לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו. 

 

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים:

- ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ואזרחות אמריקאית.

- בתי ספר, גני ילדים ואוניברסיטאות.

-  SSN ,בנקים, כרטיסי אשראי, רשיונות נהיגה, רכבים, ביטוח ורישום לרכב, ביטוחי בריאות וכל מה שביניהם...

- טיפים והמלצות: איך להתכונן מנטלית ומעשית לקראת המעבר הגדול- ביגוד, מזג אויר, מוסדות חינוך, דיוור ומשלוחים, כרטיסי חיוג, תהליכי מעבר, הגירה וקליטה.

- כמו כן, קיימים "לוחות הפורום" שהינם פרסומיים באופיים, המיועדים ליצירת קשר בנושאים הפחות מקובלים לדיון בפורום. יש לדון בנושאים אלה במסגרת הלוחות בלבד!

 

פורום זה, מטבעו, הנו פורום מקצועי/טכני. לא יתפתחו כאן דיונים סוערים על נושאים ברומו של עולם ולא יתאפשרו כאן הודעות ``חברתיות`` באופיין. לשם כך קיימת קומונה, שהתפתחה לה מתוך הפורום. קישור אליה - בראש הדף הראשי ובצידו השמאלי. בקומונה נוכל לשאול איפה למצוא במבה, איך מוצאים גרגרי חומוס בארה``ב גם אם לא יודעים אפילו איך לומר זאת, אוכל ישראלי ואוכל כשר. בקומונה נעביר חוויות על כל נושא, ננהל דיונים ונמצא שם חברים. משתתפי הפורום (עדיפות לקבועים), לאחר שקיבלו אישור ממנהלי הפורום יוכלו להעזר בקשרים האישיים שפיתחו, ולפרסם בקומונה הצעות / חיפושי עבודה, שיפוצי קורות חיים, חיפושי דירות / סקרים וכדומה.

שימו לב: הפורום לא נועד לביקורת או הטפות מוסר על ``היורדים`` - הודעות מעין אלה ימחקו מיד וכותביהן יחסמו. באופן דומה, ייחסמו מכתיבה ניקים שישתמשו במילים שאינן ראויות, כגון קללות או ביטויים פוגעניים אחרים.

הודעות הכוללות מסרים המעודדים עבירה על החוק בישראל או ארה"ב, הודעות העוסקות בשהייה ועבודה בלתי חוקיות בארה"ב, או הודעות המציגות פעילות בלתי חוקית אינן מקובלות בפורום וכן נוגדות את תקנון הפורומים של תפוז. הפרסום בפורום, בין אם הוא אישי או מסחרי, אסור. כל פרסום או הודעה בלתי חוקית ימחקו ללא אזהרה וכותביהם ייחסמו מהמשך כתיבה בפורום.

כמו כן, לא נאפשר דיונים על מהות או על אופן ניהול הפורום על גבי הפורום.

להגנת הגולשים, אנו מבקשים לא לפרסם מספר טלפון ואימייל באופן גלוי. רצוי להתכתב במסרים, ולהעביר מידע רגיש באופן זה. מפאת הרגישות לפרסום פרטים מזהים, נאלץ למחוק הודעות אלו באופן מיידי. 

 

כניסה לפורום כמוה כהצהרה שהנכם מבינים שהכותבים או המנהלים אינם בעלי מקצוע ואינם אחראים לתוצאות הנגזרות כתוצאה משימוש במידע הניתן בפורום. הפורום אינו מיועד להחליף או להוות יעוץ משפטי מקיף ופרטני. הכותבים ו/או המנהלים אינם אחראים למהימנותן, שלמותן או דיוקן של התשובות או המידע שיתפרסמו באתר. כל מידע ותשובה מסוג זה טעונים אימות וחוות-דעת על ידי בעל מקצוע מתאים.

 

שתהיה לכם החלטה קלה וקליטה קלה עוד יותר!

הנהלת הפורום.

 

 "עוברים לארה'ב" הינו פורום הגירה מקצועי באופיו ועוסק בהגירה חוקית בלבד. הודעות הנוגעות למעשים בלתי חוקיים בישראל או ארה"ב יימחקו. להודעות חברתיות באופיין, אני מזמינים אתכם להיכנס לקומונה. אנו מתנצלים על סגנון המברק, זה כל שניתן להכניס בשלוש שורות... אנא קראו את "אודות הפורום והנהלתו" בראש הדף והתעדכנו בכללים והפרטים באופן מפורט. תודה! 
המשך...
הודעה חדשה

סוף סוף אישרו לי את הגרין קארד!
11/12/14 17:10
332צפיות
אחרי תהליך של שנה ושלושה חודשים מהרגע שהגשנו את ה I-130 אפשר להגיד שהמסע הגיע לסיומו! עכשיו בדקתי באתר 'CEAC Status' והסטטוס מסומן 'Issued' עם ההודעה הבאה:
Your visa has been printed. Your visa will be returned to you by courier soon. If there are further questions, or if we need updated contact information, you will be contacted.
עכשיו נשאר לחכות שהשליח ימסור לנו את הדרכון והמעטפה, ואפשר להזמין כרטיס טיסה!
 
אני מצרף כאן הסברים על מה קרה לנו, ואיך פתרנו את זה, על מנת לעזור לאלו שיבואו אחרינו ויקלעו למצב דומה.
 
הגעתי לראיון ל Green Card בקונסוליה בירושלים, שם הראיון עבר בצורה דיי סטנרטית אך בסוף הראיון הקונסולית החזירה לי את הדרכון והגישה לי דף שבו כתוב שעלינו לספק Proof of domicile, ושכרגע ויזת ההגירה נדחית. מצב לא נעים, אך אין סיבה להיכנס לפאניקה, אלו הדברים שיצילו אתכם מהמצב הזה.
 
קודם כל, על מנת להימנע ממצב שבו אתם מגיעים לראיון הסופי ומקבלים סירוב בגלל Proof of domocile, עליכם לוודא שבזמן שאתם שולחים את החבילה של ה AOS ל NVC, אתם מצרפים גם מסמכים שמוכיחים המשכיות של האזרח/ית האמריקאית למגורים בארה"ב (במידה ולא עשיתם את זה, גם להביא את ההוכחות והמסמכים ביום הראיון זה בסדר). בשלב הזה NVC אמורים לדרוש זאת מכם, אך כמו שקרה לנו, הם לא דרשו ולא ידענו את זה, איכשהו פספסנו את הפרוצדורה הזו, וזה עלה לנו בהרבה זמן יקר. אתם בטח שואלים, איך אפשר להוכיח Proof of domicile? אז אלו הצעדים שנקטנו:
 
שלב ראשון: פתיחת חשבון בנק אמריקאי
פתחנו חשבון בנק אמריקאי ב Bank of America עם Debit Card ובנוסף הפקדנו אליו סכום כסף משמעותי. לאחר שהיה בחשבון כסף, הדפסנו תצהיר של העו"ש בחשבון, בנוסף צירפנו את המסמכים המקוריים שנשלחו מ Bank of America על פתיחת החשבון, כולל המסמך שמראה שקיים Debit Card. 
שימו לב! מבירור מעמיק שעשיתי, מסתבר שכנראה לא כל אחד מצליח לפתוח חשבון אמריקאי מישראל, אין בידי את הסיבות המדוייקות למה, אבל ממה שמצאתי פה ושם בפורום זה נובע כנראה מכך שהאזרח/ית המריקאית מעולם לא גרו בארה"ב ואין להם אפילו שבריר של היסטוריית אשראי.
אלו הצעדים שעשינו על מנת לפתוח את החשבון:
- נכנסנו לאתר של Bank of America לכתובת: https://www.bankofamerica.com/deposits/bank-accounts.go
- בחרנו בחשבון Bank of America Core Checking®
- מצד ימין הופיע מספר טלפון (Give us a call1.844.375.7028) אליו התקשרנו, ענתה לנו נציגה מאוד נחמדה אשר הסברנו לה שאנחנו נמצאים כרגע בישראל אך מתכננים לעבור לארה"ב בקרוב ולכן אנחנו מעוניינים לפתוח חשבון בנק על מנת להפקיד אליו את החסכונות שלנו, הפקידה התחילה בתהליך פתיחת החשבון ולקחה מאיתנו פרטים, חשוב מאוד שתהיה כתובת בארה"ב אליה ישלח אליכם הדואר מהבנק, ושיהיה לאזרח מספר SSN, בלי שני הדברים האלו בלתי אפשרי לפתוח חשבון.
- לאחר שהפקידה לא הצליחה לפתוח את החשבון מסיבה שאינה ברורה לנו, היא הפנתה אותנו לפתוח את החשבון Online באתר של Bank of America, באותו דף שנכנסנו אליו בהתחלה.
- אחרי שמילאנו את כל הפרטים באתר, קיבלנו אימייל שאומר שברגע שיפתחו את החשבון אנחנו נקבל על כך הודעה באימייל, וכך אכן היה מספר ימים לאחר מכן.
- התקשרנו שוב לבנק וביקשנו פרטים לכניסה לחשבון דרך האינטרנט, הפקידה שם דרשה פרטי זיהוי, הזינה את האימייל שלנו למערכת שלהם, ולאחר מכן עשינו שחזור סיסמא באתר של הבנק, קיבלנו סיסמא ויכולנו לראות את החשבון.
- כמה ימים לאחר מכן ביצענו העברה כספית, ברגע שראינו את הכסף בחשבון הדפסנו תצהיר חשבון, ואותו הוספנו לתקיה של Proof of domicile
 
שלב שני: חוזה שכירות
במקרה שלנו יש לנו דירה של הדוד אותה השכרנו מהדוד לשנה הראשונה שלנו שם, הדוד הוציא לנו חוזה שכירות והחתים אותו על ידי נוטריון ושלח לנו 2 העתקים בדואר לארץ, על שניהם חתמנו, אחד החזרנו לו ואת השני צירפתי לתקיה של Proof of domicile. אני מניח שלהרבה זוגות שיגיעו לכאן, לא יהיה דוד באמריקה עם דירה פנויה להשכרה, לכן כדאי לנסות דרך חברים או מכרים למצוא מישהו שמוכן להשכיר לכם דירה, אפילו למספר חודשים, זה חשוב מאוד להוכיח שיש לכם איפה להיות ברגע שתגיעו לשם. במידה וגם זה בלתי אפשרי, כדאי לצרף מכתב מקרובים או חברים שמצהיר שאתם הולכים להתגורר אצלם בהתחלה עד שתמצאו מקום להשכיר.
 
שלב שלישי: התפטרות של האזרח/ית מהעבודה
אני יודע שזה יכול להיות בעייתי מאוד בשלב של ה AOS, כי זה אומר שמאבדים עבודה להרבה זמן, לכן זה יכול להיות פחות רלוונטי עבור הרבה זוגות, אבל אם הגעתם לשלב שאתם צריכים להוכיח את זה בראיון, אז חשוב מאוד להוציא לעבודה מכתב התפטרות שבו אתם מציינים שאתם עוזבים את העבודה עקב מעבר לארה"ב. אם אפשר להחתים את העבודה או נוטריון על "נאמן למקור", ואם אפשר להוסיף חותמת של העבודה על המכתב.
 
שלב רביעי: חיפוש עבודה של האזרח/ית בארה"ב
מאוד מאוד עוזר לשלוח קורות חיים למשרות בארה"ב, חשוב לשים לב לשלוח למשרות שאתם באמת מעוניינם לעבוד בהן, שיש להן איזשהו קשר למקצוע/עיסוק שלכם, כך שזה יראה אותנטי. גם אם קיבלתם רק תשובות "אוטומטיות" ממקומות, כדאי להדפיס את האימיילים האלו ולצרף אותם לתיקיה של Proof of domicile. במידה וקיבלתם תשובות אמיתיות יותר, ואפילו התקדמתם לשלב כלשהו עם מקום עבודה, ויש לכם תכתובות על כך באימייל, תצטרפו את ההוכחות האלו, זה חשוב מאוד!
 
כמובן שיש עוד דרכים, ואפשר להיות יצירתיים מאוד להוכיח את המעבר לארה"ב, את זה אני משאיר לדמיון שלכם.
חשוב לציין שוב שעליכם להוכיח מעבר של האזרח/ית האמריקאית ולא של המעומד ל GC, כי מה שמעניין אותם זה האזרח במקרה הזה.
 
בסופו של דבר, אספנו את כל החומר שציינתי כאן, הגשנו אותו לקונסוליה, באותו מעמד הם גם לקחו את הדרכון בלי לבדוק עדיין אם המסמכים שהגשנו אכן מספיק טובים. בחלק מהמקרים למיטב הבנתי הם יקחו את המסמכים, יבדקו אותם ורק לאחר מכן יודיעו לכם לבוא להפקיד את הדרכון.
במקרה שלנו, מהרגע שהגשנו את המסמכים של ה Proof of domicile, עבר שבוע עד שראינו באתר שהסטטוס השתנה ל Issued, ובטח יעברו עוד מספר ימים עד שנקבל את הדרכון והמסמכים, ככה שזו מסגרת הזמן שהדבר הזה לקח לנו. מאמין שהזמנים משתנים ממקרה למקרה.
 
בנוסף אני רוצה להודות לכל מי שעזר ותמך כאן בפורום לאורך כל התהליך, בלעדיכם זה היה יכול להיות הרבה יותר קשה ומסובך.
בהצלחה לכולם, ונתראה בארה"ב :)
º
מזל טוב!
11/12/14 18:52
37צפיות
º
סוף סוף! מזל טוב ונסיעה נעימה
11/12/14 21:08
46צפיות
º
תודה שירי :)
11/12/14 23:04
26צפיות
מזל טוב! שאלה קטנה..
12/12/14 01:37
147צפיות
המסמכים שלנו נמצאים כרגע בNVC, ולא שלחנו proof of domicille, אז האם הבנתי נכון וזה מספיק להגיע עם ההוכחות לראיון עצמו?
או שצריך כבר לשלוח להם את זה עכשיו?
 
אני מנסה למנוע כל עיכוב אפשרי...
 
תודה!
הם עלולים לבקש
12/12/14 04:38
105צפיות
ואולי גם לא.
יש שלוש אופציות אפשריות: שיבדקו שתשלחו והתיק יתעכב, שיבקשו שתביאו לקונסוליה ולא יעכבו, לא יגידו כלום והתיק יעבור לקונסוליה. מתי שלחתם להם את המסמכים?
שלחנו להם את המסמכים לפני חודש
12/12/14 19:41
50צפיות
ועוד לא שמענו מהם.
 
האם להגדיל ראש ולשלוח עכשיו את ההוכחות? (יש לנו מכתב מאוניברסיטה שאומר שבעלי לומד שם עד 2016, אישור על חשבון בנק אמריקאי וחוזה שכירות) או לחכות ולראות האם הם מבקשים את זה?
 
לראיון אני בכל מקרה אביא את כלל המסמכים.
 
תודה
אני לא רוצה להטעות אותך
13/12/14 08:51
50צפיות
אבל אני לא יודע אם זה אפשרי אחרי ששלחתם את החבילות...
אולי כדאי שתתקשרו ל NVC ותשאלו אותם..
או שמישהו אחר מהפורום יוכל לענות על זה...
תשלחו עכשיו...
12/12/14 08:33
83צפיות
אם יש לכם דברים שאתם יכולים לשלוח עכשיו ל NVC יחד עם החבילות, תצלמו עותק של כל מסמך כזה ותשלחו.
אם יש דברים שעדיף להגיע איתם לראיון עצמו, כמו מכתב פיטורים וכ'ו, אז תביאו במעמד הראיון.
 
יכול להיות שמה שתשלחו עכשיו יספיק ובראיון לא יבקשו עוד הוכחות, אך קיימת אפשרות שיבקשו עוד הוכחות אם ההוכחות שתספקו עכשיו לא יהיו מספיק חזקות.
 
בהצלחה!
איזה כיף!!
13/12/14 00:31
55צפיות
מזל טוב!
שמחה לשמוע, ותודה על כל העזרה שלך!!
ושאלה קטנה שעלתה בראשי אחרי כל הקשיים שהם מערימים...
הגרין קארד שמקבל בן הזוג של האזרח לא אמור להיות זכות שהוא זכאי לה??
למה חייבים את כל הproof of domicile?? אם אנחנו רוצים גרין קארד מה שנקרא "שיהיה" ונעבור מתי שנמצא לנכון למה הם יכולים לדחות בגלל זה את הבקשה? אנחנו מתכוונים לעבור אבל רק כשנקבל את הגרין קארד ולכן אין כרגע עבודה, דירה וחשבון שם וזה מאוד מקשה את כל העניין
שאלתי בדיוק את אותה השאלה
13/12/14 09:08
101צפיות
זה חוק שאומר שבגלל שהאזרח חייב להיות sponsor, עליו לגור או להציג הוכחות לכך שהוא מתכוון לגור שם
הגיון אמריקאי מרובע, לנו הישראלים שאוהבים לעגל פינות קצת קשה להבין את זה.
 
את יכולה לקרוא על זה כאן:
 
תודה על האיחולים!
לא מדוייק
13/12/14 09:34
48צפיות
הסיבה היא שאין דבר כזה גרין כארד ״שיהיה״... גרין כארד הינה תעודת תושב קבע ולכן אין דבר כזה לגור בישראל ולהחזיק גרין כארד, לפחות לא לאורך זמן.
 
היות והאזרח לא גר בארהב, הם רוצים לראות כיצד הולכת להתבצע החזרה/ המעבר לארהב על מנת לשנות את מיקום מרכז החיים. בעצם, רוצים לראות שבאמת הולך להיות כאן איחוד משפחות ולא פיצ׳ר של הגירה של אזרח זר ללא איחוד משפחות של אזרחים אמריקאיים.
מזל טוב איציק!! שמח לשמוע , מישהו פה....
13/12/14 20:23
71צפיות
מצליח להתקשר לnvc או שרק לי זה תפוס??
הוכנס למאמרים!
14/12/14 04:51
47צפיות
או או.....
13/12/14 11:27
249צפיות
היי חברים,
נתקלתי לאחרונה בכתבה הזו מחודש אפריל:
 
וזה די מלחיץ האמת. אני אזרחית, לא דיווחתי על שום חשבון שלי בישראל לרשויות בארה"ב, ואין לי מושג אפילו איך עושים את זה. מישהו מבין בנושא הזה? אשמח מאוד להכוונה.
בנוסף, עבדתי חצי שנה בארה"ב (כרגע אני בישראל) והבנתי שצריך להגיש דו"ח בחודש אפריל בין השאר גם כדי לקבל החזר על המיסים (הלא הגיוניים בעליל) ששילמתי. השאלה שלי היא איך עושים את זה ולאן הם יחזירו את הכסף אם אפילו לא היה לי שם חשבון בנק?
במידה ואין מישהו שמבין בנושא, אשמח אם תוכלו להפנות אותי לבעל מקצוע (בתשלום כמובן) להתייעצות.
 
תודה רבה לכם ושבת שלום
בבקשה, מתוך אתר השגרירות האמריקנית בתל-אביב,
13/12/14 15:53
150צפיות
רשימה של רואי חשבון ישראלים שהם גם בעלי רישיון אמריקני, ומוסמכים לייעץ ולהגיש דוחות לרשויות האמריקניות:
 
פשוט תבחרי כרצונך, או תתקשרי לכמה אשר נמצאים באזורך ותבררי עלויות. מקובל אפילו לקבוע שיחת ייעוץ/התרשמות ראשונה ללא תשלום.
אנחנו הגשנו דו"חות בעזרת רואה חשבון פה בארץ
13/12/14 19:33
93צפיות
אשמח לתת לך פרטים בפרטי.
לדעתי הוא די זול.
בנוסף לגבי השאלה על ההחזר.
אישתי קיבלה 2 צ'קים שנשלחו ארצה וכעת ממתינה לשלישי.
אין כל קשר לחשבון אמריקאי.
אני אשמח
13/12/14 20:55
70צפיות
אני מחפשת מישהו באיזור המרכז, במידה וזה רלוונטי אשמח לקבל פרטים.
 
תודה רבה!
אין הרבה משמעות למיקום
13/12/14 22:27
58צפיות
אני מאזור השרון ומעולם לא נפגשתי איתו. רק מיילים וטלפון.
כמו שאמרתי אמסור פרטים בפרטי אם את מעוניינת.
º
תודה רבה
13/12/14 20:53
19צפיות
איך שולחים את הAffidavit of Support ואת ה-civil documents?
12/12/14 13:22
80צפיות
שלום,
 
אני בתהליך i-130. כרגע אני נמצא בשלב של שליחת ה-AOS וה-CIVIL DOCS. העניין הוא שבאתר 
 
כתוב שצריך לשלוח את הדברים האלה יחד. אבל את ה AOS ממלא אח שלי בארה"ב, ואילו את הCIVIL DOCS אני מביא מהארץ. איך בדיוק אני אמור לשלוח אותם יחד לNVC?
 
תודה על העזרה!
בעיקרון
12/12/14 17:50
51צפיות
ניתן לשלוח בנפרד, אבל (אבל גדול) הכי עדיף שהוא ישלח אליך את המסמכים דרך פדקס או יו.פי.אס, ואתה תשלח לNVC את כל המסמכים יחד. אתה לא רוצה שאיזה פקיד יחליט להקטין ראש ולהחליט שבגלל שחסרים מסמכים הוא מעכב את הטיפול בתיק. 
תודה ועוד שאלה בנוגע להוראות סותרות באתר state.gov
12/12/14 22:31
40צפיות
הבנתי, תודה!
 
האמת שהסתכלתי על ההוראות הספציפיות שיש לקונסוליה בירושלים, שאפשר להוריד ב
 
ושם בPDF, בעמוד 1, דווקא כתוב להביא את הCIVIL DOCS לראיון בקונסוליה:
THIRD: Obtain each of the following original documents on this checklist, if applicable, and provide one photocopy of
each. Please DO NOT send these documents to our office. Each applicant (including children) must submit original
documents with an original certified translation of any document that is not in English, Arabic or Hebrew. 
 
די מבלבל... לשלוח את המסמכים המקוריים לNVC או להביא אותם לראיון?
º
לשלוח ל NVC. לא לקונסוליה
12/12/14 23:09
16צפיות
º
תודה!
13/12/14 14:01
10צפיות
כמו שעידן אמר.
13/12/14 03:13
27צפיות
המסמכים המקוריים נשלחים לNVC, ומשם לירושלים. בירושלים גם יבדקו שיש את כל המסמכים המקוריים, ויחזירו לכם אותם במעמד הריאיון. 
יש להם עדיין "שאריות" של ההליכים הישנים יותר בקונסוליה, כיוון שפעם היה אפשר לעשות את כל התהליך שם, ולפעמים זה קצת מבלבל. לנו לדוגמה שלחו בחבילת ההוראות שהגיעה מהקונסוליה טופס של בקשה לריאיון, *אחרי* שהריאיון כבר נקבע, ובילבלו אותנו לגמרי...
 
תשתדלו לקרוא כמה שיותר על כל שלב שבו אתם נמצאים, כדי לוודא שאתם מבינים בדיוק מה צריך לעשות. אם אתם לא בטוחים - להתייעץ פה, לשלוח מייל לקונסוליה או להתקשר ל-NVC. עדיף מאשר לעשות טעויות  
º
תודה רבה!
13/12/14 14:02
7צפיות
מושגים לא מובנים בפוליסת רכב
11/12/14 21:23
181צפיות
מתנצל על השאלות בשלבים, בהמשך לשאלותי הקודמות, אני צריך לבחור בפוליסת רכב מתאימה, אך אינני יודע באיזה סכומים לבחור:
Bodily Injury Liability
Property Damage Liability
ב-GEICO למשל צריך לבחור בסכום ספציפי
האם יש סכומים שהם בגדר סטנדרט/ברירת מחדל למי שמעוניין בביטוח "מקיף"?
כמו כן,
Personal Injury Protection - אפשר לבחור בביטוח שאני מקבל בעבודה כראשי ובביטוח של הפוליסת רכב כמשני. אם אני מקבל ביטוח סטנדרטי של עובד בחברת היי טק, האם אני צריך להוסיף גם פוליסת פציעה כזו?
אשמח להפניה אם קיים מסמך טוב שמפרט על הנ"ל עם המלצות במה לבחור.
תודה מראש לעונים
 
בגדול
11/12/14 22:34
165צפיות
Bodily Injury - כיסוי כשמישהו תובע אותך על תאונה באשמתך אשר גרמה לו לנזקי גוף, כולל אובדן הכנסה, אישפוז, ניתוחים, כאב וסבל וכיו"ב. לרוב יהיו שני סכומים - תקרה לכל אדם (תובע) ותקרה לכל תאונה.
Property Damage - כיסוי כשמישהו תובע אותך על תאונה באשמתך אשר גרמה לו לנזקי רכוש, לרוב נזק לכלי הרכב שלו.
אצל כל המבטחים צריך לבחור מספר, ואין שום סטנדרט. ה-common wisdom הוא שאם אתה מרבה נכסים (ודאגות), מה שהופך אותך ליעד אטרקטיבי לתביעה, כדאי לבחור כיסוי רחב. אם אתה דלפון שכל רכושו מסתכם באוברדרפט בבנק, קח ביטוח מינימלי, הרי הכי גרוע, אם תתבע, תוכל תמיד לפשוט רגל.
 
לגבי PIP, תלוי בך. אינני יודע מהו הביטוח ה"סטנדרטי" של עובד בחברת הי-טק (Short Term Disability? משהו אחר?), אבל סביר להניח שהמטרה העיקרית של הביטוח ההוא היא לכסות את החברה, לא אותך.
 
אינני סוכן ביטוח או מומחה לשום דבר מזה. הסתמכות על עצותי אחרי שבדקת היטב והחלטת בעצמך, עם או בלי אנשי מקצוע מתאימים.
תודה!
12/12/14 17:38
92צפיות
עוזר לי מאוד.
על מה אתה טס? עושה רושם DA-40 לפי התמונה
בתמונה זה DA-20, אבל עבר הרבה זמן מאז
12/12/14 21:01
84צפיות
היום בעיקר PA-28R
º
ואם מותר לשאול מה שדה הבית?
13/12/14 05:44
31צפיות
º
KBED
14/12/14 17:19
15צפיות
יפה, אני ב KTTN אז אפשר לתאם LUNCH ב KOXC
15/12/14 06:24
18צפיות
אם מתאים, צור קשר בפרטי
Beepi
12/12/14 19:04
104צפיות
היי,
מישהו השתמש ב-https://www.beepi.com/ לקנות מכונית ויכול לספר קצת ולשתף? נראה טוב מדי מכדי להיות אמיתי....
לחדש בחו"ל ת.ז. שאבדה
11/12/14 12:11
146צפיות
אני בחו"ל בדרום אפריקה ואבדה לי ת.ז.
אני רוצה לעשות ת.ז. חדשה
מה עלי לעשות?
אין שום צורך בתעודת זהות בחו״ל
11/12/14 17:03
178צפיות
כשתיזור לישראל תוציא תעודה חדשה במשרד הפנים. ביו״ח כל מה שאתה צריך זה את הדרכון ואם הוא ברשותך, אין בעיה.
º
סליחה על השאלה, אבל מה זה ביו"ח?
11/12/14 22:31
54צפיות
בחו״ל
11/12/14 22:39
113צפיות
אין לי אותיות עבריות על המקלדת, מצטער.
º
אה, חשבתי שזה ראשי תיבות שפספסתי
11/12/14 22:49
39צפיות
שאלה לגבי ליקחת הלוואה לצורך דירוג אשראי +certfied car
09/12/14 21:17
207צפיות
תודה לחברי הפורום על העצות לגבי הליסנג מול קנייה רכב .... החלטנו לרדת מכל עניין הליסנג ולקנות רכב יד שניה. התקציב שיש לנו הןא 15K
 
כמה שאלות -
1. יש לנו את מלוא הסכום אבל אנחנו שוקלים האם כדאי לקחת הלוואה קטנה מהבנק או מהדילר על סכום של 5000 דולר וזאת על מנת להעלות את דרוג האשראי (הדילר הציע רבית של 1.2%...) - אודה לחברי הפורום לדעת האם יש בכלל כדאיות לזה וכיצד בכלל ניתן להעלות את היסטורית האשראי ... בוא נגיד שאני מוכן לשלם רבית של 60 דולר לשנה אם זה מזיז במשהו את קרדיט שלי ...לי בתור זר קשה  להבין את שיטה הזאת שנקראת קרדיט היסטורי , אבל כבר הבנתי שבלי זה לא מגיע רחוק כאן ...
 
2.. האם משהו יכול להסביר את  מושג ה- pre own certified , מה זה כולל בדיוק , ממה להיזהר והאם זה כדאי למכוניות יד שניה - סדאן (טיוטה, הונדה, ינודאי וכו' מודל 2011 עד 2013
 
תודה רבה,
 
 
האם אתם מתכננים לקנות בית בקרוב?
09/12/14 21:41
153צפיות
כי אם אין לכם כוונה לקנות בית בקרוב, אין משמעות להיסטורית האשראי וגם אם יהיה לכם קרדיט סקור גבוה זה לא ישנה לכם בכלום כי לא תצטרכו אותו. מעבר לזה, רכיב די משמעותי בקביעת הסקור הוא משך הזמן שיש לכם היסטורית אשראי, וזה הולך להיות נמוך כרגע ואין שום מניפולציה שאפשר לעשות כדי להעלות את זה, מלבד לחכות...
תשובות:
09/12/14 21:57
193צפיות
1. מה שאליס כבר כתבה לך. אתה יכול לקחת הלוואה קטנה, וזה אולי יעזור להרים מעט את החלק ה*מספרי* שבתוך הקרדיט היסטורי; אבל כמו שאליס כבר כתבה, חלק משמעותי בקרדיט היסטורי זה ה"היסטורי", כלומר משך הזמן - ועוד לא הומצאה הדרך שבה אפשר יהיה להאיץ את הזמן... (ואם מישהו מכיר דרך שכזו - אנא שתפו!)
 
2. שלוש המלים הללו, certified pre-own, זו בעצם דרך מתוחכמת של הדילר להוציא ממך יותר כסף, באמצעות טריק שיווקי המגולם בשלוש המלים הללו. המשמעות של זה היא "אני, הדילר, מוכר לך את הרכב המשומש הזה יותר ביוקר ממה שתקנה מאדם פרטי, בתמורה לכך שבדקתי אותו עבורך והוא תקין, ואתה גם מקבל ממני אחריות (מוגבלת ביותר) עבור הרכב".
 
אלו תמיד יהיו רכבים חדשים יחסית, לעתים עדיין תחת אחריות יצרן(!), ובמצב טיפ טופ. האחריות תהיה לפרק זמן מאוד מוגבל (חודשים ספורים, לרוב), בהם הדילר יודע שמבחינה סטטיסטית, יש סיכויים קלושים שתהיה בעיה כלשהי.
 
במלים אחרות - אם אתה מוצא רכב במצב מעולה מאדם פרטי, לוקח אותו למוסך נייטראלי לבדיקה (100-200 דולר גג), והמוסך מאשר לך שהרכב במצב מעולה - אתה יכול לחסוך כמה אלפי דולרים, שהדילר ייקח לך מעבר למחיר השוק הפרטי, תמורת אותו אישור של certified pre-owned.
 
כמובן שככל שתבחר ביצרן אמין יותר, כך קטנים הסיכויים שיהיו תקלות כלשהו ברכב, לאחר שהעברת אותו בדיקה מקיפה.
 
לך על טויוטה או הונדה, הן סופר אמינות. יונדאי פחות.
אני לא רואה סיבה לשלם כמה אלפי דולרים טובים
10/12/14 00:19
168צפיות
רק בשביל להעלות ציון ערטילאי שכמו שכתבו לכם, לא משנה בכלום. 1.2% לשנה נראה מעט על הנייר, אבל כשמוסיפים את הרבית דריבית ואת העמלות השונות והמשונות לארך חיי ההלואה זה יוצא סכום רציני.
תודה , עצה לגבי קנייה מאדם פרטי
10/12/14 01:15
174צפיות
טוב , בדקתי את עניין הקניה מאדם פרטי - מצאתי משיהו ( בחור הודי שעוזב את ארה"ב בסוף השנה) - שפרסם  בקריגליסט שהוא מוכר את הונדה civic 2013 שלו ב- 15K עשתה 17 אלף מייל - יד ראשונה עם אחריות יצרן לעוד 15 חודש.  כבר בטלפון הוא ירד איתי ל- 14600
על פניו נשמע מאד טוב  אבל גם מחשיד  -מחר אני אמור לראות את הרכב, אני מחפש קאצ'ים ...
 
אודה לחברי הפורום לגבי עצות לגבי בידקת הרכב ולגבי תהליך הקנייה - המוכר ביקש להשאיר עם הרכב עד סוף שנה לי אין בעייה אם זה - כל עוד לא שלמתי דבר --
מעבר לבדיקת הרכב ב- carfax ובדיקה מכאנית במוסך של הדילר  האם יש משהו נוסף שאני מפספס - אני מעוניין לבדוק את הרכב מכל הבחינות כדי שלא תהיינה הפתעות (המוכר אמר לי לשקול ביצוע בדיקה של הרכב כי אז אני עלול לאבד את אחריות ה- certified של היצרן ) ...נראה לי קשקוש  גמור ...
שאלה נוספת - בהינתן שאני קונה את הרכב הזה או כל רכב אחר מבעלות פרטית , כיצד מתבצע תהליך העברת הבעלות- האם גם בארה"ב נהוג לחתום על זיכיון דברים (לא שזה משנה במקרה שלי לך תחפש את המוכר בהודו) אבל בכל זאת
- אמרתי לקונה שאני לא מעביר דולר אחד אלא לאחר העברת title..הוא הסכים
. יש עצות כלשהן כיצד לעשות את תהליך במינימום סיכון - אני יודע שאני לא בישראל אבל הגנים הפולנים שלי עובדים בכל מקום
 
טוב שהגנים הפולניים שלך עובדים
10/12/14 02:16
181צפיות
יש בלי סוף הונאות בתחום הזה, ואני מבין קטן מאוד בנושא... ועל אחת כמה וכמה צריך לחשוד כאשר אתה שומע שהבחור עוזב את המדינה בעוד כמה שבועות, וחוזר להודו.
 
אז הנה כמה דברים שאני יודע לבדוק, ותיכף יגיעו מומחים גדולים ממני אשר יוסיפו:
1. בדוק שהטייטל הוא אכן על שם המוכר, ואין שום שיעבודים וכדומה (תופעה מאוד נפוצה ומקובלת).
2. בקש לראות תעודה מזהה - מינימום רישיון נהיגה, ואפילו דרכון, בשביל לוודא שמי שעומד מולך הוא אכן הבעלים של הרכב.
3. בדוק היטב את המסמכים של הרכב, וודא שהמספרים הסידוריים שעל הרכב (VIN number), כלומר אלו שנמצאים על השמשה, במשקופים של הדלתות, ובעוד מקומות (בדוק באינטרנט היכן הם אמורים להיות במודל הספציפי הזה) אכן תואמים למה שכתוב על הטייטל.
4. ודא שהעברת הבעלות ביניכם מתבצעת במשרדי ה-DMV, ושהבעלות מועברת בזמן אמת. זו הדרך היחידה שלך, פחות או יותר, לוודא שהטייטל אינו מזויף. קרא עוד פה: http://www.kbb.com/car-advice/articles/risk-of-a-f...
5. די נדיר שזה קורה, אבל ייתכן שתאונות או מכות מסוימות אינן מדווחות ל-CARFAX, במיוחד אם משטרה או ביטוח לא היו מעורבים. פה כבר אתה צריך להפעיל קצת תחושת בטן בריאה. רכב שהוא שנה עד שנה וחצי על הכביש, ושעשה 17 אלף מייל - צריכים להיות סימני שימוש בתוך תא המנוע. אם הכל נראה מבריק מדי ונקי מדי, אז יש סיבה לבדוק יותר לעומק. ייתכן שהכל כשר, והבחור העביר את הרכב שטיפה בקיטור; אבל כבר ראיתי אישית רכב כזה שעבר תאונה, ואפילו תאונה רצינית, והוא נראה חדש לחלוטין (זה היה בישראל, ורק בדיקה במוסך אפשרה לגלות זאת - המוכר הרמאי לא אמר לי מילה, ואבא שלי עמד בצד וצחק כל הזמן... והייתה לו סיבה טובה לכך...).
6. בקש לפגוש את המוכר במקום המגורים שלו, ולא סתם במקום מפגש כלשהו. אם יש משהו "מסריח", אז המוכר לא ירצה למסור היכן הוא גר. בנוסף, ודא שהמוכר אכן יוצא מאותו בית, ולא ממתין לך בתוך הרכב.
 
בשום פנים ואופן, ותמורת כל הנחה שהיא, לא לוותר על בדיקת הרכב במוסך עצמאי ש*אתה בוחר*. לא חייב להיות מוסך של הדילר (ואולי אפילו רצוי שלא, כדי שלא יחפשו וימציאו דברים מתחת לאדמה, כדי שתקנה בסוף רכב אצלם); אני מעדיף מוסך איכותי שלא מתעסק במכירת מכוניות, כדי שלא יהיה פה חשש ל-"ניגוד עניינים". תכתוב לנו איפה אתה מתגורר, ומישהו פה יוכל להמליץ על מוסך טוב באזור.
 
יש עוד המון טיפים טובים באינטרנט, הנה דוגמה:
 
 
בהצלחה
 
 
בנוגע לסעיף 6
10/12/14 07:38
116צפיות
בפעם האחרונה שמכרתי רכב חלק מהטיפוסים שהגיעו היו מהסוג שעוברים לצד השני של הרחוב כשרואים אותם. בעתיד אני לי כל כוונה להביא אותם אלי אלה פגישה בפלאזה וכו.
ממש לא מסכים בעניין ה-certified pre-owned. באופן כללי רכב יד
10/12/14 02:13
140צפיות
שנייה אצל דילר יעלה יותר מאשר קנייה מאדם פרטי, זה נתון התחלתי ברור לכולם.
אבל רוב ה - certified pre-owned (לפחות הונדה שמוכרת לנו) מגיעים עם אחריות על Powertrain, בד"כ של 7 שנים/100,000 מייל. נכון, יש אותיות קטנות והרבה, אבל זה בהחלט נותן מידה מסויימת של שקט נפשי. לעומת זאת, הלכת למוסך נייטרלי כדבריך ואותו מוסכניק 'אישר' לך שהרכב במצב מעולה...אז הוא אישר, יופי. הוט עאר גזוקט. חודש אחרי הקנייה או חודש אחרי תום אחריות היצרן (בהנחה שהייתה כזו) הרכב מתפגר בצד הדרך....מה תעשה, תלך למוסך הנייטרלי? שנינו יודעים שלא תראה מהמוסך הנייטרלי אפילו אגורה. "קורה" הוא יאמר לך.
 
האם מוצדק לשלם עוד כמה אלפי דולרים בשביל ה - certified?! לא יודע, זה עניין אינדיבידואלי. הסיכוי שייקרה משהו, בעיקר לרכב יפני הוא קלוש, אבל עדיין קיים. חוץ מזה, עם אחריות certified ובלי אחריות certified בקנייה מאדם פרטי - רכב יכול להראות במצב Uber מעולה, אבל אף אחד, למעט הבעלים הקודמים, לא יודע אם הנהג/ים הקודם/ים קרע את האמ-אמ-אמא של האוטו על מנועו ושלדתו, ואת זה גם מוסך נייטרלי לא ידע לומר לך.
אתה מרוויח 2000-3000 דולר נטו ביום עבודה?
10/12/14 03:47
177צפיות
מצטרף למה שאילן כתב. בתור אחד שכבר מכר וקנה פעמיים רכב משומש בארה"ב - אני בהחלט ממליץ.
תפעיל הגיון בריא, תבדוק את הפרטים של המכונית ב- CARFAX ולא צריכה להיות בעיה. לטעמי Pre Certified לא שווה את המחיר שהדילרים מבקשים ואין סיבה להמנע מקנייה מאדם פרטי.
זה מצב Win Win גם לך וגם למוכר הרכב.
 
לגבי ההלוואה וקרדיט היסטורי - אין ממש טעם. תוציא כרטיס אשראי סקיורד ותתחיל לצבור היסטוריה.
1.2% לשנה זו אחלה ריבית. כמה זה עולה מסביב?
10/12/14 04:51
171צפיות
זה יפה שהאיש מציע לך ריבית כל כך נמוכה - כשלך אין בכלל SSN...
יש שתי שאלות:
 
1. האם הוא באמת יעמוד במילה שלו - או שזה של א' בתרגיל BAIT AND SWITCH בסיסי - להלן ה BAIT.  ההתנהלות הסטנדרטית של המשך התרגיל - "הUNDERWRITER לא הסכים לחתום..." \ "לא הבנתי שאין לך קרדיט היסטורי" - ואז מגיע ה SWITCH, שבו הנקודה העשרונית של המספר זזה מקום אחד (או שניים) ימינה.
 
2. ההלוואה הזו - כמה היא עולה לך?  מה גובה העמלות למיניהן - ORIGINATION FEE, דמי ניירת, "מצליח"..   או בעברית: כמה אתה תשלם בסך הכל, כולל הכל, עבור 5,000$ לאורך כל חיי ההלוואה.
 
אני חושב שהתשובה לאחת משתי השאלות הללו (או לשתיהן) לא ממש תמצא חן בעיניך..
אנחנו לקחנו אוטו בליסינג בריבית אפס
10/12/14 15:49
159צפיות
היה להם מבצע והריבית היתה אפס, אז זה בהחלט קורה. כמובן שלנו יש קרדיט היסטורי יחסית ארוך (יחסית למהגרים), וקרדיט סקור גבוה מאוד. אני עדיין חושבת שאם יש כסף כדאי לקנות במזומן ולא לקחת הלוואות, ואני חושבת שליסינג זה לא שווה כלכלית, אבל בנסיבות הספציפיות שהיו לנו החלטנו לקחת אוטו בליסינג למרות זאת. את המכונית השניה שלנו קנינו במזומן בזמנו.
תחליטי: ליסינג או ריבית...
10/12/14 16:52
184צפיות
אם לקחת רכב בליסינג - לא אמרו לך כמה ריבית את משלמת. אני יכול לחשב לך בערך כמה האשראי הזה עולה לך - אילו היו לי את כל הפרטים ( סוג הרכב, תשלום חדשי, תשלומים נוספים וכיו"ב ).
 
אני יכול להבטיח לך שאף אחד לר הפסיד על העיסקה שקיבלת, ושהריבית לא הייתה "אפס". בטח לא בעיסקת ליסינג.
 
 
 
ניחושי בוסטון
10/12/14 18:11
191צפיות
תגיד בוסטון, אתה ללא שם אמיתי כאן, גם אני. אבל יש לי חשד לפי הסגנון שאתה פועל גם תחת שם בדוי (אחר) בפייסבוק. האם תוכל לאשר או להכחיש  :) הדף ביפס׳ הוא דף שאני מאוד אוהב דרך אגב.
 
בברכה,
 
נ.
מצטער לאכזב - אין לי דף כזה בפייסבוק
11/12/14 14:37
153צפיות
אני מבלה מעט מאוד זמן בפייסבוק - כך שלא סביר שהדף שעליו אתה מדבר הוא עבודה שלי.
תעלומה
11/12/14 19:31
110צפיות
הדף נעלם מפיסבוק!?!? צרוף מקרים או יד מכוונת :)
מקווה שהמתנקשים לא יגיעו לסגור איתי חשבון
º
מסכימה איתך שליסינג זה לא משתלם
10/12/14 18:14
73צפיות
º
מתגורר בסינט לואיס (west county ,אודה למוסך לבידקת תקינות
10/12/14 18:21
60צפיות
ריבית אפס
10/12/14 18:38
153צפיות
בכל קונפיגורציה שבה התשלום מתבצע בתשלומים ישנו אלמט של סיכון. ( הסיכון שלא תעמדי בתשלומים )
על סיכון משלמים כסף. לפיכך, *לרוב* עדיף לך להתמקח ולא לשלם את "מרווח הסיכון" הזה לדילר ולהפנות אותו לחברת אשראי כזאת או אחרת.
ה"עלות" של הסיכון כאשר היא מהוונת בידי חברת אשראי תהייה כמעט תמיד טובה יותר מאשר מה שיוצע לך על ידי הדילר.
 
עריכה:
בשורה התחתונה - את תגלי שהמחיר הבסיס ( זה הוצע לך עם ריבית אפס ) הינו מחיר שמגלם ריבית גבוהה יותר ממה שיכולת להשיב באופן עצמאי. קחי בחשבון שישנם סדרה של תמריצים שכל מני "עסקנים" גוזרים על העסקה שלך.
כדי להמנע מכך, וותרי מראש על מימון ע"י הדילר ושלמי לכל שירות שאת מקבלת ישירות. ( מדילר קונים רכב, לא שרותי מימון, לא שירותי אחזקה, לא שירותי תחזוקה )
n600k - מה זה A number
09/12/14 22:40
152צפיות
כתוב איפשהו שזה המספר על גב הגרין קארד או משהו כזה.
אני ממלאת טופס עבור בניי הפעוטים.
 
יכול להיות שאין לי מספר כזה ואז לא למלא כלום? 
 
תודה
Alien Number - יש לבעלי GC או לחלק מאלו שבתהליך ל-GC
09/12/14 23:44
95צפיות
אם אין - אז אין
º
תודה
10/12/14 10:50
22צפיות
מה לגבי certificate of citizenship number?
10/12/14 19:15
79צפיות
לא יודעת מה זה ואבא שלי (הסבא) גם לא יודע.
צריך גם שלי וגם שלו בשביל הטופס.
 
 
איך קיבלתם אזרחות?
10/12/14 20:11
81צפיות
אנא עני לגביו ולגבי עצמך.
הוא נולד שם
10/12/14 21:25
92צפיות
ולי יש תעודת אישור לידה של קונסול ארה"ב בישראל. 
report of birth abroad of a citizen of the united states of america
 שאני מניחה שמשם נגזרת האזרחות שלי
רגע, רגע
10/12/14 23:01
82צפיות
לפי מה שכתבת, שני ההורים אזרחים מלידה ולפחות אחד מהם שהה בארה״ב זמן כלשהו. זה הופך את הילדים שלכם לאזרחים מלידה ואין שום צורך לאזרח אותם, אלא רק לדווח על לידתם לקונסוליה כמו שעשו הורייך.
אני חושב שהיא מדברת עליה ועל אבא שלה (הסבא),
10/12/14 23:25
75צפיות
שהם אזרחים אמריקנים.
 
היא לא אמרה בשום מקום שאביהם של הילדים הוא אזרח אמריקני גם כן.
זה מה שקורה
11/12/14 03:03
54צפיות
שלא ישנים מספיק בלילה....
הגישו את תעודת הלידה שלו והאישור שלך
10/12/14 23:36
74צפיות
וזה צריך להספיק.
 
לו היתה לכם "תעודת אזרח" כפי שאתם מבקשים להנפיק לעוללים, הייתם ממלאים את מספרה בטופס. אין - אז לא כותבים.
יש בהוראות רשימה של ראיות קבילות להיותכם אזרחים, נראה שבאספקט זה אתם מכוסים.
 
בהצלחה!
טוב, תעודת לידה של הסבא אין
11/12/14 08:16
46צפיות
אבל יש פספורט, ולפי ההוראות, כמו שאמרת, זה מספיק.
תודה רבה לכולם, גם לאלה שישנו מעט מדי.
מידע על בתי ספר בברקלין
11/12/14 05:05
119צפיות
הי,
מישהו מכיר קצת בתי ספר PUBLIC בברוקלין .
אנחנו שוקלים מעבר מתוך ארה"ב לברוקלין בקרוב ומתלבטים לגבי בית ספר לילד בכיתה א וגן לילדה בת ארבע.
יש המלצות?
 
תודה רבה 
שאלת הבהרה
11/12/14 05:28
116צפיות
ברוקלין בניו יורק או ברוקליין במסצ׳וסטס?
º
ברוקלין ניו יורק
11/12/14 05:38
46צפיות
מה הסיכוי להיכנס ל-administrative processing בשגרירות בת״א?
10/12/14 21:53
200צפיות
לפי הניסיון שלכם, מה הסיכוי להיכנס ל-administrative processing במהלך חידוש ויזה בשגרירות בתל אביב? אני במיוחד מעוניין לגבי דוקטורנטים במדעי המחשב שחידשו בתקופה האחרונה. אני מחדש ויזת J-1. 
קשה לדבר על סיכויים
11/12/14 00:07
139צפיות
זה תלוי בנושא הספציפי שאתה עוסק בו ובאילו מילים תשתמש בכדי לתאר את תחום המחקר שלך. שימוש במילות מפתח מסויימות (כל מה שעלול לגרום למראיין לחשוב שאתה מתעסק בטכנולוגיות בעלות יישומים בטחוניים) יכול לגרור Visa Mantis (הליך אדמיניסטרטיבי).
 
מכתב מהמנחה/מחלקה שמסביר מה התחום ומדגיש שהמידע בו אתה משתמש הוא ב-public domain, ואינך חשוף לחומר מסווג יכול לעזור, אבל קח בחשבון שסביר שהמראיין יראה במחשב שהוחלט לשלוח אותך ל-Visa Mantis, מה שעשוי להשפיע גם על ההחלטה שלו.
 
אני מודע לכך שהסיכוי להצליח יותר בתל אביב הוא נמוך
11/12/14 00:44
95צפיות
אבל שמה יש לי איפה לשהות, שזה יותר טוב מלהיות נטוש כאן.
 
רעיון מעולה על public domain. אני אבקש מהם לציין את זה. אם יש לך עוד הצעות לגבי מה שהם יכולים לכתוב כדי להרגיע את הפקידים, אני אשמח לשמוע.
 
תודה!
אם זה מנחם לנו הבדיקה לקחה כמה ימים
11/12/14 02:16
81צפיות
אני יודעת שזה יכול לקחת הרבה יותר, אבל אנחנו הוכחה שלא בהכרח.
וזה היה administrative processing?
11/12/14 02:23
64צפיות
אמרו לכם שזה יקח כמה ימים? או שאמרו לכם 6 שבועות ואז זה חזר בהפתעה?
 
תודה על התשובה!
כן ונתנו לנו את הדף שאומר שזה יכול לקחת
11/12/14 02:44
73צפיות
כמה שבועות וכו', אבל בעל פה אמרו לנו שזה יהיה די מהיר (בתכלס כי לא היתה באמת סיבה שיעשו לנו את הבדיקה). למזלנו אפילו לא היינו צריכים להזיז את הטיסות המקוריות שהזמנו.
תודה! זה מעודד
11/12/14 02:48
57צפיות
אתם זוכרים אילו מסמכים הבאתם אתכם והם רצו?
הבאנו CV ואת כל המסמכים הרגילים
11/12/14 03:06
64צפיות
שצריך (אצלנו זה היה ויזת עבודה), ומה שהם ביקשו ולא היה לנו זה את רשימת כל היציאות לחו"ל בעשר השנים האחרונות (הם מבקשים רק חמש שנים בטופס הגשת הבקשה לויזה). אז שלחנו להם את זה באימייל באותו יום, וכמה ימים אח"כ הם הודיעו לנו שזה מאושר והבאנו את הדרכון.
º
תודה! אני אדאג להכין את כל אלו
11/12/14 03:13
29צפיות
מה ההשלכות של ביטול בקשה לויזת J1 בחו״ל (ונקובר) והגשה מחדש?
10/12/14 04:08
170צפיות

אני דוקטורנט שנה שישית וניסיתי לחדש היום את הויזת J1 שלי בונקובר. הם זרקו ל- Administration Processing והם טוענים שזה יקח שישה שבועות. הטופס שהם נתנו לי אפילו טוען ״עד 60 יום״. מבירורים שאני מבצע עכשיו מסתבר שונקובר עמוסה בטירוף ועושה רושם שהקונסולייה מנסה ליצור מוניטין שלילי כדי להפחיד אנשים או לקבל עוד כוח אדם. אילו רק הייתי יודע את זה בדיעבד.
 
אני מנסה להבין מה אני יכול לעשות עכשיו. מאוד חשוב לי לחזור לאוניברסיטה שלי כמה שיותר מהר (אני מחפש עבודה אקדמאית השנה, אז זה זמן ממש לא טוב!). 
 
יש למישהו ניסיון עם ביטול בקשה לויזה והגשה מחדש במקום אחר? יותר ספציפית, אני אבטל כאן, ואתפוס את המטוס הראשון לארץ כדי לעשות את הויזה בשגרירות בתל אביב. השאלה היא מה יהיה הנזק של הבקשה המבוטלת. מה גם, שהיא נמצאת ב- adminstrative processing. האם זה יעשה לי חיים אפילו יותר קשים בשגרירות בארץ? 
 
כל טיפ יעזור. אני ממש מיואש כאן!
 
תודה
 
כל שבב מידע יעזור --- למישהו יצא לבטל בקשה לויזה ואז...
10/12/14 18:21
74צפיות
להגיש מחדש?
 
תודה
אין לי מושג, אבל היית מתחיל בלכתוב מייל
10/12/14 19:43
93צפיות
לקונסוליה בתל אביב. מניסיון הם עונים יחסית מהר (כמה ימים), ויכולים לתת תשובה מדויקת.
 
הייתי מספר את כל הסיפור, כולל מספרי אישורים וכל מה שאת יכול לספק, בצורה מסודרת. לבסוף, הייתי שואל האם יש אפשרות / טעם / כדאיות לבטל ולהתחיל מחדש, להעביר את הבקשה, או מה?
 
נשמע סיפור לא פשוט. 
אגב, סתם שאלה, האם יצאת לקנדה בכוונה כדי לחדש את הויזה, או שהיית שם במסגרת העבודה והיית חייב? כי לא באמת חייבים לחדש את הויזה כל עוד לא עוזבים את ארה"ב, ואם כן, אז בד"כ ההמלצה היא לעשות גיחה לארץ.
 
בהצלחה.
ניסיתי לשאול את זה בקונסוליה, הם התעלמו מהשאלה
10/12/14 19:50
85צפיות
שאלתי מספר פעמים בקונסוליה לגבי ביטול והתחלה מחדש בארץ. הם התעלמו מהשאלה ולא ענו. אני מנסה לברר את זה עם עורכי דין לענייני הגירה -- אני עדיין מחכה לתשובה. אין אפשרות להעביר את הבקשה, אבל אני כן יכול לבטל אותה. טכנית זה אפשרי.
 
יצאתי לחדש את הויזה. אני מסיים את התואר השנה ואני צריך ויזה כדי לטוס לראיונות. בדיעבד, זו הייתה טעות קטסטרופלית. זה הולך לדפוק לי את התהליך של חיפוש עבודה. 
 
תודה על התשובה
ביטול הבקשה עצמו לא אמור להיות בעיה
10/12/14 20:19
93צפיות
כפי שאתה בוודאי יודע, מכיוון שהגשת בקשה לויזה לא תוכל להכנס מחדש לארה"ב באמצעות automatic revalidation. מעבר לכך, משיכת בקשה לא נחשבת לדחיה, כך שלא צריכה להיות לזה השפעה שלילית.
 
מצד שני, מה שאין לי מושג לגביו זה ההשלכות בעניין ה-administrative processing. אני משער שמשיכת הבקשה תביא לביטול ההליך האדמיניסטרטיבי, ואני משער גם שיהיה להם רשום במחשב שנפלת תחת TAL בבקשה הקודמת שבוטלה, כך שאם זה המצב, זה אומר שסיכוי גבוה שיגישו אותך בארץ להליך אדמיניסטרטיבי מחדש.
 
שים לב שמדובר בהליך שמתבצע בוושינגטון ולא בשגרירות, כך שלמקום בו מגישים את בקשה לא צריכה להיות השפעה על משך הטיפול.
 
מה לגבי כניסה לארצות הברית בויזת תייר?
10/12/14 20:26
86צפיות
אם אני הופך ל- on leave באוניברסיטה והם מפסיקים לשלם לי משכורת וכו׳, יש מצב שאני יכול להיכנס עם הויזת תייר שלי? יש לי ויזת תייר בדרכון הישראלי מלפני כמה שנים. אני כמובן יכול לנסות את זה, אבל לא ברור לי שזה יעבוד ואני חושש מההשלכות של דחייה בגבול.
 
תודה על התשובה
בעייתי למדי
10/12/14 20:46
114צפיות
טכנית זה אפשרי, אבל זה עלול ליצור הרבה בעיות.
 
מה שיקרה במעבר הגבול זה בעיה אחת. הם יראו שאתה בארה"ב כמה שנים, וסביר שתשאל למטרות הביקור ותצטרך לספק הסבר שהולם כניסה עם ויזת תייר.
 
בעיה עוד יותר רצינית היא במידה ותרצה לבצע שינוי סטטוס מתוך ארה"ב. אפילו אם תחכה מעל 60 יום, המצב והפעולות שביצעת מעידים על כוונה שונה מהכוונה עליה תצהיר בכניסה עם ויזת תייר, וזה עלול לסבך אותך.
 
מציע לא לפעול במצבך ללא התייעצות עם עו"ד ו/או המשרד לסטודנטים בינ"ל.
 
 
 

 
שים לב לפסקה האחרונה במסמך בקישור
11/12/14 00:32
64צפיות

Once an AO request has been submitted, you must wait for a response
before a visa may be issued. If an applicant makes a separate visa
application which an AO and/or SAO request is pending, you must suspend
processing of the case until all AO and SAO requests have been resolved by
the Department.
 
במילים אחרות, ברגע שהבקשה ל-SAO הוגשה, אי אפשר לעצור את הסוסים. בשגרירות חייבים להמתין עד שההליך האדמיניסטרטיבי הנוכחי יסתיים לפני שיטפלו בבקשה חדשה שלך.
 
בקונסוליה אמרו לי שאני יכול לבטל ואז הבקשה שלהם מתבטלת
11/12/14 00:50
72צפיות
יכול להיות שמדובר על משהו אחר? הבקשה שלי הלכה ל-administrative processing על פי תקנה 221(g) באותו חוק. המסמך שצירפת מדבר על חלק שונה של החוק. בשלב הזה ביטלתי את הבקשה שלי בונקובר, וביום שני יש לי כבר פגישה בתל אביב. אני מנסה להשיג אישור לביטול, אבל זה דיי בלתי אפשרי להשיג מענה. אני אמשיך לנסות. במשרד לסטודנטים בינלאומיים באוניברסיטה הציעו לי לבטל את הבקשה כאן ולטוס לארץ להגיש מחדש.
אפשרות לשמור את טופס n600k
10/12/14 10:57
67צפיות
ראיתי שכתוב בכמה מקומות כאן שלא ניתן לשמור את הטופס, אלא רק למלא אותו באתר.
ישנה אפשרות לשמור את הטופס דווקא.
יש להוריד תוכנה קטנה שמייצרת קבצי PDF כמו PDF995 ולהתקין את תוסף המדפסת שלה.
 
לאחר שהיא מותקנת, היא מתווספת לרשימת המדפסות במחשב. לחיצה בכפתור ימין על הטופס, לאחר שמולא ( אפשר למלא רק עמוד אחד, להדפיס, לשמור, להמשיך אחר כך), תפתח תפריט שבו יש לבחור בהדפס או print. כאן יש לבחור את המדפסת של pdf995. 
יפתח חלון שישאל איפה לשמור את הקובץ, נותנים לו שם וזהו.
 
בהצלחה.
אפשר לשמור אם פותחים את זה ב ADOBE READER
10/12/14 20:20
36צפיות
עדיף לא להדפיס ל PDF חדש כי אז אי אפשר לערוך את המידע שכבר הוכנס.
 
אם מורודים את הקובץ ופותחים אותו עם ADBOE READER, אין שום בעיה לשמור ולערוך ולשמור וערוך כמה שרוצים
º
reader יודע לערוך?
10/12/14 21:23
15צפיות
לערוך ערכים/שדות של טפסים
10/12/14 22:00
36צפיות
בקבצים שכוללים את האופציה הזו, לא את המסמך עצמו.
º
אה, עוד יותר טוב, תודה
13/12/14 21:34
4צפיות
º
בכיף
14/12/14 01:02
3צפיות
אשמח לעזרה (פותחת חדשה כי הקודמת לא תוקפץ)
09/12/14 20:21
289צפיות
שלום לכולם, שאלתי לפני כשבוע ולא קיבלתי תשובה. שלחנו ב27 לנובמבר את המסמכים לUSCIS וטרם קיבלנו עדכון מהם, האם כדאי להתקשר כבר ולבדוק האם קיבלו את המסמכים? (שלחנו עם פדקס אז לפי המעקב זה הגיע אליהם ב29/11)
 
בנוסף, אשמח אם תעזרו לי להתמקד בחיפוש המדינה שבה נרצה לגור, מה שחשוב לנו הוא שיהיו מספיק מקומות עבודה בשבילי (מהנדסת תוכנה), מחירי מחייה סבירים ומזג האוויר יחסית קריר - יש חיה כזאת? חשבנו על אורגון למשל, יש שם מספיק חברות הייטק?
 
ושאלה אחרונה מיועדת למי שחיפש עבודה מרחוק והצליח, איך עשיתם את זה? האם המעסיקים לא נרתעו? כמה זמן מראש התחלתם לחפש ואיך התבצע התהליך?
 
תודה מראש למי שיענה
כמה תשובות מהירות:
09/12/14 21:32
153צפיות
יש היי-טק בכל ארה"ב, כולל באורגון (אינטל), אבל מרכזי ההיי-טק הגדולים הם אלה:
1. סאן פרנסיסקו ועמק הסיליקון
2. אזור בוסטון
3. אזור ניו-יורק
4. צפון קרוליינה (Research Triangle Park)
 
אלו הם המקומות בהם יש הכי הרבה חברות והצעות עבודה, שזה בעצם מה שחשוב לך, כדי למצוא עבודה. יש ערים נוספות - תיכף ייכנסו אנשים נוספים ויוסיפו (לדוגמה סיאטל, או יוסטון).
 
אם חשוב לך אזור קריר, אז מספרי 1 ו-4 די נופלים, ובטח ובטח שיוסטון נופלת. ניו-יורק, בוסטון וסיאטל יותר עונות להגדרה של "קר" עד "קר מאוד" בחורף.
 
אני אשאיר לאחרים לענות על השאלות האחרות.
תודה אילן! בהכנות מראש כדאי להחליט על חיפוש במקום מסויים?
09/12/14 22:03
96צפיות
כלומר לחפש *רק* בבוסטון/סיאטל וכו' או בכל המקומות ולעבור למקום שבו אצליח למצוא? איך החיפוש יתנהל אם אתפזר ככה?
תודה!
תראי, רבות מהחברות מחפשות עובדים מקומיים,
09/12/14 22:19
120צפיות
ולא מוכנות לממן עלות של רילוקיישן - אפילו לא בתוך ארה"ב. לכן, יכולה להיות רתיעה אם רואים שהעובד נמצא בעיר/אזור אחר בארה"ב (מאוד מקובל בארה"ב לכתוב את כתובת המגורים ואת מספר הטלפון בקורות החיים). אני מניח שיש אפשרויות "לשחק" עם זה, אני לא ניסיתי זאת כי לא הייתי צריך. אבל, נראה לי שאת צריכה לתת לכל אזור גיאוגרפי (קרי לכל מעסיק באותו אזור) את התחושה שאת עומדת לעבור להתגורר באותו אזור בכל מקרה.
 
שנית, הרבה חברות לא רוצות להיכנס למתן חסות לוויזת עבודה, ולכן את צריכה להבהיר בקורות החיים שאת עומדת לקבל גרין קארד בעתיד הקרוב באופן עצמאי, בלי קשר למעסיק. זה יעזור לקורות החיים שלך לא לסיים את דרכם בפח האשפה הקרוב. לדוגמה, לכתוב משהו כמו: US Permanent Residence starting March 2015 (לתת תאריך ריאלי שבו כבר יהיה לך את הגרין קארד, וכבר תהיי בארה"ב, זמינה לעבודה).
 
ושלישית, וזה הכי חשוב - נטוורקינג, נטוורקינג, נטוורקינג. יש מאות מועמדים שפונים לכל משרה ספציפית דרך האינטרנט, והדרך היחידה שלך להתבלט, היא לדאוג לכך שמישהו בתוך החברה יפנה ישירות למנהל המגייס, וימליץ עלייך. זה מה שיגרום לקורות החיים שלך לטפס לראש הערימה. זה לא קל, ובשביל זה צריך להפעיל כל קשר אפשרי.
 
כבר אמרנו לך שצריך קורות חיים בסטנדרט אמריקני גבוה, וגם פרופיל לינקדאין מלא ואיכותי, ורצוי עם הרבה קשרים, נכון?
להיפך
10/12/14 21:34
67צפיות
היום כבר לא מקובל לשים פרטים כגון כתובת בקורות חיים.
לפחות בנוגע לתחום הנדסת התוכנה
10/12/14 21:54
65צפיות
הניסיון שלי לחלוטין לא תואם את מה שכתבת בפיסקה הראשונה.
 
יתכן וזה המצב בתעשיות ומקצועות אחרים, אבל ממה שראיתי (הן על סמך הניסיון האישי שלי והן על מסך כל מי שאני מכיר), לחברות הייטק אין כל קושי או רתיעה מעובדים באזורים אחרים בארה"ב. לגבי מימון עלויות רילוקיישן, אין כל מחוייבות למעסיק לממן את עלויות הרילוקיישן לעובד חדש, וזה נתון למשא ומתן בין העובד למעסיק הפוטנציאלי. כבר שמעתי על אנשים שקיבלו חבילת רילוקיישן מצחיקה של 2000$ למעבר מחוף לחוף (ומדובר בעובדים עם משכורת של שש ספרות).
 
 
בנוגע לUSCIS
09/12/14 21:52
129צפיות
אני מניחה שמדובר על ה-I-130? אם כן, ההודעה הראשונית שהם קיבלו את הטפסים ופותחים תיק לוקחת כשלושה שבועות. אין עוד מה להתקשר, אבל זה לא יכול להזיק. תתכוננו נפשית להמתנה של כחצי שעה על הקו כדי לדבר עם נציג, זה קצת מייאש בהתחלה אז לא לנתק
 
סורי, בשאר עינייני ההיי-טק אני לא מבינה. בהצלחה!
º
תודה רבה, אכן I-130.. נחכה
09/12/14 22:01
35צפיות
מקרה דומה
10/12/14 10:10
71צפיות
אני שלחתי את המסמכי I-130, התקבלו ב21/11 ולא שמעתי דבר מהם עד שאחרי עשרה ימים קיבלתי את המעטפה חזרה עם בקשה לחתום שוב במקום אחד שפיספסתי. שלחתי כעבור יום בפדקס (יום שישי 5/12 אישור קבלה מפדקס) ואתמול9/12 קיבלתי אימייל Acceptance
ייתכן ומה שמעכב את אישור הקבלה הוא מקרה דומה לשלנו, שמשהו התפספס והם שולחים חזרה את חבילה...
 
 
תודה לך! חששתי ששכחנו לחתום באמת, אז כנראה שזה המקרה
10/12/14 19:09
52צפיות
תודה רבה
חוזרת אליכם מפעם....
68תגובות
07/12/14 22:35
739צפיות
חברים יקרים, 
לפני כמה וכמה חודשים התחלתי להתייעץ איתכם כאן לגבי מעבר צפוי שלנו לבוסטון עקב תפקיד של בן הזוג (שייך לכוחות הבטחון).
מאז השתנו לא מעט פרטים, אבל עכשיו, כשהכל מתחיל להתבהר, אני פותחת (ברשותכם ובאדיבותכם) את ההתיעצות הזו מחדש.
קצת עלינו: זוג+1 (ואחד בדרך). בדרך...

(המשך...)
חברים יקרים, 
לפני כמה וכמה חודשים התחלתי להתייעץ איתכם כאן לגבי מעבר צפוי שלנו לבוסטון עקב תפקיד של בן הזוג (שייך לכוחות הבטחון).
מאז השתנו לא מעט פרטים, אבל עכשיו, כשהכל מתחיל להתבהר, אני פותחת (ברשותכם ובאדיבותכם) את ההתיעצות הזו מחדש.
קצת עלינו: זוג+1 (ואחד בדרך). בדרך לשנה וחצי בבוסטון לצורך לימודים ב-MIT. המעמד הוא של שליחות ארוכה מטעם משרד הביטחון. עוד לא בטוחים איזו ויזה תינתן לי, אך בוודאות אינני רשאית לעבוד.
שאלות ראשונות כדי להבין את העסק:
1. השכר הצפוי של בן זוגי- 6000 דולר לחודש. ביטוח רפואי טוב משולם ע"י משרד הביטחון. משיחות עם שליחים קודמים הבנו ששכירת דירה מרווחת בבניין בניוטון או ברוקליין תעלה כ-2600 דולר בחודש. האמנם זה המספר? איזה דירות אפשר לשכור במחיר הזה? והאם כלולות הוצאות נוספות במחיר השכירות?
2. אנחנו עתידים להגיע באוגוסט עם ילדה בת שנתיים. מה מסגרות החינוך האפשריות? מה העלות החודשית? יש רק מסגרות פרטיות או גם ציבוריות?  אין לנו את מי לשאול, כי כל שאר השליחים בתוכנית נסעו ללא ילדים...
3. כמה עולה לשכור מטפלת/נני במשרה חלקית? נניח לשלושה חצאי יום בשבוע.... 
4. אנחנו מבינים שזו שאלה מורכבת, ובכל זאת- מה סדר גודל של הוצאות הכלכלה החודשיות (סופרמרקט, תקשורת ואינטרנט, חשמל, מיסים, חימום, ומים) למשפחה עם ילד ותינוק? אנחנו מתחילים לחשוש שאולי בכלל לא נסתדר עם השכר הצפוי, וממש דואגים.

נודה מאוד לתשובותיכם האדיבות.


 
תוכנית פנסיה
10/12/14 16:29
103צפיות
שלום,
 
עברנו לאחרונה לארה"ב במסגרת רילוקיישן בחברת הייטק של בעלי. כעת הוא צריך לבחור בין שלושה מסלולים בפנסיה:
Pre-tax contributions
Roth contributions
After-tax contributions
פרטים רלוונטיים:
- המעבר הרשמי הינו לשנתיים - וכרגע ממש לא ברור מה יקרה לאחר מכן (האם נחזור לארץ או האם נישאר פה - ואם נישאר לכמה זמן).
- אין לנו בעיה לקבל בנטו פחות כל חודש אם זה יהיה יותר משתלם בטווח הארוך
 
אם אנחנו מבינים נכון, ה-Pre-tax הכי משתלם בטווח הארוך, כל עוד לא מושכים את הכספים לפני גיל 59. כנראה שהיינו בוחרים במסלול הזה אם היינו בוודאות יודעים שאנחנו נשארים בארה"ב בטווח הארוך.
נשמח מאד לטיפים איך לבחור בין המסלולים, אם מישהו יכול לתרום משהו בעניין.
 
º
מישהו? משהו?
11/12/14 18:30
10צפיות
º
מצטרף לשאלה..
11/12/14 19:36
14צפיות

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה