה יותר חכמים בנושא)
אנחנו קונים רק ב carmax בגלל שאי אפשר
28/05/15 01:43
135צפיות
להתמקח אתם והם מתחייבים לקנות את הרכב חזרה כשקונים מהם חדש. לגבי הסוג אנחנו לא דוגמה אני נוהג טנדר ואישתי , עפ"י הגדרותיו של בוסטון גיא , לסבית  
מישהו יודע כמה זמן לוקח משלוח חבילה בדואר? ברילוקיישן
28/05/15 13:25
79צפיות
הפיתרון הכי זול שמצאתי למעבר לארה"ב זה משלוח חבילות בדואר ישראל
שילוח חבילה בדואר אוויר וימי יוצא כ 320 שקל ל 20 קילו, השאלה האם מישהו יודע כמה זמן זה לוקח? עד כמה מכוסה כל חבילה בביטוח אובדן?
איתנו אנחנו לוקחים 2 מזוודות כל אחד עם הדברים החשובים ויקרי הערך, אנחנו רוצים לשלוח במקביל 15 חבילות של בגדים וצעצועים של הילדים והכלב
השאלה לא ברורה...
28/05/15 15:56
55צפיות
על איזה דואר אתה שואל?
 
אתה כותב "שילוח חבילה בדואר אוויר וימי יוצא כ 320 שקל ל- 20 קילו". מה זה דואר אוויר וימי? לפי המחיר אני מניח שהתכוונת לדואר ימי (וואו המחירים עלו - לפני שלוש שנים שלחנו בפחות מ- 200).
 
לפני שלוש שנים לקח לחבילות בין 2-4 חודשים להגיע. 
 
אין שום ביטוח ושום אפשרות לעקוב. זה "שלח לחמך מעל המים". לצערי לא ניהלנו רישום מסדור מספיק, אבל אני יכול להגיד בוודאות שחלק מהארגזים נפתחו (מכס וכאלה), ולפחות כמה פריטים נשלפו משם ולא הגיעו ליעדם. מדובר החלק זניח לעומת כמות הציוד ששלחנו, ובסה"כ בדרך יעילה מאוד לשלוח ציוד לא חשוב מידי (לא לשלוח דברים יקרי ערך כזה או אחר).
 
 
אכן מדבר על דואר ישראל
28/05/15 16:48
53צפיות
אכן המחירים עלו, האפשרות כיום היא אוויר או ים ואוויר ביחד, לכן אני מניח שזה מייקר את זה, למרות שבכל מקרה הדואר העלה מחירים
 
כמה חבילות שלחתם? להיכן שלחתם אם שלחתם מבועד מועד? אנחנו רוצים לשלוח את החבילות חודש וחצי לפני כנראה לחבר
אני מניח שזה לא מגיע אליו ישירות אלא מצריך איסוף מהדואר
 
אתה בטוח שאין ביטוח? נראה לי שכל חבילה שיוצאת מהדואר מבוטחת ב 500 ש"ח כמובן ללא תכשיטים וכו'
 
יש לך עוד מידע בנושא שכדאי לקחת בחשבון?
שאנחנו שלחנו....
28/05/15 17:00
46צפיות
לפני שלוש שנים, לא שמעתי על אוויר-ים. רק ים.
 
לא היה מבוטח. ולא זכור לי שניתנה אפשרות כזאת. אולי דברים השתנו.
 
שוב, כפי שאמרתי, בדואר ים זה לקח בין 2-4 חודשים. שלחנו לבית שאליו עברנו (כבר הייתה כתובת). אין פה צורך לאסוף מהדואר - פשוט מניחים את הארגז בכניסה לבית. גם טלויזיות ומחשבים הניחו לנו בפתח של הבית....
שאלה תיאורטית לחלוטין:
28/05/15 14:56
127צפיות
ככל הידוע לי, ניתן על ויזת תייר רגילה להיות בארה"ב עד 3 חודשים זה נכון?
אם כן, מה עושים במצב הבא: נניח יש זוג שהאישה בהריון כבר בחודש 5 וחצי. נראה לי כבר בשליש השלישי של ההריון אי אפשר לטוס, אז היא טסה ממש לקראת הסוף כשעדיין אפשר. הזוג נשאר את שלושת החודשים המלאים בארה"ב, וכעת היא כבר 8 וחצי חודשים להריונה. מה עושים במצב כזה? היא הרי כבר לא יכולה לטוס עד אחרי הלידה, והאם כשהתינוק יוולד שם יהיו לו זכויות כלשהם כמו אזרחות או ווטאבר?
 
מי שנולד בארה"ב הוא אזרח.
28/05/15 15:10
121צפיות
זה לא נותן להורים שלו שום זכויות בארה"ב, חוץ מחוב כספי (לבית החולים ) שמן הסתם יגיע לעשרות אלפי דולארים במקרה הטוב ומאות אלפי דולארים במקרה הרע.
 
שום ביטוח רפואי יכסה לידה כזו - זה יהיה כסף מהכיס.
 
יש בקליפורניה תנועה ערה של "תיירות לידה" מארצות כמו קוריאה ויפן - אומרים ש"חבילת לידה" כזו עולה כ 50,000 דולר וכוללת מלון, בית חולים וכיוצ"ב.
לא מציע לכם לחשוב על לידה בארה"ב ללא ביטוח רפואי מקומי הולם,
28/05/15 15:54
114צפיות
ואני לא מתכוון לביטוח תיירים/נסיעות.
 
הסיפור הבא ימחיש לכם את מה שבוסטון גיא דיבר עליו:
 
זהו אמנם מקרה קיצוני מבחינת הסכום, ולכן הוא התפרסם ברחבי העולם (תינוקת שנולדה פגה בגיל 26 שבועות, מן הסתם תקופה ארוכה באינקובטור, וכדומה וכדומה).
 
לידה ממוצעת בארה"ב עולה "רק" בין הרבה הרבה אלפי דולרים עבור לידה רגילה, בלי שום ניתוח ובלי שום סיבוכים (יכול להיות קצת פחות מ-10K, אבל נדיר בערים גדולות ובבתי חולים גדולים); מגיעה בקלות לכמה עשרות אלפי דולרים כאשר צריך ניתוח קיסרי או כל מיני אופרציות אחרות שהן קצת יותר מורכבות; ויכולה להגיע גם למאות אלפי דולרים, אם יש חו"ח סיבוכים כלשהם, וצריך אינקובטור וכדומה.
 
ומכיוון שאף פעם אי אפשר לדעת מה יקרה בלידה ואיך היא תתרחש, אז אתה לא יכול לדעת בכמה ייגמר החשבון...
 
גם לא מציע לסמוך על ההסכם של הזוג הספציפי הזה עם בית החולים, לפיו הם ישלמו רק 300$ בחודש, עד סוף חייהם. יש לי תחושה שבית החולים היה גובה מהם הרבה יותר מזה, אם היו להם נכסים ו/או יכולת ההשתכרות שלהם הייתה מאפשרת להם לשלם יותר מכך.
שינוי סטאטוס משפחתי לאחר הזכיה
27/05/15 20:45
140צפיות
שלום לכולם,
השם של אישתי יצא בהגרלה של GC, מצבנו הוא כזה, אנו 3 ועוד אחד בבטן, צפי לידה בסוף נובמבר.
יצאה לנו מספר 44XX, לפי מה שכולם אמרו לנו כנראה יזמנו לראיון לפני הלידה (באזור אוקטובר)
הייתי רוצה לדעת מה מומלץ לעשות, אם יזמנו לפני - ללכת ואז ככל הנראה יזמנו אותנו לעוד ראיון לאחר הלידה.
או מראש לבקש לדחות, אם מבצעים את האופציה השנייה? עד כמה דוחים את הראיון מניסיונכם או הכרותכם עם מקרים דומים? האם יש סיכוי שיקבעו ראיון בחודש מאוחר (אפריל, מאי, יוני...) ואז סיכויי מימוש הזכיה פוחתים?
בהנחה ואנו דוחים עד לאחר הלידה, כיצד לעדכן את הסטאטוס שלנו לGC? האופציה באתר תהיה עדיין פתוחה? או שפשוט לבוא לראיון עם הולד+כל הניירת נדרשת (דרכון, תעודת לידה, בדיקה רפואית)?
 
החשש שלי הוא שבגלל הדחייה נפספס את המקום הטוב יחסית שיצא לנו בהרגלה ונגיע למצב לא רצוי שמכסת ה50K תמולא בלעדינו.
 
תודה מראש
ראה תשובות לדוגמה פה:
28/05/15 00:41
91צפיות
 
אני לא התנסיתי במקרה דומה, אז קראתי דיווחים ברשת על מקרים אחרים. מה שאני מבין ומציע, על סמך כמה מקרים שקראתי, הוא:
(א) בשום אופן לא לדחות את מועד הראיון, אתה לא רוצה לסכן את הוויזות שלכם.
(ב) אם הלידה תהיה לפני הראיון, אתם יכולים עדיין להספיק לעדכן את הטפסים און-ליין עם התינוק החדש.
(ב) אם הראיון יהיה לפני הלידה - אתם מסבירים לקונסול במפורש את המצב, ושואלים אותו מה לעשות. יש דרך לקבל ויזה עבור התינוק, גם אם זה לאחר הראיון - הקונסול כבר יסביר לכם מה אתם צריכים לעשות.
היי, עוד שאלה
28/05/15 08:00
49צפיות
היי
תודה על התשובה.
יש איזו דרך להשיג את הקונסול בארץ שלא במייל? שלחתי כבר מיילים, לוקח המון זמן לענות ועונים לא ממש לעניין (כנראה בגלל חוסר זמן, לא מתעמקים במיילים ושולחים פסקאות מוכנות שעשו להם העתק הדבק)
עד מתי הטפסים אונליין פתוחים? 
º
כל השאלות צריך להפנות לכתובת שרשום בטופס זכיה ולא לקונסוליה
28/05/15 13:50
15צפיות
פניתי אליהם
28/05/15 14:18
26צפיות
התשובות היו שטחיות וכללו העתק הדבק של נהלים שכבר ראיתי אותם באתר.
כאשר התקשרתי, אמרו לי לפנות לקונסוליה המקומית.
היה מקרה דומה לא מזמן בפורום
28/05/15 13:44
41צפיות
הם הגיע לקונסוליה ובמקום הוסיפו תינוק לטפסים
º
נשמע מעניין, אתה זוכר בערך מתי זה הופיע פה?
28/05/15 14:19
9צפיות
º
חפש משתמשת iralo
28/05/15 14:31
10צפיות
º
אזה שנת הגרלה 2015 או 2016 ???
28/05/15 08:37
21צפיות
º
2016, זאת שהכריזו כעת ב5/5. לשאלתי השנה באמת רלוונטית?
28/05/15 09:22
24צפיות
אתה יכול להיות רגוע
28/05/15 12:38
76צפיות
לא לפני אפריל 2016 תקבלו זימון לפי   http://travel.state.gov/content/visas/english/law-...
 
 
איך לקרוא את הלינק?
28/05/15 13:07
47צפיות
היי
תודה על התשובה.
איך לקרוא את הלינק?
לא מובן לי כיצד דלית מן הלינק שהראיון יהיה לא לפני אפריל שנה הבאה? המספר שיצא לנו הינו נמוך 4XXX (אישתי ילידת רוסיה, האם זה משפיע על מועד הראיון?)
אשמח להסבר קצר
תודה
º
מספר זכיה מתחיל ב AS או UE ???
28/05/15 13:25
19צפיות
º
AS
28/05/15 13:31
12צפיות
CUT OFF של חודש אפריל 2015
28/05/15 13:39
52צפיות
DIVERSITY IMMIGRANT (DV) CATEGORY FOR THE MONTH 
     OF APRIL 
Section 203(c) of the INA provides up to 55,000 immigrant visas each fiscal year to permit additional immigration opportunities for persons from countries with low admissions during the previous five years. The NACARA stipulates that beginning with DV-99, and for as long as necessary, up to 5,000 of the 55,000 annually-allocated diversity visas will be made available for use under the NACARA program. This resulted in reduction of the DV-2015 annual limit to 50,000. DV visas are divided among six geographic regions.  No one country can receive more than seven percent of the available diversity visas in any one year.
For April, immigrant numbers in the DV category are available to qualified DV-2015 applicants chargeable to all regions/eligible countries as follows. When an allocation cut-off number is shown, visas are available only for applicants with DV regional lottery rank numbers BELOW the specified allocation cut-off number:
Region All DV Chargeability Areas Except Those Listed Separately
AFRICA 30,700 Except:
Egypt:    18,200
Ethiopia: 22,550
ASIA 4,725
 
Visa Bulletin הסבר
28/05/15 13:37
47צפיות
היי
זה מחולק ליבשות וגם מספרי זכיה מחולקים לפי יבשות. במקרה ויש לך מספר שמתחיל ב EU4XXX אזי זה באמת מספר נמוך ולפי ויזה בילוטן זימון יכול להגיע כבר בחודש אוקטובר, אבל זה רק זימון כלומר עוד חודש חצי - חודשיים עד קונסוליה. זה הכל בתאוריה איך קיים delay בזימונים לקונסוליה. בפורום הזה היו אנשים שלפי תוכנון היו צריכים להגיע לקונסול באוקטובר איך בפועל רק בפברואר היה רעיון.
 
עכשיו על ויזה בולוטן:
כל חודש מפרסמים CUT OFF של מספרים כלומר כל מספרים מתחת למספר הזה אמור לקבל בהמשך זימון לרעיון. לדוגמא :
DIVERSITY IMMIGRANT (DV) CATEGORY FOR THE MONTH 
     OF OCTOBER 
Section 203(c) of the INA provides up to 55,000 immigrant visas each fiscal year to permit additional immigration opportunities for persons from countries with low admissions during the previous five years. The NACARA stipulates that beginning with DV-99, and for as long as necessary, up to 5,000 of the 55,000 annually-allocated diversity visas will be made available for use under the NACARA program. This resulted in reduction of the DV-2015 annual limit to 50,000. DV visas are divided among six geographic regions.  No one country can receive more than seven percent of the available diversity visas in any one year.
For October, immigrant numbers in the DV category are available to qualified DV-2015 applicants chargeable to all regions/eligible countries as follows. When an allocation cut-off number is shown, visas are available only for applicants with DV regional lottery rank numbers BELOW the specified allocation cut-off number:
Region All DV Chargeability Areas Except Those Listed Separately
AFRICA 8,000 Except:
Egypt:     6,000
Ethiopia:  7,000
ASIA 2,500
 
EUROPE 8,500
NORTH AMERICA (BAHAMAS) 3
OCEANIA 400
SOUTH AMERICA,
and the CARIBBEAN 550
 
אם כך המספר 2016AS4XXX מספר ריאלי לצורך מימוש וקבלת GC?
28/05/15 14:15
39צפיות
תודה רבה לך, האמת זה די פותר לנו את הבעיה/דילמה של מה לעשות והאם להתראיין לפני או אחרי הלידה.
 
יש לך מושג אם זה מספר ריאלי בכלל למימוש?
איך אני יכול לדעת כמה סה"כ יש מאסיה?
º
מספר ריאלי ביותר
28/05/15 14:29
29צפיות
שאלה קטנה נוספת
28/05/15 14:33
52צפיות
תודה, מאד עזרת ושימחת
 
היכן אני יכול לראות כמה סה"כ יש מכל אזור?
 
 
ועוד שאלה, השנה נבחרו 84 אלף.
זה 84 אלף בקשות פרטניות (אנו כמשפחה 1 מתוך 84 אלף) או שעקב כך שאישתי הגישה עבור כל המשפחה- 3 נפשות, אז אנו 3 מתוך 84 אלף? 
מקווה שהתנסחתי בצורה מובנת
אני לא יודע.
28/05/15 14:42
46צפיות
84 אלף זה שכתוב אצלך בטופס זכיה ???
º
שנה שעברה היו 125K זוכים . כמה יקבלו ויזות עדיין לא ברור.
28/05/15 14:44
20צפיות
בדיקה רפואית וחוק ה"60 יום"
27/05/15 15:07
138צפיות
שלום, 
 
שאלה בקשר לתהליך גרין קארד - איחוד משפחות מתוך ארצות הברית. האם ניתן לעשות את הבדיקה אצל רופא (שלפי מה שאני הבנתי זה אחד המסמכים שצריך לשלוח בחבילת המסמכים של הגרין קארד) - לפני שעברו 60 ימים? 
 
אם הבנתי נכון, אחרי 60 יום הם לא חוקרים את העניין, אז נראה לי שזה בסדר לעשות בדיקה רפואית אחרי נגיד 30 יום. יש משהו שאני מפספסת? 
 
תודה :) 
הם רוצים לראות שבמהלך 60 הימים
27/05/15 15:43
110צפיות
לא עשיתם שום פעולה שמצביע על כוונה לשינוי הסטאטוס ההגירתי. על כן, הדרך הבטוחה היא לקבוע את הבדיקה הרפואית לאחרי 60 יום.
חשבתי שהעניין הוא לא להיכנס במטרה להגר
27/05/15 15:56
86צפיות
אך אחרי הכניסה, אפשר לשנות דעה, לא? איפה כתוב שמותר להחליט להגר רק אחרי 60 יום? 
 
בנוסף, אחרי 60 יום הם לא בודקים כלום, זה לא ככה? רק אם אני אומרת להם ממש ברור שנכנסנו במטרה להגר אז הם יחליטו לשאול שאלות, אבל אחרת הם לא שואלים.. 
את הדעה "מותר" לך לשנות אחרי 60 יום,
27/05/15 16:20
84צפיות
לא מייד לאחר הכניסה... כי אם זה היה לפי הפרשנות שלך, אז לא היה צורך לחכות 60 יום, ואפשר היה להגיש את המסמכים להגירה מייד לאחר הכניסה.
 
תקראי את המאמר הזה:
 
בגדול, מה שכתוב שם לגבי תקופות הזמן וההנחות הרלבנטיות לגבי כל תקופה נוגע לא רק להגשת המסמכים עצמם, אלא גם לכל פעולה משמעותית אשר יכולה בקלות להתפרש כקשורה להגשת המסמכים (ובדיקת רופא לצורך הגירה נמצאת בטופ).
 
איך לדעתך זה ייראה בעיני קצין ההגירה כאשר הוא יבדוק לעומק את הבקשה שלכם (ותאמיני לי שהם בודקים לעומק), יראה שהגשת את הטפסים לאחר 60 יום, אבל שאת בדיקת הרופא והחיסונים ביצעת הרבה לפני הגשת המסמכים, כלומר במסגרת תקופת הזמן ה"אסורה" ???
 
ובכלל, לא ברור לי - מה הלחץ? מה תשיגי בכך שתבצעי את בדיקת הרופא מוקדם יותר? כי זה ממש לא מאיץ את התהליך כולו...
יש רק טיפה לחץ..
27/05/15 16:31
94צפיות
בעלי נכנס עם דרכון אירופאי שהולך להיגמר משהו כמו 80 יום אחרי הכניסה שלנו. לפני כחצי שנה הוא התחיל את התהליך לחידוש דרכון, ובגלל שהוא לא חידש כבר מלא מלא זמן, מסתבר שיש תהליך ארוך מאוד שעוד לא הסתיים, ולא יסתיים לפני הטיסה שלנו. מסובך ומעצבן, יש לי כאב ראש גדול מזה. אבל זה המצב. 
 
כמה זמן המתנה יש לראות את הרופאים האלה? זה משהו כמו כמה ימים או כמה שבועות? אני מניחה שגם את התור עדיף לא להזמין לפני 60 יום.. 
למיטב ידיעתי ארה"ב דורשת דרכון בתוקף ל 6 חדשים.
27/05/15 18:32
85צפיות
כל מדינה דורשת שהנכנס לתוכה יחזיק בידו דרכון שהתוקף שלו הוא לפחות X זמן אחרי הכניסה.
ברוב העולם הדרישה היא 6 חדשים. גם בארה"ב.
Visitors traveling to the United States are required to be in possession of passports that are valid for six months beyond the period of their intended stay in the United States
לא מדויק
27/05/15 22:26
68צפיות
יש רשימה (ארוכה יחסית) של מדינות שזה לא נכון עבורם - והדרכון צריך להיות בתוקף רק למשך הזמן של הטיול בארה"ב. הדרכונים שלנו בתוקף למשך זמן הטיסה שלנו (חודשיים), אז אין בעיה. יש הסבר כאן http://www.immihelp.com/visas/six-months-passport-... אבל בדקתי גם במקורות רשמיות. 
לגבי זמן המתנה, זה מאד תלוי במרפאה
28/05/15 00:14
47צפיות
יש רשימה ארוכה של מרפאות בהן עובדים רופאים המוכרים כ-civil surgeon על ידי רשויות ההגירה. אני יכול לספר מניסיון אישי שלמרפאה אליה פניתי לא היתה שום בעיה לקבוע תור מהיום למחר. כל התהליך, כולל בדיקת דם וצילום חזה שנדרשתי לעשות לבדיקת שחפת, לקח בערך שבוע.

 
הינה מה שאומר החוק
28/05/15 00:07
82צפיות
9 FAM 40.63:

9 FAM 40.63 N4.7 - 4 After 60 Days
If an alien violates his or her nonimmigrant status more than 60 days after
admission into the United States, the Department does not consider such conduct
to constitute a basis for an INA 212(a)(6)(C)(i) inadmissibility.

 
במילים אחרות, אם לא ביצעת פעולה שנחשבת ל"הפרת סטטוס" במהלך 60 הימים הראשונים לאחר הכניסה לארה"ב, הפרת סטטוס כזו לאחר 60 יום לא תחשיד אותך בכוונה מראש. שימי לב שבניגוד למה שכתבו לך כאן בשרשור, מותר לך לשנות את כוונתך במהלך 60 הימים האלו (ולמעשה, די סביר שאם הגשת את המסמכים לאחר 60 יום חשבת ותכננת את זה קודם), אבל אסור לך לבצע פעולות שנחשבות להפרת סטטוס.
 
מה נחשב להפרת סטטוס? בקובץ התקנות מביאים רשימה של דוגמאות (תת-סעיף N4.7-1):

You should apply the 30/60-day rule if an alien states on his or her application for
a visa, or informs an immigration officer at the port of entry (POE), that the
purpose of his or her visit is consistent with B status and then violates such status by:
(1) Actively seeking unauthorized employment and, subsequently, becomes
engaged in such employment;
(2) Enrolling in a full course of academic study without the benefit of the
appropriate change of status;
(3) Marrying and taking up permanent residence; or
(4) Undertaking any other activity for which a change of status or an adjustment of status would be required, without the benefit of such a change or adjustment.

 
במילים אחרות, הגשת בקשה לשינוי סטטוס ל-GC נחשבת להפרת סטטוס. פתיחת חשבון בנק לא תחשב להפרת סטטוס. זה אמנם עשוי לרמז על כוונותיך, אבל אין שום דבר בחוק שמונע מתייר לעשות זאת. מה לגבי בדיקה רפואית? העניין הוא שהסיבה היחידה לעשות בדיקה רפואית כזו היא לצורך הגשת בקשה לגרין קארד. האם הרשויות יחשיבו את הבדיקה כתחילת הפרת הסטטוס ולכן הפרה של כלל ה-60 יום? אף אחד כאן לא יכול לומר לך בוודאות, אבל יש בהחלט סיכון מסויים. במקרה הגרוע, הסיכון הוא שיופעל לגביכם במקרה כזה כלל ה-30 יום במקום כלל ה-60 יום, שזה אומר שלא יניחו שהיתה כוונה מראש אבל יסתכלו יותר בדקדקנות אם אין ראיות אחרות שמעידים על כך.
 
שימי לב גם שבמקרה של איחוד משפחות מדרגה מיידית (נישואין לאזרח או הורה), "כוונה מראש" לבדה לא מונעת שינוי סטטוס, אבל את לא רוצה לתת סיבות להגירה לחפש אתם, כך שעדיף תמיד לנקוט במשנה זהירות.
 
ובכל מקרה, ברגע שתגישו את הטפסים להגירה בעלך יחשב לחוקי בארה"ב כל עוד הבקשה בתהליך, גם אם אישור השהיה שלו יפוג בינתיים, כך שאין סיבה להיות בלחץ.
 
º
תשובה נהדרת
28/05/15 00:26
19צפיות
תשובה נהדרת, אבל מה בנוגע לדרכון האירופאי שלו?
28/05/15 00:31
55צפיות
אם הדרכון שאיתו הוא נכנס הופך להיות פג תוקף כשבועיים לאחר שהוגשו הניירות לגרין קארד - האם ואיך זה משפיע על הסטטוס שלו?
 
 
כל עוד הוא הגיש את הטפסים לפני שסטטוס התייר שלו פג
28/05/15 00:41
59צפיות
º
תודה
28/05/15 00:46
14צפיות
המון תודה!!
28/05/15 10:53
25צפיות
זה עשה לי סדר לגמרי, הרבה הרבה תודה לך! 
מעבר לארה"ב עם ממיר VOIP מהארץ (למשל 014) לשיחות ללא הגבלה
25/05/15 17:11
142צפיות
מישהו כאן ניסה לקחת קו ישראלי איתו לארהב. אני אסביר:
יש לי בארץ קו טלפון VOIP. 
יש לי קופסה כחולה מבזק בינלאומי. הקופסה מחוברת ישירות לראוטר שלי בבית. ביציאה מהקופסה יש קו טלפון רגיל.
כרגע אני משלם 50 שח שיחות ללא הגבלה כולל נייח ונייד.
על פניו אם אני לוקח את הקופסה איתי במעבר ומחבר אותו לראוטר בארהב זה אמור לעבוד (אלא אם הם חוסמים IP מסויימים).
כך יהיה לי קו לשיחות נכנסות ויוצאות מהארץ עם מספר ישראלי ושיחות ללא הגבלה. לפי כמות השיחות שאשתי מבצעת זה יצא משתלם.
השאלה אם זה עובד. מישהו כאן ניסה את זה?
 
הפוך זה עובד
25/05/15 18:33
130צפיות
כלומר ממיר אמריקני שמחובר בארץ. לא רואה למה לא יעבוד, אלא אם כן, כמו שכתבת, יצרן הממיר טרח לעבוד על מנגנון חסימה
אין שום סיבה שלא יעבוד, וקשה לי להאמין שיחסמו IP.
26/05/15 21:38
101צפיות
איזה אינטרס יש להם לעשות זאת?
 
אבל בתכל'ס:
1. תתקשר לשירות הלקוחות, ותשאל. ניסית?
2. קח את הקופסה איתך כשאתם באים, וחבר אותה בארה"ב. מה ה"נזק" אם זה לא יעבוד?
לחברות הישראליות אין אינטרס למנוע שרות מחו״ל
27/05/15 00:09
83צפיות
אבל יכול בהחלט להיות שמשרד התקשורת אוסר זאת עליהן, מסיבות שונות ומשונות. לגבי הנזק, מתאמי השיחות הן רכוש החברה (החברות בישראל לא מאפשרות להשתמש במתאמי שיחות פרטיים) ואם הם לא יעבדו, מן הסתם פותח השרשור יצטרך לסגור את החשבון ולהחזיר את הציוד, מה שיהיה קצת קשה לוגיסטית.
האינטרס שלהם הוא כלכלי
27/05/15 09:49
56צפיות
הם מוכרים את השרות הזה או שרות דומה בהרבה יותר כסף אם המספר כביכול נמצא בחו"ל. 
עובד לנו כבר 5 שנים
27/05/15 01:27
103צפיות
אמנם עם 012 אבל העיקרון דומה. לוקחים את הקו איתנו לביקורים בארץ לפעמים. לא נרשמו תקלות.
 
 
מעולה שמח לשמוע
27/05/15 09:47
65צפיות
אני אנסה. במקרה הכי גרוע כמו שאלעד ציין אהיה מחויב לשלוח להם חזרה את הציוד. מה שיהיה קצת יקר מארהב.
שיחות ללא הגבלה
28/05/15 05:22
50צפיות
עוד אופציה ששווה לשקול.
לקחת קו ״יקר״ מגולן טלקום ב100 ש״ח לחודש. זה כולל שיחות נכנסות ויוצאות ממעל 30 מדינות בעולם בשירות Roaming למספרים ישראלים (קווים וסלולרים) וגם גלישה (6 ג״ב) - לשים אותו בתוך סלולרי פשוט או מתאם ביתי של סלולרי לקווי ואתה מסודר.
 
לא נראה לי שגולן ישמחו שמנוי נמצא בנדידה בינ״ל דרך קבע
28/05/15 05:44
45צפיות
אני בטוח שאם תעיין בחוזה שלהם תמצא סעיף שמגביל את כמות הזמן שנמצאים בנדידה בינ״ל.
סרוב חיסונים לתינוקת
26/05/15 17:09
368צפיות
חברה מתגוררת בישראל נשואה לאזרח אמריקאי ישראלי וכרגע בהריון עם ילדה.
הם מתכננים רילוקיישן דרך העבודה של בעלה בעוד כשנה וחצי.
ספרתי לחברתי שנאלצתי לעבור חיסונים כחלק מדרישות הגרין כארד.
החדשות זעזעו אותה, כי היא מתנגדת נחרצות לחסן את התינוקת.
האם יוכלו לעבור לארה"ב מבלי לחסן את הילדה?
עד כמה שקשה לי לעשות את זה...
26/05/15 17:44
344צפיות
º
תודה:)
26/05/15 17:59
90צפיות
º
לנשוך חזק את השפתיים.... להתאפק...
26/05/15 19:20
134צפיות
º
26/05/15 19:49
46צפיות
קשה, קשה.
26/05/15 20:42
273צפיות
מדהים איך הצלחנו לחסל כל כך הרבה מחלות, אבל חיסון לטמטום? אין.
º
26/05/15 21:33
41צפיות
לא הבנתי
26/05/15 23:03
235צפיות
מה כל-כך נורא אם לא מחסנים? הרי אף אחד עוד לא מת מזה?
 
גם ככה יש יותר מידי אנשים בעולם
26/05/15 23:30
197צפיות
מה זאת מגיפה או שתיים בין חברים?
כעקרון, אילו היה מדובר בברירה טבעית בלבד,
28/05/15 01:05
59צפיות
הכוללת את מי שלא מוכן להתחסן, האנושות רק הייתה מרוויחה מזה, אך לצערנו קיימים תמיד החפים מפשע שלא חוסנו כי הם עדיין צעירים מדי או חולים מדי או שהמערכת החיסונית שלהם לא מצליחה לנצל את החיסון בצורה הנכונה, ולהם לא מגיע להיפגע. מה גם שהילדים לא אשמים שיש להם הורים כאלה.
º
רק תבקשי שלא יגיעו לאילינוי בבקשה
26/05/15 20:41
102צפיות
º
אם אפשר אז גם לא לאורגון - תודה
26/05/15 21:22
64צפיות
º
וגם לא למסצ'וסטס...
26/05/15 21:34
59צפיות
בוטנים לא נותנים פה להכניס לגן
27/05/15 05:32
144צפיות
אז ילדים לא מחוסנים?
º
ומה עם קליפורניה? מה, אנחנו פריירים?
27/05/15 04:50
59צפיות
כן, אתם פראירים
27/05/15 16:26
131צפיות
º
אוי ואבוי, כבר בורחת לסטייט אחר.
27/05/15 21:52
25צפיות
אז אני אחרוג מהקונצנזוס פה
26/05/15 21:39
267צפיות
ולמרות שכולם כותבים לחברתך להיכן לא להגיע, אני דווקא אשמח לראות אותה באילינוי. 
או בדרום דקוטה... שם אין את מי להדביק
27/05/15 01:52
196צפיות
אני בטוח שלאף אחד לא תהיה בעיה עם זה שהיא תלך לגור במדינה שהסיסמה של משרד התיירות שלה היא
WHY DIE ON MARS WHEN YOU CAN LIVE IN SOUTH DAKOTA
 
מהתגובות לסרטון
27/05/15 19:25
90צפיות
"South Dakota.  It's better than suffocating to death on a cold, lonely planet.  That's the best thing we can say about it."
 
האמת שכמה מהתגובות שם די משעשעותת
º
תיזהר ממני פושטק!
28/05/15 14:42
16צפיות
שתחשוב טוב לאיפה היא עוברת
26/05/15 22:37
235צפיות
כי יש מקומות בארה"ב שיהיה לה מאוד קשה לשלוח את הילדה לגן או בית ספר בלי חיסונים, או שזה יצמצם משמעותית את המבחר.
במקומות שיהיה לה קל לשלוח את הילדה זה כנראה אומר שיש הרבה אחרים שלא מחוסנים וזה עלול להגמר באסון בשבילה.
החצבת מדיסנילנד הגיעה למישיגן לפחות לבתי הספר בהם לא מקפידים על חיסונים ואני לא יכולה להבטיח לך שהמדיניות לא תתחיל להשתנות בקרוב כאן ובמקומות אחרים ברגע שרואים איום אמיתי.
מה אכפת לכם לאן תגיע
27/05/15 13:39
207צפיות
אם הילדים שלכם כבר מלאים חיסונים?
כי החיסונים לא מושלמים
27/05/15 16:04
141צפיות
החיסונים יעילים רק אם כולם מקבלים אותם. אם יש הרבה ילדים לא מחוסהים עלולה להיות התפרצות של מחלות מדבקות ואז גם ילדים מחוסנים עלולים לחלות.
 
כי התינוק שלי לא קיבל את כל החיסונים עדיין
27/05/15 17:14
120צפיות
ואני לא רוצה שידבק במחלות שנעלמו מהעולם ורק בורות החזירה אותם. 3 ילדים מתו משעלת בישראל רק השנה, ועוד רבים אחרים עם נזק מוחי ובעיות שונות שישארו איתן כל החיים שלהם.
מעבר לזה יש ילדים ומבוגרים חולי סרטן עם מערכת חיסונית חלשה שיכולים להדבק למרות שהתחסנו, נשים בהריון שמפילות עוברים בגלל מחלות שיכלו כבר לעבור מהעולם, זקנים שלא נהנים מהפנסיה כי נדבקים במחלות של ימי הביניים שאנשים רוצים להחזיר לעולם משום מה.
לא איכפת לנו - כל זמן שלא לידינו
27/05/15 18:28
132צפיות
בניגוד לשיגעון, כאן את מדברת על מחלות שהן כן מדבקות.
5 רחובות מכאן יש בית ספר ציבורי של העיירה שלנו שבו לפני שנתיים הייתה התפרצות של מחלת החצבת.
הגורם - ילדים של משפחה ישראלית שלא חוסנו מתוך עיקרון דתי של ההורים המשוגעים (שניהם פרופסורים באקדמיה).
המשפחה חזרה מביקור בישראל - שם הילדים שלהם נדבקו מקרובי משפחה שגם אצלהם השיגעון שולט.
 
התוצאה: בית הספר ההוא היה סגור שבועיים. התלמידים ישבו בהסגר בבתים שלהם.
5 או 6 ילדים (מחוסנים, אבל עם מערכת חיסון מוחלשת) חלו.
2 מורים מבוגרים חלו - אחד כמעט מת.
 
ילשים מלאים חסונים
27/05/15 19:59
131צפיות
אהה!
 
הלוואי והייתי "מלאה חיסונים" במקום לחלות בחצבת וכמעט למות.
 
מצד שני אני מחוסנת לחצבת, בדרך הקשה.
לפני עשרים שנה
28/05/15 04:24
64צפיות
במחנה שמונים, הייתה מגפת חצבת קטנה.
ראיתי במו עיני את החבר שלי דאז, בחור שחוסן בילדותו אך היה שייך לאחוזים הבודדים שהחיסון לא השפיע עליו, מוריד 20 ק׳ג בשבועות ספורים, לא מסוגל לפתוח עיניים, לשמוע, לבלוע, כמעט הולך פייפן- ואין שום תרופה. המפקד שלי נכנס להיסטריה ושלח אותי לגימלים לשבוע ליתר בטחון (היה מצויין, ביליתי את כל זמני בבידוד בתל השומר ליד מיטתו של הפייגר)
מאז השלד החלים, פקח עיניים, העלה בשר ואף טרח והתחתן איתי.
ואני שייכת לקבוצת המחסנים בכל מאודי.
אני הייתי חולה
28/05/15 04:41
63צפיות
לפני 45 שנים, לפני שהיו חיסונים.
 
לפני כמה חודשים נפגשתי עם חברות ילדות. היינו 6 נשים. לאחת יש אחות עם פגור שכלי, כתוצאה מחצבת. שניה חרשת, כתוצאה מחצבת. לי היה מזל, פתחתי את הסבוך של דלקת קרום המוח, אבל החלמתי לחלוטין. רק זכרונות ילדות שלי הם של אנשים חוששים שאני אמות, אחרי זה לא היו צריכים להסביר לי שגם ילדים יכולים למות .
 
אז ברור לאן אני שייכת. אין סכוי שבעולם שאני אתן לילדים שלי לחלות במחלות שהיו צריכים לעבור מין העולם אלמלא טיפשות של אנשים.
קצת הסבר
27/05/15 21:32
99צפיות
קודם כל, כאמור יש כאלו שלא קיבלו חיסונים ולא מבחירה. יש תינוקות שעדיין לא התחסנו, ויש כאלו שלא יכולים להתחסן (לדוגמה, חולי סרטן).
 
אבל הבעיה היותר גדולה היא שחיסונים לא יעילים ב-100% לאדם אחד. חיסון בודד לחצבת יעיל ב-93%, ושני חיסונים לחצבת יעילים ב-97%. כלומר, גם אם מישהו חוסן וקיבל את כל הזריקות, עדיין יש לו סיכוי של 3% לחלות במידה ויחשף לנגיף. כשכל האוכלוסיה מחוסנת, העובדה שרוב האנשים לא יחלו "שוברת את השרשרת" ולא מאפשרת לנגיף להתפשט והתוצאה היא שהסיכוי לחלות יורד ל-0 כי אין מספיק אנשים שידבקו. הבעיה היא שאוכלוסיות של אנשים המסרבים להתחסן מסיבות דתיות ופילוסופיות אחרות נוטים להתרכז ביחד, ואז כשאחד נדבק המחלה מתפשטת לישוב כולו, ואז גם חלק מהאנשים המחוסנים בסביבה עלולים לחלות.
 
וזה בדיוק מה שקרה עם ההתפרצות האחרונה של החצבת בארה"ב. אדם לא מחוסן נסע לביקור למדינה בה יש חצבת וחלה. לאחר מכן הוא הגיע לדיסנילנד והדביק שם אנשים נוספים לא מחוסנים, שהגיעו לקהילות שלהם והעבירו את המחלה אליהם. קרוב ל-200 איש חלו - ברובם כאלו לא מחוסנים, אבל גם כ-30 איש מחוסנים שבאו במגע איתם נדבקו (כאמור, עדיין יש 3% סיכוי להידבק אם נחשפים לאדם חולה).
 
 
חיסונים זו הבעיה שלכם?
27/05/15 17:20
149צפיות

צר לי אבל הבעיה של חברה שלך יותר משמעותית ממה שהיא חושבת.
מילא החיסונים, אבל מה היא תעשה עם ה-Chemtrail בארה"ב? איך היא תצליח לחיות? יש המון שטח של שמיים בארה"ב עם המון Chemtrail. 
אני ממליצה ל'חברה' שלך לבדוק את הנושא לעומק- אם הפסאודו-מדעיות של אי-חיסון עבדה עליה, ללא ספק ה- Chemtrail זה הדבר הבא. 

בלי קשר הייתי מפנה את ה'חברה' שלך לכמה סטטיסטיקות פשוטות לגבי תמותת פעוטות בגילאי 2-5 במחצית השניה של המאה ה-20 אל מול הראשונה (בצפון אמריקה ואוסטרליה, באירופה יש מובהקות סטטיסטית של תמותת תינוקות שיכולים לייחס לגורמים, שאיך אנסח את זה? התנהגו כמו נאצים). 
הייתי מוסיפה עוד כמה מילים על קרל פופר ו"עדות שאי אתה יכול להזימה אינה עדות", אבל הגיון לא עובד עם פנאטים דתיים שאפילו לא מודעים לכך שהם פנאטיים או דתיים. 
היא מוזמנת אלי לאוויה
27/05/15 19:58
143צפיות
יש פה עוד אנשים שמאמינים כמוהה, ובאמת שהיא יכולה לחיות פה בשלום
הם יהיו שכנים שלנו פה בניו-יורק
27/05/15 21:13
148צפיות
באופן אישי אינני יודעת מה אחליט בנושא הזה כאשר לי יהיו ילדים, ובטח שלא אכנס לויכוחים בנושאים שנכון להיום אין לי דיעה מגובשת לגביהם.
אך בחירותיהם ונוכחותם של חברי אף פעם לא יהוו איום עבורי
מקווה שאת צודקת
27/05/15 21:21
116צפיות
ומקווה שתזהרי ממגע איתם אם וכאשר תחליטי להכנס להריון, כי רבות מהמחלות משפיעות על עוברים.
 
רק בריאות לכולם!
º
עברתי חיסונים לפני שנה בשביל הגרין כארד
27/05/15 21:28
43צפיות
מעולה, אני מקווה שאת לא תהיי מהאחוז שהחיסונים לא
27/05/15 21:51
104צפיות
משפיעים עליהם כמו על השאר ולכן תלויים בחיסון העדר על מנת לא לחלות.
ברור לך שאני לא גרה באוויה
27/05/15 21:54
109צפיות
אני רק בעד חסונים, בעלי טוען שלא לחסן זה שווה ערך להזנחה הורית.
please ask her not to move here
28/05/15 04:17
79צפיות
not only do I live in NY, and do not want to expose myself to the stupidity of other people
But I'm also a pediatrician in NY, and I can tell you so many horror stories about babies and children to parents of that stupid kind. If  and when it will be up to me- children like that will not be allowed in my clinic!
היא מחוסנת, היא שאלה על מישהי אחרת
28/05/15 04:37
81צפיות
מעבר לזה מסכימה איתך ושמחה שעוד ועוד מרפאות סוגרות את שעריהן ללא מחסנים. מי שלא רוצה לקבל טיפול מודרני - מה הוא מחפש במרפאות? שילך לשאמאנים ורופאי אלילים, הרי זה עבד כל כך מצוין לאנושות לפני פיתוח החיסונים.
יש אנשים חכמים
28/05/15 00:34
109צפיות
ויש אנשים שלומדים אך ורק בדרך הקשה
 
i-485
27/05/15 23:09
52צפיות
מה זמני הטיפול של I-485     Application to Register Permanent Residence or to Adjust Status
בטקסס? באתר רשום August 15, 2014
לא ברור לי מה זה? []
לשאר הטפסים רשום כמה חודשים זה לוקח, חוץ מהטופס הזה
 I-485 על בסיס I-140 exceptiobal ability
לפי מה שהם כותבים זה התאריך של התיק האחרון שהם השלימו
28/05/15 02:06
37צפיות
כלומר, התיק האחרון שהושלם הוא התיק שהוגש ב15 באוגוסט.  אם זה עודכן פעם אחרונה היום אז אתה יכול לדעת שזמן הטיפול הוא בערך עשרה חודשים.
בפועל אני יכול להגיד מנסיוני שזה לא מעודכן ולא מאוד רלוונטי. אני נמצא בבוסטון ורשום שהתיק האחרון שטופל הוא בסוף אוגוסט, אבל אני יודע על תיק סגור שהתקבל אצלם הרבה אחרי התאריך הזה.  
º
תודה!
28/05/15 02:13
9צפיות
למישהו יש מושג למה עדיין אי אפשר לראות תוצאות הגרלת גרין קאר
27/05/15 12:19
70צפיות
ד
º
בהחלט כבר אפשר, מאז ה5 למאי
27/05/15 13:00
38צפיות
º
זאת הבעיה שזה לא נותן. זה רושם שגיאה
27/05/15 13:57
37צפיות
º
בטוח הכנסת את הנתונים הנכונים?
27/05/15 17:18
23צפיות
אכן כן! זה מה שהוא רושם לי:
27/05/15 18:07
133צפיות
Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa program at this time.
 
Please verify that you have entered all information correctly. You may re-check the Entry status by clicking on the ESC Home Page link below.
אני אוהב את העדינות של האמריקאים "לא נבחרת at this time"
27/05/15 18:21
102צפיות
בארץ היו אומרים לך - "דחיה. זהו, נגמר. יש לך עשר שניות לצאת מהאתר או שזה יצא לבד ויחסום אותך"
זה לא רושם שגיאה, זה רושם שלא זכית
27/05/15 18:55
95צפיות
תנסה בהגרלה הבאה שוב, מקווה שתצליח אז.
ארכיון הודעות
Flix
המטייל-טיולים בעברית בארה

המטייל מגלים לכם את

אמריקה טיולים בעיברית,שייט,אטרקציות ועוד.. לפרטים>>

פורום שוויץ

שוויץ במרחק נגיעה

היכנסו עכשיו לפורום טיולים בשוויץ >>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה