לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.

החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.

יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.

האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!

נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.

במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.

להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,
ארנון

"המאגר המרכזי של שמות קרבנות השואה" כבר בן 10
23/11/14 15:33
133צפיות
שלום לכולם,
 
לפני עשר שנים וכמה ימים, התפרצה לכאן ידידתנו, לאה טייכר, ועדכנה בהתרגשות על העלאתו לאוויר-הרשת של מאגר "דפי העד" מבית "יד ושם". ידיעות בנושא נדונו בפורום כבר בשבועיים שקדמו לפתיחת המאגר, ובאותו היום רעשו ורגשו חברי הפורום. המדפדף בדפי הארכיון מן הימים שלאחר פתיחת המאגר, יחשוב בוודאי כי כולנו היינו עסוקים יומם ולילה בחיפוש ב"דפי העד" - ובאמת, רבים מאתנו כך עשו...
 
והנה עשר שנים חלפו, והמאגר החשוב הזה הפך להיות אחת מאבני היסוד של מחקרם של רבים מאתנו. מאז, הפך שמו, והוא כעת "המאגר המרכזי של שמות קורבנות השואה". רוצה לומר, לא רק דפי עד, אלא גם חומרים נוספים. ולא רק ניספים, אלא גם קורבנות אחרים, כולל כאלו ששרדו את תופת השואה. לא ייפלא, אם כן, כי בימים אלו שוקלים ב"יד ושם" להוסיף למאגר החשוב גם את רשימות ניצולי השואה (הנאספים במסגרת פרוייקט ממשלתי), שכן גם הם קורבנות השואה.
 
בחודשים האחרונים חלו שינויים ניכרים במאגר. עיקריהם:
הוספת מקורות מידע רבים. כיום, מאונדקסים במאגר למעלה מ - 7.3 מיליון רשומות המספרות סיפוריהם של כ - 4.3 מיליון איש;
הוספת עמודת "הגורל" בתוצאות החיפוש (נרצח/ה, קרוב לוודאי שנרצח/ה, נהרג/ה בשירות צבאי, או ריק), ובדף תמצית הפרטים מופיע הסבר לגבי הגדרת הגורל;
 
ב"יד ושם" פועלים אקטיבית להגדלה ניכרת של אוסף המסמכים שלהם, ומכאן שבשנים הקרובות צפוי המאגר לגדול עוד ועוד.
 
לא נותר אלא להודות לאנשי "יד ושם" על העבודה הרבה שהם מקדישים לנושא ולקוות שהמאגר החשוב הזה יסייע לרבים לאתר מידע על משפחותיהם.
 
ארנון
הנסיון הראשון שהיה לי עם המאגר
23/11/14 18:07
95צפיות
אני זוכרת שלמדתי על קיומו מכתבה באתר חדשות כלשהו. נכנסתי מתוך סקרנות. במשפחה הקרובה שלי אין ניצולי שואה, אז לא ידעתי מה בדיוק לחפש. הקלדתי סתם את שמות המשפחה של הסבים והסבתות שלי והערים מהן הם באו. להפתעתי קיבלתי שם שלא הכרתי מהעיר של סבא שלי. התקשרתי לסבי ז"ל לשאול מי היה האדם. סבי לא התלהב לספר לי. מתברר שהוא לא נספה אלא שרד (זו הייתה רשימת גרוש שהכניסו בלי לבדוק מי נספה ומי לא). מדובר היה בבן-דוד של סבי, שאפילו עסק במקצוע של סבי - שען-תכשיטן. הוא גורש למחנה השמדה ושם גילו את הכישרון שלו לתקן שעונים ולמיין תכשיטים ועשו אותו ממיין תכשיטי הנרצחים עבור הנאצים
על האחים שלו, שחיו בארץ, דווקא שמעתי ולא הבנתי איך לא שמעתי מעולם עליו. מתברר שהוא נשאר באירופה והתחתן עם גויה וזו, כפי הנראה, הסיבה, שסבא שלי לא התלהב לדבר עליו.
אבל המפגש עם הסיפור הזה הכניס אותי חזק לנושא ובכלל לחקר שורשים, שעד אז לא עניין אותי. התברר שנכתב על בן-הדוד הזה ספר בגרמנית ואני הזמנתי אותו מגרמניה (העזתי רק אחרי שסבא שלי נפטר) ואפילו למדתי גרמנית בזכות הספר הזה (שאני עדיין מתאמצת לגמור לקרוא מדי פעם. בקרוב אני חושבת שאעמוד במשימה).
וחוץ מזה החשיפה הזו הובילה אותי גם להתנדב בפרויקט איסוף שמות הנספים ו"לאסוף את השברים" למשך כמה שנים.
חבל שהרמת לי להנחתה...
23/11/14 21:30
91צפיות
כי המאגר הזה נבנה מתחילתו בצורה עקומה, וכל מי שוותיק כאן יודע על ההסטוריה שלי איתו.
 
אני לא יודע מי החליט ומתי שהמאגר יוגדר כ"לא רק ניספים". אולי לאחרונה מישהו ביד ושם הבין שהבלגן ברישומים בלתי נסבל והחליט "להעלים" את הבעיה ע"י כך שהגדיר בדיעבד שגם הניצולים אמורים להופיע ברישומי המאגר.
לי נראה שאופי המאגר הבהיר מהרגע הראשון שהמאגר נועד במפורש לתעד את ניספי השואה ואותם בלבד.
 
אני אחזור בקצרה על הסאגה האישית שהיתה לי עם הנהלת המאגר...
אמי (שעדיין בחיים) תועדה במאגר בגלל רשימות שאינן דפי עד. (המצחיק הוא שהיא עצמה מסרה בשנות ה- 50 דפי עד ליד ושם וגם הם מופיעים במאגר). במשך שנים ניסיתי לפנות במייל (בד"כ לאחר יום השואה) ליד ושם בבקשה להסיר את אמי מרשימת הניספים, ואף אחד לא טרח אפילו לענות. לפני כמה שנים בוצעו שינויים במאגר שאיפשרו השארת הודעות ישירות דרכו, ואז סוף סוף יד ושם הואילו לענות לי במייל. החוצפנים האלה הסכימו להסיר את אמי מהרשימה (... מה שמוכיח כאלף עדים שהמאגר נועד לתעד רק ניספים!!), אבל רק בתנאי שהיא תמלא טופס שלהם שמתעד ניצולים ותשלח אותו בדואר בצירוף צילום תעודת זהות (וכי מה? יש כאן חשד למעשי מרמה שצריך להוכיח שהיא זו היא?). תמהני האם היא חייבת להם משהו שיש להם זכות להתנות את תיקון הטעות שלהם במילוי טופס על ידה. קיצורו של עניין... מילאתי איתה את הטופס והחומר נשלח ליד ושם, ואחרי כמה חודשים הרישום שלה נמחק ממאגר הקורבנות. אין לי קצה ירוק של מושג מה הם עשו עם טופס הניצול שהיא מילאה. מבחינתי יתכן שהם השתמשו בו בתור נייר טואלט. אני בכל אופן לא מצאתי שום תיעוד שלו באתר של יד ושם.
אז באמת סליחה שבהתחשב בסיפור הנ"ל אני לא מאוד מתפעל מאיכות המאגר וממי שמפעיל אותו.
 
נ.ב.
בראייה "לאומית" ולא אישית, הבעיה העיקרית של המאגר היא העירבוב הבלתי נסבל בין ניספים לניצולים והכפילויות ברישומים.
(יפה מצידם שעכשיו הם הוסיפו עמודה שאומרת האם האדם נרצח או אולי לא. לפחות אין יותר מצג שווא שכל מי שרשום שם ניספה.)
כל מכחיש שואה שרוצה להוכיח שהטענות של היהודים על מספרי הקורבנות מצוצות מהאצבע צריך רק לשלוף רישומים מהמאגר הזה ולהראות שהברדק חוגג ושכל סטטיסטיקה שמבוססת על המאגר (שהוא התיעוד הרשמי של השואה ע"י מדינת היהודים) היא חסרת ערך.
כמובן שכל חוקר שואה שינסה להסתמך על המאגר יאכל קש תבן וגבבה בניסיון לסנן ולמיין את הנתונים, ויסתכן בכך שמחקרו יתברר כדיעבד כבלתי אמין.
 
כמה הערות
23/11/14 22:27
86צפיות
ראוי מאוד בעיניי שאנשי "יד ושם" אוספים רשומות רבות ככל האפשר על קורבנות השואה. ברור שהדבר יוצר כפילויות, אך אלו צריכות להיות מטופלות ברמת המשתמש-המחפש ולא ברמת המאגר. יש שם גם דיבורים על איחוד רשומות; כיוון שמדובר בתהליך מורכב כל כך, אני מוכן בהחלט לוותר עליו ולהישאר עם הכפילויות. כפילויות אינן דבר רע בעיניי, הן בסך הכל מייצגות את עושר המידע הקיים.
 
לגבי ערבוב בין נספים וניצולים - אישית, אני בדעה שה"ערבוב" ראוי (בפרט, עם העמודה החדשה שהתווספה כעת ועם האפשרות לסנן תוצאות על פי ה"גורל", ראה בחיפוש המורכב).
 
אל תבין אותי לא נכון, אני לא מסנגר עליהם. גם אני זוכר את התקופה הארוכה הלא-מרנינה (ואף ביקרתי אותם פומבית), אך ניכר שבשנים האחרונות הספינה הגדולה הזו הצליחה, סופסוף, לשנות כיוון, ועל כך צריך לברך.
תגובה...
24/11/14 00:33
73צפיות
אין לי בעיה עם זה שאנשי "יד ושם" אוספים כל סוג אפשרי של רשומה. נהפוך הוא.
הבעיה שלי היא שהם שופכים את הכול לסיר אחד ומערבבים טוב טוב.
אדרבא, שתהיה רשימת ניספים מבוססת על דפי עד ורישומי מחנות השמדה וכיו"ב, ובנוסף יתקיימו רשומות נפרדות לגמרי של מסמכים שמתעדים אנשים שעברו את הכיבוש הגרמני (רשימות אסירים, טרנספורטים וכו') ושאין ודאות גבוהה שניספו.
 
הכפילויות צריכות להיות מטופלות ברמת המשתמש-המחפש?
איך בדיוק?
אני מזכיר לך שני דברים:
1. בחלק בלתי מבוטל מהמקרים הושמדו משפחות שלמות ולא נשאר מהן שום אדם שיוכל לחבר בין הרשומות המתייחסות לאותה משפחה.
2. המשתמשים-מחפשים היום אינם הניצולים אלא בני הדור השני והשלישי. לרובם יש מידע חלקי ביותר על הגנאולוגיה המשפחתית מעבר למשפחה הגרעינית, כך שברור שאינם יכולים לזהות רשומות שונות המתייחסות לאותם בני משפחה. הרי כל הפואנטה בחיפוש שלהם הוא שממנו הם לומדים על תולדות והרכב משפחתם.
היחידים שיכולים לבצע את ההצלבות בצורה מסודרת הם אנשי "יד ושם" תוך הסתייעות במיטב התוכנות הקיימות.
 
כפי שהבהרתי כבר, בניגוד לך אני בדעה שהערבוב בין ניצולים לניספים אינו ראוי.
רישום של תוצאות השואה ברמה לאומית צריך לתת תמונה ברורה כמה ניספו וכמה ניצלו (כמובן, עד כמה שהנתונים מאפשרים).
אכן, העמודה החדשה שנוספה מתקנת את העיוות באופן חלקי.
 
אם אכן יש התקדמות בכיוון הנכון, אני מוכן לברך עליה.
אבל מההודעה שפתחה את השירשור השתמעה קריאת הידד לפרויקט כאילו הוא הצלחה כבירה מרגע תחילתו.
וזה כאמור אינו נכון לדעתי.
 
מבלי להכנס לוויכוח, אספר משהו אישי
24/11/14 22:34
17צפיות
מצאתי במאגר בין דפי העד טפסים מספר על ההורים של סבתי, האחיות והאחים שלה שניספו בשואה. הטפסים מולאו בידי בנים ונכדים שלה ורק מכל הטפסים כולם (כפולים וגם משולשים) הצלחתי להרכיב את עץ המשפחה עם פרטים רבים שהופיעו בטפסים השונים.
 
לכן אני מסכים אם ארנון שהכפילויות בטפסים (אפילו טפסים שמולאו בידי אותו אדם בזמנים שונים) עוזרת יותר מאשר גורעת ואנו אלו שיכולים לנסות ולעשות סדר במידע ובפרטים. נכון שלפעמים הכפילויות סותרות ואז אנחנו בבעייה, גם לי יש כאלה והם שמורים אצלי בלי יכולת לפתור אותן, אך זה חלק מהעיסוק במחקר שורשים.
 
למזלי בהרבה מקרים הסתירות נפתרו בעזרת רישומי החיים (לידה, נישואין, פטירה) במהארכיונים בפולין.
 
במקרה אחד גיליתי נתונים סותרים ברישומי החיים הפולניים ורק דפי העד משני צאצאים פתרו את הסתירה, קרובת משפחה היתה נשואה פעמיים, אחרי שבלעה הראשון נפטר, היא ובעלה השני נהרגו בשואה, אך שני צאצים מכל אחד מהבעלים שרדו ומילאו דפי עד, באחד נרשם שהאשה הייתה נשואה בשנית.
 
אריה
הכול טוב ויפה וגם נכון, אבל לא לקחת בחשבון נקודה אחת קטנה..
24/11/14 23:25
10צפיות
רוב המשתמשים במאגר אינם חוקרי גינאולוגיה מיומנים כמוך.
עבורם השיטוט במבוך המסמכים הכפולים גורם לסחרחורת ולאיבוד הכיוון.
 
הבעיה בכפילויות אינה שיש בנמצא כמה עדויות על אותו אדם, אלא שהכול מושלך על המחפש בערימה אקראית מתוך הנחה שהוא כבר יסתדר.
היות וכל הנתונים מפוענחים ומועלים לרשימות ממוחשבות, אני לא מבין מה הבעיה להשתמש בתוכנות מיון כדי לסדר את הנתונים.
אין שום בעיה להגדיר מספר שדות כמו שם פרטי, שם משפחה, מקום לידה, שנת לידה, שם בן/בת הזוג, וכו', ואז לקבוע ששתי רשומות שזהות ב- 5 נתונים מהנ"ל הן של אותו אדם בדרגת ודאות א', אלה שזהות ב- 4 נתונים שייכות לאותו אדם בדרגת ודאות פחותה ב', וכך הלאה.
(אפשר בלי בעיה לשקלל לתוך דרגת ההתאמה גם צורות כתיב שונות של אותו שם, דיאלקטים בשמות מקומות, וכו'.)
מי שמקליד שם שאותו הוא מחפש יקבל אוטומטית את כל הרשימות המקושרות לשם זה לפי דרגת הוודאות שיגדיר.
ברור שגם היום ניתן להגדיר סדרת חיפושים שבסופו של דבר תניב את המידע המבוקש, אבל רוב הסיכויים שהמחפש יחמיץ משהו.
חוץ מזה, למערכת סינון ומיון כזו יש יתרון חשוב לחקר השואה.
נניח שחוקר שואה רוצה להעריך כמה יהודים ניספו בשואה בעיר שדה מסוימת על פי נתוני "יד ושם". אתה באמת מצפה שהוא יעבור על אלפי דפי עדות ושאר מסמכים מאותה עיר, ויקבע עבור כל קורבן כמה מסמכים כפולים מתייחסים אליו? או שאולי עדיף שהחוקר ינפח את הנתונים פי 3 או פי 5 כי יש כמה מסמכים לגבי כל אדם?
במערכת ממוחשבת כזו ניתן לקבל מיידית הערכה סבירה למספר הקורבנות האמיתי.
 
והפואנטה שלי בכל הדיון הוא שהנהלת "יד ושם" לא משקיעה משאבים בהקמת מערכת כזו שמבחינה טכנולוגית היא שום-כלום וקלה לביצוע.
הרבה יותר חשוב להשקיע בארכיטקטורה ראוותנית של המוזיאון החדש, כדי להראות למוזיאון השואה האמריקאי מי הוא כאן המלך.
 
 
אני חולק עליך בנקודה חשובה
24/11/14 23:45
10צפיות
פיתוח אלגוריתם שיזהה אשכולות של מסמכים הקשורים לאותו אדם הוא נושא מורכב ורגיש. אם האלגוריתם יהיה "הדוק" מדי - הוא לא יצליח באיתור אשכולות רבים, כלומר ידחה מסמכים הקשורים לאותו אדם מחמת הספק (טעות מסוג II); אם יהיה "ליברלי" מדי - הוא "ינפח" אשכולות במסמכים שאינם שייכים לאותו אדם (טעות מסוג I). כל פתרון ביניים דורש הרבה מאוד הנחות שאני לא בטוח שאנחנו רוצים להניח אותם.
 
לטובת האדם ההדיוט המחפש במאגר, אני מעדיף את המצב הקיים (אין יצירת אשכולות) מאשר מצב בו יש יצירת אשכולות לא-אופטימלית שהמשתמש ה"פשוט" יקבלה כ"כזה ראה וקדש". ושוב: יצירת אשכולות אופטימליים היא משימה סבוכה ביותר (שנשקלת בימים אלו ב"יד ושם").
 
אני באמת ובתמים מעדיף שב"יד ושם" יתרכזו בהיסטוריה, מוזיאולוגיה, ארכיונאות, איסוף מסמכים, דיגיטציה וכו' - ולא באלגוריתמיקה.
 
ארנון
 
נ.ב. אחרי הרבה שנים, סופסוף משתפים פעולה ב"יד ושם" עם מוזיאון השואה בוושינגטון, וגם על זה צריך לברך.
בדיוק בגלל הנקודה שציינת דיברתי על כמה דרגות ודאות...
25/11/14 00:07
8צפיות
ברור לי שאלגוריתם לזיהוי אשכולות של מסמכים על אותו אדם עלול להיות שמרני מידי או ליברלי מידי, ולכן אני לא מציע לקבוע נוסחה שרירותית שאין בלתה. אני דווקא מדבר על כמה אלגוריתמים במקביל, כשהמשתמש יחליט האם הוא מעדיף לאבד מידע או לקבל עודף מידע.
 
לגבי האלגוריתמיקה... מי שיתעסק בזה היא חברת התוכנה שישכרו אנשי "יד ושם" ולא אנשי האירגון.
כיום התחום של כריית מידע מפותח מאוד, וזה ממש טיפשי לא לאפשר כריית מידע מסודרת ממאגר ענק כמו המאגר של "יד ושם".
הזמנים בהם הספרנית חיטטה בכרטיסיות מצהיבות כדי לאסוף את המידע הנדרש חלפו עברו להם.
 
אם "יד ושם" אכן משתפים פעולה עם מוזיאון השואה בוושינגטון במקום לבזבז אנרגיות על תחרות נגדו - באמת צריך לברך על כך.
 
 
מציאת משפחה מפולין
24/11/14 19:33
42צפיות
שלום שמי רום
 
עד כמה שאני לא שמח על זה למשפחתי יש קיר באוושויץ (בשם מלך - מבנדין פולין)
ושם רשום שהמשפחה מנתה 187 אנשים . כחלק מעבודת השורשים הייתי רוצה לגלות את אנשי משפחתי (גיליתי כבר 50 אבל נתקעתי)
 
עזרו לי,
רום
ברוך הבא למסע המופלא
24/11/14 21:16
26צפיות
שלום, רום.
 
המסע לחקר ההיסטוריה המשפחתית שלך הוא מופלא, אך יכול להיות גם מתיש. עם כל הקלישאתיות שבכך, צריך לפסוע בו צעד צעד, לאט לאט.
 
התחל בקריאת המדריך הזה, ואז חזור אלינו עם פרטים מלאים על משפחתך. יחד, ננסה לעזור לך להתקדם ולחשוף מידע אודותם.
 
ארנון
מחפש כתובת בברלין בספר הטלפונים ב 1930 ?
24/11/14 17:02
33צפיות
מחפש כתובת בברלין  בספר הטלפונים ב 1930, איך ניתן להגיע ?
באתר הזה
24/11/14 17:39
29צפיות
º
היכן ואיך מקבלים תעודת לידה מאלג'יר בשנ 1958
24/11/14 13:29
21צפיות
בית עלמין בטבריה
23/11/14 15:44
68צפיות
שלום,
בספר של אחד מחכמי אזמיר, ר' יעקב חאביף (1797-1881), הוא מספיד קרוב משפחתו שלדבריו נפטר בטבריה.
שם הנפטר הוא רבינו חננאל חאביף ("רבינו" כאן אינו תואר רבני אלא כינויו של האדם).
שנת הפטירה לא צוינה אך אני משער שהיה זה סביב לשנת 1850.
הוא לא מוזכר במפקד מונטיפיורי של 1839.
האם למי מן החברים בפורום יש ניסיון בחיפוש בבית עלמין הישן בטבריה, האם יש תיעוד לגבי הקבורים בו וכדומה?
תודה,
דב הכהן 
לפני כמה שנים נדון כאן בית העלמין
23/11/14 17:07
69צפיות
ואז נמסר פה כי המצבות בבית העלמין בטבריה צולמו וכי הן זמינות אצל ח"ק. מכאן אני מסיק שטלפון לח"ק טבריה עשוי לקדם אותך משמעותית.
 
ארנון
תודה
23/11/14 17:25
42צפיות
מחר אנסה להתקשר.
דב
מאז חלו התפתחויות
23/11/14 18:39
82צפיות
בבית-העלמין הישן בטבריה נעשה נסיון למפות את בית-העלמין תוך צילום-המצבות וחיפוש-המידע בספרים של בית-העלמין (מה שנותר, כי בשטפון הגדול של שנות ה-30 חלק מהספרים לא שרדו). 
 
דב, אני שולחת לך מסר בנושא.
החלקה הספרדית בבעיה
24/11/14 10:01
53צפיות
למיטב ידיעתי, בבית העלמין בטבריה, אין שום רישום של החלקות הספרדיות הישנות. לעומת החלקות האשכנזיות, שנעשה בהם תיעוד בעבר, וניתן לאתר בהם מצבות.
תודה
24/11/14 10:13
38צפיות
אנסה בכל זאת ואעדכן.
דב
רשימות מהגרים לארה״ב
24/11/14 00:21
61צפיות
איפה אפשר לחפש שמות של אנשים שהיגרו לארצות הברית לא מאליס איילנד?
למיטב ידעתי ל ancestry.com יש את המאגר הגדול ביותר
24/11/14 02:58
47צפיות
ותמיד כדאי לבדוק מה יש ב familysearch.com 
תודה לך לובה (בעניין אדלשטיין, אולבסק)
הודעה זו מכילה תמונות
22/11/14 11:53
94צפיות
בעזרתך הגעתי לקרוב משפחה חדש (וחביב).
המסמך הנ"ל קשור לקרוב משפחה משותף (מתוך מיד ושם).
במה מדובר? איזה מידע מפורט כאן?
חן חן לך צח 
יד ושם
מזל טוב על קרובי המשפחה החדש שלך. שמחתי לעזור.
22/11/14 19:55
66צפיות
מזל טוב על קרובי המשפחה החדש שלך.
הייתי שמחה לעזור.
לגבי מסמך זה, המעשה של הנזק שנגרם על ידי הפולשים הגרמנים ועוזריהם לאדלשטיין  דורה אברמובנה ובני משפחתה במהלך מלחמה ,היתה גרה בכתובת רחוב Frunze 6.
בטבל רשימת של הנכס (במידת צורך, אני אתרגם)
תודה לך לובה. האם הכתובת באולבסק?
24/11/14 02:27
37צפיות
אם כן, אשמח לתרגום המסמך...
תודה
צח
סיוע לידיד מפולין
הודעה זו מכילה תמונות
22/11/14 00:09
144צפיות
הוא מבקש עזרה בתרגום הכיתוב במצבה המצ"ב. תודה
Could anyone translate what is written on the headstone and who is buried here, please?הוא
Sambor
הכתוב קשה לקריאה כי אין רווחים בין המילים
22/11/14 16:55
58צפיות
אלה אם חלק מהסימנים באים במקום רווח. בכל אופן אני רושם כאן את האותיות כפי שאני מזהה בסדר השורות במצבה:
איש....
י(?)נשרהאלון-
ה(?)חורנהה(?)....הן(?)
אככ (או ב) חכמ....ז(?)....
בשנימנ(?)משה (או ר)
כמשמואזל
ז(?)....פ(?)....
 
סימני השאלה כאשר אינני בוטח בזיהוי האות .... כאשר האות לא קריאה.
 
ייתכן, בזהירות רבה שהשמות ישראל או ישראלון, משה ושמואל רשומים כאן.
ייתכן, גם בזהירות שניתן לזות את המילים חכם, בשנים.
 
אולי מישהו אחר יצליח יותר.
 
אריה
ניסיון לפענוח חלקי
22/11/14 17:25
61צפיות
לדעתי בשורה הראשונה כתוב איש תם
בשורה השניה המילה הראשונה וישר 
בשורה השישית שתי הרותיות האחרונות הן אולי זל (ז"ל?)
בשורה השביעית נפטר
נסיון פענוח
22/11/14 18:44
65צפיות
איש תם
וישר האלוף
התורני המנהיג(?)
????חכמ???
בשנים משה
ב"מ שמואל ז"ל
נפטר ???
נסיון פענוח
22/11/14 19:05
62צפיות
איש תם וישר האלוף בחור נ" הגון הוא כך חכם הזר בשנים משה ב"מ שמוא  ז"ל נפטר
נסיון
22/11/14 22:23
52צפיות
המילה הראשונה בשורה הרביעית נראית לי- אברהם.
פענוח
24/11/14 00:23
39צפיות
איש תם
וישר האלוף
התורני המנהיג
אב בחכמה ורך
בשנים משה
כ"מ?שמואל ז"ל
נפטר י"ט
חשון
 
עד כאן להשגתי
חן חן על המאמץ...
24/11/14 00:30
32צפיות
אעביר זאת לנמענים בפולין, שמצאו עניין במצבה זו 
 
שחזור כתב יד
23/11/14 12:26
81צפיות
שלום,
לסבתי יש יומן שכתב אביה בעת ששהה במחנה הריכוז. היומנים כתובים בעיפרון על פנקסים או משהו בסגנון, וכעת לאחר כל כך הרבה זמן הכתב דהוי וקשה מאוד לקריאה. רציתי לשאול האם אולי ידוע לכם על איזשהו שירות שמאפשר אולי סריקת הכתוב ושיפור היכולת לקרוא אותו, על מנת שיהיה ניתן לשמר את היומן הזה באיזושהי צורה.
אשמח גם לשמוע על רעיונות אחרים כדי להציל את הזיכרון.
מקווה להסתייע בניסיונכם.
 
תודה רבה
לאסוף את השברים
23/11/14 20:40
65צפיות
אין לי כל נסיון עם יד ושם אבל אני חושב שיש להם את האמצעים ואת הרצון לסייע בשימור של יומן כזה.
מעולה!
23/11/14 22:39
43צפיות
לא הכרתי את הפרוייקט הזה. תודה רבה!
בן דוד משיקאגו.
23/11/14 19:14
46צפיות
למען  האמת אינני יודעת את שמו של הבן דוד .אני מניחה שאולי זה המוייסי שפינל בן ה-45 ואשתו פאניה- שהגיעו
לניו-יורק בשנת 1923.מ-B.TZERKOF.- -RUSSIA
מצאתי את הרישום ברשימות אליס  איילנד.למעשה הם הגיעו מבלייה-טצרקוב-ע"י קייב.אבי זכר את המאורע
של נסיעתם והוא נולד ב1906.שנת הולדתו של מוסיי -1878. פשוט זה נראה לי המתאים ביותר מבחינת הגילאים.
הוא עבד בשיקגו באיזה בי"חר לעטיפות מלח.יותר מזה אינני יודעת- והסיפור של קריין בטלויזיה בשיקגו -אמרו לי .שיתכן שזה מישהוא אחר-אולי שמו GARELNIK.
 
כמו שהיזכרתי במסר -- הזוג הזה חי כנראה בניו יורק
23/11/14 20:43
38צפיות
הגישה שלך הייתה נכונה - חיפשת אנשים עם אותו שם משפחה מאותה עיר. השלב הבא הוא לבדוק אם הם חיו בשיקגו. על המניפסט של הזוג הנ"ל מופיע מספר התאזרחות שמעיד שהם היו בניו יורק. בנוסף הם לא נמצאו ברישומים משיקגו.
השלב הבא הוא לחפש מועמדים נוספים, הנה איפה כדאי להתחיל:
1. רישומי כניסה נוספים -- ילד צעיר בן 5-6 בהחלט יכול לזכור ארועים ולכן לא הייתי מגבילה את החיפוש לתקופה שלאחר המלחמה. אליס איילנד לא היה הנמל היחידי דרכו נכנסו מהגרים. יש לחפש בבלטימור, בבוסטון, בכניסות דרך קנדה ועוד...
2. חיפוש מסמכים משיקגו בהם מופיע שם עיר המקור. כדוגמאת כרטיסיות רישום שהצבא ערך בשתי מלחמות העולם.
3. יתכן מאוד שהקרובים שינו את שם משפחתם. ייתכן שתוכלי למצוא את השם הישן והחדש במאגר כרטיסיות ההגירה משיקגו (חפשי לפי שם וארץ מוצא).
בשלב ראשוני אני ממליצה שתערכי חיפוש באתר החינמי familysearch.org  ותעלי כאן שאלות נוספות. 
בהצלחה!
 
|*|נפתח פורום קשר משפחתי|*|
23/11/14 15:04
34צפיות
בואו לשפוך את הלב, לשוחח על המשפחה, לקטר על הדודה, לרכל על הגיסה, להתייעץ על סבתא בפורום קשר משפחתי:

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...הכנס השנתי התשיעי ב-3 בדצמבר
הודעה זו מכילה תמונות
21/11/14 14:40
169צפיות
כזכור, הכנס השנתי התשיעי של העמותה הישראלית לחקר שורשי משפחה בשיתוף יד יצחק בן צבי יתקיים ביום רביעי 3 בדצמבר 2014 ביד יצחק בן צבי, רחוב אבן גברול 14 ירושלים. הכנס מוקדש ל"סיפור המשפחתי" ומרצים בו ומנחים היסטוריונים, מומחים, אנש רוח וסופרים בשני מסלולים: עיוני ומעשי. זה אירוע חשוב בחי הקהילה הגנאלוגית בישראל והזדמנות למפגש בין מומחים לבין חובבים, בין חוקרים לבין מתעניינים וכאלה שמבקשים להיחשף לנפלאות חקר ההיסטוריה המשפחתית.
אני מצרף את תכנית הכנס ואת טופס ההרשמה ומקווה לראותכם בירושלים. משה גולן, יו"ר העמותה
אכן נראה יום מרתק והאירוע חשוב
23/11/14 07:58
47צפיות
גם בשל אלמנט ההמשכיות שבו, אבל גם לאור התכנים המעניינים והרלוונטיים.
 
לצערי, לא אוכל להגיע, שכן ביום זה אני מלמד...
 
ארנון
איתור קרובי משפחה או תעודות פטירה שלהם בארה"ב
22/11/14 17:34
75צפיות
היי, אני מחפשת אתר או אפילו איש מקצוע בתשלום לאיתור תעודות פטירה של קרובי משפחה בארה"ב.
אשמח לעזרתכם
º
שלחתי לך מסר
22/11/14 20:16
29צפיות
אם תצייני כאן את הפרטים, אפשר יהיה לנסות ולסייע לך
23/11/14 07:55
49צפיות
תלוי היכן נרשמה הפטירה ומתי.
עזרה במיזוג עצי משפחה
22/11/14 17:51
60צפיות
מבקש עזרה מחברים השולטים בתוכנת מיי הריטג'
אני מבקש למזג מספר עצים, שרוב האנשים בהם זהים, לעץ אחד משותף, כמובן תוך שמירת כל התמונות והתעודות שהועלו
תודה
אי אפשר למזג עצי משפחה, רק מידע על אנשים
23/11/14 07:54
43צפיות
כלומר, אינך יכול "לשאול" את כל עץ המשפחה של בעל העץ השני, אלא לעשות זאת אדם אדם. אפשר לבצע מיזוג אנשים אוטומטי שמקל על התהליך, אני תמיד מבצע אותו ידנית, תוך שאני בוחן כל פרט המובא מן העץ השני.
רשומה ברוסית מזגירז - הפעם הנכונה (?!) ...
הודעה זו מכילה תמונות
21/11/14 10:05
78צפיות
בהמשך לסאגה הקודמת ... קיבלתי מהמורמונים רשומה שאמורה להיות הנכונה -- 
 
פטירה של יוסף שפירא בזגירז בשנת 1878. 
 
אשמח לסיוע בחילוץ מידע גנאולוגי - בפרט אם מוזכרים הוריו של יוסף, וכן משפחה שהותיר אחריו. 
 
תודה רבה! 
יוסף שפירא - פטירה בזגירז
אולי זאגר
21/11/14 15:01
46צפיות
אולי הכוונה לזאגר היום בצפון ליטא
º
הכוונה לזגירז' - פלך פיוטרקוב, פולין
21/11/14 15:17
37צפיות
רישום פטירה שנערך ב – Zgierz 27 לספטמבר (9 לאוקטובר)1878,
22/11/14 19:37
38צפיות

רישום פטירה שנערך ב – Zgierz 27 לספטמבר (9 לאוקטובר)1878, ב 15:00 .
הגיעו JAKIV ROZENBLUM בן  59 ו MOSHKO BRALINSKIY בן 64, תושבי Zgierz.והודיעו על כך שאתמול באחד עשרה בלליה ב  Zgierz , בבית מספר 161 נפטר JOSIF SHPIRO  מוכר/סוחר בן 76 של SHVIJ ו ZISLA ,
הותיר אחריו  כי אלמנה
אשתו ZVEY-GANA תושבת Zgierz .
 
חתימות עדים.
 
 
 
לובה
22/11/14 21:58
23צפיות
השלמת לי את הפאזל !  

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה