לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו. 

 

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים:

- ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ואזרחות אמריקאית.

- בתי ספר, גני ילדים ואוניברסיטאות.

-  SSN ,בנקים, כרטיסי אשראי, רשיונות נהיגה, רכבים, ביטוח ורישום לרכב, ביטוחי בריאות וכל מה שביניהם...

- טיפים והמלצות: איך להתכונן מנטלית ומעשית לקראת המעבר הגדול- ביגוד, מזג אויר, מוסדות חינוך, דיוור ומשלוחים, כרטיסי חיוג, תהליכי מעבר, הגירה וקליטה.

- כמו כן, קיימים "לוחות הפורום" שהינם פרסומיים באופיים, המיועדים ליצירת קשר בנושאים הפחות מקובלים לדיון בפורום. יש לדון בנושאים אלה במסגרת הלוחות בלבד!

 

פורום זה, מטבעו, הנו פורום מקצועי/טכני. לא יתפתחו כאן דיונים סוערים על נושאים ברומו של עולם ולא יתאפשרו כאן הודעות ``חברתיות`` באופיין. לשם כך קיימת קומונה, שהתפתחה לה מתוך הפורום. קישור אליה - בראש הדף הראשי ובצידו השמאלי. בקומונה נוכל לשאול איפה למצוא במבה, איך מוצאים גרגרי חומוס בארה``ב גם אם לא יודעים אפילו איך לומר זאת, אוכל ישראלי ואוכל כשר. בקומונה נעביר חוויות על כל נושא, ננהל דיונים ונמצא שם חברים. משתתפי הפורום (עדיפות לקבועים), לאחר שקיבלו אישור ממנהלי הפורום יוכלו להעזר בקשרים האישיים שפיתחו, ולפרסם בקומונה הצעות / חיפושי עבודה, שיפוצי קורות חיים, חיפושי דירות / סקרים וכדומה.

שימו לב: הפורום לא נועד לביקורת או הטפות מוסר על ``היורדים`` - הודעות מעין אלה ימחקו מיד וכותביהן יחסמו. באופן דומה, ייחסמו מכתיבה ניקים שישתמשו במילים שאינן ראויות, כגון קללות או ביטויים פוגעניים אחרים.

הודעות הכוללות מסרים המעודדים עבירה על החוק בישראל או ארה"ב, הודעות העוסקות בשהייה ועבודה בלתי חוקיות בארה"ב, או הודעות המציגות פעילות בלתי חוקית אינן מקובלות בפורום וכן נוגדות את תקנון הפורומים של תפוז. הפרסום בפורום, בין אם הוא אישי או מסחרי, אסור. כל פרסום או הודעה בלתי חוקית ימחקו ללא אזהרה וכותביהם ייחסמו מהמשך כתיבה בפורום.

כמו כן, לא נאפשר דיונים על מהות או על אופן ניהול הפורום על גבי הפורום.

להגנת הגולשים, אנו מבקשים לא לפרסם מספר טלפון ואימייל באופן גלוי. רצוי להתכתב במסרים, ולהעביר מידע רגיש באופן זה. מפאת הרגישות לפרסום פרטים מזהים, נאלץ למחוק הודעות אלו באופן מיידי. 

 

כניסה לפורום כמוה כהצהרה שהנכם מבינים שהכותבים או המנהלים אינם בעלי מקצוע ואינם אחראים לתוצאות הנגזרות כתוצאה משימוש במידע הניתן בפורום. הפורום אינו מיועד להחליף או להוות יעוץ משפטי מקיף ופרטני. הכותבים ו/או המנהלים אינם אחראים למהימנותן, שלמותן או דיוקן של התשובות או המידע שיתפרסמו באתר. כל מידע ותשובה מסוג זה טעונים אימות וחוות-דעת על ידי בעל מקצוע מתאים.

 

שתהיה לכם החלטה קלה וקליטה קלה עוד יותר!

הנהלת הפורום.

 

 "עוברים לארה'ב" הינו פורום הגירה מקצועי באופיו ועוסק בהגירה חוקית בלבד. הודעות הנוגעות למעשים בלתי חוקיים בישראל או ארה"ב יימחקו. להודעות חברתיות באופיין, אני מזמינים אתכם להיכנס לקומונה. אנו מתנצלים על סגנון המברק, זה כל שניתן להכניס בשלוש שורות... אנא קראו את "אודות הפורום והנהלתו" בראש הדף והתעדכנו בכללים והפרטים באופן מפורט. תודה! 
המשך...
הודעה חדשה

בי"ס טוב בדיסי והאזור?
19/10/14 02:43
59צפיות
היי לכולם
מה נחשב בי"ס טוב בדיסי והאזור?ב- silver spring
Bethesda? ו rocville?
elementary and middle?
i864 סעיף הדומיסייל - ישראל או ארה״ב
18/10/14 11:09
126צפיות
שלום,
אנחנו כעת בשלב של הגשת ה- i864 AOS.
בחלק 4, סעיף 5, יש לציין את coutnry of domicile.
אני (האזרח) ובן זוגי גרנו כל חיינו בישראל, אך בהחלט מתכוונים לעבור לשם ועשינו כבר הכנות ויש מספר הוכחות לרצינות כוונות המעבר.
האם לרשום ISRAEL ולצרף את המכתב שמפרט על הכוונה לשנות דומיסייל, או לכתוב USA ולצרף את המכתב הנ״ל?
תודה רבה!
גם לנו הייתה בעיה עם הסעיף הזה
18/10/14 19:48
82צפיות
אנחנו כתבנו ארה"ב והוספנו מכתב עם כל הצעדים שעשינו לכיוון התבססות בארה"ב. 
NVC - Case Complete
17/10/14 15:12
195צפיות
אז לאחר עיכוב קטן (CHECKLIST לגבי AOS), קיבלנו CASE COMPLETE - עוד אין תאריך לראיון.
בסך הכל, מיום קבלת ה I-130 עד לקבלת CASE COMPLETE לקח 11 חודשים.
 
שתי שאלות:
1) ביקשו מאיתנו להביא לראיון את כל ההוכחות ל DOMICILE? מישהו עוד קיבל את זה? האם זה משהו סטנדרטי?
2) TAL - פעמיים (עבור ויזת תייר), הייתי ב AP של 3-4 שבועות. האם עלי להניח שגם הפעם זה יקרה? (בכל מה שקשור לטיסות\תכנון מעבר וכו')?
הנה
18/10/14 10:28
83צפיות
דומיסייל הוא סעיף בחוק שבדכ לא מיושם אלא אם עולה חשד כלשהו (נגיד שאתם לא מתכוונים לעבור ביחד), או שיש קושי בתיק(הזכרת TAL?) והם רוצים לתת לטענות בעד המעבר חיזוק, על מנת להצדיק את הויזה. בקיצור, אם אכן הבקשה שאתה מציין נראית כאילו במיוחד עבורכם ולא כשורה סטנדרטית, אז כן, הם קצת מקשים עליכם מסיבה כלשהי, אם העניין מודגש. זה לא סטנדרטי.
ולגבי Tal
18/10/14 10:29
74צפיות
בהחלט צריך לקחת בחשבון, במיוחד אם פעמיים נבדקת, לא? זה לא יהיה אחראי לנהוג אחרת.
קצת יותר פרטים
18/10/14 12:30
81צפיות
קיבלנו במייל מסמך לגבי ה AOS CHECKLIST שבו נאמר "we have finished reviewing your case" והעניין של ה DOMICILE הופיע כ:
 
You must submit the following financial evidence:
[x] Proof of U.S. domicile; pages 3 and 4 of the I-864 instructions contain information on how to prove U.S. domicile
 
בטלפון מול NVC נאמר כי ה CASE COMPLETE ורק להביא את המסמכים לראיון.
 
במידה וכן הולכים לעשות בעיות לגבי ה DOMICILE - מה אפשר לעשות? אני יודע שפחות מעניין אותם הוכחות מצד המהגר, אלא יותר מצד האזרח האמריקאי. אנחנו קצת יותר משנה וחצי בארץ (רכב, תכולת דירה וכו', חשבונות, טלפון וכרטיסים הכל נשאר בארה"ב ומשולם). בארץ אין שום דבר שרשום על האזרח האמריקאי פרט לחוזה דירה שמסתיים ב 2015. חוזה העבודה מסתיים בדצמבר השנה. יש לנו גם חוזה מול ההורים בארה"ב לגבי תשלום שכ"ד עבור יחידת דיור.
 
ממה שקראתי באינטרנט, העניין של ה DOMICILE מול השגרירות יכול להיקלע ללולאה אינסופית שקשה לצאת ממנה.
כפי שאתם מציגים את זה אין בעייתיות
18/10/14 18:42
61צפיות
השורה שציטטתם היא סטנדרד בצ'קליסט. האם היא מסומנת בעיגול ידני? סביר שלא, ולכן היא סתם שם. בכל מצב, תגיעו עם חוזה סיום העבודה בישראל וחוזה השכירות בארהב, אם יש לכם עוד משהו שמצביע על צעדים,נכל דבר, אפילו אימיילים לחיפוש עבודה, שיהיה לכם. לא לשלוף אלא אם מבקשים מכם. לדעתי לא יבקשו.
 
אם יבקשו, נראה לי שמה שתראו יספיק. תביאו כל דבר שעולה על דעתכם, שישכנע אדם סביר.  אם לא יספיק, נעשה אז הערכת מצב.
שאלה לגבי עבר פסיכיאטרי וקבלת גרין קארד
18/10/14 01:29
218צפיות
אם מישהי עם עבר פסיכיאטרי מתחתנת עם אזרח אמריקאי- האם תהיה לה בעיה לקבל גרין קארד בגלל העבר הפסיכיאטרי?
 
תודה
קודם כל
18/10/14 01:47
211צפיות
אני מקווה שאת מאחורי הקשיים, ואם לא- מאחל לך בריאות. אני מקווה שהניק ישתנה מתי שהוא.
 
לגבי השאלה הספציפית שלך, התשובה היא כן. לא יודע אם יאשרו או לא, אבל עבר כמו במקרה הספציפי הוא בהחלט עילה לדחות בקשה לגרין קארד. 
 
קטע מהנוסח המלא (מתקנה 212) שמתאר סיבות אפשריות לאי-אישור:
to have had a physical or mental disorder and a history of behavior associated with the disorder, which behavior has posed a threat to the property, safety, or welfare of the alien or others and which behavior is likely to recur or to lead to other harmful behavior
זה ניק ישן ואני כבר לא נמצאת במצב נפשי רע
18/10/14 02:12
183צפיות
אני אספר על המקרה הספציפי שלי:
אני אכן ניסיתי להתאבד כמה פעמים בעבר אבל אני כבר לא חושבת על התאבדות ומרגישה טוב למרות שלא נמצאת בשום טיפול פסיכיאטרי כבר המון זמן.
אני כרגע מקבלת מהביטוח הלאומי קצבת נכות על רקע נפשי (הפרעת אישיות גבולית ודיסתמיה) ואני מתחילה לעבוד בקרוב באופן עצמאי- אני מתכננת לעשות משהו שיכניס לי המון כסף ויסדר אותי מבחינה כלכלית ככה שאני אפסיק לקבל את הקצבת הנכות בקרוב.
במרפאה ציבורית של בריאות הנפש בעיר שלי הרופאים נוראיים ודפוקים ונתנו לי אבחנה שגויה שלא מופיעה בכלל בביטוח לאומי- סכיזופרניה. אני לא סכיזופרנית! כשהייתי מאושפזת במחלקה סגורה איפה שנמצאת המרפאה הציבורית הרופאים בעצמם אמרו שהם לא בטוחים שיש לי סכיזופרניה והרופאה של ועדה פסיכיאטרית אמרה לרופאים "איפה בדיוק יש לה תסמינים פסיכוטיים?!" כי היא ראתה שאני לא פסיכוטית בכלל. גם כשאני שואלת אנשים (שאני מדברת איתם הרבה והם מכירים אותי ולא סתם זרים) אם אני נראית להם חולת נפש כולם אומרים לי שאני נורמלית לגמרי. גם במרפאה הציבורית הזאת נתנו לי אבחנה נוספת "הפרעת אישיות כללית" אבל ההפרעת האישיות האמיתית שלי היא "הפרעת אישיות גבולית" שאצלי היא חלשה כבר הרבה זמן ולא מפריעה לי למרות שפעם ההפרעת האישיות הגבולית הזאת הייתה חזקה אצלי והביאה אותי למצבים נפשיים קשים מאוד.
גם נפגשתי עם פסיכיאטרית בקופת חולים לא מזמן והיא אמרה שהיא חושבת שיש לי רק הפרעת אישיות גבולית והיא לא אמרה לי להמשיך לבוא אליה ולקחת תרופות.
אז השאלה היא- האם באמת תהיה לי בעיה קשה לקבל קרין קארד במקרה הזה אם אני אתחתן עם הבן הזוג האמריקאי שלי?
הם לא יסתכלו על זה שאני כבר לא מקבלת קצבת נכות ושאני עובדת באופן עצמאי ומרוויחה טוב? לא יהיה להם אכפת מזה שאני אישתו של אזרח אמריקאי? גם שמעתי שיש את האופציה להתחתן בארה"ב ולבקש שם את הגרין קארד- האם שם הם יבקשו לשלוח להם מסמכים רפואיים מישראל?
ואין לי שום מחלות פיזיות.
 
אשמח לשמוע את דעתכם.
תודה!
אם הם ירצו בכלל מסמכים רפואיים- זה לא בטוח
18/10/14 02:40
159צפיות
בעיקרון, יש שני מקומות בהם העבר שלך יעלה בתהליך קבלת ה gc (גרין קארד). האחד, במסגרת בדיקה רפואית, הרופא אמור לבדוק גם מצב נפשי שלך. אם הוא יעשה את זה או לא, זו כבר שאלה אחרת. הוא עצמו לא יראה את התיק הרפואי שלך מישראל.
המקום השני הוא במסגרת ההצהרות שאת צריכה להצהיר כחלק ממסמך שנקרא i-485. את לא צריכה לספר שם על עניין האשפוז, אבל את כן נשאלת על נסיונות פגיעה, כולל בעצמך. אמנם את יכולה פשוט לשקר, אבל אז את עלולה להסתבך גם בהצהרה כוזבת. 
מה הם יעשו עם זה? זו כבר שאלה שלהם. זה שהם <b>יכולים </b>לדחות את הבקשה על סמך העבר שלך זה לא אומר שהם יעשו זאת. העובדה שאת מתחתנת עם אזרח אמריקאי מאפשרת לך לעבור את השלבים הראשונים ולהגיע למעמד שינוי הסטטוס (זה השלב שבו תהיה בדיקה רפואית והגשת i-485). בשלב הזה הרשויות שואלות את עצמן האם הן מוכנות לקבל אותך על סמך מי שאת. שוב, זה לא אומר שהעבר שלך מחייב אי-קבלה. זה כן אומר שייתכן ותהיה בעיה.
כמו שאמר גידי
18/10/14 10:37
123צפיות
זה עלול ליצור בעיות, אבל לא בטוח. הפורום הזה עונה על סמך נסיון והגיון בריא, ובכלים האלה, בלי להיות ההגירה עצמה, זו התשובה הכי טובה שניתן לתת לך.
 
ברור שלפני שדוחים בקשת אזרח לאיחוד עם אשתו, שוקלים היטב, ומצבך כיום מהווה שיקול משמעותי.
הייסטורית אשראי
18/10/14 01:59
184צפיות
הי, אני צריכה בבקשה עזרה בהוכחת היסטורית אשראי טובה. אנחנו עברנו לניו יורק לפני כשבועיים - בעקבות העבודה של בעלי. מצאנו דירה שאנחנו ממש אוהבים ובעלת הבית לא רוצה להשכיר לנו אותה, בגלל שאין לנו היסטורית אשראי עדין בניו יורק. מה אפשר לעשות ע"מ לזרז היסטורית אשראי, או, אם למישהו יש רעיון יצירתי, או רעיון שעובד מניסיון - בנוגע לאיך לשכנע את בעלת הבית שאנחנו דיירים טובים שמסוגלים לשלם. באיזה עוד דרכים אני יכולה להוכיח לבעלת הבית שאני תמיד משלמת בזמן ועומדת בתשלומים שלי?
תודה מראש!
יש כמה אפשרויות
18/10/14 03:07
150צפיות
- אתם יכולים לשלם חלק מהחודשים מראש
- לתת פיקדון גבוה יותר
- למצוא מישהו מקומי שיהיה מוכן לערוב לכם
- אם שכרתם בית בעבר (גם בישראל) להביא אישור שהייתם שוכרים טובים. אם לקחתם משכנתא, להביא אישור מהבנק.
- להביא אישור ממקום העבודה של בעלך ותלושי משכורת
 
לגבי היסטוריית אשראי, אין הרבה מה לעשות כי לוקח זמן לבנות כזאת. במקרה הכי גרוע תחפשו דירה אחרת. מנסיון זה לא ממש מסובך למצוא דירה בניו יורק שיסכימו להשכיר לכם אם יש לכם עבודה מסודרת והכנסה מספיקה.
 
 
תודה רבה!
18/10/14 04:02
108צפיות
ניסינו את כל מה שרשמת וזה לא עזר לצערי....
אבל תודה רבה רבה על התשובה המהירה!
אם אתם עובדים עם מתווך
18/10/14 04:23
136צפיות
כדי לשלוח אותו שיתווך באמריקנית what will make her comfortable . מנסיון שלנו - מכתב מלווה שמתאר אותכם , כמה אתם אוהבים את הדירה / איזור וכמה שאתם רואים את עצמכם גרים בה בכיף  בצירוף תמונה  פלוס מכתב רשמי מעבודה עם המשכורת פלוס המלצה של בוס מקומי פלוס להראות תדפיס בנק שיש בו כמות נכבדת של מזומנים. 
º
תודה רבה! רעיון מצויין. אני אנסה
18/10/14 05:30
43צפיות
º
אילו מסמכים דרושים לויזה K1 ו- K3
18/10/14 00:25
55צפיות
º
תגגל את שמות הויזה והמילה instructions
18/10/14 00:36
28צפיות
רכב חשמלי
17/10/14 10:58
177צפיות
שלום,
קיבלתי המלצה על רכב חשמלי nissan leaf. בשביל רכב עירוני, ורציתי לשמוע את חוכמת ההמונים בנידון.
מיקום: עמק הסיליקון
מחיר 2500$ מקדמה שמתקזזת עם מענק מקליפורניה
תשלום חודשי 200$
טווח 80 מייל
נקודה חשובה (?) טעינה חינם במקום העבודה 

אציין שנרצה בנוסף כמובן גם רכב ״רגיל״ גדול יותר לנסיעות ולהסעת כל המשפחה בנוחות.
 
אודה להערות בעד ונגד, חסרונות יתרונות, ביטוח בטיחות ומה לא.
 
תודה רבה,
 
שבת שלום
רכב חשמלי
17/10/14 18:10
123צפיות
לנו יש את ה RAV4 אחלה רכב שהוא גם חשמלי. טווח נסיעה מוצהר 105 מייל, אבל במציאות אופטימלית יכול להגיע גם ל 109 (לא שניסינו או שיש לנו כוונה לנסות). בנוסף לטעינה במקום העבודה התקנו מטען 240 בבית הכי מהיר שיש בשוק, מבלי להתקין את ה 480 שעלות קרובה ל 100,000 דולר. אנחנו גרים בפאסדינה ככה שיש כאן במספר חניונים ציבוריים מטענים חינם, זה נכון גם לכל לוס אנג'לס לפחות לחניונים העירוניים. זאת עיר שמאד מעודדת את המעבר לרכב חשמלי, נותנת חשמל מסובסד אם אתה מטעין את הרכב בין 1200 בלילה ל 0800 בבוקר וגם איזה מענק קטן לעזרה בהתקנת המטען. העלות של הליס היא קצת יותר יקרה מהליף אבל לדעתי שווה, הרכב גדול בהרבה וההבדל של העשרים ומשהו מייל זה גם משהו. את הליס עשינו דרך קוסטקו (יש להם תוכנית של צי רכב, נרשמים ומקבלים את המחיר שהדילר נותן בסביבה בה אתה גר), הרכב עולה 49,000 דולר אבל הליס מחושב על פי עלות נמוכה בהרבה משהו כמו שלושים אלף. חברת הביטוח נותנת הנחה על רכב חשמלי (למעט טסלה בגלל העלות שלה), באופן אישי שמנו 4,500 דאון ככה שבהתקזזות עם קליפורניה שמנו 2,500 והורדנו את עלות הליס, אם עושים את הליס ל 15,000 מייל הם נותנים ליס ללא הגבלת מייל, שלנו זה מאד עוזר כיוון שזוגתי שנוהגת על הרכב נוסעת 45 מייל כל כיוון לעבודה.  שלנו הגיע עם Toytota cares כחלק מהליס שזה נותן roadside assistance 
 
אגב, רכב חשמלי מאפשר לנסוע בקליפורניה בנתיב הקרפול גם כאשר אתה לבד, זה פלוס גדול מאד !!!
 
אנחנו מאד מאד מרוצים מהרכב, וממליצים על בחום לכל מי שמוכן לשמוע (וגם לכמה שלא כל כך רוצים להקשיב 
הרכב "הרגיל" שלנו הוא הקאמרי שלי שאנחנו מאד רוצים להחליף בזמן הקרוב לאחד מהפלג אין הייברידס.
תודה ושאלות
17/10/14 20:50
102צפיות
קודם תודה
א. אני אגור בעמק הסיליקון אז אם מישהו מהאזור יכל לתת עוד מידע בנידון אז אשמח.
ב. בנוגע למטען:
האם זה משהו שמתקינים גם בבית שכור? כמה זה עולה וכמה בערך עולה השימוש?
ג. תגיד 105 ו109 זה לא נראה לך ״בדיוק״ אותו דבר? כלומר פחות מטווח הטעות. זה נותן 100 מייל פלוס אדי חשמל.
כמה שאלות ליסינג:
ד. ״הרכב עולה 49,000 דולר אבל הליס מחושב על פי עלות נמוכה בהרבה משהו כמו שלושים אלף״ סליחה על הבורות אבל מה זה אומר. למעשה זה פתח לשאלה גדולה יותר. איך עובד הליסינג בארהב? (בארץ תמיד היו לי רכבים שקניתי במזומן אז אפילו כאן אני לא בטוח איך הליסינג עובד)
ה. ״אם עושים את הליס ל 15,000 מייל הם נותנים ליס ללא הגבלת מייל״ מה זה אומר ליס ל15,000 מייל ללא הגבת מייל ? אני מבולבל.
ו. כמה יוצא תכלס לשלם בחודש
---
ז. חסרונות? אין?
 
 
º
שכחו אותי?
19/10/14 14:39
3צפיות
EAD and AOS
16/10/14 22:21
149צפיות
אהלן,
 
לפני כחודש ימים הגשתי בקשה ל AOS + EAD על סמך חתונה עם אשתי, אזרחית אמריקאית, אני כרגע בארהב על ויזת תייר.
קיבלתי תאריך לביומטריקס בעוד כשבועיים ולאחר חיפוש בגוגל ראיתי שאפשר לנסות לבצע EARLY WALK-IN, בוצע בהצלחה היום.
רציתי לדעת, מה הטיים ליין שאני אמור לצפות מכאן והלאה עד לאישור ה EAD וקבלתו. הסטטוס באתר כרגע מופיע כ Initial Review
 
תודה
º
UP
17/10/14 19:42
21צפיות
אני לא זוכר במדויק
17/10/14 19:55
74צפיות
אבל אצלנו לקח משהו כמו שלשה שבועות לערך עד לאישור. הכרטיסים הגיעו ממש מיד אחר כך
איחוד משפחות וחתונה?
14/10/14 20:01
363צפיות
שלום לכולם, 
אשמח לעזרה בנוגע לאיחוד משפחות וGC, יש לי אח בארה"ב (אזרח) אשר אני מעוניין שיגיש עבורי בקשה לאיחוד משפחות.
גיגלתי קצת על הנושא וקראתי את המאמרים בפורום אבל עדיין לא הבנתי באיזה דרך לנקוט ומה התהליך עצמו.
 
הבנתי שגם אימי היתה יכולה להגיש עבורי בקשה אבל היא מתגוררת בישראל אז זה יורד מהפרק, הבנתי נכון?
אחי מתגורר בארה"ב כבר עשור (בעל אזרחות , מאמא) ויכול להגיש את הבקשה, הבנתי שהסיפור אורך באזור ה12 שנה כרגע....
 
השאלה היא האם יש אלטנרטיבה קצרה יותר? אם לא, מה התהליך ?
מזה אומר עליי מבחינת כניסות לארה"ב כאשר אני למעשה בתוך תהליך ? (כניסות עם ויזת תייר יתאפשרו? )
 
והשאלה הכי חשובה, אני עומד להתחתן בארץ בסוף ינואר , הבנתי ממכר שכדאי שאני אזדרז ואחי יגיש את הבקשה כמה שיותר מהר כי אם אני נשוי כבר אז אין בכלל מה לעשות. זה נכון?
 
נתונים יבשים על עצמי: בן 28, בן לאמא אזרחית (התעוררה מאוחר ורק אחרי גיל 18 הגישה בקשה לאזרחות ולכן לא קיבלתי) 
חוק הסבא לא תופס. נולדתי ב10.7.87 כך שהגם החוק עם התאריך היותר מאוחר לא תופס (שכחתי את שמו), אמא עלתה בגיל 10 לארץ (שהתה קצת לפני הצבא בארה"ב אבל לא שנתיים).
קיצר אני בפינה. :(
 
אשמח לעצות והדרכה. 
תודה רבה מראש!
חג שמח! 
 
 
אתה בטוח שאין מצב שאמא שלך שהתה בארה"ב
14/10/14 21:53
301צפיות
שנתיים, כאשר היא הייתה מעל גיל 14 ?
 
אתה כותב שהיא שהתה בארה"ב לפני הצבא. מה עם ביקורים לאחר מכן, אפילו ביקורים קצרים של כמה שבועות או חודש-חודשיים בכל ביקור?
 
אפשר לחבר את כל אלה ביחד, בשביל להגיע לשנתיים - כל עוד זה לפני שאתה נולדת. בדקת את זה לעומק עם אמא?
כי אם אתם מצליחים להראות שנתיים (ובשגרירות/קונסוליה הם מאוד גמישים לגבי ההוכחות שמביאים להם), אזי אתה אזרח מלידה!
 
לגבי אח שלך - הוא זה שצריך להתחיל את התהליך, ולא אתה. אח שלך צריך להגיש בקשה לאיחוד משפחות אתך, רק שהתור הוא כ-13 שנים, ואין מה לעשות בינתיים. לכן כדאי שהוא יגיש את זה מוקדם ככל האפשר, שהשעון יתחיל לדפוק - ואז (אולי) בתחילת שנות ה-40 שלך, אם החוק לא ישתנה עד אז, תוכל לקבל גרין קארד עבורך ולכל משפחתך (אישה וילדים), ולהגר לארה"ב.
 
אין שום השפעה לכך שאתה מתחתן, מישהו נתן לך מידע לא מדויק.
 
קרא פה וראה את התאריכים שכרגע מטפלים בהם - הקטגוריה שלך היא הקטגוריה הרביעית (F4), וכרגע מטפלים בבקשות שהוגשו בפברואר 2002 (והתור הולך ומתארך כל הזמן):
 
 
תודה אילן , תפנית בעלילה!
14/10/14 22:42
291צפיות
הייתי בטוח עד עכשיו ולאחר שיטוטים והרבה הצקות פה  שהיא היתה צריכה להיות שנתיים ברצף אחרי גיל 14.
 
וואו, אני מקווה שזה ממש החוק והם באמת גמישים שם, היא היתה כמה חודשים לפני הצבא וכל  חופש גדול במשך חודשיים.
אז יש סיכוי שאפשר להגיע ל24 חודשים.
 
איך אני מוצא עוד פרטים על החוק הזה?  או לינק מטעם ממשלת ארה"ב?
 
ובכלל האם מישהו כאן עבר תהליך דומה? מאוד מעניין אותי מה הכוונה ב"גמישים לגבי ההוכחות שמביאים להם"
תודה!
אין בעיה עם תאריך הלידה שלי?
14/10/14 22:57
260צפיות
10.7.86
 
זה עדיין להוכיח שנתיים ?
לא ברור מהי שנת הלידה שלך
15/10/14 00:51
239צפיות
בהודעה הראשונה אמרת 1987 ובאחרונה 1986.
 
אם נולדת אחרי 14 בנובמבר 1986 אז צריך שנתיים לאחר גיל 14, אחרת צריך להראות 5 שנים אחרי גיל 14.
 
1987, מה עושים?
15/10/14 14:42
193צפיות
עידן ואילן תודה על התגובות!
 
אכן התבלבלתי שנת הלידה שלי היא 1987, איך עכשיו אני מוכיח שאמא היתה בארה"ב (או היא מוכיחה יותר נכון) שנתיים?
הצעות?
אפשר להוציא רישומי כניסה לארה"ב?
תמונות עם המשפחה?  
מה עושים??
 
ובכלל אחרי שאספנו חומר , מה צריך לעשות? לקבוע ראיון בשגרירות ת"א? עם מי? מחלקה?
 
תודה רבה לעונים!
חג שמח.
תתחיל לחפור בבוידעם ולהיות יצירתי.
15/10/14 22:17
197צפיות
בשגרירות יקבלו כל הוכחה סבירה שהיא לשהות בארה"ב:
1. תדפיס כניסות ויציאות לארה"ב (ממשלת ארה"ב) או מישראל (משרד הפנים). לקבל את זה ממשרד הפנים זה יחסית קל - אני רק לא יודע כמה שנים אחורה יש להם במאגר הממוחשב (כי אתה מדבר על יותר מ-30 שנה אחורה...)
2. מה היא עשתה שם בחופש? הייתה בקייטנה? חוגים? יש איזשהן תעודות?
3. מכתבים עם תאריכים, גלויות, ועוד. למשל, גלויה מארה"ב מתחילת הקיץ, ועוד אחת בסוף הקיץ - ואפשר לטעון שהיא הייתה כל התקופה שבאמצע.
4. תמונות בארה"ב (אבל צריך להיות מסוגל לומר מתי הן צולמו)
 
ועוד ועוד - תפעילו את הראש והדימיון.
 
ממש לא צריך שנתיים ברצף, אלא שנתיים בסך הכל.
 
בהצלחה
כמו שאמר אילן
16/10/14 07:58
163צפיות
הם מוכנים ליצירתיות.
כל מה שישכנע אדם סביר. לא ברמה משפטית, אלא שכנוע סביר.
 
תתחיל לחפור ולספר לנו. כשנרגיש שיש קייס נמשיך בהוראות לאן ללכת עם זה.
ואני יודע שהסיכוי זעיר
16/10/14 07:59
178צפיות
אבל אולי אמך ילדה אותך מבלי להיות נשואה?
וואו תודה, אני אופטימי לפתע...
16/10/14 10:02
178צפיות
ולא, היא ילדה אותי כשהיתה כבר נשואה.
אבל תודה על המחשבה :)
 
אני מעדכן אתכם עוד כמה שבועות מה אספנו.
 
תודה שוב, אין כמוכם.
16/10/14 10:09
128צפיות
בהצלחה  וחזור עם מה שהעלית בחכתך.
 
חבל שאמך טרחה להתחתן...  חוסר בחתונה היה הופך אותך לאזרח עם הלידה, אחד שאפילו זכאי להיות נשיא...
שאלות אחרונות
16/10/14 12:11
166צפיות
 
1. האם יש קשר בין החתונה לתהליך? עדיף לפני אחרי או שאין הבדל? (הכוונה סטטוס נשוי)
 
2. האם אני עדיין יכול להרשם להגרלת הGC או שזה יגרום למישהו שם להרים גבה ועדיף שלא?
 
זהו. :)
 
אין פה שום תהליך הגירה
16/10/14 15:24
145צפיות
אתה רק מספק הוכחות לכך שאתה אזרח אמריקאי מלידה. תמיד היית כזה, רק שאתה וממשלת ארה״ב לא הייתם מודעים לכך. בתור אזרח, זכותך כמובן להתחתן וזה לא משפיע על האזרחות שלך. בתור אזרח, אתה לא צריך ויזה או גרין קארד ולא יכול להוציא כאלו לכן אין שום סיבה שתרשם להגרלה.
º
תודה חברים! אני מוכן להסתפק רק באזרחות :) אעדכן!
19/10/14 08:37
13צפיות
אם ימצאו הוכחות לשהיה של אמא שלו בארה״ב
16/10/14 15:22
201צפיות
זה אומר שהוא אזרח מלידה ויכול להיות נשיא.
º
Nope - was not born on U.S. soil. No presidency for him
16/10/14 19:30
69צפיות
זה לא ממש ברור.
16/10/14 19:40
164צפיות
הנוסח בחוקה הוא שנשיא צריך להיות natural born citizen של ארה"ב.
טכנית, זה אומר שהוא אזרח אמריקאי מלידה, ולא שהוא נולד על אדמת ארה"ב. אם מישהו הוא אזרח מלידה מתוקף לידה להורים אמריקאים מחוץ לארה"ב, לכאורה לפחות זה עונה על ההגדרה של Natural born citizen.
 
מה יקרה אם זה יעמוד למבחן ממשי, אין לי מושג.
לפי ההיסטריה שהייתה סביב תעודת הלידה של אובמה
18/10/14 09:30
51צפיות
אני חושבת שצריך להוולד ממש על אדמת ארה"ב
ההסטריה הזו
18/10/14 10:43
49צפיות
היתה חברתית ופוליטית, לא משפטית. אין קשר בין הדברים
גם ג׳ון מקיין לא נולד על אדמת ארה״ב
16/10/14 19:43
175צפיות
וזה לא מנע ממנו להתמודד. הפרשנות המקובלת לחוקה הוא שכל מי שהוא אזרח מלידה (ולא משנה מאיזה סיבה) יכול להיות נשיא. שים לב שהאזרחות האוטומטית למי שנולד על אדמת ארה״ב הופיעה הרבה יותר מאוחר (התיקון ה-14) מהדרישה לאזרחות מלידה לנשיא.
 
 
 
לא בדיוק
17/10/14 00:17
137צפיות
אני מסכים עם מה שאתה ובדפנה כתבתם - אכן זו הפרשנות המקובלת.
אולם,רק כדי לדייק, ג'ון מקקיין *כן* נולד על אדמת ארה"ב, ולכן הפרשנות הזו בכלל לא נבחנה בעת הבחירות.
הוא נולד בשטח בסיס ימי של צבא ארה"ב, וכמו קונסוליות, גם בסיסים צבאיים על אדמה זרה נחשבים "אדמת ארה"ב".
 
זהו, שלא
17/10/14 01:43
125צפיות
בסיסים צבאיים אמריקאיים, קונסוליות וכו׳ אינם נחשבים אדמת ארה״ב לענין אזרחות מלידה. הקונגרס אומנם העניק אזרחות אוטומטית רטרואקטיבית בשנת 1937 לכל מי שנולד באזור, אבל ספק אם ניתן להפוך לאזרח מלידה רטרואקטיבית. במקרה של מקיין הדיון הוא אקדמי כי הוא בכל מקרה אזרח מלידה מתוקף זה ששני הוריו אזרחים.
 
Despite widespread popular belief, U.S. military installations abroad and U.S. diplomatic facilities are not part of the United States within the meaning of the 14th Amendment. A child born on the premises of such a facility is not subject to U.S. jurisdiction and does not acquire U.S. citizenship by reason of birth.
 
 
 
צודק
17/10/14 01:57
99צפיות
אם כך - אז מה שאתה כתבת, ובפרט שדפנה כתבה - הוא שזה *כן* נבחן (אזרח אשר לא נולד בארה"ב אולם הוא אזרח מלידה) ונמצא שאזרח כזה כן יכול להיות נשיא. (בהודעת דפנה נכתב כביכול שזה לא נבחן, אולם כאמור עם המידע שאתה מביא, נראה שכן...)
 
זה לא נבחן כי ג׳ון מקיין הפסיד בבחירות
17/10/14 02:56
100צפיות
אם הוא היה נבחר, מישהו היה עותר לבית המשפט ובית המשפט היה דן בתביעה לגופה ולא זורק אותה מכל המדרגות (כמו שבתי משפט בד״כ נוהגים לעשות עם תביעות כאלו), אז זה היה נבחן.
אבל אם היא לא היתה נשואה כשילדה אותו
17/10/14 00:41
140צפיות
היה הרבה יותר קל להוכיח את אזרחותו מלידה. היא היתה צריכה להראות שנה אחת של חיים בארה"ב ללא מגבלת גיל... במקום חמש ושנתיים...
ואם שני הוריו היו אזרחים אמריקאים
17/10/14 01:44
106צפיות
לא היה צריך להוכיח כלל שהות בארה״ב.
היה צריך, אבל אין ממש הגדרה מדוייקת
17/10/14 02:32
106צפיות
אלא "שהות כלשהי" בתרגום חופשי.
 
במקרה של birth out of wedlock מדובר בשנה בדיוק, כמוגדר בחוק.
 
however, אני לא רואה שום קשר למקרה הזה, ברור שאין שני הורים אמריקאיים בדיון זה.
מילא נשואה
17/10/14 14:15
140צפיות
אבל מה עם היא היתה נשיאה כשהוא נולד?
ואם הוא נולד בתחום המים הטריטוריאלים של גואם?
אפשר להמשיך עד כלות עם שאלות "רבי ירמיה", אולם אני חושש שלפותח השרשור אין כוונה להתמודד למשרת נשיא ארה"ב בקרוב.
כולם מדברים על להיות נשיא
17/10/14 19:55
145צפיות
אם היא היתה בתולה הוא היה יכול להיות המשיח!
אתה טועה ומטעה
17/10/14 20:24
141צפיות
זה נכו לגבי חלק מהסטייטס אבל לא לכולן, וזה לא היה מתקבל ברמה הפדראלית.
º
17/10/14 22:21
38צפיות
ניסיתי להרשם לראיון בשגרירות
הודעה זו מכילה תמונות
17/10/14 19:12
136צפיות
אחרי שביטלו לי אותו בגלל המלחמה, אבל כתוב שאני צריך לשלם שוב את הMRV
שילמתי אותו כבר פעם קודמת ואני לא מתכוון לשלם שוב.
הצילום מסך יסביר.
כשאני לוחץ המשך אז הוא מביא לי מסך של להקיש את מס' הקבלה של הMRV, אני מקיש את מה ששילמתי אבל הוא מקפיץ שוב את המסך הזה ולא קובע תור
תכתוב מייל לשגרירות (מפורסם באתר שלהם)
17/10/14 19:14
99צפיות
עם כל הפרטים.
 
מניסיון ארחר הם עונים דיי מהר ומדויק. תצרף את כל הפרטים כולל מספר אישור של ה- DS-160, ושל ה- MRV.
 
בהצלחה
ויזת E1 ופתיחת עסק עצמאי
17/10/14 17:59
57צפיות
שלום,
יש ברשותי ויזת עבודה דרך בעלי שקיבל את שלו מהמעסיק.
אנחנו כרגע ברילוקיישן באטלנטה, גורגיה כבר מס' חודשים.
חשבתי על פתיחת עסק עצמאי קטן בסגנון מכירת אריזות מתנה בדוכנים בהתחלה.
רציתי לדעת האם הויזה הזו מאפשרת פתיחת עסק עצמאי ומה הם הדרישות מעבר לכך בסטייט המדובר.
בלי קשר, אם יש ישראלים מאטלנטה אשמח לקבל מידע בנוגע למס' נוסף של תהיות בעיקר בתחום הבריאות והביטוח הרפואי /ציבורי.
 
תודה מראש.
ויזת E1 ופתיחת עסק עצמאי
17/10/14 02:32
87צפיות
שלום,
יש ברשותי ויזת עבודה דרך המעסיק של בעלי.
הוא שכיר בחברה אמריקאית באטלנטה, גורג'יה וכעת אנחנו מתגוררים כאן כבר מס' חודשים.
עלה לי רעיון לפתוח עסק עצמאי קטן של מכירת אריזות מתנה.
רציתי לדעת האם הויזה הזו מאפשרת פתיחת עסק עצמאי ומה דרוש מעבר לכך לצורך פתיחת העסק.
בלי קשר, אם יש ישראלים מאטלנטה אשמח ליצור קשר ולברר מס' שאלות נוספות בנוגע לאורך החיים הכללי שם.
תודה מראש.
מה זה המסמך הזה ?
הודעה זו מכילה תמונות
14/10/14 13:55
368צפיות
חג שמח לכולם,
אשתי אזרחית ארצות הברית מתוקף היותה של אימה אזרחית (שהתה מספר שנים בארצות הברית).
ברשותה  גם מספר SSN.
אנו רוצים להעביר את האזרחות לילדים.
האם המסמך הזה מספק ולא נהיה חייבים לנסוע לארצות הברית ?
המסמך הזה הוא מעין מקבילה לתעודת לידה.
14/10/14 17:12
231צפיות
זה אישור על לידה של אזרח אמריקני מחוץ לגבולות ארה"ב.
 
כדי לומר לך לגבי הילדים שלכם, תענו בבקשה על השאלות הבאות:
1. כמה שנים בסך הכל אשתך הייתה בארה"ב ? (לא חייבים רק מחיה - גם טיולים נחשבים)
2. כמה מתוך השנים הללו היו כאשר היא הייתה מעל גיל 14, ולפני שנולדו הילדים ?
 
לפי התשובות, אפשר יהיה להנחות אתכם לגבי התהליך שאתם צריכים לעבור.
תשובות
15/10/14 09:50
102צפיות
סה"כ אשתי שהתה שם מספר פעמים בתור ילדה .  כיצד אפשר לבדוק את התקופה ששהתה בחו"ל.
מעל גיל 14 שהתה שם פעמיים ובסה"כ כשנה ושלושה חודשים ( הרבה לפני שחשבה עוד על הילדודס).
 
 
 
המסמך הזה מראה שמי ששמו עליו הוא אזרח ארה"ב
14/10/14 17:48
238צפיות
אני מניח ששמה של אשתך רשום במסמך.
 
ישנן שלוש אפשרויות להעברת אזרחות לילדים:
אפשרות ראשונה - אם אשתך שהתה בארה"ב את הזמן הנדרש (חמש שנים מתוכן שתיים לאחר גיל 14).
 
אפשרות שניה - "חוק הסבא", המאפשר העברת אזרחות לבן של אזרח שלא שהה את הזמן המינימלי בארה"ב, אם אביו (או אימו) של האזרח (כלומר סבא/סבתא של הרך הנולד) כן שהו בארה"ב את הזמן הנדרש. חפש טופס N-600K ואת התהליך הנלווה לו.
 
אפשרות שלישית - מעבר (בארץ) של תהליך קבלת GC לילדים (לשם מעבר לארה"ב - יתכן שיהיה צורך לשכנע את השגרירות שמדובר במעבר ולא רק בביקור). עם ההגעה לארה"ב, הילדים יהפכו אוטומטית לאזרחים.
עלי להוסיף
14/10/14 17:50
180צפיות
האפשרויות השניה והשלישית כוללות צורך בנסיעה לארה"ב.
ואני רוצה להוסיף
15/10/14 02:39
142צפיות
שאם אין לאשתך דרכון אמריקאי, עליה להוציא כזה בשגרירות כדי להכנס לארה״ב. בתור אזרחית, אסור לה להכנס לארה״ב עם דרכון זר (והיא גם לא תוכל לקבל ויזה).
º
יש לה דרכון אמריקאי
15/10/14 10:11
53צפיות
תשובות
15/10/14 10:02
122צפיות
לגבי זמן השהות עניתי בתשובה הקודמת.
הסבתא גרה הרבה שנים.
מצאתי את הטופס אך לא הבנתי את התהליך.  האם יש אתר שמסביר את התהליך ביתר בהירות ?
לא הבנתי מה ההבדל בין אפשרות שנייה לשלישית.
 
ותודה רבה על העזרה 
 
יש הרבה מידע במאמרים
15/10/14 20:29
80צפיות
לך לראש הדף - תחת "כלים ומידע" יש קישור למאמרים.
שם, תחת "אזרחות אמריקאית", תמצא מאמר על איזרוח עפ"י חוק הסבא (האפשרות השניה) ומאמר על אזרוח ע"י כניסה עם GC (האפשרות השלישית).
 
בהצלחה - שוב לכאן אם יהיו לך שאלות נוספות.
זו התחלה מצויינת
16/10/14 09:40
119צפיות
אבל בדרך לדרכון של הילדים יש לעשות תהליך, וצריך להחליט איזה.
 
על סמך התשובות שלך, אפשרות אזרחות מלידה נפסלת. עכשו תגיד: האם אתם חושבים על הגירה או  פשוט רוצים שלילדים תהיה אזרחות במגירה ובנתיים אתם מתכננים לחיות בארץ?
º
פשוט רוצים שלילדים תהיה אזרחות במגירה
16/10/14 17:12
35צפיות
אז במקרה שלך
17/10/14 00:35
88צפיות
רצוי ללכת על חוק הסבא. קרא במאמרים וחזור לשאלות ממוקדות.
הגשת מסים - 2013 - Non Resident
17/10/14 00:01
78צפיות
שלום רב,
 
פעם ראשונה שאני מגיש מסים. אני לא לגמריי סומך על הרואה חשבון, לכן אשמח לעצתכם.
 
1. באפריל הגשתי הארכה, ורק היום אנחנו שולחים את הטפסים (הדד ליין היה אתמול). הבנתי שזה לא בעיה כל עוד המדינה היא שחייבת לי, ולא להיפך. האם זה נכון? האם האיחור הזה של הכמה ימים יכול לפגוע בתהליך גרין קארד?
 
2. בהחזר פדרל, האם צריך למלא את עמוד 5? השאלות על איזה ויזה אתה וכמה ימים? היא טוענת שזה לא רלוונטי אליי, אבל זה לא נשמע לי הגיוני, אני על ויזה L1 והגעתי באוקטובר
 
3. האם הוצאות כמו השכרת רכב ומלון שלא שולמו ע"י העבודה, והייתי צריך לעשות כחלק מהרילוקישיין הם דידקטייבל?
 
תודה רבה
 
תודה
האם יש כאן מישהו שמכיר או גר בניו הייבן קונטיקט?
16/10/14 23:14
101צפיות
שלום
 
אנחנו משפחה עם שלושה ילדים, מתכוננים לנסיעה לניו הייבן - קונטיקט, מעונינים ליצור קשר עם ישראלים שחיים בניו הייבן כדי לשמוע המלצות על בתי ספר  בניו הייבן, ולשמוע על תהליך הרישום לבתי הספר. האם מישהו יוכל לעזור?
תודה!
 
שלום וברכה
16/10/14 23:34
107צפיות
תכתבי את השאלה גם בקומונה. יש לפחות מישהי אחת שחיה שם:
 
º
תודה רבה!
16/10/14 23:40
26צפיות

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה