בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
רגע לפני שנכנסים לתוך הפורום:
נכון שיש כבר גננים ממין זכר, אך הפניה היא עדיין לגננות
ממין נקבה (כי הן הרוב, ובדמוקרטיה הרוב קובע):
בפורום הגננות קבוצה הולכת וגדלה של חברות המאמינות כי יצירת סביבה ווירטואלית, בה תינתן האפשרות לפתיחת דיונים מקצועיים, שיחות ושיתוף בהתלבטויות, תוביל לצמיחה והרחבת הידע של כל אחת מאיתנו.
היכולת שלנו לדבר אחת עם השנייה לשתף ולהלין על אירועים וחוויות מהעבודה בגן. מקום שבו נוכל לפתוח ללא היסוס או חשש לחשיפה את הקשיים הקשורים ביחסים בין ובתוך הצוות. לקבל תמיכה זו מזו באשר לדרכים שבחרנו לפתור בעיות שהתעוררו, בין אנשי הצוות לבין ההורים או בין הגננות לגורמים מקצועיים שמחוץ לגן. ולעיתים עיצה או תמיכה בפיתרון קושי בהתמודדות עם קשיים בהם נתקלים הילדים.
הפורום במובנים רבים הוא חדר המורים החסר כל כך לגננות העובדות רוב הזמן לבדן. את הקולגות הן פוגשות לעיתים בהשתלמויות או כנסים, בשום מפגש מאלה אי אפשר לדוחח באמת. כאן בבית מול המחשב אנו מוצאות זמן לשתף ולהשתתף.

בפורום ניתן להביע רעיונות, דעות, מחשבות, רגשות, הגיגים, המלצות ואזהרות, כל אלה ימצאו דרכם בשרשורי הפורום לאורכה ולרוחבה של ארצינו הקטנה והאהובה. יש ודברינו הכתובים פה, יחצו, ימים ויבשות. לא אחת אנו פוגשים גננת ישראלית, העובדת עם ילדים יהודים או ישראלים גולים, המבקשת לשמור על קשר מקצועי ולבקש עזרה או תמיכה. לעיתים הורה תועה בארצות רחוקות המבקשת לקבל טיפ לשימור המסורת ולחינוך הילדים רחוק מכאן. לאלה שמורה לנו פינה חמה והן יודעות כי, בלב חפץ, יקבלו כל עזרה שנוכל לתת.

כגננות , לכל אחת גישה חינוכית אותה גיבשה במהלך שנות לימודיה ועוד יותר במשך שנות עבודתה, ומכאן שתהינה הגישות שונות ומיוחדות המיחדות כל אחת מאיתנו. אני מכבדת כל אחת מהגישות החינוכיות אותה בחרתן ואותה גיבשתן. אני מאמינה שיש מקום להשמעת דיעות שונות ומגוונות. ככל שנשמע ונקרא, כך נחכים.
מקווה שתיהנו לשהות כאן ושהזמן אותו תבלו איתנו יהיה לכן לתועלת. ושההתמקצעות שלנו תביא לשיפור החינוך לגיל הרך בישראל.

מתכון לחלות בגן!
23/01/14 20:31
143צפיות
שלום לכולן!

כתבתי את ההודעה הזו עכשיו בפורום מתכונים, ואז חשבתי שאולי גם כאן תהיינה עצות מועילות...תודה!

- - - משמיטה את החלקים הלא רלוונטיים שקדמו, ועוברת לעיקר: - - - - - -

בכל שבוע אני אופה עם הילדים חלות בגן. עד השנה הבצק היה קילו-קילו חצי וכל ילד וילדה היו מכינים חלה אישית מחתיכה...
השנה אני במצב קצת שונה, מכיוון שאני עובדת בגן שהוא אזורי לכמה יישובים, ויש הסעות. זה אומר שאני במגבלת זמן, בייחוד ביום שישי, וזה לחץ של זמן להכניס כמה תבניות לתנור.
מה החלטתי לעשות במקום? כדי לא לוותר על ריח החלה ביום שישי, וגם על החוויה, החלטתי להכין בצק מחצי קילו בלבד, וששני מברכי השבת (אני החלטתי למצוא חלופה למונחים "אמא ואבא שבת" כי אני ממש סולדת מהם, באופן אישי.) יכינו חלה גדולה לכולם. עם הזמן הילדים מצאו שדרוג, והם פשוט מכינים מחצי הקילו הזה חלות אישיות קטנות, כמו "לחמניות ביס" כאלה. מברכי השבת מכינים לכולם, וזה תפקיד מכובד שהם נושאים!
זו חוויה מעשירה וזה נחמד כשבקבלת השבת כל ילד מקבל חלה אישית.

א ב ל - משהו לא עובד לי בבצק.
המתכון שיש לי עובד מעולה שנים כשזה קילו קמח.
חשבתי לתומי שאם אפחית הכל בחצי, יצא לי אותו דבר, רק פחות כמות .
משום מה, החלות לא נהיות אווריריות באפייה. הן נאפות מבחוץ והן גם עשויות מבפנים, אבל הן נשארות דחוסות כאלה, והרבה פעמים הילדים לא אוכלים אותן...

אני רוצה שיצאו לי לחמניות רכות ונעימות.
אגב, גם הבצק הרבה פעמים דביק מדי לעבודה ואני צריכה לקמח אותו בשביל הילדים. אני רוצה שיצא לי בצק נעים לעבודה, שלא נדבק לאצבעות, ומשום מה זה לא מצליח לי...

מישהו יכול לתרום לי מתכון אמין ושווה לבצק חלות מחצי קילו קמח???

למען הסר ספק, זה המתכון המקורי:
1 ק"ג קמח
2 ביצים
חצי כוס שמן
2 כפות שמרים יבשים גדושות
חצי כפית מלח
2 כפות סוכר
כוס מים (או להוסיף עוד קצת...תלוי איך יוצא הבצק).

אז עכשיו פשוט קחו את זה ותורידו בחצי, וזה מה שאני מכינה. וזה לא יוצא טוב כמו בקילו...
אני מרגישה את זה על הבצק, שאין בו בועות...

יאללה, מחר יום שישי, מה הסיכוי שיש כאן מישהו עוד לפני?

תודה!!!
נעמה.
אולי זה העניין של השמרים?
24/01/14 15:38
77צפיות
לא תמיד החלוקה לחצי מתאימה מבחינת הכמות וחלוקת החומרים.

אגב, אצלנו כשמכינים חלות אנחנו מכינות את הבצק מראש על הבוקר לפני שהילדים מגיעים, ואז לילדים נותר רק לעצב את החלה.

אצלנו המתכון הוא:

            חלה של שבת (מתכון של רחל)
המרכיבים:
1 ק"ג קמח
חצי כוס סוכר
2 כפות סילאן/דבש
שליש כוס שמן
1 ביצה שלמה + 2 חלמונים
שקית "שמרית"
1 כפית מלח
מים מהברז-לפי הצורך
תודה :). מצאתי פתרון!
24/01/14 23:19
96צפיות
בעצת יושבי פורום מתכונים, הורדתי את הביצה, כי הם אמרו שהביצה גורמת לחלה לצאת עוגתית יותר מבחינת הבצק, וזה בדיוק מה שרציתי למנוע.
הפלא ופלא - יצאו חלות מושלמות, ובצק ממש נוח וטוב לעבודה!!!

אני מכינה את הבצק עם הילדים, עם קבוצה בבוקר, כשעה לפני שמכינים את החלות. כדי שזו תהיה חלק מהחוויה שלהם.
תופעת האיחורים לגן
24/01/14 15:46
198צפיות
ההתייחסות שלי היא לאיחורים בבוקר כשמביאים אחרי ארוחת בוקר/בזמן מפגש או חוג כשמבקשת במפורש לא לעשות זאת ועל איחורים באיסוף הילדים ואז היתקעויות בגן כי הילדים רוצים להישאר במפגש/להמשיך לשחק.

לא מדברת כמובן על איחורים בגלל טיפת חלב/בדיקת רופא/חיסון וכו' שזה משהו חד פעמי אלא על מאחרים קבועים.

הערנו,ביקשנו, מתזכרת תמיד לפני החוגים להגיע עד שמונה וחצי ועדיין יש לי כמה שמגיעים במהלך החוג ועוד מצפים שנעשה תהליך פרידה ארוך של להיפרד בדלת ואז בחלון וכל מיני כאלה ורק איתי ולא עם הסייעות שלי

וגם אחה"צ מאחרים לאסוף ואז מוצאות את עצמנו בארבע וחצי עם גן מלא ילדים ואי אפשר לשחרר את הסייעת שאמורה ללכת בארבע וחצי כאשר הרבה ילדים אמורים ללכת בארבע-כל פעם יש תירוץ אחר כביכול "תירוץ טוב" .

מי גובה קנסות על איחורים לגן-איך זה עובד? כמה כסף על כמה זמן?אחרי כמה זמן מתחילים לגבות? שוקלת להציע לקנוס את ההורים אם זה ימשיך ככה.

התופעה במיוחד רווחת בימי שישי- אני לא זוכרת יום שישי שיצאתי בו בשעה 12:00, תמיד מאחרים ולא טורחים לרוב לעדכן על האיחור. כבר קרה שהגיעו פעם באיחור של חצי שעה בגלל שלא חישבו נכון מתי לצאת מהקניון  (כן,זה היה התירוץ ).

מה אתן עושות עם האיחורים האלה
איחורים:
28/01/14 20:54
104צפיות
איחורי בוקר
יש אצלי ממש מעט, אבל בעקרון אם מישהו מגיע בזמן פעילות (חוג/מפגש/ארוחה) אני מאוד נותנת להורה לארגן את התיק במקום ולהפרד מהילד מבלי לגשת, והילד בהתאם לאופיו משתלב בפעילות או מגיע אלי ויושב אתי כמה שצריך עד ש'מפשיר' ונכנס לעניינים. גם אם אני מעבירה מפגש זה לא מפריע. אם הילד בוכה או משהו, הסייעת ניגשת לברר מה קורה.
כל שנה יש 1-2 ששגרת הבוקר שלהבית גוררת הגעה בסוף זמן המשחק החופשי או ישר לסידור, אני מסבירה להורים כמה  קשה לילד להכנס ככה ישר ל'מהר-מהר' סידורים ועניינים, אבל ההחלטה היא של ההורה אם שווה לו לשנות את השיגרה או לא.  בבי''ס כבר יחנכו אותם... (את ההורים)

איחורי סוף יום
אצלנו יש עלות 25 ש''ח לאיחור/שעת הארכה חד פעמית. מוציאים חשבונית בסוף כל חודש.
הגן פעיל עד 5, כך שמאחרי 4 פשוט משלמים. מאחרי 5 קורה די מעט , בד''כ חוסר תאום בין ההורים...
מדי פעם כשהאיחורים מתגברים מוציאים תזכורת להורים שכשהגן מסתיים ב4 זה אומר להגיע כמה דקות קודם ומבקשים לא להתעכב... זה עוזר עד שכבר לא ואז מתזכרים שוב.
להיות יותר קשוחה בנושא
29/01/14 06:47
90צפיות
בבקרים-
אני עורכת מפגש בבוקר והכניסה לגן היא דרך המפגש...
אז התחלתי לנעול את דלת הכניסה, ושמתי שלט שהכניסה היא מהחצר ואז הם נפרדים עם הסייעת שבחדר השני, מפזרים את הבגדים...מעדכנים אותה וכו. זה לא עבד עד שנעלתי את הדלת.
מי שמגיע בזמן ארוחת בוקר (יש לנו ילדה אחת כזאת)- אחרי שיחות הסבר שאנחנו בזמן הארוחה לא פנויות לעזור להפרד, אנחנו ממשיכות בעינייני הארוחה והאמא מתמודדת איתה... קצת קשוח אבל עבד בפעם האחרונה כי האמא פשוט הלכה (והילדה קיבלה חיבוק כמובן). אבל אין לנו זמן לשיכנועים של פרידה בשלב הזה של היום.
בסוף היום-
לאסוף צעצועים, לנעול להם נעליים, לכבות את האור ולקחת את שקית הכביסה של הילד ולתת להורה. אם יש ילדים שנשארים אחרי 16, אז אותם להכניס לחדר עם משחקים, ומי שמאחר מחכה עם כל הנ"ל להורה שלו בחדר אחר. וכמובן- מנהל הגן חייב לדבר עם ההורים ולקנוס אותם אם זה ממשיך. לא לוותר.
(אצלי גם יש אפשרות להשאר באופן חד פעמי אחרי 16 והם משתמשים בזה)
איחורים
( לעסק שלי )
29/01/14 22:21
94צפיות
"איחור"  בבוקר לגן לא מהווה שום בעיה מבחינתי אני גם לא קוראת לזה איחור אלא זמן איכות עם המשפחה בשעה של בוקר.
כשהילדים מגיעים לגן אני חושבת שמתוך צוות של שלש בנות לפםחות אחת יכולה להתפנות ולקבל את הילד/ה בחיוך, בחיבוק ובנחת כבעלת גן פרטי אני מצפה מהצוות שלי שגם ינעים את הבוקר גם להורה בעת הפרידה. אני לוקחת בחשבון שבמשפחות שונות התנהלות הבוקר שונה, לפעמים יש עוד ילדים או צרכים של ההורים שלא מאפשרת הגעה לגן בזמן שמתאים לי, ולפעמים בני השנתיים יכולים להקשות מאד את הבוקר על הוריהם ולא כולם מתמודדים באותה הדרך, לכן בעיני הגמישות נחוצה.

איחור לאיסוף הילדים זו כבר סוגייה אחרת. כאן האחריות של ההורה כלפי ילדו  פגומה בעיני כאשר הורה מאחר באופן קבוע, ולא מתאם מראש ולא מודיע. זה מצב שבו לא רק שאני רואה זלזול בצוות (שבודאי רוצה להגיע למשימות הפרטיות שלו, לא אחת הורים שצריכים בעצמת לאסוף ילדים ממסגרות שונות) אלא הסוגיה של הילד עצמו, שנשאר בגן ריק ועם סייעת /גננת  שאינה יודעת איך  להערך לזמן בלתי ידוע , ואולי כשהיא מנסה להשיג את ההורים בטלםון כשהילד לידה, מרגיש שהוריו בגדו בו.  לא פעם הילדים האלה מראים קושי להגיע לגן ולהפרד מהוריהם. זה מאד עצוב בעיני.
אני מסבירה להורים ומרעננת וכותבת מיילים מפורטים על הלקות שבאיחור בלתי מתוכנן לגן.
מאידך אני מאפשרת להשאר בצורה מסודרת תמורת תשלום שמרטפייה ואז מתאמת עם סייעת בהתאם למתבקש.
בדרך כלל אין אצלי איחורים ואם יש פעם או שתיים בתחילת השנה, אחרי שאני "חופרת" להורה בנושא הוא מפסיק לאחר.
אתר מקסים עשיר בפעילויות לימודיות לגיל הרך
23/01/14 11:25
190צפיות
שמחה להכיר לכם אתר מקסים לגיל הרך הכולל שפע פעילויות ומשחקים המיועדים להוראה וללמידה במגוון נושאים ומיומנויות, ומהרמות הנמוכות ביותר של ראשית העבודה במחשב, מיומנויות בסיסיות, ראשית החשבון, מוכנות לקריאה, שפה ועוד.
ניתן להרשם להתנסות שבוע חינם.
שווה .
www,gingim.net
º
קישור לאתר
23/01/14 11:35
84צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
אירוח בנושא התביעה נגד מאסטר שף
23/01/14 09:38
84צפיות
|אקשן|האם תכניות הריאליטי משקפות לנו את המציאות?
עם עליית העונה הרביעית של מאסטר שף, חשף אסף הלפרין את חוויותיו מההשתתפות באודישנים.
אסף עומד בראשה של תביעה ייצוגית על סך 16 מליון שקלים כנגד הפקת התכנית והוא יתארח היום משעה 15:00 בפורום טלוויזיה ויענה על השאלות שלכם סביב הפרשה.
שימו לב, ניתן לשאול שאלות גם בכינוי אורח
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
דרושות מדריכות תנועה
22/01/14 13:18
49צפיות
למרכז הישראלי לחוגי העשרה דרושות מדריכות תנועה לגיל הרך.
העבודה באזור ירושלים ומרכז הארץ.
ניתן לשלוח קו"ח באמצעות הדרושים באתר החברה   www.icfea.co.il
מחלה מדבקת בגן
20/01/14 17:43
141צפיות
אתמול פנתה אליי אמא בטענה כי בנה נדבק מחיידק סטרפטוקוקוס A בפעם השניה במהלך החודש.
היא בקשה שאכתוב מכתב להורי הגן על מנת שיבדקו את ילדיהם מאחר ובעת הדגירה של החיידק  אין סימנים במהלך עשרה ימים של הדגירה
האם מקובל הדבר לדרוש מהורים לבדוק את ילדיהם מתוך דאגה שלא ידבקו ושהמחלה לא תנדוד בגן מאחד לשני?
מה עושים במקרה כזה מבלי ליצור פניקה אצל הורים אחרים? כמובן שמדובר בילד אחד בלבד אך ברורה לי הדאגה של אותה אמא.
אשמח לעצה בעניין מאחר וזו פעם ראשונה שפונים אליי בבקשה מעין זו.
רק בריאות,
יפית
אין מה לבדוק כי
22/01/14 09:45
92צפיות
הסטרפטוקוק נמצא אצל אחוז גדול מהאוכלוסיה באופן טבעי, ורק אחוז מסויים שרגיש אליו מפתח תסמיני מחלה. בגיל הצעיר נהוג לתת למי שאובחן כרגיש לסטרפ טיפול אנטיביוטי מניעתי (מינון נמוך באופן קבוע) או לטפל נקודתית בהתפרצויות, תלוי במידת הרגישות של הילד ובהחלטת ההורים והרופא. אפשר ללמד את ילדי הגן 'להשתעל למרפק, זה מה שאני עושה בגני, כדרך להפחית הפצת חיידקים בכלל, לא רק סטרפ.
בכלל לא בטוח שהוא נדבק בגן
24/01/14 13:53
52צפיות
מאוד יכול להיות שאחד מבני משפחתו נשא של החיידק, אך לא חלה במחלה, הילד נדבק כל פעם מאותו הורה, אח, כששותה מאותה הכוס, או אוכלים יחד משהו, בדרך כלל נותנים טיפול משפחתי ואז החיידק עוזב את המשפחה.
|*|נפתח פורום האישה הטובה
20/01/14 16:44
15צפיות
אנו שמחים לבשר על פתיחתו מחדש של הפורום לסדרה המצליחה - האישה הטובה.
אם גם אתם צופים אדוקים, אתם מוזמנים לפורום להעביר חוויות מהעונה החדשה ולהתעדכן בכל מה שחשוב.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
מחפשת את הסיפור מעשה באפרוח שהלך לחפש אמא אחר
20/01/14 15:46
69צפיות
למי שיש ותשלח לי אודה מאוד
|אקשן|הקרנה מיוחדת של סרט משובח
19/01/14 16:13
20צפיות
|*|המבקרים ברחבי העולם כבר משבחים את הסרט עטור הפרסים ומועמדויות לאוסקר "מועדון הלקוחות של דאלאס" ולכם יש עכשיו הזדמנות לצפות בו לפני כולם בהקרנה מיוחדת רק לגולשי תפוז|!|
לפרטים והרשמה לחצו כאן
המישפחה
18/01/14 23:09
113צפיות
אני לא יודעת איך להתחיל את הנושא בגן לגילאי 2-3
שמי-ד
מדלייה אחידה מלך/מלכת הבקבוקים
18/01/14 21:21
58צפיות
אשמח לעיצוב של מדלייה שתהיה אחידה לבנים ולבנות
(כך לא אצטרך להדפיס במיוחד לבנים או לבנות)
או שיהיה רשום מלך/מלכת הבקבוקים + ציור תואם למיחזור בקבוקים
או ציור של מלך ומלכה יחד + ציור תואם למחזור בקבוקים
עוד בקשה קטנה -  שייכנסו 6 מדליות בדף A4
תודה מכל הלב!
אמון הורי ילדים לקויי למידה מטעם אגודת ניצן
18/01/14 20:20
35צפיות
שלום לכולם

אני לומדת אמון הורים לילדים לקויי למידה מטעם אגודת ניצן.
כרגע אני בשנה השנייה ומתחילה את שלב הסטאג'.
לצורך סיום הלמודים חברותי ללמודים ואני צריכות לאמן שתי משפחות.

אני פונה אליכן כגננות ומבקשת שאם אתן מזהות הורים , שיכולים להתרם מאמון כזה (ששם דגש על תקשורת מקרבת בין הורים לילדיהם = שפור התקשורת)
תיידעו אותן על קיום האמון הזה .
הורים המעוניינים לשמוע יותר פרטים על הרציונל של האמון מוזמנים להכנס לאתר של ניצן ( "אמון הורים ניצן" ) ולקרוא.

תודה רבה
יום המשפחה
17/01/14 11:29
196צפיות
שלום  אני מחפשת פעילויות ליום המשפחה  ילדים בגן

בברכה  יעל
בבקשה קישור מהארכיון שלנו
( לעסק שלי )
18/01/14 15:05
176צפיות
עוד אחד בבקשה
18/01/14 15:49
90צפיות
בכלל אני מציעה להקליק בחלונית החיפוש את הנושא ולפעמים אפשר למצוא המון חומרים מעניינים שהועלו כאן בעבר.
º
יעל, מה גיל הילדים?
18/01/14 15:20
45צפיות
לימודים לעבר מלווה התפתחותית
14/01/14 22:22
85צפיות
שלום!!:)
אני כרגע בת 20 ולפני למודים.
היכן שאני עובדת,במשפחתון לפעוטות, ישנה מלווה התפתחותית ואני מאוד מוקסמת מהפעילות שלה.
רציתי להתייעץ, מה המסלול הנבון כדי להיות מלווה התפתחותית מצליחה? אני שואפת ללמוד תואר ראשון קודם ואז לעשות את הקורס.
איזה מסלול הכולל תואר ראשון מומלץ בשבילי?

המון תודה ובהצלחה לכולם!
מכון, וינגייט? אוניברסיטה? רפואה , פסיכולוגיה
( לעסק שלי )
15/01/14 21:18
69צפיות
יש הרבה מסלולים שיובילו בסופו של דבר לאפשרות הזו. השאלה מה מתאים לך .  שמעתי שיש גם לימודים לא פורמליים של כל מיני גופים וארגונים.
נסי בגוגל ליווי התפתחותי.
שילוב חכם של תואר ראשון ולווי התפתחותי
17/01/14 15:08
46צפיות
תודה!
אני מתייעצת במכונים ובאתרים.
העניין שאני רוצה ייעוץ מהשטח, מאנשים שלומדים.
וגם הבנתי שמאוד חשוב לעשות תואר ראשון, גם מבחינה כלכלית לעתיד. אני מחפשת למצוא שילוב הולם של תואר ראשון ולווי התפתחותי..

בכל אופן, שוב תודה ושבת שלום:)
º
בהצלחה
18/01/14 14:58
18צפיות
כל מקצוע פרא- רפואי
18/01/14 20:36
29צפיות
יכול להוות בסיס רחב ומעולה- ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה, שפה ותקשורת.
º
תודה!
18/01/14 22:00
7צפיות
משרה לגננת
16/01/14 18:05
122צפיות
במועצה אזורית גן רווה מחפשים גננת, ניתן ליצור קשר mimonst@hotmail.com
דרושה בייביסיטרית למשרה קבועה
20/01/14 08:21
37צפיות
לאסוף ילד מב"ס בסביבות 13:00 ולחזור אתו הביתה לארוחת צהריים והכנת שיעורים.
אין צורך ברכב.
מתאים לסטודנטיות ולסייעות שמועסקות במשרה חלקית.
אופנת נטליז

מחפשת שמלת ערב?

למגוון שמלות ובגדי ערב מעוצבים כנסי עכשיו לאופנת נטליז>>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה