לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
בעולם שהופך קטן מיום ליום, ובפרט במדינה פלורליסטית כמו ישראל, מתרבים מיום ליום קשרים רומנטיים שנוצרים בין אנשים המגיעים מרקע שונה. השוני בין בני-הזוג יכול להיות על בסיס דתי, לאומי, תרבותי, אידיאולוגי, גיאוגרפי, וכל העולה על דעתכם. זוגות מעורבים מתמודדים, בנוסף לקשיים המאפיינים זוגות אחרים, עם קשיים נוספים: יחס החברה והמשפחה, שלא תמיד מעודדים ותומכים, קונפליקטים לגבי גידול וחינוך הילדים, בעיות כגון הבדלי שפה ותרבות, בעיות גיאוגרפיות וחוקיות, וקשיים רבים אחרים. ברור שיש גם יתרונות לקשרים כאלו (שזה לא יישמע כאילו שיש רק קשיים, אחרת מי צריך את זה בכלל...), וגם על הדברים הטובים ועל ה``כיף`` אפשר ואף רצוי מאד לדבר. פורום זה נועד לשמש נקודת מפגש לכל מי שחש שיש לו חיבור לנושא. נדון בבעיות, ננסה לעזור ולתמוך, ולהיעזר בנסיונם של אחרים... נשתף בהתמודדות שלנו ובסיפורים האישיים שלנו, ונקשיב זה לזה. מס` הערות קטנות: 1. לצורך שמירה על הסדר, אבקש מאד לשרשר הודעות במידה ויש קשר ביניהן, ולא לפתוח הודעה חדשה, אלא אם מדובר בנושא או דיון חדש - שאז רצוי לפתוח הודעה חדשה. 2. אני מניח שאת זה כבר כולם יודעים: אפשר לדבר על הכל, כל עוד שומרים על צורת התבטאות נאותה ולא פוגעת, בהתאם לכללי ההתנהגות הנהוגים בפורומים של תפוז ועל פי כללי הנימוס הבסיסיים. קללות,גסויות ,גזענות או העלבות אישיות מקומם לא איתנו. 3. באפשרותך להוסיף הודעה מבלי ששם המשתמש שלך ייראה, כלומר הודעה אנונימית לחלוטין. במסך כתיבת ההודעה בחלק העליון, משמאל לשם המשתמש שלך קיימת אופציה בכתום "הוספת הודעה כאורח\ת. לאחר לחיצה על האופציה תוכל להוסיף שם זמני לבחירתך. במסך הפורום יופיע כינוי זה בצירוף כוכבית. משתתפי הפורום לא יוכלו לשלוח אליך מסרים אישיים. אנא השתמש באופציה זו בתבונה. 4. הפורום אינו לוח מודעות, ולכן כל פרסומת, אישית או שיווקית, תימחק ללא הסבר (אלא אם כן הפרסום תואם איתי מראש) הדבר כולל גם הודעות סטודנטים ובקשות למחקרים וכן הפניות חוץ כגון קבוצות פייסבוק, אתרים מסחריים או שווקיים וכו'. 5. ההודעות בפורום מיועדות לנשים וגברים כאחד\ת להתראות בפורום! ועד הבית של הפורום

שאלה בקשר לערבות
23/11/14 20:13
50צפיות
שלום
היום הייתי בלישכה הפקידה אמרה לי שעברנו את השימוע מרחוק בהצלחה והביאה מלי מכתב שאני צריך להשים 30000 ש"ח ערבות בנקאית והיא מאשרת לבן זוגי ויזה מסוג ב2 השאלה שלי אם עברנו את הראיון הזוגי בהצלחה למה מקבלים ב2 ולא ב1?(זה הנוהל?)
וכמה זמן הוא יהיה על ב2?
תודה
ב2 זה רק ל30 יום
23/11/14 20:22
35צפיות
במרוצת ה30 יום אתה 
ניגש למישרד הפנים 
פותח הליך חיים משופים 
ליפני זה מביא 30 אלף ערבות בנקאית 
ויש לך? בבנק איזה 40 אלף ש"ח מיותרים 
למה צריך לשלם סכום כזה ועוד לחודש?
23/11/14 21:31
38צפיות
נראה לי סכום גבוה, או שאני לא מבין
לא מבין משהוא
23/11/14 21:34
36צפיות
אחרי 30 יום עם ב2 מה יהיה ?
כבר פתחנו תיק ועשינו שימוע למה לא לקבל ישר ב1?
זה תישאל במשרד הפנים
23/11/14 21:36
31צפיות
בפגישה שתהייה לך בתוך ה30 יום 
ויזת ב2
23/11/14 22:34
28צפיות
אז ככה ,תמיד נותנים בהתחלה ב2 זות ויזת תייר , ויזת  ב1 זות ויזת עבודה .הם עדיין לא מכירים אותו  ואותך.כאשר הוא  יגיע לארץ תקבעו ישר תור למשרד הפנים תביאו תמונות שלכם ביחד  מכתבים מחברים ומשפחה. ותבקשו להעריך לו את הויזה .במידה והכל יהיה תקין יעריכו לו את הויזה  ב2 .תתחילו לחיות ביחד וככה מתקדמים לאט לאט, אחרי תקופה כאשר משרד הפנים יבין שאתם זוג כמו כולם אז מן הסתם שהוא יצטרך גם לעבוד ואז יתנו לו ויזת ב1.  אני נתתי ערבות של 30000 ש״ח , למשך שנה
אתה לא משלם
23/11/14 21:34
37צפיות
זה ערבות שמוחזרת לך . אים הכול בסדר 
מערכת יחסים בשלט רחוק (מאוד!) .. אמיתי? או היית כחלום?
21/11/14 00:28
150צפיות

היי אני חדשה דנדשה בפורום, ורציתי להתייעץ אתכם או סתם לפרוק את שיושב לי בלב... 
מערכת יחסים בשלט רחוק...מאוד? מה דעתכם?
הכרתי מישהו מאוסטרליה (לא יהודי ולא ישראלי, אוסטרלי) כרגע אנחנו מקיימים מערכת יחסים מרחוק. הייתי לקראת סוף השהות של באוסטרליה -כחודש- וחודשיים לאחר שחזרתי לארץ הוא הגיע לביקור קצר. אנחנו מתכננים עוד כחודש וחצי להפגש איפשהו במזרח ולהיות בחופשה של כשבועיים יחד.
אנחנו ממש רואים את העתיד שלנו יחד וכבר בונים תכניות לעתיד.. יש רק בעיה אחת.. או כמה..
ההורים שלי מתנגדים בתוקף ואני יכולה להבין אותם באיזשהו מקום. עזבו את זה שהוא לא יהודי (שלי אישית לא מפריע ולא מפריע שנקיים חתונה אזרחית רגילה ובלי ברית מילה במידה ויוולדו זכרים). אלא המרחק. איך מתמודדים עם המרחק הגדול הזה?! אם אני עוברת לאוסטרליה או הוא עובר לארץ , אחד מאיתנו צריך כביכול לוותר על המשפחה שלו והחברים שלו והסביבה המוכרת שלו. אני אישית לא כל כך מתחברת כרגע לארץ אבל כן רוצה להשאר קרובה למשפחה שלי (מילא אם היינו גרים איפשהו באירופה) ואולי בסופו של דבר אחרי שנתבסס כלכלית כן ארצה לגור בארץ. אבל הוא, ובצדק, לא רוצה לעזוב לתמיד את אוסטרליה.
ומה עושים (אני מקווה שזה לעולם לא יקרה אבל חייבת לשמור על מעט ריאליות - כמה רע זה שאני חושבת על זה מעכשיו?) מה עושים אם אחרי כמה שנים של ביחד והבאת ילדים לעולם, אחרי שנלחמנו וניסינו הכל מתברר לנו שעדיף לנו דרכינו בנפרד.. מה עושים עם הילדים!?!
אוף אני מצטערת אני פשוט הייתי חייבת לפרוק כי זה נורא מתסכל.
מישהו נתקל במקרה דומה או מכיר מישהו שגם עמד בדילמה הקשה הזו?
 
תודה לכם על ההקשבה
 
לעבור למרחק של אלפי ק"מ ממדינת המוצא שלך
21/11/14 07:07
95צפיות
זה דבר נפוץ כיום. אני עשיתי את זה ומכיר עוד עשרות שעשו את זה. לא סיפור.
מקסימום פעם בתקופה עולים על מטוס וטסים לביקור. יש לי חברים מניו זילנד
שמגיעים לישראל פעמיים שלוש בשנה, אני מסתפק בפעם בשנתיים שלוש.
 
בילדים אני לא מבין.
את מקדימה את העגלה לסוסים
21/11/14 09:46
94צפיות
רק הכרתם. סעי למזרח תבלי איתו, תתחילו לאט בלי מחשבות על ילדים ומרחקים תראו לאן זה זורם. וכמו שפריזמן אמר זה באמת לא סיפור. ולגבי פרידה עם ילדים, אם תגורי באוסטרליה והילדים שלך יהיו אוסטרלים, לא בטוח שתרצי או תוכלי לעזוב איתם לישראל.
º
למה שלא אוכל לעזוב איתם לישראל?
21/11/14 16:57
44צפיות
º
שהילדים שלך לא ירצו לעזוב
21/11/14 18:05
40צפיות
האמת
21/11/14 19:15
66צפיות
שכן, סביר להניח שהם לא ירצו לחזור. למרות ששמעתי מקרים על ילידי ישראלים הגרים בחו"ל שדווקא כן הרגישו שייכות לארץ ורצון לעלות ארצה. אבל אבין אותם אם לא ירצו. והסבירות שזה מה שיקרה אני מניחה הרבה יותר גבוהה.
 
אגב, בסטייה קלה מהשאלה הראשונית שלי אבל אם כבר וכי אני סקרנית לדעת... האם בגלל שאני ישראלית, למרות שהילדים נולדו נניח באוסטרליה, הם יהיו מחויבים לשירות צבאי בארץ? 
ממש לא מחויבים, אפילו אל תרשמי אותם
21/11/14 21:59
60צפיות
שישראל לא יידעו עליהם
את חושבת שבעלך יתן לך לקחת אותם לישראל?
23/11/14 10:41
81צפיות
אם הוא אבא שפוי הוא לא יסכים לזה, ובצדק. ומה שהאחרים אמרו לגבי הילדים גם נכון, שאם הם יהיו בגיל שמאפשר להם לדעת מה הם רוצים זה מאד מאד סביר שהם לא ירצו לעבור לישראל ולקבל שם צווי גיוס.
בשרשור אחר קראנו שאנשים מבקשים להתנדב לצבא
23/11/14 11:16
32צפיות
לכן לא הייתי מחליט מראש עבור הילדים (במיוחד אחרי גיל 18) מה ירצו לעשות. 
ללא קשר, הייתי מציע לכל זוג מעורב (למעשה לכל זוג) באשר הוא לסכם מראש מה קורה כשנפרדים, במיוחד לחשוב על טובת הילדים. 
כן אבל יש גם הרבה מאד שלא ירצו בזה (בצדק, לטעמי).
23/11/14 12:31
32צפיות
 
הנקודה היא שהיא לא יכולה לפנטז על "טוב, אם לא יתחשק לי להמשיך לחיות באוסטרליה אז אני אקח את הילדים לישראל". זה לא עובד ככה. קודם כל כי לילדים יש אבא, שאם הוא אדם שפוי והורה מתפקד הוא לא יסכים שהיא תיקח את הילדים למדינה אכולת מלחמות ומוקפת אויבים שמרוחקת ממנו 30 שעות טיסה- ואחר כך, כי גם לילדים יש רצונות משלהם החל מגיל מסויים, וזה לגמרי לא בטוח שהם ירצו להיות ישראלים.
בוודאי
23/11/14 12:48
26צפיות
פרידה של זוג עם ילדים היא לא דבר שעושים כלאחר יד. פרידה של זוג מעורב שרוצה להפרד לארצות שונות הוא דבר מאד מאד מורכב. לכן אני ממליץ, גם אם רוצים ילדים, לדחות את הביצוע רק אחרי שהזוגיות התבססה מספיק שנים. 
לא שמענו על אנשים שרוצים להתנדב לצבא,
23/11/14 19:12
23צפיות
שמענו על אדם בודד כזה וככל הזכור לי זה המקרה היחיד בו נתקלתי בכל שנותי בפורום הזה,
מקרים הפוכים היו יותר, כולל גם כן אחד השבוע אבל בעבר היו נוספים.
אני די בספק אם טובת נער כלשהו כוללת גיוס לצה"ל. לנער ישראלי יש בכך יתרונות מסויימים
אבל אין יתרון בלהיות נער ישראלי.
 
עם הסיפא של דבריך אני מסכים עקרונית.
יש הרבה. אני מכירה כמה וכמה זוגות שמגיעים כל שנה להתנדב בכל
24/11/14 12:11
8צפיות
מני תפקידים פה בארץ והם לא ישראלים.הבן שלי רב שנה עם הצבע כדי להיות קרבי אחרי פרופיל נמוך וקיבל. יש הרבה. אני הייתי אם בית וחלק מהילדים (מארה''ב כל מני פליטי שכונות ובתים בעייתיות) שהתגיסו כי הם היו עם אזרחות ישראלית. אחד נהרג אבל הצבה עשה לו שינוי משמעותית מאוד (הייה מכור להרוין בפילידלפיה) והצליח להיות פה ולהרגיש אחר עד שהוא נהרג. אחד כן יצאה אחרי 4 חודשים גולני עקב חוסר התאמה. עוד 3 הפכו לקצינים וכדו'. יש גם כמה שיש להם הורים זרים והם במלחמה על ויזה כל שנה ובכל זאת משרתים ורוצים לשרת. יש גם שממש לא רוצים. אבל זה בחירה.
 
אפשר
21/11/14 10:00
68צפיות
אפשר לנהל מערכת יחסים בשלט רחוק. יש לכך אתגרים אך גם יתרונות. זה לא לכל החיים אך יכול להחזיק מספר שנים. בסופו של דבר אם נשארים ביחד ורוצים להיות כל הזמן ביחד אז חייבים להחליט היכן זה יהיה. לגבי ילדים, לא הייתי חושב על זה עד שהגעתם לשלב שהתיישבתם, הסתדרתם, הסתבבסתם וכד'. לגבי ההורים, הם לא צריכים להיות שיקול. זו דעתי. 
מבינה מאוד
21/11/14 12:28
52צפיות
אצלי זה די דומה, הכרתי את בן הזוג שלי בחו"ל ומאז אנחנו שומרים על הקשר מרחוק...
מישהו עם ניסיון ייעץ לי שנתחיל את הקשר במקום נייטרלי, ואמר שהוא מתמרמר לפעמים שהוא נשאר בארץ בשבילה.
גם בן הזוג שלי מעדיף, מכיוון ששנינו לא ממדינות מתקדמות במיוחד, שנעבור לאירופה. אני לא מסכימה עם זה וחושבת שצריך לבחור באחרת מארצות המוצא שלנו, כדי שהמעבר יהיה פחות קשה.
אני ממש מבינה את הקושי להתרחק מהמשפחה, אבל באופן אובייקטיבי נראה לי שהחיים באוסטרליה עשויים להיות יותר טובים וקלים...
וגם אני חושבת על הקטע של הילדים. כמובן שכדאי לחיות כמה שנים במדינה שתחליטו ולוודא שזה מסתדר לפני שמביאים אותם. ונכון שאת לוקחת סיכון שמלחיץ אבל אי אפשר לדעת הכל מראש. אני באמת מאמינה שכל אדם יודע הכי טוב מה נכון לו, ואם זה נכון לך אז אין יותר מידי מה לשקול...
זה מזכיר לי את הגישושים שלי הראשונים
21/11/14 14:52
72צפיות
להתחיל פרק ב בחיים 
הכרתי מישהוא . השאלות הראשונות שלי היו 
1.את גרה בבית שלך או  שכור ?
2 את עובדת . או פנסיונרית 
למה שאלתי ?
כי אם היא גרה בבית שכור אולי תסכים לגור איתי . ללא שכר דירה 
אים היא לא עובדת . יכולה לעבור אלי לגור 
היו לי ויכוחים עים נשים 
מי יעבור לגור אצל מי .
בסוף הבאתי מישהיא מתיילנד .
הייתי איתה בקשר 10 חודשים בקשר 
טלפוני ו5 ביקורים בבתיילנד 
התחתנו . כאשר מרואש סוכם שהיא עוברת 
לשראל . מבחינת מישרד הפנים . הכול עבר חלק 
. לא האמנתי שזה כול כך קל . אחרי שכולם כתבו 
שהסיכויים שואפים לאפס 
קודם מסכמים מרואש . כול צד מה נותן 
אחרי זה מתחילים להיתאהב . וליבנות עתיד 
המיקרה שלך . לא טוב כי אולי איזה יום הוא יתפוצץ 
 
לא טוב? מאיזו בחינה?
21/11/14 16:56
57צפיות
גם תאילנד זה לא כזה קרוב לארץ....
לא טוב . את כותבת
21/11/14 17:14
63צפיות
שאת עדיין לא גיבשתם תיד  קבוע 
אולי הוא ירצה לחזור לאוסטרליה .
ההורים  שלך ....
את מלאה בבעיות .
אישתי רצתה רמת חיים יותר גבוה 
עברה איתי לישראל עד 120 
השאירה 2 ילדים גדולים מעל 20 
בתיילנד . טוב לה אצלי .
מיתכתבת עים החברות שלה באמצעות האינטרנט 
אצלכם המצב לא יציב . בקשר לעתיד 
זה אולי מצביע על מצב קצת יותר מסובך
21/11/14 19:16
52צפיות
ומלווה במכשולים רבים בדרך אבל לא בהכרח אומר שלא טוב... 
מה שקרמר אומר לך זה;
21/11/14 22:08
61צפיות
שאצלך הכל לא מסוכם בדיוק מראש, ולכן זה עלול להוות מקור לריבים וחוסר הסכמות קריטי - כמובן זה תלוי מאוד באופי של שניכם והמסקנות שכל אחד יגיע אליהן בעתיד) למשל הוא מחליט שלא יעזוב את אוסטרליה בשום אופן ואת תחליטי שאת חוזרת (.

לכן פשוט תקחי בחשבון מצבים כאלו ותהיי מוכנה לחיות במדינה שאת לא רוצה בשביל להיות עם הילדים, כי לא תוכלי להוציא אותם בלי הסכמתו.
קודם כל ברוכה הבאה
21/11/14 19:57
44צפיות
לדעתי כומעט כולנו התחלנו את מערכות היחסים בשלט רחוק,אף פעם לא יודעים מה יתפתח ומה יהיה הלאה,תתחילי ותזרמי עם הזרם כמו שאומרים,די לצרה בשעתה.
לגבי מה שההורים חושבים או לא חושבים,שיעשו,אל תתחשבי בדעות שלהם,ץעשי מה שטוב לך.
מה יהיה עם הילדים,כאשר אתם עדיין לא הידקתם את הקשר זה מחשבה לטווח ארול מידי,תחיי את העכשיו.
וכן,את יהודיה,הילדים יהיו יהודים,לדעתי אם תחיו בארץ הם יצטרכו ללכת לצבא,אם הם בכלל לא יחיו בארץ אז אין צורך 
כמה דברים...
21/11/14 22:14
42צפיות
קודם כל תתחילי לנתק את הקשר עם ההורים, שכן נשמע שהם מהווים גורם שלילי עלייך שמסרב לתת ולקבל את הבחירה החופשית שלך - יהיה לך טוב יותר הלי אנרגיות וגורמים שליליים בתקופה קשה כזו.
בנוסף זה ירגיל אותך כבר עכשיו לקשר רופף יותר ככה שיהיה לך קל יותר להתרגל למחסור בהם...

לבסוף - תלכי עם התחושה שלך, צרי לעצמך סיפור חיים מעניין וחוויה ייחודית! אל תחשבי על ההורים, ותנצלי את ההזדמנות להציל את עצמך וילדייך בעתיד מישראל - היא לקראת הסוף שלה לפחות כמה שהכרת.
אפשרי אך זה דורש לא מעט התארגנות
22/11/14 21:45
41צפיות
זה אפשרי לתקופה מסויימת בלבד כי אחרי זה נגמרות האנרגיות ואולי גם המשאבים
בסופו של דבר אתם צריכים לברר ביחד היכן הכי כדאי או אפשרי לחיות
התקשורת חייבת להיות חזקה מאד ופתוחה
 
ההורים הם בעיה קטנה מאד בכל התהליך
יש גם עליות וירידות בכזה קשר כי כאשר לא נמצאים פיזית זה לא פשוט
כל אחד שחי במדינה שלו עובר גם כל מיני בעיות מקומיות
מזל טוב!
23/11/14 11:42
33צפיות
זה קשה לנהל מערכת יחסים מרחוק, אבל זה קורה במערכות יחסים בין יבשתיות :)
אישתי היא במקור מצ'ילה, וניהלנו מערכת יחסים מרחוק במשך כמעט שנה.

לדעתי - דבר ראשון צריך מחויבות חזקה של 2 הצדדים. לדעת שזה זה, וזהו. בלי מחויבות, שום דבר לא יתקדם.
דבר שני - צריך תוכנית, יעד, משהו עם תאריך שתדעו מתי תהיו ביחד לתקופה ממושכת. במקרה שלנו אישתי באה ללמוד תואר שני בארץ. זה אפשר לה לקבל ויזה בקלות, שיש לה מה לעשות פה, ולדעת שאם זה "לא הולך" - היא לא באה סתם, ויש לה איך להתקיים בארץ (על מלגה).
זה מאוד עוזר מנטלית שיש תאריך יעד, שיש משהו לעבוד לקראתו (למשל להתקבל לתואר שני). 
אתם צריכים משהו דומה - מתי את באה לאוסטרליה/ הוא בא לארץ - לתקופה ממושכת, לא לשבועיים.
לגבי איפה - מישהו צריך לוותר. אולי שניכם. למרות שנראה לי שאם שניכם מהגרים זה יהיה הרבה יותר קשה. אין לך מושג כמה דברים אישתי לא הייתה מסוגלת לעשות בלי עזרה(בהתחלה), דברים שאת לא חושבת עליהם בכלל.
 
דבר שלישי - אם אתם יכולים להפגש - מצוין. סקייפ זה טוב, אבל זה לא הדבר האמיתי.
 
 
 


 
תמיד יש בחירות בחיים ולא כולם קלות
24/11/14 12:23
8צפיות
כשפגשתי את בעלי הייה לי ברור שעם הוא לא יקבל מעמד פה בארץ אז הייתי עוברת לשם והייה ברור שהילדים שלי היו נשארים עם האבא בקיבוץ בגלל איכות חיים מצויינת ואני הייתי מסתדרת בכל מקום. כרגע יש את השאלה שעם בעוד שנה שנתיים או יותר עם הבעל שלי חוזר לתאילנד (הוא סובל נורה מלהיות פה ולא מתאקלם טוב. ברור לי שבתור קיבוצניק אני לא יכולה ללכת ולחזור. עם אני הולכת אז אני בלי בית ובלי משפחה תומכת. גם חברים אין הרבה ולא במצב של לעזור. ואז מה עושים? חצי שנה ביקור? נפרדים? מתגרשים? (אין ילדים ממנו). נכון אני חושבת על זה אבל בינתיים הנהנת או סובלת עם מה שיש כרגע.
ההורים שלי בארה''ב שאני מגיע פעם ב5-6 שנים. הם מגיעים לפה גם פעם ב3-4 שנים ועם הגיל זה יורד כנרא מהפרק. אז מה עושים? אחותי לא ראיתי כבר 6 שנים. והיא לא מגיע לפה כי הבעל שלה מאיטליה! והם טסים לשם לרוב. אנשים מסתדרים בכל מצב וילדים גם די גמישים עם הכל נעשה בצורה מסודרת ונעים ולא בכסך .
דרך אגב בהרבה מדינות משמורת והחזקת ילד הרבה יותר מחמירים בתנאים שלהם אז חוזה מימון (חילוקי כסף ורכוש)זה חובה!
יש מדינות שעלולות לחשוב שמדינת ישראל לא בטיחותי לגידול ילדים לדוגמה (ראיתי אפה שהוא)...
 
נשמע באמת קשה
24/11/14 14:04
5צפיות
 
המשפחה שלך באמת מפוזרת - ארה"ב, איטליה, תאילנד.
 
גם לאישתי קשה עם המשפחה, במיוחד אח שלה שהיא מאוד קרובה אליו. וגם חברים, שם יש לה המון חברים שהיא עוד שומרת איתם על קשר, ובארץ מעט מאוד.
 
אבל היא עשתה את הבחירה שלה, וכל פעם שאני שואל אותה היא אומרת שהיא מרוצה והיא לא חושבת שהיה יותר טוב בשבילה בצ'ילה.
|*|נפתח פורום קשר משפחתי|*|
23/11/14 15:04
3צפיות
בואו לשפוך את הלב, לשוחח על המשפחה, לקטר על הדודה, לרכל על הגיסה, להתייעץ על סבתא בפורום קשר משפחתי:

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...אשרת 1/ב.
23/11/14 14:52
36צפיות
שלום ותודה מראש לכל העוזרים! יש לי שאלה דחופה במקצת אני וחברה שלי (אזרחית גרמניה) עומדים להתחיל תהליך קבלת אשרה 1/ב. כבר נקבע לנו פגישה להגשת המסמכים והשגנו את כולם. לאחרונה גילנו שייתכן ויש "תוקף" למסמך, כלומר שהמסמך לא יכול להיות בן יותר משלושה חודשים. האם זה נכון?? נקבע לנו פגישה ל16 במרץ והוצאנו את כל המסמכים בחודש נובמבר...!! (ממש עכשיו)
כיצד לצמצם את הפער בין דיבור בעברית לבין קריאה וכתיבה בעברית
20/11/14 10:05
95צפיות
שלום חברים 
בתקופה האחרונה אני ובת זוגתי פטריסיה דנים הרבה בנושא הבא ואני מעוניים לשתף אתכם ואולי אפילו לשמוע עצות מבעלי הנסיון!
פטריסיה כבר שנתיים וחצי בארץ ועובדת יותר משנתיים.
עם כל הכבוד לאולפן, את רוב העברית שלה היא למדה כשעבדה חצי שנה בארומה... 
בשל העובדה כי היא כבר שנתיים עובדת בעברית - רמת הדיבור שלה גבוהה מאד ולא מהווה מחסום כאשר היא מעוניינת להתקבל לעבודה בה יש צורך לדבר בעברית. 
הבעיה היא ברמת הקריאה וכתיבה. הפער בין היכולת לנהל שיחה שוטפת בעברית והיכולת לקרוא או לכתוב מסמך בעברית ברמה מקצועית הינו גדול מאד. ולכן למרות שהיא מדברת עברית נפלא, היא מתקשה בכתיבת אמייל פשוט. 
מה לדעתכם הדרך הטובה ביותר לצמצם את הפער הזה? מה עזר לכם להתגבר על קושי זה?
יום טוב!
יער 
 
תשובה
20/11/14 10:47
74צפיות
לקרוא לקרוא לקרוא !
 
יש לי ידידה שעלתה לארץ בגיל 20 בערך. היא קראה המון ספרים, והיום העברית שלה ממש ברמה גבוהה, אני מדבר על רמה ספרותית, גבוהה יותר מרוב הישראלים הצברים שאני מכיר.
 
אז תעשה לה מנוי לספריה העירונית הקרובה ושתחיל לקרוא בזמנה הפנוי. ברור שבהתחלה לא תוכל לקרוא ספרים עבי קרס, אז היא יכולה להתחיל מספרים לילדים וכדומה.
 
אם היא לא אוהבת ספרים אז שתנסה לקרוא עיתונים, מגאזינים וכדומה.
 
 
 
 
º
20/11/14 11:02
11צפיות
בנוסף למה שאמרו
20/11/14 11:18
58צפיות
תתרגלו ביניכם תכתובת בעברית. למשל מיילים או אסאמאסים אחד לשני תשלחו בעברית. כל פעם שהיא עושה טעות תתקן. תרגול זה המפתח. יש גם עיתון בעברית קלה שניתן לקנות בסוף השבוע. תעברו ביחד ותקראו כתבה או שתיים לפחות.
º
איך קוראים לעיתון בעברית קלה?
20/11/14 11:22
23צפיות
יש כמה
20/11/14 18:55
57צפיות
עיתן בעברית קלה יהיה מנוקד
22/11/14 12:09
29צפיות
היא צריכה ללא ניקוד. כי החיים הם בלי קמץ,סגול או צירה....
אבל הניקוד עוזר לזהות את המילים ולבטא אותן נכון
23/11/14 09:59
17צפיות
זה שלב בלימוד, כמו גלגלי עזר באופניים. 
ומוסיפה: קריאת כתוביות בעברית
20/11/14 13:18
43צפיות
בתוכניות דוברות עברית. לי זה מאוד עזר (בנורבגית, ולא רואה למה שזה לא יעבוד גם בעברית)
מסכים לגמרי.. אבל מבאס לקרוא וכל הזמן לחפש מילים במילון..
20/11/14 11:21
48צפיות
זה מוציא את כל הכיף מהקריאה..
חשבתי אולי לקנות לה קוויקשנרי כזה שהיא יכולה לסרוק מילים ולקבל תרגום
 
לא צריך לחפש במילון
20/11/14 11:38
58צפיות
לי יש מילון על הטלפון.
שאלה יחסית דחופה!
21/11/14 16:31
113צפיות
שלום לכולם,
לפני כחודשיים בערך חברה שלי (ניקי) הגיעה עם המסמכים הדרושים למחלקת איחוד משפחות במשה"פ (ירושלים) להגיש בקשה לאשרת שהייה.
שאלתי מספר פעמים אם זה בסדר שהיא תגיש את הבקשה כשהיא נוכחת ותטוס בחזרה לארצה עד לראיון הזוגי שייקבע. אחרי הרבה שינויים וסתירות בתשובה שלהם, ראש המחלקה אמרה לי שלא תהיה בעיה וקבעה לנו תור לראיון שצפוי להיות ב30.11 (ממש עוד שבוע כמעט).  לבינתיים ניקי חזרה לארצה כאמור. לאחרונה תהינו אם היא מחוייבת לקנות כרטיס חזור אם היא עומדת לעבור תהליך כזה . התקשרתי לשאול במשה"פ ואחרי שעות ענתה לי ראש המחלקה- "מה זאת אומרת? היא לא בארץ?! אז שלא תקנה כרטיס כי יעשו לה בעיות להיכנס..." אחרי דין ודברים איתה הבנתי שיש סיכוי גבוה שיעכבו או ימנעו את כניסתה לארץ בגלל רישומים במערכת, ושכדאי שאבוא לבד לראיון ב30.11. ושרק אחריו היא צריכה לקנות כרטיס טיסה לישראל ותבוא (במידה ויאשרו כמובן את הבקשה) .

איך אדע מה לעשות ?
איך לעזאזל אני יכול לסמוך עליהם עם מידיניות כזאת לא ברורה ומשתנה ?! איך אדע שלא תהיה תמיהה ובעיה אם היא עצמה לא תופיע לראיון??
אשמח לעזרה ומידע בעניין למי שיודע ומעודכן! זה קורה די בקרוב..
נסיתי להיות ברור ומסודר בכתיבה שלי אבל אם יש משהו לא ברור אשמח להסביר...

תודה מראש ושבת שלום !
אלי
 
לא לגמרי ברור מה הגשתם
21/11/14 22:42
43צפיות
התהליך שאתם עוברים מול משרד הפנים הוא תהליך זוגי (ביחד). אתם מגישים בקשה ביחד, כזוג, ומתחילים תהליך משותף. במהלך התהליך היא מקבלת אשרת שהיה של בת זוג ואתם נדרשי להוכיח שאתם זוג.  היא לא יכולה לבקש אשרה כזו לבד. איזה סוג של אשרה בקשתם? פתחתם תיק כבר? כלומר הגשתם את כל המסמכים?
לגבי כרטיס טיסה, תמיד אפשר לקנות כרטיס חזור המאפשר ביטול ולבטל אותו אם צריך יותר מאוחר. זה לא מה שאמור להטריד אתכם. 
כן פתחנו תיק
21/11/14 23:15
39צפיות
הגשנו את כל המסמכים הדרושים לבקשה להכרה בחיים משותפים, ובעצם גם בקשה להארכת שהייה ומתן אשרת עבודה.
זה נקרא ב/1 לא?

הרעיון של כרטיס חזור שאפשר לבטלו הוא טוב , אבל מה לגבי בואה לראיון אחרי מה שאמרו לי שם?
 
מה שהיה עד כה מקובל
22/11/14 15:47
30צפיות
הוא ששני בני הזוג מגיעים לראיון ביחד. לאחרונה ישנם שינויים שלא נעשים בצורה הכי מסודרת. וחלק מהנהלים שונו. אני עצמי כבר לא לגמרי בטוח. 
שלום, חדש כאן...איך מתחילים בתהליך?
21/11/14 20:29
108צפיות
מש'לומכם יקירי?
שלום אורח
21/11/14 22:36
61צפיות
התגעגנו
שלום אורח חשוב!
21/11/14 22:59
56צפיות
תהיתי איפה היית ומה עשית. טוב לראות אותך שוב :)
קורא סמוי :)
21/11/14 23:56
51צפיות
אני פה ולא פה,  קורא מעט אבל לא יצא להגיב כל כך… הכל בסדר אצלנו,  אם זה מעניין,  אפילו יש קופח,  ביטוח לאומי,  סלולארי על שמו… החיים עם א5 סבירים הרבה יותר כמו שכבר הבנו מזמן. שמח שמסתדרים פה בלעדי… (בלי טיפת ציניות).אם יהיה לי מה לתרום אני אשמיע קול :). יצא לכם לראות פה עוד קולומביאנים לאחרונה?  הקולומביאני מוסר אגב זה ד"ש.
שלום שלום
21/11/14 23:10
48צפיות
ידענו שלא תחזיק מעמד בלעדינו
היה קשה, אבל…
22/11/14 00:00
64צפיות
אם הקומנד החזיק מעמד בארץ, פריזמן החזיק קצר את הטכנאי ואפילו שלומית חזרה בסיבוב הופעות אורח… אז מה זה בשבילי לקחת קצת פסק זמן:)
º
חחחחחחחחח מישהו יכול לספר את הסיפור? נשמע מעניין
22/11/14 03:07
28צפיות
ישראלי וקולומביאני…
22/11/14 13:06
47צפיות
ניהלתי פעם את הפורום,  לא הייתי לאחרונה בסביבה וקפצתי להגיד שלום לחברים וותיקים :).זה תקציר תולדות הפוסט… לא ממש הכי מעניין שבעולם,  אבל סבב.…
טוב לראותך!
22/11/14 12:05
39צפיות
אותי זרקו כבר מהניק הקודם, כלומר לא הצלחתי לשחזר סיסמא, אז החלפתי ניק.
תגיד התחלת מהלך עם הח"כ ההיא, מה נגמר עם זה?
בסדר גמור
22/11/14 13:03
38צפיות
הדברים המעניינים באמת - אני אתקשר… נזכרתי בך לגמרי השבוע- תכף מתחילים לקשט לכריסטמס,  העץ שלך שורד,  תאמיני או לא… כן התחלתי תהליך וזה מעט התמסמס,  בעיקר בגללה. העברתי את השרביט והנתונים שהיו לי לרנדילו,  מקווה שהוא יצליח לקדם את זה עוד במעט לפחות…
º
חושבת עליך בכל משחקי מכבי לאחרונה.....בזזזזזזזז
22/11/14 16:18
13צפיות
אוה, ברוך הבא.
22/11/14 08:24
45צפיות
איזה כבוד.
תודה, מה שלומכם?
22/11/14 13:00
33צפיות
מה חדש בסיאם?  :)
אנחנו סבבה, חיים באושר.
22/11/14 14:30
44צפיות
בסיאם אין כל חדש.
עדיין שלטון צבאי אבל לזכותם יאמר שהם מנסים לשפר הרבה דברים שהיו פרוצים במשך שנים רבות.
לא תאמין אבל יש אפילו קמפיין נגד שוחד לשוטרים אבל זה כבר נדון לכשלון מראש
עזרה לזוג צעיר ומאוהב
18/11/14 20:17
153צפיות
שלום שמי גיא סטודנט מדרום הארץ. סליחה מראש אם אני כותב הודעה זו במקום הלא נכון, אך אשמח לשמוע תשובות והכוונה מזוגות מעורבים בעלי ניסיון קודם.
יש לי בת זוג מרוסיה ואנחנו ביחד כבר שנה וחצי כמעט. נפגשנו בטיול בהודו ומאז אנו מאוהבים ומחוברים מאד ולא יכולים להפרד.
במשך תקופה זו טיילנו יחד בעולם (הודו,רוסיה) והיא גם הייתה בארץ שלושה חודשים (הזמן המקסימלי לשהייה ללא ויזה).
בת זוגתי לא יהודייה אך מתעניינת מאד בדת היהודית (גיור אפשרי בעתיד אם תרצה) ומאד מאד מאד מתעניינת בשפה העיברית.
כעת התחלתי ללמוד באוניברסיטה והחלטנו לגור ביחד בארץ. אך כמובן שהפעם מדובר ביותר מביקור של שלושה חודשים ולכן יש לי כמה שאלות שאודה לכם במיוחד אם תדעו לענות לי עליהן:
1. מה התהליך להארכת ״הויזה״? איך ניתן להאריך את שהותה למעבר לשלושה חודשים?
2. האם ניתן לקבל אישור עבודה מסוג כלשהו?
3. האם נישואים כלשהם יוכלו לפתור כמה דברים?
4. האם מישהו יודע לגבי אולפנים שפונים גם ללא יהודים? (עלות, תקופה מינימלית, אולפנים מומלצים בבאר שבע)?
5. אם מישהו יוכל לתת לי טיפים בקשר לבירוקרטיה הכרוכה ומהן הדרכים היעילות ביותר לעשות את הדברים הנ״ל? על פי ניסיונכם האישי
6. לבסוף לגבי הגעתה הפעם לארץ- האם אמורה להיות בעיה עם זה? (מגיעה מהודו) וכאמור מגיעה פעם שניה בתוך שנה. האם גם הפעם עליי לצרף אליה מכתב שמסביר את הגעתה אליי?
אני יודע שהשאלות גדולות וכלליות אך אני באמת מרגיש שאני צריך כיוון ועזרה כדי להתחיל לצעוד להקלת המצב הקיים ולאפשר לנו לנהל חיים נורמליים וטובים ביחד.
מקווה שאתם שהייתם במצב כמו שלי פעם תוכלו לעזור לי
תודה ענקית מראש
המון אהבה מעורבת :)
גיא
שלום וברוך הבא
18/11/14 23:53
76צפיות
קודם כל יש כמעט את כל התשובות לשאלותייך בכלים ומידע בראש הפורום
שנית,ננסה לענות בקצרה על מה שאפשר
 
1.אתם צריכים להתחיל את תהליך הידועים בציבור,רק כך היא תוכל להישאר מעבר לשלושה חודשים,שזה אומר שאתם צריכים להוכיח למשרד הפנים שיש לכם קשר אמיתי,להוכיח את כנות הקשר,על ידי הוכות מתמונות,מכתבים מחברים,קבלות משותפות שלכם,שיחות טלפון בינכם כאשר היא לא פה,התכתבויות במייל,פייבוק,צ'טים או כל דבר אחר.
2.בשלב הראשוני לא ניתן לקבל אישור עבודה מימימום חצי שנה לפחות,כמו כן זה תלוי בהליך שלכם.
3.נישואים מקצרים חלק מההליכים של ידועים בציבור,אבל לא צריך להתחתן רק בשביל זה.
4.יש אולפנים ללימוד עברית שכל אחד יכול לפנות וללמוד שם,בבאר שבע אני לא מכיר,המחירים הם נעים בין 1900 ל-2300 זה משהו כמו שלשוה חודשים לקורס ותלוי בהקבצה,א-ב-ג תלוי בידע של התלמידה
5.החשוב ביותר זה לומר את האמת ורק את האמת,לא לזייף ולו בדבר אחד,כרגיל זה לא משהו קל,אבל אם אתם אוהבים וסבלניים הכל יסתדר,יש צורך במילוי טפסים,אישורים שתוכל לקרוא בכלים ומידע 
6.תמיד עדיף שתצרף מכתב שהיא מגיעה אליך ,שאתה אחראי לה,והיא תתגורר אצלך בבית,אני יודע שהיא יכולה להיות שלושה חודשים פה פעם בשנה,אז יש צורך לבדוק מתי תעבור בדיוק השנה מאז שביקרה פה
אל תציין שאתם רוצים להתחיל את ההליך כי שמעתי שלפי חוק עדש שיצא אי אפשר להתעיל את התהליך כשהיא בארץ,או שהכוונה היתה רק לזוג נשוי,בכל מקרה אני בטוח שאחרים בפורום גם יוסיפו לך דברים ויחזקו דברים חלשים
שיהיה בהצלחה 
הגעתה לארץ
19/11/14 13:46
52צפיות
אם היא הייתה פה בתחיל 2014 (ינואר-אפריל)- האם זה אומר שתוכל להגיע רק החל מינואר שוב? אמורה להגיע באמצע דצמבר. האם אחרי קנית כרטיס טיסה והגעתה לשדה התעופה היא עלולה לקבל סירוב לכניסת לארץ? הדרך היחידה להאריך את שהותה היא תהליך הידועים בציבור? דרך משרד הפנים?
תודה רבה למגיבים
החוק החדש אומר
19/11/14 15:41
62צפיות
אין אפשרות להתחיל את תהליך הידועים בציבור או תהליך לזוגות נשואים כאשר בן הזוג הזר נמצא בארץ
היא בהחלט יכולה לקבל סירוב כניסה,אבל תמיד עדיף שתבוא עם כרטיס הלוך ושוב כתיירת
ייתכן שאם תצטרף מכתב שהיא באה לבקר אותך כן יתנו לה להכנס,אבל יש גם סיכוי לסירוב 
עוד שאלה
20/11/14 15:35
34צפיות
שאלתי היא לגבי החוק. ממתי נחשב שעבר שנה מאז ביקורה? האם מתאריך היציאה או מתאריך הכניסה? או האם זה בכללי לפי השנה? הייתה פה ב2014 ותוכל להגיע רק ב2015?
עוד שאלה
20/11/14 15:35
24צפיות
שאלתי היא לגבי החוק. ממתי נחשב שעבר שנה מאז ביקורה? האם מתאריך היציאה או מתאריך הכניסה? או האם זה בכללי לפי השנה? הייתה פה ב2014 ותוכל להגיע רק ב2015?
כל הכבוד לזאב בודד
22/11/14 21:53
18צפיות
 
כדאי לקרוא
אני לא מבין פה את סיטואציה. מדוע צריך לעשות לפי שהבן/בת זוג מגיעים לארץ ?
 
האם תתכן חסימת הגעה בבקורת דרכונים בלי להודיע ?
 
תודה
להתגייר אפשר רק שנה וחצי אחרי קבלת א5 לפי הבנתי
19/11/14 09:55
51צפיות
להתגייר אפשר רק שנה וחצי אחרי קבלת א5 לפי הבנתי, תראה פה מה צריך לעבור בשביל זה:
 
 
 
אולפן עברית פרטי זה בתשלום, לא משנה יהודייה או לא.
 
בהצלחה.
להתחיל "הליך מדורג"
21/11/14 09:51
41צפיות
ייתכן שתידרש ערבות בנקאית. תצטרכו בכל מקרה לאסוף מסמכים מרוסיה כדי להתחיל את ההליך.
רוצים לקצר? שתעבור גיור אורתודוקסי בחו"ל ותגיע לכאן כעולה חדשה עם כל ההטבות.
זמן מפתיחת תיק ב/1 ועד לאישור כניסת בת הזוג
16/11/14 19:15
132צפיות
קבעתי פגישה ראשונה במשרד הפנים לפתיחת תיק והגשת מסמכים. נאמר לי על ידי הפקידה שמרגע הפגישה לבת הזוג אסור להיות בארץ עד שהמסמכים מאושרים וקיבלתי תאריך לראיון זוגי, אך לא ידעה לומר כמה זמן עשוי לקחת  כנראה כמה שבועותהאם למישהו יש נסיון עם זה לאחרונה? קצת קשה לתכנן חיים כך...
הרבה זמן בסניף פתח תקווה
16/11/14 20:48
82צפיות
אני רק יכול להגיד לך שאני שהפגישה שלי הראשונה בסניף פתח תקווה הייתה במאי ועד עכשיו לא קיבלנו ויזה 
פשוט צריך לחכות 
º
אבל בינתיים אתם יחד לא?
17/11/14 07:07
42צפיות
º
לא
17/11/14 14:15
23צפיות
בקשה להבהרת השאלה
17/11/14 20:59
57צפיות
השאלה שלך לא ברורה. אתה ובת הזוג שלך שניכם בישראל ופניתם למשרד הפנים לקבלת מועד להגשת בקשה?
 
 
מועד קיבלנו. למרץ 2015
18/11/14 23:25
48צפיות
לא ציינתי שאנחנו זוג בנות. כרגע אנחנו בנפרד וטסות הלוך חזור. הפגישה הראשונה להגשת מסמכים נקבעה למרץ (4 חודשי המתנה)
אכן יש חוק חדש
18/11/14 23:56
57צפיות
שאומר שאי אפשר להתחיל את ההליך כשבת הזוג הזרה בארץ,צריך להתחיל את ההליך כשר היא שם,ולאחר מכן מזמנים אותה לכאן
הנוהל שונה רק לנשואים
19/11/14 08:47
49צפיות
עד כמה שאני מבין את השינויים האחרונים
בינתיים ביררתי בשנית:
19/11/14 12:05
50צפיות
לאחר שעתיים המתנה בתור הגעתי לשאול במשרד הפנים:
נאמר לי בע"פ את מה שציין זאב-בודד, אך הדבר לא רשום בשום נוהל, ואפילו בפוסטר שתלוי במשרד הפנים כתוב שנדרשת נוכחות 2 בני הזוג בהגשת המסמכים.
מסתבר שבת הזוג לא יכולה להיכנס כבת זוג, אבל אין כל מניעה שתיכנס כתיירת.
או במילים אחרות-בשדה התעופה לומר שבאה לטייל/לפגוש חברה וכו', ולא לאיחוד זוגיות...
לאחר הגשת המסמכים היא מקבלת מעמד של בן זוג ללא אשרת עבודה עד התאריך של הראיון (המתנה שבד"כ עולה על 3 החודשים המותרים לתייר)
משונה ביותר
מאוד משונה החוק הזה
19/11/14 12:56
41צפיות
אבל אם היא בארץ בתור תיירת אז כן אפשר?
אני חושב שהיא תאלץ לעזוב ולאחר סיום ההליך הראשוני לחזור לכאן
חלם זה כאן
השאלה באמת אם זה תקף רק לנשואים או לכלל הזוגות
לפי סניף פתח תקווה
19/11/14 14:20
37צפיות
בן זוג לא יכול להיות בארץ עד אישור הויזה לא משנה נשואים או ידועים בציבור
טוב אז זה החוק החדש
19/11/14 15:37
42צפיות
את התהליך של החיים המשותפים לא ניתן להתחיל בארץ כאשר שני בני הזוג פה 
אלא שבן או בת הזוג הזרים שוהים בחו"ל
וזה כולל גם זוגות נשואים וגם זוגות לא נשואים
בהחלט חוק חדש 
 
אני לא רואה שינוי בנוהל לזוגות לא נשואים
19/11/14 17:10
39צפיות
הנוהל מחייב לדעתי אבל אין ספק שהמצב מבלבל גם את הפקידים. 
בקצב הזה בקרוב מאוד אוכל לספק לכם תשובה
19/11/14 18:39
38צפיות
חברה שלי מגיעה לביקור ב30 לחודש ונראה מי צדק... מקווה שrandyloo :)
לא מבין את מהות החוק החדש
23/11/14 18:10
13צפיות
הכנסת הזו, יש עתיד ועוד אמרו שיעשו את החיים קלים יותר.
לא מבין למה החמירו, כאילו רוצים להקשות את החיים לכל הזוגות המעורבים
פשוט לא מובן לי בכלל
 
לפי השיטה החדשה כיצד יאשרו את התהליך של הבן/ת זוג הזר/ה?!
 
האם הבת זוג הזרה יכולה לבקר כחברה? בחלון של 3 חודשים?!?
º
חוק מוזר ומבלבל
20/11/14 07:55
19צפיות
שירות צבאי לאזרח עם ויזה ב1
18/11/14 17:57
88צפיות
היי ... מאז צוק איתן והמצב הנוכחי הבן זוג שלי כ"כ רוצה לעשות צבא להתנדב או משהו .,,.
מה אפשר לעשות ,אם אפשר בכלל ????
º
לשלוח אותו לפסיכולוג שיוציא לו את זה.
18/11/14 19:48
34צפיות
חייל אחד הולך לרופא
19/11/14 06:26
51צפיות
ואומר לו: דוקטור, אני רוצה בבקשה שתרשום לי מכתב לצבא שאומר שאני בריא כמו סוס ויכול להתנדב ליחידה הכי קרבית שיש.
הרופא שואל: מדוע?
החייל אומר:"כי אני רוצה להיות הכי בריא והכי קרבי והכי גיבור שאני יכול ולמות בקרב למען ארצי"
הרופא: אתה לא נורמלי, לא ביקשו את זה ממני אף פעם.
חייל: את זה אתה יכול לרשום בכתב בבקשה?
חפשתי פעם אופציות זה לא באמת אפשרי אלא אם הוא יהודי בן 24
18/11/14 19:49
53צפיות
יש כמה תוכניות:
 
 
 
 
אבל עבור זרים זה רק:
 
 
packing food rations or medical kits, cleaning tanks, painting helmets, radio repairs, gas mask refurbishment, changing spare parts, gardening, or cleaning.
 
אני ממליץ לדבר עם ISIS (דאע"ש בעברית) - הם יוכלו לסייע
19/11/14 11:34
44צפיות
מגייסים בטירוף - CHECK.
משלמים 400 דולר לחודש - CHECK.
עומד בקריטריונים - CHECK.
מטרה ברורה להילחם עבורה - CHECK.
פעילות פרודוקטיבים ולא סגירת שבתות עם שאכטה בבסיס - CHECK!
 
אז יאללה! תשלח תמונות מהקרבות בבקשה :)
sar el
19/11/14 17:48
50צפיות
יש תוכנית לתיירים שמתנדבים בארץ בצבע -- ממש צבע אבל לא קרבי... סר אל. יש או הייה פעם את : מרווה שזה גם תוכנית קצר לאלה שרוצים לעשות צבע אבל לא יכולים בגלל סטטוס של תייר או עולים ... לא זוכרת. לא יהודים יכולים להתנדב לצבע יש כמה ילדים של עובדים זרים ללא סטטוס ברור או אפילו במלחמה על הסטטוס שלהם והם עושים צבע... יש מחלקות..צריך לפנות אליהם ולבדוק אופציות... דרכים אחרות זה להתנדב ב יד לחייל או כאלו קבוצות שעוזרים לא פחות מחיילים...
º
תודה רבה נשמע מעניין ...
20/11/14 10:45
17צפיות
º
מענין וצבעוני.
22/11/14 13:29
8צפיות
took a minute to get the pun
24/11/14 12:32
4צפיות
my spelling is horrible in hebrew and im at work stealing time so dont proof read... but ya'll get the idea
Apostille וטפסים בכללי
17/11/14 18:05
83צפיות
רק בשביל לוודא וזה...
לפני הפגישה הראשונית מה שצריך להיות לי זה (מבחינת טפסים):
תעודת יושר, הוכחת רווקות, תעודת לידה, עותק של פספורט, 3 תמונות פספורט של כל אחד, ובדיקה בריאותית
כמובן שחוץ מזה אני צריך תמונות/הצהרות על אמיתות הקשר ואנערף.
על מה מזה אני צריך לשים חותמת Apostille? (תעודת לידה, הוכחת רווקות, תעודת יושר ובדיקה בריאותית?)
 
תודה לכולם :)
רועי
דרישת אפוסטיל
17/11/14 20:56
52צפיות
כל מסמך שאתה מביא ממדינה אחרת צריך אישור אפוסטיל.
אישור בריאותי
19/11/14 15:30
30צפיות
מישהו יודע איזה טופס בריאותי (החברה ולא אני) צריך למלא?
דיברתי עם אחת הפקידות והיא ממש לא הייתה ברורה בנושא...
º
היש מישהו שיודע?
20/11/14 21:20
9צפיות
לא צריך אישור
21/11/14 10:04
16צפיות
בחתימה על הבקשה עצמה יש סעיף הצהרת בריאות. זה כל מה שצריך. 
יכול להיות שמארצות מסויימות צריך
24/11/14 12:34
1צפיות
אישור צילום לTB ועוד כנה דברים. בעלי הייה צריך אבל בגלל שהוא הייה בראץ  כבר הרבה שנים לא הייה צריך לחדש (שזה תיפשי כי כל אחד שהולך לתאילנד בעצם חשוף לשחפת שעדיין פעיל שם באזורים מסויימים
תוכנית דוקומנטרית חדשה בערוץ 2
19/11/14 15:09
45צפיות
שלום לכולם,
לתוכנית דוקומנטרית חדשה בערוץ 2 אני מחפשת משפחות שלאחד או יותר מבני המשפחה יש נתק משמעותי עם אדם מאוד קרוב אליו.
החיפוש נועד לסייע בתהליך לגשר על הפער ולנסות להביא לשלום בית.
אני מחפשת אנשים שרוצים לשים את המשבר מאחור ולהמשיך ולתפקד כמשפחה, שיסכימו לשתף באומץ לב ושיעבירו מסר חברתי בעל ערך.
אם אתם מכירים משפחה שזקוקה לעזרה הזו, או שאתם זקוקים לה, אנא פנו אלי בטלפון 052-338-7577 או במייל adva.avichzer@gmail.com
תודה רבה!
º
ויזה ב1 וחתונה שמתוכננת בקרוב
18/11/14 19:05
58צפיות
הנה השאלה
18/11/14 20:10
45צפיות
אנחנו נמצאים בתהליך של חיים משותפים, בחודש מאי צריכים להתייצב במשד"פ לחידוש ויזה ב1.החלטנו להתחתן בקרוב  
 
הנה השאלות שקשורות לרובם לעדכון הסטטוס המשפחתי במשד"פ.
1) אני מבין שכאשר נחזור ארצה צריכים להודיע למשד"פ על שינוי הסטטוס המשפחתי. בהנחה שמזמנים תור בסניף שלנו ל-3-4 חודשים קדימה האם עדיף להודיע מראש על זה=להזמין תור שאנחנו הולכים לשנות את הססטוס?
2)האם פז"מ שצברנו בתהליך של חיים משותפים נלקח בחשבון בדרך לא5?
3)האם בדרך חזרה בביקורת הגבולות אפשר להגיד את האמת, אם ישאלו - התחתנו וחוזרים.
4) טיפ אישי שלכם - אשמח מאוד.
מסםר טלפון - איחוד משפחות לשכת ירושלים
18/11/14 12:43
43צפיות
שלום לחברי הפורום,
 
אשמח אם מישהו יפרסם את מספר הטלפון/מייל של איחוד משפחות בלשכת ירושלים.
 
תודה רבה
02-6290242
23/11/14 13:56
7צפיות
מ ק פ י צ ה 
מי הפוליטיקאים שעוזרים לזוגות מעורבים ?
17/11/14 14:02
138צפיות
כתבה על מקרה מאוד מעניין
שמוכיחה כמה משרד הפנים והפוליטקאים בכנסת ברובם
לא עושים בשבילינו מספיק
 
נריה קרין - מומחית בטיפול פסיכולוגי וטיפול זוגי

רוצה לדבר עם מישהו?

מומחית בטיפול אישי וזוגי זמינה לכם עכשיו. לפרטים >>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה