בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו. 

 

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים:

- ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ואזרחות אמריקאית.

- בתי ספר, גני ילדים ואוניברסיטאות.

-  SSN ,בנקים, כרטיסי אשראי, רשיונות נהיגה, רכבים, ביטוח ורישום לרכב, ביטוחי בריאות וכל מה שביניהם...

- טיפים והמלצות: איך להתכונן מנטלית ומעשית לקראת המעבר הגדול- ביגוד, מזג אויר, מוסדות חינוך, דיוור ומשלוחים, כרטיסי חיוג, תהליכי מעבר, הגירה וקליטה.

- כמו כן, קיימים "לוחות הפורום" שהינם פרסומיים באופיים, המיועדים ליצירת קשר בנושאים הפחות מקובלים לדיון בפורום. יש לדון בנושאים אלה במסגרת הלוחות בלבד!

 

פורום זה, מטבעו, הנו פורום מקצועי/טכני. לא יתפתחו כאן דיונים סוערים על נושאים ברומו של עולם ולא יתאפשרו כאן הודעות ``חברתיות`` באופיין. לשם כך קיימת קומונה, שהתפתחה לה מתוך הפורום. קישור אליה - בראש הדף הראשי ובצידו השמאלי. בקומונה נוכל לשאול איפה למצוא במבה, איך מוצאים גרגרי חומוס בארה``ב גם אם לא יודעים אפילו איך לומר זאת, אוכל ישראלי ואוכל כשר. בקומונה נעביר חוויות על כל נושא, ננהל דיונים ונמצא שם חברים. משתתפי הפורום (עדיפות לקבועים), לאחר שקיבלו אישור ממנהלי הפורום יוכלו להעזר בקשרים האישיים שפיתחו, ולפרסם בקומונה הצעות / חיפושי עבודה, שיפוצי קורות חיים, חיפושי דירות / סקרים וכדומה.

שימו לב: הפורום לא נועד לביקורת או הטפות מוסר על ``היורדים`` - הודעות מעין אלה ימחקו מיד וכותביהן יחסמו. באופן דומה, ייחסמו מכתיבה ניקים שישתמשו במילים שאינן ראויות, כגון קללות או ביטויים פוגעניים אחרים.

הודעות הכוללות מסרים המעודדים עבירה על החוק בישראל או ארה"ב, הודעות העוסקות בשהייה ועבודה בלתי חוקיות בארה"ב, או הודעות המציגות פעילות בלתי חוקית אינן מקובלות בפורום וכן נוגדות את תקנון הפורומים של תפוז. הפרסום בפורום, בין אם הוא אישי או מסחרי, אסור. כל פרסום או הודעה בלתי חוקית ימחקו ללא אזהרה וכותביהם ייחסמו מהמשך כתיבה בפורום.

כמו כן, לא נאפשר דיונים על מהות או על אופן ניהול הפורום על גבי הפורום.

להגנת הגולשים, אנו מבקשים לא לפרסם מספר טלפון ואימייל באופן גלוי. רצוי להתכתב במסרים, ולהעביר מידע רגיש באופן זה. מפאת הרגישות לפרסום פרטים מזהים, נאלץ למחוק הודעות אלו באופן מיידי. 

 

כניסה לפורום כמוה כהצהרה שהנכם מבינים שהכותבים או המנהלים אינם בעלי מקצוע ואינם אחראים לתוצאות הנגזרות כתוצאה משימוש במידע הניתן בפורום. הפורום אינו מיועד להחליף או להוות יעוץ משפטי מקיף ופרטני. הכותבים ו/או המנהלים אינם אחראים למהימנותן, שלמותן או דיוקן של התשובות או המידע שיתפרסמו באתר. כל מידע ותשובה מסוג זה טעונים אימות וחוות-דעת על ידי בעל מקצוע מתאים.

 

שתהיה לכם החלטה קלה וקליטה קלה עוד יותר!

הנהלת הפורום.

 

 "עוברים לארה'ב" הינו פורום הגירה מקצועי באופיו ועוסק בהגירה חוקית בלבד. הודעות הנוגעות למעשים בלתי חוקיים בישראל או ארה"ב יימחקו. להודעות חברתיות באופיין, אני מזמינים אתכם להיכנס לקומונה. אנו מתנצלים על סגנון המברק, זה כל שניתן להכניס בשלוש שורות... אנא קראו את "אודות הפורום והנהלתו" בראש הדף והתעדכנו בכללים והפרטים באופן מפורט. תודה! 
המשך...
הודעה חדשה

מישהו מחכה פה לראיון בשיקגו?
13/04/14 19:06
106צפיות
אני מחכה לראיון מחודש 11. יש למישהו מושג מה קורה פה אם הראיונות?
זכיה בהגרלת גרין קארד
13/04/14 13:53
206צפיות
בויקיפדיה אומרים על זה: "כל שנה, בסביבות 50,000 אשרות הגירה ניתנות דרך הגרלת הגרין קארד לאנשים שנולדו בארצות בעלי שיעור הגירה נמוך יחסית לארצות הברית".

יש סיכוי שישראל נחשבת כ"ארץ בעלת שיעור הגירה נמוך יחסית לארצות הברית" ?
º
כן, ישראלים משתתפים בהגרלה
13/04/14 13:59
79צפיות
º
תודה.
13/04/14 14:03
59צפיות
ויזת הגירה לארה"ב
13/04/14 02:10
193צפיות
שלום,
אני חדש בפורום ויש לי שאלה קטנה שלא מצאתי התייחסות למקרה זה ברחבי האינטרנט.
לפני שבוע הייתי בראיון בקונסוליה האמריקאית בירושלים לויזת הגירה בקטגוריה F11 (בן רווק של אזרח ארה"ב), כעבור 4 ימים קיבלתי בדואר את חבילת ההגירה.
אבא שלי שהוא הספונסר הראשי הגיש טופס i864 אך מאחר ואינו מגיש דוחות למס (מאחר והוא פנסיונר וההכנסה היחידה שלו היא מהביטוח הלאומי) אחותי (אזרחית אמריקאית וגרה בארה"ב) הגישה גם כן טופס i864 בתור ה- co-sponser שלי ואת בעלה בתור ה household שלה והוא הגיש טופס i864A.
יומיים אחרי הראיון ואישור הויזה לצערי הרב בעלה של אחותי נפטר.
רציתי לדעת האם זה יכול להוות בעיה בכניסה לארה"ב? האם יכולים לדעת שבעלה של אחותי (ה- Household) נפטר? והאם עלי להודיע מבעוד מועד לרשויות האמרקאיות על כך? ואם כן למי USCIS או NVC או לקונסוליה בירושלים?
אין לי בעיה למצוא קו-ספונסר חלופי אם נדרש.
אשמח לתשובה
תודה מראש,

אין תשובה?
14/04/14 04:02
47צפיות
אין תשובה?
המלצה על מקום מגורים בפרבר של לוס אנג'לס
12/04/14 16:55
189צפיות
אנחנו זוג עם 4 ילדים בגילאי 9,12,14,16 שעומדים לעבור לאזור לוס אנג'לס בינואר הקרוב. לבעלי יש שם שותף איתו הוא עומד לעבוד. אנחנו עוברים לתקופה קצרה (כשמונה חודשים) על מנת לבחון אפשרות להקמת מיזם.
רציתי לשאול:
1. היכן מומלץ לחפש בית להשכרה באזור טוב, פרבר של לוס אנג'לס קרוב לבתי ספר ציבוריים טובים במרחק של עד שעה מלוס אנג'לס (או קצת יותר) - אנחנו מעדיפים מקום קטן וכפרי, אבל לא בהכרח (השותף של בעלי נמצא באזור Van Nuys).
2. על איזה בתי ספר ציבוריים אתם ממליצים - אני צריכה גם בה"ס יסודי, גם חטיבה וגם תיכון - עדיף ביה"ס שפתוח לזרים ושיענה על הפערים השפתיים.
3. האם אין בעיה להירשם לביה"ס באמצע שנה מבחינת בתיה"ס (מבחינת הילדים זה יעבור בסדר...).

המון תודה!!

צילה
רק תהייה אחת:
13/04/14 02:04
188צפיות
אתם אזרחים אמריקנים?
לבעלך יש ויזת עבודה?

כי אלו דברים בסיסיים בשביל שניתן יהיה לבצע את "לבעלי יש שם שותף איתו הוא עומד לעבוד"...

אני לא יודע לענות לך לגבי לוס אנג'לס, אבל אני מקווה שאתם מסודרים מבחינת סטטוס חוקי - כי אם אתם מתכננים מעבר עם ויזות תייר, זה פתח לצרות צרורות.
תודה על התהייה
18/04/14 20:00
5צפיות
יש לנו ויזה. ואין עם זה בעיה. תודה!!
DS-260
13/04/14 01:35
87צפיות
שלום
אני ממלא עכשיו את טופס DS-260. אחת השאלות היא "האם יש לי מסמכים המוכיחים שקיבלתי את כל החיסונים הנדרשים בארה"ב?" אילו מסמכים אני צריך ואיך משיגים אותם? האם לענות "לא" על השאלה הזו ובפיקוט לכתוב - שהם בתתהליכי השגה?
בנוסף, אני קורא כאן שיש צורך בבדיקת רופא, אבל זה לא מופיע באף מדריך של הקונסוליה או של ה-NVC. תוכלו בבקשה להרחיב על הענין?
תודה וחג שמח
º
יש למישהו תשובה?
16/04/14 09:19
וישת L1A
12/04/14 00:34
193צפיות
מישהו יכול להסביר את ההבדל בין :
L1A MANAGER
L1A FUNCTIONAL MANAGER
?
תודה
בגדול, זו המצאה של עורכי דין
12/04/14 01:04
173צפיות
Functional manager זו המצאה של עורכי דין בכדי לאפשר לעובדים באירגון שהם לא באמת מנהלים להחשב למנהלים לצורך קבלת L1A.

ההגדרה של מנהל בחוק הרלוונטי כוללת בין השאר את הסעיף הבא:

Supervises and controls the work of other supervisory, professional, or managerial employees, or manages an essential function
within the organization, or a department or subdivision of the organization;


כלומר מנהל מוגדר כמישהו שמפקח על עבודתם של עובדים אחרים שהם בעצמם מנהלים או אנשי מקצוע. במקרים בהם רוצים לטעון שמישהו עושה עבודה של מנהל למרות שאין לו מנהלים או אנשי מקצוע הכפופים לו, נעזרים ביצירתיות משפטית בכדי להראות שהוא מתאים להגדרה של מישהו שמנהל "essential function within the organization".
L1A זה רק סוג אחד של ויזה
12/04/14 05:16
180צפיות
למנהל ולמנהל פונקציה שקיבלו ויזת L1A מוטבעת בדיוק אותה ויזה בדרכון, עם אותן אותיות עליה.
ההבדל המשמעותי הוא מה שג'ון התייחס אליו: בזמן שקל מאוד להוכיח את העמידה של העובד בקריטריונים של ויזת L1A כשהוא אכן מנהל בכיר שיש לו כפיפים, אחריות ניהולית ותקציבית, סמכות לגייס ולפטר וכ"ו - ההגדרה של "מנהל פונקציה" הא יותר ערטילאית ונתונה לפרשנות... ולכן יותר אנשים שמוגשים לויזה תחת ההגדרה הזו "נכשלים" בהוכחה ונדחים.

אספקט אחר - "להמשך הדרך" (בהנחה והתכנית לעתיד היא הוצאת גרין קארד) - הוא של"מנהל בכיר אמיתי" אפשר להוכיח עמידה בקריטריונים ל"מסלול מקוצר" לגרין קארד - בזמן ש"מנהל פונקציה" (או שמא "מנהל פיקציה"?) יוגש על מסלול ארוך יותר ובעל יותר שלבים.
ויזת L1A
12/04/14 09:28
145צפיות
תודה על התשובה.
המקרה בו אני מתעניינת הוא מצב של ניהול בפועל של עובדים עם כל הסמכויות בישראל בחברה המוגדרת Affiliate של החברה האמריקאית ומעבר לתפקיד בארה"ב אשר אינו כולל ניהול עובדים כי אם פיתוח עסקי וניהול תחום אחריות עסקית, ניהול שותפים וכו'. לאור המקרה לא ברורים לי מספר דברים:
1. האם מבחן הויזה על פי הרשויות האמריקאיות הוא על פי התפקיד הנוכחי בישראל - תפקיד ניהול עובדים כאמור?
2. אם כן האם צריכה להיות בעיה לבקש ויזה מסוג Manager/Executive לעומת Functional?
3. האם הויזה ניתנת רק על בסיס התפקיד בחברה הנוכחית או שמא יש מקום להביא בחשבון תפקידי ניהול קודמים בקריירה.
4. האם החברה צריכה להוכיח מדוע המועמד חשוב לתפקיד אותו עתיד למלא בארה"ב ולהדגים קשר בין התפקיד מחוץ לארה"ב לעומת התפקיד בארה"ב?
GC עם הגבלת תאריך
11/04/14 00:01
284צפיות
ה GC שלי הראשוני שקבלתי לאחר שהתחתנו עומד לפוג באוגוסט.
אני אמור לחדש אותו בקרוב על מנת לקבל GC ללא הגבלה. האם החידוש נעשה בטופס i-751 ?

האם נכון גם שהעלויות החידוש ללא הגבלה עומד על קרוב ל 600 דולר

בנוסף אנחנו נשואים כבר מ 2011 בארה״ב. קבלתי GC באוגוסט 2012
האם הגשה לאזרחות נעשית כ 3 שנים לאחר קבלת ה  GC המקורי, ללא התוקף או משנת החתונה בארה״ב?

תודה
תשובות
11/04/14 01:31
168צפיות
כן, טופס I-751.
כן, $590.
המועד המוקדם ביותר של הגשת הטפסים לאזרחות הוא שנתיים ותשעה חודשים לאחר קבלת ה-GC המותנה המקורי (בהנחה שכל זמן זה התגוררת עם בן/בת הזוג האזרח/ית תחת קורת גג אחת בארה"ב).
ושים לב
11/04/14 04:48
151צפיות
תקבל GC ל- 10 שנים, לא ללא הגבלה. אם תהיה עדיין נשוי תוכל להגיש לאחר שנה מההגשה הנוכחית בקשה לאזרחות. זה עוד כ- $600, אבל הפעם זה לתמיד...
חידוש ג"ק של 10 שנים לג"ק חדש
11/04/14 19:05
143צפיות
משרשרת עם שאלה דומה. תוקפו של הג.ק. של בן זוגי פוקע בעוד 13 חודשים.  החידוש הוא עם אותו הטופס - I-751?

למישהו יש "תחושה" לגבי כמה זמן התהליך לוקח? (לא רוצים לקחת סיכון של ליפול מחוץ לסטטוס, אבל מצד שני - אם זה אכן יקר - חבל לבזבז איזו שנה משולמת)

הוא לא מעוניין באזרחות, וסיבותיו עימו.
תוקפו פג בגלל התנאים או בגלל שסתם עבר הזמן?
12/04/14 01:38
108צפיות
אם בגלל התנאים - אז אותו טופס.
אם בגלל שסתם עברו 10 שנים - טופס I-90, שישה חודשים לפני שפג תוקף ה-GC.
סתם כי חלפו 10 שנים. תודה רבה
12/04/14 04:30
99צפיות
לך על ההפנייה לטופס הנכון!! אני מעריכה את זה.

חג שמח
רילוקיישן לטקסס
11/04/14 21:12
269צפיות
שלום,
במסגרת העבודה של בעלי אנחנו חושבים על רילוקיישן לטקסס (ריצ'רדסון). אשמח לקבל טיפים על האיזור, לא ממש מצליחה לדלות מהרשת אם יש בעיר הזאת קהילה יהודית מפותחת, jcc,  ו/או ישראלים. אנחנו עם ילד קטן ועוד אחד בדרך אז חשוב לי שתהיה חברה ופעילויות, רצוי חברה ישראלית... האם רוב הישראלים גרים דוקא בדאלאס או פלנו?
תודה מראש...
ישראלים
11/04/14 23:27
235צפיות
לגבי ישראלים, יש שם אתר די חשוב של אמדוקס ויש שם קהילה של ישראלים שעובדים באמדוקס
באמדוקס זה נחשב לאתר טוב מאוד למשפחות
º
also Retalix
12/04/14 00:43
94צפיות
º
תודה !
12/04/14 13:57
47צפיות
מסים
11/04/14 06:34
185צפיות
שלום

איך דוחים את התאריך הגשת מסים מעכשיו? זה עולה כסף? ריבית? בעייתי בצורה כלשהי? הדחייה היא לאוטובור או לכל זמן שארצה?
תראה כאן
11/04/14 17:28
126צפיות
Extension of Time To File Your Tax Return
http://www.irs.gov/uac/Extension-of-Time-To-File-Y...
כתובות אינטרנט מצורפות:
בני זוג של בעלי H1B ויזה יוכלו לעבוד
11/04/14 08:29
248צפיות
יש כוונה של הממשל לאפשר לבני זוג של בעלי ויזה H1B לעבוד. http://blogs.wsj.com/indiarealtime/2014/04/10/spouses-of-h1-b-visa-holders-may-soon-be-allowed-to-work-in-the-u-s/

http://ibnlive.in.com/news/us-plans-to-allow-spouse-of-h1b-visa-holder-to-work-in-america/463539-3.html
כתובות אינטרנט מצורפות:
לא קראתי, אבל בין כוונה לבין יוכלו
11/04/14 16:07
164צפיות
יש המון המון המון מקום
היה לנו דיון על זה השבוע. כבר שנים הם אומרים
11/04/14 16:57
174צפיות
את אותו הדבר ושום דבר לא קורה. עם הקונגרס הזה שעסוק בלהגיד "לא" באופן אוטומטי בלי לחשוב, הסיכויים עוד יותר נמוכים.
נגמרה מכסת ויזות H1B לשנת 2014. חמישה ימים.
08/04/14 19:06
600צפיות
אזלו גם הטיסות לבעלי תואר שני מארה"ב.
לא ידעתי שיש טיסות מיחדות לבעלי תואר שני
08/04/14 19:26
392צפיות
מה אם יש לי דוקטורט אני יוכל לטוס?
והנה הקישור שהחסרת
http://www.uscis.gov/news/uscis-reaches-fy-2015-h-...
מצד שני, יש שמועות שממשל אובמה
08/04/14 19:46
391צפיות
יאפשר לבעלי תואר שני להפליג באוניות, אז אולי זה יטפל בבעיה השניה שהתייחסת אליה.
º
איזה באסה, גם לי לא סיפרו שיש טיסות...
08/04/14 22:45
124צפיות
º
ומה עם לבעל התואר השני יש מחלת ים?
08/04/14 22:48
96צפיות
רואים שאין לך תואר שני
08/04/14 23:38
215צפיות
לבעלי תואר שני אין מחלת ים
º
זה חלק מהדרישות? או שלומדים את זה בתואר?
09/04/14 00:32
67צפיות
סורי, אפילו נגישות המידע עצמו מוגבלת
09/04/14 01:09
171צפיות
לבעלי תואר שני
החדשות הבאמת מעניינות הן שהממשל שוקל
08/04/14 22:51
421צפיות
שינוי חקיקה, כך שבני-זוג של בעלי H1B יוכלו לעבוד. הנה דוגמה אחת לידיעה, ויש גם במקומות נוספים:
http://profit.ndtv.com/news/industries/article-h-1...

אגב, הם הודיעו מראש שיקבלו בקשות במשך 5 ימי עסקים החל מ-1 באפריל, אפילו אם המכסה תתמלא כבר ביום-יומיים הראשונים. מה שמעניין, והם לא פרסמו, זה כמה בקשות התקבלו במהלך 5 הימים הללו. נצטרך לחכות עוד קצת עד שיתקבל המידע הזה.
הלוואי הלוואי הלוואי!
09/04/14 00:53
235צפיות
השאלה אם זה יקרה ״בקרוב״ עוד כמה חודשים או ״בקרוב״ עוד כמה שנים?
הוא כבר שנתיים שוקל את הנושא
09/04/14 00:57
209צפיות
למרות שהוא עלה שוב בשבוע האחרון
כן אני קראתי על זה כבר לפני כמה שנים
09/04/14 18:46
116צפיות
אני לא חושבת שזה יזוז בקרוב.
º
חבל שזה לא כך עבור בני זוג של O1.
09/04/14 02:41
77צפיות
º
למה? יש בכך כדאית כלכלית לארה״ב?
09/04/14 07:16
164צפיות
כצפוי
09/04/14 01:27
288צפיות
עכשיו נותר לחכות ולראות מה קורה עם הבקשה שלי.

נצל"ש: תפוז החליטו לא לאפשר לשלוח הודעות בקומונות היום, או שזה רק אני?
לי יש בעיות עם שליחת הודעות
09/04/14 02:00
163צפיות
בקומונה כבר כמה ימים.
º
אז בגלל זה אף אחד לא מתייחס אלי?
09/04/14 02:48
77צפיות
או בגלל זה
09/04/14 04:43
192צפיות
או בגלל שכולנו המומים.
º
09/04/14 14:41
20צפיות
אולי יש פתרון. אמרו לי שמוכרים
09/04/14 06:57
262צפיות
בשוק הכרמל אבטיחים בצבע כחול.  
172500 בקשות הוגשו
11/04/14 08:03
239צפיות

http://www.uscis.gov/news/uscis-reaches-fy-2015-h-...

סיכויי הצלחה למי שבמכסה הכללית הם בערך 42%

בהצלחה לכולם.
איך חישבת ???
11/04/14 09:36
178צפיות
בשביל לחשב את הסיכויים
אתה צריך לדעת כל מני פרמטרים שאין לך
חלוקת הבקשות לפי 3 קבוצות , תארים מתקדמים, כלליים, ובקשות מסינגפור וצילה.
כדי לדעת מה הסיכוי של מישהו שהגיש במכסה הכללית, אתה חייב לדעת את 3 הפרמטרים האלו שלדעתי לא פורסמו.
החישוב שלי
11/04/14 11:27
176צפיות
יש לשנת 2015 את כמות הויזה הבאה:

1. 20000 ויזות לתארים מתקדמים מארה"ב
2. 58200 ויזות למכסה הכללית
3. X כמות ויזות לסינגפור וצילה שלא נוצלו משנה שעברה. (קראתי שויזות לא מנוצלות מh1b1 משנה קודמת - לסינגפור וצילה מוסיפים אותם חזרה למכסה של השנה הבאה).

לקחתי את הX הזה כ4800 - כלומר שנוצלו בשנה שעברה 1000 ויזות, מספר זה הערכה שלי בלבד, אם כי למיטב זכרוני ראיתי במקום כלשהו שבשנת 2008 שגם בשנה זאת היו הרבה מאוד בקשות ניצלו רק 700 מהויזות האלה ולכן לקחתי הנחה ששנה שעברה נוצלו 1000.

ולכן הערכתי שמספר הויזות למכסה הכללית השנה הם 64000 ויזות.

הUSCIS הודיעו שהמכסה של תארים מתקדמים התמלאה ולכן חיסרתי מה172500 20000 ויזות ולכן למכסה הכללית נשאר 152500 ויזות למכסה הרגילה.

ואז עשיתי חלוקה של 64000/152500 = 0.42 = 42%

לדעתי, ייתכן מאוד שהUSCIS לוקחים יותר ויזות בהגרלה ולכן הסיכוי גבוה יותר לזכות בהגרלה משום שהחוק קובע הגבלה למספר הויזות ולא למספר הבקשות שהם יכולים לראות וכיוון שיש הרבה אנשים שמגישים בקשות כפולות (ממעסיקים שונים) וכן יש אחוז מסויים של בקשות שנפסלות, לדעתי הUSCIS לוקחים באפר מסויים לצורך כך ומעבירים בהגרלה מספר בקשות גבוה מאשר החוק מאפשר.
אינני יודע מה בדיוק גודלו והאם הוא באמת קיים ולכן תחת הנחה מחמירה מדובר ב42%.

במקרה הכי מחמיר שאין שום באפר וכל הויזות נוצלו לסינגפור וצילה (אם כי לא יצאה על כך הודעה מהUSCIS) אזיי המכסה עומד רק על 58200 ואז הסיכוי הוא 58200/152500 = 38%.

"סינגפור וצילה״ כללל לא קשורות לויזה H1B
11/04/14 19:29
151צפיות
ולבעלי תוארים מתקדמים מארהב יש מכסה של 20k.
כך שחישוב הסיכוי למועמד ללא תואר מתקדם מארה״ב ניתן לחשב בקלות (הוא לא יהיה מדויק ב100% כי יש גם את העניין של הערכה מספר הבקשות שלא יאשרו...)!
סינגפור וצ'ילה קשורות גם קשורות ל-H1B
11/04/14 19:38
144צפיות
קראי פה, תחת הכותרת Cap Amounts:
http://www.uscis.gov/working-united-states/tempora...
תקרא על ויזה H-1B1
11/04/14 19:50
152צפיות
ומתוך הקישור שלך:
"Please note that up to 6,800 visas are set aside from the 65,000 each fiscal year for the H-1B1 program under the terms of the legislation implementing the U.S. Chile and U.S. Singapore free trade agreements."
נו, באמת...
11/04/14 22:21
135צפיות
כן, נתנו לזה שם טיפה שונה, תת-קטגוריה של הוויזה, אבל זה מתוך המיכסה של H1B.

את זו שטענת ש"סינגפור וצ'ילה כלל לא קשורות לוויזת H1B", וזו פשוט טענה לא נכונה.
הדיון עדיין על הגרלה וסיכוים לקבל H1B?
11/04/14 23:05
114צפיות
כי אם כן (וזה הדיון בו אני מעוניינת לתרום את חלקי):
יש 20k עבור הגרלה בין מועמדים בעלי תואר מתקדם מארה״ב
ו65k עבור כל מי שלא זכה מבין מועמדים בעלי תואר מתקדם מארה״ב ושאר המועמדים לויזת H1B.
מועדמדים לויזת H1B1  לא רלוונטית להגרלה ולסיכוים.
את טועה
11/04/14 23:40
117צפיות
כל סינגפורי או ציליאני שהוגש עבורו בקשה לויזת H1B1
יורד מתוך ה65 אלף
אין 65 אלף , יש 65 פחות H1B1
ומכיוון שצילה וסינגפור הם רק 0.3 אחוז מאוכלוסיית העולם
אבל נשמר להם 10 אחוז מהויזות
זה בהחלט יכול לשנות לגמרי את הסיכויים
º
כן, טעיתי, הם מתוך...
12/04/14 01:42
40צפיות
האם כל אזרח אמריקאי שיש לו הכנסה בארצות הברית
08/04/14 23:11
522צפיות
במשך 40 רבעונים זכאי לקבל קצבת social security כאשר הוא מגיע לגיל פרישה?
כיצד היא מחושבת?
תודה,
קרם
כן
08/04/14 23:46
261צפיות
על פי הממוצע ויש סף מעלה וסף מטה.
º
ממוצע 3 המשכורות הגבוהות ביותר
08/04/14 23:56
133צפיות
ממוצע המשכורת שלו? אם זה כך
08/04/14 23:56
278צפיות
מדוע לא מזכירים את זה בפורום כאשר מדברים על החסכון לפנסיה הרי מדובר בקצבה משמעותית
כי לא כדאי לבנות על זה
09/04/14 00:11
254צפיות
ראשית, בעיקר מבאי הפורום - לא כולם יעבדו פה 10 שנים. חלק באים לכמה שנים, אולי אפילו 9. מצד שני את החסכון לפנסיה שהם (גם אם ישובו לישראל) הם צריכים לעשות כל הזמן.

שנית, יש סף מקסימום לקצבה שמקבלים. ככל שיתקרב המועד פרישה של רובנו, כך הסכום הזה לא באמת יעזור משמעותית. ממש לא כדאי לסמוך עליו (יותר בתור "כסף נוסף לטיולים").

וזה, שלישית, אם את מאמינה שזה ישאר. יש סיכוי שזה לא ממש יהיה קיים. יש סבירות גבוה ביותר שזה יוגבל "לפי האמצעים" - כלומר מי שיש לו חסכון סביר, לא יהיה זכאי להרבה כסף.

זה דומה, במקצת, לדמי זקנה מביטוח לאומי. כן זה קיים - אבל אי אפשר להתקיים, או אפילו לנסות להתקיים מה. אז לא כדאי לסמוך על זה אם וכאשר יגיע המועד, אם הכסף יעזור לקנות עוד קצת מתנות לנכדים, או טיול גדול לחו"ל - יתברך.
אפשר לשאול מה המקסימום?
09/04/14 00:20
211צפיות
חמי טוען שהוא מקבל 2500 דולר לחודש. זה הרבה מעל קצבת הביטוח הלאומי ודי דומה לפנסיה חודשית בישראל.
2,642 דולר לחודש
09/04/14 01:47
220צפיות
ראי פה בקישור - ויש שם גם הפניה למסמך PDF (ותודה לגוגל שהביאני עד הלום)

אבל זה לאדם יחיד. כמה יקבל זוג - אני לא יודעת, אבל אני די בטוחה שזה לא כיפליים מזה
ואת לא זכאית לכלום אלא אם
09/04/14 04:01
262צפיות
אם אתם יחד, כמובן שתקבלי איתו. אם הוא ילך לעולמו תקבלי קיצבה. אם תתגרשו את זכאית לכלום.
תודה. לדעתי זה פרמטר משמעותי שתומך בהגירה.
09/04/14 06:35
208צפיות
וחשוב להזכיר אותו על כל הסייגים שלו כאשר מדברים על פנסיה.
אני ממש לא הייתי מודעת לזה ואני מאמינה שאזרחים רבים שמתגוררים בארץ ושוקלים מעבר לא מודעים לכך.
את מבינה שאתם תאבדו את הפנסיה הישראלית מבט"ל?
09/04/14 13:43
248צפיות
כמו בבדיחה העתיקה של דני סנדרסון מהופעה של "כוורת" -
"ברוך הוציא לזקן את הקוץ מהרגל - והכניס לו חדש...   הזקן אמר "איי " - ונעלם".

אותו אדם בעל אזרחות אמריקאית (וישראלית) שחי, עבד וצבר זכויות סוציאליות ופנסיה בישראל ואז החליט לעבור לארה"ב כדי לצבור 10 שנות עבודה שם ולהיות זכאי לקיצבת פנסיה מה SSA - יאבד בתהליך הזה את כל הזכאות שצבר להטבות סוציאליות בישראל.
כלומר - מכל מאות אלפי השקלים שאת ובעלך שילמתם לביטוח לאומי במשך כל הקריירה שלכם בישראל (עשר, חמש עשרה, עשרים שנה או כמה שזה לא יהיה) - לא תקבלו שקל אחד כ"תשואה".   הכל יימחק אחרי שתהיו 10 שנים מחוץ לישראל.

וה"פרמטר המשמעותי" שלדעתך תומך בהגירה זו אותה קיצבה מה SSA שמתריע כל שנה שב 2035 הולך להיגמר לו הכסף בקרן הפנסיה, ושהם לא יוכלו אז לעמוד במחוייבות שלהם לשלם ויבוצע קיצוץ משמעותי בקיצבאות (אנשים יקבלו 75% או אפילו פחות ממה שמגיע להם, עד 2087 שאז הכסף יגמר לחלוטין).

נראה לי שאתה שוגה
09/04/14 17:58
211צפיות
קראתי בזמנו שאם אזרח האמריקאי חוזר לישראל (בגיל הזכאות לקצבת זקנה) צתגורר פרק זמן קצר(חודשים)
ומגיש בקשה לקבלת קצבת זקנה בביטוח לאומי הוא יקבל אותה בהתאם לזכויות הצבורות שעמדו לרשותו בביטוח לאומי.
לאחר קבלת הקצבה הוא יכול לחזור לארה"ב ולהמשיך לקבל מישראל קצבה זו.
כל זאת כמובן בהנחה שיש לו זכויות בביטוח לאומי בישראל, שזה אומר לפחות 12 שנות עבודה בישראל.
למיטב הבנתי - ה"זכויות הצבורות" נמחקות
10/04/14 15:20
173צפיות
אנשים כאן בפורום מאוד לחוצים - לפי ההודעות שלהם כאן - להצהיר על עצמם כ "לא תושבי ישראל" מסיבות מס הכנסה הישראלי.
להבנתי - כשהמוסד לביטוח לאומי מודיע לאדם שהוא איבד את סטטוס תושבותו הישראלית - יחד איתה מתעופפות מהחלון גם כל הזכויות הצבורות שלו.
כשיחזור לישראל - אם יחזור - יצטרך להתחיל לצבור מחדש (ומנקודת אפס) את זכאותו.
לא תשולם קצבה למי שנמצא במדינת אוייב.
10/04/14 23:41
126צפיות

גם לחשמונאים היתה ברית הגנה אסטרטגית עם מעצמת העל רומא אבל משהו השתבש כשהמשיחיים נטלו המושכות.

אבל נכון להיום:

"
מי שהתחיל לקבל קצבת זקנה בארץ ויצא לארצות הברית יפנה בכתב אל הביטוח הלאומי ויבקש לקבל את הקצבה בארצות הברית. עליו למסור את פרטיו האישיים, לכתוב את כתובתו באותיות לועזיות ברורות ולמסור את פרטי חשבון הבנק שבו הוא מבקש לקבל את הקצבה
"

"
אישה שקיבלה קצבת זקנה כעקרת בית  ויצאה לארה"ב - זכאית לתשלום הקצבה בארצות הברית במשך 3 חודשים בלבד. כאשר תשוב לארץ יחודש לה תשלום הקצבה.
"

גבר שקיבל קצבת זקנה כ....  המממ לא. רק אישה מוחרגת.

כלומר ע"פ הבנתי, יש לשוב לארץ לפרק זמן מספיק ע"מ להיות 'תושב ישראל', להתחיל לקבל קצבת זקנה ואז ניתן לחזור לארה"ב ולהמשיך לקבל את הקצבה
כתובות אינטרנט מצורפות:
אז המצב בישראל "יותר טוב"
09/04/14 18:41
185צפיות
הכסף ייגמר "רק" בשנת 2042
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4487256,00...
ביטוח לאומי זה מס ולא פנסיה. לעולם לא
09/04/14 19:45
213צפיות
אקבל מביטוח לאומי את הכסף שהוא קיבל ממני.
המקסימום של קצבת ביטוח לאומי היא כ- 2250 ש"ח המינימום הוא כ- 1531. כלומר שנות עבודתי הרבות זיכו אותי ב- 700 שקלים שאותם באופן אישי אשמח להקריב  עבור 2000$. אני גם לא יודעת אם יש מניעה לקבל את שתי הקצבאות באם חוזרים לישראל.

אני לא אומרת שאפשר לחיות מ- 2000$ אבל זה בפירוש לא סכום זניח. להציג במסגרת השיקולים לנעבר את ההפרשות של המעסיקים בארץ לפנסיה מבלי להזכיר את ה- social security בארצות הברית זו הטיה לא מוצדקת לטובת ישראל.
אם לא הבנת עדיין
09/04/14 20:45
180צפיות
אז לא - את לא תקבלי את ה-$2,000 בחודש, אז אין לך מה לבנות על זה.
אני לא זוכר, אבל מהכתיבה בנושא אני בטוח שאת חדשה בארה"ב.אחרי שנה-שנתיים תביני, אם את לא רוצה להקשיב לנו
קודם כל - גם בארה"ב הביטוח לאומי הוא מס ולא פנסיה. לעולם לא תקבלי מה ששמת בו. יש קופה ציבורית ממנה דברים יוצאים לכולם.

אבל כמו שכתבו לך - הסכום שכל אחד הולך ומתדלדל משנה לשנה. ה-$2000 זה היום. זה בטוח לא יהיה מה שתקבלי בעוד 30 שנה. אפשר לחתום לך על זה כעת.
מה שלא בטוח / דעות שונות / הערכות רווחות - זה שגם את המעט שיהיה לא תקבלי. אם בגלל שביטוח לאומי ישתנה ללא היכר, אם הוא יוגבל לבעלי אמצעים (כלומר מעמד ביניים ומעלה לא יקבלו בכלל), או אם הוא יבוטל קליל בגלל שפשט את הרגל. כל אחד וההערכות שלו. שוב - מה שבטוח, זה שלא תקבלי קרוב ל-$2,000 לחודש בעוד 30 שנה.
ושלא לדבר על
09/04/14 20:50
146צפיות
אחרי כל זה - משלמים גם מס על מה שאת מקבלת מSocial Security.

כך שאם את גם מקבלת קצבאות נוספות / משכורת / וכ"ו ובונה על זה ככסף נוסף, קחי בחשבון שמהר מאוד הכ $2500 לזוג הופך לסביבות $1800. כמובן, אם שני בני הזוג עבדו למעלה מעשור בארה"ב. מה שיותר סביר למהגרים דור ראשון, זה שאולי רק בן זוג אחד הספיק לעבוד, ואז גם ההטבות מופחות/מבוטלות במקרה פרידה / מוות.
עתיד הקצבאות לא ברור בשתי המדינות
09/04/14 23:10
156צפיות
ובכל העולם המערבי. כל מה שכתבת נכון גם לישראל הן לגבי קרנות הפנסיה והן לגבי ביטוח לאומי. בהינתן שאף אחד לא יודע בוודאות מה יהיה עתיד חשוב לדעתי להציג את ההווה זה הכל.
הערה נוספת כללית שלא קשורה ספציפית לשרשור הזה, אני לא יודעת מי זה ה"לנו" הזה שאני לא מקשיבה לו  כפי שננזפתי זה מכבר. אתם לא מקשה אחת. וגם אם הייתם מקשה אחת,, לא הייתי מאמצת הכל באופן עיוור. אני מאמצת ולומדת מניסיון של אחרים ולפעמים ולמרות הניסיון מחזיקה בדעה אחרת. במקרים כאלה, לעיתים רחוקות מסתבר שצדקתי ולעיתים רחוקות מסתבר שטעיתי. ברוב המקרים זה לא שחור או לבן אלא קשור אלי ולטעמי האישי.
לא השוותי לישראל
10/04/14 00:14
128צפיות
שאלת - למה לא לוקחים בחשבון Social Security השבתי לך.

ה"לנו" זה אך ורק האנשים שענו לך בשרשור הזה, שמקשה אחת אמרו לך לא לסמוך על קיומו של הכסף הזה + שגם היום הוא לא בסכומים גדולים.

תראי, יש לי כרטיס אשראי שנותן כסף בחזרה. כשאני מבצע קניה של $100 אני לא לוקח בחשבון שאקבל חזרה דולר או שניים. גם כשזה מצטבר להרבה עשרות דולרים בחודש, אני לא משנה את התקציב החודשי שלי בהתאם. מאידך, נחמד מדי כמה חודשים לקבל כמה מאות (ולפעמים יותר) בחזרה. זה כסף צ'ופר, או נכנס לחסכון.

כך אני ממליץ לך להתייחס ל SSA. אם יהיה, ואם תקבלי, מעולה. אבל אל לך להתבסס על זה כשאת עושה כעת חישוב כמה לחסוך בעצמך ל401K, IRA, ושאר תוכניות החסכון לטווח ארוך.
באנגלית יש תיאור יפה לדבר שאת עושה
10/04/14 15:45
213צפיות
קוראים לזה You are counting your chickens before the're hatched

קודם כל צריך לעבור לארה"ב (את עוד בישראל ולפי קצב הניירת שלכם - לא תעברי ב 2014).
אחר כך כל צריך למצוא עבודה - עוד לא עבדת חצי שניה בארה"ב.
אחר כך כל 2 צריך להצליח לשמור על סטטוס "אדם עם עבודה" במשך עשר שנים (זה יותר קשה ממה שזה נראה לך כרגע),
וצריך להצליח לשמור על הראש מעל המים מבחינה כלכלית במשך 10 שנים,
ואז  - אז אפשר יהיה להתחיל לספור את הכסף שאולי יום אחד ישלמו לך מביטוח לאומי האמריקאי.

ואת יודעת מה?
כשתגיעי לשם - אם תגיעי לשם, אי שם בשנת 2025 - אני חושב שנקודת ההשקפה שלך תשתנה.

למה אני חושב כך?   כי אני כבר שם.
כבר צברתי הרבה יותר מ 10 שנות עבודה בארה"ב, ובמשך התקופה הזו הגעתי כל שנה למקסימום ההפרשות שביטוח לאומי יכול לגבות מאדם לפי החוק.
לכאורה, לפי השקפת עולמך, אני יכול לנוח על זרי הדפנה ולהיות בטוח שצ'ק של 2500$ או יותר יגיע אלי מהדוד סאם כל חודש מיום פרישתי ועד יום מותי.

אבל אני ממש, אבל ממש, לא בטוח.
לנשיא ארצות הברית לשעבר רונלד ריגן, עליו השלום, היה פעם חידוד משעשע:  
The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help

הערכת הבטן שלי היא שכשאגיע לגיל שאפשר להתחיל - מה שאני אקבל יהיה מן הסתם כ 60% ממה שלכאורה מגיע לי.   למה? כי עשרות מליוני ה BABY BOOMERS - נחשול עצום של אנשים שנולדו אחרי מלחמת העולם השני - התחילו לצאת לפנסיה בשנים האחרונות. ויותר ויותר הולכים להצטרף אליהם עד סוף העשור הזה.
האנשים האלו יחיו עד גיל 80 ויותר בגלל הרפואה המודרנית, וימצצו את לשד קופת הגימלאות של ה SSA.
כשיגיע תורי - אי שם בשנות ה 30 של המאה הנוכחית - בדיוק יגמר הכסף.     
ואת - את צעירה ממני מן הסתם בעשור או יותר...  לך ישאר כבר אבק בתחתית הקופה.


תראה אתה הרבה יותר פסימי
10/04/14 18:29
143צפיות
ממני לגבי ארצות הברית ואני הרבה יותר פסימית ממך לגבי ישראל. כלומר כל אחד מאיתנו רואה מה קורה בחצר האחורית שלו ולא ממש מרוצה ממראה עיניו.
ולכן כנראה כאשר אתה כותב על ישראל אתה מציג מציאות סוציאלית ורודה הרבה יותר ממה שאני הייתי מציגה אותה וההפך.


אני לא בטוחה שבוסטון גאי אופטימי לגבי ישראל
10/04/14 18:39
174צפיות
למעשה לא זכור לי שראיתי אותו אופטימי לגבי שום דבר...
אבל המצב של הביטוח הלאומי בארה"ב הוא עובדה מוגמרת, ובדו"ח שמקבלים מהם מידי שנה הם רושמים בפירוט שהכסף שלהם יגמר עוד X שנים. זה לא סוד ולא הערכה שהוא ממציא, זה עובדות בשטח. אז יצטרכו לשנות את החוקים ולשנות את הסכומים ולא תהיה דרך לעקוף את זה. אף אחד לא יכול להגיד בוודאות איזה שינוי יהיה בדיוק, אבל מן הסתם הוא לא יהיה לטובה. אם הנושא באמת מעניין אותך אז אני מציעה שתלכי לאתר שלהם ותכנסי לכל מיני מקורות מידע רשמיים של הממשל האמריקאי ותקראי על הנושא. הם פושטים את הרגל וזאת לא הערכה אופטימית או פסימית, אלא עובדה מספרית.
º
השתכנעתי.
10/04/14 20:44
47צפיות
קרם, בעבודתי כבנקאית בארה"ב
09/04/14 15:39
239צפיות
פגשתי לא מעט אנשים ש"מתקיימים" מביטוח לאומי בלבד.
אני אומרת לך ש"מתקיימים" זה overstatement רציני. זה יותר בכיוון של "לא לחיות ולא למות"...
זה ברור. גם פה לא ניתן לחיות מקצבת
09/04/14 19:49
204צפיות
ביטוח לאומי, אבל אם זה מתווסף לפנסיה זה משהו אחר.
אני מבינה מהחמים שלי שחמותי מקבלת קצבה מהביטוח לאומי כי היא חיתה כאן רוב השנים ושחמי מקבל קצבה מארצות הברית כי מרכז חייו היה שם ושחוץ מזה יש להם פנסיה קטנה שלה מהעבודה שלה כמורה בישראל וזה מגיע ביחד ל- 14,000 ש"ח שזה הרבה יותר ממה שיש לרוב הישראלים שמגיעים לגיל פרישה.  
עוד סכום של כסף הוא לא פרמטר משמעותי
10/04/14 20:09
147צפיות
בהנחה שהמהגר הוא לא עני וחסר כל, כמו רוב המהגרים הישראלים שעברו לארה"ב עוד כסף שאולי תקבלי בעתיד זה ממש לא משמעותי.
מה שחשוב האם יש גורמים שבגללם את רוצה לעזוב ומדוע דווקא לארה"ב, מה מושך אותך דווקא שם חוץ מכמה מאות דולרים שאולי תקבלי בעתיד.
בכל פעם שעולה עניין המעבר עולה פה עניין
10/04/14 20:37
142צפיות
הפנסיה כדבר משמעותי שאינו תומך בהגירה. אם נושא הפנסיה אינו משמעותי כמו שאתה אומר אזי זה לא צריך לעלות בדיונים על כדאיות המעבר. אבל עובדה שזה עולה ודווקא מהצד שלכם בגלובוס.
יחד עם זאת, אם בסבירות מאוד גבוהה שלא תהיה פנסיה או שהפנסיה בארצות הברית  תקטן בצורה משמעותית עד כדי משהו זניח אז אני מסכימה שזה לא פרמטר מעניין.
עוד כמה דברים לדעת על קצבת social security
11/04/14 23:27
80צפיות
פנאי ותרבות בלוס אנג'לס וניו יורק
10/04/14 11:06
146צפיות
שלום לכולם,

מצרפת את הכתבה שלנו בנושא רילוקיישן ללוס אנג'לס וניו יורק - חיי הפנאי והתרבות.

http://bit.ly/1k7l9ma

מקווה שתיהנו מהקריאה, ומאחלת לכולם חג פסח שמח

מה המונח באנגלית ל אישור דואר רשום
09/04/14 21:08
146צפיות
ששלחנו את ה 1040 ל irs עבור החבילה לAOS.....תודה!
תלוי למה את מתכוונת
10/04/14 06:29
131צפיות
אישור שהדואר אכן הגיע ליעדו - delivery confirmation.
אישור מהדואר שדבר הדואר ניתן להם על ידך למשלוח בתאריך נתון - certificate of mailing.
מספר שבאמצעותו ניתן לבדוק היכן נמצא דבר הדואר - tracking number.
קונסוליה - אולי מישהו יודע
09/04/14 21:21
161צפיות
מה קורה איתם בפסח? אני לא מוצאת שעות פתיחה או הודעות מיוחדות לקראת חגים... צריכה כנראה ללכת להגיש מסמכים אחרונים בירושלים שבוע הבא..
פרסום בתפוז - תפוז עסקים

לפרסום העסק שלך בתפוז

השאר פרטים כאן >>>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה