לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו. 

 

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים:

- ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ואזרחות אמריקאית.

- בתי ספר, גני ילדים ואוניברסיטאות.

-  SSN ,בנקים, כרטיסי אשראי, רשיונות נהיגה, רכבים, ביטוח ורישום לרכב, ביטוחי בריאות וכל מה שביניהם...

- טיפים והמלצות: איך להתכונן מנטלית ומעשית לקראת המעבר הגדול- ביגוד, מזג אויר, מוסדות חינוך, דיוור ומשלוחים, כרטיסי חיוג, תהליכי מעבר, הגירה וקליטה.

- כמו כן, קיימים "לוחות הפורום" שהינם פרסומיים באופיים, המיועדים ליצירת קשר בנושאים הפחות מקובלים לדיון בפורום. יש לדון בנושאים אלה במסגרת הלוחות בלבד!

 

פורום זה, מטבעו, הנו פורום מקצועי/טכני. לא יתפתחו כאן דיונים סוערים על נושאים ברומו של עולם ולא יתאפשרו כאן הודעות ``חברתיות`` באופיין. לשם כך קיימת קומונה, שהתפתחה לה מתוך הפורום. קישור אליה - בראש הדף הראשי ובצידו השמאלי. בקומונה נוכל לשאול איפה למצוא במבה, איך מוצאים גרגרי חומוס בארה``ב גם אם לא יודעים אפילו איך לומר זאת, אוכל ישראלי ואוכל כשר. בקומונה נעביר חוויות על כל נושא, ננהל דיונים ונמצא שם חברים. משתתפי הפורום (עדיפות לקבועים), לאחר שקיבלו אישור ממנהלי הפורום יוכלו להעזר בקשרים האישיים שפיתחו, ולפרסם בקומונה הצעות / חיפושי עבודה, שיפוצי קורות חיים, חיפושי דירות / סקרים וכדומה.

שימו לב: הפורום לא נועד לביקורת או הטפות מוסר על ``היורדים`` - הודעות מעין אלה ימחקו מיד וכותביהן יחסמו. באופן דומה, ייחסמו מכתיבה ניקים שישתמשו במילים שאינן ראויות, כגון קללות או ביטויים פוגעניים אחרים.

הודעות הכוללות מסרים המעודדים עבירה על החוק בישראל או ארה"ב, הודעות העוסקות בשהייה ועבודה בלתי חוקיות בארה"ב, או הודעות המציגות פעילות בלתי חוקית אינן מקובלות בפורום וכן נוגדות את תקנון הפורומים של תפוז. הפרסום בפורום, בין אם הוא אישי או מסחרי, אסור. כל פרסום או הודעה בלתי חוקית ימחקו ללא אזהרה וכותביהם ייחסמו מהמשך כתיבה בפורום.

כמו כן, לא נאפשר דיונים על מהות או על אופן ניהול הפורום על גבי הפורום.

להגנת הגולשים, אנו מבקשים לא לפרסם מספר טלפון ואימייל באופן גלוי. רצוי להתכתב במסרים, ולהעביר מידע רגיש באופן זה. מפאת הרגישות לפרסום פרטים מזהים, נאלץ למחוק הודעות אלו באופן מיידי. 

 

כניסה לפורום כמוה כהצהרה שהנכם מבינים שהכותבים או המנהלים אינם בעלי מקצוע ואינם אחראים לתוצאות הנגזרות כתוצאה משימוש במידע הניתן בפורום. הפורום אינו מיועד להחליף או להוות יעוץ משפטי מקיף ופרטני. הכותבים ו/או המנהלים אינם אחראים למהימנותן, שלמותן או דיוקן של התשובות או המידע שיתפרסמו באתר. כל מידע ותשובה מסוג זה טעונים אימות וחוות-דעת על ידי בעל מקצוע מתאים.

 

שתהיה לכם החלטה קלה וקליטה קלה עוד יותר!

הנהלת הפורום.

 

 "עוברים לארה'ב" הינו פורום הגירה מקצועי באופיו ועוסק בהגירה חוקית בלבד. הודעות הנוגעות למעשים בלתי חוקיים בישראל או ארה"ב יימחקו. להודעות חברתיות באופיין, אני מזמינים אתכם להיכנס לקומונה. אנו מתנצלים על סגנון המברק, זה כל שניתן להכניס בשלוש שורות... אנא קראו את "אודות הפורום והנהלתו" בראש הדף והתעדכנו בכללים והפרטים באופן מפורט. תודה! 
המשך...
הודעה חדשה

מכונות כביסה בארה"ב
29/06/15 08:49
168צפיות
שלום לכולם, מישהו יודע איך ההמרה של CU אני מניח קוב לקילו בארץ? האם יחס זהה יחסית?
אני רואה מכונות כביסה של 3.6 CU כמה זה בערך בהשוואה למכונות כביסה בארץ בקילו?
תאמת שהייתי מופתע מהמחירים של מכונות הכביסה שם, בארץ מצאתי מכונת כביסה 7 קילו ב 1200 שקל כולל הובלה ושנה אחריות
שם מכונה של 3.6 CU מתחילה ב 300 דולר ואם אני מבין נכון זה מכונה ממש קטנה, המכונות הבינוניות מתחילות ב 600 דולר והגדולות ב 900 דולר
נסה פה:
30/06/15 05:48
81צפיות
לא יודעת - אבל ממליצה על האתר הזה
30/06/15 09:20
78צפיות
למוצרי חשמל - יש בו גם מבחר עצום וגם אפשר לחפש לפי המון פרמטרים (מידות, צבעים ועוד ועוד). גם אם לא קונים שם - הוא מועיל כדי לראות מה האפשרויות, להתפקס על מה רוצים וכו'
 
 
<אין לי בו מניות ואני לא מכירה את בעליו. אני רק לקוחה מרוצה שנהנית מהנוחות שלו>
לימודים לקראת מעבר לארה"ב
29/06/15 23:01
158צפיות
מבלי להיכנס לפרטים, אני מקווה לקבל גרין קארד בשנים הקרובות (מקווה שתוך שנתיים) בהנחה שלא יצוצו בעיות מיוחדות.
אני כרגע בעל תואר ראשון בנמהל עסקים ושוקל לעשות תואר שני לקראת המעבר (לדעתי בארץ איו הרבה חשיבות לתואר שני בעולם העסקי).
השאלה היא האם התפיסה שלי מוטעת ולאף אחד מהמעסיקים הפוטציאלים בארה"ב לא יהיה איכפת אם יש לי תואר ראשון או שני כל עוד יש לי ניסיון (הניסיון שלי לא רב)? ואם זה כן משנה, אז עד כמה חשיבות בכלל תינתן לתואר שנלמד במכללה בארץ?
שאלה נוספת, אם כן כדאי ללכת על תואר שני בשביל הרזומה לפני המעבר, אז אני מתלבט בין MBA לבין MA במשפטים (בלי להיות עו"ד) ואשמח לעצה לגבי מה עדיף.
שוב, מדובר במעסיקים פוטנציאלים מהעולם העיסקי ולא מעולם האקדמיה.
 
תודה רבה לעונים!
MBA בחו"ל
29/06/15 23:07
140צפיות
שני התארים שציינת - MBA בארץ ובטח ש MA במשפטים בארץ (בבר אילן?) לא נראה לי שיתרמו לך יותר מידי במציאת עבודה בחו"ל.
 
אולי שווה לך לעשות MBA בחו"ל? זה כמובן הרבה יותר יקר וקשה להתקבל, אבל בהרבה מקרים, בטח אם מאוניברסיטה וטובה ואם יש לך GC, יכול להיות מאד משתלם.
 
שים לב שכדי לשפר את סיכויי הקבלה שלך כדאי לדעתי לצבור ניסיון מקצועי. אם תעשה MBA בארץ זה יפגע בסיכויי הקבלה שלך לMBA בחו"ל אלא אם כן תצליח להסביר מדוע יש צורך ב MBA נוסף. לגבי ה MA אני חושב שזה לא תואר שיועיל מבחינת שוק התעסוקה - לא בארץ ולא בחו"ל.
 
בהצלחה בכל מקרה...!
תודה אבל
29/06/15 23:19
106צפיות
לא עדיף תואר שני על כלום?
כמובן שהאפשרות לעשות תואר שני בארה"ב עדיפה בהרבה אבל המחירים שם מטורפים! אפילו בדקתי תוכניות בארץ שמשלבות לימודים בארה"ב (אפשר למשל להוציא תואר של CUNY דרך המכללה למנהל) אבל גם פה המחירים בשמיים והבעיה האמיתית היא שצריך להוציא ויזת לימודים שלפי העו"ד תפגע קשות בבקשה לגרין קארד אח"כ.
 
אני פשוט יודע שנורא קשה להתקדם בארה"ב בלי תואר שני וחשבתי שעדיף תואר שני מפה (גם אם זה לא "גראד סקול" אמריקאי) על כלום...
לא מסכים?
יכול להיות
29/06/15 23:30
96צפיות
אני פשוט חושב שניסיון מקצועי יכול להועיל לך יותר.
אם תעבוד במשהו שקשור למסחר בינלאומי הייטק דברים מהסוג הזה, זה יכול לקדם אותך הן במובן של ניסיון תעסוקי והן במובן של קשרים.
 
לפי מיטב הבנתי, בתחום הפיננסיים, האמריקאים לא כ"כ מתייחסים בכבוד לחינוך אקדמי שאינו שלהם...
בגדול, זה בדיוק מה שכתב לך NFish -
30/06/15 05:42
111צפיות
אף אחד לא יסתכל לכיוון של תואר MBA שעשית בארץ. זה לא שתואר MBA מארה"ב משפר בהכרח את יכולות התעסוקה שלך (אלא אם כן עשית אותו באחד מ-20 בתי הספר המובילים בארה"ב), ועל אחת כמה וכמה שתואר מישראל לא שווה את הנייר שהוא מודפס עליו. נשמע אולי בוטה, אבל זו המציאות.
 
התיקון היחיד למה שכתב לך NFish הוא שזה ממש לא נכון שהאמריקנים מתייחסים אך ורק לתואר אמריקני. אם תבוא עם תואר MBA מלונדון ביזנס סקול, או אינסאד, או אוקספורד, או IMD -- כל אחת מהתוכניות האירופאיות שנמצאות בצמרת העולמית ומתחרות בתוכניות הטובות בארה"ב -- אני מבטיח לך שיתייחסו מאוד בכבוד לתואר שכזה.
כן, בהחלט נכון
30/06/15 06:24
83צפיות
כן לזה אני בהחלט מסכים, כוונתי הייתה פשוט לניסוח עדין לגבי דעתם על תארים ישראלים בתחום...
ויזת F1, תשלום SEVIS ושלושה ימי עסקים
29/06/15 11:21
75צפיות
שלום.
בהליך הוצאת ויזת F1. שילמתי אתמול את הSEVIS FEE- הצלחתי לקבוע ראיון מהיר כבר למחר (האופציה לאחר מכן הייתה רק עוד שמונה ימים) ואז גיליתי שורה אחת קטנה בDS-160 שאומרת שצריך להמתין שלושה ימים בין תשלום הSEVIS FEE לראיון בשגרירות.
האם נראה לכם שזה כלל קשיח- למרות שאני יכול להביא עמי את אישור התשלום?
שמונה ימים זה זמן קריטי בשבילי היות ולא הזמנתי כרטיס טיסה\התפטרתי מעבודתי וכל המתבקש מכך, כשהטיסה אמורה להיות באמצע אוגוסט.
 
תודה!
קשה לדעת
29/06/15 22:45
44צפיות
מהניסיון שלי -
פעמיים הוצאתי ויזת F.
בפעם הראשונה הנציג שאל אם שילמתי וביקש לראות את אישור התשלום.
בפעם השנייה הנציגה פשוט שאלה אם שילמתי והסתפקה בתשובה חיובית.
 
הדבר המעודד בעניין הוא שכנראה אין להם אינדיקציה במחשב אם שילמתי או לא, אחרת לא ברור מדוע שאלו אותי. מצד שני, אין לי ידיעה פוזיטיבית שהדבר לא יצור בעיה כלשהי...
 
בהצלחה בכל מקרה...!
איזור בטוח באיזור Jersey City
29/06/15 10:48
131צפיות
היי
אני עובר לניו ג'רזי בחודשים הקרובים והעבודה שלי תהיה בjersey city
האם מישהו פה יכול להמליץ לי על מקומות בטוחים וסבבה לגור באיזור?
חבר המליץ לי על Hoboken, אבל ראיתי את השכירות.. היא קצת גבוהה.
מישהו פה מכיר איזור נחמד שאפשר לגור בו בלי פחד להסתובב בלילה עם שכירות נמוכה יותר מ1500 דולר לחודש ובמרחק של מקסימום 30 דקות ל jersey city ברכב או תחבורה ציבורית?
אני לא יודע אם זה אפשרי, כי לא גרתי באיזור לעולם.
הקהילה באיזור לא משנה לי.. פרט לעבריינים וכו' מין הסתם.. קהילה יהודית או ישראלית זאת לא עדיפות...
 
אשמח לשמוע מה יש לכם להגיד
 
תודה רבה ממש (:
תשובה לגבי Jersey City - מגורים ורכב
29/06/15 18:51
150צפיות
כאשר אתה אומר שאתה הולך לעבוד ב Jersey City
אני מאמין שאתה בטח מדבר על אזור המשרדים שנקרא בשם Exchange Place
 
לגבי מגורים. אתה יכול לגור ב Union City NJ
יש רכבת קלה , מה שנקרא בשם HBLR
מרחק הליכה ברגל של 15 דקות מ Union City ואז עולים על הרכבת , חופשי חודשי 64 דולר.
לגבי רכב. תחשוב טוב מאוד אם אתה רוצה רכב. יש בעיית חניה. אולי להשכיר רכב לימים בודדים שאתה צריך בלבד. אבל להחזיק ברכב באופן קבוע. אין צורך. חנייה באזור של Exchange Place היא בעייתית מאוד. הרבה מאוד כסף. תשתמש ברכבת הקלה. זה תענוג. מניסיון.
 
האזור בטוח לחלוטין. אני מסתובב בלילה ב 12 בלילה ללא בעיות בטחון (נניח הלכתי לסרט ואני חוזר הביתה). יש ניידות משטרה שפזורות בלילה. האיספנים לא עושים בעיות.
אז גם היספנים מפריעים לך, לא רק ערבים?
29/06/15 19:14
111צפיות
אולי תעדכן אותנו ברשימה של כל מי שלא לרוחך כדי שנדע מראש?
º
האם ניתן לרכוש כרטיס בכיוון אחד עם ויזת L?
29/06/15 11:30
65צפיות
º
לא משנה. ביררתי וזה אפשרי.
29/06/15 11:44
37צפיות
שים ךב שלפעמים יותר זול לקנות דו כיווני עם
29/06/15 15:52
112צפיות
תאריך פיקטיבי או חזרה ליעד אחר
מחיר גן ילדים במנהטן
29/06/15 13:59
128צפיות
הי,
מישהו יודע לומר כמה פחות או יותר עולה גן לבני שנתיים במנהטן?
מצאנו גן ב 1,900$ ליום מלא ורוצים לראות שהמחיר סביר.
תודה
º
wow!
30/06/15 10:51
27צפיות
המלצות למשלוח חבילות ציוד דרך הים לקראת מעבר (10-20 קג)?
28/06/15 19:18
88צפיות
אנחנו עוברים בסוף אוגוסט לפילדלפיה ושוקלים לשלוח קצת דברים כבר עכשיו.
1. למישהו יש המלצה או קישור לחברת השילוח /הדרך הזולה ביותר לעשות זאת?
2. כמה זמן זה בדכ לוקח דרך הים?
3. כמה זה עולה? (הבנתי שלשלוח ספרים זה בכלל זול)
אנחנו מנסים עם דואר ישראל
29/06/15 08:52
62צפיות
חבילה של 20 קילו זה בערך 350 שקל אם אני לא טועה, חברות שילוח אחרות כל עוד לא מדובר בכמות גדולה מאוד לדעתי 20 קופסאות ומעלה לא ממש מתקרבת למחיר, שילוח זה דואר ישראל בין חודש לחצי שנה לפי מה שקראתי בערך 2-3 חודשים
 
º
תודה! נשמע שזה עולה כמו להעלות עוד כבודה למטוס (100$)
29/06/15 09:35
29צפיות
אז ככה
29/06/15 09:48
80צפיות
שאשתי עברה לארץ מאירופה, היא באה עם ילד ו 10 מזוודות לבד, מכיוון שאני הייתי כבר בארץ אז זה לא היה בעיה, ייתרה
אני לקחתי 6 מזוודות והיא נסעה עם הילד במונית ועם עוד 4 מזוודות, ההבדל שאני גרתי בארץ ככה שנכנסו לבית מאובזר והכל היה קל
 
שאתה עושה רילוקיישן, יש הרבה דברים, טיסה מאוד ארוכה, נסיעה לבית פריקה התארגנות ולכן מה שאנחנו עושים זה לוקחים 6 מזוודות איתנו, עם כל הדברים החשובים, רוב הדברים החדשים קנינו באינטרנט עם הובלה והרכבה ליום שאנחנו מגיעים
 
ואת שאר הדברים אנחנו נשלח בדואר ישראל כ 10 קופסאות 3500 שקל, סגרנו פינה, צריך לעשות חישוב איזה דברים שווה לשלוח ולאזן משקל עם נפח, לדוגמה בובות של הילדים עם ספרים או דברים כבדים אחרים, עוד דבר שאני ממליץ זה לבזר את הדברים
כלומר לא רק דברים שלך, של האישה ושל הילד בנפרד, אלא לערבב בנהם שאם משהו יילך לאיבוד שמישהו אחד לא יספוג את כל האבדה
 
גם לעשות רשימה מסודרת פחות או יותר מה יש בכל קופסה
האם אכן צריך לעדכן את רשויות ההגירה על שינוי כתובת?!
29/06/15 05:18
129צפיות
שלום רב,
האם מישהו יודע בנוגע לחובת העדכון של רשויות ההגירה בדבר שינוי כתובת?!
הגענו כמהגרים חוקיים עם סטטוס GC כאשר בכל המסמכים היה מעודכן כתובת של בני המשפחה שלנו ועכשיו שהשכרנו דירה השאלה היא האם עלינו למלא טופס מכוון עלן עדכון כתובת או שזה רק למי שעדיין נמצא בתהליך לא מוגמר מול רשויות ההגירה (לא בטוחה שאני מתנסחת בצורה בהירה?!).
תודה רבה מראש על העזרה
כן, צריך. כאן:
29/06/15 07:00
103צפיות
ספורטאי ענק, מקווה שיצליח בקנדה
28/06/15 15:52
216צפיות
 
מעניין מדוע קנדה ולא ארה"ב - זו דוגמה קלאסית למי שהיה יכול לקבל די בקלות גרין קארד במסלול EA (או אפילו NIW, בתור גיבוי), ואני בטוח שיש מספיק אוניברסיטאות/קולג'ים שהיו שמחים להעסיק אותו בתור מאמן אתלטיקה.
הוא בהחלט ספורטאי ממש מדהים
28/06/15 18:29
132צפיות
ראיתי אותו בלייב באצטדיון הדר יוסף פעם, פשוט תענוג לראות אותו עובד. חבל שעוזב אבל אני מבינה אותו
חבר שמקים עסק עצמאי בארה"ב-האם יוכל לבקש אותי לעבודה אצלו?
75תגובות
25/06/15 17:58
578צפיות
שלום רב! יש לי חבר בארצות הברית, ישראלי אך בעל אזרחות אמריקאית, שמקים חברת נדל"ן.
אין לי ניסיון בתחום, ולא עבדתי בנדל"ן בארץ.
האם ישנו סיכוי שלאחר שיירשם כחברה, כעסק, וכו' - יוכל לבקש שאבוא לעבוד אצלו? עד כמה זה ריאלי? הוא רוצה שאעבוד אצלו כמעצבת פנים ודקורטורית....

(המשך...)
שלום רב! יש לי חבר בארצות הברית, ישראלי אך בעל אזרחות אמריקאית, שמקים חברת נדל"ן.
אין לי ניסיון בתחום, ולא עבדתי בנדל"ן בארץ.
האם ישנו סיכוי שלאחר שיירשם כחברה, כעסק, וכו' - יוכל לבקש שאבוא לעבוד אצלו? עד כמה זה ריאלי? הוא רוצה שאעבוד אצלו כמעצבת פנים ודקורטורית. התואר הראשון שלי הוא באמנות.
מה הסיכויים? :) המון תודה מראש
התלבטות בין גרין קארד לויזת עבודה
26/06/15 18:18
248צפיות
שלום,
 
לאשתי יש אזרחות אמריקאית ואנחנו רוצים לעבור באוגוסט 2016 לצורך לימודי הדוקטורט שלה.
אני עובד בחברת היי-טק אמריקאית מעל לשנה ואני יכול להוציא ויזת עבודה דרכם.
 
האם עדיף לנו להגיש בקשה לגרין קארד מהארץ או להוציא ויזת עבודה ולהתחיל את התהליך לגרין קארד מארה״ב?
 
תודה וסופ״ש נעים,
רובי
בעקרון שנה + אמורה להספיק
27/06/15 03:57
158צפיות
לתהליך GC מהארץ, אבל כבר היו פה סיפורים בשנה הקודמת שנגררו מעט יותר מזה ואז זה מכניס אתכם לתזמון בעייתי. 
היות ואתה יכול לעבוד כשאתה שם גם אין לך GC, אני לא מצליח לחשוב כרגע על סיבה מדוע להעדיף תהליך GC מהארץ.
 
בוא ונמתין, אולי יהיו פה מוחות יצירתיים שיחשבו אחרת.
ורק כדי לוודא
27/06/15 03:58
123צפיות
אתה יכול להוציא L, נכון? 
כי אם מדובר ב- H1B כבר נכנסים פה לשיקולי הגרלה וסיכויים ואז זה משחק אחר
שתי שאלות:
27/06/15 08:33
136צפיות
1. לכמה שנים הנסיעה? האם יש מצב להגירה, או שמדובר בכמה שנים בודדות ולאחריהן חזרה לישראל?
2. אתה מעוניין באפשרות עתידית לעבוד ולעבוד אצל מעסיק אחר בארה"ב, אולי בתנאים משופרים?
 
אני יוצא מתוך הנחה שהוויזה שמציעים לך היא ויזת L. בעיקרון זו ויזה טובה, אלא שהיא מגבילה אותך למעסיק הזה בלבד, אין שום אפשרות להחליף מעסיק.
 
מצד שני, אם אתם כבר נוסעים ללימודי דוקטורט (שזה בדרך כלל לפחות 5 שנים), אז למה לא להוציא כבר גרין קארד, לנחות בארה"ב כשאתה עם גרין קארד וחופשי לעבוד אצל כל מעסיק שהוא (מותר לך לעבוד אצל המעסיק הנוכחי, כמובן...), ולאחר שלוש שנים תהיה אזרח אמריקני?
 
אני לא רואה שום יתרון בלהיות עם ויזת L, כאשר יש לך מספיק זמן להוציא גרין קארד - שנה פלוס אמורות להספיק, אם אתה מתחיל את התהליך ממש עכשיו ולא מורח אותו.
אילן, הנה למשל סיבה
27/06/15 08:57
143צפיות
 
זה על הקשקש מבחינת זמן. הוא יכול גם להיכנס על ה- L ולהתחיל את התהליך של איחוד משפחות מתוך ארה״ב ולאחר קבלת ה gc לעבור לאיזה מעסיק שהוא רוצה, אם הוא ירצה. 
למה לקחת את סכון הסחבת?
תשובות ושאלה
27/06/15 13:50
123צפיות
  1. אם הכל ילך כמתוכנן אז ל-5 שנים לפחות. התכנון הוא לחזור לארץ אבל אחרי 5 שנים יכול להיות שנחליט להישאר.
  2. בטווח הנראה לעין אין לי סיבה להחליף מעסיק, ובכל מקרה אם אני אעבור עם ויזת L אני אוכל להוציא GC מארה״ב, לא?
אגב חבר אמר לי שאין מניעה להתחיל להוציא GC מהארץ ובמידה והוא מתעכב להוציא ויזת L, ולסיים את תהליך הGC בארה״ב - אבל אני לא מכיר מישהו שעשה את זה.
האם יש לי סיבה לא לנסות להוציא GC מהארץ? האם זה שאגיש את הבקשה יכול לפגוע בי באיזשהי צורה?
 
* אגב הוצאתי השנה ויזת תייר ל-10 שנים.
תשובות
27/06/15 19:56
121צפיות
מכיוון שויזה L היא dual intent, אכן אין מניעה להתחיל בתהליך גרין קארד בארץ ולהוציא ויזה L אם התהליך מתעכב. הבעיה היחידה במקרה הזה היא שתהיה בהליך קוסולרי שידרוש ממך לטוס לישראל לצורך ראיון הגרין קארד. אפשר לבקש לעבור להליך שינוי סטטוס, אבל זה יהיה עוד הליך בירוקרטי, עוד טפסים ועוד אגרות.
 
בנוסף, אם תעבור על ויזה L תוכל להתחיל בתהליך שינוי סטטוס מארה"ב מתי שתרצה. שוב, מכיוון שמדובר בויזה dual intent, אפילו לא תצטרך לחכות 60 יום לפני שתגיש את הבקשה (בניגוד לויזת תייר). מנסיוני, כיום לוקח כ-4 חודשים לקבל גרין קארד על בסיס נישואין בתהליך מארה"ב. כך שלדעתי יהיה לך הכי פשוט להיכנס על ויזה L ולהתחיל בתהליך גרין קארד ברגע שאתה נכנס.
 
החסרון היחיד שאני רואה באופציה של כניסה על ויזה L ואז הגשת בקשה לגרין קארד הוא שזה דוחה את הזמן לקבלת אזרחות אמריקאית בכמה חודשים. אבל אלא אם אתה ממש לחוץ על זה, זה לא שיקול משמעותי בעיני.
 
תודה
28/06/15 13:34
67צפיות
תודה רבה על העזרה !!!
ויזת תייר
28/06/15 09:53
87צפיות
היי :)
 
בקשר לויזת תייר, אני רוצה לעזור למישהו להוציא ויזת תייר ( בעבר נעזרתי בכם והוצאתי לעצמי).
בחור צעיר בן 24, כמעט אין לו סיכוי להוציא את הויזה..איך בכל זאת כן אפשר לעזור לו?
הוא יביא איתו לראיון חוזה עבודה, חוזה דירה, תלושי משכורת, מה עוד יכול לעזור?
יש למישהו מסלול שהוא יכול להציג בראיון?, משהו מהותי שבאמת יעזור לו.
תודה, יום טוב :)
מעבר לניו יורק
27/06/15 07:46
279צפיות
שלום לכולם,
אשמח לקבל עצות וחיזוקים מהניסיון שלכם.
בחודש אוגוסט אנחנו עוברים לארה״ב עם שני ילדים (שנתיים ו-4)
השאלה הראשונה היא האם אתם ממליצים על מנהטן או ניו ג׳רזי. אני יודעת שההבדל הגדול הוא בגודל ובמרחב שנוכל לקחת בכל אחד מהמקומות, העניין הוא שבעלי יעבוד במנהטן ואני לא ממש יודעת איך החיים שם עם שני ילדים קטנים.
שאלה נוספת והיא קשורה לפן הריגשי- האם לכולכם היו התלבטויות, פחדים? אני כל כך רוצה לדעת שזה הדבר הנכון עבור הילדים,
שהם לא ירגישו ביום יום במחסור של סבתא-סבא ובני דודים ובכלל איך הם מתמודדים עם השינוי הזה?
הילדים לא דוברים אנגלית כרגע בכלל...
אשמח לחיזוקים, עצות, המלצות.
 
שבת שלום
הי שירי
27/06/15 08:12
251צפיות
קודם כל ברוכה הבאה.
שנית - לנשום. יהיה בסדר
 
מנהטן או ניו ג'רזי ...אאמממ לא ממש יכולה לענות כי אני לא גרה באיזור. גרתי בניויורק לפני 20 שנה, ואז לא היו לי ילדים ...
בכל מקרה, זה תלוי בהרבה גורמים, למשל תקציב ...ושנית - איזה טיפוס את? אוהבת עיר? אוהבת תוסס? מה את מחפשת? איפה את גרה בישראל? ברור לך שיש הרבה ילדים שגרים וגדלים במנהטן, ואני בטוחה שלפחות לחלקם טוב עם זה לגמרי, בדיוק כמו שיש ילדים שגדלים במרכז תל אביב לעומת המושבים בשרון ....(סתם דוגמא). אני למשל גרתי בארץ במושב, ותל אביב אף לא הייתה אופצית מגורים עבורי.
 
לגבי הפן הרגשי - אני מניחה שכולם חובים פחדים לפני מעבר כזה דרמטי, כי מן הסתם את הולכת קצת אל הלא נודע, וזה יכול להיות מפחיד. אז בשביל זה מתכוננים מראש עד כמה שניתן, ומשנסים מותניים, ומאמצים גישה חיובית. מה שמביא אותי לנושא הבא - הילדים.
הילדים שלכם מ א ו ד קטנים, וכל עולמם הוא אמא ואבא. זה כל מה שהם צריכים פחות או יותר בשלב הזה של החיים שלהם.
נכון, סבא וסבתא זה נהדר, וחשוב וכיף, וגם בני דודים, אבל הכי חשוב זה אבא ואמא. נקודה.
אם אתם תספקו את הצרכים שלהם, הם יהיו בסדר.ניתן להביא את הדברים האהובים שלהם מהארץ, כדי שיהיו להם דברים מוכרים שהם אוהבים ישר על ההתחלה, זה מאוד עוזר.  לגבי שפה - יהיה קצת קשה בהתחלה, אבל זה מגיע די מהר בגיל הזה. הם קולטים וסופגים הכל מהסביבה כמו ספוג. את יכולה להתחיל להשמיע להם שירים נחמדים ביוטיוב באנגלית. זה מעל ומעבר.
 
בהצלחה
 
איזה תגובה כיפית!!
27/06/15 14:08
153צפיות
ממש גרמת לחייך ואפילו קצת להירגע...
בארץ אנחנו חיים בתל אביב אבל בצפון העיר, לא הייתי מסוגלת לראות את עצמי במרכז תל אביב..
כיף לדעת שאני לא היחידה עם הפחדים וההתלבטויות כי מקריאה בפורום נראה שכולם כאן כל כך בטוחים במעבר הזה, חוץ ממני...
האם גני הילדים הישראלים במנהטן ובניו ג׳רזי באמת נותנים לילדים תחושה דומה לארץ? עברית למשל...?
אני חוששת אפילו מזה שתוכניות הטלוויזיה ישתנו להם והאוכל המוכר והאהוב...
אני דווקא ממליצה לא ללכת לגנים דוברי עברית
27/06/15 17:09
142צפיות
הם יגורו בארה"ב ויצטרכו ללמוד אנגלית, והם יסתדרו עם האנגלית שלהם כנראה מהר יותר משניכם...
אם הם יהיו בגן דובר עברית, ויראו רק תוכניות מישראל, ויהיו לכם רק חברים ישראלים, אז איך הם ילמדו אנגלית? מה הם יעשו כשיגיעו לבית הספר? לא שאמרת שאת רוצה את כל מה שרשמתי, אבל יש הרבה ישראלים שמגיעים ומנסים ליצור "ישראל קטנה" סביבם, ולדעתי זה לא תורם לילדים (ולהורים).
תשמיעו להם תוכניות דוברות אנגלית (לילדים זה לא משנה באמת. אני זוכרת שכילדה הייתי רואה תוכניות וסרטים באנגלית לפעמים וזה ממש לא הזיז לי), כדי שיתרגלו קצת לשפה, תביאו לגננות איזה מילון קטן, תלמדו אותם כמה מילים בסיסיות, אבל תראו שהם ילמדו מאוד מהר אנגלית ויסתדרו יפה מאוד.
גם אני לא בעד מסגרות דוברות עברית
27/06/15 17:35
124צפיות
אבל אולי גם מסיבות אחרות ונוספות שכתבה אליס.
מסגרות אלה בדר"כ הן מסגרות יהודיות, ואנחנו לא ממש "בקטע" הזה, ולכן זה לא התאים לנו.
קחי בחשבון גם שבמסגרות האלה יש הרבה יותר חופשים ממסגרות אחרות, כי הם סגורים גם בחופשים יהודיים וגם בנוצרים, אבל המחיר הוא אותו מחיר.
וכן, האוכל יהיה קצת שונה, אבל הם ממש קטנים ויתרגלו מהר.
תנו להם הרבה אהבה, חום ויהיה בסדר.
אבל איך אפשר?
27/06/15 18:39
156צפיות
לשים שתי ילדות קטנות בין כל הילדים בלי שיבינו מילה??
בקלות. והן יתמודדו הרבה יותר טוב ממך.
27/06/15 19:02
181צפיות
ברוב המכריע של המקרים שאני ראיתי עד היום במשך 20 השנה שאני חווה את זה - ההורים הם אלו שיש להם בעיה.
הילדים מסתדרים ומסתגלים תוך חודשים ספורים.
הילדים של ידידי בוסטון גאי
28/06/15 07:21
168צפיות
למיטב ידיעתי וזכרוני, נולדו בארה"ב.
וכמה שאני בעד למידה מצפיה והתבוננות בנפשות הפועלות סביבנו, זה לא תמיד דומה למה שקורה במציאות, לפחות לא כל הזמן, הרי אנחנו לא שם כשהם חוזרים הבייתה, או בוכים בלילה במיטה .... כמעט כמו להגיד שאנחנו יודעים מזה להיות בהריון כי קראנו מליון ואחד סיפורי לידה ...
אז אני יכולה לשתף אותך בסיפור האישי שלנו, שעברנו לארה"ב לפני בדיוק 3 שנים, ושניים מהילדים שלנו היו בגילאים דומים.
אבל אני אגיד לך יותר מזה - ההתאקלמות, הקשיים וההסתגלות - לחלוטין תלויים באופי של הילד!
ואני דווקא אדבר על שני הגדולים שלי (הבת הייתה בת 5 וחצי כשעברנו) - שני ילדים שגדלו באותו הבית כמובן, אבל שונים מאוד באופי שלהם, ובדרכי ההתמודדות. ואני אתן דוגמא :
הילדה נכנסה לקינדרגארדן, שזה די דומה לכיתה א בארץ, זה חלק מבית הספר ולומדים לקרוא, לכתוב, חשבון וכו'.
ביום הראשון היא הייתה די הסטרית, אפילו בכתה וצעקה שזה ממש לא רגיל אצלה. הייתה בפחד נוראי מהלא נודע, וכמובן לא דיברה אנגלית.
ביום השני היא כבר נופפה לי לשלום עם חיוך. בשבוע השני כבר לא יצאתי מהאוטו. ולא, בשבוע השני היא עדיין לא דיברה אנגלית.
הבן, שהיה בן 4 כשעברנו, נכנס לגן של האוניברסיטה שבה עובד בעלי. רשמנו אותו עוד מהארץ, מבלי לראות את הגן (BIG MISTAKE ) כי קבלנו המלצות, וכי לתומנו חשבנו - מה כבר יכול להיות רע!? אז היה רע. היה כלכך רע שאחרי 3 שבועות שם, הוצאנו את שני הבנים לבלי שוב, והפסדנו הרבה כסף כי כשמוציאים ילדים מהגן, צריך לתת 30 יום הודעה מראש.
בהמלצה אחרת, הלכתי לראות גן אחר, דווקא מונטסורי אבל זה לא קשור כי זה לא מה שחיפשתי, ואיזה הבדל!!! גן צנוע, אישי, חם ומחבק, גמיש (נתנו לי להיות עם הבן שלי בגן לכמה ימים, כי הסברתי את הסיטואציה שלנו והם הסכימו לבוא לקראתנו מה שלא קרה בגן הראשון). ועדיין, למרות שלא היה ספק בכלל שיותר טוב לו שם, הילד לא דיבר בגן במשך כמעט 4 חודשים !!! ואז, יום אחד הוא פתח את הפה ודיבר כמעט שותף. הילדים כלכך שמחו שהם רצו לגננת ואמרו לה שהוא כן יודע לדבר (חשבו שהוא אילם). הבת אגב "דיברה" איכשהו מהיום הראשון. הוא חיכה "ללמוד" קודם ורק אז לדבר.
בשנה השנייה הוא נכנס לבית הספר ומאז הוא בכלל פורח גם לימודית וגם חברתית.
אז כן, זה לא כזה ב"קלות". ואני דווקא ממש לא אמא הליקופטר. אבל הוא ילד מאוד רגיש, וביישן, ומאתגר באופן כללי גם בזמנים רגילים. הוא מתקשה מאוד להתמודד עם שינויים מכל סוג שהוא.
אז צריך לקחת גם את הדברים האלה בחשבון. זה נכון מאוד שהם מאוד קטנות, ויסתגלו יחסית מהר. אבל צריך להיות מוכנים שה"מאוד מהר" הזה יכול לקחת כמה חודשים טובים שהם מאוד לא פשוטים. לחלק קל יותר ולאחרים פחות.
מזמינה אותך להצטרף לפורום השכן - "להיות הורים בחו"ל" - שמורכב בעיקר מאימהות, שם תוכלי לשתף ולקבל עצות ובעיקר תמיכה, עכשיו ואחרי שתגיעו.
 
שיהיה בהצלחה
בתוך זמן מאוד קצר הן יבינו הכל.
28/06/15 08:49
124צפיות
בתור ילדה המשפחה שלי נסעה הלוך ושוב בין ישראל לארה"ב בשל שבתונים אקדמיים. בגיל 5 הכניסו אותי לגן חובה אמריקאי בלי שידעתי מילה אנגלית. בתוך חודשיים כבר דיברתי שוטף וגם למדתי לקרוא באנגלית לפני שידעתי בעברית.
את אחותי הקטנה הכניסו בגיל 3 לגן דובר אנגלית בלי שידעה עברית ושוב, ההסתגלות היתה קצרה.
ילדים בגיל הזה לומדים שפה מאוד מהר, ומצד שני הם פחות צריכים שפה בשביל תקשורת יומיומית עם חבריהם.
 
בתוך זמן לא ארוך הדאגה שלכם לא תהיה שהן לא יודעות אנגלית, אלא איך לשמר את העברית שלהן.
הכל ישתנה
27/06/15 19:26
144צפיות
אם את מצפה להגיע לארה"ב ולהרגיש בדיוק כמו בישראל - זה אפשרי (ראי פרק ראשון של זה ישראלים בערוץ אחד)   אבל מפספס את החוויה וגורר אותכם לגור במין קיבוץ (שלא לומר גטו)  ישראלי.  מעבר הוא הזדמנות מצוינת לשחרר ולהנות מדברים חדשים ולא דווקא להרגיש תחושה דומה לארץ. אנחנו שלחנו את הקטן שלנו לגן יהודי רפורמי לייט- קיבלנו חינוך עדין של מסורת (לא מעבר לרמה של גן בישראל) תוך חינוך אמריקאי שזה אומר נימוס,  עמידה בתור,  הקשבה לכללים - כל הדברים שהילדים שלך יצטרכו כדי להיות מקובלים בחברה האמריקנית בהמשך. אבל זה אומר גם לשחרר ולהתאים את עצמך לדברים חדשים ולוותר על התחושה הדומה לארץ - למשל קבלת שבת היא לא כמו בישראל, חוגגים ימי הולדת בצורה שונה מישראל וכד'. זה לא רע רק שונה . 
בקשה לגרין קארד עם עבר "בעייתי" בארה"ב
27/06/15 17:54
218צפיות
שלום חברים,
מבלי להאריך בפרטים: אני מאורס לאמריקאית (אזרחית שנולדה בארה"ב וכל משפחתה עדיין שם (אנחנו גרים בארץ).
לפני הרבה מאוד שנים הייתי בארה"ב לתקופה של קצת פחות משנה אחרי שנכנסתי עם ויזת תייר ואישור למספר שבועות בלבד.
ניסיתי להוציא ויזת תייר שוב ודחו את הבקשה שלי 3 פעמים בחודשים האחרונים ובפעם האחרונה קיבלתי "הסבר" מהמראיין שהוא לא מאפשר בגלל "העבר שלי בסטייסט".
אנחנו רוצים לעבור לארה"ב בהקדם ואנחנו כרגע שוקלים את האופציה של חתונה בארץ ואז בקשה לגרין קארד לעומת ויזה אירוסין.
עו"ד טוען שאין שום קשר בין בקשת תייר לבין בקשה לגרין קארד ושהממשל האמריקאי יתקשה לסרב לאזרחית שרוצה לחזור הביתה עם בעלה.
 
מישהו מכיר מקרה דומה או מכיר את הנוהל במקרה כזה?
 
תנקס :)
 
 
 
העו"ד צודק ברמת העקרון
27/06/15 19:34
180צפיות
אין קשר בין דחיה של ויזת תייר לבין גרין קארד על בסיס נישואין לאזרח/ית. לאזרחית יש את הזכות להביא את בעלה לארה"ב, ולכן הרף לדחיה הרבה יותר גבוה, בעוד שלתייר הם יכולים לסרב למי שהם רוצים ללא צורך בהוכחות.
 
יש מקרים בהם כן דוחים בקשת גרין קארד על בסיס נישואין לאזרחים, ויש קריטריונים שקובעים מתי בן הזוג מנוע כניסה לארה"ב. כתבת שהיית בארה"ב לתקופה של קצת פחות משנה לפני הרבה שנים. על פי החוק, מי שהיה בשהיית יתר בארה"ב למשך תקופה של מעל חצי שנה אבל פחות משנה, יהיה מנוע כניסה לארה"ב ל-3 שנים. אם עברו מעל 3 שנים מאז, זה כבר לא יהווה חסם לכניסתך לארה"ב ולקבלת גרין קארד.
 
ובכל מקרה, אני ממליץ לך ללכת על מסלול של גרין קארד על בסיס נישואין מהארץ ולא ויזת אירוסין. זו היתה ההמלצה שלי גם אם לא היה לך עבר "בעייתי", אבל על אחת כמה במקרה שלך.
 
עברו הרבה מעל 3 שנים ואני עדיין לא מצליח להוציא ויזה
28/06/15 01:09
151צפיות
תודה על התשובה המהירה!
גם העו"ד ציין את המגבלה של ה3 עד 5 שנים אבל העובדה היא שאני עדיין לא מצליח להוציא ויזת תייר.
ייתכן ויש משהו נוסף שמונע ממני להוציא ויזת תייר שיכול כן להשפיע על הגרין קארד? איפה אני יכול לבדוק מה בדיוק הבעיה?
אתה יודע מה הם הקריטריונים שבגינם ניתן למנוע כניסה גם כנשוי לאזרחית ארה"ב?
ולמה לא ללכת על אופציית ויזת האירוסין? זה לא אותו הדבר רק קצת יותר מהיר?
 
סע לשלום, המפתחו בפנים
28/06/15 01:44
148צפיות
כפי שכתבתי קודם, הקריטריונים לקבלת ויזת תייר לעומת ויזת הגירה הם שונים.
 
סיבות אפשריות לדחיית ויזת הגירה הן: עבר פלילי, עבירות הגירה (למשך תקופה של 3, 5, 10 ובמקרים מסויימים גם 20 שנה בהתאם לעבירה), מחלות מדבקות, סמים, זנות, ריגול. כמו כן אתה נדרש להראות שהנישואין אמיתיים ושיש לך את האמצעים בכדי שלא תהפוך לנטל על משלם המיסים. ראה לדוגמה כאן:
 
סיבות לדחיה של ויזת תייר הן יותר רחבות ונתונות לשיקול דעתו של הנציג בשגרירות.  אם נניח שהית לפני 5 שנים בארה"ב באופן לא חוקי למשך קצת פחות משנה (לצורך הדוגמה), הנציג בשגרירות יכול להחליט שמכיוון שעברת על חוקי ההגירה פעם, הוא חושש שתעבור על חוקי ההגירה שוב ולכן ישלול את הבקשה שלך גם אם אין חסם רשמי. במילים אחרות, חובת ההוכחה היא עליך ולא עליהם.
 
מצד שני, כשאתה מבקש להגר בתור בן זוג של אזרחית, לא יכולים לשלול את הבקשה שלך על סמך חשש שכזה אלא אך ורק אם כניסתך מנועה על סמך אחת הסיבות ברשימה, ואפילו אז ניתן לבקש waiver בהרבה מקרים. חובת ההוכחה כאן היא עליהם, ולכן זו סיטואציה מאד שונה.
 
לגבי ויזת אירוסין, קודם כל זו לא ויזת הגירה בעצמה. הויזה הזו מאפשרת לך להיכנס לארה"ב, להתחתן תוך 3 חודשים ואז לבקש גרין קארד. הויזה עצמה טיפה יותר מהירה מהליך הגרין קארד, אבל רק טיפה, ובמקום שתוכל להתחיל לעבוד מייד כשאתה מגיע לארה"ב, תצטרך לחכות לפחות 3 חודשים לאישור עבודה ו/או גרין קארד.
 
אבל יותר מזה: מכיוון שזו לא ויזת הגירה, הקייס שלך פחות חזק מאשר בגרין קארד, ויותר קל לקבל סירוב.
 
נדמה לי שעבירות הגירה בעבר פוסלות מקבלת ויזת אירוסין
28/06/15 02:37
152צפיות
אם אני מבין נכון את הרמזים שהבחור נתן בהודעה שלו, בפעם הקודמת שהוא ביקר בארה"ב הוא היה בחזקת "חשוד בכוונה לעבור עבירת הגירה" בכניסתו אז.
הוא קיבל אישור שהיה קצר במיוחד בארה"ב ("מספר שבועות בלבד"), ובדיוק כפי שהם חשדו שיקרה - ציפצף עליהם ציפצוף ארוך ונשאר בארה"ב בצורה לא חוקית "כמעט שנה".
 
הסירובים שהוא קיבל, ובייחוד המילים שהקונסול אמר לו - "בגלל העבר שלך בארה"ב" - מצביעות על כך שהסיכוי הוא מאוד סביר שגם בקשה לויזת אירוסין תתפרש אצל הקונסול כנסיון לבצע מעשה רמיה, ותזכה לסירוב.
 
האופציה היחידה שסביר שתסתיים באישור שהיה בארה"ב היא הגשת בקשה לגרין קארד - ואם זו תיתקל בסירוב מחמת INA 212 אז הגשת בקשה ל WAIVER.   
º
תודה :)
29/06/15 22:49
18צפיות
להיכנס כתייר עם דרכון ישראלי או גרמני
27/06/15 21:05
143צפיות
יש לי דרכון ישראלי וגרמני.
בעבר הייתי פעמיים בארה"ב עם הדרכון הישראלי (הוצאתי את הויזה על ה עוד לפני שהיה לי את הגרמני)
אני רוצה להוציא ויזה (תייר) על הישראלי ולהיכנס עם הישראלי. כי עם הישראלי אני יכול לשהות חצי שנה עם אפשרות ההארכה. וזאת בניגוד לגרמני, שזה ל 3 חודשים ללא אפשרות להארכה.
1. אני רוצה לקרוא את טופס  DS-160  - לפני שאני ממלא אותו באופן מקוון. איפה אפשר למצוא את כל הטופס?
2.  במידה וחלילה לא אקבל ויזה על הישראלי (סיכוי נמוך אבל יש תמיד סיכוי), וארצה להיכנס עם הגרמני.  מאיפה לאמריקאים לדעת שיש לי גם דרכון ישראלי שבו נשללה לי הויזה?
אשמח למענה . תודה 
תשובות
27/06/15 21:19
131צפיות
הינה השאלות בטופס:
 
והוראות למילוי הטופס:
 
לגבי שאלה 2, קודם כל מערך המחשוב של ההגירה יכול להצליב נתונים על פי שם, ת. לידה וארץ לידה ויש להם כיום גם זיהוי ביומטרי על פי טביעת אצבע ותווי פנים. שנית, בטופס ה-ESTA שואלים אותך האם ביקשת בעבר ויזת תייר והאם הבקשה נשללה. אם תשקר בטופס הזה, זה עלול לסבך אותך עוד יותר.
 
תודה רבה
28/06/15 00:36
84צפיות
האם יש איזהשהוא מקום בטופס שעלי לציין שיש לי גם אזרחות גרמנית?
 
לפי דעתך, כדאי לי לנסות להוציא ויזה על הישראלית או ללכת על בטוח עם הגרמנית?
 
תודה
תלוי במצבך, בגילך, במתי היית בארה"ב ולכמה זמן
28/06/15 00:57
93צפיות
אם אתה צעיר (בן עשרים פלוס), בלי עבודה מסודרת או לא לומד, והיית לאחרונה בארה"ב לתקופות לא קצרות, לא הייתי מסתכנת.
אם אתה בן 35 כמו שרשום בכרטיס שלך בתפוז (הרבה אנשים הרי לא רושמים גיל אמיתי), ועובד באותה עבודה כבר כמה שנים ואין לך בעיות להוכיח שתחזור לישראל בתום הטיול ושלא תעבוד שם בזמן שהותך, והשהויות שלך בארה"ב בעבר היו ממזמן (לפני שנים) וכמובן ללא שהות יתר או שאר בעיות - אתה בהחלט יכול לנסות, אבל אין הבטחות ואי אפשר לדעת בוודאות.
אני כרגע סטודנט
28/06/15 01:47
95צפיות
עד לפני שנה עבדתי בעבודה מסודרת. כרגע אני סטודנט לתואר שני.
הייתי לפני 8 שנים למשך 10 חודשים  (חצי שנה +הארכה חוקית )
וכן, בן 35...
 
למה בעצם שלא יתנו לי?  (ואני לא מעוניין לעבור לארה"ב, אלא באמת רק לטייל אבל להרבה זמן)
ארכיון הודעות
Flix
פורום טיולים ביפן

פורום טיולים ביפן

בואו להכיר מקרוב היכנסו עכשיו לפורום!>>

פורום חופשות סקי

פורום חופשות סקי

חוף ים, שמש וחול יש גם בארץ. בואו לדבר על זה בפורום! >>>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה