בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו. 

 

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים:

- ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ואזרחות אמריקאית.

- בתי ספר, גני ילדים ואוניברסיטאות.

-  SSN ,בנקים, כרטיסי אשראי, רשיונות נהיגה, רכבים, ביטוח ורישום לרכב, ביטוחי בריאות וכל מה שביניהם...

- טיפים והמלצות: איך להתכונן מנטלית ומעשית לקראת המעבר הגדול- ביגוד, מזג אויר, מוסדות חינוך, דיוור ומשלוחים, כרטיסי חיוג, תהליכי מעבר, הגירה וקליטה.

- כמו כן, קיימים "לוחות הפורום" שהינם פרסומיים באופיים, המיועדים ליצירת קשר בנושאים הפחות מקובלים לדיון בפורום. יש לדון בנושאים אלה במסגרת הלוחות בלבד!

 

פורום זה, מטבעו, הנו פורום מקצועי/טכני. לא יתפתחו כאן דיונים סוערים על נושאים ברומו של עולם ולא יתאפשרו כאן הודעות ``חברתיות`` באופיין. לשם כך קיימת קומונה, שהתפתחה לה מתוך הפורום. קישור אליה - בראש הדף הראשי ובצידו השמאלי. בקומונה נוכל לשאול איפה למצוא במבה, איך מוצאים גרגרי חומוס בארה``ב גם אם לא יודעים אפילו איך לומר זאת, אוכל ישראלי ואוכל כשר. בקומונה נעביר חוויות על כל נושא, ננהל דיונים ונמצא שם חברים. משתתפי הפורום (עדיפות לקבועים), לאחר שקיבלו אישור ממנהלי הפורום יוכלו להעזר בקשרים האישיים שפיתחו, ולפרסם בקומונה הצעות / חיפושי עבודה, שיפוצי קורות חיים, חיפושי דירות / סקרים וכדומה.

שימו לב: הפורום לא נועד לביקורת או הטפות מוסר על ``היורדים`` - הודעות מעין אלה ימחקו מיד וכותביהן יחסמו. באופן דומה, ייחסמו מכתיבה ניקים שישתמשו במילים שאינן ראויות, כגון קללות או ביטויים פוגעניים אחרים.

הודעות הכוללות מסרים המעודדים עבירה על החוק בישראל או ארה"ב, הודעות העוסקות בשהייה ועבודה בלתי חוקיות בארה"ב, או הודעות המציגות פעילות בלתי חוקית אינן מקובלות בפורום וכן נוגדות את תקנון הפורומים של תפוז. הפרסום בפורום, בין אם הוא אישי או מסחרי, אסור. כל פרסום או הודעה בלתי חוקית ימחקו ללא אזהרה וכותביהם ייחסמו מהמשך כתיבה בפורום.

כמו כן, לא נאפשר דיונים על מהות או על אופן ניהול הפורום על גבי הפורום.

להגנת הגולשים, אנו מבקשים לא לפרסם מספר טלפון ואימייל באופן גלוי. רצוי להתכתב במסרים, ולהעביר מידע רגיש באופן זה. מפאת הרגישות לפרסום פרטים מזהים, נאלץ למחוק הודעות אלו באופן מיידי. 

 

כניסה לפורום כמוה כהצהרה שהנכם מבינים שהכותבים או המנהלים אינם בעלי מקצוע ואינם אחראים לתוצאות הנגזרות כתוצאה משימוש במידע הניתן בפורום. הפורום אינו מיועד להחליף או להוות יעוץ משפטי מקיף ופרטני. הכותבים ו/או המנהלים אינם אחראים למהימנותן, שלמותן או דיוקן של התשובות או המידע שיתפרסמו באתר. כל מידע ותשובה מסוג זה טעונים אימות וחוות-דעת על ידי בעל מקצוע מתאים.

 

שתהיה לכם החלטה קלה וקליטה קלה עוד יותר!

הנהלת הפורום.

 

 "עוברים לארה'ב" הינו פורום הגירה מקצועי באופיו ועוסק בהגירה חוקית בלבד. הודעות הנוגעות למעשים בלתי חוקיים בישראל או ארה"ב יימחקו. להודעות חברתיות באופיין, אני מזמינים אתכם להיכנס לקומונה. אנו מתנצלים על סגנון המברק, זה כל שניתן להכניס בשלוש שורות... אנא קראו את "אודות הפורום והנהלתו" בראש הדף והתעדכנו בכללים והפרטים באופן מפורט. תודה! 
המשך...
הודעה חדשה

מתי יהיו תוצאות ההגרלה של ה GC?
18/04/14 09:25
93צפיות
אפשר לבדוק עכשיו? או רק במאי ?
º
מה 1 במאי
18/04/14 09:37
41צפיות
º
תודה!
18/04/14 09:59
22צפיות
איחוד משפחות
17/04/14 19:03
197צפיות
שלום לכולם,

מאחר ולא הצלחתי למצוא תשובה דרך חיפוש בפורום מקווה שתוכלו לעזור לי.
אחות של בעלי היא אזרחית ארה"ב והיא רוצה להתחיל בתהליך איחוד, ידוע לי שזמן ההמתנה הוא כ-12 שנים עד לקבלת הג"ק.
1. האם בזמן ההמתנה של 12 השנים מותר לנו להשתתף בהגרלת ג"ק (שנינו זכאים)?
2. במידה וכן האם מותר גם לחפש מעביד שיוציא בקשה לויזת עבודה (אני לא כל כך בקיאה בנושא)?
3. במידה ובסוף התהליך מכל סיבה שהיא לא נוכל להגר, האם לילדנו נשמרת הזכות במסגרת האיחוד לקבל את הג"ק (כיום הם בני 12 ו-4).

תודה מראש,
לילה.
תשובות ל- 1 ו- 2
17/04/14 19:54
127צפיות
1. כן, אין בעיה.
2. כן, אתם יכולים לשהות בארה"ב עם ויזת עבודה, ויזת לימודים וכו'. זה מאוד לא פשוט ורוב האנשים לא יכולים להוציא ויזת עבודה כי הם לא עומדים בתנאים (מומחה בינלאומי, אין אדם מקומי בארה"ב שיכול לבצע את העבודה וכו'). את יכולה לבדוק במאמרי הפורום, יש המון מידע על כך.
תשובות
17/04/14 20:18
135צפיות
כן ל- 1,2
לא ל- 3. הזכאות הוא לאחות בלבד, בני המשפחה הם נספחים על הבקשה העיקרית.
כן ולא - בוא ניתן לה את התשובה המלאה לסעיף 3
18/04/14 00:10
154צפיות
דורון צודק כשהוא כותב שהזכאות היא לבעלך בלבד (דורון, אחות הבעל היא פה האזרחית האמריקנית), ושכל שאר בני המשפחה הם נלווים. כלומר, אם בעלך לא ירצה להגר, שאר בני המשפחה (ולרבות הילדים) לא יוכלו לעשות כלום בנדון.

אבל... וזה אבל ענק:

בעלך (ואת) לא צריך ממש להגר בפועל, אלא רק לבצע את התהליך ואז "להתחרט". אין פה שום דבר שהוא לא חוקי.

למה הכוונה?

בבוא יום הפקודה, בעוד 12 שנים (מן הסתם יותר, כי התור כל הזמן מתארך והולך), אתם כולכם תעברו את התהליך ותקבלו גרין קארד, כולל בעלך ואת, וכמובן הילדים (שיהיו אז כבר גדולים; ייתכן שתהיה בעיה עם הילד שכיום הוא 4, מבחינת הצבא - אבל זה פתיר. נדבר על זה כשיגיע המועד, בעוד הרבה שנים).

כמובן שצריך לשלם אגרות בשביל כולם, אין מה לעשות בנדון.

ואז אתם כולכם (כולל בעלך, זה קריטי!) עולים על מטוס, ונוחתים בארה"ב בתוך 6 חודשים מהרגע שקיבלתם את האישור לגרין קארד בארץ (6 חודשים אלו הכללים כיום). ברגע שאתם נוחתים על אדמת ארה"ב, עוברים בהגירה והגרין קארד מופעל, כל המשפחה "מתפרקת", וכבר לא מסתכלים עליכם כעל יחידה אחת אשר קיימת רק בזכות בעלך (אחיה של האזרחית האמריקנית), אלא כל בעל גרין קארד הוא עצמאי, ועומד בפני עצמו.

וכך, הילד הגדול, שכבר יהיה באמצע שנות ה-20 שלו, יוכל להישאר בארה"ב, בעוד אתם שניכם חוזרים לישראל (בתיאוריה, כבר לאחר כמה שעות שביליתם על אדמת ארה"ב; בפועל, זה כנראה ייקח יותר זמן, המשיכי לקרוא).

לגבי הילד הקטן, הסיפור הוא קצת מורכב יותר, כי צריך להגיש כל מיני טפסים בעודו על אדמת ארה"ב, ובכך "להקפיא" את הגרין קארד, על מנת שאם הוא יצא מארה"ב לתקופה ארוכה, זה לא יביא לביטול הגרין קארד. גם זה לא פשוט, כי אפשר להקפיא את הגרין קארד רק למספר מסוים של שנים, וזה כנראה לא יספיק עד שהוא יסיים את הצבא - אבל ייתכן וגם לזה יש פתרון.

התהליך שתיארתי למעלה יביא לכך שלכל אחד מבני המשפחה יהיה גרין קארד, כלומר אפשרות לחיות ולעבוד בארה"ב, ולאחר 5 שנים של חיים בארה"ב להגיע לאזרחות אמריקנית (שוב, לפי הכללים כיום). בעצם, את מעניקה לילדים שלך אפשרות לרכוש אזרחות נוספת - אמריקנית. אז נכון שמדובר בעוד המון שנים, אבל צריך להתחיל את זה כיום, כדי להיכנס לתור.

אגב, מה שתיארתי למעלה הוא מה שמתכננים כמה וכמה אנשים שאני מכיר פה, בדרך כלל עבור האחיינים שלהם. בדרך כלל, כשמגיע התור, אותם אחים/אחיות בישראל כבר נמצאים עמוק בשנות ה-40 לחייהם, ולפעמים אפילו בשנות ה-50 לחייהם, ולכן סיכוי קלוש שהם בעצמם יבצעו הגירה ממשית לארה"ב. אבל, התהליך הזה מאפשר להם להעניק את הגרין קארד (ובהמשך את האזרחות האמריקנית) לילדיהם, באמצעות ה"דוד/ה האמריקני/ת" שיש לילדים שלהם.
וואו
18/04/14 01:38
113צפיות
תודה על 7438
º
*תודה על התשובות!!
18/04/14 01:39
36צפיות
º
מדוייק
18/04/14 08:50
24צפיות
שאלות העברות כספים, עו"ד ושאר כאבי ראש
17/04/14 11:35
120צפיות
מה הדרך הטובה ביותר להעביר כספים? מכר אמר לי שהעביר קודם את הכסף לדולרים ואז עשה העברה כי אחרת מפסידים המון כסף בגלל המרה כפולה?(או משהו כזה?) יש למישהו מושג? המטרה לפתוח חשבון בנק בקליפורניה ולהעביר לשם כסף למחיה מהארץ כדי לקנות רכב וכו'.

שמענו שבמקרה פטירה חו"ח של ההורים, ילדים מגיעים לאפוטרופסות של המדינה בארה"ב ולכן חשובה צוואה. האם לעשות בארץ? בארה"ב? האם צריך עו"ד? האם כל עורך דין עושה זאת? האם ממישהו בארץ או דווקא שם?

איך השארתם יפויי כוח לטיפול ברכוש ובעניינים שבארץ? האם צריך עו"ד? האם כותבים אישור כללי או צריך אישור צפציפי (ננניח מול חברת חשמל, בנק ומה עוד??)? איך מנסחים את האישור הנ"ל?
המון תודה, שיהיה חג שמח וימים שקטים
אין המרה כפולה לדולרים בבנק
17/04/14 20:00
97צפיות
יש אמנם דבר כזה המרה כפולה. אבל במקרה של העברה בנקאית, בין אם תעביר את הכסף קודם לדולרים ובין אם תעשה העברה בנקאית ישירות משקלים, יעשו לך את ההמרה פעם אחת. והעברה בנקאית זו באמת הדרך ההכי טובה להעביר סכום משמעותי. אם מדובר בסכום גבוה, אפשר לנסות להתמקח בבנק על גובה העמלות (גם על ההמרה וגם על ההעברה).

אני לא השארתי יפוי כח כללי. בשביל יפויי כח ספציפי (שמפרט פעולות מסויימות), לא צריך עו"ד (ואפשר גם לשלוח בדואר במקרה הצורך). אם אתה רוצה יפויי כח כללי שיאפשר לאדם שאתה סומך עליו לבצע כל פעולה בשמך, צריך להחתים נוטריון.
שאלת חינוך בארה"ב
64תגובות
15/04/14 20:30
856צפיות
אנו נמצאים ברילוקיישן בארה"ב מטעם עבודת האיש.

הילדים שלי (יסודי) לומדים כרגע בבית ספר פרטי-יהודי (חלק מתנאי העבודה).

אמה-מה ?
אחרי מספר חודשים פה, מסתבר לנו שבתי הספר הציבוריים הם לא פחות ממעולים. (מדורגים גם במקומות די טובים).

בית הספר היהודי פה הוא גם נחמד מאוד. מושקע...

(המשך...)
אנו נמצאים ברילוקיישן בארה"ב מטעם עבודת האיש.

הילדים שלי (יסודי) לומדים כרגע בבית ספר פרטי-יהודי (חלק מתנאי העבודה).

אמה-מה ?
אחרי מספר חודשים פה, מסתבר לנו שבתי הספר הציבוריים הם לא פחות ממעולים. (מדורגים גם במקומות די טובים).

בית הספר היהודי פה הוא גם נחמד מאוד. מושקע מאוד חזותית. יקר מאוד. קטן מאודדד (בממוצע 15 ילדים בכיתה, אם כי בבתי הבפר הציבוריים אין יותר מ-18-20 ילדים בכיתה, אלא שיש יותר כיתות, בערך 7-8 כיתות מכל מחזור, כך שהאופציות החברתיות רבות יותר). מתחם ענק סוגר ומוגן. (די חשוב לאור שלל הפסיכופטים בארה"ב והרלות בה כל נער יכול להשיג נשק...)

בבית ספר היהודי אין תוכנית ספציפית לאנגלית (ESL) בגלל שיש בו ממש מעט ילדים דוברי שפה שאינה אנגלית, והילדים צריכים להתסדר לבד, ובית הספר מאלתר מורה פה ושם לתמיכה.... בבתי הספר הציבוריים, ברובם, יש תוכנית מסודרת כזו. שמלמדת את האנגלית בצורה מובנית ומסודרת.

לא הצלחתי למצוא בית ספר פרטי אחר (בית הספר למדעים פה לא משהו לפי הדירוג שקיבל... וחינוך אנתרופוסופי לא מדבר אליי...)

השאלה היא - האם לוותר על החינוך הפרטי לטובת הציבורי ?!? טשמח לקבל קצת רשמים מהורים נוספים שילדיהם ביסודי. (כיתה ג,ד).


ראיון לgc
15/04/14 00:22
254צפיות
איזה כיף להכנס לחג עם תאריך לראיון. אבל מה עכשיו? הם לא ממש מסבירים מה הולך להיות בראיון וגם כאן לא מצאתי יותר מידי.
אנחנו צריכים להתכונן למשהו? מה יקרה אחרי הראיון? זה פתאום כל כך אמיתי.
בארץ או בארהב?
15/04/14 04:05
183צפיות
אל תניח שכולם זוכרים ת׳קייס שלך
צודק סליחה
16/04/14 11:46
146צפיות
א. אני בת. למה כולם כאן מניחים שאני בן?
ב. אנחנו נמצאים בארה"ב...
על בסיס מה ה-GC המבוקש?
16/04/14 15:36
137צפיות
נישואין אני מנחשת?
כן כן!
16/04/14 20:04
114צפיות
כל אחד אומר לי משהו אחר לגבי הראיון הזה. אני כבר לא יודעת מה לחשוב. בהתחלה לא פחדתי בכלל כי אני לא מסתירה שום דבר אבל אמרו לי פתאום שאני חייבת למשל את התעודת לידה המקורית שלי שנמצאת בארץ. זה באמת נחוץ? ומהשאלות לפי מה שהבנתי אין לי מה לחשוש. נכון?(אנחנו יחד כבר כמה שנים) או שבכל זאת יש משהו שכדאי להתכונן אליו? ומה קורה אחרי הראיון? זהו נגמר הסיוט הביוקרטי הזה?
קודם כל, תרגעי. זו לא חקירה של הק.ג.ב.
16/04/14 20:18
135צפיות
אין לך מה לדאוג, במיוחד אם אין לך מה להסתיר.
תשאלו שאלות ותצטרכו לענות עליהן. הראיון מתקיים באוירה נעימה.
אם יבקשו מכם הוכחות כתמונות וכו', תכינו שיהיה לכם.
לגבי ת. לידה מקורית ממשרד הפנים, הכוונה מבחינתו, לא זו שהורייך קיבלו אחרי לידתך.
לשימחתנו אנחנו יכולים להוציא . לידה (גם באנגלית) והן נחשבות מקוריות.

לא זוכרת אם מקבלים תשובה בראיון או אחכ בדואר, אבל את הכרטיס עצמו תקבלי בדואר.
בהצלחה!
º
תודה:)
16/04/14 20:20
29צפיות
ויש מאמר מפורט
17/04/14 07:31
65צפיות
במאמרים. לא לדאוג, להיות טבעית.
מעוניין לקנות מוצרי חשמל - חוזר מרילוקיישן
17/04/14 04:21
139צפיות
היי
חוזרים לארץ אחרי מספר שנים בבוסטון , מעוניינים לקנות מוצרי חשמל לבית ממשפחה שעושה את הכיוון ההפוך.
מדובר על חודש יולי \ אוגוסט .

תודה
רן
GPS
16/04/14 15:22
143צפיות
מכפס לקנות GPS עם מפה של ארצות הברית
יש לך טלפון חכם, סמארטפון?
16/04/14 17:04
112צפיות
אם כן, רק Waze. תוריד בחינם מחנות האפליקציות (אייפון או אנדרואיד), ותשתמש בזה. הרבה יותר טוב ואיכותי מאשר כל מכשיר GPS שתמצא, כולל עדכוני תנועה בזמן אמת, והמכשיר מתאים את עצמו ומוצא נתיבים חלופיים בזמן אמת.

אני מתבייש להודות, אבל לאחר 7 שנים שאני גר באזור בוסטון, ומכיר היטב את הסביבה - המכשיר חילץ אותי אתמול מפקק נוראי על האוטוסטרדה שמקיפה את בוסטון (ה-128 הידועה לשמצה בפקקיה), והביא אותי בזמן לפגישה, תוך שהוא מלמד אותי כמה נתיבים עוקפים שמעולם לא ידעתי על קיומם ולא נסעתי בהם לפני כן - למרות שהם מאוד קרובים לכבישים אחרים, שבהם אני נוהג כבר 7 שנים...
גם מפות גוגל עושות את העבודה
16/04/14 18:09
80צפיות
מכיוון שגוגל קנו את וייז, הם משתמשים בנתונים שלהם.
הכל טוב ויפה, אבל מה אם אין לו data? לא ברור
16/04/14 19:53
76צפיות
אם הוא מקומי אם תייר מישראל ולא תמיד יש גישה ל - data.
כעקרון אין כמו Waze
16/04/14 20:17
84צפיות
אבל שמתי לב שבארה"ב, לפחות בקליפורניה, הוא לפעמים לא עובד כל כך טוב ועושה טעויות לא מעטות (אולי כי עדיין כמות המשתמשים לא גדולה כמו בארץ). קרה שהוא הציל אותנו וקרה שהוא התבלבל והביא אותנו למקומות לא נכונים או שלח אותנו דווקא במסלולים הארוכים והעמוסים יותר וגרם לנו לאחר, דבר שלא זכור לי שאי פעם קרה בישראל. אז בהחלט כדאי להשתמש ב-Waze, אך לא לסמוך על התוכנה הזו בעיניים עצומות ולהחזיק גיבוי כמו המפות של גוגל או אמצעים נוספים.
רק ווייז? באמת? האפפ הזה רחוק מלהיות
16/04/14 21:25
113צפיות
מושלם.
מבחינתי הוא גרוע בדיוק כמו נהג מונית ישראלי שנוסע מתל אביב לירושלים דרך חיפה.
יש לי במכונית גם Garmin, כך שמאוד קל לי
16/04/14 21:34
102צפיות
להשוות ביניהם.

עם כל הסיפורים של Garmin על עדכוני תוכנה ושאר פיצ'רים, הוא אמנם יודע להראות (לפעמים, לעתים די נדירות מהניסיון שלי) מתי יש פקקי תנועה, אבל הוא לא ממש נותן לך מסלול חלופי בזמן אמת - מסלול שיעקוף את פקקי התנועה.

הגרמין תמיד ייתן את הדרך הקצרה ביותר *פיזית* בין שתי נקודות. ככה בנוי האלגוריתם הדפוק של ה-GPS הזה, ולפי השוואות שעשיתי עם חברים, גם המכשירים שלהם (מתוצרת חברות אחרות) בנויים בדיוק באותה צורה. בנוסף, גם אי אפשר לתכנת את המכשיר למסלול מסוים, אם את יודעת מראש שזה יהיה מסלול מהיר/נוח/קל יותר, לעומת ברירת המחדל שמציעה הגרמין (התכנות הזה אפשרי במכשירים הגדולים והיקרים שיש לנהגי משאיות, אבל לא במכשירים הקטנים והסטנדרטיים).

התוצאה של אותו אלגוריתם דפוק, שמביא אותך מנקודה A לנקודה B בדרך הקצרה ביותר, היא שבמקרים לא מעטים שבדקתי אותו, המכשיר מתעקש לקחת אותי דרך העיר, כולל המון רמזורים ופקקי תנועה, למרות שאפשר לנסוע על כביש עוקף - דרך שאמנם תהיה ארוכה בכמה מיילים, אבל תהיה משמעותית יותר קצרה מבחינת זמן הנסיעה, שלא לדבר על נוחות הנסיעה.

אז כן, יכול להיות שיש מקומות בהם אין עדיין מספיק לקוחות וויז בשביל לבנות מאגר מידע מספיק טוב. אישית, עוד לא חוויתי את זה.

לטעמי, הסיבה הכי טובה לשימוש ב-GPS על פני וויז, היא בדיוק זו שאותה ציין המהגר - במקרים שבהם אין תוכנית דאטה למכשיר. בכמעט כל מקרה אחר שאני יכול לחשוב עליו, עדיף וויז.

הניסיון שלי עם וויז מצומצם לנהיגה בישראל (אזור גוש דן) ובאזור בוסטון בימים האחרונים. אז נכון שבהחלט
ואגב, הטיפ הכי טוב -
16/04/14 21:40
103צפיות
בתוך העיר זה פחות קריטי במה משתמשים.

אבל כשיוצאים לנסיעה ארוכה, אני תמיד בודק מראש את המסלול בגוגל מאפס, ומדפיס את המסלול, ליתר ביטחון. ככה אני יכול לבדוק את המכשירים האלקטרוניים.

הייתה כתבה בטלוויזיה לפני כמה חודשים על האיכות המזעזעת של המפות בכל הGPSים, כאשר מגיעים לחלקים קצת פחות מיושבים ופחות מתוירים של ארה"ב. אחת הדוגמאות שאני זוכר היא ממדבר נבאדה, בו הראו כיצד המכשיר מנסה בכוח להוריד את הרכב מהכביש הראשי לאיזושהי דרך עפר; ובמקום אחר המכשיר מתעקש שוב לסטות מהכביש הראשי לכיוון איזושהי דרך עפר, כאשר רואים בפירוש שאין שום דרך בצד, אלא קיר עפר. הריינג'ר שנלווה לכתב הטלוויזיה סיפר שבאותו מקום אכן הייתה פעם דרך עפר, אבל היא נחסמה כבר לפני הרבה מאוד שנים בהצפה או מפולת (לא זוכר את הסיפור המדויק), אבל המפות במכשירי הניווט הפשוטים מעולם לא עודכנו.

סיפרו בתוכנית הזו על אנשים שסמכו בעיניים עצומות על מכשירי ה-GPS, ירדו מהכביש הראשי והלכו לאיבוד במדבר, וחלקם גם התייבשו ומתו.

וכמובן, שכל האנשים הללו בסך הכל ניסו להגיע לאתרי תיירות ידועים וכדומה - הם ממש לא היו ג'יפאים מחפשי הרפתקאות.

בקיצור, בשטחים לא מיושבים, אסור לסמוך בעיניים עצומות על GPSים, אסור לרדת מכבישים סלולים לדרכי עפר, ותמיד כדאי שתהיה מפה פיזית, מנייר, שאפשר לבדוק ולנווט בעזרתה.
דיברתי על ווייז במקומות עירוניים
16/04/14 21:50
66צפיות
ודי מתויירים שם עשה לי הווייז סיבובים קצת גדולים מדי..
הגארמין האומלל שלי, שבק.
החלטתי לעבור לגוגל מאפס.
האמת, שום אופציה היא לא מושלמת. נקווה שהגוגל מאפס לא יאכזב כמו הווייז.
אני לא מסכימה.
16/04/14 21:43
93צפיות
בישראל אין אף מערכת GPS שיכולה להתחרות עם Waze. אך זו אפליקציה המצריכה שימוש נרחב על ידי משתמשים רבים שמכסים את כל האזורים ושולחים דיווחי בזמן אמת. בארץ לא הייתה בעיה עם זה כי כולם עברו להשתמש ב-Waze. כאן זה כנראה עדיין פחות מוכר ונפוץ, אך אני מקווה שעכשיו, כשהם נרכשו על ידי גוגל, המצב הזה ישתנה כי אין כמו האפליקציה הזו להכוונת תנועה בזמן אמת ובחיזוי זמני נסיעה מדויקים.
צודקת. הווייז בארץ טוב מ- GPS.
16/04/14 21:56
79צפיות
ומכיון שבארץ כמו בארץ, אפקט העדר עובד גם באפפים והרי לנו ווייז שמכסה כל מטר ומטר.
מצד שני, גם לווייז יש כאן שמוש לא מועט ואפשר לראות את זה גם בקבוצות לאזור וגם בזמן אמת ויחד עם זה, הוא נתן לי יותר מפעם אחת מסלולים ארוכים.
לא יודעת מה הסיבה לזה
16/04/14 22:41
75צפיות
אך לדעתי ייתכן שפשוט אין עדיין מספיק משתמשים שנוסעים במסלולים הקצרים יותר באותו זמן. בארץ מצב כזה נדיר ביותר, אם בכלל. ולדעתי יש מצבים שבהם אפקט העדר מצדיק את עצמו - אם משהו באמת טוב ועובד ועוזר, אין סיבה לא להשתמש בו. לנו היה מכשיר GPS רגיל, ובהתחלה התבאסתי כשבעלי אמר שהוא מעדיף לעבור ל-Waze, כי כבר הייתי רגילה והיה לי קשה להאמין שיש הבדל מהותי בין סוג אחד לאחר, אך אחרי כמה נסיעות שבהן ראיתי את ההבדל העצום פשוט הבנתי שזה טיפשי להתעקש.  
ויזה לבת הזוג
16/04/14 17:03
188צפיות
שלום,
אני בתהליכי מעבר לסיליקון ואלי (ויזה L1) ותוהה לגבי איזו ויזה כדאי להוציא לבת הזוג.
כמובן שניתן להוציא L2, אך היא זכאית גם ל-J1.

באם נוציא L2 - תוך כמה זמן ניתן להוציא אישור עבודה? האם ניתן להתחיל את התהליך לפני המעבר (ביקור קצת בשביל הכניסה עם ה-L2 לפני המעבר)
אם נוציא J1 - האם תהיה בעיה כשאר אעבור לרשיון קבוע ואח'כ לגרין קארד להוציא אחד עבור אשתי (לא על אותה הויזה כמוני)

תודה רבה,
מה זה "זכאית ל-J1" ?
16/04/14 17:11
163צפיות
האם היא מתחילה ללמוד בתור סטודנטית/דוקטורנטית באיזשהו מוסד?

אם כן, אז אתם קודם כל צריכים לברר עם המוסד. אם היא מקבלת מילגה כלשהי (לדוגמה, בתור דוקטורנטית), אזי ייתכן שהם יתנו את המילגה בכך שהיא תגיע עם ויזת J1. לא יודע אם עושים זאת, אבל אתם צריכים לברר.

באותה מידה, יש גם סוגיות מס שונות - בתור דוקטורנטית עם J1 אשר מקבלת מילגה, היא פטורה ממס פדראלי למשך מספר שנים. אני לא בטוח אם הפטור הזה יהיה תקף עם ויזת L2.

בתשובה ישירה לשאלתך:
1. אישור עבודה אפשר לבקש אך ורק לאחר שאתם מגיעים לארה"ב ומפעילים את ה-L2, לא לפני שה-L2 מופעל (כי אתם צריכים לצרף לבקשה חלק מהטופסולוגיה שמקבלים בכניסה לארה"ב). לוקח בדרך כלל כ-3 חודשים, אבל גם יכול להיות פחות או יותר - קשה לדעת מראש. בנוסף, אם אתם מתכוונים להיכנס, להפעיל את ה-L1 וה-L2, ואז לצאת ולחזור שוב מאוחר יותר, זה נחשב בתור ויתור על הבקשה. יש סיכוי בהחלט סביר שבקשה תבוטל באופן אוטומטי, ותצטרכו להגיש מחדש את בקשת אישור העבודה, לרבות התשלום.

2. כאשר תעבור לגרין קארד, אשתך תצורף לבקשה - וממש לא משנה עם איזו ויזה היא תהיה.

3. מה זה "רישיון קבוע" ?
תודה
16/04/14 17:16
148צפיות
תודה רבה על התשובה המפורטת.

היא מתחילה פוסט דוקטורט עם מימון מלא מסטנפורד. נאמר לה ע"י האוניברסיטה שאין בעיה להוציא לה J1.

לפי הבנתי (ייתכן מאוד ואני טועה) כחלק מתהליך הגרין קארד יש שלב שבו עוברים לססטוס שלא צריך כל שנה או תקופה לחדש את ויזת העבודה שלי. אך ייתכן וזו טעות.

שאלה קשורה נוספת - אם אשתי על J1, לאחר סיום הפוסט (נניח שנתיים) - אם אנחנו נשארים, ניתן להעביר אותה בקלות אז ל-L2? או שהיא צריכה תהליך שלם של בקשת אישור שהיה, ויזה וכו'?

אוקיי, עכשיו מובן יותר:
16/04/14 17:25
127צפיות
לגביך, הגרין קארד עצמו מהווה (כמובן) אישור עבודה, שלא צריך לחדשו (אלא אם עברו 10 השנים שזהו תוקף הגרין קארד שאתה מקבל, ועדיין לא עברת את תהליך ההתאזרחות).

באם אתה מדבר על אישור העבודה (EAD) שמקבלים במסגרת תהליך הגרין קארד, אזי:
1. גם לזה יש תוקף, וגם אותו צריך לחדש מדי פעם
2. הגרין קארד מגיע לרוב לא הרבה אחריו, כך שלא נדרשים לחדש אותו, לפחות במקרים שאני מכיר.

את נושא הפוסט-דוק אני דווקא מכיר היטב ובאופן אישי

בהנחה ואשתך מקבלת מימון/מילגה כלשהי מסטנפורד לטובת הפוסט-דוק, אזי כדאי לה להיות עם ויזת J1, כיוון שזו תאפשר לה לקבל פטור ממס על המילגה. זה מה שהיה אצלנו. למיטב ידיעתי, באם היא תהיה עם ויזת L2, היא תצטרך לשלם מס על הכסף - אבל בבקשה תבדוק זאת היטב עם רו"ח או עם היועצים באוניברסיטה (במשרד הבינלאומי בדרך כלל יידעו לענות על זה).

יתרון נוסף של ה-J1 - אם חס וחלילה קורה משהו ואתה מאבד את העבודה, אתה עדיין יכול לעבור לסטטוס של J2 כנספח שלה, ואז למצוא עבודה בכל מקום אחר (כן, תצטרך לבקש אישור עבודה ולחכות 3 חודשים עד שתקבל אותו, אבל זה הרע במיעוטו). לעומת זאת, ברגע ששניכם על ויזות L ואיבדת את מקום העבודה, אזי שניכם צריכים לשנות סטטוס והתהליך מסובך יותר.

אם אתם נשארים לאחר סיום הפוסט, אין שום בעיה להעביר אותה לסטטוס של L2, זו בקשה פשוטה של שינוי סטטוס. בכל מקרה, אם זה יקרה לאחר שכבר התחלתם את תהליך הגרין קארד, מומלץ שתתייעץ עם העו"ד מטעם החברה אשר ילווה אתכם בתהליך, לפני שאתם מגישים כל בקשה שכזו - רק לוודא שאתם לא מסתבכים עם משהו שאתם לא אמורים לעשות.
אחלה, עכשיו גם לי יותר ברור
16/04/14 17:31
87צפיות
המון תודה על ההסברים,
רק עוד שאלה קצרה - בשביל לעבור סטטוס מ J ל- L או להיפך - ניתן לעשות הכל מארה"ב? או שבגלל שיש לנו אזרחות ישראלית והיא תיכנס עם ויזה J היא צריכה תצטרך את הבקשה מהשגרירות בארץ?
אפשר לעשות את כל שינויי הסטטוסים מארה"ב
16/04/14 18:50
73צפיות
אבל ברגע שיוצאים מארה"ב אחרי שינוי הסטטוס צריך לעבור בשגרירות בישראל כדי להוציא ויזה בדרכון עצמו על מנת להכנס בחזרה לארה"ב. אבל כל עוד הסטטוס שלכם מאושר באופן חוקי בארה"ב ותקף, לא משנה מה הויזה בדרכון אומרת ומה התוקף שלה. הויזה היא רק למטרת כניסה לארה"ב, וברגע שאתם בארה"ב ושיניתם סטטוס, היא כבר לא משנה כלום.
תודה. אני מניח שלעדכן ויזה בדרכון
16/04/14 19:03
78צפיות
אפשר גם בקונסוליה בסן פרנסיסקו, לא?

ממש ממש לא
16/04/14 19:09
73צפיות
אפשר להנפיק ויזה לארה״ב בקונסוליות של ארה״ב במדינות אחרות, לא בקונסוליות של מדינות אחרות בארה״ב.
אוקי. למרות שאני מקדים את המאוחר
16/04/14 19:18
74צפיות
כשיהיה רלוונטי - לקבוע תור, ולקבל את הדרכון בשגרירות בארץ לא מצריך זמן רב? כלומר, צריך לבוא לארץ לביקור של כמה שבועות בשביל זה?

(בטעות פרסמתי את התגובה בהודעה חדשה ולא מצאתי איך למחוק , ניתן להתעלם מזה)
אם אין בעיות זה לוקח שבוע בערך. אם יש בעיות -
16/04/14 19:38
61צפיות
זה יכול לקחת יותר. אותנו הם כמעט שמו בטעות ברשימת המקצועות שצריכים אישורים מיוחדים שלוקחים כמה שבועות לאשר להם ויזה. בסופו של דבר קיבלנו את הדרכון יומיים לפני הטיסה, ורק במזל כי הם הבינו את הטעות שלהם.
התכוונתי לשים ויזה מסוג אחר בדרכון
16/04/14 21:05
60צפיות
כלומר, מה שצויין לעיל, שמשנים את סוג הויזה מ-J ל-L בארה"ב ובארץ רק שמים את זה בדרכון.
זה משהו שגם כמו הוצאת ויזה צריך לחכות, לקבוע תור מראש, לוקח כמה ימים לשלוח את הדרכון בדואר וכו'?
זה לא עובד ככה
16/04/14 21:10
57צפיות
לא "שמים רק בדרכון"
אלא, למרות ששינית סטטוס בארצות הברית
אתה צריך לבקש ויזה בישראל, וזה כל התהליך המלא של בקשת ויזה
כולל ריאיון
וכולל סיכוי שלא יאשרו לך את הויזה, למרות שאישרו אותה בארצות הברית
זה לא פעולה טכנית של הדבקת מדבקה
º
תודה רבה. מקווה שכשנגיע לזה זה יהיה פשוט
16/04/14 21:14
22צפיות
בעיקרון, ויזה ראשונה מסוג כלשהו,
16/04/14 21:43
66צפיות
אפשר לקבל רק בישראל.

בשגרירויות במכסיקו ובקנדה מסרבים להנפיק ויזה ראשונה. אפשר רק לקבל שוב ויזה נוספת (מה שאנשים קוראים בטעות "הארכה"), אם כבר הייתה לך בדרכון את אותה הוויזה.
שאלה מאוד בסיסית בנוגע למעבר לקליפורניה
16/04/14 18:03
171צפיות
שוב שלום,
אני בטוח שיש מליון שאלות על זה בפורום, אבל אנחנו עדיין בתהליך הראשוני של המעבר לסיליקון ואלי (אני לעבודה, אישתי לפוסט).
האם יש איזה אתר או מסמך מומלץ שמסביר ומפשט צעדים שכדאי לעשות (בייחוד חכמה המונים, כמו התנהלות מול מס הכנסה, דברים שכדאי לארגן מוקדם (לדוגמא, חיסון לבע"ח) וכו')

המון תודה,
הנה קישור למדריך ברשת,
16/04/14 20:10
116צפיות
אבל אני חושבת ששווה לשלם עבור ייעוץ רילוקיישן מקצועי (אגב, חברת ORI, שהמדריך הזה הוא מטעמה, מומלצת בחום), במיוחד אם ייעוץ כזה אינו חלק מחבילת הרילוקיישן מטעם החברה. אצלנו חלקים נרחבים (כגון מיסוי ועוד) כוסו בחבילה, אך בכל זאת השמשנו בייעוץ פרטי כדי להבין את משמעות ההצעה שקיבלנו ולהשוות אותה למצב בארץ וזה עזר לנו מאוד לקבל החלטה ולהבין בפני מה אנחנו עומדים ולמה לצפות. כמובן שעלות של ייעוץ חלקי זולה בהרבה.
באשר לבעלי חיים - כמה ימים לפני הטיסה חייבים להוציא להם אישור בריאות מהווטרינר המחוזי, ובשביל זה הם חייבים להיות מחוסנים לכלבת (גם חתולים), וצריך לבוא אליו כבר עם טופס מיוחד מהווטרינר הרגיל שבו רשומים פרטי החיסונים. וגם - ממש לא טריוויאלי להסדיר להם טיסות וגם זה עניין שעלול לקחת זמן ודורש הסדרה מראש. אנחנו יודעים דרך מי להסדיר זאת ב-United, אך לכל חברת תעופה יש כללים משלה.
בהצלחה!
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
תודה רבה
16/04/14 21:17
23צפיות
אוקי. למרות שאני מקדים את המאוחר
16/04/14 19:17
120צפיות
כשיהיה רלוונטי - לקבוע תור, ולקבל את הדרכון בשגרירות בארץ לא מצריך זמן רב? כלומר, צריך לבוא לארץ לביקור של כמה שבועות בשביל זה?
האם הוצאות רילוקיישן מוכרות למס?
14/04/14 23:34
190צפיות
אן כן מהן ההוצאות מוכרות ?
תודה, וחג שמח
קרם
º
אן=אם
14/04/14 23:35
36צפיות
מוכרות איפה? בישראל או בארה"ב?
14/04/14 23:44
156צפיות
כן בארצות הברית. תודה.
15/04/14 00:19
173צפיות
עברתי על המאמר ויש לי שאלה. לפי מה שאני מבינה משלוח/מכולה מוכרים למס.
אם כן מדוע לא מומלץ לשלוח מכולה (שמוכרת כאמור  למס) אם איננה משולמת על ידי המעסיק? האם זה בגלל שהמחיר של המכולה בניכוי המיסוי עדיין גבוה
ממחיר רכישת ציוד חדש או שיש סיבה אחרת?

מחירי ריהוט בארה"ב יהיו הרבה יותר זולים
15/04/14 00:38
185צפיות
ממכולה, וככה גם לא תצטרכו להתעסק עם שוק העברות הדירה והמכולות שמורכב כמעט כולו מנוכלים ורמאים.
אוקי הבנתי תודה. אז כן חבילות ולא מכולה. מה
15/04/14 00:45
167צפיות
כדאי לשלוח מישראל? כלי מטבח? מצעים?
אולי מיקסר, רומבה, מגימיקס, מכונת קפה ( קשה לי להיפרד)
המגימיקס שלך תומך במתח של 110V ?
15/04/14 15:50
149צפיות
מכונת הקפה?
המיקסר?

אלו מוצרים שבדרך כלל מיועדים לשוק ספציפי, והם לא תומכים בכל טווח המתחים והתדרים שיש בחשמל (בניגוד, לדוגמה, למחשבים ניידים או למטענים של טלפונים סלולריים, אשר תומכים בטווח של 110-240V).

כל המכשירים שציינת עולים "כסף קטן" בארה"ב. אם את צריכה להתחיל להתעסק עם טרספורמרים למתח החשמל, זה מסבך ומייקר את העסק. בנוסף, אני די בטוח שעלות המשלוח (כאשר לוקחים בחשבון גודל פיזי ומשקל של כל מכשיר) תהיה דומה או אולי אפילו גבוהה יותר מאשר רכישת מכשיר חדש פה...

מצעים למיטה זה משהו שבהחלט אפשר להביא, אבל לא צריך את כל הסטים שיש בבית (יש פה מבחר ענק ולא יקר של אלה, מה גם שגדלי המיטות יכולים להיות שונים מאשר בישראל). מצעים למיטה גם נוטים לשקול הרבה, כאשר מקפלים אותם.

כלי מטבח זה כבר עניין של העדפה אישית. אני הבאתי אתי כמה סירים שאני אוהב, ועוד קצת כלי עבודה, אבל זה בגלל שעשיתי את הטעות ושלחתי כמה קוב במכולה, על חשבוני (ובגלל הטעות הזו, אני ממליץ לאנשים להימנע מזה).

קוריוז: משום מה היה לי בזיכרון, שסירים של סולתם (שהם מאוד איכותיים, ושאני מאוד אוהב אותם) הם מאוד זולים בארץ, יותר מאשר סירים בארה"ב. לפני שבועיים, כשהייתי בארץ בפגישות עבודה, וכמה מהן היו גם ברמת החייל, נכנסתי לחנות של סולתם שנמצאת שם, וקיבלתי הלם מהמחירים. הסירים הכי קטנים התחילו בכמה מאות שקלים, וסירים גדולים (לחמין, לדוגמה) כבר עלו הרבה הרבה מאות שקלים, למעלה מ-150 דולר. בקיצור, אפשר למצוא פה סירים נהדרים, לא פחות טובים ובמחירים הרבה יותר שפויים.
careful with bed sheets and duvet covers
15/04/14 16:29
130צפיות
different sizes than in the US!
º
15/04/14 16:43
13צפיות
º
תודה
15/04/14 16:34
33צפיות
מוצרי חשמל
15/04/14 20:10
69צפיות
צריך להסתכל על עוד פרמטרים כגון הספק המכשיר (במיוחד במכונת קפה)
וגם מתדר המכשיר האם הוא רק 50hz או שהוא גם 60hz
ישנם מכשיר שרגישים לתדר והם לא יעבדו טוב בתדר שונה (בכגון מנועים)
אלקטרוניים לא הייתי
15/04/14 21:12
81צפיות
שולחת מישראל, פשוט בגלל המתח והתדר השונים. ואלו, ניתן להתפשר בתחילה, ולאט לאט לצייד כמו שצריך.
אם אתם מביאים את המיטות שלכם,
15/04/14 21:18
91צפיות
אז תביאו מצעים.
כלי מטבח, ברור, אבל לא חשמליים. יש כאן הכל במחירים נהדרים.
אני לא בדעה שכל המובילים גנבים ורמאים.
צריך לבדוק מה ואיך הם אורזים ולבחור את חברת שילוח ע"פ המלצה.
אנחנו העברנו (ציוד חלקי) עם גלובוס.
º
אגב, מיטות יחיד בארץ וכאן זהות בגודל.
15/04/14 21:20
41צפיות
לאו דווקא
15/04/14 19:52
123צפיות
קנינו חדר שינה חדש, להחליף את בן ה22 שנים שלנו שמתפרק מזמן. מיטה ושתי שידות (מאיכות מעולה, נכון), עלו קרוב ל$5,000. שלא נדבר על זה שלוקח 3 חודשים לקבל אותם (כן, בונים לנו אותם).

נראה לישאוהבת קרםבולה, מההודעות שקראתי, לא תסתפק ברהיטים מטארגט או אפילו חנויות הרהיטים הזולות. ורהיטים איכותיים, הם יקרים!
מסכימה
15/04/14 20:21
85צפיות
אנחנו העברנו חלק ממכולה על חשבוננו כי למרות שזה לא זול, לחפש ריהוט מאפס זה חתיכת כאב ראש. יש מספיק ביורוקרטיה והתעסקויות בהתחלה גם ככה, ובארץ זרה לא תמעד יודעים לאיזה חנות לגשת ומה התמורה בעד המחיר. וכן, זה מדווח לרשות המיסים כחלק מהוצאות מעבר.
מצד שני, להביא רהיטים מישראל מאוד מגביל
15/04/14 21:41
94צפיות
בחיפוש דירה. אם יש לך סט רהיטים מסויים בגודל מסויים, תהיי חייבת למצוא בית שיתאים להם. כשקונים רהיטים חדשים אחרי שיש בית או דירה חדשים, אז מודדים הכל ומוודאים שיתאים וזה נראה לי תהליך יותר פשוט.
לא מכירה את הטעם שלה בריהוט, אבל היא מוזמנת לחפש בחנויות ריהוט או חנויות אינטרנטיות בכל מיני רמות מחירים ואיכויות, ולראות בעצמה מה המחירים לפי הטעם שלה.
ההיפך. הרהיטים בארץ לא גדולים במיוחד.
15/04/14 22:36
90צפיות
הדירות בארץ ברובן לא גדולות וחדרי השינה לא גדולים ובהתאם הרהיטים.

זקוקה לעזרה בחיפוש דירה באזור פורט לוטרדייל,
15/04/14 21:32
71צפיות
פלורידה. דירה קטנה 1-2 חדרים בשכונה טובה. רצוי בקרבה לישראלים.
עצות והצעות תתקבלנה בברכה:)
גרין קארד זמני לנשואים מתחת לשנתיים
14/04/14 12:30
207צפיות
אשתי אזרחית שהגישה בקשה לגרין קארד עבורי, הבקשה אושרה וכרגע אנחנו בתהליך לקבלת הגרין קארד ב NVC

הבנתי שאם אנחנו נשואים מתחת לשנתיים הגרין קארד שמקבלים הוא זמני, ולאחר תקופה של שנתיים יש לבקש הארכה, ואז מקבלים ל 10 שנים.

ב 5 ליולי אנחנו נהיה נשואים שנתיים, במידה והראיון מתבצע לאחר התאריך הזה, או הכניסה לארה"ב מתבצעת אחרי התאריך הזה
האם אני אקבל ג"ק ל 10 שנים, או עדיין לשנתיים?

תודה.
התאריך הקובע הוא תאריך הכניסה לארהב
14/04/14 18:26
110צפיות
לא משנה מתי הראיון. אם תיכנסו לארהב להפעלה של ה GC לאחר 5 ביולי, הגרין כארד לא יהיה מותנה
תקבל ל10 שנים
15/04/14 04:09
107צפיות
מה שקובע הוא הכניסה שלך לארהב.
º
תודה!
15/04/14 22:57
13צפיות
מסיעת עסקים לישראל ומס הכנסה
15/04/14 03:13
112צפיות
שלום לכולם

אני לא מוצאת מידע על זה ברשת.

אולי תוכלו לשתף מניסיונכם?

אני על ויזת עבודה בארה"ב כבר שנתיים. ניתקנו תושבות בישראל. אני צריכה להגיע לנסיעת עסקים לישראל ולעבוד מהארץ במשך כשבועיים.

המשכורת כמובן תמשיך להיות מארה"ב.

האם יש לזה איזהשהי השפעה על מיסוי בישראל? ממש לא רוצה שמס הכנסה בישראל פתאום יבקש חלק מהמשכורת שלי.

תודה רבה!
עצות מעבר למהנדס חשמל ומחשבים עם ניסיון
13/04/14 09:07
430צפיות
שלום לכולם,

זקוק לעצה מה הדרך הטובה ביותר להגר לארה"ב, הנתונים היבשים הם :
אני בן 31 עם תואר בהנדסת חשמל ומחשבים מאוניברסיטה בארץ + שנה וחצי ניסיון מחברה בינלאומית + כמה חודשים בסטארטפ  (כרגע מובטל בארץ )
הבת זוג שלי היא בעלת אזרחות צרפתיה, היא עם תואר ראשון ושני בעיצוב ותואר שני באדריכלות ועם מספר שנים נכבדות של ניסיון בתחום שלה ותיק עבודות יפה.

אנחנו מחפשים בצורה קדחנית דרך לעבור לארה"ב, האופציות שלנו הם :

1. תואר שני באוניברסיטה נחשבת לשלם הרבה כסף לקרוע את התחת ולעבוד משרה חלקית - בזמן שלבת/בן זוג אין אפשרות לעבוד (לפי הויזה, אם ידועה לכם דרך זה ממש יעזור )
2. תואר שני באחת האוניברסיטאות עם התמחות שמקנה לך את היכולת לעבוד במשרה מלאה ולהרוויח ושוב אותו דבר כמו מקודם בן/בת זוג לא עובד/ת
3. פשוט לעבור להתחיל לעבוד בלוקסימת או כל דבר אחר ולהתגלגל ...
4. להתחיל לעבוד מהארץ בחברה שיש לה סיכוי לעשות לי רילוקיישיין - מה שנראה כמו חלום שאין סיכוי שזה יקרה, בכל חברה יש תור למשרות האלו מכל העולם.

אז מה אתם אומרים יש לכם רעיון אחר ???? אנחנו ממש נשמח לעצה יעילה.

בדיוק הפוך
13/04/14 09:40
292צפיות
4. הוא הסיכוי הכי גדול, לעבוד בחברה בישראל שיש לה סניף ולעבור דרכה.
3. זה לא אפשרי, אם אתם נוסעים אם ויזת תייר, אחרי חצי שנה תצטרכו לעזוב, אישור השהייה שלכם יגמר.
אם תשארו יותר מזה, לא תצליחו בחיים לעבור לסטטוס חוקי, תשארו שוהיים בלתי חוקיים כל החיים (וכרוחצי כלים)
הדרך היחידה לעבור מסטטוס לא חוקי לחוקי, זה להתחתן עם אזרח מקומי, זה לא רלוונטי עבורכם.
מה גם שאף עסק חוקי לא יעסיק אתכם, תצטרכו לעבוד אצל עברינים.
1.2. ללמוד זאת אפשרות
אבל אין שום מוסד אקדמאי אפשר ללמוד בו ולעבוד במשרה מלאה לתואר ראשון או שני
אלא אם אישתך או אתה תעשו דוקטורט, ואז, גם הבעל או האישה יקבלו אישור עבודה, גם הסטודנט ייקבל מלגה.
אתם יכולים גם :
- להרשם להגרלת הגרין קארד
או
- אם יש לכם מאות אלפי דולרים, שצריך אותם בשביל להיות סטודנט לתואר שני ולחיות בלי לעבוד  במשך שנתיים כשאתם זוג, אתם יכולים לעבור עם ויזה עיסקית ולהקים עסק.

-והכי נכון : לבחור יעד אחר, כל אירופה פתוחה בשבילכם בקלות, לונדון, פריז וברלין לא פחות טובות מערים אמריקאיות, מה גם כשהאפשרות היא להיות רוחץ כלים בניו יורק או מהנדס בלונדון...
לא לדבר שמקומות אחרים כמו אוסטרליה וקנדה, מדינות מערביות דוברות אנגלית, וברוב הפרמטרים מקבלים ציונים יותר טובים מארצות הברית.
דווקא יש מוסדות אקדמאים שיאפשרו משרה מלאה
14/04/14 09:41
141צפיות
זה נקרא CPT ואם טתה עושה משרה מלאה אז אתה לא זכאי ל OPT ואז אחרי הלימודים אני תקוע שוב ....
אותם מוסדות...
14/04/14 10:37
106צפיות
אלו שמאפשרים לך כאילו ללמוד ולעבוד תוך כדי
לא מיועדים לסטודנטים זרים
אם תרשם לכזה קולג
ותגיש בקשה לויזת סטודנט, לא תקבל ויזה
כי ברור לקונסול שהלימודים זאת לא המטרה, אלא הגירה

אם אתה מעוניין גם לנסוע ללמוד
האופציה הכי הגיונית היא דוקטורט אמיתי
כמה דברים בעניין לימודים
13/04/14 10:44
225צפיות
קודם כל, אכן משרה שעשויה להוביל לרילוקיישן עשויה להיות דרך אפשרית. מובן שנדיר שמקום עבודה מבטיח רילוקיישן מראש, כך שזה אכן הימור.

לגבי האופציות של לימודים, לא ממש ברור לי למה כוונתך ב-2, אבל כמה דברים שכדאי לדעת:
1. אחד התנאים החשובים לקבלת ויזת סטודנט זה שהלימודים יהיו במשרה מלאה, כך שכל התוכניות של לימודים part time שמאפשרים לעבוד במשרה מלאה במהלך הלימודים לא רלוונטיים עבורך.
2. עם ויזת סטודנט מותר לעבוד עד 20 שעות בשבוע בעבודה בתוך האוניברסיטה, ובמשרה מלאה בחופשת הקיץ. לאחר תום השנה הראשונה, יש תוכניות שמאפשרות לעבוד גם מחוץ לאוניברסיטה בתנאים מסויימים. בכל מקרה, המשכורת שתקבל מעבודה תוך כדי הלימודים לא תגרד את התנוך השמאלי של חשבון הבנק שלך יחסית לשכר הלימוד שתצטרך לשלם, וזה בלי שדיברנו בכלל על הוצאות מחיה.
3. יש אפשרות שבת הזוג תוכל לעבוד, אם תוכל לעבור על ויזת J1 במקום F1. אבל אחד התנאים לכך הוא שחלק משמעותי מהמימון של התואר יבוא ממקור חיצוני ולא ממימון עצמי (או במילים אחרות, אם תקבל מילגה). הבעיה היא שמילגות לתואר שני הן די נדירות.
4. אם תלך לעשות דוקטורט בארה"ב במקום תואר שני, ברוב המקומות מציעים מילגה מלאה לכל מי שמתקבל. כך שגם לא תהיה לך בעיה מבחינת שכר לימוד, וגם יש סיכוי טוב לקבל ויזה J1 שתאפשר לבת הזוג שלך לעבוד.
5. דוקטורט בארה"ב הוא ברוב התחומים כולל בתחום שלך מסלול ישיר, מה שאומר שאפשר  להתקבל מיד אחרי תואר ראשון ואין צורך בתואר שני. הבעיה היא שרוב המקומות כן דורשים ניסיון מחקרי, כך שבכדי להתקבל רצוי או שיהיה לך מספיק ניסיון מחקרי מהתואר הראשון, או שתתחיל ללמוד לתואר שני בארץ (לא חובה לסיים).
J-1 זה לא טוב זה דורש חזרה לארץ
14/04/14 09:43
122צפיות
תגיד אתה יודע במקרה אם כל סטודנט לתואר דוקטורט עם מלגה מקבל J-1 זה פאקינג דפוק ... אחרי התואר אתה חייב לחזור לארץ לשנתיים. וזה קצת מאבד את כל המטרה ...
ממש לא
14/04/14 10:13
119צפיות
יש מקרים בהם עבור ויזה J1 מופעל כלל המכונה "כלל השנתיים" שמחייב לחזור לארץ לשנתיים לפני שניתן יהיה לקבל ויזת עבודה או הגירה. אבל הכלל הזה מופעל רק במקרים מסויימים.

המקרה ההכי נפוץ בו כלל השנתיים מופעל זה כשמקבלים מילגה מגוף ממשלתי או מאירגון בין לאומי. לדוגמה, קרן פולברייט. מצד שני, עבור סטודנט שמקבל את המילגה שלו מהאוניברסיטה עצמה (שזה רוב הדוקטורטים), כלל השנתיים לא מופעל.

יש שני מקרים נוספים בהם כלל השנתיים מופעל, אבל שניהם לא רלוונטיי עבורך. אחד זה מתמחים ברפואה. המקרה השני זה מי שתחום הלימודים שלו נמצא ברשימת מקצעות שמשתנה ממדינה למדינה. עבור ישראלים, הרשימה הזו ריקה, כך שזו גם לא בעיה.

כך שרוב הישראלים שעושים דוקטורט בארה"ב עם ויזה J1 (ואני ביניהם) אינם כפופים לכלל השנתיים.

גם אני כמו ג׳ון
15/04/14 02:42
66צפיות
לא כפוף לכלל השנתיים, למעשה כמו רוב הדוקטורנטים שעוברים מישראל.
º
ולא לשכוח תמיד: בת זוג = אשתך החוקית
13/04/14 10:48
90צפיות
אשתך יכולה להוציא ויזה E-2
13/04/14 17:35
156צפיות
מכיוון שיש לה אזרחות צרפתית, היא יכולה לפתוח עסק בהשקעה נמוכה יחסית ולקבל ויזה שתאפשר לה לעבוד בעסק ולך לעבוד במה שתרצה
האם אתה בטוח שיש כזה תור
13/04/14 19:43
214צפיות
למשרות רילוקיישן? אני לא בטוחה.
אל תתרשם מכל הדיבורים של כולם על "לעזוב" המרחק בין לדבר ובין לעזוב הוא גדול.
זה הכי קל מבחינתך - לחפש משרת רילוקיישן - זה לא ממש דורש ממך הרבה חוץ מאשר להתראיין.
העניין הוא שמעט מאד משרות
13/04/14 20:15
192צפיות
מוגדרות כ"משרות רילוקיישן".

בכדי לעבור לארה"ב על ויזה L צריך לעבוד לפחות שנה בחברה בארץ. רוב מי שיוצא לרילוקיישן אלו אנשים שהתקבלו בארץ כעובד מהמניין, ולאחר תקופה של עבודה בישראל (בפועל זה לרוב הרבה יותר משנה) החליטו להציע להם רילוקיישן לארה"ב. לא מדובר בעובדים שגוייסו מראש לצורך רילוקיישן.

שמעתי אמנם על מקרים בהם קיבלו אדם על מנת להכשיר אותו שנה בסניף בארץ ואז להעביר אותו לארה"ב, אבל אלו מקרים מאד נדירים. לרוב אם יש צורך ברילוקיישן, מעדיפים להציע את המשרה למישהו עם ותק בחברה ולא לעובד חדש שעדיין לא מכירים.
º
אני כבר שנה ו4 חודשים מחפש עבודה כזו וכלום
14/04/14 09:44
95צפיות
º
תחפש גם בלונדון, טורונטו וסידני
14/04/14 10:51
60צפיות
כמה דברים
14/04/14 13:46
172צפיות

1. אם המטרה היא לעבור לארה"ב,  אפשרות הרילוקיישן היא האפשרות הטובה ביותר (גם אם סיכוייה נמוכים).
2. אם המטרה היא לצאת מארץ כנען לשבור שבר, אזי הייתי מתמקד באזרחות הצרפתית של אשתך - עבוד על השגת אזרחות צרפתית ואז כל אירופה פתוחה לפניך. לשניכם יש מקצועות טכניים ולכן השפה מהווה מכשול קצת יותר קטן (בטח ובטח אם השוק הבריטי פתוח).
3. עזוב להיות מנעולן לא חוקי ו"להתגלגל" כדבריך. התגלגלות היא בדרך כלל בדרך למטה, ובמקרה שלך באופן וודאי. חבל לסגור כל כך הרבה דלתות ולהחשב עבריין אחרי כל מה שהשקעת בבניית המקפצה בחיים שלך.

בהצלחה
º
תודה
14/04/14 16:08
42צפיות
פרסום בתפוז - תפוז עסקים

לפרסום העסק שלך בתפוז

השאר פרטים כאן >>>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה