לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
בעולם שהופך קטן מיום ליום, ובפרט במדינה פלורליסטית כמו ישראל, מתרבים מיום ליום קשרים רומנטיים שנוצרים בין אנשים המגיעים מרקע שונה. השוני בין בני-הזוג יכול להיות על בסיס דתי, לאומי, תרבותי, אידיאולוגי, גיאוגרפי, וכל העולה על דעתכם. זוגות מעורבים מתמודדים, בנוסף לקשיים המאפיינים זוגות אחרים, עם קשיים נוספים: יחס החברה והמשפחה, שלא תמיד מעודדים ותומכים, קונפליקטים לגבי גידול וחינוך הילדים, בעיות כגון הבדלי שפה ותרבות, בעיות גיאוגרפיות וחוקיות, וקשיים רבים אחרים. ברור שיש גם יתרונות לקשרים כאלו (שזה לא יישמע כאילו שיש רק קשיים, אחרת מי צריך את זה בכלל...), וגם על הדברים הטובים ועל ה``כיף`` אפשר ואף רצוי מאד לדבר. פורום זה נועד לשמש נקודת מפגש לכל מי שחש שיש לו חיבור לנושא. נדון בבעיות, ננסה לעזור ולתמוך, ולהיעזר בנסיונם של אחרים... נשתף בהתמודדות שלנו ובסיפורים האישיים שלנו, ונקשיב זה לזה. מס` הערות קטנות: 1. לצורך שמירה על הסדר, אבקש מאד לשרשר הודעות במידה ויש קשר ביניהן, ולא לפתוח הודעה חדשה, אלא אם מדובר בנושא או דיון חדש - שאז רצוי לפתוח הודעה חדשה. 2. אני מניח שאת זה כבר כולם יודעים: אפשר לדבר על הכל, כל עוד שומרים על צורת התבטאות נאותה ולא פוגעת, בהתאם לכללי ההתנהגות הנהוגים בפורומים של תפוז ועל פי כללי הנימוס הבסיסיים. קללות,גסויות ,גזענות או העלבות אישיות מקומם לא איתנו. 3. באפשרותך להוסיף הודעה מבלי ששם המשתמש שלך ייראה, כלומר הודעה אנונימית לחלוטין. במסך כתיבת ההודעה בחלק העליון, משמאל לשם המשתמש שלך קיימת אופציה בכתום "הוספת הודעה כאורח\ת. לאחר לחיצה על האופציה תוכל להוסיף שם זמני לבחירתך. במסך הפורום יופיע כינוי זה בצירוף כוכבית. משתתפי הפורום לא יוכלו לשלוח אליך מסרים אישיים. אנא השתמש באופציה זו בתבונה. 4. הפורום אינו לוח מודעות, ולכן כל פרסומת, אישית או שיווקית, תימחק ללא הסבר (אלא אם כן הפרסום תואם איתי מראש) הדבר כולל גם הודעות סטודנטים ובקשות למחקרים וכן הפניות חוץ כגון קבוצות פייסבוק, אתרים מסחריים או שווקיים וכו'. 5. ההודעות בפורום מיועדות לנשים וגברים כאחד\ת להתראות בפורום! ועד הבית של הפורום

כרטיס טיסה חד כיווני
31/07/15 19:48
8צפיות
אהלן,
 
לפני כמה שבועות קיבלתי את האישור על כך שאשתי יכולה להגיע לארץ על מנת להתחיל את תהליך ההתאזרחות. האם היא יכולה לקנות כרטיס טיסה חד כיווני?
 
תודה!
תשובה
31/07/15 21:52
5צפיות
מהיכן אישתך?
האם היא זקוקה לאשרת כניסה מראש לישראל? -> אם כן, תצטרך להגיע לשגרירות בשביל האשרה לאחר אישור משרד הפנים ולפעמים שם שלא בצדק, מבקשים כרטיסי טיסה.
 
אם מדובר באישור שלאחר פתיחת תיק ע"פ נוהל 5.2.0008 לזוגות נשואים אז לא, לא צריך כרטיס טיסה דו כיווני.
יצירת קשר
30/07/15 23:42
39צפיות
אהלן,
 
אני ואשתי התחלנו בתהליך במשרד ההגירה בכפר סבא על מנת שנוכל לגור ביחד בארץ. כבר קיבלנו את האישור על כך שאנחנו יכולים להגיע, אבל בכל זאת יש לי כמה שאלות וממש מתסכל אותי שאין עם מי לדבר. הטלפון היחיד שיש לי הוא של המשרד הראשי בירושלים, וגם הוא פתוח רק שעתיים ביום. אין שום דרך להשיג אותם בסניף בכפר סבא חוץ מלשלוח שאילתה דרך אתר האינטרנט, מה שכבר עשיתי מספר פעמים, אבל הם פשוט לא מחזירים תשובה... :(
יש למישהו אולי טיפ או רעיון איך אפשר ליצור איתם קשר ישירות?
 
תודה!
º
אל תיצור איתם קשר
31/07/15 01:19
26צפיות
נסה להיעזר בחוכמת ההמון כאן בפורום
31/07/15 13:00
24צפיות
אנחנו עונים 24/7. 
º
תכלס
31/07/15 19:45
1צפיות
ידועים בציבור, ביטוחי בריאות וחיים משותפים
29/07/15 15:57
80צפיות
שלום,
רציתי להגיד שאני ממש שמח שיש את הפורום הזה ואנשים שמבינים בנושא כל כך.
יש לי כמה שאלות בנושא ויזת בן זוג.
יש לי בת זוג ממרכז אירופה (נוצריה) - שנינו בסביבות גיל 24, היא הייתה פה באיזו תכנית שהתחילה לפני שנה, משך התכנית הייתה חצי שנה ולקראת סוף התכנית - לפני בערך חצי שנה - הכרנו.
בילינו את הכמה שבועות שנאשרו לה בארץ ביחד.
אני יזם, והיא לא התחילה לעבוד מאז שנגמרה התכנית אז היה לנו המון זמן לבקר אחד את השני, אני טסתי לשם 3 פעמים בתקופה הזו, לתקופות של בערך שבוע כל פעם. והיא טסה לפה מאז 4 פעמים, שהארוכה מביניהם הייתה חודש, כמובן שהכרנו את המשפחה אחד של השני. בכל החצי שנה הזו היינו ביחד חודשיים וחצי בערך. כמובן שדיברנו המון בטלפון ושלחנו עשרות אלפי הודעות.
עניין אותה לעבור לגור בארץ עוד לפני שהיא הכירה אותי כי היא אוהבת את המקום הזה אבל לא באמת הייתה לה אופציה לעשות את זה, ולאחר שהכרנו האופציה הזו נהייתה ממשית כי אנחנו רוצים לגור ביחד.
הגשנו בקשה להתחלת התהליך של ויזת בת זוג בתל אביב וקבעו לנו פגישה לכמה חודשים אחר כך, הפגישה מתקרבת, ובת זוגתי מתכוונת להגיע לפה חודש לפני הפגישה, ויש לה טיסה חזרה חודש אחרי הפגישה, בשביל לבקר את המשפחה.
קראתי פה הרבה פוסטים בנושא ויזת בת זוג ורציתי לדעת כמה דברים:
א. הנוהל הוא "על סמך חיים משותפים", מה זה חיים משותפים? יש לנו חיים משותפים לפי מה שסיפרתי? יש מינימום זמן שבני הזוג היו ביחד/הכירו בשביל לקבוע שזה חיים משותפים?
ב. ראיתי שצריך חשבונות משותפים. אני גר בדירת שותפים, עם חברים טובים שלי ובתור התחלה היא מתכוונת לעבור לחדר שלי. היא לא רשומה בשום חשבון, ולא תהיה בחוזה של הדירה לפחות בהתחלה, ראיתי שמבקשים חשבון בנק משותף עם פעולות שוטפות, כרגע אנחנו לא מעוניינים לפתוח חשבון בנק ולא נעשה את זה בשביל הנוהל, שנינו צעירים וזוגות צעירים פעמים רבות לא פותחים חשבון בנק משותף, גם אם היינו רוצים לפתוח חשבון בנק משותף הייתה לנו בעיה עם זה בגלל שכל הכסף שלה ביורו וכרגע היורו מאוד נמוך והיא לא רוצה להעביר סכום כסף גדול לשקלים. זה שאין לנו חשבון בנק משותף זה אומר שאין לנו חיים משותפים?
ג. אם התהליך יאושר, זה אומר שאנחנו ידועים בציבור? מישהו התנסה בלעשות הסכם ממון באנגלית בארץ עם בת זוג שאין לה אזרחות פה?
ד. האם עלולה להיות בעיה שאנחנו לא עבדנו בשנה האחרונה? אני הקמתי חברה ועוד אין לי משכורת, ולה יש הרבה כסף מעבודה לפני שהיא הגיעה לארץ, והיא לא התחילה לעבוד שוב באירופה מאז שהיא סיימה את התכנית בארץ, זה אומר שמהשנה האחרונה אין לי ולה משכורות להראות בכלל, יעזור אם נראה את מצב חשבון הבנק שלנו שאנחנו לא עניים?
ה. קראתי מזמן שממליצים פה על איזה ביטוח, רציתי לדעת איזה ביטוח זה ומה טוב בו, יחסית לביטוח של מכבי (Well-Come) לאנשים מחו"ל.
 
אלו בינתיים השאלות שעלו לי, אשמח אם תוכלו לעזור :)
ברוך הבא
29/07/15 17:50
51צפיות
אני מאמין שחברי הפורום המנוסים ישמחו לתת לך מידע יותר ממני מאחר ואני נשוי ומכיר את הנוהל לנשואים יותר טוב.
 
בכל מקרה, זה הנוהל שמספרו 5.2.0009, רצוי שתדפיס אותו ותעבור עליו מספר פעמים על מנת להכיר את כל ההליך והדרישות להתחלתו.
שים לב לתיעוד מקורי ומאומת של בת זוגתך - תעודת לידה, תעודת יושר, תעודה המעידה על מצב אישי, בלי אלה אין מה לדבר בכלל.
על אף שאין חקיקה מסודרת בישראל לכל הנושא של הגדרת "ידועים בציבור", התנאי של משרד הפנים בכל הנוגע למתן אשרות שהייה לזרים הינו ניהול משק בית משותף ומגורים משותפים על אחת כמה וכמה שמדובר בבני זוג לא נשואים. חובת ההוכחה היא עליך, משרד הפנים לא מחוייב לאשר דבר - ובדיעה אישית שלי, מגורים שלה בתוך חדר בדירת שותפים יעלה תהיות רציניות לגבי כנות הקשר בינכם ואף עלול להביא לסירוב הבקשה או לדרישה להפקדת ערבות בנקאית בין 15-30 אלף שקל.
יתכן וחברי הפורום יחלקו איתי, אך אני לא רואה כאן הוכחות לחיים משותפים ומשהו שמקשר אתכם ליחד הזה שעליו תשען הבקשה. (לעומת תעודת נישואין למשל)
רוצה שהכל ילך חלק? רצוי שתגורו לבד ותוכיחו שהינכם מנהלים משק בית משותף ככל זוג נשוי/נורמטיבי בישראל.
 
לגבי ביטוח, יש את חברת הילית שרבים מחברי הפורום עשו דרכם ביטוח ובינהם אני. עלות הביטוח הינה 1.90$ (הצעה שאני קיבלתי) ליום ובנוהל זה בת זוגתך תשהה, (במידה ויאושר) באשרת עבודה ב/1 למשך 3 שנים + תקופת המתנה של 183 יום לביטוח הלאומי, משמע כ-3.5 שנים ללא ביטוח ממלכתי (כ-1278 יום לערך) וזה במידה ולא היו עיכובים בהליך. תברר איתם אולי תקבל הצעה טובה יותר, אך מבדיקתי זה זול יותר מקופ"ח מכבי שדורשים תשלום מראש. כמו כן, קח בחשבון ששום ביטוח לא מכסה הריון או כל הוצאה הקשורה להריון.
 
אפשר לדעת מהיכן בת זוגתך? יעזור לענות לך לגבי אימות תעודות ציבוריות במידה ולא עשיתם זאת עדיין.
 
בהצלחה
תודה רבה
29/07/15 18:18
37צפיות
לא הבהרתי את זה.
עברתי על המסמכים וביניהם 5.2.0009, לא כתבתי את זה, אבל יש לנו את כל המסמכים שהם מבקשים, תעודת לידה, מצב אישי, עבר פלילי נקי וכו'. למעט מה שכתבתי למעלה שאין (כמו חשבון בנק) נגיש להם את כל השאר בצורה מסודרת.
אנחנו לא מעוניינים לשנות את אורך החיים שלנו בשביל הנוהל, לכן אנחנו לא נעבור לגור ביחד, לא נתחתן בחתונה פיקטיבית/לא פיקטיבית, לא נפתח חשבון בנק אם לא חשבנו לנכון לפתוח חשבון בנק לפני.
אם צריך לתת ערבות בנקאית בסך 15-30 בתנאי לשהייתה פה, מבחינתי ניצחנו, כי היא תוכל להישאר כאן כמה שנרצה.
 
קיבלתי מה שאמרת על זוג נשוי/נורמטיבי ולגור ביחד, אבל זוגות צעירים רבים, בעיקר בתל אביב גרים בדירות שותפים, גם בשביל ההנאה וזה גם יותר משתלם כלכלית. אנחנו לא זוג נשוי (עדיין), ולגמרי נורמטיבים ונהנים כרגע מלחלוק דירה עם שותפים. מדובר בדירה גדולה ויש לנו חלק גדול בה.
 
מה יוכל לעזור להוכיח חיים משותפים למעט כמובן תמונות/סרטונים/ספר של 1800 עמודים של כל ההודעות שלנו?
להראות שהיא משלמת חצי על החלק שלנו בדירה? להראות הסכם ממון? יש רעיונות?
תשובה
29/07/15 18:27
45צפיות
לגבי הוכחות לחיים, כמובן תמונות/סרטונים/תכתובות. המלצות מחברים ובני משפחה בכתב + צילום ת.ז/דרכון ופרטי התקשרות, מהמשפחה שלך ושלה.
האם כל המסמכים שלכם מאומתים ומתורגמים ע"י אפוסטיל/שרשרת חותמות? (שוב לא ציינת מאיפה היא, זכותך)
 
תבין שמשרד הפנים לא יתגמש איתך בכלל, אם אתה לא מתכוון לשנות את אורח חייך בשביל הנוהל (ורבים מאיתנו עושים את זה על מנת לקבל מעמד לבת זוגתנו) - משרד הפנים לא ישנה את הנוהל בשבילך או בגללך.
 
הכל לפי הנוהל
29/07/15 18:47
53צפיות
תודה על התגובה המהירה.
היא מאיזור המדינות גרמניה אוסטריה שוויץ בלגיה, אני לא ממש רוצה להגיד במדויק מאיפה היא, תודה שאתה מבין אותי :)
יש לנו את כל המסמכים לפי הנוהל, עם אופוסטיל ומתורגמים עם אימות נוטריון. גם כל המסמכים הלא רשמיים, ממשפחה וחברים ישראלים, פרטי התקשרות יש לנו, עקבתי אחרי ההוראות בפירוט. כתבתי פה מה אין, חשבון בנק משותף, חשבונות משותפים (יש רק חשבונות שלי, כי לפחות בשנה הראשונה נמשיך לגור בדירה שלי).
משרד הפנים לא כתב בשום מקום שאנחנו צריכים לגור רק שנינו, ועל כן, איננו צריך להתגמש איתנו.
כתוב על סמך חיים משותפים וזה לדעתי יש לנו, וזה יהיה לפי דעת הפקיד שיקבל אותנו שנוכל לשכנע אותו שיש לנו חיים משותפים בישראל.
אני חושב שהנוהל הזה מראש לא התכוון למקרה כמו שלנו, אני רואה שרוב הזוגות (בעיקר שמתייעצים בפורום) הם יותר מבוגרים מאיתנו, עם בנות זוג מהפיליפינים / תאילנד.
רציתי לדעת אם מישהו התנסה בתהליך הזה במקרה דומה לשלנו.
אנחנו מתכוונים להתחתן וגם נגיד את זה בפגישה, אבל לא מעוניינים לעשות את זה כרגע.
 
היינו יכולים לחכות עם זה ולהאריך כל שלושה חודשים את ויזת התייר שהיא מקבלת פה ואפילו לבקש כניסות חוזרות, אבל היא תרצה להתחיל לעבוד בארץ בקרוב (אם היא תקבל אישור כמובן) ויהיה הרבה יותר קשה למצוא מעסיק שיתן לה ויזת עבודה.
29/07/15 19:07
31צפיות
ואני בן 30 עם בת זוג מהמזרח בת 27, עדיין צעיר בנפשי 
º
יש לעוד מישהו ניסיון / דיעה בנושא?
29/07/15 23:43
30צפיות
נקודת המבט שלי
30/07/15 14:32
36צפיות
הי,
ברוך הבא.
תבין שאתה צריך לשכנע את הפקיד/ה שמולך שאתם זוג. אם תעשה את זה, העבודה שלך נגמרה (עד הפגישה הבאה). זה כמובן תלוי לא רק בך, אלא גם מי הפקידה שמולך ולמה היא רגילה.
איך תעשה את זה? הדרך הסטנדרטית היא תמונות, מכתבים מחברים, ראיון קצר שבוא ישאלו אותכם שאלות אחד על השנייה וכו'. כמובן שחשוב להביא את כל המסמכים מראש, עדיף מצולמים וכו'.
מגורים משותפים נראה לי די חובה, אבל לא צריך שם שלה על חשבונות, לפחות לא בהכרח.
בנוסף צריך להביא הוכחות ליכולת קיום, למשל על ידי משכורות שלך.
תודה!
30/07/15 15:35
24צפיות
אנחנו נעשה את הדברים שאמרת, תודה רבה!
בנוגע למשכורת, אין לי כל כך איך להראות לה משכורות כי לא נכנס כסף כרגע לעסק, נראה לה את מצב חשבון הבנק של שנינו, מקווה שיהיה בסדר
כן
30/07/15 18:08
20צפיות
מהיכרותי את הנושא מגורים משותפים הם תנאי די הכרחי. זה בסדר שלא גרתם ביחד עד עכשיו אבל מרגע שבת הזוג מהגרת לישראל הציפיה היא שתגורו ביחד ותנהלו משק בית משותף. אחרת, לא יתנו לה להגר לכאן, במידה מסויימת של צדק. מדינת ישראל פותחת את דלתה בפני מהגרים שלא זכאי חוק השבות בתנאים מאד מסויימים והיא מצפה שאלה שקיבלו את האישור יעמדו בתנאים אלה.
 
לגבי הסכם הממון
30/07/15 18:12
26צפיות
אני עשיתי הסכם כזה עם אשתי לפני שהיתה אשתי ולפני שהיתה לה תושבות בישראל. את ההסכם צריך לאשר בבית משפט לענייני משפחה ולתרגמו בתרגום מאושר נוטריונית. בית המשפט מאשר אותו לאחר מכן. שים לב שההסכם תופס בישראל בלבד.
שאלות
30/07/15 20:16
28צפיות
אנחנו מתכוונים לגור ביחד ולנהל משק בית משותף, רק שבאותו נכס גרים, כל אחד בחלק אחר של הדירה עוד 2 שוכרים.
ענית לי על השאלה של המגורים עד היום, תודה רבה!
אני אעבוד על הסכם ממון עם עורך דין, אני מקווה שהוא יודע מה לעשות. אם נערוך את ההסכם באנגלית אתה חושב שצריך לתרגם לעברית?
מה אפשר לעשות נגד זה שהיא יכולה בעיקרון לקחת את הילדים ולחזור לאירופה? אני מכיר סיפור אחד כזה. הבחור המסכן שוכר שם דירה ומגיע לפגוש את הילדים כל 3 שבועות
יש לכם ילדים?
30/07/15 22:20
22צפיות
לגבי השפה, אני לא בטוח, צריך לברר אם בית משפט יכול לאשר הסכם שלא כתוב בעברית.
לגבי שאלת הילדים, תמיד יש את הסיכון הזה אצל זוגות מעורבים. לא ניתן להכריח אף אחד להישאר. מצד שני, בהסכם הזוגיות שלכם (הסכם הממון) אתה יכול לתת תמריץ שיאמר נגיד שאם תחליטו להיפרד אבל בת הזוג תסכים להישאר בישראל אז אתה תסייע בכיסוי הוצאות מגורים וכד' וזאת על מנת שהילדים יחיו בקרבת שני הוריהם. בכל מקרה אין שום צורה שאפשר לכפות על מישהו להישאר כאן.
עדיין אין ילדים
31/07/15 01:18
19צפיות
אבל יש בתכנון לעוד כמה שנים.
אנחנו נתחתן לפני
|*|הפורומים מתחדשים|!|
30/07/15 15:46
8צפיות
גולשות וגולשים יקרים,
תפוז עובר תהליך התחדשות של שיפור חוויית המשתמש באתר.
אנו גאים ושמחים לבשר כי ביום שלישי הקרוב 4.8, החל משעות הצהריים אנו צפויים לעלות עם מערכת פורומים חדשה.
למעשה, הפיתוח נמצא בשלביו הסופיים ואנו עמלים כעת על בדיקות מקדימות.

לאחר ההשקה נמשיך לייצר שיפור מתמיד של האתר וגרסת הפורומים, כאשר אנו נשמח להמשיך ולקבל מכם פידבקים בשוטף בפורום משוב, מסרים אישים ומיילים.
ברצוננו לעדכן כי אנו עובדים בימים אלו גם על גרסה חדשה לאתר המותאם בסלולר ולבלוגים.

בין החידושים שצפויים לעלות ביום שלישי:
- מראה חדיש ועדכני
- אפשרות לכתוב הודעות בצורה מהירה יותר
- אפשרות לעקוב אחרי פורומים אהובים
- אייקונים חדשים ומשודרגים
- ממשק עבודה נוח ויעיל
ועוד...


שימו |לב| במערכת החדשה שצפויה לעלות ביום שלישי החתימות יוסרו באופן גורף עד לעליית מערכת חתימה משודרגת יותר (עליה עובדים בימים אלה).
לידיעתכם, במידה ותרצו לשמור את מה שכתוב בחתימה שלכם, אתם מוזמנים לעשות זאת עד יום שלישי בבוקר.

סופ"ש נעים |הלוואי|
צוות תפוז
המלצה לעורך דין, והכוונה כללית
27/07/15 18:20
104צפיות
היי חברים,
 
לפני כ-5 שנים הכרתי את בת זוגי הלטינית (לא יהודיה, מבוגרת ממני ב-3 שנים), ואת ילדה המקסים (בן 10 כיום). התחברתי אל שניהם מהר מאוד, ומאז אנחנו ביחד. חלק משמעותי מהשנים האחרונות העברתי באקוודור איתה, וגם היא הייתה בארץ לתקופה של חודש. יש לה עסק (מעבדה קלינית) שם, ובסך הכל היא חיה טוב בכל קנה מידה. יש ביני לבין בנה קשר מיוחד, שנהייה עוד יותר משמעותי כשרואים את חוסר התפקוד והנוכחות של אביו.
 
לפני כשנתיים נולד לנו ילד. עקב ענייני עבודה (יש לי עבודה מצויינת כאן בארץ), לא יכלתי לעבור לשם. לכן, מאז אני באקוודור לפחות שליש כל שנה. ילדינו קיבל אזרחות לפני כחצי שנה (אחרי טירטור רב מצד משרד הפנים בארץ, אבל עזרה רבה בשגרירות שם). כעת אנחנו מדברים על השלב הבא - מעבר שלה לכאן. במהלך השנתיים האחרונות אני משלם על חצי מהדירה שלה, ועל מטפלת שתעזור לבת זוגי בשל חסרוני הפיזי שם. בנוסף, אני כמובן משלם חצי+ מכלל ההוצאות. כל ההעברות הכספיות הללו נעשו במזומן.
 
כעת אני מתכונן לקראת הגעתה לארץ. מאחר ונהלי משרד הפנים לא ברורים לחלוטין, וטעויות שאעשה עכשיו עלולות לעלות לנו בשנים של מאבקים, אני מנסה להתכונן בצורה הטובה ביותר שאוכל.
 
אז להלן הנקודות העיקריות:
1. אמנם יש לנו קשר ארוך (ויש תיעוד צילומי, אימייל, וואטסאפ, סקייפ וכו' מאז 2010), אך אין לנו ניירת רשמית המאשרת את התשלומים שביצעתי בשנתיים האחרונות. איך מתמודדים עם בעיה כזו?
2. איזה מין מעמד יקבל בנה הבכור? לאיזה מעמד כדאי לשאוף? אביו משתף פעולה ומשלם את חלקו בהוצאות השוטפות, כך שאין כוונה לאמץ, בשלב זה.
3. אני סולד ממוסד הנישואים, ועוד יותר מהמוסד הדתי. הייתי מעדיף להישאר "ידועים בציבור" אם זה אפשרי, אך הבנתי שנישואין יגבשו את מעמדה של בת זוגי בצורה מהירה הרבה יותר, כולל קבלת אזרחות מהר יותר, ויכולת לעבוד מהר ישר מההתחלה. מה ההבדלים העיקריים בין נישואים למעמד של "ידועים בציבור"? יש טעם להתחתן כדי להאיץ את התהליך? (ראוי לציין שהזוגיות ארוכת הטווח והמחוייבת לשנים ארוכות קיימת ואיתנה מאוד.)
4. באם נחליט להתחתן, האם עדיף שנתחתן לפני הגעתה לארץ? האם חתונה גם לאחר שתגיע ארצה מורידה את הסיכויים לקבלת אזרחות, או מאריכה את משך הזמן עד לקבלתה?
5. האם חתונה בקפריסין בדרכה לארץ (לפני שתכנס ארצה) תתקבל בחשד? מה משך הזמן הסביר לפני הגעתה שלא יעורר התנגדות? (הסתכלות של משרד הפנים על הנישואין כ-"כלי")
6. מה מבחינת תמיכת המדינה בבת הזוג ובילדה - לימוד עברית, אולפן, דברים כאלו. יש משהו כזה שמוצע ללא יהודים, או שרק בני "העם נבחר" זוכים לעזרת המדינה?
7. האם יש עוד דברים חשובים שאשים לב אליהם לפני שתגיע בת הזוג ארצה? אנחנו מדברים על הגעה בעוד כחודש וחצי, חודשיים.
 
לבסוף, אם אתם ממליצים שאתייעץ עם עו"ד - האם יש לכם המלצה (עם ניסיון!) לאחד כזה שיוכל לעזור לנו?
הבנתי שגם באגודה לזכויות האזרח יכול להיות שיוכלו לעזור (ובחינם), יש בכך אמת?
 
תודה רבה לכם!
תשובות
27/07/15 19:27
70צפיות
ראשית כל, כבר גיבשת לעצמך כמה נקודות מוצא שגויות לגבי התהליך, וחבל.
 
אז לפני התשובות כמה הערות:
א. ברוב המקרים אין צורך בעורך דין
ב. נהלי משרד הפנים דווקא די ברורים, ואם לא הבנת משהו תשאל ותברר
ג. זה שאתם בני זוג לא אומר שאתם חייב לממן אותה ו/או לתעד את העברת הכספים אליה
 
 
ועכשיו לשאלותייך:
 
1. למה נראה לך שזו בעיה? כפי שכתבתי, העובדה שאתה בן זוג שלה, לא מחייבת שאתה צריך לממן אותה. בקיצור, לא רלוונטי לכלום.
2. הבן יקבל מעמד זהה לזה של בת הזוג שלך, בכל שלבי התהליך. האב הביולוגי יצטרך להצהיר שאין לו התנגדות לכך שיקבל מעמד בישראל.
3. ההבדל המרכזי בין נשואים ללא נשואים הוא משך הזמן שבת הזוג תהיה במעמד של תייר "עם אישור עבודה". לנשואים זה חצי שנה בלבד, וללא נשואים זה משהו כמו 3 שנים.
4. ראה תשובתי בסעיף 3.
5. לא ברור לשם מה תרצה להתחתן בקפריסין. אם כבר יותר הגיוני להתחתן במולדתה, לארגן בצורה מסודרת את כל הניירת ואז לפתוח בהליך בצורה מסודרת.
6. אין שום תמיכה למי שאינו עולה להגדרה של עולה חדש. והם לא עונים להגדרה. ניתן לקבל את השירותים בתשלום.
7. אני מציע לא למהר, תלמד טוב טוב את הנושא, תבקר בלשכת האוכלוסין הקרובה לביתך על מנת להתעדכן בנהלים האחרונים ובדרישות הספציפיות של כל לשכה. זה יכול לחסוך לכם הרבה כאב ראש.
 
 
בהצלחה
תודה! המשך לשאלות..
27/07/15 19:52
55צפיות
ב. הסתכלתי באתר של משרד הפנים. אקרא גם כאן בפורום, ובכלל, אבל השאלה היא - האם יש common pitholes שאפשר להמנע מהם מראש? ספציפית, בעניין של נישואים ו-"ידועים בציבור".
ג. כמו שכתבתי, בת זוגתי בעלת מעבדה קלינית באקוודור, כך שהרוויחה לא רע בכלל-בכלל (בטח ביחס לאקוודור). לא מימנתי אותה, אלא מימנתי את חלקי בגידול ילדי.
 
1. היינו צריכים להראות קשר רומנטי משמעותי (או משהו כזה) כדי לרשום את ילדי כאזרח ישראלי, ואף על פי ששלחנו מכתבים מ-2 המשפחות, חותמות דרכון מטיולנו יחד, תמונות מ-3 שנים ביחד, וכן הלאה - עדיין נאלצנו לעבור תהליך מורכב מאוד כדי לקבל את מספר הזהות של הילד, כולל בדיקת אבהות במעבדה הגדולה במדינה. בגלל שלא היו לנו מסמכיאדת דירות, תשלומים וכו' - הכל היה מסובך יותר. השאלה אם זה לא יקרה גם כאן.
3. חצי שנה מול שלוש שנים?? אין דרך לקצר את זה? וואו. אוקי, זה די חותם את העניין.
5. בת זוגתי תעבור לכמה חודשים לארה"ב עד שתגיע ארצה, תגור שם עם משפחתה. כך שבאקוודור זה לא יסתדר. השאלה היא - האם בארה"ב, או בקפריסין, או בארץ?
6. יודע שזה ייפתר בחיפוש גוגל פשוט, אבל אם יש לה לינקים למקורות איכותיים ומעודכנים, אודה לך.
7. מצויין. כך אעשה.
 
תודה רבה רבה לך על התשובות המפורטות!
עוד תשובות
27/07/15 20:07
45צפיות
העיצה הכי טובה שאני יכול לתת זה לקרוא וללמוד, אבל גם לבדוק את העניין הספציפי שלכם מול משרד הפנים. יש שוני בין הלשכות ופה יכולה להיות בעיה. גם אם מקרה זהה לשלכם טופל בלשכה אחת בצורה מסויימת, אולי בלשכה שלכם יבקשו עוד איזשהו מסמך או תעודה שלא ביקשו באחרת. לכן אני אומר תלך מראש ותבדוק ותדבר פנים מול פנים מול מי שמטפל.
 
1. גם בישראל זוגות נאלצים לעבור הוכחת אבהות וזה די מקובל כך שלא נראה לי שהתייחסו אליכם שונה. כן צריך להראות קר זוגי, אך אני מניח שאת זה יש לכם מהתיאור שתיארת וזה בהחלט אמור להספיק.
 
3. לא יודע מה החוקים של נישואין בארה"ב, צריך לברר האם הם מחתנים זוגות שאף אחד מהם אינו אמריקאי. בישראל כפי שאתה וודאי יודע לא ניתן להתחתן יהודי עם לא יהודיה. קפריסין זו אופציה, אבל כאמור יש עוד מדינות.
 
6. לינקים לא יעזרו לך. מה יעזור לך לינק לאולפן בחיפה אם אתה גר בתל אביב? אתה תצטרך להיות יותר ספציפי ולחפש את השירות שאתה צריך. יש אולפן של משרד הקליטה, לעולה חדש זה ניתן בחינם, זרים יכולים להצטרף בעלות של כ 3,000 ש"ח(לתקופה של כמעט חצי שנה).
 
 
 
 
נישואין
28/07/15 00:24
48צפיות
אפשר להתחתן בארה"ב די בקלות. גם בקפריסין זה לא מסובך.
עצה
29/07/15 18:58
21צפיות
במידה ותחליט להתחתן,חשוב מאוד שתהיה לה תעודת גירושין מבעלה הקודם.
מהניסיון שלי (אשתי מרוסיה),מסמך המעיד על מצב אישי קודם הוא הקשה ביותר להשגה.
תשובה קצרה
28/07/15 00:37
70צפיות
מתחת לשרשור זה תוכל למצוא לינק לנוהל לזוגות נשואים שבו מפורטים כל הדרישות והמסמכים לצורך התחלת התהליך, כולל התייחסות לילדים מקשר קודם.
 
על אף הסלידה שלך מממסד זה, אני הייתי כן ממליץ להינשא מאחר ולא רק שזה יקצר את ההליך לכ-4 וחצי שנים בקירוב (במקום 7 שנים בנוהל ידועים בציבור) אלא בסופו של תהליך יאפשר לבת זוגתך לקבל אזרחות ישראלית. כידועה בציבור - היא תוכל לקבל לכל היותר תושבות קבע ולא אזרחות.
 
מה ההבדל?
אזרח נושא דרכון לאומי ורשאי להצביע לכנסת ואזרחותו כמעט ואיננה ניתנת לשלילה.
תושב קבע נושא תעודת מעבר, אינו רשאי להצביע לכנסת ובמידה והשתקע 7 שנים ויותר במדינה אחרת, ניתן לשלול לו את התושבות, ואז הלך כל מה שעמלתם עבורו שנים ארוכות.
כנ"ל לגבי ילדים מקשר קודם.
 
לגבי מיקום הנישואין, זה לא ממש משנה איפה אתם מתחתנים, משרד הפנים מקבל כל תעודת נישואין כאשר היא ערוכה באנגלית או מתורגמת לאנגלית לאחר אימות כנדרש (אפוסטיל/שרשרת חותמות)
 
בהצלחה
עוד לציין
28/07/15 00:46
55צפיות
לידועים בציבור משך אשרת העבודה ב/1 היא כשלוש שנים ולאחר מכן מקבלים מעמד א/5 - תעודת זהות זמנית (ארעית) מה שנותן לבת זוגתך זכויות סוציאליות, ביטוח לאומי וקופת חולים לאחר כ-183 יום (תקופת המתנה) מרגע קבלת מעמד א/5. עד אז (3.5 שנים), היא נחשבת כתיירת עם אשרת עבודה - ביטוח רפואי שלא מכסה הריון על חשבונך הפרטי, והוא לא זול.
 
זוגות נשואים כאמור, נמצאים רק חצי שנה בסטטוס ב/1 ולאחר תקופת ההמתנה זכאים לתנאים סוציאליים בט"ל וקופ"ח לאחר כשנה בלבד מיום הכניסה לישראל.
ידועים בציבור ונישואים.
25/07/15 16:30
131צפיות
 שלום חברים ,חייתי בפליפינים במשך שנה וקצת ,במהלכה הכרתי פליפינית שבכוונתי להתחתן איתה ,מסיבות כאלה ואחרות לא התחתנתי איתה בפליפינים ,והתוכנית שלי היא  להזמין אותה לארץ בתור תיירת חודש הבא(כרטיס הלוך ושוב) ,לנסוע לקפריסין איתה על מנת להתחתן ואז לחזור לארץ ולפתוח תיק למעמד לבני זוג זרים הנשואים לשיראליים. האם ייגרמו לי בעיות שהתיק ייפתח בזמן שהיא תיהיה כבר בארץ ולא במדינת המוצא שלה?
נשוי טרי לפיליפינית
25/07/15 18:49
114צפיות
שלום,
ראשית יש לקחת בחשבון כי תור למשרד הפנים בימנו..לפחות 3 חודשים (פתח תקווה)
אל תשכח שהגברת תצטרך גם אישור כניסה +חזרה לישראל לאחר שחזרתם מקפריסין !!,שזה ניתן רק לאחר רישום במשרד הפנים..
התחתנתי לא מזמן אז קצת מבין בחומר..
היא צריכה גם דרכון בתוקף לפחות לשנתיים (למשרד הפנים)..חוץ מכל הניירות שצריכות לעבור אימות בשגרירות ישראל  במנילה כמו:תעודת לידה,תעודת יושר,ותעודה על מצב אישי של הגברת.
מקווה שעזרתי במעט..(חשוב שתקרא את הנהלים של משרד הפנים )
 
מציע בכל לב שתחיו תקופה מסוימת בארץ,
25/07/15 20:06
80צפיות
כל זאת בהמשך למה שכתב קודמי ,קרא היטב את ההנחיות כדי למנוע משברים שניתן למנוע, אם מעט תשומת לב.
 
בהמשך לכותרת ,הסבר קצר,
הרבה מאוד אזרחים פיליפינים חיים בארצם במצוקה כלכלית קשה,לפעמים הרצון שנראה ללא ספק אמיתי לקיום זוגיות וחיים משותפים,מסתבך במציאות.
במציאות ,ישנם קשים לא מעטים לכל מי שמוצא עצמו זר, בארץ אחרת.
הביטחון העצמי במקום בו נולדו,משפחתם התומכת כמו החברה הקרובה מהווה משענת ובסיס לביטחון לכל סוגיו,לכל נושא ובכל עניין.
ברגע שבת הזוג תהיה כאן,המצב יהיה שונה בתכלית למרות שאני מאמין ברצונך לתת את הביטחון הרצוי בכל האפיקים.
 
בכל מקרה , בהצלחה בכל מעשייך  
 
 
אכן
26/07/15 16:33
37צפיות
תודה חברים. לפי מיטב הבנתי מקבלים בעת פתיחת התיק אישור שהייה ב/2 ,ולאחר 2-4 חודשים מקבלים אישור שהייה של א5 (במקרה והבקשה מאושרת..) האם זה נכון?
אני מודע לכל הניירת שהיא צריכה לאסוף ולאשר באפוסטיל ,גם דרך שגרירות ישראל?
אזרחים פיליפינים עד כמה שאני יודע לא נדרשים לויזת כניסה  לישראל בתור תיירים (כמובן שאני אצייד אותה במכתב בהתאם) ,השאלה העיקרית שלי האם זה אפשרי להתחיל בתהליך פתיחת תיק בזמן שהיא נמצאת בארץ בתור תיירת(ואנחנו כבר  ניהיה נישואים אחרי קפריסין)?
 
אני מעריך את הדאגה robs אבל אני חייתי שנה וקצת בפליפינים ,אני יודע על מה אתה מדבר ,אבל לדעתי מצבי שונה מכל מיני סיבות ,כמובן שאני לא חסין משום דבר ,אבל בכל זאת.
עוד כמה שאלות בבקשה
26/07/15 20:59
39צפיות
1.האם עדיף להתייעץ עם עורך דין מומחה בעייני הגריה שיעזור לי ,מה בדרך כלל הסכומים שהם לוקחים על ייעוץ?
2.אם חברתי הפליפינית תגיע לארץ,מן הסתם לא יתנו לה להיכנס ככה סתם ,האם אני יצטרך לצייד אותה במכתב ומה לכתוב בו,יבקשו ממנה ערבות כספית כלשהי?
תודה לכם חברים.
 
תשובות
26/07/15 21:20
35צפיות
הנוהל שונה לאחרונה ועתה הוא מחייב להתחילו כאשר בן הזוג הזר נמצא בחו"ל. ממליץ לקרוא וללמוד היטב את הנוהל.
מאותה סיבה, אם היא תגיע לכאן ותצהיר שמטרת ביקורה הוא השתקעות אזי יעשו לה בעיות (ואולי אף יסרבו).
ערבות היא דבר מקובל כאשר בן הזוג מגיע ממדינות שישראל לא כל כך אוהבת מהגרים מהן.
ההמלצה הרוווחת בפורום היא להיעזר בעורך דין רק במקרים מיוחדים המחייבים טיפול משפטי. מרבית המקרים אינם כאלה. מדובר בעניין פרוצדורלי וסטנדרטי שאינו מצריך מומחיות משפטית.
 
אני לא מצליח למצוא
27/07/15 08:15
43צפיות
את הנוהל החדש ,כל מה שמצאתי במשרד הפנים זה הדבר הזה :
 
מסמכי סף להגשת הבקשה:
טופס בקשה אש/6, במידה והמוזמן אינו בישראל - טופס בקשה לאשרת כניסה אש1
 
בנוגע לכניסתה לישראל,ואם היא תצהיר שהיא באה לבקר את בן זוגה כאן בארץ(עם מכתב ממני) כניסתה תתאפשר?
הנה
27/07/15 19:28
25צפיות
מצטער על השאלות הרבות
27/07/15 08:42
49צפיות
אבלי יש לי עוד שאלה בנוגע  לפליפינית שמגיעה לישראל.
פליפינים שמגיעים לישראל נדרשים להציג :1.כרטיס טיסה הלוך ושוב,2.דרכון 6 חודשים תוקף לפחות 3.,2000$ כסף לטיול,4.וקבלות על הזמנות מלונות.
 
בנוגע לסעיפים 1 ו2 זה לא בעיה ,השאלה  היא בנוגע לסעיפים 3 ו4 , אני אצייד אותה עם מכתב ,אני אציין במכתב  שמטרת ביקורה היא לבקר אותי בארץ ואני אדאג לכלכלה מלאה שלה . אני מניח שהם יבקשו ממני ערבות כלשהי.
 
היי שאלת בירוקרטיה..
27/07/15 09:45
71צפיות
בוקר טוב :) חדשה כאן!
בן זוגי ואני גרים באנגליה כבר כמה שנים -  הוא בריטי, אני יהודיה ישראלית. אנחנו נשואים כאן כחוק (יש לי דרכון אירופאי) אם כי לא יודעת אם יש לזה איזשהו תוקף בארץ..?
מתחילים לדון בלחזור לארץ לתקופה בעוד כמה שנים, ואני יודעת שמצפים לנו הררי בירוקרטיה על מנת שבן זוגי יוכל לחיות ולעבוד בישראל.
איך מתחילים את התהליך? כמה הוא קשה? אני מניחה שזה אפשרי בגדול, אבל כמה זמן זה עשוי לקחת? אילו מסמכים נצטרך להביא מכאן? 
אשמח למחשבות או המלצות בנושא, או הפניות למאגרי מידע נוספים!
תודה רבה רבה מראש, ומתנצלת שלא אוכל להגיב חזרה בשעות הקרובות - נכנסת לעבודה ללא האייפון
כל המידע נמצא כאן
27/07/15 10:38
50צפיות
פשוט צריך לקחת כמה ימים, ולהקדיש זמן לקריאה ולימוד החומר. יש בפורום מאמרים, שאלות ותשובות, ומאות דפים של מידע בו נמצא כל מה שאת צריכה.
 
באופן עקרוני, לא אמורה להיות בעיה. כמובן שכל הגירה הינה לא פשוטה ויש אתגרים לא מעטים וצריכים להיות מוכנים לכך מראש.
 
 
לאבא כלה מאוקראינה
24/07/15 00:16
204צפיות
מתנצלת מראש, לא בטוחה שזה המקום הנכון אבל אולי מישהו מכיר/יודע.
אבא שלי, חי כבר שנה עם אוקראינית, מאוהב מעל הראש, עיוור מאהבה.
לאחרונה ומבקש מאיתנו הילדים להצטלם איתה, לכתוב מכתבים המעידים על כך שהם אוהבים וכו'.
אני ממש לא מעוניינת להכנס לויכוח/דיון/ביקורת על הבחירה שהוא עשה (כלה מאוקראינה?) ולהשמיע את דעתי בנושא.
הדבר היחידי שאני מבקשת זה להגן עליו ועלינו.
הוא מסוחרר, הוא מאוהב מעל הראש, ולמרות שהוא אבא שלי הוא ילד קטן שצריך לשמור עליו.
הוא מאד רגיש, מאד אוהב אותנו אבל מאד מבקש שנקבל את זה בקצב מהיר.
אני מנסה למצוא חומר באינטרנט על חוזים שכאלה / מה אם אין צוואה? / מה אם יש צוואה אבל כזו שנכתבה ע"י ילד בן 70 מאוהב לראשונה בחייו.
איך אני יכולה להגן עליו? על "היורשים"? ועליה מניצול? -> אני לא חושבת שהוא כזה אבל אני כבר לא ממש מכירה אותו...

אודה לכם על כל עצה וסליחה אם אני לא בכתובת הנכונה.

 
מי שמנצל אותו זו את
24/07/15 10:28
128צפיות
במקום לשמוח בשמחתו של אביך, לפרגן לו, ולהיות מאושרת שטוב לו, את רק חושבת על הירושה שלך.
 
ואני כבר לא מדבר על הנימה הגזענית שבפוסט שלך.
 
בקיצור, נראה שהוא צריך להגן על עצמו מילדיו, ולא להפך.
 
 
 
המקום הנכון?
24/07/15 10:36
105צפיות
אני נורא מצטער,אני לא רואה דרך שאפשר לענות לשאלות שהעלת בצורה רציונלית.
בכל אופן,אם להתעלם מהגזענות וההתנשאות שנוטפת מדברייך,למיטב ידעתי אין שום דרך שאפשר "לעצור" את אביך שמתואר כמאוהב עד מעל הראש(לא רואה בזה משהו שלילי,להפך)
אם הוא בריא ואין לך אפוטרופסות עליו,למיטב ידיעתי אין שום דרך שאפשר לשנות משהו.
פירוש הפוסט:
24/07/15 16:50
111צפיות
אבא שלי מחזיק כסף שאנחנו ממש רוצים בסופו של דבר. הוא מאושר ושמח אבל זה לא משנה יש כסף.
באה גויה ומאיימת לקחת הכל (כלה מאוקראינה!?), איך מגנים על הכסף?
 
תשובה:
גם הוריי, לא שמחים על בחירתי, ככה זה...אבל אין דבר בעולם (חוקי) שניתן לעשות נגד זוג מעורב.
כל עוד הוא בריא בנפשו (וחלילה מאוהב מעל הראש) אז הוא ימשיך לחיות עם האוקראינית היפה שלו.
 
אגב, האוקראיניות מאוד מפנקות, מניסיון..
נו באמת. אתה לא באמת משווה, נכון?
25/07/15 14:46
112צפיות
הנושאים האלה עולים הרבה במשפחות מורכבות, בלי שום קשר למוצא הכלה. אדם מבוגר שמתחתן עם אשה, שיש סיכוי סביר שהגיעה לנישואין האלה מתוך רצון לשפר את מעמדה ולא מתוך אהבה, מעורר חששות אצל המשפחה המורחבת. במצב כזה, שבו אחד מבני הזוג מאד מעורב רגשית ויש חשש שהשני רואה בנישואין הזדמנות כלכלית, קשה מאד להשאר אדיש למה שרואים. אני חושבת שהכותבת פשוט נמצאת בפורום הלא נכון, ואתם קוראים את הפוסט שלה מתוך נקודת המבט שלכם.
 
זו לא רק שאלה של לשמוח איתך בבחירתך. בהרבה נישואים שניים מאוחרים עולה הדילמה הזו, ביחוד בפער כלכלי גדול בין בני הזוג. בין לבין, עולה גם הענין של רכושה של האם שנפטרה והאם זה מוסרי/חוקי שהאב, אשר מחזיק בדרך כלל ברכוש כולו, יעשה חלוקה מחדש של הרכוש באופן שמקפח את רצונה של האם. יש על זה התדיינויות רבות בבתי המשפט וקרבות עקובים מדם בין היורשים. כל זה, בלי קשר, כאמור, למוצא הכלה החדשה. בפורום של משפחות מורכבות הנושאים הללו עולים פעמים רבות גם מצד ההורים, שמנסים לעשות צדק בין כל המעורבים במשפחה החדשה וה"מודבקת" הזו, ועם כל הכוונות הטובות זה לא תמיד פשוט.
 
לפותחת השרשור- קודם כל תהיי שמחה בשביל אביך שהוא מאוהב ושטוב לו. שנית, אני מציעה לפתוח את הנושא עם אבא שלך ולהבין מה עמדתו. בסופו של דבר, כדאי להגיע להסכם ממון ביניהם ולצוואה ברורה של אביך. אמנם הנושאים הללו מאד טכניים ולא נעימים, אבל היתרון הוא שאחרי הפרוצדורה הפורמלית אולי תפסיקו לדאוג ותוכלו לנסות ולהכיר את האשה שעושה לאבא שלך טוב. אני מקווה שבסופו של דבר, אפילו אם מדובר בנישואי נוחות בשבילה, תגלו אישה נעימה ותוכלו לראות גם צדדים טובים בה.
מזדהה עם מה שכתבת
26/07/15 13:44
83צפיות
הייתי מדגיש את נושא הסכם הממון לכל זוג באשר הוא. עם סטטיסטיקת הפרידות קשה להבין איך כל כך מעט עורכים כזה הסכם.
שאלות-ההליך המדורג לזוגות נשואים
23/07/15 14:01
140צפיות
שלום רב
לאחר שנדחה התור שלי להצגת עותקים של המסמכים ולהזמנת אישתי שתגיע לצורך פגישה משותפת וקבלת ב'1,יש לי מספר שאלות.
1.במידה וכל המסמכים תקינים,תוך כמה זמן היא תוכל לקבל אשרה בכדי להגיע לארץ?
2.הפקידה המליצה לי להגיד לאשתי לחתום אפוסטיל במדינתה,וכשתגיע לארץ ללכת לנוטריון על מנת לתרגם את כולם.מישהו עשה את זה בצורה הזו?נשמע הגיוני?

מודה לכם מקרב לב על המידע החשוב שהפורום הזה מציע :)
תשובה לך ולכלל
23/07/15 16:16
109צפיות
אני מניח שמדובר בתור לפתיחת תיק, תור ראשון שבו הנך מזמין את אשתך הנמצאת בחו"ל על פי הנוהל לזוגות נשואים - אז ככה:
1. חובה להביא את כל המסמכים הדרושים ע"פ הנוהל, מקוריים ומתורגמים ע"י אפוסטיל או שרשרת חותמות (פירוט בהמשך), את הצילומים הנך מוסר למשרד הפנים ולא מציג, ובכך נפתח "תיק" הליך מדורג שיקח כ-4.5 שנים עד לאפשרות ההתאזרחות.
 
2. כרגע מדובר בפגישת הזמנה ופתיחת תיק, משמע הינך ממלא טופס אש/1 בקשה למתן אשרת כניסה מסוג ב/2 - תייר ולא ב/1. מיום הגשת הבקשה למשרד הפנים עומדות ע"פ הנוהל 45 יום לתת תשובה רשמית, לרוב זה קורה תוך 14 יום כאשר אצלי באופן אישי זה ניתן תוך 4 ימים. לאחר הגעת אישתך לארץ, קובעים תור היכרות למשרד הפנים, מגיעים שוב עם כל המסמכים, ממלאים טופס אש/3 לשינוי סוג אשרה ל-ב/1 ובמידה והכל תקין, מקבלים אותה במקום לתקופה של חצי שנה ולאחריה מעמד א/5 אשר ניתן לשנה ומוארך כל פעם עד לסוף ההליך.
 
3. להזכירך, הטפסים המינימליים לצורך פתיחת תיק הינם: תעודה נישואין, תעודת לידה, תעודה המעידה על מצב אישי קודם ונוכחי, תעודת יושר עדכנית - לכל זה כמובן יש להוסיף מכתב הסבר בדבר היכרות, תמונות משותפות, חשבונות חשמל/מים/ארנונה/גז 6 חודשים אחורה, תלושי שכר, אישור על מקום עבודה, תדפיסי חשבון בנק, מכתבי המלצה מחברים+צילום ת.ז שלהם ופרטי התקשרות, תצהיר המזמין (שלך) חתום ע"י עו"ד על נכונות הדברים, תצהיר המוזמן (שלה) יינתן במעמד קבלת הב/1 גם חתום ע"י עו"ד הכל מטופס אש/6 שאותו עליך למלא לפני ההגעה לפגישה הראשונה.
 
4. כמו שציינתי, תרגום ואימות תעודות - ע"פ נוהל 1.3.0001 ניתן לקבל תעודות המאומתות ע"י אפוסטיל או שרשרת חותמות. ב-1961 נחתמה אמנת האג הפוטרת את הצורך באימות תעודות ציבוריות בין המדינות אשר חתמו על האמנה. את האופסטיל מקבלים בד"כ בבית המשפט המקומי אך כל מדינה והנהלים שלה. כל התעודות חיבות להיות מאומתות ע"י אפוסטיל. במידה והמדינה אינה חתומה על אמנת האג, ואין במדינה אפוסטיל - התעודה תאומת ע"י שרשרת חותמות באותה מדינה לפי הסדר: א. משרד המשפטים -> ב. משרד החוץ -> ג. שגרירות ישראל.
לאחר שאימתתם את התעודות, והתעודות אינן ערוכות בשלוש השפות הרשמיות במדינה: עברית ערבית או אנגלית אז יש צורך בתרגומן.
ניתן לקבל תרגום נוטוריוני או אימות תרגום ע"י שגרירות. התרגום יהיה לשפה העברית או אנגלית. תרגום נוטוריוני יהיה ע"י נוטריון ישראלי בארץ.
במידה והנכם נדרשים לבצע אימות ע"י שרשרת חותמות ודרוש גם תרגום, ניתן לתרגם את המסמכים קודם טרם האימות לשפה האנגלית ורק אז לאמת את שני המסמכים (המקור+התרגום) ע"י שרשרת החותמות שבה שגרירות ישראל תאמת את שני המסמכים והם יהיו קבילים להגשה ע"פ הנוהל.
 
אני לדוגמא, התחתנתי בהונג קונג ותעודת הנישואין שקיבלתי היתה ערוכה בשתי השפות סינית ואנגלית (נחסך הצורך בתרגום) והונג קונג להבדיל מסין האמא חתומים על אמנת האג מה שנתן לי אפוסטיל. לגבי שאר המסמכים, לא רק שהשפה היא שפת חרטומים  שאין אף נוטריון בארץ שדובר אותה (לאותית) המדינה גם לא חתומה על האמנה וגם אין שגרירות ישראל באותה מדינה  מה שהצריך אותי לתרגם את כל התעודות לאנגלית במקום, להחתים את משרד המשפטים + משרד חוץ ולטוס לשגרירות ישראל אחרת קרובה - האמונה על המדינה לצורך האימות. 
 
מקווה שהמידע קצת עזר, אם יש שאלות, אנו חברי הפורום נשמח לענות.
 
בהצלחה.
 
טופס אש/6
23/07/15 16:36
83צפיות
מצ"ב טופס אש/6 "בקשה לקבלת מעמד בישראל לבן/בת זוג זר/ה הנשוי/אה לישראלי/ת" שהוא חלק בלתי נפרד מההליך המדורג ודרוש לצורך פתיחת תיק, זהו טופס שלא ניתן למצוא באתר רשות האוכלוסין ואני עמלתי לבנות אותו מחלקים עבורכם 
 
randyloo, אשמח אם יתווסף לקישורים החיוניים 
 
כל הכבוד על ההשקעה
24/07/15 17:28
41צפיות
הטופס הזה ובכלל כל השרשור עם הפרטים המנומקים צריך להשמר בארכיון 
אכן. תודה רבה על ההשקעה!
24/07/15 19:02
34צפיות
הוספתי להודעות הנבחרות.
כל הכבוד ,על ההשקעה,
25/07/15 20:22
30צפיות
כאדם ששוחה הרבה בענייני חוק ומשפט,מציע בכל לב (גם אם זה בתגובה נוספת, שכן לא תוכל לערוך את תגובתך המקורית),
*יש להדגיש ב ג ד ו ל ובאופן בולט,שטופס זה מורכב ממספר טפסים ואיננו טופס רשמי של משרד הפנים.
תודה על ההערה
25/07/15 21:06
30צפיות
אך זהו אכן טופס רשמי של משרד הפנים שנקרא אש/6, ומכיל 8 עמודים.
 
אין בקובץ שצירפתי שום דבר לא רשמי וכמו שאמרתי זהו טופס חובה בהליך המדורג לזוגות נשואים.
רשימת מסמכים
23/07/15 17:39
66צפיות
להזמנה והתחלת ההליך, קיים בקבצי הפורום ממזמן ע"פ הלשכה ברחובות.
המחירים עדכניים, 920 ש"ח לפתיחת תיק + 90 ש"ח אשרת כניסה. 
 
שאלה
24/07/15 10:31
59צפיות
קודם כל,אני מודה לך מאוד על ההשקעה והפירוט הנפלא.ללא ספק אעזר בכל המידע הנ"ל,אני בטוח שגם אחרים שקראו את הפוסט.
רק שאלה קטנה.
את המסמכים אני מתרגם לאחר שהיא קיבלה אישור והגיעה לארץ-לקראת פגישת ההיכרות המשותפת.הבנתי נכון?
תשובה
24/07/15 11:04
48צפיות
את המסמכים צריך להגיש במעמד הפגישה, מן הסתם חייבים להיות מאומתים ומתורגמים אחרת משרד הפנים לא יקבלם.
 
אישתך יכולה להעביר את המסמכים המאומתית באחת מחברות הדואר המהיר, ups,dhl,fedex ותוכל לתרגמם כאן טרם הפגישה.
 
בשום מצב לא לשלוח בדואר רגיל.
 
אתה בטוח?
24/07/15 14:52
51צפיות
אחי,אני הגעתי לפני חודש ללשכה כדי לקבל מידע.הפקידה אמרה לי בפירוש שהיא צריכה רק עותקים ואת המסמכים המקוריים לתרגם לעברית בארץ ולאמת באפוסטיל ברוסיה.אני הבנתי שבמעמד ההזמנה היא רק רוצה לוודא שהמסמכים נמצאים ותקינים.
על דבר אחד
24/07/15 15:33
54צפיות
אין ויכוח. משרד הפנים צריך לראות פיזית את המסמכים המקוריים. את העתקים הם יקחו ויתייקו בתיק.
 
אם במעמד ההזמנה אפשר להסתפק העותקים בלבד ואח"כ להציג את המקוריים בפגישה המשותפת.. אולי, תלוי בלשכה.
 
מה שבטוח שאת המקור אתה חייב להחזיק עליך ולהציג להם במידת הצורך.
זוג מעורב
23/07/15 11:57
146צפיות
אני יהודיה ובן זוגי נוצרי, איך ירשמו הילדים שלנו במשרד הפנים?
האם הילדים יוכלו להירשם כחסרי דת?
אין סעיף דת בתעודת הזהות
24/07/15 16:37
64צפיות
גם אני יהודיה ובעלי נוצרי,
הילדים רשומים במשרד הפנים כאזרחים ישראלים.
היא לא שאלה על תעודת זהות
25/07/15 12:25
64צפיות
אלא על רישום הדת במרשמי משרד הפנים.
 
זהו סעיף שמופיע אצל כל אזרח, גם אצל הילדים שלך. אמנם לא רואים זאת בתעודת זהות, אבל זה בהחלט מתועד במרשם האוכלוסין.
 
ניתן להזמין תמצית רישום, ובו לבקש לדעת מה הדת הרשומה.
נכון
26/07/15 13:48
26צפיות
למיטב ידיעתי אם האם יהודיה אז הילדים נרשמים כיהודים. במקרה של אם לא יהודיה, ניתן לרשום חסר דת. אני לא בטוח במאה אחוזים. בטח יש תקנה בנושא. מעניין לחפש.
מבחינה מעשית, למי שאינו מתעניין באורח חיים דתי, אינני מבין כיצד הסעיף הזה משפיע במשהו.
חיפוש קצר ונמצא הנוהל
26/07/15 13:51
33צפיות
סעיפים 1.6 עונים על השאלות
קורא כאן מדי פעם.
24/07/15 17:50
84צפיות
משתף סרט חביב שראיתי השבוע.
תקציר העלילה-
עתירה לבג"צ
23/07/15 15:08
92צפיות
הוגשה (?) על ידי עמותת "אבות גאים"
העתירה עוסקת באי השיוויון בין זוגות נשואים חד מיניים ובין זוגות נשואים הטרוסקסואליים בנוגע לתהליך ההתאזרחות של בני זוג זרים.
אנחנו בפורום מכירים מקרים כאלה ולכן אני תקווה שהעתירה תתקבל ותהליך ההתאזרחות של זוגות חד מיניים יושווה לתהליך של זוגות הטרוסקסואליים. נמשיך לעקוב. 
 
º
24/07/15 16:34
11צפיות
משרד הפני מקשה עלינו
22/07/15 20:44
126צפיות
אני אזרח ישראלי התחתנתי לא מכבר עם אזרחית פרו היא בהיריון ואנו רוצים להקים פה את ביתנו . משרד הפנים לא מכיר בנישואינו( עברנו תהליך נשואים אזרחי בקפריסין)
ולא מוכן לתת לה להישאר מעבר ל90 יום בנוסף הוא מבקש אישורים שונים לגבי הבת שלה שהיא קטינה וגם לא מאפשר לה להישאר יחד אם אמה פה.
יש נהלים
23/07/15 09:35
75צפיות
אתם פשוט צריכים לעמוד בהם. 
לגבי הבת - ברור שהם מבקשים אישורים. אולי היא חטפה את הילדה מאביה? (סתם בתאוריה כן?)
מה הסיכויים שלנו לחיות ביחד
22/07/15 15:56
115צפיות
אני חי בזוגיות עם פיליפינית ארבע שנים משרד הפנים סגר לנו את התיק משום שבת זוגתי לא הצליחה להגיש את המסמכים הדרושים בגלל עיכוב מפיליפינים
הי - אנחנו לפני ראיון להארכת ב1 אבל רוצים להתחתן (בקפריסין!)
22/07/15 12:29
77צפיות
הי חברים מה נשמע? אולי יש לכם עצה טובה בשבילנו.
הלכנו למשרד הפנים וקבענו תור לראיון, כבר הגשנו תור והכל. ועוד חודש וחצי יהיה לנו ראיון שבו יאריכו לנו את הב1 לעוד שנה.
העניין הוא שחברה שלי נכנסה להריון ואנחנו רוצים להתחתן כדי לקדם את האשרה ל-א5. השאלה אם אפשרי שנתחתן בתקופה הזו, וכשנגיע לראיון נציג להם את המסמכים ונבקש את השדרוג המיוחל.
אציין שאנחנו כבר כמעט שנה ב1. מה דעתכם? האם צריך לקבוע תור מחודש כי זה תהליך שונה?
 
תודה
ארכיון הודעות
פורום מכירות

פורום מכירות

מתעניינים באומנות השכנוע? בואו לדבר על זה בפורום>>

פורום קורס תיווך

פורום קורס תיווך

מחפש פתרונות בתחום הנדל"ן? בוא לדבר על זה בפורום>>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה