לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
רגע לפני שנכנסים לתוך הפורום:
נכון שיש כבר גננים ממין זכר, אך הפניה היא עדיין לגננות
ממין נקבה (כי הן הרוב, ובדמוקרטיה הרוב קובע):
בפורום הגננות קבוצה הולכת וגדלה של חברות המאמינות כי יצירת סביבה ווירטואלית, בה תינתן האפשרות לפתיחת דיונים מקצועיים, שיחות ושיתוף בהתלבטויות, תוביל לצמיחה והרחבת הידע של כל אחת מאיתנו.
היכולת שלנו לדבר אחת עם השנייה לשתף ולהלין על אירועים וחוויות מהעבודה בגן. מקום שבו נוכל לפתוח ללא היסוס או חשש לחשיפה את הקשיים הקשורים ביחסים בין ובתוך הצוות. לקבל תמיכה זו מזו באשר לדרכים שבחרנו לפתור בעיות שהתעוררו, בין אנשי הצוות לבין ההורים או בין הגננות לגורמים מקצועיים שמחוץ לגן. ולעיתים עיצה או תמיכה בפיתרון קושי בהתמודדות עם קשיים בהם נתקלים הילדים.
הפורום במובנים רבים הוא חדר המורים החסר כל כך לגננות העובדות רוב הזמן לבדן. את הקולגות הן פוגשות לעיתים בהשתלמויות או כנסים, בשום מפגש מאלה אי אפשר לדוחח באמת. כאן בבית מול המחשב אנו מוצאות זמן לשתף ולהשתתף.

בפורום ניתן להביע רעיונות, דעות, מחשבות, רגשות, הגיגים, המלצות ואזהרות, כל אלה ימצאו דרכם בשרשורי הפורום לאורכה ולרוחבה של ארצינו הקטנה והאהובה. יש ודברינו הכתובים פה, יחצו, ימים ויבשות. לא אחת אנו פוגשים גננת ישראלית, העובדת עם ילדים יהודים או ישראלים גולים, המבקשת לשמור על קשר מקצועי ולבקש עזרה או תמיכה. לעיתים הורה תועה בארצות רחוקות המבקשת לקבל טיפ לשימור המסורת ולחינוך הילדים רחוק מכאן. לאלה שמורה לנו פינה חמה והן יודעות כי, בלב חפץ, יקבלו כל עזרה שנוכל לתת.

כגננות , לכל אחת גישה חינוכית אותה גיבשה במהלך שנות לימודיה ועוד יותר במשך שנות עבודתה, ומכאן שתהינה הגישות שונות ומיוחדות המיחדות כל אחת מאיתנו. אני מכבדת כל אחת מהגישות החינוכיות אותה בחרתן ואותה גיבשתן. אני מאמינה שיש מקום להשמעת דיעות שונות ומגוונות. ככל שנשמע ונקרא, כך נחכים.
מקווה שתיהנו לשהות כאן ושהזמן אותו תבלו איתנו יהיה לכן לתועלת. ושההתמקצעות שלנו תביא לשיפור החינוך לגיל הרך בישראל.

 ברוכים הבאים וברוכות הבאות לפורום "גננות וצוותי חינוך בגן"
הפורום מיועד לכלל אנשי החינוך בגן הילדים: גננות,סייעות, מרפאות בעיסוק וכל מי שלוקח חלק פעיל בהתנהלות הגן.
כמו כן, אנו מזמינים הורים להתייעץ לגבי מסגרות הגן השונות והתפתחות הילד מתוך נסיוננו כאנשי חינוך (אך אין מדובר בתחליף לייעוץ מקצועי רלוונטי).
 
הודעה חדשה

הסבת אקדמאים להוראה- חינוך לגיל הרך
06/05/15 16:18
232צפיות
שלום לכולם:)
 
אני מעוניינת להרשם ללימודי הוראה לחינוך לגיל הרך.. 
אני לא יודעת מה כדאי,  ומתלבטת בין סמינר הקיבוצים לבין בית ברל?
הבנתי שבסמינר הקיבוצים יותר קפדניים/מתנשאים ובבית ברל המרצים באים יותר לקראת הסטודנט ופחות מקפידים.  (לא יודעת מה יותר טוב)
 
כמו כן הבנתי שהמסלול בכל מקום הוא  : יומיים לימודים ויומיים מעשי בגן 
איך מתכלכלים ככה אם 4 ימים מהשבוע תפוסים לכן בלימודים ? (עשיתי תואר ראשון בפתוחה ועבדתי משרה מלאה לכן אני שואלת)
 
עזרו לי בבקשה!
 
 
לא ממש יודעת לגבי הסבה
07/05/15 13:24
78צפיות
אבל אני בוגרת סמינר הקיבוצים- דווקא הרגשתי את מה שתיארת בבית ברל שזה מה שקורה בסמינר הקיבוצים.
הגישה בסמינר הקיבוצים מאוד פתוחה ומכילה, יש דרישות פדגוגיות והקורסים רציניים אבל מאוד באים לקראת הסטודנט והאווירה מאוד נעימה.
 
אני למדתי כמעט כל יום עד 3-4 ואז נסעתי למשמרת בבית קפה/עבדתי בחנות צעצועים ובייביסיטרים. לא היה לי זמן לנשום אבל שרדתי איכשהו...
 
בהצלחה!
אולי יש פחות דברים לימודיים כשאת כבר עם תואר...
07/05/15 16:07
71צפיות
גם אני כמוך בפתוחה ואחת הסיבות היא בשביל לעבוד במקביל ולצבור ניסיון בשטח. אם זו הסבה יש מצב שיש קורסים כפולים שאת לא צריכה ללמוד ותוכלי לקבל פטורים מהם וככה הרווחת יותר זמן לעבודה...
בכל מקרה אני לא יודעת בדיוק לענות על השאלה כי אני לא מכירה את מסלולי הלימודים באף אחד מהמקומות, אבל נראה לי שיש לסטונדטים ברוב המקצועות והמוסדות לימוד בארץ את הבעיה הזו- כמעט בלתי אפשרי לעבוד ולהתכלכל נורמלי(לא מותרות, מדברת על קיום בסיסי-אוכל, דירה, אולי רכב,חשבונות ומיסים) בזמן הלימודים ובכללי לדעתי אנחנו מדינה בעייתית בקטע הזה- עובדים כדי לחיות ורוב הזמן בכלל לא נהנים מעודף רווחים למותרות..., אולי שווה לבדוק אופציה ללימודי ערב יום בשבוע במרכזי לימוד פרטיים שמתמחים בגילאי 0-4 (זה הגיל שאת מכוונת אליו? אם כן אז יש מצב שזה עדיף על לימודים לתואר כי בהרבה מעונות וגנים לגילאים האלה לא בהכרח צריך תעודת הוראה וכל דרישות משרד החינוך, יש הבדל בין גיל 4 ומעלה ברמת הידע הנדרש לרמה של הקטנטנים, וללמוד נטו מה שאת צריכה לשטח זה נפלא בפני עצמו,בעיניי), זה אומנם לא מאפשר עבודה במשרד החינוך אבל מבחינת כלים מעשיים שתורמים נטו למקצוע ולעבודה זה כן יכול לעזור וככה במקביל אפשר גם לעבוד...ולך כבר יש תואר, אז יש לך גם פריבלגיות שכנראה מרוויחים מעצם הקיום שלו שבטוח עבדת עליו קשה (אני זהירה כי אני לא בטוחה שכולם מרוויחים מהתארים שלהם בשוק העבודה הנוכחי)...
הסבה בסמינר
12/05/15 10:41
45צפיות
גם אני בוגרת הפתוחה :) מיד עם סיום לימודי נפתח מסלול ייחודי של הסבה מואצת, למדתי בסמינר הקיבוצים ולא הייתה לא קפדנות ולא התנשאות
להיפך, הרגשתי שבאו לקראתי. נהנתי מהמקום וממליצה בחום. כשלמדתי בהתחלה (רבע סמסטר+קיץ) זה היה אינטנסיבי יומיים עבודה מעשית ולימודים יום מרוכז+ שעתיים באותו היום של העבודה המעשית.
 לאחר מכן למשך שנה היה יום לימודים מרוכז אותו שילבתי עם עבודה (כגננת משלימה). את עוסקת בהוראה?אם כן אז יש לך יום חופשי בשבוע אותו תוכלי להקדיש ללימודים
ואם יש לך ילדים, אז תהיי זכאית למשרת אם, עוד יום חופש אחת לשבועיים תוכלי לבקש ביום זה חופש ואז יצא לך פחות יומיים עבודה בחודש פחות קריטי.   
 
ילד נכנס לגן לקראת סוף שנה
06/05/15 18:41
97צפיות
שלום לכולם אשמח לקצת ייעוץ.
הבן שלי, בן שנה וחודשיים הלך למשפחתון ביתי מגיל 10 חודשים עד שבוע שעבר.
בשבוע שעבר הפסקנו את ההתקשרות בינינו עקב מספר סיבות.
ביום ראשון הוא החל ללכת לגן שבו מקבלים מגיל שנה ו3 חודשים עד גיל 3, מכיוון שממש התחננתי בפני הגננת לקבל אותו ל3 חודשים שנשארו על מנת לא להעביר שוב בספטמבר בגלל שאני רוצה להמשיך שם עד גיל 3.
בגן היום הם 7 ילדים גננת וסייעת יש להם המון פעילויות וחצר מה שלא היה במשפחתון והוא לא רגיל להיות כל כך פעיל. יש עוד עניין יש רק 2 ילדים בני שנה וחצי ושנה ו8 חודשים שנשארים כביכול וכל השאר בני שנתיים וחצי ואף יותר מכיוון שהם עוזבים בסוף השנה.
אני מפחדת שעשיתי טעות וקפצתי מעל הפופיק
אולי הם גדולים מידי בשבילו?
בגן הקודם כולם היו תינוקות והוא היחיד שהלך ושיחק ופה פתאום אולי הוא מרגיש קטן וחסר סיכוי?! או שאני מגזימה?
אני סומכת על הגננת ב 200% ויודעת שהיא אפילו חששה מזה מכיוון שהיא כביכול צריכה להכניס אותו לתלם ולדאוג שהילדים הגדולים לא יקפקפו אותו - יותר עבודה בשבילה. 
איך להכניס את הילד הכי טוב שיש אני מרגישה שהוא עדיין לא מוכן להיות יום שלם למרות שכמו שציינתי הוא לא בא מהבית הוא בא כבר ממסגרת אחרת.
ביום ראשון שני היה 3 שעות ושלישי ורביעי היה 5 שעות אבל היוםהגננת אמרה  שמהצהריים כל הזמן בכה ולא רצה לאכול או לישון.
האם להמשיך ככה? 
מנסיונכם בתחילת שנה , מתי מתחילים להכניס ליום שלם?
האם יהיה לי את אותו המשבר בספטמבר אחרי שחודש היה בחופש מהגן ?
אני לא רוצה להשאיר אותו יותר מידי ובסוף יהיה לו יותר קשה או שלהפך הוא המצב? האם ישר להשאיר אותו יום שלם? יש לציין שיום שלם שלו הוא מ 9 עד 4. גם כל הילדים ישנים שם מ 1 עד 3 והוא לא כי הוא לא רגיל לסדר יום שלהם בכלל :/  
גם הרגשתי ממנו בימים האחרונים שהוא מפחד שאני עוזבת אותו אם זה כשהוא הולך לישון או כשאני הולכת לשירותים אני מפחדת שעשיתי טעות וההיתי צריכה להמתין לספטמבר
 
מצפה לתשובות אופטימיות :) תודה רבה, 
בני כמה הילדים שיגיעו בשנה הבאה?
07/05/15 01:01
41צפיות
יהיו גדולים יותר/בגילו/צעירים יותר?
לא חושבת שעשית טעות שהכנסת אותו, לוקח זמן להסתגל ואם הצוות טוב ואת סומכת עליהן- אין סיבה שהוא לא ישתלב בגן וגם אם יהיה חודש חופש והוא לא יהיה- לא סוף העולם בעיני.
 
אני מסייגת את דבריי בזה שמאוד תלוי בילד עצמו ועד כמה הוא מסתגל בסיטואציות כאלה ואיך הוא מתמודד עם שינויים.
 
בהצלחה בכל מקרה
בשנה הבאה
07/05/15 08:04
35צפיות
בספטמבר הוא יהיה בן שני וחצי וכך גם הילדים שנמצאים שם, הכי גדולים יהיו בני שנתיים.
מעבר לזה אני סומכת על הצוות.
 
מבחינת הילד עוד לא יודעת איך מתרגל לשינויים אבל הוא ילד מאוד חברותי אוהב ילדים ומשחקים אוהב לשחק ולהשתולל בחצר, כבר ביום השני שהגיע לשם עזב אותי ושיחק עם כולם וכולם אחריו אבל אז שאמרתי ביי בכה המון היה נראה שהולך להיות נחיתה קלה אבל אתמול אמרו שהיה שונה לגמרי ולא רצה לאכול ובכה המון ועמד ליד הדלת,
אני יודעת שזה תקין וזה יעבור כי הוא באמת אוהב להיות בחברת ילדים.
השאלה מתי לגיטימי להשאיר אותו יום שלם בהתחשב בכך שכולם כבר בשגרת היום שלהם והוא מנסה לצמצם פערים..  
אם יש אפשרות, הייתי מתחילה בחצאי ימים
07/05/15 13:03
30צפיות
וברגע שרואה שהבכי פוחת והוא נכנס לעניינים- להגיע יותר מאוחר ושינסו להשכיב אותו.
זה הגיוני שקשה לו- האסימון ירד לגבי מעבר הגן, הוא מרגיש צורך באנשים שהוא מכיר.
 
 
אל תדאגי, זה יעבור עוד לא פגשתי ילד שלא התרגל לגן בסופו של דבר
הניסיון שלי...
09/05/15 19:23
40צפיות
הוא שקליטה של ילדים באמצע שנה הרבה יותר קלה מאשר קליטה בתחילת השנה.
כי הילד שלך הוא היחידי שעובר קליטה אז יש יותר אפשרות לגשת עליו, כי שאר הילדים כבר "מורגלים" והצרכים שלהם שונים (למשל הם זקוקים ליותר עצמאות ופחות טיפול "טיפולי" (האכלה , החתלה וכדומה)), כי יש פחות מקרים שבכי של ילד אחר "מזכיר" לילד שגם הוא רוצה את אימא.
קיצר - הכל בסדר. תנשמי עמוק. יכול להיות שבימים הראשונים יעשו איתו סדר יום שונה ויתר "יזרמו " איתו .
תתייעצי עם הגננת ותלכי לפי ההמלצות שלה.
יש יתרון רב בחצי יום אבל זה תלוי גם בשינוי בין הסדר יום של הגן מול המשפחתון ומידת העייפות של הילד בצהריים(שאת רושמת שהיא רבה) ומידת היכולת שלך להגיע לגן בצהריים.
כלומר אם הילד היה רגיל לישון ב12:30 ואת יכולה לבוא לקחת אותו רק באחת בדיוק ואם הוא נשאר אז הגננת יכולה ומוכנה להשכיב אותו קצת יותר מוקדם אם הוא עייף מאוד ... אז עדיף שישכיבו אותו בגן ואת תבואי ישר שהוא יקום מהשינה. כי לקחת מהגן ילד עם אובר עייפות זה גם לא כדאי ולא עושה טוב לילד. 
גננות, מורים וצוותי חינוך יקרים!
הודעה זו מכילה תמונות
03/05/15 15:59
257צפיות
מחפשים תכנים לחגים ומאורעים שנתיים?
באתר "דף הבית הראשון שלי" תוכלו למצוא שירים, דפי צביעה, חידונים, דפי פעילות ברוח העונות, חגים, שבתות ועוד:

תכנים לחגים ועונות השנה, לחצו כאן
אזור קטנטנים, כאן
לימודי אנגלית, צבעים ועוד, כאן
הכנה לכיתה א', הכנסו לכאן
ועוד המון המון, הכנסו לכאן
 
cc by flickr
מנצלת את ההזדמנות לשתף שהתחלתי לעבוד בגן
03/05/15 22:16
176צפיות
לא קל להתחיל ככה רגע לפני סוף שנה (פה השנה מסתיימת בתחילת-אמצע יוני) אבל זה ממש כיף לחזור לעניינים, להכין מפגשים, פעילויות, להקשיב לדיסקים שהיו תקועים בחודשים האחרונים עמוק במגירה...
 
פשוט כיף!!!
 
ואפילו הגן דובר עברית אז בכלל- תענוג!
º
בהצלחה:)
03/05/15 22:52
19צפיות
º
תודה
04/05/15 13:21
13צפיות
º
בהצלחה.
04/05/15 05:40
10צפיות
º
תודה
04/05/15 13:21
10צפיות
º
איזה יופי לשמוע! המון מחכה לחוויות
04/05/15 21:08
16צפיות
היום היה היום הראשון המלא שלי
05/05/15 00:22
94צפיות
לא קל לחזור לעניינים במיוחד שנזרקתי לתוך המים העמוקים.
היום היה ממש אחלה, סה"כ זרם טוב, הילדים נכנסנו בכיף ורובם לא רצו ללכת הבייתה- ממש ברמת הבכי. הבטחתי להם שגם מחר אני אהיה
 
 
º
כייף לשמוע שהצליח לך ושאהבו אותך:)זה לא ברור מאליו!
05/05/15 06:43
22צפיות
תודה, אכן לא ברור מאליו.
05/05/15 13:04
64צפיות
מאוד שימח אותי...
אין לי מושג אבל איך שרדתי פיזית, כולי התכווצויות נוראיות, כנראה כתוצאה מטיפול הפוריות שעברתי
ההתכווצויות -אוליי מהתרגשות יתרה???
05/05/15 17:48
57צפיות
בכל מקרה-סחתיין על ההתחלה:)
האמת שלא, עברתי הזרעה ביום ראשון...
06/05/15 01:09
76צפיות
ולא בדיוק נחה או אוכלת מסודר או שותה אז הנה התוצאות...
מנסה להקפיד על זה. היום לא הלך בכלל
איזה יופי
05/05/15 20:57
40צפיות
אם הילדים ככה בעדך אז את בטוח עושה עבודה טובה. אצלי לפחות זה הקריטריון- כל עוד ה במקום הנכון הילדים (יהיו אשר יהיו) <וכלבים> הם הראשונים לבחון ולדעת והם גם מגיבים (אגב, זה משהו שגם אני קולטת מיד כשאני רואה אנשים בחינוך באשר הוא, לא משנה התפקיד או הלימודים אם בולט שהלב במקום אחר), להיות גננת טובה זה קצת להיות רוקסטאר- את נכנסת ומלא קטנטנים עטים עלייך ואז בסוף הם לא רוצים ללכת
איך קרה בעצם שהוקפצת ככה למים עמוקים בתקופה הזו של השנה?
בגנים יהודיים בארה"ב יש בד"כ גננת דוברת עברית וגננת דוברת
06/05/15 01:46
68צפיות
אנגלית. במקרה זו שאני מחליפה התפטרה/פוטרה ואני שבניתי על גן לשנה הבאה בכלל, קיבלתי הצעה לעבוד שם.
 
מי אני שאסרב?
היום היה היום השלישי וממש נהנית
 
מעניין לשמוע=איך העבודה שם
06/05/15 09:26
34צפיות
ספרי לנו קצת=כמה ילדים,כמה צוות,סדר יום,פעילויות מיוחדות,
ובכלל כל מה שבא לך לשתף:)
זה בכלל דומה לגנים בארץ?
אני עובדת בגן שהוא ברוח ישראלית
06/05/15 12:20
67צפיות
כך שהגן עצמו מתנהל בצורה דומה ואפילו זהה לגן ישראלי, עם התאמה לאמריקאים.
 
בעיקרון הגן מתחיל מאוחר יחסית- רבע לתשע (אבל אני ועוד 2 גננות מגיעות בשמונה כבר), יש מפגש circle time ואז ארוחת בוקר, אחרי ארוחת בוקר משחק חופשי, בד"כ יש חוג ואם אין- עולים לחדר ספורט (שייך למתנ"ס שפועל במקום)/ג'יימבורי/חצר. חוזרים לעוד מפגש (זה המפגש שאני אמורה להעביר) ואז יושבים לאכול צהריים, שינה וב-2 וחצי מתעוררים ל-snack (שזה בד"כ פרי כלשהו לצד חטיף). אחרי החטיף הם יושבים למפגש ואז משחק חופשי בפינות הגן.
 
חלק מהילדים הולכים ב-12:30,13:00 וחלק מהילדים הולכים ב-3, הרוב הולכים בארבע.
כמה שאלות-אם זה בסדר מצידך
06/05/15 13:39
65צפיות
מתי עושים יצירה?
אלו חוגים?
מה עושים במפגשים,וכמה זמן הם נמשכים?
בני כמה הילדודס?
 
בכיף
07/05/15 00:51
70צפיות
הילדים בני 2-3. זמן יצירה הוא בבוקר ואם יש זמן בין החוגים ובין זמן החצר/אולם ספורט- ממשיכים או לחילופין- אם אנחנו מספיק צוות אז גם במהלך זמן המשחק החופשי.
 
יש חוג דרמה, חוג מוסיקה, חוג כדורגל (חוג חיצוני בצהריים, רק חלק מהילדים הולכים אליו- אנחנו מעירים אותם ומעבירים לאולם ספורט) וחוג תנועה וספורט.
 
המפגשים הם ממש כמו בגנים בישראל- כל גננת והדרך שלה כמובן. רוב המפגשים נעים סביב 1/2 שעה ואפילו יותר ויש מפגשים קצרים יותר. ממש כמו בישראל.
º
תודה על השיתוף:)
07/05/15 22:58
13צפיות
º
בכיף
09/05/15 15:56
7צפיות
איזה כיף!
06/05/15 21:19
40צפיות
שמחה שמצאת מקום נחמד ושהולך טוב.
שיהיה בהצלחה
 
עם איזה גיל את עובדת? גילאים דומים לאלה שעבדת איתם בארץ?
תודה מותק
07/05/15 00:52
50צפיות
עובדת עם גילאי 2-3, אותו גיל כמו בארץ- אוהבת את הגיל הזה
עדיין קטנים אבל מבינים ומפנימים הכל
 
 
º
שרשור מחפשים עובדים/עבודה
04/05/15 13:22
53צפיות
º
04/05/15 13:23
9צפיות
דרושים לאלוטף ABA בנתניה
04/05/15 08:40
61צפיות

לאלוטף ABA בנתניה:
1)  דרושה גננת לחינוך מיוחד עם ניסיון עבודה בשיטת ABA.
2) דרושה טרפיסטית.
נא לשלוח קורות חיים לאי מייל:
mishmeshwe@hotmail.com

תודה!
 
º
04/05/15 13:23
9צפיות
מחפשת עובדים לגן?
04/05/15 11:02
66צפיות
את מנהלת גן ומתקשה להתעסק בקטנות?
צריכה עזרה בחיפוש עובדות לגן? 
אנו חברת השמה המתמחה בתחום החינוך לגיל הרך!
לפרטים נוספים אנא שלחי מייל לכתובת: shaimyf@gmail.com
º
04/05/15 13:24
5צפיות
דרושה סייעת לגן מקסים בצפון ת"א
29/04/15 11:32
53צפיות
לגן ותיק ומקסים דרושה סייעת,
הגן ממוקדם בשכונת אפקה בצפון ת"א .
לפרטים נוספים צרו קשר 054-6870078  אורלי
עוזרים לך למצוא עובדים לגן
04/05/15 11:04
51צפיות
את מנהלת גן ומתקשה להתעסק בקטנות?
צריכה עזרה בחיפוש עובדות לגן? 
אנו חברת השמה המתמחה בתחום החינוך לגיל הרך!
לפרטים נוספים אנא שלחי מייל לכתובת: shaimyf@gmail.com
דרושות בכל הארץ!
10/05/15 13:05
30צפיות
גננות, סייעות, מטפלות לגנים וצהרונים.
ניתן לשלוח קו"ח למייל shaimyf@gmail.com בצירוף מספר משרה 1002 (סייעת)/ 1081 (צהרונים)/ 1026 (גננת).
מחפשות עובדות לגן?
10/05/15 13:09
57צפיות
לגננות שלום. אני פונה אליכן בנימה אישית. אנו חברת השמה המתמחה בתחום החינוך לגיל הרך. אנו עובדים עם עיריות, ארגונים גדולים ואף גנים פרטיים.
משיחות רבות עם גננות אני שומעת את המצוקה שלכן, קשה מאוד להשיג עובדות טובות ואיכותיות. חלקכן מפרסמות באתרים השונים באלפי שקלים (פרסום משרה לחודש נעה בין 350-800 ש"ח, תלוי אתר) ומתאכזבות כל פעם מחדש.
אצלנו אתן מקבלות:
- פרסום בערוצים שונים ומגוונים - אתרי פרסום רבים, מוסדות לימוד המכשירות מטפלות וגננות, מודעות בלוחות מודעות בתפוצה ארצית, באנרים באתרים שונים כמו גוגל ופייסבוק ועוד ועוד. עלויות הפרסום הן גבוהות ולרוב תצטרכו לבחור רק אחת מן האופציות. אצלנו תקבלו את הכל!
- שימוש במאגר מועמדות קיים הכולל 20,000 קו"ח.
- סינון קו"ח ומיונם על פי צרכיכן.
- פניה למועמדים רלבנטיים.
- עריכת ראיון מעמיק עם המועמדת ובדיקת התאמה למשרה המוצעת.
- בדיקת ממליצים (במידה וקיימים).
- בניית חוות דעת תעסוקתית.
והאמת, במחיר שפוי. והרבה פחות כאב ראש. ובשירות טוב ובגובה העיניים על ידי אנשים מהתחום.
מוזמנות לפנות אליי ב-sharon@my-face.co.il. בהצלחה בתהליך החיפוש! ומי ייתן שילדינו יחונכו על ידי הטובות ביותר
היי
12/05/15 21:20
22צפיות
מקווה שלא אכפת לך אבל אני חייבת להגיב...
אני כבעלת גן לא צריכה עוד חברה שתשלח לי קורות חיים.
אני צריכה עובדות.
רוצים שאני ארשם עליכם ואשלם לכם כסף - אל תבטיחו לי לשלוח קורות חיים או שאנשים יבואו לריאיון עבודה.
את זה אני מקבלת חינם אין כסף וגם לשכת התעסוקה עושה את זה (לא בהצלחה אבל בכל זאת)
מה שאני לא מקבלת זה שאנשים שבאים לריאיון עבודה ממש יגיעו לימי התנסות או לחילופין יעבדו יותר משבוע לכל היותר.
שולחים לי נשים שצריכות להגיע לעבודה באוטובוס ולכן לא רוצות במשרה.
אני מחפשת עובדת זמן רב כדי להצטרף לצוות. עכשיו אני כבר מחפשת עובדת בדחיפות. עובדת הודיעה לי אתמול שמסיבות משפחתיות היא עוזבת את העבודה החל משבוע הבא. עובדת אחרת חולה כל השבוע.
כלומר בשבוע הבא אין לי כמעט צוות לתפעל את הגן. התקשרתי לחברות כח אדם והם לא מתעסקים בזה.
למה לי לשלם לכם? אם לא אמצא  עובדת תחזירו לי את הכסף? תבואו לעזור בגן?
מה היתרון שלכם בשבילי?
"מועמד רלוונטי" לעבודת סייעת זה חתך גדול מדי - זה בעיקרון ציבור המורכב מנשים (אך גם גברים) בעיקר האוהב ילדים. זו הדרישה הכי חשובה. דרישה אחרת זו אחריות אישית. השאר - זה נלווה.
זה פשוט מרגיש כמו המון מילים יפות וקצת תוכן שיווקי.
אם אתם רוצים למכור (בשבילי לפחות)  אתם צריכים להסביר קצת יותר מאיפה בדיוק אתם מוצאים את ההון האנושי.
 
|*|נפתח פורום לימודי תקשורת|*|
05/05/15 11:47
8צפיות
|טי-וי|תמיד רציתם להופיע בטלוויזיה? לשדר ברדיו? להיות היחצנים של המדינה? היכנסו עכשיו לפורום שיעזור לכם להפוך לכוכבי התקשורת הבאים של ישראל....

היכנסו לפורום לימודי תקשורת:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...


|דושיח|אתם מוזמנים לעזור לגולשי הפורום ולצופים להכריע. מי היא מגישת החדשות של ישראל - תמר איש שלום או יונית לוי?
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

שאלה בנושא גמילה מטיטולים
04/05/15 10:12
61צפיות

היי, שאלה בנושא גמילה מטיטולים.
אני בעלת משפחתון פרטי והשאלה שלי מתייחסת לילד בן שנתיים ושלושה חודשים. הילד עדיין אינו מדבר ולכן לא יודע לומר פיפי או קקי ולהסביר את רצונותיו. גם מבחינה מוטורית אינו מסוגל להוריד מכנסיים או ללבוש לבדו. ההורים שלו חזרו מסוף השבוע האחרון עם סיר והודיעו לי שהילד עובר גמילה מעכשיו והם מצפים שהוא ישב על הסיר במשפחתון כדי לעשות פיפי (בלבד, ללא קקי).
השאלות שלי הן:
האם אתן מקבלות למשפחתון ילד לא גמול ומבצעות גמילה בעצמכן?
האם אתן מקבלות גמילה חלקית (רק פיפי)?
איך הייתן מתמודדות עם הנושא?
 
אשמח לתגובות מהירות לקראת שיחה עם ההורים היום בערב, תודה!
 
גמילה בגן
04/05/15 13:27
61צפיות
אני אישית מבצעת גמילה בשיתוף פעולה עם ההורים כך שרק כאשר הילד באמת מראה סימנים לגמילה בבית ויש לו הצלחות אז גם יש שיתוף בתהליך.
 
הגיל של הילד קצת בעייתי כי זה לכאורה גיל שכבר גומלים בו, לכן מה שאני מציעה זה אולי לא להוריד לו לגמרי בגן אלא לעשות את זה בצורה תהליכית כלומר להתחיל בשעה, שעתיים ביום ואז כל הבוקר עד השינה ואז גם להוריד אחרי השינה. כל יום קצת יותר מהיום הקודם ואז לאט לאט הוא יתרגל לזה.
 
נראה לך שהם יסכימו לזה? מה דעתך על הרעיון?
זקוקה לסיוע במציאת סיפור ללג בעומר
29/04/15 22:24
114צפיות
אני סטודנטית ויש לי שיעור צפייה בשבוע הבא.
מאוד יצירתית ב"ה אז גם רעיונות להמחשה יתקבלו בברכה (- תחפושות , דמויות , תמונות, בובות )
 
הגילאים 3-4
 
( ר' שמעון בר יוחאי , רבי עקיבא ובר כוכבא  כבר נלמדו בגן הזה )
אני הכנתי פעילות לדוגמא בנושא ל"ג בעומר
01/05/15 04:09
166צפיות
לקחתי גלילי נייר מטבח שאספתי (הרי ידוע שאסור לזרוק שום דבר כי תמיד נמצא סיבה להשתמש ) מטפחות וכריות חישה והכנתי להם מכל זה מדורה והשתמשתי בזה כרמז לתשובה לשאלה- איזה חג מתקרב.
אחרי זה חילקתי לחלק מהילדים מטפחות בצבעי האש, כריות חישה שהיוו אבנים למדורה וגלילי נייר שהיוו קרשים.
 
השתמשתי הרבה בדיסק של מירב האוסמן עם השירים "אש אש מדורה", "ראפ העיתון" (שאפשר לעשות איתו פעילות מדהימה של לגלגל נייר עיתון לפי הוראות ואז לזרוק למדורה- זה שיר ממש מדליק), אילו צבעים יש לאש.
 
אני בכיוון?
הכי פשוט-הקמת מדורה
01/05/15 08:10
171צפיות
שאלי אותם: איך מכינים מדורה? מה צריך כדי שתהיה לנו מדורה?
ואם אין תשובה-את אומרת: קרשים,עצים,ענפים.
מחלקת לכל ילד "קרש" [מקלות הקשה/מקצב שיש בכל גן] .
מניחה חישוק גדול במרכז החדר.
שמה מוסיקה מתאימה-כל ילד לפי סימן שלך,מניח את המקל בחישוק.
נוצרה מדורה.
איך נדליק אותה? איך תהיה אש?
בכאילו עושה תנועה של הדלקת אש [מקל הקשה שבראשו קרפ אדום-כמו גפרור,משפשפת על קופסת נעליים-כמו
קופסת גפרורים].
באיזה צבע הלהבות?
מחלקת קרפונים/מטפחות/נפנפים/מעודדות [מה שיש בגן] לפי צבעי האש.
"מחול האש"-של:עמנואל דה-פאיה [ברקע]= מנפנפים לפי קצב המוסיקה  =למעלה-למטה,קדימה-אחורה,לצדדים.
בסוף-מניחים את "השלהבות" ב"מדורה" - ומסיימים בריקוד סביב המדורה.
בהצלחה:)
º
מבריק הרעיון של "הקופסת גפרורים"
01/05/15 10:29
94צפיות
º
חן-חן:)
01/05/15 12:46
24צפיות
רוצה לשתף אותך...
04/05/15 21:13
40צפיות
עשינו היום את המסיבה. לקחתי ממך את הרעיון של ה"גפרור" יחד עם עם רעיונות נוספים, זה היה הימור עם החבר'ה שלי אבל זה הלך טוב וה"גפרור" היה להיט מעניין כבר אתמול כשעשיתי הכנה למסיבה והראיתי להם את ה"גפרור" (הוא יצא קצת עקום, אבל זה כי אני עקומה...), זה היה ממש חמוד לקחנו גם מקלות הקשה ואחרי שניגנו הפכנו אותם לקרשים במדורה כחלק ממסלול ספורטיבי ובכללי היה נחמד, אז גדולה לך(ולאחרות כאן) על הרעיונות וההשראה
תודה על השיתוף,שמחה שעזרתי במשהו
04/05/15 22:14
18צפיות
כייף לשמוע שבחרת להשתמש ברעיון שהצעתי,ושזה עבד...
º
וזה בזכותך. הכיף כולו שלי לשאוב ממך השראה
05/05/15 20:59
5צפיות
בהמשך למדורה
02/05/15 07:31
84צפיות
אז כדי שירגישו שזו ממש מדורה אני הכנתי איתם תפוחי אדמה עטופים בניר כסף (בתנור)
ואפילו שיפדנו מרשמלו
היה ממש נחמד
 
אהבתי את הדרך בה התחלת את המדורה ולאט לאט יצרתם מדורה יחד
לאן נעלמה הגננת ששאלה?
02/05/15 07:57
93צפיות
עזרנו לך? נתנו לך כיוון?
ואפשר גם לומר-תודה...
בקטנה. העיקר כולנו הרווחנו מהרעיונות וסיעור המוחות
02/05/15 11:18
70צפיות
אישית לא התכוונתי לעשות מסיבה לל"ג בעומר- עשיתי משהו גדול ליום העצמאות ותיכננתי גם לשבועות ואפילו ליום ירושלים (משהו שאני עושה כל שנה ובגלל שהשנה הוא יוצא ביום הולדת של המחנכת השנייה החלטתי לשלב ולעשות פשוט מסיבה), אבל לא לל"ג בעומר (שנה שעברה עבדנו קייטנה בל"ג ככה שהיה לי עוד יום ועסקנו בעיקר בכיבוי אש וכבאים ובמקומות אחרים היו לי ילדים ברמה גבוהה יותר ככה שיכולתי יותר לעשות), לפני כמה ימים עלתה הצעה מצד המורה לספורט לעשות מסיבה גם לל"ג בעומר אחרי מה שהיה ביום העצמאות (במשך שבוע הטרפתי את כולם כדי שהכול יתקתק. המורה לספורט שאלה במילא השעות שלה הייתה אחראית על ריקודים במסיבה בהתאם לשירים שביקשה במיוחד), החלטתי שזה אתגר נחמד...
הבעיה שהחבר'ה שלי מאוד קשים- הם לא ממש אוהבים כלום (ברצינות- לא יצירות- רגישים לרוב החומרים, לא כלי נגינה-אוכלים והורסים אותם, לא ריקודים- מתעייפים מהר, בקושי סיפורים, אפילו אוכל וטלוויזיה לא ממש) ומצד שני זה אתגר, היו לי כמה רעיונות ועדיין זה ניסוי ותהייה (המסיבה תהיה בשני, הזמן היחיד בשבוע שכל הצוות הקבוע יחד למשהו כמו שעה) וגם צריך לארגן דברים, ואז קראתי כאן וקיבלתי השראה לרעיונות נוספים וזה בא לי בדיוק בזמן, ככה שממש ממש אפילו שלא אני זו שפתחה את השרשור, עזרתן גם לי
תודה על התודה:)
02/05/15 12:49
50צפיות
ובכל זאת- זו לא פעם ראשונה-שמישהי שואלת משהו,מקבלת רעיונות, משתדלים לעזור,
ובסוף-אפילו לא טורחת לומר תודונת קטנטונת למאמץ....
ואותי-זה ממש מרגיז!
בפעם הבאה,אם זו לא מישהי מוכרת מהפורום-
אני לא טורחת לענות....
אחרי שנים של גלישה בפורומי/קומונות הפרדס והרשת בכלל הבנתי
02/05/15 16:40
83צפיות
שאני לא יכולה לקחת במידה ולא עונים להודעות שלי, האמת שיש לי גם נטייה לכתוב כמויות של מילים(לחפור ברמות) אז כביכול בתמורה אני מצפה שיתייחסו כי השקעתי וטרחתי לענות לשאלות וכו', אבל זה לא יעזור לי כי לפעמים אנשים מתעכבים בתגובה (לא נכנסו לפרדס כמה ימים למשל) ואז כשנכנסים שוב שוכחים להגיב גם אם קראו (או ששרשורים כבר לא קופצים אחרי שלושה ימים ואז לא רואים אותם, זה לא המצב בשרשור הזה, זה בכללי...)- לפעמים זה כי פשוט עברו הלאה, לפעמים זה כי לא ממש יש להם מה להגיב או כי נדמה להם שאף אחד לא מצפה לתודה ומה כבר תשנה עוד תגובה ובטח יש עוד נימוקים והיום בכלל עם כל ההצפה האינטרנטית והקיצורים בכל מקום כולנו פיתחנו הפרעות קשב שאולי מקשות גם על התמקדות באמירת תודה פשוטה, הכול נקרא ברפרוף כחלק מעוד עשרות דברים מקבילים...
האם אני מסכימה עם הגישה הזו? לא. אני מאמינה שחשוב להגיד תודה כל הזמן באינטרנט ובכלל ולא לקחת כמובן מאליו כשמתאמצים ומשקיעים ולי ברור מההודעות שלך כאן שאת מדהימה ברמת הנתינה והרצון לעזור, לתרום מהידע והניסיון שלך ולענות כששואלים מתוך כוונה אמיתית של אכפתיות, אני הכי מבינה את התסכול שלך כשאת עונה ומתאמצת ואנשים פשוט נעלמים (אני קוראת כאן הכול, אבל לא תמיד מגיבה, בין השאר כי אני לא גננת בינתיים למרות העבודה המאוד דומה ולכן יש דברים שאני לא יכולה לענות עליהם), רק שזה פורום פתוח ואת יכולה לראות לפי הצפיות שכן קראו מה שכתבת, בתחושה שלי (ואולי אני טועה) אין פה עדיין מספיק גולשים(גולשות...) קבועים כדי לדעת מי באמת מוכרת ומי סתם עבר והמשיך הלאה...אני יודעת שאני מאוד מעריכה ובטוחה שגם המנהלת פה שאפילו האדימה אותך בזמנו בזכות מה שראתה (זה לא הרבה וכולה צבע, אבל זה עוד משהו שמביע הערכה), מי שלא מגיב- בעיה שלו, הגיוני גם לא להגיב לו פעם הבאה, אבל עבור מי שכן קורא ומגיב זה ממש חשוב שתמשיכי לעשות מה שאת עושה-פשוט כי התשובות שלך מעולות ותורמות המון גם למי שלא חשבת שתרמת
מסכימה לגמרי
02/05/15 17:51
42צפיות
בטוחה שפותחת השרשור נעלמה לא בכוונה ועוד תחזור לכתוב בהמשך, לפעמים יש ימים עמוסים ועסוקים כך ששוכחים לחזור לראות את התשובות שכתבו לשאלה וזה לרוב בלי כוונה.
 
 
º
מעולה , שמחה לשמוע
02/05/15 17:49
22צפיות
חברות יקרות,מצטערת רק עכשיו ראיתי את כל התשובות הנהדרות שלכן
10/05/15 15:54
17צפיות
בסוף מצאתי סיפור מתאים בשם " מה קרה לאש " בהוצאת פלדהיים והיה מאוד מוצלח עשיתי להם הצגה עם המחשות והיה מקסים .

תודה לכל הבנות שהשקיעו מזמנן בשביל לעזור לי .. מעריכה זאת מאוד !!
ושוב מצטערת שלא הייתי פה לתת את הפידבק בו בזמן ..
º
תודה על התגובה ושמחים שחזרת
13/05/15 13:18
6צפיות
שיפוצעצועים
29/04/15 19:15
106צפיות
משרד החינוך פרסם מאמר עם המלצה איך להכין סדנא לשיפוץ צעצועים בגן, ומה התרומה של סדנא כזו לילדים בגן:
 
 
מה דעתכן
יכול להוסיף לילדים.השאלה אם הגננת
01/05/15 17:20
58צפיות
תתחבר לסדנא הזו.ואם לא, הייתי מעבירה את הסדנא כחוג בגן.
זה ממש מעניין. רק שאני כל כך גרועה בדברים כאלה
02/05/15 11:10
32צפיות
שיש לי הרגשה שבמקום לשפץ את הצעצועים אני רק אהרוס אותם יותר ואבריח ילדים בזעקות אימה... מצד שני בשביל זה יש אנשים מוכשרים עם אהבה לתחום, עובדת איתי אחת כזו אז היעזר בה
º
*אעזר* בה
02/05/15 11:26
10צפיות
יחס בין מטפלות לילדים
30/04/15 14:52
110צפיות
שלום ,

ברצוני לשאול , הבת שלי בת שנתיים וארבעה חודשים נמצאת בגן פרטי ,
בקבוצת גן שלה יש 36 ילדים . זה המון . האם זה תקין ? ומה היחס בין מספר המטפלות לבין מספר הילדים ?


אודה לתשובה,

לימור
וואו נשמע המון
01/05/15 04:05
67צפיות
האם הילדים מחולקים בכמה קבוצות גיל או שכולם ביחד?
אני עבדתי בכמה וכמה גנים פרטיים ותמיד בכל קבוצת גיל היו בין 10 ילדים ל-25 ילדים ועל כל כיתה כזו היו בין 2 אנשי צוות על 10 ילדים לבין 3 אנשי צוות על 25 ילדים. בגדול צריך להיות איש צוות אחד על 5 ילדים.
אבחון סוף השנה לפעוטות בני 1.5- 3 שנים
26/04/15 08:21
90צפיות
שלום לכולם. 

החל מהשנה עברתי להיות גנן בפעוטון של ילדים בני 0-3. 
לקראת סוף השנה אני רוצה לעשות אבחון לילדים (אולי זו לא המילה הטובה ביותר). ולזמן את ההורים לפגישות אישיות שבהם נשוחח על התקדמות הילד ואתן להם המלצות לשנה הבאה (מי כדי שישאר עוד שנה, מי צריך חיזוק בנושא מסוים וכו'). 

רציתי לבקש עזרה מגננות של גנים צעירים: 
1) באילו תחומים אני צריך לגעת מבחינת התפתחות? 
2) לאיזו רמה אתן מצפות שהילד יגיע כשהוא מגיע לגן ערייה? 
3) האם ידוע לכן על טופס או מבחן מסודר שבו אוכל להעזר כדי לכתוב לעצמי דוח שכזה? 
 
היי נתי
26/04/15 14:42
72צפיות
טיפ- אל תקרא לזה אבחונים, לדעתי זה ילחיץ את ההורים במיוחד אם מדובר בילדים ראשונים.
אני אישית לפני שיחות סוף שנה עם הורים כותבת על כל ילד מספר מילים לגבי כל קטגוריה, אין לי את הקובץ על המחשב הזה אבל לפי מה שזוכרת:
 
מוטוריקה עדינה
מוטוריקה גסה
 
מצב חברתי בגן- משחק עם אחרים/משחק ליד אחרים, מי החברים שהוא קרוב אליהם, עם מי אוהב לשחק, עם מי קשה לו במשחקים.
 
השתתפות במפגשים וחוגים
 
 
זה מה שזוכרת כרגע, אם יעלה לי עוד משהו- אכתוב. אני יודעת שיש חוברת שמשרד החינוך מפיץ לגבי אבחונים וכו' ואפשר לקנות ולהיעזר בה, בטוחה שיש גם באינטרנט. אני כרגע בדרך לצאת אז אבדוק כשאחזור אם יש משהו שיכול לעזור לך.
 
בהצלחה!
לא איבחון....
28/04/15 21:13
61צפיות
תוציא את זה מהלקסיקון ומהר... זה מלחיץ ולא מדוייק בעליל....
איבחון עושים רק אנשי מקצוע כגון מאבחנים (שזה מקצוע לכל דבר שצריך ללמוד אותו ולקבל תעודה) ורופאים.
אתה נותן תמונת מצב של איפה הילד נמצא מבחינה התפתחותית ועל איזה תחומים כדאי לעבוד אם הילד.
יש את מבטים של משרד החינוך אבל זה יותר לילדים יותר גדולים (שלוש ומעלה).
יש מבטון לקטנים שמסתובב שאינטרנט.
מה שלי עוזר זה  זה לכתוב איפה הילד נמצא בכל אחד מתחומי התתפתחות - מוטוריקה (גסה ועדינה), רגשית וחברתית, שפה וקוגנטיבית.
אם אתה צריך נקודות ייחוס , באתר של קופות החולים אפשר למצוא שאלון של התפתחות הילד שממלאים כשמפנים את הילד להתפתחות הילד. זה יכול לתת לך נקודות התחלה.
שני נקודה חשובה - אל תתן שום דבר בכתב להורים. רק תגיד בעל פה ואם הם רוצים שיכתבו . זאת משום סיבות משפטיות , לא רוצה להרחיב אבל לא כדאי לפול לפח הזה.
 
בקשר למה שאני מצפה מ"בוגר" גן - שיהיה כמה שיותר עצמאי ויהיו לו הרגלי עבודה. אני מאמינה ביכולת של גננת עירונית  ללמד ולהעביר ידע . אני מאמינה שידע אפשר להשלים . אבל אני חושבת שאם ילד בא לגן העירוני שלם כמה שאפשר מבחינה רגשית , יודע לעבוד בחומרים ולצייר בגואש בצורה עצמאית, עצמאי בשירותים ורגיל לאכול אוכל מגוון ופירות וירקות, יודע לשמוע סיפור, יודע לשבת במפגש , יודע להביע את עצמו ולדבר במפגש או בקבוצה הקטנה - אז העבודה של הגננת העירונית תהיה הרבה יותר קלה והיא תוכל  ללמד , להעביר ידע ולקדם את הילד הלאה.
 
זו דעתי לפחות ... יהיה מעניין לקרוא תגובות של גננות ערוניות
 
 
º
תודה רבה. התשובות עזרו לי מאוד
29/04/15 11:34
13צפיות
שאלה בקשר ללימודי גננות
25/04/15 21:53
116צפיות
היי
רציתי לדעת באיזה מכללה או מוסד לימודים הכי מועדף ומקצועי ללמוד בו את מקצוע הגננות?
מכללת לוינסקי \ סמינר הקיבוצים \ מכללת אחווה
כמובן שאולי קיימות עוד מכללות למקצוע זה רק על אלו אני שמעתי
אשמח אם תציעו לי מכללות טובות שלמדתם את המקצוע
תודה לעונים:)
אני למדתי בסמינר הקיבוצים
26/04/15 14:46
79צפיות
אהבתי את המקום כי יש בו מסלולים מאוד מיוחדים בעיני והוא מציג גישות שונות להוראה כך שאפשר ללמוד המון.
האווירה שם מאוד נעימה ויצירתית ויש המון אפשרויות לעזור לך בתחילת הדרך מבחינת הכנת חומרים וכו'.
 
קחי בחשבון שהעלויות מסביב מאוד יקרות אבל מניחה שככה זה גם במקומות אחרים- לי כל חומרי היצירה שנתבקשנו לקנות לפרויקטים וכו' עלו הרבה כסף.
באיזה גילאים את רוצה להתמקד?
26/04/15 23:37
62צפיות
יש מקומות עם קורסים מקצועיים לגננות אבל זה מגיל 0-4 בעיקר, נגיד 'מרכז הרפז'. למדתי בכאלה ומאוד נהניתי וקיבלתי הרבה נקודות מעשיות שתרמו לי יותר מעשרות קורסים תיאורטיים במסגרת לימודי התואר (אבל אני מראש במצב מורכב ושונה מרוב האנשים, ככה שאני לא מייצגת). אבל אלה לא לימודי תואר ואז זה מוגבל אם רוצים לעבוד במשרד החינוך(אני עובדת במשרד החינוך וזו קצת ברירת מחדל, אני שם בינתיים, בעתיד כנראה לא...).
אני למדתי בסמינר הקיבוצים
27/04/15 13:22
58צפיות
נהנתי מאוד מהמקום , מאיכות המרצים וחבריי ללימודים כשסיימתי הבנתי שגם לאחר 4 שנות לימודים לא קיבלתי את כל הכלים ועכשיו בטח אני לומדת אותם לפעמים בדרך הקשה .
אין לי למה להשוות את זה כי לא למדתי חינוך בעוד מקומות אבל מחברות שלמדו אני יכולה קצת לומר:
סמינר הקיבוצים נחשב למקום פחות דידקטי יותר חוויתי
לוינסקי בעיני יותר דידקטים ואין טוב או לא טוב לי חסר הרבה דידקטי כי כשעובדים במשרד החינוך זה נחוץ מאוד אבל אני מאוד נהנית מהגישה שלמדתי איך להעביר דברים בדרכים חוויתיות אני בסך הכל מרוצה מהסמינר מאוד
איך אתן מעבירות את לג בעומר בגיל 2-3?
25/04/15 01:08
114צפיות
על מה לשים דגש?
אני עובדת עם הגילאים האלה על אש,סכנות האש וחוקים ליד אש
26/04/15 14:49
107צפיות
מלמדת את השיר על בר כוכבא וממחיזה את הסיפור.
 
כמו כן, עובדת איתם על חומרים בעירים ולא בעירים, מלמדת כמובן את השירים המסורתיים.
 
ממליצה על הדיסק של מירב האוסמן ללג בעומר - הוא מעולה.
 
אעלה יותר מאוחר תוכנית עבודה ודברים שיש לי בנושא של ל"ג בעומר.
 
תודה על פתיחת השרשור
עוד מתלבטת...
26/04/15 23:31
73צפיות
שנה שעברה עם הכיתה שהייתה לי(כיתת חינוך מיוחד, רמה של גן, אבל עדיין כיתה בבית ספר לחינוך מיוחד) התעסקתי יותר בכבאות וכיבוי אש וגם על קשת(יש קשת בשיער, קשת בשמיים, קשת עץ...) וחץ, זה היה ממש כיף (וטחנתי את זה גם לפני וגם ואחרי ל"ג בעומר). השנה זו רמה יותר נמוכה מבחינת הבנה ותפקוד, מאמינה שנתמקד בבסיס- הכרת צבעי האש (נגיד יום העצמאות דיברנו על הכחול והלבן, עכשיו נדבר על אדום, צהוב וכתום ונקשר לעוד דברים מהיומיום בצבעים האלה ולפרחי וחיות אביב), חם-קר...נראה מה יצא. אני פחות אופטימית.
בטוח לא בר כוכבא (אלא אם תהיה לי המחשה נורמלית) וסיפור ארוך- אין לי עם מי לתקשר ברמה הזו לצערי. אז המיקוד הוא באמת כמה שיותר מוזיקה, תנועה וצבעים...
צריך לזכור גם שילדים ממש קטנים לא בהכרח ראו מדורה
26/04/15 23:39
64צפיות
אי פעם. ככה שיכול להיות שהרבה מהדיבורים על ל"ג בעומר והמנהגים עוד גבוהים להם כי בשלב הראשוני כדאי פשוט להתמקד במה זו מדורה...אבל אולי זו רק התחושה שלי ואני טועה...
עונה...
28/04/15 21:20
42צפיות
לא מדברת על בר כוכבא.
לא מדברת על חץ וקשת
לא מדברת רבי עקיבא
הרבה על האש , צבעי האש וכדומה.
כללי התנהגות ליד האש.
דליק , לא דליק ודליק שלא נכניס למדורה (כמו פלסטיק)  
מנצלת את ההזדמנות לעבוד עם הילדים על ריקוד מורכב במעגל , נגינה לפי מקצבים וכדומה. השירים של לג בעומר יושבים על זה בול
רעיונות לחשיבה חשבונית לגיל הרך
26/04/15 07:52
139צפיות
בוקר טוב,
פתחתי בלוג חדש ובו אני מרכזת דברים שאני עושה בגן
בעיקר בתחום המתמטיקה אבל לא רק
מוזמנות להציץ ולהרשם לקבלת עידכונים
שבוע טוב!
עירית
תודה על השיתוף, עירית
26/04/15 14:43
48צפיות
נשמח מאוד אם תשתתפי באופן קבוע, ואם מעניין אותך-אולי לעשות פינה בנושא חשיבה חשבונית דברי איתי במסרים אם זה רלוונטי...
אשמח לשתף
26/04/15 22:33
34צפיות
לגבי פינה קבועה, מתלבטת,,  מתקשה להתחייב :)
בהחלט נשמח(גם פעם בחודש)
26/04/15 23:24
30צפיות
נכנסת לבלוג...
º
נשמח גם למידי פעם
26/04/15 23:29
18צפיות
איזה יופי:)למדתי משהו חדש!
26/04/15 15:44
40צפיות
מסתבר שגם אחרי 30+שנים=יש מה ללמוד!
מכל מלמדייי-השכלתי.
תודה:)
º
תודה לך על התגובה
26/04/15 22:34
13צפיות
בלוג ממש אוצר - תודה
02/05/15 07:37
19צפיות
עירית
איזה בלוג מקסים, אלו רעיונות ויצירתיות
תודה רבה לך על השיתוף
 
האם יש לך רעיונות גם לגילאים 3-4 ?
 
תמיד עבדתי עם גני חובה וטרום אבל
03/05/15 20:59
13צפיות
אני חושבת שמהיכרות של כל אחת את מאפייני הגילאים איתה היא עובדת
ניתן להתאים את הפעילויות לכל קבוצה
שיהיה בהצלחה 
שלום בנות!!
25/04/15 00:47
85צפיות
מה שלומכן?
מה, יכול להיות שהפורום רדום מה-12/4???
 
מה חדש? מתכוננות ללג בעומר?
איך הרישום לשנה הבאה?
 
תשתפו קצת...
היי יקירה
26/04/15 14:37
35צפיות
לצערי יש ups&downs בפורומים ומודה שלאחרונה הייתי עסוקה בביקור משפחתי והמון לחצים ועניינים כך שהנוכחות שלי הייתה קטנה מהרגיל.
 
עכשיו חוזרת בכוחות מחודשים ומקווה שגם שאר חברות הפורום יצטרפו אליי
אשמח לקצת עזרה- שוקלת להחליף לבני משפחתון
12/04/15 19:48
137צפיות
שלום רב גננות יקרות, הסיפור קצת ארוך אבל אשמח מאוד לדעה מקצועית כי אני מאוד מבולבלת. (אנסה לקצר קצת)
בני בן שנה וחודש, החל ללכת למשפחתון פרטי שהיה בן 10 חודשים, עד אז היה איתי בבית.
כאשר נרשמו לגן, היו בו 4 ילדים והגננת דחקה אותנו להחליט אם אנחנו רוצים להירשם כי זה מקום אחרון ויש עוד זוג שצריך להגיע ואם אני רוצה אז אני צריכה להחליט מהר. כי יש מקום ל 5 ילדים!
ברגע שנרשמו אמרה שהרשימה נסגרת.
אחרי חודש צץ לו ילד, הם הפכו להיות 6 ילדים.
אחרי חודש שוב עוד ילד, הם היו 7 ילדים.
רק לי ולעוד אמא ממש אכפת מהעניין כל השאר ממש פאסימיות, דיברנו איתה היא לא הבינה מזה מפריע לנו (אמרה שאנחנו צריכות לשמוח שהיא מתפתחת ולידים יש עוד ילדים לשחק איתם, להזכירכם כול הילדים שם עוד לא בני שנה) ששום דבר בטיפול הילד לא ישתנה וחרטוטים מפה עד הודעה חדשה שנאמרו בתוקפות בלי יכולת שלנו לעשות כלום כמובן שביקשנו ממנה להביא סייעת והיא חירטטה אותנו שהיא מחפשת מישהי טובה (תקנו אותי אבל קודם מביאים סייעת ואחרי זה ילדים ולא הפוך) כמובן שעד היום, סייעת- אין.
ובכל זאת הטיפול בילד אכן היה בסדר, הילד הגיע בכיף (אחרי שעברנו את שלב ההסתגלות), הגיע הביתה מאושר שבע חיתול נקי
מה שאפשר להגיד לטובתה זה שחיבוקים,נשיקות ואהבה היא לא חוסכת. שזה חשוב.
חשוב לציין שהגננת הפכה את הגן מ5 ילדים ל7 ילדים בלי לידע את ההורים כלל, הכל נעשה בשושו ובסתר מוחלט. 
כשבאים לקחת את הילדים אז רואים עוד זעטוט צץ.
בסוף החודש עוזב ילד, ולפני כמה ימים נכנס ילד! כמובן שבסתר ובמחבואים. אז נכון לחודש הקרוב הם יהיו 8 ילדים על גננת אחת.
היא עובדת ביולי אוגוסט וכבר ילדה נרשמה ליולי זה אומר שיולי אוגוסט הם 8 ילדים.(דרך אגב לאמא שמכניסה ביולי היא אמרה שהם 5 ילדים!)
מעבר לכך בזמן האחרון אני רואה שהילד מגיע עם חיתול מלא, בשקית בגדים מלוכלכים בקקי (כנראה לא החליפה מהר) היא דוחפת להם בקבוקי סימילאק כל הזמן ועוגיות בשבילה זה מובן מאליו, אני בטוחה שהיא נותנת לו בכל יום 2-3 עוגיות. היום הילד הגיע וישר הצביע לשולחן במטבח שם נמצאים כל העוגיות! 
הטלויזיה אצלה פתוחה נון סטוף
ואני ממש כבר מתה להעיף את בני משם. 
היא חרטטית ותחמנית אני לא מאמינה לחצי מהדברים שהיא אומרת אפילו לשטויות!!, בחול המועד עבדה חצי יום, יום אחד הבאנו אותו ל 4 שעות שבאנו לקחת היא אמרה שהוא עשה פעמיים קקי כשבפועל החיתול היה מפוצץ פיפי 4 שעות 3 חיתולים לא הגיוני! אמרה שהוא אכל מרק ירקות עם קציצות שבפועל פלט בבית סימילאק. 
ושכמנסים לדבר איתה היא תוקפת ולא נעימה, אי אפשר לנהל איתה שיחה היא ישר תוקפת.
בטח אתן לא מבינות למה אני רושמת את ההודעה..ופשוט מוציא אותו.....
בני כבר רשום לגן אחר מתחילת ספטמבר!!!! תודה לאל.
גן עם המון המלצות, אישה מבוגרת ונעימה ושם הם 7 ילדים עם גננת וסייעת.
עוד בעבר שנכנס הילד השישי רציתי להעביר אותו אבל הגננת של שנה הבאה לא הסכימה כי לא היה לה מקום ! 
 
את הסיפור סיפרתי לכם ממש בקצרה, 
השאלה עכשיו מה לעשות? 
עוד 4 חודשים הוא רשום לגן אחר
מה ההיתן עושות? מה נכון לילד?
להעביר אותו לגן בשביל 4 חודשים ושוב להוציא ולהעביר שוב?
לתת לגננת לעשות מה שבא לה? 8 תינוקות עם גננת אחת? עוגיות וטלויזיה בלי סוף?
מה פחות יפגע בו?
מיואשת וחסרת מנוחה, תודה מראש על העצות 
 
 
 
 
ממליצה לתאם שיחה מסודרת עם הגננת
12/04/15 23:23
69צפיות
אולי גם עם הורים נוספים מהגן ולפתוח דיאלוג.
נתחיל מהסוף:טוב שהעברת אותו מסגרת.
13/04/15 05:23
70צפיות
אם הילד לא סובל, לא הייתי מעבירה אותו גן. מאחר ואת מיואשת, אם יש לך אפשרות,חפשי לו מטפלת פרטית או בייביסיטר (סטודנטית וכד׳) אני מצטרפת להצעה לפתוח בדיאלוג עם הגננת, למרות שכבר אין לך אמון בה.שמונה תינוקות וגננת אחת זה אכן מפחיד.מאוד לא בטיחותי.
הילד לא סובל,
13/04/15 11:59
67צפיות
איך הוא יסבול מפתמים אותו בעוגיות וטלויזיה כל פעם שהוא נודניק
אבל כמו שציינת המצב מאוד לא בטיחותי, אני משתגעת איך לשאר האימהות לא אכפת, יש שם אמהות לילדים בני 3-6 חודשים, הם כל היום על הטרמפולינה, ישנים שם אוכלים שם רואים טלויזיה וככה יש לה פחות ילד להתעסק איתו.
עוד נקודה- בספטמבר אנחנו ועוד אחד עוזבים והיא מפרסמת שיש לה 2 מקומות לקיץ הקרוב.. אחרי שדיברתי איתה ואמרתי לה מז"א לקיץ הקרוב היא אמרה, הכוונה לספטמבר אבל תראי אם אמא תרצה להכניס באוגוסט אני לא יכולה להרשות לעצמי לא להכניס אותה בשביל חודש חפיפה. אחרי השיחה שינתה פתאום את הפרסומים לספטמבר אבל עדיין יש מצב שאוגוס הם יהיו 10 ! מקווה שלא.
שיחה איתה???
אין עם מי לדבר, כאשר פנינו אלייה כשרק נכנס הילד השישי היא הייתה בשוק, לא הבינה מה פשר השיחה, מה עשתה לא בסדר תקפה אותנו כאילו אנחנו "לא מפרגנות" לה! היא מדברת איתך בצורה שגורמת לך ללכת אחורה ולהתנחמד אלייה כי אחרת אין מצב לשרוד שם היא יודעת שאין לנו הרבה ברירות כי אנחנו אוטוטו עוזבים, היא עושה מה שבא לה.
כשנכנס הילד השישי לי ולאמא השנייה שאכפת היא אמרה  במילים אחרות אם אתן רוצות תעברו גן.. לא התאים לה שעשינו טררם עם עוד אמא אחת שחצי היה אכפת לה.
מה שאני מנסה להגיד שגם אם נדבר, זה לא יעזור היא יודעת ת שאנחנו עוד מעט עוזבים ואנחנו כבולים אלייה והיא יכולה לעשות מה שבא לה.
וכמו שציינתי חוץ ממני ומעוד אחת כולם שם שאננים הם חושבים שהעיקר שהילד בא והולך עם חיוך.
מה שנקרה, נפלתי בפח, לומדים מטעויות חוץ מזה שלא יכלתי לדעת לפני, ראיתי גן מסודר יפה חמים נעים וביתי ילדים נקיים ושמחים, איך אמורים לדעת שכל זה בזכות טלויזיה ועוגיות
אחזור לשאלתי- האם המצב הנל למשך 4 חודשים מסכן את הילד? הורס את אופי הילד? לא יודע כל כך מה לשאול... פשוט מבואסת שאין לי מה לעשות עם זה ושהיא עושה מאיתנו צחוק
לדעתי מה שהכי מסכן את הילדים זה שהם מעל חמישה ילדים
13/04/15 17:53
54צפיות
עם גננת אחת.אופיו של ילדך לא יהרס וגם הרגלים בריאים יותר תוכלו להקנות לו כשיסיים את הגן. וכן, לא תמיד אפשר לדעת לאיזה גן מכניסים את הילד.מקווה שהרגשתך תשתפר.
קשה לענות...
13/04/15 18:25
44צפיות
על פניו , לפי מה שאת מתארת... הייתי אומרת לך כמו שנושית אמרה לבדוק מה האופציות שלך.
אם יש לך אופציה לקחת מטפלת ל4 חודשים האלה או לאיזה התגייסות משפחתית (יום אבא, יום אימא , יום סבתא וכדומה) אז הייתי מציעה לך להוציא מהגן.
תראי - לבדוק אופציות לא עולה כסף, רק זמן. חפשי מטפלת, חפשי משפחתון חפשי איזשהי מסגרת אלטרנטיבית ל4 חודשים האלה ואז תחליטי מה את עושה.
המצב הקיים לא טוב. הצרכים של הילד לא נענים לפי מה שאת מספרת ואת לא מרגישה אמינות מצד הגננת.
אם יש נזק לטווח הרחוק? מהעוגיות וכל זה לא בהכרח. זה רק אומר שתצטרכי לעבוד איתו יותר בבית על הכרת ירקות ומרקמים שונים של מזון.
מבחינת בטיחות ותחושת אמון בעולם (הכוונה לילד) - אולי. את זה תוכלי לדעת בוודאות רק על ספת בפסיכולוג עוד 25 שנים
יחס מבוגר על תינוקות צריך להיות לא יותר מ7 תינוקות על מבוגר אחד. וזה במקסימום. במשפחתונים תמיד כדאי להעדיף משפחתונים שמונים לפחות 2 אנשי צוות כי יש גם את העניינים התפעוליים שצריך להתעסק איתם (כגון בישול וחימום האוכל, החלפת חיתול וכדומה).
זה מצב ממש לא קל ואני שולחת לך הרבה
בהצלחה
קצת מצחיק כי לפני שהכנסתי אותו למשפחתון הנוכחי
13/04/15 20:08
70צפיות
התלבטתי אם לא להכניס אותו למשפחתון עם גננת וסייעת ו 10 ילדים והעדפתי גננת אחת עם 5 ... מה חשב על האופציה שהיא תשחיל עוד ועוד ילדים
לא רוצה להשמע שיטחית אבל כן, לי ולבעלי מאוד מפריע עניין העוגיות כנראה כי לשנינו יש אישו עם אוכל ולשנינו יש נטייה להשמנה ולמתוק.
וכן אני רואה שהילד אוהב מתוק יותר מהכול (כנראה כל הילדים) אבל אני גם רואה שאם הוא לא רעב הוא לא אוכל אבל אם הוא לא רעב ונותנים לו עוגייה, הוא יוכל.
מטלויזיה אני לא מפחדת, בגן בשנה הבאה יש להם תעסוקה מלאה ומסודרת, טלויזיה לא תחסר לו, גם בבית אין הרבה.
אבל כן, העוגיות שהיא דוחפת לו מפחידות אותי, שהילד ילמד או כבר למד שכל פעם שהוא מקטר נותנים לו עוגיה.
ומה אומרים לגגנת שרוצים לעזוב? וגם צריך להודיע לה חודש מראש 
מסכימה איתך על העוגיות...
13/04/15 20:58
43צפיות
גם אני לא אוהבת אבל בעיניי זה פשוט אומר שבגן ה"חדש" הן יצטרכו להרגיל אותו אחרת.
מניסיון של שנים של אחת שקיבלה ילדים שהתרגלו לקבל במבה או חטיף כל פעם שהשמיעו צליל או קיטור, זה הרגל וכמו כל הרגל אפשר לשבור אותו וזה לא ממש קשה. אני יודעת ואני בטוחה שברוב ,אם לא, בכל הגנים הטובים הצוות יודע להתמודד עם זה.
חתמת על חוזה? מה החוזה אומר? צריך להיות סעיף ביטול שמפרט מה עושים במקרה של ביטול.
החודש לפני זה שוב עניין של אופציות. מצאת מטפלת טובה? יכול להיות שגם היא לא תהיה פנויה מדי ואז זה לטובתך ההודעה מראש. יכול להיות ששווה לך (לפחות בהתחלה ואם זה שווה לכם כלכלית) להוריד את הגן לחצי יום ואז להגיד למטפלת לקחת את הילד מוקדם ואז לבקש מהגננת לשלם תשלום מופחת. בהרבה גנים התשלום עד 12:30-13:00 הוא לא כמו התשלום עבור עד 16:00 או 17:00.
אולי לחפש מטפלת שהילד בו היא טיפלה ניכנס עכשיו לגן ו4 חודשים האלה דווקא לטובתה כי היא לא רוצה להתחייב בינתיים לתקופה ארוכה.
תבדקו מה האלטרנטיבות שלך ואז תחליטו מה אתם עושים.
תבדקו גם מה קורה אם אוגוסט במקרה של עזיבה. אם אתם נדרשים לשלם או לא.
הכל צריך להיות כתוב בחוזה
איזה חוזה? שום חוזה אין...
13/04/15 21:58
47צפיות
רק דף חופשות שרשום בכתב יד ולמטה רשום במידה ורוצים להוציא את הילד צריך להודיע 30 יום מראש שהם בתשלום. זהו.
אני אנסה לראות מה אני יכולה לעשות בנושא, היום הודיעה לי האמא השנייה שאכפת לה שהיא ובעלה הולכים לדבר עם הגננת ביום שישי ולהבין איך יוצא מצב שהם 8 ילדים ושאף אחד לא יודע מזה.
אמרתי לה שאם אין לה תשובות אני רוצה שנדבר עם כל האמהות ואם יש צורך נתקוף את הגננת, פשוט הזוי שהיא מכניסה ילד אחר ילד אחר ילד בלי ליידע אף אחד, עוד אחרי שדיברנו איתה כבר שנכנס הילד השישי איך יש לה את החוצפה לעשות את זה שוב ושוב 
אז אהייה יותר חכמה, ואם יש צורך אמצא פתרון לחודשים הקרובים.
 
תודה לכן
 
º
בהצלחה לכם ולילד.
14/04/15 18:03
11צפיות
אולי תנסי לבדוק שוב אם התפנה מקום בגן
15/04/15 19:04
48צפיות
של שנה הבאה.
אכן זה מעצבן שמשנים את כמות הילדים ודוחפים את העוגיות
אני אישית הייתי פונה כקבוצת הורים אל הגננת ומבקשת להוסיף עוד איש צוות ולומר את הדברים שמפריעים לכם.
 
כאדם יחיד יותר קשה להשפיע, כקבוצה זה הרבה יותר פשוט.
 
מאחלת לכם הצלחה ושהילד יכנס ויצא מהגן בחיוך כי זה העיקר
Flix
פורום ייבוא מסין

פורום ייבוא מסין

הכל על שילוח בינלאומי לפרטים נוספים>>

טליה שפירא - אימון עסקים, פיתוח עסקי, שיווק

נטוורקינג לעסקים

אימון עסקי, פיתוח עסקי ושיווק לפרטים כנסו>>>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה