לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו. 

 

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים:

- ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ואזרחות אמריקאית.

- בתי ספר, גני ילדים ואוניברסיטאות.

-  SSN ,בנקים, כרטיסי אשראי, רשיונות נהיגה, רכבים, ביטוח ורישום לרכב, ביטוחי בריאות וכל מה שביניהם...

- טיפים והמלצות: איך להתכונן מנטלית ומעשית לקראת המעבר הגדול- ביגוד, מזג אויר, מוסדות חינוך, דיוור ומשלוחים, כרטיסי חיוג, תהליכי מעבר, הגירה וקליטה.

- כמו כן, קיימים "לוחות הפורום" שהינם פרסומיים באופיים, המיועדים ליצירת קשר בנושאים הפחות מקובלים לדיון בפורום. יש לדון בנושאים אלה במסגרת הלוחות בלבד!

 

פורום זה, מטבעו, הנו פורום מקצועי/טכני. לא יתפתחו כאן דיונים סוערים על נושאים ברומו של עולם ולא יתאפשרו כאן הודעות ``חברתיות`` באופיין. לשם כך קיימת קומונה, שהתפתחה לה מתוך הפורום. קישור אליה - בראש הדף הראשי ובצידו השמאלי. בקומונה נוכל לשאול איפה למצוא במבה, איך מוצאים גרגרי חומוס בארה``ב גם אם לא יודעים אפילו איך לומר זאת, אוכל ישראלי ואוכל כשר. בקומונה נעביר חוויות על כל נושא, ננהל דיונים ונמצא שם חברים. משתתפי הפורום (עדיפות לקבועים), לאחר שקיבלו אישור ממנהלי הפורום יוכלו להעזר בקשרים האישיים שפיתחו, ולפרסם בקומונה הצעות / חיפושי עבודה, שיפוצי קורות חיים, חיפושי דירות / סקרים וכדומה.

שימו לב: הפורום לא נועד לביקורת או הטפות מוסר על ``היורדים`` - הודעות מעין אלה ימחקו מיד וכותביהן יחסמו. באופן דומה, ייחסמו מכתיבה ניקים שישתמשו במילים שאינן ראויות, כגון קללות או ביטויים פוגעניים אחרים.

הודעות הכוללות מסרים המעודדים עבירה על החוק בישראל או ארה"ב, הודעות העוסקות בשהייה ועבודה בלתי חוקיות בארה"ב, או הודעות המציגות פעילות בלתי חוקית אינן מקובלות בפורום וכן נוגדות את תקנון הפורומים של תפוז. הפרסום בפורום, בין אם הוא אישי או מסחרי, אסור. כל פרסום או הודעה בלתי חוקית ימחקו ללא אזהרה וכותביהם ייחסמו מהמשך כתיבה בפורום.

כמו כן, לא נאפשר דיונים על מהות או על אופן ניהול הפורום על גבי הפורום.

להגנת הגולשים, אנו מבקשים לא לפרסם מספר טלפון ואימייל באופן גלוי. רצוי להתכתב במסרים, ולהעביר מידע רגיש באופן זה. מפאת הרגישות לפרסום פרטים מזהים, נאלץ למחוק הודעות אלו באופן מיידי. 

 

כניסה לפורום כמוה כהצהרה שהנכם מבינים שהכותבים או המנהלים אינם בעלי מקצוע ואינם אחראים לתוצאות הנגזרות כתוצאה משימוש במידע הניתן בפורום. הפורום אינו מיועד להחליף או להוות יעוץ משפטי מקיף ופרטני. הכותבים ו/או המנהלים אינם אחראים למהימנותן, שלמותן או דיוקן של התשובות או המידע שיתפרסמו באתר. כל מידע ותשובה מסוג זה טעונים אימות וחוות-דעת על ידי בעל מקצוע מתאים.

 

שתהיה לכם החלטה קלה וקליטה קלה עוד יותר!

הנהלת הפורום.

 

 "עוברים לארה'ב" הינו פורום הגירה מקצועי באופיו ועוסק בהגירה חוקית בלבד. הודעות הנוגעות למעשים בלתי חוקיים בישראל או ארה"ב יימחקו. להודעות חברתיות באופיין, אני מזמינים אתכם להיכנס לקומונה. אנו מתנצלים על סגנון המברק, זה כל שניתן להכניס בשלוש שורות... אנא קראו את "אודות הפורום והנהלתו" בראש הדף והתעדכנו בכללים והפרטים באופן מפורט. תודה! 
המשך...
הודעה חדשה

למישהו יש ניסיון עם ויזת ״אמן״?
13/04/15 13:00
250צפיות
בוקר טוב,
 
אנחנו בודקים אופציה לעבור לארה״ב לכמה שנים ומחפשים מהי הדרך הכי טובה עבורנו. 
הבנתי שיש משהו שנקרא (לא בשמו הרשמי כמובן) ויזת אמן עבור אנשים מוכשרים בתחומם. ניסיתי לחפש באתר של הקונסוליה האמריקאית אבל כל מה שהצלחתי למצוא זה ויזה לאנשים עם יכולות יוצאות דופן (עם הסבר קצר על כך שהויזה מיועדת לזוכי פרס נובל או ספורטאים אולימפיים). 
אז... יש ויזה כזו?
כי בעלי באמת מוכשר בצורה בולטת אבל אני לא רואה איזו זכיה בפרס נובל או באולימפיאדה באופק
לעומת זאת יש לו ניסיון של כמה עשורים (שניים וחצי בערך, אם רוצים לדייק) באנימציה ועריכת וידאו כולל כמה סדרות טלויזיה מתוכן אחת נמכרה למספר מדינות בחו״ל (אבל לא לארה״ב).
תודה
כן, בהחלט יש ויזה כזו. חפשי מידע בגוגל על ויזת O-1.
13/04/15 15:09
237צפיות
הנה לינק, לדוגמה:
 
זהו האתר הרשמי של רשות ההגירה האמריקנית, ויש עוד המון חומר אחר באינטרנט, תחפשו ותקראו. לפי מה שאת כותבת, בעלך נופל תחת הקטגוריה של O-1B, אשר מיועדת לאנשים בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה.
 
לא צריך לזכות בפרס נובל ולא לנצח באולימפיאדה, וגם לא לזכות באוסקר או באמי (הם קצת מגזימים בתיאור, אבל רק קצת...). כן צריך להראות כישורים יוצאי דופן ברמה בינלאומית, עם הוכחות בשטח. בלינק שהבאתי למעלה, בתחתית העמוד, רשומים הקריטריונים שבהם לעמוד כדי לקבל ויזת O-1B, כאשר צריך לעמוד ב-3 מהם (אם יותר אז נהדר, אבל לפחות ב-3).
 
על פניו, נשמע כאילו ייתכן שבעלך עומד בתנאי הוויזה הזו. רק אתם יודעים זאת. אבל, כדי לקבל את הוויזה הזו, צריכים להתקיים *לפחות* שני התנאים הבאים:
1. בעלך צריך למצוא מעסיק בארה"ב אשר רוצה ומוכן להעסיק אותו, ולתת לו (לכם) ספונסרשיפ לוויזה הזו. אי אפשר להוציא את הוויזה הזו באופן עצמאי - רק מעסיק יכול לעשות זאת עבורכם.
2. חייבים עו"ד שיטפל בבקשה הזו, כי זו בקשה מאוד מורכבת, אי אפשר לעשות זאת לבד (המעסיק אמור לשלם עבור העו"ד).
 
יש לנו פה כמה אנשים שעברו לארה"ב עם ויזת O, בשתי הקטגוריות שלה (הן A והן B). אני מניח שחלקם יוסיפו את התייחסותם - שימי לב שעדיין מאוד מוקדם בבוקר בחוף המזרחי, ובחוף המערבי עדיין לא התעוררו.
 
אנחנו עברנו מסלול דומה, אבל יותר קשוח ותובעני, שבסופו גרין קארד. זהו מסלול שאינו דורש מעסיק, ולכן אנחנו יזמנו הכל, ועבדנו באמצעות עו"ד. אם אתם קוראים את התנאים של קבלת ויזת O-1 ונראה לכם שאתם יכולים לעמוד בזה, אזי שווה לבדוק גם את המסלול "העצמאי" של גרין קארד. הנה שני המסלולים הקיימים, קראו גם עליהם:
 
מסלול Extraordinary Ability:
 
מסלול National Interest Waiver (ידוע בקיצור NIW):
 
 
אגב, בחרתי להביא מאמרים של משרד עו"ד אחד, אבל אין בכך שום המלצה ספציפית על אותו משרד עו"ד! (שאותו איני מכיר)
 
יש המון חומר באינטרנט על התהליכים הללו, והמאמרים באתר של המשרד הספציפי הזה הם די טובים, זה הכל.
 
 
 
 
המון המון תודה על המידע המפורט!
13/04/15 21:12
139צפיות
עזרת לי מאוד
אני לא בטוחה שמי שקיבל את הויזה מסוג A יכול לסייע.
14/04/15 03:00
155צפיות
מדובר בתחומים מאוד שונים.
ספרקית, אני לא מצליח לשלוח לך מסר...
15/04/15 16:57
111צפיות
מנסה לענות לך על מה ששאלת בפרטי, אבל תפוז לא נותן לי לשלוח לך את המסר. שלחתי מסר ניסיון למישהו אחר וזה עבר בלי בעיות, אבל את שלך הוא מסרב לשלוח.
 
תשלחי לי בבקשה את האימייל שלך במסר פרטי, ואענה לך לשם.
 
אילן
º
שלחתי. תודה
15/04/15 17:43
24צפיות
חיפוש עבודה בסיליקון ואלי
15/04/15 09:03
197צפיות
שלום לכולם,
אז לאחר תהליך ארוך ומייגע, קיבלתי את הדרכון עם ויזת ההגירה (אשתי אזרחית, התהליך התבצע ע"ב איחוד משפחות).
התכנון הוא לעבור לסן פרנסיסקו BAY AREA לאחר שאמצא עבודה (אני,אשתי ו-2 בנות).
אני מהנדס תוכנה עם 6 שנות נסיון, לפי מה שאני רואה עד עכשיו, די בעייתי למצוא משרה מהארץ.
יש לי קו"ח מוכנים בפורמט אמריקאי, קיבלתי כבר פידבקים טובים מכמה RECRUITERS.
יש כאן מישהו שיש לו קצת קשרים, שיוכל להעביר הלאה את הקו"ח שלי? שיוכל לעזור לי עם נטוורקינג?
כל עזרה\טיפים יתקבלו בברכה.
תודה :)
כן, המשך בפרטי
15/04/15 10:39
172צפיות
שלח לי קו״ח ועוד פרטים בפרטי, ואנסה לעזור. 
מנסיון, מה שנדמה בתור קו״ח בסגנון אמריקאי כשאתה בארץ, לא נראה כך כשאתה כאן.
 
שאלה בנוגע לאישור עבודה
15/04/15 06:07
172צפיות
שאלה בנוגע לאפשרות ללמוד בארה"ב..
בעלי ואני ברילוקיישן בארה"ב נמצאים כרגע תחת ויזה עבודה E1.
הייתי רוצה לבדוק אפשרות לעשות תואר שני באחת האונ' פה, מישהו יודע כיצד ניתן להוציא אישור לימודים למי שגר כעת בארה"ב ומה התהליך שאני צריכה לעשות? אם יש איזשהו אתר שדרכו צריך להגיש את המסמכים אשמח לקישור.
תודה רבה.
קודם כל, כדאי לתקן את הכותרת
15/04/15 06:43
126צפיות
בכותרת כתבת על ויזת עבודה...
 
שאלה- את ה- dependent?
מתנצלת.. העבודה והלימודים מתערבבים כבר אחד בשני..
15/04/15 07:06
105צפיות
אני די חדשה פה - חודש, מה הכוונה לשאול את ה- dependent? במה הם עוסקים?
תודה..
מצטער, לא הייתי ברור
15/04/15 07:20
93צפיות
התכוננתי לוודא שאת ה dependent, לא הe1 הראשי. 
 
בכל מקרה, בהנחה שאת כן, אז ג׳ון כבר הסביר. אין שום הבדל בינך לבין תושב מקומי שנרשם ללימודים. את לא צריכה שינוי ויזה או שום דבר דומה.
שאלה בנוגע ללימודים על ויזה E1
15/04/15 06:47
104צפיות
היות ואת במעמד נתמכת של ויזה E1, מותר לך ללמוד כולל לימודים לתואר ללא צורך באשרת לימודים. הסטטוס הנוכחי שלך מאפשר לך לעשות זאת ללא צורך באישורים נוספים. את צריכה פשוט להרשם לאוניברסיטה ולהתקבל.
 
תודה על המענה המהיר..
15/04/15 07:09
86צפיות
האם ידוע לך האם צריך להציג סכום מסוים או ספונסר כפי שעושים בארץ כאשר מגישים או שפשוט להתקבל ולשלם את שכר הלימוד כמו אזרחי ארה"ב?
º
בתי ספר פרטיים בלוס אנגלס
15/04/15 01:03
127צפיות
º
כן
15/04/15 01:30
58צפיות
º
Party Schools in L.A.? Sure
15/04/15 02:06
56צפיות
º
אבל הוא לא שאל, הוא רק אמר
15/04/15 07:21
47צפיות
לימודים בארה"ב ובן זוג אזרח
14/04/15 20:31
116צפיות
שלום, 
בימים האחרונים התקבלתי לתואר שני באחת המכללות בניו יורק ואני מתכנן להתחיל את הלימודים בסמסטר הסתיו הקרוב. 
כעת מגיע השלב של הכנת המסמכים לטופס ה-I20 של ויזת הסטודנט. יש לי חשבון בנק משותף עם בן זוגי מזה כמה שנים שהוא אזרח אמריקאי ויעבור איתי (בתכנית- הוא יחפש עבודה בתחומו ואני אלמד). השאלה היא- האם העובדה שיש לנו חשבון משותף עלולה דווקא להקשות יותר על הבקשה וליצור מצג שאני מתכנן להשתקע שם? או שמא זה כן יעזור כי הוא כן יוכל לעבוד שם? 
האם כדאי פשוט לא לציין את העובדה הזאת?  

כמו כן- בהיבט הטכני, איזה מסמכים אמורים להציג כדי להוכיח את יכולתי לממן את התואר? המכללה העריכה עלויות של שנה אחת ב-43,000 דולר, האם זה הסכום שצריך להציג? האם הבנק יסכים להפיק לי אישור באנגלית עם הסכום הזה? והאם יש הכרח בספונסר או שמא אם הסכום קיים (לאחר הלוואה) זה יספיק? 


תודה! 
אורן
לדרישה ליכולת מימון יש שני חלקים
14/04/15 21:02
102צפיות
חלק אחד הוא יכולת מימון לשנה הראשונה, וחלק שני זה יכולת מימון לכלל תוכנית הלימודים. עבור השנה הראשונה, בשגרירות רוצים לראות סכום כסף שזמין עבורך מיידית (חשבון בנק, מלגה מובטחת וכו'). עבור השנים שלאחר מכן, השגרירות תסתפק בהוכחות פחות חד-משמעיות, אבל עדיין אלו צריכות להיות הוכחות משכנעות. הסכום שצריך להציג בכל שנה הוא בהתאם להערכה שסיפקה המכללה.
 
לגבי בן זוגך, עדיף למצוא דרכים אחרות להראות יכולת מימון אם אפשר (כגון ספונסור: הורים וכו'). וזה משתי סיבות. קודם כל, משום שאין לו שם עדיין עבודה מובטחת וחיפוש עבודה זה לא ערובה למציאת עבודה. ושנית בדיוק בגלל העניין שהזכרת של אי כוונת הגירה. עובדת היותו אזרח אמריקאי והעובדה שבכוונתו לחפש עבודה לא תהווה בהכרח בעיה, אבל זה עלול לדרוש הסברים ושכנועים נוספים לגבי אי כוונת ההגירה שלך, ולכן אם אתה לא נשאל על כך עדיף לדעתי להימנע מלספר על כך מיוזמתך.
 
המסמכים צריכים להיות מסמכים חתומים מהבנק. יש מכתב סטנדרטי באנגלית שהבנק מנפיק בסגנון של "הנ"ל לקוח שלנו כך וכך שנים, ויש לו בחשבון יתרה כזו וכזו". אם מצרפים ספונסורים, יש לצרף גם עבורם אישור יתרות.
 
 
אניצריךשחזורמידעחסוניםלצורךגריןקארדלארהב
13/04/15 11:48
160צפיות
אני צריך שחזור מידע חסונים לצורך גרין קארד לארהב
אתה מתכוון מידע על חסונים שנעשו בישראל בילדותך?
13/04/15 19:48
110צפיות
קשה מאוד לשחזר את המידע הזה. מה שבד״כ עושים זה לחסן מחדש וזהו.
שחזור פנקס חיסונים לגרין קארד לארהב
13/04/15 21:21
127צפיות
קודם תודה על התשובה  כן מילדות, אני מבין שאפשר לעשות שוב חיסונים ואולי לפתור את העניין רציתי לדעת אם יש אפשרות אחרת שמישהו עשה לטובת גרין קארד .באיטליה מקבלים את זה מיד זה הכל ממוחשב ידידתי עשתה את זה. טוב מקווה שמישהו יש לו ניסיון בזה.תודה מראש
אולי אפשר לבדוק אם יש בדם נוגדים
13/04/15 21:54
90צפיות
שיעידו שחוסנת?
אפשר אבל אז משלמים הן על הבדיקה והן על החיסון הנדרש,
14/04/15 17:05
59צפיות
במקום רק על החיסון. נדמה לי גם שישנם חיסונים שלא מראים נוגדנים או נוגדנים שלא מעידים בהכרח על חיסון אלא שהאדם חלה במחלה בעברו. כבר לא זוכר מה זה מה.
זה תלוי
14/04/15 17:19
47צפיות
אני לא יודע אם השואל נמצא בישראל או בארה״ב, אבל אם מדובר בארה״ב, בדיקת נוגדנים לא בהכרח מחייבת תשלום. זה תלוי ביטוח ומרפאה.
אני לא יודע בן כמה אתה
14/04/15 03:31
123צפיות
אבל בתקופה שאני הייתי ילד היו רושמים רישום מקושקש בטיפת חלב. לא היה שום רישום ממוחשב, אז אי אפשר ליצור כזה יש מאין.
בדיקת מי שפיר
11/04/15 16:59
322צפיות
היי,
 
אשתי ואני עוברים בקרוב לארה"ב ללימודי פוסטדוקטרט וכחלק מהתנאים אנחנו נקבל ביטוח רפואי דרך האוניברסיטה. אשתי בהריון והיינו רוצים לעשות בדיקת מי שפיר אך אנחנו לא מצליחים למצוא מידע לגבי עלויות הבדיקה לאישה מתחת לגיל 35 (בביטוח מצוין שנשים מעל גיל 35 מכוסות אך מתחת לגיל 35 לא מצוין כל דבר). לצערי אני לא מצליח לקבל תשובה מהחברת ביטוח כיון שאנחנו עדיין לא רשומים במערכת. 
 
אשמח אם מישהו יוכל לתת לי פרטים או סדר גודל של מחירים.
 
תודה רבה
מספר בן 5 ספרות בדולרים כמובן
11/04/15 19:16
294צפיות
וזה רק על הפרוצדורה הישירה בלי כל מה שמסביב. אתה ממש לא רוצה לעשות את זה...
 
העניין הוא כזה: אם המערכת הרפואית רואה סיבה, כמו עבר משפחתי או אם מה שגורם לכם כהורים לרצות לעשות כזו בדיקה (חודרנית ומסוכנת שצריכה הצדקה טובה), יוכר על ידי המערכת, היא תשלם את זה. אבל אם זו סתם גחמה לא מגובת ניירת שלכם... אז המערכת לא תממן.
קשה מאוד לענות על שאלה כזו.
11/04/15 19:28
257צפיות
יש פה כל כך הרבה פרמטרים - עלות הבדיקה עצמה (תלוי ברופא ובמרפאה), סוג תוכנית הביטוח, ועוד ועוד - כך שכל מספר שייזרקו לך פה לא יהיה רלבנטי. יכולים להיות שינויים משמעותיים בעלות בין מרפאה אחת לשנייה, שלא לדבר על הבדלים בין סטייטים.
 
אם תכתוב לנו באיזו אוניברסיטה בדיוק מדובר, אז אולי יש פה מישהו באותה אוניברסיטה שנמצא באותה תוכנית ביטוח ויכול לבדוק לך יותר בקלות, או אולי אפילו מישהו שכבר יש לו ניסיון עם זה.
 
בהערכה גסה, מדובר בעלות של 2-3K כאשר אין ביטוח, אבל סביר שזה גם יכול להיות יותר. חפש בגוגל cost of amniocentesis.
Maternity 21
12/04/15 21:19
193צפיות
מניסיון שלנו, ינסו להמליץ לכם להימנע מבדיקת מיי שפיר וימליצו על בדיקת Materinty 21, לפי התוצאות של בדיקה זו ועוד כמה הצלבות, במידה וצריך ימליצו לכם על בדיקת מיי
שפיר ואז זה יהיה על חשבון הביטוח, על המטרניטי מדובר על בין 500 ל 900 דולר במידה והביטוח מכסה.
 
(עוד פעם, מניסיון שלנו בפלורידה).
אבל אם היא מתחת לגיל 35 ואין בעיות
12/04/15 22:44
183צפיות
רפואיות או אינדיקציות שמראות על בעיה, הביטוח לא יכסה את זה. ואז זה בסביבות 4000-5000 דולר לדעתי.
זה רק "מחיר מחירון"
14/04/15 02:28
121צפיות
העלות של 4000-5000 דולר זה המחיר על הנייר בלבד. במידה והביטוח לא מכסה את הבדיקה, הם שולחים חשבונית בסכום הרבה הרבה יותר נמוך, בסביבות 200-300 דולר. כמובן שחשוב לוודא את העניין מראש.
 
 
באתר של Counsyl שעושים את הבדיקה כתוב
16/04/15 00:52
31צפיות
The Informed Pregnancy Screen is $750.00 if you would like to pay cash. Screening for sex chromosome analysis is available at no additional cost, and Microdeletion screening is available for an extra $250.00 ($1000.00 total cost). If you would like to pay using insurance, just enter in your information below. We can estimate a patient responsibility amount based on your coverage and information about your pregnancy.
 
(https://www.counsyl.com/price/ ואז לבחור Informed Pregnancy).
הבדיקה מתבצעת ע"י סינון של תאי דם של העובר מתוך הדם של האם והיא יחסית מאוד מדוייקת. לא כמו סיסי שיליה או מי שפיר אבל יותר טובה ממה שהיה זמין עד היום. בכל מקרה מומלץ לעשות לפני שעושים בדיקה כמו מי שפיר.
 
לגבי ביטוח, גם אני לא הצלחתי לקבל תשובות תיאורטיות לגבי קודים של פרוצדורות מהביטוח שלי אבל מה שהם כן אמרו זה שכל בדיקה שהרופא רוצה לעשות (הרופא צריך לדבר איתם) מכוסה לפי התנאים של הפוליסה (אחוז מסויים אחרי הדידקטבל).
º
same in CA
13/04/15 06:30
55צפיות
º
תודה רבה על התשובות! עזרתם מאד!
13/04/15 23:25
43צפיות
מי שפיר
13/04/15 23:24
131צפיות
אם הביטוח לא מכסה, כ $3000. זה בדר״כ הולך חצי לרופא המבצע וחצי למעבדה. 
 
דרכון לילד שמתאזרח אוטומטית
14/04/15 01:58
92צפיות
אני עומדת לקבל אזרחות (זומנתי להשבעה)  ומבינה שהבן שלי שטרם מלאו לו 18 יהיה אזרח אוטומטית.
ראיתי כאן פעם שלא חייבים לההגיש בקשת התאזרחות אלא פשוט לבקש דרכון אבל באתר הרשמי www.us-passport-service-guide.com אני רואה רק אפשרות  דרך הגשת בקשה של Certificate of Citizenship למי שאין תעודת לידה אמריקאית או Naturalization Certificate או דרכון קודם.
יש למישהו נסיון עם זה?
ההסבר בעמוד השני של טופס הבקשה.
14/04/15 02:26
86צפיות
צריך לשלוח את הגרין קארד של הילד, תעודת ההתאזרחות של ההורה, ושאר התעודות הרגילות.
 
If you claim citizenship through naturalization of parent(s): Submit the Certificate(s) of Naturalization of your parent(s), your foreign birth certificate (and official translation if the document is not in English), proof of your admission to the United States for permanent residence, and your parents' marriage/certificate and/or evidence that you were in the legal and physical custody of your U.S. citizen parent, if applicable
 
 
המלצות על אזור מגורים בניו יורק
13/04/15 17:03
147צפיות
בוקר אור,
אנחנו זוג +2(7,10)מתגוררים כרגע בשיקגו ואמורים לעבור לגור באזור ניו יורק.
אשמח לקבל המלצות על אזור טוב בפרברים שיש בו קהילה ישראלית.
אשמח לקבל גם המלצות על ביה"ס מומלצים...
המשך יום טוב :)
אזור ניו יורק הוא עצום בגודלו
13/04/15 19:12
163צפיות
אנחנו יכולים להמליץ על אחד מאזורי ה"ברירת מחדל" של אזור NYC - למשל ה"גטו הישראלי" בפיירלון ניו ג'רסי - ואז יתברר שאתם בעצם צריכים להגיע כל בוקר לסטוני ברוק בלונג איילנד, או לבינגהמטון באפסטייט... כלומר מרחקים של 4-6 שעות נסיעה לכל כיוון מהמקום שהצענו.
אתם מדברים על ניו יורק העיר או ניו יורק המדינה?
איפה נמצאת הסיבה למעבר (עבודה, לימודים) - באיזו עיר \ עיירה ובאיזה אזור של העיר?
 
פרברים ניו ג'רזי או לונג איילנד
13/04/15 19:50
158צפיות
העבודה במרכז מנהטן ולכן אני מחפשת מקום מגורים לא יותר מחצי שעה,ארבעים דקות ברכבת.
זה אפשרי בניו ג'רזי/לונג איילנד/ברוקלין...אנחנו לא מעוניינים לגור במרכז מנהטן.
בניו ג'רזי למה הכוונה "ברירת מחדל" ?
ברירת המחדל בניו-ג'רזי:
13/04/15 23:16
146צפיות
תריצי פה חיפוש, במנוע החיפוש של הפורום, אחר מילות המפתח הבאות:
טנפליי
פיירלון
קרסקיל
 
אלו דוגמאות ל-3 עיירות, די סמוכות האחת לשנייה, שבהן יש המון ישראלים, והן מאוד פופולריות. את כבר תמצאי הרבה שרשורים ומידע מהחודשים האחרונים אשר עוסקים באזורים הללו.
אם אפשר עוד 2 שאלות לגבי GC על בסיס נישואין
13/04/15 01:12
183צפיות
היי,
כפי שסיפרתי אני אמריקאית, בנזוגי ישראלי, לא נשואים, יש ילדים משותפים בגילאי גן. הילדים ישראלים אבל זכאים לאזרחות אמריקאית כבר מישראל (בררנו, בעזרה אדיבה של הפורום הזה. חוק הסבא וכד'). 
בכל מקרה, רציתי בבקשה 2 שאלות לגבי GC לבנזוג, בהנחה שהתהליך מבוצע מהארץ.
אני מקווה שלמישהו יש עוד סבלנות לענות, פשוט הוצפנו מידע ולא הבנו את כל האפשרויות. 
 
(1) חייבים להתחתן? או שמספיק שהילדים יהפכו אזרחים ואז יבקשו איחוד משפחות עם אבא, בלי קשר לחתונה? 
שנינו שונאים את מוסד הנישואין (אפילו בקפריסין). מצד שני אין לנו בעיה להוכיח את האבהות (גם מבחינה ביולוגית וגם בקשר היומיומי).
 
(2) ואפילו נגיד שמתחתנים. יעזור להוציא לו קודם ויזת תייר? מישהי סיפרה כאן שהיתה לה ויזת תייר ישנה, ואז היא התחילה תהליך GC מהארץ בזמן שילדיה נסעו לארה"ב. כשהתהליך נמרח לשנה, אנשי השגרירות ריחמו ונתנו לה לבקר את הילדים על ויזת התייר הישנה.
מצד שני, ב"כלים ומידע" נכתב שויזות ישנות יבוטלו ברגע שנתחיל תהליך GC. 
אז... מה הנכון?
 
שוב תודה  רבה
 
חייבים להתחתן
13/04/15 02:02
120צפיות
לגבי שאר השאלות אני לא בטוחה, אחרים יענו לך בטח בקרוב
תשובות:
13/04/15 03:14
142צפיות
1. כן, חייבים להתחתן. אני משתתף בצערכם, אבל את הממשל האמריקני לא מעניינת דעתכם ויחסכם למוסד הנישואין. אתם חייבים להיות נשואים בשביל לבצע את התהליך. שימו לב שזו ממש לא צריכה להיות חתונה דתית - כל חתונה אזרחית שהיא, בקפריסין, פראג או בארה"ב מספיקה בהחלט (אבל *לא* חתונה אזרחית בישראל, כיוון שזו אינה מוכרת על-ידי השלטונות הישראלים, ולפיכך גם לא על-ידי השלטונות האמריקניים).
 
לגבי איחוד משפחות, אין שום בעיה. אם הילדים הם אזרחים אמריקנים, הם יכולים לבקש איחוד משפחה עם אבא שלהם, ומספיק שרק ילד אחד יעשה זאת, לא צריך את כולם. ה"בעיה" הקטנה היא שאותו ילד יוכל לעשות זאת רק כאשר ימלאו לו (או לה) 21 שנים. אפילו לא יום אחד לפני. אז יש לכם קצת זמן לחכות, עד שתוכלו לבצע את התהליך הזה...
 
2. כן, כדאי ורצוי מאוד להתחיל להוציא ויזת תייר לפני שמתחילים את התהליך.
 
מה שציטטת מ"כלים ומידע" אינו נכון (ואם כן ציטטת במדויק, אז בבקשה תני לנו לינק כי צריך לתקן את זה).
 
בקשת גרין קארד *אינה* מבטלת שום ויזה קיימת. מה שכן קורה הוא שלאחר שמגיעים *בקשה* לגרין קארד, אי אפשר יותר לבקש שום ויזת תייר (וגם לא רבות מהוויזות האחרות, כגון לימודים), כי חלק מהבקשה של אותן ויזות כוללת הצהרה שאין כוונה להגירה - ובעצם כבר הצהרת על כוונת הגירה כאשר הגשת את הטופס לתחילת תהליך קבלת הגרין קארד (טופס I-130).
 
ברגע ש*מקבלים* את הגרין קארד, כלומר כבר יש גרין קארד ממשי ביד - אז כל שאר הוויזות אכן בטלות, כי כבר אין צורך בהן; הגרין קארד הוא יותר "חזק" מכל שאר הוויזות. אבל שוב, מדובר על קבלת הגרין קארד, ולא על תחילת התהליך לבקשתו.
 
ואגב, אני מכיר כמה זוגות שהיו כמוכם, גם הם חיו ביחד שנים רבות וגידלו ביחד ילדים בלי להתחתן; וגם הם כולם, בלי יוצא מן הכלל, התחתנו בנישואין אזרחיים בגלל תהליך ההגירה לארה"ב. למען האמת, לפחות אחד מאלו הוא חבר פעיל פה בפורום - אני לא רוצה "להוציא אותו מהארון", אבל אם הוא יקרא את זה אז אולי הוא יבחר בעצמו לכתוב פה, לשתף מנסיונו שלו, ולעזור לכם בלבטי ה-"אנטי-נישואין"...
 
בקיצור - לאחל לכם מזל טוב לנישואים הקרבים, או שאפילו ברכות כאלו אתם שונאים?
בהתייחס ל:
13/04/15 08:15
102צפיות
"בקשת גרין קארד *אינה* מבטלת שום ויזה קיימת. מה שכן קורה הוא שלאחר שמגיעים *בקשה* לגרין קארד, אי אפשר יותר לבקש שום ויזת תייר (וגם לא רבות מהוויזות האחרות, כגון לימודים), כי חלק מהבקשה של אותן ויזות כוללת הצהרה שאין כוונה להגירה - ובעצם כבר הצהרת על כוונת הגירה כאשר הגשת את הטופס לתחילת תהליך קבלת הגרין קארד (טופס I-130)."
 
סתם מתוך סקרנות, כי יש לי ויזת תייר ואני גם בתהליך גרין כארד. למה מחשיבים הצהרה, שאין לי כוונה להגר *באמצעות* ויזת התייר הצהרת שקר?
זו באמת המציאות, אני מוציא ויזת תייר כדאי לטייל בארה"ב לחזור לארץ המוצא ולהמשיך לחיות עד שאקבל את האישור לעבור...
אלו שני תהליכים בלתי תלויים. הרי בקשה לגרין כארד יכולה לקחת 13 שנים (איחוד משפחות אחים ואחיות לדוגמא). אז מה, בזמן הזה אסור לי לבקר חבר בארה"ב או משפחה או סתם לעשות קניות?
 
אני כמובן לא מטיל ספק בידע או הניסיון שלך, שהוא רב משלי לאין ערוך.
זו פשוט נשמעת לי דרישה מוגזמת מצד הרשויות... הרי אין להם מטרה להקטין את היקף התיירות למדינה.
למה אתה קורא "תהליך גרין קארד" ?
13/04/15 14:48
101צפיות
בקשת גרין קארד דרך איחוד משפחות, כמו אחים ואחיות לדוגמה (דוגמה שאתה הבאת) *אינה* נחשבת לתהליך גרין קארד. כאשר האח או האחות הגישו את הבקשה הראשונית, אזי רק נכנסים למעין "תור" למשך שנים ארוכות, וסופרים את הזמן עד שיגיע תורך להתחיל את התהליך עצמו, כלומר להגיש את המסמכים הרלבנטיים.
 
תהליך גרין קארד, או בקשה לגרין קארד, זה דבר מאוד ספציפי - הגשת טופס I-130 (במקרה הזה). מהרגע שהטופס הזה הוגש, התהליך לוקח רק שנה-שנתיים (אם לא תוקעים אותו בכוונה), לא יותר מכך. ולכן, ברגע שהטופס הזה הוגש, אזי השלטונות רואים שיש כוונת הגירה ברורה, ולכן אי אפשר לטעון כלפיהם "אני מבקש ויזת תייר רק בשביל לנסוע לטייל, ואין לי שום כוונת הגירה" (שזו ההצהרה שבעצם נותן כל מי שמבקש ויזת תייר). ככה עובדת המערכת.
 
אם ויזת התייר כבר קיימת, אין בעיה לנסוע לארה"ב לטייל לאחר שהוגש הטופס הזה. פשוט צריך להסביר לקצין ההגירה בכניסה שאכן אתה באמצע תהליך הגירה, ואתה הגעת רק לביקור קצר בשביל לבקר חבר או משפחה בארה"ב, או סתם לטיול - ולאחר אותו ביקור קצר אתה חוזר לישראל בשביל להשלים משם את תהליך ההגירה.
אילן, אני לא בטוח למה אתה מכוון
13/04/15 15:47
96צפיות
כאשר אתה מגיש בקשת GC לאח או לאחות - הטופס שאותו אתה מגיש הוא I-130. זה הטופס המתחיל את התהליך, לא מסיים אותו. לא מגישים אותו רק שנה-שנתיים לפני סיום התהליך אלא מייד בהתחלה.
אוקיי, יכול להיות שטעיתי פה, אבל אנחנו יודעים במפורש
13/04/15 18:29
84צפיות
שיש הבדל משמעותי בנקודת ההסתכלות של הרשויות על התהליכים השונים.
 
באיחוד משפחות עם הורים או אח/אחות, התהליך מתחיל אפילו בלי שלמועמד לגרין קארד תהיה איזושהי נגיעה או מעורבות בתהליך.
 
לעומת זאת, בתהליכים קצרים יותר (נאמר נישואין), הרי המועמד עצמו צריך בשלב די מוקדם למלא ולהגיש כל מיני טפסים (מעבר למה שמגיש האזרח).
 
אני מניח שפה "קבור הכלב", קרי בהצהרת הכוונות של המועמד-עצמו לגרין קארד, ומעורבות אקטיבית שלו בתהליך.
 
או שמא אתה טוען שאין שום בעיה - בשום מקרה שהוא - ללכת ולבקש ויזת תייר חדשה, גם לאחר שהחלו בתהליך I-130, ולרבות כאשר מדובר בזוג נשוי, שם אין זמן המתנה?
אני מסכים עם הסיפא של דבריך
13/04/15 19:10
65צפיות
בדיוק כפי שאמרת, גם מי שהוגשה בעבורו בקשה יכול לבקש ויזת תייר חדשה.
מי שהוגש בעבורו I-130 - חייב לציין בטופס בקשת הויזה את העובדה הזו, אבל זה רחוק מאוד מסרוב אוטומטי. קל וחומר שזה המצב בעבור הליכי הגירה מתמשכים, מאחר וזה שמישהו רוצה להגר לארה"ב עוד עשור, זה לא מבטל את קשריו לארץ מוצאו היום.
 
אם מישהו רוצה להגר לארה"ב עוד שלושה חודשים, כמובן שזה לא אומר שבכוונתו להגר לשם באופן בלתי חוקי היום, אולם זה מקשה את ההוכחה על כך - כי טיבם של קשריו של אותו אחד עם ארץ מוצאו הם זמניים מאוד (כי אנחנו כבר יודעים שבכוונתו לנתק אותם בקרוב).
הווה אומר, מבחינת הרשויות האמריקאיות, "אנחנו לא טוענים שבכוונתך להגר באופן  בלתי חוקי, אולם נטל ההוכחה הוא עליך, לא עלינו, ולא תצליח לשכנע אותנו בכך עקב כך שכוונתיך להגר בקרוב באופן חוקי ידועות לנו". אבל זה נכון להגירה ממשמשת ובאה, לא כזו שנמצאת במרחק שנים רבות.
אני מבין את מה שאתה כותב
13/04/15 15:50
79צפיות
אני פשוט לא לגמרי מסכים עם האמירה, שאתה לא יכול לטעון שאתה בא לביקור ברגע שהגשת טופס I130.
איחוד של הורה עם ילד שמלאו לו 21 שנים גם לוקח אי אלו שנים ומתחיל עם טופס I130.
הנקודה שלי היא, שזה שאני רוצה לבוא לבקר לא אומר שאני מתכוון להשאר או להגר בנסיעה הקרובה (אני מבין שאתה מציג את נקודת המבט של השלטונות ולא את דעתך האישית, אולי גם את דעתך, לא יודע...).
זה נכון שאם הגשתי בקשה להגר זו הצהרת כוונות ברורה.
אני חושב אבל, שכמו שהשלטונות אומרים שלא לעשות שום תכנית לפני שאתה מקבל אישור רישמי, כך גם, למרות העובדה שיש לי כוונה להגר ואפילו עשיתי צעד בעניין מותירה אותי עדיין כאחרון התיירים.
עוד משהו
13/04/15 21:54
73צפיות
ילדים אכן יכולים לבקש איחוד משפחות עם האבא בלי קשר לחתונה, וזו אפילו נחשבת לקרבה "מיידית" כלומר כזו שלא צריך לחכות עבורה בתור. הבעיה היחידה היא שהם יכולו להגיש בקשה כזו רק כשיגיעו לגיל 21. בהתחשב בכך שהם בגיל גן כרגע, האופציה הזו תיקח די הרבה זמן.
 
בעלת גרין קארד מבקשת מידע לגבי בן זוג ללא שמתכנן לעבור איתי
12/04/15 11:33
281צפיות
שלום לכולם :)
קיבלתי את הגרין קארד לפני חודש לערך לאחר המתנה של כ- 8 שנים.
כרגע בהתלבטות וצריכה עזרה, אשמח לשמוע כל דיעה והצעה 
בן זוגי מעוניין להגיע איתי לארה"ב ולחפש עבודה / לימודים כדי שיוכל לשהות שם איתי.
ואנחנו לא בשלב ביחסים עדיין של חתונה, כך שלא נתחתן על מנת שהוא יוכל לעבוד שם.
כמה פרטים יבשים:
1. בן 32 בעל תואר ראשון ושני בכימיה ופיזיקה.
2. לומד לימודי תעודה של תוכנה כרגע.
3. ללא ויזה לארה"ב - בעבר קיבל ויזה מסוג F כשטס עם משלחת מהאוניברסיטה בארץ לשם.
4. אני עוברת לוושינגטון DC - כך שהכל צריך להיות באיזור.
 
האם עדיף לחפש מקום עבודה מכאן שיהיה ספונסר לויזת עבודה - אם כן איפה אתם ממליצים לחפש?
האם כדאי להירשם ללימודי תואר שלישי (דוקטורט) ולחפש מממנים למחקר?
המון תודה ושבוע מקסים.
השאלה היא פחות ״מה עדיף״ אלא יותר ״מה אפשר״
12/04/15 16:13
167צפיות
האופציה של לחפש מתוך ארה״ב היא טובה יותר, אבל כיצד היא רלבנטית אם הוא לא יכול לשהות בארה״ב לצורך חיפוש העבודה?
 
הוא אמנם יכול להיכנס ולשהות על ויזת תייר, אבל גם אם יתמזל מזלו והוא ימצא מעסיק שיבקש עבורו ויזה (וזה צריך להיות משהו מאד מיוחד כי הוא עדיין לא בעסקי התכנה, ותואר שני בכימיה ופיזיקה הוא לא בדיוק מגנט למעסיקים), זה עדיין יצטרך להיות תהליך שמתרחש רק בשנה הבאה (הגשת הבקשה לויזה תהיה ב1 באפריל 2016).
 
תואר שלישי הוא כן אופציה. הוא צריך להתקבל לתכנית דוקטורט. יש עדיין בעיה של תזמון כי מדובר בapplications של כשנה מראש. אם הוא יתקבל לתכנית שכזו ואם יהיה לו מימון (אם מדובר בכימיה ופיזיקה, בדרך כלל מדובר במלגה) אז הוא יוכל ללמוד ולשהות בארה״ב למשך תקופת הלימודים באופן חוקי.
תודה רבה. האם ישנה אפשרות לעבוד במסגרת הלימודים?
12/04/15 16:17
119צפיות
במידה וכן איזה סוג של ויזה עליו לבקש?
 
בזמן לימודי דוקטורט אסור לעבוד, אבל מקבלים
12/04/15 16:48
132צפיות
מלגת מחיה קטנה שעוזרת. לפעמים אפשר לקבל אישור לעבוד קצת במהלך הלימודים על חשבון הזמן שבד"כ אפשר לקבל אחרי התואר לעבוד בארה"ב (משהו כמו שנה למיטב זכרוני, אבל אולי יותר), אבל בכל מקרה לימודי דוקטורט הם מאוד אינטנסיביים ואני לא מכירה אנשים שעובדים תוך כדי. זה לא כמו בישראל.
כמו שאיריס כתבה, עבודה כמעט לא רלנטית. מותר לעבוד בדברים
12/04/15 19:46
125צפיות
מסויימים (כמו teaching asistant או research asisstant) ויותר מאוחר יש קצת יותר גמישות, אבל זה לא ממש משנה. אם הוא הולך לדוקטורט בכימיה או בפיזיקה לא יהיה לא יותר מדי זמן לעבוד גם כך.
 
בכל מקרה, מדובר בויזת f1 או j1. היתרון של j1 היא פחות רלנטית לכם. היא מעניקה אפשרות תעסוקה לבן הזוג. f1 היא הויזה הרלנטית, אבל הוא קודם צריך להתקבל לאוניברסיטה מוכרת (לא כל מוסד יתאים) ואז רק יחל התהליך.
º
איזה כבוד נתת לי, אבל אני לא איריס עדיין
12/04/15 22:45
57צפיות
ואולי...
12/04/15 23:17
102צפיות
אני יודע עליך דברים שאת עוד לא יודעת על עצמך?.......
תודה רבה לכולם :(
13/04/15 20:42
66צפיות
ננסה להילחם ולגרום לזה להצליח כנגד כל הסיכויים.
אם לא יעבוד נחשוב על רעיונות אחרים.
אין פתרונות קלים למצב שלכם, אפילו לא חתונה.
12/04/15 17:37
168צפיות
מכיוון שיש לך "רק" גרין קארד, ולא אזרחות, את לא יכולה להביא במיידי את בן-הזוג הנשוי לך לארה"ב, אפילו אם אתם מתחתנים מחר בבוקר. יש תור, ואורכו כרגע כשנה וחצי, אם כי מאוד ייתכן שהתור בפועל הוא אף ארוך יותר (היסטורית, התור היה בן כמה שנים, ומאוד ייתכן שהוא כרגע במגמת התארכות; אם את רוצה להבין יותר, חפשי בפורום פוסטים ישנים שלי על הנושא).
 
בשביל לראות את אורך התור ברגע זה ממש, היכנסי ללינק הבא וחפשי את קטגוריית F2A, קראי עליה, וראי באיזה תאריכים מטפלים כרגע:
 
אגב, שימי לב שהמשמעות של תור בן "שנה וחצי" הוא שהתהליך רק *מתחיל* כעבור שנה וחצי, ואז עדיין יש תהליך של גרין קארד שצריך לעבור, אשר יכול בקלות לקחת עוד 6-12 חודשים. כך שבפועל, ייקח שנתיים לפחות מהרגע שמתחילים את התהליך, ועד שבן-הזוג יוכל לעבור איתך!
 
אבל כל מה שלמעלה לא רלבנטי עבורך, כי את לא רוצה להתחתן. ולכן, זה אומר שהדרכים היחידות עבור בן-הזוג שלך להגיע לארה"ב הן:
 
1. להגיע עם ויזת תייר ולשהות איתך במשך כמה חודשים, אולי אפילו חצי שנה עד שנה - אבל אין שום דבר שמותר לו לעשות באותה תקופה (לא לעבוד, לא ללמוד, פשוט כלום חוץ מאשר לטייל, לראות סרטים וטלוויזיה, ולבזבז כסף, כמו כל תייר אחר)
 
2. למצוא בעצמו דרך להגיע לוויזה לארה"ב, בלי שום קשר אלייך. בהקשר לזה, אין שום סיכוי ריאלי שהוא יוכל לעבור בשנה וחצי הקרובות, כלומר לפני ספטמבר-אוקטובר 2016, בגלל ש:
 
* עבודה: בשביל לעבור עם ויזת עבודה הוא צריך ויזה מאוד מסוימת (נקראת H1B), שניתן לעבור איתה רק פעם אחת בשנה, בתחילת אוקטובר בכל שנה. המכסות לשנה הנוכחית (אוקטובר 2015) כבר התמלאו, ולכן הפעם הבאה שניתן יהיה בכלל להגיש בקשה יהיה באפריל 2016, עבור מעבר באוקטובר 2016. כמובן שבשביל זה הוא צריך למצוא מעסיק שיסכים להעסיק אותו, וגם להיכנס לכל הבירוקרטיה והעלויות של הבאת עובד זר (ממש לא פשוט ולא זול). אז אלא אם החבר שלך הוא עילוי באיזשהו תחום טכנולוגי, הסיכויים לכך קלושים ביותר.
 
* לימודים: תוכניות הלימודים לדוקטורט מתחילות בספטמבר, כאשר כל מי שאמור לעבור בספטמבר הקרוב כבר יודע על כך מזה כמה חודשים. בשביל להירשם ולהתקבל(!) לדוקטורט צריך לעבור מסלול די ארוך של מבחנים, הגשת מועמדות, מכתבי המלצה ועוד, כאשר רק התהליך הזה לוקח חודשים ארוכים, ואפילו קרוב לשנה. במלים אחרות, אם בן-הזוג שלך מאוד יעיל, יתחיל מחר בבוקר בתהליך, ויצליח לסיים אותו במהלך חצי השנה הקרובה - אולי, אולי הוא יצליח להתקבל לתוכנית שמתחילה בספטמבר 2016. אבל כמו שכבר אמרנו פה לא פעם, דוקטורט זה רק בשביל מישהו שהוא "משוגע לעניין", זה לא משהו שעושים "על הדרך", כי מדובר בלהקדיש 4-5 שנים מהחיים בשביל זה. לא תוכנית מציאותית בשביל המקרה שלכם, אם הבן-זוג שלך לא באמת שוקל דוקטורט בתור מסלול קריירה עתידי.
 
בקיצור, ובלי להיות משבית שמחות, את צריכה להבין שאין שום פתרון (ובטח שלא פתרון קל) בשביל המצב שלכם. אתם יכולים לנהל מערכת יחסים מטווח רחוק למשך השנים הקרובות, כשאת בארה"ב והוא בישראל, ולנסוע פעם-פעמיים בשנה לביקורים הדדיים, עד שתחליטו אחת משתיים:
1. הקשר מספיק חזק בשביל להתחתן ולהתחיל בתהליך הגרין קארד עבורו (מה שמחזיר אותך לפיסקה הפותחת שלי - גם אז ייקח לפחות שנתיים מהרגע שתתחתנו ותתחילו בתהליך, ועד שהוא יוכל לעבור - אלא אם יהיה שינוי משמעותי בלוחות הזמנים של הרשויות באותו זמן נתון).
2. הקשר לא מספיק חזק.
 
כמובן שיש גם אופציה נוספת לכל הסיפור, אם את מאוהבת בו ומאמינה בקשר - את נשארת בישראל ביחד איתו, מה שאומר שבסופו של דבר, בנקודה כלשהי, הגרין קארד שלך ייאבד (ולא, אי אפשר לטוס לארה"ב פעם-פעמיים בשנה בשביל "לשמר" אותו, כל מי שעושה זאת בסופו של דבר מאבד את הגרין קארד לאחר כמה שנים בודדות, כאשר הרשויות מבינות שאת לא באמת חיה בארה"ב - דבר שהוא דרישת הבסיס בשביל לשמור על הגרין קארד).
 
אני מתנצל מראש אם מה שכתבתי למעלה הוא מאוד ישיר - זו המציאות ואין שום דרך לסבן או לייפות אותה.
 
בהצלחה בכל אשר תבחרי
בית ספר חטיבת ביניים בקיממברידג
13/04/15 16:45
123צפיות
יש משהוא טוב!!
º
זאת שאלה או הצהרה?
13/04/15 17:51
27צפיות
שאלה
13/04/15 18:03
84צפיות
חברה שלה נוסעת לבוסטון עוד חודש, ורוצה להתגורר בקיימברידג. והבת שלה עולה לכיתה ז ..והיא מחפשת בית ספר טוב (רק לשנה)
עדיף לא להיות במערכת החינוך הציבורית של קיימברידג'
13/04/15 18:23
111צפיות
בגילאים הללו...
 
ונקודתית, אני אישית לא מכיר ישראלים שיש להם (או היו להם) ילדים בגילאי חטיבת הביניים, אשר למדו או לומדים במערכת החינוך הציבורית של קיימברידג'. אולי יש, אבל אני לא מכיר. בדרך כלל הם (אנחנו) עוברים לאחת ממערכות החינוך הטובות יותר (ברוקליין, ניוטון, בלמונט וכדומה) מתישהו בשנות ביה"ס היסודי, אם הילדים החלו ללמוד במערכת החינוך הציבורית של קיימברידג'.
 
את יכולה לומר לחברה שלך שתריץ חיפוש מהיר בגוגל, תמצא את אתר בתי הספר של קיימברידג', תמצא את שמותיהם של בתי הספר לחטיבות הביניים (יש ארבעה כאלו אם אני לא טועה, השמות שלהם מתחילים ב-Upper, לעומת בי"ס יסודי שהוא Elementary, ובי"ס תיכון שהוא High School), ואז תבדוק את הדירוגים שלהם באינטרנט (סקול דיגר ועוד, יש כמה אתרים שנותנים דירוגים וחוות דעת).
קורא מדי פעם - שאלונת - תחילת תהליך לGC עם ביקור מתוכנן
13/04/15 15:36
83צפיות
אז ככה - אשתי אמריקאית ועכשיו הוצאנו דרכון אמריקאי לילד. חוץ מזה כבר קנינו כרטיסים לביקור משפחתי בספטמבר-אוקטובר.
 
אנחנו רוצים להתחיל תהליך של GC עבורי, אין לנו לחץ זמן, אפילו יתאים לי שזה יקח שנה או יותר. אבל השאלה היא האם תהיה בעיה עם הביקור המתוכנן כבר? ואיך אפשר לפתור אותה
ראיון לגרין קארד (F4)
13/04/15 12:07
71צפיות
אהלן חברים . 
מישהו פה יכול לתת לי על קצה המזלג (או יותר ) מה יהיה בראיון לגרין קארד? איך להתכונן יותר טוב ? למה לבוא מוכן ? 
תודה מראש. 
 
עוברים בלי גרין קארד - אפשר מכולה?
12/04/15 22:54
191צפיות
אני ובעלי עוברים לארה"ב הקיץ. לי יש אזרחות ומתכוונים לעשות את תהליך הגרין קארד שם (אחרי שנחכה 60 יום). 
אמרו לי להימנע מלטוס עם הרבה מזוודות כי זה יראה חשוד שאנחנו טסים לשם "רק לטיול" - יש בעיות דומות במשלוח מכולה? אנחנו שוקלים את האפשרויות להעביר את כל הדברים שלנו (בעיקר בגדים וספרים) ועם העלת המחירים של חבילות ימיות חושבים על אופציות אחרות. 
האם משלוח מכולה יכול לפגוע בתהליך שלנו? 
תודה :) 
תגידי לי את - מה את חושבת?
12/04/15 23:12
193צפיות
אם איכשהו ייוודע לקצין ההגירה ששלחתם מראש מכולה לארה"ב, האם הגשת הטפסים לאחר 60 יום עדיין תיראה כאילו היא נעשתה בתום-לב, ובלי שום תכנון הגירה מראש?
 
אמנם נראה לי שהסיכוי שבהגירה יעלו על זה הוא לא גבוה (אני לא יודע עד כמה מערכות המחשב של המכס ושלהם קשורות), אבל זה נראה לי סיכון שלא שווה לקחת.
 
האם יש אפשרות שתארזו את כל הדברים, ושהם פשוט יישבו אצל החברה המשלחת בארץ עד לאחר שתגישו את הטפסים? ורק אז ישלחו אותם לארה"ב - לאחר שהם יקבלו מכם אישור שאפשר לשלוח?
ארכיון הודעות
Flix
פורום טיולים באיטליה

פורום טיולים באיטליה

הטיול המושלם בשבילכם היכנסו עכשיו לפורום!>>>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה