לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום הורים לילדים ביסודי
ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום הורים לילדים ביסודי
המשך >>

האם בני שנה באמת זקוקים לחברת ילדים דומים?
24/08/2015 | 12:30
27
296
בהמשך לשאלה קודמת על בני בן 1.2, מקווה שתוכלו לשתף בדעתכן, למרות שלא קשור לפורום.
לפי פסיכולוגים, בערך מגיל שנה וחצי רצוי שפעוט יהיה במסגרת עם ילדים בני גילו, מצד שני אין בעיה להשאיר עם מטפלת עד גיל שנתיים בתנאי שהיא מספקת מספיק טובה.
מניסיוני, בגילאים האלה חלקם נושכים/ צובטים/ מרביצים. האמת, ממש לא מתחשק לי לראות את הבן שלי "חוטף", ובכלל אי אפשר להסביר להם כיצד להתנהג בגילאים האלה.
אני נוטה להשאיר אותו לעוד שנה במשפחתון הנוכחי, עם עוד תינוק ב-4 חודשים צעיר ממנו וכנראה עוד 3 תינוקות צעירים בגלל שאני מרגישה שאני מעדיפה שירגיש ביטחון - אף אחד לא יציק לו כי יהיה הכי גדול.
עד כמה לדעתכן אני אפגע בהתפתחות שלו אם אשאיר אותו? האם הרגשה של ביטחון שתהיה לבן שלי היא לא יותר חשובה אפילו מהתפתחות חברתית? יש לו 2 אחים גדולים בבית והוא משחק איתם נפלא.
תודה
את טועה- ממליצים מגיל שנתיים וחצי 3 שנים.
24/08/2015 | 12:42
1
219
המסגרות בגילאים צעירים הם כדי לאפשר להורים  לחזור לעבודה.
אני הכנסתי ואכניס גם את הקטנה לגן עירייה בגיל 3 שנים.
רוב הילדים בגיל הזה כבר גמולים, מתקשרים במילים, פחות נושכים.
ועוד לא דיברתי על  הוירוסים...
 
הבן שלי ביקר בגן החל מגיל שנתיים וחצי והשתלב שם מיד באופן
24/08/2015 | 13:31
135
נפלא, הרבה יותר טוב מילדים אחרים בני גילו שחוו כבר מסגרות קודמות.
 
זה לא אומר שכל מי שמתחיל גן בגיל שנתיים וחצי ישתלב בקלות. זה רק אומר שזה אפשרי.
אני בעד מסגרות מגוננות בגיל הזה. אבל כמו שאומרים, חנוך לנער על פי דרכו - צריך גם להתחשב בצרכים של הילד המסוים הזה. את זו שמכירה אותו.
 
 
שום דבר לא יפגע בהתפתחות של הילד.
24/08/2015 | 13:47
2
242
זה חזק מכל פורמט גן כזה או אחר....
 
הילדה הכי מפותחת שלי והכי זריזה התפתחותית שלי נכנסה לגן רק בגיל שנתיים וחצי ועד אז היתה עם מטפלת בבית. גם את השנה הזו שכן היתה בגן, היא היתה 3 שעות ביום בלבד (למרות שהגן מצויין) העדפתי שתהיה בבית, תאכל בבית, תנוח בבית ותקבל יחס של בית. 3 שעות מסגרת ביום מספיקות בעיני.
 
לא חושבת שלרמת ההתפתחות שלה או לאופי שלה יש קשר לפורמט שנקבע, ואני לא קבעתי את הפורמט בהתאם לאופי ולרמה שלה.
הסיבה היא שאני לא הורה שנורא חשובה לו התפתחות והתקדמות מהירה, בגילאים הקטנטנים האלו חשובה לי בעיקר התשומת לב האישית, האהבה והטיפוח של הקטנטנים- ואני משתדלת לספק את המסגרת שנותנת את זה בצורה הכי טובה.
 
 
הבעיה בפורמט של להיות עם כל התינוקות הקטנטנים האלו היא לא שהוא לא יתפתח ולא יהיה מי שימשוך אותו קדימה, אלא שהוא עלול להיות טיפה מוזנח בתור הילד הכי גדול שדורש הכי מעט טיפול.
 
אני חושבת שנשיכות וטיפה תקשורת פיזית כזו זה חלק ממאפייני גיל מסויימים וזה לא משהו שהייתי נורא מודאגת בגללו.
מצד שני, אני מבינה שהיא הלחיצה אותך בקשר לזה ויכול להיות שמה שקורה שם קצת חורג מהרגיל ואז זה באמת לא לעניין.
 
כמו שאמרתי לך בשרשור ההוא- שתי המסגרות נשמעות לי לא מתאימות והייתי הולכת לחפש אלטרנטיבה שלישית.
עונה לך ולכולן
24/08/2015 | 14:36
1
191
שמחה בישבילך שמצאת את המטפלת המושלמת שיכולת לסמוך שתיתן לילדה גירויים גם כשאת לא בבית.
מניסיוני הרב עם מטפלות ומניסיון של מכרות שלי - סבירות מאד נמוכה שמטפלת תשקיע בילד מעבר לצרכים בסיסיים כמו האכלה, ניקיון ושינה. יותר סביר שתעשה דברים שלא קשורים לילד כאשר האמא לא נמצאת לכן מבחינתי משפחתון כזה הוא שווה ערך למטפלת אישית. העדפתי מטפלת אישית בגילאים צעירים כדי לגונן, למנוע מצב שתינוק  "יחטוף" מתינוקות אחרים.
 
 
אכן כך.
24/08/2015 | 18:17
167
וזו באמת הסיבה שהמשכתי איתה כל כך הרבה, ועדיין היא איתנו וגם תמשיך איתנו עוד הרבה שנים קדימה.
אני מניחה שאם לא הייתי מוצאת אותה, הילדה שלי היתה נכנסת לגן הרבה קודם (בדיוק כפי שהיה עם האחים שלה שנכנסו שניהם בגיל שנה ושלושה חודשים לפעוטון)
 
בחיים הכל עניין של אלטרנטיבות - וצריך לבחור את הטוב ביותר מתוך מה שיש ולא מתוך מה שאין.
 
עדיין לא כל כך ברור לי למה הפוקוס אצלך הוא על הנושא הזה של חטיפת צעצועים וכו', זה בעיני באמת החלק הקטן והפחות משמעותי של כל העסק הזה שנקרא פעוטון...
ההמלצה היא טיפול כמה שיותר פרטני עד גיל 3
24/08/2015 | 14:21
10
211
אז לשאלתך - לא. הם לא צריכים חברה. בטח לא לפי ההגדרה הישראלית של "חברה" שזה כיתות עמוסות עם מעט מידי צוות. רחוק מכל סטנדרט מערבי שיש.
ההנחיה היא מפגשים קבועים, תקופתיים, עם קבוצת השווים. יעני פעם פעמיים בשבוע בגינה הציבורית עונה על הדרישה של הילד ועל הצרכים שלו.
 
 
24/08/2015 | 14:47
12
ההמלצה!!!
25/08/2015 | 16:08
8
142
המלצתו של מי? מה הרקע שלו? מה הנחות הבסיס? מה המצב הסוציואקונומי ברקע המשפחתי?
באופן אישי אני מוצאת שילדים בני שנתיים נהנים מאוד איש מרעהו. יתר על כן הם גם נתרמים מחברותא. אבל זה התאים לילדי ולא הייתי מעיזה להצהיר הצהרות גורפות כל כך וחד משמעיות כלכך לאחרים.
מזל שאני לא צריכה לחפש גורואים שימליצו לי המלצות. (ואגב, אני גם מכירה ספרות לא כל כך חד משמעית בתחום)
לא גורואים. חוקרים ומחקרים.
26/08/2015 | 12:17
7
113
התואר השני שלי הוא בתחום. מרגישה לחלוטין חופשי להצהיר הצהרות כה גורפות וחד משמעיות. יש לי ספרים על גבי ספרות ומחקרים שעוסקים בנושא.
תקראי את השרשור. אמא שתוהה אם זה חיוני. אם היא חייבת.
חד משמעית - לא. היא לא חייבת. ילדים בכל בעולם כולו גדלים בצורה מופלאה עם כניסה מאוחרת יותר למסגרות - אנגליה, ארה"ב, שבדיה...נדירות הן מדינות המערב שחושבות שילד "צריך" להיות במסגרת. ילדים נכנסים למסגרות כשמרטפות, לא כצורך חברתי או התפתחותי.זה מגיע בגיל מבוגר יותר.
לא ראיתי הורה אחד ששם את ילדו בגן\פעוטון לפני גיל 3 ,
26/08/2015 | 13:56
2
134
שלא מספר כמה הילד מתפתח ונתרם חברתית....
עד שגננת אחת הודתה לפני שהכל שטויות, שהמסגרות בגילאים האלה הם שמרטפות נטו .
אבל אם זה עושה טוב להורים ונותן אשלייה של מסגרת להתפתחות, למה להרוס.
 
אמרתי פעם - ילדים מתפתחים כי....ילדים מתפתחים.
26/08/2015 | 15:47
1
111
זהו טבעו של האדם.
האם עושה טוב לילד לראות ילדים אחרים? מן הסתם. האם הילדים חייבים להיות אותם ילדים 8 שעות ביום, 5-6 ימים בשבוע? ממש לא.
האם התפתחות דורשת להיות במסגרת חינוכית בו 6-7-8 ילדים חולקים מטפלת אחת, ונמצאים בחלל משותף עם עוד 20 כמותם? לחלוטין לא. הם לומדים הרבה דברים במצב כזה, אבל אלה דברים הישרדותיים, שתודה לאל - רוב התינוקות שלנו לא צריכים לחוות על בשרם בגיל שנה או שנתיים. מספיק גרוע שזה מגיע בגיל 3 או 6.
 
מסכימה.
26/08/2015 | 16:10
13
אלה שתי שאלות שונות לחלוטין
26/08/2015 | 21:57
3
62
האם הילד צריך להיות במסגרת עם ילדים אחרים.
האם ממולץ לילד להיות בבית.
ממש ממש לא אותה שאלה.
גם אני בדיעה שעד גיל 3
27/08/2015 | 05:21
1
63
רצוי מסגרת כמה שיותר קטנה בגודלה וכמה שיותר דומה למשפחה וכמה שיותר מגוננת ושמאפשרת לילד להרגיש ביטחון.
בסופו של דבר הדיעה שלך
27/08/2015 | 10:00
50
היא זו שקובעת לגבי הילדים שלך וזה מה שחשוב. עם דיעה כזו ברור לגמרי מהי המסגרת שכדאי לך לחפש.
 
אבל, וזה אבל גדול, הדיעה שלך היא רק אחת מיני רבות, והפחדים שלך לגבי מסגרות הם רק סוג אחד של פחדים. מי שיש לו פחדים אחרים מפתח אולי דעות אחרות. זה גם זה לגמרי לגיטימי
לא הבנתי את ההבדל
27/08/2015 | 09:59
51
אם הילד לא בבית אז איפה הוא?
הטיפול הפרטני לא חייב להיות על ידי הורה. הוא פשוט צריך להיות...פרטני. בבית, אצל מטפלת, בגינה השכונתית. אבל פרטני כמה שיותר.
אני לא יודעת אם המילה "זקוקים" היא זאת
24/08/2015 | 17:38
120
שהייתי משתמשת בה, אבל בהחלט לדעתי זה תורם להם וכיף להם. כל הילדים עוברים את שלב הנשיכות, סביר להניח שהילד שלך נושך/ינשוך את הילדים הקטנים האחרים במשפחתון, וכשהצעירים יגדלו הם ינשכו אותו. לא נעים אבל אם זה גם טוב זה בקושי יקרה. לדעתי להסתכל על ילדים גדולים יותר, לראות מה הם עושים, לשחק איתם, זה מאוד תורם להם. לא אכפת לי גם מקצב ההתקדמות, אבל אני חושבת שזה יותר מענין להם ויותר מאתגר אותם. אני יודעת שכשהגדול שלי היה בגיל של הבן שלך הוא מאוד אהב לשחק עם חבריו בגן, היה מחזיק איתם ידיים, מתחבק איתם, משחק איתם יפה (ולא משחק לידם, אלא איתם).
אז לא יודעת מה פסיכולוגים אומרים ובתכלס מה שחשוב זה מה מתאים לילד האישי שלך ולך ולאבא שלו, ולא משנה מה התיאוריות אומרות, משנה מה בתכלס קורה אצלכם.
אגב, למה שיציקו לו? למה יש פחד כזה? תבחרי גן שידאג לבן שלך גם כשהוא קטן וגם כשיגדל שיהיו בו גננות שידעו לגדל ילדים לא מציקים ולהתמודד עם שלבי ההתפתחות כמו שצריך. אני ראיתי את זה בגן של הבן הגדול שלי, לא היו שם הצקות בכלל.
לא זה מה שיפגע בהתפתחות שלו
24/08/2015 | 17:44
3
125
מה שיכול לפגוע בה הוא התייחסות אליו כמו לתינוקות בני יומם, בגלל חוסר פניות. פעוט כזה צריך מרחב להסתובב בו, חופש לגעת ולזוז ומרחב בטוח ואוהב.
אם הוא יהיה יותר מדי זמן כלוא בלול או לא יקבל את החופש לנסות לאכול לבד, לגעת בדברים וכו׳ כי שאר הילדים קטנים ממנו וזו השגרה בפעוטון בגללם, זה יותר ישפיע על ההתפתחות שלו מאשר גיל הסובבים אותו.
 
עונה לך ולכולן
24/08/2015 | 19:09
2
134
שוב, תודה רבה על התייחסות, זה חשוב לי ואני מעריכה את דעתכן מתוך היכרות וירטואלית איתכן מהפורום
שני הגדולים שלי היו במשפחתונים מדהימים עם קבוצת בני גילם, הם אכן שיחקו עם בני גילם ולא לידם והיה מאד מאד מוצלח. מצד שני , בכל מסגרת כזאת קורה פעמים ספורות שילדים נושכים/ מרביצים וכו' ומבחינתי אם הייתי יכולה להשאיר אותם בבית עד גיל שנתיים עם מטפלת מושלמת או איתי  - הייתי עושה זאת בשימחה. 
במשפחתון הנוכחי אין לולים, הם מסתובבים חופשי, יש תנאים פיסיים מצוינים, המון משחקים, המטפלת מבחינתי מצוינת, הוא מרגיש שם ביטחון וטוב לו. הוא אוכל לבד, יושב בכיסא, היא עושה איתם מדי פעם יצירות. היתרון - הוא לא יחטוף מבוגרים ממנו, החיסרון - לא יהיה לו עם מי לשחק למעט תינוק שב-4 חודשים צעיר ממנו. אני נוטה להעדיף את המשפחתון הנוכחי, מה דעתכן? 
אני חושבת שתחושת הבטן שלך טובה
24/08/2015 | 19:17
87
ממילא הוא לא ישחק ״עם״ אף אחד בגיל שנה וחצי. מקסימום ״ליד״. אם נעים שם וטוב, יש חופש פעולה עבורו ואת מרוצה - סבבה.
הפרש של 4 חודשים הוא לא כזה גדול
25/08/2015 | 07:38
79
ובמשך השנה הפער רק יצטמצם. לא נראה לי כמו בעיה. אם המקום טוב, תשאירי.
לכי עם תחושת הבטן שלך
24/08/2015 | 20:20
21
בלת"ק - יש לו חברה של תינוק שכמעט בן גילו
24/08/2015 | 23:02
1
146
זה מספיק לדעתי
(הבן שלי עם מטפלת פרטית, פוגש ילדים אחרים בגינה)
עונה לכולן
25/08/2015 | 09:37
112
תודה, אתן ממש עוזרות לי  ומרגיעות, כנראה אצלי נושא מסגרות לתינוקות הוא נושא רגיש  
אשמח לעוד דיעות
נא לא לקדם
25/08/2015 | 09:35
14
אני לא מומחית אבל לטעמי תחושת החום והבטחון
27/08/2015 | 08:05
55
הרבה יותר חשובות בגילאים האלו מאשר חברת ילדים. אני לא אומרת שצריך לגדל ילד מבודד, אבל זה גם לא המצב. אפשר גם תמיד לחשוף אותו לחברת ילדים אחרי הצהריים בגינות/חוגי אמהות-ילדים או כל מסגרת אחרת שאת אוהבת.
 
יהיו לו מספיק שנים להיחשף ל"ג'ונגל" החברתי.
 
 
באף אופציה אין *פגיעה* בהתפתחות
28/08/2015 | 07:34
36
אין כאן שום דבר דרמטי
 
ילד מסוגל להתחיל לרכוש כישורים חברתיים (לרבות , אגב, נשיכות וצביטות  - אבל לא פחות חשוב מזה, את הכלים להתמודדות איתם) החל מגיל שנה.
 
בסופו של דבר ילדים שונים אלה מאלה. אם את מרגישה שהבן שלך הוא עם טמפרמנט רגוע, זקוק יותר למסגרת מגוננת מאשר למסגרת פתוחה, מגרה ועמוסה - אז מטפלת זה הדבר בשבילו.
יש ילדים שממש מבטאים צורך במסגרות אחרות באמצעות פעלתנות יתר וחוסר שביעות רצון. אם לא תתקלי בזה, את יכולה להרגיש שאת מעניקה לבן שלך את מה שהוא מבקש.
אטרקציות, אטרקציות, תנו לי עוד ועוד אטרקציות
23/08/2015 | 23:12
69
857
האם זו תופעה כוללת של הדור הנוכחי או שזה הגוזל הפרטי שלי (או גם וגם).
זה אחד הקייצים הכי מעניינים שעברו עליו בתשע שנות קיומו:
שלושה שבועות של קייטנה
שלושה שבועות של בטלה עם גיחות לקולנוע, בריכה, ים.
שבוע של: קייקים, כינרת, מוזיאון המרציפן, ירושלים, עין גדי ונחל דוד, אילת (עם המון ריגושים:...
המשך>>
האם זו תופעה כוללת של הדור הנוכחי או שזה הגוזל הפרטי שלי (או גם וגם).
זה אחד הקייצים הכי מעניינים שעברו עליו בתשע שנות קיומו:
שלושה שבועות של קייטנה
שלושה שבועות של בטלה עם גיחות לקולנוע, בריכה, ים.
שבוע של: קייקים, כינרת, מוזיאון המרציפן, ירושלים, עין גדי ונחל דוד, אילת (עם המון ריגושים: WOW, מצנח מסירה ועוד ועוד)
והשבוע: לונה גל (היינו היום) ומתוכנן לשאר השבוע: גן חיות, יומולדת לחברים מהכיתה, בילוי משפחתי ועוד משהו ליום חמישי.
בקיצור - חופש מלא!
היום, אחרי הלונה גל היינו באירוע משפחתי בטבריה באולם הצמוד לחוף גיא (מגלשות מים...) פתאום מגיע הגוזל עם פרצוף נכאים ומתחיל להתלונן שכבר המון זמן לא בילה ב"חוף גיא". להזכירכם, לפני שעה יצאנו מבילוי בלונה גל בבריכה ובכל המגלשות האפשריות (זה כבר לא לגילי המקשיש, בחיי). כשהסברתי לו את זה הוא התלונן שמשעמם לו סתם ככה לא לעשות כלום....
מאחר ואני לא צוות הווי ובידור לא יכולתי לעזור לו ושלחתי אותו למצוא לעצמו עניין במקום אחר (ולא לרטון מול הפרצוף שלי).
מה זה הצורך הזה למצוא כל הזמן תעסוקה עם גירויים מבחוץ?
לא רוצה להתחיל עם: בתקופתי שיחקנו קלאס ונסענו באופניים, אבל האם זה באמת משהו כללי או פרטי?
מוקד פניות
26/08/2015 | 11:09
105

הפלו את ילדיך על רקע כלכלי, גזע, דת, לאום, מגדר או על רקע אחר? דרשו ממך תשלומי הורים מופרזים? בית הספר עורך מיונים? ילדיך חוו השפלה בבתי הספר? בתי הספר לא הונגש כראוי? לקראת פתיחת שנה"ל הקליניקה למשפט ומדיניות חינוך של הפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה פותחת מוקד פניות ציבור לקידום שוויון הזדמנויות בחינוך. המוקד יפעל בין התאריכים 23.8-9.9 ימים א-ה 09:00-15:00
אתם מוזמנים להתקשר לטלפונים 04-8288611, 04-8249978, 04-8288357. אתם מוזמנים לפנות אלינו כל השנה לכתובת דוא"ל:
תסבירו לי בבקשה את התופעה הזאת
23/08/2015 | 11:23
82
676
בכל נסיעה יוצא לי לראות הורים שמסיעים את ילדיהם במושב הקדמי.
בחלק גדול מהמקרים, הילד לא מספיק גבוה ולכן החגורה (אם טרח לחגור כמו שצריך) כמעט חותכת באיזור הצוואר.
במקרה של תאונה, חלילה, הילד עלול להישאר עם צלקת יפה מהחגורה שתחתוך לו את העור.
בחלק אחר מהמקרים אני רואה...
המשך>>
בכל נסיעה יוצא לי לראות הורים שמסיעים את ילדיהם במושב הקדמי.
בחלק גדול מהמקרים, הילד לא מספיק גבוה ולכן החגורה (אם טרח לחגור כמו שצריך) כמעט חותכת באיזור הצוואר.
במקרה של תאונה, חלילה, הילד עלול להישאר עם צלקת יפה מהחגורה שתחתוך לו את העור.
בחלק אחר מהמקרים אני רואה ילדים שסוגרים את החגורה, אבל אז מוציאים את יד ימין ומעבירים את הרצועה האלכסונית אל מתחת לבית השחי, כי כמו שציינתי קודם - זה לא נוח שהרצועה נוגעת ומציקה בצוואר.
בצורה כזאת, כמובן שבמקרה של תאונה הילד כאילו לא חגור בכלל.
 
למה ההתעקשות הזאת להושיב ילד נמוך במושב הקדמי?
ואם כבר - למה לא עם בוסטר, כדי שהחגורה תעשה את תפקידה?
בריונות ברשת
25/08/2015 | 13:26
2
170
היי לכולם,
לתכנית טלוויזיה חדשה שתעסוק בנושא הבריונות ברשת מחפשים משפחות עם סיפוריים אישיים.
מציינת שהריאיון יכול להתקיים בטשטוש ובעיוות קול.
אני מניחה שזה לא פשוט לחשוף סיפורים מהסוג הזה, אבל תחשבו על המטרה!
לכל הפרטים הנוספים- אפשרי להשאיר לי הודעה במייל lelosh666@gmail.com או בטלפון 0543220895
תודה רבה,
לי
איך אפשר לשכוח את המטרה? רייטינג!
26/08/2015 | 10:10
1
27
26/08/2015 | 10:42
7
רכיבה על האופנים
24/08/2015 | 23:18
6
136
החברים של ילדיי רוכבים על אופניים ברחוב. זה מפחיד אותי.אז הם מבקשים לרכוב על המדרכה. ואני תוהה:
אם ח"ו הם יפגעו בהולך רגל - מי אמור לשאת בהוצאות ?
 
(ברכב יש ביטוח חובה. באופנים אין)
 
 
באילו גילאים מדובר? אופניים רגילים, חשמליים?....
25/08/2015 | 08:27
1
17
רגילים
30/08/2015 | 00:04
4
גיל 10-12
תעשי ביטוח
25/08/2015 | 09:13
1
15
איפה? זה מקובל?
30/08/2015 | 00:09
4
לפי התקנות זה בכל מקרה אסור...
26/08/2015 | 22:07
1
12
הבנתי שבכוונה התקנות לא נאכפות
30/08/2015 | 00:12
2
חפש את המטמון/סימני דרך...
23/08/2015 | 23:47
13
172
יש עוד משהו בסגנון שאתן זוכרות/מכירות?
כל שנה אני עושה חפש את המטמון והשנה מחפשת לגוון...
אשמח לרעיונות
שבע אבנים !
24/08/2015 | 00:07
2
32
מה זה 7 אבנים?
24/08/2015 | 10:52
1
23
משחק מדליק שהיינו משחקים בשכונה בילדות
24/08/2015 | 20:17
74
אז ככה :
מתחלקים לשתי קבוצות. בכל קבוצה עד 8 ילדים.
קבוצה אחת היא הקבוצה המגינה והשניה היא התוקפת.
עורמים ערימה של 7 אבנים שטוחות זו על זו
ממרחק של לפחות 2 מטר ילדי הקבוצה התוקפת  (אחד אחרי השני בתור) מגלגלים כדורגל לכוון הערימה של האבנים. לבסוף אחד מהם מצליח לפגוע והאבנים מתפזרות ואז ילדי התוקפת מתפזרים ובורחים.
המטרה : ילדי התוקפת מנסים להתקרב לערימת האבנים ולערום אותן בחזרה זו על זו מבלי שילדי המגינה יתפסו אותם (כמו בתופסת. מספיק נגיעה).
כשמסתיים סיבוב בכך שהערימה עומדת מחדש או שכל ילדי התוקפת נתפסו., מתחילים שוב כשבהפעם ילדי התוקפת הם המגינים וההפך.
גדלתי בבנין רכבת גדול בן 48 דירות והיינו המון ילדים .בחופש הגדול שיחקנו בזה ימים שלמים.
שכלול עם ברקודים
24/08/2015 | 10:29
7
217
לילדים הגדולים זה ממש שדרג את המשחק. 
בכל תחנה חיכה להם ברקוד, אותו סורקים בניידים, וכתב החידה מופיעה בטלפון. 
החידות היו כאלה שדורשות עבודת חשיבה בפענוח החידה (כתב חרטומים, מספרים בספרות רומיות, קודים למיניהם) ומשימות של שת"פ (לבנות מגדל כוסות כשאחד עם עיניים עצומות, להכין דגל מספגטי [זה היה בנושא של "סביב העולם"], שרשרת בגדים ארוכה וכו)
בכל תחנה גם היה קטע מידע ובסוף בסוף עשינו להם חידו ב cahoot (כל ילד עונה בטלפון שלו, תחרות על מהירות ודיוק)
מ-ג-נ-י-ב!!
24/08/2015 | 12:10
4
162
אפשר לקבל את הרפרנס לזה? נראה לי שממש יהנו מזה אצלי.
 
לפני כמה ימים חזרתי והקטן וחבר שיחקו חפש את המטמון, הכינו כל פעם אחד לשני מסלול בבית...... חמודים (רק לא הבינו שצריך להיות משימות , אלא סתם מילאו את הבית בפתקאות פוסטאיט )
אין לי ממש רפרנס
24/08/2015 | 15:41
3
161
ועבדנו על המחשב של אמא אחרת, מאד מאד יצירתית, שבחו"ל עד יום שני. אם אני אזכור אני אשאל אותה, אבל ככה:
יש את האתר הזה:
הולכים לריבוע של טקסט, ממלאים איזה טקסט שרוצים ומקבלים QR.
את הQR מדפיסים.
נותנים לילדים הוראות להוריד אפליקציה של QR CODE, יש מלא חינמיים.
הם סורקים והטקסט שהכנת קופץ להם על הצג.
הנושא שלנו היה ארצות
במצריים - היו צריכים לקרוא קטע קצר על מצריים, לפתור כתב חרטומים שנתן הוראות לבנות פירמידה בגובה 10, מכוסות ח"פ.
ביוון היה קטע על ההסטוריה של האולימפיאדה ואז לעשות שיא אולימפי בשרשרת הבגדים הארוכה ביותר. אהה, את החידה כתבנו על קוביות, כל אות על קובייה אחרת, והם היו צריכים לבדר את האותיות ולמצוא מה החידה.
במרוקו - היו צריכים להעביר קוסקוס מכלי לכלי, דרך מדרגות, בכפית. החידה עצמה, כלומר - המה לעשות, היה כתוב באותיות ערביות. שתיאורטית הם למדו בשנה האחרונה. מעשית, לאור הקושי שלהם...לא בטוחה.
בטורקיה הכינו תרבושים והצטלמו לסלפי קבוצתי איתם
באיטליה מצאנו משימה מעניינת באינטרנט, בה מקבלים 10 מקלות פסטה, כמות מוגבלת של ניר דבק ושל חוט, כמה מרשמלו אאל"ט, ואנחנו הוספנו דפים וצבעים להכנת הגל. היו צריכים לעבוד יחד להכנת תורן ולנופף בגדל.
 
והכנת חידון ב cahoot - פשוט נכנסים לאתר, מכניסים את השאלות ואת האפשרויות (4 תשובות אפשרויות) ומקבלים מספר חידון. הילדים נכנסים לאפליקציה ומכניסים את מספר החידון. מקריאים להם את השאלות והם עונים בנייד.
תודה רבה
24/08/2015 | 17:24
107
מלהיב אותי בעיקר הקטע של לקחת משחק ישן וטוב ולהתאים אותו לזמן שלנו..... צריך לחשוב איך עושים את זה עם עוד משחקים..
לגבי הקאהוט
24/08/2015 | 17:50
1
121
צריך לזכור שאי אפשר לעשות את זה בחוץ אלא רק במקום שיש בו גם מסך מרכזי (עליו מוקרנות השאלות) וויי-פיי.
בהזדמנות כלשהי, עשינו סוג של "מחפשים את המטמון" עם סלולרים בו בכל נקודה אליה הם הגיעו הם היו צריכים לצלם תמונה ולשלוח אלינו, ורק אם התמונה נכונה קיבלו את הרמז הבא (בסמס מהמארגנים). התמונה כמובן היתה צריכה לכלול גם את חברי הקבוצה...
אנחנו פשוט הקראנו את השאלות\תשובות
24/08/2015 | 21:19
86
ופעם אחרת באמת עשינו בכיתה.
מגניב!
24/08/2015 | 14:49
12
נשמע משודרג לגמרי ! תיסלם
24/08/2015 | 20:19
16
עוד רעיונות
24/08/2015 | 21:27
92
2 דגלים  - לכל קבוצה יש דגל וצריך לגנוב את זו של הקבוצה השניה
scavenger hunt - מהאהובים עלי. כל קבוצה מקבלת רשימה מאד מפורטת של דברים שצריך למצוא. 3 עלים מסוגים שונים. שקית במבה ריקה. תחתונים אדומים. פרח. והם יוצאים לדרך, ומחפשים את הרשימה.
על אותו עיקרון, וגם כהתאמה לזמנים מודרניים - נותנים להם משימות. לצלם אדם זר מדלקם\מקריא משהו, לצלם 4 אנשים עם חולצות צהובות, לצלם 3 שלטים של רחובות שונים, לארגן קבוצה של 10 אנשים שמוציאים לון למצלמה.... כל מיני כאלה. זה יוצא מאד חמוד.
 
ועוד רעיון
24/08/2015 | 23:10
57
בתנאי שאת לא מפעילה לבד.
אם יש איתך כמה הורים, אפשר לעשות אירוע של "משחקי ילדות". עשינו בוקר כזה לפני כמה שנים בבית הספר של הצעיר.
היינו כמה הורים מתנדבים והפעלנו תחנות של משחקים שהיו נהוגים בילדותנו.
היתה תחנה של קפיצה בחבל, גומי, גולות ,גוגואים, חמש אבנים, אחת שתיים שלוש דג מלוח וכו'. הילדים הסתובבו בין התחנות. לשמחתנו הם מאוד מאוד נהנו. הפעילות נמשכה כשלוש שעות.
השרשור השבועי להמלצות
21/08/2015 | 10:22
74
238
המשך>>
בוקר טוב ושבת שלום
22/08/2015 | 07:25
11
130
חם מאוד, אבל האמת בלילה נעים פה תענוג
היום יום ענייני בית כי גם את זה צריך
מה אתכם?
שתהיה לכולנו שבת שלום שבת נפלאה שקטה  רגועה וקרירה
שבת שלום ובוקר אור.
22/08/2015 | 08:30
77
כבר הספקתי לחזור מצעידת בוקר וקפה בוקר עם הגדולה בארומה. מנוחה, קצת XXX ואז נראה.
בוקר טובסוף החופש הגדול מתקרב בצעדי ענק...
22/08/2015 | 09:32
120
היום נבקר במוזיאון ינקו-דאדא, בעקבות הפרק על מרסל ינקו בתוכנית הנהדרת של החינוכית "כאן ואומן". מוזיאון נחום גוטמן יחכה עד שהחופש הגדול ייגמר ומזג האוויר יחזור להיות שפוי יותר.
אח"כ ארוחת צהריים איפשהו וכמובן שנ"צ שכנראה יגלוש לאחה"צ
שבת נפלאה לכולם!
שבת שלום! היום שבת של בית. התגעגעתי למטבח, אז אכין
22/08/2015 | 10:29
125
חלק מהדברים שאני מכינה בימי שישי.
חוץ מזה מתוכננת מנוחה.
בוקר
22/08/2015 | 10:45
6
258
הגבר והבנים הלכו לסדר לסבתא משהו במחשב ואני והקטנה פה ״עושות יצירה״.
כשיחזרו, נלך לבריכה קצת... שנץ, ולסבתא.

ואני היחידה שמתבאסת שהחופש נגמר?
אני מתבאסת קשות
22/08/2015 | 13:01
58
לא, ממש לא היחידה
22/08/2015 | 18:36
155
ואין קשר לשבתון שבפתח. גם הוא יגמר מהר מדי.
 
אני ממש מחכה לסוף החופש הגדול. שני הבנים שלי מאוד מאוד
22/08/2015 | 20:24
3
220
לא מסתדרים עם העדר מסגרות. הם ממש הולכים לאיבוד - לא מבחינת איך שמעבירים את הזמן, מבחינת ההתנהגות שלהם. העדר גבולות ומסגרת ברורים מאוד מוציאים אותם מאיזון, ועם הזמן זה הולך ומתדרדר.
ברור שעם השנים זה בהדרגה קצת קצת יותר טוב, אבל בגדול כל הסיפור הזה מאוד לא בריא ולא חיובי ולא טוב להם. וכפועל יוצא גם לי. מודה שקשה לי נורא איתם בשבוע-שבועיים האחרונים. ממש מחכה כבר לבית הספר
רוצה לבוא לזרוק אותם פה?
23/08/2015 | 00:26
2
215
לא תהיי היחידה....
הקומה העליונה פה נראית כמו זולה בדרמסאללה... כל הרצפה מזרונים , כריות, ופירורים של מגוון מזונות
 
לא נעים לי לומר, אבל ככל שהחופש מתקדם, וככל שהמסגרת נראית רחוקה יותר, כולנו פורחים וזורחים יותר....  הם לא רוצים אטרקציות ולא מחפשים תעסוקה ייזומה, הם פשוט...חיים. הולכים לישון ממש מאוחר, קמים מאוחר... ובעיקר- ממש ממש התקרבו. הקטנה עברה באופן סופי לישון איתם בחדר והשמחה של כולם גדולה.
זה כנראה עניין של אופי.... למזלך למפלגה שלך נחמד יותר זמן של השנה
"למפלגה שלי" מצחיקה אבל צודקת
23/08/2015 | 08:34
1
157
לשמחתי הרבה מאוד הבכור משתתף השבוע בסדנת תכנות מטעם העבודה של בעלי (5 ימים!! שלמים! מלאים!), כך שהוא בעצם התחיל לחזור למסגרת כבר היום. מה שמשאיר רק אותי ואת הקטן בבית, וזה כבר לגמרי אופרה אחרת. אבל ממש.
כך שתכלס אני מתחילה לראות די ברור את האור בקצה המנהרה
אבל יקירתי, את טועה אם נדמה לך שאני לא אזכור את ההצעה שלך בשנה הבאה
בשמחה ובאהבה
23/08/2015 | 11:10
35
צהריים טובים גם הולך ?
22/08/2015 | 14:58
154
השכמתי קום (...) בעשר.רק אומר להגנתי שאתמול נרדמתי בשלוש וחצי אחרי חצות. הספקתי לצפות את כל הפרקים של השבוע של המנטליסט ואת רוב הפרקים של המפענחת שהוקרנו בלילה בזה אחר זה כמו בכל סוף שבוע.
הבוקר נפתח בבית קפה , ממוזג כמובן, עם חברם טובים שלנו. בהחלט הבילוי האולטימטיבי מבחינתי בשבתות בוקר שרביות.
הצעיר מבדר את עצמו. הבכור מארח שני חברים מאתמול.
בהמשך היום מתוכננים נקיונות, כביסות וביקור אצל אמא שלי.
סופשבוע נעים !
חזרנו מרודוס
21/08/2015 | 00:36
9
253
היה קצר מידי אבל נפלא.
בעיני זו החופשה האולטימטיבית.
טיסה קצרה ונוחה, טווח מחירים רחב שמאפשר הרבה גרסאות חופשה מותאמות לכל כיס וכל אחת מהן טובה ומהנה.
שילוב מהנה בין בטן גב בים ובבריכה ובידור קל לילדים יחד עם טיולי טבע, ארכיאולוגיה וכו'.
מזג אויר נעים ונח, אוכל מעולה, אוכלוסיה מקומית חביבה ומסבירת פנים.
אתרים מומלצים :
חופי הים כמובן, העיר העתיקה של רודוס עם כל הדוכנים והמסעדות (נורא תיירותי אבל כייפי להפליא) ביקור בבית הכנסת הישן בעיר העתיקה ובמוזיאון הצמוד לו המציג את חיי הקהילה היהודית באי לפני השואה.
לינדוס כולל עליה לראש ההר על גבי חמורים אם אתם עם ילדים קטנים. זה ממש חלק מהכיף.והמקדש המשוחזר למעלה.
עמק הפרפרים.
פארק המים פליראקי
זה מה שהספקנו.
מומלץ בחום.

שכרתם אוטו כשיצאתם מהמלון?
21/08/2015 | 07:34
119
לזוג צעיר יש מה לחפש שם? לא מחפשים בטן גב.
 
נשמע מצויין. איך טיילתם? שכרתם רכב?
21/08/2015 | 10:23
2
85
אשמח לפרטים על המלון, כי כמו שתארת, זו חופשה אידיאלית שהיינו מעוניינים לקחת.
התארחנו במלון נחמד מאוד
21/08/2015 | 11:38
1
168
בשם אמתוס ביץ הוטל שנמצא במרחק 8 יורו מונית מהעיר העתיקה  .2 יורו לאדם לכל כוון נראה לי שווה שימוש במונית.
חברים התארחו זמן קצר קודם לכן במלון בשם אולימפיק , ממש בצמוד לאמתוס שהיה זול יותר וגם דווחו שהיה מאוד מוצלח. מהצד השני צמוד לו מלון שרתון, גם עליו שמעתי טובות.
למי שמתכוון לשכור בכל מקרה רכב לכל התקופה - מומלץ בחום מלון "לה מרקיז" שנמצא באמצע הדרך בין העיר העתיקה ללינדוס. מלון שווה במיוחד. התארחנו שם לפני כשלוש שנים. קצת יותר יקר אבל מדהים.
כל בתי המלון עד כה מדורגים חמישה כוכבים.
יש בכל האי בתי מלון נוספים שמדורגים ארבעה כוכבים או שלושה , מתומחרים בהתאם ונראים יופי. רק צריכים להכנס לטרווליסט(+בוקינג להתרשם מציון האורחים) ולבחור.
ממש בצמוד לעיר העתיקה, מרחק הליכה ברגל,  ממוקמים די הרבה בתי מלון קטנים שנראים טוב. לא מנסיון אישי.אבל שווה בדיקה.
 
תודה על המידע. נרשם. כשיהיה אקטואלי אנדנד לך יותר.
21/08/2015 | 12:03
65
(רק קצת.מבטיחה.)אהבתי את ה׳במרחק 8 יורו׳.אנחנו בעד מוניות כשצריך, ע״מ לחסוך בזמן.
טוב לדעת. אף פעם לא שקלתי את רודוס כאופציה. וכמובן שמחה
21/08/2015 | 10:35
95
לקרוא שנהניתם.
שכרנו רכב ליום אחד בלבד לנסיעות הארוכות יותר
21/08/2015 | 11:20
107
ביתר הזמן נעזרנו במוניות.
לפארק המים יש הסעות בחינם ממרכז העיר (אזור הנמל). אנחנו הגענו מ IXIA BEACH במונית. זה לא היה רחוק.
לעמק הפרפרים וללינדוס הגענו ברכב השכור(באדיבות גוגל מאפס) 
לעיר העתיקה יש תחבורה ציבורית מכל רחבי האי. יש בתי מלון מהם אפשר ללכת אליה ברגל.
החבורה כללה זוג צעיר ללא ילדים שנשארו לשלושה ימים נוספים כשחזרנו.
נראה לי מתאים מאוד לחבר'ה צעירים.
ובגזרת האטרקציות+תחבורה
21/08/2015 | 11:45
2
167
שכחתי לציין שאם אתם מתארחים באזור העיר העתיקה (הצמודה לנמל) זה אומר שלינדוס במרחק של כשעה וחצי ברכב מכם. אם אין חשק לנהוג אפשר לקחת מהנמל
שיט בסירה ללינדוס שכולל שיט לאורך החופים, עצירה בלינדוס לצורך טיול בה (כדאי להקדיש לזה כמה שעות) וחזרה לנמל המוצא.
ממלא יום שלם  ומתוכנן לחופשה הבאה שלנו שם...
תודה על המידע. אציע לזוג הצעיר
21/08/2015 | 12:28
1
120
בתכנון שלהם פראג בסוכות אבל אולי ישנו יעד.
 
הזוג הצעיר שנשאר לאחר שחזרנו
22/08/2015 | 15:02
121
דווח היום שהתגוררו בבית דירות מקסים וזול בלינדוס, שכרו טוסטוסים וטיילו בכל רחבי האי ומאוד נהנו.
כל העולם כולו גשר צר מאוד...
21/08/2015 | 10:45
20
328
בעקבות פיצוץ גשר מעריב:
אילו גשרים אתם זוכרים לטובה/לרעה/אחר מטיוליכם בארץ ובעולם?
בהיותי אנגלופילית, אני כמובן נאמנה ללונדון ברידג'.
21/08/2015 | 10:54
7
127
הנה כתבה עם תמונות מרהיבות של גשרים בעולם: http://www.baba-mail.co.il/content.aspx?emailid=58...
והנה עוד כמה מדהימים:
21/08/2015 | 10:59
1
92
יופי של תמונות !
21/08/2015 | 11:12
18
הקטע הכי קורע בהקשר להריסת הגשר הוא הראיון עם בני כרמלי
21/08/2015 | 20:58
4
180
מי שלא ראה, החמיץ! כמה צחקתי...
 
מתן חודורוב, הנוירו-תזזיתי-בואך-היסטרי מראיין את בני כרמלי שהוא "במאי הארוע" ויעביר את השידור הפיצוץ לכל הרשתות.
מתן שואל על ההכנות ועל הרגע המכונן וההיסטורי וידה ידה ידה...
עכשיו מרגע לרגע די ברור שבני כרמלי (שהוא צלם ובמאי טלויזיה ותיק) קיבל הוראה לייצר ארוע טלוויזיוני במקום שבו אין ארוע- והוא במרמרה...
 
באיזשהו שלב הוא קוטע את מתן חודורוד ואומר לו, "טוב אולי תירגע, זה לא הגולדן גייט, כן?"
 
ובסוף מתן חודורוב מסיים ב"ובוודאי נראה את הארוע המצולם שוב ושוב"
אז כרמלי מוסיף "ושוב, ושוב ושוב ו....שוב"
 
הרבה זמן לא נהנתי מראיון ככה
21/08/2015 | 21:09
15
בעיני כל הקרנבל הזה סביב הריסת הגשר פשוט הזוי
22/08/2015 | 01:36
92
אפשר לחשוב מה כבר קורה - כולה הורסים גשר, ואפילו לא אחד גדול במיוחד או היסטורי במיוחד. אני ממש לא מבינה על מה המהומה ולמה כל כך הרבה סקרנים רוצים לצפות בפיצוץ. זה לא שהוא הולך להתפוצץ לאלף חתיכות שיעופו באויר.יהיו כמה פיצוצים קטנים שאחריהם הגשר יקרוס. זה הכל. מה כל כך מענין פה?
ראית את זה בחמישה לשש בבוקר??:-0
22/08/2015 | 09:34
1
90
מי ער בשעות האלו?? את שפויה?? למרות שאני חייבת לציין שהסיטואציה המתוארת נשמעת קורעת. אני אחפש ברשת, אולי יהיה באתר של ערוץ 10.
נראה לך?!
22/08/2015 | 10:54
108
זה היה ראיון על ההכנות ל״ארוע הטלוויזיוני המרגש״, שודר יום או יומיים לפני במסגרת 6 עם רפי רשף או איזו תוכנית אירוח איזוטרית אחרת ( שמשדרים בשידור חוזר גם בלילה), אחת מני רבות בה מתן חודורוב טוחן החלפות....

לדעתי הוא השדרן הנטחן של כל הזמנים..
תמונות יפות. יש לי סיפור שקשור לגשר אריק ברמת הגולן.
21/08/2015 | 12:27
1
151
בהיותי  בקורס בצבא, לפני מיליון שנה, נסענו לסיור לימודי בגולן. כשעברנו על הגשר שואל אותי המדריך שהיה עולה חדש מצרפת על איזה גשר אנחנו עוברים. עניתי לו שזה גשר אריק. כעבור דקה מפקד הקורס שואל אותו לפני כל החניכים איזה גשר זה והמדריך עונה בבטחון רב: גשר אריק.המפקד שיבח אותו על הידע. לימים המדריך נהיה חבר שלי.(הרומן נגמר).
איזה סיפור יפה...
21/08/2015 | 17:34
21
כלום
21/08/2015 | 12:29
85
בתכנון בעוד כשבועיים גשר ברוקלין. מעניין אם הוא יפה כמו שאומרים עליו.
golden gate bridge בסן פרנסיסקו,
21/08/2015 | 13:25
67
גשר החבלים בפארק אשכול בנגב, כמובן הלונדון ברידג׳. גם הגשרים שחוצים את הסן בפריז.
האמת היא שאני מאוד חיבבתי את גשר מעריב, פשוט כי הוא חסך לי רמזורים
 
 
ולרעה: גשר המיתרים בירושלים. זוועה.
והרחוב העילי באיזור קניון איילון שפשוט פיספס את כל מה שהיה אמור לעשות.
גשר מעריב היה בדיחה
21/08/2015 | 14:42
3
250
למעשה הוכחה שכל מה שזמני בישראל הופך לקבוע
 
לגבי גשרים שאני זוכר
 
האד הוא גשר מבריטניה שנקרא devils bridg
 
והשני הגשר של mostar בסאריבו ( הייתי שם טרום מלחמת האזרחים ביגוסלביה )
 
שרון
מקסים!
21/08/2015 | 16:03
6
איזה יופי!
21/08/2015 | 17:10
1
13
את התמונות לא אני צילמתי - זה לקוח מאתרים ברשת
21/08/2015 | 18:49
47
בשביל למצוא את מה שצילמתי בשני המקומות עם הפנטקס האלמותית שגנבתי לאבא שלי ( מצלמה שהוא רכש מחר שלו ולא ממש ידע איך להתעסק איתה - אני דווקא כן ) אני צריך לנבור באלבומים בבית הורי
 
שני המקומות הם זיכרנות
אחד מגיל 14 והשני מגיל 16
 
שרון
 
 
puente nuevo ברונדה שבדרום ספרד
22/08/2015 | 11:06
3
140
גשר שמחבר בין שני חלקי העיר, רונדה הישנה ורונדה החדשה.
התמונות מהרשת, התמונות שלי צולמו לפני 15 שנים לא בדיגיטלי והן פחות מוצלחות...
בניית הגשר נמשכה 42 שנים ולא מעט אנשים נהרגו במהלך הבנייה.
WOW
22/08/2015 | 11:44
11
איזה קטע מדהים. בדיוק חשבתי גם אני על הגשר הזה!
22/08/2015 | 14:51
60
אבל התעצלתי ללכת לאלבומים ולבדוק איפה בדיוק הוא היה ואיך קראו לו. רונדה היתה אחד המקומות היפים שביקרנו בהם באותו טיול. בכלל, אנדלוסיה מקסימה. אני הייתי שם לפני 11 שנה, עדיין צילמנו במצלמה לא דיגיטלית. בעיקר אני זוכרת שהם סיפרו איך בזמן מלחמת האזרחים השליכו שם אנשים מעבר לגשר אל מותם. מצמרר.
לגמרי וואו !!!
22/08/2015 | 14:53
42
איזה גשר מדהים 
שאלת לימודים.
20/08/2015 | 06:36
49
449
והפעם לא של הילדים..
כבר מליון שנה (13 ברוטו אם נדייק) אני לומדת באוניברסיטה הפתוחה ובקרוב הבדיחה המשפחתית שהבכור יסיים לפני תואר ראשון יתממש.
אני אחרי 3 שנים הפסקה אני חושבת לחזור. יש לי 2 אופציות ראליות האחת להמשיך בפתוחה עוד כמה שנים והשניה ללמוד במכללה ליד הבית ולסיים...
המשך>>
והפעם לא של הילדים..
כבר מליון שנה (13 ברוטו אם נדייק) אני לומדת באוניברסיטה הפתוחה ובקרוב הבדיחה המשפחתית שהבכור יסיים לפני תואר ראשון יתממש.
אני אחרי 3 שנים הפסקה אני חושבת לחזור. יש לי 2 אופציות ראליות האחת להמשיך בפתוחה עוד כמה שנים והשניה ללמוד במכללה ליד הבית ולסיים תוך 1.5-2 שנים.
אני מאוד אוהבת את שיטת הלימודים בפתוחה, אני מאוד נהנית מהלימודים וגם מהקושי- הבעיה היחידה שאני מושכת אותם במסלול הזה.
האופציה במכללה- אין לי מושג איך יהיה ללמוד פעמיים 3 בשבוע, (אני עובדת משרה מלאה) הסטודנטים כולם הם בגיל הבן שלי ועוד קצת ואני משערת שהלימודים יהיו פחות מאתגרים, הלימודים בפתוחה כאמור לא קלים.
הייתרון הנוסף של המכללה שהיא ממש קרובה ונמצאת בין הבית שלי למקום העבודה בעוד שבפתוחה בקרוב ייתכן שאאלץ לנסוע גם למרכז הארץ.
וכמובן שישנו עיניין הכסף, בעוד שבפתוחה משלמים כל קורס בנפרד, כאן אני צריכה לשלם 11,000 ש"ח ~ כל שנה.
דעתכן/ם?
מה דעתכן על הצעת החוק החדשה של יואל רזבוזוב?
19/08/2015 | 10:40
110
635
זה התחיל עם ההצעה של איסור העישון בגנים ציבוריים בהם משחקים ילדים
וממשיך...
המשך>>
זה התחיל עם ההצעה של איסור העישון בגנים ציבוריים בהם משחקים ילדים
וממשיך עם איסור לעשן ברכב שבו נוסע קטין מתחת לגיל 16
 
מצד אחד - נכון, בריאות הילדים חשובה לכולנו.
אף אחת לא רוצה לצאת עם הילדים לגינה הסמוכה ולגלות שיש הורה מעשן על הספסל או ליד המתקנים, כזה שגם כשמבקשים ממנו יפה לא מוכן להתרחק מהילדים.
מצד שני - מי שמעשן ברכב עם הילדים, מן הסתם עושה זאת גם בבית.
עד לאן תגיע ההתערבות של המדינה בהורות?
והאם לא עדיף למצוא קודם פתרון לאכיפת האיסור על שימוש בסלולרי בזמן נהיגה, מה שיכול לפגוע בשאר משתמשי הדרך ולא רק ביושבי הרכב הפרטיים שלך?
 
החזירו לי את הסיר!! היפ היפ הוריי!!!!
21/08/2015 | 09:39
19
265
אז... יום שישי הגיע! מה בסירים?
ודווקא היום אין ממש סירים
21/08/2015 | 09:41
1
163
כולה נודלס עם עוף וירקות. אה, ועוגת פירות יער עם איזה מתכון חדש. מחר מתכננים על מסעדה בצהריים.
זה בגלל שלא ידעת שהסיר יוחזר.
21/08/2015 | 10:15
31
אלוהים נענה לתחינתי. ימי שישי שלי לא היו כתיקונם ללא הסיר
21/08/2015 | 10:15
2
165
האדום!
ואצלי בסירים: כלום!
היום יוצאים למסעדה עם המשפחה המורחבת, ואני מרשה לעצמי לקחת חופשה מהמטבח.
מחר נראה... מזל שיש סטוק של קציצות מוקפאות.
מנהלות שיחקתן אותה. גם החזירו לכן את הסיר האדום
21/08/2015 | 10:20
1
136
וגם אתן בחופשה מהמטבח. אני היום שמחה לחזור למטבח. אחרי שבוע בחו״ל יש מרק דלעת עם כדורי בשר ואורז בסמטי. יותר מאוחר בנהזוג יכין חצילים ותפוחי אדמה בתנור וסלט ירקות.מחר נאכל מה שיש.
21/08/2015 | 10:33
3
רק עכשיו ירד לי האסימון מה הכוונה ב "החזירו לי את הסיר"
21/08/2015 | 10:46
30
ברכות על קבלת הסיר בחזרה !
21/08/2015 | 11:51
2
118
אני תכף יוצאת לקניות וארוחות הצהריים והערב של היום ומחר תהינה בהתאם למה שאמצא .
מחר בשעות הבוקר המאוחרות נפגשים עם שני זוגות חברים שאני מאוד אוהבת .
יתר הזמן יוקדש לנקיונות ומנוחה.
עוד לא מצאת עוזרת? אוףףף
21/08/2015 | 12:26
1
15
לא ! כבר הבריזו לי שתיים
22/08/2015 | 15:01
6
מה בסירים
21/08/2015 | 12:00
1
114
לערב שבת - טופו מוקפץ עם ירקות ופטריות, אטריות אורז, פשטידת בצל וקישואים, לביבות קישואים ותפוחי אדמה, סלט גדול תמיד מתלווה.
למחר בצהריים - פרוסות צלי כתף ברוטב פטריות ואורז לבן, סלט גדול.
ולמחר בבוקר עם הקפה עוגת שמרים במילוי קקאו ועוד אחת במילוי פרג או אגוזים.
משלוחה מהעוגות בבקשה.
21/08/2015 | 12:06
15
הפעם בקטנה, רק ארוחת שבת
21/08/2015 | 15:23
5
123
אמא שלי הזמינה אותנו אליהם לארוחת ערב.
אני יודעת שהיא הכינה מרק עוף עם קניידלעך (אוחחח איזה כיף זה קניידלעך כל השנה. אחנו לא תוחמים אותם לפסח).
צלי עוף וסלטים שונים.
כממונה על ארוחת השבת (רק אני והילדים) הכנתי דגים ברוטב, אורז והשיא הוא הקינוח.
אני מנסה עליהם קינוח טפיוקה (פעם ראשונה שקניתי).
אז בישלתי את הגולגלעך עד שנעשו שקופים, שטפתי והכנסתי למנוחה עד למחר למקרר.
בישלתי קרם קוקוס עם סוכר ו-וניל ואני מקררת וזה יחכה עד מחר במקרר.
על זה אקצוץ מנגו, שקדים וחמוציות, אולי אפזר גם קצת קוקוס יבש.
על פניו נשמע מעולה.
חוויות אחרי מחר.
אף פעם לא אכלתי טפיוקה. זה נקרא טוב.
21/08/2015 | 17:32
4
16
כשלעצמם הם עיגולים שקופים וחסרי טעם....
21/08/2015 | 17:43
3
78
(נראים כמו המילוי הזה לעציצים וארגטלים) שמוכרים בחנויות "הכל בשקל".
מחר, עם כל האופרציה מסביב נראה מה יקרה.
נראה איך הילדים יגיבו לטעמים.
 
* הכל התחיל מתשלום מופרז, מופקע ואפילו מופרך בדוכן של "מולקולה" בקניון. אז זה לא צבעוני "ומלא טעם" אבל מחר נראה מה זה כן!
אנחנו הכנו בזמנו
21/08/2015 | 18:14
2
90
משהו דומה. ויצא מאוד מאוד טעים לדעתי, אבל הילדים לא אהבו ולא אכלו כי הם (תחזיקי חזק) לא אוהבים קוקוס (מי לא אוהב קוקוס?)
 
 
אניאני לא אוהבת קוקוס.
21/08/2015 | 18:33
1
76
לילדים לא היתה הזדמנות להתוודע לקוקוס בבית, אז אין לי מושג אם הם אוהבים.
לפינה מיד
22/08/2015 | 10:22
7
כלום
21/08/2015 | 15:58
72
היום היינו בים אז בצהרים היה שניצלים בקטנה.
בערב אוכלים אצל הורי.
מחר מוזמנים לצהריים.
 
אחלה סופ"ש
היום זה רק "הזנה" מחר הבישולים...
21/08/2015 | 21:17
146
החלטתי לעשות שינוי קל בלוגיסטיקת הסופ"ש שלנו...
בשישי עושים ארוחה קלה יחסית כי אחה"צ אין חשק לבשל, בשבת בבוקר אני עושה את הבישולים הכבדים יותר, גם לאותו היום וגם להמשך השבוע (במסגרת שינוי התזונה שלנו- כבר כמעט לא אוכלים בחוץ בעבודה.
 
אז היום היה על האש בקטנה.
רק שיפודים, וקישואים בשום ושמן זית.
צ'יפס בתנור
ברוקולי מאודה 
טחינה יוגורט
וחומוס מקופסא .
 
מחר מתוכננים:
הקבוע של השבועות האחרונים- מג'דרה דרוזית (בורגול ועדשים)
עלי גפן במילוי אורז מלא
תבשיל עדשים בעגבניות פיקנטי
בטטות ודלורית ברוזמרין ולימון
גלילות חצילים (חלק במילוי בשר וחלק בגבינות)
סלט כרוב
וקציצות עוף וקישואים בציפוי סולת ברוטב ארטישוק ופול ירוק
משפחתון לפעוט בן שנה וחודשיים
19/08/2015 | 10:46
16
270
לא קשור לנושא הפורום, אבל אשמח לעזרה מעוד אמהות מנוסות
מספטמבר יהיו במשפחתון שלו (שהוא ממשיך)  4 ילדים כולל אותו, יתר הילדים בגילאי 10 חודשים - 4 חודשים, והמטפלת קולטת עוד ילדים עם הבטחה בע"פ שמילד שישי ומעלה היא תוסיף מטפלת נוספת.

האפשרות האחרת היא משפחתון שבו הייתה האמצעית ובו ילדים בגילאים 1.7 - 2+, יחד עם בני יהיו 6 ילדים בקבוצה.
2 המטפלות מצוינות  מבחינתי
אני מעט חוששת שיקבל פחות תשומת לב בתור הכי גדול וגם שתהיה לה פחות אפשרות לפעילויות שמתאימות לגילו במשפחתון הנוכחי, מצד שני מעדיפה להימנע משינויים לא נחוצים עבור בני.
מה דעתכן?
אני בעד המשפחתון השני.
19/08/2015 | 11:23
145
הראשון נראה לי פשוט לא מתאים בשבילו יותר...
זה לא פעוטון, זו תינוקייה. וגם היחס של 1:5 בגילאים האלו בפעוטון פרטי הוא ממש לא לעניין.
 
את הפעוטון השני את מכירה כבר, הרכב הילדים יותר מתאים וגם היחס בין ילדים למטפלות יותר נורמלי.
 
לא חושבת ששינויים במסגרת בגיל שנה וחודשיים הם כל כך דרמטיים, ובוודאי לא מספיק דרמטיים בשביל להיתקע שנה שלמה במסגרת פחות מתאימה.
 
בהצלחה
השני יותר מתאים לו לגיל, לכן נראה לי
19/08/2015 | 11:29
99
שהוא עדיף, מה גם שאת מכירה את המטפלות.
המשפחתון השני: קבוצת הגיל מתאימה יותר,ויש בו
19/08/2015 | 12:32
12
85
כבר שתי מטפלות.את יודעת עם מי הוא מתחיל את השנה.
תודה רבה לכולכן, המשך
19/08/2015 | 12:42
11
134
במשפחתון השני יש מטפלת אחת וגם במשפחתון הראשון יש מטפלת אחת.
במשפחתון הראשון כרגע יש 4 תינוקות כולל הבן שלי והיא מחפשת עוד תינוק וכנראה לא תגדל מעבר לזה.
במשפחתון השני (שבו הייתה אמצעית) הבן שלי יהיה שישי אם אעביר אותו. היא בוודאות לא תגדיל מספר ילדים. 
התכוונתי שגם מטפלת של משפחתון של אמצעית מצוינת וגם מטפלת במשפחתון העכשיוי מצוינת.
אם הבנתי נכון
19/08/2015 | 13:45
89
בראשון יהיו גג 5 ילדים ובשני גג 6.
עדיין אני בעד השני בגלל מה שכתבתי למעלה.
 
לי יש בעיה עם היחס של מטפלות/ילדים במשפחתון השני
19/08/2015 | 19:14
9
99
מבחינת הגיל הוא כנראה יותר מתאים לו אבל אני חושבת שעם שישה ילדים, היא חייבת עוד מישהו יחד איתה.
תודה, ומעדכנת:
20/08/2015 | 14:09
8
148
דיברתי שוב עם בעלת המשפחתון שבו הייתה האמצעית. היא אומרת שיש ילדה שיכולה לנשוך אם מתעצבת , יש ילדה שיכולה לצבוט אם מתעצבת , ויש ילד שיכול לדחוף אם מתעצבן. אז אם הבן שלי יחטוף צעצוע בלי רשות מאחד מהחברה האלה - הם מסוגלים "להחזיר" וזה קורה 2 - 3 פעמים ביום. 
היא מציעה להשאיר אותו כרגע לכמה חודשים וכשיגדל מעט להעביר. הבעיה שאם אתן כבר צ'קים למשפחתון העכשיוי ואודיע על עזיבה - היא תיעלב (כי זה יפגע לה בפרנסה) ואני לפי חוזה צריכה להודיע חודש מראש.
מה הייתן עושות?
ממש מעריכה את עזרתכן, אתן מקסימות
לא הייתי עושה זאת לבעלת הצהרון הנוכחי
20/08/2015 | 14:52
1
105
לא מכובד ולא יפה.
תעשי את ההחלטה ותהיי במשפחתון שבחרת  עד הסוף.
 
אני חושבת שמשפחתון שקולט תינוקות רכים
21/08/2015 | 15:04
66
קולט אותם לאורך כל השנה , ולכן זה לא שייגרם נזק כ"כ משמעותי. 
 
אני גם חושבת, שלעיתים מטפלות נותנות יותר תשומת לב דווקא לילד המפותח יותר, שיותר נחמד לשחק איתו, יותר נחמד לשדבר איתו, שמרגישים שיש ערך למה שעושים איתו. 
אם את מרגישה שהילד שלך מקבל אהבה - תשאירי אותו במשפחתון הראשון. אם יהיה שלב שבו תרגישי שהוא מוזנח או משועמם - אז דברי על כך עם מנהלת המשפחתון ואז תשקלי להוציא אותו. 
אני הייתי משתפת את בעלת המשפחתון הנוכחי בהתלבטות שלך
20/08/2015 | 15:51
2
96
בגלל הגיל של הבן.
אם היא מתכוונת ממילא לקלוט עוד ילדים, אולי זה יגרום לה להעדיף גדולים יותר.
 
אני חושבת כמו חני, שזה דבר לא יפה לעשות - לדעת שאתה עוזב עוד כמה חודשים, אבל להרשם לכל השנה ולא לומר כלום מראש. במישהי עם עסק מהסוג הזה זה מאוד יפגע (כלכלית ובכלל).
ואם אגיד לה מראש -
20/08/2015 | 15:56
1
99
ייתכן שזה גם יעליב אותה.
היא קולטת ילדים בכל גיל - אבל מניסיון הסבירות שיגיע ילד בגיל שנה היא אפסית , ויש סבירות גבוהה שיגיע עוד תינוק צעיר.
אני לא יודעת אם יעליב אותה. ילד בן שנה וחצי כבר הולך
20/08/2015 | 16:02
94
ומתחיל לדבר. הילדים האחרים יהיו בשלב אחר והיא תצטרך להתרוצץ אחריו ולשים לב שאיננו דורך על הקטנים. זה גם לא במיוחד כיף גדול (והיא בינתיים לבד שם). כנ״ל ילד משועמם מדי.
ואם היא יודעת מראש שילד מסויים יעזוב בתאריך מסוים, היא יכולה להערך לזה או לא להכין תוכניות (למשל, לשכור מישהי לשנה ופתאום לפטר אותה).
 
אם היא אדם רציונלי, היא תבין את השיקולים. במיוחד אם תגיעי בגישה נעימה, שגם מפרגנת לה (אנחנו אוהבים את המשפחתון, לילד טוב פה עכשיו ולכן אנחנו עוד לא שלמים עם המעבר לקבוצה של גדולים יותר, אבל אנחנו רוצים שגם מבחינה חינוכית זה יתאים לו, וכו׳)
נשמע שהגננת במשפחתון השני לא מתלהבת לקבל אתכם.
20/08/2015 | 22:06
2
134
אין מושג למה.... אבל כך זה נשמע, כי סה"כ זה שיש ילד שנושך זה משהו שיש בהרבה פעוטונים, ותכל'ס, בעוד חודשיים זה יכול להיות גם הילד שלך- כשיגיע לשלב.
וזה נשמע כמו תירוצים מצידה.
 
המשפחתון הראשון לא מתאים בגילאים.
 
הייתי מחפשת אלטרנטיבה שלישית. זה בלאגן לעבור באמצע השנה.
 
תודה, עונה
21/08/2015 | 05:31
1
112
המטפלת המשפחתון השני היא ידידה שלי (ככה הייתי מגדירה מערכת יחסים בינינו שנוצרה כשהאמצעית הייתה אצלה) , מבחינתה אני מוזמנת מתי שאני רוצה, אבל שאלתי אותה מה היא הייתה עושה במקומי אז היא אמרה לי בכנות.
הכל נכון לגבי ילד נושך, מכירה את זה, אבל זה כ"כ קשה לראות יד שמנמנה ומתוקה עם נשיכה, במיוחד שהוא עכשיו בשלב שאי אפשר להסביר לו שאסור לחטוף משחקים מילדים אחרים...   
 
ברור שזה מבאס... אבל זה קורה.
21/08/2015 | 08:57
105
כאמור- חפשי אופציה שלישית.
בעיות תמיד יכולות להתגלות, אבל לפחות ברגע הבחירה שתהיי רגועה שבחרת משהו טוב ונכון לילד.
נא לא לקדם
20/08/2015 | 15:51
22
חזרנו מטיול מאורגן בהולנד ובלגיה
18/08/2015 | 12:34
9
345
היה מעולה, פעם ראשונה שלא רציתי לחזור הביתה. הרעיון של טיול משפחות היה מצויין. היתה חברה לילדים, להורים, מדריך נפלא (מגה פמילי), הכל היה מעולה. הילדים מעולם לא נהנו כ"כ. זה לא היה זול, אבל היה שווה.
שנה הבאה מקווה לחזור, הפעם בא לי איטליה או היער השחור. מה שבטוח, זה יהיה מאורגן.
טוב לקרוא שנהנית.
18/08/2015 | 12:39
46
שמחה לקרוא שנהניתם.
18/08/2015 | 12:45
42
משמח לקרוא
18/08/2015 | 14:10
38
שמחה שנהנתם
18/08/2015 | 15:01
138
המלצתי לך על החברה הזו, חברה של הבת נסעה דרכם.
 
באילו גילאים היו הילדים?
18/08/2015 | 15:04
1
52
14 וחצי ומטה, אבל לילדיי זה לא הפריע
18/08/2015 | 17:12
70
וואו! איזה כיף!
18/08/2015 | 23:00
29
כייף לשמוע שנהנתים, גם אתם וגם הילדים
18/08/2015 | 23:09
47
איזה יופי
21/08/2015 | 00:25
55
ברוכים השבים.
אני בהלם! השחקנית רמה מסינגר נפטרה
18/08/2015 | 16:09
5
229
כל כך מוכשרת, כל כך צעירה. אני פשוט המומה. עצוב נורא.
נורא. כל כך צעירה...
18/08/2015 | 16:24
40
בדיוק גם קראתי עכשיו עצוב
18/08/2015 | 18:14
39
הייתי המומה כששמעתי על כך.
18/08/2015 | 18:15
37
ידעתי שהיא נלחמת, רק לא ידעתי שהמצב כל כך קשה
18/08/2015 | 23:07
58
גם אני קראתי הבוקר בעיתון והופתעתי
21/08/2015 | 00:24
75
בכלל לא ידעתי שהיתה חולה. 
אודה להמלצה על צהרון בחולון
19/08/2015 | 20:28
1
38
באזור העיריה...
אם אינני טועה, הבת של חברה שלי גרה בסביבה. אבדוק איתה.
21/08/2015 | 17:36
3
ילד שעולה לד' ומזלזל בשיעורי בית
16/08/2015 | 14:52
44
343
כשהיה בכיתה ג' היה בד"כ מגיע הביתה ואומר שאין שיעורי בית. אני בחרתי לתת לו עצמאות עד שאראה שהציונים שלו דורשים התערבות שלי.
בתעודה קיבל כל הציונים מצוינים, אבל המורה כתבה שלעתים לא הכין שיעורי בית. בשיחה איתי המורה אמרה שהיה "מקריא" תשובות נכונות אבל מהראש וכשהייתה שואלת איפה זה כתוב היה אומר...
המשך>>
כשהיה בכיתה ג' היה בד"כ מגיע הביתה ואומר שאין שיעורי בית. אני בחרתי לתת לו עצמאות עד שאראה שהציונים שלו דורשים התערבות שלי.
בתעודה קיבל כל הציונים מצוינים, אבל המורה כתבה שלעתים לא הכין שיעורי בית. בשיחה איתי המורה אמרה שהיה "מקריא" תשובות נכונות אבל מהראש וכשהייתה שואלת איפה זה כתוב היה אומר שהוא לא מוצא את המחברת...
בנוסף, אני יודעת שהיה מכין שיעורי בית בזלזול כלומר תשובות שידע כתב ומה שלא ידע - ענה מהראש תשובה סתמית בלי להתאמץ, ועדיין נראה שב-80% השיעורי בית עשויים נכון, למרות שברור לי שאם היה מתאמץ הם היו עשויים נכון ב-95% - והוא מסכים איתי בשיחה כנה שניהלנו.
האמת גם אני בזמנו לעתים עשיתי כך...
מתלבטת האם השנה "לעקוב" אחריו בצורה מסודרת או להניח לו? בשיחה איתו הוא אומר שברגע שהחומר יהיה קשה הוא יתחיל להשקיע ובינתיים מבחינתו זה מיותר ומשעמם כי גם כך הוא מקבל ציונים מצוינים. מה דעתכם?
הוא קורא די הרבה ספרים ובכלל מעניין בדברים "לרוחב"  (בשעות שבהן  אני מכריזה על הפסקת מסכים) אבל לא טוען שכאשר החומר של בי"ס לא מעניין - נראה לו מיותר להתעמק בו.
אני לא בטוחה ששווה לגרום לו בכוח להקפיד על הכנת שיעורי בית ולהמאיס עליו בי"ס.

למידת תכנות בסיסי
15/08/2015 | 21:16
9
284
בני עולה לכתה ב', מתענין מאד במשחקי מחשב. אני זוכרת ששמעתי פעם שיש ממשקים שילדים יכולים ללמוד לבד תכנות בסיסי מאד? האם יש משהו חינמי שיכול להתאים לגילו? חשוב לציין שהוא לא יודע אנגלית (הוא מכיר את כל האותיות ויודע לכתוב ולקרוא, אבל אין לו בכלל אוצר מילים או כל סוג אחר של הבנת השפה...)
עוד לא. וזה אגב תמריץ ללמוד אנגלית, לא?
16/08/2015 | 03:38
162
חכי עוד שנתיים שלוש ותמצאי לו חוג רובוטיקה שמבוסס על הרובוטים של לגו. למה? כי שפת התכנות שלהם היא קצת ויזואלית ואז מתמקדים בעיקר באלגוריתמיקה (והרי זה מה שחשוב). וגם יש לאן לצמוח עם הרובוטים האלה.
יש משהו שמתיימר ללמד ילדים תכנות בלי לדעת אנגלית
16/08/2015 | 07:51
161
זה נקרא SCRATH אם אני זוכרת נכון, אז סביר להניח שימליצו לך עליו, אבל כל קשר בין האתר הזה לתכנות מקרי בהחלט. 
אני כבר הרבה זמן רוצה ללמד את הבן שלי תכנות (זה המקצוע שלי והבן שלי מתעניין בנושא), אבל אחרי שעשיתי קצת חיפושים הבנתי שאצטרך לחכות בסבלנות שידע אנגלית.
בניית אתרים לילדים
16/08/2015 | 13:01
118
לא יודעת אם זה הכיוון אבל באתר ביגו ילדים יכולים לבנות לבד אתרים וזה אולי יכול לעניין אותו-
אז קודם כדאי להתמקד בלימוד אנגלית
18/08/2015 | 10:46
2
228
הבן שלי גם "חולה" מחשבים, הוא התחיל לפני שנתיים - שלוש להתעסק בכל מה שקשור לעריכת וידאו.
הוא עובד בעיקר על After efect, ופילס את דרכו לאט לאט בעזרת התוכנה ויוטיוב....  במקביל רצה נורא ללמוד פוטושופ- ושוב עבד במקביל ליוטיוב (טוטוריאלס)....
 
ככה בסוף למד אנגלית. היום עולה לכיתה ה' יש לו אנגלית פשוט מעולה. גם בכתיבה וגם בדיבור.
 
ואז הוא פתאום יכול להתקדם לדברים "כבדים" יותר, למשל הוריד קודי וחיבר את כל הבית לרשת שממנה אפשר לצפות,
או למשל רצה להתחיל להתעסק בJava אז הוריד Eclips...
 
אני ממש לא תומכת בלתת לילד ללמוד בכל מיני דרכים עוקפות של אבן דרך כל כך בסיסית. מי שרוצה להתעסק עם מחשבים- חייב, חייב, חייב אנגלית.
WOW
18/08/2015 | 17:14
1
174
הבן שלך מדהים
 
היכולת הזו ללמוד לבד, הסקרנות והרצון שמושכים אותו הלאה, והקליטה של עוד תחומי דעת ״על הדרך״ כי צריך אותם כשהוא לומד משהו שמעניין אותו, היא מופלאה ולא תסולא בפז!
 
תודה
18/08/2015 | 22:51
140
אני חושבת שהוא פתאום הבין שהוא מבין אנגלית די במקרה...
 
תנסי את code monkey
18/08/2015 | 19:05
130
הבן שלי אומר שיש או באנגלית או בעברית. המורה שלו המליצה להם,
הנה כמה פרויקטים ורעיונות בנושא שמסתובבים במרשתת
20/08/2015 | 23:37
58
רוב תוכניות הקידוד הן באנגלית ואכן מתאימות לילדים החל מגיל 8-9. ייתכן וזה יהיה זרז ללימוד השפה ובהתחלה מומלץ לעשות עם הילדים. בכל מקרה תכנות היום זה 99% באנגלית.
חלק בחינם ובחלק יש תכונות או רמות בסיסיות שבחינם וההמשך בתשלום חד פעמי או מנוי חודשי.
באופן כללי כדאי לגגל קצת על המושג STEM (קיצור של  science, technology, engineering and mathematics) שתחת המושג יש משחקי התפתחות רבים לילדים, כולל יכולות תכנות.
 1. בעברית יש את האתר מכללת הצב עם לימוד בסיסי של "לוגו" (מי שזוכר כשהיה קטן ונלמד בסביבת DOS לפני עידן WINDOWS...)
 2. [מפה דברים באנגלית:] מיקרוסופט פיתחה את SmallBasic. קצת הרחבה על השימוש ניתן לקרוא כאן.
 3. מיקרוסופט פיתחה גם שפת תכנות ויזואלית שנקראת KODU , יש גם קהילה עם דוגמאות.
 4. כמו שהוזכר, יש את CodeMonkey שמשלב יסודות של שפת תכנות עם איורים חמודים של חיות.
 5. והוזכר גם Scratch, שאני לא מכיר.
 6. האתר Minecraft מומלץ לילדים (וייתכן שכבר מכירים את זה מהחברים שלהם) ומהווה היום תחליף יצירתי ראוי לקוביות הלגו הפיזי. זה עולם שלם של יצירתיות ומפגש וירטואלי בין חברים ויכול להיות גם משחק עצמאי.
 7. גם ל"משחק" מיינקראפט יש כבר הרחבות שמשלבות יכולות קידוד כמו http://www.youthdigital.com שנקרא MOD.
 8. יש את האתר החמוד הזה http://codekingdoms.com שמשלב לימוד קוד ופונקציות בצורה פשוטה תוך כדי משחק. גם לראות מבנה כללי של קוד זה כבר יתרון גדול.
 9. האתר הזה http://compilgames.net הוא חינמי open-source ומאפשר ליצור משחקים עם "כמו-תכנות" לא בשפת תכנות אלא באנגלית פשוטה עם חפצים (זהה בקצת לסעיף 4 רק יותר מתקדם).
 10. האפליקציה הזו http://www.stencyl.com מאפשרת ליצור משחקי 2D ואם רוצים להתעמק ניתן גם לשחק עם ההגדרות. לא תכנות טהור אבל ילד שמשחק עם זה ובונה עולמות, הדרך מפה לתכנות אמיתי די קצרה.
 11. האפליקציה TYKNER שמלמדת תכנות גם דרך יצירת חידות ומסלולים.
 12. פחות עונה לשאלה שלך אבל אם כבר בעניין, יש את התוכנה הזו https://www.scirra.com/construct2 שכבר מאפשרת לתכנת משחקים מתוחכמים יותר. לא מכיר, ייתכן שזה מיועד לגילאים הרבה יותר גדולים.
 13. עוד אתר/תוכנה בכסף שניתן לייצר משחקים בצורה מהירה http://gamesalad.com
 14. יש חוגים של רובוטיקה שמלמדים החל מהכיתות הנמוכות תכנות על בקר הלגו MindStorm (או אפשרות לקנות לבד ב1500 ש"ח). שמעתי שזה מאוד מהנה מלמד מתגמל וממכר.
אני בטוח שיש עוד הרבה אתרים ותוכנות שאני לא מכיר ושוות אזכור.
וואו המון תודה לכולם!
25/08/2015 | 09:41
2
על התשובות המושקעות...אתחיל לבדוק את הצעותיכם... תודה
חם בפורומים של תפוז
איש הרדיו דניאל אלפנביין מגיע לפורום
איש הרדיו דניאל אלפנביין מגיע לפורום
תמיד רציתם לדעת איך זה לשדר ברדיו? עכשיו יש
איש הרדיו דניאל אלפנביין מגיע לפורום
איש הרדיו דניאל אלפנביין מגיע לפורום
תמיד רציתם לדעת איך זה לשדר ברדיו? עכשיו יש
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
דבורה עידן - הדרכת הורים
הילדים לא מקשיבים לך?
רוני רדו - מרכז בולבי לטיפול וחינוך בעזרת בעלי חיים
הילד מתמודד עם קשיים?
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
21:30 | 04.10.15 ICילת
15:00 | 04.10.15 אמא מודיעינית 1
10:53 | 04.10.15 הפתעות נעימות
10:35 | 03.10.15 עוברת פה
09:35 | 03.10.15 הפתעות נעימות
09:08 | 03.10.15 הפוך עם ראש כפול
13:02 | 02.10.15 shoshet
10:04 | 02.10.15 הפתעות נעימות
09:59 | 02.10.15 הפתעות נעימות
09:52 | 01.10.15 שוב מירי
06:34 | 30.09.15 חייבתלהגיב
23:02 | 29.09.15 icecold7
20:00 | 29.09.15 הפתעות נעימות
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ