לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו. 

 

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים:

- ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ואזרחות אמריקאית.

- בתי ספר, גני ילדים ואוניברסיטאות.

-  SSN ,בנקים, כרטיסי אשראי, רשיונות נהיגה, רכבים, ביטוח ורישום לרכב, ביטוחי בריאות וכל מה שביניהם...

- טיפים והמלצות: איך להתכונן מנטלית ומעשית לקראת המעבר הגדול- ביגוד, מזג אויר, מוסדות חינוך, דיוור ומשלוחים, כרטיסי חיוג, תהליכי מעבר, הגירה וקליטה.

- כמו כן, קיימים "לוחות הפורום" שהינם פרסומיים באופיים, המיועדים ליצירת קשר בנושאים הפחות מקובלים לדיון בפורום. יש לדון בנושאים אלה במסגרת הלוחות בלבד!

 

פורום זה, מטבעו, הנו פורום מקצועי/טכני. לא יתפתחו כאן דיונים סוערים על נושאים ברומו של עולם ולא יתאפשרו כאן הודעות ``חברתיות`` באופיין. לשם כך קיימת קומונה, שהתפתחה לה מתוך הפורום. קישור אליה - בראש הדף הראשי ובצידו השמאלי. בקומונה נוכל לשאול איפה למצוא במבה, איך מוצאים גרגרי חומוס בארה``ב גם אם לא יודעים אפילו איך לומר זאת, אוכל ישראלי ואוכל כשר. בקומונה נעביר חוויות על כל נושא, ננהל דיונים ונמצא שם חברים. משתתפי הפורום (עדיפות לקבועים), לאחר שקיבלו אישור ממנהלי הפורום יוכלו להעזר בקשרים האישיים שפיתחו, ולפרסם בקומונה הצעות / חיפושי עבודה, שיפוצי קורות חיים, חיפושי דירות / סקרים וכדומה.

שימו לב: הפורום לא נועד לביקורת או הטפות מוסר על ``היורדים`` - הודעות מעין אלה ימחקו מיד וכותביהן יחסמו. באופן דומה, ייחסמו מכתיבה ניקים שישתמשו במילים שאינן ראויות, כגון קללות או ביטויים פוגעניים אחרים.

הודעות הכוללות מסרים המעודדים עבירה על החוק בישראל או ארה"ב, הודעות העוסקות בשהייה ועבודה בלתי חוקיות בארה"ב, או הודעות המציגות פעילות בלתי חוקית אינן מקובלות בפורום וכן נוגדות את תקנון הפורומים של תפוז. הפרסום בפורום, בין אם הוא אישי או מסחרי, אסור. כל פרסום או הודעה בלתי חוקית ימחקו ללא אזהרה וכותביהם ייחסמו מהמשך כתיבה בפורום.

כמו כן, לא נאפשר דיונים על מהות או על אופן ניהול הפורום על גבי הפורום.

להגנת הגולשים, אנו מבקשים לא לפרסם מספר טלפון ואימייל באופן גלוי. רצוי להתכתב במסרים, ולהעביר מידע רגיש באופן זה. מפאת הרגישות לפרסום פרטים מזהים, נאלץ למחוק הודעות אלו באופן מיידי. 

 

כניסה לפורום כמוה כהצהרה שהנכם מבינים שהכותבים או המנהלים אינם בעלי מקצוע ואינם אחראים לתוצאות הנגזרות כתוצאה משימוש במידע הניתן בפורום. הפורום אינו מיועד להחליף או להוות יעוץ משפטי מקיף ופרטני. הכותבים ו/או המנהלים אינם אחראים למהימנותן, שלמותן או דיוקן של התשובות או המידע שיתפרסמו באתר. כל מידע ותשובה מסוג זה טעונים אימות וחוות-דעת על ידי בעל מקצוע מתאים.

 

שתהיה לכם החלטה קלה וקליטה קלה עוד יותר!

הנהלת הפורום.

 

 "עוברים לארה'ב" הינו פורום הגירה מקצועי באופיו ועוסק בהגירה חוקית בלבד. הודעות הנוגעות למעשים בלתי חוקיים בישראל או ארה"ב יימחקו. להודעות חברתיות באופיין, אני מזמינים אתכם להיכנס לקומונה. אנו מתנצלים על סגנון המברק, זה כל שניתן להכניס בשלוש שורות... אנא קראו את "אודות הפורום והנהלתו" בראש הדף והתעדכנו בכללים והפרטים באופן מפורט. תודה! 
המשך...
הודעה חדשה

המלצות למגורים שקרובים לNYU
24/07/15 23:18
201צפיות
אז עכשיו הכל יותר ברור ואנחנו אמורים לעבור לארה"ב לעבודה של בעלי שתהיה קרובה לNYU במנהטן. אנחנו משפחה עם 2 ילדים קטנים(2,4) ואשמח לשמוע מכם המלצות לאזורי מגורים טובים שיש בהם גם משפחות יהודים/ישראלים והכי חשוב שמרחק הנסיעה ברכב/תחבורה ציבורית למנהטן תהיה סבירה..
 
תודה רבה  
מה זה קומיוט סביר בעיניכם?
25/07/15 23:16
146צפיות
אם סדר גודל של שעה לכל כיוון נראה סביר, אז אחת העיירות בברגן קאונטי בניו ג'רסי תהיה מקום טוב (למשל Fair Lawn)
 
 
 
Bergen County או Tenafly
26/07/15 13:36
117צפיות
תודה על התשובה
ממה שבדקנו אלה באמת פחות או יותר האפשרויות, מה שכר הדירה שם לבית סביר?
יש שכונות טובות שיותר קרובות למנהטן?
 
תודה 
טנפלי יקרה יותר מפיירלון
26/07/15 15:44
111צפיות

אומרים שזה בגלל מערכת החינוך הציבורית הטובה יותר בטנפליי. (רלוונטי מגיל 6 ובדוחק מגיל 5)
 
תגדיר בבקשה "סביר", כלומר כמה חדרי שינה, ועל איזה מהעיירות אתה מדבר

 
תודה על התשובות
27/07/15 22:31
71צפיות
אנחנו מקווים למצוא בית של לפחות 3 חדרי שינה במחיר של $3000/4000,האם זה סביר?
מבחינת המחייה אנחנו נסתדר כי החברה תממן את רוב השכירות והגנים של הילדים כך שלא יהיו לנו המון הוצאות.
הסתכלתי גם על איזור פארק סלופ שמישהו המליץ לי, הוא יותר קרוב למנהטן אז בודקים גם את זה..
השאלה עד כמה הוא יקר והאם זו שכונה טובה.. 
המחיר סביר בהחלט
27/07/15 23:41
60צפיות
פארק סלופ גם אפשרות, במיוחד אם אתם מחפשים אווירה יותר של עיר ופחות פרברים. השכונה עצמה מצוינת אבל יקרה. דירה של 2 חדרי שינה במצב סביר תתחיל מ 4000$.
יתרון נוסף הוא שאפשר להתנייד ברכבת ולא חייבים מכונית.
פארק סלופ שכונה מצויינת, מאוד ״משפחתית״ ועירונית, אבל יקרה
28/07/15 00:38
65צפיות
$4,000 יאפשר לכם דירה של שני חדרי שינה, לא ממש מרווחת. במנהטן דרך אגב, במחיר הזה תקבלו דירה של חדר שינה אחד. בטנפליי, המחירים של בתים (סבירים) עם 3 חדרי שינה מתחילים ב $4,000 לחודש. אפשר למצוא כמובן בקצת פחות, אבל בתים שלא ממש מתוחזקים, עם מטבחים משנות ה 50. אם אתם בוחרים בפרברים, מכיוון שאתם לא זקוקים למערכת החינוך הציבורי עדיין, שווה לכם לשקול מגורים באנגלווד. היא קצת יותר קרובה למנהטן מטנפליי (גובלת בה מדרום) ויש בה איזור ממש טוב, עם מחירי הבתים הרבה יותר נמוכים.  
ממש לא נכון
28/07/15 03:41
62צפיות
4k לדירת 1br במנהטן? אולי אם אתה הולך על דירה חדשה בבניין יוקרה בצ׳לסי. בכל שאר המקומות הרגילים אליהם עוברים לגור אנשים מהמעמד הבינוני תוכל למצוא 1br החל מ- 2500 ועד ל-3000, בתלות במיקום ומצב הדירה.
º
סביב NYU? בווסט וויאלג׳? לדירה נורמלית? בהצלחה
28/07/15 16:51
15צפיות
למה הוא חייב להיות במרחק הליכה מה- nyu?
28/07/15 21:36
19צפיות
ועוד במנהטן! המקום עם התחבורה הציבורית הכי טובה בעולם. הוא יכול לגור בכל מקום על האי ועדיין להגיע לאוניברסיטה בתוך חצי שעה ברכבת. האם כל מי שלומד באוניברסיטת תל אביב גר במרחק הליכה ממנה? אז למה במנהטן זה נשמע לך הגיוני?
º
מצטרף להמלצה על אנגלווד אם אין לכם צורך בביהס
28/07/15 18:38
10צפיות
פארק סלופ שווה ערך לרחוב גלי תכלת בהרצליה פיתוח או ארסוף
28/07/15 02:17
56צפיות
טנפליי שווה ערך לבית ינאי, סביון או טלביה בירושלים.
 
אם זה קנה המידה שלכם - אז קחו בחשבון שכר דירה של 4-5 אלף לבית עם 3 חדרי שינה.
 
אם שווה ערך להרצליה/רמת השרון מספקים אותכם, פיירלון או אחת העיירות האחרות באזור יספיקו ושם תוכלו למצוא בית ב3-3.5.
 
ההשוואה היא על סמך דעתי האישית ולא נסמכת על מחקר.
רק האף שלי מריח פה משהו מוזר? בוסטון, איפה אתה?
28/07/15 04:36
67צפיות
אם אני אכנס לרגע לנעליו של בוסטון, אז משהו פה לא נשמע הכי טוב.
 
החברה משלמת לכם את הוצאות שכר הדירה ועלויות הגנים, ולכן "ההוצאות שלכם לא יהיו גבוהות" ? באמת?
 
תחושת בטן שלי:
1. המשכורת שמציעים לכם היא נמוכה יחסית, כאשר בתמורה החברה "מממנת" לכם את תשלומי השכירות והגנים.
2. כל "ההטבות" הללו יהיו מתחת לשולחן, בלי שזה יעבור באופן חוקי דרך תלוש המשכורת, ובלי שתשלמו על זה את גילום המס (מדובר בהטבות שצריך לשלם עבורן מס).
 
זה מסוג התחמונים שמוצאים לפעמים בקרב חברות ישראליות שמעבירות עובדים לארה"ב, בייחוד חברות קטנות יחסית. לא רואים דברים כאלה בחברות אמריקניות גדולות, וגם נדיר למצוא אותם בחברות ישראליות גדולות/בינלאומיות. הנוהל המקובל הוא שהעובד מקבל משכורת ראויה, ועושה איתה מה שהוא רוצה. ומה אם האישה לא עובדת, והמשפחה מעדיפה שהילדים יהיו בבית עם האמא, ולחסוך את הכסף של גני הילדים? זה מאוד מקובל במשפחות אמריקניות...
 
וכמובן שמי שיוצא נדפק הוא העובד, שכן לא רק שרוב העול החוקי נופל עליו, אלא שהוא גם נפגע מבחינת הפרשות סוציאליות, מבחינת דיווח לביטוח הלאומי האמריקני, מבחינת דמי אבטלה בעתיד (אם יש מצב שזכאים להם), ועוד ועוד.
 
בקיצור, תבדקו היטב שלא מתחמנים אתכם, ובעיקר תבדקו שלא גורמים לכם לעבור על החוק. אם אכן החשדות שלי מוצדקים, אז מי שיסתבך פה בעיקר זה אתם, מול רשויות המס האמריקניות, ועם פוטנציאל לתסבוכות נוספות... ואלו לא תסבוכות שאתם רוצים להיכנס אליהן...
במקרה אני במצב דומה והסתכלתי קצת
27/07/15 11:45
103צפיות
פיירלון / פארמוס וכל האיזור (פיטרסון מן הסתם לא) - בתים פרטיים קטנים / קומפלקסי קרקע - 2 חדרי שנה (מה שקוראים לו בארץ 3 חדרים) בין 2000-2500 למשהו בסיסי , 3 חדרי שינה 2500 ומעלה (ולרוב מתחיל באמת מ3)
 
מתכוון להגיע לשם בשבוע הבא לסגור את נושא הדיור.
 
ליביו
º
מה קורה קופיקו? טוב לראות אותך פה
28/07/15 23:24
13צפיות
ותגדירי בבקשה גם מהי המשכורת שעליה מדובר,
26/07/15 23:46
147צפיות
סדר גודל, בשביל שנוכל לומר לך האם אתם יכולים "להרשות לעצמכם" עיירה יקרה כמו טנפליי...
 
בהערכה מאוד גסה, אלא אם המשכורת של בעלך היא *מינימום* של 200K דולר, אז טנפליי תהיה יקרה מדי עבורכם...
נבדוק את Park slope
28/07/15 14:18
38צפיות
כי הנסיעות הארוכות מטנפליי לNYU נראה לי מבאסת(גם בתחבורה ציבורית וגם ברכב עם הפקקים).
 
ilanvag, תודה על האזהרה והדאגה אבל למזלנו מדובר בחברה אמריקאית גדולה מאוד עם סניפים בכל העולם שעושה המון רילוקיישנים ויש להם תנאים טובים(אם לא, לא היינו עוברים רק בשביל לעבור לחו"ל...אנחנו מאוהבי ישראל...
 
בכל מקרה, מין הסתם אם נגור בפארק סלופ נצטרך להוסיף לשכר דירה שהם מקציבים כי עם 2 ילדים נחפש דירה של 3 חדרי שינה. נתחיל לעשות מחקר על האיזור...
 
דירה בלוס אנג'לס
27/07/15 22:30
57צפיות
היי, אני סטודנטית בניו יורק כרגע ומגיעה ללוס אנג'לס לתקופה של חודשיים בעוד שבוע וחצי.
אני צעירה יחסית (19) ומחפשת מקום בטוח לשהות בו בתקופה המדוברת. הבעיה היא שכל המקומות ''הבטוחים'' שיצא לי לבדוק
נורא נורא נורא יקרים. לא משנה לי אם מדובר במלון, מוטל, דירה, או אפילו דירה עם שותפה (אחת רק) אבל חשוב לי שאותו מקום יהיה
ממוקם בתוך LA ובאיזור בטוח ושהמחיר לא יהיה יותר מ1500 דולר לחודש.
אשמח מאוד לשמוע במידה ואחד מכם משכיר/ יודע על משהו שמתאים לתיאור שנתתי.
 
ושאלה נוספת - התחבורה בLA באמת כזו גרועה? באמת כל כך קשה להתנייד בלי רכב או שזה אפשרי?
שמעתי דברים נוראים ולא יהיה איתי רכב....
 
תודה רבה!
מה להביא לראיון לויזה 1+j2
26/07/15 19:36
95צפיות
לבעלי ולי יש ראיון בשגרירות לויזות j1 (לו) וj2 (לי).
כתוב להביא דרכון, תמונות ואת כל הטפסים שלהם: ds-160,ds-2019, וקבלה על תשלום האגרה
לא כתוב שום דבר על הוכחת נישואים. האם ספח של תעודת זהות יספיק, או שצריך לתרגם את תעודת הנישואים עצמה? אם האופציה השניה, צריך חתימת נוטריון?
כתוב גם שמומלץ להביא הוכחות ליכולת כיסוי ההוצאות בעת השהיה בארצות הברית. תדפיס תנועות בחשבון הבנק שמראה שהמשכורת שהוא עומד לקבל מספיקה לנו יעזור?
איזה עוד מסמכים אתם ממליצים להביא?
ויזה J1 על בסיס מה?
26/07/15 20:17
76צפיות
דוקטורט? פוסט? אינטרן? מרצה אורח?
 
לגבי נישואין, ספח ת"ז יספיק, וליתר ביטחון כדאי להביא גם תעודת נישואין בעברית. אין צורך בתרגום. 
 
לגבי הוכחת יכולת כיסוי ההוצאות: לא ברור לי איך תדפיס התנועות בחשבון מעיד על המשכורת שהוא עומד לקבל. האם הוא ימשיך לקבל אותה משכורת גם בארה"ב? רצוי להביא מכתב המעיד על גובה המשכורת/מילגה שהוא יקבל בארה"ב. בנוסף, אם יש לכם חסכונות בבנק, מכתב אישור רשמי על סה"כ היתרות/חסכונות בבנק גם יכול לעזור (מכתב סטנדרטי באנגלית בו כתוב: הנ"ל היה לקוח שלנו במשך כך וכך שנים, ויש בחשבונותיו סה"כ של כך וכך כסף).
 
אם בעלך עוסק במקצוע טכנולוגי שעלול להחשב ל"רגיש", רצוי להביא קורות חיים ומכתב המתאר את תחום העיסוק, ורצוי שיהיה מנוסח באופן שיפטור אותו מ-administrative processing.
 
ויזה על בסיס פוסט דוק
26/07/15 20:57
77צפיות
המשכורת שלו רשומה בds-2019 (נדמה לי). תדפיס התנועות בחשבון יכול להראות שההוצאות השנתיות שלנו לא עולות על המשכורת. 
אני אנסה לבקש מהבנק מכתב כזה (אני מניחה שתדפיס מהכספומט לא רשמי מספיק?)
תודה
לא מעניין אותם מה ההוצאות השנתיות שלכם כרגע בישראל
26/07/15 22:31
89צפיות
ולא מעניין אותם מה המשכורת שלכם כרגע. אתם עוברים למקום שונה, עם יוקר מחיה שונה, הוצאות שונות ומשכורת שונה. כך שתדפיס התנועות בחשבון לא רלוונטי. מה שרלוונטי זו הערכת עלות המחיה שניתנת על ידי האוניברסיטה. הערכה זו היא לרוב מינימלית, ובהחלט יתכן שהוצאות המחיה שלכם בפועל תהינה יותר גבוהות, אבל רוצים לראות שיש לכם לפחות את המינימום הזה. המשכורת אכן מופיעה על ה-DS2019, אבל תמיד כדאי להביא יותר מסמכים למקרה הצורך, כך שאם יש לכם מסמך נוסף המעיד על גובה המילגה הייתי ממליץ לקחת גם אותה.
 
לגבי הבנק, אם מלגת הפוסט-דוק מספיק גבוהה ביחס להערכת עלויות המחיה, יתכן ולא יהיה בזה בכלל צורך, אבל גם כאן better be safe than sorry. וכן, אם יש לכם אפשרות לעשות זאת, עדיף להביא מכתב עם חותמת רשמית של הבנק.
 
האם מישהו יודע תוך כמה זמן יש להיערך?..
26/07/15 22:13
179צפיות
להתארגנות לצורך עזיבת הארץ מרגע קבלת הגרין קארד ?
º
בדרך כלל עד חצי שנה
26/07/15 22:50
57צפיות
ויזת תייר
26/07/15 14:47
118צפיות
שלום,
אני ואמא שלי רוצים לעשות טיול בארה"ב בחודשים הקרובים לבקר משפחה וחברים על הדרך.
אנחנו הולכים להוציא ויזה ביחד, אני בטוח שהיא תקבל ויזה כי יש לה פה דירה, רכב והיא עובדת 35 שנה בחברה מוכרת.
הבעיה היא שאני השתחחרתי לפני 4 חודשים, הספקתי לעשות פסיכומטרי מה שמראה רצון לשוב ללמוד אבל אני עובד רק חודש,
השאלה שלי היא היא האם יכול להיות מצב שהם יאשרו רק לה את הויזה למרות שהכוונה שלנו היא לטוס ביחד.
תודה לעונים :)
תשובה
26/07/15 15:33
90צפיות
יש סיכוי שיתנו לך ויזה עם הערה- כניסה עם אמא בלבד.
מסיכומטרי לא מראה, על זיקה לארץ- רישום ללימודים במוסד מוכר או עבודה קבועה ( מעל שנה), מראים זיקה לארץ. 
בהצלחה. 
º
תודה רבה לך :)
26/07/15 16:27
28צפיות
תוספת
26/07/15 20:02
73צפיות
רישום ללימודים לרוב לא מספיק. הם רוצים לראות לפחות תשלום מקדמה ראשונה של שכר לימוד.
 
תודה על התשובה
26/07/15 17:23
103צפיות
אני מבין שהדרך הכי טובה פה להתייעץ עם מומחה ,אבל מהנסיון של האנשים פה מה הדרך הכי טובה שמישהו צריך לבצע כדי להמנע מהתשלום המיותר של 15% לביטוח לאומי והאם יש בכלל אופציה להסדיר נושא כזה עם הביטוח הלאומי ?
כתבתי לך איך
26/07/15 17:42
81צפיות
1. לא לגור ולעבוד בישראל 4 שנים
2. לנתק תושבות בביטוח לאומי לפני העזיבה
3. לעזוב בדצמבר או ינואר כדי להמנע מתשלום של השנה הראשונה
אי אפשר להגיע להסדר מוחלט לפני העזיבה, כי מה שיקבע את התשלום זה מה יקרה בעתיד, אתה יכול להצהיר שאתה מתכוון לעזוב לתמיד ואחרי שנתיים תצטרך לחזור לישראל, ואז כאילו לא עזבת ולא הצהרת.
תודה על התשובה
26/07/15 17:55
59צפיות
לגבי 2 לנתק תושבות בביטוח לאומי לפני העזיבה איך התהליך הזה מתבצע האם זה רק הצהרה ואני אמשיך לשלם ביטוח לאומי עד לתקופה מסויימת ואז זה הם ישלחו לי מכתב של ניתוק.
נניח שאני טוס בסוף דיצמבר השאלה שלי האם אני אצטרך להמשיך לשלם לביטוח לאומי לתקופה מסויימת למרות שאני בארה"ב או אני יכול להסדיר את זה שמאז שאני טס אני לא משלם כלום.
 
אני שואל אותך מנסיון איך התהליך הזה מתבצע ,פשוט רוצה לאסוף יותר אינפורמציה לפני שאני מתייעץ עם מומחה בעניין שיהיה לי רקע יותר טוב .
מעבר לאוסטין ושאלה על מכולה
23/07/15 19:05
205צפיות
שלום רב.
 
קיבלנו הצעה לעבר לאוסטין טקסס.
מישהו מכיר את האיזור ויכול להגיד לי איזה שכונה נחשבת שם טובה?
 
ולגבי מכולה, מה העלות של מכולה והאם יש גדלים?
 
תודה מראש!
תצטרך להיות יותר ספציפי
24/07/15 02:43
144צפיות
מה אתה מחפש מבחינת איזור מגורים?
עונה
24/07/15 08:47
139צפיות
מחפשים איזור שקט בעיקר
שבו האוכלסייה היא משפחות צעירות.
סביבה ירוקה עם גני משחקים.
אני לא מכירה את האיזור לכן לא יודעת אם הדרישות שלי בכלל מתאימות
למשל הייתי רוצה איזור עם קאנטרי/בריכה שיהיה במרחק סביר מהבית.
 
 
אנחנו זוג עם ילד בן שנה וחצי ועוד אחד בדרך.
שהתכנון כרגע הוא לא להכניס אותם לגן. לכן חשיבות של גן בקרבת מקום לא משנה.
 
 
אוסטין בגדול:
25/07/15 03:02
133צפיות
באופן כללי העיר נחשבת לבטוחה. במרכז העיר יש את הדאון טאון, איזור הקפיטול והאוניברסיטה, אלו האיזורים ה"עירוניים". שאר העיר די פרברי באופי: בתים פרטיים או קומפלקסים עם איזורי מסחר זרועים ביניהם. האיזור שקרוב ל-I35 ממזרח נחשב לפחות טוב (למרות שיש לו את הקסם שלו). 
 
כל העיר ירוקה עם הרבה פארקים. בריכות הם הסטנדרט בקומפלקסים וישנם הרבה מרכזי ספורט ובריכות עירוניות מפוזרים. אני אישית מעדיף ללכת לאחד הנחלים בשביל לשחות.
 
אני ניח שאתה הולך לעבוד באחת מחברות ההייטק. אנשי ההיטק גרים בד"כ בצפון אוסטין כדי להיות קרובים לעבודה ב-Tech Ridge או Round Rock. קח בחשבון שבשעות העומס יש פקקים רציניים ואתה לא רוצה לחצות את העיר מצד לצד.
תודה ועוד שאלה על שכירות
25/07/15 11:05
105צפיות
לפי מה שבדקנו עד עכשיו ככל הנראה נגור בצפון
כי בעלי עובד הייטק. וכמו שרשמת לא כדאי להתרחק.
 
כמה עולה בערך שכר דירה לבית פרטי עם לפחות 4 חדרי שינה?
 
תודה
 
והאם אתה מכיר אתר לחיפוש דירות שם?
חיפוש דירה
25/07/15 17:30
106צפיות
את יכולה להכנס ל-google maps, להקליד apartments austin tx ולבדוק. האתרים בד"כ מציינים מחירים ואין באמת אפשרות מיקוח. כדאי גם לדעת שרוב שוק השכירות הוא קומפלקסים שמנוהלים ע"י חברות ניהול ולא השכרה מאדם פרטי. אם הכוונה היא לשכור בית ממש ולא דירה גדולה בקומפלקס נראה לי שצריך להעזר בתיווך.
 
אופציה אחרת היא ליצור קשר עם apartment locator, השירות שלהם הוא חינם מבחינתך (הם מקבלים עמלה מהקומפלקס).
 
עוד מקום שכדאי לך לבדוק הוא קבוצת הפייסבוק "Israeli Austin friends".
וואו תודה רבה!
26/07/15 12:12
52צפיות
לגבי מכולה
25/07/15 10:28
111צפיות
זה לא משנה אם אתה עובר לאוסטין, לפראג או בישקק...
מכולות הן תמיד באותו הגודל, בכל העולם.
מכולה 20 רגל או 40 רגל :)
הכל תלוי בנפח שאתה מתכנן לשלוח.
עצות?
מכשירי חשמל - לוותר, ממילא המתח שונה
מיטות זוגיות - רק אם הן יקרות - מידות הסדינים/מזרונים שם שונים
ארונות בגדים - לוותר, רוב החדרים מגיעים עם ארון WALK IN
ריהוט איקאה - במיוחד מדפים/כונניות - בעת הפירוק וההובלה העץ מתנפח ואף פעם זה לא מורכב כמו שצריך.
מחירים? תלוי בהרבה גורמים...
מאיפה בארץ
תנאי גישה
כמה צריך לארוז
האם יש פריטים שדורשים ארגז (פסנתר, פריט שביר מאוד או עדין)
וכו'...
אוסטין הוא לא יעד חזק לתנועה אל/מ ישראל ועל כן מחירים ב-ON LINE יהיה קשה לתת.
 
בברכה,
אלעד
אוסטין די גדולה
28/07/15 19:44
10צפיות
רוב ההייטק נמצא בצפון.
יש גם קצת בדרום כמו אינטל.
אם בעלך עובד בדרום, הייתי נשאר בדרום (דרום מערב).
אם הוא עובד בצפון (איזור כביש 1 ו183) אז תגורו באיזור. יש את הJCC באיזור.
אם תמשיכו צפונה ומערבה, המחירים יורדים.
יהיה לך קשה למצוא דירה עם 4 חדרים בקומפלקס.
תלכו על דירה שכורה. יש מלא אתרים למציאת דירות. אפשר גם למצוא סוכן נדלן. אתם לא תשלמו לו כלום. פה המוכר/משכיר משלם
תודה
29/07/15 15:55
5צפיות
הוא אכן יעבוד בצפון.
תודה על הפרט לגבי הסוכן נדלן לא ידעתי את זה.
למה יהיה קשה אגב למצוא 4 חדרים בקומפלקס? בדרך כלל זה דירות יותר קטנות? או להפך?
כי זה לא קיים
29/07/15 16:16
4צפיות
קומפלקסים זה לצעירים לרוב. רווקים או משפחות עם ילד אחד.
 
הוצאת SSN לאחר כניסה עם גרין קארד
24/07/15 20:40
105צפיות
היי, 
 
נכנסתי לארצות הברית עם הגרין קארד, כיצד אני מוציאה SSN? (זהו גרין קארד מתוקף נישואין לאזרח אמריקאי)
 
תודה!
מאוד פשוט
25/07/15 01:50
106צפיות
הולכים למשרד המקומי, ממלאים טופס ותוך חמישה ימים מקבלים את הכרטיס. תביאי את הדרכון עם הגרין קארד וגם רישיון נהיגה ישראלי, למקרה שהם ירצו עוד תעודה מזהה
תודה! האם אני חייבת ללכת למשרד איפה שאני גרה או שאפשר במדינה
25/07/15 16:32
74צפיות
אחרת?
הוצאת מספר
26/07/15 07:42
58צפיות
בכל משרד בארצות הברית אפשר להוציא
 
מעבר אפשרי לאזור אטלנטה
23/07/15 16:41
366צפיות
קיבלנו הצעת עבודה באזור אטלנטה עבור שכר שנתי של 150K.
אנחנו משפחה עם שני ילדים (12, 10), מתכוונים לגור באזור אלפארטה בשכירות של עד 2000$ לחודש, נצטרך שני רכבים, הילדים ילכו לבי"ס ציבורי, נסיעה אחת בשנה לארץ ...(מקווה שהבנתם בגדול)
לפני שכולם קופצים עלי, אני יודע שזה תלוי.... אבל בכל זאת ורק כדי שנתחיל להבין סדרי גודל... האם לדעתכם, בהנתן המשכורת המוצעת:
1. יהיה קשה מאד להגיע רמת החיים הנ"ל
2. אפשר אם מתנהלים נכון לחיות לא רע
3. אפשר לחיות ממש טוב וגם לחסוך...
תודה מראש לכל מי שטורח לענות
לדעתי - 3 (אם לא משתוללים)
23/07/15 18:31
235צפיות
בהנחה שיש ביטוח בריאות משפחתי טוב שכלול בהסכם ההעסקה. אז גם אחרי הפרשה לפנסיה (401K) ואחרי מס יישארו קרוב ל-9K נטו לחודש. גם אחרי שכר דירה, מזון, אחזקת רכב וכו' יישאר עודף שאפשר לחסוך.
 
למה שכתבתי יש שתי הסתייגויות
 
אחת - בשנה הראשונה יש הוצאות חד פעמיות גדולות הקשורות למעבר ולכן ההחיסכון אפשרי משנה שנייה ואילך.
שתיים - כל זה בתנאי שתסדירו את העניינים עם ביטח לאומי ומס הכנסה בישראל, כך שלא תצטרכו לשלם להם כשתחזרו.
 
בהצלחה
 
º
24/07/15 05:50
27צפיות
3, אם לא משתוללים
24/07/15 06:44
168צפיות
סעו לשלום
באטלנטה יש בעיה תחבורתית רצינית למדי.
25/07/15 15:34
138צפיות
 
אם בכוונתכם להתגורר באלפרטה, בה מצויים הרבה ישראליים, בגלל שהעבודה גם היא שם,
אז זה בסדר.
אבל אם אתם מתכוונים להתגורר באלפרטה רק בגלל הקירבה לישראלים אחרים, בעוד שהעבודה
עצמה היא באטלנטה - אז זה רעיון מזוכיסטי ביותר.
 
 
בהחלט- האפשרות השלישית
26/07/15 02:25
105צפיות
כמובן, לפי הנתונים שמסרת.
אנחנו אגב מתגוררים בדאנוודי.
בהצלחה!
שאלת משלוח חבילה קטנה מישראל לארה"ב
26/07/15 00:36
79צפיות
לראשונה אני רוצה לשלוח חבילה קטנה במשקל 3 קילו אם זה חשוב.
 
מישראל לארצות הברית (לעיר ניו יורק)
איזה משלוח עדיף? יבשה-שזה זול?
מול דואר אוויר -?
 
מה שחשוב לי בסדר עדיפויות עליון זה שהחבילה תגיע ליעדה.
לא משנה אם זה יקח יותר זמן העיקר שתגיע!
 
מפחיד אותי שאני אשלח מוצרים שאספתי לאנשים אהובים לי והמשלוח ילך לאיבוד..
 
אשמח להמלצות מניסיונכם האישי
אודה לכם מאוד!!!
אישור עבודה
25/07/15 20:13
146צפיות
היי חברים!
לפני חודש או חודשיים קיבלתי את אישור העבודה בדואר.
מעולם לא עבדתי בארצות הברית אז אני לא בטוח אם אני צריך מספר ת״ז? יש לי מספר מס (ITN), אז זה מספיק?
 
לא שגם יש הרבה עבודות לסטודנטים להיסטוריה של אמנות, אבל רק למקרה ש...
חוץ מזה, רק מחכים לריאיון בקוצר רוח!
 
תודה רבה!
לא ברור לי: איזה אישור עבודה? על בסיס מה?
25/07/15 21:12
103צפיות
אתה על J2 או L2 וקיבלת EAD?
 
בכל מקרה:
א. אין דבר כזה מספר ת"ז בארה"ב.
ב. לצורך עבודה, אתה צריך להוציא SSN שיחליף את ה-ITIN.
 
 
גרין קארד ע״ב נישואים
26/07/15 00:26
105צפיות
סליחה, כמובן שהייתי צריך לפרט יותר; אני נשוי כבר שנתיים, הגשתי בקשה לתושבות במרץ האחרון.
טוב אני מקווה שלקבל SSN זה לא מסובך במיוחד, כי יש לי נטייה לדחות דברים אם הם מסובכים.
 
תודה רבה!
התחלת תהליך במרץ וכבר יש לך את הGC?
30/07/15 11:15
3צפיות
אנחנו באותו מצב, ועדיין מחכים לזימון לראיון בקונסוליה.
(gc על בסיס נישואים)
מתי קיבלת זימון לראיון?
מעבר לארה"ב ומס הכנסה
25/07/15 23:12
124צפיות
שלום אני מתכנן לעשות רילוקיישן לארה"ב  לצורכי עבודה בחברת הייטק אני רווק אין לי נכסים על שמי בארץ ויש לי רק חשבון בנק .
ראוי לציין המעסיק האמריקאי שלי אמור לנכות מס הכנסה בהתאם לחוק הפידרלי ולמדינה שאני עובד בה .
בהנחה שאני חוזר לארץ בעוד שנתיים האם עלי לשלם גם מס הכנסה בארץ על הרווחים שלי  בארה"ב למרות ששילמתי עליהם שם מס כדין ?..והאם אתם ממליצים בהקשר של מס הכנסה לסגור את חשבון הבנק שלי בארץ לפני שאני עוזב לארה"ב אותו דבר לגבי ביטוח בריאות וביטוח ליאומי ?
 
אם מדובר על שנתיים,תצטרך לשלם הפרשי מס וביטוח לאומי
25/07/15 23:22
92צפיות
בקשר למס הכנסה יש אמנת מס בין ישראל לארה"ב, ולכן תצטרך לשלם רק את ההפרש בין המס שיחושב לך בארץ לבין המס ששילמת בחו"ל.
אין אמנה דומה לביטוח לאומי לכן תצטרך לשלם את מלוא הסכום לביטוח לאומי.
 
מומלץ בחום שהמעסיק ישכור עבורך רואה חשבון המתמצא בנושא, על מנת לתכנן את נושא המס - מראש.
סליחה על השאלה מה
25/07/15 23:28
95צפיות
 מה ההבדל בהפרש בין המס שיחושב לך בארץ לבין המס ששילמת בחו"ל , ואם בחו"ל אני משלם יותר מס מה קורה ?
בארה"ב המיסים יותר נמוכים מבישראל
25/07/15 23:42
107צפיות
אז יצא שתשלם את אותם מיסים שאתה משלם בישראל + מיסי ביטוח לאומי כפולים בשתי המדינות + הוצאות מעבר גבוהות שיש לכל מהגר (לקנות הכל החל מאוטו ורהיטים ועד מגבות וסכו"ם - זה מצטבר לסכומים גבוהים), ולכן אתה תצא בהפסד כספי גבוה מההרפתאה, אם היא באמת תהיה מוגבלת לשנתיים. אם תעבור לתקופה יותר ארוכה, נניח לסביבות 4-5 שנים (או יותר), תוכל לנתק תושבות בישראל (שים לב - תושבות ולא אזרחות. אתה תמשיך להיות אזרח ישראלי) ואז לא תצטרך לשלם מיסים בישראל ותשלם רק מיסים בארה"ב, ובמקביל גם תוכל לחסוך אחרי שתסיים עם הוצאות המעבר של השנה הראשונה, וזה יצא הרבה יותר משתלם. אבל מקובל שהמעסיק ישלח אותך על חשבונו ליועץ מס, ואם הם לא עושים את זה - אני במקומך הייתי משלמת על זה מכיסי.
ומה הכללים לניתוק תושבות מישראל ?
26/07/15 00:10
106צפיות
אני מבין ששנתיים אני ממשיך להחשב כתושב ישראל וצריך לשלם מס בישראל למרות שאני נמצא בארה"ב ושוכר דירה בארה"ב במהלך השנתיים  האלה ושוהה בארה"ב מעל 300 ימים בכל שנה מהשנתיים האלה ?
קניית משקפיים בארצות הברית
24/07/15 11:05
211צפיות
מישהו אמר לי שנדמה לו שבארצות הברית כדי לקנות משקפיים צריך מרשם (לא כמו בארץ שהאופטומטריסט בחנות עושה בדיקה). זה נכון? אם כן, כמה מסובך זה לקבל מרשם?  
תוהה עם עדיף לקנות עכשיו או לחכות לנסיעה . 
עדיף בארץ יותר זול
24/07/15 14:38
191צפיות
מרשם יתנו לך בכל חנות גדולה יש שם רופא צמוד לי זה עלה 120 דולר רק המרשם
לרופא שלך יש ציוד מפלטינה משובץ ביהלומים???????
25/07/15 15:21
101צפיות
 
מה זה צריך להיות 120 דולר לבדיקת עיניים לצורכי מרשם????
 
באטלנטה זה עולה בדיוק חצי מזה - וגם זה יותר מדי.....!!
 
 
אני לא מכירה כבר מחירים בישראל
24/07/15 17:06
156צפיות
אבל אני חושבת שהתשובה היא כנראה "תלוי". אם אתה עובר לעבוד בחברה כלשהי שנותנת לך ביטוח ראיה (שזה תוספת תשלום בד"כ בנוסף לסכום שתשלם על ביטוח רפואי, אבל סכום לא כ"כ גבוה בד"כ), אז זה לא חייב להיות יקר. אם אכן יש לך ביטוח ראיה (הרבה פעמים מגיע יחד עם ביטוח דנטלי), תנסה לחפש באתר של החברה שבה תעבוד מה הביטוח מכסה ומה הסכומים שידרשו ממך, ואז תנסה להשוות את זה לישראל. בנוסף, אם אתה מהאנשים האלה שכל המסגרות נראות עליהם מושלם, יש מלא אתרים שבהם אפשר להזמין מסגרות בעלויות מגוחכות לגמרי, ברמה כזאת שאנשים שאני מכירה מזמינים משם כל כמה חודשים כי זה פשוט מין אקססורי שהם מחליפים. מבנה הפנים שלי לצערי הוא לא כזה ואני כן צריכה למדוד שעה בחנות רק כדי למצוא זוג שלא יראה נוראי עלי, אז לי באופן אישי אין ניסיון עם האתרים האלה, אבל אנשים שאני מכירה ממש מרוצים מהם.
זה יוצא פחות או יותר כמו בישראל
24/07/15 18:27
116צפיות
זה בהנחה שיש לך ויז'ן ומספרים קונבנציונליים.
אשתי עשתה לפני שבועיים בפעם הראשונה (בארה"ב) משקפי שמש אופטיות והחליפה עדשות (אנטי ריפלקס, מייקרות פי 2 את מחירן) באחד הזוגות הישנים שלה - יצא $280 (מסגרת שמש + עדשות, עדשות אנטי ריפלקס למסגרת שהייתה לה).
עדשות פשוטות יותר מתחילות מ-$60 בערך.  
 
 
אתה מדבר על רכישת העדשות,
25/07/15 15:23
68צפיות
 
בעוד שהוא מדבר על עלות המרשם בלבד....
 
 
תלוי איזה סוג של משקפיים יש לך
24/07/15 19:35
127צפיות
אם אלה משקפיים יחסית רגילים, בלי משהו מיוחד, בדרך כלל בארץ יותר זול.
 
אם יש לך משהו כמו מולטיפוקל, בארה"ב משמעותית יותר זול, אם כי אצלי היו כמה פשלות רציניות של אופטימטריסטים שם, כולל כאלה שהם לא סתם חאפרים של הרשתות הגדולות.
במקרה שלי מדובר במולטיפוקל, ולמרות שהביטוח שלי לא כלל
24/07/15 20:49
106צפיות
משקפיים, היה הרבה יותר כלכלי להזמין משקפיים בארה"ב.
מצאתי רופא מומלץ, ומיד אחרי הבדיקה הזמינו לי משקפיים בחנות ששייכת למרפאה. שילמתי פחות מחצי ממה שביקשו ממני בישראל.
יש סיבה לכך שצריך מרשם
24/07/15 20:09
121צפיות
בודקים לך גלאוקומה, לחץ תוך עיני, הרחבת אישונים. למה לא לנצל את זה? בכל מקרה, לדעתי תמיד עדיף לקנות מחנות שניתן לחזור אליה במקרה של בעיות. אני דווקא עשיתי משקפיים בארץ לפני הנסיעה, הסתבר שהיו בעיות עם העדשות ולך תריב איתם בטלפון עכשיו. יש גם ביטוחים שמכסים את זה חלקית או מלא.
המלצה אם עושים בתוך ארה"ב
25/07/15 01:21
114צפיות
כמעט תמיד יש גרופון למרשם משקפיים (מגיע גם עם הנחה לרכישת משקפיים), באיזור 50-60 דולר
עם המרשם ניתן להזמין מ glasses.com, מחירים הרבה יותר טובים מכל האופטיקאים וכו'
מסגרת + עדשות שהציעו אצל האופטיקאי מגרופון, הוצעו ב 360 דולר, אותו דיל בדיוק נמצא בגלאסס.קום ב 199 דולר ..
עוגנים בארץ טרם המעבר
22/07/15 11:23
350צפיות
שלום, אני ובן זוגי לקראת מעבר לארצות הברית, דרך הצעת רילוקיישן שקיבל (הוא אזרח אמריקאי ואני ככל הנראה אכנס עם ויזת התייר שלי ואבקש לשנות סטטוס לאחר 61 יום על סמך נישואין שלנו שם). אני מתלבט האם יש טעם להירשם ללימודי המשך בארץ להראות שהיתה לי כוונה לחזור וכו׳? אני עובד סוציאלי בוגר תואר שני, אך במספר החודשים האחרונים לא עובד וכרגע חותם בלשכת התעסוקה, אני מתנדב במסגרת מסויימת, יש לי חוזה דירה. אך כאמור אין לי עבודה. אני לא יודע אם בשלב של הראיון לשינוי סטטוס יתעקבו על הדברים האלה ויבדקו לעומק מה היה מצבי בארץ טרם הנסיעה....? בקיצור, האם יש טעם להירשם ללימודים ולהראות עוד איזשהי מחויבות בארץ או שאין סיבה להיכנס לשם? תודה!  
 
זה לא יהיה הבעיה שלכם
22/07/15 11:37
235צפיות
אם יש לך ויזת תייר, לא יבדקו את הדברים האלו, אם תהיה לכם בעיה, זה מה יעשה בעלך לעתיד, אם אתם מתכננים לעבור והוא יתחיל לעבוד בתוך ה60 יום הראשונים וישכור דירה, זה יכול להיוות בעיה, כי אז לא תוכלו להגיד שהמעבר שלך היה בלי תום לב ולמטרת טיול כשבן הזוג שלך יעבור וישר יתחיל לעבוד.
זקוק להנחיה
22/07/15 12:18
200צפיות
הוא בעל אזרחות ומקבל רילוקיישן דרך העבודה. הוא יתחיל לעבוד כנראה מיד עם המעבר. אני לא מבין למה זו בעיה? אם לצורך הענין אני נוסע שבועיים אחריו ואומר שבאתי לטייל ולבקר אותו עם כוונה לחזור לארץ ללימודים וכו׳ ותוך כדי שיניתי את דעתי והבנתי שאנחנו לא יכולים לחיות בשלט רחוק לתקופה כמו שחשבנו שנעשה בהתחלה...- זה בעייתי? לא ברור לי למה מה הוא עושה משפיע על הכוונות שלי בהכרח? או שאני חושב לא נכון....? אשמח לשמוע מאנשים שעברו תהליך דומה.... תודה! 
אי אפשר לטעון שני טיעונים הפוכים
22/07/15 12:45
217צפיות
סביר להניח שהכל יהיה בסדר עם הבקשה שלכם, אבל אם אתה מחפש איפה יכולה להיות בעיה,
מצד אחד, ידרשו מכם להוכיח שאתם זוג אמיתי והבקשה היא לא רמאות רק כדי לגרום לך לקבל גרין קארד, אז אתם תגידו ,אין בעיה, אנחנו זוג במשך שנים, שגרים ביחד כמו כל זוג נשוי, והנשואין שלנו זה רק המשך טבעי לקשר זוגי אמיתי,
מצד שני, אתם אומרים, לא, האזרח האמריקאי עבר לארצות הברית בכוונה לגור לבד, כשאתה בישראל, אתה הרי מתכנן להצהיר בכניסה בתור תייר שאתה לא מתכנן להגר , רק לבוא לטייל.
ואתה לא מבין איפה הסתירה ? אתם צריכים להחליט, אם אתם זוג אמיתי שגר ביחד ואין לו שום כוונה להפרד, אתה הולך להצהיר הצהרת שקר בכניסה, ואם אתם לא זוג אמיתי, למה אתם מתחתנים ? 
יכול להיות שלא תהיה לכם בכלל בעיה, והכל יהיה בסדר,
אבל אם אתה שואל על בעיות שיכולות לקרות, אז מה שאתה עשית בישראל או לא עשית לא חשוב, מצד שני מה הבן זוג עושה לבד בארצות הברית זה הנושא ,כי גם לפי הסיפור שלך, אתם מתכננים לשקר ולהמציא סיפור, השאלה אם יקבלו את השקר שלכם.
על פניו נראה
22/07/15 19:04
280צפיות
שמה שאתה אומר הוא הגיוני.  אתם זוג מבוסס, אבל התכוונתם להיפרד לזמן מה לבחון את העבודה שלו ואת השפעת הריחוק עליכם.  ידעתם שאם הוא יצליח בתפקיד תצטרך לעבור. בכניסה **זו** לא התכוונת להשתקע (דגש על הכניסה הזו), אבל לאחר 60 יום הוא כבר ראה שיש לו פה עתיד, וחשבתם על חלופות לתוכנית המקורים (ולזה בדיוק מכוון זמן 60 הימים שאדם יכול לעבור תהליך החלטה בתוכו.)
CAN111 משחק את פרקליט השטן. על מנת שהתסריט שלו לא יקרה בנו את התסרעט שלך ותנו לו עומק.  כן להרשם ללימ ודים ולהראות על חוסר כוונות קודמות.  כן לכתוב אימיילים עכשו בניכם על כוונות הישארות ואז אחר כך להתלבט האם להישאר על מה לעשות ואז להציג אותם.  לא לנתק תושבות בארץ.  לעבות את הגירסה שלך.
 
אתה צודק לחלוטין
22/07/15 19:45
195צפיות
מה שהוא עושה לא בהכרח מעיד על הכוונות שלך בביקור הנוכחי, ואין שום מניעה שהוא בתור אזרח יתחיל לעבוד, ישכור דירה וכו' מיד עם הכניסה לארה"ב. להערכתי, זו לא תהיה בעיה.
 
המצב בו בני זוג נמצאים באופן זמני בנפרד בעקבות עבודה וכו', זו סיטואציה די נפוצה. לפעמים בן הזוג השני עובר גם הוא בהמשך, לפעמים מדובר בעבודה לתקופה קצובה. יכול להיות שהגעת סתם לביקור, ויכול להיות שהגעת לביקור מקדים עם כוונה לחזור לארץ ולהתחיל בתהליך ההגירה משם, ואז שינית את דעתך והחלטת להישאר כבר עכשיו. 
 
בכל מקרה, כל עוד תקפיד על כלל ה-60 יום בעצמך, לא יחקרו אותך כלל לגבי כוונותיך בראיון. ואפילו אם הנושא יעלה (מה שלא סביר), עוגנים בארץ מהסוג שאתה מתאר לא ישנו כלל.
 
תודה
23/07/15 08:45
107צפיות
תודה לכולכם על המענה ! עזרתם מאד :)
ומוכרח לציין שבמי שנתקלנו ועדיין נתקלים
25/07/15 01:57
106צפיות
בין אם רשויות מקומיות או פדרליות או אנשים ובכלל ואנחנו יחסית בדרום שנחשב שמרני.... התגובות מאוד חיוביות לזוגיות שלנו
º
כיצד להעביר את החתולה לבדה מישראל לארה"ב?
24/07/15 20:23
58צפיות
º
לי היה ניסיון טוב עם Terminal4pets
25/07/15 01:51
34צפיות
ארכיון הודעות
Flix
פורום טיולים ביפן

פורום טיולים ביפן

בואו להכיר מקרוב היכנסו עכשיו לפורום!>>

פורום מרכז ודרום אמריקה

פורום טיולים במרכז ודרום

אמריקה הטיול המושלם היכנסו עכשיו לפורום!>>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה