בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו. 

 

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים:

- ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ואזרחות אמריקאית.

- בתי ספר, גני ילדים ואוניברסיטאות.

-  SSN ,בנקים, כרטיסי אשראי, רשיונות נהיגה, רכבים, ביטוח ורישום לרכב, ביטוחי בריאות וכל מה שביניהם...

- טיפים והמלצות: איך להתכונן מנטלית ומעשית לקראת המעבר הגדול- ביגוד, מזג אויר, מוסדות חינוך, דיוור ומשלוחים, כרטיסי חיוג, תהליכי מעבר, הגירה וקליטה.

- כמו כן, קיימים "לוחות הפורום" שהינם פרסומיים באופיים, המיועדים ליצירת קשר בנושאים הפחות מקובלים לדיון בפורום. יש לדון בנושאים אלה במסגרת הלוחות בלבד!

 

פורום זה, מטבעו, הנו פורום מקצועי/טכני. לא יתפתחו כאן דיונים סוערים על נושאים ברומו של עולם ולא יתאפשרו כאן הודעות ``חברתיות`` באופיין. לשם כך קיימת קומונה, שהתפתחה לה מתוך הפורום. קישור אליה - בראש הדף הראשי ובצידו השמאלי. בקומונה נוכל לשאול איפה למצוא במבה, איך מוצאים גרגרי חומוס בארה``ב גם אם לא יודעים אפילו איך לומר זאת, אוכל ישראלי ואוכל כשר. בקומונה נעביר חוויות על כל נושא, ננהל דיונים ונמצא שם חברים. משתתפי הפורום (עדיפות לקבועים), לאחר שקיבלו אישור ממנהלי הפורום יוכלו להעזר בקשרים האישיים שפיתחו, ולפרסם בקומונה הצעות / חיפושי עבודה, שיפוצי קורות חיים, חיפושי דירות / סקרים וכדומה.

שימו לב: הפורום לא נועד לביקורת או הטפות מוסר על ``היורדים`` - הודעות מעין אלה ימחקו מיד וכותביהן יחסמו. באופן דומה, ייחסמו מכתיבה ניקים שישתמשו במילים שאינן ראויות, כגון קללות או ביטויים פוגעניים אחרים.

הודעות הכוללות מסרים המעודדים עבירה על החוק בישראל או ארה"ב, הודעות העוסקות בשהייה ועבודה בלתי חוקיות בארה"ב, או הודעות המציגות פעילות בלתי חוקית אינן מקובלות בפורום וכן נוגדות את תקנון הפורומים של תפוז. הפרסום בפורום, בין אם הוא אישי או מסחרי, אסור. כל פרסום או הודעה בלתי חוקית ימחקו ללא אזהרה וכותביהם ייחסמו מהמשך כתיבה בפורום.

כמו כן, לא נאפשר דיונים על מהות או על אופן ניהול הפורום על גבי הפורום.

להגנת הגולשים, אנו מבקשים לא לפרסם מספר טלפון ואימייל באופן גלוי. רצוי להתכתב במסרים, ולהעביר מידע רגיש באופן זה. מפאת הרגישות לפרסום פרטים מזהים, נאלץ למחוק הודעות אלו באופן מיידי. 

 

כניסה לפורום כמוה כהצהרה שהנכם מבינים שהכותבים או המנהלים אינם בעלי מקצוע ואינם אחראים לתוצאות הנגזרות כתוצאה משימוש במידע הניתן בפורום. הפורום אינו מיועד להחליף או להוות יעוץ משפטי מקיף ופרטני. הכותבים ו/או המנהלים אינם אחראים למהימנותן, שלמותן או דיוקן של התשובות או המידע שיתפרסמו באתר. כל מידע ותשובה מסוג זה טעונים אימות וחוות-דעת על ידי בעל מקצוע מתאים.

 

שתהיה לכם החלטה קלה וקליטה קלה עוד יותר!

הנהלת הפורום.

 

 "עוברים לארה'ב" הינו פורום הגירה מקצועי באופיו ועוסק בהגירה חוקית בלבד. הודעות הנוגעות למעשים בלתי חוקיים בישראל או ארה"ב יימחקו. להודעות חברתיות באופיין, אני מזמינים אתכם להיכנס לקומונה. אנו מתנצלים על סגנון המברק, זה כל שניתן להכניס בשלוש שורות... אנא קראו את "אודות הפורום והנהלתו" בראש הדף והתעדכנו בכללים והפרטים באופן מפורט. תודה! 
המשך...
הודעה חדשה

N600K washington DC or Newark
21/07/14 11:08
55צפיות
היי
בעבר הגשתי N600K בוורמונט
אני בודק אופציה לנסות הפעם במקום שיותר קרוב לי

למישהו יש נסיון עם אחד המשרדים האלה?
NEWARK?
WASHINGTON DC?
זמן המתנה? יחס?

תודה
רמי
הגעה לניו יורק שבוע הבא
20/07/14 21:37
191צפיות
תחילה אומר שאני קורא סמוי כבר לא מעט זמן, והתעוררו עתה שאלות (לכן הניק...)
אישתי ואני אמורים לנחות שבוע הבא בניו יורק (בתקווה שהמצב יהיה רגוע..) הייתי רוצה לדעת
מה צפוי לנו ברגע נחיתה והאם ישנם בדיקות מסויימות שנצטרך לעבור- תשאולים וכו'
מטרת ההגעה היא טיול בגדול.
האם יש דברים שצריך להכין לשם כך?!?
ודבר נוסף- איפה אפשר לעשות שבת?
השאלה נוגעת לתיירות ולא להגירה
21/07/14 00:05
137צפיות
אבל אענה בקצרה.
שבת, בדקו באחד מבתי הכנסת של חבד.
תשאול, רגיל לתיירים. הכינו מפות ותכנון של הטיול, והראו מספיק כסף לקיום.
ספירת זמן לאזרחות
19/07/14 22:07
227צפיות
שלום לכולם.
אנחנו זכינו לאחרונה בהגרלת הגרין קארד (DV Lottery), ונוסעים בקרוב לארה"ב לביקור של כמה שבועות - זו בעצם הכניסה הראשונה שלנו, שצריך לעשות תוך פרק זמן מסוים מקבלת הגרין קארד. אחרי הביקור הזה אנחנו מתכננים לחזור לארץ, ולעבור סופית בערך עוד שנה. ייתכן שגם נוציא Reentry permit, אנחנו עדיין לא סגורים על זה.
השאלה שלי: אם אנחנו מקפידים כל חצי שנה לנסוע לביקור - האם הזמן של ה-5 שנים לספירת האזרחות יתחיל כבר מעכשיו? (כלומר: אם עוד חצי שנה נוסעים לביקור ועוד שנה עוברים - האם 4 שנים אחרי המעבר נוכל כבר לקבל אזרחות?) - זאת כמובן בהנחה שאחרי שנעבור, נשהה שם באופן רציף למדי - כלומר, הדרישה שמעל שנתיים וחצי מתוך ה-5 שנים נשהה שם כן תתקיים.
אשמח לשמוע את דעתכם! ותודה מראש.
לא הבנתי למה אתם מסבכים מצב פשוט
20/07/14 22:12
142צפיות
מגיעים לביקור הראשון - מבקשים REP.
שנה אח"כ מגיעים למעבר הקבוע.
כשחוזרים מREP מונה הזמן לאזרחות מתאפס לשנה (מה שבמקרה שלכם גם יהיה הזמן האמיתי מאז קבלת הGC) ==> אין בעיה...
The question is...
20/07/14 22:42
105צפיות
|הקוד|If during the time they are on REP they will come to the U.S. every 6 months, after these 2 years their citizenship counter will be on one year or 2 years?|סקוד|
לשאלתך
21/07/14 00:00
101צפיות
אחרי שנתיים המונה יהיה על שנה. אבל זה לא המצב, הם מתכננים לעבור אחרי שנה.
התשובה היא כן
21/07/14 00:02
100צפיות
בתנאי שבאף שלב לא תשהו מחוץ לארהב יום אחד מעבר ל 180 יום.
NVC - עדכון
18/07/14 15:31
218צפיות
שלום,

אני יודע שיש פה אנשים שנמצאים בשלב של ה NVC.
רציתי לעדכן על מנת לתת תמונת מצב של הזמנים בתיק שלנו.

12.06 - DS-261 מופיע בפורטל.
13.06 - AOS FEE מופיע בפורטל. AOS FEE שולם. DS-261 נשלח.
17.06 - AOS FEE מופיע PAID.
18.06 - AOS PACKAGE נשלח OVERNIGHT.
19.06 - AOS PACKAGE ב NVC.
25.06 - AOS PACKAGE נרשם ב NVC.
17.07 - מייל אודות IV FEE. זמן המתנה: 24 ימים עסקים.
18.07 - IV FEE מופיע בפורטל. IV FEE שולם.

כלי שימושי לחישוב ימי עסקים: http://www.timeanddate.com/date/workdays.html
º
תודה!
18/07/14 18:39
31צפיות
תודה ושאלה!
19/07/14 13:44
81צפיות
הזמנים שלנו דומים, הגיע ל-NVC שבועיים לפניכם אבל ה-IV fee לקחה יותר מ-30 ימי עסקים, והגיעה רק אחרי בירור טלפוני (שלחנו מייל בנושא לפני כן, לא קיבלנו עליו בכלל תגובה עדיין).   

שאלה לי- מה זה אומר שהAOS נרשם ב-NVC? איפה אני מוודאת שהם קיבלו את החבילה? בינתיים התייחסתי לאישור המסירה של הפדקס כהוכחה הזמינה היחידה לזה שאכן הגיע. איפה אפשר לבדוק?
תשובה
20/07/14 01:25
56צפיות
לפי פדקס, החבילה הגיעה ב 19.06 ל NVC. התקשרנו לפני כשבוע ל NVC לברר לגבי ה DS-261 ושם נאמר לנו שהחבילה הגיעה ב 19.06 ו registered ב 25.06, כלומר עלינו לחכות 30 ימים עסקים מ 25.06. זה מידע שנמסר ע"י הפקידה ב NVC - לא היינו צריכים לשאול משהו מיוחד.
שאלנו אותם
22/07/14 00:53
20צפיות
יצא כמה פעמים שהם אמרו לנו שהחבילה אצלהם פשוט לא עברו עליה
טופס אזרחות
19/07/14 09:23
184צפיות
שלום,

אז עברו להם 5 שנים וגם תורי הגיע.
בטופס N-400 צריך למלא את כל הכתובות שגרת בהם איי פעם מאז שקיבלת GC.

קיבלתי את ה GC שלי מבוסס איחוד משפחה, ע״י הסבתא (אמא של אבא). היא גרה בניו יורק, אני אף פעם לא גרתי שם אלא גרתי עם אחי בלוס אנג׳לס (הוא קיבל את האזרחות שלו בתהליך של חתונה (עדיין נשוי) לפני כמעט עשור).
האם למראיין/לאנשים שקוראים את ה app, אכפת להם שלא גרתי לעולם עם האדם שדרכו בעצם הוגשה כל הפרוצדורה? (סבתא שלי בניו יורק).
ההורים שלי גם כרגע לא בארה״ב אלא בישראל (עדיין יש להם GC כי הם קיבלו הארכות כל הזמן (REP)).

תודה.
נסיוני האישי הוא שלא היה אכפת להם
19/07/14 14:23
143צפיות
אין לי מושג מה הכלל - אני רק יכולה לחלוק את הדוגמא האנקדוטלית שלי.

גם ה-GC שלי היה דרך אחמ"ש ע"י אבא שלי, אבל משעברתי לארה"ב עברתי בכלל לאזור החוף המזרחי, בעוד האב גר בחוף המערבי. הייתי כבר בגירה ובעלת משפחה - אם זה משנה למשהו.

לא זכור לי שהמראיין שאל על זה שום דבר, ובוודאות במהלך עיבוד הבקשה לא נשאלו שום שאלות על זה והכל הלך מהר וללא שום עיכוב נראה לעין  (פחות מ-3 חודשים מרגע משלוח הטפסים לרגע ההשבעה - וגם זה רק כי התאריך הראשון שהם שלחו לי לטביעות אצבעות לא התאים לי ונאלצתי לקבוע אחד מאוחר יותר ).

נדמה לי שהכנתי אז בראש תשובה, אמיתית ונכונה, לשאלה מדוע בחרתי לגור דווקא במקום שבו בחרתי [זה היה האזור שבו מרוכזת עיקר העבודה בתחום המקצועי שלי, ובהתאמה, בו קיבלתי עבודה]

הסיפור שלך נשמע טיפה יותר מורכב - אם הבנתי נכון עברת בתור קטין עם ההורים שקיבלו GC, והם לא נשארו בארה"ב (?) ולכן גרת עם אחיך? אם זה המצב נשמע לי מאוד הגיוני שאם תישאל השאלה אז התשובה ההגיונית ונכונה תהיה: ההורים שינו תכניות ולא העבירו מרכז חייהם לארה"ב ולכן מן הסתם בחרת "להתאחד" עם אח שלך כי לסבתא בגילה זה לא התאים
לא בדיוק קטין
20/07/14 01:00
90צפיות
עברתי כשהייתי כבר מעל גיל 21, אבל בגלל החוק של בוש, שאם מגישים בקשה לפני גיל 21 עם ההורים אז זה נשמר, קיבלתי את ה GC.
ככה שבגדול אני לא הייתי תלוי בהורים שלי כשהגעתי לארה״ב.
מחפשת עו"ד בארץ
17/07/14 08:24
363צפיות
אולי יש לכם עו"ד דין טוב להמליץ לי לצורך הגירה על בסיס נישואים?
מישהו שעשה כבר את התהליך בלי בעיות ועיכובים.

תודה רבה
השאלה היא למה?
17/07/14 16:14
288צפיות
האם יש לכם בעיית הגירה קודמת? או בעיית אנגלית? אם לא, הפורום הזה ממש נועד להנחיית מקרים כאלה בשיטת עשה זאת בעצמך. רוב יושבי הפורום, כולל עבדך עשו את תהליכי ההגירה לבד, בלי לפרנס עו''ד.
יש לי כמה תשובות אפשריות עבורך
17/07/14 16:58
287צפיות
אני לא יודע אם אלו התשובות שמתאימות למקרה הספציפי הזה, אבל באופן כללי:
1. באנאלוגיה: גם אם לאדם יש ידיים טובות לעבודה, והוא יודע בצורה תיאורטית מה צריך לעשות כדי להניח ריצפת בלטות - בחלק (אם לא רוב) המקרים אדם יעדיף לשלם לרצף מקצועי במקום לעבוד בעצמו קשה, לשבור את הגב ולשרוף את הידיים בחומציות של השליכטה - ולקחת את הריזיקה שבעצם זה יותר מסובך במציאות מבתאוריה ושחוסר הנסיון שלו יגרום לכך שתצא ריצפה עקומה.

2. לחבר שלך יעקוב יש אישה ושבעה גמדים להאכיל.

3. לפי ספירה שיטחית שלי - בערך 100% מהמקרים של אנשים כאן בפורום שעושים את התהליך בעצמם בשנה האחרונה דיווחו על קבלת RFE, צ'קליסט וכיוצ"ב. מה שגרם - וגורם - לעיכובים של חודשים בתהליכים שלהם.
מכיוון שיצא לי לעבוד עם כל מיני עו"דים להגירה - טובים יותר וטובים פחות - הנסיון שלי מלמד שעו"ד טוב מצמצם בהרבה את הסיכוי לטעויות כאלו.
יש מי שעשוי להעדיף לשלם סדר גודל של 5,000 ש"ח כ"תעודת ביטוח נגד טעויות".
עוד תשובה אפשרית
17/07/14 17:07
230צפיות
שהיא לא חשבה שאפשר לבד. ובשביל זה אנחנו פה.  ובשביל זה אנחנו פה.

מציע לכבד את השואלת ולחכות לתשובתה.
היא חשבה
17/07/14 17:16
220צפיות
תודה דורון
17/07/14 17:52
219צפיות
ראשית כל תודה על העזרה של האנשים פה שנותנים מזמנם ועונים ועוזרים.
לא אמורות להיות לנו בעיות כלשהן ויש לנו אנגלית מספיק טובה כדי למלא את הטפסים ואפילו אחות שמתגוררת בארה"ב שיכולה לעזור לי למלא אותם.
הבעיה היא הזמן שאין לנו (שנינו עובדים ומגדלים ילדים) על מנת ללמוד איך עושים את זה כמה ולמה.
אם אפשר היה לשלוף מהפורום מדריך המסביר בנקודות מה צריך לעשות לפי שלבים הייתי עושה זאת ובטוחה גם שמצליחה, אך אני לא חושבת שלמישהו פה יש זמן לכתוב לי מדריך כזה.
לכן אחפש עו"ד בקיא בתחום, ומקווה שיעשה את התהליך במינימום זמן כי גם ככה היום בגלל הביקוש העולה זה לוקח בין שנה לשנה וחצי.
העו"ד דין שפניתי אליו ביקש שכר טרחה של 2500$, לפי מה שקראתי כאן זה קצת מוגזם בהתחשב בזה שהמקרה שלנו באמת לא מסובך.
לכן אשמח לקבל המלצות אם זה אפשרי בהתחשב בזה שיש פה איסור פרסום. אולי בהודעה פרטית
תודה רבה
יש מדריכים במאמרים
17/07/14 22:07
129צפיות
ולכל טופס יש הוראות מפורטות.
מאמרים?
17/07/14 22:28
131צפיות
יכול להיות שאני לא מכירה את הטרמינולוגיה כי זה הפורום הראשון שאני משתתפת בו?
כשאתה אומר מאמרים למה אתה מתכוון?
בראש הדף בפורום
17/07/14 22:41
109צפיות
מתחת לשם הפורום בכחול, ומעל לכפתור של הוספת הודעה חדשה, יש שלוש לשוניות.

הלשונית השניה היא "כלים ומידע". כשעוברים עם החץ של העכבר מעל "כלים ומידע", מופיע תפריט, ושם יש מאמרים.

אני מודה שהנדסת האנוש בעיצוב אתר תפוז לא הכי מוצלחת בעולם וקל לפספס את זה, אבל זה שם.
מצחיק. עכשיו כשחיפשתי את זה, בקושי מצאתי
18/07/14 17:46
97צפיות
אבל כשאני מסתכל על זה, בעצם זה נראה מאוד ברור: "כלים ומידע". מה יותר ברור מזה, כתוב בכתב גדול וברור? אולי לא ברור שמאמרים זה בתוך כלים ומידע, אבל איפה עוד זה יכול להיות? אני חושב שאולי מדובר פה ביותר מגרפיקה.
מאמרים =
17/07/14 22:44
126צפיות
בראש העמוד הזה, תעמדי עם סמן העכבר על הטאב שנקרא "כלים ומידע", ואז ייפתח לך תפריט נגלל.

מתוך התפריט הזה, תבחרי ב"מאמרים".
תודה תודה
17/07/14 22:49
120צפיות
סיפקתם לי תעסוקה לכמה שעות במקום לראות הרחבת פעולה קרקעית בעזה.
בהמשך לבוסטון גאי
18/07/14 05:45
189צפיות
יש לי קרוב משפחה שהוא עו"ד הגירה. בחור די רציני, לא חלקלק. הוא סיפר לי, כבר הרבה אחרי שגמרתי עם ענייני ההגירה אצלו, שאתה אף פעם לא יודע כשאתה נכנס לתהליך כזה מה יכול לצוץ והיו לו כל מיני סיפורי זוועה. גם לכאלה שאין להם שלדים בארון.
בלי קשר אליו אני מכירה אמריקאי שהתחתן עם גרמניה וניסה לעשות משהו פשוט - להוציא גרין כארד לבת שלה (לא יודעת אם לאמא כבר היה או לא). לא ברור לי איזו טעות הם עשו אבל היו צריכים להגיש את הבקשה ארבע פעמים.
כשבעלי הגיש את הניירות בשבילי עורך הדין אמר לו שהוא בד"כ לא רואה מלקוחות ניירת כזו מסודרת ומלאה. אולי מישהו כזה יכול להסתדר בלי עורך דין אבל מדובר באמריקאי שרגיל להתעסק עם ניירת, אין לו בעיה של שפה ולא צריך ספונסר, מי שבא לכאן לפורום הוא בד"כ לא כזה.
אנחנו כנראה יכלנו להסתדר בלי עורך דין אבל YOU NEVER GET A SECOND CHANCE TO MAKE A GOOD FIRST IMPRESSION ולא היה שווה לי את הסיכון שנעשה טעות.
אבל זו בדיוק הנקודה - שהפתגם שלך באנגלית
18/07/14 19:08
144צפיות
אינו נכון

לאזרח אמריקני יש זכות להביא לארה"ב את בן/בת הזוג שלו. גם אם לא מולאו כל הטפסים כהלכה בפעם הראשונה, ו/או לא נשלחו כל הטפסים, אזי ברוב המוחלט של המקרים, כאשר אין שלדים בארון - המכסימום שיכול לקרות הוא שיבקשו מכם לשלוח שוב את הטפסים, ולהשלים את החסר. כלומר, זה רק עניין של זמן, ואין פה שום סיכון מעבר לכך.

ולכן, הפתגם אשר מדבר על "רושם ראשוני" אינו רלבנטי, כי המשמעות שלו היא שבעצם אי אפשר לתקן את הנזק שנעשה בפעם הראשונה. זה לא נכון למקרה של הגירת בני-זוג.
SSN ו-FBAR
17/07/14 23:36
168צפיות
מתקשה למצוא במאמרים איך להנפיק SSN לאזרח מהארץ ואיך לדווח על הFBAR.
יש לזה הסברים במאמרים? בעלי מעולם לא גר בארה"ב, יש לו אזרחות מאבא שלו.
אם אני לא טועה בדיוק השבוע
18/07/14 00:00
130צפיות
היה שרשור בנושא. ממליצה לך לקרוא כאן בפורום כמה שבועות אחורה, הרבה מהשאלות שלך ייענו.
ssn בהנפקה מהארץ
18/07/14 07:33
120צפיות
זה עניין ארוך . חם. אחוז גבוה של לקוחות לא מרוצים. זהו שרות קונסולרי.דניתן לאזרחים בשגרירות. גשי לאתר שלהם, יש שם הוראות.

Fbar זה עניין של רואה חשבון, לא יודע אם אפשר לעשות לבד, בואי נחכה למנוסים יותר.
מוציאה כרגע SSN
18/07/14 13:28
104צפיות
אני עוברת כרגע את תהליך הוצאת הSSN דרך הקונסוליה. אני אזרחית אמריקאית ולא חייתי בארה"ב מאז גיל 3 חודשים...
בעלך צריך לתאם תור בקונסוליה (דרך המייל- לוקח חודש בערך) כשמגיע הוא צריך להציג דרכון אמריקאי בתוקף, תעודת לידה מקורית, ותעודות/ מסמכים שמראים על כך שהוא היה בארץ כל הזמן הזה (תעודות בית ספר, מסמכים רפואיים, תעודת שחרור וכו')- ממש לכסות כל שנה מהחיים שהוא לא היה בארה"ב. צריך עותק מקורי וצילום ותרגום לאנגלית שניתן לעשות לבד- הקונסוליה תאשר שהתרגום תואם למה שנכתב בעברית. הוא יעבור ראיון קצר והם שולחים הכל לארה"ב. זה יכול לקחת עד חצי שנה לקבלת המספר.
כל הפרטים בלינק המצורף, בהצלחה
http://jerusalem.usconsulate.gov/faqsfbu.html
קצת מבולבלת
19/07/14 09:37
75צפיות
לפי מה שהבנתי לפני הגשת I-130 בשבילי בעלי צריך להוציא SSN ולסדר את עניין הFBAR. האם ניתן במקביל לעשות את שני הדברים? (הכוונה הגשת I-130 והגשת מסמכים SSN ו-FBAR)
חייבים SSN כדי למלא את ה-I-130
19/07/14 20:44
58צפיות
את ה- FBAR אתם יכולים לעשות במקביל (כי צריך את זה לחלק השני של התהליך, אחרי שמאשרים את הI-130, מה שלוקח כרגע 7-8 חודשים).
תודה רבה
19/07/14 21:03
34צפיות
לא חייבים SSN עבור I-130
19/07/14 21:07
61צפיות
לא בטוח למה את מייעצת אם אינך יודעת בודאות-את יכולה לעכב תהליך של אנשים במספר חודשים.

אני הגשתי I-130 לפני במקביל לבקשה ל SSN. את ה SSN קיבלתי לאחר אישור ה I-130.

את חייבת SSN כדי למלא I-864 (לאחר אישור I-130) ולהגיש דוחות מס.
הרגעת אותי
19/07/14 21:13
42צפיות
נלחצתי כבר שכל התהליך ימשך שנתיים עם כל האישורים האלה.
º
צודק, רק למי שיש כבר SSN חובה למלא.
19/07/14 22:02
20צפיות
השכרת דירה בניו גרסי
19/07/14 18:04
152צפיות
כמה עולה להכיר דירה בית 2חדרים במקום סביר בניו גרסי
כמה עולה לשכור 2 חדרים במקום סביר בישראל?
19/07/14 19:28
148צפיות
מה זה "מקום סביר" בישראל?

ניו-ג'רזי היא בערך בגודל של מדינת ישראל...
עדכון לגבי ניתוק תושבות...
19/07/14 04:25
192צפיות
שלום חברים.
כמובטח, חזרתי לעדכן לגבי הסאגה של ביטוח לאומי.
שבוע שעבר, בדיוק חודש לאחר שעזבתי את הארץ, חודש ויום לאחר הביקור במשרדי ב"ל, הוריי קיבלו את המכתב המיוחל המאשר שתושבותי נותקה לעניין ביטוח לאומי!  מי היה מאמין?
כמובן ששלושה ימים לאחר מכן פתאום הגיע מכתב עם חוב של 770 ש"ח ש"צץ" לו על חודשים שונים מכל מיני תקופות (2009, 2011) שבכולה עבדתי כמובן בבית החולים עם תלושים. אז אבא שלי הודיע להם בצורה עדינה שילכו לחפש את החברים שלהם... ושלח להם עותקים של התלושים מהחודשים שהם טוענים שלא שילמתי ביטוח לאומי. מקווה שהם ירדו מהעץ הזה במהרה.

אבל בגדול, הגשתי להם את הטופס (מילאתי רק כראות עיניי באופן חלקי בלבד) עם צילום של הויזה בדרכון ואחרי חודש קיבלתי ניתוק תושבות. אם למישהו יש שאלות- מוזמנים בשמחה.

שיהיה סוף שבוע נהדר
סנדרה
באיזה ויזה מדובר?
19/07/14 17:18
98צפיות
אם זו ויזת non immigrent כגון h1 זה גם עובד?

תודה ומזל טוב על הניתוק :)
º
אכן. אני על H1B. סליחה שלא ציינתי
19/07/14 19:22
39צפיות
º
תודה על ההשלמת פרטים + לאילן
19/07/14 19:52
38צפיות
º
H1 היא dual intent
19/07/14 19:29
49צפיות
מתי לעשות בדיקות רפואיות ולבקש ת. יושר?
16/07/14 16:24
125צפיות
נשלח בימים הקרובים בשעה טובה את חבילות המסמכים ל-NVC, והיינו רוצות למנוע עיכובים בהמשך ולסיים עניינים עוד לפני שנקבל את ה-case complete המיוחל.

האם יש מניעה לגשת לבדיקות הרפואיות כבר עכשיו? (המעבר יתבצע בחצי שנה הקרובה כשהן עוד בתוקף)

האם אפשר לבקש מהמשטרה לשלוח לקונסוליה בירושלים תעודת יושר כבר עכשיו? או שצריך לחכות שהקונסוליה תקבל את התיק מה-NVC כדי שיידעו לאן לקטלג את זה?

תודה לעונים! :)  
מקפיצה- מישהו יודע?
19/07/14 13:53
36צפיות
מישהו שנמצא בתהליך יכול לתרום מניסיונו? תודה!
לאחר שתקבלו אישור על קבלת כל הניירת בnvc או
19/07/14 20:20
34צפיות
לאחר אישור סופי וסגירת התיק
בהצלחה!
מעבר מ H1B ל GC
18/07/14 18:27
174צפיות
בסוף 2012 התחלתי תהליך מעבר מ H1B ל GC. במרץ 2013 התיק חזר עם בקשה להשלמות ונשלח ל audit באפריל 2013, ומאז דממה. באפריל 2013 העו"ד שלי העריך את זמן השלמת הטיפול בכארבעה חדשים אבל מאז זה כמו רכבת הרים. כל פעם שהוא בודק, התקופה שהם מטפלים בה זזה קדימה ואחורה ותורי בהתאם. מישהו יכול לעזור לי להבין איך זה עובד ומה זמן ההמתנה הממוצע?    
º
באיזה שלב אתה? LC ? 140 ?
18/07/14 19:28
56צפיות
משרד העבודה
18/07/14 19:35
96צפיות
כל הדרישות מולאו מכרז פנימי, חיצוני, פרסומים ושאר ירקות. הטפסים הוגשו במלואם. שאלות ההשלמה נגעו יותר למהות התפקיד הנוכחי.
אני יכול רק לשתף
18/07/14 19:30
129צפיות
שאצלנו זמן האודיט היה 8 חודשים, אבל זה היה לפני שנתיים אז אולי הזמן השתנה מאז

בהצלחה. מכיר את התחושה הזו של רכבת הרים. בסוף מביטים אחורה עם קצת יותר שערות לבנות מיותרות, אבל זה יגיע.
º
ושכחתי לציין- האודיט היה על ה- LC
18/07/14 19:33
48צפיות
תודה
18/07/14 19:40
92צפיות
תודה על השיתוף. זה נראה כמו אי סדר שאני לא נתקל פה בדרך כלל.....
אני מזמן טוען
18/07/14 19:43
99צפיות
שכל רעיון ה gc (והמעבר בגלל) מתבסס על סלקציה לאלו שמסוגלים לעמוד בכל התהליך המתיש, החל מהמסמכיאדה וכלה באודיטים למיניהם. מי שמצליח לשרוד את התהליך- כנראה מגיע לו להיות תושב פה.
אתה כבר קרוב
18/07/14 20:19
111צפיות
הם עכשיו מטפלים באודיטים של חודש פברואר, אז  אתה קרוב.
האם אתה יודע את מספר הA של הבקשה שלך? כי אם כן, אתה תוכל לבדוק לבד באתר הזה
https://icert.doleta.gov/index.cfm?event=ehLCJRExt...
º
טה וזה כמראה עוד חודשיים -שלוש
18/07/14 20:20
31צפיות
º
תודה על העזרה ושבת שלום
18/07/14 21:22
34צפיות
אחרי פגישת ייעוץ עם ע"וד חזרנו עם תשובות, תוב
16/07/14 19:25
424צפיות
אנחנו רוצים להגר לארהב לשנתיים- שלוש, אני אזרחית, אבל אנחנו לא מעוניינים לחכות שנה-שנה וחצי לתהליך GC לבעלי בארץ ומצד שני לא מעוניינים לחכות שם חצי שנה מבלי שבעלי יכול לעבוד.
הע"וד הציעה אופציה שאני אקבל הצעת עבודה מארה"ב (שלא חייבת אפילו להתממש בסוף) ואז היא יכולה להוציא לבעלי גרין קארד מזורז תוך 3 חודשים (בגלל שכביכול רוצים אותי לעבודה בארה"ב במיידי). השאלה שלי היא איך אני יכולה למצוא מישהו/ גוף שישלח לי הצעת עבודה? (במקצוע שלי לא ניתן לעבוד- קלינאית תקשורת חייבת שם תואר שני) אבל היא אמרה שזה יכול להיות בכל תחום, ושוב, לא חייב באמת להתממש. האם זה ריאלי לשלוח קו"ח למקומות, לבקש הצעת עבודה ולהשתמש בה?
בנוסף, מכיוון שאין לי משכורת בארה"ב וחשבון בנק אנחנו צריכים קו-ספונסר. אין לנו מכרים/ משפחה בארה"ב, מה אפשר לעשות? יש אנשים שעושים את זה בתשלום?
כרגע אין לי SSN, הגשתי לקונסוליה את הטפסים ומחכה שישלחו לי, יכול לקחת גם חצי שנה ומעלה. האם זה מבטל את כל המהלך הזה של גרין קארד מזורז?
תודה לכולם!
מה?
16/07/14 20:04
272צפיות
בחיים לא שמעתי על "מסלול מזורז" שכזה. נשמע מאד תמוה.

שלוש אפשרויות:
1. לא הבנת את העו"ד נכון.
2. העו"ד דיברה שטויות.
3. היא דיברה על קבלת גרין קארד על בסיס עבודה. אבל בכדי שזה יקרה תוך 3 חודשים (או באופן כללי בזמן קצר יותר מגרין קארד על בסיס נישואין), צריך לעמוד בקריטריונים של EB1, שנועד לאנשים בעלי יכולות מיוחדות/הישגים מיוחדים. האם העו"ד סבורה שהוא עונה על הקריטריונים?

http://www.uscis.gov/eir/visa-guide/eb-1-extraordi...
אין לי מושג על מה את מדברת...
16/07/14 21:04
245צפיות
יש לי הרגשה שלא הבנת את עורכת הדין. אין דבר כזה גרין קארד מזורז על בסיס הצעת עבודה פיקטיבית או לא לאזרח.
אולי הכוונה כמו שג'ון אמר שבעלך יוגש לגרין קארד על בסיס חברה שתבקש אותו במסלול EB1 (שיש בלי המון התניות של תואר, ניסיון, ניהול) .
לצורך העיניין, גם עכשיו הייתה לך עבודה מובטחת עם שכר של 200K זה לא היה משנה כהוא זה את התהליך של בעלך לקבל את הגרין קארד.

גם אני מאוד הופתעתי
16/07/14 21:16
217צפיות
ומעולם לא שמעתי על האופציה הזאת לפני אך היא אמרה שהיא מטפלת במקרים כאלו, היא עובדת ישירות מול הקונסוליה בארץ וזה מזרז מאוד את כל התהליך.
היא אמרה שאני צריכה להביא מכתב של הצעת עבודה משם (עדיף כמובן משהו קונקרטי) וחוזה עבודה ואז התהליך הרבה הרבה יותר מהיר (כפי שאמרתי- 3 חודשים).
היא טוענת שהם עושים זאת כי לא רוצים לעכב את האזרח בהתחלת העבודה המוצעת שם ומתוקף זה מזרזים את התהליך לבן/ בת הזוג...
עוד סוגיה
16/07/14 21:20
211צפיות
בנוסף, דיברנו איתה על האופציה של קבלת אשרת עבודה לבעלי דרך החברה בה הוא עובד (כרגע זה לא נראה מבטיח...) והיא אמרה שאם אנחנו בונים על זה לא להתחיל את התהליך של הגרין קארד בכלל כרגע כי זה סותר את הויזת עבודה שהוא יקבל. ואז אנחנו במלכוד.. האם להתחיל גרין קארד בארץ, לחכות שנה ורק אז שיתחיל לחפש עבודה או לקוות שימצא עבודה שתתן לו אשרה ולוותר כרגע על תהליך הגרין קארד מישראל.. כי לפי דבריה לעשות את שניהם במקביל זה לא טוב.
מה? כפול שתיים
16/07/14 21:49
191צפיות
תראי, לא רוצה סתם להשמיץ עורכי דין שאין לי מושג מי הם ומה הם, ואולי יש כאן טלפון שבור.

אבל מה שאת מספרת שהעורכת דין אמרה לך נשמע יותר ויותר מוזר מרגע לרגע:
1. מעולם לא שמעתי על עורכי דין שמצליחים לזרז את העבודה מול השגרירות בארץ בהגירה על בסיס איחוד משפחות, על סמך הצעת עבודה (פיקטיבית או לא)
2. אפילו אם היפוטתית היה היתה לה איזושהי דרך סודית לעשות זאת מול השגרירות בארץ, המסמכים קודם כל מוגשים ל-USCIS ואז עוברים ל-NVC לפני שהם בכלל מגיעים לארץ, וחלק גדול מזמן ההמתנה הולך על זה.
3. לגבי אשרת עבודה דרך החברה בה הוא עובד, בהנחה שמדובר על ויזת L, מדובר בויזה עם כוונה כפולה (dual intent), ולכן אין סתירה בין תהליך ויזת עבודה להגשת בקשה לגרין קארד. כנ"ל לגבי ויזה H1B.

ובכלל, עורך דין שמציע
16/07/14 22:27
170צפיות
להצהיר הצהרות שקר לרשויות עושה שירות דב ללקוחותיו. זו עבירה פלילית.
שתי שאלות ובקשה אחת:
16/07/14 22:49
264צפיות
1. האם תוכלי לגלות לנו כמה היא גבתה מכם על פגישת היעוץ?
2. האם תוכלי לתת לנו סדר גודל של הצעת המחיר שהיא נתנה לך עבור שרותיה?

והבקשה: אם את יכולה לחשוף את שמה של העו"דית היצירתית.  זה יוכל לעזור לנו להזהיר אחרים.
2 תשובות והסתייגות
16/07/14 23:55
263צפיות
1. הפגישה עלתה לנו 600 ש"ח וערכה כשעה.
2. הצעת המחיר היא כזו: דמי טירחה 1500$+מע"מ (שער של 3.8 ש"ח)+800$ אגרות (I130, ויזה ותצהיר תמיכה) ועוד 800-900 ש"ח זה ישירות לבדיקות הרפואיות.
אם מגישים בקשה מיוחדת (במקרה ויש לי הצעת עבודה בארה"ב, כנכתב הנ"ל- זה עוד 500$).

לגבי הבקשה.. שלחתי לה עכשיו מייל עם הדברים שאני הבנתי מהייעוץ ושתאשר לי אם כך הדברים.
יש לציין כי בייעוץ היו בעלי ועוד זוג חברים שנמצאים בדיוק במצב שלנו וכולנו הבנו את אותו הדבר.
ברגע שהיא תענה לי על המייל ואני אהיה בטוחה שאלו הדברים אעדכן, כרגע אני לא רוצה להוציא שם רע...
מדובר במשרד עורכי דין גדול בתל אביב.

אשמח לדעת אם אלו מחירים סבירים/ יקרים/ זולים?
המחירים סבירים. ההבטחות - לא בהכרח.
17/07/14 03:03
273צפיות
אשמח לשמוע מה תהיה התגובה שלה על האימייל ששלחת לה - כלומר אם היא מוכנה להתחייב לך בכתב לגרין קארד תוך 3 חדשים, תוך שהיא לוקחת בחשבון את העובדות שציינת (אין ספונסור, מעולם לא הגשת דו"חות מס, אין לך SSN כרגע).  כמו כן מעניין אם היא תסכים לאשר שהיא הציעה לך למצוא "הצעת עבודה פיקטיבית".
לא מכיר דבר כזה
17/07/14 16:20
177צפיות
וזה בעדינות. הונאה אפשרית היא הגדרה יותר בוטה.
להתרחק!
תשובת עורכת הדיו
18/07/14 18:07
150צפיות
אני: בנוסף, לאחר קריאה מרובה באינטרנט אני לא מוצאת מידע לגבי האופציה שהצעת לנו ובה אני מקבלת בתור אזרחית הצעת עבודה בארה"ב,
לכן חשוב לי לדעת אם הבנו נכון אופציה זו..
במידה ואני מוצאת גוף כלשהו שרוצה להעסיק אותי, הוא צריך לשלוח לי הצעת עבודה ואז משרדכם למעשה "עוקף" את ה-USCIS וה NVC ופועל ישירות מול הקונסוליה שמנפיקה את הגרין קארד תוך 3 חודשים ובעלי יכול לעבוד ברגע שמקבל את הגרין קארד?
בנוסף, לגבי אשרת עבודה דרך החברה בה בעלי עובד, הבנו מקריאה כי בהנחה שמדובר על ויזת L, מדובר בויזה עם כוונה כפולה (dual intent), ולכן אין סתירה בין תהליך ויזת עבודה להגשת בקשה לגרין קארד. כנ"ל לגבי ויזה H1B. לפי הבנתנו בפגישה יש סתירה בין ויזת העבודה לתהליך הגרין קארד, אשמח להבהרה.

עורכת הדין: הי שני

אכן כן, הבקשה תתנהל ישירות מול הקונסוליה בלבד.

זה נכון מה שכתבת לגבי ה L  אולם אני סבורה שיש סתירה ביניהם וזה עשוי לסכל את קבלת הויזה במידה ומוגשת במקביל בקשה לגרין קארד.
לא מכיר תהליך בו
18/07/14 18:36
136צפיות
נעקפים ה- nvc ו uscis.
אולי לעורכת הדין הזו יש גם דרך יצירתית לעקוף
18/07/14 19:03
145צפיות
את משטרת הגבולות, ולהנחית אנשים ישירות בלב ניו-יורק, בוסטון או סאן-פרנסיסקו, עם גרין קארד בכיסם  
18/07/14 19:20
90צפיות
חזרת??
תשובת עורכת הדיו
18/07/14 18:07
156צפיות
אני: בנוסף, לאחר קריאה מרובה באינטרנט אני לא מוצאת מידע לגבי האופציה שהצעת לנו ובה אני מקבלת בתור אזרחית הצעת עבודה בארה"ב,
לכן חשוב לי לדעת אם הבנו נכון אופציה זו..
במידה ואני מוצאת גוף כלשהו שרוצה להעסיק אותי, הוא צריך לשלוח לי הצעת עבודה ואז משרדכם למעשה "עוקף" את ה-USCIS וה NVC ופועל ישירות מול הקונסוליה שמנפיקה את הגרין קארד תוך 3 חודשים ובעלי יכול לעבוד ברגע שמקבל את הגרין קארד?
בנוסף, לגבי אשרת עבודה דרך החברה בה בעלי עובד, הבנו מקריאה כי בהנחה שמדובר על ויזת L, מדובר בויזה עם כוונה כפולה (dual intent), ולכן אין סתירה בין תהליך ויזת עבודה להגשת בקשה לגרין קארד. כנ"ל לגבי ויזה H1B. לפי הבנתנו בפגישה יש סתירה בין ויזת העבודה לתהליך הגרין קארד, אשמח להבהרה.

עורכת הדין: הי שני

אכן כן, הבקשה תתנהל ישירות מול הקונסוליה בלבד.

זה נכון מה שכתבת לגבי ה L  אולם אני סבורה שיש סתירה ביניהם וזה עשוי לסכל את קבלת הויזה במידה ומוגשת במקביל בקשה לגרין קארד.
GC מהארץ
17/07/14 18:59
207צפיות
אז אחרי הרבה התייעצויות כאן ועם העורכת דין היצירתית במיוחד, החלטנו להתחיל את התהליך לבד מהארץ כמו רבים וטובים כאן..
תחנה ראשונה- טופס I130... האם יש הוראת בעברית בפורום (כדי שנהיה בטוחים שהבנו הכל) איך למלא את הטופס ואיזלו מסמכים צריך להגיש איתו?
בנוסף, שואלת בשביל להקל על השלבים הבאים- אין לנו כרגע קו-ספונסר (אין מישהו שאנחנו מרגישים מספיק בנח לפנות אליו בארצות הברית), יש למישהו פתרון לזה? יש לנו דירה על שמי בארץ, האם זה יכול לעזור לי להיות ספונסרית של בעלי?
ודבר אחרון לבינתיים... אין לנו המחאות אמריקאיות, האם ניתן לשלם את ה420$ של הטופס במזומן/ אשראי?

תודה רבה לכולם על העזרה בעבר ובעתיד,
מעריכים זאת מאוד..
ואם יש מישהו שעובר את התהליך בחופף אלינו נשמח להתכתב בפרטי במידה ויהיו לנו שאלות קטנות על מילוי הטופס.
האם למישהו יש תשובות לחלק מהשאלות?
18/07/14 13:30
75צפיות

תודה מראש!
תשובות חלקיות
18/07/14 18:53
87צפיות
אין תרגום של הטפסים. אבל הם די ברורים. שאלי שאלות ספציפיות אם יש ספק.

דירה יכולה להיות במקום קוספונסר.

אורח התשלום משתנה עם המודרניזציה, הוראות התשלום שקיימות כרגע הן ההוראות שבתוקף. בהמשך, בתהליך מול ה nvc ניתן לשלם באשראי. ניתן לאחרים להציע לכם רעיונות. בד''כ כולם מוצאים פתרון.
לגבי המחאות:
18/07/14 18:59
84צפיות
את יכולה להיכנס לכל בנק ישראלי (בטח הבנקים הגדולים), ולבקש שיוציאו לך המחאה דולרית לפקודת כל גורם שהוא.

את פשוט משלמת את העלות של זה בדולרים פלוס איזושהי עמלה (לא נוראית), ויוצאת עם המחאה אמריקנית כשרה למהדרין.
מעבר לארה"ב לבוגר מדעי המחשב
18/07/14 18:37
137צפיות

אני בן 28, מסיים בקרוב לימודי מדעי המחשב בבאר שבע.
יש לי דרכון גרמני (לא יודע כמה זה רלוונטי אבל אני מציין את זה בכל זאת) ואני ככל הנראה אהיה מעוניין בשלב כלשהו לעזוב את הארץ.
יש לי כרגע כמה התלבטויות לגבי איך לעשות את השנים הקרובות כדי להקל את המעבר, ולכן מספר שאלות:

1. מבחינת ניסיון תעסוקתי - האם כדאי לי ללכת על עבודה בחברה גדולה כדי שהקורות חיים ייראו מרשימות ויכירו את החברה? האם עבודה בסטארט-אפ יכולה להיות בעלת ערך גבוה?
2. האם רצוי ללכת על תחומים של הנדסה שנחשבים מבוקשים? לצורך העניין אני גם מאמן שחייה, אני תוהה אם ללכת על זה אולי בכל הכוח, כי זה תחום שיותר מעניין אותי.
3. איזה עוד קריטריונים יש להגירה?

אני יודע שחלק מהשאלות קצת כלליות אבל כל תשובה תעזור קצת להבין מה קורה "שם".
תודה רבה
הנה
18/07/14 18:57
131צפיות
דרכון גרמני רלוונטי רק להגירה לאירופה. לארהב לא.

מקצועות טכניים עדיפים.

לגבי הגירה לארהב ראה במאמרים. התחל מ''איך אני מגיע לארה''ב.
התלבטות בעניין שאלה ב- DS-260
15/07/14 19:49
143צפיות
בתוך כל רשימת השאלות לגבי האם אני מתכננת פעילות עוינת או פושעת בארה״ב, ישנה השאלה הבאה:
Do you have a documentation to establish that you have received vaccinations in according with U.S. Law?
(אם אני עונה לא, אז אני חייבת להסביר)
כמובן שלרגע זה אין לי שום מסמך המוכיח זאת, ואם הייתי בטוחה שביום הראיון אני אהיה כבר אחרי הבדיקות הרפואיות הייתי מסתדרת עם התשובה. הבעיה היא מה לענות אם נניח מתכננים את הבדיקות לאחרי הראיון?

מזכירה לגבי המצב שלי - זכינו בהגרלה במספר מאוד נמוך (מהמכסה האירופאית), לפי מה שנראה משנים קודמות, הראיון כנראה ייקבע כבר לאוקטובר-נובמבר. הבעיה היא שאני צפויה ללדת בדצמבר ואסור לעשות חיסונים בהריון (כמו גם צילומי רנטגן) ולכן נאלץ או לדחות את הראיון או את הבדיקות הרפואיות...
יש הרבה חיסונים שמותר ומומלץ לעשות בהריון
15/07/14 20:12
88צפיות
ממליצה לדבר עם הרופאים שלך לגבי חיסונים ספציפיים שכרגע אולי חסרים לך. את יכולה גם לעשות בדיקת דם לגילוי נוגדנים בדם וזה יראה למה את מחוסנת ולמה לא. מניחה שאסור רנטגן, אז לא יודעת מה יכול להיות הפיתרון, נקווה שלאחרים כאן יהיו עצות.
הבנתי שאחד החיסונים הנדרשים
15/07/14 20:41
86צפיות
זה חיסון לאדמת, שאותו בוודאות אסור לעשות בהריון.
כחלק מבדיקות הדם בתחילת ההריון גם בדקו לי נוגדנים לאדמת, והחיסון שלי לא מספיק...
שתי אפשרויות בעיניי
16/07/14 14:27
58צפיות
1. אם עשית את החיסונים בעבר (כמו לאדמת למשל), ואת עמדת בנהלים האמריקאיים (למשל חיסון אדמת בילדות, או פעם בעשור, או מה שזה לא יהיה) אז זה לא ממש משנה מה רמת הנוגדנים שלך. אם יש לך את המסמכים להוכיח שביצעת את החיסונים - את מסודרת. זה שרמת הנוגדנים שלך לאדמת נמוכה מדי לא ממש רלוונטי בעיניי, זה לא מה שהם שואלים וזה לא מה שאת צריכה להוכיח.

2. אם בכל זאת חסר לך חיסונים, ואת בפירוש לא יכולה לעשות אותם, אז תצהירי בדיוק מה חסר לך ותבהירי שהסיבה היא הריון..
הבעיה עם התזמון זה לא רק החיסונים
18/07/14 10:15
52צפיות
יש גם את הרנטגן (אני לא אעשה צילום ריאות בהריון) וגם הלידה...
גם אם נקבל את הוויזה לפני הלידה, כבר לא נוכל לטוס וממילא נצטרך לבקש וויזה לתינוק אחרי הלידה...
האמת אני עוד לא ממש סגורה על איך נפעל בעניין, אבל הבעיה שלי כרגע היא איך לענות על השאלה שהעתקתי בהודעה הראשית שכתבתי.

אגב, יש איזושהי דרך להוכיח קבלת חיסונים בילדות מעבר לבדיקת נוגדנים בדם? (כמובן שאם היה לי פנקס חיסונים בנמצא אז לא הייתי שואלת...)
מישהו?
18/07/14 10:16
40צפיות
השאלה הזאת זה הדבר היחיד שתוקע אותי ומונע ממני להשלים את הטפסים...
מה הבעיה
18/07/14 17:21
36צפיות
בלענות "לא", ולהסביר.. יש לך ברירה? חוץ מלשקר זאת אומרת?

כשסטודנט בינלאומי מגיע לקמפוס של אוניברסיטה בארה"ב הוא גם צריך לעבור חיסונים, או להוכיח שיש נוגדנים. גם לאשתי הייתה בעיה רפואית שמנעה ממנה לקבל חיסונים לתקופה קצרה, אז היא סיפרה שהיא לא קיבלה, ומדוע, והכל היה בסדר. אף רשות אמריקאית או אחרת לא רוצה שאישה בהריון תסכן את עוברה בכך שתתחסן או תעשה בדיקות אסורות..
תהליך קבלת גרין קארד
18/07/14 10:06
98צפיות
שוב שלום,
יש לי כמה שאלות מאוד ספציפיות.
ההורים שלי נמצאים בתהליך איחוד משפחות (הקשר הוא-לאמא שלי אחות שהיא אזרחית ארהב, דודה שלי...)
בכל אופן עברו בערך 15 שנים מאז הגשת הבקשה לאיחוד. לפני מעל לחודש דודה שלי קיבלה את החשבונית של הaffidavit of support'  הם שילמו את החשבונית-88 דולר ובנתיים מתחילים למלא את הטפסים הראויים שיכריזו בתור ספונסורים.
מהצד שלנו ההורים שלי קיבלו מכתב שאומר שהם צריכים למלא את טופס הDS-261 שבו הם מצהירים מי הסוכן שלהם שיתווך את כל העניין וכתובת מגורים ואימייל. מיליתי הכל ובסוף התהליך קיבלתי הודעה שהטופס מולא בהצלחה וכעת עלי לחזור לאתר תוך 3-5 ימי עסקים על מנת לשלם את החשבוניות הנדרשות. הבעיה היא שעברו כבר שבועיים מאז שמיליתי וכתוב שה-fees הנדרשים הם בסטטוס של לא invoiced בכלל ואין לי מה לסמן שם בשביל לשלם....איך זה יכול להיות? אני מפספסת משהו? הfees נמצאים מתחת ל IV Application Processing Fees שאם אני מבינה נכון זה השלב שההורים שלי צריכים לספק להם כל מיני טפסים....תעודת לידה נישואין רקע פלילי וכו....אבל צריך לשלם לפני שאני מתחילה לשלוח להם את זה אז אני לא מבינה למה אני חסומה מלשלם.
גם באתר הראשי של הNVC כתוב שחשבונית אחת נשלחת לספונסור ואחת להורים שלי ושתיהן צריכות להיות משולמות לפני הצעדים הבאים. יש מצב שבגלל שדודה שלי עוד לא הגישה את הטפסים של הaffidavit of support הם לא מאפשרים ללכת הלאה? למרות שהבנתי מהאתר שלהם שאין קשר וששתי החשבוניות צריכות להיות משולמות...
סליחה על כל החפירה מקווה שהייתי ברורה ושאוכל לקבל תשובה
אומן הובלות

עוברים דירה???

אומן הובלות ידאגו למעבר פשוט וקל! להזמנת מעבר דירה: 050-9500094


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה