לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).

לעומת זאת לא נקבל השמצות, קללות, הצפות והודעות בעלות ניסוח בוטה.

אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.

הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.

ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.

יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.

אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בצמחונות או טבעונות. 

 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.

 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.

יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".

 שתהיה לכולנו כתיבה מהנה ופוריה

פורום זה הינו אידיאולוגי במהותו. אין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי. להמשך תקנון הפורום -->
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
המשך...
הודעה חדשה

האם זה הפורום לשאלה בנושא חוסר בויטמין b12 וב ויטמין ?d
16/01/15 15:22
103צפיות
שלום,
בבדיקת דם תקופתית נמצא אצלי חוסר בויטמינים הנ"ל ואני מחפש "מזור טבעוני" לבעיות שמשתקפות בטופס בדיקת הדם התקופתית שלי.
האם זה הפורום לשאלות למרפאים נטורופטים?
תודה
לאו דווקא עניין של מרפאים נטורופתים, אבל בהחלט פורום רלבנטי
16/01/15 15:44
89צפיות
b12, כמו שאני מקווה שאתה יודע, צריך לקבל על ידי תוסף. אין מקור במזון צמחי, לבטח לא במזון צמחי שאינו מזוהם בצואת פרות וחיות אחרות (ואת האחרון לא מומלץ לאכול).
תודה למגיבים
17/01/15 11:27
77צפיות
הרופא בקופ"ח דורש ממני לקבל באופן מידי זריקות b12 ותוסף ויטמין d.
אינני אוכל בשר למעלה מ 12 שנה וחלבונים מהחי למעלה משנתיים.
רק בשנה האחרונה חלה התדרדרות מהירה במשק הויטמין d ו b12 ואני תוהה על מה ולמה: מדוע 12 שנה הכל היה בסדר ולפתע התדרדרות פתאומית? יתכן שזה הגיל (63) ? מצב נפשי (נקלעתי למאבק משפטי בשנה האחרונה).
אני נוטל תוסף ויטמין d שקניתי ללא בדיקה מקדמית בחנות טבע,  והוא, כפי שמוכח, בכלל לא עוזר.
אין בעיה ללכת לרופא ולקבל זריקות ומרשמים אבל אז: מה הועילו חכמים בטבעונותם אם מה שאינני אוכל אני מקבל דרך זריקות ותוספים?
זו הסיבה שפניתי לפורום הזה למצוא אם ישנםאנשים שעברו נסיון דומה ואשר הצליחו למלא את החסר בעזרת ויטמין או תזונה אחרת ואשר יוכלו להמליץ לי עליה.
תודה.
הדרישה שלו נראית לי מהירה מדי.גם לי היה חוסר והתוספים עזרו
17/01/15 13:13
67צפיות
זה אמור להיות רק אחרי שניסו הכל. כפי שאמרו לך פה b12 לא קיים במזונות מהצומח חוץ מאצות מסוימות שקיימות רק בחול והמלצה עליהן כבר נתתי.כמו כן בארץ ,משום מה,אין את הצורה האפקטיבית יותר לו שנקראת methylcobalamin אלא   cyanocobalamin שמכיל ציאניד כשמו כן הוא.אני מקווה ששאר החברים פה יודעים זאת.לגבי ויטמין d3,שמחקרים טוענים שהוא יעל יותר מd2, גם הוא כמעט תמיד בא מהחי חוץ מהחברה שהמלצתי עליה ששם כתוב במפורש :vegan במקרה שלי  לא נבהלתי וחיכיתי כ10 ימים למשלוח מחול וזה עבד. נראה לי ששוה לנסות לפני זריקה.
רק בריאות
מתגובתך הראשונה לא היה ברור לי אם התוסף עשוי מבע"ח
17/01/15 14:47
44צפיות
כעת חידדת את תשובתך ואני מסיק שהזמנה מהאתר והחברה שהזכרת כרוכה בהעברת כספים לחו"ל (נדרש חשבון pay pal?) אך אינה כרוכה באכילת בע"ח מהדלת האחורית (פשוט יותר לשוב ל "סיר הבשר").
אין לי חשבון pp ואינני יודע אם כרטיס האשראי שלי מאפשר העברות לחו"ל.
על כל פנים, אם לא אמצע פתרון פשוט יותר אעשה כעצתך.
בנוגע לרופא ש "מזדרז" מדובר ברופא שלפני 5 שנים הודיע לי שעם כולסטרול גבוה כמו שלי הייתי מזמן צריך למות, ודרש ממני ליטול מיד כדורים להורדת כולסטרול. לא עשיתי כדבריו למרות שפחדתי פחד מוות ובאמצעות דיאטה טבעונית הורדתי את רמת הכולסטרול לנורמלי.
אינני מזדרז אפוא לקנות תרופות אך מצד שני אין לזלזל ברמות מאוד נמוכות של vitamin b12/D. שפקדו אותי.
תודה על העזרה !
כנראה מאגר ה-B12 בגוף שלך התרוקן
17/01/15 14:25
59צפיות
שלום לך,
 
נראה לי סביר מאד היא שמאגרי ה-B12 בגוף שלך הלכו ואזלו, עד שהגעת לחוסר החריף הנוכחי.
כל טבעוני בהכרח אינו מקבל באופן טבעי B12 מהמזון שהוא אוכל, וחייב ליטול באופן קבוע טבליות B12 (טבליות מציצה).
אגב, זה נכון גם לחלק מאוכלי בעלי החיים שהגוף שלהם אינו מפיק כמו שצריך B12 מהמזון שהם אוכלים.
 
אתה יכול להתייעץ עם רופא נוסף ותזונאי, אבל זה נשמע לי סביר מאד שאתה אכן זקוק לזריקות האלה, ולאחר מכן תוכל להמשיך ליטול B12 בטבליות.
כמו כן, ממליץ לך לעשות בדיקת B12 ווטימין D אחת לשנה.
 
בברכה,
 
אורי.
תודה, אני עושה בדיקות כל חצי שנה
17/01/15 14:55
51צפיות
ו 2 הויטמינים הללו נמצאים בחוסר הולך וגדל ב 3 השנים האחרונות.
הבעיה עם זריקות היא שאם מדובר בתוסף עשוי בעלי חיים הרי שאין טעם להמשיך באורח חיים טבעוני.
מדוע לא לאכול בשר במקום לקבל אותו בזריקות?
לדעתי דרושה כאן הפרדת נושאים
17/01/15 15:30
46צפיות
1. מחסור ב-B12 קיים גם אצל רבים מאוכלי הנבלות. כך שלא מובטחת לך העלאת רמת הויטמין במעבר למזון שכזה. הרבה תלוי בכושר הספיגה של הגוף ויש לבדוק את זה.
2. יש ריכוזים שונים בכדורים לויטמינים החסרים לך. אולי כדאי לקחת ויטמין D3 של 5000 יחב"ל בהתחלה, ולראות אם הבדיקות משתפרות. כך גם לגבי B12, יש ריכוזים של 5000 מק"ג. בכל מקרה כדאי להתיעץ עם מומחה שמכיר את הצד הטבעוני.
3. אם למרות הכל לא ישתפרו התוצאות, ולא תמצא אפשרות אחרת מלבד זריקות, זה עדיין לא אומר שעליך לאכול מן החי, ושמזון כזה יעזור למצבך (ראה 1).
4. לטובת בריאותך אתה יכול לצרוך תרופות שיש בהן מרכיבים מן החי, ועדיין להיות טבעוני במאכליך ובאורחות חייך. עצם ההמנעות מגרימת סבל והתעללות בחיות היא הדבר החשוב.
מקווה שתמצא את הדרך המתאימה לך.
תודה על תגובתך. אם משתמע מתגובותי שאני שוקל לשוב ל "סיר הבשר
17/01/15 16:16
43צפיות
אז לא הסברתי עצמי כראוי. ההפך, מכיוון שאין ברצוני לשוב לאכילת חלבונים מן החי אני תוהה מדוע עלי לקבל זריקות המכילות חומרים עשויים מבע"ח מתים. האם כל הטבעונים הסובלים ממחסור ב b12\d מקבלים זריקות עשויות בע"ח? אני מניח שלא לכן פניתי לפורום.
בעברי 2 מטפלים טבעוניים שעזרו לי מאוד בנושא כולסטרול, סינוסיטיס ואסתמה. בשנים האחרונות הדרתי רגלי מהם כי התרשמתי שהם מנסים לדחוף לי תרופות מיותרות ויקרות.
לנוכח הנפילה במשק הויטמינים שלי ניסיתי ליצור עימם קשר אך הם נוטרים לי על נטישתי אותם מקודם ואינני שש לחזור למרפא שעבורו למכור לי תרופות חשוב יותר מבריאותי.
כמו כן אינני שש לפנות למטפל שאינני מכיר וקיים סיכוי טוב שהוא לא יהיה טוב יותר מ ה 2 שהזכרתי (שהטיפול שלהם היה טוב !) והוא לא ידחוף לי תוספים שמהם הוא יצא נשכר יותר ממני. זה מה שניסה הרופא הרגיל לעשות:  לדחוף לי תרופות להורדת כולסטרול שעם הזמן הוכח שכלל לא היה בהם צורך ויתכן שלו נטלתי אותם הייתי גורם לעצמי נזקים.
קיבלתי פה הצעה לגבי תוספים שהמגיב טוען שעזרו לו אך אתה צודק שיש ליטול תרופות בהתחשב בתרשים הבריאותי הכולל שלי ומה שמתאים לאחד לא בהכרח מתאים לשני לכן אני פוסח על 2 הסעיפים וממתין לאיזושהי "הארה". אתמול שמעתי ברדיו שממציא התרופה נגד מחלת הפוליו, יונה סאלק, כשהתבשר על קבלת פרס נובל , טען שהפרס לא מגיע לו כי אם לאנושות כולה שהתפללה למציאת תרופה והוא, סאלק, רק קיבל ב "הארה" את המסר .
יחי ההבדל הקטן
המקור של זריקות (או כדורי) b12 הוא אינו מהחי
17/01/15 15:59
53צפיות
אלא מייצור על ידי חיידקים במעבדה.
 
כמו שענו לך למעלה, לגבי הירידה הפתאומית ב- b12: הויטמין הוא טימין שעובר מיחזור בגוף, אך כל פעם אנחנו מאבדים מעט. היות ויש לנו מאגרים די עשירים בויטמין הרי שהאיבוד מתרחש בהדרגה. אצל אדם ממוצע שלא צורך שום ויטמין חיצוני המאגרים משמשים ל-3 שנים, אבל לפעמים ליותר זמן.
 
לך על הזריקות ואחרי שהמצב יתייצב פנק את עצמך בטבליות מציצה של b12. הן טעימות וזולות.
לא בטוח שזה מיוצר מחיידקים אבל בטוח שאין בארץ methylcobalami
17/01/15 16:19
47צפיות
שנספג בגוף הרבה יותר טוב.בדוק
קודם כל יש בארץ
17/01/15 16:28
45צפיות
דבר שני אין בעיה עם גרסת הציאנו ושלישית, לפחות בבדיקה שעשיתי בזמנו לא מצאתי מקור שאיננו עשוי מייצור חיידקים. כמובן שבכל מקרה מדובר בייצור חיידקי (גם כשאוכלים בשר זה המקור) אבל אני מדבר פה על ייצור מחיידקים במעבדה.
 
מצד שני, את הבדיקה עשיתי די מזמן. לא מתחייב לגבי זה שאף אחד לא משתמש במקור בשרי.
אני מניח שלא הרופא מזריק כי אם אחות. אקבל את המרשם ואציגו פה
17/01/15 16:28
32צפיות
לקבלת אישור שהזריקה עשויה מחיידקים ולא בע"ח.
תודה
גידי תודה ! הבאת הקלה !
17/01/15 16:24
40צפיות
רופא המשפחה שלי הוא רופא מצוין אך קנאי לתרופות.
אין ספק שאני זקוק בבהילות לתוספת b12 ו d (קרוב ל 3 שנים שהמחסור בהם הולך וגדל אצלי !) ואם, כדבריך, מדובר ב "צער בעלי חיידקים" אני מניח שאלך על זה (בהנחה שגם הויטמין d לא נעשה על גבם של חיות גוועות ביסורים).
נראה לי שמחר רופא המשפחה שלי יזכה לראות את זיו פני. בזכותך !
 
יש
18/01/15 18:33
17צפיות
יש ויטמין די שלוש טבעוני, אך לא בארץ עד כמה שידוע לי. ניתן להזמין באתר חברת vitashine, או בעוד אתרים, של חברות אשר מייצרות כמוסות עם הויטמין של חברה זו (כמו doctor`s best). לצערי אין לי נתונים האם נטילה שלו מעלה את רמתו בגוף או לא.
את זה אני אברר
19/01/15 04:30
7צפיות
בחודש הקרוב.
דיווח יינתן במקרה הצורך.
º
דיווח יהיה נחמד :)
19/01/15 08:57
בגלל "צמחוניותי" אני לוקחת תוסף B12 כבר כמה שנים
18/01/15 16:09
36צפיות
אני מצרפת לך קישור לאתר של סולגאר (שזו החברה שמייצרת את התוסף שאני לוקחת).
המאמר קצת פרסומי כמובן, אבל אני חושבת שאולי תמצא בו את המידע שאתה מחפש.
תודה. לגרעון ב ויטמין D הגעתי אחר נטילת טיפות יומית
21/01/15 15:02
של ויטמין D שקניתי כך סתם מהמדף בחנות טבע ובסופו של דבר לא צמחה לי כל תועלת מהם.
חוששני שיהה עלי להצמד למרשם של הרופא הרואה ביריעה רחבה את כלל הגורמים במצב בריאותי וקניית  ויטמין סתמית אין בה כדי להועיל .
ניתן להשיגם בכל חנות טבע ונטורופט לא יעשה משהו אחר
16/01/15 15:56
72צפיות
אם זה לא דחוף ניתן בחול להזמין את שני הויטמינים ממקור צמחי.d3 מאצות מיוחדות ניתן להזמין מחברה אנגלית בשם vitashine וb12 צמחי אפשר להשיג באתר המפורסם של iherb כשהחברה היא doctor best.יש לי אותם לשימוש אישי וויש לזכור ששני אלה בארץ לפחות באים רק ממקור מהחי.
לדעתי בקופות החולים יש מרפאות לרפואה משלימה
מקווה שזה עוזר
אם יש לך חוסר לדעתי כדאי להתייעץ עם רופא לגבי המינונים
16/01/15 17:43
59צפיות
ואולי גם לעבור בדיקות נוספות.
דו"ח מצב
19/01/15 20:07
21צפיות
תודה לכל המתענינים והעונים.
אחר ששקלתי את התגובות החלטתי לאמץ את זו של גידי שמר.
אפנה לרופא, אקבל מרשמים, זריקות, צעקות (הוא תמיד מכסח לי את הצורה כעונש על שאינני קונה את התרופות שהוא רושם) ואז או שאשאל פה חוו"ד לגבי המרשם\זריקות או שאעשה כדברי הרופא ואחר כך ארכוש כמוסות מציצה ל B12 וויטמין D או שאנסה לרכוש מחו"ל בהתאם להמלצות שקיבלתי בתקווה ששוב לא אפול שדוד לרגלי הרופא שלי המבקש להעבירני על דתי (דת הטבעונות כמובן).
הפתרון: הרופא צייד אותי במרשם לויטמין D
21/01/15 08:47
2צפיות
מסוג: D-drops - די-טיפות 400iu תוסף ויטמין D3 של חברת FLORIS.
ולחוסר ויטמין B12 :
10 אמפולות להזרקת:
BEDODEKA. 1000MCG/ML 100AMP פעם בשבוע במשך 10 שבועות.
כמו כן צייד אותי הרופא בהפניה לבדיקות דם לבדיקת אי ספיגת B12.
מישהו שמע על התרופות הללו? יש למישהו חוו"ד?
תודה !
לא לשחק עם ה 12 B יש לקחת
21/01/15 13:02
את הויטמין לפי ההוראות מהרופא  , אם זה זריקות או גלולות   
זה לא קשור לצמחונות  גם לאוכלי גופות יש את הבעיה הזו
המקור היחידי לB12 הוא תוסף
21/01/15 23:33
חשוב לקחת. גם בעלי החיים במשקים מקבלים תוסף למזונם.
אני אפרט אם אתה זקוק לעוד מידע- למשל מדוע בני האדם צריכים לקחת תוסף, ואי אפשר לקבל את הוויטמין באופן טבעי.
 
עדיף שיהיה עודף מאשר חוסר, שהרי עודף בוויטמין אינו פוגע בגוף.
,תודה. אשמח אם תענה על השאלות ששאלת
22/01/15 23:22
בהנחה שהאדם מטבע ברייתו איננו אוכל בשר (מבנה השיניים, האדם הקדמון שהרבה לצייר ציורי צייד אך מעט באכילת בשר) מדוע לטבעונים יש חסר ב B12?
בכיף!
23/01/15 00:33
חשוב להדגיש שתזונת האדם הקדמון הייתה שונה לפי מקום מגוריו, אך זה לא רלוונטי לנו, אנו האדם המודרני :)
 
לגבי B12- אני מעתיקה את דבריה של כרם אביטל- תזונאית קלינית:
"B12 בניגוד לשאר הויטמינים והמינרלים, מצוי במוצרים מן החי בלבד, ולא ניתן לקבלו בדרך אחרת. למעשה אין אף בעל חיים שיודע לייצר B12 והמקור שלו הוא חיידקים. אלו חיידקים המצויים בקרקע ובכלל בג'יפה וצואה ומים מזוהמים. ככל הנראה המקור ל-B12 בעבר הרחוק לא היה הסטייקים שאבות אבותינו אכלו, אלא אוכל מזוהם ומים לא מטוהרים. אז כיום נפטרנו מהדיזנטריה והכולרה ומחלות מדבקות אחרות וטוב שכך, אבל איבדנו גם את המקור האמין ביותר ל-B12."
 
מעבר לכך שבעלי חיים כן אוכלים אדמה עם צואה ושתן, הפרות במשקים מקבלות את התוסף באוכל! זה די אירוני- אנשים אוכלים פרה, שאכלה בשבילם תוסף- במקום שיקבלו את אותו תוסף ישירות ..
בקיצור- רק מי שאוכל אדמה מלוכלכת ועוד מייצר B12. לאדם יש את היכולת הזו כמו לכל בעל חיים אחר, רק שאנו כבר פרשנו מהטבע מזמן, ואנו חיים בעולם מודרני.
 
אני רוצה לציין שיש טבעונים שלא לוקחים תוספים ואין להם מחסור, אך לדעתי זה לא שווה את הסיכון.
תודה. מה שכתבת ידוע לי. חשבתי שתסביר את חשיבות של ויטמין B12
23/01/15 13:34
ואיזו סכנה מרחפת על מי שקיים אצלו מחסור חריף בויטמין זה.
תשובה
23/01/15 14:26
הוויטמין הזה קריטי למערכת העצבים ויכול לגרום לנזקים עצביים ומוחיים. בנוסף הוא קשור גם למחלות לב. בקיצור- לא שווה לקחת את הסיכון, זה יכול לגרום לנזק בלתי הפיך.
תודה. ואם יורשה לי הוסיף, הרופא אמר לי שזה הויטמין האחראי על
23/01/15 22:32
קרישת דם ובאינטרנט מצאתי שזה הויטמין המייצר כדוריות דם אדומות.
כפי הנראה, חוסר הספקה תקינה של כדוריות דם אדומות גורם לדיכאון וחרדות.
איך זה משפיע על העצבים, לא ברור לי והדבר שהכי לא ברור לי זה משפט דרמתי (נו, הרופא שלי חובב דרמות אך הוא בהחלט מבין ברפואה) שאמר הרופא ש "זה כמו תחנה מרכזית. הכל מתחיל שם והכל נגמר שם".
יש לך מושג למה הוא מתכוון?
יכולתי לשאול אותו אך הוא כועס עלי שאינני מרבה להשתמש בתרופות שהוא רושם לי...
לגבי b12 ומערכת העצבים
23/01/15 23:41
אחד מהתפקידים המרכזיים של הויטמין הוא כקו-פקטור שמעורב בסינתיזה של החומצה האמינית מתיונין שמערב גם התמרה של הומוציסטאין שהופך למתיונין. בהעדר b12 קורים שני דברים:
1. נוצר עודף הומוציסטאין
2. יש חסר במתיונין
 
שתי התוצאות הללו בעייתיות בהרבה רקמות אבל במערכת העצבים הן משמעותיות במיוחד מכיוון שמדובר בתהליכים שחיוניים לסינתיזה וייצוב של שכבת המיאלין. המיאלין היא אותה שכבה שומנית שעוטפת את האקסונים של רבים מתאי העצב והיא חשובה מאד להולכה תקנית של הסיגנל העיצבי. בנוסף, גם סינתיזה של נאורוטרנסמיטורים נפגעת.
 
בקיצור, חסר במתיונין ועודף בציסטאין הם הרסניים כשמדובר במערכת העצבים
התגובה הקודמת שלך היתה הכי פשוטה זו הנוכחית משופעת
24/01/15 00:18
במילים שאינני מבין פשרן אך היא בכל זאת מענינת ואומר לך מדוע.
שאלה: האם קצב פעימות הלב, המוכתב, למיטב ידיעתי,  ע"י "אותות חשמליים" , מקורו בעצבים שהזכרת? אני שואל זאת כי הנפילה ברמת ה b12 אצלי לא לוותה במתחים או חרדות ואף לא בחוסר דם ("המוגלובין", אני מבין שמדובר בברזל אך מה עוד משקף חוסר בכדוריות דם אדומות?). מה שכן, נראה לי שקצב פעימות הלב אצלי הפך לבלתי סדיר.
הרופא, אגב, בדק אותי בסטטוסקופ ולא מצא דופי בפעימות הלב (בהנחה שמלבד נשימה, הרופא בודק גם פעימות לב בסטטוסקופ).
קראתי בנושא קצב לב לא סדיר והסימפטומים שתוארו כגון הפסקת נשימה רגעית תחושת החסרת פעימה אינם נחלתי. ובכל זאת, כשאני בודק דופק, קצב הלב אצלי אינו כמימים ימימה. לפעמים הוא מהיר ופעמים לוקח זמן בין פעימה אחת לבאה אחריה. יתכן שזה נובע מהחוסר בויטמין?
 
יש בערך 1768 גורמים אפשריים
24/01/15 04:49
לא בטוח שדווקא חסר בויטמין כלשהו הוא הסיבה 
ולגמרי שכחתי משהו
24/01/15 04:59
מתנצל על שפע המילים הלא מוכרות. אני חושב שהדיאגרמה הזו תפשט את התמונה. הפעילות של b12 שאליה התייחסתי נמצאת בדיוק באמצע, בחלק הימני 
עד עתה, כדי להיות טבעוני, נאלצתי להיות חקלאי, טבח, תזונאי,
24/01/15 09:29
פילנטרופ. כעת מתברר שצריך להיות גם נוירולוג.
זה נראה כמו מפת הקוים של אגד באזור הצפון
24/01/15 12:52
רק שלא ברור כל כך המסלול של קו 777....
 
אבל, רציני - זה באמת מעניין. יש לך לינק לתמונה ברזולוציה גבוהה יותר?
º
טוב, מצאתי את התמונה ברזולוציה טובה לקריאה.
24/01/15 15:44
שאלת מרק
15/01/15 18:26
178צפיות
שאלה שאלתית:ראיתי מרק בשקית שאחד הרכיבים בו הוא אבקה בטעם עוף אבל בסוף צויין שהמוצר כשר פרווה אבל בושל בסירים בשריים.האם זה אמור לשנות משהו לטבעוני ולמנוע מאכל?רק בודק 
º
לי זה לא היה משנה.
15/01/15 23:55
27צפיות
לטבעונים אין הלכה ואין רבנים - כל אחד לפי מצפונו והבנתו.
16/01/15 11:10
108צפיות
 
 
רוב הטבעונים אוכלים מכלים משותפים
18/01/15 11:16
79צפיות
עם משפחה, קולגות ולקוחות אחרים שאינם טבעונים.
חייבת להודות שהניסוח מאוד מוזר ולא מוכר לי מאריזות של מוצרים ("בושל בסירים בשריים") אבל הכוונה מובנת.
כאמור
18/01/15 16:10
54צפיות
איש איש באומנתן יחיה! (:
לי אישית זה לא מפריע
לא נראה לי שהבנת את כוונתי
18/01/15 16:20
55צפיות
או שאולי לא התכוונת להגיב לי
אגב, הפתגם הנכון הוא "צדיק באמונתו יחיה".
איש באמונתו יחיה זה עיוות של הפתגם ואפילו היפוך המשמעות שלו.
הוא לרוב נאמר כשמתכוונים ל- "איש הישר בעיניו יעשה".
סליחה על החפירה ה-, התפלק לי
 
º
18/01/15 19:34
2צפיות
נדמה לי שיש פה אלמנט נוסף
18/01/15 18:46
35צפיות
ל"בושל בסירים בשריים" יש שתי השלכות:
 
א. בסבירות כלשהי נשארו בסיר מולקולות או חלקיקים מזעריים אחרים מהבשר והתערבבו באוכל הנוכחי.
זו ההשלכה שמבחינה דתית היא משמעותית לחלק משומרי הכשרות.
אני מניחה שרוב הטבעונים, כמו שכתבת, לא מקפידים ברמה כזו ולכן לא יפריע להם.
ונעזוב בצד את העניין שההקפדה הזו בדת היא הזויה לדעתי, למשל כי החלב מגיע מעטינים - שהם בשר, ומסיבות נוספות...
דווקא מצידו של טבעוני הייתי יותר מבינה אם כן היה מפריע לו.
 
ב. החברה מייצרת גם מאכלי בשר.
פה זה, אולי, משמעותי יותר לטבעוני מאשר לאכול בכלים משותפים עם חברים/משפחה, כי זה תרומה למימון של אותה חברה.
 
(כוונתי לא לחלוק על התשובה, רק להוסיף מימד)
דווקא קראתי לא מזמן על ההסבר של מקדשי האבנים
21/01/15 13:21
לגבי העטינים והחלב   ,  לא זוכר את ההסבר כי זה לא בראש מעייני .
נדמה לי שאם תחפש ב YNET  יש שם כתבה המסבירה את זה
כמובן שלמקדשי האבנים יש הסבר לכל דבר שאי אפשר להסביר
לא יודעת מה או מי זה מקדשי האבנים
21/01/15 16:36
אבל כמו שכתבת, אפשר להמציא הסבר לכל איוולת בעולם כמעט, ואין לי ספק שיש אנשי דת שמתמחים בזה.
באופן אישי לא נמנעת
18/01/15 17:56
41צפיות
אם כי אני כן נמנעת ממרקים בשקית, אבל זה כבר לא אידיאולוגי
זה נועד למקדשי האבנים ולא לצמחונים
21/01/15 13:05
ההחמרה המיותרת  נועדה להאדיר  את הנושא ולסבך אותו בכדי שלרבנים תהייה עבודה
הספר שהעביר אותי לטבעונות. משנת 1984
21/01/15 15:11
אין בו את הפכים הקטנים של כל המחלות וכיצד לרפאן ("מזון פונקציונלי") אך הוא מלא כרימון בתשובות מדוע הטבעונות היא התשובה האולטימטיבית למחלות.
ספר על טבעונות?
18/01/15 12:24
47צפיות
שלום לכולם
אני מחפשת ספר בעברית שמסביר על טבעונות.
חיפשתי בצומת ספרים וסטימצקי - אין.  לא מדובר בספר מתכונים אלא מידע על טבעונות
תודה מראש על הצעותיכם
בברכה
סוזי
יש כמה. מידע באיזה תחום- המוסרי? הבריאותי?
18/01/15 12:43
47צפיות
הנה סקירה על כמה ספרים בתחום. "לאכול בע"ח" הוא אחד הספרים הפופולרים בתחום. הוא לא קורא באופן מוצהר למעבר לטבעונות אלא מתאר בפירוט את התעשייות הנהוגות כיום, אבל הוא בכל זאת נחשב כספר שדחוף לכיוון.
"כל יום הוא טרבלינקה"- קלאסיקה בתחום זכויות בע"ח, על ההקבלה של בשביס זינגר של שואת היהודים ושואת בע"ח.
 
וגם (אם הכיוון הוא אכן מוסרי)
18/01/15 13:11
36צפיות
אז "דיאטת השלום העולמי"
º
ספר/חוברת לטבעונות.
18/01/15 15:47
46צפיות
º
יש את לאכול כדי לחיות שמתייחס לפן הבריאותי. מומלץ.
21/01/15 23:34
אשמח לעזרה
18/01/15 07:31
90צפיות
היי רציתי לדעת אך אני יכול להכין נרות ריחניים טובים בבית?
ב.האם  החילבה שהתמנים אוכלים הוא ממש בריא לגוף?
ג. משק של גבינות זתים שמן זית ועוד הכי אורגני שיש על מה אתם ממליצים?
תודה לכם
 
 
אני לא בטוחה שזה הפורום הנכון
18/01/15 11:18
58צפיות
אין בהכרח קשר בין צמחונות וטבעונות לנרות ולחילבה.
לגבי גבינות, אנא קרא את השורה האדומה בראש הפורום, אין כאן המלצות על מוצרים מהחי, זהו פורום אידיולוגי.
 
גבינות זה לא מומלץ זה גורם לבריחת סידן
21/01/15 13:13
לא משנה אם זה אורגני או לא  
שמן זית  - שמן זית הוא שמן זית רק אם אתם קונים את הזיתים או קוטפים בעצמכם ,  הולכים לבית בד שיפיק את השמן עבורכם ללא חימום כלשהו , ההבדל הוא גדול מאוד גם בטעם .
מילא בריחת סידן
23/01/15 16:18
שמעתי שזה גורם גם לניצול ושיסוף בעלי חיים כמו עגלים, פרות, עיזים וגדיים, לא משנה אם אורגני או לא.
מפגש יום הולדת אצל עדי
14/01/15 09:12
253צפיות
אז בסוף החודש יש לי יום הולדת ועדי ואני חשבנו לעשות מפגש אצלה
 
מי בעניין ורוצה לבוא ? 
 
אני אני
14/01/15 10:17
106צפיות
אם לא אתפוצץ עד אז..
שלא תתפוצצי
14/01/15 12:09
69צפיות
איזה כיף!
º
אני (והחבר, אם יש צורך בספירת ראשים).
14/01/15 12:52
27צפיות
º
14/01/15 14:52
4צפיות
º
14/01/15 13:20
18צפיות
º
14/01/15 14:53
9צפיות
14/01/15 15:29
51צפיות
adic1
º
14/01/15 15:48
7צפיות
º
14/01/15 16:02
6צפיות
º
עדי בהחלט
14/01/15 17:25
14צפיות
º
לוקיישנית
15/01/15 12:32
9צפיות
מזל טוב!
15/01/15 08:49
60צפיות
אני אשמח אם אוכל לבוא!
עוד לא המזל טוב
15/01/15 09:49
47צפיות
מקווה מאוד שתוכלי להגיע
בארור! מתי זה בדיוק?
15/01/15 09:18
94צפיות
יאי בדיוק פנוי לי התאריך!
איזה כיף!
15/01/15 10:04
62צפיות
לא קבענו תאריך מדויק עדיין, זה התאריך היחיד שפנוי לך? מה עם יום חמישי למשל (29.1)?
מירב חמודה, מכיוון שלא צויין תאריך
15/01/15 10:24
67צפיות
התכוונתי שבדיוק התאריך היחידי שפנוי לי הוא כל תאריך שתגידו
כנראה שלא התראינו יותר מדי זמן
º
הבדיחה עברה לי מעל הראש
15/01/15 10:35
9צפיות
ברור שרוצים.
15/01/15 17:24
56צפיות
אצלנו הכל טנטטיבי ואפשר לדעת רק באותו יום, אז נקווה מאוד שיתאפשר
º
15/01/15 22:14
3צפיות
תרשמו ביומן: יום חמישי, 29.1 אצל עדי
16/01/15 12:51
66צפיות
 
אוי, לא!
16/01/15 17:46
73צפיות
 
דווקא ביום הספציפי הזה... אני כנראה לא אוכל לבוא.
משחק של מכבי, אה?
16/01/15 19:13
62צפיות
תודה בפה מלא- אתה אוהד מסור חובש צהוב. לא צריך להתבייש בזה.
נראה לך
17/01/15 11:27
55צפיות
שבגלל משחק כדורסל מטופש של זרים אמריקאיים מול זרים אמריקאיים אחרים הייתי מפסיד מפגש פורום, ועוד אחרי כל כך הרבה זמן?
האמת היא שפקפקתי
17/01/15 15:54
41צפיות
כי היה לי הרושם שאתה יותר אוהד של בית״ר ירושליים מאשר של מכבי תל אביב, אבל היום חמישי הטעה אותי 
דווקא לא.
17/01/15 16:15
49צפיות
לבי שמור מאז ומתמיד להפועל חורפיש.
אז הנה בשבילך
17/01/15 16:19
47צפיות
º
זה וג'טליין על הטריבונה עם חולצה אדומה?
17/01/15 16:51
10צפיות
תאריך חדש: יום שלישי, 27.1
18/01/15 13:01
28צפיות
 
18/01/15 16:36
18צפיות
מזל טוב!
18/01/15 17:56
19צפיות
אמנע כהרגלי בקודש, אבל אני משתתפת בכל האיחולים
º
תודה רבה
19/01/15 14:19
1צפיות
בודהה ברגר
16/01/15 09:45
108צפיות
לאחרונה נפתחה מסעדה טבעונית בשם "מעבר" באלנבי בתל אביב.בדרך כלל אני קונה בבודהא ברגר,למרות שאריה,הבעלים הקודם,היה הופך למאד חסר סבלנות  כשהייתי שואל על התפריט בשישי או מבקש לעטוף בצלופן את הטייק אוואיי,האם מישהו שהיה בבודהא ברגר ,אחרי חילופי הבעלים וגם ב"מעבר" ומסעדות טבעוניות אחרות יכול להמליץ על אלטרנטיבה זולה ומוצלחת יותר? 
º
שכחתי לציין,שמחפש אלטרנטיבה דומה במרכז-צפון תל אביב
16/01/15 10:00
17צפיות
המלצה לתזונאית
15/01/15 09:59
65צפיות
היי,
אני צמחונית שאוכלת ביצים ומוצרי חלב.
ביתי בת ארבעה חודשים אוכלת גם תמ"ל וגם הנקה.
בחודשים הקרובים נתחיל טעימות... אשמח להמלצה על תזונאית או יועצת שתוכל להדריך אותי מה לאכול ומה לתת לילדה במקום העוף והבשר.
בנוסף, אני גרה אצל הוריי (יחידנית..) והורי ואחיי אוכלים בשר. מאיימים שיתנו לילדה בשר/עוף כשאני לא אהיה בסביבה.
איך מתמודדים? איך מסבירים להם שזוהי דרך החיים שבחרתי לעצמי וברור שארצה גם עבור ביתי..
הסיבה שלהם שזה הכי בריא ושאני עושה טעות שאני לא נותנת לה ונותנת לה להחליט בגיל מבוגר יותר לבד...
 
לעזרתכם אודה
היי :) באתר של אנונימוס יש רשימה של תזונאיות
15/01/15 11:35
42צפיות
מחולקות על פי אזור מגורים והתמחות:
 
בנוגע למשפחה, אולי כדאי לקחת לפגישה את אחד מהם כדי שישמע מהתזונאית שלא חייבים בשר (או אף מוצר מן החי) כדי להיות בריאים כולל תינוקות ? אם הם דואגים לבריאות זה יכול להרגיע אותם לשמוע מאיש מקצוע את זה.
 
באופן כללי, סביר להניח שיהיו עוד נושאים שאתם לא תראו עין בעין לגבי אופן גידול הילדה, אבל בשורה התחתונה הם צריכים לכבד את ההחלטות שאת תעשי גם אם הם לא יסכימו איתך.
 
יש בפייסבוק קבוצה של טבעונים במשפחות מעורבות, הייתי מנסה לשאול גם שם אם יוכלו לתת לך עצות פרקטיות איך להתמודד עם המשפחה.
 
בהצלחה
אני גרה בראשון ובקופת חולים כללית
15/01/15 13:08
47צפיות
מכירים מישהי?
מכירה בראשון אבל בקופ"ח מכבי
15/01/15 13:33
46צפיות
נירה אולנד שמקבלת גם באופן פרטי אם זה מתאים לך. אני אצלה כבר קרוב ל-3 שנים ומאוד מרוצה.
º
מעדיפה מישהי שעובדת בכללית...
15/01/15 14:41
13צפיות
º
אני ממליצה בחום על רותי פינק ונירה הדיאטנית הירוקה :)
21/01/15 23:35
º
הן עובדות עם כללית?
22/01/15 08:19
º
לא, נראה לי שעם מכבי..
23/01/15 00:37
שלום חברים מחפשת אנשים שלא צורכים חלב
15/01/15 09:46
83צפיות
לקבוצת מיקוד (מחקר שוק) שיתקיים בשבוע הבא בשעות הערב, אני מחפשת אנשים בגילאי 24-55 שלא צורכים חלב.
הקבוצה תתקיים במכון מחקר מול קניון איילון, במשך שעה וחצי ועבור ההשתתפות ינתן תגמול בסך של 250 ש"ח (בתווי שי).
למעוניינים להשתתף, התקשרו אליי 054-5707000
 
תודה רבה!
 
 
 
נפתחו פורומים פוסט טראומה וגמילה מעישון
14/01/15 13:45
13צפיות
|חיבוק| מעכשיו אתם לא לבד!
מציאות החיים בכלל והמציאות הישראלית בפרט עלולות להעמיד אותנו בפני אירועים המהווים איום על חיינו, גופנו או על אלו של האנשים הקרובים לנו, כמו תאונות דרכים, פיגועים, תאונות עבודה, תקיפות מיניות ועוד.
לכן פתחנו במיוחד בשבילכם את פורום פוסט טראומה.

פורום זה מיועד לאנשים אשר הם עצמם או יקיריהם חוו אירועים טראומטיים, ומכוון לתת מענה לשאלות הנוגעות להתמודדות, מניעת התפתחותה של הפרעה פוסט טראומטית, ליווי בן משפחה אשר עבר טראומה ועוד.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...


|סיגריה| ידוע שהרבה מעשנים רוצים להפסיק לעשן אך לא סומכים על עצמם שאכן יצליחו. יש מעשנים שהפסיקו וחזרו לעשן ויש מעשנים לשעבר שמידי פעם רוצים לעשן סיגריה אבל יודעים שזה עלול להסתיים בעישון החפיסה כולה ולכן פשוט לא מעשנים.
אתם רוצים להפסיק לעשן, אך קשה לעשות זאת לבד?

מוזמנים להיכנס לפורום גמילה מעישון וננסה לתת לכם עצות, רעיונות, סיוע ומידע בכל הקשור לעישון ולהפסקת עישון.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
|*|פורומים עסקיים חדשים בתפוז!|*|
18/01/15 14:32
3צפיות
בעלי עסקים קטנים ובינוניים? שוחים לבד בין הכרישים הגדולים? הצטרפו לפורומים העסקיים של תפוז!

|סביון|פורום נשים בעסקים
אם את מנהלת עסק וחיי משפחה במקביל, הצטרפי עכשיו לקהילת הוונדר-וומנז הישראליות:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|סביון|פורום מימון עסקים
אם העסק שלכם נתקע בבעיית תזרים ומשקיעים סוררים, בואו למצוא פתרונות קסם:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|סביון|פורום יעוץ עסקי
גם אם אתם כבר לא חדשים בעסק ומכירים איזו שיטה או שתיים, אולי תחסכו פה כמה שקלים:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...


|*| מעבר שרתים והשבתה של האתר |*|
19/01/15 12:01
9צפיות
היום בלילה אתר תפוז יעבור לשרתים חדשים. השרתים החדשים שרתים חזקים ומודרניים יותר שאמורים לתמוך בצורה טובה יותר באתר, למנוע נפילות משמעותיות ולאפשר גלישה מהירה ומהנה יותר.

החל מחצות ועד 7 בבוקר האתר יושבת לשם העברת השרתים.


ייתכן שחלק מכם יחווה בעיות או שגיאות בעת המעבר ואחריו. נשמח לקבל מכם דיווחים בצורה מסודרת על כך בפורום משוב או בפנייה אישית forums@tapuz.co.il.


שיהיה לנו בהצלחה |@|

º
שאלה: האם אלה עמית היא דיאטנית של מועצת החלב?
14/01/15 13:30
77צפיות
º
לא נראה לי.
15/01/15 00:31
13צפיות
לא.שמה הוא שרית עטייה שמואלי.הראו אותה באורלי וגיא
17/01/15 13:28
37צפיות
על האם החלב בריא.כמובן ספרה סיפורי פוגי
º
לא סותר, יכול להיות שיש יותר מאחת
18/01/15 11:13
6צפיות
שאלה על תחליפי גבינה צהובה,,,
13/01/15 10:39
143צפיות
לאחרונה נודע לי שיש גבינה צהובה מהצומח,של חברת "טבע דלי,"
אולי מישהו ניסה ויכול לספר אם היא טעימה.
במידה וגם ניסיתם גבינה צהובה מהצומח ,של חברה אחרת , גם על כך אשמח לקבל מידע.
 
בתודה מראש ,
שרון.
ניסינו ואהבנו, יש עוד סוגים
13/01/15 11:04
98צפיות
גם הם היו טעימים, אבל אני לא יודעת אם זה עוזר לך לשמוע שזה טעים לנו - על טעם וריח וכו'...
יש גם עוד סוגים, למשל VEGA, Yellow Soy ואולי עוד,אני לא זוכרת את השמות.
לדעתי הגבינה של VEGA מאוד טעימה
13/01/15 11:13
102צפיות
יש בגוש ויש בפרוסות בכמה טעמים. אבל כמו שנאמר בתגובה הקודמת זה עניין של טעם, צריך לנסות ולראות.
 
יש מתכון מוצלח מאוד לגבינת קשיו שאפשר להשתמש בה לפיצה, לזניה, להקרמת פסטה וכו':
 
מהגבנ"צ פרוסות של טבע דלי, לא טבעוני
13/01/15 19:11
117צפיות
קטע מוזר על הגבנ"צ של טבע דלי (טבע טוסט): הגבינה בפרוסות לא טבעונית, יש בה קזאין (גם כתוב עליה חלבי) והגבינה המגורדת  היא כן טבעונית (וגם כתוב עליה "מגורדת טבעונית").
אני מאוד אוהבת את הגבינה של ויולייף, אם כי היא לא ממש מורגשת בתוך סנדוויץ', אני אוהבת אותה רק כפרוסה על פוקצ'ה פתוחה או כמו שהיא, בלי לחם.
זה לא 1:1 כמו גבנ"צ חלבית (וזה גם יקר), אבל זה חיקוי לא רע ונחמד להתפנק בו מדי פעם.
º
גם אני נפלתי בפח הזה
14/01/15 15:11
21צפיות
הגבינות של VEGA הן הטובות ביותר לטעמי
14/01/15 09:00
84צפיות
הן עשויות כולן על טהרת הקוקוס (בשונה מתחליפי גבנ"צ אחרים שעשויים מסויה בד"כ) והן הזכירו לי, יותר מכל תחליף אחר, את טעמה של הגבנ"צ החלבית. יש מבחר של טעמים (עשבי תיבול, צ'דר, קלאסי, פלפלים חריפים) וכולם טעימים מאד לדעתי. יש גם בגוש.
 
החיסרון: המחיר! כ-25 ש"ח ל-200 גרם גבינה פרוסה (אבל ככה מתעכבים יותר בכל לעיסה ונהנים יותר מהטעם! )
º
תודה רבה לכולכם על ההמלצות ,אתם מקסימים.
14/01/15 15:36
16צפיות
נצל״ש: המלצה על מברשת שיניים?
14/01/15 12:50
53צפיות
אני זקוקה להמלצה על מוצר זול מאיכות טובה או לפחות סבירה של חברה ידידותית לבעלי חיים. לאחרונה ראיתי בסופר פארם מארז 3 מברשות של אורביטול, אבל במקרה הזה הם היו רק המשווק והיצרנית היא חברה סינית כלשהי כך שוויתרתי.

נ.ב. נפלא שבפורום טבעונות קופצת לי פרסומת לאקטיביה (בנייד),  לא בטוחה אם זה טמטום או גאונות.
נצל״ש: המלצה על מברשת שיניים?
14/01/15 12:50
30צפיות
אני זקוקה להמלצה על מוצר זול מאיכות טובה או לפחות סבירה של חברה ידידותית לבעלי חיים. לאחרונה ראיתי בסופר פארם מארז 3 מברשות של אורביטול, אבל במקרה הזה הם היו רק המשווק והיצרנית היא חברה סינית כלשהי כך שוויתרתי.

נ.ב. נפלא שבפורום טבעונות קופצת לי פרסומת לאקטיביה (בנייד),  לא בטוחה אם זה טמטום או גאונות.
º
כשראיתי את כמות הנתרן נבהלתי.יותר מ900 מג ?!לא ברור למה
17/01/15 13:32
10צפיות
º
Vega + Vio life
21/01/15 23:26
אומ"ג, יש פרסומות ברדיו ל-B12.
12/01/15 21:04
218צפיות
מסתבר ש"סולגאר" זה במלרע. שנים חייתי בשקר
12/01/15 21:40
153צפיות
אַתָּה רוֹצֶה לְהַגִּיד לִי שֶׁעַד הַיּוֹם הָגִיתָ סוֹלְגָאר בְּמִלְּעֵיל?
אכן כך. נשמע לי הרבה יותר הגיוני. עד שיעל דן החלה להפיץ את
12/01/15 22:37
152צפיות
הבשורה מעל גלי האתר.
º
כמוני כמוך. אחים אנחנו
13/01/15 04:01
33צפיות
same here...מסתבר שסולגאר במלרע זו המצאה ישראלית
13/01/15 06:56
122צפיות
וכדי לא להישמע גזען לא אומר מהיכן (לדעתי) זה נובע.
 
תראו ותשמעו את הבריטים איך הם מבטאים את המילה סולגאר >> http://tinyurl.com/ptlrywv
ולא תאמינו, אבל גם ההולנדים מבטאים זאת באותה צורה >> https://www.youtube.com/watch?v=gmXwHAhUjms
 
לילה טוב ובוקר טוב לכל הצדדים על הגלובוס...
ההגייה הספרדית.
13/01/15 13:04
98צפיות
מרביתה במלרע, בניגוד להגייה האשכנזית - מרביתה במלעיל (חשבו רגע על "התקווה". איך שרים את זה?).
אבל אצלי זה בא טבעי. למה? צרפתית. הכול במלרע.
גם באיטלקית סולגאר במלרע.
13/01/15 15:28
75צפיות
תראה באתר נחמד...>> https://www.howtopronounce.com/italian/solgar/
ואני מניח שכך יהיה גם בספרדית.
13/01/15 17:43
78צפיות
קטן - מעולם לא הייתה לי חיבה יתרה לשפה האיטלקית, אבל לאחרונה - אחרי שלימדתי את עצמי את חוקי הניקוד - הוחם יחסי אליה.
ומדוע? מפני שבניגוד לבאנגלית/צרפתית/ספרדית/גרמנית, הגיית המכפל (דבר שאבד גם בשפתנו) נשתמרה בה.
ואני מניח שאתה צודק...
14/01/15 05:21
49צפיות
אגב, די שברתי את הראש למה התכוונת ב"מכפל"...(אבל בסוף נפל האסימון)
אם כך אני ממליצנ לך לשמוע פעם תימנים קוראים בתורה
15/01/15 23:12
29צפיות
או סתם מברכים ״בורא פרי הג׳ופן״ (גפן) ולשמוע את הדגשים והמפיקים אחד אחד אבל אין ספק שגם צליל האיטלקית נאה ונעים
זה עוד כלום.
16/01/15 05:10
32צפיות
תשמעי תימנים מבטאים ״סולגאר״ וזה בכלל יעשה לך את היום  
אין צ'אנס...אצלם זה "סול-גאת"
16/01/15 07:39
32צפיות
כמה סידן יש בכוס חלב סויה לא מועושר
11/01/15 13:51
85צפיות
זה שללא סוכר של אלפרו
כוס 200 מל
לא יודעת לומר בוודאות
11/01/15 14:06
69צפיות
אבל ככל הידוע לי חלב סויה באופן כללי מכיל 6% סויה והרוב זה מים. כך שלא הייתי מסתמכת על זה ממש כמקור לסידן.
מה אתם אומרים על המספרים שבלינק הזה שהם טובים מאוד
11/01/15 14:14
54צפיות
ב- 100 מ"ל חל"ס אלפרו "אדום" לל"ס יש 13 מ"ג סידן.
11/01/15 15:59
61צפיות
בכוס של 200 מ"ל משקה יש 26 מ"ג סידן.
תודה
11/01/15 16:18
66צפיות
הכמות קטנה ולי יש בעיה כי אני לא יכול חלב סויה עם סוכר וסידן בגלל סכרת. וחלב עם ממתיק מלאכותי לא בריא.
טופו אני אוכל אבל ללא הרבה סידן- כי הוא יותר טעים.
º
פשוט אל תתייחס לזה כאל מקור (עיקרי) לסידן
11/01/15 16:25
29צפיות
תודה- בתוכנית שלי הייתה לעשות יום אחד בשבוע טבעוני
11/01/15 16:36
89צפיות
ככה כרגיל אני אוכל 2 לבן וזה כל מה שאני צורך מהחי. ואני מחפש תחליפים. כרגע ליום אחד בשבוע.
צריך חלבון עד כמה שמלא( סכרת וגם  ללא הרבה פחממות) וסידן כבעיות עיקריות. ואולי גם יוד- בלי תוספת מלח יודי או ים ששוב מלח לא בריא
אחד הדברים שחשבתי עליו  גם כן זה תחינה מלאה. במקום הרגילה שאני אוכל. אבל בסופר סול תחינה מלאה כמעט 20 שח. ורגילה 12.5 שח אז אני יחשוב....
 
אל תשכח ברוקולי וקייל
11/01/15 16:52
90צפיות
300 גרם של ברוקולי (או קייל) נותנים לך אותה כמות של סידן שתקבל מכוס חלב. לא יודע אם יש bok choy בארץ, אבל אם יש- זה מקור עוד יותר עשיר.
 
לימים הקרים האלו, אתה יכול פשוט לבשל הרבה מהירקות הירוקים הללו, כולל כרוב, שום ובצל. למחות אותם בסוף למרק ירוק ולהחזיק במקרר, ומדי פעם לשלוף לכוס גדולה, לחמם ולשתות.
תודה- אני ינסה חלב סויה לא סוכר לחלבון
11/01/15 16:59
61צפיות
וברוקלי או קייל לסידן וירק טעים ובריא.
אני גם אוכל תרד אבל טרי וכמויות יותר קטניות. חבילה של חצי קילו ( או 300 400 גרם) בערך לשבוע.
חשבתי שלקנות תחינה מלאה שמאוד יקרה  ליום אחד - זה לא פרקטי.
 
תרד הוא טעים ואחלה, אבל הוא לא מקור טוב לסידן
11/01/15 18:38
53צפיות
אין סיבה להפסיק אותו, אבל אם הסידן מטריד אותך, מרק ירוק כמו שהצעתי לך יעשה את העבודה
מדוע 300?
11/01/15 18:42
78צפיות
אם המספר הזה מתחשב באחוזי ספיגה, אז יש לך טעות.
אתה חי???
11/01/15 18:45
84צפיות
חסרת לנו. ראיתי שמחקת את עצמך מפייסבוק וחששתי שקרה משהו.
 
צודק, ברוקולי זה 300. קייל זה קצת פחות.
 
(טבלה 2)
זה לא 300 לברוקולי
11/01/15 18:50
70צפיות
כי שינוי כמות הברוקולי מ-71 בטבלה ל-300 משנה את אחוז הספיגה (ראה הערה 3 בטבלה).
אוקיי, אני אדייק יותר
11/01/15 19:15
63צפיות
300 גרם ברוקולי וכ- 240 גרם קייל יתנו אותה כמות סידן כמו כוס חלב, אלא שבשביל להגיע לרמות ספיגה גבוהות עדיף לחלק את המנה הגדולה ל- 4-5 מנות ביום. בקיצור, מספר כוסות של מרק ירוק חם ביום ותקבלו את כל הסידן שאתם צריכים.
 
*עניין החלוקה למנות נבדק על ידי אותם אלו שמצאו ששתיית מקור סידן ברמות גבוהות מקטין את אחוזי הספיגה(Robert P. Heaney)
 
בסוף שבוע אני ינסה את המרק הירוק
11/01/15 19:23
52צפיות
ברוקלי קייל כרוב שום בצל
דרך אגב האם בברוקלי יש בעיות כמו עגבניה לא בשלה מספיק. משהו פעם כתב  ב עיתון גדול ברשת שהוא מעלה את הדלקתיות -אבל זה לא נראה לי אמין
מצאתי מאמר אחר אין בעיה של דלקתיות בברוקלי
11/01/15 19:33
66צפיות
אבל גם במאמר זה יש ערכים משונים- למשל תפוח עץ עם קליפה
בבקשה אל תכנה כתבה ב ynet במילה ״מאמר״
11/01/15 19:59
61צפיות
זה גורם לשערות הגב שלי לסמור 
למקרה שעוד לא ראית - נפלאות YNET מהיום...
הודעה זו מכילה תמונות
11/01/15 22:58
106צפיות
אזהרה: זה עלול לגרום לשערות הגב לנשור...

להלן "משפט מחוזי" מה"מה אמר"...
º
12/01/15 00:10
7צפיות
מצאתי את המאמר הזה מעינין
12/01/15 08:45
55צפיות
לי על התרופה לסכרת - יש אזהרה על B12 כמו במאמר.
17/01/15 20:59
5צפיות
ושוב - .
 
.
 
הורג אותי כשאני שומעת את זה גם.
במקום לחלק את העסק
11/01/15 21:59
76צפיות
לחמש עשרה מנות של עלה-וחצי, אסתפק בשתיים גדולות ליום. גם ככה הפרעות האכילה המחושבת שלי לא מוסיפות לבריאותי הנפשית.
 
ואם תראו אותי עם אוסטאופורוזה בגיל 40, דעו שאהבתי אתכם. בעיקר את אנשי הספיגה והאנטינוטריינטים.
 
(התגובה אינה מכוונת לאדם ספציפי)
עם הכמויות ירוקים שאתה אוכל ליום
11/01/15 22:07
64צפיות
נראה לי שאפילו 27182 לא יחשוש מבעיות ספיגה של סידן גם אם תאכל בפעם אחת 
איני יודעת היכן אתה קונה
12/01/15 15:42
44צפיות
אבל בכל המקומות בהם בדקתי, מחיר טחינה של אחווה הוא זהה (בד"כ עומד על 12.90-13.00 ל-500 גרם, בסופר יודה בתל אביב  11.90) בין אם מדובר בגרסא המלאה (המומלצת על פי תחקיר כלבוטק) או ברגילה. אני ממליצה בחום.
בשופר דיל ליד ביתי מחיר תחינה מלאה יקר מכל מקום אחר
12/01/15 15:54
42צפיות
את זה אני יודע אבל במכולות בסיבבה מוכרים רק תחינה לא מלאה.- אולי בגלל זה המחיר גבוה
שאני נוסע העירה אני קונה מלאה- אבל את זה אני לא עושה בכל יום
מחיר התחינה מלאה הוא 18 עד 20 שח תלוי בתנודה -בשופר דיל
וחץ מזה היא ישנה והשמן מתפרק מהמוצק לפעמים כי אנשים לא קונים אותה בשופר דיל בגלל המחיר הגבוה
בשופרסל דיל יש כעת מבצע על טחינות בארכה ב 12.90 ש"ח
הודעה זו מכילה תמונות
12/01/15 18:17
71צפיות
מדובר על כל הטחינות של בארכה כולל טחינה מלאה.
המבצע בתוקף עד 9 בפברואר.
 
חוץ מזה בשופרסל אונליין יש כעת מבצע (בתוקף עד 19.1.15) לכל הטחינות של "הנסיך" ב 10 ש"ח כולל טחינה מלאה.
 
º
תודה- אבל זה צריך להיות המחיר הרגיל- לא מבצע
12/01/15 19:27
19צפיות
אתה טועה.
12/01/15 21:03
74צפיות
זה מחיר מבצע. מחיר רגיל צריך להיות 11.90.
º
נכון- היום קניתי במבצע
13/01/15 11:42
23צפיות
13/01/15 15:28
41צפיות
כמו שכתב אורוול בספר 1984 - התושבים הריעו לאח הגדול על העלאת קצבת השוקולד השבועית משלושים גרם לעשרים גרם.
º
13/01/15 16:00
3צפיות
º
14/01/15 05:23
4צפיות
שמע, לתנובה יש משקה סויה לייט עם 120 מ"ג סידן ב- 100 מ"ל
11/01/15 22:32
59צפיות
אם אני לא טועה הוא לא מכיל סוכר אבל יש בו ממתיק מלאכותי (סוכרלוז ?).
אולי, כדאי לך להתייעץ על זה עם הרופא שלך ?
º
הדיאטנית שלי לא ממליצה ממתיק מלאכותי
12/01/15 08:00
28צפיות
בצדק
12/01/15 10:34
63צפיות
אין הבדל בין סוכר "רגיל" לבין ממתיקים מלאכותיים, בייחוד כאשר מדובר בסכרת.
אפשר לקבל הסבר? למה את מתכוונת בדיוק?
12/01/15 11:23
58צפיות
אני שמעתי על מחקר ישראלי יחסית "טרי" שמצא שממתיקים מלאכותיים מגבירים אי-סבילות לגלוקוז, אבל שמעתי גם שהמחקר הזה לקוי שכן הוא לא מתייחס בבירור לכמויות הממתיקים המלאכותיים הנצרכות (לעכברים בניסוי נתנו כמויות ממתיק שהן בכפולות רבות מאוד ביחס ובהתאמה לצריכה אנושית סבירה של הממתיק). לכאורה, אם הטוענים כך צודקים, הרי שבכמויות הממתיק הנצרכות על ידי בני אדם לא אמור להיות נזק משמעותי או ממשי.
 
אני לא מכיר את המחקר ולא קראתי אותו ואני גם לא מבין בענין - אבל "זה מה ששמעתי"....
 
אם מדובר בממתיק לא-קלורי,
12/01/15 11:29
73צפיות
יש הבדל. בכ"ז, אין קלוריות בממתיק מלאכותי לא-קלורי כמו סוכרלוז או סטיביה. ושניהם מאושרים בידי האגודה הישראלית לסוכרת.
אני מודה שאני שותה לא-מעט תה ירוק מומתק בסוכרלוז. והפלא ופלא (או שלא?), משקלי לא זז לשום מקום.
השאלה היא
15/01/15 22:22
24צפיות
האם כדאי לתמוך בחברה אכזרית כמו תנובה ולרכוש מוצרים שלה בכלל :)
השאלה היא
16/01/15 07:50
22צפיות
האם יש חברה שלא מתעללת או קשורה לחברה שמתעללת שיכולה לשמש אלטרנטיבה לתנובה :)
ועדת עזבונות ובע"ח
09/01/15 18:07
163צפיות
מוסדות ולא פרטיים יכולים לקבל כסף לפעילות זב"ח מהועדה שהיא ממשלתית.
*שינוי צורה שאינה מצליחה להתחבר כרגע*
היי. באתי להסביר את עצמי
11/01/15 19:56
92צפיות
הצלחתי להתחבר, יחי!
יש ועדה ממשלתית שמנהלת את עזבונות המדינה ולשנת 2016 [שזה מה שצריך להגיש עד סוף החודש הקרוב] היא פרסמה תחום תמיכה בזו הלשון:
"פעילות למען רווחת בעלי חיים בדרך של סיפוק עזרה לחיות במצוקה, קיום בתי מחסה לחיות, הקניית ערכים חינוכיים וחברתיים בנושא מימוש זכותן של חיות לחיות ומניעת התעללות בהן, ועידוד לאימוץ חיות מחמד."
 
מי שרוצה עוד פרטים מוזמן לשאול במסר.
הנה הקובץ המדובר:
12/01/15 12:34
64צפיות
 
סופ"ש נעים לכל הנמצאים
09/01/15 22:20
159צפיות
לאחרונה נאלצתי להפסיק לצרוך חלב ובמסגרת האיסור על צריכת חלב נאסרה עלי גם צריכת מוצרי סויה.
המליצו לי על חלב אורז ושקדים, ניסיתי את המוצרים של rice dreams והם לא טעימים לי בכלל, עד כדי שאני מעדיפה לשתות את הקפה עם תערובת של מים רותחים ומים פושרים. האם תוכלו להמליץ לי על מוצר של חברה אחרת שטעמו מוצלח יותר?
 
יש עוד סוגי משקאות חלב
10/01/15 08:58
92צפיות
קודם כל יש חלב שקדים (בלבד) של אלפרו, לטעמי די טעים. חלב שקדים גם ניתן לעשות בקלות רבה בבית ואם את בסה״כ אוהבת טעם של שקדים, יתכן שיהיה לך טעים יותר. יש חלב שעורה (אני פחות אוהבת, אבל זה עניין של טעם, יש לי אחיינית שמתה עליו) ויש חלב אגוזי לוז שיתן לקפה קצת טעם של נוטלה.... קשה להמליץ כי זה עניין של טעם. זו קצת הוצאה בהתחלה אבל שווה לנסות סוגים שונים של חלב ואולי גם מיצרנים שונים ולראות מה את אוהבת.
º
תנסי חלב קוקוס מעולה לקפה
10/01/15 11:10
31צפיות
לעונים
11/01/15 00:10
80צפיות
אני רוצה למקד את השאלה:
מדובר בתפריט שבנתה לי נטורופתית, מותר לי רק חלב אורז ושקדים, לא מוצרים אחרים.
תהיתי האם יש מוצר של חברה אחרת שהוא מוצלח יותר, כי זה שניסיתי (rice dreams) היה ממש מזעזע.
חלב האורז-שקדים של Vitariz
11/01/15 03:25
72צפיות
הוא בין ההכי פופולריים. אולי גם חלב האורז-אגוזי לוז שלהם. ונראה לי שיש כבר מוצרים מקבילים של הרדוף, אבל לא יודע אם הם נחשבים טעימים.
º
אורז-אגוזי לוז של ויטהריז
11/01/15 09:00
14צפיות
חלב שקדים נטו אסור?
11/01/15 13:30
77צפיות
חייב להיות עם אורז? כי אם לא אני שוב ממליצה לנסות להכין לבד בבית.
נכון.
11/01/15 13:59
71צפיות
זה תפריט מאוד מוזר, מותר לי למשל מלפפונים קלופים אבל אסור חסה או ברוקולי.
מעבר לזה, אני צמחונית כבר למעלה מ-24 שנים ולא טרחתי מעולם לעמוד להכין לעצמי תבשילי קטניות מיוחדים,
ככה שאני בספק אם הייתי מכינה בבית חלב שקדים.
 
בכל מקרה.
הכנת חלב שקדים מתאימה גם לעצלני מטבח.
11/01/15 14:11
89צפיות
זה סה"כ לטחון שקדים ומים בלנדר ולהעביר דרך בד >> חלב השקדים מוכן.
 
(לידיעה, אפילו שלא רלוונטי כרגע)
פה את טועה
11/01/15 14:40
98צפיות
זו עוד פעולה שצריך לעשות מעבר למה שאני עושה היום.
זה מצריך ממני בשלב ראשון להפסיק לסרוג, לקום מהספה ולהזיז את עצמי למטבח.
שלא לדבר על לגשת לחנות הרלוונטית ולקנות חיתולי טטרה. אולי, כשיהיו לי בבית יצורים מהסוג שדורש את זה.
גם בימים כתיקונם אני עצלנית, על אחת כמה וכמה כשאני על תפריט כמעט נטול חלבונים ושומנים.
º
אז "תסרגי" לך חיתול בכזה,מקום ללכת לקניות ולהתעייף
13/01/15 16:08
15צפיות
º
15/01/15 09:20
3צפיות
פורום עסקים

פורום עסקים החדש

המקום החדש שלך להתחבר לעסקים כנסו ושתפו בכל נושא >>>

פורום עיזבון ואפוטרופסות

פורום ירושה ועיזבון

בואו להתייעץ בכל התלבטות ושאלה היכנסו עכשיו >>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה