בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

הפורום משמש במה להבעת דעות, לעזרה לחברים מיידע וניסיון אישי, להדרכה וייעוץ בנבכי הבירוקרטיה, הדיונים יתנהלו בשפה נקיה ללא השמצות והוצאת דיבה, הפורום הוא הראי שלכם. אנא שמרו עליו לטובת כלל הציבור.
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע, ולא יהיו אחראים לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך...
הודעה חדשה

תוסף כבודה בטיסה
17/06/14 20:17
71צפיות
שלום לכולם.
אני טס בקרוב,והייתי רוצה לדעת כמה תוסף כבודה יש לנכה...
אני יציין שאני נכה ,לא נכה נידות.

תודה
כל נכה ודעל מוגבלויות חייב לראות
16/06/14 23:07
149צפיות
זה נותן הרבה הרבה כח לראות איך משה מקבל את הדברים. הוא נותן לכם גם מסרים לקראת הסוף

https://www.youtube.com/watch?v=FDabRTlPBrQ
מס רכישה-למי שיודע
15/06/14 19:17
89צפיות
ברצוני לשאול-מי שיודע או שהיה בסיטואציה דומה-האם בזמן רכישת דירה, חדשה-מספיק שהנכה גר בדירה כדי לקבל את ההנחה במס רכישה או שהדירה צריכה צריכה להיות רשומה על שמו של הנכה
תודה מראש
º
הנכה חייב להיות רשום בחוזה הקנייה
16/06/14 06:05
49צפיות
אבל לא כקונה יחיד?
16/06/14 08:02
48צפיות
יכולים להיות רשומים מספר קונים?
תודה
אם הקונה נשוי אז אשתו
16/06/14 08:18
60צפיות
או אחד הילדים....אבל לא אדם זר גם לא מקירבה שניה ושלישית.
הבן נכה
16/06/14 14:38
48צפיות
אבל הוא בוגר. זקוק לעזרת ההורם  וגר איתם
במקרה
16/06/14 16:18
50צפיות
שההורים הם האפוטרופוסים של הבן והוא גר איתם, ניתן לפנות לבית משפט לענייני משפחה ולקבל את ההנחה בלי לרשות את הדירה על שמו. ניתן לעשות את זה פעמים בחיים של הנכה.
הבקסטריט בויז מגיעים ל|תפוז| אנשים!
16/06/14 11:37
12צפיות
|מאוהב|אי אפשר להתעלם מהעבודה שאחת מלהקות הבנים הכי פופולאריות בעולם מגיעה לארץ!
הבקסטריט בויז כבשו את העולם, והיו להקת הבנים הכי גדולה של שנות ה-90, ובכלל. בשנת 1993 התאחדו חמישה בחורים צעירים - איי ג'יי מקלין, האווי דורו, ניק קרטר, קווין ריצ'רדסון ובריאן ליטרל - ויצרו את מעצמת העל שנקראת ה"בקסטריט בויז". אז רגע לפני שהם מגיעים לארץ בואו להיזכר בלהקה הכי שווה שיש ולהתעדכן בכל מה שחדש|!|

|*|היכנסו עכשיו לפורום הבקסטריט בויז|*|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
קנסות למעסיקי עובד זר
13/06/14 10:54
425צפיות
אושר: עד 35 אלף ש"ח קנס למעסיק שיפר זכויות עובד זר
11 ביוני 2014, י"ג בסיון תשע"ד, בשעה 11:00
​ועדת העבודה והרווחה אישרה היום צו, המטיל על מעסיקי עובדים זרים (גם מעסיק יחידני של עובד סיעוד) שורה של קנסות במידה ויפגעו בזכויות העובדים. בכך החילה הוועדה את חוק הגברת אכיפת דיני העבודה שאושר בוועדה בשנת 2011 גם על מעסיקי עובדים זרים.
על פי הצו:
• אין לנכות למעלה מ-25% משכרו של העובד הזר. ניכויים משכרו יכולים להתבצע רק עבור ביטוח רפואי (עד 125 ש"ח),  מתן מגורים הולמים (עד 410 ש"ח) והוצאות נלוות לכך כמו חשבון חשמל. העובר על הוראה זאת צפוי לקנס של עד 20 אלף ש"ח על כל עובד שלגביו נעשתה העבירה. מעסיק יחידני (למשל מי שמעסיק מטפל סיעודי זר) ייקנס בסכום של עד עשרת אלפים ש"ח במקרה כזה.
• העסקת עובד זר חייבת להיעשות באמצעות חוזה כתוב (בניגוד להעסקת ישראלים שאינה מחייבת חוזה כתוב). בנוסף, חוזה העבודה חייב להיות מתורגם לשפתו של העובד הזר. העובר על הוראה זו צפוי לקנס של עד 35 אלף ש"ח על כל עובד. מעסיק יחידני ייקנס בסכום של עד 15 אלף ש"ח.

זו התוצאה שלנו הנכים הכלליים אין ארגון יציג אלא ארגוני נכים קקיונים שלא מבינים כלום ודואגים אך ורק לאינטרסים אישיים שלהם, הלוואי שגם לנו היה ארגון כמו קו למעסיק הנלחם כאריה עבור העובדים הזרים....
בוז ! בוז ! בוז ! בוז ! בוז ! בוז ! בוז !
13/06/14 12:17
122צפיות
יואל, שאלה לי אליך... כשקמה קבוצה שנלחמה בעניין הפוליו, זה היה בגלל שהיה ארגון יציג?
לא היה ארגון יציג
13/06/14 15:17
91צפיות
קמה קבוצת נכים שסחפה אחריה נוספים, שנלחמו בשיניים ובציפורניים משך כ-20 שנה על הזכויות. כמו כן משך אותן 20 שנה אותה קבוצה הובילה מאבקים על זכויות הנכים שמהן נהנים כיום כל הנכים הכלליים. אותם נכים היום כבר מעל גיל 60 ועייפים ממאבקים. בלי ארגון יציג אין סיכוי שזכויות הנכים יממומשו.
ריטהלה... לא יהיה כלום
14/06/14 18:36
68צפיות
כמו שכתבת, מגיל 60 ומעלה, נגמרו הכוחות ואנשים עייפים ממאבקים.

אני קוראת את מה שערן העביר לכאן, ונהיה לי חושך בעיניים.

אנחנו כאילו מדינת רווחה
עושים נכה דור א' ונכה דור ב'
15/06/14 09:22
77צפיות
גם בניידות יהיו שינויים, נכה חדש בניידות לא יקבל אותן זכויות וקיצבאות כמו נכה בניידות עכשווי....

ואין מי שידבר...אין מי שיצעק....אין מי שיגן עלינו....
או ריסה מעולם לא היה ארגון יציג!!!!
15/06/14 09:19
62צפיות
פשוט התאספו מאות נכי פוליו ונתנו הסכמתם לדורון יהודה להיאבק למען חוק הפוליו...אפילו ארגון נכי הפוליו לא היה!!!! או שם ארגון אחר.
אם איני טועה ריטה החזיקה ברשימות.
יואל... אתה זה שצועק
15/06/14 16:46
60צפיות
אירגון יציג...ומצד שני, אנשים שהיה להם אינטרס אישי, יצאו למאבק.

ברגע שנכי הפוליו, קיבלו מה שהם רצו, לא יהיה וגם אין להם עניין להתעסק בנכויות אחרות.
או ריסה את טועה בגדול
15/06/14 20:26
45צפיות
אותה קבוצה נאבקה כדי שלך יהיה וואן. שלכולנו יהיה קיצבת ניידות כפי שהיא כיום. אותה קבוצה נאבקנו על מנת שלך ולי ולכולנו יהיה כסא גלגלים ממונע  וכל אותו איבזור מטעם משרד הבריאות. גם קיצבת השר"מ הושגה לאחר אותו מאבק מפורסם שהובילו אותו נכי הפוליו. כל פרק הנגישות במבני ציבור ומידרכות גם הם הישג של אותה קבוצה. כן, נלחמנו כדי להשיג את זכויותינו על פי חוק. אבל היום אנחנו מעבירים את השרביט התשוש לצעירים ולטריים מאיתנו. ועיקרו הקמת ארגוןייציג
º
ריטהלה... נסחפת קצת...
16/06/14 11:02
24צפיות
אין קשר בין נכי הפוליו לארגון יציג...
16/06/14 08:34
38צפיות
נכי הפוליו הם 6,000 נכים מתוך מעל חצי מיליון נכים במדינה שבריר אחוז...לא על הפוליו לבדו חי עולם הנכים במדינה.

גם גזזת מקבלים קיצבה מיוחדת...גם נפגעי איידס מקבלים קיצבה מיוחדת, כעת גם האוטיסטים והעיוורים נלחמים בנפרד, נכי שיתוק מוחין נלחמים כבר מספר שנים....כולם נלחמו ונלחמים בנפרד, נו אז הם לא נכים?

והיום בכנסת רוב הנכים המסתובבים בכנסת הם נכי פוליו, בוועדות תמצאי היום כמעט רק את  זה שמעון יאיר, ישראל אבן זהב, מומו, שמחה בניטה, דורון יהודה, חיה קינן...אמנם גם אבי סלומה  משיתוק מוחין נמצא בכנסת וגם הורי ילדים נכים נמצאים שם...

. גם הם נפגעו מכך שלא עידכנו את קיצבת הניידות מאוקטובר 2012, גם הם נפגעים מכך שקיצבת השר"מ לא השתנתה מאז ינואר 20111 ואילו שכרו של עובד זר בסיעוד התייקר ב 600 ש"ח, גם הם מתקיימים מ 2,400 ש"ח קיצבת מחיה....נכה פוליו שיעבור בימים אלה לוואן  או לשרותים מיוחדים כמו החוזר שפורסם יהיה נכה דור ב', האם נכה פוליו לא יקבל תביעה של עד 35,000 ש"ח אם לא יתנהל מול עובד זר כמו בחוזר שפורסם כאן? את נכי הפוליו לא מטרטרים לוועדות רפואיות הלוך ושוב? כשהייתה חקירה נגד אצ"מ נכי פוליו לא נחקרו? ועוד באזהרה ועוד ועוד.....

אנחנו ממשיכים להיות נכים לכל דבר....וסובלים מזה שאין ארגון יציג כדי שייצג את כלל הנכים....
או ריסה קצת היסטוריה
16/06/14 12:04
35צפיות
בצעירותי, עבדתי לפרנסתי, הייתי אמא ואשה. לא היו קיצבאות. רכב קיבלתי רכב קטן עם מנגנון יד רגיל. קיצבת ניידות לא התימרה לכסות  הוצאת אחזקת רכב, עזרה במשק הבית או עזרה בגידול הילדה, היה נראה כמו חלום באספמיא, להגיע ללימודים באוניברסיטה? איך? הכתה בקומה שלישית ואין מעלית, אין חניה, המרחק מהחניה לכתה כמו מסלול מרתון, במקום העבודה, גם כשכבר כיהנתי במישרות בכירות, הס מלהזכיר התאמת המקום או הנגשתו.  איבזור? נעליים? לא היה טעם אפילו לבקש. כשרציתי ללכת לקולנוע או סתם למסעדה, ידעתי שאאלץ לעבור מסע השפלות בגלל חוסר נגישות. ועוד לא הזכרתי מרפאות וקופות חולים לא נגישים. וואנים קיבלו נכי צה"ל, מטפלים וקיצבה לאחזקתם גם היא היתה נחלת נכי צה"ל בלבד.
או ריסה השווי את זה למצב של היום?   יש עוד המון להאבק. יש מלא עיוותים. יש הצעות חוק שמעלות אבק. ואינני מגזימה. שאלי כל אחד מנכי הפוליו פה כמה שנות מאבק על זכויות הנכים בכלל ועל חוק הפוליו בפרט. השיא היה בשנת 2000 עם המאבק הגדול שהובילה קבוצה גדולה של נכים בראשותו של אריה צודקביץ ז"ל (נכה פוליו), אותה שביתה מפורסמת עם 77 ימי שביתה. 80% מהפעילים היו נכי הפוליו. באמת לא הגזמתי.
למרות שנכי הפוליו הם שבריר אחוז מכלל המוגבלים
16/06/14 12:47
32צפיות
הם לפחות 80% מהפעילות למען הנכים הכלליים בכללותם.
בזכות נכי הפוליו יש היום וואן וקיצבת ניידות, ושרותים מיוחדים, והנחה בחשמל והנחה במים, ותו חניה כחול, ונסיעת נכה עם תו חניה כחול בנת"צ...עוד הרבה הרבה
או ריסה ריטה לא התבלבלה...
16/06/14 13:01
36צפיות
רוב הזכויות אם לא כולם הם בזכות נכי הפוליו שנאבקו....אם זה צודקביץ ז"ל, והיום דורון יהודה, מומו, שמחה בניטה, שמעון יאיר, ישראל אבן זהב, ועוד הרבה נכי פוליו,  כמעט  רק את אלה תמצאי היום במסדרונות הכנסת והוועדות....

נכון, איני מסכים עם פעילותם כי אינה מקצועית אלא נקודתית אישית ואינטרסנטית, וצריך ארגון יציג שיכלול את כלל הנכים וכל סוגי הלקויות, אבל כל הישג שמשיגים מבחינה אינטרסנטית רוב הנכים נהנים...לדוגמא מהתקופה האחרונה...חוק ההנחה בחשמל..מי נאבק למענו אם לא נכי הפוליו?
אני לא אוהבת לנופף...
16/06/14 19:39
36צפיות
על המעלונים לרכבים על הגג (גוטליב) במימון משרד הבריאות, עשה אבי ז"ל.

את ביטול החוק לכך שהמטפלים הסיעודיים, לא יצטרכו לצאת מהארץ כל שלוש שנים ואפשרותם לעבוד עם אותו מעסיק כמה שידרש,

עשינו חברתי ז"ל ואני... בתקופה שפורז היה שר הפנים.

זה על קצה המזלג.

לא צריך מחיאות כפיים.
זו הצרה שהרבה עשו כל אחד בנפרד
17/06/14 08:00
28צפיות
במקום שיעשה את זה ארגון מסודר, שמייצג את כלל הנכים במדינה, שלפני כל דיון או הצעת חוק ינתח את המקרה ויימפה במקרה את הצרכים היחודיים והכלליים של הנכים, יבוא מוכן לכל וועדה עם ניירות עבודה מוכנים וייעוץ מקצועי.
גם אני הייתי שותף בעשור הראשון של המאה במספר הצעות חוק שבמבט לאחור עזרי לקבוצה קטנה של מוגבלים אבל פגעו בכלל האוכלוסיה, וזו אחת הסיבות למאבק הנוכחי שלי.

אני כבר לא מסתכל על עצמי...אני מתקרב לתאריך גימלאות, כל תיקון או חוק כבר לא יפגע בי, אף וועדה רפואית שאזומן אליה לא תחליט שסיימתי להיות נכה, אני מביט מהצד על העתיד על מוגבלים צעירים וחלומי הוא שלא יעברו מה שאנחנו עברנו ולא יהיה שוב מצב שכל אחד ייאבק היכן שכואב לו ולפעמים  פוגע באחרים.
תחושת בטן שלי, זכויות הצעירים יהיו קשים יותר
17/06/14 09:15
30צפיות
כי כך מדינת הרווחה רוצה.

גם אנחנו, המבוגרים, עוד נמשיך להיפגע וגם כל מיני ארגונים, שפועלים היום, עם כל הרצון לעזור, פוגעים

באחרים. אין ברירה, הרבה חוויות קשות, כל אחד ואחת מאיתנו עברו, וכשאין ברירה, נלחמים לבד (ויש לזה יתרונות).
נכון צודקת...ולכן
17/06/14 09:30
26צפיות
עלינו הוותיקים אלה שכבר עברו הכל לנסות לתקן ולהשאיר למען הצעירים מנסיוננו כדי שלהם יהיה קל יותר להילחם את מלחמת הקיום ויקבלו את זכויותיהם.

הנזקים שנגרמים היום על ידי ארגונים לא מוסמכים כמו פגיעה בהנחה בחשמל שהייתה אמורה לכלול את האוכלוסיה הנזקקת ולא האינטרסנטית לאלה שדחפו אותו וכן הגבלת ההנחה שלא מצויינת בחוק המקורי ושארגוני הנכים הסכימו לה, או התיקונים החדשים לגבי ניידות ואיבזור כפי שמומו פירסם, או שינוי בבדיקות זכאות לשר"מ, פגיעה בהנחה בבזק, שינויים בספר הליקויים של הביטוח הלאומי... ועוד ועוד...כל מה שפירטתי ויותר..יפגעו באוכלוסיית המוגבלים החדשה והצעירה.

חברים לא מבינים שבנו כבר אי אפשר לפגוע, אנחנו נאבקים למען דור המוגבלים החדש שעדיין לא התעורר.
אני חושב שהתבלבלת
13/06/14 13:23
122צפיות
קו למעסיק נלחם עבור המעסיקים.
אולי התכוונת לקו לעובד?
צודק...כמו קו לעובד.
15/06/14 09:25
45צפיות
קו למעסיק לא נלחם כלל וכלל, הוא עושה עבודת קודש בהעברת אינפורמציה וייעוץ ולא יותר.
מי שנלחם זה קו לעובד וחבל שאין לנו ארגון כזה.
שיעשו חוקים עד מחר
13/06/14 15:57
82צפיות
אם אתה מנכה שכר על עובד שעשה משהו שמגיע שתנכה לו לפי החוק
ותגיע איתו לבית משפט
ותסביר את הטענות שלך
אני בטוח שלא יעשו לך כלום

נכון שלנכה לא קל להגיע לבית משפט
אז יש סיוע חינם
אפשר גם לתת לעו"ד לדבר בשמך

שיעשו חוקים עד מחר
אתה יודע שיש חוק שאם שולחים לך ספאם מגיע לך 10 אלף שקל משהו כזה בלי הוכחת נזק?
מישהו אי פעם קיבל? שטויות הכל
אין אכיפה  וזה  הכל דיבורים

שיעשו חוקים עד מחר מחרתיים אפילו
ידוע שהמדינה נגיד אזרחיה
כאילו שבגצ בעד היהודים הוא תמיד היה בעד האחרים

אז אותו הדבר פה
בעד הזרים מאשר הנכים
אבל מה יש לפחד

כלב נובח לא נושך לפחות לא בדרך כלל כי לפעמים הוא כן נושך

מי שלא מפחד אין לו מה לדאוג

מנסים להפחיד עם חוקים
גם ככה מתעללים יותר מדי פה בנכים
אני רוצה לראות שופט שיתעלל בנכה בבית משפט מאשר להעניש עובד זר
הכל תלוי איך הנכה ידבר ויסביר את עצמו
גם ככה העובדים הזרים חשים את עצמם פה יותר מדי כאילו הם איזה מלכים

יותר חשוב זה שתדאגו להשקיע כמה מאות שקלים על מצלמות איכותיות עם הקלטת קול שתהיה הוכחה וראיה לכל מקרה
חפשו בגוגל ותשקיעו
היום ב 800 שקל או 1000 שקל בתשלומים אפשר בקלות להתארגן על כמה מצלמות איכותיות שמצלמות לדיסק קשיח עם הקלטת קול
ומעלות את הצילומים לרשת או מוחקות את הצילום הכי ישן וככה תמיד יש צילום חדש
שתהיה ראיה והוכחה לכל מקרה
סיכום
15/06/14 11:56
58צפיות
יש פה כמה חלקים
חלק ראשון : הקנס לקיזוז מעל 25% מהשכר המינימום
יש לציין לפי מה שאני מכיר המציאות בשטח שהעובדים הזרים לוקחים יותר כסף משכר המינימום החוקי עקב היצע וביקוש ובוודאי לא מתחת לשכר המינימום אפילו שבאופן עקרוני מותר לקזז מההוצאות השונות עד 25%
(אשמח לשמוע אם  בכלל נמצא אנשים שעדיין נותנים רק שכר מינימום או אפילו פחות עם קיזוז)
חלק שני חוזה
החוזה זה דבר מומלץ בכדי למנוע בעיות אחר כך,
אבל הבעיה אנשים פשוטים לא יכולים לעשות חוזה ובפרט לא לתרגם לשפת זרה וכאן לכאורה צריך להיכנס חברות הסיעוד השונות ופה טמון המוקש הגדול לחברות הסיעוד אכפת כסף וגם אכפת להם שהעובדים יישארו אצל החברה שלהם מה שיוצא שאנחנו נדפקים.
צריך להטיל אחריות גם על החברות הרי אי אפשר לקחת עובד ללא חברה, שהחברה תדאג לחוזה בין המעסיק לעובד.
יש שינוי / תוספת לקצבת שר"מ
12/06/14 06:29
238צפיות
עד היום נבדקו פעולות ה-ADL- תפקוד פיזי בתוך הבית או הצורך במישהו שישגיח מבחינה מנטאלית. מהיום יש בדיקה נוספת בנוגע לפעולות ה-IADL כלומר קניות, ניקיון, כביסה, בישול. כמו כן כנראה שמורידים את החלק של "בודד" ובמקומו יקבלו לפי הצורך בעזרה בבית. כמו כן יש שינויים בקצבאות האוטומטיות.
המשך יבוא לאחר שאקרא את החוזר לעומק. (דא עד כה נעשו פיילוטים בעניין בסניפי ר"ג, אשדוד ובאר שבע)
על כל שינוי צריך אישור וועדת הרווחה
12/06/14 08:41
127צפיות
ובשבוע הבא אין שום דיון בוועדת הרווחה בנושא שאתה כותב עליו...(יש על נגישות בלבד) בין מנהלי הסניפים לא הופץ שום חוזר בנושא שרותים מיוחדים...החוזר האחרון שהופץ היה בינואר 2014 ולפיו מקבלים היום את הקיצבה ....על איזה חוזר אתה מדבר תפרסם אותו לחברים...
יואל, אתה טועה ומטעה. אני מבין שאתה
14/06/14 06:47
94צפיות
נמצא בונוכח בוועדות הרווחה יש בידי חוזה חתום ע"י שר הרווחה בעצמו שהופץ לכל מנהלי מחלקות השר"מ בארץ המתבקשים להתחיל ביישומו במיידי.
מחר מחרתיים כשיהיה בידי אסרוק את חלקיו הראשונים החשובים .
º
זה חלק מהחוזר
14/06/14 08:08
77צפיות
חשבתי שאפשר לשלוח מס דפים יחד. אז
14/06/14 08:11
51צפיות
הנה הקודמים
º
עוד אחד
14/06/14 08:12
38צפיות
º
עוד
14/06/14 08:13
22צפיות
º
הראשון זה דף מס חמש אחריו לפי הסדר 1-4
14/06/14 08:14
24צפיות
אין שום שינוי בקיצבאות, תקרא היטב מה מפיץ!!!
15/06/14 09:10
92צפיות
החוזר היינו חוזר מקצועי בנושא שינויים בבדיקות לזכאות לשרותים מיוחדים, לא מצאתי שום התייחסות לשינוי בקיצבאות....אשמח אם מפיץ החוזר יתקן אותי ויראה שטעיתי.

החוזר מתייחס לתביעות חדשות, תביעות בבדיקה, מעקב והחמרה.
בפירוש כתוב: "לגבי מקבלי קיצבה נמשיך לשלם בהתאם לקביעת זכאות שנעשתה בעבר"....

ובסוף החוזר כתוב שהיישום תוך 3 חודשים.
תודה לך יואל
15/06/14 10:04
46צפיות
אני בטוח שהרגעת רבים מהנכים שקוראים את תגובתך.
לא טענתי שיהיו הבדלי קצבאות הטענה
16/06/14 06:07
38צפיות
היתה שיבוצעו בדיקות נוספות לקבלת קצבת שר"מ. אולי תקרא את הדברים כמות שהם ולא תנסה להקניט כל הזמן. זה שאחרים יודעים משהו טוב ממך לא מוריד ממך.
כמו כן יש שינויים בקצבאות האוטומטיות.
16/06/14 08:14
54צפיות
ומי כתב את זה ערן?.....
º
ערן תודה לשיתוף. אנא עדכן אותנו
13/06/14 15:19
53צפיות
º
לא הצלחתי לפתוח
14/06/14 12:08
34צפיות
האם השינוי תקף לגבי כל הנכים שמקבלים שר״מ
14/06/14 14:35
59צפיות
אני למשל נכה תאונת עבודה 100% בניידות 100% ושירותים מיוחדים 100% משנת 1991 וכל לצמיתה, וברצוני לדעת האם מעכשיו גם אני אצטרך לעבור מידי שנה את מבחן IADL?
האם כל הנכים אשר מקבלים שר״מ יצטכו לעבור ועדה בצורה גורפת?
לא חושב, אני צריך לקרוא את כל החוזר לעומק
14/06/14 19:18
46צפיות
ולהתיעץ עםפ הפקידים המתמצאים בנושא
תודה ערן משה לשעבר ערן
14/06/14 20:10
40צפיות
תעדכן אותנו בבקשה.
אני רק לא מבין את תפקיד של שר הרווחה, הוא לא אמור לעזור לנכים, או שהוא אמור לדפוק את החיים של כל כולנו?
ואיך זה שאף נכה לא מגיב או מתקומם, ואיפה כל האירגונים?
חהחהח.תקרא את הסעיף תחילה ותחולה...
15/06/14 09:16
55צפיות
למה צריך להתייעץ....

כתוב בפירוש שהחוזר כאשר ייושם בעוד 3 חודשים יחול על תביעות חדשות, תביעות במעקב, או החמרה בלבד!!!!
לא ולא!!!!!!
15/06/14 09:14
60צפיות
בחוזר מצויין בפירוש מי שקיבל שר"ם עד עתה ימישיך לקבל, החוזר מתייחס לתביעות חדשות, חוזרות, החמרה או במעקב....
החוזר הינו חוזר מקצועי בלבד...שאין לו כל שייכות למקבלי השר"מ הקבועים
קראתי והבנתי ודווקא התעודדתי
15/06/14 12:36
54צפיות
סיימתי לקרא את כל סעיפי החוזר שערן פירסם פה. קראתי פעמיים כדי לבדוק שהבנתי נכון.
בעצם יש הטבה ולא הרעה.  מצד אחד הורידו את קריטריון ה"בודד", בקביעת אחוזי הזכאות לשר"מ אבל מצד שני הוסיפו סעיף שלם בקריטריונים  "תיפקוד במשק הבית", שזה למעשה מכסה בדיוק ואפילו יותר את המיגבלה של הבודד, וגם של אלו שמיגבלותיהם לא קבועות ברשימות.
אם נסתכל מעעט בעיניים אובייקטיביות (זה קשה כי אנחנו לא), ההרעה היחידה היא באישור אוטומטיות למחלות אוטומטיות שאינן קשורות לתיפקוד ADL ובכל זאת מזכים בשר"מ.  בנוגע למחלות אלו תהיה בדיקה לשיקול דעתם של הרופאים בוועדה ובהתיחס למכתבים הרפואיים.
מתייחס לתביעות חדשות ולאישורים זמניים או במקרים של החמרה.
שמישהו יסביר לי בבקשה במה מתבטאת ההרעה.
"החמרה" זהה ל-"תביעות חוזרות"?
15/06/14 16:20
41צפיות
האם "תביעות חוזרות" נחשבות כתביעות החמרה? בחוזר לא מוזכרות תביעות עקב החמרה אלא רק "תביעות חוזרות". האם זה אותו הדבר?
אדם שהגיש תביעה
16/06/14 08:37
37צפיות
ויש לו כבר תיק בביטוח לאומי על אותה תביעה, אם רוצה לחדש את התביעה זה רק החמרה....כן תביעה חוזרת זו החמרה.
ריטה....
15/06/14 12:41
57צפיות
החלטת הוועדה ידוע זה זמן רב, מספר עורכי דין מתנדבים ורופאים מקצועיים הפועלים לטובת הציבור בעמותות שונות הופיעו בפני הוועדה והזהירו בכתב!!!! על ההשלכות, איני איש מקצוע וגם את לא....מומחים שאין להם כל אינטרסים אישיים טוענים שתהיה פגיעה בנכים חדשים שיבואו לתבוע שר"מ.

שימי לב שהכל נעשה במחשכים..רק מתי מעט ידעו על הוועדה, על המסקנות.....

אם זה כל כך טוב מדוע לא פורסמה טיוטת ההמלצות לעיון והערות הציבור לפניי סיכום?, כי הציבור, מומחים ועוד..היו כותבים ברבים את הפגיעה....
יש החמרות ויש הקלות
15/06/14 16:39
50צפיות
החמרות:

1. ביטול הכרה אוטומאטית במחלות מסויימות. החולים ידרשו להוכיח את המגבלות שלהם בפועל.
   - נראה לי שהפגיע תהיה קשה במיוחד במקבלי דיאליזה.  למעשה מקבלי דיאליזה יתכן שיהיו ללא שום מגבלה מבין המגבלות ב-ADL.

2. ביטול ההכרה האוטומאטית ב"בודד".
  - נראה לי שהביטול לא יחמיר כל כך את המצב. למי שיש 50% ADL יהיה, קרוב לוודאי הגבלות נוספות מן הרשימה המורחבת. אבל יתכן שזה לא יתן תוספת של 50% בניקוד אלא פחות. (לא ברור כמה ניקוד מקבלים על המגבלות הנוספות ומה פירוש יחס 1:3. האם פירוש הדבר שעל המגבלות הנוספות יקבלו שליש מן הניקוד של מגבלות ה_ADL?).

הקלות:

1. אפשר יהיה להגיע לתוספת ש"בודד" היה מקבל בלי להיות בודד. כלומר עצם הצורך בעזרה בששת הפעולות הנוספות יוסיף ניקוד גם כאשר הנכה מתגורר בבית עם אישתו הבריאה למשל.

2. אפשר יהיה להגיע ל-50% המינימאליים עם הגבלות קטנות יותר ב-ADL. כך למשל מי שמשתמש בהליכון, שלא מקבל על זה ניקוד, עדיין יקבל ניקוד על הצורך בסיוע באחזקת הבית (אדם בהליכון יתקשה מאוד בטיפול בכביסה וטיטוא) ובהפעלת מכשירים (איך יגרור אדם בהליכות תנור חימום?).

3. מגבלת ניידות (למשל שימוש בכיסא גלגלים) תוסיף, כמעט באופן אוטומאטי מגבלות, לפחות חלקיות, בכל ששת הסעיפים הנוספים.

לבסוף אין ביטול לחולי דיאליזה כבוד השר לא
16/06/14 06:14
26צפיות
הסכים. גם אני רואה הטבות , ריטה.
מה שנבדק עד היום הוא תפקוד היומיומי בתוך הבית כשלא התיחסו כלל לצרכים כמו ניקיון , הכנת, אוכל, קניות וכד'. היום כן יתייחסו.
נכון הורידו במס מקרים את הבודד אבל אז בדיקת ה-IADL תכסה את הצרכים של אותו אדם כבודד.
כמו כן אנשים המתניידים בבית ומצליחים במעט להתלבש ולהתרחץ לבד, אך לא מצליחים לעשות קניות, כביסה וקניות גם הם יקבלו שר"מ. לא רק היושבים בכסא גלגלים זקוקים לעזרה.
בנוסף לנכים חדשים ולאלה המגישים ערעורים או בדיקות חוזרות יבדקו גם IADL, כך שגם אם ישנה הטבה קלה ויורידו ניקוד בדבר אחד יוסיפו בצרכים מחוץ לבית.
צריכים לראות את התמונה בכללותה.
הועדה לא נעשתה במחשכים, ארגוני נכים היו משותפים בסוד העניין, כנראה לא כל מי שרצה להיות בעניין , אבל בכל זאת לא מעט מהם.
ועוד איך במחשכים....
16/06/14 08:52
26צפיות
היכן בדיוק פורסם הקמת הוועדה? האם הציבור נקרא לחוות דעה? האם לפני פרסום המסקנות הם פורסמו כדי לקבל פידבק מאוכלוסיית הנכים? האם אחד מארגוני הנכים פירסם על הוועדה? ביקש לקבל חוות דעת מציבור הנכים שכבייכול מייצג אותם מקבלי שקיבל מאף אחד מהם מנדט? האם ארגוני הנכים עשו  מחקר הכינו ניירות עבודה לפני שבאו לוועדה זו או אחרת לייצג כבייכול את אוכלוסיית הנכים?...לא ולא!!!!!!

ורק לפני מספר שבועות פירסם מומו איך זה עובד....אספו מספר ארגוני נכים בביטוח לאומי ודיווחו להם שנכה חדש שיאושר לו איבזור זכויותיו יהיו שונות מנכה וותיק וביקשו את הסכמתם, מומו התנגד ויצא החוצה...ואילו יתר ראשי הארגונים שלא קיבלו מנדט מאף אחד נתנו גיבוי להחלטה אומללה זו להפלות בין נכה לנכה..האם לפני שנתנו הסכמתם בחנו את הנושא. שאלו את כלל הנכים? התייעצו עם מומחים. בדקו את השלכות ההחלטה, באו עם נייר עבודה. אלטרנטיבות? סכנות?. כעת יש לביטוח לאומי גיבוי מארגוני הנכים...

אצלי ההתנהלות הזו נקראת במחשכים.

לצערינו עדיין ארגוני הנכים הם
17/06/14 19:14
20צפיות
מה שמייצג מבחינת הממשלה והכנסת או משרדי הממשלה את הנכים, כל עוד לא יוקם איגוד יציג, לכן מבחינתם הם התיעצו עם ארגוני הנכים כמו שזה משתמע.
הלוואי ויקום היום ויהיה ארגון יציג לכולם שייצג את כולם ללא אינטרסים, מה שאני מאד מאד סקפטי לגביו. לו יהי. בנתיים "אירגוניהנכים" הם אלו שמייצגים אותנו.
יואל אתה הרי יושב בוועדת הרווחה כיועץ ולא משנה של מי  האם אינך יכול להרים כל זעקה מבפנים אם לא אתה ישירות אז דרך מי שאתה מייצג??
צודק, כל אחד יכול היום לייצג את הנכים
18/06/14 09:25
13צפיות
עליו לפתוח עם מספר חברים ארגון\עמותה והופ..הוא מייצג, ומבלי לקבל מנדט מאף נכה מתוך חצי מיליון!!!! הנכים בארץ גוזר גורלות לשבט או לחסד..זה האסון הכי משמעותי לאוכלוסיית הנכים, והמזל של הממשלה שמולה ניצבים אנשים שאין להם כמעט כלל מושג מהם הצרכים היחודיים של כל ליקוי וליקוי ומהם הצרכים הכלליים, או איך משפיעה הטבה לקבוצה אחת על יתר בעלי הליקוי האחרים. במקרה הטוב הם דואגים לעצמם אישית.

לסיפא שבתגובתך, אני יועץ של ח"כ דב חנין לענייני מוגבלות, וחבר בעמותת המשמר החברתי בכנסת וגם כאן עוסק בנושא מוגבלות, גם ח"כ דב חנין וגם אני המשמר החברתי עשו ועושים רבות למען הקמת ארגון יציג, אם זה בייעוץ משפטי צמוד, ואם זה בייעוץ מקצועי, ואם זה בקשרים עם משרד הרווחה.
מעולה למרות שגם כשיש ארגון
18/06/14 10:37
15צפיות
יציג הוא לא תמיד מייצג את הצרכים של כל הלקקויים למינהם, הוא יכול לייצג בהצלחה את הצרכים הכלליים של הנכים. דברים שהם כלליים כמעט כולם לכל אוכלוסיית הנכים, אבל עדיין לכל מחלה ולכל ליקוי המוגבלויות שלה וצרכיה המיוחדים שלה, נכון שהם יכולים להיפגש עם לקויים אחרים ובכל זאת זה פסיק מול כל האוכלוסיה.
מה שהארגון צריך לייצג זה את כלל האוכלוסיה על צרכיה הכלליים ולעזור לאוכולוסיות הקטנות שבתוכו להתמודד מול המערכת ללא כחל וסרק כמובן
הכוונה הכללית היא...
18/06/14 11:29
19צפיות
שבארגון יציג ישבו נציגי כל הליקויים, לפני כל דיון בכנסת או בדיון בהצעת חוק, או דיון בהטבה כלשהיא הארגון היציג יקיים בתוך הארגון שולחן עגול שבו ישבו נציגי כל הליקויים וכן אנשי מקצוע, יבחן את ההטבה או הדיון על כל היבטיו, מי עלול להיפגע וכו..ייבדקו הצרכים המיוחדים של כל ליקוי בהתאם לדיון...הנציגים שייצגו את הנכים יבואו עם ניירות עבודה...

לי זה חלום...קשה לי להאמין שזה יקרה...אבל נאבק.

אני כבר לא מדבר על כח של חצי מיליון נכים  שיעמוד מאחורי נציגינו בכנסת...מי יוכל לנו מי...או כח קניה של כחצי מיליון משפחות. כמה כסף נחסוך כל חודש.

אם זה אכן יקרה....דור המוגבלים הבא..מסודר...
ארגון יציג אינו מבטל הצורך בארגוני הלקויות
18/06/14 16:06
15צפיות
כל סקטור שכזה טוב שיהיה לו ארגון הנותן מידע ומסייע בבעיות של הלקות המיוחדת להם. כמו נכי סכרת נכי שיתוק מוחין, נכי אירוע מוחי, קטועי גפיים וכו' חשוב שנציג אותו סקטור יהיה נוכח בארגון היציג.
"שכר מצווה" סיוע משפטי חינם
11/06/14 12:07
460צפיות
תכנית "שכר מצווה" של לשכת עורכי הדין מעניקה סיוע, ייעוץ וייצוג משפטי חינם למיעוטי אמצעים על ידי עורכי דין מתנדבים, השירות ניתן בחינם לזכאים בתחומי המשפט האזרחי (הזכאות נקבעת עפ"י קריטריונים שקבעה הלשכה).
התכנית שמה למטרה להגביר את הנגישות למערכת המשפט, ולהגן על זכויותיו של מי שידו אינה משגת לשכור שירותי עו"ד.
התוכנית ארצית ופרושה בחמשת מחוזות הלשכה: ירושלים, תל אביב והמרכז, חיפה, צפון ודרום.
ייעוץ משפטי ראשוני ניתן ב 64 מרכזי זכויות הפרושים בכל רחבי הארץ ובהם יושבים עורכי דין.
לווי משפטי במגוון תחומי המשפט האזרחי לרבות: הוצאה לפועל, פשיטת רגל, מעמד אישי, דיני עבודה, תביעות כספיות ועוד....
ייעוץ וייצוג משפטי ללא הבדלי גזע מין בכל הערכאות המשפטיות.

לפרטים ניתן ליצור קשר דרך הקו החם ב: 1700-505-500 (השארת הודעה)
במייל: pro-bono@israelbar.org.il
או בפייסבוק: facebook.com/probono.issraelbar
מבקש חוות דעת על כסא גלגלים ממונע c300ts
13/06/14 22:18
41צפיות
הנעה קדמית.
ייתרונות / חסרונות מול כסאות אחרים?

ושאלות נוספות - תוך כמה זמן מקבלת האישור לכסא ולאחר התאמתו ע"י החברה המספקת והפיזיוטרפיסטית מקבלים את הכסא?
איזה רכבים מתאימים לנהיגה בכסא מהדגם הזה? (המשתמש הכסא גבוה מהממוצע).
איך ומתי פונים למרבד בעיניין התאמת הרכב המתאים? ישירות או באמצעות ביטוח לאומי ?

תודה.
º
מה עם קנסות לעובד זר שסרח ???
13/06/14 13:38
57צפיות
º
זקוק להמלצה איזה חברות ביטוח רכב לנכים יש
12/06/14 11:51
59צפיות
הנה סוכניות שמכיר
12/06/14 13:17
93צפיות
אורגל, דודו סופר, שמעון קינן, דקל (מהסכונות של סוניה כהן דיקשטיין), את הפרטים שלהם תמצא בגוגל. או אצל המאבזרים.
כמבוטח עכשווי בעבר של חלקם, כולם עושים עבודתם נאמנה ולא כל אחד מרוצה מאחרים שכן מרוצים.

עצתי לך לעשות מכרז בין הסוכנויות שציינתי, תתמקח, תתווכח...מנסיון אישי זה אפשרי
הסוכנויות מתמחות בוואנים. רכב רגיל - כל סוכן
16/06/14 17:02
21צפיות
אם מדובר בוואן אכן אלה הסוכנויות המתמחות. אם מדובר ברכב פרטי רגיל עם מנגנון יד בלבד - כל סוכן יכול לעשות את הביטוח.
שינוי התנהגות חברות הביטוח במוגבלים
09/06/14 09:20
513צפיות


                                                                                                         מדינת ישראל
                                                                                              הממונה על הביטו ושוק ההון                                                                                                                                                                                   ז' בסיון התשע"ד
                                                                                                                                                                                   5 ביוני 2014
                                                                                                                                                                                   שה. 2014-19858
לכבוד
מנהלי חברות הביטוח

שלום רב,
הנדון: הכרעה עקרונית בעניין חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות- טיוטה
בהתאם להוראות סעיף 19לה(א) לחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, התשנ"ח-1998 (להלן: "החוק"), מתן יחס שונה בחוזה ביטוח לא יהווה הפליה לפי החוק, אם הוא מבוסס על נתונים אקטואריים, נתונים סטטיסטיים, מידע רפואי, או מידע אחר, שהם אמינים ורלוונטיים להערכת הסיכון הביטוחי המסוים, ומתן יחס זה סביר בנסיבות העניין. בהמשך לכך, בסעיף 19לה(ז) הוטלה על חברת ביטוח חובת מתן הודעה מנומקת בכתב, כמפורט באותו סעיף, בעת מתן יחס שונה למבוטח עם מוגבלות בחוזה ביטוח, או סירוב לבטח אדם עם מוגבלות, כהגדרתו בחוק.
מבירור פניות ציבור שהתקבלו באגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון נמצא כי ישנן חברות ביטוח שאינן מוסרות הודעה מנומקת למבוטח בעל מוגבלות בעת שניתן לו יחס שונה או לאדם בעל מוגבלות שחברת הביטוח סירבה לבטחו, כפי שנדרש כאמור.
לפיכך, מתוקף סמכותי לפי סעיף 62 לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (ביטוח), התשמ"א-1981 הריני להבהיר ולהורות כדלקמן:
חברת ביטוח תמסור למבוטח עם מוגבלות שניתן לו יחס שונה, כהגדרתו בחוק, או לאדם עם מוגבלות שסירבה לקבלו לביטוח, הודעה מנומקת בכתב. בהודעה יצוין כי החלטת חברת הביטוח כאמור נבעה מכך שהסיכון הביטוחי של אותו אדם גדול עקב מוגבלותו בהשוואה לאדם שאינו בעל אותה מוגבלות. בנוסף, תכלול ההודעה את תמצית הנתונים האקטואריים, הסטטיסטיים, או מידע רפואי או אחר, שהיוו בסיס להחלטת חברת הביטוח  וכן את תמצית המידע עליו הסתמכה ביחס לאותו אדם.
כך לדוגמא, אם חברת ביטוח סירבה לקבל לביטוח בריאות אדם בעל נכות מוחלטת צמיתה - תמסור לאותו אדם הודעה בכתב כי סירבה לקבלו לביטוח עקב נכותו ותפרט בה כי בשל הנכות, הסיכון הביטוחי של אותו אדם גדול, בהשוואה לסיכון הביטוחי של אדם שאינו נכה. חברת ביטוח תציג תמצית של נתונים אקטואריים, נתונים סטטיסטיים, מידע רפואי או מידע אחר (כגון הפניה לשני מאמרים מקצועיים עליהם התבססה), המשקפים את הגידול בסיכון של אותו אדם.
כמו כן, ההודעה תכלול גם את הפרטים המצוינים בסעיף 19לה(ז)(2) לחוק, ותישלח בתוך המועד שנקבע לעניין זה בסעיף 19לה(ז)(3) לחוק.

ליאורה הירשהורן, עו"ד
סגנית המפקחת על הביטוח
כל השפה הגבוהה שלהם, מי יכול לכתוב בשפה פשוטה
10/06/14 00:26
80צפיות
מה הם רוצים ?

אפליה כלפי נכים, משמע
לא להסכים לבטח נכים או לבטח במחיר יקר יותר
תהיה חוקית? לא יחשב כאפליה?

אם כן, סבבה

עם כל השפה הגבוה שלהם הלכתי לאיבוד
גם עושים לא טוב וגם חופרים שעות

יאלה, עשיתם רע, תגידו לנו את זה בפנים וזהו
גם ככה מה כבר אפשר לעשות? לצאת נגדם במלחמה?
הכנסה מעבודה למקבלי קיצבת נכות....
11/06/14 08:55
137צפיות
לאחרונה עלו פה שאלות שונות בנושא חוק לרון, כמה מותר להשתכר מעבודה מבער לקיצבה מבלי שהקיצבה תיפגע.
מצ"ב קישור לטבלה כמה מותר להשתכר, מה הניכויים מעבר לשכר הפטורף http://www.btl.gov.il/benefits/Disability/laron/Pa...
טלפון ופקס למכס נכים החלפת רכב ראשון לציון
09/06/14 09:30
108צפיות
מה הפקס וטלפון למכס בראשון המטפל בנכים
בית המכס עבר לרשל"צ
09/06/14 09:45
89צפיות
רחוב ישראל גלילי א' טלפון: 039421666 פקס: 039421712

מענה אנושי בין השעות 13-15 בלבד!!!!
º
שעתיים ביממה מענה אנושי מדינת ישראל
10/06/14 00:27
47צפיות
נכון שערוריה....
10/06/14 08:22
46צפיות
ואין מי שמיגן על זכויותינו....זו אחת הדוגמאות למה כן צריך ארגון יציג לנכים הכלליים.
למה מה? בבידוח הלאומי אפילו את השעתיים הללו
12/06/14 01:45
36צפיות
אין.

המוסד ופקידיו אינם זמינים בטלפון לאף אחד.
בבידוח לאומי לפחות יש מוקד
12/06/14 08:26
43צפיות
אתה משאיר הודעה אצל המוקדנית וחוזרים אליך...
השארתי הודעה קולית במשרדי המכס לפני כשנה וחצי
12/06/14 17:45
29צפיות
ואחת הפקידות הבכירות, זו שחיפשתי, חזרה אלי וענתה לי לשאלותי.
º
מנמיכים T5
09/06/14 11:36
146צפיות
מנמיכים T5
º
מה הכוונה? אפשר תמונה אחרי שהם סיימו לעבוד?
10/06/14 00:27
57צפיות
º
בבקשה
10/06/14 05:57
99צפיות
בבקשה
º
GUS TJ,
10/06/14 06:02
86צפיות
GUS TJ,
º
הכוונה היתה עןד אחת
10/06/14 06:03
56צפיות
תודה אבל סלח לי אינני מבין מה שונה פה
10/06/14 16:30
55צפיות
T5 פשוטה רגילה
מה חדש בה מ T5 שיש אצל שכני בחניה?

אשמח לקרוא חדשות על רכב חדש שנכנס לבחירת הנכים
או דגם חדש או שיפור של T5
אך הנמכת הרכב לא הבנתי כל כך מה חדש בזה ומה זה תורם
כמה כבר נכים ביקשו דבר כזה שזה נחוץ
מה שנחוץ הוא שעד כה נכים
11/06/14 04:48
77צפיות
גבוהים לא יכולו להיכנס לT5 או ויטו בגלל שמפתח הדלת הקטן לא איפשר זאת ולכן נאלצו לרכוש קרייזלר או סוואנה. שתי מכוניות שהן שתייניות דלק.
וקרייזלר בכל זאת רכב חתוך ומונמך שעצם ההנמכה גורמת לבעיות כמו פגיעת הגחון כשאתה נוסע על ספידבאנדים ברחוב לגודמא.
T54 מונמך  הוא לא מונמך בשיטת הקרייזלר אז חצי מגוף הרכב יורד מטה אלא מונמך בחלקו האמצעי של הרכב בלבד , הרכב נשאר גבוה, מפתח הדלת הרבה יותר גדול ויכול להישתמש בו נכה נוהג וכן נכה מוסע היושב ליד הנהג מה שאין היום בT5 רגיל כי המעלית מפריעה. כאן המעלית תחתית.
ערן אתה מטעה בקשר לוויאג'ר....
11/06/14 08:35
74צפיות
ראשית מבחינת צריכת הדלק 100:10 בממוצע...מה אתה מעדיף לנסוע ברכב מפואר פרטי בצריכה זו או עוד 1 ליטר ל 100 ק"מ אבל טנדר המיועד בעיקרו למשאות.
בנושא הנמכה...לא נגרמות שום בעיות..וכבר 8 שנים עם רכב אמריקאי מונמך....
ואם איני טועה גם לך יש וויאג'ר כך שיודע על מה כותב.
רוצה לקדם, תקדם אבל אל תטעה.
עם האמלנדר יש בעיה עם הבולמי זעזועים
11/06/14 17:56
44צפיות
עם האמלנדר יש בעיה עם הבולמי זעזועים
איך התגברתם על הבעיה
לי היה 6 שנים אפלנדר...
12/06/14 08:08
52צפיות
לא מכיר בעיה כזאת...בכל רכב ולא רק מונמך שלא נוהגים בזהירות על באמפרים בולמי הזעזועים נדפקים.
יואל אל תייפה. וצריכת הדלק של וויאג'ר בתוך
12/06/14 06:34
53צפיות
העיר היא 1:7, 1:8. בכביש בין עירוני יכולה להגיע  לצריכה של 1:10,11 פעם אחת סחבתי אותו ל-12. אבל וזהו האבל הגדול. מירב הנסיעה היא בתוך העיר לכל הסדורים הנחוצים ולכן מה שקובע הוא הצריכה הבינעירונית כמו שגם כתובה בספר שלא קיבלת עם הרכב.
צריכת הדלק של סוואנה לעומת זאת היא כפולה כמעט (כך דיווחו לי נהגים ברכב).
בעניין הנסיעה ברכב מפואר צודק. אך אני נוסע בשכונה שלי מידי יום וחוטף מכות בגחון מידי יום. ולא רק שם.
בנוסף אני גם רוצה לקדם, צודק. כמו שכברתי אמרתי למי שאני חושב שמגיע אני מקדם.
עובדה שאני לא מקדם את המעלון שלי
השוותי לפולקווגן לא לוואן.
12/06/14 08:07
53צפיות
אם אתה נתקע בבאמפרים כנראה שאינך נהג זהיר...כל נהג גם ללא רכב מונמך צריך לנסוע לאט יותר על באמפרים כי זה פוגע לו בשאסי...אני גר בישוב כפרי שכל 100 מ' יש באמפר ועוד לא קרה שנדפק לי האוטו בבאמפר. אגב לידיעתך, אפשר להרים את הרכב בשעת נסיעה ב 7 ס"מ לערך.
אני איבזרתי באצ"מ חבר ושכן שלי איבזר בהידרופיקס....המד חסכון אצלי ברכב מראה על 9-10 ל 100 ק"מ, אצלו מראה על 7-9 ל100 ק"מ...
אל יכול להיות שבכביש פתוח הגעת ל 12 ל 1 ק"מ ובכביש בינעירוני ל 7 או שמונה..יעני מעל 50% יותר בצריכה...כנראה שאינך יודע לבדוק.

איני נגד הפולקסווגן ואיני נגד שתקדם אותו אבל ההשואה שלך לוויאגר מטעה...
º
כמה כבר הצריכה של פולקווגן מישהו יודע ?
12/06/14 17:21
24צפיות
º
אם מישהו יודע תודה רבה
17/06/14 15:47
5צפיות
אענה לך בקצרה כי הכל אתה יודע טוב מאחרים
14/06/14 06:55
40צפיות
אני נוהג לא מעט שנים מעל 30 ולמדתי איך למדוד צריכת דלק עוד אז, מתמתיקה אני קצת יודע וגם פיזיקה.
כך שלמדוד קילומטראז' אני יודע ולנהוג כנראה יודע לא רע. רכב נמוך נתקע בבאמפרים ולא יעזור לך, גם רכבים רגילים שהם נמוכים נתקעים בבאמפרים.
אני מבין שקשה להודות שהרכב שלך לא כליל השלמות אבל זה המצב , נכון הוא מהודר וכיף לנהוג בו אבל יש בו לא מעט מינוסים.
עכשיו תחשוב אם על הצג ברכב של הידרופיקס מצויין 7-9 ק"מ ליטר ל-100 ואצלך 9-10 ואצלי 12*14 אז אולי בתמן עושים משהו לרכבים שהם צורכים דלק בצורה ככ גבוהה, אז אולי כדאי שיאבזרו את הסוואנות גם באצמ כולן ואז צריכת הדלק שלהן תשתפר פלאים ל- 9-10 ק"מ לליטר.
אני התקנתי מערכת גז וחסכתי המון כסף
14/06/14 16:29
32צפיות
בקשר לבולמים התכוונתי שאין כוח לאמפלנדר להרים את הרכב והמון החליפו אותם
פשוט הרכב שוקע והוא אמור לעלות למעלה שהמעלית נסגרת
קיבלת את אישור היבואן או על דעת עצמך...
15/06/14 09:29
35צפיות
אם עשית על דעת עצמך איבדת את אחריות היבואן, ואינך יכול להשתמש ברכב בחניות סגורות.

לי באפלנדר לא הייתה הבעיה הזו ברוך השם....ונסעתי איתו 150,000 ק"מ עד המכירה....
יואל תידע היום יש מערכות גז דור חדש
23/06/14 12:35
4צפיות
יואל תידע היום יש מערכות גז דור חדש
שאני התקנתי שמותר לי להיכנס לחניות תת קרקעיות
וכתוב לי במפורש על ידי משרד הריאשוי שמותקן לי מערכת גז שמאפשרת
לי להיכנס לחניון תת קרקעי והיא נבדקה על ידי הטכניון
נכון שהמערכות גז הישנות אסור אז תבדוק שנית
בקשר לאחריות משברולט בדקתי אמרו אין בעיה אבל אם יהיה בטח יתנערו
לי יש כרגע 100000קמ והגז חסך לי 1500 שח לפחות בחודש
לא באפלנדר שברולט לא אישרה...
23/06/14 13:27
3צפיות
בהסכם רכישת הרכב אתה מאשר שלא תעשה שינויים ללא אישור בכתב, בכל רכב שמותקנת לו מערכת גז רשום לו ברשיון הרכב והטכניון מאשר אותה, משרד הרישוי לא נותן אישורים כאלה עם כל הכבוד.
בכל העולם לרכב המונע מגז אסור להיכנס לחניות תת קרקעיות
מעניין כמה אתה נוסע בחודש והאם אתה בכלל מכסה את ההתקנה....אל תשכח ששילמת כמה אלפי שקלים טובים עבור המערכת
ואם כתוב לי בראשיון רכב
23/06/14 14:28
6צפיות
ואם כתוב לי בראשיון רכב
אתה תסכים להתנצל ולהודות בטעות שלך
אני כיסתי מזמן ב5 שנים נסעתי 100000 קמ המערכת גז 3 שנים
הרכב שלי כבר גם ככה לא באחריות אבל לא משנה כול רכב היבואן לא מאשר
והמוסך מטרה אמר לי הרבה התקינו ולא היה בעיות
ברור שזה סיכון ורכב שלא נוסע הרבה זה לא כדאי
כרגע אני אומר לך שמותר לי להיכנס לחניון תת קרקעי וזה כתוב בראשיון
אם תתנצל ותודה בטעות אני יטרח לשלוח לך העתק או מה שתרצה
תעשה חיסכון בערך 1500 שח כפול 36 חודשים ותראה כמה חסכתי
בכל רכב שמוסב לגז רשום ברשיון.....
23/06/14 15:26
3צפיות
בכל חניון תת קרקעי רשום בפרוש..רכב עם מערכת גז אסורה!!!!! אין החרגה למערכת של גז דור....במקרה ראיתי עכשיו בקניון השרון בנתניה.
אם אכן הימרת והתקנת מערכת מהתחלה אז חסכת.
איני מתנצל ולא מתערב...אתה יכול להעלות את הרשיון או לא להעלות...
זה לא חברת דור התכוונתי דור חדש של מערכות
23/06/14 16:12
2צפיות
זה לא חברת דור התכוונתי דור חדש של מערכות
אז לידיעתך רשום לי במפורש שמותר לי להיכנס לחניון תת קרקעי  אם יתחשק לי אני יעלה
כי הרי גם אם תראה במו עיניך שכתוב זה לא יהיה מכבודך להודות שטעית
נו באמת איזה חניון תת קרקעי ירשה לך
23/06/14 16:38
2צפיות
לחנות עם גז....יש תקנות הוראות בטיחות שהקניון חותם עליהם, אחד מהם זה שרכב עם גז לא יחנה בחניון תת קרקעי...ברשיון שלך יכול להיות כתוב מהיום עד מחר, מי שאחראי על הבטיחות בקניונים זה רשות הכבאות ולא משרד הרישוי.
אל תשנה גרסה אמרת אין דבר כזה שכתוב
23/06/14 16:46
3צפיות
אל תשנה גרסה אמרת אין דבר כזה שכתוב
אני ניכנס כול יום לחניון תת קרקעי כי אני עובד בקרית הממשלה
טוב נו אז תגיד מכירים אותך אז מעלימים עיין
אבל אני מגיע לחניון אחר לא מרשים מראה את האישור ואז מרשים
מה שאתה טוען זה נכון למי שיש מערכת ישנה בחדשה מותר אבל לפעמים הם מקשים
כי הם כמוך לא מעודכנים שיש מערכות חדשות שמותר
הכל אצל שונה וטוב מאשר מוגבלים אחרים בכל דיון
24/06/14 09:28
4צפיות
אולי תלמד גם אותנו איך לעשות את זה?
יואל אל תתחכם אני שולח לך לאימל צילום
24/06/14 11:21
5צפיות
יואל אל תתחכם אני שולח לך לאימל צילום
רוצה ללמוד שיש מערכות גז מתקדמות היום אז תלמד
לא רוצה להבין תעשה מה שטוב לך הרי אף פעם לא תודה שלא ידעת
שיש כזה דבר
במיספר הקילומטרים שאתה נוסע זה שטות לא לעבור לגז
במיוחד אחרי שתיגמר לך האחריות על הרכב אם זה מה שמפחיד אותך
אני אומר לך 3 שנים אני עם זה ולא היה לי שום תקלה בגלל הגז
בקיצור תבדוק באימל ואני מקווה שתודה שלא ידעת אבל אני יודע מראש
שלא תודה כי זה לא נאה לכבודו
אני יודע הכי טוב את הנושא כ...
15/06/14 08:43
40צפיות
לי יש וויאג'ר כתבתי מהמציאות של נכה המשתמש ולא נכה המנסה למכור רכבים לאחרים ואולי לקבל עמלה ולשם כך מטעה בנושא הוויאג'ר....

אני עומד מאחורי כל מה שכתבתי על הוויאג'ר...לא הבעתי דעה על הרכב שאתה מנסה לקדם, מי שרוצה לנהוג במכונית משא במקום ברירות אחרות שיש לו שיבושם לו...הגבתי רק על ההטעיה בנושא הוויאג'ר ולא כמוך בציניות על יתר חברות האיבזור שלדעתי כולן עושות עבודה טובה כל אחת בדרכה....
נו באמת
17/06/14 12:07
21צפיות
אין מה להשוות ובמיוחד לנכים t5 לקרייזלר זה כמו מרצדס ופיאט
לך תסביר למי שמקדם כאן את הרכב....
17/06/14 12:48
22צפיות
ועוד כועס עלי כנראה....
פיזיקה או לא
17/06/14 12:59
25צפיות
תכלס לנכים קרייזלר זה הרכב הכי מהנה ואיכותי שקיים , t5 לפי דעתי מתאים למוניות שירות  לנכה צריך לתת הרגשה הכי טובה ואני לא מרגיש טוב לעלות וליסוע על הt5 ,דלק ? רוב הנכים כמעט ולא נוסעים ככה שזה לא קטסטרופה, במפרים יש קצת בעיה אבל אם תנהג בסבלנות ובזהירות היא פתירה יותר מיזה האם אתה היית מחליף את הוויאגר שלך לt5? אני בטוח שלא ככה ש.....
º
זה מופנה לסוכן של t5
17/06/14 13:01
13צפיות
אני לא חושב שהוא סוכן, אבל כן אתה ויואל צודקי
17/06/14 15:47
21צפיות
אני לא מבין באמת איך אפשר להשוואת
קרייזלר ל T5
זה באמת כמו פיאט ומרצדס
קרייזלר לא יועד בכלל לרכב עבודה הובלה ומשא הוא לא רכב מסחרי
ה T5 זה רכב מסחרי הוא בכלל משמש כמעט בכל העולם לעבודה
יש גם מוניות שירות כאלה אבל היעוד שלו שהוא יצא מהמפעל
הדגם שמקבל הנכה הוא בכלל משא והובלה

ועכשיו כשבכלל המציאו T5 מונמך
זה רק גורם לי לחשוב כמה מסכנים נכים שפעם היו מקבלים
אוטומטית בכלל הגובה שלהם קרייזלר
והיום בשל שיקולי תקציב לדעתי ינסו לתת קודם T5 מונמך
כי זה בטח זול יותר למדינה או לביטוח לאומי למי שמחליט
פעם היה לנכה היתרון אחד לפחות בגובה שלו היום גם את זה לוקחים לו?

השאלת מנוף הרמה
11/06/14 14:31
60צפיות
האם יש כאן אנשים שנעזרים במנוף הרמה?
הבנתי שכדי לקבל אישור ממשרד הבריאות, נדרש מנכה להשתמש קודם במנוף.
זה אומר שצריך להשאיל מנוף מיד שרה או עזר מציון. האם מישהו כאן עבר את התהליך והשאיל מאחת העמותות? האם יש הבדל או עדיפות?
הם לא ממש מנדבים אינפורמציה. יש להם סוג אחד של מנופים או אפשר לבחור?
אשמח לכל עצה.
היי אני השאלתי מיד שרה
11/06/14 17:51
50צפיות
ניתן להשאיל רק בטלפון הזה
026444525
גמני השאלתי
11/06/14 20:48
45צפיות
התהליך הולך ככה: להוןריד מהאינטרנט טופס סיעודי/רפואי, רופא המשפחה והאחות ממלאים את החלקים הייעודיים.
יש לפנות לקופת חולים ולהזמין מרפאה בעיסוק לאישור בקשה למנוף (כמו כל אביזר אחר), שולחים בפקס את הטופס הנ"ל.
להתקשר ליד שרה או לעזר מציון ולהזמין מנוף. לתאם עם ההמרפאה בעיסוק הדרכה. אסור להשתמש עד שהיא מדריכה ובודקת מה מתאים.
לעיתים הם דרשים שימוש של 6 חודשים לפני הזמנת המנוף הקבוע ולעיתים פחות מחודש.

המנופים מותאמים למישקל ולגודל הנכה כנ"ל הערסלים. אם לכבד מישקל או גבוהה, אם להרמה משכיבה או מישיבה, האם גם לרחצה ולשירותים ועוד. לכן מומלץ לא לעשות קיצורי דרך בתהליך.
º
תודה רבה לכם
12/06/14 12:57
20צפיות
הזמנתי מיד שרה בלי טופס ובלי כלום
14/06/14 16:38
17צפיות
זה דיי יקר כי משלמים הובלה אם אני זוכר נכון איזה 600 שח שלא מחזירים
לדעתי עשית מישגה
14/06/14 20:43
17צפיות
אם אתה זקוק למנוף הרי משרד הבריאות מממן ודואג לשירותי תיקון וכו'. השאלת מנוף לזמן ארוך אכן עסק יקר מאד. היות והלכתי על פי הוראות משרד הבריאות, עלי לשלם רק עבור חודשיים השאלה יתכן שחודש נוסף עד שיגיע המנוף האישי שלי הקבוע דרך משרד הבריאות ועל חשבונם.

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה