בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו. 

 

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים:

- ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ואזרחות אמריקאית.

- בתי ספר, גני ילדים ואוניברסיטאות.

-  SSN ,בנקים, כרטיסי אשראי, רשיונות נהיגה, רכבים, ביטוח ורישום לרכב, ביטוחי בריאות וכל מה שביניהם...

- טיפים והמלצות: איך להתכונן מנטלית ומעשית לקראת המעבר הגדול- ביגוד, מזג אויר, מוסדות חינוך, דיוור ומשלוחים, כרטיסי חיוג, תהליכי מעבר, הגירה וקליטה.

- כמו כן, קיימים "לוחות הפורום" שהינם פרסומיים באופיים, המיועדים ליצירת קשר בנושאים הפחות מקובלים לדיון בפורום. יש לדון בנושאים אלה במסגרת הלוחות בלבד!

 

פורום זה, מטבעו, הנו פורום מקצועי/טכני. לא יתפתחו כאן דיונים סוערים על נושאים ברומו של עולם ולא יתאפשרו כאן הודעות ``חברתיות`` באופיין. לשם כך קיימת קומונה, שהתפתחה לה מתוך הפורום. קישור אליה - בראש הדף הראשי ובצידו השמאלי. בקומונה נוכל לשאול איפה למצוא במבה, איך מוצאים גרגרי חומוס בארה``ב גם אם לא יודעים אפילו איך לומר זאת, אוכל ישראלי ואוכל כשר. בקומונה נעביר חוויות על כל נושא, ננהל דיונים ונמצא שם חברים. משתתפי הפורום (עדיפות לקבועים), לאחר שקיבלו אישור ממנהלי הפורום יוכלו להעזר בקשרים האישיים שפיתחו, ולפרסם בקומונה הצעות / חיפושי עבודה, שיפוצי קורות חיים, חיפושי דירות / סקרים וכדומה.

שימו לב: הפורום לא נועד לביקורת או הטפות מוסר על ``היורדים`` - הודעות מעין אלה ימחקו מיד וכותביהן יחסמו. באופן דומה, ייחסמו מכתיבה ניקים שישתמשו במילים שאינן ראויות, כגון קללות או ביטויים פוגעניים אחרים.

הודעות הכוללות מסרים המעודדים עבירה על החוק בישראל או ארה"ב, הודעות העוסקות בשהייה ועבודה בלתי חוקיות בארה"ב, או הודעות המציגות פעילות בלתי חוקית אינן מקובלות בפורום וכן נוגדות את תקנון הפורומים של תפוז. הפרסום בפורום, בין אם הוא אישי או מסחרי, אסור. כל פרסום או הודעה בלתי חוקית ימחקו ללא אזהרה וכותביהם ייחסמו מהמשך כתיבה בפורום.

כמו כן, לא נאפשר דיונים על מהות או על אופן ניהול הפורום על גבי הפורום.

להגנת הגולשים, אנו מבקשים לא לפרסם מספר טלפון ואימייל באופן גלוי. רצוי להתכתב במסרים, ולהעביר מידע רגיש באופן זה. מפאת הרגישות לפרסום פרטים מזהים, נאלץ למחוק הודעות אלו באופן מיידי. 

 

כניסה לפורום כמוה כהצהרה שהנכם מבינים שהכותבים או המנהלים אינם בעלי מקצוע ואינם אחראים לתוצאות הנגזרות כתוצאה משימוש במידע הניתן בפורום. הפורום אינו מיועד להחליף או להוות יעוץ משפטי מקיף ופרטני. הכותבים ו/או המנהלים אינם אחראים למהימנותן, שלמותן או דיוקן של התשובות או המידע שיתפרסמו באתר. כל מידע ותשובה מסוג זה טעונים אימות וחוות-דעת על ידי בעל מקצוע מתאים.

 

שתהיה לכם החלטה קלה וקליטה קלה עוד יותר!

הנהלת הפורום.

 

 "עוברים לארה'ב" הינו פורום הגירה מקצועי באופיו ועוסק בהגירה חוקית בלבד. הודעות הנוגעות למעשים בלתי חוקיים בישראל או ארה"ב יימחקו. להודעות חברתיות באופיין, אני מזמינים אתכם להיכנס לקומונה. אנו מתנצלים על סגנון המברק, זה כל שניתן להכניס בשלוש שורות... אנא קראו את "אודות הפורום והנהלתו" בראש הדף והתעדכנו בכללים והפרטים באופן מפורט. תודה! 
המשך...
הודעה חדשה

בקשת החלפה של ויזה O3 לוויזת תיירות עבור חייל.
16/08/14 23:23
169צפיות
עברנו לקליפורניה לפני כחצי שנה על סמך ויזת O1 שקיבל בעלי. הבן הגדול שלנו, שנשאר בארץ ומשרת כרגע בשירות סדיר בצה"ל, קיבל בזמנו ביחד איתנו ויזת O3 כי טרם מלאו לו 21 שנים (הוא רק יהיה בן 20 בסתיו). מאז הוא ביקר אצלנו פעם אחת לכ-3 שבועות עם הוויזה הזאת וצפוי לבוא לביקור נוסף באוקטובר. בינתיים הגשנו בקשה לגרין קארד, מה שביטל אוטומטית את סטטוס ה-O1 של בעלי וכמובן גם שלנו. לפי מה שהוסבר לנו, פירוש הדבר שבעצם גם הסטטוס O3 של הבן כבר לא בתוקף והוא בינתיים צריך להחליף את הוויזה לוויזת תיירות (בחברה שמטפלת בגרין קארד מטעם המעסיק של בעלי נאמר שברגע שנקבל קרין קארד שלנו, נתחיל מיד את תהליך הגרין קארד מהארץ עבורו, כל עוד לא מלאו לו 21, אבל נכון להיום אין כל תהליך כזה שמתנהל על שמו). לפחות ממה שהבנתי מבעלי, בחברת עורכי הדין לא היו חד משמעיים לגמרי והתבטאו בסגנון של: "הוא יכול לנסות להיכנס עם הוויזה הקיימת, אבל עדיף שיחליף לוויזת תיירות כדי למנוע בעיות אפשריות".
השאלה שלי היא כזו: אנחנו רוצים שיחליף את הוויזה, אבל גם לוודא שאין סיכוי שיעשו לו בעיות עם זה. הוא חייל שסיים שנתיים של שירות והיות שהוא תלפיון (כלומר, במקביל הוא גם סטודנט "במשרה מלאה" באוניברסיטה העברית ויש לו עוד שנה עד לסיום התואר), יש לפניו עוד 7 שנים בצבא (שנת הכשרה + 6 שנים בקבע). הוא בסטטוס של חייל בודד. מבחינת הגיל הוא נחשב על ידי האמריקאים לקטין, כאמור, כלומר תלוי בהוריו, למשך עוד יותר משנה. אז לאור כל הנתונים האלה: הגיל והסטטוס (קטין שהוריו בארה"ב בתהליך קבלת גרין קארד); העובדה שכבר אושרה לו בעבר ויזה; שהוא נסע עם הוויזה וחזר; שהוא חייל וסטודנט לעוד זמן רב, האם יש סיכוי כלשהו שיעשו לו בעיות עם קבלת ויזת תיירות? כעקרון אנחנו מאמינים שאין שום סיבה שיעשו לו בעיות, אבל כבר הבנו שלפעמים בתהליך הזה היגיון לחוד ומציאות לחוד, ולכן ליתר ביטחון אני שואלת כאן. האם למישהו יש ידע וניסיון במצב כזה? עצות כלשהן כדי להימנע מטעויות בתהליך ובכלל? תודה מראש.
קודם כל, אני לא ממליץ להקטין ראש ולנסות להיכנס עם ויזת O3
17/08/14 01:06
151צפיות
מערכות המחשב של ההגירה די מתקדמות, וסביר להניח שמעודכנת שם בקשת ה-GC והעובדה שהוויזה שלו בעצם בטלה. יכול להיות שיש מצב שייתנו לו להיכנס (לאחר הסיפור פה בעמוד הזה של ריקו, אני כבר לא יודע מה לחשוב...), אבל נראה לי שזהו סיכוי די קלוש, סיכון גדול לצידו, וסבירות די גבוהה שיחזירו אותו בחזרה על המטוס הראשון שיצא לישראל.
 
תראי, למיטב ידיעתי והניסיון המצטבר שלנו פה, בדרך כלל יש פחות בעיה כאשר מדובר בחיילים ו/או באנשים שנמצאים בשירות קבע, כי בשגרירות יודעים שהם חייבים לחזור, אחרת הם מסתבכים בצרות צרורות.
 
אם יש אפשרות להשיג איזשהו מכתב מגורם כלשהו בצבא, המאשר שהוא נמצא במסלול של לימודים לפני צבא ולאחר מכן הוא מחויב לשירות צבאי בן 7 שנים, ולפיכך הצבא "מאשר" לו לצאת לטיול של כמה שבועות בארה"ב, שבסיומם הוא מחויב לחזור לישראל - תחושת הבטן שלי היא שזה יעבור בסדר בשגרירות, ולא יהיו בעיות. אבל שוב, מדובר בתחושת בטן, אין ערבויות בדברים הללו.
 
וכמובן, כל הפק"ל הסטנדרטי שאתם כבר מכירים - שיתלבש יפה, ידבר בנימוס, וכדומה.
ראשית, תודה רבה. אהבתי את רעיון המכתב.
17/08/14 01:24
111צפיות
שנית, הוא לא לפני צבא, אלא נחשב לחייל סדיר בצבא לכל דבר. הלימודים שלו הם במסגרת הצבא (תכנית תלפיות) והוא מתגורר כל השבוע בבסיס צבאי ועושה במקביל ללימודים קורסים והכשרות מטעם הצבא. ככה שבאמת אבקש ממנו שישיג אישור ממפקד היחידה שלו שהוא משרת כרגע בשירות צבאי פעיל.
 
º
אחל'ה. רצוי מכתב באנגלית, כמובן, על נייר מכתבים רשמי של צה"ל
17/08/14 01:49
44צפיות
אפשר להוציא מכתב מקצין העיר עם יתרת שירות
17/08/14 06:35
92צפיות
אני קיבלתי ויזת תייר כשהייתי סטודנטית (בנסיבות שונות) עם יתרת שירות של כמה שנים טובות, מאמינה שלא תהיה לו בעיה.
קבלת גרין קארד או ויזה לאחר ראיון
16/08/14 22:13
133צפיות
שלום
רציתי לדעת אם מישהו יודע או יכול להעריך לאחר כמה זמן מיום הראיון (בתקוה והנחה שיעבור בשלום...) בקונסוליה בירושלים יהיה ניתן לקבל את הגרין קארד או לפחות ויזת כניסה לארהב כי בDS260 מבקשים לציין את כתובת המשלוח לכרטיס.
תודה
פילדלפיה
16/08/14 15:17
180צפיות
הי,
יש לי משפחה בפילדלפיה (בפרוורי פילדלפיה), האם ניתן לבצע הגירה על בסיס קרובי משפחה? כלומר לעשות "איחוד משפחות"?
הם גרים שם למעלה מ 30 שנים. 
סוג הקירבה: דוד (אח של אבא).
תודה
º
לא על בסיס דודים. מצטער...
16/08/14 15:54
54צפיות
פילדלפיה כן. בני דודים לא
16/08/14 20:34
127צפיות
אפשר רק על בסיס קרובים מדרגה ראשונה (הורים, ילדים, אחרים, בני זוג) וגם זה יכול לפעמים לקחת שנים רבות, תלוי בסוג הקרבה הספציפית.
 
שאלון DS260
16/08/14 13:37
67צפיות
שלום,
 
אני בדיוק ממלא את טופס DS260 ויש לי מספר שאלות:
 
1. Do you have documentation to establish that you have received vaccinations in accordance with U.S. law? מה אני אמור לרשום? אם אני רושם לא כי אין לי את המסמכים כדי להוכיח שקיבלתי את כל החיסונים אז אני צריך לפרט ואני לא יודע מה לרשום.
 
2. לגבי עבודות קודמות, אני לא בדיוק זוכר את תאריך תחילת העבודה וסיום העבודה של המקום שעבדתי בו לפני 9 שנים (החברה גם נסגרה...), השאלה שלי היא עד כמה זה קריטי?
 
תודה.
כן או לא (עדיין בעניין הגרין קארד)
13/08/14 14:45
344צפיות
 
קיבלתי הודעה מה USCIS:
On August 11, 2014, we mailed you a notice that we had registered this customer's new permanent resident status. Please follow any instructions on the notice. Your new permanent resident card should be mailed within 60 days following this registration or after you complete any ADIT processing referred to in the welcome notice, whichever is later. If you move before receiving your card, please call our customer service center at 1-800-375-5283.
During this step the formal decision (approved/denied) is written and the decision notice is mailed and/or emailed to the applicant/petitioner. You can use our current processing time to gauge when you can expect to receive a final decision.
?לא הבנתי את הפיסקה האחרונה, לפי הראשונה, אני אמרו לקבל מכתב Welcome מהם, שזה נשמע משהו חיובי, ובאחרונה רשום שההחלטה הסופית תתקבל יותר מאוחר...
בדקתי את הזמני "תגובה" באתר, ומכיוון שאני מטופל בטקסס מדובר על עוד 5.5 חודשים ?
 
תודה מראש לכל העונים והעונות
 
 
ה- GC אושר
14/08/14 08:33
167צפיות
ברכותי. הוא יהיה בדואר תוך, להערכתי, פחות משבועיים.
תודה + זמנים
16/08/14 03:25
95צפיות
תודה על התשובה, אכן היום קיבלנו את מכתב ה Welcome, וקיבלנו הודעה נוספת שהכרטיסים בהנפקה,
לא בטוח אם זה מעניין מישהו, אבל להלן הזמנים של התהליך:
הגשת הטפסים, ינואר, 09, 2014
הזמנה לביומטרי, ינואר, 28, 2014
קבלת EAD, מרץ, 17, 2014
אישור הגרין קארד, אוגוסט, 11, 2014
 
ממה שהבנתי מחבר מהעבודה שעבר אותו תהליך, אצלו זה לקח 6 חודשים, אבל הוא הגיש לבד, אצלנו זה היה משפחתי (4 נפשות), לא בטוח שזה קשור...
 
תודה לכל האנשים, שעזרו וענו לאורך כל הדרך על השאלות בפורום!
ערן.
 
16/08/14 06:48
30צפיות
הזמנים משתנים בטווחים האלה...
בהצלחה!
מזל טוב
18/08/14 19:27
24צפיות
מזל טוב!
האם מדובר בתהליך גרין קארד מהארץ מבוסס משפחה?
מזל טוב
18/08/14 19:27
13צפיות
מזל טוב!
האם מדובר בתהליך גרין קארד מהארץ מבוסס משפחה?
מזל טוב
18/08/14 19:27
11צפיות
מזל טוב!
האם מדובר בתהליך גרין קארד מהארץ מבוסס משפחה?
מובסס ויזת עבודה
18/08/14 20:12
24צפיות
אני הייתי על L1A האישה והילדים על L2, המעסיק מימן את הגרין קארד
כל התהליך נעשה מתוך ארה"ב, קיבלנו אתמול את הכרטיסים, אני כרגע בקוריאה, ככה שאני מנסה להבין אם תהיה לי בעיה
בכניסה לארה"ב בגלל שאני אשתמש בויזה שלי במקום הגרין קארד...
 
מסמך noteruzed אצל מי להחתים??
15/08/14 10:33
85צפיות
היי,

אני צריכה להוציא עותק של תעודת לידה ולשם כך מבקשים ממני טופס בקשה noteruzed. האם זה אימות חתימה רגיל אצל עורך דין אפילו ישראלי או שחייבים ללכת לשגרירות האמריקאית לקבל שם שירותי נוטריון?
º
מי הגוף המנפק?
15/08/14 18:40
15צפיות
זו תעודת לידה ישראלית?
16/08/14 03:23
36צפיות
כי אם כן את יכולה להוציא תעודה מקורית ממשרד הפנים - גם בעברית וגם באנגלית. ואז זה לא עותק - זו תעודה מקורית ולדעתי אין צורך בנוטריון.  בשביל מי את צריכה את זה? בשביל הקונסוליה בארץ?
ניו יורק airbnb
15/08/14 07:47
194צפיות
אני נוסעת לניו יורק בספטמבר, בהתחלה הייתי צריכה להשאר אצל חברה אבל זה לא מסתדר, אז שכרתי דירה דרך אתר airbnb
אבל מקריאה באינטרנט הבנתי שזה כבר לא חוקי להשכיר דירות בניו יורק דרך האתר?
האם זה יעשה לי בעיות בכניסה לארה"ב אם אני אגיד להם ששכרתי דירה?
שכרתי את הדירה בינתיים לחודש אבל אני מתכוונת להשאר חודשיים, רציתי לראות קודם אם אני אוהב את הדירה, יש לי כרטיס חזרה לארץ
לבעוד חודשיים, האם זה גם יכול לעשות לי בעיה שכביכול אין לי איפה להיות חודש? אני מתכוונת מבחינת האימיגריישן בכניסה
 
תודה :)
הנה
15/08/14 18:44
140צפיות
האם זה יעשה לי בעיות בכניסה לארה"ב אם אני אגיד להם ששכרתי דירה?
- בהחלט עלול. זה נשמע כמו השתקעות פוטנציאלית.
 
שכרתי את הדירה בינתיים לחודש אבל אני מתכוונת להשאר חודשיים, רציתי לראות קודם אם אני אוהב את הדירה, יש לי כרטיס חזרה לארץ לבעוד חודשיים, האם זה גם יכול לעשות לי בעיה שכביכול אין לי איפה להיות חודש? אני מתכוונת מבחינת האימיגריישן בכניסה.
- העניין כולו לא נראה טוב.
 
לגבי החוקיות - אני לא יודע. אבל בהחלט אנו לא ממליצים לשכור "על עיוור".
airnb זה את להשכרת דירה או לסאבלט לזמן קצר
15/08/14 20:02
108צפיות
כתחליף זול למלון. זה לא שהיא חתמה על חוזה לשנה. בניו יורק יש חוק שאוסר על בעלי דירות להשער אותן לתקופה קצרה, אבל אני בספק אם זה מטריד את הרשויות הפדרליות. מסתבר גם ששוכרים דוקא כן יכולים לסבלט לתקופה קצרה לפי פסק דין שפורסם לאחרונה.
 
airbnb זה ממש לא על עיוור
15/08/14 21:07
114צפיות
בניגוד לשכירת בית מרחוק דרך קרייגסליסט- פה יש מתווך באמצע שלוקח אחריות מלאה על הדירה. אם מתברר שהדירה לא נראית כמו בתמונות או שחסר בה משהו מהתיאור- מקבלים החזר מלא וגם עזרה במציאת מקום אחר. אני אומרת את זה מניסיון אישי ולא כי אני עובדת בחברה...
 
ניו יורק, הגירה ו-AirBnb
15/08/14 22:02
136צפיות
אז, קודם כל, מה שכתב לך דורון היה יכול להיות נכון לחלוטין אילו היה מדובר בשכירת דירה לטווח ארוך, אבל זה לא רלוונטי כאן. במקרה הזה, כשמדובר בסאבלט לטווח קצר, לא אמורה להיות שום בעיה. אם שואלים אותך בהגירה איפה את נשארת, אל תגידי "שכרתי דירה" אלא משהו כמו I got a sublet, ולציין שזה לחודש. גם בהגירה יודעים מה זה סאבלט לטווח קצר ויודעים שזה לא אותו הדבר כמו שכירת דירה בחוזה לשנה, ולא משהו שמעיד על כוונה להשתקע.
 
הניסיון שלי עם AirBnB עד היום היה חיובי. יש שם המלצות וביקורות על הדירות, בהם נעזרתי כדי להחליט לאן ללכת. גם בעניין הזה, בניגוד לשכירת דירה מרחוק דרך קרייגליסט לדוגמה, במקרה הזה יש לך כתובת לפנות אליה אם משהו משתבש (האתר), והם גם פועלים לבדוק את זהות המשכירים.
 
לגבי הצד החוקי, יש מאבק משפטי בין AirBnb לבין עירית נ"י. העיריה טוענת שמי שמשכיר דירות לטווח מאד קצר מנהל למעשה מלון לא חוקי. בינתיים יש בין הצדדים הסכם זמני שמאפשר ל-AirBnb להמשיך לפעול בנ"י, אבל המאבק המשפטי עדיין לא הסתיים, והעיריה עדיין טוענת שאנשים המשכירים דרך האתר מפרים את החוק. בכל מקרה, זה לא רלוונטי לך. קודם כל, משום שהטענות המשפטיות הן נגד המשכירים ולא השוכרים. השוכרים הם לא אלו שעוברים על החוק. ושנית, הבעיות המשפטיות נוגעות להשכרה לטווח של פחות מ-30 יום, ולא כשמדובר ב-30 יום ומעלה.
 
אז בכניסה לומר ששכרתי סאבלט ולומר את הכתובת? או איך זה הולך?
15/08/14 22:28
84צפיות
אני שכרתי לחודש וחושבת בכלל אולי אחרי זה להשתמש שוב באתר ולטוס למיאמי או אורלנדו
לומר להם שאני רוצה להמשיך לטייל במקומות אחרים אחרי החודש או שאז הם ירצו לראות ששכרתי גם שם משהו? או שזה
לא ממש משנה ולא שואלים מה הלאה והכי חשוב זה שיש לי כרטיס חזרה?
יש לי עוד שאלה לגבי ה wifi בניו יורק, עד כמה יש שם אינטרנט חופשי? אני רוצה לקנות כרטיס סים והשאלה אם 3 גיגה יספקו לי או שכדאי 
ללכת על משהו שהוא בלתי מוגבל אבל מייקר את החבילה?
זה הולך ככה
15/08/14 23:17
92צפיות
קודם כל, עוד בארץ כשתוציאי את כרטיס העליה למטוס, בחברת התעופה ישאלו אותך לגבי כתובת בארה"ב, ושם את יכולה לתת את הכתובת של הדירה בנ"י (גם אם תשהי בכמה מקומות בארה"ב, שואלים רק כתובת אחת. בד"כ הכתובת הראשונה שמגיעים אליה). לגבי הכניסה לארה"ב, הכלל הוא פשוט: תעני לקצין ההגירה בכניסה על מה שהוא שואל אותך, תגידי תמיד את האמת, אבל אל תתני יותר מידע ממה ששואלים אותך. יכול להיות שבכלל לא ישאלו אותך איפה תהיי, אבל אם ישאלו אותך, תעני בצורה ההכי פשוטה ומובנת שאת יכולה. אין לך מה להסתיר. הרבה אנשים יוצאים לטיול בלי לשכור מראש מלונות לכל המקומות בהם יהיו לכל התקופה, כל שאין עם זה בעיה.
 
לגבי אינטרנט, יש פה ושם wifi חופשי בכמה מקומות בנ"י (בתי קפה, מוזיאונים, חלק מהכיכרות), אבל הרבה פחות מאשר בישראל, כך שלא הייתי מציע לך לבנות על זה. אם 3 גיגה יספיקו או לא תלוי באופי השימוש שלך. אם זה לגלישה באינטרנט, ג'יפיאס, אימיילים, ווטסאפ וכו', 3 גיגה יספיקו. אם את מתכוונת לעשות גם סטרימינג, סקייפ עם וידיאו וכו', כניראה שלא. תבדקי גם אם בסאבלט ששכרת יש אינטרנט. בכל מקרה, יש חברות סלולאריות שמאטות את קצב הגלישה לאחר שהשתמשת בנפח הכלול בחבילה, אבל לא חוסמות אותך ולא גובות ממך כסף נוסף אם חרגת.
 
תודה רבה, האם ידוע לך אם at&t חוסמים גלישה?
15/08/14 23:48
73צפיות
אני אשתמש בסקייפ אבל כנראה בעיקר באינטרנט ומפות, אני חושבת שאלך לאיבוד אם האינטרנט באייפון שלי יפסיק לעבוד חחח
אני גם נוסעת לבד, ואף פעם לא הייתי לבד בחו"ל ובמיוחד שזה ניו יורק ...ממש מתרגשת ומפחדת :)
ב-AT&T
16/08/14 00:13
71צפיות
או שגובים ממך עוד כסף, או שחוסמים ברגע שחרגת.
 
אבל בכל מקרה לא ממליץ להתחבר ישירות דרך AT&T. עדיף להתחבר דרך אחת החברות הוירטואליות שעובדות על התשתית של AT&T. לדוגמה, ב-Stright-talk (או net10 שזו אותה חברה), משלמים 45$ על שיחות+טקסט ללא הגבלה, ודאטה ללא הגבלה (3GB במהירות מלאה, ואחר כך רק מאטים אותך).
 
אני הייתי משתמשת
16/08/14 00:20
66צפיות
במינוח vacation rental שהוא די ברור שהוא לזמן קצר ולצורך חופשה ולא במינוח Sublet שעלול לרמוז לטווח ארוך יותר
סירוב לויזה-מה אפשר לעשות?
15/08/14 15:34
249צפיות
אתמול הייתי בראיון וקיבלתי סירוב לפי סעיף 214b.
בראיון נשאלתי אך ורק לגבי מטרת הטיסה, לאן טסה, עבודה, נישואים ולימודים.
 
יש לי חשבון בנק, חוזה שכירות דירה עד 07.2015 ומשפחה בארץ. הנציגה לא שאלה בכלל על כל אלו.
היא בכלל לא ביקשה מסמכים. אני מאמינה שלפחות חוזה הדירה היה גורם לה לשקול שוב את הסירוב.
 
דיברתי עם המוקד הטלפוני והסברתי להם את הנ"ל. נתנו לי מייל, שלחתי וקיבלתי תשובה לקונית
(נראה כמו קופי-פייסט, כאילו בכלל לא קראו את מה שכתבתי).
 
האם יש עוד משהו שאפשר לעשות?
 
תודה
º
ויזת תיירות\עסקים
15/08/14 15:37
80צפיות
בעקרון, לא החצי שנה הקרובה
15/08/14 16:33
178צפיות
לא ציינת בת כמה את. הימור שלי, מתחת ל- 25. בגיל הזה אישורי הויזה הרבה יותר קשוחים.
 
הכלל אומר שאין טעם להגיש בקשה פחות מחצי שנה מהסירוב, אלא אם חל שינוי דרסטי (למשל מצב רפואי שמחייב שהות בארה"ב).
 
הכלל השני אומר שעל מנת לקבל ויזת תיירות חייבים להוכיח קשר לארץ, שיעיד שאת מתכוונת לחזור. עם כל הכבוד, חוזה על דירה זה לא קשר רציני. גם לא משפחה או חשבון בנק. אני יכול להגיד לך בבטחה שכל מי שאיי פעם הגיע לארה"ב לטייל, להגר, לעבוד (חוקית או לא) הייתה לו משפחה בישראל, וכנראה גם גר איפשהו. קשר רציני בא לידי ביטוי בעבודה רצינית ורווחית (לא מלצרות, אבטה, קמעונות, תדלוק), משפחה ברמה של (בעל, אישה, ילדים), לימודים אקדמאיים (לרוב אחרי שהוכחת ששילמת שנת לימודים.
 
עכשיו לצד הפרקטי. בעקרון אין מה לנסות לבקש בחצי שנה הקרובה. אם לא יהיה שינוי משמעותי בסטטוס שלך (עבודה טובה, חתונה...) ועדיין תיכנסי לפרופיל הגיל של מתחת 26, סביר שתסורבי גם עוד חצי שנה.  אם המטרה הייתה לטייל, יש עוד מאות מדינות בעולם, ברובן הטיול יעלה לך פחות. אם מתעקשים על אמריקה, יש את קנדה, שיש בה בערך כל מה שיש בארה"ב, רק בלי ויזה.
 
אגב, מה ענית ששאלו אותך מה מטרת הטיול? והאם ענית את האמת? יש להם יכולת לעלות על שקרים וחצאי אמת שנובעת מניסיון רב מאוד.
אני בת 32
15/08/14 18:21
177צפיות
אני רוצה לטוס ללוס אנג'לס כדי למכור תסריט שכתבתי.
עניתי להם את כל האמת ואני כעקרון יכולה להביא להם את התסריט המלא (90 דפים), אבל לא בטוחה שיתנו לי להיכנס עם תייקיה מלאת דפים. הבאתי איתי 10 דפים ראשונים. הנציגה אפילו לא ביקשה לראות את זה.
 
אם אני נרשמת לקורס, האם יש לי סיכוי לקבל ויזה?
נניח שהייתי סטודנטית, איך בדיוק אממן גם טיסה גם לחו"ל, גם לימודים וגם דירה? זה דווקא נראה מחשיד.
איך סטודנטים טסים לטייל באמצע הלימודים סתם ככה? לא ברור לי.
 
דווקא חוזה על דירה זה קשר רציני, כי זה אומר שיש לי לאן לחזור ואינטרס להפסיד כמה שפחות כסף על השכירות
(אלא אם כן הייתי מסבלטת).
 
האם כל מה שחשוב להם זה עבודה, נישואים ולימודים?
 
אם עכשיו ארשם לילמודים ואקבע ראיון נוסף בשגרירות, האם זה לא ידליק להם נורה אדומה? אני מניחה שיש להם מעקב אחרי הסירובים.
(הרי אפשר להירשם ולבטל מאוחר יותר-כמה זמן אחרי הראיון- את ההרשמה)
 
הם לא רוצים לראות הרשמה, הם מכירים את כל הטריקים
15/08/14 18:41
150צפיות
הם צריכים לראות ששילמת שכר לימוד ושזאת תוכנית רצינית מספיק שתוכיח שיש לך קשרים בישראל ומקום לחזור אליו, למשל לימודים לתואר.
חוזה שכירות זה נחמד, אבל כולם יודעים שאפשר לסבלט ולהעביר את החוזה למישהו אחר מחר.
בכל מקרה אל תנסי לקבל ויזה במהלך החצי שנה הקרובה, הם בעצמם אומרים שזה מאוד לא מומלץ אלא אם יש שינוי קריטי בינתיים, ואני לא הייתי קוראת לקורס שינוי קריטי.
מה שחשוב להם זה שתראי קשרים לישראל, הוכחות לכך שאת חוזרת. ההוכחות הכי טובות זה עבודה יציבה שאת עובדת בה לפחות שנה, אם לא יותר, או לימודים לתואר שאת לא תעזבי באמצע כי זאת מחויבות רב-שנתית, או דברים בסגנון.
אגב אני לא מבינה בנושא, אבל יתכן שבשביל למכור תסריט שכתבת את צריכה ויזה אחרת ולא ויזת תייר, ויכול להיות שבגלל זה נדחית.
בדקתי שוב את סוגי ויזות ולא מצאתי משהו מתאים
15/08/14 19:04
109צפיות
חוץ מויזת תיירות\עסקים.
אוקי, אז אם ככה אני מקווה שתוכלי תוך שנה להגיש בקשה שוב
15/08/14 19:25
91צפיות
והפעם לקבל אותה. ובהצלחה עם התסריט!
º
תודה
15/08/14 19:45
24צפיות
הקריטריונים הפורמליים שלהם הם עבודה ולימודים
15/08/14 18:39
142צפיות
אם אין לך את זה, כל השאר הם לשיקול דעתו של המראיין.
את מקרה ביניים לא קלאסי (כי קצת מבוגרת מגיל הסיכון) אבל עדיין לא עומדת בשום קריטריון. ובנינו: אם פתאום במהלך הראיונות שלך היו מציעים לך לפתוח דף חדש בארה"ב, להתחיל להיות תסריטאית, תפקיד קטן, או היית צריכה להתעכב על מנת לדחוף את התסריט - לא היית "מתגברת" על עניין הדירה? אני יודע שזה אפשרי. גם את יודעת. וגם הם. את חשבון הבנק היית מושכת בשנייה, והמשפחה היתה מפרגנת לך. כולנו מכירים את זה, וגם הם.
 
חבל שלא עשית שיעורי בית לפני שניגשת, היינו יכולים לייעץ לך איך להציג דברים ולשפר את הסיכוי. עכשו זה אבוד. .הצעתי: אל תגישי בקשה נוספת, אחרי הסירוב את חייבת לעמוד בקריטריונים. (באחד בלבד - לא בשניהם!) ואם לא - תסורבי בוודאות. הגיעי לראיון אחרי שנה מזמן שיש לך עבודה, אם לא - חבל"ז.
אני לא בטוחה שאם הייתי מתייעצת אתכם קודם זה היה משנה משהו
15/08/14 19:06
128צפיות
כי אין לי כרגע עבודה, אני רווקה ולא לומדת.
אם אתחיל עבודה שיש בה התחייבות לשנת עבודה, האם זה יכול לעזור?
 
בכל מקרה תודה על התגובה
היה יכול לעזור. אבל זה מים מתחת לגשר.
15/08/14 19:11
125צפיות
למשל, היינו מייעצים לא להזכיר את התסריט. היינו מחפשים נקודות קשר לא פורמליות בארץ, מנחים אותך להציגן נכון ואפילו לבוא עם מכתב מוכן. היינו מייעצים איך להתלבש ולהתנהג. הכל עוזר במקרים גבוליים.
התסריט הוא מטרת הנסיעה. היית מייעץ לי לשקר ולהגיד שאני
15/08/14 19:20
136צפיות
נוסעת לטיול?
 
מה הכוונה בנקודות קשר לא פורמליות?
 
עוד שאלה, יש לי קרובה-רחוקה בלוס אנג'לס. האם זה טוב להזכיר קשר משפחתי?
היא עובדת בתחום הנדל"ן ויש לה הרבה כסף. אולי היא תוכל ליצור לי קשרים שם.
זה יכול להוריד עוד יותר מהסיכויים שלך לקבל ויזה
15/08/14 19:27
112צפיות
כי זה נותן לך קשר לארה"ב ועזרה שתוכלי לקבל אם תחליטי להשתקע שם באופן לא חוקי או לעבוד לא חוקי.
המממ...
15/08/14 19:35
127צפיות
יש הבדל בין להציג דברים באופן שקרי לבין הימנעות מלדבר על דברים שיכולים להתפרש לא נכון, או הכוונה א-י-ך להציג אותם, בהתחשב במה שהצד השני מחפש לשמוע. אם את מנסה עכשו להציג אותי כמי שמנסה להדיחך לשקר, אז אולי טוב שלא שאלת קודם.
איחלתי לחיילת הצלחה בהמשך דרכה
º
לא מנסה להציג אותך כמי שמנסה להדיח אותי לשקר
15/08/14 19:43
39צפיות
בהחלט מה שאליס אמרה
15/08/14 19:39
109צפיות
זה רק יחפור בור עמוק יותר. זה מסוג הדברים שהפורום הזה יעיל בו, להגיד לך לא להזכיר אותה. מה שהפקיד מבין ממפשט כזה: "יש לי איפה להיות בחינם, ואחת שיכולה לסדר לי עבודה לא חוקית". על אחת כמה וכמה בלוס אנג'לס.
 
תראי, זה באמת תחום אפור. מבחינת גיל, את לא נופלת בקטגוריה הבעייתית. הבעיה, שגם בגילך, אין לך באמת משהו שקושר אותך לארץ, ואם, כמו שאמרו, התסריט שלך היה מדליק נורה אצל מישהו בהוליווד והיה מבקש ממך להשיאר, היית מסתדרת. הבעיה, שאת מגיעה על וית תייר שמטרתה לחזור, ובכך תפרי את תנאי הויזה. אותה חברה בהולייוד יכולה להוציא לך את האישורים המתאימים - אבל זה תהליך ארוך, יקר, והם אמורים לעשות זאת.
אגב, כהדיוט בנושא, למה צריך לנסועכ להוליווד לתת תסריט. יש אי מייל? באמת שאלה תמימה. אולי הפקיד שאל את עצמו את אותו דבר.
 
אגב 2, ששאלו לגבי מטרת הביקור, כל מה שיית צריכה להגיד זה "לטייל ולבקר חברה" (זה לא שקר. את תטיילי ותבקרי את חברה שלך). בשילוב עם לבוש ראוי, בלי להזכיר תסריטים, הפקות, וחברה מקושרת, רוב הסיכויים שהיו נותנים לך בלי בעיה. זה לגיטימי לטייל ולבקר חברה. וזה מה שהיינו מייעצים לך מבעוד מועד. כרגע אין הרבה מה לעשות. 
 
כמו שאמרו, אל תנסי להגיש בקשה חדשה בחצי שנה הקרובה. זה ידליק נורה אדומה, ובמצב שלך כרגע אין סיכוי שתעברי פעם שנייה. לחכות בסבלונות, ולנסות להשיג בשנה הקרובה משהו שקושר אותך לארץ (עבודה נורמאלית). לגבי התסריט, אני מניח שתוכלי לשלוח במייל בינתיים, או לשלוח עם מכר, או דרך החברה המקושרת שלך.
טעות קטנה בשם האם בגרין קארד-בעיה?
14/08/14 20:10
177צפיות
בשעה טובה ומוצלחת, בעלי קיבל אתמול את הגרין קארד (אעדכן אודות הראיון בהקדם) ואנחנו טסים בשבת
עם זאת, שמנו לב שבדף שעל המעטפה שאסור לפתוח חסרה אות בשם אימו (RUT במקום RUTH).
זה נראה לכם קריטי ויכול לעכב אותו בכניסה לארה"ב? אנחנו מפחדים ללכת לקונסוליה כדי שלא יקחו לנו את המעטפה ולא נוכל לטוס. בויזה עצמה אין טעויות, אך שם לא מוזכר שם האם.  
תודה רבה!
º
נראה לי שכתוב על זה באתר של הnvc....
14/08/14 20:24
73צפיות
לא ברור
14/08/14 20:41
121צפיות
יש התייחסות רק לטעות על גבי הויזה בדרכון, לא לדף שעל החבילה שאסור לפתוח...
צודקת בשיקולך שזה עלול לעכב לכם את הטיסה.
15/08/14 18:56
114צפיות
ובארה"ב, גם אם ישימו לב, לא מאמין שעל TYPO יסובבו אתכם. הם פשוט יתקנו, אם זה קריטי. ולא נראה לי שהפרט הזה קריטי, לא זוכר ששם הפרטי של אמי הוזכר אי-פעם בתהליך ההגירה בהמשך.
 
אני הייתי נוסע, לא מצביע על זה ("פוזת תמים"), ואם יעלו שאלות לתת להם לתקן.
שינוי שם משפחה כקטין ובקשה לגרין קרד
13/08/14 18:22
153צפיות
שלום לאנשי הפורום היקרים,
השאלה שלי היא כזאת:
הורי שינו את שם משפחתי כשהיתי בגיל 6, אני כרגע בארהב, נשוי לאשתי אזרחית ארהב ואנחנו לקראת סיום כל המסמכים של הגרין קרד.
פניתי למשרד הפנים בארץ והם שלחו להורי את הטפסים המאשרים שינוי שם משפחה, האם אני צריך לחכות לקבל את הטפסים המקוריים בדואר או שאני יכול להסתפק בסריקה\העתק של המסמך המקורי? האם אני צריך לתרגם את המסמך הזה? כמה יעלה לי תרגום מסמך כזה?
 
מה השלב הבא אחרי ההגשה? מקבלים קודם כל אישור עבודה או קודם כל ראיון?
 
תודה רבה על עזרתכם.
השאלה היא
14/08/14 08:31
85צפיות
מה הדרישה כרגע? לתת מסמכים מקוריים או לשלוח עותק ולהראות את המקוריים בעת בראיון?
אני לא סגור על זה
14/08/14 16:07
71צפיות
לא סגור על מה צריך כרגע בבקשה לגרין קרד, האם אפשר לשלוח העתק או לא, יש לך מושג?
אם אתה בשלב של מעבר לסתם דיבורים
15/08/14 00:01
66צפיות
אז סימן שאתה ממלא טפסים. תסתכל בהוראות, הן הכי מעודכנות. זו העצה הכי טובה שאני יכול לתת לך.
כל המסמכים מוכנים אצלנו חוץ מהנספח הזה... כתוב ככה בהוראות
15/08/14 02:12
67צפיות
בהוראות של ה I-130
What If You Name Has Changed? If either you or the person filing for this is using a name other than shown on the relevant documents, you must file your petition with copies of the legal documents that effected the change, such as a marrige certificate, adoption decree or count order.
 
לא מצויין שחייבים מסמך מקורי או שלא חייבים. מה דעתך?
כתוב
15/08/14 02:22
76צפיות
with copies of the legal documents
 
מה דעתך?
לול, באמת כתוב..
15/08/14 02:30
79צפיות
תודה דורון :)
לול
15/08/14 18:50
42צפיות
אנשים לא קוראים...
כמה זמן אחרי לידה אפשר לקבל דרכון אמריקאי?
13/08/14 23:38
238צפיות
אנחנו נמצאים בארה"ב. אני אמורה ללדת בעוד כמה חודשים. אחרי הלידה אני רוצה לטוס לבקר את ההורים בארץ. אני רוצה לצאת לארץ עם דרכון אמריקאי של התינוק, לכמה זמן אחרי הלידה סביר להזמין כרטיס טיסה?
תודה
בכל מקרה לא מומלץ לטוס עם תינוק בן יומו מבחינה רפואית
14/08/14 03:13
184צפיות
ולהזמין כרטיס טיסה זמן קצר אחרי לידה שעוד לא אירעה נראה לי מתכון לבעיות. בכל מקרה, כדי להוציא דרכון אמריקאי צריך את תעודת הלידה. תלוי במקום בו את יולדת, תעודת הלידה תהיה זמינה תוך כמה ימים עד שבוע. אח״כ צריך לגשת לדואר ולהוציא דרכון, זה לוקח כשבועיים. אם הילד אזרח ישראלי ואתם מתכוונים לבקר בישראל, צריך לפי החוק הישראלי להוציא לו גם דרכון ישראל. לשם כך יש צורך בחותמת אפוסטיל על תעודת הלידה ולגשת לקונסוליה הישראלית הסמוכה. גם כאן תקבלו את הדרכון בדואר אחרי כשבועיים.
מהרגע שיש לך תעודת לידה וכל שאר הדרישות
14/08/14 08:26
135צפיות
זה ייקח כמו כל דרכון אחר. אפשר לזרז יותר ולשלם על זה, יש כל מיני אופציות.
מציע שקודם תלדי בשלום והתינוק יהיה בריא ואז תעשי החלטות. עניין הדרכון ממש לא ייראה לך עדיפות עליונה כשהילד ייוולד...
אנחנו טסנו לארץ כחודשיים אחרי הלידה
14/08/14 09:38
150צפיות
הדרכונים היו מוכנים לא הרבה לפני הטיסה, כי היינו צריכים לקבל תעודת לידה, להוציא אפוסטיל, לגשת לדואר האמריקאי להזמין דרכון, לגשת לקונסוליה הישראלית להוציא דרכון ישראלי וכו'.
 
 
אתם ישראלים אני מניחה?
15/08/14 06:10
102צפיות
כי אם כן אז אתם צריכים להוציא לו גם דרכון ישראלי, לא רק אמריקאי. אם לא תעשי את זה - צפו להצקות, הטפות וכו' מצד הפקידים בכניסה לישראל (אזרח ישראלי אמור לצאת ולהיכנס לישראל רק עם הדרכון הישראלי שלו/ה)
אמור, אבל לא חייב.
15/08/14 14:21
90צפיות
אנחנו אמרנו ש"לא הספקנו להוציא - ובהחלט נוציא - בעתיד" וזה הספיק.
 
כן שאלו אותנו אם "יש לנו התנגדות להוציא"
אמרנו "לא מה פתאום, פשוט עוד לא יצא לנו והייתה שביתה איזה שבועיים בשגרירות בדיוק כשתכננו ללכת"
להכנס תמיד יתנו לאזרח ישראלי, גם ללא דרכון ישראלי
15/08/14 14:29
96צפיות
לצאת עלולה להיות בעיה. שכל אחד יעשה את השיקול שלו אם שווה לו לקחת את הסיכון להתקע בשדה התעופה בשביל ההנאה של להגיד נא באוזן למדינת ישראל.
מנצלש"ת ברשותך
19/08/14 05:20
10צפיות
גם אני כאן ואמורה ללדת בשבועות הקרובים בארה"ב. מבינה שעליי להוציא לו דרכון אמריקאי כדי שבקיץ נוכל להגיע לביקור מולדת אבל הוא לא יהיה אזרח ישראלי, רק אני, כך שאני לא מבינה מדוע הוא צריך גם דרכון ישראלי...?
בהנחה שאת ישראלית שעברת לארה״ב
19/08/14 05:36
8צפיות
הוא יהיה אזרח ישראלי אוטומטי
מסמך noteruzed אצל מי להחתים??
15/08/14 10:33
24צפיות
היי,

אני צריכה להוציא עותק של תעודת לידה ולשם כך מבקשים ממני טופס בקשה noteruzed. האם זה אימות חתימה רגיל אצל עורך דין אפילו ישראלי או שחייבים ללכת לשגרירות האמריקאית לקבל שם שירותי נוטריון?
איך מציינים שירות במודיעין בבקשה לויזה?
14/08/14 23:00
144צפיות
מה לכתוב? איזה חיל (itelligence? army?) ואיזה תפקיד (intelligence officer? intellicgence analyst) או שעדיף פשוט להצניע את זה ולא להזכיר מודיעין בכלל? (ואם לא להזכיר, אז איזה תפקיד לכתוב?)
 
תודה
עדיף לא להזכיר
14/08/14 23:11
141צפיות
לציין משהו כללי כמו חיל רגלים....והתפקיד תלוי איך תרגמת את מכתב השחרור
אז מה כותבים (בלי לשקר)?
14/08/14 23:18
127צפיות
צריך הרי לכתוב חיל (אפשר לכתוב army). דרגה ותפקיד. מה לכתוב בתפקיד (אם הייתי קצין מודיעין)
היית קצין בצבא ביבשה (צבא)
14/08/14 23:31
136צפיות
אצל האמריקאיים יש חלוקה מאוד פשוטה, יבשה, ים, אויר (אה, ומשמר החופים).
 
לא צריך להיכנס ליותר מידי פרטים, במיוחד אם אין לזה שום קשר להוצאת הויזה. "הייתי קצין בצבא"
 
officer (lieutenant) in the army.
 
אם יחקרו אותך בנושא תענה את האמת. למשל לשאלה "איפה היית בצבא" כבר תצטרך לענות "מודיעין", אבל שוב, בלי להסביר דברים שלא שאלו אותך. סביר שלא ישאלו כלום. יש המון קצינים בצבא.
תודה. אז רק כדי לוודא
14/08/14 23:33
126צפיות
יש בטופס 3 סעיפים:
חיל (לרשום army)
דרגה (לרשום lieutenant)
ותפקיד (לרשום officer)?
אהמממ.
14/08/14 23:44
116צפיות
תפקיד אופיסר זה קצת סקצ'י נשמע לי.
 
אולי תיכף יענו אנשים שעברו תהליך דומה (אצלי לא נתקלתי בפירוט כזה, כנראה בקשות שונות). הייתי הולך על אנליסט וזהו. פשוט שלא תופיע המילה מודיעין. אתה יכול עוד יותר לפשט "אדמיניסטרטור"...
זה חלק מה-DS160 שצריך למלא
14/08/14 23:46
110צפיות
אפשר גם בטח להשאיר את התפקיד ריק. או לכתוב באמת analyst (התכנון המקורי שלי היה לכתוב intelligence analyst), אז בכל מקרה הרעיון שלך יותר פשוט ובטוח
נראה לי שאין מה לחשוש
15/08/14 00:44
106צפיות
הוצאתי ויזה כבר שלוש פעמים, בכולן כתבתי חיל מודיעין ולא הייתה בעיה. דווקא לכתוב army בחיל נשמע לי כמו משהו שעלול למשוך תשומת לב, כי זה בבירור לא עונה לשאלה.
זכור שזה חיל ענקי, יש המון יוצאי מודיעין שמוציאים ויזות כל שנה והאמריקאים לא מתרגשים מזה. אגב, בכניסה האחרונה שלי לארה״ב הפקיד שאל בסוף התחקור מה עשיתי בצבא, היססתי אלפית שניה ועניתי מודיעין, והוא אמר "I knew you were going to say that" והכניס אותי.
 
זמנים
13/08/14 12:00
240צפיות
הפעלת הגרין קארד( חצי השנה כמדומני)נספרת מיום הבדיקה הרפואית או מיום קבלת הגרין קארד????תשובה תתקבל בשמחהתודה
מיום הנפקת הוזיה (ויזת הגירה) בדרכון
13/08/14 13:24
131צפיות
את הדרכון מקבלים כמה ימים אחרי ההנפקה וזה עדיין לא נחשב גרין כארד
רק אחרי שמפעלים את הגרין כארד ומקבלים את  הכרטיס הפלסטיק זה נחשב גרין כארד
אולי לא הייתי מובנת...
13/08/14 15:06
115צפיות
פרק הזמן שיש לי ״ להפעיל״ את הוויזה או בעצם לממשהוא מקבלת הדרכון מהקונסוליה או ממועד הבדיקה הרפואית בירושלים?תודה
º
מהתאריך המוטבע על הוויזה אשר נמצאת בדרכון.
13/08/14 15:33
60צפיות
לא סגורה על זה..זה מה שמצאתי באתר של nvc
13/08/14 21:55
81צפיות
An immigrant visa is usually valid for up to six months from the date of issuance unless your medical examination validity expires sooner, which may make your visa valid for less than six months. You must arrive and apply for admission in the United States before the visa expiration date.
 
תובנות מישהו משהו?
תודה!
צריך להכנס תוך חצי שנה מהרגע מתאריך קבלת הויזה בדרכון
13/08/14 23:10
69צפיות
(התאריך יהיה מוטבע על הויזה בדרכון).
במהלך התהליך צריך לעשות בדיקות רפואיות, והתוקף שלהם הוא שנה. אז אם השנה הזאת נגמרת לפני תום החצי שנה, את צריכה להכנס לארה"ב לפני. אם השנה נגמרת יותר מחצי שנה מהתאריך שיש על הדרכון, אז זה לא רלוונטי בכל מקרה.
º
מועד הבדיקות הרפואיות הוא חצי שנה, לא?
14/08/14 07:24
28צפיות
ניתן לאנשים יותר מומחים ממני לענות, אבל לא נשמע לי
14/08/14 17:03
52צפיות
הגיוני שזה יהיה נכון, אחרת מה היה הטעם בלהגביל את הכניסה עם הויזה בדרכון לחצי שנה, כשבוודאות יש הרבה פחות?
מזל טוב על התאריך לראיון! ושאלהכיצד שלחו לך את רשימת הדרישות
14/08/14 04:01
89צפיות
במייל?
º
כן
14/08/14 12:09
15צפיות
מהתאריך על ויזת ההגירה
14/08/14 08:22
61צפיות
שהוא למעשה היום בו היא הופקה בשגרירות.
לדעתי זה מיום הבדיקות
14/08/14 17:08
61צפיות
פעם זה היה מיום קבלת הויזה אבל גם אני קראתי שזה השתנה וזה עכשו מתאריך ביצוע הבדיקות שתוקפן הוא חצי שנה
תוקף לחצי שנה מהבדיקות הרפואיות
14/08/14 23:04
45צפיות
הגרין קארד שקיבלנו השבוע יפוג תוקף בעוד 4 וחצי חודשים. נראה לי שזה יוצא בדיוק חצי שנה מאז הבדיקות הרפואיות. זה גם מה שאמרו לנו אצל הרופא- שאפשר להכנס מקסימום חצי שנה לאחר הבדיקות.  
ויזה לארה״ב
13/08/14 20:20
280צפיות
שלום מקווה שזה המקום הנכון
 
האם סטודנט לרפואה בן 25 (בין שנה שלישית לרביעית) יכול לקבל ויזה לארה״ב לצורך טיול של שבועיים
 
ואם יכול להיות שכן אילו מסמכים כדאי להוסיף כדי לתמוך בבקשה מלבד הוכחה על לימודים ורישום לשנה הבאה (באנגלית כמובן)
 
נוסע עם בת זוג שכבר יש לה ויזה
 
נשמח לכל עצה תודה
ממש לא נראה בעייתי
14/08/14 08:26
129צפיות
הקייס שלך חזק.
תודה על התשובה
14/08/14 11:05
104צפיות
אני כותבת בשמו, אנחנו לא מבינים בזה כלום
 
האם ישנם עוד מסמכים שכדאי להביא האם יש משהו שכדאי להזהר ממנו
 
הכוונה היא כמובן לטייל שבועיים ולא שום דבר אחר אבל חבל לפספס בגלל איזו שטות שכדאי לא להגיד בראיון
(חברה לוחצת לסוע )
 
תודה רבה
ועוד משהו קטן
14/08/14 11:26
106צפיות
האם 4 שבועות לפני הטיסה מספיקים להוציא ויזה כמה זמן לוקח בערך
 
תודה
ראשית, האם קבעתם כבר תור לריאיון?
14/08/14 16:22
89צפיות
לא יודע מה קורה בימים אלו בקונסוליה, אבל הייתה תקופה לא קצרה בזמן המלחמה שהם בכלל לא קיבלו אנשים, במיוחד לא עבור ויזות תייר. אז אם יש לכם תור שהוא 4 שבועות לפני הטיסה, והכל עובר חלק, אז זה די והותר זמן. הדרכונים עם הוויזות אמורים להגיע בתוך כמה ימים (מכסימום שבוע) ממועד הריאיון. מצד שני, מצוין במפורש באתר השגרירות שלא מומלץ להזמין כרטיס טיסה לפני שיש את הוויזה ביד (בין היתר, בגלל שאף פעם לא מובטח לחלוטין שמקבלים את הוויזה).
 
אני מסכים עם דורון שהקייס נראה חזק. אם אפשר לקבל מכתב ממזכירות ביה"ס לרפואה, על גבי נייר מכתבים רשמי של האוניברסיטה, ובו כתוב (רצוי באנגלית) בדיוק את מה שכתבת פה - כלומר שמדובר בסטודנט לרפואה שכבר סיים 3 שנות לימוד, ועומד להתחיל את שנת הלימודים הרביעית מתוך X שנות לימוד - זה בוודאי לא יזיק.
 
בהצלחה
תודה הם חזרו למתכונת עבודה רגילה
14/08/14 22:32
71צפיות
4 שבועות מיום הזמנת התור.... מקווה שיספיק
 
לא נסגרו כרטיסים עדיין בגלל הויזה, אבל מוגבלים מבחינת תאריכים בגלל הלימודים...
º
אז מהרו והזמינו תור לראיון!
15/08/14 02:05
14צפיות

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה