לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

ברוכים הבאים לפורום הטניס הישראלי הטוב והגדול בישראל!


 הפורום הוקם בנובמבר 2001, ע"י החברים היקרים דני לוין ורפי2000, ונוהל לאחר מכן על-ידי אורן אהרוני, דנה1982, shefshef, ו-avi13885


 פורום הטניס שלנו ייחודי מאוד, ומרכז בתוכו את כל מה שחובב טניס (מתחיל או מתקדם) יכול לבקש: תוצאות מרחבי העולם, מידע על הענף, מידע על ציוד, משחקי טניס וירטואלים בהשתתפות חברי הפורום, גלריות תמונות מורחבות ומעודכנות, קישורים לאתרי טניס ברחבי העולם, ועוד...

 הפורום מייחד עצמו מפורומים דומים וניחן בחברים מהשורה הראשונה, שמעוניינים בקידום הספורט הנהדר הזה ותורמים לפורום באמצעות סקירות של טורנירים ושחקנים ובאמצעות דיונים מרתקים. 

 במקרים רבים, התוצאות המובאות כאן זוכות לפרסום ראשון, לעיתים אף לפני פרסומים ברחבי העולם.
גלישה מהנה!

 

תפוחית עץ - מנהלת הפורום


השבוע ב-ATP: אליפות ארה"ב הפתוחה השבוע ב-WTA: אליפות ארה"ב הפתוחה ישראלים: יוליה גלושקו, שחר פאר, דודי סלע (אליפות ארה"ב הפתוחה)
קישור לשידורים אונליין: http://www.drakulastream.eu
מגרשים משודרים בUS Open: אש, ארמסטרונג, גראנדסטאנד, 17, 5, 13, 11 
הודעה חדשה

סינגפור, חצאי גמר
42תגובות
25/10/14 09:18
221צפיות
מאז שהתחלתי לעקוב אחרי טניס נשים, מדובר לדעתי בטורניר אליפות סוף השנה שהכי נהנתי ממנו וכמעט מכל השחקניות. 
השנה הקבוצות באליפות והמהירות המכילה של המגרש הצליחו לבודד את האלמנטים הבולטים והתמחות במשחק של כל אחת בצורה שמסבירה איך השנה כל אחת מהן הצליחה לשלוט בדרכה ובאיזה מקומות היא...

(המשך...)
מאז שהתחלתי לעקוב אחרי טניס נשים, מדובר לדעתי בטורניר אליפות סוף השנה שהכי נהנתי ממנו וכמעט מכל השחקניות. 
השנה הקבוצות באליפות והמהירות המכילה של המגרש הצליחו לבודד את האלמנטים הבולטים והתמחות במשחק של כל אחת בצורה שמסבירה איך השנה כל אחת מהן הצליחה לשלוט בדרכה ובאיזה מקומות היא נחשפה ע"י ההתמחות של האחרת. אני בטוח שכל אחת מהשחקניות תוכל ללמוד על המשחק שלה בסיום הטורניר.
 
אז בוא נלך לפי תכונות במשחק:
 
1. סרב: סרינה מעולם לא הייתה שחקנית של סרב בלבד, אך ההגשה הנדירה והזמינה שלה היא ערובה על השאר שנותנת הביטחון "להתניע את המנוע ולחבר את הקאלץ'" בכל רגע ולשחרר את המשחק המתפוצץ שלה. כל השחקניות בקבוצה שלה הן המחזירות הכי טובות בסבב השנה מלבד אולי אזרנקה ושארפובה וכולן(גם בושאר) החזירו את הסרב של סרינה באחוזים לא רעים. 
ההחזרות של איוונוביץ' היו לא פחות מאיימות וממוקמות מאלה של האלפ, אבל רק האלפ באמת ידעה לנצל את ההחזרות האלה כדי להוציא את סרינה(באותו היום הייתה ביום הגשות לא מזהיר) מאיזון ולהגיע לכמה שיותר ראלים ארוכים שיתסכלו את סרינה ולא יתנו לה בטווח הארוך את היתרון שהיא מקבלת ממהגשה. בנוסף, כשהיא ניסתה לנצל עוד מה שנשאר מהיכולת שלה להתקיף ולעלות לרשת, האלפ העבירה אותה ברוב הפעמים וגרמה לסרינה להישאר מאחור ולנסות למעט בטעויות, ונפלה למלכודת של האלפ. האלפ עצמה לא הצטרכה לעלות לרשת אפילו כדי לסיים נק', מספיק היה לגרום לסרינה את החשש מלהתקדם אל תוך המגרש ולהשאיר אותה עם בחירת חבטות מצומצמת שתגרום לו או ללכת על ווינר בסיכון רב או להחמיץ. לצערה של סרינה, רוב הכדורים שהיא מצליחה להכניס ביום רגיל שלה לא נתנו מרחב נשימה.
 
2. החזרות על הסרב השני: איוונוביץ' יודעת לגרום למגישה לפחד להגיש לפורהנד שלה כי זהו הנשק הכי מסוכן שלה וברגע שהיא מצליחה להחזיר באחוזים גבוהים בקושי של הצד השני להתחיל את הנק', מתחיל משחק הניחושים בינה לבין היריבות שלה כמה מהם ילכו לפורהנד וכמה לבקהאנד ובעצם בוחנים את העירנות של הסרבית על ההגשות שלהן. בגלל זה איוונוביץ' הצליחה להישאר קרובה מספיק בכל פעם שנשברה ע"י סרינה עד לתוצאה של 6-4 6-4 אבל סרינה הצליחה לשמור על ההגשות קצת יותר ממנה.
אם ההחזרות לא מספיק טובות כדי לסיים את הנק' היא הייתה צריכה לנסות להישאר בראלי ע"י הגנה עם הבקהאנד ולסיים עם הפורהאנד המגוונת רוב הזמן מכל הצדדים. כאן תמיד בהרבה מקרים היא לא מוצאת את הזמן הנכון כדי לשחרר אותה, אם היא לא לוקחת מספיק זמן מהיריבה ע"י ההחזרות. נגד האלפ במערכה השלישית הנתון הבולט 8/12 החזרות על ההגשה השנייה של האלפ וזה מה שגרם לה לזכות במערכה ההיא.
 
3. הישארות בתוך קו הבסיס: אפשר לראות עד כמה בוסרי עדיין המשחק של בושאר למרות השנה המצויינת שלה בסלאמים, כשרואים כמה מתוך הנק' שהיא מצליחה להחזיר או אחרי ההגשה, היא מנסה לשלוט על הנק' מתוך המגרש וכל פעם נאלצת לסגת לאחור. או שהיא הולכת על יותר מדי או שמדובר בכדור לא מספיק עמוק כדי שהיא תצטרך לשוב ולחזור להגן מאחורה מבלי היכולת להתכונן לכך ולבזבז זמן יקר, אלא אם הייתה בוחרת את הזמן מאוחר יותר בראלי. זו אחת הסיבות ששחקניות עם תוכנית משחק מגובשת ונשקים יציבים הצליחו לחשוף זאת פעם אחר פעם והיא נשארה ללא ניצחון ואפילו ללא מערכה.
 
4. סבלנות וקור רוח: להאלפ אין נשקים יוצאי דופן ואפילו משחק רשת די צולע לעומת שאר השחקניות. מה שכן יש לה, זה סבלנות וקור רוח להבין את הנזק שכל חבטה שלה עושה(אפשר להגיד ששני הצדדים שלה שווים) ולמקם את עצמה בצעדים קטנים לחבטה הבאה עד שהיא רואה את הזמן לקחת הסיכון ולתקוף או את האינטואיציה להטעות את היריבה כנגד התנועה כמו שעשתה מול סרינה. זו הסיבה, יחד עם הגשות באחוזים גבוהים, שנתנו לה לעלות ראשונה בבית שלה וכמעט לנצח את כולן. 
 
5. שימוש במשקל הכדור ובקצב משחק אחיד: קוויטובה נהנתה מאוד לשם שינוי במאצ'-אפ ממשקל החבטות של שארפובה וזזה אליהן כמו שצריך, התעודדה כששארפובה לא הצליחה להחזיר יותר מ-2-3 חבטות וזה הספיק לה לעשות זאת לא באחוזים גבוהים במשחק כדי לייאש את שארפובה שלא הסתדרה עם ההגשות שלה והבקהאנד שלה היא במצב הכי נוראי העונה.
מול רדוואנסקה ווזניאקי שלא נתנו קצב משחק אחיד או אותו משקל, היא הראתה שעדיין אין לה העונה תוכנית ב' שיענה לשיפור המתמשך של ההגנה הפולנית בניגוד למסלול ב-2011 שם ניצחה אותן ברציפות יחד(אחרי ההתשה במשחק הראשון של רדוואסקה ווזניאקי...) עם זבונרבה. 
קוויטובה הראתה בניצחון שלה על שארפובה שזה לא המגרש האיטי, "הדחפניות", או מחלה מסתורית כלשהי שגרמו לה לעשות את הטעויות מולן אלא חוסר אפשרות לצפות את המהלכים או לשמור על קצב משחק אחיד כדי שתוכל כמו תמיד להעיף אותן כמה מטרים אחורה.
 
6. יכולת מנטלית: בניגוד למה שאולי נראה מהתוצאות או ממהלך המשחקים, שארפובה לא איבדה את היכולת המנטלית שלה. בסופו של דבר, היא הצליחה לחזור ממש בקושי למשחק מול ווזניאקי במערכה השנייה ולזכות בה בש"ש עם כמה נק' באמת קשות ולא אופייניות לה, אבל במערכה השלישית נגמר לה הסיבולת כדי להישאר עם ווזניאקי ולהמשיך לעשות מה שהיא עשתה כ"כ טוב בעונת החימר, המשחק שלה הפך להרבה יותר פיזי השנה. גם במשחק מול רדוואנסקה, על אף שאיבדה את היתרון 5-1 במערכה השנייה ואיבדה למעשה את הסיכוי לעלות מהבית, היא בסופו של דבר אספה את עצמה וניצחה את המערכה השלישית. בראיון היא אמרה שרדוואנסקה גרמה לה להידחק בנק' ללכת על יותר מדי והיא "חזרה לבסיס של המשחק" לקראת הסוף.
 
7. התייעלות במשחק: המשאבים של רדוואנסקה הם מוגבלים, גם פיזית וגם מבחינת יכולת המעורבות שלה על המתרחש במשחק. מול קוויטובה היא ידעה שזה רק עניין של זמן עד שהצ'כית תוכל להתחיל להיכנס לקצב החבטות שלה. היא הגישה בנק' שבירה את ההגשות הכי טובות בנק' ה-T ולקראת סוף המערכה עלתה לרשת בנק' משחקון שלה ובנק' משחקון של קוויטובה. אחרי שזכתה במערכה הראשונה, היא יכלה להסתכן וללכת על כל הקופה עם חבטות דרופ-שוט ולוב משוגעות ולהסתכן יותר על ההחזרות של קוויטובה.
במשחק של ווזניאקי היא ידעה שהיא לא תתעלה בכושר גופני ממנה כרגע(מרתון...) ולכן עלתה לרשת כמעט בכל הזדמנות, ווינר או טעות, ולבסוף ווזניאקי הייתה חכמה יותר בקו הבסיס ולא נתנה לאגה זוויות כדי להתקדם איתן לתוך המגרש. המשחק ארך שעה ו-45 דקות בלבד, לא בדקתי אבל בטווח הזמן מתחת לממוצע בדר"כ למשחק שלהן ובסופו גם יצאה עם יותר ווינרים אך גם יותר טעויות ועם אי-ניצול נק' מערכה.
לבסוף, היא ידעה בפיגור מערכה שלוש נק' משחק ב-5-1(מזכיר את המשחק שלהן השנה בשטוטגרט) לתסכל את שארפובה ולא לתת לא כדור לתקוף איתו ולגוון עם עליות מזדמנות לרשת אחרי ראלים ארוכים, בזמנים מתוחים כדי לסיים את הנק' ולתת לשארפובה לנחש. אחרי המערכה השנייה כשהשקיעה את מירב המאמצים בה, היא לפחות ידעה שהיא עדיין במירוץ לא משנה אם תנצח או לא. להגיד שהיא לא התאבדה על כל כדור במערכה שלישית כדי לשמור לה סיכוי בתרחישים מסויימים ולא כי הייתה עייפה מהמשחק? נשאיר זאת לאוהבי הקונספירציות...
 
8. כיוון העוצמות ומהירות: ווזניאקי לראשונה בטורניר מצליחה לגלות את היתרון במשחק ההגנתי הבסיסי שלה, כששוב ושוב שחקניות איבדו את היתרון שלהן הראשוני שלהן בראלי על אף שבאמת היה יתרון משמעותי. ככל שהמשחקים המשיכו זה יותר ויותר ניכר שהיא שולטת במה שהיא עושה ולא נגררת בפסיביות אחרי האחרות, במיוחד בסוף עם קוויטובה
מול שארפובה היא חייבה אותה לנסות חבטות שהיא בדר"כ לא מנסה, את רדוואנסקה היא חייבה שוב ושוב לעלות לרשת כמו שלא עלתה כמעט באף משחק בקריירה שלה בהצלחה ולהפוך אותה לשחקנית עם הכי הרבה עליות לרשת באליפות, ועם זאת עדיין הפסידה בגלל הגנה קשיחה.
מול קוויטובה היא כבר הרגישה בנוח לנצל את היתרונות האלה בראלים, וממה שראיתי בנק' הבולטות בהיילייט(לא ראיתי את המשחק) היא הלכה מס' פעמים נגד כיוון התנועה של הצ'כית עם הבקהאנד ואפילו כמה גיחות לרשת עם הפורהנד.
אפשר להגיד שהמגרש הזה נתן לה את היכולת לעשות זאת בצורה הנוחה יותר, אבל אולי עכשיו ווזניאקי לראשונה גם תשכיל בעתיד להשתמש בזה ותבין באיזה נק' היא תוכל להפוך את הראלים ולא להישאר פסיבית. נניח, מול סרינה...
º
מבזקי ספורט ל-25/10/14
25/10/14 14:19
18צפיות
סרינה וויליאמס עלתה לגמר אליפות סוף השנה בפעם השלישית ב
25/10/14 14:19
44צפיות
logoאליפות סוף השנה בסינגפור: האמריקאית גברה 6:2, 3:6 ו-6:7 על ווזניאקי ותפגוש את הרומנייה בגמר. טורניר באזל: השווייצרי יפגוש את הבלגי בגמר
להמשך קריאה, לחץ כאן
ויש לנו גמר בבאזל
25/10/14 21:02
104צפיות
דויד גופיןןןןןןןןןן הנסיךךךךךךך מנצח בשלוש מערכות את צ'וריץ' הצעיר המבטיח, ויפגוש בגמר את פדרררררר המלךךךךךךךךךך שעבר את קרלוביץ' האיום, שהפגין יום טוב למדי במשרד עם 33 אייסים ו- 74 אחוז סרב ראשון.
אני מבקשת בהזדמנות זו
26/10/14 01:06
48צפיות
להציע את צ'וריץ' כנסיךךךךך החדש של הפורום.
מה שהילד הזה השנה השבוע (ובכלל השנה, רק שהשבוע זה תפס יותר כותרות בגלל רפא) זה באמת לא ייאמן. יש לו טניס מגוון ומעניין, הגשות מעולות, והוא מאוד מזכיר את דג'וקוביץ' - לא רק במראה, אלא גם משהו בתנועה שלו על המגרש.
 
בקיצור, אני מוכנה לנטוש את דולגו לאלתר, אם הפורום יאמץ את צ'וריץ' כנסיךךךךך החדש!!
לא לא לא לא לא
26/10/14 07:37
15צפיות
כבר שכחת מה קרה לגופן כשהוא התמנה לנסיךךךךך? אני לא רוצה שהקריירה של צ'וריץ' תיתקע לשנתיים עכשיו.
טניס גברים - באזל/ולנסיה/פריז
24/10/14 20:04
163צפיות
למקרה שמישהו מתעניין בנדאל-צ'וריץ', פדרר-דימיטרוב, מארי-פרר (מחר) או הגרלת פריז.
הגרלת פריז - שמיניות גמר צפויות:
24/10/14 20:05
143צפיות
נדאל פרש מפריז "מסיבות אישיות" (= ניתוח להוצאת אפנדיציט) ולא ישחק בשבוע הבא. ראיתי גם דיווחים על זה שהוא רשמית יסגור את העונה אחרי באזל, אבל אני לא בטוחה אם זה מדויק ב100%.
 
בכל אופן, הגרלת פריז:
Djoko-Isner
Dimitrov-Murray
Ferrer-Simon
JWT-Nishikori
Berdych-Lopez
Anderson-Wawrinka
Raonic-Bautista
Fognini-RF
ההגרלה המלאה
24/10/14 20:59
92צפיות
הגרלה קשה לדיוקוביץ'
24/10/14 21:08
110צפיות
דיוקוביץ' במלכוד רציני : מסלול אפשרי של איזנר - דימיטרוב - טסונגה - פדרר וטורניר מאוד חשוב למאבק על המקום הראשון בסוף השנה, ומצד שני - נולד לו ילד רק לפני כמה ימים, אני לא בטוח כמה מנוחה הייתה לו, או ראש בכלל לאימונים.
 
למה נדאל בחר לשחק בבאזל
24/10/14 21:50
121צפיות
כשקיים טורניר במקביל באותה רמה בדיוק בספרד ?
º
כי לבאזל יש הרבה יותר כסף לשלם לו
24/10/14 22:07
49צפיות
יש לו חוזה עם באזל
26/10/14 01:08
18צפיות
שזה די מצחיק, לאור העובדה שלפדרר אין חוזה איתם כבר שנתיים...
צ'וריץ' עם המערכה הראשונה מול נדאל 6-2
24/10/14 20:38
151צפיות
בטניס שהיה מבייש את רמה 1 בטורניר הפורום: טניס פשוט נוראי, נדאל מפזר כדורים לכל כיוון, הוא מאוד לא מדויק, בלשון המעטה, וצ'וריץ' עם 28 אחוזי הגשה ראשונה מגרד את המערכה, אחרי שהגיש כבר לבייגל מול נדאל.
LOL, אנחנו באותו ראש
24/10/14 20:49
139צפיות
ציטוט שלי מלפני כמה דקות:
"יש מצב שאני הייתי יכולה לנצח את רפא עם איך שהוא משחק היום"
 
הוא היה במאזן 1/19 במערכה הראשונה (=ווינר יחיד ו19 שגיאות), וצ'וריץ' היה עם מאזן לא בהרבה יותר טוב של 2/13
כך או כך, הוא מתחיל להתאפס
24/10/14 21:03
116צפיות
המשחק קצת השתפר בעשר הדקות האחרונות, צ'וריץ' עומד בינתיים יפה מאוד בלחץ.
וואו, פשוט וואו - צ'וריץ' מנצח גם את המערכה השנייה
24/10/14 21:43
136צפיות
7-4 בשובר השיוויון. לא ראיתי את זה מגיע....
 
נדאל היה רחוק מאוד משיאו, מאוד רחוק, והוא פשוט נתן את שובר השיוויון במתנה לקרואטי, ששיחק נהדר במיוחד לאורך המערכה השנייה, והפגין קור רוח מרשים למדי לשחקנים בגיל שלו.
נדאל לא ישחק בפריז או לונדון, יעבור את הניתוח
24/10/14 22:08
171צפיות
ב3 בנובמבר.
º
היה צריך לוותר על באזל, ממש טיפשות מצידו
24/10/14 22:18
63צפיות
º
Money money it must be funny
24/10/14 23:28
45צפיות
הסיפור כנראה מורכב יותר
25/10/14 10:42
100צפיות
הוא חתם לפני יותר משנתיים על חוזה לשלוש שנים, ושנה שעברה לא שיחק בגלל פציעה...הוא הרגיש כנראה שהוא חייב לשחק השנה.
 
 
האם נדאל יזכה איי פעם בטורניר סוף השנה?
24/10/14 22:56
152צפיות
הוא לאישחק אותה השנה
 
כמה צאנסים אתם נותנים לו ? (שנה הבאה בין 29) 
תראה נדאל שנה הבאה יחזור מפציעה בפרק כף היד וניתוח אפנדיציט
25/10/14 12:45
90צפיות
כך שאין שום ספק שב-2015 הוא יזכה בחמישה תארי גראנד סלאם (אפילו שיש רק 4) ובמדליית זהב באולימפיאדה (שבכלל תהיה ב-2016)
מה שמדהים הוא שנדאל יזכה בשלושה רולאן גארוסים בשנה אחת אבל יעוף במוקדמות ווימבלדון!
לגבי טורניר סוף השנה - נדאל יבוא עם חצי ברך בלבד ואפס אפנדציטים וינצח בגמר בו זמנית את פדרר, דיוקוביץ' ותפוחית עץ
פדרר עם המערכה הראשונה מול דימטרוב (5)7-6
24/10/14 23:04
107צפיות
טניס ברמה גבוהה וטובה, שני השחקנים שמרו די בקלות על ההגשות, מלבד המשחקון ה-12, שבו פדרר נאלץ להציל כמה SP, אבל בשובר השיוויון הוא היה מעט יותר ממוקד מיריבו הבולגרי, וכעת הוא ביתרון.
ופדרר מנצח גם את המערכה השנייה, 6-2
24/10/14 23:42
108צפיות
טניס טוב מאוד של רוג'ר פדרר (כן שומרון, זה רוג'רררררררררררררררר בפעם המיליון ), שמעפיל לחצי הגמר. המספרים גם כן נחמדים מאוד : 60 אחוז של סרב ראשון, יחס חיובי של ווינרים ו-UE, ואחוז הגיוני, לשם שינוי, של ניצול נקודות שבירה.
 
דימיטרוב שיחק ברמה גבוהה בחלקים רבים של המשחק, אבל הוא פשוט לא היה מספיק חד בנקודות המכריעות. כשהוא נשבר במערכה השנייה, הראש שלו כבר היה במקלחת...
 
יריבו של פדרר בחצי הגמר יהיה איבו קרלוביץ', שרשם תצוגת הגשה מרשימה למדי מוקדם יותר מול  בנג'מין בקר,וניצח בשתי מערכות 6-4 6-4.
עוד מישהו קלט את ה 'איילה אלפינית בערבות באזל' של שומרון
25/10/14 00:08
162צפיות
חוץ ממני, גילי ואנה?
 
שומרון מתחרה בצורף, מי יכאיב לנו יותר
קלטתי ביגון רב
25/10/14 17:54
63צפיות
האיש הזה הופך את עצמו, בכוח לשונו הציורית, לקריקטורה קשקשנית....
 
הלו זה טלוויזיה, לא רדיו, שחרר
º
אז רשימת העולים ללונדון נסגרה?
25/10/14 15:35
47צפיות
לא ממש...
25/10/14 17:59
121צפיות
אנחנו כבר יודעים שדיוקוביץ', פדרר, וואורינקה,וצ'יליץ' העפילו בוודאות (נישיקורי במקום ה-5 העפיל ב-99 אחוז כבר ).
הקרב כרגע זה על מקומות 7,8,9 בין ברדיץ', שנראה די בטוח, למארי / פרר / ראוניץ' ודימיטרוב. הפערים ביניהם די קטנים בסה"כ.
 
הנה לינק שעושה קצת סדר : 
 
 
 
לא ממש
25/10/14 18:20
129צפיות
ראוניץ' - ועקרונית גם דימיטרוב - מאוד קרובים למארי ופרר, ברמה כזאת שהם יוכלו לעקוף אותם בפריז.
כרגע השמיניה המסתמנת היא דג'וקוביץ', פדרר, ואוורינקה, נישיקורי, צ'יליץ', ברדיך, מארי, פרר.
ראוניץ' 25 נק' מאחורי פרר. דימיטרוב 310 נק' מאחורי פרר. מארי מקדים את פרר רק ב100 נק' (אם כי הוא יכול עוד להגדיל את הפער מחר אם יזכה בולנסיה)
לא רק להגדיל את הפער,לעלות למקום חמישי
25/10/14 18:25
90צפיות
למיטב הבנתי אם מארי ינצח מחר הוא יעקוף את נישקורי ברייס, משמע אם הוא מנצח מחר הוא די בוודאות בלונדון ויספיק לו נצחון אחד בפריז כשגם אם הוא בכלל לא ינצח יכול להספיק.
נצחון מחר יקרב מאוד את מארי ללונדון אבל עדיין לא סופית
26/10/14 00:52
22צפיות
לפי דעתי, אפילו עם נצחון אחד שלו בפאריז, לפחות באופן תיאורטי ראוניץ' ופרר יוכלו לעבור אותו עם גמר בפאריז ודימיטרוב עם זכייה (מבחינת ההגרלה, דימיטרוב או פרר יכולים להגיע לגמר מהחצי העליון וראוניץ' מהחצי התחתון). לנישיקורי וברדיך יספיקו נצחון או שניים כדי לעקוף אותו. ככה שאם הוא רוצה להבטיח את לונדון גם באופן תאורטי הוא יצטרך לעשות רבע גמר שם שזה אומר לנצח את דימיטרוב.  אבל עם נובאק בחצי העליון ופדרר בחצי התחתון הוא יצטרך בהחלט מזל רע מאוד כדי שתרחיש כזה יתגשם. בכל מקרה, בוא נראה אותו קודם מנצח את רוברדו מחר . את הנצחון היום על פרר הוא חפר באופן אופייני. המערכה הראשונה שלו הייתה טובה ודי איומה מצד פרר והייתה לו פתיחה מצוינת של השנייה תוך ניצול משחק נורא של פרר עם שתי שבירות ועלייה ל3:0 וכבר אפשר היה לקוות שלראשונה מאז שהוא נולד הוא ייקח נצחון נגד יריב בכיר באופן חלק. אבל הוא חשב שזה יהיה נזק חמור למותג אז הוא נתן לפרר שלושה משחקונים במתנה חזרה ועוד היה צריך להציל נקודת שבירה ברביעית לפני שפרר נחנק כדרכו לקראת הסוף. אם הוא יצליח לנצח מחר טורניר שני רצוף ושלישי בתקופה האחרונה זה בהחלט ישאיר טעם טוב בסוף עונה חלשה והוא יגיע לפאריס (ובשאיפה גם ללונדון) עם הרבה בטחון כשיש לו מעט מה להפסיד. אם הוא מפסיד מחר, לונדון בסכנה כי אני מתקשה לראות אותו עובר את דימיטרוב שכבר ניצח אותו פעמיים השנה. 
º
אם לא תיאמתם אז באמת באותו ראש
25/10/14 18:42
41צפיות
º
כרגיל, אני לא עושה רפרש בזמן...
25/10/14 19:07
30צפיות
את יודעת, בווגאס היינו עושים מיליונים על זה
25/10/14 20:55
71צפיות
תבחרי מספר מאחד עד עשר שמתחיל באות ח....
מארי מול רוברדו בגמר? הסקוטי שוב יאמלל אותו
26/10/14 00:10
38צפיות
אני מהמר הפעם על 3 נקודות משחק לטומי לפני מפח הנפש המתבקש...
סינגפור, הכרעת שלב הבתים
77תגובות
22/10/14 23:58
1187צפיות
זו הזדמנות להתעדכן ולעדכן את הלו"ז אולי כפי שכנראה יהיה בסוף:
 
עד כה היו: 2 משחקים מהקבוצה הלבנה, 4 משחקים...

(המשך...)
זו הזדמנות להתעדכן ולעדכן את הלו"ז אולי כפי שכנראה יהיה בסוף:
 
עד כה היו: 2 משחקים מהקבוצה הלבנה, 4 משחקים מהאדומה.
 
אני מניח שהיגיון הוא לתת לכל השחקניות יום חופש בין משחקים בהתחלה לפחות.
עדיין, בסוף בשישי בכל מקרה בקבוצה הלבנה ישחקו יום אחרי יום...
חמישי: 2 משחקים מהקבוצה הלבנה ו-1 מהקבוצה האדומה.
שישי: 2 משחקים מהקבוצה הלבנה ו-1 מהקבוצה האדומה.
שבת: חצאי גמר- מקום ראשון של הבית נגד המקום השני של הבית האחר.
ראשון: גמר.
 
קשה לאמוד את כל הפתעות והדרמות שהיו בשלושה ימים הפותחים של הטורניר, הרבה הנחות יסוד שהופרכו וגם הרבה מסקנות והשערות הוכחו נכונות.
אי אפשר באמת עכשיו לכסות את כולם עכשיו אבל בכמה מילים: סרינה, שארפובה וקוויטובה למדו קצת על בשרן כשחקניות טופ שאוהבים לומר עליהן שאם הן רק רוצות מספיק בכך תוכל לנצח כל אחת בכל מצב- איך זה להרגיש מובסות כמדורגות הגבוהות ביותר בידי מדורגות שבעבר הצליחו להביס פעם אחר פעם.
אולי יותר מכל זה מעיד על החממה הזו של אליפות סוף השנה, בה דווקא שחקניות שהייתה להן שנה פחות טובה מהשאר ובמיוחד כאלה שהגיעו בעבר לגבהים של לפחות המקום ה-2 ונפלו(ווזניאקי,רדאוונסקה והאלפ) יש מוטיבציה גבוהה להראות שהן לא סתם הגיעו לאן שהגיעו. במיוחד בעונה בה חלק גדול מהשחקניות לא נאלצו להיפגש כמעט בטופ 8 במתכונתו הנוכחית, זה מראה כמה זה רלוונטי לבחון שוב את יחסי הכוחות כפי שהתעצבו במהלך העונה.
 
האלפ בניצחון מוחץ אחד על סרינה מצליחה למחוק חודשים שלמים של תקיעה במקום בהפסד ליריבות זוטרות, ובעיקר בגישה חסרת פחד לחלוטין בטורניר האליפות הראשון שלה, שמקומה במקום 2 עד אחרי ווימבלדון לא היה בכלל מעבר למה שהיא מסוגלת. ההפסד בחצי גמר ווימבלדון עצר אותה מלהישאר שם והיא נדחקה, אבל היא כאן כדי להישאר בטופ 5. יש דילמה אתית שהעלתה לגבי האם על האלפ לא להשקיע(לא לוותר, לא לתת את המשחק) במשחק שלה מול איוונוביץ'(לאוהבי "הפסדים טקטיים") כדי להוריד את סיכוייה של סרינה לעלות מהבית, אבל לי נראה כי היושר שעולה מהראיונות שלה לא ייתן לה לעשות זאת והיא הולכת להשקיע במשחק הזה את מירב המאמצים שלה כמו בקודמים.
כמוה איוונוביץ' הראתה שהיא לומדת מטעויות, מצליחה לנצח את בושאר שמנעה ממנה בתחילת השנה לחזור לתוצאות שיא שלה בגראנד סלאם בתחילת הקריירה ועדיין לאתגר את סרינה ולדחוף אותה עד לקצה. המשחק של האלפ ואיוונוביץ' הולך להיות מעניין בעיקר בגלל ששתיהן נותנות תחושה של פוטנציאל לא ממומש עד הסוף אם אחת מהן לא תעלה בסוף, וזה מה שיקרה רוב הסיכויים כי קשה להמר נגד המאזן(וההגשה) של סרינה.
 
אני בטוח שרדוואנסקה ו-ווזניאקי לא רצו באמת להיות באותו בית, ולא רק בגלל שהן חברות טובות שהרי הן כבר בטח התרגלו לכך ולא נראה שזה משפיע עליהן. הנה נתון די מדהים: מלבד שטוקהלם 2007 ו-2008 כשעוד היו במהלך עלייתן, כל שאר 9 המפגשים שלהן לאורך השנים לא הסתיימו עם תואר. אנחנו מדברים על שלבים  המכריעים בכל טורניר: 5 רבעי גמר(טוקיו 2010, סידני 2012, טוקיו 2012, דוחא 2013, סינסינטי 2014), 2 חצאי גמר(אינידאן וולס 2010, שטוטגרט 2011) וכמובן שהורגלו באותו בית ב-2011 ושיחקו את המשחק הראשון עם שלוש מערכות ארוכות(הן כמובן לא עלו לשלב הבתים).
אז מה הפואנטה, תגידו, הרי ברור- עם סגנון המשחק ההגנתי והפיזי בו הן כלל לא שולטות במשחק של היריבה, לכן גם אם מגיעות לשלבים האחרונים של טורנירים, אין להן בחירה כיצד לשחק ותלויות כיצד היריבה תגיע ביום נתון בסיום הטורניר. הן לא דג'קוביץ ולא נדאל בשביל שיוכלו לנצח שחקניות ע"י השגת אין-סוף כדורים עד לייאוש היריבה, היכולות הפיזיות שלהן מוגבלות. ובכן, לגיטימי.
אבל מה המסקנה שאפשר להסיק מכך? כדי להוריד לפחות למינימום את האנרגיה שהן מבזבזות במהלך כל טורניר הן צריכות להחליט, כל אחת בפני עצמה, החלטה אסטרטגית לטווח ארוך בעקבות ריבוי המפגשים ביניהן כי במפגשים הבאים ביניהן הן לא הולכות להשתמש ביכולות האתלטיות עד למיצוי הכוחות של שתיהן. הן ישמרו את האנרגיות ליריבות שבאמת ידרשו לכך, במשחקים ביניהן הן הולכות להשתמש בכל הכלים התקפיים ברשותם ומי שתהיה הכי טובה תנצח. אז למה זה באמת לא קורה? אני חושב שרדוואנסקה כבר הגיעה למסקנה הזו בסינסינטי העונה עם מאזן של אותה כמות ווינרים וטעויות אבל ווזניאקי עדיין גוררת אותה לקרב חפירות מקו הבסיס. אותה ווזניאקי שמתהדרת באבא פיוטר הנצחי כמאמן יחיד בשכר מלא, ושניהם עוד לא הצליחו להגיע כמעט למינימום מצבי נק' בהם ווזניאקי לא צריכה להתיש את עצמה כדי לזכות במשחקים. אם הן באמת רוצות להדהים ולעלות שתיהן בקבוצה הלבנה, הייתי מצפה משחקניות טקטיות ברמה הזו שבעידן בטניס בו אמורים להתפתח מהניסיון לקבל את ההחלטה לשארית הקריירה שלהן. יש להן כבר ניצחון אחד בבית, שיתפרעו, שיעשו יותר טעויות לא מחוייבות מקוויטובה ביום הכי רע שלה, שיצאו מגבולות המשחק שלהן ובעיקר שלא יתנו לסטטיסטיקה לנצח אותן ויהפכו להיות כמו טסונגה וברדיך של טניס הגברים מהצד ההופכי.
 
לקוויטובה יש הזדמנות להוכיח, בניגוד למה שנראה מהתוצאה מול רדוואנסקה ומס' הטעויות היא לא באמת שיחקה עד כדי כך גרוע בסטנדרטים שלה שהיא צריכה לפרוש מהטורניר, כי הסטנדרטים שלה הם הפסד בסיבוב הראשון ושבוע אחרי ניצחון בווימבלדון. השאלה עכשיו, היא עדיין שחקנית של הכל או כלום? היא יכולה להגיע לאיזושהי יכולת ממוצעת מיום ליום, שתעזור לה עדיין להילחם על המקום ה-2 בבית שמתאים ליכולות שלה והקאמבק האדיר שעשתה העונה ולשחזר את מסלול חצי שנה השנייה כמו ב-2011, או שהמגבלות האתלטיות שלה בתלות בגורמים חיצוניים הן וטו מוחלט לגבי האפשרויות שיש לה.
º
מבזקי ספורט ל-24/10/14
24/10/14 15:00
13צפיות
קרולין ווזניאקי ואגה רדוונסקה בחצי גמר ב-WTA, מריה שראפ
24/10/14 15:00
50צפיות
logoבסיומו של יום משחקים הפכפך בטורניר סינגפור, נקבעו העולות לשלב ארבע הגדולות. הרומניה תתמודד נגד  הפולניה, הראשונה בעולם תפגוש את הדנית
להמשך קריאה, לחץ כאן
הפתעת השנה: בורנה צ'וריץ' בן ה-17 ניצח את רפאל נדאל
24/10/14 23:19
41צפיות
logoסנסציה ענקית בטורניר באזל: הספרדי הפסיד ברבע הגמר לילד הקרואטי שמדורג במקום ה-124 בעולם 6:2 ו-7:6 (7:4). גופין יפגוש בחצי הגמר את צ'וריץ'
להמשך קריאה, לחץ כאן
º
מבזקי ספורט ל-22/10/14
22/10/14 16:20
38צפיות
בייגל בייגל: סרינה וויליאמס הובסה 6:0 ו-6:2 בידי סימונה
22/10/14 16:20
66צפיות
logoא' סוף השנה: הרומנייה הנחילה לאמריקאית את הפסדה הגדול בקריירה ובייגל ראשון מ-2008: "חלמתי לנצח אותה". איבנוביץ' ניצחה את בושאר
להמשך קריאה, לחץ כאן
באזל 23/10
23/10/14 20:15
59צפיות
פדרר מסתבך קצת מול איסטומין במערכה הראשונה, ומפגר כעת בשבירה (5-2 ).
 
ראוניץ' מנצח את יאנג במשחק ארוך מהצפוי, רק בטייברייק של המערכה השלישית.
קוריץ' הקרואטי ממשיך להדהים, והיום הוא עבר את גולובב, ובכך צולח את "תסמונת הניצחון הגדול" (או מיני ניצחון גדול, אם תרצו - גולביס הוא חידה בעיני כולם ).
קרלוביץ' התמיר מנצח בשלוש מערכות את קני דה שייפר.
מערכה ראשונה לאיסטומין 6-3
23/10/14 20:22
65צפיות
שניהם שמרו על ההגשות די בקלות, עד שהגיע משחקון חלש של פדרר, שהצליח להציל כמה BP, אבל לא את השבירה בסופו של דבר. איסטומין חד, בטוח בעצמו ונראה מאוד חיובי בינתיים.
 
גם אשתקד פדרר איבד לאיסטומין מערכה בשמינית הגמר, הוא יצטרך לשכפל את הקאמבק גם השנה - רק צריך להיות מעט יותר ממוקד.
פדרר מאזן לשיוויון אחת במערכות עם 6-3 בשנייה
23/10/14 20:51
85צפיות
שבירה במשחקון השישי העניקה לו בחזרה את המומנטום, ועכשיו הולכים למערכה אחרונה מכרעת.
המערכה השלישית הייתה נהדרת מצד פדרר
23/10/14 23:11
106צפיות
טניס אגרסיבי ויפה, סמאשים, וולי, דרופ-שוט ווינרים, אפילו הבקהנד עבד מעולה היום.
אה כן...ידעתי ששכחתי משהו..
23/10/14 23:31
112צפיות
6-4 לשוויצרי בסט השלישי.
 
יריבו בשלב הבא יהיה גריגור "גרישה" דימיטרוב, שניצח בקלות מפתיעה את פוספיסיל 6-2 6-2.
מישהו יכול להסביר לי בנוגע לסינגפור
24/10/14 15:40
88צפיות
אם סרינה ואיוונוביץ מנצחות כל אחת ב2 מערכות חלקות, מי עולה לחצי הגמר מתוך הבית?
סרינה כבר שיחקה את כל המשחקים שלה
24/10/14 15:45
101צפיות
אם אנה מנצחת את האלפ ב2 מערכות, היא עולה, אם לא - סרינה עולה
º
will she tank it?
24/10/14 15:49
29צפיות
º
מבזקי ספורט ל-23/10/14
23/10/14 15:40
18צפיות
אליפות סוף השנה בסינגפור: ניצחונות לווזניאקי ולקביטובה
23/10/14 15:40
41צפיות
logoאליפות סוף השנה בסינגפור: המדורגת 1 בעולם צריכה שהרומניה תיקח מערכה מאיבנוביץ' כדי להעפיל ע"ח הסרבית לחצי. ניצחונות גם לווזניאקי ולקביטובה
להמשך קריאה, לחץ כאן
רבאק כמה טעויות בחדשות הספורט של ערוץ הספורט
23/10/14 19:42
134צפיות
"פדרר ניצח את מולר ברבע הגמר וישחק בחצי הגמר מול דימיטרוב"
 
מאיפה להתחיל בכלל?
ניצח בסיבוב הראשון את מולר
ישחק בשמינית הגמר נגד איטסומין
ובשעה שהם אמרו את זה המשחק של דימיטרוב בשמינית אפילו לא החל
 
וכמובן שקינחו בנשים:
 
סרינה ניצחה 11 משחקונים רצופים עד הניצחון במשחק
איך היא ניצחה 11 משחקונים רצופים עד הניצחון אם היא ניצח 1-6 בסט השני?
 
וזה עוד שני טורנירים שהם משדרים
 
אוי החובבנות...
מה אתה רוצה, חביבי ?
23/10/14 20:10
120צפיות
את הכותרות על טניס ושאר הענפים שהם לא כדורגל / כדורסל כותב השרת.....
סואסייד גברים - באזל (שוויץ)
הודעה זו מכילה תמונות
20/10/14 20:27
81צפיות
 
שלום לכולם !
 
נשארו עוד פחות משבועיים עד לסיום העונה ובמשחק הסואסייד (וגם בסבב עצמו) עדיין נאבקים על הכרטיס לאליפות הסבב בלונדון.
השבוע אנחנו עם טורניר האולם בבאזל (שוויץ).
 

להלן הנק' בטורניר:
 
הדחה ביום הראשון - 1
הדחה ביום השני - 15
הדחה ביום השלישי - 45
הדחה ביום הרביעי - 100
הדחה ביום החמישי - 180
הדחה ביום השישי (בלי בחירה) - 300
הדחה ביום השישי (הפסד בגמר) - 350
זכייה בטורניר - 500
 

* המשחק יתנהל עם פורמט הגוגל.

לטובת המצטרפים החדשים, כללי המשחק מפורטים בטופס הבחירה.

אנא וודאו שהבחירות שלכם נקלטו לאחר שסיימתם למלא את הטופס. במידה וישנה בעיה כלשהיא, אתם מוזמנים לפנות אליי במסר.
 
 
שיהיה לכולם בהצלחה !
 
יום 1
20/10/14 20:39
40צפיות
 
שוב שלום לכולם.

מצורפים:

טופס הבחירה ליום ה-1

טבלת הבחירות

הלו"ז המלא ליום ה-1 (יש להוסיף שעה לכל שעה רשומה)

בהצלחה לכולם/ן !
 
יום 2
הודעה זו מכילה תמונות
22/10/14 01:22
37צפיות
שלום לכולם !
 
* לצערי יש לנו מודח אחד כבר ביום הראשון בסואסייד באזל, וזהו TweenerDropShot שבחר בניימינן.
כל השאר ממשיכים/ות הלאה ! כל הכבוד לכם/ן !

מצורפים:
 
 
 
 
להלן הלו"ז המלא ליום ה-2 (יש להוסיף שעה לכל שעה רשומה)

בהצלחה לכולם !
יום 3
הודעה זו מכילה תמונות
23/10/14 00:44
47צפיות
שלום לכולם !
 
* לצערי, אני (shlomy85) ו-zhongdien הודחנו ביום השני בסואסייד באזל אחרי שגולביס הפסיד.
כל השאר ממשיכים/ות הלאה ! כל הכבוד לכם/ן !

מצורפים:
 
 
 
 
להלן הלו"ז המלא ליום ה-3 (יש להוסיף שעה לכל שעה רשומה)

בהצלחה לכולם !
יום 4 ט
24/10/14 00:22
35צפיות
שלום לכולם.לצערי בגלל קוצר בזמן לא אוכל לסכם את היום.כל מי שעבר/ה מוזמנ/ת לבחור.להלן המשחקים ליום ה-4: David Goffin  - Milos Raonic Benjamin Becker - Ivo KarlovicBorna Coric - Rafael Nadal Roger Federer - Grigor Dimitrov אם מישהו יכול לעשות טפסים, אני אשמח.בהצלחה לכולם/ן !
º
גופין (קרלוביץ)
24/10/14 00:26
8צפיות
...
24/10/14 00:36
21צפיות
יצא לי מחורבש (בגלל שזה מהפלא׳)מי שעבר/ה מוזמנ/ת לבחור !שוב, הנה המשחקים:CENTER COURT start 14:00[7] David Goffin (BEL) vs [4] Milos Raonic (CAN) - H2HNot Before 16:00Benjamin Becker (GER) vs [8] Ivo Karlovic (CRO) - H2HNot Before 18:00[WC] Borna Coric (CRO) vs [2] Rafael Nadal (ESP) - H2HNot Before 20:00[1] Roger Federer (SUI) vs Grigor Dimitrov (BUL) - ATPבהצלחה לכולם/ן !
טוב, שוב לא הצליח לי.
24/10/14 00:44
21צפיות
 
גופין - ראוניץ׳
בקר - קרלוביץ׳
בורנה - נאדאל
פדרר - דימיטרוב
אנסה לעזור עם רשימת המשחקים:
24/10/14 00:47
29צפיות
[7] David Goffin (BEL) vs [4] Milos Raonic (CAN)
Boris Becker (GER) vs [8] Ivo Karlovic (SRB)
[WC] Borna Coric (CRO) vs [2] Rafael Nadal (ESP)
[1] Roger Federer (SUI) vs [5] Grigor Dimitrov (BUL)
º
קרלוביץ' (פדרר)
24/10/14 00:51
11צפיות
הטפסים וטבלאות
הודעה זו מכילה תמונות
24/10/14 13:50
30צפיות
שלום לכולם !
 
* לצערי יש לנו 2 מודחים ביום השלישי בסואסייד באזל.
אלו yossi 88 ו-kingRF שבחרו בקוקושקין וגולובב, בהתאמה.
כל השאר ממשיכים/ות הלאה ! כל הכבוד לכם/ן !

מצורפים:
 
 
 
 
להלן הלו"ז המלא ליום ה-4 (יש להוסיף שעה לכל שעה רשומה)

בהצלחה לכולם !
 
יום 5
הודעה זו מכילה תמונות
25/10/14 00:47
31צפיות
שלום לכולם !
 
* לצערי יש לנו מודח אחד ביום הרביעי בסואסייד באזל, וזהו s a g i 87 שבחר בראוניץ'.
כל השאר ממשיכים/ות הלאה ! כל הכבוד לכם/ן !

מצורפים:
 
 
 

בהצלחה לכולם !
אליפות סוף השנה בסינגפור, שלב הבתים
60תגובות
20/10/14 12:03
677צפיות
אחרי 10 חודשים בעונה חריגה בה חלק מהשחקניות לא נאלצו לעיתים לעבור בדרך לתואר שחקנית טופ 10 אחת עד לגמר(או אפילו אחת לא), הם צריכות להיות מוכנות לעשות זאת מול הטופ 8 לפחות ב-4 מתוך ה-6 דרך הבתים כדי לזכות באליפות סוף השנה. 
 
הקבוצה האדומה: ווליאמס,...

(המשך...)
אחרי 10 חודשים בעונה חריגה בה חלק מהשחקניות לא נאלצו לעיתים לעבור בדרך לתואר שחקנית טופ 10 אחת עד לגמר(או אפילו אחת לא), הם צריכות להיות מוכנות לעשות זאת מול הטופ 8 לפחות ב-4 מתוך ה-6 דרך הבתים כדי לזכות באליפות סוף השנה. 
 
הקבוצה האדומה: ווליאמס, האלפ, בושאר, איוונוביץ'.
הקבוצה הלבנה: שארפובה, קוויטובה, רדוואנסקה, ווזניאקי.
מחזיקות קודמות: ווילאמס(01', 09', 12', 13'+פינאליסטית 02' ו-04'), שארפובה(04'+פינאליסטית 07' ו-12') וקוויטובה(11').
אלטרנטיבות: קרבר, מקארובה.
 
מי מהן תפגוש אחת את השנייה לראשונה העונה בבית?
סרינה שיחקה רק עם איוונוביץ'(1)
קוויטובה שיחקה רק עם שארפובה(1)
האלפ ובושאר לא שיחקו רק עם סרינה(2)
רדוואנסקה ו-ווזניאקי לא פגשו רק את קוויטובה(2
שארפובה ואיוונוביץ' פגשו בכולן השנה(3)
 
הלו"ז לשבוע:
שני: 2 משחקים מהקבוצה האדומה.
שלישי: 2 משחקים מהקבוצה הלבנה.
רביעי: משחק אחד מכל קבוצה.
חמישי: 2 משחקים מהקבוצה הלבנה ו-1 מהקבוצה האדומה.
שישי: 2 משחקים מהקבוצה האדומה ו-1 מהקבוצה הלבנה.
שבת: חצאי גמר- מקום ראשון של הבית נגד המקום השני של הבית האחר.
ראשון: גמר.
מזל טוב לנובאק וילנה - נולד להם בן היום
22/10/14 00:38
194צפיות
ועכשיו בואו נדבר על מה שבאמת מעניין, מה הסיכוי שנובאק ישחק בפריז? 
איפה הברכות לאבא הטרי...
22/10/14 06:09
170צפיות
אין, אוהדי פדרר תמיד חושבים קודם כל על מה שאפשר להרוויח ברגעים כאלה
 
עכשיו, דוגרי, הייתי שמחה אם הוא יפרוש מפריז (כדי להיות עם הילד, ברור), אבל יש עוד 10 ימים, לא בטוח שזה יקרה.
הגברת צריכה ללמוד ממירקה כמה דברים על תזמון. התאומות נולדו אחרי שרוג'ר זכה בווימבלדון והיה גם ככה בתקופה נטולת טורנירים. ללדת שבועות לפני ה WTF כשבעלך יכול להפסיד את המקום הראשון... איפה הלויאליות?
º
איזה 10 ימים, פריז מתחיל ביום שני
22/10/14 08:02
59צפיות
º
טוב, עכשיו זה רשמי - שמו של הבן סטפן
22/10/14 10:42
73צפיות
º
בטח בקר עצבני
22/10/14 22:16
46צפיות
º
מבזקי ספורט ל-21/10/14
21/10/14 20:20
27צפיות
טורניר סינגפור: ווזניאקי גברה על שראפובה
21/10/14 20:20
36צפיות
logoהדנית ניצחה 6:7 (4:7), 7:6 (7:5) ו-2:6 במשחק הראשון בטורניר סינגפור את הרוסייה, רדוונסקבה גברה על קביטובה. גלושקו הפסידה למדורגת 352 בעולם
להמשך קריאה, לחץ כאן
אם אין לכם תוכניות מיוחדות ל-10 במרץ 2015
22/10/14 00:29
96צפיות
יש משחק ראווה שמתוכנן בין פדרר לדימיטרוב במדיסון סקוור גארדן. הנה מה ששניהם פרסמו בפייסבוק :
 
פדרר :
Come see me play Grigor Dimitrov at Madison Square Garden in the BNP Paribas Showdown on March 10th! Get the best seats before the public - Use code: FEDERER http://bit.ly/1qJPtUt
 
דימיטרוב :
Come see me play Roger Federer at Madison Square Garden in the BNP Paribas Showdown on March 10th! Get the best seats before the public- Use code: DIMITROV http://bit.ly/1qJPtUt
 
 
|*| נפתח פורום קצת אחרת |*|
22/10/14 11:19
20צפיות
מי מאיתנו לא מרגיש שונה לפעמים? או מוזר? שקשה לנו להשתלב בחברה.
פורום קצת אחרת נועד לאנשים שמרגישים קצת שונים וחריגים בחברה ורוצים להכיר אנשים שמרגישים כמוהם.

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולייעץ ולהתייעץ, לחבק ולנחם, לשתף בחוויות טובות ובחוויות לא טובות, לחלוק רגשות ופשוט לדבר.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
דניז חזניוק
20/10/14 11:31
211צפיות
דניז ניצחה בסיבוב הראשון בתאילנד שחקנית תאילנדית שהפסידה לה בשנה שעברה. בסיבוב הבא יהיה קל יותר.
יוליה מדורגת 5 בקנדה, הוגרלה סיבוב ראשון מול סאבינך
20/10/14 14:37
205צפיות
הרוסיה שכמעט נכנסה לטופ 100 שנה שעברה, אבל התדרדרה ולא רושמת השגים כבר תקופה (פציעה אולי)
סיבוב שני מול Q, רבע גמר מול יאסקיץ המדורגת 2. הגרלה הכי טובה לרבע מבין 4 האופציות שהיו לה.
איכשהו יוליה מצליחה להפסיד
21/10/14 21:31
168צפיות
כשעזבתי את המחשב יוליה הובילה 6-2 3-1. בסוף הפסידה בשו"ש מכריע
º
גם דניז בתאילנד....
22/10/14 11:32
56צפיות
º
האם יש ניקוד בטורניר סינגפור וכמה?
21/10/14 20:01
45צפיות
סואסייד נשים, סינגפור
הודעה זו מכילה תמונות
19/10/14 12:40
106צפיות
ברוכים הבאים לאליפות סוף השנה בסינגפור !
הטורניר במוסקבה הסתיים עם הדחתם של יוסי88 ונלבנדיאן ביום הרביעי. הם אוספים לעצמם 90 נקודות, כל הכבוד !
מבחינת דירוג המירוץ, dmamet עוקף את TweenerDropShot ונכנס למקום השמיני ומבטיח את מקומו בסינגפור.
 
המשתתפים:
s a g i 87
yossil
נלבנדיאן3
amitooshacham
הפסימיסט1
תפוחית עץ
yossi123411
dmamet
מחליפים: TweenerDropShot ו- Skicker.
 
החוקים:
החוקים בטורניר סוף השנה מעט שונים מהחוקים בשאר הטורנירים.
רק שמונת המשתתפים במקומות 1-8 בטבלת המירוץ ישתתפו בטורניר. במידה ואחד או שניים מהם לא יבצעו בחירה ביום הראשון, המחליפים במקומות 9-10 ישמחו להשתתף במקומם (המחליפים יבצעו את הבחירות שלהם כרגיל והן ייחשבו רק אם אחד השחקנים לא יבצע את הבחירה שלו).
חמשת הימים הראשונים של הטורניר הם שלב הבתים, והם יתנהלו כמו כל טורניר סואסייד עד כה - ניתן לבחור כל שחקנית פעם אחת בלבד במשך חמשת הימים האלו. היום השישי הוא חצי הגמר וביום הזה הבחירות של כל המשתתפים ששרדו מתאפסות, כלומר כל משתתף יוכל לבחור בכל אחת מהשחקניות שמשחקות בחצי הגמר, בין אם הוא בחר אותה בחמשת הימים הראשונים ובין אם לא.
 
הניקוד:
הניקוד השתנה משנה שעברה כיוון שהטורניר יהיה במתכונת של שבעה ימים במקום שישה, לכן אני אחכה שיפרסמו איך הניקוד מתחלק בפורום העולמי ואז אפרסם את זה כאן.
 
קישורים:
הגרלה ראשית
טבלת המירוץ
יום 1
19/10/14 12:45
108צפיות
בשלושת הימים הראשונים (שני-רביעי) יהיו שני משחקים בכל יום. ביום חמישי וביום שישי יהיו שלושה משחקים בכל יום.
בהצלחה !
 
º
פותחים דווקא עם הצירוף הכי קשה...
19/10/14 13:18
42צפיות
כן, מבאס..
19/10/14 18:39
55צפיות
בכלל כל המעבר לשבעה ימים קצת מסבך את הסואסייד וגורם לו להיות על גבול הבלתי אפשרי, כי צריך לבחור 5 בחירות שונות מתוך 8 שחקניות..
יום 2
20/10/14 19:11
75צפיות
תפוחית ויוסי מרובה המספרים היו אמיצים ובחרו בבושאר, אך התאכזבו כשזו הפסידה להאלפ והודחו. נותרו שישה !
יום 3
21/10/14 19:53
62צפיות
חמישה מתוך ששת המשתתפים לא שרדו את היום השני המפתיע, בו שתי הפייבוריטיות הפסידו.
רק נלבנדיאן עם שתי הבחירות הגאוניות (ראשית רדוואנסקה, משנית ווזניאקי) עובר ליום השלישי. כל הכבוד !
 
משחקי מחר:
[1] Serena Williams (USA) vs [4] Simona Halep (ROU)
[5] Eugenie Bouchard (CAN) vs [7] Ana Ivanovic (SRB)
 
בהצלחה !
º
אני מבקש שיסביר את הבחירה שלו.
21/10/14 20:14
18צפיות
º
הסביר בפרטי.
21/10/14 23:46
11צפיות
º
אני גם סקרן !
22/10/14 11:53
9צפיות
º
+1
22/10/14 12:08
6צפיות
º
בושאר (האלפ)
21/10/14 20:32
13צפיות
אני מתנצל, לא ידעתי שטורניר סוף השנה כבר השבוע
22/10/14 18:17
34צפיות
אחרת הייתי אומר מראש שלא אשתתף. אני קצת מחוץ לעניינים כרגע בכל מה שקשור לטורנירי הנשים. 
סיכום
22/10/14 20:11
42צפיות
נלבנדיאן מודח ביום השלישי ומסיים את הטורניר עם 360 נקודות. כל הכבוד !
הדירוג הסופי של הטופ 8 לא השתנה במיוחד - תפוחית עוקפת את הפסימיסט שלא השתתף ועולה למקום החמישי, ו- dmamet עוקף את יוסי מרובה המספרים ועולה למקום השביעי.
 
כדי לדעת אם יש מספיק אנשים לסופיה, אשמח אם אנשים מהרשימה הבאה יאשרו את השתתפותם:
Skicker
קוקורוזה השני
rHaDaR
gal773
לאונרדו וזהו
דביב
yossi 88
שוקולד תפוז
קלוד פרולו1 (מחליף ראשון)
ani88 (מחליפה שניה)
 
תודה !
º
מאשר
22/10/14 23:59
5צפיות
º
מאשר
23/10/14 00:27
6צפיות
º
מאשר
23/10/14 14:38
5צפיות
º
מאשר השתתפות
24/10/14 16:16
5צפיות
הקרב על המקום הראשון עד סוף השנה פתוח מתמיד
19/10/14 21:51
297צפיות
כבר שנים שאני לא זוכר סיומת צמודה כל כך.
במצב הנוכחי ג'וקוביץ' מוביל על פדרר ב990 נקודות.
פדרר משתתף השבוע בטורניר הביתי בבאזל ובנוסף יש לו גם את גמר גביע דיויס. תרחיש לא מאוד הזוי שהוא לוקח את שניהם ויש לו עוד קצת יותר מ800 נקודות.ואנחנו נמצאים בפער של פחות מ200 נקודות.
מעבר לזה נותרו עוד 2500 נקודות בקופה.
המאסטרס בפריז 1000 נקודות ונובאק מגיע ככל הנראה אחרי לידה
וטורניר סוף שנה עם מקסימום 1500 נקודות.
 
הימור שלי, פדרר מסיים את השנה במקום הראשון. סטייל ואזניאקי...
ווזניאקי? לא בטוחה שזה תיאור מדויק
20/10/14 18:50
195צפיות
אחרי הכל, לו יש 17, לה היה ועדיין יש -אפס
לא צריך להיעלב, לא באמת התכוונתי.
20/10/14 21:32
155צפיות
זה סתם נחמד ומוזר שאפשר להגיע למקום 1 בלי אף גרנד סלאם.
להבדיל מסבב הנשים, אצל הגברים אם מישהו מגיע בלי גרנד סלאם זה בזכות ולא בחסד.
הניקוד הוא מאוד הגיוני ומעניק באופן די ברור פי 2 נקודות עבור כל שלב פרט לגמר שזה בדרך כלל 60%
אצל הנשים כל נושא הניקוד מאוד מוזר, ומתגמל באופן לא פרופורציונאלי שלבים די מוקדמים, ויש המון טורנירים עם יותר מידי ניקוד יחסית לחוזק שלהם
 
סתם לדוגמא בגרנד סלאם גברים. ראשון 10 שני 45 שלישי 90 רביעי 180 רבע 360 חצי 760 גמר 1200 זכיה 2000
מסטרס אותו דבר רק חצי ניקוד. וחצי לטורניר 500.
אצל הנשים הניקוד יותר גבוה בשלבים המוקדמים: ראשון 10 שני 70 שלישי 130 רביעי 240 רבע 430 חצי 780 גמר 1300 זכיה 2000.
וכך יכולה להיות טניסאית בינונית באופן יחסי שלא באמת מצליחה בטורנירים הגדולים אבל יכולה לקחת המון טורנירים קטנים ולצבור ניקוד...
לא נעלבתי גוזל
20/10/14 21:45
96צפיות
אני לא חושבת שיש מישהו בעולם שמסיים כמקום הראשון בעולם בטניס וזה כי הוא "קיבל" את זה
סבב הגכרים וגם הנשים מאוד תובעני וזה כמו אליפות בכדורגל, מי שהיה הכי טוב כל השנה הוא זה שיזכה, לפעמים זה על חודו של גול במשחק שכיח או הפרש שערים.
 
בקשר לווזניאקי בזמנו כשהיא הייתה מקום 1 בעולם (נשים בצד את הדיון על היעדר הסלאם) זה בגלל:
1- סרינה הייתה פצועה
2- היא הייתה הטניסאית הכי יציבה באותה התקופה שהרוויחה את הכי הרבה הנקודות לאותה נקודת זמן
 
לאף אחד אין ספק שאילולא סרינה הייתה פצועה ווזניאקי רק יכלה לפנטז על המקום הראשון אבל כך אלוהי הטניס החליטו, בזמנו היא הייתה מקום ראשון ובצדק
מישהו עשה פעם בדיקה איך ייראה כל סבב עם
20/10/14 21:49
150צפיות
הניקוד של הסבב השני. בטופ (5, 10, לא זוכרת בדיוק), אתה לא באמת רואה הבדלים, לא משנה באיזה ניקוד תשתמש. ההבדלים הם ברמה של מקום 18 שהופך ל22 או מקום 17 שהופך ל15. וזה נכון לשני הכוונים.
בלי להעמיק יותר מדי, תמיד הייתה לי תחושה
20/10/14 22:17
139צפיות
שסבב הצ'לנג'רים אצל הגברים הרבה יותר משתלם מבחינה כלכלית וניקוד אצל הגברים מ-ITF'S אצל נשים. לא תמצאי בטופ 100 נשים שחקניות שמשחקות יותר מ2-3 ITF בשנה, לעומת הגברים שיש לא מעט שממש חיים מצ'לנג'רים (דודי סלע למשל)
לא בטוח שההשוואה שאתה עושה היא נכונה
21/10/14 12:12
68צפיות
גם אני אף פעם לא התעמקתי אבל נראה שההשוואה בין צ'לנג'ר ל ל ITF נשים לא כל כך מתאימה.
אצל הגברים טורניר ה ATP "הקטן" ביותר הינו 250. אצל הנשים יש טורנירי WTA "קטנים יותר" מ 280 (המקבילה הנשית ל250 להבנתי). אותם טורנירי  WTA "קטנים יותר", נראה לי יותר מתאימים להשוואה ל צ'לנג'רים.
ITF's נשים כנראה מתאים יותר להשוואה ל ITF's גברים (נראה לי שמכונים Future's)/
 
לסיכום, על פי הבנתי, אצל הגברים יש 3 קטגוריות ראשיות של טורנירים (כמובן שלכל קטגוריה יש תתי קטגוריות):
ATP
צ'לנג'ר
FUTURE / ITF
ואילו אצל הנשים יש רק 2 קטגוריות ראשיות של טורנירים :
WTA
ITF
 
אשמח אם מישהו שמבין קצת יותר יוכל לתקן היכן שטעיתי או לפרט מעט קצת יותר על מבנה הטורנירים.
אחרי עיון קצר בטבלת הטורנירים שמשוחקת השבוע
21/10/14 12:18
87צפיות
נראה שגם ההשוואה בין ITF גברים ל ITF נשים היא נכונה.
בקיצור, נראה שקשה להשוות בקטגוריות ראשיות של טורנירים, מכיוון שאצל הנשים יש רק 2, יש טורנירי WTA "קטנים יותר" וטורנירי ITF "גדולים יותר" ביחס לגברים.
זאת אותה שיטה ודינמיקה אצל הגברים והנשים
20/10/14 22:02
158צפיות
ההבדלים בניקוד הם לא משמעותיים, אותה דינמיקה יכולה לקרות אצל הגברים ואצל הנשים כאחד ולא בגלל שיטת הניקוד.
זה אותו דבר בדיוק אולי אפילו בעייתי יותר
23/10/14 15:56
55צפיות
מאחר ויש הבדל מהותי גם באופי של גראנד סלאמים לשאר הטורנירים אצל הגברים בכמות המערכות. אז נכון לפדרר יש היסטוריה מרשימה יותר מלסאפינה אבל הטעם לפגם הזה נותר בעינו מאחר והדירוג משקף את השנה החולפת ולא את היכולת של פדרר בשנת 2006. בהנחה שפדרר יהיה מקום ראשון, זה יהיה בעיקר מאחר והוא היה בריא לאורך שנה שלמה ולא הוליד ילדים שנה החולפת.
 
שחקן שלא ניצח בגראנד סלאם לא אמור להיות מקום ראשון בעייני, ותעיד הרגשתי הרעה בנוגע לאפשרות שסרינה תשאר במקום הראשון גם אם היא הייתה מפסידה את היואס אופן,.
º
לרוג'ר נולדו תאומים במאי
23/10/14 19:48
17צפיות
מה שמלמד אותנו שאנילא צריך להגיב על טניס גברים
23/10/14 21:10
34צפיות
כי אני פשוט לא מספיק מתעניין.
אבל עדיין אין זה לא בריא שיהיה במקום בראשון וזה זהה לאירועי ווזניאקי/סאפינה/מורזמו
זה לא בריא?
24/10/14 01:08
31צפיות
אני מקבלת את הטיעונים לגבי שחקנים שלא מחזיקים בשום סלאם אז ממש קשה לראות אותם במקום הראשון אבל
 
1. רוגר בן 33
2. רוגר הגיע הכי הרבה לגמרים השנה
3. הוא היה הרבה יותר יציב מנובאק לאורך השנה ובגלל זה הוא ראש בראש מולו לסיים את השנה
 
הטיעון שלך ממש מגוחך, אז נניח ונובאק לא היה זוכה בכלום חוץ מוימבלדון ורוגר היה זוכה בטורנירים כמו עכשיו חוץ מסלאם, האם לסטאן\נובאק\רפא,ציליץ מגיע המקום הראשון רק על סמך זכיה בודדת בסלאם?
 
להזכירך נקודות הדירוג משקפות שנה שלמה של שחקן שזוכה לסיים את השנה כמדורג הראשון
והנה אוהדי פדרר קפצו, איך אני מערער על זכותו הטבעית מלידה
24/10/14 14:42
30צפיות
אני אגיב בצורה אחודה.
 
איך ה-17 סלאמים של פדרר קשורים לשנה החולפת? בשנה החולפת היו לו 0 סלאמים (וגם בשנה שלפניה...) בדיוק כמו שלסאפינה היה אפס סלאמים בשנה שקדמה לעלייתה למקום הראשון. פדרר היה מאד ראוי למקום הראשון באותם שנים הם הוא השיג את 17 הסלאמים, אין לזה קשר לדירוג אשר משקף את השנה החולפת בה הוא לא השיג ככל הידוע לי 17 סלאמים אלא אפס.
 
ולשאלתכם, ראוי יותר שנובאק יהיה מקום ראשון, לא סיליץ או וורינקה, ואנ לא חושב שמישהו שקרא את הטענה שלי חשב שאני אומר שראוי שסיליץ' ראוי להיות במקום הראשון, אבל תהיו בטוחים שאוהדי פנאטים ינסו להגחיך טענה אשר עומדת נגד פדרר/נאדל (תלוי נגד מי טוענים)
 
ולשאלה הרלוונטית שהוצגה כאן, אם נובאק לא היה זוכה בווימבלדון אז פדרר הפיינאליסט היה ככל הנראה היה הזוכה, ואז פדרר היה הראוי לסיים במקום הראשון, אם שניהם לא היו בגמר אז זה בגדר מציאות אלטרנטיבית והתשובה היא ואולי דודי סלע היה עובר ניתוח לשינוי מין ומשתלט על המקום הראשון של טניס הנשים.
אם ארבעה וואן סלאם וונדר סטייל סיליץ' היו זוכים בגראנד סלאמס, אז זה היה סיטואציה נורא עצובה לטניס הגברים אשר הייתה מקבילה לשנים מאד לא טובות של טניס נשים.
 
עכשיו ברור לחלוטין שפדרר לא רימה על מנת לסיים במקום הראשון, אבל זה לא מפחית מהחמיצות של סיטואציה כזו, בה המקום הראשון הוא לא השחקן אשר בלט באירועים הגדולים ביותר בשנה החולפת.אלא היה השחקן היציב ביותר. פדרר ראוי להיות במקום הראשון, הוא לקח את רומא ומדריד.
 
ובנוגע למעורבותי השנה בטניס גברים, הטיעון בנוגע למקום הראשון הוא טיעון על זמני, לא טענתי בזכות השינוים שאדברג הכניס לפדרר ולא דיברתי על דימטרוב לעומת נישיקורי כשחקני העתיד של הסבב והשתקפותם בשנה החולפת. הטיעון שלי היה נכון על פדרר ב-2014 והיה נכון על רודיק ב-2004 ודוידנקו ב-2009. כן האינדיקציה למעורבתי בסבב לא רלוונטית (מה גם שלרגע לא טענתי אחרת...)
לדעתי, מה שצריך להשתנות כדי לצאת מהתסבוכת זה
24/10/14 14:50
33צפיות

החשיבות המוגזמת שאנשים נותנים לדירוג. 
אם לא נייחס לדירוג את המשמעות שמקום 1 בעולם= שחקן הטניס הטוב בעולם כרגע, לא תהיה לנו שום בעיה עם הדירוג שתכליתו היא בעיקר לקבוע דירוגים והגרלות בטורנירים, ולא נתפלץ כשנראה שחקנים שלא ראויים לתיוג "השחקן הטוב בעולם" מאיישים את המקום הראשון בעולם בדירוג.
לא נוכל לצאת מזה אחרת, הרי גם לו היינו מחליטים שמקום ראשון בעולם חייב להיות זוכה סלאם היינו עלולים להיקלע למצב שבו יש לנו מקום ראשון בעולם שהוא בבירור לא השחקן הטוב בעולם.
 
מסכים לגבי הנקודה שאין קשר בין התעניינותך בטניס בשנה האחרונה לבין הבעת דעתך בדיון הזה. 
 
º
24/10/14 16:47
2צפיות
"היסטוריה יותר מרשימה"
24/10/14 01:11
33צפיות
נו באמת, עד כמה אתה רואה עוקב ויודע?
 
סאפינה = אפס סלאמים
רוגר= 17
 
לא אתייחס להערה שרוגר לא הוליד ילדים..אחרים כבר הגיבו לך וזה נתן לי אינדיקציה לכמה היית מעורב השנה
º
אז בעיניך צ'יליץ' למשל ראוי יותר להיות מקום ראשון מאשר פדרר?
24/10/14 08:53
17צפיות
או סטאן! סטאן למקום הראשון!
24/10/14 10:02
39צפיות
(כי אם לא פדרר, אז לפחות שווייצרי אחר שכן לקח סלאם השנה).

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה