לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.

החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.

יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.

האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!

נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.

במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.

להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,
ארנון

2 שאלות לחברי הפורום
20/04/15 19:35
31צפיות
1. הייתי מעונין בקישור שהיה לי בעבר אודות העיר myadel בבלורוס מאתר ג'ואיש ג'ן שבו יש מידע על העיירה הזו. אני לא מצליח לאתר את הקישור לאתר.
2. אני מנסה להעלות תמונה מקובץ לכאן לאתר ומשום מה אני לא מצליח להעלות את התמונה, זה מראה לי שכאילו המחשב חושב כל הזמן ומצייר ציור עגול אדום על האייקון של התמונה שממשיך להסתובב כאילו עוד מעט זה עולה אבל זנ נשאר כך תקוע, האם אתם יכולים לעזור לי לפתור את הבעיה?
 
בכבוד רב נחום
לשאלתך השנייה
20/04/15 19:58
24צפיות
יתכן שהקובץ שאתה מנסה להעלות שוקל הרבה, ומשקלו מעבר למגבלה הקיימת באתר. ניתן להקטין קבצים (יש תוכנות שעושות זאת), ואז להעלות את הקובץ "הקל" יותר אל הפורום. 
לשאלה הראשונה
20/04/15 20:14
25צפיות
האיות שנתת הוא אחד מהשמות של העיירה:
האם זו העיירה שאתה מחפש?
ערכתי חיפוש כאן
תודה סמדר
20/04/15 21:21
16צפיות
לזה בדיוק התכוונתי, אבל רציתי לדעת איך אני מחפש אינפורמציה פנימית בתוך פרטי העיירה
 
 
אני לא מצליח להיכנס לפרטים הפנימיים
20/04/15 23:10
4צפיות
הגעתי לדף וזה אכן הדף שחיפשתי,\ אבל אינני מצליח להיכנס לפרטים הפנימיים על זה, אודה אם מישהו יוכל לכוון אותי איך להגיע למידע הפנימי עם הפרטים אודות העיירה.
אני לא בטוחה שאני מבינה. מקווה שהתשובה שלי היא לעניין
20/04/15 23:28
8צפיות
בדף שאליו הפנתי בתשובה הקודמת יש קישורים:
בצד ימין למעלה יש שני קישורים: לרשימת חוקרים מהעיירה ולאתר שננסי הולדן ואחרים כתבו על העירה  (KHILALINK)
בצד שמאל למטה יש קישור לחיפוש ב JEWISHGEN

 
º
תודה רבה שרי
20/04/15 21:17
7צפיות
"מבצע ראשון" להנצחה בצילום של בית העלמין בראשון לציון
18/04/15 23:15
123צפיות
  
קול קורא להשתתף ב"מבצע ראשון" להנצחה בצילום של המצבות בבתי העלמין הישן והצבאי של ראשון לציון
הנכם מוזמנים להשתתף כמתנדבים ביום צילום מרוכז בסמארטפון הפרטי שלכם להנצחה של המצבות בבתי העלמין הישן והצבאי של ראשון לציון שיתקיים ביום ראשון 10 במאי 2015, כ"א אייר, תשע"ה.
העמותה הישראלית לחקר שורשיי המשפחה בשיתוף מוזאון ראשון לציון ואגודת הידידים של המוזאון יזמו את "מבצע ראשון" לצלם את בתי העלמין הישן והצבאי בראשון לציון. ליוזמה הזאת הצטרפה  MyHeritag(  ובשמה העברי מורשת ברשת) - חברה המתמחה בחקר אילנות יוחסין משפחתיים שפועלת בשיתוף פעולה עם חברת Billion Graves האמריקאית ומובילה יוזמות דומות בבתי הקברות ברחבי הארץ. החומר המצולם יהיה למאגר מידע ויעלה לאתרי האינטרנט של העמותה הישראלית לחקר שורשי משפחה וה- JewishGen, האתר הגדול ביותר לחקר שורשי משפחה יהודית.
מצבות הן מקור מידע חשוב בחקר הסיפור המשפחתי. הן עשויות לספק מידע חיוני על הנפטר ועל קרובי משפחתו ומאפשרות הצצה על סיפור חייו. הצילום הדיגיטאלי בסמארטפון והעברתו למאגר נתונים מנציח את המצבה ומבטיח שתישמר צורתה המקורית.
"מבצע ראשון" מבצע הצילומים של בתי העלמין הישן והצבאי של ראשון לציון מקיפים כ- 10,000 מצבות שיצולמו במהלך שעות הבוקר של יום אחד בעזרתכם.
MyHeritage  תארח את המתנדבים לאורך כל המבצע. מתכנסים במוזיאון ראשון לציון, רחוב אחד העם 2, בשעה 08:00, להדרכה ולחלוקת העבודה לקראת הצילומים. ארוחת בוקר תסופק על ידי המארחים.
אין ספק שלבאים ל"מבצע ראשון" מזומן יום חוויתי, יום שבו לומדים דברים חדשים, מתנסים בפעילות בלתי שגרתית, מתרועעים עם אנשים שחקר ההיסטוריה המשפחתית קרובה לליבם וזוכים להשתתף בפרויקט בעל ערך לאומי מיוחד במינו.
ההיערכות למבצע מחייבת הרשמה מראש. להרשמה לחץ על הקישור: http://goo.gl/forms/is7VvQUF9v ( לוחצים על CTRL  ובמקביל לוחצים על הכפתור השמאלי בעכבר).
לשאלות אפשר לפנות אל  דני שחל, רכז "מבצע ראשון" בעמותה, בכתובת הדוא"ל שלו
רק יכולה להמליץ
19/04/15 07:12
54צפיות
אני נעזרת בצילומים שצילמו מתנדבים בבתי הקברות הצבאיים הבריטים והצילומים האלה חשובים בהחלט.
יוזמה נהדרת! יש בעיה בטופס הרישום, מיד שולח לך
19/04/15 07:20
52צפיות
מייל בנושא.
יוזמה מבורכת שחבל שאיני יכולה לקחת בה חלק. אבל
הודעה זו מכילה תמונות
19/04/15 09:50
80צפיות
אני מציעה לאחר הצילומים להיעזר בהספדים שניתנו לנפטרים ומופיעים באתר ''עתונות יהודית היסטורית''. למשל אני נינה של אחד ממייסדי ראשון לציון זאב אברמוביץ ומההספד בעתון למדתי פרטים אודותיו. מרבית בני משפחתי העניפה שכבר אינם איתנו קבורים בבית העלמין הישן.  המייסדים ומשפחותיהם קבורים על הגבעה. ברצוני לציין במיוחד את המצבה של צבי הירשפלד מייסד רוחמה המקורית. אפשר לקרוא עליו באלבום המשפחות של המוזיאון ומעניין העמוד שנמצא על המצבה. במוזיאון כתוב שהעמוד נמצא בחולות רוחמה אך ידוע לנו  (בני המשפחה) שהירשפלד קנה אותו בעזה והוא מתוך בית הכנסת העתיק בעזה ואף ביקש שיציבו אותו על מצבתו בבוא היום. מצורפת התמונה וגם עדות  (מאתר פרש) על מקורו של העמוד.
החלקה הצבאית מכאיבה ומעוררת זכרונות מרים. למשל ישנו מעגל  עם תמונות  אחד עשר החיילים הנרצחים בשנת 1948 בקרב סוכריר. אם התמונות עדיין שם  הרי נשארו צעירים לנצח ואני זוכרת אותם אחד אחד בחייהם. הכאב צורב. יש  לנו ספר אודותם אם יהיה צורך ובויקיפדיה דאגתי שתהיה אפשרות לאתרם בנפרד מי''א נרצחי מינכן. ( משום שהמושג ''הי''א'' מוכר ומצויין בשני השמות).
עמוד מעזה על הקבר של צבי הירשפלד
מאתר פרש
הצילומים נעשים על ידי מתנדבים - ברחבי הארץ וכדור הארץ, כלומר
20/04/15 18:59
19צפיות
אין "מישהו" שיכניס את הנתונים הללו. מלבדך. המערכת מאפשרת לך להכניסם. 
וגם זה אחרי ש"מישהו" יצלם את המצבה ויתמלל/יתעתק את הכתוב עליה. 
אז יללה, לשנס מותניים ולעבודה...
º
לצערי איני ניידת. אעזור ככל יכולתי בכתב כאשר יפנו אלי.
20/04/15 19:28
12צפיות
מצטער. אם תרצי לקחת חלק בפרויקט תוכלי
20/04/15 20:23
20צפיות
תוכלי לעשות תעתוק (transcrbing) אפשר ללמוד אותו די בקלות ואחר כך לעשות במחשב, כל פעם כמה שמתחשק
וזו תרומה ע נ ק י ת לפרויקט, כי בגדול, יש יותר אנשים שמצלמים מאנשים שמתעקתים
למדתי שאנחנו מאותה עיר. בראשון גרתי בעבר אבל קשורה בלב ונפש.
20/04/15 21:36
13צפיות
אשלח לך מסר עפ כתובת המייל שלי ונהיה בקשר.
º
כתבתי תגובה ארוכה עם הצעות ותמונות ומשום מה אין כאן דבר.
19/04/15 20:57
27צפיות
טופס הרישום תוקן
19/04/15 21:32
31צפיות
טופס הרישום תוקן. אתם מוזמנים להירשם.
תודה לניצה על התגובה עם המידע המעניין.
יש לכם מידע, תמונות, מסמכים או ומר מעניין על מחנות העקורים?
הודעה זו מכילה תמונות
18/04/15 04:43
131צפיות
במחנות העקורים, שהוקמו בגרמניה, איטליה ואוסטריה, התרכזו רבים הניצולים היהודים לאחר השואה והם מהווים חלק מרכזי ומרתק בתהליך השחרור, הכאב והניסון לחזור לשגרת החיים הנורמלאים לאחר סיום המלחמה.
משפחות חדשות רבות הוקמו באותם מחנות, משפחות אחרות התאחדו וילדים רבים נולדו עוד לפני שההורים היגרו למדינות רבות מחוץ לאירופה כארץ ישראל, ארצות הברית, קנדה, אוסטרליה, אמריקה הלטינית ועוד. במהלך השנים במחנות הם ניהלו חיים גדושים ומלאים ולצד איסוף הזכרונות, שברי המידע והעדויות על גורל היהודים, הם היו פעילים בתנועה הציונית המתחדשת והפעילו ברוב המחנות שלל מוסדות חינוך, רווחה וסעד ועוד.
עמותת "דורות ההמשך" עורכת כינוס בינלאומי ראשון של ילדי וילידי מחנות העקורים. (20.10.2015, אולם סמולארש, אוניברסיטת ת"א, 09:30 ועד 18:00) ובקרוב יפורסמו פרטים מלאים לגביו.
לקראת הכנס, קבלתי על עצמי לאתר ולרכז את כל החומר הארכיוני והגנלאוגי המצוי אצל יחידים או מוסדות שונים בארץ ובעולם על מנת להנגיש אותו לטובת משתתפי הכינוס ולספק להם מידע חדש, אישי ומרתק, שאינו מוכר לרבים מהם.
כבר בראשית הדרך הצטבר מידע מרתק על חומרים רלוונטים לתקופה זו. יש לכם מידע, הצעה או בקשה?
כתבו אלי: zackoryan@gmail.com 
תודה
צח אוריין-אוראץ'
דיפלומה מחנה אשווגה
diploma
20/04/15 11:21
39צפיות
ברשותי דיפלומה כזו שאמי קבלה במחנה העקורים אנסבך.
יש לי גם תמונות רבות, אלא שאיני יודעת לשייכן למיקום הספציפי, כיוון שאינן ממויינות. רק מי שהיה שם יכול לדעת.
שרה
º
תודה. אעדכן אותך בהמשך הדרך
20/04/15 11:42
27צפיות
אני נולדתי באחד ממחנות העקורים הללו
20/04/15 18:47
27צפיות
האם אתם אוספים שמות של מי שנולד במחנות העקורים, על מנת לדעת להזמינם לארוע?
 
משפחת וייסמן
20/04/15 16:13
29צפיות
מעוניינת לדעת מידע אודות משפחת וייסמאן מרומניה חלקם איגרו לארגנטינה.
חיפוש בפנקס הניצולים - הבהרה
18/04/15 03:48
124צפיות
בחיפושי אחר פפה גלאס Pepa Glass, מצאתי בגוישג'ן תחת מאגר השואה - "שארית הפליטה" איזכור שמתאים לחיפוש. אמנם למיטב ידיעותי פפה "שלי" נולדה בוורשה בשנת 1923 וזו שמצאתי היא ילידה 1925, יתכן ועדיין מדובר באותה אחת שאני מחפשת.
 
אני מנסה לברר ראשית מה אומר "a. d. Weg n. Italien" תחת העמודה "מיקום אחרון",
וכן האם ניתן למצוא עותקים אלקטרונים של כרכי "שארית הפליטה"?
 
תודה
יונת
a. d. Weg n. Italien
20/04/15 14:51
35צפיות
=בדרך לאיטליה
 
סיור שורשים לבוקובינה הצפונית וטרנסניסטריה
20/04/15 10:40
33צפיות
ב 23.6.15 נצא לסיור שורשים מרתק ומרגש בצפון בוקובינה וטרנסניסטריה בעקבות יהודי בוקובינה ובסרביה. אתם מוזמנים להצטרף לסיור. אודה לכם באם תעשו שיתוף. לפרטים והרשמה, בלינק הרצ'ב.
http://www.niflaotguide.co.il/page96.html
 
תודה,
 
נורית
שמות יהודים בהונגרית
19/04/15 21:50
61צפיות
מצאתי תעודה שבה רשום שמו של סבא רבה שלי נתן נטע קליין מהונגריה בעברית
אני מחפש אחר רישומים שלו ומנסה לתרגם את שמו
השם נתן מתורגם בצורות שונות להונגרית (נתן ננדור ועוד)
אבל את השם נטע עוד לא מצאתי 
יש למישהו רעיונות ?
תודה רבה 
שמות אינם מתורגמים להונגרית
19/04/15 22:03
51צפיות
הנחת היסוד שלך אינה מדויקת.
לרוב יהודי הונגריה היה שם יהודי ושם הונגרי.
הקשר בין השם העברי לשם ההונגרי הוא בדרך כלל קשר צלילי (אותו עיצור ראשון).
לדוגמא: אברהם או אהרן יכולים להיות אנדור, שלום או שלמה יכולים להיות שנדור.
אין מדובר בתרגום. נתן-נטע הוא צמד שמות, ומולו אמור להיות שם הונגרי אחד ולא שניים.
מכל מקום, השם ההונגרי אינו חייב להיות קשור לשם היהודי. אצלי למשל - נתן הוא דווקא גיולה.
 
IGS - סניף ת"א דן, יום א' 26.4.15
19/04/15 15:11
50צפיות

העמותה הישראלית לחקר שורשי משפחה - סניף ת"א דן
הספרייה העירונית שער ציון -  בית אריאלה
מפגש אפריל 2015
שמות והנצחה
  
"בעזרת השם" – הרצאה של משה אוסי בנושא ניתוח שמות מקבילים בעברית, בערבית, באידיש, בלאדינו.
 
לרגל יום הזיכרון לשואה ולגבורה יוקרן סרטו הדוקומנטרי של דוד בלום, "הייתי מת לחיות" (שטולפרשטיינה) העוסק בהנצחה ייחודית של נספי השואה (מצ"ב תקציר על הסרט)שופך אור על פרויקט עוצמתי של הנחת אבני זיכרון עם שמות הנספים ומידע נוסף. המפגש יכלול עדות אישית של בלום ובתום הקרנה יערך רב-שיח עם יוצר הסרט.

על המרצים האורחים:
משה אוסי - יליד עיראק, מורה, מרצה מדריך טיולים בארץ ובחו"ל. לצד תחביבו, בכתיבת מחזות ושירים, הוא משדר ב"רגע של עברית" ו"מלווה מלכה" ברשת ב'. בין שלל עיסוקיו הוא עורך, מַגִּיהַּ ומנקד, מנחה אירועים ומעביר הרצאות במגוון נושאים.
דוד בלום - ניצול שואה, עיתונאיהמכהן כיום כמזכיר אגודת העיתונאים במחוז חיפה והצפון. עסק בתחום אדרכילות נוף והינו גמלאי של עיריית חיפה. הוא חקר ותיעד את פרויקט הנחת אבני הזיכרון מעל שלוש שנים וסרטו, המאיר היבט אחר של השואה ושל הנצחתה המהווה משקל נגד חשוב נגד המכחישים את השואה,    הוקרן במסגרות שונות כמו כנסת ישראל, המכון ללימודי השואה, בית יד לבנים בחיפה ועוד.
---
בקרוב: מסיבת עיתונאים מיוחדת ופרזנטציה על הכנס הבינלאומי ה-35 לגנאלוגיה יהודית שיערך הקיץ בירושלים (6-10/7), כולל פירוט על התכנים, האירועים, המרצים האורחים, ההרשמה ופרטים רלוונטיים נוספים המתייחסים לכנס חשוב זה.

מוזמנים בברכה
צח אוריין-אוראץ'
יו"ר סניף תל אביב - דן 
------------------------------------
יום ראשון, ז' אייר התשע"ה , 26.4.2015
התכנסות: 18:30
הרצאה +סרט: 19:00
כיתה 302, ספריית שער ציון – בית אריאלה, שדרות שאול המלך 25, תל אביב יפו,
דמי השתתפות: חינם לחברי העמותה. 25 ש"ח לאורחים.
 
תרגום רשומות מארכיון בלודג' משפה הרוסית
16/04/15 19:17
106צפיות
מחפש עזרה בתרגום מרוסית לעברית/אנגלית של הרשומות - לידה ונישואין שקילתי מארכיון בלודז'.

את/אתה יכול/ה לצרף
16/04/15 20:31
74צפיות
את התעודות כאן הפורום.אני אשתדל לתרגם.
º
לובה לבקשת יעקב הנה שני המסמכים
הודעה זו מכילה תמונות
17/04/15 12:32
69צפיות
מסמך 1
מסמך 2
תרגום תעודה 25
19/04/15 14:10
30צפיות

רישום נישואים ב LODZ ,ב 27 לפברואר  (9 למרץ), 1886. ב 9:00 בבוקר .
אנו מודעים שבנוכחות של רב ROBERT KOTRT  בן 48 ו GERSH KAN  בן 48, הודיעו על טקס נישואים ב LODZ, אתמול בערב בשעה שש בצהריים,  בין MOSHEK FAJVEL ROZENBLUM  , רווק ,בן 23,נולד וגר ב PIOTRKOW, בן  של חייט(?)  IZRAEL  ו FAJGA מבית LIBERMAN   זוג רוזנבלום תושבי LODZ.
לבין GARBINSKA MASHA בחורה בת 26,נולדה ב LASK בת של LAJZER ו שם AIDLA (?) .
לנשואים האלה קדמו שלוש הכרזות  בבית הכנסת המקומי:02/11 (14/11), 9/11 (21/11),16/11(28/11).

זוג הודיע שלא היה בינם שום הסכם נישואים קודם.
נחתם על ידי הנוכחיים.
זוג הודיה שהם אנאלפביתים.
 
º
לובה. צירפתי כאן עבור יעקב
17/04/15 23:14
33צפיות
תרגום תעודה מס' 65, רישום לידה של לייזר רוזנבלום
19/04/15 12:34
44צפיות

65
 
רישום לידה שנערך ב- LODZ 27 לינואר (8 לפברואר) 1887, ב 13:00 בצהריים.
הגיעה באופן אישי FAJFEL(FAJWEL) ROZENBLUB  podelshik,תושב קבוע של  PIOTRKOW,בן 24. בנוכחותם של העדים GABRIEL SEGAL-עוזרו של הרב ROBERT KORT  בן 49, ו IZRAEL PYANTEL בן 41,סוחר מקומי, והציגו לנו תינוק,זכר, שנולד ב  LODZ  ב- 3 לינואר (15/01) השנה,ב 22:00 , מאשתו MASHA מבית GARBINSKIY בת 26.
לתינוק בטקס ברית מילה נתנו שם LEJZER.
 
רישום זה אנחנו  הקשבנו .
ונחתם על ידי הנוכחיים. אבא יצהיר שאיחר עם הרישום מסיבות משפחתיות, ושהוא אנאלפבית.
 
נערה ממש אוצר
19/04/15 12:45
42צפיות
"נערה ממש אוצר" את לובה. זהו ממש מסמך מעניין ומרגש. ואני מניח שלא פשוט לתרגם אותו גם למי שיודע רוסית של היום.
º
תודה
19/04/15 19:57
11צפיות
יעקב ברוך הבא לפורום
17/04/15 07:24
62צפיות
למה שתהיה רק אורח???(:>) 
תרגום
17/04/15 09:57
75צפיות
לובה, תודה רבה על ההצעה בתרגום.
טכנית אני לא יודע עדיין איך מצרפים את המסמכים. אנסה להעזר בחברים ואשלח לך.

בתודה
יעקב ברנדלשטיין
תודה גם בשמו של יעקב
20/04/15 18:51
9צפיות
שביקש להודות לך לובה אבל יש לו איזו בעיה בחיבור לפורום. את התרגומים הוא כמובן ראה
וזה. מכאן והלאה אני לא ספונסר יותר בעניין זה...
מתי הגיעו לשם מהיכן הגיעו ולהכן היגרו ,
18/04/15 15:53
129צפיות
שלום לכם
מבקשת לקבל כל מידה על משפחות לדרר וניהוזר מדונריסקה סטרדה
בברכה ותודה מראש חנה כספי
תהליך חיפוש מידע
19/04/15 11:10
42צפיות
כל תהליך חיפוש מידע על משפחה מתחיל, לרוב, ב - JewishGen. ולכן צריך קודם:
 
1. לבדוק איך מאייתים את שם העיירה / עיר בלועזית ולאיזה ארץ השתייכה לפני ואחרי מלחמת העולם הראשונה
2. לבדוק ב - JewishGen איזה מידע יש על העיירה. 
במקרה שלך, לפי ויקיפדיה העיירה נקראת Dunajská Streda והיא שייכת לסלובקיה. 
הינה הלינק לעיר באתר של JewishGen: 
 
הסתכלי היטב בלינקים שבעמוד הנ"ל. העמוד הזה כולל לינק למשפחות שמחפשות שורשים בעיר הזאת. יכול להיות שאחד מהמשפחות תואם למשפחות שאת מחפשת.
 
4. לחפש מידע על העיירה בפורום זה. עשי חיפוש עם שם העיירה בלועזית וגם בעברית. שווה אולי גם לעשות חיפוש בפורום זה עם שמות המשפחה שציינת. שמות המשפחה נשמעים לי נדירים.
 
בהצלחה.
 
הסרט " בריחה"
17/04/15 19:03
110צפיות
בהמשך לפוסט שכתבתי לפני כ-3 שנים בפורום הזה, בנושא: שיחזור חפירת המנהרה בנובוגרודק, לפי הקישור:
 ברצוני לעדכן כי הסרט "הבריחה", שלקחנו בו חלק, לפני כ3 שנים בבלארוס, ישודר בערוץ הראשון במוצ"ש, 18.4.2015, בשעה 22.30. חמי מורדכי מורדכוביץ',ז"ל, היה בין בוני המנהרה וברח דרכה יחד עם 250 איש ליערות. מורדכי הלך לעולמו לפני כשנה.
סיומו של הסרט מוקדש למורדכי ולמשפחתנו כדור שני ושלישי.
בתודה
עדנה מור
º
תודה על התזכורת, שמענו על הסרט ונראה אותו מחר
17/04/15 21:57
27צפיות
בריחה בנובוגרודוק
17/04/15 23:03
53צפיות
ראיתי השבוע את הסרט בסינימטק בחיפה - והוא מעניין. היתה גם שיחה עם המפיק/במאי דרור שוורץ.
סיפור מנהרת הבריחה הוא יחיד במינו ולא היה כמוהו בשום מקום בתקופת השואה. מצד שני הסיפור נשאר ידוע רק למעטים. 
למיטב זכרוני זהו גם סיפור נדיר שבו ברחו רבים ביחד (לא בהתגנבות של קבוצות קטנות) ורבים מהם הצליחו להימלט.
כנראה שהסרט יצליח להביא את הסיפור למודעות הציבור.
מומלץ בחום
19/04/15 07:17
24צפיות
צפיתי בו מרותקת.
מה שמעט מצומצם מדי לטעמי הוא הקשר לפרטיזנים של ביילסקי. כלומר אחת הסיבות העיקריות לכך שרוב הבורחים שרדו, מעבר לחפירת המנהרה.
אמת. אבל הם מוזכרים ונראים
19/04/15 08:33
22צפיות
וסיפורם מכוסה היטב בספרים וסרטים ואיך לא - הסרט "הבריחה"
º
סרט מרגש ומרתק, תודה על שיידעת אותנו!
19/04/15 09:35
15צפיות
תודות למגיבים.
19/04/15 10:43
20צפיות
ראשית תודה  על התגובות. רציתי להעיר שמראש הסרט לא נועד לעסוק בפרטיזנים של בלסקי,בלסקי הוזכר כי רוב הבורחים ששרדו את הבריחה הצטרפו אחר כך לפרטיזנים של בלסקי ונלחמו בשורות הארגון.( כך גם חמי מורדכי מורדכוביץ' ז"ל).מטרת הסרט אמנם היתה לחשוף את הסיפור היחודי הזה,אבל יותר מכך להראות את היחס של בני הדור השני והשלישי לסיפור הגבורה.צודק זאב שרון שהסיפור לא קיבל משקל גדול בדפי ההסטוריה של השואה, אולם נכתבו ספרים רבים ונערכו מחקרים בנושא.מבחינתי סוף הסרט שמתיחס למשפחתי ובו מתאר אחייני את תחושותיו בעת ההלוויה של סבו ומקשר את זה עם שחזור החפירה, היה ההיי לייט של הסרט ותמונת  הסיום של נכדיו זה נצחון הגבורה והתושיה על הרשע של הצורר הנאצי. האדרנלין עדיין זורם,,, בדיוק כפי שהיה לפני 3 שנים כשחשפנו את המנהרה.
שמות בני משפחה
18/04/15 18:40
82צפיות
מחפש שורשים למשפחת סבתי יטה בראון מברסלאו גרמניה ( פולין)
חיפוש שורשים
17/04/15 22:35
112צפיות
אני מחפשת שורשי משפחתי שחיו ביאסי מה שאני מכירה אלו סביי וסבתותיי מצד אמי חיים וזלדה מרקו סבתי זלדה נקראה לפני נישואיה שווארץ סבי וסבתי מצד אבי פייביש שרגא וברכה זילברשטיין  שנקראה לפניי נישואיה שכטר  ידוע לי שהם היו אנשים דתיים ורבא סבא שכטר היה רב ולימד ילדים אצלו בחיידר                                           אשמח לקבל תשובה תודה
תהליך חיפוש מידע
18/04/15 12:09
70צפיות
כל תהליך חיפוש מידע על משפחה מתחיל, לרוב, ב - JewishGen. ולכן צריך קודם:
1. לברר מאיזה עיירה / עיר הגיעה המשפחה? באיזו ארץ קיימת העיירה? (כולל ארץ לפני מלחמת העולם הראשונה ואחריה)
 
2. לבדוק ב - JewishGen איזה מידע יש על העיירה. 
במקרה שלך, יש מאגר מידע שלם שמוקדש לרומניה שבו אפשר למצוא מידע על משפחות, מפקדי אוכלוסין, ועוד. הינה הלינק: http://www.jewishgen.org/databases/Romania/
מיצוי כל המידע באתר יכול לקחת שעות, ואפילו ימים במצטבר.
האתר מכיל גם רשימות של משפחות.
 
4. לחפש מידע על ההעיירה בפורום זה. הינה לינק רלוונטי לדוגמא שמצאתי בחיפוש העיירה יאסי: 
 
בהצלחה.
 
 
מה לעשות כאשר המורמונים מפנים לאחד המרכזים שלהם בעולם
16/04/15 00:23
218צפיות
למשל, ישנם פילמים של מפקדי האוכלוסין בגרמניה ב- 1938/9 שעיקרם הם האוכלוסיה היהודית. אין פילמים כאלו בבית התפוצות והמורמונים מפנים אותך להזמין אותם לאחד המרכזים שלהם בעולם (בתשלום). אבל מה זה יעזור לתושבי ישראל ?
 
ובלי קשר, מה פרוש UMPA על מצבה באנגלית ?
לאור ההסכם של הכנסיה המורמונית עם ישראל
16/04/15 09:56
143צפיות
אין בארץ מרכזים שלהם להיסטוריה משפחתית. במקרים מסוימים, ניתן להזמין צילום ממיקרופילם, אך אם אתה רוצה לעיין במיקרופילם כולו - אני מניח שתיאלץ להיעזר בשירותיו של קולגה או חוקר מקומי. חוצמזה, אפשר לשלב את ביקור במרכז שלהם במסגרת חופשה וכך תרוויח פעמיים
º
UMPA
הודעה זו מכילה תמונות
16/04/15 10:26
110צפיות
ניחוש -זה שיבוש של סבא, מן הסתם אחד מנכדיו
17/04/15 22:41
39צפיות
שיבש את המילה
grandpa
ל-
umpa
 
אני מנחשת שזה נהגה אמפה כמו המקרר
ואולי דווקא כ OOMPA
17/04/15 23:02
35צפיות
º
לגבי המצבה - האם תוכל להעלות צילום שלה?
16/04/15 09:57
48צפיות
לצערנו, המורמונים הפסיקו את שירות ה-photoduplication
16/04/15 10:46
107צפיות
שירות זה היה ניתן לכל מי שאינו יכול להגיע לאחד המרכזים (ולדוגמה תושבי ישראל), ופעל במשך למעלה משנה - עד אוקטובר 2014. אני קיבלתי באמצעותו עשרות רישומים מהעיר ניו-יורק וגם מהעיר צ'רנוביץ שבאוקראינה.
האם יכולים ראשי האגודות הגינאולוגיות הישראליות לפנות יחדיו אל הגורמים המתאימים בכנסיה המורמונית ואל הרשויות הישראליות בבקשה לפתור את בעית הנגישות של הישראלים למידע הגינאלוגי?
אתה צודק אך לצערי אולי כשיבוא המשיח יאפשרו למורמונים
16/04/15 11:11
112צפיות
לפתוח כאן סניף פעיל עם מיקרופילם.
 
 
חוה
º
ואולי ניתן לספק שירות זה דרך בית התפוצות למשל?
16/04/15 11:53
58צפיות
º
רעיון מצוין, האם בר ביצוע? הלוואי.
16/04/15 14:03
48צפיות
לא בטוח
18/04/15 11:20
46צפיות
כי כשיבוא המשיח (אם יבוא)  הם עלולים לגלות שהוא לא מי שהם חשבו והטיפו כל השנים, ואז הם עלולים לכעוס ולהפסיק לשתף פעולה עם גניאולוגים
º
18/04/15 11:49
3צפיות
היהודים לא כל כך אוהבים את הפרויקט של המורמונים
17/04/15 07:29
68צפיות
שמגיירים להם עצים שלמים של יהודים כשרים. קשה להאמין שבארץ גוף כלשהו יתן יד לפרויקט שבו רוב השמות הם, רחמנא ליצלן, לא יהודים.
אין הרבה שאוהבים מורמונים, ואין הרבה שאוהבים יהודים
17/04/15 09:27
63צפיות
אבל רבים מאד משתמשים בפירות היצירה של היהודים, ואני מוכן להשתמש בחומר גולמי שהשיגו המורמונים.
המורמונים אספו חומר לגבי בני כל הדתות, כולל "נוצרים כשרים" מארה"ב, ואחוז היהודים בחומר שלהם הוא קטן, כשיעורם באוכלוסיה. אין להם "טיפול מיוחד" ביהודים, הם עושים את מה שעושים (המרה פיקטיבית לדת המורמונית?) לגבי כולם.
מחפש את משפחת שלומוביץ מהעיירה סלוטפינה ממחוז חוסט
16/04/15 01:25
109צפיות
אני מחפש את משפחת שלומוביץ מהעיירה סלוטפינה במחוז חוסט שהייתה בזמנו צכוסלובקיה(אוסטרו הונגריה)היום עיירה זו היא באוקריינה באיזור המעבר לסיגט רומניה
שמות בני המשפחה האב זינדל האם בתיה שני בניהם אייזיק מרדכי,משה שמחה האם בתיה הייתה לבית פוקס
להדגיש שבעיירה זו הייתה משפחת שלומוביץ שכונתה הצ'יביקים והם לא ממשפחה זו
לאב היתה אחות בשם רבקה שעלתה לארץ הרבה שנים קודם ואין לי שום מושג מה נהיה איתה
אז....אם מישהו יודע?שמע?מכיר?אשמח מאד לשמוע על כך
בהנחה שזה לא אתה עצמך, מישהו כאן ערך מחקר קטן כבר לפניך
16/04/15 11:45
62צפיות
 
אגב, אני מחפש את משפחת דוידוביץ מאותו מקום.
מסתבר שאבי המשפחה התגורר שם לפני אי אלו דורות, כי יש עשרות משפחות דוידוביץ ענפות ברדיוס של כ50 ק"מ מהעיר הזו וכולן מכוונות אליה
סלאטפינא - Aknaszlatina
16/04/15 13:11
60צפיות
העיירה האוקראינית Solotvyno שוכנת מעבר לנהר הטיסה מסיגט. במקום בית קברות יהודי (ככל הנראה רק אחד מבין שניים. השני ככל הנראה לא שרד וכוסה בבנייני מגורים.
השם "שלומוביץ" הוא אחד משמות המשפחה הנפוצים ביותר באזור. ד"ר סליאן אמדור-זק פייקוס ערכה מחקר על תולדות משפחת שלומוביץ מאזור זה ויש בידיה עצי משפחה רבים של ענפים שונים (ומנותקים של משפחה זו).
חלק מהרשומות הנוגעות ליהודי סלאטפינא הועלו לרשת במסגרת מאגר הונגריה של הג'ואישג'ן ומוצע לערוך שם חיפוש.
סבי, משה-לייב שלומוביץ, נולד אף הוא באקנא סלטינה, הלא היא סלאטפינא.
רוני
 
º
אם כך, ידוע לך אם יש לך או לאותו ד"ר מידע אודות דווידוביץ?
16/04/15 15:59
32צפיות
דוידוביץ
17/04/15 11:22
42צפיות
אני לא ערכתי מחקר על דוידוביץ. לגבי ד"ר סליאן אמדור זק פייקוס, צריך לפנות אליה ישירות ולשאול. אשמח לתת לך את פרטי הקשר בפרטי, אם תכתבו אלי.
 
רוני
 
כמו שנאמר קודם שם משפחה נפוץ מאוד
19/04/15 08:29
12צפיות
אתה יכול בבקשה לפרט איזה סוג מידע אתם מחפשים? מאיזה תקופה? מה עוד ידוע לכם על אבות שלכם? כי עד היום יש הרבה שלומוביץ' ו דוידוביץ' ב Solotvyno.
ארכיון הודעות
Flix
פורום עסקים

פורום עסקים החדש

המקום החדש שלך להתחבר לעסקים כנסו ושתפו בכל נושא >>>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה