לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.

החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.

יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.

האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!

נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.

במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.

להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,
ארנון

עיסוק: FAKTOR בתעודת לידה מפולין 1859
06/03/15 19:26
1צפיות
התרגום המילולי לאנגלית הוא סוכן AGENT, BROKER 
האם זה היה עיסוק דתי?
תודה!
איתור זיגמודנד בלן
06/03/15 11:45
32צפיות
שלום רב.
אבקש סיוע באיתור אדם בשם שבנדון אשר נכון לשנת 40 היה בחיים. אינני יודע היכן התגורר, אך שמו כתוב כך. אולי מדובר באיזו טעות כתיב (זיגמונד אולי)...
אודה לכל סיוע שהוא.
º
איפה נתקלת במידע אודותיו? אילו עוד פרטים ידועים עליו?
06/03/15 14:23
13צפיות
בבט לא מאכזבת...
05/03/15 19:21
99צפיות
לפני מספר חודשים צץ לו ב-JRI רישום-נישואין. הרישום המקורי עדיין לא הועלה, אך האינדקס הנפיק שמות חדשים לי לחלוטין. הבעל יליד לבוב, ואת רישום-לידתו ואף פרטים נוספים אודותיו מצאתי חיש מהר. האישה, ג'וזפין, ילידת טשרנוביץ', היא ביתם של בבט ברד"ש ו-מוריץ וייס. בבט מנסיוני עד כה בד"כ כינוי לברברה, אך לא היה לי ברור (ועדיין אין לי מידע מוחלט) לאיזה ענף ברד"שי לקשור אותה, כי איני יודעת את שם-אביה. מסיבות שונות, הערכתי שנולדה בסטניסלאו שבגליציה המזרחית, אך רישום-הנישואין לא ברשת נכון לעכשיו. חיפוש פרטים אודות מוריץ וייס העלה דר' למשפטים בשם מוריץ וייס. מכאן הדרך היתה קצרה אל העיתונות ההסטורית והמדריכים השונים. מסתבר שדר' מוריץ וייס היה בתפקידים רשמיים, והמשפחה נדדה מטשרנוביץ' לוויזניץ' ולאחר מכן לקימפולונג, כולן בבוקובינה. נכון לעכשיו איתרתי שמות של 8 ילדים לבבט (ברד"ש) ודר' מוריץ וייס. בבט עצמה, כמו חלק נכבד מילדיה, עברה בהמשך לווינה, ככל הנראה אחרי שבעלה נפטר. 
 
רישום-הנישואין הנ"ל, של ביתם, ג'וזפין, היה קצה-החוט הראשוני, והתחלתי לחפש מידע אודות הענף הזה. הרישום המקורי עלה לרשת כעבור זמן מה, וסיפק אף הוא פרטים. ג'וזפין נישאה לרופא צבאי, המון מידע צץ, כולל מודעת-פטירה אודות הבעל, משם למדתי על הצאצאיות ובני-הזוג, קיבלתי עזרה מההסטוריונית עימה אני בקשר בווינה, המון מידע צץ ברשת, אך בעודי עובדת עדיין, ולא עומדת בקצב של השיטפון שנחת עלי, צץ לפתע עץ-המשפחה באתר GENI. 
 
מספר אנשים תרמו מידע לעץ הזה, אך רובם ככולם כנראה לא צאצאים ישירים אלא קשורים דרך קשר-נישואין. עם זאת, מישהי בשם ג'ודי העלתה את מרבית-הפרטים. מעיון בפרטים ראיתי שבסה"כ היא עושה עבודה מדויקת (מה שפעמים רבות ממש ממש לא קורה ב-GENI), ולכן היה לי ברור שאתחיל לעדכן את העץ שבניתי לאור הנתונים אצלה תוך השוואת-הנתונים אצלי, ואז אצור עימה קשר. בין לבין ראיתי, שג'ודי לא מודעת לקיומם של חלק מהצאצאים, ואוכל לתרום לה מידע נוסף גם ביחס לצאצאים שאודותיהם העלתה פרטים. 
 
למרבה השמחה, ג'ודי העלתה את שמה של בבט וייס, ואף רשמה את שם-הנעורים שלה: ברד"ש. מישהו יודע שם שבבט היא ברד"שית. זה לא קורה לי בכל יום. ג'ודי אף הוסיפה תאריך לידה מלא של בבט!!! כפי שחשדתי, בעץ של ג'ודי מופיע שבבט נולדה בסטניסלאו, גליציה המזרחית. התחתלתי לעבור על הנתונים באחד הענפים:
 
לבבט ברד"ש ודר מוריץ וייס היתה בת בשם אדל/אדלה וייס (נספתה בטרזינשטאדט), שנישאה לאהרן קוהן. בני-הזוג חיו בווינה, והיו להם 2 בנות, שתיהן ניספו באושוויץ.
אחת הבנות, סילביה קוהן, נישאה ליעקב אבנר (EBNERׁ). יעקב נפטר, וסילביה נישאה לאחר מכן לדר' פאול דיאמנט
 
דר' פאול דיאמנט? משום מה היה זכור לי, שהאוסף האישי של דר' פאול דיאמנט מצוי בארכיון המרכזי לתולדות העם היהודי בירושלים. הצצה מהירה, ואכן כן: 
 
האיש סיים דוקטורט במשפטים ובפילוסופיה של הכלכלה באוניברסיטת ווינה, אך בפועל היה עיתונאי והסטוריון, ואף הרבה לעסוק בגנאולוגיה. במקביל, עמד בראש בית"ר בווינה, ותכתובות רבות בינו לבין ז'בוטינסקי מצויות בבית ז'בוטינסקי. אלא שהזכרון המופרך שלי גרר אותי גם למחוזות אחרים. משום מה צלצל לי מוכר. זכרתי שאימו של בנימין זאב הרצל היתה בת למשפחת דיאמנט, ושהשם הוזכר בפורום בעבר הרחוק, שכן חברנו אמנון ימוס י, שנטל כאן חלק פעיל בעבר, חוקר את משפחת הרצל. חיפוש בארכיון-הפורום העלה מיד אישור לכך שהזכרון שלי עדיין עובד: 
 
 
חיפוש באתר של משפחת דיאמנט אכן גילה את הקרבה בין בנימין זאב הרצל לבין משפחתו של דר' פאול דיאמנט. ברוך הבא, בנימין זאב הרצל
 
המשכתי הלאה: לסילביה קוהן ויעקב אבנר (EBNERׂׂ) היה בן בשם דר' הוגו אבנר. הוגו היה דר' למשפטים, אך בעת שהיה בשלב-ההתמחות נבעט מלשכת עורכי-הדין בעקבות האנשלוס. רעייתו, דר' רוזה מארי אבנר לבית קראוס, היתה סטודנטית לרפואה, אך בעקבות האנשלוס נזרקה מהאוניברסיטה. כשהחלו לעצור גברים יהודיים בווינה, מיהר הוגו וניסה להימלט עם עוד חבר. הם נתפסו ונשלחו לדכאו ואח"כ לבוכנוואלד. מקץ שנה וחצי הצליח הוגו לעזוב (בשלב זה לא ברור לי כיצד), והוא ורעייתו מיהרו להימלט מווינה ללונדון. לאחר המלחמה שבו לווינה. הוגו סיים את התמחותו, ועבד כעו"ד. רוזה מארי סיימה את לימודי-הרפואה והיתה לרופאה. דר' פאול דיאמנט, בעלה השני של האמא סילביה, הצליח להימלט לפלשתינה ולא חזר עוד לווינה. הוא נפטר בירושלים. כאמור, סילביה אשתו, אחותה ואימן של השתיים ניספו. 
 
באתר ב-GENI מופיע/ה עוד צאצא/ית, אח/אחות של הוגו. מחמת הפרטיות (משמע שהצאצא/ית חי/ה), לא נרשמו פרטים, אך נרשם ששם-המשפחה אלון (מה שהחשיד שהצאצא/ית חיים אולי בינינו כאן בישראל). חיפוש ברשת העלה מהר מאד את הפרטים. מסתבר שהבת, צעירה בהרבה מאחיה, עלתה ארצה במסגרת של עליית-הנוער. הבת מסרה דפי-עד לזכר אימה, דודתה וסבתה. בדף אודות סבתה היא אכן מציינת שהסבתא רבתא היתה בבט, אך לא ידעה מעבר לשם-הנישואין, וייס, ולא ציינה את שם-הנעורים ברד"ש.
 
סילביה, האמא, נותרה בווינה, והתכתבה עם בנה הוגו בלונדון ועם ביתה רות דיאמנט בישראל. לפני כ-8 שנים הוציאה לאור הבת, רות אלון, ספר בשם "מכתבי סילביה", שעיקרו אסופת-המכתבים בין סילביה אימה לבין ילדיה, הבן בלונדון והבת בישראל (למותר לציין, שאני בהחלט מתכוונת להשיג את הספר). מצאתי תחילה את הפרטים על כך באתר אחד, אך מייד אח"כ צצו הפרטים במסגרת אתר אחר (צירפתי את הקובץ ובו הפרטים). כאן חיכתה הפתעה אמיתית. 
 
הבת, רות דיאמנט, נינתה של בבט ברד"ש, נישאה לעזריה אלון. כן, כן, עזריה אלון המוכר לכולנו. מהר מאד הבנתי, שילדיהם של רות ועזריה אלון מתעניינים מאד. אני בהחלט מתכוונת לנסות ליצור קשר עם רות (היא וצאצאיה צריכים לדעת שהם צאצאים ברד"שיים לכל דבר ועניין. הלא כן). הנה מספר קישורים רלוונטיים (בקישור הראשון, מיו-טיוב, ניתן לראות את רות פוסעת לצד עזריה אלון):
 
 
 
 
הנה כי כן, עזריה אלון בחר לו לאישה את הנינה של בבט ברד"ש. העץ הבלתי נגמר הזה עדיין ממשיך להתמלא בעוד שמות ועוד המון מידע ממקורות-מידע שונים. אח"כ אצטרך לשבור את הראש איך לאתר את רישום-הנישואים של בבט ברד"ש ודר' מוריץ וייס, בתקווה ששם-אביה של בבט ירמז לי לאיזה ענף ברד"שי נקשרת בבט. השערות יש לי, אך עם השערות לא ניתן להגיע רחוק. אני צריכה לאתר תעודות-חיים מקוריות. ימים יגידו. עד אז, בהחלט לא משעמם כאן...
 
 
 
 
º
פשוט מדהים !!! העברת המידע כל כך ברורה ומרתקת !!!
05/03/15 19:39
17צפיות
לא צריך לחפש איזה ספר מתח, פשוט לקרוא את הסיפור שלך
05/03/15 20:49
34צפיות
זה פשוט מדהים.
נו,  ואין לי שום ספק שגם את רישום הנישואין תמצאי.
 
 
מרתק תודה על הדיווח המפורט ומאיר העיניים
05/03/15 23:06
22צפיות
ובהצלחה בהמשך הגילויים!
º
ספור מתח , ממש מעניין
05/03/15 23:40
10צפיות
º
שרי לא מאכזבת, אין כמוך!
06/03/15 03:46
8צפיות
º
נהדר !
06/03/15 08:14
9צפיות
שרי כמו תמיד
06/03/15 09:05
22צפיות
שוזרת סיפורים נפלא.
רות דרך  אגב הייתה המחנכת של אישי והוא פגש אותה ממש לא מזמן כאשר עזריה נפטר. 
 
 
חוה
º
איתור שם האוניה שעלה אבי שמוצאו מפולין ב1935
04/03/15 22:13
53צפיות
כדאי להסתייע ברשימות הנוסעים הנמצאות
05/03/15 23:08
48צפיות
בארכיון הציוני המרכזי ובארכיון המדינה. החומר שבארכיון המדינה זמין באופן מקוון וניתן לדפדף בו בקלות.
 
ארנון
º
http://www.hebrewsurnames.com
06/03/15 14:23
13צפיות
הזמנה למפגש
04/03/15 12:33
126צפיות
                 העמותה הישראלית לחקר שורשי משפחה              
           סניף ראשון לציון והסביבה           מוזיאון ראשון לציון                                   
הזמנה למפגש פתוח לציבור במוזיאון ראשון לציון, רחוב אחד העם 2, ראשון לציון
   שיתקיים ביום שני 16 במרץ 2015, כ"ה אדר תשע"ה
  בתוכנית:
   פגישת הכנה לתיעוד בצילום של בית העלמין ההיסטורי
 חברי העמותה הישראלית לחקר שורשי משפחה ואגודת הידידים של מוזיאון ראשון לציון נפגשים
כדי לתכנן את תיעוד בית העלמין ההיסטורי בראשון לציון
ינחה את הפגישה דניאל הורוביץ, הגנאלוג הראשי של חברת מייי-הריטג'
דניאל הורוביץ ידווח על הניסיון שצבר במבצעים דומים בפתח תקווה ובחולון וידריך בשימוש בתוכנה דיגיטלית מיוחדת ל"טלפונים חכמים" שמאפשרת לכול אחד לצלם מצבות בקלי קלות. התוכנה פותחה על ידי החברה האמריקנית BillionGraves כאמצעי ליצור מאגר עולמי של צילומי מצבות.      
הרצאה על שמות משפחה בהשראת נשים*  " מִיַּכְנֶע ועד רִיבְלִין "                                
    מי זה קבע ש... נשים אינן נחשבות ומוערכות מספיק בחברה ובתרבות היהודית ??
המרצה: ד"ר חנן רפפורט, המנהל הכללי של "המרכז לחקר משפחת רפפורט" וחבר הוועד המנהל של"המכון הבינלאומי לגנאולוגיה יהודית ומרכז פאול יעקובי" בספריה הלאומית בירושלים. מידע נוסף על חנן רפפורט, ניתן למצוא בערך על שמו בויקיפדיה.
* לציון יום האישה הבינלאומי החל החודש
לוח הזמנים     
 18:00 התכנסות, רישום והרשמה לסניף, כיבוד קל  
18:30  פגישת הכנה למבצע תיעוד המצבות בבית העלמין ההיסטורי
19:15 הרצאתו של ד"ר חנן רפפורט על שמות משפחה בהשראת נשים
דמי כניסה              לאורחים (שאינם חברי עמותה ואינם חברי אגודת הידידים) 25 ₪
דמי חבר לשנה       180 ₪ ליחיד, 290 לזוג, לשנת 2015
בענייני הסניף, הרשמה לעמותה וסדרי המפגש, ניתן להתקשר לחנה שטרנשוס
054-6728678  hana.st14@gmail.com
סניף ראשון לציון והסביבה במוזיאון ראשון לציון, משמש מקום מפגש לתושבי ראשון לציון, רחובות, נס ציונה, מזכרת בתיה, גדרה, מודיעין ויישובי האזור שמבקשים לחקור שורשי משפחה ולבנות עץ משפחה ורוצים להכיר שיטות וכלים למחקר ותוכנות לבניית עץ משפחה, להשתתף בהדרכות, בטיולי שורשים, בימי עיון, ובסדנאות, ולשמוע הרצאות.
 
יוזמה נפלאה אני מתכוון, כמובן, לתיעוד בית העלמין בראשל"צ
04/03/15 12:41
49צפיות
האם נקבע כבר מועד לביצוע הפרויקט?
אכן, יוזמה נפלאה. מדי שנה עולים צאצאי הותיקים לבית הקברות
05/03/15 21:47
21צפיות
ונערך טקס לזכרם. מצד שני - אני מקווה ששאריות של נרות וכו' שמשאירים שם באישון לילה צרכני הסמים ינוקו לפני התיעוד. בני משפחתי מתגייסים מדי פעם לניקוי ולהחזרת מראה המצבות לתיקנן.
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
04/03/15 11:16
6צפיות
|מטוס|היעדים הבאים שלכם:
|קדימה|טיולים ביפן ? ארץ השמש עולה בפורום חדש:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|קדימה|תאילנד ? הייתם? עומדים להיות? חולמים להיות? בואו לדבר על זה:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|קדימה|טיולים בסין ? לבד, עם קבוצה, היסטוריה או תרבות. מתעניינים? מקומכם כאן:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה|טיולים בסקנדינביה ? לא משנה איזו מדינה תבחרו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה|טיולים באיטליה ? לא רק בשביל האוכל והאופנה:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...


|@|פורומים טיפוליים חדשים:
|קדימה|תטא הילינג ? שיטת התקשור המסתורית עכשיו בפורום חדש:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|קדימה|פורום טיפול בפסוריאזיס ? אם אתם חולים או אם בני משפחתכם, בואו לדבר עם מטפל:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
תעודת פטירה - גטו טרזיינשטט
03/03/15 21:34
88צפיות
אשמח מאוד לקבל עזרה בפיענוח מצבו המשפחתי (רובריקה 5 - stand) של נשוא התעודה המצורפת:
 
 
המצב המשפחתי
03/03/15 23:11
78צפיות
נראה לי שנרשם כאן getrennt - פרוד. 
º
04/03/15 08:29
7צפיות
נראה שאכן כך
04/03/15 09:19
54צפיות
תודה.
מרוקו - מקנס4355
03/03/15 15:27
50צפיות
שלום לכולם
במסגרת החקירה הגנאולוגית שלי נתקלתי בבעיה, הסבא/ סבתא  רבה שלי הם ממרוקו מהעיר  מקנס  אבל אני לא מצליחה להשיג שום דבר יותר רחוק מהם
אנא הציעו הצעות איך אפשר להשיג ולמצוא אחורה יותר מסבא/סבתא רבא
תודה מראש
רחלי
º
מחפש מידע על מעברת כורדאני ב'
03/03/15 10:03
69צפיות
שלום אורח אלמוני,
הודעה זו מכילה תמונות
03/03/15 11:22
89צפיות
אני מיוצאי מעברת כורדני ב' ואשמח מאד להחליף רשמים ומידע על ימי המעברה.
קוראים לי רפי לוי, ובמעברה קראו לי פופי או רפאל. נולדתי ב-1947 במצרים, וגרתי במעברה בשנים 1953-1955 (בערך).
למדתי בבית ספר עין נעמן, שהשתמש במבנים של הצבא הבריטי.
מספר זכרונות שיש לי:
  • היה בית קפה של נאג'י שהיה בו רדיו, וכולם הייו יושבים שם בערב לשמוע חדשות ולשחק שש בש,
  • היו המון עשבים בין הצריפים, והוה חשש מנחשים,
  • היו הרבה עצי קיקיון,
  • בתי השימוש הצבוריים היו ... מסריחים,
  • מתישהו הייתה תאונת רכבת שפגעה באוטובוס של פועלים שיצאו בבוקר לעבודה. זו הייתה מכה קשה שפגעה במשפחות רבות במעברה.
  • פעם, היה אימון צניחה של הצנחנים בחולות הסמוכים, והשובבים מבינינו קפצו החוצה דרך החלונות (קומת קרקע) באמצע השעור...
  • היה לנו מורה ממוצא עיראקי שכאשר היה נותן הכתבה, לא יכולת לטעות בין ע', ה' ו-א' ולא בין ח', כ' ו-ק' ולא בין ט' לת'.
  • ... מתאים לימים אלה.. היו אסיפות בחירות, ואם אינני טועה, בגין השתתף באחת מהן.
רצ"ב 2 תמונות:
תמונה שיש לי מבית הספר - אם זה רלוונטי אפרט בהמשך מספר שמות שאני זוכר.
תמונה שנלקחה ליד הצריף, ואפשר לראות בה איך הצריפים נראו (עמודי ה"שער" הם אדני רכבת שהיו מצואים בשפע בסביבה).
כל טוב,
רפי
 
כיתה ג בי"ס עין נעמן כורדאני ב'
בתי עלמין או רישומי תושבים צ'כוסלובקיה
01/03/15 18:16
81צפיות
שלום וברכה, אני מבקשת לדעת האם ישנם רישומי תושבים סביב  1900 בצ'כוסלובקיה.
הדבר נדרש לצורך תיקוף שמו של חלל מערכות ישראל.
באופן מפורט אני מחפשת רישום של משה נח וילינגר, בעלה של מרים וילינגר, יתכן מאזהורוד.
גם מצבה או רישום פטירה יכולים לסייע.
למי יש ניסיון או מידע?
(בני משפחה נמצאו אולם לא הצליחו לסייע)
ב- 1900 לא הייתה צ'כוסלובקיה
02/03/15 22:38
63צפיות
אוזהורוד הייתה שייכת לאוסטרו-הונגריה. נקראה בהונגרית אונגוואר - Ungvar. אולי זה עוזר?
איתור משפחת הורשטיין בפילדלפיה על סמך כתובת מ-1921
28/02/15 17:11
151צפיות
בשנת 1921 העבירה Kresil Waks מהעיר Sarny שבפולין בקשת סיוע לאחותה שבפילדפיה, דרך אגודת עזרה לפליטים יהודים.
קרסיל הייתה אלמנה (בעלה יחזקאל וקס נרצח בפרעות באותה השנה) ואם ל-6 ילדים קטנים,
שמה של האחות היה B Horenstein (אינני יודע אם זה שם נעוריה או שם נישואיה) בכתובת Philadelphia Pa 2446 South Beerd Str.
למישהי יש אולי רעיון איך לברר מי התגורר בכתובת זו בשנת 1921?
º
תיקון: משפחת הורנשטיין.
28/02/15 17:14
28צפיות
האם חיפשתה במפקד האוכלוסין של 1920?
28/02/15 20:09
37צפיות
א
אני לא מוצאת רחוב בשם זה בפילדלפיה
28/02/15 20:28
51צפיות
האם תוכל לעלות עותק של הבקשה כאן? 
באופן כללי - ניתן להשתמש באתר של סטיב מורס בכדי למצוא כתובת במפקד האוכלוסין: ED FINDER
אשמח לעזור לך.
º
תודה על הלינק, ניסיתי לבדוק וגם אני לא מצאתי את הרחוב
28/02/15 21:47
26צפיות
º
האם הרישום בכתב יד, אולי הפענוח של הכתובת שגוי?
28/02/15 21:51
23צפיות
הנה נוסח הבקשה
28/02/15 21:53
47צפיות
המסמך כולל ריכוז של מאות בקשות מכל רחבי האזור,
להלן הבקשה הספציפית:
 
March 24th„ 1291.
LIST OF PERSONS FROM SARHY
REQUESTING AFFIDAVITS & TRANSPORTATION FUNDS
 
RELATIVE
Philadelphia Pa 2446 South Beerd Str
B Horenstein
 
וכדי לחדד נקודה חשובה: האם מה שאתה מעוניין בו
28/02/15 20:33
69צפיות
הוא לאתר פרטים נוספים אודות אחותה של קרסיל (ולא רק לאתר פרטים נוספים אודות הכתובת המדוברת)? מה ניסית לעשות עד כה בנדון?
תודה לכולם
28/02/15 21:37
48צפיות
ארנון,
ראשית - הכתובת עצמה כמובן לא מעניינת אותי, אלא רק שמה המלא של האחות, כקצה חוט לאיתור משפחתה.
שנית, מה שעשיתי עד כה זה לחפש ב-familysearch.org, שלמיטב זכרוני כולל גם את המיפקדים השונים בארה"ב.
מצאתי אמנם רשומות של כמה הורנשטיינים שהגיעו לפילדפיה לאורך השנים - אך לא מישהי ששמה מתחיל ב-B.
ניסיתי גם לבצע הצלבות שונות ב-jewishgen.org, אך גם שם לא מצאתי רמז,
וכמובן, ניסיתי לגגל את הכתובות והשם בוורסיות שונות, אך גם כאן לא התקדמתי.
 
תודה.
כיוון שהורנשטיין הוא שם נפוץ-יחסית, הייתי ממליץ לך
28/02/15 21:56
60צפיות
לנצל את היתרון הגדול שיש בידך: שם הרחוב בו התגוררה האחות בשנת 1921. לסטיב מורס יש כלי לאיתור Enumeration District (בעזרתו אפשר לחפש במפקדים) על פי רחוב. הכלי לא מאוד ידידותי בעיניי, אך כדאי לנסות אותו. כפי שציינה כבר סמדר, אין רחוב בשם שאתה הבאת, ולכן כדאי לבדוק שוב את המקור שלך. לאחר בדיקה זו, במידה ועדיין לא יימצא הרחוב, הייתי שולח הודעה לרשימת התפוצה הכללית של JewishGen בנסיון לקבל מענה.
 
יש סיכוי סביר ששמה של האחות השתנה, או שמא שהיו לה יותר משם אחד, כך שלא בהכרח שמה יתחיל ב - B כאשר נמצא אותה. בנוסף, כדאי לסות ולהעריך את שנת לידתה של האחות ולאתר פרטים נוספים אודותיה ככל האפשר.
 
ארנון
תודה, נשמע אם כך שהמוצא האחרון הוא רשימת התפוצה בJewishGen
28/02/15 22:45
34צפיות
לצערי לא הצלחתי למצוא מידע בנושא,
מלבד כך שכשסיפרתי לנכד של אותה קרסיל מ-Sarny שכנראה לסבתו שאותה הוא לא הכיר הייתה אחות בארה"ב,
הנכד נזכר שבשנות השישים הוריו קיבלו חבילה מארה"ב, ועכשיו הוא מבין ממי הייתה החבילה...
כדאי גם לבדוק אם יש רישומי כניסה לארה"ב, שוב בעזרתו של סטיב
28/02/15 22:51
48צפיות
אני הייתי מתחילה בחיפוש הורנסטיין  מ Sarny  לפני מלחמת העולם הראשונה 
אולי קצה חוט עם כמה נחושים פרועים
הודעה זו מכילה תמונות
01/03/15 06:35
95צפיות
הנחות -- שם הרחוב משובש ו B הוא האות הראשונה של הבעל ולא של האחות. וסביר שלאחות בפולין הייתה כתובת ישנה בגלל בעיות תקשורת בתקופת המלחמה.
בצנזוס של 1910 בנג'י ואשתו אווה גרו ב - 2446 S Reese St  הוא בן 33 היא בת 34, הם נישאו לפני כ 13 שנים. הוא הגיע לארה"ב ב 1903 והיא הגיעה לארה"ב ב 1905. מצאתי את תעודת ההתאזרחות שלו הוא מרובנא -- את שם העיר שלה אני לא מצליחה לפענח. 
אם הנחוש שלי לא נראה לך פרוע מדי יש עצון למשפחה באנססטרי
מעניין. שווה למשוך בקצה החוט הזה
01/03/15 09:11
50צפיות
ניסיתי לאחוז בו, והצלחתי לאתר את צאצאיהם של אווה ובנג'מין ממסמך ההתאזרחות. חיפוש מידע במפקדים וברישומים שונים (נישואין, וורומי ודומיו, וכו') העלה כי בנם, עמנואל (Emanuel), נפטר בשנת 1984 וטמון בבית העלמין מונטיפיורי, בפרברי פילדלפיה. אפשר להתקשר לבית העלמין ולשאול על בני משפחה המתועדים אצלם כמי שדאגו ללויה/קבורה.
 
עמנואל נישא לפרנסיס (Frances) ובנם, מרטון/מורטון (Marton/Morton), התגורר בהמשך במיאמי, פלורידה. ג'ניפר הזו היא, ככל הנראה, בתו. אם אתה שולח לה הודעה דרך פייסבוק, ואם פייסבוק מתריע כי ההודעה תגיע לתיבת "אחר" אצלה (אם אינכם חברים באתר) - אני ממליץ לשלם את הסכום הפעוט הנדרש (בדר"כ, 2-3 ש"ח) כדי שההודעה תגיע לתיבה הרגילה שלה.
 
והכי חשוב, אנא חזור לכאן לעדכן בהתפתחויות.
 
ארנון
כדאי גם לשים לב למסמך הזה...
01/03/15 09:45
61צפיות
עוד בקשה להבאת קרובים (הרישום השני מלמעלה).
כאן הכתובת היא  So Revere Str, כשמן הסתם הכוונה ל- South Revere.
 
קצת מוזר שאותה כתובת בדיוק (אותו מספר בית) מופיעה עם שני שמות רחובות שונים.
מה שמעלה את הסבירות שיש כאן בלגן בשם הרחוב.
 
 
גם הרחוב הזה לא קיים -- הם בטח העתיקו
01/03/15 10:36
49צפיות
את הכתובת ממכתבים וכתב היד לא היה ברור כל כך. 
º
South Beach st
01/03/15 18:14
26צפיות
אבחנה מצויינת שמעלה בלבול חדש:
01/03/15 18:49
54צפיות
אני אתחיל מהתקציר:
קרסיל וקס, הייתה אלמנתו של יחזקאל וקס. שם משפחתה מנעוריה אינו ידוע, נקרא לו X לעת עתה.  
קרסיל שלחה פניה לב.הורשנטיין, בעלה של אחותה (שנניח לפי הממצאים השונים עד כה ששמה הוא אווה הורשנטיין, ששם משפחתה מנעוריה גם הוא X - לא ידוע).
 
הפניה השניה מהעיר הלא מאוד רחוקה BEREZNICA ממוענת בדיוק לאותו הנמען, רק עם תוספת - ל-וקס, אצל ב.הורנשטיין,
ולא פחות מוזר - כאן חתומה האם.
אבל וקס הוא שם משפחתה של קרסיל לאחר נישואיה, ולא שם נעוריה, אם כך -  
האם יהיה נכון להסיק שמדובר בנישואים בתוך המשפחה, כלומר שיחזקאל וקס התחתן עם קרסל וקס (שמין הסתם הייתה הייתה קרובת משפחה בדרגה זו או אחרת)?
או שאולי אוה הורנשטיין היא בעצם אחותו של יחזקאל וקס ולא אחותה של קרסיל וקס?
º
והנה תקציר המסמך
הודעה זו מכילה תמונות
01/03/15 19:36
44צפיות
º
River Rd in Philadelphia?
01/03/15 19:43
25צפיות
אפשרות נוספת היא שיחזקאל וקרסיל לא רשמו את נישואיהם
01/03/15 20:14
48צפיות
הם התחתנו בטכס דתי, אך לא שילמו בכדי להירשם בספרים. במקרים אלו האם והילדים נרשמיו על ידי השילטונות תחת שם הנעורים של האם. האם יש רשומות ב JRI POLAND למשפחה זו?
אפשרות לא סבירה בווהלין,
01/03/15 20:29
43צפיות
אלא אופיינית לאוסטרו-הונגריה.
ואגב, שם עיר המוצא של האם במסמך ההתאזרחות היא סטפן Stepan, כ-30 ק"מ מסרני.

 
º
להבנתי כמעט שאין רשומות ב-JRI POLAND הנוגעות למחוז Wolyn
01/03/15 22:20
17צפיות
לדעתי אין די מידע לקבוע -
01/03/15 21:08
45צפיות
נתקלתי לא פעם במסמכים שבהם פונים לקרובים לשם סיוע בהגירה, וכותבים "אח/אחות" במקום "גיס / גיסה". כך שלא מן הנמנע שיחזקאל היה האח של אווה, ולא קרסיל. מצד שני, גם האפשרות השניה שהעלית אינה נדירה...
אותי מסקרן לדעת מה עלה בגורלם של בני משפחת וקס. לאחרונה נתקלתי גם כן בבקשות סיוע דומות מאותו אזור ומאותה שנה. למרבה הצער האנשים שביקשו סיוע בהגירה נמצאו אחר כך ברשימות הנספים... תהיתי אם הקרובים מארה"ב בחרו להתעלם מהפניה, או שלא הצליחו לסייע.
אורית
 
נכון. אבל זה גם משכנע אותי יותר ויותר שהזוג שמצאתי הוא מועמד
01/03/15 21:19
50צפיות
סביר. הם כולם מאותו אזור. ובהיותי אובססיבית -- בדקתי את מספר הבית של כל הורנסטיין שנולדו ברוסיה או בפולין וזו המשפחה היחידה שגרה ב 2446
דרך אגב אורית, במשפחה שאני חוקרת מ LOWICZC  בלב ליבה של פולין נרשם בתעודות לידה של הילדים שההורים לא נשואים. ברישום הפטירה של האב האם מופיעה כמי ששרדה אחריו. 
 
מעניין לדעת מה היה המניע האמיתי -
02/03/15 06:43
40צפיות
עדיין זה היה חריג בפולין הקונגרסאית, כי לא היו מחסומים מהותיים לרישום בניגוד לגליציה.
 
באמת מעניין -- הלידות של שלושת הילדים
02/03/15 18:23
28צפיות
נרשמו מאוחר כ 10-15 שנה אחרי לידתם - לא חריג. את שם האב מצאנו בדפי עד של ילדיו, כך שאיני יודעת את גילו. אני עדיין עוברת על רישומים מהמורמונים ומקווה למצוא יותר מידע. 
תודה אורית, ותשובה:
01/03/15 21:24
59צפיות
בנוגע לשאלתך לגורלם:
ככל הנראה הם לא קיבלו סיוע, קרסיל עצמה ככל הנראה נפטרה בעיר סרני עוד טרם המלחמה,
בת אחת מתוך 7 נספתה בגטו סרני יחד בעלה ושני הילדים,
5 אחרים הגיעו לישראל, ולגבי בת אחת עדיין לא ברור לי מה עלה בגורלה.
 
º
מצער, תודה
02/03/15 06:46
25צפיות
אני מצטרף לאורית וממליץ לא למהר להסיק מסקנות
01/03/15 23:00
49צפיות
יכולים להיות הרבה הסברים לנתונים שנמצאו, החל מטעות כלשהי וכלה בנישואים מרובים בין שני "שבטים". הייתי ממליץ בשלב ראשון ליצור קשר עם צאצאי ההורנשטיינים ולשמוע מה יש להם לומר.
מבקשת עזרתכם
01/03/15 10:05
140צפיות

חברות וחברים, שלום רב,
כן, זאת אני, רותם39 לשעבר. משום מה היה עלי להירשם מחדש לפורום.
והרי שאלותיי:
1. מה מקור שם המשפחה אדרקה (Adarka) ?
2. איזה שם פרטי (בעברית) נלווה בדרך כלל אל השם הפרטי יז'י (שם פולני)?
3 . אני מחפשת את ד"ר נינה (בוריסובנה) סאייט (או סייאט או סייט, ברוסית: Сайет) או את בתה מריה. שתיהן עלו לארץ מבלארוס בשנות התשעים של המאה הקודמת והתגוררו בבאר שבע. יתכן שהבת, מריה סייאט, שינתה את שם משפחתה. מספר הטלפון של מריה שמופיע ב-144 אינו פעיל. אם מישהו (או מישהי) מצליח(ה) למצוא דרך התקשרות עם אחת מהן, אודה לו (או לה) מאד אם יעבירו לי זאת לתיבת הדואר של תפוז.
תודה מראש למגיבים.
 
º
שולחת לך מסר
01/03/15 16:39
34צפיות
יז'י Jerzy
01/03/15 20:12
72צפיות
הי,
אני "מכירה" שניים ששמם העברי ידוע: האחד הוא הסופר אורי אורלב, ששמו היה יז'י וכינוי החיבה - יורק. שמו העברי של השני הוא ירוחם.
אני מניחה שגם השמות יורם, ירחמיאל עשויים להופיע. בחיפוש באינטרנט אני רואה גם יוסף - יז'י.
בהצלחה,
אורית
 
תודה רבה לך אורית. האם השמות יהושע ויצחק גם הם אפשריים?
01/03/15 20:35
32צפיות

 
אינטואיטיבית - כן, אך אישית לא נתקלתי.
01/03/15 20:49
32צפיות

 
איך יודעים שמות של משפחות של אנוסי ספרד.
28/02/15 23:09
67צפיות
האם יש רישום כלשהו לעניין זה ? 
באינטרנט קיימת רשימה בת 5520 שמות
01/03/15 01:00
79צפיות
קיימת רשימה בת 5220 שמות נסה למשל:
 
 
לפי שלי טללי- דרדשטי אין לסמוך על הרשימה הזו
01/03/15 06:51
54צפיות
היא אינה נכונה והופצה על ידי אדם יחיד בהצלחה מרובה. הממשלה הספרדית לא הוציאה רשימה. הנה מה ששלי כתבה בדף הפייס Tracing the Tribe - Jewish Genealogy on Facebook   
Schelly Talalay Dardashti
There is NO SPANISH GOVERNMENT LIST OF SURNAMES. This was a fraudulent document disseminated by one person. Again, for everyone: THERE IS NO OFFICIAL SPANISH GOVERNMENT LIST OF SURNAMES. Please do not add to the confusion by referring to that silly document. If you wish to really learn something, go to Jeff Malka's SephardicGen.com and check, under databases, the Consolidated Surname DB. Also check the surname search engine at Sephardim, which is much smaller, offering only an index of some 65 publications. THERE IS NO SPANISH GOVERNMENT LIST OF SURNAMES. I spend about as much time debunking that silly list as I do trying to convince people about the name-change myth at Ellis Island.
º
צלמניה בשם רמברנד ברחוב נחלת בנימין 83
28/02/15 10:52
73צפיות
עזרה וסיוע
25/02/15 13:42
153צפיות
שלום רב,

קוראים לי יואש אלראי ואני מתעתד לכתוב ב- בלוג המשגשג שלי yoashtvblog.co.il סדרת כתבות אודות תעשיית הספורט הקיבוצית . אני במקור בן קיבוץ אפיקים. אני מבקש בדחיפות תמונות של של השחיין ארנון טורין , האחים-אתלטים זאביק רייס, גדעון רייס, ויהודה רייס, ושל קבוצת הכדורסל הפועל גבעת ברנר וגם של גבעת ברנר / נען . וכן שאלה מי הוא הדמות הקרדינלית ביותר שהפך את קיבוץ גבעת ברנר למעצמת ספורט קיבוצית ? אני מודה לכם מראש על העזרה והסיוע.
בברכה ותודה, יואש אלרואי
דוא"ל : alroey@bezeqint.net
טלפון בבית : 6044360 - 03
אל תשכח את אביגדור מוסקוביץ שחקן נבחרת ישראל בכדורסל וכן את
25/02/15 18:02
76צפיות
אחיו רוני מוסקוביץ שוער הכדורגל המצטיין.
עוד שחקן כדורגל שוער נבחרת ישראל יואל שוהם שחקן הפועל תל אביב, שהיה גם שחקן נבחרת ישראל בטניס שולחן.
דרך אגב יש לי ידע לגבי עוד רבים ומצטיינים מהקיבוצים
 
גבעת ברנר
27/02/15 16:04
46צפיות
באתר סיפורי גבעת ברנר יש הרבה חומר ובמיוחד בתיק של משפחת רייס.
בהצלחה במשימה~!
משימתך חשובה ביותר. האם תוכל להרחיב מעט
26/02/15 11:39
74צפיות
אודות נסיונותיך להשיג הפרטים עד כה? האם פנית לארכיוני הקיבוצים הרלוונטיים? האם ניסית לאתר את בני המשפחה? חיפוש בגוגל של כמה מן השמות שהזכרת מניב כמה תמונות ועוד הרבה קצוות חוט להתקדם.
Flix

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה