לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו. 

 

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים:

- ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ואזרחות אמריקאית.

- בתי ספר, גני ילדים ואוניברסיטאות.

-  SSN ,בנקים, כרטיסי אשראי, רשיונות נהיגה, רכבים, ביטוח ורישום לרכב, ביטוחי בריאות וכל מה שביניהם...

- טיפים והמלצות: איך להתכונן מנטלית ומעשית לקראת המעבר הגדול- ביגוד, מזג אויר, מוסדות חינוך, דיוור ומשלוחים, כרטיסי חיוג, תהליכי מעבר, הגירה וקליטה.

- כמו כן, קיימים "לוחות הפורום" שהינם פרסומיים באופיים, המיועדים ליצירת קשר בנושאים הפחות מקובלים לדיון בפורום. יש לדון בנושאים אלה במסגרת הלוחות בלבד!

 

פורום זה, מטבעו, הנו פורום מקצועי/טכני. לא יתפתחו כאן דיונים סוערים על נושאים ברומו של עולם ולא יתאפשרו כאן הודעות ``חברתיות`` באופיין. לשם כך קיימת קומונה, שהתפתחה לה מתוך הפורום. קישור אליה - בראש הדף הראשי ובצידו השמאלי. בקומונה נוכל לשאול איפה למצוא במבה, איך מוצאים גרגרי חומוס בארה``ב גם אם לא יודעים אפילו איך לומר זאת, אוכל ישראלי ואוכל כשר. בקומונה נעביר חוויות על כל נושא, ננהל דיונים ונמצא שם חברים. משתתפי הפורום (עדיפות לקבועים), לאחר שקיבלו אישור ממנהלי הפורום יוכלו להעזר בקשרים האישיים שפיתחו, ולפרסם בקומונה הצעות / חיפושי עבודה, שיפוצי קורות חיים, חיפושי דירות / סקרים וכדומה.

שימו לב: הפורום לא נועד לביקורת או הטפות מוסר על ``היורדים`` - הודעות מעין אלה ימחקו מיד וכותביהן יחסמו. באופן דומה, ייחסמו מכתיבה ניקים שישתמשו במילים שאינן ראויות, כגון קללות או ביטויים פוגעניים אחרים.

הודעות הכוללות מסרים המעודדים עבירה על החוק בישראל או ארה"ב, הודעות העוסקות בשהייה ועבודה בלתי חוקיות בארה"ב, או הודעות המציגות פעילות בלתי חוקית אינן מקובלות בפורום וכן נוגדות את תקנון הפורומים של תפוז. הפרסום בפורום, בין אם הוא אישי או מסחרי, אסור. כל פרסום או הודעה בלתי חוקית ימחקו ללא אזהרה וכותביהם ייחסמו מהמשך כתיבה בפורום.

כמו כן, לא נאפשר דיונים על מהות או על אופן ניהול הפורום על גבי הפורום.

להגנת הגולשים, אנו מבקשים לא לפרסם מספר טלפון ואימייל באופן גלוי. רצוי להתכתב במסרים, ולהעביר מידע רגיש באופן זה. מפאת הרגישות לפרסום פרטים מזהים, נאלץ למחוק הודעות אלו באופן מיידי. 

 

כניסה לפורום כמוה כהצהרה שהנכם מבינים שהכותבים או המנהלים אינם בעלי מקצוע ואינם אחראים לתוצאות הנגזרות כתוצאה משימוש במידע הניתן בפורום. הפורום אינו מיועד להחליף או להוות יעוץ משפטי מקיף ופרטני. הכותבים ו/או המנהלים אינם אחראים למהימנותן, שלמותן או דיוקן של התשובות או המידע שיתפרסמו באתר. כל מידע ותשובה מסוג זה טעונים אימות וחוות-דעת על ידי בעל מקצוע מתאים.

 

שתהיה לכם החלטה קלה וקליטה קלה עוד יותר!

הנהלת הפורום.

 

 "עוברים לארה'ב" הינו פורום הגירה מקצועי באופיו ועוסק בהגירה חוקית בלבד. הודעות הנוגעות למעשים בלתי חוקיים בישראל או ארה"ב יימחקו. להודעות חברתיות באופיין, אני מזמינים אתכם להיכנס לקומונה. אנו מתנצלים על סגנון המברק, זה כל שניתן להכניס בשלוש שורות... אנא קראו את "אודות הפורום והנהלתו" בראש הדף והתעדכנו בכללים והפרטים באופן מפורט. תודה! 
המשך...
הודעה חדשה

גני ילדים בפרינסטון
22/05/15 16:45
109צפיות
האם למישהו המלצה על גני ילדים בפרינסטון או בסביבתה? (לגיל 4 ולגיל שנה וחצי)
1. University League
23/05/15 04:12
80צפיות
º
המון תודות!
23/05/15 17:38
13צפיות
ביטוח לאומי
20/05/15 01:03
304צפיות
היי,
קראתי פה הרבה לגבי נושא הביטוח לאומי ומס הכנסה ואני אשמח לכמה הבהרות:
שיננו יצאנו מהארץ באמצע פברואר, ובנוסף יש לנו עדיין חוזה שכירות בארץ עם ארנונה והכל, וחשבונות בנק. בקיצור - לפי מה שהבנתי אנחנו הכי רחוקים שיש מלהוכיח שישראל לא מרכז חיינו.
1. אז האם זה אומר שעד 2016 אנחנו צריכים לשלם לביטוח לאומי, כלומר עד שנצהיר על ניתוק תושבות ?
2. לפי חישוב שעשיתי, על שכר של 40000 ש"ח בחו"ל אני אדרש לשלם 7300 ש"ח שמהווים 18.2% מהשכר. זה סכום אסטרונומי. זה הגיוני?
3. מה קורה אם חוזרים בטרם 3 שנים מבחינת בט"ל בהנחה שביצענו ניתוק תושבות? הם מבטלים אותו ומבקשים החזר רטרו או משהו?
4. בהנחה ואשלם את המינימום בחוק (ואצהיר שאני לא עובד) עד 2016, כשאצהיר על ניתוק תושבות - מה בעצם יכול לקרות? כמובן שאם לא "אתפס" אז לא יקרה כלום. אבל אם כן אתפס - מה הם עלולים לדרוש?
5. עד שנצהיר על ניתוק תושבות צריכים לשלם גם למס הכנסה (על ההפרש כמובן)? 
6. מבחינת מס הכנסה זה עובד באותה צורה כמו עם ביטוח לאומי לגבי השיטה של ספירת הימים או שיש דרך אחרת?
 
המון תודה אתם אש!
 
תשובות
20/05/15 07:00
231צפיות
נושא התושבות לצורך מס הכנסה או בט"ל נבדק בדיעבד. אם הוכחת מרכז חיים בחו"ל אז ניתקת תושבות ואינך חייב במס הכנסה או בט"ל על כל התקופה.
 
כדי להוכיח את מרכז חיים בחו"ל אחד המבחנים המרכזיים הוא כמה זמן אתה גר בחו"ל. יותר מ 5 שניםת כאשר מתוכם לא יותר מ 30 יום בשנה (או משהו בסדר גודל הזה, אל תתפוס אותי במילה) שהית בישראל - נחשב לא תושב לצורך מס. בין 3-5 שנים - תחום יותר אפור אשר ברוב המקרים גם לא ייחשב תושב. פחות מ 3 שנים - תחום מאוד אפור עד כדי שחור...
 
בזמן האחרון היו הרבה פרסומים על כך שמס הכנסה ובט"ל מתלבשים על ה'רילוקיישנים' לגביית מס 'קל'.
 
בנוסף למבחן הזמן והימים יש מבחנים נוספים. לדוגמא האם אתה מקבל שירותים ממדינת ישראל כגון בריאות (קופ"ח), קצבאות (נכות, ילדים וכד'), האם אתה מחזיק נכסים בישראל, מנהל תיק השקעות פעיל וכו'. כמובן שככל שזמן החזרה קצר יותר - כלומר פחות מ 5 שנים, כך צריך להראות פחות זיקות לישראל.
מקובל שדירה אחת בבעלותך (ושהייתה קודם מקום המגורים) שמושכרת אינה נחשבת זיקה "חזקה" לישראל. כנ"ל לגבי כספי פנסיה שנשארים בארץ או אם מקפאים או משלמים ריסק. אבל עדיף להמנע מקניית דירה להשקעה, ניהול תיק ני"ע, החזקת עסק כמובן, קבלת שירותי בריאות כללים וכו'.
 
עכשיו לשאלה. אפשר ומומלץ ליזום הליך שנקרא ניתוק תושבות מול בט"ל ממש לפני שעוזבים. זה כדי להראות clean cut מול בט"ל ושלא יחפשו אותך עם מכתבי גבייה ועיקולים בזמן שאתה בחו"ל. אין לזה שום משמעות אמיתית עד שלא יתברר באמת מתי אתה חוזר. אם תחזור אחרי שנה לדוגמא, זה לא משנה אם ניתקת או לא אתה חייב לשלם להם על כל ההכנסה בחו"ל.
 
אין צורך לשלם לבט"ל מראש (אלא אם בא לך). אתה יכול לפעול מתוך נקודת מוצא שאתה לא חוזר בעתיד הקרוב ולכן פועל לנתק תושבות. כלומר, פונה לבט"ל ומבקש את המסמך כדי שלא יחפשו אותך, ובאמת פועל לנתק זיקות מישראל.
 
למיטב ידיעתי גובה הבט"ל הינו כ 15% ולא 18% אבל זה בקטנה...
 
לגבי האופציה של לשלם מינימום לבט"ל יש שתי אסכולות. אחת מיתממת והשניה ישירה. המיתממת אומרת "מה, ככה כולם עושים וזה מה שהפקיד בבט"ל אמר לי" והישירה אומרת " אין ארוחות חינם, רוצה שירותים תשלם על הכל, לא רוצה תנתק תושבות (באמת אחרי מבחן מרכז חיים וכו' לא רק ע"י המסמך)"
 
תשלום מינימום תוך הצהרת שקר שאינך עובד מה בדיוק נותן? שאולי תחזור אחרי שנה וחצי לישראל אם משהו יקרה ואז מה? בט"ל לא ידרוש ממך כסף על השנה וחצי? ונניח אתה חושב לשלם מינימום כדי שחס וחלילה אם יקרה משהו תחזור לטיפול רפואי בישראל, זה לא עובד ככה. המערכות מסתנכרנות אחרי כשנה ואתה לא יכול לקבל שירותי בריאות בחינם. חוץ מזה שאם אתה עובר למקום עבודה מסודר בארהב יהיה לך ביטוח בריאות.
אז מה בעצם השקר זה נותן ? לדעתי את האשליה שאולי לא ישימו לב בבט"ל ואם תחליט לחזור אחרי 2-3 שנים אז הם לא יקפצו עליך איפה היית כי שילמת משהו (מינימום) ומעכשיו תחזור לשלם באופן מלא מהמשכורת הישראלית... לא קונה את זה
 
מול מס הכנסה יש אמנה כך שלא תשלם כפל מס. ייתכן שיהיה הפרש קטן (באחוזים) אותו תהיה חייב (אם תחשב תושב כשתחזור כן?) אבל זה תלוי בגובה ההכנסה בארהב. וכמובן כנ"ל לגבי תשלום מראש למס הכנסה, למה? חכה עד שתחזור ואז תראה אם בכלל אתה חייב משהו.
תודה על התגובה הארוכה אבל לא הבנתי כלום
20/05/15 07:19
141צפיות
מעריך מאוד את ההשקעה בתגובה, שלא תטעי.  באמת. תודה.
 
אבל  לצערי לא הבנתי איך מה שענית קשור למה ששאלתי.
היו לי שאלות סופר ספציפיות וענית על משהו מאוד כללי.
לכן אשמח אם תוכלי, לקרוא שוב את השאלות ואולי לנסות לענות בצורה יותר ספציפית אליהן.
 
אני יכול לצמצם את כל השאלות לשאלה אחת מרכזית.
מה לעשות עם ביטוח לאומי ומס הכנסה, בהנחה שאני בארה"ב מאמצע פברואר לתקופה לא ידועה (אולי מתחת ל3, אולי יותר, בכל מקרה לא לכל החיים) כדי לשלם להם את הכי מעט בהנחה שאני לא צריך אף לו לרגע שירותי בריאות או משהו אחר מביטוח לאומי.
 
תודה שוב
תשובה ספציפית
20/05/15 07:34
138צפיות
אם תחזור לפני 3 שנים תשלם על הכל
 
אם תחזור אחרי 5 שנים לא תשלם
 
אם תחזור בין 3-5 שנים קרוב לוודאי שלא אבל אולי כן
 
לפי החוק היבש אתה חייב להגיש דוחות למס הכנסה כל שנה ולשלם לבט"ל 15% מכל ההכנסה שלך.
 
אחר כך תבקש החזר
 
אני המלצתי לך לא לשלם כלום עכשיו, לנתק תושבות, לחזור אחרי מינימום 3 שנים ועדיף 5 ומעלה, ולנתק זיקות מישראל
 
מסכים לגמרי עם orilina
20/05/15 07:31
141צפיות
כמה הערות:
1. התקרה של ביטוח לאומי היא כ45 אלף לראש כלומר טיפה פחות מ4000 לחודש. אבל זה לא משנה את התמונה באופן מהותי.
2. תיקח יעוץ מס בתשלום, רציני עם המלצות: זה עסק יקר לחובבנים (בלי להעליב, בנושא הזה נראה לי כל הפורום הזה כולל כותב שורות אלו). האם היית פונה לפורום בעצה לגבי טיפול שינים? לא. אז גם מסים לא כדאי לך. תשתמש בפורום כדי להבין מי נגד מי ואז תיקח בעל מקצוע.
3. למה לשלם עד 2016 לא הבנתי!? תיכנס לאתר ביטוח לאומי היום. תמלא טופס לניתוק תושבות ותשלח אותו. תעשה בשכל ותכתוב מה שהם רוצים לשמוע = שעזבת לנצח. אחרי זה תשכח מזה ותחייה לפי איפה שחיים יגלגלו אותך, אולי תחזור ואולי לא.
 
אתם נהדרים אבל עוד משהו קטן
20/05/15 07:55
171צפיות
אולי פספסתי משהו בגדול - אבל מה הקטע של הספירת ימים בשנת המס לצורך קביעת מידת התושבות?
כלומר,
לפי מה שהבנתי - צריך להיות פחות מ30 יום בשנת המס הנוכחית, או מעל 30 עם 425 יום ומטה בשנתיים שקדמו לכך.
אז היות וטסנו בפברואר, ועברו שלושים יום מינואר (תחילת שנת המס הנוכחית) - אני לא יכול לבקש ניתוק תושבות...
מה אני מפספס?
 
לפי מה שאתם אומרים:
1. לשלוח להם עכשיו בקשה לניתוק תושבות.
2 להפסיק לשלם להם
3. כשאני חוזר להתקשר להגיד honey im home ולראות מה הם רוצים?
ואם אחזור בפחות מ3 - יקחו אחוזים יפים
3-5 - כנראה שלא
5+ - לא יקחו כלום ויתנו לי נשיקה במצח.
 
תושבות תנתק כשתהיה לך תושבות אחרת..
20/05/15 09:56
217צפיות
כרגע הסטטוס שלך מחוץ לישראל הוא "תייר".
כשיהיה לך סטטוס שיאפשר לך להצהיר "אני לא חוזר כי יש לי אישור חוקי להישאר לנצח בארץ אחרת" - תגיש בקשה לניתוק תושבות.
 
ולא, אף אחד לא יתן לך נשיקה - לא במצח ולא במקום אחר - כשתחזור. לא אחרי 5 שנים ולא אחרי 15.
 
להפך: ישללו ממך את הזכות לקבל שרותי רפואה ציבוריים לפחות ל 6 חדשים או יותר - כלומר יתייחסו אליך יותר גרוע משמתייחסים לסודאני שב"ח.
אה. אם אי אפשר לנתק ללא תושבות במקום אחר - הדיון עקר לעכשיו.
20/05/15 10:36
135צפיות
תודה לכולם
זה לא כל כך שחור או לבן
20/05/15 16:58
121צפיות
אם אתה נמצא על סטטוס תייר אז זה באמת נכון, אבל אני מכירה אישית אנשים שהיו בארה"ב על סטטוסים שונים ולא על גרין קארד או אזרחות, שניתקו תושבות בישראל.
בקיצור, אם אתה נמצא בארה"ב בסטטוס חוקי ולא בעייתי, תתיעץ עם רואי חשבון ישראלים בנושא. אני בטוחה שאפשר למצוא כאלה שיתנו לך יעוץ בסקייפ או בטלפון, או באימייל.
כרגע ממילא אתה לא יכול עדיין לעבוד
21/05/15 02:54
88צפיות
אז זה לא רלוונטי בכל מקרה.
 
כשתהיה זכאי לעבוד, אפילו עם EAD לפני קבלת הכרטיס הירוק, תוכל להגיש בקשה לניתוק תושבות לבט"ל (בפועל, הזמן בין קבלת ה-EAD לקבלת ה-GC כיום הוא די קצר, אז זה לא ממש עקרוני).
 
בוסטון - זה לא נכון. אפשר לנתק בהחלט
20/05/15 19:01
171צפיות
אני ניתקתי תושבות לפני חודשיים על סמך ויזת O1, שמאפשרת שהות ועבודה באופן חוקי אך לא תושבות.
לעניני הנשיקות אני לא נכנס.
אבל זה די פשוט למצא את הכללים ברשת.
1. אם אתה מעל חצי שנה בארץ אתה בחזקת תושב
2. אם אתה מעל 30 יום בשנה ובנוסף מעל 425 יום בשנת המס + שתי השנים שקדמו לה אתה בחזקת תושבת.
 
החזקה אינה השורה התחתונה, היא נקודת הפתיחה.
אתה צריך לעשות את המקסימום כדי שלעו״ד/רו״ח שלך עוד x שנים יהיה יותר קל לטעון שאתה לא תושב החל מפברואר 2015.
מאוד סביר שהרשויות ינסו לטעות שאתה תושב כל התקופה או לכל הפחות במשך 2015, אבל זו לא הדאגה שלך עכשיו.
 
כמו כן, טופס ניתוק התושבות (וגם האישור שלו) הוא רק הצעד הראשון. אתה צריך לנסות לצמצם את הזיקה לישראל.
  • לא לעשות ביקורים ארוכים מידי
  • לבטל טלפונים
  • למשוך קופות נזילות
  • לגבי הדירה, אם אתה יכל להשכיר לתקופה ארוכה (חוזה לשנתיים+)
  • למכור רכבים (לא מספיק להעביר לבני משפחה כדי לא להפסיד ״יד״)
  • לבטל כמה שיותר כרטיסי אשראי, חברות במועדונים וכו׳
 
ולגבי שירותי בריאות כדאי לקרא באתר ביטוח לאומי  שבאופן מפתיע מסביר את העניין באופן די ברור. בגדול אתה לא מקבל שרותים חודש על כל שנה שהיית בחו״ל. אפשר לפדות את זה ב10,000 שח לראש (בוגר),. קטינים מקבלים שרותים מיד (לפי מיטב זכרוני).
 
ואולי המנטרה הקבועה שלי: תיקח בעל מקצוע. זה לא מאוחר, היית אמור לעשות את זה לפני הנסיעה, אבל גם עכשיו תפיק מזה הרבה. למה אנשים בקטע של לסכן עשרות אם לא מאות אלפי שקלים בשביל לחסוך אלף או אלפיים ביעוץ מקצועי לי זה לא ברור.
 
בארה"ב לפחות, יש שני סוגי "תושבות",
20/05/15 19:44
138צפיות
אחד בעיני רשויות ההגירה (עם ויזה O אתה אכן בהגדרה אינך תושב מבחינת ההגירה), ואחר בעיני רשויות המס (ברגע שעברת את מבחן ה-substantial presence בארה"ב, גם עם ויזה O תחשב לתושב בעיני רשויות המסים ותדרש לשלם מסים בהתאם). אני משער שבוסטון מתכוון בתגובתו לתושבות הזו, לצורכי מס.
נרוד - הוא עדיין עם ויזת תייר!
20/05/15 21:43
129צפיות
עד שהוא יגיש את הבקשה לגרין קארד, ועד שהוא יקבל אותו, יעברו כמה חודשים טובים - לפחות עוד 4-5 חודשים.
 
הוא מדבר על ניתוק תושבות *עכשיו*, כשהוא עדיין עם ויזת תייר!
º
אילן צודק. אני על תייר.אז כרגע מחכה בסבלנות?
20/05/15 22:25
42צפיות
לא יודע אם זה רלוונטי
21/05/15 01:54
116צפיות
בטופס לא מבקשים ממך לדעת איזה ויזה יש לך.
ההגשה לביטוח לאומי לא עולה כלום, והעבודה למלא את הטופס היא פחות מחצי שעה.
לדעתי זה שווה לנסות.
עצם הגשת הבקשה היא מעולה כי היא מראה כוונה לניתוק תושבות גם למס הכנסה בעתיד.
אם זה לא עובד מגישים שוב אחרי שמקבלים את הג.ק.
 
ועוד איך מבקשים
23/05/15 11:13
66צפיות
הנה הטופס:
http://www.btl.gov.il/טפסים%20ואישורים/Documents/t627.pdf
 
כמה מהשאלות (סעיף 4):
האם אתה בעל אזרחות זרה?
האם אתה נמצא בתהליך של רכישת אזרחות זרה?
האם יש לך אשרת עבודה בחו"ל?
מה הצהרת על מנת לקבל ויזה בחו"ל?
מה מעמדך בתקופת שהיה בחו"ל? (תשובות אפשריות: בעל אשרה למגורי קבע, תושב, תייר, סטודנט, ללא אשרה, אחר).
אני רק רוצה לציין שאנחנו לא השבנו על רוב השאלות הללו
23/05/15 14:53
57צפיות
ועל עוד שאלות אחרות שהן לא באמת מעניינו של ביטוח לאומי, וידוע לי שאחרים גם לא השיבו. לפני 7 שנים זה לא מנע מהם לנתק לנו תושבות. אין לי מושג לגבי היום.
º
מה שגידי אמר זה גם מה שאני מכירה.
23/05/15 16:42
20צפיות
אכן רבים מעדיפים שלא לענות על חלק מהשאלות
23/05/15 17:08
49צפיות
וסיבותיהם מובנות. הטופס הוא פולשני וחוצפן ברמת האינפורמציה ששהוא מבקש. אולם, על מנת לבקש ניתוק תושבות זמן קצר מאוד לאחר עזיבת ישראל, יש לספק מידע אשר יספק את ביטוח לאומי - אחרת ביטוח לאומי עשוי שלא להסכים.
 
בכל מקרה, עניתי ל-nerod אשר אמר שהטופס כלל אינו שואל על סוג הויזה, ואין הדבר כך.
שים לב גם שהטופס שואל "מה מעמדך בתקופת השהיה בחו"ל"
24/05/15 10:21
31צפיות
ולא "מה מעמדך כרגע", כך שזה לא יהיה שקר לסמן "תושב" כשנמצאים בתהליך לקראת גרין קארד גם אם אותו אדם אינו תושב בעת מילוי הטופס.
 
 
משהו אחד שלא שמתי לב אליו ואני רואה שאף
21/05/15 03:49
191צפיות
אחד לא התיחס - משאלה 4 ומשאר הדברים שכתבת, משתמע כאילו כרגע אתה לא משלם להם כלום, אפילו לא את המינימום - וזאת בעיה! ביטוח לאומי ממש לא אוהבים שנעלמים להם מהרדאר ולא משלמים כלום, והם ישמחו לעקל לך חשבונות, להוציא צו איסור יציאה מהארץ כשתבוא לביקורים אם יהיו לך חובות וכו'. בכל מקרה בינתיים תשלם את המינימום שמשלמים אנשים שמטיילים בעולם (שזה מה שאתה עושה בתכלס, כי אתה תייר כרגע בארה"ב ואסור לך לעבוד). במקביל תברר עם רואת חשבון מה לעשות עם ניתוק התושבות ומה יהיה מתאים למצב הספציפי שלכם, כפי שכולם כתבו בשרשור כאן. אבל שוב - אתה חייב לשלם לפחות את המינימום בינתיים.
לא לא לא - אני משלם.
21/05/15 04:13
183צפיות
אני עדיין מועסק בחברה שלי, עם תלוש והכל, ולכן הכל משולם כדין - ממש כאילו אני בארץ הקודש.
תודה על הדאגה. מת על דקדקנות.
אז אתה עובד כשאתה בארה״ב?
21/05/15 15:17
155צפיות
כי גם זו בעיה. אסור לך לעבוד בארה״ב כשאתה על ויזת תייר, גם אם המעסיק הוא חברה ישראלית שמשלמת לך בישראל.
º
לא אמרתי שאני עובד. אמרתי שאני מקבל תלוש והכל מוסדר
22/05/15 10:47
61צפיות
22/05/15 21:48
123צפיות
אתה מקבל משכורת עם תלוש מסודר והכל בשביל לא לעבוד?
כיף לך!
אני לא בטוחה שאת הרשויות מעניין מה אתה עושה בפועל.
23/05/15 00:01
100צפיות
אני מניחה שמבחינתן מי שמקבל שכר ממקום עבודה נחשב לעובד גם אם הוא לא עושה כלום תמורת הכסף הזה. כדאי לך לברר את העניין.
ופרט לכך זה באמת מרשים - איזו חברה נפלאה זו שמוכנה לשלם למישהו שאינו עובד בפועל ועזב את מקום העבודה לתמיד? גם אני רוצה...
מחפשים אצלכם עובדים, באותה חברה ישראלית?
23/05/15 00:09
113צפיות
אני יכול לענות נפלא לכל הפרמטרים - מתגורר בארה"ב, ומוכן (בשמחה) שלא לעבוד בתמורה למשכורת...
והעיקר - לך יש אישור עבודה.
23/05/15 00:27
105צפיות
כך שאתה מועמד אדיאלי.
יש למישהו המלצה על המרת שקלים לדולרים והעברתם לחו"ל
20/05/15 16:10
180צפיות
 
לקראת המעבר, יהיה לנו כ 200 אלף שקל להמיר לדולרים ולקחת אותם איתנו לחו"ל 
היכן כדאי להמיר את השקלים לדולרים וכיצד מומלץ להעביר אותם לחו"ל נכון לעכשיו אין לנו חשבון בנק פרטי שם
סופ"ש קסום
מאוד פשוט:
20/05/15 16:46
233צפיות
אתה מתמקח עם הבנק שלך בארץ על שער המרה, פותח חשבון דולרי, ממיר את הכסף לדולרים ונותן לו לשבת שם. ככה אתה "מקבע" את שער הדולר, ובעצם לא מעניין אותך אם שער החליפין יורד או עולה.
 
במקביל, אתה מסכם עם סניף הבנק שהם יהיו מודעים לכך שאתה תשלח להם (בפקס) פרטים מארה"ב בשביל להעביר את הכסף. אם צריך למלא טפסים כלשהם למס הכנסה, אתה יכול לעשות זאת כבר בארץ.
 
לאחר מכן אתה טס לארה"ב, נכנס לאיזשהו בנק ופותח חשבון. אתה מבקש ומקבל את הקודים הבינלאומיים להעברת כסף (SWIFT), ואז כותב מכתב לסניף הבנק שלך בארץ בו אתה מצווה על העברת הכסף, ורושם שם את כל מה שצריך (מספר חשבון, קוד SWIFT של הבנק, וכדומה).
 
נדמה לי שאפשר אפילו לעשות זאת און-ליין בחלק מהבנקים בארץ. בכל אופן, כשאנחנו עברנו לפה עדיין אי אפשר היה לבצע העברה כזו און-ליין, ולכן עשינו זאת באמצעות פקס, והכסף הגיע באופן מיידי.
תודה
20/05/15 19:48
130צפיות
אבל זכור לי שהמרתי מטבע פעם אחרונה הם גם לקחו לי המרת החלפת גם הפרשי שערים ואני זוכר שזה נהפך לערמות של כסף
 
את העמלה אני מקבל ב 50% הנחה אבל שער החליפין אני זוכר זה מה שתקע אותי
אז תבדוק בכמה בנקים בארץ, כולל בנקים קטנים - ותתמקח.
20/05/15 21:41
135צפיות
כמובן, אתה גם יכול להמיר הכל לירקרקים, ולטוס עם מעל 50,000 דולר על הגוף שלך, אם אתה רוצה לחסוך כמה פרוטות על עמלות (פרוטות באופן יחסי).
 
כמובן שאם קורה משהו, אז הפגיעה תהיה הרבה יותר משמעותית מאשר עמלת ההמרה, ולכן רוב האנשים לא עושים שטויות שכאלה.
 
שיקול שלך.
º
כן ברור, אני ממש לא מתכוון לטוס עם כסף עלי, תודה אפנה לבנק
20/05/15 22:44
57צפיות
לא לגמרי ברור לי.
21/05/15 01:04
125צפיות
במידה וירצה להפוך בשנית את הדולרים לשקלים ובהנחה ששער הדולר ירד בינתיים,
איך בדיוק הוא מקבע את שער הדולר?
יש לו סכום כסף בשקלים, שהוא רוצה להעביר לארה"ב.
21/05/15 03:31
121צפיות
כלומר, הוא צריך להמיר שקלים לדולרים, ואז להעביר לארה"ב.
 
למה שהוא ירצה להמיר את הכסף בחזרה לשקלים? לא הבנתי את השאלה שלך...
 
השער כרגע הוא יחסית סביר/נמוך - בממוצע הוא היה גבוה יותר מאז דצמבר. כמובן שבחודשים הקרובים הוא יכול לרדת עוד, אבל הוא גם יכול לעלות. אם את רוצה להמר, אז סבבה. אני, במצבים שכאלה, מעדיף לרכוש דולרים כעת ולדעת שיש לי שער דולר מובטח, ואז ההעברה עולה רק את עמלת ההעברה (כי כבר יש לו דולרים שהוא מעביר), ועמלת ההעברה עצמה היא זניחה לחלוטין - בסביבות 20-30 דולר, אם אני זוכר נכון (שוב, הכל לאחר מיקוח).
הוא כתב שיש לו סכום לקחת איתו לארה"ב
22/05/15 12:34
43צפיות
לא היתי בטוחה אם התכנון שלו הוא להשאיר אותו שם.
האם באמת אפשר להתמקח?
21/05/15 03:35
106צפיות
הרי הכסף אצלהם. ללקוח אין אלטרנטיבות, זה או כן או לא.
כמה אחוזים מעל השער היציג נחשב לשער המרה טוב עבור סכומים גדולים?
מצ"ב טבלה של בנק הפועלים:
 
עבור שער יציג של $1=3.874שח הם רוצים 3.9093שח כדי לקנות דולר (0.9%)
מה ז'תומרת הכסף אצלם?
21/05/15 07:48
118צפיות
הכסף נמצא בבנק בשקלים. לפתוח חשבון בסניף אחר לוקח, בהערכה מוגזמת, חצי שעה. במקרה שלי, בסניף שלי ידעו שיש לי חשבונות בבנקים נוספים (ניהלתי עסק), הייתי שם המון שנים והיו לי יחסים טובים, ולכן יש נתנו לי הנחה מאוד יפה בעמלות.
 
ואם לא נותנים, אז פשוט מעבירים את כל הכסף לבנק אחר, בעזרת צ'ק רגיל - כמובן אחרי שמוודאים איתם איזה הנחות הם ייתנו.
 
בנקים קטנים נוטים בדרך כלל יותר ללכת לקראת הלקוח עם הנחות ועמלות, לעומת השלישיה המובילה (פועלים-לאומי-דיסקונט), אבל במקרה הפרטי שלי, דווקא אחד הבנקים בשלישיה הזו היה מאוד נדיב.
בדולרים זה יוצא בערך 51 ומשהו אלף דולרים.
20/05/15 23:27
215צפיות
 
כדאי שתיזהר עם העברת הכספי הזאת, כי כל סכום מ-10 אלף דולר ומעלה
מדווח אוטומטית ע"י הבנק למס-הכנסה, והם כמעט על בטוח יתחילו להטריד
אותך בצורות שונות ומשונות בכדי שתוכיח להם את מקור הכסף.....
 
גם העברות תכופות של 9500 דולרים מעוררות פעמוני אזעקה
אצל מחשבני החשבונות של האוצר האמריקאי, והם ינסו לקחת
את חלקם מתוך זה.
 
הכי טוב זה לטפטף את זה בקטנה לאורך זמן גדול.
 
 
לא, ממש לא - עצה גרועה!
21/05/15 03:22
221צפיות
אם כבר, אז המחשבים של הבנקים מתוכננים לעלות בדיוק על מקרים שכאלה - העברות כספים מרובות לאורך זמן, שהן מתחת לסף הדיווח.
 
אם מקור הכסף הוא חוקי, ויש לו הוכחות להראות, אז הוא יכול להעביר גם מיליון דולר במכה אחת, ולא להסתבך סתם עם ריבוי פעולות וריבוי עמלות. זה לא נותן שום דבר.
 
(ובמאמר מוסגר, חמישים אלף דולר זה כסף קטן - אנשים פה בפורום העבירו סכומים הרבה יותר גדולים לאחר מכירת בית בישראל, בלי שום בעיה...).
+1 לאילן
21/05/15 10:09
157צפיות
אין שום בעיה להעביר סכום גבוה אם אתה מצהיר שאתה מעביר מעצמך אל עצמך. לא חייב במס ולא נעלים.
אם אתה סוחר סמים, תפנה לרו״ח שלך, אחרת אין לך בעיה להוכיח שאתה פאקינג עבדת בשביל הכסף הזה....
 
תודה לכולם , ד"א!
21/05/15 10:23
137צפיות
אם מעבירים לחשבון בנק פרטי (צריך לחתום בבנק) אין צורך לדווח למס הכנסה, אם מעבירים לחשבון עסקי, יש צורך לשלם מיסים מטורפים או ללכת למס הכנסה לבקש אישור
איך אתה מוכיח מהיכן הכסף?
27/05/15 13:20
2צפיות
מראים תלושים?
איך מוכיחים דבר כזה?
מה שאני עושה
21/05/15 21:21
174צפיות
פתחתי חשבון בבנק הדואר, הפקדתי כסף ישראלי שם.
כשחזרתי לארה"ב שלחתי לבנק הדואר הוראה לשלוח כסף לחשבון שלי בארה"ב (אתה תפתח חשבון כמובן בארה"ב וזהו). ההוראה פשוטה לחלוטין, טופס PDF באימייל.
 
כל העברה לא חשוב מה גודלה עולה לך עמלה של סביב $25 בבנק הדואר, קבלת הכסף בארה"ב עולה $15 (לפחות בצ'ייס, הם קוראים לזה INCOMING DOMESTIC WIRE FEE כי הכסף עובר פורמלית דרך בנקאות בינ"ל...).
הנה דוגמה להעברה דרך בנק הדואר
22/05/15 19:01
81צפיות
מצורף PDF.
ההעברה היא רק של $1000, אבל עשיתי זאת פעמים רבות בסכומים של 5 ספרות.
אני שם גם את הקבלה וגם את הבקשה, שתדעו איך להריץ את זה. שימו לב לכל מה שבכתב היד.
תודה דורון, שאלה
24/05/15 21:53
18צפיות
1. כיצד העברת את הכסף לבנק הדואר? ע"י צ'ק?
2. היכן המרת את הכסף בדואר או בבנק? אם בדואר האם עשית משא ומתן לגבי העמלות?
3.באמת ע"י EMAIL אפשר לבקש העברה של כספים? בסכומים כאלה? היית צריך לחתום על משהו בדואר?
 
** תודה רבה על השיתוף אבל ממליץ לך למחוק את כל פרטי החשבון שלך מהמסמך הנ"ל
תשובות
24/05/15 22:41
18צפיות
1. בנק הדואר הוא בנק לכל דבר. אתה יכול להכניס לשם כסף כצ'ק, כהפקדת מזומן, העברה מבנק אחר... מה שתרצה.
2. לא המרתי. הכסף היה בשקלים, ועבר כדולרים
 
לפי שער שהם קבעו. תשווה את השער שמצויין בניירת לשער מאותו יום ותראה שזה די הוגן.
3. אין שום אינפורמציה שלי על המסמך, מחקתי הכל. תסתכל טוב ותראה. אין לי שום בעיה שיידעו שאני עובד עם צ'ייס (-:
 
תודה הייתי היום בבנק הפועלים
25/05/15 14:16
17צפיות
על סכום של 50 אלף דולר, הם רוצים 95$ המרה של המטבע, ע"פ שער 3.9323 נכון לשעות הצהריים ועוד 95$ בגין העברה לחו"ל
כשחוטבים עצים, עפים שבבים
25/05/15 18:28
12צפיות
נראה סביר לחלוטין.
השארתי גם לבנק הדואר הודעה נראה מה העמלות שהם מציעים
25/05/15 23:15
11צפיות
יש להם פרסומת עכשיו למי שמתעניין בהעברת כספים לחו"ל
שאלה לגבי מילוי טופס הויזה
21/05/15 19:54
145צפיות
שלום,
 
אני צריכה להגיש בקשה לויזה מטעם העבודה (לא מדובר על ויזת עבודה, אלא על תקופת הכשרה של כחודש בארה"ב).
יש לי שתי כתובות: אחת במשרד הפנים (יש לי שם חוזה שכירות), אבל בפועל אני גרה עם ההורים בעיר אחרת בגלל קירבה לעבודה.
בחוזה העבודה שלי כתובה הכתובת השניה (של ההורים). שאלתי היא איזו כתובת עלי למלא: אם אמלא את זאת של משרד הפנים והם יבקשו לראות חוזה עבודה עם כתובת אחרת, האם זה לא יגרום לשאלות וחשדות?
במה זה ממש משנה?
21/05/15 21:10
103צפיות
זה לא.
מלאי מה שנוח לך.  השגרירות לא ממש מתעניינת באיפה את גרה בארץ. להם חשוב שלא תעשי לך בית בארה"ב...
 
בסוף התהליך, אם תקבלי ויזה יבקשו ממך לרשום בעצמך על מעטפה את הכתובת למשלוח. הם לא מצליבים את זה, רק רוצים שתכתבי את המקום שבו יהיה לך הכי נוח לקבל את הדרכון.
אולי זה משנה כי...
22/05/15 10:15
77צפיות
רק כי יהיו להם שתי כתובות שונות והם עלולים (אולי) לראות בזה מידע סותר...
º
אל תחפשי בעיות מתחת לאדמה (-:
22/05/15 10:23
33צפיות
איחוד משפחות
21/05/15 16:15
158צפיות
שלום, 
ראשית מספר מילים: לפני מספר שנים, עת הבת שלנו עמדה בפני מבחנים ללימודי רפואה, קראתי הרבה בפורום הרלוונטי. השאלות, המידע והשיחות עזרו, חיזקו וכיוונו מאד. ועל כך תודה!
היום, יש לי שאלה בנושא איחוד משפחות. יש לנו בת שנמצאת עם משפחתה בארצות הברית וכבר יש להם גרין קארד. אמנם אנחנו עדיין אנשים עובדים ועסוקים מאד מאד, אבל חושבים על הרגע שאולי הילדים שלנו לא יחיו בארץ.
האם יש כאן חברה שקיבלו ויזה על בסיס איחוד משפחות? אחרים שאולי יודעים?
תודה מראש
יש פה המון שקיבלו ויזה על בסיס איחוד משפחות. מה השאלה?
21/05/15 16:38
156צפיות
אם אתם מדברים על איחוד משפחות עם הבת, אז ברגע שהיא תקבל אזרחות אמריקנית (היא יכולה לקבל את האזרחות 5 שנים לאחר קבלת הגרין קארד), היא יכולה להגיש בקשה לאיחוד משפחות אתכם. אין תור, כך שהתהליך הוא מיידי - ייקח 6-12 חודשים בשביל לעבד את כל הניירת, ואז אתם מקבלים גרין קארד ויכולים לעבור לחיות איתה בארה"ב.
 
עד כאן הפרוצדורה, והיא קלה מאוד במקרה שלכם. זו הבעיה הכי קטנה.
 
הבעיות הגדולות, עם זוגות בגיל פנסיה שעוברים לארה"ב, הן אחרות לגמרי:
 
1. עלויות מחיה ורפואה. עלות המחיה והרפואה בארה"ב מאוד יקרה. מאוד. החסכונות שלכם הם בשקלים, ואני לא יודע איזו רמת חיים הם יאפשרו לכם בארה"ב. וכמובן, כמו שאתם יודעים - ככל שמתבגרים, כך צריכים יותר רופאים, והעלויות רק צומחות. מכיוון שלא חייתם כל חייכם בארה"ב, אני לא יודע עד כמה תהיו זכאים להנחות ולסבסודים, אם בכלל (לא מכיר את הרפורמה של אובמה מן ההיבט הזה, אשמח אם אנשים אחרים יתייחסו לכך).
 
2. מעגל חברתי. מן הסתם, כל המעגל החברתי שלכם הוא בישראל - משפחה, חברים וכדומה - למעט משפחתה של הבת. גם בגילאים צעירים יותר, נניח מי שעוברים בגילאי 30 או 40, לא קל להתחיל ליצור מעגלים חברתיים בארה"ב. בגילאים מבוגרים, אני מניח שזה קשה בהרבה.
 
וזה ממש על קצה המזלג - אחרים יוסיפו.
º
תודה רבה
22/05/15 08:06
26צפיות
ארה"ב,הייטק,משתלם,שכר,קרן השתלמות, GC וכד'
19/05/15 06:54
465צפיות
היי לכולם,
קורא כאן לא מעט בתקופה האחרונה, ומאוד נהנה. תודה לעוזרים ולעונים - אתם עושים עבודת קודש.
יש לי כמה שאלות על נושא ההייטק והאם זה "משתלם".
אז בקצרה:
הגעתי לארה"ב עם ויזת תייר (לוס אנג'לס), ונמצא פה חודש וחצי. אשתי אמריקאית - התחתנו השבוע כדי להתחיל את התהליך לGC.
אנחנו הרבה שנים ביחד והיא אזרחית, והחלטנו שאנחנו רוצים קצת לטעום משהו אחר. כמובן שאם נוכל להרוויח כמה דולרים על הדרך - מה טוב אבל זאת בהחלט לא המטרה העיקרית בנסיעה. אני מתכנת עם מעט ניסיון יחסית, שנתיים, בעיקר דוטנט, ועכשיו עושה את דרכי לעולם הווב.
 
מאז שאני פה יש לי זמן להרהר בשאלות כלכליות, ובכלל בשאלה מעניינת - "איך להתסכל על הכסף".
האם במוני כח קנייה? לתרגם דולרים לשקלים? מה זה עוזר כשאני מוציא פה בדולרים?
האם לתרגם דולרים לשקלים? מה זה עוזר כשאני מוציא פה בדולרים?
האם 100 דולר שקול  ל100 שקל? 
וכד'. 
 
אז קודם כל - רציתי לשאול - איך אתם מסתכלים על הכסף?
 
חוץ מזה עוד כמה שאלות כלכליות:
בארץ אני מרוויח 20K בחודש, אישתי 8K. אין לנו ילדים.
נניח שאמצע משרה ב100K$, ואישתי ב40K$. נשכיר דירה ב2000$ לחודש (מכוונים לסנטה מוניקה\וניס\שרמן אוקס), נחזיק 2 מכוניות (אחת
כבר קנינו, את השנייה נראה לי ניקח בליסינג), וכמובן שנרצה קצת להנות, לטייל, ולחוות את ארה"ב. 
האם זה משתלם?
אני יודע. משתלם זה שאלה קשה. אבל בוא נגיד את זה ככה - בארץ חסכנו ביחד סביב ה8K נטו (כולל דירה במרכז ת"א). 
האם אני הולך לחסוך פחות מזה? יותר?
האם אוכל לשמר את אותה רמת חיים?
על פניו כל מי שאני מדבר איתו אומר לי שהנה פה בארה"ב מתכנת מרוויח כפול (20K בארץ לעומת 40K פה) אבל ברור שלא כל הנוצץ זהב. 
 
1. עלויות מעבר - ראיתי פה הרבה אנשים מדברים על עלויות לוגיסטיות במעבר? על איזה עלויות בדיוק מדובר?  
ריהוט? מניח שאפשר למצוא יד שנייה או למכור?  וגם אם קונים באיקאה כמה כסף זה כבר יוצא. (אנחנו מתכוונים לקחת חדר שינה אחד מקסימום שניים אז כמה כבר יש לרהט. אולי אפילו למצוא דירה מרוהטת)
רכב? זה נכס - אפשר למכור ואפילו לא להפסיד הרבה אם אתה עושה בחירות נכונות (פריוס לא מאבדת מהערך שלה כמעט למשל).
 
2. קרן השתלמות - יש לי קרן מהעבודה שנפתחה לפני שנתיים, עם סביב ה20K. לא המון. אני לא יכול למשוך אותה מן הסתם. אבל מקריאה פה הבנתי שלמרות שהיא פטורה בארץ - הIRS רוצים לתת לה נגיסה. זה משנה? מה עושים עם זה? יש לי ברירה?
 
3. מה הסיבה שבגינה יש פה כמה המלצות לנסיעה ארוכה מ3 שנים?
 
4. מה בערך המיסוי על שכר של 100K?
 
תודה לעונים :)
פוקוס
19/05/15 07:27
285צפיות
ירית לכל הכיוונים, אנסה לענות בקצרה. את השאלות הפילוספיות לא הבנתי אז אשאיר לאחרים.
 
בגדול זוג עובד בלי ילדים לדעתי יחיה יותר טוב בארהב ויחסוך יותר.
 
1. מה מעבר? אתה בארהב עכשיו לא?
רכב זה לא נכס זה הוצאה! מפסידים על הרכב לא משנה מה. השאלה כמה ולא נראה לי שהתשובה היא מעט. ריהוט איקאה או לא, יעלה כסף לרהט דירה עולה כסף אבל לטווח בינוני זה סכום לא גדול במיוחד עם מדובר בדירת חדר.
 
2. ממש סלט. החלטה זניחה בשיקולים שלך. תשמור על הקרן וכשתפדה אותה, אם תהיה אזרח או בעל ג.ק. מאוד יתכן ותאלץ לשלם מס, השאלה היא האם על הקרן או האם על רווחים זה כבר אפור ולא קריטי לשאלה שלך למעבר. בין 0% מס ל 30% מס ההבדל הוא 6000 שח, בערך כרטיס טיסה ליחיד ארצה. ממליצים לפדות קרנות נזילות (לא המצב שלך) כדי להמנע מהמצב של הirs שמתלבש לך על האחוריים.
 
3. ממליצים על 3שנים + אם רוצים לנתק תושבות קרי ניתוק ביטוח לאומי (בעיקר) ומס הכנסה (יותר שולי) מהאחוריים הנל :)
 
4. תשתמש בגוגל ותחפש irs estimate california. כמו כן המס כאן (למיטב הבנתי) הוא על משק בית ולכן אתה צריך לשים 140 אלף.
 
הערה:
לא בקי ביכולות שלך ובביקוש לדוט נט, גם לא בקי במה שהולך מחוץ לאזור עמק הסיליקון. אבל 100k$ נשמע לי נמוך יחסית למתכנת. אבל יתכן ואני טועה. בתור התחלה היתי מסתכל על glassdoor ומעלה איזה 20% ככה.
 
לסיכום:
מסתמן שאתה בדרך לג.ק. כלומר בכל מקרה כמה חודשים טובים בנכר. אם כך תתנסה בחיים שם, תאמוד את ההוצאות, תנסה למצא עבודה ואת עצמך. אחרי כמה חודשים או שנה אני מניח שהרבה תשובות יהיו בידך כך או אחרת
 
 
תודה ועוד
19/05/15 07:38
181צפיות
1. לגבי "המעבר" . צחקתי ממך בקול רם. שמע, אנחנו פה. אבל ההוצאות מעבר האלה לא ממש מורגשות עבורנו כרגע. אנחנו שוכרים גסטהאוס בשרמן אוקס בזול עד שאקבל ניירות - אבל חוץ מזה - באנו עם מזוודות. 
2. קיבלתי. לא מבזבז את הזמן שלי בלנסות בכלל להבין או להקדיש מחשבה לסכומים קטנים.
3. ניתוק אפשר לעשות בדיעבד? לא יודע כמה זמן נרצה להישאר כאן. אם נחליט עוד 3+ שנים - אפשר לבצע את זה רטרואקטיבית?
חוץ מזה - בכל מקרה אמורים להצהיר על הרווחים פה גם לארץ לא? זה לא מה שאנשים עושים? ממה שהתייעצתי בזמנו עם איזה רואה חשבון - משלמים מינימום לביטוח לאומי (120) ומצהירים על ההכנסות ויש איזה קיזוז לפי המיסים...
4. מגניב תודה אסתכל.
5. וואלה לא ידעתי שגלסדור משנמך את השכר. קצת כמו כל האולג'ובס למיניהם. 
השכר למפתח ווב הוא 80-150 משהו כזה. כן וואחד טווח. אבל היות ואני ממש ג'וניור בתחום הזה, לא חושב שאוכל להוציא יותר ממאה. השכר פה נמוך יותר מהעמק משמעותית (אבל גם המחייה).
 
לגבי השאלות הפילוסופיות - גם אני לא הבנתי זה בסדר :)
 
תודה!
לא יודע
19/05/15 09:51
153צפיות
נראה לי הרו״ח שהתיעצת איתו היה במקרה הטוב שרלטן ובמקרה הרע רשלן.
כל הפורום ואינטרנט יגדו לך שזה לא החוק, וזה גם כתוב באתר של ביטוח לאומי, שחור על גבי ווב....
אתה חייב בביטוח לאומי מלא גם בחול אלא אם אתה תושב חול = ניתוק תושבות.
עצם זה שאתה משלם את המינימום אתה מזמין את זה שהם יגידו שאתה כן תושב. זה לא מדע טילים זה הגיון בריא + החוק.
תעשה מה שבא לך כמובן, מצדי גם שיטת מצליח זו שיטה, והיא גם מצליחה לפעמים. בעבר אולי הצליחה (כמעט?) תמיד.
אם בא לך להמר תקשיב לרו״ח שלך. אולי הוא צודק.
 
דרך אגב, האם הרו״ח הזה היה בתשלום? אני שואל כי הניחוש שלי שמדובר באיזה מכר או חבר של אחות של אשתך או משהו.
אכן
19/05/15 10:14
119צפיות
רו"ח של העסק של אשתי. כנראה לא מומחה גדול לדיני הגירה וכו'.
טוב אני צריך לקרוא על זה קצת. לא נכנסתי לעובי הקורה של זה עדיין.
תודה
מסתכלים על הכסף ישר בעיניים. משתדלים מלמעלה למטה,
19/05/15 11:34
261צפיות
שלא ירגיש חשוב מדי ויידע את מקומו...
 
וברצינות, תראה, אנשים רבים בפורום עשו את המעבר כשהם כבר הורים לילדים, לפעמים כמה וכמה ילדים, עם הוצאות בהתאם, כולל בית יותר גדול באזור יקר כי צריך בתי ספר טובים, גן, חוגים, מזון, ביגוד וכד'. לכן הדרך שבה הם (כלומר אנחנו) מסתכלים על כסף, גם מבחינת הוצאות וגם מבחינת הכנסות, מטבע הדברים שונה ממי שרק התחתן, אינו ממהר להרחיב את המשפחה ובכלל לוקח את החיים באיזי.
אז הכל שאלה של סדרי עדיפויות ומטרות בחיים. מעבר לזה, היות שאין לך מושג כמה כסף תוכלו להרוויח פה ומתי בכלל תתחילו להרוויח אותו בפועל (והמספרים שזרקת הם ניחוש די פרוע שאינו מבוסס כרגע על הצעה קונקרטית או על הכרה טובה של השוק המקומי, למיטב הבנתי) ולפי דבריך יש לי הרושם שאתם גם רוצים לטייל, לבלות ולעשות חיים פה. אז לא יודעת מה סיפרו לכם, אך המחייה בארה"ב לא זולה ותענוגות החיים עולים לא מעט כסף שעדיין לא התחלתם להרוויח. עד שמצב זה ישתנה (ואצלך הוא יוכל להשתנות רק אחרי שתקבל אישור עבודה כחלק מתהליך הגרין קארד) ותדע איפה אתם עומדים מבחינת שכר - אי אפשר, לדעתי, להגיד שום דבר קונקרטי ומבוסס דיו על רמת החיים שלכם כאן לעומת הארץ. אסור גם לשכוח שכאן לא יהיו לכם הטבות רבות שהיו בארץ בנוסף לשכר החודשי, כמו מימון חלק ניכר מהפנסיה על ידי המעביד, קרן השתלמות וכד'. בקיצור, אני חושבת שעדיין מוקדם להתנבא. כשיוצאים להרפתקה בלי לתכנן מראש ולהבטיח את עצמכם - פשוט צריך להבין שמידת הוודאות נמוכה יותר מאשר כשבאים למשרה בטוחה ומיידית בתנאים ידועים.
שיהיה בהצלחה!
רק רגע אחד
19/05/15 12:27
189צפיות
א' הרפתקאות יש רק בסרטים.
זה שאין לי מחוייבויות כמו ילדים ולמזלי גם חסכון כספי שמאפשר לי גמישות בחיים לא אומר שאני לוקח את החיים באיזי.
 
עכשיו שנייה.
אם אני לא יכול לתכנן אז לא עשיתי במעבר הזה כלוםץ למזלי - יש טבלאות שכר, ומספיק אתרים שיכולים לבסס פחות או יותר מה יהיה השכר שלי. יש ביקוש אדיר פה למתכנתים. עבודה אני אמצא. אני לגמרי מסתכל על זה כמשרה בטוח - אני לא דואג. ובסביב ה100K לשנה.  לאישתי כבר יש עבודה פה. 40 K בשנה.
אישור עבודה אקבל לכל היותר בתוך 3 חודשים.  אז כל הנתונים על השולחן.
 
חוץ מזה - כשאין מחוייבויות בחיים - מותר להיות קצת יותר חופשיים. לבצע בחירות פחות "שקולות" ויותר לזרום.
בהחלט מותר. זה בדיוק מה שאמרתי וגם איחלתי בהצלחה.
19/05/15 12:36
162צפיות
אם אתה כבר יודע מראש איך הכל יתנהל ומה המשמעות של זה - בעצם אתה לא ממש צריך את הדעות והעצות פה. פשוט תפעל לפי התכנית שלך. מבחינתי האישית, אם יש משהו שלמדתי בחיים הוא לא לספור את הביצים לפני שהוטלו, ולכן אני תמיד מעדיפה לדבר רק על דברים שמידת הוודאות שלי לגביהם היא גבוהה ולהיות מאוד זהירה באשר לכל היתר. אם אתה בטוח בעתידך - מה טוב. כאמור, במצב כזה אתה באמת לא צריך אותנו.  
ורק עוד דבר אחד.
19/05/15 12:54
141צפיות
שים לב שלא דיברתי בכלליות אלא בתשובה לשאלתך איך יהיה בארה"ב ביחס למה שהיה בישראל, וזו שאלה שלא ניתן, לפחות לדעתי, לענות עליה לפני שהתחלת לעבוד בפועל.
רק משהו קטן
19/05/15 16:28
165צפיות
אולי לא הבנתי אותך נכון, אבל משתמע מהכתיבה שלך שכבר הגשתם טפסים לגרין קארד או שאתם מגישים עכשיו - מקווה שאני מבינה לא נכון כי זאת בעיה גדולה! נכנסת על ויזת תייר והצהרת שאתה מגיע לארה"ב לטייל, ואם תגיש בקשה לשינוי סטטוס כל כך מוקדם אתה תיתקל בצרות כי זאת הצהרת שקר מבחינת האמריקאים. האמריקאים מבינים שאנשים משנים את דעתם לפעמים, אבל בשביל זה יש את כלל 60 הימים - אחרי שישים יום מהכניסה (ומעלה) הגיוני שהחלטת לשנות את דעתך. תעשה זאת לפני - ותיתקל בבדיקות מיוחדות וצרות בירוקרטיות מאוד לא נעימות.
אז חכו עד שתהיה כאן חודשיים לפחות בשביל להגיש את כל הטפסים להגירה, כי אחרת יקח הרבה יותר משלושה חודשים לאישור העבודה. ואם הבנתי לא נכון אז שכח מזה, מקסימום אחרים שקוראים את ההודעה ומתכננים תהליך דומה יקראו וילמדו.
מה שאליס כתבה - לחכות לפחות 60 יום ממועד הכניסה *האחרון*
19/05/15 21:16
155צפיות
שלך לארה"ב, לפני שאתם מגישים את הניירות שלך לגרין קארד, אחרת אתם עלולים להסתבך!
 
קרא פה את ההסבר בנוגע לכך:
לא לדאוג! מחכים 60 יום לפני הגשת המסמכים!
20/05/15 01:11
147צפיות
נשאר לנו בדיוק שבוע. היום עושים רופא וחיסונים ופתיחת חשבון בנק משותף.
וגם ככה צריך לחכות כמה ימים אחרי הרופא בשביל האישור.
בקיצור - יצא לנו 60 יום.
 
תגידו, מבחינת אישורים על מהימנות החתונה חשבנו להביא צילום ספח תעודת זהות עם כתובת משותפת, חשבון בנק שאנחנו פותחים עכשיו, תמונות ומכתב ממכר משותף. מכתב שמראה שהעברנו ארנונה על שמנו מהבעלים הקודם, צריך להספיק?
טעות גדולה!! אל תפתח חשבון בנק ואל תעשה שומדבר שתייר לא עושה
20/05/15 08:23
144צפיות
אתה בונה להם תיק עם ראיות שמוכיחות שהיתה לך כוונה להגר עוד לפני שעברו 60 ימים.
º
להבנתי רק מועד הגשת הטפסים חשוב
20/05/15 09:41
70צפיות
מיטב הבנתך - שגוייה.
20/05/15 11:47
198צפיות
כמו בנושא של הדולארים שאתה סופר מהמשכורת של העבודה שעדיין אין לך - גם בנושא הסידורים הלוגיסטיים אתה חופשי לתקוע לעצמך כדור ברגל.
º
אחלה נימה של עוקצנות. אולי בגלל השעה?
20/05/15 12:37
74צפיות
º
I am in Singapore right now. It is late afternoon here
20/05/15 12:39
72צפיות
º
אולי עוד לא התאוששת ממנוחת הצהריים.
20/05/15 12:54
61צפיות
עוקצנות או לא, יש כאן בפורום אנשים בעלי ותק, ידע וניסיון
20/05/15 12:55
155צפיות
שכדאי לך, לטובתך, להקשיב להם.
20/05/15 16:51
79צפיות
בשביל שבוע לא הייתי מסכנת את כל התהליך. תחכו 60 יום לפני שאתם עושים את כל המהלכים של ההגירה, ובינתיים אל תעשו דברים שתיירים לא עושים. אל תעשו לכם את החיים קשים יותר בלי צורך, הדלת פתוחה בפניכם להגירה וכל מה שאתם צריכים לעשות זה לא להרוס, זה הכל.
º
תודה לכולם. לא התכוונתי לזלזל בידע של אף אחד. מעריך מאוד.
20/05/15 22:23
43צפיות
מה שסיקאלאס, בוסטון, אליס, קאלה ואחרים כתבו
20/05/15 17:00
161צפיות
לא לעשות *שום* פעולה שתייר סטנדרטי לא עושה, לפני שעברו 60 יום לפחות - ותייר סטנדרטי לא פותח חשבונות בנק, לא נפגש עם רופאים (אלא אם התרחשה תאונה), לא מקבל חיסונים, וכולי וכולי.
קיבלתי. אז זה מה שאעשה:
20/05/15 22:51
110צפיות
לגבי הרופא - הוא עוד לא חתם על הטפסים. אבקש ממנו למלא את התאריך של ה60 יום.
לגבי הבנק - את הנעשה אין להשיב. לא חושב שזה כל כך לא ריאלי לרצות להיות בעל חשבון בנק בארה"ב כשאישתך אמריקאית שמחזיקה פה בית. אני גם סתם יכול להגיד שאני רוצה לשים כסף בויקטור צ'נדלר מידי פעם, או להזמין דברים לארץ עם כרטיס אשראי אמריקאי (סיפור אמיתי).
 
בכל מקרה - אני יכול לא לחשוף את זה שיש לנו חשבון בנק. אם ישאלו כמובן לא אשקר. למרות שהוצאנו מהם מכתב שאומר שיש לנו חשבון משותף ותכננו להשתמש בו כדי להראות שהנישואין ליגיטימיים.
 
מה אתם אומרים?
קצת הבהרות לגבי כלל ה-60 יום
21/05/15 03:15
148צפיות
כלל ה-60 יום הוא די מבלבל, בייחוד במקרים של שינוי סטטוס לגרין קארד על סמך נישואין לאזרח/ית. ומה שהכי מבלבל זה שיש את מה שאומר החוק, ויש את המצב בפועל.
 
יש שני מונחים רלוונטיים בחוק בהקשר לתהליך הזה:
1. מונח אחד זה preconceived intent (או כוונה מראש), שמדבר על כך שהיתה לכם כוונה מראש שהיא שונה ממה שהסטטוס של הויזה מאפשר. כוונה מראש שכזו עלולה למנוע שינוי סטטוס בהרבה מקרים, אבל לא במקרה של נישואין לאזרח. פסיקה של בית משפט קבעה ש-preconceived intent לבדה לא מהווה חסם לקבלת גרין קארד על סמך נישואין לאזרח.
2. misrepresentation -מתייחס למצב בו אתה משקר באופן מפורש, בין אם בראיון לקבל ויזה ובין אם בכניסה לארה"ב. שקר כזה הוא חסם לקבלת גרין קארד גם במקרה של נישואין לאזרח.
 
מה שאומר החוק זה שכלל ה-60 יום מתייחס אך ורק לעניין ה-preconceived intent ולא לעניין ה-misrepresentation. כלומר, על הנייר לפחות, כלל ה-60 יום בכלל לא היה אמור להיות רלוונטי במקרה שלך. עד כאן לגבי התיאוריה. בפועל, המצב שונה. הנהלים הפנימיים של אנשי מחלקת ההגירה היא שהם אכן מסתכלים קודם כל על תאריך הגשת הטפסים ואם עברו מעל 60 יום הם לא מחפשים לא preconceived intent ולא misrepresentation.
 
אז מה זה אומר בשורה התחתונה? מה שזה אומר זה שבפועל, רוב הסיכויים שכל עוד הגשתם את הטפסים 60 יום לפחות לאחר הכניסה האחרונה לארה"ב, הם לא יתעניינו לא בתאריך פתיחת חשבון הבנק ולא בשום פעולה אחרת, אבל בשביל הסיכון שמשהו בפעולות הקודמות שלכם יהווה טריגר לבדוק אם היה misrepresentation, עדיף במצב עדין שכזה לקחת מקדם ביטחון.
 
ולגבי חשבון הבנק, לא הייתי מודאג. סך כל, טבעי שבן זוג של אזרחית ירצה לצרף את עצמו לחשבון הבנק של בת זוגו, גם אם הוא מגיע בסטטוס של תייר.
 
תודה ג'ון - קול מרגיע ועם רגליים על הקרקע
21/05/15 03:36
99צפיות
ממש מדרון חלקלק misrepresentation  ו-preconceived intent.
 
בסה"כ אני נוטה להאמין שאנחנו לא צריכים להיתקל יותר מידי בצרות. לפני שמקהלת הפסימיים משמיעה את קולה אומר שאני אופטימי ומה שצריך לקרות יקרה. הכל מסתדר בסוף לטובה. לא בקטע של ברסלבים או משהו . אלא פשוט כי אין סיבה שתהיה בעיה.
 
יש לנו עדיין ארנונה בארץ, רכב, חשבונות, תאריכים לכרטיסי טיסה חזרה, באנו עם מזוודות בלבד, יש לי עדיין עבודה בארץ, לבתזוג יש עסק בארץ.  בנוסף לא שכרנו דירה או משהו כזה, ואנחנו גרים אצל קרוב משפחה. אנחנו 8 שנים ביחד עם תמונות מפה ועד מזרח גרוזיה.
 
בשורה התחתונה - ראיתי כי טוב, המשפחה של הבתזוג פה, בא לנו להעביר את החיים לפה, וזהו.
ואשמח למצוא את השרלוק הולמס שיצליח להוכיח כוונה מראש.
 
כך או כך - את הנעשה אין להשיב, וכמו שאמרתי נגיש את המסמכים ב60 יום אחרי, כנראה עם האישור של הבנק, ועם חתימת רופא על המסמכים אחרי ה60 יום. ואז אם תהיה בעיה - נתמודד. אבל לא תהיה :)
בתאריך של בדיקת הרופא הם לא צריכים להתענין
21/05/15 15:21
102צפיות
כי זה חלק מהמסמכים שמוגשים להם. בדיקת רופא לצורכי הגירה זה הליך מאוד ספציפי, שאף אחד לא עושה סתם כי בא לו.
מה אתה אומר פה בעצם?
22/05/15 10:46
66צפיות
נו.
אם יום אחרי שנחתתי הלכי לעשות בדיקת רופא לצורכי הגירה משהו פה חשוד לא?
לכן אני מעדיף שהבדיקת רופא תעשה אחרי ה60 יום.
º
איך שנתיים ניסיון ו 20K ? נשמע מאד לא סביר.
27/05/15 14:22
4צפיות
º
שקלים כן? למה לא סביר? זה נמוך או גבוה?
27/05/15 14:27
2צפיות
גבוה, איך הגעת לסכום הזה? בטבלאות שכר שבדרך כלל
27/05/15 14:34
5צפיות
יותר גבוהות מהמציאות זה 12-17.
א - טבלאות שכר זה שקר
27/05/15 14:36
5צפיות
ב - זה ממש לא המקום להתדיין בשכר שלי בארץ :)
º
טבלאות שכר זה שקר כלפי מעלה.
27/05/15 14:39
2צפיות
תעודת יושר לפני ראיון (ויזת הגירה)?
21/05/15 08:51
108צפיות
שלום רב לכל חברי הפורום,
במשך 9 החודשים האחרונים אנו במסע המפרך לקבלת ויזת הגירה בשבילי (אני בן של אזרח אמריקאי, מתחת לגיל 18).
 
קיבלנו זימון לראיון בקונסוליה כבר בתחילת יוני. ואחד המסמכים שביקשו מאיתנו לדאוג לו הוא תעודת יושר (העדר מרשם פלילי)
היום היינו בתחנת המשטרה, והפקיד הציע לנו 2 אופציות:
1.לשלוח תעודה לפי מספר דרכון ישירות לקונסוליה בירושליים - תהליך שלוקח 3 חודשים (!!!)
2.לקבל תדפיס תעודת יושר לפי מספר ת.ז בעברית ולתרגם אותה אצל עורך דין (מדובר בפלט שכולל מידע מרישומי המשטרה...והרי הוא ריק אז אני מניח שזה מספיק להוכיח העדר מרשם פלילי?)
 
כרגע ביקשנו מהפקיד להתחיל ב-2 האופציות במקביל  והמסמך כבר בתרגום.
 
ברצוני לשאול: האם מספיק המרשם הפלילי המתורגם (אפשרות 2)? או שחובה עלינו לחכות שמשטרה תשלח את התעודה ישירות לקונסוליה(אפשרות 1)? במידה ונצטרך לחכות יכול להיות שהדבר יגרור את דחיית הראיון. האם ניתן לזרז את התהליך? עם מי ניתן ליצור קשר בנושא?
אנחנו די מבולבלים ולא יודעים מה נדרש מאיתנו... נשמח להסברים והבהרות נוספות בנושא.
 
 
אני חושב שהתכוונו שלושה שבועות ולא שלושה חודשים
21/05/15 10:06
72צפיות
שים לב לשאלה השלישית: http://www.police.gov.il/Doc/TfasimDoc/16032413_1....
 
בכל מקרה אין צורך בתרגום של התעודה...
גם שלושה שבועות זה יותר מדי לצערי...
21/05/15 11:34
72צפיות
הראיון ממש בעוד שבועיים. אז גם תוך שלושה שבועות זה לא יספיק.
אני חוזר לשאלה המקורית - האם מספיק להביא תעודת מרשם פלילי שעליה מספר ת.ז שלי ? או שידרשו מאיתנו לחכות עד להגעת התעודה עם הדרכון ישירות לקונסוליה?
אני לא בטוח ב100% כי לא עברתי את זה בעצמי עדיין
21/05/15 11:49
65צפיות
אבל למיטב ידיעתי (ויתקנו אותי אם אני טועה) אם זה יחסר להם הם יבקשו שתעביר להם את זה אחרי הראיון ויסיימו את התהליך ברגע שזה יגיע.
אני חושב שיש סיכוי שהדף המודפס יספיק אבל זה לא לפי הנהלים שלהם אז יכול להיות שידרשו את מה שמועבר בדואר ישירות מהמשטרה.
º
מה שאוהד אומר נכון וזה גם לוקח שבוע או פחות אם אין חגים
21/05/15 14:23
34צפיות
קומפלקסים בסיליקון וואלי
21/05/15 03:11
145צפיות
היי,
לפני מספר ימים עברנו לאיזור סיליקון וואלי.
אנחנו זוג ללא ילדים וכרגע אנחנו מחפשים לנו מקום לחיות בו.
ראינו כמה קומפלקסים שונים באיזור הזה ורציתי לשאול האם למישהו כאן יש המלצה למקום ספציפי? חשוב לנו לרכוש כאן חברים אז אם מישהו יודע לגבי מקומות עם ישראלים זה יהיה נחמד.
כרגע אנחנו מתלבטים לגבי Forge Homestead Apartments- שנמצא בסאניוויל.
 
תודה!
אם אתם רוצים לגור ב"קיבוץ" - זה המקום
21/05/15 08:35
153צפיות
יש הרבה קומפלקסים נחמדים באזור, השאלה מה התקציב והיכן עובדים.
מול ה Forge יש את Markham שהוא נחמד מאוד.
 
יש מיליארד קומפלקסים
21/05/15 10:21
140צפיות
השאלה היא מה אתם מחפשים. אצלנו בעדיפות ראשונה היה המרחק לעבודה ודשא לכלב, אין לי ספק שאצלכם יש סדרי עדיפויות אחרים ולכן אם תגדירו אותם יהיה יותר קל לעזור לכם... בין היתר אתם יכולים לבדוק: מרחק הליכה ממרכז מסחרי, רעש ממטוסים / כביש, גודל הדירה, עלות, גיל הדירה / מצב תחזוקתי, פינוקים כמו בריכה וחדר כושר (לדעתי זה סטנדרט בכולם). אחרי שצמצמתם אפשרויות בהחלט רצוי לקרוא עליהם ביקורות באינטרנט כי ככה שומעים מדיירים ודיירים-לשעבר מה החסרונות שלא תשמעו עליהם מסוכן המכירות במקום..
הצעת עבודה וטופס L-140
55תגובות
19/05/15 00:02
692צפיות
שלום, קיבלתי הצעת עבודה מחברה קטנה בארצות הברית באינדיאנאפוליס.
הם ממלאים לי טופס L-140 , איך שהבנתי זה סוג של גרין קארד כדאי שיעבוד אצלהם... אשמח להסבר מורחב על החסרונות והיתרונות.
רציתי לשאול כמה שאלות לגבי חוזה העסקה עם המעביד:  איזה הטבות רלוקיישן לבקש ועל איזה להתעקש...

(המשך...)
שלום, קיבלתי הצעת עבודה מחברה קטנה בארצות הברית באינדיאנאפוליס.
הם ממלאים לי טופס L-140 , איך שהבנתי זה סוג של גרין קארד כדאי שיעבוד אצלהם... אשמח להסבר מורחב על החסרונות והיתרונות.
רציתי לשאול כמה שאלות לגבי חוזה העסקה עם המעביד:  איזה הטבות רלוקיישן לבקש ועל איזה להתעקש ? 
האם מקובל שהמעסיק ממן את שכירות הדירה עם כן, כמה זמן ואיזה סכום.
 
דרך אגב, אני נשוי ללא ילדים עדיין אבל מתוכננים שתיים בזן הקרוב מאוד... האם ביטוח הבריאות יכסה את בדיקות ההריון כמו בארץ ? האם יש שמירת הריון כמו בארץ וכמה זמן יש לעבוד מראש ?
בנוסף יש לנו חתול וכלב, האם הרלוקיישן בשבילם על חשבוניינו או על המעסיק ?
 
תודה רבה
גל
 
 
שלום לכולם,האם תהיה הגרלה נוספת של DV-2016 ?
19/05/15 13:24
153צפיות
מלבד ההגרלה שהייתה ב-5.5.2015 ? אני שואל מכיוון שהמס' שלי לא עלה בהגרלה לפי הנתונים שהכנסתי במערכת הזכיות ...
תודה למי שיודע...
לא
19/05/15 15:01
105צפיות
יש רק הגרלה אחת כל שנה. אתה יכול לנסות שוב בשנה הבאה, אבל עליך להרשם מחדש כשתפתח ההגרלה הבאה.
כלומר התוצאות שניתנו ב 5 למאי הן סופיות ?
20/05/15 13:54
86צפיות
ולא יימשכו ימים או שבועות נוספים ? הרי יש כ-50,000 זוכים.את כולם נותנים באותו יום?
פשוט חשבתי שהתוצאות מתפרסות על כל חודש מאי...
תודה  על הסבלנות...
כמו בלוטו מפרסמים את התשובות בבת אחת
20/05/15 16:46
111צפיות
מי שזכה יעבור תהליך שיקח חודשים ארוכים, אבל הוא זכה ביום שבו פרסמו את התוצאות ולא אח"כ.
מעבר לזמן מוגבל עם אזרחות - אילו פינות צריך לסגור?
20/05/15 13:08
104צפיות
שלום לכולם, אני מקווה שהשאלות שלי במקומן ושמישהו ידע לעזור. 
לאחרונה עלה הרעיון לעבור לארה"ב לפרק זמן קצר של שנתיים-שלוש למטרות חיפוש עבודה ושינוי אווירה. יש לי אזרחות אמריקאית שקיבלתי בלידתי, אך מעולם לא גרתי בארה"ב, רק ביקרתי.
הייתי מעוניינת לדעת אילו תהליכים נדרשים ממני כבעלת אזרחות כפולה:
מה קורה עם קרן הפנסיה שלי פה בארץ? אין לי קרן השתלמות, אז האם תיפתח לי קרן חדשה בארה"ב ובזמן זה הקרן בארץ תמשיך לזלול דמי ניהול?
ביטוח לאומי - האם באפשרותי להקפיא את התשלומים עקב מעבר?
קופת חולים - כנ"ל + איך עובד נושא הביטוח הרפואי בארה"ב? האם המעסיק דואג לכך, או שיש לי היכולת לדאוג לכך בעצמי?
 
יתכן שתהיה לי האפשרות לעבוד כעצמאית עם לקוחות שמבוססים פה בארץ, אז איך יהיה עליי להתנהל מול רשויות המס בישראל ובארה"ב?
ובמצב הפוך בו אעבוד כשכירה, האם יהיה עליי לדווח על כך לרשויות המס פה בארץ?
עם חזרתי ארצה בתום שנתיים או שלוש, האם אוכל למשוך את הכספים שהצטברו בקופות אמריקאיות?
 
אני מתנצלת על הבלאגן, אבל עוד לא מצאתי אינפורמציה לבעלי אזרחות כפולה. כל תשובה/לינק יעזרו. תודה!
מעבר למנהטן
19/05/15 19:53
222צפיות
 
שלום! נשמח להתייעצות.
אנחנו זוג צעיר (תחילת שנות ה-30),בת זוגתי אזרחית אמריקאית, מפתחת תוכנה כאן בארץ (מעט ניסיון- בערך שנה וחצי) ואני התקבלתי לאחרונה לתואר שני בNYU. אנחנו אמורים לעבור במהלך אוגוסט ונשמח להתייעצות בנושא:
1. השכרת דירה- אנחנו מתכננים להשכיר במנהטן דירת סטודיו\חדר אחר (לא ממש רואים עצמנו חיים לא במרכז מנהטן)- מגיעים איתנו עם סכום שאמור לאפשר מחיה של 3-5 חודשים ללא עבודה לשנינו, אך מקווים שבת הזוג תמצא במהרה עבודה בתחום (אני לא אוכל לעבוד). האם אפשרי להתקיים בניו יורק עם משכורת אחת?
2. האם יאפשרו לנו להשכיר דירה? יש לבת הזוג SSN וקרדיט היסטורי (אין לנו מושג מהו)- אבל ללא עבודה- איך עושים את זה? האם כדאי מראש לקבוע עם איש נדל"ן שיסייע עם ההגעה? יש לנו ערב (אזרח אמריקאי, בן משפחה קרוב) שאולי יוכל לסייע בלהיות ערב- האם יכול לעזור?
3. אנחנו עם חתול ובהתלבטות גדולה מה לעשות. מצד אחד- נשמח לקחת אותו איתנו כמובן,מצד שני- חברים סיפרו שקשה מאוד למצוא דירות במנהטן שהן PET FRIENDLY ולאור העובדה שגם כך יהיה לנו לא פשוט למצוא כי שנינו לא עובדים שם- אולי שווה לוותר ולמצוא לו בית אחר כאן בארץ. מישהו יודע על זה משהו?
 
תודה מראש על כל סיוע שהוא.
תשובות:
19/05/15 20:59
169צפיות
האם בת-זוגתי = אשתי?
 
רק בשביל למנוע מכם מלעשות משהו שאחרים פה ניסו, וזה להוציא גרין קארד עבורך עוד מהארץ - זה לא תהליך שאפשר לסיים אותו בכמה חודשים בודדים. סע עם ויזת הלימודים שלך.
 
ולגבי השאלות שלך:
 
1. זה תלוי. אני לא יודע מה זה "מפתחת תוכנה", כלומר באיזה תחום בדיוק ההתמחות שלה, ומהי יכולת ההשתכרות שלה. ייתכן שמשכורת אחת שלה תספיק לכם בשביל לחיות בצניעות, אבל לא תדעו זאת עד שהיא תתחיל לחפש עבודה ותראו מהן המשכורות שהיא יכולה לקבל. תחום ההיי-טק בוער כיום, ואנשי תוכנה טובים נחטפים - אבל זה תלוי בתחום הספציפי (שלא ידוע לנו) ובניסיון (שאין לה הרבה ממנו).
 
2. כן, ערב בהחלט יכול לעזור. אני פחות מכיר את שוק הנדל"ן במנהטן, אז נחכה למי שגרים שם, שייכנסו ויתרמו טיפים מנסיונם.
 
3. באופן כללי, בערים גדולות ובמקום בו יש ביקוש רב לדירות, יש בעלי בתים רבים שאינם ששים להכניס בעלי חיים. חתול בדרך כלל נחשב לבעיה "קטנה", זה הרבה הרבה יותר מסובך עם כלב. מה שאני יודע הוא שמי שמחפשים, בסופו של דבר מוצאים. שוב, נמתין פה לעזרה מהניו-יורקרים, אני נמצא כמה שעות צפונה (בוסטון).
 
 
דירה במנהטן
20/05/15 04:29
146צפיות
קודם כל מזל טוב, אתם עוברים לאחת הערים המגניבות בעולם ואתם הולכים להינות שם מאוד :)
 
לגבי דירה-
השוק במנהטן כפי שנאמר פה מעלי הוא מאוד תחרותי, וככזה הוא מאוד לטובת בעלי הדירה. כלומר, אתה זה שצריך לשכנע אותם לקבל אותך ולא להיפך. הם יכולים לדרוש כל דבר שירצו בערך, ולרוב יימצא מי שיהיה מוכן לשלם (קצת כמו בת״א, אני חושבת).
מי שנמצא פה ויש לו זמן, הייתי ממליצה לו לחפש דירה לבד כדי לחסוך את דמי התיווך הגבוהים (הסטנדרט הוא 15% שזה כחודשיים שכירות). אם יש לכם איפה לשהות, למשל משפחה, זו אופציה אפשרית אם כי כאב ראש רציני ולוקח הרבה זמן וכוח נפשי. אם זה לא המצב אז המלצתי היא תיווך, פשוט כדי להקל על המעבר ולהיכנס לדירה כמה שיותר מהר. ללא קרדיט היסטורי גבוה (תבדקו בקרדיט קארמה, זה בחינם) אתם תצטרכו לשלם דיפוזיט יחסית גבוה. אם תוכלו להשיג ערב זה בהחלט יעזור.
אפשר בהחלט להסתדר בעיר עם משכורת אחת, תלוי באיזו משכורת מדובר. ככל שתתקרבו ל100k יהיה לכם יותר קל (וכמובן שיותר מזה זה אחלה). לגבי חיסכון אני לא בטוחה, תלוי כמה אתם אוהבים לבלות ולאכול בחוץ.
לגבי החתול, אני מאמינה גדולה שחתול (וגם כלב) זה בן משפחה ולא יכולה לדמיין לעצמי בכלל מצב של להיפטר ממנו. אז יהיו כמה דירות שיגידו לא, אז מה? אלא אם יש לכם קרוב משפחה שאתם סומכים עליו ומוכן לקחת את החתול אליו, לא הייתי נפטרת מהחתול רק כי זה ״פחות נוח״. אם המצב היה הפוך, הוא לא היה נפטר מכם. אנחנו שכרנו בהצלחה 2 דירות במנהטן עם כלב (למעשה, סורבנו לדירה מעאפנה מתיווך בגלל הכלב, ולאחר שבוע מצאנו דירה מדהימה לבדנו. אז מבחינתי הכלב הביא ברכה).
 
בהצלחה
השכרת רכב עם כלב + קניית כלוב טיסה - לוס אנג׳לס
17/05/15 16:11
204צפיות
שלום לכולם,
אנחנו נוסעים באוגוסט ללוס אנג׳לס לשנתיים ללימודי התואר השני שלי וגם הכלב שלנו מצטרף, ויש לי כמה שאלות:
אני צריכה לקנות כלוב טיסה לכלב - האם יש למישהו המלצות מיוחדות? חברה מסויימת? והאם יש מישהו שאולי מוכר כלוב יד שניה לכלב גדול (35 קילו)?
לאלו מכם שנסעו עם כלב, כשהגעתם מכרתם את הכלוב שלכם וקניתם אחד לפני שנסעתם חזרה או ששווה לשמור אותו (בהנחה שאנחנו לא נטיס אותו לכל ביקור בארץ אבל ככה״נ כן נחזור אחרי שנתיים-שלוש)?
אנחנו רוצים לשכור רכב לחודש הראשון, עד שנתארגן על רישיון נהיגה מקומי ונקנה רכב - לא ראיתי אף סעיף בנושא הסעת בעלי חיים בכל האתרים שעברתי עליהם וכתבתי לכמה חברות בעניין ובינתיים לא עונים לי. למישהו יש ניסיון בעניין? זה מקובל? יש הגבלות בעניין או תוספות מחיר בגלל זה?
תודה מראש,
הגר
שתי מחשבות:
17/05/15 16:19
190צפיות
לגבי הטסה באוגוסט, לא יודע אם כבר התחלתם לברר לגבי כרטיסי טיסה, אבל אני מבין שחברות רבות לא יסכימו להטיס בעלי חיים בחודשי הקיץ הלוהטים. מציע לברר היטב ולחשוב על הדבר, כדי לא לגרום ייסורים ופגיעה בריאותית לבעל החיים (רק תחשבו מה החום ליד המטוס, על האספלט, בקיץ של נתב"ג... ואותו כנ"ל בתחנות ביניים בהן אני לא יודע באם תא המטען ממוזג).
 
בנוגע לשכירת רכב, מה שאת שואלת נשמע לי קצת כמו שאלת קיטבג. מה הבעיה להכניס כלב לרכב ששוכרים? כל עוד הכלב לא גורם נזקים לריפוד או לרכב, ואתם מנקים את הרכב בצורה סבירה לפני שמחזירים אותו, אני לא רואה שום בעיה. גם אין סיבה שתשלמו תוספת מחיר עבור זה. בקיצור, אני לא הייתי שואל בכלל, אלא פשוט שוכר רכב מתאים, שבו גם הכלב ייכנס וירגיש בנוח.
קיטבג זה גם באמריקה?
17/05/15 16:24
184צפיות
קנינו כבר כרטיס באל על טיסה ישירה ויש לו כבר מקום שמור במטוס (ליד המזוודות שלנו...). מהבחינה הזאת כבר עשיתי את כל הבירורים, יש חימום במטוס הספציפי וכולי.
 
חגבי הרכב - מכיוון שאני מזמינה מהארץ, לא בא לי למצוא את עצמי תקועה בשדה התעופה עם כלב בלי אפשרות לנסוע משם, מה שנקרא לא לוקחת סיכונים. והסיבה היא, שבחברות בארץ יש איסור ברור לסוע עם בעלי חיים ועם קנס של 500 ש״ח (בשביל ניקיון כימי, לא מגזימים...) על נסיעה עם כלב. ובמקרה שלנו, זה לא שאני יכולה להסתיר את הכלב כשאני לוקחת את האוטו....
מאיפה את חושבת הגיע השם קיטבג? זה לא מהתנ"ך...
17/05/15 16:32
149צפיות
במקום להתקשר לחברות ולשאול טלפונית, הכי פשוט זה לחפש את ה-Pet Policy שלהן אוןליין, או לחפש אחר אתרים שמיועדים לבעלים של בעלי החיים - ככה זה עובד פה.
 
הנה כמה דוגמאות, תתחילי מאלה ויש עוד המון:
דווקא הרגיש לי עברי אותנטי
17/05/15 16:40
118צפיות
הו, מעולה!
אני פשוט חיפשתי חברות השכרה ופשפשתי בנבכי הפוליסי שלהן.
אבל הלינקים האלה משובחים עד מאוד - רוב תודות!
לגמרי לא ברור לי למה את לא יכולה להסתיר את הכלב עם האיסוף...
22/05/15 04:49
31צפיות
יורדים מהטיסה. את והכלב מחכים/מטיילים על המדרכה מחוץ לטרמינל בזמן שבן זוגך הולך (לבד - בלעדייך ובלי הכלב) לאסוף את האוטו (הכבודה או איתכם או שהוא נגרר איתה למקום של שכירת הרכב).  ואז עם הרכב בידיו הוא חוזר לאסוף אתכם. פורשים שמיכה או מגבת גדולה ש"במקרה הכינותם מראש" על המושב האחורי להגנה, ומפליגים לעבר השקיעה יחד עם רקסי 
 
אם את נוירוטית במיוחד - אז תקראי את חוזה שכירות הרכב של החברה ממנה אתם שוכרים - לדעתי צריך להיות אותם באתר, או שתתקשרי מטלפון בארץ לסניף שירות הלקוחות שלה ותשאלי על מדיניות הכלבים שלהם  - אבל זה באמת ליותר קדושים מהאפיפיור.
º
צודקת, די שחררתי בעניין. ואם כבר אז שמו בישראל טוביה
22/05/15 15:15
12צפיות
תקרא !
20/05/15 22:48
153צפיות
קודם כל בשעה טובה, אני בדיוק גם מברר את הנושא לגבי הכלב שלי ואנחנו טסים גם בתחילת אוגוסט
נכון לעכשיו ביררתי עם UNITED מצריך כרטיס טסיה מאוד יקר בעלות 1200 דולרים, וזה כולל עמלה של 100 דולר לטובת הסעת הכלב בטמפרטורה מבוקרת עד למטוס, אני כרגע מברר מול אלעל, העלות הטסת כלב במשקל כמו שלי 30 קילו הנה 200-300 דולר אבל לטיסה ישירה, אנחנו לצערי עושים טיסת המשך ולכן אני אשכיר רכב ואנסע איתו מ LA עד ליעד שלי, לגבי הכלב בהשכרה לא ביררתי עדיין אבל אני מתכוון לשים שמיכות שהכלב לא ילכלך את האוטו ברמת השיער זה לפחות לנסיעה של יום אחד לגבי תקופה ארוכה אין לי מושג, אבל צריך גם מתקן נסיעה לכלב לרכב, מוזמן להיות איתי בקשר אנחנו טסים לאותו המקום בתאריכים דיי זהים
ועוד דבר
20/05/15 22:49
32צפיות
לגבי הכלוב טיסה אתה צריך ברר עם חברת התעופה איזה כלוב טיסה מתאים לגודל של הכלב שלך ומה מאושר
אני לא הייתי לוקח סיכון לרכוש כלוב טיסה יד שנייה, מכיוון שאם הכלוב לא ב 100% יש מצב שהכלב שלך יפספס את הטיסה וכפי שאתה יודע, אתה לא יכול לחכות לו, אם זה טיסה ישירה ועם אלעל אתה מחוייב לטוס עם הכלב שלך באותה הטיסה
נכון, אסור להסתמך על דעה אישית
20/05/15 23:12
35צפיות
בהתאמת גודל ודגם הכלוב, צריך לפעול בדיוק לפי הוראות החברה, שתגיד לפי נתוני הכלב איזה גודל כלוב מתאים וגם לא כל כלוב של כל יצרן בהכרח ייחשב לתקני מבחינתה. יחד עם זאת, אין בעיה לרכוש כלוב משומש כל עוד מוודאים שהוא של היצרן הנכון, במצב טוב ושכל חלקיו שלמים.
מסכים אם זאת
21/05/15 10:25
14צפיות
מכיוון שמרביתנו לא ראינו כלוב טיסה, קצת קשה להעריך האם הכלוב תקין, אם בודקים לגבי ברגים סוגרים וכל זה
באשר לכלוב - תפנו לחברת התעופה
17/05/15 19:26
130צפיות
כי לכל חברה עשוי להיות סטנדרט שונה לגודל ומאפיינים אחרים של כלוב שהם דורשים. לנו למשל היו כלובי טיסה לחתולים שהסתבר שאינם מתאימים להנחיות חברת התעופה שבה טסנו אף על פי שהיו לכאורה תקניים.
אגב, לכלב שלנו, שהוא כלב גדול מאוד, נאלצנו לרכוש את הכלוב הגדול ביותר הקיים בשוק. זה כלוב מאוד יקר וחיפשנו הרבה זמן באינטרנט עד שמצאנו מבצע עם הנחה משמעותית. אין מצב שנמכור את הכלוב. אמנם לא מתוכננת טיסה איתו בעתיד הנראה לעין, אך למקרה שכן אני לא רואה שום טעם למכור ולקנות שוב. זה סתם כאב ראש שלא ברור מה מרוויחים ממנו, בייחוד אם יש מקום לאחסון הכלוב. ואם אצלכם ברור שתצטרכו לחזור כבר כעבור שנתיים, על אחת כמה וכמה. לדעתי, כמובן.
אפשר לשאול כמה גדול הכלב שלכם?
17/05/15 19:41
90צפיות
ואיפה מצאתם בסוף כלוב מתאים? בינתיים נראה לי שאני צריכה לקנות כלוב שעולה בסדר גודל של 800 ש״ח.
באל על לא נתנו הנחיות ברורות, אבל אני אנסה להציק להם שוב עם זה - אני צריכה לדבר שם עם הקרגו?
הכלב שלנו שוקל קרוב ל-60 קילו.
הודעה זו מכילה תמונות
17/05/15 20:03
234צפיות
כדי למצוא כלוב הרצתי חיפושים באינטרנט לכלוב ענק (לדעתי יש רק חברה או שתיים המייצרות בכלל כלובים כאלה, ושחברת התעופה אישרה, לא זוכרת כבר את השמות) וצץ לי אתר של איזושהי חנות, שאני לא זוכרת את שמה, שמכרה את הכלובים הרבה יותר בזול מכל יתר החנויות שמצאתי. חיפשתי גם כלוב משומש, אך בפרק הזמן שהיה לנו כדי להסדיר את העניין לא מצאתי. נדמה לי שהכלוב עלה בזמנו 1,200 ש"ח, כשהמחיר במקומות אחרים היה 1,800 (אם איני טועה, יכול להיות שאפילו יותר, אני כבר לא זוכרת).
איני מכירה את אל על, ומסתבר שבכל חברה הנהלים הם אחרים ויש גורמים אחרים שאחראים על הטסת בעלי חיים. חברת התעופה שלנו הפנתה אותנו בכלל לחברה חיצונית שטיפלה בזה מטעמה ויכולתי לדבר רק עם נציג מהחברה הזו. חברת התעופה עצמה לא התעסקה עם זה בכלל. אז את צריכה לברר איזה גורם באל על מתעסק בהטסת בעלי חיים. משום מה נורא קשה לדלות מחברות התעופה את המידע הזה ולכן צריך להתעקש ולנדנד, לפחות כך היה אצלנו. אז לא להתייאש, לדרוש תשובות ולא לוותר.
º
תודה רבה!
17/05/15 20:22
27צפיות
איזה מותק של כלב
17/05/15 22:13
140צפיות
זה כלב הרים פירנאי, נכון?
 
לגולדנית שלי היה חבר כזה...
אכן, זה כלב הרים פרינאי, אבל מעורב, ייתכן שבגולדן
17/05/15 23:04
143צפיות
(גם גזע ממש מקסים), אך אנחנו לא ממש יודעים. החלק הפרינאי בהחלט הכי בולט אצלו, אבל כלב הרים פרינאי גזעי עוד יותר ענק.
והוא באמת כלב מקסים ביותר, גם מבחינת אופי: רגוע ומאופק, נוח, ידידותי. מצד שני כשמישהו שמתקרב לבית שומע אותו נובח הוא נשמע כמו איזה כלב שמירה אימתני, שזה דבר לא רע בכלל בהתחשב בעובדה שמאז שאנחנו חיים בבית הנוכחי (שנה וקצת), אצל השכנים שלנו כבר נרשמו שתי פריצות.
º
אוף, מה עבר עליי? פירנאי כמובן.
18/05/15 15:47
31צפיות
אחד הפלוסים בכלבים האלו
18/05/15 19:48
114צפיות
זה שהם באים עם זוג ריאות מכובד
שמנפק נביחות שמוציאות חשק לכל מי
שזומם מזימות לא כשרות
18/05/15 20:27
88צפיות
ומצד שני, בניגוד לחלק מהכלבים, הוא באמת נובח אך ורק לעניין. רוב הזמן לא שומעים אותו בכלל.
לפחות הוא נובח...
18/05/15 21:59
85צפיות
אם גנב היה מגיע אלינו הביתה, בזמנו, הגולדנית שלי הייתה עושה כל מה שהיא יכולה בשביל למצוא חן בעיניו, להראות לו היכן הייתה הכספת וכל הדברים החשובים - רק בשביל לקבל ליטוף או שניים...
 
(וככה בדיוק כל הרטריברים שאי פעם יצא לי לפגוש...)
טוב, עוד חסר שלא היה נובח בכלל.
18/05/15 22:21
78צפיות
בתור פירנאי הוא אמור להיות כלב שמירה והגנה, אז אם הוא לא מתריע בפני זרים משהו באמת לא בסדר איתו. לעומת זאת גולדן מעולם לא היה כלב שמירה, יש לגזע הזה ייעוד ומעלות אחרים לגמרי. מה לעשות אם במקרה הפורצים הפוטנציאליים (שרק לא יבואו) מרוויחים מזה.
º
דברי אתי בבקשה אם וכאשר יהיו לכם גורים
19/05/15 21:03
28צפיות
דבריך מחמיאים מאוד (כן, אני יודעת, זו מחמאה לכלב בלבד,
19/05/15 21:24
100צפיות
אבל יש לנו משום מה נטייה מוזרה להתגאות במחמאות האלה כאילו הופנו אישית אלינו), אך לא יהיו גורים. אני נגד הרבעת כלבים, שלא לדבר על כלבים לא גזעיים. הכלבים והחתולים שאנו לוקחים אלה רק כאלה שננטשו, ממכלאות/עמותות/רחוב ואני לא מסוגלת לחשוב על גורים חדשים שנולדים כל עוד אין מספיק בתים לבעלי חיים שכבר קיימים.
º
כל מילה.
20/05/15 04:12
20צפיות
מספר תהיות
18/05/15 20:55
132צפיות
כמה נחמד מצדכם שבחרתם לצרף את כלביכם לארצות הברית בעוד רבים היו בוחרים למסור אותו למשפחה מאמצת :) הייתי ממליצה בחום לבדוק את תנאי ההטסה של בעלי החיים בחברת התעופה איתה אתם נוסעים, הטיסה הארוכה לארצות הברית בהיעדר תנאים הולמים עלולה לגרום לפגיעה בכלב. לגמרי הכלוב, אין לי נסיון בהטסת בעלי חיים, כך שאין לי דעה בעניין.
 
לגבי השכרת הרכב לוס אנג'לס הייתי ממליצה לך לבדוק מחירים באלבר. הם עובדים עם חברה בין לאומית בשם טריפולי דולר. לא מזמן חזרנו אני ובן זוגי מביקור בארצות הברית והשכרנו דרכם. השירות היה מעולה והמחירים היו סבירים ביחס לשאר החברות. למרבה צערי, רק כשחזרתי ארצה גיליתי שהם יצאו במבצע שבעבור כל השכרת רכב בארה"ב מקבלים שדרוג חינם לרכב גדול יותר. בקיצור, ממליצה לך לבדוק. טיסה נעימה ונשיקות לנסיך הקטן.
 
 
אישית, לא הייתי מסוגלת למסור כלב או חתול.
18/05/15 21:34
114צפיות
זה כמו למסור בן משפחה מבחינתי.
את צודקת, ראוי לברר את תנאי ההטסה. אצלנו למשל חברת התעופה העבירה את כל הטיפול בהטסת בעלי חיים לחברה נפרדת שפעלה מטעמה ודאגה לכל שלבי ההטסה, החל מהוראות ללקוחות המשתמשים בשירות ומהכנת הניירת וכלה בדאגה לבעלי החיים בזמן הטיסה עצמה. למשל, אצלנו הם אמרו שחייבים הפסקה של שש שעות לפני טיסת ההמשך, שבמהלכה הם מוציאים את בעלי החיים מהכלוב, מטיילים איתם ומאכילים אותם מעט. כך יצא שטיסת ההמשך שלנו הגיעה כמה שעות לפני שלהם והספקנו להשאיר את הציוד שלנו במגורים ולנוח מעט, ואז לבוא בכוחות מחודשים לאסוף את בעלי החיים מהשדה. זה היה מאוד נוח כי עם כל הדברים לא ברור איך היינו נכנסים כולנו ברכב אחד, וגם היינו צריכים להתמודד עם 3 ילדים עייפים מהטיסה בנוסף לבעלי החיים. האמת שלפני שבאנו לאסוף אותם בשדה התעופה מאוד חששנו מהמצב שבו נמצא אותם, אך גילינו ששלושתם, כלב ושני חתולים, היו במצב טוב ומאושש, נקיים לגמרי כמו גם הכלובים שבהם שהו. גם תהליך השחרור עצמו היה מהיר וחלק (שלא לדבר על כך שהרבה יותר קל להתמקד אך ורק באיסוף בעלי החיים, ללא כל המטען הנוסף שהגיע על הטיסה שלנו). אף על פי שלא ידענו מראש איך זה יתנהל, בדיעבד היינו מאוד מרוצים מהטיפול שבעלי החיים זכו לו ומיתרונות השיטה גם עבורנו.
אני חופרת בפורומים ובלוגים בעניין כבר הרבה זמן
הודעה זו מכילה תמונות
19/05/15 11:35
130צפיות
לצערי אנחנו נאלצנו לבחור ואת החתולים שלנו אנחנו משאירים בבית, מצד שני זה לשנתיים, אז אני מעדיפה לא להעביר אותם את הטראומה הזאת פעמיים.
בינתיים הטיפ המרכזי היה ״להציק להציק להציק״ משבוע שבועיים לפני הטיסה ובכל שלבי העלייה למטוס ובטיסה עצמה.
בינתיים אל על לא מראים מכיוונם התרגשות מיוחדת בנושא (לשמחתנו זו טיסה ישירה), אבל אני אאמץ את הטיפ הזה כמיטב יכולתי.

תודה על ההמלצה על החברה - בינתיים לפי דברים אחרים שקראתי נראה שעדיף שאשכיר רכב מהארץ כדי לחסוך את עלויות הביטוח הגבוהות, אבל אני אעשה חיפוש על החברה, זה יהיה נחמד להגדיל את הרכב. 
 
תודה! 
חמודי. הוא לא נראה לי גדול במיוחד,
19/05/15 12:11
100צפיות
אז הכלוב שלכם אמור להיות הרבה יותר זול וגם יהיה לכם קל יותר למצוא כזה.
ברור שכשנוסעים לתקופה מוגבלת השיקולים עשויים להיות שונים, במיוחד אם יש אנשים קרובים ואמינים שאפשר להשאיר איתם את החתולים. אם כי אני מכירה חתולים שעברו משבר קשה כשבן בית שהיו קשורים אליו נסע, אפילו שהם נשארו בסביבתם המוכרת ועם אנשים אחרים שהיו רגילים אליהם מקודם. בכל אופן כל אחד והשיקולים והאילוצים שלו, אני דיברתי רק מנקודת המבט האישית והספציפית שלי, ולא התכוונתי לקבוע שזה מה שנכון לעשות בכל המקרים, התנאים והנסיבות עבור כולם. שיהיה בהצלחה ושהטיסה שלכם ושל הכלב תעבור בקלות.
החתולים שלי רק רואים יד מלטפת והם מסודרים :D
19/05/15 12:31
72צפיות
כן, בינתיים הכלובים שראיתי נעים בין 600 ל800 ש״ח.
אני צריכה למדוד אותו ולראות מה הכי יתאים.
 
וזה ברור, כל העצות פה מאוד עוזרות, תודה! :)
גם אני הבאתי שני חתולים לאחרונה
20/05/15 00:09
53צפיות
מפונקים ברמות על שלא ניתן לתאר. השתמשתי ב terminal4pets ולמען האמת שיגעתי אותם בשאלות רק כדי להיות רגוע. והייתי בסוף. והכל עבר מעולה. חשוב דווקא לא להעלות אותם על טיסה ישירה מתל אביב, כדי שכן תהיה להם הפסקה, גם אם בהתחלה זה נשמע פחות הגיוני. ה"חבר'ה" שלי טסו לוושינגטון עם לופטהנזה דרך פרנקפורט, בעלות כוללת של 2170$ כולל איסוף מחיפה וכל הניירת מסביב ובנזוגי אסף אותם משדה"ת בוושינגטון. הם הגיעו רגועים כמו שלא היו מעולם, למרות שלזכר הייתה "תאונה" בטיסה, אבל התאונה נספגה בחיתול, אז חוץ מקצת ריח ואולי אגו פגוע הוא היה בסדר. הם פה כבר שלושה שבועות ונראים כאילו לא חצו חצי עולם :) בהצלחה ולא לדאוג - חתולים שורדים!
אם הוא באותה טיסה כמוכם, אז להזכיר לצוות כל הזמן,
19/05/15 21:06
112צפיות
ולוודא הן לפני ההמראה והן אחריה, שהם הפעילו את החימום ואת ויסות הלחץ בתא המטען - כדי שהכלב לא ימות.
 
אני מניח שכבר קראת את זה במספיק בלוגים ופורומים...
º
אכן קראתי, וזה לא עוזר להוריד את רמות הסטרס....
19/05/15 22:38
25צפיות
º
איזה נסיך קטן. שמרי עליו חזק.
21/05/15 00:59
10צפיות
אני חייבת להודות
19/05/15 01:09
121צפיות
שמעולם לא עלה בכלל בדעתי להעלות את עניין הכלב בהשכרת רכב. השכרנו פה רכב פעמים רבות, תמיד נסענו עם הכלב, אף פעם לא נאמר לנו אחרת ולא חשבתי לשאול (וגם לא ניסינו להחביא את הכלב). כל עוד הוא לא מלכלך או גורם נזק, לא רואה באיזו זכות חברת ההשכרה בכלל מגבילה אותי.. ואם כן, אז זו חברה שלא אשכיר ממנה שוב בעתיד.
 
בהצלחה במעבר!
אנחנו למודי ניסיון מהשכרת רכב בארץ
19/05/15 11:26
84צפיות
שמחה לשמוע שאנחנו מגיעים למקום שזה לא עניין :) תודה!
2 שאלות - קופת חולים בישראל וחיסונים לפני המעבר
17/05/15 23:51
130צפיות
היי לכולם :)
 
1. האם יש השלכות מביטול קופת חולים (מאוחדת לצורך העניין) לפני המעבר לארה"ב? אנחנו בנתיים נמשיך לשלם ביטוח לאומי, אז לפי מה שאני מבינה זה אומר שעדיין יהיה לנו ביטוח בריאות בארץ. האם הבנתי נכון? האם יש סיבה לא לבטל את הקופת חולים? הבנתי ממאוחדת שאנחנו צריכים להגיע באצמנו לחתום על טופס לבטל, אז אם עושים את זה, זה לפני המעבר.. 
 
2. הבנתי שבתהליך הגרין קארד בתוך ארה"ב (איחוד משפחות) בעלי יצטרך לעשות כמה חיסונים - האם זה נכון? יש דרך שהוא יעשה את החיסונים מהארץ, האם זה יותר קל/יותר זול? יש טופס מסוים שהוא צריך לקבל שהוא עשה את החיסונים - ואיפה אני יכולה למצוא רשימת חיסונים שהוא צריך לעשות? 
 
הרבה תודה! 
את מדברת על הביטוח *הנוסף* לקופת חולים, נכון?
19/05/15 21:22
95צפיות
כי את ביטוח הבריאות הבסיסי בישראל מקבלים ברגע שאת משלמת לביטוח לאומי - זה לא קשור לתשלום הנוסף לקופת חולים, שהוא אקסטרה. אז כן, אפשר לבטל את זה.
 
כן, אפשר לבצע את החיסונים בארץ, ואני מניח שזה יהיה יותר זול אם תעשו את זה דרך קופת חולים או לשכת הבריאות המחוזית. רק אל תשכחו להביא אתכם את כל האישורים, שאכן ביצעתם את החיסונים הללו!
 
ראי פה למידע נוסף, כולל טפסים המפרטים את רשימת החיסונים:
נזכרתי שאי אפשר..
19/05/15 23:28
89צפיות
בחודשים הראשונים נהיה מבוטחים עם ביטוח תייר דרך מאוחדת אז כמובן שאי אפשר לבטל במועד הזה. פשוט הסבירו לי בטלפון שחייב להגיע באצמנו כדי לבטל אז אני לא יודעת איך נעשה את זה בעתיד (יכול להיות שהיא סתם אמרה לי וזה לא באמת נכון). 
 
לגבי החיסונים - יש דרך כלשהיא שזה יכול לסבך אותנו אם נכנסים כתיירים ואז נחליט להישאר אחר כך? כמובן שלא נביא את כל האישורים על החיסונים איתנו, אלא נשלח אותם אחרי שנגיע במידע ונחליט להישאר ולהתחיל תהליך גרין גארד אחרי 60 יום. אני מתנוונת לבצע את החיסונים לפני הטיסה, זה בסדר? 
זכייה בהגרלת הגרין כארד
19/05/15 17:51
159צפיות
היי ,התבשרתי כי זכיתי בהגרלת הגרין כארד ,בדקתי ואכן זכיתי.
אשמח להמלצות להמשך התהליך ממשהו שיודע .תודה לעונים!!!!!
 
טאב "כלים ומידע" בראש העמוד הזה,
19/05/15 21:01
104צפיות
תבחר ב"מאמרים" מתוך התפריט שייפתח לך.
 
תסתכל שם על הקטגוריה של הגרלת הגרין קארד, יש שם די הרבה חומר.
 
מזל טוב ובהצלחה
ארכיון הודעות
Flix
GSN Equities - נדל

מחפשים השקעת נדל"ן?

השקעות נדל"ן בניו יורק לפרטים היכנסו עכשיו >>

נוה אקדמיה-טיולי איכות גאוגרפים

חושבים על טיול בעולם?

עם נוה אקדמיה הכל יהיה מושלם לפרטים נוספים היכנסו>>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה