לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

הפורום משמש במה להבעת דעות, לעזרה לחברים מיידע וניסיון אישי, להדרכה וייעוץ בנבכי הבירוקרטיה, הדיונים יתנהלו בשפה נקיה ללא השמצות והוצאת דיבה, הפורום הוא הראי שלכם. אנא שמרו עליו לטובת כלל הציבור.
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע, ולא יהיו אחראים לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך...
הודעה חדשה

כך זה כשאין ארגון יציג
29/10/14 10:52
163צפיות
קיבלתי פוסט שיתוף של גב' מורביה שיושבת בוועדת הכספים ומייצגת את כלל 280,000 הנכים במדינה ..ושאלתי את עצמי...מי בכלל מינה אותה...באיזו זכות היא מייצגת אותי כנכה....קיבלה ממני מנדט? הייתי שמח אם הייתה הגברת הצדקת מפרסמת כמה נכים הצביעו בארגון המשפחתי שהיא מנהלת יד עם בעלה מתוך ה 280,000 נכים.
אם איני טועה עדיין אין ארגון יציג...ואין לה שום זכות לא חוקית ולא מוסרית לייצג את כלל הנכים במדינה עד להקמת ארגון יציג!!!
אגב לפי אחד מראשי הארגונים שהשתתף בישיבות לקחה הגברת הנכבדה חלק בגזירות שהוטלו על נכי הניידות.
אולי זה לא פפולרי אבל ככה אני
29/10/14 12:11
131צפיות
השאיפה שלי היא שבכל גוף מימסדי במדינה ישב נכה. שיראו אותנו ולא ישכחו שגם אנחנו פה. לכן זה שיש נציג בועדת הכספים צריך לכאורה לשמח אותנו.  אין צורך שאותו נכה ייצג את כלל הנכים במדינה. די שישב באותה ועדה וידאג לאינטרסים של הנכים, הרי אותו נציג הינו נכה. אינטרסים אישיים שלו הינם לטובת כלל הנכים.
ומכך תמוהה בעיני שנעמי מורביה שהיא נכה מרותקת לכסא גלגלים, נשואה לבעל נכה קטוע רגל ומרותק גם הוא, תתן יד לגזירות שמרעות את זכויות הנכים (זכויותיה שלה).  אני מבינה שגם אותו חבר שלך שישב באותן ישיבות נתן גם הוא יד לאותן גזירות, לדבריך, בעצם ישיבתו באותן ישיבות מבלי לזעוק את זעקת הנכים. אז למה להאשים את גב' מורביה?
על פניו לא הגיוני וגם לא הגון. ארגון יציג אולי הוא טוב, עם כל הכבוד,  אבל הוא לא פתרון לכל הבעיות. אני דווקא סבורה שבכל מישרה, בכל גוף ציבורי או פרטי טוב אם יהיה לפחות אדם עם צרכים מיוחדים מכל סוגי הנכויות. רק כך נוכל להשפיע. כדי שיוקם ארגון יציג מוצלח, לא חייבים לרמוס אחרים. כל עשיה היא טובה. טובה יותר או טובה פחות אבל זו עשיה ולא דיבורים.
ראשית לי איו חברים...
29/10/14 12:23
98צפיות
ואיני יודע למי כוונתך, אם כוונתך למומו, איני חבר שלו, רק ציטטתי אותו, לפחות היה הוגן...אבל עובדה שלמרות שהיא מרותקת יצא מנכ"ל הביטוחה אלומי והכריז שחלק מהגזירות הם על דעת הנכים...ולצערי ממנה לא שמעתי מילה אחת נגד הגזירות..את שמעת? או מחבריה לדרך?
לא מסכים איתך שייצג אותך ואותי נכה..שידבר בשמנו מבלי לדעת מהם הצרכים המיוחדים שלי או שלך...מה מבינה הנציגה שאת מהללת בניוון שרירים, או בשיתוק מוחין של ילד קטן...וזו סתם דוגמא....
ושאלה..למה לא יושבים בדיונים האלה נכי תאונות עבודה...או נכי צה"ל או נכי פעולות איבה? כי להם יש ארגון יציג מסודר, שנציגיו באים מוכנים מקצועית לוועדות עם משנה סדורה לכלל הנכים שהם מייצגים...ריטה אני יודע איך הם מגיעים לוועדות, ללא הכנה מוקדמת, ללא ניירות עבודה, ללא התייעצות מקצועית לצרכי כלל הנכים ולא רק לצרכיהם בהתאם לליקוי שלהם...
זו התוצאה של הגזירות האחרונות, זו התוצאה שקיצבת הניידות מוקפאת שנתיי, זו התוצאה שקיצבת השר"מ שהייתה כל השניםצמודה לשכר המינימום קפואה ואילו שכר המינימום התייקר ב 600 ש"ח ברוטו לזה תוסיפי עוד כ 32%, זו התצאה שהאוצר מפעיל את ספר הליקויים החדש והתחיל בסכרת שמחמירה את הזכאות...
ואין מצפצף ואין פוצה פה...יש כן סלפי 
 
ריטה אחרי מעל 60 שנות נכות מגיע לנו שייצג אותנו מישהו מקצועי ולא אחד שמספיק שיושב שם עם כסא גלגלים, או שיישב שם נכה שיתוק מוחין, או ניוון שרירים שזה יעשה את העבודה...
ומי חתם על ספר הליקויים שמרע לסכרת ?
29/10/14 13:08
82צפיות
ועוד יבוא עוד ליקויים יורדו נכים מנכות
 מי חותם ? מועצת המוסד לביטוח לאומי ,!!!
ועל מי ירדת שמי שבמועצה ? ישנו אדם משלנו? מי הוא מי מינה אותו ?
והוא  חתם על אשרור ספר הליקויים ? כן, כי הוא במועצת המוסד לביטוח לאומי
עכשיו תעשה אחד ועוד 4 יצא לך פורום הנכים חחחחח מי מינה אותם ? אולי אתה
 
 
מועצת הביטוח הלאומי לא חתמה על הסכרת
29/10/14 13:26
67צפיות
תבדוק פרוטוקולים...
אגב נציג מטה מאבק הנכים יושב במועצת הביטוח הלאומי..תקן אותי אם אני טועה ואם לא...אל תבוא אלי בטענה אלא בנציגך!!!!!
מי שחתם על זה זה משרד האוצר, אגב לא שמעתי אף מילה מזו שטענה שמייצגת את כלל הנכים מילה על הסכרת, אף מילה על הגזירה להפוך נכי ניידות לדור א' ודור ' להפלות בין נכה לנכה, לפצל את הנכים שמנכ"ל הביטוח הלאומי התפאר שזה נעשה על דעת ארגוני הנכים...אתה שמעת על זה משהו?, על הגזירות האחרונות בנושא הניידות שמעת משהו ממושיעת הנכים? מדוע לא לעדכן את ציבור הנכים על  העננה המתקרבת כמו שמומו עשה....
 
אגב לדעתי האישית נציגי נכים במשרדים ממשלתיים צריכים להיבחר על יד כלל הנכים ולא על ידי ארגונים בעלי קשרים.
פפה לאון מי זה משה יוסף?
29/10/14 13:51
59צפיות
מי מ 300,000 הנכים במדינה בחר בו? מה ידוע עליו? מי מכיר אותו?מה קישוריו? מלבד קשריו עם המשפחה המנהלת? אתה לא חושב שלפני שנבחר לתפקידו כנראה בעזרת קשרים היה צריך לקבל את מנדט כלל הנכים? וכן גם את מומו כלל הנכים היו צריכים לבחור....הכל קשרים.
 
מכרתם והרסתם את אוכלוסיית הנכים תמורת נזיד עדשים...ואל תיעלם תמיד כששמים לך מראה מול הפרצוף אתה נעלם, אם יש לך טיפת כבוד עצמי תשיב ..הנכים רוצים לדעת.
רק שתדע שחבר שלך שאתה מצדד בו
29/10/14 14:48
51צפיות
הוא זה גם שידע ? או שהוא מנותק  ואו שהוא סתם נמצא במועצה?
 ולא רק " משה יוסף" עליו אתה תטען!
מי התריע לכל נפגעי והסכרת והאפילפסיה שעומדת לנחות עליהם גזרה ,?
מי בחר בך מכל ה 300 אלף נכים לדבר בשמם?
מי אתה שאתה פתאום צץ  ומצייץ בקול
מה עשית למען כלל הנכים במשך שנים רבות ? ספר שנשמע אותך
ואגב יותר מ20 עד 50 נכים מקסימום פה לא נמצאים אנשים רבים
תחלק אותם   ב 300 אלף, פרומיל אתה לא, ומצידי אתה יכול למחוק
כי המראה שלי אולי תסנוור אותך חזק
ואם יש יש לך אומץ וכבוד עצמי תותיר את ההודעה על מנת שכל הנכים יידעו !!
אך אתה תמחק כי אין לך אומץ ככה אני חושב, לך מותר,
 
הוא לא חבר לא מצדד בו אבל ב 14 למאי פרסם והזהיר!!!! היחידי!
29/10/14 15:29
50צפיות
לא קראתי שמישהו הזהיר על הגזירות באפילפסיה ובסכרת, בזה הרגע סיימתי לחפש ברשתות החברתיות...גם לא ראיתי שמישהו שישב בוועדות שגזרו גזירות שיצא לקהל הנכים ועידכן אותם מלבד מנכ"ל הביטוח הלאומי, ומלבד מומו שהזהיר על העננה המתקרבת ב 14 למאי האחרון בקיר בפייסבוק שלו!!!!!
איני משרתם של אדונים, אף אחד לא בחר בי, איני מתיימר שעשיתי משהו או שרוצה לעשות משהו..אני נכה ככל הנכים משמיע קולי בשמי אני!!!!!  עשרות אלפים ניזונים ומקבלים אינפורמציה מכתיבתי הלא אינטרסנטית, ולא ארד לרמה האישית שלך...נראה אותך אמיץ כותב בשימך האמיתי....משרתם של אדונים..חהחהחה....
 
אגב שוב, למה אינך עונה מי זה משה יוסף...מי בחר בו..איך הוא נראה...מה הכשרתו מה יכולותיו..איך הגיע למצב שמכל 300,000 הנכים במדינה שווקא בו בחרו..הוא עילוי? ממי קיבל מנדט!!!!! או שהוא פשוט מקורב למשפחה "הלוחמת" למען אוכלוסיית הנכים...
אין שום פגם שיהיו לך חברים . להיפך .
29/10/14 15:53
51צפיות
המקרה של אותה נכה יכול להוכיח שארגון יציג אינו הפיתרון . מדוע ? אספר לך . נפגשתי עם נכה קלה יחסית - 62% מוגבלות בניידות . היא דווקא חושבת שהיא לא רואה מישהו שיכול ליצג נכים שכמותה כי לדעתה דווקא הנכים הקשים , באופן טבעי ובצדק , מקבלים את הנתח הגדול ביותר של העוגה ( פר נכה)  . הנכה קנתה מכונית עם הלוואה עומדת והתחילה לקבל קצבת ניידות . בהמשך אושרה לה קיצבת נכות מלאה ושר"ם 50% . היות והיא אינה משתמשת בכיסא גלגלים קיבלה מכתב שהיא לא יכולה לקבל כפל קצבאות עקב כך שאינה משתמשת בכיסא גלגלים וצריכה להחליט בין שר"ם לניידות . בלית ברירה וויתרה על הניידות אבל אז דרשו ממנה גם להחזיר את ההלוואה העומדת . היא אכן מחזירה מידי חודש ולא מבינה מדוע כפל קצבאות קשור גם להלוואה העומדת לרכב שהיא משתמשת בו עקב נכותה . אם יקום ארגון יציג כמו שאתה מציע הרי רוב חבריו יהיו הנכים הקלים , נכון ? אז איך תחלק את הכסף בלי לפגוע בנכים הקשים ? הריבים והעימותים בין החברים על חלוקת העוגה יהיו כאלה שיהיה מאוד קשה להתנהל . אם אתה חושב שהקמת ארגון יציג כזה תגדיל את העוגה אז אתה טועה . זה לא יקרה . ברור לך שכל שקל שיתווסף לנכים הקלים יגדיל משמעותית את התקציב והאוצר יעמוד על רגליו האחוריות אלא אם כן פוגעים משמעותית בנכים הקשים. אני סבור שהארגונים הקיימים יכולים בהחלט לעשות את העבודה באופן אפקטיבי יותר אם רק היו משתפים פעולה ביניהם בהתאם לצורך וזאת מבלי לפגוע באינטרסים והמטרות של כל ארגון .
איזה כיף זה לתקוף תחת כינוי
29/10/14 16:00
45צפיות
מי זה פאפא ליאון...לאהוא מהסנדק קראו פאפא ליאון...מי זו נעמי מי בעלה, מי זה משה יוסף, מי זו המשפחה הלוחמת? השיח מעניין הוא היה יותר מעניין אם הנכים היו מתדיינים בשם האמיתי בלי פחד ומורא
אענה לך במספר משפטים בלבד.
29/10/14 16:12
54צפיות
ב2002 הוקמה וועדת לרון, פרק ה' בדו"ח פותח כך: כדי שהנכים יוכלו לקבל את כל זכויותיהם עליהם להתארגן ולהקים ארגון יציג אולי לא באותן המילים אבל זה התוכן, ב 2005 סמכה ידה הממשלה על הדו"ח, ונציב זכויות לאנשים עם מוגבלות היה אמור לפעול ליישום הדו"ח..הממשלה לא דחתה את פרק 5, ארגוני הנכים השונים הם אלה שהתנגדו אז ומתנגדים היום להקמת ארגון יציג.
בנושא המקרה שציינת , אתה צודק...ורק אציין שנכה צולע על קביים קשה לו יותר פיזית מנכה המרותק לכסא גלגלים, וכאן צריך להיכנס לתמונה הארגון היציג לדאוג שכל נכה ונכה יקבל את זכויותיו הייחודיים בלקות שלו ואת הזכויות הכלליות כנכה...זו מטרת הארגון היציג לדעתי האישית
נכון , רק מהיכן יגיע הכסף הנוסף ?
29/10/14 16:41
38צפיות
זה העניין . מי יקבע את סדר היום של הארגון היציג והנושאים הבוערים לטיפול ? אתה מאמין שזה אפשרי לביצוע ? תראה כמה קשה היום לשתף פעולה בין הארגונים שכל אחד מושך לכיוון אחר . האם לא כדאי למצוא דרך לשיתוף פעולה בנושאים שמטרידים את כלל הארגונים תחת איזה וועד פועל כזה ועדיין להשאיר את עצמאות הארגונים ? תחשוב על זה.
אסביר לך את דעתי...
29/10/14 17:00
49צפיות
את נציגי הארגון היציג יבחרו כלל הנכים במדינה, הנקראים נכים כלליים, כל נציג שירצה להיבחר יצטרך להמציא תעודת יושר ויעבור וועדה שתבדוק את כישוריו, בהנהלת הארגון ובמועצת הארגון יכהנו נציגים מכל סוגי הלקויות, לפני כל דיון ממשלתי ייערך דיון מקדים בארגון, יבדק המצב שבו לקוי אחד רוויח על חשבון ליקוי אחר...יבואו מוכנים לוועדות עם מומחים וניירות עבודה.
שאלת על כסף? זכויות זה לא רק כסף ואתן לך מספר דוגמאות:קח לדוגמא את התיקון שתו חניה כחול עדיף על תו חניה רגיל...ידוע הוא שנכה צולע על קביים סובל וקשה לו יותר מאשר נכה על כסא גלגלים, דוגמא נוספת למה לבעלי תו חניה כחול יש פטור מתשלום בנתיב המהיר בכניסה לתל אביב? או למה יש להם יתרון בנסיעה בנת"צ? זה נכה וזה נכה...לזה קשה ולזה קשה...ודוגמא נוספת..מעשתה טעות בחוק הנגישות האחרון כבר שנתיים, ואין מי שיתקן או יותר נכון ייאבק לתקן, לפי התיקון נכה צולע או כל כסא גלגלים ימתין בתור, ואילו בעל נכות בלתי נראית יקבל שירות ללא תור...
ארגוני הנכים יכולים להמשיך לתפקד רק שלא יוכלו לייצג את הנכים במוססדות הממשלתיים?
וגם בנושא הכספי שתהיה חלוקה צודקת בהתאם לצרכים היחודיים של כל ליקוי והצרכים הכלליים ולדוגמא הפוסט כתבת בדיון הקודם.
ובוא נצא מעולם הקיצבאות...תאר לך איזה כח קניה יש ל 300 אלף משפחות!!!! אם במוצרי מזון חשמל, דלק ועוד...לעשות הסכמים עם גופים המפקים את הצריכה במדינה יכול להשאיר יותר כסף פנוי בכיס הנכים..ראה לדוגמא את "חבר"...
ויש עוד..תאמין לי
זו דעתך ! ויש מזל שזו רק דעתך
29/10/14 18:09
46צפיות
ותודה על האמת, הפעם לא ברחתי, פשוט אני אולי קצת יותר עסוק ממך ,
ובקשר למשה יוסף, האמת אננני מכיר אותו, את שלמה( מומו) אלנקווה אני כן מכיר
כי הוא מפורסם על כל קיר ובכל מקום מופיע כמומו הלוחם , אך לאחרונה ראיתי
שיש כאן הרבה אצלו אויר,ואתה נתת כאן על הראש של מטה המאבק ופורום הארגונים,
והבאת את דבריו של אותו מומו , אז עד כמה שאני יודע מומו לא עזב את הפורום אלא הועזב
ע"י פורום הארגונים עוד הרבה לפני שהגזרה הזו הופיעה , אל תשאל אותי מהיכן אני
יודע , ולמה ? אני לא יודע
מומו לא מעניין אותי כלל
29/10/14 18:36
34צפיות
אותי כנכה מעניין שאנשים מינו עצמם כמייצגים שלי, אנשים שמשתפים פעולה לפגוע באוכלוסית הנכים כל עוד זה לא פוגע בהם, הפגיעה הנוכחית וגם החלוקה והאפליה  לנכים דור א' ודור ב'  לא פוגעת בכל חברי הפורום, גם במומו לא ובכל זאת הזהיר את אוכלוסיית הנכים. ובנושא הפורום הקקיוני ומי חבר מעניין את הסבתא שלי
כתבתי שאתה פחדן
29/10/14 18:40
34צפיות
למה מפחד לכתוב בשימך.
לא מוחק סתם, ובייחוד את הפוסט שלך המראה את הפרצוף האמיתי של התנהלות הארגונים, את הקינאה במומו ואת הפחדנות שלך להיות גיבור תחת ניק
איך תדאג שיהיה ייצוג לנכים הקשים ?
29/10/14 18:52
44צפיות
הרי ברור לך שחלק מאוד נכבד מאותם 300,000 הם נכים קלים יחסית וסביר להניח שיהיה להם רוב בייצוג . כיום קבוצות הנכים הקשים השיגו זכויות במהלך השנים בזכות הייצוג שהיה להם . מה יהיה כאשר עקב הקמת הארגון היציג והעובדה שמספרם מועט יחסית לסהכ  הנכים לא יהיה להם ייצוג וגם אם יהיה לא יהיה להם השפעה ? יש פה בעיה לא קלה שאני לא מאמין שיש לה פיתרון . יש בעיות נוספות אחרות שלא כאן המקום לפרטן .
דווקא עקב הדוגמאות שהבאת אני סבור שצריכה לקום מסגרת שתטפל בבעיות שהן מכנה משותף לכלל הנכים כמו תגי נכה והאבחנה בין סוגי התגים נסיעה בנתיבי תחבורה ציבוריים  ועוד נושאים משותפים אחרים כפי שיוסכם בין נציגי הארגונים השונים . כמו כן כל מהלך של שינוי בתנאי הקיצבאות יובא לידיעת אותו גוף משותף הגם שאחר כך יוכלו הארגונים הספציפיים להתדיין בנפרד עם המוסדות כפי שנעשה כיום. מהלך כזה לדעתי ישים וניתן לבצעו בזמן קצר .
אם בארגוני הנכים היצוגיים זה עובד
29/10/14 19:15
38צפיות
אם ברחבי העולם זה עובד אין שום סיבה שלא יעבוד אצלנו.
כל נכה הוא נכה קשה, יש לו את הצרכים היחודיים לו ואת הצרכים הכללים ואת זה הוא צריך לקבל.
את נציגי הארגון חייבים לבחור כלל הנכים במדינה וברומנית יש פתגם: "איך שנציע את המיטה כך נישן".
בין כל סוגי הנכים קלים כקשים יש מספיק אנשים מוכשרים ובעיקר ישרים שמסוגלים להיות שותפים לניהול הארגון
לא בכל העולם ישנו ארגון יציג אחד לנכים .
29/10/14 19:24
37צפיות
בארה"ב למשל ישנם ארגונים נפרדים . למשל ארגון נכי הפוליו בארה"ב הוא ארגון של מאות אלפים שעובד טוב מאוד. ישנם ארגוני נכים ספציפיים אחרים בארה"ב . אגב הארגונים הינם פדרליים בין מדינתיים . באוסטרליה גם כן ישנם ארגונים שונים של נכים ספציפיים לנכויות שונות והעסק עובד טוב מאוד.
 
לא חקרתי את חו"ל פה בארץ זה עובד היטב
29/10/14 20:00
34צפיות
לא כל מדינה זהה לשניה, לכל כל ארגון שמתאים לאחת מתאים גם לשניה, ...בארה"ב השלטון שונה, בטוח שיש מדינות שאצלם פועל ארגון יציג, איני בטוח אבל באנגליה יש ארגון יציג מפואר, מישהו הציג בפני את התקנון והתקנות שלו...מידע אישי, אתה רק יכול לחלום על האיבזור שמקבל נכה בארה"ב, או הטיפולי או הנגישות...
אצלנו הארגונים היציגים עושים עבודה טובה לטובת אלה שמינו אותם לא כמו אצלנו שכל אחד קם בבוקר מחליט שהוא נקעקר, פותח ארגון מבקש אישור כניסה לכנסת והנה הוא יושב בוועדות מחווה דעתי שרק הוא יודע מהי, רק הוא יודע מהם כישוריו...ויש מעל 1,000 כאלה...כל מי שתוקפני יותר, בעל קשרים יותר זוכה להטבות על חשבון אחרים שאינם תוקפנים ואינם בעלי קשרים ואם תרה אשמח לתת לך דוגמאות
לא תאמינו פתחו וקראו
הודעה זו מכילה תמונות
29/10/14 13:53
141צפיות
שלום שלום.
אתמול שלחתי לכם שתי תמונות של "עבירת" חנייה שנרשמה לי.
אצרף אותן שוב.
והיום, הפלא ופלא, הסירו תמרור זה....האחרונה מימין לשמאל היא  התמונה מהיום.
מה עלי לעשות לדעתכם??.
º
העיקר שיש לך צילומים לך למשפט אל תוותר
29/10/14 14:04
44צפיות
º
בהחלט....לא להאמין....תודה על תגובתך.
29/10/14 16:07
28צפיות
שר האוצר מתכוון להעלות את שכר המינימום
28/10/14 08:03
125צפיות
הבוקר בממון.
 
האם הוא מתכוון גם לעדכן בהתאם את הקיצבה האמורה לממן (אמנם חלקית) את שכרו של עובד זר שמעסיק נכה קשה?
גם אותי זה מאוד מעניין. ובכלל למה צריך להעלות להם את השכר?
29/10/14 11:33
73צפיות
לאזרחים שמקימים כאן את ביתם אני מבינה צריך ועוד איך להעלות את השכר. אך למה מגיע להם העלאה. הם היו באים לכאן גם אם היינו  נותנים להם משכורת של 3000 שח.
היי , בעוד חודש וחצי טס ,
28/10/14 07:32
119צפיות
מכיוון שלא טסתי מזה כ-15 שנים לחו"ל   , שאלה ברשותכם : 
מי אחראי להסעת מתקשים בהליכה מדלפקי הצ'ק אין למטוס : חברת התעופה , סוכנות הנסיעות או בכלל רשות שדות התעופה  ?  כל אחד מהגורמים הנ"ל טוען אחרת ..מה שמוזר הוא שאף אחד לא ביקש ממני תעודת נכה בכלל .
חברת התעופה הושיבה אותי במושב רגיל , כאשר אמרתי להם שאני צריך מקום עם מרווח לרגליים , הם אמרו לי שבכל טיסה יש מספר מקומות כאלה וצוות המטוס ידאג להושיב אותי באחד מהם .  אבל על גבי כרטיס הטיסה עצמו מופיע מספר מושב רגיל  . בקיצור , אני מפחד שאגיע למטוס ואגלה שכל המקומות לנכים תפוסים  .  מי צריך לקחת אחריות על הנושא הזה  ?
תודה 
תתחיל עם חברת הנסיעות
28/10/14 23:36
53צפיות
יהיה עליך ליידע את סוכנות הנסיעות לגבי מיגבלותיך. אם אתה מתנייד בעזרת כסא גלגלים ידני/ממונע, האם להזמין לך שירות עזרה בבידוק דרכונים ומיטען בשדות תעופה, ועזרה בניידות בים שדות התעופה. הם מזמינים ומיידעים גם את המקומות בחו"ל.
אין מקומות לנכים במטוסים. יש את המקומות הראשונים במחלקת
29/10/14 06:40
67צפיות
התיירים שהיום נהפכו למחלקה בפני עצמה מה שנקרא תיירות פלוס באלעל או פרימיום, הכוונה למרווח גדול יותר לרגליים.
מקומות אלו הם בתוספת תשלום, באלעל בטיסה לברצלונה תוספת של 80$ לכרטיס להלוך.
אם אתה מתהלך עם קביים או מקל, גש לדלפק הנכים שם התור המקוצר ומשם תבקש עזרה בהגעה לאזור הדיוטי פרי או לשער היציאה, בארץ יש קלונועיות מיוחדות לכך, בחו"ל לדעתי גם יש ,אבל חברת התעופה צריכה לידע את עובדי נמל התעופה שיש נוסע הזקוק לעזרה.
ריטה צודקת, באם אתה ישוב בכסא גלגלים אתה חייב לידע את חברת התעופה ואז תקבל מסמכים למלא בבית- האם אתה יכול ללכת בתוך המטוס או עם עזרה, עצמאי באכילה, ישוב בכסא גלגלים, זקוק לכסא גלגלים בתוך המטוס וכו'
אני הולך בעזרת קביים , חברת התעופה כבר "חקרה"
29/10/14 07:28
66צפיות
אותי על הקביים  ( מה האורך שלהם בסנטימטרים והאם אני צריך אותם לידי בטיסה )  , אבל לא מוכנים להקצות לי מקום עם מרווח מראש  . הם אומרים לי תגיע למטוס ושם צוות המטוס ידאג לך .
אני קצת חושש מזה  . אם באותה טיסה יהיו יותר מ-8 מוגבלים שצריכים מרווח לרגליים  ?
אנסה לענות מעט
28/10/14 21:14
67צפיות
עליך להזמין שירות הסעה בתוך הנמל כאשר קונה אתה את הכרטיס לחו"ל, מבקש מסוכנות הנסיעה לדאוג.
נכים לא שמים בנקודות יציאה חירום (שם הכי נוח לשבת) כדי לא להפריע בזמן מצוקה.
שיפוע רמפה ביתית לכיא גלגלים (עדיף מאוחר מאף פעם...)
28/10/14 08:04
97צפיות
 
באיחור [  קל...  ] חזרתי לספר....
הרמפה נבנתה בסופו של דבר בשיפוע של 19.5% (5 מדרגות , עלייה של 77 ס"מ , לאורך רמפה של 395 ס"מ).
נכון להיום אני יכול לקבוע שבמשקל נמוך, נניח עד 15 ק"ג, אין ממש בעייה לדחוף את הכיסא למעלה או לשמור על הכיסא בירידה. 
במשקלים גבוהים יותר ו/או בדחיפה עצמית ו/או בכיסאות ממונעים, באופן טבעי לשיפוע יש יותר חשיבות...
די ברור שעדיף שיפוע מתון יותר אבל יש כמובן שיקולים ואף אילוצים נוספים.
 
האם למישהו יצא לקנות "פסי חיספוס" למניעת החלקה על הרצפה , בעיקר כשרטוב...
 
תודה
 
 
רמה תיקנית היא בשיפוע של 5-8%
28/10/14 09:40
54צפיות
ראיתי את התמונה המצורפת ולדעתי תתייעץ עם אדריכל מומחה נגישות. לא מומחה נגישות!!!! אדריכל!!!! מומחה נגישות....
אפשר לברך על המוגמר ואפשר לקלל על המוגמר,,,
28/10/14 10:14
45צפיות
כ"א עפ"י דעתו...
הרמפה חיה, נושמת ובועטת, אנחנו לאחר שלב ההתייעצויות, ההתלבטויות, ההחלטות - כבר בנינו, ואנחנו משתמשים ברמפה כשנה וחצי... 
לכן הצעתי להתייעץ עם אדריכל נגישות
28/10/14 10:16
36צפיות
אולי מעקה מיוחד...
זו התוצאה כנראה שלא בונים בהתאם לחוקים...חבל..התמונה יפה כנראה האזור יפה אבל לא נגיש לנכה...
אבל יואל כתבתי ש
28/10/14 10:39
49צפיות

נכון להיום אני יכול לקבוע שבמשקל נמוך, נניח עד 15 ק"ג, אין ממש בעייה לדחוף את הכיסא למעלה או לשמור על הכיסא בירידה. 
 
ז"א במקרה הספציפי שלנו/עבורנו, נכון להיום, נגיש גם נגיש...
 
כל זמן שיש בעיה
28/10/14 13:04
43צפיות
ולא משנה מה הסיבה הרמפה לא נגישה, השיפוע התיקני אמור להתאים לכל משקל
משתמש בפסי חיספוס לרמפה ברכב, לא ממש עוזר גם
29/10/14 06:44
34צפיות
במעלון הביתי לא ממש עוזר , אני משתשמ בכסא ממונע
נוהל חילוץ כסאות גלגלים ממונעים
הודעה זו מכילה תמונות
26/10/14 06:05
121צפיות

 
 
 
נוהל חילוץ נכה כתוצאה מהשבתת הכיסא הממונע
 היחידה הארצית למכשירי שיקום וניידות
משרד הבריאות
 Mobility & Rehabilitation Technology Department 
Ministry of Health 
 רחוב נח מוזס 15, תל-אביב 67442
 call.habriut@moh.health.gov.il :ל"דוא
 03-6061797 :פקס *5400 :טל
 Nohach Moses 15, Tel?Aviv 67442 
call.habriut@moh.health.gov.il   
Tel:* 5400 Fax:   03?6061797
                               
 סימוכין:06 62767313 נובמבר 2013 ג' בכסלו, התשע"ד
נוהל חילוץ נכה כתוצאה מהשבתת הכיסא הממונע
כללי
החילוץ יתבצע בהתאם לקריטריונים כפי שיפורטו להלן. משפחה או בכל גורם אחר. שירות עבור חילוץ נכה כתוצאה מהשבתת הכיסא הממונע, וכאשר אין באפשרותו להיעזר במלווה או בן עפ"י החלטת משרד הבריאות, היחידה הארצית למכשירי שיקום וניידות תעניק החל מיום – 01.12.2013
מטרת הנוהל
להסדיר ולהגדיר את הטיפול בחילוץ האמור לעיל, על ידי היחידה הארצית למכשירי שיקום וניידות ומוקד
קול הבריאות בהתאם ללוח זמנים המוגדר מטה.
הגדרות
1. חילוץ –  
1.1. חילוץ מוגדר כמצב שבו הנכה נמצא בכיסא ממונע, מנגנון הנסיעה מושבת ולא מתפקד או מערכת
ההגאים הידנית אינה עובדת, הוא אינו יכול להתנייד ואין שום גורם אחר או מלווה בסביבתו
שיכול לסייע.
1.2. מצב זה מחייב חילוץ של הנכה ע"י צוות טכני של היחידה הארצית למכשירי שיקום וניידות או ע"י
ספק חיצוני.
1.3. יודגש שמדובר במקרה שהכיסא שברשות הנכה הוא בהשאלה ממשרד הבריאות והאחריות על
התחזוקה חלה על המדינה.
 
* . מוקד קול הבריאות – 54002  
מוקד מידע טלפוני של משרד הבריאות הנותן מענה בתחומים שבאחריות משרד הבריאות לכלל תושבי
המדינה והוא פועל החל מהשעה 08:00 ועד 18:00. בשעות בהם המוקד לא פעיל, השיחות יענו ע"י נציגי מוקד התרגום הרפואי כולל בסופי שבוע וחגים
3. מוקד מנהלי ביחידה הארצית לשיקום וניידות –  
מוקד טלפוני של היחידה הארצית למכשירי שיקום וניידות הפועל 6 ימים בשבוע מהשעה 16:00
ועד השעה 08:00 בבוקר שלמחרת. מוקד זה יקבל הודעות ממוקד קול הבריאות בדבר תיקונים
דחופים ויבחן את מידת הצורך במתן מענה מידי לצורך חילוץ נכה בהתאם להגדרה בסעיף 1
שלעיל  
 היחידה הארצית למכשירי שיקום וניידות
משרד הבריאות
 Mobility & Rehabilitation Technology Department 
Ministry of Health 
 רחוב נח מוזס 15, תל-אביב 67442
 call.habriut@moh.health.gov.il :ל"דוא
 03-6061797 :פקס *5400 :טל
 Nohach Moses 15, Tel?Aviv 67442 
call.habriut@moh.health.gov.il   
Tel:* 5400 Fax: 03?6061797
                               
 שיטת העבודה
1.בשעות הפעילות הרגילות יעבירו הנציגים בקול הבריאות את הפניות, לרכזת התיקונים ביחידה
   הארצית כמקובל. הנציג יעביר את הפניה לרכזת המכשירים ביחידה הארצית בקריאה "חמה"
   טלפונית  ובמערכת ה - CRM   
2. החל מהשעה 16:00, הפניה מהנציג במוקד תעשה לכונן מנהלי ייעודי של היחידה הארצית למכשירי
שיקום וניידות. הפניה תעשה בטלפון ובמערכת ה- CRM. בנוסף, ימלא הנציג טופס תיקון/חילוץ  
3. הנציגים במוקד יתשאלו את הפונה על נסיבות האירוע ויעבירו את הקריאה לכונן של היחידה.
    התשאול יעשה בהתאם לשאלון מובנה. הקריאה לכונן המנהלי ביחידה תועבר רק לאחר שנבדק
    ונמצא כי אין כל דרך אחרת לחלץ את הנכה, כמו היעזרות במלווה או בן משפחה או העברת
   פעולת הכיסא הממונע למצב של הפעלה ידנית
 . 4. החילוץ יתבצע במהירות המרבית והאפשרית מזמן הקריאה
5.  תיעוד - הפעילות תתועד לפי סוגי התקלות, שעה ותאריך הפניה, שם הפונה, כתובתו וזמן הגעה.
6.  התיעוד ירשם הן במוקד קול הבריאות והן ביחידה הארצית וזאת לצורך בקרה, לימוד והפקת  
    לקחים היחידה בשיתוף עם מנהלת המוקד תגבש שאלון מנחה למוקדנית על מנת לערוך בירור
7. ולמנוע קריאות שירות חירום שלא מחויבות המציאות תוכנית זו תופעל במסגרת פיילוט החל
    מתאריך 17.11.2013 ותמשך חודשיים שבמהלכם ינותחו הנתונים, יוסקו מסקנות ויגובשו
   דרכי פעולה המשכיים.   
 8.יש לבחון את האפשרות לפניה לגופי הצלה כמו מד"א, משטרה כיבוי אש זק"א ויד שרה במקרים
חריגים מאוד כשהצוותים הטכניים לא יכולים לתת מענה למצב בשטח  
 
שלכם
 
אברהם יוסף סְלוֹמַה
יו"ר
אנשי"ם-ארגון נכי שיתוק מוחין ע"ר  58048474/9
כתובת: מאיר בעל הנס 24, רמת גן      5236463
 
דוא"ל:   anashim@anshim-cp.org.il                    
דוא"ל:                             avi@anashim-cp.org.il      
אתר:                               www.anashim-cp.org.il
F: https://www.facebook.com/groups/392785109578/
 
טלפקס':   11 10 676  03
נייד:        084 43 63  054
 
ח"ן:  106978 סניף 546 [מרום נווה רמת גן] בנק הפועלים
לעמותה אישור ניהול תקין
לעמותה אישור 46 לעניין תרומות
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
º
תודה. תוך כמה זמן מתחיבים לחלץ?
26/10/14 08:58
36צפיות
שלום. מישהו יודע קצת לגבי נגישות באזור נחלת יצחק בת"א?
27/10/14 19:14
38צפיות
אני אמור להיות שם מחר בבוקר, ומסקרן אותי לדעת אם יש באזור הרחוב הזה או עליית הנוער הסמוך חניות נכים
ובמידה ואין - האם אוכל לעמוד באדום לבן
 
תודה רבה
אם תחנה 12 מ' מצומת ולא תפריע לתנועה אז כן
28/10/14 07:55
37צפיות
בקיצור אם תחנה בהתאם לחוק חניית הנכים
תודה, אגב - רחוב בעייתי מאוד
28/10/14 16:55
30צפיות
בושה וחרפה. חניית נכים ציבורית אחת בכל האזור (ועוד שתי חניות נכים פרטיות)
אין מה לדבר על למצוא כחול-לבן פנוי
צלצלתי אתמול למוקד העירוני בתל אביב כדי לברר גם מולם. היא אמרה לי שבשום מקרה אסור לנכים לעמוד באדום-לבן..
חששתי היום והחלטתי בסוף להיכנס לחניון פרטי...לא פשוט העסק
אני לא מבין מה הבעיה
28/10/14 22:37
39צפיות
בחניון של מגדלי תל אביב החניה לנכים היא חינם . פעמיים הייתי שם ולא שלמתי . לידיעתך .
לא ידעתי!!
29/10/14 09:00
29צפיות
תודה רבה
º
היכן מפרסמים מכירת רכב נכה ?
28/10/14 12:01
42צפיות
ביד 2
28/10/14 18:09
42צפיות
בלוח WIN WIN, בלוחות המודעות האזוריים...אפשר למכור דרך מתווך...
הפקיד שבקיר או הקיר שבפקיד
28/10/14 12:40
61צפיות
התעוררתי. האמת, שלא נרדמתי כל הלילה.
רותח מזעם התסכול, רותח מזעם על אדישות הפקידים
וחרד לגורלו של אדם סעודי הנזקק לעזרה בכל שעות היממה.
חרד מפני שלא מצליח למצוא פתרון לבעיה הנוגעת לרבים מתושבי המדינה...
הנזקקים לעזרה וטיפול 24 שעות מסביב לשעון ומגלים כי המשרד האמור
לפתור את בעייתם, אינו שש, אינו חפץ ואדיש למצבם העגום.
אמש, בקשתי רשותה של רעייתי, ששכבה במיטתה מקיאה את בני מעיה וכל גופה צמרמורת. בקשתי ממנה סליחה ומחילה על כי אני מזניחה וחפץ אני לנסוע לירושלים בירת קודשנו. מיהרתי להגיע אל המשרד הראשי של רשות האוכלוסין וההגירה – היתרים ברח' אגריפס 42, בית כי"ח ["הבניין המקולל"] בירושלים. [ועל הדרך במקרה, פוגש בבתי]
שעה 14.00 קומה 5, פרוזדור ארוך ומלא מכשולי דרך: ארונות, תיקי קרטון בערמות על הדרך גם כסאות וספסלים. לא ניתן להגיע לפקיד עם כסא גלגלים ובוודאי לא כסא ממונע !
מוסרים טפסים לניוד עו"ז מהפריפריה לאזור תל אביב.
הבקשה נדחית על הסף. ועדת חריגים ? ועדת הומניטרית ? איזו ועדה ואיזה נעליים. יושב אדם בכסא ממונע, עם נכות קשה וחולה במחלות כרוניות ולפקיד לא מזיז כלום !!
עו"ז עדין, רגיש, מקצוען לעילה ולעילה, איתרע מזלו והוא הובא ארצה ע"י קשיש המתגורר 16 ק"מ ממטרופולין תל אביב – פריפריה. נפטר הקשיש ומה יעשה העו"ז, מוצא נכה סעודי המתגורר בקו החיצוני של מטרופולין תל- אביב רבתי. מצא מין את מינו. הקטע העצוב שהנכה ניסה להעסיק כמה וכמה עו"ז משני המינים ועכב מצבו המורכב, אין קופצים על המציאה...
זה אומר, להקימו ממיטתו, להלבישו, להושיבו בכסא הגלגלים, להוליך אותו לשירותים, לרחצו, להכין מזון ולהאכילו, לקחתו למרפאות ולסידורים ועוד ועוד...
אבל לרשות האוכלוסין וההגירה וההיתרים לא מזיז כלום ולמעשה אפשר רק לצאת מתל אביב אל הפריפריה ותו לא וזאת עכב מחסור בעו"ז שם. תקנות האטימות. ומה ייעשה הנכה הסעודי ? מצדם שיתפגר !
עכשיו מתנגנת לי בלב הדואב השיר "העיר במצור"...
או לחילופין, "הפקיד שבקיר"...
אני מבקש ללייק ולשתף כי גם לאנשים החיים בקהילה וזקוקים לעזרה
מגיע וגם מגיע !
חנייה
הודעה זו מכילה תמונות
28/10/14 10:16
84צפיות
בוקר טוב.
חניתי לפני כמחצית השעה ברחוב מול המכללה הטכנולוגית כפי שתראו בתמונה הראשונה.,
וכששבתי ראיתי שיש לי דו"ח.
אני בעלת רכב עם תווית נכה.
צילמתי את התמונה השנייה, כדי שתוכלו לראות את התמרור ולהשיבני.
במה טעיתי בחנייה שלי???(כפי שראיתם בתמונה עם הרכב האפור)?
לא היה לאורך כל הרחוב חניית ונאלצתי להידחק כדי להשאר על המסלול של כחול לבן ובכ"ז נקנסתי.
אשמח לשמוע את תגובתיכם.
º
בקש להישפט ותסביר לשופט...
28/10/14 10:18
44צפיות
אולי את חונה בכיוון הפוך לתנועה?
28/10/14 10:42
52צפיות
במידה וכן זה אסור...
º
תודה למגיבי, אכן כנראה אבקש להישפט .
28/10/14 11:36
21צפיות
שאלת תם בקשר למעבר לוואן
26/10/14 13:54
104צפיות
עד לא מזמן נהגתי ברכב פרטי שעבורו קבלתי הלוואה עומדת.
היה ברור לי שכהרכב יימכר לאחר בערך 5 שנים, אצטרך להתחשבן עם הביטוח לאומי ושרק אולי יצא שאני חייבת
להם ... שמכיר הרכב למכירה ייקבע ע"י המחירון שנכון לאותו יום.
לאחרונה, בהמלצתם, עברתי לוואן ולא ברור לי המצב, כשאחליף רכב או שחו"ח אמות, כל הרכב הוא של הבל"ל ...
מישהו בבקשה מוכן להסביר לי...
תודה מראש
אנסה להסביר לך...
26/10/14 14:28
89צפיות
כבעלת וואן כשתחליפי את הרכב תצטרכי להעביר לביטוח לאומי רק את שווי הרכב שלך ביום הבקשה לפי ערך של יצחק לוי, ותקבלי וואן חדש.
אם תמותי אחרי 120 יורשייך יצטרכו לשלם לביטוח לאומי את יתרת הפחת של הרכב עד ל 5 שנים (ואולי אחרי ינואר 6 שנים). ואז הוואן נשאר אצלם..או שמוכרים אותו ומעבירים את סכום החוב לביטוח לאומי.
לא מובן יורשייך יצטרכו לשלם לביטוח לאומי את יתרת הפחת של
26/10/14 23:25
50צפיות
הרכב עד 5-6 שנים ואז הוואן נשאר אצלם  מי זה מ"לל או היורשים
זה רכב יעודי רפואי לנכה לא ליורשיו    בבקשה הבהרות  !
נכון זה רכב רפואי....
27/10/14 07:26
55צפיות
אם היורשים יפדו את הרכב עד לסיום התקופה הרכב ישאר ברשותם, אם לא יימכר והתמורה תועבר לביטוח לאומי (סכום הפחת)כמובן שעם מות הנכה יפורק האיבזור,
מה קורה אם מחזיקים את הרכב מעל 6 שנים לגבי הפחת
27/10/14 08:33
57צפיות
והאם ניתן לבדוק את ערך הפחת באינטרנט ומה הקישורית לכך
בוואן אתה מפסיד כי הפחת לא משפיע
27/10/14 11:29
58צפיות
ברכב רפואי כלום לא קורא..הפחת מסתיים כיום ב 3.5 שנים...כמה שתחזיק יותר את הרכב כך ערכו יורד
בוואן הפסד הוא של מ"לל כי בזמן החלפה יקבל פחות
27/10/14 11:39
53צפיות
הבעיה בעלות תיקונים אבל פרמית הביטוח יורדת
צריך לדרוש באם לא התבטל הגזרה של שנה נוספת
פיצויי אל עליות נוספות בתחזוקה העודפת
צריך להבהיר כי מדובר בפחת הרגיל !
27/10/14 14:20
55צפיות
ולא בפחת הנוסף הקרוי פחת נכים לו זכאים אך ורק נכים בהחלפת רכב בלבד . פרושו של דבר שגם כאשר נכה עם וון שכבר חלפו 5 שנים מלאות ממועד רכישת הרכב וחו"ח הוא נפטר לפני שהחליף הרכב הרי שהיורשים יצטרכו לשלם החזר מסים והלוואה לרכישת הרכב בניכוי פחת רגיל או שהרכב ימכר וכו...
 
|שף| סידרנו לך 1,000 ש"ח לשופינג
27/10/14 13:07
39צפיות
|!| ככה פשוט...


תשתפו אותנו בטיפ שלכם לחיים קלים במטבח ואולי תזכו ב - 1,000 ש"ח לקניית דברים טובים למטבח


http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...


הסטטוס ב 14 למאי שהזהיר מהסערה המתקרבת
24/10/14 10:09
222צפיות
זו פוסט שפירסם מומו ב 14 במאי....להסתמך על פוסט זה ארגוני הנכים המסתובבים במסדרונות הכנססת מנופחי חשיבות היו שותפים לגזירות, אל תגידו עתה לא ידענו!!!!!
זה לשון הפוסט!!!!!
חברים וחברות היזהרו!!!
בימים האחרונים ישנם מספר נכים שמקיימים פגישות עם המוסד לביטוח הלאומי ומשרד הרווחה. לפני חודשיים קיבלנו פנייה ביוזמת שר הרווחה מאיר כהן להיפגש עם נציגי המוסד לביטוח הלאומי. כמובן, שנעתרנו לבקשה לפגוש את נציגי המוסד. אך מהרגע הראשון הרגשנו שמשהו לא טוב 'מתבשל' נגדנו. נציגי המוסד ביקשו להדגיש בפנינו, שהם לא ישלמו לנכים החדשים את החלק של ביטוח האבזור. והכוונה להעביר את התשלומים ישירות לחברות הביטוח. הסברתי לכול החברים והחברות נציגי הנכים, שהשתתפו בישיבה, שאנחנו לא נהיה חלק 'מהמארב' שמכין לנו המוסד לביטוח הלאומי. תמיד הדגשתי, שאם המוסד רוצה לשנות או להיפגש איתנו בעניין כלשהו, זה רק כדי להמשיך מהמקום שעצרנו, וכי לעולם לא חוזרים אחורה. אך לצערי, נציגי הנכים האחרים לא חושבים כך. לכן, אנחנו לא שם יותר ושנית אני רואה כבר את הטענות של הנכים החדשים שיגידו שמנהגי הנכים בגדו בהם ולא רחוק היום שביטוח הלאומי יקזז גם לנכים הוותיקים את הקצבה. חבל שהם לא פועלים עמנו כקבוצה אחת ולמעשה הם מתפתים לדברים שמשמיעים פקידי האוצר והמוסד לביטוח הלאומי, שלא בדיוק רוצים את טובתנו, בלשון המעטה. ראו הוזהרתם! לנו אסור לשתוק ונמשיך להיאבק למען השגת זכויותינו.
מבקשת הבהרה
24/10/14 11:41
139צפיות
סליחה לשאלת תם. מה רע בזה שהבל"ל ישלמו את דמי הביטוח ישירות לחברת הביטוח?  חברת הביטוח שתזכה במכרז תאלץ לבטח רכבים ואיבזורם כשהמו"מ יהיה מול הבל"ל.
כן. אני מבינה שהסכום הזה יקוזז מהקיצבה. אבל ממילא הסכום הזה הלך לביטוח והשוק היה כמו מערב הפרוע.
תשובת תם...
24/10/14 12:16
143צפיות
מרכיב הביטוח בקיצבת הניידות היא 30%, כלומר אצלך בוואן המאובזר היא כ 2500 ש"ח לחודש. ואם אין לך איבור מלא אז מרכיב הביטוח הוא כ 1,400 ש"ח..וכעת האמת...כמה את משלמת ביטוח?
ויותר מזה...בעלי הוואנים כולם כמעט נעזרים בעובד זר שעלותו כ 8,000 ש"ח, קיצבת השר"מ היא במקסימום כ 4,500 ש"ח הפרשי הביטוח מממנים את העובד הזר, את המזון את התרופות ועוד..... 
אגב אצל הסוכנים אין הפרדה בין ביטוח הרכב לבין האיבזור, יש סוכן שהגיע להסכם עם חברת ביטוח שעל רכב מאובזר עד 500,000 ש"ח ישלם הנכה 6,000 ש"ח כולל הכל מכל...ולמה? כי התביעות של נכים בגין איבזור הן אפסיות כך שחברות הביטוח מסכימות לקחת פרמיות מינימליות וכעת במקום שהנכה ייהנה מזה ביטוח לאומי יהנה מזה...
ולא מדבר כבר על טיב הביטוח..לראיה רוב הנכים לא ומכים על זברה ועושים ביטוח שירותי דרך.
והחשוב מכל..למה להפלות בין נכה לנכה?
אולי הבל.ל יבטל את קיצבת הניידות בכלל
24/10/14 12:52
132צפיות
יבטח לך את האוטו, אם יתקלקל הוא יקח לך אותו לתיקון, פעם בחודש תקבלי הקצבה לבנזין. מה דעתך?
כאשה המבשלת אולי לבטל גם את קיצבת הנכות ופעם בשבוע ישלח לך ביטוח לאומי סל מזון? ופעם בחודש ישלח לך חבילת בגדים? תרופות שצורכת?
 
אילו תימרנת בין הקיצבאות להגיע ליום המחר
24/10/14 13:14
126צפיות
לא היית שואלת שאלות אבהרה..מכתיבתך מרגישים שאת לא כותבת כנכה המתקיימת מקיצבאות הביטוח הלאומי...
והשניה שהגיבה..עדיף שלא תכניס רעיונות לראש הביטוח הלאומי...זה עוד עלול לקרות
אריה צדקת
24/10/14 14:31
95צפיות
דוז פואה. אני ממש לא נכה. אני לא מתקיימת מקיצבאות ביטוח לאומי, ואני סתם שואלת שאלות תם.
נראה לי שעכשיו עשיתי לך את השבת.
היכן בדיוק כתבתי שגבירתי לא נכה?
24/10/14 14:50
100צפיות
כתבתי שכנראה אינך משתמשת למחייתך בקיצבאות ובאמת בפייסבוק מצויין שאת גרה בקיבוץ העשיר במדינה, קיבלתם מיליונים ממכירת ומהכנסות אבן קיסר, לא פלא שנכה יקבל כמה מאות שקלים פחות בקיצבאות לא מזיז לך, שיהיה לך לבריאות אבל לקלקל לנכה את מקור הכנסתו..שגם כך לא מספיקה לו, לך דואג הקיבוץ, לי אין קיבוץ ואין לי אבן קיסר.
והציניות שלך תשאירי אותה במקום אחר...אנו כואבים את מר גורלנו ואת מתבלת את שפתך בצרפתית או איטלקית רק את יודעת מה פירושם...
שוב צדקת אריה. כנראה אתה מאד חכם
24/10/14 15:11
87צפיות
אכן אני גרה בקיבוץ. אכן אני מליונרית (לא מאחלת לשונאיי את התקציב האישי שלי).  אגב שמעת שהקנאה והשנאה לא טובה לעור הפנים? 
רק תזכיר לי, בגילי המופלג איבדתי את הזיכרון, מאיפה אתה מכיר אותי?
º
יואל מי זה ליצן החצר הזה?
24/10/14 15:12
64צפיות
ריטה שבת שלום...ליצן כשרע לו הוא צוחק...
25/10/14 09:52
72צפיות
לארחונה לצערי הרשתות החברתיות הפכו לשק החבטות של כולנו...גם עלי מתנפלים...ואצלי ...והשיירה עוברת...(תשלימי) 
ריטוש לא אני החכם גוגל החכם...
25/10/14 13:57
64צפיות
ומשם קראתי על ישובך ועל הבונוסים שכחברת קיבוץ קיבלת...
רק חבל שאלה שיש להם לא מפרגנים שגם לאחרים יהיה....
רעיונותייך ושאלות התם שלך הם נזק לנכים.
מסקנתי שאתה ממש גאון.
25/10/14 15:30
64צפיות
הלוואי וכל מה שמפרסמים בתקשורת היה נכון. אבל מי אני שאתווכח איתך. הרי אתה באמת גאון. גאון של גוגל. 
ככה בשביל הנ.ב. אתה כנראה נכה חדש ואינך באמת יודע מי אני ומה פועלי למען הנכים. נזק ודאי לא גרמתי מעולם, אבל כמה מההטבות שאתה נהנה מהן היום, לא מעט גם בזכותי (בזכותך נהייתי גם צנועה). שאל את חבריך או אולי גם את זה מר גוגל יספר לך 
 
º
ריטה אריה תפסיקו עם הדיון האישי..תעברו למסרים בבקשה
25/10/14 16:06
39צפיות
תרשה לי יואל
24/10/14 16:01
121צפיות
אבל הטיעון שקיצבת הניידות מסבסדת קצבאות אחרות הוא בעייתי . אנו יכולים לטעון ובצדק שקיצבת השר"ם אינה מספיקה ולהילחם על זה אבל אם הכסף בא ממקום אחר אז מדוע אנו טוענים שהשר"ם לא מספיק . כל קיצבה שהמוסד משלם נועדת למטרה ספציפית . אני בטוח שיש למוסד תחשיב לגבי הוונים הן של הנכים הקשים והן לאחרים .
לעניין מרכיב הביטוח .ראשית מה שהבנתי וגם ציינת מדובר רק באבזור . ביטוח לאומי משלם את כל עלות האבזור ולכן יכול להחליט שהוא לא רוצה שנבטח אותו . המוסד לא חייב לבטח את האבזור כלל ועיקר . השאלה היא אם חברות הביטוח גובות פרמיה וכמה על האבזור . מהמקרה שלי שמתי לב שהפרמיה שנגביתה על האבזור היתה נמוכה  כי עלות התביעות בגין אבזור נמוכה . מה שקורה הוא שמרכיב הביטוח של הוונים בתחשיב הביטוח הלאומי הוא הרבה יותר ממה שעולה לנכה לבטח בפועל וההפחתה בקצבה לא תתאים לחסכון שלנו בביטוח עקב הוצאת האבזור . זו מלכודת דבש שאנו עלולים להיכנס אליה . מחר יכניסו לכל הוונים דלקנים ויורידו את עלות הדלק ואחר כך יעשו הסדר עם היבואן שיכסה תיקונים וטיפולים ( יש את זה בליסינג )  ואחר כך יעשו ביטוח מקיף לכל הוונים שישולם על ידי המוסד ונישאר בסוף עם קיצבה מאוד קטנה . גם ההפרדה בין נכים היא לא בסדר ואסור היה להסכים לזה .
זה שנכה מתמקח
24/10/14 16:50
121צפיות
הוא לא צריך להיענש בלקיחת הקיצבה, ממני ביקש סוכן 14,000 ש"ח השגתי ב 6.000ש"ח אני צריך להיענש?, או אלי להחזיר הכסף לביטוח לאומי? או נכה שמקבל קיצבת נכות 2,500 ש"ח וחודש עולה לו רק 2.300 צריך להחזיר כסף לביטוח לאומי? יש נכים שלא מזיזים את הוואן כי הם צריכים את הכסף לעובד זר, למזון. לתרופות לארנונה, לחשמל למים אחרי ההנחה, קיצבה של 2,500 ש"ח מספיקה? החישוב של ביטוח לאומי נכון למשק סגור לא למשק תחרותי שכל אחד רוצה למשוך לקוחות והנכה מרוויח
מצב עצוב אבל כל כך נכון
26/10/14 13:41
44צפיות
כואב ועצוב!!!
יש לי חברה במצב הזה ... כשאני מזמינה אותה אלי ברור לי שאני צריכה לדאוג לה גם להסעה כי הקצבת ניידות
משמשת אותה לתרופות ולמימון שתי העובדות הזרות שבלעדיהן לא יהיו לה חיים.
מאוד עצוב!
אף קיצבה לא מסבסדת שניה
24/10/14 16:54
90צפיות
זה פשוט משק בית נכון וניהול כספי נכון, לתמרן בכספים שיש לך זה לא סיבסוד, אגב לא ידעתי שתימרון וניהול משק בית נקרא סיבסוד
מה מגיע לי כפיצויים למחלת סרטן הריאות?
26/10/14 22:01
32צפיות
אם אני בן 55 , עצמאי יותר מ - 20 שנים בארץ , ולפני חמישה חודשים מצאו לי סרטן ריאות , בראשון באוקטובר סגרתי תיק עצאי ועכשיו אני עובר טיפולים כימיותרפיים , מהן הזכויות שלי ומה אוכל לקבל ומתי ?
האמייל שלי הוא : natali.sobol@gmail.com
טל' : 052-252-6910
תודה מראש ,
אלכסנדר מקרובסקי
ראשית בריאות, זה לא פיצוי זו קיצבה....
27/10/14 07:23
41צפיות
לחולי סרטן יש מסלול מקוצר, עליך להגיש תביעה לקיצבת נכות לביטוח לאומי, במקביל תגיש תביעה לשירותים מיוחדים, וועדה זו קובעת את התיפקוד היומיומי ולפי החלטתה תקבל קיצבה זו. אם המחלה פגעה בתיפקוד הגפיים התחתונות שלך תוכל להגיש תביעה לניידות, תביעה זו מוגשת למשרד הבריאות.
במקביל תגיש תביעה לפטור למס הכנסה, את הטפסים תקבל ממחלקת הניכויים במס הכנסה, אם ייקגבעו לך אחוזי נכות רפואית של 89.1% ומעלה תהיה פטור ממס הכנסה ותוכל לקבל החזרי תשלום ששילמת 6 שנים אחורה.
לחבריי בעלי רכב רפואי
23/10/14 19:27
191צפיות

שילחו מיילים לחברי הכנסת לביטול הגזירה להארכת תקופת החזקת רכב רפואי, דבר שיפגע ביכולת נכים רבים להחליף את רכבם ובכך לפגוע באיכות חייהם..כידוע הרכב הוא הרגליים שלנו.
נודע לי שארגון נכי צה"ל מטפלים בנושא מול הגורמים הרלוונטים לנו אין מי שידאג לנו..."אם אין אני לי..מי לי", קחו את גורלכם בידיכם והציפו את חברי הכנסת בנזק האישי שיגרם לכל אחד ואחת מבקבלת הגזירה...את כתובת המיילים אפשר להשיג באתר הכנסת.
 
סתם אינפורמציה...פירסמתי הודעה זו בכל הרשתות וגם לעיתונאים
עוד נקודה
26/10/14 11:42
61צפיות
אם לא נצליח לדחות את הגזירה לנסות שחיסכון שהאוצר טוען שירוויח שלפחו יישאר  לנכים כגון הגדלת שר"מ או קצב נכות.
כבר שנתיים קיצבת הניידות מוקפאת
26/10/14 11:53
73צפיות
מינואר 2011 קיצבת השר"מ לא מעודכנת בהתאם לשכר המינימום שעלה ב 600 ש"ח, בינואר 2002 כשביבי כשר האוצר הקפיא את הקיצבאות ליטר בנזין עלה 4.2 ש"ח ליטר סולר עלה .0.82 אג'  ב 2008 כשעודכנו מחדש הקיצבאות הפרשים אלה לא התבטאו בקיצבאות....כל הכספים האלה נשארו בקופת המדינה.
אתה צודק...השאלה מי ייאבק בשבילנו, הנה אחד מכריז על הפגנה בכנסת מחר, שני מזהיר שזה לא חוקי, שלישי יושב על הגדר...רביעי שחתם על הגזירות ממלא את פיו מים....
אני מעדיף
26/10/14 12:35
55צפיות
אני מעדיף לא לדבר על ניידות בסוף הם רק יורידו, אבל באותו כסף שהם חוסכים שיוספו לקצבאות אחרות.
אם לא היו מקפיאים את הקיצבאות...
26/10/14 13:21
60צפיות
ובזמן ההפשרה היו מעדכנים ריאלית, בניידות היה אמור מרכיב הדלק לעלות ב 50%, שר"מ ב 700 ש"ח, קיצבת נכות כ 300 ש"ח, תעשה חשבון כמה הרוויחה המדינה על חשבוננו...איזה סקטור הקריב כל כך הרבה....עובדי המדינה מה שהקריבו קיבלו חזרה צמוד למדד+ריבית.
למישהו יש את חוק ההסדרים המוצע כתוב?
26/10/14 16:12
34צפיות
ביקשו ממני להעבירו כמות שהוא, הכוונה לחוק עם תוספת שנה להחלפת הרכב.
תודה
באתר של שלי תוכל למצוא, וגם באתר של האוצר.
26/10/14 16:25
29צפיות
אם ביקשו ממך חכ"ים הרי כולם קיבלו את התקציב....גם פה הוא פורסם על ידי אחד החברים...
חוק ההסדרים בעמוד 50 בלינק המצורף
26/10/14 16:27
41צפיות
חוק ההסדרים
26/10/14 16:47
35צפיות
שימו לב לנימוק האוצר:משנת 1987 חל שיפור טכנולוגי בכלי הרכב.
מה ענין מחת לתחת אכן קיים שיפור טכנולוגי אבל השיפור לא יקטין את התוספת שמוגבל הניידות יצטרך להוסיף.
עוד שנה להחזיק רכב זה אומר ששוויו של הרכב יקטן בכעשרות אלפי שקלים.מה עוד ששוק היד השנייה זה לא מה שהיה פעם והיום מקבלים הרבה פחות על מכירת הרכב מאשר לפני מספר שנים.
אני חושב שצריך אפילו להקטין את התקופה להחלפת הרכב מ 42, 48, ו-60 חודשים ל:30, 36, ו48 חודשים. 
צודק, רק שאין מי שיאבק בשבילנו...
26/10/14 17:26
33צפיות
השמועה אומרת שנכי צה"ל מנהלים משא ומתןכדי לא להיכלל בגזירה החדשה
º
אם נתגייס למלואים נחשב נכי צהל?
26/10/14 17:38
35צפיות
º
יש מידע לגבי תגובת ביטוח לאומי לעניין?
26/10/14 18:19
39צפיות
הגזירה היא של האוצר
26/10/14 18:42
44צפיות
לא ביטוח לאומי, ביטוח לאומי הינו קבלן משנה של האוצר, ביטוח לאומי מיישם את החלטות הממשלה (האוצר) בלבד
אכן כך, השאלה האם לאנשי הביטוח הלאומי
27/10/14 06:27
38צפיות
שהם אמונים על חישובי הקצבאות למינהן כולל פירוקן לגורמים יש אמירה בעניין, התייעצו עם המבינים בדבר, שאלו לדעתם?
כי בסיום הכתוב בחוק נאמר שדרושה אמירה של שר הרווחה וכן של היועץ המשפטי של המשרד, שאינן מצוינות שם
בהחלט כי הקיצבאות הן מתקציב משרד.. הרווחה
27/10/14 07:18
39צפיות
וביטוח לאומי גם הוא שייך למשרד הרווחה, הוא יעני המקצועי בנושא.
כל משרד ממשלתי שיש שינוי בתקציבו אומר את דברו...
אבל עדיין מעניין מה תגובת הביטוח הלאומי
27/10/14 20:41
15צפיות
האם זה נעשה בשיתוף עימו? עם חשביו? עם המנכ"ל?
מה תגובת משרד הביטחון? הרי זה יוסיף לתקציבו מיליוני שקלים (ללפי הצעת התקציב כמובן).
לא מצוינות התגובות לכך ולא ניתן לקבלן משום גורם...היעוץ ליו"ר הכנסת הבטיח לחברי שידונו עם אנשי הביטוח הלאומי שהם מבחינתם ה"מקצוענים" ויחזרו אליו עם תובנות/תשובות. נראה מה יאמר שם.
º
ליחידת נכי ביטוח לאומי חהחה
26/10/14 18:39
45צפיות
אפשר להגיד ששינויים טכנולוגיים חלים כל הזמן
27/10/14 14:34
34צפיות
השאלה היא האם עקב כך הזמן הממוצע של החזקת המכונית בשנים גדל באותה מידה . לא ולא . ישנה ירידה מתמדת קטנה אמנם בזמן הממוצע של החזקת המכונית . אם כך אין לטיעון זה של שיפור טכנולוגי הרבה משמעות כי בעלי הרכב מעדיפים לרכוש רכב חדש יותר כדי לחסוך בהוצאות האחזקה . בקיצור טיעון לא לעניין.
הדוגמא הכי טובה לכך היא חברות הליסינג...
27/10/14 20:42
30צפיות
אם הרכבים היו משופרים טכנולוגית עד כדי תחזוקה שותפת טובה יותר החברות לא היו מחליפות רכבים כל 3 שנים.
וגם השרים לא היו מחליפים כל 3 שנים
28/10/14 07:57
22צפיות
אגב בראיון שהתראיינתי בנושא בממון לא מזמן ציין את זה העיתונאי.

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה