בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו. 

 

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים:

- ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ואזרחות אמריקאית.

- בתי ספר, גני ילדים ואוניברסיטאות.

-  SSN ,בנקים, כרטיסי אשראי, רשיונות נהיגה, רכבים, ביטוח ורישום לרכב, ביטוחי בריאות וכל מה שביניהם...

- טיפים והמלצות: איך להתכונן מנטלית ומעשית לקראת המעבר הגדול- ביגוד, מזג אויר, מוסדות חינוך, דיוור ומשלוחים, כרטיסי חיוג, תהליכי מעבר, הגירה וקליטה.

- כמו כן, קיימים "לוחות הפורום" שהינם פרסומיים באופיים, המיועדים ליצירת קשר בנושאים הפחות מקובלים לדיון בפורום. יש לדון בנושאים אלה במסגרת הלוחות בלבד!

 

פורום זה, מטבעו, הנו פורום מקצועי/טכני. לא יתפתחו כאן דיונים סוערים על נושאים ברומו של עולם ולא יתאפשרו כאן הודעות ``חברתיות`` באופיין. לשם כך קיימת קומונה, שהתפתחה לה מתוך הפורום. קישור אליה - בראש הדף הראשי ובצידו השמאלי. בקומונה נוכל לשאול איפה למצוא במבה, איך מוצאים גרגרי חומוס בארה``ב גם אם לא יודעים אפילו איך לומר זאת, אוכל ישראלי ואוכל כשר. בקומונה נעביר חוויות על כל נושא, ננהל דיונים ונמצא שם חברים. משתתפי הפורום (עדיפות לקבועים), לאחר שקיבלו אישור ממנהלי הפורום יוכלו להעזר בקשרים האישיים שפיתחו, ולפרסם בקומונה הצעות / חיפושי עבודה, שיפוצי קורות חיים, חיפושי דירות / סקרים וכדומה.

שימו לב: הפורום לא נועד לביקורת או הטפות מוסר על ``היורדים`` - הודעות מעין אלה ימחקו מיד וכותביהן יחסמו. באופן דומה, ייחסמו מכתיבה ניקים שישתמשו במילים שאינן ראויות, כגון קללות או ביטויים פוגעניים אחרים.

הודעות הכוללות מסרים המעודדים עבירה על החוק בישראל או ארה"ב, הודעות העוסקות בשהייה ועבודה בלתי חוקיות בארה"ב, או הודעות המציגות פעילות בלתי חוקית אינן מקובלות בפורום וכן נוגדות את תקנון הפורומים של תפוז. הפרסום בפורום, בין אם הוא אישי או מסחרי, אסור. כל פרסום או הודעה בלתי חוקית ימחקו ללא אזהרה וכותביהם ייחסמו מהמשך כתיבה בפורום.

כמו כן, לא נאפשר דיונים על מהות או על אופן ניהול הפורום על גבי הפורום.

להגנת הגולשים, אנו מבקשים לא לפרסם מספר טלפון ואימייל באופן גלוי. רצוי להתכתב במסרים, ולהעביר מידע רגיש באופן זה. מפאת הרגישות לפרסום פרטים מזהים, נאלץ למחוק הודעות אלו באופן מיידי. 

 

כניסה לפורום כמוה כהצהרה שהנכם מבינים שהכותבים או המנהלים אינם בעלי מקצוע ואינם אחראים לתוצאות הנגזרות כתוצאה משימוש במידע הניתן בפורום. הפורום אינו מיועד להחליף או להוות יעוץ משפטי מקיף ופרטני. הכותבים ו/או המנהלים אינם אחראים למהימנותן, שלמותן או דיוקן של התשובות או המידע שיתפרסמו באתר. כל מידע ותשובה מסוג זה טעונים אימות וחוות-דעת על ידי בעל מקצוע מתאים.

 

שתהיה לכם החלטה קלה וקליטה קלה עוד יותר!

הנהלת הפורום.

 

 "עוברים לארה'ב" הינו פורום הגירה מקצועי באופיו ועוסק בהגירה חוקית בלבד. הודעות הנוגעות למעשים בלתי חוקיים בישראל או ארה"ב יימחקו. להודעות חברתיות באופיין, אני מזמינים אתכם להיכנס לקומונה. אנו מתנצלים על סגנון המברק, זה כל שניתן להכניס בשלוש שורות... אנא קראו את "אודות הפורום והנהלתו" בראש הדף והתעדכנו בכללים והפרטים באופן מפורט. תודה! 
המשך...
הודעה חדשה

הצעד הבא אחרי I130
14/09/14 18:53
172צפיות
בשעה טובה קיבלנו  קבלה ומייל שהטפסים של הI130 התקבלו בUSCIS.
איך ממשיכים מכאן? מה אפשר לעשות כבר עכשיו כדי לזרז תהליכים?
אנחנו רוצים שעד שנקבל אישור (בטח בעוד כמה חודשים..) לשלב הבא של הNVC נוכל כבר לעשות את כל מה שאפשר.
נשמח לעזרתכם,
תודה רבה!!
 
הרכיב הכי מתסכל ו- time consuming
14/09/14 19:12
162צפיות
הוא עניין הערבות הכספית שצריך הספונסר לקחת על עצמו, בין אם זה להראות עבודה שלו-עצמו, שזה הכי קל אבל בדכ בסיפורי הגירה פחות מצוי, ובין אם זה למצוא קו-ספונסר או להראות רכוש עצמי שזה יותר ארוך ולא תמיד נעים ברמה של לבקש טובות מאנשים. תתחילו לעבוד על זה
תודה דורון,
14/09/14 20:21
133צפיות
 
האופציה היחידה שלנו היא רכוש עצמי, האם ידוע לך לגבי התהליך או שתוכל לכוון אותנו לקריאה בנושא?
להבנתי צריך להוכיח 19,000$ כפול 3 שנים, משמע 60,000$. על שמי יש חצי דירה ששווה יותר מסכום זה ללא משכנתא.
מהי הפרוצדורה?
תודה
איך מוכרים חצי דירה?
14/09/14 21:32
162צפיות
ההגירה רוצה לראות שיש לך דרך לממן את עצמך ואת התלויים בך בארה"ב במשך X שנים, כדי לוודא שלא תהפכו למקרי סעד ולנטל כלכלי על הציבור בארה"ב במידה ולא תמצאו הכנסה ועבודה בארה"ב.
איך "חצי דירה" (כלומר - נכס שאת לא חופשיה לממש מתי שאת צריכה ורוצה, כי חצי אחר מהדירה הוא בבעלות מישהו אחר שצריך להסכים) מראה להם את זה?
זה המצב הנתון מבחינתנו, הדירה רשומה על שמי ועל שם אחותי.
15/09/14 19:41
115צפיות
לצערי אין לנו דרך להשיג קו-ספונסר, יש לנו חברים שעברו רק לפני חודש ואין להם את ההיסטוריה הדרושה ומעבר לזה אין מכרים שאנו יכולים לפנות אליהם לצורך זה...
האם זה "שירות" שאפשר למצוא באינטרנט על ידי אנשים פרטיים שמרוויחים מזה כסף? האם זה חוקי ושווה להסתכן? אני מניחה שלא...
והאם מזומן בעו"ש/פיקדון על הסכום המדובר (בערך 240,000 ש"ח) יעיל יותר? 
מזומן בעו"ש או פקדון שאפשר לפתוח בתוך שנה
16/09/14 09:05
99צפיות
עושים את העבודה.
בעקרון, צריך הון או נכסים בשווי ההון בצורה שיכולה להיות נזילה בתוך שנה במידת הצורך.
כמו שבוסטון אמר, יש בעיה עם דירה שהיא רק חלקית בבעלותך, כי אם אחותך תחליט שהיא לא מוכנה למכור, את לא תקבלי את הכסף.
אם את יכולה להראות שיש לך את הכסף עצמו בעו"ש או בפקדון שיכול להיות נזיל בתוך שנה, זה משהו אחר.
תודה דפנה,
17/09/14 10:36
52צפיות
אני אתעכב על זה, אם יש למישהו את הידע הספציפי..
הכסף נמצא כרגע בחשבון של אבא שלי.
במידה והוא מעביר לי את הכסף לחשבון שלי לעו"ש זה מספיק? פשוט להראות צילום של העו"ש? האם יש צורך להראות מספר חודשים אחורה? אם כן יראו את שורת ההעברת הכסף..
זה לא נראה "חשוד" שסכום כזה עובר לעו"ש ובאותה מידה יכול לחזור אחרי זה מאיפה שבא?
 
יש חומר במאמרים
15/09/14 00:24
94צפיות
תקראו שם עבור הבנת יסוד ושאלו פה שאלות ספציפיות וקבלו עידכון.
עדיין ממליץ לחפש קו-ספונסר, זה יותר קל מפרוצדורת הרכוש.
ושימו לב להערות של בוסטון.
ויזת עבודה
16/09/14 23:40
185צפיות
חברה שלי שרוצה לבגיע לפלורידה. יש לה מעסיק אבל היא אמורה לסדר ניירת ולשלם הכל בעצמה. מישהו יודעת מאיפה להתחיל. רוצה להגיע מוכנה לפני שקובעת בשגרירות
אל תרוצי לשגרירות, זה לא עובד ככה
17/09/14 01:06
146צפיות
זה שיש לה מעסיק זה כבר טוב (אני אוהב להתחיל עם החיובי). אמממ.... ראשית, המעסיק הוא זה שאמור לדאוג לה לויזה (כולל התשלומים בדרך, ויש לא מעט). נניח והיא עברה את זה, המעסיק יוכל לבקש עבורה ויזה שנקראת H1B (עוד רגע נגיע לתנאים), אבל בכל מקרה את הבקשה אפשר להגיש רק התחילת אפריל, ורק אם היא מאושרת, מתחילים לעבוד באוקטובר 2015 (במקרה שלנו). אז כמו שאת רואה, אין ממש מה לקבוע ולהיות מוכנה כרגע.
 
לגבי הויזה, יש כמה תנאים שחברה שלך צריכה לעמוד בהם: לפחות תואר ראשון (נראה לי שגם אמור להיות קשור לעבודה), או לחילופין 12 שנות ניסיון בעבודה (3 שנים עבור כל שנה מתואר ראשון). כמו כן, ה"עסק" שרוצה להביא אותה יצטרך להכין הרבה ניירת ולעבוד עם עורך דין על מנת להכין את הבקשה (סיפור של כמה אלפי דולרים).
 
היוצא מן הכלל היחיד הוא אם המעסיק שרוצה אותה מוכן לספנסר לה גרין קארד - גם במקרה כזה, הוא יצטרך לשלם על התהליך, ולעבוד מול עור דין. כאן אין הגרלה, אבל כל מקרה לגופו, ובתלות בהשכלה שלה יכול לקחת גם כמה שנים.
º
א
17/09/14 01:07
30צפיות
חוקי ההגירה אוסרים עליה לשלם על התהליך
17/09/14 03:30
110צפיות
המעביד חייב לשלם על הכל ואסור לו גם לגלגל עליה את העלויות. נשמע שמדובר במקרה הטוב באדם שלא מכיר את החוקים, ובמקרה הרע ברמאי שרוצה לגנוב ממנה כסף.
ויזת תייר
15/09/14 11:25
200צפיות
שלום. אני מעוניין להוציא ויזת תייר לארה"ב למטרת טיול, בין אם בחודש הבא או בחופשת סמסטר הבאה.
אני סטודנט היום עולה לשנה שלישית בן 25 עוד מעט 26.
לפני כ3 שנים כשהייתי חייל משוחרר כ8 חודשים לפני תחילת הלימודים ניסיתי להוציא ויזה ולא אישרו לי.
רציתי לדעת מה הסיכוי שיאשרו לי את הויזה אם אגיש בקשה עוד החודש? האם זה שביקשתי ולא אושר לי יכול לפגוע בסיכוי לקבלה?
 
תודה.
קשה לדעת.
15/09/14 20:06
137צפיות
אם כבר שילמת מראש את כל שנת הלימודים הנוכחית, אז נסה לבקש, תוך הבאת כל ההוכחות על כך שאתה סטודנט "במשרה מלאה", שרוצה לנסוע לטיול קצר לארה"ב במהלך החופשה.
 
עם זאת, קח בחשבון שהגיל שלך הוא "בעייתי" מבחינת קציני ההגירה בקונסוליה, כי זהו הגיל של כל הצעירים הישראלים שנוסעים לארה"ב ועובדים בצורה בלתי חוקית ב"עגלות" שונות - אני פוגש אותם כל הזמן בקניונים שיש באזור שלי.
 
כמובן שהם ייראו את הסירוב מלפני 3 שנים, וזה יכול להשפיע. מצד שני, מה שהם רוצים לראות זה:
(א) שעבר מספיק זמן מאז הפעם הקודמת שביקשת - ואכן עברו 3 שנים
(ב) שהיה שינוי בנסיבות האישיות שלך - ולכאורה אכן יש שינוי שכזה, אז היית חייל משוחרר בלי שום מחויבות, כרגע אתה סטודנט במהלך הלימודים
 
אז אי אפשר להבטיח שום דבר, סיכוי סביר, יכול ללכת לכל כיוון. תדאג להיות לבוש יפה, כמו לראיון עבודה (לא ג'ינס, טי-שירט וסנדלים!), מגולח, לדבר בשקט ובצורה נעימה ומנומסת, לענות ישירות לשאלות, לחייך - ויש סיכוי סביר שתקבל ויזה.
 
שיהיה בהצלחה
 
 
בנושא השכר לימוד
16/09/14 14:29
106צפיות
זה קריטי ברמה של לאשר או סירוב בטוח? שילמתי מקדמה של 30% שכר לימוד בערך. ואת השאר אני משלם בתשלומים במהלך השנה. הענין של התשלומים הוא כזה שיכול להביא לסירוב בטוח?
לא, זה נכנס לשיקולים של הפקיד - אף אחד לא יכול לאמוד את זה
16/09/14 17:30
91צפיות
עדיף אם היית משלם את כל השנה, אבל זה לא שחור ולבן. בסופו של הליך, מדובר בהתרשמות הכללית של הפקיד ממך.
אני מבין
16/09/14 20:15
90צפיות
יש אפשרות שאשלם הכל בבת אחת...חשבתי על זה האמת בלי קשר. אבל גם אם לא העובדה שאני עולה לשנה ג' לא משחקת פה תפקיד? או החוזה שכירות שחתמתי החודש? כל הקטע זה שיש מלגות וזה מקזז את השכר לימוד שבתשלומים..
לא הייתי משלמת מראש אם לא תכננת לעשות את זה בכל
16/09/14 20:25
87צפיות
מקרה, כי גם זה לא מבטיח שיתנו לך ויזה וחבל להכנס לבעיות כלכליות בגלל זה.
חוזה שכירות אתה יכול להראות, אבל הם יודעים שאם רוצים אפשר להעביר את החוזה למישהו אחר ולצאת ממנו, זה לא בית שקנית ויש לך משכנתא עליו.
סה"כ זה עניין של מזל, ואין דרך לדעת מה יהיה. מקווה שיאמינו לך ויתנו לך ויזה.
כמה כסף להעביר לארה"ב לקראת רילוקיישין?
13/09/14 21:05
358צפיות
שלום,
בהמשך לשאלות שלנו בפורום - לקראת מעבר לרילוקיישין לארה"ב - כמה כסף כדאי להעביר לקראת המעבר כדי גם שיהיה מספיק כסף להתחלה וגם כדי לקבל תנאים טובים (בנק, וכו') - 100K$? 200K$? 500K יותר?
 
מבחינת אשראי אנחנו לא מודאגים (ממה שהבנתי מחברים שעברו לאחרונה, עם עזרה ממקום העבודה, קיבלו בלי הסטוריה כרטיס אשראי עם מסגרת של 10-15K$)
 
תודה
לגבי כמה כסף כדאי להעביר -
13/09/14 21:12
323צפיות
ממליצה מכל הלב להתייעץ עם איש מקצוע, כגון יועץ רילוקיישן רו"ח וכד'. זה תלוי בתכניות שלכם, במה שאתם משאירים בארץ ובעוד גורמים. אתם במצב שאתם בהחלט יכולים להרשות לעצמכם להתייעץ. לדעתי, הפנייה ליועץ רילוקיישן זו ההחלטה החכמה ביותר שקיבלנו בכל הנוגע למעבר הזה, גם מבחינה כלכלית וגם מבחינת הכנה לחיים בארה"ב.
באשר לבנקים כאן - עד כמה שידוע לי, הדבר היחיד שבאמת משנה זו היסטוריית אשראי, ולכם אין אחת כזאת וייקח זמן עד שתהיה. ברור שסכום מכובד בבנק זה תמיד טוב, אך עדיין צריך היסטוריית אשראי בארה"ב.
סימבה צודק
13/09/14 22:52
242צפיות
אם עוברים עם חברה גדולה אז הבנק שעובד איתה מתייחס כאילו יש להם כבר הסטוריית אשראי וניתן לקבל כרטיסי אשראי מהבנק (כמו גם משכנתא) בתנאים מועדפים ועם מסגרת גדולה.
לא חייבים חברה גדולה
13/09/14 23:43
168צפיות
אם עוברים עם סכום כסף גבוה מקבלים כרטיס אשראי, נקודה (ואני מדברת על מסגרת של כמה אלפי דולרים).
הכוונה שלי לא הייתה לקבלת כרטיס אשראי,
14/09/14 00:11
157צפיות
(אם כי לנו לא עזר שהעברנו לבנק כאן סכום לא מבוטל. קיבלנו secured card.), אלא יותר על קבלת הלוואות, לסינג וכד'. לא יודעת לגבי משכנתה, עוד לא שמעתי על מישהו מכל מכריי כאן, שכולם עברו במסגרת חברות גדולות, שמיד קיבלו משכנתה בתנאים נוחים, אך אין פירוש הדבר שזה לא קורה. בעלי גם עבר לעבוד בחברה גדולה, אך לא במסגרת רילוקיישן בתוך אותה חברה, אז אין לי מושג אם זה תופס לגביו, אך אנשים רבים אחרים כן, ובכל זאת היו חייבים לבנות היסוריית אשראי. תמיד לומדים משהו חדש.
משכתא -
14/09/14 01:01
145צפיות
אם לוקחים בשנה ראשונה של הרילו הבנק מוותר על כל מיני עלויות ובנוסף מחשיב כאקסלנט קרדיט ונותן ריבית מאוד אטרקטיבית . לא רק אצלנו גם אצל עוד חבר'ה שעברו(רילו שלא באותה חברה). 
טוב, היות שלא היו לנו תכניות לקנות בית- לא בדקנו.
14/09/14 01:08
148צפיות
אולי שווה לברר. מה שכן - שמענו על חברים שעשו רילוקיישן בחברות גדולות שעשו להם בעיות גדולות עם זה. לא שמעתי על אף אחד שקיבל בשנה הראשונה ועוד בתנאים מועדפים. גם מהיועצת הפיננסית שלנו, ישראלית לשעבר, לא שמענו על כך. אבל שוב - שווה לבדוק.
שמעתי על שני אנשים, וגם התקשרתי לwells fargo לברר בעצמי.
14/09/14 01:54
190צפיות
יש להם תנאי לקבל מהחברה מכתב שמפרט את עלות ה רילוקיישן. (טיסות הובלה, מלון רכב, מענקים וכו וכו)
ואם זה מעל  איזשהו סף אז הכל סבבה.
הם פשוט הגיעו למסקנה שזה שווה יותר מהיסטוריית אשראי , כי לפי היסטוריית אשראי אי אפשר להעריך מה הסיכוי שתפוטר, אבל אם מישהו הוציא 30K$ להביא אותך , אז הסיכוי קטן יותר.
תודה. טוב לדעת כי בדיוק בימים אלה
14/09/14 01:03
123צפיות
החלטנו להתחיל לבדוק ברצינות את האופציות שלנו בכיוון.
משכנתא זה עניין שונה לגמריי מכרטיס אשראי,
14/09/14 19:02
146צפיות
כפי שאתה ודאי יודע.
 
הסיכוי נמוך עד אפסי שה-underwriter יאשר משכנתא משמעותית לתקופה ארוכה (15 או 30 שנה) למי שזה מקרוב בא, אין לו שום הסטורית אשראי, אין לו מעמד קבע בארה"ב כאזרח או תושב קבע, ויש רק מעט מאוד אינדיקציות לגביי רמת הסיכון שלו למלווה.
 
גם אם בסניף הבנק שלל וולס פארגו אמרו לך אחרת, בסופו של יום לא הם אלו שמאשרים את המשכנתא אלא ה-underwriter, שאותו לא תראה ולא תפגוש.
שלום נעים להכיר
15/09/14 01:18
120צפיות
לנו אישרו וגם אישרו)לא בפארגו)   , never say never 
שמח בשבילכם ובהצלחה. רוצים לשתף בתנאים?
15/09/14 01:39
127צפיות
מה היה ה-down payment, מה גובה המשכנתא, מה אורך חייה, ומה הריבית?
 
לא חיייבים, רק אם בא לכם, כדי שיהיה אפשר להאריך עד כמה תנאי המשכנתא אטרקטיביים והאם המקרה שלכם רלוונטי גם לקוראים אחרים פה (כלומר שזו אכן "משכנתא משמעותית לתקופה ארוכה (15 או 30 שנה) למי שזה מקרוב בא, אין לו שום הסטורית אשראי, אין לו מעמד קבע בארה"ב כאזרח או תושב קבע, ויש רק מעט מאוד אינדיקציות לגביי רמת הסיכון שלו למלווה").
 
ורק לוודא, אתם על ויזת עבודה זמנית וכבר עשיתם closing, כן? שיהיה רק בהצלחה.
 
עונה
15/09/14 02:10
120צפיות
נתחיל מהסוף - למרות הנימה הדי צינית של השאלה  אענה ברצינות - כן לשתי השאלות 
 
הבנק התייחס אלינו כאילו היינו בעלי אקסלנט קרדיט - קיבלנו הלוואה לשלושים שנה , הדאון היה כ 20 אחוז ( אבל אפשר היה גם פחות) , ויתרו לנו על כל מיני עלויות סגירה של הבנק (כמה אלפי דולרים) וקיבלנו גם ליין אוף קרדיט, לא זוכרת את גובה הריבית במדוייק אבל מדובר בריבית אטרקטיבית שגם עליה קיבלנו הנחה בגלל הרילו. אגב אנחנו לא כאלה מיוחדים - יש עוד מספר חברים שקיבלו תנאים דומים כשהם בבנקים אחרים / בערים אחרות / עובדים אצל מעבידים אחרים / ביצעו רילו באותה חברה / ביצעו רילו למעביד חדש וכולם על ויזות זמניות. 
שני דברים.
15/09/14 02:37
124צפיות
1. לא יודע איפה זיהית נימה צינית בשאלה. לטעמי היא היתה מאוד עניינית. שיהיה.
 
2. היות ולא ענית על איזו ריבית מדובר, מלבד לציין שהיא "אטרקטיבית", ולא ציינת מה גובה המשכנתא, עדיין קשה להאריך האם זו עסקה שווה יותר מאשר לשכור לתקופה מסויימת ורק לאחר מכן לרכוש נכס.
 
את מתארת את קבלת המשכנתא כדבר של מה בכך עבור אנשים שעל פי כל סטנדרט ידוע היו מתקשים לקבל הלוואה בארה"ב, ועוד כעניין נפוץ ברחבי ארה"ב בבנקים. זה מפתיע, ואני מקווה שאת אכן צודקת. אין לי אלא לקוות שזה יהיה המצב גם עבור מי שינסה ללכת בעקבותיכם ולקבל תנאים אטרקטיביים.
 
 
 
 
מתנצלת אם לא הבנתי את הנימה
15/09/14 02:49
125צפיות
לא התכוונתי להציג כאילו זאת  "דרך המלך" , רק להתריע שיש עוד אפשרויות שכדאי להיות מודעים אליהם. לגבי הכדאיות - במקרה שלנו העלות החודשית  של המשכנתא נמוכה בכ400 דולר לעומת מה ששילמנו בשכירות , הבית יותר גדול , חדיש ומשופץ מאשר זה ששכרנו  - אז כן לנו זה היה כדאי. 
בהחלט אפשר לקבל משכנתא על ויזה זמנית
16/09/14 19:54
63צפיות
ובתנאים הכי טובים שאפשר, אומנם אני לא על ויזת עבודה אבל הייתי על גרין קארד לשנתיים אם תנאים שתוקפו נגמר בערך שלוש ימים אחרי הclosing. אני מניח שאישרו לי בגלל שהבקשה להסרת התנאים הייתה בטיפול והצגתי את הקבלה שאומרת שהסטאטוס החוקי שלי מאורך בשנה או עד גמר הטיפול בבקשה.
 
כמו כן, חברים לעבודה קיבלו משכנתא בסכום של כ700K דולר כאשר הבחור נמצא בארה"ב רק שנה, היסטוריית תעסוקה וקרדיט של פחות משנה אחת, ושניהם על H1b. מה שכן, נראה לי שהוא הביא הוכחות לתעסוקה קודמת באותו תחום ממדינה אחרת (הודו).
ה% ריבית שהם קיבלו היה טיפה פחות ממה שהבנק מפרסם כריבית הכי טובה, כך גם אנחנו.
משמע הזוי. לי יש חברים טובים שממש עכשיו הם
15/09/14 03:15
157צפיות
בעיצומם של פיטורין/חזרה לארץ או משהו כזה, בגלל שהפרויקט אליו נסעו נסגר. 
 
החברה הוציאה עליהם הרבה יותר מ-30,000$ ובכל זאת...
לא אמרתי סיכוי 0. אבל מדובר במשרה ללא הגבלת זמן
15/09/14 05:17
110צפיות
הם לא היו מקבלים חוזה העסקה ל"פרוייקט"
משהו אומר לי
13/09/14 23:52
292צפיות
שאם יש לך יותר מ$500k זמין להעביר לבנק והמשכורות שלך הם בטווח שציינת למטה, אין לך מה להיות מודאג לגבי איך תסתדר בהתחלה.חבל על הזמן בפורום, קצת מגוחך למצב שלך.קח יעוץ מקצועי מהשורה הראשונה ותחזור לספר לנו ו לעזור לאחרים מנסיונך אם אתה רוצה להיות פעיל בפורוםבהצלחה
גם בשביל להסתדר מידע עוזר
14/09/14 00:00
196צפיות
אני לא דואג שלא אסתדר ואהיה רעב לפת לחם או משהו, אבל כן רוצה ללמוד מנסיונכם ולמזער את הפגיעה מהמעבר (גם בארץ אנחנו חוסכים וחיים טוב יחסית)
 
בכל מקרה, הפורום עזר רבות, ולכן כמו שעשיתי בעבר בפורומים אחרים, אתרום מנסיוני לאחרים בעתיד.
אני רק שאלה:
14/09/14 15:58
234צפיות
מה זה "ייעוץ מקצועי מהשורה הראשונה" ?  אני מניח שאתה מתכוון לייעוץ מקצועי בנושא רילוקיישן?
 
ומה זה "חבל על הזמן בפורום, קצת מגוחך למצב שלך"
 
עם כל הכבוד ל"יועצי רילוקיישן מהשורה הראשונה", אני חושב שהפורום הזה, והידע המצטבר של האנשים שנמצאים פה, יכול בהחלט להתחרות בכבוד בכל יועץ שכזה, ואולי אפילו להשאיר אותו/אותה הרחק מאחור.
 
לא מבין את המסר הזה שאתה משדר, ולמה ומאיפה נובע הזלזול במה שהפורום יכול לתרום ואכן תורם בפועל לאנשים...
הפורום הזה ללא ספק מאוד תורם
14/09/14 16:21
139צפיות
וייתכן מאוד שהידע המצטבר בו אינו נופל מידע מקצועי של יועץ כזה או אחר. אבל, אין אפשרות דרך הפורום לשבת עם האיש אחד על אחד, כשכל נתוניו הכספיים והאישיים מול העיניים (חשבונות בנק, ביטוחים, חסכונות, תיקי השקעות, פירוט הוצאות וכו') וזו הסיבה שמומלץ, במיוחד לאדם שיכול להרשות זאת לעצמו ושגם רוצה לקבל תשובות מאוד מאוד ספציפיות, ברמה של סכומי כסף מדויקים, כן ללכת ליעוץ רילוקיישן/רו"ח מעבר לשאלות שהוא שואל בפורום. לדעתי זה בכלל לא אחד על חשבון השני. אבל מסכימה איתך לגמרי שזה טוב בכל מקרה להתייעץ בפורום והדגש הוא על בנוסף, לא במקום.
אילן נא להירגע
14/09/14 17:19
165צפיות
אנחנו (על שני חצאי הניק) נעזרנו ומנסים לעזור מנסיונינו בפורום, אין כאן כל כוונה לזלזל אבל מדובר בפורום אינטרנטי, אנונימי, מבוסס על חוכמת ההמונים, על כל המשתמע מכך. מי שרוצה לקבל עצה פרטנית , במיוחד כשמדובר על 500 אלף דולר כדאי ורצוי שיקח יעוץ "מהשורה הראשונה" ולא יסתפק ביועץ שמסיר מעצמו כל אחריות חוזית , נזיקית וכד' (ר' ערך הדיסקליימר שלך ). 
אגב מבירור עם החצי הוא התכוון לעו"ד או רו"ח
14/09/14 17:30
146צפיות
ולא לחברת יעוץ רילו - אם זה מרגיע אותך. 
 
 
לעו"ד ו/או רו"ח באמת יש אחריות בהתייחס לייעוץ כלשהו?
16/09/14 17:34
82צפיות
הרי זה ייעוץ, לא הסכם מכר כלשהו. זו עיצה כללית, אכן עפ"י הנתונים המסויימים ברגע הנתון.
היועץ ייעץ לרכוש אג"ח של GM. לאחר שבוע השוק נפל. היועץ נושא בנזק שנגרם לי?
אני נוטה יותר להסכים עם אילן...
רק לידיעה כללית
16/09/14 23:02
64צפיות
לרוח ועוד יש אחראיות ועוד איך - הם אומנם לא אחראים לתוצאה , האם תפסיד או תרויח ,  אבל האחריות שלהם היא לספק לך יעוץ על בסיס מידע עדכני ונכון , לפי מיטב הסטנדרטים המקצועיים הקייימים בתחומם.   
אכן, אולם הייעוץ נכון נקודתית ולרוב מבוסס על בדיקות מדגמיות
17/09/14 10:17
39צפיות
מרבית המידע קיים כיום באינטרנט. מי ששעת עבודתו לא עולה 500 ש"ח, יכול לחפש את התשובות בעצמו.
האם כל אנשי המקצוע מצויים בסוד הפסיקות האחרונות? לא תמיד, כנראה.
נכון לא תמיד אנשי מקצוע פועלים לפי סטנדרט מקצועי
17/09/14 10:40
39צפיות
אבל 1. יש להם סטנדרט כזה 2. אפשר לתבוע אותם על הפרתו - שני דברים לא קיימים בפורום אינטרנטי  
כמה שבא לכם.
14/09/14 02:00
210צפיות
רכבים : לא תוכל לקבל אשראי בתנאים מועדפים כיוון שאין לך היסטוריית אשראי.
רכב חדש ממוצע יעלה לך בין 20K-30K.
רכב משומש יהיה יותר לכיוון 15K-20K.
 
דירה: אין לך היסטוריית אשראי, ולכן תצטרך קצת יותר מזומן.
יתרון: החוק בקליפורניה לא מאפשר לדרוש יותר משלושה חודשי שכירות מראש (סכום הכולל גם את הדיפוזיט) מה שאומר שהסכום הראשוני המקסימלי שתידרש להוציא על דירת 4K יהיה 12K.
 
תכולת בית: לא ציינת אם אתם מעבירים משהו מישראל, אבל בהנחה שתקנו חדש:
10K-15K יסדרו לכם יופי של רהיטים, מיטות, כלי מטבח, טלויזיות וכ'ו.
 
אני בכוונה לא מציין ביגוד כיוון שיש הרבה יותר מדי אופציות וגם הרף הגבוה לא ישנה יותר מדי את הסכום הכללי.
 
קחו בחשבון שאם אתם אכן רוכשים רכבים במזומן, אז את ההקצבה החודשית לתחבורה בשרשור הקודם תוכלו להוריד בחצי.
 
 
ויזת L1: שאלות לגבי לוחות זמנים
15/09/14 15:59
258צפיות
שלום לכולם,
אני קוראת סמויה כבר כמה חודשים כאן, תודה לכל התורמים מזמנם ומניסיונם.
 
שאלה קצרה-
אני עובדת בחברת היי טק חדשה יחסית (חמש שנים). נבחרתי לעבור לארה"ב לפתיחת סניף מקומי של החברה. המנכ"ל ואני עשינו מחקר אינטרנטי מעמיק ולאחריו התייעצנו עם עורך דין בתשלום. זה ענה לנו על אינספור שאלות והדגיש כי על פי מספר העובדים של החברה ונפח פעילותה נראה כי היא מתאימה להוצאת ויזת L1.
 
מאז חזרנו לעורך הדין עם ועוד שאלות במייל ונראה שהוא קצת התעייף מאיתנו אז אם תוכלו להשלים את התמונה זה יעזור מאוד:
1) אני מבינה שהוצאת ויזת L1 היא מהירה יחסית - כמה זמן מרגע הגשת הבקשה ועד קבלת התשובה?
2) מרגע קבלת התשובה החיובית - תוך כמה זמן צריך להיכנס ולהפעיל את הויזה? אני מניח שנקבל רק שנה אחת ולא הייתי רוצה שהמונה יתחיל לדפוק כשאני עדיין בישראל...
 
 
לצערי, לא יודעת לענת על השאלות. מקווה שתקבלי תשובות מאחרים.
15/09/14 18:30
168צפיות
אבל.. מה זאת אומרת "העורך דין התעייף"? תחליפו עורך דין.
עורכי דין נוטים להתעייף כשהם לא מקבלים תשלום על זמנם
15/09/14 20:33
185צפיות
מן הסתם שילמו לעו"ד על שעת ייעוץ - ואחרי השעה הזו הייתה "עוד שאלה קטנה אחת", ועוד אי-מייל הבהרה אחד (או שניים, או עשרה...), ועוד טלפון קצרצר אחד "רק להעלות רעיון"...      וכמובן שמבחינת הקליינט כל זה אמור להיות כלול בתשלום של אותה שעת ייעוץ שהייתה בהתחלה.
 
תאמיני לי: לו העו"ד היה מקבל 600$ לשעת שיחה (או לחילופין 10$ לדקת שיחה), ו 150$ על כל אי-מייל, וואטס-אפ ומסרון ששלחו לו - הוא לא היה מתעייף לעולם.
באחריות.
אכן כך, ובכל זאת האם אתה יודע
15/09/14 21:41
169צפיות
מרגע קבלת התשובה החיובית - תוך כמה זמן צריך להיכנס ולהפעיל את הויזה? אני מניחה שנקבל רק שנה אחת ולא הייתי רוצה שהמונה יתחיל לדפוק כשאני עדיין בישראל.
בויזה שתוטבע בדרכון שלך יהיה כתוב תאריך סוף תוקף
15/09/14 22:05
155צפיות
לפיכך - הויזה תפוג בדיוק באותו יום שיהיה מוטבע בה.
את כנראה מתבלבלת בגלל כל ההודעות שיש כאן בפורום לגבי "הפעלת גרין קארד".   ויזת עבודה אינה גרין קארד.
מצידה של מחלקת ההגירה - את יכולה להחזיק את ויזת עבודה מסוג L בדרכון וכלל לא לנסוע לארה"ב...   ויש ישראלים רבים שעושים זאת.
הם חיים בישראל, קופצים מדי פעם לכמה שבועות עבודה בארה"ב - ובגלל שיש להם ויזת L הרי הם עובדים בצורה חוקית ועם אישור עבודה.
הויזה תהיה תקפה ל X זמן מיום הנפקתה (במקרה לכ כנראה ה X יהיה שנה אחת). 
אז כן, המונה יתחיל לדפוק מיום הטבעת הויזה בדרכון שלך.
 
מצד שני, יש לפניך ולפני החברה דרך ארוכה ולא טריוויאלית כדי להגיע לכך שיהיה בידייך טופס I-797 שאיתו את הולכת לקונסוליה כדי שיטביעו לך ויזה בדרכון.
זה יכול לקחת חצי שנה, זה יכול לקחת שנה, וזה יכול כלל לא להצליח...   ולכן רצוי לצאת לדרך ולהתחיל לארגן את כל הניירות, המסמכים וההוכחות שנדרשות כדי שינפיקו לכם ויזה כזו.
לא כדי לסתור אבל רק כדי לאזן, אני מכיר מקרה קצר
16/09/14 05:24
100צפיות
עובד ראשון של החברה בראה"ב, הטפסים הוגשו יחד לעובד ולחברה (במסלול מהיר) והעובד היה בארה"ב תוך 9 שבועות מההגשה.
 
ר"ל אם זו חברה לגטימית, עם סיבה אמיתית לעבור לארה"ב (ולא חברת קש להגירה) פרימיום פרוססינג נותן תשובה מהירה, ומשם לוקח שבוע עד שהמסמכים מגיעים, ושבוע שבועיים להחתמה בדרכון
תודה רבה לך וליתר העונים. האם תוכל להמליץ על עורך דין?
16/09/14 17:28
46צפיות
האם כדאי עורך דין ישראלי?
קבלת ויזת L1 עבור עובד ראשון בחברה יכולה לקחת הרבה זמן
15/09/14 18:51
159צפיות
תראי, כאשר מדובר בחברה חדשה, אז זה לא "רק" קבלת ויזה לעובד, אלא החברה כולה עוברת תחקיר, כי החברה כחברה צריכה להיות מאושרת לצורך זה. מה שזה אומר הוא שאתם צריכים להגיש הרבה מידע על היקף הפעילות הכללי, פעילות בארה"ב, ועוד ועוד.
 
האם כבר התחלתם בתהליך? הגשתם משהו לרשויות האמריקניות?
 
המומחה לתחום הזה הוא אחד המשתתפים פה בפורום, בשם "בוסטון גאי" (Boston Guy). את יכולה לראות הודעות שלו בעמוד הזה ובעמודים קודמים בכל מיני נושאים (קל לזהות, השם שלו צבוע באדום, כמו שלי).
 
עד שהוא יגיע ויענה, נסי לחפש בארכיון הפורום הודעות ישנות שלו, תוך שימוש במילות חיפוש רלבנטיות.
 
בהצלחה
עכשיו הדאגת אותי - לא הגשנו עדיין אף מסמך
15/09/14 19:37
136צפיות
כמה זמן מראש צריך להתחיל? אנחנו לא רוצים להתחיל עכשיו ולקבל אישור ואז והשנה של ה L1 מתחילה להיספר כבר ממועד האישור (האמנם כך? מתי מתחיל להיספר? מרגע הכניסה או האישור?)
 
מצד שני לא רוצים להתחיל מאוחר מדי ולגלות שזה לוקח שנה שלמה.
זו שאלה לעו"ד, אין לי מושג כמה זמן זה לוקח.
15/09/14 19:48
131צפיות
כאשר מדובר בחברה בינלאומית גדולה שכבר יש לה אפשרות להנפיק ויזות L1 באופן חופשי וללא הגבלה (זה נקרא "בלאנקט"), עדיין התהליך לכל עובד לוקח בסביבות חודש-חודשיים, למיטב ידיעתי (אולי טיפה פחות, אבל סדר גודל כללי).
 
את מדברת על חברה חדשה? אני מניח שמדובר בלא מעט חודשים. לא יודע אם שנה או לא. בשביל זה בדיוק אתם צריכים עו"ד.
 
מצטער, לא יודע להמליץ לך על עו"ד בארץ, לא עבדתי עם אף אחד כזה. אם וכאשר תצטרכו עו"ד מעולה לענייני הגירה שנמצא בארה"ב, אז אני בהחלט יכול להמליץ.
º
למה אתה חושב שL1 זה לשנה, באופן טיפוסי זה 3
16/09/14 05:26
34צפיות
ובגלל זה אתה "בתהליך בדרך", והעונים הם אחרי...
16/09/14 08:29
115צפיות
נכון להיום ובגלל החשד המוגבר ב visa abuse, ברוב המקרים חברה "חדשה" תקבל את הויזות L1 הראשונות לתקופה קצרה, ותצטרך להראות "תוצאות בשטח" ( פעילות עיסקית, הכנסות, לקוחות חדשים ) כדי שאלו יוארכו. ומי שמתמצא בעניין ( למשל העו"ד שאיתו הגברת התייעצה ) מן הסתם אמר לה את זה.
אם אין לחברה סניף קיים בארה"ב זה תהליך יותר מסובך
15/09/14 18:54
121צפיות
מאשר חברה שכבר קיימת בארה"ב, בין השאר החברה תעמוד למבחן לראות למה היא פותחת סניף?
 
אולי באמת כדאי שתקחו עורך דין יותר נמרץ שלא יתעייף באמצע.
 
אני מכיר מקרוב סיפור של חברה שהעבירה חלק מההנהלה לארה"ב והתהליך לא היה קצר בכלל, וכלל שכירה של משרדים שעמדו ריקים חצי שנה, כי אחת הדרישות הייתה תצלומים של המשרד בח"ול.
 
אצלנו בחברה, אחת הבקשות פשוט נכשלה. (אחרי שלושה סבבים של RFE החברה ויתרה על להעביר את העובד המסויים לשם) חשוב חשוב חשוב, לקחת עו"ד טוב עם ניסיון והמלצות.
º
תודה, אשמח להמלצה על עו"ד כאן או בפרטי
15/09/14 19:38
41צפיות
º
אין לי המלצה (חיובית)
16/09/14 05:27
23צפיות
כדאי לשקול ויזת E1 אם אתם עומדים בתנאים
15/09/14 20:42
111צפיות
באופן כללי, על מנת לקבל את הויזה הזו למעלה מ50% מהמסחר (יבוא ויצוא) של החברה צריך להיות עם ארה"ב. המסחר צריך להיות בהיקף משמעותי. כמו כן, העובד צריך להיות (במקרה שלך) אזרח ישראל בתפקיד executive או skilled worker ובעל חשיבות לחברה.
את התהליך עושים מול שגרירות ארה"ב בישראל (באמצעות עורך דין או לבד).
היתרונות הם שהזמן לאישור הוא יחסית קצר (אמור להיות חודש-חודשיים) ושהרבה מהדרישות של ויזת L1 לא קיימים כאן (למשל להראות חוזה שכירות למשרד). אחד החסרונות הוא שקשה יותר (אולי בלתי אפשרי?) לקבל גרין קארד.
 
בהצלחה
ביטוח בריאות
15/09/14 09:31
166צפיות
שלום לכולם,
אני לקראת מעבר לסיאטל על ויזה H1, ומנסה להבין את ביטוחי הבריאות.
ניתנו לי מספר אופציות מהעבודה, ואחד ההבדלים הוא בdeductables.
באופציה אחת הוא יותר נמוך, ובשניה הוא גבוה אבל החצי הראשון משולם בעזרת חשבון/כרטיס שנפתח לשם כך.
בטוח שלכל אחד תוכנית אחרת מתאימה, וההבדל במידה ואני עובר את הסכומים הוא 200$ בשנה. כמה אתם 'מוציאים' מבחינת הדדקטיבלס בשנה? האם בכל מקרה עוברים אותם?
כמה עולה בממוצע ביקור אצל רופא משפחה לבדיקה שנתית פלוס בדיקות דם?
 
תודה מראש!
 
מי משלם את החשבון/כרטיס באופציה השניה?
15/09/14 17:10
104צפיות
אני מניחה שאתם משלמים, אבל פשוט זה מוכר לצרכי מס וניתן לפני המיסים (שכחתי איך קוראים לחשבון הזה, אני בטוחה שתכף יבואו אחרים עם זכרון יותר טוב משלי).
עניין הדידאקטיבלס זאת העדפה אישית ונוחות אישית עם לקיחת סיכונים. אני אדם שמאוד לא אוהב לקחת סיכונים ולהמר, ולכן תמיד בוחרת דידאקטיבלס קטנים ככל האפשר.
בכמעט עשור שאני בארה"ב עוד לא התקרבתי להוצאת הדידאקטיבלס אף פעם, ועברתי לידה (פלוס עוד הריון שעוד לא נגמר), ילד עם אסטמה שאושפז כמה פעמים וכו'. זה לא שאתה משלם הכל מהכיס עד שאתה מגיע לדידאקטיבלס ואז הם משלמים, אלא יש תשלום קבוע לביקור אצל רופא - נניח 20 דולר לביקור, ותשלום קבוע לביקור בחדר מיון - נניח 70 דולר לביקור, והביטוח מכסה את כל השאר. אם יש פרוצדורה רפואית מסובכת מאוד אז הדידאקטיבלס נכנסים לפעולה, אבל עד אז זה רק כסף קטן יחסית.
ברוב התוכניות הרפואיות שנתקלתי בהן הביקור השנתי אצל הרופא, עם בדיקות דם וכו', נחשב כ- WELL VISIT והוא מכוסה במאה אחוזים על ידי חברות הביטוח, אבל גם אם אצלך אין ביקור אחד חינם שכזה, זה יעלה לך בסביבות ה- 20 דולר. החברה שלך אמורה לתת לך טבלה משווה בין התוכניות, עם פירוט של כל ההוצאות שתצטרך להוציא במקרה שתראה רופא, אם זה אין נטוורק או אאוט אוף נטוורק, וזה אמור לעזור לך להחליט איזה תוכנית לבחור.
אי אפשר לענות לך, בלי לדעת במדויק על אילו תוכניות מדובר.
15/09/14 19:21
107צפיות
חשוב שתבין להבדיל בין הסוגים השונים של פוליסות ביטוח כמו HMO, PPO, HSA וכדומה. במקביל, אפשר לשלב עם חשבון FSA (קיצור של Flexible Spending Account), שלדעתי זה מה שאליס כיוונה אליו. וגם לכל אחת מהקבוצות הראשיות שציינתי למעלה (HMO, לדוגמה) יש אינספור ואריאציות ואפשרויות, אפילו בתוך אותה חברת ביטוח.
 
תיכנס למאמרים של הפורום, ותקרא על ההבדלים בין תוכניות הביטוח השונות. חשוב גם להבין את המושגים השונים שיש, וזה לא רק דידקטיבלס, אלא גם קופיי, מקסימום אאוט אוף פוקט, ועוד. הנה כמה לינקים המסבירים על כך:
 
גם המצב המשפחתי צריך להשפיע על סוג הביטוח. הביטוח שצריך בחור צעיר, רווק ובריא בשנות ה-30 שלו, זה לא אותו ביטוח שיבחר מישהו שהוא צעיר ובריא בשנות ה-30, אלא שבמקרה השני הוא נשוי עם ילדים קטנים.
 
º
כן - FSA - תודה!
15/09/14 20:26
29צפיות
אי אפשר לערבב HSA עם FSA. מס הכנסה לא מרשה.
15/09/14 20:36
103צפיות
יכול להיות או זה, או זה - אבל לא שניהם בו זמנית.
עכשיו אני יודע מה לבדוק
16/09/14 11:35
52צפיות
במסמך המסכם ששלחו לי לא כתוב מה המקסימום אאוט אוף פוקט, הקופיי גם שונה בין התוכניות אבל באחת הוא מצויין בדולרים ובאחרת באחוזים.
אני אתיעץ שוב כשאשיג את הפרטים, תודה!
שאלה
15/09/14 14:05
141צפיות
שלום
מה היתרונות במגורים בארה"ב לעומת בארץ (מבחינת המחירים וכדומה)?
האם יש הבדל ביחס האנשים כלפיך בין 2 הארצות? או במנטליות של האנשים?
תודה
בכל מקום יש יתרונות וחסרונות
16/09/14 09:18
72צפיות
וזה גם תלוי מאוד באופי שלך, במצב הכלכלי שלך, בידיעת השפה שלך ועוד.
 
מעבר לסיליקון ואלי
67תגובות
13/09/14 01:25
744צפיות
שלום,
אנחנו זוג + 2 ילדים קנטים (גיל 2 ו-4). אשתי התקבלה לפוסט בסנטנפורד, ולי יש הצעה לרילוקיישין מהחברה.
השכר המוצע לי הוא סדר גודל של 180 אלף $ לשנה + 20 אלף $ בונוס. אשתי צפויה לקבל כ-45 אלף $
 
התכנון הוא לגור קרוב יחסית לסנטפורד (פאלו אלטו, מנלו...

(המשך...)
שלום,
אנחנו זוג + 2 ילדים קנטים (גיל 2 ו-4). אשתי התקבלה לפוסט בסנטנפורד, ולי יש הצעה לרילוקיישין מהחברה.
השכר המוצע לי הוא סדר גודל של 180 אלף $ לשנה + 20 אלף $ בונוס. אשתי צפויה לקבל כ-45 אלף $
 
התכנון הוא לגור קרוב יחסית לסנטפורד (פאלו אלטו, מנלו פארק, מאונטיין וויו) בדירה סטנדרדטית (2 חדרי שינה). 
 
הבנתי שיוקר המחיה באיזור הוא מטורף (דירה כזו עולה 3-4K, גן ילדים 1.5K לילד וכו').
 
האם בשכר המוצע ניתן יהיה לקיים רמת חיים סבירה (כמו שזוג שכירים בהייטק מנהלים בארץ) - דירה טובה, מכונית נחמדה (לא צריך משהו גדול או מפואר), טיולים מדי פעם וכו
האם ניתן יהיה לחסוך (חסכון רגיל כמו בארץ, וכמובן שאין כמעט פנסיה בארה"ב, אז התכנון הוא לחסוך)
 
תודה,
 
גרין קארד דרך נישואין
15/09/14 17:00
154צפיות
שלום יש לי שאלה אני וחברה שלי בעחד 4 שנים והיא אזרחית אמריקאית אנחנו רוצים חעבור לגור שם
יש לי עבר פלילי לא קטן יחסית והייצי בבית סוהר 14 חודדשים אבל זה היה ליפני גיל 18 יד לי סיכוי לקבל גרעו קארד  אם נתחתן תודה רבה
סליחה על הדאבל גרין קארד***
15/09/14 17:16
96צפיות
סליחה על הדאבלי גרין קארד*
בעייתי, ממש לא מובן מאליו שתקבל גרין קארד
15/09/14 19:10
109צפיות
זה תלוי בהרבה גורמים, כמו סוג העבירה, מספר העבירות, גיל ועוד - דברים שממש אין טעם לפרטם פה בפורום. אם העבירה/ות שביצעת נופלות לתוך קטגוריות מסוימות שהוגדרו על-ידי הממשל האמריקני, אזי אין מצב שתקבל גרין קארד, אפילו דרך נישואין לאזרחית אמריקנית. אתה יכול לקרוא על זה פה, לדוגמה:
 
במקרה שלכם, כדאי מאוד שתיקחו עו"ד תותח לענייני הגירה כדי שילווה אתכם בתהליך וייעץ לכם באופן שוטף.
 
הפורום הזה בנוי לעזור למי שיש להם עבר חלק ונקי, בלי שלדים בארון. עבור אנשים כאלה, מדובר בתהליך די פשוט וחלק, ואין צורך בעו"ד.
 
לעומת זאת, המקרה שלך הוא מקרה קיצון, בעייתי ביותר, הדורש ליווי צמוד של איש מקצוע; זה לא משהו בשביל פורום אינטרנטי.
 
בהצלחה
º
האם זה נכון שקשה קבלהיום ויזת R1?
15/09/14 13:51
144צפיות
עלייתה ונפילתה של קומבינת ויזת R-1 - במספרים
15/09/14 17:51
212צפיות
להלן פירוט כמה ויזות R-1 הונפקו לישראלים בשנים 1997 עד 2013
 
1997 - הונפקו  46 ויזות R1
1998 - הונפקו  68 ויזות R1
1999 - הונפקו 88 ויזות R!
2000 - הונפקו  143 ויזות R1
2001 - הונפקו 175 ויזות R1
2002 - הונפקו  209 ויזות R1
2003 - הונפקו 273 ויזות R1
2004 - הונפקו  360 ויזות R1
2005 - הונפקו 370 ויזות R1
2006 - הונפקו  394 ויזות R1
2007 - הונפקו 421 ויזות R1
2008 - הונפקו  405 ויזות R1
2009 - הונפקו 79 ויזות R1
2010 - הונפקו  50 ויזות R1
2011 - הונפקו 53 ויזות R1
2012 - הונפקו  60 ויזות R1
2013 - הונפקו 88 ויזות R1
 
כמו שניתן לראות מהטבלה, ה"קומבינה" התחילה לחגוג בשנת 2000,ושיא החגיגות היה בשנים 2006-2008... ואז רשות ההגירה "סגרה את הדלת" והמספרים ירדו חזרה לרמות של אמצע שנות ה 90.
אני יכול להסביר את כל הסיבות למה אנשים "גילו את הפירצה בגדר" בשנת 2000, ומה המהלך של ההגירה שסגר אותה ב 2009 - אבל זה לא ממש משנה.
את העובדות רואים במספרים שבטבלה בצורה די ברורה.
בוסטון, אתה לגמרי מפספס את המגמה
15/09/14 18:18
169צפיות
מה שאתה כותב נכון ל- 2010. שים לב למה שקורה מאז. היתה קריסה, התאוששות חלקית ועכשיו הגענו מחדש למספרים של 1999. מפה מצופה שבשנה הבאה המספר יהיה 143, אחר כך 175 וכך הלאה.
 
 
  
והיות ושכחתי להוסיף את האמוטיקון המתאים
15/09/14 18:19
130צפיות
  (למקרה שמישהו לקח את זה ברצינות)
הצעת ייעול לפעם הבאה:
15/09/14 19:01
149צפיות
לצרף גרף Bar צבעוני של אקסל - יראה את הדבר בצורה הרבה יותר יפה וויזואלית...
º
בבקשה
הודעה זו מכילה תמונות
15/09/14 19:42
135צפיות
º
שיחקת אותה, כל הכבוד
15/09/14 19:49
43צפיות
º
15/09/14 19:52
14צפיות
גרין קארד דרך נישואין
15/09/14 17:00
74צפיות
שלום יש לי שאלה אני וחברה שלי בעחד 4 שנים והיא אזרחית אמריקאית אנחנו רוצים חעבור לגור שם
יש לי עבר פלילי לא קטן יחסית והייצי בבית סוהר 14 חודדשים אבל זה היה ליפני גיל 18 יד לי סיכוי לקבל גרעו קארד  אם נתחתן תודה רבה
עזרה במילוי טופס ds-2029
13/09/14 18:52
66צפיות
לפני כמה ימים שאלתי כאן שאלה לגביי מילוי מקומות העבודה שלי בטופס. כתבתי שאני לא זוכרת בדיוק את כל המקומות והתאריכים, דורון ענית לי שזה לא כלכך משנה ושאני אכתוב לפי הזכרון לפחות תאריך לא מלא או שנה.
אני עדיין תקועה, ולא יודעת איך לכתוב, האם זה לא יראה להם מוזר, והם ירצו לבדוק את מקומות העבודה האלה? הכל ממש מוכן לי חוץ מהקטע הזה.
תודה.
 
ועוד שאלה בבקשה לגביי פספורטים
15/09/14 12:16
29צפיות
מלאתי גם את הטפסים לדרכונים כדיי להביא באותו הזמן
השאלה האם הטפסים צריכים להיות באותה החבילה, נאמר בסוף החבילה, או בחבילה לחוד, ומה צריך להוסיף להם? האם המעטפות החומות המבויילות שאני צריכה להביא הם בשביל הדרכונים?
תודה
האם מישהו הצליח להשיג את ה- NVC טלפונית הימים האחרונים?
14/09/14 23:42
157צפיות
אמא שלי אזרחית אמריקאית, הגישה בקשה לגרין גראד עבור אבי. ה- I130 אושר להם לפני שבועיים בערך. היא עדין לא הצליחה לקבל את case number. היא טוענת שהיא מיום רביעי מתקשרת ומקבלת ניתוק שמזכיר תקלה טכנית. האם עוד מישהו נתקל בזה? תודה מראש
אביה נפטר לפני כשבועיים ואמא שלה זקוקה לעזרתה בקליפורניה
14/09/14 23:59
134צפיות
האם יש למישהו רעיונות כיצד לזרז את התהליך?לאבא שלי כבר יש הצעת עבודה מסודרת בעיר מגוריה של סבתא. לסבתא יש בעיות דמנציה ואימי חוששת להשאירה לבד ולכן כרגע היא נמצאת פה בקליפורניה אך אבי ״תקוע״ בישראל תודה תודה תודה
לא ממש נתת פרטים
15/09/14 00:30
101צפיות
ולכן אני מסתמך על השערות ונא לתקן אותי על כל פרט לא נכון.
- אז אני מניח שהאזרחית האמריקאית נשואה לאביך. לא גרושה ממנו או פשוט חיה איתו.
- האם אמך גרה בארה"ב? אם היא גרה בארץ ולא מתכוונת לעבור כעת אז העסק של המעבר לא יהיה מובן מאליו.
 
התהליך לוקח כשנה. זה לא מהיום למחר. מה לוח הזמנים שלכם? מציע שתפרוש את הסיפור כולו.
פירוט בנוגע למקרה:
15/09/14 03:48
106צפיות
אימי ואבי נשואים ומתגוררים ביחד בישראל ברצץ מזה 35 שנה. לפני 35 שנה אבי החזיק בגריןכארד לראשונה ולאחרונה כאשר הוא ואימי חיו שנה בארה״ב כתושבי קליפורניה. הם הגישו את הטופס i130 בינואר 2014 והוא אושר לפני כשבועיים ממש ימים אחדים לאחר מות אביה של אימי. כרגע היא שוהה עם אימה בקליפורניה כתיירת/ביקור משפחה לתקופה של חודש שעומדת להסתיים ב-25 לספטמבר. מכיוון שכוונתם מלכתחילה היא מעבר להתגורר בארה״ב באופן חד כיווני, הם כבר עומלים זה זמן רב על הסדרי המעבר שכידוע לא פשוטים לאחר 35 שנה של החזקת נכסים, ביטוח לאומי, בריאותי וכל המשתמע מזה. כמו שהזכרתי אבי כבר קיבל הצעת עבודה מסודרת בקליפורניה והמעסיק כבר מחכה בקוצר רוח לבואו שכן המעסיק מפסיד כסף כל עוד אבי לא מקבל אישור עבודה. אימי כבר סיימה את עבודתה בישראל ומתכוונת להמשיך לעסוק בתחומה כפרילנסרית וכבר משקיעה זמן רב בהכנות לתחילת עבודה. אני ובעלי מכירים את הפורום מקרוב (בעיקר בעלי) ונהנים לקרוא ולעזור לאחרים בעיקר בגלל שאנחנו כבר סיימנו את התהליך האישי שלנו בהצלחה ומאד מעריכים את הנסיון להטמיע את הערך המרכזי של עשיית התהליך ובכלל כל דבר באופן חוקי יעיל ואתי ובשקיפות מלאה עם הרשויות.הוריי פחות בקיעים בתהליך ולכן נעזרים בבעלי אך מגבלת המרחק קשה שכן אנו חיים באורגון והם בישראל ומי מאיתנו שניסה לחנך וללמד את הוריו כיצד עובדים הדברים בימינו, יודע שזה לא בהכרח קל. כרגע המצב נהיה מסובך יותר מכיוון שאביה של אימי נפטר ואימה זקוקה לה מכיוון שסובלת מדמנצייה בינונית לגילה. אימי חוששת להשאירה לבד זמן רב מידי אך אין לה ברירה והיא צריכה לחזור לארץ כדי לסיים את סגירת הפינות בארץ. היא חוששת שהתהליך יקח עוד זמן רב ועל כן לשלומה של אימה.  יש לאימי עורכת דין בקליפורניה שמכירה את המקרה אך אימי לא ששה להפעילה כל עוד אין צורך אמיתי שיועיל. הצעד הבא שהיא שוקלת זה שסבתא שלי תפנה לסנטור אך זה יצטרך להעשות על ידינו...השאלה איך עושים את זה. אין לי מושג איך הפוליטיקה הזו עובדת והאם היותה של סבתי אישה שתרמה רבות בשנים של עשיה חברתית וגיוס כספים ולמטרות חברתיות ( לא פוליטיות) ואף קיבלה אות הכרה הכי חשוב שמדינת קליפורניה נותנת לאזרחיה, יכול לשמש עבורה יתרון. לא חשבנו על האופציה לשימוש בכלי זה עד שסבי נפטר ואנחנו נמצאים בבעיה אמיתית. מקווה שזה מספיק על מנת להבין את המקרה, אשמח לספק כל מידע שיוכל לעזור...
לא פשוט כלל
15/09/14 05:45
69צפיות
בעיה ממשית ההגירה אין, העניין היחיד הוא לןח הזמנים. אין לי ממש הצעה חוץ מלחכות לעוד משתתפים עם רעיונות...
למה אתה מתכוון כשאתה כותב שאמא שלך שוהה בארה"ב בתור תיירת,
15/09/14 09:52
65צפיות
למשך תקופה של חודש?
 
חשבתי שהיא אזרחית אמריקנית, קרי עם דרכון אמריקני. אם כך, אז היא לא תיירת - או שאני מפספס פה משהו...
האמא אזרחית אמריקאית
15/09/14 10:25
75צפיות
שבאה לביקור אצל הסבתא אחרי מות הסבא. לפני המעבר הסופי.
 
אנחנו רוצים לדעת אם מישהו התנסה בבקשת זירוז מול ה NVC וגם מה הסיפור עם השירות הטלפוני שלהם.
º
תיקון טרמינולוגיה - אמי אזרחית שבאה לביקור
15/09/14 12:04
23צפיות
זה קורה לפעמים, צריך להמשיך להתקשר עד שמתחברים...
15/09/14 09:35
57צפיות
גם לנו זה קרה לפעמים - וגם אז כשמקבלים קו צריך לחכות כחצי שעה עד שהם עונים. 
 
מבחינת פרטי המקרה שכתבת למטה - חוץ מלשלוח להם בקשה לזירוז ולקוות שהם יקבלו את זה, לא נראה לי שיש מה לעשות. אם יש לכם קשרים ופנייה לסנטורים וכו' זה משהו שאתם יכולים לעשות - לא יזיק, למרות שלפי דעתי לא יועיל. את בטח מכירה את הבירוקרטיה האמריקאית טוב ממני, את יודעת עד כמה הם נוקשים ומרובעים... 
º
תודה שירי ! :)
15/09/14 20:05
6צפיות
גרין קארד - איחוד משפחות
14/09/14 23:07
136צפיות
השאלה היא בנוגע ללו"ז.
 
א. כמה זמן מאז הגשת טפסי אזרחות לבעל גרין קארד מתוך נישואין , שכבר נשוי וחי בארה"ב כ8 שנים על אותו ג"ק, ועד קבלת האזרחות בסה"כ?
ב. בזמנו קראתי פה שאיחוד משפחות מסוג אח/ות לוקח 12 שנים בגלל מכסות. המצב נשאר ככה גם בימינו או השתפר?
ג. בזמן ההמתנה, אם אותו אח/ות נמצאים בארה"ב עם ויזת עבודה, האם משהו בסטטוס שלהם משתנה? יש אפשרות לצאת ולהכנס כרצונם בהסתמך על ויזת העבודה כאילו לא הוגשה בקשה מעבר?
מצטרף לשאלה לגבי גרין כארד אח-אחות
14/09/14 23:20
87צפיות
האם האח-אחות צריכים להיות אזרחים ? אם רק יש להם גרין כארד ניתו להגיש איחוד משפחות?
האם זמן המתנה הוא עדיין 12 שנים?
רק אזרחים.
15/09/14 00:34
84צפיות
לגבי התור, פרטתי בהודעה האחרת.
בנוגע לשאלה הראשונה
15/09/14 00:37
70צפיות
כן. חייבים להיות אזרחים.
הנה
15/09/14 00:33
79צפיות
א. כמה זמן מאז הגשת טפסי אזרחות לבעל גרין קארד מתוך נישואין , שכבר נשוי וחי בארה"ב כ8 שנים על אותו ג"ק, ועד קבלת האזרחות בסה"כ?
- סביב 3 חודשים +- כמה שבועות בהתאם למקום והמזל.
 
ב. בזמנו קראתי פה שאיחוד משפחות מסוג אח/ות לוקח 12 שנים בגלל מכסות. המצב נשאר ככה גם בימינו או השתפר?
- נהיה יותר גרוע בכמה חודשים עד שנה. אבל זה זז ןקופץ כל הזמן.
 
ג. בזמן ההמתנה, אם אותו אח/ות נמצאים בארה"ב עם ויזת עבודה, האם משהו בסטטוס שלהם משתנה? יש אפשרות לצאת ולהכנס כרצונם בהסתמך על ויזת העבודה כאילו לא הוגשה בקשה מעבר?
- אין קשר בין העניינים, הם יכולים לחיות על סטטוסים אחרים עד שהתהליך יתחיל.
שאלה נוספת
15/09/14 00:38
63צפיות
עלות התהליך?
היום הכל-הכל כולל בדיקות רופא וטפסים
15/09/14 00:41
79צפיות
וללא עו"ד כמובן זה סביב $1500
 
אבל מה שאתם משלמים עכשו זה רק את ה- I-130. כל השאר בהגיע תורכם. ומי יודע מה יהיה אז?
º
תודה רבה דורון!
15/09/14 00:46
19צפיות
הערה בויזה של אישתי
13/09/14 18:33
293צפיות
היי,
רציתי לשאול... לאישתי כתוב בויזה הערה first trip family vacation Florida 2009.
עקב נסיבות שלא נפרט, אישתי ומשפחתה נאלצו לבטל את הטיול. ביום חמישי הקרוב אנחנו טסים לארהב אני והיא לירח דבש, עד כמה בלאגן יכול להיות לנו?
יכולה להיות בעיה
15/09/14 00:39
139צפיות
אין לכם הרבה זמן לשנות את ההערה. הייתי כותב לשגרירות מייל אבל אתם בעדיפות מאוד נמוכה אצלם ואני במקומכם לא הייתי בונה על זה.
 
אם תהמרו ותטוסו , אתם עלולים להתעכב על תשאול. בעיקרון צוות הגירה רציני יבין שההערה שניתנה לפני 5 שנים כבר לא רלוונטית. רצוי שתביאו חומר באנגלית שמסביר את הסיבה לאי הנסיעה ההיא. עלול להיות מצב קיצון שיסובבו אתכם... אבל עד שזה קורה צריך להרגיז אותם מאוד...
º
בני כמה אתם כרגע - אתה והיא?
15/09/14 02:12
57צפיות
עדכון
19/09/14 14:07
6צפיות
מכיוון שאף אחד בפוסטים ישנים שניסיתי למצוא לא הגיב מה התוצאה של המקרה, החלטתי לעדכן.
הגענו לארהב בשלום ללא בעיות עם השוטרי הגירה , ללא שאלות וללא עיכובים כלל.
אנחנו בני 28 ו 26.
מקווה שהמידע יתרום למי שממש חושש כמו שאנחנו חששנו.

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה